Měsíční objev a Brdy

24. 12. 2009 | 21:42
Přečteno 5686 krát
Na měsíci je voda.
Tu objevila v říjnu sonda L-Cross. Asi sto litrů vody se nachází v kráteru, na jižním pólu Měsíce.


Stejné množství vody máme k disposici v naší reservní vodárenské nádrži. Na vesnici, dvacet kilometrů od Prahy.
Na Štědrý den trpěl systém opět tradičními výkyvy.

Někdo by k nám měl také vyslat sondu. Ne takovou, jakou poslali na Měsíc z Capu Canaveral. Vody je u nás dost.
Problém je v tom, že stavitelé provázaní s radnicí šetřili, aby více vydělali a dobře se poměli. Díky tomu je reservní nádrž na vodu - pro dvacet domů - malá. Jen na sto litrů pozemské vody.

Potřebovali bychom takovou sondu, která by přistála na radnici - mimo úřední hodiny - a provedla by kontrolu smluv a hospodaření.
NASA pracuje s tisíci přesných údajů a informací, aby zjistila možný život na Měsíci. U nás, daleko od Měsíce, nejsme schopni pohnout zastupiteli na vzdálenost jednoho kilometru. S informacemi je to horší. Místní noviny zanikly, protože starosta a někteří zastupitelé si přáli, aby dobrovolný redaktor buď psal jen dobře o nich, nebo aby předkládal články a příspěvky předem na kontrolu a ke schválení.
Jako kdysi.

Hledat stopy života na Měsíci je nesnadné. Podobné je to u nás. Ze čtyř set domů přijde na schůzi s radními jen pár lidí. Většina občanů, kteří tu před lety přistáli, nechce být nikde jmenována. Někteří nechtějí ani odpovědět na otázky ankety "Jak dál." Vysílají podivné signály a žijí skrytě ve svém kráteru.
Jako na Měsíci.

Na konec trochu optimismu: pár sousedů by považovalo za vánoční dárek kdyby NASA mohla vyzvat naše zastupitele a starostu ke spolupráci. Stačilo by vyslat je na některou expedici.
Samozřejmě tak, aby to odpovídalo jejich kvalifikaci - jen jako závaží.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik napsal(a):

Tak to chodí, když je člověk svázaný se státem. Vykopejte si studnu.
24. 12. 2009 | 21:58

Váš radní napsal(a):

Učte se šetřit vodou, koneckonců kosmonauti jí také šetří.
24. 12. 2009 | 22:15

Líný černý pes napsal(a):

to Ládik :
Studna není problém, problémem jsou u nás sousedi, do staré studny připojili přepad od žumpy. Zabít je nemůžu, vodu ze studně taky brát nemůžu. Tož Ládiku, raďte.
24. 12. 2009 | 22:32

Kohout napsal(a):

To Váš radní

Šetřit vodou tak, že občas žádná není k disposici- jen kvůli nečistým obchodům stavitelů s radnicí je absurdní rada.
Je to jako "šetřit" potravinami proto, že
místo obchodu s nimi je na místě teď nové želeřáství.
Krom toho autor nepíše o vodě, ale v hlubším smyslu o poměrech u nás.
24. 12. 2009 | 23:46

Inci napsal(a):

A jak to bude dál ?
Radní prodají výhodně celou vodárenskou soustavu cizí vodárenské společnosti protože rychle za tučný bakšiš usoudí , že zásobovat vodou dvacet domů je nad síly obce ... Budete platit za stejné služby o něco víc , nebo maximálně stejně . Rozdíl bude jen jeden , zisk poplyne po pár letech do ciziny ... chvíli bude totiž trvat než zaplatíte úplatky vynaložené novým majitelem , pak mu už budou pečení holubi létat přímo ...

Klasickej vodárenskej tunel okoukanej z Francie , ovšem ve Francii vše skončilo skandálem a před soudci se octlo víc jak padesát starostů a primátorů ... U nás se slepice snášející zlatá vejce rozkradly ve vší tichosti ... vlastnit podobné sítě je sen každého rentiéra ...

Dvacet kilometrů od Prahy , asi nějaké satelitní městečko , domky oddělené od ostatních hradbou s cimbuřím ? Starousedlíci proti přivandrovalcům ? Nic nového pod sluncem , stačí projevit normální sounáležitost s obcí , párkrát se ožrat v místní hospodě a přihrát pár zakázek místním řemeslníkům ....
24. 12. 2009 | 23:53

Charlie napsal(a):

pane Krausi,

jaké jste zvolili, takové máte.
No hlavně, že jsou to ti praví.
Tomuhle se zatím i u nás říká demokracie.
25. 12. 2009 | 00:01

Miloš napsal(a):

To Kohout:
Spíše než železářství bych očekával hernu.
25. 12. 2009 | 00:14

Ládik napsal(a):

LČP:
Proč je nemůžete zabít? Musíte v noci a potichu.
25. 12. 2009 | 01:03

Lila napsal(a):

LČP

Svojí studnu bych bránila vlastním tělem, my ji nemáme a faktury za vodu jsou naší noční můrou. Ve Vašem případě bych se poptala na příslušném odboru životního prostředí, eventuálně na stavebním úřadu, a zjistila si, co takovému znečišťování vodního zdroje a zásahu do Vašich práv říkají příslušné zákony a vyhlášky. Ještě předtím bych se ale pokusila o nějakou slušnou domluvu se sousedy.
25. 12. 2009 | 08:03

Lila napsal(a):

Inci

Váš příběh může mít ještě další variantu. V zastupitelstvu se najde bloud, který bude převodu vodárenského (teplárenského) majetku bránit; navrhne jiné řešení, pro občany i obec výhodnější, podložené ekonomickou analýzou, ale zůstane v tom sám, jako ten příslovečný kůl v plotě.

Jen se okolo něj začnou dít podivné věci. Nejdřív si zvykne na výhrůžné anonymní telefonáty a esemesky. Pak se místním tisku dočte, že už v první třídě trhal mouchám křidélka, sabotoval sběr starého papíru a léčivých rostlin, před deseti lety porušil nějakou obecní vyhlášku a vůbec, je to krajně podezřelé a nedůvěryhodné individuum. A také se dozví, že měl konat už dávno a ne až teď, a jeho skutečnou motivací je snaha o zviditelnění, případně nenávist k některé politické straně.

Před soudem nakonec stane on, samozřejmě, že všechno prohraje a po zbytek života bude splácet soudní výlohy. Ze zastupitelstva odejde s hořkostí v duši a s pevným přesvědčením, že už nikdy nebude strkat nos tam, kam nemá. Cest la vie.
25. 12. 2009 | 08:41

vfischer napsal(a):

ANO ANO !!! že se krade a loupí na všech úrovních, že jsme všichni zalezlí a je nám to jedno jen když přežijeme dnešek ... to víme tady všichni .. a bude hůř !! bude se to řezat, víc vám neřeknu (řečeno s klasiky) ... dobře nám tak když je volíme ! a nemysleme si, že každá svině má svého řezníka, na některé svině už nestačí všichni řezníci co jsou tady ...
25. 12. 2009 | 08:49

zdesta napsal(a):

Ládik.Vážený pane,existuje něco jako státní příslušnost. Stát jste Vy,já,Lila,Charlie,p.Kraus a všichni občané tohoto státu s onou příslušností. To že se nemůžete domluvit na vzdálenost 2 metrů,(ne tak kilometr)není vinou státu,ale jednotlivců,kteří se nechtějí domluvit z mnoha důvodů.Pohodlnost,blbost,lenivost,amaterismus etc.Přeji hezké prožití zbývajících svátečních dnů.
25. 12. 2009 | 10:46

MA-FU napsal(a):

Pro autora
Možná se radní spojili s Marťany ,místo toho,co navrhujete Vy.
25. 12. 2009 | 11:04

bobš napsal(a):

To vfischer já si myslím, alespoň podle přesvědčování sdělovadel, že se kradlo a loupilo za komoušů, dnes je demokracie úplatky dáváte ze své vůle,pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí. Jenom někteří se s některými mají radši a přihrávají si lukrativní zisky.Bohužel jak se říká, koho jste si zvolili toho tam máte a zkuste s nimi zacukat. Oni se budou snažit, aby vycukali Vás jako jednotlivce, protože většina lidí je mylně přesvědčena, že stím nic neudělá. Kdy se probudí, to je otázka, asi jak říká soused, až budou muset "žrát hlínu".
25. 12. 2009 | 11:06

BK napsal(a):

V Krkonoších měli kdysi stejný problém s jistým Trautenberkem.
Nakonec musela zasáhnout vyšší instance, tedy Krakonoš.
I Brdy mají svého horského ducha. Jmenuje se Fabián a sídlí prý někde na Plešivci.
Tak se zkuste obrátit na něho.
Pokud se ho ovšem už také nepodařilo zkorumpovat.
25. 12. 2009 | 11:10

Ládik napsal(a):

zdesta:
mýlíte se; stát nejsem já, Vy, Lila, LČP atd. Stát jsou úředníci, ohánějící se pravomocemi. Mám životní zkušenost, že právo v tom nehraje roli. Má-li znečišťovatel studny konexe na hygieně nebo stavebním úřadu, je z obliga, potíže bude mít LČP. Na úřadech sedí převážně rodinní příslušníci a příbuzní těch, co kdysi seděli v Národních výborech. Prověřeni stranou. Ani nemusí mít 60 miliard nebo jen 2 miliardy, ale jsou to ti, co tvoří tu krásnou národní atmosféru.
25. 12. 2009 | 11:37

wbgarden napsal(a):

Bud neustále opakovat, vánoce ešče nejsou u konce a už zas se na nás hrnou vzdechy frustrátů. Více než padesát roků si dělám skoro všecko sám a rozmanité národní výbory a ani obecní úřady mi samozřejmě nikdy příliš nevadily...
Jinak, ešče dvě teze pro nový rok. Prosím o zapamatování...
Kradlo se všude, krade se všude a krást se bude všude o korumpování rači ani nemluvím, zkuste antiku, tam je to už zpracováno lépěji...
Česko je, bylo a bude krásné, bylo by na čase, aby konečně ti co mají času nazbyt, to tady též pojednali...
Vesele při vánocících a bacha na finační experty a vepřovku...
http://kaifolog.ru/uploads/...
25. 12. 2009 | 13:12

Eliška II napsal(a):

NASA ani Vasa VaK nic nenadela, jenom Vasa VaK bude trochu nastvana, ze z Vas ma malo penizu. Ale zda se, ze nekdo ma dost...

Ma-Fu
na měsíci žijí měsíčňané, ne marťané:-))
25. 12. 2009 | 14:10

Jaw napsal(a):

Byli jsme pořád vyzýváni abychom šetřili vodou. Dobře, šetřili jsme a ejhle, cena vody se neustále zvyšuje a to už se pomalu blížíme hygienickému minimu. co bude dál?
25. 12. 2009 | 14:14

Ládik napsal(a):

Jaw:
šetřit s mírou. Když snížíte množství splachovací vody pod technické minimum, ucpete si kanalizaci. Potom zbývá méně jíst...
25. 12. 2009 | 14:39

zdesta napsal(a):

Ládik.Nerad bych se přel v tyto zbylé vánoční dny.Komunisti si pomoci ústavy přivlastnili stát jako svůj majetek.(panovali a poroučeli)Dnes není stát majetkem žádné strany.(ikdyž se pokoušejí)Vy, já,a dalších pár milionů(tedy stát)nemá vůbec žádný vliv jakým způsobem se řeší komunální problémy na př.vPrdelovičkách nad Labem.Jakou kvalitu si místní zvolí,takovou ji mají i s důsledky.Jestliže je pan starosta takový či makový a jestli zanikly místní noviny není problém státu,ale problém občanů regionu.Je to spíše otázka s jakého úhlu se na pojem stát dívame.
25. 12. 2009 | 14:47

zdesta napsal(a):

Oprava.s-na z.
25. 12. 2009 | 14:50

Ládik napsal(a):

zdesta: taky se nechci přít, ani není oč. Zdravím a přeji pohodový zbytek svátků a celý příští rok.
25. 12. 2009 | 15:13

eM napsal(a):

My nemáme radar a vy nemáte vodu. Tak holt to je, neměli jste skočit na špek Neoralovi a jeho poskokům. Požádejte Ne základnám a Greenpeace, ať vám vykopou studny.
25. 12. 2009 | 15:28

Lila napsal(a):

Jaw

Tento na první pohled absurdní stav je normální, nechte si od nějakého odborníka vysvětlit konstrukci ceny vody a tepla, funguje to na podobném principu.

Hodně zjednodušeně se dá říci, že čím víc ušetříte a čím je spotřeba vody/tepla menší, tím méně financí má provozovatel, zatímco provozní náklady se úměrně tomu nemění, ty zůstávají stejné. Kompenzuje se to pak tím, že cena komodity roste.
25. 12. 2009 | 15:40

Viki napsal(a):

Pane Krausi! neberte to prosím doslova, ale například: Za toho nemožného, necitlivého a zločineckého minulého režimu si každá slušná obec postavila vodovod i kanalizaci. tyto obce dnes probém nemají. Pravda, takových obcí bylo málo v okolí hlavního města, neboť tam bylo zapotřebí více bojovat s režimem a psát do samizdatu. Takže te´d bych očekával, že buď přestanete psát a začnete aktivně konat (aby po otočení kohoutkem něco teklo), nebo jste nadále bez vody. Co je únosnější, nechám na Vás.
25. 12. 2009 | 15:46

Lila napsal(a):

Slečno Zdesto,

promiňte mi to oslovení, ale když jsem si ho před časem přečetla, tak mě okouzlilo, že jsem si poprskala celý monitor.

Vliv státu na dění v Prdelovičkách nad Labem bych až tak nepodceňovala. Kdo jiný by měl zajistit správné fungování kontrolních mechanismů než stát?

Prdelovičtí také těžko mohou zařídit, aby měli funkční a nezkorumpovanou policii, státní zastupitelství a soudy. Ani si sami nenapíší a neschválí zákony, které by zaručily průhledné přidělování veřejných zakázek; vyvození trestně právní odpovědnosti za špatná rozhodnutí, jež obec, respektive její obyvatele, prokazatelně poškodí. Tím mám na mysli třeba podezřelé či neodpovědné nakládání s veřejným majetkem.

A jen tak na okraj: Prdelovičtí občané nemají ani možnost svůj obecní majetek bránit. Prý k tomu nemají aktivní legitimaci.
25. 12. 2009 | 16:20

Lila napsal(a):

Oprava: nakládání s obecním majetkem, ne veřejným
25. 12. 2009 | 16:25

MA-FU napsal(a):

Eliška II
Je mi známo ,že na Měsíci nežijí Marťané,právě proto jsem napsala v ironii,"že radní nedocenili návrh spojených sousedů a spojí se raději s Marťany"...už to jeden z politiků použil.
25. 12. 2009 | 16:35

vidlemístoklíčů napsal(a):

To Viki:
Milá/ý Viky, už jsem poněkud alergický na to, když se 20 let srovnává jeden sajrajt s druhým. Já si lidí, kteří psali do samizdatu a aktivně bojovali proti bolševikům doposud vážím. Žil jsem v té době a vím přesně jaké riziko životních komplikací to s sebou neslo. Nevím, proč se současný sajrajt pojímá pořád jako jediná možná alternativa, jako "buď a nebo", proč se argumentuje tím, že máme toaleťák a můžeme cestovat. Když jsme cinkali, tak jsme všichni doufali, že se sajrajtu zbavíme a horší nastoupit nemůže. A nastoupil. To není pro Česko jiná varianta? Jsou snad země, kde nevládne bolševismus a současně jsou to právní státy s fungující justicí, zákony platnými pro všechny, politiky, kteří odstupují, když se provalí nějaká aféra, případně nejen odstoupí, ale jdou skutečně do kriminálu. Proč je každý, kdo má výhrady k současnosti považován za příznivce bolševismu, případně je skrytě či otevřeně dotazován, zda nebylo za bolševiků lépe. Proč by by nemělo být současně možné cestovat a koupit toaleťák i nemít zkorumpované politiky a společenský marasmus?
25. 12. 2009 | 19:34

vlk napsal(a):

Pane Krausi,

chápu sic e vaš e přání, nicméně - mějte s NASA slitování. Český grázlík , pardon politik dnešní doby jako závaží? velmi s eobávám, že by se NASA s e zloupotázala a český politik by ve s vé kluzkosti nefungoval ani jako dobré závaží. A že by ukázal naopak , že funguje dokonale jako astronomická černá díra!
Všechnoa za všech okolností dokonale vysaje. všechno, co s e dostane do jeho gravotačního pole.

Tohle závaží si budete muset nejspíš ve vaší obci vyvézt na skládku nebezpečného odpadu vy sami. Stejně jako my všichni budeme muset , chtě nechtě taktéž vyvézt tehle supernebezpečný odpad rozlezlý po celé zemi, také. Nejlepší by rovnou byla kafilerie. neznám ovšem ani dost velkou ani dost kvalifikovanou, která by si s tím poradila. Ale jestli tuchceme žít alespoň trochu jako lidi, nic jiného nám nezbude.
Momentálně to osobně vidím naprosto beznadějně. O jednom flagrantním případu tohohle obecného humusu jsem napsal tady. http://www.outsidermedia.cz...

Hodně štztěstí a zdraví Vám a Vašim blízkým do Nového roku. Jednou budem dál...
25. 12. 2009 | 21:01

hydrogeolog napsal(a):

Zastupitelé za to nemohou. Kdyby byl dodržen zákon o vodách, tak se na místě Vašeho satelitního městečka dodnes vlní lány zlaté pšenice, protože žádnou stavbu nelze povolit, pokud není vyřešeno zásobování vodou a odvod odpadních vod.
Jenže žádný rozumný Čech není nemyslící byrokrat a vždycky nejprve posoudí, jestli je nějaký zákon opravdu správný, než se rozhodne, jestli je třeba ho dodržovat. Kdopak by házel klacky pod nohy ubohé realitce, která za ty pozemky vydala tolik peněz a navíc i nějaké všimné? Kdybych Vám měl vyjmenovat všechny stavební pozemky povolené namísto polí na temenech kopců, ke kterým se nikdy nevyplatí stavět vodovod, rozprodané s tím, že budou zásobovány vodou z vlastních studní (ke kterým tam potřebné množství vody nemá odkud dotéct) tak mi nebude stačit nejen tahle diskuze, ale ani celý server.
26. 12. 2009 | 08:50

zdesta napsal(a):

Lila. Nejsem bohužel slečna a pokud jste si poprskala jen monitor je to O.K.Horší by byla poprskaná brada.(nebezpečí koroze)Že bych se mohl jmenovat na př.Jiří Zdesta je těžko pochopitelné.(nutná představivost a inteligence)Ty orgány které jste zde vyjmenovala,nenaděluje Ježíšek,ani nenaprší z vrchu.Dál nemíním pokračovat,protože je to ztráta času.Přeji příjemný den.
26. 12. 2009 | 09:05

Lila napsal(a):

zdesta

Právě proto, že vím, že jste muž v tzv. nejlepších letech mě to oslovení tehdy rozesmálo, stejně jako Vaše zmínka o malém teroristovi. Máme takové dva...

Jinak nejsme vůbec ve sporu. A jen pro pořádek: k těm, kteří si myslí, že věci za ně vyřeší Ježíšek či kdokoli jiný nepatřím. Jsem přesvědčená o tom, že kvalita demokracie je přímo závislá na aktivních, zdravě sebevědomých občanech, kteří cítí za svou obec (město, stát)odpovědnost. Ale také nemohu nevidět, že tito lidé to mají čím dál těžší...

Bylo by to na delší povídání, ale proč si kazit Vánoce?!
Příjemný den i Vám.
26. 12. 2009 | 10:33

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik ("mrdko"), který byl v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a tím i věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
26. 12. 2009 | 12:19

krok napsal(a):

ad autor: :-)))))))))))))))))))))..nemůžu si pomoci, protože takový blog je jen k smíchu..100litrová rezervní nádrž?..ale, ale..a obhospodařuje ji obec nebo VaK?..nedělejte si legraci, pane Krausi:-))
26. 12. 2009 | 13:07

zdesta napsal(a):

Lila. Vážená paní,všechno nějak na sebe navazuje.Diskutovat o byrokratické blbosti a nebo o lidské,je sporadické,namáhavé a zbytečné.Všichni občané na celém světě mají spoustu výhrad ke svým vládám i státu.To je jako se zubama.Potřebujete je, ale když začnou otravovat, tak to stojí za to.Všechno začíná a končí u kvalit jednotlivce,který má moc rozhodovat.Teď čekám na probuzení teroristy a očekávám maximální časové vytížení.(zametání s dědkem) Je to únavné,ale příjemné. Mějte se.
27. 12. 2009 | 07:25

češka napsal(a):

Pane Krausi,
zkuste někdy navštívit verejnou schůzi zastupitelstva Vaší obce a v diskusi se uvolněte.
U nás zije 13 000 lidí, cca 18 lidí je v zastupitelstvu a cca 25 lidí chodí na schůze.
Zajímavým úkazem je, ze vzdy jeden zastupitel má jasnou chvilku, nejdrív to byl komunista, potom komunista a nesměle jeden ekolog, ten toho btzo nechal, pak to komunistu prestalo bavit a došlo k výměně za osobu pasivní a nyní se ozývá jediná zástupkyně ODS, zatímco její soukmenovci současní i bývalí jí hází klacky pod nohy a radostně nás zadluzují se štastným výrazem ve tvári staví školu 2x drazší, nez Angličani v Praze, na rozdíl od nich ale bez jakýchkoli prístupových cest nebo chodníků, zato ale u úzké frekventované a zakroucené silnice.
Ujištuji vás, ze kdyz vydrzíte do konce, nebo ještě lépe ve snaze uvěrit neuveritelnému navštívíte i následující schůzi, tak si jistě svou studnu rád vykopete sám, popremýšlíte o solárních panelech a o vlastní čističce, predpokládám , ze krb a kamna jiz máte.
27. 12. 2009 | 15:35

Abercrombie Fitch napsal(a):

I really appreciate the kind of topics you post here. Thanks for sharing us a great information that is actually helpful. Good day!
14. 01. 2010 | 07:47

Ed Hardy Clothing napsal(a):

I really appreciate the kind of topics you post here. Thanks for sharing us a great information that is actually helpful. Good day!
03. 02. 2010 | 07:33

tiffany napsal(a):

"Úcta se musí zasloužit, nemohu mít úctu jen proto, že dotyčný chodí vzpřímeně po dvou zadních."

Nemusí to být zrovna úcta. Stačí něco jako sounáležitost.
06. 02. 2010 | 09:38

Louis Vuitton bagskkk napsal(a):

I really appreciate the kind of topics you post here. Thanks for sharing us a great information that is actually helpful. Good day!
12. 02. 2010 | 01:44

christian louboutin napsal(a):

I really appreciate the kind of topics you post here. Thanks for sharing us a great information that is actually helpful. Good day!
25. 02. 2010 | 07:18

montblanc watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
08. 03. 2010 | 08:22

omega watches napsal(a):

Interesting thing!
08. 03. 2010 | 08:27

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 04:09

breitling mont brillant napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 04:14

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 02:52

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 02:35

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
29. 03. 2010 | 10:55

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 04:00

gfds napsal(a):

ghfdjfg
12. 04. 2010 | 08:31

Gucci bags napsal(a):

24. 04. 2010 | 10:56

cheap chanel napsal(a):

case creates the feminine gently beautiful makings, is worth having black and white most classical color matching, has cheap chanel bag the succinct graceful unique charm fine double C symbol decoration in left side, lets the outward appearance be richer changes cheap chanel http://www.coachofnewyork.com
30. 04. 2010 | 07:38

Lida daidaihua napsal(a):

01. 05. 2010 | 02:14

root 2 napsal(a):

<a href="http://newssvet.com/foto-prikoly/" rel="nofollow">http://newssvet.com/foto-prikoly.</a>
06. 04. 2011 | 15:14

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy