EGON sílí a věřím, že nám bude dělat radost

26. 10. 2007 | 09:24
Přečteno 7315 krát
Rád bych vás pozval na stánek ministerstva vnitra na letošním ročníku brněnského veletrhu INVEX. Velkou část naší expozice zabírají pracoviště s informacemi o naší strategii eGovernmentu.

EGovernment je totiž zatím pro řadu lidí poněkud odtažité slovo. Málokdo si pod ním dokáže představit něco konkrétního a pro většinu lidí jde je elektronizace státní správy spíše hudbou daleké budoucnosti. Zavedení „elektronického úřadování“ se proto stalo jedním z našich hlavních cílů. Jde nejen o to, aby veřejná správa probíhala elektronicky, ale aby probíhala i efektivně a přehledně. Chceme docílit toho, aby mezi úřady obíhaly dokumenty, nikoli lidé. A tak se narodil eGON.

Symbolizuje úplně nové pojetí eGovernmentu v ČR. Kouzlo eGONa je v tom, že jsme si vzali za vzor živý organismus a propojili jsme věci, které spolu logicky souvisejí. EGovernment v pojetí eGONa má prsty, kterými získává podněty od občanů, to jsou Czech POINTy. Dále musí mít jednotnou oběhovou soustavu, to je nové pojetí jednotné komunikační infrastruktury veřejné správy. Musí mít také srdce, které je nezbytným orgánem každého živého organismu, a to je zákon o eGovernmentu. A musí mít mozek, což jsou centrální registry a práce na nich právě začíná.

Logické věci jsme spojili v jeden organismus, který má všechny potřebné vlastnosti k tomu, aby informační a komunikační technologie neznamenaly jenom zátěž pro státní, krajské a obecní rozpočty, ale přinášely lepší a kvalitnější službu jak občanům tak samotným úředníkům, kteří s nimi pracují.

EGON je malé dítě, které jsme porodili, dali mu do vínku základní předpoklady k tomu, aby mohl zdárně růst. Je to sice ještě malé dítě, za krátkou dobu svého života však udělal několik důležitých krůčků. V pilotním provozu jsme si totiž ověřili, že dokáže fungovat. Na sedmatřiceti kontaktních místech Czech POINTu si mohli občané vyzkoušet, že už hýbe prsty. V dalším období zhoustne síť jeho prstů natolik, že bude moci dosáhnout téměř na každého. A bude také moci nabídnout další služby. V příštím roce to bude například výpis z rejstříku trestů anebo převod listinných dokumentů do elektronické podoby. Navíc bude díky svému vývoji stále šikovnější. EGON sílí a věřím, že nám bude dělat radost.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

insurgentes napsal(a):

Vcelku trapná sebechvála a vynášení do nebe něčeho, co už dávno funguje v každým středně velkým kanclu. Ale jo, když už nebudu muset nosit jeden papír z jednoho ouřadu na druhej jak za france józefa, tak proč ne.
26. 10. 2007 | 09:53

Petrman napsal(a):

Pane Langře, kdyby jste se raději snažil dostat na silnice více policistů jak jste sliboval.....již několik týdnů jsem hlídku PČR neviděl........abych Vám ale úplně nekřivdil tak jsem nedávno viděl PČR šetřit nehodu.
Jinak na INVEXU jsem byl Váš stánek viděl, ale na těch pár stolků a židlí byl zbytečně velký a nudný, příště by to chtělo trochu oživit......nebýt jedné pěkné policistky (pokud to tedy nebyla převlečená hosteska) tak by to bylo absolutní zklamání.
26. 10. 2007 | 10:12

Al Jouda napsal(a):

Před tím porodem EGONA musela proběhnout pořádná soulož !
26. 10. 2007 | 10:16

policista napsal(a):

Úplně nejlepší pro PČR a lid této republiky by byl urychlený odchod současného ministra vnitra.
26. 10. 2007 | 10:27

jozka napsal(a):

Me by spis zajimalo vyjadreni k tomuto:

http://www.novinky.cz/domac...
26. 10. 2007 | 10:31

bara napsal(a):

Al Jouda napsal(a):
To Stejskal : Měl byste podle svého nejlepšího vědomí a svědomí mazat a moc to těm delikventům nevysvětlovat. Už to blog docela zahlcuje a činí nepřehledným a to myslím, nechcete.
26.10.2007 10:25:33

Okopirovano z blogu pana Zaoralka.
26. 10. 2007 | 10:48

Tupelo napsal(a):

egon bude jiste sikovna a uzitecna vec, ale vzhledem k tomu ze za uplne nejvetsi problem nasi zeme povazuji korupci, take by me zajimala vic odpoved na otazku proc jsou protikorupcni policiste omezovani, viz dotaz a link od jozky v 10:31.
26. 10. 2007 | 10:55

bara napsal(a):

to jozka:
taky by me to moc zajimalo.
Zejmena, proc odchazi pan Kubice.
26. 10. 2007 | 10:56

Kadlous napsal(a):

Vše souvisí se vším, ale protože většina národa , která začne být v lednu okrádána s tím, že tyto prostředky budou předávány na ještě větší hromady podporovatelů současné vládní garnitury předkládám návrh, jak dále postupovat :

Mnozí z nás ať již informovaní či neinformovaní nedokážou dohlédnout na všechny dopady reformy veřejných financí (jiný název pro Měnovou reformu). I přední ekonomové se různí v názorech jaké budou skutečné "ekonomické" dopady - jaké bude vlastně finanční zatížení domácností, obyčejných lidí, kterých je ve státě většina. Původně se snad hovořilo o nějakých dvěstě či tisíci korunách, ale měl snad tento propočet uklidnit veřejnost s tím, že se vlastně zatížení vykompenzuje vyššími příjmy? Topolánek říkal, že na to existuje jediný lék: Kdo chce více peněz, ať více pracuje. Zásadní omyl.

Každá domácnost by si měla udělat přesný propočet za co vynakládá finanční prostředky. Každá domácnost by měla alespoň měsíc fungovat jako podnik, který hlídá veškeré nákladové položky a který chce hospodařit s přebytkem - nikoliv se ztrátou.

Životní úroveň neurčuje množství peněz, které můžeme za měsíc vynaložit, ale jestli je dokážeme efektně vynakládat. Životní úroveň neurčuje luxusní styl života, luxusní vozidla s vysokou spotřebou, kulturní vyžití (návštěvý drahých multiplexů, zábavy, množství oděvů v šatníku) - společnost nás naučila domnívat se, že styl života určují takzvané hvězdy, hvězdičky, celebrity... v mnohých to vyvolalo pocit, že se jim musí příblížit a Ti pro které byl nákladný život nedosažitelný velice trpěli... přiznejme si proč se chceme přibližovat hvězdám.. vždyť svět, který ony představují je za zlatavou září reflektorů umělý a falešný... je těžké procitnout pod denodenním náporem reklamy, kdy je vsugerováno národu množství výrobků a zboží bez kterých bychom nebyli "TRENDY"; "IN" nebo bez kterých bychom se měli cítit méněcennými. Potřeby lidí jsou uměle nadstavené, tak aby kapitál násobil kapitál a bohatí ještě více bohatli. Již dávno nedostáváme jako spotřebitelé odpovídající kvalitu - proč tedy kupujeme nekvalitní výrobky, počínaje potravinami složenými z chemických náhražek konče značkovým oblečením, které vydrží dvě sezony či auty, které musíme po skončení leasingu ihned prodat, protože nás to naučila společnost a šikovní marketéři? Člověk je zmatený - všude na něj číhá nebezpečí, ze všech bilboardů číhá hraný úsměv... 1000x opakovaná lež se stává pravdou a my už tak nějak z podvědomí věříme té jedné velké hře, která ma za cíl nás co nejvíce ožebračit a když nemáme na život na "úrovni" všude se vyskytuje plno ochotných bank a ústavů, které nám nasypou peníze do kapes. Všechno je lež za kterou stojí malé skupiny marketingových pracovníků.
26. 10. 2007 | 12:05

Kadlous napsal(a):

POKRAČOVÁNÍ Kadlous:
Jsme ochotni si to připustit?

Ale abych se vrátil k receptu Mirka Topolánka - zkusme se na to dívat jinak. Čistou myslí - zkusme udělat pravý opak. Nikoliv více pracovat, ale méně kupovat. Můžeme společně položit ekonomiku - protože výrobci nebudou mít odbytiště předraženého zboží, spotřebitelé mohou společnými silami uměle snížit růst ekonomiky. Ekonomové budou zděšení - lidé z marketingu budou zděšení, nadnárodní korporace na ně budou tlačit... "Vymyslete nějakou lež ať ti hlupáci kupují, ať pořizují věci, které nepotřebují. Jak to, že to šlo od začátku devedesátých let, co jsme s nimi vyběhli a jako ovce skoupili všechna balení Vizíru...." Český trh byl pro západní firmy velkou spásou poté, co byl otevřen. A je stále spásou.... nebuďme smutní, že na nějaké zboží nebudeme mít, že si každé dva roky nepořídíme nový počítač... vždyť my některé věci ani nepotřebujeme k životu. Člověk musí přestat uvažovat tak, že má celebrita nový kabát a my jej musíme mít také; že herece propaguje nějaké zboží po kterém také zatoužíme... to jsou všechno domnělé potřeby ve snaze se někomu vyrovnat....

Pokusme se společně srazit ekonomiku na kolena - nekupujme to co nemusíme. Nebuďme konzumenty služeb jako jsou restaurace, kina atd. Kupujme jen základní potraviny a z nich doma vařme... žádné čokolády, oplatky (cukrovinky), žádné limonády - Coca Cola, Pepsi Cola, Sprite atd., žádný alkohol, žádné speciality a speciální pochutiny... místo placení kabelové televize si povinně kupme satelit a příjímejme signál jiným způsobem... Hledejme alternativy v cestování... a to bych mohl pokračovat. Hledejme, kde ušetřit - ne přemýšlet jak více vydělat, abychom měli na přebytečné věci. Z každé navíc vydané koruny stát více vybírá na daních - nedopřejme to státu. Stát počítal s tím, že zdražením vydělá více - dokažme mu, že to obyčejné lidi nijak nezlomí, že je to naopak posílí. Nesmíme vládcům dopřát pocit absolutního vítězství nad lidmi, nad celým národem - teď nastává okamžik, kdy jim nesmíme ukázat slabost, bezmoc. My nepotřebujeme takové vládce - oni potřebují nás... potřebují nás,
aby měli komu vládnout a někoho, kdo je bude poslouchat. Neposlouchejme je. Dodržme rysy a demokratické zásady, ale přestaňme je poslouchat. Oni jsou stejní jako Ti lidé, co vymýšlí kampaně na znásobení prodejů výrobků - oni však nepodávají výrobky jako takové, ale falešnou víru v politický program.

Loučím se slovy George Orwella:
"V dobách všeobecného lhaní je již pouhé říkání pravdy revoluční akt"

Připomínám - k řešení problémů tohoto státu je potřebné urychleně uskutečnit předčasné volby, jak po tom volal pan inženýr Topolánek počátkem července 2006.
26. 10. 2007 | 12:06

Ani napsal(a):

Spíš si myslím, že by z kanceláří mohlo více policistů odejít.Nevykazují žádnou práci. Jsou placeny za nic.
26. 10. 2007 | 12:07

insurgentes napsal(a):

Kadlousi, Kadlousi, ty tady chceš vyřešit svět a přitom pan ministr jen trochu zjednodušil to, když jdeš žádat o novou občanku. Trochu víc k věci by to chtělo. Jinak, nebudeš kandidovat na prezidenta??
26. 10. 2007 | 12:21

insurgentes napsal(a):

Jinak je škoda, že cokoliv Langer napíše, diskuze k tomu se hned zvrhne v to samý: že je málo policistů tam nebo onde, že je korupce, že by měl Langer odstoupit a potažmo celá ODS atd. atd. Prostě levičáci maj hned žně. Tady se ale jedná o něco úplně jinýho. O zrušení toho debilismu, že když jdu si nechat udělat novou občanku, musim k tomu mít rodnej list a oddací list a jánevimco ještě, přitom to sou papíry který maj k dispozici hned o kancl vedle, ale ne, ne aby oni mezi sebou tyhle data "sharovali" když na to máme bumážku a občan má vždycky dost času aby si pro ni tu frontu vystál případně přišel jindy, až na tom druhým úřadě milostivě budou mít úřední hodiny. V 21. století to fakt nemůžu pochopit, že to mohlo přežít tak dlouho.
26. 10. 2007 | 12:26

george napsal(a):

Pan ministr by se měl spíše zaměřit na to, jak si nechal do všech vysokých míst policie nalézt "starou gardu". Poslední počin náhubku protikoručním policistům není nic jiného, než korupce a chránění lidí, na kterých mají zájem současná a minulá vládní garnitura. Jsou všichni stejín, ODS i ČSSD. Škoda Sládka.
26. 10. 2007 | 12:43

jozka napsal(a):

Hele, insurgentes, to je moc fajn, tahle zmena, nic proti tomu. Ale co je spatne na tonm, zeptat se pana ministra na neco, co je v jeho kompetenci? Kdyby to udelal kdokoliv jiny, tak by byl ihned v zaberu televiznich kamer s hrozne tragickym nebo spravedlive rozhorcenym vyrazem ve tvari a vykrikoval by cosi o politickem vmesovani do policie. A mel by pravdu... Takze otazka je na miste. A ty kydy o levicacich si laskave vetkni kamsi, koho jsem volil nevis. Ale muzes hadat...
26. 10. 2007 | 12:45

cesla napsal(a):

insurgentes - nějakej chytrej, nechodíš na výrobní porady na Jánský vršek 10. Odtamtud vychází takové chytrosti, co zde předvádíš.Ono obhajovat pana ministera Langera je skutečně těžké.
26. 10. 2007 | 12:57

Al Jouda napsal(a):

To george : Tou poslední větou jsi se zdiskreditoval ! Dovedeš si představit Sládka ve vládní funkci ?
26. 10. 2007 | 13:43

Železnohorský dědek napsal(a):

A bude to fungovat, pane ministře? A nebude potřeba přijmout další lidi, aby těm stávajícím vysvětlili, jak s tím zacházet? A opravdu si myslíte, že úředník řekne: "Stačí váš podpis a ostatní už zařídíme my?" Už jste takhle nahodil víc vizí a žádná z nich se zatím nějak moc neujala... A propó, proč anglicky Czech Point? Trošku Američan z Vysočan. Ale jinak tomu fandím.
26. 10. 2007 | 14:04

David napsal(a):

Dovolím si taktéž reagovat. Stěhoval jsem se před časem o pár ulic dále, ale protože mám toho hodně, jako všichni, tak jsem prostě ne všude ještě nahlásil změnu bydliště. Občanku už mám novou dávno, t.z. trvalé bydliště mám změněno a minulý týden jsem byl nahlásit změnu bydliště i na Živnostenský úřad. Nové ŽL jsem dostal v pondělí a včera mi přišel dopis ze ŽÚ, že jsem nenahlásil změnu bydliště v termínu, a že tedy dle evidence ji opravují a vyzývají mne, abych doložil tuto změnu. Přitom mám v ruce nové ŽL, na kterých je napsáno, že jsou vydány v důsledku změny bydliště. Prostě pravá ruka neví co dělá levá. To samé z FÚ, včera mi taktéž přišel dopis, že změnili mé bydliště a evidenci na základě centrální evidence obyvatelstva, a že jsem tak měl učinit sám. Dnes na VZP, to samé. Přišel jsem nahlásit změnu a paní mi řekla, že jdu pozdě a že to již mají změněno. Takže všichni vyžadují, abychom jim hlásili změny a přitom si to mohou zjistit sami. Už aby byl přijat zákon o sdílení dat, protože zák 500/2004sb., $6 je v podstatě nyní nevzmahatelný.
26. 10. 2007 | 14:37

MS napsal(a):

Jenom by me zajimalo, kdo vymysli ty nazvy - Czech-point - ktery se vyslovuje prekvapive stejne jako check-point, misto, kde Vas zkontrolujou a ne, kde Vam v necem pomuzou...(ale neb to jde z ministerstva vnitra, mozna to je prave ten zamer); ostatne i hezky anglicky, kdyz vetsina lidi v CR jeste anglicky neumi (proc ne cesky?)... a ted egon ... uplne friendly ... egonek ... a ten jeho obrazek, mit zidli, tak jsem z ni spadnul
26. 10. 2007 | 15:41

stejskal napsal(a):

Také Vás to překvapuje, pane insurgentesi?

Já tu trávím uplynulých šest měsíců denně řadu hodin a také mne to vždy vyvede z míry (úplně stejně jako podobné výkřiky v diskusi pod třeba pan Zaorálka či Sobotky). Chyba bude spíš v nás.

Paní baro, to jsou paradoxy, co? ;-)

Libor Stejskal
26. 10. 2007 | 16:00

george napsal(a):

To Al Jouda: Nemyslel jsem ani náhodou Sládka v roli ministra. Myslel jsem tím jeho výpady proti mocným právě proto, že už hrozí, že si rozdělí moc a na všechny se neohroženě vykašlou.Už tam totiž nebude nikdo, kdo jim řekne ty jejich svinstva rovnou do očí.
26. 10. 2007 | 16:05

BRT napsal(a):

Pane Stejskale,
nevidíte snad nějaký třeba jen drobný rozdíl mezi tím co tu píše Langr a tím co píše kompletní sestava lidového domu,která si tu přihřívá svou stranickou polívku,hlavní jídlo a ještě dezert?
26. 10. 2007 | 16:08

Železnohorský dědek napsal(a):

Když jsem si přečetl Davida, polil mě pot. Taky jsem změnil bydliště, ale s chůzí na úřady otálím, co to jen jde. Počkám na Egona. Mám totiž od dětství na úřady alergii, i když nevím proč, nikdy mi nic neudělaly... Měl jsem kdysi jeden řidičák (s fotkou z osmé třídy) od roku 1974 do poloviny devadesátých let, přitom jsem asi třikrát změnil trvalé bydliště (v občance) a několikrát bydliště faktické bez zápisu do občanky a přece se mi nikdy nic nestalo. Jo ale to bylo za bolševika, tenkrát se na to tak nekoukalo. Nevím, možná se teď platí tučná pokuta, pokud se člověk přestěhuje a někde to nenahlásí. Ale daně, pojištění a dluhy platím, tak co je komu do toho, kde bydlím, že?
26. 10. 2007 | 16:21

wrth napsal(a):

No...internet u policie je dobrá věc. Jděte se podívat na mistní a obvodní oddělení,kam byly nainstalovány. Ti hoši a dívky si pamatují ze školy a z domova že jsou tam hry,porno obrázky a všelijaký jiný prákoviny. Na těchto odděleních jsou ke služební potřebě nevyužité. A pokud se týká internetů na útvarech policie,nechápu proč nejsou zveřejněny mailové adresy kam by mohla veřejnost zasílat korespondenci. Když si představím finance do těchto útvarů vložených díky sesíťování a napojení na nové počítače ....hrůza. Vyhozené peníze
26. 10. 2007 | 16:25

Čochtan napsal(a):

Uvidíme jak a hlavně kdy se to vyvrbí. Potřebujem EGONa jak sviňa drbání.
26. 10. 2007 | 17:00

Al Jouda napsal(a):

To wrth:Naprostý souhlas.Zveřejnění internetových adres by však přineslo policistům více práce.
26. 10. 2007 | 17:17

bara napsal(a):

pane Stejskale:
hlavne zdravi:-)
26. 10. 2007 | 17:45

Jakl napsal(a):

To je přece zcela jednoduché.
Až bude internet úplně kontrolován vašim ministerstvem vnitro-informatiky.

Nevíte náhodou jak může být člověk jako vy prověřen pro práci s utajovanými skutečnostmi a na základě toho splňovat podmínky pro výkon funkce ministra vnitra?
26. 10. 2007 | 20:20

Ivan napsal(a):

Skutečně sebeuspokojení.
26. 10. 2007 | 20:45

(...) napsal(a):

...myslelo jsem, že jde o Bondyho.
26. 10. 2007 | 21:22

Když chci novou občanku, p.Insurgentesi, napsal(a):

stačí mi předložit starou + 1 foto + vyplnit na místě jeden jednoduchý dotazník A pak měsíc čekat na vyzvednutí.....
26. 10. 2007 | 21:41

vlk napsal(a):

Moje babička říkávala, že sebechvála smrdí..
Velmi účelová prezentace, velmi.
A tak mnenějak napadá, jestli ono jaksi nejde o chlubení cizím peřím. Pokud mne paměť neklame pak s myšlenkou i relaizací e Govenamentu nepřišel žádný Langer. Nýbrž jistý Mlynář... Jo moje babička měla ještě další přísloví. Bylo to něco o lži a krádeži...Ale už si to nepamatuju úplně přesně.
26. 10. 2007 | 22:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

byl jsem s ohledem na Kodex diskutujích donucen smazat některé příspěvky, jejichž jediným cílem bylo urazit autora blogu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
26. 10. 2007 | 22:31

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane BRT,

myslím, že ne zcela přesně rozumím Vaší otázce.

Pokud ale narážíte na to, že blogeři ze všech částí politického spektra využívají blogy k prezentaci své i prezentaci svých stranických pohledů na svět, tak přesně k tomu jsou blogy určeny. Proto jsme jim je nabízeli.

Pokud Vám tento způsob komunikace nevyhovuje, mrzí mne to, ale jediné, co mohu navrhnout, je, abyste tyto stránky ignoroval. Jiné řešení nevidím.

Libor Stejskal
26. 10. 2007 | 22:36

BRT napsal(a):

Pane Steskal,
tak se i stane .
27. 10. 2007 | 13:46

vlk napsal(a):

Stejskalovi
jste stejně útlocitný na blogu Paroubka, Sobotky´atd?
28. 10. 2007 | 19:20

stejskal napsal(a):

Zkuste se podívat, pane vlku. l.s.
29. 10. 2007 | 00:35

Anna napsal(a):

To vlk
nevím, proč jste na našeho Ivana tak ošklivý.
Za chvíli zůstane u policie sám s panem policejním presidentem.
Co má chudák dělat, jak má na všechno stačit?
02. 11. 2007 | 18:49

Majkl napsal(a):

Doufám, že vrámci e-strategie podpoří "Ivan" dokončení migrace PVS.
10. 11. 2007 | 11:45

breitling skyracer napsal(a):

Did I really earn this or did I just wear you all down? Although skyracer it ended up winning only three awards, Avatar seemed to loom larger over the proceedings breitling super avenger than any other film, from the CGI sprinkling on stage of its bioluminescent floating sprites super avenger to Ben Stiller's blue-skinned homage in his best makeup presentation. Oddly, Avatar wasn't even breitling superocean nominated in that category . Avatar might have lost to Hurt Locker superocean in the end.
12. 03. 2010 | 05:40

breitling superocean napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
12. 03. 2010 | 05:42

Brock Boesiger napsal(a):

Excellent article that http://www.ds-jiecheng.com will provide the incentive and http://www.huxi-cable.com/p... basis for my works. http://www.ejaisolar.com I wonder if I can mention the article as http://www.chinajmdq.com a bibliographic reference in my work. Very interesting and http://www.chinalasiji.com useful information! It's pity that such occasions are still exist in the world, but we should act all http://www.huxi-cable.com/s... together for to prevent them. Thanks.
13. 08. 2010 | 08:48

Russ Salas napsal(a):

Very interesting and http://www.hzzxdq.net useful information! http://www.zjbangge.com/rec... It's pity that such occasions are http://www.zjbangge.com/lea... still exist in the world,http://www.zhuoerya.cn but we should act all together for to prevent them. Thanks.You really know http://www.hn-hardware.com what your talking about here. Thanks for the great step by http://www.zjbangge.com/sec... step how to blog.
13. 08. 2010 | 08:52

Raul Spadaccini napsal(a):

Great stuff from you, http://www.sunsurf.com.cn man. Ive read your stuff before http://www.jdxpwj.cn/booste... and youre just too awesome. http://www.zjxhdz.com I love what youve got here, http://www.tygluegun.com love what youre saying and http://www.wanjia-ylm.cn the way you say it. You make it entertaining http://www.hangxiang.cn and you still manage to keep it smart. I cant http://www.meiyuanfurniture... wait to read more from you. This is http://www.jdxpwj.cn/tow-rope really a great blog.
13. 08. 2010 | 08:58

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy