Hlavně, že Klaus je čistě české příjmení...

19. 01. 2013 | 19:56
Přečteno 43340 krát
Maminka Klausová nechce na Hradě cizinku. Synáček Klaus prohlásil, že otec Karla Schwarzenberga byl členem xenofobní a protižidovské organizace Vlajka a tak se přikláněl na stranu nacismu. Jeho směsný výroky o kolaborantské minulosti Schwarzenbergova otce jsou však nepodložené. Pokus dělat z rodiny Orlických Schwarzenbergů nacisty je vskutku pozoruhodný. Především z psychiatrického hlediska.

Útoky rodina Václava Klause na nečeský původ prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga jsou promyšleným spojením představy českého maloměšťáckého nacionalismu s xenofobií. Klaus otec je skutečně prototyp českého zaprděného maloměšťáka, směšná a zároveň tragická figurka, arogantní a sebestředný politik provinčního formátu.

Rodina Klaus mluví, jako kdyby Schwarzenberg tajně naplánoval českému národu kázat gestapácké nápady anebo poněmcit česko. Mamča vydělala balík předstíráním v desítkách správních rad, taťka brání tělem buldozerem celou republiku před EURVHP a synáček to zvoře komoušskejma kydama.

Pokud je mi známo, tak na prezidenta kandiduje pan Schwarzenberg a Zeman, nikoliv jejich otcové či dědové, manželky či děti. Za socialismu byl důležitý kádrový profil a to přežívá do dnešních dob.

V České republice je prezident jen reprezentativní figurou, i když má určité monarchické pravomoci, jako udělovat milosti a amnestie nebo doporučovat ústavní soudce. Avšak národ hlavně od prezidenta očekává, aby ho dobře reprezentoval. A v mnoha ohledech je tak prezident Klaus daleko přesnějším symbolem českého národa než Václav Havel.

Klaus byl za komunismu průměrným občanem, který v zájmu své kariéry držel pusu, zatímco Havel nejednal jako typický Čech, protivil se neporazitelnému režimu.

Takže když Klaus vyjadřuje svou takzvanou euroskepsi, vyjadřuje tím obavy obyčejných lidí nad dalším zahraničním vlivem na osud svého národa. Avšak když se rozhodl teatrálně vstoupit do EU z Blaníka, se vším tím symbolismem, který všichni znají, udělal vážnou chybu: když pojedl klobásu, jako by to byl symbol českého národa, zapomněl, že je to vlastně symbol předchozího zahraničního vlivu – německých národů. Konec konců, klobása je asi tak česká jako guláš (maďarský symbol). Ani knedlíky nejsou ve skutečnosti české.

To by nám mělo připomenout, že málokdy se komu podařilo udržet si vlastní, čistou kulturu, nedotčenou cizími vlivy, neboť jsme všichni výsledkem neustálé interakce nejrůznějších kultur, od počátku civilizace. Globalizace není nový jev, jen je v současnosti rychlejší, v důsledku rychlosti komunikací a dopravy.

Je to fantazie předpokládat, že by bylo možné nějak udržet kulturu „čistou“, nekontaminovanou cizím vlivem. Klaus sám je nesmírně poamerikanizovaný.

Čeština má množství složitého časování a skloňování a další podivnosti, které kdysi existovaly i v nyní velmi zjednodušené angličtině (byla to tehdy anglosaština a mluvilo se jí v Británii do roku 1066). Koncem 18. století vytvořil Josef Dobrovský uměle spisovnou češtinu tím, že kodifikoval zastaralý jazyk ze století šestnáctého. Do té doby byla obecná čeština, s koncovkami jako „novýho“, „dobrej“ považována za bezpříznakový, spisovný český jazyk. Čtěte knížky z doby před Dobrovským, najdete to tam. Kdyby býval Dobrovský pro psanou formu jazyka nekodifikoval archaickou formu češtiny, byla by spisovná česká deklinace v současnosti o dost jednodušší.

Jazyky se však vyvíjejí a je téměř nemožné zabránit – zejména s příchodem esemesek a emailů – zjednodušenému a zliberalizovanému způsobu vyjadřování. Zjednodušuje se i pravopis – v Americe se nyní daleko častěji píše „nite“ místo „night“ – noc. Televizní stanice pro děti Nickelodeon už léta inzeruje své večerní vysílání titulkem „Nick at Nite“. A nikdo nevykřikuje „ochraňujte náš jazyk“.

V portugalštině máme daleko víc slovesných časů, než by česká či anglická mysl dokázala vůbec pochopit. (kromě všeobecného minulého času, přítomného času a budoucího času, máme taky presens imperfect, dále imperfektní minulý čas, téměř perfektní čas, více než perfektní čas, budoucí minulý čas, budoucí přítomný čas, presens konjunktiva, prezens indikativa...) Neptejte se, většina Brazilců užívá jen čtyři slovesné časy, i když rozumíme všem těmto časům, když jich používá nějaký právník, profesor či politik. Faktem je, že tyto slovesné časy odumřou. Existují dosud už jen formálně, nikoliv ve skutečnosti.

Onen tolik obávaný vliv od větších zemí Evropské unie bude vždy jen politický, nikoliv kulturní. Italové zůstávají Italy, jimiž byli vždycky, a nezačnou pít čaj o páté jen proto, že jsou ve stejné EU jako Britové. Francouzi nejsou o nic méně francouzští jen proto, že jsou v EU i Němci. Jediné kulturní rysy, které dokáží překročit hranice, jsou ty, které příjemcům v jiném národě z nějakých důvodů vyhovují. V nás všech existuje přirozený filtr, proto mluví Španělé španělsky a nikoliv latinsky, i když je španělština z latiny odvozena. Místní kultura vždycky vítězí. Slováci se nestali Čechy v době, kdy bylo Slovensko součástí Československa. Stejně tak nepřijdou ani nyní Češi o svou českost, když je nyní Česká republika součástí struktury, kde jsou daleko silnější hráči.

Krátce řečeno, Češi změní to, co budou chtít změnit. Samozřejmě, vyžaduje to odvahu a sebedůvěru bojovat za to, v co věříte – a v tom může být problém, protože domácí česká kultura se děsí jakéhokoliv otevřeného konfliktu. Avšak sabotáž je stará dobrá česká zbraň, která může fungovat stejně efektivně, jak fungovala v minulosti za Rakušanů, Němců a Rusů.

Není třeba se ničeho bát. Evropská unie není Sovětský svaz, protože nepřichází s tanky a nevnucuje svou vůli. Před vstupem do EU bylo nutno dělat, co EU nařizuje, ale teď... Stejně jako Francie a Německo ignorovaly požadavek, že musejí omezit svůj rozpočtový deficit, stejně tak může i Česká republika předstírat, že je hluchá, bude-li EU chtít změnit něco s hlubokými kořeny v místní kultuře. Byla by snad ČR z EU za to vyloučena? To není tak jednoduché, to by ČR musela udělat něco opravdu extremního. Vzpomínáte na všechno to rozrušení před několika lety ohledně účasti Jorga Haidera v rakouské vládě? Všechny ty hrozby vznesené proti Rakousku. Nic se nestalo. Samozřejmě, co mohou účinně udělat?

Samozřejmě, že je nepříjemné připustit, aby měly větší země při rozhodování v EU silnější hlas. Stačí se ale naučit, jak vytvářet aliance s ostatními zeměmi, aby ČR zvítězila. Jediní lidé, kteří mají co ztratit, jsou domácí čeští politikové, kteří se nyní budou muset přizpůsobit zákonům a předpisům, vytvořeným jinými politiky ze zahraničí, na něž čeští politikové nemají vliv. Pro normálního českého voliče to bude zřejmě výhoda, vzhledem k tomu, že některé tyto země mají daleko zkušenější, civilizovanější, svědomitější politiky. Mnoho těchto zahraničních politiků bude zřejmě daleko méně zkorumpovaných. Hra zájmů a lobbistických skupin bude daleko obtížnější, bude-li člověk muset ovlivňovat holandské i švédské politiky. Toho se pravděpodobně Klaus obává nejvíc.

Zeman a Schwarzenberg - zoufale špatní kandidáti na prezidentský úřad...

Hlavně je, že už tuneldědek za pár týdnů bude vystrnaděn z Hradu.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Stana napsal(a):

Fabiano Golgo neporovnávejte co se nedá porovnávat. Havel neměl potomky, nemusel se o ně bát. Neměl problémy s finacemi, ale jeho manželky byly češky a mluvily česky. Mám ten dojem, že nemáte co dělat, tak píšete o věcech, které se vás netýkají a nerozumíte jim.
19. 01. 2013 | 20:07

resl napsal(a):

Říkejte to dokola, českej starousedlík a husita věří jen Čechům. Ti jej samozřejmě jako vždy, okradou. Je to jako v Rusku. Tam ubližují jejich vlády vlastním lidem téměř sto let. Ništa, vsjo charašo, Putin vpjerjod. A pořád je dost těch, kteří naletí když jim Klaus, nebo Zeman předestřou národovectví, ač nemají o českých dějinách potuchy. Mimo ty husity, které hltali s pionýrským šátkem na krku. Bohužel nebyl nikdo nablízku aby jim později vyjevil pravdu o bolševismu.
19. 01. 2013 | 20:22

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 01. 2013 | 20:28

Josef K. napsal(a):

Pane Golgo. Problém je, že novodobí Češi jsou národ sociální, nikoliv kulturní. To má svá úskalí v absenci identity. Prostě stojí sebestředně mimo civilizační proudy.
19. 01. 2013 | 20:47

Karel napsal(a):

Pane Golgo a proč se v USA před presidentskými volbami zajímali o to, jestli je Obama potomkem černých amerických otroků nebo jestli pochází přímo z Afriky? Vždyť to nebylo vůbec podstatné, důležité bylo, jestli se samotný Obama na tu funkci hodí nebo ne?
U Grebeníčka, současného politického politika, se neustále připomíná, že jeho otec byl komunistický bachař. Prý otec špatně vychoval syna.
A když se dozvíme, že starší Schwarzenberg byl ve fašistické Vlajce, tak se tady spustí neuvěřitelná hysterie, protože se někdo odvážil poskrnit úžasný rodokmen vždy Čechům (demokracii...) přátelsky nakloněných Schwarzenbergů. Toto považuji za hanebnost a nestydaté obelhávání.
Srovnejte v dnešním Právu příspěvek redaktora Hanáka, kterému se snad zbořil svět, a přemýšlivou esej Václava Bělohradského, který přesvědčivě dokazuje na příkladu Schwarzenberga, jak lehce se tento národ nechává opakovaně podvádět.
19. 01. 2013 | 20:59

strejc Josef napsal(a):

Pane Golgo, takto se dá psát o čemkoliv s výsledkeem jakýmkoliv. Je to - s prominutím - tak trochu eintopf který může povrchnímu čtenáři i zavonět, ale jakmile ho ochutná i on nejspíše rozpozná, že jde o povrchní asociace bez hlubšího ponoru a bez respektu k zákonům výrokové logiky. Držte se raději, jak se říká, skutečných "tvrdých dat" a vyjadřujte k nim své (libovolné) postoje, ale nevyvozujte, prosím, hodnotící soudy z jiných nevyargumentovaných hodnotících soudů.
19. 01. 2013 | 20:59

LUF napsal(a):

Článek je na hraně ale Klaus si to zaslouží, takovéto sbohem od národa ...
19. 01. 2013 | 21:05

Petr z Tábora napsal(a):

To zda je někdo cizinec se nepoznává podle jména, ale například podle toho jakou řečí doma hovoří - tou je u Schwarzenbergů němčina a u Havlů, Klausů či Zemanů čeština.
Jedna větev mého rodu má typické francouzské jméno, ale neumí francouzsky ani kváknout neboť onen předek přišel do Čech už s Napoleonem.
19. 01. 2013 | 21:05

zdrav napsal(a):

Díky pane Golgo! Moje žena pochází ze stejné země jaky Vy a říká, že jste zdejší situaci vystihl naprosto přesně.
19. 01. 2013 | 21:08

PB napsal(a):

Němčina má "EIN" pro slovesa vyjadřující směr DOVNITŘ
a pro VEN tlumočí německé slovesné "AUS".
Pokud "nejen německé" přijmení KL+EIN takto obměníme,
dostaneme příjmení, které má zřejmě ve svém názvu i poslání
celoživotní tendenci "VEN"!!!
Pokud něco "pruží", stále to vyskakuje jako čertík z krabičky
a záhy se to vrací.
Inu - NOMEN OMEN ...
19. 01. 2013 | 21:08

zdarv napsal(a):

Karel - máte to trochu popletené s tím Obamou - otázkou bylo poze to, zda se opravdu narodil na území USA (a o tom existovaly docela opodstatněné pochyby přiživované mj. tím, že Obama jen velmi neochotně ukázal svůj rodný list), poněvadž je to pro presidenta USA nezbytná podmínka podle ústavy.
19. 01. 2013 | 21:12

skeptický napsal(a):

Nestrašit s kulturními národy.Kultura si na sebe nikdy nevydělala.Ty mohou jen hostovat,jako cirkus.

Autor by si měl dát za odměnu čokoládičku.
19. 01. 2013 | 21:12

Targus napsal(a):

To Fabiano Golgo:

Havel nebojoval proti režimu, pane Golgo. Kdyby tomu tak bylo, skončil by dost brzo a dost špatně. A s ním i jeho bratr, významný vědec, kterého si zde v Česku všichní váží.
Václav Havel kopal vždy jen a pouze za navrácení majetku, který nashromáždili jeho předkové. Nic více a nic méně.

Jinak váš výtvor je docela zoufalý. Montovat dohromady Dobrovského a Klause, poučovat nás o časech v češtině, aniž byste znal její vývoj, jakož i vývoj ostatních slovanských jazyků - protože ono to spolu dost souvisí, to je docela ubohé.

Snůška tupých hesel a výkřiků.
19. 01. 2013 | 21:14

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane malalaji,

nemíním se pouštět do debaty o blogu. Nicméně Vás tímto již podruhé upozorňuji, že bude-li další Váš text obsahovat výraz typu "přičmoudlý homouš" či něco podobného, budu mazat VŠE, co sem napíšete (a už to ani nebudu číst).

Přeji zajímavou, korektní a pokud možno slušně vedenou výměnu názorů.

Libor Stejskal
19. 01. 2013 | 21:21

kokoshka napsal(a):

Pane Golgo,jste zajimavy fenomen,homosexual ktery byl redaktorem Playboye se hned tak nenajde.Vidim že rozumite deni v česke kotline stejne malo jako ženskym křivkam.
Smešne je i Vaše poučovani rozdilu mezi latinos.skymi a slovanskymi jazyky,vsadim se že neumite v samošce ani spravne požadat o mleko a rohliky!
19. 01. 2013 | 21:21

noctem napsal(a):

A co Kalousek, pane Goglo? Takové pěkňoučké české jméno... To by byl prezident, co?
19. 01. 2013 | 21:27

Bavor V. napsal(a):

Kolik časů má čeština, to ještě Golgo nezjistil. Protože kdyby to byl býval věděl,tak by sem byl býval nechodil. Ale tomuhle brazilec těžko porozumí. Proto je opravdu vtipné, když o nějakém jazyce referuje někdo, kdo se s ním nenarodil.
19. 01. 2013 | 21:39

malalaj napsal(a):

pane stejskale,
jak říká táta zavadil na námeští, já chci jenom spravedlnost, nic víc. křivá držka projde, zaprděný maloměšták projde, tuneldědek projde...a bílý heterosexuál neprojde. ! já pochybuju, že na světě existuje nějaká země, kde by si lidé tak rádi a s gustem uráželi sveho presidenta. opět česká specialita! aspon doufám, že kocáb s hřebejkem z lásky k EU nepomočí českou vlajku. a že autogenem neuříznou benešovi hlavu.
19. 01. 2013 | 21:45

Tatranka napsal(a):

Pán Golgo, som tiež toho názoru, že sa montujete do vecí, do ktorých Vás nič nie je. A to nie po prvý krát. Myslíte si snáď, že máte patent na rozum? Skor si myslím, že nemáte čo na práci. Čo Vy na to?
Nechajte to na domorodcoch. Nech si rozhodnú oni, akého prezidenta si zaslúžia.
19. 01. 2013 | 21:48

Petr B. napsal(a):

Správný je názor Petra z Tábora, že jde o řeč a ne o příjmení. Schwarzenbergovou mateřštinou je němčina, Klausovou čeština. Proto je zarážející, že nám cpou Němce za presidenta. A kdo to odmítá, je prý nacionalista a šovinista. Prošlo by to v Polsku?
Ale samozřejmě horší je minulost Schwarzenberga v posledních 23 letech a zejména v posledních 6 letech.
19. 01. 2013 | 21:56

Naštvaný napsal(a):

"Hlavně, že Klaus je čistě české příjmení..." Ježkovy voči, ta bolševická vyžírka z Jižní Ameriky je ale trdlo a trouba. A sprosťák navíc!
"Pracuje na projektu podporovaném Evropskou Unií, který má za cíl naučit žáky českých základních škol respektu k jinakosti."
19. 01. 2013 | 22:05

Bestia triumphans napsal(a):

Targus napsal(a):
..."Havel nebojoval proti režimu, pane Golgo. Kdyby tomu tak bylo, skončil by dost brzo a dost špatně. A s ním i jeho bratr, významný vědec, kterého si zde v Česku všichní váží.
Václav Havel kopal vždy jen a pouze za navrácení majetku, který nashromáždili jeho předkové. Nic více a nic méně."

?
Nemíním s vámi polemizovat, Targusi, jsem od vás zvyklý na ledacos, jen mne napadlo, kam až se posunujete, když tady opakujete podobné žvásty, které pocházely z dílny STB, a později je převzali psavci typu A. B. Bartoše.

Předtím to bylood vás například zpochybňování bolševických vražd v Katyni, nyní toto.
Když jste měl napsat, proč by měl být Schwarzenberg obviněn z vlastizrady, zmohl jste se kromě amnestie jen na uznání Kosova. Na víc, vaše jinak bezbřehá fantazie, nestačila.

Co bude příště?
Okupace v r. 68 nebyla okupací, ale bratrskou pomocí?
Vůbec bych se nedivil, když vás sleduji, jak klesáte níž a níž.

Úspěšnou cestu na dno žumpy vám přeje Bestia triumphans
19. 01. 2013 | 22:10

kokoshka napsal(a):

Da se shrnout co udelal Havel po revoluci s tim co sliboval před ni?
Velmi dlouhy seznam lži a nesplnenych slibu!
Hlavne nezapomente na vraždu Dubčeka a humanitarni bombardovani!
19. 01. 2013 | 22:20

Bestia triumphans napsal(a):

Kokoshka:
Jak to, že máte čas sedět na netu?
Máte se starat o dcerku! Určitě křičí, že má hlad, nebo potřebuje vyměnit plínky.
Nemůžete to všechno nechat na manželce...
:)
19. 01. 2013 | 22:21

RedNeck napsal(a):

Nerad vstupuji do diskuse Targa a Bestie. Charta [alespoň dle mého názoru] skutečně nebojovala proti komunistickému režimu. Byl to elitní [elitářský] spolek zhrzených komunistů infiltrovaný donašeči Stb [+ pár poctivců do počtu], který pouze vyžadoval dodržování zákonů tehdy platných a mezinárodních konvencí. O skutečném lidovém odporu proti komunismu tak, jako tomu bylo v tehdejší PLR pod vedením odborů v čele s Leškem Walensou, nemohlo být zdaleka ani řeči. Také díky tomu prožíváme dnešní marasmus - nebo si to nazvěte jak chcete...
19. 01. 2013 | 22:27

otaznik napsal(a):

Kokosko,
Tady je vas nejnovejsi obcan. Ze mas z toho radost?

http://news.bbcimg.co.uk/media/images/65101000/jpg/_65101181_gerarre.jpg
19. 01. 2013 | 22:33

kokoshka napsal(a):

Bestia triumphans:
Ježišku na provazku,ja přece nejsem kojici matka!
Ja se nestaram o vymenu plinek,na to je maminka a naše služka Tanja!
Ja nemam čas sedet na netu,ale v sobotu večer po tom co jsem osobne vyvenčil našeho psa Tofika mužu mit chvilku pro sve koničky?
19. 01. 2013 | 22:38

otaznik napsal(a):

Kokosko,
neni to srandovni ze Gerardovich D. utika od socialistu ve Francii do naruci plukovnika KGB kteremu dnes patri Rusko? Nejsi na to hrdy?
19. 01. 2013 | 22:40

kokoshka napsal(a):

otaznik:
Ja vubec nemam radost z toho že Depardie požadal o ruske občanstvi,ale je to Jeho volba,ja s tim opravdu nemam nic společneho:-)
19. 01. 2013 | 22:41

Sylva Šauerová napsal(a):

"Kníže si naběhl s dekrety", čtu na aktualne.cz.

Ale vůbec ne. Fakticky zopakoval to, co řekl Miloš Zeman již v roce 2002. A mám za to, že tehdy se s tím ještě chlubil, to se slovy, že je prvním českým politikem, který si dovolil říct něco podobného.

Praha, dne 11. dubna 2002
Po setkání dnešního rána, komisař pro rozšiřování EU Günter Verheugen a premiér Miloš Zeman vydali toto tiskové prohlášení o Benešových dekretech:
http://www.czechoffice.org/eupressrelease.htm

Je s podivem, že tohoto dokumentu si ve Schwarzenbergově štábu nikdo nedokázal všimnout.
19. 01. 2013 | 22:43

Bestia triumphans napsal(a):

Kokoshka:
Moderní muž musí umět vyměnit plínky!
To si žádá doba!
Vyvenčit čokla umí každej trouba, ale utřít malé prdelku, to chce nějaký grif.
A s kočárkem jezdíte?
19. 01. 2013 | 22:45

pamětník napsal(a):

Fabiano Golgo,
jako už častgo v předešlých svých blozích, ihned začal faulem:
"Maminka Klausová nechce na Hradě cizinku" Ta věta, pane novináři s manýry horšími od většiny českých žurnalistů (a to je co říct!), končí tím, že Lívie Klausová nechce, aby následující první dáma byla cizinkou, "která neumí česky!" Vždyť i Vy ze vzdálené země píšete a snad i mluvíte česky, natož pak paní prezidentová.
Ostatně když už jste se rozepsal o mnoha slovesných časech (nesmysly o Dobrovském pomíjím), také byste mohl zmínit vynález slovanských jazyků - slovesný vid, jestli víte, co to je a k čemu slouží.
19. 01. 2013 | 22:46

otaznik napsal(a):

kokoshko,
vam maminka ci služka Tanja porad vymenuje plinky? Ja bych si myslel ze to ve vasem veku zvladnete sam. Asi ale ne.
19. 01. 2013 | 22:47

Bestia triumphans napsal(a):

S. Š. : dík za odkaz
19. 01. 2013 | 22:49

pamětník napsal(a):

Bestia triumphans,
je to pravda, že tady máte svůj blog a nehlásíte se k němu?
19. 01. 2013 | 22:50

kokoshka napsal(a):

Bestia triumphans:
To ja opravdu nedokažu,bojim se vzit malou i do ruky abych ji neupistil,jsem takove nemehlo.-)
Nejezdime nikam s kočarkem,mame velkou zahradu a mala Anička je stara sotva mesic!
19. 01. 2013 | 22:50

kokoshka napsal(a):

otaznik:
"Maminka"je moje žena ktera je ted matkou,služka Tanja u nas bydli a je skoro člen rodiny,jinak strčte hlavu do studene sprchy!
19. 01. 2013 | 22:53

S.Š. napsal(a):

P.S. : Dohledala jsem ještě vyjádření pro ČRo :

Miloš Zeman: Český rozhlas - Radiožurnál dne 28. února 2002 v pořadu O kom se mluví:
"Já jsem byl první politik, který jasně řekl, že Benešovy dekrety jsou vyhaslé a byl jsem za to mnohokrát kritizován a přesto jsem měl odvahu to říci prostě proto, protože si myslím, že je to pravda."
19. 01. 2013 | 23:00

Alibernet napsal(a):

Hm, tak tuneldědek, to jsou výrazy, Herr Golgo. Pokud Vám tu nevyhovuje maloměšťácký nacionalismus střižený xenofobií, tak můžete hodit navrátila do BRA, kde se k Vám společnost jako k buzerantovi bude chovat jistě lépe.
19. 01. 2013 | 23:04

Netaliber napsal(a):

Alibernet, koukaj, nechtějí zkusit třeba Saudskou Arábii, když chtějí potlačovat jiný názor? Tam se k nim, jako ke knedlovepři, určitě budou chovat lépe.
19. 01. 2013 | 23:09

komentator napsal(a):

Fabiano Golgo je tsky hezke ceske jmeno.
19. 01. 2013 | 23:11

pamětník napsal(a):

S.Š.:
"Vyhaslé" a "neplatné" je snad rozdíl, ne?
19. 01. 2013 | 23:12

pamětník napsal(a):

kokoshka:
Bestia se vytratila, chce se asi vyhnout nepříjemným otázkám.
19. 01. 2013 | 23:14

Bestia triumphans napsal(a):

Kokoshka:
Velká zahrada, to je výborná věc.
Tam necháte haranta řádit a můžete ho kontrolovat zpoza slunečníku s lahváčem v ruce.
Vzhledem k tomu, že máte služku, tak je jasné, že za prezidenta chcete Schwarzenberga, je to tak?
:)

pamětník:
Je tomu tak, hlásili to na rádiu Jerevan.
:-)
19. 01. 2013 | 23:20

Targus napsal(a):

To BT:

Vážená bestie, rád se dívám na věci a události nepředpojatě a bez ideologických brýlí.
Na rozdíl od jiných, třeba vás.
Katyňské mrtvoly jsem nikdy nezpochybňoval, pouze jsem psal o prokázaných a ověřených nálezech mrtvol, které nezapadají do oficiální verze, viz nálezy mincí a bankovek a munice používané německými ozbrojenými složkami v WWII.
Pokud chcete tvrdit, že Stalin nechal ukrást německé pistole a munici, aby jimi mohl popravovat polské zajatce, je to vaše věc, ne moje. Že byla Katyň Stalinovou odplatou za brutální chování Pilsudzkého k běloruským a ukrajinským civilistům v polsko-ruské válce, kteří v desítkách tisíc chcípali hladem a epidemiemi v koncentrácích, je více než zřejmé i z té přiblblé wikiny.

Že máte Schwarzenberga za panbíčka, který může úplně všechno, je taky vaše věc. Na mne jeho pindy o Benešových dekretech a soudu v Haagu jednoduše neplatí. Svou zásadovost mohl prokázat právě na případu Kosova. Namísto toho uznal zločinecký režim jako legitimní.
Proto se tedy zeptám, kolik by těch svinstev ještě musel Schwarzenberg udělat, abych vás přesvědčil? Odpovím za vás. Nekonečné množství, vy prostě neslyšíte, co nechcete slyšet, nevidíte, co nechcete vidět.

A pokud se vám nelíbí, co jsem napsal o Havlovi, máte zde ideální možnost dokázat, že to není pravda.
Zkuste tedy odpovědět na dvě základní otázky:
1/ restituoval Václav Havel, ač sám tvrdil ihned po plyšáku, že žádný majetek nechce, protože neví, co by s ním dělal?
2/ je jeho bratr uznávaný vědec, který získal vysokoškolské vzdělání za vlády jedné strany?

Až odpovíte, milé bétéčko, zaběhněte si pak na Václavák. Tam nahoře je takový velký domek, říká se tomu muzeum a pracují tam velice dobří vycpávači.
19. 01. 2013 | 23:23

otaznik napsal(a):

kokoshko,

Tak vase rodina ma sluzku? Dokonce tu sluzku Tanju nazyvate "skoro člen rodiny". Ale jen skoro. Jak velkoryse. Jak se sluzce rika v rustine? A je to v Rusku obvykle mit sluzku?
19. 01. 2013 | 23:25

Targus napsal(a):

To Sylva Šauerová:

Proto jsme přijali stanovisko, že tyto československé prezidentské dekrety nejsou součástí jednání o přístupu a nemají na ně mít žádný vliv.

Kde je tu napsáno, že dekrety jsou neplatné?
Je napsáno, že nejsou součástí jednání o vstupu do EU, o platnosti ani písmenko.
19. 01. 2013 | 23:28

pamětník napsal(a):

Targus:
Vypadá to, že S.Š. + B.T. se snaží prokázat, že Zeman zpochybnil platnost BD roky před K.Schw.
19. 01. 2013 | 23:33

Targus napsal(a):

To RedNeck:

Pozor, ve střední Evropě komunizmus nikdy nebyl, byla tu jakási verze státního kapitalizmu, v Polsku pak ještě mnohem problematičtější, než u nás. Ofiko se tomu říkal rozvitý socializmus.
V Polsku pak byla situace úplně jiná, ekonomika byla v postupném rozvratu již od konce 60. let a tamější neschopové neuměli vůbec nic. Naši soudruzi byli proti nim hotoví géniové.
Poláci byli hnáni do ulic opravdovým hladem, to u nás prakticky nikdy nebylo. Proti nim jsme se tu měli jak prasata v žitě.
19. 01. 2013 | 23:35

otaznik napsal(a):

Targus.
A proc kdyz tedy ve střední Evropě komunizmus nikdy nebyl, se i dnes nazyva jedna s parlamentnich stran komunisticka? KSCM . Tak co to je za stranu?
19. 01. 2013 | 23:46

RedNeck napsal(a):

To Targus

May be,
já jenom - možná nepřesně - jsem si dovolil souhlasit s tvrzením, že pokud by bojoval proti režimu, tak by dopadl špatně, o čemž já vůbec nepochybuji.
Termín rozvitý socialismus se mi nějak nepozdává, já si vzpomínám, že tomu říkali reálný socialismus, netvrdil bych, že to byl termín oficiální.
19. 01. 2013 | 23:54

JF napsal(a):

prosím kádrování je staré jako lidstvo samo a není na něm nic zvláštního jako na jakékoliv jiné lidské činnosti. Problémem je kdo kádruje a jak. Samozřejmě Klaus může kádrovat koho chce, ovšem měl by být znám stejně i posudek kádrováka. A v tom maj Klausovic problémek, přímo kámem úrazu.

To jak se zachovala rodina kohokoliv má velký vliv i na chování jednotlivce. Ten v tom určitém prostředí vyrůstal a do jisté míry má své chování v rozhodujících okamžicích i do jisté míry předurčené. To zjistíte u Schwarzenberga jako u Klause. Kádrový posudek Schwarzenberga i Klause je k věci a to velmi. (kór v zemi s udavačskou a lokajskou veletradicí) Loajalita je i vůči předkům. Proto Klaus vzývá šedou masu. (reprezentovanou více než dobře ckynapř. Nečasem a Fischerem)Jistě Klaus je vzorem zaprděného maloměštáctví s jeho vzýváním tradic, ale balí do toho i obsah vnitřní internacionální resp. tradici internacionálů jistého kočovného i národa. Je v tom dost strojené účelovosti a oné symboliky a obecného účelového zneužívání čehokoliv. (zde u Klause národních hodnot)
19. 01. 2013 | 23:57

Bill napsal(a):

Pripada mi ponekud pitome odmitat nazor cloveka jen proto, ze je Brazilec. Budeme se tedy ted bavit o vecech tykajicich se Ceska jen mezi sebou, prestaneme mluvit o vecech nemeckych s Nemci, slovenskych se Slovaky atd? Musi tedy narody, uzavreny do sebe, trpet samomluvou? Neni nazor nekoho, kdo se tady nenarodil, zajimavy sam o sobe? Nemuze to byt nakonec prednost, ze ten clovek muze mit vhled, ktery nam, Cechum, chybi? Netvrdim, ze p. Golgo musi mit pravdu jen proto, ze je Brazilec; tvrdim, ze muze mit pravdu i kdyz je Brazilec.
19. 01. 2013 | 23:58

pamětník napsal(a):

otaznik:
To je úplně stejné, jako když ODS a ČSSD se nazývají demokratické, přestože tady žádná demokracie není.
20. 01. 2013 | 00:05

S.Š. napsal(a):

pamětník : Nesnažím se. Je to jasné. :-) Jen by se to mělo vědět. :-)

Benešovy dekrety byly zrušeny přijetím ústavy už před dvaceti lety ovšem ex nunc, tedy bez zpětné účinnosti. K. Schwarzenberg měl tedy správně říci, že jsou "neúčinné" (nikoliv neplatné).

"K dnešku je zřejmé, že vzhledem k jejich povaze a obsahu, nemají (Benešovy dekrety, pozn. S.Š.) žádný legální dopad na občanství a na majetek", podepsal Miloš Zeman v r. 2002 a pro ČRo doplnil, že jsou "vyhaslé", t.j. neúčinné.

Proč tedy ta hysterie, kterou dnes Zeman s Klausem vyvolávají ? Bouře ve sklenici vody, nic jiného. Nachytat se ni dá jen někdo. Jen aby ten "někdo" taky došel k volbám ... :-)

Btw., vyjádření Karla Schwarzenberga je tady :

18. Leden 2013
Ve včerejší televizní debatě jsem se k problematice Benešových dekretů nevyjádřil nejpřesněji. Musel jsem z důvodů časové tísně použít zkratku, která může vést k pochybnostem o mém postoji v této otázce. Uvedl jsem, že Benešovy dekrety není potřeba rušit, protože zanikly díky přijetí Listiny základních práv a svobod.

Chtěl jsem vyjádřit, že Benešovy dekrety jsou dnes už překonány, že jsou právně vyhaslé. Jinými slovy, co se stalo, stalo se a nelze z toho vyvozovat nějaké majetkové nároky, jak to ostatně potvrdila i česko-německá deklarace. Žádné nároky na majetky v České republice tedy nelze vznášet. To však neznamená, že nepodléhají nějakému historickému či morálnímu zhodnocení.

Ostatně takto jsem se vyjádřil například v rozhovoru pro rakouský deník Die Presse v červenci 2010. Uvedl jsem jasně, že Benešovy dekrety nelze zrušit: „Protože zpětný účinek není možný, stejně jako u Mnichovské dohody. Dějiny se nedají vrátit zpět.“
-------
20. 01. 2013 | 00:19

otaznik napsal(a):

pametniku,
To je hruza co se tu dnes deje. Lide si mohou jezdit na dovolenou kam chteji, nakoupit si vyrobky i ze ZAPADU! A to bez bonu! Je to hruza. Zlate stare casi..
20. 01. 2013 | 00:25

S.Š. napsal(a):

P.S.: Karla Schwarzenberga je třeba si vážit za to, že ve vypjaté kampani zvolil pravdu proti populistickému obhajování něčeho, co obhájit nelze : etnickou čistku, kolektivní vinu. Ano, pravděpodobně na to doplatí. Ale s čistým svědomím a zvednutou hlavou. Nakonec, sám řekl dnes toto : Já budu říkat věci, které jsou pravdivé, i když vyvolávají kontroverzi. Když se mě na to Zeman zeptal, tak jsem slušně odpověděl. Kdybych se z reakce veřejného mínění podělal, tak by to byla pro mě hrozná porážka" (Právo dnes).
20. 01. 2013 | 00:27

RedNeck napsal(a):

Vyřčené slovo ani stovkou volů zpět nevrátíš. Pokud občanu Schwarzenbergovi tohle není jasné, je jednoduše řečeno poněkud nedostatečný...
20. 01. 2013 | 00:28

pamětník napsal(a):

S.Š.:
Karl zu Schwarzenberg samozřejmě musel nějak korigovat své předešlé řekněme poněkud kontroverzní prohlášení o Benešovi v Haagu.
"Benešovy dekrety byly zrušeny přijetím ústavy už před dvaceti lety ovšem ex nunc, tedy bez zpětné účinnosti." Řekl bych, že nebyly, jinak si těžko lze představit důvody, které vedly rakouské a německé sudetoněmecké organizace k naléhání na zrušení BD, které opakovaly po celých těch dvacet let.
20. 01. 2013 | 00:31

Bestia triumphans napsal(a):

Pamětník s malým p:
Jde o spiknutí.
Cílem je otevřít hranice hordám zdivočelých sudetských Němců a podrobit si holubičí český národ.
Nevýslovné útrapy a bědy čekají české poddané, až budou opět uvrženi do feudálního jha.

Vy máte ale štěstí.
Žijete na valašských kotárech, vzdálen natolik od civilizace, že i germánské hordy hynou při pokusu překročit sedla a průsmyky.
Pro jistotu se ale raději zabarikádujte ve své zemljance a vyčkejte věcí příštích.
Nerušený zimní spánek vám přeje Bestia triumphans
20. 01. 2013 | 00:35

Targus napsal(a):

To otazník:

Pokud to budem hodnotit podle názvu stran, tak v Polsku to třeba byla Polská sjednocená dělnická strana, v NDR byla u vesla SED, tam taky není slovo komunistická, v Maďarsku asi taky nebyli komunisti.
Definice komunizmu je ale trošku jiná, myšlenka života v komuně byla plně realizována v izraelských kibucech - a dokonce i bez komunistické strany, anebo dokonce možná právě proto. Něco takového v ČSSR opravdu nikdy nefungovalo.
20. 01. 2013 | 00:35

Bestia triumphans napsal(a):

Targus:
Furt nerozumím tomu, jak můžete spáchat vlastizradu na České republice tím, že uznáte Kosovo.

http://iuridictum.pecina.cz/w/Vlastizrada
Vlastizrada podle § 91 trestního zákona je trestný čin, jehož se dopustí ten, kdo ve spojení s cizí mocí nebo s cizím činitelem spáchá trestný čin rozvracení republiky, teroru, teroristického útoku, záškodnictví nebo sabotáže.

Pachateli za něj hrozí trest odnětí svobody od dvanácti do patnácti let nebo výjimečný trest.

Laici, zejména novináři, tento trestný čin někdy zaměňují s velezradou.
20. 01. 2013 | 00:37

Targus napsal(a):

To RedNeck:

Já si ze školy pamatuju rozvinutý socializmus. Slovo reálný se některým politrukům moc nelíbilo, protože v reálu se dost kradlo a pořád něco nebylo.
Řekl bych, že se běžně používaly oba výrazy.
Komunizmus nebyl, ten se měl teprve vybudovat. Naštěstí už jsme to nestihli.
20. 01. 2013 | 00:40

pamětník napsal(a):

Odsun českých Němců po WWII nebyla žádná etnická čistka, tak se tehdy řešily problémy v celé Evropě na úrovni velmocí v Jaltě a v Postupimi. Většina českých Němců se přidala k nacistům, jejich představitelé ještě v dubnu 1945 při karlovarském s emisary Košické vlády trvali na své příslušnosti k Říši i do budoucna (!), nebylo jiné schůdné řešení. Ostatně mnozí z nich zde zůstali. Poznámka K.Schw. o tom, že dnes by Beneš se zopodpovídal v Haagu, byla nejapná v automatickém předpokladu, že prezident Beneš by prováděl etnické čistky v podmínkách dnešní Evropy, což je absurdní.
20. 01. 2013 | 00:45

RedNeck napsal(a):

@Targus
"Komunizmus nebyl, ten se měl teprve vybudovat. Naštěstí už jsme to nestihli."

Ano, slyšeli jsme slovo Boží. Amen
20. 01. 2013 | 00:47

pamětník napsal(a):

otaznik:
Dík za ukázku, jak si lze primitívně představovat demokracii. Takže socialistická federatívní republika Jugoslávie nebyla socialistická, ale byla demokratická, protože každý mohl cestovat, kam chtěl. Jak prosté.
20. 01. 2013 | 00:53

pamětník napsal(a):

Bestia triumphans:
Co to máte přád s těmi valašskými kotáry? Nechytil jste chřipku?
20. 01. 2013 | 00:57

Targus napsal(a):

To B.T.:

Mně se to nechce znova klofat. Máte to obšírně popsáno v minulé diskuzi.
Velmi stručně řečeno v celé válce o Kosovo proběhl nejdříve Mnichov - viz jednání nejednání v Rambouillet a následně velice drsná obdoba odsunu sudetských Němců, ovšem tzv. divokého odsunu.
Dále doporučuji nastudovat význam slova precedens, zejména ve spojení s mezinárodní politikou.
Faktickým uznáním jednostranného vyhlášení svrchovanosti Kosova se utváří precedens pro posuzování stejných nebo podobných událostí, které proběhly nebo proběhnou.
Ze států EU Kosovo neuznal např. Kypr, Slovensko, Španělsko, protože tento precedens by podpořil separatistické tendence a nároky menšin v jejich státech.
Psát dál o sudetských Němcích dodnes požadujících právo na sebeurčení, což v jejich pohledu znamená nastěhovat se zpátky do ČR, získat zpátky majetky a následně se odtrhnout a připojit k SRN, je nošením dříví do lesa.
Dnes se nám všem zdá takový požadavek naprosto iluzorní. Ale kdyby vám někdo řekl třeba v r. 1975, že Schwarzenberg bude kandidovat na prezidenta a dostane zpátky všechen majetek, hodíte na něj síť a voláte pro rychlovku.
20. 01. 2013 | 00:58

Targus napsal(a):

To pamětník:

Kája prostě mířil na lišku, trefil Maryšku.
Děda plácal, co přinesla slina na jazyk. Anebo prostě normálně ujel, zapomněl se kontrolovat a úplným omylem řekl, co si opravdu myslí. To bych viděl jako pravděpodobnou verzi.
20. 01. 2013 | 01:02

Targus napsal(a):

S.Š. napsal(a):
P.S.: Karla Schwarzenberga je třeba si vážit za to, že ve vypjaté kampani zvolil pravdu proti populistickému obhajování něčeho, co obhájit nelze : etnickou čistku, kolektivní vinu

A o čem píšete? O Kosovu nebo o čem?

Odsun Němců z ČSR se konal na základě jejich státní příslušnosti, kterou si dobrovolně zvolili v r. 1938, nikoli na základě příslušnosti k etniku.
Pokud by nebyli odsunuti, museli by skončit před soudem pro vlastizradu, jak ji tady nadefinoval B.T. Tedy spolčení s cizí mocností blablabla.
Výjimkou je tzv. divoký odsun a následný generální pardon, který dostali všichni, kteří se toho účastnili. To jediné lze Benešovi vyčítat. Zabránit tomu ale vzhledem k aktuální bezpečnostní situaci nebylo možno.
Odsun (ten legální) byl pro Němce tou nejméně špatnou možností, jak uzavřít kapitolu započatou Mnichovem, či spíše rokem 1918, kdy chtěli vyhlásit samostatnou německou republiku v Čechách a na Moravě.
O tom ale asi víte kulové.
20. 01. 2013 | 01:15

kolemjdoucí_a napsal(a):

ad pamětník 20.01. 00:31
Benešovy dekrety sice nepozbyly platnosti, ale účinnosti ano, - naším přijetím Listiny základních práv a svobod.

Listina základních práv a svobod byla přijata ústavním zákonem v roce 1991. Ve znění zákona stojí, že "zákony a jiné právní předpisy musí být uvedeny do souladu s Listinou základních práv a svobod nejpozději do 31. prosince 1991. Tímto dnem pozbývají účinnosti ustanovení, která s Listinou základních práv a svobod nejsou v souladu."
20. 01. 2013 | 01:26

pamětník napsal(a):

kolemjdoucí_a:
Děkuji. Netvrdím nic jiného (na rozdíl od Karla zu Schwarzenberg).
20. 01. 2013 | 01:32

pamětník napsal(a):

Targus:
"Německé Čechy (německy Deutschböhmen) byl region v Čechách, který vznikl a trval krátce po první světové válce. Rozkládal se v severních a západních Čechách, v oblastech obývaných především Němci.
Dne 28. října 1918 byl v Praze vyhlášen samostatný československý stát a mimo jiné v důsledku této události rakouský císař Karel I. 1918 byla ve Vídni vyhlášena republika Německé Rakousko. Jednou z abdikoval dne 11. listopadu 1918. Následně, dne 12. listopadu provincií tohoto nově vzniklého státu byly právě Německé Čechy, s hlavním městem Liberec. Již od 29. října 1918 byl zemským hejtmanem tohoto útvaru rakouský politik Rafael Pacher, který byl krátce na to, dne 5. listopadu 1918, vystřídán Rudolfem Lodgmanem von Auen.
Koncem listopadu 1918 počaly československé jednotky tažení do vzbouřených oblastí, takže již 16. prosince 1918 byl obsazen Liberec a dne 27. prosince 1918 bylo dobyto poslední velké vzbouřené město Litoměřice. Povstalecká správa utekla z Liberce přes Drážďany do Vídně. Lodgman von Auen se ještě zúčastnil v roce 1919 jednání o Saint-Germainské smlouvě, která ale potvrdila příslušnost Německých Čech k Československu"
http://cs.wikipedia.org/wiki/N%C4%9Bmeck%C3%A9_%C4%8Cechy
20. 01. 2013 | 01:38

český maloměšťák napsal(a):

Bili se po hlavách Čechoslováci - odsouzen byl málokdo.
Bili se po hlavách Němci - odsouzen byl málokdo.
Bili se po hlavách třídní nepřátelé - odsouzen byl málokdo.
Bili se po hlavách ale i komunisté /r. 1968/ - odsouzen byl málokdo.
Bili se a bijou se po hlavách čeští a slovenští daňoví poplatníci - odouzen byl málokdo ....
....a pak přišla amnestie a řekla, že se po hlavách bít nebude.

Ale historii umí soudit kdekdo.
Och - jak snadné !

Ten marast je v institucích. Instituce mají bránit právo, spravedlnost, morálku. Historikové jen komentují jejich neschopnost.
Je pak jedno, jestli ty instituce ukradl lidem fuhrer, generální tajemník UV KSČ, Stalin...nebo Mafie.
V podstatě se ta krádež liší jen svou " kvalitou".
Jak teda znouvu být pánem ve svém domě ?
Thats the question, zbytek jsou jen tlachy.
K jejich nápravě
20. 01. 2013 | 01:44

český maloměšťák napsal(a):

re : "K jejich nápravě"...to už je tam navíc. Respektive to už je otázka pro všechny - všechny ty, co si nemyslí, že není důležité mít informace k dispozici tak, aby se jeden nestal jen pasivním komentujícím neschopnosti institucí.
20. 01. 2013 | 01:46

S.Š. napsal(a):

Targus :
Ano, pane Targusi.
S pozdravem
:-)
20. 01. 2013 | 02:12

český maloměšťák napsal(a):

apendix
Je pak v podstatě jedno, jestli na rozhodujících místech v institucích působí Číňan , Arab, Slovák , Valach nebo Němec.
To je podružné. Je dokonce podružné i to, jakým jazykem dotyčný mluví.
Musí mu být ale rozuměno. A musí reprezentovat souhlas tak, že problémy jsou řešeny v duchu zásad humanismu a udržení kvality kulturně-civilizačního rozměru dané společnosti na minimálně takové úrovni a takového stupně diverzity...jaké jsou aktuálně k dispozici.
Což je v současné České republice nemožné. Plnit pouze takový úkol by znamenalo prohlubovat marast.
Ale dá se to samozřejmě změnit. Od toho je člověk vybaven mozkem a svobodou v rozhodování....aby věděl co je třeba změnit, jak a proč.

Přesvědčovat pak sama sebe, že jen ten můj popis skutečnosti je ten správný...a vycházet při tomto druhu přesvědčování z jediné premisy - a sice, že popis odlišný musí být zjevně nesprávný, protože přece jedině ten můj popis může být tím správným /"vždyť přeci i náš stranický vedoucí to říkal !!" .....je hloupostí, hloupostí která se opětovně vymstí.
A to i kdyby se takovéto přesvědčování dělo v rámci pravidel formální demokracie, v rámci pravidel slušné diskuze, v rámci pravidel zásad dobrého chování a společenského styku.
To už pak raději osvíceného panovníka.
Než smečku rozhádaných a věčně po sobě štěkajících psů - kteří ač štěkají jazykem , kterému každý člen uvnitř této smečky sice rozumí - ale jen potud, pokud může slyšet pouze sám sebe.

Tolik tedy na závěr k této tkzv. předvolební kampani.
20. 01. 2013 | 02:15

prorok napsal(a):

Ceskeho lva opet trapi pangermansky svrab a katolicka prasivina. Jeho chovatele jej zanedbavaji; uctivaci jeho jasnosti knizete totiz se zatajenym dechem patraji po tom, zda i jejich prababa patrila mezi ty osvicene posluhovacky, jez mohly kdysi prozirave podrzet svym panskym, dejz panbu, nemeckym mistodrzicim.
20. 01. 2013 | 02:18

Pozorovatel napsal(a):

Pane Golgo,
nezlobte se, ale pokud se navážíte do českého presidenta nadávkami "tuneldědek", nemáte zde co dělat a jděte si urážet do své země. Klause vůbec nemusím ale nezlobte se, to je naše věc a ne Vaše. Vy máte jako host v naší zemi dvě práva - myslet si, co chcete, a nahlas být zdrženlivý a zdvořilý.
Což neumíte nebo nechcete.
Takže vzkaz pro Vás - naučte se být zdvořilý, anebo táhněte.
20. 01. 2013 | 02:23

kolemjdoucí_a napsal(a):

Ad targus 2001. 01:15
Odsun Němců z ČSR se konal na základě jejich přihlášení se k německé NÁRODNOSTI při sčítání lidu v ČSR v r. 1930
20. 01. 2013 | 02:29

Martin1 napsal(a):

Fabiano Golgo
Pod vaší fotkou ve vizitce máte mimo jiné napsáno:
"Pracuje na projektu podporovaném Evropskou Unií, který má za cíl naučit žáky českých základních škol respektu k jinakosti."
xxxxxxxxxx
Není potřeba naši společnost učit respektu k jinakosti. Myslím,že jsme to až až přetáhli. Vy jste toho příkladem, takto netolerantní člověk nám učí naše děti respektu k toleranci a ještě na to čerpá naše peníze z EU.
My se musíme naučit najít způsob, jak takové lidi od nás vypoklonkovat a na cestu je náležitě vyprovodit.
Zjistil jsem následující:
Lidé jako vy, kteří se dobrovolně (nebo z donucení) vykořenili ze své vlasti, tak pak pracují v zahraničí na ničení pocitu hrdosti původních obyvatel na svou vlast a zastírají to tím, že pracují na respektu k jinakosti. Je to ze závisti, že tuto hrdost nemohou již sami pociťovat.

Je to stejné, jako rozvedení lidé druhým pomáhají rozvádět jejich manželství a nazývají manželství přežitkem. Ti to také činí z lítosti a ze závisti. A když pochází z rozvedených rodičů, tak to ani neznají, ale kritizují to.
Vážený pane, my u nás naše děti učíme, že když přijdou do cizí rodiny a do cizí země, aby se tam chovaly slušně a dodržovaly zvyky, která jsou tam zažité a hlavně nikoho neurážely a naopak k cizincům se chovaly slušně, ale pokud opakovaně a cíleně uráží naši vlast, aby si našly způsob jim to vrátit. Tak někdy příště možná vám zbytek už někdo jiný z mladší generace vysvětlí zasvěceněji.
20. 01. 2013 | 03:05

Realita napsal(a):

Opsáno z facebooku textaře a antropologa Michala Horáčka:

Kdo je to ten Čech, jehož českosti očividně dávají mnozí Češi přednost ve svém rozhodování při volbě nového prezidenta?

Při odpovědi by nám snad mohlo pomoci hledání "Největšího Čecha". A tu se laici i odborníci vzácně shodli: buď Karel IV nebo Masaryk. Čím tedy právě ti dva byli tak velcí a tak čeští?

Karlův táta Jan měl lucemburského otce a brabantskou matku, pozdější Otec vlasti proto mohl bý...t Čechem nejvýš z 50%. Ještěže se narodil Elišce Přemyslovně, určitě Češce jako poleno. Eliška nicméně vyšla z lůna Guty Habsburské, sníživši tak Karlovu „českost“ na 25%. Nefalšovanou místní krev nám proto zbývá hledat u Eliščina otce, Přemyslovce Václava II. Jenomže i Václavova matka nebyla zdejší, jinak by sotva vešla ve známost jako Kunhuta Uherská; Karel tak jako Čech klesá na 12,5%. Je to nepříjemné, ale musíme to přiznat: i Václavův otec, Přemysl Otakar II., měl za matku Kunhutu, tentokrát Štaufskou. Sám byl synem Václava I., jehož máma Konstancie přišla z Uher. Karel IV. v tomto okamžiku má 3,125% české krve… a dál už vás nebudu trápit, byť bych mohl. Mějme ovšem za prokázané, že v Karlu IV. by se člověk české krve dořezal jen s největšími obtížemi.
Tomáš Masaryk, přestože si mezi křestní jméno a příjmení vkládal ono cizokrajné „Garrigue“, je na tom ovšem jako „Čech“ lépe. Nicméně jeho otec takovou krví nedisponoval, byl to uherský Slovák. Masarykova matka Terezie měla pěkné české rodné jméno Kropáčková, ale pocházela z Hustopečí, tehdy obce úplně německé. Když se s ní malý Tomáš modlíval, tak po německu a ještě ze škol psal jí dopisy jen německy.

Vraťme se však k položeným otázkám: byli Karel IV. a T.G.M. velkými a byli Čechy ? Navrhuji, abychom se usnesli na jednoznačném ano, a to nejen v prvním z obou případů.
Co dělá člověka velkým, ne-li zarputilé překonávání těžkých protivenství, schopnost myslet i konat, a proto v nejlepším slova smyslu budovat ? A jestliže podobná snaha přináší výsledky tak hluboké, že jsou patrné po staletí a docela nevymizí nikdy, není v souvislosti s oběma vpravdě podivuhodnými muži o čem diskutovat.
Snad neměli mnoho ryze české krve, ať už to znamená cokoli. Patrně nebyla čeština mateřštinou ani jednoho z nich. A přesto chci tvrdit: oba byli Čechy. A to z tohoto prostého, ale mocného důvodu - rozhodli se, že české země chtějí milovat a spojit s nimi svůj osud.

Tolik jako skromný příspěvek do společné debaty. Příspěvek, který bych chtěl na tržiště myšlenek umístit oproti myšlenkám vyjadřovaným například panem Václavem Klausem Juniorem a paní Livií Klausovou. A to i jako ujištění obou zmíněných, že mi jejich německé příjmení nijak nevadí.
20. 01. 2013 | 04:06

Realita napsal(a):

Neumím pořádně německy, ale slyšel jsem, že Klaus znamená v překladu klaun. Je to pravda?:-)
20. 01. 2013 | 04:12

Saltzman napsal(a):

Pan Golgo je osoba, která dosud neukotvila svůj život. Pohlíží tak na dění kolem sebe zlostně, protože cítí averzi vůči sobě. Ze všeho nejtěžší je poctivá dennodenní dřina, nedobře placená, která však jistí přidání hodnoty. Pan Golgo dosud nepřidal hodnotu zdaleka ani takovou, jakou přidá český dělník ve fabrice. Pouze jeho dočasné pobyty v nejrůznějších redakcích mu přináší výdělek, leč za ním nezůstává ani román spisovatele hodna úcty a jen spousty a spousty slov.

Doporučuji proto onomu pánu Golgo, aby konečně hodil kotvu a stal se přidávačem hodnoty. Jedno při tom, jestli to bude u zedničiny, či psaním kvalitní literatury. Kvalita práce však musí být jištěna, neb jinak hodnotu nepřidá. Jeho úvahy o českém člověku jsou nepodstatné, nepřínosné a jen zvedají vlnu averze vůči autorovi blogu. Pokud je nějak placen za zvedání averze, pak se nedivím. Jestli to dělá z masochismu, pak také ne. Pokud je to z nedostatečnosti úsudku, pak ať si nechá poradit a začne třeba s tou zedničinou.
20. 01. 2013 | 04:31

arnazach napsal(a):

Sylva Šauerová: Co ty novináři neudělají pro čtenost, člověk by takové titulky čekal v nějakých Halo novinách.

Schwarzenberg řekl pravdu a nic nezamlčel, i když musel vědět, že to zneužijí. Tak se choval Havel a nikdo jiný. Dokument, na nějž odkazujete, ukazuje, že i Zeman je občas přinucen říci pravdu, ale nijak ho to neváže.
20. 01. 2013 | 05:27

minatomirai napsal(a):

Pište dál, pane Golgo, váš pohled na český svět je mimořádně zdařilý a pobaví.
20. 01. 2013 | 06:08

antipolitik napsal(a):

Golgo sice české duši moc nerozumí, ale nedá se mu upřít určitá nebojácnost. Co takhle Golgo veřejně vyvěsit jména všech poslanců i s jejich obvody a adresami kanceláří, kteří tuhle vládu po amnestii podpořili! Abychom se mohli začít chodit ptát, těchto divných individuí, proč? Ničeho se tak nebojí tahle sorta lidí, jako veřejné zpovědi, vysvětlování přímo svým voličům. Toho se bojí ani netušíte jak moc!!
20. 01. 2013 | 06:58

antipolitik napsal(a):

Českou společnost naše zahraniční média natlačili do dojmu, že bez davů v ulicích či bez pomoci odborářských bosů-kteří jsou už dávno součástí systému, nikoli zastánci občanů-nic nezmůžeme a přitom stačí tlačit na pouhých dvěstě lidí. A pořád, stále bez konce, aby ani nevydechli pokud udělají něco proti svým voličům!!! Na to nejsou potřeba davy, ale v každém volebním obvodu pár lidiček!
20. 01. 2013 | 07:11

Drzá zrzka napsal(a):

Hrubnou blogy, hrubne diskuze...

...jestli on to není důsledek častého vymývání hlav tím, jací jsou všichni sobci; jací jsou blbci, když zastávají jiný názor; jak všichni kradou, korumpují, uplácejí, lžou...
20. 01. 2013 | 07:22

minatomirai napsal(a):

Na to nejsou potřeba davy, ale v každém volebním obvodu pár lidiček!
-------------------------------------------------------------------------
A těch pár lidiček v celém tom národě právě chybí, protože se skládá z malých Klausů, za monitorem bojovník a jediný odpor, který kdy vyjádří, bude nejspíše v Tescu nebo Albertu, když začně řvát na pokladní, aby sebou hodila. Za hlasitého mručení zbývají fronty čekajících.
Golgo vyhmátl českou duši přesně.
20. 01. 2013 | 07:29

babočka napsal(a):

Schwarzenberg je Čech jak poleno a navíc slušný člověk, který nikoho neuráží a chce abychom byli sebevědomí nebojácný národ. Klaus se nás snáží odrthnout od EU aby jsme se nevzdalovali od Ruska. Zeman chce být Český Putin, politikům nařizovat co mají dělat,primitivům vykládat o tlačence a kořalce,novináře zatím urážet než je začnou likvidovt jeho černé zázemí.
20. 01. 2013 | 07:42

minatomirai napsal(a):

babočka neblbněte,

vždyť zastánci Schwarzenberga jsou většinou lidé vzdělaní, kde jste se mezi nimi vzal? Trošku si zopákněte gramatiku, po interpunkci nasadˇte takový to dole, mezerník, a zpět do boje.
20. 01. 2013 | 07:46

Targus napsal(a):

To pamětník:

Máte tam trošku mluvnické chybky, překáží to ve srozumitelnosti, ale ano, tak nějak.
Vynechal jste z toho Moravu, což může vzbudit dojem, že zde panovala idylka. Bojovalo se u Znojma, Brna, na Šumpersku, Jesenicku. Tam všude byli Němci jak polena, kteří byli zcela zděšeni z toho, že by už neměli být Herrenvolk. Jestli si dobře pamatuju, vojenská tažení se protáhla do února nebo března 1919.
Co jsem četl, české jednotky se povětšině spokojily s odzbrojením vzbouřenců a jejich vynucenou přísahou věrnosti československému státu.
Bez komentáře.
20. 01. 2013 | 08:07

minatomirai napsal(a):

Maximus se vrátí z nedělní tenisové pinkačky uštvaný, protože hrál celé dva sety. Doma je mama celá nervoźní, protože ví, co s maximem dělají bilbordy se Schwarzenbergem okolo jejich polňačky vedoucí domů. Rád by namaloval tykadla, ale kur.a, ta odvaha, ta odvaha, co kdyby..

Tato, co se děje, ptá se mama, když maximus nalehne na gauč v kuchyni.
Mamo, ani se neptej, bylo jich tam deset.
Co deset, zase nové bilbórdy! Tato, to si teda nemůžem nechat líbit. Vem sekeru nebo barvy a dem na to, je neděle, baby chystaj voběd a chlapi jsou stejně nasáčkovaní u internetu.

Hov.. bilbordy, mamo, ilumináti! Přímo na tom našem obecním tenisovém hřišti, venku stál autobus s nápisem Bilderberg, prý jsou to děcka po koncentráčnících!
A mamo, víš co? Oni i hráli, ale ty bekendy a fórhendy, mamo, ty byly úplně jiný! Židovský. Ti hajzli jarmulky vymysleli aji toto.

Od příště mamo žádný židovský fórhend nebo bekend, pojedu Hail Mary dokud to dám.
20. 01. 2013 | 08:18

sylvasauerova napsal(a):

Maximus :
"...s partičkou obřezanců resp. těch co vyznávají talmud (bestia či S.Š,)... Jo, ještě k nim patří nicky arnarach nebo resl."
:-))
Nebyt Vas, clovek by se tady skoro uz ani nezasmal. Nepsal Vy jste snad scenare k Ceske sode ?
Pekny den, pane Maxime.
20. 01. 2013 | 08:18

Targus napsal(a):

To Maximus:

Více méně souhlas. I s tou volbou Zemana. Je to jen zlo navlečené do jiného kabátu.
Chrakterizoval bych to tak, že jediná jistota pro voliče je známé české pořekadlo - starého psa novým kouskům nenaučíš.
Při výběru z těchto dvou kandidátů je potřeba zhodnotit jejich kousky, které již předvedli.
Co mi vadí?
Když se z jednoho či druhého dělá ideál, modla, etalon morálky. Oba by potřebovali blatníky až na uších, aby nebyli zasmoleni od bláta i na hlavě.
20. 01. 2013 | 08:23

zemedelec napsal(a):

Pane Targus.
Je to můj laický názor.
Benešove Dekrety byly přijaty za určitých okolnosti,vyřešit ten problém Německé menšiny.Pochopitelně jak byly naplněný,zůstaly platit,ale dál nebyl důvod je na někom uplatňovat,ani neznám případ,že by se uplatňovaly.
Myslím si,že Schwarzenberg řekl to,co by dělal kdyby byl prezidentem.Zřejmě dostal kartáč,když to musí takhle Šalamoucký vysvětlovat.
20. 01. 2013 | 08:27

Targus napsal(a):

To zemědělec:

Já jsem bohužel také laik, nicméně jsem pochopil, že zákony zůstávají součástí právního řádu a právní kontinuity svrchovaného státu, takže lze celkem těžko tvrdit, že nějaký zákon je neplatný, když nebyl nikdy zrušen.
Jelikož se týkaly vypořádání s lidmi, kteří naplnili právní kvalifikaci vlastizrady, opravdu je dnes není možno uplatňovat, tudíž bych se přikláněl k pojmenování "vyhaslé".
Pokud ovšem někdo požaduje zrušit zákon se zpětnou platností, zakládá na obrovský právní problém.
I proto třeba SRN odmítá uznat nulitu Mnichovské dohody od samého počátku, s čímž máme zase problém my.
20. 01. 2013 | 08:39

zemedelec napsal(a):

Pane Targus.
Výborně jste to doplnil,děkuji.
Pane Maximus.
Předběhl jste mě,přiznávám ani po kotníky.
Přejí také vše dobré.
20. 01. 2013 | 09:00

mik napsal(a):

Cela rodina Klausu by si uz misto blaboleni nesmyslu mela zacit balit kufry nastesti k volbam pujdou mladi kteri chteji aby CR patrila do EU a k volbam pujdou stari kteri si pamatuji co je pravda a co neni je logicke ze delnik bez prace nebo delnik co bere dnes v CR mzdu 12 tisic maka od vidim do nevidim a pri reptani se ocitne na dlazbe naleti na populismus Zemana ale ten co vi nebo si zkusil vyjet do EU a bral tam nebo bere 4x vice za stejnou praci nez v CR ten naletet nemuze Je mi zcela jedno zda manzelka Schwarzenberga mluvi nebo nemluvi cesky ale uz mi neni jedno kdyz cesky prezident dela v zahranici takovou ostudu jako ji dela Klaus Pani Klausova by se za normalnich okolnosti dostala tak maximalne do Hradni zahrady jako turistka a to by bylo tak asi vsechno a povedeny synacek by nemel v Ostrave sve soukrome gymnazium do ktereho se lijou prostredky horem dolem Snad se nezmeni za par dnu to z ceho byli nekteri pekne prekvapeni tedy to ze Schwarzenberg postoupi do 2.kola a dnes mi prijde logicke to co jsem uz psal drive ze ten treti vzadu by mel zvitezit nekteri videli toho tretiho vzadu v Dinsbierovi ale tusil jsem ze jediny kdo ma sanci se vklinit mezi favorizovane duo Fischer - Zeman je prave Schwarzenberg a Fischer je nazorove bliz Schwarzenbergovi i kdyz to pod tihou zklamani z vyzareni nedokaze rict otevrene a Dinsbier zase logicky kvuli svemu postaveni v CSSD nemuze nahlas rict ze chce na Hrade Schwarzenberga ovsem pozorny volic vi koho bude volit Fischer a vi koho bude volit Dinsbier ,,Zeman to zcela jiste nebude a tak jak Klaus ma skodolibou radost kdyz muze udelat EU a lidem co maji opacny nazor nez on muzou za par dni udelat Klausovi smutek tim ze zvoli Schwarzenberga a poslat tim zaroven Klause na smetiste politickych dejin protoze nejde o to ze na Hrade bude sedet Schwarzenberg ale jde o to aby se zmenil pomer sil tam kde je to dulezite tedy ve vlade a tam Klausovi kamaradi zvolenim Schwarzenberga nebudou mit sanci a Klausova ? to jeji vyjadreni je stejne samolibe jako kdyz Klasu rekl o kandidatech ze zvolenim nekterych by to bylo na emigraci Klausova je slovenka s ruskymi koreny cesky sice umi ovsem umi taky sedet ve spravnich radach a sypat tim do rodinne pokladnice bezpracne ziskane penize a protoze na Schwarzenberga uz nejak nemuzou jeho odpurci nic najit tak se snizuji uz jen k reci mrtvym dekretum a Kalouskovi sazkovy kurz ale porad napovida kdo nakonec na Hrade usedne CR ma dalsi sanci pred 5 lety ji propasla kdyz politici intrikama zvolili znovu Klause a ne Svejnara dnes budou volit lide a uz to bude bez taktiky vlastne mala taktika by v tom byt mohla zvolenim Scwarzenberga se otupi Kalouskuv vliv TOP 9 prijde o predsedu a zachrani se tim CSSD tedy 3 mouchy jednou ranou neni to dobra volba ?
20. 01. 2013 | 09:14

LádíkzM napsal(a):

Dobrý den,
za příjmení asi nikdo nemůže. Za své předky také ne (kdo byl vlastenec a kdo přisluhoval cizáckým zájmům jako KS), avšak alespoň neleze do veřejně politického života, nota bene nekandiduje na prezidenta (za monarchistickou stranu československa...).
Kdo zpochybňuje Benešovy dekrety a poválečné uspořádání (to řekl Klaus dobře), tak ten podle mě patří za katr, a né na Hrad !!!
20. 01. 2013 | 09:17

Opravil F. napsal(a):

Jděte mi všichni PRAVICOVÍ nadháněči knížete do P. Stejně to vyhrajeme !!!
20. 01. 2013 | 09:18

vasja napsal(a):

Opravil F. napsal(a):
Jděte mi všichni PRAVICOVÍ nadháněči knížete do P. Stejně to vyhrajeme !!!
-------------------
Tak ta Kúltúrně medialní fronta, tak to sou pravičáci jak noha :-)
20. 01. 2013 | 09:27

pamětník napsal(a):

Targus:
Je pravdou, že jsem vynechal o karlovarském jednání sudetoněmeckých představitelů s emisary košické vlády slovo jednání, nicméně pokud jsou dále někde mluvnické chyby, bylo by potřeba se obrátit na citovaný zdroj. To se týká i obsahu (Morava, Znojmo..atd.). Dost na tom, že vítězné mocnosti návrhy českých Němců odmítly s odůvodněním, že není možné, aby poražené státy získaly z války další území.
20. 01. 2013 | 09:49

Targus napsal(a):

To mik:

Vám zajistí manželka od Schwarzenberga čtyřnásobný plat oproti tomu současnému?
Z vašeho příspěvku to vyplývá, proto mne to zajímá. Sám bych chtěl dostat přidáno taky tolik.
Když mi to Kája slíbí, dostane můj hlas.
:-)))
20. 01. 2013 | 09:59

pamětník napsal(a):

Targus:
Dovolím si upřesnit děj zmíněného filmu: ti švédští žoldnéři poskytovali vesničanům vojenskou ochranu proti drancování jinými žoldnéři a za to byli živeni. To poskytování žen jste si přimyslel a vzpouru vesničanů převzal ze sedmi statečných. :) Ti Švédové se pak zúčastnili jedné bitvy, tuším u Ulmu, a vrátili se značně zdecimovaní a i vzhledem k dalšímu vývoji války vesničané jim odepřeli poslušnost, žoldnéři odešli a vesnice jako jediná v okolí úspěšně přežila válku. Celý film byl o užitečnosti parazitizmu.
20. 01. 2013 | 10:12

pamětník napsal(a):

Pardon, to bylo to Maximus!
20. 01. 2013 | 10:13

JF napsal(a):

maximus: k tomu vyhnání Němců - je to věcí do jaké míry se chcete k vítězům jakékoliv války obracet jako k osvoboditelům nebo novým dobyvatelům. Stejně jako zda chcete národ pěstovat jak králíky. Dnešní EU je mnohem blíže k R-U než např. k VB. Resp. dřívější poražení (Německo a Francie(byla vzata mezi vítěze jen politicky)) jsou dnešními vítězi. A opět je to zda se k nim chcete chovat jako k vítězům či novým dobyvatelům. Obojí je totiž nezdravé. Ale to je o mentalitě bud vítězné euforie nebo poraženecké skepse.

Dnešní politika EU je decentralizující občanská. Když se bavíme o odsunu bavíme se dnes o bezpráví politiky (stranické) na voliči. Tu odpovědnost v politice mají politici nikoliv voliči.

Pak si snad každý všimne kdo zastává jaké názory(např. Sch. verzus Klaus-Zeman). Je to střet politických koncepcí. Je to střet kdo byl a kdo je vlastně vítěz a poražený. A o co tedy jde?

ps: jinak s pejzatými na všech frontách velký souhlas. Je to buď o politice jako službě občanů nebo o politice jako obchodu. Dodáme, seženeme, vše co si budou ráčet přát, jako v klasickým vetešnictví - třeba nazvaném demokracie. A nejlepší kšeft je válka. To se věřitelé navzájem i postřílej. (válka na státní dluh)
20. 01. 2013 | 10:21

Z.W. napsal(a):

Jsem docela rád, že jsem se seznámil s touto diskusí. Známý provokatér, Hoch z Brazílie, konečně přispěl s něčím podstatným tak, aby se rozvinula solidní diskuse a docela dobrá. Co dobrá - nejkorektnější a nejkvalitnější, co jich tu v poslední době je. Získat pár úsměvů při čtení je stejně důležité jako pár zamyšlení nad vývody a důvody, které zde mnozí popisují a vyjevují. Je to tedy dobré, a ještě lepší bude, pokud se to tady nezvrhne v obyčejný handl.
*
Targus - nestačil by vám spacák? ....:-)))
**
20. 01. 2013 | 10:29

pamětník napsal(a):

Také dobrá hláška pro naivy:
"Dnešní politika EU je decentralizující občanská" :))
20. 01. 2013 | 10:33

krupa vaclav napsal(a):

Český jazyk nejlépe formoval ten obrozenec ze seriálu F.L.Věk s R.Brzobahatým. Škoda že si nemohu vzpomenout ani na jedno slovo :(...Jinak správný blog. Je dobře, že autor odstřihl Zemana od Klause. Je mezi nima dosti veliký rozdíl. Ale i tak budu Zemana volit v podstatě proto, že nemám na výběr. Ne k vůli předkům K.Š, ale pro jeho kličkování aby se ve vládě udržel i když s ní prý mnohdy nesouhlasí. Ale chápe. To zase nechápu já.
20. 01. 2013 | 10:43

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

vzhledem k opakovaným antisemitským sprostotám jsem v této debatě smazal všechny příspěvky pana Maxima (pan Maximus byl několikrát varován, že toto budu dělat, kdykoliv zde spustí své oblíbení variace na židovské téma).

Přeji vše inspirativní, korektní a pokud možno slušně vedenou diskusi.

Libor Stejskal, editor blogů
20. 01. 2013 | 10:53

Maximus napsal(a):

pamětník

Kdepak se "sedmi statečnými" to nemá nic společného, byl to evropský film a ti žoldáci možná byli Švédi, ale na tom přece nezáleží. A ten Vámi uvedený film to nebyl.
Musíte si uvědomit, že jste všechny filmy co byly za cca 40 let v TV odvysílány asi neviděl.
20. 01. 2013 | 10:55

Maximus napsal(a):

Stejskale,

nic tam sprostého nebylo,jste trapný posluhovač někoho či jistých lidí. Nebylo tam nic antisemitského, to jste si jen představoval ve vaší kebuli.
Hezký den!
20. 01. 2013 | 10:58

pamětník napsal(a):

Maximus:
Copak jste dosud nepochopil, co je politická korektnost??
Příště nahraďte Židy Rusy a máte tady vystaráno.
20. 01. 2013 | 11:11

Čochtan napsal(a):

Co jsem říkal, smazal to ! A sprostota toho čtyřprocenťáka zůstala. Ať je Klaus jakej je, pořád je ještě president tohoto státu. A psát o něm jako o "prototypu českého zaprděného maloměšťáka,.." je urážka presidenta a tedy trestný čin.

Až bude president Klaus jen pan Klaus, pak ať si o něm píše co bude chtít. Pak může pan Klaus přijít a hošanovi raketou naplácat na prdýlku až se bude brazilec rozkoší svíjet. To je pak jejich privátní věc. Ale dosud je Václav Klaus president této země. Jeho urážka je i urážkou každého občana. (i když to ne každý občan cítí).
P.S. Obávám se, že pokud vyhraje Miloš Zeman, pak budeme po Klausovi prstíčkem hrabat. Takže volím knížete.

P.P.S
Oznámení o trestnim činu podáte vy, Stejskale, nebo to necháte na čtenářích ? Splníte svou cenzorskou povinnost ?
20. 01. 2013 | 11:14

Pavel13 napsal(a):

Vážení, pár kontrolních otázek:
1. Mohl by se naším prezidentem stát kandidát, občan ČR, narozený např. v Jablunkově, jehož mateřštinou je polština?
2. Mohl by se jím stát i pokud by část života prožil mimo naši republiku?
3. Mohl by se jím stát i pokud by vedle našeho občanství získal během života i občanství jiné země?

Pokud neodpovídáte 3x ANO, běžte, prosím, víte kam. A pokud ve svých příspěvcích užíváte Karla s řadovou číslovkou, račte vynechat toho lucemburského.

P.S. Tím nechci urazit všechny nevoliče K.S. nebo ty, kteří k němu mají výhrady z jiných, pochopitelných důvodů.
20. 01. 2013 | 11:19

stejskal napsal(a):

Jistě, pane Maxime, viz 20. 01. 2013 | 08:18, citace Vašeho textu smazaného textu.

Takže po opakovaném zaplavování zdejších debat příspěvky o semitském zlu ovládajícím celý svět, přetiskování protokolů sionských mudrců či zveřejňováním seznamů lidí, kteří jsou Židé či je Vy za Židy považujete (což jim dle Vás dává příslušnost k jakémusi spiknutí), jsem Vám jasně a nedvojznačně napsal, že jakýkoliv Váš příspěvek, který se přímo, okrajově či velmi vzdáleně týká tohoto tématu, povede ke smazání všeho, co jste zde napsal. Po mým blogem jste pak uvedl, že se toho vyvarujete.

Čili nadále a bez ohledu, co si kvůli tomu o mne myslíte Vy či kdokoliv jiný, platí výše uvedené.

Hezký den.

Libor Stejskal
20. 01. 2013 | 11:24

Čochtan napsal(a):

S těmi šlechtickými predikáty je to potíž. Pro znalce německého jazyka:
Kluci se mezi sebou vytahují:
"Můj otec je von."
"To je toho, můj je von und zu"
"Ti nic není, můj je auf und davon".

P.S.
"auf und davon" znamená, že zmizel, utekl, uprchl, vzal nohy na ramena...
20. 01. 2013 | 11:25

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Ja bych chtel Fabianovi pripomenout, ze se montuje do veci, kterym zrejme nerozumi protoze nezna tak uplne historii teto zeme.
1) Postavi-li obcan Schwarzenberg svoji kampan na heslu Volim knizete, pak jde proti jednomu ze zakladnich principu republiky, ktere chce prezidentovat. Kadrovat obcana podle cinu rodicu je samozrejme zvrhle. Ovsem u rodovych feudalu je to neco uplne jineho. Tvrdi-li nekdo, ze je prislusnikem nejakeho rodu a ze je to prednost, at si zvyka na to, ze mu bude ten rod prolustrovan.
2) Temi nejvetsimi kolaboranty behem nacisticke okupace byli prave cesti narodovci a nacionaliste.
Emanuel Moravec, prototyp ceske kolaborace, mel takovy zivotopis, ze byste se pred nim postavil v ucte do pozoru. Tvarit se dnes, ze Vlajka byl diskuzni krouzek ceskych vlastencu je pokrouceni historie. Stejne tak se ale nemuzeme tvarit, ze stary Schwarzenberg byl nejaky kolaborant, protoze to zjevne nebyl. Ovsem mel mnohem blize nepriklad k Ladislavu Batorovi (na jehoz sikane se Schwarzenberg velmi podilel) nez by asi mnohym bylo milo. A jestli tvrdi Schwarzenberg, ze dnes by Benes skoncil v Haagu, mel by taky rict, ze by ho jeho otec za jeho dnesni nazory a politiku nejspis vzal pohrabacem...
20. 01. 2013 | 11:28

Bestia triumphans napsal(a):

Targus v 20. 01. 2013 | 00:58 :
OK. Ta minulá diskuse,kde jste to popsal, pokud víte která, hodte na ni odkaz.

Pamětník:
Co mám s kotáry? Žijete na Valašsku, ne?
20. 01. 2013 | 11:35

prorok napsal(a):

Ctenari techto stranek uz davno prece vedi, ze pan Kejval je cenzor pilne a oddany veci trunu.
20. 01. 2013 | 11:35

oxmyx napsal(a):

Fakt Goldo?
A kdybyby se konaly volby v Brazilii a jeden kandidát by byl z kreolské šlechtické rodiny a jeho strýc by byl členem junty, jeho otec by byl členem organizace podporující juntu a vedle své haciendy /fazendy jak říkáte vy brazilci) si nechal juntou postavit malý koncentrační tábor pro deportované indiány jejichž práce by využíval - to by nemělo vliv?
A kdyby ten kadidát měl ženu, jejíž otec a strýcové byly čelními členy junty, a ona sama by si si našla milence - ne sochače, malíře, botanika nebo řidiče, ale jako na potvoru opět chlapíka z rodiny která si vydělala jmění při zabavování majetku odpůrců junty a on sám by byl politikem zastávající ty nejreakčnější politické názory a tomuhle chlapíkovi by porodila syna - to by nemělo vliv?
A kdyby ten kandidát pobýval většinu života v zahraničí a nedokázal by ani pořádně mluvit ani portugalsky, ani španělsky takže by občas způsobil chaos v brazilsko-argentinské politice - to by nemělo vliv?
A kdyby zastával názory, že stát Acre vrátí Bolivii, Rio Grande do Sul Argentině a Mato Grosso Paraguayi - to by nemělo vliv?
A kdyby ten kandidát byl ministrem nejzkorumpovanější vlády v historii Brazilie - to by nemělo vliv?
Opravdu mi chcete tvrdit, že by ho v Brazilii někdo volil?
Proč bych měl volit hůř než černoch v Bahii?
Jen proto, že má kníže na své straně media a peníze?
A mimochodem kníže není proevropský, stejně jako jeho žena, stejně jako její milenec: koukněte se na tenhle film http://www.csfd.cz/film/9315-soumrak-bohu/ natočil to jeden z nich, myslel jsem si, že je to fikce, dokud mi díky médiím nenapochodoval Schwarzenberg se svojí famílií do obejváku. Alespoň pochopíte co hájíte - možná.
20. 01. 2013 | 11:36

Drobný J. napsal(a):

Bijte je... atd.

" A jestli tvrdi Schwarzenberg, ze dnes by Benes skoncil v Haagu, mel by taky rict, ze by ho jeho otec za jeho dnesni nazory a politiku nejspis vzal pohrabacem... "

A obojí by byla pravda. Schwarzenbergův táta byl stejný nacionalista jako Beneš (on byl ve fašizující vlajce, Beneš zase u národních socanů, jedni národovci zprava, druzí zleva). Názorově v dnešní době oboje naprostý anachronismus, tehdy docela rozšířený jev. Na vyhánění lidí z jejich domovů ani na socanském či fašistickém národovectví není nic pozitivního, i když byly doby, kdy to tak lidem nepřipadalo.
20. 01. 2013 | 11:40

Čochtan napsal(a):

Pavel13
ad 1. Karel Schwarzenberg se nenarodil v Jablůnkově, ale uprostřed Čech. Jeho mateřštinou je čeština.

ad 2. Mohl. President Masaryk i Beneš prožili část svého života mimo území.

ad 3. Švýcarské občanství má rod Schwarzenbergů automaticky. Proč by to mělo být překážkou ? Co je na švýcarském občanství špatného ? Zatím to vadilo jen komoušům.
20. 01. 2013 | 11:42

Bestia triumphans napsal(a):

A jejda, cirkus Maximus opět vyrazil na turné se svým sionistickým číslem, ale daleko nedojel...
:-))
20. 01. 2013 | 11:58

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Drobný J. Ano je to anachronismu stejne jako vyzdvihovani nejakych feudalnich "zasluh" (Volim Knizete, Lepsi Knize, nez-li Zeman, Manzelovi slechtici vs. lokajove atd.).
Takze nam zbyva porovnavat kvality obcana Zemana a obcana Schrazenberga. A tvrde odsoudit kazdeho, kdo do toho bude tahat predky. At uz negativne, nebo pozitivne.
Nebo se vratme k principu narodniho stavovskeho statu. Ale pak se vsim vsudy.
20. 01. 2013 | 12:00

resl napsal(a):

Zakomplexovaní vlastenci, sedící na zahrádce a poučující analfabety, se vyhřívají na sluníčku zemana a klause. Analfabet poslouchá s otevřenou hubou maxima, pamětníka a další normalizátory a v duchu by chtěl být taky tak chytrý, vzdělaný. A tak se vydá tento český honza k volbám, vybaven radami národovců už dopoledne, aby stačil přelouskat jméno toho, kdo mu byl doporučen. Jméno zeman, přečte do pěti minut, ale to druhé je nějaké cizí, neznámé. To bude určitě to pravé, vždyť vlastenci byli ve světě a všude četli ty cizí nápisy, ta podivná písmenka. Nebudu zaostalý mámo, hodím tam taky to cizí jméno. Nejsem už analfabet, poučili mě češi, kteří se ve světě neztratili a dokonce se mi zdá, že už umím i trochu švýcarsky. Poslouchej mámo : šrambercek. Tak jo, táto, vem si čepici a jdeme.
20. 01. 2013 | 12:02

D. napsal(a):

Klaus nebyl za komunistů průměrným občanem.
20. 01. 2013 | 12:02

JF napsal(a):

pane Stejskale, asi bych nezaměňoval kydání špíny (například příspěvky zde jistého soudruha Klause) s transparentností (zde některé příspěvky na téma sionismu). To že se napíše, že sionismus je spolek vystupující v převlecích mnoha různých barev, tak na tom není nic antisionistického. To že je přeci poptávka, tak dobrý obchodník samozřejmě i nabídne i to o co je zájem a co přesně tu poptávku uspokojí. Politika se pro tento obor činnosti zdá zcela idealní. Navíc politika velkých ideí a myslitelů ;-). Ale jestli je politika či cokoliv jiného jen a jen obchod s jinými potřebami si nejsem zcela jistý. Je poněkud zvláštní, že pan Klaus ml. i st. zaměňují mnoho dalších záležitostí nejen politiku a obchod. Ale vetešnictví zvané ČR je vetešnictvím de luxe.

Takže mazání některých diskutérsky korektních příspěvků pod nekorektními blogy v politickém vetešnictví ČR je právě ta nadstandardní služba de luxe, pane Stejskale? Není také pan Klaus jr. a další ze skvadry azůry (Bednář, Tomský, Just, Koudelka, Hesenkopf)zralý na blogerskou oddechovou pauzičku?

Některé zveřejňované příspěvky samotných blogerů hraničí s únosností pro serioznost a dobrou pověst prestižního listu, jakým Aktuálně bezesporu je a chce jím být jistě i nadále. ;-)
20. 01. 2013 | 12:18

Pavel13 napsal(a):

:Čochtan
Někteří tvrdí, že jeho matřštinou je němčina. Já jsem po tom nepátral, protože je mi to jedno. Stejně tak mi nevadí jiné občanství. Zasloužilí komouši zřejmě mají obavy, aby nesloužil cizí mocnosti.
20. 01. 2013 | 12:21

Sláma napsal(a):

Pane Golgo, musím konstatovat, že váš text je dost plytký, řekl bych, že mu schází invence.
Pokud se týče příjmení, vy jse asi poslední, kdo může něco říkat. Protože jsem studoval mimo jiné i portugalštinu, tak vím, že původních portugalských příjmení bylo 12. Mohu vás ubezpečit, že to vaše mezi nimi není. Je to totiž příjmení italské, stejně jako vaše křestní jméno. Ale to nepochybně sám víte. Jste tedy Ital nebo Brazilec? Umíte vůbec italsky?
Obecně platí, že člověk je příslušníkem toho národa, ke kterému se hlásí. Děti ze smíšených manželství většinou inklinují více ke svému mateřskému jazyku, tedy k národnosti své matky. To je u Schwarzenberga nepochybně národnost Německá. Děti dále bývají nejvíce ovlivněny školními léty. A ty strávil Schwarzenberg ve školách německých.
Jak jsem napsal pod jiným blogem, mě by Němec jako český prezident nevadil, kdyby to byl někdo takový, jako je pro Slováky Rudolf Schuster. Tedy Němec, který odmítl emigrovat do Německa a má nepopíratelnou loajalitu ke Slovensku. U Schwarzenberga si jeho loajalitou nikdy nemohu být jist. A proto budu volit proti němu.
20. 01. 2013 | 12:30

Al Jouda napsal(a):

Přečetl jsem pozorně celý článek pana Golga a nenašel jsem nic, s čím bych zásadně nesouhlasil. Pohled nezatíženého cizince na naše poměry je vždy přínosný !
20. 01. 2013 | 12:40

stejskal napsal(a):

Vidím to poněkud jinak, pane JF.

Hezký den.

Libor Stejskal
20. 01. 2013 | 12:41

zdenekbrom napsal(a):

Bestia triumphans:

Jako válečný zpravodaj jste si vedl lépe.

Když si vedle sebe dám Václava Havla a Pavla Wonku, tak jedno jméno silně bledne. A není to jméno Pavel Wonka.
20. 01. 2013 | 12:49

Sláma napsal(a):

Realita ve své příspěvku údajně cituje text údajného antropologa Michala Horáčka. Dost pochybuji, že něco tak hloupého by pan Horáček napsal.
Národ totiž nikdy není založen na genetice. Už z toho důvodu, že většina národů je genetickou směskou. Což se ostatně vědělo už dávno před nástupem moderní genetiky. Například genetický základ Angličanů započali keltší Piktové, přes ně se přehnali gaelští Keltové z Irska, přes ně Římané (kteří sami byli genetickým koktejlem), přes ně Anglové a Sasové, přes všechny zase Dánové a nakonec Normané (kteří byli směsí Norů a Francouzů, místy šmrcnutými Araby).
Od pradávna platí, že národ je tvořen vzájemným vztahem, založeným na společném jazyku, kultuře, dějinám, ale hlavně na pocitu sounáležitosti. Proto je příslušnost k národu dána volbou. A to byl případ např. Elišky Krásnohorské, která ač původem bezesporu německým, sama sebe prohlásila za Češku. A proto byli Karel IV. a Masaryk velcí Češi - protože sami sebe za Čechy považovali.
Docela pikantní je ovšem ve vašem výčtu Kunhuta Uherská. Ta totiž byla ruskou kněžnou, dcerou knížete Rostistlava Michailoviče, samozřejmě z rodu Rurikovců, tedy i pozdějších ruských carů. A s ní se dostala ruská krev do všech význačných rodů, v neposlední řadě Habsburgů a Jagellonců (kterí ovšem sami byli ruského původu).
20. 01. 2013 | 12:50

Pavel13 napsal(a):

:JF
Já jsem rád, že tady jsou. Jejich články kdesi na stránkách SSO hledat nemíním. Každý pak má právo některé autory nečíst. Já třeba nečtu pana Peldu, pro mne to jsou takové články na houby.
20. 01. 2013 | 12:55

resl napsal(a):

Když si vedle sebe dám jméno Václava Havla a Václava Klause, tak jedno jméno silně bledne. A není to Václav Havel.
Souhlasíte p. Brome?
bledne ten,kdo byl zavřený, ale nebledne ten kdo byl umlácený, logika hodná vzdělance, za kterého se pokládáte.
20. 01. 2013 | 12:57

Sláma napsal(a):

Naprosto nechápu výlet pana Golga do ligvistiky. Nevím, co tím chtěl básník říci. Že někdo kodifikoval jazyk, na tom není ani nic divného, ani nic špatného. Dělo se tak ve většině světových jazyků, u některých dříve, než u češtiny, u jiných později. Vím snad o jediném jazyce, který nebyl kodifikován, a to je angličtina. Však taky s royal english si v Yorku, nebo na londýnském předměstí nevystačíte. A v Austrálii, v národě, jemuž dali základ vystěhovaní trestanci, se mluví stejně, jako ve stokách Londýna.
Mimochodem, čeština byla kodifikována už před Dobrovským jazykem bible Kralické.
Pokud se týče sloves, golgo zjevně moc neovládá ani českou, ani portugalskou terminologii. Kromě jiného si plete časy a způsoby. Ale to je jeho problém, to totiž vůbec není k věci ...
A to, že na ulici v Brazílii se mluví jakousi redukovanou portugalštinou je spíše projevem špatného brazilského školského systému ...
20. 01. 2013 | 12:57

JF napsal(a):

Předem děkuji za vyčerpávající a transparentní odpověď v rámci vašeho pracovního úvazku editora blogů a diskuzí pod nimi. ;-)

Potom v rámci diskuze, samozřejmě neformální skupiny (třeba sionistické)jsou v demokratickém právním řádu zcela legitimní, pokud neprovozují činnosti (např. politické) podléhající schválení (jako např. politické strany), stejně jako "legitimní" je protiústavní jednání ústavního činitele, který je konzistentní zřejmě s onou kontinuální představou o "legitimitě" úspěšného vetešnictví tvořící zisk, či je legitimní provozování internetového media za účelem poskytování novinářských služeb pokud splňuje odborné předpoklady v souladu s vydanou licencí. Na téma sionismu tedy není nic antisemitského a zvlášť v ČR a obzvlášt na blozích Aktuálně.cz. ;-)

Také přeji pěkný den, JF
20. 01. 2013 | 13:02

milan napsal(a):

Závěr článku,že K.Schwarzenberg a M.zeman nejsou vhodní kandidáti na prezidenta je nejhorší jaký mohl pisatel udělat.To je takové já nic , já muzikant.Kdybys mlčel ,byl bys filozof. to ostatní je mlácení prázdné slámy.
20. 01. 2013 | 13:14

JF napsal(a):

Pavel13: to si právě nejsem vůbec jistý, ona ústava jako každý jiný zákon jsou práva a povinnosti. A pokud redakce Aktuálně.CZ je společnost provozována podle snad ještě českého zákona (a ústavy) má povinnost tuto ústavu sledovat. Zveřejňováným účelově neodborných textů (bez korektury či názoru odborníka a redakce) se stáva spolupachatelem destrukce jakéhokoliv řádu či uspořádání. (třeba jen odborného - např. texty pana Koudelky z hlediska odbornosti právní) Právě takové texty by měly být dohledatelné jen na příslušných místech např. na stánkách SSO a být předmětem zkoumání příslušných státních orgánů (loajálních ústavě nikoliv politickým stranám a jejich neformální podstatě resp. nepodléhající veřejné\státní kontrole)

Je to neznalost podstaty státu jako instituce. ČR v současné podobě je na úrovni kmenového(neformálního) uspořádání středoafrických republik. Co čekat po čistkách na kmenovém zákaladě a jeho současné obhajoby.
20. 01. 2013 | 13:16

Zdeněk Brom napsal(a):

resl:

Nevím, proč do toho taháte Václava Klause.

Oba byli zavření. Jeden ale potom odešel v pohodě a druhý nepřežil výslechy. Václav Havel také blahosklonně přihlížel, jak v pohodě dál soudí dáma, která Pavla Wonku v těžkém zdravotním stavu poslala do vězení.

Když porovnám činnost obou, pak je Pavel Wonka jednoznačně tím, kdo se snažil něco zlepšit ve prospěch všech.
20. 01. 2013 | 13:21

Burbank napsal(a):

Buď jsem to přehlédl, nebo to nikdo neví: mám za to, že Klaus se vlastně jmenuje Pružinskij. Víte o tom někdo víc?
20. 01. 2013 | 13:28

resl napsal(a):

Oba byli zavření. Jeden ale potom odešel v pohodě a druhý nepřežil výslechy. Václav Havel také blahosklonně přihlížel, jak v pohodě dál soudí dáma, která Pavla Wonku v těžkém zdravotním stavu poslala do vězení.


slabá podpásovka, zvlášť jak odešel V.H. v pohodě. jste tak trochu demagogický a tušíte to, jen nevíte jak "inteligentně" shodit V.H. nejde to pane, fakta mluví.
20. 01. 2013 | 13:47

resl napsal(a):

oprava: 1. část je od Z. Broma.
20. 01. 2013 | 13:48

oranžáda obecná napsal(a):

opět "veleskušný" příspěvek sprosťáka Golga , jeho jedinou kvalifikací pro zasahování do této debaty, která se ho netýká, je brazilský původ........brazilská samba je fajn, ale jinak nic..
20. 01. 2013 | 13:49

JF napsal(a):

jinak ještě k tomu vyhnání a k tomu kmenovému uspořádání - ne náhodou dělají místní kmenové šamany dva autentiční prognostici zářných zítřků (zcela symbolicky příznačné a vypovídající!).

Ale ten rauš kolem bojových tanců za rytmických tamtamů be-ne-šo-vy de-kre-ty, jooo tak ten strhne kde koho a úáááá, úáááá některých zdejších blogerů, např. předně jako je zdejší náčelníkův synek
20. 01. 2013 | 13:52

Targus napsal(a):

To stejskal:

Nezlobte se, pane Stejskale, nemám čas kontrolovat, co jste smazal a co ne, ale na dnešních příspěvcích nicku Maximus nevidím nic závadného.
Je nezvratnou skutečností vyplývající z historického vývoje, že celosvětově ve vrstvě nejvíce bohatých lidí je nadrůměrné procento hlásící se k židovskému náboženství, případně k židovským kořenům.
Můžete to smazat tisíckrát a nic na tom nezměníte, ti lidé kvůli vám dobrovolně nezchudnou.
Zrovna tak asi těžko můžete popřít existenci Bilderbergu, nebo dokonce globalizaci, která postupně nabírá zničující tempo doslova likviduje celé státní útvary.
Vím, že je to otravné stále dokola číst stejné příspěvky, ale jejich mazání alespoň zdůvodněte méně vyhraněně.

ZBYTEČNĚ PROTI SOBĚ STARTUJETE ČTENÁŘE!!!
20. 01. 2013 | 14:06

palivec napsal(a):

pane golgo,nenechte se odradit a pište dál.máte celkem slušnej a správnej postřeh.a konec konců,kdo je kde cizincem a kdo je doma,to se bude časem víc a víc stírat a to je ten důvod,proč místní šovinisti jsou poněkud nervozní,sice uměj 4 jazyky,ale protože to je:česky,moravsky,potichu a nahlas,tak je jim to stejně naprd.
20. 01. 2013 | 14:13

Zdeněk Brom napsal(a):

resl:

Fakta mluví? Zatím jste ještě žádné neuvedl.
20. 01. 2013 | 14:15

Targus napsal(a):

To Sláma:

Golgošovi prostě došly patrony, tak už semele i sáček z mouky. U6 prostě neví jak nas**t české čtenáře.

To Čochtan:

Vždy a zásadně volím kníže, nikdy ne knížete. Kníže jako kuře.

To Pavel 13:

Otázky dobré, ale věcně zcela mimo.
V Jablunkově nemůže mít NIKDO rodnou řeč polštinu. Zdejší nářečí má k polštině stejně daleko jako k češtině. Když se dostaví pražák a varšavák, oba čumí jak z jara.

Z další debaty se omlouvám, musím do práce.
20. 01. 2013 | 14:16

Čochtan napsal(a):

Kníže jako kuře. Díky Targusi, zase jsem se něco přiučil. Jsem rád, že vždy a zásadně volíš kníže.
20. 01. 2013 | 14:40

Pavel13 napsal(a):

:Targus
Bohužel, lepší příklad dát nelze. Pražák si někde těžko porozumí i s člověkem mluvícím česky. Tamní děti mají ve škole jako vyučovací jazyk spisovnou polštinu a také někdo z rodičů může pocházet odněkud z polského vnitrozemí.
20. 01. 2013 | 14:43

Čochtan napsal(a):

Targus napsal(a):
"..Je nezvratnou skutečností vyplývající z historického vývoje, že celosvětově ve vrstvě nejvíce bohatých lidí je nadrůměrné procento hlásící se k židovskému náboženství, případně k židovským kořenům. .."

To je zcela prosté, milý Targusi. Židovské kořeny znamenají průměrné IQ 110. To vysvětluje i nepoměr "židovskych" Nobelových cen ve srovnání s araby. Jsou to holt šikovní kluci. Ve všech směrech.
20. 01. 2013 | 14:46

pamětník napsal(a):

Čochtan:
"trestněprávní ochrana prezidenta republiky byla z právního řádu odstraněna až k 1. lednu 1998."
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ur%C3%A1%C5%BEka_majest%C3%A1tu
20. 01. 2013 | 15:01

pamětník napsal(a):

Bestia triumphans:
"Co mám s kotáry? Žijete na Valašsku, ne?" Někdy, na kotárech nikdy.
Vy prý jste byl lepší jako válečný zpravodaj, nejste ten prolhaný Jan Urban?
20. 01. 2013 | 15:08

mik napsal(a):

To Targus
nevim sice jak vyplyva z meho prispevku ze mi Swarcenbergova manzelka zajisti 4 nasobny prijem nikde jsem tohle nenapsal spojil jste si to sam asi proto ze pisu bez diakritiky na anglicke klavesnici a ta veta o manzelce je hned pred tou o 4 nasobnem prijmu ten se tykal toho ze pri soucasnych pomer kdy treba bral Drabek i jeho urednici 100000 a vyse a nezamestnany musel prijmout verejne prospesne prace zdarma tak pochopitelne snadno skoci na spek Zemanovemu populismu Ten 4 nasobny prijem nezajisti ani Schwanzenberg ale zajisti alespon to ze lide zijici a pracujici v zahranici ( za ten 4 nasobek protoze se postarali sami o sebe a zvolili si euro a ne Klause ) majici ceske obcanstvi se za nej nebudou stydet Zeman mozna vyvesi na Hrade vlajku EU mozna se bude zasazovat o prijeti eura v 2017 ale uz jsem to psal vlajka EU na Hrad patri uz od roku 2004 a pokud v 2016 prejdou na euro polaci bude nejaka jina alternativa ? Ovsem nemazal by Zeman med na chleba ? a nesel by nahodou opacnou cestou ? Tou kterou kraci Klaus ? Me Swarzenbergova vyjadreni at uz jsou nepresna cehoz se hned protivnik lehce chytne at uz jsou zpivana jako hymna prijdou poctivejsi a uprimnejsi tim ze bude trosku smer Nemecko nebudou mit cesi hned platy jako Nemci ,,to je samozrejme utopie ale mnoho lidi si to tak predstavuje a kdyz to nevychazi tak kazdy svaluje vinu na vsechny kolem jen ne na sebe,,,Cesi nebudou nikdy takovi precizionisti jako nemci nebudou ale takovu bordelari jacimi jsou francouzi nebudou kseftari jakymi jsou polaci zustanou ze svou mentalitou vycuranosti cechy i kdyz by se treba na Hrade mluvilo vic nemecky nakonec nemci vetsinou umi i anglicky a anglictinou se domluvi vic lidi nez pred lety zato Zeman umi docela plynule rusky stejne jako Livie ktera muze chtit na Hrade koho chce ale nemusi to vnucovat jinym s ubohou argumentaci ze Schwarzenbegova zena nemluvi cesky prezidentem bude preci Schwarzenberg,,,tedy pokud prijde tolik lidi jako v prvnim kole a dokazi nepodlehnout Klausovsko- Zemanove manipulaci
20. 01. 2013 | 15:31

pamětník napsal(a):

jentak:
Za chvíli budete smazán, urážející autor zůstane. Prase je smazáno, výkal zůstává. O tom je selektivita cenzorství.
20. 01. 2013 | 15:35

pamětník napsal(a):

mik:
"nemci vetsinou umi i anglicky " Nepovídejte. :)
"Zeman umi docela plynule rusky " i anglicky, sluší se dodat.
" ze Schwarzenbegova zena nemluvi cesky prezidentem bude preci Schwarzenberg," Názor skutečného inteligenta.
20. 01. 2013 | 15:41

pamětník napsal(a):

Čochtan:
"Jsou to holt šikovní kluci. Ve všech směrech." Ano, mnozí byli géniové, např. Karl Marx.
20. 01. 2013 | 16:14

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane jentaku,

nerozlišuji lidi na "prasata cizácká" (jak píšete Vy v mnou smazaném textu) a třeba tuzemská. Posuzuji úplně stejně příspěvky, až už se týkají jakéhokoliv prezidenta či kteréhokoliv čtenáře těchto stránek (pro některé další ještě dodám, že sexuální orientace je každého věc, národnost si člověk vybrat nemůže, čili je-li jedno z toho používáno jako urážka, nepatří to na tyto stránky).

Pokud Vám to takto nevyhovuje, je mi to osobně líto, ale jistě si najdete jiné stránky, které Vám budou vyhovovat více.

Pane Targusi,

pokud nevíte, co do debaty pan Maximus napsal, tak si to přečtěte. Paní S.Š. to ocitovala. Štvu-li někoho (proti sobě), opět mne to osobně mrzí, ale nemíním nic měnit na tom, že tyto stránky jsou určeny lidem, kteří si chtějí vyměňovat názory bez urážek, nadávek, sprostot (včetně těch antisemtiských) a neuplatňují hloupou "zásadu na hrubý pytel ještě hrubší záplata".

Ti ostatní jsou zde pouze trpěni a to do chvíle, než to začnou s porušováním zdejších pravidel přehánět. Ostatně za tento prostor nenese odpovědnost žádný ze zdejších, převážně anonymních debatérů, ale my. A to v plném rozsahu.

Přeji Vám i panu jentakovi zajímavou debatu.

Libor Stejskal
20. 01. 2013 | 17:25

jentak napsal(a):

Výborně pane Stejskale, děkuji za vysvětlení ...,tak nějak žurnalistická demokracie po "aktuálně"....jste pane Stejskale stejný "kanál" jako autor...krásný večer a ať vaše blogy pokračují v tomto duchu ...skvělé ..ještě větší žumpa než jsme čekali.
20. 01. 2013 | 17:34

Maximus napsal(a):

Čochtanovi, který napsal:

To je zcela prosté, milý Targusi. Židovské kořeny znamenají průměrné IQ 110. To vysvětluje i nepoměr "židovskych" Nobelových cen ve srovnání s araby. Jsou to holt šikovní kluci. Ve všech směrech.
Tak jo, měřeno vašim prizmatem, tak Rakušani mají 21 NC a my Češi jen 3NC, takže my jsme 7x hloupější než Rakušani, buhehe.....budeme stavit huhuláka, až napadne ních... (-:

Udělování NC je zajisté politicky ovlivněé, to byste už jako velký kluk měl vědět. Tím se nechci zastávat arabů, ale je třeba si najít jiné argumenty.
20. 01. 2013 | 17:54

primeros napsal(a):

Jinak Karel bude asi presidentem, zde je určitá posloupnost :

Možná jste si všimli, že skupinu Bilderberg tvoří něco jako vnitřní jádro (sem patří jistě Zbigniew Brzezinski, Henry Kissinger, David Rockefeller, nizozemská královna Beatrix a zhruba desítka dalších, často pomazaných hlav), kolem kterého se shlukují současní kapitáni nadnárodních korporací (ti se mění častěji) a pak tam občas zvou jedince zvenčí. Někdy jsou ti jedinci na seznamu oficiálních hostí, někdy někdy ani to ne. O Bushovi starším se spekuluje, že byl také představen na Bilderbergu, ale záznam o tom není. Z těch, o kterých to víme, je pak zajímavé sledovat jejich příští hvězdnou kariéru.

Politik - Rok pozvání na Bilderberg / V úřadu:

Margaret Thatcherová 1975 / 1979 – 1990
Gordon Brown 1991 / 2007 – 2010
Tony Blair 1993 / 1997 – 2007
Colin Powell 1997 / 2001 – 2005
Gerald Ford 1964,1966 / 1974 – 1977
Bill Clinton 1991 / 1993 – 2001

Ne vždy si Bilderberg zval opičky na představení se před tím, než „byli zvoleni“ do úřadu. Občas to bylo i naopak nebo v průběhu jejich úřadu. Například Condoleezza Rice byla ministryni zahraničí v letech 2005 – 2009, na Bilderbergu se byla představit až v roce 2008. Ti, kteří zvou vycházející politiky, nejsou padlí na hlavu a dobře vědí, že by si vzorku pravidelně se opakujících „zvolení“ jen jednou pozvaných hostí lidi všimli.

Všichni politikové z výše uvedené tabulky byli pozváni jen jednou (kromě Forda, tam si asi nebyli jistí a bylo třeba druhé interview) a později v úřadě napáchali hodně škod, šli proti zájmům svých voličů a prosazovali neoliberální agendu mega-bohatých.

Abychom to tedy zkrátili, Karel Schwarzenberger byl pozván na Bilderberg v roce 2008. Předpokládám, že byl tak, jako ostatní mouřenínové, zvážen, otestován, zda se bude hodit, zda je dostatečně tvrdý (natvrdlý), a následně mu byl přidělen úkol. „Budeš 'zvolen' příštím prezidentem v ČR,“ řekli mu. „Nestarej se o to, jak. To zařídíme. Tvým úkolem bude prolomit Benešovy dekrety a vrátit Sudety Německu. Plus zavedení eura.“

K.S. sice byl ještě pod jiným jménem na BG jako observer, ale to bylo hluboko v totalitě u nás. Jen na vysvětlenou.
P.S.
Hlavně, aby nebyl presidentem Pehe, ten tam byl také a to by byl průšvih! (-:
P.P.S.
Změnil jsem si nick, aby měl pan l.s. radost.....
20. 01. 2013 | 18:15

pamětník napsal(a):

Libor Stejskal:
Na hloupou zásadu hloupé cenzorství. Nehledě na to, že nazvat někoho výkalem je hrubší pytel než záplata prasetem.
20. 01. 2013 | 18:46

stejskal napsal(a):

Projel jsem si ještě pro pořádek celou tuto debatu a výraz "výkal" jsem našel jen ve Vašich příspěvcích. Mám je smazat? l.s.

P.S. Jinak naprosto souhlasím, že nazvat někoho "výkalem" je sprostota, která zde nemá též co dělat.
20. 01. 2013 | 19:37

Bestia triumphans napsal(a):

Maximus:
Tak vy jste si změnil nick na primeros?
Viz příspěvek 20. 01. 2013 | 18:15

Musím vás pochválit.
Ten nick je na vás jako ulitý...
:-)
20. 01. 2013 | 19:52

pamětník napsal(a):

stejskal:
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-urban.php?itemid=18768&from=0
15. 01. 2013 | 22:41
15. 01. 2013 | 22:59
20. 01. 2013 | 21:21

ujo napsal(a):

Čochtan:
"Židovské kořeny znamenají průměrné IQ 110....Jsou to holt šikovní kluci. Ve všech směrech."
A o tom to právě je, o těch všech směrech.
Editor antisemitismus netrpí (otázka je, co je antisemitismus a co holé konstatování faktů ).
P"řitom příspěvky třeba Josefa K. zostouzející Čechy běží bez editorovy odezvy
20. 01. 2013 | 21:34

čert =o) napsal(a):

http://video.idnes.cz/?idvideo=V130118_115306_tv-zpravy_eli

a bude hůř

reCapcha: byl tele nor? =o)
20. 01. 2013 | 21:47

pamětník napsal(a):

Kecy.
20. 01. 2013 | 22:16

znalec napsal(a):

Autore, moc dlouhé. Nedočetl jsem.
20. 01. 2013 | 22:49

Josef K. napsal(a):

Ujo. "P"řitom příspěvky třeba Josefa K. zostouzející Čechy běží bez editorovy odezvy"
Jaké Čechy? To je drhá část faktu. Tedy mirgorodské jistě. Pokud jde o mirgorodský antisemitismus, pak jen 40% vojáků čsl. armády za války byli Židé a 75% průmyslu RČS bylo v židovských a německých rukách. Nebylo v rukách mirgorodských, ti se objevili až po roce 70 a co z nich vykvetlo jest dnes na stole jako potravina domácího původu. Je zajímavé, že ve všech testech kvality potravin vyhrává německý a polský Lidl.
V čem to bude, ujo? Mirgordskými!
21. 01. 2013 | 10:18

stejskal napsal(a):

To snad ani nestojí za komentář :-) l.s.
21. 01. 2013 | 11:23

Merbot napsal(a):

Paní Lívie Klausová je ale vtipná, pokud mě pamět nešálí tak už manželka prvního prezidenta ČSR T. G. M. byla cizinkou, která do své smrti neuměla česky. No a sama Lívie má dodnes Slovenské státní občanství, tak tento její výrok je zcela scestný (Lívie Klausová nechce, aby následující první dáma byla cizinkou, "která neumí česky!)
21. 01. 2013 | 13:17

pamětník napsal(a):

Merbot:
Paměť Vás šálí, a to moc, Charlotta Garrigue-Masaryková česky uměla.
21. 01. 2013 | 13:50

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy