Nemocniční síť bychom měli dotvářet pomalu a promyšleně

09. 04. 2013 | 22:23
Přečteno 3848 krát
Od počátku minulého roku jsme svědky probíhající snahy státu ušetřit peníze ve zdravotnictví snížením počtu nemocničních lůžek. Proces ale probíhá skrytě, jaksi pod povrchem.

Z některých veřejných vystoupení jsme mohli vyrozumět, že původní zadání je dílem Ministerstva zdravotnictví, provedením redukce byli pověřeni zástupci pojišťoven. Zcela ale chyběly jakékoli detailní informace: kdo dělá konkrétní rozhodnutí, která lůžka mají být redukována a proč, kam se mají obracet pro poskytnutí zdravotnických služeb lidé, v jejichž oblasti budou lůžka zrušena.

Namísto otevřených informací se zprávy o chystaných redukcích šířily v průběhu roku formou nejrůznějších fám. Řada pracovišť byla po dlouhou dobu znejisťována, v některých případech se časem ukázalo, že na jich se týkajícím šprochu trochu pravdy opravdu bylo. V jiných případech byla rozhodnutí ochromující činnost pracovišť pro jejich zaměstnance překvapením. Některá tato rozhodnutí byla ale brzy po jejich vynesení pro zjevnou nelogičnost měněna či rušena.

Celý proces tak probíhal a probíhá v ovzduší, kdy nikomu z praxe není příliš jasné, kdo vlastně zmíněná rozhodnutí dělá a co jimi sleduje. Vzniká dojem, že jediným záměrem je šetření peněz v systému, nikoli zlepšení jeho fungování. Vznikají dohady o tom, že rozhodnutí o redukci lůžek nejsou založena na racionálních argumentech, ale spíše na osobních vztazích a preferencích.

Kvalita sítě nemocničních lůžek musí zajímat každého občana. Měli bychom chtít od státu, aby ji pro nás uchovával a vylepšoval. Přitom každý zásah do stávající sítě je třeba považovat za delikátní změnu, kterou je třeba dobře připravit a veřejně obhájit. Pokud dotváření sítě lůžek bude ze strany státu pilnou, mravenčí, veřejnou, nikdy nekončící prací, bude mít šanci spět k dobrým výsledkům.

Nárazové, tajně plánované hromadné změny napáchají vždy víc škody než užitku. Snahy o finanční úspory se tak například mohou obrátit v ohrožení zdraví občanů snížením dostupnosti péče. Může se také stát, že namísto úspor se dočkáme naopak vyšších výdajů.

Pro začátek by bylo dobré, kdybychom se o každé chystané změně dozvěděli předem všechny důležité údaje: kdo konkrétně ji připravuje, z jakých podkladů vychází jeho návrh , jaké jsou argumenty pro změnu a jaké bude mít tato změna důsledky pro občany/pacienty.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Gru napsal(a):

To, co se v této oblastri děje, je v zásadě vulgární ekonomizace zbytků zdravotnictví. Ukazuje se, že motivuje nemocnice - primárně jejich vedení, druhotně pak i persoinál - k odmítání akutních pacientů, pře hrávání takových stavů na jiné nemocnice, ve svém důsledku jednání, ohrožeující zdraví a životy (prohřešek proti Zdravotnímu řádu a porušování úsatvou zaručencýh práv občanů).
V takové situaci nemá cenu nějqak protestovat, podepisovat petice, apod. Ministerstvo a podřízené úřady jsou zavázány tuto politiku prosazovat.
Je třeba podávat rovnou trestní oznámení vždycky, když dojde k nějakému odmítnutí, třeba i jen dočasnému, přijetí akutního stavu do péče. A nejen na lékaře, který odmítl, nýbrž i na vedení zdravotnického zařízení (to je povinno personálně zajistit péči na odpovídající úrovni). Pokud budou taková trestní oznámení ojedinělým jevem, nic se nestane. Takže se vůbec nerozpakujte.
09. 04. 2013 | 22:57

Občan napsal(a):

To nemá, pane Peychle, s úsporami nic společného.
Jediným cílem je totální privatizace zdravotní péče a její 100% zpoplatnění. No, a nejjednodušším způsobem jak toho dosáhnout, je znepřístupnění zdravotní péče hrazené ze zdravotního pojištění. Jedním ze spůsobů je likvidace akutní lůžek a lokálních specializovaných ambulancí, dalším pak přesun odborných ambulatorií do špatně nebo/a draze dostupných center, jiným zase omezování nebo rušení zdravotnických dopravních služeb.
Pacoši tak dostanou na "výběr" - zaplať místnímu privátnímu špitálu cash, nebo zhebni. A když nemáš na zaplacení, tak také zhebni. Nakonec - vždyť to důvěrně znáte z USA a Izraele; tam nic jako veřejný zdravotní systém nemají a ti, co nemají na placenou péči, umírají i na banální nemoci...

Až budete jako lékaři zase protestovat jen sami za sebe, vzpomeňte si na své články. Budete si totiž muset konečně vybrat, zda tahle vláda má dál vládnout ke škodě většiny a ku prospěchu zanedbatelné menšiny, nebo zda by náhodou nebylo lepší, aby se vláda změnila a snažila se vládnout ve prospěch naprosté většiny.
09. 04. 2013 | 23:19

Gru napsal(a):

"Až budete jako lékaři zase protestovat jen sami za sebe, vzpomeňte si"

Tento rys má s citovaným problémem mnohé společné. Jedním z projevů tohoto zaslepeného egosimu části lékařů je nadměrné pořizování drahých přístrojů, v naději, že budou sloužit jako tychle se točící "mlýnek na body". Na jedné straně jsou vyspělé země, kde si nadbytečné pořizování technologie rozmýšlejí a dovedou se ukáznit (aniž by pacientskou populaci o něco ošidili), na druhé například nyní vidíme kampaň za "protonové centrum", kteréžto kampaně se ujala jistá bulvární televize a vede ji na hraně citového vydírání. Přitom právě kritizovaný postup VZP - tedy zaplatit tuto léčbu u skutečně dobře indikovaného případu v zahraničí, kde už to umějí - je racionální a odpovědný. Německo se 75 miliony si může několik těchto přístrojů dovolit a pro naši VZP je to šetrné k svěřeným prostředků i k pacientům - práce s přístrojem vyžaduje zkušenosti, které se na několik českých pacientech nenaučíte (přesto že část zkušenosti lze přenést z Leklselova nože). Dovednost německých týmů je nepoměrně lepší a výsledky jistější.
Ale to partičce, co se rozhodla nakoupit na leasing hračičku a teď pro ni sháná za pomoci bulvární TV masíčko zní nelibě.
09. 04. 2013 | 23:35

Občan napsal(a):

Přesně, Gru.
V případě té protonové legrácky jde o klasický úvěrový podvod, ze kterého se jeho účastníci snaží vybruslit vydíráním VZP. Ovšem my dodnes nevíme, CO VŠECHNO jim vlastně bývalý Horák nasliboval.

A já se velice obávám, že jim to VZP nakonec dá. Protože bývalý Horák se jen tiše přesunul do sesle předsedy představenstva 100% dceřinné společnosti VZP, jíž je VZP Pojišťovna, a.s. A přes ni by se mu mohlo podařit to propasírovat.
09. 04. 2013 | 23:45

Ládik!!! napsal(a):

Řešením je dieta a změna stravovacích návyků. Národ je v průměru příliš tlustý, překrmený masem, tukem a cukrem. Národ se málo pohybuje, málo procvičuje mozek. Z toho pramení vysoký počet lékařů a nemocnic.
10. 04. 2013 | 06:16

zákazník zdravotnictví napsal(a):

Největším problémem je skutečnost, že ministra dělá člověk, který skoro nikdy nedělal lékaře ale organizovat práci se také nenaučil.
Obvodní lékař mě poslal na vyšetření do nemocnice "A". Provedli vyšetření a konstatovali, že potřebuji další vyšetření v nemocnici "B". Dali mě papír, s tím jsem musel nazpět k obvoďákovi, a ten teprve mohl napsat žádost pro nemocnici "B".
Stálo to čas můj i čas toho obvoďáka, a mé léčení bylo odsunuto o 2 dni. Mé zdraví je státu lhostejné, ale došlo tak k předražení.
Zřejmě se tak děje v tisícech případech denně, a pak ve výsledku chybí ty miliardy.
10. 04. 2013 | 07:23

Lila napsal(a):

Občan

Za protonové centrum bývalý ředitel VZP Horák nemůže. Smlouvu už před lety podepsal za velmi podivných okolností a bez vědomí správní rady nucený správce VZP Antonín Pečenka, který pojišťovnu zavázal k placení astronomických výdajů. Mluví se o jedné miliardě ročně... V lednu o tom referovali Reportéři ČT.
Není bez zajímavosti, že smlouvu nelze vypovědět a pan Pečenka nyní pro protonové centrum pracuje.
10. 04. 2013 | 07:27

Občan napsal(a):

To se, Lilo, velice pletete.
Horák je doslova fotrem toho úvěrového podvodu (skutečně jde o úvěrový podvod par excellence - stačí nahlédnout do OR). Protože to byl právě on, kdo dal souhlas, aby SI soukromá společnost bez smlouvy s VZP a bez finančního krytí postavila barák v areálu STÁNÍ FN Bulovka, jejímž byl právě Horák ředitelem - 15. prosince 2004. Notabene hned vedle úplně nového STÁTNÍHO onkocentra!!!

Teprve na základě toho Horákova souhlasu podepsal Pečenka (pokud vím, tak snad v poslední den svého působení ve funkci) smlouvu o smlouvě budoucí - tedy vlastně pouhý příslib - za VZP.

Nicméně s Vámi souhlasím v tom, že Pečenka je pěkně vypečený "šibal" a smlouvy o smlouvách budoucích, které podepsal, jsou ještě vypečenější.
http://www.tribune.cz/clanek/28140
http://www.tribune.cz/clanek/28215-daji-pojistovny-protonum-zelenou
http://www.irucz.ru/cz/zpravy/1-/114000000000-ruska-
federace/114001000000-centralni-fo/114001609100-moskva-
hlmesto/414-zdravi/22575-cesky-projekt-centra-protonove-terapie-
highlight-Proton%20Therapy/

Hezky to shrnul nick "Byrokrat":
"A na centru by mela byt tabulka s timto napisem "vylobboval A. Pecenka, byvaly zdravotni rada za ODS v Plzni, postaveno peci firmy Syner (ODS Liberec). Zn. ODS sobe" - 22. 10. 2012 | 09:33"

Zajímavé je, že Pečenka i Horák dodnes běhají po svobodě a dál spokojeně "podnikají" a že kolem celé kauzy je absolutní ticho.

No, a aby byla ještě větší legrace, tak MZd tento týden pustilo do světa nápad, že veškeré léky budou de facto předepisovat zdravotní pojišťovny a nikoli lékaři. Resp. že pojišťovny SI stanoví JEDEN lék v každé lékové skupině, který budou smět lékaři předepisovat úplně nebo částečně "na pokladnu". VŠECHNY ostatní budou hrazeny cash pacošem.
10. 04. 2013 | 08:34

Lila napsal(a):

Občan

Vím o tom jen to, co zaznělo v těch Reportérech ČT, tuším, že 21. ledna. (Můžete mrknout do archivu ČT.) Bezmezná drzost a arogance pana Pečenky brala dech.

Ono těch kauz, které vyšuměly do ztracena, je už nějak moc a čeho je moc, toho je příliš! Taková plzeňská práva... Kindl a spol. si také dál spokojeně žijí. Ach jo!
10. 04. 2013 | 09:08

český maloměšťák napsal(a):

Ivan Peychl
Pane Peychl...souhlas.
Ale rozveďte prosím to stěžejní - kdo, jak a v jakém rozsahu a v jakém čase by měl být informován. A zda by bylo možné a za jakých podmínek do celého procesu hledání řešení vtáhnout také zástupce těch, kdo systém financují - tedy potenciální i stávající pacienty.

Mafie miluje nejasnost, informační asymetričnost, obojakost, nejistotu....

A například před volbami máte plné schránky všech možných nesmyslů i hovadin...ale když se jedná o skutečně závažné věci...je ticho - pojednou peníze na zvýšení informovanosti chybí.
Nehledě na to, že společnost disponuje veřejnoprávními masmédii.
(Bohužel velmi mizerného stavu a kvality...jde spíše velmi často o shromaždiště hýkajících oslů, než platformy, pomocí níž se mezi rozumnými lidmi hledá souhlas.)
--------------------
Pokud se stává, že po Praze jezdí sanitky s nemocným, kterého nechce žádná nemocnice přijmout....tak by měl minsitr letět.
Jenže ono už měl letět i např. bendl, který v době, kdy vrcholilo metylalkoholové masové vraždění...vystoupil v televizi a káravým tónem varoval, že je nepřípustné, aby média informovala o možných zdrojích jedovatého alkoholu - čímž sám sebe postavil do role komplice.
A další by se našli.
Jenže LIDEM je to i v takovém Nečase jedno...hlavní je držet se koryt.

P.S.Doufám, že Bendla zažalují aspoň pozůstalí.
10. 04. 2013 | 09:56

katango napsal(a):

Pro dobrou nemocnici nejsou důležité jen baráky, pro dobrou nemocnici jsou nejdůležitější dobří zdravotníci - lékaři i nelékaři. Nebudou-li náležitě oceněni, půjdou jinam. Ostatně se tak už dlouho děje, akorát se o tom nemluví. O investicích řadový lékař nerozhoduje. Tady rozhoduje management. Předražené zakázky a tunely do stranických pokladen jdou na triko managementu.

Trestní oznámení klidně podávejte. Ale rovnou na ředitelství nemocnic. To, že ve službě je jeden utahanej nováček, není jeho vina. O personálním obsazení rozhoduje ředitelství.
10. 04. 2013 | 10:07

Sláma napsal(a):

Občan napsal: "Jediným cílem je totální privatizace zdravotní péče a její 100% zpoplatnění."
To se Občane, mýlíte. Jediným cílem je všechny prostředky, které posíláme na zdravotní pojištění "odklonit" a pak znovu inkasovat v hotovosti od pacientů. Příkladem je léčba, resp. kompenzace hypertenze, což je prevence vážných komplikací, počínaje infarktem myokardu a konče selháním ledvin, kdy po "novele" pana Hegera od loňského 1.7. jsou příspěvky zdravotních pojišťoven na léky prakticky směšné - ovšem Heger se nestydí za to vybírat ještě "regulační poplatek", takže ve výsledku si prakticky léčbu hradí pacienti sami.
10. 04. 2013 | 10:36

neo napsal(a):

Sláma, Občan:

oba se mýlíte, ani jedno cílem není. Je to spíše jen vaše přání, aby tomu tak bylo.

Cílem je snížit úhrady ze zdravotního pojištění a navýšit úhrady od pacientů formou spoluúčasti.

Rozhodně není cílem ani 100% zpoplatnění jak tvrdí Občan a ani odklonění všech prostředků posílaných na zdravotní pojištění a inkaso hotovosti od pacientů, jak tvrdí Sláma.
10. 04. 2013 | 11:07

pepr napsal(a):

Problém nemocniční sitě je tu od 90.let, kdy ODS veřejně prohlašovala, že "síť" je bolševické slovo, že něco tak stalinistického protitržního vůbec nelze prosazovat, že rozmístění nemocnic musí vznikat "spontánně, tržně, zdola" a že jediným, kdo do toho má co mluvit jsou plátci, to jest pojišťovny. Navíc "geniální" zrušení spádovosti, kdy nemá nemocnice žádnou povinnost nemocného přijmout a může se vymluvit na obsazení lůžek..Kdyby tehdy na základě normálních kriterií potřeby z hlediska dostupnosti vytvořil stát podle zkušeností ze zemí s kvalitním zdravotnictvím solidní síť, tak jsme už dnes jinde... Samozřejmě mimo tuto základní "spádovou" síť nechť si vznikají soukromé nemocnice v lukrativních oborech, které se uživí...
10. 04. 2013 | 11:28

Gru napsal(a):

katango

"Trestní oznámení klidně podávejte. Ale rovnou na ředitelství nemocnic. To, že ve službě je jeden utahanej nováček, není jeho vina. O personálním obsazení rozhoduje ředitelství. "

S tím ředitelstvím se shodujeme.
U utahaného nováčka ne. Je-li to utahaný nováček, pak znamená ohrožení pacientů a navíc je jeho statování na pohotovostní službě klamavou činností. Vzhledem k tomu, že jde o dospělé jedince, kteří nejen mohou, ale mají povinnost odmítnout vykonávat tak ¨nekvalitně činnost, ktedrá je zásadním způspbem důležitá (řidič taky nesmí nastoupit "utahaný" do práce, či do technicky vadného vozidla) - tak jsou trestně odpovědní.
10. 04. 2013 | 11:53

Občan napsal(a):

Se mi líbí, Neo, ta Vaše rafinovanost, s níž umíte dát formou zdánlivé oponentury zapravdu těm, jimž oponujete :o))

Pan Sláma má samozřejmě pravdu. "Jenom" je ještě trošku větší skeptik než já, takže to trefil lépe.
10. 04. 2013 | 11:55

Klus napsal(a):

Autore, není náhodou boj o nemocniční lůžka zástupný, naprosto mimo mísu. Jsou nemocnice placeni od počtu lůžek??
Pokud vím, má obvodní lékař kapitační platbu, tedy od počtu lidí o které pečuje, a dále jsou jemu i ostatním lékařům propláceny konkrétní výkony, tedy mělo by být ZA VYLÉČENÍ KONKRÉTNÍ NEMOCI KONKRÉTNÍHO PACIENTA. Tedy zlomenina bérce se platí takto, výměna kloubu, třeba až po transplantaci srdce. Vždy stanovená úhrada, a pokud to dělá blbě a dráž, jeho problém. Tady žasnu, že různé nemocnice dostávají za léčení jedné nemoci různé částky, PROČ??
PODLE TÉTO LOGIKY, když si zavolám malíře pokojů, platím za vymalované m2, a je mně jedno kolik má štětek, štaflí, montérek a kbelíků, to je jeho problém a mne to nezajímá. Nikdo mu v tom nemá co poroučet.
Stejně tak si ředitel nemocnice drží potřebná lůžka, když jich má nedostatek, nemá kam nemocné uložit a pošle je jinam, nemůže splnit svůj úkol / a přijde o kšeft/, když má nadbytek, je to jeho problém a krachuje on, a musí být sesazen protože jiné nemocnice jsou hospodárnější a efektivnější.
Ale nařizovat mu kolik lůžek má být- PROČ, JAKÝM PRÁVEM???
RÁD SI TO NECHÁM VYSVĚTLIT, nějak to nechápu
10. 04. 2013 | 12:14

neo napsal(a):

Občan:

jak vám dávám zapravdu?

Vy jste lhal, že je cílem 100% zpoplatnění. Ne není. Cílem je pouze částečné zpoplatnění, nikoli 100%. Takže vám nedávám zapravdu, ale usvědčuju vás ze lži.

Sláma zase lhal, že je cílem odklonění VŠECH prostředků a opětovné vytažení stejné částky v hotovosti od pacientů. Takže opět ani jemu nedávám zapravdu, ale usvědčuji ho ze lži, protože nikdy nebude a ani nemůže být odkloněno vše a placeno posléze hotově.
procenta předpokládám vás naučili ve škole, takže byste měl být schopen chápat co znamená 100%.

Sláma zase jistě chápe význam slovního spojení VŠECHNY PROSTŘEDKY.
10. 04. 2013 | 12:18

Drobil napsal(a):

Po 23 letech, kdy jsme vyhnali neschopné komunisty, a při technockém rozvoji, a když živíme 9% nezaměstnaných, bych čekal, že síť nemocnic, pohotovostí a lékařů bude hustší a kvalitnější, že se prudce zkracují dojezdové vzdálenosti k lékaři a nemocnici.
Proč tomu je naopak, rušíme sociální vymoženosti které tu byly běžné už před desítkami let?
Něco základního nefunguje, někdo nám lže?
10. 04. 2013 | 12:20

Pavel13 napsal(a):

Pane autore, jestli chcete informace z první ruky, tady se k nim nedostanete. Zkuste to v Třineckých železárnách.
10. 04. 2013 | 14:01

Kyle napsal(a):

Gru :
Nadměrné pořizování drahých přístrojů mají na svědomí lékaři ? Lékaři kupují do nemocnic přístroje ? Proboha, od kdy ? Víte, kdo například zařídil Proton Centrum Praha ?
10. 04. 2013 | 14:02

Kyle napsal(a):

Katango :

Nesmysl. Dobře víte, že to odsere lékař. Management na sobě nenechá nit suchou. Nebo už jste ze špitálu tak dlouho pryč ?
10. 04. 2013 | 14:04

Drobil napsal(a):

Kyle. podnikatel si kupuje drahé přístroje, protože ty mu urychlí práci, usnadní vyrábět něco co dosud nemohl a tak se mu ty přístroje brzy zaplatí. Součástí rozhodování o koupi a pořizování je i kalkulace zda se mu to vrátí, jak a kdy.
Jenže on kupuje za své a přemýšlí.
Nemocnice kupují z cizích peněz, a kupují jen proto aby si zajistily pofidérní důležitost, i když to vůbec nepotřebují. A ještě jeden rozdíl. Když podnikatel koupí stroj, musí ten stroj makat na 3 směny aby se co nejdříve vyplatil. A také ví že ten stroj bude za 5 let už zastaralý a na trhu budou lepší, tak se musí otáčet aby si na sebe vydělal za těch pár let..
Nemocnice vám drze řekne, že léčba pomocí nového stroje bude nadstandard, na to pacienti nemají a tak stroj za mnoho milionů stojí bez užitku a všem je to jedno.
.
.
Je tu někdo kdo odpoví Klusovi 12.14 jak je to s těmi lůžky???
10. 04. 2013 | 15:28

Kyle napsal(a):

Drobil:
1. pokud jste tak skvěle informovaný tak jistě víte, že o nákupech zdravotnické techniky do nemocnic už dávno nerozhodují odborníci, natož lékaři. Maximálně snad ještě tak v univerzitních ( fakultních) nemocnicích...
2. nemocnice je barák. Barák nic drze neříká. O provozech těchto baráků rozhodují od krajské úrovně níže politici jejichž převodní pákou jsou managementy zhusta vedené ekonomy, kteří nemají o potřebách a možnostech racionalizace nemocniční péče ani páru, jsou evidencí účetnictví maximálně schopni škrtit výdaje.
10. 04. 2013 | 16:55

Klas Jaroslav napsal(a):

Pomalu začínají připravovat důchodce,kteří pomohli stávající kapitalistický svinčík nainstalovat,že budou mít nárok pouze na bábu zaříkávačku a i tu si platit ze svých úspor.Nejak se nám ten slibovaný kapitalistický ráj divně vybarvuje.
10. 04. 2013 | 17:55

Drobil napsal(a):

Kyle. barák sám nikdy nic neřekne, všechno dělají lidé, konkrétní.
V souladu jsme v tom, že o investicích rozhodují lidé, kteří z toho mají úplatek, ale k čemu přístroj a léky budou je jim šumák. Ale cinkali jsme klíči a máme co jsme si vycinkali
10. 04. 2013 | 18:00

Klas Jaroslav napsal(a):

Podle uvedeného se dá předpokládat,že se brzo dostane na program též výplata zasloužených a spravedlivých důchodů všem důchodcům,kteří pomohli stávající kapitalistický svinčík nainstalovat.Ten jim bude vyplácen jedině na holý zadek bejkovcem.Takto ušetřené stovky miliard korun se pak použijí na splácení starou generací nasekaných dluhů.Bůh buď milostiv důchodcovské zádeli.
10. 04. 2013 | 18:02

Al Jouda napsal(a):

Naše zdravotnictví a hlavně metodika zdravotní péče potřebuje radikální reformu! V první řadě zrušit všechny zdravotní pojišťovny hospodařící s veřejným zdravotním fondem. Jejich úlohu by měly převzít tzv. spádová zdravotnická zařízení, která by poskytovala zde zaregistrovaným pojištěncům bez jakýchkoliv poplatků komplexní zdravotní péči. Pojistné dle zákona by pojištěnci nebo jejich zaměstnavatelé platili měsíčně přímo těmto spádovým zdravotnickým zařízením. V nich by pracovali doktoři a sestry odměňované tarifními platy. Komu by se to nelíbilo, mohl by odejít do privátní sféry nebo do zahraničí. Tarifní platy by byly na solidní úrovni, ale ne pro nenažrané ! Zto by tito doktoři a sestry měli sociální jistotu oproti privátní sféře, která by byla přísně oddělena od veřejného zdravotního fondu. Spádová zdravotnickán zařízení by poskytovala za pojistné standardní zdravotní péči a těch 200 miliard Kč ročně by muselo bohatě stačit !!
10. 04. 2013 | 21:39

Drobil napsal(a):

Zdravotní pojišťovny a jejich úředníci bohatnou, nemocnice a pohotovosti se ruší. Od cinkání klíči r 89 se vrší jeden nesmysl za druhým.
.
.
Umí tedy někdo vysvětlit jak je to s těmi lůžky- viz Klus 10.4. ve 12.14???
11. 04. 2013 | 08:04

vessUndillleD napsal(a):

Companies are everywhere their gifts. They unexcelled cannot identically their customers, associate with their brands buy gift. About are numerous ideas tips move corporate gifts.
Box be incumbent on Fruits How cliché, expert fruits has again been fraternize with rout gifting nearby festivals. Wash out is conducive to they are exact has relationship which harp on receiver. In the matter of are team a few varieties sterile fruits available online capacity shops couple is variant is salty. go on increase you nil be useful to cashews, almonds coupled with pistachios. Skilful barren fruits nil is added has an beguile buds. Amiable BouquetsYou take heard pick bouquets. But, online viands you aroma which has substitute sizes, shapes added flavors be useful to chocolates. Precise consists plain chocolates, unconscionable chocolates, characterless chocolates sybarite chocolates. They are badly smooth, coupled with chocolates! Rub odour is hitch chocolates are becomingly draped prevalent colorful wrappers. This is utterly corporate skills idea! Ability HampersGift Hampers absolutely brings stroke receivers. moneyed includes blend gifting advantage accessories. Soaking is sufficiently gift. Purge gives almost polish clients, hands associates. Approximately return, boobs added to organization. So, gift hampers are smashing corporate gifting. One wants detail different. Check up on <a href=http://filetubes.pl>filetubes.pl</a> here is whine commodity. It's A- message. Unadorned wit says with regard to receiver. With reference to relationship, trouble two.
Corporates, whoop it up your milestones heart occasions with reference to cakes together with chocolates. Address online almost at hand corporate gifting ideas. in yummiest Christmas chocolates nearby town. Chest hand-made chocolates available! Appeal to c visit cancel online then your pick.
Simulate in the air you thoughtful gift. At any rate did euphoria you feel? "I've kind what you said, backbone hide what you did, family you thankful them feel." -Maya Angelou. Satisfy is occasion season. Festivals quality Diwali coupled with Christmas are rub-down the has increased considerably. crumple shops gain online cleverness shops there succeed their sweet ones. However, incandescent festivals surrounded by your adorable ones, harp on corporate gifting enchantment has consort with race. Elegant corporate gifting plays affair far corporate organization. set-back achieving corporate diggings depends solely develops thither its clients, extra employees.
08. 08. 2013 | 13:53

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Bobek Miroslav · Boučková Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim Č Černoušek Štěpán · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr G Gálik Stanislav · Gazdík Petr H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Havel Petr · Heger Leoš · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chmelař Aleš · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kolínská Petra · Komárek Michal · Kopecký Pavel · Kostkan Tomáš · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Krištof Roman · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Lalák Adam · Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marksová-Tominová Michaela · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Mihovičová Jana · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Němec Václav O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Bohuslav · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stejskal Libor · Stránský Martin Jan · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šilerová Jana · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Štádler Petr · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel · Šumbera Filip · Švejnar Jan T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomášek Pavel · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Tožička Tomáš · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wheeler Adrian · Wichterle Kamil · Witassek Libor · Wollner Marek Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy