Proč je důležité, aby se nový ministr na obraně vyznal

11. 12. 2012 | 13:48
Přečteno 3554 krát
Potřebuje vedení ministerstva obrany do svého čela odborníka a s jakými problémy se bude muset po svém jmenování do úřadu potýkat? Bývalý ministr obrany Alexandr Vondra a premiér Petr Nečas nás svorně ujišťují, že se jim podařilo úspěšně nastartovat transformační procesy uvnitř armády, a že budoucí rozvoj ozbrojených sil je tak na příštích několik let bezpečně zajištěn. Mohlo by se tak zdát, že žádný nový ministr vlastně ani není třeba, neboť o armádu už bylo postaráno. Nicméně naše armáda se nachází ve velice složitém období škrtů a úspor s nejasným výhledem.I pokud bychom připustili, že koncepční změny skutečně byly odcházejícím ministrem Vondrou a jeho týmem realisticky nastaveny, nebude to v žádném případě klást o nic menší nároky na jeho nástupce. Ba právě naopak, nový ministr se bude muset zasadit o realizaci těchto reforem. Navíc, jak ukazuje osud Bílé knihy o obraně, hlavního koncepčního dokumentu přijatého za úřadování ministra Vondry, řada jejích závěrů byla zastaralá prakticky již v momentě zveřejnění. Ministerstvo tak muselo upravovat své cíle a představy za pochodu. Nelze předpokládat, že by poměry v resortu obrany byly k Vondrově nástupci jakkoli shovívavější.

Nový ministr obrany se také bude muset hned po svém jmenování do úřadu aktivně zapojit do vyjednávání o prodloužení pronájmu nadzvukových letounů JAS-39 Gripen. Jednání se Švédy sice pokročila, ale v žádném případě nejsou u konce a Vondrův nástupce bude přímo zodpovědný za doladění podmínek ochrany českého vzdušného prostoru na dobu daleko přesahující jeho funkční období. Nový ministr zároveň bude mít velkou možnost zasahovat i do dalších velkých zakázek, které resort obrany připravuje.

V neposlední řadě se pak bude nový ministr muset z titulu své funkce zabývat nespočtem komplikovaných témat v oblasti zahraniční politiky. Mimo jiné ho čeká účast na schůzkách ministrů obrany NATO, a to za situace, kdy se členské státy snaží kompenzovat klesající výdaje těsnější vojenskou spoluprací a sdílením vojenské techniky prostřednictvím konceptu tzv. chytré obrany. Zároveň se od nového ministra bude očekávat podpora českému zbrojnímu průmyslu a jeho snah expandovat na zahraniční trhy. Rýsuje se tu například zajímavá příležitost pro české exportéry na lukrativním severoamerickém trhu. To ale bude klást značný důraz na zkušenosti a vyjednávací schopnosti nového ministra v mezinárodním prostředí.

Proti tomu by se dalo namítnout, že ministr potřebuje především silnou politickou podporu. V tomto smyslu se například minulý týden vyjádřil bývalý premiér Topolánek, když odmítl, že by nový ministr obrany musel být nutně zběhlý v otázkách národní obrany. Netřeba připomínat, že v Topolánkově vládě působila jako ministryně obrany Vlasta Parkanová s téměř žádnou předchozí zkušeností s resortem, která dnes navíc čelí trestnímu stíhání v souvislosti s nákupem transportních letadel CASA. Přestože zůstávám přesvědčen, že ministr obrany by měl mít alespoň základní znalost svého resortu a zkušenost se zahraniční politikou, nelze s Topolánkem nesouhlasit v jednom, a to, že ministr zároveň potřebuje silný politický mandát. Bude mít ale pravděpodobná kandidátka na místo ministryně obrany Karolína Peake, jako předsedkyně nově vzniklé ministrany, která se nikdy nemusela ucházet o přízeň voličů v řádných volbách, ve své nové funkci alespoň náznak takového politického mandátu?

Komentář vyšel ve zkracené podobě v dnešním vydání Lidových novin (11.12.2012)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vasja napsal(a):

Takovýhle jméno a stínovej ministr obrany. To je vtip?
11. 12. 2012 | 13:56

Klest napsal(a):

Armáda už je tak zrychtovaná posledních 23 let, že teď už si tam může sednout kdokoliv kdo se umí s ostatními stranami šábnout. To Peak určitě umí a ještě se tváří jako bojovnice proti korupci.
Když jste celých 23 let neprotestovali kdo všechno může být ministr čehokoliv, proč se zastavovat zrovna u Peak
11. 12. 2012 | 13:59

Láďa napsal(a):

My ještě máme nějakou armádu?
11. 12. 2012 | 14:24

petent napsal(a):

vasjo
už jste si ujasnil, jak je možné, že vám podle volební kalkulačky vyšla jen 30 ti % shoda s vaším kandidátem ? Kdybyste na to náhodou nepřišel, já bych vám pomohl, na to je docela jednoduchá odpověď a s vaším jménem nemá vůbec žádnou souvislost, to byste se musel jmenovat, no radši pssst, velký bratr bdí
11. 12. 2012 | 14:28

josé napsal(a):

to snad není možný, že ministra obrany dělá chlap bez koulí a bez výcviku... to jako kdyby jste řekli, že je úplně na mol a zaútočte právě teď... konec světa je opravdu za dveřmi... jinak souhlas s autorem
11. 12. 2012 | 14:31

jozka napsal(a):

Mno jo, Karolina mistodrzici na obrane, Mlsna jako novy mionistr bez niceho a fajny synek Stanjura bacou na doprave. Zajimave casy :-)
11. 12. 2012 | 14:36

Ládik!!! napsal(a):

Včera šlo v rádiu, že AČR má jen 2000 uniforem pro 21tis. vojáků a ti si je budou muset kupovat v armyšopech. Teď si uniformy střídají?
11. 12. 2012 | 14:46

Yosif K napsal(a):

Peake jest mimozni devenka ktera se na obrane nevyzna. Ministerstvo obrany potrebuje rizneho chlapa s vojenskymi zkusenostmi, ketry se na obrane vyzna. Napriklad bude schopny rozeznat oprifesor a kompresor. Nakdo jako jest veteran vnitrostranickych boju, bitec a schuzi Hamacek:

Vzdelani - nedokonceny prekladatelsky institut
1996-2001 - prenasec soucastek ve skladu s autosoucastskami
2001-2012 - profesionalni proletarsky vudce v ruznych organech CSSD

Avanti o popolo, alla riscosa!
Volte CSSD!
od 2010 poslanec Parlamentu ČR

vedoucí Stálé delegace Parlamentu ČR do Parlamentního shromáždění NATO

místopředseda Zahraničního výboru

člen Organizačního výboru

1. místopředseda Poslaneckého klubu ČSSD

od 2006 - 2010 poslanec Parlamentu ČR

předseda Zahraničního výboru

člen Výboru pro Evropské záležitosti

člen Stálé komise Poslanecké sněmovny pro kontrolu BIS

2005 - 2006 poradce předsedy vlády ČR
2004 - 2006 vedoucí zahraničního oddělení ČSSD
2001 - 2004 tajemník Klubu zastupitelů ČSSD v Zastupitelstvu Středočeského kraje
od 1998 překladatel - anglický jazyk
1996 - 2001 Škoda Auto, a. s. - praktikant - oddělení plánování a řízení prodeje náhradních dílů
11. 12. 2012 | 14:50

Yosif K napsal(a):

Byl jeden proletar z Mlade Boleslavi,
kazal ze MO bez nej se nepostavi.
---amaterska devenka je ta Peaka,
---dosadte Hamacka bujneho chlapika!
Z autoskladu poruci i generalovi!
11. 12. 2012 | 14:57

neo napsal(a):

Soudruzi! Nyní vám představuji koho? Nyní vám představuji velitele praporu, soudruha majora Halušku. Já se jmenuju soudruh poručík Hamáček a jsem velitelem vaší roty. Soudruzi! Teď je každý z vás voják! A od vojáka se čeká, že bude dobře plnit svoje povinnosti. Kdyby neplnil dobře svoje povinnosti, tak s ním zatočím, protože na vojně je nejdůležitější kázeň, a tato musí být uvědomělá! Ste v Zelené hoře u 66. pomocného technického praporu. Dělnická třída vám dala důvěru a vaší povinností bude dokázat jí poctivou prací, že si ji co?”
Macháček: (špitne dopředu hraběti Štenberkovi) „Zasloužíme.”
Hamáček: „Že si ji zasloužíte. Naše jednotky jsou jednotky pracovní, takže budete sloužit beze zbraně, protože tolik důvěry vám zase naše pokroková dělnická třída dát nemůže. Naše strana a vláda vám může akorát co?”
Voňavka: „Políbit prdel.”
Hamáček: „Vám může akorát dát čas na převýchovu.”
Vojín: „Slyšeli ste slovo boží.”
11. 12. 2012 | 14:59

nestranný napsal(a):

A bude schopna obhospodařit všechny vojáky?
Najde se pro ni někdo schopný,kdo ji naučí rozpoznat generála od pošťáka,nebo
samopal od vesla?jaké má vůbec vzdělání tato sebejistá husička?Umí zpívat?
Její asi největší kvalifikací pro tento post je její Renaultlogo.
11. 12. 2012 | 15:01

Yosif K napsal(a):

Byl jeden expert na obranu,
praxi mel skvelou od socanu!!!
---Na schuzich bil se jako lev,
---v parlamentu tez se nezalek!
chytry jak veteran od Verdunu!
11. 12. 2012 | 15:03

Maximus napsal(a):

Od zdroje AC24: (kopie ze studijních důvodů)

Karolína Peake - židovská rodina její matky, Radky Kvačkové, rozené Šebkové,obdržela darem od maltézských rytířů Velkopřevorský mlýn na Čertovce /Praha Malá Strana/ kde dusud bydlí.

Za co???
Karolína Peake má potřebu dostat se k moci v politice. Byla členkou ODS, ale nemohla se protlačit na přední místa /jo, naši modří kmotři tam jen tak někoho nepustí, jen své vyvolené a posichrované, Karolína zosobňuje totiž cizí elitářské zájmy, takže tudy cesta nevedla, musela odejít, nechtěla být řadovou členkou.

A kdopak ji v tom přímo podporuje?
Dokonce i vlastní manžel.

A kdopak je její manžel?
Charles Peake, vystudoval mezinárodní management v USA, odkud je i jeho adoptivní otec, Američan a hned měl lukrativní posty.

Pro koho asi pracoval?
Pro renomovanou invest. spol. ErnstYoung, GoldmanSachs. Pak se najednou mladý Američan ocitl náhodou v Praze / v době kdy tady Američani v podstatě koupili ČR/ a kde měl zabezpečené místo??? VCitibank, dál následovala Commerzbank/ netřeba dodávat, že tyto 2 banky spolu ještě s dalšími 3, včetně Goldman Sachs a americkým Fedem prioritně hrají se světem špinavou a chamtivou hru a přivedly svět na pokraj obrovské krize/. Pak spousta dalších společností, mezi nimi i vedení Unipetrolu, odkud byl panáček Peake vyhozen, neboť pro Francouze vedl zkorumpované výběrové řízení, ale nevydařilo se, přišlo se na to. Proto byl odvolán. Měl by být za mřížemi, ale pánové ve vedení se dohodli, že budou obě strany mlčet, ale on musel opustit post. Je to americký grázl, stejnej jako všichni lumpové v bankách, co manipulují a okrádají celý svět!!!

Karel Gott se jednou uřekl, že světu vládnou lóže a elity, a má bohužel pravdu. Karolína - maltézští rytíři (proto si rozumí se Schwarzenbergem a jeho Bilderbergem) a její manžel - investiční zloděj velkého kalibru, přímo ze zdroje - z Ameriky z bandy kolem Goldman Sachs!!!

Kauza Peake - další vysoká hra a zpravodajská operace zahraničních institucí na území ČR, jejíž průběh je vnucen českých občanům zvenku a nemají žádný způsob, jak ji ovlivnit, nebo dokonce zastavit. Nevěřte na to, co vám říkají v České televizi. Je toho součástí. Politika se sune vpřed nikoli silou myšlenek a vizí, ale již jen výhradně silou vydírání těch, jejichž jména nesmíme vyslovovat.
................................................................................

Také zajímavé, že? V podstatě jde o to, aby tam na postu ministra obrany byl někdo ohebný a poslušný stejně jako madam Parkanové, z podobné party s podobným DNA a odborník třeba přes panáky, které opravdu padají a dozbrojované tanky, které se pak vyřadí do stoupy Kalousek, může být spokojen.
11. 12. 2012 | 15:07

Yosif K napsal(a):

Byl jeden manik ze skladu soucastek,
u socanu byl zahranicni mluvilek!!!
---rozumel skvele i Afganistanu,
---generalita bez nej nedala ranu!!!
Budouci to vojevudce Hamacek!!!!
11. 12. 2012 | 15:09

Yosif K napsal(a):

Byl jeden manik prekladatel,
u socanu klepal jako datel!!!
---od mladi bojoval na schuzich,
---skakal po slabsich soudruzich!!!
vojska se tresou jako chrchel!
11. 12. 2012 | 15:23

Luba napsal(a):

Prvním předpokladem pro funkci ministra by měl být smysl pro orientaci. Nemyslím tím, zda se tam bojí či nebojí ohnout pro tužku, ale zda se na MO vyzná. Tj. že najde ty správné dveře.

Parkanová tam prý bloudí dodnes, niti nemaje ...
11. 12. 2012 | 15:25

Yosif K napsal(a):

Byl stinovy ministr obrany,
ze skladu prax ta Cechy ubrani!!!
---bran Cechy Hamacku Jene,
---at se sem valka neprizene!
Budouci ministr je chlap od rany!!!
11. 12. 2012 | 15:30

Luba napsal(a):

Nová generální markytánka
aneb Začínáme od Peaky:

http://ateo.cz/f/images/s/SoldierPeake.jpg
11. 12. 2012 | 15:40

český maloměšťák napsal(a):

Heleďte se, Hamáček, učil snad vás někdo píchat ? Jako že vás přímo zacvičoval, instruoval, vedl a tak ? Ne, že ?
No a proč si teda nmyslíte, že by minostroobrňování mělo být nějak o moc složitější než to píchání ?
Jděte s tím k šípku !
Jen se na tu Peake koukněte ...a hned vidíte, že ta se to naučí během prvních pěti minut !!

P.S. Hamáček...nepokoušej se mně tvrdit, že jste to nezvlád během těch prvních pěti minut !
To bych si Jich přestal vážit, Hamáček !
11. 12. 2012 | 15:40

Maximus napsal(a):

Známe tady všichni Pepu Káčko Yosifa,
ten přece nikdy nehází flintu do žita!
Nevadí mu, že finance státu vede příznivec etanolu,
a že ekonomika a finance státu jdou kvapen dolů,
řídí je jistý Ferda mravenec všeho druhu Kalousek,
co uměl padáky, tanky, banky jako divousek!
Co na tom, že státní finance jdou kvapem do kopru,
určitě za to mohou socani, ti nosí prachy rovnou v kufru!
Co na tom, že v base hnije jen jeden socan co ukRath 7 mega,
vždyť spousta Dalíků, Vondrů jelo v miliardách a i Parkanovic ségra!
Úderník Pepa Káčko Yosif vše vidí jasně,
a tak se rozepsal a píše dnes básně!
Jsou úderné jako jeho sebevědomé pravicové plky,
na socky a dělnickou lůzu by nejraději poslal vlky!
Nemá rád švédské politiky a všechno co je svédské a i stoly,
nejraději by ze všech levounů udělal jen velké voly!
Zapomněl ovšem na jednu věc zásadní,
že kdyby byli všichny jenom pravouni,
tak bez levé ruky by byli jen všichni tupouni.
Na zvednutí břemene i práce, která slouží lidem,
je třeba obou rukou a ne Kateřinu Pík s jejim LIDEM.
Pepíno Káčko Yosife avanti popolo,
jestli tě někdy možná potkám,
tak ti dám rád přes papulo a naklepu ti bambulo!
11. 12. 2012 | 15:59

ijn napsal(a):

Je až neuvěřitelné, jaký personální BRAK se okolo Sobotky soustředil, je neuvěřitelné, že není nikdo soudný a vedení ČSSD nerozmluví tragické loutky na stínové ministry (snad kromě Mládka nestojí za nic)

Jejich pohrdání s odborností dokládá, jak málo se o důležité věci zajímají, nakolik mají opravdový zájem špatný stav řešit, nakolik si vůbec uvědomují průser, do kterého společnost ženou!!!

Tito Hamáčkové zkázu dokonají, není -li v moci lidu, se zoufalců zbavit, potom nám není pomoci!!!
11. 12. 2012 | 16:02

deep throat napsal(a):

Já věřím, že se Peake již naučila zpívat :"Dobrý den majore Gagarine", potom to mimisterstvo (zpaci)fikuje bez ztráty květinky. Pokud ji Kikina jmenuje, tak se musela činit i na Hradě!!
11. 12. 2012 | 16:02

Analytik napsal(a):

Nevíte, jestli už Klaus o Vondrovi prohlásil, že to byl nejlepší ministr obrany? Určitě tak učiní, jako v případě každého vykopnutého ministra z Nečasovy vlády.
Z toho vyplývá, že nejlepším ministrem obrany je nevoják, který má úzké kontakty na CIA a nebojí se krást.
Vládnoucí státostrana má z čeho vybírat!
11. 12. 2012 | 16:16

Luba napsal(a):

Analytiku,
už se stalo:

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/klaus-vondra-byl-vyrazny-ministr-obrany-lepsi-nez-ti-predchozi_253752.html
11. 12. 2012 | 16:26

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text obsahující hanlivé komolení jména, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 12. 2012 | 17:11

PB napsal(a):

Pane Stejskale, Karolína Peake (souhláska "K" zde může být nahrazena - dovolíte-li mi můj názor - souhláskou "Č")
stejně dobrou ministryní obrany nemůže být - i kdybyste mě mazal 24 hodin denně.
Jako žena její atraktivitu (to je přitažlivost) neumím posoudit, ale snad mohu literární obrat "zmutovaná křehotinka" použít.
Budete opakovaně domýšlivý?
Občas něco napíši jako udičku,a tak o Vaši pravicovosti už nemohu pochybovat.
Děkuji za pochopení
PB, pisatelka svobodných názorů (které občas editoři (LS) prostě nemohou rozchodit)
11. 12. 2012 | 17:35

Admirál napsal(a):

nestranný - "A bude schopna obhospodařit všechny vojáky?"

Dobrá otázka...

Ale vzhledem k tomu, že po 20 letech jich moc k "obhospodařování" nezůstalo, řekl bych, že ano.
11. 12. 2012 | 17:44

Admirál napsal(a):

A pane Hamáčku je Aspen instut povinným vzděláním pro ministra obrany?
11. 12. 2012 | 17:47

skeptický napsal(a):

Manda odjakživa bere,kam se hrabe mandát.

Problémy naší obrany jsou hledáním Svatého Orálu.

Nejlepší obranná antikoncepce je následující:

Nejjednodušší způsob jak využít terénu je vytrhat koleje,vybagrovat a vybuldozérovat silnice; už bratr Žižka říkal,že dobré cesty vedou nepřítele do země.
Z vybagrovaného materiálu se postaví průsmyky,které budou jak dělané pro léčky a přepady.

Na práci se použijí nezaměstnaní bezplatně.
Ve městech vytrhat dlaždičky,a stavět barikády.
Molotovovy koktejly do každé rodiny.

Prasedesantí jednotky se stáhnou do lesů,které budou opatřeny cedulkami vstup zakázán(to církev udělá zadarmo)-to je jenom jako,aby tam nepřítel nikoho nepočekal.

Pak s vlajkami a kapelou přejdeme na stranu nepřítele,a přečkáme válku v zajetí.Vrátíme se jako legionáři.

Z civilní obrany nám zbyly sirény,studiem starých řeckých bájí by se mělo zjistit,jak je použít.

To s meduzou jsme bohužel kvůli míru nevyužili.
11. 12. 2012 | 18:26

matů napsal(a):

Byl bych rád,kdyby mi někdo vysvštlil,nač máme MINISTERSTVO OBRANY.ještě nikdy jsme se nebránili,vždy jen bojujem,takže máme MINISTERSTVO VÁLKY.V současné době válčime v Avganistanu,koho vlastně bránime?Snad ne Američany.Tak podle nového máme,nebo budeme mít ministryni války,HURÁ a na steč.
Dík za odpověď.
11. 12. 2012 | 18:45

Midori napsal(a):

Pane Hamáčku,
o Peakové veřejnost soudí, že je na štíru s morální integritou, o nějaké vojenské odbornosti nemluvě. Domníváte se, že se má k jejímu jmenování do významné funkce MLČET? Proč generalita, vojenské špičky a vy, stínový ministr, neřeknete hodně nahlas: NE, NE pochybný premiére Nečasi, NE pochybný prezidente Klausi, tudy cesta nevede, je to PROTI zájmům České republiky, my tuto osobu do čela armády nechceme! Je to problém? V čem?
*
Co mi nato odpovíte? Očekávám, že nic.
11. 12. 2012 | 18:56

Midori napsal(a):

Petice: Za nejmenování Karolíny Peake do funkce ministra obrany ČR
http://jednej.cz/petition.php?id=99
*
Petice: Podpořte trestní oznámení na Petra Nečase
http://jednej.cz/petition.php?id=77
*
11. 12. 2012 | 19:07

resl napsal(a):

K.P. bude jen hlídat, aby se nekradlo. Armádě nerozumí nikdo, ani generálové, jsou to vojáci a ti neoplývají příliš rozumem. Takže posadíte-li takové oplechované trdlo v maskáčích do křesla ministra, zůstane jako opařený, než se začne opájet vlastní důležitostí. Pak už bude pozdě, stát bude rozkraden praporčíky, civilnmi zaměstnanci a našemu generálovi přibude hodnost a další oplechování na hrudi. Za příkladnou tupost.
Řešení je, zrušit armádu, v Česku stejně nepotřebnou.
11. 12. 2012 | 19:11

drevokocůr napsal(a):

když to mohl dělat Čepička, tak už snad každý, navíc dnes není studená válka, nikdo na nás nechce útočit a nechtěl tu vyrabovanou zem ani zadarmo.
Tady podělali za 23 let vše, co vzali do ruky, a přestat s tím nehodlají, rozkládat dále již rozložené snad ani nejde.
11. 12. 2012 | 19:55

Inci napsal(a):

Gigantické ministerstvo obrany je jen jeden velkej neskutečnej bordel !!!

4500 jeho občanskejch pracovníků ( s výsluhama polních maršálů ) není schopno ochránit osm muničních skladů bez parazitů , není schopno vybavit letectvo funkčním dopravním letadlem bez překupníků a zlodějů ....

4 500 úředníků na 21 000 vojáků je zlej sen každé firmy ... tam se snad eviduje každej použitej útržek toaletního papíru ...

Prasata na krmníku , kdy chcípnete .... asi spolu s demokracií a našim státem ...
11. 12. 2012 | 20:10

Kdysi záklaďák napsal(a):

Žádný strach, ona to zvládne. Kalousek jí dodá jednoho dva schopné náměstky, kteří už to nasměrují, jak je třeba. Ona nic nepodepíše, takže jí nikdo nebude moci nic vyčítat, natož ji stíhat. Kalousek tam taky nikdy nic nepodepsal, ač byl politicky odpovědný, a proto se mu nic nestalo. (Naproti tomu Vondra taky nic nepodepsal, ale byl politicky odpovědný a proto musel odejít. Logicky.) Jen žádné starosti, všichni to s námi myslí dobře... :-(
11. 12. 2012 | 20:12

Inci napsal(a):

Vydržujeme si tolik generálů , že by to stačilo velení NATO na dvacet let ....

Totálně nebojeschopný "expediční" sbor zbytečně vysává státní rozpočet a zvyšuje neskutečně mandatorní výdaje státního rozpočtu .

Pomatený Klaus jmenuje každej rok nejmíň pět generálů v naději , že ho armáda ochrání před spravedlivým hněvem voličů ...
11. 12. 2012 | 20:23

Inci napsal(a):

Kalouskova modernizace 34 tanků T72 stála 16 miliard ...
a tanky budou pro zastaralost zakonzervovány ....

Nejmodernější tank současnosti japonskej, stojí okolo 6,5 milionu US dolarů....
11. 12. 2012 | 20:35

drevokocůr napsal(a):

Inci

takže ta Peaková tam je nakonec dobře, ne?
11. 12. 2012 | 20:41

drevokocůr napsal(a):

jen aby tam zádama neodpálila nějaký jaderný hlavice, jak to bylo v tom Kameňáku od Trošky, ale ty my asi snad nemáme.
11. 12. 2012 | 20:45

Midori napsal(a):

drevokocůr 11. 12. 2012 | 20:41
Nezlobte se, to je otázka malého kluka, zasírající virtuální prostor.
*
Měl by tady být kvalitní zákon o státní službě zaměstnávající úředníky s nezpochybnitelnou morální integritou. Jakou morální integritu má Peaková?
11. 12. 2012 | 20:52

drevokocůr napsal(a):

Midori

když se tam dá tak dobře krást, tak se tam bude hodit, ne? Co je na tom zasíracího?
A kdyby, tak zde má na zasírání předplaceno jen Ládik a Yosif a kormoran nebo vasja?

proč mne diskriminujete?
11. 12. 2012 | 20:55

Inci napsal(a):

Obrana ČR prostě už neexistuje ...

Ochota obsadit takto důležité ministerstvo slepicí se rovná Mnichovské zradě ...
11. 12. 2012 | 21:30

Pacák napsal(a):

Zdá se, že v Čecistánu platí: Čím vyšší funkce, tím je nižší kvalifikace.
11. 12. 2012 | 22:53

mik napsal(a):

CR dnes zadnou armadu nepotrebuje pokud z hlediska NATO ma byt nejaka ucast tak at je nejaky prapor podlehajici Bruselu a zbytek vsechno zrusit Vojenska povinnost byla zrusena jsou profesionalove tak at si na sebe vydelaji Drabek nahanel nezamestnane na verejne prace zadarmo a jiste je dost praci kde se muze armada predvest ale to by taky musel vrchni velitel s Hradu dat nejaky befel a ne se potulovat na druhe strane zemekoule kdyz radily povodne a vojaci cekali na rozkaz Radeji posilit policii vyskolit odborniky v techto radach nez vyhazovat penize za nesmysly Pochybuju ze si nekdo z lidi mysli ze pokud by skutecne doslo k vojenskemu ohrozeni CR jako ze toto je uplny nesmysl tak ze by dokazala ceska armada zasahnout..prikladem je napriklad otaleni kdyz je nejake zemetreseni a maji byt vyslani lide se psy na zachranu zasypanych zatimco jine staty jsou na miste za par hodin z CR jednotka vyrazi za tyden ,,,a to se da rict ze tato slozka patri k nejlepsimu co v ceske armade jeste nejak funguje penize jsou dnes potrebne jinde a ne si hrat na vojacky ministerstvo obrany cele zrusit ale ony ruzne trafiky potrebuji ti nahore ono tech zbytecnych ministerstev a ruznych zasivaren je tam vsude az az takovy Drabek se jiste nechodi hlasit na postu ,,,a Peake ? proste skatule hejbejte se,,,prehazovat si koryta ve smyslu neco za neco,,,fuj vsechnu tu bandu do jednoho pytle a obusku z pytle ven )
12. 12. 2012 | 06:48

EVŽEN napsal(a):

Proč se má ministr v svém oboru vyznat? Nu přece proto, aby nevypadal tak hloupě jako ostatní ministři.
12. 12. 2012 | 07:47

Petr. napsal(a):

Jmenování p.Peak ministrní obrany ČR pokládám taky za jednu z dalších "hloupostí" současné vlády.
Ale na druhé straně i ČSSD za své vlády poslala dokonce do funkce premiéra vlády ČR, křišťálového Standu. Ten byl sice genius, protože při desítkách funkcí včetně premiérské dokázal levou zadní vystudovat VŠ a po předání funkce premiéra dalšímu Vašemu "JÁjovníkovi" nesmírně i když opět křišťálově zbohatl.
Oba tyto politiky jste i Vy a ostatní Vaši spolustraníci jste fanaticky podporovali a dosazovali do nejvyšších funkcí. A sebereflekce jakákoliv žádná. Stejně jako u komoušů.
Takže pane Hamáček: 20-2=18
12. 12. 2012 | 08:02

Inci napsal(a):

Opravdovou armádou ČR disponuje ... armádou nezaměstnaných a bezdomovců ... jen v Praze chcípá na ulicích nejmíň čtyři tisíce lidí ... a líná zbabělá prasata na armádním krmníku se cpou k prasknutí !!!!

Polní maršál Picek za Bruselskou prebendu by popřel vlastní rodinu , najednou mu polorozkradená letka nefunkčních dopravních letadel nevadí ....

Zbabělej polní maršál Pavel za funkci dokonce předraženej nákup letadel CASA obhajuje .... krysa kam se podíváme ... to by to v opravdovém boji vypadalo , a takovejch udatnejch velitelů si armáda vydržuje nejmíň dvacet ... a stošedesát s neskutečnejma výsluhama v záloze ...

... když se řekne armáda , tak se chce všem slušnejm lidem zvracet ...
12. 12. 2012 | 08:46

ben napsal(a):

souhlas Inci.
13. 12. 2012 | 08:14

modrý edvard napsal(a):

Zřejmě jsem jeden ze tří lidí, kteří si myslí, že p. Peake by mohla být dobrou ministryní (obrany nebo čehokoliv jiného). Vyvozuji to z její kariéry, kde osvědčila potřebnou tvrdost i lstivost (možná i inteligenci). Jestli umí rozborku a sborku a kolik udělá shybů, to mi připadá nepodstatné.
O p. Hamáčkovi si pak myslím, že píše články, které mají hlavu a patu. Asi ho brzy z ČSSD vykopnou, nezapadá jim do kolektivu.
13. 12. 2012 | 09:19

Midori napsal(a):

modrý edvard
Věříte-li nečestnému člověku jako je Peake, pak vám asi nečestnost imponuje.
Krize je především krizí mravní, řekl pan Baťa z mého kraje.
b
13. 12. 2012 | 14:12

modrý edvard napsal(a):

midori: jak jste přišel na to, že jí věřím?
13. 12. 2012 | 14:23

jan napsal(a):

bohužel má Hamáček pravdu... co tahle vláda už napáchala, a nemyslím jenom ministerstvo obrany, to prostě rozum nebere
13. 12. 2012 | 14:49

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy