Jeden za všechny, všichni za jednoho...

28. 08. 2012 | 06:34
Přečteno 16895 krát
aneb

Zpráva z nočního letu

„Rozhodně nenafukujte plovací vestu, pokud neopustíte prostor,“ řekl hlas v reproduktoru. Hovořil k nám kapitán letadla.
Konečně jsme se odlepili od země. Byly dvě hodiny v noci. Nemám rád tyhle charterové lety, ale když to jinak nejde...

Upadl jsem do malátného stavu mezi spánkem a bděním, ve kterém většinou přežívám, když se noc dělí na několik otravných činností – stání ve frontě při přihlašování letu, vybalování počítače při letištní kontrole, zouvání bot a rozepínání pásku od kalhot, případném osahávání, jestli nemám u sebe něco nepatřičného, a hlavně čekání na nepohodlné lavici na signál, který by člověka posunul někam dál. Kam vlastně?

Zavírám oči a chvíli se bavím zprávou, která proběhla tiskem minulý týden. Na jakémsi letišti prý byl při kontrole zadržen muž s největším přirozením na světě s odůvodněním, že pašuje zbraň. No, alespoň tohle by se mi stát nemohlo. Snažím se usnout, na chvilku se mi to snad podaří...

Šero v kabině letadla vydrželo jen asi půl hodiny po startu. Probudil nás hlas z reproduktoru a rozsvícená světla:
„Vážení cestující, za chvíli se bude podávat občerstvení...“

Je to nečekaná zpráva, v poslední době v letadle dostáváme nanejvýš sušenku nebo buráky, někdy si musíme platit i za vodu. Probírám se z mrákot a odmítám cosi masitého, ani ne proto, že jsem vegetarián, ale v půl třetí ráno prostě obvykle nejím. Stačí mi, když to rozbalil soused, chudáček hladovej...

Hlas nám oznamuje, že na programu je bezcelní prodej a po něm se bude promítat muzikál Michala Davida Tři mušketýři.
Nechce se mi věřit, že se taková věc může stát zrovna mně, ale je to tak. Uklidňuji se tím, že je to přece jen o něco lepší než pád letadla, i když ne o moc, a snažím se při tom všeobecném hodování kolem znovu zavřít oči. Daří se mi to až do chvíle, než se začnou sbírat vyprázdněné obaly od jídla. Je tu tak málo místa, že letuška se mi pokaždé, když přejde kolem, otře o rameno. Já takový druh kontaktu nevyhledávám, naopak, deptá mě to.

Zkouším se na něco soustředit, ale neodbytnĕ se mi vrací jedna jediná myšlenka: proč musí člověk, když si zaplatí nějakou službu, neustále připlácet něco navíc. Proč ti lidé chtějí peníze úplně za všechno? Proč je v letištní hale v Ruzyni nejspíš nejdražší káva a salát na světě? Proč se tam nemůžete jednoduše a bezplatně připojit na internet? Proč je tam parkování tak strašně drahé?

Proč se teď snížila váha zavazadel přepravovaných bezplatnĕ, takže jako průvodce, který s sebou musí kvůli práci vozit pár věcí navíc, jsem byl za těžší kufr okamžitĕ ztrestán povinností zaplatit třicet eur? Musím jít na toaletu, za chvilku se bude platit i tam...

Co kdybych to dělat podobně na svých koncertech? Zaplatíte si vstupné, pak si povinně zakoupíte ještě kávu nebo víno. Když se posadíte do sálu, začnu vybírat příspěvek na zvukaře, a až konečně zazpívám, zkásne vás Ochranný svaz autorský...
Z konstruktivního uvažování mě opět vytrhl letuščin hlas: „Vážení cestující, k sledování muzikálu Michala Davida Tři mušketýři si nyní budete moci za padesát korun zakoupit sluchátka."
Rozesmál jsem se nahlas a můj soused naštěstí se mnou.

Nikdo z cestujících si sluchátka nekoupil. Jeden za všechny, všichni za jednoho! Během tohoto nočního charterového letu z Prahy do Reykjavíku se v letadle nepromítalo nic...


(Psáno pro Týdeník Rozhlas)


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bestia Triumphans napsal(a):

„Vážení cestující, k sledování muzikálu Michala Davida Tři mušketýři si nyní budete moci za padesát korun zakoupit sluchátka."
:-)) :-)) :-))
To mně, nedělejte, pane Buriane, málem jsem se u snídaně smíchy zadusil...
28. 08. 2012 | 06:54

Maximus napsal(a):

Komunisti cestování lidí bránili svými zákony, báli se lidí, že jim utečou z jejich lágru, či že by mohli také srovnávat, ale nyní je lidem bráněno novou hradbou, penězi. Všechno je nyní na peníze. Když jsem se báby na WC, která na mě chtěla tuším 5Kč za to že jdu na malou stranu zeptal, jestli mi ho za ty peníze snad bude držet, tak se rozčilovala, že prý jsem drzý. Nešlo mi o peníze, ale o princip, už se to prostě všechno přehání ve stylu drž h.bu a zaplať! Jeden můj známý (a nebyl to žádný truhlík) kdysi hned po událostech po roce 1989 řekl, že ten příští vývoj naší společnosti nevidí moc růžově, prý proto, že lidé jsou doslova řekl, svině. Ano, došlo na jeho slova. Dodejme, že to bylo hlavně tím, že nebyly do písmene převzaty životem ověřené zákony z jiné vyspělé kapitalistické země. Zkrátka pravdidla hry pro celý hospodářsko politický systém státu. Pak už vše dostalo špatný spád. K penězům a lizu se dostali převážně lumpové (myslím ty největší ryby) a nyní nám tady tito lidé či jejich poskoci a potomci vyučují, co je to morálka a právo. Dodejme, že největší zásluhu na stavu této společnosti mají oba Václavové, ale každý po svém!
Pěkný den všem a už máte zaplacené daně?
28. 08. 2012 | 06:59

společnost Hlt a Chlamst napsal(a):

Ding dong. Zde kapitán ,vážení cestující,připravte si extra poplatek za neplánovaný vyhlídkový let neboť nám hoří jeden z motorů a stroj ztrácí palivo.

Všem cestujícím přeji hodně štěstí a spolu s letuškami a padáky se sunuly k východu.
28. 08. 2012 | 07:07

thinkcup napsal(a):

Nutně od tématu odbočím:pane Buriane ,Vy pouze svými pocity promítáte své umělecké ego přes symptomy cestovní horečky na typickém dopravním prostředku své doby:letadla a jeho přístavu letišti.Proto je "Vaším prsidentem V.Havel" jak jstenedávnopsal v blogu,protože oba milujete triviality a na nich stavíte pohled na svět oba.V době okolo roku 1700 by dopravním prostředkem byla drožka a jako mladý Mozart by jste popsal skřípání kol,nebo vrzání pér drožky,kolébání se kabimy,resp.-příliš hlučné vozkovo:Hot čehý.
Na tomhle svět nestojí,stejně jako ne na pravdoláskařství.
Před naší společností leží stále více dvě základní otázky:a) zda máme kvalifikované kádry,v technických a ekonomických oborech b)zda máme pro ně připraveny pracovní pozice,kde by kvalifikaci uplatnili.
Ne tak dávno do tohoto kyselého jablka sváru kousli dva lidé,později považovaní pro toto řešit nevhodnými:Toplánek s Kopicovou.Atmosféra vedená říďou Ústavu genetiky AV ČR Hořejším a rektorem vysokoškolské informatiky v Brně Zlatuškou však brzy první svíčku probuzení -jít k jádru,meritu-zhasla,řkouce,že firmy zatím kvalifikované kádry nemají pro to dostat na výzkum peníze.Srovnám -li toto s dobou nejhoršího národního Temna dle A.Jiráska-okolo roku 1730 -pak čtu dnes jinde než u Jiráska,že vynálezce Prokop Diviš -měl na faře stovky Leydenských lahví,jím zhotovené elektronické varhany,přijal ho sám císař ve Vídni s obdivem k jeho hromosvodu,dopisoval si s největším matematikem,možná i duchem století Leonhardem Eulerem,znala ho Petěrburgská carská akademie věd s uznáním.
O něco později (cca 1790,ve století nejhlubšího českého Temna),se český rodák žijící v Terstu (tehdy spíše slovinský-rakouský než dnešní italský Terst)Josef Roessl plně uplatnil svým vynalézavým duchem a celý svět přijal jeho nápad a vynález pohánět lodě místo plachtami či vesly-lodním šroubem.
Otázkou zásadní je,že talenty se na poli nerodí,ale žádoucí jsou jako sůl více nad zlato.Kde je vzít,když viditelně zaostáváme i za dobou Temna.Rozporuplně ale naopak jsme zřídili nedávno mnoho nových vysokých škol v různých moravských a českých krajích,zatímco pováleční Švýcaři-země s trvale vyšší životní úrovní i reputací řady Švýcarů ve vědě a následně komerční technice z ní, než my, převážnou většinu svých tradičních vysokých škol v krajích vyjma Curychu ,Lausanne atd. zrušili již před naším sametem na základě výsledků hlasovacích referend občanů.
Kam směřujeme ? Kam tedy vlastně jdou kvalifikovaní,pokud jsou vůbec,když ne viditelně nám všem na pomoc.Medvědí pomoc školstvím ostatním nevítána,jistěže.Tak jako politika pro politiku Topolánka vs.Paroubka končila ultrakrizí hospodářství,věda pro vědu a umění pro umění? Darmošlapové,darmojedové,věční cestovatelé-poutníci po svatých místech své nauky nebo zvědavosti.Kolik nám toho vydělali,kolik se na jejich poutní místa vydá státem peněz,které chybí na vše.Vy si možná koncerty o nichž ze skromnosti Vám vrozené nepíšete tam vyděláváte na sebe,ale co ostatní jmenovaní z jiných oborů?
28. 08. 2012 | 07:23

vasja napsal(a):

"Proč se teď snížila váha zavazadel přepravovaných bezplatnĕ...."
--------------------------
A metráková bába vedle nic nepřiplácí.
Jo, jeden člověkokufr do 110 kilo a pak ať tahaj prachy.
28. 08. 2012 | 07:42

Pamětník napsal(a):

Vasja:
Za myšlenku "člověkokufru" máte mou pochvalu. To bych nikdy nevěřil, že i židoukrajinský fašista dokáže vymyslet něco rozumného.
28. 08. 2012 | 08:06

Saltzman napsal(a):

Koukám včera takhle na televizi nejmenované soukromé stanice, kde dávali překvapivě o Miloši Kopeckém dokument. Už jsem ho částečně viděl na veřejnoprávní ČT2. Protože částečně, tak jsem se rád díval. No a strašně jsem se rozčílil!

V místě kde je M.Kopecký s účastí popisován jako nemocný člověk, který musel prodělávat i elektrošoky, náhle v půli věty vlítla na obrazovku reklama, která trvala nějakých deset minut. Obvykle mě reklamy tak nerozhodí, skutečně nejsem ani schopný je sledovat a vůbec si nepamatuji o jakém zboží či službě jsou. Ale tentokrát jsem dostal takovou ránu, že jsem se málem složil vzteky. Copak si to M.Kopecký vůbec zaslouží, aby jako jeden z nejlepších herců posmrtně byl vytěžován tak necitlivě?! Nemohla ta reklama být o málo dříve, či málo později, aby nenarušila průběh dokumentu a jeho etickou formu?!

Pane Burian zkuste to dělat stejně jako televizní stanice. Uprostřed svého vystoupení, vprostřed písničky najednou zastavte v půli sloky a nabídněte svým posluchačům prášky na praní, kosmetiku, službu, nebo CD, případně vložky a tampony. Přeci je taková doba, kdy se musí vydělávat na všem. Tak velí ekonomika všedního dne. Vaši sponzoři mohou takto být velice dajní, když jim budete dělat reklamy na jejich zboží a služby. Až umřete, mohli by vaši pozůstalí na vás vydělat, když by v půli obřadu naběhla polonahá děva s nabídkou skvělého koupelového přípravku a krému na krásu bez vrásek.

Morbidní zneužívání situací pro reklamy bude nejnovější trend. Připravme se na to, až budeme chtít pietu, případně až bude třeba někdo vyznamenáván prezidentem republiky. Zcela normálně vlítne na plac herečka(jinak i dobrá) a s úsměvem nabídne Aktivii pro zdravý způsob života. Zvykejme si na to, aby nás pak z toho netrefil šlak. Mě málem včera trefil!
28. 08. 2012 | 08:27

jozef napsal(a):

Proc ti lide chteji penize uplne za vsechno?

Odkedy a preco su penize az na prvnim miste?

V Reykjaviku,
na prvej slavnej ceste prezidenta V.H.do Severnej Ameriky,vystupila cela malicka slovenska cast sprievodu V.H. z lietadla a odmietla pokracovat v ceste,kym nebude delegacia doplnena o reprezentativnych Slovakov. Viete o tom? Dokazete o tom pisat a vec analyzovat?
V Reykjaviku len pokracovalo trapenie slovenskych predstavitelov s Havlovym /a spol/,cim dalej tym neznesitelnejsim marginalizovanim Slovenska /a naopak klananim sa "svetu" a iredente/.Zacalo sa to uz prvym stretnutim tribunov prevratu,ked prazski tribuni a zvlast vehementne prisediaci "Mister Ne!" - V.K., okrem ineho uporne odmietali predniest slovensky navrh na zrusenie veducej ulohy KSC, ako navrh "velmi,velmi predcasny"!!!
Viete o tom,pan sefredaktor,ochotny ste o tychto veciach pisat aj ich analyzovat?
Mozno neviete,ochotny asi nie ste, schopny v dnesnom mentalnom rozpolozeni nie ste urcite.
Ako bol V.H.zvoleny za prezidenta? Kym? S akym programom?
Ste schopny uvazovat o geneze a predikovat vyvoj diania?

Nie ste schopny,pan sefredaktor!
Ste krizencom politickeho naivu a zbabelca: odidte od politickej medialnej moci,piste pesnicky a basnicky,velmi prosim!
28. 08. 2012 | 08:37

Twist napsal(a):

Dneska jsem si přečetl jeden nejmenovaný bulvár (AHA), to je počteníčko! Pokud se tak chovají všechny celebrity, nedivme se že, morálka je tam, kde je. Příklady táhnou. Jindy jsou tyto noviny i konkurenční, nabité zadečky (asi je redaktor trochu úchylák, nebo to má v popisu práce od šéfredaktora). To už jsme na tom opravdu tak špatně? V p.deli?
28. 08. 2012 | 08:44

buldatra napsal(a):

Let do Reykjavíku.
Velikananánské dopravní letadlo. Boeing 747 Jumbo Jet, plné lidí - všichni nastoupeni, uvelebují se v sedačkách.
U zadních dveří se spustil nějaký povyk a uličkou mezi cestujícími kráčí do pilotní kabiny první pilot.
Černé brýle na očích, bílou hůlkou oťukává cestu. Za ním druhý pilot - taktéž s černými brýlemi, s hůlkou a se slepeckým psem. Cestující koukají jak ve snu - to bude nějaký fór, ne?

BzzzzzzzZZZZZZZZZZZZZ.... nabíhají motory, letadlo se dává do pohybu. Cestující znervózněli - to nás skutečně povezou ti dva!? Letadlo zrychluje, cestující přilepení do sedaček, strachy ani nedutají. Letadlo jede ještě rychleji, už by mělo být ve vzduchu, blíží se konec ranveje!

První cestující nevydrželi a začali ječet, během vteřiny už ječí všichni v letadle. V ten moment se letadlo prudce zvedne, všichni mají žaludky až v kalhotách, slabší nátury sahají po pytlících... a v pilotní kabině povídá jeden pilot druhému: "Kolego, mám obavy, že jednoho dne nezačnou ti vzadu ječet včas a všichni se tady zabijeme."
28. 08. 2012 | 08:45

Drzá zrzka napsal(a):

Nový epochální výlet pana Buriana, tentokráte na Island. :-)
28. 08. 2012 | 08:46

vasja napsal(a):

Pamětník napsal(a):
Vasja:
..... že i židoukrajinský fašista dokáže vymyslet něco rozumného.
--------------------
Pani Vasjová říká, že to je pochvala a tak dik.
A ty slevový akce pro štíhlé až ztepilé a tak, no to by bylo.
28. 08. 2012 | 08:48

Petr Svetr napsal(a):

Obvykle si připojuji na internet zcela zdarma v kiosku McDonald! Doporučuji i Vám. Dokonce i to kafe a salát tam není úplně nejdražší....
28. 08. 2012 | 08:50

modrý edvard napsal(a):

Šetřej, mrchy. A pane Buriane, vy taky šetříte. Určitě jste neletěl business classem, tam by se Vám to nestalo. A vy taky určitě pamatujete doby, kdy letenka do Sofie (Island byl mimo mísu) stála dvouměsíční plat.
PS: Ryanair (prý) uvažoval, že bude převážet cestující na stojato a s jedním pilotem ...
PPS: jak je tam zmínka o muzikálu Michala Davida za peníze, tak jsem myslel, že se Vám to jen zdá.
28. 08. 2012 | 08:51

kristusek napsal(a):

Saltzmann

Musím uznat, že představa pana Buriana, jak v půlce koncertu v bílých džínech sjíždí po zabrádlí divadla a vykřikuje přitom "S tampóny óbé senzitif se vždy cítím příjemně a bavím se jako obvykle" je skutečně zábavná:-D
28. 08. 2012 | 08:53

Holubář napsal(a):

Maxime,
když už musím na veřejnou toaletu, kde se platí, zásadně vyžaduji na platbu potvrzení. Kdyby ty hajzlbabské pohledy zabíjely, jsem už dávno a opakovaně po smrti.
To je takový můj dětinský vzdor. Zkuste to a uvidíte :-)

Pane Buriane,
důležitý není ani tak současný stav (nevalný), ale trendy. To si pište, že platit za všechno teprve budete! Víte proč? Mají pořád málo...

Vasjo,
to je skvělý nápad s člověkokufry. Politicky by se to dalo prodávat jako podpora rodin s dětmi.

Jozefe,
nerozčilujte se, chlape, nebo to s vámi sekne. Vždyť už je to všechno tak dávno, co na tom dnes záleží.

Hezký den přeje Holubář
28. 08. 2012 | 08:54

neo napsal(a):

Proč je v letištní hale v Ruzyni nejspíš nejdražší káva a salát na světě? Proč se tam nemůžete jednoduše a bezplatně připojit na internet? Proč je tam parkování tak strašně drahé?
Protože jste v Čsku pane Buriane a protože si to mohou dovolit. Dokud budou existovat lidé, které si salát a kávu budou kupovat, dokud budeme platit za parkování takový peníze, dokud budeme močit na veřejných záchodcích za 5 i více kč, dokud budeme v 3D kině kupovat zvlášť ještě brýle a v letadlech sluchátka, ale i pitomý kelímky či tácky u stánku, tak se holt budou prodávat. Je to v morálce a ochotě lidí na tu hru přistupovat. když si dám u stánku klobásu a pivo, předpokládám, že je v ceně chleba, hořčice, tácek i kelímek. Pokud si ale účtují zvlášť ubrousek, kelímek i tácek, hořčici i chleba, tak to ruším objednávku a jdu pryč bez ohledu na hlad. Takovej vydřiduch si nezaslouží kšeft. A je to stejné všude. U vás na palubě si naštěstí ty sluchátka nikdo nekoupil, proč taky? Je to nehoráznost stejně jako ty brejle v kině.
28. 08. 2012 | 09:02

Grandmaster napsal(a):

Proboha, co to tu Josef 'vyrobil'?
Je to trapne, nema to s blogem nic spolecneho a zda se, ze autor tohoto prizpevku porad trpi komplexem menecennosti.

Pane Buriane, bohuzel 'Money make the world go round' a my uz s tim nic nenadelame....
28. 08. 2012 | 09:05

Prognostik minulosti napsal(a):

Pan Burian je vnímavý člověk a umí poutavě popsat jeho prožitky které se nám obyčejným smrtelníkům nemůžou přihodit.A to je dobře...My co jsme celý život pracovali na směny a volno v bezvědomí prospali, aby nás po padesátce vykopali bez výpovědi na dlažbu a nedávali nám už 5 let ani korunu zíráme na ten kapitalizmius který je nám popisován uplně u vytržení z každodení reality boje o přežití.Uvařit čaj který je hlavním chodem,přeložit staré rohlíky s pekárny aby neplesnivěli a vydrželi ještě týden k čaji než vyměním za vajíčka od slepic další,uvařit polévku k obědu a k večeři a nacpat se práškama na chronické onemocnění po infarktech a eboliích plic.Fašisti kteří vám nebyli schopni dát za 5 let důchod ani po třech uznáních zdravotními komisemi a pět let říkali že se musí pořád čekat a že to dlouho trvá už zvítězili nad vaší rezignací a tak tu čekáte na smrt na pryčně jako v lágru s nápisem Arbeit macht frei...soudy se zaměstnancem pro nedoručení výpovědi vyhrajete, ale není vám to nic platné protože v lágru kde vládnou bývalý bachaři kteří všechno zprivatizovali vám nedovolí ani podat úspěšně trestní oznámení.A tak čekáte kdy vás konečně naženou do plynu...

A to je realita...bez příplatků za nadstandartní život.
28. 08. 2012 | 09:05

mp napsal(a):

Já vás mám rád, pane Buriane, ale ne všechno, co člověk napíše, se musí nechat tisknout. Tenhle text měl jediný přínos v tom, že jsme si vy i já procvičili písmena.
28. 08. 2012 | 09:05

luk napsal(a):

Odpovím Vám snadno, připlácet na vše musíme proto, aby kmotrům ODS a dalším, stále zbylo dost na rozkrádní. Pomalu už není z čeho, zbývají jen církevní restituce a důchodová reforma. Jiné větší peníze už nebudou, možná ČEZ. Z tohoto důvodu je třeba získat zdroje jinde a nejjednodušší je to tak, že si občané ze střední třídy připlatí za vše. Zeptejte se, proč si platíme např. zdravotní pojištění pro stomatologii, když si u zubaře už dnes zaplatírte prakticky všechno atd.
28. 08. 2012 | 09:08

luk napsal(a):

Odpovím Vám snadno, připlácet na vše musíme proto, aby kmotrům ODS a dalším, stále zbylo dost na rozkrádní. Pomalu už není z čeho, zbývají jen církevní restituce a důchodová reforma. Jiné větší peníze už nebudou, možná ČEZ. Z tohoto důvodu je třeba získat zdroje jinde a nejjednodušší je to tak, že si občané ze střední třídy připlatí za vše. Zeptejte se, proč si platíme např. zdravotní pojištění pro stomatologii, když si u zubaře už dnes zaplatírte prakticky všechno atd.
28. 08. 2012 | 09:12

Ládik!!! napsal(a):

Kdyby byl limit člověkokufru 110 kilo, museli by mi odříznout kus masa a ještě bych neměl zavazadlo. Kdo by platil poplatek?
28. 08. 2012 | 09:16

Yosif K napsal(a):

Maximus napsal(a):
Komunisti cestování lidí bránili svými zákony, báli se lidí, že jim utečou z jejich lágru, či že by mohli také srovnávat, ale nyní je lidem bráněno novou hradbou, penězi.
KONEC CITATU.
Soude dle prodeju leteckych zajezdu do zahranici to s tim branenim neni tak tragicke.

Kdo si nemuze dovolit zajezd do zahranici? Bezdomovec? Znam tzv "chronicky nezamestnany" - obcas udelaji nejakou fusku a mohou letet kam chteji. Sikovni kluci.

Vsemt rebelum proti placenum zachodum:
Rovnez placeni na zachodech neni az tak velky civilizacni upadek. Nekdo cisteni zachodu zaplatit musi. Budto lidi kteri konzumuji v prilehle restauraci nebo bistru na benzince, nebo proste lidi kteri jdou na zachod (napriklad na nadrazi) aniz by sli do restaurace.

Na letistich se na zachodech nevybira, letenky jsou tam drahy dost, jiny lidi nez klienti aerolinek na letisti na zachod nechodi. Na benzince kazdej kupuje benzin nebo aspon kafe.

Nekde na nadrazi nebo v obchodaku nebo v McDolnalds je to vsak jinak - tam leze z ulice kazdy. Mam snad ma cisteni zachodu platit stat? Treba MPSV kdyz jde o socialni zarizeni?
28. 08. 2012 | 09:17

Xaver napsal(a):

neo:¨
"Proč je v letištní hale v Ruzyni nejspíš nejdražší káva a salát na světě?"
Protože cizinci na to mají. Oficielní vysvětlení je takové, že dosahují ve své práci vyšší produktivitu.
Neo, prý jste analytik. Máte zanalyzované, jak jsou na tom jednotlivé profese ?
28. 08. 2012 | 09:17

kord napsal(a):

kdyby mi ty sluchátka nechali,tak za 50 vočí dobrý kup :-)....ten muzikál by byla sice velká daň,ale nějak bych to přetrpěl.párkrát jsem se v životě taky posr.l,myslím že by to bylo tak na stejné úrovni..a sluchadla doma :-).
28. 08. 2012 | 09:18

Yosif K napsal(a):

Petr Svetr napsal(a):
Obvykle si připojuji na internet zcela zdarma v kiosku McDonald! Doporučuji i Vám. Dokonce i to kafe a salát tam není úplně nejdražší....
28. 08. 2012 | 08:50
V Praze na letisti bylo v novy hale drazsi kafe nez ve Frankfurtu. Uz jej ale slevnili na zapadonemeckou uroven.
Internet je tam zdarma ale jenom kdyz si sednete do kavarny a "neco si date". Mam dojem ze tam kafe nebo juice stoji tak 80 Kc. (Sedel jsem tam ve dne sam). Ceny tamer jak na Ataturk International Airport, tam stoji juice 5-6 US$. Internet take pouze k piti newbo jidlu. Takze Praha je o trosicku lacinejsi nez Turci.

Provozovatel ty ruzynsky kavarny je tak trochu mesuge (asi je to letiste samo) - kavarna je vetsinou prazdna, je zastrcena v rohu a v hlavni hale nema zadnou reklamu. Najdete ji az kdyz bloumate uplne vsude.

Vice reklamy a nizsi ceny by neuskodily ani majiteli. Kdyz jsem to rekl cisnici, rekla ze bohuzel ona o nicem nerozhoduje a nikdo se ji na nic nepta.
28. 08. 2012 | 09:29

josef napsal(a):

...pane Buriane díky, moc jste mě pobavil, kdyby mi někdo na palubě letadla chtěl pouštět M.D....asi bych nezůstal tak nad věcí jako Vy. Mimochodem Michal David bude naživo vystupovat v plzeňské synagoze...
28. 08. 2012 | 09:33

Holubář napsal(a):

josef:
Nestrašte plzeňáky....
28. 08. 2012 | 09:39

Drzá zrzka napsal(a):

Holubář

Pokud máte strach z koncertu, je dobré místo sluchátek, zakoupit hluchátka. Z nich slyšíte jen ticho.
28. 08. 2012 | 09:43

Anna napsal(a):

Pane Buriane,

to je směšná lapálie. Vždyť donedávna po nás lékárníci chtěli 30 Kč za položku na receptu. Teď už jistě máme být šťastní, když chtějí "jen" 30 Kč za recept. Vždyť je to dokonce o 20 Kč míň, než chtěli v letadle za sluchátka! Ó, my se máme a hlavně důchodci.
28. 08. 2012 | 09:48

neo napsal(a):

Yosif K.

omlouvám se, ale na nádraží lidi chodí za účelem cesty vlakem či busem. A WC by mělo být součástí služeb jako na letišti,v obchodních centrech nebo restauracích.
28. 08. 2012 | 09:49

Saltzman napsal(a):

Prognostik minulosti

Koukám, že to s vámi nebude až tak naprudko. Na PC napojeným na internet napíšete o tom, jak slepičí vejce musíte vyměnit za další rohlíky, aby bylo co k čaji. Tím se dá předpokládat, že jste bydlením na venkově v domku a máte zahrádku, na které pro dostatek místa můžete chovat slepice. Jednu ne, protože ta snese tak dvě vejce do týdne, takže jich musí být víc. Jestliže chcete krmit slepice co nejméně, potřebujete deset metrů čtverečních pro jednu kur hrabavou, aby si totiž mohla nasbírat dost potravy. Pro dvě to dělá dvacet metrů, tři třicet.... Pokud tak rozlehlou zahradu nemáte, jste nucen ty slepice krmit. Aby nesly, pak to musí být krmení vydatné a nelze to odbývat jen zbytky od oběda, když navíc popisujete, že máte jen polívku a staré rohlíky, které jste měnil za vejce.

Z popsaného vyplývá, že máte dostatečné ekonomické zázemí k tomu, aby jste drobně sedlačil. Máte dost prostředků k tomu, abyste zaplatil za internetové pokrytí i elektřinu tak potřebnou pro PC. Nejste tedy typický chudý, ale chudě se cítící. Nemáte životní problém se stravou, bydlením. A to jste, jak popisujete těžce nemocen, že práci ani vykonávat nemůžete a důchod invalidní nemáte, takže žijete z nemocenské. Ačkoliv co vím, pak nemocenská trvá zákonně jen rok a pak si musí pacient žádat o invalidní, případně o prodloužení nemocenské skoro každý měsíc, nebo prostě skončí na pracáku dlouhodobě na podpoře v nezaměstnanosti, pokud si práci nesežene sám.

Tedy po padesátce jak vidno lze přežít i v nemoci, s komfortem bydlení, stravou, technického vybavení v elektronice, ač je dotyčný neschopen pracovat, pobírá přeci jen na tento komfort peníze. Pokud přeci jen v tomto co jsem napsal je háček, který já nepoznal, pak vím ještě o jedné možnosti, jak mít zajištěný komfort svého návyku životního stylu, který jste dosáhl. Existuje Zákon o rodině, který jasně stanoví povinnost rodinných příslušníků a blízkých příbuzných postarat se o svého člena rodiny a blízkého příbuzného v jeho sociální nouzi. Jasně a v procentuálním vyjádření k životním minimům. Vřele doporučuji a nejen vám, ale i všem, kteří reklamují svou chudobu na internetu, aby jste si tento zákon našli a pořádně nastudovali. Potřebujete-li sociální pomoc, pak než požádáte stát o ni, máte právo nejprv žádat své příbuzné a blízké o zákonem stanovenou výpomoc, což je jejich soudně vymahatelná povinnost. Teprve až taková pomoc od nich není možná a hranice možnosti jsou zákonem jasně stanovené, pak teprve má stát povinnost se o sociálně ztroskotaného postarat finančně. Kolik stát má dát takovému je také jasně dané.

Pláč nad vlastní bídou psanou na diskuzích, tu "miluji"! Jako by se dotyční chlubili, že jsou na tom ještě hůř, než ti, co se ozvat nemohou, protože jeho bída nebyla oslyšena, ač má možnost se bránit proti nespravedlnostem i s pomocí techniky nového věku. Je to vylhané! Vylhané a dotyčný to ví. Jen se nepřizná, protože sleduje jiný cíl a tím je touha po návratu časů rovnostářských, kdy každý blb měl stejně s jinými, pokud dokázal správně ohýbat hřbet. Dnes to žel pro něj je jinak, protože dnes nesmí být blbem a musí mít dost síly, aby měl něco víc než ti nemohoucí skutečně. Ti skutečně nemohoucí podle práva mají mít zajištěné aspoň minimum k plnohodnotnému životu. Ti to musí mít zadarmo. On NE!
28. 08. 2012 | 09:51

neo napsal(a):

Xaver:

nevím o takovém "oficielním vysvětlení".
a není pravda, že by na to cizinci měli. I cizinci si stěžují na předraženost na ruzyni.
28. 08. 2012 | 09:53

yin napsal(a):

To je ta neviditelná ruka trhu - to jste chtěl, pane Buriane, ne?
28. 08. 2012 | 10:05

J.Peňaška napsal(a):

Velmi přesné :) Za chvíli si budeme muset kupovat i vzduch v letadle ve stratosféře, jinak jako cestující budete muset zadržet dech až do přistání :D :D :D
28. 08. 2012 | 10:07

čukča napsal(a):

Chudák pan Burian, musí létat na Island a trpí jako zvíře. Kupte si pane Burian vlastní soukromý tryskáč nebo aspoň letenku do I. třídy ...a nebudete mít o čem psát?
28. 08. 2012 | 10:09

Holubář napsal(a):

Drzá zrzko,
vy mne znáte? Jak víte o mojí střelcké minulosti? Sluchátka/hluchátka (odborně "tlumiče") byla nezbytnou součástí výstroje. Že bych zavzpomínal na staré mladé časy?
Tak jo.
Jednou ze sportovních střeleckých disciplin (mne se netýkala, já byl pistolář) bývala také tzv. velkorážní terčovnice. To byla (možná ještě je, já nevím jak je to teď) flinta zpravidla ráže 7,62 a střílelo se s ní na vzdálenost 300 metrů. Závod byl 3 x 40, tj. 40 vkleče, 40 vleže a 40 vestoje + nástřelné rány - celkem tedy 150 ran. Při třeba třiceti střelcích v závodě to byl celkem randál, tyhle flinty dávají dost rány. Tato disciplina se střílela zřídka. Jednou jsme coby mladí junioři, kteří trávili na střelniciv Plzni - Lobzích (to bývala mekka československých střelců) prakticky veškerý volný čas každodenním tréninkem, jsme zaslechli, že někdy střílí na "třístovce" velkorážní terčovnicí. Šli jsme se tedy podívat a tam na stavu asi 15 střelců střílelo (jako o) závod. A všichni bez tlumičů, tedy bez vašich hluchátek! Sakra, to musejí být ostřílení borci! Pak se ukázalo, že to bylo mistrovství ČSSR neslyšících....
Tolik tedy veselá historka z natáčení.
:-)
28. 08. 2012 | 10:17

Hezký hapyend napsal(a):

Už jsem Vám chtěl popřát upřímnou soustrast se spartakiádními skladbymi, ale nakonec to dobře dopadlo, tak nic. Mějte hezký den bez Davidů i těch s krabicemi vína za sedm.... :-)
28. 08. 2012 | 10:18

Landy napsal(a):

Přečetl jsem si všechny příspěvky ... a zase budu celý den
mrzut a smíchu syt ...
28. 08. 2012 | 10:24

Drzá zrzka napsal(a):

Holubář

Střelecká minulost. Nestřílíte si ze mne?

I kdýýýž... dřív se pohyblivým terčům říkalo holubi. :-)
28. 08. 2012 | 10:30

Jirka Pokorný - Brandýs nad Labem napsal(a):

Vážený pane, vy to na koncertech děláte trošku jinak, protože tyhle ceny už máte nakalkulovány v ceně výsledné (proto já nevyhledávám předražené koncerty stejně tak, jako vy otírání se letušky o Vaše rameno) a proto žádné jiné peníze nevybíráte. U těch společností, o kterých píšete, to prostě v ceně zahrnuto není a proto, když to chcete, si za to mnusíte zaplatit. Správně podotýkáte, že by u vás na koncertě byla povinná koupě piva, ale v letadle, ani na letišti Vás nikdo nenutí jíst, či pít, tak proč do toho počítáte tento nápoj??? Dle toho bych si dovolil tvrdit, že u vás na koncertě je pivo zdarma???
28. 08. 2012 | 10:39

Holubář napsal(a):

Drzá zrzko,
to se asi říká stále. Moje terče byly jen otočné, neb mojí hlavní disciplinou byla "Rychlopalba na olympijské siluety". A terčů bylo pět vedle sebe a měly tvar lidské postavy a desítka byla asi tak v místě zakončení hrudní kosti.
A tak jsem se celé mládí učil jak trefit co nejpřesněji a nejrychleji pět lidských postav vedle sebe. Šedesát ran závodu trvalo čistého času 72 vteřin.
a) fakt to byla olympijská disciplina, můj trenér mjr. Falta v ní vystřílel na OH v Mnichově 1972 stříbro (ono se na té olympiádě vůbec dost střílelo, a nejen do terčů)
b) bývaly to zlaté časy politické nekorektnosti, kdepak dneska střílet na siluetu člověka, to by bylo snad i na kriminál.

Tak tak, tak nějak to bylo... řekl dědeček a znovu potáhl ze své fajfky.
28. 08. 2012 | 10:45

lihovej dědek napsal(a):

Už minule jsem inzeroval, že pana Buriana nemám rád. Mohl bych napsat, že se nemusíme - ale asi by to znělo, kdovíjak se neznáme. Potkali jsme se všehovšudy asi třikrát. Mě osobně by asi nevadilo, kdyby se mi letuška otírala o rameno, jenomže do práce jezdím autem, sám, takže sorry. Nevím proč, ale v poslední době mi blogy páně Buriana připadají více a více negativistické. Honzo, když už Vás otravuje život, neotravujte ho ostatním. Děkuju.
Drzá zrzka zase udeřila hřebíček na hlavičku. Žeby holubář - holubi - střelba z brokovnice...
28. 08. 2012 | 10:50

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,...co to bylo za přepravní společnost?....varujte,....reklama na špatné služby se povoluje. V rámci,....jeden za všechny, všichni za jednoho,....ať se jí "vyhnem obloukem". Díky za blog,....Tužka.
28. 08. 2012 | 11:06

Prognostik minulosti napsal(a):

Pane Saltzman,
Pravicově orientovaný vysvětlovač životních nadstandartů nemůže opomenout připojení na internet, ale to je synovo připojení - aby mohl komunikovat s manželkou teda svojí matkou ze zahraničí kde si musí sám vařit a tak vaří spolu s matkou nastandartně přes internet.Slepice držím protože na vesnici je pořád na polích spousta potravy.Tento rok vysypali kapitalisti zapařené obilí napadené parazitem do silážního boxu a každý si tam nabral pro slepice,teda i já.Slepice chovám na cca 15 metrech čtverečních a po rozkazu hygienika a opatření proti ptačí chřipce musí být polovina chovu zastřešena ..... tak že je musím pravidelně krmit.
Byl jsem na třech zdravotních komisích kde mě uznali invalidním.Je to už 5 let.Do dnes mě nedali z ČR ani korunu za 5 let.3 roky mě tvrdili že se musí čekat a potom mě napsali z Prahy že o ničem nikdo nic neví.Další stížnost řešili tak že napsali požádejte si znovu.Na to už jsem rezignoval.Sociální podpory jsou nastaveny tak že nás čechy na Slovensku co hodili po rozdělení ČSFR přes palubu a neměli jsme 8 let žádné doklady mají všichni u zadku.Protože musím ze Slovenska na úřad práce dojíždět do Prahy a o sociální podpoře se se mnou odmítli v Praze bavit.Nemáte ani tušení co za bordel je tady v tom vydrancovaným lágru.Opilci kteří už 20 let nepracují dostávají podporu každý měsíc.Mě nebyli schopni z Prahy poslat ani ten invalidní důchod který mě dali dvě komise v Brně A další v Praze.Když cestujete 62 x na kompetentní a všude vám říkají že máte čekat tři roky tak vás musí donutit rezignovat.Navíc jsem nikdy nebyl u komančů a staré pořádky jsou mě ukradené tak jako ty vaše nadstandartní nové.Psal jsem to jen proto aby se vědělo v jakém bordelu tady v tom nadstandartním lágru žijeme.Čest vaší kapitalistické nadstandartní práci soudruzi.
Zapoměli jste na jeden nadstandart - mít možnost zakoupení náboje na zastřelení nebo zdarma umlátit klackama jako to dělá nadstandartně vyspělý africký kmen Bhůtú.
28. 08. 2012 | 11:29

arnazach napsal(a):

Chachacha!
28. 08. 2012 | 11:35

Matematik + cenzor napsal(a):

Nedavno tady byl vygenerovan PR clanek uvadejici na pravou miru ty antikapitalisticke famy o tom, jak pry na Islandu co? Neco?

Otazka je prosta a jasna. Na teto otazce je videt, kdo lze, kdo podvadi a hraje cinknutyma karatama.

Rekove jsou stale tlaceni do plateb, splaceji svuj dluh... Tezce, ale stale jsou drzeni pod krkem. Na Islandu se dle soudruha Buriana nic zasadniho nestalo. Kdyz tak nam popsal nektere marginalie jak pry si kupovali draha auta atd....

Plati Island svuj dluh nebo neplati?

Jakym mechanismem se stalo, ze ho neplati?

No dale uz neni treba nic dodavat.
Lez ma kratke nohy.
28. 08. 2012 | 11:39

levap napsal(a):

Pane Buriane, číst Vaše blogy je nejen zábava, ale také poučení.
A v neposlední řadě soutrpění.

Podtrhují to některé komentáře zde, odbíhajících naprosto od tématu.

Ano kulturu jsme zničili možná víc, než komunisti za dvakrát tolik času...
28. 08. 2012 | 11:59

Kala napsal(a):

Prý za ten zvýšený poplatek za těžší zavazadla hradí letecké společnosti náklady na emisní povolenky. To se nedá nic dělat, lítá se čím dál víc, tím i znečišťuje vzduch, a odpustky se musí platit! A kdo jiný by to zaplatil než cestující - společnosti šetří!

K M. Davidovi - kdyby byla ta sluchátka zadarmo, o co že by se promítalo, aspoň pro pár lidí? Protože u nás, co je zadarmo, to jde na dračku. Ale takhle byl aspoň na palubě klid.
28. 08. 2012 | 12:04

LukyFox napsal(a):

To Thinkcup:
Roesslův lodní šroub byl celým světěm přijat v době, kdy už nebylo za geniální myšlenku komu gratulovat. Sám Josef Roessl zemřel v bídě. A Prokop Diviš? Ten to měl vždycky stejně blízko k blezkům jako ke hrotům vidlí pověrčivých spoluobčanů. A nebýt kolárku, možná ho ty vidle dostihly dřív...
28. 08. 2012 | 12:41

čert napsal(a):

Michal David
k nebesům stoupá
chce se proslavit
a tak si troufá
lézt do hlav
a do uší
bez klepání
a neví
že se to nesluší
a tak uhání
éterem do pekel
28. 08. 2012 | 12:44

S. Vochmelík napsal(a):

Navrhuji všem, kteří nejsou vynálezci, nýbrž budižkničemy, aby vytvořili pracovní brigádu a okopávali panu kolegovi thinkcupovi ředkvičky (nikoli prosím kotníky!). Pan kolega potřebuje všestrannou péči a současný úpadek vědotechnické iniciativy ohrožuje jeho život. (Já se k brigádě na záchranu pana thinkcupa nepřipojím, jsem totiž vynálezce první třídy: vynalezl jsem např. kyslík, vačici opossum a jižanský rock, tedy samé užitečné věci, které pan thinkcup denně používá.)
28. 08. 2012 | 12:52

Amien napsal(a):

OK-plus a desetkrát k tomu.už dlouho jsem se tak hluboboce nezasmál jako při čtení závěru příspěvku.Jen se Češi vzájemě požerte-dodávám já.Vy opravdu nemáte konkurenci v Evropě.
28. 08. 2012 | 13:05

čert napsal(a):

S.Vochmelík

ok přijde i tasmánskej čert
to je pěknej extrovert }:o)
28. 08. 2012 | 13:08

Al Jouda napsal(a):

Než bych platil všechny ty různě vymyšlené poplatky, tak radši nikam nejedu. A pokud jde o veřejná WC, tak ta by měla být samozřejmě pro všechny zdarma a náklady ne jejich provoz by měl hradit Kalousek ! Copak neplatíme ze všeho, na co se koukneme, nehoráznou daň ? Jen z takového malého nového prodaného automobilu má Kalousek do státního rozpočtu cca 60000,-(slovy šedesáttisíc) Kč ! Za co, soudruzi, za co ?
28. 08. 2012 | 13:09

PB napsal(a):

Pane Buriane, bohužel jste si vynašel neperspektivní druh obživy, kde se tolik okrádat nedá.
Třeba ale děláte chybu, že povinně nedáváte na svém každém tolik vyhledávaném koncertu dvě povinné kávy, po stokoruně jednu (bez DPH). Třeba by se poté více vžilo "káva od Buriana", než káva od Vávry. Třeba budou mít posluchači-konzumenti větší zážitek z té kávy než z těch vašich notiček a mouder.
Třeba zdvojnásobte vstupné a tučně palcovými titulky na vstupenky dejte navědomí, že dvě kávy jsou zdarma-tak to mnoho pražských "podnikatelů" dělá. Často poté "dojde káva", "teprve se vaří", "dodavatel selhal a nedodal" a jiné podobné výmluvy.
Inu - česká hlavička.
Levné letecké společnosti jsou si jisté, že je cestovatel lačný zážitků potřebuje, a proto se takto chovají.
Letiště Praha by potřebovalo mít před letištěm jiné parkoviště, pojízdnou prodejnu na občerstvení a cisternu s pitnou vodou.
Sama se divím, že s třetinkou vody za 460 Kč ještě nikdo nic neudělal...
Zřejmě jde 99 Kč Kočkovi, 99 Kč Bémovi ...

Já bych si, mistře Buriane, zas až tolik nestěžovala.
Můžete cestovat (což většina národa může těžko, když 2/3 nedosáhnou na průměrný plat) a za tu "vaši práci" bych byla ráda,
že jsem ráda!
28. 08. 2012 | 13:09

dennis napsal(a):

Jiste existuje dlouha rada figlu, kterymi se prodavajici snazi vytvorit u zakaznika dojem (schvalne nerikam iluzi, ta by mohla mit nadech falesne iluze), ze cena nabizeneho zbozi je vyhodna predevsim pro zakaznika. To, ze cena letenky je na prvni pohled tak nizka, az je lakava, samozrejme neni vysledkem iluzionistickeho predstaveni Davida Copperfielda, ale je vysledkem dumyslnych kouzel s dodatkovymi platbami: za vahu zavazadel, za obcerstveni na palube, za letistni poplatek, za priplatek na palivo, za poplatek za sluchatka. Nezkuseneho cestujiciho v letadle to muze prekvapit, protoze cela ta prehlidka kouzel s poplatky se odehraje behem nekolika hodin.

Co ovsem si muze myslet zakaznik, kteremu statni podnik prodava elektrinu a na uctu nachazi poplatky za vyrobu, za silovou elektrinu, za rozvod energie az k domu, za rozvod elektriny po dome, za udrzbu siti... Popisuju cenu "energie" jen tak, zertem. Ovsem zakaznici, co platili za elektrinu v dobach, kdy neexistovaly
podnikatelske subjekty a neviditelne ruky, si jiste pamatuji, ze za plyn byla pevne stanovena cena (samozrejme v dlouhych intervalech promenliva). Prave tak byla jednotna, pevne stanovena cena za elektrinu prave tak jako za letenku.

Doby se zmenily...

A budou se menit dal. Ceny vsech energii, tak jako ceny benzinu (ktere se take skladaji z drive netusenych a dnes jen tezko pochopitelnych slozek) porostou a porostou. Ceny letenek dosahnou takove vyse, ze opet letecka doprava bude patrit k tem prepychovym formam dopravy. Hromadne formy turismu zmizi. Letiste budou rusena, letistni budovy budou pustnout, travnate plochy letist se budou menit na obdelavane zahony a policka. Prestanou se dovazet jablicka z Chile a vino z Australie, maslo z Danska a syry z Francie... Vlastne zijeme v uzasne dobe. Ma sice vsechny rysy sebedestruktivniho vyvoje, ale je pro lidi, co si to dovedou uzit, uzasna, jedinecna - exklusivni a bude neopakovatelna.

Dekuju panu Burianovi za jeho vypraveni. Nikdy jsem na Islandu nebyl, ale jeho povidani mi pripominaji, co zazivam i ja pri cestovani pres ocean.
28. 08. 2012 | 13:14

dennis napsal(a):

Pani Tuzko,
i kdyby nam pan Burian pojmenoval leteckou spolecnost, ktera mu poskytla tak bohatou skalu zabavy i prekvapeni, nebylo by to Vam, mi i dalsim cestujicim letadly na delsi a dlouhe vzdalenosti moc platne... Protoze vyhnout se neni kam. Konstatuji tentokrat bez usmevu. A prece preju pekny den doma i na cestach. :-)
28. 08. 2012 | 13:20

Stařeček napsal(a):

to se divím, že se právě Saltzman a Neo diví. Tak to je přeci normální a správné. Je ale potřeba naučit se a odmítnout to, co nechceme a nepřejeme si. Jinak na hlavním nádraží v Brně bylo čurání ve stoje již za Kč 7,-. Předpokládám, že to dlouho nevydrží a přejde se na Kč 10. Stejně tak nám náš ministr zdravotnictví postupně zvýší poplatek u lékaře na Kč 100 proto, že se to špatně počítá a páni doktoři musí do banky, nebo obchodu s pytlíkem drobných a musí pozorovat ty pohrdavé pohledy pokladních, které vědí, z jaké kasičky ty drobné jsou. Buď je to zloděj kostelník, nebo pán doktor.
28. 08. 2012 | 14:34

dříve čtenář napsal(a):

Poslouchat koncerty michala davida nemusím, ani nemíním. Připlácet na zdravotnictví budu muset tak či tak, tržní, netržní hospodářství. To vám divné nepříjde?
28. 08. 2012 | 14:49

neo napsal(a):

Stařeček:

kdo se diví? Já jsem konkrétně odpověděl na tu otázku. To není divení, to je konstatování faktu.

Přesně jak jsem psal, je potřeba naučit se to odmítat.
V prvé řadě tedy nechoďte na záchody za 7kč. Pak se naučte nekupovat pivo za 400kč a limo za 520kč na Ruzyni. Až takových bude víc, nikdo to tam nebude prodávat.
28. 08. 2012 | 14:49

dennis napsal(a):

Pane Neo,
nezadrzitelny a nezvratny rust cen paliv to vyresi za vsechny. Luxusni stanky z ruzynskeho letiste zmizi a v tech nekolika stancich, co zbudou, si okounejici cestujici koupi, na co jim zbude. Nikdo nebude remcat.
28. 08. 2012 | 15:18

Stařeček napsal(a):

neo, nemějte obyvu, že bych jsksi dal za pivo a limo tak nehorázné prachy. S tím WC na nádraží je to už horší. Jo kdybych se měl čím pochlubit, možná by to šlo i jinde.
28. 08. 2012 | 15:25

neo napsal(a):

dennis:

hloupost
28. 08. 2012 | 15:29

neo napsal(a):

Stařeček:

ve vlacích je wc zdarma. Můžete si odskočit před výstupem. V případě, že čekáte teprve pojedete, tak si odskočíte doma a nebo po cestě třeba v nějakým obchoďáku. Vlakem jsem se najezdil opravdu dost a nikdy jsem těchto služeb nevyužil za peníze. To si radši risknu pokutu u stromečku někde venku.
28. 08. 2012 | 15:32

dennis napsal(a):

Pane Neo,
verite v nevycerpatelnost fosilnich paliv? Nebo verite, ze ceske atomove elektrarny budou dodavat energii do elektricky pohanenych letadel? Verite v trvale udrzitelny rozvoj. Verite Dru Skolovi, ze v roce 2020 se budou mit Cesi jako nikdy predtim...?
28. 08. 2012 | 15:55

Ládik!!! napsal(a):

neo -
předpokládám, že ne u vánočního.
28. 08. 2012 | 16:05

neo napsal(a):

Ládik!!!

nebývá zrovna v blízkosti nádraží :)
28. 08. 2012 | 16:14

neo napsal(a):

dennis:

věřim v rozvoj dennisi. Když se jezdilo na koních a v kočárech, nikdo o nevyčerpatelnosti koňských sil taky nebrblal a o fosilních palivech vědli všichni kulový.
28. 08. 2012 | 16:16

kolťák napsal(a):

Holubáři,budu pořádat zajímavý sranda mač se zajímavými terči.Pracovní a prozatímní název je "Chemikův memoriál".A bude to čistě pistolová a mířená zaáležitost nba 25 m.
28. 08. 2012 | 16:58

marco napsal(a):

no, takovy ryannair za pouziti toalety uz vybira...
28. 08. 2012 | 17:20

Holubář napsal(a):

kolťák (nízko u pasu):
Čerstvě jsem si koupil škorpiona (vz.61), tak to můžu zkusit v dávkách.
:-)
28. 08. 2012 | 19:00

Baba napsal(a):

Mezinárodním expresem do Vídně jsme sdíleli kupé s dvěma juniory. Měli místenky k oknu. My žádné. Snažíme se cestovat mimo dopravní špičku. V přihrádce pro označování místenek byly uvedeny jen dvě. Měli jemné tváře podzimního typu, tričko s nápisem Berlin a brožuru nazvanou Los últimos soldados de la guerra fría, možná to není úplně přesně. Prohlíželi si pohlednice z Prahy a my filmy na notebooku. Cestou baštili mufiny, my sendviče a časem jsme se přestali stydět za špalíčky oloupané okurky v platové krabici z domova. Nebyli jsme nadšení s možnosti výměny zkušeností, větřili jsme konkurenci. Vysedali jsme dřív než oni. Do té doby napětí opadlo.
28. 08. 2012 | 19:13

Stařeček napsal(a):

neo, na to, že máte v těle také prostatu přijdete asi později. Postupně se budete seznamovat i s jinými částni svého těla. Na každou z nich a její problémy byl kdysi jeden lék s příspěvkem pojištovny.
28. 08. 2012 | 20:04

Jana napsal(a):

Já osobně nevidím žádný rozdíl mezi bývalým systémem a tímto současným. A už mne dost nebaví číst pomluvy na bývalý režim. Prosím pište jen o tomto systému, k věci. Přece je nesmyslné neustále omílat kolem dokola to co bylo, žijeme teď. Pak to vypadá, že nyní je vše OK, ale není a v tom je ten vážný problém.
28. 08. 2012 | 21:09

Jack napsal(a):

Ty ceny na letišti... Nebo třeba v Adršpachu vás dopravní značky na několika kilometrech a aktivní městská policie směřují na předražené parkoviště. Proč se antimonopolní úřad nezajímá i o takovéto sprosté drobnosti?
28. 08. 2012 | 21:42

Znalec napsal(a):

Autor,
pane autore, to byla od vás oběť a sebezapření, že jste odmítl ta sluchátka. Všichni dobře víme, že máte Michala Davida moc rád, a že jste na jeho Třech mušketýrech byl už nejméně dvacetkrát. Asi jste si nechtěl znepřátelit váš zájezd. No nic, doma si to vynahradíte.
Někteří,
jednou jsme v Africe letěli malým letadlem kde nebyl záchod.Teda byl, ale nedal se použít protože byl plný nějakého kontrabandu. Před tím doma kafe, na letišti dvojité. Nikomu nepřeji co následovalo. Horší chvíle jsem nezažil. Kdyby byla možnost si odskočit, dal bych i padesát dolarů.
28. 08. 2012 | 22:43

Saltzman napsal(a):

to Prognostik minulosti

Že je bordel na úřadech a hřejou si tam zadky, to ví celá republika. Kvůli nim mi do soudruhů nadávat nemusíte. Já vám sdělil, že je dnes jiná doba, v které si můžete vybojovat svá práva. Že jste neschopný moula, za to já nemohu. Navíc máte syna, který by měl mít o vás starost. Hladem rozhodně by rodiče neměl nechat. Pokud jste tak nemocný, že nemůžete o žádném přivýdělku uvažovat, musíte se obrátit na sociálku a tam vám musí pomoci, když nic jiné, tak radou. Nejste-li schopen se o sebe sám starat a nemáte v synovi zastání, jednejte podle Zákona o rodině, který vymysleli už soudruzi rudí a modří to ještě nezrušili. Pokud jste hlupák, pak Bůh s vámi. Zajdete bídně a vinu si na tom ponesete sám pro svou lenost myslet a jednat jako chlap!
29. 08. 2012 | 05:31

Pavel13 napsal(a):

Pane Buriane, buďte rád, že jste si za 50 Kč nemusel kupovat špunty do uší!
29. 08. 2012 | 11:55

dennis napsal(a):

Pane Neo,
rad bych sdilel vas, proste vyjadreny, optimismus. Jeste malou poznamku. Myslite, ze kdyz uz vime o fosilnich palivech vic nez v dobach, kdy doprave vladly konske povozy, ze nas ceka dalsi zdroj tak lacine energie, ze vyresi i vsechny otazky spojene s rustem demograficke krivky. (Jeden z moznych duvodu viry v rozvoj muze byt i skutecnost, ze ceske kotliny se neregulovany rust svetove populace naprosto netyka. Nam naopak zivotni prostor roste predevsim pro starsi a nejstarsi generaci. Dokonce v pomeru svetoveho poklesu orne pudy na osobu, nam ubytek zemedelske pudy se soucasnym neprirustkem obyvatel skyta svetovy nadstandart.)
29. 08. 2012 | 13:03

Mari napsal(a):

Pane Buriane, prosím Vás převelice, trochu zapracujte na své češtině. V nadpisu hrubka jako trám, která může měnit smysl sdělení, to je teda síla. Já vás občas dávám číst svým dětem, ale takhle... Pokud je to frajerství dnešní doby, tak je neberu.
02. 09. 2012 | 10:40

Ládik!!! napsal(a):

Mari, nebuď útlocitná.
Kdybys ale byla Mari Boine, mohla bys kritizovat.
03. 09. 2012 | 10:54

janburian napsal(a):

Pro Mari:
Vážená paní, opravil jsem to, ale nevím, jestli je to pro děti. Srdečně zdravím.
Jan Burian

pro Ládika:
Díky za zastání :-) Mari Boine, no jo... Další společná láska, že :-)
Zdravím Vás. JB
03. 09. 2012 | 13:59

Leonard napsal(a):

Kdyby se v letadle promítal koncert Buriana, bylo by to stejný, sluchátka by nechtěl nikdo, ve tři ráno je i bez JB nudy dost.Jenže to se nikdy nestane, jediný, co JB umí je trefovat se do těch, kteří jsou holt úspěšnější a je to tak lehký si do nich kopnout...Dost laciné kopnutí,ale už jsme si u JB zvykli na tu nenávist.Když člověk vezme v úvahu ten totální neúspěch, hypotéku a bydlení v Kopanině s řevem letadel nad hlavou, nějak se odreagovávat musí, jen by to šlo i tak, že by v Kopanině třeba běhal...Mělo by to i pozitivní vliv na postavu a hned by se mu třeba svět jevil hezčí a neštvalo by ho tolik věcí, které za rozčilování a výpady vůči celkem v klidu si pracujícím lidem, kteým je JB u pr...., nestojí.
04. 09. 2012 | 19:20

ArbinainyCire napsal(a):

<a href=http://turbo-slim.com/index.php?categoryID=3>viagra</a>
horn herbal viagra
rezept für viagra
gruppa viagra
echte viagra
homöopathisches viagra
viagra in polen kaufen
besser als viagra
viagra bluthochdruck
cialis besser als viagra
viagra apotheken
verkaufe viagra
viagra antidepressiva
viagra cialis generika
viagra 100mg rezeptfrei
viagra kostenübernahme
viagra marke
indisches viagra
viagra in brasilien
thai viagra
viagra einfach so
diovan viagra
probleme mit viagra
viagra ähnliches
viagra und koks
kaufe viagra
viagra für die frau kaufen
viagra tee
viagra pulmonale hypertonie
wie bekomme ich viagra
viagra mit 16
nunca mezcles viagra y esteroides
viagra 100 mg 12 st
cialis oder viagra
wie viagra
wendi friesen virtual viagra
viagra aus nl
viagra betablocker
viagra euro
viagra rezeptfrei in deutschland
costa rica viagra
viagra und die nebenwirkungen
viagra cialis oder levitra
viagra überdosierung
vergleich levitra viagra cialis
viagra in österreich kaufen
rezeptpflicht viagra
neues viagra
viagra gesunder mann
viagra abhängigkeit
viagra für was
14. 10. 2012 | 04:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy