Bylo léto, horké léto…

04. 10. 2007 | 00:43
Přečteno 6055 krát
Bylo léto, horké léto, tak jak léto má být…, i když to letošní až tak horké nebylo, s výjimkou veder v červnu, už v srpnu a v září tak moc horké nebylo, což nám, kteří si dovolenou nemohli kvůli práci dovolit, zas tak moc nevadilo. Proto jsme si s manželkou letošní léto prodloužili a vyrazili koncem září konečně na dovolenou na teplé řecké ostrovy.
Přehlídka mužských a ženských těl všech typů, stupně opálení a fyzického stavu na pláži mne vlastně přiměla napsat to, co se mi vkrádalo do hlavy již dlouho v Praze.
Nejde o nic objevného, určitě to někdo jiný někdy jindy napsal lépe. Ale přesto mi to nedá.

Určitě se, pánové, taky rádi podíváte na pěknou dívkou, především když propluje kolem vás sebevědomě jako královna. Publikum různých přehlídek a soutěží o nejrůznější miss je dokladem, že ženská krása nejen muže nepřestává zajímat. Napadlo vás ale někdy, že skutečná krása není ta - náctiletá až dvacetiletá, ale krása zralých žen? Být krásná, mít proporční – neanorektické tělo ve dvaceti není takové umění, jako být krásná a přitažlivá po padesátce. Ostatně, kolik že je to let Sophii Loren či Claudii Cardinale?
Léta jsou neúprosná; říká se, že čas měří všem stejně, ale ve skutečnosti tak tomu není. V létě rozdíly obzvláště vyniknou – jenom si zkuste dělat čárky, kolik zralých žen, které potkáte za hodinu na ulici nebo kolem vás projdou na pláži, je upravených, elegantních, vkusně oblečených a bez mnoha kil navíc.

Teď vás milé dámy slyším: podívejte se pánové na sebe, na ty vaše pupky a pleše, a pak nám něco povídejte. Ale pozor, mně nejde o kritiku, nechci vás odsuzovat, ale naopak bych rád pochválil a povzbudil ty z vás, které nerezignovaly na to, jak vypadají, dbají o sebe, mají vkus v oblékání a nenechají se odradit všeobecně propagovaným kultem mládí a vychrtlosti. Málo vás chválíme a obdivujeme, naše partnerky a matky našich dětí, a často jsme i příčinnou vaší rezignace. Ale to vás nesmí odradit od přirozené chuti se líbit – protože mladí jsme vlastně jen pár let, duševně asi o něco déle, ale naše tělesná schránka se dá ošidit jen dočasně.
Proto mne potěší, když vidím ženu, která nejenom, že je upravená, chodí k holiči, na kosmetiku, hýbe se a cvičí, ví, co se právě nosí - a co jí ovšem sluší – ale nemá ani problém s návštěvou u plastického chirurga; nemávne rukou nad ochablým břichem a svěšenými ňadry, ano porodila přece děti a za radost rodičovství na rozdíl od nás mužů zaplatila i svým tělem, ale to přece neznamená, že se nebude chtít svléknout do plavek. Potěší mne, když potkám elegantní, „apetitlich“ ženu, které je -sát a přitom z ní vyzařuje sebevědomí a spokojenost.

Často slyším názor, že plastická chirurgie je div ne zvrhlost, slouží možná pro modelky a pochybné ženštiny a v různých rozhovorech se ženy vyjadřují v duchu: nenechala bych na sebe sáhnout, nechci žádné „umělotiny“ a podobně. Ale co je špatného na tom vypadat dobře, ne přehnaně, ale přirozeně dobře, i když čas se už podepsal na mé postavě, když pleť ztratila pružnost a svaly ani cvičení nedonutí udržet břicho zatažené? Všem ženám, které rodily, bych jako poděkování za jejich těhotenství v rámci zdravotního pojištění nabídl plastiku břicha a prsou, pokud by si to ovšem přály. Proč se necítit sebevědomě a být přitažlivá i poté, co přešla čtyřicítka? Sám jsem měl problém s převislými horními víčky, která mne tlačila a bránila abych normálně viděl. Neuvěřitelně šikovné ruce plastického chirurga (smím napsat, že to byl pan docent Měšťák?) mne zbavily problému – jsem tedy také produktem plastické chirurgie? Milé dámy, nebojte se plastické chirurgie, nejde o samospasitelný zásah, ale pomůže.

Být krásná ve dvaceti prostě není kumšt, dokázat zaujmout své okolí a být přitažlivá v padesáti si zaslouží naši pozornost. Jenom aby, o nás takhle báječně vypadající partnerky ještě stály, pánové…


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Český Synek Nguyen napsal(a):

Myslím že daleko krásnější a přirozenější je , když ženy se nenechávají "opravovat" protože některé konečné fáze jsou spíše k uzoufání / Nedávno jsem viděl paní Pilarovou jak mluvila o Nepelovi/ její povadlé vrásčité tělo ostře kontrastovalo s absolutně nepřirozenými napuchlými rty napíchané nějakým silikonem". Vrcholem nevkusu je Donatella Versace /je to ještě human?/Proto ženy jste krásné od své přirozenosti nenechte do sebe prát různé materiály které nejsou přirozené pro lidské tělo.Stačí pohyb , dobré jídlo a pozitivní přístup k životu.
04. 10. 2007 | 07:15

alena-m napsal(a):

Take si myslim prirozenost na prvnim miste takova Donatela
Versaci je proste umela a vubec to neni hezke ja bych podporila zdrave veci sport ,
vybranou stravu a max.nejake vedlejsi chirur.zakroky
nejlepsi je vsak vzdy vyuziti alternativnich metod ..
04. 10. 2007 | 08:13

xyz napsal(a):

Pane Kasle, fungujete snad jako tichý společník na nějaké klinice plastické chirurgie ?
04. 10. 2007 | 09:51

žena33let napsal(a):

Pan Kasl si nechal upravit víčka protože mu bránily ve vidění, ne proto aby se líbil ženám (!) a ženám radí, aby se nechali operovat jen proto, aby se líbili mužům.
Ženy, není to smysl vašeho života, abyste tu byly pro potěšení oka mužů. Nepodřizujte svůj život usilováním o jejich pozornost. Když se budete dobře cítit, muži budou usilovat o vás.

Staré ženy, které se radují ze života říkají, že život je jako procitání. Dále se vyvíjí, místo aby jen stárly.
04. 10. 2007 | 11:33

žena33let napsal(a):

Pravopis: člověk je zvyklý psát u sloves měkké i :)
04. 10. 2007 | 11:46

Jiří.K. napsal(a):

Pane Kasl je vidět,že jste si dobře odpočinul a tak to má být.Když je člověk v pohodě tak si všímá i toho co jindy jde kolem něj.Musím se po přečtení předešlých příspěvků přidat na Vaši stranu.On má ve své podstatě každý pravdu.To jak se vyjádří je vlastně jeho pohled na svět kolem.Nejsem však příznivec absolutního chápání pojmů jako přirozený a přírodní.Co je na tom odsouzeníhodného když člověk využije vymoženost pokroku a vědy ?Nežijeme přece v dobové sterilitě!Nechť každý dle svého uvážení a soudu (ale i stavu financí) využije těchto produktů doby.Takové to odsuzování šmahem a tvrzení že to nemá místa v lidském světě, zavání neochotou a netolerancí k novému.Toto lze nazvat suchou upjatostí a staromilstvím.Ze svého okolí znám také jednotlivce kteří prošli určitými úpravami "exteriérů" a "interíérů" svých tělesných schránek.Musím přiznat,že kdyby se mi nesvěřili tak jsem to nepoznal.A v tom to je !Nechali si úpravy udělat u opravdových odborníků,kteří je nejdříve vyslechli a poté jim pomocí počítačové techniky předvedli jak budou vypadat po úpravě dle jejich vlastních návrhů a poté jim předvedli svou představu.Výsledek jsem již popsal.Proč má jedinec chodit s křivým chrupem když mu udělají odpovídající náhradu a markatně to vylepší jeho vzhled.Proč bych se nemohl jako mužský podívat na pěknou ženskou .Aproč bych si měl příjemné kazit okamžitým vnucováním myšlenky,že koukám na umělotinu.Buďme tolerantní a vnímejme všemy smysly dobu.Její pokrok a vymoženosti.A hlavně dělejme rodost sami sobě a nekažme ten pocit druhým.Chavejme se s nadhledem a s tolerancí.V tom je totiž základ přirozenosti a i přírodního chování.Takže neodsuzujme ale obdivujme.Obdivujme to že druhý má od přírody daný smysl pro odvahu a přirozenost a že o sobě přemýšlý a umí a neváhá na sobě všestraně pracovat.Ať již studiem a nebo svěřením se do ruky plastických chirurgů.Seběvědomí přeci má každý dané od přírody,tak proč se bránit ho posilovat a to třeba i plastickými úpravami své tělesné schránky.Díky za relax ! Přeji heký den,noc ještě hezčí páteční ráno a super víkend !
04. 10. 2007 | 12:07

Jiří.K. napsal(a):

Jó pravopis !Na ten nikdo plastiku neudělá.Ale ten nadhled........(příroda)
04. 10. 2007 | 12:13

brňák napsal(a):

To je ten Kasl, který 4 roky "trpěl" ve funkci primátora Prahy za ODS a těsně před volbami zjistil, že už dál nemůže a jde bojovat proti korupci?
Za to v hlavičce je uvedeno "Vzdal se této funkce, aby mohl vzdorovat korupci na pražské radnici." No není to na blití...?
04. 10. 2007 | 13:09

40+ napsal(a):

Není nad to, když je muž gentleman - stará škola je ten pan architekt. Zapomněl jste ale, pane Kasle, dodat, že každá operace je velké zdravotní riziko. Především narkóza je nevyzpytatelná. A protože se živím hlavou, ne tělem, asi vaše dobře míněné rady nevyslyším.
Jinak, kromě těch víček je u vás všechno v cajku?
04. 10. 2007 | 13:49

Eithne napsal(a):

"vypadat dobře, ne přehnaně, ale přirozeně dobře"???? Co to je za přirozenost, když mi uříznou břicho a kozy (omlouvám se za lidovou mluvu, ale trochu mě ta "argumentace" nadzvedla)? Naprosto souhlasím s ženou33let. Nemyslím si, že být krásná musí nevyhnutelně znamenat vypadat na těch dvacet celý život. Přirozený to rozhodně není a člověk se stává otrokem nějakého těžko splnitelného snu.
04. 10. 2007 | 14:10

Dave napsal(a):

To ZENA33let:: jenze vite ono nejde jen o krasu byt stihly nebo lepe receno nebyt obezni a vypadat co nejlip PRIROZENOU CESTOU bez plastik apod. je totiz dobre pro nase zdravi a ne jen, proto, ze budem dobre vypadat...a prijde me opravdu dementni stale jen tvrdit, ze to, ze zena nebo muz je obezni je v poradku...v poradku to rozhodne neni a chapu, ze lidem, kterych se to tyka se to nelibi , ale to nic nemeni na faktu, ze to neni rozhodne v poradku byt obezni , kazdy clovek by se mel snazit zit takovym stylem aby obezni nebyl ani ve starsim veku...a jasne uz to slysim ty reci, ze na to neni cas, ze zamestnany clovek nema cas na cviceni , ale to jsou jen vymluvy..jsou lide, kteri jsou pracovne hodne vytizeni a i tak si najdou cas na to udelat taky neco pro svoje telo a ne ho jen nicit a huntovat. To jen aby nekteri lide nenabyli dojmu, ze byt zdravy a mit normalni vahu je neco povrchniho co se tyka jen vnejsi estetiky. Dulezite je to totiz hlavne kvuli zdravi a estetika je az ta druha a daleko mene dulezita vec.
04. 10. 2007 | 15:50

Dave napsal(a):

Eithne:: a kdo rika neco o plastikach??? ono totiz staci zvednout linej zadek od pocitace a misto toho si radsi zacvicit a pak nebudete potrebovat zadnou plastiku...plastika je jen pro liny lidi se slabou vuli, kterym zrejme nejde vubec o zdravi, ale prave jen o estetiku...jenze o tom to neni. Je to o tom aby clovek kdyz vidi, ze neni zrovna v koncici nebo je dokonce obezni aby s tim neco udelal a jen nefnukal a nevymlouval se.
04. 10. 2007 | 15:54

Anna napsal(a):

Píšete:
Málo vás chválíme a obdivujeme, naše partnerky a matky našich dětí, a často jsme i příčinnou vaší rezignace.

Že byste šel do sebe nebo veřejně žehlíte nějakej malér?
04. 10. 2007 | 16:28

bara napsal(a):

40+:
Narkoza je nevyspytatelna?? Zrejme nejste z oboru.Ze je u plastickych operaci nejvetsi riziko narkoza, je nesmysl.Ale o tom prece clanek neni.

Pan Kasl napsal prijemne zamysleni, ktere me jako zenske v nejlepsich letech, ktere neni jedno jak vypada, udelal dobre.
Nevim, proc a za co do nej stourate.
04. 10. 2007 | 16:57

Líný černý pes napsal(a):

Ženský, neježte se, on to myslí dobře. A když nechcete na plastiku, tak nechoďte, spoustě jiných se líbíte, tak jak jste, ale jen za podmínky, že jste na sebe hrdé. A pár kilo nad tabulku? Aspoň každý vidí, že umíte vařit a svá kila si hrdě nesete.
04. 10. 2007 | 19:35

Al Jouda napsal(a):

Proti gustu žádný dišputát. Přeji panu Kasalovi ještě hodně těch pěkných žen po padesátce.
05. 10. 2007 | 08:13

Blanka VS napsal(a):

Ženy, které využívají kosmetickou, nikoliv zdravotní, plastickou chirurgii a nepotřebují to př.kvůli své profesi, si samy sebe neváží. Vážím si žen, a jsou mezi nimi i známé herečky či zpěvačky, které dovedou stárnout důstojně i s nějakou tou vráskou, i s nějakým tím kilem navíc. Ale jak vyplývá z některých předchozích příspěvků, musí si samy sebe vážit. Jako mladá jsem asi byla velmi pěkná, ale plná pochybností sama o sobě. Až po padesátce se dozvídám, kdo mě miloval a neměl odvahu to dřív říci. A já přitom měla pocit, že se nikomu líbit nemohu, nebo že ti, o které stojím, nestojí o mne. Dnes je mi přes padesát, nestarám se o šminky, z krémů znám jen ty, co používám na přesušenou kůži rukou a sem tam obličeje. Přesto nemám pocit, že se mužům nelíbím. Sice bych ráda měla méně kil, silnější a hustší vlasy, ale věšet se kvůli tomu nebudu. Jsem zdravá, chodím zpříma a užívám si, že už mi na mínění druhých tolik nezáleží. Krom toho mám pocit, že se ženy chtějí sice líbit mužům, ale ti si často takových věcí ani nevšimnou. A ti, kteří řeší pouze vzhled žen, za tu námahu nestojí. Pro ně jsou ženy obvykle stejně jen slepice.
06. 10. 2007 | 18:31

free online games napsal(a):

great
08. 03. 2010 | 19:54

Free Ringback Tones napsal(a):

good article thanks you very much for your information
17. 03. 2010 | 00:56

puma napsal(a):

Dear friends welcome to our store:sale cheap puma shoes http://www.salepumashoes.com
what you want will show in it !
05. 05. 2010 | 22:49

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy