Lukrativní obchodní návrh z Hongkongu

10. 02. 2011 | 09:48
Přečteno 8697 krát
Tak mi dnes dorazila další tutová nabídka, jak se konečně stát bohatým…píše mi Peter Lee, prý z Hongkongu:

Dobrý den muj prítel.
Je pochopitelné, že byste mohla být trochu chápavý, protože nevíte, ale já mám lukrativní obchodní návrh spolecného zájmu podelit se s vámi. Dostal jsem váš odkaz v mém hledání nekoho, kdo vyhovuje mé navrhované obchodní vztah.
Já jsem pan Peter. Lee Jižní Koreje, štastne ženatý s detmi, a já jsem reditel Hang Seng Bank Ltd, na starosti oddelení Mezinárodního remitencí. Mám duverné obchodní návrh pro vás. Budu potrebovat, abys mi pomáhat pri realizaci podnikatelského projektu z Hongkongu do vaší zeme. Jedná se o prevod velké cástky penez. Vše, co o této transakci musí být právne ucinit bez zádrhel. Prosím snaží dodržovat velmi diskrétne ve všech záležitostech týkajících se této problematiky.
Poté, co financní prostredky byly úspešne preneseny do vašeho úctu, budeme sdílet v pomeru k dohodnuté obema z nás. Budu radeji, kdybys ke mne na muj soukromý e-mailovou adresu (peterleeasiahsb@yahoo.cn ) a nakonec po které jsem vám poskytne více informací je o tuto operaci. Pokud budete mít zájem, pošlete mi tyto naléhave:
1. Jména a príjmení
2. Povolání
3. Soukromé telefonní císlo
4. Aktuální kontaktní adresa
Prosím, pokud nemáte zájem odstranit tento e-mail a neloví, protože já jsem uvedení své kariéry a život mé rodiny v sázce s tímto podnikem. I když nic neriskuje nic Vaše nejbližší reakci na tento dopis ocení.
Pozdravem,
Mr.Pt. Lee
Hang Seng Limited banky
Hong Kong. {} Asie
E-mail: - peterleeasiahsb@yahoo.cn

Dobrý den pane Peter Lee,

jsem trochu nechápavý a tak moc rád bych se s Vámi podělil o Váš lukrativní obchodní návrh. Moje manželka zase jednou za 14 dní vyhrává nejméně půl milionu liber v britské loterii a nechápe, že pořád nemáme dost na to, abychom nemuseli pracovat… Pošlete tedy půlku té slíbené částky třeba na konto Bariéry 17111444/5500 u Raiffeisen Bank. Druhou polovinu pak třeba na konto Finančního a analytického útvaru MFČR, aspoň tak přispějí na náklady tlumočnických a zvukařských služeb pro Úřad vlády.

Děkuji za spolupráci.

PS: V případě, že byste byl skutečný Peter Lee a skutečně reprezentoval nějakou jihokorejskou banku, tak přijměte mou omluvu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

zdenekb napsal(a):

autor:

Nic si z toho nedělejte, naši celou firmu zásobuje naprosto stejným textem pan Patrick Chan ze stejné banky... zřejmě Peterův kolega... :o).

Některé perly automatických překladačů (typu "jsem šťastně ženatý s dětmi") archivujeme. Posledně loudila osobní údaje jakási Doris. Spam končil výzvou "Napiš mi na záda Doris" (Write me back, Doris... :o).
10. 02. 2011 | 10:08

Čochtan napsal(a):

Pane kolego,
ta odpověď se mi líbí. Také dostávám takové maily. Smím ji převzít ?
10. 02. 2011 | 10:13

PatientO.T. napsal(a):

Pepa z Hong Kongu se vám ještě neozval?
10. 02. 2011 | 10:15

Čochtan napsal(a):

"Napiš mi na záda Doris"
Odpověď: Jó holka to musíš přijet, svléknout se a lehnout si na postel. Pak ti napíši na záda, možná i na ta prodloužená. Pokud jsi opravdu holka, mladá a hezká.
Tyhle maily jsou jen pro srandu.
10. 02. 2011 | 10:16

Inci napsal(a):

Šlapete si po štěstí ... pro jistou politickou stranu byl takovej Pepa z Hongkongu doslova bezednou zlatou pokladnicí ... :-)
10. 02. 2011 | 10:19

zdenekb napsal(a):

Čochtan:

Také jsme se tu tehdy podobně zasnili...
10. 02. 2011 | 10:23

Tenco napsal(a):

Milý Pepo z Honkongu,
děkujeme Ti, že ses znovu ozval. Uběhla již řada let a já i mí kolegové z partaje jsme z toho byli už dost nervozní, cože se asi přihodilo tak vážného, že nepřijedeš ani na naše ideové konference, ani neposedíš v Lata Brandis Ladies Clubu nebo alespoň občas nezaběhneš do Berlusconiho vily. Báli jsme se, zda tě nepotkala nějaká nehoda či nemáš trampoty s místními úřady. Víš - poté co zdejší zlé jazyky lživě nařkly našeho Kmot...ehm, našeho bývalého čestného předsedu z jakéhosi praní /tuším že prádla ??...nebo knoflíků...už si přesně nepamatuji/, které jsi snad měl pro nás zařizovat v Honkongu, trochu jsme znejistěli. Zda tedy naše spolupráce bude probíhat nerušeně dál.
Jsme proto velmi rádi, že jsi opět zde a to v plné polní a s novými nápady.
Víš, volby loni nedopadly moc dobře. Měli jsme také nějaké drobné výdaje /bylo třeba uchlácholit sponzory, lidi ze spřízněných médií už také nechtějí dělat jen z přesvědční, ale pouze za peníze, policie a justice jakbysmet.../, tedy v souhrnu těch drobných výdajů nám vyšla taková suma, že by z toho jeden mohl.....
Teď k tomu ten nevypočitatelný John, o Bártovi ani nemluvě. Zatím sice jen mluví, ale , milý Pepo z Honkongu, oni mluví tak divně, že z toho běhá mráz po zádech i Kmot...ehm...panu prezidentu na Hradě. Onehá jsme tam byli spolu a řeknu Ti, nebýt u toho ochranka, tak bych mu takovou jednu ubal..
I hoffaktor se nějak změnil. Furt do něčeho šťourá, tam neprůhledná zakázka, jinde zase údajný bordel v armádě ...No zkrátka a dobře - už to není ten starý dobrý bratr , kdy stačila lahvinka rumu a byl klid.

Pepo, přicházíš prostě jako na zavolanou.
Číslo konta Ti smozřejmě pošleme a taky Ti slibujeme, že své závazky dodržíme./jako ostatně vždy/
Už toho sice není moc, co bychom Ti mohli nabídnout, ale stále se něco dobrého na zub a na zasmání najde. Zejména poté, co se konečně podaří našim lidem na ministerstvu zdravotnictví a v pojišťovnávh dokázat, že veřejné zdravotnictví je neudržitelné. Stejně jako penzijní systém založený na pouhé solidaritě.

Takže jsme s pozdravem s těšíme se na tvé pení...ehm...návštěvy tam či onde.

P.S. Kaslovi neposílej nic. ten už je dávno mimo hru.
10. 02. 2011 | 10:28

Predator2811 napsal(a):

Je to pěkný a vtipný, ale obecně není moc dobrej postup na spamy odpovídat - zvyšuje se tím pravděpodobnost, že vám jich v budoucnu díky tomu bude chodit víc. Spammeři někdy filtrují, ze kterých mailových adres jim přijde nějaká odpověď a na takové adresy se pak zaměřují víc.

Jinak, jednou jsem pro zábavu s podobným typem taky chvíli konverzoval, skončilo to tím, že mi od něj poštou dorazil nekrytý šek na 60 tisíc liber s požadavkem, abych si ho nechal proplatit a poslal mu zpátky 10%. Nekrytý šek vám banka může i proplatit, ale poté, co zjistí, že je nekrytý, tak peníze vymáhá po vás zpátky. Chvíli jsem si pohrával s myšlenkou, že bych si ho mohl v bance doopravdy zkusit nechat proplatit, nakonec jsem si ho ale jen na památku uložil do šuplíku :-)
10. 02. 2011 | 10:42

rejpal napsal(a):

Predator2811
Ten šek bych poslal Kalouskovi jako úhradu předvolební složenky.
10. 02. 2011 | 10:45

chose napsal(a):

ty jsi rejpale černá laple
10. 02. 2011 | 11:36

JaS napsal(a):

Dovedete si představit, jak asi dopadne Vaše odpověď po překladu do korejštiny? :-)
10. 02. 2011 | 11:55

rejpal napsal(a):

chose
Proč ne, stejně nevím, co to je, asi něco gajaskůta.
10. 02. 2011 | 12:12

JaE napsal(a):

Pane Kasle,
hoďte to do překladače, klikněte na "otoč" a pošlete Peteru Leemu.
"Vážený pane Lee, jedná se omyl, ještě jednotou pohlédněte na příslušná hieroglyf - ano ten ocásek vpravo nahoře - kousek tam chybí! Takže Kalousek-ne Kasl. S pozdravem Kšeftu Zdar! váš Kasl".
10. 02. 2011 | 12:25

honolulu napsal(a):

Pane predator 2811,
nechat si ten sek proplatit, tak jste automaticky ve vezeni. Kazda banka ma security office. S sekem ktery je podezrely, vzdy zkontaktujte tento office ! Nekryty sek je kriminalni offense.
V Hong Kongu jsou kriminalni organizace, ktere vas pozvou na navstevu a na Vase papiry po pozvani legalne vypujci penize. Potom vas hodi zralokum.
Banka prijde o penize, vy o zivot a nekdo se z toho ma dobre - DOCASNE ! Kdyz cinske autority dostanou tyto lidi do svych rukou, tak je verejne zastreli na stadionech v ramci dobreho obchodniho vztahu se svetem.
Ted me znovu nejake trdlo bude nadavat do rasistu, ale nejvetsi svetovy problem techto zlodejen je Nigerie. Tam jsou zlodejny podporovany vladou.
V Evrope je nejhorsi Londyn, kvuli velmi tolerantnim zakonum a samozrejme kriminalnimu odpadu z celeho sveta.

Vase jmeno a adresa, vase e-mail adresa vylakana na vas pod jakoukoliv zaminkou (napr. pruzkum vaseho mineni) je kupovana temito organizacemi.

NIKDY, NIKDY lidem, ktere neznate neudavejte vase soukrome informace. Prevody penez (vetsi castky) nikdy nedelejte pres computer. (To si muze dovolit pouze banka.)
I kdyz budete mit jednou million US $, tak vas finnacni profil musi byt uvaden pod urovni poverty level. Zatajujte penize ! (Nejen kvuli kriminalite !)

Odpovidat lidem, kteri Vam zdeluji vyhru nikam nevede. Oni maji natistene vabnicky ve statisicich. - Jak je vydrazdit k nepricetnosti napisi jindy, kdyz mi nikdo nebude nadavat. (Hlavne Vy Tencokydo.)
10. 02. 2011 | 12:33

jozka napsal(a):

honolulu:

ad nechat si ten sek proplatit, tak jste automaticky ve vezeni.

V U.S. mozna, tady je to spatny podnikatelsky zamer s nemoznosti prokazat umysl. Tedy v pripade, ze znate ty spravne lidi...
10. 02. 2011 | 12:41

Kolbaba napsal(a):

Nebo by to šlo taky poslat nadaci Ferdinanda Peroutky, to je křišťálově čistá nadace, že ani čistější bejt nemůže. Na ni pan ing. arch. zapomněl.
10. 02. 2011 | 12:48

Tenco napsal(a):

honolulu
Myslím si, že se dá hravě dokázat, že vy mě zcela bezdůvodně osočíte a já pak pouze reaguji./i zde mě opět lživě obviňujete - opět jen raguji/
Bylo tomu tak v desítkách případů.
Jedině , kdy jsem mohl výpadem "začít" já bylo, když vy jste urazil celé skupiny obyvatel/ "černá žoužel" - původní obyvatelstvo Afriky apod./. To je jediný případ, kdy můžete vytvořit patologickou tautologii, že já vám nadávám.

Pokud toto neuznáte, nemá se cenu bavit.
10. 02. 2011 | 13:10

Tenco napsal(a):

Tenco je podomácku Tencokida /aby zase honolulu nekličkoval/
10. 02. 2011 | 13:22

abc napsal(a):

pokud umíte anglicky, tak víte, že "back" znamená zpátky, takže paní Doris napsala " napište mi zpátky "
10. 02. 2011 | 13:54

abc napsal(a):

to patří pro pana zdenkakb
10. 02. 2011 | 13:56

zdenekb napsal(a):

abc:

Díky za objasnění...:o). Ačkoliv jsem v angličtině jen středně pokročilý začátečník, toto zrovna vím. Jen jsem citoval, jak danou větu zkomolil tzv. "automatický překladač", jehož podobné tlumočnické perly si právě uchováváme. Když si přečtete, co mailem přišlo panu Kaslovi, také to nezní příliš česky.

Loučím se tedy pozdravem "Je pochopitelné, že byste mohla být trochu chápavý..." ;o)
10. 02. 2011 | 14:42

Colt napsal(a):

pane Kasle
pokud je to skutečnost, nebo jste si to vymyslel - je to jedno. Protože následkem toho se objevil komentář Tenca.
Tenco, alespoň jsem se zase pořádně nasmál :))

díky vám oběma K i T
10. 02. 2011 | 15:23

zdenekb napsal(a):

Jeden z mých aktuálních spamů, od Dr.Philipa. Vedoucí manažer vejce, hledající tajemství vrcholu, má moc hezký sloh... A klient, který zemřel při havárii raketoplánu, to zní velmi důvěryhodně... asi mu odepíšu. ;o).

"Od: Dr.Philip Moor
Bankovní vejce Plc, London.

Dobrý den, milá!
Jak se vy a vaše rodina? Doufám, že můj dopis se setká ve vaší
nejlepší náladu. Jmenuji se Dr. Phillip Moor Provoz / Regionální
pobočka Vedoucí manažer vejce bankovnictví Plc Londýně. Rozhodl jsem se hledat tajemství vrcholu / důvěrné spolupráce-operace s vámi v provedení transakce řešení zde popsané pod-pro naše oba vzájemné výhodnosti.
Během roční bankovní audity, jsem zjistil, opuštěné / nevyzvednuté fondů, celkový součet £ 21.500,000 GBP (dvacet jeden milion pět set tisíc britských librách) v účtu, který patří k jednomu z našich zahraničních zákazníků (Pozdní David McDowell Brown) Američan z Arlingtonu, Virginie, který bohužel přišel o život jeden s celou posádkou 1. února 2003 přes jižní Spojené státy raketoplánu Columbia. "
10. 02. 2011 | 15:35

rejpal napsal(a):

Beztak je to zajímavé, kolik nám zcela neznámých lidí si přeje nás finančně zaopatřit. Když vidím tu sumu 210 M liber, mohl by odepsat premiér. Nemusely by se snižovat platy státním zaměstnancům.
10. 02. 2011 | 15:40

honolulu napsal(a):

To Tencokuda Hnuj.
Dodrzte slovo, nebavte se. Dam Vam pokoj. Urcite se ulevi i panu Stejskalovi. Skupina ktera v Africe vrazdi je skupina zouzele, Bohuzel nesmim pouzit silnejsi slovo.
10. 02. 2011 | 15:50

KL napsal(a):

Pan Kasl se probral z nějakého dlouhodobého spánku a přichází s "novinkou". :-))) A ještě si připadá náramně vtipný s odpovědí. To už je fakt moc. Ten pán evidentně neví, co s volným časem.
10. 02. 2011 | 16:07

Michal Macek napsal(a):

kamoska dostala sms (!) ye u prilezitosti 40 nokie vyhrala 600000 liber byl tam nejaky kod ,pak ji prisel mail ze potvrzuji vyhru a ze ma byplnit nejaky dotaznik a dat tam ten kod.pak prisel mail z Cardiff City bank ze ma kontaktovat nejakyho manika z te banky (byl tam mail a telefon) a dohodnout se na transferu penez - na strankach nokie nebylo o zadnem 40letem vyroci nic (spolecnost je starsi) a kdyz sem dal do googlu cardif city bank naslo to jedinou stranku s mailem a cislem prave toho chlapika :D
10. 02. 2011 | 16:19

jichu napsal(a):

Nic si z toho nedělejte pane Kasle. Já mám zase doma dopis od synovce Roberta Taylora, či jak se ten diamantový potentát jmenuje. Z Nigerie. Je to hezký suvenýr. Nic víc.
10. 02. 2011 | 16:42

honolulu napsal(a):

Vabnicka proti vabnicce.
Protoze vetsinou obeti techto lumparen se stavaji stari lide v penzi, kteri se naivne chytaji jakekoliv prilezitosti si zlepsit nekdy nedostatecny prijem, tak autority se brani nalakanim lumpu do pasti. Pochytat je v Anglii nema cenu. Dostanou akorat podminku. Snazit se o uspech v Nigerii, je stejne realne, jako navstivit jinou galaxii. Tam je kriminalni ZOUZEL chranena vysokymi uredniky (take zouzel) podplacenymi ZOUZELI. Financni ztraty obeti jsou rodinne tradegie. A protoze je toho hodne, tak chudne i stat. Musi finacne zruinovane obeti zivit.
Jak tedy gaunery dostat na uzemi USA ?
Finacni instituce vam ofoti kufr penez, rozlozeny na vasem stole.
Poslete fotky cennych papiru s bankovkami, ktere nejsou v obehu napr. s hodnotou $ 10 000, policie z vas udela volavku, ktera ma ilegalni penize na "preprani" na legalni investment a do mesice je v USA "typar", ktery neni hlavnim tercem policie a casto ani moc nevi. V te dobe uz jste "prestehovan" z vaseho byliste a schuze s lumpama prevezme policie...Vy se musite vzdat Vasi e-mail address a dostanete odmenu. Minimalne $ 2000. (Podle cenny lumpa, ktery se dostane do rukou policie.)

V pripade, ze policie dostane do rukou jednoho gaunera, tak "presvedcovaci" metodou dostane do rukou celou bandu.
Potom je vidite v pizamech, jak pestuji zeleninu na farmach, ktere patri statu. Kdo precura koho ? Na to je jeste jedno prislovi, ktere nesmi byt zverejneno.
10. 02. 2011 | 16:43

qqqqq napsal(a):

Článek o ničem.
Takový text je prostý (pravděpodobně e-mailový) SPAM.
Jeho účelem je sběr dat.

Zásada: nereagovat, hlavně neodpovídat (byť vtipně).
Jakoukoli odpovědí útočník či útočící program (tzv. robot) pozná, že adresa, na kterou poslal tuto "nabídku" je živá a tím i vhodná k dalším útokům...
10. 02. 2011 | 16:54

Gerd napsal(a):

Po OH v Řecku mně napsal údajně Řek, že má ulité peníze z pořádání OH. Psal mně to z Moldávie. Tak jsem neodolal a zeptal se, jak je možné, že Řek z olympijského výboru žije a píše z Moldávie. Následovala přesvědčovací odpověď, že prý je vše v pořádku. Dále jsme nepsal.
Dopisů od Nigerijců je také dost. Nejvíc ale v poslední době nabízí levnou viagru.
10. 02. 2011 | 20:12

danny66 napsal(a):

me jen udivuje kolik jeste lidi nema koupeny poradny antivirovy program, ktery takove dopisy upne odboura, ja takovy ani podobny email nedostal roky
10. 02. 2011 | 21:37

Jan Kasl napsal(a):

vážení a milí blogeři, děkuji těm, kteří pochopili, že mi šlo o pitoresknost robotích překladů ne o vlastní spam. Samozřejmě mi spam filtr denně odfiltruje až ke dvěma stovkám SPAMů, které jen prolétnu, protože tam občas spúadne i normální pošta. Tenhle mail mne ovšem pobavil a ještě víc vaše vtipné příspěvky. Moc za ně díky. Jdu zase spát. Napište mi na záda...
10. 02. 2011 | 22:03

Martin napsal(a):

Dovolím si je krátce:
Každý kdo je schopen přečíst si tento blog v lepším případě poznámky pod čarou, byl mohl být schopen rozeznat spam, v horším případě neadresní hromadnou poštu. Pokud je někdo kdo toto zvládne, pak má natolik rozumu, aby to smazal.
Na druhou stranu češi holdují odpadu jako je bulvár apod. Takže se nemůžeme divit, že někoho uvedená lákavá nabídka zláká.
10. 02. 2011 | 22:49

Milan napsal(a):

Dobrý den Vážení,
Jak se vám dnes daří, Mé jméno je Nadia, viděl jsem svou e-mailovou adresu dnes v Google Search, tak jsem se zájem dozvědět se, kdo jste. Budu rád, kdybyste mě kontaktovat s touto e-mailovou adresu, takže já vám můj obrázek a také řeknu více o mé vlastní.
Použijte tento e-mailovou adresu a pošlete mi mail mám něco velmi důležitého říct.
(nadiasalia@yahoo.com)
Budu čekat na poštu v této adrese.
Váš je Nadia.
nadiasalia@yahoo.com
A nebo:

Dobrý den,

Mé jméno je Mr.Cheung Pui. Pracuji s Hang Seng Bank.There je soucet
$ 17,300,000.00 na muj bankovní Hang Seng Bank ", Hong Kong. Nedošlo
k žádným príjemci techto prostredku je uvedeno o což znamená, že nikdo
by se nikdy prišel k tvrzení it.That je duvod, proc se ptám, že budeme
pracovat together.I udelat pro získání Vaše pomoc pri uskutecnování
této transaction.I v úmyslu dát 30% Celkové financní prostredky jako
kompenzace za vaše assistance.I vás upozorní na celé transakce onreceipt
své odpovedi Máte-li zájem, a já zašle vám podrobnosti a postupy nezbytné,
s níž k provedení prevodu. Pokud budete mít zájem? Zašlete prosím
následující informace k tomuto emeil adresa: mrcheungpul_11@yahoo.com.hk


1. Jména a príjmení
2. Soukromé telefonní císlo
3. Aktuální adresu

Pozdravem,
Mr.Cheung Pul.
10. 02. 2011 | 23:05

anti politik napsal(a):

Kasl nic proti Vám, ale tohle je plagiát a navíc origoš byl daleko vtipnější! Opisovat od reportéra z MF.dnes který něco podobného napsal už před dvěma lety je co? Pokud nemáte vlastní nápady, tak je lepší radši nepsat! Pokud má někdo zájem jistě to najde v archivu MF. Doporučuji-je to daleko vtipnější než tahle krádež nápadu jiného!
11. 02. 2011 | 07:47

Jirik napsal(a):

Dávám za pravdu příspěvku pod značkou "qqqqq" - t.j. ignorujte takovéto spamy, chodí to každému ( kdyby to byla pravda, museli bychom už být nejbohatšími lidmi na zemi úplně všichni ), fakt je, že není moudré odpovídat, spammeři skutečně poznají, že emailová adresa je "živá", jak píše qqqqq , a začnou vás otravovat mnohem častěji, mohou se pokusit nasadit vám přes mail virus a máte pak zbytečné starosti a nevíte, co si kdo z vašeho počítače stáhl. Potom se také může stát, že se nepostačíte divit.
Dělejte každý jak chcete, ale já bych to tedy neriskoval, a taky riskovat ani nebudu. Vždyť nám mohou být přece ukradeni, tak nač se namáhat.
11. 02. 2011 | 08:41

Iwana napsal(a):

Ahoj, pěkná diskuse, dnes mi napsal Dr. Philip Moore a chce mi poslat libry s tím že mu za to dám 60%. Nějaké dědictví s židovi a já jsem vhodná geograficky :-). :-) :-) .
07. 05. 2012 | 16:49

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy