Kdo je vlastně potrestaný?

01. 11. 2007 | 18:26
Přečteno 5885 krát
No přece trenér Ščasný a Česká televize.

Druhý muž české exekutivy, senátor a předseda lidovců Jiří Čunek dnes konečně oznámil, že složí vládní funkci. Alespoň tu jednu. Prý kvůli koalici, a že mu to už déle říká manželka. Konečně, chce se zvolat po tolika měsících bagatelizování problémů a po mnoha sebevědomých vystoupeních, plných mlžení, arogance a hloupého zatloukání, které přesvědčilo snad jen nejvěrnější fanoušky pana ex-starosty.
Chválabohu, chce se říct, aspoň ti lidovečtí senátoři si zachovali trochu soudnosti a vyzvali kolegu k odstoupení. Bohužel jej sami nedokáží zbavit mandátu senátora, ale to přece nikomu už tak nevadí, … že se pan inženýr Čunek asi podílel na podivných transakcích s ukládáním hotových peněz do banky a nestyděl se brát od státu příspěvky na bydlení a přitom šetřil svůj druhý (teprve?) milion na stavbu domku? To se asi stává normou; takže dokud soud neodsoudí pana Čunka pro úmyslný trestný čin, ať daňový únik či podvod na státu nebo uplácení, budeme jej živit z daní dalších 5 let.
Co na tom, že nošení milionových částek do banky nápadně připomíná praní špinavých peněz, ať pocházejí z nekalých obchodů příbuzného (kauza společnosti bratrance – RUCHSTAV?) nebo snad přímo z nemravných úplatků pana zastupitele?!
Co je to mít přes 2 miliony „ve správě“? Už jste někdy slyšeli, že někdo spravuje cizí peníze tak, že je nosí v igelitce do banky na svůj účet? Policie se snad začne zabývat i tímto aspektem, celé kauzy, kterou otevřela Česká televize! Díky Danielu Bártkovi za málo vídanou ukázku investigativní žurnalistiky, díky jeho televizním šéfům a možná i panu generálnímu, za projevenou odvahu nezastavit tento pořad, jak se prý stalo jiným… Česká televize zase jednou zafungovala jako hlídací pes demokracie… a místo pochvaly se dočkala trestního oznámení od pana Čunka a zpochybnění práva získávat a zveřejňovat dokumenty prokazující neslušné, politicky zničující a možná i nezákonné jednání pana senátora.
Dokonce i bývalý mediální radní Štěpán Kotrba se obul do ČT, jak se to chová k panu vicepremiérovi. Možná ještě někdo z poslanců navrhne snížení koncesionářských poplatků.

Proč se ale divím? Ve fotbale, který je naším národním sportem číslo 1 a který je zdá se předobrazem fungování našeho veřejného života a politiky, je to přece stejné.
V posledním ligovém utkání Mladé Boleslavi s Baníkem rozhodčí svou chybou vyloučil hráče Boleslavi za jednu žlutou kartu, neuznal řádný gól, který nebyl z ofsajdu, jak prokázal záběr kamer, když trenér Ščasný odkopl míč směřující ven z hřiště, byl neprodleně vykázán na tribunu a když si na tiskovce dovolil kritizovat bafuňáře odpovídající za skandální výkon rozhodčích, dostal peněžitý trest, protože se přece může kritizovat až další den! Přitom výkon rozhodčího jednoznačně ovlivnil výsledek zápasu, který celý trochu působil jak zinscenovaný proces v totalitním režimu. Dokázat mlčet po takovém výkonu sudích by asi uměl jen němý. Zdeněk Ščasný navíc není žádná panenka v koutě. Šéf disciplinární komise Karolyi dal všemu korunu, když srovnal vyjádření trenéra k výkonu rozhodčího ihned po zápase k případné kritice trenéra od rozhodčího za špatnou sestavu stoperů.

Nezdá se vám, že se v téhle zemi někdo zbláznil?
Kdo je vlastně potrestaný a kdo je viník?Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Zuzana napsal(a):

Laik zasne, odbornik se divi.. co z toho vseho nakonec vyleze? A co Jan Tleskac?
01. 11. 2007 | 18:32

nezasvěcený napsal(a):

Bravo, ať žije ČT, která se svým investigativním umem dostala k Čunkovým výpisům z bankovního účtu a má dokonalý přehled o tom, jaké dávky Čunek pobíral. divím se, že ještě dělají za mrzký peníz v TV, protože po takových machrech určitě skáče nejen BIS, ale i CIA, MI5 a o KGB ani nemluvě! A je dobře, že toho úplatného budižkničemu jednoznačně usvědčila ze všech zločinů, o kterých víme, že je spáchal. Výroky soudu, ať už v této věci, nebo v té předchozí, pro nás, zasvěcené, nemají význam. Spáchal to! Je vinen! Na šibenici s ním(alespoň tu politickou)!
01. 11. 2007 | 18:55

Sonny napsal(a):

Čunek je pryč, myslím že nevydrží ani v Senátu. Je to úleva, ale malá. Velká úleva přijde, až zmizí celá tato vláda v propadlišti dějin.
A fotbal?
Opravdu si myslíte, že má nějakou cenu se s tím vůbec zabývat? Sport už přece dávno není určen k pobavení lidí, anóbrž k vydělávání peněz tím košťálovým spolkem.
Kdybych věděl, že to pomůže, dám na modlení, ať nás pán Bůh od takovéto svoloči ochrániti ráčí!
01. 11. 2007 | 18:59

J. Švorčík napsal(a):

Do mrtvoly se nekope.
Pan Čunek to měl už dávno vzdát. Smutné na tom je to, že vaz mu srazila teprv reportáž veřejnoprávní televize, která bezesporu disponuje fondy na úplatky policejním úředníkům.
Jinak se takové dokumenty získat nedají. Kdyby to vyšťorali novináři bulvárního plátku nebo komerční televize, tak zatleskám. Takhle jsem na rozpacích, stejně tak ze slovníku pana Kasla. Nečekal bych ho od seriózního politika s vysokoškolským vzděláním, ale od publicisty bulvárního plátku. To ale nemění nic na tom, že už p. Čunek dávno neměl být ve vládě. Do Senátu byl však zvolen a pokud mu nebude prokázán trestný čin, není důvod, proč by tam nemohl sedět. Běžně se respektuje persumpce neviny, pouze ve vládní funkci jsou jiná kritéria. Tam měl opravdu postupovat jako p. Gross.
01. 11. 2007 | 19:21

bara napsal(a):

Pane Kasl, do porazenych se nekope.
01. 11. 2007 | 19:24

BIS napsal(a):

Aféra Čunek:Podle Senátora J.Štětiny se jedná o spiknutí estébáckých struktur. Řekl to dnes na Rádiožurnálu!! Více zde:http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv/?p_po=3169
01. 11. 2007 | 20:09

BIS napsal(a):

Zinscenovaná aféra kolem J. Čunka:Podle Senátora J.Štětiny se jedná o spiknutí estébáckých struktur. Řekl to dnes na Rádiožurnálu!! Více zde:http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv/?p_po=3169
01. 11. 2007 | 20:12

Ota napsal(a):

Čunek není inženýr. Po absolvování průmyslovky se nejdřív živil jako automechanik.
01. 11. 2007 | 20:30

Amarook napsal(a):

Odpoved je velmi jednoducha: potrestany je vsechen cesky lid, ktery tak prisel o politika svetove tridy, Valacha a katolika. Navrhoval bych celonarodni sbirku na rodinu Cunkovu. Maji bezesporu nahrabano jeste malo.
01. 11. 2007 | 20:31

astalavista napsal(a):

to BIS, jediným skutečným stbákem v celém případu je prosím svědek pana Čunka. Evangelický farář Bronislav Czudek(prý svědek na psychologický stav paní Urbanové). Stětina je naprostý fanatik, dehonestátor a ostrakizátor neb třeba pan Obst opakovaně(minulý měsíc znovu) dostal bezpečnostní prověrku(nehledě k jeho věku a to kdy vůbec dostudoval). Pan Štětina je jeden z těch lidí co jsou proti totalitě až padne ( sám byl člen KSČ), asi tedy pozdní špatné svědomí a jeho léčba. Tak vidí spiknutí všude, ale ne u sebe a svého zasahování do vyšetřování. "Informace" od pana Štětiny nutno brát s velkou rezervou.......
01. 11. 2007 | 20:43

astalavista napsal(a):

to BIS. Tedy údaje z registru spolupracovníků StB ministerstva vnitra. Podle nich se stal Czudek kandidátem tajné spolupráce v roce 1982. V roce 1984 pak z něho StB udělala svého agenta pod krycím jménem Filip. Jeho svazek byl uzavřen až po listopadu 1989. ps.: Štětinovo spiknutí je tedy "pravdivé", ale ne proti panu Čunkovi ,ale asi naopak, že. ha, ha
01. 11. 2007 | 20:47

astalavista napsal(a):

to prosím opomíjíme angažovanost pana Vaškuje (sám vyšetřovaný v jiných kauzách), Vesecké zásah poslední týden před ukončením vyšetřování a mediální prostor pro ty kdo mařili a maří vyšetřování za každou cenu (Štětina, Hučín a jejich soustavné teorie všeobecného tajného spiknutí bolševismu) protože se jedná o člena jejich politické koalice či snahu pomstít se státnímu zástupci v Přerově(Hučínovo vyšetřování v 90 letech). A dodatek, 3 sobě nadřízená státní zastupiteství(Přerov, Olomouc, Ostrava) konstatovala, že vyšetřovatel, podřízené státní zastupitelství a soudní znalci postupovali bez chyb, až do onoho zásahu na poslední chvíli(podle kterého to bylo vlasně paragrafu!?). p.Šošovička je již očištěn od inspekce ministerstva vnitra a jak bylo psáno p.Obst dostal zase opakovaněv bezpečnostní prověrku. Politické divadlo pokračuje............
01. 11. 2007 | 20:57

LEVAK napsal(a):

Vážení a co když je toto jenom špička ledovce?
01. 11. 2007 | 22:03

jaroslav napsal(a):

Dva miliony "ve správě" může být klidně
sdružení peněz od příbuzných za účelem
získání většího úroku.Nebyly náhodou v té
době úroky podstatně vyšší než nyní?
Ale pan Kasl stoprocentně ví předem,že
nebyly čisté.
01. 11. 2007 | 22:43

Český synek Nguyen napsal(a):

klasika české povahy. Pan Šťastný má máslo na hlavě taky.Za jeho trénování Žižkova Ivánek Horník kupčil se zápasy, kupoval penalty v posledních minutách a to trenérovi nevadilo..
Ke Čunkovi jen tolik že se sám znemožnil, ti rádoby bijci demokracie kteří se v poslední době vyrojili a kopou do mrtvoly se sami znemožnili taky.
A nepodložené vyjádření senátora Štětiny bych bral jako šíření poplašné zprávy.
02. 11. 2007 | 06:45

Zach napsal(a):

Zda je pan Čunek malý lotřík nebo velký lotr,je myslím už v tuto chvíli nepodstatné,ponechme prosím jeho osud už pouze naší justici.Plivnout na toho na zemi se mi zdá nedůstojné pro obě strany.
02. 11. 2007 | 07:25

Al Jouda napsal(a):

Velmi hezké bylo, jak paní Vesecká včera v televizi maskovala, že rozhodnutí státního zástupce Obsta bylo vydáno v rozporu se zákonem !
02. 11. 2007 | 10:16

Al Jouda napsal(a):

Omlouvám se, šlo o státního zástupce Salichova.
02. 11. 2007 | 10:35

Karel napsal(a):

to: LEVÁK
To si piště, že to je jen špička ledovce, Čunek je, byl, malá sardinka a ti žraloci se baví. Na ně si novináři netroufnou, protože by je sežrali.
02. 11. 2007 | 10:59

hawk napsal(a):

Pane Kasle, kdypak nám popovídáte o svých šméčkách na pražském magistrátů místo neustálého ukazování prstem na někoho jiného?

To nemá nic společného s čuníkem, ten už měl jít dávno.
02. 11. 2007 | 11:17

kritik napsal(a):

on je ČUnek inženýr?
to je mi novinka
02. 11. 2007 | 14:04

insurgentes napsal(a):

Připojil bych se k hawkovi:

A co administračka pro ING na Kačerově? He?

Aby to nebylo jako vždycky, když zloděj křičí: chyťte zloděje!
02. 11. 2007 | 14:40

Ivan napsal(a):

Vážený pane inženýre, souhlasím s článkem potud, pokud neřešíte neřešitelné, spíš pláčete nad rozlitým mlékem. Proč to říkám, proto, že je zbytečné připomínat co každý občan ví, že pan odstoupivší ministr, bude i když bohužel senátorem dále. Když prší, je zbytečné naříkat, že prší. Naše ústava nedává jinou možnost a pokud zde nebude morálka, která abstinuje, ve všech vrstvách společnosti, včetně věrného příkladu ostatních představitelů, nelze jinak. Vždyť to je taky tvrdošíjná obrana pana ministra Čunka. Pokud budou morální naší představitelé a politici, zajisté těžko budou snášet ve svých řadách amorální kolegy, protože tomu tak není, tak si asi rozumí. V podstatě pouze účel světí prostředky. Čili neplakat nad rozlitým mlékem, ale trvale servírovat řešení, protože je zdlouhavé. Takže zbývá popřát si víru a trpělivost.
02. 11. 2007 | 15:59

Sonny napsal(a):

to kritik:
inženýr lidských duší
03. 11. 2007 | 06:45

Oldřich napsal(a):

Mluvíte o dvou milionech, ale to jsou drobné oproti miliardám, které se tady rozkradly a možná teké za vašeho šáfování.
03. 11. 2007 | 10:06

Oldřich napsal(a):

Oprava. Mluvíte o dvou milionech, ale to jsou drobné oproti miliardám, které se tady rozkradly a možná také za Vašeho šéfování.
03. 11. 2007 | 10:10

vlk napsal(a):

Pane Kasle - dobrý článek, dobrá paralela! celkem povedené. Početl jsem si . díky.
03. 11. 2007 | 21:10

Charlie napsal(a):

Pane ing. Kasle - v případě Čunek počkám se svými soudy na skončení případu ( amyslím, že byste měl počkat i Vy). Od Vás bych ale takovouhle slátaninu opravdu nečekal - při vašem vzdělání a předpokládaném rozhledu je zarážející jak snadno podlehnete mediální masáži a je Vám hned všechno jasné.
Asi takhle nějak začínala slavná 50-tá léta.
04. 11. 2007 | 19:26

suunto t6c napsal(a):

Chválabohu, chce se říct, aspoň ti lidovečtí senátoři si zachovali trochu soudnosti a vyzvali kolegu k odstoupení.
14. 10. 2009 | 09:49

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy