O mentální vyspělosti

10. 05. 2019 | 05:56
Přečteno 1800 krát
V minulém blogu jsem psal o Aktipu a knize MUDr. Klímové. V té je zmínka o “mentální vyspělosti“, na kterou je nutno se posupně vypracovat. Já tomu říkám dost syrově vymývání mozku a stejným výrazem je to pojmenováno i na Slovensku.

To bratři Slováci zřejmě netuší, že bratislavský akreditovaný terapeut Dornovy metody Andrej Godo asi nevědomky pro to našel mazlivý jedinečně slovenský výraz „mentálne upratovanie“, jak zní v jeho proslulých videích na Youtube. V postatě jde o to dostat oběť do stavu, že má dojem toho správného vlastního myšlení, při kterém se rozhodne něco vykonat, přičemž si neuvědomuje, že ta rozhodnutí jsou mu podsouvána. Duševně zdravý člověk si rozhodnutí podsunout nenechá, ale oběť ve stavu „mentálního dospívání“ už ano.

Pro případ netřeba jít daleko, stačí si znova promítnout dokument Infiltrace. Najdete ho třeba v odkazech hesla Aktip na Wikipedii.
Přichází normálně myslící klient s únavovým vyčerpáním a magistra jednooborové psychologie na něj následně vyjede s tvrzením, že rakovinu lze vykadit, či psychické problémy se dají vyléčit milencem a pomalu se ho snaží zpracovat, že se musí dostat na ještě vyšší mentální úroveň, aby pochopil svůj současný stav. To zařídí následné předražené semináře. Normálně myslící člověk by okamžitě pochopil, že přišel na špatnou adresu a odporoučel by se. Tady se stala chyba a čtenářům vysvětlím jaká. K psycholožce Krutilové se infiltrátorka záměrně dostala s upravenou historií své mentální vyspělosti. S touto historií byla buď do Aktipu doporučena a očekávána, či ji při přijetí záměrně uvedla při pohovoru na recepci. Recepční stupeň mentální vyspělosti následně sdělila psycholožce a ta už věděla, co může napovídat, aby klient uvěřil a následně se řídil jejími radami a doporučením. Je otázkou, kolik mentálně vyspělejších klientek následně postupovalo drastické diety s konečným vykaděním rakoviny a našlo si milence.

Tak se pomalu dostáváme se stupňům mentální vyspělosti. Nevím kolik stupňů používají psychosomatici a ostatní lidé v alternativní medicíně pracující na živnostenské listy a tak mě nezbývá, než si je sám vytvořit:

Nultý stupeň: Tím jsem zůstal já a ostatní normálně a kriticky myslící lidé. Naštěstí je nás zatím většina, ale ubýváme.

1. stupeň: Lidé myslící, že na tom něco může být:
Tak přemýšlejí o horoskopech, mimozemšťanech, Atlantidě, akupunktuře, akupresuře a tradiční čínské medicíně, o reiki s existencí vesmírné energie, homeopatii, Dornově metodě, pozitivních účincích jógy, hypnózy a meditací. Také, že původ nemocí je v emocích a proto vznikají v hlavě. Rovněž, že může existovat bod G a lékaři pracující na pojišťovny nemají zájem pacienta uzdravit, ale chemicky uzdravovat. Že nám jsou tajeny ztroskotané vesmírné lodě i mrtvá těla mimozemšťanů. Také existence nalezených časových schránek zde zanechaných mimozemskými civilizacemi, o kterých informoval zběhlý vědec Neruda.

2. stupeň: Lidé věřící, že to funguje:
Účastní se přednášek o sebeuzdravování a sebezdokonalování. Mají pocit, že mají chronicky sníženou imunitu a nakupují „léky“ na její posílení. Cítí potřebu časté detoxikace a řídí se radami své nutriční poradkyně. Navštěvují wellnesscentra, kde je o ně komplexně postaráno: Kardivarem je při vstupní prohlídce posouzen jejich zdravotní stav, upraven jídelníček, doporučena vhodná zátěž při cvičení, po cvičení jim speciální váha ukáže nejen jejich hmotnost, ale i podíl svalstva a tuku v jejich těle, osvěží se některou nabídkou saun a objednají se co nejdříve. Tito lidé aktivně cvičí jógu, věří na životní energie a tak chodí na akupunkturu, při bolestech sami sobě či druhým dělají akupresuru. Bolavá záda řeší Dornovou metodou, která jim současně léčí vnitřní orgány a mysl. Chodí na bezkontaktní masáže zvané reiki. Jsou přesvědčeni, že lékaři pracující na pojišťovnu jsou dealeři farmafirem. K lékaři jdou, až když nepomáhají léčitelé, bylinky a doplňky stravy. Když divadlo, tak jen Léčivé nebo jít na Duška. Věří, že klimatické změny působí člověk. Netrpělivě čekají, až vyjde další číslo Blesku pro ženy.
Politicky věří, že pravda a láska vždy zvítězí nad zlem a nenávistí. Je to tužba naivní víry. Nekriticky adorují Václava Havla a dalajlámu a co je zajímavá, byli ochotni se bít za nevinu Jiřího Kájínka. V současné době chtějí svrhnout Babiše.

3. stupeň: Lidé přesvědčení:
Věří v celostní medicínu a vracející se ke klasické, až jim jde o život. Stávají se naháněči různých center alternativní medicíny. Absolvují vyšší stupeň zasvěcení do reiki. Mají své mentální kouče, kteří se často nazývají Mistři a bezvýhradně se řídí jejich radami a moudry. Provozují speciální odnože jógy, jako je power jóga, hatha jóga, tantra jóga, muslimská jóga a mnoho dalších. Věří čtením z palmových listů. V ložnici mají namontován odrušovač patologických zón a v rozhovorech se zmiňují o nějakém elektrosmogu. Věří, že tarotové karty nelžou. Jsou aktivními účastnicemi festivalů jógy a ezoterických festivalů s workshopy. Pravidelně a zaujatě sledují internetovou televizi Cesty k sobě, touhou je dostat se mezi Chaunovy Gošárníky a obdivují moudrost Marcelky z hor. Pokud byli stálými klienty Aktipu, budou stále docházet do přejmenovaného, kde je jeho pracovníci budou dál posouvat do vyšších mentálních rovin.Smutným konstatováním je, že je mezi nimi hodně děvčat a mladých žen, které se později stávají pro své vymyté mozky nepoužitelnými do manželství. Pokud se rozhodnou mít děti, tak jako samoživitelka a děti se v budoucnu nestanou daňovými poplatníky, ale spíše příjemci dávek, například jako klienti chráněných dílen a bydlení či celoživotní aktivisté.Tragédií je, když už jsou manželkami a manžel je mentální nulák.

4. stupeň: Přesvědčení lidé přidávají činy namířené adresným osobám:
Jedná se o ojedinělé případy, ale budou přibývat. Určitě si čtenáři vzpomenou na kuřimskou kauzu kdy zmanipulovaná matka, které byl dokonale vymyt mozek, mučila své dva syny a bránila svým tělem dveře, když je přišli policisté osvobodit. Podle mne byla odsouzena neprávem a měli být vypátráni a potrestáni ti, kteří ji do tohoto stavu dostali. Dělala to ve víře, že svým synům pomáhá. Druhý přišel o něco později, kdy matka ve stanu podřezala krk své dceři v přesvědčení, že jí tím pomáhá. Tohoto stupně bohužel dosáhla i moje žena. Odborné znalecké psychiatrické posudky vždy uvedou, že to obžalovaní dělají ve stavu příčetnosti a manipulátoři jsou nepostižitelní. Smutným případem je osud našeho nejmenovaného premiéra, který je stále přesvědčen, jak velké štěstí udělal s novou ženou.

5. stupeň: Přesvědčení lidé dělají činy namířené neadresným osobám:
Toto uvádím jen jako doplněk, který se u nás naštěstí zatím nevyskytuje. Jsou to atentáty, zvláště ty sebevražedné. Vytipovaným většinou mladý lidem je dokonale vymyt mozek a jdou ve jménu víry či revoluce provést atentáty s cílem, aby zahynulo co nejvíce nevinných lidí. Odmítnou, pro co jsme se narodili: Vychovat děti a postarat se o rodiče. Pokud jsou dopadeni a odsouzeni, jsou nenapravitelní a ve vězení svou vírou infikuji spoluvězně. U nás ojedinělé případy mají zatím na svědomí duševně vyšinutí lidé.

Takže psycholožka Krutilová zřejmě dostala informaci, že nová klientka Lokajová je „na pokročilé dvojce“ s výhledem se posunout „na trojku“. Pokud by byla „na jedničce“, byly by rady opatrnější. Už tomu rozumíte? Na Youtube je video veřejné přednášky Lenky Krutilové, kde mluví k „nulákům“ a „jedničkářům“ a přednáška o psychosomatice zní věrohodně.

Proč jsem tento blog napsal a tématu manipulace s lidským myšlením se věnuji? Protože to nedostatečně dělají ti, co by měli chránit duševní zdraví občanů a ne to hasit výstavbou plánovaných center duševního zdraví, v nichž se jednou budou řešit i případy zmanipulovaných klientů neschopných vrátit se k normálnímu kritickému myšlení.
Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy