Nevěřte všemu

09. 06. 2007 | 23:40
Přečteno 9415 krát
Americká CNN vyklonovala tento týden Klause Topolánka, jako novou hlavu České republiky. Ta CNN, kterou jsme skoro nábožně začali svobodně sledovat před 17 lety s pocitem, že když Christiane Amanpour (vy na rozdíl od některých českých novinářů víte, že jde o ženu) něco říká, tak to musí být pravda. Nějak jsme si nebyli ochotni připouštět, že CNN nejenže pohlíží na svět výhradně americkýma očima, ale že jde o soukromou stanici, která sleduje i komerční zájmy a především, že některá místa planety jsou pro ni tak okrajová, že o nich takřka nic neví a nestojí jí za to, něco si důkladně zjišťovat. Až mi skoro bylo pana prezidenta líto - když už se konečně dočkal Bushovy návštěvy, tak se stal jen křestním jménem premiéra, kterého ještě označili v titulku za presidenta, zatímco prezidenta Klause prý oslovoval prezident Bush: pane premiére.
Média se nevyznamenala poprvé a ani naposledy. Jde prostě jen o další důkaz toho, že se nemá věřit všemu. Bohužel, tuhle lekci si Češi ani po 17 letech po listopadu 1989 nezapamatovali. Jinak by před pár lety nemohl vzniknout mystifikační projekt Český sen, jinak by si tisíce Čechů nekupovaly brak vydávaný reklamou za prvotřídní zboží.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ročník 53 napsal(a):

A nemá ta CNN tak trochu pravdu?! Jekyl a Hyde vypadali fyzicky také rozdílně. Jeden byl vědec a druhý povahově lump.
Když jsou spolu, který z nich je dvojník?
10. 06. 2007 | 08:25

Jungr napsal(a):

No Vy to musíte vědět, pane Kasle, zda je reportérka CNN žena či ne. Pokud jde o novinářky, ví se o vás, že máte přehled maximální a detailní. Pozdravujte manželku (druhou).
10. 06. 2007 | 09:05

Eliška napsal(a):

Panu prezidentovi to docela přeju. Ještě mám totiž v živé paměti spor, který vedl s expremiérem Paroubkem během návštěvy ruského prezidenta Putina v Praze. Snažil se ho úplně vyeliminovat, neinformoval ho o programu, jednal s ním jako s nesvéprávným školákem a neustále zdůrazňoval, že Putin je prezident, takže jeho přirozeným partnerem je on a Paroubek by se tam vlastně jenom pletl. Teď si Bushe Klaus s Topolánkem přivlastnili napůl, oba byli dokonce na tiskovce. To co platilo dříve pro Paroubka, teď pro Topolánka neplatilo. Tak to prostě chodí, když má země "nadstranického" prezidenta. Takže si náš pan profesor toho "Klause Topolánka" zaslouží. A hlavně to svědčí o tom, že naše hlava státu není tak slavná a všeobecně známá a uznávaná, jak se snaží všem nabulíkovat.
10. 06. 2007 | 09:13

dedamn napsal(a):

Samozřejmě je to nepříjemné faux-pass, ale nic světoborného se nestalo. Naopak to tehdejší Paroubkovo neustálé dožadování se moci a chorobná ctižádost a ješitnost byla a je všem pro smích a pro výstrahu dalším případným následovatelům. Ale i Paroubka chápu - ten už se nezmění, má to už v sobě alespoň 30 let.
10. 06. 2007 | 09:49

Václav napsal(a):

Nevěřte panu Kaslovi. Je to rozvedený člověk a jeho podpásový akt vůči ODS zůstane trvalým varováním. Pro mě je "živou mrtvolkou". Žije ale je mrtvý.
10. 06. 2007 | 10:54

Honza napsal(a):

yslím,že by bylo dobré se konečně probudit a nevidět jenom bílo-černě a nepohybovat se v euforii od zdi ke zdi.Výstižný,je příměr Zděndy Izera, že Američané jsou vlastně lépe oblečení Rusové.Nedělejme si iluze a hleďme najít svoji vlastní identitu.
10. 06. 2007 | 11:06

martin jinoch napsal(a):

to Václav: správně, všechny rozvedené lidi automaticky považuji za nedůvěryhodné. bohajeho používejte aspoň někdy mozek...
10. 06. 2007 | 11:18

Kája napsal(a):

Inu, je třeba to domyslet do důsledků. Co ty pródeesácké pindy v médiích o nutnosti reformy v době, kdy jde ekonomika nahoru rychleji, než kdy jindy? Co ta sprostá předvolební Kubiceko lež, roztahovaná médii s takovou nezodpovědnou senzacechtivostí a škodolibostí? Atd...
10. 06. 2007 | 11:32

jurášek napsal(a):

Myslím si že president a premier nedodržovali bezpečnost práce,když lezli Bushovi do zadku tak neměli na hlavách přilby.
10. 06. 2007 | 11:43

Sybila napsal(a):

Že si ho nepamatovali je mi divné?ten kovbojský klobouk mu přeci tak slušel,je vidět pány narcisi,že nemají být na co tak nafoukaný,vždyt je svět nezná kdyby se chovali jinak ,tak by si jich možná všimli ,ale jejich přehlížení půlky světa jim nepřidá.Děkujeme odejděte!!!!
10. 06. 2007 | 11:53

Petr napsal(a):

Pane Kasl, co když to oslovení:"Pane premiere"byl záměr.Po cestě Evropou,vítali ve všech zemích Bushe šéfové diplomacie?U nás Ano.Co si ten pán na hradě o sobě myslí?
10. 06. 2007 | 12:54

Lidmila napsal(a):

Zdravím. Tuším, že s tím radarem to bude naprosto stejné rádio Jerevan, od kterého CNN převzala copyright :-(. V Brdských lesích totiž nemá stát Bushův radar, ale ranč, pan Amerika si přece občas ta slovíčka trochu plete. A nejde tady o obranu proti raketám středního doletu, ale o zábranu proti brdským medvědům a vlkům, aby náhodou neroztrhali Bushovy mustangy. Toto využití vojenského újezdu Brdy, který rozsáhlými horskými loukami u Padrťských rybníků imituje prérije amerického středozápadu, považuji za optimální. Proto jsem všemi deseti pro - jen co se to rozkřikne, okolní pozemky vyletí nahoru - kdo by nechtěl mít nemovitost s takovou dobrou adresou!!
10. 06. 2007 | 13:45

jin napsal(a):

Pane Kasl,jsem rád,že se nám snažíte "otevřít oči"hlavně podud jde o tu pražskou chobotnici,ale mrzí mne,že jste toho proti ní moc nedělal,když jste tam pracoval.Proto tam i dnes přetrvávají takové ostudné zlodějské kreatury jako je Jančík.Pokud jde o Bushe,ten je jen figurka americké Židovské mafie,která nerozezná Česko od Čečenska.Klause bych si taky spletl se zahradníkem...
10. 06. 2007 | 16:38

Jan napsal(a):

Až bude někdo z Vás panu prezidentovi sahat po kotníky,ať kritizuje!
10. 06. 2007 | 16:38

host1 napsal(a):

Jane,myslíš tím,až budeme mít blíže k jeho řiti?V této zemi nelze už věřit ničemu a to kvantum lží,valící se na nás denně z médií,sloužících vládnoucímu paskvilu je už opravdu neúnosné.Lže vláda,lžou následně média a ještě nám namlouvají,že jsme si to "demokraticky"zvolili.K zblití.
10. 06. 2007 | 17:03

starej napsal(a):

Dopadl bych tak blbě, jak kdybych věřil Vám pane Kasle.
10. 06. 2007 | 17:53

sice volič, ale blbec napsal(a):

pane kasl až budete premierem nebo na hrade jiste to vsechno zařídíte dobře a CNN FBI a KGB si vás bude pamatovat. jestě že jste nám připoměl, jaké diletanty máme v čele státu a o jaké poklady jsme se svojí blbostí připravili. takže Kasl na hrad
10. 06. 2007 | 18:20

JK napsal(a):

Pane Kasle, máte pravdu v tom, že médiím se nedá tak úplně věřit, politikům také ne. Reklamě se také nedá tak úplně věřit. Rozdíl mezi reklamou, médii a politiky je ale velký. U reklamy na zboží každý ví, že se prezentují jen pozitivní vlastnosti, že se v mezích zákona přehání. U politiků se ví, že jim jde jen a jen o své osobní blaho, ale u médií je často skutečný záměr tak šikovně ukryt, že je těžko rozpoznatelný. Proto hodnotím profesi žurnalisty jako neodpornější povolání na světě, na dalším místě v pořadí prolhaných profesí pak hodnotím povolání politika. A pokuste se mi to vyvrátit, pane Kasle.
10. 06. 2007 | 18:22

Winpoj napsal(a):

Klaus Topolánek, hmm, dobrý. Mě ale ještě více pobavila kostkovaná "check flag" při návštěvě Topolánka v Pákistánu.
10. 06. 2007 | 18:31

Cimrman napsal(a):

Pane Kasle. Mediím se skutečně věřit nedá.Ale media nám obyčejným lidem podávají co se v politice a kolem politiků děje.Je spousta politických doslova lumpáren, které vyšumí doztracena.Mezi medii a politiky není velký rozdíl.Jedni se schovávají za svobodu slova,druzí za poslaneckou imunitu.Mohl by být stanoven pro media a politiky morální kodex? Tedy hranice morálky ,které by neměly být překročeny?
10. 06. 2007 | 18:42

spáčka napsal(a):

Média - v Praze si prdnete a v Bratislavě jste se posral...............
10. 06. 2007 | 18:54

obcan CR a USA napsal(a):

Od pana Kasla, kdysi Wunderkinda a nejen radnice, cloveka velice podnikaveho, atd. bych ocekaval neco (mnohem) podstatnejsiho, zasvecenejsiho, relevantnejsiho, uzitecnejsiho nez to, ze pracovnik(ci) CNN ve chvatu mezizastavky na Rujanu, v krasne Praze, pridali nemecke krestni jmeno, prijmeni jako Bem postavou malinkeho 1. prezidenta KSCM a radoby liberala ke prijmeni postavou impozantniho premiera CR.

jako cokoliv, i media mozno donekonecna, dokonce i pravem kritizovat: Ano tak ci onak jsou obrazem zajmu, kultury, preferenci tech, kteri je vlastni. A;e pan Kasl myslim, m.j. podcenuje Cechy, ze by mediim madmerne, nebo vice nez treba zapadni audience VERILI. Pokud si vzpominam na nejake studie a vyzkumy verejnemo mineni, bylo to spis naopak: treba Cesi jim veri mene nez Americani. Myslim, ze to souvisi s presvedcenim Americanu o nejruznejsich svobodach a "svobodach" a treba o tom, ze maji "nezavisla media", ktera navic vykonavaji funci "nezavisleho dohlizitele" nad statni moci. Jak "chech and balances", tedy vzajemna kontrola a vyrovnavani mezi jednotlivymi branzemi statni moci (v USA, Britanii, atd.), "bdela" opozice, vcetne "kontroly" ze strany medii (natozpak "investigativnich novinaru", atd.) prilis casto NEfunguji, jsme videli, kdyz prezident USA a Blair mohou presunout ctvrt muilionu vojaku v tezke zbroji, s miliony tunami logisticke podpory na druhy konec sveta, obsadit zemi bez toho, ze se tam (jako v pripade kubanske krize ministrem zahr veci USA v OSN predvadene satelitni snimky) Saddamovych ZHN by odpovidaly jakekoliv realite, natozpak aby "byly behem 45 minut pripraveny k vypaleni" jak Blair dodaval.

Pan Kasl, ktery "opravdu, ale opravdu" uz zanevrel na politiku (a miliony z MF CR pro partaj dostala az ted Hybaskova) by se mohl rozepsat, zamyslet, pokritizovat treba to, jak NASE, ceska media diky nebetycnemu, pravicove politice i CR skodicimu Klausovi a lzim, kterymi on a jeho KPR media krmila stran udajneho zajmu Kongresu USA o jeho svetu smesne nazory na zmeny klimatu.

Klaus a KPR mediim predstirali (a ty to ochotne, v ramci ziveni narodni potreby byt "uznavan" servirovaly) ze pry Kongres USA naseho Klause pozadal o nazory. PRAVDA je zcela jina: NE Kongres USA, tedy asi 450 kongresmanu a 100 senartoru, NE nikdo jmenem Kongresu, ale JEN jeden extremisticky, fundamentalisticky kongresman z mesta Waco, Texas, Joe Barton. Jeho lide si naseho "kovboje" za jeho navstevy TX vsimli: V roli "uzitecneho idiota" se tesne pred tim Klaus zesmesnil svymi vypady proti zprave IPCC. Barton je placeny naftarskymi lobby (stejne jako oklahomsky senator Inhofe), ktere take plati Petroleum Institute, kde ochotni vedci "vedecky" dokazuji, ze spalovanim fosilnich paliv se vlastne nic nedeje, atd. A Waco? Googlujete si "Camp Davidian" a "David Koresh": sebevrazda a vrazda asi 82 clenu sekty, vcetn2 Koreshovych asi 10 deti atd. Jinak Barton totalni fundamentalista, born-again fanatik. Spize z hecu jeho lidi poslali Klausovi 5 otazek v predvecer slyseni GOREa pred vybory Snemovny.

NIKDY ale nebyl take planovany jakokoliv "duel", konfrontace nazoru Gorea a Klause. To si zase na Klausuv pokyn KPR vymyslela a ochotna domaci media to z vyse uvedenych duvodu zivila.

Na C-SPAN 3 TV za 3 hodiny primeho, uplneho prenpsu slyseni Gorea jmeno "Klaus" (ani jako krestni jmeno Topolanka:) ani jednou nepadlo. Natozpak aby nekdo cetl jeho odpovedi nebo na ne jakkoliv odkazal. Dtto pri 2 hodinach slyseni pred vyborem Senatu toho dne odpoledne.

Co by ceskeho malomestaka, zvlaste modreho, asi urazilo, co by trosku splasklo jeho image Klause coby "uznavaneho a respektovaneho" statnika, odpobnika na vse, atd. je skutecnost, ze jeho odpovedi ani nebyly vlozeny do tzv. CONGRESSIONAL RECORDu, coz je osud, ktery kazdy den potka stovky textu, ktere se za debat tuctu vyboru, podvyboru, komisi obou komor Kongresu USA nestaci precist a jsou tedy "put on record" timto zpusobem. O takovem neslavnem konci Klausem narodu a modrym strakam lzive prezentovane "zadosti KOngresu USA" a "duelu" s Gorem, kde se ani jedno nikdy nekonalo, nerekne.

Navic: Tak trapne, neomalene, smesne, jako si Klaus, za spokojeneho mruceni casti ceske populace stale dovoluje vystupovat stran tematu zmen klimatu, to si, krome Bartona a Inhofa nedovoli nejen jakykoliv republikansky clen Kongresu, an Bush (ktery se navic pred tydnem stran problematiky celkem dramaticky defakto obratil "doleva"). Bush a spol asi pro Klause a nektere v ODS atd jsou asi "malo pravicovi"?
10. 06. 2007 | 19:45

obcan CR a USA napsal(a):

dokonceni:

A krome toho, ze Demokraty kontrolovane obe komory Kongresu jednoznacne, s pocitem historicke zmeny, navratu k aktivnejsi politice stran zivotniho prostredi, Goreho navrhy podporovali, i mnozi Republikani, treba jako mocny senator JOHN WARNER (sef branneho vyboru, exmazel Taylorky:), Lamar Alexander (exministry energetiky za Bushe st.) atd take verejne Goreho vize a zavery podporili .... to Klaus a nase media narodu, opojeneho Klausovou lacinou, nerelevantni demagigii, take, navic ke Klausovym lzim o "zadosti Kongresu" "duelu s Gorem" nereknou.

To povazuji za podstatnejsi nez ze CNN udela chyby se jmenem.
10. 06. 2007 | 19:46

obcan CR a USA napsal(a):

MONOPOL na chyby nema jen CNN, Americani, Zapad, cizinci, ale dela je i nas "velice vzdelany", rychlokvaseny, nestandardni, na navrh (tehdy mu jeste dobreho Pilipa) sebedekorovany Klaus.

Viz jeho web: Kdyz byl na statni navsteve Indie (kdyz ho vyznamne zapadni zeme stale nezvou, objizdi Kypr, Libanon, atd.) tak s SOKU diplonatickeho sboru PREZIDENTOVI Indicke republiky vmetl do tvare svoji "vybornou" anglictinou (kterou, vzdy za nase, studuje oz skoro pul stoleti, od prijeti na stalinskou VSE), kdyz Indii oznacil za:

"the third largest country in the world".

To se hostitelum pekne protahli obliceje, kdyz je Klaus "odborne" odsunul za USA.

Jasneze nikdo v CR toto diplomaticke faux pax naseho vzdelance, kteremu Zapad odeprel nobelovku a stale ho nedocenuje a naopak ho vidi jako nerelevantniho, oportunistickeho jesitu, doma narodu ne[priblizil.
10. 06. 2007 | 19:54

glum napsal(a):

Zdravím Pana Kasla a chci říct že jemu věřím a ED jsem volil.Ale měli by si dát jednodušší název protože SNK-ED než řeknu tak je večer.Oni by vás lidi více volili s jednodušším názvem.Jinak bijte zkorumpované ODSáky hlava nehlava než tenhleKocourkov totálně Estébácky rozkradou a vytunelují se k Olympiádě do Letnan.Bém patří do ustavu.Kdo ODS potrestá a zavře zkorumpované všecho schopné mafiány?Volote Evropské Demokraty kladovo na Klausovo ODS.
10. 06. 2007 | 20:04

glum napsal(a):

Oprava Volte Evropské Demokraty kladivo na Klausovo ODS.Nejdříve nás privatizací skoro zlikvidovaly a ted nás budou poučovat jak šetřit ale na druhé straně si zvýší prebendy,83 milionu dají na pozemky na Bémovu Olympiádu a my žereme složenky tak proč tu svoloč zkorumpovanou volíte blbci?Stejně tak KSC,CSSD nevolím je.
10. 06. 2007 | 20:10

aleš napsal(a):

Evropští demokraté jsou mi sympatičtí, ale jen díky Kaslově chybě strana neuspěla, nejprve podal špatnou kandidátku do Prahy (mmch. peníze nevybojoval ani Kasl ani Hybášková, ale jejich právník Polčák) a pak ještě po evropských volbách nechal naděje ED shnít na nedohodě s SNK.
10. 06. 2007 | 21:05

Evelina napsal(a):

Evropští demokraté mi nejsou sympatičtí ani trochu.Pan Kasl je odpadlík,který se přes ODS vyškrabal až na místo primátora v době,kdy ho nikdo neznal.Jeho osobní ambicioznost je natolik evidentní,že jím vytvořená partaj ztrácí význam,protože je pouze berličkou k dalšímu šplhu.A jeho upozornění na tisk?Vždyť to je opravdu ubohé!
10. 06. 2007 | 22:16

Libor napsal(a):

to Aleš: A ten Polčák je jako Altner?? Co to tu stranu bude stát?
10. 06. 2007 | 22:50

Hurá napsal(a):

Američanům zoufale chybí obecné základní vzdělání. Víte že zdaleka ne všichni znají název svého hlavního města ?
16. 06. 2007 | 01:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy