Proč redaktor Novotný z MFDnes brání Hizballáh?

02. 08. 2013 | 11:05
Přečteno 3439 krát
Rozhodnutí EU zařadit vojenské křídlo Hizballáhu na seznam teroristických organizací byla velká chyba, říká Pavel Novotný v celostránkovém článku Tance kolem Hizballáhu v MFDnes z 30.7.

Je to prý jen prázdné gesto, které „škodí těm, kteří doufají v pomoc Západu“ a „v praxi nepomůže ničemu“. Ano, zřejmě toto rozhodnutí uškodí teroristům, kteří doufají v pomoc Západu. A to je snad dobře, ne? Avšak Novotný se naopak domnívá, že jakýkoli postih proti Hizballáhu nepomůže vůbec ničemu, ba dokonce povede k nenapravitelným škodám. Hizballáh jsou totiž dle něj hodní strýčkové, kteří bojují jen proti chudobě a pomáhají těm, kteří prchají před "izraelskými raketami". Takže k čemu je dobré, aby EU uznala, že Hizballáh je teroristická organizace? ptá se Pavel Novotný.

Bude v tom zřejmě nějaký chyták, ale zkusím na to odpovědět.

Z praktického hlediska by bylo určitě prospěšné, kdyby EU znemožnila, aby Hizballáh mohl v zemích EU získávat finance. Dobré by to bylo proto, že by Hizballáh hůř sháněl peníze. Text rozhodnutí z 22.7.2013 o zařazení vojenského křídla Hizballáhu by měl vést ke „zmrazení fondů, finančních aktiv a jakýchkoli finančních zdrojů“, protože se odvolává na regulaci Rady Evropy č. 2580/2001. Ani samo rozhodnutí nazvat Hizballáh pravým jménem není prázdné gesto. Proč? Protože EU (resp. ES) má už od ropného šoku roku 1973 nehezkou tradici podpory protiizraelského terorismu, kterou je třeba skončit. Je třeba, aby země EU přijaly princip, že nebudou podporovat terorismus, ani když je zamířen „jen“ proti Izraeli a jeho občanům.

Argumenty pro Hizballáh?

Nicméně Novotný odmítá i finanční sankce proti Hizballáhu s tím, že rozhodující finanční podpora Hizballáhu přeci nepřichází ze zemí EU...
Tady lze samozřejmě namítnout, že Hizballáh nemá veřejný rozpočet a těžko lze spolehlivě určit odkud má kolik peněz. Politicky má Hizballáh největší podporu z Íránu, ale financuje se, dle vlastních slov, z darů zbožných muslimů z celého světa, včetně Evropy. Navíc je třeba počítat s tím, že evropské účty mohou sloužit k praní či tranzit peněz pro tuto humanitární organizaci. Ale opakuji, že přesné údaje neznáme. I když se občas něco zveřejní, nepodléhá financování Hizballáhu veřejné kontrole. Posílá snad Hizballáh své účty do redakce MFDnes?

Kromě toho připojuje Novotný i klasický politický argument (Hizballáh je ve vládě a parlamentu, je nezbytný pro libanonskou demokracii.) a sociální argument (Hizalláh se nezabývá jen násilím, ale poskytuje i sociální podporu.)

Všechny jeho argumenty se jeví zcela absurdní v okamžiku, když je přijmeme. Protože pak se ukáže, že redaktor Novotný doporučuje EU toto: EU má podporovat takové teroristické organizace, které dostávají většinu finančních prostředků z mimoevropských zdrojů, anebo takové, kterým se už podařilo získat podíl na státní moci. Tolerovat je třeba jakoukoliv zločineckou organizaci, která část svého zisku věnuje na charitu či na sociální podporu, byť by to bylo za účelem rekrutování dalších členů, nebo za účelem získání politické podpory obyvatelstva.

Pro dobro Libanonu, nebo Izraele?

Novotný naznačuje, že rozhodnutí proti Hizballáhu bylo učiněno ve prospěch Izraele, ale ke škodě Libanonu. Dovolil bych si polemizovat i s tvrzením, že pro demokracii a mír v Libanonu je prospěšné, aby do soutěže stran o přízeň voličů zasahovala ozbrojená a zločinecká organizace, která podléhá zahraniční mocnosti (tj. Íránu). (V Novotného žargonu nejde o demokracii, ale o „politický provoz“). Ostatně Hizballáh to dokázal už vícekrát. V zemi kdysi vybudoval stát ve státě, v roce 2005 zavraždil bývalého libanonského premiéra Haririho, roku 2006 zatáhl zemi do války s Izraelem a v roce 2008 pak vyvolal občanskou válku. Ačkoli v parlamentu má jen menšinové zastoupení, díky ozbrojené moci má silnější vliv než ostatní strany, které se odzbrojily. To, že si získává přízeň voličů a nové rekruty tzv. sociálním programem lze těžko považovat za důkaz, že Hizballáh je vlastně jen neškodnou humanitární organizací. Podotýkám, že v posledních letech podnikla tato údajně neškodná charita několik útoků na izraelské cíle po celém světě, přičemž Burgas byl jen jedním z nich.

Nepřekvapí, že na Hizballáh si nejvíc stěžuje Izrael. Jak Hizballáh uvedl v prohlášení z roku 1985, zničení Izraele je jedním z jeho hlavních cílů. V daném článku však Novotný naznačuje, že vážnost terorismu je jen výplodem přemrštěné fantazie izraelských citlivek („Izrael. Stát, který je mírně řečeno, posedlý svou bezpečností.“) Ti divní Izraelci jsou zkrátka „posedlí svou bezpečností“ a je jim jedno, jaké škody tím působí ostatním! – to je otřepané klišé antisemitské propagandy. V zahraničním zpravodajství MFDnes to sice vypadá jako by k žádným teroristickým útokům proti Izraeli nedocházelo, ale pravda je trochu jiná...

Viníkem je (vždy) Izrael

Znepokojující je, MFDnes svěřuje komentáře k Izraeli novináři, který přebírá schematickou logiku protiizraelské propagandy. Přebírá hodnocení, které vychází z toho, že zlé je všechno to, co nějak pomůže Izraeli a dobré je všechno to, co mu uškodí. Myslím, že tenhle schematismus je skutečným důvodem, proč Pavel Novotný tak vehementně omlouvá Hizballáh.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

muromec napsal(a):

Proč redaktor MF Dnes Novotný brání, nebo omlouvá Hizballáh? To stojí za zamyšlení. Jaký jen tam může být důvod..? Jeden by tady byl, a celkem nasnadě, až se ho bojím říct, jak je prostý: Novotný není žid. Ale pak - kdo mu vůbec dovolil něco psát do novin, soudruzi?
02. 08. 2013 | 11:25

Michal Macek napsal(a):

dobrej

no chyba to byla - meli za teroristy oznacit celej hizbalah , na druhou stranu je mi milejsi hizbalah sprahlej s asadem nez syrska tzv "opozice", ale jestli jako EU jim davame nejake penize tak se ptam proc proboha?o tom uz pise pan tomsky nize...
02. 08. 2013 | 11:33

aga napsal(a):

Koukám, že v osobě pana historika získalo baktuálně dalšího blogera, který zajistí vyváženost názorů. Gratuluji.
02. 08. 2013 | 11:35

resl napsal(a):

nevím, proč se stydíte napsat, že Novotný je zaměřen z nějakého důvodu protižidovsky. stydět by se měl on, ne vy.
02. 08. 2013 | 11:43

Alna napsal(a):

Není jinde na světě oblast, která by byla víc komplikovaná, než je Blízký Východ a šířeji arabský svět. Proti Židům stojí unisono Arabové i Peršané, proti šiitům sunité, donedávna Irák proti Iránu, muslimské bratrstvo proti Saudské Arábii. USA je spojencem Izraele ale stejně tak Saudské Arábie. USA zlikvidovala Saddáma a posílila tak vliv Iránu. Útok na Irák stimuloval Irán k urychlení práce na jaderné zbrani. Ví, že mohou být další. V Iráku každý měsíc dochází k několika bombovým atentátům. Obětí se počítají v desítkách / stovkách. Boston není ani slabý odvar. Al Kaida pilně cvičí taktiky boje. Zemi fakticky vládnou soukromé agentury (žoldáci).Rusko je spojencem Syrie, mají tam svou námořní základnu. Podporují Asada, aby zachovali status, USA podporuje rebely (v tom Al Kajdu), aby získala v regionu ještě větší vliv a aby vystrnadili Rusy. To vše proto, že v regionu je ropa a jde o tranzitní země, přes jejichž území by mohly vést plynovody. Turecko se verbálně islamizuje. V severní Africe je velká nestabilita. USA a některé evropské státy pomohli rebelům sesadit Kadáfího. Ti jim jako projev díků zabili velvyslance USA.
V takové situaci je hodně obtížné určit, kteří jsou ti "hodní", a kteří ti "zlí".
02. 08. 2013 | 12:07

nejentak napsal(a):

"Ale pak - kdo mu vůbec dovolil něco psát do novin, soudruzi?" 02. 08. 2013 | 11:25

Na tuto odvážnou otázku položenou odvážným pisatelem z blízkého východu sděluji mu: romec, áno. Boli to súdruhovia zo Slovenska.
02. 08. 2013 | 12:13

stejskal napsal(a):

P.T. debatující upozorňuji, že nick aga není jen další reinkarnací jiného diskutéra, o jehož nezáviděníhodném osudu se pod jiným blogem vede debata. Ten má naopak pohled prakticky shodný s autorem a do "baktuálně" (terminolgie je ovšem stejná, což by některé mohlo vést k mýlce) se naváží pro změnu kvůli jiným blogerům (ti zase vesměs konvenují panu agovi). Řada lidí prostě názorovou pestrost nemůže vystát. A někdo to odnést musí, a tak útočí ad hominem :-)

Hezký den a zajímavou debatu všem.

Libor Stejskal
02. 08. 2013 | 12:23

joan.j napsal(a):

K bezmezné a oddané podpoře JAKÉKOLIV muslimské, správněji řečeno islamofašistické teroristické organizace není třeba vzdělaní ani inteligence. Jak řekl Werich, , antisemitismus (tedy antižidovsktví) je náboženstvím blbců.

Nerpochopitelné je na těchto imbecilech pouze to, zda snad vážně věří že je muslimáci (islámští fašisté) stejně vstřícně "pochopí" a dokonce odmění za tutpo servilní podporu v jejich tažení za REAL HOLOKAUST jak nepřetržitě při svých hajlovacích "bohoslužbách" vyřvávají
02. 08. 2013 | 12:42

TomášL napsal(a):

Dobrý den autore,

musím souhlasit, že jsou výhodnější -z dlouhodobého hlediska- kroky činěny EU.

Z krátkodobého hlediska je výhodné podporovat Asada, neboť jej známe a víme, co máme očekávat. Jenomže bychom si nepomohli dál...

Ze střednědobého hlediska je lepší nefinancovat/ trochu financovat opozici, ať se strany vyčerpávají (ať se baví mezi sebou)...

Z dlouhodobého hlediska je lepší podporovat opozici i s extrémisty. Když zvítězí extrémisté, dopadne na ně to nejtíživější, to je odpovědnost za fungování společnosti. Ale díky své extremistické ideologii nebudou schopni zajistit podmínky pro obyvatelstvo (tak jak Muslimské bratrstvo) a rozvoj, tedy správným ekonomickým ovlivňováním je bude možné správně ovlivňovat a hlavně ovlivňovat obyvatelstvo v područí extrémistů tak jako v Egyptě (vzpomeňme si na příklady v Egyptě a MB, jak chtěli zakázat alkohol, zákaz bikin atp, ale díky ekonomice se neodvážili). Až vyčerpají svůj ideologický potenciál (extrémisti) se svou ideologii, a díky správným ekonomickým sankcím, bude možné obyvatelstvo přimět ke svržení extrémistů a sekularizovat zemi. A představa, že by mohli extrémisti zaútočit vojensky na evropské země, ta je úplně scestná (nemají ekonomiku, moderní armádu atp)....

Jsem tedy pro kroky EU.
02. 08. 2013 | 12:47

Xury napsal(a):

Pro autora:
přiznám se, že jsem nepochopil, jak chce EU zajistit, aby prostředky poskytnuté nevojenské části Hizballáhu neskončili v té vojenské. Mám ovšem pocit, že je jim to jedno, že jen šlo o to, aby se vlk nažral a koza zůstala celá.
02. 08. 2013 | 12:54

to Ivo C napsal(a):

Vy jste vážně - coby učitel - zvláštně balancující nad několka propastmi.
Jednak u nás žádná demokracie v praxi nefunguje (toliko na papíře jest) a jednak píšete dosti provokativním způsobem.
Mě se třeba OSOBNĚ dotýká, že jste mohl v jednom z minulých blogů použít propagaci hnutí, které potlačuje lidská práva a psal o Hitlerovi. No, nezažil jste válku, jste ještě mladý a DOSTI naivní.
Že se ale platete do záležitostí kolem Hizballáhu - kterým evidentně nemůžete rozumět - je již skandální.
Myslím, že nejste ani Arab ani Žid, tak byste mohl psát o něčem, čemu vážně rozumíte.
Třeba o historii.
02. 08. 2013 | 13:13

19450806 napsal(a):

Jenom židi a američani můžou beztrestně vraždit?
02. 08. 2013 | 13:19

joan.j napsal(a):

TomášL zjevně nechápe, že drtivě většinové obyvatelstvo nejen blízkovýchodních zemích jsou muslimové (arabští muslimové) a naivně jim přisuzuje stejnou mentalitu jako Evropanům. Islám je pro mocichtivé a kořistichtivé primitivy lákavý v KAŽDÉ době, vždy jim poskytne ideologický, ba posvátný,náboženský princip nadřazenosti nad nemuslimy, kterémají tedy právo a povinnost ovládat, pokořit, zotročit neby vyhubit. Představa, že jacísi "extremisté" vyčerpají svůj ideologický potenciál a ostatní muslimové je proto svrhnou a nastolí nějaký sekulární režim je přinejmenším naivní. Chudobu, přelidněnost, ekonomickou nevýkonnost a zaostalosti islámského světa žádný muslim, ani ten "nejumírněnější" nikdy nedá za vinu "vznešenému" islámu, ale vždy a pouze "psům nevěřícím". Jen v prvé řadě Židům, které "svatý" pedofil Machomet negativně zmiňuje v "posvátných" písmech podstatně častěji než kohokoliv jiného
02. 08. 2013 | 13:22

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 08. 2013 | 13:36

Sdělení napsal(a):

Další zločin Izraele

Včera přišel v boji proti Izraeli o život náš neozbrojený příslušník, člen mírového politického hnutí Hizballahu.

Přitom se pouze pokusil odeslat dopis do Izraele faxem.

P.S. To, že dopise byla bomba, prý nevěděl.
02. 08. 2013 | 13:36

Bavor napsal(a):

joan.j napsal(a):
K bezmezné a oddané podpoře JAKÉKOLIV muslimské, správněji řečeno islamofašistické teroristické organizace není třeba vzdělaní ani inteligence. Jak řekl Werich, , antisemitismus (tedy antižidovsktví) je náboženstvím blbců. KONEC CITÁTU. Odpor proti Izraeli NENÍ antisemitismus, je to ANTISIONISMUS, což je zcela jiná kategorie. A Werich to dokázal rozeznat. Všichni Židé nejsou sionisté, ale v Izraeli vládne SIONISMUS. A Hizbaláh by nikdy nevznikl, kdyby sionisté nevyhnali Palestince z jejich země. Sionismus je hnutí podobné nacismu a zachází s Palestinci jako nacisté s Židy.
02. 08. 2013 | 13:52

TomášL napsal(a):

joan.j.

Ale něco chápu. :-)

Řekněme, že to nejde, tak jak píšete. Poté důkaz sporem... Kdyby to nešlo, tak by egyptská armáda nebyla schopna svrhnout MB, nestřílela proti Salafistům atp. Opak je pravdou (Kdyby byla armáda islámistická, proč by svrhla islámskou vládu a poté chtěla volby a raději si neudržela moc nebo rovnou nechala vládnout islamisty? Proč islamisté brojí proti armádě a třetině obyvatel- což je počet voličů nevolicích MB a Salafisty a jiné islámské strany, když Koptové jsou 10% část a tedy nemohli udělat výslednou třetinu?).
A poté nejsem typ člověka, který říká, že nic nejde. Ale jde. Třeba skrz dlouhodobé plánování, ale jde. Ale ohledně Islámu říkám, že je potřeba ho nechat samovolně zdiskreditovat u vlastního obyvatelstva (samozřejmě za doprovodu nejen zahraniční "pomocné ruky").
02. 08. 2013 | 13:58

TomášL napsal(a):

joan.j.

Mimochodem, islamisté již nikdy nezopakují svůj rekordní volební výsledek, díky frustraci obyvatel, špatné ekonomie, mnohem zhoršené bezpečnosti obyvatel atp...
02. 08. 2013 | 14:03

honza napsal(a):

No minimálne pokud by v Libanonu nestrašily takové strany jako je Hizballáh, tak by nějaký jejich sociální program nebyl potřeba, protože by se tam dalo docela normálně žít
02. 08. 2013 | 14:24

Xury napsal(a):

Pro Bavora:
pokud vezmeme definici sionismu, jakožto ideologie návratu Židů do Palestiny, tak fakticky všichni Židé, kteří chtějí žít v Palestině, by byli sionisty. A sám stát Izrael pak logicky nemůže nebýt sionistický.
02. 08. 2013 | 14:31

TomášL napsal(a):

op: nestřílela do Salafistů
02. 08. 2013 | 14:45

aga napsal(a):

Pan Stejskal

Odpovídáte svým 12:23 na nějaký konkrétní dotaz z publika, nebo je to jenom takový zárodeček zcela věcného ovšem a korektního mobingu?
02. 08. 2013 | 14:55

aga napsal(a):

PS

Vaše poněkud nejapná vsuvka je o to komičtější, že se nachází pod blogem, ve kterém autor poměrně agresivně nesnáší pluraritu názorů, a už nadpis je osobním útokem.
02. 08. 2013 | 15:01

stejskal napsal(a):

Ano, pane ago.

Hezké odpoledne Vám i ostatním.

Libor Stejskal
02. 08. 2013 | 15:10

hovorka 11 napsal(a):

TomášL:
Velmi naivní a zcestné.
pan Ivo Cerman popsal situaci zcela jednostranně.

Hizballáh byl dán v EU na seznam teroristických organizací na nátlak USA, jelikož bojuje proti All- káidě a All-nusra v Sýrii, která je vyživovaná Katarem a Saudy, a jejíž skrytější část je cvičena k terorismu u hranic Turecka s pomocí tureckých, amerických a britských poradců. Pokud by Hizbálláh nezakročil, tak by definitivně došlo k dalšímu postupu islamistů do Evropy, vyvražďování nejen šíítů, ale všech ostatních náboženských větví, jak se může doložit vraždami křesťanských kněží v Sýrii od islamistických spojenců podporovaných američany.
Jedině šílenec může tvrdit, že USA dává zájmy EU nad zájmy použít tyto teroristické odnože nejmilitantnějších sunnitů k zisku ovládnout území Sýrie. Opět se přesvědčuji dle vývoje, jak blízko má USA k teroristickým organizacím, které nesnesou jiné náboženství než sunnitské.
Sledujte vývoj v Líbyi - to samé by čekalo Sýrii. USA ani EU by nedokázala těžit ropu na těchto územích bez toho, že by dávala podíl ze zisku radikálně islamistickým fanatikům, kteří by získávali sílu. Výhledově by to znamenalo zase falešnou propagandu proti islamizaci těch, kteří by je živili proto, aby je to stálo méně a platilo se na tchto územích dolarem. Dolar dle včerejších zpráv na ČT 24 získal "důvru trhů" dalším nekrytým tištěním peněz americkým Fedem.
Fed plánuje během cca 5 let srazit hodnotu dolaru na cca polovinu, aby USA měla poloviční hodnotový dluh vůči HDP a všichni ostatní to zaplatili za ně.
Divím se, že pan Cerman neusiluje o označení kurdů jako teroristů, protože na základě vražd svých kurdských zástupců kurdové jdou do boje proti All Nusra a NATO má proto pohotovost v Turecku a zkoumá, jak islamistům pomoci a přesvědčit svoje občany, že je vše naopak, že bojují za "demokracii".
Pan Cerman, by nám měl říci, jak hodlá zatočit s křesťany v Sýrii, kteří jednotně stojí na straně Assada, protože pokud Assad prohraje, tak je bude čekat smrt nebo vyhnání.

Ty ostatní "názory" pana Cermana se dají na faktech vyvrátit.
02. 08. 2013 | 15:19

TomášL napsal(a):

hovorko 11

Můžete napsat, kde se dopouštím zcestnosti?
02. 08. 2013 | 15:39

TomášL napsal(a):

hovorko 11

Ano, Hizballach byl připsán nejspíše na nátlak. Konečně byl podporován Íránem a Sýrii proti Izraeli. Nu, proč nyní, když se houpe Asad, nehodit pár klacků pod nohy, že?
Postupu islamistů do Evropy? Co tím myslíte? Jako že něco někdo odpálí jednou za uherský rok a zase dlouho nic? Kdy byli schopni něco odpálit?
Víte vubec jak se fragmentuje sunnitské náboženství? Jaké jsou v nich rozbroje? Nějak mi přijde, že vůbec nemáte tušení, o čem píšete.

Možná by to chtělo méně antiamerikanismu a méně spikleneckých teorií...
02. 08. 2013 | 15:53

TomášL napsal(a):

op: Hizballáh
02. 08. 2013 | 15:54

TomášL napsal(a):

hovorko 11

Jinak jestli byste mi mohl vysvětlit...

Máme SA (království), proč investují do potlačení a chtěvší příslušníky Al-Káidy a Muslimského brtrstva trestají dloholetým vězením, popřípadě je popravují, když jsou královské složky taktéž sunnitské, jako tyto organizace. Proč SA posílá mld. dolarů Jemenu, aby potlačila organizace jako Al-K? Proč v sunnitském Emirátu odsoudili členy Muslimského bratrstva k dlouholetým vězením, když jsou všichni sunnité?

Když mi vysvětlíte tyto příklady, rád bych se Vás zeptal na další.
02. 08. 2013 | 16:04

Medikolog napsal(a):

Mýlíte se, pane Cerman..

Viníky jsou vždy Gójim... a Izraelci jsou věčnou obětí...

Mezi hrdinným bojovníkem za národní osvobození a bídným teroristou je jediný rozdíl. Ten první hájí zájmy posuzovatele, kdežto ten druhý je hatí.

That's all, milý Watsone:-).
02. 08. 2013 | 16:28

LIBORU STEJSKALOVI - nemažte vše! napsal(a):

Pane Stejskale - když jste mě tak smázl za můj názor - Vy máte dojem, že se o Hitlerovi může psát tak, jak se komu zlíbí?
Že některé názory o něm (ne)mohou být činem, který může propagovat hnutí, které potlačuje lidská práva?
Vy jste zažil válku, že si tu hrajete na "jediného chytrého"?

A "nimrat" se v tak ožehavém problém - jako je - Hizballáh mi přijde od tak neinformovaného člověka - jako je autor - nejen nevkusné, ale i dosti nebezpečné!

Aspoň se nad tím zamyslete!
(Inteligentní cenzor nad napsaným přemýšlí - a proto nemaže. Ten druhý asi moc nepřemýšlí, když maže)
02. 08. 2013 | 17:07

muromec napsal(a):

nejentak napsal(a):
"Ale pak - kdo mu vůbec dovolil něco psát do novin, soudruzi?" 02. 08. 2013 | 11:25

Na tuto odvážnou otázku položenou odvážným pisatelem z blízkého východu sděluji mu: romec, áno. Boli to súdruhovia zo Slovenska.
02. 08. 2013 | 12:13

Já se toho taky obával. Nu což - asi budou následovat tvrdé postihy. Ale já nejsem žádný odvážný pisatel. Odvážní pisatelé byli vymřeni. A vůbec, myslíte, že odvážné psaní něčemu pomůže?
Jen pro odlehčení: Vzpomínáte si na tuhle veselou anekdotu z dob československého socialismu?
Nejvyšší stranická a vládní delegace v čele se soudruhem Husákem se chystá navštívit Izrael. Plné letadlo, přes 100 lidí. Soudruh Husák si nechá předložit rozpočet cesty, a diví se, ptá se tajemníka: "Poslyšte, 100 lidí, pět nocí v hotelu, pouze 3.000 dolarů? Není to nějaký moc laciný hotel?" A tajemník dí: "Vůbec ne, soudruhu prezidente. V hotelu budete bydlet jenom vy. Ostatní soudruzi budou bydlet u příbuzných."
No jo, časy se jaksi vůbec nemění.
02. 08. 2013 | 17:25

Bestia triumphans napsal(a):

aga napsal(a):
..."už nadpis je osobním útokem."

?
:-) :-) :-)
Dík, Ago, pobavil jste...
:-)
02. 08. 2013 | 17:34

Bestia triumphans napsal(a):

Autor napsal:
..."V daném článku však Novotný naznačuje, že vážnost terorismu je jen výplodem přemrštěné fantazie izraelských citlivek („Izrael. Stát, který je mírně řečeno, posedlý svou bezpečností.“) "

!
Ano, tohle je od Novotného chucpe.
02. 08. 2013 | 17:37

Bestia triumphans napsal(a):

A jen pro připomenutí,
Hizballáh je zodpovědný za zavraždění 85 lidí v argentinském Buenos Aires, roku 1994.
Je to největší teroristický útok v dějinách Argentiny.
https://en.wikipedia.org/wiki/1994_AMIA_bombing
02. 08. 2013 | 17:43

joan.j napsal(a):

Vida, tak "sionizmus" je "nacismus". Sám vrchní atabeg z mešity alAksá by to neztvárnil pro A)Nevzdělance, b)Hlupáky úderněji a pravověrněji

Zklamu každého fandu islamského fašizmu, potutelně se pro A)nevzdělance, B)Hlupáky vydávající za jakési pouhé náboženství,soukromouv ěc světonázoru jednotlivce.

Islám JE VÝSOSTNĚ POLITICKÁ DOKTRÍNA odpovídající realitě Arábie 7.století, kdy se ještě nenosily žádné -ismy charakteristické pro eorpo-americkou civilizaci 19-20.stoeltí.

Tato politická doktrína JE FAŠISTICKÁ podle své náplně a obsahu . Je účelověš stvořená jako kult absolutní moci jedinéhoé člověka, o jehož následovnictví O HEGEMONI NAD ISLÁMSKÝM SVĚTEM se různí muslimští vládci již 1400 let nepřetržitě rvou. Tato fašistická doktrína předpokládá princip zbožštělého samovládce, a jehož slovech se nepochybuje, je celá postavena na principu NADŘAZENOSTI , na nenávisti ke všem a všemu ne-islámskému, "svaté" válce proti "psům envěřícím", která nemůže anesmí skončit dříve než bude dosaženo celoplanetárního konečného vítězství za použití naprosto jakýchkoliv násilných prostředků.

Co je na "SIONISMU" "fašistického" proislamofašistická barde ???? Právo Židů na zem svých předků (přestože byla podle Vaší proislmaofašistickém "logiky" právoplatně Arabskými muslimy v 7. stoeltí dobyta a očištěna od těch proklatých Židů( je ten "fašismus" ?!?
02. 08. 2013 | 17:44

joan.j napsal(a):

A "vyhánění" "Palestinců" (muslimských naprosto všehoschopných Arabů) z JEJICH (!?!?)¨ZEMĚ , která byla židovskou o 2 000 let dříve než tvůj "svatý" Pedofil Machomet poprvé zprznil 6letou Aišu?!?!?!
Ty máš sprosté drzosti nácku nejmíň na samotného ajatolláha. Přihlas se v Iránu, již tě tam jistě tvoji "árijští" ofáčovaní soukmenvci čekají. Můžeš s nimi hajlovat o REAL HOLOASTU až na věky věkův Alláh !
02. 08. 2013 | 17:53

joan.j napsal(a):

TomášL : V KAŽDÉ muslimské zemi jde o islám až v prvním případě. JEN CO NEJTVRDŠÍ DIKTATURA dokáže muslimy, naprosto lhostejno v jaké zemi, na jakém kontinentěm, jaké rasy či etnika udržet na uzdě. Fakt že egyptská armáda střílí "salfisty" snad podle vás znamená že bojuje za sekularismus??? Nic takového, jako sekularizmus nikdy v dějinách, kromě krátkého období Atatürka je jeho nejbližších nástupců v Turecku nikdy v islámských zemích neexistoval a existovat nemůže. Každá země buďto JE islámská, nebo neí, neexistuje nic mezi tím. Nikde, kde nějací NE-muslimové v muslimských zemích přežívají, jde o občany bezprávné druhé kategorie.

I v Egyptě jde jen o boj o moc mezi různými muslimy (frakcemi) a přestože se mezi muslimy jistěže nacházejí někteří vzdělaní,inteligentní a rozumní lidé, nikdy se v muslimském davu (nebo PŘED muslimským davem jako jejich politici) z velice dobrých důvodů neodváží sebeméně zpochybnit ani ten nejslabší postulát muslimské "víry"
02. 08. 2013 | 18:04

hovorka11 napsal(a):

TomášL:
Za zcestný názor považuji toto:
"Z dlouhodobého hlediska je lepší podporovat opozici i s extrémisty."
--------------------------
Sunnitské náboženství považuje šíty za odkloněnou větev slabochů, kteří ani nejsou dostatečně tvrdí. Je zajímavé sledovat bombové atentáty sunnitů vůči šíítům v Íráku.
Pokud sledujete agresivní islamisty, kteří bojují proti vládám a chtějí zavést jednotný kálifát, tak proudí ze zemí amerických spojenců- hlavně SA, ne však z Íránu, který např Sýrii pomáhá a jsem mu za to vděčný. Přesto USA podepsala kontrakt s SA na dodávku 86ks nejmodernějších F15 a spoustu vrtulníků a jiných zbraní. Írán však loni odstřihla nátlakově od EU. EU se tak musela vzdát značných dodávek ropy a plynu a přeorientovat se na větší dodávky z Ruska. Švýcarsko není v EU, takže zákazy ignoruje a navíc začíná obchodovat s juany.
Sunnité tvoří více než 75 % všech muslimů. Většinu mají ve všech muslimských státech s výjimkou Iráku, Íránu, Ázerbájdžánu, Ománu a Bahrajnu. Většina muslimských přistěhovanců v evropských zemích patří rovněž k této větvi.

"Možná by to chtělo méně antiamerikanismu"
Jestli tím myslíte politiku USA, tak naopak je nutné ukazovat na nesmyslnou propagandu nejdokonalejší demokracie a svobody, která se šíří stejným způsobem ohlupování, jak za nejtvrdších režimů:
Důkaz:
- honba na Snowdena za to že informoval američany o tom že jsou protiprávně špehování a informoval i nás
- výhružka američanů, že potrestá stát, který mu dá politický azyl (Rusko mu dává na 1 rok) a amici jim vyhrožujou blokádou olympiády a sankcemi,
- odsouzení Manninga na 130 let za to, že zveřejnil vraždy amerických vojáků, které měli být nepotrestány a utajeny (např reportérů Reuters)
- dodnes nevím o mezinárodní omluvě za celosvětové vysílání CNN o tom, že čeští občané spáchali bostonský atentát a náš prezident je islamista. Petr Gandalovič musel žádat demenci této zprávy, že Česko a Čečensko, ačkoliv jsou blízko sebe jsou úplně jiné státy. To američané moc neberou...
- Vražda Ibragima Todaševa- bostonského svědka přímo ve vyšetřovací místnosti asi šesti ranami do hlavy …
02. 08. 2013 | 18:10

joan.j napsal(a):

Vida, tak "fašisté" se podle proislamofašistických stoupenců a trůbabůrů poznají tak, že žijí a pracují ve své zemi a celá desetiletí na sebe nechají ve Lsvatých" válkách DŽIHÁDECH útočit mnohanásobné přesily nenávistných a všehoschopných nepřátelských armád, v mezidobích "jenom" snášeji nepřetržité útoky vražedných nepřátelských komand, zasypávajících bombami , raketami a granáty školky, jesle, autobusy, obchodní domy, restauzrace a diskotéky "fašistů".

No, k tomu není skutečně co dodat
02. 08. 2013 | 18:13

hovorka11 napsal(a):

TomášL:
"Máme SA (království), proč investují do potlačení a chtěvší příslušníky Al-Káidy a Muslimského brtrstva trestají dloholetým vězením...
--------------
Já jsem přesvědčen, že to funguje zcela klasicky:

Kdo může doma konkurovat despotické vládě královské rodiny svým náboženstvím ohrožuje tuto rodinu. Naopak je velmi vítán, pokud oslabuje sousedy, kteří jsou konkurenty. Proto ty zbraně islamistům v Sýrii nejen z SA, ale i z USA, EU atd.
Např. v Mali bojovali Francouzi proti islamistům z Líbye, které oslavovali jako civilisty bojující za demokracii v Líbyi.
Schwanrzenberg za ČR překotně uznal islamisty z Benghází jako legitimní vládu v době, kdy bojovali proti Kaddáfímu a kdy islamistům amici s brity bombardovali koridory a rozváželi je do míst bojů.
Jemen je dobrý soused SA. Proto není zájem tam islamisty vysílat, ale spíše oslabit a o to vládnoucí královské despocii SA evidentně jde.
V Emirátech je to stejné- jsou ohrožením královské rodiny.

Znovu opakuji, amikům jde o vlastní zájmy. Obecně to říkají a kde jejich vlastní zájmy převažují, tak tam vzniká jejich spolupráce s islamisty jako s "demokratizační silou"
Zdroje ubývají a dolar je čím dál více v ohrožení jako světová rezervní měna. Jeho konec světové měny by byl fatální pád americké říše i s více vazalskou Evropou než kdykoliv v minulosti.

Možná pochopíte oč jde z investorského webu:

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2396814/nemohouci-obri-ropna-produkce-exxonu-i-chevronu-klesa-navzdory-bridlicove-revoluci.html
02. 08. 2013 | 18:36

Občan napsal(a):

Muhehehe, to se nám "historik" odkopal přímo bleskově. Hned na druhý pokus :o))))

Ještě by mohli něco přihodit Kalhousová se Svobodou.
02. 08. 2013 | 18:46

hovorka11 napsal(a):

2.8.2013
Německo vypovědělo dohodu o špehování s USA a Británií
Německo dnes vypovědělo dohodu, která umožňovala spojeneckým mocnostem monitorovat elektronickou komunikaci a poštu na jeho území. Stalo se tak v reakci na odhalení této praxe bývalým zaměstnancem americké zpravodajské služby NSA Edwardem Snowdenem.
Právě její vypovězení dnes oznámil ministr zahraničí Guido Westerwelle.
- See more at: http://www.blisty.cz/art/69517.html#sthash.LxoSRA2L.dpuf
----------------
Gratuluji Německu.
Ještě by to chtělo vyhodit americké jaderné zbraně z Německa, které chtějí amici modernizovat !!!
Na zádech EU se tak s jadernými zbraněmi veze šílenec podporující islamisty.
02. 08. 2013 | 18:54

Občan napsal(a):

"Historiku" Cermane,

třeba příkladmo kvůli tomuhle:
http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4409947,00.html
Nebo tomuhle:
http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4391195,00.html

A tak bych mohl pokračovat destitisíci sionistickými zločiny, které spáchali za těch cca 100 let, co se v na BV "angažují".
02. 08. 2013 | 19:12

TomášL napsal(a):

hovorka 11

Já bych si z těch F-15 si hlavu nedělal. Jednak to jsou staré stroje, které nemají ani nejmenší šanci proti Raptorum (viz offic army stránky), poté bych dal v klidu ruku do ohně, že ve softwaru bude zabudován "červ", kdyby se náhodou znepřátelili, aby deaktivoval stíhačky...

Přesně o tom to je, business. Prachy dělají vše, hlavně politiku. Podle toho, když čtu blízkovýchodní noviny z různých zemích, tak sunnité rozhodně nejsou jednotní a extremisté neumějí využit potenciál lidu. Ono když někdo "deaktivuje" půl populace (=ženy) a nerozvíjí vzdělání, tak dříve nebo později zajde na neznalost.

Třeba osobně nerozumím, proč se běžný občan Západu bojí Talibanu, když už jsou ze své podstaty vyřízení. Bojuje proti nim pákistanská armáda, na severovýchodě je Čína, která se "infikovala" západní technologii, na východě západně infikovaná Indie a na západě věčný nepřítel Írán. Pokládám si denně otázku, proč by mělo 40 mil Paštúnů ohrožovat svět, když jsou sevření ze všech stran národy, které jsou technicky, i ekonomicky a populačně na mnohem vyšší úrovní? Víte, v dubnu začla Čína budovat dálnici přes Pákistán k moři přes paštúnské území. Když postaví Číňané dálnici za spolupráce s Pákistanci, tak to povede ke zvýšené výměně obchodu. Nikdo nebude chtít tratit na businessu a tak se postará o bezpečnost dálnice. Dálnice přivede obchod, růst ekonomie a v konečném důsledku i kontakt těchto talibanských bašt se světem. To ovlivní místní zvyklosti, které budou ze začátku odmítány, ale globalizace je semele...

Defacto bych mohl pokračovat o každém sunnitském státě, který se potýká s extrémismem, ale nechce se mi... :-)

PS: Zajímavý příklad je Jordánsko, které skvělé skáče, jak Amíci písknou...
02. 08. 2013 | 19:31

To asi nepůjde napsal(a):

Židovská lež a arabská pravda

Izraelský vyslanec má projev v OSN:
- Dovolte, abych na úvod připomněl trochu historie. Kdysi dávno, když Mojžíš přivedl Izraelity do vlasti, byli poutníci žízniví, ale široko daleko nebyla žádná voda. Tehdy Mojžíš udeřil svojí hůlkou do písečné duny a ta se změnila v jezero. Národ izraelský tak mohl uhasit svou žízeň. Když se všichni napili, rozhodl se Mojžíš ochladit své rozpálené tělo koupelí.
I složil své šaty na břehu jezera a vykoupal se v něm. Když však vyšel z vody ven, šaty byly pryč.
Asi mu je ukradl nějaký Arab.

- Nesmysl! To je židovská lež!– přerušil ho arabský delegát - Tenkrát tam žádní Arabové nebyli.

- Ano. Ano. Taková je pravda!
Arabský kolega to řekl za mě. A to je vlastně to, co jsem vám chtěl původně říci, dokončil svůj projev izraelský vyslanec.
02. 08. 2013 | 19:42

TomášL napsal(a):

hovorka 11

Když by byli slaboši, šiíté, tak proč si je nepodmanili sunnité? Asi nebudou tak slabí...

Osobně považuji za skvělé, když extrémisté proudí do bojů. Jednoduše tam umírají a tak se jich Západ krásně a čistě zbavuje.

Ohledně Íránu: když EU zakázala dovoz z této země ropu a plyn, tak v té době byla největším odběratelem těchto íránských produktů Čína. Když došlo k poklesu exportu ropy do Evropy, tak Čína přestala dovážet íránskou ropu a íránské vedení bylo v klešti a muselo přistoupit na jednotřetinové snížení ceny ropy za barel a přistoupit na kontrakt s Čínou v ropném průmyslu. Vypráskán byl pouze a zase Írán (koukněte na inflaci od roku 2010).
02. 08. 2013 | 19:46

TomášL napsal(a):

joan.j.

V každé evropské zemi je křesťanství. V Polsku má taky "hlavní slovo" církev, ale sekularizace postupuje...
Sekularizace se samosebou prosazovala za Mubaraka, o tom není potřeba nijak spekulovat. Kdyby tomu tak nebylo, tak by MB a jiné islámské strany nebyly potlačovány. Tato tvrdá Mubaraková linie vyprodukovala třinu obyvatelstva odmítající islámský stát (dle volebního výsledku v největší slávě a očekávání zisku pro islámisty).

Frakce mezi muslimy. Vždyť většinou zneužívají islám k získání mandátu, ale samotný islám ojebávají podle toho, jak jim to kápne na účtě. A nebudeme si nic nalhávat, ale tam kde není vzdělané obyvatelstvo a kde není ekonomická moc, tam nemůže vzniknout středisko ovlivňující svět...

Aby mohli konkurovat islámisté světu, musí se otevřít. Pokud se neotevřou, budou pouze trpěnými děvečkami. Vtip je ten, že islámisté se bojí jinakosti, tedy to u nich nehrozí.

PS: Víte, když jsem si četl jednou jako malý knihu o Římě, jak mohl dobýt svět, tak jsem si říkal a pokládal otázku, jak je to možné? Poté jsem našel citát jednoho řeckého generála z Antiky: "Armáda bez velení není o nic ví armádou jako hromada cihel domem." chápu to tak, pakliže nemáte moc v ekonomii, médiích a máte nefunkční infrastrukturu, nemůžete ohrozit vyspělejší svět.

PS2: Další věc mi nejde do hlavy... 2 měsíce dozadu jsem si četl názor jednoho egyptského sunnitského lékaře, který prohlásil: Není možné, aby šiíté porazili sunnity, když jich je 85% a Američani zde nejsou nepřátele (myšleno v Sýrii).

Proč i vzdělaní lidi nechápou, že nejde v dnešní době o počty, jde o known-how? asi proto, že ten člověk nemá nejmenší tušení, kde se ubírá věda...
02. 08. 2013 | 20:05

TomášL napsal(a):

hovorka 11

Snowden je jenom červ k zašlápnuti. On prozradil něco, co je mezi techniky zcela běžné.
Když má člověk trochu rozumu, může dedukovat... Proč se za posledních 8 let nestal v Evropě žádný útok "nepřátel svobody"? Protože se vše sleduje...
Můj osobní názor na Snowdena je, že je to blbeček-idealista, který si myslel, že změní svět. Problém je v tom, že "svět nechápe, proč by se měl měnit dle Snowdena"?
02. 08. 2013 | 20:12

TomášL napsal(a):

op: když nás je 85%
02. 08. 2013 | 20:18

hovorka11 napsal(a):

TomášL:
Jak chcete zajistit vítězství "křestanského světa", když si je tahá do Evropy jako pracovní sílu s nejvyšší plodností rodin? Ve Francii je těžko zvládají a ze Sýrie se jim tam budou vracet zkušení a vycvičení teroristé.
Terorismu se nebojím, pokud nebude islamistických fanatiků od našich spojenců větší počet. Tady je nemáme, ale teď jsem viděl dost arabů v Mnichově i s burkami a to jsem tam před 20 lety neviděl i když turků tam bylo hodně.
Nenávist šítů a sunnitů je uměle přiživována- vz boje v Sýrii, které by bez pomoci západu nemohli v tomto rozsahu vzniknout. Vždyť i u nás amici kupovali před rokem od Exkalibr army opravené tanky T72 a obrněné vozy pro "výcvik". Jsem přesvědčen, že část z nich jsem viděl na videích ze Sýriie pod tím s titulky o ukořistěných zbraních syrské armádě.

Co se týče Íránu, tak je sice pravda, že je Číňané zmačkli, ale nezmačknou je víc, než mohou snést. Zajímavé je si počíst o ekonomice a inflaci v Íránu tady :

http://proinvestory.cz/jan-skalicka-hospodarsky-odkaz-prezidenta-ahmadinezada

Amici zakázali obchodovat od letošního 1 ččervence pod hrozbou sankcí s Íránem ve zlatě. Na Čínu , Indii, Rusko se však vytahují zbytečně.
02. 08. 2013 | 20:26

to asi nepůjde napsal(a):

Vzdor vžitým představám, mají i muslimové smysl pro humor.

Zde je jeden z jejich nejoblíbenějších vtipů:

Islám je náboženství míru.
02. 08. 2013 | 20:40

hovorka11 napsal(a):

TomášL:
Jsem přesvědčen, že se mýlíte. Na ČT24 náš zpravodajce přímo řekl, že je nepravděpodobné, aby amici nedokázali zachytit přípravy na útok 11.září.
Otázkou je, jestli tak jako Vy přemýšlejí i ostatní lidé. Potom stačí, když ve "správný čas" vznikne teroristický útok a může se spustit další špehování a potlačování práv, svobod a částí demokracie. Mě stačí, jak amici zatočili s
Occupy_Wall_Street a nově mohou kohokoliv zabít při podezření z "terorismu". To skutečně řeší všechny stávky a demonstrace. Stačí jen zastřelit toho nejaktivnější "teroristu" a ostatní dostanou strach...

http://cs.wikipedia.org/wiki/Occupy_Wall_Street

http://www.vlastnihlavou.cz/1867-national-defence-authorization-act/
02. 08. 2013 | 20:44

TomášL napsal(a):

hovorka 11

Snowden:

Američani jsou velmoc, proč toho nevyužít, že? Co věděl, řekl, tak proč si jej vydržovat? Aby přišel za mnou další Snowden? Když zradíš vlastní civilizační okruh, tak Ti nezbývá nic jiného jak mluvit, co víš, jinak budeš expedován domů. Když promluví, tak se může jenom modlit, aby jej neposlali domů, neboť nemá hodnotu mld. dolarů...

Víte, dělám do nanotechnologií...

Příští bojiště bude jiné, jak ho znáte. Až Predatory vypustí roje nanobotů, kteří budou mít žihadla dle potřeby od anestetik do jedy (nejúčinější od mořských korálovců), tak Vám bude tank k hovnu.
Asi si říkáte, že je to hudba budoucnosti. Asi Vás zklamu, není. Jediný problém na celém konceptu je výdrž baterií. :-) Zbytek existuje reálně v dnešním světě a účinně. Když si uvědomíte potenciál nanotechnologii, zjistíte, že národy, které neinvestují do vzdělání (a ženských je půl populace v islámském světě), jsou z principu vyřízené... Kdyby investovali, tak to probudí emancipační vlnu, tak jak ji známe v Evropě u Sufražetek...

Dnes a denně mě udivuje, proč si tak základní poučku lidi neuvědomují? Prostě tupci, jinak to nejde nazvat...

Když Alavité, kterých je 10% v Sýrii, jsou schopni řešit svůj problém, a Řím je ukázka stejného problému v minulosti? Zase to dokazuje, že není důležité množství, ale vědomosti, vzdělání, zdroje atp. Když se rozhodnete pro tento způsob myšlení, musíte zapříčinit vzdělání populace. Nemůžete vzdělávat jenom půl populace, musíte vzdělávat celou populaci, jinak přijdete o potenciál půlky obyvatelstva. Něco ve smyslu: když budu mít půlku něčeho, tak potřebuji dvojnásobný čas, abych měl celek.

Čím více bude ortodoxní Islám, tim dříve bude zničen. Přejí extrémistům, aby se zmocnili moci, neboť už jejich filozofie vede k nemohoucnosti držet krok se zbytkem světa, vede ke své likvidaci.

Ps. Je jenom otázkou času, kdy svět bude Sunnity dobývat jak Španělé Indiány... Vlastně oni už jsou. :-)
02. 08. 2013 | 20:57

hovorka11 napsal(a):

to asi nepůjde napsal:
Nechci se muslimů zastávat, ale kdo bojuje na jakém území a kdo mu pomáhá ?
Náš Duka podpořil intervenci v Afgánistánu se slovy, že se tam bojuje za Prahu.
Militantní islamisté dostávají podporu zbraní i z křesťanských zemí a americké války se začínají s odvoláváním na boha.
Ne islám, ale nejmocnější státy světa, které se odvolávají na "křesťanské hodnoty" považuji za nejhorší podporovately terorismu.
Pokud by se soustavně a cíleně nenarušovala rovnováha na BV "křesťanskými" mocnostmi, tak by bylo nesrovnatelně méně problémů. Jejich prokletím je ropa nad kterou žijí a její levná těžba. Za to stojí amikům šířit nesmysl s demokratizací a
rozvracet nejen BV, Afriku, Jižní Ameriku, ale i Evropu.

http://www.armadninoviny.cz/americke-zbrane-pro-syrske-rebely-jiz-v-srpnu.html

A takhle zařádíla americká vojenská podpora islamistům v Kosovu:

http://www.armadninoviny.cz/nazor-putovani-po-kosovu-rok-pote.html
02. 08. 2013 | 21:02

hovorka11 napsal(a):

TomášL:
Když vidím jak spěje celý západ k nevýrobě a tisknutí peněz, tak nedokáže udržet náskok nad ostatními nezápadními a rozvíjejícími se ekonomikami.
To nezvrátí ani nanotechnologie.
Říše římská se rozpadala z toho samého problému co my teď a to bylo postupné ředění zlata mědí, čím dál větší závislost na cizích žoldácích, úpadek morálky v římských legiích, rozpínavé války na severu Evropy.
Žádná říše netrvala více než několik tisíc let a končila skoro vždy buď vyčerpáním zdrojů, vojenskou intervencí nebo morálním rozkladem. Všechno tohle má náš nový režim v genech. Stačí si uvědomit ten obrovský skok k úpadku od událostí bankovního komunismu roku 2008 a jeho pokračováním k ekonomickému úpadku dodnes.
02. 08. 2013 | 21:16

to asi nepůjde napsal(a):

To, co hovorka11 napsul(a): dne 02. 08. 2013 | 21:02, tak to,
nick TO ASI NEPŮJDE, nikdy nenapsal.

to asi nepůjde ale napsal toto:

Chorobné představy – halucinace, bludy
Jedná se o psychotické onemocnění. K projevům psychózy patří: silná úzkost, hlasy, myšlenky, bludy, zmatenost, neklid, nervozita, podrážděnost, naléhavost, žárlivost, podezřívavost, nesouvislý projev, zmatenost, žárlivost, nedůvěra, strach, náladovost, výbuchy vzteku, někdy agresivní chování či vulgární projev, nespavost.
Psychóz je celá řada a mají více různých příčin, někdy mohou propuknout po předchozím období stresu. V současné době se nejčastěji objevují u uživatelů drog.
Typický příklad:
"hovorka11. Píše a mluví zmateně, má pocit, že ji ovlivňují nějací lidé, slyší jak o ní povídají." Přestože je nemocná, je přesvědčena o realitě svých vjemů a podle toho se chová, obvykle je též hodně úzkostná, podrážděná. V akutním stadiu odmítá jakékoli jiné vysvětlení těchto projevů, nepovažuje se za nemocnou.
02. 08. 2013 | 21:22

TomášL napsal(a):

hovorka 11

Víte, můj osobní názor je následující...

Proč Talibové přistupují k jednacímu stolu? Protože mezi nimi je pár chytrých hlav, které si uvědomují svojí zaostalost. Nebudeme si nic nalhávat, ale Afganistán je země, která je z geologického (mineralogického) pohledu sakra zajímavá. Když sousedí Číná s Afganistánem, je si sakra vědomá, že má za hranici významná naleziště/ložiska. Proč "nezkorumpovat mocné"? Tady se zastavme a zapřemýšlejme, proč Čína investuje do dálniční sítě v Pákistánu, když pominu, že staví svůj soukromý přístav, který bude odbavovat africké zboží do Číny?

Když si projede leteckou a železniční síť, která se staví v Tibetu a Sin-Tiangu, je zajímavé, jaké trasy jsou stavěné. Zajímavé pohledy najdete na Al-Jazeere...

Ropa? To je životodárná krev Západu. Když ji nebudou dodávat Arabové, přijdou o své bohatství (zablokování kont ve světě, když nebude obchod, nebudou vydělávat a zhroutí se jim rozpočet atp.)... Jejich ekonomika je svázaná s ropou. Proto extrémisté bojují proti místním vládám, aby odřízly zbytky světa. Jenže bohatství a přežití je spjato s rozpočtem a penězi uloženými mimo islámský svět. Prostě jedno ovlivňuje druhé atd. a atd...

Sami jsou otroky svých peněz...

Co USA dodá za zbraně a v jaké množství? Účinné? Tak pro to, s čím se "osvobozenci" setkají na syrském bojišti. Umí si takové zbraně vyrábět? Neumí... Na to je potřeba vzdělaný lid, prostředky atp. Mají je? Nemají... Až to vystřílí, co potom?
02. 08. 2013 | 21:36

xxx napsal(a):

Moc věci jsemsi nevšiml, ale toho, že sebevražední bojovníci, al Kaida, Talibán
a bomboví útočníci v muslimských zemích i ve světě jsou valnou většinou sunité ano. A že cílem jejich útokůve světě i v muslimských zemích jsou jinověrci i šiité také. PROZATÍM šiité /a Hizballáh je šiitská organizace/ jsou valnou většinou velmi tvrdí obránci svého území /ať se nachází v Libanonu nebo v Syrii/a jejich tvrzená účast v útocích v zahraničí nebyla jednoznačně prokázána. I v BR jsou uvádeni útočníci LIBANONSKÉHO PŮVODU, občané Australie a Kanady.
Lze si dost dobře představit, komu šiité překážejí.
02. 08. 2013 | 22:28

Martin napsal(a):

Novotný lže kudy chodí, jakoukoliv islámistickou organizaci je možno a nutno okamžitě zařadit na teroristický seznam a to proto že sám islám obsahuje ve své podstatě terorismus.
Též je nutno zakoupit baseballové pálky a obhajovače islámu je nutno zpořádkovat.
03. 08. 2013 | 01:34

Češi nekrást tady napsal(a):

Ani jsem to celé nečetl, ale tohle vypadá na českýho nácka a českou kurvu, že jo? Zpráva dne v britských mediích. http://www.dailymail.co.uk/news/article-2383275/Daniel-Pelka-Mother-lover-jailed-minimum-30-years-murdering-boy-campaign-callous-wretched-cruelty.html
03. 08. 2013 | 20:43

číst hasana nasraláha stačí napsal(a):

Čili
Jaktože Pavel Novotný píše do MFD?
Proč tam nepíše Ivo Cerman, který je přece tak věrný plánu obnovy římské Judey?
Teď nevím čímu.
A proč nám Cerman ještě nepředložil Bibiho verzi projevu o hnisající ráně?
A nenavrhl likvidaci šíitů en masse?
Samá záhada.

A nemohl by si umýt hlavu a oholit se?*
Taky, když s nějakým názorem nesouhlasím, nenapadám existenčně jeho nositele ale předestřu vlastní pohled.
Já vím, to bývávalo.
V XIX. století, před GPU a RSHA.
A kulturfrontami.

*Osvícenství v Čechách by mě docela zajímalo, ale 76 eur nedám. Navíc to není kniha pana Cermana nýbrž kolektivní dílo, které editoval.
V jeho rekomendaci na stránkách Voltaire foundation stojí, že se zabýval rakouskou šlechtou 18. století.
Někdy ty drobné významové posuny vzniklé šumy v překladu vrhají nechtěné světlo.
04. 08. 2013 | 11:41

hovorka11 napsal(a):

TomášL:
S Vašim příspěvkem 02. 08. 2013 | 21:36 se dá souhlasit.
Chtěl bych doplnit:
Pokud islamisty bude využívat i nadále USA, tak se jich bát nemusí, protože teroristické útoky velkého rozsahu se před nimi neutají a mají obrovskou výhodu nesousedící velmoci s nejmodernější armádou.
To uzavření amerických ambasád v arabských zemí považuji za další frašku v boji proti terorismu, která směřuje hlavně ke strašení lidí ve světě těmi, kteří je vyzbrojují a nechají klidně jejich rukou padnout své lidi (viz. Líbye se spojenci v Benghází), protože pak je houf spojeneckých států okolo amerického politbyra sevřenější a sevřenější a je ochotnější dělat přesně to, co od něj "mírotvůrci" požadují.
Očekávám, že islamisty bude USA nadále podporovat. V Sýrii např. od nich berou ropu. EU v novém nařízení na rozkaz velkého bratra zakázala odebírat ropu ze Sýrie, pokud jim ji neposkytnou islamisté z okupované části.
Jsem zvědav, jestli budou brát i od kurdů, kteří nově proti islamistům bojují a s vládou v Damašku vedli spory o nezávislost stejně jak jejich část v Turecku.
Fraška co ?

to asi nepůjde:
Díky doktore.
Problém je jediný, vše co píši má podklady, které se z většiny u nás nesmí svobodně zveřejňovat ve veřejnoprávních médiích.
Pokud ve zprávách neustále po většinové černé kronice slyšíme komentáře o "putinovském Rusku" a skvělém Obamovi a novém princátku v bratrské GB, tak se tam důležité zprávy pro naši budoucnost už nevejdou.
04. 08. 2013 | 22:11

hovorka11 napsal(a):

Zajímavá informace- jsou morálnjší, než zpravodajci ČT:

"Kanál televize Al-Jazeera vlastněný katarským oligarchickým klanem manipuloval zpravodajství v Sýrii natolik, že se proti tomu vzbouřila redakce v Bejrútu.
Zpravodajská redakce Al-Jazeery v Bejrútu pokrývá hlavně dění v Sýrii. Její hlavní vedoucí Ghassan Ben Jeddo nečekaně rezignoval a oficiálně neuvedl žádné důvody. Ale ze zákulisí se ví, že s ním odchází i další novináři znechuceni způsobem, jakým tento katarský kanál manipuluje zprávy ze Sýrie, z Libye a z Jemenu.
Katar společně s USA a se wahabitskými státy Perského zálivu financuje teror na syrském území a nyní s velkou pravděpodobností také v Iráku, viz přímá varování irácké vlády některým "cizím mocnostem". Je jasné, že jeho vlastní TV dostala úkoly a zadání, jak svět informovat. Bejrútská redakce na rozdíl od českých pracovníků v TV postupuje podle svého svědomí. Neoficiální zprávy zveřejněné v bejrútském tisku také naznačují, že tento kanál je dokonce odpovědný za promyšlené mediální manipulace a lži ohledně situaci v Libyi, kterými podpořil zpravodajské operace vedené státy EU a USA."
05. 08. 2013 | 13:22

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy