Z glosáře: Budiž Ti země lehká, Václave Havle

29. 04. 2014 | 19:56
Přečteno 3803 krát
Z tiskového prohlášení ministerstev zahraničních věcí České republiky a Čínské lidové republiky:

„Obě strany respektují cesty rozvoje zvolené s ohledem na situaci v obou zemích a jejich vnitřní a zahraniční politiku. Znovu potvrdily dodržování zásady nevměšování se do vnitřních záležitostí tak, jak je vyjádřeno v Chartě OSN. Česká strana respektuje suverenitu a územní celistvost Čínské lidové republiky, je si plně vědoma důležitosti a citlivosti otázky Tibetu, znovu potvrdila dodržování své politiky jedné Číny i to, že Tibet je neoddělitelnou součástí čínského území. Česká republika v této souvislosti nepodporuje samostatnost Tibetu v jakékoliv formě.“ (MZV, 29. 4. 2014).

Budiž Ti lehká země, Václave Havle. A neobracej se příliš v hrobě.

Pan ministr Zaorálek a ČSSD spol. se svým pojetím lidských práv, jejichž priorita končí s nástupem do vysokých vládních postů, za to nestojí. Je skličující a smutné, kolik servilnosti (pro jistotu všech budoucích obchodních transakcí několikrát v odstavci opakované) se podařilo vměstnat do několika řádek, v nichž se sebevědomí České republiky smrsklo do jednoho Lidového domu.

Velikost malých zemí se neodvíjí pouze od jejich geografické rozlohy a přírodního bohatství. Ale jak známo z historie nesporně také od síly étosu a principiálnosti myšlení jejich politiků.

Z glosáře: Prachobyčejný politikář

V principiálním sporu ministra financí A. Babiše s exministrem financí M. Kalouskem (jednání rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny o vládním konvergenčním programu, 29.4. 2014), zdali pokračovat v předchozím snižování deficitu státního rozpočtu, vyznívají zveřejněné argumenty pana Babiše prvoplánově a jsou nehodné funkce ministra financí, kterou zastává. Ukazuje se, že za “úspornými argumenty“ A. Babiše se skrývá prachobyčejný politikář.

To, když vedle sebe staví A. Babiš dluhy soukromé firmy a dluh státního rozpočtu. Rozpočtu určeného občanům a ne majiteli či skupině vlastníků. Nebo když se ohání úsporami na takových položkách jako jsou nákupy kancelářského materiálu, které jsou obsahově a řádově nesrovnatelně nižší než sumy strukturálního deficitu.

Ne že by tyto úspory neměly svůj význam. Naopak, poukazují také na nejrůznější politické “kamarádšofty“, jejichž předražené zakázky “sloužily“ a bohužel, nezřídka ještě “slouží“ a budou “sloužit“ pro účely osobního “obohacování se“ jejich vysoce postavených veřejných poskytovatelů, nebo jako nezákonné “příspěvky“ do pokladen politických stran.

Nic proti každé koruně uspořené z veřejných rozpočtů. Avšak zjednodušující a navíc dryáčnicky paušalizující argumenty A. Babiše („Vy jste nic nesnižovali, vy jste v té vaší koalici akorát kradli“), které od něho slyšíme opakovaně, nelze přehlížet. Jsou černobíle krátkozraké a nepřesahují ani jedno volební období. Spíše naopak směřují k dalším předčasným volbám a jejich cíli: oligarchicky řízené a kontrolované společnosti.

Stále doufám, že to v naší republice nepůjde tak snadno, jako se to “daří“ v Ruské federaci.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jozka napsal(a):

Jo jo, delat gesta na cizi ucet, to vam vzdycky slo...
29. 04. 2014 | 20:07

resl napsal(a):

ano, česká zbabělost opět zvítězila a zdá se, ž nám tento titul hned tak někdo nevyrve. Češi, Češi, Češi ...
29. 04. 2014 | 20:19

Smutný den napsal(a):

Havla mi líto není, zato Ivety Bartošové ano. Iveta nazpívala desítky nádherných písniček a, dokud byla zdravá, tak, na rozdíl od Havla, rozdávala všem lidem radost.

Budiž Ti země lehká, Iveto
29. 04. 2014 | 20:26

hovorka11 napsal(a):

Paradoxní je, že Rusko je demokratičtější než USA - není tam taková cenzura a nemají vězně svědomí Manninga. Zároveň brání americké instalaci. All-káidy v Sýrii a fašistů na Ukrajině.
Čím dále si více vážím jednání Putina.
U nás je tak totalitní cenzura, že se o převratu na Majdanu a odstřelovačích psalo tak, jak nám USA rozkázala a to platí komplet o informacích z BV, kde "demokratické režimy vyzbrojily islamisty a ukázaly, jak havlovská práva a láska je lží a podvodem...
29. 04. 2014 | 20:36

Martin1 napsal(a):

"Budiž Ti lehká země, Václave Havle. A neobracej se příliš v hrobě."
-------------------------
Václav Havel se obrátil zády ke svým hlásaným hodnotám už za svého života a vyměnil je za uspokojení své osobní ješitnosti.

Tak obrátka v hrobě by ho uvedla do původního stavu, kdy sice ukradl revoluci studentům, ale bylo to ve prospěch věci, to mu bylo odpuštěno, ale nic už počínaje od chvíle humanitárního bombardování Jugoslávie.

A držet bobříka obhájce lidských práv k Číně pro nedodržování lidských práv na základě jen přání USA a zrušit si tak slibné mnohaleté obchodní dobré vztahy k hospodářskému tygrovi, mohl udělat jenom člověk, který už pro svou nemoc nevnímal skutečnosti tohoto světa a připravoval se na podsvětí.

Vůbec si nevšiml, že ten, který to od něj požadoval - USA, tak s tímto údajným porušovatelem lidských práv - Čínou - čile sám obchodoval, až se stal na ní skoro závislý.
Právě poslouchám OKAMURU na ČT24 HP - budoucího premiéra - ten umí promluvit k masám!
29. 04. 2014 | 20:36

kdoul napsal(a):

Velikost, které malé země se viditelně nesporně odvinula od síly étosu a principiálnosti myšlení jejich politiků? A zejména od politiků podobných V. Havlovi, tedy od politiků neschopných a zároveň všehoschopných. Falešných jako sedmadvacetikoruna.
29. 04. 2014 | 20:42

ujo napsal(a):

zpráva, kterou podává autor svými blogy o sobě (a díky visitce svým způsobem i o ostatních bývalých spolubojovnících) je taková...smutná
29. 04. 2014 | 20:56

Richard 7 napsal(a):

Tohle se Zaorálek posral. Navíc k tomu vede přiblblbé ospravedlňující kecy s odkazem k dění na Ukrajině
29. 04. 2014 | 20:58

dezko napsal(a):

Nechte si Havla nabalzamovat nekde si ho vystavte achodte se k nemu modlit
to ze je to v Cechach samej komous za to muzete dekovat jemu a tomu spuchlymu co slysel travu rust.
Zdar soudruzi
29. 04. 2014 | 21:11

Sylva Šauerová napsal(a):

Ekonomické zájmy a lidskoprávní zahraniční politika vzájemně nekolidují. V době, kdy bývalé vlády, resp. někteří její členové, poukazovali na to, že dochází ke kulturní genocidě Tibeťanů čínskou vládou, obchod a ekonomická výměna s Čínou stoupaly. Není pravda, že obrana lidských práv je na úkor ekonomické spolupráce. Papežštější než papež a naprosto zbytečné ohnutí hřbetů, jinými slovy, kapitulace.
http://podporujemetibet.cz/
29. 04. 2014 | 21:28

Filuta napsal(a):

Doufám, že v tom hrobě přímo rotuje.
Těch 34 miliard darovaných Bakalovi nejde jen za Grosem a Sobotkou, ale hlavně za Havlem.
29. 04. 2014 | 21:29

Filuta napsal(a):

Soudruh Zaorálek zřejmě pochopil, že svým agilním postojem k pučistům na Majdanu ztrácí podstatně reference.
Tak obrátil o 180 stupňů a zase to kapičku přehnal.
Ten člověk nezná míru.

Jinak mi jsou Tibet i Čína ukradené.
29. 04. 2014 | 21:31

david napsal(a):

Pana Chromý , vaše rozhořčení nad tím, že Babiš říká, že Kalousek a spol. v koalici kradli, si lze vykládat jedině tak, že vy si ,pane Chromý, myslíte, že nekradli.

Pane Chromý a to s i z nás děláte legraci, nebo jen zkoušíte , kolik toho vydržíme.
29. 04. 2014 | 21:34

Petr z Tábora napsal(a):

Tiskové prohlášení obou ministerstev je správné a neodporuje ničemu.
Pomineme-li sympatie ke každému malému národu ve vztahu k velmoci, tak lamaismus je dost primitivní náboženství a Tibet byl velmi zaostalou zemí.

Pan Kalousek byl jedním z nejhorších ministrů financí po roce 1989. Pan Babiš má co napravovat.
29. 04. 2014 | 21:34

mik napsal(a):

V 89 vetsina chodila na namesti a provolavala Havel na Hrad je smutne ze nejuznavanejsi cesky prezident ma tolik diskutujicich co v zivote nic nedokazali jen pisou nesmysly Svejnar zaprdene ceske cechackovstvi hlasalo ze cizaka nechteji kdyby se scitaly hlasy do 45 let byl na Hrade Schwarzenberg a zahranici by CR vnimalo jinak Zaoralek nedokazal nic v Ostrave a najednou ma koryto ministra zahranici musim se tu smat takovym hlaskam ze Okamura bude pristi premier vzdyt tenhle clovek neumel dat dohromady ani dve asociace cestovnich kancelari natoz aby mol premierovat a nejake promlouvani k masam o cem ze chce aby CR vystoupila s EU ? ceska mentalita je nenapravitelna o Bartosove se diskutovat nesmi pricem byla dusevne nemocna a mela byt lecena a ne se nekde volne pohybovat jeden tu pise o tom ze si vazi Putina druhy ze byl Havel jesitny.. spis byl prilis slusny a nedokazal odstavit skutecne darebaky Cesi si vladnou neumi potrebuji nad sebou draba s karabacem Schwarzenberg to rika dobre ze z CR nikdy zapadni stat nebude hlavne si hrat na mistry svetra s prazdnou kapsou a holym zadkem lidi vzpamatujte se ani v 68 nemola mit CR neutralitu a to nebyly vytunelovane podniky nektere ceske vyrobky mely vehlas a Svycarsko a zapadni zeme mely otervrene dvere ted se cech zijici v zahranici radeji ani ceskym obcanstvim nechlubi,,,sama ostuda napred by si cesi meli zamest pred vlastnim prahem a pak cpat nos do Ukrajiny nebo Ciny Cina je jiste diskutabilni zeme stejne jako severni Korea nebo Kuba Tibet a Dalajlama je asi slozita vec a na Ukrajine je to dnes taky neprehledne ovsem nechat Putina se roztahovat by se vyplatit Sjednocenym statum Evropskym s jednou menou a jednou vladou i jednim prezidentem nemuselo vyplatit ani Cina ani USA moc po jednotne Evrope netouzi,,,
29. 04. 2014 | 21:41

pamětník napsal(a):

Bránit kulturu žebravých mnichů živených přisleplými horaly proti materiálnímu pokroku se někomu může jevit ušlechtilé, ve skutečnosti však jde o zaostalou nostalgii o to vypouklejší, že žádný z ušlechtilým zastánců Tibeťanů se nedal na jejich způsob živoření.
29. 04. 2014 | 21:43

Alfa napsal(a):

Jen pro vaši informaci, pane Chromý, Zaorálek (který jinak podělal co se dá), v případě Tibetu jen vyjádřil to, co USA, Německo, Francie a jiné země. Jednotnou Čínu. Ty extrémy, co prohlašovali vaši pravdoláskaři a vyvěšovatelé tibetských vlajek, jsou ve světové politice raritou. Ostatně ani dalajláma neprosazuje nezávislost Tibetu. Není blázen a má základní ekonomické povědomí, kam by to vedlo.
Á propos, čtete pane Chromý diskuzní příspěvky pod vašimi blogy? Není vám divné, jaký máte mezi lidmi ohlas? Myslíte, že jsou všichni zabednění, jenom vy s reslem a Yosifem jste na výši?
29. 04. 2014 | 21:49

dezko napsal(a):

poprve jsem si precetl komentar od nick mik

tak to je gulas
skoro jak irish stew
dobre zamichany jen ta mrkev tam schazi
29. 04. 2014 | 21:59

Filuta napsal(a):

Mik

Proč by ČR měla být západ, když je střed a tzv. srdce?

Jsme co jsme. Já jsem po 10 letech naší "integrace" do EU pochopil, že je naše místo úplně jinde. Nikdy nás nepřijmou, vždycky pro ně budeme lůzři z východu.
Dnes chápu jako velikou chybu, že byl ekonomický spolek východních zemí rozpuštěn a vypuštěn. Slavná EU jde do kopru a my půjdeme s ní.
Z celé Evropy to bez větší úhony přežije jen několik málo států a Rusko.
Nevím, proč bych měl velebit Havla, který byl prvním velkým tunelářem - nejdříve zařídil velmi kontroverzní restituci pro sebe, posléze pro Kchárla a pak bohatě, jistě nezištně, obdaroval 34 miliardami Bakalu.

Tyto informace jsme jaksi v 89., bohužel, neměli.
Dnes pomalu vyplouvá pravda na hladinu a je to hodně nepěkný pohled.
Čert vem celý plyšák a tu vaši "demokracii".
29. 04. 2014 | 22:01

Filuta napsal(a):

Milý Miku,
napište, kdy se stal nějaký "cizák" premiérem Velké Británie!
A co ta královská veš v kožichu?
Proč by si tedy Češi měli volit člověka, který v podstatě nežije v téhle zemi a má jiné občanství?
Myslím, že máme dost vlastních.
29. 04. 2014 | 22:04

mb napsal(a):

Jsou černobíle krátkozraké a nepřesahují ani jedno volební období. Spíše naopak směřují k dalším předčasným volbám a jejich cíli: oligarchicky řízené a kontrolované společnosti.

Stále doufám, že to v naší republice nepůjde tak snadno, jako se to “daří“ v Ruské federaci.

... ale pude ...
29. 04. 2014 | 22:18

mb napsal(a):

... tak Zaorálkovi se líbilo aj v Severní Koreji ... s tím se nedá nic moc dělat ... to se prostě stane ...
29. 04. 2014 | 22:21

Věruška Jansová napsal(a):

Obávám se, že Zemanova politika nás povede do pekel. Nejen ekonomických, ale hlavně morálních
29. 04. 2014 | 22:22

Evžen Losa napsal(a):

Náš poslední komunistický prezident a posléze židoamerický válečný štváč, velká tlama Havel udělal s komunistickým prognosťákem z republiky neskutečný Bordel, hlavně že se serem do Číny. Tam jim to alespoň funguje.
29. 04. 2014 | 22:41

turista napsal(a):

Pan prezident Havel byl velký myslitel. Nicméně své velké zásluhy bohužel znehodnotil lokajskou podporou krvavých vojenských akcí USA v Kosovu v roce 1999 a v roce 2003 v Iráku. Zaorálek na jedné straně hlasitě podporoval fašistický převrat na Ukrajině proti velkému Rusku a na druhé straně tzv. odepsal Tibet ve prospěch velké Číny. To bohužel znamená, že naše zahraniční politika má dvojí metr. Možná bychom mohli udávat teplotu vzduchu ve stupních Celsia a také Fahrenheita.
29. 04. 2014 | 22:44

argun napsal(a):

"Velikost malých zemí se neodvíjí pouze od jejich geografické rozlohy a přírodního bohatství. Ale jak známo z historie nesporně také od síly étosu a principiálnosti myšlení jejich politiků."

A co kdybyste uvedl nějaké konkrétní příklady pane Chromý? Té "síly étosu a principiálnosti myšlení" politiků malých zemí? A nebo jsou to zase jenom obecné proklamativní kecy?

Já soudím, že velikost politiků malých zemí se odvíjí především od toho, jak dokáží prosazovat zájmy svých občanů. Také proto, že právě za to jsou těmi občany placeni.
29. 04. 2014 | 22:49

argun napsal(a):

Milej turisto

Zaorálek - jakkoliv ho nemám ani trochu v oblibě - jen "nahlas podepsal" to, co tiše říkají a hlavně v politice vůči Číně praktikují, vlády všech západních, údajně demokraticky "vyspělých", zemí. A mimochodem, také to, co připouští dalajláma a tibetský exil. Blouznění o samostatném Tibetu nechme blouznivcům našich hor a Heřmanu Chromému, Patří to k tunajšímu folkloru, stejně jako syrečky.

To, oč v Tibetu skutečně běží, je pokud možno zastavit cílenou kulturní devastaci. Usilovat o to je možné a nutné, i když evidentně marné. Ostatně stejně jako na mnoha jiných místech světa.
29. 04. 2014 | 23:00

mb napsal(a):

A co kdybyste uvedl nějaké konkrétní příklady pane Chromý? Té "síly étosu a principiálnosti myšlení" politiků malých zemí?

... tak třeba něčí strýček hypnotizér buď při záboru sudet či dookupaci česka v březnu silou vůle principiálně hypnotizoval tanky: obraťte se a jeďte zpátky ...

... a skutečně jeden tank vlastní myslí ( = hlavou ) zastavil ...
29. 04. 2014 | 23:00

argun napsal(a):

pamětník

"Bránit kulturu žebravých mnichů živených přisleplými horaly proti materiálnímu pokroku se někomu může jevit ušlechtilé, ve skutečnosti však jde o zaostalou nostalgii o to vypouklejší, že žádný z ušlechtilým zastánců Tibeťanů se nedal na jejich způsob živoření."

Bingo! Tak to je úvaha hodná nejen pamětníka, ale i Myslitele. Pak ovšem nebranme naši zaostalou nostalgii brutálního velikonočního bičování dívek a žen - praví hlasatelé džendrového Dobra - proti materiálnímu pokroku osvícených Mac Donaldů. Ach jo, pitomce jako by někdo klonoval......
29. 04. 2014 | 23:18

argun napsal(a):

Alfa 29. 04. 2014 | 21:49

Až ted, čtu, že jste napsal skoro totéž co já, ale hezčejc a dřív. Kdybych byl pozornější, nepsal bych nic.. smile. Fakt jsem neopisoval, omlouvám se.
29. 04. 2014 | 23:25

skeptický napsal(a):

Měl by přitlačit,a přidat Taiwan,a ten druhej slíbit naše vojáky.
29. 04. 2014 | 23:48

brůna napsal(a):

1. zaorálek neřekl vubec nic jinýho, že jakakoliv česká vláda před ním. je před volbama do ep, takže se z toho dělá bouře ve sklenici vody. to je opravdu pseudotema. je dobře, že vláda hledá obchod na východě. hledá ho tam celej svět, nejvíc USA. fašistické rusácko jde do řitě, čína je perspektivní.
2. jsem zvedavej jak dlouho ještě budou na hloupeho českeho honzu fungovat burešovo větičky typu " my jsme tady noví a chceme makat".....zatím bureš nepředvedl vubec nic. schválil si akorát dotace do zelene nafty a bioplynu a jinak zadlužuje republiku stejně jako vyšinutý sobotka v letech 2002-2006. mám za to, že dluh čr brzo dosáhne dvou bilionů a nad republikou začnou kroužit supi.
29. 04. 2014 | 23:51

Honza napsal(a):

To když před rokem v Mnichově skutečně lezl Nečas so rekta sudeťákům a tento fakt byl odsouzeníhodný, to Vám zdá se Chromý nevadilo, že? No bodejť, vždyť sudeťákům jste coby chartista do rekta lezl zcela zajisté také, nebo se mýlím?
30. 04. 2014 | 00:00

pamětník napsal(a):

argun:
srovnávat zaostalé tibetské zvyky s velikonoční pomlázkou a materiální pokrok s MacDonaldem je vskutku výkon hodný intelektuálního obra.
30. 04. 2014 | 00:04

Bestia triumphans napsal(a):

Zákaz výuky mateřského jazyka
12. února 2013 v 16:58 | Hlas Tibetu | Novinky

Tibeťanům v okrese Chua-lung (化隆县) bylo zakázáno učit se vlastní jazyk.

Čínská vláda v těchto dnech zakázala prázdninovou výuku tibetštiny v čínské prefektuře Chaj-tung (海东地区). Od 26.prosince začaly na mnoha místech v tibetském Amdu (dnešní čínská provincie Čching-chaj) zimní prázdniny trvající do konce února. Všichni učitelé a studenti místní Střední školy národnostních menšin i rodinní příslušníci studentů byli svoláni ředitelem na schůzi a upozorněni, že během prázdnin není povoleno účastnit se jakýchkoliv kurzů a doučování tibetského jazyka v buddhistických klášterech ani na vesnicích. Ještě více však místní Tibeťany rozhořčil fakt, že výuka tibetského jazyka se považuje za ilegální činnost.

http://neviditelny-tibet.blog.cz/1302/zakaz-vyuky-materskeho-jazyka
30. 04. 2014 | 00:24

Richard 7 napsal(a):

"Čínská vláda v těchto dnech zakázala prázdninovou výuku tibetštiny v čínské prefektuře Chaj-tung (海东地区). Od 26.prosince začaly na mnoha místech v tibetském Amdu (dnešní čínská provincie Čching-chaj) zimní prázdniny trvající do konce února. Všichni učitelé a studenti místní Střední školy národnostních menšin i rodinní příslušníci studentů byli svoláni ředitelem na schůzi a upozorněni, že během prázdnin není povoleno účastnit se jakýchkoliv kurzů a doučování tibetského jazyka v buddhistických klášterech ani na vesnicích. Ještě více však místní Tibeťany rozhořčil fakt, že výuka tibetského jazyka se považuje za ilegální činnost."
.
kdo toto podporuje, sám si zaslouží, aby se s ním jednalo podobně
30. 04. 2014 | 00:30

born65 napsal(a):

To autor:
Předchozí váš text mi přišel dobrý, tento je ovšem slabý. Zvlášť v té druhé, tuzemské polovině. (Čína ani Tibet mě nezajímají).To je - nezlobte se - štěk.
Babišovo vystoupení na tom jednání nebylo bůhvíjak přesvědčivé, však on taky není žádný rétor, ale Kalouskovo omílání x-krát jednoho tvrzení a la kolovrátek bylo VÍC než dryáčnické! Bylo na přesdržku!
30. 04. 2014 | 04:37

TomášL napsal(a):

Všiml jsem si...

http://www.petice24.com/omluva_za_tibet_2014
30. 04. 2014 | 05:21

Ládik!!! napsal(a):

Šikmé oči Zaorálka
Čechy - čínská filiálka
duši váží decimálka
na Rusa generálka?

Kéž by jednou Zaorálka
pořezala cirkulárka
utopila rusalka
a přejela lokálka.
30. 04. 2014 | 05:27

Ládik!!! napsal(a):

Sorokin a Třicátá Marinina láska.... Čína = 30. Zaorálkova láska.
30. 04. 2014 | 05:59

antipolitik napsal(a):

No vidíte pane Stejskal. Chromýho jen tak neodradíme od propagandy a lickoprávních blábolů. Takže Chromej, je nás jako ve středně velkým Čínským hotelu, ale naše "pražská kavárna" má pořád dojem, že jsme pupkem světa. Nikoho nezajímáme, (leda naše uzemí je pro někoho zajímavé, ale Rusové to nejsou) nikdo nás nebere vážně, takže pro tak malou zemi je důležitější odchod než blbosti kterýma se častujou velmoci. A my zase jako vždy trčíme jedný velmoci v zadku, jako ostatně celou poválečnou historii-pořád musíme někomu z toho zadku trčet. Tedy naše elita-zřejmě si tak hošani dodávaj důležitosti, protože ruku na srdce, naše elita je pro svět nula, nic, jen poskoci a slouhové!
30. 04. 2014 | 06:24

olga napsal(a):

Jedno úsloví, jehož základ je v Bibli: Běda tomu, skrze koho pohoršení přichází. Nemám právo soudit. Soudit nechci. Ale i když se určitý záměr maskuje lidskými právy, je to podněcování k nespokojenosti. Je to výzva k pohoršení. A to zhodnotí Bůh. I u Václava Havla, i u Jana Pavla II., i u mne, i u Vás.
30. 04. 2014 | 06:36

K.V. napsal(a):

Tibet- Ukázka jak média mohou vypatlat mozek.
Tibet byl tématem před dávnými léty, na počátku v podstatě mniši kteří si chtěli hrkat posvátným mlýnkem a parazitovat, nechtěli se podřídit zákonům země, chtěli samostatnost.
Potlačení bylo násilné.
.
Jenže kolik jiných válek s mnohem více zabitými jsme od té doby viděli, kolik lidí zemře jenom dnešenéího konkrétního dne při bojích v Iráku, Afghanistanu, Sýrii-- nic, nuda pane Chromý.???
.
a JAK SE TO MÁ UKRAJINĚ- bojujete stejně pro samosstatné území pro ruské obyvatele kteří to chtějí?? a vyjádřili svobodně a jednoznačně v referendu.
.
Jak by se vám líbila naše diplomacie kdyby každý žahraniční partner požadoval ať odtud vypadneme a předáme zemi potomkům Slavníkovců ??
.
A co USA- mají všichni vypadnout ze země a vrátit ji indiánům??
30. 04. 2014 | 07:41

resl napsal(a):

Číňani vědí dobře, jak se tady mluví a proč se neozval Zaorálek. Zbabělostí se nikdy nevlichotíte do přízně mocnějšího a malej, českej obchod by vůbec neutrpěl, kdyby se ministr rázně ozval a dal důraz na to, jak se zachází v Číně s pol. vězni. Podlézání je nepřjemné každému i totalitním vůdcům / Klaus je výjimka/. Zdejší občani, kteří se tady krčili pod komoušem, dodnes nevydýchali, že mohl někdo být statečnější a říkat to, co si myslí, takže to dávají Havlovi sežrat ze své charakterové nedostatečnosti. Nikdy ovšem nepoznají ubohost vlastní. Nejsme všichni stejní.
30. 04. 2014 | 07:53

buldatra napsal(a):

Jen nenápadně podotknu, že přítel Zaorálek to podepsal za nás, za všecky.
Tak je to bráno světem vůkol, páč ten nešťastník nás všecky, všecky do mrtě v tom světě reprezentuje. I když je to k pláči. To si račte uvědomit.

No, na tom by však nebylo nic zas až tak neobvyklého, různé národy reprezentují různí týpci, ale když už si tady jako hrajeme na hen tu demokracii, snad by se mohl nejdřív národa, potažmo voličů, občanů a plátců daní, čili svých živitelů zeptat, zdali něco takového má, nebo nemá podepsat.

Ale to ne, protože si na demokracii právě jen hrajeme.
Takže, nyní jedni mohou být spokojení, druzí mohou řvát a ječet a kopat nožičkama a to je asi tak všecko, co můžou. Osvědčený princip o nás bez nás funguje spolehlivě vesele dál.

Příště až zas přítel Zaorálek, nebo podobný výtečník, něco naším jménem parafuje, nebo na nějakém zásadním důležitém místě mírnyxtýrnyx řekne, budou třeba řvát a ječet ti druzí. Aby jim to nebylo líto. Přece nebude nasírat furt ty stejný, že.

Myslím, že demokratické by ve skutečnosti bylo, kdyby alespoň před takovými důležitými a kontroverzními akty a akcemi se náš služebník na to zeptal v referendu. Bylo by to demokratické, když už nic jiného.
Věděl by on a věděli bychom všichni, že většina si to tak přeje.
Takto víme kulový.

Depa Zaorálek. To je státník, to se ještě budeme divit.
30. 04. 2014 | 07:53

patriot napsal(a):

turista:

„Pan prezident Havel byl velký myslitel.“

Zde některé jeho „myšlenky“:

Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte.

Pro mne není rozhodující, s jakým slovem jsou sociální jistoty spojovány, ale to, jaké jsou. Já si představuji, že by měly být daleko větší, než jaké poskytovalo to, co mnozí nazývají socialismem…

Všichni chceme republiku sociálně spravedlivou, v níž nikdo nebude trpět existenční nejistotou…

Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme.

(http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/havlovy-citaty.html)

Nebyl spíše velký lhář popřípadě pitomec?
30. 04. 2014 | 08:08

šašek z Jihlavy napsal(a):

Kalousek je těžká váha a v politickém ringu se chová jako Casiue Clay v boxu - provokuje, nadává, uskakuje a pak udeří a opět se stáhne, jako šéf vlčí smečky. Nakonec ale bude sežrán.
Andrej Veliký ho dostane nikoliv řečnickými výkony, ale úspěšnou a trpělivou hospodářskou politikou a přímým bojem, oba jsou byznysmani s jedním důležitým rozdílem - Andrej podniká za své, Kalousek za veřejné. A k těm má teď ztížený přístup, tak kope a zuří.

K Tibetu se nemohu vyjadřovat, mě dělají starost poměry v Evropě, jejich problémům nerozumím a Dalajláma je pro mne nevěrohodný světoběžník. Jen mi vrtá hlavou, kdo ho živí a kde bere prostředky na život Globe-trottera.
Čína teď vrací světu všechna příkoří, které ji v minulosti mnohé vyspělé národy způsobily.
Pořád se to opakuje - způsobené křivdy a zločiny se vymstí až následujícím generacím, ale svět je nepoučitelný a pak se diví a zírá.
30. 04. 2014 | 08:14

šašek z Jihlavy napsal(a):

oprava překlepu:: Cassius
30. 04. 2014 | 08:16

K.V. napsal(a):

kdy už disidenti pochopí že normální lidi na Havla kašlou a spíš je jim blivno z toho kam se naše země pod jeho vedením dostala
30. 04. 2014 | 08:39

pamětník napsal(a):

Bestia triumphans:
"Ještě více však místní Tibeťany rozhořčil fakt, že výuka tibetského jazyka se považuje za ilegální činnost"
Máte toto tvrzení potvrzeno i z jiného nezávislého zdroje? Vypadá to tak, že čínské úřady bojují proti šíření buddhismu v klášterech.
30. 04. 2014 | 08:58

pamětník napsal(a):

buldatra:
Tipoval bych, že v tomto punktu čínském většina našich občanů by Zaorálkovu činnost schválila.
30. 04. 2014 | 09:01

pamětník napsal(a):

resl:
Malej českej obchod by možná neutrpěl, ale velkej americkej a evropskej (hlavně německej) určitě. Zaorálek v Číně postupoval přesně v hranicích politiky USA+EU.
Vy opravdu nikdy nezklamete.
30. 04. 2014 | 09:05

Boltzmannův protivný mozek napsal(a):

pan Chromý se dozajista mýlí,
Václav Havel se zaručeně v hrobě obracet nebude,
Humanitární bombardér, toužící po srbské krvi, by měl mít k Tibetu stejný či podobný přístup.
Takže klídek, zemětřesení způsobené rotací v hrobě se konat nebude....
30. 04. 2014 | 09:13

Ládik!!! napsal(a):

Boltzmann -
Havel byl zpopelněn a rozsypán do 3 uren (do 1 se nevešel). Urny jsou rotačního tvaru a umísťují se svisle. Případnou rotací urny kolem osy symetrie žádné zemětřesení nemůže nastat.
30. 04. 2014 | 09:27

Bestia triumphans napsal(a):

Pamětník: zde nějaké info, v angličtině je toho víc, ted nemám čas to dohledávat, ale oto, že v Tibetu probíhá cosi jako kulturní genocida, je známá věc.

http://www.rozvojovka.cz/clanky/1197-vzdelani-nastroj-niceni-tibetske-kultury.htm
V Tibetu se školství stalo jedním z hlavních nástrojů čínské vlády pro likvidaci původní kultury a náboženství. Tibetské děti musí studovat v čínštině v čínských školách, nebo utéct přes Himaláje do exilových vesniček v Indii.

http://tibet.amnesty.cz/o-kampani
Systém kulturních hodnot a tradic je totiž v Tibetu desítky let záměrně ničen a narušován. Na školách se nesmí vyučovat v tibetštině, víc než 60% tibetských dětí je negramotných. Školství se tak stalo jedním z hlavních nástrojů čínské vlády pro likvidaci původní kultury.

Přes šest tisíc klášterů bylo zničeno hned v prvních letech okupace, další přežívají pod přísnou kontrolou čínských úřadů a počet mnichů v nich je striktně omezen. Ti se navíc musí povinně účastnit tzv. vlastenecké převýchovy. Ta zahrnuje výuku maoistické ideologie a nutí mnichy zříct se dalajlamy. Před každým větším klášterem stojí policejní stanice.
Spisovatelé, učitelé, zpěváci, studenti, mniši, ekologičtí aktivisté – ti všichni se stali potenciální hrozbou pro komunistický režim a jsou vězněni, často bez spravedlivých soudů.

V důsledku masivního přesidlování Číňanů do Tibetu se Tibeťané stali menšinou ve vlastní zemi. To je asi největší hrozba pro existenci tibetské kultury, náboženství a národní identity, protože zatímco počet Tibeťanů se odhaduje na 6 milionů, Číňanů je v Tibetu přes 7,5 milionu a jejich počet neustále vzrůstá.
30. 04. 2014 | 09:29

linoleum napsal(a):

Až Putin uzavře kohoutky k nám, ještě budeme válečnému štváči Havlovi závidět, jak je mu u Satana v pekle teploučko. To jsou paradoxy.
30. 04. 2014 | 09:55

Pavel13 napsal(a):

To prohlášení je tak mnohoznačné, neurčité, až snad docela zbytečné. Netroufám si vůbec posoudit, zda je naší vyjednávací výhrou či prohrou.
Upoutalo mne třeba, že se tam vůbec objevil název Tibet. Cyklocestovatel Víťa Dostál ve svém cestopise líčil svůj vjezd do Tibetu. S jinými zájemci musel na čínských hranicích podstoupit rozhovor s úředníkem, který rozhodoval, koho vpustí a koho ne. Před ním nějaká americká turistka neuváženě uvedla, že chce navštívit Tibet. Tím se okamžitě diskvalifikovala, protože žádný Tibet podle úředníka neexistuje.
Úplnou okamžitou samostatnost si dnes nedokáže představit ani samotný dalajláma. Tibeťané by s ní pravděpododobně naložili ještě hůře než Ukrajinci. Sjednocující odpor ptoti útlaku naopak může Tibeťanům pomoci přežít a zachovat si kulturu i jazyk. Známe to sami skrz naše národní obrození v rámci R-U.
Nakonec se mi zdá, že to je hlavně akce na truc Putinovi, aby si nemyslel, že bude snadno získávat čínské sympatie na úkor EU.
30. 04. 2014 | 10:30

Belgičan napsal(a):

Věruška Jansová napsal(a):

Obávám se, že Zemanova politika nás povede do pekel. Nejen ekonomických, ale hlavně morálních

29. 04. 2014 | 22:22

Milá paní Jansová,
v morálních peklech již jsme. Stačí si přečíst některé ze zdejších příspěvků.
30. 04. 2014 | 11:19

gabriela napsal(a):

linoleum ;-)

"Až Putin uzavře kohoutky k nám, ještě budeme válečnému štváči Havlovi závidět, jak je mu u Satana v pekle teploučko. To jsou paradoxy"
...............................................................................................................................................

Bůh ať je milostiv nesmrtelné, ale žel Bohu zoufale slabošské a zároveň těžce zmanipulované, nesmrtelné duši loutkového humanitárního bombarďáčka a zároveň člena tajného spolku Rome Club - odnože svobodných zednářů, Vašíka Havlů ...

Petr Hájek mimochodem o Václavovi Havlovi také nedštil jenom oheň a síru, a to už je co říci ;-) http://cs.gloria.tv/?media=596305

Bůh je naštěstí velmi milosrdný a soucitný, ani v tom pekle nikoho na věky věků shnít nenechá ;-) Havel nebyl ani úplně černý, ani bílý. Naštěstí nepatřil bytostně Satanu, i když před Boží tváří se často skrýval. Občas dokonce i něco světlého dokázal Václav Havel nabídnout světu, i když to většinou zůstávalo jenom ve světě idejí a skutek často utek...

Zrovna v otázce samostatnosti a nezávislosti Tibetu byla ovšem pravda na straně Havla, nikoliv Zaorálka. Zaorálek je pro zahraniční politiku pohroma. Permanentně šlape vedle. Kam šlápne, tam je nastražené slepičí hovínko, tráva tam neroste a smrádek se za Lubou line opravdu nevídaný ...
30. 04. 2014 | 11:22

Pepa Řepa napsal(a):

Krása světa byla v rozmanitosti.
K ní patři i Tibet s kláštery.
Teď tam bude možná řádit Collonel Sanders s fast foodem od Čanga..

Chce to i stánek s "lickými právy".
Papoušek bude tahat zobákem obálky se štěstíčkem.
30. 04. 2014 | 11:26

Joe Ratata napsal(a):

ČR má tři možnosti:
1) Sklapnout kufry a uznat, že na to, zda se Čína vzdá Tibetu, nemá žádný vliv.
2) Poštěkávat jako ratlík na slona pro obveselení v Číně i zbytku světa.
3) Využít svého vlivu v EU, šprajcnout se a prosazovat celoevropské embargo Číny a podmínit obchod EU se všemi státy světa tím, že budou rovněž bojkotovat Čínu. To by možná, říkám možná donutilo Čínu vzdát se Tibetu. Mnohem pravděpodobnější však je, že bychom byli vyloučeni z EU a svět by přestal obchodovat s námi.

Takže Havel a knížepán poštěkávali, Zaorálek sklapl kufry.
K bodu 3) se nikdo neodhodlal, neboť nechce skončit v blázinci.
30. 04. 2014 | 11:35

buldatra napsal(a):

pamětník napsal(a):

buldatra:
Tipoval bych, že v tomto punktu čínském většina našich občanů by Zaorálkovu činnost schválila.

No, to je možné, ale jisté je jen to, že můžete pouze tipovat.
A vo tom to je.
30. 04. 2014 | 11:37

argun napsal(a):

kávéčko velmi moufré

"Tibet byl tématem před dávnými léty, na počátku v podstatě mniši kteří si chtěli hrkat posvátným mlýnkem a parazitovat, nechtěli se podřídit zákonům země, chtěli samostatnost."

Tibet je tématem pořád. Stejně jako Afghánistán či Syrie a spousta jiných. Jistě že chtěli samostatnost. Nejdříve je mlátili Mongolové, pak Britové. Naše ůtřistaleté úpění" pod Habsburky je oproti tomu školní besídka. Dokud Čína nebyla bolševická, dalo se pod ní dejchat. V 50.roce to však vzali do ruky pevně a bylo vymalováno. My měli jednoho Bolševické genocidní "zákony" Tibetanům samozřejmě nevoněly, stejně jako - některým z nás - po r. 1948. Mají tam tuším už 126 tibetských Palachů. Nelze se jim tedy divit. Vy jste možná bolševický režim radostně budoval, já jsem na něm též "parazitoval".
30. 04. 2014 | 11:42

Boltzmannův protivný mozek napsal(a):

Ládík, 9:27
Opravdu netuším, jak byl pohřben V.H.
Lze to někde naleznouti?? Ty 3 urny na 1 člověka mi zaujaly. Dost kuriózní.
Pokud je to tak, tak bych doporučoval první do hrobu určeném pro rodinu, druhou do hrobu, aby se měli pravdoláskaři, multikulti a lidoprávové na libovolná výročí kde shlukovat, vzpomínat, klábosit a pak se jít společně ožrat do bezvědomí.
No a tu třetí uložit po bok Klementa Gottwalda. Grebeníček určitě ví, kam Klému šoupli.
30. 04. 2014 | 13:32

Antroid napsal(a):

Než adorovat "chytrého" zaorálka nebo naopak zesměšňovat "lická" práva jen proto, že "sám mám dost" anebo protože to tak dělá prezident pupku světa klaus, neuškodí rozhlédnout se, jak to dělají jinde. Lze najít i neokázalý přístup prostý servility a debilních frází:

Bilateral relations between Switzerland and Tibet

Tibet is a region of the People’s Republic of China with an Autonomy Statute for the Tibetan population. In administrative terms Tibet is a province. As part of a state, it enjoys no sovereignty under international law. Switzerland therefore maintains no direct official contacts with the local Tibetan authorities.
Key aspects of bilateral relations

Switzerland is home to the second largest Tibetan community outside Asia, which is very well integrated. For this reason, Switzerland takes a great interest in the situation in those areas of China populated by Tibetans. The subject of Tibet is regularly discussed as part of the human-rights dialogue between Switzerland and China. In order to improve human rights in Tibet and ultimately to help bring about a lasting and peaceful solution of the Tibetan question, Switzerland encourages all parties to engage in dialogue.
History of bilateral relations

The Dalaï-Lama, spiritual leader of the Buddhist Tibetan community, has visited Switzerland on a number of occasions. In accordance with its humanitarian tradition, Switzerland has also accepted a large number of Tibetan refugees since the 1950s.

src: http://www.eda.admin.ch/eda/en/home/reps/asia/vchn/bilchi/biltib.html
30. 04. 2014 | 13:33

Antroid napsal(a):

Boltzmannův protivný mozek

Vaše kecy nejsou urážkou Havla, ale Bolzmanna. Máte-li k němu aspoň nějaký vztah, změňte si nick.
30. 04. 2014 | 13:41

K.V. napsal(a):

Antroide, vzhledem k tomu že jsme civilizovaní a ctíme zásadu o mrtvých jen dobře, také tu číhá Havlofilní cenzor, který navíc vulgární výrazy nepřipouští , nelze bohužel "přínos" Havla na tomto blogu objektivně zhodnotit.
Ale zeptejte se lidí kdekoliv na ulici "off record" a pochopíte
30. 04. 2014 | 14:04

Antroid napsal(a):

K.V.

Ctíme zásadu o mrtvých jen dobře? To určitě máte na mysli jinou spolek, než ty zdejší fankluby...

Hodnocení přínosu je otázkou osobních priorit, to je jasné, z čehož plyne, že objektivně hodnotit kohokoli nelze, neexistuje objektivní hodnotitel. Jiný názor než vy má jistě třeba kocáb. Ale mýlit se s davem je vždy snadné.
30. 04. 2014 | 14:23

Boltzmannův protivný mozek napsal(a):

Antroide,
asi jste nepochopil, nehodlám urážet nikoho, tím méně již zesnulého exprezidenta.
A základ mého nicku je mozek (přesněji jmenný větný člen). Boltzmannův a protivný je pouze přívlastek.
Nemohu za tu skutečnost, že jistý druh mozku je pojmenován po rakouském fyzikovi Boltzmannovi.
Kdyby na tenhle paradox přišel někdo jiný, byl by i přívlastek jiný.
Bohužel, objevil jej Boltzmann.

A kvůli Vám si nehodlám měnit nick třeba na:
"Podivný S kvark se spinem 1/2"
Aby to bylo v kontextu a neobjevilo se tam nedejbože jméno objevitele, či autora.
To mi ani nenapadne....
30. 04. 2014 | 14:52

mik napsal(a):

To dezko
Dik za irisch stew ctete vic diky nesmyslum jako je facebook disquse a dalsi povinne registrace nemuzu prispivat pod aktualne.cz v beznych prizspevcich byt uz me kolikrat svrbela dlan ze se proste nejak zaregistruju a zkusim napsat k necemu o cem si myslim ze tomu rozumim ale zatim jsem se neododlala a tak si ctu alespon blogy a neda mi do neceho nerypnou v Irsku ziju 11 let a mimo CR 15 tak vidim asi hodne veci jinak .... a mrkev se tady koupit dostane zadny strach a gulas mam rad knedliky tady ovsem neznaji
30. 04. 2014 | 16:25

Pepa Řepa napsal(a):

Já mám zase Holzmanův mozek.
Ale to sem asi nepatří.
Nebo jo?
30. 04. 2014 | 16:47

mik napsal(a):

To Filuta
v te prvni vete jste trefil hrebik na hlavicku ano mistri sveta ze srdce Evropy kdo je vic ze ? treti cestu uz chteli nekteri v 68 ,,, a to jeste ale mel zapad otevrene dvere a ceske podniky nebyly vytunelovane,., dneska svycari vyhazuji ze zeme i nemce a podniky v CR jsou pred krachem nebo patri cizim majitelum .. Cesi si proste porad chteji hrat na ten most mezi vychodem a zapadem s prazdnou kapsou a holym zadkem ... byvale staty warsavskeho bloku se rozpadly proto ze lide toho meli dost... vemte treba kubance ,,, jsou urcite vic hrdi na svou zem nez cesi,...a prese se vrhaji do more a plavou na Floridu,, proc utikaji lidi ze severni Koreje do jizni ? a proc i v Rusku ma Putin odpurce ? CR nemuze byt nikdy samostatna uz rozdeleni na dva staty byla chyba ale to zaridil Klaus s Meciarem lidi na Morave zadne rozdeleni nechteli,,, skoda ze kdyz uz nastalo ze se Morava nepridala k Rakousku myslim ze i kdyz by se jih pridal k Rakousku a sever k Polsku tak by se lidi v Ostrave i Brne meli lip nez kdyz jsou pod Praglem ale to bych moc odbocoval EU se nerozpadne euro nezanikne a CR nema jinou volbu nez se stat plnohodnotnym statem EU tedy vcetne prijeti eura Zeman to pochopil i kdyz se opil na ruske ambasade i vlada ktera se stejne driv nebo pozdeji rozpadne a nevydrzi cele obdobi pochopila a podepsala fiskalni pakt je to predzvest toho ze se s prechodem na euro pocita i proto se upravil kurz a bude jiste stoupat k 30 ,,, menovy fond by nikdy nepripustil vymenu za 23 a ni za 25 ,,,slovakum taky nedovolil srazit slovenskou korunu pod 30 ... zafixovat menu za 28 -29 by se mozna se stestim mohlo podarit a co nejrychleji prejit na euro az ho prijmou polaci a madari tak bude hodne zle a muze se stat ze pak euro bude i za 40... to si dneska ti co euro nechteji neuvedomiji.,.. je treba vysvetli tem starsim co tak nadsene volilil Zemana ze jejich penze 9000 je stejna jako 300 euro... a na nemecke platy nedosahnou cesi ani za 50 let kdyz za 25 nic nedokazali jen EU nadavat a nekteri jako Okamura a spol s ni chteji i vystoupit,,, tak pak at teda pozada CR o vytvoreni autonomni republiky Rusko Putin i na zakarpadske Rusi by meli radost,,, jeden jak mu to jde i bez tanku druzi co se tech tanku boji.... jo a trosku premyslejte proc cechy zapad nechce ,,, proc je porad povazuje za vychod.... ono totiz platilo a bude platit ci chleba jis toho pisen zpivej anebo kdo chce s vlky zit musi s nimi vyt natahovat porad dlan a rikat EU dej ale my nedame nic to proste nejde ,, a mentalita obchazeni zakonu vymysleni jak kde s kym vydrbat podmazavani korupce nepoctivost fandeni intrikam podrazum ... zatim porad se darebakum a podvodnikum v CR tleska,,, a zapad neni hluchy ani slepy...
30. 04. 2014 | 16:51

K.V. napsal(a):

Antroide- v každé profesi LZE vyhodnotit jestli jste přínosem nebo škodíte. U politiků možná až po letech ale o to výrazněji. A Havlovy presidentské roky jsou děsivé roky zničení tohoto státu po stránce ekonomické , sociální a morální. Vím že za to nemůže jenom on sám, ale přispěl velmi silně
V čem máte máte asi pravdu, Kocáb hodnotí tu dobu asi jinak než většina obyvatel. Z opilého rockera ministrem, slavnou " osobností která vyhnala Rudou armádu z Evropy", to asi bylo možné jen u nás v té zmatené době. Ale celé postavené na lži a show pro prosťáčky
30. 04. 2014 | 17:21

Gudka napsal(a):

Číňané zakázali Tibeťanům používání jejich mateřštiny? To je hrozné, to už se ti Číňani chovají jako majdanisté v Kijevě.
Zničili lamaistické kláštery? Hrůza - jako Albánci v Kosovu, co ničili ortodoxní kláštery a kostely.

"nesporně také od síly étosu a principiálnosti myšlení jejich politiků"

Tady snad autor naznačuje, že by mohlo jít o Havla? Ale vždyť ten byl přece placený chartista. Jakápak principiálnost? Zastával přece jen nasmlouvané názory. Chcete nejspíš říct, že Havlův "Lucernový étos" ovlivnil klima v české společnosti? To určitě, leč ve velmi politováníhodném smyslu.
30. 04. 2014 | 21:21

Gudka napsal(a):

Mik
"kdyby se scitaly hlasy do 45 let byl na Hrade Schwarzenberg"

A kdyby se počítaly jen hlasy voliček 60 - 75 letých, tak by prezidentem byl Gott.
30. 04. 2014 | 21:26

Dumpling napsal(a):

"In accordance with its humanitarian tradition, Switzerland "

Ona "humanitární tradice" Švýcarska zahrnuje i přístup k židovským uprchlíkům z III. Říše, kdy tyto uprchlíky švýcarské úřady na místě deportovaly zpátky do Německa, ač bylo známo, co je v Německu čeká.

Za Havla to byl s dalajlámou takový tyátr, s lamaistickým folklórem, vlastně by bylo recipročně správné, kdyby Havel zase na oplátku před tím tajtrlíkem v mnišském kostýmu třeba zatančil na uvítanou odzemek s valaškou nad hlavou. Když folklór, tak oboustranně.
30. 04. 2014 | 21:49

patriot napsal(a):

Technická poznámka:

VH byl likvidován žehem, vyfičel komínem a dnes je převážně součástí atmosféry – nespalitelný zbyteček tvoří jen okolo 2% tělesné schránky.

Takže metafory typu „Budiž ti země lehká“ a „Neobracej se příliš v hrobě“ nejsou příliš výstižné.
01. 05. 2014 | 08:08

K.V. napsal(a):

Patriote, to jsdte mne naprdl. Já vždy zuřím když přijdu po čase k autu a je špinavé od popílku.
Teď se budu bát to umýt, aby disidenti nestávkovali že jsem smyl do kanálu největší Havlův přínos v naší zemi
01. 05. 2014 | 08:21

patriot napsal(a):

K.V.:

Pozor! Při žehu uniká do vzduchu toliko kysličník uhličitý a vodní pára! Popílek tudíž není z dotyčného! Pomineme-li fakt, že CO2 je skleníkový plyn, můžeme říci, že VH je již zcela neškodný!
01. 05. 2014 | 09:12

Tom napsal(a):

Zaorálek je velice smutný případ, je mi ho spíš líto,
připomíná Nečase s tím jeho dalajlámismem,
stejný tragéd a slaboch.
BTW: petice jako omluva Tibetu má za dva dny 25 podpisů, aspoň něco povzbudivého
01. 05. 2014 | 11:46

JardaV napsal(a):

Tibet pro nás nemá žádný význam.Je to země prosáklá náboženstvím,tedy pro vývoj lidstva
zbytečná.Navíc toto náboženství potlačuje člověka jako bytost na úkor nějakého možná
vyššího bytí,které nikdo níčím nepotvrdil ani nedoložil.Erotické skandály zatím na veřejnost
nepronikly,takže izolace je totální.Že Tibet podpořil zrádce národa,nepřekvapuje.Podpořil
všechno,co našemu národu nějak škodí,v tomto případě ekonomicky.Na druhé straně
zase lezeme někomu někam,dokonce aktivně,což taky není dobře.Dnes už v případě
ekonomických zájmů nejde o zájmy NAŠE,tedy národní,protože nám jako národu už nic
nepatří,takže jde spíš o tichou podporu německé obchodní expanze.Němci expandují na
Východ,my na Západ.Nabízí se otázka,jestli při tom používáme my mozek,nebo EU korupci.
Ještě k Tibetu - jediný skutečný význam by mělo vybudovat tam starovací rampy pro
rakety směřující do kosmu.Úspora paliva a šetření životního prostředí by plně ospravedlnily anexi,bez ohledu na průvodní jevy.Je s podivem,že to Čína ještě neudělala.
01. 05. 2014 | 12:28

lser napsal(a):

Český mopslík na americkém vodítku s oblibou štěká na velmoci. Buď na Rusko, nebo na Čínu. To je podstata naší zahr.politiky od r.89. Před tím jsme byli na ruském vodítku.
Jaká vodítka nás ještě čekají ?
02. 05. 2014 | 11:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy