Otevřený dopis Zdeňkovi Porybnému

10. 12. 2009 | 09:17
Přečteno 6844 krát
Můj otevřený dopis zaslaný včera večer šéfredaktorovi Práva Zdeňkovi Porybnému se táže, proč Právo nechalo bez odpovědi nabídky deníku The Guardian a proč neodpovídá ani svým kolegům u nás.

9. prosince 2009, Brno

Vážený pane kolego,

dnes jsme zjistili z deníku The Guardian, že Vám několikrát nabízeli účast v jedné z největších mezinárodních novinářských akcí v dějinách.

Jak jistě víte, šestapadesát světových deníků se včera obrátilo na politiky zasedající v Kodani společným úvodníkem nazvaným Čtrnáct dnů, které zpečetí soud dějin o této generaci.

Úvodníku většina zúčastněných deníků včera věnovala většinu své titulní strany. Vyšel i v Kambodži, i v Libanonu, také na Jamajce vyšel, ba i ve Rwandě a v Ugandě. V některých zemích vyšel dokonce ve dvou denících, třeba v Číně, ve Francii nebo ve Slovinsku. V sousedních zemích úvodník zveřejnily Süddeutsche Zeitung v Německu, Der Standard v Rakousku a Gazeta Wyborcza v Polsku. Kompletní seznam naleznete v Guardianu anebo u nás, v Deníku Referendum.

U nás také po celý včerejšek dokument visel na titulní straně. Ovšem co je to proti tomu, kdyby mu včera věnovalo svou titulní stranu Právo, deník s tak úctyhodnou skupinou komentátorů a s prestiží hlavní platformy české demokratické levice? V to se Vám je, pane kolego, v posledních dvaceti letech podařilo proměnit a nikdo Vám tuto zásluhu nikdy nebude smět upřít. Ale Váš výkon je i Vaším závazkem, kterému se Vám tentokrát, jak se zdá, nepodařilo dostát.

Včera se můj redakční tým pokoušel zjistit, proč úvodník nikde u nás nevyšel. Rychlou odpověď jsme dostali z Hospodářských novin i z Deníků Bohemia. Neodpověděly nám Lidové noviny, Mladá fronta Dnes. A Vaše Právo.

Zajímá mne, pane kolego, odkud my novináři máme brát oprávnění kritizovat velkopanské manýry politiků, pokud sami nejsme schopni odpovídat na jednoduché otázky kladené svými kolegy evidentně ve veřejném zájmu?

Mám ale ještě jednu, mnohem podstatnější otázku. Dnes jsem dostal z deníku The Guardian, který dopis připravil, odpověď na dotaz, zda se pokoušeli pro svou akci získat některý deník v České republice. Odpověď Felicity Wardové zní takto: „Přizvali jsme české noviny k účasti. Několikrát jsme požádali Právo, ale bohužel nikdy nám neodpověděli.“ (We did invite a Czech Newspaper to be involved, we wrote Pravo to ask them to take part several times, but unfortunately we never got a response from them.)

Má otázka je prostá: Proč?

Děkuji Vám za odpověď a přátelsky Vás zdravím

Jakub PatočkaPoděkování redakci Aktuálně.cz a omluva čtenářům

Když se v červnu tohoto roku stal blog v deníku Aktuálně.cz mým dočasným azylem, psal jsem, že zde bude přes léto každý týden vycházet můj sloupek.

Od jara, kdy po devíti letech skončilo účinkování mé redakce v Literárních novinách, sice skutečně bylo Aktuálně.cz mým přechodným novinářským domovem, ale pravidelný sloupek jsem psát nestačil. Příliš mne zaměstnávaly přípravy nového projektu, internetového Deníku Referendum, který jsem začal vydávat minulý týden a který na práci naší redakce Literárních novin částečně navazuje.

Sloupek každý týden píšu až pro svůj nový deník.

V blogu Aktuálně.cz budu zveřejňovat texty svou povahou přesahující rámec Deníku Referendum, jako je dnešní otevřený dopis.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

zdenkkoudelka napsal(a):

Nežijeme v době před listopadem 1989, kdy ve všech novinách bylo totéž. Proč se mají všechny noviny připojit k nějaké světové hurá-akci? Zastánci katastrofické varianty globálního oteplování mají hodně meidálního prostoru. Zvyšování jejich propagace povede k dominantní propagandě jednoho názoru. Jako milovník moravského vinařství vím, že poslední teplé období moravskému vínu prospívá, byť ještě vinařství na Moravě nedosáhlo původní rozsah z teplého obodbí počátku středověku, kdy vinice byly na Kroměřížsku a Přerovsku.
10. 12. 2009 | 09:33

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat na zelené proč je dobrá odpověď zde:
http://neviditelnypes.lidov...
Jinak fakt, ta arktida není už co bývala...
Veselé krizování a vepřové chřipkování...
http://kaifolog.ru/uploads/...
10. 12. 2009 | 09:36

Stařeček napsal(a):

ta ekologická nafta vyráběná pomocí nafty z ropy, to je opravdu unikát. Potom ta ekologická nafta slouží pro dovezení potravin ze vzdálených států. Nechtělo by to náhodou nějakou fakultu, co by zpočítala skutečný efekt takto vyráběné nafty? Nějak se mně to nezdá. Za to se mně zdá, že naši ekologové jsou potrhlí. Dalo by se o jejich aktivitách hodně napsat. Komu asi slouží a kdo je financuje?
10. 12. 2009 | 09:53

veverka napsal(a):

zdenekkoudelka
"Nežijeme v době před listopadem 1989, kdy ve všech novinách bylo totéž."
Á no jo,zase ty zlý komunisti,jsou všude a tentokrát zelený a ovládli USA,EU a OSN.Pozor ne ně!

wbgarden
Nazdar spamere,už zase řádíš?Že tě to baví psát furt to samé,nechceš si vymyslet jinou vtipnou větu?

autorovi
Tak odpověď na otázku kterou jste položil Právu by mě taky zajímala,jsem zvědav co si vymyslí za výmluvnou ptákovinu.To vaše "levicové"(sic)Právo jak známo nenávidí Paroubka a ten boj proti GW podporuje,tak možná proto.A HN Vám prý odpověděli? A jejich důvod byl tedy jaký?Nebude to tím,že HN vlastní uhlobaron Bakala a ten rozhodně nemá nejmenší zájem na jakékoliv dohodě z Kodaně?Ne takhle na rovinu Vám to určitě nenapsali...
10. 12. 2009 | 09:56

Karlík napsal(a):

Porybný je sice starý prominentní komunista, ale jak je vidět, tak má dost rozumu na to, aby se nezabýval propagací zelené ideologie - nové totality. Díky, pane Porybný.
10. 12. 2009 | 10:04

Honza napsal(a):

To veverka: z odpovědi Guardianu vyplývá, že pozvali jen Právo, nikoli tedy HN nebo jiné noviny.
10. 12. 2009 | 10:36

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, veverčáku chceš tykání máš to mít, já když se opakuji tak to zde řádně a svědomitě oznámím na rozdíl od vás ekopošuků, kteří se samozřejmě neopakujete, ale jinak v každém druhém blogu máte, že Klaus je atd, že podnikatelé jsou atd, že se tuneluje atd, že morálka je tady atd, že jste samozřejmě nejlepší na světě atd, atd. atd. Brčálnická propaganda jak když vyšije. Soudruh goebbels by z vás měl určitě radost...
Jo,a poraď se, prosím tě už konečně ze svým oddílovým vedoucím ať tvé repliky mají aspoň logigku, když už nic jiného.
Veselé krizování a vepřové chřipkování..
http://www.ateo.cz/f/images...
10. 12. 2009 | 10:45

buldatra napsal(a):

to autor:

ten společný úvodník je naprosto skvělý. Kvituji s povděkem.
Kdo ho vymyslel?
Monty Python?
10. 12. 2009 | 10:53

SuP napsal(a):

wbgarden -
...a kylometr dálnice je dvakrát dražší ......
(ony se ty sjezdy na každém pátem kilometru, okliky - jen ne za mojí zahrádkou, přechody pro losy, podchody pro ropuchy a ekologický právní servis z něčeho zaplatit musí)
10. 12. 2009 | 10:55

dav napsal(a):

Tak co Anička z Kuřimi Patočko, ještě jste pořád v té jejich sektě?
10. 12. 2009 | 10:56

Ládik napsal(a):

pane Patočko,
čtete něco jiného, než Rudé právo?
10. 12. 2009 | 11:01

Lex napsal(a):

autor
Tentokrát plný souhlas, pane Patočko. Skutečnost, že The Guardian oslovil právě "Právo" by měla být pro tento list jistým druhem ocenění, ne-li vyznamenání. Jak s ním naložil, vidno. Pravda, pane Patočko, kdyby tak The Guardian nabídl reklamu, nejlépe celostránkovou, tak jako to obratem udělaly firmy veřejného prostoru ovládané modrým oparem hned potom, co sociální demokracie pro útok Zdeňka Porybného na ni reklamu dočasně vypověděly, to by byla jiná. Nejen titulní, ale třeba pět stran by pan Porybný Guardianu nabídl. Ale úvodník? Který je navíc v rozporu s pravicovou mantrou? Takhle Vám ale Zdeněk Porybný neodpoví. Odpoví-li Vám vůbec, pak blafy o svobodě a demokracii a odpovědnosti novináře, o objektivitě atp. Süddeutsche Zeitung v Německu, Der Standard v Rakousku, Le Monde a Libération ve Francii, La Repubblica v Itálii a Gazeta Wyborcza v Polsku nejsou pro pana Porybného dost dobrá společnost.
A ještě poznámka k Vašemu internetovému deníku: Skoro si myslím, že osobní údaje, které požadujete k registraci, kolidují se zákonem. Samozřejmě, záleží na každém, kdo Vám co poskytne, možnost ověření nemáte. Ale pro mne tento způsob registrace znamená, že k Vám "nepáchnu" ani náhodou. Byť by mne třeba některé Vaše věci zajímaly. Odmítám se nechat dobrovolně registrovat, novinami už vůec ne.

zdenekkoudelka
Nemyslíte, pane, že osoba Vašeho formátu se tímto komentářem sama trochu dehonestovala? No, trochu, hodně. Neměl byste se dobrovolně přiznat, že jste včera navštívil sklep a to poznamenalo zemdlením Vaše dnešní uvažování?
10. 12. 2009 | 11:07

StandaT napsal(a):

Takže po té, co se Porybnému a jeho lidem dostalo poučení o tom, co nemají tisknout teď dostávají poučení, co naopak tisknout mají.

Jak velký krok je ten, který dělí mají/nemají od musí/nesmí?
10. 12. 2009 | 11:07

znalec napsal(a):

Já to beru jako šikovnou "otevřenou" reklamu na autorův nový deník.
10. 12. 2009 | 11:08

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Patočko, v deníku Právo si asi přečetli jaký blábol by měli uveřejnit a moudře ho neotiskli. Já je za to chválím. Tak si představuji svobodu tisku - a ne ustupovat nějakým kampaním.Vyvolávání masových hysterií si dobře pamatuji ze socialismu a je mi z duše protivné.
Vy z toho ovšem máte živnost a tak se Vám to nelíbí.
10. 12. 2009 | 11:39

hoven napsal(a):

patočka,
každý rozumný člověk ví, že vliv člověka na klimatické změny je zanedbatelný. napište otevřený dopis těm "vědcům", kteří fixlovali data o oteplování. Porybnej si muže na titulní stranu tisknout, co uzna za vhodné.
10. 12. 2009 | 12:14

Mastodont napsal(a):

Praktická ukázka "úprav" dat o teplotách:
http://wattsupwiththat.com/...
10. 12. 2009 | 12:17

veverka napsal(a):

Honza

Nevyplývá.Nepíší tam že by pozvali "jen" Právo.
10. 12. 2009 | 12:27

Jakub Roth napsal(a):

veverko, mne by skutečně zajímalo, jak si vy melouni (navrch zelení, uvnitř rudí s hnědými semínky) představujete svobodu slova. Asi tak, že deník svobodně pod vaším nátlakem otiskne to, co Zelení Khmérové vymyslí. Pěkně děkuji, již jsem zvracel.
10. 12. 2009 | 12:34

veverka napsal(a):

hovan
"každý rozumný člověk ví, že vliv člověka na klimatické změny je zanedbatelný."

Opravdu? A ty se považuješ za rozumného člověka? Argumentaci jako "to je jasné,to přece každý rozumný člověk ví" nebo "tak to je,to ví přece každý" nebo "vždyˇje to jasné,všichni to vědí" si ráčej strčit za klobouk i se svým "rozumem".Implikace,že kdo si nemyslí to co ty ,není "rozumný člověk" je základním znakem primitivismu a mentální zaostalosti.
10. 12. 2009 | 12:35

veverka napsal(a):

Jakub Roth
Ale vůbec ne,jediné co mě zajímá je,jak Právo to odmítnutí výzvy Guardianu odůvodní.Tvé zvracení mě nezajímá.
10. 12. 2009 | 12:36

buldatra napsal(a):

Veverko.

Tady čtu:
Implikace,že kdo si nemyslí to co ty ,není "rozumný člověk" je základním znakem primitivismu a mentální zaostalosti.

U veverek Vašeho druhu, zdá se to platí poněkud jinak. Asi takhle: „ kdo si nemyslí to, co já, myslí si to proti mně“.
Je Vás víc, nebo jste jediný exemplář svého druhu?
10. 12. 2009 | 12:43

Jakub Roth napsal(a):

Vevrko, my si tykáme? Vida, vida. A on musí Porybný něco někomu odůvodňovat? I opět vida.
10. 12. 2009 | 12:43

Jakub Roth napsal(a):

Vevrko, nedá mi to a přidám ještě podotek - v době, kdy jsem pracoval v celostátních médiích mimo jiné na pozici šéfa domácího zpravodajství či zástupce šéfredaktora, mi denně na stůl přistávaly žádosti různých organizací, abychom zveřejnili jejich stanovisko tu k tomu, tu k onomu. Obvykle se jejich vedení domnívalo, že máme jakousi někým imaginárním určenou povinnost jejich texty publikovat. Vy a vaši parteigenosse budete asi ze stejného těsta. Takže polopaticky - privátní (ale v podstatě ani veřejnoprávní) médium tuto povinnost nemá a je jen na jeho vedení, jak se s nabídnutým textem rozhodne naložit. Ovšem v žádném případě nemusí nikomu předkládat důvody pro svá rozhodnutí. Je to jasné?
10. 12. 2009 | 12:51

hoven napsal(a):

veverka,
zatím nikdo na světě nedokázal, že vliv člověka na klimatické změny je větší než zanedbatelný. a vzhledem k tomu, že klimatické změny probíhaly a probíhají na Zemi neustále at se tu proháněly dinosauři nebo mamuti dá se z toho celkem rozumě usuzovat, že činnost člověka nebude ten rozhodující faktor.
10. 12. 2009 | 13:37

Líný černý pes napsal(a):

Tomu nějak nerozumím.
Právo dostalo nabídku. Této nabídky nevyužilo. Prostě mohlo ale nemuselo něco otisknout. Tak proč vyžadovat zdůvodnění? Kdyby se už někdo měl dotazovat proč, pak by to měl býr autor nabídky.
Nebo to snad byla "nabídka, která se nesmí odmítnout"?
10. 12. 2009 | 13:42

kozoroh napsal(a):

Nevím, komu tu tendenční slátaninu Guardian nabídnul,ale jestliže to otisklo nějakých 60 z těch možná milionů, které vycházejí, pak to o něčem svědčí.Min. o tom,že většina má aspoň zbytky rozumu.Právo se asi rozhodlo nenásledovat osud "nabitých" literárek.

ad veverka: máte štěstí, že vás kryje chvaletická anonymita, vy ramenatý hade!
10. 12. 2009 | 14:03

petros napsal(a):

tak jsem si ten uvodnik precetl a musim konstatovat, ze to je jazyk a styl, jaky jsme znavali pred rokem 89. Mam z toho pocit, ze pokud dneska doma spatne roztridim odpad a pojedu autem na nakup, budu se celozivotne potykat se svedomim vraha narodu a kontinentu. Nastesti mame toho Obamu.
10. 12. 2009 | 14:41

JU napsal(a):

Výborně pane Patočko,
vy enviromentalisti už překonáváte bolševiky.

Když někdo neotiskne na první straně to co chcete,musí Vám to zdůvodnit? Jinak Guardian nepovažuji za seriozní deník ani náhodou.
10. 12. 2009 | 15:06

Slim napsal(a):

"Právo, deník.. s prestiží hlavní platformy české demokratické levice".

??
Opravdu? Vím tam jen o jednom levicovém komentátorovi, jsou to STŘEDOVÉ noviny
10. 12. 2009 | 15:35

Kristýna napsal(a):

Pane Patočko, v našem ČEZku přece není nic normální. Já si tady připadám jak Alenka v říši divů. Demokracie je tu vážně narušena, a až bude od května vládnout koalice ODS a ČSSD a změní volební systém, pak bude teprve zle. Vy "zelení" byste měli spojit síly, a ne je tříštit. Záleží i na vás, na vašem vystupování, jak veřejnost bude tématiku ochrany klimatu a životního prostředí přijímat. Zatím je naladěna spíše negativně. Média na tom mají bohužel taky svůj podíl a neuveřejnění onoho úvodníku je toho dalším důkazem.
10. 12. 2009 | 15:59

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, drahá Krystýno nezoufejte, když se drobet vysprchujete od svých revolucionářských myšlének, určitě se budete cítit opět jako panna vyhlížející ekoprince.., úvodník sem úvodník tam. Pitomosti totiž mají tu zázračnou vlastnost, že obvykle časem vybublají skoro vykvetou...
Veselé krizování a vepřové krizování...
http://kaifolog.ru/uploads/...
10. 12. 2009 | 16:11

hawk napsal(a):

Změny klimat jsou přirozený vývoj planety. Oteplování planety je přirozený děj a vyústí v dobu ledovou. A to i kdyby se všichni ekoteroristé typu greenpees, dětí všeho možného nebo zelených v jkémkoliv odstínu, postavili na hlavu.

Jen oblbují, oblbují a oblbují.

Chraň nás Pán Bůh od těchto lidí a supin.
10. 12. 2009 | 16:12

tami - flu napsal(a):

zdenekkoudelka: Ty názory na COKOLIV na Hradě povině fasujete nebo tatíčku Klausovi visíte na rtech?

Když vidím, jak Klausova suita opakuje vše, co Nejvyšší pronese, dokážu téměř s jistotou předvídat Váš názor na cokoliv.

Je smutné to pozorovat.
10. 12. 2009 | 17:07

Lila napsal(a):

Jakub Roth

A také ty žádosti o zveřejnění obsahovaly doušku, že si v žádném případě nepřejí, aby redakce do jejich příspěvku zasahovala, nedej bože ho krátila? (Ačkoliv zpravidla vykazovaly jednu hrubku na centimetr textu a některé působily dojmem, že jejich autorem je rodilý Tatar.)
10. 12. 2009 | 17:08

Kristýna napsal(a):

wbgarden: Klidně tu neustále opakujte, co chcete, ale do druhých se laskavě nenavážejte. Spíš přihoďte nějakou vlastní myšlenku z vaší kvetoucí zahrádky.

Děkuji za fotečku, představovala jsem si vás hůř. Bohužel, nemám zájem. :))
10. 12. 2009 | 17:10

Rumcajs napsal(a):

To by mě zajímalo Patočko, co je Vám do toho.

Musíte si uvědomit, že kdyby odpovídali každé nule, co tam napíše, tak nedělaj nic jiného.
10. 12. 2009 | 19:50

Honza napsal(a):

Pro Veverka:
jen pro pořádek, Guardian napsal panu Patočkovi"We did invite a Czech Newspaper to be involved, we wrote Pravo to ask them..."

z výrazu "a Czech newspaper" je jasné, že byl jeden, a to konkrétně Právo. To je ta výhoda členů, které slovanské jazyky nemají. Z českého překladu to patrné není.
Hezký večer.
10. 12. 2009 | 20:19

vlk napsal(a):

Patočka

ze všeho nejvíc mne zajímá PS.
Ted y onen projekt deníku referendum. Jak je to daleko? vychází to? Tihle jsme někd e zaregistroval odvolávku na tenhle projekt, ale nějak s e mi nepodařilo vylustroat stránky..
Jak to tam bude s blogy a blogery? To mne také docela zajímá.

zdnekkoudelka
metušil jsme, že se pod tímhle nickem skrývá šéfredaktor Porybný. Pokdu náhodou ne a jd e o pana exposlance Koudelku, mylsím, ež by udělal dobře , kdyby odpoěvděl konečně na otázky, které mu opakovaně položil Jan Urban než aby iniciativně zastoupil Porybného.
10. 12. 2009 | 21:42

Lex napsal(a):

vlk
Stránky uvedeného deníku jsou umně zašifrovány pod odkazem "společným úvodníkem", jinak zde:
http://www.denikreferendum.cz/
K tomu úvodníku jsem tam měl v úmyslu něco připojit do diskuse (dopoledne ještě žádná nebyla, teď nevím), když jsem zjistil, jaké údaje požadují k registraci, tak jsem napsal to, co v 11:07:23.
Nejsem přívržencem registrací všeho druhu. Říkám "všeho".
Zdeněk Koudelka je týž, o kterém píšeš. Ověřil jsem si IP adresu na jiném blogu. Málem jsem omdlel, když jsem si přečetl, co vypotil, a nedovedu si to vysvětlit jinak, než že byl ještě namol, což jsem napsal v tom svém komentáři.
10. 12. 2009 | 23:07

vlk napsal(a):

Lexi

dík za link.Večer v klidu se tím proberu.
11. 12. 2009 | 08:34

eM napsal(a):

Pane Patočko, zjevně jste se shlédl ve filmu Život Briana (doporučuji) kde John Cleese a další naprosto stejně "tvoří dějiny", odsuzují frakcionáře a přijímají rezoluce. Vy jste pravděpodobně nepochopil, že noviny čtu právě proto, že každé píší o něčem jiném a ne proto, aby byly jedny jako druhé. Jestli ten váš slavný úvodník někde v ČR vyšel, tak kdo chce, ten si ho přečte, kdo nechce (většina včetně mne), tomu aspoň neubere místo na stránce které lze věnovat důležitějším věcem. Nechápu Vaši až kultovně stalinskou politickoekologickou angažovanost.
11. 12. 2009 | 10:30

bob napsal(a):

to eM

tak v kterých novinách jste si přečetl to, o čem píše pan Patočka? Jo vy to nechcete ani číst. tak to je pak jiná. Hlavně že jste se musel vyjádřit:-)
11. 12. 2009 | 12:32

Charlie napsal(a):

pane Patočko

četl jsem už od Vás velmi pěkné články ale někdy i pěkné slátaniny.

Porybnému jste to mohl udělit důtku několika větami.
A jednou větou jste mohl upozornit čtenáře na Váš Deník Referendum.

Snad by Vám tu reklamu pan Stejskal/Mihalco prominul a nesmazal.

Jó, šetřit nejenom papír, ale místo i čas na A.cz - také kousek ekologie
11. 12. 2009 | 18:16

vlk napsal(a):

Lexi

tak jsem právě otevřel tvůj link na Patočkovo Referendum...
No není to špatné. Obsahově. Ohledně rubriky Názory, což jsou zdejší blogy tam má velmi zajímavou sestavu. Nicméně... no nicméně tam nejspíš moc hostem nebudu.
Do diskus e se musíš přihlásit. Jaks napsal. To je docela handicap. Ale ono je to ještě horší. Diskutovat smějí jen přihlášení A PŘEDPLATITELÉ!!!
Takže KDO NENÍ předplatitel u Patočky může leda držet ústa.
Sorry pane Patočko. Máte na svůj požadavek právo. Já zase mám právo si myslet , že jste poněkud mimo realitu. Aspoň Česku. Naštěstí.
11. 12. 2009 | 19:53

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, krystýno jste velice laskavá, že na rozdíl od vašich melounovitých kolegů mi dovolíte opakovat. Tímto se vám sice opožděně, leč o to hlouběji, omlouvám za navážku. Bylo to ode mne hloupé. Už to neudělám, ono už to ani není nutné, zelení pohrobkové, svět se bez vás obejde, tak jak se zbavil rudejch, setřepe i vás...
Drobet reality zde:
http://neviditelnypes.lidov...
Jinak kdybych přece jenom trochu zelené na sebe vzal, byl by zájem, co říkáte ?
Veselé krizování a vepřové chřipkování...
http://s50.radikal.ru/i128/...
11. 12. 2009 | 20:09

Karel napsal(a):

Pane Patočko, a co Anička, ještě stále blahem hýká a prohání motýlky na lukách mezi Kuřimí a Brnem ???
12. 12. 2009 | 10:50

Ugg Classic Cardy napsal(a):

宜将剩勇追穷寇,莫使沽名学霸王。
天若有情天亦老,人间正道是沧桑。
17. 12. 2009 | 14:34

tiffany napsal(a):

sungguh informasi yang menarik
19. 02. 2010 | 09:47

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
02. 03. 2010 | 07:11

replica watches napsal(a):

Best wishes for this year.
02. 03. 2010 | 07:13

replica watches napsal(a):

Welldone!
02. 03. 2010 | 07:14

some watches napsal(a):

Good recommended website.
06. 03. 2010 | 06:44

gucci watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
06. 03. 2010 | 07:29

omega watches napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
08. 03. 2010 | 06:33

omega watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
08. 03. 2010 | 06:37

montblanc watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
08. 03. 2010 | 06:40

panerai watches napsal(a):

That what you say help me greatly. Many thanks.
08. 03. 2010 | 08:44

rolex watches napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
08. 03. 2010 | 08:44

tag heuer golf watch napsal(a):

Very happy I can comment here!
Best wishes for this year.
11. 03. 2010 | 10:04

tag heuer monza napsal(a):

I am looking forward for the next updates of your awesome worship. It would be great if you have other great things just like this. I really love it. Thanks!
11. 03. 2010 | 10:04

tag heuer link napsal(a):

Good recommended website.
12. 03. 2010 | 08:24

tag heuer monaco napsal(a):

I am looking forward for the next updates of your awesome worship. It would be great if you have other great things just like this. I really love it. Thanks!
12. 03. 2010 | 08:26

armani classic napsal(a):

Interesting thing!
13. 03. 2010 | 06:31

tag heuer napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 06:33

replica breitling napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
15. 03. 2010 | 08:59

replica a lange sohne napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
15. 03. 2010 | 09:00

bvlgari assiomad napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
20. 03. 2010 | 06:40

bvlgari b zero 1 napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
22. 03. 2010 | 09:27

cartier cpcp napsal(a):

happy to come here
24. 03. 2010 | 05:58

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 02:54

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 03:38

cartier libre napsal(a):

They weren't looking to make a lanieres political statement or to be pioneers of gender liberation.
26. 03. 2010 | 09:37

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
27. 03. 2010 | 01:32

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
16. 04. 2010 | 08:27

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy