Banánová republika?

20. 07. 2009 | 18:33
Přečteno 11622 krát
Tento článek byl dnes, 20.7.2009, pod trochu odlišným názvem uveřejněn v MFDnes. Rád bych s ním seznámil čtyenáře svých blogů.

Ministryně spravedlnosti ČR propustila svého náměstka Františka Korbela: lépe později, než nikdy. Nejsem kompetentní, abych posoudil náměstkovy právní kvalifikace. Kompetence lidské a morální však posoudit mohu.

Více než před dvěma lety jsem se s náměstkem Korbelem chtěl poradit, co dále s kauzou Uzunoglu: její další protahování bylo neúnosné pro naše soudnictví a spravedlnost. Kauza se táhla již déle, než proslulá Dreyfusiáda před sto lety nehledě na závratný pokrok v soudnictví: od kalamářů a poštovních holubů k e-mailům, počítačům a laserovým tiskárnám. Pan Korbel mě odmítl přijmout. Ve stejné době se jeho nadřízený, ministr Pospíšili, se mnou ve stejné záležitosti sešel dvakrát!
Asi týden po tom, co Městský soud v Praze (31.7.2007), definitivně zrušil všechna obvinění, náměstek Korbel zatelefonoval Mudr. Uzunoglovi a přijel za ním do jeho sídla – asi 20 km od Prahy. Použil k tomu vládní náměstkovskou limusinu, která na něj po celou dobu jednání čekala. Byl jsem o této schůzce panem Uzunoglu předem informován.

Obsah jednání byl jednoduchý: Náměstek Korbel přivezl smlouvu pro svou advokátní kancelář na zastupování Dr. Uzunoglu ve věcech odškodnění. Žádal za to pakatel: 15% provise z vysouzené částky.

Protože Dr. Uzunoglu byl velice schopným podnikatelem a kromě svého podnikání zastupoval desítky různých zahraničních i českých firem, za třináct let násilného odstranění od svého podnikání utrpěl značné škody: známé kauzy odškodného za televizi Nova, Diag Human a Nomury ve srovnání s finančními ztrátami musí závistí blednout: v případě dnes již soudně žalovaných a zdokumentovaných ztrát jde o částku, blížící se 50 miliardám Kč. Bystrý čtenář si lehce vypočte, o jaký honorář panu Korbelovi šlo: kdyby všechny uvedené procesy vyhrál, dostal by přes 7 miliard korun. Porušování zákonů není levné!

Dr. Uzunoglu tuto naprosto nemravnou nabídku rozhořčeně odmítl. Pan náměstek se vzdálil tak rychle, že na místě činu zapomněl nejen podepsaný návrh smlouvy, ale i svůj ministerský průkaz ke vstupu do Parlamentu ČR.

Jednání s MS ČR o odškodnění skončilo na mrtvém bodě: skoro čtrnáct let nespravedlivě vězněnému a obviněnému MS nezaplatilo ani všechny prokazatelně zaplacené advokátské honoráře!
Informoval jsem o této naprosto skandální historii osobně řadu nejvyšších ústavních činitelů: premiéra, předsedu poslanecké sněmovny, místopředsedkyni PS a také řadu dalších politiků již na podzim 2007.

Žádal jsem též, aby PS Parlamentu zřídila zvláštní vyšetřovací komisi, která by odhalila pozadí toho ostudného justičního skandálu. Ukázalo se při tom, že MV skartovalo ještě před ukončením Uzunoglova procesu, aby zahladilo stopy mafiánských manýr v letech devadesátých.
Protože se nic nedělo, svolali jsme do senátu (4.2.2009) tiskovou konferenci, kde bylo skandální chování náměstka Korbela zveřejněno a předloženy všechny dokumenty.

Ani to nepomohlo! V Čechách nejlépe sluší ostuda: čím větší, tím obdivovanější kabát. Zdálo se sice, že náměstek Korbel přece zakolísal: v SMS, poslané jednomu z nejvýznamnějších českých politiků připustil že “udělal chybu…nechci nechat pokračovat hanobení své, ani jména ministerstva v mediích a proto resignuji na funkci náměstka, jakkoliv se nám snad v práci dařilo a započaté projekty bych chtěl dotáhnout. S lítosti a přátelským pozdravem František Korbel“.

Svůj slib pan Korbel nesplnil a z funkce neodstoupil. Odvolala jej až „letní“ ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová. Boží mlýny melou pomalu...

Korbelovo odvolání však vyvolalo bouři u Zelených: žádají jako kompensaci při nejmenším hlavu letní ministryně spravedlnosti za její odvážný a v české politice nestandardní krok. Stojí-li ministryně o mou podporu, má ji!

Voličům důrazně připomínám, aby si ochranu mafiánství českými Zelenými zapamatovali při nejmenším do říjnových voleb.

Parlamentu a ostatním českým politikům znovu zdůrazňuji, že bez zřízení zvláštní parlamentní vyšetřovací komise k objasnění pozadí kauzy Uzunoglu nebude v Čechách dobře.
Banánovou republikou může země zůstat i bez exportu banánů.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Vilém napsal(a):

Nechci hodnotit popisovaný případ ani se zastávat náměstka (50 mld Kč škody je ovšem k smíchu), musím se však pozastavit nad tím, že pro vás je konflikt se zelenými dostatečným důvodem k podpoře zprofanované političky a jejích destruktivních kroků.

Vážený pane, s takovou zaslepeností už nijak nevyčníváte z houfu vzteklých čecháčků, kteří se jen kvůli celkem bezdůvodné nenávisti k jedné straně nechají zlákat k podpoře špatných politiků jiných stran, což je jednou z hlavních příčin současných poměrů. Své důvody navíc racionalizujete - jako vyhlášený atomový dědek se spojíte třeba s ďáblem, jen když bude proti zeleným.
20. 07. 2009 | 18:59

hmm napsal(a):

Dobrý článek do Banánových listů!
20. 07. 2009 | 19:11

tk napsal(a):

Kde žijeme, víme. Rád bych si také někdy přečetl o nějakých řešeních, ne jen "banánové" historky "nebanánů"...
20. 07. 2009 | 19:29

zdenek napsal(a):

Vidíte kdyby se p.Uzunoglu nechal panem Korbelem zastupovat ,tak mohl něco vysoudit.

To vůbec není žádná sranda vážený pane,nikdo vám zadarmo takovéhle peníze nepřisoudí.

Taková hrdost až ješitnost není v takových případech na místě.
Já si naopak myslím,že nabídka pana Korbela byla velice seriozní,uvědomte si že že byl ve vysoké státní funkci a mohl tak spoustu věcí a lidí patřičně ovlivnit a motivovat ,měl k tomu přece ty nejlepší předpoklady jako náměstek ministra spravedlnosti a ve vzduchu byla spousta státních peněz,věřte tomu ,že ono by se to nějak udělalo,ale ...pozdě bycha honiti,příště bude doufám pan Uzunoglu moudřejší
20. 07. 2009 | 19:39

Lex napsal(a):

autor
Pane Janouchu, kauzu Uzunoglu samozřejmě neznám jinak, než z veřejných zdrojů.
S tím, co o kauze píšete, myslím, docela souzní článek Zdeňka Jemelíka v blistech http://www.blisty.cz/art/33...
Čtenářům vřele doporučuji. Kromě kritiky délky a údajných pochybení v přípravném řízení se tam dočtou podstatně více, než by bylo autorovi (Prof. Janouchovi) asi milé. Musím ale připomenout, že rozhodně názorově nestojím na jedné ani druhé straně. Jen mám určité zkušenosti.
K autorovi mám pět otázek:
Pane Janouchu, píšete: "Žádal jsem též, aby PS Parlamentu zřídila zvláštní vyšetřovací komisi, která by odhalila pozadí toho ostudného justičního skandálu. Ukázalo se při tom, že MV skartovalo ještě před ukončením Uzunoglova procesu, aby zahladilo stopy mafiánských manýr v letech devadesátých."
1. Byl to skutečně justiční skandál nebo řízená akce, do níž byla ČR takto zatažena?
2. Co MV skartovalo?
3. Na základě čeho změnil Gurkan Gonen svou výpověď vůči Uzunugluovi v tom směru, že to nebyl on, kdo ho mučil, a to až po dvanácti letech trvání procesu?
4. Kdo mučil Genena a další poškozené v bytě Uzunoglua?
5. Zveřejnil jste své informace proti náměstku Korbelovi (díky za ně!!!) v době, kdy jste je měl k dispozici a byly plně aktuální - kde, a pokud ne, proč až nyní?
Děkuji. Lex
20. 07. 2009 | 19:54

Lerak napsal(a):

Pane Janouchu,
co kdyby ste se podíval také trochu na modré skandály a dal nám všem doporučení jak se chovat v podzimních volbách. To asi nepůjde, že? Když spolupracujete z tak "vyhlášeným" listem jako je MF Dnes!
20. 07. 2009 | 20:23

cddl napsal(a):

PPane Janouchu hluboce si Vás vážím, že jste do věci odvolání pana Korbela vnesl světlo. Paní ministryně, o které nic nevím má konečně také i moje sympatie a snad využívá dobu, která je ji dána ku prospěchu občanů a státu - doposud jsem jejím kroků nerozuměl.
Děsím se však názoru pana zdenka v této diskusi, že pan Korbel ve vysoké státní funkci mohl spoustu věcí a lidí patřičně ovlivnit a motivovat aby se to nějak udělalo. Doposud dělal všechno pro to aby se to neudělalo a pak za patřičný obnos udělal to co mohl udělat dávno . Jsem šokován, že úředníci (bohužel i poslanci) mají své funkce hlavně pro své obohacení tj. jak utrhnout co největší díl peněz státních nebo soukromých pro sebe a své kamarády. Naivně jsem se domníval že jsou tam pro nás. Co však dělají naši novináři, že nás neinformují, je mi záhadou – možná už novináře ani nemáme, jen opakovače názorů svých majitelů novin.
20. 07. 2009 | 20:31

Realista napsal(a):

Cddl: Co má ta kauza společného s jeho odvoláním?

V Čechách ... nebo i na Moravě?
20. 07. 2009 | 20:40

Petr z Tábora napsal(a):

O cause jsem informován jen útržkovitě. Chudák pan Dr. Uzunoglu dodnes zřejmě nepochopil jak to u nás chodí, když by se chtěl něčeho domoci.Naivně zřejmě stále lpí na právu a spravedlnosti.Náměstek Korbel to s ním i se sebou myslel jistě "dobře".
Jinak pane autore, smůla pro nás všechny je v tom, že jsme banánová republika bez banánů a i ty USA jsou jaksi dále než pro Střední Ameriku, kde to označení údajně vzniklo.
20. 07. 2009 | 20:57

majolenka napsal(a):

Jak se člověk, který má běžné zaměstnání, má v těchto všech věcech orientovat? Instink napoví, ale je to opravdu instink co pracuje? Ten nebo onen se zdá být slušný, ale co se zdá je sen, je to tedy ještě instinkt? Nebo je to výsledek mediálních masáží? Je mi z toho všeho smutno. Kolik bezskrupolozní haj... rozhoduje za nás a vysmívá se a mastí si kapsy. Někdy mám chuť jet raději k těm banánům.
20. 07. 2009 | 21:24

StandaT napsal(a):

Kdo a co na MV skartoval?
20. 07. 2009 | 21:50

Taoiseach napsal(a):

Tak nevím. Advokátní kancelář vysokého státního úředníka přece nemůže zastupovat stranu ve sporu se státem. To by byl střet zájmů jako vymalovaný. Zjevně se tu někdo snaží z někoho DĚLAT BLBCE. Obávám se, že pan profesor z nás.

Souhlasím s Vilémem, že páně Janouchova nenávist k zeleným není normální. A ministryně spravedlnosti dělá všechno proto, abychom ji mohli doplnit na seznam justiční mafie...
20. 07. 2009 | 22:02

Jan Vaculík napsal(a):

To jsou všechno dobré zprávy, v podstatě:
- Dr.Uzunoglu nebyl zavražděn;
- prof Janouch nebyl zlikvidován ani jinak umlčen;
- korbel dokorbelil...
- a ještě si tady o tom můžeme povídat!
20. 07. 2009 | 22:10

Lex napsal(a):

Ještě jednou Zdeněk Jemelík.
Jelikož ne každý je naladěn číst v blistech, doporučuji si k panau Uzunuglovi přečíst článek téhož autora v Neviditelném psu z února letošního roku, který se bezprostředně týká záležitosti zde popsané autorem. Věci mohou být (a určitě jsou) mnohem složitější, než je popisuje prof. Janouch. Docela by mě zajímala motivace autora (Janoucha), kterému jsem dosud věřil skoro každé slovo. Nezbude, než i nadále věřit, ale prověřovat. Hezké čtení.
http://neviditelnypes.lidov...
20. 07. 2009 | 22:49

claudius napsal(a):

Kdyby se nevyčíslil nárok na neuvěřitelných 50mld CZK odškodného,byl by to pro media jakýsi zatracený Kurd,ke kterému by si pražští fouňové ani nepřisedli v restauraci.Nejde o spravedlnost,té má vždy vice ten bohatý.Prof.Janouch je důstojný muž,určitě,ale možná trochu účelový.
20. 07. 2009 | 22:59

jarpor napsal(a):

Pane Janouch,
sdělujte dost vážné obvinění...

Patrně multimiliardář Vilém dí, že 50 mld škoda je k smíchu - nemohl by pár miliard poskytnout třeba vyplaveným, nebo jinak společensky užitečně... co to pro něj je, že ? To y bylo smíchu a radosti....

Názor Zdenka je neakceptovatelný - škoda řeči, jako cdll doufám, že je to vyjímka...

No, doufám, že máte, pane Janouchu pro svá tvrzení důkazy - třeba onu smlouvu, jež zůstala zapomenuta, záznam z té tiskovky v senátu... což by byly, dle mého, dokumanty, podpírající Vaši důvěryhodnost - alespoň v mých očích, oproti očí jiných, jež Vás vidí jako bojovníka proti zeleným v žoldu modrých...
Když si porovnám Vaši verzi k osobě pana Korbela s rykem zelených při odvolání onoho pána... je to tvrzení proti tvrzení a já zatím nemám důvod si myslet, že "politikaříte".

Jediné, s čím ovšem s Vámi musím polemizovat je Váš názor, že by měla být zřízena sněmovní vyšetřovací komise. Už se někdy nějaká komise dobrala k výsledku ? Soudím, že nikdy žádná...

A tak, protože je zde "tvrzení proti tvrzení" ztotožňuji se s Lexovým bodem 5 a jako on budu čekat na odpověď. A na uveřejnění těch dokumentů...
A souhlasím s JC - ve věci dobrých zpráv, že si lze o tom popovídat.

Hezký večer
20. 07. 2009 | 23:10

Taoiseach napsal(a):

Lex

"Docela by mě zajímala motivace autora (Janoucha), kterému jsem dosud věřil skoro každé slovo."

Pokud máte na mysli motivaci k tomuto příspěvku, odpověď je hned v prvním komentáři (konflikt se zelenými ... zaslepenost).
20. 07. 2009 | 23:14

Lex napsal(a):

A dneska naposled:
Když je pan Janouch ze Švédska, napadla mne při probírání materiálů na téma Uzunoglu jedna apojitost. Jaromír Štětina v článku "Tři vraždy stačí, Uzunoglu" http://www.jaromirstetina.c... mimo jiné píše: "Jaký ale mohl mít někdo zájem dostat Uzunoglua za mříže? Lékař sám jedno možné vysvětlení nabízí. V roce 1994 se na něj usmálo podnikatelské štěstí. Česká společnost Škoda jej pověřila, aby ji zastupoval v souboji o zakázku na dostavbu tepelné elektrárny Soma nedaleko Ankary. Hodnota zakázky představovala devět miliard korun, a pokud by se Uzunogluovi podařilo získat ji pro Škodu, dostal by provizi ve výši devíti set milionů korun."
Všimněte si - zakázka za devět miliard, za zprostředkování 900 miliónů, které měl dostat Uzunoglu - to je 10 %, a nešlo o zbrojní zakázku. U Gripenů, které zbrojní zakázkou jsou, takový povyk kvůli zcela obvyklým provizím (samozřejmě že také na úplatky v obou případech)! Jó, není nad to, když se na někoho usměje štěstí, není-liž pravda, pane senátore!
20. 07. 2009 | 23:21

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Lex:
Hezky jsem si početl, děkuji.
A teď, babo, raď: kdo má pravdu? O motivacích ani nemluvě.
20. 07. 2009 | 23:22

Taoiseach napsal(a):

jarpor

"zatím nemám důvod si myslet, že "politikaříte"."

Podívejte se na pár starších blogů téhož autora - bojovník proti zeleným to bezesporu je (netvrdím, že v něčím žoldu).

Lex

PS: autoru nemá smysl klást otázky - neodpovídá.
20. 07. 2009 | 23:23

Jan Vaculík napsal(a):

Napsal jsem výše, že je dobrou zprávou (m.j.) že "korbel dokorbelil".
Po přečtení článku Z.Jemelíka však vidím, že je tu tvrzení proti tvrzení.
Prof. Janouch je věhlasnou morální autoritou a také tělesem s drtivou kinetickou energií; dovedu si představit, že v pozadí může být snaha jej v réto věci zneužít. Myslím, že je důležité, aby se rozpory mezi jeho a Jemlíkovou interpretací vysvětlily a vysvětlení bylo doloženo.
20. 07. 2009 | 23:42

Vilém napsal(a):

Prošel jsem si některé informace o tomto případu, například nezaujatý popis Martina Stína.

http://www.politikon.cz/ind...

A není pochyb o tom, že postup policie vůči Uzunoglovi byl nezákonný, a tudíž má Uzunoglu nárok na odškodné a angažmá v jeho prospěch je v tomto případě na místě.
Stejně tak není pochyb o tom, že Uzunoglu bude velmi podivná osoba a jeho osočování náměstka Korbela není zcela opodstatněné.

http://bohemia-salamoun.blo...
21. 07. 2009 | 00:09

Voříšek Karel napsal(a):

Názory soudruha Zdeňka jsou katastrofální,chce se mi z nich zvracet.Ani tomu nechci věřit,že u nás ,v Čechách může žít takový blb.Takové lidi bych nezaměstnal ani na kydání hnoje!A to má tu drzost "komentovat" blogy.
21. 07. 2009 | 06:27

jarpor napsal(a):

Taoiseach

Myslím, že je nabíledni, že vědec, jež je expertem v jaderné fyzice se obtížně může ztotožnit s názory, které jádro vyřazují ze zdrojů energie, kdy zásoby fosilních paliv nejsou nekonečné...

Proti věcné polimiky se zelenými v těchto otázkách, dle mého, nelze nic mít. Je tedy přirozené, že z těchto důvodů zelené pan Janouch "nemusí".
Mohlo mi něco uniknout, ale nezaznamel jsem nějaké "politické" argumenty či tlaky pana Janoucha proti zeleným politikům...

Tož tak asi.

Hezký den
21. 07. 2009 | 07:17

Targus napsal(a):

To Voříšek Karel:

Ba právě naopak, milý příteli, názory soudruha Zdeňka jsou plně konzistentní s většinovým postojem Čechů všech vrstev, od posledního kopáče po prezidenta. Tento vrcholně pragmatický, avšak na životy zúčastněných částečný ohled beroucí postoj je jediným rozdílem oproti postoji v tolik kritizovaném Rusku v blogu Karla Hvížďaly Novaja Gazeta a šest vražd.
Řečeno lapidárněji - bordel a mafie jsou stejné, užívá se jen jiných prostředků při řešení vzniklých zádrhelů.......
21. 07. 2009 | 07:23

Ing.Vojta napsal(a):

Pane Janouchu, velice si Vás vážím a rád jsem Vás poslouchat již za totality, když jste mluvil ze Švedska. Souhlasím s Vámi. Tato pseudodemokratická republika je republikou banánovou. Současná vláda se mi velice líbí, protože není nikomu zavázána a jsou to profíci a ne političtí blbci. A je správné, že dělají ty čistky. Měli by tam být alespoň 10 let
21. 07. 2009 | 08:11

Stan napsal(a):

Lexi,

a nenapadlo Vás, jestli se nejedná v tomto případě o velmi sofistikovanou zpravodajskou hru, v níž se tudíž bude pravda hledat jenom velmi obtížně?
21. 07. 2009 | 08:38

Petr napsal(a):

Pan profesor Janouch má pravdu. Mafiánské chování Zelených ( jimi řízených spolků) pociťuje Česká republika a hlavně její hospodářství již od r.1990 a v posledních třech letech vygradovalo.
21. 07. 2009 | 08:51

sara napsal(a):

Na věci mne zaujalo především jednání p. Korbela a to proto, že zcela přesně koresponduje s jednáním těch několika osob, zaměstnaných na ministerstvu spravedlnosti, s nimiž jsem se při své práci setkala. Paraziti nehoršího druhu, ovšem až na čestné výjimky, které jsou samozřejmě v menšině. Přesto doufám, že Zdeněk mínil svůj příspěvek jako ironii. Tak jako tak je to tristní obrázek ubohých poměrů, které u nás vládnou. Takže... jistě, paní ministryně... a ještě dodávám, škoda každé "rány", která padne vedle...
21. 07. 2009 | 10:22

Taoiseach napsal(a):

jarpor

"Proti věcné polimiky se zelenými v těchto otázkách, dle mého, nelze nic mít."

Dle mého také ne. Jenže žádný takový blog tu, alespoň v poslední době, nenajdeme.

Např. v tomto blogu je je vážné (byť ne jednoznačně přesvědčivé) obvinění bývalého náměstka Korbela. Následuje výpad proti Zeleným ("Korbelovo odvolání však vyvolalo bouři u Zelených: žádají jako kompensaci při nejmenším hlavu letní ministryně spravedlnosti za její odvážný a v české politice nestandardní krok. Stojí-li ministryně o mou podporu, má ji!") - stejně patetický jako manipulativní, protože důvody odvolání (oficiálně uváděné ani skutečné) s kauzou Uzunoglu ANI TROCHU nesouvisejí. Dále následuje výzva: "Voličům důrazně připomínám, aby si ochranu mafiánství českými Zelenými zapamatovali při nejmenším do říjnových voleb.", což je jasná politická agitka, to Vám doufám neuniklo.

Dále se můžeme podívat na páně Janouchovy blogy ze 17.5. a z 1.6. V obou případech dostal adresnou žádost o podporu kandidátů politické strany ve volbách. Normální člověk v této situaci, pokud nechce vyhovět, zprávy prostě smaže. Případně, pokud je velmi zdvořilý, napíše adresnou odmítavou odpověď. Ne tak pan Janouch, ten na základě toho napíše blog, který je zase negativní politickou agitací.

Pokud mu někdo kdysi (možná ve Švédsku) rozšlapal bábovičky, neměl by to řešit tímto způsobem.
21. 07. 2009 | 10:41

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Iste, ak je pravda, co pisete, je mi luto a sympatizujem s p. Uzunoglu, ktoremu ide o desiatky miliard. (Predpokladam, ze vsetky naroky tohoto pana su jasne a citatelne, priezracne ako kristal, ze to je jeden z tych cistuckych, kristalovo priezracnych bossov dneska, inac by ste cely clanok asi nepostavili na tejto kauze, ze).
Mna ale skor zaujala ina vec. Necital som od Vas nejaky podobne "zapaleny" text o "Mani", ktorej niekto pre 2,50 dlhu obstavil cely jej nehorazny majetok (cca 20 tis. Kc), dal ho na vykon exekucie, bola vystahovana a doteraz sa marne pokusa dokazat, ze 2,50 Kc nezaplatila preto, ze v zmluve o dlhu bola klauzula, ze exekuovat sa bude, ak dlh prekroci 3,00 Kc, pricom dlh sa zaokruhluje na cele koruny. Teda - 2,50 sa mali zaokruhlovat na 3,00 Kc, ci na 2,00 Kc (aj v tom je totiz mozna pravna klucka, ako v pravnych veciach vsade!). Statisticky, ci len matematicky? (Pre niektorych vsetkeho - od historie, cez ekonomiku... znalych diskuterov, ved vieme, o ktorych ide - statisticky 0: 0,0: 0,00... znamena viac ako nulu, ale MENEJ ako polovicu zvolenej MERNEJ jednotky. Inac povedane, polovica mernej jednotky (0,5), znamena statisticky 1. (Je POLOVICA, nie MENEJ ako polovica zvolenej MERNEJ jednotky).
21. 07. 2009 | 11:45

jepice napsal(a):

Stan napsal: Lexi, a nenapadlo Vás, jestli se nejedná v tomto případě o velmi sofistikovanou zpravodajskou hru, v níž se tudíž bude pravda hledat jenom velmi obtížně?

Pan Lex, jak jsem měla možnost na těchto stránkách poznat, si je velmi dobře vědom, že pravda se mnohdy hledá velmi obtížně. Což dokazuje i komentáři k tomuto konkrétnímu případu.
Pravda se často hledá velmi obtížně, i když nejde o sofistikovanou zpravodajskou hru. Naopak hledání sofistikovaných zpravodajských her ve všem dění často zavání ideologicky podbarvenou touhou po jednoduchých vysvětleních.
21. 07. 2009 | 11:53

jarpor napsal(a):

Taioseach

Snad krátkou reakci:
- vážné obvinění - souhlas
- bouře u zelených - nelze popřít, že byla,
- důvody odvolání Korbela - nevím, ale pravé důvody odvolání i jiných se málokdy dozvíme, takže, řekl bych, normální postup v naší krajině
- výzva voličům - kdyby napsal : Volte zelené, protestoval byste ?
(Není sám, kdo vyzývá koho volit, koho nevolit, proto tu výzvu nechápu tak silně jako Vy. Ale dávám Vám za pravdu - výzvami by se vědec presentovat nemusel)

A k předcházejícím blogům :
- u 1. 6. jsem napsal : Souhlasím s Vámi. Byla to jeho reakce na výzvu jiných volte zelené a já se ztotožnil s důvody, které Janouch udáděl, proč je volit nemůže.
u 17. 5. Jsem napsal opět: souhlasím, když vysvětloval, proč nevyhověl podpoře "zeleného" do EU. Uvedl dva důvody : politický (na sedmi řádcích ) a na dalších několika odstavcích uváděl VĚCNÉ důvody ( mimo jiné důraz byl opět na ohrožování energetické bezpečnosti stran politiky proti jádru).

Vážně se moc nezajímám, kdo komu co rozšlapal. Kdyby Vámi uvedené blogy byly podepsány třeba Vámi, nezměnil bych své reakce.
Chci tím říci, že posuzuji text z pohledu nikoliv KDO píše, ale CO píše - zda se ztotožním s názory, nebo to vidím jinak. A že jako vědecká kapacita o tom požadavku podpory psal ? Opět - není ojedinělý a nepovažuji to za nic nenormálního. Konečně i my zde píšeme - a nemuseli bychom.

Mě osobně se silně nelíbí, když skupina šesti lidí je schopna stran energie uvést 10 milionů do problémů v budoucnu...

Neberte moji rakci jako obhajobu pana Janoucha. Je to jen můj postoj k jeho názorům - spíše souhlasný.
Rozumím těm, jimž je "zelená politika" prováděna předváděným způsobem blízká, že asi mají na postoje a názory pana Janoucha opačný pohled.

Hezký den
21. 07. 2009 | 11:56

capito napsal(a):

Autore,RNDR.,CSc -mám z Vás pocit,že jste v duchu teorie homolomozu úplně propadl kouzlu nejrůznějších periferních veličin jakéhokoliv společenského života,protože jsou nezřídka výborně zaplaceni resp.často zdroje jejich příjmů byly zcela neznámy.Pak přišel "zlom",který zosobňujete i Vy, a v tu ráno se vše stalo u řady z nich jasným -že jsou nejlépe živení státem přímo-tímto.Místo otylých generálních ředitelů, kteří odešli starostovat nestátní vlastní fabriky.Inu,jak Vy dojemně po celém světě napomáháte spravedlnosti,to by dojalo i starce k slzám.Nezapoměl jste vystudovat za dob rozvoje železné stalinské kázně a žít z podpor moskevských nebo leningradských tatíčků nejdéle jak se dalo.
21. 07. 2009 | 11:58

Lex napsal(a):

Stan
Nevím, nemohu vědět. Ale vždycky jsem byl odpůrcem různých teorií spiknutí (a to jak ze strany tureckých - kurdských - protagonistů celé kauzy, tak ze strany českých orgánů činných v trestním řízení, jak se snaží mlžit dr. Uzunoglu a lidé na jeho straně /tuto verzi při svých dlouholetých zkušenostech v branži jednoznačně odmítám/. Daleko více jsem nakloněn verzi, že i zde byly až na prvním místě peníze a souboj mafiií o ně. Devětset miliónů provize od české firmy za ovlivnění výběru firmy pro dostavbu elektrárny v Turecku. Zda Škoda Praha tu zakázku dostala prostřednictvím činnosti dr. Johanesse, ředitele fy. Škoda Export v Turecku http://www.helcom.cz/view.p..., či nikoliv, nebo zda ji vůbec dostala, také nevím. Faktem je, že Škoda Praha byla plně vlastněna státem a v těch letech, kdy k události mělo dojít, se formovaly základy budoucí ekonomické struktury České republiky a jejich vlastnických vztahů.
Pokud jde o trestní kauzu "Uzunoglu", půovdně se v ní na straně obviněného angažovala dvě občanská sdružení, a to Šalamoun (John Bok, Zdeněk Jemelík /alias Martin Stín/ aj.) a Český helsinský výbor (Libuše Šilhánová, František Janouch aj.). Šalamoun dal později od Uzunoglua pro jeho osobnostní vlastnosti a pro nátlakový způsob jeho obhajoby ruce pryč a postavil se na stranu jimi ostrakizovaného soudce prvoinstančního soudu Rašíka, kdežto ČHV dál pokračoval v podpoře Uzunoglua.
Kde je pravda se již asi nikdo nikdy nedoví. Tím spíše, že kromě soudu (pracujícího pod hrubým nátlakem) nevystupoval asi ve věci nikdo další nestranný. Naději lze vkládat už právě jen do onoho civilního řízení o "náhradu škody 50 miliard" - Uzunoglu se zde prezentuje jako snad nejúspěšnější podnikatel v ČR, Bakala a Komárek pláčí závistí). A ještě nakonec si neodpustím jednu poznámku: Nemohu uvěřit, že by policie měla na svědomí "zvěrstva", z kterých ji obviňuje Uzunoglu a lidé na jeho straně (odcizení peněz z jeho osobních věcí, zneužívání klíčů od nemovitostí k volnému vstupu do nich, protelefonování neuvěřitelných částek z telefonu v bytě Uzunoglua, zašantročení jeho dokumentů apod.). Kauza se odehrávala v roce 1994 a později, tj v době, kdy zajišťovací úony musel povolit soud. V praxi orgánů činných v trestním řízení jde o nehorázná obvinění, navíc, jak známo, nikdy pro ně nikdo nebyl postižen. Stejně jako Gurkan Gonen pro křivé obvinění. A tak jako snad o jedině prokázaných "zvěrstvech" lze hovořit o připoutání dr. Uzunoglua po jeho zadržení na dvě hodiny k ústřednímu topení na policejní služebně a o neoprávněném zadržení jednoho dopisu z celkem asi sedmi set, jak o nich hovoří ministr vnitra Jan Ruml při interpelacích ve sněmovně 15.6.1996.
Hezký den! Lex
21. 07. 2009 | 14:38

Taoiseach napsal(a):

jarpor

Děkuji za odpověď. Myslím, že pro lepší pochopení je třeba rozlišit dvě stránky.

Věcná stránka
Z hlediska toho, co panu Janouchovi vyčítám, je méně důležitá. Navíc tam existují protichůdné názory - přitom většinou legitimní.
Takže postupně: Oficiální důvod odvolání (zeštíhlení úřadu) s kauzou nesouvisí (FJ souvislost jen konstruuje). Skutečný důvod byl (podle dostupných zdrojů) nesouhlas FK se zrušením pracovišť VSZ v Brně a v Olomouci, která nemá justiční mafie pod kontrolou.
SZ byla v posledních pěti letech nejsmířlivější. Šest poslanců měla jen vinou nespravedlivého volebního systému (těžko mě někdo přesvědčí, že 6 % z 200 je šest). V prohlášení vlády, která měla končit v červnu příštího roku, si jen vymínili, že vláda nerozhodne o budouvání dalších jaderných bloků. To není ohrožování bezpečnosti ani uvádění 10 miliónů do problémů. Pokud byla situace tak kritická, mohla se ostatně ODS spojit s komunisty - těm jaderná energetika nevadí a navíc mají i podobně protievropské postoje - :( .
Věcně můžu konstatovat, že je vhodnější začít šetřením, tj. především úspornými technologiemi. Jaderky tvoří vysoce nebezpečný odpad, úsporné technologie nemají žádné negativní dopady, naopak přispívají k technickému pokroku a k nabídce kvalifikovaných pracovních míst. Jaderná elektrárna potřebuje investice v řádu stovek miliard Kč a užitek začne přinášet až po dokončení, což je řada let. Do úsporných technologií je možno investovat, kolik je zrovna k dispozici, a návratnost je rychlá. Orientace na jadernou energetiku podporuje už tak přebujelé monopoly, které si kupují přízeň politiků (přímé ohrožení demokracie), zatímco programy úspor dávají šanci i malým firmám. A konečně, pokud bude za pár let k dispozici pokročilá jaderná technologie produkující méně radioaktivní odpad, nebudeme na ni mít prostředky, pokud je teď investujeme do starých technologií.
To všechno jsou jistě jen moje názory a nezáleží na nich. Uvádím je jen proto, abych nebyl v podezření, že nejsem schopen argumentovat k věci.

Přístup pana Janoucha
Není normální. Zjevně si hledá jakýkoli klacek na Zelené. Kdyby napsal "volte zelené", asi bych to opravdu nekomentoval, stejně jako kdyby napsal "volte černé, modré, oranžové, žluté nebo béžové". Dost často dostávám do schránky nevyžádané letáky a nikdy mě nenapadlo, abych s nimi polemizoval tady a vyzýval "nevolte oranžové přátele", "nevolte modré ptactvo". Takže podobné blogy by ani nemohly být podepsaány mnou, a tudíž byste s nimi ani nemohl souhlasit.
Je možné formulovat své názory a na základě toho doporučit koho volit, je ale také možné (jak je vidět) rozhodnout se negativně a dodatečně shánět všechny možné věcně nesouvisející důvody. První přístup je občanská angažovanost, druhý přístup je dle mého úchylný.

Omlouvám se za obšírnost, ale když jste panu Janouchovi přičítal věcnost, nedokázal jsem odpovědět stručněji.
21. 07. 2009 | 14:44

jarpor napsal(a):

Taoiseach

Myslím, že naše debata je ukázkou, jaký vliv na posouzení kroků třetího má "životní filosofie" každého z nás.

Bez toho, aniž bych Vás přesvědčoval na "moji pravdu", pár poznámek, jež berte "s nadhledem", neb se pokusím o stručnost.
- jaderné bloky - nepostaví se za rok, rozhodnutí je třeba učinit rychle, neb tomu ohrožení budeme čelit
- šetření - samozřejmě ano, ale nikoliv způsobem "ušetříme korunu ať to stojí třeba deset"
- spojení ODS s komunisty - no, to beru jako jistou nadsázku, oheň a voda mohou být vedle sebe, nikoliv však "spolupracovat". To je mi milejší, když si někoho zvolím jako partnera, svým způsobem nést i nepříjemnosti s tímto patrnerem, než ho "prodat" když se to hodí
- podobné protievropské postoje - to je hodně velké zjednodušení :-)), nepravdivé, neb je rozdíl být protievropský a "protievropský" stran současného stavu věcí a směru, kam se "to hrne".
- jaderná energetika - monopoly versus úspory - malé firmy... dle mého, obé je potřeba a jedno nevylučuje druhé

Názory pana Janoucha na zelené více spojuji s názory aktérů na jedernou energii než s nějakými politickými ambicemi jaderného fyzika.
Ten příměr s podpisem blogů neberte osobně, šlo mi o princip.

Abych to nějak ukončil, dovolím si malý závěr - porovnám-li blogy dvou vědců Janoucha a Hořejšího ( oba považuji za odborníky ve svém oboru ) díky jejich životní filosofie, jež presentují v blozích, jsem blíže Janouchovi.
Rozumím tomu, že někdo jiný je blíže tomu druhému...

Díky za debatu.
Hezký den
21. 07. 2009 | 16:59

Tomáš napsal(a):

Dobrý den,
momentálně probíhá soutěž o nejchytřejší zemi v Evropě a zúčastnit se může úplně každý!
Jak se zúčastnit?
Přejděte na tuto adresu: http://cz.iq-test.eu/#9402
a zde už naleznete samotný test.
Po vyplnění všech otázek budete znát své IQ a to se započítá i do soutěže!
Hodně štěstí a správných odpovědí!
21. 07. 2009 | 22:19

zdenek napsal(a):

Jarpor
to byla jenom ironie,ale člověk by si to vokázal představit,že?
žijeme v absurdním světě když i ironie zdá se nám zcela reálná
21. 07. 2009 | 23:28

pepa napsal(a):

Levota pana Korbela v případě Uzunoglu
V souvislosti s odvoláním náměstka ministra spravedlnosti Mgr. Františka Korbela se žel nehovoří a nepíše o tom, jakou roli sehrál v nešťastné kauze MUDr. Yekty Uzunoglua. Když byl tento statečný kurdský lékař, obchodník a humanitární aktivista konečně v létě 2007 pražským městským soudem zcela zproštěn obžaloby, dostavil se v srpnu 2007 – do jeho domu – spolu se třemi asistenty Mgr. Korbel, náměstek ministra spravedlnosti alias advokát s nabídkou obhajoby, a to již s připravenou smlouvou podepsanou zástupcem advokátní kanceláře, v níž (jako v s.r.o.) má Mgr. Korbel 50% podíl. Střet zájmů je nasnadě. Jen ten sám o sobě by měl stačit na jeho odvolání, páni zelení. Nemyslíte?

PhDr. Libuše Šilhánová, Český helsinský výbor
22. 07. 2009 | 00:04

Honza napsal(a):

Ministr Pospíšil zlehčuje korupci

Vysvětlení ministra spravedlnosti v korupční věci jeho náměstka Františka Korbela kandiduje na cenu za pitomost roku. Soud po třinácti letech rozhodl, že státní instituce doktora Uzunoglu poškodily. Byl křivě obviněn policií a za pospávání státního zastupitelství byl téměř na tři roky zbaven svobody i majetku. Stát manipuloval s důkazy a falšoval je. Kromě jiného nevědomky dál z vazby platil nájem za byty, užívané v době jeho věznění vyšetřujícími policisty z později slavného Berdychova gangu k intimním neslužebním schůzkám, stejně jako i telefonní účty za hovory, jimiž si je sjednávali a objednávali pizzu. Byl mu vypálen dům i s archivem, ve vazbě přežil pokus o otravu. A po 13 letech ještě slyšel hloupého státního zástupce, jak jej navrhuje znovu uznat vinným dávno vyvrácenou obžalobou. Uzunoglu po své rehabilitaci, jak mu ukládá zákon, musel jednat o odškodnění s ministerstvem spravedlnosti. Do tohoto jednání vstoupil - a vzápětí byl navštíven náměstkem tohoto ministerstva, jinak advokátem. Ten mu předložil podepsanou smlouvu s advokátní firmou, kde je společníkem - a nabídl mu zastoupení. Palmáre je smluvní a slušné – 15% z vymoženého. Nesnažte se, když se může jednat i o miliardy. Zaznamenejme, že dotyčný náměstek František Korbel je na ministerstvu pověřen řízením právě odboru odškodňování. A navrhuje tedy, že by nárok na odškodnění vymáhal proti sobě samému. Doktor Uzunoglu odmítne, upozorní na střet zájmů dotyčného náměstka – a věc oznámí ministrovi. U tohoto jednání je přítomen i zástupce velvyslanectví země, jejímž je občanem. Než dotyčný náměstek zjistí, že jeho aktivita byla druhou stranou oznámena, stačí ještě poslat doktoru Uzunoglu několik e-mailových zpráv ze své advokátní adresy.

Ministr Pospíšil nyní reaguje poněkud jednoduše: „Je to tvrzení proti tvrzení. Komunikace mezi nimi probíhala, ale kdo komu co nabízel, nejde dokázat“
Předně : nejde o pouhé tvrzení proti tvrzení - a to nejdůležitější a nejnemravnější je už dokázáno. Protože náměstek nejen že „komunikoval“, on i navrhoval. Ministr i náměstek jsou právníci a nemohou nevědět, o čem je řeč. „Projev vůle, směřující k uzavření smlouvy, je návrhem na uzavření smlouvy…(§ 43a občanského zákoníku )“. „Včasné prohlášení učiněné osobou, které byl návrh určen….je přijetím návrhu ( ust. § 43c )“.
Advokátonáměstek přece poškozenému předložil písemný návrh smlouvy, dokonce předem podepsaný jeho společníkem – a ke vzniku smlouvy stačil už jen podpis druhé strany. Ta ale, jak víme, lákavé nabídce odolala, a věc naopak oznámila. Jaképak tvrzení proti tvrzení - je to tvrzení proti podepsanému dokumentu. Nebo snad chce ministr naznačovat, že doktor Uzunoglu někde sebral hlavičkový papír táborské advokátní kanceláře, zfalšoval podpis a vnucoval nevinnému náměstkovi patnáct procent provize, když má na odškodnění nárok ze zákona?

Na závěr se ještě ministr dopustil pohoršlivosti. Hodlá skutečně namísto omluvy naznačovat, že snad pan Uzunoglu mohl být autorem korupčního aranžmá? To už není jen legrační obrana. Je to hanebnost, svědčící o tom, že odejít by měl nejen náměstek, ale i ministr. V pozadí zatím zůstává na smlouvě podepsaný advokát Tuháček. Proč se ho pan ministr, pokud chce skutečně očistit pověst svého úřadu, nezeptá, zda je jeho podpis pravý? A pokud ano, proč a na čí popud onen návrh smlouvy připravil a komu ho dal? Pokud to neudělá, nebude nadále možné jeho výrok považovat za pouhou pitomost.

Jan Urban
22. 07. 2009 | 00:06

Vanek napsal(a):

Zdenek Jemelik je registrovana desetinasobna udavacska svine !!!
22. 07. 2009 | 02:11

Vanek napsal(a):

Pane profesore, nespolupracoval jste v ramci Charty 77 s Frantiskem Maxerou? Mam dojem ze ano. Je to (byl !!!) muj svagr a udaval na mne, racte se presvedcit:

http://jiri-vanek.blogspot....
22. 07. 2009 | 06:05

Vanek napsal(a):

Oprava. S Frantiskem Masterou.
22. 07. 2009 | 06:07

Taoiseach napsal(a):

L. Šilhánová, J. Urban

Píšete v podstatě totéž co FJ (je hezké, že se kolegy zastáváte). Jenomže pokud by F. Korbel opravdu udělal to, co tvrdíte, musel by být padlý na hlavu (což se nezdá).

Pokud opravdu existují DŮKAZY a pokud byly opravdu předány příslušným orgánům (což není ministr), počkal bych na závěry těchto orgánů.

Na druhé straně je známo, že bývalý ministr ani bývalý náměstek nejsou součástí justiční mafie. Ta tedy logicky má zájem na tom, aby je nějací s prominutím "užiteční idioti" diskreditovali.

Opravdu nevěřím tomu, že jde o tak průhlednou partii, jaxe nám tu snažíte namluvit.
22. 07. 2009 | 10:36

Lex napsal(a):

Jan Urban, Libuše Šilhánová
Proti tvrzení, které tu uvádíte, stojí jiné tvrzení, a to pana Zdeňka Jemelíka alias Martina Stína (na uvedený článek jsem dal link již předevčírem, ale kdo by se obtěžoval, že?), z něhož proto vyjímám a cituji:
„Znám osobně Erguena Uzunoglu, hlavního svědka obžaloby Gürkana Gönena i náměstka ministra Františka Korbela. Podle podkladů ze svého archivu a z otevřených zdrojů soudím, že obraz, který Jan Urban čtenářům předložil, je stejně „přesný“ jako výše uvedené vyprávění o hrdinném odmítnutí zastavení trestního stíhání. František Korbel je skutečně spolumajitelem advokátní kanceláře se sídlem v Táboře a pobočkami v Praze a Českých Budějovicích. Kromě něho v ní působí dalších šest právníků. Sám náměstek si po nástupu do úřadu nechal pozastavit advokátní licenci a na činnosti kanceláře se aktivně nepodílí. Dosti dlouho před zahájením řízení o náhradu za nezákonnou vazbu se Erguen Uzunoglu obrátil na jeho kancelář s požadavkem, aby ho zastupovala v řízení na ochranu osobnosti proti hlavnímu svědkovi obžaloby Gürkanu Gönenovi o 250 tis.Kč. Kancelář neměla žádný důvod jeho požadavek odmítnout. Došlo k uzavření obecné smlouvy o právní pomoci, do které na žádost zadavatele byla vložena podmínka, že odměna advokátní kanceláře bude 15% z vysouzených peněz. Mám listinné důkazy o tom, že Erguen Uzunoglu, zastoupený advokátem z kanceláře Korbel, Tuháček &partneři s.r.o. s touto žalobou uspěl, stejně tak v navazujícím exekučním řízení. Honorář ale dosud nezaplatil. Souběžně s řízením proti Gürkanu Gönenovi požádal Erguen Uzunoglu náměstka Korbela o přijetí a nakonec ho pozval i do své vily. Došlo mezi nimi také k debatě o vyhlídkách pana Uzunoglu na odškodnění od ministerstva spravedlnosti za nezákonnou vazbu. Náměstek Korbel poskytl několik obecných rad, jak postupovat při podání žádosti. Bylo patrně od něho neopatrné, že k setkání přivolil, ale na druhé straně: proč by neměl přijmout nositele novinářské ceny Františka Kriegla, slušného muže, když se sám osobně na žádném rozhodování v jeho věcech nepodílel a jehož v procesu mediálně a morálně podporovala řada významných osobností, mezi nimi i Václav Havel? Ostatně navazování společenských styků s významnými osobnostmi patří k dlouhodobě strategii Erguena Uzunoglu: zná se snad s každým, kdo má v této zemi vliv. Kancelář Korbel, Tuháček &partneři s.r.o. v řízení o odškodnění za nezákonnou vazbu Erguena Uzunoglu nezastupovala. Když se náměstek Korbel dověděl o podané žádosti, oznámil ministerstvu, že se nemůže podílet na rozhodování v této věci, protože žadatel je zákazníkem jeho advokátní kanceláře.“
Pokračování
22. 07. 2009 | 11:33

Lex napsal(a):

Pokračování
„Ostatně by o jeho žádosti ani rozhodovat nemohl, protože při zvláštní řídící struktuře ministerstva je sice odbor odškodňování organizačně začleněn do jeho útvaru, ale rozhodování o odškodnění vyšším než 500 tis. Kč přísluší ekonomickému náměstkovi. Erguen Uzunoglu se svou žádostí uspěl jen částečně: dostal sice několik milionů, ale ne tolik, kolik požadoval. Nic nenasvědčuje ale tomu, že by mu styk s Františkem Korbelem přinesl prospěch. I to může být skrytým motivem Urbanova článku : kdyby dostal od náměstka Korbela službu, kterou možná očekával, sotva by se dopustil vůči němu indiskrece, umožňující útok na něj. Prostřednictvím Jana Urbana tak vlastně dal Františku Korbelovi dobré vysvědčení o jeho slušnosti….
…V době, kdy Erguen Uzunoglu začal podávat pověstné žaloby na stát o 50 mlrd Kč, již zdvořilostní vztahy skončily a zastupování kanceláří Korbel, Tuháček &partneři s.r.o. v této věci nepřicházelo v úvahu. Který advokát by ostatně převzal zastupování klienta v tak náročné záležitosti, který nezaplatil hned první smluvní odměnu? Je-li článek Jana Urbana začátkem kampaně proti náměstkovi Korbelovi, vedené v režii Erguena Uzunoglu, přinesla svému strůjci hned na začátku aspoň malý prospěch: je nepravděpodobné, že by v této situaci kancelář Korbel, Tuháček &partneři s.r.o. žalovala klienta o nezaplacenou smluvní odměnu.“
Nezlobte se, vážení, ale toto vysvětlení zní mnohem přesvědčivěji, než to Vaše (včetně článku autora Františka Janoucha). A to jak co do vnitřní integrity článku, tak při zasazení do všech souvislostí.
Mám dost důvodů být přesvědčen, že mlžíte, zatraceně jednostranně mlžíte.

P.S.
Nic na tom nemůže změnit kejhání ze zámoří o udavačské svini. Budeme si muset konečně jednou zvyknout měřit na vahách to, co kdo říká, ne to, kdo to říká.
22. 07. 2009 | 11:35

Honza napsal(a):

Vážený pane ministře,

jsou to desítky osudů občanů naší země, které jsem jen v posledním roce jako senátor vyslechl. Většina z nich mne naplňuje úzkostnou bezmocností, když si uvědomuji, jak snadno se člověk v naší zemi může stát obětí špatných soudců, zkorumpovaných státních zástupců a zaujatých policistů. Právě ony otřesné osudy lidí drcených státním aparátem mne přivedly k napsání tohoto dopisu.
Při jedné z Vašich návštěv na jednání pléna Senátu PČR zazněla z mých i Vašich úst jména Uzunoglu, Hučín, Čunek. Ve všech případech, o nichž se zde zmiňuji, představují jakýsi vrchol vyčnívajícího ledovce nezákonnosti.
Přímo mne ohromují skutečnosti, které se týkají prvního postiženého: Jak je možné, že vysoce postavený úředník Vašeho ministerstva pan František Korbel nabízí Yektovi Uzunoglu jménem své advokátní kanceláře Korbel, Tuháček & partneři, s.r.o. uzavření Smlouvy o poskytování právních služeb? Pan František Korbel (současně i místopředseda Legislativní rady vlády) je přitom na Vašem ministerstvu zodpovědný právě za odškodňování nespravedlivě odsouzených, včetně pana Uzunoglu. Pokud se nemýlím, je pan Korbel také jedním z těch úředníků, kteří mohou rozhodovat o výši odškodného. Nedovedu si představit výraznější projev střetu zájmů. Zejména, když je ve hře odškodné za miliardy korun a advokátní kancelář pana Korbela navrhuje poškozenému Uzunoglu podílovou základní odměnu advokáta ve výši 15% .
Podivuhodně nehorázné je i rozhodnutí odškodňovacího oddělení Vašeho ministerstva, týkající se jiného nespravedlivě odsouzeného – pana Vladimíra Hučína. Pan Hučín, který byl obětí politického komplotu, kterému stát sedm let ničil život a držel nespravedlivě ve vězení, se dozví z přípisu pracovnice Vašeho ministerstva Mgr.Hany Staňkové, že mu nemajetková újma nebude ministerstvem poskytnuta, neboť to byl tisk, který pomluvy o něm uveřejňoval. Pikantní je doporučení Vašeho odškodňovacího oddělení: ať se pan Hučín soudí s médii. Přitom ze soudního spisu naprosto jasně vyplývá, že tisk zveřejňoval cílevědomé úniky informací od státních úředníků.
Uvedená fakta mne, vážený pane ministře, velmi znepokojují, už proto jen, že přestávají být záležitostí jednotlivých odsouzených a stávají se svědectvím o stavu justice a orgánů činných v trestním řízení. Prosím, pane ministře, otevřete cestu k nápravě. Například řešením těchto dvou signifikantních případů.

S přátelskou úctou

Jaromír Štětina
senátor
V Praze, dne 9. ledna 2009
26. 07. 2009 | 22:08

Honza napsal(a):

Vážený pane ministře,

jsou to desítky osudů občanů naší země, které jsem jen v posledním roce jako senátor vyslechl. Většina z nich mne naplňuje úzkostnou bezmocností, když si uvědomuji, jak snadno se člověk v naší zemi může stát obětí špatných soudců, zkorumpovaných státních zástupců a zaujatých policistů. Právě ony otřesné osudy lidí drcených státním aparátem mne přivedly k napsání tohoto dopisu.
Při jedné z Vašich návštěv na jednání pléna Senátu PČR zazněla z mých i Vašich úst jména Uzunoglu, Hučín, Čunek. Ve všech případech, o nichž se zde zmiňuji, představují jakýsi vrchol vyčnívajícího ledovce nezákonnosti.
Přímo mne ohromují skutečnosti, které se týkají prvního postiženého: Jak je možné, že vysoce postavený úředník Vašeho ministerstva pan František Korbel nabízí Yektovi Uzunoglu jménem své advokátní kanceláře Korbel, Tuháček & partneři, s.r.o. uzavření Smlouvy o poskytování právních služeb? Pan František Korbel (současně i místopředseda Legislativní rady vlády) je přitom na Vašem ministerstvu zodpovědný právě za odškodňování nespravedlivě odsouzených, včetně pana Uzunoglu. Pokud se nemýlím, je pan Korbel také jedním z těch úředníků, kteří mohou rozhodovat o výši odškodného. Nedovedu si představit výraznější projev střetu zájmů. Zejména, když je ve hře odškodné za miliardy korun a advokátní kancelář pana Korbela navrhuje poškozenému Uzunoglu podílovou základní odměnu advokáta ve výši 15% .
Podivuhodně nehorázné je i rozhodnutí odškodňovacího oddělení Vašeho ministerstva, týkající se jiného nespravedlivě odsouzeného – pana Vladimíra Hučína. Pan Hučín, který byl obětí politického komplotu, kterému stát sedm let ničil život a držel nespravedlivě ve vězení, se dozví z přípisu pracovnice Vašeho ministerstva Mgr.Hany Staňkové, že mu nemajetková újma nebude ministerstvem poskytnuta, neboť to byl tisk, který pomluvy o něm uveřejňoval. Pikantní je doporučení Vašeho odškodňovacího oddělení: ať se pan Hučín soudí s médii. Přitom ze soudního spisu naprosto jasně vyplývá, že tisk zveřejňoval cílevědomé úniky informací od státních úředníků.
Uvedená fakta mne, vážený pane ministře, velmi znepokojují, už proto jen, že přestávají být záležitostí jednotlivých odsouzených a stávají se svědectvím o stavu justice a orgánů činných v trestním řízení. Prosím, pane ministře, otevřete cestu k nápravě. Například řešením těchto dvou signifikantních případů.

S přátelskou úctou

Jaromír Štětina
senátor
V Praze, dne 9. ledna 2009
26. 07. 2009 | 22:09

Martin napsal(a):

1. Nadpis má být zcela jistě BEZ OTAZNÍKU. Takto živíte naději, že jde o omyl. NEJDE!!! Je to zavedený systém mafiánského kapitalismu. (To je prosím terminus technicus.)
2. Senátor Štětina naprosto stejně naivně apeluje na vládnoucí mafii. Dosáhne pouze toho že jeho názor zazní. NIC VÍC. To je z jeho strany trochu alibistické řešení = "Svůj názor jsem řekl a byl "demokraticky" umlčen. Nic víc nemohu dělat..." Necítím se na to radit mu, ale jeho formát by mohl vymyslet i nějakou iniciativu, která by dala jeho slovům určitou razanci. Takhle je to intelektuálština na kterou současná moc kašle.
3. Zdeňků z diskuze; ať se nám to líbí nebo ne je při volbách většina. Jsou to děti svých rodičů, kteří je odsuzovat nebudou ...

Pokud chcete znát moje osobní řešení: Je to jako za války: přežít.
06. 08. 2009 | 11:56

jara napsal(a):

S panem Uzunoglu jsem se setkal tak někdy v r.1994 když mi jeho firma dlužila směšných 20 tis.Kč
za tech.práce. Sídlil tehdy v objektu kousek od koleje Blanice na JM v Praze 4. S kamarádem mě přijal, omluvil se za chybu účetní a za dva dny byly peníze na účtě. Vůbec na mě nepůsobil jako mafián a dodnes si pamatuju jeho úsměv a slušné jednání. Je to jen takový malý kamínek, který zapadá do mozaiky poznání.
08. 08. 2009 | 23:10

mbt shoes sale napsal(a):

If a man empties his purse into his head , no man can take mbt shoes away from him , an investment with mbt shoes review in knowledge always pays the best interest in shoes mbt mwalk . A free man obtains knowledge from many mbt footwear sources 1 besides books . If you doubt yourself for buy shoes mbt ami c , then indeed you stand on cheap mbt shoes .http://www.kicksnike.com/
25. 11. 2009 | 10:14

FinleyChristine34 napsal(a):

Have no a lot of cash to buy a house? You not have to worry, because it is achievable to receive the <a href="http://bestfinance-blog.com...">mortgage loans</a> to solve all the problems. Therefore get a financial loan to buy all you need.
10. 08. 2010 | 19:22

virginia car insurance quotes napsal(a):

I think other web site proprietors should take this web site as an model, very clean and magnificent user genial style and design, as well as the content. You are an expert in this topic! <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">car insurance in virginia</a>
10. 08. 2011 | 23:09

auto insurance rates napsal(a):

Excellent post. I was checking constantly this weblog and I am impressed! Very useful information specially the last section :) I care for such info much. I was seeking this particular info for a very long time. Thank you and good luck. <a href="http://topautoinsurancerates.net/">auto insurance rates comparison</a>
16. 10. 2011 | 22:06

Prearkalo napsal(a):

<a href=http://paydayloansnow24h.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> - <a href=http://paydayloansnow24h.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> , http://paydayloansnow24h.com/#sblog.aktualne.centrum.cz payday loans
05. 09. 2012 | 08:42

cialis pharmacy napsal(a):

Tal. dos. soft capsules No. xxx. http://orderonlineviagra.org buy viagra super active acid. Hydrocyanic Acid is an exception. Remember, salicylic acid http://cialis-generic-online.net generic cialis tadalafil with hydrogen dioxide which oxidizes it to formic, capsules, and it was also difficult to make a, <a href=http://orderonlineviagra.org#8,29156E+38>viagra online pharmacy</a>, likely to be prescribed in concentrated solution,, Holocainae Hydrochloridum. Being an alkaloid, it, <a href=http://cialis-generic-online.net#8,76863E+47>tadalafil</a>, course, has the incompatibilities of the, S. One, night and morning. <a href="http://orderonlineviagra.org#85681">order viagra</a>, vice versa with ble with some ammonium salts, such as ammonium, <a href="http://cialis-generic-online.net#26429">cialis generic online</a>, acid .which it contains, tincture of opium gives,
17. 01. 2013 | 00:13

WOzUWluOLk napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#2047>buy soma online</a> how to order soma online - soma drug online
10. 02. 2013 | 08:47

lebrang napsal(a):

Michael jordan is the greatest basketball player,there is no one.


_________________
<a href=http://www.basketball.com>air jordan</a>
05. 08. 2013 | 04:15

bodseryposy napsal(a):

When you are ordering your replica handbags, try to pick something your partner will like. Let your selection be based on your partner's taste and not your taste because it is your partner who will be using the gift. You must also make sure that the replica handbags that you pick for your girl friend is of good quality and not a substandard product because it will reflect badly on your image. It is therefore important to order your Gucci replicas or Chanel replicas at a reputed online store like Top1replica.com. You can have the replica handbags delivered directly to your girl friend and surprise her. <a href=http://highcopyluxury.com/replica-celine-c-1.html>highcopyluxury</a> Furthermore, knowing the demands of your target market is elementary in determining the right kind of tote bag to be purchased especially when it comes to the size of the bag. Bigger bags will give you option of bringing more items while smaller bags are handy and easier to carry around. A tote bag with zippered pockets will give your recipient easy access to handy-dandy valuables they put into it. Moreover, the number of pockets and compartments for both small and important things will be useful to keep them organized. <a href=http://goo.gl/BzYRA>replica celine phantom</a> Lange & Soehne / Very Best Timepiece
12. 09. 2013 | 06:28

Depeamouptuth napsal(a):

Celebrity Perfumes and Colognes have always been popular. Examples of these perfumes are those named after Calvin Klein, Burberry, Estee Lauber, Victorias Secret, Sara Jessica Parker and Elizabeth Taylor. These perfumes are available in single bottles or sets. <a href=http://buyagainshop.com/replica-celine-celine-nano-small-c-1_7.html>celine tote bag</a> There is both free way and cost-effective ways for you to do this. Here is a PowerPoint backup to CD/DVD tutorial. You will get lots of advice from it. Just choose the one you like.


___________________
<a href=http://buyagainshop.com>buyagainshop.com</a>
03. 12. 2013 | 09:27

kateřina napsal(a):

Je smšné, jak se Janouch a býv.senátor Štětina bijou za zločince, podvodníka a polymorfního psychopata Yektu Uzunogla bijou a jak jim jde o jeho práva.Je to skutečně zdatný manipulátor, lář a podvodník, který jse schopen si vymyslet jakoukoliv lež,očernit kohokoliv jenom aby získal prospěch pro sebe.Je to excelentní lhář, který si své podnikání postavil na lžích a pomluvách a nepravdivých obviněních jemu nepohodlných lidí. Nikdy nebykonávalpráci lékaře - pokud tedy někdo věří jeho údajům v rádoby životopisné knize, kde uvádí, že v době sého působení v Německu za jeden a půl roku vyléčil 150 000 dětí. Nidky nedělal lékaře bez hranic, pokud tedy nepašoval zbraně a drogy, jak tvrdí svědkové jeho činností. To že mučil a vydíral své tři spolupracovníky, které policie našla přivázané k radiatoru v jeho sklepe, vědí všichni, kteří kauzu vyšetřovali. Jeho nátlak na soudce dobře popsala jeho dnes bývalá žena Monika ( také psychopatka) - dle ní, začal posílat řezeťozové emaily ve kterých pomlouval vyšetřovatee, státní zátupce a soudce. Tyto řetězové emaily jsou jeho stratigickou pomůckou, která se mu v soudním sporu osvědčila a kterou on ale i ona (Monika Uzunoglu) používají ve svých sporech do dnešních dní.
Kdyby měli někoho vyhostit z této republiky, tak by to měl být tento lstivý turecko -kurdský zmetek, který se nestydí okrádat a udávat policii své krajany. Teď rozehrává kartu s islamisty, když se proti nimi najednou vymezuje.Pokud to však dělá, tak jenom proto, že jeho touha být středem pozornosti je bezbřehá a proto se také vždy nalepil na VIP osobnosti, jejich pomyslný morální kredit bezostyšně využíval ke svým vlastním osobním účelům.
26. 04. 2015 | 16:01

karel napsal(a):

A nad to je člověk, který neplatí výživné ani jednomu ze svých dětí, jejich matky pronásleduje a vyhrožuje jim, všechny mu utekly a ani jedna z nich nemůže Uzunoglovi přijít na jméno. Je málo takových zločinců, který je tak drzy, že chce od státu miliardy korun odškodné za sfalšované smlouvy, které si podepisoval sám nebo je dal podepsat dementním staříkům, které k tomuto účelu prostě jenom zneužil. Teto stát mu nic nedluží, protože Uzunoglu nikdy nebyl podnikatelem, pouze hochštaplerem a lhářem.
Je však s podivem koik lidí mu sedlo na lep, od Janoucha ( mimochodem o něm řík že je to hloupý alkoholik, kterého opije kdykoliv rohlíkem) až po Havla, který kdysi za něj také držel hladovku.
Je to pouze zdatný vyráběč lživých trestních oznámení a udání., neplatič a zločinec.
26. 04. 2015 | 16:09

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy