Otevřený dopis primátorovi, náměstkovi Březinovi a GŘ Dvořákovi

15. 11. 2011 | 22:54
Přečteno 5736 krát
Vážený pane primátore, Bohuslave Svobodo,
vážený pane 1. náměstku, Karle Březino,
vážený pane generální řediteli DP Praha, Martine Dvořáku,

nepochybuji o tom, že jste byli všichni vedeni těmi nejušlechtilejšími záměry jak zlepšit dopravu v Praze, když jste odsouhlasili (či někteří z Vás po svých předchůdcích potvrdili) investiční akci „Prodloužení tramvajové trati do Podbaby v Praze 6“. Pro neinformované to znamená posun točky tramvaje č. 8 o cca 450 metrů severně k dráze ČD....


Vážení pánové,
Celá akce za víc jak půl miliardy Kč sice v příštích několik letech nemá valný smysl, protože ČD posunuly přemístění nádraží Bubeneč do Podbaby na neurčito. Na přestup v rámci integrovaného systému si tedy počkáme pár let, ale městu a DPP se podařilo utratit městské a „evropské“ peníze, které by přece jinak „propadly“!
Nejde mi ale o nesmyslnost této investice v čase ekonomického poklesu, kdy se zoufale schází finance na potřebnější akce, ale zamýšlím se nad dopravním kolapsem, který tato investice, jako svůj vedlejší produkt, vytvořila v ulici Jugoslávských partyzánů. Jsem také pro omezování automobilů tam, kde mají mít přednost chodci, cyklisté a především MHD. Poněkud však pochybuji o zdravém rozumu tvůrce červeného pruhu pro cyklisty mezi jízdním pruhem a odstavným pruhem směrem na Vítězné náměstí, což byl jen malý začátek úprav před asi dvěma roky. Mimochodem – opačným směrem cyklisté nejezdí? Oni vlastně nejezdí ani po tomto cyklopruhu od Podbaby a nikdo se jim taky nemůže divit...
Letos město vymyslelo past na auta, a to zúžením vjezdu na kruhový objezd na Vítězném náměstí, čímž způsobilo dokonalý kolaps dopravy nejen od Suchdola, ale i v Dejvicích – jako místního mne to štve, ale nebojuji za hladký průjezd osobních aut od severu do města, ale vadí mi kolaps autobusů MHD ze směru od Suchdola a Roztok. Bohužel to znamená problémy i v opačném směru, neboť autobusy nemohou odjíždět včas z Vítězného náměstí. Informace o půlhodinových zpožděních zoufalých studentů ČZU v Suchdole či naopak o obtížném dojíždění do zaměstnání (mám takto postižené dva kolegy) proběhly médii a prý se stavem zabývala Praha 6. Chci věřit, že situace trápí i dopravní podnik a hlavní město. Návrh řešení, který byl zveřejněn, mne pobavil – ukončíme autobusy v Podbabě a všichni si na ty dvě stanice k metru přestoupí na tramvaj - když už jsme ji za ty peníze vybudovali. Doufám jen, že to nebylo míněno vážně... poslední léta se nelze divit už vůbec ničemu.
Nabízí se schůdné a levné řešení, které ovšem vyžaduje malou úpravu nedávno dokončeného tramvajového tělesa v těch místech, kde jsou koleje zatravněny. To je esteticky a především hlukově jistě příznivé řešení, které má opodstatnění v Jelení ulici u Hradu či tam, kde není nutné vjíždět na koleje. Ale zde těch pár stovek metrů trávy mezi mnoha zaasfaltovanými úseky kolejí od Podbaby po Vítězné náměstí znemožňuje, aby autobusy pokračovaly od zastávky Podbaba (kde je skvělý přestup na tramvaj na jedné zastávce!) až na Vítězné náměstí po fakticky skoro nevyužitém tramvajovém tělese (jedna tram č. 8 tam a zpět), a dokázaly tak dovést cestující k metru za pár minut, místo dnešní půlhodiny. Protože sdílení tramvajového pásu už není, díky bohu a odboru dopravy s Policí ČR v Praze tabu – viz například Evropská ulice), věřím, že se dočkáme rychlé nápravy i v ulici Jugoslávských partyzánů.
Za dva či tři roky, po dokončení nešťastně trasované Blanky, bude totiž spojení na Prašný most od severu totálně ucpané.
S pozdravem
Vaší práci zdar

Ing. arch. Jan Kasl

Zasláno HN, MFDNES a LN

PS: Další podařená investice hlavního města – a to úprava ulice Československé armády a Náměstí Svobody za mnoho milionů je také z kategorie akcí „zlacení kohoutků“ v situaci, kdy neteče voda...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Medikolog napsal(a):

Pane architekte,

Také jsme desetiletí očekávali, že tramvaje pojedou od Internacionálu tehdy se tak jmenoval) až do Suchdola... ale také jsme očekávali, že tupé funkcionáře nahradí schopní a inteligentní lidé realisujících místo hloupých uvědomělých ta pravá racionální opatření. Zatím mají prim ti VŠEHOSCHOPNÍ.

Nevíte jestli pracuje nějaký atelier architekuty v Psychiatrické léčebně v Praze Bohnicích? Někdy mám dojem, že se jedná o velmí úspěšný atelier...
15. 11. 2011 | 23:28

Inci napsal(a):

:-)))

Na to je jen jedinej lék pane architekte ...

Pražskej starosta musí dostat do rukou jen tolik prostředků jako má starosta té nejzapadlejší vesničky v přepočtu na jednoho občana ...

... nic jinýho nenaučí pražáky hospodařit s našima prachama a přestat krást ...
15. 11. 2011 | 23:43

Inci napsal(a):

... stačil by jeden výchovnej rok ...

Jako vlastenec ovšem musím říct rozhodné NE tomuto pošetilému nápadu !!!

Praha by se okamžitě raketově zadlužila s skončila mimo EU společně s Řeckem a Chánovem ...

pozn. : Chánov ... hlavní město a důležitý atribut nového cikánského státu požadovaného zdivočelými Rómy ze Šluknovského výběžku ...
16. 11. 2011 | 00:06

Alibernet napsal(a):

A jéje, další chodcofil, kolofil a houmlesákosmradofil. No ještě že už v politice nejste. Ale zeleno-pravdoláskařská image Vám stále zůstala.
16. 11. 2011 | 00:38

JF napsal(a):

tak ten Brusel to hrne a naše rozkrádačská nedemokratická banda nestíhá. Je to fakt ale jeden šlendrián. Takovej Bruselskej.
16. 11. 2011 | 02:28

B. napsal(a):

Pane Kasle, je síla na odvolání takových politiků?
Anebo uvedení aspoň přijmou morální odpovědnost?
Těžko!
Tady se musí říznout rozhodně a vyhodit všechny politiky.
Z medicínského hlediska-pokud se vyskytne nádor, je třeba jej co nejrychleji odstranit. Pokud nebudeme rázní, nádor se rozroste.
To tu ale říkáme, píšeme, "vyšetřujeme" a "tvrdě trestáme" už 22 let.
Výsledek? Nula.

Pane Kasle, já chápu Vaše rozhořčení, ovšem krom zviditelnění sebe sama jste nedosáhl a NEDOSÁHNETE ničeho!!
16. 11. 2011 | 07:57

martys napsal(a):

musíme si uvědomit, že cílem není zlepšit dopravu, ale utratit pokud možno co nejvíc peněz daňových poplatníků a pochopitelně si z nich co nejvíc ulít do vlastní (nebo stranické) kapsy :-)
16. 11. 2011 | 08:44

Občan napsal(a):

Drzost některých lidí je neuvěřitelná a navíc se domnívají, že ostatní mají velmi krátkou pamět.
Že, pane Kasle?
Nebo si snad myslíte, že všichni občané už zapomněli, že jste byl ve vedení Prahy od r. 1990 (od r. 1991 za ODS) a v letech 1998 - 2002 i jejím primátorem? A že tudíž nesete plnou odpovědnost za to, co se děje v Praze teď?
16. 11. 2011 | 09:20

Láďa napsal(a):

Pane architekte, na rozdíl od Vás bych navrhuji zrušit parkování v ulici Jugoslávských partyzánů, zrušit i nesmyslný pruh pro cyklisty a nahradit je pruhem vyhrazeným pro autobusy MHD a taxi. Tak se podobné věci řeší i v jiných evropských městech, kde je vesměs dávána přednost MHD před individuální dopravou. A samozřejmě je třeba co nejrychleji dořešit otázku přestupu na vlaky PID v Podbabě vybudováním zastávky.
16. 11. 2011 | 09:41

Al Jouda napsal(a):

Která hlava vymyslela vyhradit všude pruhy pro cyklisty? Jezdím po Praze dost málo, ale ještě jsem neviděl jet na tom pruhu nějakého cyklistu ! Jen to červené vybarvení a namalování těch bílých ikon muselo stát hromadu peněz ! Jak mám nyní umožnit předjetí rychleji jedoucímu vozidlu, když na ten červený pruh nesmím vjet ?
16. 11. 2011 | 11:25

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Pan primátor Svoboda bude brzy hořce litovat, že se nedržel svého kopyta a místo péče o ženské pohlaví se zapletl s modrými ptáky. Vnuk normalizačního politika Havlína Březina dělá svému dědovi "čest", doufám, že na něj také jednou dojde. Mimochodem, kdopak nám ty mladé prspektivní a všehoschopné mladíky instaloval do vysoké politiky? Oni se našemu důchodci z Vysočiny odvděčili při prezidentské volbě.
16. 11. 2011 | 11:45

Kvakin napsal(a):

Pane Šašku, pan současný primátor je povoláním porodník - gynekolog a tak se ke kopytu těžko dostával (možná někdy k paroží); raďte mu raději v duchu filmu Nejistá sezóna (viz "zlatý prciny"), aby se opět přichýlil k ženským genitáliím a na Prahu - sice matku měst se alespoň na čas vykašlal.
16. 11. 2011 | 12:40

tamní napsal(a):

Bydlím na JUgopartyzánů. Šílené! Odstěhovat se nemám kam.

Zatravněné pruhy tramvajového svršku výrazně snížily hluk a otřesy.
Otřesná je ale vozovka - a bude hůř až se JugPart stane přivaděčem na most na Suchdole.

Jediné řešení:
1. Zrušit parkování, uvolněný pruh vyčlenit pro MHD. POUZE pro MHD! Porušování tvrdě trestat!
2. Zgruntu opravit ulici JugPart.- podklad + vozovku. A udržovat ve slušném technickém stavu.

Stejně se z této ulice do pár let stane něco podobného Legerově ulici. Hnus, velebnosti.
16. 11. 2011 | 13:55

zdenekb napsal(a):

Alibernet napsal(a):
"A jéje, další chodcofil, kolofil a houmlesákosmradofil."

Svatá pravda... MHD úplně zrušit!
Neřidiče a cyklisty vystěhovat do Sudet.
Pražskou autostrádu si rozvracet nedáme!
16. 11. 2011 | 15:06

kubík napsal(a):

Železniční zastávku u ,,dočasné"konečné tramvaje v Podbabě podporuji avšak současně zachovat i zastavování vlaků v Bubenči! Jinak to není zlepšení PIDu ale je to jen hraní si na Sbán,Bubeneč (se svou stylovou nádražní retrohospodou) a Stromovka nesmí být odříznuta od železnice!
16. 11. 2011 | 22:58

Darius napsal(a):

26. 7. 2011 v 10 hodin, 12 minut mi volalo na pevnou ostravskou linku pražské číslo začínající dvojkou - 221 193 243. Volající nic neřekl a zavěsil. Zavolal jsem zpátky, ale volající se rozhodl se mnou hrát na schovávanou a nezvedl to. Protože se o všechny anonymy pozorně zajímám, počkal jsem pět měsíců a zavolal znovu. Zvedla madam Kaslová z "Komercbank" tedy nejspíš z https://www.commerzbank.com/ . Jde o banku která se obvolávacím nátlakovým kampaním v podstatě vyhýbá. Takže důvody volání byly nejspíš jiné.

1) Šlo o omyl? 2) Potřebovala BIS zjistit během Klausovy návštěvy Ostravy, zda jsem doma a nesháním někde nahnilá rajčata a použila k tomu filiálku maskovanou jako banku? 3) Zamilovala se do mne madam Kaslová na Facebooku? 4) Chce mne pražská mafie zaměstnat v nějaké své polostátní firmě za 200 tisíc měsíčně? 5) Potřebovali mafiáni z ODS zjistit, kdo se to z Ostravy o ně zajímá? Potom by možná bylo zajímavé zjistit, zda je madam Kaslová nějak propojená s bývalým politikem ODS Kaslem. Budu o tom chvíli přemýšlet. (Chvíle rovná se v podobných případech 30 minut, což se rovná cca 100 stránek získaných materiálů.) Zatím jsem si našel první tři řádky – bude to ta správná cesta?
http://www.jankasl.cz/
http://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Kasl
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-kasl.php

V každém případě bylo zajímavé poznat další pražskou zašívárnu pro velmi šikovné a dobře placené holky velmi šikovných a dobře placených pražských pánů.
07. 12. 2011 | 10:06

cheap high heels napsal(a):

Couldn't be written any better. Reading this post reminds me of my old room mate! He always kept talking about this <a href="http://www.theuniuni.com/shoes-boots/heels-pumps.html" title="womens high heels">womens high heels</a>. I will forward this article to him. Pretty sure he will have a good read. Thanks for sharing!Welcome First time jumped here on your site, found on Bing. It really helps to have sombody to talk to other then my divorced parents <a href="http://www.theuniuni.com/" title="cheap high heels">cheap high heels</a>. Thanks again.
05. 01. 2012 | 04:37

cheap high heels napsal(a):

Couldn't be written any better. Reading this post reminds me of my old room mate! He always kept talking about this <a href="http://www.theuniuni.com/shoes-boots/heels-pumps.html" title="womens high heels">womens high heels</a>. I will forward this article to him. Pretty sure he will have a good read. Thanks for sharing!Welcome First time jumped here on your site, found on Bing. It really helps to have sombody to talk to other then my divorced parents <a href="http://www.theuniuni.com/" title="cheap high heels">cheap high heels</a>. Thanks again.
05. 01. 2012 | 04:44

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy