O spiknutí homeopatů

31. 10. 2020 | 06:22
Přečteno 2183 krát
Tato petice je výsledkem konsensu lékařů praktických oborů i zástupců z akademických řad. Vznikal během měsíce září, kdy se diskutovaly a zohledňovaly připomínky všech zůčastněných odborníků, kteří stejně jako podepsaní signatáři cítí a využívají svoje občanské právo i lékařskou povinnost se k situaci v naší zemi vyjádřit. Zdroj: web Rozalia i s pravopisnou chybou.

Už to tu jednou bylo a můj blog se jmenoval O petici a jejich signatářích. Tvrdé jádro signatářů tvořili tři homeopati, zatvrzelý celostní lékař a psychosomatik se začáteční demencí, který se nyní dal dodatečně na pokání. Jako křoví si přizvali několik pomýlených lékařů.

Občas si zasurfuji na webovou stránku skeptiků Sisyfa a jsem rád, že k nim patřím. Loni jsem se s nimi předávkovával smrtelnými dávkami homeopatik a letos jsem litoval, že tato pravidelně se opakující akce odpadne. Neodpadne, jen změní podobu.

A byly tady další informace, které stojí za to, aby je nesdíleli pouze členové spolku:

Hromadné "předávkování" homeopatiky
Tradiční hromadné předávkování homeopatiky, tedy 10:23 Campaign. Protest proti vlajkové lodi šarlatánství. Akce je inspirována iniciativou Merseyside Skeptics Society, která oživila nápad zrozený v Belgii.
Přestože účinky homeopatie nikdy nebyly potvrzeny kvalitními studiemi a její princip více než jen lehce drhne při styku se současnými znalostmi biologie i fyziky, je homeopatie stále populární. Popularita došla tak daleko, že homeopatika jsou dle legislativy EU léčivé přípravky s výjimkou v požadavku na nutnost doložit klinickou účinnost. V některých zemích Evropy dokonce homeopatika hradí zdravotní pojišťovny. Protože jsou homeopatika prodávána v lékárnách, jako kdyby se jednalo o skutečné léky, považujeme za důležité opakovaně upozornit na to, že problém s homeopatiky existuje. Dokonce ani letos homeopaté nezaháleli a mají několik léků na koronavirovou pandemii. Podle logiky homeopatie by tato homeopatika měla vyvolat právě ty příznaky, které u nemocných potlačují. Často se tak do rukou homeopatů dostanou nejen pacienti s koronavirem, kteří homeopatii věří, ale také nemocní, na které se nedostalo lůžko v nemocnici. Důsledky pro nemocné si můžete domyslet sami.

Co homeopaty nezabije, to je posílí aneb Jak získat další pokusné králíky v době koronavirové:
Pandemie koronaviru v roce 2020 je pro homeopaty novou výzvou. Do homeopatických rukou se dostávají nejen pozitivní pacienti věřící homeopatickým praktikám, ale také pacienti, na které nezbylo lůžko ve zdravotnických zařízeních. Jak uvádí web Slovenská akadémia klasickej homeopatie, pacientů a vymyšlených homeopatických kombinací letos nebylo málo. Pokud máte lehký průběh koronavirové infekce, pak vám homeopat, který se ještě neztratil v záplavě pokusů, jistě nabídne minimálně Arsenicum album, Eupatorium perfoliatum, Bryonia a Gelsemium sempervirens 30 CH. Dle zpětné vazby uživatelů prý stačí jedna kulička na týden, ale pro jistotu si dejte tři. Ale co když máte těžký průběh? Pak věřte, že sebevědomý homeopat neuteče, a naopak se do vás pustí podáním Lobelia puruprascens, Antimonium arsenicosum, Camphora, Bryonia, Phosphorus. Že žádný z těchto přípravků nemáte? Nevadí. Prý rovněž zabere osvědčené Arsenicum album v kombinaci s Antimonium tartaricum. Opět 30 CH a raději 3 kuličky najednou. Tím to ale nekončí, záleží na tom, k jak náruživému nebo, chcete-li, fanatickému homeopatovi se dostanete do rukou. Léčba koronavirových pacientů totiž neskončila jen u těch cukrových kuliček, ale zkoušely se také byliny, nejrůznější houby, kovy a dokonce také Mustard gas (Yperit). Poslední roky přetrvává kovový trend se zástupci lanthanoidy a stříbrem. V závěsu pak máme ptačí homeopatické léky, ve kterých jsou preferováni opeřenci jako sokol stěhovavý nebo orel bělohlavý. Že prý homeopaté nezastávají usmrcování zvířat pro účely homeopatie? Že jde o symboliku, že lék žádného sokola neobsahuje? A co když tomu někdo uvěří stejně jako například účinkům skutečné medvědí žluči v tzv. tradiční čínské medicíně? Pro české homeopaty je uznávaným homeopatem Brit David Mundy, který hovoří o homeopatickém léku ze sokola. Tak obsahuje ten lék sokola, nebo jaké je složení ptačích homeopatik? Asi výrobní tajemství.
Tím to letos ale nekončí. Z webu bývalého homeopata Edzarda Ernsta, který dnes upozorňuje na to, že homeopatie je velmi důmyslný podvod, se dozvídáme, že britská Společnost homeopatů v čele s homeopatkou Sue Pilkington začala upozorňovat na to, že jakákoliv nová vakcína může vyvolat smrtelné imunitní reakce. Podle ní jsou vakcíny jedy a je reálné se domnívat, že způsobují autismus. Zároveň propaguje homeopatii jako řešení současné epidemie. Základem veřejného zdraví je podle homeopatů homeopatie a nikoliv vakcíny. Nebezpečné dezinformace se začaly šířit světem a Česká republika není výjimkou. Nejspíš vás neminulo Prohlášení českých homeopatů k tzv. koronavirové krizi, které je ve stejném duchu: homeopatie je základem pro veřejné zdraví, zabraňme celoplošnému očkování českých občanů proti koronaviru. Česká lékařská homeopatická společnost v rubrice Homeopatie vs. pandemie nabízí pomoc v době koronaviru a opírá se o tytéž zdroje včetně prý bohatých zkušeností z homeopaticky léčených pacientů s koronavirovou infekcí. Zdá se tak, že zatímco homeopaté nemají mrtvé, pouze úspěšně vyléčené, tak v nemocnicích se umírá ve velkém. Jediné, co opět chybí, jsou věrohodná data.
Nechceme vás ale strašit, proto ať si ty homeopatika vezmete nebo nevezmete, ať se jimi předávkujete nebo poddávkujete, tak homeopaté najdou pro daný výsledek vysvětlení, které musí uspokojit všechny.
Ještě jste neonemocněli? To máte štěstí, nicméně i na tuto variantu homeopaté myslí a doporučují prevenci. Síť homeopatických lékáren Homeo Centrum s. r. o. připravují směs označenou jako Prevencia CV. Tato síť je rozšířena zatím na Slovensku, nicméně v České republice máme poblíž Prahy také jedno hnízdo označené HOMEOCENTRUM, Mníšek pod Brdy. Český klub skeptiků Sisyfos letos ocenil Benu lékárny bronzovým Bludným balvanem v kategori družstev za rok 2019, které ve svých lékárnách aktivně nabízely homeopatika jako účinné léky.
A tohle vše jsou další důvody, proč do akce Předávkování homeopatiky jít i letos. Konec citace.

Závěrem blogu uvádím smutné konstatování: Homeopatie oslovila i naši lékařskou omladinu a někteří z nich prošli homeopatickými kurzy s úmyslem léčit své pacienty i homeopatickými léky.

Máme nového ministra zdravotnictví. Měl by ukázat koule, vzepřít se legislativě EU a prohlásit, že homeopatika nejsou žádné léčivé přípravky. Jejich prodeji sice nezabráníme, ale když se budou prodávat v tržnicích, lidé k nim ztratí důvěru. Zatím se smí prodávat pouze v lékárnách a to lidi mate.

Co říci závěrem? Prostě, homeopaté se neúnavně cpou tam, odkud už jednou byli vyhozeni.

O den později: Znova mne překvapila čtenost blogu a počet čtenářů s palcem nahoru. Přidávám bonus: Zdravotníci v prvních liniích boje s koronavirem padají únavou na hubu, mají přijet pomoci lékaři ze zahraničí a přitom máme v alternativní medicíně spoustu dobře zašitých zdravotníků, kteří rozdávají rozumy, ale aby se na čas vrátili k poctivé medicíně a šli pomáhat, to jim hrdost nedovolí.

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy