Kdo další si sedne k Vráně?

04. 03. 2014 | 23:44
Přečteno 7202 krát
Exekutoři vyhrožují žalobami proti České republice

V pořadu Reportéři ČT ze dne 3.3. byla zveřejněna reportáž Jana Moláčka o propojení velkých exekutorských úřadů, velkých advokátních kanceláří a jejich společném tahu na politickou branku. Co je nového v tomto sváru o malé, leč pěkné miliardy na advokátních náhradách za vyplněné formuláře formátu A4, budeme (doufejme) slýchat nejméně dalšího půl roku v souvislosti s tím, jak budou návrhy nových předpisů plout Vládou, Poslaneckou sněmovnou, Senátem. Pak se zastaví na chvilku u prezidenta a pak se uvidí.

Protože Vláda má v plánu změnit i pravidla pro exekutory, spojuje se téma velkých advokátních kanceláří a velkých exekutorských úřadů dohromady a bude se (jako i v minulosti) ukazovat, že mají významný společný obchodní zájem. Co úplně nového jest, je, že jeden z nejvlivnějších a největších exekutorských úřadů a jeho majitel vyhrožuje žalobami proti České republice v případě, že by se změnil zákon a působnost exekutorů by se omezila na krajskou úroveň. Jak padlo v reportáži, doktor Vrána z přerovského úřadu říká:

„Jsem připraven v případě jakéhokoli budoucího zásahu do zásady celorepublikové působnosti žalovat Českou republiku za náhradu ušlé škody a zmařené investice a rovněž napadnout takovou právní úpravu u Ústavního soudu ČR. Ať se Vám to líbí nebo ne, jsem podle exekučního řádu podnikatel, byť na mne je přenesena část výkonu veřejné moci.“

Přestože pro takovou změnu je vůle i v samotné Exekutorské komoře, má lobby vlivných advokátů a vlivných exekutorských úřadů převahu a v jejich repertoáru se nově ukazuje i zastrašování exekutivy.

Zavedení teritoriality by snížilo soutěživost, podnikatelské puzení exekutorských úřadů dominovat nad ostatními i za cenu jednání zaměstnanců na hraně či za hranou zákona. Obvykle o medializovaných nechutnostech zaměstnanců exekutorů vedení Exekutorské komory mluví jako o excesech, ovšem nejedná se ve skutečnosti o exces, ale o vliv systémový. Důkazem budiž i to, jak na svoji živnost nahlíží i doktor Vrána.

Kromě vyhrožování žalobou na stát reportáž ukázala i zájem velkých advokátních kanceláří na celém bussinesu. Mimochodem, partnerem jedné z největších advokátních kanceláří zmíněné v reportáži, AK Havel, Holásek a partneři se stal nedávno František Korbel, donedávna náměstek pro legislativu několika ministrů spravedlnosti, který obratně hájí status quo a současnou kulturu i ceny vymáhání považuje (a považoval) za „nastavené v zájmu dlužníků“.

Současná právní úprava prošla jeho odbornou rukou, i když jde o legislativu z dílny Advokátní komory, jak se jednou předseda Advokátní komory ČR svěřil kolegům ve stavovském bilténu.

Každý měsíc prodlení se změnou současné, z rozumu vyvrácené praxe přinese vlivným advokátním i exekutorským kancelářím malé stovky milionů na odměnách, proto je jakékoli odsunutí řešení této miliardové patálie velmi vítané.

Starší reportáž ze zápasu vymáhací ligy, ve které proti sobě nastoupila smíšená družstva 1. FC Advokátní a exekutorská (v útoku Vychlopeň, Sokol, Vrána) a 1.SK Ad hoc Zkusme evropský standard je možné přečíst zde. Je také třeba říci, že předpokládaný výsledek nakonec i nastal, ale náš tým se nevzdává.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Medikolog napsal(a):

Tuhle ničemnost, tohle CHUCPE, musím nejdříve pár dní rozdýchat.... Na lidi takovýchto profesí a lidsky pevných, morálních zásad, páchaly jejich oběti občas i POGROMY. Jako dnes najíždějí ukrajinští Majdanžoldáci na domy, majetky a osoby odstavených, vybourají dveře, zprivatizují doklady a převedou na sebe nemovitosti, odnesou co se dá odnést či odvézt... Janukovyč zachránil útěkem holý život...hmm a to ani nebyl exekutor. Jenom zloděj...
05. 03. 2014 | 00:01

Martin1 napsal(a):

Víte proč chce EU UKRAJINU do EU, UKRAJINA bude dělat vymahače všech dluhů zemí v EU. :) Ti lidé umí přesvědčit o naléhavosti svého požadavku.
http://www.liveleak.com/view?i=116_1393538890
05. 03. 2014 | 00:46

Adam Procházka napsal(a):

Pane Černý, jestli to není masopustní žert a tohle se děje skutečně v nějakém evropském státě na západ od Ukrajiny a na východ od Hondurasu, pak Vám děkuji za velmi důležitý blog.

Řekl bych, že řešení téhle hrůzy bude prubním kamenem pro vládu, zda je poctivá, nakolik je schopná a v čích službách.
Jenže ono nejde jen o vládu. Je nadmíru znepokojivým znamením, když mezi klanovými příslušníky panuje chucpe, takové věci říkat otevřeně. Stud samozřejmě nemají. Ale jak to, že ani nemají strach?

V každém normálním státě by přece museli vycházet z toho, že tímto se veřejně odkopou a legislativa nejen že si bude moci dovolit, ale dokonce nebude mít na vybranou, než aby, sledována medii a rozzuřenou veřejností, proti takové perverzitě systému drasticky zakročila.

Jde tedy i o veřejnou podporu vlády ze strany občanské společnosti. Jedině budou-li se odpovědní politici cítit v této věci pevni kramflecích a dostatečně podpořeni všemi, kteří je volili - a hlavně i valnou většinou těch, kteří je sice z různých jiných důvodů nevolili, ale v TOMTO ohledu jsou ochotni uznat, že se jedná o nutnou nápravu systémové deviace, budou schopni nátlaku bratrstev čelit.
Každý z poslanců musí bezpečně vědět, že vyjde-li dnes nebo později na veřejnost jeho podpora zprivatizovaného exekutorství, už nikdy nebude zvolen do žádnéhi veřejného úřadu (tedy mimo Exekutorskou komoru).
Zdá se, že poslanci z toho ale strach nemají. Jak to?

Na tomto případě se tedy názorně ukáže, zda si Češi zaslouží žít ve slušném státě nebo je jim nadále souzeno s tichým kušněním živořit pod navládou mafií.
(Nenašel by se v Praze nějaký ten Majdan?)
05. 03. 2014 | 02:00

vasja napsal(a):

Když exekuce dělal chlápek placenej státem, dlužník měl vyhráno. Pohoda, klídek.
Tak si vyberte.
05. 03. 2014 | 06:26

Maximus napsal(a):

Vasjo

a nešlo by to dělat, myslím tu exekuturštinu stejně jako to funguje ve vyspělých státech Evropy? Proč musí být všechno naroubováno nějakým českým spešl modelem?
05. 03. 2014 | 06:36

vasja napsal(a):

Maximus.
Mi chlápek dluží peníze z nájmu. Kroutí se, slibuje a až se rozhodnu se těch peněz domoct tak mi je uplně jedno, kolik ho to bude stát. To je jeho problém. Měl to řešit dřív, než se stane průšvih. Já chci mít to, co mi patří.
Jestli se dneska exekutoři a advokáti můžou přetrhnout, aby pro věřitele vymohli dluh, tak je to OK.
Ty srceryvný reportáže Novy mne moc neberou, páč většinou něco zatajej. Jinak by to nebralo za srdíčko.
Němci maj taky spešl model a taky nadávaj.
Zkuste tohle :-)
http://www.penize.cz/17493-cesti-exekutori-nikterak-nevycnivaji
05. 03. 2014 | 07:18

dennis napsal(a):

Cesti soukromi exekutori nemilosrdne a zbytecne nici lidi. Jejich vynalezavost, nenasytnost, arogance a cynismus jako by neznaly mezi. Napriklad: posledni zmena zakona (za minule vlady) rozsirila rozsah postihu rozvedenych manzelek dluzniku o dalsi majetky (nesouvisejici se spolecnou zodpovednosti), ktery drive nebyl v zakone obsazen.

A dnes se budou tyto hyjeny dovolavat ochrany u Ustavniho soudu. Neni kristalovejsiho prikladu zvlcilosti privatizace ceskou cestou. V tomto pripade se jedna o privatizaci vykonu soudni moci.

Pan Vasja to v diskusi vystihl: Tady nejde o klidek a pohodu dluzniku, tady se jedna o bezbrehe radeni exukutoru a legalizaci jejich cinnosti.
05. 03. 2014 | 07:18

libertad napsal(a):

Nezbývá, než věřit, že tento blog si přečte ministr bez ministerstva J.D. a než padne vláda tak prosadí zákon, který -na příklad- územní příslušnost prosadí. Není žádný důvod -na příklad-, aby exukuovaný s bydlištěm v Aši byl nucen jezdit/vyžizovat své záležitosti/ až do Ostravy, a exukutor jezdil zabavovat majetek do Aše, jenom proto, že exukutor má dobré kontakty a získává exekuční tituly z celé Č.R.

S pozdravem

Sidonio Libertad
05. 03. 2014 | 07:49

libertad napsal(a):

V blogu je zmíněno jméno a příjmení "František Korbel". Obrázek o tom jaká je to morální veličina, -která se na Ministerstvo spravedlnosti dostala jsko zástupce strany zelených,- si může každý udělat z čánku
http://blog.aktualne.cz/blogy/frantisek-janouch.php?itemid=7156

Na ukázku citát dvou vět z odkazu:
"Obsah jednání byl jednoduchý: Náměstek Korbel přivezl smlouvu pro svou advokátní kancelář na zastupování Dr. Uzunoglu ve věcech odškodnění. Žádal za to pakatel: 15% provise z vysouzené částky".

No a takoví giganti budou státu vyhrožovat, psát texty zákonů, no hrůza.

S pozdravem

Sidonio Libertad
05. 03. 2014 | 08:36

K.M. napsal(a):

Diskuze 02:00 - 07:18

"Páteř Čechům nezlomil Mnichov, ale normalizace" (Karel Straka, historik, VHÚ)

Ona byla silně sice nalomena již před tím (proti sovětům v roce 1968 se již ani nenaježili..., takže se u nich nikdy neví, jest-li to co dělají taky myslí vážně...?!),
ale po dalších 20 letech..., kupř. studenti by si již mohli uvědomovat, co je čeká... a nic...

Jediné, co se stane, když se kupř. konkrétně čísly na těchto stránkách upozorní, že jedna známá advokátní kancelář zabývající se exekucemi má roční zisk 150 000 000 Kč z exekucí za černé jízdy pro (státní podnik ?) DPMP, ve kterých z pohledávky 5000 Kč obdrží DPMP necelých 1000 Kč..., je

že do dvou hodin po zveřejnění těchto čísel zmizí veškeré stránky této kanceláře z internetu... a ani studenti na všechny jobovy zvěsti, které se jich budou velmi brzy dotýkat... nereagují...

Čecho-Moravo-Slezani se pod ruským jhem naučili jenom ještě více kecat (lépe okecávat...), o čemž svědčí - až na pár výjimek - i tyto stránky...
05. 03. 2014 | 08:37

K .V napsal(a):

Autore ČERNÝ, kdybyste místo humanistických studií a keců někdy sáhl na poctivou práci, věděl byste jaká je hodnota peněz, a cítil byste jako potupu když vás někdo okrádá.
.
A možná byste pochopil základní pravdy:
Lituji věřitele a okradené
Nikdy neluituji dlužníky a kriminálníky
Exekutoři vznikají jako vynucená obrana společnosti v situaci kdy dluhy jsou nevymahatelné a obrovské.
Kdo je poctivý a platí své dluhy, může mu být jedno jak postupují exekutoři
Komu se nelíbí postup exekutorů, má možnost si založit firmu a vymáhat dluhy mnohem lépe a levněji. Zbohatne a budou mu líbat ruce. Nebo pozná co to je vymáhat dluhy od kriminálníků a parazitů, a že to moc levněji asi nejde.
05. 03. 2014 | 08:40

K.M. napsal(a):

08:37

...DPMP... obdrží necelých 1000,- Kč... (z pohledávky 5000 Kč... )
05. 03. 2014 | 08:42

analytik napsal(a):

Musíme se smířit s faktem, že i exekutor je podnikatel a má svá práva.
Podobně jako nájemný vrah.
05. 03. 2014 | 09:10

Xaver napsal(a):

Způsob jakým se v ČR provádí exekuce je jednoznačně lumpárna a svědčí to o nízké
morálce a částečné připitomělosti VŠECH českých politiků.
Největší sprosťárna je skutečnost, že proti člověku je vedena exekuce aniž se to dotyčný dozví. Námitka, že dotyčný si nevyzvedává poštu je často nepravdivá. Máme statisíce policistů, strážníků, celníků, úředníků a exekutorských pomocníků. Máme také pošťáky, kteří prodávají zbytečnosti. Ti všichni můžou roznášet oznámení osobně a dát si tu práci a člověka vyhledat. Mnohdy stačí jeden dotaz u sousedů. Ty skutečné náklady potom můžou připočíst.
Způsob provádění exekucí se nikdy nezcivilizuje pokud na tom nebudou mít zájem naši prezidenti a premiéři. Zatím, podle výsledků, ten zájem neprokázali.
05. 03. 2014 | 09:16

K .V napsal(a):

XAVERE, PLAŤTE SVÉ DLUHY a bude vám jedno co dělají exekutoři.
.
Historky o tom jak někdo ukradl občanský průkaz, zhodou okolností to byl dvojník k nerozeznání tak mohl nasekat dluhy. za čas občanku nepozorovaně vrátil, následně majiteli OP někdo ukradl ze schránky nejméně 2 upomínky, dále vyrozumnění + po 14 dnech vhozený dopis že má obsílku k soudu, totéž o 1/2 roku později s rozsudkem, totéž o dalšího 1/2 roku s rozsudkem o exekuci, a on se chudák divil až když exekutor přišedl do domu, to je opravdu hodně trapné.
.
A už po tisící- za hodinu máte otevřenou živnost, za den upozorníte tak 40 lidí že mají dluh, oni radostně zaplatí a vy si vezmete jen za administrativu 200 Kč, pořád nádherných 8000 denně a ještě blahořečení vděčných věřitelů a dlužníků, mnozí vám nabídnou i bábovku nebo něco ze zabíjačky.
.
Nebo také konečně poznáte jaké nesmysly tu kydáte, že i za těch drastických podmínek a "královských odměn exekutorů" se dluhy nedá vymoci, je to povolání o život.
.
Lituji věřitele a okradené
Nikdy nelituji dlužníky a kriminálníky.
.
Exekutoři jsou jen zoufalá reakce na bordel který tu nastal v morálce a vymahatelnosti práva po cinkání klíči
05. 03. 2014 | 11:44

john petres napsal(a):

Exekutoři-to je to pravé jádro a duše režimu.Páni politici,soudci a vůbec všichni tvůrci tohoto zločinného spolku-gratuluji! STB byla úplný hadr...Pravda a láska konečně v Česku zvítězila!...Da zdrávstujet demokracía...
05. 03. 2014 | 11:50

Xaver napsal(a):

K.V.
"A už po tisící- za hodinu máte otevřenou živnost, za den upozorníte tak 40 lidí že mají dluh, oni radostně zaplatí a vy si vezmete jen za administrativu 200 Kč, pořád nádherných 8000 denně a ještě blahořečení vděčných věřitelů a dlužníků, mnozí vám nabídnou i bábovku nebo něco ze zabíjačky."
Dík za radu, to beru. Pošlete mi seznam dlužníků !!!
Mimochodem, já (pokud vím) žádný dluh nemám a exekutora jsem ještě neviděl. Doufám, že to tak zůstane. Ale v našem bordelu si na vás kdejaký obejda může dluh vymyslet, a právnici to pak radostně navyšují. Je to sice složité, ale v Plzni je to naučili.
05. 03. 2014 | 12:04

oh napsal(a):

K.V., jediný, kdo tu vrší hodně trapné kydy, jste vy.
http://www.blisty.cz/art/66274.html
http://www.blisty.cz/art/66268.html
http://www.blisty.cz/art/66811.html
http://www.blisty.cz/art/69494.html
A nezapomeňte přiložit do diskuze nějaké moudro o tom, ať si váš názorový oponent platí dluhy, exekutore K.V. (Pozor,. to byl diskuzní faul.)
05. 03. 2014 | 12:29

K .V napsal(a):

Xavere, tak proč se do toho montujete když sám dluhy údajně nemáte.?
Každý neprávem napadený dlužník má možnost u těch soudů prokázat, že dluhy nespáchal, nebo je zaplatit v době ještě před exekucí.
Těch nevinných bude tak 0,0001% všech případů.
DRTIVÁ Většina dluhů způsobuje problémy věřitelům, často řetězovou platební nechopnost a krach nevinných firem.
.
Lituji věřitele a okradené
Nikdy nelituji dlužníky a kriminálníky
05. 03. 2014 | 13:00

Al Jouda napsal(a):

Institut s o u d n í exekuce byl zprofanován ! Soudy jsou státní a tak výkon soudního rozhodnutí (exekuce) by měla být služba státu občanům, kteří si platí na to daně. Exekutor nemůže být podnikatel !!! Zdeformovaný zákon o exekutorské komoře přijala ta sebranka složená z členů ODS a TOP09, které občané naletěli v minulých parlamentních volbách. Současný parlament by toto měl rychle napravit.
05. 03. 2014 | 13:10

Pacák napsal(a):

Dcera zapomněla První pražské plynárenské oznámit změnu zasilací adresy. Odstěhovala se, zaplatila za plyn. Po dvou letech ji přišel elektronický platební příkaz o JUDr. Maňáka z Ospen Přerov (zaměstnaný u loupežníka Vrány) na 5400 Kč. 137 Kč dluh za pronájem plynoměru, 37 Kč úroky, zbytek palmáre exekutorské tlupy. Přitom První plynárenská adresu trvalého bydliště znala (přihláška k odběru plynu). Kdyby poslala upozornění na adresu trvalého bydliště ,nebyl problém zaplatit dluh i přiměřený manipulační poplatek. Takhle, a ještě horším způsobem, se vyrábějí dlužníci. Že čechistánské exekuční loupežnictví je v zájmu věřitelů můžou tvrdi jen ti, co na tom profitují. Tento stát je nepřítel poctivých lidí.
05. 03. 2014 | 13:21

Nick napsal(a):

Tady si strašně rádi borci hrají na ameriku, jenže v tý americe je ještě druhá strana mince. Každej tam má bouchačku, a věřím že pokud by se exekutoři tam chovali jako ti tady, většina by byla pod drnem, kam si myslím že patřej. I s borci co jim tyto pravomoce dali.
05. 03. 2014 | 13:22

jancerny napsal(a):

K.V. Článek je o teritorialitě a vlivu exekutorů a advokátů na legislativu, která se jich týká. Na to máte nějaký názor?
05. 03. 2014 | 13:37

dennis napsal(a):

Pane K. V.,
slysel jste nekdy o S'mejdech s Velkym S'? Obeti nehoraznych lumparen, pri kterych byli okradani legalnimi i nelegalnimi zpusoby lide, nemeli v zakone a v nasem systemu spravedlnosti uz vubec zadne zastani. Upozornovali na to lide vsude mozne, az jeden film ukazal jasne, co se skryva za "prodejnimi akcemi". A otazka zni stejne:

Co se autorky a autori filmu zrali do problemu, ktery je bezprostredne nepalil?

Obycejna lidskost.

Jestlize budete tvrdit, ze zakony o exekucich a jejich provadeni maji v drtive vetsine naprosto humanni charakter, pak samozrejme kazdeho "advokata chudych" musite nutne povazovat za jednoho z tech lumpu-dluzniku.

Jestlize kazdy, kdo pronajme byt v nadeji, ze se docka od najemce najemneho, nakonec po horkych zkusenostech konstatuje, ze nas pravni system je jedno velke svinstvo, pak se muze obratit na soud a exekutory (a nebo jak zde nekdo poznamenal - stejne podnikavi a uspesni ve vymahani jsou i najemni vrazi).

Tvrzeni, ze kdo nedela dluhy, se nemuze stat obeti oxekuci a exekutoru, je velmi velmi vzdalene skutecnemu zivotu v Cesku.
05. 03. 2014 | 13:42

jancerny napsal(a):

Al Jouda: Otcem současného ekonomického nastavení vymáhacího systému je bývalý ministr Němec, který při odchodu napsal vyhlášku, kterou 4x navýšil odměny advokátů. Další stanicí ministra Němce bylo vymáhání dluhů VZP v roli advokáta. Ekonomické vztahy v systému a vysoká profitabilita vede pak vede k příběhům, které popisuje pan Pacák, kdy systém udělá vše pro to, aby se o dluhu dozvěděl dlužník až od exekutora.
05. 03. 2014 | 13:43

Adam Procházka napsal(a):

K.V.
tady nejde o placení nebo neplacení dluhů, alébrž o transfer výsostných úkolů do tržního hospodářství.
Nepochybuji, že zprivatizovaná policie (domobrana se samopaly) a justice (uliční výbor stařešinů s vlastní šibenicí) by byly vysoce efektivní nástroje k zjednání pořádku.
Ale jsou to průvodní známky takzvaného failded state.
Zprivatizované exekutorství a Vaše doporučení Xaverovi, aby se do věci nemíchal, když přece sám dluhy nemá - tedy výzva k občanské netečnosti - směřuje přímo do Mafiastánu.
05. 03. 2014 | 13:54

dennis napsal(a):

Tento stat je nejenom nepritelem slusnych a poctivych, ale primo je ohrozuje!

Tento stat netresta skutecne zlocince. A tem, kteri skoncili ve vezeni, poskytne amnestii.

Tento stat je legalni arenou vsech forem a formatu zlodejin a uzurpovani moci nekalymi zivly. Od orvanych bronzovych andelicku na hrbitovech, pres ukradene zeleznicni koleje a vysokonapetove kable, pres metylalkoholovou aferu az po tunely velikosti Blanky se tento stat tvari, ze drobne zlodejiny i megapodvody jsou OK.

To je mozne jen proto, ze poslanci, senatori, clenove vlad, clenove vedeni velkych podniku a jejich lobiste jsou lide bez nejmensi spetky charakteru, svedomi a zodpovednosti k budoucnosti. PO NAS POTOPA ! Je vize vsech nasich vlad a parlamentu za poslednich 25 let.

Obhajoba ekzekutorskych prakti a zakonu, ktere je umoznuji, neni cesta k fungujicimu pravnimu radu v Ceske republice.
05. 03. 2014 | 13:57

Antivrána napsal(a):

JUDr.Tomáš Vrána - to je pozoruhodná kombinace nechvalně známého inkvizitora Jindřicha Františka Bobliga z Edelstadtu (který mučil a nechal upalovat lidi pouze kvůli majetku pod rouškou boje proti čarodějnictví a Pablo Escobara (známého a mocného gangstera, který si myslel, že jemocnější než stát)
05. 03. 2014 | 14:17

Antivrána napsal(a):

Ten přispěvatel K.V. - pro jakéhoto exekutora pracuje? A když ne on - tak kdo z jeho blízkých? A nebo že by byl tak úplně mimo?
05. 03. 2014 | 14:22

libertad napsal(a):

Dovolím si ještě jednu poznámku. Chci upozornit na to, že dle současného zákona může přijít na "buben", -tedy k velké ujmě- i ten v jehož zájmu exekutor koná. Prý -dle platného zákona- když poškozený má exekuční titul (je asi šest druhů od soudního rozhodnutí po exekuční doložku) a předá ho exekutorovi (nebo ten ho jiným způsobem i získá), tak se může stát, že exekutor peníze na dlužníkovi nevymůže, ale náklady na vymáhání MUSˇI zaplatit ten, který exukutora pověřil vymáháním. Že tato praxe, při morální úrovni exukutorů, se může zvrhnout i v další způsob vydírání je nabíledni.
Proto prosím ministra bez ministerstva s iniciály J.D., aby -než padne jeho vláda- byla přijata novela, která kromě územní příslušnosti a jiných vhodných omezení, znemožní, aby poškozený měl další náklady spojené s exekucí. Mluvíme o nákladech exekutora, které vzniknou neúspěšným vymáháním (někdy i úmyslně aranžovaným nebo zcela vymyšleným).¨

S pozdravem

Sidonio Libertad
05. 03. 2014 | 14:45

K .V napsal(a):

Procházko a antivráno
Kde jste byli se svým pokřikem, když tu masové neplacení dluhů začalo fungovat?
Ty biliony které jsme dali na sanaci bank kolem roku 1995 šly i z vaší kapsy, okradli vás a vy tomu tleskali a jásali jaká je tu pravda a láska. V Union Bance např. se našlo cca 22% všech vložených peněz, a byla to jedna z největších bank, kam mimo jiné chodily veškeré celní poplatky.
Stát na ten chaos reagoval pozdě, a protože sám to neuměl , povolil soukromé exekutory. Ti dnes vybírají peníze mimo jiné i pro vás, nájemné a poplatky městům a státu, jízdné a pokuty z MHD, poplatky nemocnicím atd.
A opět ten podivný masochismus, napomáháte podvodníkům a zlodějům, dlužníkům, a chcete pronásledovat exekutory.
Úchylné chování.
.
Už to tu bylo, jestli umíte problém dluhů zvládnout lépe, proč to neděláte.?
jestli neumíte alespoň nepřekážejte byť nedokonalým pokusům o spravedlnost.
05. 03. 2014 | 16:32

K .V napsal(a):

Totéž libertat,
Věřitelé přicházejí o stovky miliard až biliony. Způsobuje to i řetězovou platební neschopnost firem, a tedy krachy a hospodářské škody, i náš státní dluh. To vše platíme my, tedy i vy a já
Nespravedlivě postihnutých dlužníků je možná 0,0001%.
05. 03. 2014 | 16:35

jancerny napsal(a):

KV máte to trochu popletené. Bankovní socialismus 90tých let, řizené krachy bank a lití peněz do podniků byl politický zájem tehdejších vlád propojených s novými gangstaelitami. S tím nemá bušines s drobnými pohledávkami nic společného. Drobné pohledávky nemohou za státní dluh. Naopak dph placené advokáty a exekutory je přijmem státního rozpočtu. Nemáte o ekonomických motivacích a podvodech v dluhovém sektoru dostatečné množství informací. Budu se snažit to v dalších textech doplnit.
05. 03. 2014 | 18:19

evix napsal(a):

KV, my jsme taky věřitelé z dob devadesátých a dostali jsme velké kulové nazpátek..Tyto nedobytné pohledávky nebyly důvodem k dnešnímu řádění exekutorů, to zase byla jen další kalkulace bývalých veksláků, normalizačních kádrů a já nevím koho ještě....
Nejde už co rozkrát z bývalého státního majetku, jediné co zbylo jsou občané a ty je třeba řádně oškubat...Moje kamarádka se takhle dostala taky do dluhů, jenže díky dětem, které měly u ní trvalé bydliště...Rodina se rozpadla a ona teď bydlí v podnájmu s nejmladším synem v jiném městě. S exmanželem se nebaví, protože ji mlátil za dluhy gizdů, které porodila, tím, pádem za to podle ex mohla.
Takhle vypadá ta vaše logika.
05. 03. 2014 | 22:20

K .V napsal(a):

Evixi, a to že jsme z rozkradeného v 90 tých letech dostali zpět kulové je podle vás argument aby stát zrušil exekutory, dluhy nevymáhal a vrátil vše do těch zlodějských let kdy se kradlo bez omezení???
Divná logika. Jste sebevrah a masochista?
06. 03. 2014 | 08:00

K .V napsal(a):

janecerny- zmatek v tom máte vy
.
Já přece neříkám nic jiného. Po cinkání klíči tu nastal stav- vše novým kapitalistům, potřebují kapitál tak jim ho dáme zdarma z toho majetku co zbyl po zlých komunistech.
Založilo se sro, půjčily miliony a když chtěla Banka peníze zpět, sro se zrušilo, povinný základní kapitál byly mezitím 2 rozvrzané židle, vypsané propisovačky a zastaralý mobil, ať si banka vezme co chce, a majitel založil nové sro a další půjčka.
A když někdo volal že to takhle nejde, překřičeli ho hurá-antikomunisti že stará struktura a STBák by chtěl zvrátit revoluci. Posvětil to Havel v kauze Chadimová- jasný podvod za miliardy, ale přece nebude disidentku vyšetřovat policista, prokurátor a soudce - bývalí komunisté.
Jenže potom se to rozjelo ve velkém a půjčoval si bez snahy vracet každý kdo na to měl žaludek, a začala i lavinovitě se šíříci druhotná platební neschpnost, krachy bank a podniků.
Stát konečně pochopil že je to cesta do pekel a zřídil exekutory, ale dnes už je to boj s větrnými mlýni, zvláště když se kriminálníci a dlužníci chytají mediálně oněch historek jak postihují nevinné, jak chudáku matce od dětí berou dům atd.
A je smutné když tu roli hrajete i vy, škodíte zájmu státu a škodíte zájmu vašemu vlastnímu
06. 03. 2014 | 08:16

ema napsal(a):

K .V napsal(a):
Evixi, a to že jsme z rozkradeného v 90 tých letech dostali zpět kulové je podle vás argument aby stát zrušil exekutory, dluhy nevymáhal a vrátil vše do těch zlodějských let kdy se kradlo bez omezení???
Divná logika. Jste sebevrah a masochista?

Tady nejde o vymáhání dluhů, tady jde o čistou krádež exekutorů schválenou státem.
Tady se účtuje za vymožení 150kč - 4500,-
Je to taková hra, chceš zbohatnout? Vymysli pravidla že kdo bude dlužit korunu zaplatí ti 4500,- a je to. Za vyplněnmí papíru, nebo třeba za podpis.
Hlavně ať to vypadá že jde o dobro, trestáme dlužníky že:))

Ale je zajímavé že nám chybí 150kč a nechybí miliardy za privatizaci.
Tuhle v parlamentu říkali že jsou takové za které se nezaplatilo. Kde je to právo a spravedlnost, kde jsou ti exekutoři?

Vůbec se komoušům nedivím že ty "spravedlivé" podnikatele při převzetí moci kosili.
06. 03. 2014 | 12:32

gaia napsal(a):

ale zas je docela divné, a to mám ten příklad z Frenštátu,jak tam vyletěl do povětří dům i s lidmi, ten pán dlužil 60 tisíc a měl přijít o byt za milion.
Mnohdy dělají z lidí ty dlužníky i banky. To vnutí nedoslýchavé bance kreditku s úrokem 27%, babka vůbec neví, co má, omylem si vybere pár stovek a když je pak v minusu, 2x měsíčně ji posílají oznámení, že dluží za 350Kč. Za půl roku babka dluží už 7 tisíc a na to ji důchod nestačí a exekutor ji obere o domek.
06. 03. 2014 | 12:54

Pacák napsal(a):

Bude zajímavé až Vrána s kumpány vyrazí do Štrasburku hájit jejich loupežnictví. Bude nesporně zajímavé sledovat, jak s nimi civilizovaní a nezkorumpovaní soudci (viz švýcaraký soud s MUSem) vyrazí dveře. Budiž jim to, z celého srdce, celou myslí, přáno a ať je to stojí co nejvíce. Nejspíš to dopadne stejně, jako Kalouskovo vyhrožování Janečkovi soudem.
06. 03. 2014 | 14:56

xxx napsal(a):

Jednoduchý tah, tento scénář odvracející je změna zákona o exekutorech a exekucích tak, aby stejně jako v BRD a dalších západoevropských zemích exekutoři byli státní úředníci
soudní moci s přesně definovanými pravomocemi, odpovědností a odměnami.
Jinak z Klausistánu nebude nic jiného, než evropské Somálsko. Howgh.
06. 03. 2014 | 22:46

K .V napsal(a):

XXX, ano, to by se dlužníkům líbilo, aby dluhy vymáhal státní úředník, který si odsedí pracovbí dobu, dostane zaplaceno a nic nevymůže.
.
Obdivuji kolik je v tomto státě dlužníků, krimínálníků a parazitů kteří se ani nezačervenají a veřejně bojují proti spravedlnosti a zákonům a pořádku.
.
Potrefené husy kejhají, je vidět že exekutoři konečně trefují do černého
07. 03. 2014 | 06:50

jancerny napsal(a):

KV, neodpověděl jste na múj dotaz, zda si maji psát legislativu. Vaší víře, že exekutoři jsou spásou světa nerozumím.
07. 03. 2014 | 11:22

K .V napsal(a):

janecerny, už jsem to tu napsal,
ČTĚTE LASKAVĚ DISKUSI NA SVÉM BLOGU. VŠECHNY ARGUMENTY UŽ BYLY 10000X PŘEŽVÝKÁNY, opakovat to do nekonečna je trapné
.
exekutoři vznikli jako reakce na to kdy tady po cinkání klíči vznikl ROZVRAT všech hodnot, NEplatit tady své dluhy bylo naprosto běžné, dluhy byly a jsou nevymahatelné, ve výši mnoha miliard, a znamená to obrovské škody pro nás všechny,.
Banky jsme museli sanovat ve výši BILIONŮ z kapes nás všech, podívejte se do kteréhokoliv města kolik jim dluží na nájemném, za svoz popelnic, za energie a vodu, podívejte se o kolik peněz tak přišly MHD, nemocnice a samozřejmně i poctiví soukromníci. To vše se nějak dotkne VAŠÍ I MOJÍ PENĚŽENKY.

V mnohých obcích má nahlášeno bydliště na obecním úřadě až 3% obyvatel, aby se skryli před dluhy. To vám také nevadí???!!!
.
. A také opakuji- jestli umíte vymáhat dluhy lépe než dnešní exekutoři, proč to neděláte.???
Jednoduché, za hodinu máte živnosťňák, upozorníte dlužníky na dluh, ti zaplatí, vy si vezmete jen 200Kč za administrativu, dlužníci i věřitelé vás budou milovat a hostit, a takhle stihnete za den i několik desítek případů- plat královský.
.
Nebo zjistíte jaký jste naivní ......,, že lidi si prostě navykli že dluhy se neplatí a práce exekutora je těžká, nebezpečná a nevděčná i za ty odměny co mají dnes.
Zrovna tak výkřiky jak exekutor postihuje nevinné jsou trapné. Kdo dluh nespáchal, může se legálně bránit. Ti kdo" nevěděli" by měli vysvětlit proč dluh spáchali, nepreagovali na nejméně 2 upomínky, dále 1-2 upozornění + vlastní předvolání k soudu, opět 1-2 vyrozumění + doporučený rozsudek, opět 1-2 vyrozumění + rozsudek o exekuci, teprve potom zpravidla přichází exekutor do domu.
.
" Nevinní" jsou 0,0000001% proti škodám způsobeným NÁM VŠEM dlužníky a neplatiči.
.
Lituji věřitele, podvedené a okradené
Nikdy nelituji dlužníky, zloděje, podvodníky
.
A exekutory nechejte na pokoji. Pokud to sám neumíte lépe, alespoň nepřekážejte spravedlnosti a pořádku
07. 03. 2014 | 12:15

jancerny napsal(a):

KV: má si podle vás exekutorská a advokátní komora psát legislativu na míru nebo ne? Schéma vymáhání a upomínek funguje i podle zákona a praxe jinak, než tvrdí, nemáte o tom dost informací.
07. 03. 2014 | 17:53

K .V napsal(a):

TAK ZNOVU janecerny,
VYMYSLETE a realizujte lepší způsob jak přimět lidi chovat se čestně a platit své dluhy
-//- -//- jak zabezpečit zaplacení stávajících dluhů
Jestli víte jak, můžete to dokonce dělat vy osobně za mnohem lepších podmínek
.
Ale pokud NEVÍTE A NEUMÍTE, tak jen žvaníte,
Exekutoři jsou až to poslední co v tomto zničeném státě škodí
08. 03. 2014 | 07:07

K .V napsal(a):

Janecerny, ještě doplněk
Myslíte že kdyby návrh zákona podávali dlužníci , byl by spravedlivější???
.
Vítejte na zeměkouli.
Návrhy zákonů podávají Lobbysté těch které něco pálí
- zákon o exekucích si přál stát když se tu dluhy NEUDRŽITELNĚ rozrostly, A PSALI HO PRÁVNÍCI A BUDOUCÍ EXEKUTOŘI
-Zákon o státní službě chtějí úředníci, my ostatní ne
- zákon o školství prosazují lidé ze školství, a chtějí ho výhodný pro sebe
-zákon o obnovitelných zdrojích si nechali napsat lidé z energetiky, proto ta fotovoltaika
-atd atd
-----
Kolik chcete dalších příkladů???
.
Cinkal jste klíči a chtěl demokracii??? Tak asi musíte trpět
.
Jenom v Monarchii a Totalitě píše zákony někdo kdo hledí na stát jako celek a snaží se je napsat aby vydělal pořádek ve státě
08. 03. 2014 | 07:32

Beto Alenjrandro napsal(a):

Potřebujete legitimní úvěr úrokovou sazbou ve výši 2% Vaše Standardní výpůjčka AGENTURA jednotlivcům a organizacím poskytovat úvěry v rozmezí od 3.000 do 10.000.000. Naše půjčky jsou dobře pojištěni a maximální bezpečnost je naší prioritou, nabízíme půjčky k dispozici, jsou
* Osobní půjčky (Secure a Nezajištěné)
* Obchodní úvěry (Secure a Nezajištěné)
* Kombinace úvěru
* Konsolidace půjček a mnoho dalších:
* Osobní úvěr, rozšíření obchodní činnosti,
* Podnikání, vzdělávání,
* Konsolidace dluhu,
* Hard Peníze Půjčky
* Hypoteční úvěr
* Rychlá půjčka
Pokud máte zájem dostat zpátky k nám s obdržení tohoto e-mailu, aby transakce pokračovat, může být dosaženo prostřednictvím e-mail: standardloanagency@gmail.com
Nejlepší hodnota,
Pan Beto Alenjrando
standardloanagency@gmail.com
13. 11. 2014 | 05:22

pan Richard napsal(a):

Potřebujete naléhavou půjčku, pokud ano, jste se na nás obrátit nyní prostřednictvím tohoto soukromého e-mailu: aiozrachidloan.srv@hotmail.com pro více informací
Díky a pozdravem
navštěvoval Online
pan Richard
20. 11. 2014 | 09:12

WILLIAM MORGAN napsal(a):

POTREBUJETE naliehavú úver?
* Veľmi rýchle a naliehavé prevodom na váš bankový účet
* Splácania začína osem mesiacov po tom, čo ste získali peniaze na váš bankový účet
* Nízka úroková sadzba 2%
* Dlhodobé splácania (1-30 roky) dobu trvania
* Flexibilné podmienky pôžičky a mesačná splátka

kontaktujte legitímne a licencované úver spoločnosti authourised
aby sa finančná pomoc do iných krajín.
pre viac informácií a žiadosti o úver formulár Spoj sa podnikom prostredníctvom mailu: trustfundsecure@outlook.com

SIR WILLIAM MORGAN
generálny riaditeľ
CASHFIRMARENA FIRM
LONDÝN
16. 12. 2014 | 09:57

WILLIAM MORGAN napsal(a):

POTREBUJETE naliehavú úver?
* Veľmi rýchle a naliehavé prevodom na váš bankový účet
* Splácania začína osem mesiacov po tom, čo ste získali peniaze na váš bankový účet
* Nízka úroková sadzba 2%
* Dlhodobé splácania (1-30 roky) dobu trvania
* Flexibilné podmienky pôžičky a mesačná splátka

kontaktujte legitímne a licencované úver spoločnosti authourised
aby sa finančná pomoc do iných krajín.
pre viac informácií a žiadosti o úver formulár Spoj sa podnikom prostredníctvom mailu: trustfundsecure@outlook.com

SIR WILLIAM MORGAN
generálny riaditeľ
CASHFIRMARENA FIRM
LONDÝN
16. 12. 2014 | 09:59

WILLIAM MORGAN napsal(a):

POTREBUJETE naliehavú úver?
* Veľmi rýchle a naliehavé prevodom na váš bankový účet
* Splácania začína osem mesiacov po tom, čo ste získali peniaze na váš bankový účet
* Nízka úroková sadzba 2%
* Dlhodobé splácania (1-30 roky) dobu trvania
* Flexibilné podmienky pôžičky a mesačná splátka

kontaktujte legitímne a licencované úver spoločnosti authourised
aby sa finančná pomoc do iných krajín.
pre viac informácií a žiadosti o úver formulár Spoj sa podnikom prostredníctvom mailu: trustfundsecure@outlook.com

SIR WILLIAM MORGAN
generálny riaditeľ
CASHFIRMARENA FIRM
LONDÝN
16. 12. 2014 | 10:01

marvinbaconloancompany@gmail.com napsal(a):

Potřebujete úvěr na vyřešit vaše finanční problémy? Nabízíme všechny druhy
půjčka pro všechny smýšlejících jedinců, které jsou způsobilé. kontaktujte nás ještě dnes prostřednictvím
e-mail: marvinbaconloancompany@gmail.com

Zde jsou informace je, že jsou zapotřebí.

Vaše jména ........
Vaše země ............ ........
Vaše adresa ...........
Váš věk ...................... ....
Vaše povolání .... ....
Váš rodinný stav ......
Sex ........... ........
Telefonní číslo ........................ .......
Měsíční příjem ............................
Částka potřebná .... ...
Doba trvání úvěru .... ...........
27. 02. 2015 | 15:08

Angela napsal(a):

Nabízíme soukromé, komerční a osobní půjčky s velmi nízkou roční úrokové sazby tak nízké, jak 3% za jeden rok až 50 let doby splácení kdekoli na světě. Nabízíme půjčky v rozmezí od $ 5000 do 100 milionů dolarů ..

Zájemci by měli kontaktovat mě e-mailem:
Název věřitele: pan John Davidson.
Věřitel E-mail: johndavidsonloanss@gmail.com
23. 03. 2015 | 14:54

Slečna. Elena napsal(a):

Vážení Úvěrové Seekers !!!

Kompliment den, jsem slečno. Elena i nabídnout finanční pomoc klientům
v nouzi úvěru, rychle se a obraťte se zpátky ke mně, pokud máte zájem
úvěr email: elenanino07@gmail.com
Díky a vítejte

pozdravy
Slečna. Elena
31. 03. 2015 | 15:01

Maurice Finance napsal(a):

dobrý deň,

Ja som pán Maurice certifikovaný, seriózne, legitímne a akreditované peniaze veriteľa. Aj požičiavať peniaze ľuďom, ktoré potrebujú finančnú pomoc. Máte zlú kreditnou alebo ste v núdzi o peniaze na platenie účtov? Chcem použiť toto médium Vám oznámiť, že sme sa poskytujú spoľahlivé príjemcu pomoci, ako sme radi Vám úver.
Kontaktný e-mail: mauricefinance@hotmail.com

Poskytované služby patrí:

refinancovať
home Loan
hypotéka
Home Improvement
Student Loan
Inventor úver
car Loan
Hard Peniaze úver
konsolidácia dlhu
Úverové linky
podnikateľský úver
osobné úver
medzinárodný úver

Kontaktujte nás ešte dnes a umožní nám pomôcť finančnej hardship.Send nám e-mail a žiadosť o žiadosti o úver natankovať. nie
Potrebný počet na sociálne zabezpečenie a žiadna úverová kontroly potreba. Získať finančné prostriedky v dobe kratšej ako 24 hodín. Schválenie 100% zaručená.

Kontaktný e-mail: mauricefinance@hotmail.com

S pozdravom,
Pán Maurice.......
26. 04. 2015 | 17:09

MRS SANDRA CHOLE napsal(a):

CHARITY LOAN ONLINE FIRM
EMAIL ADDRESS==={charityloansonlinefirm@gmail.com}
HEAD OFFICE====35-39 Inverness Terrace,London, United Kingdom
=======================================================================
welcome to CHARITY LOAN ONLINE FIRM , this is a charity online firm
formed to help individuals all over the world in need to financial help.

We give out loans from the range of $1,000 to $90,000,000 USD,at 2.0%
interest rate .

1)Full Names:.................
2)Country:....................
3)address:....................
4)State:......................
5)Sex:........................
6)Marital Status:.............
7)Occupation:.................
8)Phone Number:...............
10)Monthly income:............
11)Next of Kin:...............
12)Loan Amount Needed:........
13)Loan Duration:.............
14)Purpose of Loan:...........

We await your response
REGARDS
MRS SANDRA CHOLE
EMAIL ADDRESS==={charityloansonlinefirm@gmail.com}
CHARITY LOAN ONLINE FIRM
01. 06. 2015 | 21:43

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy