V Schengenu už od 1. září

31. 08. 2007 | 16:00
Přečteno 6174 krát
Začátek září je důležitým milníkem. Pro vás, pro ministerstvo vnitra i pro mne. Udělali jsme velký krok do schengenského prostoru. 28. srpna jsme úspěšně zakončili poslední ze série testů Schengenského informačního systému a od 1. září bude systém fungovat naplno v ostrém testovacím provozu.

O co jde? Schengenský informační systém je klíč do schengenského prostoru. Je to klíč, který definitivně otevře poslední dveře, které pro nás jako členy Evropské unie byly zavřené. SIS je jednotná databáze, ve které členské státy sdílejí například údaje o hledaných osobách, odcizených vozidlech nebo o cizincích přihlášených k trvalému a dlouhodobému pobytu. Její fungování je základní podmínkou pro náš vstup do prostoru, kde hranice jsou jen čáry na mapě a cedule u cest. Díky němu bude zajištěna bezpečnost a budeme moci lépe bojovat s kriminalitou.

Do Schengenu de facto vstupujeme už nyní. Můj dík patří Portugalsku, které svou iniciativou umožnilo, abychom tento veledůležitý krok do Evropy učinili už teď, a především všem lidem, kteří na přípravě našeho vstupu ve velkém časovém presu odvedli obrovský kus práce. Jsem přesvědčen, že zvládneme-li tuto zkoušku, nestojí nám už nic v cestě a budeme už za čtyři měsíce cestovat Evropou volnou cestou.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

JimiW napsal(a):

Je to určitě pro ČR velký krok, ale kompletně se staneme členy, až bude i pro nás otevřen veškerý pracovní trh EU.Ale i tak oceňuji,že ještě před deseti lety se nám tato myšlenka zdála utopická a nyní je to realita. Přeji hezký den.
31. 08. 2007 | 16:15

hezoun napsal(a):

Konečně nějaký hmatatelný výsledek. Vzpomínám, jak jsem poprvé jel na "západ" a projížděl "neviditelnou" hranici mezi Německem a Holandskem. Moc se jim tehdy záviděl. Je paráda, že se to to za pár týdnů bude týkat i nás.
31. 08. 2007 | 16:22

Petr napsal(a):

Přiznám se, že to za tak velkou změnu nepovažuji. Již dnes se na hranicích zastavím, znuděný celník se na mne podívá (odhadne, zda nepašuji kokain, nebo bílé maso, asiaty, ....) a ani nechce pas.
31. 08. 2007 | 16:35

Karlos napsal(a):

Souhlas s Petrem, to je i můj názor, ale jinak je fajn, že se vláda s náma "baví" a při odpoledni u kávy jsem si mohl přečíst svého ministra, který mi něco chtěl sdělit. To oceňuji...Pěkný den
31. 08. 2007 | 17:12

Lojza z Kotěhůlek napsal(a):

Hlavně z toho vstupu musí Langer udělat svoji zásluhu, když se při tom na tom pracovalo průběžně. Ale aby zrušil omezení Čechů na pracovním trhu v Německu a Rakousku, to ani ťuk. Chlubit se cizím peřím, to mu jde.
31. 08. 2007 | 18:22

Levicový volič napsal(a):

Ivane Langere nemám tě rád. Jsi arogntní člověk a špatný ministr. Ahoj
31. 08. 2007 | 18:26

Matti napsal(a):

Dobrý den, pane Langere, oceňuji Váš přístup k veřejnosti - mohlo by být více ministrů takových, jako jste Vy. Volil jsem Vás ve volbách do PS a musím říci, že až na několik drobných mínusů jste mě jako ODS nezklamali. Pokud se těch mínusů nenasbírá víc, budu Vás volit znova.
31. 08. 2007 | 19:26

PatientO.T. napsal(a):

No, hlavně, že jste přihráli naše milióny reklamním agenturám, které nám hlupákům vysvětlí, co je to Schengenský prostor...
31. 08. 2007 | 19:42

Cicero napsal(a):

Opravdu hrozně se těším na tu vlnu přistěhovalců a rozhodně nezapomenu, jak jste se tu dneska nad Schengenem rozplýval, pane ministře. Pro neznalé dodávám, že nemám na mysli Angličany nebo Litevce, ale azylanty z Afriky a bůh ví odkud ještě, pro které je EU pravým eldorádem, a kteří tady akorát budou dělat bordel, stejně jako to dělají již dnes ve Francii, Belgii a Velké Británii. Až se v novinách dočtu, jak tahle sebranka útočí za bílého dne na naše spoluobčany, vzpomenu si na Vás a u voleb Vám to pěkně spočítám, to nemějte strach.
31. 08. 2007 | 21:36

gurmet napsal(a):

No je to krásná představa, ale za situace kdy schopní úředníci odcházejí od policie bude asi tento systém obsluhovat Ivánek brzy sám.
31. 08. 2007 | 22:19

Gerd napsal(a):

Pane ministře, za situace, kdy Kalouskem navržený paskvil prosazený ODS a tím i Vámi a neprávem nazývaný reforma vytáhne díky skoro zdvojnásobení DPH peníze lidem z kapes (za potraviny, energie, oblečení, věci pro děti) Vám na cestování do Německa bez celnice kálí Bílý Tesák. Zrušení hranic oceníme až v okamžiku, kdy se otevře i pracovní trh. Do té doby jsme jen občany druhé kategorie v EU. Naopak zrušení celních kontrol ocení pašeráci a drogoví dealeři. Co s tím chcete jako ministr dělat? Máte vůbec nějaký plán nebo se zase budete jen culit do TV?
31. 08. 2007 | 23:36

jin napsal(a):

Nešťastná země ,která má za ministra vnitra mafiána...
31. 08. 2007 | 23:50

H. napsal(a):

To je mi naprd, když si vydělám sotva na jídlo a tržní nájem... a to nejsem žádný nevzdělaný debil, holt lepší místa jsou jenom pro známé :-(
01. 09. 2007 | 10:23

Open Mind napsal(a):

To: Levicový volič 31.08.2007 18:26:32 "A já zase nemám rád natažené ruce, které místo na lopatu čekají na sociální dávky"
01. 09. 2007 | 11:21

to: Open Mind napsal(a):

co to tady meles, jses mimo tema. btw. reforma ODS (Odpadove Hospodarstvi) vubec nejde proti nemakacenkum, ale zejmena proti lidem co normalne pracuji, za 12, 15, 18, 22 tisic mesicne.
01. 09. 2007 | 18:50

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Evo,

na těchto stránkách se diskutuje slušně. V opačném případě se vystavujete riziku, že bud Vaše příspěvky mazat stehně jako ten poslední.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 09. 2007 | 19:41

J.K. napsal(a):

nevím jak Schengen souvisí s nenávistí k panu Langerovi ale že souvisí se slušností ke komukoliv to ano.Já bych se té hrozivé expance imigrantů z Afriky a z Asie tak nebál.Je fakt ,že zrovna Poláci nejsou zárukou nepropustnosti a nezkorumpovanosti při ostraze hranic EU.Ale oni by to pocítili nejdříve.
01. 09. 2007 | 20:48

Cart napsal(a):

Schengen ve spojení s tímto blivajzem
http://www.czechkid.cz
kterému ODS dovolila proniknout do našich škol, je dost riziková kombinace.
03. 09. 2007 | 00:40

Cart napsal(a):

Jak jste něco takového mohli dopustit, Langere? To vám nedochází, že tímto si ty slaboduché kreatury ze SZ vychovávají nové perspektivní voliče?
03. 09. 2007 | 00:42

hawk napsal(a):

Pane Langere

díky, že s námi komunikujete.
03. 09. 2007 | 09:39

Anna napsal(a):

Levicový voliči styďte se
já si pana ministra vážím.

Podívejte se, co se mu za pouhý rok podařilo.Zbavil nás těch nenáviděnejch policajtů.Na ulici je nepotkáte. V tramvaji nebo v metru potkáte jen samý slušný kapsáře. Policajt nikde.Kdyby se nefackoval Komorous s Kubicem, tak bych si myslela, že policajty zrušili. Na výběrový řízení se přihlásil jeden. Nevěděla jsem, co dělají ostatní.Prej žabákujou.To je moc dobře.Díky, že jste nás zbavil policie. Na obranu mě stačí ta vaše brožurka.
09. 09. 2007 | 18:41

pylot napsal(a):

KONEČNĚ SCHENGEN!!!
Myslím, že to ocení nejen Ti, kdo jednou za rok jedou na dovolenou autem, ale také Ti, kteří vědí, že jedna tableta extáze, která se v Anglii dá sehnat už za cenu kolem jedné libry, se v ČR prodá mnohonásobným ziskem. Člověk je pak klidnější nejen při přejezdu hranic, ale i v noci se mu lépe spí s vědomím, že z takto vydělaných peněz si žádný politik nepřihraje "malou domů" :-)
11. 09. 2007 | 23:05

Sovetsky Svaz napsal(a):

Carte, myslim, ze jses velmi omezeny typ. Nechci po tobe, aby ses ohlizel, tam uvidis ninulost, ve ktere cesky narod byl vdecen Sovetskemu Svazu za osvobozeni ve Druhe Svetove Valce. Ono to je normalni, kdyz male narody se tahnou k silnejsim. Ted spousta spoluobcanu se pokousi se dostat na Zapad aby delali tam totez, co tu delaji, jak sis to rekl :"slaboduche kreatury ze Sovetskeho Svazu", blbce
28. 09. 2007 | 01:51

Petr napsal(a):

Schengen je pokrok. Je mi zcela jedno kdo na tom má větší zásluhu, hlavně že se to blíží. Ještě by to chtělo ať si politici "pohnou" s Eurem.

Nechápu lidi, kteří jsou stoupenci hranic, celnic a omezování.

Pro pána který chce dovážet z Anglie extázi: musím vás zklamat, ale Velká Británie není součástí Shengenu

Pro toho co se bojí černochů: vaše obava je na místě, bohužel jinak než si myslíte, díky Shengenu v ČR dojde k radikálnímu poklesu počtu zahraničních pracovníků a mnohé firmy se tak dostanou do velmi těžce překonatelných problémů.
09. 10. 2007 | 20:15

tiffany and co napsal(a):

Nechápu lidi, kteří jsou stoupenci hranic, celnic a omezování.

Pro pána který chce dovážet z Anglie extázi: musím vás zklamat, ale Velká Británie není součástí Shengenu
31. 07. 2009 | 15:20

extra slevy napsal(a):

Pro pána který chce dovážet z Anglie extázi: musím vás zklamat, ale Velká Británie není součástí Shengenu
30. 08. 2009 | 10:00

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

http://www.dearwatches.com/... Breguet watch for sale
http://www.dearwatches.com/... Breitling watch for sale
http://www.dearwatches.com/... Bvlgari watch for sale
30. 01. 2010 | 02:48

http://www.kw61.com napsal(a):

fsafasfsa
29. 03. 2010 | 09:02

laptop battery napsal(a):

laptop battery: http://www.uk-laptopbattery...
Acer Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Apple Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Compaq Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Dell Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Fujitsu Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Gateway Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
HP compaq Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
HP Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
IBM Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Lenovo Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
LG Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Panasonic Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Samsung Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Sony Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Toshiba Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
laptop battery http://www.ukbatterystore.c...
laptop battery: http://www.batterieslaptop.net
laptop battery: http://www.batteries-shop.net
Acer Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Apple Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Asus Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Compaq Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Dell Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Fujitsu Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
HP Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
IBM Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Sony Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Toshiba Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
ACER 91.49S28.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 90.AA202.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER SQU-410 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER LC.BTP03.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 60.49S22.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 909-2420 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP-W31 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER GARDA32 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916-2320 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP73E1 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 91.46W28.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916C4310F Battery http://www.uk-laptopbattery...
04. 04. 2010 | 17:00

replica watches napsal(a):

již jsem vám to psal- smažte úplně všechno. v těch příspěvcích nebylo nic vulgárního, ani jinak sprostého, prostě vyjadřovaly prudký nesouhlas s myšlením a jednáním toho pána - ne o homosexualitě ale o homosexuálním narcismu a agresi. takže sprosťáctvím byl maz. ano, je jasné, že se považujete za nadčlověka s právem posuzovat druhé. pokračujte v tom.
20.09.2008 17:41:00
08. 04. 2010 | 03:24

replica watches napsal(a):

jen bych si dovolil přidat, že i Mladý Svět a My 66 měli také svůj podíl na průnik paprsků svobody do komunistického temna.

Jak jste uvedl - komunisté si po nenávistné fázi padesátých let začali uvědomovat stále více potřebu schopných lidí. Zvláště po velmi úspěsném Expu 58 v Bruselu.
08. 04. 2010 | 03:25

Dubai Car Rentals napsal(a):

This is a great and very valuable information about V Schengenu už od 1. září. Thank you very much for sharing this information with us.

Thanks.
10. 04. 2010 | 14:49

puma napsal(a):

Dear friends welcome to our store:sale cheap puma shoes http://www.salepumashoes.com
what you want will show in it !
05. 05. 2010 | 20:02

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy