Díky vám všem

25. 12. 2008 | 14:36
Přečteno 15461 krát
Aby se člověk cítil spokojen, potřebuje uznání a nikoli kritiku. Ke kritice totiž není třeba žádného nadání, kritiku zvládne každý hlupák. Jde o jedinou lidskou činnost, kterou každý dělá rád i zadarmo. S uznáním a pochvalou skoro každý šetří, jako by to bylo nedostatkové, draze zaplacené zboží.

Máme vánoce a to je dobře.

Měly by to být svátky klidu, míru a radosti. Ovšem statistiky všech evropských zemí ukazují, že nejvyšší počet sebevražd se děje právě o Vánocích. To je nadělení pod stromeček, co?

Tak např.: „Maminko, tatínku - pojďte se podívat! Vedle stromečku se nám oběsil dědeček!“

Možná, že se oběsil právě proto, že byl stále kritizován a scházela mu slova uznání, jež si celý život tolik přál. Samota uprostřed davu může být smrtelná. Málokdo ji snáší.

Pomáháme někdy lidem, kteří jsou chudí. To je určitě dobře. Ovšem jedná se o běžný standard již od dob Ježíše Krista. Daleko více pomoci potřebují ti, kteří jsou osamělí. Osamělost vede k izolaci. Člověk nemůže být sám, jinak jeho psychická životní úroveň začne rapidně klesat - přestává být člověkem žijícím uprostřed civilizace. V masovém měřítko se jedná o neviditelnou katastrofu. Lidé potřebují uznání, kritika odpuzuje.

Všímejme si lidí, žijících osamoceně a pokusme se je zařadit zpět do lidské společnosti. Jsme všichni pouze děti jednoho Boha. Naší povinností je pomáhat jeden druhému. Mějme odvahu konat dobro a prosme Boha, aby nám k tomu dodal nutnou trpělivost a sílu.

Nejúčinnější pomocí je vyvolávat radost u druhých. Toho lze docílit slovy uznání, díkuvzdání a nebo dokonce obdivu - nikoli však patolízalstvím. Člověk je tvorem citlivým a lehko rozeznává upřímnost od pochlebování.

Každý člověk na tomto světě je zde nenahraditelným, ať si to uvědomuje či nikoli. Kdyby byl nahraditelný, Bůh by jej nikdy nestvořil. Nikdo z nás není jako ten druhý. Každý má svou nezaměnitelnou individualitu vytvářenou jeho vlastním osudem - proto je absolutně nenahraditelný. A právě v tom vězí smysl našeho života.

I ten největší vůl v celé sluneční soustavě může sloužit alespoň jako špatný příklad!

Vánoce jsou zvláštním svátkem, kdy je možné se korespondenčně setkat i s přáteli, o kterých jsme nevěděli, že vůbec existují. A zde jsem u jádra věci: Díky vám všem za všechno! Obdržel jsem od vás desítky pohlednic, dopisů, e-mailů, telefonátů atd. Už ani nemám místo pod vánočním stromkem, abych to měl kam dávat.

Nejlepší odměnou autora je, když ho lidé čtou.

Vy mě nejen čtete, ale snažíte se i vniknout do mých myšlenek. Odhadujete velice přesně, co chci sdělit. Z komentářů na blogu tato tendence nebývá často patrná, ale v osobní korespondenci vyzní absolutně naplno. Je to prostě úžasné a naplňuje mě to uspokojením.

Nyní k dotazům které často máte:

Proč jsem se již dávno nestal presidentem republiky?

Tuto otázku si může zodpovědět každý z vás sám za sebe. V této zemi není presidentem ten, kterého si lidé přejí, nýbrž osoba patřící k mocenské stranické elitě, k té skupince lidí, kteří jsou právě u “vesla“.

Pakliže je tato osoba úplným volem, tak opravdu slouží pouze jen jako špatný příklad.

President republiky by měl být vůdcem a nikoli šaškem - a to navíc ještě trapným a nudným. Měl by povzbuzovat národ v těžkých chvílích, dodávat mu sebevědomí. Měl by se více pohybovat mezi lidem a ne sedět soustavně na Hradčanech a pěstovat si tam svoji ješitnost.

President je na vrcholu státní moci ne proto, aby se na svůj národ díval svrchu, nýbrž aby ukazoval cestu. Měl by pravidelně mluvit k národu (např. “Hovory z Lán“) a informovat ho, co má v nejbližších dnech v úmyslu a proč. Objíždění cizích zemí na útraty daňového poplatníka, hádání se s tamní elitou a zasévání sémě ostudy, vede národ pouze do nepříznivé mezinárodní izolace (Edvard Beneš, 1938: „Zůstali jsme úplně sami!“).

President, který není jedničkou je nulou.

Kde dostanete mé knihy?

Nejlépe se obrátit na Národní nebo Městskou knihovnu v Praze. Mé knihy též prodává knihkupectví Luxor na Václavském náměstí v Praze. Nový titul v roce 2009 bude “Jaroslav Hašek a jeho dobrý voják Švejk. Čeští občané, rakouští vojáci nebo ruští bolševici?“

Pro tyto rukopisy hledám zatím nakladatele: “Zpackaný atentát aneb Erotické pozadí atentátu na Reinharda Heydricha“, “Český Dekameron aneb Vládní bar 'Boccaccio' “, tak jako “Rozhoupaná motyka nad propastí aneb Absurdní život v absurdních časech“.

Přeji příjemné prožití svátků vánočních a vše nejlepší v novém roce 2009.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vlk napsal(a):

Pane Dr.Dr. B+B
reaguji jen na první část Vašeho blogu - přeji Vám pěkné Vánoce a dobrý šťatsný rok 2009.
Tím skončím. Protože u druhé části je mi vysloveně žinantní zase nepracovat zadarmo.
25. 12. 2008 | 16:10

Vasja napsal(a):

Jsou tou nejkrásnější květinou, zanesenou trusem tažných ptáků, do této Stejskalovic zahrádky. Pane Kopecky, neumdlévejte.
25. 12. 2008 | 16:14

Pepa Řepa napsal(a):

Jasnosti
jestli se chystaj dát si mašli vedle stromečku, tak to nedělaj.Nebo ať řeknou, kde to bude a já je přijedu odříznout.

Maj sice někdy všelijaký názory, ale maj taky čistý srdce. Aspoň, pokud mě zrak neklame.

No, fakt je, že mám dvanáct dioptrii.
Abych se přiznal, mám taky šedej zákal a jedno voko skleněný.

Nevím proč, ale myslím si, že čistý srdce maj.
I když vlastně myslím málokdy.
Abych se přiznal, nemyslím už vůbec.

Ale hodit si mašli nehodlám.Proč by to dělali Oni?

Není dobré člověku samotnému. Znaj to, kniha Kazatel. Tak se k někomu přitulej. Je jedno ke komu.
A ten někdo, ať je podrbe za uchem. Za mě.Ať maj nějakou pochvalu.

P.F.2009
25. 12. 2008 | 16:54

Okurka napsal(a):

JB-B: Proč jsem se již dávno nestal presidentem republiky?

OKURKA: Já se ovládám, já se držím a... hahahhahahahahhhahahhahahahahahahhahhahahhahahhahhahhahahhahhahahh.

Hezké svátky i Vám hrabě! Dal Jste mi pod stromeček moc hezký dáreček.
25. 12. 2008 | 17:19

Sonny napsal(a):

Myslím, že zdejší blogy VK nečte.Sonny
25. 12. 2008 | 17:26

oranžový napsal(a):

Nádhera přenádherná .... již dlouho jsem
z úst člověka neslyšel tak pěkné a čisté
myšlenky.

tak lidské ...
tak opravdové !

Díky Vám šlechetný pane .
25. 12. 2008 | 18:24

oranžový napsal(a):

JOOO, Vasjo , lidská slepota je nekonečná .

Co naděláš brachu...
25. 12. 2008 | 18:26

oranžový napsal(a):

Pepo Řepo :-) i Vy šprýmaři .... :-)
25. 12. 2008 | 18:28

F.Srbek napsal(a):

Nesnažím se proniknout do Vašich myšlenek, ale rád si přečtu Vaše blogy. Jsou pichlavé ale ne hrubé a vulgární. Je v tom i trochu zajímavé ironie. Řada z nich mne přivedla k četbě knih, o kterých jsem nikdy neuvažoval.
Ať se Vám daří, hlavně hodně zdraví a zůstaňte sám sebou. Pak Vás budu zase číst až do konce.
25. 12. 2008 | 18:44

RA napsal(a):

ach ano na to se dá napsat jen jediné, i prezidentovi Klausovi a jeho rodině přeji hezké svátky , zdraví a úspěšný nový rok. Hodně úspěchů v práci ve prospěch České republiky.
25. 12. 2008 | 18:52

oranžový napsal(a):

Však aby naplnila se slova šlechetného muže
tohoto , ještě čas uteče.

Do té doby budeme se potýkat s
"komunistickou infekcí " , která z Evropy
nepochází.
25. 12. 2008 | 18:57

Hajný napsal(a):

Pane doktore!
I já doufám,že nedojde na nejhorší a že se příští rok zúčastním jako příslušník "holoty"
divokého plenění a znásilňování při dobývání vašeho sídla.I když mne už víc než dámy zajímá zámecká kuchyně a vinný slep.Bohužel!

A hodně lehké ruky při psaní vašich blogů.
25. 12. 2008 | 19:10

Láďa napsal(a):

Aspon trochu kvalifikovana kritika byva sakra narocna.
25. 12. 2008 | 19:21

Franta z pastoušky napsal(a):

Jasnosti,
ač nerad Vám musím oznámit, že jsem se o vánocích nejenže neoběsil, ale ani to (doposud) nemám v úmyslu. I nadále Vás, Jasnosti, hodlám číst, protože obdobné čtení při kterém se zasměju i součastně zdravě naštvu jinde na netu nenajdu. Taky se dozvím za jaké "vědecké" práce utrácí university v EU. A to se vyplatí! Přeji hodně zdraví.
PF 2008.
25. 12. 2008 | 19:28

v podzámčí napsal(a):

Blahorodí,

to by v tom byl čert, aby se na Vaší vlastní rukou a ochotnými pomocníky vyrobené heslo ve Wikipendii, zde zdarma marketingoavných Vaších vydaných a vydavetele v této nelehké době hledajících rukopisů pár naivků nechytlo.

A dnes je pokrok v české kotlině už tak daleko, že i ne právě nejzdačilejší, ikdyž plně zasloužená kritika hradních pána, tentokrát od záměckého pána, také pár minobodů nepřinesla.

V hluboké úctě, řekněte jen, do kterých vrat vašeho zámku mám jako svůj desátek Vaší výsosti přinést svých letošních 5 slípek.

A ano, bez elit, jako jste Vy, jak by národ plebejský mohl přežít.
25. 12. 2008 | 19:43

Pepa Řepa napsal(a):

V podzámčí,
polepšete se. Pět slepic? Kde to žijete? Je to tuhý, dlouho se to musí vařit.Ještě řekněte, že budou neoškubané. Fuj!
To je úcta k panovníkovi?

Buďte rád, že -vzhledem ke svému věku- neuplatńuje právo první noci!!!

Že nemáte dceru?
To je přece, dneska, jedno.
25. 12. 2008 | 19:53

Ben napsal(a):

Konečně, po delší době, jsem se dostal na blogy a jak jsem už Vám pane Berwide napsal na Vašem minulém blogu - neznal jsem Vás, jen po Vašich reakcích na příspěvky jsem Vás poznával víc a víc a dnešním článkem jste mne doslova uchvátil.
Děkuji Vám za vaše slova na dnešní velký svátek, protože, i když nejsem sám, mám zrovna dnes podivný smutek, a Vaše slova ve mně vyvolala alespoň trochu povzbuzení. Ještě jednou: děkuji Vám. Ben
25. 12. 2008 | 19:56

Saliven napsal(a):

Pan hrabě se mýlí. Ke kritice, tedy ke skutečné konstruktivní kritice musí být člověk na úrovni. To neumí každý trouba. Naopak každý trouba umí lézt do zadnice.

Jinak přeji hezké svátky a vše nej do nového roku, ale čekal bych od pana Buquoye mnohem více, alespoň tak, aby to vyrovnalo vzpomínání prababičky mojí přítelkyně, která pro Buquoye kdysi pracovala. Většina příspěvků pana hraběte mně osobně tedy moc neoslovila. Škoda.
25. 12. 2008 | 20:18

oranžový napsal(a):

Tak nám vyprávěj Salivene , ať také poznáme
tvou babičku .... prosím.

Možná tak trochu odhalíme, odkud Važe

zášť pramení.

Tak jen do toho !
25. 12. 2008 | 20:30

Saliven napsal(a):

oranžový:
Jak je vidět, čtení vám moc nejde. Zkuste to alespoň jednou, dvakrát, třikrát...

PS: Husy jsme spolu nepásli, tak si prosím odpusťte to tykání. Děkuji a přeji hezké svátky.
25. 12. 2008 | 20:33

cestovatel napsal(a):

Moc pekne pane hrabe. Rikame, ze nam chybi sebevedomi a pritom si ho sami bereme, upirame ho uz malym detem. Kritizujeme je za vse, i za uspech. Ten pak casto ani nevidime. Kazdy clovek je kazdy den mnohokrat uspesny, ze? Svazujeme je i sebe predsudky o nasich povinnostech a zavazcich. Odpirame jim i sobe pravo myslet a jednat svobodne a pak se zlobime, kdyz toho chytraci, lenosi a lide bez skrupuli zneuzivaji. Nejvetsi hodnota v zivote je sebevedomi. Jen nevim, kdyby nase deti byly svobodne a sebevedome, jestli by nam odsud neutekly... Preju Vam hodne zdravi.
25. 12. 2008 | 20:35

oranžový napsal(a):

Ach ano, byla to prababička Vaší přítelkyně.

Co natom.

No, pravda ... nečekal jsem od Vás nic
jiného .
Pouze nic objasňující upozornění na můj
chybný zápis osoby, která měla pracovat
pro pana Berwida.

Tak co ?

Povíte nám to ?

A nebo zase jen zbytečně uštěknete ?
25. 12. 2008 | 20:37

oranžový napsal(a):

No vidíte , husy pást - to bude Vaše parketa.
25. 12. 2008 | 20:44

Germanicus napsal(a):

No naštěstí se v mém okolí žádný dědeček u vánočního stromku neoběsil (aspoň o tom nic nevím). Zato se oběsil (na záchodě) šéf personálního oddělení v ruské automobilce GAZ. Musí (vlastně musel) propustit asi 3000 lidí. Asi byl ještě ze staré školy a soucítil s pracujícími a jejich rodinami. Neuvědomil si, že dnes už zaměstnanci (personál) nejsou pracující lidé, ale pouhé lidské zdroje. A zdroje se využívají pokud to je zapotřebí a pokud ne, tak odloží na deponii.
25. 12. 2008 | 21:00

oranžový napsal(a):

Vydíte Germanikusi , jak děsivě dobří lidé
odcházejí a jak dobře se tu daří lidem zlým.
25. 12. 2008 | 21:06

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Poprvé tady a teď jsem uviděl vánoce změněné na apríla.
25. 12. 2008 | 21:36

Vico napsal(a):

Balada o oběšeném dědečku - tak by se ten vánočně kalendářní článek mohl nazvat. Zůstalo jen několik otazníků.

- Dědeček zřejmě nebyl osamělý, neb musel svátek slaviti se svou rodinou. To vyplývá z kontextu příběhu.

-Kde se ve svátečně vyzdobeném pokoji s vánočním stromkem stihl oběsit? A na čem se vlastně oběsil? Na lustru? Pokud šlo o vánoční stromeček -kanadskou jedli o výšce 4 metry /cirka za 3 tisíce/, že by ne větvi???

- Za co byl vlastně dědeček kritizován, jsa pozván k vánočnímu stolu. Snad za článek Cigán na Hrad? Nic přece není tak horké, jak se uvaří.

- Co to byly za děti, které oběšeného dědečka objevily? Musely to být dítka značně otrlá. Já při spatření podobné "vánoční" scenérie bych upadl do těžkého šoku, z něhož by mne dostával tým dětských psychiatrů a další rok bych musel prožít v brněnském Klokánku. Ne tak děti v příběhu jeho Jasnosti.Ty při pohledu na napuchlý promodralý jazyk oběšeného dědečka zachovaly chladnokrevnost profesionálního příslušníka jednotky rychlého nasazení.

I tak se dá dělat pokleslá reklama pokleslé "naučné" literatury.
25. 12. 2008 | 21:49

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Jeníku, ještě jednou se můžeš zhoupnout a pak dědečka odřízneme.
25. 12. 2008 | 21:54

Pepa Řepa napsal(a):

Vico napsal(a):
- Co to byly za děti, které oběšeného dědečka objevily? Musely to být dítka značně otrlá
--------
Třeba předpokládaly, že to patří k vánoční výzdobě.Dneska existují různé ozdoby. Tuhle jsem viděl jakýsi vodopád. No já Vám řeknu, to byla krása.

Dovedu si představit i blikajícího dědečka.
Pokrok nezastavíte.
25. 12. 2008 | 22:09

Míla napsal(a):

Přiznám se, že i já jsemm si spolu s mnohými dalšími velmi často kladl otázku, o které se zmiňujete("proč jsem se nestal prezidentem republiky"). Až nyní se mi na ní, nečekaně , dostalo uspokojivé odpovědi. Že mne to nenapadlo, ...ale to je jedno, už je to vyřešeno. Jen by mne zajímalo, jestli jste si i vy sám, navzdory Vaší skromnosti, někdy podobnou otázku nepoložil. Jestli se stydíte, samozřejmě nemusíte odpovídat.
25. 12. 2008 | 22:09

Zbyněk Matyáš napsal(a):

"Jestli se stydíte" :))))))))))))
25. 12. 2008 | 22:23

Al Jouda napsal(a):

Ano, člověk potřebuje ke spokojenosti nějaké uznání. Toto uznání si však musí zasloužit a v tom je ten kámen úrazu. Správné zásluhy znamenají, že ten člověk udělal něco pro dobro ostatních lidí. Z tohoto hlediska si naši poslanci a senátoři moc uznání nezaslouží.
25. 12. 2008 | 22:28

Pepa Řepa napsal(a):

To Vico
Když už se chceš pověsit, vyber si aspoň vyšší strom.
Radil rabbi Akiva
25. 12. 2008 | 22:39

Vico napsal(a):

Pepa Řepa : Pokud by měl visící dědeček plnovous, červenou čepičku na hlavě a červený kabát, vysvětlovalo by to vše. Jen ta věta dětí by zněla jinak : "Maminko, tatínku - pojďte se podívat! Přiletěl k nám Santa Claus!"
25. 12. 2008 | 22:45

Karel Mueller napsal(a):

Milý pane hrabě,
po ryze paternální linii bych byl von. Nu, víte jak to chodilo, na zámcích byly služky.
A tak Vám přeji z tohoto titulu :-)) hezké vánoce.
25. 12. 2008 | 22:50

Líný černý pes napsal(a):

to Pepa Řepa :
Za mých mladých let se říkalo "vem si provaz a jdi se zastřelit do rybníka".
25. 12. 2008 | 23:06

Hajný napsal(a):

to Pepa Řepa:
Třeba chce pan hrábě s panem Hvížďalou a s nejmenovanými momentálně se zde nevyskytujícími diskutery založit novinářské družstvo.A toto je anonce jejich plátku.
Proto jsem mu také přál lehkou ruku.To víte,každá koruna daní je dobrá!
25. 12. 2008 | 23:12

im napsal(a):

@autorovi

Zasloužíte pochvalu, pane JBB, protože, ač pěkné čertovo kvítko ze Stejskalovy zahrádky a provotřídní pábitel, dokážete připomenout téma o vánočních svátcích nad jiné háklivé("samota uprostřed davu").

A taky názorně ukázat řešení, jak ze samoty ven psaním - okruh Vašich virtuálních čtenářů, fanoušků a fanynek se utěšeně rozrůstá a Vaše příspěvky mají desetitisícovou čtenost.

Otázku Vaší presidentské kandidatury nechávám decentně mimo, o tom ať debatují jiné, povolanější hlavy, mě zajímají tak akorát vzorky na presidentských kravatách, ale na Vaši novou knihu jsem zvědavá.

Doufám, že pozvete své čtenářstvo na případný křest nového dílka.
25. 12. 2008 | 23:14

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to im.
Pozvu!
26. 12. 2008 | 00:04

skeptický napsal(a):

Aby se člověk cítil spokojen,potřebuje uznání,nikoliv kritiku.
Velká pravda.Ovšem spokojenost vede k samolibosti a krnění,což by mohlo vésti k úpadku tvořivosti.

Maminko,tatínku,vedle stromečku se nám oběsil dědeček.
Apríl.
Oběsil se v koupelně.

Střelba je spolehlivější,a lze pronést památná poslední slova.Jako Majakovský : Nestřílejte,soudruzi.

Nejúčinnějším způsobem,jak vyvolat radost u druhých je morální podpora.Uvádí dotyčné v blaženost,a nic nestojí.

V práci je každý nahraditelný,a jak o tom přemýšlím,skoro ve všem ostatním taky.
Bůh stvořil Adama a Evu,pak už je to jenom kopírování.

Uvedené důvody v odpovědi,proč se jeden nestal presidentem jsou vyčerpávající.

U mne je to prostší : kdo by to chtěl?
Krom toho bych musel oprášit dvojkovou soustavu.

Dá se ta Hajzlarmova choroba léčit?
Do Luxoru jsem chodíval za školu.
26. 12. 2008 | 00:13

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Míla.
Vy jste tento rok přesně 33 člověk, který se mě na presidentskou kandidaturu písemnou formou ptá.
Ústně jsou jich stovky.
Průměrná roční návštěvnost našeho zámku je cca. 2000 lidí. Neexistuje takřka žádná skupina návštěvníků, která by se mne neptala,kdy už budu konečně presidentem.
Často to dokonce zní jako výčitka.
Asi v tomto smyslu: Národ Vás akutně potřebuje a Vy tady sedíte v přiblblém zámku. Čekáte snad na monarchii, abyste se mohl ucházet o krále, nebo co?
V takových případech přeruším průvodcovský výklad a začnu rozčilenému davu zdůvodňovat, proč není v mých silách určit, kdo obsadí příště úřad presidenta republiky.
Problém řeším tím, že pozvu zástup na šálek kávy, pražskou šunku a pařížské dorty. Komorné řeknu, aby návštěvníkům zabalila jihočeské koláčky na cestu...a nenápadně uteču se psem do zámeckého parku.
Tam to pod staletou vrbou všechno přečkám.
Pane Mílo, chystám příští blog na téma "Ptáte se, co bych učinil, kdybych byl presidentem?"
Tam se dočtete více.
Příjemné prožití svátků vánočních Vám i Vaší rodině!
26. 12. 2008 | 00:40

Míla napsal(a):

Děkuji za přání .Potlačím v sobě zklamání nad tím, že otázka prezidenta bude patrně vyřešena až napřesrok a taktéž přeji hezké svátky!
26. 12. 2008 | 01:04

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to skeptický.
Zdá se, že jste trefil hřebík na hlavičku: "Maminko, tatínku, vedle stromečku se nám oběsil dědeček. Apríl. Oběsil se v koupelně".
Patrně jde o ten "apríl" o kterém se již zmiňuje soudruh Dr. Zbyněk Matyáš.
Tento vzdělaný marxista-leninista má totiž tu vynikající schopnost, najít problémy i tam, kde po nich není nejmenší památka. Prostě, abych to zkrátil - slouží jako vynikající špatný příklad.
Je tedy potřebný.
Pane kolego, v práci je nahraditelný každý, ale v životě nikoli.
Mě se jedná o život člověka a ne o pracovní sílu.
Bůh nám dal život. Práci si vymyslel ďábel, jako trest za naší nedokonalost.
Bůh nám ulehčuje tento osud tím, že mnoho dřiny nám odebírají stroje, ale v ráji se ještě ani zdaleka nenalézáme.
Člověk musí hlavně na sobě ještě mnoho pracovat!
26. 12. 2008 | 01:17

Důchodce68r napsal(a):

Pane doktore. Ano ano. Už název článku "Díky Vám všem", dobrá myšlenka. Také si ji "myslím". Ale budu se učit říkat ji nahlas a častěji. Díky za inspiraci!
26. 12. 2008 | 02:23

skeptický napsal(a):

To BB
Vážený Pane Nadkolego,

Hřebíky tluču celý život na špičku.Mám jenom hřebíky do stropu.

Pracuji na sobě celý život.Špičkový řemeslník,ale materiál je aušus.Žiji tudíž v ráji.Většina mých bližních je na tom naopak,tudíž peklo.

Druhou skupinou jsou ti,kteří jsou v harmonii,materiál,i řemeslník aušus.Ti žijí na zemi.

Celá Bible i historie stvoření,padlých andělů,potopy, se dá dá vysvětlit na tomto příkladě.

Pán je filosof,tudíž snadno pochopí,možná,že je mu to dávno zřejmé,a vysvětluji zbytečně.

Nedá se tu bohužel kreslit.

Nakreslete si čtverec,a horní stranu označte jako nebe.Spodní označte země.
Levá svislá je ráj,pravá peklo.
Levý horní roh je nebeský řemeslník,Adam,dle božího úmyslu dominující Evě v levém dolním rohu.
Levý dolní roh je Eva,pozemská,materiál,aušus.
Pravý dolní roh je padlý Adam,který teď má žít důsledkem chtíče s Evou na zemi.Ta se ovšem přestěhovala do pravého horního rohu,a dominací Adama stvořila peklo.Ekvalita je je neudržitelná,jedna nátura musí dominovat.
Jak nahoře,tak dole...
Takže vlastně žijeme v antiráji,
bláznově ráji,tzv.fools Paradise.

Tady máte v kostce Aristotelovy elementy jak na dlani.
Skrývá se zde i návod,jak se dostat zpět do Ráje.

In hoc Signo Vinces.
26. 12. 2008 | 08:54

myrta napsal(a):

Pane hrabě,obrovský APLAUS za Váš blog.Jak to propašovat-podstrčit tomu Pánu Velkomožnému na Hradě,aby si to musel přečíst?Když už on čte jen ty kladné,vytříděné maily a těch prý dostává tisíce.S každým vaším slovem souhlasím,on je opravdu ubožák.
26. 12. 2008 | 10:28

skeptický napsal(a):

P.S.Ta choroba je asi správněji Hajzlamrova.
26. 12. 2008 | 10:54

Zacheus napsal(a):

Vážený pane Berwide a ostatní, přeji hezké prožití druhého vánočního svátku (svatého Štěpána).

V návaznosti na článek pana dr. Berwida ( jeho první část) si - nechť je mně o Vánocích prominut tento luxus - dovoluji přidat zajímavé myšlenky blahoslavené Matky Terezy:

l) Kalkatu najdeš na celém světě. Potřebuješ jen oči, abys ji viděl. Všude žijí lidé, kteří kteří jsou nemilovaní, nechtění, kterým nikdo nepomáhá, kteří jsou zavržení, nebo zapomenutí. Jejich chudoba je větší.

2)Jsme si vědomy toho, že to, co děláme, je jen kapkou v oceánu. Ale kdyby jí nebylo, chyběla by v něm.

...

V bohaté zemi se proti chudobě bojuje hůře než v zemi chudé.

...
Kdo rozsévá lásku, musí také umět čekat na sklizeň.

3)Bez Ježíše by náš
život byl absurdní
a nepochopitelný;
jen on mu dává
smysl.
26. 12. 2008 | 12:34

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to skeptický.
V antiráji žijeme, pane kolego, ale proč bychom se nemohli pokusit to změnit?
Udělejme z "fools Paradise" prostě "Super Paradise".
Může to trvat sice staletí, ale někdo první krok správným směrem udělat musí.
Ze začátku by stačilo zbavit se závisti a pomstychtivosti: "Lidská důstojnost a soukromý majetek jsou nedotknutelné!"
Já bych lidstvo - a především Čecha - nepodceňoval.
To není žádné levné pochlebování, nýbrž výsledek mých dloholetých zkušeností v Německu, Rakousku, Anglii, USA a Měšicích.

Kdo si získá důvěru Čecha, je neporazitelný!
Zatím se to (snad s vyjímkou dnešní USA) žádné velmoci nepovedlo.
Proto prohrávají jednu válku za druhou.
Naposled to postihlo SSSR.
Po válce získali naší důvěru. Začali se roztahovat po světě takřka sputnikovskou rychlostí. Ovšem jako každý zločinec, udělal i tento chybu.
Sáhnul 1968 Čechovi na "socialismus s lidskou tváří" - a to neměl dělat. Ztratil Čechovu důvěru a to byla doslovná sebevražda tohoto největšího imperia všech dob. Čech nedal pokoj - ať doma, či v zahraničí, než se tento kolos na hlíněných nohách nezačal hroutit v hromádku ubohého neštěstí.
Mohli se zachránit, ale to by musel Brežněv kleknout před Svobodou na kolena, sepnout ruce a začít blábolit: "Prosím Vás my už to nikdy víc neuděláme. Dělejte si tady, co chcete, ale jenom už nás konečně nechte na pokoji!"

Zásluhou Václava Klause nás dnešní svět buďto nezná vůbec a nebo z té Klausovy stránky.
Bude to opět nějaký čas trvat než se z té katastrofy vymotáme.

Jakmile začne Čech lepit plakáty, zakládat divadélka někde u zábradlí a Havel píše básničky, jde pro atomové velmoci o varovný signál, že někde není něco v pořádku.

Jeden americký plukovník se mě ptal na válku v Afganistánu. Odpověď byla jednoznačná: "Děláte zásadně chybu. Chtělo by to alespoň tři naše Švejky a nechat je přeběhnout k Talibanu. Během několika týdnů tato organizace definitivně sešílí, budou se sami houfně vyhazovat do povětří a ten zbytek bude rád, že se vůbec smí vzdát. Je pouze nutné pozorovat u toho programy českých divadélek a co momentálně Havel píše. Říkejte tomu 'politický kompas'. Ke sledování Vám stačí hrstka zpravodajských důstojníků."
26. 12. 2008 | 13:14

MA-FU napsal(a):

Vážený pane Dr.B.B.
Díky za článek i obě jeho části.
Část ,která se týká lidských vztahů je velmi citlivě ale i smutně napsána.Nevím,zda jste sám
a tak Vás zdravím s uznáním a pochvalou,díky za články i když ,ne vždy souhlasím.
Co se týče Ing. Klause,vůbec bych ho nemontovala do Vánočních dnů-nevím zda Vám za to stojí ,mě tedy ne
Pěknou Svatoštěpánskou koledu
přeji
26. 12. 2008 | 13:42

skeptický napsal(a):

to BB
Pane nadkolego.Vaše konkokce jsou navýsost důmyslné.

Na pozemské úrovni je ale účelem války získávat nová území,anebo zdroje,a s trváním války,která se vede na druhém konci světa je to zcela stejné, jako s právníkovým přístupem k procesu,t.j. natáhnout to jak dlouho to jde,a vytlouci z toho,co se dá.Výrobci zbraní na tom neprodělají.
Je ale naděje,že i důstojníci se ptají.Setník Lucius se také ptal Archiméda.Je to začátek rozkladu.

Návrat do ráje je špek pro masy.Jak jsem vysvětlil,balanc je neudržitelný i v ráji,tam už jsme to viděli jednou,jak to dopadlo.

Ježíš nabízí cestu do nebe,a život věčný.Nad tím bych se zamýšlel.Nad jeho slovy byly sepsány knihovny,ale jen pár lidí v historii je pochopilo.

Je to totiž věda,ne beletrie,nebo historie.

Vidíte,jak je dobré mít trochu české krve,a národní hrdosti,kolego vlastenče.
26. 12. 2008 | 13:45

skeptický napsal(a):

P.S.

Zatím každý,kdo se zaštiťoval svobodou,rovnoprávností a bratrstvím ve snaze získat následovníky se je právě o tohle snažil připravit.

Majetek a důstojnost jsou spíše Starozákonní kvality.

V dnešním antiráji,nebo pekle, má materiální vrch nad spirituálním.

Od důstojnosti je jen krok pýše.
Ježíš hlásá pokoru,a odložení statků pozemských.Chtělo by to před vykročením zvážit,kterým směrem.
Jez,pij,a buď vesel,zítra umřem.
26. 12. 2008 | 14:10

bigjirka napsal(a):

Tak, dětičky, ještě si dědečka dvakrát pohoupejte a pak vám ho odřízneme. Opravdu, Nemilosti, se vás ptají, kdy budete presidentem? Velmi zvláštní skupina. Jestli spíš Jim to nepředříkává mektafon do polštářované místnosti?
26. 12. 2008 | 14:34

VK-Can napsal(a):

Pane doktore.

Rekl bych, ze jste hudcem na člověčí vjemy.
Tu brknete na strunu humoru, jindy zase (velmi vzacne) na strunu citu.

Jo a potom jeste ty dalsi dve struny.
Jedna je struna pravdy, ktera dle sveho nepatrneho opotřebeni naznacuje, ze její ton zní zřejmě dráždivě Vasemu citlivému uchu a druha je struna, ktera chce vydavat tony jako struna pravdy, ale zatim zcela neúspěšně.
Kupodivu tato struna vykazuje znacne opotrebeni.

Vase posluchacstvo-ctenarstvo zrejme stale ceka, co kdyby tato struna preci jen vydala ten spravny a pravdivy ton.

Nicmeně Vám přeji úspěšný rok 2009, protoze to nemate jednoduche.
Vasi snahu ocenuji, jen snad ten "verzajk" by mohl byt lepsi.
26. 12. 2008 | 16:44

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy:
"Patrně jde o ten ´apríl´ o kterém se již zmiňuje soudruh Dr. Zbyněk Matyáš."
Pane doktore doktore, na rozdíl od Vás si na tituly nepotrpím a zde jsem svůj neuvedl, neboť podle mého přesvědčení tituly se mají používat pouze ve vztahu k profesi. Proto Vás žádám, abyste moje jméno uváděl vždy bez titulu, Vaše činnost tady je od mé profese na hony vzdálena zrovna tak, jako oslovení soudruh. Nikdy jsem vaším soudruhem nebyl a věřím, že nebudu, nejsem ani komunistou organizovaným ani neorganizovaným, komunistické ideály nevyznávám jakož ani křesťanské. Takže pane doktore doktore, zkuste být aspoň v tomto férový a respektujte moje jméno tak, jak jsem ho zde uvedl, tak, jako činím i já ve Vašem případě. Dřívějšího titulování Vaší osoby pojmem doubledoctor jsem již před časem zanechal a omlouvám se za ně.
Doufám, že mou vcelku nepatrnou žádost budete respektovat.
26. 12. 2008 | 17:18

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy:
"Chtělo by to alespoň tři naše Švejky a nechat je přeběhnout k Talibanu." Švejk by k Talibanu nepřeběhl. Nepřeběhl ani k Rusům, když si zkoušel jejich uniformu.
26. 12. 2008 | 17:24

bigjirka napsal(a):

Eh, Zbyňku.. k Rusům přeběhl sám jeho autor.. brr. Ač geniální humorista, byl morální troskou. Zato pan dabldr dablbý je humoristou genitálním a kandidátem na vhoz do drtiče psychických vraků současně. Obdivuji jemné vyjádření pana kolegy VK.....
26. 12. 2008 | 18:35

Zbyněk Matyáš napsal(a):

bigjirka:
Přeběhl a pak se vrátil. Ostatně jeho satirické prózy ze sovětského Ruska mají taky něco do sebe.
I já obdivuji.
26. 12. 2008 | 20:14

Měšický napsal(a):

to Zbyněk Matyáš

Jeho blahorodí si nepotřebuje ruskou uniformu zkoušet, ten v uniformě sovětského generála rovnou chodí nakupovat. Děti v táborském Intersparu se den před Štědrým dnem domnívaly, že tam spadla z nebe ruská modifikace Santa Klause.
26. 12. 2008 | 20:20

Věřící napsal(a):

Pane Buquoy,udělejte na Hradě pořádek,budete svatým !!!Jakla ,Klause vyveďte svatou cestou čistoty k očištění jejich hříšných duší...
26. 12. 2008 | 23:01

Ládik napsal(a):

Jednou jste tady psal "cikán na hrad!". Vy byste to bral?
27. 12. 2008 | 07:56

Pepa Řepa napsal(a):

To Věřící
no řekněte, nemá ten člověk jisté kouzlo?
Kdyby tak byla uniforma od dragounů, ta by mu slušela.
27. 12. 2008 | 08:35

Kvs napsal(a):

Můj milý Jene, nemáte pocit, že čas na nějaký ten plakáteček již neodvratně zraje?? A příslušné divadlo bylo již založeno: hlavní herci: Vesecká, salichov, Němec, Kučera. Jako první kus bych doporučovala Lady Mackbeth. O hlavní mužskou roli ovšem bude grandiozní rvačka.... Kvs
27. 12. 2008 | 11:48

oranžový napsal(a):

Pane Berwide .... malá rada :
Zbytečně se o kandidatuře na presidenta ...
.... nezmiňujte.

Sám se tak vystavujete do role ...
do vedlejší role .

Nechte to na lidech samotných ...
tentokráte si vyberou správně :-)

Hezký den pane Berwide.
28. 12. 2008 | 14:04

oranžový napsal(a):

Samochvála .... prostě smrdí pořád stejně...

a k Vám mě to nějak nepasuje.
28. 12. 2008 | 14:05

DISK napsal(a):

Tak jsem se dočetl až do konce a nevím. Mám takový pocit, že vše, co jste napsal je podřízeno formě - trefné, čtivé, jasné. Protože jsem poněkud složitějšího založení, dovolte jen několik přípodoteků- kritika může být i pozitivní (tím bořím Váš postulát o jejím rozporu s uznámím) - osamocenost je vlastně duševní nouzí (a tak beru chudobu nejen jako materiální strádání). Reklamní ocásek vašeho spotu mě pak odradil definitivně. I tak Vám přeji nejeden hezký rok, třeba i ten příští.
28. 12. 2008 | 14:22

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to oranžový.
Nemám dojem, že bych se chválil. Cituji pouze to, co o mně řekli jiní.
Ale jinak Vám děkuji velice srdečně za upozornění, abych sám sobě neškodil. Člověk se prostě učí pořád.

Jinak pozor!
Jde často omylem o polopravdu: "Sebechvála smrdí". Tento výrok je nebezpečnou polopravdou. Každý člověk by si měl být vědom svých schopností a současně by měl mít dostatek sebevědomí na ně poukazovat a je ve společnosti prosazovat.

Kdo sedí v koutě toho nenajdou!

Kdo má schopnosti pomoci národu ke společenskému pokroku a nečiní tak a utajuje je, dopouští se VLASTIZRADY.

Při tahání národa z bahna předsudků a sebeohrožování neexistuje žádný kompromis.
To platí pro každého!
Ať tvoji předkové přišli odkud chtěli. Ty jsi se narodil tady, protože Bůh tomu tak chtěl. Tvoji poviností je dát této zemi vše, co je v tvých silách ve jménu svobody, demokracie, spravedlnosti a blahobytu.
Pakliže tak nečiníš, žiješ nadarmo.
Tvůj život se stal marným a zbytečným.
Není to život, nýbrž umírání za živa.
To přeci nikoho nemůže uspokojovat.
Tedy: Trochu života do toho umírání!!!

Ještě nikdo nikde se nikomu neobdivoval, že má nejdražší auto na světě. Co je to za zásluhu? Nicotnost.
Když však jakýsi dvacetiletý zámečník vstřelí rozhodující branku na mistrovství světa, vítají ho na všech školách, vlády mu potřásají pravicí a národ ze kterého vzešel je ochoten mu okamžitě postavit mohylu.
John F. Kennedy: "Ask not what can do your coutry for you, ask what you can do for your country!" (Neptej se, co tvá zem může učinit pro tebe, ptej se, co můžeš učinit ty, pro tvojí zem).
Musíme se snažit nacházet hodnoty, které povznesou naší zem nad jiné národy, abychom se mohli stát příkladem.
A pakliže všechno špatně dopadne, abychom s nimi alespoň drželi krok.

Příjemné svátky a až budete někdy v blízkosti, dejte mi vědět! Rád bych Vás přivítal na zámku.
28. 12. 2008 | 16:20

skeptický napsal(a):

Krásné vlastenecké provolání hodné státníka Vašeho kalibru.
A není v tom ani jeden fib.

Včera jsem se díval na zdařilejší verzi Tří mušketýrů,a obdivoval Hraběte de la Fere,zvaného Athos.A moji blízcí ani netušili,že jsem byl shledán hoden odpovědi jeho žijícím současníkem.

Doufám,že vaše generálská hodnost řádu jesuitského se dosud neproflákla.

S Vaší teorií o falešné skromnosti bez výhrad souhlasím,ovšem tajemství mnou chráněná nedají se odhaliti světu,který jich není hoden.

Proto se utěšuji tím,že všechna sláva polní tráva,anebo jak říkali staří Řekové,Sic transit Gloria Mundi.

S přáním mnoha tvůrčích i soukromých úspěchů končím známým provoláním .
I had a dream : Ich bin ein Berliner.
28. 12. 2008 | 17:54

oranžový napsal(a):

Budu ve Vaší blízkosti vždycky , když Vám
bude úzko.
To ano, rád bych s Vámi pohovořil.

O všech důležitých věcech.
O životech, které tu žijeme.
NE však marných.

Každý jsme něčím důležitý.

Přeji Vám , aby jste si vychutnal těch
pár svátečních dní a do Nového Roku
Vám přeji stejně hodnotný životní elán
jako doposud.
Řekl bych, že Vaše kvality ještě stoupnou.
:-)
28. 12. 2008 | 19:58

oranžový napsal(a):

Rád Vám pomohu :-)
28. 12. 2008 | 20:00

bigjirka napsal(a):

Vaše Nemilosti, nedejte na hloupé rady! Dobré zboží se chválí samo! Jen do toho! Bez ohledu na to, čemu říkáte kvality, přeji Jim, aby Jejich Neodolatelnosti stouply, oranžová Jim pomůže. To bude zase kabapysk. Myslím, že za SPS (Sdružení Pathologických Ssedlin) Vám mohu dáti garanci za zvýšení čtenosti blábologu. Bude stačit zase deset tisíc? Máme ostřit jehly, špičky, sochory a kůly?
28. 12. 2008 | 20:31

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický
čekal jsem, že spíš rozeberete klišé "Sebechvála smrdí".

Sednul jsem si před zrcadlo a spustil: Pepo, ty jsi ale pašák, nekrásnější, nejchytřejší, nejlepší.... a ono nic. Žádnej smrad.

Schválně to zkuste.Libá vůně. Ani nemusíte zapalovat Frantíka.Kastraci ohněm nemám na mysli.
28. 12. 2008 | 20:54

Pepa Řepa napsal(a):

To bigjirka
Navrhoval bych BSP.
Brigáda Ssedlin Pathologických.
Hrdý titul.
28. 12. 2008 | 20:58

bigjirka napsal(a):

Dobrý, Pepo... že mu zas pomůžem s tou čteností, jestli bude chtít? Jeho Pošetilost by ale se svými invektivami musela trochu přidat, na takhle slabé se zmůže i třeťák...
28. 12. 2008 | 21:11

Zbyněk Matyáš napsal(a):

"Nemám dojem, že bych se chválil. Cituji pouze to, co o mně řekli jiní." :))))))))))))
To mi připomenulo, jak kdysi v jednom pořadu mnohonásobný Zlatý slavík podal mladé divačce lístek, aby přečetla, co je na něm napsáno. Po přečtení několika slov o tom, že Karel Gott nejen krásně zpívá, ale i velmi dobře mluví, přední zpěvák zvolal: "Hle hlas nezúčastněného diváka."
28. 12. 2008 | 21:55

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy:
"Člověk se prostě učí pořád"
To je chvályhodný fakt. Akorát nás to učili už v základní škole. Na druhé straně pomalejší učení může přinést trvalejší výsledky.
28. 12. 2008 | 22:01

Vico napsal(a):

JBB 16:20:45

Ty příměry, nezlobte se Jasnosti, jsou ujeté, jako to nejdražší auto na světě.Kde na to chodíte?

Povoláním zámečník střílející na MS ve fotbale rozhodující gól? Spadl jste z višně?

Pak se nedivěj, že vám akutně hrozí, že budete mít Oranžovýho v těsné blízkosti, v důsledku čehož Vaše ctěné kvality stoupnou.
28. 12. 2008 | 22:36

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Zbyněk Matyáš.
Vaše logika mi připomíná následující historku:

Jakýsi nezbeda fackuje v parku hošíka. Jde okolo duchovní a povídá: "Co ho biješ? To neznáš Kristovo přikázání 'milujte své nepřátele'?"
Nezbeda přestane a nechápavě hledí na faráře. Potom vyhrkne: "To není žádný nepřítel. To je můj mladší brácha. Tomu můžu dát přes držku, kdy si vzpomenu!"

Měl byste na sobě pracovat.
Učte se tedy pomalu jak sám uvádíte, ale zda-li to přinese trvalejší výsledky si nejsem jist.
28. 12. 2008 | 22:55

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Vico
Mluvil jsem o "brankách" a nikoli o fotbale.
Myslím, že "ujetá" je spíš Vaše nechápavost.
Ostatně, co jste doposud učinil pro svojí vlast, když jsem se Vás tak dotkl?
28. 12. 2008 | 22:59

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy:
Moje logika Vám tu historku připomněla nelogicky. Moje logika není pro každého.
28. 12. 2008 | 23:29

skeptický napsal(a):

Pro neznalé

Z mnoha systémů logiky nejoblíbenější je dedukce.
Vyloučíme-li vše nemožné,pak to,co nám zbyde,jakkoliv nepravděpodobné bude pravda.

Při použití násobné negace nutno míti na paměti,že sudý počet negací nám dává positívum.

pan Pepa

Žijete v skrytém hříchu.Vše co bylo proneseno šeptem,v utajeném místě,bude jednou rozhlašováno z vrcholků střech.

Ani tchoř sám sobě nesmrdí,se sobějedovatostí jedovatého drbného dobytka si nejsem jist.

Od té doby,co jsem četl Doriana Greye jsem zrcadla zakázal.

Kolem mne se nesmí zapalovat nic.Neříkají mi metrák dynamitu s dvoupalcovým luntem jen tak.
29. 12. 2008 | 00:05

skeptický napsal(a):

P.S.
My všichni jsme důležití,nebo užiteční,jakkoliv to vypadá nepravděpodobně.
Nikdo před sto lety netušil,že jednou budou dělat penicilin z plesnivého chleba.
29. 12. 2008 | 00:11

oranžový napsal(a):

Vaši logiku pane Matyáši , bigjirko,Vico a
další ... lze shrnout pouze takto:

Hrdost, čest , poctivost a hlavně slušnost
to jsou atributy - které aby u vás člověk
mikroskopem hledal.

Sami neumíte nabídnout druhému člověku NIC.

Jste jako malé zlobivé děti, které je nutno
často kárat.

Tak buďte zticha a šoupejte nohama , když
se dospělí mezi sebou baví .

Vemte si bonbony , co jste tajně sebrali
ze stromečku a cucejte.
Je v nich jistě dost cukru , který uklidňuje nervovou soustavu.
No a jestli to nebude nic platné , navštivte odborného lékaře - psychiatra.
PS: já myslel bigjirko, že už dáš pokoj
- alespoň ty.
29. 12. 2008 | 07:51

skeptický napsal(a):

pan Pepa

S tím frantíkem by to ale nemusel být tak blbý nápad.
Mohl bych se pak dát k policajtům,ti začínají v osm,já bych mohl začínat v deset.
Do té doby si tam stejně válejí koule.

Tuhle jsem se díval na C.K.polního maršálka,a moc se mi líbilo,jak v Mňuku pan rytmistr Procházka povýšil za zásluhy na majora.

Hned jsem si vzpomněl na našeho pana kapitána,jak by mu to asi taky udělalo radost.

Totiž kapitán,rytmistr,centurion,hejtman,nebo setník je totéž.
Je to vůbec nejvýkonnější šarže u armády.Bohužel toho majora musí zdravit.

U Vás v Olomócu ,kde pana maršálka Radeckého ctí,nebo u Schwarzenbergů,kde byl dobře zapsán u předků, byste nějakou tlačenku nenašel?

Ještě se musím zeptat pana Buldatry,ten má taky přes tu jeho Bermionu styky v šlechtických kruzích.

Já mám takovou chuť páchat dobro,až se dojímám vlastní dobrotou.
29. 12. 2008 | 10:22

skeptický napsal(a):

P.S.
U policajtů bych mohl začít na třech hvězdičkách.Umím číst,psát,a znám někoho,kdo umí telefonovat.
Třikrát jsem kýchl,je to pravda.
29. 12. 2008 | 10:28

Vico napsal(a):

JBB : Co jsem učinil dobrého pro vlast? Napsal jsem na dveře svého malého krejčovství nápis "Dr.Dr.Jan Bervid - Buquoy na Hrad."
29. 12. 2008 | 11:04

bigjirka napsal(a):

Oranžový vymatlanče, nechte si soudy na ostatní, nemáte k nim žádný pouvoir. Tykejte svým vypatlaným kamarádům z učňáku. nestojím o to, aby své soudy ke mě vyjadřoval pitomý obchodní příručí. Zalezte do svého duševního suterénu a zůstaňte tam.
29. 12. 2008 | 11:11

bigjirka napsal(a):

P.S. Oranžová nechutná hmoto, jste-li takhle drzý i v zaměstnání, myslím, že vás zaměstnavatel brzy vyrazí. Já bych takhle drzého příručího nezaměstnával ani hodinu.
29. 12. 2008 | 11:13

oranžový napsal(a):

To je všechno ? bigjirková ?
mrkněte do trouby, esli se vám tam něco
nepřipaluje.
To víte , dělat dvě věci naráz a ještě blbě

to je kumšt.
V tom se vyznáte dokonale :-)
PS: bejt váma, sundám si už ty natáčky ...
.. musí vás z nich bolet hlava.
29. 12. 2008 | 11:24

oranžový napsal(a):

Ale teď vážně.

Hele velkej jirko - to co jsem o tobě
napsal / natáčky atd. / je samozřejmě
nesmysl.
Jseš chlap, velkej chlap - tak se podle
toho chovej.
Vím, že s lečím nemusíš souhlasit , ale
to ještě neznamená, že můžeš do lidí
kopat.
Kamaráde , nedělej to - je to na nic.
Může se totiž něco podobného stát i tobě.

Vážím si tě, ale s tímhle tvým zbytečným
rejpáním .... mám problém.

Tak se nečerti a vem rozum do hrsti.

ahoj

PS: Jestli se ještě jednou do někoho
zbytečně strefíš - tak tě sundám.
29. 12. 2008 | 11:33

bigjirka napsal(a):

sundavej, kriple. do nikoho nekopu, ale nesnáším, když mě kdejaký niemand obtěžuje. tykej si se svými spolužáky z pomocné školy
29. 12. 2008 | 12:24

Ben napsal(a):

Bigjirko, zklamal jste mne.
Zrovna před Novým rokem.
Oranžový vám nabídl usmíření a
přátelství a Vy obojím pohrdáte.
To není pěkné.
29. 12. 2008 | 12:37

bigjirka napsal(a):

Bene, oranžový mi nenabídl žádné usmíření ani přátelství, ale porušil příměří a opět se do mne drze začal montovat. Zkuste pochopit, že nepřijímám žádné nabádání od osob, které neuznávám. Kromě toho mi drze začal tykat, což od žádného obchodního příručího neočekávám.
29. 12. 2008 | 12:48

Ben napsal(a):

Bigjirko! Jenom jsem vycítil, že Oranžový to myslí s Vámi dobře. A chtěl jsem Vás na to upozornit.

Dobrá. Je to vaše věc. Už se nebude mezi vás montovat.
29. 12. 2008 | 12:53

Ben napsal(a):

Oprava: už se nebudu mezi vás montovat
29. 12. 2008 | 13:00

bigjirka napsal(a):

Bene, Vy jste evidentně dobrý člověk a mám Vás rád. Zůstaňte dobrým člověkem. Jsem-li Vám sympatičtější já nebo někdo jiný, nemohu a nechci ovlivňovat. Já jsem já a píšu si co chci, s mnohými si máme co říci a s některými ne. S Dr.Dr.B.B. se trochu pošťuchujeme a jako dospělí chlapi prostředníka nepotřebujeme. Váš "vzor" oranžový si snad myslí, že jej něco nadnáší nad ostatní. Pokud skutečně ano, je to hloupost. Napřed jsme si sem tam pinkali, bylo to docela ok. Pak začal být agresivní, tak jsem také přitvrdil. Pak chtěl příměří a dostal ho, nyní začal znovu provokovat. Sorry to say, ale opravdu mne obchodní příručí nemůže komandovat. HK znám docela dobře, když vyleze zpod pultu, podívá se vlevo souběžně se zdí a přidá asi 30°, uvidí barák, kde jsem měl přítelkyni :-(.

Takže Bene, pokud to se mnou oranžový myslí dobře, může začít tím, že se začne slušně chovat. Pokud chce respekt dostávat, musí ho dávat. Pokud nechce, ujišťuji Vás, že já se bez jeho respektu obejdu, leč těžko může očekávat, že já budu potvrzovat jeho sebepojetí.
29. 12. 2008 | 13:26

Ben napsal(a):

Tak to už je od Vás nehoráznost,pane Bigjirko.
Vy jste věděl odkud p.Oranžový je a mně jste podsouval,že mi píše z Brna!

Nemůžete vědět, jaký jsem člověk a já o vaše hodnocení nestojím.
29. 12. 2008 | 13:40

bigjirka napsal(a):

Bene, kde přesně pracuje oranžový, vím ode dneška. Poznání je graduální záležitostí. Nic jsem vám nepodsouval. Omlouvám se Vám, nejste dobrý člověk, jste lump a nemám Vás rád :-)
29. 12. 2008 | 13:45

Ben napsal(a):

No, jestli je pro Vás šmírování lidí nějaké poznání, tak potěšpánbů.
Bigjirko!
29. 12. 2008 | 14:06

bigjirka napsal(a):

Nikoho nešmíruju, Bene. Nechte si nálepkování. Využití veřejných internetových zdrojů není žádné šmírování. Stačí IQ + znalosti + 3 minuty klikání... já nejsem líný... :-))))
29. 12. 2008 | 14:24

Vasja napsal(a):

Pane Bukovoj.
Proč nejste prezidentem? To je opravdu špatná otázka a na ní existuje jen špatná odpověď.
Páč jste samonobilozovaný vůl,
jistě odpovídají Vaši ideoodpůrci z měšické buňky ODS a ještě si klepají tučnými ukazováčky na svá nízká a výrazně ukosená čela. Že jo.
Dávejte si po večerech otazku pozitivnější.
Proč byste měl být prezidentem a odpovědi Vám budou znít, jak rajská s knedlikem.
Třeba proto, že Tomáš G. Masaryk a Václav Klaus už patrně prezidenty býti nemohou a tak zůstává Vaše Jasnost, pan Henryk Lahola a pan Švejnar.
Já a moji přátelé z univezitních knihoven a akademických kruhů ihned vylučujeme pana Švejnara. Připomíná nám gumovou hračku - černouška v zelené sukýnce a bílejma korálkama. Ta se válí někde v kopřivách venku a čas od času jí náš tlustý jezevčík Jýra najde, dotáhne k nám do kvartýru, vleze pod stůl, žvejkne a ozve se:
" Béééééééééééééééé "
A pak zase se černoušek někde zatoulá a půl roku nic.
Tak toho Švejnara vylučujeme.
Pan Henryk Lahola....... helejte, něco béčí v kuchyni a tak pokračování příště.
29. 12. 2008 | 15:06

bigjirka napsal(a):

Vasjo, tak že by opravdu zbývala jen Jeho Nejasnost? To snad radši Pepek Vyskoč..
29. 12. 2008 | 15:10

Vasja napsal(a):

Propánajána, pane Bigjirko.
No jasně, ještě Pepa Vyskoč, paní Ziva Kunda.... Máme štěstí, že je z čeho vybírat.
Pan Bukovoj má ale jistou šanci, když to medialně zmákne. Pořádné video na youtube, Oranžový boa kolem krku, foťka s paní Petrou na Matějské....
29. 12. 2008 | 15:45

bigjirka napsal(a):

Vasjo, to je strašné, co píšete... Vy byste snad nechal odejmout a vyčinit oranžovému jeho kožuch? Ani já sám bych nebyl tak přísný! A že jsem hrozný! A strašný!
Šak on se ještě někdo do fronty postaví, aby tam dabldr dablbý nestál jako opuštění orální bobr. Také naše BSP stojí připravena k tvorbě kreativních textů, které již dříve tak znamenitě přispěly k čtivosti předchozího blábologu. Jo.. a taky cikán bude ve frontě přeci! Vždyť jej tam nominoval sám měšický učenec!
29. 12. 2008 | 17:17

Pepa Řepa napsal(a):

Vasja napsal(a):
Já a moji přátelé z univezitních knihoven a akademických kruhů ihned vylučujeme pana Švejnara. Připomíná nám gumovou hračku - černouška v zelené sukýnce a bílejma korálkama. Ta se válí někde v kopřivách venku a čas od času jí náš tlustý jezevčík Jýra najde, dotáhne k nám do kvartýru, vleze pod stůl, žvejkne a ozve se:
" Béééééééééééééééé "
A pak zase se černoušek někde zatoulá a půl roku nic.
-----------------------
Geniální postřeh, řekl bych.
29. 12. 2008 | 18:26

bigjirka napsal(a):

Vasja je nadějným kandidátem na členství v BSP.
29. 12. 2008 | 18:58

Zbyněk Matyáš napsal(a):

oranžový:
Kdo Vás, proboha, vychovával? Anebo tu drzost máte od narození? Nejste Vy ten známý oranžový MUDr.D.R.? Stejná dikce, stejná neomalenost.
29. 12. 2008 | 21:08

Zbyněk Matyáš napsal(a):

oranžový:
Díky bigjirkovi už vím, že jsem Vás přecenil.
29. 12. 2008 | 21:22

Zbyněk Matyáš napsal(a):

bigjirka:
Tak obchodní příručí. A já si říkal, kdo to dělá poskoka panu doktorovi doktorovi.
29. 12. 2008 | 21:24

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to All.
V daných komentářích jsem poznal pana oranžového jako člověka nesnášejícího zlo.
Při hledání nápravy křivd, se tedy musí někoho logicky dotknout. Bylo by ovšem chybou v nápravě křivd hledat nepřátelství.
Měli bychom se všichni sami nad sebou zamyslet jak a co dělat lépe než vyvolávat podezření, že nás někdo "uráží".
Když začnou lidé jako Zbyněk Matyáš, biglirka a Vasja produkovat nepravdivé a ponižující výplody svých mozků, musí počítat s tím, že se postižení lidé budou bránit.

Obrana někdy může přejít do protiútoku.

V tom okamžiku se zasahují ty nejcitlivější nervová centra. Jde potom o to bleskově najít ony největší slabiny protivníka a bez zábran upozorňovat na jeho největší pitomosti a tím ho před veřejností nemilosrdně kompromitovat.
Veřejnost nesmí nikdy zůstat na pochybách, že jde o idiota.
Jde o to bránit pravdu a svobodu všemi dostupnými a legálními prostředky.
Nesmí se polevit a povýšit hodnoty pravdy, důstojnosti a svobody na úroveň pudu sebezáchovy.

Díky Bohu všemohoucímu máme internet.
Kdyby existoval v době Hitlera a Stalina internet, Hitler by se nikdy nestal Hitlerem a Stalin Stalinem.

Informace osvobozuje a osvětová informace vede k moudrosti.

Moudrost je smrtelným nebezpečím idiotství.

Bojujme tedy moudrostí proti blbosti, ať se tato cítí ponížena i uražena a nebo nikoli.
Kdo neklade blbosti a zlu odpor, stane se jejich obětí.
Mezi idiotstvím a zlem oproti moudrosti a dobru nelze připustit žádný kompromis.
Oranžový demonstruje občanskou odvahu na straně slušnosti, osvěty a hledání pravdy.
Z tohoto důvodu si ho velice vážím.
29. 12. 2008 | 22:04

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy:
Děkuji za Vaši pregnantní demonstraci, proč za všechny musí soudní a rozumní lidé jako Vasja, bigjirka, já a mnozí další, které jste ve svém výčtu vynechal, oponovat Vašim mnohoslovným výronům. Tento Váš poslední by mohl vejít do učebnic jako konkrétní výplod koncentrované demagogie. Kolika vznešených slov a vět jste pane doktore doktore použil k zastření skutečného stavu věcí a k propagaci jeho opaku.
"Moudrost je smrtelným nebezpečím idiotství." Tak to byste měl mít aspoň trochu obavy.
"Kdo neklade blbosti a zlu odpor, stane se jejich obětí."
Však se snažíme.
"Díky Bohu všemohoucímu máme internet." Ten sice máme díky lidem, chápu však Vaši chválu. Internet je dosud nejlepším vynálezem pro ukájení grafomanů.
29. 12. 2008 | 22:42

oranžový napsal(a):

:-)))

Nejdříve poděkuji panu Berwidovi za
hřejivá slova .

No pánové ....
Mile jste mě překvapili :-)
Pan bigjirka mi zkrytě nabízí seznámení se
svojí bývalou přítelkyní . / i vy filuto :-)/

Přzto bych se raději seznámil osobně s vámi.

Nejen s Vámi , ale i s Vasjou,panem
Matyášem :-)

Víte, chtěl bych Vás poznat , protože
tak vzácné charaktery - aby člověk
pohledal.

No nic pánové, po Novém roce , budu trochu
cestovat a tak je možné, že si Vás najdu :-)
Pokecáme , zasmějeme se a bude fajn.
Díky, že Vás mám - odvádíte svoji práci
zde na internetu velice dobře.
Jste jako ranní studená sprcha, která
člověka vždycky spolehlivě probere .
Děkuji Vám.
30. 12. 2008 | 08:23

oranžový napsal(a):

Teď mě napadá velkej jirko ...
když se podívám tím tvým směrem , tak tam
skutečně znám jednu ....

Byla to moje velká láska z mládí / 16.let /

úžasná a krásná holka :-)
Moc rád na tu dobu vzpomínám, i když lidé
podobní tvého ražení , byli zrovna u vesel.
Ale co, nám to bylo tehdy u prdele .. víš ?

No a tu srandu si z nich dělám pořád :-)
30. 12. 2008 | 08:32

buldatra napsal(a):

Vánoční atmosféra je nenávratně fuč.
A vánoční kapři,kteří přežili, dostali další šanci. Ti ostatní měli holt smůlu. Někteří se alespoň pomstili na strávnících svou kostí zabodlou v krku žrouta.
Dárky stávají se všedními záležitostmi a stromky (i některé umělé) pomalu, ale jistě začínají opadávat. Jehličí sviní koberce i plovoucí podlahy, vysavače mějme
tedy v pohotovosti.
A venku za oknem je kosa. Jaro v nedohlednu. Ptáci depresivně a smutně posedávají po zmrzlých haluzích. Zimomřivě se choulí a s nadějí vzhlížejí ke
klimatologům, v očekávání slíbeného globálního oteplování.

Člověk obecný, vytrávivše po oslavě vánoční, připravuje se neúnavně na oslavu další. Na oslavu příštího roku, do kterého vykročí zčerstva a bujaře,
někdo s kocovinou, jiný jen tak s lehkou nohou a čistou myslí, některý se vzpomínkou pyrotechnickou, kterou skrývat a opečovávat bude pod vrstvou obvazů.
Každý jinak,s očekáváním něčeho jiného.
Každý po svém.

Avšak všem, bez rozdílu a některým obzvlášť, kteří chutě vykročí v Nový rok, přeji pevný krok, pevné zdraví a odhodlání a spoustu štěstí. Ke štěstí patří láska
a co víc si může člověk přát?
Zkrátka a dobře, přeji všem totéž, co přeji sám sobě.

Jasný bloger zmínil lidi osamělé.
Na ně však zdaleka není zapomenuto, neboť již v brzké budoucnosti nebude nikdo nikde sám. Díky lidem, kteří se ze všech sil snaží vědět o každém všecko, díky lidem,
kteří pracují na našem budoucím bezpečí a štěstí za každou cenu, díky lidem, kteří vymysleli čip.

Jasnosti, proto nemějte obavy z budoucnosti, neboť i kdyby se komukoliv, třeba na stará kolena přitížilo, dejme tomu v kadibudce někde na české Sibiři,
bude se o tom okamžitě všude vědět a díky čipu dorazí pomoc včas.
Nikdo nikde nikdy nebude sám. No uznejte, není to skvělá budoucnost?

PF 2009
30. 12. 2008 | 12:57

bigjirka napsal(a):

Jejda, to se nám Jejich Nejapnost zase rozvrkočila. Vaše Pomatenosti, musej se fšak více snažit, s takto promitivní verbální defekací bychom úspěch předchozího blábologu nezopakovali! Jejich Vymaštěnosti, já vím, že při cholesterolové zátěži Jejich již tak dost degenerací a sušenkovým klonováním to není snadné. Chápu, že máte-li udržet myšlenku a moč naráz, jest to úkol krajně obtížný a druhdy vítězí kapalina, druhdy zase "myšlenka". Získal jste dva náhončí, domovníka/hrobníka a obchodního příručího. Copak ten domovník/hrobník, ten se Jim může čas od času hodit jako vrátný anebo také při Jejich rozverném předčasném pohřbu. Tuposti, co si fšak počnou s nezvedeným obchodním příručím ohavné barvy, který však asi je navíc nebohou obětí brainfuckingu? Pošlou příručímu své vytlemené míry, on Jim též vybere jakési pěkné oranžové montérky s pruhy swětelnými. Posílám úpěnlivou supliku Jejich Pathologické Zhůvěřilosti, aby ráčila rozjasnit naši denní přítomnost čtením, opravdu hodným Jejich Zběsilé Odulosti. Ani tak Nadutá Ješitnost, jako Jejich vymatlanost nebude mít čtenost zadarmo. Obávám se, že při stávající úrovni Jejich Přízemní Slizkosti by to tady Brigádu Ssedlin Pathologických nebavilo
30. 12. 2008 | 13:56

bigjirka napsal(a):

Buldatro, Jeho Nedůstojná Samolibost nás žádá o zvýšení čítatelnosti blábologu? Jste připraven, příteli?
30. 12. 2008 | 13:59

bigjirka napsal(a):

oranžový, vy jste vylezl z kontejneru v nových oranžačkách? Již si vás představuji. Vydařená oranž zvláště blujná, čtyři bílé pruhy na rukávech. Víte, já vím, že nemáte pražádného vzdělání ni vychování. Nabízet ženy, to je zvyk tak trochu laponský, Vladimír Iljič na něj mírně doplatil. No ale jinak by byl nevynalezl revoluci, že... Také Jeho Zavilá Nemilost nabízí svou Trottelhure na potkání. Já se kloním ke zvykům evropštějším a své ženy nikomu nenabízím. Ve slově skrytě se píše s, nikoli z. Varuji vás, podle toho se poznají ti největší hlupci. Když si nejste jist, dělejte to jako křížovku s tajenkou. To musely diktáty vypadat, bože!
Chcete se setkat? No, já vám ten výchovný výprask pořád nabízím, vaše drzost se nesnižuje a spolu s pokračující degradací vaší mentální struktury už je to na pováženou. Lehký otřes to může spravit, ruka prý se pohybuje až šedesátikilometrovou rychlostí. Vy byste chtěl někoho sestřelovat? Ubohý ňoumo!
30. 12. 2008 | 14:12

Líný černý pes napsal(a):

Jak se Vánoce překlápějí v Nvý rok, začíná to tu Silvestrovky jiskřit.

Bigjirko, neblázni, vždyť si vyplýtváš všechny invektivy už letos a na příští rok nezbyde. Kdyby tak oranžový veděl, co na sebe přivolal.
PS Na kterýže blog mám jít štěkat?
30. 12. 2008 | 17:19

bigjirka napsal(a):

Pejsko, má zásoba je nevyčerpatelná. Zatím si jen přibrušuji rapír. oranžový? To je jen takový uslintaný odpad, ubohý obchodní příručí z Hradce. Já myslím, že uživatel tohoto blábologu si přeje, abychom mu nadzdvihli čítatelnost. Souběžně můžeme i adrenalin. Náš Baryček už štěká pěkně hlubokým hláskem.
30. 12. 2008 | 17:58

im napsal(a):

Posílám jednu kostičku k ohlodávání pro bigjirku, když jsme všichni v té rozjímavé náladě :-) a bilancujeme, co rok dal a vzal.

Milý bigJiří, co byste si třeba nechal dát jako epitaf?

Jeden český filosof, Egon Bondy blahé paměti, vlastním jménem Zbyněk Fišer, má tento epitaf (pozor, to není sprosté, to je citát zesnulého klasika!!):

"...Na život i smrt se vyser, tady leží Zbyněk Fišer."

:-)
30. 12. 2008 | 20:39

bigjirka napsal(a):

až na to, že nevím, co tím chcete říci ... :-/
30. 12. 2008 | 20:45

Zbyněk Matyáš napsal(a):

oranžový:
"bych se raději seznámil osobně s vámi. Nejen s Vámi , ale i s Vasjou,panem Matyášem"
Nezájem, nuda.
30. 12. 2008 | 20:53

oranžový napsal(a):

I vy Kuci JEDNI UŠATÍ :-)))/1.část

Vy mi ale nasolujete ... jen co je pravda :-)
a také /komouši/
...........................................
2.část

Tak zbývá jen popřát ...
popřát všem prima lidičkám / zde /
Líný černý pes,Ben, pánové Stejskal a Mihalco
Buldatra , Hochmann,Locke,J.B.B.,Pepa Řepa
vlk,Cornelius ......ztracený Pocestný -
je Vás opravdu hodně.Ať se nezlobí ti,které
jsem nenapsal ... ale oni vědí, že na ně
myslím .... pro jejich skvělý ale hlavně
... lidský přístup k diskusím - pro to, že
nechovali po ten dlouhý čas jako sprostí
a nevychovaní hulváti - nadávající ustavičně na všechno a na všechny.
Jste skvělí a zasluhujete můj obdiv a úctu.

Proto Vám všem ze srdce přeji V Novém roce
- roce, který by měl být pro nás všechny
hřejivější a po lidské stránce prorostě
jiný ... prostě lepší :-)

Nedejte se zviklat nějakou finanční krizí
... ona nakonec zkončí tak, jako tak ...
ale důležitější je , aby jste zůstali
takoví jací jste.
Milí, optimističtí tvorečkové .... lidi
kteří mají rádi tuhle zemi ...
zemi Českou :-)

Hodně štěstí

Soudruzi hulváti : pro vás se 2.část ....
tímto stává navždy NEČITELNOU !
čest práci .
30. 12. 2008 | 21:57

skeptický napsal(a):

Kdyby tam bylo :

Na život a smrt se vyser,tady leží Egon Bondy

to už by se za sprosté považovat dalo,ale zato by to bylo jistě korektní.
30. 12. 2008 | 21:59

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to bigjirka.
Mohl byste mi zodpovědět skromný dotaz: Už jste někdy mimo sprostého nadávání dělal v životě něco jiného?
Mám totiž silné pochybnosti o tom z čeho žijete.
Pamatujte si bigjirko, že soukromý majetek je nedotknutelný i kdyby to byla houska u pekaře nebo banán u zelináře.
Nechodíte si náhodou obstarávat živobití s panem Zbyňkem Matyášem dohromady?
Pan Matyáš (ostatně, stydí se za to, že je RNDr. a zakázal mi, abych ho tím oslovoval), se nechce setkat s panem oranžovým tvrdíc: "Nezájem, nuda."
Bude to patrně tím, že pan oranžový neumí "znárodňovat" a patrně by vás oba u toho opravdu nudil.
30. 12. 2008 | 22:14

im napsal(a):

@bigjirkovi

Co tím chci říci? Tedy tím nápisem na hrobeček?

Když jsem se v rozjímavé náladě vydala za rozptýlením na blogy, abych si daleko od reality všedního dne početla, zjistila jsem, s určitým zneklidněním, že Vaše příspěvky jsou jak přetopený kotel, plné emocí a květnatých slov na adresu Vašeho hostitele, pana DDr JBB.

Soudím, že máte možná vysoký tlak, a nemajíc virtuálního mokrého hadru, abych zchladila Vaše rozpálené čelo, dovolila jsem si Vás jen nenápadně upozornit,co by se třeba mohlo stát. Takže se skromně nenápadně táži v podmińovacím způsobu co bychom pamětihodného a charakterizujícího Vaši košatou mluvu napsali, kdyby....
30. 12. 2008 | 22:41

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy:
Pane doktore doktore, živobití (to je podle vzoru čepobití?) si neobstarávám ani s bigjirkou, ani sám, to mi občas naděluje život sám (také ve formě vašich příspěvků). Za svůj titul se nestydím, naopak si ho velice vážím a proto ho nechci nechat nikým tady vláčit. Není mou vinou, že jste ho na netu vyčenichal.
Dobrá rada nakonec: pane doktore doktore, vyvarujte se, prosím, pokud možno užívání přechodníku přítomného, neumíte to. Nejsem ženského rodu a proto ve vztahu ke mně jako k podmětu nelze použít formu "tvrdíc", nýbrž "tvrdě". Takže věta měla správně znít Pan Matyáš...se nechce setkat s panem oranžovým tvrdě: "Nezájem, nuda."
30. 12. 2008 | 22:47

skeptický napsal(a):

Když se o někom žijícím řekne:

Ať jednou odpočívá v pokoji.

dalo by se to interpretovat :

Ať chcípne.

Anebo nemuselo.

Emoce musí ven.Není nic horšího,než emoční zácpa.To už je lepší ta emoční laxírka.
30. 12. 2008 | 22:56

oranžový napsal(a):

soudruzi :
není živobytí jako "živobití" :-)

To víte, někdo si spokojeným životem žije ..
protože to umí ..

no a někdo se o něj stále jen otlouká .. :-)
protože ... je soudruh.

tak nějak.
30. 12. 2008 | 23:17

Zbyněk Matyáš napsal(a):

no a někdo se o něj stále jen otlouká, až je z töho oranžový
30. 12. 2008 | 23:27

im napsal(a):

@skeptický

Svatá pravda, pane Skeptický. Ze zaražených neventilovaných emocí mohou člověka potrefit různé nepříjemnosti. Třeba žlučové kameny. Nebo mrtvička.

Tudíž po vzoru velkého J. ventilujme, ventilujme.
.-)
30. 12. 2008 | 23:31

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Zbyněk Matyáš.
Píšete "živobití...si neobstarávám...to my občas naděluje život sám."

Smím tedy tomu rozumět tak, že chodíte žebrat?

Pakliže se neživíte příležitostnými drobnými krádežemi, tak při Vašem přístupu k životu si jinou činnost naž žebravou potulku ani při největší fantazii nedovedu dost dobře představit!

Protože mě pořád opravujete, dovolte mi tedy laskavě, abych srovnal, kdo z nás dvou je větším gramatickým idiotem:

"živobití" se píše s "y" po "b". Nejedná se o bití, tedy mlácení (patrně běžné u Vás doma), nýbrž o "bytí" jako jsoucno.
Plést do toho "čepobití" (vojenskou večerku) nedává smysl, pakliže by se nejednalo o "čepobytí" - tedy shromáždění v hospodě před pípou.
Nyní "vašich" by se mělo psát "Vašich", jinak by se jednalo o množné číslo a já jsem jenom jeden.
Nikoli "vláčit", nýbrž "vláčet".
Správně je "tvrdíc" (viz Jirásek) a nikoli "tvrdě". Jinak "tvrdě" se jde tak akorát na věc. Tak např. "Markýz de Sade tvrdíc: 'Šel jsem tvrdě po kundě, neváhajíc ani vteřinu'..."
Doporučoval bych Vám světovou literaturu, aby jste se náležitě gramaticky poučil.
31. 12. 2008 | 00:26

skeptický napsal(a):

Když už tady citujeme literaturu:

Nejprve zvolna,a pak s ohnivým rozmachem jsem se jí zmocnil.
Vyrazila bolestný výkřik,okamžitě následovaný slastnými vzdechy.
Vsadím se,že nikdo nepříjde na to,z čeho to je.

Nechci slyšet,že ze života.
31. 12. 2008 | 06:42

oranžový napsal(a):

z masa a kostí ....:-)
krev a mlíko :-)
31. 12. 2008 | 06:54

Zbyněk Matyáš napsal(a):

@Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy:
Máte pravdu, pane doktore doktore, živobytí se opravdu píše s ypsilonem po´b´, proto jsem usoudil, že že ´i´ v 22:14:00 jste použil záměrně pro stejně znějící slovo s jiným obsahem.
Mýliti se je lidské, trvati na omylu je hloupé. S přechodníkem přítomným je to tak, jak jsem uvedl, důkaz např. na http://prirucka.ujc.cas.cz/... bod b).
Vězte, pane doktore doktore, že opravovat Vás není mým hobby, ostatně mnohé Vaše drobnější prohřešky typu ´by jste´ už nechávám bez povšimnutí, ale takové ´živobití´ nelze opominout.
Tvary slovesa ´vláčit´ a ´vláčet´ jsou si rovnocenné. http://ufal.mff.cuni.cz/val...
Zdá se, že naše rozdílná pojetí české gramatiky mohou pocházet z používání různých zdrojů světové literatury.
31. 12. 2008 | 07:15

bigjirka napsal(a):

@IM - dabldr dablbý není mým hostitelem, to by hostitelské prostředí muselo být jeho.

@dabldr dablbý - já mám po celý život poctivá občanská povolání a celý život na rozdíl od nich, Vaše Ješitnosti, používám své pravé jméno po otci. Co se týče nadávání, s tím začali Voni, Vaše Uprděnosti, dalo by se to dohledat. Primitivní nadávání, do blbců a idiotů. To můžou být ovšem akorát Voni Sami, Nízkosti. Vždyť Voni nedovedou napsat jedinou větu bez chyby, Zmatenosti! Třeba by jste - to je jedna z nejchujštějších, nejodpudivějších chyb.
31. 12. 2008 | 09:44

bigjirka napsal(a):

@oranžový: za sprostotu:Moc rád na tu dobu vzpomínám, i když lidé
podobní tvého ražení , byli zrovna u vesel.
Ale co, nám to bylo tehdy u prdele .. víš ?
očekávám omluvu. alternativou je výchovný výprask. také Hanušovi jistě nebudou z vašeho ničemného řádění nadšeni. když už uvádíte email, proč ne správně? proč se nenaučíte gramatiku, než začnete znečišťovat sklo? obchodní příručí by měl umět napsat větu bez chyby!
31. 12. 2008 | 09:55

Daňový poplatník napsal(a):

nejjasnější výsosti, nebudu Vám mít za zlé, když tento článek vyjevíte v plném znění opět 1.dubna 2009, znovu si jej přečtu,jsem občas perverzní, je to opravdu skvost.
Jinak je opravdu jedno, jestli této republice škodí ve funkci prezidenta Chrochtavý Vašík, nebo Praštěný Bukvák, já Vás opravdu (na základě Vašich blogů) chválit nedokážu, to víte, my plebejci.....
31. 12. 2008 | 10:54

Ben napsal(a):

Dobrý den pane Berwide
Dobrý den vám všem na blogu
I u nás doma se někdy stane malý "zázrak".Dva večery se nejde připojit na internet a dnes se doklikám dokonce až tady.

Do nového roku přeji všem to nejlepší, každý má svá přání...třeba se splní...?

Pane Berwide, z diskuzí zde i jinde jde krásně poznat inteligence člověka.
Ta pravá - vrozená inteligence.
Tu, kterou získáváme později, učením, zkušenostmi ad. člověka obohacuje, ale tu vrozenou inteligenci - nepředčí.
31. 12. 2008 | 11:13

bigjirka napsal(a):

barona Prášila, pana von Münchhausen opravdu nikdo nepředčí... :-D
31. 12. 2008 | 11:56

Vico napsal(a):

Teda Výsosti, nedíváte se příliš často na pohádky? Tam ti králové jsou také nějací dost divní. Většinou jsou pomatení, skoro pořád chtějí někoho zkrátit o hlavu, mají špatné rádce /i oranžové/ a i když nejsou vtipní, děti se smějí. Nejsou vtipní, ale jsou směšní. Hodně směšní.
31. 12. 2008 | 13:58

bigjirka napsal(a):

Vico, :-)
31. 12. 2008 | 15:01

Zbyněk Matyáš napsal(a):

@Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy:
Aby nebylo jenom prášení kožichu, pane doktore doktore, musím a chci Vám poskytnout omluvu, kterou Vám dlužím: opravdu jsem při oslovení Vaší osoby napsal omylem malé písmeno. Stalo se to sice ojedinělě, ale stalo se, omlouvám se. Nebylo v tom zlého úmyslu, pouze opomenutí. Vezměte prosím v úvahu, že my Češi nejsme zvyklí používat velká písmena tak často jako Němci, takže to nemáme tak zažité dá se říci v krvi. Děkuji za pochopení a přeji příjemně strávenou silvestrovskou noc.
31. 12. 2008 | 15:02

bigjirka napsal(a):

Zbyňku, PF 2009!
Totéž i všem zdejším lidem dobré vůle!
31. 12. 2008 | 15:12

Zbyněk Matyáš napsal(a):

bigJirko, dobré vplutí do nového roku a mnoho úspěchů!
Totéž všem i těm zlé vůle.
31. 12. 2008 | 15:23

bigjirka napsal(a):

Každopádně první maličký úspěch už je tu, na margo však roku ještě starého. Dodělal jsem k dnešnímu termínu divokou databázovou aplikaci pro váženého zákazníka... Bude řídit zkoušku, to bude hekatomba! :-). Dabldr Dablbý, děkuji zejména Jejich Zmatené Malinkosti, záchvaty smíchu nad Jejich Troupelnatostí a nad řiťomilstvím Jejich přidavačů mi dodávaly sil. Šukran, spasiba.
31. 12. 2008 | 16:52

Zbyněk Matyáš napsal(a):

bigjirka:
Tak bude zase živobití! :)
31. 12. 2008 | 17:11

bigjirka napsal(a):

hujajá!
31. 12. 2008 | 17:32

Ben napsal(a):

Vy toho už musíte mít v sobě...???

A do půlnoci ještě daleko!

Půjde to potom ještě vůbec číst?
31. 12. 2008 | 17:43

bigjirka napsal(a):

bez obav, Bene. copak my, ale příručí už asi spí pod pultem v oranžové vestě.
31. 12. 2008 | 17:57

Ben napsal(a):

Prosím Vás, musíte pořád na někoho útočit!?

Vždyť do nového roku můžeme vstoupit bez osočování a nadávek,nemyslíte?
31. 12. 2008 | 18:20

bigjirka napsal(a):

Bene, neútočím, jen neúchylně pokračuju v linii, kterou jsem nevytyčil. Ale každopádně i Vám PF 2009 :-)
31. 12. 2008 | 19:29

oranžový napsal(a):

I přez to, že si bereš "do huby" lidi , na
kterých mi záleží ...

přeji ti do Nového roku jen to nejlepší :-)

ahoj bigjirko .
zdravím též Zbyňka
31. 12. 2008 | 20:01

bigjirka napsal(a):

přes to, oranžový, přes to
nepásli jsme spolu krávy...
ale přesto vám přeji do nového roku to dobré.. sorry to say, ale Nový rok je jen a jen 1.1.
ale co... :-)
31. 12. 2008 | 21:09

bigjirka napsal(a):

Tož nanovo:
Omluvíte-li se, upustím od výchovného výprasku. Na kom vám záleží je mi fuck, neřídím se přáními potrhlého příručího. Začněte diskutovat k věci a pak uvidíme.
Tož, PF 2009
31. 12. 2008 | 21:19

bigjirka napsal(a):

Dobré novoroční ránko, besedníci!
01. 01. 2009 | 12:19

oranžový napsal(a):

Nabídl jsem vám přátelství již podruhé.

Nyní se dokonce dozvídám, že vám nezáleží
na mě , ba ani na mých přátelích.

Nevím, jaký výchovný výprask mi chcete
udělit, když dobře víte - že se svých
mizerným charakterem , nemůžete a nebo
by jste spíše neměl - udělovat výchovné
lekce ... prakticky nikomu.

Hrozilo by totiž nebezpečí , že ten dotyčný
by po vaší výchovné lekci ....
... totálně zmagořil a stala by se z něj
stejá kreatura , jako jste vy.

Kreatura, která se dobře baví v hádavém
prostředí - v kterém si přímo libuje .
Je-li nějaká příležitost vyvolat roztržku
... tak na vás je v tomto ohledu ...
naprostá spolehlivost.

Jediné, co si tímto chováním z života
odnesete , bude samota .
Samota bez přátel !

Taj jak je vám ctěné libo !
01. 01. 2009 | 14:40

bigjirka napsal(a):

Oranžová hmoto, kromě usliněných nesmyslných blábolů jsem tu od vás nečetl jakýkoli názor, který by měl hodnotu alespoň fajfky tabáku. Jste ubohý hloupý nerd, kterému v jeho duté makovici smrdutě vykvasila nesmyslná myšlenka o vlastní nadřazenosti, umožňující dávat jakési vymaštěné rady starším, zkušenějším a nekonečně vzdělanějším diskutérům, než jste vy, hloupý obchodní příručí, který neumí správně napsat ani emailovou adresu. Nabízí-li takový duševní ubožák, jako jste vy, své "přátelství" měl by si rozmyslet, zda o to někdo bude stát, ať už vzhledem ke společenské posici, která není tak důležitá, ale i k možnosti vůbec chápat, o čem je řeč - tato schopnost je u vás limitována velmi tvrdě. Vzhledem k vašim výronům ducha bych váš IQ odhadl tak asi na 90. Neděste se, není to tak hrozné, Dubja Bush je na tom cca také tak. Znamená to limit duševních schopností tak někde u trojčlenky.

Abychom to nezamluvili, dlužíte mi omluvu za výše zmíněné hnusné sprosťáctví. Pokud ji uskutečníte a napíšete někde také něco ad rem, uvidíme... Prozatím jsem od vás neviděl nic jiného, než bláboly ad hominem, "hodnocení" lidí, kteří o vaše hodnocení nestojí, neb se nacházejí na řádově vyšší příčce, drzé útoky a insinuace.
Tou "nabídkou přátelství" měla být tato pitomá negramotná drzost?
oranžový napsal(a):
I přez to, že si bereš "do huby" lidi , na
kterých mi záleží ...

přeji ti do Nového roku jen to nejlepší :-)

ahoj bigjirko .
zdravím též Zbyňka
31.12.2008 20:01:30
01. 01. 2009 | 14:58

oranžový napsal(a):

Vy jste opravdu hovado.
Mými přáteli jsem pochopitelně myslel
Hanušovi .
To už jste vážně přehnal.

Jste opravdu dokonale bezcharakterní a
vypatlaný člověk.
01. 01. 2009 | 15:01

bigjirka napsal(a):

Vy tupče, vy opravdu nechápete, že mne nezajímáte? Prostě mne obtěžujete, hlupče, jste schopen to pochopit? Strčte si své renaultí výslinty v řiť! Bože, jak bych mohl stát o přátelství hlupáka! Až budu mít cestu do Hradce, přijdu vám zatleskat na váš tupý oranžový pysk. Tak drzý hlupák jako jste vy se hned tak nevidí.
01. 01. 2009 | 15:57

bigjirka napsal(a):

PS. Oligofrenik napíše:
Mými přáteli jsem pochopitelně myslel
Hanušovi .
Normální, gramotný, napíše:
Mými přáteli jsem pochopitelně myslel
Hanušovy.
Proč neumíte správně napsat ani ten email? Jste skutečně tak hloupý? To by bylo opravdu unikum. Ale to nic, konečně vykoukla vaše pravá slizká tvář za oranžovou trotlmaskou. Má to něco do sebe, když spadnou masky!
01. 01. 2009 | 16:03

bigjirka napsal(a):

Tož, abychom do toho nového roka šli s něčím positivním: přeji vám, abyste v novém roce i vy, oběť brainfuckingu, zvládl gramatiku alespoň natolik, abyste nedělal chybu v každé větě. Věřte, že pro normálního člověka je to opravdu nervy drásající podívaná!
01. 01. 2009 | 17:44

oranžový napsal(a):

01.01.2009 15:01:57
01. 01. 2009 | 21:55

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Zbyněk Matyáš
Zdá se, že se nějak vylepšujete. Nevím čím to je, ale budiž: Každý i ten nejmenší krok vpřed je pokrok.
Přeji v roce 2009 vše nejlepší.
01. 01. 2009 | 23:11

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to bigjirka.
Mohl by jste místo oplzlých výlevů ať již proti komukoliv napsat něco, co by se z velkou dávkou fantazie dalo nazvat "příspěvek"?
Slovo příspěvek je odvozeno od "přispívání". To, co Vy píšete, nikomu nepřispívá.
01. 01. 2009 | 23:15

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to All People.

Přeji všem mým čtenářům vše nejlepší v roce 2009 a děkuji vám za váš vřelý zájem o mé články i knihy.
Na základě mnoho dotazů, co se týká mých knih uvádím:

"Jaroslav Hašek a jeho dobrý voják Švejk - Čeští občané, rakouští vojáci nebo ruští bolševici?"
Vyjde v tomto roce.
Jde o vyvrácení legend a výmyslů týkajících se Haška a Švejka v době komunistické totality. Zapomeňte vše, co jste o Haškovi četli - všechno je jinak.

"Zpackaný atentát aneb Erotické pozadí atentátu na Reinharda Heydricha".
Vyjde v roce 2010.
Atentátníci - Kubiš, Gabčík a další, nikdy žádný atentát na Heydricha spáchat neměli. Z Londýna nikdy takový příkaz nepřišel.
Šlo o trestuhodný omyl.
Jaká byla úloha českých milenek nacistických pohlavárů?
Heydrich (Josefa Huliciusová, agentka britské MI-6, v hodnosti Warrant Officer), K.H. Frank (manželka, rozená Blašková, agentka sovětské GPU v hodnosti poručíka, pracující současně pro MI-6), Lída Baarová, též zvaná "pražská Mata Hari" (dvojitý agent - francouzské tzv. Druhé oddělení v hodnosti kapitána. Německý Abwehr, bez hodnosti)...
Která z nich dostala tento rozkaz? "Jakmile s Heydrichem budete na zámku o samotě, střelíte ho svou osobní pistolí Walter dvakrát do hlavy a jednou do srdce. Poté si roztrháte na sobě šaty a začnete křičet na celý zámek 'Pomóc, chce mě znásilnit!' Jde o to za každou cenu odvrátit pozornost, že s atentátem má něco společného Anglie a nebo dokonce české protektorátní podzemní hnutí. Opakujte, jak zní rozkaz!"
Zopakovala vše, co na ní bylo vyžadováno.
"Dobře, pane Gruppenführere a jaká bude má odměna za tak nesmírně náročný a riskantní úkol?"...
Zbytek se dočtete v knize.

Připravuji: "Český Dekameron aneb Vládní bar 'Boccaccio'..."
Zde pouze pro ukázku, několik výroků pamětníka vrchního číšníka ve vládním baru 'Boccaccio' (Grand Hotel Steiner, dnes Grand Hotel Bohemia) Josefa Tatera:

"Poslyš, když tvůj prastrýc, ministr letectví Bervida, prcal ve svém chamber separé v 'Boccacciu' Hanku Benešovou, tak u toho vydávala zvuky připomínající jódlování..."

"Vedle Bervidy měl separé v 'Boccacciu' Jan Baťa. Vodil si tam Alici Masarykovou. On byl velice elegantní a fešák. Ona byla vyloženě ošklivá. Divím se do dneška, že na něco takového vůbec lezl."

"Přímo v prostředku, vedle lóže amerického vyslanectví, měl v 'Boccacciu' separé Jan Masaryk. Nejdříve tam chodil se svojí anglickou družkou. Ta se s ním ovšem brzo rozešla kvůli chlastu. Byl z toho strašně nešťastný. Není ovšem divu. Já osobně jsem Honzu Masaryka nikdy neviděl střízlivého. Francouzi mu posléze přihráli Ljubu Hermannovou. Byla velice mladá. Snad tý holce bylo asi šestnáct let. Starý Masaryk Honzovi za to nadával, kudy chodil. Prý mu na to jednou odpověděl: 'Ale táto, co se rozčiluješ? Já jí přece neprcám, já jí lížu jenom kundu!' Starý Masaryk z něho byl prostě nešťastný."

"To vím naprosto přesně! Všechny filmové herečky první republiky prošly postelema francouzských důstojníků vojenské mise v Praze. Bylo naprosto nemožné stát se filmovou herečkou aniž by předtím nebyla k dispozici vysokým francouzským důstojníkům. Totéž se dá říci o letuškách ČSA. Takové herečky jako Lída Baarová, Adina Mandlová, Jiřina Štěpničková, Ljuba Hermannová a spol šly v 'Boccacciu' mezi francouzskými důstojníky z ruky do ruky. Vodili si je na hotelové pokoje a tam se na nich střídali."

"Americké vyslanectví mělo velké a prostorné separé. Vešlo se tam dokonce několik gaučů. Američtí diplomaté byli nesmírně vybíravý a Češky se ani nedotkli. Soustředili se výhradně na letušky Air France. Pokud si dobře vzpomínám, odehrávaly se v americkém separé takřka výhradně skupinové soulože..."

To jen drobné chuťovky pamětníka, číšníka Josefa Tatera.
Podrobnosti se dočtete v připravované publikaci.
02. 01. 2009 | 01:58

Vasja napsal(a):

Nevšim jsem si žádného dotazu, na ty vaše chujoviny...... pane Bukovoj.
To "prcání" vám už leze na palici.
02. 01. 2009 | 08:57

bigjirka napsal(a):

Vaše Šílená Pomatenosti, Jimi slíbené chujovky paskvilníka budou určitě vítaným zpestřením a dalším příspěvkem do análu barona Prášila. Již se na ně všichni těšíme. Jen nevím, kdo je to ten Al, kterému pořád píšou. To bude asi Jejich přítel, obchodní příručí s botami Al Bunda? Není to přímo ten oranžový paskvilník, který neumí nic jiného, než se srát do druhých, opisovat odstavce z knih a mumlat nejasné sermony? S Nimi, Jejich Nedůstojnosti, je to taky těžké, na věcné dotazy a připomínky dělají, jako by je nečetli, nebo odpovídají docela sprostými nadávkami, které se divím, že pan Stejskal nemaže. Asi si ten chlap na Nich, Ješitná Tuposti, netroufne. Tak do toho! Zatím předvedli jenom dosti obecné, troupelnaté nadávky, hodné opravdu jenom levobočka s genofondem oškrábaným z botek Frau Heydrich.
02. 01. 2009 | 10:30

bigjirka napsal(a):

Oranžový, takový ubožák, jako jste vy, se tu ječtě nevyskytl. Až příště pojedu do Hradce, předvedu vám zvučný potlesk s vibrací oranžového pysku.
02. 01. 2009 | 10:32

bigjirka napsal(a):

Vasjo, Jeho Prudivost je samobuzená.
02. 01. 2009 | 10:33

Vasja napsal(a):

Bigjirka.
Někdy mám takovej divnej pocit, že postavu "Bukovoj", píše sám pan Stejskal, pro zvýšení čtenosti.
Všim jsem si, že za něj již minimálně 2x odpověděl.
02. 01. 2009 | 10:56

bigjirka napsal(a):

Vasjo, možné je úplně fšecko. Nicméně fšimni si, že na předchozím blábologu jsme čtenost vyrobili by, Brigáda Ssedlin Pathologických. A teď se tady sápe ještě nestoudný oranžový příručí...
02. 01. 2009 | 11:46

Líný černý pes napsal(a):

to bigjirka :
Bóóóóže, podívej, co ji svými plky vyvolal. To jsem zvědavá, jaká slova se ještě pod rouškou citátu v komentářích objeví. Pes si snad budu muset objednat noviny, aby se po ránu při čtení nelek.
02. 01. 2009 | 13:58

bigjirka napsal(a):

Ježíš, Pejsko, myslíš snad, že jsem vyvolal celosvětovou krisi? Já vím, Jeho Šílenosti jako by hrabalo víc a víc a pomatený růžový příručí se definitivně odkopal.. ale že by to byla mea culpa?

Pejsko, kdy mi věnuješ trochu svého drahocenného psího nečasu na shlédnutí mých loňských katastrof? Baryček roste, štěňátko už je jen věkem...
02. 01. 2009 | 14:10

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Vasja.
Vaše nechápavost donský kozáku je opravdu bezkonkurenční.

Když říkám, že se mi někdo na něco ptá, nemyslím tím v žádném případě tuto rubriku komentářů, která je z 90% naprosto bezcenná, protože tam přispívají především takový charakterové jako jste Vy.

Prostě lidský odpad!
Odpad patří do popelnice a nikoli na veřejnou vývěsku.

Na internetu mne (nebo o mně) čtou statisíce čtenářů - většinou Česko, Slovensko, Německo, Rakousko a Švýcarsko.

V roce 2008 jsem obdržel přes 500 různých dopisů, pohlednic, e-mailů a faxů s těmi nejrozmaničtějšími dotazy, co se týká mých publikací.
Používám proto jako odpověď internetu, neboť není absolutně v mých silách takové laviny zájmu osobně zvládat.

Už jste donský kozáku mimo neustálého podezírání, že každý musí být tak špatný jako Vy, v životě dokázal něco dobrého?
02. 01. 2009 | 15:57

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to bigjirka.
Jako křesťanský demokrat a katolík Vás musím považovat za člověka, ale je mi to nesmírně zatěžko.
Spíš mě připomínáte výrobní strojní komplex na nadávky a nechutnosti všeho druhu.
Zatím jsem od Vás nic jiného nečetl.

S přáním dobrého polepšení a soudnosti do Nového roku 2009

Váš

Jeho Pomatenost, Nestoudnost, Nízkost, Šílenost, dablbý... a tak podobně - celkem asi 365x.
02. 01. 2009 | 16:12

bigjirka napsal(a):

Kdepak, Jejich Nechutnosti, nadávkami hýřej jen a jen Voni. Klidně mne můžou považovat třeba za anděla, je mi zřejmo, že na cirkulaci "myšlenek" Jejich Zmatenosti nemám žádný vliv. Obávám se, že to, že naše slovní výměna zůstává na takto generické úrovni je způsobeno tím, že na žádná věcná témata neodpovídaj, Zamženosti, na jakýkoli podnět z Nich vyhřezne právě jen nějaký ten odpad. Odpad jak myšlenkou, tak provedením. Třeba ty gramatické chyby. Slovutná Vymatlanosti, líběj zas nechat zbičovat praeceptora! Maj tam zas hrubky, Negramotnosti! Za chvíli budou stejné vemeno jak oranžový příručí! Také ten podpis není úplně OK. Nemilosti, podepsat se Váš Jeho... Uznejte, že lépe by znělo za užití plural majestaticus:

Naše Pomatenost....

Zdá se mi, Jejich Vymaštěnosti, že nechávaj zlobu cloumati svým majestátem. Co by si Jejich Dekadence počala bez naší Brigády Ssedlin Pathologických?
02. 01. 2009 | 16:40

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to bigjirka.
Nemám na co bych se měl zlobit. Na rozdíl od Vás mám úspěchu dost.
Nejde o gramatické chyby. Ty dělá každý. Vy jich děláte rovněž víc než dost...
Jde o myšlenky, charakter a postoj k životu.
Patrně jste bez práce, protože neumíte a nechcete vycházet z lidmi.
Je třeba, aby se Vám dostavil úspěch.
Ten ovšem můžete vyvolat jen Vy sám, když získáte na svou stranu ostatní spoluobčany. Věřte mi, jinak se Vám nic nepodaří.
Dělejte dobro a nemějte strach dělat dobro. Při Vašem charakteru se musíte mnoho překonávat, ale když zvítězíte sám nad sebou, porazil jste v sobě zlo a stal jste se vítězem.

Ten zbytek se dostaví skoro automaticky.

Musíte ovšem na svém štěstí pracovat.
Samo od sebe se nedostaví a pustými nadávkami zaputujete svůj vlastní úspěch a znechucujete své okolí.
Konečným výsledkem je potom nechtěná izolace.
02. 01. 2009 | 17:08

Pepa Řepa napsal(a):

Jo jasnosti, nejsou sami.

Já mám s tím křesťanským: Když ti někdo vyrazí čtyřku vpravo dole, nabídni i čtyřku vlevo, taky problém.

Donského kozáka Vasju bych nepodceňoval. Jeho popis krátkého působení pana Švejnara, jako roztomilé hračky jezevčíka Jýry, je výstižný. Bohužel.

A já myslel, že své úsilí p. Švejnar nasměruje k založení nové, slušné politické strany.
Jsem já to ale blb.Mnohem větší než Vasja.
02. 01. 2009 | 18:52

bigjirka napsal(a):

Vaše Pomatenosti, již jsem Jim navrhoval, že můžeme komunikovat jinak, leč Jejich zběsilá Zpupnost to zamítla, držím se tedy Jejich Nepochopitelného přání. Ubezpečuji jich, že nejsem bez zaměstnání ni úspěchu, neráčej si o mne dělat starost. Úspěchu ovšem by mohlo být i víc... Pouze Voni vysílaj pusté nadávky, já jen tak tvůrče přibrumlávám. Tak to chtěj změnit? Tož spatříme, jak positivní eneržii ráčej vyslat. Nemaj obavu, Líbezná svůdnosti, že se nedokážu přizpůsobit.
02. 01. 2009 | 19:17

bigjirka napsal(a):

Pepo, je divné, že to nechápete. Na čtyřmotorácích blahé paměti se taky vypínal ten motor symetricky okolo trupu. Je fakt, že to chvění ruky, aby se neudělala chybička.. ne, prázdnou hubu radši ne. S tou Il18 u Bratislavy taky na to doplatili... borťák vypnul ten motor na stejné straně :-(
02. 01. 2009 | 19:20

Zbyněk Matyáš napsal(a):

to One Man
Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy:
Pane doktore doktore, svým vstupem v 02.01.2009 01:58:23 jste mne definitivně přesvědčil. Jste bezkonkurenčně nejplodnější nechutný pisálek, s jehož produkcí jsem měl možnost se setkat.
02. 01. 2009 | 20:59

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Zbyněk Matyáš.
Když se Vám moje komentáře nelíbí, tak je nečtěte.
02. 01. 2009 | 22:03

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to bigjirka.
Obsah Vaších komentářů žádný prostor ke komunikaci nevytváří.
02. 01. 2009 | 22:06

bigjirka napsal(a):

Pro toho, kdo neumí číst, zajisté ne.
02. 01. 2009 | 22:44

bigjirka napsal(a):

Zbyňku, zas kdyby drdr ty renaultoviny nepsal, nad čím bychom plakali smíchy a čemu nasazovali šlehačkové korunky?
02. 01. 2009 | 22:57

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to bigjirka.
Číst umím a proto se vždy děsím hrůzou, co jste napsal. Divím se, že jste si toho doposud nevšiml.
03. 01. 2009 | 00:53

Zbyněk Matyáš napsal(a):

@Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy:
A jak byste se mohl dozvědět, že se mi Vaše komentáře nelíbí? Nehledě na to, že bych se to nedozvěděl ani já, i když na druhé straně bych žádnou škodu rozhodně neutrpěl.
Nebo Vám vždy jde jenom o souhlas?
03. 01. 2009 | 05:29

oranžový napsal(a):

Tak vlčáci :-)

Myslím, že to už stačí.
Nechceme přece, aby tu lidi museli číst
tyhle naše soukromé spory.
Je to na nic a dál se tak nedostaneme.

Velkej jirko - nejsi žádný hlupák , to
říkám zcela upřímně.
Co třeba takhle :
Napiš mi, co tě trápí na :
prodejhk@odevydaniela.cz a můžeme se o
tom spolu pobavit.
Pořád lepší , než to tu svinit svými
konflikty.
To je dobrá nabídka , co ty na to ?

Tak popřemýšlej.
Nemám z tebe strach, nemám z nikoho strach.

Tak pojď. :-)
Jde mi o to, abychom to nějak mezi sebou
urovnali a vrátili se sem / třeba každý
zvlášť / a nebo alespoň jako lidé, kteří
se hodlají respektovat.

:-)
03. 01. 2009 | 08:12

bigjirka napsal(a):

oranžový, já žádnou nabídku nepotřebuju. Třeba to tykání považuju za drzost, vidíte, že já vám také netykám. Nemám ani žádnou potřebu vás napadat, s tím jste začal vy a na vás je přestat. Je to úplně triviální. Jenže vy žádáte o příměří a je v tom napadení. Vy "nabízíte přátelství" a je v tom napadení a drzost. Vy se snažíte lidi poučovat, přestože je nemáte poučit čím. Zkuste diskutovat k věci a já jsem ochoten s vámi rozumně diskutovat k věci. Já jsem se tu s řadou lidí spřátelil, ale vaše poučování a útoky... No, nic není vyloučeno. Například za hnusoty výše jste se dosud neomluvil... alespoň teď uvádíte správný email - že ten pod pacičkou je nesprávný, je trivčo odhalit a správný zjistit. Poznámce, jak se sem vrátit, třeba každý zvlášť, nerozumím. Já tu jsem a momentálně neodcházím. Pokud čtete diskuse, můžete si všimnout, že respektuji všechny, kteří jsou v rámci jakési tolerance a nejsou zbytečně agresivní. Pokud opravdu dobře čtete, můžete vidět, že já s agresí nezačínám a diskutuji ad rem. To vy jste mezi námi začal ad hominem. To umím taky - a nevyhrajete to. Chcete-li to vrátit, začněte. Netykáme si, nepásli jsme spolu krávy. Tak nad tím popřemýšlejte. Víte, zcela vážně a bez provokace - ještě jsem tady nikde nic vážně k věci nečetl. U Holomka jste něco takového naznačil a když jsem vám vážně odpověděl, už jste nereagoval. Opravdu je to jen a jen na vás. Pokud chcete, přestaňte s útoky. Pokud ne, svůj širák odhazuji v dál, nechť s grácií tam leží on. Plášť zvolna spouštím, jenž mne halí, a tasím...
Zkuste prosím pochopit, že vaše hodnocení nepovažuju za relevantní, že nepřijímám vaše poučování atd.., protože jste neposkytl žádné důkazy, že jste člověkem, který by mi s čímkoli poradit mohl. Nikdy vás nenapadlo, že byste mohl jít do sebe vy sám a své vratké vzdělání si nějak doplňovat?
Je to dost jasné?
A do našeho pošťuchování s Dr.Dr.B.B. se moc nemíchejte, mohl byste také nějaký štulec chytit. Opět - rozhodně tam nejste nikým, kdo by mohl být smírčím soudcem.
Takže, je to na vás. A pokud mi chcete něco rozumného napsat, můj správný a pravý email je již drahnou dobu v nicku.
03. 01. 2009 | 10:16

oranžový napsal(a):

Dobře.
Ale aby to bylo fér - mohl by jste mi
ukázat , kde jsem Vás začal napadat jako
první ???

2. myslím, že jsme si tykali ... ?
3. jen jsme si malinko neporozuměli v
problémech společného soužití s Cikány -
- ale ani tam jsem Vás přece nenapadl.

4.U Holomka jsem Vám nabídl klid zbraní -
- přijal jste / OK / .

5. Pak jsem se zastal pana Berwida ...
a vida , na to své OK, jste zapomněl.

6. Mé vratké vzdělání ?
Co Vy o něm můžete vědět ? :-)

7. Přečtěte si po sobě ....
je to samá nadávka,... proč ? Vždy´t to
přece není nutné ?

Váš nick znám již dlouho, ale Vy mě nemáte
rád a já Vás zatím nechápu /vratké vzdělání/

Nechci po Vás nic jiného, než že necháte
např: pana Berwida na pokoji a přestanete
jej titulovat svými výmysly.

Od toho člověka Vám přece nehrozí žádné
nebezpečí.

Buďte v klidu a v pohodě :-)

Zatím umíte rozdávat poze "šťouchance".

Život je i o něčem jiném.

Takže zkusíme to ?

OK ?
03. 01. 2009 | 10:46

oranžový napsal(a):

Pište mi na mail ... ano ?

Na něčem by jsme se přece jen mohli
shodnout.

ps: škoda, že na mé opakované výzvy k smíru
reagujete pořád stejně :
" já žádnou nabídku nepotřebuju".
03. 01. 2009 | 10:56

bigjirka napsal(a):

oranžový, já si nepřeji s vámi komunikovat mejlem. pokud si to přejete vy, začněte, já tu potřebu nemám.
ad1. nebudu to hledat, nechci. souvisí to s ad2.
ad2. tykat jste začal vy, bez vyzvání. ale vzhledem k tomu, že jste začal s lehkými srandičkami, máchl jsme nad tím rukou. tykání jsem vám nikdy nenabídl a vzhledem ke stavu komunikace nemám oň zájem.
ad3. nepamatuji si detaily, ale na téma cikánů jste byl dost dotěrný a agresivní, aniž jste přišel s jediným návrhem, který by věc mohl řešit. já nemusím mít ve všem pravdu, minimálně mám ale měřítko v tom, že jsme se internetově spřátelili s Klárou Veselou.
ad4. Příměří jste opakovaně nedodržel.
ad5. Dr.Dr. vaše zastání nepotřebuje. Takové "zastání" proti někomu je porušením příměří.
ad6. Zatím jsem nenašel ve vašich příspěvcích stopy žádné kvalifikace v ničem vystopovatelném a vidím v každém příspěvku alespoň jednu gramatickou chybu. To mi nasvědčuje vratkosti vzdělání. Tedy mohu-li tipovat, je to max. učiliště a nesystematická četba. Rozhodně nevidím stopy maturity na "full" střední škole.
ad7. Přečtěte si svoje výplody vůči mě výše. Drzé a hnusné spojování mne s komunistickým režimem, nadávky, které nevím, proč p. Stejskal nemáznul (stále marně očekávám omluvu)
- prozatím nevím, proč bych vás měl mít rád (ač jsme se docela hezky usmířili s Tomášem Stříhavkou a snad to lze označit i za jistý stupeň přátelství).
- nemáte žádný gebier na to, abyste si kladl nějaké podmínky.
- nemáte-li nervy na pošťuchovanou s Dr.Dr., nezapojujte se. jinak lze nějaký ten štulec očekávat. s ním jsem to zkoušel několikrát i k věci, odpovědí byli idioti a blbci.. tedy nejen pro mne
- po pravdě řečeno, štvou mne vaše dlouhé poučovatelské litánie.
- v klidu a pohodě jsem
- šťouchance - vidíte, už zase nevyžádaně hodnotíte. nemáte ani ponětí o tom, co já umím či neumím
- na něčem bychom se přece jen mohli shodnout. jestli vás budu moci mít za něco rád, se teprve uvidí :-)
- já opravdu žádnou nabídku nepotřebuju - stačí zahájit příměří, neporušovat ho, nepoučovat mne (btw. na tomto blogu se pohybuje velmi málo lidí, které byste mohl poučovat.. věřte mi, že to mám zmapované docela dobře) - no a pak se uvidí.. tedy OK
- tu omluvu každopádně očekávám
- a samozřejmě neočekávám porušení příměří kdykoli se vám cokoli vůči komukoli nebude líbit - prostě tu nejste v posici karatele a kazatele. klidně se ptejte a diskutujte, proč ne.. ale nekárejte a nekažte, o to vám nikdo nestojí, pak se vám třeba ode mne dostává šlehů, které normálně neuplatňuji, protože jsou trochu podpásové. nicméně se bráním proti opakovaným dotěrným útokům...
a ještě jednou.. nabídka ke smíru nebývá doprovázena souběžným útokem
03. 01. 2009 | 11:51

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to bigjirka.
Napsal jste sáhodlouhý článek ve kterém se cítíte ukřivděn.

Tady ovšem není psychiatrická poradna.

Jedná se o "blog aktuálně cz." a název článku je "Díky vám všem".
Tedy i vám pane bigjirko. Takže k nějakému stihomamu zde není důvod. Prosím, abyste se držel tématu.

Obsah Vaších příspěvků napovídá, že jste patrně duševně nemocný člověk.
Ovšem duševní nemoc je nemoc jako každá jiná. Není třeba se za ní stydět. Jste v léčení?
03. 01. 2009 | 13:14

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

Když nečtením mých článků "žádnou škodu neutrpíte", tak čtením patrtně nějakou "škodu utrpíte".
Radím Vám tedy je nečíst a zbavíte se "škod".
Nerad bych totiž, aby čtením mých příspěvků někdo trpěl "újmy" a nebo dokonce průjmy.
03. 01. 2009 | 13:22

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to bigjirka.
Myslím, že jste (jak již mnohokrát) oranžovému vůbec neporozuměl.
On Vám nabízí pomocnou ruku, abyste si svými poněkud neobvyklými obsahy Vaších komentářů zbytečně neškodil.

Prostě se nad Vámi zamyslel a považuje Vás za nesvéprávného.

Já bych pana oranžového ani za mák nepodceňoval. Mohl by jste v této obětavé osobě najít vynikajícího opatrovníka.
03. 01. 2009 | 13:30

Zbyněk Matyáš napsal(a):

@Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy:
Když nečtením mých článků "žádnou škodu neutrpíte", tak čtením patrtně nějakou "škodu utrpíte".
Logika k pohledání. Je snad těžké a pro Vás nemožné představit si situaci, že čtenář neutrpí žádnou škodu v obou případech, čte či nečte-li Vaše blogy a komentáře?
Sancta simplicitas!
03. 01. 2009 | 13:40

Zbyněk Matyáš napsal(a):

@Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy:
"Mohl by jste v této obětavé osobě najít vynikajícího opatrovníka."
Doporučení z vlastní zkušenosti?
03. 01. 2009 | 13:42

bigjirka napsal(a):

dablbý, jste tak blbý, nebo to jen úspěšně předstíráte? Na nic si nestěžuju, k oranžovému se teď nebudu vyjadřovat, abych nenarušoval mírový proces. rovněž vám jsem několikrát nabízel příměří, ale vy jste vždy odmítl a pokračoval v primitivním, tupém, multiblbém nadávání. tož inu odpovídám tak, jak je Jejich Nestoudnosti libo. (všimněte si, oranžový, jak se obratně vyhýbám dvojzubému štulci pro oba.. :-) )
Jo, Chlípnosti ráčej nechat zase zbičovat praeceptora, maj tam zase by jste. To je nervy drásající hovadismus opravdu vysokého kalibru, opravdové kravinium.
03. 01. 2009 | 13:50

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Z.M.
Ano, doporučení z vlastní zkušenosti.
Mám s panem oranžovým na tomto blogu ty nejlepší zkušenosti. Rád bych ho panu bigjirkovi doporučil.
03. 01. 2009 | 13:54

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to bigjirka.
To "by jste" a "byste" Vám nějak bere chuť k životu.
Mě osobně připadá to "by jste" zdvořilejší, jemnější a lidštější. Proč neudělat novou gramatiku, která je pohlazením?
A nyní si přečtěte tohle: "byste"!
Buďte upřímný pane bigjirko, nepřipadá Vám to tak oplzlé jako ty Vaše komentáře?
03. 01. 2009 | 14:02

bigjirka napsal(a):

@dabldr:
nepřipadá. je to stejně blbé, jako Voni, Ješitná chlípnosti. oplzlé nejsou mé komentáře, ale Jejich Münchausenovské blábology. Nebo Jim je baron Prášil bližší? Ráčej si vybrat, Jejich Laponská zdvořilosti.
03. 01. 2009 | 14:15

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to bigjirka.
Jenom na okraj, že pořád hovoříte o mých pravopisných chybách. V tom kratičkém sdělení od Vás jsem našel celkem čtyři.
To bych nezvládl ani já.

Dovolil bych si laskavě dotaz. Píšete své příspěvky již na psychiatrické klinice nebo pořád ještě doma?
04. 01. 2009 | 00:11

bigjirka napsal(a):

Jejich Pomatenosti, asi počítaj malá písmena. nechce se mi mačkat přesmykač, věděj? opravdu nejsou ani o trochu vynalézavější, Tupohlavosti? začíná to bejt wotrava.
04. 01. 2009 | 10:42

oranžový napsal(a):

Omlouvat se vám nehodlám...
není totiž za co.

Příměří ???
Budiž, ale za určitých podmínek.
Jednou z nich může být to, že si vás budu
v tichosti dál všímat.
Překročíte-li však mez slušnosti ....
máte mě opět v zádech.
Je mi líto, jinak to nepůjde.

Ale jinak v pohodě.
05. 01. 2009 | 09:21

bigjirka napsal(a):

Já od vás oranžový nic nepotřebuju. Takže beze změny. Žádné vaše podmínky nepřijímám. Co je to vůbec za drzost? Vy budete posuzovat mou slušnost? Jděte do vytěradla! Tak se věci mají. V zádech? Vy mne máte před sebou. Za citované sprosťáctví "Moc rád na tu dobu vzpomínám, i když lidé
podobní tvého ražení , byli zrovna u vesel.
Ale co, nám to bylo tehdy u prdele .. víš ?" se kdykoli můžu objevit před vámi a zatleskat na oranžový pysk.
Ani já se ovšem nebudu vyhýbat kritice sáhodlouhých bezesmyslných oranžových výblitků. Takže jste zvolil. OK.
05. 01. 2009 | 15:58

oranžový napsal(a):

Zdravím Vás pane bigjirko.
Všechno bude dobré :-)
09. 01. 2009 | 08:52

bigjirka napsal(a):

oranžový, když dobré, tak dobré. nemám nic proti tomu. zdá se mi, že jste nějak změnil témbr.
09. 01. 2009 | 09:25

oranžový napsal(a):

:-)

"témbr" ???
No ještě tak vědět - co to znamená :-)
Ale nechám se od Vás poučit.

Hezký den.
09. 01. 2009 | 16:05

bigjirka napsal(a):

Necítím potřebu vás poučovat. A omluvu ještě dlužíte.
09. 01. 2009 | 19:18

Ben napsal(a):

Pane bigjirko, pane bigjirko - PROČ?
Odskočil jsem si tady,trochu odreagovat po mé smutné diskuzi na vedlejším blogu a co zase nevidím?
PROČ?
Pane bigjirko!

Věřte mi, že je mi do breku....
09. 01. 2009 | 21:47

bigjirka napsal(a):

Proč co, Bene? Pro mne "Moc rád na tu dobu vzpomínám, i když lidé
podobní tvého ražení , byli zrovna u vesel.
Ale co, nám to bylo tehdy u prdele .. víš ?" je hodně hrubá urážka. Já nevím, kolik je Vám roků. Oranžovému bylo jen kolem dvacítky, když to skončilo. Možná tedy nechápe dosah toho, co napsal. Já ano.. tak proto.. pokud myslíte tohle... co se týče Aarona, požádal jsem pana Stejskala, aby se pokusil jej zcivilisovat, máme takovou dohodu :-)
Pane klidně můžete vynechat :-) to se tu přece nenosí.. A vy si věci tak neberte a vůči takovým, jako je Aaron, nebuďte zbytečně submisivní!
09. 01. 2009 | 22:12

Ben napsal(a):

Pane bigjirko, neznáme se a proto vás tituluji. Mně je to jedno, co se nosí nebo nenosí.
To PROČ?
Koukněte trochu výš. Tam píšete,když dobré, tak dobré a o kousek níž už zase požadujete omluvu. Podle toho, co jsem o Vás vyčetl, tak nejsme věkově tak daleko od sebe, ale, kdyby mi někdo napsal to samé, tak bych na omluvě netrval. Vůbec bych ji nepotřeboval.
Dobrou noc.
09. 01. 2009 | 22:31

bigjirka napsal(a):

Vidíte, Bene, já potřebuju.. Jsem asi špatný křesťan. Já si myslím, že odpuštění následuje až po pokání. Já jsem Lev, v srpnu mi bude 57. Když přijeli rusáci, bylo mi 16........ na vojně jsem se utkal se svým velitelem roty... zdejší blogger Honza Herzmann mne prásknul politrukovi. Na druhou stranu jsem se zas držel zpátky a žil s režimem v appeasementu. Ti, co své síly neodhadli, se mnozí stali donašeči.. páč každá mince má dvě strany... rozhodně mne floutek, kterýmu ještě nebylo 20, když to skončilo, nebude soudit a posuzovat. Nemá na to gebier. Je skoro o 20 let mladší, jeho vzdělání je vratké a mělké a já jeho soudy považuji za nekvalifikované a drzé a nebudu je tolerovat. Tak PROTO. Samozřejmě se posice poněkud mění... protože po napsaném mě celkem pustila aktuální chuť na výlet do Hradce spojený s brachiálním násilím. Ale to je změna k lepšímu? :-) jen jsem chtěl upozornit na to, že urážka byla hrubá a odporná. Howgh.
09. 01. 2009 | 22:48

Ben napsal(a):

Dobrý den, pane bigjirko.

Asi jsem z jiného těsta než Vy.
Když jsem asi pře měsícem a půl zabloudil na blogy, byl jsem naštvaný na celý svět, měl jsem nějaké problémy, a proto jsem tehdy napsal pod blog o Cikánech to, co jsem napsal. Zrovna Vy jste mne v mém špatném názoru utvrzoval a pak přímo mi něco napsal oranžový. Neznal jsem ho a neznám, tak jako neznám Vás.
A napsal to tak, že bych mu taky mohl začít nadávat a chtít omluvu. Ale zkusil jsem trochu uvažovat, proč mi tak odpověděl.
A časem jsme si začali i rozumět.
Nechci se ho zastávat, možná, že se do mne pustí, proč o něm si vůbec dovolím psát, ale zdá se mi, že on to myslí s Vámi stejně dobře, jako tehdy se mnou.
A když jsem viděl, že jste se usmířili, byl jsem upřímně rád.
A na jeho pohodový příspěvek v 16:05:09 jsem pak četl Váš, který mi opět připadl jako útočný. Bylo mi to líto, proto jsem Vám napsal,pane bigjirko.

PS: Oranžový, nezlob se na mne, že jsem bez tvého souhlasu psal o tobě.
10. 01. 2009 | 12:45

bigjirka napsal(a):

Bene, z jiného těsta jsme docela určitě :-), ale stejně Vás mám docela rád. Vy jste opravdu jemný člověk a já to respektuju.. a je to fajn, každej není rafan... Pokud jste četl někdy moje příspěvky jako proticikánské, tak jste nečetl dost pozorně. Já se jen někdy docela vážně zamýšlím nad tím, co s tím problémem. Natolik vážně a solidně, že jsem se internetově spřátelil s Klárou Veselou, jak již zmíněno. Bohužel se mi zdá, že někteří "dežomilové" nevidí věci dost realisticky. Ale to je jiná písnička a nepatří sem.

Oranžový sem přišel asi po roce mého hostování zde a vypadalo to, že s ním bude sranda, tak jsem od něj leccos vzal. Pak se najednou nadmul a začal tu všechny poučovat a navážet se do řady lidí včetně mne a všelijak nás mistrovat. To si ovšem dovolit nemůže, nějaké napomínání bych tu přijal tak od dvou třech lidí, mezi něž oranžový nepatří. Ať už je důvod jakýkoli... k těm dílčím, jednotlivým patří věk, životní zkušenosti, vzdělání, inteligence a jejich dílčí či celková kombinace. Nevím, co ho vedlo k tomu, že mne výše zmíněným výrokem brutálně urazil. A já nemám proč mu to odpouštět. Takhle se tedy věci mají. Tím nevylučuji, že za den, týden, měsíc či co já vím se nemůžeme sblížit, i když zatím takový vývoj neanticipuji. Tak třeba mne vyzýval, abych mu napsal ne mejl. Ale proč, když mu nepotřebuji nic privátního sdělit? Rozumíte, co chci říct? Můj příspěvek tedy nebyl útočný. Jenom ten druhý korigoval ten první natolik, že je OK, že snad oranžový chce přestat s útoky, ale celá situace že OK není, protože zůstává na placu hnusná urážka, kterou však nemíním řešit v tom okamžení.... No a last but not least.. jednoduše řečeno, rady a doporučení, případně hodnocení přijímám od lidí, které beru. Od lidí, které neberu, je považuji za drzý útok. To je asi tak podstata (a možný modus vivendi :-) )
10. 01. 2009 | 20:58

bigjirka napsal(a):

A samozřejmě, že to, že Vy vnímáte něco jinak než já je OK a máte na to právo.
10. 01. 2009 | 21:01

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to bigjirka.
Jak jste přišel na to, že já s Vámi bojuji?
Já s nikým nebojuji. Já vedu polemiku.
Mně je úplně jedno, co a jak mi říkáte. To je Váš problém a nikoli můj.
Pakliže Vás to těší na mne "kydat hnuj", tak klidně pokračujte.
Vezměte si na pomoc Vasju Z.M. a s chutí do díla.
Já si vůbec pane bigjirko myslím, že ty nadávky na mne jsou ještě příliš nemastné, neslané. Na Vašem místě bych přitvrdil.
Pakliže to pan Stejskal nemaže, nemá to tu správnou razanci. Já, na Vašem místě bych pomalu přešel na "hovna", "sračky", rovněž by mohla být řeč o "vylízání prdele" nebo alespoň o "držení huby". Pane bigjirko, já Vám napovím.
Co takhle toto: "Vy jeden zasranej poloaristokrate, máte v hlavě jenom sračky, co? Víte co? Vyližte už mi konečně prdel, Vy vole korunovanej. Jděte konečně do prdele s tím Vaším blogem. A ve jménu všeho lidstva držte hubu!"
Bigjirko, to vynikne.
Toho si každý všimne.
To je nepřehlédnutelné!
Heslo zní: Neopakujte se a nemelte stále jedno a totéž. Mějte odvahu vyrazit novými a daleko radikalnějšími cestami!
Hodně úspěchu!
10. 01. 2009 | 22:11

bigjirka napsal(a):

Pane Dabldoktore Dablbý, nevím přesně, na co reagujete teď... poslední příspěvky nebyly o Vás. Ne, nezlobte se na mne, svou prdel Vám k vylízání nenabídnu... Podívejte se, dialog se s Vámi vést nedá, protože na pokusy o dialog jste reagoval jednoznačnými nadávkami. Tím, kdo mele pořád jedno a to samé, jste Vy, ostatně vidíte, jak je to s tímto blogem vůči předchozímu, kde Vám naše BSP (Brigáde Ssedlin Pathologických) velmi laskavě nadzvedla čtenost. Kdepak jste, Vy filuto, nasbíral polovičku aristokracie? Hleďte, Vaše Zprizená Ješitnosti, co maj v hlavě, je Jejich soukromá záležitost, jsou rádi, že jim to pan sensor nemázne. Těším se, Jejich Zhůvěřilosti, na další nemilostivou pozornost. Tu mne napadlo... možná tou nabídkou orálně-anální učiníte radost své laponské Trottelhure! Nepobývejte, Nemilostivá Vypatlanosti, příliš často v příkopě pod měšickým prevétem, opakovaná transplantace stejným materiálem nepovede ke zlepšení!
10. 01. 2009 | 22:37

bigjirka napsal(a):

oprava: Zpruzená...
10. 01. 2009 | 22:46

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to bigjirka.
Vám to leze pěkně na hlavu, co?
Proč ten můj blog vůbec čtete,když vydíte jak zhoubné následky to má na Vaše duševní zdraví?
Stačí, aby jste si ode mne přečetl tři, čtyři věty a je z Vás definitivní cvógr!
Já ovšem odmítám za to nést osobní zodpovědnost.
Ta sousedka, co bydlí vedle Vás mně e-mailovala, že prý jste si přečetl ode mne ten blog "Cikán na hrad!", začal jste pobíhat po pokoji a hulákat: "Já to nevydržím. Nasaďte mi svěrací kazajku! Pánové pozor, já koušu!"
Pane bigjirko, prosím Vás, copak to se dělá?
Trochu se ovládejte!
Když už jste se rozhodl číst mé příspěvky, tak přeci s nadhledem. Nemůžete se šplhat po stěnách jako opice a chrochtat u toho coby vepř.
Nikdo nemusí vědět hned na první pohled, že to nemáte v hlavě v pořádku.
Taková věc se dá nějakou dobu utajovat.
Ono to sice jednoho dne tak jako tak praskne, ale jde o to ten časový horizot co nejdéle oddalovat.
Ostatně pane bigjirko, nevíte jestli Vasja a Zbyněk Matyáš (který si nepřeje být RNDr.) jsou na uzavřeném oddělení a nebo smějí chodit na dvorečku dokola?
Těším se na Vaší brzkou odpověď! Napište mi opět něco hezkého! Dovolím si zdvořile poděkovat předem.
11. 01. 2009 | 23:25

bigjirka napsal(a):

dablbý, dají si obkládek, Jim z toho definitivně hráblo. Nemilostivá Ješitnosti, musel na Nich skočit fantas s tou sousedkou... Nebyla to jejich vlastní Trottelhure? To Jich tak rozčililo, že jim svou řiť k Jejich orálním hrátkám nepropůjčím? Líběj se vohlodat. Vosolej si ho a vykouřej si ho. ...brou, Jejich Nabubřelá Pomatenosti

Jo, líběj zase nechat zbičovat praeceptora... vydět - to je prasárna pro pomocnou školu
a ta zvratnost u šplhání... to je velikánská divnůstka... to jich naučila ta laponská Trottelhure?
11. 01. 2009 | 23:38

oranžový napsal(a):

Nechte toho pánové . Je to na nic.

Zakopejte válečné sekery a je to.
Pan bigjirka je v pohodě - to si myslím -
proto nemá cenu zbytečně provokovat pane
Berwide.
Zkrátka obraťme list.

Hezký den Vám všem.
:-)
12. 01. 2009 | 09:31

bigjirka napsal(a):

oranžový, bigjirka je opravdu v pohodě :-). Nevím nevím však, zda Jeho Nelibost zvládla srandičky... :-D
A někde na začátku byla napadení mne a Zbyňka a dalších, jako že jsme blázni a idioti... Jak vidno srovnáním s minulým blábologem, my Brigáda Ssedlin Pathologických jsme tam provedli jakousi erekci toho blábologu z hlediska čtenosti.. Nemohou býti fšichni na sjétě jako baron Prášila či pan von Münchhausen, joj to by to vypadalo! Taky se DrDr nějak vytratila legrace z jeho písanek :-(. Asi Jeho Zběsilost trápí haemorrhoidy :-/
12. 01. 2009 | 10:09

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to oranžový.
Já zakopat válečnou sekeru nemohu, protože jsem žádnou nevykopal a tím pádem ani žádnou nevlastním.
Já proti nikomu nic nemám, ale když někdo duševně zaostává a přesto nemá ty zábrany na tomto blogu jeho stav demonstrovat, tak proč na to nereagovat?
Jaképak obracení listu?

Existují prostě lidé, kteří jakýkoliv pokus o poučení, považují za projev útoku proti jejich vlastní blbosti, jenž považují za suverénní a tím pádem za neohrozitelnou.
Jakoukoliv moudrost, ironii a i dobře mířenou satiru, hodnotí jako osobní urážku.
Rádi někoho tahají prachem ulice, pomlouvají a vymýšlejí fiktivní, primitivní drby.
Sami však kritiku nesnášejí. Cítí se dotčeni a reagují arogantně i dokonce vyhrožují.

Jsou to lidé, kteří nechtějí a neumějí být demokraty.

V extrémním případě se jedná o komunistickou a fašistickou sebranku.
12. 01. 2009 | 10:37

oranžový napsal(a):

Já vím pane Berwide , ale co s tím ???
Přece nechcete "klesat" na něčí úroveň.
To nemáte zapotřebí.
Vás si vážím pro vaše jasné a srozumitelné
a neměnné názory a postoje, které dobře
korespondují s těmi mými.
To je úžasný pocit potkat člověka s tak
pevnými a dobrými charakterovými vlastnostmi - navíc člověka čestného a
spravedlivého. Díky pane.

Však nepřestávám doufat ve ZMĚNU.
Nejen ve změnu v myšlení lidí, kteří stále
přemýšlejí "socialisticky" - čili: nejdřív
já ... potom dlouho nic ... pak strana ...
pak zase dlouho nic ... pak sem tam nadávka na všechny a všechno a pak už TMA.

Zkrátka : s každým si člověk nepadne do
oka , ale důležitější je "obrátit list"
a soustředit svůj drahocenný čas a myšlenky na jiné a vstřícnější posluchače
či čtenáře.
Osobně si myslím, že pokud by jste stáli
vy dva proti sobě z očí do očí - asi by jste zachovali chladné hlavy a na podobné
vzájemné invektivy by nedošlo.

Pana bigjirku si představuji jako člověka
který ještě nenašel sobě to pravé místo a
uplatnění v této společnosti.
Ale to ještě neznamená, že se s ním nedá mluvit celkem normálně.

Je pravda, že takto tvrdého člověka jsem
ještě nepoznal - snad tvrdého v tom negativním slova smyslu - leč tvrdého
sám k sobě - což je škoda.
Je s ním těžká komunikace - ale řadit jej
ke "komunistické a fašistické sebrance -
- je snad příliž silná káva.

Vy dva jste zašli až příliž daleko a je
načase to nějak smazat.

Pane bigjirko , pokuste se na pana Berwida
nereagovat "přihlouplými výrazy" ....
musí Vám být přece jasné, že proti Vám
nestojí žádný "negramotný člověk" , ale
člověk s obrovskými životními zkušenostmi . Člověk, který Vám neublíží.
A to je podstatné.

Ještě budeme jeden druhého potřebovat.

/ tím nemyslím komunisticko-fašistickou
sebranku /
Ti ať si táhnou a rychle někam do pryč!

Víte, jsem v klidu - protože žádné
"opáčko" neboli "socialismus" tu už
NIKDY nebude.

Přesněji: oranžovo-červený strašák ....
... už definitivně dostrašil.

Jediný problém vidím v xenofobii a rasizmu.
Tam nás bude čekat ještě hodně tvrdé práce
a to je také Vaše parketa pane Berwide.
Šetřete energii - prosím.

Myslím, že v tomto nám pan bigjirka "také"pomůže.

Alespoň doufám.

:-)
12. 01. 2009 | 12:07

oranžový napsal(a):

Paroubek s Filipem ... jsou směšní:-)
V otázkách o prodloužení mandátu mise
našich jednotek v Afghánistánu , ti to dva
"šašci" ... prohlásili:
Paroubek: budu jednat jen za předpokladu, že
naší straně projde zrušení poplatků ve
zdravotnictví .... čili tento pán hodlá
nechat naše vojáky v nejistotě.
No a bez mandátu - budou naši kluci jako
svlečení do naha a tak snadný cíl.
Hrůza!

No a pan Filip - ten ten utrousi cosi o
tom, že Rusko /Putin/ souhlasí s prodloužením mandátu jen proto - že nechce
být posledním "vojevůdcem", který dostal
v Afghánistánu na prdel.

Šmarjá panno - tihle dva se odkopávají
do autu ....úplně sami .:-)
A to je dobře.
12. 01. 2009 | 12:25

Ben napsal(a):

A co jsi zrovna od těchto dvou čekal?
Je třeba ještě hledat většího populistu? - Ale on ví, že lid na laciné výkřiky slyší. A hlavně v Česku.
12. 01. 2009 | 12:59

bigjirka napsal(a):

Tak vidíte, oranžový.. a jsme zpátky.. už zase si troufáte mentorovat a hodnotit.. člověka, který vás nebere - rozhodně ne v této roli...

Já naopak jsem DrDr docela bral.. - jako generátora srandy, barona Prášila, Freiherr von Münchhausen či hejtmana von Köpenick. Se svým primitivním nadáváním a pokusy o shazování druhých už ale začíná být trapný. Proč nutně chce být v kategorii dummköpfiges arschloch? Tam se cpe jen a jen sám. Vidíte, kam vede choutka lidi známkovat a nálepkovat... Máchání šlechtickými rody... to vše je trochu vyvanulé... leccos bych v otcově rodokmenu našel, jakou to má cenu... barin prášil na dělové kouli letí dál...
12. 01. 2009 | 13:03

bigjirka napsal(a):

oranžovo-rudý strašák nedostrašil.. nedostrašil ještě ani ten hnědý. tihle strašáci mají pevné kořeny. podívejte, německým ministrem je levičácký skorovrah policajta Joška, na našeho presidenta si na Hradě troufal levičácký bandita. označit Lisabon za nový Mnichov by snad bylo příliš silné... ale....
12. 01. 2009 | 13:06

oranžový napsal(a):

Na mě kašlete- nemyslel jsem to nijak zle.

Chtěl bych, aby jste se vrátili někam na
začátek .... na začátek, kde jste si mohli
v klidu poklábosit o všem možném i nemožném.

Jinak ten recept jak toho docílit ...
oba přece dobře znáte.
12. 01. 2009 | 13:12

bigjirka napsal(a):

co se týče našich misí, jsem pro - z titulu našeho členství v NATO. Co se týče jednotlivých misí či jejich skupin:
1. býv. Jugoslávie - ponížení srbského národa a instalace granátu do řiti Evropy - blbost zločinu horší
2. Afghánistán - četl jste oranžový Patricka Ryana "Jak jsem vyhrál válku"? Lstiví Afghánci :-)... tam nikdy nikdo žádnou válku nevyhrál, ani rusáci ne. Do Bora Bora měli fouknout nuclear když tam skunk byl. To by díry zlikvidovalo a při bunker-buster střele zamoření vně zanedbatelné.
3. Irák - to byla blbost jej obsadit. Blbost je horší než zločin. Starý Bush nechal skunka v díře a nešel tam. Hrál jste někdy hru Civilizace? Z primitivního kmenového a částečně středověkého uspořádání se přechází do diktatury a teprve pak do demokracie. V islámském světě diktátor je pokrok. Odstraněním diktátora před uzráním sekulárního státu se společnost vrací do primitivní kmenové, částečně náboženskostředověké formy. Vidíme to v Afghánistánu, vidíme to v Iráku a vidíme to částečně i v Turecku, kde jsme to tlakem na předčasnou demokratisaci rovněž částečně způsobili.

Ale po té vojenské stránce rušit svoje už rozjeté závazky je hrozné.

Spojovat mise s vydíráním o poplatky, to může snad jen ten výčepní Parofilip.
12. 01. 2009 | 13:19

bigjirka napsal(a):

oranžový, já opravdu nevím, proč DrDr tak vyvádí... asi jsem mu sáhl na bolavý zoubek.. já se bavím,... on se možná baronem Prášilem necítí?
12. 01. 2009 | 13:22

oranžový napsal(a):

bigjirko , Lisabonskou smlouvu berme jako
pokus o to - vytvořit z několika malých
dvorečků ... jeden velký.

Moc se mi to nelíbí - zkrátka o tom, co
je důležité a přínosné té -či oné zemi
by měla rozhodovat zase jenom ta-či ona země.

Však na druhou stranu ...
myslím si, že pojem "Evropan" ...
s tím se dá žít.

Každopádně nepředbíhejme událostem......

:-)
12. 01. 2009 | 13:25

bigjirka napsal(a):

ostatně, oranžový, ke komunismu jste mne přičetl vy sám, aniž jste našel v sobě dostatek síly a cti se omluvit.

Rasismus a xenofobie, to zaslouží rozboru. Xenofobie - představte si, že bez bližšího ohledání nejím modrá jablíčka... jistá nedůvěra k neznámému je normálním projevem sebezáchovné funkce jakéhokoli organismu. Slovo rasismus se používá spolu s xenofobií jako nadávka, aniž byl ujasněn jeho obsah. Je rasistické mluvit o rozdílech mezi rasami a etniky? Jsou černoši černí? Je PC říci, že Pygmejové mají metr a že černoši běhají lépe než bílí? Je PC zabývat se rozdíly v talentech a schopnostech etnik?
A na druhé straně jsou ty jednoznačně záporné konotace - xenofobie jako zarytý odpor ke všemu cizímu, rasismus jako snaha ubližovat a likvidovat etnicky odlišné jedince.
12. 01. 2009 | 13:36

oranžový napsal(a):

Ano, dalo by se říct, že je pro nás Islámský
svět nepochopitelný , v kterém bychom žít
nemohli.

Co ti lidé tam ?
Jak žijí - nebo spíše proč musí tak žít ?

Jsou přece i lepší životy, než se jen klanět
usmolenému diktátorovi, který dokáže řezat
hlavy a popravovat své odpůrce.

To je přece totalita jako vyšitá.

Tady je spíš problém v tom, že ti lidé
"opravdový život" v demokracii a v míru
ještě nepoznali.

Nám se terorizmus zatí chvalbohu vyhýbá.
Co bychom asi dělali na místě USA, kdyby
nám vyhodili do povětří pár budov ....

s naší malou armádičkou ... asi nic.

TERORIZMUS :

Ono se to může zdát jako nekoordinovaná
a chaotická činnost , ale kdo ví, co za tím vším vězí.
Je dobře, že nevítězí - tohle si musíme
umět pohlídat.

Nechci ani domyslet , kdybychom ten boj
vzdali a vydali se do rukou takovým
idiotským hrdlořezům.

Izrael řekl - UŽ DOST !
12. 01. 2009 | 13:43

bigjirka napsal(a):

oranžový, LS například má umožnit přerozdělení boat people, které si země pustí na svá území i k nám. A jiné zhovadilosti. Umožňuje většinové hlasování, pře které se můžeme dostat do trvalého vleku. Jaký rozdíl vůči USA! nevím, zda o tom něco víte, ale USA jsou mocným celkem navenek. Ale vnitřně jsou v USA mezi jednotlivými státy větší rozdíly, než uvnitř EU! V některých státech se nesmí souložit jinak, než v misionářské poloze! V polovině států je trest smrti a v polovině ne! Proč Evropa musí oktrojovat tvar banánů a okurek? Proč nám odňala naší tradiční komoditu - cukr, proč zlikvidovala naše chovy prasat a skotu? Proč jsou ze 4 základních svobod EU 2 dosud pošlapány a proč má pokračovat další integrace, aniž byly naplněny?
12. 01. 2009 | 13:43

oranžový napsal(a):

Chce omluvu ???
Dobře, omlouvám se Vám tedy.
/ za toho komunistu /

Byl jste totiž tak "tvrdý a neoblomný" ...
stejně jako ona debilní ideologie.
Už mi došly příměry :-)

Tak v pohodě ?

Tak pokud někdo dokáže psát věcně a bez
"rasových" úšklebků a nadávek", to beru.

Je důležité hledat nějaké rozumné kompromisy , protože ze dne na den , nelze
dělat zázraky.

Myslím si, že mladá cikánskočeská generace
to pochopí a pošle tak do kytek všechny ty
dementní "nacispolky" - které si nás občany při svých taženích ....
berou "do huby" a zašťují se našimi
"čistočeskými" požadavky.
To jsou jen rasistické kecy plné nenávisti.

Takovýhle dementy NEBRAT ani náhodou.
12. 01. 2009 | 13:54

bigjirka napsal(a):

Neidealizujte si Israel. Je to sice jediná tam země demokratická široko daleko, ale je mnoho pravdy v tom, co píše třeba paní Mara. Vznik Israele je dost komplikovaná story, která nemá jednoho kladného hrdinu. Došlo přitom k vyhnání statisíců Palestinců, kteří se namnožili a dodnes přebývají v okolních zemích, přebývají v obou smyslech.
Pro nás je Israel košilí bližší než kabát, ale určitě není jednoznačným morálním vítězem. Dej pámbu, aby tam obstál.

Diktatura je vyšším vývojovým stupněm než islámská kombinace kmenového a náboženskostředověkého uspořádání. To islámské uspořádání je pro nás absolutně nepochopitelné, protože kombinuje demokracii (oni to chtějí a vyberou si to, viz Hamas) s totalitou.. šaria je opravdu tvrdá totalita s velikou ztuhlostí myšlení. Takže problém je v tom, že vlastně nic není správně. Cestou z islamismu je diktatura, která zavede sekulární režim. Ovšem dnes neexistuje sekulární verse islámu jako protějšek dnešního křesťanství. Oni chtějí zabrat svět tak jako křesťani v jejich době, oni dnes píší 1430, takže jsou ještě v hlubokém středověku. (testík - kdy a čím začíná novověk?)
12. 01. 2009 | 13:54

oranžový napsal(a):

EU ... to bude chyb jako máku.
Však už některé jste vyjmenoval.

Bude záležet na tom, jací lidé tam budou
pracovat /ne sedět jako doposud /.

Tak je zcela jasné, proč EU zlikvidovala
náš průmysl a zemědělství.
Nebyl totiž nikdo, kdo by se takové zvůli
vzepřel.
Mohli jsme to snad očekávat od našich
europoslanců - čili lidem, ktrým se otevřel měšec a k tomu jako bonus i
cestovní kancelář ???
Asi ne.... že ? :-)

Proto říkám, že naše předsednictví ukáže
na všechny předchozí chyby - to bude ta
pomyslná "kostka cukru" - kterou to EU
osladíme.
12. 01. 2009 | 14:01

oranžový napsal(a):

EU ... to bude chyb jako máku.
Však už některé jste vyjmenoval.

Bude záležet na tom, jací lidé tam budou
pracovat /ne sedět jako doposud /.

Tak je zcela jasné, proč EU zlikvidovala
náš průmysl a zemědělství.
Nebyl totiž nikdo, kdo by se takové zvůli
vzepřel.
Mohli jsme to snad očekávat od našich
europoslanců - čili lidem, ktrým se otevřel měšec a k tomu jako bonus i
cestovní kancelář ???
Asi ne.... že ? :-)

Proto říkám, že naše předsednictví ukáže
na všechny předchozí chyby - to bude ta
pomyslná "kostka cukru" - kterou to EU
osladíme.
12. 01. 2009 | 14:01

Ben napsal(a):

Pane bigjirko, když se už tu bavíte o LS... jistě, takové "blbiny" jako tvar banánů či okurek, jestli zakázat chov toho nebo onoho ad, ad., to může naštvat každého a každý se i klepe na čelo, když to slyší, ale na druhou stranu - je lepší alternativa než co největší spolupráce evropských zemí a zemiček obzvláště v dnešním rozhádaném světě. Vždyť i ty nejhroznější konflikty začaly tady.
Jsme naštěstí v NATO, ale důležitá, alespoň podle mne, je i co nejužsí evropská spolupráce.
12. 01. 2009 | 14:02

Ben napsal(a):

Omluva - zase mi to několikrát neprošlo - prošlo.
12. 01. 2009 | 14:04

bigjirka napsal(a):

Dobrá, beru to... i když je za tím zase takový čertík divného vysvětlení :-)

Nevzpomínám si, že bych psal s nějakými rasovými úšklebky a nadávkami..

Problém s cikány je velký - euroatlantická civilizace je "zemědělská", oni jsou "lovci a sběrači". Oni by vysbírali, vylovili a odkočovali a vrátili se na stejné místo za desítky či stovky let. Tento způsob života je nekompatibilní. Oni se prostě musí stát těmi "zemědělci", "gadži", protože jiná možnost neexistuje. Není k disposici žádné území, kde by mohli žít svým způsobem a toho území dále ubývá, jak přibývá na světě lidí. Nelze jim nikde vyhradit malé území, odpovídající jejich počtu, protože oni by pro svůj způsob života potřebovali cca 100x větší.
12. 01. 2009 | 14:05

oranžový napsal(a):

v novověku se teď nalézá ČR.
Konečně.
:-)
12. 01. 2009 | 14:06

oranžový napsal(a):

Žádného čertíka nehledejte - žádný není.

Pravda - sběračství železného odpadu , není
ideální recept, jak zajistit ...
svoji vlastní budoucnost./etnika/
A je jedno jestli v ČR a nebo třeba v
Kanadě.

To je pravda.
Ale taky je pravda, že ty "mozky" , které
hýbou touto republikou jsou na 99,9% bílé.
A tady vidím, že bychom toho mohli využít
lépe.
12. 01. 2009 | 14:13

bigjirka napsal(a):

neplatí :-)
doopravdy!
12. 01. 2009 | 14:14

bigjirka napsal(a):

musím ven.. nemluvil jsem o sběračství žel. odpadu, ale vůbec... druhu civilisace
12. 01. 2009 | 14:16

buldatra napsal(a):

To bigjirka:

Já bych to s těma cikánama viděl celkem příznivě.
Pozitivně a nadějně.
Viděl jsem je totiž několikrát na poli. V lánu. Bylo tam krásné hlávkové zelí. A odnikud tam nebylo moc vidět, takže si nejspíš zkoušeli tajně a nanečisto, jaké to je, být zemědělcem.
Byla to fáze přechodová mezi sběračem a zemědělcem. Později si určitě vyzkoušeli i osev a okopávání, jednocení, zálivku, seznámili se s insekticidy a pesticidy, seznámili se dozajista i s dřepíky a běláskem zelným. Sice u této fáze jejich zemědělství jsem nebyl, ale pevně v tuto fázi věřím.

Co je ideální stav multikulturního spolužití? Stav, kdy se cikán stane kulakem. Taková jakási telofáze.

Cesta od sběrače a lovce k zemědělci je tedy možná. Je dokonce jednoduchá a člověk si toho za pochodu ani nevšimne. Zkrátka, jednoho krásného dne se probudí jako zemědělec.

Viz příklad:
Za mlada jsem sbíral známky.
Později jsem lovil ženský.
Pak jsem sbíral odvahu k dalšímu životu, to když jsem se stal sám lovnou zvěří a byl nakonec uloven a poštván k oltáři.
Zakrátko na to jsem pochopil, že jsem zemědělec.
Dnes jsem kulakem.
A tak mám motyku a krumpáč a také plány, jak se v příštím životě stanu lovcem a budu sbírat skalpy žen…
Pravdu má paní Mara. S tou karmou.
12. 01. 2009 | 15:18

buldatra napsal(a):

PS

tento blog, narozdíl od předchozího je málo výbušný.
Kdyby tak Jeho Jasnost napsala svým nezaměnitelným stylem něco o Gaze, to by byl panečku šrumec.
12. 01. 2009 | 15:32

bigjirka napsal(a):

bože... buldatro...

A neříkejte Jeho Nejasnosti Jeho Jasnost, nebo ho to splete. Kolik vůbec má kandel?
12. 01. 2009 | 22:48

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to buldatra and oranžový.
Pánové, už jsem tady.
Nejdříve je nutné opět rozzuřit bigjirku.
Nějak se sklidnil a jeho poslední tři příspěvky mají hlavu a patu.
Nevím kde se to v něm bere.

To by znamenalo, že všichni ti,kteří ho považovali za "méněcenného vola" se mýlili. Takovýto status nelze připustit. Gigjirka jako mudrc?
Neslýchané!

Dovolte mi džentelmeni, abych opět kousl do jablka sváru:
Napsal jsem "V extrémním případě se jedná o komunistickou nebo fašistickou sebranku".
Tím jsem v žádném případě nemyslel Bigjirku.

Komunisti a fašisti potřebují ve svých řadách poslušné fanatiky a nikoli neurvalé psychopaty.

Bigjirku by tedy logicky mezi sebe v žádném případě nevzali.

To nám džentelmeni musí být jasno nejen z hlediska faktičnosti, nýbrž i z hlediska dalšího udržování vyhroceného stavu vzájemného zesměšňování.

Jakékoliv pokusy pana bigjirku normalizovat, považují za nežádoucí a zcestné. Pakliže v tom budete, džentelmeni, pokračovat, ztratíme posledního demagoga na tomto blogu.
Co potom?
Kde chcete hledat náhradou jiného, když z něho uděláte normálního člověka?
Z posledních příspěvků a jeho reakcí to vypadá, že jste na nejlepší cestě své dílo dokončit.

Zamysleli jste se nad tím?

Vraťte ho zpátky odkud vzešel!
Dokud je ještě čas.
Pokud zmoudří, nemám potom na světě nikoho z koho bych si mohl dělat bezuzdnou, pustou srandu.

Prosím vás džentelmeni, smilujte se nade mnou!
Jakmile se s námi stane rovnoceným, jak mohu potom o něm hovořit, že je to psychopat, nechápavec, omezenec? To by bylo přeci nedůvěryhodné.
Proto vás co nejzdvořileji žádám: Neházejte mi klacky pod nohy, když jsem si konečně nalezl oběť svých ironických, satiricky pichlavých poznámek.
Důvěřuji vám a pevně se spoléhám na vaší pomoc, že neučiníte nic o čem by se dalo říci: "Připravili jste mne o venkovského blázna!"
12. 01. 2009 | 22:48

Zbyněk Matyáš napsal(a):

bigjirka:
Jirko, koukněte na http://blog.aktualne.centru...
je tam český exot.
12. 01. 2009 | 22:58

bigjirka napsal(a):

A kterýho exota myslíte, Zbyňku?
12. 01. 2009 | 23:18

Zbyněk Matyáš napsal(a):

bigjirka:
Když se tak zamyslím, vlastně oba poslední (kromě mne :)). Ten doktor však stojí za to.
12. 01. 2009 | 23:27

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to bigjirka.
Děkuji, už se to zase rozjelo. Já jsem se bál, že přestanete. To jsem si oddychl!
Pakliže budete takto pokračovat dál, nemají oranžový a buldatra žádnou šanci.
Jen žádnou normalizaci! Stěžujte jim to na každém kroku! Jednejte podle hesla: Když bliju, tak bliju a zvratky nejsou argumenty...
Nezklamal jste mě a s chutí do toho!

Pana Zbyňka se neptejte jakého exota myslel.
Spíše se ho zeptejte proč nemyslel.
Mne by to také zajímalo.
12. 01. 2009 | 23:35

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy:
"Mne by to také zajímalo."
Stačí se zeptat, pane doktore doktore. Přímo.
12. 01. 2009 | 23:40

bigjirka napsal(a):

Zbyňku, mne aforismus nicku Dr. Sáňka nezaráží a připadá mi úplně na místě. Trochu mne mrzí Váš antisemitismus.
12. 01. 2009 | 23:44

Zbyněk Matyáš napsal(a):

bigjirka:
Antisemitismus!??
Jaký aforismus? Viděl jste ty stránky?
12. 01. 2009 | 23:50

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Není to nějaké nedorozumění? On tedy není český muslim?
12. 01. 2009 | 23:51

bigjirka napsal(a):

Zbyňku, DR. Sáňka je český muslim, ale evidentně není identický s tím nickem, který si dělá Pr.De.L.

Antisemitismus? Váš. Podle toho, co píšete, byste sebral Israelcům možnosti obrany a tudíž by je okolní Arabové dílem rozdupali a dílem zahnali do moře, jak slibovali v 67.
12. 01. 2009 | 23:57

bigjirka napsal(a):

Dablbý, Voni vlastně jsou dochtorem poblitkologie, ne? Hele, to je vlastně takovej upgradovanej marxák?
12. 01. 2009 | 23:59

Zbyněk Matyáš napsal(a):

bigjirka:
Jestli považujete tuto akci v Gaze za obranu, potom její sebrání by Izraelcům bylo jenom ku prospěchu.
13. 01. 2009 | 00:02

Zbyněk Matyáš napsal(a):

No tak jo, DR. Sáňka není DR. Sáňka. Jsem naiva.
13. 01. 2009 | 00:04

bigjirka napsal(a):

Zbyňku, vždyť oni tu Gazu vyklidili a předali Palestincům, ale denně odtud lítají rakety...
13. 01. 2009 | 06:56

oranžový napsal(a):

Rozumím Vám pane Berwide :-)))))

No ale uznejte ...

že je tu legrace :-)

pane bigjirko :
Kdyby jste si pečlivě přečetl co pan Berwid
píše ... zjistil by jste, že MÁ z Vás radost.

Nehledejte v tom nic záludného nebo
dvojsmyslného .
Tak trochu si pan Berwid postěžoval , že
nebude mít s kým vézt slovní přestřelky.
:-))

Myslím si pane bigjirko , že jste zatím
propásl příležitost "zabít dvě mouchy -
- jednou ranou".
1.moucha:
pan Berwid by Vám musel začít brát vážně ...
2. získal by jste jeden druhého .
.....................................
No nic přátelé - těch pokusů máte ještě
přehršel.

Tak to zkuste znovu ...
Co Vy na to ? :-)

PS: TEDA S vÁMA JE PSINA.
13. 01. 2009 | 09:56

buldatra napsal(a):

to bigjirka:

K Vašemu dotazu:
Kolik vůbec má kandel?

Konstatuji, že nevím. Pakliže se ptáte na kandelu cd, jednotku svítivosti.
Bohužel, nemám měřák.
Máte zajisté na mysli monochromatické záření 1/683 watů na jeden steradián? Čili zelenou barvu při vlnové délce 555 nm?

Oproti tomu, kdybychom hovořili o difůzním světle, byla by situace kupodivu jasnější.
Šlo by o rozptylování jasných záležitostí, které průnikem určitého prostředí získávají jakýsi přísvit neurčitosti.
Což by bylo v případě tohoto blogu pravděpodobnější.

Takže zde máme zavedené oslovení Jasnost, které by ovšem mohlo být, v případě potřeby, doplněno účelově, s přihlédnutím k výše uvedenému, slovem difůzní.
Vznikne tak tvar difůzní Jasnost.
Což však není zavedené a obvyklé a mohlo by být matoucí. Kontraproduktivní.
Nevrhá to stín.

Jde mi primárně o to, vytáhnout z autora co nejvíce jeho myšlenek, nebo alespoň jejich stín, kterými mě oblaží a pobaví.
Považuji si za čest, že mohu v této diskuzi komunikovat s velikánem Jeho formátu.
Já, prostý kulak.
13. 01. 2009 | 12:46

buldatra napsal(a):

to Zbyněk Matyáš:

jak vidím, tak nick Dr. Sáňka Vás dostal svou stratégií.
Jde na to od lesa.

Je to podobné, jako když u mých dveří již po několikáté zazvonili svědci.
Zdvořilí, slušní, vzorně oblečení a hodní lidé. Neodehnal jsem je od svého prahu.
Nejsem přece křesťan.
A rád naslouchám lidem.
Pozval jsem je dál a vyslechl jejich slova biblická, obdržel jsem i časopis. Zcela zdarma. Moc příjemně jsme
pohovořili a strávili nějaký ten společný čas u čaje a kávy, i sušenky jsme pojedli.

Pak jsem jim vysvětli důvody, proč si o nich myslím, že nejsou dostatečně silně věřící, jak by měla jejich víra vypadat,
v čem vidím nedostatky jejich víry a jak by se měli zlepšit. Sdělil jsem jim, jak by měl vypadat
správný fanatik.
Bylo to takové něco za něco.

Od té doby již uplynulo několik let a k mé i jejich spokojenosti se míjíme. Zvoní se svými
náborovými materiály u jiných dveří.
Mám je rád. Jsou to moc hodní lidi.
Věřím, že i oni mě mají rádi.
13. 01. 2009 | 13:20

bigjirka napsal(a):

Buldatro, šmankote, dopustil jsem se těžké chyby, jednotkou jasu je kandela na metr čtvereční. Jeho Jasná Nejasnost blogovala o jakési vojenské minulosti. Jest tedy nutno vzíti v úvahu, že Nejasná Jasnost je monochromaticky zelená. Zelený mozek by vysvětloval i určitou zjednodušenost Difúzního myšlení. Tak kupříkladu vojín zvaný Krysa se u našeho útvaru vyjádřil: Kurva piča do piči nepičuj, piča! A bylo jasno. Co se týče stínu, nevylučuji, že Jeho Podařená Šílenost se zná s podivuhodným panem Petrem Schlemihlem a tudy i s mužem, který nemá stín, prodajíce jej ďáblu. Pokud u Nelibého difúze světelná probíhá spolu s difúzí myšlénkovou, rozhodně toho nelze vyloučiti
13. 01. 2009 | 20:29

bigjirka napsal(a):

oranžový, Pr.De.L., to je moje! Bohužel DrDr Dablbý uhnízdil se nám v poněkud přízemních figurách. Byl bych raději, kdyby pokračoval v nadějném popisu 69 s nákladní lokomotivou. Myslím, že tento kousek je důstojným pokračováním projížďky na dělové kouli. Také nám ještě neráčil sdělit svůj názor na to, zda v české společnosti je oblíbenější cikán nebo lampasák. Škoda, má to velký význam pro náš research.
13. 01. 2009 | 20:34

Vico napsal(a):

Oranžový : Jste opravdu tak hloupý, anebo, když už jsme u těch duchovních disputací, jste ve skutečnosti projev trojjediné jsoucnosti našeho doppel doctora? Otec, Syn a Duch svatý. O otci tu už řeč byla, syn je sama jeho Jasnost a chyběl nám tu už jen ten Duch. Proč by nemohl být oranžový?
13. 01. 2009 | 20:40

Zbyněk Matyáš napsal(a):

bigjirka:
Samozřejmě, dalo se očekávat, že rakety z Gazy budou létat, copak se v tom regionu válčí od loňska? Koneckonců pro Izraelce je to výborný důvod, mohou tqk odůvodnit masakrování civilistů, protože ti si zvolili Hamás. A invaze do Gazy tomu nezabrání, rakety budou létat dále i odjinud. Racionální chladná úvaha vede k názoru, že izraelským politikům (samozřejmě nejen jim, ale i arabským) většinou ve skutečnosti o žádné mírové řešení nejde. Jde jim pouze o zdůvodnění jejich úsilí o "spravedlivou" věc.
13. 01. 2009 | 21:16

Vico napsal(a):

Kdo ví, co vlastně znamená to Dr.Dr., že by jinak vyjádřenou 69? Dr. nahoře, dr dole. Možná o tom bude další knižní bestseller, aneb jak vyjebat sám se sebou. Některé diskuzní reakce jeho Jasnosti této snaze nasvědčují.
13. 01. 2009 | 21:20

Zbyněk Matyáš napsal(a):

buldatra:
Ano, dostal mne, naivně jsem podcenil lživost nicku.
Tutéž zkušenost se svědky jsem učinil i já, třebaže s poněkud odlišným průběhem. Jsa dostatečně biblicky vzdělán a k tomu profesně i přírodovědně jsem opravil některá jejich tvrzení, vyložil jsem jim poselství Boží lásky tak, jak je zjeveno v evangeliích, probrali jsme některé detaily, na kterých jsme se shodli a srdečně se rozloučili. Občas i když zřídka se potkáme a zdvořile pozdravíme.
13. 01. 2009 | 21:26

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Zbyněk Matyáš.

Velice intenzivně na mě zapůsobila Vaše věta "Občas i když zřídka se potkáme a zdvořile pozdravíme."

Já sice vůbec nerozumím, co tím chcete říci, ale rád bych se do problematiky zamotal, po příkladu pana bigjirky,který se rovněž motá zásadně do věcí, kterým nerozumí.

Takže v tomto případě bych ho rád nahradil.

Aby mě to bylo srozumitelnější, prosím Vás mohl byste tu větu třeba nějak přeformulovat?
Zde je několik návrhů, třeba: "I když zřídka se zdvořile pozdravíme, občas se potkáme." To se mi zdá pravděpodobnější!

Nebo snad: "Občas se potkáme a zřídka se zdvořile pozdravíme."
V této formulaci se skrývá dokonce i jakési napětí.

Jiná možnost by byla: "Zdvořile se pozdravíme občas, i když se potkáváme zřídka."
To nenechává nikoho na omylu - prostě by bylo lepší zřídka nikoho nepotkávat a tím se vyhnout občasnému zdvořilému zdravení vůbec.

Tohle bych taky nepodceňoval: "Občas se zdvořile potkáváme i když se zdravíme zřídka."
Prostě těch možností z Vaší strany je opravdu bezpočet.

Dále píšete: "...přírodovědně jsem opravil některá jejich tvrzení."
To je opravdu nesmírně záslužné.
Činil jste tak pomocí lopaty, vidlemi, motykou a nebo krumpáčem?

Mohl byste mi laskavě sdělit do které nemocnice byli převezeny?

Rád bych je navštívil, abych se zblízka mohl seznámit s tím, jak vypadá někdo, kdo byl předtím "přírodovědně opraven".

Děkuji.
13. 01. 2009 | 22:43

bigjirka napsal(a):

Pane Dablbý, Vy trpíte skutečnou gramatickou perversí! Dáváte ty výprasky praeceptorovi na holou, nebo přes polštář? Uznávám, že v tom procesu Vašich transplantací se nevyznám úplně přesně. Ale myslím, že dvoufázové jsou dozajista. Shit out - shit in
13. 01. 2009 | 22:51

bigjirka napsal(a):

Co se týče textu - obávám se, že si pletou analýzu s paralýzou, Zmatenosti.
13. 01. 2009 | 22:53

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy:
Pro Vás, pane doktore doktore, bude užitečnější, když slova "Občas i když" nebudete brát v potaz, prostě jako kdyby neexistovala.
Slovo "přírodovědně" se vztahuje ke slovu předcházejícím "biblicky vzdělán a k tomu profesně i", nikoliv k následujícímu slovu "jsem", takže mezi slova "přírodovědně" a "jsem" si laskavě domyslete čárku. Kdybych to psal pro Vás, napsal bych ji sám.
13. 01. 2009 | 22:57

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to bigjirka.

Analýzu s paralýzou si nepletu.

Analýzu mám já a Vy máte paralýzu.

To nikoho nenechává na omylu, protože to všichni vědí a ten, kdo si není úplně jist, ať si přečte Vaše komentáře a hned je v obraze.
13. 01. 2009 | 23:12

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Zbyněk Matyáš.
Já si žádnou "čárku" domýšlet nebudu (pakliže jste neměl na mysli dámské přírození. To je totiž ta nejkrásnější "čárka" na světě), neboť se mi nejedná o nějaké písmenkové skládačky.
Já se ptám konkrétně: Jakých typických přírodobotanických nástrojů (lopata, motyka, vidle, krumpáč) jste použil při "přírodovědných opravách" náboženských fanatiků a pakliže to někdo přežil, v které nemocnici se nachází?
Žádám Vás, aby jste se nevymlouval na "čárky" a hovořil k věci.
13. 01. 2009 | 23:23

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy:
13.01.2009 22:57:58
Prosím o pozorné přečtení. MOžná se Vám, pane doktore doktore, podaří pochopit, že jsem přírodovědně vzdělán, přesto však přírodovědně svědky jsem neopravoval a ani to neumím.
13. 01. 2009 | 23:28

bigjirka napsal(a):

Vašnosti, Ješitnosti, jak dokážou psát tak nechutně primitivní a hloupé nadávky? Woni skutečně maj na rajčeti pěkně tlustou vrstvu blbosti. Možná, že se jejich laponská Trottelhure ve fázi shit-in nestrefila a woni teď maj v Ochsenkopf meluzínu? To tedy Jejich Vymaštěnost lituju.

Aby jste je trotlovina, hodná arcivypatlance.
13. 01. 2009 | 23:46

bigjirka napsal(a):

Jejich Nedůstojná Zmatenosti, proč nejsou trochu vynalézavější? Sklouzli už k úplně dementní nudě.
14. 01. 2009 | 08:49

oranžový napsal(a):

Aby jste -je krásné a takové více osobní-
- navíc je to správně rozděleno na dvě slova
aby bylo jasně srozumitelné o kom je řeč a že si toho člověka vážíte.

Abyste je suché a tvrdé nic.

Něco jako: "abyste se z toho neposral" a podobně.
Tady přece velkejjirko žádný problém
nevidím.

Jinak nevím, proč jste tak tvrdí.
Chováte se jako malí školáčci,kteří
jsou přesvědčeni-že zrovna Jan Berwid
Buquoy , Vám chce sníst vaše svačiny.
Co blázníte lidi?

Pro Vico:
Já proti Vám nic nemám .
Tak co chcete ode mne ?
14. 01. 2009 | 09:01

oranžový napsal(a):

Nezačínám - jen mám za to, že slůvko:
aby jste , je mnohem starší než to současné:
abyste.
Nic víc.
A že je "aby jste " ... gramaticky blbě ...
.... řekl kdo ???
Mě je to prostě fuk a budu si psát jak chci.
Pětku dostat už nemůžu - nejsem ve škole a
ani Vy nejste mým učitelem.

Mohl by jste někde najít a ukázat zde přítomným .... kde Vám začal pan Berwid
sám od sebe nadávat do blbců atd...???

Udělejte to rychle, ať se to vyjasní.
14. 01. 2009 | 10:29

bigjirka napsal(a):

Chyba je prostě chyba.
1+1=2 ve všech číselných soustavách vyjma jedné. Které? Kolik může být 1+1 =? A co je třeba k tomu dodat? Ale sorry to say, neexistuje česká gramatika, ve které by bylo správně trapné aby jste.
14. 01. 2009 | 10:34

oranžový napsal(a):

Dobře, tak můžu dostat maximálně pětku.
To je ale všechno.

Ale co Vy ???
Jak Vám jde to hledání ?
14. 01. 2009 | 10:43

bigjirka napsal(a):

oranžový, pište si co chcete. Protože nejsem a nechtěl bych být vaším učitelem, vyhledávat vám to nebudu. Ani nebudu vyhledávat počátek sporů s DrDr. On to ví stejně dobře jako já, vy mne neřídíte a já vám nejsem ničím zavázán. To vy máte s DrDr společnou podivnůstku - myslíte si, že můžete ostatní mistrovat. Každopádně jsem Dablbýho již několikrát vyzýval, že to můžeme stáhnout, ale on odpověděl, že nás bude majstrovat jak bude chtít. Já s tím problém nemám, dna mé kreativity nebylo ještě zdaleka dosaženo. A Dablbý dělá duševní striptease sám - když používá pořád jen trapných nadávek, jak fakan. Možná, že jej rozčiluje přirovnání k Prášilovi a Münchhausenovi.. s tím nic nenadělám, když mi tak připadá :-)))
Všimněte si, že ať napíšu co chci, odpovídá mi jako hulvátský lejnomet... ale nestěžuju si, odkopává jen sám sebe.
14. 01. 2009 | 10:45

bigjirka napsal(a):

Já oranžový učitelem nejsem a učitelem češtiny už vůbec ne. Možná budu něco učit na své alma mater... to se ještě uvidí. Ale učit něco lidi, kteří se naučit nechtějí... to po mě nechtějte.
14. 01. 2009 | 10:47

oranžový napsal(a):

Jaké nadávky máte na mysli ?
V jeho poslední reakci žádné nevidím ???

To co následuje potom /od vás třech / ...
.. je tedy divné.
14. 01. 2009 | 11:15

bigjirka napsal(a):

šmarjá.. 13.01.2009 23:12:47 je zajisté vzorem vstřícnosti??????
no a na nabídky zklidnění reagoval vždy výslovně negativně..
on si prostě myslí, že do ostatních se může navážet jak chce a diví se, když pak něco přilítne... nás třech koho? já jsem já a jsem sám a za nikoho tu odpovědnost neberu... co proved ten Sommer?
14. 01. 2009 | 11:20

oranžový napsal(a):

No a ty Vaše dva příspěvky/reakce pod ním / jsou
o čem ???

Kdybychom tu spolu mohli mluvit jako chlapi
.... ale škoda - nejde to.
Censor sensor by mi to musel smáznout.
:-)

Jinak Sommer se dopustil zásadní komunikační
chyby.
Přelezl totiž pomyslný mantinel ohraničující "soukromí jedince".
Tedy lépe řečeno - přišel si bez vyzvání-
bez zaklepání či pozdravu s vymyšlenou
lží .

Nechápu tedy jeho způsob myšlení - když
dokáže psát celkem slušnou formou a potom-
jakoby se se jej někdo zeptal:
Kdo je tu lhář a křivák ... no- a on prostě
zvedne ruku a sám se přihlásí......

Asi nějaký zkrat či co.

Detaily si nechám pro sebe.

Ps: Mám za to, že my dva se respektujeme
i když zrovna stejnou muziku neposloucháme.Ale jde to.

Něco podobného aplikujte i s panem
Berwidem.
Stačí pročistit svůj text od slov:
dablblý a podobně.
Pokud takto začínáte debaty - je to na prd
a nic rozumného z toho nekouká.
Buďte "frajer" ... a né "Sommer".
:-)
14. 01. 2009 | 11:59

bigjirka napsal(a):

oranžový, celkem OK.. zkuste vzít v úvahu, že mne nemůžete mistrovat a že to k dobrému nevede. Oslovení... Oslovení pane Kopecký dotyčný nepřijal, nějaký rozumný nick nemá... a myslíte, že kdyby někdo chtěl, abych ho oslovoval Michaele Jacksone, že bych nadšeně souhlasil? Ještě jednou - všechny návrhy na úpravu vztahu DrDr výslovně a arogantně odmítl, byly tuším asi tři. A už toho nechte, než se rozzlobím - případně zkuste majstrovat DrDr, na mne se to fakt nelepí. Taky umím rozdávat doporučení (docela produktivní a rozumná, ale víceméně se toho vystříhám). Všimněte si, že s tou gramatikou osoby spřátelené a neutrální nepronásleduju... :-)

Sommerovi jsem tam už někde na blogu napsal naplacato, že je demagog, zákeřný a zlý člověk - což si taky doopravdy myslím. Pro toho, kdo není padlý na hlavu, je tady docela rychle vidět, kdo je kdo. Pro mne jsou velikým zklamáním všichni ti levičáci, kteří za všelijakým cincáním skrývají svůj antisemitismus a svou toleranci k arabskému zahnání Židů do moře.
14. 01. 2009 | 12:34

oranžový napsal(a):

Já Vás nemistruji - ale zájem o Vás mám -
- protože vím, že nejste podobně "pokleslý"
formát jako ten níže jmenovaný "vymítač židů"

Asi tak.
14. 01. 2009 | 12:50

bigjirka napsal(a):

No tak přestaňte s těmi pokusy o to poučování a všechno bude o moc snadnější. Někdy mám dojem, jako byste se cítil jakýmsi povolaným guruem. To Vám škodí. O mě strach nemějte, já jsem pevný dost a na druhou stranu když se porozhlídnete po diskusích, s každým jsem diskutoval tak, jak dokázal a zasloužil. Když si někdo pořádně nepřečte to, co píšu a vyjede po mě, nemám s tím problém a vyjedu taky. Zrovna tak jako nemám problém s fundamentální a solidní diskusí.
14. 01. 2009 | 13:01

bigjirka napsal(a):

A taky se rád bavím.. dřiny a serióznosti mám dost v civilu... :-(
14. 01. 2009 | 13:03

buldatra napsal(a):

Bigjirka versus oranžový:

Není to tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo někomu zdát.
S češtinou tedy rozhodně ne.
Jsou ale na světě ještě horší věci. A jazyky.

Ještě horší je čínština. Buďme tedy rádi, že jsme rádi.
Proto, zaplaťbánbůh za češtinu.

K psanému projevu jistých účastníků diskuzí, autory různé a různých blogů z toho nevyjímaje, bych si dovolil toliko snad jen podotknout,
že chyby všeliké, gramatické pak obzvlášť, jen zbytečně umenšují velikost myšlenky zhusta u těch,
kterým jest myšlenka nabídnuta ke strávení, potažmo vnucena, či adresována.

Umenšení sdělení bývá nezanedbatelnou příčinou toho, že sdělení nemá tu sílu,
kterou by mohlo mít. Ba, co dím! Nahrává to na smeč vzdělanému diskutérovi na druhém konci drátu, drobí dialog, tetralog, či
jakkoliv jiný -log a ruší v soustředění a to zdůrazňuji, zejména osoby postižené kantorskou profesí. A i ty je
možno s úspěchem podezřívat z účasti na této a jiných diskuzích.

Kdejaký kulak (pevně věřím, že nejsem jediným zástupcem tohoto druhu v tomto prostoru, některé náznaky mě opravňují
k doměnce, že spřízněnou kulačí duši potkám všude) může předpokládat, že diskuze v tomto prostoru mohou mít a mají jistou svoji úroveň.

Přátelé, když na ničem jiném, tak alespň na jednom bychom se mohli shodnout:
Čeština je pakárna.

Otpusťte drobné chibi.
14. 01. 2009 | 13:20

bigjirka napsal(a):

Shodli bychom se, buldatro :-)
Až na ten konec.. což třeba Chrám i tvrz? Pavel Eisner je vůbec jedním z autorů, které bych oranžovému doporučil, kdyby o to ovšem měl zájem :-)

Stravitelně napsané věci se pochopitelně čtou líp...

Ta křížovka s tajenkou: v binární soustavě 1+1=0 (+ přenos do vyššího řádu) - tak jako v desítkové soustavě 9+1=0 + přenos :-)
14. 01. 2009 | 13:29

buldatra napsal(a):

to Zbyněk Matyáš:

napsal jste, tedy mimo jiné, že:
Ano, dostal mne, naivně jsem podcenil lživost nicku.

Obávám se, že nick není lživý. Je toliko jen součástí strtegickou a to součástí velice dobře zvolenou.
To oceňuji.
Účel světí prostředky, řekl bych. Je to ve stylu negativní reklamy a poněkud recesistické.
Je jen na každém, jak k tomu přistoupí.
Zdůrazňuji, že snad není nezbytně nutné, brát všechno smrtelně vážně.
Taková malá provokace, speciálně ve vážném tématu, přináší zpestření. A život by měl být pestrý.
14. 01. 2009 | 13:32

bigjirka napsal(a):

nojo.. sranda muší bejt, i kdyby fotra věšeli. Ach, doufám jen, že mne z umenšení sdělnosti neobviňujete, kulaku drahý!
14. 01. 2009 | 13:37

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy