Jak se dělá kauza?

19. 04. 2007 | 13:18
Přečteno 9636 krát
Moderní společnost stojí a padá s informacemi. Období nedostatku informací je naštěstí už dávno za námi. Momentálně spíše čelíme nadbytku informací a narážíme na limity jejich ověřování, zasazování do kontextu a schopnosti odlišovat fakta od spekulací a smyšlenek. To může být velmi nebezpečné.

Pokud totiž informace není ověřená a zasazená do relevantního kontextu, je jen velmi malý krok k tomu, aby byla někým použita účelově nebo rovnou zneužita, aby vznikla tzv. kauza.

Důvody pro vyrábění kauz jsou různé, ale model bývá většinou podobný, zhruba následující - někdo sleduje určitý cíl, tak vykopne do světa nepravdivou, účelovou informaci. Informace musí být pro média dostatečně atraktivní a výbušná, řekl bych přímo neodolatelná. Někdo jiný informaci převezme a dodá jí punc důvěryhodnosti. A ostatní už se přidají, protože přece nemohou zůstat pozadu. A i když v zápětí dojde k jasnému odmítnutí vykopnuté nepravdy, špína, která byla už jednou vržena, ulpěla a úplně už smýt nejde. Kauza splnila svůj účel.

Nedávno tento model vyzkoušela dvě veřejnoprávní média. Česká televize před více než týdnem odvysílala v Událostech reportáž, podle které jsem ve sporu s Inspekcí ministra vnitra kvůli něčemu, co jsem neudělal. Byla to lež a neprofesionálně zpracovaná reportáž. Nikdo z České televize u Inspekce ministra vnitra ani u Ministerstva vnitra tuto informaci neověřil, nikdo se neptal, zda skutečně takové podezření existuje. Zpráva byla vykopnuta. Tuto neověřenou a lživou zprávu převzala, opět bez ověření, Česká tisková kancelář (ČTK), instituce, kterou jako zdroj využívá většina médií v České republice. Tím nepravdivé a lživé informaci dodala onen punc důvěryhodnosti a další média se okamžitě přidala.

A komu to prospělo? Na to vždy dokáží nejlépe odpovědět ti, kteří kauzu rozpoutali dodáním smyšlených informací a pak ti, kteří jim v médiu, pro které pracují, poskytli prostor. Na těch je totiž největší odpovědnost. Seriózní média totiž disponují obrovským darem - mocí oslovit miliony diváků a čtenářů. Proto by měla vždy dbát na profesionalitu a poskytovat vždy jen takové informace, které jsou pravdivé, ověřené a nezkreslené. Měla by prostě vždy pracovat tak, aby nad jejich výstupy nemohl být ani stín podezření z nevědomého pochybení či dokonce vědomého vyvolání falešné kauzy.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jogín napsal(a):

Pan ministr je na dělání kauz určitě expert. Viz jeho zuřivé protesty proti odposlechu dětí jeho známých, kde se nakonec ukázalo, že si od nich půjčoval telefony aby volal Kubiceho týmu. Zřejmě proto aby policisty odradil od politického ovlivňování.
19. 04. 2007 | 13:31

Sonny napsal(a):

pane Langer, jste směšný ve své snaze zamést sám sebe pod ten pověstný koberec. Hlupáci jako Vy podceňující veřejnost by vůbec v politice neměli být.Sonny
19. 04. 2007 | 13:47

via napsal(a):

Chudák Ivan, řekli o něm nepravdu :) jak se to mohlo stát :)
19. 04. 2007 | 13:51

Michal N. napsal(a):

No comment. Vše již bylo řečeno v předchozích komentářích Vašeho prvního blogu...Zkuste se podívat, co si lidé o Vás myslí. Jste nepřesvědčivý a to na první pohled. Už Vám tu nálepku pane ministře zřejmě nikdo neodpáře. Nezbývá Vám mnoho času "to blaze the halloway"...
19. 04. 2007 | 13:54

Josef napsal(a):

Která země v EU má na místě
ministra takové tele a
které dokonce dvakrát prolezlo vysokými školami.Aspoň v něčem máme primát a je to i zásluha naší milované rodné strany ODS.
19. 04. 2007 | 14:19

Jan Valin napsal(a):

První tři odstavce mohu jen podepsat. Přesně sedí na Vaše kroky v tzv. Kubiceho kauze.
19. 04. 2007 | 14:28

R. Holub napsal(a):

No samozřejmě, médium slabých je tu pro Vás, Jogíne až Josefe. Když nejde zjistit, kdo a co jste zač, jste silní. Asi Vám ušlo, že jestli to, co Langer napsal je pravda, tak máme problém všichni. Novináři, kteří napracují jak mají, jsou totiž hodně nebezpeční! A otázkou je, kdo je potom pase...
19. 04. 2007 | 14:36

JUDr.Jan Pavelka napsal(a):

Ano! Je tomu skutečně tak, ovšem specialistou na výrobu kauz byli jistě soudruzi od StB., tedy komunisté a velmi dobře dnes konstruuje v tomto duchu i spolek Klementa Paroubka. Apropó proč se nedá zjistit nikde nic o Paroubkových rodičích?V žádném životopise o něm (které jsou mimochodem velmi rozporuplné) jsem se nikdy nedočetl o "jeho původu". Jinak k Vám pane Ministře. Kdysi jsme spolu hovořili a nevím zda si mne pamatujete. Zřejmě ne, to ovšem není podstatné. Podstatné je, že jste celé společnosti slíbili (jako celek ODS) že v případě Vašeho vítězství vyšetříte a dotáhnete do konce všechny kauzy,"...nic nebude zameteno pod koberec...". Dále že otevřete archívy StB. Tyto dvě věci rozhodly o tom, že já sám jsem za Vaši stranu agitoval, dělal Vám dobrovolnou kampaň. Uvěřil jsem Vám a pokud tak neučiníte, budu zesměšněn. Což mi vadí mnohem méně, než okolnost, že spousta tr. činnosti KSČSSD zůstane nevyšetřena a nikdo se nedočte v archívech (kdo neměl osobní zkušenost) StB., jak zrůdný komunismus je. Děkuji. Pavelka.
19. 04. 2007 | 14:45

Martin Nietzsche napsal(a):

Mám o Vás velké pochybnosti, přesto se domnívám, že je bohužel Váš pohled víceméně pravdivý. Nedávno si na to stěžovala např. Věra Jourová v příspěvku v LN. Mnoho lidí totiž nedokáže zpracovat podávaný materiál, které nám média servírují. Média se nenápadně, leč pustupně bulvarizují. Od Vás bych chtěl však pane ministře slyšet, kdo mohl za to, že si Vaši zprávu mohli přečíst novináři. Narážím tím na onu Kubiceho zprávu. Buď jste byl za nedbalost zodpovědný vy, anebo ta osoba, která měla dohlížet na onu místnost, kde pracovali lidé z bezpečnostního výboru.
19. 04. 2007 | 15:13

frantaflinta napsal(a):

Povolené jsou jen kauzy ve prospěch ODS. Ta je totiž jako matka STRANA nedotknutelná. (a komu se to nelíbí, tomu MY zakroutíme krkem...)Gottwald a Felix Děržinský by na tebe byli hrdí ministře. Jasná hlava, horoucí srdce a naprosto čisté ruce. Copak Češi nevidí, že když TOPOLÁNEK mluví o tom, že za 5-10 let se budeme mít dobře, že mluví stejně jako kdysi Klaus(utáhneme si opasky a odrazíme se ode dna, na které vás úspěšně potopím..a pak budeme žít v ráji) a STEJNĚ jako před ním Gottwald, když řval, že už vnuci našich vnuků budou žít v komunismu? Vždy't je to stále stejná bolševická propaganda. Proč si Češi furt dokolečka volí bolševiky, copak jsou opravdu tak hloupí a nedokážou poznat, KDO je pravý kovaný komouš???
19. 04. 2007 | 15:27

martinskapik napsal(a):

Období nedostatku informací je naštěstí už dávno za námi.

Nemyslel jste tím náhodou pane ministře: "Období nedostatku dezinformací je už za námi???
19. 04. 2007 | 15:31

yony napsal(a):

nevěřím.
19. 04. 2007 | 15:39

Jouda napsal(a):

Pane ministře.
Nechtělo by to navštívit nějakou solidní školu kde se vyučuje společenské chování. Nezlobte se, ale Vy se vůbec nehodíte na post, který zastáváte. Někdys mi připadáte než jako ministr spíše jako pohůnek od krav.
Za Kubiceho zprávu, že jste ji jako náhodou nechal ležet před novináři, byste měl již dávno sedět nedoleko Vašeho rodiště a to na Mírově.
19. 04. 2007 | 15:40

jirka napsal(a):

Článek je slušný, až na předposlední odstavec.Měl by být nahrazen stručným návodem jak se upekla Kubiceho zpráva.
Pak by článek byl pravdivý!!
19. 04. 2007 | 16:24

host 1 napsal(a):

Krom Holuba a JUDra souhlas se všemi příspěvky.
19. 04. 2007 | 16:27

Madla napsal(a):

Jediná pravdivá věta v článku je : "A komu to prospělo? Na to vždy dokáží nejlépe odpovědět ti, kteří kauzu rozpoutali dodáním smyšlených informací".
Jak trefně jste pane ministře popsal celou Vaši anabázi - Kubice, Vidím, Langer, ...
19. 04. 2007 | 16:41

Josif Motejl napsal(a):

Pane ministře, asi víte o čem mluvíte, mne ale nepřesvědčíte. Nefandím nikomu z těch, co o koryto jim jde, ale vy mne nemůžete přesvědčit. Vy, jenž ovládá skryté hulvátství, jenž zneužije výroku pouze druhých, jenž těžko hledá vlastní názor, mne nepřesvědčí. Skutečně vycházím z vaších vlastních výroků.
19. 04. 2007 | 16:55

fany napsal(a):

To by člověk nevěřil kolik potrefených naivních lidiček skočilo právě ČT na jejich špek. Ona se ČT nenápadně a jaksi nuceně a opatrně omluvila v nočních hodinách, ale jak píše pan Langer - účel byl naplněn.
Je vidět, že je u nás ještě stále růžovo až rudo a opičky skáčí podle toho, jak jim čumbedna radí.....
19. 04. 2007 | 17:58

alpada napsal(a):

Langer je opravdu,ale opravdu expertem na pořizování neexistujících kaus spolu s panem Vidímem a sem tam s nějakým plukovníkem a je jedno zda se jmenuje,nebo nejmenuje Kubice,že.Ale aby nás takový pán učil co je a co není pravda-tak to už se mi zdá příliš.
19. 04. 2007 | 18:20

Václav napsal(a):

Pan Langer nám ukázal jak se upekla Kubiceho zpráva. Proč ještě Paroubek lítá po svobodě, když je pedofil?
19. 04. 2007 | 18:44

lišáček napsal(a):

Pan Langer nevyšetří nikdy nic i když má inspekci a ta má šetřit překračování zákona u policie atd.atd. Čili na nic se netěšte nic se nedozvíte jste stádo, které má jen souhlasně bučet.Volím pravici, ale vše stený ksindl
19. 04. 2007 | 19:06

jirka napsal(a):

Rad bych pouzil vas snad 10000x opakovany vyrok: "pan ministr by mel odstoupit"
19. 04. 2007 | 20:03

Jaroslav Drozdík ml. napsal(a):

nevěřím Vám, ale nepřemohu Vás...
jak bezvýchodné...
19. 04. 2007 | 20:26

tupelo napsal(a):

jak se vyrabi kauzy vi langer nejlip, pred volbama sepisovali po nocich s plukovnikem kubicem pohadky...

pane ministre, uhradil jste detem svych znamych, od kterych jste si vypujcoval mobil a volanim kubiceho parte je dostal na seznam odposlouchavanych cisel, aspon provolany kredit??
19. 04. 2007 | 21:33

Hugo napsal(a):

Přesně jako Effenberger reaguje spousty pravicově orientovaneho negramotů. Znají pouze všude se opakující woodoo zaklínadlu "Paroub, Rath, rudí noshledi - zničit". Většinou nejsou schopni splodit víc jak 2 věty.Toto zaklínadlo opakují všude a dokola.Stejně jako někteří komančové viděli jenom rudě, tak oni vidí jenom modře. Jakýkoliv názor, který je odlišný od jejich na jejich modré ptáky trestají již výš uvedeným zaklínadlem!
PS:
Nejsem příznivcem Paroubka, vydělávám slušný peníze a k tomu ještě podnikám, ze svejch daní živím spousty cikánů a jiných nemakačenk.

Ale zpět..
Nejvíce nechutná svině z hnízda modrejch ptáků se zahnídlila právě na ministerstvu vnitra!!!!!!!

Běž domu Ivane, čeká tě...
19. 04. 2007 | 21:37

nocomment napsal(a):

velmi si cenim akce, kterou udelaly aktualne.cz - s blogy lidi, kteri zastavaji i velmi zajimave funkce v CR. Proto me mrzi, ze nedokazeme predvest urcitou uroven i ve vyjadrovani svych nazoru.
Souhlasim s prevazujicim nazorem, ale copak se neda volit kultivovanejsi projev?
19. 04. 2007 | 21:56

George napsal(a):

Da, a da se souhlasit i s panem Holubem. Medaia by si mela uvedomit, ze obycejny clovek treba nema sanci si overovat urcite zpravy a nektera media, predevsim CT, jakozto NEZAVISLA INSTITUCE, by nemela naleted kde jakemu vykriku a zpravy si overovat. Jinak je opravdu jen manipulace a to je pak na miste otazka: Komu to slouzi? Ale samozrejme to bychom se mohli zeptat i Vas pane ministre, komu to poslouzilo? Nebo tohle uz je neco jineho? Protoze se to tyka Vas?
19. 04. 2007 | 22:30

Hugo napsal(a):

Já si myslím, že až si pan ministr přečte komentáře, statitisticky si spočte procento jeho oblíbenosti, tak zákonitě musí vykouzlit jeho smutný psí obličej jako když se vyjádřil k odposlechům...Proč proboha odposlouchávájí telefony maminky mojí ženy?
Možná, že z nej taky volal Kubicemu.....
Málem ukápla slza i mě.

PS:
Od komentářů na blogu s politiky bych neočekával diskuzi podobnou těm na akademické půdě...tady je to myslím si v pohodě, nikdo Ivana neposílá do různých partií lidského těla.
19. 04. 2007 | 22:32

vencv napsal(a):

Myslím, že vulgarním přispivatelům, kteří na dobře napsaný příspěvek I. Langra reagují urážkami a sprostotou, by velmi prospěla návštěva uniformovaného policisty, který by se jich zeptal, kde mají pro svá potupná tvrzení důkazy a obžaloval je z hanobení veřejného činitele.
19. 04. 2007 | 23:32

Hugo napsal(a):

ODS zřejmě spustila jednu ze svých kampaní na blogu. Jak Ivánek, tak Mireček si shodně stěžují jak ji ČT nejde na ruku, tak jak by jsi představovali. Co takhle ji zprivatizovat?Prodat nějakému známému.?Pak by se mohli začít chovat podle Vašich představ.
A do toho ještě ta lama Filipovská co si odmítá lámat hlavu.......brrrrrrr
20. 04. 2007 | 07:43

Anna napsal(a):

Aničko, neschovávej vkladní knížky do skříně a peníze do kořenáče, říkávala moje babička.Nech to ležet na stole, když přijde lupič, ani si toho nevšimne. A s tou Kubiceho zprávou je to také tak. Poschovávat tajné dokunenty do trezoru umí každej trouba. Ale nechat je na stole, to je geniální. Copak vy můžete za to, že si toho někdo všimnul?
A že si pujčujete telefony od známých? Já to dělám taky, když nechci, aby mi máma na něco přišla!!
Proč já, slabá ženská, jsem tak sama, nikdo jiný se vás nezastane.
A ty příspěvky! Fuj! Jak praví klasik - frustrát, blbeček, frustrát blbeček jen uprostřed je jeden naklonovanej frustrát.
A s to inspekcí je taky potřeba něco udělat, aby tam nebyli lidi, co vás nemají rádi. Já vás ráda mám. Když někdo řekne něco proti vám, tak je to zločin.A když je těch lidí víc než tři,tak je to organizovanej zločin!!! Tomu se přece má věnovat Útvar pro odhalování organizovanýho zločinu. To dá rozum!!!!
20. 04. 2007 | 08:35

Typro napsal(a):

Dobrý den.
Tak si konečně můžou vykřičet bolístky rudí a růžoví občané.Frustrace musí ven a je to dobře.Až se zase dočkáme vítězství levice a ono se to v demokracii stává, dočkáme se údajné nápravy stavu věcí a vyčistí se všechny úřady a nastane to, co dnes kritizují!!! Tak to má být a proto blábolte, příště bude blábolit druhá polovina národa.R.
20. 04. 2007 | 08:48

xara napsal(a):

Pan Langer má zcela určitě osobní zkušenost s tím, jak se dělají kauzy.
20. 04. 2007 | 15:47

Olomouc napsal(a):

Další den uplynul a bohužel jste stále ve funkci. Za každý den kdy neodstoupíte, tak byste měl jich 10 odsedět v base bez možnosti amnestie.
Pane Langere, vy si snad nepamatujete jak jste po Olomouci běhal co by pionýr a jak jste se choval co by aktivní člen SSM a jak jste navštěvoval !naše osvoboditele" - jinak okupanty sovětské vojáky? To si myslíte že jsme na Moravě tak blbí a nepamatujeme si Vaše aktivity dříve a nyní?
20. 04. 2007 | 21:49

Honza napsal(a):

Podivejte se na topolanka jak se chova k novinarum na videu v prave liste. http://www.estat.cz/
21. 04. 2007 | 01:43

Anna napsal(a):

Já nevím, proč vás ty sousedi z Olomouce pořád pomlouvaj.Určitě jste byl do pionýra a SSM nasazený,abyste je rozložil. A podařilo se vám to.
21. 04. 2007 | 09:35

Jana.H napsal(a):

Nebudu se zabývat osobou pana Langera, to je zbytečné. Chci pouze upozornit na to že se budou brzy volit radní do rady ČT a úměrně tomu se množí stesky z řad ODS na neprofesionální práci televize, oan Langer není sám komu se tak křivdí. Prosím, sledujte tyto věci, jsou důležité pro nás pro všechny!
21. 04. 2007 | 12:32

host 1 napsal(a):

Jano,to je sice pěkné,ale bude to něco platné?Nezhorší to pouze mé problémy s žaludkem?Vždyť na mínění občanů této země páni politici zvysoka kálejí.Doufám,že fany(že by zakuklenej Langer) nepožádá,aby byl můj příspěvek smazán...
22. 04. 2007 | 17:57

fedor napsal(a):

Pane Langře, to si opravdu myslíte, že v této zemi jsou všichni tak blbí, jak Vy jste chytrý, mebo mají všichni sklerozu? Viz ýměny SIM karet nebo Kubiceho zpráva zveřejněná tak, aby už nikdo nic nemohl vyvrátit? Bylo by zbytečné Vám tu psát, co si o Vás myslím. Na rozdíl od Vás dělím lidi na slušné a ty ostatní. Vy osobně mezi ty slušné rozhodně nepatříte. Neukazoval náhodou Vám premiér, že jste jednička? Nic bych za to nedal.
23. 04. 2007 | 00:47

fedor napsal(a):

Jinak je jako doplňková četba k Vašemu blábolu o tom, jak se dělá kauza vhodná stať pana Hvížďaly: Poloppravda a pololež.
V plození polopravd a pololží jste v ODS, potažmo koalici borci. S Topolánkem, Nečasem, Vondrou, Kalouskem a Julínkem jste opravdu ale opravdu borci. Opravdové jedničky! Škoda, že Vám prezident nepromluví do duše, neb si mylně myslí, že už jste dospělí.
23. 04. 2007 | 01:10

fedor napsal(a):

Někde tu výš padlo slovo o volbě radních do ČT. Uvědomuji si, že nedávno se nenašel čas pro prakticky jediný satirický politický pořad pana Šimka a paní Bubílkové "S politiky netančím". Ať to hodnotím jakkoliv, pořad byl i jen se samotnou paní Bubílkovou ve své kategorii dobrý a rozhodně jeho úroveň o třídu převyšovala polostupidní pořady jako třeba "Tele Tele". Předpokládám, že ve vyřazení pořadu paní Bubílkové máte vzhledem k Vámi projeveným vlastnostem prsty stejně jako v Kubiceho zprávě. Jinak mně svým vystupováním a jednáním a řečmi velice připomínáte zásadové komunistické tajemníky, kteří měli vždy pravdu i když ji neměli. Když Vás vidím, jako bych je měl před sebou, jen se jejich božstvo nenachází v Moskvě ale za Velkou Louží. Snad nejlépe k získání představy co jste zač poslouží srovnání s Lukašenkem. Jistě byste si padli do noty.
23. 04. 2007 | 09:52

Pepa Řepa napsal(a):

Pane fedore, nic ve zlém, ale nějak jste pomotal ČT a NOVU
23. 04. 2007 | 20:28

Redy Wander napsal(a):

Operování s jakýmsi honem na Vaši osobu se mi zdá poněkud teatrálním gestem nedůstojným Vašich kvalit a formátu.Že je vše relativní a že Váš úhel pohledu nemusí být objektivní se Vám pokusím vysvětlit na příkladu.....Pokud Vám Vaše žena nasadí parohy,tak je to ..
a)z pohledu milence Vaší ženy další dobytá tvrz.
b)z pohledu Vaší ženy krásný erotický zážitek.
c)z Vašeho pohledu partnerské zklamání.
d)z mého pohledu je to banální příhoda ze života.
Objektivně řečeno mají všichni pravdu, ale věřte tomu že ve finále jste za blbce pouze Vy

Přeji příjemný zbytek dne
24. 04. 2007 | 14:08

Nástěnka napsal(a):

"Když se dívám na sebe...tak se musím pochválit..." (Mrazík, zpěv Ivana)
24. 04. 2007 | 14:14

host 1 napsal(a):

Tak co,pane Langere?Copak nám povíte teď?Podvod na voličích,kterého jste se účastnil v klíčové pozici jaksi vyplouvá na povrch.Konečně.Dosud vám ještě ti vaši modří soukmenovci věřili.Jestlipak se proberou?
24. 04. 2007 | 15:29

gaargod napsal(a):

Jak se dela kauza? Treba se "zapomene" na stole tajny dokument...
25. 04. 2007 | 17:24

FRANKOS napsal(a):

Pane ministře,z vašich názoru jsem i já pochopil kdo stál za Kubiceho aférou.Je smutné že považujete občany této země za blbce.Většina je totiž přesvědčená že na tom nesete velký podíl.
25. 04. 2007 | 17:56

Jarda napsal(a):

Pane Langře, Vy jste seděl s p. Kubicem, když před volbami jste šel na záchod a ponechal jste novinářům k dispozici jeho tajnou zprávu.
Teď jste volán k zodpovědnosti, nic víc nic míň!

A nemusíte se přece přitom hned podělat, že ano?
26. 04. 2007 | 14:50

Jarda napsal(a):

Na Vašich stránká říkáte:s plk. Janem Kubicem jsem si netelefonoval,
nestýkal jsem se s ním,
nic jsem s ním nepřipravoval,
zprávu o pronikání organizovaného zločinu do státní správy jsem nikomu nepovolanému nepředal.
Ale na záchod se Vám chtělo, ne?
26. 04. 2007 | 14:53

Jiri Vanek napsal(a):

Pane Langer pisete:

Důvody pro vyrábění kauz jsou různé, ale model bývá většinou podobný, zhruba následující - někdo sleduje určitý cíl, tak vykopne do světa nepravdivou, účelovou informaci. Informace musí být pro média dostatečně atraktivní a výbušná, řekl bych přímo neodolatelná.

Kdyz jsme u tech kauz tak muzeme probrat i kauzu Hucin ktery se stal obeti bolsevicko=fasisticke ceske justice a pred par dny byl konecne zbaven vsech obvineni, kratce receno je cisty jako lilie. A ja se Vas ptam kdy bude znovu kpt. Hucin povolan do sluzeb BIS, vymyslena kauza Hucin uz neexistuje a Ceska republika potrebuje pracovite lidi jako je Vladimir Hucin, takze jeste jednou kdy bude povolan zpet do sluzby kpt. Vladimir Hucin?
15. 05. 2007 | 09:14

Mani-pulasi napsal(a):

Dalsi vec, zde nezminena je zamlcovani informaci novinari. Mnohokrat jsme svedky na ruznych, hlavne protikoministickych akcich ci proti Grossovi ci Paroubkovi, kterych byla cela rada a nebyly male, ze si novinari projevy ucastniku nahravaji, ci je dokonce diktuji jejich obsah ci napisty na transparentech aktualne do svych redakci. Tyto konkretni prispevky se nkdy v tisku nikde neobjevily, vterinove oklestene "soty" ve vecernim zpravodajstvi jsou skandalne trapne. Strach o praci a podlezavost stale ovladaji mysleni lidi a konec koncu eni se co divit. Vlada a hlavne poslanecka snemovna se od pocinani komunistu prilis nelisi /snad jen tim jak jsou nemozne uzvaneni hlavne o budovani demokracie/. Vsak jich tam sedi nepocitane. Jiste ze dnes za jine strany. Komumiste dezinformuji stabilne,nikoho to neprekvapuje, ale mnohdy informaci, kterou je treba si podle stareho dobreho zvyku nejprve "prelozit" alespon ve svych prolhanych Halo novinach prinesou. Kdyz Ivan Langer sdeli verejnosti prostrednictvim medii ze "tato informace se ke me nedostala",tak jak se tomu stalo v minulych dnech, a pritom si o ni cvrlikaji vrabci na strese nema na svem miste co pohledavat. Jiste ze nemluvi pravdu.
15. 05. 2007 | 10:05

Boban napsal(a):

Pane "nejpůsobivější" je zbytečné tomuto národu vysvětlovat, jak se dělají kauzy - myslím si, že o tom ví dost a já osobně si vzpomínám na pořad Michaely Jílkové - "Kotel", ve kterém jste společně s vaším "soukmenovcem" Péťou Nečasem strašili celý národ tím, jak Sadám může na nás zaútočit do pěti minut jadernou zbraní...
Ptám se - komu posloužila tato kauza? A to jste při tom měli "ověřené informace z důvěryhodných zdrojů" od vlády, kterou se nyní snažíte za každou cenu poškrábat na pupku z vnitřní strany...
A jak se na to díváte nyní - když vás od pravdy dělí jen dvojí kliknutí myší...?
Nebylo by účelnější si udělat v parlamentu "pracovní přestávku" a prohlídnout si dokumenty o 11/9 všichni společně? Počítače jsme vám všem za naše peníze koupili - máte je na stole před sebou a já osobně bych v tomto případě neměl nic proti, kdyby vám k tomu přinesli i silné kafe...
Většina z vás ho bude potřebovat a věřím, že vám to pro tentokrát i daňoví poplatníci odpustí...
16. 05. 2007 | 16:06

Fr napsal(a):

Pane ministře,
požaduji informaci a ne řeči, pochlubte se veřejně jak Vaše ministerstvo prověřilo Kubiceho zprávu, kdo a proč zavraždil vysokého policejního úředníka pana Janíčka.
06. 10. 2007 | 00:27

brabec napsal(a):

FELIX - Jasnou mysl,planoucí srdce a naprosto čisté ruce.Že by Langer taky ???
11. 06. 2009 | 14:49

louis vuitton napsal(a):

požaduji informaci a ne řeči, pochlubte se veřejně jak Vaše ministerstvo prověřilo Kubiceho zprávu, kdo a proč zavraždil vysokého policejního úředníka pana Janíčka.
04. 07. 2009 | 05:32

cheap tiffany jewelry napsal(a):

Která země v EU má na místě
ministra takové tele a
které dokonce dvakrát prolezlo vysokými školami.Aspoň v něčem máme primát a je to i zásluha naší milované rodné strany ODS.
31. 07. 2009 | 14:36

laptop battery napsal(a):

laptop battery: http://www.uk-laptopbattery...
Acer Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Apple Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Compaq Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Dell Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Fujitsu Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Gateway Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
HP compaq Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
HP Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
IBM Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Lenovo Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
LG Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Panasonic Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Samsung Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Sony Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Toshiba Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
laptop battery http://www.ukbatterystore.c...
laptop battery: http://www.batterieslaptop.net
laptop battery: http://www.batteries-shop.net
Acer Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Apple Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Asus Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Compaq Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Dell Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Fujitsu Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
HP Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
IBM Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Sony Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Toshiba Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
ACER 91.49S28.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 90.AA202.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER SQU-410 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER LC.BTP03.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 60.49S22.011 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 909-2420 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP-W31 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER GARDA32 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916-2320 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER BTP73E1 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 91.46W28.001 Battery http://www.uk-laptopbattery...
ACER 916C4310F Battery http://www.uk-laptopbattery...
04. 04. 2010 | 17:00

puncovní značky napsal(a):

Kdyz jsme u tech kauz tak muzeme probrat i kauzu Hucin ktery se stal obeti bolsevicko=fasisticke ceske justice
13. 04. 2010 | 17:19

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy