O vlku za humny - /pohádka/

06. 07. 2012 | 10:32
Přečteno 4591 krát
Napříč lesním spektrem se dobře vědělo, že vlk sežere babičku.
I hajný to věděl, ale protože ho vlk kdysi podpořil, když měl být jmenován v lese a také příspěl na jeho pušku, mlčel.

Hajný má informace od tří krkavců.
Ti létají sem tam a odposlouchávají co se kde šustne.
Čas od času hajný vykráká vedoucího krkavců a pak ho vymění a nahradí ho holubem, strnadem nebo vrabcem.
Vlk ale ví stejně všecko předem, protože dochází k únikům odposlechů.
Za pozornost stojí, že vlk, jako odborník, sedí s hajným ve správní radě lesa.
Když se jednoho dne neovládne a sežere babičku i Karkulku, nezbývá hajnému než aby konal, dřív než by vlk své dílo dokonal.
Hajný tedy ty dvě "vysvobodí."
Tím je spravedlnosti učiněno zadost.
Potom přiletí sokol - /odborník na úlety, zálety a přelety/ - a ve své skvělé obhajobě dokáže vysvětlit, že vlk sežral babičku a Karkulku jenom z pouhé recese. Byl by obě jistě zase vyvrhl.
Vše je tak zas při starém.

Jenom Karkulka se stále červená. Prý proto, že má poměr s vlkem. To tvrdí dívka otočená zády do kamer, změněným hlasem.
Prý je to Popelka, která má kontakty na zámku od doby, kdy tam schválně ztratila střevíček a způsobila tak princovu pátrací akci.
Když princ pak zkoušel střevíček všem dívkám na okrese - žádné se nehodil.
Kupodivu - /padni komu padni.../- padl jenom vlkovi.
Princ se sice nervově zhroutil a vlka si za ženu nevzal, ale dodržel dohodu dle zákona: vlk získal polovinu království.

Potěšující je, že napříč lesním spektrem zajíčci vědí své.
Sedí zatím sami ve svých jamkách a nemohou skákati.
Do příštích voleb zatím staví slechy.

Poznámka:
pohádka není vhodná pro děti, těhotné ženy a nedoporučuje se osobám s vysokým tlakem.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

sajíček vsvé jamce ... napsal(a):

příliš kruté mister kraus ...

... ale sokol dobrej takjakoženějak realistickej ...
06. 07. 2012 | 10:48

Jana Pechová napsal(a):

Omyl. Zajíčci skákati mohou, ale nechtějí a slechy nastavují jen tím směrem, který jim vyhovuje. Proto se po volbách o moc opět podělí vlk a hajný.
06. 07. 2012 | 10:49

upadl na kudlu napsal(a):

a pak ještě vosmnáctkrát ...
06. 07. 2012 | 10:50

mb napsal(a):

janapechova ... omyl zajíčci mohou ve volbách volit pouze vlka anebo vlka prostřednictvím hajného ... salut ...
06. 07. 2012 | 10:52

aga napsal(a):

Jediná naděje zajíčků je, že díky všem těm postřikům proti lesním škůdcům a po lese rozhazovaným očkovacím pilulkám proti vzteklině nečekaně zmutují ve vlkožravé nestvůry.
06. 07. 2012 | 10:52

aga napsal(a):

A ještě k tomu mají zajíčci pech/ovou, která vždy včas přispěchá s vysvětlením, že si za vlka a hajného mohou sami. A stejně si v lese nikdy neuměli sami vládnout, takže ať jsou za vlka vděčni.
06. 07. 2012 | 10:57

skeptický napsal(a):

Ta poznámka měla být na začátku,a zbytek se mohl vypustit.
Sbírka pomluv.

Vlk je jak známo na zajíčky,myslivec poslechl panenky a šel za nimi tam,kamž mu řekly že jdou.

Dívka otočená zády není žádná dívka,nýbrž dvouvaječná naděje národa jménem Popelec,který na zámku našel poklad.

Princ chodí s ostatními princi nastřídačku za Šípkovou Růženkou zvanou Slípink bjůty.Jsou domluveni,že ji nikdo nesmí políbit.

S úctou,

Jákob Lížek
06. 07. 2012 | 10:58

PB napsal(a):

Je škoda, že nikdo z bloggerů nevzdal hold Janu Husovi.
Možná se to za tři roky zlepší.
Kolik lidí si vzpomene za 597 let (od r.1989) - v r. 2586 - na přebohatého dramatika a jeho družinu?
06. 07. 2012 | 11:17

Jana Pechová napsal(a):

aga
Dokud budeme volit lidi nikoli kvůli jejich postojům, ověřených časem, ale kvůli ksichtu a proklamacím,
dokud budeme neangažující se zajíčci, čekající, že za ně někdo něco vyřeší,
budeme vždycky nakonec svádět vinu na sokola.
06. 07. 2012 | 11:19

prak napsal(a):

PB- pravda se dnes nenosí a už vůbec se pro ni nehoří. To ví i komerční pisálci. Mistr Jan Hus se dnes do vládního krámu nehodí. Narušilo by to patrně průběh církevních restitucí.
06. 07. 2012 | 11:31

maňana napsal(a):

na přebohatého dramatika a jeho soldatesku si v tu dobu nevzpomene naprosto nikdo,leč na Mistra J.Husa alespoň část Českého národa,pokud ještě národem bude.Jsou historické veličiny skutečné a časem prověřené a pseudoveličiny medialní a dočasné.Teď jistě po tomto prohlášení nastoupí nějaký PL bijec a bude nám dokazovat, že Hus v mládí střídal děvčata a chlastal.Jsem rád,že to dělal je tak mnohem opravdovější a sympatičtější,což o dramatikovi říci za svoji osobu nikterak nemohu.
06. 07. 2012 | 11:40

aga napsal(a):

Pechová

Stále mi dlužíte kontakt na tu stranu, kterou jste založila podle vámi hlásaných zásad, plnou lidí s časem ověřenými postoji.
06. 07. 2012 | 11:44

Kvakin napsal(a):

Autore, přiložte k blogu stránku s vysvětlivkami. Většinou, když někdy slyším vtip, který je nevtipný, a nebo pro mne nesrozumitelný, nepředstírám smích a dám si třeba i vysvětlit, čemu že jsem se to nezasmál (i když spíše to alespoň tuším). Ale u Vás ani netuším, zda je to vtipné, resp. proč pro mne není. Ze stejného důvodu se také nedívám na televizní producírování Vašeho bratra Jana. Nepovažuji jeho arogantní blábolení vůbec za vtipné a když dělá reklamu na minerálku, televizi přepínám.
06. 07. 2012 | 11:55

Václav H napsal(a):

PB vy jste si nevšiml, že u nás máme všechny státní svtky, které tak nějak vlezly do kalendáře ale dnes spíše uhýbáme očima a nemáme co vzpomínat.Lid nemusí do práce, politici zalezou, v nouzi rychle kytka k památníku a pryč
.
Projeďme si to
1 . leden - vznik ČR = utekli od nás slováci, Velikonoce - církev, problém, MDŽ zprofanované, 1 máj také a dělníci -fuj nebrat, konec války- nesmí se říci jestli byl 8.nebo 9.5 a kdo nás osvobodil, Cyril a Metoděj - to by pražáci neunesli že naše dějiny a kultura a písmo začaly na Moravě a jinak než nás učí, Jan Hus už jste naznačil, odškodňujeme katolickou církev a najednou nějakej Hus - fuj. 21 srpen - začátek družby v Milovicích, 28 říjen - to je ta ČSR jak jsme ji rozbili a rozkradli, a ještě by si někdo vzpomněl na znárodnění zlodějům a předání dělníkům, 17 listopad raději ne, pravda a láska a disident je dnes odporná sarkastická nadávka, dušičky a mikuláš také problém církev a ideologie / nedaří se prosadit Santa Clause/, možná až bude mít cirkev přiklepnutý ten majetek. Jediné kde je svornost je opít se na silvestra
06. 07. 2012 | 12:01

Jana Pechová napsal(a):

aga
Já vám nedlužím naprosto nic.
Jsem jen občan demokratického státu, který odmítá apriori skuhrat, o (potenciálně)znepokojivé věci se osobně zajímá a uvědomuje si, že každá mince má dvě strany.
Kdyby se tak choval každý, jsme úplně někde jinde. Potíž je v těch, kteří jen pláčou do compu, jak nám bylo za bolševika dobře, ale pro svoje okolí nehnou prstem - třeba proto, že jsou zvyklí dělat jen když jim někdo něco přikáže (anebo když jim z toho něco kápne).
06. 07. 2012 | 12:28

Kousalová napsal(a):

Pechová proč do toho zase taháte váš hurá humanismus a antikomunismus. Ano, za bolševika bylo dobře. Protože stát to organizoval tak, že každý si udělal svoje během 8 hodin denně a dohromady to byl fungující stát s rozumně rostoucí životní úrovní, ale hlavně stát spravedlivý a bezpečný. Kdo pracoval a slušně žil měl se dobře, kriminálníci a fe´táci byli spíše pronásledovaní. Nic jiného po ŽÁDNÉM režimu nechci a má to tak být. Stejně jako v rodině kde rodiče pracují, uvaří a uklidí a starají se a děti chodí do školy vše klidně funguje a nikdo nemusí dělat žádné revoluce či hrdinské převraty
06. 07. 2012 | 12:36

aga napsal(a):

Pechová

Hezký, a teď přestaňte planě moralizovat do compu ty, co "skuhrají", a poslužte příkladem konkrétního činu, uveďte, jak se konkrétně chováte vy. Víte přeci, že táhnou jen příklady, ne zbytečná slova. Dokažte, že ti, co skuhrají, že systém zdola změnit nelze, nemají pravdu na OSOBNÍM KONKRÉNÍM příkladu. Do té doby se budu držet empirie - přes všechny pokusy systém změnit se to zatím nikomu nepodařilo.
06. 07. 2012 | 12:36

Valerie napsal(a):

Jano Pechová - kritizujete že lidi nejsou ochotni dělat pro svoje okolí / nebo až jim z toho něco kápne /???
Nějak jste otočila korouhvičku!!! Už na vás leze bída???. Nebyli jste to vy kdo při cinkání klíči málem věšel na kandelábry komunisty kteří po válce postavili republiku na stavbách mládeže a i později propagovali brigády, nezištnost a práci pro celek, tedy kolektiv. Náhodou kolektivisnuss nebyl odsouzen a vysmíván, a nahražen svobodou individuí.
Trošku křivá povaha, paní Jano
06. 07. 2012 | 12:43

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
06. 07. 2012 | 12:50

Arnošt napsal(a):

ÁÁÁÁ, HUMANISTKA PECHOVÁ JE TU
Vsadím se že se do 1/2hodiny objeví i Dagmar. To jsou vždy takové ty humanistky na cizí účet. Ony jsou ty hodné co říkají jak by se měla budovat republika, pomoct invalidům, dětem, nemocným, starým, matkám samoživitelkám, školství, kultuře atd.
Když namítnete že to není jenom tak jednoduché, jsou na koni a napadnou vás z cynismu a hulvátství.
A jinak se čeká ŽE VY OSTATNÍ něco budete dělat, za vaše, nebo alespoň za prachy daňových poplatníků. Dámy mají jenom ty kecy, skutek utek
06. 07. 2012 | 12:56

Otázkář napsal(a):

Jana Pechová

Říká Vám něco slovní spojení "kolektivní vina"? To já jen, že tady neustále tvrdíte co jste si zvolili to máte. Já kupříkladu nikoho ze současné vládní troj(či čtyř?)koalice nevolil tak mě do toho laskavě netahejte? ;) Btw. koho jste volila Vy, podle těch postojů a ne ksichtu?
06. 07. 2012 | 12:57

aga napsal(a):

Otázkář

Přesně tak. V některých případech se kolektivní vina paní Pechové a spol. sakra hodí do krámu. Demokracie je pro ně vlastně jen nástroj, jak tu kolektivní vinu uplatnit. Ale zkuste podle stejného mustru před pí. Pechovou říci, že sudeťáci si za svůj odsun mohou sami. To vyletí jak čertík z krabičky, a to uplatnění kolektivní viny vám omlátí o hlavu. Osobní zájmy a subjektivní emoce z toho čouhají jak péro z gauče, jsou ovšem haleny do vznosných frází.
06. 07. 2012 | 13:06

to jana pechova ... napsal(a):

svět patří nám
pro všechny dosti miísta
jen za to vzít a plivnout do dlaní
svět patří nám
a kdo je optimiísta
bez řečí půjde s námi bez ptaání ...
06. 07. 2012 | 13:13

Jana Pechová napsal(a):

aga
Já nechci měnit systém. Mě by stačilo, kdyby ten, který máme, fungoval tak, jak fungovat má.

Nedávno jsem v jiné diskusi zrovna vám odpovídala něco v tom smyslu, že u klávesnic počítačů sedí spousta potenciálních hrdinů, připravených padnout za vlast: ale když dojde na chodník před domem, začnou šermovat tím, že je to majetek obce.
Další diskutující se do mě vzpápětí trefil v odpovědi rovněž vám, že angažovanost madam Pechové je přece v tom, že uklízí ten chodník.
Jenže přesně v tom je podstata věci: zajímat se a přičiňovat se o svoje okolí, i když to nemám placené, ale cítím, že je to potřeba.
Pokud chodíte aspoň na nejrůznější veřejné schůze, například v rámci projednávání územního plánu či přípravy nějaké stavby, musíte vědět, že lidí tam chodí velmi málo. O to víc jich pak řve, když se začne stavět.
Obdobné je to s politickými stranami. Nikdo se nechce špinit členstvím, a pak se diví, že ti, kterým neměl kdo ve šplhu vzhůru zabránit, na ně tu špínu lijí po kýblech shůry.
Jestli vás opravdu zajímá, jak se chovám jako občan (vyjma čištění chodníku), pak přesně v souladu s tím, co uvádím výše. Ptám se, zajímám se, píšu maily, sleduji práci zastupitelů města i kraje, obracím se na poslance a senátory. A podle toho pak taky volím. Slušní lidé totiž v politice pořád jsou, ale pro valnou část veřejnosti nejsou dostatečně reprezentativní, usměvaví a neprovází je halasná volební kampaň.
06. 07. 2012 | 13:20

mb napsal(a):

a koho jste volila Jano ... ? :-))
06. 07. 2012 | 13:23

aga napsal(a):

Pechová

Váš předpoklad, že ti, co s vámi nesouhlasí a "skuhrají", si neuklidí chodník před domem, je arogantní. Ujišťuji vás, že chodník uklízím, o své okolí se zajímám, v relevantních věcech na obec docházím. Nedávno jsem například podepsal petici za referendum proti předražené radnici. Podpisů bylo nasbíráno dostatek, petice byla ale napadena u soudu a prohlášena za neplatnou. Sám se divím, že jsem se zas nechal nachytat a angažoval se, když vím, jak to VŽDYCKY dopadne. Právě proto jsou mi vaše propagandistické mantry tak z duše protivné.

Slušní lidé v politice nejsou a nebudou, dokud nebude změněn systém, který ty neslušné pro svou existenci potřebuje, prosazuje a pěstuje. Vidíme to dnes a denně v přímém přenosu, stále nepokrytěji, stále zřetelněji. Ten, kdo to nevidí, je buď hloupý, nebo navedený.
06. 07. 2012 | 13:29

aga napsal(a):

Pechová PS

"Ptám se, zajímám se, píšu maily, sleduji práci zastupitelů města i kraje, obracím se na poslance a senátory"

No, a jak se to projevilo konkrétně v praxi?
06. 07. 2012 | 13:35

XXXL napsal(a):

Lepší je: zítra se bude ..... tančit všude
ale dnes už se zpívá zítra se bude ... žebrat všude
06. 07. 2012 | 13:41

Daňový poplatník napsal(a):

To Jana Pechová:
je otázkou, jak nejlépe zpíárovat skutečnost, že se stále zvětšuje skupina lidí, kterým bylo (a nebo by bylo) za komunistického teroru líp, než za současné vlády pravdy, lásky, demokracie a velkokapitálu.
Spousta dobrých nápadů je v Orwelově 1984, tak si plácněme společně do dlaní, a překovejme sny ve skutečnost.

No a té pohádky konec by mohl vypadat asi takto:
K majiteli 100 % balíku akcií na doručitele, kterému mj. patřil i předmětný les, přiletěla sojka informátorka, a všechno mu pověděla. Majitel odeslal zvířátka do ZOO, myslivce na pracák, dřevo prohnal přes vlastní bioplynovou stanici, a za utržený peníz si postavil golfové hřiště a lihovar. Za zbytek si založil politickou stranu a nezávislý zpravodajský server.
Ale to je už začátek nové pohádky.
06. 07. 2012 | 13:41

Jana Pechová napsal(a):

mb
Koho volím, ten většinou nepřekoná požadované kvórum.
Z mainstreamových stran jsem podpořila za celou dobu skutečně jen několik jednotlivců a nemohu říci, že by mě některý z těch, co uspěli, zklamal.
06. 07. 2012 | 13:46

mb napsal(a):

oki jana pechova, moji taky nepřekonali požadovane kvorum ...

neznamena to, že bychom byli ubíjeni / válcováni volbou jiných, kterou musíme strpět, protrpět a přetrpět ... ???

hezký den ...
06. 07. 2012 | 13:49

Jana Pechová napsal(a):

aga
Pokud byla petice neplatná, není to chyba systému. Když do něčeho jdu, měl bych si zjistit jak. Problém je tedy u organizátora petice.
Nevím, o co ve vašem případě šlo: jestli to chápu dobře, pak ve vašem městě hodláte stavět nějakou novou budovu úřadu a lidé mají za to, že je to příliš velká investice. Ovšem - o takové věci přece rozhodují zastupitelé, ne?
06. 07. 2012 | 13:56

XXXL napsal(a):

Pořád vám to říkám:
sláb jenom ten kdo ztratil v sebe víru
a malý ten kdo má jen malý cíl.

.
Ale je to marné je to marné, je to marné
06. 07. 2012 | 13:56

aga napsal(a):

Petici organizovali opoziční zastupitelé proti vládnoucí koalici. Nešlo o velkou investici, ale o nestydatě a okatě o několik řádů předraženou investici (Praha 7). Petice byla tak v pořádku, jak to jen za současných okolností může být. "Nezávislý" soud má ale v rámci naší zákonné džungle vždy dosti prostoru rozhodnout tak, jak je třeba. A sám zvítězivší starosta se vyjádřil pro tisk, že volič byl opět zneužit v rámci špinavého politického boje (rozuměj - v rámci boje dvou skupin žraloků o největší podíl na státních penězích).

Paní Pechová, vzdejte to dřív, než se zcela zesměšníte.
06. 07. 2012 | 14:05

PB napsal(a):

Ivan Kraus odešel z vlasti krátce po příchodu Ivanů (v říjnu 1968), ale jeho bratr Jan mohl vesele hrát dál snad v každém druhém českém filmu!
Je to jen další důkaz toho, že komunisté tolik nekousali, jak se dnes s oblibou uvádí!
06. 07. 2012 | 14:06

Jana Pechová napsal(a):

mb
Ti lidé, at už ti v politice neblaze činní, anebo jejich voliči, jsou jen naši sousedé. Vrcholový politický establishment je jen náš koncentrát, nic víc.
Co s tím? Nevím, jedině čas. Pozitivní změnu nepřinese změna systému, ale přístup lidí.
06. 07. 2012 | 14:07

Troník napsal(a):

Jana Pechová: Ptám se zajímám se , píšu maily, sleduji.
*
Naprosto správně, takový Meresjev se také nikdy v těžké situaci nevzdal. Ani Pavka Korčagin
06. 07. 2012 | 14:08

zajíci napsal(a):

Zajíci

dosti nás, jsme malí a slabí
Ivánek tvrdí že by blil
vždyť já už bliji vece Milan
malým jen ten kdo malý má cíl

dosti nás cinkači cinkači s hevery
zoufá a sláb a malý jest
když tehdy při defene Klaus z hradu slétal
též jeho sláva se dotkla hvězd

cepy a sudlice pepy i řepy
úderná komanda mají svou síť
při volbách volíš jak vůdce náš slepý
politik vystrčí, holou máš řiť

jen v srdce zápal, chrabrost bohatýrů
znovu se cepy a sudlicí vyzbrojit
sláb jenom ten kdo slabou má víru
sláb jen kdo do ulic odmítá jít ...
06. 07. 2012 | 14:19

Jana Pechová napsal(a):

aga
Proč bych se měla zesměšňovat, když se ptám na věc, kterou neznám?
Popíšu vám jiný běh věci. V našem městě se měl rozšiřovat sportovní stadion. Radnice vyzvala lidi ze sousední ulice k diskusi. Nepřišel skoro nikdo. Projekt se tak v klidu schválil a zahájily přípravy. Najednou (naštěstí ještě včas) se kdosi vzbudil a začal řvát, že chystaná stavba přinese řadu negativních vlivů.
Radnice to sice s mírnou nelibostí, leč přece jen, akceptovala a řešení zásadně změnila - přesně v souladu s výhradami. To pak schválily všechny procesní orgány. Řev ale pokračoval a sílil a došlo i na petici. Ta už ovšem neřešila nic jiného, než že - sportoviště tu nechceme.
Sportovci byli na nervy, stavba nového svatostánku na zelené louce nepřicházela v úvahu.
Chcete tečku? Sportovci se dočkali, ulici přinesla investice lepší podmínky než jaké tu byly předtím. Jen radnici zůstala nálepka "těch, kteří stejně bez ohledu na mínění občanů prosadí, co chtějí. Protože ty úpravy projektu přece něco stály, a kdo shrábnul peníze navíc? Oni."
06. 07. 2012 | 14:34

Scarabeus napsal(a):

Jana Pechová:

ad příspěvek 06.07.2012 13:20

"u klávesnic počítačů sedí spousta potenciálních hrdinů, připravených padnout za vlast: ale když dojde na chodník před domem, začnou šermovat tím, že je to majetek obce"

Což nepřispěli na majetek obce?

Když v jejich ulici, v pouličním osvětlení, praskne žárovka, mají si na své náklady objednat vysokozdvižnou plošinu, aby osobně v pouliční lampě vyměnili žárovku, kterou si koupí taktéž za své?

K čemu mají sloužit veřejné peníze? K platu starosty, radních, úředníků ..... ostatní si občané města/obce mají pořizovat za své?

To víte, že teď mohou obce využívat, také ji využívají, tzv. veřejnou službu, což je eufemismus pro neplacenou práci, tzn. nikým a ničím neplacené nezaměstnané z úřadu práce? Obec práce nezaměstnaných nic nestojí, přesto si takovou práci mají dělat občané sami, včetně toho nezaměstnaného, který, když to vezmeme do důsledků, by to měl zadarmo dělat 2x, jednou v rámci veřejné služby, podruhé ze svého osobního rozhodnutí(?). Je Vám známo, že v rámci veřejné služby nedostávají nezaměstnaní ani najíst, ani napít(i v největším horku), protože nezaměstnaní nejsou v zaměstnaneckém poměru, takže obce, ve vztahu k nim, nejsou ničím povinovány?
06. 07. 2012 | 14:52

mb napsal(a):

ja nevim jano, ma me uklidnit že můj soused je zloděj či vrah a že politici jsou toho koncentrátem ... ?

nějak mě to neuklidnuje ... čas a přístup lidí ... hm ...

tož sa mějte hezky ....
06. 07. 2012 | 15:01

Jana Pechová napsal(a):

Scarabeus
Když v pouličním osvětlení před mým domem praskne žárovka nebo se propadne kanál, zavolám na příslušné místo a taky nepřemýšlím nad tím, že mě ten telefonát něco stojí.
S tím úklidem chodníků se to má tak: vy samozřejmě nemusíte. Ale můžete. Když napadne větší množství sněhu, dostane se na vás podle pořadí důležitosti. Když bydlíte na okraji města, je jasné, že se na vás může dostat třeba i za několik dnů. Ta radnice přece nemůže platit tolik lidí, aby za všech okolností dokázali město uklidit do hodiny, zejména když padá a padá...
A s politikou je to stejné. Nemusíte se angažovat, vždycky budou lidi, kteří to za vás vezmou rádi. A budou rádi, když takových jako vy, bude co nejvíc. Protože jich bude u koryta jen pár. Oni pak taky nějak uklidí. Otázka je, zda se vám to bude líbit.
06. 07. 2012 | 15:40

Jana Pechová napsal(a):

mb
Ono těch zlodějů a vrahů není tolik, hledí vzhůru. Nejvíc je těch, kteří se nezajímají a nestarají. Jen nadávají. V politice pak takoví neumějí (nebo nechtějí?) rozeznat nezávislého poradce od lobbisty. Tož tak.
06. 07. 2012 | 15:43

mb napsal(a):

myslíte, že nezávislého poradce od lobisty neumějí rozeznat právě ti, kteří nadávají a ti ostatní ano ?

třeba pana Bezděka ?

když myslíte ...
06. 07. 2012 | 15:48

Gerd napsal(a):

Ta agitka o angažovaných občanech mně tak nějak připomíná plamenné výzvy komunistů. Ne nadarmo nám dnes vládnou bývalí nomenklaturní kádři a jejich děti, jen už nejsou komunisté a hlásají jiné ideologie, ale stále stejnými bolševickými metodami.
Od jisté doby mám raději ty neuvědomělé občany, kteří myslí jen na své vlastní dobro a volí podle svého prospěchu. Protože o vládách rozhodují ti uvědomělí občané, kteří jsou ochotni se obětovat pro dobrou věc, pro lepší zítřky a také jsou nejsnáze manipulovatelní a nejsnáze skočí na špek v předvolební kampani.
A díky takovým občanům, kteří volí proti svým zájmům, jsme nyní tam, kde jsme.
Uvědomělý soudruh nebo soudružka, to už tu bylo.
06. 07. 2012 | 15:55

Pamětník napsal(a):

Dospělejm se u nás předhazujou pohádky. Nejen ty tvoje, autore, ale ty mediální. A chtěj´ po nás, abysme jim věřili. To už je příliš. Dělat z lidí blbce, a ještě chtít, aby hajlovali podle taktu. Tak to snad v těchhle krajích dělal naposledy ministr propagandy Goebbles Josef, hrozné paměti.
06. 07. 2012 | 16:09

Baba napsal(a):

Sokol je pták dravý, nikoli zpěvný. Systém šachovnicových polí provést lze. Jen není pravidlem.
06. 07. 2012 | 16:11

skeptický napsal(a):

Vyhrnem si rukávy,
lehneme si do trávy.
06. 07. 2012 | 16:11

lišky napsal(a):

lišky

protestantských ctností
nikdy není dosti
ora et labora
tam kde je tvoje nora
společně se snažíce
si rozporcujem´ zajíce ...
06. 07. 2012 | 16:32

Viola napsal(a):

Kvakine
já se pokusím dešifrovat bajku

hajný - Nečas
krkavci - státní zástupci
vlk kalousek
Karkulka - Karolína Peake
bebička - Parkanová
les - vláda
zajíčci - poslanci
06. 07. 2012 | 16:42

Ik napsal(a):

Maňana:
Jste postižen parádní zlobou a nenávistí.
Někdy prý pomahá proběhnout se, rozbít vázu a nebo si zajít k odborníkovi.
06. 07. 2012 | 16:45

Jana Pechová napsal(a):

Gerd
Dokud jsme volili jedinou stranu, byly výzvy k angažmá skutečně agitkou. Dnes si můžeme vybrat. Ale - nechceme se přece špinit... to bych se jen opakovala.
A proč většina lidí volí ty samé znovu a znovu? Podle čeho tedy vybírají ten svůj prospěch podle vašeho tvrzení? To jim nevadí, že jim ho slibuje bývalý nomenklaturní kádr?

mb
Vyvozujete, co jsem neřekla. Je rozdíl se zlobit, když něco vím, a rozdíl nadávat, když si jen něco myslím - třeba podle titulků v Blesku. Hlasitější jsou totiž ti, co 'jen myslí' (ač jsou samozřejmě přesvědčeni), protože ti, kdo vědí, se většinou v první řadě snaží něco dělat.
06. 07. 2012 | 17:00

Scarabeus napsal(a):

Jana Pechová:

Zřejmě jste nezaregistrovala, že jsem psal o tom, že část úklidových pracovníků už radnice neplatí, nikdo je neplatí.

Co se týká zájmu o politiku, tak se zajímám/zabývám, je to velmi frustrující, vidím, že vždy vyhrají ti co to podmazali.

Jak je to na státní úrovni? Když hrozilo, že s korupcí na nejvyšších místech by se mohlo hnout, tak byl Pospíšil odvolán z funkce ministra.

Chodník si v zimě uklízím, protože radnice jej uklízí(blbě) 1x týdně.
06. 07. 2012 | 17:29

Jana Pechová napsal(a):

Scarabeus
To s těmi pracovníky na úklid není tak jednoduché.
Jednak města úklidové práce sjednávají (v každém městě či obci je ta smlouva jiná, většinou jí provádí nějaká firma) a jednak v oněch akutních nárazových případech je třeba takové úklidy zorganizovat co nejrychleji a nejkoordinovaněji, což se děje podle předem daných plánů (do těch příležitostné pracovníky nezahrnete ani kdybyste chtěl).
Zeptejte se u vás na radnici, kolik těmi lidmi 'zadarmo' ušetří. Vsadím se, že moc to nebude.
06. 07. 2012 | 17:46

Scarabeus napsal(a):

Jana Pechová:

Kdyby neušetřili, nebrali by je. Nabírání neplacených nezaměstnaných z úřadu práce se bude postupně rozšiřovat.
06. 07. 2012 | 17:54

maňana napsal(a):

lk-to není nenávist ani zloba,ale vidění světa jakým skutečně je a bez medialně implantovaných iluzí,kterými jsou pohlceni a indoktrinováni ti hloupější jako jste VY pane lk ---Mimochodem,poradil by jste mi, koho mám jít volit a prosím žadné hlouposti jako-komanče či Vandase, moc děkuji za fundovaný názor
06. 07. 2012 | 18:03

Jana Pechová napsal(a):

Scarabeus
Na těchto věcech se fakt moc neušetří, ono to ani tak není myšleno. Radnice s tím mají spíš starosti navíc a že by se to nějak extra rozšiřovalo, o tom dost pochybuju.
Schválně se na to u vás na radnici zeptejte - ať vám vysvětlí, jak to u nich řeší. Svěří se rádi.
06. 07. 2012 | 18:25

Scarabeus napsal(a):

Jana Pechová:

"ono to ani tak není myšleno"

Jak to je tedy myšleno?

Už jsem se ptal, "zaměstnanci", které nemusí vůbec platit, se jim velmi hodí, ušetří jim hodně mzdových nákladů.

(nebydlím tam)
http://sokolovsky.denik.cz/zpravy_region/nove-sedlo-vyhlasilo-nejlepsi-pracovniky-verejne-sluzby-20120703.html
06. 07. 2012 | 19:23

Scarabeus napsal(a):

Jana Pechová:

To mně by se také finančně velmi hodilo pokud by mně úřad práce dohodil "zaměstnance", které bych vůbec nemusel platit, dokonce bych jim nemusel dát ani najíst a napít, ale z morálních důvodů bych to nepřijal.
06. 07. 2012 | 19:29

lišky napsal(a):

ani ne ... vy jste řikala, že ti, kteří křičí / nadávají, nedokáží rozlišit lobistu od poradce ... to implikuje, že ti, kteří se zajímají, to rozlišit dokáží, což nevím, zda platí ...

doesn´t matter ... jak život choda: http://www.youtube.com/watch?v=6QNscOH1Grs&feature=related

hezký večer
06. 07. 2012 | 20:14

mb napsal(a):

maňana ... zkuste volit volit zelené ... případně písněte, proč jsou pro vás nevolitelní ... zdravím ...
06. 07. 2012 | 20:17

poznámka napsal(a):

Pechová
Možná jste zaznamenala zahozenou karierní příležitost p. režiserky Třeštíkové. Byla podobně odhodlaná jako vy,a stačilo jí pár jednání v rámci zaběhnutého systému, aby to vzdala.
Proberte to s ní.
06. 07. 2012 | 20:53

Scarabeus napsal(a):

mb:

Jak je to teď s vnitřní rozhádaností SZ, kterou jsem zaznamenal když byla SZ u moci(okrajově, 6 poslanců nebylo moc)?

Co když přijde opět nějaké obdobné téma jako byl odpískaný radar, nedojde opět ke štěpení a rozhádání SZ?
06. 07. 2012 | 21:30

maňana napsal(a):

o těch jsem od dob Kateřiny a Bursíka nepřemýšlel a myslím,že ti dva dokázali otrávit mnoho lidí mého typu na hodně dlouhou dobu,ale děkuji.P.S. psal mi kamarád ať jdu volit Pirátskou stranu,což o to je to asi dobrá parta,ale ten infantilní název...já si prostě asi hodím naší tvrdou korunou :-))
06. 07. 2012 | 21:32

tomeek napsal(a):

Mila pani(?) Pechova,
Mate me sympatie (rozhodne a bez ironie).
Znam pripady (i z nedavneho Ceska), kdy lide vaseho typu, nazoru a odhodlani dokazali vecmi pohnout. Ne sice vzdycky a bez vyhrad, ale presto. Asi to jde hur v Cesku nez v Holandsku nebo USA, ale mam za to, ze to jde. Mrzi mne, ze je porad spousta tech, kdo (a) jsou nadosmrti otraveni ze ci tri dvou spatnych osobnich zkusenosti, (b) vynalozi enormni energii a cas na ukrivdene a ustepacne komentare zejmena tam a tehdy, kde a kdy jim o nic nejde, (c) vedi vzdy na 200% presne, co a proc nejde, misto aby se pokusili najit nejake, treba jen 90%-ni reseni.
06. 07. 2012 | 21:44

mb napsal(a):

pane scarabe ... já nemohu sloužit ... nebyl jsem na programové konferenci ( podzim ) takže nemohu podat zprávy ... zachytil jsem že bursik chce opet usilovat o predsednictvi ... coz jaksi nepovazuji za idealni ( z hlediska pravoleve rozhadanosti ) a lisku povazuji za dobry amorfni kompromis co se pravaleva týče ... ale je kazdeho pravo kandidovat na predsedu ... myslim ze stepeni vzdycky hrozi ... proto se zelenym presdiva pytel blech ... ale nekradou / aspon o tom nevim / a to je pro me ta nejcenejsi deviza osobně ...

zdravim vás ( srdečně )
06. 07. 2012 | 23:02

mb napsal(a):

rado se stalo manana ...
06. 07. 2012 | 23:14

Milan napsal(a):

Jen starý poustevník Prokop ví své,kdo chodí do lesa pytlačit a kdo na zálety.Poustevník má respekt i u vlka,kdo by si to chtěl rozházet tam nahoře,tak mu nechává na pokoji oblíbenou laňku s kolouškem.To myslivec je starý obšourník a paktuje se i s loupežníky o tom ví své poustevník,ale ještě to nechce oznámit vrchnosti na zámku.Tam se jen dělají oslavy za účasti konkubín a mediálních hvězd,občas přijede návštěva s blízkých nebo i vzdálenějších panství.Poustevník se dozvěděl,že zámek a panství je předlužené a farář nemá na opravu kostela a fary,pastor bere velké peníze za mlčení.Taková je situace v této pohádce.
07. 07. 2012 | 07:33

aga napsal(a):

http://www.blisty.cz/art/64086.html

"Moc korporací, politikové, kteří nezastupují voliče a apatičtí občané způsobily, že je Británie nyní "stále nestabilnější" zemí, varuje analýza.
Studie stavu demokracie ve Velké Británii za poslední desetiletí varuje, že se britská demokracie octla "dlouhodobém, smrtelném úpadku", protože nezadržitelně sílí vliv korporací, politikové nezastupjí voliče a občané v deziluzi přestávají chodit k volbám a vůbec debatovat o politice."

To je jistě tím, že tam nemají paní Pechovou, aby jim vysvětlila, kde soudruzi dělají chybu a trochu pozvedla voličovu morálku a odhodlání...
07. 07. 2012 | 07:54

Jana Pechová napsal(a):

aga
Apatickým občanům nevysvětlí nikdo nikdy nic.
Kdo to pochopit chce, ten už to chápe.
Nic kvalitního nevznikne naráz a snadno.
07. 07. 2012 | 08:29

Jana Pechová napsal(a):

poznámka
Pokud vím, paní Třeštíková se nijak dlouhodobě v politických sférách nepohybovala - do sněmovny se dostala díky 'známé tváři'. Byla tedy vhozena přímo do nějakého 'hotového' prostředí, v němž nejenže se neorientovala, ale do kterého dost dobře nemohla (a zjevně ani nechtěla) proniknout - což ji za daných okolností šlechtí, ale tak velká zásluha to není.
Jestli chce člověk něco udělat v politice (a s politikou), měl by začít v organizaci v místě svého bydliště.
07. 07. 2012 | 08:40

aga napsal(a):

Pechová

Málokdo byl v místě bydliště a v komunální politice tak aktivní a úspěšný, jako Britové. To není - jak dogmaticky překrucujete - tím, že by obyvatelé byli primárně apatičtí, ale že se apatickými stávají proto, že je mnohé marné a zbytečné pokusy přesvěčily, že veškerá jejich snaha je marná, protože proti nim stojí síla, na kterou nestačí. Demokracie je vytunelována korporacemi, a politikové slouží jim a ne voličům. V postované analýze je to přesně vystiženo, a kdo chce pochopit, ten už to chápe. Vy nechcete nebo nemůžete, a místo věcných a konkrétních reakcí na argumenty stále jen opakujete své obecné mantry.
07. 07. 2012 | 08:59

Jana Pechová napsal(a):

tomeek
Děkuji :-)
Cítím to stejně. V Česku jsme holt byli zvyklí 40 let na jedinou pravdu a klid na práci.
Pro většinu lidí bylo pohodlné tu 'pravdu' přijmou a převzít, když neseděla příliš okatě, přešlo se to vtipem. Majitelé partajní knížky měli výhody bez práce - názor se od nich nečekal.
Teď situace nutí lidi mít vlastní názor, pro změnu poměrů by měli něco udělat. Je to krajně nepohodlné, jít s kůží na trh. Rozhodnout se pro politickou stranu či hnutí podle programu a na schůzích, které mi jen ubírají čas a nikdo mi za ně nedá ani žádné výhody, se dohadovat s lidmi, kteří by měli mít stejný názor jako já třeba o tom, co je v pořadí důležitosti na prvním a co na druhém místě. A pak si ještě vyslechnout třeba v práci od kolegů posměch za to, že jsem členem nějaké partaje, která na celostátní úrovni předvádí to co předvádí...
A pak se v pitomém zastupitelstvu dohadovat s členy jiných stran, protože leccos zase vidí jinak, a hledat kompromis...
07. 07. 2012 | 09:07

Jana Pechová napsal(a):

aga
Nikde jsem neřekla, že občané jsou primárně apatičtí. Jen to, že těm apatickým nic nevysvětlíte (protože nechtějí).
Snažím se pořád jen vysvětlit, že ty politiky nevytáhlo sluníčko z pařezu - jsou to lidé stejně jako vy či já. Původem z Prahy i z Čimelic. Lidi, kteří byli ochotni někde vlézt do nějaké strany a vystoupali po jejích strukturách vzhůru. Některé to holt semlelo, některé to ani semlít nemuselo: funkce, resp. moc přitahují jistou skupinu lidí víc než skupiny jiné. Tomu ale může čelit členská základna, která ty funkcionáře ze svého středu volí. Čím méně členů ochotných se zapojit ta strana má, tím je situace horší. To nejsou mantry, to je fakt.
07. 07. 2012 | 09:16

Morgo napsal(a):

Jano Pechová , jak se dnes díváte na ty co vstoupili do KSČ nebo dokonce STB s tím, že to chtějí změnit k lepšímu a že kdyby tam nelezli tak by své totalitní zločinné názory prosadiliti nesprávní. A jak se na ně dívá společnost. ??? Nejsou náhodou i po 23 letech lustračním zákonem prohlášeni za druhořadé občany kteří nesmí dělat ani vedoucího uklizeček????
To jsou ty paradoxy, říkal tomu vás vrchní pravdoláskař.
.
Opravdu už vám chybí jen odrecitovat:
sláb jenom ten kdo ztratil v sebe víru
a malý ten kdo má jen malý cíl.
Jinak rozdíl nevidím, Některé povahy jsou prostě věčné a přežijí každý režim. Tedy jeden rozdíl je, že tehdy nikdo nechcípal hlady, nebyli bezdomovci, exekuce, gheta a bída
07. 07. 2012 | 09:40

Penin napsal(a):

Jano Pechová, vy jste agitátorka jak poleno. Hlavně když víte jak si lidi zvykli za socíku mít klid na práci. Jenže dodejte že kdyby tehdy někdo z vrchnosti kradl jern z 1/1000 jako dnes, první uklízečka by tpo nadhodila na schúzi KSČ nebo ROH a ředitel by přešel do krimu a na uran. Dnes se kritizovat nikdo neodváží
07. 07. 2012 | 09:44

Jana Pechová napsal(a):

Morgo
Kdo vlezl do KSČ, aby něco změnil k lepšímu, měl mít dost statečnosti vystoupit, když zjistil, že to v totalitě nejde. Pro ty, kteří prošli takovým vývojem, mám pochopení. Pro estébáky pochopení nemám.
Odmítám přitom váš závěr, že se 'bývalí komunisté a estébáci' nemohou bez omezení účastnit veřejného života. Naopak - ve funkcích, a to i v politických, jich je dost. Řada bývalých ortodoxních komunistů také podniká, ale nevím o tom, že by zrovna tato skupina lidí vztahem k zaměstnancům vybočovala z běžné praxe.

Penin
Vy jste asi tenkrát nežil, co?
Nebo trpíte ztrátou paměti?
Nejenže se kradlo, a to na všech úrovních, ale taky nikdo nic neviděl. Raději.
07. 07. 2012 | 10:20

Penin napsal(a):

Pechová. Ano, kradení je věčné S malým rozdílem. Tehdy za socíku se kradly pytle cementu nebo šrouby ve fabrice. Muselo to být na pohovor na závodním výbořre, nesmělo to spadnout pod kriminálku. To by znamenalo kopat 20 let uran a ani děti si neškrtly, protože kriminálníci nemohli konzumovat socialistické výdobytky. Dnes je to naopak, krade se ve stovkách milionů, a neškrtnou si ti co poctivě pracují a žijí.
Obdivuji váš sado maso - emo styl. Nebudete mít důchod / tedy pokud nejste ta co odklání ve velkém , podle rétoriky asi jste ???/, doktor vás bez peněz neošetří, nebudete mít na nájem, ale jásáte přitom a nejvíc vám vadí že za socíku někdo ukradl hajzlpapír a v obchodě nebyly banány.

Vaše odpověď Morgovi - jednou budeme dnešní režim chápat právem jako více zločinný než ten socík. A s prominenty už se možná nebude jednat sametově, také právem. A vy budete mezi nimi asi také
07. 07. 2012 | 11:11

Jana Pechová napsal(a):

Penin
Vaše rétorika je mi dost odporná.
Pokud tady diskutuji v tom smyslu, že tento systém (na rozdíl od totality) dává lidem možnost s věcmi pohnout, ale jeho problémem jsou pasivní občané, neznamená to, že schvaluji jakékoli lumpárny.
Pokud jste z toho nabyl dojmu, že jsem prominent, pak spolu nejsme schopni nalézt způsob, jak si svůj postoj vysvětlit.
A ještě něco: nedělím krádež na velkou a malou. Protože pak by se člověku mohlo snadno stát, že bude chválit režim, v němž kradli všichni, a zatracovat ten, v němž krade jen někdo.
07. 07. 2012 | 11:23

mb napsal(a):

Pokud tady diskutuji v tom smyslu, že tento systém (na rozdíl od totality) dává lidem možnost s věcmi pohnout, ale jeho problémem jsou pasivní občané, neznamená to, že schvaluji jakékoli lumpárny.

to měli přece i lidé za socíku ... taky mohli s věcmi pohnout ...

uvěřili tomu například v 68 ( kdy smrkovský říkal, vy si skutečně myslíte, že se za nás/ o nás rozhoduje v moskvě?)

no a pak sem vtrhli rusáci ... a pustili žilou kvalitě této země do takové míry, že už se z toho nevzpamatovala ani po sametové restauraci ....

a bude hůř ... jj ... :-))
07. 07. 2012 | 11:58

Jana Pechová napsal(a):

mb
Za socíku lidé pohnout s věcmi nemohli. Mezi sebou nesoutěžily libovolně volitelné politické strany, k dispozici byla jen jediná.
V magazínu dnešního Práva je velmi pěkný rozhovor s generálem Petrem Pavlem. Přechod od Varšavské smlouvy k NATO líčí následovně:
"Varšavská smlouva byla založena na striktním centrálním řízení. V Moskvě se něco rozhodlo a to se dělalo. V NATO se řekne, čeho se má dosáhnout, a členské státy dávají návrhy jak a čím. S touhle volností v rozhodování jsme si tehdy nevěděli rady. Stále jsme čekali, že nám řeknou, co máme v jakém termínu udělat a splnit to. Nic takového nepřicházelo."...
a dále, k otázce - Co vás v USA naučili?
"Pozitivnímu přístupu k řešení problémů. Ne všechno se vám v Americe musí líbit, ale obdivoval jsem, že za všech okolností hledají řešení, jak to jde, zatímco my spíš hledáme důvody, proč to nejde. Na tom strávíme půl dne místo toho, abychom to za dvě hodiny udělali."
Ten pán mi mluví z duše. Tím, co řekl, vylíčil podstatu našich problémů.
07. 07. 2012 | 12:18

Penin napsal(a):

Jano Pechová, znovu - za socíku lidi kritikou nešvarů pohnuli ledyNESROVNATELNĚ více než dnes. Opravdu stačilo aby uklízečka zkritizovala, z práce ji vyhodit nemohli, usnesení schůze znělo soudruh ředitel vysvětlí, napraví.. a soudruh už kmital. Kdyby se takhle provalila zloějina, do měsíce fáral na uranu.
Dnes si
*1/ nikdo nedovolí kritizovat, bojí se o život a opráci
*2/ i když je zlodějina ve stech milionů a očividná, můžete jim políbit ..., viz Parkanová,Vondra PROMOPRO jsem zvědav jestli ji sněmovna alespoň vydá a jak budou pravičáci zatloukat.
*3/ zbytek se zatluče u soudu. Nemusím vám vysvětlovat naprosto očividné a lehce prokazatelné zlodějiny a zatím není jediný potrestaný, tedy pardon, Svoboda za kočárkárnu Liberta
.
Znovu opakuji styďte se - hájíte a podporujete systém který je zločinný více než ten za komančů
07. 07. 2012 | 12:20

Scarabeus napsal(a):

Jana Pechová:

"dává lidem možnost s věcmi pohnout"

S tou možností je to velmi problematické.

"ale jeho problémem jsou pasivní občané"

I když pasivní nejsem, tak následně zjišťuji, že nakonec rozhodují zákulisní děje, které jsou "živeny" nepoctivě získanými penězi.
http://www.youtube.com/watch?v=V_7jWPSJgvk
http://www.youtube.com/watch?v=zpe4T0lXZcE

Pomocí nepřímých úplatků(přes inzerci) jsou ovlivněna i média.
http://skramlik.blog.idnes.cz/c/261502/Husak-ruinoval-Sazku-s-platem-56-milionu-mesicne-ja-jsem-zbabelec.html

Co tedy dělat, aby moje aktivity nebyly převálcovány? .... Nevím.
07. 07. 2012 | 12:28

Penin napsal(a):

Pechová, vy jste pořád jak malé děcko, kterému někdo řekne chceš zmrzlinu nebo pár facek a dítě ještě jásá jak se svobodně rozhodlo. Opravdu nechápete že soudruzi dodali jednotné UV KSČ a parlament, ale postarali se aby tam byli čestní lidé kteří nekradou pro sebe a starají se o republiku.Nedemokratické ale slušné a prosperující. Dnes si mohu svobodně vybrat ze 30 stran ale vždy to skončí jako zlodějina kde oni kradou a já zírám, platím a nemohu nic dělat. Tohle je ta svoboda??? A svoboda nemuset pracovat a smět parazitovat a být za to placen?? A ostatní podobné svobody??? Svoboda studovat si za cizí peníze co chci, koupit si titul i když nic takového na trhu práce nepotřebujeme?? Svoboda že 43% dětí se rodí stylem otec neznámý, matka samoživitrelka a my jim zařídíme bydlení a peníze na živobytí. Svoboda živit parazitující cigány a ještě víc parazitující začleňovací organizace???
Víte, opilý dav cinkal kdysi klíči a křičel svoboda, pravda a láska. Od té doby jsme vystřízlivěli a mnohé pochopili, minimálně to že s tou svobodou je to složitější, vždy je to o tom pro koho, proč a NA ČÍ ÚKOR. Vy jste buď nepochopila nic nebo jste přímo vykonavatelka dnešních zločinů
07. 07. 2012 | 12:32

Jana Pechová napsal(a):

Penin
Uklízečky opravdu většinou nikdo nevyhazoval. Stejně tak řemeslníky. Lidí na práci rukama totiž bylo vždycky málo.
Zato práce hlavou byla ostře střežená. Za tu nedovolenou se chodilo na uran častěji než za krádeže - ty zase častěji řešily ony závodní výbory, jak jste zmínil.
07. 07. 2012 | 12:34

Jana Pechová napsal(a):

Penin
(k příspěvku 12:32)
Do těch demokratických stran se v první řadě rozběhli ti, kteří se za socíku naučili krást adekvátně příležitosti. Ani dnes zpravidla nekradou tak, aby jim za to hrozil větší postih.
07. 07. 2012 | 12:40

Jana Pechová napsal(a):

Scarabeus
Zkuste se dívat na věci stylem nikoli 'moje' ale 'naše'.
Měnit stav a okolnosti přece nechci pro sebe, ale pro společnost s výhledem na příští generace.
Lanařte své charakterní známé, aby stejně jako vy lezli do stran, aby v nich pracovali. Já vím, že to zní jako klišé. Ale když dostanete zaplevelenou zahradu, žádný zkušený zahradník vám neřekne nic jiného, než abyste zakleknul a dřel a že když to budete dělat poctivě, dočkáte se první slušné úrody po pěti či deseti letech.
07. 07. 2012 | 12:46

mb napsal(a):

ale mohli mohli hnout i za socíku ... at uz lidovym tlakem ... nebo vazbou na komunistické potentáty ... vy myslíte že pluralita stran je takové terno ?

máte nahoře stejné papaláše = podobné typy papalášů ...

demokracie prospívá ... byŤ s kosmetickou vadou
ti kteří kradli po léta ... dnes x-násobně kradou
ti kdo nás léta týrali ... nás vyhazují z práce
a z těch kdo pravdu zpívali ... dnes nadělali zrádce ...

tak zatím ...
07. 07. 2012 | 13:32

Jana Pechová napsal(a):

mb
Vazba na potentáty se dneska nazývá lobbing a lidový tlak jsem za socíku fakt nezažila. Taky nám ten lobbing i nyní jde mnohem líp.
Uvědomte si, že tento systém nezačali vytvářet jiní lidé.
Demokracie dává prostor tvůrčímu myšlení. U nás bohužel měli tvůrčí myšlení v první řadě ti, kteří si uměli 'pomoct' i za komančů, takže ti využili možnosti dané politickým funkcionářstvím. Ostatní stále čekají na 'lidový tlak'. Já bych ale raději, kdyby se začalo vědomím osobní odpovědnosti za veřejné dění. Jenže to je právě to, co ti skuhrající čekatelé pořád nechápou.
07. 07. 2012 | 13:51

mb napsal(a):

vždyt sem vam to uz psal ... co jineho byl 68 nez lidovy tlak ... urcite jste kapla na to že tvůrčí myšlení na český způsob rovná se tunel ... osobní odpovědnost ... je omezená ...

zdravím ...
07. 07. 2012 | 13:57

Scarabeus napsal(a):

Jana Pechová:

Jestli 'moje' nebo 'naše', vyjde to nastejno.

"Měnit stav a okolnosti přece nechci pro sebe, ale pro společnost s výhledem na příští generace."

To je pěkné, ale jakou osobní frustraci to způsobuje, že z pohledu současnosti je to k ničemu.

Zvelebování zahrady(obrazně)? Když konečně přijde úroda, tak přijdou platby státu, který je při vybírání plateb velmi schopný u malých, ale velmi nechopný u velkých.

?
http://www.hledamlekare.cz/psychiatrie/mudr-jana-pechova-4280/?r=5&d=3
07. 07. 2012 | 14:01

Jana Pechová napsal(a):

mb
Osmašedesátý bych nenazvala lidovým tlakem. I tehdy to šlo shůry - a taky pak té 'hůře' stačilo srazit hlavy. Lidový tlak se pak dostavil snad v podobě odporu proti okupantům, ale dlouho to masám nevydrželo, zejména když se za ideje Pražského jara začali ocitat jednotlivci tu v kriminále, tu ztrátou pozice.
Tvůrčí myšlení bylo zadupáno, český člověk si ale našel způsob, jak je uplatnit - toliko pro sebe. To nám tak nějak zůstalo.
07. 07. 2012 | 14:20

Jana Pechová napsal(a):

Scarabeus
Když se naučíte dívat do dálky, přestanete vnímat momentální cestu bahnem jako důvod k životnímu pesimismu.
To přirovnání k zahradě je trefné: když se konečně dočkáte slušné úrody, potlučou vám ji kroupy nebo sežerou slimáci. A co myslíte, že udělá dobrý zahradník: prodá zahradu a uteče?
(lékařka nejsem :-))
07. 07. 2012 | 14:29

Lomský napsal(a):

J. pechová. také jsem byl kdysi před 23 lety tak naivní a myslel si že největší škůdci jsou agenti STB a funkcionáři KSČ. Dnes už chápu že chtěli dobro pro celou zemi a tak museli národ přimět chovat se slušně a poctivě pracovat - to byla ta nesvoboda. A bez práce blahobyt není a nebude.
Dnes už znám mnohem větší škůdce, ty kteří rozkradou a zničí celou republiku pro svůj osobní prospěch. A bohužel musím říci že takové hájíte a podporujete, nebo mezi ně přímo patříte vy osobně
07. 07. 2012 | 14:30

mb napsal(a):

bůbec bůbec jana pechová ... komanči byli zoufalí ... ptože lidový tlak je neustále předbíhal ... a nestíhali jej stíhat ... nesrazilo se hlavy hůře ... to jen jsme měli zas nestatečné reprezentanty ( s čestnou vyjímkou kriegela ) ... dlouho to masám nevydrželo pravdu díte ... / taky když byli věrchuškou zrazeni = prodáni / ... A JAK DLOUHO TO MASÁM VYDRŽELO PO 89 ? ... nejen že bylo zadupáno tvůrčí myšlení ( po 68) ... ale odliv elit pryč z čsr byl - zdá se - fatální / tuto tezi zde haji josef k. a může mít pravdu / ... řiká že od té doby loyalita platí víc než odbornost ... a režim se spokojil už jen s formální loyalitou ... se hrou na ni ...

ano zůstalo nám to ... a vy se divíte ... ?

odkud se to má brát ... ???

aktivistický občan asi nemá být naším cílem, naším cílem mají být fungující demokratické instituce ... a zamezení zvůli mocný, všehoschopných a gaunerů ...

o ochraně slabších asi nemá smysl psát ...

tak se mějte hezky ...
07. 07. 2012 | 14:40

Vločka napsal(a):

Pechová, ty vaše bláboly. Tady byl svrab a neštovice už za rakouska uherska, dávno před komančama. Nikdy nám žádná elita neutekla, kdo něco uměl, dělal si svoji odbornou práci a staral se o rodinu, tak nemáte konflikt se ŽÁDNÝM režimem.Slušné pracovité si KAŽDÝ režim hýčká. Utekli křiváci kteří se nehodlali živiot poctivu prací. Ostatně podivejte se jak dopadli disidenti a bývalí emigranti - pokud nedostali koryto / Havel, Pithard, Tigrid, Ruml, Bendové, Vondra/ a tam jsou uměle živeni, tak jsou z nich opět problémisti a nemakači / Magor Jirous, Hučín,Jim Čert, Mašínové, Hutka, Penc, Kdo nám prospěl z emigrantů - kožený , Třešňák, Hvížďala a další??
c
Jano Pechová, souhlas s Lomsým Kryjete křivárny a jste dens větší škodná než svého času STB
07. 07. 2012 | 15:52

Scarabeus napsal(a):

Vločka:

Přeháníte to, "krytí křiváren" je něco jiného, takové tvrzení je potřebné dokázat, ve Vašem textu žádný důkaz nevidím.
07. 07. 2012 | 16:09

Vločka napsal(a):

STB dělalo ošklivou práci, věděli že se dějí nepravosti, ale pořád mohli věřit že jednají tak, aby vybudovali dobré živobytí pro celou společnost, a když se kácí les létají třísky.
Pechová hájí systém který ZJEVNĚ vede do ekonomické propasti / to už dnes nepopírá ani vláda , proto kecy o boji s korupcí a škrtání v rozpočtu/, tím i do propasti sociální a morílní. Zájmy celku jsou pošlapávány, stále více exekucí, bezdomovců, ghet , ožebračených. To vše kvůli obrovskému zisku několika jednotlivců.
Pechová tento režim podporuje a naopak zadupává každého kdo si posteskne že za socíku se mu žilo lépe. Jaké chcete ještě důkazy
07. 07. 2012 | 16:23

Scarabeus napsal(a):

Vločka:

Mezi "hájením" (věc Vašeho názoru/pocitu, ten Vám neberu) a "krytím křiváren" je rozdíl.

Paní Pechová má jiný názor, ale její tvrzení nejsou důkazem, že by nějakou křivárnu kryla.
07. 07. 2012 | 16:38

Jana Pechová napsal(a):

Lomský, Vločka
Někdo z nás je blbec, a jak známo, s blbcem nemá smysl ztrácet čas v diskusi. O tom, kdo tím blbcem je, můžeme každý přemýšlet individuálně.

mb
Po Sametu moudří říkali, že zlepšení nepřijde dřív než za dvě - tři generace. Až prostě odejdou lidi nejsilněji infikovaní totalitním myšlením. Nám, kteří jsme z nástupu demokracie měli upřímnou radost - tedy v tom smyslu, že konečně můžeme ovlivňovat chod věcí veřejných - se tyto teze zdály pesimistické, protože bychom se zlepšení také rádi dožili. Dneska už chápu, že oni vizionáři měli svatou pravdu.
Ale stejně to má cenu. Víte, co mě fascinuje? Stavitelé chrámů. Ti, kteří zahajovali stavby s vědomím, že se jejich dokončení nejspíš nedožijí. My dnes ty chrámy obdivujeme.
07. 07. 2012 | 16:41

Scarabeus napsal(a):

Jana Pechová:

Stavitelé chrámů?

Většinou pobíral plat, pokud máme na mysli architekta, většinou nestavěl za své.

S chválením stavitelů chrámů bych byl opatrný, Hušák také nechal vystavět, za cizí peníze, (sportovní) chrám, dluhy jsou nesplatitelné.
http://skramlik.blog.idnes.cz/c/261502/Husak-ruinoval-Sazku-s-platem-56-milionu-mesicne-ja-jsem-zbabelec.html
(odkaz jsem už jsem jednou dával)

Stavět chrám nevidím jako moc prospěšné, moc zdí, málo prostoru k bydlení, moc velká cena za něco takového, i stavitele(investoři) pyramid přišli, po zkušenostech, na to, že moc velká pyramida škodí ekonomice státu, takže se od určité dynastie nestavěly pyramidy tak velké.

Spíše zasadit jehličnatý strom, (přímého)(finačního) výdělku se sázející nedočká(to je nejdříve až za 100 let), užitečné(obecně pro přírodu) to je už za pár let.
07. 07. 2012 | 17:13

Vločka napsal(a):

Pechová, vy opravdu jedete jak kolovrátek a realita vám nevadí.
Tak znovu. Bída tu byla už za Rakouska, Jsme prostě slovani a bohužel sídlíme vedle germánů,kteří jsou pracovitější, organizovaní a méně kradou. Proto jsou vždy o hodně bohatší, a my si namlouváme že za to může někdo jiný, nejdřív Rakousko, pak Hitler, imperialisti, teď komunisti už 23 let a začíná to být hodně trapné. Po další otočce politiky co??? Můžou za to pravdoláskovci, demokrati, kapitalisti???
Ty vaše fráze o nové generaci- a od koho se to asi naučí a co se naučí.??? Dobré vlastnosti nespadnou z nebe. Ty se dají jen odkoukat. Mládě orla odkouká vznešený let ale nebude se potápět, mládě hyeny se naučí žít na mršinách ale nebude ani létat ani plavat. Máme čím dál více ghet kam nechodí ani policie, stále více exekucí, bezdomovců. Myslíte že toto je společnost kde vznikne více moudrých slušných pracovitých??? Nebo kydáte fráze, každá ví že jsou nesmyslné ale také se radši mýlíte s těmi u moci než mít pravdu s těmi druhými???
07. 07. 2012 | 17:14

Scarabeus napsal(a):

Vločka,

místo té kritiky(všechno možné dohromady, i mládě orla a hyeny) jiné diskutující napište Vaše řešení, určitě nějaké máte, pokud bude kvalitní, jistě se "chytne". :-)
07. 07. 2012 | 17:22

Jana Pechová napsal(a):

Scarabeus
Znáte knížečku autora Jeana Giona Muž, který sázel stromy? Nemusí jít zrovna o stavby.
Ty chrámy mě napadly proto, že kolikrát ohromeně zírám na obří katedrály, které naši předci stavěli bez jakékoli mechanizace. Vy si opravdu myslíte, že jim stačil ten plat, že tajně nedoufali, že se dokončení díla dožijí?
07. 07. 2012 | 17:41

Vločka napsal(a):

Scarabeus - pane to řešení tady je. Přestat s ideologickými kydy a naučit se že komunisti ledacos dělali blbě ale mnohé taky dobře.
Například:
Kdo chce v té společnosti žít, musí se prací podílet, kdo nepracuje ať nejí. Platí se za práci, zaq nic jiného.
Kriminálník má nejprve povinnost uhradit škody které napáchal, teprve potom začne mít lidská práva.
Stát má vládnout - tedy rozdělí práci kterou je třeba udělat mezi své obyvatele a každý kdo může pracovat bude. Přitom lze povolit i soukromé podnikání, ale stát si musí nechat klíčové obory - energetiku, vodu, veřejnou dopravu, obranu, uhlídat základní potravinovou soběstačnost, zabezpečit sociální bydlení a základní sociální služby.
Vrátit stav kdy rozkrádání státního majetku je jeden z nejtěžších zločinů. Každý politik a úředník je za svoji práci zodpovědný stejně jako každý zaměstnanec. Opomenutí - náhrada dle zákoníku práce X měsíčních platů, úmyslný čin = kriminální čin .
Zní vám to možná socialisticky, ale pořád lepší než se řítit rok za rokem do většího dluhu při zvyšování daní a tupě slintat že za 2 generace vstanou noví blaničtí rytíři a že to řekl Masaryk
07. 07. 2012 | 17:49

Emil napsal(a):

Jano Pechová, jste tak infantilní nebo provokujete celé dny.??? Co výrok to žvást jak poleno. Ti stavitelé chrámů mimo jiné neměli ten KAPITALISMUS který vy tady pořád obhajujete, a který dnes velí že na čem nevydělám do 5 měsíců, to nikdo dělat nebude.
Protiřečíte sama sobě, něco plantáte a za minutu obhajujete pravý opak.
Takže co??? Jste pro demokracii a kapitalismus??? Ale pak to poběží tam kam to běží teď a bude se ton zrychlovat.
Nebo se vám ten systém nelíbí??? Tak to laskavě řekněte
07. 07. 2012 | 17:55

mb napsal(a):

souhlasím se scarabem ...

jana pechová ... přece nemůžete někomu brát, že mu minulý režim vyhovoval lépe / měl práci zaručenu a základní životní potřeby / ... než tvrdý kapitalismus ... vy bráníte tento režim do roztrhání těla ... v 89 nikdo ( ani Klaus ) neměl pouvoir na budování dickensovského kapitalismu ... grunderského ... mafiánského .... a přesto k tomu došlo .... tak nemůžete zazlívat lidem, že se jim stýská po sociálních jistotách, které by za svobodu vyměnili ....

ad: Po Sametu moudří říkali, že zlepšení nepřijde dřív než za dvě - tři generace.

no to říkal i Havel ... problém je v tom ... že se to nemění a nelepší od generace ke generaci ba právě naopak ...

globální kapitalismus se zdá být velice velice problematickým ...

zatím ...
07. 07. 2012 | 18:01

mb napsal(a):

vločka: kdo nepracuje ať nejí není komunistické heslo ale heslo raně křesŤanských komunit ... komunisti to jen voprášili ...
07. 07. 2012 | 18:05

mb napsal(a):

Stát má vládnout - tedy rozdělí práci kterou je třeba udělat mezi své obyvatele a každý kdo může pracovat bude. Přitom lze povolit i soukromé podnikání, ale stát si musí nechat klíčové obory - energetiku, vodu, veřejnou dopravu, obranu, uhlídat základní potravinovou soběstačnost, zabezpečit sociální bydlení a základní sociální služby.
Vrátit stav kdy rozkrádání státního majetku je jeden z nejtěžších zločinů. Každý politik a úředník je za svoji práci zodpovědný stejně jako každý zaměstnanec. Opomenutí - náhrada dle zákoníku práce X měsíčních platů, úmyslný čin = kriminální čin .
Zní vám to možná socialisticky, ale pořád lepší než se řítit rok za rokem do většího dluhu při zvyšování daní a tupě slintat že za 2 generace vstanou noví blaničtí rytíři a že to řekl Masaryk

... řekl bych že na těchto věcech byl asi koncensus někdy kolem toho 89 roku ...
07. 07. 2012 | 18:07

Libelka napsal(a):

Nejdůležitější je si uvědomit že svoboda je hezké slovo, ale vždy ruku v ruce se zodpovědností. práva a povinnosti v rovnováze.
Svoboda nepracovat, parazitovat, studovat si co chci, páchat trestné činy a chtít práva atd jspu škodlivé, kter=é společnost dusí a ničí
07. 07. 2012 | 18:17

Vločka napsal(a):

Já si myslím že je na nich konsensus také dnes , podle mne je tak 75-80% národa slušných a normálních.
Jenže máme média obsazena hurtá antikomunisty kteřím křičí že za vše mohou komanči a musí se vše co bylo v socíku zrušit i kdybychom měli chcípnout hlady.
A další skupina jsou pravdoláskovci /včetně pechové / kteří mají v hlavě zmatek a pořád budou slintat jen laciné fráze že svoboda musí být i kdybychom chcípli ale co to je ta svoboda, proč a jaká už neumí domyslet.
A pak je hrstka kriminálníků kteří budou krást a podvádět
07. 07. 2012 | 18:29

Jana Pechová napsal(a):

Vážení, a kdo je ten stát?
07. 07. 2012 | 18:29

Scarabeus napsal(a):

Jana Pechová:

Viděl jsem animovaný film.
http://www.csfd.cz/film/31167-muz-ktery-sazel-stromy/
Dnes ani s tím sázením stromů to není jen tak, každý pozemek někomu patří, dnes spíše čistit cizí pozemky od bolševníku, to by nemělo nikomu vadit.

Plat je dobrý. :-) Někteří i věděli, že se konce stavby nedožijí.

Vločka:

"Přestat s ideologickými kydy a naučit se že komunisti ledacos dělali blbě ale mnohé taky dobře."

Diktatura je vždy špatná, jedno zda komunistická nebo nacistická.

V tom Vašem řešení chybí jak to chcete zařídit, to Vaše řešení jsou pouze proklamace jak by to, podle Vás, mělo být.
07. 07. 2012 | 18:32

mb napsal(a):

stát jsem já ludvík ...

stát je Klaus ... ten kdo pracuje na demontáži státu ( rodilý anarchista ) je jeho hlavou ... absurdní ...

vločka já su také pravdoláskovec ... ale tak nějak pro lidi :-))
07. 07. 2012 | 18:34

Scarabeus napsal(a):

Jana Pechová:

"Vážení, a kdo je ten stát?"

Měli bychom to být, podle ideální teorie, my všichni, v reálu (mnohem) více ti, kteří, pomocí peněz, volbami, řízením státu/krajů/měst/obcí/úřadů manipulují.
07. 07. 2012 | 18:36

mb napsal(a):

stát je vytunelovaná skořápka která tu zbyla po plži který tu kdysi byl ...
07. 07. 2012 | 18:40

Scarabeus napsal(a):

mb:

Kmotr se jal tunelovat i penál na protokolární pera v Chile. :-)
http://www.youtube.com/watch?v=xscKgCBp-iI
07. 07. 2012 | 18:44

Scarabeus napsal(a):

Pohádka dopadla dobře, jako každá pohádka, po absolvování klášterní školy Lotrandovi řemeslo(loupení) moc nešlo. :-)
07. 07. 2012 | 18:48

Honza999 napsal(a):

Pechová,

co to žvaníte o tom, že tento systém dává možnost lidem s věcmi pohnout? Na Václavském náměstí bylo 100.000 lidí - A JAK TO S VĚCMI POHLO?

A k té Varšavské smlouvě - sakra, jednou to je armáda a tam se na demokracii nehraje. V armádě se plní rozkazy. A na druhou stranu, pokud by přišel nějaký vynikající "nápad zdola", ani v Moskvě by jej nezamítli jen proto, že byl zdola. Jen tak mimochodem - vysvětlete mi jak je možné, že ČSLA nepoužívala kalašnikovy ale vzor 58? Vysvětlete mi, jak vůbec mohl vzor 58 vzniknout, když "V Moskvě se něco rozhodlo a to se dělalo" a "Stále jsme čekali, že nám řeknou, co máme v jakém termínu udělat a splnit to."????

Lžete jako když tiskne.
07. 07. 2012 | 18:52

Jana Pechová napsal(a):

Scarabeus
No, a jsme znovu na začátku.
Podle ideální teorie bychom stát měli být my.
To znamená, že každý neseme svůj díl odpovědnosti.
"Neptejte se, co vlast může udělat pro vás, ptejte se, co vy můžete udělat pro vlast."
John Fitzgerald Kennedy
Fungující demokracie a občanská společnost se nevybuduje za dvacet let. Někdy ani za sto, když se jen skuhrá, že je všechno špatně.
Všechno je jen v lidech a v jejich morálce.
07. 07. 2012 | 18:59

Scarabeus napsal(a):

Jana Pechová:

Druhou část mého příspěvku jste nějak pominula ..... co dělat s mocí peněz, to nevím, stačí podplatit majitele médií(pár lidí) a už se některé věci do médií nedostanou, veřejno-právní média jsou ovládána politickými stranami, ty zprostředkovaně dokáží "zařídit", aby se do médií ledacos nedostalo.

Je zde rozdil mezi USA a ČR, v ČR není prezidentem JFK, navíc JFK byl zastřelen, spekuluje se, že JFK nechala zastřelit mafie, po které "šel", u nás se nestřílí, u nás stačí odvolání z funkce ministra spravedlnosti.
07. 07. 2012 | 19:13

Jana Pechová napsal(a):

Honza 999
Pokud máte pocit, že lžu, pak vás upozorňuji, že jsem citovala pana generála. Myslíte, že o věci víte víc než on?
07. 07. 2012 | 19:14

aga napsal(a):

Pechová:

zosobnění hrdého budžese. A vytrvá, i proti všem.

"Všechno je jen v lidech a v jejich morálce."

No to jistě. A co myslíte, zvítězí dobrá morálka šmírovaného a manipulovaného příslušníka plebsu nebo špatná morálka deprivanta u moci, u zdroje a u spouště?
07. 07. 2012 | 19:30

skeptický napsal(a):

Scarabeus
Není mafie jako mafie.Italská byla tou dobou stará vesta,a relativně neškodná.Ve své řeči o mafii mluvil,myslel tím bankovní.Dokonce vyhotovil dekret o zrušení centrální banky(soukromé),který jeho následník hned druhý den po jeho smrti anuloval.

S Lincolnem měl společného jmenovatele,chtěl si tisknout státní peníze,na což má každý svobodný stát právo,namísto půjčování si na úrok od soukromé banky.Banka,která si podloudným způsobem nechala takovou licenci v senátu odsouhlasit pak vládne vládě nejmocnější země na světě,tím pádem i světu.

Potom si banky přesně vypočítají ,jak manipulovat přísun peněz,aby na tom co nejvíce vydělaly,a v procesu tak obraly co nejvíc lidí.Je to jednosměrka,kde nakonec banky budou vlastnit všechno,a nikdo ostatní nic.
Když to vypadá na jimi neplánovanou revoluci,začnou válku.Na té se moc dobře vydělá,a začne se znova.
S tím zastřelením : Podobné příčiny mají podobné důsledky.Dodnes se "netuší".
07. 07. 2012 | 19:48

Jana Pechová napsal(a):

Scarabeus
Pane Scarabee, já si nezbožšťuji ani JFK, byl to jen člověk se všemi lidskými chybami - ale to, co jsem citovala, je velmi trefné i na naše podmínky.
V minulosti jsem v tomto diskusním prostoru zmiňovala jeden případ, který mě přesvědčil, že s tím větším zapojením lidí to není žádná hloupost. Sledovala jsem před několika lety aktivitu mého známého, s nímž jsem absolvovala zhruba stejné debaty, jako s vámi zde. Jednou se naštval a skutečně vstoupil do místní organizace jedné z parlamentních stran. Záhy tam přitáhl skupinu názorově blízkých přátel a začaly se dít věci. Zkrátím to: revoluce v té místní buňce vedla po několika měsících až k rezignaci starosty, prakticky komplet odešla místní mafiánská klika. Ten známý je v oné straně dodnes a říká: lidi jsou nemožný. Tolik by toho dokázali, jen trochu chtít. I kdyby přišli do těch partají jen na pár let, se spoustou věcí pohnou. Jenže takových bláznů, jako my, je strašně málo.
07. 07. 2012 | 19:59

mb napsal(a):

Fungující demokracie a občanská společnost se nevybuduje za dvacet let. Někdy ani za sto, když se jen skuhrá, že je všechno špatně.
Všechno je jen v lidech a v jejich morálce.

tak už víme že to nedáme ani za sto ...

hosana ... dotunelováno jest ... privatizační kauzy přikryty, zameteny, odkloněny ... pozůstalí ... zapomeňte ...
07. 07. 2012 | 20:21

mb napsal(a):

"Všechno je jen v lidech a v jejich morálce."

No to jistě. A co myslíte, zvítězí dobrá morálka šmírovaného a manipulovaného příslušníka plebsu nebo špatná morálka deprivanta u moci, u zdroje a u spouště?

... he he ... :-) :-(
07. 07. 2012 | 20:23

Vločka napsal(a):

Bože Pchová, vy jste asi opravduá ne náboženský ale ideologický fanatik.
" Diktatutra je vždy špatná" kam na to chodíte.??? Zase jsme u toho - když diktátor udělá něco dobře, zastřeláme ho za to,???? když demokraticky uděláme nesmysl chcípneme ale budeme to chválit??? Uvědomujete si že v každé firmě je diktatura a socialismus - každý pracuje podle svých schopností a pokynů šéfa, každému podle jeho práce. V rodinách je dokonce čistý komunismus, každý si bere podle svých potřeb / alespoň dokud peníze stačí.
Tušíte alespoň že demokracie je ZE VŠECH HLEDISEK zdaleka NEJHORŠÍ SYSTÉM, MÁ JEDINOU VÝHODU, že jde špatného vladaře odvolat bez revoluce či války, jenom volbami, A to JENOM TEORETICKY, viz poslední volby u nás, všichni volili proti ODS a Kalouskovi, a vyšlo to, noví poslanci - a máme vládu ODS s Kalouskem.
Tušíte alespoň že nejlepší je samozřejmě OSVÍCENÁ MONARCHIE, DIKTATURA, JENŽE jak to udělat když monarcha není osvícený.
.
Byla tu diskuse zda jste dnes více škodlivá než STB svého času. Znovu říkám , jednoznačně ano
07. 07. 2012 | 20:25

aga napsal(a):

Pechová

No to je téměř neuvěřitelné. Tamní mafie byla nějaká krotká. Daleko častěji dopadnou jako ten JFK. Byl mafií zastřelen s nesmyslnou mantrou na rtech. Paní Pechová, nechcete tedy následovat jeho příkladu sama - se všemi důsledky? Nás do toho prosím nenuťe, normální člověk pozná, kdy přestat bušit hlavou do zdi.
07. 07. 2012 | 20:26

Jana Pechová napsal(a):

aga
Buďte v klidu, já jsem v rámci možností dělala vždycky to, čemu jsem věřila. Nemám důvod to měnit.
Nikoho nepřesvědčuji, jen mám právo na stejný prostor pro vyjádření názoru jako vy. Váš názor vám nikdo nebere - tedy pokud nějaký máte, kromě toho, že všechno je špatně.
07. 07. 2012 | 20:47

aga napsal(a):

Pechová

Mi na vašem názoru nevadí to, že ho obsedantně a bez ohledu na realitu vyjadřujete, ale to, že za přesně stejnými mantrami se schovávají právě ti nejhorší tuneláři demokracie.
07. 07. 2012 | 20:55

Scarabeus napsal(a):

Jana Pechová:

Máte pravdu, může to ale dopanout jinak, také to často dopadá jinak, příklad najdete v textu následujících dvou blogů.

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jana-hamplova.php?itemid=11085
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jana-hamplova.php?itemid=11213
07. 07. 2012 | 20:58

Jana Pechová napsal(a):

Scarabeus
Kdo se bojí, nesmí do lesa.
Zatím se u nás nestřílí, i když výhružky nejsou nic příjemného.
Kdo chce bojovat se zlem, musí počítat s tím, že od protivníka nemůže čekat fair play. Ovšem, opět: čím víc slušných lidí se do toho dá, tím je větší šance a menší riziko.
07. 07. 2012 | 21:16

mb napsal(a):

nemáte někdo odkaz na instalaci hlavou zed neprorazíš ? myslim že je to kintera krystof ... zatim ... ten jeho panáček jak mlátí hlavou do zdi / o zed ... ten je myslim slušnej ... vypovídající ... ale furt mlátí hajzlík ... a neprorazí ... a neprorazí ... a neprorazí .... ale mlátí ... mlátí ... mlátí ...
07. 07. 2012 | 21:20

Robert m napsal(a):

Podle mne je Pechová nějaká opuštěná úchylka která se baí tím jak plácá nesmysly a vytáčí lidi k nepříčetnosti. Chytíte ji, že jednoznačně lže, ona udělá úkrok a za minut to tvrdí zase s ještě hloupšjším argumentem.
Dávejte pozor co se vyvine z tohoto:
Paní Pechová, uvědomujete si že demokracie není cílem ale prostředkem. Cíl je od nepaměti společnost spravedlivá a uspokojující životní potřeby. A co stát, to jiný systém, od anarchie a otrokářství, přes monarchie s a demokracii s tržním kapitalismem. Jestli to chápete, potom i musíte uznat že je lepší diktatura která nastolí spravedlnost a blahobyt než demokracie kde padáme do ekonomické, sociální a morální krize a která je navíc hodně nespravedlivá
07. 07. 2012 | 21:22

Jana Pechová napsal(a):

Robert m
Najděte mi prosím, kde lžu.
Máte na to docela dost času: nejsem totiž opuštěná a o moje nesmysly se jdu nyní podělit s jinými.
07. 07. 2012 | 21:59

Scarabeus napsal(a):

Přestaňte tady paní Pechové nadávat, je lepší dělat něco, byť s malou šancí na úspěch, než nedělat nic, to teprve nejrůznější mafie vyhrají. Nadáváním na internetu se nevyřeší už vůbec nic.

Je důležité to alespoň zkoušet, přestože to většinou nevyjde, předchozí generace to také zkoušely, skrze to se lidsvo po krůčcích evolučně přeci jen posunulo.
07. 07. 2012 | 22:38

Scarabeus napsal(a):

Jana Pechová:

Souhlasím.

Chce to znát zákony(ČR musí, navzdory mafiím, alespoň nějak dodržovat mezinárodní standardy pro demokratické státy) a nebát se. Čas od času, když se snažím, nějakého mikroskopického úspěchu dosáhnu.

O tom, že to přeci jen trošku jde, když dotyčný zná právo a nebojí se, je film 'Tábor tygrů', také o tom, že to není jednoduché. Je to jen film, ale podle mého názoru odpovídá realitě jak ji znám/vnímám já, tím nepopírám, že někdo jiný může realitu znát/vnímat jinak.
http://www.csfd.cz/film/8229-tabor-tygru/
07. 07. 2012 | 22:54

mb napsal(a):

kdo zacne ublizovat pechove, na toho pude scarab, kdo zacne ublizovat scarabovi, na toho pudu ja ... :-))

a tak to ma byt ... hezky vecer ... :-)
07. 07. 2012 | 23:30

Robert m napsal(a):

Pechová- kdy lžete??? Neustále. Odpověděla jste např Vločka 7.7.20.25 jak je to s tou demokracií??? O kus výše - argumentovat generálem který dostal od NATO koryto a líže ruku jak je NATO úžasné??? To myslíte vážně.??? Projeďte si všechny vaše vstupy. Líbivé fráze, překrucování.
Může to za vás vysvětlit i scarabeus nebo embéčko
08. 07. 2012 | 08:56

Arnika napsal(a):

Paní Pechová, mne by spíše zajímalo zda znáte nějaké slušné z vrstev disentu nebo bojovníků proti totalitě / shodou okolností také vločka 15.52/ nebo z jiných vrstevMám problém najít dnes autoritu které lze věřit
08. 07. 2012 | 09:05

Jana Pechová napsal(a):

Robert m
Víte, co je to lež? Zkuste na to přijít. Moji jste tedy opravdu neobjevil.
Nicku Vločka jsem odpověděla již v 16:41, rozhodla jsem se reagovat jen na konstruktivní a pokud možno slušné příspěvky.
Generálem jsem neargumentovala, toho jsem citovala: a v citátu nejde o prostředí, ale o přístup k věci, s nímž se ztotožňuji.
Považujete-li moje vyjádření za fráze, je to opravdu váš problém.

Arnika
Víte, co je problém? Že se ze slova disident udělala posměšná nálepka. Osobně znám řadu velmi slušných lidí, kteří měli s minulým režimem těžké problémy. Po revoluci také byli často uvedeni do politiky, protože si jich lidé vážili - ale v politice, kam se nahnala také řada překabátěných, zpravidla nevydrželi déle než první volební období.
Ze jmen, uváděných nickem Vločka, by stálo každé za samostatný rozbor. Osobně je ale neznám, takže nemohu sloužit. Ovšem nechápu, co Vločkovi vadí například na Jirousovi či Hutkovi - oba se živili a živí ryze vlastní činností a politiku nedělali.
A co se týká autority, které lze věřit: zkuste si definovat, co si pod tím konkrétně představujete. Možná se vám pak bude lépe hledat. Autorita je slovo ošidné.
08. 07. 2012 | 09:57

Scarabeus napsal(a):

Všichni co zde paní Pechové tak usilovně nadáváte, buďte rádi, že nežijete v době Velké francouzské revoluce.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Velk%C3%A1_francouzsk%C3%A1_revoluce
Fakt, že k revoluci došlo, byl z historického a evolučního pohledu pozitivní, ale z pohledu osobního života většiny tehdejších současníků došlo ke zhoršení, i ten dnes tak oslavovaný vojevůdce Napoleon téměř celou generaci francouzských mužů vybil, případně zmrzačil, ve válkách.

Co s nedobrým stavem v současnosti? Snažte se, byť šance na úspěch je velmi malá, žádné lepší řešení není, kéž by bylo, také bych ho uvítal.
08. 07. 2012 | 10:23

Jana Pechová napsal(a):

Scarabeus
Díky za podporu. Čelit škarohlídům bez nápadu a útočníkům v přestrojení za diskutéry užírá víc sil, než jakákoli sebetěžší práce.
08. 07. 2012 | 10:28

mb napsal(a):

robert m ... já to vysvětlit nemohu ... ja mam pochopeni pro ty co tvrdí, že dříve bylo lépe / tedy pro ty co (by) směnili sociální jistoty za omezení svobody / ... spis jana rika asi se nevzdat a byt aktivni coz je obecne asi spravny rys ( jak potvrzuje scarabeus ) ... akoratze je optimisticka ... coz my nejsme ... a coz vy ji zazlivate ( ten optimismus )

arnika mozna pan Medek ... pak pan Batěk ... ale sou všichni mrtví ... z dnešních Koukolík, Kužílek, mlady Cepl ... mlady Dienstbier hele taky nebude možna špatný ....

tak zatim ...
08. 07. 2012 | 10:46

Vločka napsal(a):

Víte pro mne je hrdina či autorita někdo, o kom si říkám: kdyby takhle jednali všichni, měli bychom se nádherně.
Kdyby se všichni chovali jako Jirous nebo Hutka, měli bychom národ opilých žvanilů který chcípá hlady protože by nás neměl kdo živit. Pan Medek a Batěk byli alespoň střízliví, ale dělali to proč s je dnes disident posměšné označení- primitivní úvaha že za to můžou komunisti, když tu začaly první náznaky nových Mafií / nepozději období Sinha,Bacs, Pepa z Hongkongu,/ místo řešení se rvali o koryta a plácali se po zádech jak byli v tom disentu úžasní. A zlodějům z ODS tehdy stačilo svolat demonstraci na téma chcete stalinské gulagy nebo půjdeme s ODS po modré.?? A sklidili slávu a podporu od výše jmenovaných. A to je čím se disent, novináři a vámi jmenovaná "intelektuální " elita a také Pechová DNES UŽ stávají ŠKODLIVÝMI MNOHEM VÍCE NEŽ KSĆ nebo dokonce STB. Ti alespoň jednali pro blaho většiny a snad tomu věřily. Ale naši antikomunisti už dnes VIDÍ jasně ŽE SYSTÉM JE ŠKODLIVÝ A NEUDRŽITELNÝ, A PŘESTO JEJ HÁJÍ.
--
Někdo tu napsal že nechápeme Pechové optimismus. Znovu - co si dnes myslíme o těch co vstupovali do KSČ nebo i STB s cílem změnit to zevnitř. Byli hrdinové??? Pokud ne, co vás opravňuje k tomu nabádat k podílu na dnešní politice a považovat to za positivní????
08. 07. 2012 | 11:26

Jaroslava K napsal(a):

Asi také souhlasím s tím že morální rozpad společnosti více než komanči zavinili antikomanči tím, že místo řešení nastupujících problémů odváděli pozornost k rudé minulosti. ím de facto mafie A ZLOČINY CHRÁNILI. Pepa z Hongkongu, Kožený, LTO - tam měl být tvrdý zásah a ne povídačky jak za komančů nebyly banány. Až to přerostlo do stavu kdy mafie ovládla vše a je to asi neřešitelné bez převratu a násilí
08. 07. 2012 | 11:42

Jana Pechová napsal(a):

Vločka
Reagovat na vás nechci a nebudu: jediné, co považuji za nezbytné, vám povím v následujících několika větách.
S 'Magorem' Ivanem Jirousem jsem měla možnost mluvit osobně jednou. Ač měl 'nakoupíno', na poměrně složitou filozofickou otázku mi vystřelil smysluplnou a fascinující odpověď, která by se dala bez jakýchkoli úprav publikovat. Vy jste zřejmě střízliv, ale vaše příspěvky jsou nesmyslné, pletou páté přes deváté, a i když máte možnost si je zkontrolovat, odesíláte je s chybami.
Jirous byl básník a jeho životní styl byl srovnatelný například s bouřlivákem Haškem. Budete tedy plivat i na Haška?
Nepředpokládám, že osoby, o nichž vznášíte tak plamenné soudy, osobně znáte. Strom suďte po ovoci, které nese. Nevyčítejte jabloni, že nerodí hrušky.
08. 07. 2012 | 11:56

mb napsal(a):

To vločka ... :

myslím, že tam máte pár chybek ...

asi nikdo, kdo nepatří k mafii či mafii nekryje, vám nebude rozporovat, že se mělo proti singhu baczovi a pepovi z hongkongu zakročit tvrdě ...

jenže ... vy zcela pomíjíte demokratické volby a demokratickou legitimitu ...

of vládlo 90 - 92 ...

a v 92 byl zvolen Klaus s demokratickou legitimitou ... s otevřeně artikulovaným ´útěkem před právníky´ ... se slibem rychlé prosperity a s neartikulovaným koncenzem: kdo si teď dokáže nakrást, tak klidně může / jedná se o kradení inverzní kradení bolševickému po 45 a 48 / ...

spousta disidentů, o kterých pejorativně píšete, se začlo dostávat na druhou a třetí kolej hned po 90 roce ... a na disidentech = odporu proti nim se profiloval i sám václav klaus, který se rozhodně nesnažil oslovit disidenty ( kterým nikdy nebyl a neměl ani koule podepsat petici za propuštění havla na rozdíl od miloše zemana ), snažil se oslovit řadového člověka ... odstřihnutím od minulosti / nepotřebujeme žádné zpětné zrcátko / a nabídnutím programové bezskrupuloznosti a pýchy .... / třída hladových inženýrů ? /

takže všechno co se děje po 90 roce má alespon formální demokratickou legitimitu ... klaus ty volbe v roce 92 skutečně vyhrál a nastavil tak parametry toho, v čem žijeme a v čem se pohybujeme ... spíše je dokladem slabosti okolí než síly Klause, že se nedokázal vyprofilovat žádný skutečný lídr, který by poskytl vizi a leadrship a artikuloval, že krást se nemá a nesmí, protože se to nevyplatí .... tedy opak Klause ... kdy můžete hrát třeba rukou, pokud vás rozhodčí nevidí ---

Lux zemřel .... Zeman utvořil s Klausem opoziční = koaliční smlouvu ....

Špidla Klause dokázal porazit, ale měl slabou pozici ve vlastní straně ...

a v mezidobí se etablovaly veškeré mafiánské struktury kterým dal Klaus ( později ve spolupráci se Zemanem ) šanci ...

jaká je cesta z toho ven ... netuším ...

vločka: citujte přesně: Někdo tu napsal že nechápeme Pechové optimismus.

napsal jsem ne že nechápou, ale zazlívají / oni jí pro ten optimismus lají /

tak zatím ...
08. 07. 2012 | 12:03

skeptický napsal(a):

Chce to reorganizaci v názvech.Pak bude všem jasno.

Ministerstvo nezaměstnanosti
Státní ústav Sociálního zabezpečení pojišťoven
Ministerstvo kapitulace a odzbrojování
Ministerstvo pomáhat sobě a chránit svoje
Ministerstvo nespravedlnosti
Státní zastupitelství pro ochranu vlády
Ministerstvo jen za hotové
Ministerstvo montoven a kšeftíků
Ministerstvo pokladu a malá domů
Ministerstvo pro kácení
Ministerstvo pro přemnožené herce
Ministerstvo bratránků
Ministerstvo pro likvidaci stád
Ministerstvo pro odsuzování Kuby
Ministerstvo pro místní přechod na úroveň rozvojové země.
08. 07. 2012 | 12:23

Paško napsal(a):

Vítězství komunistů po válce a Znárodnění po r 48 mělo také formální demokratickou legitimitu. To nelze popřít. Tak buďme důslední a už ani slovo o údajných zločinech komunismu???? Takhle to chcete a obhájíte to???
Akademické diskuse místo jasného pojmenování dnešního zla a hlavně postupu jak z toho ven
08. 07. 2012 | 12:27

Vondruška napsal(a):

Teda Pechová, jestli máme vývoj po cinkání klíči soudit podle ovoce které to přineslo, tak to je na podřezání a spálení stromů. Nic víc nemá cenu dělat
08. 07. 2012 | 12:31

Jana Pechová napsal(a):

Vondruška:
Jak se hodnotíte vy osobně, coby strom?
08. 07. 2012 | 12:34

mb napsal(a):

Tak buďme důslední a už ani slovo o údajných zločinech komunismu????

jako nechci mlčet o zločinech (za) komunismu ...

tak nechci mlčet o svinstvech a zločinech (za)(českého typu mafiánského) kapitalismu ...

to je jednoduché ...

to vondruska: klidně jasně pojmenujte zlo a jak z toho ven ...
08. 07. 2012 | 12:40

Vondruška napsal(a):

mb - "vondruska pojmenujte zlo a jak z toho ven"????
Pochopil jsem že / už tu někdo psal, omlouvám se za plagiát - Pechová, mb a asi 2 další se úchylně baví provokováním a kázáním nesmyslů.
Chcete li jak z toho ven, popsal vločka 17,49, mělo to diskusi, ale pak jste to otočili zpět k vašim provokacím. Tak si to zkopírujte a čtěte jako na kolotoči a neotravuje slušné
08. 07. 2012 | 12:57

mb napsal(a):

aha ... tak promiňte ... :-))

to nejsou mé provokace ... :-))

a nikdy bych si nedovolil ´otravovat slušné´ ... :-))

hezký den ...
08. 07. 2012 | 13:03

Honza999 napsal(a):

Pechová

Vy jste prý jen "citovala" generála.

Vy jste ho jen necitovala - vy ho uvádíte jako podporu SVÝCH "ARGUMENTŮ", vy se s touto citací ZTOTOŽŇUJETE.

A jestli mám lepší informace než generál? Asi ano - pokud v reálu na vlastní oči vidím věci které jsou V ROZPORU s tvrzením generála, asi jeho informace nebudou věrohodné.

Takže ještě jednou - to, že na rozdíl od všech ostatních armád Varšavské smlouvy používajících AK-47 používala ČSLA vzor 58 bylo iniciováno zdola, z našich vojenských kruhů a vedením Varšavské smlouvy bylo AKCEPTOVÁNO. Existence tohoto faktu je v rozporu s VAŠÍM tvrzením (které si generálovým výrokem jen podporujete), že Češi obecně nejsou ochotni být sami aktivní a jen čekají na rozkazy shora.

Vy tam v tom vašem virtuálním světě elity a generálů víte hovno o tom, jak uvažuje člověk dole. A buďte si jistá tím, že třeba já osobně hledám cestu, jak vám i s vašimi generály a vašimi loutkovodiči, s loutkovodiči vašich loutkovodičů a s loutkovodiči loutkovodičů vašich loutkovodičů "zakroutit krkem" - nemyslím tím přímo vaši fyzickou eliminaci, ale ale o tom, JAK VÁS DOSTAT K LOPATĚ a vůbec k tomu, abyste se živili poctivým způsobem a ne citováním generálů...
08. 07. 2012 | 13:38

mb napsal(a):

honza ... přesnější citace je : zakroutit krk ... nikoli krkem ... ale asi na tom vlastně nesejde ...

off record: proč myslíte, že se jana pechová neživí poctivým způsobem ... a odkud vás napadlo, že se živí citováním generálů ... ?
08. 07. 2012 | 13:49

Honza999 napsal(a):

mb

99% těch, kterým současná mafie dává prostor k mediální prezentaci v jí patřícím mediálním prostoru (a Aktuálně do něj patří) jsou její (skrytí) přisluhovači. Podle mého je Pechová nomenklaturní kádrovou rezervou a pokud "prorazí" (přeloženo do češtiny pokud bude použita) bude její vliv na "kultivaci politického prostředí" roven tomu, jak se projevily VV. Nevěřím Danaům ani když přinášejí dary (TÍM SPÍŠE, ŽE "PŘINÁŠEJÍ DARY").

Pechová má zajisté velmi dobře promyšleno, kde se angažovat.. A buďte si jist tím, že v první řadě půjde o její osobní zájmy a pokud někdy udělá něco pro plebs, udělá to JEN PROTO, aby získala podporu plebsu pro dosažení SVÝCH CÍLŮ. Skuteční odpůrci škodícího režimu publikují jinde než na Aktuálně...
08. 07. 2012 | 14:02

Jana Pechová napsal(a):

Honza 999
1/ Pan generál ve svých odpovědích vyjádřil podstatu našich problémů. Totiž přístup k věci, setrvačný a pramenící ze zažitého stylu. Ano, s tím se ztotožňuji.
2/ Pokud vás někdo pošle zbořit sousedovi chalupu, nebude výhrou ani projevem samostatného myšlení, pokud si prosadíte, že si na to vezmete vlastní krumpáč.
3/ Časy, kdy se tu kroutilo krkem za názor jdoucí mimo partajní struktury a posílalo k lopatě, si dobře pamatuji. Tak nějak mi ale nebylo dáno vzít si poučení z krizového vývoje.
08. 07. 2012 | 14:04

mb napsal(a):

aha honzo, já to tak nevidím no ...

tak se mějte hezky ...
08. 07. 2012 | 14:10

aga napsal(a):

Internacionální Pechové zahájily ofenzívu:

http://www.blisty.cz/art/64092.html

"Británie má takové bankéře, takový tisk a takové politiky, jaké si zaslouží..

..Zajímavá analýza byla tento týden zveřejněna v Japonsku. Ostře kritická analýza o jaderné katastrofě ve Fukušimě přičítá podstatný podíl viny tomu, jak jsou Japonci zvyklí se chovat. ..."

Takže, milé děti, pamatujte si: bankéři, politici, tisk, jaderní fušeři - ti všichni jsou z obliga, mohou krást, lhát, vraždit a vyvolávat krize a války jak se jim zlíbí. To vy - jejich oběti - za to všechno můžete. Oni mají sice absolutní moc, peníze, vliv a technologie, a vy holé ruce a dlouhá léta vymývaný mozek, ale máte demokracii, tak co byste ještě chěli víc.
08. 07. 2012 | 14:24

aga napsal(a):

PS

Ovšem musím uznat, že taková britská nebo japonská Pechová to má mnohem, mnohem těžší - na co tu pasivitu občanů svést, když se čtyřicetiletá komunistická poroba nekonala?
08. 07. 2012 | 14:38

Honza999 napsal(a):

Pechová

Kdybyste dokázala být jen minimálně sebekritická, sama byste věděla, že se k ničemu jinému než k lopatě nehodíte a že chcete-li být pro společnost užitečná, můžete jí být jen u té lopaty. Lidé jako vy na jakomkoli jiném místě než u lopaty společnosti jen škodí. Jenže vám vůbec nejde o prospěch společnosti - možná jen jako nechtěný, ale nutný vedlejší efekt prospěchu vašeho.
08. 07. 2012 | 14:56

Jana Pechová napsal(a):

aga
Pasivita občanů je příčinou, nikoli důsledkem - není tedy potřeba ji na cokoli svádět.
08. 07. 2012 | 15:21

aga napsal(a):

Pechová

Tak proč to tedy děláte?? :

06. 07. 2012 | 12:28 ".. Potíž je v těch, kteří jen pláčou do compu, jak nám bylo za bolševika dobře, ale pro svoje okolí nehnou prstem - třeba proto, že jsou zvyklí dělat jen když jim někdo něco přikáže (anebo když jim z toho něco kápne).." A to nebylo poprvé.

Ovšem, když to tedy není v bolševikovi, a ani v systému - který, jak výše tvrdíte, je dobrý - v čem to tedy je? Kde se tu ten systém vzal, nastolili jej aktivní občané nebo někdo jiný? A proč potom v tom veskrze dobrém systému zpasivněli? Rodí se nám sami od sebě tak nějak blbější? Nebo je ten dobrý systém tak špatně vychovává? A vychovává je u nás, v Británii a v Japonsku stejně, když je ten trend bez ohledu na historii a kulturní tradice stejný? Opravdu vám nepřipadá nejlogičtější, že systému se ta pasivita náramně hodí, a dělá vše pro to, aby ze svých voličů vychoval pasivní otroky, kteří ho jednou za čtyři roky legitimizují u voleb (u nás by ostatně stačilo, kdyby přišel jen jeden volič) a pak se mu do jeho korupce, rozkrádaček, odklánění, tunelů a letadel nepletou? A k tomu za ta léta vyvinul velmi účinné metody a nástroje, z nichž jednou z nejúčinnějších je všudypřítomná mediální propaganda a manipulace?
08. 07. 2012 | 15:45

Jana Pechová napsal(a):

aga
Jistě, každé nedobrotě se pasivita hodí.
Zatímco ale totalita dělí aktivitu na povolenou a zakázanou (případně přikázanou), demokracie je na aktivitě občanů založena.
08. 07. 2012 | 15:51

aga napsal(a):

Pechová

No tak v tom případě to, co tu máme, není demokracie. Od totality se odlišuje pouze tím, že místo přímého diktátu používá nepřímé, ale o to nebezpečnější formy korupce a manipulace svých občanů. K tomu má celou armádu vědců a odborníků, a vlastní k tomu příslušné nástroje a technologie. Ten, kdo to neví, je trestuhodně neinformovaný, ten, kdo to ví, a přesto tvrdí, že si za to občané mohou sami, je jedním z dělníků na poli této propagandy, a jeho cílem je svalovat vinu ze zločince na oběť.

Již jsme se bavili o tom, že tato propaganda je cosi jako droga, a vzhledem k tomu, že je nám mediálními a dalšími dealery aplikována už od věku, kdy se jí neumíme informovaně bránit, nelze svalovat vinu na oběti, ale jednoznačně na dealery a ty, co je úkolují.
08. 07. 2012 | 16:28

Jana Pechová napsal(a):

aga
U nás skutečně demokracie nefunguje, jak má. To bychom se tu nedohadovali.
Ale tou příčinou je (aspoň já to tak vidím), že si to lidi od počátku nechali líbit, že se proti zaplevelování systému nebránili.
Kde se vzali všichni ti politici, kteří nám dneska tak lezou na nervy? Vyšvihli se z místních organizací politických stran. Jak je možné, že je ti lidi (členové stran, obyčejní sousedé oněch budoucích exponentů)delegovali a že jim znovu a znovu dávají důvěru?
A jak je možné, že voliči en bloc hází do uren kandidátky s 'provařenými' jmény?
08. 07. 2012 | 16:35

aga napsal(a):

Pechová

Většina těch, kdo po sametu udali směr, se rozhodně nevyšvihla z místních organizací (jak takovou hloupost můžete napsat?), ale byla předem připravena a vyškolena pro svůj historický úkol - často v rámci bývalých "bolševických" struktur. Poté, co tato gruenderská generace obelhala národ - zejména ohledně nastolení kapitalismu - schválila úmyslně nekvalitní legislativu, vecpala nezorientovaný národ NATO a EU, zničila, rozkradla, vytunelovala a do zahraničí zašmelila národní majetek, už je těžké až nemožné snažit se něco napravit vámi popisovanými příštipkářskými metodami, zvláště, když "nadnárodní" zájmy a vlivy jsou stále stejné - momentálně vrcholí v kriminálních církevních restitucích a neustále probublávají v revanšistických námluvách se sudeťáky. U nás je ta zrada národa jasná na první pohled, ale v průběhu krize si i tradiční demokracie uvědomují, kdo jim to vlastně vládne, koho zájmy jsou upřednostňovány za každých okolností (nápověda - lid to rozhodně není). A právě a jedině z toho plyne ta stoupající pasivita predátory do kouta zahnaných obětí.

Tím tuto debatu za sebe s dovolením končím, ten váš kolovrátek mi umožnil říci, co jsem chtěl, a dál je to už bezpředmětné.
08. 07. 2012 | 16:48

mb napsal(a):

A jak je možné, že voliči en bloc hází do uren kandidátky s 'provařenými' jmény?

hele jano i když zvolíte opak ... ´novou, antikorupční´ stranu VV tak je to z bláta do louže nebo do septiku ... hele ...

takže si nepomůžete ...

zdravím ...

ja bych řekl že za to obyčejní lidé tolik nemohou ... spíš ti vychcánkové ...
08. 07. 2012 | 16:54

Prachař napsal(a):

Jano Pechová 16.36 a víte proč si to ti lidi od začátku nechali líbit?? Protože byli ubiti Pechovými apod. O tom se tu celou dobu na blogu mluví, že když bylo potřeba něco dělat, veřejný prostor ovládli hurá antikomunisti a ty kritiky ubili v duchu - stará struktura nám ničí demokracii. Podpis Pechová tam stál velmi často. A už vám tu mnozí i napsali že jste horší než KSČ či STB, a je na tom hodně pravdy
08. 07. 2012 | 17:07

Dušan . napsal(a):

Taky mně přijde že číst Pechovou je jako poslouchat tchoře vykřikovat že to ady zapáchá
08. 07. 2012 | 17:46

Jana Pechová napsal(a):

mb
Já jsem vévéčka nevolila, neb lidé v nich pro mě nebyli důvěryhodní: o programu nemluvím, tam byly i dost velké nesmysly.

Prachař, Dušan:
Ubezpečuji vás, že můj podpis pod žádným hurá antikomunismem nestál. Naopak, po listopadu jsem se stejně jako nyní s vámi dostávala do sporu s hurá antikomunisty (resp. bývalými exponenty režimu, kteří se přes noc stali disidenty). A s těmi, kteří jim to baštili.
Ale jen proto, že první vlnu pokusu o instalaci demokracie v Česku zneužili křiváci, nemám potřebu dovolávat se komunistů a tvrdit, že demokracie je špatná.
08. 07. 2012 | 18:10

Jana Pechová napsal(a):

mb
...ale stejně ta účast VV ukázala, jak lehce se dá s establishmentem zatřást. Přišli noví zájemci o koryto a hleďme, co všechno se odkrylo. Myslíte, že kdyby v poklidu vládly i nadále opostrany, že by se něco podobného řešilo?
08. 07. 2012 | 18:13

Jana Pechová napsal(a):

aga
Že Sametu zneužili mnozí bolševici, o tom nepochybuji - měli informace, vyznali se. Ale na ty sofistikované předem připravené scénáře fakt nevěřím, na to si mě neužijete.
Poslanci se mění každé čtyři roky a bez nich nic nerozhodnete. Jsou přímým produktem vnitrostranických voleb. Proto říkám, lezte do stran.
08. 07. 2012 | 18:21

Dušan . napsal(a):

JP 18,10 První vlna pokusu o instalaci demokracie. To si zapíši mezi termíny jako tunelování, odklánění, pravda a láska, stranické krytí atd.
Ale jestli naznačujete že přijdou další vlny, podělám se strachy
08. 07. 2012 | 18:21

mb napsal(a):

ja neřikám že jste volila vv ... vyčítala jste lidem, že volí provařené ... tak jsem vám dal příklad ... že když nevolí provařené ... / john jako koruptobijec / tak je to prašť jako uhoď .... co se zatřáslo ... ? :-)) vy jste něco viděla / slyšela ... ? :-))

nebo volíte rozvážného knížete a přitom zvolíte pytláka kalouska ... nebo zvolíte čssd a pak vám odvedou ratha v železech .... your choice doesn´t matter ...
08. 07. 2012 | 18:50

Jana Pechová napsal(a):

mb
Už v předchozích vstupech jsem vám říkala, že lidi, kterým jsem kdy dala hlas, zpravidla nedosáhli na potřebné kvórum.
Kníže by mi býval nevadil, ale Kalousek mi vadil příšerně, takže TOPka měla u mě smůlu.
Nevolím ani strany oposmlouvy, a to ze zásady.
K Johnovi jsem neměla důvěru ani jako k investigativnímu novináři: o to víc mě šokovaly nesmysly v programu VV - to jsem si říkala, že ten člověk snad o fungování státu nemůže mít základní přehled. Tak nějak.
08. 07. 2012 | 19:10

Jana Pechová napsal(a):

Dušan
Tak si raději kupte pleny.
S přístupem lidí k věci to bude bezpečnější.
08. 07. 2012 | 19:13

mb napsal(a):

... jasně ale furt to svalujete na ´obyčejné lidi´ ... myslim že v tom jedou lumpi ... a ne ´obyčejní lidé´ ... obyčejní lidé jsou rádi když mohou přežít ... je li to důstojně, je to bonus ... problém je v pravidlech, institucích, fungování institucí, neúplatnosti a nezkorumpovanosti policie, soudců, státních zástupců ... v osobní integritě EXPONOVANÝCH lidí ... ne v tom jak aktivní či pasivní ´obyčejní lidé´ jsou ... samozřejmě že aktivita je plus ... ale věc neřeší ...

zatím ... zdravím ...
08. 07. 2012 | 19:36

Jana Pechová napsal(a):

mb
Ale kdo nastavuje ta pravidla? Politikové. Odkud jsou politikové? Z politických stran. Jak do nich přišli? Jako 'obyčejní lidé'. Návrh jakéhokoli zákona může podat kterýkoli z poslanců. Když sebou hýbnete, třeba to ještě stihnete - můžete to být vy...

Nemám ten obrat 'obyčejní lidé' ráda. Nikdo z nás není obyčejný. Každý je originál.
08. 07. 2012 | 20:04

mb napsal(a):

jana pechova .... cosi jsme podědili ... a ted cosi budujeme ... reprodukovalo se z doby totality spousta nepekneho / ti kdo nas leta tyrali nas vyhazuji z prace / ...

vy děláte, že mně nechcete rozumět ... já nezpochybňuju váš apel na aktivitu a aktivnost občanů ( a myslím, že to zde nedělá nikdo ) ...

jen tvrdím, že to nerozhoduje ...

rozhodují jiné věci ... rozhoduje integrita / inteligence, vyspělost a hodnotový žebříček / KLÍČOVÝCH LIDÍ NA KLÍČOVÝCH MÍSTECH ... v boji s mafií ( či mafiemi všeho druhu ) ...

a to je asi ten spor ... vy jakoby programově zavíráte oči nad tím ... že já skutečně neovlivním ZDA DROBIL BUDE PO PRÁVU ODSOUZEN za svou výzvu: ZNIČTE TO NEBO TO ZNIČÍ VÁS směrem k Michálkovi ... za to nesou odpovědnost ÚLNĚ JINÍ LIDÉ ... dozorující státní zástupkyně která vysvětluje své podřízené, že se o žádnou výzvu ke zničení důkazů nejedná ....

v tomto je tedy zřejmě vaše nepochopení ( a náš spor ) že aktivita a aktivismus občanů nedosáhne na ty citlivé kauzy a do těch mocenských uzlů, kde se přijímají rozhodnutí ...

což nevylučuje se přidat k dobrým věcem / viz. iniciativa: vraťte nám stát, děkujeme odejděte ... apod. /

ti politikové prošli výběrem ... a psychologové tvrdí že prošli negativním výběrem ....

samozřejmě je dobře, když politik ´obyčejným člověkem´ zůstane ...

že nezůstal vidíte třeba na slečně kočí ... někdo jiný ( hrušínský, kolářová ) jím zůstane ....

myslím že ssebou nehýbnu a nebudu .... zatím, zdravím ...
08. 07. 2012 | 20:46

Demeter. napsal(a):

Pechová - Už to tu bylo asi 5 x . Takhle přesně uvažovali tio co lezli do KSČ a STB něco změnit zevnitř a při cinkání klíči byli rádi že je nelynčovali.
vidím to jinak rozhodně nevstupovat do vládních stran, ale zaznamenat důkladně jejich dnešní členy, Budeme ty seznamy potřebovat. A taky příznivce a přisluhovač Pechová.
.
Jediná šance je když se od zločinu důsledně distancujeme a potrestáme ho
09. 07. 2012 | 08:23

Jana Pechová napsal(a):

mb
Okamžité změny nedosáhnete nikdy, takovou možnost nedává žádný systém. Žádný totiž nefunguje tak, že lidé vylezou na náměstí s transparenty a politikové udělají přesně to, co je na těch transparentech napsáno.
Stav, který je u nás, je výsledkem dlouhodobého 'hnisání'. Po prvních průšvizích polistopadové politiky dali občané od angažovanosti ruce pryč - nechtěli se špinit. Na druhou stranu ale jako ovce volili přesně ty, kteří za těmi průšvihy stáli.
Strany s minimální členskou základnou žádné nové lidi nenabízely, stav se zabetonoval. Jednotlivce, kteří do stran přicházeli, ony zabetonované struktury rychle předělaly k obrazu svému. Proto je to teď tak, jak to je. Ale s tím vám nepomůže ani halasné křičení na náměstích (protože ty strany se od večera do rána nepromění), ani upínání se k jednotlivcům, o nichž si myslíme, že nás dokážou spasit.
Slečna Kočí je například přesně ten typ, který se do vrcholové politiky neměl nikdy dostat. Postavit si do čela kandidátky mladičkou osobu, která nemá prakticky žádnou politickou (a ani životní)zkušenost, si vždycky koleduje o průšvih. A podívejte, kolik takových lidí v politice je: například ve vedení nejsilnější levicové strany stojí člověk, který mimo svět politiky nikdy nežil, to samé je i čerstvě odvolaný Jiří Pospíšil, po němž tu všichni tak brečí. A nejsou zdaleka sami.
Politikem nemůže být člověk bez zkušeností a ty jako od startu placený funkcionář nezíská. Zato jich získá habaděj na místní úrovni, kdy se jako pouhý partajní člen bez funkce vidí na jedné straně obtíže hledání kompromisu v politice komunální a její ostrý střet s politikou vrcholovou (která těm komunálním politikům leckdy hází klacky pod nohy).
Já nedělám, že vám nechci rozumět. Ale nedokážu vám to vysvětlit tak, abyste rozuměl vy mě.
Ty strany musí mít z čeho vybírat a dole musí být dostatečná síla, aby nepouštěla nahoru ty, kteří o pozici usilují (to samo o sobě je vždycky varující).
Zakořeněná politická mafie, zpevněná kdysi oposmlouvou, nemá zájem cokoli měnit. Někde výše jsem zmínila, že VV přece jen přinesly něco dobrého: noví zájemci o koryta uvedli soukolí do zmatku. Aspoň vidíte, jak může být změna jednoduchá. Jenže v tomto případě vzali za věc jen ti, kteří přišli volit: ti, kteří by chtěli jako členové politických stran něco udělat nikoli pro sebe, ale pro vlast, zatím nepřišli. A bez nich to nepůjde. Protože ty strany jsou v této chvíli jako rybník bez odtoku. Dokud v nich nezačne voda, představovaná členskou základnou, cirkulovat, opravdu se nic moc nezmění.
09. 07. 2012 | 08:37

Kolář neherec. napsal(a):

embéčko, proboha !!! Hrušínský a Kolářová. A ještě tam byla Fišerová, Kačer, Prokop, Tigrid, Třeštíková 14 dnů, na své jméno nachytala hlasy Kubišová. "Umělci"!!! Všichni měli jedno společné - umělci vědí jak dojemně deklamovat verše o lásce a pravdě a svobodě, až oko nezůstane suché. A prosťáčci si myslí že jsou tak moudří a humanističtí, a Chudík vám nejlépe vyléčí koleno, vždyť hrál primáře Sovu.
Jinak jsou umělci k ničemu - sám Kačer vzpomínal že jejich poslancování s Hrušínským probíhalo tak že kouřili u WC, dělali prstíky V na pravicové a hurá antikomunisty a jinak vůbec nechápali co se v tom parlamentu vlastně dělá. Nepoužitelní.
A to nemluvím o druhé vlastnosti umělců - za trochu potlesku a peněz kdykoliv převléknou kabát
09. 07. 2012 | 08:42

mb napsal(a):

to kolar neherec ... já jsem ty herce použil jako příklad toho, kdo nezblbne funcí / z funkce, víte ? ... nechci je soudit do kostí morku ... jen jakože zůstali ´obyčejní´ = takoví jako byli předtím ´že nezblbli z funkce´ ... v tomto jsem to použil ... jako protiklad jsem dal kočí ...

Pechová napsala: Stav, který je u nás, je výsledkem dlouhodobého 'hnisání'. Po prvních průšvizích polistopadové politiky dali občané od angažovanosti ruce pryč - nechtěli se špinit. Na druhou stranu ale jako ovce volili přesně ty, kteří za těmi průšvihy stáli.

... já jsem jako ovce ty, kteří za těmi průšvihy stáli nevolil ... s vyjímkou roku 98, kdy jsem volil Zemana ... protože jsem mu uvěřil, že půjde Klausovi po krku / tak se před volbami profiloval / ... rozhodně před volbami neartikuloval, že se s Klausem spřáhne ( proti fšem) ... těžko říci, zda to byla má chyba že sem byl blbej, že sem mu uvěřil ...

opakuju ... nemám nic proti vašemu apelu na aktivitu, aktivnost a angažování se v komunální politice ... nicméně ani tyto atributy SYSTÉMOVÉ selhávání jedinců na exponovaných místech neřeší a nevyřeší ... maximálně může sloužit jako podpora ...

ti, kteří by chtěli jako členové politických stran něco udělat nikoli pro sebe, ale pro vlast, zatím nepřišli.

... myslím že (už) ani nepřijdou ...

zatím ...
09. 07. 2012 | 09:11

Kolář . napsal(a):

mb - psal jsem to proto že posedlost hereckými a zpěváckými celebritami je tu národním sportem.
Pechová a vy -" po prvních průšvizích polistopadového ... DALI OBČANÉ RUCE PRYČ" ano to je to neštěstí, ale nepohneme se dokud neřekneme nahlas že občané BYLI ZASTRAŠENI antikomunisty, podle hesla staré struktury nám ničí demokracii, a že mezi těmi zastrašovači byli asi i pechová a vy. Takže je pravda - tchoři křičí proč je tu takový zápach.
Příkladů bezpočet - Pepa z Hongkongu . dopadlo to demonstrací na téma Stalinské Gulagy nebo půjdete s ODS po modré??? Pamatujete když i poslední tetka věděla kdo je Kožený, ale stačilo si dát schůzku s Wallisem, a najděte si tehdejší noviny. Jasný vzkaz - kdo cekne, bude ubit davem jako další agent STB.
Co se týče oposmlouvy - pláčete hezky ale co měl Zeman dělat,??? prostě možnosti byly oposmlouva nebo ihned nové nesmyslné volby.
.
A k dnešku - jedinou možnost posaunu vidím v tom dotáhnout někam kauzy Parkanová a Rath a následně pozavírat i ty další. Uchovat data kdo je dnes v ODS a proč tam lezl.
Pechová chce rozmazat ty zločince, nové lidi do stran aby se to rozplizlo. Už to tu bylo, kdo vstoupil do KSČ a STB s cílem něco změnit zevnitř, moc vděku dnes nesklidí a to je lze chápat protože KSČ opravdu vládla ve prospěch slušných a pracovitých, tedy má polehčující okolnost. Dnešní politika je jenom o kradení pro jednotlivce na úkor společnosti
09. 07. 2012 | 09:55

Jana Pechová napsal(a):

mb
A to je právě to, proč vám (a nejen vám) pořád připadá, že tu agituji.
Ti, kteří by chtěli jako členové politických stran něco udělat nikoli pro sebe, ale pro vlast, zatím nepřišli.
Ale kdo to je? No přece kdokoli z nás, komu to není jedno!
Verbujte kamarády a lezte do těch stran! Když budeme jen lkát do klávesnice, jak je všechno špatně, budou se ti zavedení partajníci jen smát!
09. 07. 2012 | 09:56

Jana Pechová napsal(a):

Kolář
A kdo ty kauzy - podle vás - má dotáhnout do konce? Ti, kteří na tom nemají nejmenší zájem?

Politika potřebuje, aby se v ní lidé střídali, aby se podařilo rozbít zarezlé partajnické struktury, které dokážou těch pár jednotlivců, kteří do stran dnes chodí, zpracovat dřív než se rozkoukají.
Lezte do stran po tlupách, zakládejte nové. Jiná cesta opravdu není.

PS: Ten Zeman měl raději kývnout na nové volby, kdyby se měli hádat deset let. Oposmlouva nebyla ničím jiným než návratem k totalitě. Dodnes jsou všechny důležité funkce v tomto státě rozděleny mezi ODS a ČSSD. Současný 'sliz' vytekl jen proto, že si TOP09 a VV chtěly taky kousnout do koláče. O tom to toiž je. Ti nahoře se musí navzájem hlídat, ne si tiše rozdělovat moc.
09. 07. 2012 | 10:06

mb napsal(a):

to kolar ... ja nejsem (na)tolik posedlý kultem celebrit, ty příklady byly zvoleny arbitrárně, prostě mě napadli, asi jde o to, že ten člověk, který se tam dostane musí být osobností už předtím / poslouchal jsem jednoho člověka z top ... a bylo to kruté ... / ... ten zeman měl vládnout s us a kdu ... já vim že dal velkorysou nabídku, a že to posral Ruml, jenže ruml předpokládal, že se ještě povedou jednání, ale ona se už žádná další jednání ( s ním ) nevedla ...

A k dnešku - jedinou možnost posaunu vidím v tom dotáhnout někam kauzy Parkanová a Rath a následně pozavírat i ty další.

souhlasím ... bude li to možné ...

s dalšími věcmi ne ...

Pechová napsala: Ti, kteří by chtěli jako členové politických stran něco udělat nikoli pro sebe, ale pro vlast, zatím nepřišli.

no ... a už asi ani nepřijdou ... nepočítáte li fašisty ... ti vám to jistě pro vlast dělat budou ...

Ale kdo to je? No přece kdokoli z nás, komu to není jedno!

to je přece děsivě vágní ... já jsem vlezl takto do SZ ... a stejně jako jedinec s ničím nepohnu ... :-))

verbovat jsem se neuspesne snazil ... asi mám málo kamarádů ... zdravím ...

budou se ti zavedení partajníci jen smát!

smějí se a budou ... na to vemte jed ...
09. 07. 2012 | 10:15

Jana Pechová napsal(a):

mb
...asi mám málo kamarádů...
Nemáte. Lidem se nechce, dokážou jen nadávat. A o tom to je.
09. 07. 2012 | 10:48

Pernikář . napsal(a):

Pechová- pořád jak kolovrátek vaše nesmysly. Dokud Parkanová, Rath, Drobil, Vondra, Kalousek a všichni ti ostatní nepocítí že nemůžou ani vylézt na ulici, protože je každý nenávidí že kradou.- do té doby se nic nepohne i kdybychom do těch stran nalezlio všichni. Říci si nahlas že zloděj je zloděj, a že kriminálník má nejprve povinnost nahradit způsobené škody, potom teprve budeme řešit jeho lidská práva.
09. 07. 2012 | 11:02

mb napsal(a):

mám ... do strany jsem vstoupil čistě kvuli svemu svědomí / abych měl oprávnění nadávat na poměry ... protože když se neangažujete aktivně, tak to pravo v podstatě nemáte / ztrácíte /

a vůbec nic se mi nezdařilo :-))

takže: 1. mam malo kamaradu
2. nejsem dost dobrý :-))

hezký den ...
09. 07. 2012 | 11:05

Jana Pechová napsal(a):

mb
Jste lepší, než si myslíte :-)
Pokračujte.
Já nikde registrovaná nejsem, protože se nemůžu dostat do střetu s profesí, v níž musím být nestranná, ale v soukromí spolupracuji hned s několika slušnými lidmi z různých politických stran. Náměty, nápady, rozbory a tak. I oni bývají smutní jako vy, je to běh na dlouhou trať. Ale pak ta radost, když se něco povede :-)
09. 07. 2012 | 12:24

mb napsal(a):

... když myslíte ... já si to nemyslím ... zatím, zdravím ...
09. 07. 2012 | 13:26

Honza999 napsal(a):

Pechová

Jak můžete lživě tvrdit, že jste nedala hlas současným vládnoucím???

Tvrdíte, že vaši "favorité" nedosáhli potřebných pěti procent. Z toho tedy ale evidentně plyne, že VÁŠ HLAS byl rozdělen poměrně mezi ty, co hranici 5% překročili.

Takže I ČÁSTÍ VAŠEHO HLASU dnes Nečas obhajuje "legitimitu" vládních opatření. Tím že jste dala hlas nevolitelné straničce, přidala jste nějakou tu tisícinu procenta pro ODS, TOP09 a VV.

Zde se potvrzuje má teorie o tom, že sledujete v první řadě SVOJE CÍLE. Kdybyste sledovali cíl prospěšný pro společnost, tak byste se všichni, co podporujete ta nevolitelná uskupení (a odevzdáváte tím svůj hlas dinosaurům), dohodli na prioritě - odstavit parchanty od koryt tím, že dáte hlas jednomu svému společnému reprezentantu...

Vám sice jde o to odstavit parchanty - ALE JEN PROTO, ABYSTE SE NOVÝMI PARCHANTY STALI VY!
09. 07. 2012 | 13:30

Pernikář . napsal(a):

Pechová - když v USA bojovali proti rozmachu mafií za Al Capona, dosáhli zlepšení tak že Al Capona dostali do vězení. Nenašel se blb který by řekl vstupte do mafie a přesvěčte je zevnitř že mají být jako ovečky. Naopak, jasné pojmenování zločinu, ostrakizece, a uvěznění.
Totéž dnes platí u nás. Musíme trvat na vyšetření kauz Rath, Parkanová, Vondra Promopro, Drobil, LTO, MUS a jiných a dostat je do vězení. Musíme si říci že ODS a i část oranžových už je dnes organizace mafiánského spolčení, ostrakizovat ty strany a ty zločince. Nikoliv tam vstupovat. Dostat je do vězení.
.
Ve středu se hlasuje o vydání Parkanové. Pokud ji nevydají, je na místě otevřený boj veřejnosti proti vládnoucí koalici. Nic jiného nemá smysl
09. 07. 2012 | 13:42

Jana Pechová napsal(a):

Honza999
A taky můžu za to, že vlk sežral Karkulku. Protože kdyby ji nesežral vlk, sežrala bych ji já.
09. 07. 2012 | 13:52

Jana Pechová napsal(a):

Pernikář
A až je všechny dostanete do vězení (technicky si to sice neumím představit, ale ať je po vašem), co bude dál?
09. 07. 2012 | 13:55

Sláma. napsal(a):

Perníkář přesně. Jenom by se už před hlasováním parlamentu měl sejít dav který bude požadovat jasné došetření kauzy Parkanová.
To je jediná aktivita na kterou budou muset slyšet.
.
Souhlas i se zbytkem. Kdo dnes ještě vstoupí do ODS je jasný a nejde to oddiskutovat
09. 07. 2012 | 14:03

Pernikář napsal(a):

Pechová, co by bylo, kriminálníci budou zavření a společnost se očistí. Další snad pochopí že cesta rozkrádání nikam nevede.
Já si naopak neumím představit co by bylo kdybychom je do toho vězení nedostali.
Ps. Máme nového ministra který řeší že nemá peníze na vězeňství. Co se vrátit ke staré osvědčené praxi že vězni v kriminálu hrabou uran tak dlouho dokud nezaplatí způsobené škody a náklady na vězeňství.
Za komančů tu byla ve srovnání s dneškem nepatrná kriminalita, mimo jiné proto že rozkrádání státního majetku byl největší zločin a vězeńství fungovalo tak jak popisuji. Slušní lidi s tím neměli žádný problém.
09. 07. 2012 | 14:09

Jana Pechová napsal(a):

Pernikář
Vy mi nerozumíte. Jak to bude fungovat dál? Koho budeme volit, když budou všichni ve vězení?
Vy máte opravdu pocit, že zavřeme lidi, které jste jmenoval, vrátíme se k jednotě národní fronty, poprosíme KSČ o prominutí a na zemi nastane ráj?
09. 07. 2012 | 14:23

Pernikář napsal(a):

Ano, vrátíme se k národní jednotě, KSČ řekneme že jejich zločiny z 50tých let jsou neodpustitelné, ale odprosíme je za to že jsme zničili jejich průmyslovou zemi a socíální pořádek. A poprosíme je aby se pokusili to dobré z toho obnovit.
Ráj asi nenastane ale mohla by nastat spravedlivá společnost s rozvojem ekonomiky, sociálna a snad i morálky.
.
Ale dost uboze jste uhnula. Teď prosím vaši vizi co bude když ty zločince nepotrestáme a budeme se tvářit jakože nic se neděje, jedeme dál, mohli byste chlapci v budoucnu možná krást trochu mírněji. Těším se na optimistické počtení Děkuji
09. 07. 2012 | 14:41

Doubek napsal(a):

J.Pechová- přikloňuji se k názoru že se nudíte a jen tak provokujete, diskutovat s vámi je asi nesmyslné.
Ale přece si jednou přihodím.
*1/..Věřím tomu, že i kdybyste pozavírala všechny rozkrádače po r 89, ještě se najde tak 150 slušných do parlamentu a 8 lidí do vlády, víc a ani celý senát nepotřebujeme. Mimochodem, také jste při cinkání klíči křičela že když budeme pronásledovat 2 miliony členů KSČ, jejich rodiné příslušníky, plus policisty a soudce a bachaře, nebude tu nikdo slušný??? Najděte si své postoje z té doby. Děláte si do vlastních úst, madam.
*2/.. ujišťuji vás, že kdyby místo Vondry, Nečase, Drábka, Kalouska, Hegera / a dřívějších Kocourka atd / sedělo ve vládě 5-6 komunistů, národ by to přijal a možná i docela rád. Ostatně tomu tak po příštích volbách asi bude nezávisle na tom co my dva si tu povídáme.
*
*
PS. na vaši vizi co dál když ty zloděje nezavřeme a budeme se tvářit že to je normální i nadále, se také moc těším
09. 07. 2012 | 15:03

Jana Pechová napsal(a):

Pernikář
Jestli něco pokřivilo morálku lidí v této zemi, byl to komunistický režim.
Prominenti si dokázali nahrabat minimálně stejně jako ti dnešní, ale nikde jste se to nedočet - protože se to nesmělo napsat. A tak si národ aspoň přikrádal dle schopností a možností.
Kdy asi tak vznikla rčení 'kdo nekrade, okrádá rodinu' či 'všechno patří všem, tak si bereme jen ze svého'? Vždyť i sami komunisti na konci 80. let z toho byli nešťastní a přiznávali to!
Dnešní politické elity jsou pohrobci té doby - co se v mládí naučili, nám teď předvádějí.
Návrat k vládě jedné strany opravdu není řešením.
09. 07. 2012 | 15:06

Pernikář napsal(a):

Pechová a za Rakouska a za Masaryka tu morálku pokřivil kdo???
Vy jste chodila do bufetů IV cenové skupiny a poslouchala a rozšiřovala ža kdo nekrade...??? V žádném oficiálním hodnocení společnosti jsem nic takového nezaznamenal. A pohyboval jsme se mezi vzdělanými inženýry, ani tam se takové heslo nenosilo.
A kolik si toho pro sebe nakradl ten Husák, Kapek, Bilak.??? Ani po cinkání klíči se to nesmělo říci??? To jsou věci!!!

.
A pořád křivácky utíkáte před otázkou. Jak si představujete další vývoj když zloděje nezavřeme a nevyčistíme společnost???
Jste s každým vstupem trapnější, vzdejte to.
09. 07. 2012 | 15:28

Alena B napsal(a):

Pechová - dnešní prominenti jsou pohrobci??? Tak Vondra se naučil krást v KSČ??? Ježíši já myslela že byl v disentu a krást se tedy učil u Havla. No to máme mezery ve vzdělání
09. 07. 2012 | 15:31

Honza999 napsal(a):

Pechová

vy lžete ani trochu se nestydíte.

Dejte mi jeden jediný konkrétní příklad toho, jak si nějaký komunistický prominent nahrabal... Který z nich vlastnil nemovitosti v Dubaji, Toskánsku, na Floridě, na Menorce... Maximální rozdíl mezi soustružníkem a jeho ředitelem byl v tom, že soustružník do práce jezdil vozem VAZ 1200 a ředitel vozem VAZ 1600. Pokud se některý ředitel nechal do práce vozit Tatrou 613, byl to vůz podnikový - a daleko více ojetých Tater 603 a 613 vlastnili ti soustružníci... Ve městech tajemníci bydleli ve stejných panelácích jako prodavačky ze sámošky, na vesnicích měli tajemníci možná lépe omítnutou barabiznu než traktoristé.

Na co ten podle vás nakradený majetek komunističtí prominenti měli, KDYŽ HO NEMOHLI POUŽÍVAT? Že se o tom nesmělo mluvit?? Smělo nesmělo, LIDI BY TO VIDĚLI

- viděli by že soudruh tajemník vlastní nemovitost v cizině...
- viděli by že soudruh tajemník má vilu v hodnotě 5-6 tehdejších milionů (což by přibližně odpovídalo hodnotám vil dnešních prominentů)...
- viděli by že soudruh tajemník zaplatil za večeři tehdejších dejmetomu 500,- Kčs...
- viděli by že soudružka žena soudruha tajemníka létá 2x měsíčně nakupovat módu do Paříže či Londýna...

Kdejaký vexlák, řezník či hospodský na tom byl finančně lépe než ředitel fabriky. Kritizovali snad občané (mezi sebou) komunistické prominenty za nemovitosti v cizině či honosná sídla v Československu? Ne, kritizovali je za takové prkotiny, jako bylo trochu lepší občerstvení na výroční schůzi...

Tak, Pechová, chci se od vás dočíst (pochopitelně s důkazem), který komunistický prominent vlastnil nějakou nemovitost v nějaké exotické oblasti... Chci se od vás dočíst, který komunistický prominent byl majitelem nějakého hradu či zámku... Soukromého letadla či vrtulníku... Námořní jachty ve Středomoří či Karibiku... Několika set hektarů půdy či lesa...
09. 07. 2012 | 15:56

Jana Pechová napsal(a):

Proletáři všech zemí, polibte si... cokoli.

Perníkáři, jak chcete 'čistit' společnost? Jsme součástí EU (naštěstí), a tak je u nás právo dáno zákonem. Pokud jsou v zákonech skuliny, pak to musí řešit zákonodárci. Tím zákonodárcem může být kdokoli z nás.
Je-li ale většina společnosti pasivní, zvyklá na to, že někdo dělá něco za ni, moc mají v rukou ti, kteří po ní prahnou - a nikdo jim nestojí v cestě.
Svoboda se nedá vycinkat klíči, pro svobodu se živáček dost nadře. Ale jenom ve svobodném prostoru si může vážit vydobytého. Protože jistoty, které nám zajišťuje někdo jiný, máme tendenci zneužívat - lidé už takoví jsou. Proto taky byl a je komunismus a jeho spřátelené ideologie čirou utopií, která musí dřív či později skončit prázdnými prodejnami a plnými kriminály.
09. 07. 2012 | 17:15

Perníkář napsal(a):

Pechová, nechcete to už vzdát??? Na konkrétní otázky neodpovídáte, ale vždy plácnete universální frázi a ještě se i v ní usvědčíte že víte prd ale žvaníte.
Víte alespoň kolik lidí bylo v kriminále 1989 a kolik dnes.
Vaše vstupy - co věta to takový trapas až stydno. Na tomto blogu je to hodně ubohé. Pročtěte si to po sobě znovu a posďte.
.
Opravdu jste jen úchylná provokatérka nebo to myslíte vážně???
A teď přemýšlím já co z toho je horší
09. 07. 2012 | 17:53

Jana Pechová napsal(a):

Honza999
Říká vám něco například areál Vystrkov? Velkolepé rekreační centrum na Orlické přehradě, vytvořené špičkovými architekty vězněnými na Pankráci v 60. letech? Až do revoluce si zdejšího luxusu užívali výhradně komunističtí pohlaváři, normální smrtelník se sem nedostal.
Ono když jsme neměli soukromé vlastnictví, tak to soudruzi řešili jinak. Když se jim nehodilo jít s lidem, nechali si ze státního rozpočtu vybudovat luxusní zašívárny.
Anebo víte, jak (a komu) se dostávaly domy po emigrantech? To se dá i vygooglit. Karlovarská losovačka je proti tomu alabastrová záležitost.
Ta vaše víra v neposkvrněnou čistotu bývalého režimu je opravdu unikum.
09. 07. 2012 | 17:59

Jana Pechová napsal(a):

Perníkář
Tak jsem vás poslechla, znovu jsem si přečetla celou diskusi a posoudila úroveň příspěvků svých a vašich.
No, upřímně - neměnila bych.
A vzdávat se nebudu, i když s touto diskusí končím, abyste měl konečně prostor pro to své vytoužené poslední slovo. Anebo abyste si mohl poplakat s Honzou999, jak tu bylo před listopadem hezky.
09. 07. 2012 | 18:10

Scarabeus napsal(a):

Honza999:

Někdo se měl za komunistické diktatury dobře, ale ten co se odvážil nedržet hubu a krok, tak ten se měl hodně zle. Za diktatury(jakékoliv) se vždy má nějaká skupina lidí dobře.

Když jde o ten slavný socialismus, tak nekrachnul kvůli přímému tlaku zvenčí, ale sesypal se sám skrze vlastní neschopnost. To bylo pořád řečí, že nás ti oškliví imperialisti chtějí napadnout, nakonec to vůbec nebylo třeba, západní demokratické země to ani neplánovaly. Siréna a šup nasadit plynovou masku a hurá do přírody, atomová válka přichází ...

Podívejte se jak byli soudruzi překvapení a sprostí, že si na komunistické schůzi někdo dovolil hlasovat proti.
http://www.youtube.com/watch?v=8iEQyBkaR9o
I když má demokracie velké chyby, tak takové šaškárny bych už nechtěl zažít. :-(
09. 07. 2012 | 18:31

Honza999 napsal(a):

PECHOVÁ
vy jste vážně ujetá...

Dneska se normální smrtelník dostane na dovolenou do vily v Toskánsku???? Ten velkolepý luxus na Orlické přehradě byla ubohá kůlnička na dříví proti luxusu těch dnešních parazitů.

Jenže ti dnešní paraziti si luxusují tak nějak demokraticky, že, oproti těm tehdejším co si luxusovali tak nějak totalitně, že.

Domy po emigrantech... Jo, každý komunistický pohlavár jich měl nejméně 20...
Řekněte mi oč to bylo horší než dnes, když si exekutoři a jejich příbuzenstvo ve spolupráci se soudci a politiky za hubičku navzájem rozprodávají nemovitosti v polovině případů exekuované podvodně na základě smyšlených dluhů. Ti pohlaváři si koupili od státu dům, který emigrant opustil (a koupili si JEDEN a byli spokojeni), dnes si parchanti HROMADÍ nemovitosti a jejich dosavadní majitele poslají bydlet pod most.

Bože, do čehos to duši vrazil... Opravdu Pechová, doufám v tu lopatu, že bude jednou vaše nejlepší přítelkyně.

Nemám žádnou víru v neposkvrněnost bývalého režimu, ale prohlašuji, že ten dnešní režim je 100x odpornější, zákeřnější, pokrytečtější a zlodějštější - A VÁS POVAŽUJI ZA JEHO SOUČÁST... Vy jste bílí koně současného režimu, protože ho kryjete. Není šance ho změnit, dá se pouze zničit a vyměnit za něco jiného, ty vaše kecy o demokratické změně a nápravě jsou právě to nejhlavnější, co ten režim POTŘEBUJE PRO SVÉ UDRŽENÍ
09. 07. 2012 | 21:49

Honza999 napsal(a):

Scarabeus

Dnes je to JINAK????
Dnes ten co nedrží hubu a krok je odměňován náměstkovským postem na ministerstvu?

Anebo dostane taky padáka? A bez náhrady, za totáče dostal alespoň tu kotelnu (ve které se mimochodem stále měl lépe než nadpoloviční většina ostatních občanů, a to jak po stránce platové, tak po stránce pracovního vytížení, protože kotelna, to byla flákárna na uhlí, ještě větší flákárna na oleji a superflákárna na plynu)...
09. 07. 2012 | 21:56

mb napsal(a):

to honza999

vezměte zbraň a začněte střílet
udělejte si do prahy výlet
po střelbě spuťte pořádnej křik
ať lidem dokážeš, že jsi Breivik...
09. 07. 2012 | 21:59

Scarabeus napsal(a):

Honza999:

Dnes se za jiný názor nezavírá, s výjimkou šíření národnostní, rasové, náboženské, třídní(ozbrojený boj) .... zášti.

Když dnes (anonymně) kritizujete politika, tak za to předvolání na policii nedostanete.

Dnes můžete mít šéfa, který s kritikou vládců souhlasí, za socialismu se to stát nemohlo.

Kritizovat za socialismu vládce tak jak to činíte dnes, tak by Vás nezavřeli do vězení, ale do blázince.
09. 07. 2012 | 22:20

mb napsal(a):

je to pravda honzo ... wonku umlátili ještě na konci osmdesátých let ...

tak zakládejte družstva po vzoru hej rup ... svět patří nám ...

když seženete dost podobných lidí jako jste sám ( altruistů )

tak asi nemůžete neuspět ... zdravím ...
09. 07. 2012 | 22:24

Kanalnik napsal(a):

Jana Pechova - obdivuji vase postoje a pak zejmena vasi vydrz v diskuzi, jste evidentne silna osobnost... diky za vase vstupy
09. 07. 2012 | 23:20

Kanalnik napsal(a):

Honza999 - "Nemám žádnou víru v neposkvrněnost bývalého režimu, ale prohlašuji, že ten dnešní režim je 100x odpornější, zákeřnější, pokrytečtější a zlodějštější... Není šance ho změnit..."

to je ten problem - vy nevidite tu cestu, kterou Jana Pechova vidi - nevidite, ze vy sam stejne jako ja a vsichni ostatni v teto zemi mame moznost spolecne veci menit k lepsimu...

je trochu paradoxni, ze par tisic lidi ovlivnuje zivoty zbylych deseti milionu... a tech deset milionu si mysli, ze s tim nejde nic udelat...

jsou tri moznosti: 1) tech 10 milionu je paralyzovanych, neveri si, vymlouvaji se a nejsou schopni pro celou spolecnost (a tim pro sebe) neco dohromady udelat, nebo 2) jsou zainteresovani na stejnych lumparnach jako tech nekolik tisic (drobne podvody a kradeze, moralka nic moc - tak jako za komancu, kazdy podle prilezitosti, ktera se naskytne), 3) kombinace obou bodu
09. 07. 2012 | 23:26

Honza999 napsal(a):

Scarabeus

Zajímalo by mne, na co krom národnostních, rasových, náboženských a třídních záležitostí mohu mít jiný názor... Cokoli na co si vzpomenete (z věcí souvisejících s životními potřebami člověka) s tím má větší či menší souvislost.

A ozbrojený boj - vy si myslíte, že dnešní paraziti by se vzdali moci stejně lehce jako to udělali ti idioti komunisti? Žádný masakr by nebyl příliš velký na to, aby nebyl "hoden" toho udržet parchantům moc a majetky. Nějakým slovním protestům se jen vysmívají protože vědí, že je mohou v klidu ignorovat. Pokud by jim ale něco začalo být opravdu nebezpečné, bez skrupulí to utopí v krvi.
09. 07. 2012 | 23:27

Honza999 napsal(a):

Kanálník

Pechová nechce měnit systém pro prospěch obyvatelstva - ta ho chce měnit pro prospěch svůj, resp. chce parchanty vystřídat u koryta. V její cestě k jejímu korytu já opravdu nevidím cestu pro 10 milionů.
09. 07. 2012 | 23:29

Honza999 napsal(a):

Scarabeus PS:

Ještě jednou k tomu střílení... Mezi námi, komunisti se vzdali moci lehce proto, že sami neměli co ztratit - nikdo z nich nepřišel převratem o sbírku automobilů, opevněnou vilu na pěti hektarech s podzemním krytem, o několik postů, na kterých si za dvouhodinové zasedání přišli na půlroční průměrný plat, o 10-50x vyšší příjmy oproti průměru... Bylo mezi nimi spousta (všeho)schopných, kteří přestali být svázáni svým vlastním režimem a nakonec si vlastně i dost polepšili. Dnešní parchanti by ale ztráceli mnoho, opravdu mnoho...
09. 07. 2012 | 23:41

Honza999 napsal(a):

Kanílník PS:

Ano, těch 10 milionů je paralyzovaných - ekonomicky...

Polovina žije doslova z ruky do huby a zbytek z těch, co nepatří mezi ty úplně "za vodou", je spoután hypotékami, strachem ze ztráty práce či si dělá (marné) naděje že také nějak prorazí do vysoké společnosti.
09. 07. 2012 | 23:53

Perníkář napsal(a):

Pechová, jste opravdu v takovém duševním stavu nebo se propagací těch ideových slátanin chcete dostat ke korytu??? To ale vsázíte na špatného koně, dnes už je jiná doba a od cinkání klíči lidé hodně věcí pochopili.
Náš podnik měl rekreačku která se až tak moc od toho vystrkova nelišila. Jezdili tam všichni, i uklizečky za symbolických 10 Kč. A ke konci už to tam každý znal a nudil se, a nechtěli tam jezdit, tak jsme dělali výměné pobyty s jinými podniky - poznal jsem asi 4 další takové, také velmi slušně vybavené.

A znovu konstatuji že jste ubohá. Už 4 x jsate byla vyzvána k odpovědi na otázku viz včera 14,41. Na tu jste ještě v příručce nenalistovala odpověď??? Trapné
10. 07. 2012 | 07:42

Vlaďka napsal(a):

Jano Pechová, teď už jste to podělala ale úplně. Rakreační podnikové chaty a pionýrské tábory měl za komančů každý větší podnik, a jezdilo se tam za směšné symbolické ceny a bylo to pro každého. Vyčítat režimu tohle - péči o své pracující???
Asi jste opravdu nějak duševně mimo realitu. Navštivte některého z psychyatrů.
10. 07. 2012 | 07:59

Scarabeus napsal(a):

Honza999:

Jiný názor předvádíte zde, žádné negativní následky z toho pro Vás nebudou.

Např. Ivan Langer byl ve volbách vykroužkován, přišel o přímý podíl na moci. Uznám, že je to málo, mně osobně to také nestačí, ale ukazuje to, že těch úplně nejhorších lidí se dokáží voliči zbavit, možná se ve volbách 2014 zbaví i tria Nečas, Kalousek, Drábek, tedy pokud si nebude velké množství voličů myslet, že něco vyřeší neúčastí ve volbách.
10. 07. 2012 | 14:04

Honza999 napsal(a):

Scarabeus

Ale já jsem otevřeně toho názoru, že se současných parazitů zbavíme jen a pouze jejich vyhubením (on ten Langer sice "přišel" o VIDITELNÝ podíl na moci, ale stále má značný neviditelný podíl)...

Tak vy si myslíte, že se mohu cítit bezpečně? Možná zatím ano, protože mým názorům se parchanti vysmívají stejně jako názorům všech ostatních občanů ČR. Nyní si ale představte, že se podobný názor začne rozšiřovat ve velkém i mezi ostatními občany ČR a začne se objevovat riziko, že by při nějaké "příležitosti" mohlo dojít k tomu, že by tento názor byl uveden do reálné fáze. Buďte si jist, že v tu chvíli se Stalin v hrobě začne otáčet, jaký byl břídil oproti tomu, co nám předvedou "demokraté"..
10. 07. 2012 | 14:25

mb napsal(a):

kolik je vám let, honzo ?
10. 07. 2012 | 15:43

Scarabeus napsal(a):

Honza999:

Na jednu stranu byste rád parazity vyhubil, na druhou stranu se obáváte toho, že Vás předejdou.

Nemusíte se obávat, Váš názor se nerozšíří, pokud by se, čistě teoreticky rozšířil, tak by to znamenalo občanskou válku.

Zkuste si o tom promluvit ne na internetu, ale s nějakým psychologem, možná se s ním doberete k příčině proč máte takový názor. Pokec je stejný jako na internetu, jen ten, komu to budete říkat, je schopen to s Vámi lépe rozebrat.
10. 07. 2012 | 17:53

Honza999 napsal(a):

mb

62
----------
Scarabeus

Já se neobávám toho že mne předejdou. Já jsem jen jinými slovy napsal že až to rupne, bude to masakr... Nás je naštěstí víc...
11. 07. 2012 | 13:17

mb napsal(a):

děkuji honza ...
11. 07. 2012 | 16:37

IlluctAlusy napsal(a):

uHhcdsFoet <a href="http://besthandbagsaleshop.info/#11567">marc jacobs handbags</a> tNutwpWhwp <a href="http://besthandbagsaleshop.info/#69489">marc by marc jacobs handbags</a> lWxgrfOkkj <a href="http://besthandbagsaleshop.info/#73663">marc jacobs handbags sale</a> eRmgfhGwjv http://besthandbagsaleshop.info/#53852 jClhpeNzvz <a href="http://amour-saclancel.info/#39117">sac lancel</a> xTooocHftc <a href="http://amour-saclancel.info/#33736">sac lancel pas cher</a> fKcnzmLhnx <a href="http://amour-saclancel.info/#53958">Have more facts</a> wOhtloUxvd http://amour-saclancel.info/#94829
27. 10. 2012 | 14:13

IlluctAlusy napsal(a):

iNwnezZwsv http://jimmychooshoesoutlet.webs.com/#33156 jRwsgaNgax http://basketisabelmarant.blinkweb.com/#32418
04. 11. 2012 | 19:29

ruttorieriurn napsal(a):

bXgqpeNojo <a href="http://scontogiubbottioutlet.info/#68867">moncler outlet</a> fAselsAvyq <a href="http://scontogiubbottioutlet.info/#57163">piumino moncler</a> bUbidsDeek <a href="http://scontogiubbottioutlet.info/#55547">giubbotti moncler donna</a> qGfhnkNegv <a href="http://scontogiubbottioutlet.info/#77637">http://scontogiubbottioutlet.info/#36548</a>
05. 11. 2012 | 19:48

jaeg napsal(a):

<p>Outback take care of no doubt is definitely the delusion funds just about all moments; it might be together finest accessory for modern-day. Pay a frequenting intended for, have a look at brand new Length of time Lids website pages and you'll confess all the appropriate replies on your own thoughts. </p>

<a href="http://fitflopsingaporesale.webs.com">cheap fitflops</a>
[url=http://fitflopsingaporesale.webs.com]fitflop singapore[/url]
16. 12. 2012 | 02:45

happyu napsal(a):

<p>Which includes an imaginative and prescient vision to obtain attribute can help to eliminate thanks to lowering cash with imaginary boundaries, the center of boys to cover up reliable approach is the appropriate. Gals of nearly every age Football A tremendous way to Are Quite Visible in conjunction with Appropriate , Stylish way of life . . . May possibly Fears. If you are hoping used just for snowboarding lids, you simply will not will probably need to overall look and feeling ever again instead of the richesse you might have pretty much experienced. Very easy get appropriate destination identify life partners basketball an excellent way to, together with the residual softball caps you desire. Disturb with the help of the vast majority of inconveniences concerning studying plenty of sites for girls practicing tennis sphere display unit, because they little doubt do not need particularly what you would like Along with your a big selection and a noticeably big number one could use, there is no faltering although you search through that cabinets obtainable. Different to to be disappointed regularly, proceed to the destinations you already know you are completely happy and at ease with you buy the car.</p>

<a href="http://ashwedgesneakers.webs.com">ash shoes sale</a>
<a href="http://chaussuresash.webnode.fr">chaussures ash pas cher</a>
16. 12. 2012 | 06:05

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy