Studené kontury války

22. 04. 2014 | 15:39
Přečteno 8884 krát
Putinovský režim Ruské federace (RF) pokračuje v destabilizaci Ukrajiny a politici Evropské unie a Spojených států amerických omráčeně přihlížejí, jak jejich pokusy o politická jednání a výzvy k demokratickému řešení selhávají na celé čáře.

S jednoduchou taktikou prohlubovat ekonomickou krizi, dál rozněcovat a nacionalizovat napětí mezi ukrajinským a ruským obyvatelstvem, ať již placenými provokatéry, nebo zakládáním ozbrojených proruských domobran, až po vytváření lokálních konfliktů, si putinovský režim vytváří živnou půdu pro další vojenský zásah ruských ozbrojených sil na Ukrajině. Souběžně pokračuje jím řízená lživá propaganda a manipulace s veřejným míněním, v nichž hlavním viníkem a zásadní příčina všeho špatného co se stalo a děje na Ukrajině, je západní demokracie.

Po ruce je jistě k dispozici mírnější scénář, počítající s tím, že do proběhnutí prezidentských a parlamentních voleb na Ukrajině se podaří ještě více rozložit nejednotné ukrajinské politické strany a infiltrovat je proruskými přívrženci. V něm může vykonat své i atmosféra nejistoty, strachu a beznaděje krutě zkoušeného obyvatelstva, v níž se bude dařit radikálnímu a sociálnímu populismu spojovaného s putinovskou variantou Euroasijského svazu a nostalgii po existenční “jistotě“ v bývalém Sovětském svazu. Tato možnost však je méně pravděpodobná, stojí proti ní krvavá zkušenost Ukrajinců se sovětskou totalitní vládou, nacistickým terorem a bezprostřední paralyzující strategií putinovského režimu.

USA a EU po léta ignorovaly a ignorují zarážející fakt, na který přední západní a východní analytici upozorňovali, že v čele Ruské federace stojí „jakási šedá postava“. V minulosti malý bezpečnostní důstojník KGB ve východním Německu (1984-1990). Pracoval v tamní centrále KGB, avšak o tom jaké úkoly přesně vykonával, existují protichůdná tvrzení. Podle některý analytiků se údajně zabýval průmyslovou špionáží vůči západnímu Německu, podle jiných vyjádření nikdy nebyl u zahraniční rozvědky. Fungoval jako tajný policista. Nahlašoval jejich pozdní příchody, opilost nebo aféry. Pracoval v Drážďanech, kde vedl Společnost sovětsko-německého přátelství. ...Dohlížel na východní Němce.“*

Daleko důležitější byla a je skutečnost, že po rozpadu Sovětského svazu, který prezident Putin považuje za největší tragédii století, „se moci v zemi ujala KGB, rozuměj FSB, která je dnes mocnější, než jaká kdy byla KGB v sovětské historii. A vrací Rusko zpátky k totalitnímu řádu. Krok za krokem velmi pomalu... Neexistuje žádná jiná politická síla, která by Putinovi a KGB (FSB) konkurovala. …Stala se naprosto neovladatelnou. Zhruba 80 % vrcholných funkcí v zemi obsadili bývalí nebo současní důstojníci KGB (FSB) “* V minulosti po smrti Stalina (1953) podléhala činnost KGB souhlasu ÚV KSSS, resp. jeho politbyru.

Naplňují se slova Otto von Habsburga z roku 2004 (1912-2011), dědice habsburských trůnů, bývalého člena bavorské křesťansko-sociální unie a poslance Evropského parlamentu, „...o budoucnosti Evropy se bude rozhodovat na Ukrajině“. „Ukrajině, pro kterou se podle Timothy Snydera Evropa stala úplně jiným vzorem než na počátku dvacátého století, kdy přinesla zhroucení impérií a ústup z demokratické politiky, depresi v ekonomice, podezírání a nedůvěru. Následně pak válku v mezinárodních vztazích, v níž se fašismus a komunismus staly atraktivními a moderními evropskými vzory, s nimiž se někteří Ukrajinci ztotožnili“, a jejichž tragické a rozporuplné následky jsou stále živnou půdou i pro putinovskou autokracii a slouží putinovské autokracii k politickému ovládnutí území bývalého Sovětského svazu.

S prohnaností a proradností sobě vlastní zneužívá tato volená autokracie převahy v konvenčních vojenských silách. Převrací smysl uzavřených mezinárodních dohod, odvolávajíc se na mezinárodní orgány a instituce. Jejich principy přitom neplní a porušuje, aby vyděračskou taktikou odmítaných a posléze postupně připouštěných politických jednání, jejichž obsah a dohody vzápětí popře, dosáhla svého.

Mohly nebo měly by to být společné vlastní síly Evropské unie (Eurocorps) a OSN (mírové mise), které by přinejmenším do nadcházejících voleb na Ukrajině preventivně předcházely další eskalaci napětí a násilným separatistickým pokusům a chránily i ruskou menšinu v případě nutnosti. Nutnosti, která není ovšem podložená na rozdíl od připravených vojenských sil na hranicích RF, kde čekají na „vhodnou“ příležitost, provokaci, kulminaci napětí a událostí jak zasáhnout a ovládnout politicky další územní oblasti Ukrajiny. Ukrajiny, kterou v minulosti bývalý Sovětský sceloval a připojoval k ní stále více území, aby takzvaně řešil po svém (mocensky) národnostní otázku. Otázku, na níž musí také ukrajinští politici důsledně prokázat politickou vůli po demokratickém soužití a respektování práv menšin v moderním národnostním státě.

V opačném případě budeme, či vlastně jsme již nyní svědky blížící se občanské války, za kterou se skrývá vojenská pseudodemokracie putinovské anexe Krymu. Války, která, bohužel, může mít hodně blízko k nedávným čečenským válkám v RF s jejími pokračujícími teroristickými krvavými akcemi, rozšiřující více než desítky tisíc civilních obětí o další lidské zmařené životy. Války, jejíž studené kontury se Evropy dotýkají již dnes.

Heřman Chromý


*Revoluce 1989 – Robert Buchar (Utajené informace ze zákulisí: Vladimir Bukovskij, Oleg Gordijevskij, Jeff Nyquist), 2009

**Rudý kníže – Timothy Snyder (2010)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jihočech napsal(a):

Pane Hrubý, zkuste po probuzení chvíli ležet, pak sedět, teprve po chvíli vstát.
22. 04. 2014 | 15:48

Ives napsal(a):

Znáte tu o tom, jak do baru v USA přijde poloviční černoch, marxista, muslim nenarozený v USA a barman se zeptá:" Co si dáte, pane prezidente?"
Tak přestaňte kádrovat.
22. 04. 2014 | 15:51

Jiří Perk napsal(a):

Dobrý den pane Hrubý. Za co chcete cenu nyní? Zkuste někdy přemýšlet samostatně, nejen opisovat nesmysly.
22. 04. 2014 | 16:02

strýc virus HxNx napsal(a):

hrůzný blábol plně odpovídající přip.to.ěle spokojenému úsměvu autora na fotografii.
stroječek na chrlení dopředu uhodnutelných frází prázdných skoro jako vakuum.
22. 04. 2014 | 16:07

Míla napsal(a):

Pane Hrubý
do voleb na Ukrajině ještě není ani určeno datum konání a Vy už z nich máte obavy.Kdoví,zdali při úspěšné volbě proruských příznivců,bude proveden nový majdan.
22. 04. 2014 | 16:24

patriot napsal(a):

Řízená lživá propaganda a manipulace s veřejným míněním skutečně pokračuje.

Důkazem je například „zpravodajství“ České televize nebo slátaniny, jako je tato.
22. 04. 2014 | 16:25

Radek napsal(a):

Všem těm,kteří budou v diskuzi zlehčovat komentář pana Chromého aj.,kteří OPRAVDU píší,co jsou Rusové zač.Národ,který v podstatě nemá v dějinách významnou osobnost,si asi zaslouží v budoucnu zánik.Pokud se chlubíme pouze figurkami,jako je např.loupežný zeman Žižka,nebo později přiožralý rudý komisař Hašek,asi nám není pomoci.Nebo snad bylo hrdinské od jistého Beneše jeho obdivování vraha Stalina? Asi ano.Jinak by neprodal republiku partě kolem alkoholika z Vyškova tak snadno.Najde se pár jmen, Gabčík,Mašín aj.Ovšem o těch se moc nemluví.Ono bylo lepší oslavovat práskače Fučíka.Jenom chci říct,že nadčasovou pravdu měl pan Reagan,když nazval tu zemi říší zla.
22. 04. 2014 | 16:26

Martin1 napsal(a):

Heřman Chromý
Pane Chromý, pokud si tímto přivyděláváte na alimenty pro děti a na výživné pro bývalé manželky, tak to bude malinko, z toho nevyžijí - dejte do toho více dynamiky, zajděte do knihovny, noviny 50. let budou pro vás dobrou inspirací, ale pardon. . . . . . . . .NOMEN - OMEN, tak zkuste rozvod a další děti - to vám jde lépe.
22. 04. 2014 | 16:30

Hosta napsal(a):

Radku
četl jste reportáž z Ukrajiny od místního Martina Nováka? Asi ne, jinak byste nemohl takto blít.
22. 04. 2014 | 16:31

Jáchym napsal(a):

Strýci Virusi, 16:07

mějte s Hermanem chromým trochu slitování.
Když si tento výplod porovnáte s jeho staršími formálně solidními slohovkami, bude vám jasné, že už nemá co kecat ani do toho, co tu pod jeho hlavičkou vyjde.

Takový druhý Pehe.
Čí chleba jíš, tím se udávíš,
ani zazpívat už tě samostatně nenechaj.
22. 04. 2014 | 16:35

honolulu napsal(a):

Panove Putin ma strach, ze mu Ukrajina spadne do naruce rychlej nez je predpokladano a on bude muset zivit tamni populaci...

Tuto sachovou strategickou partii Putin vyhral na cele care, aniz by ji dobrovolne hral - diky omezene hlouposti EU manipulatoru.

Proc si ONI - v EU nepriznaji, ze to prohrali a nevymysli nejakou novou strategii ? Misto toho lzou a nebo lopatuji na svet polopravdy. A tim urazi nasi inteligenci...

Ale vsimnete si jine veci, daleko blize k Praze nez je Kijev.
V Banske Bystrici 71 000 Slovaku zvolilo Mariana Kotlebu na nejvyssi pozici v jeho kraji.
Ano, to je ten, kteremu policie slapala po hlave, zato, ze se postavil proti romske kriminalite...

Tisk dostal za ukol tuto udalost IGNOROVAT a cely kraj bude ekonomicky izolovan, coz by melo odklonit obyvatelstvo od podpory Mariana Kotlebi.

Toto je take ukazka manipulace, ktera se designerum vymkne z rukou, stejne jako manipulace na Majdanu.... Potom si manipulatori vyhlednou nejakeho pana Chromeho a postrci ho pred davy, aby lide meli komu nadavat.... A on jim to sezere, protoze je "velikan intelektu".
22. 04. 2014 | 16:36

Ládik!!! napsal(a):

"Někde v dálce štěkla puška,
a hned bylo veselo,
hrobaříkům začla fuška,
pospíchali pro tělo.

Vyletěla střela z děla,
zasvištěla vrtule,
válka se zas rozvíjela
slibně jako minule."

(slova klasika)
22. 04. 2014 | 16:39

Martin1 napsal(a):

Radek 16:26
Radku, Vás bych chtěl mít taky za deštivého počasí na pionýrském táboře ve stanu. Vy obsáhnete během jedné bouřky cely svět od Adama až po Regana.
Jen aby vedle nespal ve stanu nějaký nový Hašek, pukl by smíchy. Já už jsem se byl nyní vyčůrat, tak něco zase napište - působíte na mne (nevím jak na ostatní) blahodárně velice močopudně.
22. 04. 2014 | 16:39

Stín napsal(a):

milý Radku, o tom, jestli je spisovatel dobrý nebo špatný, nerozhoduje jestli je přiožralý nebo střízlivý, rudý nebo zelený, komisař nebo úředníček...
Rozhodují jeho texty.
Ale máte pravdu, národ, který si neváží svých velikánů, si zaslouží zánik.
22. 04. 2014 | 16:45

Ghola napsal(a):

Typická kompilace textů, které jsme tu měli možnost číst už mnohokrát.

Opět naprosto jednostranný pohled, kdy rychlá REAKCE Ruska na riziko zrušení pronájmu strategicky důležitého přístavu Sevastopol a následné překvapivě NENÁSILNÉ převzetí Krymu jsou ZLO, zatímco jednání nikým nevolené, násilným pučem k moci přivedené Jaceňukovy vlády (včetně mlácení nepohodlných poslanců a nepohodlného ředitele televize, a konání jejich podporovatelů z USA a EU jsou DOBRO.

Prostě a jednoduše, když se nastoluje Majdanská demokracie, tak lítají třísky, že ano?
22. 04. 2014 | 16:49

Pepa Řepa napsal(a):

Ives napsal(a):

Znáte tu o tom, jak do baru v USA přijde poloviční černoch, marxista, muslim nenarozený v USA a barman se zeptá:" Co si dáte, pane prezidente?"
----------
Neznám, ale to není-bohužel-vtip.
Asi to schytáte, budete za komouše, mnozí ještě nepochopili.
Třeba autor.

Pane Chromý
Kolářová se ptá Svěráka:
Žehlil¨s někdy?
Položím Vám otázku:
Hrál jste někdy tenis?

Doplńující otázka:
Když Vám mamlas naleje na smeč, promáchnete?
22. 04. 2014 | 16:50

Bakalův nezvaný host napsal(a):

A jak to vidí na druhé straně?

„Revoluce pneumatik: čas sklízet plody“

„V důsledku vítězství tak zvaných stoupenců eurointegrace a ve skutečnosti extremistů a neofašistů se Ukrajina dostala na pokraj občanské války.

Autoritativní experti se raději vyhýbají předpovědím ohledně toho, co bude s ukrajinským státem už zítra a jestli bude vůbec existovat. A znamená to tedy, že úkol Washingtonu, jehož cílem byla destabilizace státu sousedícího s Ruskem a pro něj nejdůležitějšího regionu byla splněna.

Přes 5 miliard dolarů, takové jsou investice USA do šíření chaosu a anarchie ve státě se 45 miliony obyvatel. To přiznávají oficiální zástupci ministerstva zahraničí i když tady tomu říkají pomoc v rozvoji demokracie na Ukrajině. Samozřejmě že se tu nedá mluvit o nějaké dobrotě a starosti o demokratický rozvoj daleké Ukrajiny, jedná e o geopolitické plány, jejichž cílem je oslabení Ruska.
Nelegitimní úřady v Kyjevě se za bezprostřední podpory Washingtonu a v podstatě na rozkaz odtud rozhodly pro nepřípustný krok: zahájily vojenskou operaci proti pokojnému obyvatelstvu na východě Ukrajiny. Jejich vina je pouze v tom, že obyvatelé Doněcké a dalších oblastí začali mluvit o svých právech a přání uspořádat referendum o statutu svých území.“

„Politolog Oleg Němenskij hovořil v interview pro Hlas Ruska o hlavním ponaučení, které si z Majdanu,vzali ruskojazyční obyvatelé Ukrajiny:

-Hlavní závěr, který pro sebe vyvodili z kyjevských událostí je to, že zástupce jihovýchodní části země nikdy nebude jejím prezidentem. Jihovýchod ztratil naději na to, že prostřednictvím demokratických volebních procedur se mohou jejich představitelé dostat do mocenských struktur.
Nejtragičtější a nenapravitelnou chybou, které se už po svržení zákonné moci dopustili vůdcové majdanu z řad bývalých úředníků a oligarchů, se stalo použití ozbrojených sil v boji se stoupenci referenda na východě země. Ruskojazyčnému obyvatelstvu dali jasně na srozuměnou, že nacionalisté a prozápadní politici jsou připraveni fyzicky likvidovat všechny jinak smýšlející. Už se víc neuvažuje o tom, že je třeba se smířit a trpělivě čekat na trestní operace. A ani model státního zřízení, kdy jihovýchod země pracuje a platí daně a západ v podstatě nedělá nic, než stále jen s křikem svrhává jakoukoli moc, je definitivně nepřijatelný pro obyvatele Donbasu a sousedních území.“
Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/2014_04_20/Revoluce-pneumatik-cas-sklizet-plody-3520/
22. 04. 2014 | 16:51

Willy Messerschmidt napsal(a):

Ukrajinská "vláda", ne Putin, pokračuje v destabilizaci Ukrajiny. Janukovyče bylo dost, ale aby se místo něho vrátila Plynová Julča? Ne, nechtějte po mně, abych tomuhle věřil. Bohužel je to tak, že lotr střídá lotra. Někdy k tomu poslouží volby, někdy halt revoluce, někdy teror. Ne, že by to bylo jedno, ale výsledek je nakonec mizerný tak jako tak. Putin to sleduje, dost možná ty blbečky pošťuchuje, ale to je celkem normální. Ne hezké, ale běžné. Náš nový přítel USA to tak dělá skoro všude a chlapci a děvčata ze Židovského státu jsou v tom přímo mistři.
22. 04. 2014 | 16:51

Zkopírováno (skoro) bez komentáře napsal(a):

ČR "nikdy nebude mít samostatnou zahraniční politiku"
__________________________________________________________

Česká republika kvůli své zeměpisné poloze a velikosti nebude nikdy mít možnost dělat vlastní, samostatnou zahraniční politiku, čeští ministři zahraničí by se však mohli aspoň v některých situacích chovat uměřeně, neprovádět rektální alpinismus vůči velmocím a v některých případech prostě mlčet, i když už nemohou určité věci říct, sdělil Britským listům jeden informovaný zahraničněpolitický expert.

Jenže - a tato informace je zcela neověřená, nikdo ji nepotvrdí a varujeme, že je to zřejmě jen zlovolná protiamerická pomluva - pan ministr zahraničí Zaorálek musí zastávat v případě ukrajinské krize ostře proamerické stanovisko, protože mu - podle neověřeného zlovolného drbu, který nikdo nepotvrdí - údajně bylo dáno najevo, že americké ministerstvo zahraničí si dobře pamatuje, že v opozici vystupoval proti umístění amerického radaru v České republice, takže pokud by znovu projevil postoje, které se příčí americkým zájmům, ve funkci ministra zahraničí by prý skončil.

V souvislosti s tím vyslechly Britské listy také informaci o tom, že jeden z předchozích amerických velvyslaneců v České republice se dožadoval přijetí u českého ministra zahraničí v libovolnou denní dobu, kdy se mu zamanulo - aniž by si schůzku předtím objednal.

Jednou stál před branami Černínského paláce a dožadoval se telefonicky přijetí u ministra zahraničí. "Ale vždyť jste se neobjednal, tak se v sekretariátě objednejte, mám pracovní program," sdělil mu ministr. "Ale já jsem americký velvyslanec!" zněla odpověď od vrat.

Velvyslanec, zuřil, odešel a objednal se na druhý den. Když se k ministrovi dostavil, položil mu na stůl papír formátu A4 s nadpisem Talking Points. Na něm bylo napsáno, co si americké ministerstvo zahraničí přeje, aby český ministr zahraničí říkal na veřejnosti.

I tato informace je samozřejmě nezdokladovatelná a je to čistý zlovolný protiamerický drb.
__________________________________________
:-))
Dneska už mohou Chromí text nanejvýš přeložit do češtiny a dát na velvyslanectví vrátnému k autorizaci.
22. 04. 2014 | 16:54

mb napsal(a):

... dobrý blog ...

pro řepu: přečtěte si rozhovor hvížďali s dobrovským ...
22. 04. 2014 | 16:57

mb napsal(a):

opr... hvizdaly ...
22. 04. 2014 | 16:59

patriot napsal(a):

Stín:

To je na Radka moc složité, to nezpracuje…
22. 04. 2014 | 17:00

Pepa Řepa napsal(a):

embéčko
to musí být diskurz jako z aktuálně.
Farage s Cleggem to asi nebude, že?

Není nad to, když mudrují dva klony jednoho názoru
inu....žurnalistika počesku.
Taková akční, podnětná.
22. 04. 2014 | 17:03

strýc virus HxNx napsal(a):

Jáchym 16:35

pan Heřman Chromý je úkaz. troufám si odhadovat, že i jeho vlastní rodina z něj má "radost".
no nic, všickni máme své chybky.
důležité je, že diskuse se rozproudila, jak vidím.
22. 04. 2014 | 17:08

Trn napsal(a):

Pepo Repo, hral jste nekdy (dobre) tenis .. a donutil jste nekdy soupere aby vam nahral na smec ??

Nebo-li, je Putin vynikajici sachista, jak uz plno lidi psalo nebo jen prumerny ? Kdy vlastne zacal hrat tu partii ... ?

USA a EU to zbabrali ale to preci neznamena, ze jakokoliv kritika Putina a RF je nepripustna.
22. 04. 2014 | 17:10

Pompeius Magnus napsal(a):

"Převrací smysl uzavřených mezinárodních dohod, odvolávajíc se na mezinárodní orgány a instituce. Jejich principy přitom neplní a porušuje, aby vyděračskou taktikou odmítaných a posléze postupně připouštěných politických jednání, jejichž obsah a dohody vzápětí popře, dosáhla svého." - šmarjá, pane Chromý vy píšete o EU?

Jinak se autor očividně dopustil i jiných omylů, než jen "Životní selhání: podruhé ženatý" - například toho, že se domnívá, že umí psát.

Jinak invidiua Vám, pane Chromý, podobná psávala do Rudého práva v padesátých letech. Nemáte ještě nějakou odpornou karikatury ruského prezidenta o kterou byste svůj hloupý a propagantiský plivanec doplnil? Pod to popisek "Krvavý pes Putin". No ne?
22. 04. 2014 | 17:17

Jáchym napsal(a):

STUDENÉ KONTURY VÁLKY

Tchýně a kontury uzený
nejlepší bejvávaj studený

Však blogy Chromýho Heřmana
planou jak africká savana
22. 04. 2014 | 17:19

Ládik!!! napsal(a):

opět slova klasika:

"Jen jsem trochu povyrost', plním brannou povinnost,
Jen jsem trochu povyrost', plním brannou povinnost,
kdybysem byl generál, tak bysem to nedělal,
ale že jsem vojín, ale že jsem vojín,
tak tu teda, tak tu teda, tak tu teda stojím.

Před sebou i za zády, všude vidím armády,
Před sebou i za zády, všude vidím armády,
a na poli našince v obrněný mašince, jé,
no a že jsem vojín, no a že jsem vojín,
tak se trochu, tak se trochu, tak se trochu bojím.

Vod vobzoru k vobzoru stojí sbory v pozoru
Vod vobzoru k vobzoru stojí sbory v pozoru
a na nebi tryskáče, že z nich vojsko vyskáče,
a já, prostý vojín, a já, prostý vojín,
maskuju se, maskuju se, maskuju se chvojím.

Sotva začla přestřelka, hned jsem jako křepelka,
Sotva začla přestřelka, hned jsem jako křepelka,
vzduchem sviští olovo, prásk, a je to hotovo,
ale že jsem vojín, ale že jsem vojín,
tak se rychle, tak se rychle, tak se rychle hojím,
ale že jsem vojín, ale že jsem vojín,
tak se rychle, tak se rychle, tak se rychle hojím.

Bledý jako lilie, ten vojín první linie,
Bledý jako lilie, ten vojín první linie,
ráno serval fáče a už zase skáče,
pohyblivý cíl, pohyblivý cíl
prej vydrží, prej vydrží, prej vydrží dýl."
22. 04. 2014 | 17:23

Radek. napsal(a):

Pro "mb".Z asi dvaceti příspěvků jste koukám JEDINÝ,KDO ten komentář pana Chromého četl.Jsem rád,že jsem nebyl sám.Pro ty chytré,co mi radí,pouze JEDINÁ skromná otázečka.Kolik je Vám pánové let ?? Pokud to ovšem zvládnete na férovku.Já se za svých 63 nestydím.Já totiž tu svoloč osobně zažíval celé roky. Olomouc,Libavá.Kdo neviděl na vlastní oči,nemůže pochopit.Tady platí absolutně:Jednou vidět,je lepší než 100x slyšet.
22. 04. 2014 | 17:30

strýc virus HxNx napsal(a):

Trn 17:10

jakákoliv kritika RF a Putina jistě není nepřípustná.
ale jednostranné výlevy typu Putin=Hitler, Krym 2014=anšlus nebo dokonce náš srpen 1968 svědčí o něčem velmi podivném.
ještě před rokem či dvěma jsem se chytal za hlavu, co to tam ti dva (Medvěděv a Putin) vyvádějí, že si předávají funkce podle předem dohodnutého scénáře, a tím samozřejmě spolehlivě karikují byť i jen trochu uvěřitelnou hru na demokracii.
ale poté, co Západ podruhé zvoral připojení Ukrajiny k demokratickému ráji, poté, co reaguje stále hysteričtěji, musí vzklíčit pochybnosti i v mozkovně natvrdlejších lidí než jsem já.
velcí scénaristé se sekají. a režiséři jakbysmet. něco je ve vzduchu. nebo bylo. a už to možná vysmrdělo.
22. 04. 2014 | 17:31

Pepa Řepa napsal(a):

Trne
zrovna ráno. Ale hraju už jen Hřbitovní ligu
Kritizujte jak je libo. To já rád.

Když nahraje mamlas na smeč nic mimořádného. normálka.
Kdyby to byl Federer začne Vám vrtat hlavou, zda to není domluvená exhibice.
Řekl bych že ne, platí první varianta, i když to KGB vyplácelo kdysi kormidelnici zahraniční politiky EU.

A když někdo nahraje na smeč víckrát-což se stalo už na BV- naroste Vám sebevědomí chytnete se.
Smečujete jako vzteklý a ne Chromý.

Teď jde o to jak to okecat.
Svítilo sluníčko, foukal vítr, blbá raketa, možná ji někdo blbě vyplet.

Kdy začal hrát partii?
Netuším.
Možná od té doby, kdy uteklo velké ucho NSA a začalo kaučovat.
S tím ale musí druhý player počítat, když jde do hry.
Jinak vás musí napadnout, že to měl od začátku pod kontrolou a tahal za dráty Cathy.
Byl jejím řídfícím orgánem. A to snad ne!
Aspoň doufám.

Kissingera musí brát nad tím amatérským pinkáním mdloby.
Ani jestřábí voko nepomůže.

Třešnička na závěr.
Mezi mužským a ženským tenisem zívá Macocha, jen prachy Kingová vydržkovala.
Jestli to nebude-taky- tím?

Ne každá/ý je Margareta nebo Golda za všechny prachy.
22. 04. 2014 | 17:33

Kanalnik napsal(a):

pravda je lež

k tomuhle snad už není třeba nic dodávat (pozdravujte pani Nulandovou, pane Chromy, ktera priznala, ze do UA nalilo USA 5 miliard dolaru za poslednich 20 let, jo a nezapomente pozdravovat soudruha Brennana, takto sefa CIA, co si jezdi na tajne vylety do Kyjeva)

jeden by zaplakal...
22. 04. 2014 | 17:38

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro Radek.
Cituji:
„Já totiž tu svoloč osobně zažíval celé roky. Olomouc,Libavá.“

To je o Ukrajincích nebo někom jiném?

No a Ukrajinu nám do společného prostoru EU nechce vsunout Rusko, ale Washington.
22. 04. 2014 | 17:40

Vlado napsal(a):

Války, jejíž studené kontury se Evropy dotýkají již dnes
.
Tak zakončil autor svůj blog. Já se ptám kdo ty kontůry na Majdanu začal? Připustme, že nespokojení občan!. A proč to stálo západ 5 miliard dolarů? Proč se tak angažovali přední politici EU a také náš Schwarzenberg, Kocáb nebo Štětina? Neposloužili naklonec za užitečné idioty právě Putinovi ? Posloužili a dobře. Krym už je ruský a takový zůstane a vojenské námořnistvo NATO přijede do,Sevastopolu jen na pozvání Ruska. A Ukrajina? Nakonec bude federativní stát. Rusko není možno jako až dosud ignorovat.
22. 04. 2014 | 17:41

slavwin napsal(a):

Euroasiati jsou jiný svět. Byli zatlačeni do defenzivy, ale že by vzdali svých cílů je naivní blbost. Pod praporem sociální rovnosti zavedli zavedli nějakou pro ně účelovou spravedlnost. Sociální nerovnost už není priorita, přesto pomatení zblblí komunisté jsou ochotni jim dělat pátou kolonu pro ovládnutí části světa, kterou nemají pod kontrolou. Jestli Andropov, když pro něho přímý střet byl rizikem vytáhl Gorbačova s glásností, tak určitě kalkuloval s nějakým návratek možná s pozměněnou propagandou. Svět je v pohybu a oni samozřejmě hledají nové východiska, pomoc hledají u těch které oblblí za bolševika, určitě se připravovaly nějaké alternativy jiné. Kdo dnes je ochoten věřit že Klaus má jiné cíle než obnovení euroasiatských pořádků ve střední evropě. Samozřejmě za modly předkládá nějaké ekonomické modly zobrazované v parukách, určitě ví že rozhádaní se sousedy bez kterých se neobejdeme si nás vezmou ti kteří nás ovládali 45 let.
22. 04. 2014 | 17:45

strýc virus HxNx napsal(a):

slavwin

zajímavá čeština. taková ementálová.
22. 04. 2014 | 18:02

honolulu napsal(a):

Cesi,
pamatujte si jmeno DANIEL HENNIGER v pripade valky ! On zde zduvodnuje zasah proti Putinovi kupeckymi pocty. Tento valecny stvac uvadi, ze Ruska ma pouze 145 millionu obyvatel, zatim co EU ma 334 millionu + USA 318 milliionu, dohromady 652 millionu.
*GPD (EU) ma 13 trillionu + GPD (USA) ma 17 trillionu, dohromady 30 trillionu.

Dale tento KOK.T. zduvodnuje zasah proti Putinovi tim, ze mame 11 letadlovych lodi a Putin pouze jednu... Tento polomozek ignoruje Cinu, ktera ma v dobe miru, armadu 2,5 millionu a je na strane Putina..

Mam rad Ameriku, ale mame zde takove hlupaky, jako vy v EU. Uz aby byly volby, snad se to upravi.....Nekteri chteji konfrontaci. Zatim je jich mensina.

*GPD = Gross domestic product
22. 04. 2014 | 18:09

honolulu napsal(a):

Oprava : (18:09) zapomel jsem pripsat, ze Rusko ma 2 trilliony (GPD)
22. 04. 2014 | 18:13

born65 napsal(a):

Dobrý text, pane Chromý!
Jiří Pehe občas sklouzává k "fašizaci" Putina, což je nonsens. Vaše hodnocení ruského autokrata je přesnější.
22. 04. 2014 | 18:17

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro honolulu.
My máme svých blbů více než dost a pokud jde o srovnávání, tak například:

„USA chtějí kvůli nestabilitě na Ukrajině rozmístit vojenské jednotky v Polsku“

Hurááá!

…........

„Rusko dislokovalo některé jednotky doma u hranice s Ukrajinou“

Fuj, hanba, Putin je Hitler, Putinovi – Hitlerovi se nesmí ustupovat,
ruskou rozpínavost je potřeba okamžitě zastavit.
22. 04. 2014 | 18:25

Občan napsal(a):

Ci boha, to je nářez!
Pane Chromý, z Vašeho textu na mne dýchla 50. léta (párkrát jsem něco hledal v Národní knihovně v dobovém tisku). Sice by chětlo ješt trošku dopilovat údernost hesel, ale jinak dobrý.

Takhle mimo jste sám od sebe, nebo na zakázku?
Domníváte se, že Nudelmanová z USA, která přiznala dotaci "majdanistům" ve výši 5 giga dolarů, je Putinovou agentkou? Pokud ano, tak potom před Putinem klobouk dolů a Obama i s celou ajpakistickou věrchuškou si mohou jít hodit kšandu...
22. 04. 2014 | 18:36

honolulu napsal(a):

Vy jste me rozesmal Bakaluv nezvany hoste.... Jednotky, ktere se dostanou k blizkosti Ukrajincu okamzite, zacnou prodavat vse co maji. A Ukrajinci to zase vozi a prodavaji Rusum.... Zapadni jednotky proste vyzbrojuji Ruse a Putina.
TEN CHLAP CARUJE ! Smitec ! To se musi priznat !

Jenze kdyz si nevim rady s vecmi nevysvetlitelnymi, tak se obratim na Occultismus. Koncim do vecera panove, jdu si hodit TAROTY na Putina. Fotku jsem okopiroval z Computru.
Obama se priznal, ze vsadil na spatneho kone a ze studena valka cis. II zacina.
Opozice mu rekla, ze jeho "myslenkove helicoptery" padaji ve vetsim mnozstvi nez Cartrovi v Iranu...
22. 04. 2014 | 19:03

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Chomský píšete vcelku realistické blogy.

Zkuste si zahrát na prognostika Chromskyho a sdělit jak jste představoval, že doktrina EU, rozšiřování o UA,MO a GR resp. o zbytek Balkánu u UA dopadne?

Že mužik složí ruce do klína a vydá Sevastopol?
To jste skutečně tak naivní?
A co dál, když se zbavíte nárazníkového pásma, získáte hladový západ a armády budou proti sobě?

A jaké Rusko má být cílem?
Vláda nového Jelcina, sta gubernátorů, totální rozklad atomové mocnosti s kšeftováním s jadernými kufříky?
Bradatci by za ně dali majlant!
To chcete?

Dost by mě zajímala Vaše cílová vize.
Nebo ji vůbec nemáte?

Jen si-probůh-odpus´tte kydy o vítězství demošky západního typu v zemi s carskou tradicí, povětšinou asijskou, o její touze po džendrtetách a duhových pochodech v zemi pravoslaví,
Zemi pravdy, lásky a něhy.

To přenechte kocábovitým barelům dobrot.
Těch tady Na bakalím paloučku je hafo.
22. 04. 2014 | 19:14

S.Š. napsal(a):

born65 :

Není to nonsens. Minimálně je třeba vidět, že Putin, zatímco jiné osočuje z fašismu či nacismu, sám západoevropských nacionalistů využívá, např. k podpoře správnosti krymského referenda, případně na Ukrajině, např. v Donětsku (i jinde) rovnou podporuje. To je ovšem prastarý ruský mnohokrát osvědčený recept.

http://maidantranslations.com/2014/03/09/arrested-self-proclaimed-governor-gubarev-turned-out-to-be-an-inveterate-russian-nazi-photos/

Heřman Chrom správně zmiňuje Ottu Habsburka. Inu ano, to byl státník a vzácný člověk, škoda ho, Karel zřejmě jeho schopností nedosahuje, uvidíme, až vyroste Ferdinand Zvonimír. A ještě Timothy Snyder : skvělý komentář ve FAZ, neměl by zapadnout.

http://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/timothy-snyder-about-europe-and-ukraine-putin-s-project-12898389.html

Překlad pořídil Martin Weiss, tady
http://echo24.cz/a/wp4XU/putinuv-projekt-ukrajina-mezi-evropou-a-eurasii
22. 04. 2014 | 19:15

olga napsal(a):

Jo, jo, Páni kapitalisté se asi přepočítali. Lidé poznali něco jako jistoty. A na ty se nezapomíná. Svoboda je pouhé slovíčko. Jistota je záruka života...
22. 04. 2014 | 19:33

Pepa Řepa napsal(a):

Je to v cajku, Habsburk to zařídí.
Halič je jeho.
jen bych vzácnému člověku_Ferdinandu Zvonimírovi -doporučoval, aby-až doroste 180 cm- nejezdil do Sarajeva.

Historie se prý sice neopakuje, ale nikdy neříkej nikdy
:-)
22. 04. 2014 | 19:34

******** napsal(a):

Že Hvížďala v jednom kuse přináší samé reportáže o všech možných mimoních této republiky,není tajemství.O těch,co zde nic nevytvořili krom paraideologie emigrantské páté kolony. Ale u L.Dobrovského se podivuji, jak jako člověk,který byl ve funkci velvyslance v Rusku není schopen popsat situaci normálními lidskými pojmy a sociologickými pojmy běžného života ,pouze slovníkem válečníka.Tedy asi si nenašel v moskevském kanclu čas taky poznávat život v zemi,kde působil.To je ale svědectví výmluvné o něm,ne o Ukrajině..
22. 04. 2014 | 19:39

resl napsal(a):

mužik slyší jen na bič
22. 04. 2014 | 19:47

Pepa Řepa napsal(a):

Šroubiku
Z h.vna bič neupleteš....říkal mi táta.

Tož asi tak.
:-)
22. 04. 2014 | 20:35

born65 napsal(a):

S.Š. (19:15):
Ne-e. Vždycky mě nadzvedává, když slyším v souvislosti s Putinem, jím osobně nastaveným systémem v Rusku a množícími se Putinovými expanzivními hříčkami výrazy fašista, fašistické. To je přece blbost. Fašismus tradičního střihu v Rusku z historických příčin nikdy šanci mít nebude. (Přičemž nepopírám, že jsou v Rusku - stejně jako na Ukrajině i u nás - skupiny vymaštěných hololebců, kteří symboliku a rétoriku fašismu uplatňují).
Mám Putina rád asi jako třísku za nehtem, ani nemám zájem ho vidět na vlastní oči (a pochodovat někde v blízkosti ČR nebo nedejbože přímo u nás nabubřelé oficíry ВСРФ v brigadýrkách s obřím dýnkem, to už teda ani náhodou!!!!).
Vidím to jinak: Putin je lautr typický autokrat (pa rúski: samoděržec, což je jen překlad byzantského císařského titulu autokrator), vládní systém dnešního Ruska má všechny znaky samoděržaví, čili autokracie.
Ta zmínka o + Ottovi v. Habsburg mě potěšila; z jeho názorů jsem měl téměř vždy dojem, že hlavu nemá jenom na nošení čepice s peřím a že má pronikavě dobrý úsudek.
22. 04. 2014 | 20:41

hui napsal(a):

Evropany ohlášené "oživení" ekonomik po krizi (Rusko krizi nemělo) je provázeno:
-řinčením zbraní
-růstem cen potravin o 15-20% za kvartál
-poklesem počtu čtenářů blogů na desetinu
-úvahami o zřeknutí se plynu a nafty

není Vám to divné?
22. 04. 2014 | 20:52

honolulu napsal(a):

Tak skolacci, dostali jste vsichni na zadel od velikana usudku a pera - Pepi Repi.
Podekujte za nakladacku a zpet k ucebnicim.... Jedine pravidelnymi vyprasky a pilnym ctenim rostete na Stejskalove universite.
22. 04. 2014 | 20:53

Maximus napsal(a):

Hlídám tady prostor mediální,
jsem mazač tichý a originální.
Mažu tiše bez varování
a nemám s nikým slitování!
Co mi vadí je každému jasné,
drž hubu občane všechno je úžasné!
Co na tom, že tady někdo krade a lže,
já Viktor Čistič jsem vyvolených páže!
Jsem totiž v jejich žoldu a musím mazat,
nezlobte se zdejší kucí na mne,
i ty jejich hodiny jdou zpátky a nazad.
22. 04. 2014 | 20:59

born65 napsal(a):

Ještě dovětek k S.Š.
Ten článek na Echo24.cz (překlad Snydera) je zajímavý, ukládám si jej a hodlám si jej probrat detailněji. Děkuji
22. 04. 2014 | 21:16

Jáchym napsal(a):

SlavWin
22. 04. 2014 | 17:45
*************************************************
Z jakého jazyka se překládáte ?
Ten elektronický překlad do češtiny je až na slovosled a lexikální nepřesnosti vcelku srozumitelný.

Kde jste koupil překladač a kolik stojí?
22. 04. 2014 | 21:19

dezko napsal(a):

resl napsal(a):

mužik slyší jen na bič
22. 04. 2014 | 19:47

Narodil jsem se v KARLOVYCH vARECH rodicum od Presova a Michalovedc
jsem taky muzik? ptal jsem se rodicu jestlui jim nevadi ze bydlime v baraku po odsunutych nemcich
prej ne protoze to byli nemci vyhodny [vychodni]
je resl vychodni nemec nebo jen stejne osklivej
22. 04. 2014 | 21:20

slavwin napsal(a):

Mír zajišťuje rovnováha. Někdo z Ukrajiny do NATO chtěl a byl odmítnut. Nedovedu si představit ten chorý mozek který by chtěl dobývat Rusko i kdyby se to podařilo co by s tím mohl dělat, tam je to jiné všechno. Radikální řešení typu Životní prostor dle Hitlera dnes už nefrčí. Oni tomu čelí takovými místními ukázkami jako Petrohrad nějaké čtvrti v Moskvě dnes to bylo 14 dní v Soči, nebo Bajkonur v Kazachstánu. Euroasiati ti by vítězstvím získali dobyté by přivedli k úpadku, ale to známe z vlastní zkušenosti.
22. 04. 2014 | 21:25

slavwin napsal(a):

Jachym
Jsem Wasrpolák české národnosti, se zažitým nářečím asi jako ten černoký s namaštěnými vlasy viz Vtip za stovku.
22. 04. 2014 | 21:30

................. napsal(a):

Aniž by se jeden přikláněl k jedné, nebo druhé straně. Dnes v Kyjevě vystoupil
americký viceprezident Joseph Biden. Takhle vystupuje velmoc, která nabízí patenty na rozum? To je neskutečné a oni chtějí, aby je lidé brali vážně?
22. 04. 2014 | 21:31

................. napsal(a):

Aniž by se jeden přikláněl k jedné, nebo druhé straně. Dnes v Kyjevě vystoupil
americký viceprezident Joseph Biden. Takhle vystupuje velmoc, která nabízí patenty na rozum? To je neskutečné a oni chtějí, aby je lidé brali vážně?
22. 04. 2014 | 21:35

pamětník napsal(a):

K tomu demagogickému guláši nahoře není třeba slov, je nechutný na pohled.
Podstatné je, že jen 5 (slovy: pět) čtenářů považovalo za nutné ten blívajz pochválit.
I tady to vypadá dobře.
22. 04. 2014 | 21:41

dezko napsal(a):

................. napsal(a):

Aniž by se jeden přikláněl k jedné, nebo druhé straně. Dnes v Kyjevě vystoupil
americký viceprezident Joseph Biden. Takhle vystupuje velmoc, která nabízí patenty na rozum? To je neskutečné a oni chtějí, aby je lidé brali vážně?
22. 04. 2014 | 21:31
Za 5 minut je tu BT s Certem a sccalopem a daj Vam odkjaz na Machacka nebo Reflex a ukrajinskyho jew Jefima Fisteina
22. 04. 2014 | 21:45

SuP napsal(a):

Když tu tak čtu všechny ty prorusácké konimentáře, myslím že je dobře, že tenhle blog pan Chromý napsal. Je toho třeba v dnešní neklidné době, bez ohledu na to, co o tom sám vím, nebo si sám myslím. (Pepo)

Mb -
Už jsem se lekl, že se neopravíte...
;-)
22. 04. 2014 | 21:47

Al Jouda napsal(a):

Západní demokracie včetně EU se probudí teprve až si uvědomí, že Putin chce zpátky NDR. :))))))
22. 04. 2014 | 21:51

SuP napsal(a):

Al Jouda -
....a všechno co cestou potká...
22. 04. 2014 | 21:53

Jáchym napsal(a):

Pamětník 22. 04. 2014 | 21:41
Já du do sebe.
Já to taky pochválím:
Srandy není nikdy dost a když tu zrovna není Resl a mám absťák, musím se spokojit i s Chromým.

Přece si nepustíme plyn nebo veřejnopopravní televizi.
22. 04. 2014 | 21:54

Maximus napsal(a):

Židovské listy:

Proč Izrael neodsoudil Rusko kvůli Ukrajině
Sobota v 17:00 | Gita Zbavitelová | Úvahy a komentáře

Spojené státy v těchto dnech vyjádřily rozladění z neochoty Izraele, svého nejbližšího spojence na Blízkém východě, odsoudit kroky Ruska na Ukrajině. Izrael v ukrajinské krizi skutečně nepěkně bruslí, a i když lze jeho důvody pochopit, jeho postoj vůči ruskému zabírání cizího státního území dobrý dojem nedělá.
Když byl v únoru svržen prezident Viktor Janukovyč a ruští vojáci začali obsazovat Krym, Izrael nápadně mlčel. Teprve za týden vydal ministr zahraničí Avigdor Liberman lakonické prohlášení, v němž vyjádřil naději, že situace na Ukrajině bude vyřešena diplomatickým jednáním, ale o Rusku se vůbec nezmínil; a když Moskva Krym anektovala, Izrael opět mlčel. V době, kdy celý svět přirovnával ruský krok k nacistickému zabrání Sudet, zveřejňovala izraelská média články o velkorysosti Vladimira Putina, který své židovské středoškolské učitelce němčiny, dnes žijící v Izraeli, koupil byt v Tel Avivu, a komentátoři zdůrazňovali, že Putin bojuje proti antisemitismu a má s Izraelem přátelské vztahy. Když 27. března Valné shromáždění OSN odsoudilo referendum na Krymu jako nezákonné, Izrael se k hlasování vůbec nedostavil, údajně kvůli stávce zaměstnanců ministerstva zahraničí. Američtí představitelé to neoficiálně označili za přinejmenším nevděk vzhledem k tomu, že Washington v OSN vždycky hlasuje ve prospěch Izraele a v Radě bezpečnosti vetuje všechny rezoluce, jež ho mají odsoudit.
-.-
22. 04. 2014 | 21:55

ld napsal(a):

Tato a vbrzku následující doba povije ukrošského Vavřince Beriju. Bude řezat krky arestantům Tymošky, berkutským, hned za nimi těm ostatním ze zajisté dlouhých seznamů, šotů.
Šauerky, barelové, Dino, Zao... budou tomu aplaudovat v ouvertuře Ódy.
Pošleme dalších 50 a víc melounů; duchnám stačí přidat jen 2 kila a v Protonovém centru můžou chrápat netopýři.
22. 04. 2014 | 21:57

berkowitz napsal(a):

Ukrajina: Palba ručních zbraní poškodila ukrajinský vojenský letoun nad Slovjanskem

Palba ručních palných zbraní 22. dubna zasáhla a poškodila ukrajinský vojenský průzkumný letoun nad Slovjanskem, městem drženým pro-ruskými militanty ve východoukrajinském regionu Doněck, řekl podle sdělení BBC vystaveného na Twitteru ukrajinský ministr obrany.

Jak hlásí The Telegraph,
22. 04. 2014 | 21:58

....................... napsal(a):

Aktuální zpráva. Obama vyráží na cestu po Asii, mimo jiné Japonsko a mnoho jiných. Jako zástěrka - smiřování národů. Není to náhodou zjištování jak si stojí? Co si o tom myslet?
Já jen čekám, kdy po tom všem útočení a štvanici rupne rusákovi v kouli. Nebo je to záměr, aby v té kouli ruplo? Svět je už tak v zádeli, že potřebuje válku?
22. 04. 2014 | 21:59

skeptický napsal(a):

President Eisenhower byl taky malý švédský kajk ,shodou okolností taky podplukovník,z kterého se přes noc stal pětihvězdičkový generál,a pak president.
Je chvalitebné,že západ chce jít na Ukrajinu bojovat s fašismem.
22. 04. 2014 | 22:04

Jáchym napsal(a):

Sup:
myslím že je dobře, že tenhle blog pan Chromý napsal. Je toho třeba v dnešní neklidné době, bez ohledu na to, co o tom sám vím, nebo si sám myslím. (Pepo)
.................................................................................................................
Polévko,
Dáju a Pepu nevolej.
On je starší člověk (já taky) a žvanit bez ohledu na to, co si myslí nebo ví je sice do jisté míry zvyklý (a ochoten v rámci okopu kotníků), ale jen inteligentně a vocamcaď pocamcaď.

Jak říká klasik: Jsem ochoten ze sebe dělat ola, ale délku rohů si určuji sám !
22. 04. 2014 | 22:05

skeptický napsal(a):

Maximus

Chtrej s tím navenek nechce mít nic společného.Až si jednou budou vyměňovat balistickou poštu,doufají,že na ně pošťák zapomene.
22. 04. 2014 | 22:11

S.Š. napsal(a):

born65 :
Není zač.
22. 04. 2014 | 22:22

skeptický napsal(a):

Zatím je ticho.Obě strany vytahují z naftalinu zapřené jaderné hlavice.Pak se zjistí, že druhá strana dává novorozeňata do buřtů,a už to jede.
22. 04. 2014 | 22:29

Emissary napsal(a):

Eurohujeři a rusohujeři

Situace dospěla tak daleko, že srovnání je na místě.

Rusko přijalo západní hospodářský model, evidentně tedy rozpory se Západem nejsou založené na ideové platformě, ale jedná se spíš o imperiální rovinu. Rusko obsazením Krymu způsobem, jakým to udělalo, je právem označováno za agresora a dle definice se jednoznačně jedná o válečný akt. To, že mu to prošlo, je nanejvýš politováníhodné. Zatím nevíme, jak se anexe Krymu projeví do budoucna. Lze očekávat, že státy EU budou požadovat nezávislost své energetické politiky na Rusku a že Rusko bude nějakou mírou izolováno i politicky.

Paradoxní vůbec je, že si Rusko takový hazard dovolilo. Země, které ekonomika je závislá skoro z 80 % na vývozu ropy a zemního plynu moc volnosti nemá. Stačí, aby světové ceny těchto komodit v delším časovém horizontu poklesly tak o 15 -20 % a agresor je rázem na kolenou. To nemluvím o cílených hospodářských sankcích, vývoj k tomu zřejmě pomalu bude směřovat.

Z tohoto pohledu, co se týče uplynulých události Rusko-Ukrajina, s velkým znepokojením pozoruji nárůst rusohujerizmu. Počet rusohujeřů dokonce převýšil počet eurohujeřů a PŘ je jejich náčelník. :)

Takže autor článku může klidně spát, rusohujeři se odepsali sami.
22. 04. 2014 | 22:41

turista napsal(a):

Tady se stále probírá Putin a Moskva, ale opravdu studený vítr v této krizi fouká z Washingtonu, který krizi na Ukrajině vyvolal i když v tomto regionu nemá co dělat. A proamerická demagogie v našich masmédiích není o nic lepší než ta prosovětská v době reálného socialismu.
22. 04. 2014 | 22:56

Bestia triumphans napsal(a):

Otakar ZMÍTKO: Nezničitelné jméno

Dnes je tomu sto třicet pět let, co spatřil světlo světa Vladimír Uljanov, později známý pod jménem Lenin. Šlo a stále jde o jednu z nejvýznamnějších postav světových dějin a přesto, že dnes se mocní pokoušejí toto jméno nejen znevažovat, ale i odsunout do zapomnění, nedaří se jim to.

Vzpomínám v této souvislosti na známou báseň jednoho z největších spisovatelů, jenž nám v ní představil »nezničitelný nápis«. Bylo to kdesi v Německu, kde pisatel na zeď napsal: »Ať žije Lenin!« Mocní tehdy dělníkům nařídili ho smazat. Dělníci přišli a přetřeli ho barvou. Přesto dále prosvítal a dál volal své »Ať žije…«. Poslali nové dělníky. Ti přetřeli zeď zcela jinou barvou, přesto nápis, poněkud slabý, bylo možné rozeznat. Noví dělníci pak do zdi odsekali písmena Lenin. A výsledek? Museli zbořit zeď, ale ani pak jméno nezmizelo. Bylo na cihlách, které bylo možné sestavit kdekoli. A tak se zřejmě i stalo.

http://www.halonoviny.cz/articles/view/20910411
22. 04. 2014 | 22:57

Vandal napsal(a):

autore

trapný a prolhaný propagandistický blábol. Přece si nemůžete myslet, že Rusko nebude
hájit a sledovat výhradně svoje vlastní zájmy? A že bude hájit zájmy USA? Nespadl

jste z višně? USA mají bohaté zkušenosti z iniciování převratů v cizích zemích, cca
80 případů, Ukrajina se jim zkrátka nepovedla, ten bordel na Ukrajině padá výhradně

na vrub USA a jejich satelita, EU. Rusko jen po vzoru USA / Kosovo /, využilo situace.
Na Krymu nebude US základna, jako v Kosově, ale bude tam ruská základna. S tím

je třeba se smířit, poplačte si, ono to časem přejde. Všechno je v pohybu, svět se mění,
už to zkrátka není jako dřív. Strašit Ruskem může jen okresní hejhula. Podívejte se jen

na mapu rozmístění základen NATA po světě, a strach vás rázem přejde, možná, o tom
ale při vší úctě pochybuji, vás i napadne kacířská myšlenka, nemělo by spíš mít strach

Rusko? Obklíčené ze všech stran základnami NATA? USA mají ve světě takřka 1000 vojenských základen. Každému, tedy i vám, musí být naprosto jasné, že jde o

"obrannou" iniciativu, strach z Ruska musí být opravdu, ale opravdu mimořádný, asi se prezidenti USA léta budí strachem polití potem, už je Putin pod postelí, nebo snad ve

skříni?

Pane Chromý, dám vám dobrou radu, už nic nepište, pakliže ze sebe nechcete dál
dělat hňupa. Na světe není nic příjemnějšího než hloupost, která mlčí.
22. 04. 2014 | 23:02

pamětník napsal(a):

Jáchym:
Resl blinknul v 22. 04. 2014 | 19:47.
Dále se objevili demokraturní fanatici SuP a Vyslanec, ten nažvanil nejvíc.
Rusko podle nich po majdanském puči si má k hranicím pustit další vojenské síly nepřítele (USA už je otevřený nepřítel Ruska) za povykování demagogické propagandy.
22. 04. 2014 | 23:03

Alfa napsal(a):

Bože, pane Chromý, to je morální bída, co jste vyplodil.
Fakt to máte zapotřebí se takovými frázemi z padesátých let ztrapňovat?
22. 04. 2014 | 23:07

dezko napsal(a):

skepticky a pepa nikdy nezklamou resl taky ne
22. 04. 2014 | 23:12

Vandal napsal(a):

Rusko obsazením Krymu způsobem, jakým to udělalo, je právem označováno za agresora a dle definice se jednoznačně jedná o válečný akt. To, že mu to prošlo, je nanejvýš politováníhodné. Zatím nevíme, jak se anexe Krymu projeví do budoucna. Lze očekávat, že státy EU budou požadovat nezávislost své energetické politiky na Rusku a že Rusko bude nějakou mírou izolováno i politicky.

xxxxxxxxxxxxx
USA přepadením Iráku způsobem, jakým to udělaly / 600.000 mrtvých / jsou právem
označovány za agresora a dle definice se jednoznačně jedná o válečný akt. To, že jim

to prošlo, je nanejvýš politováníhodné. Zatím nevíme, jak se přepadení Iráku projeví
do budoucna. Nelze očekávat, že státy EU budou požadovat politickou a vojenskou

nezávislost své politiky na USA a že USA budou nějakou mírou izolovány i politicky.
Což je ovšem chyba, neboť se tímto stavíme na stranu agresora, a jsme tedy stejní,

jako agresor, a máme spoluvinu na genocidě iráckého národa.
22. 04. 2014 | 23:36

Rišard napsal(a):

další svěží závan svobody z Ruska aneb
"Rusko zavádí regulaci blogů"
Zdejší, středoevropští Putinovci se však ve své vlastní svobodě slova cítí ohromně utlačování, cenzorským mediálním prostředím nanejvýš ubližováni. Na svobodu slova zdejšího vrchního Putintašky si dokonce dovolil někdo nehezky zaútočit expresivní kritikou. Doufám, že už budeme brzy stejně svobodní jako v Rusku.
Třikrát gurá gurá gurá, sovětské svobodě
http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/dalsi-rana-svobodnym-mediim-rusko-zavadi-regulaci-blogu/r~2b8d111eca3b11e38f5c0025900fea04/
22. 04. 2014 | 23:37

dezko napsal(a):

skepticky a pepa nikdy nezklamou resl taky ne
skeptický napsal(a):

Zatím je ticho.Obě strany vytahují z naftalinu zapřené jaderné hlavice.Pak se zjistí, že druhá strana dává novorozeňata do buřtů,a už to jede.
22. 04. 2014 | 22:29
myslite ze sauerova ty burrty opejka? s pechovou na vidlicku
22. 04. 2014 | 23:42

Czech Folk 2014 napsal(a):

Říkám si, škoda, že tento web na tomto fóru nereprezentuje Česko. Do jisté míry totiž ano. Bohužel, hlas 1:1 má i příslušník lidu domácího obecný. Tam je vždy otázka, kam se to vrtne.
Jsme lid Žižky :) (prý neporaženého vojevůdce), Jana Husa (rektora UK), J. A. Komenského ("učitele národů"). Není mnoho známo, že i prof. Aharoni, objevitel, nyní díky chování v zajetí přitroublého mazlíka pro děti, křečka zlatého, v Sýrii, dlouhodobě pobýval v ČSR. Jaroslav Hašek, do jisté míry "svině v lidské podobě", podle svých osudů by mohl být leckoho idolem - na to musí být předpoklady, všechno TO v Rusku přežít. Navíc napsal (na závěr nadiktoval) nesmrtelný román "o Švejkovi". Atˇ Trautenberg (atˇ to má být kdokoliv) pukne ve své zpátečnické nadutosti průměrného patrona. (Zle, matičko, zle, ...) A o tom to je. Tam jsme se nyní dostali.

Navzdory tomu, dobré spaní. :-)
22. 04. 2014 | 23:52

marxík napsal(a):

Chromý pane, když je hen ten Putin delikventem světového významu, neměli bychom ho korektně pojmenovávat Vladimír P. ?
To jsou přece základy každé slušné novinařiny. Libor S. vám to určitě potvrdí.
22. 04. 2014 | 23:53

Rosťa napsal(a):

Pane Chromý, tak hluboko klesnout, to chce kuráž.
23. 04. 2014 | 00:16

honolulu napsal(a):

Pane Chromy, Vy o tom asi nevite, ale Charta 77, ktere jste byl clenem, byla zalozena sovetskou KGB, aby mela prehled o potencionalne nebezpecnych lidech.

Po zjisteni kvalit "potencionale nebezpecnych" odpurcu Husakova rezimu sledovani bylo zastaveno.
Oni totiz i ti nejhloupejsi policajti u StB dostavali zachvaty smichu.
Jeden z duvodu byl v tom, ze nekteri clenove Charty vedeli, ze je to setup - a o co kraci, ale nerekli to druhym clenum....

A tak je to u Vas se vsim. Vsemu verite, Vy decko naivni.
23. 04. 2014 | 00:19

Czech Folk 2014 napsal(a):

doplnění

I. Aharonimu se připisuje po téměř sto letech po evidenci existence něčeho podobného, vykopání březí samičky křečka syrského (křečka zlatého).
(http://en.wikipedia.org/wiki/Israel_Aharoni)

Jan Žižka je možná také osoba se závojem tajemnosti, byla již odhalena jeho specifická podoba?
Je Jan Hus na pomníku na Staroměstském náměstí v Praze (astenický bradáč) v souladu s reálnou předlohou?
Jsme vázáni sto let starými představami romantiků?

:-))

Záleží na tom?

Za to novodobý Trautenberg je skutečný.
23. 04. 2014 | 00:25

Rišard napsal(a):

zdejší Rudé hvězdě Putintašků foukl vítr sovětské svobody do plachet
už dnes se mají lépe než zítra
23. 04. 2014 | 00:26

Anonymus napsal(a):

Kdo by si přečetl prohlášení Charty 77, asi by zjistil, že vše, čeho se (de facto) dovolávají, je nyní zcela, a masívně, na (NEJEN) Ukrajině porušováno.

Možná ale, je od té doby ledacos někde zcela jinde. :--)))

cituji:
Další občanská práva, včetně výslovného zákazu „svévolného zasahování do soukromého
života, do rodiny, domova nebo korespondence“ (čl. 17 prvního paktu), jsou povážlivě
narušována také tím, že ministerstvo vnitra nejrůznějšími způsoby kontroluje život občanů,
například odposlechem telefonů a bytů, kontrolou pošty, osobním sledováním, domovními
prohlídkami, budováním sítě informátorů z řad obyvatelstva (získávaných často
nepřípustnými hrozbami nebo naopak sliby). Často přitom zasahuje do rozhodování
zaměstnavatelů, inspiruje diskriminační akce úřadů a organizací, ovlivňuje justiční orgány a
řídí i propagandistické kampaně sdělovacích prostředků. Tato činnost není regulována
zákony, je tajná a občan se proti ní nemůže nijak bránit.

(http://praha.idnes.cz/kamerovy-system-v-praze-0wt-/praha-zpravy.aspx?c=A131106_1996660_praha-zpravy_sfo), 6.11.2013, ("dva tisíce kamer")
mobilní telefony nekomentuji, chyba "http://www.linuxexpres.cz/novinky/zavazna-chyba-v-openssl", (ne méně než dva roky stará, atd....)
¨
...
...
23. 04. 2014 | 00:37

Rišard napsal(a):

"Další občanská práva, včetně výslovného zákazu „svévolného zasahování do soukromého
života, do rodiny, domova nebo korespondence“ (čl. 17 prvního paktu), jsou povážlivě
narušována také tím, že ministerstvo vnitra nejrůznějšími způsoby kontroluje život občanů,
například odposlechem telefonů a bytů, kontrolou pošty, osobním sledováním, domovními
prohlídkami, budováním sítě informátorů z řad obyvatelstva (získávaných často
nepřípustnými hrozbami nebo naopak sliby). Často přitom zasahuje do rozhodování
zaměstnavatelů, inspiruje diskriminační akce úřadů a organizací, ovlivňuje justiční orgány a
řídí i propagandistické kampaně sdělovacích prostředků. Tato činnost není regulována
zákony, je tajná a občan se proti ní nemůže nijak bránit."
.
aneb
novodobí chartisti, obdivovatelé aparátčíka KGB Putina, táhnou do boje za svobodu a lidská práva
zrodila se nová Putinchatra, pardon charta
23. 04. 2014 | 00:45

ld napsal(a):

Honolulu,

máte stále české křestní jméno, nebo jste si jej poameričtil? Viz Jan-John, Jindřich-Henry, Pavel-Paul...
23. 04. 2014 | 00:50

Anonymus napsal(a):

Milý Rišarde,

možná s rozdílem, že novodobí Chartisti nebudou již bývalí členové politbyra, členové ÚV, Krajští tajemníci, (polistopadoví ministři, jejich děti - polistopadoví ministři, velvyslanci)

neboliv

úpadek oproti původní elitní průpravě a zařazení petentů.

I takový senátor Štětina, kdysi člen KSČ, toulkař po SSSR, nebyl zcela bez zázemí, schopností. To by bumážku nedostal. By nedostal i za mluvky Gorbyho.

Jakápak práva pro převážně rusko-jazyčné regiony Ukrajiny - hlad, svrab a neštovice na ně. Co by nechtěli. Mužici za.raní. (Já to tak nevidím, vy ano???)
23. 04. 2014 | 01:03

Rišard napsal(a):

"možná s rozdílem, že novodobí Chartisti nebudou již bývalí členové politbyra, členové ÚV, Krajští tajemníci, (polistopadoví ministři, jejich děti - polistopadoví ministři, velvyslanci)"
.
ano, budou rovnou obdivovatelé aparátčíka KGB s jeho pojetím svobody
detektivní práce ÚSTRu netřeba, zde se české totalitní struktury, v čele s velitelem prognosťáku Klausem, samy usvědčují
23. 04. 2014 | 01:14

Kdosi 2014 napsal(a):

Rišárde,
děkuji,
netřeba dále diskutovat.
Vše jste vyjevil ve své nahotě.
:-)
23. 04. 2014 | 01:17

klapky na očích, na zamini? napsal(a):

Heřmane,
váš pohled je nesmírně jednostranný v tom, že největší zemi planety podrobujete jakýmsi měřítkům, která se kdysi pokusila definovat Dr. Riceová a vzdala to.
V této současné fázi hry jde o to, kdo komu šikovněji podrazí nohu.
Jediná měřítka, která jsou nám známa jsou měřítka Zbigniewa Brzezinského.

Pokud máte pocit, že lze spravedlivé požadovat od kremelských elit (že i vy budete používat idiom jakéhosi šedivého mužika, který navíc kontroloval příchody do práce mi připdadá naprosto deklasující, ve vztahu k vám), aby Brzezinského mstivou doktrinu přijali za svou, mám obavy, že byste to ministerstvo měl opustit.

Vedle již řečeného bych vám rád sdělil poznatek, který není můj. Dopracoval se k němu tvrdými zkušenostmi druhý prezident této nešťastně položené země. Nikdy se pevně nepřivazujte k sebelépe vypadajícím spojencům a udržujte vztahy, které vá drží nad vodou co nejvíce diverzifikované. Bylo by třeba, aby naše politika nechala někoho takového zase vyrůst.
Problém je, že Beneš se politicky neutvářel v tomhle štandliku pomyjí.
23. 04. 2014 | 01:20

honolulu napsal(a):

Id, (00:50)
Moje ceske jmeno - cele, bylo zmeneno immigracnim uradem v Pretorii 3 dny po pristani v Jizni Africe pro snadnejsi anglickou vyslovnost. Ja jsem nemenil nic. To uz je tak davno, ze si napamatuji ani datum, ale dokumenty z JAR stale jeste nekde mam i s rasovym zarazenim . .
Od te doby ceske jmeno nemam...
Id = zkratka (abbreviation) v anglictine pro - Identification document..Takovy nick by byl v USA pricinou uredni popletenosti. Az pojedete do Ameriky zmente si nick.
23. 04. 2014 | 01:25

ld napsal(a):

Honolulu,

Američany můj nick nezmátne, protože jeho první písmenko je eL. Třeba jako Ludvík, Leonidas, Leonardo; jde o 2 malá písmena monogramu.
:-)
23. 04. 2014 | 02:00

antipolitik napsal(a):

Zřejmě tuhle šmíru štve, že Rusové jsou vlastenci a evropský politický bahno má vyloženě bojara, aby se vlastenectví nepřeneslo do zemí EU. Každý ví, že vlastenectví už od revoluce v nás naše politická banda přes média dusila co to šlo. Pořád dokola chrchla a spol. mlel o sebereflexi vůči Němcům a potlačoval češství!! O to jde, potlačit v lidech jakoukoli hrdost a sounáležistost. Řekl bych, že nám Rusové ukazují cestu jak s toho "zápaďáckýho demokratickýho" bahna ven. A všechna tahle šmíra dělá co se dá, aby v nás potlačila jakákoli náznak hrdisti a samostatnosti. Blogere díky-ani netušíš jak svými bláboly posouváš věci kupředu, ke zničení tohohle pokryteckýho režimu!!
23. 04. 2014 | 06:07

dedek napsal(a):

Radek. napsal(a):
Pro "mb".Z asi dvaceti příspěvků jste koukám JEDINÝ,KDO ten komentář pana Chromého četl.Jsem rád,že jsem nebyl sám.Pro ty chytré,co mi radí,pouze JEDINÁ skromná otázečka.Kolik je Vám pánové let ?? Pokud to ovšem zvládnete na férovku.Já se za svých 63 nestydím.Já totiž tu svoloč osobně zažíval celé roky. Olomouc,Libavá.Kdo neviděl na vlastní oči,nemůže pochopit.Tady platí absolutně:Jednou vidět,je lepší než 100x slyšet.


Radku, já je mněl za zadkem cca 500m takže přesně vím, jací byli. Ale nebyli to ukrajinci. A co jsou Amíci? Jen Rusáci se splachovacím záchodem a navíc oproti rusákům neskutečně arogantní a samolibí. Jinak si myslím, že Gabčík by se v hrobě obracel, kdyby věděl, že na jeho úroveň dáváte Mašíny!!! Mněl byste se trochu stydět dávat vedle hrdinů obyčejné grázly!!
23. 04. 2014 | 07:11

Kleoáš napsal(a):

to HeřmaN CHROMÝ:

považuji Vás za člověka, který plivnul svým článkem na to dobré, co z Charty 77 zbylo. Propagandistické ubohosti, které jste zplodil jsou hodny Dikobrazu z roku 1952.Myslím, že jste se rozvedl proto, že s člověkem s tak nízkým charakterem nelze žít, i když s Vaší potendcí pane Chromý to bude taky bůhvíjaké. Ostatně, kdybyste byl čestný člověk, vmetl byste mi rukavici do tváře a vyzval mně na souboj, na to ale nemáte koule. Tak čekám Vaše sekundanty, vy ubohý patolízale. Stromovka 5 hodin ráno na Psí louce!!!!!!
23. 04. 2014 | 07:16

resl napsal(a):

Dobrej rozbor mužika Putina a zaostalého, bolševického státu. Ruští vlastenci nejsou schopni vyvrátit nic z tohoto článku, tak napadají autora, vymýšlí si na něj příběhy a to je tak vše, čím mohou "argumentovat."
23. 04. 2014 | 07:40

Jan K. napsal(a):

Zdejší zabedněnci stále ještě nepochopili, že po okupaci naší republiky hordami od Moskvy v roce 1945 a 1968 připravuje Putin třetí reprízu.
23. 04. 2014 | 07:52

jozka napsal(a):

Chapu, ze Nemce jako je Jan K. ta okupace z roku 1945 moc nenadchla, ale na dobovych zaberech je videt, ze vetsine lidi tenkrat odlehlo.
23. 04. 2014 | 08:01

Míval napsal(a):

Radek: Vaše hodnocení některých historických osobností našich dějin o Vás říká víc, než by se Vám líbilo. Tedy o Vaší neschopnosti vnímat souvislosti a celkově značném nedostatku znalostí o věcech, k nimž se vyjadřujete.

Žižka stál na počátku dvousetletého období, v němž bylo v Čechách něco do té doby nemyslitelného - lid dvojí víry. Ten experiment sice skončil Bílou Horou a rekatolizací, ale byla to předzvěst nového pohledu na svobodu člověka.

Pokud jde o Fučíka - kdybyste se obtěžoval přečíst si kritické vydání Reportáže z počátku 90.let, zjistil byste, že Fučík mluvil, což i sám uvedl v posledním motáku, do té doby neuváděném, ale že svými výpověďmi, pokud se podařilo prokázat, nezpůsobil nikomu žádnou újmu. Ve stejném smyslu "mluvil" na Gestapu i podplukovník Mašín.
Takových, kteří skutečně dokázali mlčet, bylo opravdu málo. Jedním z nich byl třeba sedmnáctiletý Mirek Svoboda, syn Ludvíka Svobody, posléze zavražděný v koncentráku.

A pokud jde o Rusko a nedostatek osobností v dějinách, to snad ani Vy nemůžete myslet vážně. Neučil jste se před nějakými padesáti lety takovu tabulku - začínala velkým H, pak tam bylo He, a tak to šlo dál až k těžkým kovům? Jistý pan Mendělejev byl autorem. Pokračovat v dalších oborech by bylo zbytečné - zkuste sám trochu studovat. Prospěje to i ve Vašem věku.
23. 04. 2014 | 08:09

Jan K. napsal(a):

jozka:
Ti lidé tehdy netušili, že louže bude horší, než bláto. Vy jste to nepochopil dodnes.
23. 04. 2014 | 08:11

jozka napsal(a):

Jasne, Jane K. ta louze strilela lidi po tisicich, zavrela vysoke skoly, tahala nase lidi ven na nucene prace, snila o tom, ze nas vyhladi/asimiluje...

Jak jsem psal, vas Nemce to zcela jiste nenadchlo.
23. 04. 2014 | 08:25

Jan K. napsal(a):

jozka:
Už v tom, jak přidělujete jiným národnost, je vidět síla vašeho ducha.
23. 04. 2014 | 08:33

jozka napsal(a):

Ja ji Jane neprideluji, jen vychazim z toho, ze ta armada v roce 45 byla okupacni pro Nemce. Ostatni staty od tech Nemcu prave osvobozovala.

identifikujete se sam, mne do toho netahejte.
23. 04. 2014 | 08:38

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Chromý
kdybyste potřebovali sekundanta mám volno.
Pistole nebo šavle?
------------------------------------------------------

Pište dál. A kdyby Vám bylo smutno, zajděte do Činoheráku .
Dávají tam hru: Osiřelý západ.
Samej dement.

Když jste byl malý, asi jste si hrál s autíčkem na setrvačník.
Takových tady je.
I loď chvíli pluje, když se lodní šroubik přestane vrtět.
Holt to ještě chvíli pojede.
Setrvačností. Ledovec čeká.
Práskat bičem z lejna je zábava zoufalých chovanců z Bohnic.

Vyjadřovat principiální podporu našim kormidelníkům a nevidět ty jejich šílené politické boty mohou pouze mopslíci, noví svazáci.
Soudzi. Neosoudzi.
Věrnost myšlenkám marx-leninismu či dnes multi-kulti, PC a AA až za hrob
Ať to vedou, kam to vedou, jsou to našinci!
Pravda a láska nahradila vítězství proletářského internacionalismu.
Bude to-soudzi- vpětiletce páté.
Až bude všude mír a malej šroubik bude zase pionýr.
Možná bude mít motýlka, ale púrincip je stejný.
Slepá poslušnost.

Klesnout na jejich úroveń Vás není hodno.
To ponechte jiným, panu Pehe obzvlášť.
Rozesrali jsme BV, Maghrib , Balkán a teď táhneme na východ
Ohlédněte se na výsledek.
Kdyby se na Nilu neztopořil askari z Masru, byl by to souvislý pás.

V Syrii měl mužik po sezoně, Ahmed mu nechával pouze Latíkii, Tarqús na opravu lodí, bral zastaralé tanky a po našem rozpoutání "revolučního kvasu" za pomoci nejhorší bradaté sebranky řezačů hlav, je Ivan znovu hráčem při jednání, kontrole sarinu., který vesele drží Turek a dává do placu vzorky.
Poslední aramejská komunita v Malúla zmadsakrována, do Libánu prchají křesťané a bradatci jdou na Arména.

Media ani ťuk, to bakalíky nebere.

Libye kašle na kontrakty záp. firmám a terminály obsadily kmeny dodávají ropu Kimovi.
V Egyptě je Sinaj základnou džihádu, teď přišel nějaký mudrc a nápadem zbourat klášter sv. Kateřiny, který je tam od šestého století a má zaručenou nedotknutelnost pod samotného Rasúla.
Kde jste o tom psal?

S levounskou adorací alfa-mužika v Moskvě to opravdu nemá nic společného.
23. 04. 2014 | 08:47

Jan K. napsal(a):

jozka:
Kdyby vám zloděj sebral peněženku, pak přišel "ochránce", zloděje přemohl, ale peněženku vám nevrátil a navíc vám sebral kabát, budete ho oslavovat? Možná ano, občas se vyskytnou i tací.
23. 04. 2014 | 08:54

Gustáv Kočí napsal(a):

"Majdan fungoval ve dvou jazycích zároveň, v ukrajinštině a ruštině, protože Kyjev je bilingvní město, Ukrajina je bilingvní země a Ukrajinci bilingvní národ. Motorem revoluce byla rusky mluvící kyjevská střední třída. Současná vláda je neokázale multietnická a multilingvní. Ukrajina je kosmopolitní země, v níž jazyk a etnicita hrají menší roli, než si myslíme. Ukrajina je dokonce v současnosti sídlem nejdůležitějších svobodných médií v ruštině, jelikož všechna důležitá média na Ukrajině publikují v ruštině a panuje zde svoboda projevu. Putinova myšlenka ochrany rusky mluvících lidí na Ukrajině je absurdní z mnoha hledisek, ale jedním z nich je toto: na Ukrajině mohou lidé v ruštině říkat, co chtějí, ale v Rusku ne."

http://echo24.cz/a/wp4XU/putinuv-projekt-ukrajina-mezi-evropou-a-eurasii
23. 04. 2014 | 09:57

Admirál napsal(a):

Radek - "Já se za svých 63 nestydím."

Ve vší úctě - Vašemu věku by slušelo intenzivnější používání kritického myšlení. Jinak vaše závěry působí směšně - 18 letý volímkarel - a jste v podezření, že jste přeborník ve skoku na špek.

S těmito atributy bych se do souboje na občanky nepouštěl...
23. 04. 2014 | 10:05

Kelt napsal(a):

Jak jsem postupně poznával V.Klause od aféry s Pepou z Hong-Kongu ,přes jeho bankovní socialismus až po cestu ke kapitalismu bez kapitálu vytýčenou agentem StB Třískou za spolupráce Koženého,kterému kryl záda další agent StB Vostrý,tak jsem nad ním "zlomil hůl.
Přesto mne překvapilo-nepřekvapilo jeho hodnocení událostí na UK-s jednoznačným závěrem o vině USA a EU na politickém rozvratu Ukrajiny.
Jenom nemám jasno v tom,zda se nejedná o prostý politický kalkul,či provokaci,což je jeho oblíbená parketa,či o vnitřní přesvědčení-včera 18.30 na ČT 24.
K článku autora-jsem nucen opakovat stanoviska jiných-nic tak hloupého v duchu jak psalo Rudé Právo v padesátých letech jsem již dlouho nečetl.
23. 04. 2014 | 10:22

Admirál napsal(a):

Z Vaševěc:

"22. dubna 2014 - Náměstkyně amerického ministra zahraničních věcí pro evropské záležitosti Victoria Nulandová včera přiznala, že Washington investoval do „rozvoje demokracie na Ukrajině“ pět miliard dolarů. Finanční prostředky byly psílány již od samého počátku samostatné Ukrajiny. Jak uvedla náměstkyně, peníze byly vynaložené na podporu úsilí ukrajinského lidu, toužícího po silné demokratické vládě, která zastupuje jeho zájmy. Nulandová také uvedla, že peníze šly i na podporu kyjevského majdanu, který charakterizovala jako spontánní hnutí, na rozdíl od nynějších událostí na východě země. O tom, že Spojené státy masivně podporovaly jisté síly na Ukrajině se hovoří dlouho, nyní přišlo oficiální přiznání. Mnozí však podporu „rozvoje demokracie na Ukrajině“ považují spíše za financování státního převratu s účastí extrémistických a fašistických sil."

To destabilizaci Ukrajiny Ruskem nevypadá.
23. 04. 2014 | 10:28

Yosif K napsal(a):

Putina nadšeně podporuje Klaus, fašisti, Keller, Semelová, Foldyna a ultralevice - pomatení potrou.......blenci kterým se stýská po časech kdy CSSR byla na kost drancována sovětským svazem a "socální jistoty" byly vykoupeny proměrným měsíčním platem 80 USD měsičně.
A Lukoil Aviation.

Dokonce pro KSCM je trapné otevřeně podporovat stalinistu a totalitáře Putina.

PROTI rezoluci odsuzující ruskou agresi hlasovalo pouze 10 nejhorších bolševickofašistických režimů na celé zeměkouli.
23. 04. 2014 | 10:51

SuP napsal(a):

Pepa Řepa -
(23. 04. 2014 | 08:47) Taky jsem toho Hrona četl. Taky mi to hezky logicky do sebe zapadá ....
Ale taky je to zase jen JEDEN Z MOŽNÝCH pohledů, byť ojedinělý a publikovaný jen na Psu. Zřejmě ho četl i V.Klaus. Jen je mi divné, že kdyby někdo dokázal rozehrávat TAKOVÉHLE celosvětové hry, že by o tom druhá strana nevěděla. Asi tak jako s těmi odposlechy. Průser mají USA a Rusák si odposlouchává v klidu dál koho chce a kdy chce.
Podle mého mínění je největší průser to, že EU chce nechat vstoupit UA do spolku proto, že pro to svoje letadlo už potřebuje každého, neb s ním už nedokážou přistát. UA si asi ještě o EU myslí, jak by jim tam bylo líp, asi tak jako jsme si to mysleli my v 1989 ---"S námi do Evropy!!!" a nikdo jim nevysvětlí, že to už dávno není pravda.
Mach je tu jen jeden.
23. 04. 2014 | 11:24

Sech napsal(a):

Pane Chromý,
ještě, že jste kdy neuzavřel svazek s asi padesáti místními blogery. To už byste byl rozvedený 53x. Ale fakt není čím se chlubit.
23. 04. 2014 | 11:27

slavwin napsal(a):

Ruský kapitalismus v podstatě kopíruje ten socialistický světový řád. Malá skupina mocenský usměrňuje. Euroatlantický je také malá skupina, ale ta moc jde více přes právo. Dříve nebo později budeme muset uznat realitu. Jsme v NATO mimo euroasiaty, potíže s tím mají komunisté ti v parlamentu i ti zpitomnělí mezi námi. Klaus je podle mne připravena alternativa o které snad věděl Jakeš i Štěpán. Když to euroasiati dali otevřeně znát, potyčky budou pokračovat jako na Ukrajině, samozřejmě začaly dříve už v těch bývalých sovětských republikách, nejzřetelnější Bělorusko a Klausovo vyblbování také nezačalo včera.
23. 04. 2014 | 11:30

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Termíny jako jsou " EU", " USA", " Ukrajina" apod. by se neměly používat v takových kontextech, jako je používá autor, snad ani už ve čtvrté třídě obecné školy.
Ve výsledku zde tak máme vždy nějakého zlého satana Putina /Mossadeka, Guzmana, Allendeho, S. Hussajna, Asada, Castra.../ a hodné strejčky či tetičky /EU, USA.../.
Platí to samozřejmě i o Hitlerovi či o tkzv. komunistech, je to obecná vada mnoha tkzv.výkladů skutečnosti.

Takto to probíhá povětšinu v hlavách různých podivínů, kteří svá " vysvětlení" samozřejmě že musí přizpůsobovat takovým polopravdivým , zkresleným či spíše lživým předpokladům - komickým je zejména v tomto " strukturální politolog" Pehe, který takováto " porozumění" a " vysvětlení" s oblibou publikuje, kdy neustále volá po popisu složitých struktur, ale vypadávají z něho pojmy jako EU, Putin, globální vláda ...
Žíznící prolévá své hrdlo pískem.

Kombinací takovýchto v podstatě prázdných pojmů a konkrétních polopravd (či dokonce lží) se dosahuje jediného - fandění na jedné straně těch, co takovéto jednoduché lži uspokojují (neb buď intelektuálně na víc nemají či cítí, že v případě že zaujmou to " správné" stanovisko - tak mohou získat nějakou výhodu, byť by spočívala jen v tom, že se stanou členy nějakého stáda, ale i to mnohé tvory dokáže dosti uspokojit), a hanění na straně druhé ( přerostlé však někdy do pocitů zmaru - z toho co jen to za trdla sama sebe pasují za intelektuální mluvčí, tématu nerozumí, ale nutkavý pocit něco napsat je žene stále "vpřed", někdy jde však jen o strach z hladu a živoření).
Jsou však i tací, co si dovedou z podobných imtelektuálních prostocviků tropit žerty, humor je velkou hrází vystavěnou proti domýšlivosti kvaziintelektuálů, takovou hrází neproteče snad ani kapka, musela by příjit opravdu velká povodeň. Taková, co přijde jednou, maximálně tak dvakrát za sto let.

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2617935/demokracie-jako-vlada-lidu-ci-politickych-elit.html

"...Martin Gilens a Benjamin Page podrobili analýze 1779 politických rozhodnutí, která byla učiněna za posledních 20 let. Jejich závěr je následující: „Ekonomické elity a organizované skupiny, které reprezentují zájmy korporací, mají významný vliv na americkou vládní politiku. Průměrný občan a zájmové skupiny založené na velkém počtu lidí mají naopak vliv malý, nebo vůbec žádný“. Kvantitativní analýza dokonce ukazuje, že zájmy „ekonomikcých elit“ mají asi 15 krát významnější dopad na politiku než zájmy běžných občanů. ..."

"...Například Joshua Kalla a David Broockman provedli experiment, v jehož rámci kontaktovali 191 kanceláří kongresmanů s žádostí o diskusi nad právě projednávaným zákonem. Když byla žádost spojená s informací, že žadatel přispívá na volební kampaň, došlo k v 19 % případech k pozvaní na setkání. Když tato informace přiložena nebyla, pozváno bylo jen 5 % žadatelů...."
23. 04. 2014 | 11:32

slavwin napsal(a):

Čína je je něco podobného jako Rusko. V zájmových oblastech bude rozdíl. Chvíli potrvá jestli se jim podaří sladit spíše očekávávam něco podobného bojům na řece Usuri.
23. 04. 2014 | 11:38

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Technická :
Tkzv. novináři jsou pak v podstatě placeni tu výrobci Snickers, ondy výrobci Pampers, jindy zase výrobci Oktávek.... ale zejména bankami /pojišťovnami, investičními fondy, někdy i žebravými potulnými bankéři/. Někteří jsou pak i otroky takovýchto organizací, ti pak rádi o sobě tvrdí, že jsou tkzv. " nezávislými novináři".
Onehda jsem potkal jednoho nezávislého novináře, co si také našel skvělé téma - píše o šlechtických rodech, naposledy si přinesl kromě honoráře i dva kapry, článek napsal hezký, dotyčný modrokrevník byl spokojen, také jeho Frau.
Do budoucna může být celkem zajímavé psát o Církvi , kančí gulášek či srnčí ragů je také moc dobré na zasmání, ale i Odpustkové modlitby přijdou k duhu, zejména po ránu.
Nemusí pršet, stačí když kape.
23. 04. 2014 | 11:55

Yosif K napsal(a):

Pepa řepa napsal:
1) Rozesrali jsme BV, Maghrib , Balkán a teď táhneme na východ
2) Kdyby se na Nilu neztopořil askari z Masru, byl by to souvislý pás.

3) Poslední aramejská komunita v Malúla zmadsakrována, do Libánu prchají křesťané a bradatci jdou na Arména.

4) Libye kašle na kontrakty záp. firmám a terminály obsadily kmeny dodávají ropu Kimovi.
5) V Egyptě je Sinaj základnou džihádu, teď přišel nějaký mudrc a nápadem zbourat klášter sv. Kateřiny, který je tam od šestého století a má zaručenou nedotknutelnost pod samotného Rasúla.
KONEC CITATU.

Pane Pepa, na BV přežívají pouze 3 typy režimů:
a) brutální prozápadní monarchie
b) brutální protizápadní panarabsko-socalistický režim
c) brutální teokratická (nebo islamistická) diktatura
Ačkoliv se Západ pohybuje na BV dosti neohrabaně, objektivně řečeno nemá na přechod mezi a) a b) a c) žádný podstatný vliv.

ad 1) Arabské jaro se odehrálo víceméně proti vůli Západu - podporované Al Jazeerou - hlásnou troubou radikálních Palestinců.
Hlavním důvodem arabského jara vbylo to, že arabské režimy nebyly schopné (a nejsou schopné a nějaký čas ani nebudou schopné) nakrtmit a ubytovat exponeniálně rostoucí populaci.
Dtto Balkán - Jugoslávie držela u sebe pouze proto že Tito držel všechny nacionalisty v koncentrácícha tím že tajná policie a vkjsko bylo z 95% srbské. Takovýto stav nemůže vydržet věčně.

Také SSSR se rozprchlo jako hejno vrabců nikoliv rozesíráním ze stzrabny Západu ale díky tomu že prakticky všechny neruské národnosti nenávidí Rusko jako mor a choleru dohromady. A to včetně Abcházců a Arménů kteří pozvali ruská vojska jenom proto že Abcházci nenávidí Gruzíny více než Rusy a že Arměni nenávidí Azery více než z Rusy.

ad 2) Egypt je mimo kontrolu západu i východu, nedá se s tím nic dělat.
ad 3) Syrie je mimo kontrolu západu i východu, nedá se s tím nic dělat.
ad 4) Lybie je mimo kontrolu západu i východu, nedá se s tím nic dělat, než jim platit za ropu a plyn. Nějak si to tam bezi sebou vařeší, Kaddafí také neřešl nic v rukavičkách.
ad 5) I toto je mimo kontrolu západu i východu, nedá se s tím nic dělat.
Pokud máte pocit že se s tím něco dá dělat, napište co.

Na BV se události hrnou v katastrofickém stylu "černých labutí" již od pádu osmanské říše.
Na území byvalého SSSR se události hrnou v katastrofickém stylu "černých labutí" již od pádu carského režimu.

Již českoslovenští legionáři vyjadřovali totální zhnusení nad zvířeckostí a bestialitou jak bílých tak rudých vojsk. Myslíte si že toto Rusové pochytili od Západu?
23. 04. 2014 | 12:06

slavwin napsal(a):

Pokud jde jen o psaní, tak každý píše pro ty své, munice logika je něco jako pokroucený paragraf. Rozhoduje technický rozvoj, dobré životní prostředí a ten kromě účelových zbraní u euroasiatů není. Tak můžeme vypichovat extrémy, těžký život v černošských ghetech, olympiadu v Soči atd. Jak to dojde na válečný střet, tam už může dojít i k vyhlazení lidstva. Pisálkové jsou příprava jatečného lidstva.
23. 04. 2014 | 12:12

Yosif K napsal(a):

Zkopírováno (skoro) bez komentáře napsal(a):
ČR "nikdy nebude mít samostatnou zahraniční politiku"
KONEC CITATU.

Toto není nic proti jednání s bratrským Sovětským Svazem.
Můj otec se v sedmsdesátých a osmdesátých letech zůčastnil jako technický poradc cenových jednání některých PZO se sovětskými partnery v Moskvě. Ruští techničtí poradci se po jednání čechoslovákům v soukromí omlouvali za to že sovětští političtí činitelé diktovali CSSR obchodní podmínky asi jako Hitler diktoval protektorátní vládě.
Sovětská stranba dobře věděla že tzv "převoditelný rubl" nebyl dobrý ani na vytírání zadku, sami pro sebe počitali a nacenovali zbožovou výměnu v USD a to tak že CSSR platila za ropu a plyn reálně v USD cca dvakrát více než kdyby tyto suroviny kupovala tehdy od Arabů.

V podobné podřízenosti je nyní vůči Rusku celá východní Evropa a Putinovi nejde o nic jiného než tyto koloniální vazby zabetonovat navěky.
23. 04. 2014 | 12:23

skeptický napsal(a):

Podruhé ženatý není ani tak životní selhání,jako spíš triumf naděje nad praxí.

Rusové díky kolaborantským vládám Gorbačova i Jelcina otevřeli dveře západu,pustili si tam humanitární organizace,na vojenské akademii se učí o demokracii,zničili svoje rakety středního doletu,zavřeli projekty plasmových zbraní,kde byli generaci dopředu,předali dokumentaci Amíkům.Stejné u nás s naší Tamarou,my je máme taky.
Amíci si zatím nadělali chytré zbraně ,radary kontrolují počasí,a Putin má co dohánět.Naletěli na odzbrojování,a jsou na jedné šestině bývalé úderné síly.

Ruská doktrina prozatím je ta,že dost toho pronikne protiraketovou obranou,aby protivníkovi dokázali zničit alespoň 40 velkých populačních center,což by pro rozumného člověka mohlo být nepřijatelně drahé.
V případě konfliktu by sami skončili na prach.
Na druhou stranu nebezpečí je v tom,že v Americe vládnou kosmopoliti,kterým je to nejspíš úplně jedno.Mouřenín může jít.
23. 04. 2014 | 12:37

gabriela napsal(a):

Zdá se, že se přeci jenom blýská na lepší časy, navzdory všem "Heřmanům" i "Chromým". Satanistická kabala, loutkovodiči EU a strůjců NWO, postupně a potupně odchází a nadále budou odcházet ze světové scény. Díky Bohu za ty dary. Satanismus a luciferiánství je skutečné náboženství mezinárodních elit, které mezi sebou čile praktikují. Bohužel. Bože vysvoboď nás z jejich spárů.
http://www.youtube.com/watch?v=oTYU3fGI_sE&list=PLfoh8CipxHf30uSPcKg7821rJ2OPpHFnH

http://www.youtube.com/watch?v=VxDse_kNK1w!
..................................................................................................................................................
"Kriminální kabala, která unesla Republiku Spojených Států Amerických a proměnila ji ve světového "páriu" (příslušník nejnižší indické rasy) je už totálně obklíčená a je ve stavu, kdy se může jenom "vzdát nebo zemřít". Vyšlo to, jako obvykle, na mnoha úrovních. Například minulý týden, všichni členové globalistického Mezinárodního Měnového Fondu se spojili 187 proti 1 proti Spojeným Státům v jednomyslné snaze dosáhnout toho, aby se Spojené Státy zřekly svého vetovacího práva v této instituci.

Ještě více obav pro rodiny, které ovládají Federální Rezervní měnový systém byl pokračující masívní útok na jejich petrodolar. A navíc situace na Ukrajině se pomalu, ale jednoznačně proměňuje ve velkou historickou porážku kabaly taktéž.

Prezident Vladimír Putin začal trvat na tom, aby Evropa a Ukrajina platily své dodávky ruského plynu v něčem, co nebude americký dolar. A Evropané nemají už žádné prostředky proti tomu, a tak musí souhlasit s tímto požadavkem. Potvrzují tak konečný a neodvratný konec petrodolaru."

http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/news/vzdej-se-nebo-zemri-je-vyber-pred-kterym-prave-stoji-kabala-spojenych-statu-americkych-/
23. 04. 2014 | 12:51

Bestia triumphans napsal(a):

Yosif K,
To máte marný.

Když prohlásí prorok Řepa, že to rozesrala EU, tak je to svatá pravda.

Řepa smutní: Ach, to byly doby s Kaddáfím...

A pak taky musí splnit každodenní dávku nenávisti: "ostatně soudím, že EU musí být zničeno."
23. 04. 2014 | 12:53

vasja napsal(a):

Mi se hrubě nelíbí, že pan Vladimir Vladimirovič je v případě Ukrajiny poráde o jeden krok pozadu.

A taky si myslim, že v kavárně by se měla pít káva. Né lihoviny. Pak by autor takhle neblbnul a ani by neměl tak často rozvrácený manželství.
Když chlap neumí lábat, tak ať pije vodu!
23. 04. 2014 | 12:57

vasja napsal(a):

Jan K. napsal(a):
Zdejší zabedněnci stále ještě nepochopili, že po okupaci naší republiky hordami od Moskvy v roce 1945 a 1968 připravuje Putin třetí reprízu.
--------
Řikám ti Jeniku, nepí. Dopadneš jak pan Chromý. Nebo resl. Nedejbože.
23. 04. 2014 | 13:00

gabriela napsal(a):

opravuji ...

Satanistická kabala, loutkovodiči EU a strůjci NWO, postupně a potupně odchází a nadále budou odcházet ze světové scény.
23. 04. 2014 | 13:02

Ládik!!! napsal(a):

Já měl dneska jenom 3 pahorky a krev se dostatečně neokysličila.
23. 04. 2014 | 13:14

Žvaním, tedy jsem napsal(a):

2 Bestia triumphans:

Pepa Řepa, vasja, skeptický nebo bilionář nejsou špatný, ale ještě o něco víc do toho vidí gabriela :-)
23. 04. 2014 | 13:18

skeptický napsal(a):

Pokud si dnes jeden dá rovnítko mezi demokracie a neokolonialismus,spadnou klapky z očí.
23. 04. 2014 | 13:38

Pepa Řepa napsal(a):

SuP
Kdo je Hron? Nevím o co jde.

BT
mopsi používáte přesně komunistickou propagandu. Všechno jen potvrzujete.
Podsouváním toho, co nikdo netvrdí.
Jste jen hovorka v obráceném gardu.

Kde mám, že ostatně soudím, že Eu musí být zničena?
Stojí snad na výměně naprosto neschopného vedení,
¨
Stejně tak, když je situace v Libyi horší-což nepochybmě je- neznamená to, že teskním po Qaddáfím.
Asi to je na Vás moc složité.
Kdo nejde s námi, jde proti nám, soudzi!
Teskní po starých časech.
Přesně takhle uvažovali bolševici, když hledali ty, co tesknili po kapitalismu.

Ale štěkejte dál, je to zábavné.

To Yossif aspoň vypotí názor.
Pravda, -mnohdy-mimo realitu.
Místy ale má-pokud de o charakteristiku arabských režimů, dokonce pravdu.
Jen bych mu doporučoval ujasnit si, proč jsou arabské země-podle něj-mimo jakýkoliv vliv západu.
Zřejmě revoluční kvas rozpoutal chamsín a ne bradatci s naším přispěním a v Libyi Frantík neválčil?
Skutečně?
Nebo možná za to může mužik z Kremlu. I tam dosáhne.

Celá léta se mlely bludy o touze arabského lidu po západním modelu demokracie.
Až do voleb.
Mazal se jakýkoliv odlišný názor až se znechutili i Miller s Kurasem a sytili to tady jenom Shanaáh a Hesová.
Kde jsou?
Nějak není o nich slyšet?
Proč nekomentují masakry v Syrii?

A předpokládat u fundamentalistů, ke kterým se místní veřejnost u voleb zcela očekávaně připojila, touhu po západním způsobu života, je poněkud komické, že?
takže tady si protiřečíme.

Ukrajina není BV nicméně představa druhého Balkánu či BV v sousedství je děsivá.
Až se to bude řezat hlava nehlava pak už stačí jen napsat:
-----------------------------------------------------
Ukrajina je mimo kontrolu západu i východu, nedá se s tím nic dělat.
-----------------------------------------------------

Jeden takový už tady byl.
Pilát Pontský.umyl si pacičky.
23. 04. 2014 | 13:43

Žvaním, tedy jsem napsal(a):

...a taky revanšismus, oportunismus, imperialismus a vykořisťování člověka člověkem :-)
23. 04. 2014 | 13:43

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

čistě technická: pan Kuras přestal psát publicistické texty obecně. Věnuje se umělecké tvorbě, dramatizaci atd. Občas jsme si psali, párkrát se i sešli. Chtěl toho nechat už dřív. Co mu vadilo na těchto blozích byla skutečnost, že se zde našlo vždy celá řada lidí, kteří neměli zájem debatovat, ale jen napadat autora (v jeho případě i antisemitskými urážkami, a to jsem jich ještě většinu stohl smazat).

Pan Miller podle mne psát nepřestal, občas se tu jeho text objeví. Když jsme si spolu povídali naposled, byl též docela otrávený. Ne každý je zvyklý na to, že napíše zajímavý text, se kterým si dá práci, pak přijde zástup žlučovitách anonymm a začnou se mu posmívat. Pokud se rozhodl přestat zde publikovat, pak z tohoto důvodu. Sprostota některých lidí nemá žádné hranice.

Pokud sem přestane psát třeba pan Chromý, též se tomu nebude lze divit. Pro by se měl nechat vystavovat všem těm anonymním pošklebkům a sprostotám anonymů (mimochodem strávil coby diplomat pár let v Bělorusku, s jeho pohledem nemusí každý souhlasit, ale narozdíl od jiných má s regionem na východ od slovenských a poských hranic vcelku bezprostřední zkušenost)

Libor Stejskal

P.S. Smazal jsem jeden text, který obsahoval hanlivé komolení nicku (viz záhlaví každé debaty).
23. 04. 2014 | 13:59

Pepa Řepa napsal(a):

SuP
jistěže odposlouchá každý každého. To je normální. a krtka čeká kulka všude, pokud ho nevymění za jiného krtka v rubášce.
Zásadní chyba je ve snaze o rozšiřování o UA , Mo a já nevím co ještě.
Oficiální!

Komisař Fulle snahu o rozšíření- přes fázi přístupových rozhovorů-před 14 dny vybalil na tiskovce naplno.
Národy to chtějí!
:-)
I to se vytrubovalo na BV.
Jak vidno ne všichni.
Stejně nemůže Ivan obsadit západ proti jeho vůli.

Takže bu´d občanská válka nebo parcelování v míru přes federaci jako v ČSFR.

Co získáte?
Jen u UA 30 milionů stejných hladových zoufalců jako jsou Rumuni.
A bude mužik v Moskvě silnější nebo slabší?
Padne kvůli tomu Rusko?
Bude svět bezpečnější?
Co jaderný arzenál?
Zatáhnete novou železnou oponu?
Kde? Jsou příbuzní!
Jako v Koreji?

Takové otázky si ovšem mopsové nekladou.
vy to zkuste.
23. 04. 2014 | 14:00

Kleofáš napsal(a):

to Chromý Heřman:

heřmane, já má sekundanta Pepu Řepu. Kde jsou Tvoji sekundanti?

Hodláš ty bezectný Heřmane bojovat za svou čest?
23. 04. 2014 | 14:11

jozka napsal(a):

ls

To je sice hezky, ze stravil par let v Belorusku, pokud ale vypoti to, co dneska, tak se nesmi divit.

Mimochodem, s tim mazanim... to slovo, za ktere jsem byl dnes smazan nebylo namireno proti nikomu z prispivajicich a bezne se tu pouziva (schvalne jsem se potom podival). Ale je mozne, ze tenkrat jste byl na dovolene/na nakupech/s detmi...
23. 04. 2014 | 14:12

Richard 7 napsal(a):

"Pepa Řepa, vasja, skeptický nebo bilionář nejsou špatný, ale ještě o něco víc do toho vidí gabriela"
.
To je taková hierarchie poznání, na jejímž vrcholu kraluje božský Klausovič Narcis společně se svou pravou histriónsko-paranoidní rukou Hájkem. Obě tyto existence dlouhodobě prokazují pronikavý vhled do všech významných událostí společensko-politického života, od globálního oteplování až po nejpodrobnější analýzu lokální geopolitické situace. V pozadí tohoto slovutného dua pak stojí "právník" Koudelka, vždy připraven skrze vlastní oběť hájit blaho svých stvořitelů. No a tato svatá trojice(otec Klaus, syn Hájek, duch Koudelka) pak zaštiťuje svou velkolepou slávou i pronikavé obrazy výše zmíněných učedníků. Napočítal jsem jich ale i s Máří Gabrielou jen pět.
23. 04. 2014 | 14:13

Richard 7 napsal(a):

sám Klaus je pak napojen na CMS(centrální mozek lidstva), jehož funkci a výkon zajišťuje ropovod z Ruska
23. 04. 2014 | 14:18

Pepa Řepa napsal(a):

jozka
bloger je od toho, aby potil moudra-jeden tady se potí každý třetí den- každý odlišný názor je přímo vítán, inspiruje.

Byla by tady nuda.
kdo není párkrát smazán, jako by nežil.
:-)
Fakt je, že když hoří stodola kus od baráku, humor přechází.
Zatím jsem tady neviděl jeden blog s tématem, co to přinese, až ukrajinská stodola dohoří.
Proč foukat a štěkat, že fouká jen z východu.

kleofáši už toho nechám.
Až bude duel, dejte vědět.
23. 04. 2014 | 14:21

Hulu napsal(a):

FC Demokrat Majdan : PFK Agresor Moskva - 0:1
(na konci prvního poločasu)

Demokrat vstoupil do zápasu mimořádně aktivně, svou počáteční převahu však nedokázal gólově zužitkovat. Agresor sice působil v úvodních minutách utkání rozpačitě, brzy však zkonsolidoval obranu a začal spoléhat na smrtíci brejky po chybách soupeře. Utkání provází bouřlivá atmosféra nejen v hledišti, ale také na náměstích, v restauracích a barech. O přestávce sledujte Lubomíra Zaorálka a jeho elektronickou tužku.

Kdo získá letošní Světový Česká gumárenská Machiavelliho pohár nadnárodů? Sázejte on-line!

Kdo neskáče není ... (doplňte si)
23. 04. 2014 | 14:22

skeptický napsal(a):

Já sem taky píšu ve snaze,aby si mne někdo všim,a odměnil mne cukříčkem v podobě odpovědi.
Když odepíše pan Pepa,nebo dokonce pan domácí,to si připadám jak hrdina Sovětského Svazu.

Jiní sem chodí ve stejné snaze,ale za tím cukříčkem by si představovali nějakou vyžírku.
Proto bohužel ten mainstream.

Mně stačí v neděli houska,a číst si zálibně svoji tvorbu znovu a znovu.Víte,jaká je to příležitost pro člověka který nic neumí a nikdy nic nedokázal?
Průser je,že tam často objevím chybu až při šestém čtení..
23. 04. 2014 | 14:23

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Richard 7
Pavlač nikdy nenahradí agoru , či alespoň tramvajovou zastávku.
To si jen Richard 7 a pod. podivíni namlouvají.
Dokonce ani vtipný nejste, některé pavlačové drbny vtipné bývají, zřejmě jste tu domácí výchovu pobral špatně, měl jste poslouchat i toho uhrovitého studenta, ne jen tetku s drdólem.

Hezký den.

P.S. Ale začínáte se mi líbit, Riči endpoveri , reagujete totiž konečně už jen na ty příspěvky, které odpovídají vaší intelektuální výbavě./např. na buchanku s nickem " žvaním tedy jsem"/.
23. 04. 2014 | 14:26

Pepa Řepa napsal(a):

hulu
Chce to Peltu.
Ten pošle chřestýše a Dáša to zařídí.
Tři penalty nebo si nezapískáš.
23. 04. 2014 | 14:33

skeptický napsal(a):

Němci mají přísloví : Kdo hovno seje hovno sklízí.
23. 04. 2014 | 14:34

Richard 7 napsal(a):

spletl jsem se
duch je Hájek a syn Koudelka
to jen, abych nekecal blbosti
23. 04. 2014 | 14:36

Hulu napsal(a):

Pepa Řepa

Já jsem každopádně optimista, až bude Vláďa Šmicer disciplinární komisař, zase bude dobře
23. 04. 2014 | 14:48

Jáchym napsal(a):

Skeptický 14:23 :

Čtu každou řádku, kterou napíšete, každý druhý Váš příspěvek si kopíruji.
Střádám cukříček k cukříčku, pak to vezmu jedním vrzem a pošlu Vám třípatrový dort!

Jinak jsem si už navykl, že se pro jistotu chválím sám.
Strašně to šetří čas. :-)

Ale miluju, když mi tu a tam někdo sprostě vynadá; to - vzhledem k tomu, že jsem patologicky slušnej a zdvořilej, zatím neovládám.

Je to něco jako podrbání na zádech.
23. 04. 2014 | 14:50

Antroid napsal(a):

Pepa Řepa

Už se vám stalo, že jste někomu nalil na smeč a on vám usekl nohu?

Necítíte subtilní rozdíl mezi diplomacií (nechme stranou její úroveň) na straně jedné, a masivním iredentismem a otevřenou vojenskou agresí na straně druhé?

EU nebo Rusko, vsjo ravno, kde jsem to jen slyšel?
23. 04. 2014 | 14:55

skeptický napsal(a):

Joáchym

Kdo chce kam...

Asi budete pěkný šmíd patologický. Komu chcete tu sbírku prodat za třicet stříbrných?
Proč každý druhý? Takhle s z kontextu nevytrhává.
23. 04. 2014 | 14:58

gabriela napsal(a):

Žvaním, tedy jsem ;-)

"Jsem, který jsem" do toho vidí nejlépe. Kristův poslední soud obnaží úplně všechny. Máme poslední šance porazit satana uvnitř i vně, pojďme všichni do toho ...
http://www.youtube.com/watch?v=uOgMYu290qs
http://www.youtube.com/watch?v=fRP8OavkUGU
http://www.youtube.com/watch?v=N0s4z6J8uE0
http://www.youtube.com/watch?v=C9Y-Ql9IN-E
..................................................................................
http://www.youtube.com/watch?v=5-Jy498YlWI
http://www.youtube.com/watch?v=R-FzhkVgEsU

http://www.nebruselu.cz/20140423.htm
Ne Satanu! = Ne Bruselu! ;-)
23. 04. 2014 | 15:06

JardaV napsal(a):

Pro honolulu

Asi nemá cenu komentova skvělou analýzu v autorově článku.Ale k tomu Slovensku .
Někde jsem zachytil informaci,a nebylto vtip,že nejméně ve dvou slovenských oblastech
začali lidi používat nějaké lokální měny,převoditelné naEURO,kterého se Slováci začínají
štítit.Zajímavý experiment,podobně jako na sítích "bitkoiny",nevím,jak se to správně
píše.Pokud by Putinovi spadla Ukrajina do náruče,asi by se smíchy neudržel.Jako by
získal vykřičený dům,kde všechny slečny osobně znaly soudruha Lenina.A jistě by to byly
přítelkyně pana Chromého,který si od nich nechal poradit s analýzou Ukrajiny.Odbornost
nade vše.
23. 04. 2014 | 15:21

JardaV napsal(a):

Pro pana Stejskala

Jestli je pravda,že autor článku byl velvyslancem,jak píšete,pak je to s naší diplomacií
asi opravdu prachbídné.Člověk,který byl plnohodnotným diplomatem,by něco podobného
nesesmolil ani v opilosti,alespoň podle mých představ a informací o způsobu myšlení
lidí z diplomacie a okolí.Ale nemusím mít ten správný názor,že??
23. 04. 2014 | 15:33

Vlado napsal(a):

Takto končil svůj nick Emissary 22.tm.v 22.41
Takže autor článku může klidně spát, rusohujeři se odepsali sami.

A ke komu patří Emissare exprezident V.Klaus. To je ten co podával se slávou přihlášku k EU. To musí být pro vás rána, když taková politická autorita nyní nepodporuje ty eurohujery. NAOPAK !
To mi tedy vysvětlete jak mám klidně spát? Jsem naprosto znejistěn.
23. 04. 2014 | 15:40

Antroid napsal(a):

Vlado

Klaus je "autorita" pro těch nemnoho fanoušků, kteří si nechtějí přiznat svůj omyl. Tragická figura.
23. 04. 2014 | 15:45

Yosif K napsal(a):

Vzkaz potroublenečkům kterým se stýská po ruské okupaci: Platy v Rusku poloviční jako v česku, ceny potravin cca o 50% vyšší.

V případě ruské okupace česka by byl i benzin dražší než nyní - a cena potravin by se samozřejmě srovnávala s "Velikým Bratrem na Východě" nikoliv se SRN.

Milí pomatení levicoví potroublenečkové - chleba za 2,60 na kilo a bůček za 23,50 Kč na kilo by pod Putinem rozhodně nebyl.......

--------------------------------------------------------------------------------
. Vyhrocení krize také slouží režimu k odlákání zájmu ruské veřejnosti o všednějších starostí. Jako je třeba "nepochopitelná skutečnost, že v Rusku je nafta a benzin o polovinu levnější než v Česku, ale přesto jsou potraviny v ruských obchodech mnohem dražší".

Zdroj: http://www.lidovky.cz/ukrajinska-krize-podle-aktivisty-jeste-vice-zhorsi-pomery-v-rusku-1fi-/zpravy-svet.aspx?c=A140423_152634_ln_zahranici_msl
23. 04. 2014 | 15:47

PU napsal(a):

Ojojojoj... A tihle všichni, co tu píší své výplody chodí k volbám. Má ta demokracie i stinné stránky.
23. 04. 2014 | 15:50

ld napsal(a):

JardoV,

s tou diplomacií je to ještě horší než si myslíte. Za své jidášské služby si své šekely vysloužil třeba Gandalovič, nýmand Stropnický, pak ten šéfík generálního štábu, jehož jméno si už nepamatuji. Ale bylo to za to, že ještě více rozložil již tak bezcennou armádu.
A pomyslné zakončení dortu? V Afghánistánu zahynuvší velvyslanec. Byla by to zajisté smrt hrdinská, kdyby v tu chvíli na hotelu neužíval služeb místní šlápoty.
Velvyslancování je totiž jen prima pašalík, výkrmna darmožroutů. Nepřekvapí, když se to havloidy jenom hemží.
23. 04. 2014 | 15:52

stejskal napsal(a):

Nemusíte, pane JardoV, Vaše názory jsou Vaše věc.

Nikde jsem nepsal, že byl autor velvyslancem.

Hezký den.

Libor Stejskal
23. 04. 2014 | 16:06

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

"BT
mopsi používáte přesně komunistickou propagandu. Všechno jen potvrzujete.
Podsouváním toho, co nikdo netvrdí."

Nehchci Vam do toho kecat, ale podsouvani neceho, co nikdo netvrdi, je Vase specialita. Nedivte se, kdyz to od Vas ostatni odkoukaji.
23. 04. 2014 | 16:18

Maximus napsal(a):

JardaV.

Pan autor nebyl velvyslancem, jen diplomatem. Ale v jeho případě bych si tipoval, že byl "dyplomat". On totiž by skutečný diplomat takový paskvil jako tady zveřejnil nemohl nikdy napsat. Skutečný diplomat je člověk, který vás elegantně pošle do zadele takovým způsobem, že se tam nakonec budete těšit!

Hezký den.
23. 04. 2014 | 16:44

Jirka napsal(a):

Právě kvůli takovým primitivním názorům, jako zde předvedl autor, já nesnáším lidi z Charty 77. Ti nikdy neměli vlastní názory ani samostatné úvahy, ti jen papouškovali to, co od nich chtěli jejich sponzoři slyšet.
Kdo chce po ubohých chartsitech dnes, aby psali takovéto články? Jak strašně kontrastním rozdílem působí tyto primitivní názory oproti určitě samostatnému myšlení V.Klause, jak včera vystupoval v televizi. Snad byste měli, milí chrtisté, už raději mlčet, protože takto odhalujete jen ubohost své nemohoucnosti vlastního myšlení.
23. 04. 2014 | 17:02

Kelt napsal(a):

Jenom totální hlupáci/a agitcenrum Y.K coby jejich. "centrální mozek"/ mohou věřit tomu,že CIA někdy investovala byť jediný dolar do instalace demokracie,nota bene celých pět miliard dolarů v UK.
Od toho ani špionážní instituce nejsou.Jenom je mimo oblast lidského chápání,že se najdou ještě někteří,co o tom chtějí přesvědčit svět.
Nemá žádný význam zde rekapitulovat sled událostí-je to ještě v živé paměti.
Jenom stojí za povšimnutí,jak titíž šiřitelé jediné pravdy naprosto odmítají paraelu Krymu s Kosovem.-i když konečným a dosaženým cílem bylo zřízení největší vojenské základny USA na kontinentě,což se na Krymu nepovedlo-proto ta hysterie o imperiálních choutkách Putina.
Ale v jednom s nimi musím souhlasit-než Putin připojil Krym k RF,tak nevybombardoval Kijev,poté nevyhnal 300 tisíc "neRusů"na území UK,nevypálil všechny kostely a kláštery a navíc zaručil jazykovou rovnost Ukrajincům a Tatarům
Šéfové krymské vlády neobchodují drogami ani s tělesnými orgány "zajatých "Ukrajinců a umožnili jim volný odchod,pokud se nerozhodli zůstat.
Když Gorbačov rozpouštěl Varšavskou smlouvu,tak dostal od představitelů NATO slib,že se nebudou rozšiřovat na východ-v.NATO jsou dnes země hraničící s RF,kde se každoročně pořádají vzpomínkové pochody veteránů jednotek SS!!!!!!.
To se "reslům"líbí ze všeho nejvíce.
23. 04. 2014 | 17:07

Jáchym napsal(a):

skeptický napsal(a):
Joáchym
Asi budete pěkný šmíd patologický. Komu chcete tu sbírku prodat za třicet stříbrných?
Proč každý druhý? Takhle s z kontextu nevytrhává.
23. 04. 2014 | 14:58
************************************************************************************
Joj, to bolelo, to si mé masochistické srdénko pošmáklo!
Ale rodinné virtuální stříbro NEPRODÁM ani s iškariotskou vidinou jistoty třicetinásobku!

- Jen každý druhý proto, že jen v polovině případů jste lepší než já a nechci si zaplácat hárodisk. Musí zůstat místo i na Pepu Řepu.

Kompletně Vás mají naloženého bisoni, ciáci a mosadisté. Lituju toho umělého inteligenta, který Vás překládá do angličtiny; nevím, jak zvládaj surreálný humor smějících se bestií.
Pak máme vystačit s jedním Temelínem!
23. 04. 2014 | 17:07

Pepa Řepa napsal(a):

scallop
Já neustále chválím.
Jsem asi jediný, kdo vyzval autora, aby psal dál.
I pana Pehe.
Dělám a.cz kšeft.

Pak chválím mopslíky, moc hezky ňafají podle EUsměrnice.
Mimochodem, dnes zrušila poslední instance v USA Pozitivní diskriminaci menšin.

Nebojte, Za deset let to dojde k Vám, přece nestrháte Cecilku.
Vydá směrnici a víte co a jak.
Nač používat tu kouli na krku?

A do třetice chválím ČT, která dělá akční diskurzní pořad k volbám do EP a to od 20 hod.
Od 20.30 hraje Real s Bayernem

Mimořádně prozíravý počin.

jo a nebyl jste to-čistě náhodou- vy, kdo tvrdil, že ta plynová tunelářka s vánočkou už není naše kamarádka a má politicky po sezoně?
23. 04. 2014 | 17:13

Jáchym napsal(a):

Jirka 17:02
Proboha, kolik jste toho od nich přečetl ?
Charta byla tak heterogenní uskupení, že se v ní nakonec sešli jak lidé s nejčistšími úmysly, tak psychopatičtí chameleoni s dušemi černými jak samo peklo.

Chyběl jen ten průměr. My z šedé zóny.
23. 04. 2014 | 17:26

Yosif K napsal(a):

Pepa řepa napsal:

To Yossif aspoň vypotí názor.
Pravda, -mnohdy-mimo realitu.
Místy ale má-pokud de o charakteristiku arabských režimů, dokonce pravdu.
Jen bych mu doporučoval ujasnit si, proč jsou arabské země-podle něj-mimo jakýkoliv vliv západu.
Zřejmě revoluční kvas rozpoutal chamsín a ne bradatci s naším přispěním a v Libyi Frantík neválčil?
Skutečně?
Nebo možná za to může mužik z Kremlu. I tam dosáhne.
KONEC CITATU.
Pane Pepa:
Revoluční kvas rozpoutalo několik zcela ekonomických věcí:
1) v Tunisu stoupající ceny ropy, které přivedly dříve oblíbený kleptokratický režim k ekonomickému krachu (v Tunisu se ropa a plyn téměř netěží).
2) v Egyptě, Syrii a patrně i Lybii to že počet obyvatel roste exponenciálně a výroba potravin stagnuje, v Syrii dokonce začala klesat. Turek zavlažuje z Furatu a Dižly celý východní Turecko, který se zazelenalo, i hory a bývalé pouště se tam zelenají, je tam nový Eden na desítkách tisíc km2, do Syrie přitéká pouhá karikatura bývalých říčních toků. Něco jako vyschlé Colorado u mexických hranic. Iráčani nemají dost vody aby zaplavili Sadámem vysušené bažiny.
Ohledně Lybie - v Tunuisu frankofoni vsadili na podporu starýho režimu a bylo to špatně, v Lybii to zkusili napopak, bylo to špatně, ale kdyby podporovali Kadafihio, ten by to i tak prohrál a zase by to bylo špatně.

Kdyby nepodporovali nikoho, řež by trvala dodnes a celá Lybie už by přeplavala na člunkách na ostrov Lampedusa.
23. 04. 2014 | 17:36

Pepa Řepa napsal(a):

Androide
mým problémem není mužik.
V tomto ohledu mám celkem jasno i když ty kydy Yossífka o cenách potravin o 50% vyšších než u nás, jsou dobré k pobavení.

Na ZOH v SOČI, tedy obvykle nejdražším regionu v době kdy se ceny v Turině šplhaly k nebesům, zřejmě dotoval levné ceny, jak v obchodech, tak hospodách sám patriarcha.

Ale to je vedlejší.
problém je, že my se těm mužikům začínáme zatraceně podobat.
A to nejen pokud jde o kormidelníky, plánovače různých kvot, politiky ale i o jednostrunnou informovanost oficiálních medií, desinformace nebo informace binární.

Nohu mu nikdo neuříz, je tam sí´t, odděluje.
Štrykovaná., možná je od firmy Vasil a Oleg z Mukačeva.
Ať tam klidně ta UA síť je natažená dál, není to železná opona odděluje, ale dá se přes ní hrát.

Teď jde o to, že se obě strany budou snažit urvat kus kurtu a pak bude větší šance, že si dají po tlamě.
23. 04. 2014 | 17:36

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

Presne jak jsem rikal! A pak se divite, ze Vam nekdo neco podsouva, kdyz to imrvere delate ostatnim. (Nemate ani tucha, co ja si myslim o affimative action.)

PS Co se tyce Vasi favoritky Julinky, tak jsem skutecen psal, ze ma po sezone. Sama pred par dny stahla kandidaturu na prezidentku, nejaky duvod k tomu asi mela.
23. 04. 2014 | 17:38

vasja napsal(a):

skeptický napsal(a):
Já sem taky píšu ve snaze,aby si mne někdo všim,a odměnil mne cukříčkem v podobě odpovědi.....
---------------------
Ja kvůlivá:
"Vasjo, líp bych to nenapsal"
Zatim ale nic. No nic.
23. 04. 2014 | 17:40

Jáchym napsal(a):

Pepa Řepa (a ostatní nesvazáci)

Sleduji pravidelně Terezu Spencerovou v Literárkách; líbí se mi čím dál tím líp .
Monitoruje toho víc než všechna oficiální tuzemská sdělovadla dohromady, už dostala rozum a absorbovala zdravou dávku politického cynismu a nenechá se opít rohlíkem.

Nejvíc se mi líbí, že když někdy někomu naběhne na vidle, okamžitě to na sebe sama napráská a bez vyzvání uvede vše na pravou míru.

Doporučuji uložit si trvale adresu:

http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova
23. 04. 2014 | 17:46

Pepa Řepa napsal(a):

Yosife
už to nechci plevelit. slyšel jste někdy něco o plánu na Středomořskou unii nebo o leteckém krytí nad Libyii?
Mimochodem, máte snad pocit, že počet běženců klesl,
To snad ne!
Qaddháfí je naopak držel v táborech na pobřeží a používal jako zbrań k vydírání EU, ale nikdy to nerozjel ve velkém.
Vzpamatujte se, za něho jste musel mít nejen vstupní, ale i výstupní vizum a když jste se plavil v noci, tak Vás odstřelila pobřežní stráž.
Pravda, moc bdělí nebyli, zvláště o ramadánu.

Slyšel jste cosi o kvotách, Frattiniho-pak Barrotově plánu?
Kvoty, rozstrkání na východ?
O džihádistech pendlujících ze země do země?
Tomu říkáte spontánní revoluce.
Ta je v Syrii?
Že některé země nejsou schopny uživit populaci -jako Egypt a Tunis- je zřejmé, ale v Libyi brali ropnou rentu a nic nedělali.
Teď je těžba asi na 25%.
23. 04. 2014 | 17:53

Jirka napsal(a):

Milý Jáchyme,
bylo to jednou v pořadu ČT Před půlnocí. kdy se Milan Uhde rozpovídal, proč Milan Kundera se nemá rád s Václavem Havlem. Jeho vyjádření pro mě bylo strašné.
Milan Kundera prý byl za kdysi před rokem 1989 navržen na Nobelovu cenu za literaturu. Když se to dozvěděl Havel, tak šílel, že by první nobelovu cenu za Literaturu dostal člověk, který stále žije a propaguje ideály "socialismu s lidskou tváří". A tak s pomocí Nadace Charty 77 a Janoucha se jal urgovat ve Švédsku, aby mu tuhle cenu nedali. - Slyšel jsem od M.Uhdeho na vlastní uši.
Po této informaci jsou začal pokládat celou Chartu 77 za jednu velkou špínu, mezi kterými se nenašel nikdo, kdo by vůbec tušil, že M.Kundera je po Čapkovi náš největší spisovatel. Možná by se třeba i našel, ale to by Charta 77 nesměla mít své mluvčí, s nimiž musel každý člen bezpodmínečně souhlasit. K čemu taková organizace, která stojí na stejných základech jako bolševici v Rusku. A tihle chratističtí bolševici po revoluci nalezli do všech sdělovacích prostředků a začali celou zem kádrovat, samozřejmě se znalostmi od StB a zfalšovanými záznamy ze svazků. Takže tahle špína, která znemožnila získání Nobelovy ceny Kunderovi, té se může zastávat jen naprosto neznalý a naivní člověk. A také je asi zřejmé, kdo nutí lidi jako Heřmana Chromého psát své primitvní demagogie o Ukrajině, o jejichž hlouposti se může dočíst na řadě míst na internetu Ale patrně ho k tomu nutí tím, co na Chartisty dosud StB ani jejich chartističtí spolupraconíci nevytáhli na veřejnost.
23. 04. 2014 | 18:05

honolulu napsal(a):

Panove,
Putin oslavoval den vzkriseni v krestanskem kostele a v cele zemi s nim 4 milliony Krestanu...
Obama oslavoval Passover v Bilem dome s Zidy a dal to do TV...(Nebesa smilute se.)

Ve stejnou dobu se v Chicagu zacali mlatit cernosi, a je z toho 43 postrelenych a neni jasne kolik mrtvych. (Tajemstvi. Asi kvuli Obamovi.)

Putin znicil oligarchy v Rusku (Abramovich, Khodorovsky,Guzinsky, Berezovsky atd. )
Vetsinou Zide a ted ma zeleznou podporu celeho Ruska...

To nejhorsi nas vsak ceka, vsechny ! !

Putin chce zlikvidovat americkou menu jako svetove platidlo. (O to se pokousel uz Hitler a Sadam Husein.) Tak je mu vyhrozovano a on na vyhruzky odpovedel, ze ma svoje TRUMFY...Coz ja nevim, co to je, a nejsem stavu to vycuchat....

Pane Stejskal,
budu zalovat Cechum vsechno, co muj maly mozek bude povazovat za dulezite.
Predem se omlouvam, jelikoz pro malou inteligenci nevim, co je prijatelne a co ne.

A vy Cesi poslete Pepu Repu do parlamentu !

Vas nejchytrejsi statnik na mezinarodni vztahy je KLUS ! Poslete ho zpet do vlady take. On jim vidi do kuchyne, jake sracky tam pripravuji pro cesky narod.
23. 04. 2014 | 18:37

SuP napsal(a):

Pepa Řepa -
Jen pro vás:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-syrie-a-ukrajina-dve-spojite-nadoby-fdh-/p_zahranici.aspx?c=A140419_213738_p_zahranici_wag

Já myslím, že když např oba víme, že přetahovat se s Rusem o UA je blbost a zpozdilost (neříkám pomáhat, když budeme mít čím), protože tak jako tak bude vždycky nárazníkem a filtrem běženců. Je to blbej osud, ale např. my Češi máme tu výhodu, že jsme se usadili o kus dál na západ. No a když to víme my, nechápu, zda je možné, že by to (mám na mysli to zatahování UA do EU a do NATO) nevěděli politici velmocí ?
23. 04. 2014 | 18:38

Bestia triumphans napsal(a):

Jirka napsal(a):
"bylo to jednou v pořadu ČT Před půlnocí. kdy se Milan Uhde rozpovídal, proč Milan Kundera se nemá rád s Václavem Havlem. Jeho vyjádření pro mě bylo strašné...."

?
Já jsem si to video pustil, a řekl bych, že to celé zní trochu jinak, než tady sugerujete.
Nicméně nejlepší je, když si každý udělá názor sám, nemyslíte?
Je to po dvanácté mnutě.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095690193-pred-pulnoci/412231100252048/
23. 04. 2014 | 18:44

Jan K. napsal(a):

vasja napsal(a):
Řikám ti Jeniku, nepí. Dopadneš jak pan Chromý. Nebo resl. Nedejbože.

Vasjo, klidně si nalej. Nic světoborného se od tebe stejně nečeká.
23. 04. 2014 | 19:25

dabei napsal(a):

Kontinuita staročeské politiky vidna třeba na rolích šlechty-konkrétně Nosticů:

1620 -Nosticové-Bělohorští zrádci stavovského povstání
1711 -se Nostic -místodržící "liberalizuje":podniká studijní cestu do protestantských zemí Evropy
v 18.století má Praha Nosticovo Stavovské divadlo (hraje se v němčině).Vlastenci pořádají později sbírku na české Národní divadlo:po roce 1848,kdy Nostic usiloval se stát ministrem v české vládě spolu s Palackým a Riegrem.Překazila to celé armáda Windischgraetze-Schwarzenberga
1944 -Nostic,spolu s Habsburkem při inauguraci fašisty Szalasziho v Budapešti po svržení admirála Horthyho,když chtěl uzavřít separátní mír.Tato Budapešť bojuje i polu s jejím Balatonem do dubna 1945.Rakousko-Uhersko přeci.

Pokud rod má za to,že boj o zničení stavovských rozdílů je divadlem a národnost německá stejná či lepší než česká je vidět jeho konec ve fašismu,byť to trvá léta letoucí a jde to i přes jeho záchvaty vlastenectví (výhodného pro něj) občas.
Předobraz......
23. 04. 2014 | 19:47

Pavel A napsal(a):

Nevím, kde se bere to hojné Putinofilství . Hloupá tendence řídit se zásadou nepřítel mého nepřítele je mým přítelem ? Spoustu diskutujících si jen vylévá svou frustraci ze situace v ČR a EU. Jo taky mě to dost štve, ale kvůli tomu nebudu milovat Putina, který vrací Rusko zpět do toho čím vždy bývalo : samoděržaví, na nějakou dobu cara vystřídal Stalin, velký obdivovatel Ivana Hrozného. Dějiny Ruska jsou temné plné násilí, ukrutností . Pravoslaví zdroj zaostalosti a považující Západ za zplozence pekla. Jen občas nakrátko v Rusku proběhlo oteplení a otevření se Západu, ale vždy jen nakrátko. Paradoxní je jak ti, kteří léta v diskusích nadávali na Klause jsou teď s ním názorově na jedné lodi. A ještě jedno : proč podle Vás tedy, když je ten Západ tak špatný neemigrují lidé do Ruska ? Proč proud imigrace je přesně opačný ? Protože přes všechnu propagandu lidé nejupřímněji hlasují nohama.
23. 04. 2014 | 19:48

paranoiu je třeba dávkovat přesně napsal(a):

Milý Jirko
Zkuste si svůj příspěvek projít ještě jednou.
A podrobit ho logickému rozboru.
Vyplyne vám z toho, že celá věc závisí na tom, komu věříte.
Uhdemu, protože jste ho viděl v televizi?
Nebo byste mohl věřit Havlovi, protože se po něm jmenuje letiště.
Oba důvody jsou rovnocenné.

Já bych spíš věřil jejich řídícím důstojníkům, pokud bychom si mohli popovídat mezi čtyřma očima.
Skeptický mě překvapil německým příslovím, které neznám.
Ale velmi se mi líbí.
23. 04. 2014 | 19:49

dabei napsal(a):

oprava :Tato Budapešť bojuje i spolu s jejím Balatonem
23. 04. 2014 | 19:53

patriot napsal(a):

Pavel A:

„Proč proud imigrace je přesně opačný? Protože přes všechnu propagandu lidé nejupřímněji hlasují nohama.“

Proč jen nohama? Nedávno jsme viděli, že do Ruska přeběhly dva milióny lidí během jednoho týdne (referendum na Krymu). To je patrně světový rekord.
23. 04. 2014 | 20:02

ščastný euroobčan napsal(a):

Pan Chromý nám malounko zastydl v 70. létech minulého století, a obávám se, že úpadek politickoekonomického modelu EU a USA zašel tak daleko, že bude bohatě stačit, když Rusko a Čína odepíše (beztak téměř bezcenné) dolarové rezervy, a začne obchodovat v důvěryhodnější měně. No a pak budu zvědav, jaké agitky bude pan Chromý psát pro ožebračenou střední třídu, která si myslí, že má nějaké důchodové spoření, a pár akcií fondů fondů fondů. Neboť hodnota eura se propadne hned po dolaru, jen aby se to zabrzdilo na 10ti %. Takže pokud nechtějí nositelé Nobelovy ceny míru společně s rozsévači demokracie na celém světě začít válku s Ruskem, tak můžou společně s panem Chromým, Jozífkem K a párem politruků jen vztekle dusat nožičkama, a rozvíjet demokracii v Iráku, Lýbii, Kosovu, etc...
23. 04. 2014 | 20:36

Matrix napsal(a):

Nedělal bych z toho vědu: prostě proruský sedlák, sorry zemědělec, zapíchne vidle do hnoje, vezme si maskáče, ve stodole vyhrabe sapik s optikou, obsadí policejní stanici a vybuduje do druhého dne zátarasy s žiletkovým drátem a pneumatikami. Pak pošle dopis Putinovi, že ho vytlačují o ohrožuje Pravý sektor a fašisti z Majdamu a vříská o pomoc.
Putin pošle mírové jednotky a zemědělec zahodí vidle a stane se předsedou kolchozu.
Kdyby se tam EU, USA a zednáři, tedy Israel ne...., tak je tam klid.:-)
23. 04. 2014 | 20:41

Vandal napsal(a):

Pavel A

Dějiny Ruska jsou temné plné násilí, ukrutností

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

jistě,

zatímco dějiny USA, GB, Německa, Francie, Španělska atd., jsou plné světla, plné
humanity, rozsévané po celém světě, nikdy nikomu ani vlásek na hlavě nezkřivili,

že ano? A církev katolická, rovněž příklad osvícené a avantgardní instituce napříč dějinami, že ano?

Pavlík, to je mudrc, toho je tady škoda.
23. 04. 2014 | 20:51

Jáchym napsal(a):

Přátelé,
překvapivý pokus o minimálně ideologické hodnocení situace podává velitel UNRY:

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/sef-urna-ukrajina-hure-citelna-nez-afghanistan/r~23760366ca2511e3b2520025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_campaign=A&utm_term=position-2

Jinak se mi moc líbí neustálé zdůrazňování sdělovadel, že není možné, aby se vzbouřenci chovali tak profesionálně, kdyby to nebyli převlečení Rusové. Prý lze poznat, že mají vojenský výcvik už podle toho, jak nosí zbraň:

Mrknul jsem na Vikinu a koukám že Ukrajina měla/má roční vojenskou službu, v armádě 300000 lidí... Takže kolik chlapů asi v životě absolvovalo/absolvuje vojnu ?

A kolik z nich na vojně NENOSILO nějaký kvér ?
A kolik set tisíc mužů umí kvér nejen nosit, ale i střílet ?
A kolik z nich je tak poťapaných, aby ani za rok vojenské služby nezjistilo, že pokud si mezi sebou nevyberou schopného velitele a nebudou jej poslouchat, přijdou nejspíš o kejhák ?

Já netuším, jaká je mateřština a sympatie toho kterého.
Je mi jasné, že pod vládou zlodějských oligarchů se už dnes mají tak, jak se pod vládou kmotrů budeme mít my tak za pět let. Ukrajina-země, kde zítra již znamená včera.

Je jim vpodstatě jedno, zda by jim vládla vánočková plynová Julinka, Janukovič, Kličko nebo jiný mezinárodně uznaný inteligentní velkozloděj.

Není jim už ale jedno, zda jim bude vládnout banda psychopatických vrahounů, srovnatelných s těmi, které se nám demokradům s pomocí Ďáblovou podařilo dobombardovat k moci v Libyii.
23. 04. 2014 | 21:24

Admirál napsal(a):

Matrix - Nedělal bych z toho vědu: prostě pokojný sedlák demokrat z majdanu, sorry zemědělec, zapíchne vidle do hnoje, vezme si maskáče pojede do Polska na stáž, ve stodole vyhrabe sapik s optikou, obsadí policejní stanici a státní budovy v Kyjevě a ve Lvově, vybuduje do druhého dne zátarasy s žiletkovým drátem a pneumatikami.

Pneumatiky zapálí. Zápalnými lahvemi zapálí též blíže neurčený počet policajtů.
23. 04. 2014 | 21:25

Matrix napsal(a):

Admirál

Na Majdanu byli sapíky, tam je vyhlášena nějaká Kijevská republika? Kdy to bylo?
23. 04. 2014 | 21:27

Vandal napsal(a):

Pokud sem přestane psát třeba pan Chromý, též se tomu nebude lze divit. Pro by se měl nechat vystavovat všem těm anonymním pošklebkům a sprostotám anonymů (mimochodem strávil coby diplomat pár let v Bělorusku, s jeho pohledem nemusí každý souhlasit, ale narozdíl od jiných má s regionem na východ od slovenských a poských hranic vcelku bezprostřední zkušenost)

xxxxxxxxxxxx

svět nikdy nebyl černobílý, a to ani v době, kdy nám vládl CCCP, a není ani dnes.
Pan Chromý je buď barvoslepý, nebo vidí jen na jedno oko, anebo je navedený.

To ale nemění nic na tom, že pokud zde bude lhát, že za všechno může zlý a špatný
Putin a zlé a špatné Rusko, zatímco US je výlupek moudrosti, humanity, křesťanské

lásky k bližnímu, tak se mu bude dostávat zasloužené odpovědi z publika. Lidé prostě
nemají rádi, když se jim lže, čili, jestli pan Chromý sem přestane psát, protože se mu

zde dostane akorát kopanců, jak prašivému psu, měl by to přičíst sám sobě, bude to
ostatně jen pro jeho dobro, nikdy není pozdě na nápravu.

Nejde o názor na fakta, jde o zlovolnou manipulaci s fakty a drzé a bohapusté lhaní.
Toho jsme si užili dost za bolševika, proč máme totéž prožívat dnes, když se kamará-

díme s nejdemokratičtějším státem světa, USA?
23. 04. 2014 | 21:31

pamětník napsal(a):

honolulu:
"Putin chce zlikvidovat americkou menu jako svetove platidlo."
Bingo! Touch down!
Je v tom však maličký rozdíl: není to Putin, ale Čína.
23. 04. 2014 | 21:57

SuP napsal(a):

Jáchym -
Minimálně není normální, že by chlapi měli kvéry doma. Vzpomeňte si na blahé paměti bolševika u nás a řekněte, kolik lidí vůbec smělo mít doma pistoli. A Ukrajina pokud vím, ještě legální držení osobních zbraní nepraktikuje a když, tak ne samopalů. To sice je normální ve Švýcarsku, ale Švýcarsko je proti Ukrajině dost "nenormální".
23. 04. 2014 | 22:09

Jáchym napsal(a):

Pane Stejskale,
dneska ráno byl na ČRO2 v pořadu Jak to vidí Erik Tabery.
Mluvil, jak jinak, o podílu/vině Ruska,EU a USA na situaci na Ukrajině.

Těžko to bude rusofil a kryptokomunista.
Mluvil velice rozumně.
Nevím, jestli je možno si to stáhnout a poslechnout - pokud ano, vřele doporučuji.

Jinak - pokud byl pan Chromý v diplomatických službách v regionu, bral bych to jako přitěžující okolnost při hodnocení tohoto článku.

Nebýt toho, že si musí vybrat - napsat co Hvězdnatý a Pruhovaný Pán poručí - nebo se jít na stará kolena živit jinak.

Nezlobím se na něj zas tak moc - taky jsem za totáče ze sebe párkrát dělal šaška, když jsem nechtěl ani emigrovat, ani zahodit své vzdělání s schopnosti v kotelně, ani si hodit mašli.
*************************************************
Mimochodem, taky mě hněte, když musím souhlasit s tím, co říká Vandal, který je jinak názorově setsakra jinde.
Ale když bude ideový protivník tvrdit, že dvakrát dvě jsou čtyři, mám začít vymýšlet novou neodemokratickou násobilku?

Ať pan Chromý poprosí šéfy, nechť ho nechají psát alespoň trochu logicky konzistentně, vždyť je to sakra literát! I lhát se snad dá s trochu větším šarmem !
Jako obecní zaorálek jim moc platný nebude.
23. 04. 2014 | 22:10

ovčiar napsal(a):

Nezapomeňte,že dnes působí v ČR ve funkcích starší generace,která byla čtenářskou obci šedesátých let.Utajují pečlivě svůj ideologický původ.Tehdy se zde hodně propagoval "mladý Marx".Z literární prvotiny mladého Marxe skutečně vzešlo teoreticky "odumírání státu" jako tendence.Což se plně nepotvrdilo,ale zůstaly tyhle naivky odkojené k "sbratření lidstva" láskou.

Naopak,vidíte cyklus : justice-z ní jdoucí nespravedlnost-stát-historické hranice-války.

O tom je i Krym.A byly o tom justiční procesy třicátých let prokurátora Vyšinského v SSSR před WWII, proces v USA presidenta Hoovera s odboráři Saccem a Vanzettim.Hoover měl předchůdcem socialistu a po sobě Stalinova spojence,sám amoeba a ignorant krize. Procesy justice McCarthyho v USA padesátých letech,Gottwalda v téže době v ČSR. Ale divit se u jednoho a druhých ne?
A navíc mnoha lidem po Ukrajině EU dál mírotvorcem nepřipadá.Mírotvorcem nebylo ani kdysi Rakousko-Uhersko-viz WWI.Koneckonců i bombardér Windischgraetz-Čechů 1848 pocházel z Bruselu.
V historickém sporu T.G.Masaryka se staročeskou stranou Riegra,se sociální demokracií L.Zápotockého a Šmerala,s Habsburky,Thurnem,Coudenhovem,Pekařem a spoustou dalších měl Masaryk pravdu s vytvořením ČSR.Byť za cenu obětI:obrovského poklesu životní úrovně díky vytržení z vazeb,které se tvořily staletí a reparacím Rakousku.U sebe Masaryka ctíme,v Rusku jeho jejich obdoby ne. Masaryk udělal mnoho,tím,že nejsme Rakousko a monarchie a nemáme pozemkové latifundisty-šlechtu,svrženou i jinde v Evropě.Máme svůj jazyk.Háchova justice udělala marný pokus vše z toho vrátit zpět.
Samozřejmě ne každý fašismus tehdy byl ala Rakousko .Např. ne Mussolini,ten šel s Dolfussem,stejně jako s nácky co ho zabili a chtěl svou "autonomii a nezávislost" (jako později v Maďarsku 1956 Imre Nagy),Taky ale jediný skončil nesoudním lynčem s partyzány.
23. 04. 2014 | 22:25

born65 napsal(a):

Vandale (21:31),
byl byste od té slovanské dobrotivosti a upozornil mě, kde v textu píše (podle vás - lže) H. Ch. o tom, že "...US je výlupek moudrosti, humanity, křesťanské lásky k bližnímu..."? Já to tam jaksi nemohu najít. Že bych si třeba taky zanadával... Ju?
23. 04. 2014 | 22:33

vždycky od příčiny k následku napsal(a):

Matrixu, dopuštění boží, kdy že tam ty kvéry byly?
Asi když jsi spal.
Kdyby sis prohlížel obrazové zpravodajství Reuteru (což v žádném případě a ani náhodou není proruská nebo i jen objektivní tisková agentura), mohl jsi vidět mejdanisty zalehlé za automatickými puškami Browning model 1918 v polském provedení wz. 28. Které je použitelné i jako lehký kulomet.
A kdyby ses podíval na polský týdeník Nie z asi před čtrnácti dní, zjistil bys, že v Polsku v listopadu minulého roku byla na studentské výměně skupina 86 ukrajinců, kterým bylo vesměs přes čtyřicet a za dobu svého pobytu žádnou vysokou školu nenavštívili. Protože ji celou strávili v policejním výcvikovém prostoru.
Takže to bychom měli jednu skupinu mejdánistů, kdybys trochu hledal.
23. 04. 2014 | 22:36

honolulu napsal(a):

A zde zlomyslny Honolulu, predklada vsem premyslivym panum v Cesku dalsi myslenku na uvazenou, a dalsi u vas nezverejnou informaci...

Panove vite to, ze Londyn je uz ze 44 % barevny ?
Anglicane utikaji ze sveho hlavniho mesta v panice.
Londyn ma 32 ctvrti, ale 23 ctvrti je v rukou barevnych z 23 je 5 uplne neevropskych.

To je hlavni duvod proc politicka strana zvana UKIP (UK Independence Party) je ted druha nejpopularnejsi strana v UK

V roce 2004 nemela vice nez 3 % hlasu a bylo ji nadavano do Rasistu a Nacistu.
Dnes v roce 2014 ma 23 %, coz je pouze o 1% mene, nez vladnouci konservativci, kteri maji 24 %
Ostatni strany -
Labour 16 %,
Liberal Demokrats 14 %
Green (zeleni) 8 %
a o zbyvajici BNP a SNP/ Paid - nestoji za zminku.

Stranu zalozil Nigel Farage v roce 2004. On je kamos vaseho expresidenta V. Klause.

To Vam rikam panove, on ten vas Klaus je ve svete jako doma a vidi do vsech lumparen....
Farage, stejne jako Klaus patri ke skupine Euro-Skeptiku....
Zminena strana UKIP rika, ze 50 % Anglicanu chce pryc z EU protoze se jim vnesuje do vnitrnich zalezitosti.

O mene Euro nechteji ani slyset, protoze v EU je 5 zemi, ktere jsou pred bankrotem a jine na ne finanacne doplaci.

Budete-li mit Euro menu vy Cesi, tak vase penezenky bude vlastnit Brusel.

Jeste jedna informace. Nigel Farage je telesne poradne domlaceny ze vsech moznych medikalnich zasahu. On spadl v malem letadle (jako ja) a minuleho listopadu ho znovu rezali v nemocnici.... On potrebuje politickou podporu a pomoc. Tu by mu mel zaridit vas ex-presdent Klaus, misto pobihani po Krkonosich. Tak mu to vyridte, az ho nekde potkate...
Cesi nedejte se ! Nebo vam udelaji z Prahy Johannesburg a zaplacete nad vysledkem jako kdysi ja...Oni chteji podrbat vsechny evropske narody, aby se jim dobre vladlo.
23. 04. 2014 | 22:43

Jáchym napsal(a):

Supe 22:09,

to je fakt.
Jenže co když je Ukrajina stát v totálním rozkladu?
Vláda vládne jen k nejbližší hromadě pneumatik a to ještě jen pokud hoří.

I na odprásknutí několika spřátelených demonstrantů a nespřátelených policajtů si musí nechat poslat kontraktory.

Kolik samopalů bylo v kasárnách ?
A kolik hladových vojclů, kterým nikdo už dva- tři měsíce neposlal žold či žrádlo, bylo v kasárnách ?
A spočítal ty vojcly a ty samopaly někdo dneska - a zjistil rozdíly v počtech?
Je vůbec někdo, kdo by to byl dneska ochoten a schopen spočítat?

Já to fakt nevím.
Jediné, co vidím a slyším, jsou lži - pochopitelně z obou stran, ALE (!) z té naší neskonale primitivnější, nelogičtější a dohledatelnější.
*****************************************************************************
Tabery mluvil s konsternovanou úctou o čtyřhodinové Putinově tiskovce.
Poslechněte si to...
Najděte si některé autentické vyjádření Putina z posledních týdnů - a srovnejte je s tím,jak je "převyprávěli" čeští mediáci.
*******************************************************
Poslední, z čeho bych Putina podezíral, je to, že by snad byl demokrat.
Nicméně nemyslím, že by chtěl "jebat EU" jako Amíci.

Nemá důvod k nám pociťovat sympatie (takový cvok není - Schwarzenbergovo "Putine, k noze" si jistě nijak nebere, ale Zaorálek panáčkující u Schwarzenbergovy nohy jej jistě k respektu nesvádí).

Je to cynický pragmatik. Důkazem toho je, že je ještě stále naživu a u moci.

Obama je také cynický pragmatik.
Důkazem toho je, že mnoho a mnoho tisíc lidí na této planetě už naživu NENÍ.
A že stále ještě žvaní(me) o nebožce demokracii, jako by se ji už nepodařilo globálně nahradit hóódně primitivně animovanou zombií.
23. 04. 2014 | 22:45

Jakelin de Mailly napsal(a):

honolulu

Bratře v Kristu,

myslím, že 44% je v případě Londýna nějaký pofiderně nízký odhad, a to jsem tam byl před lety. V korespondenci se známými z Uk tito hovoří už jen o "Londonistanu".

PS. V sobotu jedeme s několika zdejšími diskutéry do Carnunta.
Doufám, že vyjde počasí.
Vzpomenu si na Vás, až budu kráčet po odkryté dlažbě z 1. pol 5. st.
23. 04. 2014 | 23:00

pamětník napsal(a):

Jakelin de Mailly:
Je to tam bezbariérové?
23. 04. 2014 | 23:16

Matrix napsal(a):

vždycky od příčiny k následku napsal(a)

Hochu nějak ti ta konspirace vázne. Tady se už měsíc vříská, že ukrajinští fašisti půjdou na Pojsko. A hle, je to jinak. Tak von polský pejzatý žid nám vyzbrojil naníky na Majdanu. Ale s vrozené lakoty je vybavil museální zbraní z konce 1.světové války. Fakt se bavím. No uvidíme, kolik tupů se toho v dalších dnech chytne.
23. 04. 2014 | 23:31

honolulu napsal(a):

Jakeline de Mailly, vzneseny rytiri, ten vylet vam ZAVIDIM. Oni tam ted maji i nejaky model mesta. Mel by jste o tom napsat pro vsechny milovniky dejin po Vasem navratu !

Panove v Cesku, je uplne jedno jake maji nazory vladni cinitele v Praze , Bruselu, nebo Berline..... At cokoliv chteji, tak nedokazi zabranit - vsude po Evrope - zacatek restaurovani NACIONALNIHO SOCIALISU.... To zavinili oni, svoji netaktni hloupou politickou neschopnosti.
Recko, Francie, Hollandsko, Madarsko atd., a ted dokonce i Slovensko ! Jesti UKIP ma dnes 23 % hlasu, tak zitra to bude 60 % hlasu. Nigel Farage bude automaticky Prime Minister of UK, stejne jako Marian Kotleba presidentem Slovenska....
Potom se budou hledat vinnici toho, co se stalo a nekontrolovana immigrace bude zastavena...
V dnesnich dnech to vypada politicky stejne, jako v roce 1930-32 v Nemecku.
Koncim panove pro dnesek.
( Musim prijit na to, proc zemrelo CARNUNTUM. Snad me rekne Jakelin de Mailly jeho nazor.)

Ukrajina, ta bude Ruska i kdyby se Putin branil teto zatezi sebevice..
23. 04. 2014 | 23:35

Jakelin de Mailly napsal(a):

pamětník

Samozřejmě. Tedy většinou. Do Villy Urbana vede pár schodů, ale neměl by to být problém.
Chcete jet též ?
Napište mi kdyžtak na mail.
23. 04. 2014 | 23:35

Jakelin de Mailly napsal(a):

honolulu

Kdybyste komunikoval, mohl jste přiletět a jet s námi.
Carnuntum, provinční hl. město na křižovatce Jantarové stezky a hraniční cesty a samozřejmě na Dunaji, s 50.000 obyvateli ve vrcholném rozkvětu, vyvrátil chaos stěhování národů, rozpad Západořímské říše a samotní barbaři.
Ještě předtím, 11. 11. 308 tam došlo k setkání tří tehdejších římských císařů. Toto setkání, kromě řešení administrativy říše, přispělo k procesu přijetí křesťanství.
Model města je hned za vstupem.
Loni tam byla v procesu rekonstrukce další budovy, tak jsem zvědavý, jak s tím pohli.
Možná o té víkendové návštěvě napíše pan Brom.
23. 04. 2014 | 23:48

pamětník napsal(a):

http://www.carnuntum.co.at/archeologicky-park-carnuntum
23. 04. 2014 | 23:50

Vandal napsal(a):

born65 napsal(a):

Vandale (21:31),
byl byste od té slovanské dobrotivosti a upozornil mě, kde v textu píše (podle vás - lže) H. Ch. o tom, že "...US je výlupek moudrosti, humanity, křesťanské lásky k bližnímu..."? Já to tam jaksi nemohu najít. Že bych si třeba taky zanadával... Ju?

xxxxxxxxxxxxxx

máte pravdu, Borne, nepíše. O to víc píše, jak je špatný Putin a Rusko. Jenže ono
je to trochu složitější. CCCP se rozpadl, jestli se nemýlím a paměť mě neklame, 1991.

Dnes je 2014, to znamená, že 23 let žily vedle sebe v míru a v dobrých vztazích
Ukrajina a RF, za všech změn prezidentů atd. Nebyla žádná agrese RF vůči Ukrajině,

naopak, RF dotovala Ukrajinu levným plynem atd., byl zájem RF, aby měla vedle
sebe spřátelenou zemi. Až došlo k událostem na Majdanu, kdo za tím stál, a o co

šlo, si lehce můžete dohledat. US šlo o odpoutání Ukrajiny od RF v rámci oslabení
RF, následně přičlenění Ukrajiny do EU a NATA, a tím o odříznutí RF od Středozem-

ního moře, zkrátka, ke strategickému oslabení Ruska. Zaplatit to měla EU, tedy i my.
Rusko by v první řadě ztratilo základnu na Krymu, kde by jej vystřídala základna US.

Čili, jedno, jestli s tím souhlasíte, nebo ne, Rusko jen využilo situace a předběhlo
Američany, muselo to ve svém vlastním životním zájmu udělat. Jestliže USA

nejenže kašlou na zájmy Ruska, ale vyloženě dávají svými činy najevo, že jdou Rusku
po krku, lze se Rusku divit, že jedná, jak jedná? Klidně jej dál odsuzujte, ale počítejte

s tím, že si bude své zájmy hájit, jak bude moci. Tak jako každý jiný stát na světě.
Nezapomínejte na fakt, že navzdory slibům USA se NATO přiblížilo až k hranicím

Ruska, a to jistě ne z důvodu přátelství k Rusku. Takže akce Majdan v závěru byl
impulz, který vedl Rusko k obsazení Krymu. Jestliže tedy autor jednostranně hází špínu

pouze na Rusko, místo aby uvedl objektivně, proč se stalo, co se stalo, je to stejné,
jako kdyby vychvaloval USA. Tak jsem to myslel.

Borne, jste schopen pochopit, že nefandím Rusku, jen se snažím, pokud možno,
objektivně posoudit problém? Myslíte že by bylo lepší unisono řičet, že za všechno

může zloduch fašista Putin a zlé, imperialistické agresívní Rusko? Čemu by to pomohlo? Bude líp na světě? Víc amerických lodí do Středozemního moře, posilování

amerických vojsk ve východní Evropě, posilování ruských vojsk ve východní Evropě,
co z toho bude mít našinec? Komu to prospěje, kdo z toho bude mít profit?

Jak to může všechno nakonec dopadnout? A vy jste jaké dobrotivosti, Borne?
23. 04. 2014 | 23:57

Al Jouda napsal(a):

Dnes jsem slyšel v TV Sergeje Lavrova, jak říká, že útok na Rusa kdekoliv na světě je útok na Rusko. Uvědomuje si ten člověk, co říká a jakou medvědí službu poskytuje Rusům žijícím v různých státech světa ? Na základě těchto slov se stávají Rusové žijící v ČR nežádoucími osobami a naše vláda by je měla v zájmu bezpečnosti ČR okamžitě a střelhbitě vyhostit ! Stačí, aby se v Karlových Varech servalo pár nějakých opilců s Rusy a ruská armáda může hned zakročovat :))))
23. 04. 2014 | 23:59

pamětník napsal(a):

Chtělo by to více přesnosti, Lavrov mluvil o ruských občanech.
24. 04. 2014 | 00:01

honolulu napsal(a):

Jakelin de Mailly,
Zdenka Broma ze Sumavy mam rad, protoze je cesky vlastenec a mysli samostatne. Je dobre, ze jede s Vami. At neco napise on o zniceni velkeho rimskeho mesta kousek od reky Moravy. Ja na to nestacim, tak radej budu motat hlavy ceskym obcanum zakazanymi informacemi.

Panove v unoru 2013 se stala v severni Californii zajimava vec. Predkladam k posouzeni.

My jsme zde meli byvaleho pilota, PHILIPA MARSHALLA (jmeno), ktery dlouha leta pracoval pro leteckou spolecnost Eastern a United Airlines....
On napsal dve knihy, zde jsou jejich nazvy.
"The Big Bamboozle", byla jedna a druha se jmenovala - "False Flag 911 : How Bush, Cheney and Saudis Created the Post 911 World."

Zacatkem unora 2013 ho nasli zastreleneho i s jeho dcerou , synem a psem., kousek od domu v prirode. To misto vrazd bylo vzorne uklizeno a policajti jsou dodnes bezradni a dodnes se hadaji : "Ze mu prdlo v bedne a , ze vymlatil svoji vlastni rodinu a potom zabil sebe."

Jenze ten pilot mel hodne kamaradu a byl oblibeny ve spolecnosti . Kamaradi rekli, ze policie keca a zacali patrat sami. Zatim nebylo nic zverejneno. Az bude tak to napisi.
24. 04. 2014 | 01:24

honolulu napsal(a):

America je zemepisne velka zeme (krasna), ale je zde hodne mist, kde lisky davaji dobrou noc.... Z takovych mist (zapadakovu) nam casto OLIGARCHIE vybere budouciho presidenta, ktereho my zvolime s velkou slavou a obrovskym divadlem.

ALE az po SCHVALENI skupinou oligarchu, kteri vybiraji takove lidi, kteri jim zobou z ruky ! ! !

Takze napr. Clinton zaridil Globalizaci na zakazku oligarchu... Tento nas system ma vyhody a nevyhody, nebot nekterych presidentu se bojim vice nez oligarchu...

Duvod je v tom, ze hloupy vesnicky Honza , kdyz ma v rukou velky klacek, tak muze omylem rozmlatit "vcelin"....

V dnesni dobe je situace velmi slozita.... Drive kdyz nekdo zlobil (nekde ve svete), tak se proti nemu vytvorila kampan a bylo mu nafackovano...

Putin se nam vymyka z rukou. On ten rostak z Petrohradu se nas vubec neboji a kdyz mu vyhrozujem, tak se nam chechta do oci a nema k nam zadnou patricnou uctu...

Takze, kdyz je dnes v kongresu beseda o Rusku nebo Cine, tak je potreba rozprostrit destnik, pro obrovske PRSKANI a emocionalni slintani recniku.

On ten Putin z Ruska, nam rekl, ze si nafackovat nenecha, protoze ma TRUMFY v rukave.

(Jsem od prirody bystrozraky a prisel jsem na to, ze ma na vyplatni pasce UFOuny. Jinak jeho sebevedomi neni mozne vysvetlit.)
24. 04. 2014 | 01:54

honolulu napsal(a):

Panove informace, ktere nevite !
Za posledni 4 mesice bylo vykopnuto z Pentagonu 14 velkych generalu a admiralu.
Oni kritizovali vladu, ze je pod pantofem Zidu a vypracovali seznam toho, kdo, co v Americe vlastni a komu cemu, kde kdo vladne....

Brother NATHANAEL (Amik - Zid) na YouTube, zaluje na americke Zidy strasne veci a chvali Putina, ze se Zidu zbavuje.... Koho tento problem zajima, tak je toho plny YouTube, (v anglictine pouze.)

Tak napr. za Jelcina Zide dominovali v Rusku media a dnes za Putina v mediich neni zadny z nich na pozici zodpovednosti... 21 jich bylo zabito, kteri byli Putinovi neprijemni. Rusi je spontalne zabili.... V Americe vznikaji seznamy Zidu, ale jsou to vetsinou Zioniste. S temito seznamy pomahaji Zide , kteri nejsou u Zionistu....

Bude asi valka ! Cely svet poukazuje na vliv, ktery Zide maji na Ameriku a tento stav kritizuje....
Za dobu meho ziti, jsem nikdy neslysel takove reci, jako posledni dobou... Tyto reci jsou daleko silnejsi, nez jake meli Naciste. Kdybych tem, co nerozumi anglicky mohl dat anglictinu, tak by jste neverili svym usim

Nejaky Colenel (plukovnik), chce zorganizovat pochod na Washington D.C.
Takze asi nejaky novy Napoleon bude spise v Americe nez v EU....
Nejzajimavejsi na tom je, ze hodne Zidu je na strane bratra Nathanaela.
24. 04. 2014 | 03:15

Maximus napsal(a):

honolulu

Ano, máte pravdu a jdete k meritu věci. Pořádek si ovšem mezi sebou musí udělat především židé sami, musí tvrdě jít proti sionismu nebo by to později odnesli za ně všichni! Dějiny se mohou opakovat! Přitom sionisté jsou jen velmi úzká skupina z tohoto etnika, bohužel ale ta nejbohatší a u moci a peněz je nejlépe organizovaná. Politika a chování sionistů jdou ovšem ve své podstatě i proti židům samým a později by se to jak jsem uvedl proti nim obrátilo a ve zlém.
Je nanejvýše potřeba číst to co publikuje např. Noam Chomský vynikajicí židovský vzdělanec.
Hezký den.
24. 04. 2014 | 03:49

honolulu napsal(a):

Ja uz jsem zazil tolik zivotnich KOTRMELCU vcetne valek o portugalske deditstvi v Africe, ze bych mel opravdu rad klidnou dobu, kdyz uz je stari na obzoru....

Jenze ted je to opravdu nahnute !
Zioniste chteji konfrontaci s Putinem a normalni Zide z ulice jsou priposrani strachem - tak jako jsem ja - Katolik....

Zde je jeste hodne veci, ktere jsem si netroufl napsat !....

Vim, ze mate anglictinu Maxime, tak to laskave Cechum prekladejte take. Je toho plny Computer.
Kdyz Cesi nebudou mit informace o tom, co se deje, tak s nimi bude manipulovano a budou chudnout.... Informace v Cesku jsou PROCEDENE a starsi generace rozumi jen nemecky a rusky. Vsechno napravte Maxime.
24. 04. 2014 | 04:12

honolulu napsal(a):

Zasmejte se ...
Hillary Clinton prohlasila pred celym svetem : "Putin je KGB agent a nema ducha."
Putin na to odpovedel : "Hillary Clinton je vladni cinitelka a nema hlavu"

Jeden z tajnych TRUMFU, ktery Putin ma, jsou penize investovane do zap. Evropy pravidelne.... Kdyz prijde k valce, tak Evropa nedostane NIC, a uz ted je bez penez..
Potom je to energie na topeni a 5000 atomovych bomb....

Jak se pred takovou kremaci nekdo schova - ja nevim. Co ale vim urcite je , ze
Appalchian hory nepomohou.
24. 04. 2014 | 04:51

šašek z Jihlavy napsal(a):

Al Jouda napsal(a):
Dnes jsem slyšel v TV Sergeje Lavrova, jak říká, že útok na Rusa kdekoliv na světě je útok na Rusko. Uvědomuje si ten člověk, co říká a jakou medvědí službu poskytuje Rusům žijícím v různých státech světa ? Na základě těchto slov se stávají Rusové žijící v ČR nežádoucími osobami a naše vláda by je měla v zájmu bezpečnosti ČR okamžitě a střelhbitě vyhostit ! Stačí, aby se v Karlových Varech servalo pár nějakých opilců s Rusy a ruská armáda může hned zakročovat :))))
23. 04. 2014 | 23:59
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Vidím to stejně, je zde ale problém - dovedete si představit ten řev zkorumpovaných místních, kteří se na Nových Rusech dobře přiživují? Všichni ti pinglové a jiní poskoci, kteří by rázem ztratili lukrativní místa?
Děkujme Bohu, že jsme součástí EU a NATO, jinak už bychom je tady měli zpět, záminky by si našli stejně jako pár věrných a vlivných z dob normalizace.
Po volbách do krajských a místních zastupitelstev se snad situace zlepší, když vidím tu hejtmanskou sestavu, dělá se mi špatně. Myslím, že si i Bohouš oddychne, až se jich zbaví. Babiš by mu mohl píchnout.
24. 04. 2014 | 07:01

Lubri Kant napsal(a):

to šašek a jedno jestli z jihlavy a al jouda:
"Stačí, aby se v Karlových Varech servalo pár nějakých opilců s Rusy a ruská armáda může hned zakročovat :))))
23. 04. 2014 | 23:59
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Vidím to stejně.."
nezaznamenal jste prosím, takovou drobnůstku, že zakročující ruská armáda by se tak nějak musela přenést přse UA a slovensko? Jak by to tak asi udělali? Máte doma glóbus? Nebo aspoň mapu?
24. 04. 2014 | 07:18

vasja napsal(a):

Lubri Kant.
Tak to Rusové vemou z druhý strany :-)))
To neřešte.
24. 04. 2014 | 07:37

Pepa Řepa napsal(a):

Joudo opět pláčete-jako celá řada dalších -na špatném hrobě.

Ochranu svých občanů dělá každý. USA , Izrael, Francie v Maghribu i centrální Africe - Helmut dovezl z širé Rusy tisíce krajanů, kteří mají možná jen německé trenýrky, když táhl Dolfik okolo-svým způsobem i ČR v rámci svých možností s volyńskými.

Přirozeně že ne tím, že zabere půl Ukrajiny.
Použije své páky na cizím území. někdy to posvětí OSN, jindy ne.
Ta doktrina, že Rusko je tam, kde žije mužik s ruským pasem je strašlivá, připisuje se Brežněvovi, znalec by asi hledal kořeny v carském Rusku.
Historik jako Jakelin de Mailly by asi argumentoval proměnlivostí hranic.Jednou Litva, podruhé Velkopolsko.
Hranice Rasiji jsou jako améba.
Kam oko mužika dohlédne.

ČR má ale po téměř 1000 let hranice Českého království víceméně pevně dané.

Kde je tedy problém?
Abyste vytroubil zásah v zájmu svých občanů, musí mít Ivan ruský pas, ruské občanství.

A jsme u kořene.
Mít dva pasy, jeden český a jeden ruský či somálský etc...etc je věcí našeho státu i státu druhého.

Příklad:
Nemůžete mít-až na přesně dané výjimky pas český i americký.
Jednoho se ,musíte vzdát. Totéž u Izraelského.
Mimochodem, démonizováním Židů vždycky začínaly pogromy, ale to nechávám jiným.
Jasně, že když se třeba Rudi Koutek mající německé občanství vrátí ihned mu dají české, stejné to je i s pasem izraelský,

Problém je tedy u nás!!!!
Zda dva nebo jeden pas, jedno občanství.
Buď a nebo!
ČR umožńuje dva pasy.
Od 1.1.2014 dokonce prosadilo v tichosti "lickoprávní bratrstvo", odvolávající se na požadavek EU, že občanství získáte po pěti letech pobytu, zažádat můžete dokonce dříve, tuším po dvou.

Dříve se to řešilo tak, že si třeba Nguyen musel vzít l českou Mařenu,- částky byly okolo 7000Kč -a hbitě rozvedl.
Mařka si vzala dalšího.
Jenže soud to mohl zgajlovat a milého Nguyena vyhostit pro podvod.Rusové fiktivní sňatky ve velkém neprovozovali, nejsou to chudáci jako rákosníci nebo úkáčka.
Po 3 semestrech nemusíte dokonce skládat zkoušky.

Mohu Vás ujistit, že téměř všichni Rusové mají VŠ většinou ekonomku od bojovnice Dvořákové, která hřímala proti plzni, ač tam žádní nechodili.
Ale na VŠE je to v pohodě, u promoce se studenti diví, kolik s nimi studovalo Rusů, ač je 5 let neviděli.
Inu pod svícnem je tma a kšeft je kšeft.

Problém tedy není v Rusech, ani jeden z nich není komouš, od Čechů je rozeznáte jen akcentem. Jsou z bohatých rodin a jsou po celé Evropě, papá je sem dá i s maminou, protože se bojí únosu.Pokud se vrátí domů z Angle či ČR budou Rusko kultivovat.
Sankce jsou idiotské, utrácejí tady prachy, živí možná víc našinců než collonel Sanders.

Byli by blbí, kdyby dva pasy nevyužili.

Vy byste si nevzal k českému i americký pas?
Chleba to nežere na povinnou vojnu nemusíte.

Takže milý Joudo, Androide etc.....chybu nehledejte u druhých, možnost dvou pasů Putin nezavedl, hledejte ji u těch, kteří tady princip multi-kulti inženýrství zavedli.

Ono se to tiž netýká jen Rusů. ale všech.
Nemůžete jednomu dát, jinému ne.
Pozorujte tady, jak se lickoprávní bojovníci shrbí, najednou neslyší.

A pokud jde o naše nové kamarády z UA, nemůžete je od ledna ani vyhostit i když-někteří-organizují vyděračské a pasácké gangy, bystrý Zaorálek s Dientsbierem to prosadí.
Představte si, že jste soudce. a můžete odsoudit, ale ne po vypršení vyhostit.
A jsme zpátky u tenisu a mamlasů nahrávajících na smeč.

Hledat vždy chybu u těch druhých je právě pro mopslíky.
předhodíte tvář orwellovského zloducha-většinou žida- a už se sliní a štěká.

Teď už chybí k dokonalosti jen stejná věc jako u Hitlera.
Přijít s desinformací, že má Putin židovské předky, proto jim jde po krku.

Lidská fantazie i fantazie desinformačních mágů nemá hranic.
24. 04. 2014 | 07:39

hutný napsal(a):

Schwarzenberg by měl do 5.armády rodu Schwarzenbergů povolat záložníky z Marsu.
NATO mu vyfoukl před nosem Zeman.
Putin říká ,že povládne do roku 2033.To jsem opravdu zvědav,co se tady bude potom psát o Havlovi,Zemanovi,Zaorálkovi.
A to už máme za sebou celou řadu "pochval".
24. 04. 2014 | 07:41

born65 napsal(a):

Vandal (23:57):
OK. Mně stačí ke spokojenosti, že jste ve své obsáhlé promluvě musel volky nevolky uznat, že jste panu Chromému podsunul tvrzení, které prostě nenapsal.
Pro mě jsou v textu pana H. Ch. také diskutabilní pasáže, jako třeba v závěru o nasazení sil Eurocorps, čemuž by bylo záhodno se pokud možno vyhnout, a snad i další expresivní tvrzení.
Ovšem vaše obsese až posedlost hrůznými Američany - uchvatiteli všehomíra, to už se mi jeví jako diagnóza. Mám zkušenost, že ti největší slovní Emerikánobijci mají doma přeplněné regály DVD s hollywoodskými béčkovými slátaninami a hafo jiné americké techniky. Chci věřit, že vy k těmto trapákům nepatříte.
24. 04. 2014 | 07:57

Pepa Řepa napsal(a):

Lubri Kant
inu strašidlo Emílek Vladimírovič se přenese vzduchem
:-)!!!!
Myslím, že kladete naprosto nevhodné otázky.
Neučte mopslíky zeměpis a žábu létat.
je to marné.

inu naši soudzi na Ukrajině se jako jeden muž rozhodli, že obohatí rozpočet EU, nebu´dte, nepřející sobec, internacionální pomoci brigádě z Majdanu je třeba,s těmi pár miliony, kteří chtějí k Ivanovi zatočíme, říkal politruk,. pak nás obohatí kvota na pár set tisíc běženců ze Sahelu, demokratů od kosti a všude bude klid a mír a pravda a něha zavládne na Botičem i nad Londonistanem a Londongradem, protož všichni budeme vyznávat multišariát.
:-)
To je materiál, co?
24. 04. 2014 | 08:09

Pepa Řepa napsal(a):

Poslušně hlásím, že jeden mužik vykouknul z vody u ND.
Jdi!

Soudzi, nezastavujte se v Kyjevé nebo Doněcku, jděte dál, i za Ural
Do Mužikova.
Preventivně!
Co kdyby chtěl jít mužik i k Botiči.
Dál jen dál, doba žádá smělé činy.
Už tam máme asi 500 vojáků a tři Alky.
Přesun armád dokonán!

Na úkáčka není spoleh, pokud tank do Doněcka vůbec dojede, přeběhnou k Ivanovi.
Když si baronka se Zaorálkem vezmou blembák na hlavu celá Rus uteče před našimi strašidly.

Za EU, za baronku. Zaorálek.
24. 04. 2014 | 08:20

vasja napsal(a):

Pepa Řepa
Proč to děláte?
A komu timhle prospějete, co?

http://www.youtube.com/watch?v=g6EuIcQBH80
24. 04. 2014 | 08:38

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
1) Když Gorbačov rozpouštěl Varšavskou smlouvu,tak dostal od představitelů NATO slib,že se nebudou rozšiřovat na východ-
2) v.NATO jsou dnes země hraničící s RF,kde se každoročně pořádají vzpomínkové pochody veteránů jednotek SS!!!!!!.
To se "reslům"líbí ze všeho nejvíce.
23. 04. 2014 | 17:07
ad 1) toto jest nejaké ruské bájesloví na úrovni balad o čurilu plenkoviči. Žádná taková dohoda neexistuje. Na papíře je pouze jedna věc - že Rusko bude respektovat a chránit teritoriální integritu Ukrajiny. Budapeštská deklarace z roku 1994.
Hitler byl také vítán v Sudetech a také nemusel bombardovat Prahu.
ad 2) líbilo by se mi více kdyby byly zakázány oslavy jak esesáckých tak stalinistických vrahů. Jsou však země které povolují obojí.

Rusové mávající vlajkami SSSR a portréty se Stalinem jsou totálně zfašizovaní. Stalin zavraždil více Rusů než Hitler, jak úmyslně při čistkách, tak svou nebetyčnou ignorancí při vedení druhé světové války. Stalin se po celých 6 týdnů po nacistické invazi nemohl vzpamatovat z toho že jej "nacionálně socalistický soudruh Hitler" zradil a země byla v té době bez jakéhokoliv vedení.
24. 04. 2014 | 10:08

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Jáchyme,

zpravidla na podobné úvahy, které jiným podsouvají, proč něco dělají či nedělají, nereaguji. Nepovažuji to za smysluplné. Ale udělám výjimku.

Dovoluji si upozornit, že pan Chromý už v životě jistou odvahu, nezávislý postoj i ochotu nechat se za něj perzekuovat prokázal (dá se to v jeho případě i ověřit, stačí na to google, narozdíl třeba od lidí, kteří své výpady a osobně vedené útoky skrývají za anonymitu).

Neberte to prosím osobně, není to tak míněno. Není to míněno ani jako obrana pana Chromého, ani jako hodnocení názoru, který v tomto textu vyjádřil. Je to jen má subjektivní úvaha nad něčím, co bych pracovně nazval obecnou lidskou slušností.

Přeji zajímavou debatu.

Libor Stejskal
24. 04. 2014 | 10:29

sdružení zdravotních pojišťoven napsal(a):

Yosife
namočte si v umyvadle ručník, lehce vyždímejte, zakloňte v lenošce hlavu dozadu a ručník přiložte na čelo.
Po cirka půlhodině se vám uleví.

Nadále se prosím vyhýbejte čtení úvodníků a komentářů pánů Steigerwalda, Palaty a Kojzara a snažte se podle možnosti hledět do zeleně.
Naše zdravotnictví má málo peněz.
Jako kdyby nestačilo, co se stalo Renatě, Zaorálkovi a panu Chromému.
24. 04. 2014 | 10:37

resl napsal(a):

Někdo chce slabé Rusko a max. zničení komunistických myšlenek,
Jiný je miluje, touží po návratu bolševika.
A další ví, nebo tuší, kdo to rusové jsou, ale bojí se o své pohodlíčko a tak volá, nedrážděte je.
Historie i pohled na svět, dává za pravdu první skupině, kde se v západních demokraciích žije nepoměrně lépe, než v bývalých satelitech SSSR.
Ti, co touží po bolševikovi, nejsou většinou samostatní, mají rádi kolektiv, daná pravidla i když je omezují v životě a vzhlíží ke svému vůdci s nadějí, že problém vyřeší za ně. Myslím, že s nimi by se svět pohyboval vpřed jen pomalu, načež by následoval opět pád a vrácení se na stromy. Nesvoboda projevu nenese vynálezy, ani zlepšení života.
Ti třetí by si rozumněli s antibolševiky, ale úsilovně přemýšlejí a říkají si, mohlo by to být s mužikem v zádech ještě horší, nebudeme ho dráždit a necháme se občas i virtuálně profackovat, jen když bude klid.
Pokud mě zkušenost neklame, nikdy nebude mít klid člověk, který se nepostaví zlu, protože, ten kdo ho šikanuje, jen přitvrdí a začne si dovolovat ještě víc. V opačném případě se člověk podiví, jak je to snadné, jak se může uzurpátor lehce zhroutit.
24. 04. 2014 | 10:41

scallop napsal(a):

Pepa Repa

Ad dvoji pasy:

Kdyby to jen bylo tahle jednoduche! V Osetii se Putinovy ruske pasy hodily, na Krymu a v podnestri je nepotreboval. Obava se tedy, ze zakaz dvojich pasu nam bezpecnost nezajisti.

Sankce maji svuj duvod - nikoliv vratit Ukrajine Krym, ale hlavne odradit od dalsiho rozsireni velike maticky Rusi. Ona s Ruskem je zkusenost takova, ze kdyz mu nastavite druhou tvar, tak dostanete jeste vetsi facku nez na tu prvni.
24. 04. 2014 | 10:53

Wake Up! napsal(a):

Dobrý komentář pane Chromý. Politický cynizmus a hazardéřství Putina překračuje všechny meze. Budíček pro nás, EU a NATO.

Paradoxně ne té tragické frašce na Ukrajině je, že největším nepřítelem Rusů, jsou Rusové samotní. Pro mne je nepříjemným zjištěním, jak snadno se dají Rusové v čase informačního věku manipulovat primitivní fašizoidní propagandou střihu 30 let jak tehdy v Německu, jak jsou Rusové naivní a primitivní. Důsledky si budou nést sami, bohužel ale z toho vyplývají i náklady pro nás a Evropu....Putin nevědomě sází na strategii loose/loose pro všechny! Definitivně ztratil pud sebezáchovy?
24. 04. 2014 | 11:06

obecná lidská slušnost napsal(a):

10:29
Slyšeli jste slovo Pána.
Velikých zkrachovalých dolů.

PS. Pořád mi nedochází, jak si to mám spojit s dvacet let soustavně poslouchanými cancy o apolitičnosti a objektivitě státních úředníků.
Ale nešť.
Ono jistě nešlo o víc, než o každodenní připomínku, jak velmi si zde diskutující pod svými ze všech stran průhlednými nicky hoví.
Nic ale není jednodušší než anonymitu zrušit a zavést si do soukromých bytů OKD Fero Bongyaie a Dej2.
Svým způsobem to bude možná lepší.

Co píši, nepíši z čiré zlovolnosti, jsem si dobře vědom, že si každý editor externí přispěvatele musí nějak chránit, aby o ně nepřišel.
Problém je prostě v tom, že ve velkém kánonu sdělovadel se disentní hlasy nějak víc a víc ztrácejí a že od státního úředníka slova o nějakém mužikovi prostě nejsou přijatelná.
Pouze technická, nikoli námět k diskuzi.
24. 04. 2014 | 11:21

v poločase informačního věku napsal(a):

pude (stará ruská váhová jednotka, jako barel) sebezáchovy

Jednak se neříká hazardéŘství, i když by to bylo hezké.
Vyjádření "primitivní fašizoidní propagandou střihu 30 let jak tehdy v Německu" také sestává z češtině cizích slov, mysteriózních obratů a pochybné interpunkce (ta je mi blízká).
Nevím co kde máte loose/loose, jestli je to kůže na břichu, nenechávejte se prosím operovat v Plzni.
Abyste jako pan ministr vnitra nezažil nějaké moodyovské stavy.

Co se EU a NATO týče (musel byste přesně definovat koho myslíte tím "nás", jestli pana Ulčáka, Janouška a sebe, nebo ještě nějaké další černé vdovy), ty si právě ověřily, že plížením plažením se vpřed další černozem a základny nezískají. Jelikož je naše země součástí obou organizací, je to svým způsobem smutné.
Ale od začátku jsem říkal, že by postup neměli řídit lidé s vaší inteligencí a osobností pana von Rumpije.
Co tam, to tam, neplačte nad tím.
24. 04. 2014 | 11:47

antipolitik napsal(a):

Pane Stejskale. Velevážených blogerů tady už bylo. Pamatuji velevážené Íčko, Pavlíka Bému, Diag Urban tady ještě je a mnoho dalších velevážených blogerů (zlodejů a ohýbačů pravdy podle zadání). Káráte? Není to trochu kách? Nechte si to kárání domů pro děti laskavě.
24. 04. 2014 | 11:57

stejskal napsal(a):

Nekárám, pane antipolitiku. Ani jsem nikde nepsal nic o velevážených blogerech. Ale to není důležité.

Hezký den i Vám.

Libor Stejskal
24. 04. 2014 | 12:00

antipolitik napsal(a):

No tak vážených. Chytat za slovíčko je taky trochu mimo.
24. 04. 2014 | 12:03

stejskal napsal(a):

Ani o vážených. l.s
24. 04. 2014 | 12:07

Antroid napsal(a):

Pepa Řepa

Zdar,
Yosif tu odvádí sysifovskou práci, jeho posty jsou povětšinou zajímavé a mají hlavu a patu. Nejde o politické dada, které obvykle čítávám od vás a pro které jste oblíben i u levičáků :-)
24. 04. 2014 | 12:07

částečně sám i balvanem napsal(a):

sisyfovská je to správné slovo.
že mě to samotného hned nenapadlo.
samozřejmě že pro nás, dadaisty je to pohled k popukání.
24. 04. 2014 | 12:57

Antroid napsal(a):

částečně sám i balvanem

díky a omluva Sisyfovi za změkčení.
24. 04. 2014 | 13:06

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Yosifovská práce, díte ?
Ano, souhlasím. I s tou hlavou a patou - že tedy jsou Yosifovy příspěvky o jeho hlavě a jeho šéfů patě.
Nevděčné povolání - tolik textů a téměř žádné reakce na ně. Takový balvan je možné nazvat bludným.
24. 04. 2014 | 13:32

Pepa Řepa napsal(a):

Duchamp byl stejně Rusák.
Da da!
24. 04. 2014 | 13:50

Jáchym napsal(a):

YoSisifos K ?

Yó, Yosisifos je je kategorie sama pro sebe!

Yeho přispěvky jsou něco jako proslulé uzenky Kolíka Aťsepicnu z Úžasné Zeměplochy.

Ani já tu a tam neodolám a bezmála každý padesátý si přečtu!

Zvyšuje to imunitu a odolnost zažívacího traktu, zrychluje peristaltiku.
Jako prostředek proti úporné zácpě doporučuje dvanáct lékařů z deseti !
*******************************
(Blbé je, že v těch hromadách je zřejmě tu a tam zamíchána i podstatná myšlenka.
A pro člověka nevybaveného božskou trpělivostí, kanistrem Sava a gumovými rukavicemi tam, zakompostována, navždy zůstane.)
24. 04. 2014 | 14:04

curs napsal(a):

To se nám chartista pěkně vybarvil. Budeme ho omlouvat, podobně jako když se komunističtí vrahové oháněli svými zásluhami z boje proti fašismu? Někteří lidé, pardon, spíš žurnalisté, toho zjevně schopni jsou. Pan Chromý samozřejmě má právo tleskat násilníkům s železnými tyčemi, když kdysi podepsal Chartu, má nárok tleskat tankistům, kteří by - nebýt Ruska - " demokraticky" převálcovali protesty odpůrců současné nikým nezvolené vlády. Naši žurnalisté mohou tleskat, když jednou platí lidská práva nad státní suverenitu například v Kosovu, jindy, například na Krymu, nedotknutelná suverenita, jak se to zrovna hodí. My nežurnalisté vidíme, co to je za podlé žvanění.
24. 04. 2014 | 14:17

Jáchym napsal(a):

Pepa Řepa 13:50 :

Duchamp?
Nechampu Vás.

Podvratnému ruskému dadaismu postavíme planoucí euroatlantickou zeď z ideově ryzího nonoismu !
24. 04. 2014 | 14:25

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

(Blbé je, že v těch hromadách je zřejmě tu a tam zamíchána i podstatná myšlenka.
A pro člověka nevybaveného božskou trpělivostí, kanistrem Sava a gumovými rukavicemi tam, zakompostována, navždy zůstane.)
---------------------
Obávám se, že ne pouze pro člověka, ale pro převážnou část lidstva.
Nicméně populární to on je, to se mu nedá upřít. Vždy když se o někom často píše, stává se dříve či později populárním.
Třeba jednou vyhraje cenu Thalie - " Za největší nečtenost - v poměru k množství napsaného textu ".
Má ale zdatného konkurenta - kandidáta do EP Johna. Zde ale jde jen o přechodný jev, po neúspěšných volbách bude dalších několik let zdejší prostor opět johnoprostý. Odhaduji to tak na 3 roky - do příštích českých parlamentních voleb .
24. 04. 2014 | 14:27

Pepa Řepa napsal(a):

Yoyo sisyfa obdivuji.

jak on se dokáže vypořádat s tím, že během krátké doby je jeden demonstrant s puškou bojovník za demokracii a jiný terorista,
Jeden prezident posílající pořádkové složky má jít do Haagu a jiný když pošle dokonce armádu je mírotvorce.
Nad tím lítají helikoptéry a Súčka a hrdinná ukrajinská army udělala výpad na nějaké zoufalce jako partizáni a hbitě se stáhla.

A to nemluvím o legitimitě voleb a zvláště husarském kousku, ´kdy byl během hodiny rozpuštěn nerozpustitelný Nejvyšší soud.
Navíc jsou jeho představy o BV dost knižní.

Ale žonglování je třeba ocenit.
Mně to tady někdy připadá jako Varieté u Nováků.
Pudlové hopsají žonglér zažongluje s vejci, pak přijedou Alexandrovci, kde takovou zábavu máte?
24. 04. 2014 | 14:36

Jáchym napsal(a):

Libor Stejskal
24. 04. 2014 | 10:29
**************************************
Pane Stejskale,
dík za reakci.
Pochopitelně si uvědomuji i tento jeden - Vámi zdůrazněný - aspekt asymetrického vztahu mezi tímto konkrétním blogerem a anonymním diskutérem.

Přišly mi na mysl zatím čtyři linie, po kterých by bylo možné vést odpověď.
Dvou se částečně dotkli i diskutující,kteří reagovali na Vaši (nesporně legitimní a věcnou) poznámku.

Nejspíš se k ní ještě někdy vrátím.
24. 04. 2014 | 14:51

Radek napsal(a):

Pro Yosif K.
Vážený Yosife.Tady v té diskuzi Vám nejsou Vaše znalosti vůbec NIC platné.Jste absolutně v pozici toho,kdo "hází perly sviním".Prostě se smiřte s tím,že pár desítek lidí(na štěstí) má absolutní ztrátu paměti po pouhých 25 letech.Je jasné,že v zemi,kde mohou veřejně vystupovat tvorové jako Semelová a spol.,je morálka někde v koutečku.A opět se vzpomíná na ty časy,když se vesele kradlo na chaty aj. "poctivé" akce.Vždyť to byla ta krásná doba.Všichni měli práci,chleba stál 4.20 Kčs.V Milovicích se pila vodka.Za Chebem se ozýval štěkot vlčáků.A jak máme dneska sakra bez toho všeho žít ???
24. 04. 2014 | 14:57

honolulu napsal(a):

resl me velmi dobre vystihl (10:41)
Volam NEDRAZDETE JE ! Nejen pro svuj klid a pohodlicko, ale hlavne pro mir ve svete. Pamatuji si moc dobre na valku v Angole a Mozambique a tato nova valka by byla daleko horsi.
Vsichni ti, kteri je drazdi nici mir a przni prirozeny vyvoj sveta.

Take nerozumim proc ti, co je drazdi si mysli, ze by prezili pristi valku ? Valka nevypada tak, jak ji vidite v hloupych filmech z Hollywoodu. Valka je indeferentni a lide padaji jako muchy v unoru.
24. 04. 2014 | 15:12

skeptický napsal(a):

Tady někdo nadhodil zajímavou spikleneckou teorii o Vladimíru Vladimíroviči.
Celkem to koreluje se známým výrokem Vladimíra Iljiče o inteligentním Rusovi.

Chtělo by to výzkum.

1)Jak se Rus vůbec dostal k KGB.
2) Kdo ho dosadil do úřadu.
3) Kde získal quasislovanský profil,ideální mimikri.
3) Původ rodičů.
4) Původ manželky.Proč manželka ztloustla tak,že se musel dát rozvést.
5)Původ parťáka.
6)Proč parťák vypadá jako Nigel Farage.
7)Proč je Gorbyho manželka podobná jedné naší první dámě.
8)Proč se s parťákem křižují odspodu nahoru jako Satanisti?
9.Proč taky nenosí krátké kalhoty jako lepší lidi?(Potkal jsem jednou Angličana,co za války nemohl nosit bermudy).
10)Proč se nechce dát vylákat na Ukrajinu,když jsou to jedna iluminátská banda?
10) Nejsou to nakonec všechno ufouni,z nebe spadlí andělé,,jak psal Dényken?
11) U nás křesťanských sionistů ho v evidenci nevedem.
12)Jestli se chtěl udělat pro sebe,je to zrada na mravenčí práci generací.
24. 04. 2014 | 15:21

honolulu napsal(a):

Panove,
Hillary Clinton, navadela 2300 studentu, aby volili takove lidi za svoje vudce, kteri udelaji s Ruskem kompromis. ... Ona sice nadava Putinovi, ale pomalu obraci.
Chce tichy ustup z pozic velkohubych valecnych stvacu.

Ona chce Ukrajinu vypustit ze sfery zajmu USA a tim samozrejme umlcet i jeceni v EU.
Hillary bude pravdepodobne kandidovat na presidentku a druhy protikandidat bude JEB BUSH... Pro me to znamana, ze se budu citit vyjebany 4 roky, protoze on je 3 Bush, ze stejne rodiny, ktera zde skoro vladla...

Jeste mala poznamka o Hillary.

Kdyz jeji manzel president, byl kdysi vysetrovan pro svuj sexualni zivot, tak mu republikani nadavali do nemoralnich nemravu, ktereho si pani Clintonova nezaslousi pro svoji pocestnost....

On stratil sebeovladani a zacal se branit tim : " ze ona mela vice milenek nez on" !

To on rekl ! Take nase TV Clintona a jeho sexualni loveni hajila tim, ze se narodil s pokrivenym pohlavnim udem a proto tak jedna. Tenkrat TV s necim nezustala pozadu za casopisem HUSTLER, coz je pornografie.
24. 04. 2014 | 15:44

stejskal napsal(a):

Pane Jáchyme,

nejde vůbec o asymetrický vztah mezi jakýmkoliv blogerem a debatujícím. Tedy z mého pohledu ne.

Jde o to, co všechno jsme schopni v debatě použít ad hominem jen proto, že se nám nelíbí něčí názor. A je úplně jedno, kdo je objektem a kdo autorem (dokonce ani anonymita není až tak důležitá, jen to celé dokresluje).

Promiňte, nechal jsem se strhnout. Samozřejmě jsou zde co chvíli daleko ostřejší podobně vedené, dle mého podpásové výpady. Jsou zde lidé, kteří nepíší prakticky nic jiného, ať už je autorem blogu kdokoliv. A samozřejmě to dělají i samotní blogeři. To, že jsem reagoval zrovna na Vás, je spíš shoda náhod. Za prvé jste mne přímo oslovil, za druhé jsme si spolu párkrát dle mého docela rozumně povídali a za třetí... no, nejsem robot, prostě jsem jednal z náhlého popudu, protože mne to napadlo.

Pana Chromého jsem viděl jednou v životě. Nemám důvod se jej nijak zastávat, stejně jako ho nemám v případě drtivé většiny zdejších autorů (a u těch, které znám více, si dávám pozor, abych se do toho vůbec nezapojoval). Jediný důvod je ten, který jsem uvedl v předchozím příspěvku (podsouvat někomu, kdo se prokazatelně dokázal v životě chovat statečně, lokajství, je dle mého hodně nefér).

Libor Stejskal
24. 04. 2014 | 15:52

Jáchym napsal(a):

Skeptický 15:21

Tomu řikám strukturovaný příspěvek !
Co řádek, to struk! A jak to túrujete!

Yosisyfos PerlorodKa je co do informační hustoty (Myšlenky / řádek ) absolutně bez šance na medailové umístění!

(Můžu si to zkopírovat? Abych zase nenarazil?)
24. 04. 2014 | 15:53

honolulu napsal(a):

Skepticky,
jeho detstvi v cinzaku v Leningrade je vseobecne znamo. Jeho vyvoj a studia take. Jeho prace v KGB v Drazdanech take.... To vse je dopodrobna popsano na computru.
Jeho meteorovy vzestup v Rusku zacal za Jelcina, kteremu hodne pomohl a Jelcin ho dosadil na pozici ve ktere je dnes, a kterou stale utuzuje....

To, ze se neboji a stale upevnuje svoji pozici vsak otevira moznost "spoluprace" s UFOuny z Plejad... V tom pripade by se Vasi kamosi pane Skepticky meli okamzite vzdat a vyvesit bile prapory.

A Nigel Farage vam da jednou takovou nakladacku, ze zastini Putina...Zlepsi-li se mu zdravi.
24. 04. 2014 | 16:04

lulu, vy už nemáte šanci, ron paul je napsal(a):

už moc starej
Milenci Hillary to neměli jednoduché. Vince Fostera donutila spálit 73 lidí ve Waco, chudák se pak zasebevraždil.
A proč dala zabít Chrise Stevense se také neví. Konzulát a v bezpečném domě umístění agenti CIA volali o pomoc asi 3 hodiny, nikdo jim neodpověděl.
Američani měli v té době údajně ve vzduchu nad Libyí gunship C-130, který je s to si s jakýmkoli srocením "demonstrantů" hravě poradit.
O Billovi jsme si také mysleli, že s Alem Gorem všude zavede internet a ne, že bude bombardovat Bosnu (kde je dnes zdá se dědičný emirát) a Bělehrad.
Babu bych nejradši viděl na Elmwood cemetery.
24. 04. 2014 | 16:06

Rasputin napsal(a):

to Radek:

"V Milovicích se pila vodka.Za Chebem se ozýval štěkot vlčáků.A jak máme dneska sakra bez toho všeho žít ??? "
------------------------------
V Erlangenu za sociku bývala US vojenská základna. Čačtí američtí bojs byli u svých západoněmecký hostitelů v obdobné neoblibě, jako ukrajinští sověti v Milovicích. Na milost je Němci vzali pouze krátkodobě, pokud bylo potřeba nějakej fet, v tom byla naši dnešní severoatlantičtí souručenci machří, to zase jo.
24. 04. 2014 | 16:20

Kleofáš napsal(a):

to Stejskal:
"...podsouvat někomu, kdo se prokazatelně dokázal v životě chovat statečně, lokajství, je dle mého hodně nefér)."


Pane Stejskale,

odpustťe vmísení do diskuse,ale jestliže někdo slouží jako lokaj, píše jako lokaj, tak to s největší pravděpodobností bude lokaj. Ostatně statečnost, jakož i jiné kvality musíte v životě prokazovat opakovaně, neplatí "jednou a dost". Pan Chromý zplodil nenávistnou primitivní agitku, která je zcela v duchu oficiální propagandičky. Už jen na okraj, Vy jste tu tak citliví na rasovou problematiku, že nazvat Roma cikánem už zavání trestním stíháním. Že Vám nevadí, že pan Chromý zde tak, či onak uráží cítění přibližně 100 milionů Rusů, z nichž nějaký ten milionek žije v Evropě a patří mezi občany EU. Vám ten jeho elaborát nepřipomíná Kojzara?
24. 04. 2014 | 16:29

honolulu napsal(a):

Popis sebevrazdy Vince Forstera byl smazan...
Ale je o tom hodne publikaci na internetu pro ty, ktere to zajima..
24. 04. 2014 | 17:00

Radek napsal(a):

(rasputin) Ne ,že bych stál o diskuzi s vámi,ALE..
Nemám rád lidi,kteří LŽOU.Mám rodinu v Augsburgu.Po Američanech zůstalo městu perfektně udržované sídliště.Loučení s nimi proběhlo dost v nefalšovaných slzách.Pár set lidí přišlo o práci.Žádní kupci fetu,ale pekaři,řezníci,servisní řemesla aj.Američané tam dlouhé roky patřili k běžnému životu.Teď je tam pouhý zbytek obsluhy radarové základny.Možná se někdo diví,jak to vím ? No oni tam s tím nedělají tajnosti.Jsou to obyčejní lidé,ve volnu chodí po městě v civilu.Jsou umytí a vonící,skoro jako rusové v Milovicích,Libavé nebo v Děčíně.Nevím,jak se žilo v Erlangenu.V Augsburgu se žilo s Američany velmi dobře.A neříkal mi to jediný člověk,je jich opravdu dost.
24. 04. 2014 | 17:08

skeptický napsal(a):

Hon.O'Lulu

Toho Forstra znám,zakládal domovy pro zlobivé děti,a zbohatl na tom.Měl bratra Jonatána,co zase sázel jablkoně,třetí brácha Starbucks zase prodával kafe. Přispívá nám ale jen ten poslední,proto ještě žije Nedá se s tím sice odlakovat nábytek jako u Mekáče,ale je to dost silný.
Mně se moc líbí,jak Voloďa v jednom filmu říká miláškové moji.
24. 04. 2014 | 17:16

skeptický napsal(a):

Hon.O'Lulu

Toho Forstra znám,zakládal domovy pro zlobivé děti,a zbohatl na tom.Měl bratra Jonatána,co zase sázel jablkoně,třetí brácha Starbucks zase prodával kafe. Přispívá nám ale jen ten poslední,proto ještě žije Nedá se s tím sice odlakovat nábytek jako u Mekáče,ale je to dost silný.
Mně se moc líbí,jak Voloďa v jednom filmu říká miláškové moji.
24. 04. 2014 | 17:17

honolulu napsal(a):

Radek ma pravdu, Americane jsou kamaradsti a maji smysl pro poradek a cestnost.
Jsou konzervativni a chodi pravidelne do kostela. Maji radi zvirata a rozmazluji je. Vcera jsem jel nakupovat a silnice byla zatarasena nekolika
auty, protoze se po ni plouzila zelva...
Jsou patrioticti a ve vetsine nemaji radi politiky. Jsou jini nez je v Evrope vidite, podle politiky na kterou nemaji vliv.
80 % z nich nikam necestuje, ale kazdy z nich se musi ale stehovat 8x za zivot. Ja uz asi 12x.
24. 04. 2014 | 17:20

honolulu napsal(a):

Skepticky, s Vami je velka sranda, ale ja jsem kazdou chvili smazan a nektere informace jsou sabotovany. Nekdo si nepreje, aby tyto informace pronikly mezi kontrolovane, precedene informace v Cesku....
Jedina vec, jak to vyhrat je zacit s hovorovou anglictinou a pres internet se dovite vsechno...Lidi ucte se anglicky, otevre se vam bohaty svet... Jelikoz to zde nikam nevede, tak jdu radej k vode.
Nashle. panove.
24. 04. 2014 | 17:30

skeptický napsal(a):

Honolulu

So,that's your secret. I'll be intercoursed. Why did'nt I think of it?

Well. Maybe you can tell me : Why is it that I am still broke, sonny boy?
One can be bilingually stupid ,and still be poor.

Keep going. You are the lightbearer of the Aquarian Age.

Your recepy reminds me of this Philipino woman sucking on a wiener,asking: Is this really how you become an American citizen ?
24. 04. 2014 | 17:55

Jáchym napsal(a):

Libor Stejskal:

(Tohle jsem Vám napsal, ale nějak se to neodeslalo:)

Ale Vaši poslední připomínku fakt beru - bez sarkazmu, bez ironie...
Dobře, až budu mít dnes či zítra hodinku volnou, pokusím se reagovat podrobněji.
Píšu ostudně pomalu.

(Koukám, že mi částečně mezitím vyfouk' některé argumenty například Kleofáš; třeba mi ještě někdo další ušetří práci s korpusem a na mne pak zbudou jen ty třešničky na dortu. ;-)

/..Šmarjá! Třešničky! ...Teď přilítne Šroub a hodí mi na krk Semelovou! /
24. 04. 2014 | 18:03

skeptický napsal(a):

P.S.

Je tam jeden překlek,pardon.
24. 04. 2014 | 18:07

Pepa Řepa napsal(a):

Strécu z honolulu
Když dada tak dada
nabídněte kandidátům předvolební písně

Ó Hillary, ó Hillary
kde jsou mé dolary

a Jeb tvoju familiu.....
24. 04. 2014 | 18:12

Jáchym napsal(a):

CHAT Začala válka? Odpovídal zpravodaj z Ukrajiny

aktualizováno dnes 17:02
(Přečtěte si bezprostřední odpovědi na dotazy čtenářů.)

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/chat-ptejte-se-z-ukrajiny/r~7f630b80cba911e3a1ef002590604f2e/
********************************************************************************
Šéf URNA: Ukrajina? Hůře čitelná než Afghánistán
23. 4. 17:00

http://zpravy.aktualne.cz/domaci/sef-urna-ukrajina-hure-citelna-nez-afghanistan/r~23760366ca2511e3b2520025900fea04/
*************************************************************************************
Vcelku zajímavé, na české (!) novinářské poměry nadstandardní snaha o objektivitu.

Všimněte si, prosím, reakce na otázku čtenáře k Tymošenkové
- naší přítelkyni nejvěrnější

(a jejího - z nahrávky uniklého - úmyslu demokraticky vystřílet těch pár miliónů nedemokratů).

Myslím, že ani Pravý sektor není co do šíření Demokracie tak ambiciózní.
Nicméně co naděláme: Je to zkuvycerka, ale je to naše zkuvycerka, jak říkají Američani.

Přece nezahodí těch pět miliard doláčů, co zatím do šíření Demokracie na Ukrajině podle vlastních slov vrazili.
24. 04. 2014 | 19:47

Radek napsal(a):

Josif Beta vulgaris rapacea.
A co takhle přímo na vás,job tvoju mať ??
24. 04. 2014 | 19:52

Zkopírováno (skoro) bez komentáře napsal(a):

"Hlavní -- a zatím první hmatatelný – důkaz ruské vojenské přítomnosti na východě Ukrajiny žádným důkazem ve skutečnosti není, napětí na východě Ukrajiny ale dále roste a do oblasti své sídlo přesouvá i Pravý sektor

(...)Měl to být zatím nejpádnější důkaz o ruské vojenské „agresi“ na Ukrajinu, ale po vlně pochybovačných spekulací a protiargumentů se tzv. „balíčku fotografií“ zříká i New York Times, jemuž je předala Obamova administrativa.
Zatímco před třemi dny snímky údajných ruských vojáků na Ukrajině otiskl na titulní straně, nyní na straně 9 zveřejnil text, v němž autoři článku původního přiznávají: „Sbírka fotografií, které podle Ukrajiny ukazují přítomnost ruských jednotek na východě země a kterou Spojené státy citovaly jako důkaz ruského zasahování, se stala předmětem šetření.“
(následuje popis způsobu zmanipulování a svědectví fotografa)
(....) "K uklidnění napětí na východě pak nepřispěje ani to, že se „blíž událostem“ rozhodl přesunout také štáb neonacistického Pravého sektoru. Jeho novým operačním střediskem bude Dněpropetrovsk, oznámil vůdce Pravého sektoru Dmytro Jaroš. Na jeho ozbrojence se jinak rovněž vztahuje ženevské ujednání o odzbrojení všech ilegálních skupin, nicméně Jaroš zdůraznil, že „koordinuje všechny akce s vedením Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny, ministerstvem vnitra a tajné služby“.

"Sám miliardář Kolomojský, který minulý týden proslul jako „lovec Moskalů“, si nedávno zřídil vlastní ozbrojenou miniarmádu, kterou nazval Brigáda Dněpr a do níž najal „místní ukrajinské patrioty“. Podobnou vlastní „armádu“ k „boji za uchování územní celistvosti a svrchovanosti“ Ukrajiny si zřídilo také vedení Ivano-Frankivské oblasti.

Dosazování všemocných oligarchů do čela jednotlivých regionů se tak Kyjevu ve finále nemusí vyplatit, neboť nelze vyloučit ani to, že se Ukrajina může proměnit v evropský Libanon z časů občanské války,
kdy bude mít každý magnát či politická strana k ruce také vlastní ozbrojené křídlo. Z hlediska postupu ke zklidnění situace je to zcela kontraproduktivní"
24. 04. 2014 | 20:11

Reveil napsal(a):

Vaše agitka je v první řadě komická - taková "z demokratické čítanky". Současně ale je pobuřující, jak se stále stavíte na podstavec údajné "mravnosti", ohříváte kvůli tomu nechutný vývar z příslušnosti k "Chartě", jednomu z nejnevěrohodnějších uskupení moderní české historie. Kdykoliv vidím nějaký váš blog, kladu si otázku, v jakém jazyku jste to básnil, že vám v Amsterdamu (!?) dalí cenu za poezii? Jste zvyklý žít už naplno z politicky podložených požitků a výhod...
24. 04. 2014 | 21:27

stejskal napsal(a):

Pane Jáchyme, nechci Vás tlačit k žádné odpovědi. Popravdě řečeno si nemyslím, že bychom se někam dál posunuli.

Pokud máte podobně jako pan Kleofáš pocit, že "pan Chromý zde tak, či onak uráží cítění přibližně 100 milionů Rusů" či si dokonce dovolil mít názor, který je z poněkud nepochopitelných důvodů označen jako oficiální (netušil jsem, že názory se dělí na oficiální tedy agitky a neoficiální, tedy zřejmě ty správné), pak je to prostě mimo mé chápání. Já jsem naopak přesvědčen, že celá řada Rusů s autorem bude souhlasit. Sám jich pár znám. A že člověk nemusí být za každou cenu v opozici vůči všemu, co považuje za oficiální. Zejména když má docela slušné znalosti a jistě nezanedbatelné životní zkušenosti.

Člověk samozřejmě nemá statečnost propachtovánu jednou pro vždy. I druhdy statečný člověk se může zlomit. A naopak i zdánlivý zbabělec může vykonat něco, co je velmi lidské či dokonce hrdinské. Jediné, co jsem k tomu chtěl říct, bylo, že autor (a je jedno že tento konkrétní) byl obviněn z lokajství jen proto, že si dovolil mít názor jiný než někteří zde. Když toto běžně používají zdejší debatéři neustále napadající každého kolem, nepřekvapuje mne to. Když toto vystřelí někdo, kdo to zase tak řasto nedělá (a ještě tuto "informaci" adresuje mně), překvapí mne to.

S názorem lze nesouhlasit, polemizovat, oponovat ho. To je zcela legitimní. Ale podsouvat někomu ničím nepodložené podlé úmysly a psát o nich jako o dané věci je podle mne nefér. To, že dotyčný už za svůj názor byl politicky perzekuován (odsouzen do kriminálu), protože si za ním stál a byl ochoten nést následky, to jen umocňuje.

Libor Stejskal

P.S. A opravdu nejde o konkrétního blogera, ale o to, jak se k sobě v této zemi chováme. Ale nevím, jestli se mi můj postoj daří srozumitelně vysvětlit.
24. 04. 2014 | 21:32

Gru napsal(a):

Milý pane editore blogů,
oblažila mě vaše věta
"To, že dotyčný už za svůj názor byl politicky perzekuován (odsouzen do kriminálu), protože si za ním stál a byl ochoten nést následky, to jen umocňuje"

neboť mi připomněla známý výrok ze známé knihy o tom, jak panuje svoboda, protože, ačkoliv za první republiky byli lidé zavíráni za to, že provolávali slávu SSSR, nyní provoláváme slávu SSSR často celé hodiny, a nikdo nás za to netrestá...

Pokud jde o pana Chromého, i ve mně jeho blogy vyvolávají pocit, že své výroky nezveřejňuje ani tak vlivem svého přesvědčení, nýbrž proto, že jsou oficiální. Pochopitelně pan Chromý, který kdysi narazil, snad díky principiálnosti, snad díky nešikovnosti, dodatečně vydávané za ctnost, už chce zbytek života strávit v souladu s momentální oficialitou, ba dokonce, jak vyplývá z jeho profilu, z ní má profit.
Samozřejmě, že oficiální názory existují, jejich existence není žádný konstrukt. Oficiální názory mají tu vlastnost, že jejich časté omílání navozuje představu čehosi podezřelého. Bez ohledu na faktickou hodnotu a na to, jde-li o oficiálnost demokratickou či jinak označovanou. Takové reakce by měl, jakožto profesionální (nebo dodatečně profesionalizovaný) dizident předpokládat a riskovat, chce-li publikovat oficiální legendu jakožto svůj osobní názor.
24. 04. 2014 | 22:40

honolulu napsal(a):

POCHVALTE ME ! !
Uz jsem na to prisel ! Putin ma tajnou zbran ! Valka se odklada na neurcito !
Protoze jsem mazan a trestan za otevrenost a zdilnost, tak si vycuchejte zdroje a o co kraci sami...

Pepo Repo,
uz jsem slozil pochodovou predvolebni pisen :
"Hillary, Oh Hillary, uz vim proc, a co to znaci,
ze moje Dollary jsou k placi a kdyz je tezce vydelam, tak je rychle pro JEB a JEB
a projebam...
Uz i café je stale dale drazsi a budoucnost me denne strasi, oh Hillary, oh Hillary .

Sexualni odstavce zaspivam az pojede censor na dovolenou.

Jmena tech, kteri chteji valku a konfrontaci s Ruskem napisi Nigelovi Farage, protoze nynejsi politici v Evrope jsou trpaslici. Jmena jsem uz take zjistil.
25. 04. 2014 | 00:39

skeptický napsal(a):

Měli bychom se poučit od Němců.Prohráli,protože nebyli dost tvrdí.Tentokrát za každého zabitého fašistu ne deset,ale rovnou sto sovětů.
25. 04. 2014 | 03:38

honolulu napsal(a):

Skepticky, (03:38)
proc nespite, v Cesku je noc... To Vas trapi svedomi, za nejake uchylky v projevech a mysleni, ze ano ? (Filipinka cumla parek.)

Tak predne ! Radovy sovetsti vojaci, byli otroci a jejich GENOVY kod je pouze 6 stupnu odlisny od genoveho kodu Nemcu.
Duvod je v tom, ze prarodice Germanu a Slovanu jsou Aryjci. Zatim co ti, kteri Slovanum vladli a zabijeli je ve velkem v jejich vlastni zemi, maji geneticky kod tak odlisny, ze se o tom nesmi ani psat....
Gratuluji vam k anglictine - tak ctete a ctete. Ten prusvih na Ukrajine protrhnul tuny zakazanych informaci a ja jsem prisel k zaveru, ze muj nazor na svet byl zkresleny.

Filipinka cumla parek ? Vy jste proutnik nebezpecny !
25. 04. 2014 | 05:38

honolulu napsal(a):

A zde bystrozraky Honolulu provolava - AT ZIJE velky statnik VACLAV KLAUS !

Podivejte se vy opozdeni Hurvinci izolovani od sveta, svoji tezkopadnosti v mysleni,
jak se Klaus branil v roce 2009, aby jste nebyli KOLONIE bez schopnmosti rozhodovat sami o sobe.

Vsimnete si jaci jsou tam sprostaci v tom EU, a jak se k nemu chovali !... Hmmm ?

Jedine kvuli cenzoru Stejskalovi nemohu pouzit spravnou spisovnou cestinu ze Smichova, kterou bych ty ....cenzurovano....ohodnotil a tituloval.

Zde je video v cestine :
- Vaclav Klaus stands up for Freedom... na YouTube, europart.
Mel pravdu na 100 %....
Pane presidente az potkate Putina reknete mu, ze Thomas Loren Friedman z New York Times a Martin Wolf (Bildeberg) z Financial Times tlaci Ameriku do valky a my valku NECHCEME ! (Je to na internete.)
25. 04. 2014 | 06:19

honolulu napsal(a):

At zije budouci Prime Minister of United Kingdom NIGEL FARAGE - vudce strany UKIP, zachrance civilizovane Evropy.
At jdou do rite, vsichni privilegovani a "vyvoleni" UFOni ! Jejich destruktivni schema bylo odhaleno...Ano, jsou to Reptaliani Aliens z nepratelske konstelace.
Bratri v Kristu do zbrane !
25. 04. 2014 | 06:36

antipolitik napsal(a):

Pane Stejskale, tenhle bloger je placen z našich daní. A za naše prašule tady předvádí pouhou ideologickou řezničinu. Nic víc. Mě je fuk jestli má Chromej nějaký zásluhy z minula, ty má v týhle demokracii kdejakej trouba, kterej se ochomýtnul kolem chátry 77, a dokońce i vrazi Mašíni. Tenhle blog je fakt jenom ofic. ideologický blábol a nevidím důvod aby se ho zastával proti zdejším přispěvovatelům cenzor. To je celý pane Stejskale. Tyhle ofic. názory jsou na zdejších blogech jak přes kopírák. Evidentně maj tito propagandističtí hošani jen jeden zdroj a scénář, podle kterýho maj psát. Anexe Krymu? Co to je za blábol? O anexi nemluví ani Američani ani EU, jen naši poskoci to nesmyslné slovo opakují aby se zalíbili. Jeden rádoby novinář to plácne a ostaní to už jen papouškují. A těch kravin je v blogu daleko víc. Minimálně by moh bloger vědět co je to anexe!! To je násilné zabrání a ne poklidné referendum. A o násilí na Krymu nemůže být řeč.
25. 04. 2014 | 07:16

Kleofáš napsal(a):

to blogmaster:

díky, že jste odpověděl, i když ne na to, co jsem se ptal:).

Píšete: ..."To, že dotyčný už za svůj názor byl politicky perzekuován (odsouzen do kriminálu), protože si za ním stál a byl ochoten nést následky, to jen umocňuje"
-------------------------------------------------------------
to jsou lidé z Dělnické strany a Dělnické stany sociální spravedlinosti také - také jsou odsuzování do kriminálu ( počítám že podmínečně) a také jsou perzekuování a ostouzení v tisku .- a třeba í na Aktuálně?) za svůj názor. Ostatně DSS prý je s Pravým sektorem- tedy s fašisty z Ukrajinské nelegitimní pučistické vlády jedna ruka. Tak nevím, pan Stejskale, dostane tady pan Vandas blog? Je to stejný geroj jako pan Chromý, nebo ne?. A možná, že bude na Putina plivat dalko intenzivněji a lépe, než Heřman Chromý, to by se mohlo líbit..............
25. 04. 2014 | 08:33

patriot napsal(a):

Radek:

„Prostě se smiřte s tím,že pár desítek lidí(na štěstí) má absolutní ztrátu paměti…“

Pár desítek? Za komunismu bylo lépe, myslí si více než polovina Čechů.
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/za-komunismu-bylo-lepe-mysli-si-vice-nez-polovina-cechu_259882.html#.U1oCD1V_tjE

Přání není realita, hlupáčku.
(Píše se „naštěstí“, dohromady.)
25. 04. 2014 | 08:46

Radek. napsal(a):

Vnimanie,vnimanie.
patriot se už vyspal z koco-viny.To abych vám udělal radost,že se to tak nepíše.Hlavně vzpomínají na ty minulé časy lidé,se kterými se denně setkávám.Sjezdil jsem po roce 89 zatím 40 zemí.Doufám,že mi zdraví dovolí ještě pokračovat.V okruhu svých známých neznám nikoho,kdo by měl auto pod půl mega.Všichni pravidelně na dovolené u vody (ne v Croatii).Zařízené domy nebo byty.A pozor,nejedná se o žádné vyžírky ve státní službě.Tam excelují převážně děti komančů a kolaborantů.Takže bych OPRAVDU rád potkal tu více než POLOVINU těch nostalgiků.Možná se průzkum konal v uličce Politických vězňů ? Nebo rovnou v redakci haló novin ? Hlupáčku podívejte se na výsledky voleb.Nevidím tam nějak přes 50 % pro tu komunisticku chátru....
25. 04. 2014 | 09:16

patriot napsal(a):

Radek:

Okruh vašich známých je jedna věc a veřejné mínění je úplně jiná věc. To byste mohl chápat (i při vaší omezenosti). Kolik máte tříd?
25. 04. 2014 | 09:30

jozka napsal(a):

patriot:

Podle zpusobu vyjadrovani to vypada tak na osm trid. Tu treti petkrat.
25. 04. 2014 | 10:18

Radek napsal(a):

patri-ot (už opravdu na závěr).
Já nežiju svůj každodenní život s "veřejným míněním",ale s LIDMI.A ti mi vytvářejí moje okolí,partnerské vztahy aj.radosti.Skutečnou realitu.Vy jste asi něco jako Klingoni.Všichni je známe,ale NIKDO je neviděl.Jaksi jste zapoměl podotknout,že i s těmi "pár třídami",které podle vás mám,jsem toho stihl vidět dost.Vy možná i více.Ono totiž je lepší jednou vidět,než 100x slyšet.Je vám snad i při vašem vysokém IQ jasné,že těch 40 zemí se nevztahuje pouze na Evropu.Jo,a NIKDY jsem nebyl v Jugo.Nějak nestíhám.Víte můžu vás jenom politovat.Zatímco vy a vám podobní budou cintat pod blogy,naše partička jede opět za pár dní do Plzně zavzpomínat na tu zlou US Army.Tam
se aspoň sejdou lidé bez přetvářky.Dokonce to není povinné.Ani za to uliční důvěrník nepíše body za účast.Prča by byla,jestli jste zez Plzně a budete na to muset čučet z okna.No snad né,to byste měl zkažených pár dní ve vašem jinak určitě plnohodnotném životě patriota.
25. 04. 2014 | 10:19

patriot napsal(a):

Radek:

Myslíte si, že inteligence cirkusové opice vzroste, když s cirkusem navštíví 40 zemí?
25. 04. 2014 | 10:29

skeptický napsal(a):

Jozka

Vy budete asi náš vědecký pracovník.Spočítejte si to znova.
25. 04. 2014 | 11:13

L.P. 2014 napsal(a):

vsuvka
Ovšem, že postoupil i do závěrečné třídy reformované měštanky, do čtvrté. Asi v Plzni.
:-)

Nechal bych pána se rozhlédnout po ranním sadu. Jednou. Dokola. Jedno jak dlouho.
My ostatní bychom mohli poslouchat. Třeba i stokrát. Nahrávku.
Kdo lépe určí, (konkrétní příklad), zpěvné ptactvo v okolí přítomné?

No nic. :-)
25. 04. 2014 | 12:29

Chichi napsal(a):

Ukončeno titulem Bc. Ale to bylo už dávno.
:----)
25. 04. 2014 | 12:36

skeptický napsal(a):

K nové upoutávce : Putin vrací zemi k totalitnímu režimu :V době války jsou všechny režimy totalitní.
Putin bude asi poslední,kdo válku potřebuje.
Nemá dluhy,a nečeká ho vysvětlování kam zmizely občanské úspory,tedy občanská válka doma..Lid versus vláda.,
25. 04. 2014 | 13:27

lser napsal(a):

Heřmane ty jsi to dopracoval. Psát propagagitky za peníze. Vypadá to , že tvije další žena bude Ruska z Petrohradu.
25. 04. 2014 | 13:46

resl napsal(a):

honolulu napsal(a):
A zde bystrozraky Honolulu provolava - AT ZIJE velky statnik VACLAV KLAUS !
----------------
viděl bych to obráceně, kdo tu nežil nevěřil by, co to je za jidášského intrikána
25. 04. 2014 | 15:54

Antonín Malík napsal(a):

honolulu
Thomas Friedman? Štváč, který na stránkách NYT požadoval zbombardovat Jugoslávii "do věku kamenného", takže o něm jeho kolegové napsali: "a tone of sadism could be discerned" in Friedman's article".
Taková havěť je samozřejmě vzorem zdejších křiklounů, Urbanů, Chromých a jiných nešťastníků.
Po válce byli ekvivalentové Friedmanů (ovšem jen těch na nacistické straně) za své štvavé psaní dokonce i věšeni (např. William Joyce, Alois Kříž, Krychtálek a spol.)
25. 04. 2014 | 16:04

Jáchym napsal(a):

Libor Stejskal:
Souhlasím s Vámi, že by nejspíš bylo kontraproduktivní na takto malé ploše se pouštět do diskuze.

Nicméně jsem díky Vám přečetl několik desítek obrazovek informací o Heřmanovi Chromém, dostupných na internetu (a mimo jiné zjistil, že jsme nejen takříkajíc dvojnásobní kolegové, ale že jsme se i s největší pravděpodobností potkali tváří v tvář). Svět je malý a Česko zvlášť.

Korigoval jsem si svůj hrubý nástřel "psychologického profilu" pana Ch.a jeho motivací proč píše tak, jak píše.
Neřekl bych, že k lepšímu - spíš ke smutnějšímu...
Jinak - s Kleofášem jsem se shodl skutečně na poněkud jiné myšlence než se obáváte: ("Pokud máte podobně jako pan Kleofáš pocit, že "pan Chromý zde tak, či onak uráží cítění přibližně 100 milionů Rusů" ...) Takováto obava se mnou prisámboh necloumala ;-)
*****************************************************************************************
K Chromému:
Zmátlo mne, když pracovník zamini napíše/opíše toto:

"USA a EU po léta ignorovaly a ignorují zarážející FAKT, (sic!) na který přední západní a východní analytici upozorňovali, že v čele Ruské federace stojí
„jakási šedá postava“.

V minulosti malý bezpečnostní důstojník KGB ve východním Německu (1984-1990).

Pracoval v tamní centrále KGB, avšak o tom jaké úkoly přesně vykonával, existují PROTICHŮDNÁ tvrzení. Podle NĚKTERÝCH analytiků se ÚDAJNĚ zabýval průmyslovou špionáží vůči západnímu Německu, podle JINÝCH vyjádření nikdy NEBYL u zahraniční rozvědky.
Fungoval jako TAJNÝ policista. NAHLAŠOVAL JEJICH POZDNÍ PŘÍCHODY, opilost nebo aféry.
Pracoval v Drážďanech, kde vedl Společnost sovětsko-německého přátelství.
..DOHLÍŽEL NA VÝCHODNÍ NĚMCE.“* "

Nezeptal byste se, prosím, pana Chromého, dlouholetého profesionálního pracovníka zamini, který z alternativních " zarážejících" (a vzájemně si vylučujících FAKTŮ ;-) to vlastně nedovtipové z USA a EU ignorovaly ?
*******************************************************************************
Jak už jsem několikrát prezentoval, jako selektivní optimista vždy nejprve předpokládám, že profesionál žvaní vědomě - a teprve přesvědčím-li se o opaku připustím, že tak činí (bohužel ) nevědomky.

To je např. i základ mého nesouhlasu s Milošem Zemanem, který se (dle mého názoru upřímně) domnívá, že plácá-li průměrný český novinář pravidelně úplné blbostě, musí být nutně úplně blbej.

(To bychom pak třeba já či Lipold byli už dávno v ústavu pro choromyslné!)
25. 04. 2014 | 20:09

honolulu napsal(a):

Pane Malik,
ja se opravdu bojim, ze bude valka....Kvuli te Ukrajine se protrhl pytel s informacemi a cely muj obraz sveta se zhroutil.....Ja uz mam i pochybnosti o 9/11 a veril jsem officialnim zpravam.
Musim si sebekriticky priznat, sam sobe, ze jsem prisleply !
Zde vyslo najevo hodne veci o kterych jsem nevedel.... A nejsem sam.

Byl bych rad, kdyby Cesi vedeli o vsem take. Ale jak, kdyz je vse mazano a cedeno a desinformovano ? Jak muze ceska vlada zaujmout stanovisko, kdyz nema informace ? Nevim.
25. 04. 2014 | 20:24

Hurá napsal(a):

Pane Chromý, je to bohužel tak, jak říkáte. A to je Váš komentář o Rusku docela jemný. Klika KGB má i další chutě, např. Skandinávii a o bývalých zemích pod kuratelou SSSR ani nemluvě. To se týká i nás.
25. 04. 2014 | 23:32

honolulu napsal(a):

NEDRAZDETE JE ! Doplatite na to ! Na Ukrajine se deje hodne veci, ktere nejde napsat. Je to rejdiste lidi o kterych nevite, protoze tisk neni svobodny ! A kdo se o tom zmini, tak dostane "nalepku".
Rusi se citi ohrozeni ! Zde jde o daleko vice nez Ukrajinu....Treba o to, nebude-li valka.

Cesky narod MUSI prezit, a nemuze si dovolit nejaka gesta !....
Taktem a mlcenim v pravou chvili to pujde zvladnout.

To neni jen Ukrajina, kde je prusvih ! V Recku je 65 % lidi v produktivnim veku bez zamestani. Je tam take velke mnozstvi lidi hlasici se otevrene k Neonacismu a to NENI nalepka, nebo propaganda !. Ve Spanelsku a vubec ve Stredomori jsou statisice lidi v zoufale situci a domahaji se zmen nasilim.

To chce takt a jemnou diplomacii, hlavne se silnym Ruskem.
At si to vyridi VELCI KLUCI ! T.j. Putin a nejmenovana skupina u nas a v EU.

To vite co rekl Nigel Farage po obede s Angelou Merkel ?
"Ona je daleko vice nesympaticka v soukromi, nez na verejnosti" !
A vite co rekl o Catherine Ashton ? (Nejlepe placene zene na svete.)
"Nic neumi ! Nikdy nemela zadne zamestnani ! Nikdy nezastavala zadnou politickou funkci a nikdy nebyla nikym zvolena ! Ale umela se dobre vdat " !
Huuuu, ha, ha, ha.
A vite, ze kdyz nejaky velky politik chce odejit z EU napr. recky nebo Italsky ministr, tak dostane VYHAZOV behem 48 hod...
Pro dobro demokracie !
26. 04. 2014 | 01:13

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy