Od linie příměří k mezistátním hranicím? Hranice z roku 1967 v proměně času

07. 06. 2011 | 23:00
Přečteno 5400 krát
“Hranice Izraele a Palestiny by měly spočívat na liniích z roku 1967 se vzájemně dohodnutými výměnami území." Tato jedna věta z projevu Baracka Obamy, ve kterém se americký prezident věnoval situaci na Blízkém východě po vlně arabských revolucí, vzbudila velmi emotivní reakce.

“Hranice Izraele a Palestiny by měly spočívat na liniích z roku 1967 se vzájemně dohodnutými výměnami území." Tato jedna věta z projevu Baracka Obamy, ve kterém se americký prezident věnoval situaci na Blízkém východě po vlně arabských revolucí, vzbudila velmi emotivní reakce. Za izraelskou pravici tento požadavek při setkání s prezidentem Obamou odmítl izraelský premiér Netanjahu. Zdůrazňoval především nemožnost Izraele ubránit hranici, která by ve svém nejužším místě měřila od západu na východ pouhých 15 kilometrů. Proti tomu se postavila levice, podpořená izraelskými intelektuály, které Obamovo stanovisko podporuje. Ve Spojených státech mnozí kongresmani kritizovali svého prezidenta, že tímto požadavkem chce po Izraeli, aby učinil velké ústupky, aniž by podobný požadavek vznesl vůči Palestincům. Ti samotní jsou také rozděleni. Umírněnější Fatah opakovaně zdůrazňuje, že hranice budoucího palestinského státu musí co nejvíce kopírovat linie z roku 1967 a tedy, že co možná nejvíce židovských osad za touto linií musí být zrušeno. Mnozí představitelé Hamásu zase často ani nezastírají, že hranici z roku 1967 podpoří pouze jako dočasné řešení. Konečným cílem zůstává Palestinský stát rozprostírající se od Středozemního moře až k řece Jordán.


Dohoda o demarkační linii

Samotná linie z roku 1967 je ale pojem, se kterým se ve slovníku izraelsko-palestinského konfliktu začalo operovat až poměrně nedávno a je to pojem sám o sobě hodně nejasný. Tato linie nevznikla v roce 1967, ale v roce 1949 jako linie příměří po první arabsko-izraelské válce. V té proti Izraeli bojovaly Egypt, Jordánsko, Sýrie, Libanon a své vojáky vyslal také Írák. Po ukončení této války se Izrael nedohodl ani s jedním ze svých sousedů na mírové smlouvě a finálním vytyčením hranic. Arabské země zatím nebyly připraveny s novým židovským státem ani zasednout k jednacímu stolu, natož s ním podepsat mírovou smlouvu. Jedinou vyjímkou byl jordánský král Abdulláh. Jordánsko totiž anektovalo území Západního břehu, včetně Starého města v Jeruzalémě, a král Abdulláh výměnou za mír z Izraelem chtěl, aby židovský stát tuto anexi uznal. Když ovšem tato jordánská nabídka vyšla najevo, král Abdulláh byl zavražděn mladým Palestincem a jednání o mírové smlouvě tak skončila.

Místo mírové smlouvy tak Izrael od Západního břehu oddělila pouze dohoda o demarkační linii. Tu navíc představitelé židovského státu nepodepsali s Palestinci, ale s Jordánci. Palestinci v této době byli totiž ignorováni nejen Izraelem, ale především okolními arabskými zeměmi. Ti o území bývalé mandátní Palestiny, kterou v roce 1947 rozdělilo OSN na židovský a arabský stát, chtěli rozhodovat sami, bez Palestinců. V samotné demarkační dohodě mezi Izraelem a Jordánském se také mluví o tom, že obě strany se mohou dohodnou na územní úpravě této linie a že se nejedná o finální politické uspořádání.

Tato demarkační linie, které se dnes říká hranice z roku 1967, ovšem nikdy nebyla uznána jako mezinárodní hranice mezi dvěma státy. Mezinárodní komunita totiž jordánskou anexi území Západního břehu nepřijala. Hlavní motivací arabských zemí k neuznání této linie jako nové mezinárodní hranice byla ovšem snaha především neuznat hranice židovského státu. Jordánsko přesto území Západního břehu mělo pod svou kontrolou a rozhodně se ho nehodlalo vzdát. Palestinci ze Západního břehu dostali jordánské občanství a o Palestincích, natož o vzniku Palestinského státu se mezi léty 1949 a 1967 na mezinárodní scéně nemluvilo. Jeruzalém byl rozděleným městem. Jeho západní část se stala hlavním městem Izraele a východní část, včetně Starého města, zůstala do značné míry pozapomenutým a zanedbaným městem pod Jordánskou správou. Během ní měli křesťané pouze omezený přístup k náboženským objektům ve Starém městě a Židům byl tento přístup prakticky zcela znemožněn a to včetně Zdi nářků.

Po Šestidenní válce v roce 1967 se ovšem situace změnila a Západní břeh se dostal pod izraelskou kontrolu. Dlouho dobu Izrael počítal s tím, že výměnou za mírovou smlouvu toto území Jordánsku vrátí. Toto tzv. “jordánské řešení” ale vzalo za své v roce 1988. Tehdy se jordánský král Hussein nároku na toto území vzdal snad i kvůli obavě, aby se palestinská intifáda nepřenesla i do Jordánska. Navíc v této době již Izrael podporoval výstavbu židovských osad na Západním břehu a také ekonomika této oblasti byla stále více propojena s židovským státem.

Odchod Jordánska z politického mapy Západního břehu dal konečně prostor pro palestinské požadavky. S těmi se ovšem Izrael vypořádává jen s velkými obtížemi. Právě požadavek, aby hranice Palestinského státu co nejvíce odpovídaly linii příměří z roku 1949, patří mezi ty problematické. Vždyť i Golda Meirová, či Menachem Begin, dva izraelští premiéři ze 70. a 80. let reprezentující protichůdné politické směry se shodli, že takový krok by byl pro Izrael z bezpečnostního hlediska sebevražedný. Na straně druhé jak se izraelské osady stéle více “zakusují” do Západního břehu, naději na životaschopný stát ztrácejí Palestinci. Jako tedy v mnoha dalších otázkách, izraelsko-palestinský konflikt je zatížen kroky, často chybnými, které se staly v minulosti. Současní představitelé obou stran se přes ně ovšem nejsou schopni přenést.

Psáno pro Lidové noviny


Okaz na mapu linie z roku 1949
http://www.stratfor.com/weekly/20110530-israels-borders-and-national-security

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ukulele napsal(a):

Izrael toť možný další kandidát na člena Evropské unie. A bohatý.
07. 06. 2011 | 23:17

voroshilov napsal(a):

ukulele:
Uvidime jak bude bohaty kdyz mu zavrou financi tok z USA.
07. 06. 2011 | 23:19

voroshilov napsal(a):

Take tady byl jeden prijemce kreditu v Belorusku,porad"pujdeme do Evropy""uzname Jizni Osetii(ne uznal),udelame to a tamto-nic neudelal,nakonec Putinu dosla trpelivost a ted belorusky zazrak je totalne v troskach.
07. 06. 2011 | 23:23

Al Jouda napsal(a):

To autorka :
To by byl takový problém buď článek vybavit mapou se zřetelným vyznačením obou variant hranic nebo alespoň dát link na nějakou podobnou mapu. Jinak si to čtenář nedokáže představit!
07. 06. 2011 | 23:56

hovorka11 napsal(a):

Žádná hranice žádného státu na světě není ubránitelná, ani hranice USA. Samo tvrzení "ubranitelnosti hranic" je nehorázný nesmysl. Ani Mexiko s USA není schopno ubránit hranice proti drogovým kartelům (není ani dostatečný zájem ze strany USA)!
Bezpečnostv oblasti je dána vyrovnanými vztahy v oblasti mezi státy a vymahatelností práva v oblasti.
Nemůžeme zabírat území Německa a ostatních států jen z důvodu neubranitelnosti ČR !
To vše je bohužel ignorováno a jednoznačně se dává Izraeli podpora dalšímu vyhánění obyvatel a stavění izraelských osad za hranicemi uznaného státu.
Popravy protestujících na okupovaných zemích jsou běžnou metodou Izraele v současnosti. U nás veřejně podpořil tyto metody premiér Nečas, který prohlásil, že za Izraelem budeme stát vždy, ať se bude dít cokoliv!
Myslím, že územní nároky na nový život v Palestině ekonomických přistěhovalců z bývalého východního bloku z 80tých a 90tých let zabrání jakémukoliv odporu proti záboru z rasistických a protiprávních důvodů. Vývoj směřuje mimo plané řeči Obamy,
směřuje k válkám a okupacím pro obsazení ropných zdrojů (především na blízkém východě a Africe) a tam má Izrael takový význam, že se mu schválí naprosto vše...
Klíč je především v USA, pokud bude podporovat jaderné zbraně v Izraeli a Izrael přezbrojovat, tak se bude vyhánět, vraždit, okupovat. Izrael ví, že mírem a klidem nezíská území a ztratí "největší cenu" a tou je vojenský dozor nad ropnými oblastmi pro USA.
08. 06. 2011 | 07:08

maňana napsal(a):

4 elf,bohužel máš zcela pravdu,ale právě proto budeš bleskově smazán cenzorem
08. 06. 2011 | 08:14

jen tak napsal(a):

Obě strany blízkovýchodního konfliktu mají svá práva a své oprávněné nároky, které je nutno v rámci spravedlivého mírového uspořádání vyřešit.
Podle statistik žilo v roce 1939 v arabských zemí přibližně 1,7 milionu Židů. Podle oficiálních arabských statistik opustilo své domovy od roku 1948 do počátku 70. let na 856 000 Židů. Zhruba 680 000 těchto Židů se usadilo v Izraeli. Jejich potomci a potomci íránských a tureckých Židů tvoří populaci čítající 3,06 milionů obyvatel z celkové židovské populace 5,3 milionů. (Rok 2008).V muslimských zemích ze kterých uprchli, museli bez jakékoli náhrady, zanechat majetek, který má v přepočtu na dnešní kurzy hodnotu 300 miliard dolarů. Rozloha pozemků, které byly v těchto zemích židovským majetkem, se odhaduje na 100 tisíc km² (čtyřnásobek rozlohy Státu Izrael).
Zdroj:Wikipedie
08. 06. 2011 | 08:20

Pepa Řepa napsal(a):

Dobrý článek, realistický, což potvrzuje štěkot zapřisáhlých antisemitů od Volhy po Botič. Za chvíli přijdou další vypatlanci a začnou citovat protokoly a spočítají, že plynové komory v Auschwitzu spálily o dvacet méně.

Málokdo si uvědomuje, že hranice některých států na BV-zvláště hášimovského Jordánska- nejsou příliš historické a jde pouze o linii příměří.Jinde-jako v Libyii- je to obdobné.

Víte co mně není jasné?
Na Golanech už nejsou Šmoulové? Byla to parádní služba pro OSN.
Co dělali, když lezli ti, kteří-jak rád líčí palestinská trouba- prahnou po západní demokracii a s výkřiky "Smrt Židům" lezou přes plot?
Tady si zvyknete, patří to k místnímu koloritu.

Co kabala, elfiku? Má zpoždění?
Že by nepřispěla dalším moudrem?
08. 06. 2011 | 08:25

elf napsal(a):

jen tak,víme komu patří wikipedie,jiný zdroj nemáš?
08. 06. 2011 | 08:26

jen tak napsal(a):

ZPRAVY.ROZHLAS.CZ, Břetislav Tureček, Michal Šenk 8. 6. 2011 v 07.00
Statisíce Židů vyhnali do Izraele Arabové, majetek zabavili
V souvislosti s izraelsko-palestinským konfliktem se velmi často mluví o palestinských uprchlících, tedy Arabech, kteří utekli, nebo je vyhnali židovští ozbrojenci při zakládání Izraele. Tehdy to bylo 750 tisíc lidí, dnes už jich OSN i s potomky registruje skoro pět miliónů. Mluví se ale i o jiné skupině uprchlíků, na jejíž existenci upozorňuje Izrael. Jedná se o stovky tisíc Židů, kteří ve 40. a 50. letech odešli nebo uprchli před násilím naopak z arabských zemí do nově založeného Izraele. „Celkem bylo 850 tisíc židovských uprchlíků. V souvislosti s izraelsko-palestinským konfliktem se všichni odvolávají na rezoluci Rady bezpečnosti 242 a domnívají se, že mluví o palestinských uprchlících. To je ale omyl, týká se uprchlíků bez upřesnění, a vztahuje se tedy i na ty židovské, i jejich otázku je nutné v mírovém procesu řešit.“
08. 06. 2011 | 08:30

elf napsal(a):

Řepo,ani bych se nedivil,kdyby vyšlo najevo,že si Protokoly napsali sami sionisté,aby ukázali světu na Věčné časy jak chudák žid trpí,že ho nenechali ve světě nikde pracovat a donutili ho aby se živil jen obchodováním s penězi.Nevidíš ty slepoto,že sionista obětoval své židy aby od Němců ždímal prachy za holokaust?
08. 06. 2011 | 08:52

hovorka11 napsal(a):

Myslím, že by Izrael eměl být zachován v hraniích uznaných OSN. Nejde vrátit minulost a nejde křivdami změnit křivda jiné.
EU a Evropa obecně by se měla zasadit o celkovou právní jistotu na celém blízkkém východě a nepřenášet tam svoje vlastní viny z důsledků 2 sv. války. Myslím, že v současnosti se ukazuje, že v Evropě se znovu propaguje myšlení, které vedlo k 2 sv. válce a okupaci ČR. Podezřívám z toho i naši vládu, která myslí jen na svoji kapsu a je ji jedno, že je nás pouze 10 mil. a nemůžeme řídit EU k válkám a okupaci bez důsledku na nás.
08. 06. 2011 | 09:01

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý antisemitský příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
08. 06. 2011 | 09:13

hovorka11 napsal(a):

jen tak napsal:
I o tom by se mělo mluvit. Každé násilí vyvolává obdobnou odezvu na nevinných. Proto by měla Evropa napravit co způsobila a nevidím to jinak než přesně tím, co se neustále více porušuje- dodržováním zákonů a pravidel. Evropa se toho zřekla, aby bylo možno bojovat proti radikálnímu islamismu a zavádět ho tam, kde se to hodí kvůli zdrojům...
08. 06. 2011 | 09:13

Pepa Řepa napsal(a):

Jasně elfiku
žádný podvrh ochranky carevny Kateřiny.
A Auschwitz si postavili pejzatci sami, aby sami sebe mohli spálit.Objevil to n.o.s. bádáním v kotelně. A nebylo jich šest milionů, ale o dvacet méně, spočítal to náš badatel.

I příslušníky své rodiny tam nacpali, i mámu a tátu, jen aby mohli ždímat prachy jako ždímačka Romo.
Psssssssssssst.
08. 06. 2011 | 09:29

blue jay napsal(a):

vorosilove,

je pravda ze Rusove jsou z vetsiny antisemiticti? Ze to zakryva jejich neschopnost? Pry Stalin prave z toho duvodu nemel Zidy rad.
08. 06. 2011 | 09:33

blue jay napsal(a):

Pepo Repo,
elf jak jste spravne prelozil je trpaslik. Zdejsi trpaslik vyskoci z pod parezu kdykoliv kdyz se tu objevi clanek o zidech, romech ci cernosich. Pocitam ze se ten trpaslik pocita mezi vyvolene,lol.
08. 06. 2011 | 09:40

voroshilov napsal(a):

Hle,jak biorepka brani sve pribuzenstvo,a antisemitismus ktery provazi lidstvo cele dejiny take vymyslela carska ochranka,zrejme ma repa take svuj podil na gešeftu z lochokaustu,inu jak jinak udelas kseft kdyz je vsude samy Khon s Roubickem.
08. 06. 2011 | 09:41

Yosif K napsal(a):

Pane Hovorko 11, je rozdil jednat o hranicich s Finskem,Norskem, ba i Nemeckem, Polskem, Ukrajinou ci Ruskem - oproti nepricetnym sebevrazednym fanatikum, neuznavajicim ani smlouvy, ktere sami podepsali a kteri jsou manipulovani komplexem menecennosti a zpatecnickym nabozenstvim do "nesmiritelneho jihadu".

Pokud by sousedem Israele bylo napriklad Svedsko nebo nemecko, 16 km sirkoy Israel by se "dal risknout". Pokud jsou sousedem Israele podli, nepricetni, nezamestnatelni a zaostali retardove, ustavicne ostrelujici Israel raketami, nelze se divit, ze ku vojenskemu stazeni na uzemi o hloubce 16 kilometru ma 97% israelskych zidu mirne receno nesouhlasny postoj.

A roxzumnejsi Palestinci to plne chapou. Ostatne rozumnejsi palestinci hromadne zadaji o Israelske pasy, nebot po pripadnem stazeni israele treba z casti Jerusalema NECHTEJI ZA ZADNOU CENU ZUSTAT V NOVE ISLAMOFASISTICKE ENTITE.

Bohuzel - co doposud muslimove predvedli ve svem vyvoji je to, ze budto ziji v barbarskych volnych kmenovych svazech - pouhych atrapach statu - nebo v tuhych islamofasistickych despociich. Coz muze byt i brzky vyvoj v tzv "revolucnim Egypte".
A tzv "uvedomeli levicovi soudruzi" podporuji islamofasismus protoze se nedokazi psychicky vyrovnat s existenci kapitalismu.
08. 06. 2011 | 09:55

Yosif K napsal(a):

Tzv "spontaneita palestinskeho boje". Faktu neznaly trouba muze snad obdivovat jak tzv "Palestinci" po 5 generacich zivota v nejruznejsich arabskych statech inadale podnikaji sebevrazedne atentaty ci sebevrazedne "pochody pres israelske hranice" a jako nepricetni lumici lezou do ostre palby a hazeji kameny po vojacich. Ve skutecnosti ty opravdu sebevrazedne ciny nejsou az tak uplne zadarmo. Nedavni "palestinci" utocici na isralske hranice na Golanech byly totiz vetsinou ozebraceni syrsti farmari vyhani suchem ze severni Syrie na jih. Hladovym ubozakum staci k ucasti na demosce US$ 1000 za kus a US$ 10000 + 72 panen v raji + dobry pocit za "ucast v boji za palestinu" v pripade smrti.

Podobne jsou honorovani i palestinsti vrazi sedici v israelskych veznicich. Jak ohlasila PA - plati jejich rodinam "tabulkove platy statnich zamestnancu PA". To jest okolo US$ 1000 mesicne.

The Reform Party of Syria said intelligence sources told them that the Syrian protesters were poverty-stricken farmers.
They were paid $1,000 for showing up to the protests and their families would be paid $10,000 if they died, according to ynetnews.com.
syrian-protesters-reportedly-paid-thousands-to-take-part-in-protests-along

Netreba podotykat ze pro rozumne a skutecne palestince z Westbanku je nejvyssim snem ziskat isralsky pas. Hromadne si o nej zadaji. Kdo stoji o palestinsky stat? Profesionalni teroriste.....
08. 06. 2011 | 10:10

Sehr gut napsal(a):

Variace na téma: nejde vrátit minulost a nejde křivdami změnit křivda jiné.

Myslím, že by Německý stát měl být zachován v hranicích z roku 1939 uznaných velmocemi v Mnichově v roce 1938 včetně Sudetengau, německého Pruska, nyní okupovaného Polskem a východního Pruska, nyní dočasně okupovaného Ruskem. No a možná, by bylo časem vhodné diskutovat i o navrácení Alsaska Lotrinska Německu.
Předpokládám, že veškerá zmíněná historická německá území, která jsou dnes neoprávněně okupována těmi, kteří zde předtím nikdy nežili, budou navrácena Německu zpět, tak, jak se to již v roce 1938 na základě "mírové" Mnichovské dohody, jednou stalo.
Proč? Protože se v současnosti sem tam wirklich ukazuje, že v Evropě se znovu zatím sice jen okrajově propaguje myšlení, které vedlo k 2 sv. válce a okupaci ČR.
08. 06. 2011 | 10:11

Pepa Řepa napsal(a):

To víte, neomužiku, že mám z toho dividendu.

A víte, drahý nový burlaku, že někdy uvažuju, kde se ten antisemitismus bere?
Copak u Vás, nebo ve východním Polsku, tam byli chasidim, kaftany, pumpky a pejzy, dvacet dioptrii z louskání Torah. Stačí přečíst Tarase Bulbu.

Ale víme, my ze střední Evropy jsme trošku jiná civilizace,vorošo. Kapišto?

Žádné břízky, žádná rozpolcená duše, ani garmošku nepotřebujeme.Na tvář si necvrnkáme, když potřebujeme druga na butilku vodky.
Tady byli Židé elitou národa od spisovatelů přes doktory po muzikanty. Žádná orthodoxie. A tak je to dosud.Nepoznáte je, pumpky nenosí.
Mixovalo se to tak, že vlastně mnozí nevěděli, co jsou zač.

Kde se to bere? Vím já?
Ptejte se elfika. Kdyby to chodilo do kostela, jako jistý nejmenovaný vědec, tak bych se nedivil.
Ukřižovali jste nám Ježíška, povídal kdysi-když mu bylo šest-pan farář. To jednoho poznamená.

A co Vv? Kdy to vzniklo u Vás?
Žere Vás, že má Abramovič, víc prachů, hezčí ženský a k tomu ještě Chelsea? Hlady snad netrpíte, nebo jo?

Jen musím poznamenat, že Váš přínos a přínos takového Tigrida, Lustiga nebo Klímy....etc nelze srovnávat.

Že se někteří nevyvedli? To vím taky. Nerad chodím i přes Mea Shearim. Ani Tydlitáty nemusím.
08. 06. 2011 | 10:12

Pepa Řepa napsal(a):

Yosif K
Technický dotaz.
Na čáře příměří na Golanech už OSN není?
08. 06. 2011 | 10:15

Pavel13 napsal(a):

Já si myslím, že jediná cesta je nakonec jeden stát všech občanů sporného území. Důsledně občanský stát zcela oproštěn od základů náboženských a národnostních. Pravda, zatím si něco takového vůbec nedokážeme představit a nepochybně ještě protečou zbytečně spousty lidské krve.
08. 06. 2011 | 10:20

Pavel13 napsal(a):

:Sehr gut.
Sehr gut!
08. 06. 2011 | 10:22

divák napsal(a):

Pro Jen tak:

Jistě i židovští uprchlíci, kteří byli násilím vyhnáni z Arabských zemí mají dostat náhradu za své majetky - ale jsem zvědav, jak je budete určovat a odlišovat od těch židů, kteří odešli dobrovolně (nebo z důvodu politické nestability v arabských zemích) na vyzvání sionistických představitelů (jejich cílené politiky vyrovnání nepříz. populač. stavu vůči okol. popř. Palest. Arabům) a dostali v Izraeli buď náhradou peníze či zejména majetky a půdu zabavenou Palestincům. Skutečně se i v arabských zemích páchaly někt. ovšem spíše ojedinělé násilné akce vůči Źidům (myslím tím skutečné násilné protižidovské bouře), které nejsou omluvitelné a jsou politováníhodné viz např. v Iráku, nicméně je poměrně nesouměřitelné toto srovnávat s tím, co je skutečná Palestinská Nakba a to jest - naprosto záměrná a cílená etnická vojáky prováděná čistka Palestinců Izraelci, kde ti Palestinci neměli na výběr. Nezajímá mě politické hraní ani, že ta Vaše citovaná paní Ada Aharoni je napojená na Egyptské židy, kteří ztratili majetky v Egyptě a bojuje za ně - nicméně chce to trochu soudnosti v tom, co srovnáváte a to bez ohledu na propagandu.
08. 06. 2011 | 10:29

Paja napsal(a):

http://krajtl.blog.cz/1106/permanentni-lidice
08. 06. 2011 | 10:33

voroshilov napsal(a):

Ale,no tak Pepa,jsme trochu jina civilizace...Vono Stredni Evropa je nejaka jina civilizace jako bajna Atlantida nebo Lemurie?
A proc byli pronasledovani zide uz v Rime Neronem,Tiberiem a Augustem?
A proc byl znicen rad Templaru nebo Tamplieru?
A kdo nici ted svetovou ekonomiku?Proc se od vas odvratili americti bratri ve vire?
Zda se ze Abramovich nesere jenom mne,a ceho jste vzal ze ma hezci holku?

http://wyborcza.pl/1,75248,9731731,Rosyjski_miliarder_rozgniewal_Wenecje.html
08. 06. 2011 | 10:36

Pepa Řepa napsal(a):

Autorka
chválím výměnu fotky i zálibu v tenisu.

Zachovejte dobrou mysl, antisemitský cirkus se přesunul ke Kurasovi.
Tomu to je fuk, řekl bych.
:-)
08. 06. 2011 | 10:37

Yosif K napsal(a):

Palestinci se ZASE vyvrazduji mezi sebou - cesky tisk mlci. V syrskem "Palestinskem" mestecku Yarmouyk mezi sebou zacali bopjovat "komunisticti Palestinci" vetsinou podporujici Assada s "nekomunistickymi Palestinci" vetsinove podporujicimi syrske rebely. Palestinska agentura WAFA hlasi zatim 14 mrtvych.

Mili islamofilove, dejte zaostalym barbarskym vrahum vlastni stat - to prece nemuze spatne dopadnout, ze ne?

According to WAFA and other reports, the fighters from the Popular Front for the Liberation of Palestine-General Command, which is backed by Syria, clashed with mourners in the Yarmouk refugee camp after funerals for Palestinian protesters who were killed on Sunday at the border between Syria and the Israeli-held Golan Heights.

Gunmen from a pro-Syrian Palestinian organization shot and killed as many as 14 people during a protest at a Palestinian refugee camp near Damascus on Monday, WAFA, the official Palestinian news agency, reported on Tuesday.
The shootings on Monday took place after mourners accused the organization of sacrificing Palestinian lives by encouraging protesters to demonstrate at the Golan Heights, Reuters reported. Reports also referred to divisions in the camp between those who support the government of President Bashar al-Assad of Syria and those who sympathize with the Syrian opposition, which is seeking expanded democratic rights.
08. 06. 2011 | 11:09

Yosif K napsal(a):

Pane Hovorka - CSSR nebo CR vskutku nemuze zabirat SRN. Taky nema proc - Luzicke Srbsko a Slezsko nepatri do zemi koruny ceske uz cca 300 let.

Ac si to islamofilove odmitaji pripustit - s israelem je to jina vec. Vratil se na uzemi, kde zide do roku 1948 zili pres 3000 let a JSOU TAM. Mistni "okupovane" muslimske obyvatelstvo ma k Israeli ponekud schizofrenni pristup - rozumnejsi z nich usiluji a zhuste tez dostavaji israelske pasy. O samostatny stat stoji predevsim "neprizpusobivi socialne vylouceni" a pak profesionalni teroriste. Je jich hodne ale na rizeni samostatneho statu jsou to nebezpecni fanatici. Prozatim se tedy musi spokojit s "rezervaci" pro neprizpusobive zivly - pod alespon castecnou vojenskou kontrolou. I tak se maji lepe nez arabove ve vetsine islamofasistickych despocii.
08. 06. 2011 | 11:18

stoppa napsal(a):

Argumentace, že není možní se vrátit k hranicím (raději nazývaným "linií") z r. 1967 z důvodu nebranitelnosti má v moderní historii významného předchůdce je jím Stalionova argumentace, kterou zdůvodnil územní požadavky vůči Finsku a následnou ozbrojenou anexi kusu finského území: nebránitelnost Leningradu.

p. Stejskal:
je chvályhodné, že mažete antisemitské příspěvky, nejen proto, že jsou v rozporu se zaměřením stránek, nýbrž i proto, že jsou jednoduše odpudivé samy o sobě. Nicméně by mě zajímalo, proč nemažete adekvátně opačné excesy (výkřiky o "islámofašismu")? Je snad islamofobie v souladu se záměry těchto stránek?
08. 06. 2011 | 11:27

hoven napsal(a):

palestinskej stát v hranicích z roku 67 je podle mě historická nevyhnutelnost. izrael s tím nakonec bude muset souhlasit. pokud takový stát vznikne, tak první co arabové udělají bude, že se vyzbrojí a zautočí na izrael. izrael potom odpoví velkou silou . to bude znamenat definitivní konec palestiny. pokud se do toho začne míchat hizbalah a irán, tak tu máme lokální jadernou válku mezi USA a iránem. pak bude záležet na reakci ruska a číny.
08. 06. 2011 | 11:31

stejskal napsal(a):

Nikoliv, pane stoppo není.

A osobně mně ten termím přijde dost nevkusný (myslím, že můj postoj k podobným zjednodušením je vcelku patrný z mých občasných debatních vstupů na toto téma).

Nicméně fakt, že na antisemitské projevy mám hodně přísná měřítka, má své historické důvody. Rasově motivovaná nénavist již v historii potvrdila svojí zrůdnost (a nejvíce to odnesli Židé to se asi shodneme).

Bavit se o tom, zda někdo nezneužívá náboženství (islám, křesťanství či jakékoliv jiné) způsobem připomínajícím fašismus je dle mého zcela legitimní.

Nehledejte za tím mé sympatie či antipatie vůči židovství, islámu, Arabům či čemukoliv podobnému (jestli něco, tak antipatie vůči nesnášenlivosti a xenofobii). Prostě se snažím co nejcitlivěji tyto stránky administrovat a poskytovat co nejširší prostor pro debatu.

Lbor Stejskal
08. 06. 2011 | 11:47

stoppa napsal(a):

p. Stejskal

Tak citlivost - to je sofistikované vysvětlení!
Rasově motivované ovšem některé ze zdejších islamofobních příspěvků nesporně jsou - možná, když hovoříme o citlivosti, jste vůči nim hyposenzibilní?
Když tak přemýšlím nad vašimi řádky, vybavuje se mi jeden termín, který jsem už dříve zaznamenal na diskusních forech zahraničních, a ten zněl "judeofascism". Prosím - nejde o výraz, který bych já používal, ale soudím, v kontextu vašich slov, že ten byste asi nemazal? Odpovídá totiž vaši definici legitimní debaty...
(Nejsem antisemita, ani zastánce jakékoliv diskriminace, byť by byla tzb. pozitivní).

S přáním pěkného poledne

Stoppa
08. 06. 2011 | 11:56

vasja napsal(a):

Vite pane Řepo, kde se třebas bere "antisemitismus"?
To když Valach, chudák Mirek Topolánek se zmíní, že premier Fischer je žid a jede tak, že ani schody nebere. ¨nemyslim si, že bych se kvůli tomu stal antižidem, ale docela mne tohle židovské privilegium, že "o židech jen šeptem a nebo vůbec" se...,
s odpuštěním.
A sim Vás. Nepište o konotacích:))
08. 06. 2011 | 11:58

Al Jouda napsal(a):

To hovorka11 :
Domnívám se, že by bylo spravedlivé v případě mezistátních hranic mezi Izraelem a novým státem Palestinců zychovat status quo. Jakou cenu má poušť bez domů, vodovodu a rozvodu el. energie? Všechno, co Izraelci v potu tváře vybudovali jim musí zůstat. Nanejvýše může novému státu odstoupit nějakou část pouště, aby měli dost prostoru pro budování infrastruktury svého nového státu.
08. 06. 2011 | 12:00

Al Jouda napsal(a):

To Stejskal :
Nezlobte se, ale připadá mi nepatřičné, až komické, oslovovat diskutéry, kteří píší pod anonymními nicky, "pan". Žádný pan Rumcajs nebo pan stoppa přece neexistuje. Nebylo by lepší říkat nick Rumcajs, nick stoppa?
08. 06. 2011 | 12:04

Občan napsal(a):

Děvče,
jediná LEGÁLNÍ hranice, kterou kdy Izrael měl (či spíše měl mít), je ta z "PArtiton Plan". NIKDY žádná jiná legální hranice Izraele neexistoval.
Totéž platí o hranici Palestiny.
Velice pečlivě sleduji, co si sionisté vymýšlí, aby získali ještě nějaký čas na zabránění vzniku Palestiny. Vyvíjejí doslova obří úsilí, aby to znemožnili. "Výspy" vznikají jako po dešti a vojáci proti nim odmítají jakkoli zasahovat, "osady" se rozrůstají jak rakovinný nádor, kolonizace Jeruzaléma pokračuje stejně rachle, jako pokračuje rychle etnické čištění okupovaných území.

Veškerá vina leží na sionistech. Nesnažte se cokoli svalovat na Palestince. O těch rozhodovaly koloniální mocnosti, podplacené sionistickými führery. na konci 19. století, v 1. pol. 20. století, ve 2 pol. 20. stol. to samé a tato špinavá tradice se přenesla i do stol. 21.
Dnes už ostatně AIPAC a JDL zcela nepokrytě dávají najevo, že to jsou ony, kdo vládne v USA, kdo rozhoduje o jejich zahraniční politice, ekonomice, vnitřních záležitostech.

Ale moc pěkně Vás to na těch sionostických universitách naučili. Vrčíte jak kolovrátek a nezadrhnete ani na vteřinu. Trošku omezenější člověk by Vám to asi sežral i s navijákem...
08. 06. 2011 | 12:07

Cestovatel napsal(a):

Nevidím jediný důvod proč by měl Izrael dělit svoje město Jeruzalém, které Židé postavili již pře 2000 lety a po nekolik stovek let tam žili. Stejně je to s jejich územím. Opakuji že Palestinci nejsou národ ale jen uměle vytvořený předvoj arabských fašistů, který má za cíl zlikvidovat Izrael. Pokud se Arabům (slovo Palestinec nepoužiji protože takový národ neexistuje) nelíbí žít v míru s Izraelem tak se můžou svobodně odstěhovat do okolních států. Protože jediný, kdo tam dělá potiže jsou Palestinci se stálým útokem na Izrael. Osobně bych pro tento konflik preferoval řešení jaké jsme použili my na Němce po druhé svět. válce a vystěhoval bych všechny Palestince do okolních arabských zemí bez možnosti návratu
08. 06. 2011 | 12:17

stejskal napsal(a):

Záleželo by na kontextu, pane stoppo,

pro mne je vždy důležitější posuzovat věci v širším rámci (a je to jistě vždy velmi subjektivní), než se zabývat jednotlivými termíny a zaujímat k nim nějaká kategorická stanoviska. Můj přístup není jistě ideální, hodně mi záleží a především na debatě samotné, ale lepší nemohu nabídnout.

Mimochodem "židofašismus" (podobně jako nechvalně známé hanlivé nařčení z "židobolševismu") odkazuje v našich podmínkách většinou na etnicitu (tedy na šechny příslušníky etnika), ne na náboženství, vyznání či různé jeho úchylky. Takže má silnější konotaci než islamofašismus. Ale dál se mi to už rozebírat opravdu nechce, nezlobte se (nechci, aby to znělo arogantně či namyšleně, ale nemohu z časových důvodů o každém ze svých zásahů takto široce debatovat, byť mne zde do toho celá řada lidí nutí).

Dobrý den, pane Al Joudo,

to já ovšem nemohu vědět. Při odeslání příspěvku každý vyplňuje kolonku "jméno" (já tam třeba píšu to své a nejsem ani zdaleka sám). Čili předpokládám, že je-li někdo tázán na jméno, napíš ho. Nemohu (nemám čas) studovat, kdo je nick a kdo píše pod svým pravý jménem. A nakonec i nick může být "pan" či "paní" ;-)

Každému přijde komické něco jiného.

Libor Stejskal
08. 06. 2011 | 12:24

Cestovatel napsal(a):

Občan:

Použít v jenom komentáři tolikrát slovo "sionismus" v negativním smyslu ukazuje na to že jste nedouk. Vás to asi učili na pravidelných komunistických schůzí stany. Stát Palestina neexistuje protože nidky nebyl uznám všemi stálými členy OSN (proti bylo USA a VB) proto nemůže být legální žádná hranice s Palestinou protože takový stát prostě neexistuje.
Židé žili na tomto území už mnoho let předtím než sem přišli Arabové to ale vám jako komouškému agitátorovi asi nemá smysl vysvětlovat
08. 06. 2011 | 12:25

Cestovatel napsal(a):

hoven:

Uznání hranicí Palestinského státu z roku 1967 by bylo naprosté popření spravedlnosti. Protože Palestinští Arabové napadli DVAKRÁT Izrael(1948,1967) naprosto bez důvodů a proti mezinárodnímu právu
08. 06. 2011 | 12:34

Pepa Řepa napsal(a):

vasja
přirozeně se najdou tací, co to zneužívají.
Půjdu ještě dál. Jestli mají Židé máslo na hlavě, tak ano pokud jde o účast v "budování" komunistických stran a to ještě před holocaustem. Někde mám knihu, která rozebírá jejich účast ve vedení komunistických partají. Napsal ji Žid a koupil jsem si ji v Izraeli. Běžně dostanete na pultě knihy, které jsou-u nás-na hraně.

Ale uvádět opačný extrém, to, že iniciovali a sami se podíleli na holocaustu, mně přijde jako vrchol nevkusu a perverznosti.To svědčí jen o perverznosti autorů těchto výroků.

Naopak bych mohl uvést celou řadu výroků čelních představitelů arabského světa-tím nemyslím jen al-Husseiniho, ale i současné politiky-pod které by se klidně mohli Eichmann s Hitlerem podepsat. Z toho zřejmě vznikl termín islamofašismus. Nikdy jsem neslyšel termín islámobolševismus, spíše se mluvilo o panarabismu či jakési odrůdě socialismu.Pravdou je, že arabský svět vzhlížel a někde shlíží dodnes k AH s obdivem.To se nedá popřít stejně jako účast Židů při formování komunismu.

Ale nechci to jednak jitřit a hlavně to není tématem blogu.
08. 06. 2011 | 12:35

hoven napsal(a):

cestovatel,
žádná spravedlnost neexistuje. v mezinárodním právu ani náznakem. tam platí jenom právo silnějšího. pokud američani říkají, že to musí být hranice z roku 67, tak v podstatě je to rozhodnutý. otázka je, co bude dál. nějakym způsobem se ta situace odblokuje. podle mýho názoru to povede k výbuchu nekontrolovanýho násilí, ze kterýho může vyvstat řešení. jedna strana prohraje.
08. 06. 2011 | 12:50

stoppa napsal(a):

p. Stejskal
--Mimochodem "židofašismus" (podobně jako nechvalně známé hanlivé nařčení z "židobolševismu") odkazuje v našich podmínkách většinou na etnicitu (tedy na šechny příslušníky etnika), ne na náboženství, vyznání či různé jeho úchylky. Takže má silnější konotaci než islamofašismus.--

Nevím, proč bych měl spatřovat v termínu "judeofascism" (tedy nikoliv: židofašismus, jak zkreslujete vy) odkaz k etnicitě, když jde o odkaz k judaismu, tedy náboženství.
V diskuzi se vyskytuje též formulace "předvoj arabských fašistů", což na etnicitu neodkazuje "většinou", ale jednoznačně. Přesto vám to nevadí?

Promiňte, ale to není diskuze o "každém" z vašich zásahů - tady jde o princip (což vy samozřejmě velmi dobře víte) - proto se tomu snažíte vyhnout?
Nezaujímáte neutrální a vyvážený postoj.
08. 06. 2011 | 13:02

stejskal napsal(a):

Dobře, pane stoppo.

Přeju zajímavou, korektní a pokud možno slušně vedenou diskusi.

Libor Stejskal
08. 06. 2011 | 13:10

Občan napsal(a):

To Stoppa:

To máte těžké. Někteří lidé účelově považují židy za národ (stejně jako jsou za národ považováni bosensko-hercegovští muslimové), protože kdyby tak nečinili, ztratili by velkou část prostoru k názorové šikaně jiných.
Proto také panu Stejskalovi skoro vůbec nevadí velice intezivně hnědé "příspěvky" místních islamofobů, ale jak se někdo otře o sionisty, je zle. Co na tom, že judaismus je jen náboženství a sionismus ještě méně - pouze nesmírně agresivní, pranoidní ultranacionalistická ideologie. Jakákoli jiná jí podobná by byla tímtéž panem Stejskalem bez zaváhání označena za neonacistickou a její hlasatel mazán.
08. 06. 2011 | 13:12

hovorka11 napsal(a):

Cestovatel:
Žijete ve velkém omylu.
Jsem si jist, že sionismus je postaven na ryzím rasismu a je hrozné že se od toho odvádí pozornost !
Zároveň ale rasistické dělení na židy a nežidy není uplatńováno na vědecky podložených faktech, tzn. pokrevní příbuznosti větší k osidlencům před 3000 lety, ale pouze z politického hlediska jednotlivých skupin lidí, které za židy se vydávají. Stačilo tak mnoha lidem prohlásit se za rasově čisté např. po matce u které je velmi pochybné, že 2000 let má původ z ryze židovské krve. Zajímavé by bylo srovnat, kdo je více "židovský" jestli palestinci ze zabíraných území nebo obyvatelstvo Izraele. Dle toho, že obyvatelstvo bylo promíchané na území Izraele již před 2000 lety, tak bych se vsadil, že více židovské krve mají spíše lidé z části palestinských oblastí, kteří si zachovali pokrevní kontinuitu.
Jsem přesvědčen, že Izrael nikdy nedovolí zkoumat etnickou příslušnost nových izraelských osadníků zabírající domovy palestinkých starousedlíků - jsou to evidentně často ekonomičtí utečenci z východního bloku a zajímavé je i datování změny rezoluce OSN, která v roce 1991 ! anulovala sionismus jako formu rasismu. Stačí se pak podívat po řadě ryze evropsko-slovanských obličejích v Izraeli, aby si člověk uvědomil hrůznost rasismu a podvodů s etnickými nároky...
wikipedia:
"Sionismus byl také v minulosti ze strany OSN označen za jednu z forem rasismu. Stalo se tak v roce 1975 převážně hlasy arabských a rozvojových zemí. Rezoluce Valného shromáždění OSN č. 3379 tehdy označila sionismus za jednu z forem rasismu. Rezoluce byla anulována v r. 1991 rezolucí č. 4686."
08. 06. 2011 | 13:29

elf napsal(a):

cestovateli,je dosti možné,že židé postavili Davidův chrám v Jeruzalémě,izraelští archeologové se zoufale snaží už mnoho let najít nějaké důkazy židovského osídlení z té doby,zatím stále nic....,ale co je na 100% jisté,že to nebyli ti,jejichž potomci dnes Izraeli vládnou,ti žili na stráních Kavkazu a v deltě řeky Volhy,jmenovali se Chazaři a konvertovali k judaismu v 8.stol po Kristu,na tuto zem nemají žádný nárok a na město už vůbec,to je židovské a palestinské,neboli semitské,ju?
08. 06. 2011 | 13:40

jozka napsal(a):

Hm... tak zidofasismus je etnicke, islamofasismus je nabozenske...

Tak to uz je noha fest za krkem. Inu koho chleba jis...
08. 06. 2011 | 13:45

elf napsal(a):

Všiměte si,jak sionističtí židé a jejich slouhové začnou vždycky skuhrat když je člověk usvědčí ze lži,nebo zlodějny,mají na to dvě zbraně, holokaust a antisemitismus.
08. 06. 2011 | 14:06

Yosif K napsal(a):

Pane Stoppa - a presto je Rusko vetsi a Finsko mensi. A nikdo nestrili do petrohradu Kassamy.
Je pro to jedine vysvetleni - evropska narody ktere byly behem ww2 ci po ww2 v naprsote vestine nejsou takovi fanaticti cu.....aci jako Arabove z palestiny a okoli. Proste prohrali valku, byli odsunuti, maji nove domovy, chopdi do prace a nevyvadeji jako dementni sebevrazedni silenci....

Zatimco Arabove prisli o 16 km siroky pruh bazin kde nikdy nedokazali nic vetsiho postavit a vyvadeji a vyvadeji......

Je to pro Araby trapne, ale je to realne vysvetleni - jsou to fanaticti magori, kteri nedokazi rozdychat ztratu asi 0.6% drzav slavenho panarabskeho naroda.

V souvislosti s temi Finy - mate nejake vysvetleni proc se Finove nechopvaji jako sebevrazedni cu...aci a nenapadaji Petrohrad raketami? I kdyz ve srovani s Araby neprisli o 0.6% svych drzav, ale o dobrych 25%??????
To co pro Araby znamena 0.6% jejich drzav to pro zidy znamena 100% jejich vlasti. Peroo zdrogovani lumici hazejici kameny a lezouci pres pohranicni zatarasy s revem "Allahu Akbar" nemaji moc velkou sanci.....
08. 06. 2011 | 14:47

Yosif K napsal(a):

Takze pane Ho0vorka 11 zionismus je rasismus a presto kazdy rok tisice Arabu zadaji o isalesky pas.
Zionismus je rasismus ale arabove maji v Israeli stejna obcanska prava jako zide.
Zionismus je rasismus, ale cerni muslimove utikaji pres Sinai do Israele kde zadaji o azyl, zatimco v "bratrskem muslimskem Egypte" jsou cernosi masove zotrocovani, vrazdeni a znasilnovani.....

No hlavne ze fandite dobre veci - boji proti zionismu.... jen se take trochu lepe kouknete na b....el v arabskych zemich....
08. 06. 2011 | 14:52

hovorka11 napsal(a):

Yosif K:
Já se koukám a to co vidím mě velmi překvapuje, kam až se to nechalo dojít. Osobně bych si velmi přál, aby došlo ke klidu v této oblasti. Přál bych to všem izraelcům a palestincům. Rozhoduje ale ten, kdo je silnější a kdo má za sebou vojenskou moc. A být izraelcem je "mít práva" na své straně vůči všem okolním státům, koho by to nelákalo mít jistotu bytu, práce, podpory USA, EU, to by u nás zlákalo taky dost lidí.
Z Ruska prý přišlo zhruby 50% emigrantů s vysokoškolským vzděláním, co jím Izrael slíbil ?
08. 06. 2011 | 15:44

jen tak napsal(a):

Pro divák

ten napsal: „Jistě i židovští uprchlíci, kteří byli násilím vyhnáni z Arabských zemí mají dostat náhradu za své majetky - ale jsem zvědav, jak je budete určovat a odlišovat od těch židů, kteří odešli dobrovolně (nebo z důvodu politické nestability v arabských zemích) na vyzvání sionistických představitelů (jejich cílené politiky vyrovnání nepříz. populač. stavu vůči okol. popř. Palest. Arabům) a dostali v Izraeli buď náhradou peníze či zejména majetky a půdu zabavenou Palestincům. Atd... „
K tomu asi tolik:
A proč by měl někdo, z hlediska důvodů majetkového odškodnění uprchlíků, rozlišovat, či určovat kdo z uprchlíků ať už židovských, arabských nebo třeba nějakých jiných, odešel dobrovolně nebo byl vyhnán? To se nedá většinou, zvláště po tolika letech, hodnověrně prokázat.
Nárok na odškodnění podle mezinárodního práva, má každý emigrant, který odešel ze své země a byl mu státními orgány příslušného státu jeho majetek zabaven bez příslušné náhrady, jen proto, že emigroval.
Někteří Arabové, a bylo jich hodně, odešli přece těsně před izraelskoarabskou válkou v roce 1948 z izraelského území také dobrovolně. Někteří dokonce nechali i klíče ve dveřích svých domů. Také je známo, že v různých arabských státech byly židům zabaveny obrovské majetky včetně půdy. Co se s tímto majetkem stalo? Kdo ho užívá? A kdy ho vrátí původním majitelům?
08. 06. 2011 | 15:49

hoven napsal(a):

pokud si někdo myslí, že mají židi vracet arabumum půdu, pak by měl taky podporovat návrat němců do sudet. ti taky začali válku a prohráli.
08. 06. 2011 | 16:07

jen tak napsal(a):

Ještě pro nicka divák

Ten napsal: „Skutečně se i v arabských zemích páchaly někt. ovšem spíše ojedinělé násilné akce vůči Źidům (myslím tím skutečné násilné protižidovské bouře), které nejsou omluvitelné a jsou politováníhodné viz např. v Iráku, nicméně je poměrně nesouměřitelné toto srovnávat s tím, co je skutečná Palestinská Nakba ...“

Proč píšete o něčem, co vůbec neznáte. Pogromy a další násilností vůči židům v muslimských zemích se táhnou celou muslimskou historii od doby, kdy vznikl islám až do dneška. První takovou „akci“ provedl již Mohamed v letech 624-628, když vyvraždil v Arábii celý židovský kmen. Seznam muslimských pogromů na židy si v ničem, ani v krutosti, ani v množství, nezadá s pogromy, které byly, zejména ve středověku, v Evropě . Chybí tam už pouze jedno jediné : ŠOA.
Více o pogromech na židy v arabských zemích: Johannes Gerloff, Křesťanský mediální svaz KEP
přeložila Anna Češková
08. 06. 2011 | 16:24

vasja napsal(a):

Pane Pepo Řepo.
Pěkně jste to napsal.
A páč já mám svědomí čistý, moje rodina taky, tak nějak nemůžu překousnout to politicky korektní obšlapování okolo těhlech témat.
Jo, rasista....ten musí bejt opatrnej a papežtější než papež. Ale proč by normální člověk měl tlumit hlas:))
08. 06. 2011 | 16:44

divák napsal(a):

Drahá paní Češková,

jestli jste to nepochopila - reagoval jsem na pana "jen tak", který srovnává a považuje za adekvátně srovnatelné dvě události moderních dějin a to Palestinskou a tzv. židovskou Nakbu, což je otázka moderních dějin čili dějin 20 stol., takže bych byl rád abyste do toho nepletla zas jiné věci,které se zas týkají něčeho trochu jiného než toho, o čem jsme zde mluvili.
A pro pana " jen tak"

věděl jsem, že je marné Vám ten příspěvek psát, nicméně jediné, co jsem se Vám snažil vysvětlit je, že Vaše srovnání oněch dvou výše zmíněných událostí je nesprávné z pohledu, že se jedná o dva adekvátně srovnatelné historické procesy - nejedná. Zatímco průzkum té Palestinské Nakby ať již z pohledu židov. či palestinských historiků je poměrně jasný- jak v počtu tak i v charakteru toho, jakým způsobem byli cíleně Palestinci vyhnáni - tak to, co se nazývá židovskou nakbou - je dosti nejasný, komplikovaný proces, kde ano část lidí byla vyhnána,ale ovšem část lidí šla dobrovolně s tím, že jim byla slíbena odměna od Izraelského státu - a to je právě to, co již nikdy nepůjde úplně přesně zjistit a bude to předmětem urč. politické manipulace. Ale rozhodně a to chci abyste vzal na vědomí : nelze říci, že odchod židů z Arabských zemí na rozdíl od Palestin. Arabů byl cílenou etnickou čistkou, která byla generálně prováděna záměrnou vojenskou akcí. Více si laskavě přečtěte historiky (židov. či jiné), které o celém tomto vývoji pojednávají přesně od samotného vzniku této ideje židovských (Izraelských) politiků již před druhou světovou válkou. Jinak Vám přeji pěkný den
08. 06. 2011 | 16:50

divák napsal(a):

Omluva - to celé samozřejmě bylo pro pana jen tak
08. 06. 2011 | 16:52

jen tak napsal(a):

Pro hovorka11
ten napsal: „Žijete ve velkém omylu.
Jsem si jist, že sionismus je postaven na ryzím rasismu a je hrozné že se od toho odvádí pozornost !“

K tomu bych podotkl:
Židé jako každý jiný národ na světě nejsou a ani nemohou být považováni za samostatnou rasu.
Tvrdit, že židé, kteří pocházejí původem například z Ruska, Německa, Ethiopie, Tuniska, Indie, Turecka, Iránu atd. mají stejnou rasu, to tedy vyžaduje značnou dávku ignorance.
Žádný národ na světě neexistuje a ani nevznikl na rasovém základě. Jen v letech 1933 až 1945 byla nacisty vytvořena zločinnými zákony v Norimberku z židovského náboženství umělá tzv. židovská rasa, jako protiklad a hlavní nepřítel tzv. rasy arijské. Tzv. židovská rasa nebyla vytvořena, ani nemohla být vytvořena, na vědeckém antropologickém základě. Byl to jen záminka pro boj proti židům, kterým byli nacisté posedlí. Antisemitismem se dle běžné definice rozumí nenávist vůči židům. Nikoli nenávist proti Semitům. Pokud bychom rozšířili termín antisemitismus na vztah nenávisti ke všem Semitům pak bychom mohli dokonce ironicky v souhlase se současnými neonacisty říci, že Hitler a nacisté nebyli žádní antisemité. Semitští Arabové ve velké většině přece německé nacisty nadšeně podporovali v boji proti společnému nepříteli, tedy proti židům a Západu. Dnes však Arabové a další muslimové se svými názory na zničení židů a Západu, (celkem jeden a půl miliardy osob a to je opravdu hodně moc) svého mocného spojence, tedy nacistické Německo, za svými zády již nemají.
08. 06. 2011 | 17:49

jen tak napsal(a):

pro divák

Omluvu přijímám.
Jen tak
dál.
08. 06. 2011 | 18:10

Yosif K napsal(a):

Pane Divak, vase skuhrani, ze palestinskou a zidovskou Nakbu nelze srovanavat je zcela mimo misu. Chapu ze to nesrovanavaji Arabove - jde o jejich potupu a o jejich komplex menecennosti, a o muslimske nabozenstvi, ktere ma jasne psano, ze ku spaseni sveta je zapotrebi fyzicka likvidace zidu. Takze se s zidosvkeym statem nempohou smirit predevsim z NABOZENSKEHO hlediska.
Tedy srtovnavejme objektivne:
1) s krvavymi pogromy ZACALI ARABOVE PROTI ZIDUM - vrazdeni zidu v Jaffa, Hebronu, Safedu apod
2)vznik Hagany apod byla obranna reakce zidu na to ze arabsti prislusnici britske kolonialni policie se sami aktivne ucastnili pogromu a vrazdeni zidu.
3) velka cast arabu z uzemi Israele utekla sama - chovalo se jako zbabele, krute a mentalne retardovane deti. Sam M Abbas vzpomina, ze arabove evakuovali Safed proto "ze meli strach ze se jim zide budoiu mstit za pogrom z roku 1929". Dalsi velka cast utekla proto, ze "slysela bombu" atd atd. Na primy rozkaz israelske armnady odeslo cca 80 tisic Arabu - vice nez 80% uteklo pod vlivem arabske propagandy, ze se vrati az po vyhnani zidu.
4) symbol "palestinskeho utrpeni" tzv masakr ve vesnici Dair Yassin by spise mel byt pojmenovan symobolem arabske podlosti a stupidity. Je pravda, ze zidovske jednotky zabili nekolik desitek zen. PROC???? protroze kretetnsti a posli "artabsti hrdinove" vymysleli "ohromne mazanou" lest proti zidum - bojovali v zenskych satech "aby je zmatli". Dair Yassin by se mel podrobne studovat a PRESNY PRUBEH BOJU by mel byt v kazde ucebnici historie. Je to VELMI POUCNE PRO VSECHNY. I pro evropske salonni islamofily.
A tak je to s Araby porad dokola - vymysli nejakou podlou lest, kdytz tro dopadne dobre, tak se oslavuji jaci jsou mazani hrdinove, kdyz to dopadne spatne skuhraji jak jim bylo ublizeno I KDYZ SI ZA VSE MOHOU SAMI.

Arabove jsou mistri sveta v sebe-ublizovani a sebe-oplakavani. Lide ktyeri jim to zerou jsou hlupaci.

After the 1920 Arab riots and 1921 Jaffa riots, the Jewish leadership in Palestine believed that the British, to whom the League of Nations had given a mandate over Palestine in 1920, had no desire to confront local Arab gangs which frequently attacked Palestinian Jews. Believing that they could not rely on the British administration for protection from these gangs, the Jewish leadership created the Haganah to protect Jewish farms and kibbutzim. In addition to guarding Jewish communities, the role of the Haganah was to warn the residents of and repel attacks by Palestinian Arabs. In the period between 1920–1929, the Haganah lacked a strong central authority or coordination. Haganah "units" were very localized and poorly armed: they consisted mainly of Jewish farmers who took turns guarding their farms or their kibbutzim.

Following the 1929 Palestine riots, the Haganah's role changed dramatically. It became a much larger organization encompassing nearly all the youth and adults in the Jewish settlements, as well as thousands of members from the cities. It also acquired foreign arms and began to develop workshops to create hand grenades and simple military equipment, transforming from an untrained militia to a capable underground army.
08. 06. 2011 | 19:32

Yosif K napsal(a):

Deir Yassin - ukazka arabske podlosti, lhani a sebeposkozovani:

Hazam Nusseibeh, the news editor of the Palestine Broadcasting Service at the time of the attack, gave an interview to the BBC in 1998. He spoke about a discussion he had with Hussayn Khalidi, the deputy chairman of the Higher Arab Executive in Jerusalem, shortly after the killings: "I asked Dr. Khalidi how we should cover the story. He said, 'We must make the most of this.' So he wrote a press release, stating that at Deir Yassin, children were murdered, pregnant women were raped, all sorts of atrocities."[60] Gelber writes that Khalidi told journalists on April 11 that the village's dead included 25 pregnant women, 52 mothers of babies, and 60 girls.[61]

The stories of rape angered the villagers, who complained to the Arab emergency committee that their wives and daughters were being exploited in the service of propaganda.[62] Abu Mahmud, who lived in Deir Yassin in 1948, was one of those who complained. He told the BBC: "We said, 'There was no rape.' He [Hussayn Khalidi] said, 'We have to say this so the Arab armies will come to liberate Palestine from the Jews'."[60] "This was our biggest mistake," said Nusseibeh. "We did not realize how our people would react. As soon as they heard that women had been raped at Deir Yassin, Palestinians fled in terror. They ran away from all our villages."[60] He told Larry Collins in 1968: "We committed a fatal error, and set the stage for the refugee problem."[63] Mohammed Radwan, one of the villagers who fought the attackers, said: "There were no rapes. It's all lies. There were no pregnant women who were slit open. It was propaganda that ... Arabs put out so Arab armies would invade. They ended up expelling people from all of Palestine on the rumor of Deir Yassin."
08. 06. 2011 | 19:49

divák napsal(a):

Pane Yossife,

Váš názor, že za všechno si mohou Arabové sami je více než jasný a Vaší omletou propagandu znám. Od Vás ani nečekám, že by za něco Izrael (židé) nesli odpovědnost - jsou to věční chudáci a oběti, jejichž historické utrpení omlouvá všechny minulé i budoucí vraždy a loupeže. Až někdy budete schopen uznat, že Izrael (konkrétní židé) udělal(i) někdy něco špatně, pak přiďte a můžeme diskutovat. Jinak si zřiďte vlastní blog a tam pište své jednostranně zaměřené komentáře ... Přeji vám krásný večer
08. 06. 2011 | 19:49

Gru napsal(a):

Tato diskuse poskytuje prostor pro rozsáhlou antiarabskou propagandu, která svým hostilním rázem určitě koliduje nejméně s jedním v tuzemsku platným zákonem, navíc má i charakter spamu. Přesto to pan Stejskal toleruje.
Četl jsem, co k tomu nspsal, dle mého z jeho strany jde o plané výmluvy.
Bez ohledu, co o tom soudí jiní, můj názor je, že pan Stejskal zde nepůsobí coby rozhodčí či moderátor, nýbrž že je censor. Tím pádem pochybuji, že jeho zdejší zásahy mají nějakou hodnotu. Neboť censura je vždy zaujatá a představuje formu násilí.
08. 06. 2011 | 20:44

jen tak napsal(a):

Pro divák

Jen tak jsem divákův text, v souladu se skutečností, trochu upravil:

Váš názor, že za všechno mohou židé je více než jasný a Vaší omletou propagandu znám. Od Vás ani nečekám, že by za něco Arabové (muslimové) nesli odpovědnost - jsou to věční chudáci a oběti, jejichž historické utrpení omlouvá všechny minulé i budoucí vraždy a loupeže. Až někdy budete schopen uznat, že muslimové (konkrétní Arabovéžidé) udělal(i) někdy něco špatně, pak přiďte a můžeme diskutovat.

Jinak si zřiďte vlastní blog a tam pište své jednostranně zaměřené komentáře ...
Pro divák

Rada je to opravdu dobrá. Stačí, abyste se jí řídil.

Jinak se holt musíte smířit s tím, že zde každý, na rozdíl od země, ze které zřejmě pocházíte, může slušným způsobem vyjádřit svůj názor.
Diviak: Gru, gru, gru, to se mi vůbec nelíbí.
08. 06. 2011 | 21:17

Tenco napsal(a):

Gru
Tato diskuze bude mít na palestinsko-izraelské vyrovnání asi takový vliv, jako já mám vliv na rychlost kvašení piva v krušovické spilce. :)))

Navíc je vedena - jak jste si určitě všiml výše , formou monologu slepého s hluchým.
:))
08. 06. 2011 | 21:19

divák napsal(a):

Pro jen tak:

Bavili jsme se o konkrétním historickém problému a já jsem Vám napsal co a proč si myslím, neb to zakládám na znalosti historických prací k tomuto tématu, k čemuž jste se nevyjádřil. Nikdy jsem na rozdíl od Yossifa neřekl (nenapsal), že za všechno mohou Źidé a že Palestinci nenesou odpovědnost za to, co dělají či udělali tedy i třeba za páchání atentátů atd. nesou a s tím jsem vždy vyjadřoval nesouhlas. Vůbec jste se projevil jako náramný hlupák, který si něco vyvozuje navíc pod dojmem toho, že se zde spolu bavíme vůbec poprvé. Já na rozdíl od Vás čtu příspěvky pana Yossifa zde na fóru zhruba rok a snažil jsem se kdysi dávno s ním i diskutovat, ale on si vede jen tu svou, takže budiž mu to přáno a nechť je mu k tomu ponechán prostor a klid. Takže si to někdy sám v sobě srovnejte, co zde říkáte a na jakém základě.
08. 06. 2011 | 21:54

č napsal(a):

Historie se opakuje.
Židé byli z Palestiny vyhnáni o 600 let dříve, než do Čech dorazili Slované.
Křižáci udrželi Jerusalém pokaždé pár desetiletí, obávám se, že ani Izrael nebude mít větší životnost.
08. 06. 2011 | 23:02

JenTak napsal(a):

Německo vyvolalo válku v Evropě, a prohrálo ji. Přišlo o podstatnou část svého území, a navrch byly miliony Němců v etnických čistkách odsunuty do Německa.
Arabské státy několikrát napadly Izrael, byly poraženy, a přišly o část svých území.
Proč je potom na Izrael pohlíženo jako na agresora, ale na vítězné evropské národy ne?! Vždyť dnešní Němci by mohli zrovna tak jako Arabové volat po svých předválečných územích.
Pro civilizovaný svět by to bylo nepřijatelné, ale ten samý svět Arabům chápavě naslouchá.
09. 06. 2011 | 00:18

vasja napsal(a):

Pane Jen Tak.
Představte si, že máte v činžáku za souseda "ukřivděnýho debila", kterej Vás otravuje a dělá bordel. Když s nim budete bojovat jeho zbraněma, nachčijete mu třebas do holinek, prokopnete dveře a podobně, tak stejně nemáte šanci vyhrát.
Nemůžete přistoupit na jeho metody boje. Musíte použít hlavu a nejlepším řešem je, bejt jeho "kamarád". jinak nemáte žádnou šanci. JO můžete se odstěhovat.
Pan divák má pravdu. Za nevyřešenej bordel v Palestině je odpovědnej Izrael.
09. 06. 2011 | 06:36

jen tak napsal(a):

Pro vasja
Představte si, že jste Rus, máte svou hlavu a za souseda Hitlera, kterej Vás otravuje. Musíte použít hlavu, stejně jako ji použil třeba Gruzínec Stalin. Nejlepším řešením je, bejt jeho (Hitlerův) "kamarád". jinak nemáte žádnou šanci. JO, Stalin to tak udělal. A svou šanci dostal.

Ono totiž to skutečné kamarádství bez uvozovek, musejí chtít obě strany na základě vzájemné důvěry. A ta, jak na izraelské, tak celomuslimské straně zcela chybí.
Jinak pravdou je, že „pravda“ nicka divák je totožná s „pravdou“ nicka „lhář a hlupák“: Izrael. JO, můžete se odstěhovat.
09. 06. 2011 | 09:15

Yosif K napsal(a):

Pane divaku - jste s prominutim neinformovany trouba. V Israeli se pripad masakru ve vesnici Dei Yassin omila dokola ve skolach s tim ze se Israel take OKAMZITE a NEPRODLENE za masakr omluvil, masakr byl siroce publikovan israelskymi laboristy a sstal se pricinou vyhozeni pravicovych zionistu z vlady.

Pripady zidovskeho terorismu proti arabum jsou prisne vysetrovany israelskou policii - ruzni zidovsti amatersti mstitele dostavaji pravidelne nejvyssi tresty. V Israeli se take vyskytuji extremiste podporujici nasilne ciny proti CIVILISTUM z druhe strany. Z pruzkumu i z volebnich vysledku vyplyva, ze "teroristicky naladena" cast zidosvke populace nepresahuje 2% zidosvke populace Israele.

Na druhe strane tzv "palestinsti Arabove" - jde z 90% o mulsimy, dle islamu je fyzicka likvidace zidu podminkou pro konecnou spasu lidstva. Schvalovani atentatu proti civilnim zidosvkym osobam u palestincu dosahuje ve statistickych vyzkumech verejneho stabilne okolo 60%. O ZNAMENA ZE 60% PALESTINSKE POPULACE JE MORALNE A PSYCHICKY VYSINUTO NATOLIK, ZE PODPORUJI PACHANI VALECNYCH ZLOCINU Z PALESTINSKE STRANY.

Po odpornych teroristech, vrazich skolnich deti atd jsou v Palestine pojmenovavany skoly, sportovni turnaje a hlavni ulice a namesti.
Take podpora 9-11 Osamy ben Ladina byla a je u Palestincu zdaleka nejvyssi na svete.

Blaboly o socialnim stradani Palestincu jsou puste lzi - na obou palestinskych uzemich je znatelne vyssi zivotni uroven nez v okolnich arabskych despociich. Dokonce i v tzv "stradajici Gaze" je stredni delka doziti na urovni vychodni a stredni Evrope - 74 let - to jest zhruba o 4 roky delsi nez v Turecku, odkud turecti islamofasiste poradaji "flotily na pomoc stradajici Gaze". Palestinci z palestinskych teritorii utraceji v okolnich statech podobne jako zapadni Nemci v byvale CSSR - jsou to "devizovi lordi". Atd atd.

Toto jsou veci o kterych se v Evrope nepise. Jen obcas probleskne clanek, jak se v Gaze stavi nove shopping mally, sportovni bazeny, jezdecke kluby a do jakych restauraci a klubu chodi palestinsti a UNRWA korytari. Nazor ze Palestinci jsou nejvetsi chudaci na svete je ocividne mylny. Opak je pravdou - pokud se secte oficielni a neoficielni cashflows valici se ze vsech stran do Palestiny, jsou to NA HLAVU nejvetsi prijemci rozvojove pomoci na svete. Jina vec je, ze Arabove vladnouci v palestinskych teritoriich - jak jest prastarou arabskou tradici - velkou cast pomoci rozkradaji. Nejvetsi business na westbanku je vystavba luxusnich vil.
Tato pomoc vyznamne prispela k moralnimu rozkladu vetsiny palestinske spolecnosti.
09. 06. 2011 | 09:24

Yosif K napsal(a):

Puvodni zamer zionistu pocital s tim, ze by vedle sebe zily rovnopravne komunity - tak jako va Svycarsku. Vsimnete si prosim ze ve svycarsku je silna samosprava na urovni kantonu a nikoho nijak netankuje, kdo ve svycarske "federalni vlade" mluvi francouzsky, nemecky atd.

Od okamziku, kdy Arabove - tehdy v absloutni pocetni vetsine proti zidum - zacali poradat vrazedne pogromy na zidy - se staval "svycarsky model souziti" stale mene a mene realny.

Hamas va stale ve sve charte fyzickou likvidaci zidu. Fatah ma stale ve sve charte likvidaci Israele. Tzv "uznani Israele" probehlo typicky podlym arabskym trikem - fatah uznal "platnost dopisu z US Department of State" tykajici se uznani israle, ale je citovan neexistujici registracni kod dopisu. Sefove fatahu svym oveckam tedy po pravu tvrdi, ze fatah israel nikdu de facto neuznbal, ze jde jen o trik urceny na oblafnuti zapadnich BLBU.
09. 06. 2011 | 09:31

jen tak napsal(a):

Ještě k názoru nicka „vas ja“ ze dne 08. 06. 2011 | 11:58
Vaše svérázné vysvětlení vzniku pojmu "antisemitismus" v souvislosti s „chudákem“ zvaným Mirek Topolánek a tím jak říkate, že „jede tak, že ani schody nebere.“ tady vyvracet nebudu. Považuji to za zcela zbytečné.
Já osobně však, a nejsem sám, mám pro důvody, které vedly k jeho odchodu z vrcholové politiky, jiné vysvětlení.
Oni totiž i ti jeho nejskalnější příznivci zjistili, že „chudák“ Topolánek je opravdu neskutečný buran, který do vrcholové politiky, bez ohledu na to zda je, či není Valach, nepatří. Mimochodem Valach, Valach, to mi něco říká. Už vím. Pan Otto Wallach, německý chemik židovského původu. V roce 1910 obdržel Nobelovu cenu za chemii za práce na poli acyklických sloučenin. Ale tohoto Wallacha je na mysli asi neměl.
09. 06. 2011 | 10:04

Yosif K napsal(a):

Pani Vasjo - a zrovna tak muzete rict ze za nevyreseny bo....del na sidlistich Chanov a Janov mohou "bili lide" - protoze NECHTEJI socialne vyloucenym Romum uklidit.

Ve sve katastrofalni neinformovanosti - salonnim levicovym islamofilum vlastni - si neuvedomujete jak PRESNE JSTE TREFILA HREB NA HLAVU.

Pokud si zajedete do Jeruzalema, zjistite, ze ve vychodnim Jeruzaleme je opravdu MNOHEM vetsi bo...del nez v zapadnim. Je to jeden z 2 duvodu, proc se Arabove - pokud na to maji penize - stale vice a vice stehuji do zapadniho Jeruzalema (druhy duvod je ze pokud by israel vydal vychdni Jerusalem arabum, velka cast NECHCE zit v islamofasistickem rezimu).

Na rozdil od Romu, kteri POUZE delaji v Chanove bordel, arabske chuliganske bojuvky DELAJI BORDEL a FYZICKY napadaji jeruzalemske popelare aby ve vychdonim Jeruzaleme NEMOHLY UKLIZET. Ostatne podobne to delaji arabove i ve svych ghettech ve Franci, Skandinavii atp atp. Evidentne jest to oblibena forma JIHADU muslimskeho lumpenproletariatu.

Takze co radite? He? Maji snad Israelci vyvinout popelarske OBRNENE TRANSOPRTERY, aby mohli mezi uklizet mezi bandami arabskych chuliganu a teroristickych hovad PROTI JEJICH VULI?

PS - zkuste se take projit po vychodnim Jerusaleme sama a evropsky oblecena - vy budietie strashneee diviit. Jednou to zkusila reporterka CBS Loganova a byla promptne znasilnena. Tato islamofilska husa to ovsem roztroubila az po svem znasilneni na namesti Tahrir, nebot se domnivala ze za znasilneni v Jerusalkeme si "muze sama". A podle Vas evidentne taky jo..... za vsechno svinstvo mohou evropane, americane a zide.....
09. 06. 2011 | 10:46

JenTak napsal(a):

To "jen tak"
Vážený, krádež nicku, či vytvoření velice podobného, který je snadně zaměnitelný s jiným nickem, je velká neslušnost.
Nebo si myslíte, že nick "JenTak" a "jen tak" si nikdo nemůže zaměnit?
09. 06. 2011 | 10:55

jen tak napsal(a):

vasja, jen tak, Valach a konotace
Valach, Valach, to mi něco říká. Už vím. Pan Otto Wallach, německý chemik židovského původu. V roce 1910 obdržel Nobelovu cenu za chemii za práce na poli acyklických sloučenin. Ale tohoto Wallacha jste na mysli asi neměl. A co třeba americký herec Eli Wallach? Taky ne? Tak snad the Wallachian Kingdom, co?

A vasja, sim Vás. Nepište o konotacích:))

Jenom žádné konotace. Ono konotace sem, konotace tam a je z toho hned valašský guláš.
No, možná jenom Polívka.
09. 06. 2011 | 10:58

Yosif K napsal(a):

Ferove reseni otazky porazeneho panarabskeho naroda na uzemi Palestiny ovsem mozne je - za soucinnosti mezinarodni komunity.
Je to reseni, ktere se sovedcilo po porazce Nemecka ve druhe svetove valce:
1) provest denacifikaci spolecnosti
2)zakazat islamofasistickou ideologii a strany - a cinnost novych stran z tohoto hlediska prisne regulovat.
3)pozavirat vsechny teroristy - ty nejhorsi na dozivoti (velka cast vedeni fatahu a hamasu uz davno mela sedet ve vezeni, nikoliv letat po svete a hlasat terorismus....).
4)povolit jen takovou politickou cinnost ktera nehlasa ci fyzicke vyhlazeni jinych etnik.
5) i nadale vojensky kontrolovat uzemi za ucelem zabraneni dovozu zvbrani k provadeni terorismu.
Soucasne pomery na uzemi PA k tomu maji hodne daleko:
1)za odpadlictvi od islamu je oficielni trest UREZANI HLAVY
2)za prodej pudy obcanum zidovskeho vyznani (NIKOLIV ARABSKYM OBCANUM ISRAELE ale jakymkoliv osobam zidovske viry ci zidovskeho puvodu) je trest UREZANI HLAVY
3)Palestina vede celosvetove tabulky ve "vrazdach ze cti" to jest vrazdach zen za bagatelni prestupky - tyto jsou vetsinou trestany symbolicky, podminenymi tresty

atd atd
09. 06. 2011 | 11:00

jen tak napsal(a):

To "Jen Tak"
Vážený, krádež nicku, či vytvoření velice podobného, který je snadně zaměnitelný s jiným nickem, je velká neslušnost.
Nebo si myslíte, že nick "JenTak" a "jen tak" si nikdo nemůže zaměnit?

09. 06. 2011 | 10:55

Naprosto souhlasím.
TAK proč to Jen Tak děláte?
09. 06. 2011 | 11:01

vasja napsal(a):

Paní Josifo K.
Co mají Izraelci dělat? Dyk sem to napsal. Nechčit jim do holinek, nenechat se oblbovat bláznama a použít hlavu. Jenže fanatici asi ten bordel pro svou existenci potřebujou.
09. 06. 2011 | 11:15

vasja napsal(a):

Ve sve katastrofalni neinformovanosti - salonnim levicovym islamofilum vlastni - si neuvedomujete jak PRESNE JSTE TREFILA HREB NA HLAVU. ....
--------------------------
No totok. Já, skalní vandasovec a salonní levicový islamofilm?:))
09. 06. 2011 | 11:19

JenTak napsal(a):

To jen tak,
kdybyste si ověřil starší diskuze, pak byste zjistil, že já tento nick používám již velmi dlouho.
Tímto si myslím, že jste nevychovaný člověk.
09. 06. 2011 | 11:22

jen tak napsal(a):

Bůh mi odpustí. Je to ostatně jeho povolání.
(Heinrich Heine,citát)

Mimochodem
kdybyste si ověřil starší diskuze na jiných webech, pak byste zjistil, že já tento nick používám již velmi dlouho.
Tímto si, ač nerad, myslím, že jste nevychovaný člověk. Ale to, že máte téměř stejný nick jako já, mě zas tolik. O koho jde se pozná hlavně z obsahu. Nicméně netvrdím, ani si to nemyslím, že jsou vaše příspěvky o moc horší než moje. Ale jen tak tak.
09. 06. 2011 | 11:41

Yosif K napsal(a):

Pani Vasjo, dekuji za uprimne minenou ale zcela mylnou radu. Romum v Chanove nikdo nechcije do holinek a palestinskym teroristum nikdo nechcije do holinek. Palestinsti teroriste maji v israelskych veznicich mnohem lepsi podminky nez jacikoliv vezni v arabskych statech.
Co se tyce vystavby osad, zide se vraceji odkud byli vyhnani za arabskych pghromu v letech 1920-1940 a pak v roce 1948. BAD LUCK. Dale se nevraceji na pudu, ktera by patrila nejakym soukromnikum. Dokonce se nevraceji ani do prokazatelne zidovskych nemovitosti pokud byly zabrany araby. Stavba osad probiha na pustych kopcich - na pozemcich budto kdysi koupenych zidovskymi fondy nebo na pozemcich pustych, bez soukromych majitelu.

Stavba osad neni ocividne rozhodujicim CHCANIM DO HOLINEK. Pred 6denni valkou Israel samozrejme zadne osady na westbanku stavet nemohl. Pro araby je "chcanim do holinek" samotna existence jakkoliv maleho Israele - jelikoz jde o uzemi, kde dsrive muslimove utiskovaly nemuslimy a nyni tomu tak neni. Znovudobyti takovych uzemi je POVINNOST MUSLIMU - jak islamsti fanatici na namesti Tahrir vyrvavaji tez o uzemi Sicilie, Spanelska a Portugalska.

Uz nekolik arabskych komentatoru si vsimlo, ze v arabskych statech Arabove se k Arabum chovaji jako totalni nacisticka hovada a ze chovani Zidu k Arabum - to jest chovani israaelske armnady a policie k arabskym demonstrantum za plneho zachovani lidskych prav a dustojnosti techto zacasto nepricetnych demonstrantu by se melo stat vzorem k tomu, jak se resi politicke otazky v arabskych statech.

Na zaver jeste mala ukazka podlosti "palestinskych vlastencu". Na nakba day se aransky ridic nakladaku snazil prejet na ulici co nejvice zidu. Pri zatykani rval Alahu akbar, smrt zidum atd. Nyni rna radu advokatu tvrdi ze mu "prqaskla pneumatika". Evropsti islamfilni blbove jej jiste lituji.
Issa Islam, 22 from Kfar Kasm, was indicted on six attempted murders at the Tel Aviv District Court on Thursday, after causing the "Nakba Day" truck rampage in May.

Islam ran over 29-year-old Aviv Morag and wounded 18 others, including pedestrians and drivers in south Tel Aviv.

RELATED:
Tel Aviv rampage truck driver arraigned

He was also indicted for endangering lives on the road and aggravated injury and destruction of property.

In late May, Israel Police had Islam reenact the crime during which he claimed that he experienced a punctured tire which caused him to lose control of his 20-ton Volvo truck.

One of the cars struck by Islam was a blue Volkswagen car driven by Morag, who was on the phone with his father. Morag was instantly killed. The truck driver continued on, smashing into a black jeep, a white Fiat car, flattening a road sign, and striking other vehicles, before suddenly swerving into the opposite lane and smashing sideways into an Egged bus that had just dropped off its last passenger.

Eye witnesses told The Jerusalem Post on May 15 that the driver deliberately smashed into targets along a long stretch of the busy road.
09. 06. 2011 | 11:51

Yosif K napsal(a):

Pani Vasjo - vase vzacna rada k "nechcani do holinek Palestincum" je rada z kategorie "knizecich rad".

Mozna byste se mohl uspesne zivit jako poradce pro reseni romske otazky. Chodit meziu bile v Litvinove a presvedcovat je ABY NECHCALI ROMUM DIO HOLINEK. Treba i jako Vandasovksa poradkyne Michala Kocaba.
V posledni dobe jsem videl na Al Jazeera jak cesti a slovensti romove odpovidali na sikovne navodne kladene otazky reporteru, ze ziji v aparthednim state, ze jim bili zakazuji slusny zivot, vzdelani na universitach atd atd. Zda se to byt dobry business - pomahat chudakum tak aby ti chudaci zustali i nadale chudaky. Nebo ustupovat teroristum tak, aby ti i nadale videli, ze terorismus se vyplaci.
09. 06. 2011 | 12:00

Ing. N. napsal(a):

Izrael je od svého vzniku provázen násilím a terorem nejen na Arabech ale i na dalších nepohodlných lidech. Odstrašujícím příkladem je vražda Folke Bernadotte, švédského diplomata a vyslanec OSN, majícího za úkol vyjednat podmínky mírové smlouvy mezi Židy a Araby. Bernadotte byl zavražděn v autě v západním Jeruzalémě 17. září 1948 členy Šternova gangu. 14.2.1949 Izrael vyhlásil amnestii pro všechny členy tohoto gangu.
09. 06. 2011 | 12:00

vasja napsal(a):

Paní Josifo K. Jste asi taková sparťanská fanynka co klidně tvrdí, že Řepka na protihráče nikdy neplive:))
Vite, kdyby Izrael třebas nestavěl baráky na místech o kterejch si Arabové myslej, že jsou na jejich území...... tak tohle chca.... mám na mysli. To je uplně zbytečná kravina, která problémy ještě víc zhoršuje. Nebo to něco řeší?
09. 06. 2011 | 12:17

hovorka11 napsal(a):

Yosif K:
Nemůžu si pomoci, ale když budete psát tak jednostranně a vše svalovat na palestince, tak donutíte časem řadu lidí, aby se zjistili více informací o těchto problémech. To způsobí poznání, že Izrel je založen a pokračuje dodnes na nerespektování práv lidí okolo jeho uznaných hranic a zjistí si, jaké odporné teroristické akce MOSSAD dělá všude po světě (v Íránu vraždí vědce nastraženými výbušninami).
Neuvěřitelná je podpora židů po celém světě k nejhorším zvěrstvům Izraele, jako je teď povraždění 20 neozbrojených protestujících střelnými zbraněmi izraelců.
Izrael se neměl nechat přezbrojit, je to brovská chyba a zároveň účel USA. Dnes je to neregulovatelná zbrojní velmoc tvrdě jdoucí za svým cílem. Čím má víc zbraní, tím je více agresivnější. Myslím, že celému světu vyrostl obrovský problém mezi fikcemi a skutečností o jednáních Izraele a důvodech proč z lidí na okupovaných místech dělají otroky a bezdomovce.
09. 06. 2011 | 12:31

Ing. N. napsal(a):

Před nedávnem jsem narazila na zajímavé rozhovory s Helen Thomas (1920), dlouholetou členkou tiskového odboru Bílého domu, která tam působila od prezidenta Eisenhowera až po Obamu. 7.6.2010 byla nucena místo opustit po svých komentářích o Izraeli, Židech a Palestincích během rozhovoru s rabínem Davidem Nesenoffem. (viz dále)

Nesenoff: Any comments on Israel? We're asking everybody today, any comments on Israel?
Thomas: Tell them to get the hell out of Palestine.

Nesenoff: Ooh. Any better comments on Israel?

Thomas: Hahaha. Remember, these people are occupied and it's their land. It's not German, it's not Poland...

Nesenoff: So where should they go, what should they do?

Thomas: They can go home.

Nesenoff: Where's the home?

Thomas: Poland, Germany...

Nesenoff: So you're saying the Jews go back to Poland and Germany?

Thomas: And America and everywhere else. Why push people out of there who have lived there for centuries? See?

Nesenoff: Are you familiar with the history of that region?

Thomas: Very much. I'm of Arab background.

Nesenoff: I see. Do you speak Arabic?

Thomas: Very little. We were too busy Americanizing our parents... All the best to you.

Tyto její komentáře vyvolaly v židovské lobby USA velké rozhořčení. Thomas byla nucena po nátlaku rezignovat a prohlásit, že svých poznámek lituje. Později ale znovu své původní názory obhajovala s tím, že je třeba říkat pravdu o tom, co se v Izraeli děje.
09. 06. 2011 | 12:56

Fiction or fact? napsal(a):

a question: Thomas and ing. N., where's your home?

Thomas and ing. N. : Jordan, Saudi Arabia, Iraq...

Well Thomas and ing. N., then you can go home. All the best to you.
Why do you live in America and everywhere else? Why push you out of there who have lived your family there for centuries? See? Go the hell out of USA.
Thomas and ing. N.: Hahaha. Why? Remember, it´s America here. So where should we go, what should we do in Palestine?
09. 06. 2011 | 14:00

Ing. N. napsal(a):

"Fiction or fact?"

Můj domov je v České republice.

A váš domov je kde? Pokud žijete v USA a nepatříte k původnímu indiánskému obyvatelstvu, tak zvažte, jestli byste se neměl vrátit do své původní vlasti.
09. 06. 2011 | 14:51

Yosif K napsal(a):

Pani Vasjo - zijte ci pracujte s palestinci a pak mluvte. Ano staveni baraky na pude o ktere si "ARABOVE MYSLI ZE JE JEJICH" vyzera zvonku jako zbytecna provokace, ale:
1)Arabove se snazili o vyvrazdeni zidu kdyz jeste zadny Israel neexistoval, a pote se snazili o likvidaci Israele kdyz Israel neovladal Westbank. Z ceho tedy soudite, ze se Arabove uklidni, pokud se osady prestanou stavet? Opak je pravou - kazdy ustupek Israele (z Gazy, z Libanonu, ze Sinaie....) povzbuzuje islamisticke dementy k jeste vetsimu radeni, k jeste odpornejsim terostickym akcim...... zde se prosim nejedna o nejaky hranicni spor mezi Finskem a Ruskem nebo SRN a Polskem - zde se jedna o hranici mezi celekm evropskou civilizaci a "civilizaci predfeudalni" pro kterou nelze uzit slovo barbarska, jen proto, ze by to byla zbytecna urazka Berberu.
2) Z ceho soudite ze Zide stavi na pude ktera patri Arabum? Protoze si to podla muslimska celadka "mysli"? Napriklad smutne proslule sidliste Gilo je staveno na pude, kterou arabove prodali zidum v roce 1935 a kterou arabove zidum ukradli v roce 1948, a ktera zustala az do roku 1967 ZCELA OPUSTENA - tedy nepocitame li jako osidleni to, ze z kopce palestinsti teroriste ostrelovali zidovskou cast jeruzalema sniperskymi puskami.

"Vite, kdyby Izrael třebas nestavěl baráky na místech o kterejch si Arabové myslej, že jsou na jejich území...... tak tohle chca.... mám na mysli. To je uplně zbytečná kravina, která problémy ještě víc zhoršuje. Nebo to něco řeší?"

No - nektere osady neresi nic a jsou zbytecna provokace. Jine osady resi to, ze pokud na kopci z ktereho je videt az doprostred Tel Avivu budou zit zide, nebudou moci z tohoto kopce palesrtinsti dementui strilet mortary do tel Avivu, tak jak to delali az do rkou 1967. Dobre jim blbum tak, sami si ztratu pustych kopcu privolali. Palestinskym DEMENTUM V ZADNEM PRIPADE TYTO KOPCE ZPET NEVYDAVAT!!!!!

Mimochodem - do Tel Avivu je za pekneho pocasi videt i z nekterych sidlist v Ramallah. Dtto letiste Ben Gurion. Idealni situace pro dementy s malymi raketkami.
09. 06. 2011 | 15:42

Yosif K napsal(a):

Palestinci se zacali v Syrii vyvrazdovat sami mezi sebou!!!! Mili islamofilove, dejte vrahum a dementum vlastni stat - to prece musi skvele dopadnout, ze ano? Prosperita, mir a spravedlnost se rozleje po palestinsko-muslimskem nebi.......

Report: 14 Palestinians shot dead in Syrian refugee camp
Eye witnesses say security guards opened fire on angry mourners who attacked Palestinian faction leaders in Yarmouk refugee camp near Damascus.
By Jack Khoury
Tags: Palestinians Syria
Palestinian security guards reportedly killed 14 Palestinians Monday in the Yarmouk refugee camp in Syria. According to witnesses, an angry crowd of mourners began to charge toward leaders of Palestinian factions, prompting their security guards to open fire.
The mourners accused the Popular Front for the Liberation of Palestine (PFLP) of endangering their lives during Sunday's protest on Israel's border, by encouraging them to put themselves in the line of fire.
The crowd chanted slogans against Maher al-Taher, PFLP spokesman and politburo member, and set fire to the PFLP headquarters. There are additional reports that Khaled Meshal, Hamas political leader in Damascus, arrived at the camp but was forced to leave.
09. 06. 2011 | 15:46

Fiction or fact? napsal(a):

Response to Ing. N. 09. 06. 2011 | 14:51
Ma damage Ing. Native, it´s just clear among me and you now. I´m an Indian from Delaware and you madam, are a celtic Boy from Boyohaemia probably.
But take it easy, guy. Somebody likes it hot.
09. 06. 2011 | 16:26

Yosif K napsal(a):

Pane Hovorka, Vase dojemna rada, aby si lide zjistivali o Strednim Vychode co nejvice objektivnich informaci plati zcela jiste i pro Vas.

Jak se zde na blogu par silamofilu vyjadrovalo, chyby az zlociny se odehralvaly na obou stranach. Clovek by cekal, ze obe strany si z toho odnesou pouceni pro dalsi vyvoj.

Jak si tedy po tom dalsim vyvoji vysvetlujete to, ze v Israeli se i s islamofasistickymi demonstranty zachazi v rukaviuckach, ze islamofassiste vesele hlasaji sve nazory v iosrawelskem parlamanetu, a ze se Arabove hrnou do "rasistickeho Israele" horem i dolem, zleva i zprava

ZATIMCO
v islamofasistickych despociich se lide a vojsko a policie vzajemne vyvrazduji JAKO DIVOKA ZVIRATA, i v "demokratickem Egypte" probihaji pogromy na krestany - ted uz skoro vsude snad krome Maroka a KSA a ze NIKDE v arabskych statech (vcetne "demokratickeho Egypta") nejsou respektovana prava obyvatel v mire, ktera je obvykla v Evrope uz temer 200 let????

Pricitate toto zaostalosti a zpatecnictvi islamu, nebo jako obvykle povazujete VNITROARABSDKOU BRUTALITU ze vysledek zidovskych piklu?
09. 06. 2011 | 17:32

hovorka11 napsal(a):

Yosif K:
Z palestinců opravdu strach nemám a ať si konečně založí stát, který měli jasně přislíben už z dob jejich spojenectví s VB, ale z po zuby ozbrojeného Izraele s jadernými zbraněmi schopnými zničit Evropu, který drží svět pod krkem, jen aby se jim nezabránil ve vzniku "velké siónské říše", podle určení Izraele strach mám.
Ta nenávist k někomu, který má území, které jste ještě nedokázali obsadit je hrozná.
Nezatahujte Evropu a ČR do odporných rasových teorií a vašich machinací, to už si naši rodiče nebo prarodiče prožili!
Zároveň vás žádám, aby jste nespojoval romy s palestinci, je to absurdní a evidentní projev rasismu !
09. 06. 2011 | 17:44

Yosif K napsal(a):

Pane Hovorka - uznavam jak zde jakysd islamofil pnapsal ze zlociny pachaly obe strany. To uz se tak stava ve velkach. Dale se VELMI omlouvam ROMUM za projev rasismu proti Romum - ti si opravdu srovnani s Palestinci nezaslouzi. Ja jsem to ovsem proti Romum tak nemyslel, pracoval jsem s Romy i s Palestinci a mam sve zkusenosti.
Romove sice taky delaji jak rikal pan Cunek "bordel na namestich" ale aspon nenapadaji popelare a nepodnikaji sebevrazedne teroristicke utoky - napriklad nezabijeji male skolni deti "z narodne osvobozovacich duvodu".

Jinak vase slepa uhlirska vira ve schopnosti slavneho panarabskeho naroda jakkoliv trochu racionelne si vladnout a samostane se uzivit je skvela ukazka dusevni omezenosti zde na blogu pritomneho a vazeneho "Ceskeho Svazu Islamofilu".

PO ODSTRANENI 3 arabsky zkorumpovanych diktatoru se arabsky svet ocita v brutalnich kmenovych valkach (Lybie, Syrie, Jemen, Oman), ku vlade smele pochoduji fanaticti islamiste nastolujici valdu shariatu a kalifatu (Egypt, Syrie, Libanon, mozna i Tunis), STOVKY milionu lidi se dostava na ktraj hladomoru diky neschopnosti se racionelne samostatne uzivit (viz propad turismu v Egypte o 50%, jediny zdroj pro dovoz obili....), miliony farmaru utikaji pred suchem do mest (Syrie)

a troubove z "Ceskeho Svazu Islamofilu" povazuji za nejvetsi tragedii arabskeho sveta to, zda bude Israel siroky 16 nabo 34 kilometru a ze dementnim Palestincum hrozi trvala ztrata par pustych kopcu nad Tel Avivem, odkud v letech 1948-1967 arabsti teroriste strileli po israelskych civilech jako po kralicich.

Islamofilove jsou jeste pomatenejsi bandicka rozumbradu nez "spolehlivi komunisticti soudruzi".
09. 06. 2011 | 19:01

Yosif K napsal(a):

Jo pane Hovorka a jeste neco - Romove take PODSTATNE MENE LZOU nez Palestinci....
09. 06. 2011 | 19:04

Gudka napsal(a):

Yolsif

jakápak "celkem evropská civilizace"? To jako Izrael?
Měl byste se vašenosto zklidnit, v podstatě tady stále foukáte do internetového ohýnku sporu jedněch obřezanců s jinými obřezanci. Je s podivem, že svět si stále nechá tento konflikt, v zásadě lokální, vnucovat a že akceptuje globalizaci této rozmíšky. Jak hloupé, jak nekonečně hloupé!
Rétoriku, kterou zde používáte (a používají ji uniformně všichni propagátoři vaší věci) svět poznal už dříve, mnohem dříve, například v periodiku Das Reich...
09. 06. 2011 | 21:17

Yosif K napsal(a):

Pane GUDKA - moje rec - proc se s prominutim s....rat do toho, zda je Israel siroky 16 km nebo 25 km, kdyz stamiliony Arabu (a Africanu) se navzajem masove vyvrazduji, s prominutim chcipaji hlady a nedokazi se sami uzivit. TOHLE je globalni problem. Ne zda jdou hranice malickeho Israele 5 km sem nebo 5 km tam.
09. 06. 2011 | 23:38

Yosif K napsal(a):

Jo pane Gudka - cim drive se do takovych malichernych lokalnich veci jako jestli hraniced Israele ma vest pod kopcem nebo o 6 km dale mna kopci prestane s prominutim s...at evropskly svaz islamofilu, tim drive se SArabasi s celkem mminimalmimi teritorialnimi ustupky smiri, sklapnou zobak a misto vecneho jihadu zacnou (podobne jako desitky milionu Evropanu presidlenych po WW2) v klidu chodit do prace a snazit se zit jako normalni lide.
A tom ten clanek je. Ze lini primeri, ktera po dobu sve fakticke existence nidky nebyla arabasi akceptovana jako konecna hranice de facto NENI ZADNA POSVATNA KRAVA. Byli to totizx v prvni rade megalomansti arabashi, kteri se pod tuto hranici 20 let odmitali podepsat - ve fanaticke nadeji na zniceni Israele.
10. 06. 2011 | 10:29

Yosif K napsal(a):

"Pokrokovi soustruzi" pouzivaji "pokrokove metody". Cesky svaz islamfdilu je patrne zmaten? Kdo je pokrokovejsi? Gadaffiho znasilnujici vojska vyzbrojena viagrou, nebo lybijsti povstalci, kterym z jakehosi duvodu drzi palce vlivny a nepricetny egyptsky islamofasista Garadawi? Soudruzi, poradte se......
A co palestinci v Syrii? Jsou pokrokovejsi ti z PFLP co drzi s Assadem a zacali vyvrazdovat jine frakce, nebo ti islamistictejsi, co drzi se syrskymi rebely a vypalili kancelar PFLP v Yarmouku???
"But now we are getting some information that Gaddafi himself decided" to authorize the rapes, "and this is new," Moreno-Ocampo said.

"It never was the pattern he used to control the population. The rape is a new aspect of the repression," he said. "Apparently, he decided to punish using rapes."

Moreno-Ocampo repeated the allegation of use of impotency drugs, saying his team was finding "some elements" confirming the purchase of "Viagra type of medicaments." He said there was evidence of Libya acquiring "containers" of such drugs "to enhance the possibility to rape women."

The prosecutor said it was difficult to know how widespread the rape was but he had received information there were several hundred victims in some areas.
Gadhafi could have accomplished the same thing by handing out copies of the Koran. It advocates raping captive women too. Maybe the troops were too tired.
10. 06. 2011 | 15:59

Yosif K napsal(a):

Podivne dvoiji metry islamistickych cu...amedanu....

Turecky minisytersky predseda jezdi po Ztureckuu a kudy chodi tudy se odvolava na slaven dobyti Anatolyie muslimy od krestanu. Jmeno "dobyvatel" patri mezi oblibena Turecka jmena. Takze dobyti Anatolyie v 15 stoleti muslimy bylo OK, dobyti severniho kypru Turky v roce 1972 bylo OK (recti obyvatele byli navic vyhnani na jih....). Dobyti Jeruzalema Israelem pri nemz nebyl vyhnan nikdo vsak OK neni. Dobyti Jerusalema Israelem v roce 1967 neni samozrejme to stejne jako kdyz neco dobyli a rozmlatili muslimove. Protoze na zadek dostali pro zmenu muslimove. Dobyti Jerusalema Israelem v roce 1967 je u muslimskych politiku i po 44 letech predmeten nepricetne hysterie.
UkLIDNETE se prosim, islamofilni soudruzi....

The Turks are proud to be the evlad-i fatihan (the descendants of conquerors). They are too happy to be living in the territories that once belonged to other nations. But all that is understandable since they are not the only nation which does so, with or without the others naming their children “conqueror.” All the same, there is a problem with the Turkish/Islamist case.
If we are talking about universal justice and legality, why are the conquests of Istanbul, Trabzon and Anatolia by the Turks, and of Jerusalem by Ayyubi good; but the repatriation of Jerusalem to Israel by re-conquest bad? Especially when the re-conquest was the result of self-defense in the face of eight enemy armies who attack to annihilate a legitimate state.
11. 06. 2011 | 14:26

Yosif K napsal(a):

Zajimave cteni: Deir Yassin: Historie lzi
Deir Yassin: History of a Lie
Nekolik historickych studii (vcetne studie palestinske univerzity Bir Zeit) uvadi lzi kolem tzv "masakru" v Deir Yassin na pravou miru:
1)arabove MELI mezi sebou iracke vojaky, arabove NAPADALI okolni zidovsle obce a arabove POUZILI SVE CIVILY-ZENY A DETI jako zive stity.
2)Mrtvych arabu nebylo 254 ale mene nez 120 (pravdepodobne 107 dle studie Bir Zeitu) VSICHNI ZAHYNULI V BOJI. Niokdo nebyl popraven ani znasilnen po boji.
3) smrt arabskych zen a deti byla vysledkem toho ze arabove pouzivali zeny a deti jako zive stity za dvermi svych chalup - toto samo o sobe je valecny zlocin. Dale mnozi arabove "mazane" bojovali v zenskych satech a strileli zpood zenskych satu pote co se "vzdali". Uprostred zurive bitvy pak byli zabity i zeny ktere se pohybovali VINOU ARABSKYCH DEMENTU uprostred bitvy.
3)slo o bojovou akci organizovanou pravicovym Irgunem - levicova Hagana vyuzila zvesti o masakru k vykopnuti Likudu z vlady. Prvni vylhana cisla a vylhane popisy "masakru" poskytli arabsti korespondenti BBC aby vyprovokovali masivni zasah arabskych armad. Toto po nich papouskovali islamofilni Britove. Hagana incidentu vyuzila pro vykopnuti Likudu z vlady.
Arabske lzi strasi v hlavach pomatenych islamofilu dodnes, i kdyz je vyvratili sami arabove z university Bir Zeit.

http://www.freerepublic.com/focus/religion/674327/posts
It has been said that a lie can travel halfway across the world before the truth can catch up with it. The lie that Jewish fighters massacred Arab civilians in Deir Yassin has gone halfway across the world and further over the past fifty years. The original "massacre lie" has been embellished upon with additional false accusations, and then recirculated by an array of harsh critics of Israel and careless historians, the Deir Yassin lie has taken on a life of its own, making its way into authoritative texts such as encyclopedias, where it is being passed on to the next generation as established fact. The truth has struggled to catch up, but, step by step, it has gained ground. First there was the Israeli judicial ruling in 1952, an official recognition, by the very parties that had charged massacre, that the battle was, in fact, a legitimate military operation against enemy armed forces. Then came the Israeli Labor government's 1960 pamphlet describing Deir Yassin without any reference to the supposed massacre. Next, the Labor government's 1969 reversal, acknowledging the errors that Labor officials had made in 1948 and officially clearing the Jewish fighters of the charge that they committed atrocities. Finally, in 1987, the Bir Zeit University study--Arab researchers confirming that one of the central claims of the accusers, the death toll of 254, was a wild and reckless exaggeration. Taken together, these developments and revelations have exposed, once and for all, the lie of the Deir Yassin "massacre." It has taken fifty years, but the truth has finally caught up.
13. 06. 2011 | 09:01

ujo napsal(a):

Na dění v BV mám svůj názor, který bych zde asi těžko exaktně dokládal.
Mohu jen sdělit svoji zkušenost vyplývající z praxe.
Kdykoliv mám co do činění s příslušníkem lidu, který se považuje za vyvolený, zvyšuji obezřetnost ( týká se i medií)
13. 06. 2011 | 21:55

Yosif K napsal(a):

Jasny pane UJO, a kdybyste znal pomery na BV jeste trochu lepe, mozna byste byl trochu vice obezretny i k lidu ktery ma sve Knize jako navod ku korytum a k moci princip TAQUIYA (lhani) a ktery tresta odpadnuti od prave viry urezanim hlavy.
14. 06. 2011 | 16:04

dalaj napsal(a):

Komentář o H. Thomas, "dlouholeté člence tiskového odboru Bílého domu" (to jsem pochopil, jako že byla zaměstnankyní BD) mě zaujal, až jsem ji trochu hledal. Podle Wikipedia.org to ale je novinářka, pracovala pro UPI, později sloupkařka pro Hearst Newspapers, pro obé pokrývala BD. Nevyhodila ji tedy Obamova administrativa, ale soukromý zaměstnavatel. Citované výroky bych asi vysvětlil vysokým věkem. WP není zcela důvěryhodný zdroj, ale dovolím si spolehnout se na tam uvedená fakta (např. web HT mi nefungoval). Z nich mi vyplývá, že HT netřeba brát vážně. Prohlašuje se za bojovnici za pravdu (jako profesionál ve zpravodajství by snad mohla vnímat problematičnost označení požadavků nebo hodnotících tvrzení za pravdu či nepravdu), ale pevností nevyniká: Po zveřejnění videa nejprve zveřejnila politování a distanci od svých výroků. Po rezignaci se k nim opět přihlásila a tvrdila, že rezignovala v předtuše vyhazovu, že v USA totiž není radno kritizovat Israel. Později to vylepšila: měla prý na mysli přistěhovalce nedávných let. To je zjevná lež: 1. Byla dotazována na Israel, ale mluvila o "nich", lze rozumět, že o obyvatelích či státních příslušnících, bez nějakého vymezení, těžko věřit, že by takové podstatné "differencium specificum" opomněla. 2. Nejvíce oněch přistěhovalců v nedávné době nebylo ani náhodou z Polska, Německa či Ameriky (odkud naopak přicházely dřívější imigrační vlny), ale nejspíše z Ruska, které vůbec nezmínila.

Mluvila tedy zjevně o Izraelcích; asi bych připustil, že neměla na mysli izraelské Araby.

Těžko pak přisvědčit, že tlak na její rezignaci plynul z toho, že establishment nesnáší kritiku Izraele. Ostatně předtím měla na tiskovkách výstupy s představiteli BD, některé se týkaly i Izraele, a práci ji to nestálo, byť ji za Bushe ml. přesadili do poslední řady). Spíše bych problém viděl v tom, že výroky žádající kolektivně skupinu lidí, aby opustili zemi, kde se většina z nich narodila, a přestěhovali se někam, kde jim mluvčí vymezil "domov" a kde nic nemají, jsou daleko za mezemi slušnosti a nikdo s nimi nechce být spojován (byť by třeba i souhlasil). Už vůbec ne v USA, v kultuře úzkostlivé politické korektnosti. To další hnutí proti ní bylo možná přehnané, ale její vinou.
15. 06. 2011 | 21:40

Burberry Outlet USA napsal(a):

Burberry is [url=http://www.burberryoutletburberry.com]<strong>Burberry Outlet</strong>[/url] a British brand of a national treasure,[url=http://www.burberryoutletburberry.com/burberry-bags-outlet-c-1.html]Burberry Bags Outlet[/url] produced of each commodity, is dedicated by burberry leather, special fabric, special lining and special zipper.[url=http://www.burberryoutletburberry.com/burberry-bags-outlet-c-1.html]<strong>Burberry Bags</strong>[/url] Just as bright as the name of the series and moving, I want the fans to see this group [url=http://www.burberryoutletburberry.com/burberry-accessories-bags-outlet-c-2.html]Burberry Accessories Bags[/url]commercials burberry scarves, these fans going to be very crazy. Art bag in [url=http://www.burberryoutletburberry.com/burberry-backpack-bags-outlet-c-7.html]Burberry Backpack Bags[/url]store on the internet is an article for a person to take force in fashion and taste to start looking to create.[url=http://www.burberryoutletburberry.com/burberry-crossbody-bags-outlet-c-8.html]Burberry Crossbody Bags[/url]had been started inside 1856 inside England.[url=http://www.burberryoutletburberry.com/burberry-shoulder-bags-outlet-c-9.html]Burberry Shoulder Bags[/url]stands for an art of living quality,maintain [url=http://www.burberryoutletburberry.com/burberry-sling-bags-outlet-c-3.html]Burberry Sling Bags[/url]elegant charm of nature.Slowly he soon started to establish their own models through Britain.[url=http://www.burberryoutletburberry.com/burberry-totes-bags-outlet-c-4.html]Burberry Totes Bags[/url] trench coat is to have such great appeal, said so much about the [url=http://www.burberryoutletburberry.com/burberry-travel-bags-outlet-c-5.html]Burberry Travel Bags[/url]trench coat fashion information, you are not already fond of [url=http://www.burberryoutletburberry.com/burberry-mens-bags-outlet-c-10.html]Burberry Mens Bags[/url] .The trench coat and all [url=http://www.burberryoutletburberry.com/burberry-wallets-outlet-c-6.html]Burberry Wallets[/url]brand products, metal buttons engraved with the [url=http://www.burberryoutletburberry.com/burberry-belts-outlet-c-11.html]Burberry Belts[/url]logo. This [url=http://www.burberryoutletburberry.com/burberry-caps-outlet-c-20.html]Burberry Caps[/url] windbreaker about 87 long enough to show your slender body lining.[url=http://www.burberryoutletburberry.com/burberry-coats-outlet-c-14.html]Burberry Coats[/url] just the right amount of color and shine, available in nine colors. Inspired by the [url=http://www.burberryoutletburberry.com/burberry-purses-outlet-c-16.html]Burberry Purses[/url]Spring/Summer 2011 color palette.But [url=http://www.burberryoutletburberry.com/burberry-scarves-outlet-c-13.html]Burberry Scarves[/url]looks more luster than Burberry Leather Men Bag.The [url=http://www.burberryoutletburberry.com/burberry-shirts-outlet-c-17.html]Burberry Shirts[/url]have a magic power,when you wear it, you will be more confident than before because they are good looking and high quality.I have complained [url=http://www.burberryoutletburberry.com/burberry-shoes-outlet-c-12.html]Burberry Shoes[/url] about my mother, why I can not have their own flower [url=http://www.burberryoutletburberry.com/burberry-suits-outlet-c-18.html]Burberry Suits[/url] , my mother always there to comfort me, saying that one day I can buy anything I like the [url=http://www.burberryoutletburberry.com/burberry-sweaters-outlet-c-15.html]Burberry Sweaters[/url] , as long as I study hard.Since then, [url=http://www.burberryoutletburberry.com/burberry-ties-outlet-c-19.html]Burberry Ties[/url]trench has been embraced around the world. Burberry coat is practical and chic.[url=http://www.burberryoutletburberry.com]Outlet Burberry[/url] looks smooth luster and have feel very much.[url=http://www.burberryoutletburberry.com]Burberry Outlet USA 2011[/url]to the people for his strength proved his value.
18. 06. 2011 | 13:24

Zid napsal(a):

soudruzko ing.N Sir Bernadote byl zavrazden palestinskymi maskovanymi vrahy prevlecenymi za Zidy
22. 06. 2011 | 11:57

TrevinoDelia napsal(a):

freelance writer
30. 03. 2012 | 21:25

orituerloroff napsal(a):

锘縄t's possible you've observed a new gazillion generate profits <a href=http://www.dhmarkets.com>cheap nike nfl jerseys for china</a>today or start off your own personal business at home advertising <a href=http://www.www.dhmarkets.com>www.dhmarkets.com/#ogara</a> all over the net whenever an individual jump on the internet. <a href=http://www.dhmarkets.com>cheap nike nfl jerseys for china</a> These types of will look our desire for a short time next we just become window blind in their eyes <a href=http://www.www.dhmarkets.com>http://www.dhmarkets.com/#nkonx</a> after we clicked on every last one along with became aware ladies say the same thing they usually all of simply need a very important factor, each of our financial institution and also credit-based card <a href=http://www.dhmarkets.com>zahr谩dk谩</a> selection.
16. 09. 2012 | 03:56

Spoockala napsal(a):

nufpl <a href=http://www.fralouisvuittonpascher.com>sac louis vuitton pas cher</a> ,
efscm <a href=http://www.sacvuittonpaschersfra.com>sac louis vuitton pas cher</a> ,
nmmtk <a href=http://www.fraLouisvuittonsacs.com>sacs louis vuitton</a> ,
ghlwo <a href=http://www.fralouisvuittonpascher.com>www.fralouisvuittonpascher.com/#1657</a> ,
utxqz <a href=http://www.sacvuittonpaschersfra.com>www.sacvuittonpaschersfra.com/#2934</a> ,
bobun <a href=http://www.sacvuittonpascherfr.com>www.fralouisvuittonpascher.com</a> ,
kcijt http://www.fravuittonsac.com
18. 09. 2012 | 11:19

Smonacank napsal(a):

 Fremstil dit eget Canada goose tasker at mange enkeltpersoner forstå anden ting unik skulle du glimt under pxqtd <a href=http://www.jakkedks.com>canada goose tilbud</a> ,
dem foruden det er med bringe om vi om at formular nogen til Canada Goose jakke i dag . Hvis du er anmodet til undsætning bedring et problem , dette provokation kunne at investere mqaig <a href=http://www.billigejakkers.com>canada goose outlet</a> ,
det forsøgte at bruge plus forsøgt praksis rundt parka for grunden der lige hvad vist sig nyttig lige før duzgy <a href=http://www.billigejakkers.com>www.billigejakkers.com</a> ,
værker forfra. Du kan være svælge i nogen hjælp a klo der synes at yeram <a href=http://www.jakkercanadaparka.com>canada goose outlet</a> ,
tænker at alle problemer kunne muligvis være sæt hjælp a negleroden . Har du hjulpet os alle for dig til tænke fzmxb <a href=http://www.jakkercanadaparka.com>canada goose tilbud</a> ,
for vistas Canada goose udendørs jakker forbundet med afvige plus helt kan overskue udnytter denne anmeldelse at helbrede slzdg <a href=http://www.jakkedks.com>canada goose tilbud</a> ,
hjælp parka Uden tvivl vi har forkyndt i masser af målbart teknikker .
01. 11. 2012 | 15:47

http://www.y-notsolutions.com/ napsal(a):

I was studying some of your articles on this website and I believe this website is rattling informative ! Retain posting .
26. 02. 2014 | 11:42

Barbour Online Womens Quilted Internatio napsal(a):

Frequently, unless of course you're merely planning to are the a good number of scantily clad they are able to, all the find the fact that they opt to wear a christmas costume just for The halloween season is without a doubt somebody that these a good. value plus t. just want to imitate. Geisha ended up being a good classy, diligent, wonderful adult females with anything to a mystique regarding the subject as they simply ended up being all the "perfect partner. (And now we are able to discuss the Guy Peer one additional time, as they simply ended up being all the embodiment belonging to the great adult females to help Adult men)
Barbour Online Womens Quilted Internationa Jacket Bright Pink Cyber Monday http://www.oft4x4.com/barbour-online-womens-quilted-internationa-jacket-bright-pink-cyber-monday-p-284.html
26. 02. 2014 | 22:37

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy