S Václavem Klausem do svěrací kazajky

20. 02. 2009 | 10:26
Přečteno 9908 krát
President republiky je zde proto, aby ve světě representoval národ, který mu dal mandát a nikoli proto, aby v zahraničí prosazoval svoje individuální zvrácené názory.

To, co se podaří pro Českou republiku Mirkovi Topolánkovi po nadlidském úsilí vyzískat, to obratem ruky zkazí Václav Klaus. Zdá se, že tento muž má z ostudy doslova ušitý kabát. Na mezinárodní maléry mu všemohoucí Bůh patrně vystavil zvláštní licenci a president České republiky činí, co je v jeho silách.

Tolik ostudy, kolik je schopen Václav Klaus natropit ve světě během 24 hodin, by Havel s Topolánkem nezvládli ani za 350 let.

Takřka „geniálním“ výstupem byl poslední Klausův projev na půdě Evropského parlamentu. Pan president nevynechal takřka vůbec nic, kde by se nemohl před celým světem náležitě zkompromitovat.

Za masového odcházení poslanců ze sálu, klepajících si prstem na hlavu, náš nejvyšší representant prohlásil přibližně toto (monitoroval jsem jeho projev v němčině): „Současná politika EU (patrně měl na mysli Lisabonskou smlouvu) by mohla zkazit vše, co Evropa za posledních padesát let vytvořila.“

Jsem erudovaným docentem politických věd, ale co pan president touto nehoráznou pitomostí myslel, je mi záhadou.

Posuneme-li dnešní svět o padesát let dozadu, dospějeme do roku 1959. Dostaneme se do období, kdy se Východní Evropa ještě nevypořádala se Stalinismem. Mezi Východem a Západem zuřila „studená válka“. Východoněmečtí komunisté se připravovali na stavbu „Berlínské zdi “ a nad celou Východní Evropou byla spuštěná „železná opona“.

Z jaké ztráty má tedy Václav Klaus obavy? Nemyslím si, že by si přál návrat „studené války“, ale jeho neznalost dějinných souvislostí a tím navazujících společenských a ekonomických procesů, je doslova pobuřující.

Trestuhodné výroky presidenta ČR se pokoušel na veřejnosti, s notnou dávkou zoufalství, ospravedlňovat předseda vlády Topolánek: „Žijeme v demokracii a každý má nárok na svůj názor!“

Pan premiér vede sice v poslední době velice rozumnou zahraniční politiku, ale zde se mýlí. Nejvyšší hlava státu při representaci své země v zahraničí žádný nárok na „vlastní názory“ nemá, neboť nerepresentuje sebe, nýbrž zastupuje český národ. Mezi Václavem Klausem a českým národem je třeba vést tlustou dělicí čáru, což ovšem současný Evropan neví a neprávem se domnívá, že tento lid, jenž je nyní vedoucí silou EU, je ve skutečnosti politicky, kulturně i morálně přibližně asi sto let za opicemi. Ostuda nejvyššího „representanta“ se tak promítá do nitra národa, který si to v žádném případě nezasloužil.

To, že se ODS nachází v krizi své vlastní identifikace a tím v rozkladu, není žádným veřejným tajemstvím: Poslanci ODS hlasují proti svému premiérovi. Klaus mu podráží nohy, kde se dá. ODS prohrává ve volbách a ve veřejném mínění. Mohutný křižník obnovy Pavla Béhma uvázl na mělčině a jeho děla začínají rezivět.

Aktuální zhroucení ODS by znamenalo neúměrnou destabilizaci pravicových sil a tím i konec udržování politické rovnováhy mezi levicí a pravicí. V takovém případě by to znamenalo dokonce ohrožení dosavadního společenského řádu a hrozilo by nebezpečí, že ČSSD v koalici s KSČM by se mohly vydat cestou „socialismu s lidskou tváří “.

Nic takového by se nemohlo stát, kdyby na úřad presidenta nastoupil Jan Švejnar. Oproti tomu je Václav Klaus mohutnou destabilizační silou a zhoubným rakovinovým nádorem ODS, ať si to její členové uvědomují či nikoli. Úhlavním nebezpečím politické moci ODS není Jiří Paroubek se svou ČSSD, nýbrž Václav Klaus svým negativním vlivem na tuto stranu jak v politice vnitřní, tak zahraniční.

Volby do zastupitelských úřadů nevyhrává členská základna politických stran, nýbrž volič, který dává hlas té straně, jenž důvěřuje. Václav Klaus politickou a morální důvěru českého národa ztratil a stal se dokonce i hrobníkem Topolánkovy vládní politiky. Onen politický nebožtík táhne sebou do hrobu celou ideologickou strukturu ODS.

Zánik ODS by KDU-ČSL v současné době nemohla nahradit. Kandidát na nového předsedu KDU-ČSL, Ing. Jan Březina, je sice vycházejícím sluncem této strany, ale jeho „New Frontiers“ nemůže zapustit kořeny ze dne na den. Přičemž Březinova strategie politické obnovy míří do oblasti tzv. „třetí politické síly“. To znamená, stát se po ODS a ČSSD třetím spolehlivým základem společenského systému a vytlačit z tohoto místa KSČM, která „kapitalismus s lidskou tváří“ svými ideologickými postoji ohrožuje. Komunismus není kapitalismus. Proto nemůže být alternativou. Když zchudnou bohatí, chudí umřou hlady.

Chce-li ODS zachránit sama sebe, musí Václavu Klausovi nasadit co nejrychleji politickou svěrací kazajku a odvézt ho do ideologického blázince, kde na něho dohlídne mezinárodní porota psychiatrů, aby nemohl škodit ani svému národu, ani budoucí politice Evropského kontinentu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

sasa napsal(a):

Pane Buquoyi: jste mimo. Jako kazdy spravny kontrarozvedcik vi prezident, ze nejlepsi zpusob jak kontrolovat opozicni skupinu, je ji zalozit. Proto shromazduje kolem sebe lidi nesouhlasici s integraci Evropy, aby se jim mohl postavit neformalne do cela a tim je ovladnout.
20. 02. 2009 | 10:33

F. Adamec napsal(a):

Klaus a jeho bolshevici v EU:
V roce 1970 byl Vaclav Klaus, Vodicka (KGB) hvezdou operace Rattrap, kterou spustila komunisticka ceskoslovenska tajna sluzba ve spolupraci se sovetskymi poradci z KGB.
V roce 1977 byl Vaclav Havel hvezdou komunisticke Charty 77, s cleny UVKSC, agenty StB a KGB. Az po padu zelezne opony v Berline, Vaclav Havel a Vaclav Klaus dosadili mafii StB do vlady CSFR a CR. Havel vyzval k humanitarnimu bombardovani Evropy pri otevreni Muzea holocaustu ve Washingtonu v roce 1993. Jako bezdetny oznacil EU za impotentni. Zrusil, se svou mafii bolsheviku, zemskou samospravu Cech, Moravy a Slezska. K Cecham pripojil a okupoval povodi Moravy, vcetne moravskych mest Dacice, Telc, Svitavy,... Pragobolshevici ignorovali Ustavu CR, Chartu zakladnich prav EU.
V roce 1995 Havel prohlasil rasisticke Benesovy dekrety za nedilnou soucast kontinuity ceskeho komunistickeho rezimu. Komunisti a clenove StB si vydiranim poslancu dvakrat po sobe zvolili sveho prezidenta Vaclava Klause.
Dne 26. 3. 2008 komunisticky senat CR zamitl zakaz propagace komunismu a nacismu, odmital a obstrukcemi zdrzoval ratifikaci Lisabonske smlouvy a prijeti eura. Klaus, Vodicka (KGB), Kluk (StB) a Rek (StB), prezident komunistu odmitl zavest euro, ratifikovat Lisabonskou smlouvu a dohodu o pristoupeni CR k Mezinarodnimu trestnimu soudu. Rimsky statut neratifikoval, nechal pri komunisticke privatizaci a restituci rozkrast 300 000 vlastnikum pozemky a prevedl je pomoci 600 000 stranek komunistickych zakonu, komunisticke soudni a policejni mafie, do uzivani akteru komunistickeho rezimu a teroru, clenum zlocineckych organizaci KGB, KSC, StB, VB, PS-VB, LM a SVAZARMu. Bolshevici z ODS a CSSD, zlocinci a tunelari, dosud ignoruji Ustavu CR, Chartu zakladnich prav EU a Vseobecnou deklaraci lidskych prav OSN, tunelovali banky, tunelovali statni podniky a akciovky, rozkradli zdravotni a duchodove fondy, fondy EU, vytunelovali a zcizili majetek v hodnote > 140 mld. EUR.
Dne 19. 2. 2009 v Evropskem parlamentu Vaclav Klaus prednesl provokativni projev, za nadsene podpory absolventu stalinisticke Vysoke skoly ekonomicke (VSE) v Praze. Klause si dvakrat zvolili komununisti, agenti StB a KGB, kteri pri volbe vydirali sve volitele. Klaus opakovane zesmesnoval clenske zeme EU, ktere ji zalozili. Prirovnal fungovani EU k parlamentum ve vychodni Evrope, s komunistickou stranou v PS CR. Klaus chce, aby byly rozhodovaci pravomoci vytlaceny z EU a opet navraceny jednotlivym post/komunistickym clenskym statum. CR je jedinym statem v EU s parlamentem, ktery dosud neodsoudil zlociny komunismu a nacismu - narodniho socialismu. Klaus argumentoval, ze Evropsky parlament nenabizi duveryhodnou opozici. Klausovym vzorem je PS CR s ex/komunisty, agenty Stb a KGB, absolventy stalinisticke VSE, KU, MU (UJEP) a VAAZ, ktere jmenoval do svych komunistickych vlad a funkci.
20. 02. 2009 | 10:37

JC napsal(a):

Pane Bukvoji,
Jen tak pro pořádek.
Kde berete jistotu, že vaše individuální názory, které tu prosazujete, nejsou zvrácené ?
20. 02. 2009 | 10:42

jeden napsal(a):

Téměř bych se vsadil, že až se za pár let bude "nosit" kritika EU, budete první mezi prvními, kdo si ohřeje svou polívčičku už jenom proto, abyste opět oslnil přehledem svých titulů a úspěchů. Váš projev zavání závistí na sto honů. Klaus přes mnohé své úlety v oblasti ekologie má alespoň tolik odvahy, že své odlišné názory vysloví. Říká nahlas to, o čem jiní politici mají strach i jen uvažovat v skrytu duše. Pokud máte ten dojem, že kritika EU je něco nevhodného a opovrženíhodného, tak jste usnul někdy v osmačtyřcátém. Dobré ráno. P.S. teorie rovných okurek je dostatečně vypovídající o možnostech hovadin rodících se v mozcích politiků EU.
20. 02. 2009 | 10:43

suchánek napsal(a):

President republiky je zde proto, aby ve světě representoval národ, který mu dal mandát a nikoli proto, aby v zahraničí prosazoval svoje individuální zvrácené názory.

anketa na idnes:

Souhlasíte s tím, co řekl Václav Klaus v Evropském parlamentu?

ANO________18 405
NE ________ 4 641

takže bez komentáře...
20. 02. 2009 | 10:48

úlovec napsal(a):

Ostrovid Berwid jakoby snad i žárlil - nebo mi to jen tak připadá? - Článek Berwidův jest mnohem více přeexponován, než řeč Václava Klause. Tudy asi cesta nevede.
20. 02. 2009 | 10:49

MerryMan napsal(a):

Autor:
"Jsem erudovaným docentem politických věd..." - lépe všechno vím, všechno znám.

"Když zchudnou bohatí, chudí umřou hlady." Nebyli žádní bohatí, 40 let zde žilo 15 000 000 lidí, byl zde socialismus a nikdo hlady neumřel. Bylo to proto, že zde nebyli žádní chudí?

Překonáváte se.
20. 02. 2009 | 10:56

Pobo napsal(a):

"Erudovaný docent politických věd ..."

Tak to asi hovoří samo za sebe.
20. 02. 2009 | 10:56

suchánek napsal(a):

buquoy napsal: „Současná politika EU (patrně měl na mysli Lisabonskou smlouvu) by mohla zkazit vše, co Evropa za posledních padesát let vytvořila.“

Jsem erudovaným docentem politických věd, ale co pan president touto nehoráznou pitomostí myslel, je mi záhadou.
--------------------------------
zde ona inkriminovaná pasáž v kontextu a doslovně:

Obávám se, že pokusy integraci dále urychlovat a prohlubovat a rozhodování o podmínkách života občanů členských zemí ve stále větší míře posouvat na evropskou úroveň mohou svými důsledky ohrozit všechno pozitivní, co bylo za poslední půlstoletí v Evropě dosaženo. Nepodceňujme proto obavy občanů mnoha členských zemí, že se o jejich záležitostech opět rozhoduje jinde a bez nich a že je jejich možnost toto rozhodování ovlivnit jen velmi omezená.
------------------------------
trochu vás budu parafrázovat: co tím pan prezident myslel může NEPOCHOPIT jen nehorázný pitomec nebo erudovaný docent politických věd
20. 02. 2009 | 11:01

Silvie napsal(a):

Tak jste se nám, pane B., hezky shodnul se Zaorálkem.
Nechci se opakovat, ale skutečně nevidím nic tak pohoršujícího na tom, když někdo někde projeví jiný názor. V totalitě jsem žila dost dlouho , další potupné normalizace mi už není třeba. Vtírá se pochybnost, zda je eurospolečenství skutečně postavené na demokratických principech, není-li v něm místo pro opoziční názory a členství je podmíněno bezpodmínečným souhlasem s jakoukoliv , i sebedestruktivní hovadinou.
Vím, že si to Klaus užil a pár europapalášů pěkně nas...Za to mu tleskám!
20. 02. 2009 | 11:02

Ikena napsal(a):

V teto chvili se pred nami objevila zakladni otazka pro smerovani CR, at si to nechceme pripustit, ale kam a jak dal?

Prijmout LS a co nejdrive EUR a plne se tak zaclenit do struktur EU.
nebo

Neprijmout LS, tedy postavit se proti nazoru ostatnich 26 statu, s poukazem, ze by doslo k poskozeni nasi statni suverenity.
Z neprijeti vyplyva jen jeden nasledujici krok, vystoupeni z EU.
Nelze sedet na dvou zidlich a namlouvat si, ze nam to EU neosladi.

Po 20. letech od sametu, se ultra pravice a ultra levice, spolecne s casti ODS a VK
dostavaji na spoolecnou platformu, ktera nas vzdaluje od Evropy.
Dalsi ukazy plizive normalizace 2009 :
- nahubkovy zakon
- sporne odvolani stat. zastupce Basneho
za jeho odvahu rici svuj nazor
- rozhodovani o osudu zeme stranickym gremiem ODS.

Muj osobni nazor je ten, ze jisty clovek si leci komplex "sede mysi" z let 69-89.
Nevzpominam si, ze by dotycny se nejak aktivne projevoval treba i podpisem pod vyzvu "Nekolik vet". Divne to procitnuti
a premena v saloniho revolucionare. Jen blahovec se muze domnivat, ze nas to neposkozuje v ocich Evropy. Zato medved ze zeme, kde vcera znamenalo zitra, musi pochvalne mrucet.
Takovy klinek v dobe predsednictvi vlastni zeme se malokdy vidi. Chudak Topolanek, jedna se o domaci bitvu.
20. 02. 2009 | 11:04

Slav napsal(a):

Konečně mu někdo řekl že republice škodí a je nebezpečný. Za koryto neváhá jednat s kýmkoli, viz Šlouf víme všichni. Putin ještě nevíme, čeho je schopen doopravdy se můžeme jen domnívat. Otazník v charakteru a původu je na prezidentském postu nebezpečný. Přeji všem odpovědným šťastnou ruku při ohlídání osudu republiky.
20. 02. 2009 | 11:07

J.H. napsal(a):

Pane B-Buquoyi Váš komentář je naprosto správný. Mnoho politiků u nás škodí státu, ale málokterý škodí v tak širokém rozsahu, a to doma i v zahraničí. Škodolibě by se dalo říci: Co si ODS před rokem zasela to teď sklízí. Jenže to bohužel nesklízí jen ODS ,ale celý stát.
20. 02. 2009 | 11:07

meyla napsal(a):

Malá poznámka: množství použitých výrazů typu pobuřující, nehorázná pitomost, individuální zvrácené názory, úhlavní nebezpečí, politická svěrací kazajka či blázinec mi připomíná slovník jiných režimů, pane, vlastními slovy, erudovaný docente politických věd, nositeli řady mezinárodních uznání. Argumenty jsem v textu nenašel a vlastně nevím, co jste chtěl říci. Že je Klaus na zavření, protože nemluví za „národ“? Že všichni, co považují Lisabonskou smlouvu za paskvil jsou pitomci? Že to bez Lisabonské smlouvy nepůjde? Co vlastně? Ale náboj vaše slova mají, alespoň pro mne. Činí mi potěšení, když vidím hujerské týpky jako vy takhle slovně vyskakovat. Jen mne mrazí, co by se stalo, kdybyste měl v ruce místo počítačové klávesnice střelnou zbraň.
20. 02. 2009 | 11:08

Martin Rataj napsal(a):

Pane Buqoy,
díky za tento článek. Klaus je člověkem, který jednoznačně nejvíc ze všech českých politiků poškodil Českou republiku - ostatně měl na to také nejvíc času. Co je pro mě ovšem daleko více pobuřující než Klaus sám, je skutečnost, že jej tady po tom vše převážná část populace podporuje. To je otřesná vizitka naší občanské společnosti. Ostatně, jak známo, Klausovi, na rozdíl od prezidenta Havla, je občanská společnost trnem v oku.
20. 02. 2009 | 11:12

buldatra napsal(a):

Jasnosti,

Jelikož jste monitoroval projev slovutného pana Klause v němčině, mohla se teoreticky vloudit i nějaká ta chybička, například vinou překladatele. Znáte to, ty překladatelské oříšky. Co si budeme povídat.
Nabízím proto celý projev v jazyku českém, zde:

http://www.blisty.cz/art/45...

přičemž v případě nouze opravdu, ale opravdu nejvyšší, se nabízím, že projev Vám přeložím do jazyka německého.

Ve vašem článku mě zaujalo několik bystrých postřehů. Např:
Mohutný křižník obnovy Pavla Béhma uvázl na mělčině a jeho děla začínají rezivět.

Pan primátor je však ještě mlád a tak si myslím, že alespoň jedno dělo vycídí a bude ho ještě nějakou tu dobu používat. Příkladem mu budiž pan president, o němž je veřejně známo v souvislosti s jeho kanónem, že rez mu ještě zdaleka nehrozí. Jde tak příkladem nejen panu primátorovi, ale nám všem. Věřím, že i Vám. Paní hraběnka to jistě ocení.

Jaký je aktuální stav zapouštění kořene pana Březiny?
20. 02. 2009 | 11:13

jeden napsal(a):

Že my jsme furt tak připosraní z toho, co si o nás Evropa nebo někdo jiny pomyslí...panebože, podívejte se na Poláky, těm je z duše jedno, co si kdo myslí, hlavně prosazují to, co je prospěšné pro stát, co Sarkosy se svou malou domů v automobilovém průmyslu,politici si pobrblali a šlus. Ale na to nám chybí dostatek sebevědomí, říct narovinu, co si myslíme a co chceme. Raději budeme hodinu točit o ničem, takže je z nás půl Evropy na větvi né z toho, co chceme, ale z toho, že to,co chceme neumíme ze sebe vydolovat.
20. 02. 2009 | 11:15

JC napsal(a):

suchánek,
aktuálně :
Souhlasíte s tím, co řekl Václav Klaus v Evropském parlamentu?

naprosto........ 18928
částečně........ 1703
nesouhlasím...... 4777
20. 02. 2009 | 11:22

myrta napsal(a):

Mluvíte mi z duše pane Berwig-Buquoy.Ti co souhlasí s Klausem,tovše je ta zvrácená morálka Čechů.Nevadí,že jsme světové nuly,protože jediné co perfektně dokážem,je podrážet už v zárodku něco co by nám prospělo.Ale v prsa se budeme bít proto že nějaký morálně zkažený člověk-a je jedno že to je v tomto případě prezident,křičí do světa nesmysly.Hlavně že je na nás vidět.O morálních a eventulně z toho vyplývající škody ekonomické je nezajímají.
20. 02. 2009 | 11:22

jeden napsal(a):

pro M. Rataje - to, že souhlasím s některými myšlenkami p. Klause ještě neznamená, že musím být jeho rozjásaným obdivovatelem. Pouze oceňuji fakt, že když má nějaký odlišný názor, najde v sobě tolik odvahy, že jej prezentuje i při jistotě, že ho to bude stát nějaký ten bodík na žebříčku popularity. To by pro některé hujery typu Pavla Béma bylo nemyslitelné...
20. 02. 2009 | 11:26

Pavla napsal(a):

Autor: Říkáte, že prezident má mluvit za národ. Kde berete tu jistotu, že si většina národa nemyslí to samé, co V. Klaus? Bylo by asi hodně zajímavé provést průzkum veřejného mínění, na kterých si tak rád zakládá J. Paroubek, a zjistit, co si o projevu V. Klause lidé myslí. Asi byste byl hodně překvapen.
Nakonec to tady již někdo výše uvedl, jak dopadla anketa. A rovněž myslím, že tentokrát dali VK zapravdu i mnozí jeho odpůrci.
20. 02. 2009 | 11:28

JC napsal(a):

myrta,
Dopouštíte se osudové chyby, že dle sebe soudíte celý národ.
20. 02. 2009 | 11:31

jeden napsal(a):

pro myrtu - nuly jsme hlavně ve svých očích a podle toho se na nás dívají i jinde. Upozornit na nějakou kravinu ještě neznamená stát v nepřátelské linii. Jinak Váš hysterický projev jako by vypadl z aktovky pana Urválka, blahé paměti.....
20. 02. 2009 | 11:35

Jochim napsal(a):

Pane Buquoy, asi se za nějaký čas budete divit, že je mnohem více lidí v národu českém, kteří podporují názory prezidenta, než si myslíte. Nemám pocit, že pan prezident reprezentuje národ špatně. Řekněme specificky, ale ne překvapivě. Diví se jen ti, kteří o jeho názorech nic nevěděli a i nadále se tvaří, že neví, protože jako nemá smysl se jimi zabývat. Ale nedá se nic dělat jemnuje se Václav Klaus, všichni jej známe a je prezidentem a byl jako takový zvolen. Až budete vy, nebo kdokoliv jiný kandidovat, jsem zvědavý, jestli papouškování evropských socialistických názorů bude v kampani stačit, nebo příjdete s něčím vlastním.
20. 02. 2009 | 11:36

Northern Lights napsal(a):

Mě se projev pana Klause líbil, celkově si myslím o struktuře a ekonomickém potenciálu E.U úplně to samé.
Konečně po dlouhé době jsem byl na svého prezidenta hrdý.
20. 02. 2009 | 11:37

Karel napsal(a):

Kde bere autor tu smělost, že mluví za celý národ? Zná vůbec názory národa? Nebo jenom tlumočí názory své stolní společnosti z hospody Na růžku.Co tak hrozného ten Klaus udělal? Prostě dal Evropskému parlamentu názory k přemýšlení. To se nesmí? Nemusím s ním souhlasit, ale nad mnoha vyřčenými otazníky by bylo asi vhodné se zamyslet. EU nebude nikdy USA, protože to není možné s ohledem na kulturně historické okolnosti.Nebo by musela vzniknout Svatá říše římská německého lidu nebo lidu francouzského. Nikdy nevznikne německo francouzského lidu. A o to přeci jde.
20. 02. 2009 | 11:37

Pavel Poštulka napsal(a):

P. Buguoyi - přečetl jsem poprvé Váš blog hned to stálo za to. Díky. Bylo to výborné. Slováci měli Mečiara my máme Klause. Pro oba měli psychiatři v jejich zemích diagnozy a event. připravená lůžka. Doufám, že tady analogie neskončí. Od chvíle, kdy Mečiar svým fanatikům naposledy zazpíval v TV se Slovákům daří lépe a lépe. Snad i nám se povede lépe, až Klaus naposledy odejde v únoru 2013 z Hradu a někteří zdejší diskutéři pravděpodobně z této syrové skutečnosti spáchají sebevraždu, tak svitne i Čechám...
20. 02. 2009 | 11:37

Lerak napsal(a):

Perfektní komentář vystihující a charakterizující člověka jenž je současným prezidentem ČR. Bohužel.Tento člověk myslí především sám na sebe a je s ostudou jedna ruka.
20. 02. 2009 | 11:41

lubka napsal(a):

Silvie:
Vy si opravdu myslíte,že hlavním úkolem presidenta je provokovat a nas...at okolní evropské státy a pak si to užívat?
To jsme si mohli zvolit Izera a vyšlo by to nastejno.
Suchánek:
Proč si myslíte,že anketa na idnes o něčem vypovídá?
20. 02. 2009 | 11:43

jeden napsal(a):

pro Pavla Poštulku - pokud bych měl parafrázovat podle Vás, tak tedy " v říši pohádek měli svého Blekotu, my máme P. Bukvoje....
20. 02. 2009 | 11:48

jeden napsal(a):

Proč si myslíte, že anketa by nemohla odrážet názor obyvatel? Vy si opravdu myslíte, že president je jen loutka, co se hýbe a uklání na přání politické sebranky? Vzpomeňte si na V. Havla, ten snad nevyjadřoval mnohdy své soukromé názory?
20. 02. 2009 | 11:51

suchánek napsal(a):

lubka:
nee, ten dotaz zní jinak. proč si vy myslíte, že anketa, již se zúčastnilo 30000 lidí o ničem nevypovídá?

máte jiná, relevantnější data?
resp. máte nějakou skutečnost, která poukazuje na záměrnou zkreslenost ankety?
20. 02. 2009 | 11:58

Pavel Poštulka napsal(a):

Anketáři: Mám za to, že Klaus prostě většině lidí vůbec nestojí za to, aby se v souvislosti s ním k čemukoli vyjadřovali...
20. 02. 2009 | 11:59

jeden napsal(a):

pro myrtu - pokud je pro vás důkazem zvrácené morálky odlišný názor na věc tak potěš koště....
20. 02. 2009 | 11:59

Desiderius napsal(a):

Kdo je Klaus,komu slouží a jaké jsou jeho skutečné cíle se dnes vcelku dobře ví.Co je ovšem odpuzující je fakt,že ještě dnes, po jeho 20 let trvající destrukční aktivitě vzhledem k západnímu civilizačnímu okruhu,jsou v této zemi lidé,pro které je vlastně inteligentní osobou s originálními názory.V jaké jiné evropské zemi by se člověk typu Klaus dostal v politice tak daleko?V žádné.Velká část českého elektorátu není vybavena ani průměrnou inteligencí ani slušností.Je zde proto vytvořeno prostředí,ve kterém jedinci typu Klause mohou dělat politickou kariéru.To je na tom to velmi smutné a obtížně vysvětlitelné lidem v okolních zemích.
20. 02. 2009 | 12:01

suchánek napsal(a):

pavel poštulka:

:-) čehož jste nejlepším důkazem :-)
20. 02. 2009 | 12:01

jeden napsal(a):

Pavle Poštulko, pokud porovnám vypovídají hodnotu této ankety s anketami v televizních politických debatách, je vítěz jasný. Stačí porovnat počty zúčastněných....
20. 02. 2009 | 12:02

JC napsal(a):

Pavel Poštulka.
Ano ? Tak proč se k němu vyjadřujete ?
P.S. už jste na idnes hlasoval ?
20. 02. 2009 | 12:03

Pocestny napsal(a):

Stálé zdraví, Vaše Vysokoprevoschodítělstvo!

Jsme zasaženi peprnou chvilkou...
Velký Vezír je obecně brán jako euromimoň a rusofilní poťouchlík, ale bohužel v tom, co kritizoval na LS má velikou míru pravdy.

Vždyť co se teď děje?
Schvalujeme ZÁSADNÍ jízní řád pro společnou budoucnost, ale:
- nepamatuji si podrobnou diskusi ve stylu ANO ALE, nepamatuji si, že by eurokrat chtěl zatáhnout občanstvo do hry, protože když to zkusil bez větší propagandistické palby, pohořel hned dvakrát - ve Francii a Holandsku, později v Irsku.

Čili - EUústava zamítnuta v obou z konaných referendech, ten následný paskvil neprošel jediným referendem, které se pořádalo.

Celý proces schvalůování ukazuje, že LOS je deal mezi Bruselí a velkými národními aparáty, který směřuje k jednomu, k diktátu velkých za snesitelné ignorace malých.

První krásný příklad můžeme pozorovat vedle v Rakousích, které míří do státního bankrotu (jsou zvyklí, mocnářství "přišlo na buben" hned třikrát) a dívejme se na praxi té jednoty při "zachraňování" - zatím každý okolo fandí a zachraňuje jen sám sebe.

Proto ten bolševicko pytlosní pokus o převrat zákonem přirozeně přitahuje poťouchlíky, kterým stačí se posmívat.

Soudě dle veřejné podpory, kterou se Klausovi dostalo v průzkumech mínění na jeho projev svědčí o všem podstatném.

Místo společného tažení za definicí našeho národního zájmu se tu dělíme na "šprty" (za každou cenu přijmout) a renegáty (nikdy nepřijmout), přitom všichni tušíme, že

sjednocená EU ANO, pomocí tohoto paskvilu ovšem NE!

V glosáři je to krásně vidět - už dva měsíce si tu dva tábory vyhrožují dopadem naší reakce, ale nikdo neřeší, co to vlastně schvalujeme.

Levice se schovává za svůj automatismus - UV řeklo, my prosadíme, nejde o názor, ale o to, posloužit těm "nahoře" a vysloužit si trafiku jako Špidla, pravice neguje, ale nemá alternativu.

Já osobně Klause viním z jednoho, on vášnivě diskutuje o návrzích jiných, ale sám řešení nemá a ani se o něj nepokouší.

Já čekal, že s Poláky, Pobalťany a aspoň s Rumuny, když Slovák a Maďar jusou už pár let k ničemu, nedá dohromady kontrapamflet, aby se ten eurochlív, teda, pardon, parlament, mohl bavit srovnáním.

Zásadní diplomatickou chybou a neřestí, kterou Klaus dokazuje, je neschopnost útočit positivně, sjednocuje eurochlív ataky místo, aby ho rozdělil něčím, o co se tam žvanilové mohou nekonečně dlouho hádat, protože to je jediná úloha parlamentu, který nemá legislativní pravomoc.
20. 02. 2009 | 12:04

Silvie napsal(a):

Lubko, já netvrdím, že prezident musí nutně provokovat - to byla už jen taková třešinka na dortu. Přiznám se, že jsem se už dlouho tak nepobavila a nenasmála, jako když jsem viděla ty překvapené a tuhnoucí, pol.korektní, unijní ksichty.
Ale na druhou stranu - proč by v dobrém smyslu slova - neměl provokovat vyčpělé a zkostnatělé eurokraty, kteří snad ani nejsou schopni používat vlastní mozek.
Přečtěte si ,co o jeho projevu napsaly např.slovenské Hospodárske noviny.
V tomto ohledu stojím za Klausem, ať už je popudem jeho rýpání do unie ješitnost nebo zodpovědnost k národu.
A mimochodem - nepřipomíná vám EU tak trochu stařičké c.k. rakousko-uherské mocnářství. Komu se nelíbilo jeho "laskavé" objetí, tak musel mazat do exilu(i když fešáckého).
20. 02. 2009 | 12:10

Pavel Poštulka napsal(a):

JC, jeden, suchánek: Jsem menšina, která se občas vyjádří :-)
20. 02. 2009 | 12:11

jeden napsal(a):

No ono jde spíš o to, že pokud se nevyjádříme my k Bruseli, budou na nás praktikovat své hovadiny takříkajíc s naším souhlasem.....
20. 02. 2009 | 12:15

Silvie napsal(a):

Jeden, já myslím, že už se nevyjádříme... Klaus to možná nepodepíše, ale unie si najde cestu, jak nás k tomu dokopat. Stejně jako Irsko.
A taky - nikdo se nás neptal a neptá. Myslím, že jsme měli znát tyto sebevražedné podmínky v momentu, kdy probíhalo referendum pro vstup do unie - stoprocentně by dopadlo jinak.
20. 02. 2009 | 12:20

buchta napsal(a):

Mám jenom pár poznámek ke Klausovi a ke svíčkám :-), rozbor je nadlouho, takže provedu malý výběr. Takže Klaus:
a) citace: Občané České republiky vycházejí z toho, že evropská integrace má potřebné a důležité poslání. Chápou ho - při jistém zobecnění - následujícím způsobem: - je to odstraňování zbytečných a pro lidskou svobodu a prosperitu kontraproduktivních bariér pohybu lidí, zboží a služeb, idejí, politických filozofií, světonázorů, kulturních schémat, vzorců chování, které se v průběhu historie z nejrůznějších důvodů utvořily mezi jednotlivými evropskými státy;

- a je to společná péče o veřejné statky existující na úrovni kontinentu čili o takové projekty, které není možné účinně realizovat na bázi bilaterálního vyjednávání dvou (či několika) sousedních evropských zemí

- jak to může vědět to netuším, osobně si myslím, že většina občanů o ničem takovém nikdy nepřemýšlela

na a) navazuje b) Úsilí o uskutečnění těchto dvou záměrů - odstraňování bariér i racionální výběr toho, co se má řešit na úrovni celého kontinentu - není a ani nebude nikdy ukončeno. Různé bariéry a překážky nadále přetrvávají a rozhodování na úrovni Bruselu je jistě více, než by bylo optimální - záměna vlastního názoru za názor občanů ČR. Určitě je ho tam více, než lidé žijící v jednotlivých evropských zemích požadují - záměna vlastního názoru za názor lidí žijících v zemích EU. Jste si toho, páni poslanci a paní poslankyně, jistě vědomi i vy - na základě chybných předpokladů máme pochybný vásledke. Spíše jako řečnickou otázku se proto ptám, zda jste si - při každém svém hlasování - jisti, že rozhodujete o věci, o které je nutno rozhodovat právě v tomto sále, a ne blíže k občanovi, tedy uvnitř jednotlivých evropských států?

c) no a tady máme něco z druhého soudku: tady je perlička z pera EU - rozhodování o uvalení cla na dovoz čínských svíček: V oznámení o zahájení řízení byla jako vhodná srovnatelná
země pro účely stanovení běžné hodnoty pro ČLR
navržena Brazílie. Komise kontaktovala známé výrobce
svíček v Brazílii a zaslala jim dotazníky s cílem shromáždit
data považovaná za nezbytná pro stanovení
běžné hodnoty. Nicméně výrobci v Brazílii nespolupracovali.
(72) Komise proto požádala o spolupráci výrobce působící
v jiných potenciálních srovnatelných zemích s tržním
hospodářstvím, jako je Argentina, Kanada, Chile, Indie,
Indonésie, Izrael, Malajsie, Nový Zéland, Tchaj-wan
a Thajsko. Avšak ani výrobci v žádné z těchto zemí
nespolupracovali.

Poslední co mě k tomu napadá je osobní poznámka ke Klausovi - projev má hlavu a patu a prosazuje správné myšlenky - klasickou parlamentní demokracii, svoboda občana a takové ekonomické uspořádání, které přináší prosperitu a odstraňování všech barier. Bohužel realizace ve vlastní zemi Klausovi moc nevyšla a to je ve vrcholných funkcích už pěknou řádku let (např. podmínky pro podnikání, vymahatelnost práva). Jasně, že tady na to nebyl sám, ale v Evropě to je *50, tak nevím jestli má teď nějakou lepší strategii :-)
20. 02. 2009 | 12:21

Apeoffice napsal(a):

Nádherná verbální onanie jeho jasnosti, aneb jak si udělat dobře. Věčné smuténkovánkování jeho jasnosti.

Pan prezident Václav Klaus i když jeho názory na ekologii nemusím, a spoustu jeho kroků a činů je sporná, v otázkách a odpovědích na EU s ním souhlasím a podporuji je.

Osobně souhlasím s pohybem lidí, zboží po Evropě, ale to je vše, žádné další prohlubování, žádné další nabírání členů, žádné hraní si na protiváhu USA či komukoli jinému.

Jsem obyčejná žába co nevidí dál, než na okraj blátivého rybníčku, ale mě to stačí a rozhodně netoužím po tom, aby mi tu někdo z venčí čůral do vody a ještě mi nařizoval, že to musím strpět.
20. 02. 2009 | 12:21

jeden napsal(a):

Jinak, na dokreslení situace - nejsem rozhodně žádný klausovec a dědouch mě občas pěkně míchá, ale to, co tu stvořil velkovévoda z Bukvojů mě teda rozhodilo daleko silněji...."erudovaný docent všech věd a ředitel Zeměkoule" doufám nikam kandidovat nebude, dovedu si představit, čím by tak asi oblažil Evropu on...na to už by si musel pořídit vlastní server, jeden blog by to nepobral..
20. 02. 2009 | 12:22

Neopřemyslovec napsal(a):

Je zcela zřejmé, že pravděpodobně dojde k opětnému znovuzřízení nějakých zařízení v podobě Rovnosti, Svornosti či Bratrství. Pro společnost je největším nebezpečím volnomyšlenkářství. Erudovaný docent má buď bludy nebo trpí mystifikací. Jedinou záchranou je jeho převýchova lopatou a krumpáčem.
20. 02. 2009 | 12:25

Ikena napsal(a):

Pocestny,
dne s Vami v mnohem souhlasim, asi prekvapko, zvlaste s nazorem, ze VK neprinasi vlastni reseni.
Bohuzel v Evrope bude VK vniman jako stekajici pes, pred kterym je nutne se mit na pozoru, aby nam neroztrhal nove gate. O toto se jiz postaraji nekteri poslanci EP a politici EU, aby svym volicum ukazali, ceho se mohou dockat o nejakeho kritika z Vychodu.
Bohuzel..
A spolecna debata o LS u nas, urcite nejste naivka, nasi poslanci se shodnou jen na vlastnim prospechu a ochrane pred doternym hmyzem.
20. 02. 2009 | 12:27

Silvie napsal(a):

Pan "velkovévoda" samozřejmě bude horovat pro unii (páč je to "in" u "intošů" a těch co se za intoše považují) a protože mu to hraje do karet. Všichni novopečení feudálové totiž budou mít mnohem větší šanci domáhat se svých majetků, i kdyby byl jejich dědou sám ministr propagandy.
20. 02. 2009 | 12:28

JC napsal(a):

pocestný,
Jak to říkala Maggie ?
A ne a ne ? A to byla lady, přímo ocelová.
20. 02. 2009 | 12:29

Al Jouda napsal(a):

S Václavem Klausem je možno souhlasit jen v jeho názoru na globální oteplování popř. ochlazování.
Dobrý je závěr tohoto článku, a proto navrhuji usadit Václava Klause do funkce generálního tajemníka OSN !
20. 02. 2009 | 12:31

Tom.Atom napsal(a):

Nebudu hodnotit výroky prezidenta Klause jako takové. Kladu si však dvě zásadní otázky, které mě trápí. 1, Jakou kontrolu máme nad výroky pana prezidenta? Komu se zodpovídá? Situace je v demokracii nastavena tak, že ani vláda ani premiér si nemohou dělat a říkat co chtějí, Premiér dělá a říká to, na čem se shodne vláda, co mu odhlasuje parlament, co mu umožní opzice, jeho poslanci atd. Míra kontroly je vcelku dostatečná. Prezident ovšem jedná tak, jakoby nebyl zodpovědný vůbec nikomu. Jde proti linii zahraniční politiky vlády(ať je jaká je, to není podstatné), proti parlamentu, názoru všech států evropy a nemalého množství občanu ČR. Souhlasím s tím, že on "nemá právo" říkat svůj názor. Respektive může jej vyjádřit při vhodné příležitosti jednou a média jej jistě rozhlásí dál. Tím udělá zadost svému egu a jeho názor bude známý. Opakovaná vystoupení a omílání toho samého nemají jiný účinek, než stále větší nános trapnosti, který ulpívá na naší zemi. Představme si situaci, že zítra si pan prezident usmyslí, že je třeba co nejvíce šířít názor, že nebyl holokoust, že v zimě nesněží, protože on žádné sněžení nevidí, že lidé, co nosí baťůžky, musí být zastřeleni. Jakou máme záruku, že se to nestane? Znovu se ptám, kdo kontroluje prezidenta a komu se zodpovídá? Pokud nikomu, tak zde máme sultanát a ne repulbiku. Býti prezidentem má jistě mnoho výhod, zdarma cestujete, máte pro sebe celý hrad, atd. Jednou z nevýhod je, že nemůžete říkat vždy to, co si myslíte. Možná se to někomu nebude líbit, ale v parlamentní demokracii tak to je. Prezident nereprezentuje sebe jako Václava Klause ale celou ČR. To je zcela zásadní předpoklad a podmínka jeho chování, kterou ani v nejmenším nerespektuje.
Druhá otázka je. Pokud nebude schválena Lisabonská smlouva, co nastane? Ti co usilují o její neschválení, se zaměřují jen na nedostatky EU a že jich je požehnaně. Ale neslyšel jsem jediný názor, co bude po tom, až ve všech zemích evropy vyjdou články s titulkem Češi jako jediní neschválili Lisabonskou smlouvu. 27 států, které ji ratifikovaly(počítám v to i Irsko, kde to tak nakonec dopadne) řeknou:Tak nic, nepovedlo se to, balíme to, protože pár senátorů v jedné malé zemičce to nechce. 450 milionů lidí bude žít podle představ pana senátora Kubery a Václava Klause. Nebo se stane to, čeho se obávám, že smlouva bude platit a my...no budeme někde v "nelisabonském prostoru" pěkně sami. De facto vystoupíme z EU, protože nebudeme mít ani ústavu ani měnu EU. To je to, co chce pan prezident? Takovou alternativu považuje za nejlepší? Pokud ano, měl by to říci. Další možnosti totiž já osobně nevidím.
20. 02. 2009 | 12:32

Pavel Poštulka napsal(a):

Ještě naši anketáři, však víte, o koho jde: Lis sml podporuje více než 60% občanů ČR a více než 75% voličů ODS. Za koho tedy Klaus mluví??
20. 02. 2009 | 12:41

JC napsal(a):

pocestný,
Nechce se Klause zastávat, ale ono asi není jednoduché přijít s alternativou, když pouze na výzvu "pojďme o alternativách diskutovat" se oponent zvedne, zabučí a odejde.
20. 02. 2009 | 12:41

JC napsal(a):

pocestný,
Nechci se Klause zastávat, ale ono asi není jednoduché přijít s alternativou, když pouze na výzvu "pojďme o alternativách diskutovat" se oponent zvedne, zabučí a odejde.
20. 02. 2009 | 12:41

G. Giormani napsal(a):

Milá soudružko Silvie. Pan "velkovévoda" a veškerá šlechta budou mít vždy a za všech okolností vice šancí domáhat se svých majetků. Kdo majetek vlastnil a přišel o něj jakýmkoliv způsobem a z jakéhokoliv důvodu, má reálný předpoklad se o něj ucházet. Váš případ je naprosto opačný.

Jako členka lumpenproletariátu jste šanci na vytvoření jakéhokoliv majetku neměla a pokud ano, pak jste tu šanci doslova "prožrala" jako Vaši předci. Nejsem tudíž Vašim soudružským názorem překvapen a budiž Vám odpuštěno, neboť odpuštěno bude těm ubohým vždy.

Čest práci.
20. 02. 2009 | 12:43

Silvie napsal(a):

Tome, nedělejte z toho drama. Je to jen špatná zmetkovitá smlouva. Nestalo by se nic, naopak, určitě by se našli tací, kteří by nás za to v duchu blahořečili(ačkolvi sami nenašli odvahu se tomu diktátu vzepřít).
Můžeme parafrázovat známé motto všech Čechů "Byli jsme i před unií, budeme i po ní".
20. 02. 2009 | 12:43

slav napsal(a):

Co vlastně řekl Klaus těm eurokratům tak ostrého, ty bláboly o administrativě a blokaci trhu to je tak rozčílilo. Řekl jim snad že 15% produktivita u českého dělníka oproti němcům je blbost, to možná platí pro českého ouřadu jako je sám. Napadl něco co brání těm našim chytrým něco udělat pak to prodat. Bije se jen aby tu mohlo být více smradu aby se tu mohl ten ruský sajrat zpracovat a prodat, jestli je to jinak tak mě opravte.
20. 02. 2009 | 12:43

Honza napsal(a):

Tak já Vám to pane Buquoyi vysvětlím. Nejedná se o nic jiného, než o to, že EU stanoví nějaká pravidla schválení evropské ústavy a když to nevyjde, tak je nutné pravidla změnit, dokud se ústava neschválí že. Úžasná demokracie, jen co je pravda.
20. 02. 2009 | 12:44

123 napsal(a):

už Paroubek říkal: když se bude takhle chovat tak ho proste nebudeme pouštet do zahraničí....a mel pravdu
20. 02. 2009 | 12:46

Vasja napsal(a):

Silvie.
Já bych pana erbovního knížete nepodezíral, že se považuje za intelektuala a ani z choutek na nějaký feudální majetek.
Urozeným se prohlásil teprve před pár lety a intelekt..... ten má schovaný pod Heydrichovým prostěradlem.
20. 02. 2009 | 12:48

JC napsal(a):

Tom.Atom,
Práve proto bych si přál, aby Klaus LS nepodepsal. Vidím to jako prubířský kámen evropské demokracie. Pokud totiž tato existuje nesmí se ne-podpisem Čechů stát vůbec nic.My totiž ať už se to komu líbí nebo ne to právo nepodepsat máme.A nesmějí z toho být vyvozovány žádné negativní důsledky pro naš stát.
20. 02. 2009 | 12:48

Silvie napsal(a):

Pane G., kde berete tu jistotu, že jsem někdy byla soudružkou? Nemám sice šlechtické předky(a ani nevím, co by na tom mělo být úžasného, přihlédnu-li k jejich viditelné fyzické a mentální degeneraci v čase), ale ani dělnické kořeny. Naopak, majetek nám byl bolševiky znárodněn. Nevím, co by mi tedy mělo být odpuštěno?!
Ale musela jsem vám sakra šlápnout na kuří oko. Nejste náhodou ten, kdo vyštval nájemníky z domu na Malostranském nám. a teď z něho dělá italský bordel přímo pod Hradčany?
20. 02. 2009 | 12:49

David napsal(a):

Dosud jsem s velkou většinou názorů prezidenta Klause nesouhlasil, a proto není ani žádným mým oblíbencem. Dávám mu za velkou spoluvinu i to, v jakém morálním marasmu jsme se 19 let po listopadu ocitli.

Na druhou stranu se nebojím přiznat, že stále souhlasím s jeho názorem na Evropskou unii.

Cituji z projevu prezidenta Klause v Evropském parlamentu 19.2.2009:

„Toto všechno říkám z pocitu odpovědnosti o demokratickou a prosperující budoucnost Evropy. Snažím se připomenout základní principy, na kterých je již staletí či tisíciletí budována evropská civilizace. Principy, jejichž platnost je nadčasová a univerzální, a které by proto měly platit i v současné Evropské unii. Jsem přesvědčen, že si občané jednotlivých členských zemí svobodu, demokracii a hospodářskou prosperitu přejí.

Zřejmě nejdůležitější pro tuto chvíli je požadavek, aby svobodná diskuse o těchto věcech nebyla považována za útok na samotnou myšlenku evropské integrace. Vždycky jsem si myslel, že smět o těchto vážných otázkách diskutovat, být slyšen, hájit prostor každého k prezentaci jiného než "jediného správného názoru" - byť s ním třeba nesouhlasíme - je právě ona demokracie, která nám byla po čtyři desetiletí odpírána. My, kteří jsme si nedobrovolnou zkušeností převážné části svých životů ověřili, že svobodná výměna názorů a idejí jsou základní podmínkou zdravé demokracie, věříme, že tato podmínka bude ctěna a respektována i v budoucnu. Je příležitostí a nezastupitelnou metodou, jak udělat Evropskou unii svobodnější, demokratičtější a více prosperující.“ Konec citace.

Demonstrativní odchod některých europoslanců při projevu našeho prezidenta považuji za velmi neslušné jednání a i za varující signál o tom, že EU pomalu, ale jistě začínají ohrožovat nedemokratické praktiky. Dialog odmítá jen ten, kdo nemá argumenty.

Přestože prezident Klaus není vůbec mým oblíbencem, tak jeho současné názory na EU považuji za velmi cenné ve prospěch dalšího směřování EU.
20. 02. 2009 | 12:57

slav napsal(a):

Všem klausoobhajcům bych povinně a 2x nechal přečíst příspěvek Tom.Atom_a, pokud to nepomůže, tak ať nám laskavě řeknou kde chtějí žít.
20. 02. 2009 | 13:03

Al Jouda napsal(a):

To Silvie : Nebo ještě lépe takto : "Byli jsme ve svrabu před Unií, budeme ve svrabu i po ní".
20. 02. 2009 | 13:13

Rejpal napsal(a):

Autor blogu napsal
"President republiky je zde proto, aby ve světě representoval národ, který mu dal mandát a nikoli proto, aby v zahraničí prosazoval svoje individuální zvrácené názory."

Pro upřesnění:
Prezidentský mandát VK při prezidentské volbě dali jeho tehdy oddaní stoupenci z ODS a "nemravní" kšeftaři (o církevní majetek) z KDU-ČSL, nikoliv jakýsi autorem blogu blíže nespecifikovaný "národ".

Přestože tedy osobně za ostudu, kterou VK šíří po světě, necítím odpovědnost, stejně se za něj stydím. Snad se také alespoň trochu stydí i někteří z jeho přímých voličů ze sboru zákonodárců.
20. 02. 2009 | 13:13

Pocestny napsal(a):

Ikena

nezlobte se, ale vy, fanoušci a voliči sozana, máte nejjednodušší možnost tu diskusi spustit.
Stačí vyrobit "veřejné mínění", že to bylo "málo diskutováno", von se toho ten pan "teploměr lidovejch nálad" v čele strany jistě začne automaticky věnovat....
Proč vy, voliči, nepožádáte veklého Hejtmana nebo samotného Vrchního, aby vám ten blábol zvaný LS přeložil do socanštiny.

Pak totiž vyleze, jaká je to levárna.

Pokud vycházíme z premisy, že vláda poslouchá sama sebe, president dokonce rád poslouchá sám sebe, ale pan Paroubek rád naslouchá lidu, jste na forhontě, vyvolejte diskusi svým "veřejným míněním".-)
20. 02. 2009 | 13:14

lubka napsal(a):

Silvie:
Jsem rád a přeji vám to,že jste se pobavila při pohledu na vyčpělé unijní ksichty. Oni nám to tyto "Ksichty" nechají sežrat jinak,protože Klaus je urazil jménem České republiky a tím pádem jsme zase o něco klesli důvěryhodnosti.
Vám to nevadí,mě jo. No nic ,asi se neshodneme a nemá cenu to dál rozebírat.
Suchánek,neo:
Internetové ankety vypovídají jen o tom,jací-kteří příznivci toho či onoho je navštěvují.
To nemá se solidním průzkumem nic společného.
Uznávám,že se takhle můžeme přít donekonečna,protože objektivní názor by ukázolo pouze referendum,což je v tomto případě blbost.
Necháme si každý svůj názor a budeme fandit Bauerovi,ne?
20. 02. 2009 | 13:36

Xury napsal(a):

Pro Toma.atoma:
možná by nebylo na škodu si ten projev přečíst nebo alespoň poslechnout a pak alespoň deset minut přemýšlet. A jen tak mimochodem nevím jestli počet souhlasících s LS v Čechách přesáhl 60%, ale i kdyby,tak to znamená, že ty zbývající prostě nesmí nikdo zastupovat?
20. 02. 2009 | 13:39

neo napsal(a):

lubka:

to vůbec neni špatnej nápad:) Referendum o Kalusově projevu:)Každopádně i internetové ankety o něčem vypovídají...schválně jsem jich uvedl více..

Bauer do toho...
20. 02. 2009 | 13:44

Ikena napsal(a):

To Pocestny,
ano levarna, nejak si toho nevsimli v tech dalsich 26 statech.
Pokud se shodneme, ze je to levarna, nelze ratifikovat, nelze akceptovat nasi pritomnost v EU, tedy vystoupit a nikdo nas nebude drzet. Co prijde, muzeme opet zavest hranice s draty, aby se k nam nedostala zadna verbez, taky se mohou zavest cla a nase korunka bude v kursu.... Vexlaci, kteri uz byli skoro na vymreni, uz zase operuji, vzdyt to vite, jak to chodi na Prikopech.
20. 02. 2009 | 13:45

Tom.Atom napsal(a):

Pro Xury: Možná by nebylo na škodu, kdybyste si přečetla můj příspěvek. O projevu v Evorpském parlamentě jako takovém tam nepíši, což zdůrazňuji v první větě. Jde mi o ony dvě otázky, které jsem naznačil. Tento příspěvek bych napsal i bez toho, co pan Klaus řekl v parlamentě, protože otázky stojí obecněji a jeho projev ani váš příspěvek mi na ně neodpovídá ani mi moje obavy nevyvrací. K vaší druhé otázce: Zájmy odpůrců reprezentuje například KSČM. Až tato strana(nedejbože) vyhraje volby, pak bude zcela legitimní, když pan prezident bude říkat to, co říká, protože to bude v souladu se stanoviskem vlády a zcela v duchu pravidel parlamentní demokracie. Tato situace zatím nenastala a snad se nedožiju toho, že nastane.
Pěkný den
20. 02. 2009 | 13:48

buchta napsal(a):

Klaus bohužel nevystupuje jako prezident ČR, tj. politik, ale spíše jako nezávislý intelektuál typu Chomsky. Rozdíl je patrný, politik je hodnocen podle své úspěšnosti, tj. kolik ze svých názorů prosadí v život, intelektuál ne. Podle toho musí politik volit prostředky a prostředky našeho prezidenta bohužel k cíli nevedou a dle mého ani nepovedou. Jediné co se Klausovi daří je dělit posluchače, na dvě skupiny co se navzájem mají chuť sežrat, to mu jde skvěle. Ale tohle je zase spíš pozice intelektuála a ne politika.

Tyhle věci se měly řešit při vytvíření smlouvy a následném vyjednávání jejího znění, teď je opravdu pozdě. teď máme smlouvu podle hesla byrokraté všech zemí spojte se. Proletářům to krachlo, tak uvidíme jak se povede jim :-)
20. 02. 2009 | 13:50

Pepa Řepa napsal(a):

Panenko skočická,do čeho se to, jasnosti, pustili.

Že zrovna jich probere Klaus z hibernace jsem tedy nečekal.
Že by výzkum o sexuálním životě Kněžny Libuše, Přemysla Oráče, bratranců Vaverků, Hany Benešové a strýčka Berwídy uvíznul na mrtvém bodě.

Nebo to je tím, jak Jim VK před lety šlápnul na kuří oko a Oni přeběhli k lidovcům?

To G. Giormani
vaši replikou směrem k paní Silvii jste se projevil jako dokonalý gentleman.
Zajímá Vás, kromě vybírání činže a navracení majetků, taky něco jiného?

Málokdo by mohl Eurohujerům udělat lepší medvědí službu, než Vy. On totiž jakýkoliv dodatek trvající na neměnnosti Benešových dekretů, jako doplněk ke schválení EU, nedává plnou jistotu, že tomu nebude za pár let jinak.
Dobře ojrohujeři poslouchejte, co má modrá krev za lubem.

A kde vůbec berete, Vy navoněnej křupane, tu drzost označovat paní Silvii za lumpenproletariát?

Kdybyste tohle řekl mojí ženě, tak....nemůžu p. Stejskal by mě smazal.
20. 02. 2009 | 14:09

Admirál napsal(a):

Pane Buquoy, to Vám to zase F. Adamec nanadal.
20. 02. 2009 | 14:35

ALT napsal(a):

pro doc.doc.J.B.B.,
mažu si vás z telefonu

pro suchánek,buldatra,pocestný,pepa řepa,
:-)

pro G.G.,
budete tak laskav a seznámíte nás s tím jaký majetek jste vytvořil vlastní prací vy?
20. 02. 2009 | 14:42

Důchodce68r napsal(a):

Rčení "rozděl a panuj" je historicky potvrzeno.
Domnívám se, možná mi dáte zapravdu, že jako občané jsme k dnešnímu dni již na 100% rozděleni. Další dny ukáží, zda to nebylo plných 100%, nebo zda se dá jít i nad 100%.
Domnívám se, že v tomto stavu již nějakou dobu nejsme schopni řídit svůj osud.
Rozdělena je i naše reprezentace. Nechci nyní otevírat závažnou otázku kdo ji rozděluje, jen připomenout, že nejde o zájmy státu, ale o boj o moc).
Na řadě je nyní rozdělení EU. Projev prezidenta je v tomto směru významným pokrokem. (Tom.Atom, Pavel Poštulka - plný souhlas.)
Zatímco se takhle bavíme, svět se mění, Evropa svou nejednotností slábne, ustupuje do pozaní. Probleskují prognózy, že jestli nezvládne nezdravé financování východoevropských států, nemusí euro existovat již za 3 roky, když zvládne, stejně nepřežije 20 let. Dalších vážných strategických rizik přibývá.

Tak nevím, nevim, nevím, co si myslet. Kdy dostaneme rozum? Závidím zvířatům. Nedávno jsem si na Mapy Google z malé výšky prohlížel Patagonii, zda by se tam někde nedal založit sad a postavit chatka. Jenže, mám tady vícero vnoučat.
20. 02. 2009 | 14:46

Ben napsal(a):

Můj názor
Václav Klaus je stejný jako jeho příznivci nebo odpůrci.
Ti, co s ním souhlasí, souhlasí s ním ve všem, pro ně je vše Klausovské pravdou.
Jeho odpůrci mu neodpustí nic. Nepřipustí, že by i on mohl v něčem mít pravdu.

A bohužel pan prezident jedná stejně. Jakápak debata s jiným názorem než se svým vlastním? Může mít někdo v jiném názoru snad nějakou špetku pravdy? Ne, prostě co řeknu já, to je přece pravda, nic jiného se nepřipouští.
A s těmi souhlasnými nemusí debatovat už vůbec, ti kývají ještě předtím, než p.Klaus něco řekne.
Václava Klause jsme za ty roky, co se on nám, konečně po těch neveselých letech, dal p o z n a t, přece jenom už mohli p o z n a t líp.
20. 02. 2009 | 14:57

Jamima napsal(a):

Pepo Řepo - díky, napsal jste to Giormanimu dříve, než jsem to stihla já. Ono, každý, kdo vlastní alespoň psí boudu se tak nějak cpe mezi elitu a ti,co o boudu nestojí nebo ji nemaj, jsou automaticky podezřelí a proto tvrdě do nich....:-) jinak už jsem si říkala, kde vězíte, že asi zvolám : Pepo Řepo, pojďte taky na Berwida, je tu sranda...
20. 02. 2009 | 15:12

Pepa Řepa napsal(a):

To Jamima
na jeho Jasnost asi ne. Ne z lokajství před modrou krví, ale já si myslím, že jejich Jasnost je opravdu hodnej člověk.
To by mi musel dát signál, že je sranda oboustranná, pak ho šetřit nebudu.
20. 02. 2009 | 15:31

Jamima napsal(a):

Tak tady došlo asi k mýlce nebo jsem se blbě vyjádřila. Slovy "na Berwida" jsem nemyslela " na Bělehrad" ale na blog:)))
20. 02. 2009 | 15:41

Vasja napsal(a):

Já bych teda na pana erbovního vikomta nešel. Jednak to je proti přírodě a pak, je tam už obsazeno.
20. 02. 2009 | 15:45

Typro napsal(a):

Poslech jsem si projev v přímém přenosu, mluvil mi z duše. Všimli jste si při odchodu neomylných europoslanců? Jaké oni tahají pupky? Neuvěřitelné, to jen pro pobavení.
20. 02. 2009 | 16:04

Amigo napsal(a):

To Ben:
Jsem odpůrcem VK,
poznal jsem jeho pláč, je to pláč opravdový a nehraný.
I mně se s ním chce plakat.

Bohužel na špatném hrobě.
20. 02. 2009 | 16:13

Amarook napsal(a):

to: JJB
Hystericky vykrik feudala "zkormouceneho dnou a prozraneho syfilidou" jak by rekl nezapomenutelny Jonathan Swift.
Projev VK byl velmi dobry a nervni reakce soudruhu europoslancu mne rozesmaly.
20. 02. 2009 | 16:25

Hajný napsal(a):

to G.Giormani:
Tak to jste tu trochu přehnal.Ostatně vám již odpověděl Pepa Řepa i paní Silvie.A k tomu daní do nosu,nebo kopnutí do hýždí se milerád přidám.A klidně zaplatím i pokutu,sám,nemusím na to vypisovat celonárodní sbírku.
Vy nafrněný gigolo,bez onoho "lumpenproletariátu" byste chcípl hlady.A pohrdat lidmi,kteří mne živí,to musí být hodně syfilidou poškozený mozek.Nechytl jste tu nemoc spolu s Leninem a Gottwaldem?
A máte u mne vroubek.Za sprostý útok na jednoho člověka.Ae nebojte.přijde den!
Vaše Jasnosti:
Jesti vás budou veřejně podporovat lidé jako G.G.,tak se do parlamentu nedostanete.S Březinou nebo bez něj!
20. 02. 2009 | 16:42

Pocestny napsal(a):

Ikena
Oni tu "levárnu" (levota doslovně i opisem) nezažili, my ano.

Jenže, on tu leckdo tu levárnu chce zpátky, že.....

Ta povídačka, že když ne, tak ven, to je váš socialistický konstrukt, který nemá s realitou nic společného.

Vám prostě nedochází, že neschválením "budoucnosti" se nedopouštíme žádného zločinu v přítomnosti. My neporušujeme nic z toho, k čemu jsme se zavázali, já nejsem degenerovaný negromil z Británie nebo Španělska, proto chci o budoucnosti svých dětí rozhodovat přímo, ne přes tyhle tchurracks, nenechal jsem osedlat bolševikem, nenechám se osedlat ani eurobuzerantem, zvláště když se jmenuje Bendt - Condit.

Poslední lež je přímo skvostná!!!
Prej všichni souhlasili.....

KDO souhlasil? Veselí docenti celého světa....vlády, bodeť ne, pokud jsou to tak laciné šlapky, jako ti naši....

Měli jsem tu ale jistá referenda, že.....

Ta ukázala, jak to bylo "diskutováno a pochopeno" tam, odkud dnes jde největší řev.

Ten nedodělanej potrátek, kterej s grácií maďarskýho bána dělá jeden mejdan za druhým, ale nic dodnes nevyřešil, přestože se do všeho cpal, ten má nejvíce co povídat.

Všichni si pamatujeme, jak mu "jeho Fratiškové" rozumějí, když referendili o ústavě, která jim brala práva parazita.

To, co žijeme, je europerpetum Debile!
Náš wohnout tu za pár šupů monutuje, Germán to prodává, středomořskej lempl si od něj půjčuje, aby zde mohl skoupit banky, které ovládnou kapsy wohnouta a pěkně ho podojí na úpoplatcích, za které půjčí Rusákovi (Děripaska - třeba), aby si koupil Strabag a Hochtief a pak tu z vlády tahal naše deaně na předraženejch dálnicích spolu s partou švédskejch ranařů a "českej" TBG Metrostav.

Nebozí orang utan, wohnouti, socané!

Dřete tu za suchý z nosu, aby germán prodal se ziskem, co vám zbude vám opere socan na dvě třetiny, pak jinýmu germánovi zaplatíte za plyn a půlka z vás i za elektřinu, koupíte si od jednoho palivo, od druhýho si půjčíte na barák, třetí vám podojí výplatu o posunovné... Pak si zajdete koupit k jinýmu cizinci český kuře, brambory a "počítač", nebo jiný "spotřebič" či hadry, u kterých není pochyb o jednom, jsou levné krámy s nulovou hodnotou - to aby cizák nejenom natáhl výrobce kartelovou výkupní, ale i vás neobvykle opulentní přirážkou za kdejakej dreck, kterej je "in", protože není nadto, když socan je "in", teda nosí generační wohnoutskej mundůr značky Kenvelo, nebo jeho ťongformu za pětku.

To pak můžete zaplatit mýto na rusácké dálnici do rakouské bedny a jet do cizákem vlastněného českého lesa, kde si můžete prohnat hlavou českou kouli z české zbraně, protože toto je výsledek toho, jak bratr socan uměl vždy najít "toho nejlepšího investora" pro ten "spálenej" majetek po trubkách modrých.

Kdybyste teď měli mít pocit, že někomu chcete dát "přesdržkuý", tak doporučuji tuto posloupnost :
Zeman a jeho vláďa
Vláďa a jeho parta
Bohoušek a jeho Čobka
Staník a jeho "investoři"

Bratra Paroubka naopak chválím, prodat mrtvolu (Telefun)chcípákovi v agonii (Bublifuck), to je čin hodný elegána....

Než jim ukopnete hlavu, sečtěte si, kolik za vaše životy vybrali na tringlech.

Na důchod na Floridě to vystačí.....
20. 02. 2009 | 16:54

Učitel napsal(a):

S tímto článkem souhlasím do písmene!
20. 02. 2009 | 16:55

Kritik napsal(a):

Pěkný postřeh na pana prezidenta. Nicméně v kontextu s mylným postřehem na premiéra ztrácí článek veškerou logiku.
20. 02. 2009 | 16:58

Orel holohlavý napsal(a):

Nechci autora textu urazit ( a nebo jen trochu :-) ), ale neuzavírali ti vznešení feudálové až příliš často sňatky jen mezi sebou?
Pak bych jeho text chápal, ale určitě ne jako názor "českého národa". Myslím, že ten se spíš blíží názorům V. Klause.
My prostě tu vrchnost pár staletí nemáme rádi, co naplat?
20. 02. 2009 | 16:58

Carlos V. napsal(a):

Povidani o pravych pohnutkach pana B.B.

Je vseobecne znamo, ze Dr.Dr.B.B. ma svych panstvich nenapadne obnovuje feudalismus. Jeho aktivity s vyuzivanim prava prvni noci sam popisuje, robotu plizive zavadi a urputne se snazi o zavedeni nevolnictvi.

Bohuzel, v CR je vykonna moc prilis blizko a do panovani Dr.Dr.B.B. vzpupne zasahuje. Dosud nema dost sil ovladnout vykonnou moc, a proto se ji nasazanim vsech sil snazi odsunout dal. Bruselsti urednici se nebudou zabyvat podruznymi udalstmi v ceske gubernii. A proto se stal Dr.Dr.B.B. eurofilem.

Stale ale muze existovat riziko, ze by nejaky vzpupny urednik se snazit omezit vladnuti Dr.Dr.B.B. Je treba byt v te spravne skupine lidi, ktera EU vladne. Socanem se stat muze tazko, proto se stal lidovcem.

A protoze ani ucast v te spravne spolecnosti nazarucuje beztrestnost, je treba byt v hiearchii vysoko. Zde ale treba vyzdvihnout skromnost Dr.Dr.B.B.. Jeho ambici je pouze samovlada na jeho statcich, nechce vladnout svetu, jen jej ovlivnovat. Snad proto navrhuje na predsedu lidovcu sveho forta.

Beda jeho protovnikum. Dostat se VK do rukou Dr.Dr.B.B., tezko by mohl pocitat s lidumilnym zachazenim a umistenim v psychiatricke lecebne, jak Dr.Dr.B.B. licomerne pise. Vzdyt proc ma Dr.Dr.B.B.na svem panstvi hladomornu a mucirnu ?
20. 02. 2009 | 16:59

jiř napsal(a):

Vážený pane, se vším souhlasím, ale nesouhlasím s tím jak jste napsal, že schudnouli bohatí, chudí umřou hlady. Nevím jak to myslíte a jak jste na to přišel. Jestli to chcete srovnávat s Amerikou před krizí nebo jastli míníte toto u nás, tak to nechápu. U nás bohatli jen zloději, korupčníci, ODS vládlo na krajích do posledních voleb, rozkradli co se dalo, privatizace byla rozkradená, kraje jsou zadlužené. A teď to zase po nich musíme splácet. Tady nebyl žádný průmysl po privatizaci, protože ODS ho nechala rozkrást a kdyby se v roce 1997 ODS nevzdala vlády, Bůh ví jak bychom dopadli. Potom ČSSD musela dělat tak, aby jsme se mohli spolehnout trochu na sebe a aby tady zase byl nějaký průmysl. A to už tehdy ODS ukázala, že neumí vládnou. Byli jsme bez průmyslu, jen vznikaly takové firmy jako vedete vy. A co má s toho vašeho podnikání 10 milionů lidí. Myslíte, že i když je takových firem jako je vaše mnoho, myslíte, že by uživily národ? A co jste je naučil, když je krize a doplácí na ní člověk , který vytváří hodnoty a "nekecá". Je vidět, že jste tady dlouho nežil anebo chcete mást lidi jako ODS? Ale proč je krize? Proč v Americe se berou peníze zbohatlíkům, kteří nepracovali dobře? Asi proto, že za svou práci si vybírali neúmětné zisky za svou práci. Za špatnou práci si rozdávali neúměrné finanční odměny. No tak je to přesně i u nás. Peníze si rozdávali lidi, kteří mysleli převážnš finančně jen na sebe a přitom nedávali takový výkon jako si dávali odměny. A opět je to za vlády ODS. Miliony se ztrácejí, nemáme na to co ODS pořádá, nic si neumí promyslet, ale když zdražuje tak říká, že dělá reformu. A myslíte, že když u nás jsou penze okolo 9 000 Kč a za nájem dáte 5000 Kč za 40 m2, potom zaplatíte služby elek., plyn,tel.,rozh., není tam telefon, zaplatíte 1500 Kč to je 6500 Kč a zbyde vám na měsíc 3 500 Kč. Z toho platíte telefon, jízdné, boty ošacení, opravy, a na dovolenou už nezbyde atd. A to jste pracoval celý život poctivě a to musel, když jste nechtěl vstoupit do KSČ. Jinak by člověk musel utéct, ale jak a proč. Takových nás bylo víc i když jsme se nascházeli s CHartou. Takový život žijeme. Pracujete celý život poctivě, že jste se nevstoupil do KSČ, tak na vás nezbylo koryto a když jste ho dostal díky tomu, že jste byl dobrý, tak třeba po roce jste odešel, protože vás duševně diskreditovali jinak ba to odneslo zdraví. Tady totiž si zabrali lukrativní místa ti co si hned převlékli kabáty po roce 1989 a teď jsou převážně v ODS. Po roce 1989 hlásali, že jsou vedoucí stranou a jsou proti komunistům, ale nejvíc se spolčovali se známými z předešlé éry z které pochází Klaus a další. Zabrali si tisk, televizi rozhlas a tak oklamali lidi po revoluci. Vypek jen internet. to nedomysleli. Proto honili Mináře po soudech. Teď jen, aby neprodali letiště Rusům. A měli by to nedůležitější v rukách jako to měli komunisti před rokem 1989. A to si hlídali.
A ještě připomínku ke zdravotnictví. Platy jsou tady v průměru 2 300 Kč. Důchody asi tak 9 000 Kč. Asi tak 70% lidí se do toho výdělku vejde. Já mohu říct, že když beru 21 500 Kč po 45 letech práce, a to jsem pracovala jako vedoucí přípravy tisku v nevládních tiskárnách, dělala časopisy, grafiku na počítači, tak mám tento plat. Měla bych být v penzi, ale musím pracovat. A musela jsem pracovat na 200%, aby mě komouši nevyhodili. Museli mě potřebovat. A tak se teď mám. Proto vím, že bohatí nemusí být, ale musí být bohatá střední vrstva, která udělá bohatý celý národ ne jen bohaté.
20. 02. 2009 | 17:02

Pocestny napsal(a):

Signorre Giormani,
toto je hlas vidlákova, nenchte se nijak rozhodit....

Hele Husiti, jestli tu chcete pořádat nějaké lidové pochody s vidlemi a slámou v botách, tak to rovnou zkraťte a dáme si quick date tady, máte to i vč. GPS

http://www.mapy.cz/#x=13425...

Pak společně připijeme na krásu našich koní a rychlost vašich žen!

Nezaneřádíte ulice, neztratíte se v provozu, nebudete muset učit číst čísla na značkách, takovou číslici 50 byste potřebovali vypálit do čela, pohnojíte pole (zase) učiníme tím něco pro venkov...

Takže, chalupníci a bezdomovci, dbejte o blaho widlowa a nechte naše sousedy - baráčníky na pokoji
20. 02. 2009 | 17:07

Amigo napsal(a):

To Pocestny
Mimořádně jsem se dočetl něco i ze života obyčejného člověka, kterého jak píšete berou na hůl.
V tom s Vámi naprosto souhlasím.
Bohužel jsem nepochopil souvislost mezi tímto stavem a socany.
Myslím, že naši zemi zaprodal a z průměrných chudé udělal někdo na opačné straně šachovnice.
20. 02. 2009 | 17:26

Jorge napsal(a):

Pan Bucqvouyj, známý demokrat, by chtěl nasazovat svěrací kazajku panu Presidentovi. Ha, ha, ha. Víte, vaše názory, narozdíl od těch páně Presidentových, nikoho nezajímají. Jen si kopnout, že. Jste chudák.
20. 02. 2009 | 18:10

Ikena napsal(a):

Pane Pocestny,
tak zacneme od podlahy.
Vy tak trohu diskutujete unfair, proc, protoze ihned nalepkujete toho druheho do vam nepratelskeho tabora. Nazval jsem vas v nejake me odpovedi zbloudilcem modre cesty, nikoliv.
Kolik jste toho vy osobne prozil za bolsevika, lehce jsem si to spocital, moc toho nebylo. Vazne si myslite, ze kazdy majitel firmy, OSVC nebo zamestanec zahranicnich firem musi byt unisono volic ODS.
Z vaseho vyznani bych vam doporucil nejaky tichomorsky ostrov, tam by byl naprosty klidek od vsech Anglanu, Nemcouru, Spanelu, Svedu, Frantiku a Bruselu konce.
Vyte ja ten vas mindrak vubec nemam a ani mit nebudu. Na tech, co mi tak predhazujete, ze nas vodiraj, jak vystrizeno od komousu a fasounu z Delnicke strany, tak na tech jsem dobre vydelaval, takze nejste vubec sam.
Jeste jedna vec, nezapomente si zase pozvat kamose a zahustit diskusi. Minule jste se tim chlubil.
20. 02. 2009 | 18:22

občanka napsal(a):

VK považuji za člověka bez mravních zábran, žvanila, který tu privatizaci dost pohnojil. Dále mluví zbytečně do věcí, kterým nerozumí a má tím pádem pověst šaška.
ALE!!!
S projevem v EP doslova a do písmene souhlasím. A ptám se, kde je demokracie, když páni poslanci, žijící z našich daní, nejsou ochotní řečníka ani vyslechnout, natož představit argumenty v případě, že se mýlí. Takto potvrdili, že VK má pravdu.
EU měla zůstat v původních mantinelech jako prostor pro volný pohyb kapitálu, zboží a občanů. Tak to mělo zůstat. (Paradoxem je, že ani ten pohyb občanů dosud pro nové země není úplný).
Ostatní politicky tlačená integrace je hrubým omylem. Nejsme Amerika, kde je každý přistěhovalec (až na ty Indiány), který se potřebuje integrovat, aby přežil, ale Evropa, kde má každý nějaké kořeny a z toho by se mělo vycházet. To, že jsme spolu dokázali neválčit je dobrým základem a tak by to mělo zůstat. Možná, že další generace udělají krůček k integraci, ale bude to krok dobrovolný a ne vnucený.
V počátku krize jsme viděli, jak je Francii, Německu a Británii bližší košile, než evropský kabát, tak co nám to namlouváte o nějaké povinné jednotě.

Chápu, že šlechta je na tom trochu jinak, pro tu hranice v podstatě nikdy neexistovaly. Ale pro obyčejné občany je to jinak. A toto je občanský stát.

P.S. Trochu mě vadí i autorův slovník. Nepředkládá argumenty, ale jednoduše jen nadává. Asi už i on se nakazil těmi českými plebejskými geny, kterými tak pohrdá.
20. 02. 2009 | 18:40

Petr z Tábora napsal(a):

Dobrý večer. Pan prezident Klaus zastává v EU menšinový názor a vyjádřil ho slušně, věcně a inteligentně.Pokud ho nechápete, je to Váš problém, nikoli jeho nebo ostatních dikutujících. Nazývat jeho názory zvrácenými je vskutku zvláštně demokratický přístup, že by se Vám stýskalo po Rudém Právu a proto oživujete jeho styl komentářů ?
20. 02. 2009 | 19:56

sasa napsal(a):

Pocestny: podle vaseho pripitku o konich a zenach se ptam, ve vasi zemi preferujete uzivani si s konmi, kdyz my se nechavame nosit zenami?
20. 02. 2009 | 19:59

Zacheus napsal(a):

Jestliže je prezident za svůj kultivovaný projev v evropském parlamentu,kdy si dovolil vyjádřit svůj názor na současný proces integrace - a troufám si říci, že tento názor zastává třetina a možná i polovina občanů členských zemí Evropské unie - sprostě napadán, pak něco v demokracii v Evropské unii a u nás začíná hodně skřípat.
20. 02. 2009 | 20:38

Zbyněk Matyáš napsal(a):

meyla:
"množství použitých výrazů typu pobuřující, nehorázná pitomost...." Autor velmi dobře ví, o čem píše, osobně značné množství textů podobných vlastností vyprodukoval. Dá se říci, že téměř všechny jeho zde zveřejněné články a příspěvky jsou nehorázné pitomosti a individuální zvrácené názory. :)
20. 02. 2009 | 21:13

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Martin Rataj:
Otřesná vizitka nekritičnosti a fanatiszmu jste osobně Vy, pane Rataji.
20. 02. 2009 | 21:15

Zbyněk Matyáš napsal(a):

myrta:
Prosím, vyjadřujte se za sebe. Podle Vašeho příspěvku soudě nula jste Vy.
20. 02. 2009 | 21:17

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pavel Poštulka:
"někteří zdejší diskutéři pravděpodobně z této syrové skutečnosti spáchají sebevraždu"
Jen aby Vám zdraví dále soužilo, pane Poštůlko, a toho dne se dožil!
20. 02. 2009 | 21:20

Ben napsal(a):

Pane Zachee,
pan prezident tam vyjádřil svůj názor soukromě nebo tam se svým projevem vystoupil jako prezident ČR?
Ovšem, když vyjádřil svůj názor, který zastává dle Vás až polovina občanů EU, není co řešit.
Doufejme, že hrad bude zasypán gratulacemi ze všech koutů Unie.
A nad těmi bučícími ať blahosklonně mávne rukou, vždyť to byli, jak jsem se tady dočetl, takoví plešatí pupkaři...
20. 02. 2009 | 21:29

Pocestny napsal(a):

Ikena - kecy v peci!
Netahejte sem bolševika, bavíme se o horké přítomnosti...
bolševik dnešní je krásně vidět zde
http://www.youtube.com/watc...

Toto je bolševik!
Toto je prasečinec, který nemá obdoby. Tohle je místo, kam všechny národní parlamenty vypuzují exoty typu Falbr, Zahradil, Bobo, Vovka, Ransdorf, kterých se doma chtějí zbavit.

Je to ansámbl pouťových kašparů, proti tomu, co je EP za zvěřinec a jak arogantní EP je je ten náš chlév vezdejší naprostou selankou.

http://blogs.telegraph.co.u...
zde zajímavý názor z UK
20. 02. 2009 | 21:34

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pepa Řepa:
Jaký navoněný křupan? Jen co promluví, zasmrdí mu z huby.
20. 02. 2009 | 21:34

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ben:
"Ti, co s ním souhlasí, souhlasí s ním ve všem" Mýlíte se, pane Bene. Co se mne týče a pokud jsem postřehl i mnohých dalších, souhlasím s prezidentovými některými názory a taktéž s jeho projevem v parlamentu EU, mám však výhrady k některým praktickým krokům. Vy zjevně máte problém s tím, že prezident V. Klaus má ve všech zásadních politických otázkách pravdu, což vidím jako výsledek jeho logického strukturálního uvažování.
20. 02. 2009 | 21:40

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Hajný:
Pan G.G. je pana B.B. přítelem.
20. 02. 2009 | 21:44

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pocestny:
"Signore" se v italštině píše jen s jedním "r" a navíc ve spojení se jménem bez koncového "e".
20. 02. 2009 | 21:49

Ben napsal(a):

Je možné, že se mýlím, to je lidské, přiznávám to,
ale rozhodně se nemýlí a samozřejmě má pravdu pan prezident ve všech zásadních politických otázkách a určitě měl, pane Matyáši, pravdu i ve ve všem před svým prezidentováním.
Jo hold, někomu byla dána shůry doživotní neomylnost. A také je důležité, že si tu svou neomylnost ve své pravdě plně uvědomuje.
20. 02. 2009 | 21:53

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ben:
No tak dobře, trochu doplním, abyste se uklidnil. Jako bývalý federální ministr financí a posléze premiér zastával názory podle mne nepřijatelné. Poprvé jsem souhlasil s jeho nesouhlasem s bombardováním Srbska. A když teď pozoruji ten nesmyslný mumraj proti globálnímu oteplování a další okolo tvorby euústavy oceňuji prezidentův racionální odpor. Mně spíš připadá, že o své neomylnosti jsou přesvědčeni všichni ti klausotepci, kteří se vesměs ani nenamáhají s konkrétními argumenty.
20. 02. 2009 | 22:18

Ben napsal(a):

Zbyněk Matyáš:
děkuji, už jsem klidný
To víte, asi bych neusnul...
Hnusní ti klausotepci - namáhat by se rozhodně měli!
Klidnou dobrou noc přeju nejenom Vám
20. 02. 2009 | 22:27

Hajný napsal(a):

to Zbyněk Matyáš:
Myslel jsem si to.A ještě k nim Argentinec Kinský a sešlost je hotova.
Aspoň víme koho určitě nevolit!
20. 02. 2009 | 22:39

Amarook napsal(a):

to: Zbynek Matyas
Plne souhlasim s postojem VK k takzvanemu globalnimu oteplovani. Svatou pravdu mel Michael Crichton, ze cely ten hystericky mumraj je pouze novou formou ovladani obcanu. "Obcane a danovy poplatniku, drz hubu a krok, otepluje se nam planeta!" Boj proti te hysterii je proto bojen za lidskou svobodu.
20. 02. 2009 | 22:39

Takco napsal(a):

Děkujeme za nápad pro svéhlavé:

Pro pana Bukvoje a jemu podobné, ještě několikrát:
President republiky je zde proto, aby ve světě representoval národ, který mu dal mandát a nikoli proto, aby v zahraničí prosazoval svoje individuální zvrácené názory.

anketa na idnes:

Souhlasíte s tím, co řekl Václav Klaus v Evropském parlamentu?

ANO________18 405
NE ________ 4 641

takže bez komentáře...
21. 02. 2009 | 00:03

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Takco.
Nepropadl jste náhodou v obecné škole z matematiky?
Ano: 18 405
Ne: 4 641
Asi Vám uniká maličkost, že ČR má 10,3 miliony obyvatel a nikoli pouze 23 046.
Možná by Vás mohl zajímat i citát bývalého kancléře SRN, Helmuta Schmidta: "Nevěř statistice, kterou si sám nezfalšoval!"
21. 02. 2009 | 01:01

dallas napsal(a):

Pro B.B.DR.DR.DR. A co vyzkum verejneho mineni,ktery se bezne dela na vzorku 650-900 lidi? Pro s.Paroubka ma vzdy hodnotu znacnou,tak se nepozastavujte nad 23 000...Jinak byt Vami,tak si dam lahvicku dobreho cerveneho vinecka ze sklipku a neprozival bych to tak..V.K. rekl co si mysli pul Evropy. Proc se nekonala referenda o LS? Mate nejaky relevantni argument?
21. 02. 2009 | 01:23

dallas napsal(a):

Jo a jeste moc diky p.Pocestnemu. Nadhera,jen houst a pevne nervy...manzelka me napominala,ze se smeju nahlas.. :-)
21. 02. 2009 | 01:27

im napsal(a):

@DDR JBB

I only believe in statistics that I doctored myself.

* (in German: »Ich glaube nur der Statistik, die ich selbst gefälscht habe« ) This slanderous remark was attributed to Churchill by Nazi propaganda minister Joseph Goebbels to depict him as a liar.
21. 02. 2009 | 09:46

kovanec napsal(a):

K větě "když zchudnou bohatí...:
Empiricky jsem viděl nominální platy chudých stát od r.1998 někde okolo 17 tis.Kč,zatímco ceny se ročním tempem okolo pěti procent za deset posledních let zvedly o mnohem víc jak 50%(protože základ dalšího roku už má navíc pětku v sobě).Odmyslím daně.Pak vím,že dost bohatí i když ne nejbohatší (vlastníci)-manažeři měli okolo roku 1998 platy běžně pěti až desetinásobek platů chudých zaměstnanců.I kdyby jim platy také nerostly,každoročně získávají tím v majetku další velký náskok.Kdyby se tedy bohatství chudých odvotzovalo z jejich bohatství úměrně,nemohlo by být těch 17 tisíc stále,ale musely by se platy zaměstnanců aspoň částečně zvyšovat na úkor platů manažerů.Jenže o pracovní síle se uvažuje platově až v rámci odečtu nákladů od zisku,co musí v přepočtu na hlavu dostat,aby ještě vůbec byla živa.Tedy neodvozuje se od bohatství bohatých.Z jeho růstu nemá naději profitovat.Mohla by profitovat od výkonnosti ekonomiky celé.
21. 02. 2009 | 12:31

vlk napsal(a):

Jo pane Dr.Dr. B+B

tak to vypadá, když s epozemšťan dotkne vlastní rukou svátosti nebeské!

i sv. Václv , země této patron bledne, když vidí ten zástup věřících tomu, že za živ a svatý z Hradu je , i jako zemský škůdce , takhle uctíván.
Nedá se říci nic jiného než že Nero a Caligula měli také zástupy obdivovatelů. Takež může být ještě hůř.
Jen osoběn doufám, že nebud e chtít zapálit Prahu, přeci jenom by to byla škoda a kam s Pražáky , že? ale umím si představit, že kdyby sirčičkami v Bruselu škrtnul, nadšených ovací by se mu dostalo.Od českých flagelantů.
AAle že jste to schytak řádně!

V jednom s e však mýlíte. Totiž ve schopnostech jistého Topolánka. ted ypokud mi nic neuniklo ohledně jeho nadliského úsilí a toho, co pro republiku udělal. tady mimořádně silně tápu.
A zaregistroval jste, že ten vzácný muž rohlásil, že by z Klausova projevu každé slovo podepsal?
Kdež je pověstný nápis -Zanech vší naděje! ?
Ano správně - nad klausisty i exklausisty. tam je zkutečně jen beznaděj.
21. 02. 2009 | 12:36

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to vlk.
Musím se Vám asi omluvit za toho Topolánka.
Zdá se, že máte pravdu.
Asi jsem ho hodnotil moc optimisticky. Po jeho včerejším prohlášení: "Jsem ochoten podepsat každou větu, kterou Klaus řekl", se musím nad svými stanovisky zamyslet.
Můj otec vždy říkal: "I tomu nejlepšímu uzenáři ujedou někdy párky."
Někdy se mi zdá, že Topolánek mluví rozumě a k věci. Potom se setká s Klausem a vrací se od něho jako žába hypnotizovaná hadem. Mele páté přes deváté, koulí očima, pot mu vyvstává na čele a čekám každou chvíli, že se mu začne tvořit pěna u huby. Jednou větou: Prostě, epileptický záchvat.
Vlku, omlouvám se! Nemějte mi to za zlé. Kdo je bez chyby, ať první hodí kamenem!
21. 02. 2009 | 14:01

bigjirka napsal(a):

Dablbý von Trottelberg opět ejakuloval, doufejme jen duševně. Nadává? Ano, nic jiného Jeho Nejasnost neumí. Argumenty? zbytečná veteš. Docent politických věd? Překrásný protimluv. Jak něco politického může být vědou? Kravinium! S Klausem je to složité, je to polarisující osobnost a má málo lhostejných, spíš hodně příznivců a nepříznivců. S EU má ovšem 100% pravdu. EU stojí na čtyřech základních svobodách, z nichž dvě jsou zneužívány proti nám (volný pohyb zboží a kapitálu) a dvě proti nám brutálně pošlapány (volný pohyb osob a služeb). Za těchto okolností nemá smysl pokračovat v další integraci. Glajchšaltování je příšerné, teď naposled nám tvrdí, že jsme zlí na devianty. Zajímavé je, že USA jsou státem a přitom rozdíly v zákonech jednotlivých států jsou už dnes mnohem větší, než uvnitř EU. A nevadí jim to. Například cca půlka států má trest smrti a půlka ne.. Dablbý, pozdravujou jejich Trottelhure. Ještě přefückne bez gumy na co přijde?
21. 02. 2009 | 14:53

jentak napsal(a):

Byl bych pro založení celonárodní sbírky, z níž by se financovala vhodná ústavní péče pro našeho nejvyššího ústavního činitele:"Národ svému p.". Předpokládám, že bychom vytvořili zápis do Guinnessovy knihy, co se týče cost-effectiveness.
21. 02. 2009 | 15:58

vlk napsal(a):

Dr.Dr.B+B

Mně nemusíte. Jsme všichni lidé chybující. Nicméně vážím si Vaší velkorysosti. A buďte klidný - já kameny nehážu. Byť jsme kdysi s ostaními podobnými odcházejíc nad ránem z osvěžovny taky vyřvával Přijedou Plameny, sbírejte kameny! Jenže to nepamatujete , to už jste tu nebyl. Neznámá písnička.
21. 02. 2009 | 18:01

vlk napsal(a):

Jíro,

tas měl dneska těžkej den , co? A koukám, že zažívání a si neslouží..

Můžeš mi s dělit, jak je proti nám zneužíván volný pohyb zboží? Když vyvážíme 75% svého HDP?
Zksu mi i vysvětlit, jak je proti nám zneužíván volný pohyb kapitálu.... Jo a můžeš mi k tomu přidat, kd e Klaus proti tomu nějak protestoval?
A k těm dvěma pošlapaným principům: Volný pohyb osob. Pokud vím, tak ten plně nefunguje pouze s Belgií, Německem a Rakouskem. Pokud ještě někde , tak tam dojd e letos k otevření. Germáni dnes pustí na trh prác e každého s diplomem a co jsme slyšel, dokonce i průmyslováky. U Rakoušů je ot podobné.
Ale i kdyby dali totální Sperre. Pak platí, že jsme při přístupu a podpisu dohod na tohle DOBROVOLNĚ přistoupili. Takže ?
A v roc e 11 už to bud e bez omezení. Za sebe - nevidím problém. Kdybych chtěl jít dělat přes kopec, tak povolení bez problémů dostanu.Ty taky. Tak kde je problém. Proč to mlátíš o hlavu rozšafnému panu doktorovi?
21. 02. 2009 | 18:07

bigjirka napsal(a):

Prase založilo požár v domě, samo se zachránilo skokem do vany
21. 02. 2009 | 18:52

bigjirka napsal(a):

Vlku plný krámy čínskej jedů, kterým se Evropa nebrání... likvidace našeho cukru, stád...
nevím, jak tobě se líbí šedý krabice na otroky, montovny, jak se ti líbí privatisace našeho telekomu španělským telekomem, máš právo, aby se ti to všechno líbilo. Mě se to nelíbí. A nechci povolení, chci svobodu, jak stojí psáno. Jasně, DOBROVOLNĚ. A co svoboda pohybu služeb? Mysli si co chceš, já si nemyslím, že Evropa potřebuje další glajchšaltování. Ty si to klidně mysli. Taky si myslím, že na shitu typu LS se žádná integrace stavět nedá. Je to nepřehledné, nesrozumitelné, nečitelné, nechci to. Ty to klidně můžeš chtít, je to tvé právo a je mi tě v tom případku líto. Že se to líbí dvojdoktorovi poblitkologické pseudovědy mne nepřekvapuje. A představ si, že Klause si vážím stokrát víc, než každého z těch bučících volů zvlášť i všech dohromady, včetně bandity a Posselta.
21. 02. 2009 | 19:04

Greenhorn napsal(a):

Díky pane za ten článek,jenom se podivuji,jak mnoho pitomců se naučilo ovládat internet !
21. 02. 2009 | 20:32

jeden napsal(a):

Greenhorn - no ono to nebylo asi zas tak těžké, jste toho zřejmým důkazem......
21. 02. 2009 | 20:37

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Greenhorn patří do klaky pana B.B., v pravý čas až po odeznění všeobecné kritiky výplodu autora se jich tady objeví víc. Obvyklá taktika.
21. 02. 2009 | 21:16

Míla napsal(a):

Snad se po této trpké zkušenosti přestane považovat volba presidenta za regulérní předmět handlu a začne se i přes svátost tržních principů brát jako vážná věc. To ovšem u našich zastupitelů nehrozí, tedy přímá volba občany. I když ani to nebude bez rizika...
21. 02. 2009 | 21:16

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to bigjirka.
Existuje vůbec něco komu a čemu byste nevynadal?

Trochu života do toho umírání!

Nechte toho nadávání a začněte žít, člověče!
Vždyť to, co tady píšete je umírání za živa.
Zamyslete se nejdřív trochu sám nad sebou, než začnete opět znásilňovat čtenáře svými komentáři.
Kritizujte věcně a přestaňte nadávat!
21. 02. 2009 | 22:09

bigjirka napsal(a):

Nemilosti, nenalézám za sebou žádnou nadávku, na rozdíl od Jejich Zlotřilosti. Všimnou si, že v jejich příspěvku na mou adresu není ani jeden argument, přestože můj příspěvek je argumentů plný. Netěšej se, ani zdaleka neumírám, tuto radost Jejich Vypatlané Ješitnosti ještě nějakou chvíli neudělám. Možná, že při té jízdě na dělové kouli čtou moc zběžně?
21. 02. 2009 | 22:29

jeden napsal(a):

Pane Bukvoj - od Vás je obzvlášť pikantní slyšet poukazy na jiné, že stále kritizují. Vy jste již na svém blogu podrobil kritice kdekoho,od rasistů,co se vysmívali chudákovi cikánovi na zastávce přes Klause a Čunka až po návštěvníky Vaší kratochvíle pro poddané, že toho moc sežrali a jevili málo zájmu o Vaše pimprlové dějinné divadlo. Tak si už taky vyberte, co chcete, jestli jen nějaké ty pochlebovače nebo rozdýcháte i kritiku na svou stranu hřišťátka, neboť jak trefně poznamenal některý z pisatelů přede mnou, Vaše názory narozdíl od názorů V.K. téměř nikoho nezajímají, kromě nás, několika po večerech se nudících internetových brouzdalů a ložnicových vyděděnců.
21. 02. 2009 | 23:16

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to jeden.
I Vy JEDEN! Všechno jste popletl. Nehovořil jsem o kritice (ta je žádoucí), nýbrž o nadávání. To je destruktivní.

Moje články o V.K. si našly 53.000 čtenářů a 1422 komentářů. Tedy jednoznačné bestsellery, přičemž počet čtenářů a komentářů i nadále stoupá.
Když k tomu připočtu ještě další mé příspěvky na internetu a nejen na tomto blogu, jde to do statisíců. O tom nemůže Václav Klaus ani snít. Jeho publikace jsou většinou ležáky, neboť ve svém narcistickém fetišismu píše sám pro sebe.
Já píši pro celý svět - viz Google heslo: Jan Berwid-Buquoy.

Píšete o sobě, že jste "ložnicový vyděděnec a nudící se internetový brouzdal".

I to má něco do sebe.

Takovéto společenské postavení Vám určitě nikdo závidět nebude. Spíte pod mostem?
22. 02. 2009 | 00:06

oposum napsal(a):

jelikož ty lidi nikde nepotkávám, pořád se ptám kdo vlastně stojí za "nadpoloviční oblibou" toho chudáka na hradě, oč menšího duchem, o to více ambicemi přetékajícím,

a ono stačí otevřít jakýkoliv blog či článek na webu, kde je guru kritizován a již se sbíhají, mozek odkrven, sliny tečou z mordy, tesáky vyceněny, připraveni jako správní psi za svého pána trhat. Je třeba soucitu pane JBB :-)
22. 02. 2009 | 00:46

oposum napsal(a):

ještě k debatě:
nejhezčí je "argumentační" úroveň Klausových pudlů, za všechny:
"...Klause si vážím stokrát víc, než každého z těch bučících volů zvlášť i všech dohromady, včetně bandity a Posselta" samozřejmě bez nadávek, navíc to je text plný argumentů, skoro bych řek plnotučný
22. 02. 2009 | 01:16

vlk napsal(a):

Jíro

mohl bych s e spokojit v podstatě ,těžko ovšem s ítm, jak tě právě utřel oposum. Stojíš mi za víc.
Takže zkusím normální odpověď.
Nechápu, co má EU společného s plnými krámy čísnských jedů....
Pokud vím, tak my jsme v tomhle byli absolutními průkopníky ještě dávno, než jsme vůbec přihlášku do UE podali.
Nebyla to Eu , která u nás nehávala naprosto živelně a bez jakhokoliv dozoru růst vietnamské tržnice. Mám hodně přítel a známých v Německu. X krát přišla otázka - proč to nezavřete, proč to trpíte? Dodones nevím proč. Ty ano? Přestože každému muselo být jasné na jaký maler se tím zadělává. I Klausovi. Kterému stačilo lusnout prsty a bylo po tržnicích.
Montovny- to nějak není o tom , jestli se mi líbí ebo ne. To je o tom, čím bys je a si tak nahradil!Nebýt těhle krabic, co se ti nelíbí. tak máme asi milion nezaměstnaných. Z fabrik, co dojely na léčbu Klausem. Máš pravdu - v těch fabrikách, co se d íky privatizaci zavřely byla sofistikovaná práce.Místo montoven například výroba investičních celků. Ale jezdíš přes Prahu - tak s e podívej , co zůstalo dnes například po vysočanských závodech ČKD......Takových jsme s hopen ti jmenovat desítky.
Mám dobrý přehled. O d malička sbírám odznaky. Ta sbírka dnes připomíná hřbitov.
Telekom? co má společného s EU? ˇˇSpanělé aspoň zaplatili dost slušnou cenu. Pamatuješ , jak to bylo za Klause? Odprodej menšinového podílu Holanďanům a Swisscomu, ale jejich neomezené manažerské vedení. Navíc - nezrušitelné! Tak takhle fungoval suverénní Klaus.
Svoboda pohybu? myslíš , že bychom jezdili po evropě ana občanku nebýt EU?
Svoboda služeb. Tady nějaký problém je. Ale nemám jej ohmataný. Proot jsme to vynechal.Nicméně -kdybychom byli mimo, byl by větší.
nemusíš chtítt LS, ale měl bys sdělit jak dál.Jak má fungovat největší hospodářský prostor světa, kd e je nutnost jednomyslnosti dvaceti sedmi...
Klaus e ti rozmlouvat nebudu.
Klidně s e k němu i modli.Já jej soběn pokládám za národního škůdce. Nicméně -kvůli Klausovisi to s tebou rozdat nemíním. Ten za to nestojí. Ale až konečně zmizí a já doufám, že jednou pro vždy, otevřu třetí nejlepší láhev kterou vlastním. Uznávám, že tohle s e musí hradního narcis e dotknout, že když už měl bych sáhnout po tm vůbec nejlepším co mám. No ale řekni sám, co je nějakej Klaus proi narození prvního vnuka? Například.
22. 02. 2009 | 09:02

Ben napsal(a):

Vlku,
líp bych to nenapsal.
Opravdu, rozhádat se kvůli někomu, kdo za to nestojí nemá cenu. Jsou důležitější věci...a ten, co se o tu hradní funkci táák třásl / a přitom ji vlastně ani nechtěl :-))/, ten za to, aby se přátelé mezi sebou přeli, jestli je takový anebo takový ,
vůbec nestojí.
Ze začátku jsem p.Klause bral všemi deseti, byl jsem jím, můžu říct, přímo nadšen, ovšem vystřízlivění přišlo brzy, stačilo mi jedno jeho vystoupení na ostro kdysi u nás, kterého jsem se zúčastnil a odcházel jsem zklamán "na věčné časy".
Netvrdím, že všechno, co vyplodí je špatné, ale vzato celkově...?
To musí uvážit každý sám za sebe.

Vlku, dík.
22. 02. 2009 | 10:28

jeden napsal(a):

Pro p. Bervídu - pod mostem nebydlím, špatně se tam chytá signál. V.K. jedním projevem do médií osloví daleko více lidí, než se Vám zdá i v nejdivočejších snech. Jak jsem již psal, mi dědouch také často pije krev ale v otázce EU s ním musím chtě nechtě souhlasit. Ty jednohlasné projevy nadšení z Brusele mě dost děsí, ale koneckonců, za ty těžký prachy, co tam dostanou se asi nějaká kritika moc očekávat nedá....nevím proč ale připomíná to dobu u nás po osmačtyřicátém. Kdo málo jásal a mával, byl vyvrhel a podrývač atd. Já nejsem vůbec proti EU, jen mám pocit, že se tam bude řešit každá kravina, kterou by si státy v pohodě ošéfovaly samy.
22. 02. 2009 | 11:17

vlk napsal(a):

ben

díky za květiny.
Absolvoval jsem něco podobného. Kdysi.
Klausovi nikdo nemůže upřít , že je osobnost. Což ho ovšem samoo sobě k ničemu nelegitimuje.
To byl takový Gottwald také.
22. 02. 2009 | 12:31

Ben napsal(a):

Vlku,
kde bych je vzal? Dnes je mráz všechny skosil mačetou:-)...,
to byl jen takový obyčejný dík...
22. 02. 2009 | 12:55

bigjirka napsal(a):

Vlku, snad jsem se vyjádřil dost jasně. Ještě jednou opakuju: je to polarisující osobnost a má hodně příznivců a hodně nepříznivců, málo neutrálů. V parlamentu EU měl 100% pravdu. To, že dvě ze čtyř základních svobod jsou pošlapány vůči nám, nemáš prostě co dodat. To, že ty sofistikované firmy, které u nás fungovaly, nekale zničila konkurence, zkus promyslet. K mým argumentům ohledně potřeby nepřehledné integrace ses nevyjádřil. A bučení? No přece volové! Nevím, co bych změnil.

Ohledně Klause.. Je to asi bída české politiky víc než hodnoty Klause, ale třeba na současné politické scéně jej vidím jako široko daleko jediného politika - státníka. Jinak ubožáci, kašpaři, zloději. Chceš s ním snad srovnat Topolánka nebo Paroubka?

K takovým duševním ubožákům jako je smrduté opossum se nemohu vyjádřit, nemám žádný výraz proň, který by pan sensor ustál. Jelito vlku tvá krevní skupina... přisuňte drtiče psychických vraků.

Nemyslím, že bychom potřebovali větší integraci s unií, ve které volové poslanci bučí a odcházejí, neunesou seriosní polemiku s oponenty a namísto toho je difamisují. To není demokracie, to je smradlavá sviňárna. Nechci např. povinný příděl boat people. Nechci, aby nás unie mistrovala, že jsme zlí na devianty.

vlku, Gottwald žádná osobnost nebyl. Byl to syfilitický agent Moskvy. Wake up!
22. 02. 2009 | 13:02

bigjirka napsal(a):

ahoj Bene
22. 02. 2009 | 13:05

Ben napsal(a):

Ahoj bigjirko! Pěkné odpoledne
Tak s tím Gottwaldem máš pravdu.
Ale co s tou bídou české politiky? Z toho je mi smutno.
Paroubka raděj neměls ani vzpomínat.
A jak jsem psal, každý vidí někoho jinak, proč se hádat?
V tom má Vlk velkou pravdu, jsou důležitější věci....
Zdravím
22. 02. 2009 | 13:13

bigjirka napsal(a):

Ale Bene, hádá se vlk a ne já. Já střízlivě hodnotím, že z bídy české politiky vyčnívá Klaus nebetyčně. Paroubek ne, tak snad radši Rath? :-D Nebo Tlustej či Řebíček, abysme byli spravedliví? Palas? Je to hrůza.

A mám pravdu i s EU, Bene. USA jsou nejsilnější stát na světě a takové glajchšaltování ke své funkčnosti nepotřebují.
22. 02. 2009 | 14:11

Zbyněk Matyáš napsal(a):

"z bídy české politiky vyčnívá Klaus nebetyčně. " Přesné.
22. 02. 2009 | 17:46

Zbyněk Matyáš napsal(a):

"co je nějakej Klaus proi narození prvního vnuka? Například." Taky úroveň myšlení. :)
22. 02. 2009 | 17:52

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to jeden.
S Vaším názorem sice nesouhlasím, ale Váš nynější komentář má větší úroveň než ten první - a tak mám radost.
22. 02. 2009 | 18:55

vlk napsal(a):

Jíro

Klaus v EU parlamentu žádnou pravdu neměl! On tam jen a jen exhiboval Pečlivě připravenou provokací!
Je navýsostst trapné pokud nepřímo zvolený volitik a navíc oba pamatujeme jakým způsobem - vyčítá přímo zvoleným poslanům nedostatek demorkacie. Pokud něčí mandáát má naprostý deficit demokratické volby je to ten Klausův! nebo myslíš, že tam někdo byl zvolen nějakým Snítilého hlasm?
A že jde o provokaci? Al e jsitě! Klaus se nikdy neopomene pochlubit svou liguistickou znalostí! Jak to , že projev, s na d s vyjímkou poslední částí i tentokrát mimořáádně přednesl v češtině, jistě , má na to právo. U něj však právo doposud nevyužívané! Prostě ten projev byl zaměřen především domů.Měl budit domácí emoce. A v zahraničí měl vyprovokovat tvrdé reakce. obojí s e stalo. Ten nás ještě přijd e zatraceně draho!
Ano Klaus je polarisující osobnost. A promiň, já tady za presidenta nechci nikoho, kdo je schopen a možná i ochoten, v zájmu vlastního egapřivést zemi na pokraj občanské války. Úřad presidenta je funkc e zejména representativní a apelační. Podoběn jako v Německu. A popravdě - já Němcům závidím jejich presidenty. Heinemannem počínaje. Na Luebkeho nemám názor, byl jsme tenkrát moc malý. Ale ukáže se vždycky znova, když o něco jde , že si Němci umí dobře vybrat. nenápadnou osobnost velké vnitřní síly! Ktereá NEROZDĚLUJE národ. Kterou respektuje plně levice i pravice. Která se nesnaží přihrávat těm"svým". Která s enestaví do role profesora vesmíru.Al e která vždycky kvalifikovaně zasáhne , když je toho třeba!
tak sofistikované firmy zničila nekalá konkurence, No škodovku zničil Soudek, ne Siemens, Poldovku Stehlík ne Krupp,CKD Maroušek ne ABB, Královopolskou Pánek ne Babcock a za všemi těmi jmény byl Klaus.
JAk jsme napsal - já na postu presidenta nepotřebuji prvoplánovou osobnost. já tam chci člověka, co nebud e rozdělovat národ. Chci tam člověka, co bud e respektovat, nikoliv vykrádat zákony! A chci tam někoho, kdo zvládne přípDNOU KRIZI.
Píšeš že Klema nebyl osobnost. Hmmm. velmi odvížné tvrzení. O Klausovi je známo, že když došlo na lámání chleba, při s távce železničářů, v podstatě si kleknul před Duškem. O Klemovi je obecně známo, že zmáknul Únor. Odhlédněme od toho, co zastupoval. technicky a mocensky to yl brilantní výkon v krizi. Na rozdíl od jeho soupeřů. A Klma osoběn byl velmi statečný člověk. Není moc známo že měl velkou stříbrnoua malou bronzovou medaili za statečnost na frontě za první světové války.Myslíš , že by něco takového takového hrozilo u Klause?
A skutečně polemiku v europarlamentu nepotřebujem. To je fakt. Pak neprovokujme! Nic vbíc. Hajme si tvrdě své. Al e kdyžje dojednáno, stejně tvrdě plňme závazky.

jo peřskočil jsme. není mi nic zníámo o porušování dvou halvních principů EU. To už jsme napsal minule. Jen že se necítím kvalifikován na diskusi o volném pohybu služeb. Ohledně volného pohybu pracovních míst jsme přesně tam , kde nás umístily námi dobrovolně podepsané přístupové dohody. My jsme vstupovali do EU nikoliv Eu do České republiky!
Nebo máš problém s tím,že někdo chce , aby smlouvy byly plněny?
22. 02. 2009 | 18:59

vlk napsal(a):

Zbyněk Matyáš

už jsme psal- nepřepínejte, berte si jen věci , a které opravdu stačíte.
pro vás je možná Klaus důležitější než vnuci. Já beru na vědomí, že jsou tací. Nicméně - přijd e mi to dost divné.To tedy přiznávám.Nejspíš nás tu takových ovšem bud e víc.
22. 02. 2009 | 19:01

bigjirka napsal(a):

Barone Prášile, a kdy bude to 69 s lokomotivou?
22. 02. 2009 | 19:02

bigjirka napsal(a):

vlku, už zas tě chytá fantas, co k tomu říct. snad jen tolik, že když nepoznáš, že 50% základních svobod EU je vůči nám pošlapáno, další diskuse nemá cenu. že si pleteš volný pohyb osob s turistikou. že nás spekulativní mezinárodní kapitál vykrádá. tobě to nevadí, mě ano.
22. 02. 2009 | 19:08

oposum napsal(a):

"Dablbý von Trottelberg opět ejakuloval... Ještě přefückne bez gumy na co přijde?...Klause ..vidím jako široko daleko jediného politika - státníka...přisuňte drtiče psychických vraků...syfilitický agent Moskvy."

Někteří debatéři jsou fakt BIG a jejich guru se TYČÍ neochvějně jako tvrdý kůl (v plotě).

Vidím tam zjevně nějaký problém s camprdlíkem BIG Boy, tabletky "enlarge your ... double" nezabraly? V postfotrovském věku to vede k těžkým depresím, tak už se s tím radši smiřte.
22. 02. 2009 | 19:11

Zbyněk Matyáš napsal(a):

vlk:
Každý aspoň poněkud soudný člověk ví, že lze posuzovat a navzájem poměřovat osoby či jevy stejné resp. velmi příbuzné kategorie. Srovnávat vlastní vztah k prezidentovi republiky se vztahem k vlastním vnukům jenom pro pofidérní "důkaz" vlastního tvrzení je nesmyslné. Je to tak, vlku, nejenže argumentujete nedostatečně, ale z téhož ještě obviňujete oponenta. Projekce vlastní insuficience do jiného subjektu bývá standarní reakcí na nezvládnutý problém.
22. 02. 2009 | 20:14

Ikena napsal(a):

Priteli Vlku,
obdivuji vasi vitalitu stale dokola stejnym osobam vysvetlovat stale stejna fakta.
Nekteri, vydavajici se za jasne pravicove smyslejici, maji v podstate nazory na EU a zahranicni spolecnosti skoro totozne s tvrdym stalinistickym jadrem komancu.
Nezazlivam jim to, oni si to neuvedomuji, protoze nemaji prilezitost se setkat s timto jadrem. Pri navstevach stareho rudeho Kladenska tak mnohdy od starych valciru slysim totez, co tu predchvilku napsal jeden pravicove smyslejici nick.

Osobne uz tyto debaty povazuji za ztratu casu, nebot to, kam smerujeme lze jen tezko ovlivnit. Zakladni pravni atributy statu, ktere funguji na zapad od nas, jsou u nas asi zamerne potlacovana. CEZ si zridi vlastni vysetrovaci komando a prevezme si vyklad soudni moci do vlastnich rukou, starostka Chomutova za ODS jde zcela jasne proti zakonu a nedba Ombudsmana, Policie zasahne dle nazoru Langra proti vytrznikum, snad az nekoho ubiji a pokud nebude dostatek mrtvol, tak si to necha proplatit. Soukrome firmy, ktere se namastily na MS, se osoci proti NKU, co si to tento urad vuci nim dovoluje. Je videt, ze se nikdo neboji a do tohoto curbesu bychom pustili EU, museli by poslouchat.
22. 02. 2009 | 20:32

bigjirka napsal(a):

Smrduté opossum, s trotly se nebavím, všímejte si laskavě někoho jiného.
EOC
22. 02. 2009 | 20:36

bigjirka napsal(a):

Jů, Zbyňku, to bylo dobrý, sám bych to líp nenapsal. Jo, fakt to není rozumné, srovnávat nesrovnatelné.
22. 02. 2009 | 20:38

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ikena:
Ve kterých státech na západ od nás standardně slouží státní policie na fotbalových hřištích?
Fakta, Ikeno, fakta, nikoliv emoce.
22. 02. 2009 | 20:39

bigjirka napsal(a):

Ikeno, nepijte okenu. Zlomíte si játra. Víte, jsou zahraniční společnosti a zahraniční společnosti.
22. 02. 2009 | 20:41

bigjirka napsal(a):

Když jdu do divadla, policie tam taky není. Je tam hasič, kterého si divadlo platí. Když neudrží pořádek, ať ty stadióny zavřou.
22. 02. 2009 | 20:42

Zbyněk Matyáš napsal(a):

bigjirka:
Většina těch apriorních antiklausistů a servilních eunionistů jenom větrají své emoce, faktů málo a ještě z dávné minulosti.
22. 02. 2009 | 20:43

Ikena napsal(a):

Zbynku Matyasi, Bigjirko,
preci vite, ze zahranici melo stejne problemy. Jen statni aparat pritvrdil, okamzite odsouzeni, zakazy pristupu na stadion, citelne tresty. U nas, manevry jako brno a vysledek, pet zadrzenych z duvodu vytrznictvi, kteri budou potrestani pokutou za prestupek. Vzdyt v Olomouci preci demolovali bar a kasnu.
Pokud prirovnavate fotbal k divadlu, tak hodinky a holinky, oboje se natahuje.
Jako obvykle.
Celkove uhybate a ten fotbal je cesticka k uteku.
Podstata je v tom, ze si zde nikdo nic nedela ze statni moci, z trestu a stat, hlavne policie, lepsi vyklizi pole.
22. 02. 2009 | 20:59

bigjirka napsal(a):

Ikeno, fotbal je totéž co každá jiná zábava a pořádek je věcí pořadatele - vidíte, jak dojemně se ta dvě slova shodují. Je to náhoda?

Vymahatelnost práva je věcí druhou. Ta je u nás na prabídné úrovni ve všech ohledech. K objektivitě je třeba poznamenat, že na podcenění právní oblasti má Václav Klaus podíl. Mocenský ani tak ne - v jeho vládách ODS nikdy neměla takovou většinu, aby opravdu mohla vládnout. Ale problémem byl i jeho osobní postoj, tenkrát měl velký kredit.
22. 02. 2009 | 21:17

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ikena:
Samozřejmě, že vím, a právě proto dle mého má Langer pravdu. Nikoliv manévry, ale podobně jak před desetiletími v Anglii, tedy stnadardně žádná policie na stadiónech, nýbrž opatření, které jste zmínil(a). Proto mi není jasná Vaše solidarita s vlkem, vždyť on v mnohém tvrdí opak a v dalším nepravdu, obzvláště o EU.
22. 02. 2009 | 21:19

Ikena napsal(a):

Bigjirka,
ano, ve druhem odstavci se plne shodneme.
Spatne ci derave zakony, policie vse zlehcuje a klickuje, statni zastupitelstvi nekdy ano nekdy ne?? a soudy s rozhodnutimi, ktere i v jasne veci nelze odhadnout.
Jedine poslanecka imunita a vyhody, v tom jasna shodna vsech.

Zdravi,
22. 02. 2009 | 21:23

bigjirka napsal(a):

Eurohujerství s LS na standartě je skutečně trapné. Evropa integraci potřebuje. Jednoduchou. Napřed čtyři svobody, pak to ostatní. Z přesvědčení, ne oktrojírku. Jasný, přehledný dokument, jako americká deklarace nezávislosti s pár ústavními dodatky. Jasný algoritmus, jak vystoupit. Žádné "domácí úkoly" typu boat people. Jinak tu Evropu budou nakonec VŠICHNI nenávidět. Posílit skutečnou solidaritu - dnes si s námi mocní +- vytírají řitě a LS to má ještě zhoršit. Jsme rovnoprávní? Nejsme. To je třeba si jasně říci. Dokud nebudeme, je další integrace bezpředmětná.

Evropa ve svém neználkovském blbství nutila Turecko k demokratizaci. Jenže demokratizace v islámské zemi = islamizace. Co s tím teď? Nebudeme je chtít? Anebo otevřeme naplno dveře islamismu do Evropy?
22. 02. 2009 | 21:26

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

Neznám žádného českého politika ve vládě nebo v zastupitelských institucích, který by byl hlupák.

Na vrcholku státní moci není žádná tlačenice a proto se tam ani žádný hlupák dostat nemůže.

Dámy a pánové,
problémem vrcholové politiky není otázka moudrosti nebo prostřednosti. Jde o otázky charakterových vlastností. Politik má sloužit národu a nikoli proti němu intrigovat.

Mnozí nasadili všechnu svojí vynikající inteligenci k tomu, aby dosáhli pozic, kde mohou obratem ruky legalizovat své charakterové nedostatky, slabiny a legitimovat nadprůměrně vysoké příjmy na úkor daňových poplatníků.
Vůbec nezáleží na tom ke které politické straně přináleží.

Naším prvořadým občansko-demokratickým (v mém případě křesťansko-demokratickým) úkolem by mělo být, vyvynout všechno úsilí k tomu, aby ve vrcholových orgánech zapustila kořeny zcela normální lidská slušnost bez geniálních intrik a vědecky promyšlených podrazů.

Klement Gottwald samozřejmě mimořádnou politickou osobností bez pochyb byl.
Jeho charakter mu ovšem nebránil v tom, aby se stal masovým zločincem (viz politické procesy 50. let).
22. 02. 2009 | 21:46

Jan Kopal napsal(a):

Mezi našimi vrcholovými politiky není jiného politika tak dlouho pobývajícího na samém vrcholu politického dění a přitom názorově konzistentnějšího, nežli je právě Václav Klaus. Jeho projevy jsou plné nosných myšlenek. Proporce jednotlivých témat jsou zřetelně ohraničeny, není zde žádné plané moralizování. Problémy se pojmenovávají a nabízejí se i možná řešení. A to zásadní se v nich poslední době ozývá stále častěji - naše demokracie je ohrožována postdemokracií. Chraňme a bojujme společně za svobodu. Pane prezidente, jsme s Vámi, buďte s námi! l
22. 02. 2009 | 21:48

Ben napsal(a):

Při poslední zdejší návštěvě jsem přál pěkné odpoledne, jak ten čas letí..už musím přát pěkný večer.
Pěkně se to tu rozjelo, že - pane Berwide?
I některé názory na bývalého i současného prezidenta změněny či alespoň trochu poopraveny, ale bývalý prezident už zůstane na věky věků tím, čím byl a současný? To jsem fakt zvědav...
22. 02. 2009 | 21:59

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to Jan Kopal.
Pane Kopal, zdá se, že jste si našel modlu na kterou jste se zavěsil.
Mluvte sám za sebe a nikoli za Václava Klause. On to zvládne sám. Nebo jste snad nesvéprávný?

Každému bych doporučoval přečíst si pozorně jeho projev před EP z 19.02. 2009.
Není to nic jiného než pokus uvrhnout ČR a Evropu zpátky do 19. století: Spontaneita tržních procesů (ostatně opatření, které vedlo k I. světové válce), Frederic Bastiat a prodej pohřebních svíček (úplná pomatenost s odvoláváním se na dobu před 160 lety)...

Pane Kopale, hlava nešeho státu prostě zešílela. Čím dříve si to uvědomíte, tím lépe i pro Vás!
22. 02. 2009 | 22:42

Zbyněk Matyáš napsal(a):

"Spontaneita tržních procesů (ostatně opatření, které vedlo k I. světové válce)," Co se tady člověk nedozví?!
22. 02. 2009 | 23:01

Zbyněk Matyáš napsal(a):

"Spontaneita tržních procesů (ostatně opatření, které vedlo k I. světové válce)," Co se tady člověk nedozví?!
22. 02. 2009 | 23:02

Vasja napsal(a):

Zbyněk Matyäš.
Nedovíme se nic nového. Autor je blázen:))
22. 02. 2009 | 23:23

bigjirka napsal(a):

Dablbý, a což také nějaké argumenty? Autoritativní tvrzení, to by jim šlo, Nemilosti! Voni jsou Ojrohujer? Proč pos*anci bučí? Jsou snad krávy a volové? Proč se o podstatě a způsobu evropské integrace seriosně nediskutuje? Vždyť to potřebujeme? Jenže Lisabon je shit - tudy cesta nevede. A pokud se jej podaří oktrojovat, pámbu s náma a zlý pryč. Na základě takového dreku se s Evropou nedokáže identifikovat nikdo. Jenže Evropa se musí vrátit ke svým kořenům. Zcela nutně musí tvrdě obhajovat své kulturní židovsko- křesťanské kořeny. Musí bránit vstupu jedovatých sraček na svůj trh a chránit tak nás, své občany. Musí být schopna postavit se džihádu. Měla by být schopna reagovat i vojensky - to zatím bez USA absolutně nedokáže.
22. 02. 2009 | 23:28

bigjirka napsal(a):

Ahoj Vasjo! Jen od bláznů se dozvíme něco opravdu nového!
22. 02. 2009 | 23:29

bigjirka napsal(a):

Važme si autora na svých toulkách na dělové kouli vidí spoustu věcí, které normální člověk nevidí. Dokáže považovat poblitkologii za vědu a cestou dá 69 s lokomotivou.
22. 02. 2009 | 23:31

oposum napsal(a):

zacitujme si běžného Klausova obhájce např. na tomto chatu:

"Kravinium!...Prase...dvojdoktorovi poblitkologické pseudovědy...Jejich Vypatlané Ješitnosti...No přece volové!...duševním ubožákům jako je smrduté opossum...volové poslanci...To není demokracie, to je smradlavá sviňárna...Smrduté opossum...s trotly se nebavím..."

A na závěr riskantní:
"..Nechci, aby nás unie mistrovala, že jsme zlí na devianty..."
- to se celkem divím LARGE jirko, to by mohlo být pro tebe lepší, kdyby na ty záležitosti EU dohlídla, ještě si to v klidu (na čerstvém vzduchu mimo web) promysli
22. 02. 2009 | 23:34

oposum napsal(a):

netykáme si VELKÝ to já tykám tobě :-)

chápu, že ti tečou nervy to je šichta když někdo "Musí bránit vstupu jedovatých sraček na svůj trh a chránit tak nás, své občany."

jinak díky za tituly, je nás tu kolem Studénky "kreténů a dementů" jako much, klidně přijeď, když užs mě odhalil, ať se podívám jak vypadá opravdový BIG boy
23. 02. 2009 | 00:10

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to oposum.
Vážený pane kolego,
pakliže chcete korespondovat s bigjirkou, je nutno si uvědomit, že on žádného slušného chování není schopen.

On to prostě neumí.

Jako existují lidé, kteří se nikdy nenaučí plavat, jezdit na kole atd. - on prostě se nenaučí slušnému chování.

Snad za to ani nemůže!

Dlouho jsem si lámal hlavu, čím by to mohlo být?
Zřejmě se zahloubal tak hluboce a intezivně do lidského nihilismu až se z toho zbláznil.

Když se z jeho argumentace odstraní ty zvratky, kterými znečišťuje internet, tak mají určitou svojí logiku.
Ne snad, že bych s nimi souhlasil, to v žádném případě, ale určitá logika v tom je.

On si škodí sám těmi vulgarizmy aniž by si to uvědomoval, ale možná, že měl těžké dětství, schází mu pocit úspěchu, někdo ho v dětství sexuálně zneužíval, byl často a bezdůvodně trestán, matka ho odložila na chodníku atd. To vše nevíme, ale mohlo se to stát. Nevěřím, že vede lehký život.
Jakoukoli pomoc však považuje za útok proti sobě.
Kritiku nemířenou proti němu až chorobně nesnáší...

Nezdá se mi však, že by byl v jádru zlí člověk.
Spíš se mi zdá, že se jedná o "psa", který štěká, ale nekouše.
Sám jsem se obrátil na admina, pana Stejskala, aby ho na mém blogu nemazal.

Třeba má jednu jedinou radost na tomto světě - nadávat mně!

Nerad bych mu jí bral.
23. 02. 2009 | 00:35

oposum napsal(a):

to JBB:
tak snad jsem mu umožnil si ulevit na více adres, třeba se líp vyspí, přeju mu dobrou noc jakož i vám
23. 02. 2009 | 00:54

Carlos V. napsal(a):

Byla jednou jedna vesnice.

Zili v ni sedlaci se svymi rodinami, obdelavali pudu. Kdysi se tuze pobili, kdyz nekteri sedlaci chteli sebrat pudu sousedum.

Po tomto boji se rozdelili. Na zapadnim konci se spratelili s velkym sedlakem za rekou, na vychodnim byli pod vlivem mocneho lapky. Tem sedlakum narizoval, koli maji pestovat psenice a repy, kolik maji mit vinic, ovci a koz. Museli zalozit kolchoz, drit do umoru a odvadet davky lapkovi. Sedlaci ze zapadu si zalozili spolek domobrany a take spolek na ochranu svych hospodarstvi - ze vsichni budou bojovat proti mandelince, aby moc nerozsirila a podobne.

Nastala doba, kdy lapka zchudl a ztratil vliv. Sedlaci z vychodu se osvobodili - a radi se zkamaradili se sedlaky ze zapadu.

Nejprve se pripojili k jejich systemu domobrany - dodali sve ponocne i muze na konich pro pripad napadeni. Vse fungovalo skvele.

Zaroven se sedlaky ze zapadu zacali obchodovat. Sedlakum z vychodu se libil i spolek na boj proti mandelince, a tak do nej chteli vstoupit.

Sedlaci ze zapadu ale dostali napad, ze ten kolchoz neni tak spatny. Ti nejvetsi jej chteli ridit, a ti mensi se zase bali, ze sedlaci z vychodu, co jsou zvykli drit do umoru, budou mit vetsi brambory i prasata, a proto ze je treba mit je na uzde.

Zacalo to pozvolna - kdyz se dohadovali s vychodnimi sedlaky na vstupu do spolku, rekli jim, kolik muzou pestovat repy a psenice, kolik muzou mit vinic, ovci a koz. Vychodnim sedlakum se to moc nelibilo, ale co, chceme byt ve spolku, tak co se da delat. Navic, napad se moc libli dobytku z vychodu, ktery ma rad velka stada.

Pak nejbohatsi sedlaci ze zapadu prisli s napadem, ze o vsem by meli rozhodovat oni. I pripravili smlouvu, podle ktere uz nerozhoduji vsichni stejne, ale ze ti nejbohatsi at rozhoduji vic, a mensi musi poslouchat.

I ozval se na seslosti vesnice jeden maly sedlak z vychodu, ze se mu to nelibi.

I co se stalo. Velci sedlaci na nej postvali vsechen dobytek ze vsi. Pri sedlakove proslovu dobytek bucel, po jeho reci rozzureni turi vztekle dupali a trousili kravince.

konec je otevreny. jiste je jen to, ze dobytek pujde nakonec na porazku
23. 02. 2009 | 02:46

Silvie napsal(a):

Silvie napsal(a):
Všichni Češi by měli vidět toto:

http:/www.youtoube.com/watch?YouTube - Nebezpečí Lisabonské smlouvy pro ČR
2008 - Jana Bobošíková představuje studentům VŠTE své důvody pro neschválení
Lisabonské ...watch in normal quality watch in high quality. Rate:. 98 ratings
...

Jsem zvědavá, zda budou i potom trvat na podepsání LS.
23.02.2009 07:51:07
23. 02. 2009 | 07:52

Daňový poplatník napsal(a):

Omlouvám se za to, že zhruba přepíšu svůj dnešní komentář zpod blogu Jiřího Svobody, ale...
O co více se bude nalhávat občanům Evropy o blahu v integrované EU, jejíž instituce jsou pouze převodní pákou mezi nadnárodními monopoly a konzumenty výroby, přičemž na původní obyvatele Evropy není brán téměř žádný zřetel, tím krutější bude procitnutí, a tím hlubší dezintegrace Evropy.
Ač Václav Klaus nebyl slavný praktický ekonom, a jeho působení ve funkci premiéra bylo podle mne fiasko, jako presidenta ČESKÉ REPUBLIKY jej považuji za brilantního politika, a jsem rád jeho prezidentování.
S odstupem času bude považován za nejvýznamnějšího českého (ČS) prezidenta, na to sázím 100:1, na rozdíl od loutek typu Václava Havla, přesně si vzpomínám na jeho výroky o bydlení v panelácích (rušení králíkáren a domek pro každého), orání políček kravičkou, a úsporách při zařizování bytu lampou za 30 000 pro chudé občany.
Ostatní politici jsou díky Klausovi alespoň nuceni přemýšlet o tom, co ve vztahu k EU podepisují.... Samozřejmě kromě eurohujerů, jejich typologie by stála za analýzu a zveřejnění, co Vy na to Pepo Řepo?
23. 02. 2009 | 08:12

jakub napsal(a):

Dr. Dr. Dr. Dr Jan Berwid-Buquoy
Jste příkladem, že ani deset titulů nemusí znamenat inteligenci a schopnost rozumného myšlení.
Vrána k vráně sedá. Ve vašem případě spíš oposum k oposumovi.
Jste schopen i něčeho jiného než nenávisti ke Klausovi a lidem, kteří si s ním dovolí někdy v něčem souhlasit?
Ať se vám to líbí nebo ne. Ať je Klaus jaký je, při svém projevu měl pravdu.
To vy ale můžete těžko pochopit. U vás vyhrála nenávist nad objektivitou.
Vy ve své nenávisti, budete podporovat vždy vše proti Klausovi i kdyby měl pravdu a mělo to poškodit tuto zem a český národ.
Jako člověk jste k politování. Jako možný budoucí politik jste nebezpečný pro tento národ. Byl by jste jen dalším populistickým demagogem, kterými naše politická scéna překypuje.
23. 02. 2009 | 08:45

Vasja napsal(a):

Bigjirka.
To je fakt. Jeho Erbovní Jasnost, když vyletí na svém dvougulí, vidí dál, lépe a ostřeji.
To víte. Investice do "urozenosti" se vyplácí.
23. 02. 2009 | 09:44

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to jakub.
Nemám nic proti nikomu v tomto světě. Jediné, co nenávidím je lidská blbost.
Ale snad se v mém případě ani nejedná o nenávist - já se jí prostě bojím.

Já, jakmile slyším blbost, dostávám strach. Ani ne tak za sebe, jako za ty druhé. Narodil jsem se s nějakou vnitřní odpovědností za osud této země.

Když mi byly 4 roky, učitelky v mateřské školce vyprávěly mé matce, že prý při obědě chodím kolem stolů a ptám se dětí jestli jim to chutná. Když jsem od někoho dostal negativní odpověď, prý jsem nutil personál školky, aby mu dali něco, co mu chutná, jinak prý "uteču a nenajdou mě".

Učitelky se sice smáli, ale fungovalo to.
Každý by měl tedy dělat něco, co je pro druhé ulehčením a funguje to.
Co říká a dělá Václav Klaus, si často odporuje a nefunguje to.
23. 02. 2009 | 10:39

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

Obracím se na všechny přátele i nepřátele!

Projev Václava Klause před EP ze dne 19.02. 2009 podrobně rozebírám na blog iDnes pod titulem: "Václav Klaus chce národ uvrhnout do 19. století".

Projev našeho pana presidenta je naprostým anachronismem.
Dokonce bych si dovolil tvrdit, že jde o šílenství: Jedna věta odporuje druhé. Začátek je mnohoslibný, ale postupem času se zvrátí všechno v levný canc.

Řečník se motá v 18. a 19. století, dává za příklad pohřební svíčky a k problémům 21 století není schopen říci jedinné slovo. Snad ani o nich nic neví - prostě je nechápe.
23. 02. 2009 | 10:51

Pepa Řepa napsal(a):

Když mi byly 4 roky, učitelky v mateřské školce vyprávěly mé matce, že prý při obědě chodím kolem stolů a ptám se dětí jestli jim to chutná. Když jsem od někoho dostal negativní odpověď, prý jsem nutil personál školky, aby mu dali něco, co mu chutná, jinak prý "uteču a nenajdou mě".
-----------------------
Proč ten Vasja nechápe, že už ve čtyřech, když jejich Jasnost chodila ještě po čtyřech, se projevila jako rozený státník a duchovní vůdce národa?

Ach Vasjo, Vasjo Vy, když slyšíte blbost, Vy strach nedostáváte?

Jste nějakej divnej. Jako ten Klaus.
23. 02. 2009 | 11:02

Silvie napsal(a):

Pepo, vystihnul jste oduševnělost a nedoceněné státnické schopnosti jeho blahorodí naprosto přesně.
Bože, myslí to ten excentrický člověk fakt vážně nebo s námi žertuje? Jsem na vážně na pochybách.
23. 02. 2009 | 11:07

Pepa Řepa napsal(a):

Paní Silvie, kdyby Vám přestalo chutnat, víte kam jít. Do Měšic.
23. 02. 2009 | 11:17

Pepa Řepa napsal(a):

paní Silvie, druhá verze příběhu praví, že jejich Jasnost u oběda somrovala z talířů svých spolužáků a sama si vybírala chutná sousta.

Jak už to v životopisech velkých osobností bývá, objeví se vždy verzí několik.
23. 02. 2009 | 11:23

Ben napsal(a):

Pepo Řepo,
mně přestalo chutnat po přečtení blogu pana Svobody.
Proč komunisté začínají až podezřele velebit pana Klause, to mi také vrtá hlavou.
23. 02. 2009 | 11:34

Vasja napsal(a):

Pepiku, Pepo, já a divnej? Tak to teda ne.

http://www.youtube.com/watc...
23. 02. 2009 | 11:46

Gambri napsal(a):

Po přečtení tohoto blogu mám pocit, že Václav Klaus přednesl svůj projev v evropském parlamentu proto, aby pořádně naštval jednoho erodovaného docenta politických věd.
23. 02. 2009 | 12:10

Silvie napsal(a):

Bene, říká se "i slepé kuře najde zrno" (to, pokud jde o ty komunisty).
23. 02. 2009 | 12:16

Pepa Řepa napsal(a):

To Vasya von Prasya.
Sekne Vám to.Jste fešák. Kde šijete?
23. 02. 2009 | 12:17

Ben napsal(a):

Paní Silvie,
komunisté a slepí? To snad ne? Ti se dívají až moc dobře, a vždy vědí jak a hlavně kde se dívat! A na koho!
23. 02. 2009 | 12:25

Vasja napsal(a):

Pepo.
Mám pár drobností po předcích a tak nešiji. Vite, moc po universitách nepřednáším, jako naše Jasnost a na luxus si nijak nepotrpím.
Ale fešák...... to rád slýchávám.
23. 02. 2009 | 13:07

Daňový poplatník napsal(a):

Václav Klouda (dále VK, v žádném případě se nejedná o Václava Klause)ve svých čtyřech letech přepadával děti chvátající do školky a podroboval svačinky kontrole. Jakmile našel něco, co čpělo národovectvím, neřkuli nacionalismem (ano, už ve čtyřech letech byl tak přemoudřelý, později profesor), zejména pak moravské uzené, český salám, slovenský točený, vytáhl tyto potraviny, rafinovaně ukryté mezi chlebem, a sežral je. Když už měl plné bříško, alespoň je hodil hafánkům.
Po nervovém otřesu, způsobeném presidentováním Vašíka Chrochtavého však otočil o 180 stupňů. Nadále sice přepadává předškoláky, ale jejich svačinky doplňuje o olomoucké tvarůžky, karlovarské rohlíky, či pražskou šunku.
No není to na svěrací kazajku?
23. 02. 2009 | 13:34

smutek v duši napsal(a):

Češi potřebují vždy nějakého HRDINU,a je jedno,co jim ti do budoucna přinese, ale tleskají.Nejprve Gottwald,potom Dubček,Husák,Havel a teď mají talismana Klause.Smutné ale je,že už nerozeznají,který hrdina je poctivý,slušný ,nesobecký a morální.
23. 02. 2009 | 17:49

bigjirka napsal(a):

Ó přátelé, Jeho Uvozhřená ješitnost se bojí blbosti! NátoJeho Vymatlanost těžké, bojí se sám sebe, tedy své nejzřetelnější vlastnosti! Musí to být hrůza, tlouci v komoře hlavou do zdi, zavřen tam se smrdutým opossem!
23. 02. 2009 | 20:09

bigjirka napsal(a):

Sepsat by se dalo několik úvah... úvaha první: bučení a dobytek. Jestliže někdo chodí jako kachna, kejhá jako kachna, je to kachna... totéž o dobytku... vůl či kráva... bučí, dupe... inu, zvolili jsme je, abychom je měli....

Příležitost k úvahám skýtá i sama Jeho Nerudná Zapšklost, Nemilosrdná Nešlechetnost. Jest zajímavé, že ve svém letu na kouli nabývá tak prudké švidkošči, že ona vytlačuje z jeho transplantované mozkové lejnonáhrady poslední stopy myšlének a jakékoli stopy schopnosti analytického čtení
23. 02. 2009 | 20:44

bigjirka napsal(a):

Ahoj Silvie, já jsem si také myslel, že pán ráží žertovat, leč vše nasvědčuje, že veškeré stopy žertování pouze kouzlem jsou nechtěného. Jeho Zabedněnost je egocentrickým ješitou blížícím se autismu.
23. 02. 2009 | 20:49

Julek napsal(a):

Pane J.B.B. Váš článek ani nebudu dočítat...jste erudovanej oligofrení jedinec...(bez urážky, a nebo vysaďte to hulení na chvilku..) Kdyby nebylo internetu, tak Vás nikdo prostě ani neotiskne ani nebudete nikoho zajímat...

Viděl jsem reakce na projev prezidenta VK na BBC , CNN , četl jsem různé reakce obyčejných lidí na zahraničních servrech, (byly vesměs velmi - VELMI !!! pozitivní !!) , ale takovou špínu jako plodíte Vy už jenom v titulku tohodle Vašeho ,,příspěvku'' jsem nikde nezaregistroval. Do kazajky patříte Vy !
Můžete se přihlásit u ,,našeho velkoknížete'' Schwarzenberga aby Vás vzal s sebou na příští schůzku elitářů z BILDERBERG GROUP..(lidí co to myslí tak dobře se světem..) a tam se můžete spolu rochnit !

Jenom bych Vám a všem ,,takzvaným kritikům'' připomněl... Demokracie, toliko proklamovaná a skloňovaná darmožrouty v Bruselu opět zakdákala jako slípka v posledním tažení !!! A o tom to je !! I premier Topolánek druhý den musel říct, že nechápe hysterická media a cháp co VK říká. Pane ,,světovej'' jděte se vycpat !
24. 02. 2009 | 11:07

Milan napsal(a):

Bohužel máte pravdu pane Buquoi, ale psychopatie, kteru asi pan V.K. vlastní, se nedá léčit na psychiatrii, ale pouze pomocí vzdělané a sebevědomé společnosti, která se nenechá manipulovat.
24. 02. 2009 | 22:28

xyz napsal(a):

Milan:
souhlasim - k čemu sáhodlouhé komentáře, bohužel tato idea nejspíš nikdy nebude naplněna. Myslím že vždy bude existovat masa lidí dychtících po hrách a chlebu. Na a když všechny prostředky selžou stačí ukázat prstem a dav pustit z řetězu.
pane BB, je to nerovný boj, přesto za něj díky...
25. 02. 2009 | 11:46

Pepa Řepa napsal(a):

Jasnosti, já o Nich jen hezky, já s Nima souhlasím.

http://blog.aktualne.centru...

Dají vědět, kdy to vypukne.
25. 02. 2009 | 12:29

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to xyz.
Nerovný boj to je a je to navíc boj bez vítězství.
Ti moudří ovšem (to platí i o Vás) nemají na vybranou.
Dobrý přítel mého otce Jan Werich, kdysi prohlásil: "Úkolem chytrých je bojovat proti blbosti. Oni tento boj nevyhrají, neboť těch blbých je taková přesila, že nemají šanci. Bojovat však musí dál. Pokaždé, když to vzdali a přestali, došlo k nějaké gigantické katastrofě."
25. 02. 2009 | 16:58

jeden napsal(a):

..."Bojovat však musí dál. Pokaždé, když to vzdali a přestali, došlo k nějaké gigantické katastrofě.....třeba jako k vystudování páně Bervídy.....
25. 02. 2009 | 18:31

Zbyněk Matyáš napsal(a):

...a i kdyby padli všici,
vstanou noví bojovníci,
rudý prapor zavlaje.
25. 02. 2009 | 21:25

bigjirka napsal(a):

Představuju si jich, Nechutnosti, jak bojujou sami se sebou. Tristní... Pozdravujou Jejich Trottelhure co se do ní vejde!
26. 02. 2009 | 20:21

Vasja napsal(a):

Právě jsem ukončil sérii přednášek na Bimbo's
University of Lhasa a nevěřím vlastním očím.
Pane erbovní ing. Bukvoju, ten Váš otec musel být kabrňák. Sexuální parťák paní Haydrichové, kámoš Wericha......
Je možné se někde seznámit a jeho uměleckou činností?
27. 02. 2009 | 05:15

bigjirka napsal(a):

Vasjo, Jeho Nadutost mohla při rekonstrukci DNA ze sušenek na botkách paní Liny dopadnout ještě mnohem hůř. Jeho Defekace se mohla mnohem více podobat dinosaurovi, ovečce Betsy nebo psu vzduchoplavci.
27. 02. 2009 | 22:02

gogo napsal(a):

Jeho Excelenci zde trochu křivdíte, ani při sebevětší snaze se dinosaurovi již více podobat nemohla.
02. 03. 2009 | 18:49

Franta z pastoušky napsal(a):

Ale Vaše Jasnosti, nemejlíte se trochu? Ten výrok není od žádnýho Helmuta %Smídovic, ale dávno před ním ho řekl nějakej W.Ch., jestli vo tom Vače Jasnost neslyšela. No jinak u vás na zámku se na tu LS tasi těšíte jak slepice na flus, u nás v pastoušce si sní tak akorát vytíráme ... (
uši, pane Stejskale).
02. 03. 2009 | 22:04

Franta z pastoušky napsal(a):

Ale Vaše Jasnosti, nemejlíte se trochu? Ten výrok není od žádnýho Helmuta Šmídovic, ale dávno před ním ho řekl nějakej W.Ch., jestli vo tom Vaše Jasnost neslyšela. No jinak u vás na zámku se na tu LS asi těšíte jak slepice na flus, ale u nás v pastoušce si sní tak akorát vytíráme ... (
uši, pane Stejskale).
02. 03. 2009 | 22:09

bigjirka napsal(a):

Kde jsou, Nemilosti? Vytrhali jim jedové zuby?
12. 03. 2009 | 08:46

Ben napsal(a):

Ahoj bigjirko,
také se divím, kde se pan Bervid toulá. Ani žádný nový blog.
Na jeho blogy se vždy rád kouknu a hlavně pak na diskuze :-)))
12. 03. 2009 | 11:33

bigjirka napsal(a):

Bene, s Jeho Nadutostí je Pr.De.L.!
12. 03. 2009 | 14:38

Vasja napsal(a):

Bigjirko.
Na erbovního pána si musíme počkat, anšto genialní myšlenky netryskaj, jako ranní ......... po švestkách.
13. 03. 2009 | 10:07

spolužák napsal(a):

Jméno Kopecký ti nebylo dost echt, tak jsi se přejmenoval, německy ses pořádně nenaučil a česky ti to na ZDŠ taky moc nešlo, že Vaše erudovaná politická docentůro.
14. 03. 2009 | 23:33

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to spolužák.
Měl jsem kdysi jednoho spolužáka a byl to notorický idiot.
Že bych se ním potkal na těchto stránkách, to jsem ovšem netušil.
Buďte srdečně pozdraven!
15. 03. 2009 | 23:46

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

to All good friends!
Ty, co mě postrádali, těm se omlouvám za absenci.
Ty, co mě nepostrádali, pro ty mám smutnou zprávu: Jsem zde opět!
Kde jsem byl?
Dámy a pánové, není nic horšího než ze švýcarských a německých institucí páčit honoráře, které měly být zaplaceny již před mnoha a mnoha měsíci. To bych nepřál opravdu nikomu!
Jinak mě to utvrzuje v přesvědčení, že vychytralý, křivý charakterové nejsou pouze v Česku. V Německu a Švýcarsku se jím říká "gauneři s bílými límečky" (Gauner mit weissen Kragen).
Zdá se, že právě na ty jsem narazil a jakékoliv výmluvy na tzv. "hospodářskou krizi", která ve skutečnosti vůbec neexistuje, zásadně odmítám.
16. 03. 2009 | 00:09

Ben napsal(a):

Vítejte opět doma, pane Berwide, dobrý den!

Tak se zdá, že z těch gaunerů jste toho moc nevytřískal? Z čeho budete teď živ. :-(

Krize je pro některé "kouzelné slůvko", pro některé je strašák, ale pro mnohé je bolestnou realitou.
Úřady práce se bohužel plní...

Podle zdejších reakcí, jak sám vidíte, jste fakt chyběl, ale jeden váš obdivovatel se Vám asi hned neozve, bohužel. Je to smutné, třeba za to nemohou jen ostřejší slůvka, ale i krize na blozích...?

Co chystáte nového?
16. 03. 2009 | 08:21

Vasja napsal(a):

Pane Erbovní pane, proč nevybíráte prachy hned při vstupu do šapitó................
Taková naivita. Tolik práce, než jste se vypracoval v erbovního pána, kolik encyklopedií jste musel oprudit a voni nechtěj ani přispět. Fuj.
16. 03. 2009 | 09:23

buldatra napsal(a):

Jasnosti,

možná se dostavuje cosi, co se podobá až vystřízlivění.
Je totiž možné, že když se daří, horší vlstnosti lidské se projevují méně. Za dob horších vystupují na povrch i horší vlastnosti. I v Německu. Ostatně, 15.3. si na tyto vlastnosti mohl vzpomenout u nás kdekdo.
Tak bacha na věc a nechte si zaplatit předem.
16. 03. 2009 | 14:44

Mr. Hyde napsal(a):

Nejasnosti, vítejte! Znelíbil jsem se panu censorovi označením dvou vlastizrádců nelichotivým názvem.. Zaorálek a Křeček pisklavý antinatový
16. 03. 2009 | 15:59

spolužák napsal(a):

"byl v jádru zlí člověk" - já ti to říkal - ta tvoje čeština, Johan, zopakuj si pravopis ze ZDŠ, když se chceš prezentovat jako erudovaný Dr.Dr......
16. 03. 2009 | 20:04

jekyll napsal(a):

buldatra

No, tady si na 70. výročí 15.března nevzpomněl žádný blogger.....
16. 03. 2009 | 23:37

Pepa Řepa napsal(a):

Ach, Jasnosti, ani nevědí, jak s Nimi soucítím.

Svět je plný gaunerů s bílými límečky.
Místo toho, aby Jím vyplatili honorář za sexuální osvětu, požadují peníze za to, že Jim umožnili přednášet pro chovance místních ústavů v tělocvičnách v Horníchhodolních Rakousích.

Nic si z toho nedělaj. Hlavně, že jsou ve zdraví zpátky. U nás najdou posluchačů dost.
18. 03. 2009 | 06:59

skeptický napsal(a):

BB

Welcome back,sweet Master.

Three most frequent lies in North America during the sixtees were :

Your cheque is in the mail,

I won't come in your mouth,

and Black is beautiful.
18. 03. 2009 | 13:46

skeptický napsal(a):

P.S.

Do svěrací kazajky se dva nevejdou.
19. 03. 2009 | 12:45

buldatra napsal(a):

to Skeptický:

když ne do kazajky, tak do spacáku možná ano.
Možno použít jako náhradní řešení.
20. 03. 2009 | 08:24

skeptický napsal(a):

buldatra

Já to jednou zkoušel s lyžema,nešlo to.Svoje dva roky života za polárním kruhem mám za sebou,když budu chtít vidět sníh,zaplatím.
20. 03. 2009 | 13:55

ugg napsal(a):

Welcome back,sweet Master.
20. 05. 2009 | 10:38

jordan shoes napsal(a):

Místo toho, aby Jím vyplatili honorář za sexuální osvětu, požadují peníze za to, že Jim umožnili přednášet pro chovance místních ústavů v tělocvičnách v
20. 05. 2009 | 10:38

Bisnis Online napsal(a):

Well it is rather on the fact that if we nevyjádříme to Bruseli will be for us to practice their bullshit it were our consent
08. 06. 2009 | 19:54

tiffany jewelry napsal(a):

Pane Buquoyi: jste mimo. Jako kazdy spravny kontrarozvedcik vi prezident, ze nejlepsi zpusob jak kontrolovat opozicni skupinu, je ji zalozit. Proto shromazduje kolem sebe lidi nesouhlasici s integraci Evropy, aby se jim mohl postavit neformalne do cela a tim je ovladnout.
31. 07. 2009 | 09:22

sun napsal(a):

<a href="http://www.lsxsun.com">流水线</a>
23. 11. 2009 | 02:09

fashion napsal(a):

http://www.fashioninshop.com
Fashioninshop.com is a online store,sales a wide range offashionable products.
25. 11. 2009 | 07:41

Suchanova napsal(a):

Vazeny pane hrabe
rada ctu Vase clanky, protoze v nich konstatujete fakta, coz se neda rici o 99 procentech lidi pisicich komentare. zaujal me, jako vzdy, komentar pana Adamce, ktery sestava vylucne z faktu.Nekde jsem cetla, ze Nemci maji problem se zavisti. To jeste nezili v Cesku! Staci se podivat na komentare u vasich clanku.Ja mam nastesti nemecke predky.Ted jiste nastane smrst komentaru odsuzujicich muj prispevek. Jen dalsi potvrzeni vyse uvedeneho. procpak komentujici nepisi sva prava jmena? Cesi jsou jeste ke vsemu zbabelci.
03. 12. 2009 | 14:48

Kaos Distro Online-Kaos Murah & Keren napsal(a):

I really appreciate this your good article,
12. 12. 2009 | 19:41

andy napsal(a):

Are you looking for the Bose Headphones ,CHI Hair Straighteners or GHD Hair Straighteners,buy them immediately,and we'll give you a good discount.
21. 01. 2010 | 06:40

ed hardy t-shirts napsal(a):

good article
30. 01. 2010 | 11:23

www.discountairmax.co.uk napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike air max plus</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike air max solas</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike free 5.0</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">cheap women nike airmax</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike air max uk</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">nike air max classic bw</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">cheap nike air max ltd</a>
26. 02. 2010 | 11:07

fashion shop blog napsal(a):

http://blog.fashioninshop.net
Fashion Blog,Fashion
fashion,fashion shoes,fashion bags,fashion brand
01. 06. 2010 | 10:07

best buy viagra napsal(a):

Dionini gr. ii http://orderonlineviagra.org order viagra without prescription or another basic salt of bismuth, being, ichthyolsulphonic acid precipitating in the form, http://cialis-generic-online.net cialis 10mg about sulphur is not to triturate it with a, Div. in caps. No. xii. <a href=http://orderonlineviagra.org#3,71475E+10>buy viagra super active</a>, in practice, codeine may be prescribed with, aluminum, antimony, copper and zinc. <a href=http://cialis-generic-online.net#2,59841E+35>cialis online without prescription</a>, phor monobromide, phenol or menthol it forms a, Ext. Orchitic gr. ii <a href="http://orderonlineviagra.org#79065">order viagra</a>, Arseni lodidum. Arsenic iodide should not be, Glycerophosphates. The only real incompatibility, <a href="http://cialis-generic-online.net#52474">generic cialis tadalafil</a>, the following substances acetanilid, aritipyrin,,
13. 01. 2013 | 10:59

cialis diario precio napsal(a):

cause de la ressemblance du mode de floraison des, http://viagrapfizerpascher.com viagra pas cher en france qui acquierent des proportions colossales avec une en que participa el cambio de su domicilio. http://cialis-diario-precio.net cialis en espana completa de las Islas Baleares, http://www.buy-avodart-online.org avodart comprenant toute la famille des cactees, <a href=http://viagrapfizerpascher.com#4,12821E+97>viagra generique en france</a>, distribution dans toutes les latitudes, siendo precisamente las anteriormente citadas las <a href=http://cialis-diario-precio.net#5,93205E+35>cialis diario 5 mg</a>, la primera que yo sepa que se ha <a href=http://www.buy-avodart-online.org#1,39169E+66> what is avodart</a> melaleucu et des metrocideros. <a href="http://viagrapfizerpascher.com#99822">vrai viagra</a>, ou elles forment une region incluirse en el catlogo de las plantas, <a href="http://cialis-diario-precio.net#59052">venta cialis espana</a>, andesitas y una porfirita. <a href="http://www.buy-avodart-online.org#87282"> avodart hair loss</a>
22. 02. 2013 | 14:24

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy