Veriaci majú viac detí

15. 12. 2009 | 11:19
Přečteno 5126 krát
Európa začína vymierať. Štatistici vyrátali, že na ženu staršiu ako 15 rokov musí pripadať v priemere najmenej 2,1 narodeného dieťaťa, inak začne spoločnosť vymierať. Ak pripadá na ženu viac detí ako 2,1, spoločnosť rastie. Pravidelné sčítanie obyvateľstva v Európskej únii dokazuje, že vo väčšine členských štátov je podiel narodených detí hlboko pod hranicou 2,1.

Z väčších členských štátov podiel narodených detí na 1 ženu predstavuje v Nemecku 1,36, vo Francúzsku 1,89, v Anglicku 1,82, v Taliansku 1,38, v Španielsku ¬1,41, v Poľsku 1,23. Na Slovensku bol tento podiel v roku 2008 1,25, v Českej republike v rovnakom roku 1,24 (Wikipedia). Pre porovnanie, v islamských krajinách je podiel ďaleko vyšší. V Egypte činí podiel 2,89, v Turecku 2,14 a v Iráne 2,04.

Znižovanie počtu obyvateľov má v každom štáte ďalekosiahle dôsledky. Začína sa rozpadať systém starobných dôchodkov. Na starobné dôchodky nestačia iba peniaze, ktoré si dôchodcovia ušetrili počas práce, prípadne im ich štát strhol na dôchodkové účely, vždy musia prispievať na dôchodky aj generácie, ktoré ešte pracujú. V súčasnosti prispieva na dôchodok jedného dôchodcu napr. na Slovensku ešte približne 6 osôb. Pri klesaní počtu obyvateľov stúpa v spoločnosti podiel dôchodcov a klesá podiel pracujúcich ľudí. Pre dôchodkový systém to znamená, že menej a menej pracujúcich ľudí pripadá na jedného dôchodcu a týmto menej a menej pracujúcim ľuďom treba viac a viac strhávať zo zárobku, ak sa má zachovať úroveň dôchodkov. Ona sa aj tak po čase nezachová, ale aby aspoň klesala pomalšie.

Starnutie obyvateľstva má dramatický dopad na bezpečnosť štátov aj jednotlivých obyvateľov. V srbskej tlači sa už roky uverejňujú štatistiky, ako stúpal podiel albánskeho obyvateľstva v Kosove v porovnaní so Srbmi. U prevažne mohamedánskych Albáncov pripadá viac detí na jednu ženu, než u kresťanských Srbov. Na Slovensku, ale aj v Maďarsku, Rumunsku, v dedinách, kde počet rómskeho obyvateľstva sa vyrovnáva alebo prevyšuje počet nerómskeho obyvateľstva, ľahšie dochádza ku konfliktom, kde národnostná príslušnosť zohráva negatívnu úlohu. Polícia nemá dosť príslušníkov, aby dokázala zaručiť bezpečnosť všetkých občanov. Jedným z vedľajších dôsledkov je vzostup aktivít a podpory obyvateľstva pre krajne pravicové zoskupenia.

Štát sa snaží najmä finančne podporovať prijímanie v rodinách väčšieho počtu detí. Zároveň sa snaží robiť rozdiel medzi riadnymi rodinami a nazvime ich asociálmi. Napriek tomu celá štátna podpora veľký vplyv na demografickú situáciu v štáte nemá. Logickým ďalším krokom by mal byť záujem nielen vlády, ale celej spoločnosti o zistenie, kde sa rodí viac detí a prečo. Možno očakávať, že tam sú naše hospodárske, sociálne a bezpečnostné vyhliadky lepšie.

Štatistiky získané pri pravidelnom sčítaní obyvateľstva dávajú odpoveď. Stručná odpoveď znie, že veriaci občania majú viac detí, než neveriaci. Podľa údajov Štatistického úradu Slovenskej republiky z posledného sčítania obyvateľov v r. 2001 na počet žien vo veku 15 a viac rokov podľa počtu živonarodených detí a podľa náboženského vyznania pripadá na jednu ženu v priemere v rímsko-katolíckej cirkvi 1,86 dieťaťa, v grécko-katolíckej cirkvi 1,98, v pravoslávnej cirkvi 1,91, v evanjelickej cirkvi a.v. 1,72 a u žien bez vyznania 1,26.

Nemecký časopis Die Politische Meinung z apríla 2008 prináša podobnú štatistiku zo Švajčiarska na základe sčítania obyvateľstva z r. 2000. Výsledky sú podobné. Najviac detí na jednu ženu pripadá u židov (2,06), nasledujú rôzne kresťanské cirkvi a suverénne najmenej detí na ženu pripadá u neveriacich (1,11). Počet detí pripadajúcich na jednu ženu by sa dal zistiť vo všetkých krajinách, kde sa pri sčítaní obyvateľstva uvádza aj náboženská príslušnosť. Počet detí narodených u jednej ženy nedosahuje ani u veriacich žien ukazovateľ 2,1. Vymieranie spoločnosti nezamedzuje, ale robí ho pomalším.

Milovníkovi spoločenských vied dávajú počty narodených detí, pripadajúcich na jednu ženu podľa náboženskej príslušnosti, zaujímavý údaj. V minulom storočí vládol u nás komunizmus a bojoval proti náboženstvu argumentom, že náboženstvo je nevedecké a behom asi dvoch generácii zanikne pod náporom vedeckých objavov. Nakoniec sa ukázalo, že náboženstvu nebolo problémom uznať teóriu Big-bangu o vzniku vesmíru, znečisťovanie životného prostredia alebo satelitnú televíziu, ale komunizmu všetky tieto a ďalšie objavy robili problémy čo aj len ich uznať alebo uplatniť. V minulom storočí sa viedol zápas proti náboženstvu po línii vedy a náboženstvo zápas vyhralo. Vyhraje náboženstvo v tomto storočí zápas o svoju pravdu po línii lásky?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Daria napsal(a):

Linie lásky a linie plození a výchovy dětí není totéž, pane doktore. V opačném případě by totiž byl Vatikán dozajista jednou gigantickou mateřskou školkou a měli bychom po starostech.
15. 12. 2009 | 11:33

Paterik napsal(a):

Mě tohle přijde spíš jako slátanina. Podívejte se, kolik dětí se rodí ženám v chudých státech Afriky a pak to zkuste zkorelovat s náboženstvím. Vyjde vám guláš. Proč existuje mezi jednotlivými náboženskými skupinami rozdíl? Je porodnost nějak ovlivněna konkrétním typem vyznání?
15. 12. 2009 | 11:37

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, tak děcek se vám zachtělo....
http://www.xoxma.lv/uploads...
Vesel krizování a vepřové chřipkování...
15. 12. 2009 | 12:12

buldatra napsal(a):

Možná, že nastala ta pravá chvíle pro vatikánské borce.
Chvíle, kdy je třeba odhodit celibát a ukázat nám, jak se to dělá. Ta populační exploze.
15. 12. 2009 | 12:29

Jenny napsal(a):

Nevím, z jakých statistik čerpáte, ale jinde jsem četla, že nejvíc dětí mají ženy v zemích, kde je dostatek zázemí jako jsou školky, jesle a zkrácené úvazky či práce z domova. Naopak v tradičních katolických zemích to začíná být horší. Mimochodem, copak jsou děti jen záležitostí žen - že se uvádí počet dětí na ženu. Copak muži nejsou také rodiče? I na nich záleží, jestli se budou rodit děti.
15. 12. 2009 | 13:07

Vico napsal(a):

Já nevím, proč všichni ti běženci se zemí s vysokým populačním růstem se tak tlačí k nám, kde brzy nebude na důchody. Ráj na zemi bude naopak v Egyptě, kde každý rok přibude jeden milion obyvatel. Nilská delta už je teď k prasknutí.

Jinak beru článek jako ne zcela vážně míněný. Nebo, že by příští revoluce lásky se tentokrát nekonala ve Woodstocku, ale v kostelích? Představivost mi už pracuje na nejvyšší obrátky. Vono ty hrdé kostelní věže jsou možná falickými symboly. Tak, jo.
15. 12. 2009 | 13:43

iga napsal(a):

Buldatra

Nac odhazovat kvuli tomu celibat? Coz neznate to rikadlo, ze evangelickemu farari visi plinky na dvore a katolickemu po cele vesnici?
15. 12. 2009 | 14:01

Pepa Řepa napsal(a):

Zahradníku
ta dáma na Vašem odkazu je Nicole Vaidišová. Chodí s Radkem Štěpánkem.

Inu, konečně jsme se dozvěděli, proč ho Martina Hingisová nechala.
Slov netřeba.
15. 12. 2009 | 15:01

Frante napsal(a):

Bylo by zajímavé udělat statistiku porodnosti podle etnik a nahlédnout jaké bude složení obyvatel v budoucnosti. Totiž pracující živí nejenom důchodce ale i ty nepracující. Vzhledem k trendům mám obavu že ve stáří nebudeme moci jít do důchodu protože by je neměl kdo živit
15. 12. 2009 | 18:28

LUF napsal(a):

"V minulom storočí sa viedol zápas proti náboženstvu po línii vedy a náboženstvo zápas vyhralo"

Vyhrálo proti komu? Komunistům? Řekl bych že socializmus se sám rozsypal z ekonomických důvodů bez ohledu na nějaké věřící
15. 12. 2009 | 19:07

převoř napsal(a):

Prosím redakci aktuálně.cz v případě textů ve Slovenštině o překlady. Chápu, že pro starší generaci může být čtení slovensky nostalgickým, nicméně Slovenština je podle mne regulérním cizím jazykem (nepřijmeme-li tezi, že se jedná o nářečí češtiny :), a jako s takovou by se s ní mělo zacházet.
15. 12. 2009 | 19:39

Luba napsal(a):

Pane Čarnogurský,
musíte se holt smířit s tím, že rasově čisté Slovensko bude minulostí. Roduverný Slovák bude nahrazen většinovým římsko-katolickým Romem, protože křesťanskou lásku provozují zásadně dle Ratzingerových přikázání.
15. 12. 2009 | 20:40

nevolič napsal(a):

Třeba pan Mikloško také,pane doktore?Ale jinak Vás mám rád, byl jste jeden z prvních,kdo chtěl samostatné Slovensko a když se tu v česku podepisovaly petice za "společný stát", já se dožadoval petice za "samostatné česko".Naše sny se nám splnily.Skvělé !!! No a ten pan Mikloško, kolik má "havranů"...???Já dva.
15. 12. 2009 | 21:26

Jag napsal(a):

Nejvíc dětí mají ty etnika,která platí málo daní nebo neplatí žádné.Stačí si dosadit do rovnice tyto parametry a je to úplně jasné.Kdo platí nejméně daní,tam se nejvíce plodí.
15. 12. 2009 | 21:59

mmn napsal(a):

převoři, vaše omezenost tu nikoho nezajímá. Mně slovenština nedělá problém, a pokud jsem pro Vás "starší generace", tak Vy jste se nejspíš ještě nenarodil.

Co se týče článku, statistika vypadá zajímavě, ale řeči o poraženém komunismu jsou poněkud mimo mísu, to s tím nikterak nesouvisí, rozhodně to nebyla nějaká "výhra náboženství".
Faktem asi je, že ateisté mají mnohem materiálněji založený žebříček a není pro ně nic horšího nežli jakákoliv ztráta pohodlí a snížení životní úrovně, pokud ji budeme posuzovat jen z hmotného hlediska.
15. 12. 2009 | 22:05

mmn napsal(a):

převoři, vaše omezenost tu nikoho nezajímá. Mně slovenština nedělá problém, a pokud jsem pro Vás "starší generace", tak Vy jste se nejspíš ještě nenarodil.

Co se týče článku, statistika vypadá zajímavě, ale řeči o poraženém komunismu jsou poněkud mimo mísu, to s tím nikterak nesouvisí, rozhodně to nebyla nějaká "výhra náboženství".
Faktem asi je, že ateisté mají mnohem materiálněji založený žebříček a není pro ně nic horšího nežli jakákoliv ztráta pohodlí a snížení životní úrovně, pokud ji budeme posuzovat jen z hmotného hlediska.
15. 12. 2009 | 22:06

daan napsal(a):

Věřící tedy způsobují daleko větší ekologickou zátěž planety než ostatní lidé. Ještě Vám nedošlo že je lidí na planetě mnoho a nutně to zpěje ke katastrofě. Různá ekologická opatření katastrofu pouze oddalují!!!
15. 12. 2009 | 22:12

Martin napsal(a):

Fanatické, římskokatolické dětičky, z nichž vyrůstají typy Svobodů a Čunků....? Ne, děkuji...
15. 12. 2009 | 22:29

Al Jouda napsal(a):

Nepotřebujeme kvantitu populace, ale její kvalitu! Znamená to, aby stát podporoval více rodiče, jimž děti ve škole řádně prospívají popř. studují střední školu. Rodičům, kteří své děti zanedbávají popř. nezvládají, přispívat jen do životního minima.
15. 12. 2009 | 23:10

frelon napsal(a):

Všećhno jsou to kecy. Věřící mají víc dětí hlavně proto, že poslouchají dědu papeže a nepoužívají antikoncepci !!!
15. 12. 2009 | 23:30

strato napsal(a):

Věřící jsou stádo ovcí bez vlastního názoru, potřebují aby je někdo vedl a toho církevní manipulátoři velmi dobře využívají ke svému prospěchu. Antikoncepce je špatná, věřící uvěří, nic jiného mu nezbývá, vždyť by se dopustil strašného hříchu a skončil v pekle a seká děti. Toť vše, toť jsou církve.
15. 12. 2009 | 23:58

Radim napsal(a):

Pořád tvrdím, že kvalitu a množství dětí by zvedlo, kdyby se část důchodu počítala z příjmu vašich dětí.
16. 12. 2009 | 00:13

Pavel napsal(a):

Jen několik málo příspěvků poukazuje na to že ale naše planeta je holt přelidněná a generováním stále nových lidí problém stárnutí populace sice oddálí ale celosvětový zánik jen uspíší. Jediné na co si stačí zvyknout je rovnoměrnější promísení skupin/etnik. To ale znamená přesvědřit ty bílý protestující ultrapravicový pravicový omezence... čeká nás ještě hodně práce...
16. 12. 2009 | 04:39

Jag napsal(a):

Pavlíku,ty nemáš v hlavě mozek,ale guláš.Kdybys něco věděl o zvířatech a lidech,tak bys zjistil,že je to nereálné.A ne kvůli barvě pleti.Další socialista s prvkem anarchisty.A pamatuj si,že člověk je a bude vždy stejný.
16. 12. 2009 | 07:38

Pepa 3 napsal(a):

Tak to je gól! Z druhého odstavce článku jsem se dozvěděl, že nejateističtějším státem na světě - podle počtu dětí - je Polsko! No to jsou mi věci!
16. 12. 2009 | 08:07

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik ("buzno"), který byl v rozporu se záměry těchto stránek - což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení
Zdeněk Mihalco
správce blogů a diskusí
16. 12. 2009 | 09:07

mmn napsal(a):

strato, jsi mimo. To, že je někdo věřící, neimplikuje, že poslouchá papeže, ani ty ostatní bludy, cos napsal.
16. 12. 2009 | 10:51

JAHA napsal(a):

Ad: frelon (ci skor freon?)Všećhno jsou to kecy. Věřící mají víc dětí hlavně proto, že poslouchají dědu papeže a nepoužívají antikoncepci !!!

Podla Vas je asi antikoncepciou iba kondom, pesary, tabletky...
Co tak si o antikoncepcii trochu precitat a poucit sa? Napr. uplne prirodzene antikoncepcie (napr. billingsova...)?
16. 12. 2009 | 11:42

Stařeček napsal(a):

pane Čarnogurský z Vašeho blogu usuzuji, že JUDr. Husák budoval školky, podporoval rodiny s dětmi a rodiny nábožensky založené, když se mu podařipo zvednout porodnost. Tak proč jsme dnes tam kde jsme?
16. 12. 2009 | 13:52

Pepa 3 napsal(a):

JAHA:
Jen pro malé upřesnění, katolická církev nezakazuje "iba kondom, pesary, tabletky..." Ona zakazuje například i přerušovanou soulož!
16. 12. 2009 | 15:59

Gudka napsal(a):

V souvislosti se statistikami srovnávajícími, jak jsou na tom "věřící" /rozuměj: křesťanští, jiné konfese se za věřící nepovažují) už jsme četli všelijaké blbosti: že např. křesťané mají méně zhoubných nádorů, méně infarktů, méně zločinnosti. Je to náboženský folklór, nic víc.
Ovšem vyplývá mi, že isámská děloha je zřejmě úrodnější, o maoistické děloze ani nemluvě :-))
16. 12. 2009 | 20:09

Allah je mocný napsal(a):

Vážení Vaše připomínky hraničí s debilitou nebo také ironickým šílenstvím. Asi si vůbec nikdo neuvědomuje, že s populační explozí v třtích zemích existuje reálné nebezpečí totálního vytlačení nás co si říkáme vzdělaní evropané. Kam se budou tlačit? Tam kde si budou myslet, že je jim bude dobře. Oni co sem přijdou ještě možná budouchtít dělat, ale co jejich děti. Co nešlo zlikvidovat mečem se velmi rychle podaří přes vysokou porodnost islámistů. Potom nám přejde humor. Salam alejkum.
16. 12. 2009 | 21:27

JAHA napsal(a):

Ad: Pepa 3

To je jasne. Zakazuje vsetko, co je NEPRIRODZENE. Jest slahacku, tesit sa na ceresnicku, pritom byt stale v strehu a nervozny, ci sa nahodou "nepoblinkam" a ked je ceresnicka na dosah, tak vam ju niekto vezme - dakujem za taky pozitok☺.
17. 12. 2009 | 08:39

Krupa Václav napsal(a):

Zajímavé,že nejméně dětí se rodí tam kde by eventuální rodič měl mít nejmenší obavy o jejich budoucnost.On má ale obavy o svůj majetek,o který by se musel v případě rozvodu dělit a který mu umožňuje pohodlný a luxusní život bez zbytečných starostí.Opravdu věřicí uvažují jinak.Proto ten rozdíl. Taky věřicí si později adoptují třeba černouška.
17. 12. 2009 | 10:59

jarda napsal(a):

Pane doktore, co jste to tu "natáral"? Ještě ze svého dětství v sedmdesátých letech si pamatuji kampaň na zvyšování porodnosti. To se ale snažil stát, jak vy nesmyslně uvádíte komunistický, rodinám pomoci a zvýhodnit rodiny s více dětmi. Důkazem této politiky jsou tzv. Husákovy děti, pokud vám to něco říká. A už z té doby si pamatuji poučku o tom, že je třeba v rodině tří dětí. Dvě nahradí své rodiče a jedno je navíc, které právě zajistí onen ekonomický růst společnosti. Protože to ne v každé rodině je možné, zejména pak ze zdravotních důvodů, tak jako minimální vychází onen vámi uváděný statistický údaj. A vy zde melete nesmysly o tom, co statistici zjistili? Asi jste zaspal dobu nebo jste se podíval do nějaké starší literatury. Vem to ale ďas. Nevím jak u vás na Slovensku, ale v Česku moc romských rodin, které by byly věřící, neznám. A víte o tom, že nejvíce dětí mají právě romské rodiny? Jak nám to tedy vysvětlíte? že by utajení věřící? Pak ovšem věří asi v nějaké jiné bohy, než vy, protože by také ctili např. desatero. No a, jak je známo, třeba přikázání Nepokradeš většině z nich zůstalo utajeno. Nezakrývám, znám celou řadu poctivých a velmi slušných Romů, se kterými klidně půjdu na pivo. Ale většinou ve večerních hodinách velkým obloukem skupinky Romů obejdu.
20. 12. 2009 | 03:40

Ed Hardy Sale napsal(a):

Nejvíc dětí mají ty etnika,která platí málo daní nebo neplatí žádné.Stačí si dosadit do rovnice tyto parametry a je to úplně jasné.Kdo platí nejméně daní,tam se nejvíce plodí.
24. 12. 2009 | 14:51

yara napsal(a):

Věřící mají víc dětí než nevěřící. No to je tedy gól. Takže z toho plyně, že většina cikánů jsou věřící. Znám další teorém, a to že věřící míň kradou než nevěřící. Pouze Italové a Poláci jsou výjimkou.
08. 01. 2010 | 00:08

chanel bags a20995 napsal(a):

A vy zde melete nesmysly o tom, co statistici zjistili? Asi jste zaspal dobu nebo jste se podíval do nějaké starší literatury. Vem to ale ďas. Nevím jak u vás na Slovensku, ale v Česku moc romských rodin, které by byly věřící,
08. 01. 2010 | 02:47

evening dresses napsal(a):

plyně, že většina cikánů jsou věřící. Znám další teorém, a to že věřící míň kradou než
10. 01. 2010 | 18:36

libertarian napsal(a):

Čarnogurský KLAME. Píše :
"Na starobné dôchodky nestačia iba peniaze, ktoré si dôchodcovia ušetrili počas práce, prípadne im ich štát strhol na dôchodkové účely, vždy musia prispievať na dôchodky aj generácie, ktoré ešte pracujú. "
-- Ja si na dôchodok platim 18 % hrubej mzdy. Za dobu do dôchodku zaplatim teda cca sumu 40 x 12 x 18% , teda cca 100-nasobok mesacnej mzdy. Nakolko dôchodok budem mať menej ako polovicu hrubej mzdy, pstačuje mi tá odvedená suma na cca 100 : 0,5 = 200 mesiacov , 200 dôchodkov. Teda cca na 18 rokov. A to som neratal uroky z odvedených penazí.
11. 01. 2010 | 15:21

zizu napsal(a):

"Nakoniec sa ukázalo, že náboženstvu nebolo problémom uznať teóriu Big-bangu ... "
Ale trvalo to dlouho a stálo to hodně krve nevinných lidí (inkvizice), kteří ve své době viděli dál, než ti papeženci.
Religiozita, jako komunismus, jako fašismus - všechno jsou to ismy, které vyvolali v historii mnoho násilí, válek, genocid. Je to prostě stádní myšlení. Náboženství sice přežilo tisíciletí a dokázalo "vstřebat" vědecké poznatky (ale jen některá náboženství a některé poznatky), jenže zdravý lidský rozum tu byl už před křesťanstvím a je tu stále a bude i po náboženství. Kvůli porodnosti by se lidé ke středověkým pověrám rozhodně vracet neměli.
15. 01. 2010 | 17:52

JPK napsal(a):

Veriaci majú viac detí, lebo sú hlúpejší.
17. 01. 2010 | 20:37

andy napsal(a):

Are you looking for the Bose Headphones ,CHI Hair Straighteners or GHD Hair Straighteners,buy them immediately,and we'll give you a good discount.
21. 01. 2010 | 08:58

tiffany napsal(a):

Veriaci majú viac detí, lebo sú hlúpejší.
01. 02. 2010 | 09:12

nowGoogle.com Multiple Search Engine napsal(a):

hung karekatur nominang se
13. 02. 2010 | 21:15

ed hardy clothing napsal(a):

good ,thank you for your info
27. 02. 2010 | 09:30

iPhone to Mac Transfer napsal(a):

I agree with you
28. 02. 2010 | 15:31

free online games napsal(a):

Thanks
09. 03. 2010 | 01:02

EverettLena napsal(a):

This is great that we can take the <a href="http://lowest-rate-loans.co...">mortgage loans</a> moreover, this opens new chances.
13. 03. 2010 | 06:13

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
14. 03. 2010 | 14:06

640-816 napsal(a):

Husákovy děti, pokud vám to něco říká. A už z té doby si pamatuji poučku o tom, že je třeba v rodině tří dětí. Dvě nahradí své rodiče a jedno je navíc, které právě zajistí onen ekonomický růst společnosti.
27. 03. 2010 | 03:36

sesli sohbet napsal(a):

Thank you for your sharing.!
31. 03. 2010 | 12:27

sesli chat napsal(a):

Thank you for your sharing.!
31. 03. 2010 | 12:27

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
01. 04. 2010 | 04:50

wholesale cheap chanel Handbags napsal(a):

Európa začína vymierať. Štatistici vyrátali, že na ženu staršiu ako 15 rokov musí pripadať v priemere najmenej 2,1 narodeného dieťaťa, inak začne spoločnosť vymierať. Ak pripadá na ženu viac detí ako 2,1, spoločnosť rastie. Pravidelné sčítanie obyvateľstva v Európskej únii dokazuje, že vo väčšine členských štátov je podiel narodených detí hlboko pod hranicou 2,
08. 04. 2010 | 14:18

Contrast Insert Dress napsal(a):

Husákovy děti, pokud vám to něco říká. A už z té doby si pamatuji poučku o tom, že je třeba v rodině tří dětí. Dvě nahradí své rodiče a jedno je navíc, které právě zajistí onen ekonomický růst společnosti.
08. 04. 2010 | 14:18

Tiffany Sets napsal(a):

Are you looking for the Bose Headphones ,CHI Hair Straighteners or GHD Hair Straighteners,buy them immediately,and we'll give you a good discount.
08. 04. 2010 | 14:19

meiyuasd napsal(a):

http://www.okaysneakers.com/]gucci shoes on sale
http://www.okaysneakers.com...]true religion jeans on sale
http://www.okaysneakers.com...]nike free 3.0
01. 05. 2010 | 15:19

hkLcozEcTx napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#2175>soma 350 mg</a> order soma cod overnight delivery - buy cheap soma online no prescription
12. 02. 2013 | 20:58

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy