O podezřelých uzdraveních

06. 10. 2019 | 10:29
Přečteno 3176 krát
Za dobu své praxe jsem u svých pacientů rakovinu diagnostikoval třikrát. Rakovina rtu byla úspěšně odoperována a postižený normálně dožil. Další s rakovinou tvářové sliznice žil jen půl roku, s rakovinou levé hrany jazyka zemřel po čtyřech měsících. U obou to byla zbytečná smrt, ostrá hrana včas nevytaženého kořene zubu jim dlouhodobě zraňovala sliznici, viděl jsem je ve své ordinaci pouze jednou a naposledy.

Dále mi chodí měsíčník naší komory a jeho součástí je i odborné sdělení, kde kolegové referují o zajímavých případech. O případu, že pacient odmítne operaci rakoviny čelisti a následně se uzdraví, tam nic nebylo. Kdyby se to skutečně stalo, bylo by to odreferováno a okomentováno. Klasická medicína je poctivá.

Jaroslav Dušek je svérázný komik. Jen nesmí být brán vážně a lidé nesmí jeho názorům uvěřit. Uvěřit je nebezpečné. Okruh jeho diváků se přichází především dobře bavit a kritické myšlení nechává doma. Na Youtube lze zhlédnout jeho video pod názvem „Duše K – tentokrát povídání nad knihou Nemoc – dar transformace“ s autory Petrem a Martinou Hanáčkovými. Je to záznam skoro tříhodinové prezentace jejich knihy, která se po skončení besedy zřejmě prodává za zvýhodněnou cenu i s věnováním. Oba jsou vysokoškoláci, on stále pracuje ve školství, manželka pracovala. Petrovi lékař diagnostikoval rakovinu čelisti a po poradě s onkology bylo navrženo radikální řešení v podobě odstranění její části s následným ozařováním. Petr toto řešení nechtěl a radil se dále s několika odborníky. Protože všichni navrhovali totéž, vzepřel se, operaci odmítl a uzdravil se.

Slovo „transformace“ v názvu knihy je mantrou hnutí New Age a věku Vodnáře, který nastal podle numerologů 21. 12. 2012 ve 21 hodin a 12 minut a vše přetransformuje, včetně názorů na vznik nemocí, možností jejich prevence i následné léčby když vzniknou. Na slovo „transformace“ jsem alergický.

Autor knihy tvrdí, že se vzepřel stát se obětí (současného zdravotního) systému a šel jinou cestou. Přestal se nemoci bát a zklidnil se cvičením čchi-kung. „Centrum Živý Čchi kung“ alias „Škola přírodní medicíny Michaely Sklářové“ v Českém Krumlově je sdružení,které o sobě tvrdí, že jako jediní v České republice s akreditací MŠMT školí lektory, takže Petr měl jistě dobrého učitele. Skutečně se po zklidnění uzdravil, chodí dál na kontroly jako klient zdravotní pojišťovny a vede spokojený život.

V besedě zaznělo spousta hanění našeho systému zdravotnictví a oslava lidí, kteří se tomuto systému vzepřeli a uzdravili se. Z úst hostitele i to, že zná dvě matky, jejichž děti po očkování prokazatelně onemocněly autismem a pronesl kritický názor na hexavakcínu. Datum zveřejnění videa je 16. 9. 2019. O jedenáct dní později media zveřejnila zprávu o biomatce, která nenechala hexavakcínou očkovat dítě a to v nemocnici bojuje s tetanem.

Manželé Hanáčkovi jsou velmi sehraná dvojice a beseda zdárně odsypává. Petr říká, že ho ovlivnily názory nositele Nobelovy ceny německého vědce Otty Heinricha Warburga, že rakovina vzniká v překyseleném organizmu a následně i kniha ruského vědce z oboru medicíny a účastníka přípravy kosmonautů Ivana Pavloviče Něumyvakina. Jeho kniha nese název „Žijte dlouho, žijte aktivně, aneb Komplexní medicína od kosmického lékaře“ a vydalo ji nakladatelství Zvonící cedry. Ten na prevenci rakoviny doporučuje jedlou sodu, která napravuje překyselení. Nic nového, tu doporučuje v u nás vydaných knihách i ruský vědec Nikolaj Illarionovič Danikov a několik západních autorů a jistě se našlo dost pomatenců, co na jedlou sodu nedají dopustit.

Posluchači přitom neví, že vědec Warburg dostal v roce 1931 Nobelovu cenu za objev enzymů dýchacího řetězce, jejich povahy a funkce a ne za výzkum v oblasti rakoviny a ruských „vědců“ pečujících o zdraví kosmonautů je podezřele moc a jsou posedlí psaním knih o alternativní medicíně a svérázných způsobech léčení.

Ke konci besedy se na promítacím plátně mihne náš fyzik Jan Rak, pracující v CERNu, což je Evropská organizace pro jaderný výzkum se sídlem v Ženevě. Jeho kolegové z něj musí být asi dost nešťastni, protože se dal na duchovno. Říká něco o kvantové fyzice a tvrdí, že fyzika stojí na prahu velké revoluce. Vyslovuje názor, že se musí sjednotit racionální a spirituální pohled na fyziku. Nic nového, naši lékaři, kteří se dali na alternativní medicínu, volají po sjednocení klasické a alternativní medicíny, přičemž ta klasická už neprozřetelně do sebe vpustila trojského koně v podobě psychosomatiků a behaviorální psychiatrie tvrdících, že z emocí vnikají nemoci.

Kniha se mi za několik dnů dostala do ruky. Nikde v ní není zmínka o stomatologických zařízeních, kterými autor knihy prošel. Čekal bych tam i rentgenový snímek čelisti s rakovinou i po zázračném uzdravení. Snímky v digitalizované podobě by mu jistě lékaři ochotně nahráli na jeho flash disk. Kniha vyšla před rokem a jistě neunikla pozornosti mých aktivních kolegů. Udivuje mne, že nepodali dotaz na vedení komory, jak to s uzdravením bylo. To může kontaktovat lékaře, kteří měli autora knihy v péči, kteří buď uzdravení potvrdí, či vysvětlí, že to bylo jinak. Pokud došlo skutečně k uzdravení, zaslouží si to odbornou zprávu, pokud to bylo jinak, mělo by to být v našem neveřejném měsíčníku objasněno.

Autoři vyrazí jistě na šňůru besed v kulturních zařízeních našich obcí. Jsou velice přesvědčiví a tak se stane, že se najdou lidé, co zjištěnou rakovinu začnou léčit zklidněním a cvičením čchi-kung. Nechť později odpočívají v pokoji!

V době, kdy tento blog uveřejňuji, má video přes 140 tisíc zhlédnutí, 1,5 tisíce diváků ho ohodnotilo palcem vzhůru a pouze 113 se zachovalým kritickým myšlením mu přisoudilo palec dolů. Nemám z toho dobrý pocit a je to svým způsobem varování. Doporučuji zvědavým čtenářům blogu, aby si před zhlédnutím připravili tužku a papír, vydrželi se na něj dívat do konce a zaznamenali si, kolikrát tam zazní slova energie, transformace, zklidnění, láska, vesmír, vědomí, kvantový, změna myšlení a uzdravení. Později ať zpozorní, zazní-li tato slova z úst blízkých, přátel či známých. Je to rovněž varování. Moje zesnulá manželka se za mými zády dala také na cestu k uzdravení. Tato slova jsem v posledním roce jejího života často slyšel a nebylo to pro mne varováním. I kdyby bylo, nevěděl bych, co s tím.

Dodatek o den později:

Petr a Martina Hanáčkovi mají svůj web Uzdravíme se sami.
Na něm Petr uvádí své vzdělání:
Pedagogická fakulta Masarykovy Univerzity v Brně, 12 let ve vedoucích funkcích v průmyslu,
v současnosti středoškolský pedagog.
2017 - Certifikovaný učitel léčebného cvičení Pangu Shengong Čchi-kung.
2018 - absolvent certifikovaného výcviku metody SRT (Spiritual Response Therapy)

Jeho žena Martina uvádí své vzdělání na webu Studio šťastných dětí:
Pedagogická fakulta Masarykovy Univerzity v Brně, ve školství 5letá praxe. Maminka 3 dětí. Své rodiny si velice vážím.
V oblasti osobnostního rozvoje absolvování kurzů a seminářů, k těm v oblasti práce s dětmi patří kurzy Kineziologie – metody jednotného mozku ONE BRAIN (1998), kurzy manželů Kopřivových Respektovat a být respektován (2002)
2011 certifik. lektorka Školy lásky v rodině pí PhDr. Jiřinky Prekopové
2012 stáž na Klinice St. Elizabeth Heidelberg - obor přirozené porodnictví.
2013 obdržení akreditace Ministerstva školství pro další vzdělávání pedagogických pracovníků v projektu Školy lásky v rodině - Jdeme společně.
Duben 2013 Mezinárodní kongres dětských psychologů - Karlsruhe.
Září 2013 odborné kolokvium v rámci JMP o mezilidských vztazích a výchově Jdeme společně s láskou, Obřadní síň, Jičín
Od 2014 spolupráce s Bránou k dětem - kurzy ( www.branakdetem.cz)
2015 spoluautor projektu Radost s dětmi - videopřednášky na téma - Období 1.vzdoru, Když se u nás doma křičí. Projekt je v širším ohledu zaměřen na myšlenku: "Šíříme radost". Více k nahlédnutí zde: http://radostsdetmi.cz
2016 Energetická a kvantová medicína v péči o rodinu. Certifik.průvodce Léčebné kódy. Práce s holografickou tématikou Genové klíče.
2017 nový projekt Uzdravíme se sami,Festival Miluj svůj život, Praha, přednáška Léčebné kódy a naše emoční zdraví. více zde: http://www.festivalmilujsvujzivot.cz/index.php/festival
2018 vydání knihy: Nemoc - dar transformace, kvantová medicína, více na www.uzdravimesesami.cz
2019 beseda v pořadu Duše K s Jaroslavem Duškem, možnost shlednout: https://www.youtube.com/watch?v=zz_BbkRIIOg

Ač tomu čtenáři mého blogu nebudou chtít uvěřit, tvrdím, že Petr a Martina nejsou podvodníci. Oni tomu všemu, co dělají, skutečně věří a chtějí pomáhat lidem. Stejně tak má žena před napsáním závěti věřila, že z ní vysávám energii. Stejnou víru měla matka z kuřimské kauzy, že mučením dětem pomáhá a biomatka věřila, že hexavakcína dítěti způsobí roztroušenou sklerózu. Do stavu víry lze obratně vmanipulovat i člověka s kritickým myšlením, jen znát jeho slabiny. U mé ženy to byly dlouhodobé bolesti břicha původním lékařem bagatelizované. Je proto nutné odhalovat a trestat prvotní věrozvěsty včetně nebezpečných manipulátorů.

Štve mne ale, jak lehkovážně uděluje své akreditace MŠMT.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy