Fotbalu zdar, chuligánům zmar!

24. 02. 2010 | 18:58
Přečteno 4782 krát
Od prvního dne nového roku platí pro český sport nové pravidlo. Sice přímo nesouvisí s tím, co se děje (za normálních okolností) přímo na hřišti, přesto je to pravidlo důležité. Na první pohled možná více pro nás, diváky, jsem si ale jist, že jej ocení i sami sportovci. Od prvního dne nového roku totiž platí nový alternativní trest zákazu vstupu na sportovní utkání pro všechny, kteří ohrožují bezpečnost slušných fanoušků a kazí jim tak zábavu ze sportu.

A chuligáni mají skutečně důvod se obávat. Policie, státní zástupci a soudy o této možnosti velmi dobře vědí a počátkem tohoto týdne byl vynesen (zatím nepravomocně) první trest zákazu vstupu na stadion za napadení rozhodčího po hokejovém utkání. V důsledku tohoto nového trestu, který jsem svým poslaneckým návrhem v roce 2008 prosadil do nového trestního zákoníku, se tak výtržník rok nepodívá do ochozů. Bude nad ním dohlížet probační úředník a dobu, po kterou bude sportovní utkání probíhat, bude trávit pod dohledem na policejní služebně.

Tento alternativní trest plně zapadá do nové filosofie boje proti diváckému násilí a bezpečnosti na sportovních utkáních. Tato filosofie, kterou jsme iniciovali za mého působení na ministerstvu vnitra, vychází z principu, že každý subjekt (pořadatel, fotbalový svaz, policie, obce, justice, atd.) má své přesně vymezené role a vymahatelnou odpovědnost. Pořádek na stadionu je tak primárně záležitostí pořadatele, na veřejných prostranstvích pak policie (ta má ovšem své pozorovatele i přímo na stadionu a je připravena zasáhnout v případě, že se situace na stadionu vymkne pořadatelům z rukou). Zkušenosti z jarní části předchozího ročníku Gambrinus ligy i podzimní části toho současného jednoznačně dokládají, že je to cesta správným směrem, neboť násilí na stadionech ubylo a pokud se již objevily výtržnosti, přestupkové orgány a soudy v rekordních časech ukládaly přísné tresty.

O víkendu začíná jarní část fotbalové ligy a my máme další nástroj k tomu, abychom se zbavili výtržníků, kteří ke sportu nepatří a kazí zážitky slušným fanouškům fotbalu a sportu vůbec. Je to jasný vzkaz všem chuligánům. Třeste se! Kluby, fotbalový svaz, policie, soudy jsou na vás připraveni a pokud budete tropit výtržnosti, pak na fotbal na hodně dlouho zapomeňte! A my ostatní se můžeme dobře bavit fotbalem!


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

RA napsal(a):

Ivánku, kamaráde, vypadni už z té politiky, už jenom škodíš.
24. 02. 2010 | 19:01

orinoko napsal(a):

Ano , to je krásné "filosofie boje". Třeba humanitárního? Když spustí veleduch , tak je to fakt vždycky hustý.
Jakápak byla filosofie pomocníků VB , které jste chtěl resuscitovat, Mr Íčko? Pepci Vyskoči Sametu?
Dojděte si raději zahrát modrý paintball do Brna dříve, než "pude někdo bručet".
24. 02. 2010 | 19:16

Mc Cali napsal(a):

Co říci na Langerovu adresu aby mne p. Sejskal nesmazal.
Nic slušného mne nenapadá.
Odcházím.
24. 02. 2010 | 19:31

Rumcajs napsal(a):

Nevím jestli je to dobrej nápad, vyhánět chuligány ze hřišť.
Když se nebudou mít možnost realizovat tam, tak se obávám, že rozšíří řady ČSSD.
24. 02. 2010 | 19:34

myrta napsal(a):

Doufejme,že dojde nejen na chuligány,ale i na ty silnější kalibry shlucených obzvláště ve vaší straně,pane Langer.Píšete:Třeste se!Vyhrožovat a strašit umíte perfektně.
24. 02. 2010 | 19:44

udělal toho hodně ... napsal(a):

jo, jo ... Íčko pustil policii z pařátů a modří chuligáni rázem odcházejí bručet...
24. 02. 2010 | 19:49

vlk napsal(a):

Pane Langere
nedalo by s etohle pravidlo aplikovat i na vás? vždycky kdy by bylo zasedání parlamentu , tak byste prostě seděl doma?
Pro mne máte úplně stejnou pověst jako ti hošani co je nepustíte na fotbálek.
a co já. u mne máte sbaleno Nicméně měl byste vzít zatraceně vážně takového RA. To je váš kmenový volič. Řekl bych ovšem - bývalý. Viz jeho první reakce.
A ještě drobnost RA osvědčil nečekaně zásadní bystrost ducha.
protože tyhle vaše na Aktuálně hozená písmena jsou doslova dokonalé nové Ivánku, kamaráde!
Horník by to líp nevystřihnul.

Rumcajs
myslíš ? No nevyhazovali teď nějakého rowdíka z ODS?
24. 02. 2010 | 19:53

Suchec napsal(a):

Hmm, tak jo. Ale nechápu, proč jako MV to Ivaln Langer nedal přes vládu a legislativní radu, ale jako svůj poslanecký návrh.

To je dost dobrý :-))))))))
24. 02. 2010 | 19:56

DJ napsal(a):

Politik vyděrač se odvážil na stránky, které nemůže sám cenzurovat.
24. 02. 2010 | 19:59

Vico napsal(a):

Langře, ještě jste měl na závěr dodat -I vy budete bručet!-

p.s. Ten alternativní trest se nevztahuje jen na zákaz návštěv sportovních utkání, ale také kulturních akcí a při extenzivním výkladu i na zákaz vstupu do Poslanecké sněmovny. Tak, abyste v době konání poslanecké schůze nemusel trávit ve společnosti probačního úředníka :)
24. 02. 2010 | 20:11

Konrad napsal(a):

Policejni antony je treba poslat na golfova hriste. Tam je to samy zlocinec!Vcetne autora tohoto textu.
24. 02. 2010 | 20:18

černovláska napsal(a):

pane Langře, a kdy napíšete zákon chránící voliče před chuligánem politikem?.......je pravda, že vás hodně nesnáším, dal jste si s publikační činností dost na čas, zřejmě se k vám občas donese, co si o vás plno lidí myslí a ani vám se to nechce číst ......
24. 02. 2010 | 20:21

Matrix napsal(a):

S ohledem na zoufalé kňučení místní sockom ligy je jasné, že se vám Langře povedlo něco funkčního. jejich poslední šéf ochrana zákona dokázal akorát zmastit mládažníky na louce.
24. 02. 2010 | 20:32

Hans napsal(a):

Langře fuj!!! zalez už někde do bahna. Lidé už tě nechtějí.
24. 02. 2010 | 20:38

Konrad napsal(a):

Souhlas Matrixi, panu Langerovi se toho povedlo vice. Treba kdyz likvidoval protikorupcni policii. Obrovska korupce funguje dodnes.On je pan exministr vubec odbornik na same "funkcni" veci.
24. 02. 2010 | 20:40

LEVAK napsal(a):

A co tak nový alternativní trest pro Íčko - zákaz vstupu do politiky a vládních funkcí?
24. 02. 2010 | 20:47

Aktiv napsal(a):

Koryta nadevše,občané,voliči,důvěra,demokracie a svoboda jsou druhořadé hodnoty pro vás pane z ODS,aj.stran. Jako p.Topolánek nebo Velký ekonomický vůdce V.Klaus...Zaklínáte se demokracií a svobodou,ale přitom jí potápíte maximálně jak nejvíc můžete. Prohráli jste budoucnost České Republiky a demokracie. Hra je u konce!Game over to Czech Republik.
Konec videohry s 10 miliony obyvatel. Body pro nenažrané politiky,mínus pro národ a hospodářství. Taková byla vaše hra za celých 20 let...
24. 02. 2010 | 20:51

Pan Durák napsal(a):

Ivánku, kamaráde, můžu mluvit?
Ty .ole, asi projedeme volby, co budeme dělat? Lidi jsou nas.aný. Prý si MUDr., u nás na vesnici chybí praktický lékař, šel bys do toho?
24. 02. 2010 | 21:13

Tencokida Hnuj napsal(a):

Zde také nebudu přispívat. Kromě Al Kaidy, Mossadu, CIA, FBI a firemních milicí ČEZu mám strach také z lidí jako ja autor.
24. 02. 2010 | 21:24

ping napsal(a):

Pan Durák napsal(a):
Ivánku, kamaráde, můžu mluvit?
Ty .ole, asi projedeme volby, co budeme dělat? Lidi jsou nas.aný. Prý si MUDr., u nás na vesnici chybí praktický lékař, šel bys do toho?
24.02.2010 21:13:23
ty .ole jo? myslis? neni v tom nejaka p...ina? myslis ze me ty 3Oti kacky uzivi? nemoh bych tam .ole delat casem starostu? dyk vis .ole, lidi jsou ko...ti, a maj kratkou pamet, ze bych tam jako znvou zacal .ole
24. 02. 2010 | 21:29

Antonín Hrbek napsal(a):

Pomáhat tunelářům i korupčníkům a chránit je
24. 02. 2010 | 21:43

To RA napsal(a):

Naopak neškodí. Íčko dělá pro svou stranu výbornou službu. Jenom o tom neví
24. 02. 2010 | 21:49

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den, smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik ("hajzl"), který byl v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou debatu.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
24. 02. 2010 | 21:51

Admirál napsal(a):

Když si připomenu tu televizní estrádu při zatýkání Starky, tu povedenou razii ve vietnamské tržnici, tak musím konstatovat, že se policie za Vašeho vedení chovala jako Banda chuligánů.

Chuligánům zmar!
24. 02. 2010 | 21:56

Kritik napsal(a):

To jsem zvědav, z čeho budou fotbalové kluby žít, když jejich fanoušci budou mít zákaz vstupu na sportovní utkání. Už si lze živě představit, jak se kluby budou předhánět v odhánění svých zákazníků.
24. 02. 2010 | 21:56

byvaly_volic_ODS napsal(a):

To snad nemysli ODS vazne, takovy pravni paskvil.
24. 02. 2010 | 22:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující hrubou nadávku ("pitomec"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
24. 02. 2010 | 23:24

vidlemístoklíčů napsal(a):

No, to jsem si oddechl. Na stadionech bude klid. Není sice na důchody, protože podvodníci většího kalibru jsou nejen hájeni, ale povětšinou jsou to právě oni, kdo příznivé zákony tvoří, pachatelé trestných činů jsou pouštěni, protože jsou buď zákony nastaveny pro blaho pachatelů nebo jsou soudci při rozhodování příliš závislí na stranické příslušnosti a majetku zadrženého, o korupci v předvolebním klání zase každý politik hovoří jako o úhlavním nepříteli, aby okamžikem uzavření volebních místností zapomněl, co že to vlastně před volbami plácal, ale na stadionech máme bezpečno. Díky! Za dvacet let rabování republiky alespoň jedna pozitivní zpráva. Pravda, když jsme "cinkali", bláhově jsme doufali, že za dvacet let života ve skutečně právním státě budeme mít dobrých zpráv více. Škoda, že to nějak "neklaplo".
25. 02. 2010 | 00:12

Milan Hruška napsal(a):

Pane Langere, když se Ministerstvo vnitra pod vašim vedením snažilo o zrušení Dělnické strany, tak z toho bylo faux-paus - zatímco vaše ministerstvo do poslední chvíle trvdilo, že žaloba je dobře připravená. A teď, bez vás, to najednou šlo.
Bylo to jen prosté diletantstí, anebo jste si to nechtěli u nikoho rozházet? O tom byste taky mohl napsat nějaký příspěvek, což?
25. 02. 2010 | 00:51

Tencokida Hnuj napsal(a):

"A chuligáni mají skutečně důvod se obávat."
(Ivan Langer, zde)

Ano. V to doufám.

Volím VV. Uvidíme.
25. 02. 2010 | 01:05

Helmut von Fartland napsal(a):

Uz i zde na tomto blogu prevladaji neuspesni lenosi, kteri chteji navrat do 50tych let, nenazrani duchodci a jiny odpad lidske spolecnosti. Jinak si nedovedu ty nepratelske komentare na adresu pana Langera, zastance ceskych podnikatelu, kteri davaji praci milionum menecennych, vysvetlit
25. 02. 2010 | 02:26

orinoko napsal(a):

Helmute , existovala jedna kapela , která se jmenovala Helmutova stříkačka. Právě jsi sem něco stříkl. Takovou porci neuvěřitelné pitmosti , že lze jen konstatovat , že by bylo nejlepší, aby si to Langer a jemu podobní exoti všechno dělali sami. Aspoň nebudou mít komplexy. Když se vylije modrý kalamář, tak jen náhodou nemůže jít o pitomost. Řekl jsi toho o sobě více, než myslíš.
25. 02. 2010 | 06:58

zdesta napsal(a):

Helmut von Fartland.Máte nevhodný nick.Dopručoval bych změnu na H.von Sajrajt. Pokud nevíte co to je,tak to je taková odporná směs,kterou vlastníte v té věci co nosíte na krku. Zdraví člen biodpadu.
25. 02. 2010 | 07:08

klaun napsal(a):

jsem rád, že jste stále v politice, děláte ruku v ruce s topolánkem medvědí službu ODS, což je velmi dobře
25. 02. 2010 | 07:16

Milan napsal(a):

Podívejte se jak nám pan kazatel Íčko kázal při volbě prezidenta, že někdo půjde bručet: http://aktualne.centrum.cz/...
25. 02. 2010 | 07:31

Milan napsal(a):

Zapletl se Langer s mafií? Napovídají odposlechy: http://aktualne.centrum.cz/...
25. 02. 2010 | 07:33

yara ze země krys napsal(a):

Helmutovi:
Milý Helmute, docela úspěšně podnikám 20 let a mám celkem dobrý přehled o firmách téhle zemičky. Určitě nepatřím k těm líným, které máš na mysli.Nějak sis však asi nevšiml,že zmizela celá řada velkých podniků ČR. Buď byla rozkradena, nebo byla nakoupena cizí konkurencí za účelem likvidace, popř. prostě
management nestačil schopnostmi vývoji a trendu v oboru. To už nejde nahradit. Velkou facku také dala průmyslu slavná
kupónovka. Dnes se udržely nebo prosperují jenom menší nebo střední firmy. Velké jsou v cizích rukách a hlavní zisky jdou ven z ČR. A ty si majitelé hlídají na úkor potlačených mezd pro zaměstnance, které činí jen cca 35% toho co by museli zaplatit doma svým lidem. No a strana pana Íčka se na tomhle vývoji s Oranžovými podílela a podílí. Zejména se nezabránilo obrovskému rozkrádání. Zejména policie, BIS a st.zástupci nekonají jak by měli, není politická vůle. Pravidla hry, které byly nastaveny nejsou v pořádku a výsledek v celém kontextu vývoje společnosti ČR bude ten, že střední třída obyvatel, která je zárukou ekonomické prosperity a politické stability bude stále
užší. Pokud totiž velká část peněz odpluje ven z ČR a druhou část má jen úzká vrstva lidí, která ty peníze zpátky nepouští do oběhu, chybí potom kupní síla na trhu, kterou vytváří právě střední třída lidí. A to je průšvih.Zjišťuji jednu zajímavou věc: Dneska už skoro nikdo nic neumí, mizí schopní technici, řemeslníci popř. mladí jsou předražení a kvalita nic moc. Takže když Helmute někdo kritizuje současný stav, neznamená to hned, že je komunista. Jenom bysme si měli říkat pravdu a neokecávat to a nezabývat se podružnými věcmi jako jsou policisti a fandové na fotbalových stadionech.
25. 02. 2010 | 07:35

Petr napsal(a):

Pane Langer,
prosazujete polovičaté řešení.
Pořadatel dle Vás ručí za pořádek na stadiónu, ale k tomu nemá žádné prostředky. Nesmí chuligána, zločince, výtržníka zpacifikovat. Musí ho vpustit na stadion, jinak bude nařčen z rasismu, třídního nepřátelství, ksenofobie a všeho možného. Gauner bude možná odsouzen někdy za měsíce a leta k směšnému trestíčku v komfortu.
Takže koho chráníte? Slušné fandící diváky v ochozech stadiónů, nebo gaunery nad nimiž hrůzně máváte mírovou ratolestí z prachového peří.
Je to stejné jako když policie nechala povraždit obyčejné slušné lidi v Litvínovicích, v Českých Budějovicích a naposled v Třebíči. A vrazi byli odsouzeni a budou odsouzeni ke směšným trestíčkům v zařízení All inlusive s plasmovou televizí.
25. 02. 2010 | 08:03

Josef K. napsal(a):

Na vrcholného politika opravdu dobré téma. Zdá se, že pan Langer je muž na svém místě, jen jde o to, jaké to místo vlastně má být. Nesvěřil bych mu ani vísku s jednou chalupou.
25. 02. 2010 | 08:11

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující hrubé nadávky ("svině, prase, píčus, zmrd"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 02. 2010 | 09:06

ld napsal(a):

Langer,

já se zase těším, až nebudete mít poslaneckou imunitu, či tato bude výrazně omezena, a vy pomašírujete za Kvapilem! A víte co bude dále následovat? Celičkému národu to příjde jako dlouho očekáváné zadostiučinění. Ba co víc, i část vašich soukmenovců z ODS za vámi slzu neuroní.

Ano, dostal jste se do kategorie Čunek, Cikrt, Melčák; před takovými je i škoda odplivnutí.
25. 02. 2010 | 09:07

Lida napsal(a):

A co takhle se zkusit zivit medicinou? Ovsem bylo by mi lito pacientu, pokud by byla vase lecba na urovni vasi poloticke aktivity!
25. 02. 2010 | 09:20

Pepa Řepa napsal(a):

Mám rád články pana Langera.
Jsem rád, že se najde člověk, propagující ochranu. Pro nás pro všechny.
Všude okolo samej AIDS a tak.

Vždycky když kouknu na autorovu fotografii, napadne mě, na jaký předmět že se ta ochrana nasazuje.

Zase kouknu na fotku a řeknu si: Pěknej č...........................................................(pane Stejskale, neděste se)....................................................., no přece pěknej člověk.
Nebo ne?
25. 02. 2010 | 10:32

Tencokida Hnuj napsal(a):

Po volbách prý dojde k fuzi Rychlých Šípů
(Mirek Dušín : gefreiter Smrkopolíčko, Jarek Metelka : děkan Opozdil, Červenáček : Rém, Jindra Hojer : Ochoř, Rychlonožka : Kurzer)
s Bratrstvem Kočičí Pracky (Bohouš: netřeba vysvětlovat, Štětináč : Volf, Dlouhé Bidlo : Morče).

Nový klub dostal kompromisní název RYCHLÉ
PRACKY.

P.S. Uznávám , bulvární. Ale díval jsem se i na Slováky, do 8:00. A po zápase jsem si moh hlavu ukroutit. Jak je to možné, že jim to s tou jejich hrou vyšlo a nám ne ?
Asi proto, že dali víc gólů.
25. 02. 2010 | 14:04

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden hrubě urážlivý text ("hajzl"), který byl v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
25. 02. 2010 | 14:54

Kelt napsal(a):

Dle důvěrných informací se chystá Hollywood natočit v trojrozměrném formátu moderní pojetí"Kmotra"Podklady pro scénář,kde bude nosným motivem spolupráce mezi politiky,policí,justicí a mafií dodá Jánský vršek.Titulní roli má obsadit"Íčko",alternace Tluchoř /zdá se ale méně výrazný/.V dalších rolích se uvažuje s Topolánkem Veseckou,Houbou,Kučerou,Koženým,Krejčířem,Šnajdrem a Koženým-u něj není jasné jak ho dostat z Baham.Kompars bude tvořit gremium ODS.Nemělo by to být drahé-představitelé rolí se hodlají vzdát honoráře výměnou platného viza do Belize.Natáčet se má právě tam od 1.6.2010.
25. 02. 2010 | 17:18

Tencokida Hnuj napsal(a):

Kelt :))
Ano, slyšel jsem o tom . Tento film má být poté uveden na festivalu v hlavním městě Somálska. V porotě mají zasedat Svoboda, Snopková, Wolf, Kraus a Melčák s Pohankou.
Předsedat jí bude Gross.
Ceny prý dodají Třinecké železárny a Czech coal.
25. 02. 2010 | 17:26

vasja napsal(a):

Helejte Péťo.
Fodbal je kšeft a jestli na to ten kšeftař nestačí, tak ať ho nedělá. To je jednoduchý.
25. 02. 2010 | 18:24

čtenář napsal(a):

Milanovi:
S kým to byl Langer na Kilimandžáru? (S Hemingwayem asi ne.)
25. 02. 2010 | 19:56

čtenář napsal(a):

Správci blogů:
Vaše informace nemají chybu!
25. 02. 2010 | 19:57

ivo napsal(a):

íčko íčko ty jsi taky jeden z důvodů proč už nebudu volit ods.
25. 02. 2010 | 22:04

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 07:25

breitling colt quartz napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 07:29

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
29. 03. 2010 | 08:57

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 05:36

Links of London Jewellery napsal(a):

It was around ten-thirty, I guess, when I finished it. I wasn't tired, though, so I looked out the window for a while. It wasn't snowing out any more, but every once in a while you could hear a car somewhere not being able to get started.
31. 03. 2010 | 10:45

cheap watches napsal(a):

Pro mne máte úplně stejnou pověst jako ti hošani co je nepustíte na fotbálek.
a co já. u mne máte sbaleno Nicméně měl byste vzít zatraceně vážně takového RA. To je váš kmenový volič. Řekl bych ovšem - bývalý. Viz jeho první reakce.
02. 04. 2010 | 10:45

Cartier watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 04:53

replica watches napsal(a):

Pocit štěstí a spokojennosti lidí je čustě subjektivní záležitost, na kterou sice má značný vliv uspokojení základních potřeb (tedy ekonomick ásituace), ale jde jeno základ, nikoliv o celou šíři potřebného hodnocení.
A protože žádný parametr na takové měření neexistuje, je celé úsilí této i jiných komisí zhola zbytečné.
12. 04. 2010 | 02:27

replica watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So
12. 04. 2010 | 02:42

omega watches napsal(a):

very happy to come here
13. 04. 2010 | 10:24

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
20. 04. 2010 | 04:13

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy