Velký třesk

19. 01. 2014 | 01:16
Přečteno 9688 krát
Einstein přispěl k teorii velkého třesku svou teorií relativity

Potvrdil, že hmota a energie ohýbá prostor a čas.
Ačkoli to s teorií nijak nesouvisí, stojí za zmínku, že na některých fotografiích má geniální učenec dokonce ohnuté i nohavice.
Někteří vědci dospěli k pozoruhodnému závěru, že univerzum pochází z "n i č e h o".
Jeden z nich, profesor Turner, jde dokonce tak daleko, že tvrdí, že "n i c" je nestabilní.
Na pochopení takové teorie bych potřeboval opravdu hodně času.
Přiznám se, že si kladu občas otázku, jestli můžeme vědcům, kteří propočítávají záhadné nic, všecko věřit.

Raději jsem si přečetl teorii o tom, že všichni dohromady jsme vlastně vesmír.
To chápu.
Pomáhají mi praktické příklady.
Tak třeba soused, který zásadně používá v neděli hlasitou vrtačku, je odpudivá částice. Naopak mladá učitelka, která bydlí naproti, má zjevnou velkou přitažlivost. Rotuje kolem ní nejen správce, ale i pošťák se rád pohybuje v její blízkosti, o řemeslnících nemluvě.
Mnohý se v blízkosti téhle pedagogické částice zcela vychýlí ze své dráhy.

Pokud jde o mne, fascinují mne jiné částice - politici.
Nemohu pochopit jejich přitažlivost.
Často se ptám, jak je možné, že voliče přitahují právě ti, kteří by je měli odpuzovat. Nechápu jak na lidi mohou působit ti, kteří s naprostým klidem vydávají své mínusy za plusy a tvrdí, že nikdy nebylo někdy a snaží se nám namluvit, že všechno začalo teprve ve chvíli, kdy se objevili na obrazovce.

Myslím si, že je škoda, že se Einstein nepokusil propočítat relativitu těchto částic. Možná by příšel na to, že je to nejohebnější a nejméně odhadnutelná hmota v prostoru a čase.

Ten velký třesk přenechám vědcům, ti si už s otázkou poradí.
Mně stačí obyčejné poznání laika - k třesku dochází i na zemi.
Kdykoli zmizí neschopná vláda - může se uvolnit z nestabilního nic nová energie.
Jen je škoda, že to často bývá na velmi krátkou dobu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

janbenda napsal(a):

Pane Kraus, zapomínáte na přírodní zákony - zatímco krása Vaší sousedky odnaproti pomine, blbost politiků je věčná
19. 01. 2014 | 01:53

Twist napsal(a):

Pane Krausi, jste pravičák jako noha, ale neztrácíte alespoň pojem o tom, co se v této zemi děje, na rozdíl od jiných lidí, kteří nevidí a neslyší. Byl jsem konsternován úvahami Jana Šterna: Je česká republika v krizi? Měl by se sebrat a vzít za ruku disidentku Němcovou a třeba i Šiklovou a projít se po úřadovnách práce, sociálkách, nahlídnout do různých zákoutí na bezdomovce atd. Snad by se vzpamatoval. Začínám mít dojem, že disidentství je jakousi legitimací na pravdu, na nedotknutelnost. Zatímco se tady 24 let bojovalo proti komunistům, skutečnou moc uchopili ti, kteří kdysi byli komunisty a bezostyšně kradli a disidenti čuměli (a někteří se také přiživovali - například „kníže“). Chce to hlubokou morální očistu, jinak je všechno v kelu. Církev ji určitě nezajistí, dala signál svou hamižností po majetku.
19. 01. 2014 | 03:32

Saltzman napsal(a):

Je to snad celé jen o politicích? Vzhledem ke své šedesátce mám dost živé vzpomínky na socialismus a zvláště ten normalizační. Po okupaci jsem dost citlivě vnímal hromadný úpadek morálky. Stalo se hromadným jevem, že krádež pytle cementu, či jiné "drobnosti" v zaměstnání, bylo vnímané jako normální nutnost. Společnost nevnímala tyhle drobnosti jako špatnost. Bylo to jednoduché a praktikoval to kdekdo. Daleko těžší a většinou nepraktikované byl odpor k vedoucím, nadřízenému. Říct svůj názor, pravdu do očí svému soudruhu vedoucímu, řediteli, náměstkovi, to bylo vnímané jako nebezpečný hazardní čin. K takovému odvážlivci se okolí stavělo odmítavě a mnohdy nenávistně, protože měli celkem oprávněný pocit svého ohrožení.

Dnešek se vyznačuje tím, že společnost aktivně nadává, kritizuje a stejně jako kdysi měli zažité, dnes neseberou odvahu a nejdou do rizika prosazování svého názoru, pravdy. Říká se tomu dokonce blbá nálada, ale je to vlastně připosr-nost. Strach o zaměstnání, kariéru, sociální úroveň nabytou dříve, to je hlavní důvod toho jevu. Většina společnosti jsou vlastně zbabělci a alibisti. Co tedy chtít po svém zástupci v demokracii? Má snad on být ten, kdo nese svou kůži na trh? Z naprosté většiny se chová jako ten vzorek, který ho volil!

A jsme u toho vzorku, který volí toho kterého demokratického zástupce. Z naprosté většiny funguje na ten vzorek marketingový systém. Vždyť tak rádi mají lidé své hromadění majetku, potravin a slastí služeb, takže slyší na reklamní spoty kandidátů a stran. Stejně jako u zboží a služeb i u politiků se nechají oblbnout lží a pak se rozčílí, že byli klamáni nekvalitou. Bylo jim nabízeno co chtěli slyšet a slib byl nedodržený. Taky v marketu sáhnou po reklamou chváleném zboží a už si dávno zvykli, že reklama je obelhává a vůbec proti tomu nic neudělali, krom nadávek.

Všiml si kdo, když volil ODS, že Nečas a Nagyová mají jakousi minulost? Bral v úvaho kdo, že Kalousek má taky jakési hříchy, které by neměl pominout? A u opozice je to nemlich totéž. Naposledy u B.Sobotky každý zná jeho závislost na pobyt v parlamentu a není v té straně jediný, kdo neprodělal cestu od píky k vrcholu své kariéry. Lidé stále skáčou na marketingové triky a nejen u zboží a služeb.

Lidé, kteří dokázali sobě přikrádat a nalhávat sobě i svým dětem, že to je potřebné v životě, nemohou vyprodukovat demokratického zástupce, který by nebyl stejný jako oni. Taky jejich ohýbání hřbetu před nadřízeným a zbabělost s tím spojená, z prospěchu plynoucí, je markant jejich volby u demokratického zástupce.

A tak můžeme očekávat vše možné, jen ne zlepšení současného stavu morálky politiků, natož státní administrativy a obecních úředníků. Taky onen klientelismus, který se v Česku usadil natvrdo, nebude mít naprosto kdo vykořenit. Ten je totiž tou zlodějskou zvyklostí, kterou společnost sobě tolerovala dávno před devětaosmdesátým rokem a na kterou si uvykla. Každý zúčastněný v korupční zlodějně má své alibistické vidění běhu společnosti. Celý ten mechanismus logicky ochraňuje sám sebe a nadávání okradených před zloději neochrání a neskončí. Budou nadávky a ohnutý hřbet před vrchností. Ze strachu o své "dobré" bydlo.

Tohle se netýká jen té většiny málo vzdělaných. To se týká především těch inteligenčně na výši, kteří tomuhle stavu říkají pragmatismus. Celé tohle se opentlovává ideovými zdůvodněními, kterým se říká pravicové, levicové a blbá nálada trvá. Někdo má z toho srandu, protože je nejspíš "za vodou". Realita ale není srovnatelná s teorií relativity, ač vše je relativní, jak známo. Rostou nové generace a ty mají do vínku jen propad morálky, odchod od tradic a s konzervativismem to nemá už naprosto nic společné. Zloděj diktuje podmínky zlodějům menším. Kdo zlodějem není, ten ostrouhá. To je premisa doby!
19. 01. 2014 | 05:32

noone napsal(a):

Když si ale představím prostor ohnutý ne jako hřbet ale jako fraktal z nanočástic-škoda,že nevidíte vločku námrazy na okenici! Einsteine a ohni to! Tvaruj.
Kdy,jak,čím a za jakých okolností se dřívější největší pokroky,největší ideály a tužby lidstva stávají spíše zvratky degenerujících civilizací?
Klasickým příkladem je je Demokritova-Leukipova úvaha o tom,jak z drobounkých částiček vysvětlíme jednou vše větší v tomto světě.Kudy šel a prošel kombajn mikro zničil tam cokoliv co bylo před ním a proměnil v nekonečnou mlhu z drobounkých částeček.Ultraničivým uragánem se stal v medicíně,kde pacienty učinil bezbrannými vůči kruté přírodě v nich samých s okolím ještě více než tehdy před více jak 2000 lety.Ono se lehce řekne,že za to spíše může forma-akademismus.Jenže z života víme,že lidé se mu brání od přírody a málokdo a málo co nasává právě akademismus,i sebevíce opentlený a kýmsi ceněný ,pro většinu jsou to pošuci a neškodní blázni.Ale kde nasává akademismus své čaro a jaro? Především ze židlí,platů,titulů,pozic a kariér,šustivého papíru,kancelářských potřeb.Ale lidé denně kupují a prodávají zcela obyčejné věci ,solí počínaje a toaletním papírem konče,sedíce na indiferentní křivce spotřebitele Pareta,tolik vyučujícího kdysi Mussoliniho v Lausanne (Mussolinimu Řád Bílého Lva 1926) i inspirujícího Gotwaldova akademika empirického statistika Jaroslava Korčáka.Koneckonců v Čechách byl průkopníkem statistiky sám T.G.Masaryk brožurou "O počtu pravděpodobnosti" vydanou ještě okolo roku 1880 za jeho života vedle jeho slavnějšího vrstevníka ve Vídni-statistika Ludwiga Boltzmanna,též moravského rodáka (materialisty a odpůrce voluntaristy a bankéře Schopenhaura,inspirátora plánu socíku).Další moravský rodák ve Vídni -z Fulneku-Zigmund Freud ale přešel na "sex" a k léčbě hysterie u paniček coby psychiatr.
Vždycky když po pokroku se nenalezne jeho vlastní síto,vzniká degenerace,která ho zpochybní.Ještě,že jsou ty polovodiče.Jinak by nejvyspělejší země světa ostatním po pravdě neměla co říci,co dát.Její šťastný rok 1949,kdy předstihla v tomto jednom z mnoha oborů,válkou zcela zničené evropské SSSR,musící mu další desítky let splácet lend leasing za 1 milion 600 000 nákladních aut,a konvoje s dalším válečným materiálem až do vzpoury Brežněva.Jaký cynismus! Bez nich by všichni prohráli.
19. 01. 2014 | 06:48

noone napsal(a):

opravy překlepů :...Klasickým příkladem je Demokritova-Leukippova úvaha ...Schopenhauera......
19. 01. 2014 | 07:05

Jan Mýval Rozsypávač napsal(a):

ad noone

Mussoliniho knížka o Janu Husovi zasloužila ocenění. Prý se chystal sepsat i dílo o Járovi Cimrmanovi, ale měl nějaké neodkladné politické úkoly a ještě než je stačil vyřídit, stala se mu smutná nehoda... Každopádně si Bílého lva zasloužil.
19. 01. 2014 | 07:49

Geneticky zdravý napsal(a):

Velké třesky plesky.
Ale konečně jeden žid který nám nenadává jak máme znehodnocený genofond. Sláva, to už je velký pokrok v redakci Aktualne
19. 01. 2014 | 08:33

Velkej vejbuch napsal(a):

"... Další moravský rodák ve Vídni -z Fulneku-Zigmund Freud ale přešel na "sex" a k léčbě hysterie u paniček coby psychiatr ..."

Tolik chyb v jediné větě! O tomu zbytku ani nemluvě.

Sigismund Šlomo Freud nebyl z rodák Fulneku, ale z Příbora, a nebyl psychiatr. Byl neurolog.

http://www.muzeumnj.cz/muzeum-a-pametni-sin-sigmunda-freuda-v-pribore/aktualni-akce-5/pametni-sin-sigmunda-freuda.html
19. 01. 2014 | 10:01

Ládik!!! napsal(a):

Mě přitahuje práce.
19. 01. 2014 | 10:04

Zdeněk Brom napsal(a):

Saltzman:

V mnohém se s Vámi plně shoduji. Zvláště v odstavci, kde popisujete na "nemyšlení" a "zapomínání" mnoha občanů při volbách.

K současnosti mám ještě jeden dodatek.

Nedělá mi potíž důsledně kritizovat vedení školy. Jednou už mě vystrkali z kanceláře koštětem a inkasoval jsem několik napomenutí za nevhodné chování.

Nemám problém docházet pravidelně na městské zastupitelstvo a dohadovat se s vedením města o některých jejich úletech. Naposledy se proto asi hodinu řešilo, kdy vůbec a kolikrát smím na zastupitelstvu mluvit.

Kdy ale chodím po špičkách a vyslovuji se velmi opatrně, to je otázka vzdělávání Romů, integrace, rušení zvláštních škol, působení různých aktivistů v oblati lidských práv atd. Pokud se v této zemi dostanete za "nevhodné názory" do hledáčku různých organizací, politiků a právníků, kteří z těchto oblatí žijí, pak to ustojíte jen těžko a s mnoha ztrátami.
19. 01. 2014 | 10:05

Zdeněk Brom napsal(a):

Ivan Kraus:

Zajímá forma zpracování.

V té "politické fyzice" to ale funguje asi trochu jinak. Stačí studovat vybuzení Nešasova libida, které následně eskalovalo v neřízenou turbuletní reakci.
19. 01. 2014 | 10:10

Zdeněk Brom napsal(a):

Ládik!!!

Ora et labora.
19. 01. 2014 | 10:11

Roa Aotearoa napsal(a):

"... kteří z těchto oblatí žijí ..."

Oblatí - tento výraz zatím zůstal mně utajen. Co to je, pane učiteli? Něco jako obročí?

Jinak je vidět,
že Vás sice považují za rušivého elementa/ma.ora, ale jinak si zřejmě Vaší práce váží, jinak byste si zřejmě zalétal.
Což ovšem svědčí o tom, že lidé s Vámi nesouhlasící mají nějaké kvality, jinak byste skončil jako Jakub Jan Ryba.

Doposud mi bylo záhadou, proč toužíte usebrati se do klausury.
Nyní se již nedivím.

P.S.: ten "ma.or" není domorodým příslušníkem Nového Zélandu, ale autocenzurovaný výraz pro okolím nepochopeného člověka.
19. 01. 2014 | 10:20

Zdeněk Brom napsal(a):

Roa Aotearoa:

Pardon: oblatí = oblastí lidského konání

Jinak pro úplnost - už jsem si i zalétal, dostal jsem "domácí vězení" - nesměl jsem jet prezentovat úspěšný projekt, který jsme dělali, mám zákaz práce ve školské komisi našeho města atd. Nestěžuji si, už vůbec ne na nepochopení okolí, alespoň je život pestrý :)
19. 01. 2014 | 10:29

Divobyj napsal(a):

Autor

Pěkné,děkuji.
Jedna přitažlivost mne trochu děsí.Jedná se o vzájemnou přitažlivost Sobotky s Bělobrádkem.
Vyplývá z ní totiž jedna zásadní věc.Ani jeden z nich nemyslel své předvolební sliby vážně.A to je hlavně u Sobotky na pováženou.
19. 01. 2014 | 10:31

Pozitivním myšlením do záhuby ... napsal(a):

Hmmmmm ...

Tak to je sklamání, pane Brome. Ti papaláši jsou asi všude stejní. Ale snad jste našel nějaké spojence, ne?
Nějaké spřízněné duše.

Zdá se mi, že lidé se chovají jako v době před listopadem.
Drží hubu a krok. Poslouchají hlouposti svých šéfů, a jsou jim za to schopni ještě zaplácat. Smutné ...
Ostrůvky "pozitivní deviace" nevidím.

Deviantů je ale neúrekom.
19. 01. 2014 | 10:36

Zklamal jsem napsal(a):

Pardon, češtine ... zklamání.
19. 01. 2014 | 10:39

Zdeněk Brom napsal(a):

Pozitivním myšlením do záhuby ...

Spojenců je mnoho a nejsou ostrůvk, ale celé ostrovy pozitivních deviací, kde to funguje ku prospěchu lidí.
19. 01. 2014 | 10:45

Zdeněk Brom napsal(a):

Safra: ostrůvky.
19. 01. 2014 | 10:45

Chtěl bych učit ... napsal(a):

Pane učiteli Brome,
chtěl jsem se Vás zeptat, jak jste se vlastně dostal k vyučování?

Na svých stránkách jste na sebe prozradil, že jste učil na vesnických školách a přitom jste studoval pedagogickou fakultu.
Nebo jsem to tak pochopil.

Tento postup se mi zdá ideální. Napřed si ověřit, zda na to mám, zda mi to jde, zda mě to baví ... a teprve pak se pokoušet studovat VŠ. A získat aprobaci.

Rád bych sám učil, ale nevím, zda bych to zvládl.
A chtěl jsem se zeptat - jakou specializaci jste si sám zvolil?
Děkuji!
19. 01. 2014 | 10:52

marxík napsal(a):

Saltzman
'Říct svůj názor, pravdu do očí svému soudruhu vedoucímu, řediteli, náměstkovi, to bylo vnímané jako nebezpečný hazardní čin. K takovému odvážlivci se okolí stavělo odmítavě a mnohdy nenávistně, protože měli celkem oprávněný pocit svého ohrožení.'

Co to melete Saltzmane, pro socík bylo naopak typické, že i ta nejposlednější lopata poslala klidně ředitele do otvoru. Což pochopitelně neobhajuju.
Taky by mě zajímalo, kolik pytlů cementu jste ukořistil vy? Nebo jste jenom mlčky přihlížel?
Nebo jste pouze nabyl tento pocit na základě několika filmů?

Pochlubte se.
19. 01. 2014 | 10:52

Marian napsal(a):

Upozornění pro diskutéry- můžete zde libovolně urážet voliče kevice (nefachčenka,socky,proletoši) prezidenta (alkoholik,notorik,vepřová hlava,ovar,Eman) některé národy (Rusy a Čechy,Slováky nebo Poláky) viz např.příspěvky nicku Resl) ale nesmíte zkřivit vlas voliči či stoupenci pravice.Pak jste bez upozornění vyzmizíkováni.Taktéž nesmíte mluvit nehezky o Židech nebo Cikánech.:))
19. 01. 2014 | 10:58

Zdeněk Brom napsal(a):

Chtěl bych učit ...

Jejda. To by bylo dlouhé. Dovolím si jenom souhrn.

Nikdy jsem učitelem být nechtěl. Měl jsem jiné "ambice". Pak se to nějak zamotalo a skončil jsem na vesnické škole a několik jich prošel. Následovala PF. Musím napsat, že jsem rád, že to osud tak udělal. Jsem učitelem rád, neb práce s dětmi je dotýkání se budoucnosti.

Jsem nejvíce na I. stupni, ale i ČJ, D, finanční gramotnost na II. stupni.

Nechci radit, ale pokud chcete učit, tak to toho jděte.
19. 01. 2014 | 11:04

Výdobytky sociálizmu ... napsal(a):

"... pro socík bylo naopak typické, že i ta nejposlednější lopata poslala klidně ředitele do otvoru ..."

marxíku,
to jste napsal špatně.

Správně by bylo: pro socík bylo typické, že si jen ta nejposlednější lopata - tedy příslušník "privilegované" dělnické třídy se zákonem zaručeným právem na práci, mohla klidně dovolit poslat ředitele do otvoru ..."

Pokud šlo o lopatu - straníka, vyříkali si to na soudružské půdě. Co ředitel, to člen KSČ.

Kdyby šlo o lopatu - nestraníka, bude mít kádrový škraloup. Tj. pokud by zůstal u lopaty, a děti chtěly být také lopatami, nic zvláštního by se nedělo.

Ale kdyby náhodou stará lopata vytáhla na své ratolesti slogan: "Uč se vole, budeš pánem, budeš jezdit tatraplánem", na tatraplán by mohli potomci zapomenout.
19. 01. 2014 | 11:07

Marian napsal(a):

Včera byl smazán můjpříspěvek,v němž jsem se pokusil (čistě vědecky) analyzovat psychiku autora následujícího výroku: "ODS je unikátní strana,která už přes 2O let táhne na svém hřbetě tuto zemi ke svobodě a prosperitě...díky tomu patří naše země mezi nejsvobodnější,nejvyspělejší a nejstabilnější státy v Evropě-"
19. 01. 2014 | 11:13

Ládik!!! napsal(a):

Zdeněk Brom -
modlení mě nepřitahuje, protože výsledek modlení je vidět až za dlouhou dobu. Přitahuje mě jen práce, a to zejména taková, kde je vidět trvalý výsledek. Nevadí mi kopat kanál, vodovod nebo drenáž a pak to zasypat (že není nic vidět), chtěl jsem hospodařit s vodou.
Prací politika si nejsem tak jistý. Politiků máme desetitisíce (zastupitel každé díry je politik), každé město má vládu, kraj má vládu, země má vládu - a kde je vidět výsledek? Stát v podstatě funguje i bez vlády nebo dokonce s vládou, která daně poplatníků směruje do kapes svých kamarádů. Státní majetek je zprivatizován a státních úředníků pořád přibývá, pořád se nacházejí důvody k opodstatnění jejich existence. Bohužel, ten důvod není práce.
19. 01. 2014 | 11:14

Pomocný učitel napsal(a):

Pane Brome,
díky za odpověď!

Jestli jsem to správně pochopil, učit může i člověk bez absolvování pedagogické fakulty?
Tedy - je možné příhlásit se u ředitelky nějaké vesnické základky s tím, že bych chtěl učit, a mohu být přijat?

Děkuji!
19. 01. 2014 | 11:15

Zdeněk Brom napsal(a):

Pomocný učitel:

Vše se odvíjí od požadavků školy. Když ředitelka - ředitel nemají k dispozici kvalifikovaného člověka, mohou přijmout i někvalifikované. Pak je to ale svázáno s podmínkou, že do několika let tento začne studovat příslušnou kvalifikaci.

Pokud ale skutečně k dětem chcete, pak můžete využít i možnost dělat asistenta učitele. Tam si také poměrně rychle uvědomíte, zda to chcete dělat.
19. 01. 2014 | 11:20

Marian napsal(a):

Ládíku, rád bych se vás zeptal,kdy se té opěvované práci věnujete.Pokud vím, jste denně od rána do večera,na jaře,v létě,na podzim i v zimě.
19. 01. 2014 | 11:23

marxík napsal(a):

Chtěl bych učit
Nevím jestli vzhlížíte správným směrem. Učitel Brom se, podle vámi popsané chronolgie, svobodně rozhodl stát se po celý zbytek života SOUDRUHEM učitelem.
Tak se totiž oslovoval každý pedagog té doby, a věřte mi děcka si to užívala.
Tím chci říct, že soudruhovi Bromovi toto oslovení evidentně nevadilo. Dneska je pak pravým opakem.
Ale jinak je to zajímavý pán.
19. 01. 2014 | 11:23

K .V napsal(a):

Pomocný učiteli, to s co popisujete se běžně děje třeba u učitelů jazyků.
Jiná věc je že vás učitelé mezi sebe nepustí, sice brečí jak pominutí jak mají malé platy, ale pracovat jinam nepůjde nikdo z nich, protože když ten plat přepočtete na odpracovanou hodinu, je královský.
i když by jim ta praxe ve výrobě hodně prospěla, už jen aby pochopili jaké nesmysly učí a co naopak člověk v praxi potřebuje vědět a znát, ve škole se to ale nedozví.
Jak se ruší školy, množí se nezaměstnaní učitelé. Takže budete bojovat s učitelskou lobby o to misto
A v neposlední řadě, i kdyby Bill Gates chtěl na naší škole přednášet informatiku, dostane oproti tetce co se přeškolila z ruštinářky poloviční plat, protože tabulky hovoří a on nemá pedagogické vzdělání. A učitelé si nenechají vybírat korýtko od jiných
19. 01. 2014 | 11:25

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,...pane autore,...to se Vám věru povedlo,....krátké, jiskřivě humorné, neotřelá spojení oborů, které spolu zdánlivě nesouvisí,.....bavila jsem se,....děkuji za text,....Tužka.
19. 01. 2014 | 11:27

Ládik!!! napsal(a):

Marian -
nepřetržitě.
19. 01. 2014 | 11:27

Soušky a souzi napsal(a):

"(Soudruhu učiteli) Tak se totiž oslovoval každý pedagog té doby, a věřte mi děcka si to užívala."

marxíku,
děcka si to rozhodně neužívala. Byla to norma. Soudruhovali všichni. S několika výjimkami. Ani komunisty by nenapadlo oslovit církevního hodnostáře "soudruhu faráři".
19. 01. 2014 | 11:30

Zdeněk Brom napsal(a):

marxík:

Slovo soudruh je tuzemského původu. Znamenalo druh ve společném díle, takže jsem soudruhem klidně i dnes.

Jiná věc je politické zneužití tohoto slova, které bylo vyžadováno jako povinné oslovení v pracovní komunikaci. Ale to už si vyřešte na stranické půdě.
19. 01. 2014 | 11:37

marxík napsal(a):

Jestli chtěl mít někdo jistotu, že bude tímto titulem označován nejčastěji, zamířil do školství.
To je jádro mého sdělení.
19. 01. 2014 | 11:41

Práci čest, i když není dobře zaplacená napsal(a):

"... protože když ten plat přepočtete na odpracovanou hodinu, je královský ..."

K.V.,
domnívám se, že se mýlíte.
Pokud bere učitel svou práci jako poslání, nepracuje od-do, ale neustále. Když se nepřipravuje na vyučování, tak se sebevzdělává, aby byl lepším učitelem a mohl dětem více dát.

Myslím si,
že učitelství je jedno z nejnáročnějších povolání vůbec.

Ale člověk, kterého to nenaplňuje a je tam jen proto, že si chce vydělat na skývu, může nadělat mnoho škod.
19. 01. 2014 | 11:44

Fat Fighter napsal(a):

Pane Stejskal proc se nejdete probehnout?
Vono sezeni u pocitace neni dobre At All
Tlustoch kam se podivas
19. 01. 2014 | 11:48

Ivan Kraus napsal(a):

Slovutný Mariane,

myslím si, že se mýlíte.
V tom, že lze urážet kohokoli, jen ne cikány a židy. Anonymně můžete urážet kohokoli, jak známo.
Mýlíte se nejen v tom, že nejsem ani cikán ani žid, ale hlavně nejsem pravičák.
Pravice a levice - v této zemi pak zvláště - ztrácí jako zařazení zcela význam.
Ve velkých zemích, jako v USA najdete mezi demokraty a republikány všechna křídla názorů a příklonů.
Takže nejsem ani pravičák, ani levičák, pokud jde o názory. I v menších fungujících zemích /Skandinavie, Švýcarsko atd/ - není třeba toto dělení moc respektovat. Hranice politiky jsou dost otevřené. Mně zajímá, jestli tato země se vyvíjí pozitivně a slušně. Nic víc.
Odhady kdo je pravičák nebo ten druhý považuju u nás za skutečně absurdní.
Nevyrovnali jsme se dosud s minulostí - ani ti, kteří si myslí, že jsou praví, ani ti druzí. Dělíme se v myšlení stále NA TY NAHOŘE a ty DOLE.
V tom ohledu jsme nadále v období normalizace.
To je vše.
S pozdravem
Ivan Kraus
19. 01. 2014 | 11:48

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Chtěl bych učit,...dovolím si,.....především musíte mít maturitu. Pak si můžete dodělat i dálkovým studiem pedagogické minimum. V současné době je učitelů dostatek,.....je totiž méně dětí,....ale v dětských domovech místa bývají,....tam je práce nejnáročnější,....dělat vychovatele,.....tam si ověříte, zda jste pro práci s dětmi stavěný.

Ještě dodám jeden poznatek,.....nejlepšími učiteli-učitelkami jsou jedinci narození od 18. června do 20. července,....proč,?....to by bylo na dlouhé psaní.

Třeba pan Brom udělá průzkum,....zjistí data narození 100vky náhodně vybraných učitelů ze škol ve své oblasti. Podle teorie pravděpodobnosti by do dvanácti kalendářních intervalů mělo být zařazeno v průměru osm učitelů. Nejméně jich bude s datem narození listopad-prosinec.
Tužka
19. 01. 2014 | 11:51

marxík napsal(a):

Brom
Doufám, že někteří vaši žáci sledují vaše výstupy zde, a hned následující hodinu si vaše (jistě pravdivá slova) ověří.
19. 01. 2014 | 11:55

Zdeněk Brom napsal(a):

marxík:

Ale dost jsme se o tuto jistotu prali se stranickými sekretariáty všech možných úrovní. Navíc - soudruh nebyl (a není) titul, ale oslovení. Tituly si za toto oslovení rozdávali na stranických sekretariátech :)
19. 01. 2014 | 11:56

Zdeněk Brom napsal(a):

marxík:

Pochlapte se, přijeďte pobýt a můžete si to ověřit.
19. 01. 2014 | 12:00

Chvála mistra slova napsal(a):

Pane Krausi,
naprosto s Vámi souzním! :)

Skutečně - levopravé vidění je nerealistické. U nás nemá význam - krom zaměstnanců stranických sekretariátů a profesionálních politikářů a politologů.

Netřeba hledat nepřítele.
Hledejme co nás spojuje a řešme problémy, které nás pálí.
19. 01. 2014 | 12:01

K .V napsal(a):

Práci čest, už zase dokola ten kolovrátek.
Učitelé se chlubí že jsou také vysokoškolsky vzdělaní a chtěli by platy jako jiní vysokoškoláci, ti ovšem dělají mnohem těžší práci, náročnější na odbornost A VÝSLEDKY, Staré heslo ¨kdo nic neumí, jde učit pořád platí. A vystudovat pajdák ve srovnání třeba s medicínou je hodně snadné, zejména posledních 24 let.¨
.
Mám za sebou praxi vysokoškoleského učitele. Po cinkání klíči jsem byl jeden z mála kdo u nás uměl německy a anglicky, a tak jsme učil na nejrůznějších úrovních. Takže trochu o tom něco vím. Vaše argumenty o neustálém sebevzdělávání- troufnete si říci že učitel který učí vyjmenovaná slova, násobilku 2 a 3 atd. potřebuje větší sebevzdělávání než třeba v IT, elektronice, kde cokoliv 5 let staré už je zastaralé a k ničemu, lékaři a farmaceuti nové léky, stavebnictví a průmysl nové technologie , a mnoho daších oborů.?
.
Troufnu si odučit podstatnou část učiva na ZŠ i i velkou část na gymnasiu, stačí říci hodinu předem co. A teď mně řekněte kolik učitelů umí přijít jako obyčejný NE MOC VZDĚLANÝ polír na stavbu, mistr na běžnou dílnu, když mu hodinu před tím ukážu výkresy a co je třeba dělat?
.
zODPOVĚDNOST ZA DĚTI JISTĚ JE, ale myslíte že uhlídat 20 dětí je těžší než uřídit 20 stavebních dělníků Ukrajinců, neumí dobře česky, v životu nebezpečném prostředí, s velkou materiální a finanční zodpovědností.
Psaní příprav a příprava na hodinu- co chcete pořád připravovat když jste probral násobilku 2 a máte odučit násobilku 3, když jste probral vyjmenovaná slova po M a nyní máte odučit slova po L?? V praxi V MNOHA PŘEDMĚTECH za posledních 24 let jenom přepsali ve Wordu a vyhodili fráze že již soudruh Lenin..., jinak s přípravou vydrželi mnozí celý život. Vyjímka dějepis a společenské vědy, tam jde víc o otočení korouhvičky než o odbornou přípravu.
.
V neposlední řadě, v kterém oboru je tolik PROPLACENÉHO volna, prázdnin, kde můžete vyhlásit ředitelské volno a všichni zajásají, kde můžete přijít do práce, dnes opilý a bolí hlava, tak si něco přečtěte sami, a opět žáci zajásají a nikomu nic nechybí? V dopravě, v obchodě, v průmyslu, ve službch, v medicíně by to krutě neprošlo.
.
Nechci napadat učitele, ale opravdu velkou slabinou školství je že tabulkově pustíte mezi sebe jen nejlépe ženu která "vystudovala " ten pajdák, opráší přípravy děděné po starší kolegyni, v životě nebyla v praxi a neví co učí a proč. Ale snaživě učí.
.
.
Tužko a Brome, jak se pozná nejlepší učitel a že je narozen v období.....
Podle oblíbenosti u žáků?, nejlepších známek???.
Kriterium vzdělání je praxe. Až předeženeme ve výrobě, počtu vynálezů, celkového ekonomického i MORÁLNÍHO stavu v zemi to Švýcarsko, lze říci že pár let předtím bylo dobré i školství. Jinak jsou to jen bláboly, které zase jen rozšiřují učitelé a jejich ministerstvo.
19. 01. 2014 | 12:33

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní či pane Chválo mistra slova,

s dovolením bych se připojil :-)

A jen na okraj dodal, že je přitom dobré a potřebné mít na paměti, že vždy budou lidé, u nichž bude převažovat ta potřeba hledání nepřítele (třeba i ve formě toho, že vědecky analyzují psychické či intelektuální dispozice toho, kdo si dovolí mít odlišný názor). Je dobré to vědět proto, aby se člověk nenechal otrávit tím, že ne každý má stejný názor a stejný přístup k druhým, jako on sám. Navíc je to přirozené, v řádu věcí, tudíž není třeba se nad tím ani trápit či si na to stěžovat (tím nemyslím, že byste si stěžoval, jen tu úvahu rozvíjím). Ale to je opravdu jen na okraj.

Hezký den též panu Krausovi i všem ostatním.

Libor Stejskal
19. 01. 2014 | 12:35

kokoshka napsal(a):

Ted na roli public enemy naznačili Zdenka Broma.
Ohh,ten Makarenko to mel lehči s bezprizornymi detmi,v te dobe nebylo internetu.
19. 01. 2014 | 12:42

aga napsal(a):

Chvála mistra slova

Když on ale celý tenhle svět, nejen člověk a jeho psychika, je konstruován tak, že na každou věc, co nás spojuje, je jiná věc, která nás rozděluje. Materie je ze své podstaty dualistická.

A ani ti nejzběhlejší mistři slova, ba ani ta slova samotná, s tím nic nezmůžou. Spíš se nabízí otázka, proč tak obsedantně Stín vytěsňují, proč nevidí a nepřiznají destruktivní následky, které jeho vytěsnění působí, a proč namísto skutečného řešení problémů jen melou prázdná slova.
19. 01. 2014 | 12:44

Zdeněk Brom napsal(a):

K.V:

Cituji: "Troufnu si odučit podstatnou část učiva na ZŠ i i velkou část na gymnasiu, stačí říci hodinu předem co."

Tak tohle umí každý. Odučit je totiž jedna věc a naučit je druhá věc.
19. 01. 2014 | 12:46

kokoshka napsal(a):

Pan Kraus muchluje,jeho bratr je pravičak jak poleno.
Že by se roshazeli v nazorech,vedli parlamentni debaty za rodinnem stolem na Vanoce?Dost pochybne!
19. 01. 2014 | 12:47

K .V napsal(a):

Pane Brome, PROSÍM NEPOUČUJTE.
třeba v té oblasti jazyků bych vám mohl vyprávět horrory co "naučí" naše školství. Třeba jen fakt že angličtina má 6 minulých časů, němčina 3, a naši učitelé nechápou že tím nahrazují jiné VLASTNOSTI JAZYKA ( ohebnost slov, koncovky a předpony, vůbec styl jazyka) tak poradí žáčkům že se stačí naučit jeden minulý čas jako má čeština- preteritum, a s tím se dá vystačit. Mám sice zkušenosti jen z jednoho regionu, ale za to opakovaně a dlouhá léta to tak funguje
19. 01. 2014 | 12:53

marxík napsal(a):

Pane Stejskale
No jo, ale co si počít s názorem, že socialistické zřízení bylo lepší než kapitalistické?
Necháme ho bujet, nebo uděláme z jeho nositelů imbecily nebo vězně (vám jistě známý paragraf trestního zákona)?
19. 01. 2014 | 12:55

Zdeněk Brom napsal(a):

K .V:

Podobných hororů bych mohl vyprávět také dost. Jejich základem ale bývá právě rozdílnost slov: odučit - naučit
19. 01. 2014 | 12:58

kokoshka napsal(a):

Socialisticke zřizeni bylo hodne pohnute,ale davalo lidem praci a vzdelani.Manželske pujčky a pravo na dustojnou rodinu.
Dukazem toho je marxik ktery se rodičum moc nepovedl.Za to mužou komančove!
19. 01. 2014 | 13:01

Fialenka napsal(a):

Taky si říkám, že všichni jsme Vesmír. A jak to, že vůbec něco je.

Co mě poslední dobou zaujalo, je Duch, který vane:
Z Vatikánu přichází nečekaná moudrost (to řekl Libor Malý).
Jsem ráda, že konečně někdo, kdo je slyšet, poukázal na fenomén chudých pracujících. A tvrdí, že lidi mají naivní a neotesanou důvěru v dobrotu těch, kteří mají ekonomickou moc. „Zatímco výdělky málokterých exponenciálně rostou, výdělky většiny se stále více vzdalují od blahobytu této šťastné menšiny“, říká papež František.
19. 01. 2014 | 13:05

Medikolog napsal(a):

Fialenko, Fialenko,

Duch který vane z Vatikánu či odkudkoliv nikoho nenasytí (spíše připraví o již snědený oběd duše s nosy citlivými;o)), nikdo se pod Ducha neschová před deštěm ani před zimou... i když za ty Duchy platíme jako mourovatí a Duka si již byl v Národní galerii pro obrazy - zatím prý neúspěšně. Zda tam zanechal alespoň Duchy jsem nezjišťoval..

A co říkal Hamlet, princ dánský či co pravil papež František? Ani jedno z toho Dukovskou megaloupež nezastaví, ani jedno z toho ODS, Mirunu Němcovou a spol nejenom od této viny neočistí. Slova jednoho či druhého jsou pouhá slova role určená pro parter.
19. 01. 2014 | 13:18

stejskal napsal(a):

Já bych ho nechal bujet, pane marxíku (což se zde ostatně děje. Navíc nevím o nikom, kdo by byl za podobný názor uvězněn). Stejně tak jako názor opačný (dtto). l.s.
19. 01. 2014 | 13:22

marxík napsal(a):

Medikolog
Restituce vem čert.
Důležité je, že jsme svobodní, a o společných věcech si rozhodujeme sami.
Každý vám to tady potvrdí.
19. 01. 2014 | 13:28

K .V napsal(a):

Pane Brome, ono by stačilo pohovořit o té vaší ekonomické / finanční gramotnosti. Docela by mne zajímalo kolik vašich absolventů má půjčky,dluhy, exekuce. A pokud se považujete za dobrého učitele, zda je stav ve Vodňanech výrazně lepší než v jiných regionech.
Už jsem napsal, kriteriem úspěšnosti školství je následná praxe. A současná praxe bohužel na moc kvalitní školství neukazuje.
.
Ale jsme mimo téma blogu- pokud ovšem blog má nějaké téma hodné diskuse
19. 01. 2014 | 13:29

Zdeněk Brom napsal(a):

marxík:

Navrhuji Vám malý pokus.

Nejprve zajděte před ministerstvo vnitra v jakékoli kapitilsité zemi a zvolejte: "Ať žije socialismus, nejlepší a nejspravedlivější systém na světě."

Pak zaleťte do KLDR, kde prokazatelně vládne socialismus, vyhledejte opět ministerstvo vnitra a zvolejte: "Ať žije kapitalismus, nejlepší a nejspravedlivější systém na světě."

Zkuste pak reakce na Vaše zvolání porovnat.
19. 01. 2014 | 13:31

Martin1 napsal(a):

Ivan Kraus
Pane Kraus píšete:
Nemohu pochopit jejich přitažlivost.
Často se ptám, jak je možné, že voliče přitahují právě ti, kteří by je měli odpuzovat. Nechápu jak na lidi mohou působit ti, kteří s naprostým klidem vydávají své mínusy za plusy a tvrdí, že nikdy nebylo někdy a snaží se nám namluvit, že všechno začalo teprve ve chvíli, kdy se objevili na obrazovce.
------
Tak:
1) Je známo, že protipóly (protiklady) se přitahují. Šprtka si nakonec vezme za manžela největšího rušitele výkladu ve škole.
2) To, že Vám není Zeman přítažlivý, tak to možná znamená, že vás odpuzujete, protože máte také negativní vlastnosti, jen je na veřejnosti neventilujete, ale vnitřní "JÁ" je před sebou nedokáže ututlat - jste tedy stejní - odpuzujete se.
3) Zapátrejte v sobě - přiznejte si to - náklonnost se Zemanem asi nezískáte, ale něco by Vám to mohlo přinést. Podejte nám o tom někdy zprávu - děkuji.:)
4) A že Zemanovy neduhy se objevily až v době, kdy se objevil na obrazovce? Tady nechápu Vás, že to nechápete. Pokud tam někde v té své chaloupce se "upravil" do podoby, že měl dojem, že stromy jsou jeho jedinou oporou, málem je vytrhával z kořenů, tak místní fandové o něm tvrdili, že souzní s přírodou - že je objímá a přejímá jejich energii. Já jsem vám v úvodu věty naznačil, jak postupují novináři - investikativní novináři, kteří se pak v místní hospodě, když elektronicky posílají svou zprávu do redakce, sežerou jako dogy za dýmu a smradu z cigaret darovaných od místních "pepíků".
19. 01. 2014 | 13:37

Zdeněk Brom napsal(a):

K .V:

Pokud přijememe Vaše zjednodušující hledisko, že je hlavním kritériem praxe, pak školství před rokem 89 selhalo. Byli to jeho absolventi, kteří se nesmazatelně zapsali do našich dějin jako tuneláři, podvodníci a lháři.

Škola může pomáhat, ale učit se a studovat musí každý jednotlivý žák sám za sebe. Proto mezi mými žáky můžete najít neúspěšné i super úspěšné.

P.S.
Navíc porovnání mězinárodních úspěchů našich studentů po roce 89 jednoznačně hovoří pro školství po roce 89. Stejně tak praxe mnoha úspěšných vědců a firem ukazuje, že pokud žák-student chce, pak má v současnosti možnosti, o kterých se naší generaci ani nesnilo.
19. 01. 2014 | 13:39

marxík napsal(a):

Stejskal
Já taky o nikom zatím nevím. Když tak se prostřednictvím motáku ozvu.
Nicméně tresní zákon mluví jednoznačně.
Propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod ....
A komunistický režim přeci takovým hnutím byl a je?!

Abych se přiznal, tak trochu ve svých výstupech spoléhám na to, že nejsme právním státem.
Respektive jsme právním státem, jenom se nenechávám zatrašit zákony k tomu určenými.
19. 01. 2014 | 13:48

stejskal napsal(a):

Určitě, pane marxíku.

Hezký den.

Libor Stejskal
19. 01. 2014 | 13:50

marxík napsal(a):

Chlapi, teď mi to teprve došlo.
Nezavřeli mě (ani pana Stejskala, páč ten je spoluodpovědný) vlastně proto, že komunistický režim ve skutečnosti k potlačování práv a svobod nesměřoval.
Všechno nám to jenom nakukali.
19. 01. 2014 | 14:12

Medikolog napsal(a):

marxíku,

protože jsem nucen církve a spol.. (=organizace prodávající/vnucující opce na podvodné zboží-nezboží) celý život proti své vůli platit, živit a vydržovat na úkor své rodiny, otčiny a třeba i Svazu včelařů (užitečnější a smysluplnější organizace, než všechny církve dohromady), nemluvte mi o svobodě a demokratickém rozhodování o společných věcech! Nebo jsem snad přehlédl v našem ústavním právu VŠEOBECNÉ REFERENDUM? Jsem si jist, že ne.. a o církevní megazlodějně se konat mělo!

Ale máte pravdu, že i každý bezdomovec si může svobodně zakoupit obchodní letadlo, absolvovat pilotní školu a létat homelesačit do teplých krajin. To je přece ta vaše krásná svoboda. Ale takovou jsem měl i za socíku... Tehdy ani dnes nemám dost peněz.. Takže svoboda je přiměřená majetku a postavení svobodného.. jako byla vždycky.

Pane Brome 13.31

Každý režim je alergický na určité projevy a hlášky. Proč vy neotestujete svobodu a demokracii u nás ne vychvalováním krás severní části Korejského poloostrova (dobře víte, že je to benigní), ale před vámi vybraným ministerstvem, provoláváním slávy jistému zesnulému rakušákovi, ukazováním jak vysoko skákal jeho pes, a popíráním magických čísel? Třeba 6000000? Pojedete do basy jako v té Koreji a nedovolí vám učit ani morčata na mrkvičku:<D). Mimochodem, ona i "demokratická" Jižní Korea má jistě svá "zaklíčová" slova;-).
19. 01. 2014 | 14:14

kokoshka napsal(a):

Z.W:
Jiste že kecam,vot tady už 5,5 let neustale kecam,vite nemam nic jineho na praci:-)
Pokud jste nevšiml tak je dnes nedele, naš křestansky svatek a hnusne počasi(aspon u nas dešt se snihem)mam se ujat jinych koničku,nevim co,navařeno je dost,psat a čist se mi nechce,ven z domu rozhodne ne-ani pes nechce.Žena a dcerka jsou v pohode,dik za optani.Jenom par přispevku sem a tam...
S Vama,pane Wachfatle opravdu nejde po dobrem,diskutujte a pište sam se sebou,když nerozumite lidske řeči.A vubec Ja se před Vama nemusim se vyzpodivat.
Hezky zbytek dne.
19. 01. 2014 | 14:19

Zdeněk Brom napsal(a):

marxík:

Kuku, kuku, kuku, kuku .....
19. 01. 2014 | 14:20

Zdeněk Brom napsal(a):

Medikolog:

S oním rakušákem to zkoušíte dobře, ale je to dost zavádějící. Bude Vám scházet srovnávací vzorek.
19. 01. 2014 | 14:24

marxík napsal(a):

Brom
Já rád protáčím cizí soudruhy.
19. 01. 2014 | 14:27

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Často se ptám, jak je možné, že voliče přitahují právě ti, kteří by je měli odpuzovat.
To je Vasa teoria (dojem, predpoklad...).
A je to pritom take jednoduche, Watsone - protiklady sa pritahuju:-).
19. 01. 2014 | 14:35

Zdeněk Brom napsal(a):

marxík:

Protáčíte? Ne, obveselujete chvíle, které teď musím věnovat práci na počítači :)
19. 01. 2014 | 14:35

marxík napsal(a):

Brom
Vaše projevy radosti nápadně připomínají prvostupňovitá dítka.
Jestli to se snahou přiblížit se svým svěřencům trochu nepřeháníte.
19. 01. 2014 | 14:48

JAHA napsal(a):

Ad:Soušky a souz

Ta to sa mylite, ze ani komunisti nepovedali sudruh farar. Komunisti sudruhovali i knazov. Sam som jedneho takeho komunistu (sefa odboru pre cirkevne zalezitosti prislusneho ONV) nakopal na fare do riti, ked chcel zrusit skusku nasho mladeznickeho zboru na bigbitovu omsu.
19. 01. 2014 | 14:52

Zdeněk Brom napsal(a):

marxík:

Cituji: "Vaše projevy radosti nápadně připomínají prvostupňovitá dítka."

Omyl. To je jediný způsob, jak Vás pochopit :)
19. 01. 2014 | 14:53

marxík napsal(a):

Jsme oba dva veselí, a tak to má být, cizí soudruhu Brome.
19. 01. 2014 | 15:00

JAHA napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):

K.V:

Cituji: "Troufnu si odučit podstatnou část učiva na ZŠ i i velkou část na gymnasiu, stačí říci hodinu předem co."

Tak tohle umí každý. Odučit je totiž jedna věc a naučit je druhá věc.
19. 01. 2014 | 12:46

Tak toto je trefne!!!
Roky som (bez pedagogickeho minima, lebo za komunizmu ma nepustili studovat aj to, potom mi to uz bolo zbytocne) doucoval ziakov zakladnej, stredne a dokonca i vysokej skoly matematiku, fyziku i sem tam chemiu. Doucoval som ich samozrejme doma, bez pozehnania komunistickych uradov. Doucoval som ich preto, ze v skole ich NENAUCILI. Bezne sa stavalo, ze z beznajdeneho stvorkara som stvrt, max. za pol roka urobil jednotkara, prinajhorsom dvojkara.
19. 01. 2014 | 15:05

Zdeněk Brom napsal(a):

marxík:

Da, da, vot tak.
19. 01. 2014 | 15:06

Výlety po zeměkoulí napsal(a):

"... Zkuste pak reakce na Vaše zvolání porovnat ..."

Předpokládám,
že reakce budou zhruba stejné.

Pokud náhodou nebude mezi kolemjdoucími ňáký bohemista.

Pravda - Korejci asi budou zvědavější, protože někoho tak nosatýho dlouho neviděli.
19. 01. 2014 | 15:10

Luciano napsal(a):

Z pana učitele Broma většinou cítím toleranci,kterou bych u učitelů nečekal spíše.I když dnes by nejzajímavější mohlo být odborně učit právě na nižších stupních školství,přesto asi tam se udrží spíše buď výborný psycholog dětské a mladé duše nebo podrazák a ras nebo i podržtaška ředitelen.Učitelé odborných kvalit bych čekal neprojdou,protože aby učení bylo zajímavé nechce vedení školy a část žáků shodně a to je síla.Budoucích kazisvětů.To asi hodně souvisí s očekáváním toho čím budou pak po škole.Já si myslím,že v té trpké chvíli výběru prvního zaměstnání se adepti zaměstnání cítí jako konšelé vyhazovaní z oken radnic na kopí husitů dole,kde to nejhorší kopí je buď nezaměstnaný na Úřadu práce nebo obchodní zástupce firmy.A to už roky předem vede k pocitu odporu žáka k ceně dobrého učiva.Jakkoliv se ta vzdálenost zdá být časově na nižším stupni daleko,je psychologicky blízko.Proto někteří sní být cestovateli,letci,námořníky,..nereálnými pro většinu profesí.Pak z ní stejně sejde.Ale aspoň se dobře učí.
Nevím čím to je,že za socíku žádná přepychová místa stát neměl,ale dnes mají asi lidé z dostupných míst tíživější pocity.Proč?
Pro někoho tím,že jde jen o plat,pro druhého ,že jde jen o jeho hobby bez dobrého platu,...to bylo i dříve..takže cosi nového tu působí ne zcela mnou zde definovaného ..a záleží hodně na věku později..dříve lidé měli větší pocit uzákoněné sociální a jiné rovnosti lidí,ač jí nikde nebylo dosahováno a dnes pocit,že je vyloučena předem způsobem existence společnosti..

V druhé polovině 19.století,po zrušení nevolnictví,převládaly sebekultivující ideály osobností-být spisovatelem,dramatikem,vědcem,umělcem, jako např.Gustav Flaubert by měl začít příručím v obchodě otce,který by později vlastnil ale raději žil ve velké bídě spisovatele..Emil Zola odpracoval léta v docích jako dělník a začal psát knihy
Ale dnes k těmto ideálům lidí z 19.století tzv.evolučního mají mladí spíše daleko.Vyjímečně někteří i blízko.
19. 01. 2014 | 15:14

Z.W. napsal(a):

Kokoshka
nu vot. Velký třesk, jen pište dále, méně politiky a více fantazie, sci-fi ujde a nikdo se jí nebrání. Pořád píšete lépe než Tužka ☺, to oceňuju.
Zdravo.
**
19. 01. 2014 | 15:19

Medikolog napsal(a):

Výletníku 15.10

BINGÓÓÓ (/;<D)

Zdeněk BROM 14.24

Bude-li vám i po tuzemské části testu chybět srovnávací materiál, není nic snazšího polistovat antiseverní propagandou. Příkladů tam bude dost. Nota bene, on i ten "kapitalismus" svírá KLDR v kleštích embarga, krade náklady z jejich lodí na širém moři (US NAVY) a embargem na rýži a pod mučí severokorejce hladem, mnohé prý až k smrti (když se píše v našich "Lidových pozorovatelích" o hladomorech v KLDR).. a oni se ne a ne vzdát a drží se jako kdysi leningradci za blokády.. takže i váš původní návrh poskytne srovnávací materiál; ovšem, pravda, mnohem větší váhy díky aktuálnosti.
19. 01. 2014 | 15:26

Zdeněk Brom napsal(a):

Medikolog:

Já vím. I Plzeň přeci osvobodila Rudá armáda. Jenom byla v převlečení.
19. 01. 2014 | 15:32

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,.....pro K.V....touhle dobou se na středních školách ve třetím ročníku v matematice učí goniometrické funkce a početní operace s goniometrickými rovnicemi. Nemám, bohužel, klávesnici s matematickými znaky, jinak bych vám zde napsala příklad na soustavu tří rovnic s tangens, kotangens, sinus, kosínus,....řešenou v harmonickém pohybu,.....škoda, přeškoda, že nemám tu klávesnici,....mohl jste se zde skutečně prezentovat, jaká jste elita.

Mám Vám věřit, že jste schopen vést laboratorní práce z chemie, jen tak z fleku do 24 hodin, nebo pokusy z fyziky,.....ano,.... pokud ano,....tak toho využíjte,....všude musíte uspět.

A to poznání, jaké je vnitřní zaněření jednotlivce, se dělá podle tabulek, které sestavil Žlutý Císař dávno tomu, ve Staré Číně. Jen tak, jako doplněk, on napsal, že nejlepší státníci a vojevůdci se rodí za mrazivých nocí uprostřed zimy.
19. 01. 2014 | 15:45

kokoshka napsal(a):

Zdenek Brom:
To je popletene že piši jenom sci-fi!
"Angelika a car"(2003)Uryvky...
Angelika se upravila před zrcadlem,padesatka na krku ale pořad tvrda prsa a skvele pozadi..."Vaši lod do Hollandska čeka v přistavu"-oznamila služka...
"A to je kdo?"-ukazal Petr Menšikovu na na mademousel-"Na našim dvoru se ukazovala?"
"Najn,minherz,ona ani nevi že jste rusky car,jsme tady inkohnito,Vaše Veličenstvo zapomnelo,veze duležite poslani od Ludovika 13..."
"Což poslani od bratrance přijde vhod,už tušim co chce ode mne,vstup do valky...to musim rozmyslet,a zatim tuhle madam ubytujte a...udelej slavnost,musim se bliž seznamit s vyslankini draheho krale Ludovika...dnes večer,rozumiš?"-zadumčive učesal knirek Petry Veliky...
19. 01. 2014 | 15:49

K .V napsal(a):

Pane Brome, to s tou Korejí byla ubohost. Opravdu tohle máte zapotřebí?????
Dám vám něco podobného ( i když nerad, považuji tento typ argumentace za trapný).
Zkuste zajít v socialismu na nejbližší obecní úřad a říci- chci pracovat a dostat mzdu aby polovina stačila na nájemné a jídlo
- a zkuste totéž u nás, nebo ve Španělsku, Řecku a jiné kapitalistické zemi
A porovnejte výsledky, jestli do večera budete mít tu požadovanou práci.
.
Jiný příklad- Zkuste vykřiknout mám důkaz že poslanec XY ukradl 500 milionů. Zkuste to vykřiknout v socialismu ( a pan poslanec bude už večer v teplákách v cele ) a v kapitralismu ( nuda i pro NOVU a Blesk)
.
Dalších takových argumnetů vám kdokoliv naseká desítky ať už je z libovolné strany sporu
19. 01. 2014 | 15:50

JAHA napsal(a):

Ad: Tuzka
Jen tak, jako doplněk, on napsal, že nejlepší státníci a vojevůdci se rodí za mrazivých nocí uprostřed zimy.

Tak ste ma potesili, uz som mal pomaly mindrak, ze som sa narodil zaciatkom roka:-).

Re captcha: erectop, flask. Sic!:-).
19. 01. 2014 | 15:51

mb napsal(a):

velký třesk a černá díra
Ozzy zakous netopýra

k.v. : anglina má jen dva časy ... přítomný a minulý ... to ostatní je aspekt, aspon tak nám to přednášeli ... hezký den ...
19. 01. 2014 | 16:05

Zdeněk Brom napsal(a):

K .V:

Žádat o studium a práci jsem zkoušel v obou režimech.

V socialismu je zajímal můj třídní původ, vztah k sovětským vojskům, ochota donášet pro StB .... a podle toho práce buď byla nebo nebyla. Případně byla v úplně jiném oboru a v úplně jiném místě a za úplně jiné peníze.

V kapitalismu spíše zajímala moje kvalifikace a pracovní výsledky.

Mimochodem, s tím Španělskem je to trefa do vlastní brány. Zkuste si zjistit proč tam tomu tak je.

Tak v socialismu jsem na praxi v továrně zažil dělníka, který říkal, že ředitel si z podniku odváží materiál, což byla pravda. Kupodivu ředitel byl povýšen na generální ředitelství a dělník putoval do vězení za protisocialistickou propagandu.

Ještě něco?
19. 01. 2014 | 16:05

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, ...pro JAHA,.....tak Vás ještě potěším,....v tomto období se také rodí jedinci nejpracovitější pro manuální zručnost,.....prostě šikulové, kteří si s kdejakou mechanickou poruchou poradí. Takže pro stavbu a opravu svých paláců si Žlutý Císař vybíral "zimní" jedince. Asi vybíral dobře, protože paláce,....a světe div se, jsou převážně ze dřeva, ale napuštěného směsí z bylin, které připravoval sám Žlutý Císař,.... aby nepodléhaly zkáze a ohni a vodě. Tak ty paláce stojí dodnes.

Pro výchovu svých potomků, jedince narozené kolem období letního slunovratu. Tito jedinci jsou chytří, trpěliví, mají ve své podstatě velkou lásku k živým tvorům.

Žlutý Císař tvrdil, ... že co lidskou i zvířecí podstatou, tam člověk i zvíře po celý život směřuje.

Tužka.
19. 01. 2014 | 16:17

JAHA napsal(a):

Ad: Zdenek Brom

Ale, ved pan (ci sudruh) K.V. (pokial zazil komunistov v praci, v skole a nie v jasliach), vie, ze mate pravdu. Ale musi to nejako zaonacit. Siahli ste mu na demokratickeho Kima a to sa nerobi:-).
19. 01. 2014 | 16:20

Zdeněk Brom napsal(a):

JAHA:

Víte, samozřejmě byli i inteligentní, pracovití a slušní komunisté. Ale ti dnes nevykládají takové pohádky jako K.V. Často ještě ve straně jsou. Nemusím s nimi souhlasit, ale mohu si jich vážit.
19. 01. 2014 | 16:23

JAHA napsal(a):

Ad: Zdenek Brom

To potvrdzujem. I ja som mal stastie na normalneho cloveka - aj ked komunistu (asi kvoli kariere)- na riadiacom poste velkeho statneho podniku. Napriek tomu, ze som nebol komunista, dal mi volnu ruku v zavadzani, ako sa vtedy hovorilo) ASR, vytvorili nove oddelenie a stal som sa veducim. Robil som tam 5 rokov a musim povedat, ze taku kulturu riadenia, jasne vztahy na jednotlivych urovni riadenia, stabnu kulturu...som uz viacej nezazil. Islo to len dole vodou. Od stavu vo vyrobnom druzstevnictve, potom v podniku miestneho priemyslu, v statnej sprave...Samozrejme, vsade bol psychicky teror zo strany kadrovakov - si veduci, musis do strany...Riesil som to vypovedou, ked uz to bolo neznesitelne.
19. 01. 2014 | 16:32

zbyněk napsal(a):

K.V.
V socialismu ......5000000....do tepláků, kdepak, sežrali by jej psi.
19. 01. 2014 | 18:01

Medikolog napsal(a):

Zdeněk Brom 15.32

Plzeň se stala zajateckým asylem pro německá vojska z východní fronty všeho druhu prchající před povinností obnovit to, co na Ukrajině, v Bělorusku atd. rozmlátili. Esesáci pod SS Gruppenführerem und Generalleutnantem der Waffen-SS Carl von Pückler-Burghaussem.. prošvihli uzavření demarkační čáry 9.5.1945 Američany a tak byli nuceni v Čimelicích kapitulovat do ruského zajetí. Pückler podepsal v noci z 11. na 12. května kapitolaci do rukou generála RA Serjogina a colonela US ARMY Allisona.. načež se zastřelil a jako sebevrah byl zahrabán v Čimelicích u jižní hřbitovní zdi (zevně) až do poplyšáku, kdy si ho genosen exhumovali.. ale to byste měl vědět. Nevím, proč a kam směřovala vaše disidentsky plytká narážka..
19. 01. 2014 | 18:18

Zdeněk Brom napsal(a):

Medikolog:

To byla reakce na Vaše pohádky o KLDR.
19. 01. 2014 | 18:27

kocman napsal(a):

Kravina
19. 01. 2014 | 18:32

marxík napsal(a):

Brom
'Žádat o studium a práci jsem zkoušel v obou režimech.

V socialismu je zajímal můj třídní původ, vztah k sovětským vojskům, ochota donášet pro StB .... a podle toho práce buď byla nebo nebyla. Případně byla v úplně jiném oboru a v úplně jiném místě a za úplně jiné peníze.'

Soudruhu v původním smyslu toho slova. Váš politický profil musel být shledán zajisté nezávadným, když vás nechali ovlivňovat novou socialistickou generaci.

Vy jste klasický prototyp tlachala.
19. 01. 2014 | 19:10

Zdeněk Brom napsal(a):

marxík:

Copak? Humor Vás opustil a klube se arogantní tvář?

Můj kádrový profil nebyl shledám optimální ke studiu vybraného vědního oboru. Po trojím odmítnutí přišlo umístění na PF. Jak jste k tomu dospěli, nevím.
19. 01. 2014 | 19:34

marxík napsal(a):

Brom
Asi jste někomu něco slíbil. To musíte vědět vy. Proč by se jinak sledovaly ty politické profily.
A hned je vám i jasné proč mě opouští humor a hledám plivátko.
Pro výchovu nové socialistické generace nemůže být vybrán žádný neo, ale prověřený kádr. Jinak mi uniká smysl kádrování. Vám ne?
19. 01. 2014 | 19:53

Zdeněk Brom napsal(a):

marxík:

U Vás je možné všechno. To si fakt vyřešte na Vašich schůzích. To byla 2. pol. 80. let a Vy jste měli začínající perestrojtu a nové myšlení. Možná to bylo tím.

Kupodivu jsem neslíbil nikomu nic. Přišel mi papír, že jsem přijat úplně jinam, než jsem se hlásil. Možná to bylo tím, že jsem požádal, že když už nemůžu studovat zde, ať mi to povolí v zahraničí. Že bych jako nezabíral místo.
19. 01. 2014 | 20:00

marxík napsal(a):

Brom
Dobrá, budeme si tedy myslet, že ve vaše případě bylo kadrování jen tak pro formu.
Pokud jste ochoten připustit, že i v mnoha jiných případech bylo kádrování formální, a budete to vštěpovat do zvídavých hlav svých žáků, nebudu už plivátko hledat.
19. 01. 2014 | 20:14

Zdeněk Brom napsal(a):

marxík:

Ještě dodatek.

Ono Vám to kádrování stejně moc nějak nešlo. Po roce 89 se řada dlouholetých členů KSČ chlubila, jak ty komunisty dostali, protože si nevšimli, že oni jsou sice v partaji, ale nejsou komunisty. Další zase tvrdili, že do strany vstoupili jen proto, aby ji rozvrátili zevnitř.
19. 01. 2014 | 20:15

Zdeněk Brom napsal(a):

marxík:

Klidně si plivněte. Takových už bylo.
19. 01. 2014 | 20:17

pepa napsal(a):

On jeden velký třesk přijde,pak to dopadne špatně, protože ten bude tak nemilosrdný,
že pana Kause vynese na oběžnou dráhu, a obletí desetkrát zeměkouli a při jedenáctým obletu spadne na Bílý dům a již nikdy se neprobudí, protože zapoměl
jméno vlstní matky.
19. 01. 2014 | 20:41

marxík napsal(a):

Brom
Novodobý soudruhu. Podléhate zkratkovitým úsudkům, a toho by se měl každý pedagog vystříhat.
Zařazujete mě, jistě z neznalosti, mezi historický předvoj společnosti.
Zopakuji to tedy i vám. Přibližně do roku 2005 jsem na tom byl se vztahem ke komunistům zhruba stejně jako vy. Na základě osobní zkušenosti s oběma režimi jsem postupně konvertoval do současné podoby, kdy zastávám pevný názor, že bývalý režim byl pro společnost jako celek lepší o tři chlupy Děda Vševěda.
Je to klasické rozhodování Číro nebo Zeman.
Vy jste ještě mladý, máte plno času na prozření. Bude k tomu ještě hodně příležitostí.
19. 01. 2014 | 20:51

Zdeněk Brom napsal(a):

marxík:

Problém je v tom, že zde žádní komunisté nebyli. Pouze strana, která si říkala KSČ. Byla to dost zvláštní parta, která sama rozšlapala svoje ideály.
19. 01. 2014 | 20:57

Medikolog napsal(a):

Zdeněk Brom 18.27

V Plzni i v Čimelicích jsem byl a i leccos prožil. Můžete vy totéž tvrdit o svých zkušenostech v KLDR? Nota bene, embarga dost ochudila i naše dětství a mládí... Pohádky o hrůzách v KLDR jsem převzal z našich demokraturních sdělovadel. Holt Asie je jiný svět, je o jiném myšlení, takže mnohé jejich reálie nechápeme, nebo chápeme obtížně. Toho zneužívají odedávna různí propagandisté i "černokněžníci".
19. 01. 2014 | 21:04

Parteigenosse napsal(a):

Brom má pravdu, marxíku. V NSDAP taky nebyli žádní slušní a poctiví fašisti, ale jen nacisti, kteří rozšlapali ty úžasné fašistické ideály. Idea je vždycky správná, ale lidi to zkurvěj. Sieg, teda vlastně Čest :-)
19. 01. 2014 | 21:06

Zdeněk Brom napsal(a):

Medikolog:

Jen klid. KLDR je samozřejmě ekonomicky kvetoucí země, kde je radost žít. Její mírové rakety stráží celosvětový mír.

Je to tak dobře?

V Plzni i v Čimelicích jsem také byl a leccos tam prožil.
19. 01. 2014 | 21:08

Zdeněk Brom napsal(a):

Parteigenosse:

V NSDAP byli především socialisté a věnovali se budování socialismu :)
19. 01. 2014 | 21:10

Medikolog napsal(a):

Rakety KLDR dělají totéž, co dělají rakety Izraelské, americké, čínské, ruské, pákistánské, indické, francouzské či britské a čert ví čí. V optimálním případě mění potenciální útok na své majitele na nerentabilní a tím ten mír A KLID doopravdy zajišťují. Jako když grizly s respektem míjí malého rosomáka, protože napadnout ho znamená riskovat zbytečné zranění.. kdežto s králíčkem co nemá zuby (ala ČR) si každý medvěd ošetří haemerhoidy, protože králíčkův kožíšek je samočistící..;o))
19. 01. 2014 | 21:21

Poslušní vůdce napsal(a):

"... V NSDAP byli především socialisté a věnovali se budování socialismu ..."

V NSDAP byli především pomatenci, posedlí ideou nadčlověka a pěstováním tzv. rasové hygieny.
19. 01. 2014 | 21:32

Zdeněk Brom napsal(a):

Medikolog:

Vzhledem k jejich vysoké technické vyspělosti určitě. Navíc mírový program KLDR zahrnuje potravinovou pomoc pro hladovějí děti v Africe.
19. 01. 2014 | 21:36

Zdeněk Brom napsal(a):

Poslušní vůdce:

To nic nemění na tom, že to byli socialisté, kteří nadšeně budovali socialismus.
19. 01. 2014 | 21:37

JAHA napsal(a):

Ad: Tužka
Tužka napíše, ...pro JAHA,.....tak Vás ještě potěším,....v tomto období se také rodí jedinci nejpracovitější pro manuální zručnost,.....prostě šikulové, ...

Nuz, priznam sa, ze manualne najpracovitejsi nie som. Urobim nieco, ked uz niet inej moznosti ako to dosiahnut bez nejakeho vymyslu, ci inac to manualne obist:-). Vacsinou svoje napady poviem mladsiemu bratovi, ten zasa rad majstruje, od malicka. Pamatam sa ako dnes, ako pred desiatkami rokov, ako este skolkar, rozobral na uplne srubocky budik a snazil sa ho poskladat spat. Teda, ja skor vymyslam, realizuje to on (ci niekto iny):-).
19. 01. 2014 | 21:53

Viky napsal(a):

pro autora :

Něco asi na tom je jak píšete, že lidi jsou něco jako vesmír. V Česku určitě. Jenom těch černých děr je tady podstatně více ......
19. 01. 2014 | 22:13

minatomirai napsal(a):

Staré heslo ¨kdo nic neumí, jde učit pořád platí.
-------------------------------------------------------¨
Mám za sebou praxi vysokoškoleského učitele
--------------------------------------------------------
Jinak se tomu říká shoot oneself in the foot, K.V.
třeba v té oblasti jazyků bych vám mohl vyprávět horrory co "naučí" naše školství. Třeba jen fakt že angličtina má 6 minulých časů,
-----------------------------------------------------------------------
Angličtina má čtyři minulé časy, nikoliv šest. Pokud jste toto učil, K.V., platí zmíněné výše, a sice, kdo nic neumí, jde učit. Jeden jenom doufá, že vaši studenti z toho vyvázli ve zdraví a přežili pouze s jedním minulým časem. Což možné docela jistě je.
19. 01. 2014 | 22:14

Medikolog napsal(a):

Zdeněk Brom 21.36

Tak to je KLDR na jedné lodi s Člověkem v tísni;<D)...
19. 01. 2014 | 22:17

Socialista není nácek! napsal(a):

"... To nic nemění na tom, že to byli socialisté, kteří nadšeně budovali socialismus ..."

A safra!
A já jsem si myslel, že máte všech pět po hromadě.

Můj děd byl učitel, národní socialista, vlastenec, činovník Sokola, antiklerikál, stoupenec Masaryka. Šlo mu o sociálně spravedlivou společnost - společnost rovných příležitostí.

"... Evropský socialismus, to není jen komunistická linie. Vždy existovalo silné nekomunistické rameno, k němuž se hlásil i uctívaný zakladatel československého státu Tomáš Garrigue Masaryk, stačí připomenout jeho větu "Jsem vždy pro dělníky a lidi pracující vůbec, často pro socialism a zřídka pro marxism", případně jeho koncept demokracie, která má humanitní, a tedy sociální, socialistický základ, který ovšem nikdy neruší řád přirozené hierarchie lidí jakožto rozdílných osobností a talentů."

http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/publicistika/_zprava/668494

O co šlo NSDAP?
To, že měli v názvu socialistická přece neznamená, že nacistům šlo ideál rovnosti - naopak! Hlásali extrémní nerovnost: rasově čistí vs. rasově méněcenní. Hlásali, že "Obecný zájem stojí před zájmem jednotlivce."

http://www.holocaust.cz/cz2/resources/documents/antisemitism/nazi/programNSDAP1920
19. 01. 2014 | 23:55

K .V napsal(a):

Minatomirai- Němčina má minulé časy preteritum, perfektum plusquamperfektum. to jsou podle mé teorie 3 kusy
Angličtina v podstatě docela podobně + totéž ještě v continuous form, a přiznám se že vycházím z poznatků socialistického školství když si dovoluji tvrdit že 3 x 2 je přibližně 6. Všechny slouží k popisu událstí které byly nebo minimálně započaly v minulosti.
Ale přiznám se že v dnešní době už to nemusí platit, proto musí asi Brom vyučovat tu početní + finanční gramotnost, Materialismus už možná neplatí, hmota už není nezničitelná, vstupují do toho boží zásahy, a v tom se hodně nevyznám.
.
.
Pane Brome, kromě hloupé lživosti vašich tbvrzení mně udivuje jak s takovými názory vás mohou trpět jako učitele.
Nejsem všeznalý, ale pamatuji že s vyjímkou lidí kteří mohli prokázat že vyžijí z legálně nabytého majetku ( a samozřejmě provdaných žen které z 1 platu v pohodě uživil manžel i s jejími dětmi ), museli všichni získávat obživu prací, tedy za socíku vás vždy upozornili že pokud do večera nenastoupíte do práce, lze použít paragraf o příživnictví. No a potom vám KDEKOLIV nabídli práci + ukázali vám BĚŽNÉ NOVINY plné inzerátů: Hledáme zaměstnance, zaškolíme, četné výhody, i v Praze mimopražské ihned ubytujeme, do roka vlastní byt. Byl totiž NEDOSTATEK pracovních sil.
.
Pokud nám odhalíte čím jste chtěl v minulosti původně být, ale potom vás jako "politicky nespolehlivého" pustili ZROVNA k vystudování pedagogiky a vyučování, vychovávání a tedy i ovlivňování DĚTÍ, bude to zajisté přínosem.
Byli ale ti komunisti podivíni že si "třídní nepřítele" cíleně pouštěli zrovna tam kde ovlivní smýšlení další generace, i když počet míst na VŠ byl tak omezený.
.
Pane Bromě, nemoc z povolání??? Vážně si myslíte že stát je složen ze 7 letých dětí kteří o socíku nic nevědí a lze jim nacpat do hlavy jakýkoliv blábol, oni budou panu učiteli dokonce věřit a brát ho jako autoritu???
Možná se to dá léčit
20. 01. 2014 | 06:56

Zdeněk Brom napsal(a):

Socialista není nácek!:

To je tak, když spletete dohromady národní socialisty z Německa a ČR. Pak Vým vyjdou nesrovnalosti. To je holt o znalostech. Chápu, že je to pro mnohé nemilé, že NSDAP byli také socialisté, ale je to tak.
20. 01. 2014 | 07:14

Zdeněk Brom napsal(a):

K .V:

Tzv. komunisté v sekretariátech a na vyšších mástech byli především žvanilové, kteří sice měli práce plnou pusu, ale ručičky dozadu. Sami v nějaký socialismus ani moc nevěřili a po roce 89 se právě z nich rekrutovali tuneláři. Proto se to zhroutilo.

Po roce 85 navíc nevěděli, co vlastně mají dělat, protože jim z SSSR nechodily jasné instrukce.

Osobně jsem požádal o studium v zahraničí a najednou jsem byl přijat. Proč a jak, to si vyříkejty s kolegy ze sekretariátů. Já to nevím.

Za socilalismu to bylo i tak, že Vás někam nepřijali a hned za rohem Vás sebrali za příživnictví. Případně jste jedinou možnost měl v zemědělství, přestože jste byl ing. technik atd.

Mimochodem, proč se tedy ten dokonalý režim sesypal za pomoci vlastních vedoucích činitelů?
20. 01. 2014 | 07:25

K .V napsal(a):

Brome, proč se tak zesměšnujete? Takové argumnenty jsou k smíchu i těm 7 letým žáčkům.
Socialismus se sesypal u čecháčků. Rusko a Čína jsou jedny z mála zemí které v posledních desetiletích prosperují a výrazně rostou.
U nás se sesypala v posledních letech pravice, antikomunisti a disidenti a pravdoláskaři.
Husák dožil na Slovensku v úctě. Klause, Topolánka a Nečase už nezve ani jejich vlastní strana na schůzi.
Havla nám zatím vnucují tak trapným způsobem až blivno, ostatní disidenti už na veřejnost také nelezou. Disident a pravdoláskař je dnes trapnější nadávka než komunista nebo STBák.
BOhužel!!!!!
20. 01. 2014 | 08:01

K .V napsal(a):

Ještě panu Bromovi. Za socialismu byli technici potřební a vážení, nikdo je nehnal do zemědělství. Kdo chtěl slušně žít a pracovat, měl možností více než dost, na rozdíl od dneška kdy se pracovat nedá a nevyplatí, lepší je život na sociálních dávkách, tam vás exekutor z domu nevyhání. Vyhání právě ty kterým mzda nebo důchod nestačí na nájem.
.
A proč dnes USA a EU chodí žebrat do Ruska a Číny o půjčky když ten socialismus tak nefunguje??
20. 01. 2014 | 08:18

aga napsal(a):

ZB

"Mimochodem, proč se tedy ten dokonalý režim sesypal za pomoci vlastních vedoucích činitelů?"

Jak definujete "vlastní činitelé"? Kdy naposledy - jestli vůbec - měla tato země činitele, kterým šlo o prospěch většiny jejího lidu, tím míním etnických Čechů?

Tady se zákonitě sesype všechno, na čem se mocnosti dohodnou, že se sesypat má. Nyní už je to i pojištěno zrušením armády a branné povinnosti.
20. 01. 2014 | 09:16

Zdeněk Brom napsal(a):

K .V:

Socialismus se sesypal nejen u "čecháčků", ale i v Polsku. Maďarsku, NDR, Rumunsku, Bulharsku.

V Rusku už dávno žádný socilaismus není. V tichosti byl odložen a jede tuhý kapitalismus.
Čína zavedla zóny, kde jede tvrdý kapitalismus. Navíc ji opouštějí ti nejbohatší. Samozřejmě má na půjčování, protože v jiných oblastech je životní úroveň středověká. Tam se neinvestuje.

Snad jediný socialismus je ještě v KLDR a na Kubě.

Pravice tvořená především bývalými členy KSČ se musela rozsypat. A je to dobře.

Technici potřební byli, to jo, ale nade vším byla ideologie. Takže špatný názor, žádné možnosti. Smutné bylo, že za socialismu i přes mohutné nasazení měli řadoví zaměstnanci nižší příjem než nezaměstnaný za západními hranicemi.

Cituji: " Kdo chtěl slušně žít a pracovat, měl možností více než dost,..." což platí i dnes. Navíc můžete pracovat i v zahraničí bez dožebrávání u kádrových tajemníků.

Je dojemné, že se na jedné straně posmíváte finanční gramotnosti a na druhé bědujete nad exekucemi. Víte, když má někdo příjem 15 000,- Kč čistého, ale výdaje má 40 000,- Kč, protože musí mít plazmovou televizi, super počítač, dovolenou u moře, musí kouřit jak tovární komín atd., pak to jinam nevede.
20. 01. 2014 | 09:22

K .V napsal(a):

Brome, vy učíte finanční gramotnost??? A TO VÁS Z TÉ ŠKOLY NEVYHODÍ ŘEDITEL NEBO RODIČE????
Jen opakujete ten NESMYSLNÝ žvást jak nezaměstnaní v NĚMECKU MĚLI VYŠŠÍ PŘÍJEM NEŽ TECHNIK U NÁS???
Jistě , po přepočtu kurzu koruny. Nějak vám uniklo že tady bylo nájemné za byt 4+1 kolem 220 Kčs, při tehdejším kurzu koruny 43Kčs/USD něco kolem 5 dolarů, s tím nemůže ani americký školáček na svačinu do McDonalda, burger, Cola, hranolky a je to pryč.
.
Prostě jsme měli ekonomiku a měnu uzavřenou a jinak postavenou proti západu. Ale pořád jsme neměli ty bezdomovce, nezaměstnané, exekuce, žebráky a gheta kam ani policie raději nechodí, žebráky, pořád polovina JEDNOHO platu stačila na nájem a jídlo i pro manželku a 2 děti.
A hlavně jsme se tehdy uměli jako stát uživit bez děsivých dluhů. A než začnete psát o skryté vnitřní zadluženosti, běžte se podívat v jakém stavu jsou dnes třeba silnice, a kolik letos postavíme dálnic.
20. 01. 2014 | 09:48

marxík napsal(a):

Koukám, že se včera večer cizí soudruh rozpovídal.
Pro informaci učitele Broma. Socialismus vzkvétá tam, kde je dostatečné množství státního majetku.
Jak praxe v Rusku ukazuje stačí i 60%.
Zkuste tady navrhnout, že budeme zakládat státní podniky. Rázem budete poprávu označen za krystalického socialistu nebo komunistu.
20. 01. 2014 | 10:02

marxík napsal(a):

Chlapi, ale neříkejte to koshkovi nebo přestane volit Putina, a vybere druhého v záloze, KSR (dříve KSSS).
20. 01. 2014 | 10:17

Čaj bez brómu napsal(a):

"... Chápu, že je to pro mnohé nemilé, že NSDAP byli také socialisté, ale je to tak ..."

Není to tak.
Pro hlasatele tzv. boží spravedlnosti a pravdy může být ale naopak milé označit nacisty za socialisty.

Klerofašisté sociálně spravedlivou společnost neradi, jelikož se jim pak neplní kostely. Čím hůř, tím líp. Pro klérus a jeho spojence.
20. 01. 2014 | 10:27

Parteigenosse napsal(a):

Bavit se s marxisty o tom, v čem je komunismus ve svém praktickém provedení zvěrský, je stejný, jako bavit se s fašisty o zvrácenosti nacismu. Kdo uvěřil tomu, že teror jedněch na druhých přináší lidstvu blahobyt, je ztracený. Nadosmrti nebo aspoň dokud věří těmhle bludům.
20. 01. 2014 | 10:38

JAHA napsal(a):

K .V napsal(a):

Ještě panu Bromovi. Za socialismu byli technici potřební a vážení, nikdo je nehnal do zemědělství. Kdo chtěl slušně žít a pracovat, měl možností více než dost,

Tak to uz naozaj ideologicky dristate. Alebo ste bol vysoky funkcionar KSC a dodnes verite tomu, co, ako pisete, neveria ani 7 rocne deti dnes (mozu si precitat rozne dokumenty z archivov, napr. CST, rozhlasu a najviac, napr. na Slovensku z publikacii a archivov Ustavu pamati naroda, neviem, ako v Cesku), alebo mate selektivnu pamat. Co chcete pamatate, co Vam nepasuje do Vasich teorii - to nebolo. Musim, za stovky obeti sikanovania, psychickeho teroru prenasledovanych osob a ich rodin...sposobenych Vami oslavovanym systemom, na Vase posledne tvrdenia povedat len jedno - pfuj a odplut si.
20. 01. 2014 | 10:59

Ládik!!! napsal(a):

K.V -
po absolvování technické VŠ v roce 1982 jsem se přihlásil do práce v lesním závodě, že chci pracovat s motorovou pilou (bavilo mě to). Byl jsem odmítnut, vyhodili mě hned první větou - že mám špatnou kvalifikaci.
20. 01. 2014 | 11:39

K .V napsal(a):

Jaha, takže vy chcete tvrdit že vystudovaný technik se přihlásil do práce, nastoupil, zvládl svoji práci na 110%, a v tu chvíli ho začali psychicky pronásledovat, šikanovat, dokonce ho zavřeli nebo oběsili.
A kdo tvrdí opak, tomu by nevěřili ani 7leté děti??
.
A když takhle šikanovali slušné pracující tak kdo tedy přežil??? Odpůrci režimu, disidenti, feťáci a krminálníci?.
.
JAHO, jsem rád že počítače a internet mají i na psychiatrii v Bohnicích, to je právě ta vymoženost kapitalismu. Smekám
20. 01. 2014 | 11:44

JAHA napsal(a):

Ad: K. V.

Ano, pocas osobneho volna nam ukazuju pocitace a mozeme ist na internet. Instruktorov mame, tak ako za blazeneho socializmu, hrdinov socialistickej prace, Vasich kolegov.
20. 01. 2014 | 11:49

kokoshka napsal(a):

Angličtina sice ma 4 časy,ale celkem 16 odstavcu.Každy Past present,Past perfect,Past continius,Past...ma čtyři koncovky.
20. 01. 2014 | 12:05

JAHA napsal(a):

Ad:Čaj bez brómu
Dajte si predsa len do toho caju i brom. Potom mozno dokazete rozlisit medzi NSDAP (skratene v nasich jazykoch NACISTI - nacionalni socialisti - NAC ISTI), medzi Fasci d'Italiani di Combattimento - Bojové zväzky Talianov, (fašistická ideológia vychádza z patriotizmu narozdiel od národného socializmu resp. nacizmu vychádzajúceho z nacionalizmu) a medzi tzv. klerofasizmom - co je terminologia vymyslena dobre kovanymi komunistami.
20. 01. 2014 | 12:06

K .V napsal(a):

Teda pane Brome, vy jste si tu našel kamarády na vaší intelektuální úrovni , gratuluji.
Ládík dokonce vystudoval vysokou školu, za komunistů mu nedovolili řezat motorovou pilou, ale teď už 24 let si užívá svobody, přes den píše na internetu a po půlnoci až do 4 do rána chodí do lesa řezat svobodně motorovou pilou.
Jaha sedí v jistém zařízení, mají tam počítač a učí je že komunisté nejvíc šikanovali techniky kteří se přišli přihlásit že budou poctivě pracovat.
A kokoshka je znalec linguista- 4 časy a 16 odstavců je naprosto svobodné pojetí anglické gramatiky.
.
A já se pořád divil proč lidi ve volbách nevolí hurá antikomunisty
20. 01. 2014 | 12:27

kokoshka napsal(a):

K.V.
Jiste to Vy u nas lingvista:
Odpovezte na par otazek-
The old sailor brought the sick boy a white puppy and the boy kissed HIM
nebo:
The old sailor brought the sick boy a white puppy and the boy kissed IT.

The waitress served a bun smelling of kerosene and the colonel threw it out of the windows

Koho vyhodil plukovnik oknem,čišnici nebo husku pachnouci kerosenem?
20. 01. 2014 | 12:43

V.K. napsal(a):

Teda pane K.V, vy jste si tu našel kamarády na vaší intelektuální úrovni , gratuluji.

Marxík, medikolog, aga...
.
A já se pořád divil proč někteří lidi ve volbách volí komunisty
20. 01. 2014 | 12:43

JAHA napsal(a):

Ad: kokoshka
Nemali ste mu polozit otazku v anglictine, aby rozumel, co sa pytate:-).
20. 01. 2014 | 12:59

kokoshka napsal(a):

Odpoved je spravna-všechno souhlasi podle interpretace překladatele.
Because I could not step for dealth
He kindly stepped for me.
The carriage held but just ourselves
And immortaliti.(Emila Dickinnson)

Ja,veřte smrti nehledala
On smrt(anglicky mužskeho rodu)sam odvezl mne se sebou
A v kočaře krom Smrti
Se mnou je nesmertelnost.
20. 01. 2014 | 13:05

K .V napsal(a):

Kokoshko
a/ both could be right, the difference is whether the boy kissed the puppy or the sailor
b/ he threw IT, of course something what does not live, that means the bun
-
Zkusíme to do Němčiny?
Die Kellnerin servierte eine Semmel, die nach dem Kerosin riechte, und der Oberst warf sie aus dem Fenster.
Stejný trik , je tam sie takže
warf er die Kellnerin oder die Semmel??

A teď vy tu první větu do němčiny.
.
Z ruštiny vás snad zkoušet nemusím, nebo ano.? Nechce se mně přepínat na ruskou klávesnici ale zvládl bych i napsat čto to tovarišč polkovnik brosil iz okna.
.
A jinak ty minulé časy si nastudujte, přepisovat učebnici gramatiky bych tu nechtěl.
20. 01. 2014 | 13:09

kokoshka napsal(a):

JAHA:
Nic se nedeje,mne ktery bydlel davno v Americe,ve slavnem meste Chikago nikdo nebude udelovat lekce angličtiny!
20. 01. 2014 | 13:12

K .V napsal(a):

Kokoshko, takové triky zkoušejte na Ládíka, JAHA nebo na Broma, také šašek z Jihlavy už se mnou zkoušel podobnou intelektuální rozcvičku v cizích jazycích a dost pohořel.
S tou ruštinou jste na tom jak?
20. 01. 2014 | 13:23

K .V napsal(a):

Mimochodem Kokoshko, když se tak chlubíte tou angličtinou, a gramatiku máte jen odposlouchanou a ne naučenou,
Dejte do angličtiny věty
ŽIL jsem v CHicagu 5 let ( už tam nežiji)
ŽIJI V cHICAGU UŽ 5 LET ( STÁLE TAM ŽIJI)
20. 01. 2014 | 13:27

K .V napsal(a):

Kokoshko a ještě větičku,
Než jsem se vrátil do České Republiky, žil jsem 5 let v Chicagu
20. 01. 2014 | 13:39

K .V napsal(a):

Že by 3 tak kraťoučké větičky vyhnaly kokoshku s diskuse a přiměly ho 3 hodiny listovat v učebnici gramatiky???
Aby zjistil že anglická gramatika má opravdu preteritum, perfektum a plusquamperfektum + totéž v continuous form, tedy opravdu 6 časů k vyjádření minulosti.
20. 01. 2014 | 13:57

kokoshka napsal(a):

Ne,K.V. s impotentem a ženo nenavistnikem nema slysl debatovat.
20. 01. 2014 | 14:44

Zdeněk Brom napsal(a):

marxík:

Asi jste to přehlédnul, ale myšlenka komunismu v původní podobě je mi poměrně blízká. V základu je totiž slovo komuna, což je mi blízké. Ostatně bratři v klášterech jsou také komuna.

Jsem i pro družstva. Ta totiž byla v našich zemích už před II. WW a sedláci si je zakládali sami.

Státní podnik? Proč ne? Nejlépe ale začít u menších regionů a u obcí.

A že mě někdo prohlásí za něco nebo tamto něco? No a?
20. 01. 2014 | 14:47

Zdeněk Brom napsal(a):

K .V napsal(a) 20. 01. 2014 | 09:48:

To není nesmysl, ale fakt. Výpočet životních nákladů není jenom kurz, je to složitější. Tohle byste z fleku očividně neodučil. Navíc se tímto vůbec nezabýváme.

Cituji: "A hlavně jsme se tehdy uměli jako stát uživit bez děsivých dluhů."
Samozřejmě. Nebudu psát o silnicích a ani o socialisticky zfušované D1, která je srovnatelná se současností. Budu psát o opravě bytového fondu, o rozpadajícím se historickém centru Olomouce, rozvoje technologií, o tom, jak i spojenci z rozvojových zemí již nechtěli naše technologie, ale ty s počítačovým řízením, nákupu a překladu odborné literatury atd.

Cituji: "Prostě jsme měli ekonomiku a měnu uzavřenou a jinak postavenou proti západu."
Také jsme tu měli v jednom státě dvě oficiální měny. Korunu a bony. Měli jsme tu vyspělý černý trh a šmelinu okolo Tuzexů, kde vexláci státu způsobovali milionové škody a stát si s nimi neuměl poradit. Měli jsme scestně nastavené kursy, takže vykvetl černý trh s devizami. Prostředky na armádu byly také enormní.

Cituji: "Ale pořád jsme neměli ty bezdomovce, nezaměstnané, exekuce, žebráky a gheta kam ani policie raději nechodí, žebráky, pořád polovina JEDNOHO platu stačila na nájem a jídlo i pro manželku a 2 děti.
Tak bezdomovci byli i tehdy. Stačilo navštívit větrací šachty u Hlavního nádraží, do některých Teplických čtvrtí se nechodilo už tehdy. Nezaměstnané jsme neměli. Zato jsme měli zaměstnané, kteří nic nedělali, nebo dělali na sklad.

Dnes je to skutečně těžší. To ano. Ale mohu si to zařídit podle sebe. Mohu se podle sebe rozhodnout a nést za to odpovědnost.
20. 01. 2014 | 15:01

Zdeněk Brom napsal(a):

Čaj bez brómu napsal(a):
"... Chápu, že je to pro mnohé nemilé, že NSDAP byli také socialisté, ale je to tak ..."

Není to tak.
Pro hlasatele tzv. boží spravedlnosti a pravdy může být ale naopak milé označit nacisty za socialisty.

-----------------------------------------------------------------------

Za socialisty se prohlašovali sami členové NSDAP. A po svém nástupu dosáhli pro pracující lidi neskutečného zlepšení - 0 nezaměstnanost, placená dovolená, placené volné svátky, dovolené a reakreace s výraznými slevami a v moderních zařízeních, 1. máj jako den placeného volna atd.

Dělník se měl v péči NSDAP jako v bavlnce. Stačilo srovnat krok, nevidět mizení některých sousedů ....

Bohužel tím zakrývali násilnosti režimu a připravovanou válku.
20. 01. 2014 | 15:06

Zdeněk Brom napsal(a):

K .V:

A k těm technikům.

Špičkový svářeč s vynikajícími pracovními výsledky se přihlásil na zahraniční montáž. Vzhledem k třídnímu původu nebyl vybrán nikdy. Leda by vstoupil do KSČ.

Po roce 89 tentýž svářeč okamžitě dostal nabídku svářet v zahraničí, které bohatě využil.
20. 01. 2014 | 15:12

Úhel pohledu napsal(a):

Pane Brome,
záleží na tom, z jakého kontextu ten nacistický režim hodnotíte.

Jiné je to, pokud na něj nahlížíte perpektivou hospodářské krize dvacátých a počátku třicátých let ... a jiné je to zase zpoza drátů koncentračního tábora.

Můj otec třeba vyprávěl, že přisunutí říšští Němci brali útokem naše cukrárny a cpali se tam šlehačkou. Normální pro ně bylo kolektivní stravování v podobě "eintopfu". Ti později přišedší se na ulicích hroutili nebo panikařili, kdykoli na ulici uslyšeli či uviděli přilétající letadlo.

Nějaká úžasná životní úroveň v Německu nebyla. Bylo to jen o trochu lepší, než před Hitlošem ... a hlavně Němci žili nadějeplnou perpektivou panského života tamo na Východě, kde budou velet slovanským otrokům.

Říkat této zrůdnosti socialismus je nepatřičné a hloupé.
Socialismus je dosažitelným ideálem. Hleďme na severské země.
20. 01. 2014 | 15:44

Zdeněk Brom napsal(a):

Úhel pohledu:

Hodnocení jakéhokoli režimu záleží na úhlu pohledu. A ten úhel je většinou dán pozicí, kterou v ní jedinec zastával, nebo pohledem zvenčí.

Protinacistický bojovník z letky RAF jistě hodnotí období 1948.1989 v naší zemi jinak než člen ÚV KSČ.

Cituji: "Můj otec třeba vyprávěl, že přisunutí říšští Němci brali útokem naše cukrárny a cpali se tam šlehačkou. Normální pro ně bylo kolektivní stravování v podobě "eintopfu". Ti později přišedší se na ulicích hroutili nebo panikařili, kdykoli na ulici uslyšeli či uviděli přilétající letadlo."

V obojím měl otec pravdu. Němci byli vyzýváni a finačně vybavováni k tomu, aby v okupovaných zemích skupovali, co jde, a nejlépe to vozili domů. Německý průmysl se masově zaměřoval na zbrojení, takže na spotřební zboží neměl čas.

Ke kolektivismu je nacionálně socialistický režim vedl důsledně. Dělníci v továrnách nejen společně jedli, ale společně i v přestávkách cvičili ....

Cituji: "Nějaká úžasná životní úroveň v Německu nebyla." Samozřejmě, ale byla nulová nezaměstnanost, což řada Němců oceňovala. Sociální jistoty byly hodně silné.

Cituji: "a hlavně Němci žili nadějeplnou perpektivou panského života tamo na Východě, kde budou velet slovanským otrokům." Opět pravda. Bohužel mnohým nedošlo, že to bude krvavé, hodně krvavé.

Cituji: "Říkat této zrůdnosti socialismus je nepatřičné a hloupé." Bohužel se to tak samo nazývalo a tvrdilo o sobě, že to socialismus je. To se nedá ignorovat.
Cituji: "Socialismus je dosažitelným ideálem. Hleďme na severské země." Souhlasím, ale i v severských zemích se již hodně změnilo a je to odlišné od dob, na které se u nás poukazuje. Paradoxem je, že ideálu socialismu se vlastně nejvíce přiblížily země, které jsou monarchiemi.
20. 01. 2014 | 15:58

Zdeněk Brom napsal(a):

K.V:

Mimochodem, Gustáv Husák před smrtí odhodil celou svoji komunistickou minulost, smířil se s církví a zemřel jako věřící člověk.
20. 01. 2014 | 16:02

Deutscher napsal(a):

to K.V
Máte tam chybu, správné je:
Die Kellnerin servierte eine Semmel, die nach Kerosin roch!, und der Oberst warf sie aus dem Fenster.
Podle skladby této věty vyhodil Oberst číšnici.
20. 01. 2014 | 16:03

Jiný úhel pohledu napsal(a):

Socialismus na severu Evropy nemá se sociální demagogií a terorem, které jsou vlastní jak idejím fašismu a jejich praktické aplikaci v podobně třeba nacismu, tak komunistické ideologii praktikované bolševismem později nazývaným reálsocialismus, nic společného. Socialista si může říkat, kdo chce, třeba vrah, násilník, zloděj, nacista, bolševik, ale vcelku úspěšný model severských zemí stojí na demokracii, svobodě a soukromém vlastnictví. A tohle všechno nacisti i komunisti ze srdce nenávidějí (tedy pokud nejde o svobodu a majetek jich osobně).
20. 01. 2014 | 16:04

K .V napsal(a):

Pane Brome, dost nechápu o co vám jde.
Kritizovat dnešek mně přijde správné. Jsme zemí která se propadá asi nejvíce v Evropě, jsme zemí která si někde vyčetla že EU dovoluje roční zadlužení 3% a tak se zadlužujeme nadoraz už 24 let ( první roky maskováno alespoň nějakým prodejem firem a bank) a považujeme to za normální, ostatní země se zadlužují méně. Jsme země která si nechala rozkrást vlastní průmysl i zemědělství, vlastně nám mimo ten ČEZ a Budvar nepatří skoro nic než ty rozbité silnice a kolejiště, a pár lokálních a nepatrných firmiček.. Když končil socialismus, byli jsme my a NDR, za námi dlouho nic a potom Maďaři, Jugoslávci a bída. Dnes se závistivě díváme na Slovinsko, Estonsko, předbíhá nás i Maďarsko, Slovensko, brzy i Polsko
Socialismus byl v mnoha směrech špatný, ale pořád prvních 24 let znamenalo obrovský rozvoj, v ekonomice jednoznačně positivní.
Prvních 24 let rozvoje "demokracie" je tak děsivý, vlastně neustálý propad nebo stagnace, že vzrůstá počet lidí kteří si přejí aby to byla i poslední léta tohoto systému.
Děsivé, Bohužel.
Nechápu v tomto kontextu co získáte neustálým zdůrazňováním jak to soudruzi dělali blbě před 65 lety.
-
K vaší polemice jak nezaměstnaní v Německu měli lepší příjem než náš technik. Už jsem vám napsal v 9,48- přepočtením kurzu asi ano. Ale byl jste to vy kdo nedokázal porovnat že ten byt 4+1 stál u nás po přepočtu cca 5.USD, v Německu asi o hodně více, stejně jako potraviny, energie a vlastně vše. Za ten argument byste se měl stydět vy, ne já.
.
K bezdomovcům- ano, v každém režimu jsou podivní jedinci kteří budou žít raději v kanále než by pracovali. Tehdy jedinci na útěku, dnes tisíce, a padají do toho lidi kterým prostě plat/důchod nestačí na nájem, nemohou najít práci a nejen vlastní vinou, ale vinou systému.
.
A nezlobte se, to že v disusi máte příznivce lidi jako Ládík a Jaha, mně přijde také dost výmluvný fakt, není to důvod k hrdosti
20. 01. 2014 | 16:27

Kněží a politruci napsal(a):

"... Gustáv Husák před smrtí odhodil celou svoji komunistickou minulost, smířil se s církví a zemřel jako věřící člověk ..."

To jste napsal nedokonale.
Ve skutečnosti Husák konvertoval od komunistického náboženství k římskokatolickému. O Husákově "smíření" podal zprávu jeho zpověník, agent StB a církevní zloděj, arcibiskup Sokol.

"... Dne 15. listopadu 1991 trnavský arcibiskup a slovenský metropolita Ján Sokol informoval o tom, že „v pátek 8. listopadu se během pobytu v Bratislavě dozvěděl o těžkém zdravotním stavu G. Husáka, jakož i o tom, že si přeje kněze. ,Protože jsme se znali, šel jsem ho navštívit. Požádal jsem lékaře, aby pacientovi oznámil moji návštěvu. Ten mi po návratu k mému překvapení, neboť byl večer, oznámil, že mohu jít dál. Potom jsem nemocnému posloužil všemi svátostmi."

http://vitmachalek.blog.idnes.cz/c/230431/Vira-Gustava-Husaka.html

Nenechavý arcibiskup Sokol

"... O Sokolových machinacích s církevními penězi informoval v pondělí slovenský týdeník Týždeň. Více než 500 milionů slovenských korun prý pocházelo z prodeje církevních pozemků na Zlatých Píscích v Bratislavě, na nichž dnes stojí mimo jiné i supermarket Tesco, a z převodů některých dalších pozemků. ..."

http://www.lidovky.cz/slovensky-arcibiskup-pry-zproneveril-pul-miliardy-korun-p3l-/zpravy-svet.aspx?c=A090527_213533_ln_zahranici_tai

http://www.getsemany.cz/node/784

Likvidace Sokolova kritika

"V roce 2010 nechal Róbert Bezák na arcibiskupství provést ekonomický audit a s jeho výsledky seznámil Vatikán. ...
Bezák uvedl, že od září 2009 již vícekrát informoval Svatou stolici o závažných problémech spojených se stavem a hospodařením arcidiecéze za jeho předchůdce Jána Sokola, a žádal o provedení kontroly a směrnice, pro svůj další postup. Jeho žádosti však zůstaly bez odezvy. ...

Koncem června 2012 jej papežský nuncius Mario Giordana na základě výsledků vizitace vyzval k rezignaci.
Bezák kvůli chybějícímu zdůvodnění odstoupit odmítl a žádal setkání s prefektem kongregace nebo s papežem, což mu však nebylo umožněno. Když odmítl rezignovat, byl k 2. červenci z úřadu bez uvedení konkrétních důvodů odvolán.
I sám Bezák tvrdí, že důvody svého odvolání nezná a o výsledcích vizitace ho nikdo neinformoval."
20. 01. 2014 | 16:34

K .V napsal(a):

Deutscher, dík, máte pravdu. nepravidelné sloveso jsem zpracoval jako pravidelné, to mně uniklo, nejsem rodilý Němec,
... warf sie- tedy ji, die Semmel nebo die Kellnerin,obojí die -sie, gramaticky nejednoznačné, logicky asi die Semmel. I čeština takhle často nejednoznačně vyzní, ale kontext napoví. Ale dík.

Zato KOKOshKA moc nepoděkoval, a to jsem chtěl jen 3 kratičké větičky s opakujícím se textem, ovšem předpokládající znalost těch minulých časů. Pořád stejný text, jen se liší tvarem minulého času. Řešení nedodal ani nikdo jiný.
20. 01. 2014 | 16:37

Zdeněk Brom napsal(a):

K .V:

Jde mi o vytváření falešných pohádek. Jedna je o nekritickém velebení socialismu, druhá o nekritickém odsuzování socialismu. Ani jedna není pravdivá. Obraz socialismu je mnohem barevnější. O to jde.

Ano, máme v současnosti velké problémy a nehodlám je nijak maskovat. Jenže ty nezačaly rokem 1989. Kořeny jsou mnohem staršího data. V roce 89 jenom další přibyly.

Klasické srovnání je ČR a Bavorsko. Kde je dnes Bavorsko a kde jsme my? Možná by pomohlo hledat kořeny našich problémů bez zbytečných emocí.

Pana Ládíka!!! si vážím. Je to svébytný debatér. Neshodneme se ve Všem, ale v něčem ano. S panem JAHA je to obdobné. Zde jsme se shodli, jindy se tvrdě střetneme. Takový je život.
20. 01. 2014 | 16:46

Zdeněk Brom napsal(a):

Kněží a politruci:

Díky za rozvedení tématu. Za sebe jsem to vzal skutečně zkratkou.
20. 01. 2014 | 16:47

K .V napsal(a):

Pane Brome, tak zrovna s tím Bavorskem je to demagogie přímo obrovská. Germáni, Bavoráci obzvlášť jsou jaksi pracovitější, čistotnější, mají Ordnung a nekradou tolik, takže byli v novodobé historii vždy 50 let před námi, už za Rakouska Uherska a možná i dlouho předtím. STEJNĚ JAKO MY BYLI VŽDY VYSPĚLEJŠÍ NEŽ Ukrajina a Rumunsko, a to ještě kdo ví jestli to neni tím že za Rakouska k nám natáhli ten průmysl. Protože jsme vždy byli vyspělejší než Slovensko, a už moc nejsme, předhánějí nás, stačilo jim 20 let.

My žijeme vedle těch germánů a moc se s tím komplexem neumíme vyrovnat a tak si pořád namlouváme, že jsme úžasní ale někdo nám vždy brání- Rakousko, Nemci, komunisti, Rusové, bývalí komunisti.....
Jenže potom se díváte že roky kdy si můžeme vládnout sami- za Masaryka a nyní po r 89, jsou největší ekonomický propad v celé naší historii.
.
Ale abych nebyl tak kategorický, lze to trochu pozorovat na bývalé NDR, i když Sasové a Prusové byli v historii dobře vyvinutí. Ano, socialismus brzdil podnikavost a ruské vzory tomu moc nepřidaly.
20. 01. 2014 | 17:09

Deutscher napsal(a):

to K.V

Tak jak jste to napsal, vyhazuje číšnici, pokud chcete aby vyhodil housku, tak např. ... die nach Kerosin roch und die der Oberst aus dem Fenster warf.
20. 01. 2014 | 17:22

Medikolog napsal(a):

K.V. a Deutscher:

Kdyby napsali jakých původů byly číšnice, a kerosin houska (her oberst je "jasnej";-) a rok té pamětihodné události, upřesnilo by to zatím nejednoznačný kontext.. možná by pomohla i povědomost, zda to bylo v přízemí, nebo...
20. 01. 2014 | 18:04

K .V napsal(a):

Fakt je ten že jazykové testy tu rozpoutal Kokoshka a potom trapně utekl.
Asi je fakt lepší toho nechat. Pro blogery poučení, i když je to tu anonymní, měl by člověk tvrdit něco co může dokázat nebo alespoň podložit rozumnými argumenty. Anebo vůbec nepsat.
.
Problém je že blog sám byl původně takový o ničem, a jen sváděl k tomu aby si tu každý řešil co chce. S tematem blogu tu v diskusi nemá skoro nic společného.
Ale už to tu bylo, po dlouhé době první žid napsal blog který nám nepíše že jsme geneticky znehodnocení. Tak alespoň z toho důvodu jsme to podpořili diskusí
20. 01. 2014 | 18:26

Ivan Kraus napsal(a):

Kokoschka
Obdivuji Váš postřeh - ano, bratr jí pravou rukou, takže jste ho odhadl správně.
Pokud jde o Váš úsudek o mně - jako o bratrovi - pak dovolte větu Jaroslava Haška: "To je bratr toho probodenýho, to bude taky nějakej gauner."

Martin 1
Neměl jsem vůbec na mysli současného prezidenta, jak se domníváte. Ale obecný stav. A když už jsme u toho:
pokud jde o sociální demokraty - neměli bychom zapomínat na ty pravé:
Laušmana, Majera, Vilíma a další, /viz. historie/ - a především pak velkého Rudolfa Baťka, který byl 9 let v socialistickém vězení.
Jinak má ovšem každý možnost nazývat koho jak chce. Demokrat, sociální či jiný,
pravičák ,levičák, pravdoláskař, extremista atd. Všechna tato označení však spadají do prostoru - ONI a MY, TI NAHOŘE a MY DOLE, stejně tak, jako je asi marné si klást otázku, zda lepší byl režim, kdy v zemi znělo heslo, že "zítra již znamená včera" nebo ten současný, kdy "zítra uvidíme jak bude pozítří."

Zdravím.
Ivan Kraus
20. 01. 2014 | 18:29

K .V napsal(a):

Medikologu, a píše se Herr Oberst, velká písmena a dvě r, Ale v budoucnu budete asi potřebovat spíš čínštinu, tu se učte, pokud jste ještě mladý a vidíte před sebou perspektivu.
20. 01. 2014 | 18:30

K .V napsal(a):

PANE KRAUSI, velký Batěk?? Protože byl ve vězení a my u nás oslavujeme jen problémisty, poražené a mučedníky? A pokud v něčem uspěli tak leda lidé jako vrazi Mašíni??
Nebo máte pocit že Batěk něco dokázal, vybudoval? Co přesně prosím. Jsem asi kulturní ignorant, poučte mne. Děkuji.
20. 01. 2014 | 18:35

Zdeněk Brom napsal(a):

K .V:

Ten poslední šťouch se Vám mimořádně povedl.

Rudolf Battěk byl původně strojní zámečník. Pak to vzal rychle - v 50. letech na Vysokou školu politickou a sociální, což byla škola pro komunistické perspektivní kádry. Starala se o vý­chovu pracovníků stranického a státního aparátu a perspektivních „kádrů" do řídi­cích funkcí.

Prostě klasický problémista, poraženec a mučedník :)

Potlesk ve stoje.
20. 01. 2014 | 18:56

Ivan Kraus napsal(a):

K. V.
Jen stručně:
vystudoval zmíněnou školu - působit mohl pak jen jako komunální ekonom, jako udržbář a zámečník. V 60. letech dík uvolnění byl v sociolog. ústavu Akademie věd. Dále spoluzakladatel KAN u. Protestoval proti okupaci, 1969 vydán k trestnímu stihání. Rok ve vazbě. Znovu ve vězení, když v roce 71 distribuovbal letáky v době voleb. Po propuštění 74 jen manuální práce, dělník, čistič oken. Mluvčím Charty, spoluzakladatelem Vonsu a Hnutí za občanskou svobodu. V roce 1980 opět vězení - do roku 1985.
Poslancem obnovené ČSSD byl v letech 1990 - 92. Vedené ČSSD ho po volbách, kdy strana nedostala zastoupení v parlamentu. obvinilo z poškozování strany a byl z ní vyloučen. Kdo tehdy už byl ve straně ČSSD - si snadno můžete zjistit.

Jak jste přispěl Vy ke zlepšení poměrů jistě víte sám, pane K.V. Házet špínu na lidi slušné a statečné byste však neměl, i když být bojovníkem za demokracii pod elektronickým pseudnonymem je jistě lehčí.
20. 01. 2014 | 19:34

Ivan Kraus napsal(a):

K.V.

P.S. Dodatek
Když R. Batěk zemřel v březnu 2013, připomněla paní J.Šiklová jeho výrok z 80. let: Dámy a pánové, bojte se včas sami sebe, abyste se nemuseli později bát následků svých činů."
A dodala, že pokud jde o ČSSD - "Naštěstí byl vyloučen, podepsán je pod tím nějaký Paroubek."
20. 01. 2014 | 20:10

K .V napsal(a):

Pane Krausi, když o někom řeknu že je VELKÝ, existují proto důvody. Mohu vám hodiny vyprávět proč je u mně VELKY EINSTEIN, Mozart, Bill Gates, a mnoho mnoho dalších, co dali lidstvu, z čechů také pár umím ukázat, pokud vy uznáváte jen disidenty a antikomunisty tak třeba Miloš Forman.
.
U Batěka jste nedokázal řici JEDINOU VĚTU CO NÁM PŘINESL, ČÍM BYL UŽITEČNÝ PRO SVOJI ZEMI tak aby se mohlo říci že byl veliký.
.
Být v kriminále je u vás záruka velikosti?? Vykřikovat jak je vedení státu blbé a psát protistátní letáky??? Takových vám najdu stovky, a historie často ukáže že byli spíše škodliví. Argumentujete onou Šiklovou, která v televizi nahlas řekla že se raději mýlí s USA než mít pravdu s Ruskem, a dodnes je na to hrdá.? Co tady dnes zůstalo užitečného po "disidentech"?
.
Víte,pane Krausi, až budete někdy přemýšlet proč je u nás dnes disident, pravdoláskař a teké občas emigrant považováno za něco škodlivého, často i nadávka, dnes už horší než komunista či STBák, bude to mimo jiné proto že jste neužiteční, a sypete hloupé kavárenské žvásty, k ničemu a neužitečné
21. 01. 2014 | 06:50

Zdeněk Brom napsal(a):

K .V:

Cituji: "Být v kriminále je u vás záruka velikosti?? Vykřikovat jak je vedení státu blbé a psát protistátní letáky??? Takových vám najdu stovky, a historie často ukáže že byli spíše škodliví."

Myslím, že K.H. Frank by s Vámi souhlasil v plné šíři. Ostatně, i ten Gustáv Husák byl vlastně kriminálník......hmmm nebo ten Fučík.
21. 01. 2014 | 07:25

IMHO napsal(a):

Pro komunisty a estébáky byl disident a emigrant vždycky nadávka. To se nezměnilo. Starýho psa novým kouskům nenaučíš. Battěk byl užitečný své zemi tím, že to byl slušný člověk. Takoví jsou své zemi vždycky nejužitečnější. A ti neužiteční hulváti na ně za to plivou. Co svět světem existuje.
21. 01. 2014 | 10:37

Medikolog napsal(a):

IMHO 10.37

Slušní Židé se slušně dostavovali na předvolánky k transportu a disciplinovaně se "sáčkovali" do dobytčáků. Stejně slušně se přesouvali do plynových komor; zatímco neslušní Židé v téže době terorizovali a mordovali v Palestině Brity i Palestince, i některé slušné Židy, až Brity vyhnali a na Palestincům uzmuté zemi založili dodnes vzkvétající IZRAEL. Hallelujah těm neslušným!

Takový Batěk se do krimu cpal dobrovolně, mnoho jiných mužů a žen také sedělo za příživnictví protože se jim nechtělo za socíku pracovat... a nějak jim ta nemakavost zůstala i po plyšáku, takže si příživnictví z trestního práva raději vyškrtli a pro sichr udělali z kriminálu zařízení bez pracovišť.. K nemalé radosti mnohých menšinářů.

Narozdíl od našich židovských sousedů (přelom 30. a 40. let), kteří zkusili obměkčit Němce i křtem a provdáním jediné dcery za nemajetného Góje (díky tomu přežila, že ten Gój byl slušný Čech a odmítl Němci doporučovaný rozvod - blonďák jeden modrooká.. holt za války dělal rukama).

Zdeněk Brom 07.25

Zapomněl jste mezi ty kriminálníky zařadit i Adolfa Hitlera nebo Miladu Horákovou.. ale okamžiky jejich velikosti byly zcela mimo nápravná zařízení.
21. 01. 2014 | 13:17

Zdeněk Brom napsal(a):

Medikolog:

Nebo Rudolfa Slánského.
21. 01. 2014 | 15:27

Ivan Kraus napsal(a):

Vážený IMHO,

napsal jste to moc dobře! Líp než já.
Ale vysvětlování jsou mnohdy marná, nemáme li partnera, který je schopen dialogu. V téhle zemi je spousta slušných lidí a také talentovaných. Co nám dosud chybí - /politiky vynechám/ - je trocha patriotismu, moci být na něco nebo někoho taky hrdý. Neukazovat neustále na někoho prstem a pořizovat seznamy těch špatných, těch co to nedobré zavinili a dokazovat si tak sami sobě, jak do věci vidíme.
Ale - buďme optimisty. Jak jste jasně napsal: slušní jsou své zemi vždy nejužitečnější. A jsou tu i dnes, jde jen o to vzít si z nich příklad a neustále nehudrovat co zavinil Masaryk, co Hácha, co Gottwald, Novotný nebo Husák - protože nikdo nebyl ve své funkci dík tomu, že národ byl zrovna na dovolené.
Zdravím Vás.
Ivan Kraus
21. 01. 2014 | 17:37

K .V napsal(a):

PANE KRAUSI, znovu VÍM V ČEM JE VELKÝ a užitečný již zníněný Einstein, Mozart, Bill Gates, Miloš Forman A MNOHO DALŠÍCH. Vím v čem je užitečný můj lékař a tisce dalších lékařů i zdrav. sester, ošetřovatelek, stavaři, iženýři, NĚKTEŘÍ umělci, užitečný je i chlap co u nás čistí kanály a zametá ulice.
Battěk měl jen fráze které skoro nikdo nečetl a hodně lidí podle nich nežije, a ti co žijí takoví jsou i bez studování Battěka, a i mnozí z nich často NEJSOU MOC UŽITEČNÍ. O ŠIKLOVÉ už jsem napsal dost, její nepřítomnost na světě by jen odsdtranila další spory a nenávist, přínos je zanedbqatelný. Znemožnila se sama. .
.
IMHO, disidenti, pravdoláskaři a exulanti si svoji pověst zničili sami. Po cinkání klíči dostali zelenou do nejvyšších pater řízení společnosti, neosvědčil se téměř žádný z nich, škod napáchali hrozně moc, dalčí desetiletí se z toho marasmu budeme vyhrabávat.
21. 01. 2014 | 18:32

Medikolog napsal(a):

Máte pravdu pane BROME

a koho ještě? Všichni předváleční komunisté prošli se Židy koncentráky a ti co neemigrovali (s pomocí Slánského např. do Izraele) začali budovat své poválečné kariery převážně přes členství v KSČ..
21. 01. 2014 | 20:03

Zdeněk Brom napsal(a):

Medikolog:

Zeptejte se K.V. Ten tady má nějaké problémy s vězni a emigranty.
21. 01. 2014 | 21:11

Koloděj napsal(a):

Ale kdepak pane Brome.
Možná jen trochu závidím jak obrovské úspěchy sklízí disidenti a emigranti např, v posledních volbách, jak všichni jsou přínosem když pilně pracují a tvoří hodnoty, díky kterým už brzy předhoníme to ŠVÝCARSKO.
.
A vězni??? Samozřejmě jim věřím že jsou všichni nevinní a pronásledovaní.
22. 01. 2014 | 03:13

K.V napsal(a):

Texct 3,03 je od KV, ten koloděj se tam dostal omylem v reakci na text z jiného blogu
22. 01. 2014 | 03:25

Zdeněk Brom napsal(a):

K.V:

Jeden za dalších krycích nicků? :)

Vám se po té službě vlasti nějak stýská.
22. 01. 2014 | 07:25

K.V napsal(a):

Brome Vysvětlil jsem jak omyl vznikl- přepsáním v reakcí na blog o Justiční mafii.
Když jiný argument nemáte, znamená to že argumenty došly???
22. 01. 2014 | 09:00

Zdeněk Brom napsal(a):

K.V:

Ale vždy´t sám dobře víte, že těch nicků používáte víc.

Argumenty mám jednoduché.

- V čele reálného socialismu stál do roku 1989 kriminálník.

- Země, které byly ušetřeny socialistického experimentu moskevského vzoru nemají disidenty, chartisty, politické vězně, emigranty.....neřeší se tam restituce, rehabilitace, tunelaření atd. Pokud s touto skupinou a věcmi máte problém, pak viníkem je ten, kdo po roce 1948 vytvořil prostředí, které to všechno zplodilo.
22. 01. 2014 | 13:25

K.V napsal(a):

Pane Brome, pár poznámek
- restituce a rehabilitace jsou směšný problém proti třeba zbídačení, bezdomovcům, nezaměstnanosti, milionu exekucí ročně, vyrabovaná gheta, kriminalita, neschopnost udržet zdravotnictví a důchdový systém, neschopnost státu se vůbec uživit bez dluhů a mnohé další.
Mohu s vámi jen souhlasit že když se společnost vyvíjí kontinuálně , je to lepší než každých 20 let převat, vše staré rozbít a zničit, všechny bývalé potrestat nebo odstavit, hurá od pankejtu k pankejtu.
.
- pokud vaše narážka měla být o tom, že Husák byl v kriminále, alespoň si najděte ZA CO byl odsouzen. A byl to kriminálník který dokázal řídit národ tak aby tu nikdo nehladověl a neměli jsme všechny problémy vyjmenované v 1.odstavci.
.
Zatímco po cinkání klíči nastoupil na hrad jiný kriminálník, který byl odsouzen z důvodů o dost závažnějších, a který uvedl zemi do rozvratu ve všech oblastech.
A s ním a po něm se ve vedení objevilo dost lidí kterým by ten kriminál pasoval jak pr.delka na nočník
22. 01. 2014 | 14:25

Zdeněk Brom napsal(a):

K.V:

- Milouš Jakeš v roce 1989 přiznal, že reálný socialismus je v podstatě bankrot.
- Koukám, že už někteří kriminálníci nacházejí ve vašich očích milost. Husák a jeho boys zdiskreditovali věc socialismu více než celý Hlas Ameriky, CIA a Svobodná Evropa dohromady. KSČ byla jen výtah k moci.
- Husák byl odsouzen za velezradu, Havel za poškozování zájmu republiky v zahraničí.
22. 01. 2014 | 15:27

K.V napsal(a):

Tedy Brome, že vy jednou budete jako vrcholnou autoritu citovat Milouše Jakše !!!!

To jsou ty paradoxy!!!
.
.
A poučím vás, VŠECHNY POLITICKÉ STRANY JSOU VÝTAH K MOCI. Zdaleka nejen KSČ.
Politologii moc nemusím, ale první věta jejich učebnice.
Politická strana je uskupení lidí kteří se snaží získat / udržet moc
22. 01. 2014 | 16:02

Zdeněk Brom napsal(a):

K.V:

Podle Vašich slov máte být na procházce :)

Milouš Jakeš není autorita, ale zdroj - pramen, chcete-li. Ani on už se netvářil, že socialismus vzkvétá. A v tomto ohledu nebyl sám.

Poučovat mě nemusíte. Jenže KSČ říkala, že je předvojem dělnické třídy a že vše dělá pro blaho socialismu. Že už to není jako dříve atd.....
22. 01. 2014 | 16:07

K.V napsal(a):

Jistě Brome, zatímco ty ostatní nic neslibují, ale starají se tak, že máme právě ty mizející důchody a sociální vymoženosti, rozkradeno tak že se země již neumí uživit bez dluhů.
A všechny ty popsané jevy- bezdomovci, gheta, exekuce, nezaměstnané, kriminalita, nepokoje v cigánských ghetech
23. 01. 2014 | 13:26

Zdeněk Brom napsal(a):

K.V:

Jenže Vaše KSČ přece byla dokonalá a úplně jiná. Čestná a nezištná. Tak jste to tvrdili. Bohužel právě ona pohřbila myšlenku socialismu.

Znovu: bezdomovci byli i za socialismu, ghetta vznikla socialistickým nápadem zákazu kočování, ve vybraných čtvrtích docházelo k nepokojům běžně, kriminalita existovala také zcela běžně, nebyli klasičtí nezamětsnaní, ale v úřadech a továrnách se povalovalo hodně lidí, kteří nedělali nic a ostatní na ně museli tvrdě makat.

Exekuce skutečně nebyly. Zkuste ale zjistit příčinu drtivé části exekuce a zjistíte, že mnoho lidí prostě neumí počítat, přeceňuje svoje síly a kašle na pořádek v účtech.
23. 01. 2014 | 20:55

K.V napsal(a):

Zanechám jalových diskusí s Bromem
Místo toho vzkaz Ivanu Krausovi.
.
Pokud chcete aby tu disidenti, pravdoláskaři, exulanti měli důstojné postavení
Musí za vámi být hmatatelné výsledky,práce, tvoření hodnot prospěšné pro společnost.
Jalové výkřiky o tom jakou hezkou frázi řekl Battěk, a že ho za to dokonce chválila Šiklová, původně zuřivá komunistka, po cinkání klíči o to zuřivější antikomunistka, u které jediné co si lidi pamatují je její veřejný výkřik "radši se budu mýlit s USA než mít pravdu s Ruskem",
a usilování o jakékoliv koryto
.
Tím si úctu opravdu nevybudujete
24. 01. 2014 | 07:42

Ivan Kraus napsal(a):

Zkuste tvořit prospěšné hodnoty sám. Stačí když nebudete proti všem.
24. 01. 2014 | 11:18

Zdeněk Brom napsal(a):

Ivan Kraus:

Vzpomínáte na tlachaly ze socialistických schůzí, kteří sice měli plnou pusu práce a úspěchů socialismu, ale ručičky drželi daleko od jakékoli práce? No a po takových chcete, aby tvořili prospěšné hodnoty? :)
24. 01. 2014 | 12:33

Ivan Kraus napsal(a):

Ano, vzpomínám si.
Nedělám si iluze. Trvalo mi dost dlouho, než jsem pochopil Alberta Camuse - že Sisyfa si máme představit jako šťastného člověka.
Buďte rád, že můžete na studenty nějak působit.
S leckerým dospělým je to jen ztráta času.

Zdravím
Ivan Kraus
24. 01. 2014 | 16:37

K.V napsal(a):

Jasně, Zatímco Kraus i Brom jsou něco jako Stachanov kapitalismu
25. 01. 2014 | 15:24

Zdeněk Brom napsal(a):

K.V:

Omyl. Kraus i Brom jsou lidé, kteří dělají svoji práci. Nic víc, nic míň.
25. 01. 2014 | 15:46

Zdeněk Brom napsal(a):

Ivan Kraus:

:)
25. 01. 2014 | 15:46

zachránce národa a státu napsal(a):

Způsoby jakým guvernér ČNB začal uměle likvidovat naši národní měnu je nehorázný a hraničí s trestním činem ohrožení národního hospodářství a vlastizrady. Dokonce se guvernér a jeho nohsledi chlubí jak úžasné výsledky dosáhli, že „jejich“ vývozci zvýšili obraty o cca 18%. Jsou to hezké údaje možná i pravdivé , ovšem jenom pro vylepšení obrazu naší ekonomiky k pozdějšímu přijetí EURA či pro splnění nějakých podmínek růstu HDP Česka pro zvědavce z EU. Ne však o tom jaký přínos čistý zisk – ve formě daně přistane do státního rozpočtu.
Jednotlivci od vývozců si určitě polepšili jak výší tržeb, tak i jednoduše získánými zisky /umělou likvidací kurzu měny/. Ano bohatnou. Jenom 13 000 firem dokonce i se státní účastí „propírá“ zisky přes daňové ráje. Poctivých je málo, finančák je nekontroluje. Nezaměstnanost, ale roste ještě více, firmy nemají na platy či je snižujíPřijetí EURA s předpokladem cca v roce 2017 je asi potřebné, ovšem ne v kurzu české koruny vůči EURU, a ten může být i třeba 34 : 1 , jak se o tom v médiích i TV vyzpovídal pan guvernér, že českou korunu bude devalvovat dle potřeby i několikrát /zřejmě podle toho jaké papírové výsledky mu budou vyhovovat při předkládání EU nebo našim vůdcům/.
Co je ovšem podstatné. Nesmíme dovolit, aby poškozoval stát a už vůbec ne více než 9 milionů českých poctivých občanů, kteří těžce musí makat na své živobytí. Abychom se mohli přiblížit výší mezd v Eurech ve vztahu k trochu vyspělejším zemím.
Kam nás likvidace kurzu české koruny dovede s předpokladem zavedení Eura v roce 2017? V té době už Euro může být na kurzu 34 Kč za 1 Euro. Když tedy jste měli cca v roce 2008 – 2012 plat 24000Kč čistého, tak byste měli po přepočtu plat cca 1000 Eur. Při stejném platu, /neboť určitě vyšší nedostanete spíše měnší,krom tedy těch vyvolených co si určují platy,odměny a odchodné sami/ 24000Kč kdy dojde k výměně koruny za Eura při kurzu 34:1 budete mít plat ne 1000 Eur ale jenom cca 700 Eur!!! Takže se vrátíte do doby, tak pár let po revoluci 1989. Vám to nevadí? A co důchodce jak zaplatí své výdaje. Průměrný důchod je ani ne 10500Kč tzn. ještě v první půli roku 2013 bylo Euro 25Kč takže vyjádřeno v Eurech cca 420 Eur , po výměně měn dostane důchodce za stejný důchod nebo teda o valorizaci možná pár korun vyšší/ 10 800Kč/ 320 Eur!!! A úspory v bankách, pod polštářem nebo penzijní spjoření co jste si našetřili, např. 100.000Kč za to byste měli před pár měsíci 4166 Eur, po výměně měn jenom 2941 Eur. Takto se necháme okrádat? Naopak kdyby nebylo zásahu guvernéra ničením hodnoty české koruny Euro by bylo dnes již na úrovni méně než 24 Kč neboť ekonomika zatím není na dně. I po jeho zásahu koruna dokázala na trhu posilovat . On to ale nedovolí a opět ji chce zlikvidovat. Nám jde o to , abyste měli Euro ne za 34Kč v době výměny , ale nejlépe za 20 Kč!!! Abychom se platy a tím co jsme si našetřili přibližovali alespoň trochu vyspělejším zemím, a ne Kubě nebo KLDR. Takže i obyčejný důchodce by měl v době předpokládané výměny měn ne v průměru 320 Eur, ale 10.800Kč:20= 540 Eur!!! A to se týká každého poctivě pracujícího člověka v této zemi!! Policistu, bagristu,úředníka, soudce, uklízečky...jejich platy a úspory by jeli nahoru podobným propočtem. Panu guvernérovi jde o to, aby zlikvidoval poctivé občany o jejich platy a úspory?! Toto si necháme líbit? A stát by na splátku dluhu v Eurech vydal na 1 Euro jenom 20Kč a ne 34Kč?
Guvernér dostal od nějakých podobně vychytralých Angličanů cenu guvernér roku. Jasně vždyť jim to vyhovuje . Oni by od něj klidně brali kdyby byla koruna devalvována na 100 Kč za Euro. Jak by se pak Angličanům a jiným zde hýřilo v barech a salónech, a levně nakupovalo. Spíše by měl dostat Leninovu cenu za plánování jak zničit hodnotu české koruny, plánovaně a uměle. Ne tržním pohybem na trhu měn. Toto je kapitalistický způsob plánování nebo záměrná likvidace měny, státu a občanů?!
K této tragedii samozřejmě musíme přičíst škody pro občany abnormálním zvýšením cen veškerých výrobků a služeb. Vyzývám odpovědné politiky,úředníky a všechny co můžete zabránit tomuto zločinu proti státu a jeho občanům čiňte okamžitě!
13. 02. 2014 | 22:58

DennisKr napsal(a):

Everything else is ultimately simply details -- important details, but variants on this theme. index.php is the control, the menu method determins what the "existing page" is, and plenty of occasions get fired in the process of building that page. Plugin modules can hook into those events and modify the workflow/supply additional information/etc. That is also a part of the reason a lot of Drupal resources center on making modules. Without modules, Drupal does maybe not really DO something other than say, 'Someone asked for a page! Does this exist? No? OK, I'll serve up a 404.'

<a href="http://billysrereebiz.com">Corro</a>

http://billysrereebiz.com - lolz
25. 02. 2014 | 23:03

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
26. 02. 2014 | 18:37

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 15:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Bobek Miroslav · Boučková Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim Č Černoušek Štěpán · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr G Gálik Stanislav · Gazdík Petr H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Havel Petr · Heger Leoš · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chmelař Aleš · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kolínská Petra · Komárek Michal · Kopecký Pavel · Kostkan Tomáš · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Krištof Roman · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Lalák Adam · Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marksová-Tominová Michaela · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Mihovičová Jana · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Němec Václav O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Bohuslav · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stejskal Libor · Stránský Martin Jan · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šilerová Jana · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Štádler Petr · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel · Šumbera Filip · Švejnar Jan T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomášek Pavel · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Tožička Tomáš · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wheeler Adrian · Wichterle Kamil · Witassek Libor · Wollner Marek Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy