Češi, rasismus, ufňukaná kremlofilní bába i jeho xenofobní rodina

23. 01. 2013 | 01:34
Přečteno 40978 krát
Václav Klaus junior prohlásil, že otec Karla Schwarzenberga byl členem xenofobní a protižidovské organizace Vlajka. Máma Klausová zase nechce, aby paní presidentová mluvila německy. Co dělali předci Klausů se neví.

Za útokem na Schwarzenberga je nechutná xenofobie. Ale Klausovi vědí, že to funguje: v ČR je stále větší míra rasismu a xenofobie. Češi jsou čím dál víc "vysazení" na cizince obecně.

Čeští Romové si ze všech etnických nebo národnostních menšin jsou nejčastěji závažné obtěžování s vnímaným rasistickým motivem.

Většina Čechů tvrdí "nejsem rasista", anebo záležitost obrátí naruby a argumentují, že si za to všechno mohou Romové sami, protože se nechtějí přizpůsobit "civilizovanému" chování. Většina lidí má stále negativní názory na Romy a nemyslí si, že by se jejich právům měla věnovat větší pozornost. Dominantní, rasistická společnost vytváří v rasových vztazích množství bariér, takže ti, kteří jsou vylučováni z plného podílu na životě společnosti, mají pocit, že jsou zbyteční, bezcenní a jsou tím frustrováni.

Ale je to trochu jako s Afroameričany. Černoši ve Spojených státech mají úplně odlišné chování než bílí Američané. Bílí Američané jsou puritáni, černoši jsou otevřeně smyslní. Černoši i běloši v Americe hovoří anglicky, ale naprosto odlišně. Obě rasy žijí ve vysoce úspěšné zemi, ale černoši většinou dělají velkou kariéru jen jako komici anebo ve sportu.

Kdyby nebylo Billa Clintona a jeho pozitivní diskriminace (dávání přednosti) černochům, pro černochy by to bylo ještě obtížnější než nyní získat práci v bělošském prostředí. V obchodech znamená tmavší kůže, že na vás stráže dávají pozor (o tom mohu svědčit sám, protože se mi to osobně dělo v Americe a děje se mi to i v České republice).

Mnoho lidí řekne: ale vždyť je to pravda, že černoši v Americe a Romové v ČR často kradou. No, je také pravda, že jsou na posledních příčkách ekonomického žebříku. Nakonec jsou trestáni ti, kdo chtějí žít normálním a počestným životem.

Romové prý chtějí pouze a jedině využívat sociálních dávek, které si nezasloužili, k tomu jsou špinaví a smrdí (mnoho cizinců avšak hovoří o tom, že v ČR musejí často jednat s lidmi, kteří neberou osobní hygienu příliš vážně, mají-li to srovnávat s některými jinými kulturami).

Česká republika i šest let po rozsudku Evropského soudu pro lidská práva vyřazuje romské děti z běžného vzdělávání a odsouvá je do praktických škol.

Zvláštní školy pro zaostalé a pro většinu Romů, to je tak skandální záležitost, že jsem překvapen, že to vůbec existuje. Je to do očí bijící rasismus. Segregace romských dětí na školách v České republice přinesla horší kvalitu výuky, je nesmyslná a nemorální. Neochota českých úřadů řešit segregaci vede k omezenému vzdělání pro romské děti a znamená výrazně nerovný start do života.

Šestileté dítě, které správně neodpoví na otázky v testu, který se týká věcí, které to dítě nezná, protože jeho rodina pochází z jiné kultury, by mělo navštěvovat zvláštní přípravný kurs. Po jeho absolutoriu by mělo začít chodit do normální školy. Objektivní nepřipravenost je u nich zaměňována za mentální postižení. Dávat Romy do tříd s duševně postiženými dětmi je skandál! Ale mnoho českých rodičů je asi rádo, že nemusejí jejich děti chodit do "smíšených" tříd.

Problém je, že Češi si myslí, že nikoho nediskriminují. A že to, že si myslí o Romech většinou to nejhorší, je jen chyba těch Romů. Zapomínají na to, že jestliže nebudou Romové opravdu integrováni do společnosti, budou se i nadále cítit ve vlastní zemi jako cizinci.

Jestliže nejste běloch a jestliže alespoň vaši prarodiče nebyli Češi, tak je to jedno, že jste se v Čechách narodil a že jste tu vyrostli: jste cizincem. V tom špatném slova smyslu.

Romové jsou cizinci v jediné zemi, kterou znají.

Nedávno jsem se svými studenty vietnamského původu (věk mezi 15 a 20 lety) diskutoval na téma rasismu v Čechách. Odpovědi mne vcelku překvapily v tom duchu, že subjektivně vnímaná míra rasistických projevů ze strany české majority byla poměrně vysoká. Jeden příklad:

"Já osobně jsem sice čech ale můj otec je vietnamec a vlastníme velkou stavební firmu - jednu z největších v moravskoslezském kraji - ale v normálním životě je mi to houby platné protože všechny vietnamce hází do jednoho pytle, ve škole jsem se setkal s několika učiteli kteří očividně a evidentně jsou rasisté. Jeden příklad uvedu: sedím v lavici a myslel jsem na něco co se netýkalo výuky, kdyžto najednou se mě učitel na něco zeptal a já jsem v tu chvíli nevěděl jak odpovět a učitel mi řekl tohle - "Pane (mé příjmení) vy jste duchem snad pořád na tržnici?" - a to mě tak vytočilo že jsem si stěžoval ředíteli školy že se mi nelíbí chování učitele k mé osobě a že to beru jako útok na moji osobu s rasovým podtextem. Ale není to jediný takový případ který se vztahoval na moji (barvu) kůže, mohu říci že opravdu někteří Češi nejsou tolerantní k cizincům jiné barvy pleti ikdyž jsem se tady narodil a mám české občanství."

Proč se Češi tak radikálně nevymezuji proti Asijcům, černochům a jiným rasám? Těch několik rasistických šmejdů je v normě, všude na světě se najdou pitomci, ale ti se především rekrutují s mladých lidí, kteří tímto způsobem zahánějí nudu a frustraci ze systému. Ale Češi učí děti rasismu. Matka, která dítěti říká, že "cikáni" jsou špinaví a kradou, a proto by si s nimi nemělo hrát... To přece dává školákům špatný příklad ve věku, kdy je lze nejvíc ovlivnit.

Ten antiromismus, nebo jak to nazvat, máte v sobě bohužel zakořeněný už několik desetiletí, ne-li déle. Proces, který k tomu vedl je ale příliš složitý, začíná předsudky a své místo v něm májí i jisté "rádobyasimilační" snahy komunistů v padésátých letech. Nadruhou stranu nepopírám, že, zvláš´t někteří Romové, dělají maximum pro to, aby v Češích jejich averzi živili.

I když je pravda, že je málokdy vidět, že by Romové chodili na plný úvazek do práce, byla by chyba dojít k závěru, že Romové svou podstatou neradi pracují.

Pro Američany, kteří pracují nesmírně intenzivně, protože je pro ně život definován kariérou a schopností vydělávání peněz, což z jejich hlediska osvobozuje, jsou české zvyklosti pracovat co nejméně, mít co nejdelší dovolenou a v pátek být v práci jen dopoledne (co nejdřív odjet na chatu) - naprosto nepochopitelné.

Je to velmi podobné, když si v ČR neustále stěžují americké nebo německé (britské, rakouské atd.) firmy, jak "ti Češi" vůbec neumějí pracovat. Tito Američané a Němci prostě nerozumějí nedávné české historii, kdy si Češi navykli okrádat vládu a pracovat co nejméně.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

otokar napsal(a):

Pane Golgo,
jednak jste mimo realitu, jednak se nedržíte tématu.
Myslím, že by pan Stejskal měl zvážit odebrání Vám možnosti zde takto prudit.
O.
23. 01. 2013 | 02:04

malalaj napsal(a):

pružinský, ted zase šalgovič. mám v tom zmatek. řeší se tu samí blbosti. a kdo vykope vedení čezu za "ivestici" v albánii? nikdo. zdraží nám kilowathodiny.
23. 01. 2013 | 02:29

Midori napsal(a):

Golgo, v Americe jsem žil 5 let a mohu srovnávat pracovní morálku krajanů Čechů s místními, které tady dáváte za vzor pracovní morálky. Naši jsou pracovití a nejsou takoví rasisti. Oni bílí Američané nemohou říkat naplno, oč jde, ale všichni ví. Já hlupák, proč na vaše hloupé blogy ještě chodím. Myslím, že byste zasluhoval za pomluvy hostitelské země terapeutický poklep.
Pokud jde o Romy, jsou i takoví, kteří nikomu nevadí. Vadí ti, kterým nezodpovědní politikové popustili uzdu do krajnosti a na šikmou plochu jim pomohli. Víte, má-li někdo děti, což o vás to není známo, rád je chrání před možným nebezpečím všeho druhu, to nenazývejte rasismem.
23. 01. 2013 | 02:51

JenTak napsal(a):

Lžete pane Golgo. Na rozdíl od vás si pamatuji, jaké byly xenofobní názory Čechů po roce 1989. Tehdy byste měl pravdu. Bylo to způsobeno hlavně tím, že jsme nemohli nikam cestovat, o ČSSR zase nebyl zájem západních turistů, takže občané neměli jak srovnávat. Naopak byli režimem vychováváni, jak jsme ve světě jedineční, příležitostné dopisy emigrantů o naší šikovnosti a pracovitosti nás nafukovaly pýchou.
Pak přišla revoluce Vietnamci začali podnikat a někteří závistiví Češi se smáli těm šikmookým "babetistům", jestli víte co to znamená. Ti tzv. babetisté se posléze ukázali jako pracující komunita, která nebude Čechům nebude nikterak vadit, pokud se nebude živit hlavně prodejem drog. Já jsem v hospodě neslyšel rasistické poznámky ve stylu "rákosníci" ani nepamatuji. Vietnamcům stačilo 20 let, aby změnili český pohled na svoji komunitu.
S cikány je to jiné. Když Josef Lada napsal v roce 1936 dětskou knížku Kocour Mikeš, kdy je kocour hozen do pytle a Lada to popsal takto: "Milé děti, ti lidé byli cikáni." Věděl proč to tak píše! To bylo v roce 1936. Zkuste si sehnat policejní předpisy pro kontrolu potulných osob. Kapitola "Cikáni" tam není rasistická, ale vychází z poznatků četnictva ze 30. let. Dnes by ovšem takový předpis nemohl vyjít, protože by se vzbouřily všechny organizace hájící práva lumpů. Hovoří se tam o incestu v cikánských rodinách a podobných cikánských vymoženostech. Hovořím o roce 1936.
Píše se rok 2013 a cikáni se nijak nezměnili. Nic neudělali pro to, aby se majoritní společnosti ukázali jako normální a pracovití občané.
Vietnamci na to měli 20 let a jsou bezproblémoví občané ČR. Vzdělání je jejich prioritou a patří na školách k premiantům.
Porovnejte to s cikány. Který z nich vychodí celou základní docházku, byť ve zvláštní škole? Cikáni za 77 let neudělali žádný pokrok, necítí se být občany tohoto státu, ve valné většině neumí pořádně česky, neznají pořádek, slušnost, krádež je normou a mají jen nataženou ruku. To jsou osobní zkušenosti mnoha Čechů a ne čtení z deníčku rasisty.
Předložil jsem vám fakta, tak s nimi polemizujte.
23. 01. 2013 | 04:29

LUF napsal(a):

V podstatě souhlas s výhradou, že nevím jak poznat, jestli jsem rasista. Pokud s etnikem "X" moje celoživotní zkušenost byla vždy negativní (lump, zloděj), tak jestli při mém dalším setkání s novým příslušníkem tohoto etnika je rasizmus, když si držím peněženku, nebo jestli je hloupost si jí nedržet? Určitě nemluvím o asiatech
23. 01. 2013 | 05:00

Maximus napsal(a):

Napadla mě po ránu písnička
i s melodií: ♪ ♫

1. sloka:

"Je čas,
na velkou změnu,
je čas přestat se bát,
kdo volí Zemana,
tak má tuhle zem rád!"

atd.

jen řeknu 15-leté dceři co umí klavír, aby mi na to přišila noty, ona to na rozdíl ode mne umí!
Když se na pozadí dá trubka s protažením tónů, tak by
to znělo impozantně.
23. 01. 2013 | 05:28

zubatá napsal(a):

Golgo, ty jsi prostě hloupej makarón.
Livia Klausová rodená Mištinová (10. novembra 1943 v Bratislave , Slovenská republika ) je český ekonóm a bol prvá dáma Českej republiky od roku 2003. Absolventka z Vysokej školy ekonomickej v Prahe , ona si vzala kolegu ekonóma Václava Klausa v roku 1968. Pár majú dvoch synov, Václav (nar. 1969) a Ján (nar. 1974), a päť vnúčat. Jej otec bol Stefan Mistina, ktorý zomrel v roku 1956.

A ještě:
Livia Mištinová se narodila před 64 lety v Bratislavě do nemajetné rodiny učitelky a právníka jako druhá nejstarší z pěti dětí. Později se rodina přestěhovala do Prahy, kde dívka začala chodit na ZŠ na Čapajevově náměstí. Hana Petrová, jedna z jejích tehdejších spolužaček, vzpomíná na Livii jen v superlativech: „Byla bystrá, učenlivá a kamarádská.“ Nic na tom prý nezměnil ani rok strávený se sourozenci v dětském domově. Bylo jí tehdy osm, oba rodiče těžce onemocněli a o děti se dočasně nemohli starat. „Prázdniny to nebyly, ale já jsem věděla, že až se rodiče uzdraví, půjdu domů. To je jiná situace než těch dětiček, které čekaly na dopis od maminky, který jim třeba nikdy nepřišel,“ vzpomínala v dřívějším rozhovoru pro LN. I na střední škole patřila mezi výborné studenty, ale zde ji postihla další rána. Otcova předčasná smrt pro rodinu znamenala velké existenční starosti. „Maminka měla důchod 644 korun a k tomu jsme měli sirotčí důchod. Viděla jsem, jak se musí počítat, rozpočet pro šest lidí činil třeba dvanáct korun,“ řekla v rozhovoru pro MF Dnes. Po škole musela matce pomáhat s vařením a výchovou ostatních dětí.
Přesto se dostala na tehdy nejprestižnější obor: na VŠE v Praze vystudovala zahraniční obchod. Ze studií si neodnesla jen diplom, ale i svého nastávajícího, který ji poprvé zaujal na hodinách španělštiny. Prý „poutavou a inteligentní rétorikou a nepřehlédnutelným sebevědomím“. Když nedebatovali o ekonomice, trávili večery v jazzových klubech nebo kinech. Na radnici šli až o šest let později, když dostudovala. Prstýnky si vyměnili během bouřlivého léta 1968 a místo líbánek se rozjeli na stáže. Klaus do USA, Klausová do Nizozemí. O rok později se jim narodil syn Václav, pět let po něm syn Jan. Rodina žila až do sametové revoluce na sídlišti v Praze-Proseku, v bytě o rozloze pouhopouhých čtyřicet pět metrů čtverečních.
23. 01. 2013 | 05:44

Maximus napsal(a):

Golgo je starej provokatér, v něčem má pravdu,
v něčem ne, jen ho nechte! To chce klídek.
23. 01. 2013 | 05:45

Luba napsal(a):

Pane Golgo,
zkuste načít zábavu z jiného soudku.

Na národní sebemrskačství se tu specializuje newyorkské Pehe.
A další knížecí lokajové ...
23. 01. 2013 | 07:40

Josef K. napsal(a):

Znám i mnoho Čechů, kteří se nechovají rasisticky. Znám mnoho Holanďanů, Američanů i Němců.... Nicméně rozumím jisté paušalizaci, která odráží hlavní proudy, t.j. jednání věštinového obyvatelstva, resp. jednání , které vizuálně převažuje.
23. 01. 2013 | 08:06

rejpal napsal(a):

Pane Golgo,
jsem asi jeden z posledních, kdo by měl chuť hájit počínání Václava Klause a spol. Ale když publicista v jakémkoli textu operuje s fámami jako s axiomem, říká to především něco o jeho profesionálních kvalitách. Livie Klausová prostě není dcerou Šalgoviče (stejně tak jako Václav Klaus není nějaký Pružinský). Není problém si tyhle věci ověřit, když se chce, existují lidé, kteří rodinu Václava Klause znali dívno předtím, než se stal veřejně známou osobností.
Takto je to na úrovni, jako když někdo tvrdí, že atomy chloru jsou malé zelené kuličky, protože to viděl na modelu v chemickém kabinetu.
23. 01. 2013 | 08:13

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Golgo, můj strýc emigrant žil dlouho v Brazílii než přesídlil do USA. Víte, je to příjemná teplá země a je tam minimum rasistických Čechů. Vřele Vám ji doporučuji.
23. 01. 2013 | 08:32

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Golgo, to že paní Klausová nemá vůbec nic společného s rodinou Šalgoviče je tak známo, že to za ta léta musíte vědět i Vy.
Pokud to tedy tvrdíte, tak jen ukazujete jak jste zlý člověk.Nebo si zde ventilujete nějakou psychickou poruchu.
23. 01. 2013 | 08:37

hanah napsal(a):

Golgo,

jste velmi arogantní, pokud se pokoušíte poučovat či snad informovat české čtenáře. Nechápu, co vás k tomu vede. Jako byste snad v Brazílii neměli dost problémů, o kterých by bylo jistě dobré psát. Připojuji se k Petrovi z Tábora.
Neztrapňujte se zde víc, než už jste dokázal.
23. 01. 2013 | 09:00

antisoudruh napsal(a):

Máte pravdu pane Goglo,
česká morálka je v úpadku. Půl roku jsem bydlel v Norsku. Koupil jsem si tam skvělé kolo. Chtěl jsem k němu zámek - Norové nerozuměli. Tak jsem půl roku jezdil bez zámku. S nářadím ve fabrice to bylo stejné. Mohl jsem vše nechat ležet volně a jít na WC, nebo na oběd. Nikdy se nic neztratilo.
V Čechách mi ukradli celý kufr s nářadím a svačinu. Kolo z Norska zmizelo hned na nádraží. Podle soudružského hesla: Kdo nekrade okrádá rodinu!
Včera jsem zahlédl rozhovor s nějakým vrásčitým jenerálem (už by mohl mít rozum) co se rozčilil nad výroky pana Schwarzenberga stran benešových dekretů. Plácal cosi o vlastizradě a urážce všech co proti nacistům bojovali (Nevím jak na to přišel, celá naše rodina proti nacistům bojovala a s dektrety nesouhlasí).
Tento jenerál považuje kritiku kolektivní viny jedné národnosti za vlastizradu ale služba v tzv. lidové armádě po boku okupační armády proti občanům své vlasti pro něj vlastizradou není.
Zbývá jen doufat, že mladá generace nebude touto úchylkou trpět.
23. 01. 2013 | 09:20

Jáchym napsal(a):

Pane Golgo,
podle mého upřímného přesvědčení je míra VNITŘNÍHO, osobního, latentního rasismu pravděpodobně nižší či stejná jako v jiných evropských zemích.
Něco jiného je míra "povoleného" či trpěného ventilování tohoto rasismu.
To souvisí s "úředně nařízenou" politickou korektností, která se u nás tak moc nenosí. Podle mne zaplaťpánbu.

A to říkám, přestože se rasismu snažím vzdorovat, jak jen to jde.
Proti mimořádně fikaným podpalovačům rasistických a xenofobních nálad KE KTERÝM PATŘÍTE I VY, je to, uznávám, těžké.

Připomínáte hasiče, kteří zapalují stohy, aby je mohli hasit.
Ale zase to děláte levněji než Člověk v tísni, "bojující" proti sociálnímu vyloučení jeho podpalováním.

Alespoň tedy doufám!:-)
23. 01. 2013 | 09:22

ondráš napsal(a):

Tak Klausová je rozená Šalgovičová??? No to je opravdu pikantní, že právě z tohoto hnízda kamenují KS za tchána. Tak Šalgovičův zeťák pouští české tuneláře! Opravdu pěkné.
23. 01. 2013 | 09:48

Pavla2 napsal(a):

Když už píšete o cikánech, jak jsme na ně zlí, tak se podívejte občas na zprávy. Kapsáři - cikáni, zloději kovů - cikáni, nejvíc kriminálníků - cikánů, nejvíc zanedbaných hodin ve školách - u cikánů, atd.
Minulý týden byla v televizi reportáž o cikánovi ze Slovenska. Takoví kdyby byli všichni, tak si na ně nikdo nebude stěžovat. Říkal, že pracuje od svých 18 let (nyní už měl přes 50), v práci si ho nemohli vynachválit a říkal, že mu jen všichni cikáni závidí, protože si postavil nový velký dům. Ostatní prý jen čekají, co jim stát dá, pracovat nechtějí, přitom práce by byla. Takže se jich nezastávejte.
Až všichni budeme vědět, že na ně celý život neusíme dělat, tak budeme zticha.
23. 01. 2013 | 09:49

vasja napsal(a):

ondráš napsal(a):
Tak Klausová je rozená Šalgovičová??? No to je opravdu pikantní,
----------------
Vám bych doporučil, strčit hlavu do sněhu.
23. 01. 2013 | 09:55

ondráš napsal(a):

Aha, tak prý to o Šalgovičovi není pravda, beru zpět. Nicméně pokud to není pravda, pak se pan autor dopustil jen něčeho podobného jako odcházející hradní dynastie. S tím rozdílem, že klausem vypuštěný gin xenofobie ovlivňuje volbu nového prezidenta této země.
23. 01. 2013 | 09:58

JF napsal(a):

pane Autore, ano vymezování vůči Romům je v ČR zcela běžné lidové téma hovoru - to víte, bílí cikáni jsou lepší. Na něčem je třeba stavět ego a srovnávat se sobě rovnými. Tak to většinou bývá u zakomplexovaného národa. Ono stačí překročit hranice v Aši tím špatným směrem, aby si člověk potvrdil že je v Indii či někde dále v Asii. (a nejde vůbec jen o barvu pleti - ta bývá místy i podobná, ale i o standard např. prodeje)
23. 01. 2013 | 10:00

šašek z Jihlavy napsal(a):

Souhlasím s argumenty rejpala, záměnou fámy za fakta se Golgo ztrapnil a na tomto fóru se sám diskvalifikoval.
23. 01. 2013 | 10:57

xenofobe Golgo,pamatuješ na svoje radaro napsal(a):

xenofobe Golgo,pamatuješ na svoje radarové články?

Schwarzenberg prosazuje největší americké zbrojní firmy General Dynamics,a Lockheed Martin/Boeing . Solis připomíná, že za americký radar v ČR bojoval stejný mediální kartel a kulturní fronta jako nyní za „Karla na Hrad“. „Tato pro-radarová skupina byla velmi dobře financovaná a měla neuvěřitelné mediální zázemí. Teď má Schwarzenberg prosadit firmu Westinghouse při dostavbě Temelína.
http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Exclen-zelenych-svedci-o-tajemstvich-knizete-propagande-a-radaru-260459
23. 01. 2013 | 11:04

praotec Čech napsal(a):

Golgo si myslí, že může svými černými ústy urážet kohokoliv a spoléhá na to, že přes ně nemůže dostat, protože by to byl rasizmus.
23. 01. 2013 | 11:05

xenofobe Golgo, napsal(a):

když si v ČR neustále stěžují americké nebo německé (britské, rakouské atd.) firmy, jak "ti Češi" vůbec neumějí pracovat.. Golgo oni si stěžuíí na tvoje barevné kamarády.
Můj kamarád dělá inženýra ve velké nadnárodní japonské stavební firmě a říká že jejich česká pobočka živí celou Evropu.
23. 01. 2013 | 11:07

Čochtan napsal(a):

"že by se jejich právům měla věnovat větší pozornost"
Práva má jen ten, který splnil povinnosti.
23. 01. 2013 | 11:08

český maloměšťák napsal(a):

Útok je útok a fakta jsou fakta.
Pan Golgo neuvedl ve vztahu k onomu útoku ale žádné factum.
Pouze zde pilně tvoří přes jakýsi oslí můlstek xenofobie....asociační spojení Klaus = Romofob.
Jak si tedy dlouohodobě myslím, že např. ona aktivita pana Hnízdila a dalších - byla ve vztahu k Klausovi oprávněná...tak se mi jeví počínání Golga spíše být jakýmsi hysterickým výlevem, než pokusem jak dohledat pravdu ve vztahu k původnímu tématu.

Ale možná že se mýlím...apan Klaus skutečně nenávidí Romy.

S tím Šalgovičem...já nevím jak to je. Ale pokud to není tak, jak tvrdí Golgo...tak je Golgo lhář. Což by mělo být pro novináře dost velkou hanbou- kdyby se veřejnost dozvěděla, že lže.
Ostatně jeho minulý blog...jak vidno z dvou komentářů, kdy komentující přišli na dost závažné nedosttky v jeho textu...nu, no comment.
23. 01. 2013 | 11:45

Jindra napsal(a):

Nějak cizinec Golgo ještě nikde nečetl ani se nedoslechl, že v táboře v Letech u Písku byli shromažďování hlavně Romové, aby pracovali na odstraněníé kalamity v lesích, které byly Schwarzenbergů.
A tak nám tenhle menšinový občan bude něco vykládat jací jsem my, obyčejní Češi, rasisté - na rozdíl od jeho velkého favorita, jímž je celý rod Schwarzenbergů. Možná si hoch nedovede představit, že za války by pro Schwarzenberga musel s oněmi Romy také to dřevo pro Schwarzenbergy ručně zpracovávat. Snad by autor konečně měl myslet trochu objektivně a pokusit se věci domýšlet, když už se to nenaučil doma v Barzílii. Milý Golgo, takové xenofobní poměry tehdy panovaly pod vládou Němců v Čechách. Jak tohle si právě Golgo není schopen domyslet_
23. 01. 2013 | 12:01

Pavla2 napsal(a):

Jindra: A co je špatného na tom, že někdo dělal pro někoho? Práce pro ně byla určitě lepší než nicnedělání. Měli je nechat se válet a živit tak jako je necháváme se válet dneska my?
23. 01. 2013 | 12:08

Karel napsal(a):

Prarodice Vaclava Klause ml. byli prislusnici zlocinne organizace.

"Rodiče Václava Klause byli členy KSČ." - Ladislav Jakl

viz: http://www.sinagl.cz/phpbb2/viewtopic.php?p=4334
23. 01. 2013 | 13:42

český maloměšťák napsal(a):

Jindra
Otázkou je, co je na tom pravda...a co lež. Nemáte nějaký solidní odkaz ?

Pavla2
Důležité ale je vědět , za jakých podmínek tam lidé pracovali. A zda to nebylo třeba v režimu nucených prací. To by pak samozřejmě bylo velmi špatné.
23. 01. 2013 | 14:36

mb napsal(a):

Golgo proč píšete o Šalgovičovičovi, když Klausová byla Myštinová, tomu nerozumím ...
23. 01. 2013 | 14:47

mb napsal(a):

to čm ... Golgo JE lhář ... možná teda jenomtak pábí ... ale spíše JE TO LHÁŘ ...
23. 01. 2013 | 14:55

mb napsal(a):

( nejhorší ale je že golgovi to nevadí že je lhářem ... prostě si chce jenom tak zaprovokovat JAKÝMIKOLI prostředky ... smutné a blbé a kontraproduktivní ... )
23. 01. 2013 | 14:58

ALT napsal(a):

Je autor tohoto textu xenofobní rasista
když nespojuje svůj osobní život s bílými ženami?
23. 01. 2013 | 17:25

Pavla2 napsal(a):

mb: Víte, proč Golgo lže? Protože ví, že tady stačí napsat jakýkoliv plivanec na protivníka a trubci okamžitě na to skočí, aniž by si něco o věci zjistili.
23. 01. 2013 | 17:51

Patrik napsal(a):

Pane Golgo, jak Brazilec určitě víte, že Brazilky jsou lehkých mravů, ale žádná by nešla s cigánem... Neznám stát v kterém by cigání byli oblíbeni.
20. 10. 2013 | 20:09

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy