“Titanic“ zvaný ČSSD klesá s kapitánem Sobotkou ke dnu...

15. 05. 2017 | 08:00
Přečteno 2718 krát
Nic se nedá dělat, musím se prezidenta Miloše Zemana zastat. Současná ČSSD připomíná kolosální zámořský parník jménem „Titanic“ mířící pod vedením kapitána Bohuslava Sobotky sice pomalu, ale zcela jistě ke dnu.

Bohuslav Sobotka katapultoval sociální demokracii z původních 20% hlasů v roce 2013 na nynějších 12%. Oproti tomu má nynější ANO celkem 32% se stoupající tendencí. To ČSSD nemůže přestát – Andrej Babiš musí z politické scény do ústraní, aby mohla ČSSD přežít.

Sociální demokraty čeká osud ODS, tzn. pád z obrovské vládní výšky do útrob bezvýznamnosti.

V extrémní případě v příštích volbách bude bojovat ČSSD o dosažení existenčních 5%, aby vůbec mohla vstoupit na půdu parlamentu.

Bohuslav Sobotka zavedl sociální demokracii do tak beznadějné slepé uličky, ve které od samého jejího vzniku ještě nikdy nebyla. Nyní jde o to všechno svézt na Babiše, tzn. najít si vhodného obětního beránka. K tomu potřebuje Sobotka bezpodmínečně prezidenta republiky Miloše Zemana.

Prezident je sice „buran“, ale všemi mastmi mazaný, tak jako velice zkušený a protřelý politik. Jeho Sobotka rohlíkem neopije a na vařené nudli ho také neodvede. Hlava státu neúspěšného premiéra okamžitě prokoukla a rychlostí vypálené dělové koule došla k závěru, že motorem současné vládní krize není Babiš, nýbrž jednoznačně Sobotka.

Nedá se nic dělat – Babiš je multimiliardář a Sobotka nic neumí. Tím je notorická závist již předem, od samého počátku, přesně naprogramována. Místo, aby se Sobotka naučil si Babišovy úspěchy připisovat sám sobě, ukázal se ve vší nahotě, že nic neumí a diriguje svůj „Titanic“ ke dnu.

Na hrad k Zemanovi se vydal, aby podal demisi, ale cestou si to rozmyslel, neboť tak snadno zase o své koryto vládního příživníka přijít nechce.

Podívejte se na Sobotkovy politické kotrmelce: Nejdříve podával demisi sám za sebe. Potom podával demisi za celou vládu a nyní vyžaduje pouze konec Andreje Babiše. Prezident tento premiérův běh v amoku trefně nazval „nechutné tanečky“. Sobotkovi leží úspěchy ANO velmi těžce v žaludku, neboť precedentně urychlují utonutí „Titanicu“ zvaného ČSSD.

Předseda vlády se dostavil na hrad k prezidentovi a připomínal nezbedného uličníka, nevědíc co vlastně chce. Prezident mu holí ukázal na mikrofon a mlčel. Sobotka, když začal blábolit páté přes deváté, Zeman se otočil a odešel. Bylo to správné státnické gesto. Já bych učinil totéž.

Sobotka, snad aby nebyl vyhozen, držel se křečovitě nikoli ústředního topení, nýbrž mikrofonu a po odchodu Zemana ještě nějaký čas blábolil do prázdného prostoru mezi čtyřmi stěnami. V místnosti se nacházel pouze prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, ovšem nikoliv jako posluchač, nýbrž čekal, až se premiér vypovídá, aby po něm vyvětral a zamkl. Což se nakonec také opravdu stalo.

Když Ovčáček razantně vyrazil k oknu jej co nejrychleji otevřít (premiér prý se často potí a někdy prý dokonce i intenzivně zapáchá), vypadalo to na to, jakoby se prezidentův mluvčí chystal k defenestraci.

Co se týká obsahu a úrovně premiérova proslovu, by to nebylo nic divného, ani nového ve vládních kruzích. Vzpomeňte si jenom na Pražské defenestrace 1419, 1483, 1618 a sebevraždu Jana Masaryka 1948, tak jako pokus o sebevraždu Prokopa Drtiny 1948, pádem z okna a začne vám jezdit mráz po zádech....

Já tedy Ovčáčka v žádném případě nemusím, ale co je moc, to je moc. Naštěstí začal pouze větrat...

Když se prezident rozhodl svolat schůzku lídrů vládní koalice do Liberce, premiér samozřejmě chyběl. Utekl do Lucemburska. Nepřítomnost Sobotky celou věc zablokovala. Prezident se k tomu vyjádřil takto: „Premiér mi nenavrhl jeho nástupce nebo nástupkyni“. Jde o samozřejmý postoj předsedy vlády, který nemůže nikoho navrhovat, když chce u moci zůstat i nadále a jedná se mu pouze o to zlikvidovat Andreje Babiše.

Sobotkovo postavení je velmi složité. Znárodnit Babišův majetek není proveditelné. Vyhnat jej zpátky na Slovensko (viz odsun sudetských Němců) taky nelze. Rovněž ho nechat zavřít jako „kapitalistického vykořisťovatele“ není proveditelné. Naštěstí již nežijeme v době Benešových dekretů a tak je premiérova pozice značně ztížena. Dělá však, co je v jeho silách a intrikuje, kde se dá. Jeho píle ve směru „ať mu ta koza chcípne“ je skutečně obdivuhodná a jeho úsilí úspěšnému člověku škodit je doslova gigantické.

Tak např. přišel s nápadem, že Babiš „úkoluje své novináře“.

Co by s nimi, tak asi měl dělat, když jsou jeho?

Je to asi tak, jako byste si koupili rodinný domek a někdo by vám vyčítal, že v něm chcete bydlet.

Nebo jste si nadělali děti a někdo by přišel s námitkou, že je vychováváte podle svého.

Jinak si představte, že si koupíte auto a začnou vám nadávat, protože v něm chcete jezdit!

Premiér a jeho přívrženci si nejsou vědomi méněcennosti svých argumentů!

Sobotka se vytasil s nějakou šuškandou o daních. Babiš prý někdy někde nezaplatil daně. Zatím se nic nenašlo, co by potvrzovalo premiérovo podezření. I kdyby se něco objevilo, citoval bych Ježíše Krista: „Kdo z vás je nevinen, ať první hodí kamenem!“

Sobotka a jeho přívrženci by mu mohli rovněž vyčítat, že nezaplatil pokutu za špatné parkování nebo, že byl pozorován, jak přešel na červenou.

Co to má však všechno co dělat s vynikající prací Babiše coby ministra financí?

Je bez pochyb: Andrej Babiš a Alois Rašín (1867 – 1923) byli nejlepšími ministry financí tohoto státu. Rašína zabil komunista Josef Šoupal. O likvidaci Babiše usiluje sociální demokrat Bohuslav Sobotka.

Prezident si prostudoval Sobotkovu "složku" na Babiše a argumentace, kvůli kterým chce premiér ministra financí odvolat. Zde je Zemanovo stanovisko: "Překvapila mě datace těchto dokumentů. Některé byly staré 20 let, některé čtyři roky. Podivil jsem se proto, proč si takového Babiše, kterému nyní 'vykresluje rohy', bral Sobotka do vlády.“

Dovolte, abych prezidenta doplnil. Tehdá nikdo z ČSSD ani v náznacích netušil, že popularita ANO dosáhne takového raketového vzestupu. Motorem tohoto úspěchu je Andrej Babiš, i když bych i ty ostatní rovněž nepodceňoval. S některými jsem se setkal osobně a učinili na mě vynikající dojem. Nyní, když se „Titanic“ zvaný ČSSD potápí, kapitán Sobotka za příčinu kolize s „ledovcem“, označuje ministra financí Babiše.

Jako křesťanský demokrat přesto upozorňuji Sobotku a ČSSD slovy Ježíše Krista: „Když slepí vedou slepé, všichni spadnou do jámy“, tak jako „Kdo jinému jámu kopá, sám do ní spadne“.

Jistě, Babišův úspěch lze pomluvit, ale nelze ho odstranit!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Bobek Miroslav · Boučková Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim Č Černoušek Štěpán · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr G Gálik Stanislav · Gazdík Petr H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Havel Petr · Heger Leoš · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chmelař Aleš · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kolínská Petra · Komárek Michal · Kopecký Pavel · Kostkan Tomáš · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Krištof Roman · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Lalák Adam · Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marksová-Tominová Michaela · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Mihovičová Jana · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Němec Václav O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sláma Bohumil · Slimáková Margit · Sobotka Bohuslav · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stejskal Libor · Stránský Martin Jan · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šilerová Jana · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Štádler Petr · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel · Šumbera Filip · Švejnar Jan T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomášek Pavel · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Tožička Tomáš · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wheeler Adrian · Wichterle Kamil · Witassek Libor · Wollner Marek Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy