Zeman se vřítil do politiky. Ale komu bude skládat účty?

27. 01. 2013 | 14:07
Přečteno 26856 krát
Sotva 24 hodin po volbách, a Miloš Zeman je jak z divokých vajec. Větří vzpouru v ODS, řešení situace vidí v předčasných volbách a dokonce mluví o tom, jak změnit volební systém.

To je špatně. Prezident nemá - ani než nastoupí do úřadu, ani potom - jančit. Má se držet zpátky. Ústava ani v nejmenším nepředpokládá, že by se choval „silově“ a šel čelem proti vládě. Naopak, počítá s tím, že bude s vládou spolupracovat.

Pro ilustraci teď dovolte malou osobní vsuvku.

Přesně před dvaceti lety byl Václav Havel poprvé zvolen českým prezidentem. Den poté se dostavil do budovy České tiskové kanceláře v Opletalově ulici, kde se, jak bývalo – či dodnes je - zvykem, nechal vyfotografovat pro oficiální prezidentský portrét. Já jsem tam s ním pak, jako redaktor ČTK, udělal krátký rozhovor, který týž den vyšel jako zpráva Četky.

Havel mimo jiné řekl, že by Česká republika měla podpořit myšlenku mezinárodní vojenské intervence v Bosně a Hercegovině (což bylo v titulku zprávy).

Pak jsem napsal, že se „neobává, že by se v zahraničněpolitických otázkách neshodl s vládou. I když, jak uvedl, jeho názor na českou zahraniční politiku se od vládní koncepce v některých akcentech liší.“

„V koncepci české zahraniční politiky, jak byla schválena vládou, se na mé gusto příliš často vyskytuje termín ´české zájmy´. Ten termín není zcela jasný a jeho velká frekvence vyvolává trochu nedobrý dojem, jako by hlavním a jediným úkolem naší zahraniční politiky bylo bojovat pouze sami za sebe," řekl Havel.

Ten rozhovor tehdy vyvolal docela velké haló. Především proto, že nového ministra zahraničí Zieleniece a premiéra Klause popudilo, že se čerstvě zvolený prezident jen tak, aniž to dal dohromady s vládou, vyjadřuje o Bosně a o směřování zahraniční politiky. Přišlo jim, že Havel hraje na sebe a je mu potřeba dát na srozuměnou, že tudy cesta nepovede. Čistě věcně, za zahraniční politiku skutečně odpovídá vláda, čili přinejmenším kus pravdy na tom byl.

A teď zase zpátky do dnešních časů.

Havlova tehdejší „vzpoura“ (a to opravdu ve velkých uvozovkách) proti vládě je vedle toho, jak se v politice chová Klaus, téměř nicotná. Klaus si v porovnání s Havlem dělá, co chce.

A Zeman, zdá se, hodlá posunout prezidentskou autonomii ještě o kus dál. Jenže prezident není podle Ústavy nikomu odpovědný. Je to logické, odpovědnost za výkon moci přece nese vláda. Takže když se prezident, v euforii po vítězství v přímé volbě, vřítí do politiky jako slon do porcelánu, je to velmi nebezpečné. Komu bude příštích pět let skládat účty? Zemanův styl je poukázkou na ústavní krizi.

Před volbami to dobře vystihl Petr Pithart: „Silný prezident se slabými pravomocemi se musí vyznačovat výjimečně dobrým ústavním vychováním. Zdrženlivost (tedy nejen v jídle a pití!) budiž jeho první ctností. Jinak nechť nás ochraňuje svatý Václav a všichni naši patroni."

(Psáno jako status na facebookové stránce Jan Lipold - Aktuálně.cz).

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Almo G™ napsal(a):

A komu bude skládat účty Aktuálně?

Česká televize?

MF Dnes?

Lidovky?

Právo?

V. Moravec?

atd.
27. 01. 2013 | 14:15

Bestia triumphans napsal(a):

Bitva o prezidenta na blozích Aktuálně skončila.

Na závěr zbývá zhodnotit, jak si vedli zdejší diskutující. Válečný zpravodaj některé ocenil a rozdal zasloužené ceny. Pokud jsem na někoho zapomněl, můžete doplnit své ceny i vy. Cenu by si zasloužila například Tužka za originální přístup k volbám do druhého kola, ale její zvláštní počty jsem bohužel zapomněl.

Cena Kanárek v dole
Jednoznačně Pepa řepa. Jak kanárek varuje před plynem, tak on neúnavně varoval před mediokracií. Jestli byla situace opravdu podobná kanárkovi v dole, není tak podstatné. Důležité je, že se Pepa řepa kanárkem býti cítil – a to je hlavní. Pepa řepa se na závěr kampaně odmlčel, doufejme, že se mu vede lépe než kanárkovi.

Logik
Tuto cenu získává Anna, kterou výrok Zdeňka Svěráka, „Karel Schwarzenberg přistupuje stejně k anglické královně i k malému dítěti,“ vedl k tomuto prohlášení: „Já tedy rozhodně nechci na Hradě někoho, kdo v životě nepohladil malé dítě.“
I další výrok Anny vyniká zdrcující logikou: „Jména vznikala odvozením. Zeman tedy pravděpodobně vznikl od pracující na zemi, zemědělec...Dá se tedy říct, že původ rodiny Miloše Zemana má kořeny starší, než knížete Schwarzenberga.“

Objev roku:
1. místo Silvie za objev, že Schwarzenberg je Habsburk. 2. a 3. místo neuděleno. Bramborovou medaili obdržel Maximus za objev, že 9 z 10 kandidátů na prezidenta jsou židé. A proč až 4. místo? Protože to odflákl. Pravda pravdoucí je ta, že 10 z 10 kandidátů na prezidenta jsou židé. Okamura ve skutečnosti pochází z Mea Šearim v Jeruzalémě, ale sionisté dokázali přesvědčit Maximuse, že pochází z Japonska. To je blamáž, Maxime!

Agitátor
Těžká konkurence. Jáchym, Sláma, Aga…jeden z nejohnivějších diskutérů byl ale Luba. Dle neověřených zdrojů vhodil v prvním kole do urny omylem lístek s knížetem, a když to zjistil, pokusil se zapálit volební místnost. Poté utekl domů a tři dny v kuse poslouchal z CD hlas Táni Fischerové. To muselo zanechat trvalé následky. Luba se proměnil v robocopa, teda spíše v Zemanocopa a neúnavně postupoval bitevním polem. Blahopřeji.

Sociolog
I zde zvítězil Luba, který dokázal brilantně roztřídit voličstvo, výrokem: „Jen lidé iracionální, alternativně inteligentní, a dětičky sotva odrostlé pohádkám, si zvolí v počátku 21. století do čela svých řad knížepána.“

Zaseklá deska
Jednoznačně mb, který svou asertivní metodou přiváděl Pepa řepu k šílenství. Jeho otázka, „Pepo, koho jste volil“, se pravidelně ozývala bitevním polem.
Mimochodem, koho vlastně volil Pepa řepa?

Mentor
Zlatého mentora získal naprosto zaslouženě Zdeněk Brom, který v tomto oboru nemá konkurenci. Jeho mentorování se rozléhalo široko daleko nad bojištěm.

Drak či dračice
Silvie. Nikdo jiný tolik nedštil síru a oheň na kandidáty.

Naiva
Maximus za výrok „ Zeman se nezapletl do žádných politických špinavostí.“

Poeta
V diskusích se objevila spousta nových nicků, kteří pravděpodobně rychle zmizí a nemá cenu se jimi zabývat. Přesto si jeden z nich zaslouží cenu Zlatý poeta. Nick Pepi napsal 24. 01. 2013 | 16:45 báseň, která je ještě blbější než básničky, které zde píše Maximus. Neuvěřitelné! I když, teď mne napadá, není to ve skutečnosti Maximus? Už si zde jednou dal nick Primeros (který mu sedí jako ulitý), proč tedy ne Pepi?
Každopádně blahopřeji, pro otrlé je zde odkaz na dotyčný blog.
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/matej-spurny.php?itemid=18914
27. 01. 2013 | 14:18

Bestia triumphans napsal(a):

Pokračování:

Vědma
Pamatujete na film Minority report ? Ve vodě se tam ráchaly tři vědmy, které předpovídaly budoucí zločiny. Zde na diskusi tuto roli sehrála trojice Sláma, Aga a Jáchym, která neúnavně předpovídala budoucí Schwarzenbergovy zločiny.
Dalším brilantním prorokem je Skogen, který napsal: „Není dobojováno. V případě Zemanova vítězství bude s největší pravděpodobností Schwarzeneberg usilovat o anulaci výsledků druhého kola.“

Coming-out
Aga za výrok: „ohledně předem prodaných voleb jsem byl paranoidní - ach, jak rád to přiznávám.“ Blahopřeji a dodávám, proč jen u voleb?

Obětavec
Viola všechny diskutující trumfla. Vzala to z duchovní stránky a rozhodla se za Zemana modlit. Její výrok: „Kéž by vyhrál Zeman. Bůh pomáhej Zemanovi. Budu se za budoucího prezidenta Zemana modlit.“

Střízlivec
Jen málo lidí si dokázalo ponechat v zuřící bitvě nadhled. Cenu neuděluji, ale mezi nominované patří Jan Vaculík,Petr Havelka, Modrý Edvard, Anuszka, Lila, S. Š. a další.

Žumpa
A na závěr to smutnější. V diskusích se objevila spousta špinavostí. Žumpou kampaně se ale stává Silvie, za svůj výrok o manželce Schwarzenberga. Nejsem zvyklý se v žumpě ráchat, proto nebudu tento výrok reprodukovat. Pro zájemce je k nalezení na blogu Evy Králíkové.
27. 01. 2013 | 14:18

Almo G™ napsal(a):

P.S. Vážně by mě zajímalo, kdo vám dal právo vést tak nenávistnou a zničující kampaň vůči jednomu z kandidátů. Schwarzenberg mohl jen stát, mlžit a usmívat se, Špinavou kampaň za něj dělali všichni ostatní včetně veřejnoprávních médií.

Kým byla pověřena tato média? Komu se zodpovídají ona? A objeví se všechna jejich PR aktivita a doslova zachraňování zásadních chyb Schwarzenbergova týmu ve vyúčtování Schwarzenbergovy kampaně? Že se ptám...
27. 01. 2013 | 14:21

aga napsal(a):

BT

Skromně jste zapomněl sám na sebe s udělením titulu "Kádrovák" v nejlepších tradicích tohoto slova.
27. 01. 2013 | 14:25

pěvec napsal(a):

mám převelikou radost, že lipold dostal od nás voličů za uši poté, co redakce aktuálně musela jako jeden muž hlasovat pro ks.
27. 01. 2013 | 14:25

Bunny napsal(a):

to Bestia triumphans:

Jelikož jste na sebe zapomněl a vaše žurnalistické pokusy by rozhodně neměly zůstat upozaděny, uděluji vám titul Brouk Pytlík volebních diskuzí (za trvalé tendence mistrovat kdekoho na fóru).
27. 01. 2013 | 14:27

Bunny napsal(a):

to aga:
Předběhl jste mě :)
27. 01. 2013 | 14:29

knížecí pudl napsal(a):

lipolde umíš dát pac?
27. 01. 2013 | 14:29

Karel Mueller napsal(a):

Pane Lipold,

na tom není nic zvláštního. M. Zeman má nejsilnější mandát od dob středověku, přímá volba celým národem.. Můžete se stokrát ohánět pravomocemi atd., ten mandát tady prostě je.

Každé srovnání kulhá, ale trochu to přirovnejme k Václavu Havlovi, jak jste se zmínil. Jeho pozice byla po půlroce tak silná, že vláda musela brát každý jeho výrok v potaz.

To určitě není případ M. Zemana, ale snad tu paralelu cítíte.
27. 01. 2013 | 14:31

aga napsal(a):

Pane Lipolde

jste na Zemana možná bytostně příkrý. Až bude potřeba podpořit nějakou spravedlivou mezinárodní intervenci či navrhnout nějaké humanitární bombardování, určitě vám vyjde - tak jako Havel - vstříc raději než Klaus. Tak si to nekažte předem.
27. 01. 2013 | 14:32

aga napsal(a):

eee - místo "bytostně" mělo být "zbytečně"
27. 01. 2013 | 14:32

Karel Mueller napsal(a):

Bestia:

Fascinuje mě Váš zástup střízlivců :-))))).
27. 01. 2013 | 14:33

kokoshka napsal(a):

Bestia triumphans:
Neco pletete,ve filmu Minoriti report nikdo v bazenu neplacal,oni policajty předpovidali budoucnost vedeckou metodou(dokažeme předpovedet kam spadne kulička?)
27. 01. 2013 | 14:33

Targus napsal(a):

To Jan Lipold:

Pokud vím, prezident nikomu účty skládat nemusí. Alespoň se to tvrdí při omlouvání podivných milostí, potažmo amnestie, jejichž autorem je Václav Klaus.
27. 01. 2013 | 14:33

aga napsal(a):

KM

Na BT toho fascinuje víc, ten zástup Agitátorů mohl rozmnožit o téměř všechny blogery, ale asi ho to prostě nenapadlo.
27. 01. 2013 | 14:36

Drzá zrzka napsal(a):

Na to, že nebude mít téměř žádné pravomoci a že se rozešel s bývalými poradci a tahači za nitě, vskutku smělé plány. Česko mu bude ležet u nohou. :-)
27. 01. 2013 | 14:38

jada napsal(a):

Vláda ať je klidu. I Miloš má své závazky vůči svám kamarádům a partnerům, kteří jej podporovali a budou požadovat své prebendy. Z bojovného dinosaura bude kritizovaný a ostře sledovaný dinosaurus(zprava a možná i zleva, ale o to nepříjemněji). Tak jen doporučuji to s těmi bonmoty moc nepřehánět, obzvláště pokud budou mimořádně trefné.
27. 01. 2013 | 14:39

Al Jouda napsal(a):

Komu bude Miloš sklídat účty ? Pro novináře, který sleduje jeho výroky v TV by to měla být triviální otázka : Přece těm dolním 10 milionům českých občanů, kterých je prezidentem !
27. 01. 2013 | 14:41

kokoshka a jeho matrjoshka napsal(a):

kde je mopslik libor?
27. 01. 2013 | 14:41

stejskal napsal(a):

Tady, pane kokoshko. Hezký den. l.s
27. 01. 2013 | 14:42

Targus napsal(a):

To BT:

Pozapomněl jste ponejdříve zveřejnit nominace na ceny a tituly a teprve pak vyhlásit vítěze jednotlivých kategorií.
A pochopitelně vyhodnotit osobnost, která získala nejvíce nominací, následně pak i toho, kdo jich nejvíce proměnil.

Prostě jste to odflák.

Lempl roku.
27. 01. 2013 | 14:43

kokoshka napsal(a):

Co to ma bejt?Ja pana Stejskala davno neuražim,kradeš nicky zlodejska straka!
27. 01. 2013 | 14:44

Ládik!!! napsal(a):

President je podle zákona neodpovědný. Může se tedy zodpovídat třeba plesnivému jezevci někde u chalupy nebo soudruhovi Grebeníčkovi nebo může chodit plakat na hrob Tondy Zápotockého. Je to úplně jedno. Skládat účty může do krabice a pak je zanese účetní.
27. 01. 2013 | 14:44

Pavel napsal(a):

Pane Lipolde nebojte se o Zemana.
Spíše brzy budete psát svoje litanie a plačky za Kalouskovládou.

Kalousek brzy zjistí, že má na výběr pouze dvě možnosti.

1) Vyjednat brzo předčasné volby a následně důstojně prohrát.

2) Varianta č. 2 je velmi jednoduchá, Zeman, který předvedl účinnou taktiku proti médiím (viz. Lipoldova parta a spol.), které kryjou Kalousům záda, postupně Kalouskův tým tak zesměšní, že sice možná dovládnou do konce tohoto období, že v příštích volbách Vám p. Lipolde už žádná Oranžová revoluce nevyjde, a pravice bude mít z bídou 15-20%.

Byli jste jedničky pane Lipolde !!
27. 01. 2013 | 14:44

kokoshka napsal(a):

Pane Stejskale,ja s tim nemam nic společneho!
27. 01. 2013 | 14:46

aligátor agitátor napsal(a):

zapanáčkuj, aligátora stejně neumíš
27. 01. 2013 | 14:46

Karel Mueller napsal(a):

aga:

Já myslím, že proti panu Urbanovi je Silvie jen taková trochu ráznější Tante, jak říkávají Němci ... :-).

Ale trochu vážněji: Silvie mě příjemně překvapila. Tedy ne svojí volbou, ale schopností přesně argumentovat. Titul Logik bych dal jí.
27. 01. 2013 | 14:47

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Politik by měl skládat účty především občanům.
Ti politici, kteří jsou součástí různých mafií (zájmových skupin), a které nám vnucují mediální mafie, skládají účty těmto mafiím a občanům se vysmívají.
27. 01. 2013 | 14:48

Sláma napsal(a):

Již jsem konstatoval nedostatek novinářské etiky u mnoha šéfredaktorů českých médií. Pan Lipold patří rozhodně mezi ně patří. Volby skončily, což pan Lipold tak nějak nezaznamenal, stále pokračuje v předvolební kampani.
Měl byste se poučit, pane Lipolde, z reakce kardinála Vlka a archibiskupa Graubnera. Tak reagují skuteční profesionálové!
27. 01. 2013 | 14:49

Likeke napsal(a):

Prezident skládá účty nám všem. Za pět let ho budeme volit. Nebo ne. Myslím, že spíš ne, protože parlament se už spálil a bude to chtít mít příště ve svých rukou.
A nemyslím si, že takhle volený president nemá vliv. Stačí, když řekne, že na vládě zase prosazovali nějaký asociální zákon a že se diví, že za týden ve čtvrtek v 17 hodin by nemělo být nějaké shromáždění pod Koněm.
27. 01. 2013 | 14:50

aga napsal(a):

Ale je to hezký začátek, od pana Lipolda. Příště se možná zeptá, komu bude skládat účty vláda, parlament, senát atd., a dojde mu, že voličům. V případě přímé prezidentské volby je Zeman dokonce daleko ohroženějším druhem, než budoucí premiér Schwarzenberg - viz Kalouskova slova. Protgože je klidně možné stát se premiérem a podepsat cokoliv komukoliv i přes odpor téměř celého národa - viz 7% podpora této vlády.
27. 01. 2013 | 14:51

aga napsal(a):

Karel Mueller

Souhlas v plném rozsahu.
27. 01. 2013 | 14:53

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Sláma.
On už Lipold jede v povolební pomlouvačné kampani.
Kdyby vyhrál Schwarzenberg, tak by Lipold nepsal články s titulkem

„Schwarzenberg se vřítil do politiky. Ale komu bude skládat účty?“

To bychom byli masírováni přihlouplými agitkami o tom, že takového politika potřebujeme.
27. 01. 2013 | 14:54

milošův touch down napsal(a):

aby nesložil tebe, je odpočatej....budeš skládat uhlí na žižkově
27. 01. 2013 | 14:55

Targus napsal(a):

To Libor Stejskal:

Když už tady nahlížíte přes rameno, jeden tip. Bylo by velice zajímavé a poučné opět vyvěsit blogy z minulých tří čtyř týdnů spolu s "nejzdařilejšími" komentáři za necelých pět let, kdy bude M.Z. na Hradě končit (doufám).
27. 01. 2013 | 14:56

zdenekbrom napsal(a):

Bestia triumphans:

V pohodě, ta bolest musí nějak ven, chápu Vás :)
27. 01. 2013 | 14:57

Pavel napsal(a):

Možná, kdyby Zeman v rozhovorech pro média upřednostňoval nějakou dobu Parlamentní listy a Britské listy,
tak možná p. Lipolde, slovy předřečníka, "budeš skládat uhlí na žižkově".
27. 01. 2013 | 14:58

když se skládá mamut napsal(a):

proč? .....hezky se už složil ve studiu ČT....jako Jelcin
27. 01. 2013 | 14:59

kokoshka napsal(a):

Ted chci doopravdy řict co si myslim,bez zlodeju nicku,prosim!
Už davno jsem nebyl TAK ZNECHUCENY A ZKLAMANY vysledkem voleb,to je fraška!Amen!
27. 01. 2013 | 15:00

dezo napsal(a):

Katy Perry podporovala ve volbach knizete http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/showbiz/4765451/Katy-Perry-dresses-up-for-Ellen-DeGeneres-birthday.html ale po oznameni vysledku nam vzkazuje ze dopadnem jako obcane Severni Korei
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/4765653/north-korean-parents-eating-their-children.html.
27. 01. 2013 | 15:01

Targus napsal(a):

To jada:

Hele, neurážej starýho Rákosníčka, jó?!
27. 01. 2013 | 15:01

babočka napsal(a):

Nejsem primitiv z ostravské hospody abych poslouchal 5 let Zemanovi žvásty. Místo novin si budu dávat sportku a misto internetu chodit 2x týdně na masáže. Ten kabaret co teď Zeman za podpory odborů a komoušů a estébáků bude předvádět si živě dovedu představit.
27. 01. 2013 | 15:01

Luba napsal(a):

Pan Lipold napsal:

"Prezident nemá - ani než nastoupí do úřadu, ani potom - jančit. Má se držet zpátky. Ústava ani v nejmenším nepředpokládá, že by se choval „silově“ a šel čelem proti vládě.

Tato Ústava nikoli. Ale třeba Ústava navrhovaná zdejším blogerem Kohoutem a požadavky Velkého sněmu - protivládní iniciativy, se zavedením prezidentského systému počítají a považují ho za žádoucí:

Nová Ústava:
http://www.novaustava.cz/citaty#citat_344

Velký sněm:
http://www.youtube.com/watch?v=BAERSy2ZOk8
27. 01. 2013 | 15:02

pamětník napsal(a):

Bože, jak hluboko aktuálně.cz klesá.....
27. 01. 2013 | 15:02

svatý Václave napsal(a):

je příznačné, že aktuálně.cz si pro hodnocení Zemana přizvaly ze Slovenska Petera Morvaye a ten slátal: "Volba, která nedopadla moc povzbudivě". Já jsem měl dojem, že jdou napřed odpovědi oficiálních představitelů a až pak ukřivdění novináři ze SME.
27. 01. 2013 | 15:03

Targus napsal(a):

To babočka:

Z druhé strany zas ten kabaret bude zadara, což dozajista většina národa ocení při raketově stoupajících životních nákladech.
Lístky do tyjátru jsou drahé a dobrých komiků zoufalý nedostatek.
27. 01. 2013 | 15:06

PB napsal(a):

Honzíku, myslím, že jančíte Vy.
Buďte bez starosti, že by si česká media z jeho slov a vět nevyloupla pouze to, co momentálně šokuje a zvýší sledovanost-stejně jako to děláte Vy.
Lidi - přesně jako Vy - zařídili tento volební výsledek.
Namachrovanci, kteří ví vždycky všechno nejlíp.
Těžko uvěřit tomu, že kmet před sedmdesátkou bude "z divokých vajec".
Přečtěte si toto Vaše pojednání za měsíc - a chytněte se za nos!
27. 01. 2013 | 15:07

matrjoshka a sedm pudlíků napsal(a):

Bestia triumphans
dobry:-)

http://www.supermusic.sk/skupina.php?action=piesen&idskupiny=1468&idpiesne=380901
Ty mrtvej
kánáre
zazpívej
znova,

ať aspoň
kámoši
znají ta
slova.
.......musím končit, jde primář
27. 01. 2013 | 15:07

kokoshka napsal(a):

Panu Lipoldu ktery blaboli o demograci chci připomenout jak nam všem uřizl diskusi pod štitem facebooku,ovšem toho Romana z Londyna"United Kingdom" na članku !Ruskeho tanečnika polepil kyselinou jeho partner"-
"To se deje v Rusku kam smeřujeme,to je ta slovanska pakaž,vychodni sebranka ke ktere mame blizko,čim dal na zapad tim vetši pořadek..."pan Lipold kupodivu nesmazal!
27. 01. 2013 | 15:07

stejskal napsal(a):

Vím, že to většinu lidí asi nezaujme, ale čistě pro zajímavost jsem spočítal zdejší autory, kteří na blozích podpořili před druhým kolem toho či onoho kandidáta (či naopak napsali něco v neprospěch jednoho z nich).

Ve prospěch Miloše Zemana (nebo naopak v neprospěch Karla Schwarzenberga) zde publikovalo text 13 autorů (Rusnok, Koudelka, Klaus, Kopecký, Navrátil, Hořejší, Švihlíková v blogu pana Kopeckého, Potůček, Dolejš, Paroubek, Zwyrtek Hamplová, Svoboda, Závodský).

Ve prospěch Karla Schwarzenberga (nebo naopak v neprospěch Miloše Zemana) zde publikovalo texty (někteří opakovaně) kolem dvaceti autorů (např. Sedláček, Haas, Urban, Hollan, Berwid-Buquoy, Klepal, Janouch, Hřebejk, Mertlík, Havel, Vácha, Pehe a další; některé mi přišli jako spíše nepřímá či skrytá podpora tohto kandidáta, ty jsem započítal též).

Nejsem stroj, mohl jsem u jednoho i druhého někoho přehlédnout. Ale na výsledném poměru by to moc nezměnilo.

http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/komentare/grafika/2013/01/23/blogeri-troubi-na-ztec-nas-kandidat-je-nejlepsi/

Otázkou je, proč zde nepsali lidé, kteří otevřeně jednoho z kandidátů podporovali a mají zde svůj blog (třeba předseda Senátu Milan Štěch, ministr Kalousek, další politici třeba ČSSD či TOP 09). Ale je to otázka hypotetická, každý dělal, co uznal za vhodné.

Za výrok těchto debat v převolebním období bych subjektivně vyhlásil úvahu: "Když tady čtu některé ty ultrapravičácké názory tak se s toho člověku musí zvedat žaludek ! V součastné době neexistuje v česku systém který by určitým lidem zvedl morálku a postavil je trochu do latě i třeba za cenu represí!"

Vždycky jsem měl za to, že právě ultrapravice přímo z definice inklinuje k institucionálnímu "zvedání morálky, stavění do latě třeba za cenu represí." Ale zdá se, že u některých lidí dochází jaksi ke zmatení pojmů a ideologií :-)

Hezký den.

Libor Stejskal
27. 01. 2013 | 15:07

Drzá zrzka napsal(a):

Kdo si hraje, nezlobí.
Pravda, někteří za hru považují právě ono zlobení. To jsou vyjímky potvrzující pravidlo.
27. 01. 2013 | 15:10

Targus napsal(a):

To stejskal:

Autor měl asi na mysli výraz "ultraliberál", namísto ultrapravičák".

Dotaz mimo debatu:
Jak to, že mi reCAPTCHA pustí občas chybné heslo?
27. 01. 2013 | 15:13

pepa z deppa napsal(a):

Je mi jedno, kdo bude na Hradě.Podstatné je to, že tam nebude Kalouskův kůň pan Š.On totiž nemůže za to, že sedí ve skorumpované vládě, která má 8% popularitu, on je totiž pouze vicepremiér.Kdo volil pana hráběte, je buď sám zkorumpovaný nebo nepoužívá mozek.
27. 01. 2013 | 15:13

Ládik!!! napsal(a):

Targus -
občas stačí napsat jen 1 slovo a pustí to taky.
27. 01. 2013 | 15:17

Drzá zrzka napsal(a):

pepa z deppa

Konečně někdo potvrdil, že nepoužívám mozek. Ach, ta úleva. :-)
27. 01. 2013 | 15:17

Pavel napsal(a):

To Stejskal :

Nemyslím si, že diskutéři Vám vyčítájí autory blogů a jejich + - volební příspěky.

Myslím si, že mnozí diskutéři vám vyčítají vaši doslova pogromistickou mediální kampaň, jehož se váš kolektiv Aktualne.cz velmi ochotně zúčastnil.
To bylo hodně za hranou.
To byl kousek jak z 30. či. 50. let min. století.

"Prostě za každou cenu Burana poplivat a prohnat uličkou hanby".
27. 01. 2013 | 15:17

10mil napsal(a):

Pane autore,
NÁM bude skládat účty.
Desetimilióntý.
27. 01. 2013 | 15:17

Targus napsal(a):

To stejskal:

K vaší řečnické otázce. Myslím, že pan Kalousek měl nařízeno domácí vězení, aby příliš nekazil pracně budované image božského Karla, že s touto vládou nemá opravdu, ale opravdu VŮBEC nic společného.
:-)
27. 01. 2013 | 15:18

stejskal napsal(a):

Nevím, pane Tarqusi,

nemám s reCAPTCHA (kromě toho, že mi tu odhání spam roboty) nic společného.

Hezký den.

Libor Stejskal
27. 01. 2013 | 15:18

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro stejskal
Jen z hlavy vidím, že jste zapomněl
Lipold něolikrát
Zlatuška jednou
Schwarzenberg několikrát
Qwendolína (tuším Vendlová)
Payne taky asi vícekrát
Hvižďala asi taky
Žak
a jistě další, někteří odrazovali od voleb a to byla svým způsobem taky podpora Schwarzenberga.
27. 01. 2013 | 15:20

Targus napsal(a):

To Ládik!!!

Ano, i jedno. A občas to tam dávám i třikrát a nic a nic a nic....
27. 01. 2013 | 15:20

stejskal napsal(a):

Ano, pane Pavle, to se stává, že lidé druhým vyčítají názor, postoj, ba dokonce i zpravodajství. Tedy pokud zrovn anesuzní s jejich viděmním světa, jinak samozřejmě ne.

Hezký den.

Libor Stejskal
27. 01. 2013 | 15:20

krajan napsal(a):

Almo 14:15
Naprostý souhlas.
Ještě speciálně přidávám pana Lipolda, ale tam je to jasné: svým chlebodárcům za zdařilý šplh bez přírazu.
27. 01. 2013 | 15:21

PB napsal(a):

Babočko, nechtěl(aú jste napsat ZemanovY žvásty? Ono to totiž mění význam, víte? Kdo by Vás podezříval z levelu ostravského primitiva, když tu - vzhledem ke svým názorům - nemůžete nikoho zajímat?
Bavím se také, a to tím, jak Vy všechno víte - co bude následovat. Znáte i pozici dávno mrtvé StB ... Tak já nevím - jste Zemanovým poradcem, klonem StB, nebo obojí? Já teda žasnu.
Mě štve, že zvítězila media. A to mohla informat podobně jako Vy ...
27. 01. 2013 | 15:22

stejskal napsal(a):

Zkuste ta Vaše jména přičíst k těm, která jsem uvedl jako příklad, pane ten, kdo se hádat nebude. Třeba Vám vyjde stejné konečné číslo jako mně (viz Vámi odkazovaný text).

Hezký den.

Libor Stejskal
27. 01. 2013 | 15:22

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro stejskal
A ten fousatý demagog v čapce Just několik článků.
Ty vousy často asi signalizují příslušnost ke klanu.
27. 01. 2013 | 15:26

Sláma napsal(a):

Jsem opravdu velice hrdý na to, že mě bestia vyznamenala. Napsala: "Zde na diskusi tuto roli sehrála trojice Sláma, Aga a Jáchym, která neúnavně předpovídala budoucí Schwarzenbergovy zločiny."
Víte, bestie, ony stačí ty minulé Schwarzenbergovy zločiny, kterých je opravdu impozantní počet. Za nejhorší považuji reaktivaci Kalouska poté, když je jeho vlastní strana, lidovci, zavrhli pro jeho pokus vytvořit koalici s komunisty.
Hned na druhém místě je uznání nezávislosti Kosova a tím, mimo jiné, legitimizaci vyhnání cca 200 tis. osob nealbánské národnosti.
Vy si opravdu myslíte, bestie, že člověk, který páchal takovéto zločiny, najednou díky prezidentské volbě prozře a už bude páchat jen dobro?
27. 01. 2013 | 15:27

Targus napsal(a):

To stejskal:

Názor, postoj i zpravodajství lze projevit i slušnou formou.
Titulek Tři brady a tváře M.Z. (brady má jen dvě), zrovna tak jako poněkud tendenční obsah do této kategorie evidentně nepatří.
Ptačí autor evidentně nepostřehl, že už je po volbách a nevypnul svůj sračkomet. Je to škoda, kdysi dávno jsem ho docela rád četl.
27. 01. 2013 | 15:29

minatomirai napsal(a):

Karel Mueller:
Ale trochu vážněji: Silvie mě příjemně překvapila. Tedy ne svojí volbou, ale schopností přesně argumentovat. Titul Logik bych dal jí dal.
-----------------------------------------------------------------------
Silvie:
Ta stará ošklivá Brunhilda s tím židovským klofákem??? Sympaťačka každým coulem.
Ona ví,proč nechce přijet do Čech.
Tady měli německou katolickou šlechtu vždycky v obzvláštní lásce.
Však my jim to event.osladíme.
Ta nacistická dcerka pak uvidím,že jsme opravdu smějící se bestie.
------------------------------------------------------------------------------
Skvělá argumentace KM, skutečně skvělá.

Já ji říkám prostě - stupid cunt, a to bez nejmenšího zapochybování.
27. 01. 2013 | 15:38

kokoshka napsal(a):

Ja Vam to řikal,pane Stejskale,date Targusu a Z.W.prst a oni ukosnou celou ruku,neustale zahřivate hady na prsou,aspon ja nejsem pokrytec!
27. 01. 2013 | 15:39

drozd kvíčala napsal(a):

hnojomet se dříve vyčítal rathovi, nyní ho předvádí aktuálně v čele s lipoldem.
27. 01. 2013 | 15:40

aga napsal(a):

p S.

"..někteří opakovaně" :-)))) velmi eufemisticky řečeno.

Zajímavé je srovnání, z kterého tábora se rekrutovali ti, co agitovali i několikrát denně (a tím vzbuzovali pochopitelný odpor v řadách diskutérů - agitátorů.)
27. 01. 2013 | 15:41

JF napsal(a):

autor,no úplně by stačilo kdyby pan prezident skládal účty policii a soudům nějaké jim oblíbené instance. To víte že ji jinak rád bude skládat jen a jen voličům;-).

Neboť jestli pro mafiány a kmotry je největším trestem zabavení majetku, tak pro politiky to zřejmě bude neobdržení nového postu výměnou za ten ojetý starý? To nemám ze sebe to mám z těch nejpravějších úst a umím držet i nastolenou línii. Pan Zeman jistě mluví z vlastní zkušenosti, a to je jisté blýskání se na lepší časy než proti pseudoakademické suchopárnosti Vaška K.. Uvidíme kdo Zemanovi rád povede úřad a klidně ve stylu R-U.

Jinak skromná otázka, než pan Zeman nějak už uchopí ten svůj politickej výminek, bude se redakce Aktuálně věnovat i druhém našemu titánovi ve věci jeho trestních kauz. Jenom mě překvapilo, že jednu jste vytáhli zrovna v den probíhajících voleb ... viz MZV a Jakub Klouzal. Co žurnalistická etika?

Co je největším trestem pro soukromá média na iternetu, které nikdo neplatí??? Ztráta sponzorů???
27. 01. 2013 | 15:41

minatomirai napsal(a):

Pro editora,

předpokládám, že po čase bude můj výše uvedený příspěvek adresovaný Karlu M. vymazán. Nicméně za něco takového, co pronesla Silvie, je běžně trvalý ban ve všech mně známých internetových médiích.

To, co uvedla, je žalovatelné.
27. 01. 2013 | 15:42

Karel Mueller napsal(a):

minatomiraj:

Tenhle příspěvek jsem nečetl a tak ani neměl na mysli. Máte pravdu, měl jsem uvést konkrétní případy.
Není třeba ho mazat, to si musí Silvie vysvětlit sama. Některé její komentáře jsou velmi přesně foemulované, třeba na blogu V. Vendlové.
27. 01. 2013 | 15:57

Gru napsal(a):

Když čtu havlující páně Lipoldův příspěvek, popadla mě touha si taky zahavlovat, i když negativně.
Fascinoval mě například nápad vyslat do finální diskuse fanatickou Věru Čáslavskou, která tam hovořila o "zločincích" a jejich obhajování, ač sama zločince má doma, obhajovala ho a vyběhala mu milost u svého kamaráda Havla.
Komupak se ten odpovídal?
V podstatě o tom vůbec nebyl ochotný komunikovat. "Je to má ústavníá pravopmoc" řekl a tím to bylo ukončené.
Možná, že leckomu připadlo nevhodné, že se Schwarzenberg odvolával v předvolební kampani v jednom kuse na Havla a označoval se za jeho "pokračovatele". Já bych s tím souhlasil. Vše negativbní, co představoval Havel, u Schwarzenberga vidím rovněž. Svévolnost především.
27. 01. 2013 | 16:02

znovu evix napsal(a):

aga napsal(a):
Ale je to hezký začátek, od pana Lipolda. Příště se možná zeptá, komu bude skládat účty vláda, parlament, senát atd., a dojde mu, že voličům.
..................
Myslíte?
Mám dojem, že jediný volič je snad pan Lipold...a my jen blbci platící daně.
Jdu se kouknout co vypotilo Parabellum..
27. 01. 2013 | 16:02

Hloupý Honza napsal(a):

A komu skládá účty Nečasova vláda ? Že by těm 8-mi % pomateného obyvatelstva co ji ještě důvěřuje ? Politické strany v tzv. zastupitelské demokracii v ČEZku to mají strašně jednoduché. Do volebního programu si mohou dát i to, že poručí větru dešti a že nechají téct vodu do kopce, protože vědí, že ani v dalších 100 letech nedojde v našich politických poměrech k situaci, že by jedna jediná strana vládla absolutistickou mocí bez jakékoliv podpory jakékoliv strany jiné, tj. že tady bude vždy nějaká ať už formální, či neformální, deklarovaná, či utajená koalice s někým jiným, načež vrub se hodí vždy odůvodnění toho, či onoho proč nebylo možné dodržet volební sliby. Musíme ustoupit partnerovi, musíme udržet koalici, musíme vyjít vstříc a další bla, bla, bla k oblbnutí voličů, když jediným užitkem volebních programů vládnoucích stran po volbách je vždy jeho užití jako toaletního papíru.

Prezident zvolený občany se však za různé koalice již schovat nebude moci. Jeho jednání a chování bude v průběhu jeho funkce konfrontováno ze strany všech těch, kteří jej volili i těch ostatních, v kontextu plnění, či neplnění jeho slibů bez zkreslených a deformačních vlivů samotného fungování vlády. Už nebude jejím nehrajícím kapitánem, který si, aby se neřeklo, sem tam střihne roličku nezávislého nadstranického prezidenta, podle toho zda se mu to bude zrovna hodit do krámu, ale bude si muset stát za svým, i kdyby se vláda ukoalicovala k smrti, neboť to nebudou ctihodní strejcové ze sněmovny, jež budou na provázcích svých kmotrů pro něj znovu hlasovat v dalším období, ale občané, kteří si zapamatují jeho sebemenší klopýtnutí, či pochybení. Jak jsme byli v uplynulých letech svědky, ztracenou důvěru lze snadněji znovu pořídit za peníze, či hrozby vězení, kulkami v obálkách, přeběhlictvím a jinými osvědčenými způsoby u pár desítek ctihodných poslanců, než u 10-ti milionů občanů.

Nový prezident by se měl proto zodpovídat pouze svým občanům a plnit jejich vůli a očekávaní, jinak by nemělo vůbec žádný smysl mít takto zvoleného prezidenta, a bude-li jeho konání v rozporu s konáním 8%-ní vlády, bude to jen ku prospěchu celé společnosti.

Komu asi skládají účty šerifové, prokurátoři, starostové a jiní představitelé moci státní a soudní v zemích kde je přímá demokracie o jedno století před námi ? Ani jako rádoby intelektuální otázka do debaty nebyl tento dotaz nijak moudrý, z počátků přímé demokracie, Vám Lipolde píši za pět.
27. 01. 2013 | 16:04

minatomirai napsal(a):

Karel Mueller

Není třeba ho mazat, to si musí Silvie vysvětlit sama.
---------------------------------------------------------------
Tady není třeba nic vysvětlovat, Karle M.
Pokud se identifikujete s jejími argumenty, je na vás se vyjádřit i k tomuto příspěvku.
27. 01. 2013 | 16:07

sedlak napsal(a):

minatomirai, příspěvek pod blogem E. Králikové 17. 01. 2013 00:00 od Silvie je opravdu síla ;-( a svědčí o "velikosti" ducha přispěvatelky Silvie ;-(
27. 01. 2013 | 16:14

Mira napsal(a):

politika dneška je skutečné svinstvo a nikdo s citlivějším žaludkem a normální kůží by tam nešel, proto se nedivím, že si troufnul právě Zeman. Je jednak tak ješitný, že mu to nedalo a pokusil se o výstup na horu nejvyšší a jednak má šanci tento pokus jako jeden z mála spíše levicových ustát. Možná se mu to nepovede, pokud si nedokáže poručit a rozjede se v plné kráse a ukáže na plno jak líc tak i rub své komplikované povahy. Přeji si a nejsem snad sama, aby se mu to povedlo. Vybízení zfanatizovaných a zklamaných voličů Karla Schwarzenberga, aby nosili nadále nějaké placky, aby se ukázalo, kdo je kdo, považuji za projev nikoli demokracie, ale fašizace společnosti.
27. 01. 2013 | 16:17

Reveil napsal(a):

minatomirai

Nejdčíve chci púoděkobvat, že jste sem zkopíroval, co Silvie vlastně napsala, protože to jsem v půvpodné debatě nečetl.
A nyní se ptám: co vlastně Silvii vyčítáte (soudím dle anglického vulgarismu, kterým jste ji označil)??
Chcete tvrdit, že Therese Schwarzenmberg není dcerou Johanna Hardegga?
Je-li, pak chcete tvrdit, že on nebyl nacista?
Nebo zpochyb'ňujete výrok o tradiční oblíbenosti německé šlechty v této zemi?
Či co vlastně Silvii zazlíváte?
Že se jí nelíbí zevnějšek dotyčné paní?
27. 01. 2013 | 16:19

dalimír napsal(a):

Lídé přecedkyně parlamentu Němcová osočila pana Zemana s toho že prý porušuje ústavu tím že chce vypsání nových parlamentních voleb ! Vím ,má zájem uchránit své kamarádičky z ODS ve vládním slepenci aby se udrželi u koryt až do konce ! Tím se vážená dáma odkopala a sama jedná proti ústavě české republky protože preferuje stranu LIDEM kterou občané nevolili nadále ve vládě ! Tenhle vládní ansábl už se nadělal společnosti škody dost a pan Zeman má pravdu když doporučuje v tomhle směru změnu ! Už měli být ti otrlí politikové z vládní koalice dávno v propadlišti dějin ! Novináři pomoc ! To je útok na Masarykovu demodracii ! Miloši nedej se ! Dalimír milující mír
27. 01. 2013 | 16:24

aga napsal(a):

minatorminai

Budu si muset taky začít archivovat všechny rasistické a xenofobní příspěvky ve stylu "vy zaprdění, knedlíky požírající zlodějští zbabělí čecháčci ... apod." a žádat admina důsledně o jejich potrestání případně žalování. Myslím, že i u vás bych pár takových národ hanobících našel.
27. 01. 2013 | 16:25

zdenekbrom napsal(a):

Reveil:

Nezlobte se, ale napat: "Ta stará ošklivá Brunhilda s tím židovským klofákem???" je skutečně hodně za hranou slušnosti.

Může dcera za to, že otec byl nacista? Obviňovat děti z toho, co dělali jejich rodiče je taky nepřijatelné.

Ten výrok o oblíbenosti německé katolické šlechty klidně zpochybním. Skutečně neplatí obecně.
27. 01. 2013 | 16:30

zdenekbrom napsal(a):

aga:

To ale není důvod chovat se stejně.
27. 01. 2013 | 16:31

Drzá zrzka napsal(a):

Reveil

Však my jim to event.osladíme.

Jestli stejně uvažují někteří sudeští Němci, nedivím se, že z nich někteří lidé žijící v Sudetech mají strach.

Klidně mi vynadejte do nácků :-)
27. 01. 2013 | 16:32

aga napsal(a):

ZB

Ale je to důvod přistopovat k takovým výrokům stejně bez ohledu na národ, který je urážen - to bylo smyslem mého příspěvku.
27. 01. 2013 | 16:32

Občan napsal(a):

A kdepak byli ten Pithart a další "mravomluvkové" za Havlova a Klausova prezidentování?

Že by si vzal Zeman na své znovuvstoupení do nejvyšší politiky plstěné papuče, to snad pan Lipold nepředpokládal. A řekl bych, že ho jeho nejbližší ještě dost krotilo. Doufám, že to tak ještě nějakou dobu zůstane.

Účty bude, pane Lipolde, skládat celých pět let občanům - na rozdíl od Havla a Klause, kteří je neskládali vůbec nikomu.
27. 01. 2013 | 16:33

Plácal napsal(a):

Pane, svolejte nějakou vtipnou schůzi redaktorů aktuálně.cz a rozhodněte, co dál s prezidentem, který byl zvolen proti vůli novinářů.
Myslím, že se po tom, co jste předvedli, mnoho normálních lidí od aktuálně.cz odvrátí, i kdyby soudružka Slonková obnažila detaily své spolupráce s policií při získávání dokumentů ze spisů k živým případům (tuhle někdo říkal, že platí z chlupaté peněženky, jiný to popíral, že zájem o ni - její peněženku - reálně nemůže existovat).
27. 01. 2013 | 16:33

Marek napsal(a):

A je to tu!Hysterický výlev šéfkomentátora Jana Lipolda k prohraným volbám jeho olíbených politických gurů.Tolik se snažil on i jeho spolupracovníci a celé ideová fronta pravdoláskařů.Spoléhali na nízkou účast ve volbách druhého kola prezidentských voleb,ale ouhá přišlo nebývalé hodně voličů a prohra je na světě.Kojzar z Rudého práva se tetelí blahem neb i na Lipolda došlo....
27. 01. 2013 | 16:35

zdenekbrom napsal(a):

aga:

A to zase jo. Jistě jste si všimnul, že tento spor už tu s editorem vedu dost dlouho a snažím se, aby to tak z jeho strany bylo.
27. 01. 2013 | 16:35

Kanalnik napsal(a):

A divite se, pane Lipolde? Ja ani ne. Poptavka po silnem ochranci a tatickovi je v tomto narode velika, vysledky prvniho kola prezidentske volby toho byly dukazem, nebot nikdo, kdo mohl prinest skutecnou zmenu, do druheho kola nepostoupil.

Vedomi, ze muzeme menit veci k lepsimu i bez taticka a skrze silnou obcanskou spolecnost, tu proste jeste neni natolik vyvinuto. Odtud prameni i neustala nespokojenost a volani po spasiteli, i kdyz klicem ke zmene je pouze nase vlastni hlava, ruce a nohy. Nikoli jeden vyvoleny clovek, ktery usedne na prezidentskem trunu, ci kdekoli jinde.

Nejsem tedy prekvapen, ze leckomu Zeman utrzeny ze retezu bude imponovat. Nezanedbatelna cast lidu si zada silneho vudce a dostala ho. My ostatni budeme kroutit hlavou, mozna si tutak na celo, a jeste se k tomu divit, jak media (vcetne A.cz) tenhle fenomen tatickovani zivi svym manipulativnim pristupem (viz. opakovani a neustale sugerovani, kdo bude vitezem prvniho kola, a pridavani se na stranu jednoho kandidata pred kolem prvnim i druhym).

Zdravim
27. 01. 2013 | 16:35

aga napsal(a):

ZB

Nejde jen o admina, nick minatomirai je zářným případem toho, kdo hanobí Čechy a všechno české s gustem až úchylným - ten jeho strach o korektnost vůči jiným etnikům či národům je proto trochu podivný.
27. 01. 2013 | 16:38

Občan napsal(a):

Pane Brome,

ženská bývá ve 39 letech považována za dospělou, že. A co si asi tak myslet o vdané ženské, která se v takovém věku zfanfrní do zrovna aktivního fašisty natolik, že si s ním užene potomka? Mladickým poblouzněním to asi nebude, že.
Zvlášť, když jde o synka nacistického Parteigenosse jejího nacistického papínka.

Okecávejte si to jak chcete, ale tohle jablko padlo přímo pod strom.
27. 01. 2013 | 16:40

dalimír napsal(a):

Nicku ládiku můžete si myslet co chcete ale Miloš není žádný hlupák a pevně věřím že nebude dělat stejné chyby jako Klaus !
27. 01. 2013 | 16:41

Drzá zrzka napsal(a):

Marek

Kde jste nechal Matouše a Lukáše, evangelisty, kteří s Janem hlásali víru svatou?

Teda tak se to říká v Balíčku karet. :-)
27. 01. 2013 | 16:43

Karel Mueller napsal(a):

minatomirai:

To je tak hloupé, že mi to na Sivii nesedí. Ale milý pane, trochu Vám už odpověděli přede mnou, zametení prahu by nezaškodilo.

Rozčílil Vás "židovský klofák" ? Nebudte tak přecitlivělý, měli ho dva z mých prarodičů. Větší a víc orlí než ty, které vidíte u Židů :-). Ale tady jsme si početli urážky na adresu Čechů daleko těžšího kalibru, takový Josef K. mluví v tom nejlepším případě o knedlících, pokud jde o občasné urážky Rusů některých, tak podobně nepíše ani Arijský boj o Romech, takže klídek ...

V ringu by jste se naučil ocenit výkon soupeře. Forma Silvie je agresivní, ale z hlediska logické konzistentnosti a nalezení slabých míst pozoruhodně výstižná. Pokud najdete něco podobného proti M.Zemanovi, tak to ocením podobně.
27. 01. 2013 | 16:44

zdenekbrom napsal(a):

aga:

Tím se ale sám stává nevěrohodným.
27. 01. 2013 | 16:44

minatomirai napsal(a):

Reveil

Nebyl bych to zkopíroval, pokud by BT na to neodkazoval/a ve své volebním souhrnu přispěvovatelů, který je mimochodem dobrý. I já doufám, že je Pepa Řepa v pořádku a to, že se vyhnul komentování včetně rapování ve druhém kole, ho jenom ctí.

Čí je dcerou paní Schwarzenbergová, nepovažují za podstatné. Pokud by byl její tata pedofil, zvedl bych zcela jistě uši. Pokud by byl tata nacista, komunista či dokonce maoista, mne nechává naprosto chladným. Předpokládám však, že pro ty, kteří strávili roky v koncetračním táboře, by to mohlo být trauma ve všech třech případech s výjimkou Číny, tam se střílelo hned nebo se dal betonový kvádr na krk s nápisem, a člověk tam klečel tak dlouho, až padl. Tak skončil i Maův zubař.

Pokud nejste přímým účastníkem těchto zvěrstev, přestaňte s emocemi, které jsou nepřenositelné.

Vzhledem k tomu, že většina kulturních památek byla iniciovaná šlechtou, při návštěvě hradu kupříkladu Pernštejna jsem neviděl jediného návštěvníka snažícího se útočit na skvostné krakorce tamtéž s provoláváním nenávisti vůči šlechtě, německé či jiné. Všichni se chovali mírně a důstojně a spokojeně mručeli. V Brně, kde jsem pobýval, se neodehrávají demonstrace za rozboření Špilberku nebo Kaunicova paláce.
Vzhledem k tomu, že nevím, jak Silvie vypadá a nemám ani zájem o popis, v mé mysli nicméně, pokud se jí zabývám, nabývá rozměrů fishwife (doporučuji naléz překlad, mně se nechce). Nemytá, nečesaná, a to jak mentálně i fyzicky, zkrátka vulgární. Tedy nic lichotivého. Na rozdíl od paní Schwarzenbergové, kterou znám pouze z fotografií. Je to dobrá tvář, good bones, v angličtině.

Silvie odkazuje na smějící se bestie, předpokládám, že znáte souvislosti tohoto výroku.
Její příspěvek šíří a vybízí k rasové nesnášenlivosti, což se kvalifikuje jako trestný čin.
27. 01. 2013 | 16:44

Maximus napsal(a):

Bestia triumphans

Cha cha, triumfující bestie je asi sám velký Lipold, jinak to nevidím, který jen trochu "normální" člověk by si vedl kartotéku na lidi, kteří mají jiné názory a měl na to čas a prostředky, než triumfující bestie? Ubohý článek, komu skládá aktuálně.cz účty? Nejsou to náhodou Warburgové a spol. v SRN? Pořád nechcete včetně spešl výběru blogerů tady v aktuálně.cz přiznat okolnost, že zejména pravdoláskaři to tady v ČR poslali rovnou do stoupy a lidé od Klause to umocnili. Dvě partičky a k tomu několik rodin co se napakovaly a ti všichni z Čechů udělali hlupáky a z České republiky Balkán...... Dál to nemohu rozepsat, neboť lokajský cenzor by ihned nastoupil....
Hezký den, snad bude někdy líp!
27. 01. 2013 | 16:47

Kanalnik napsal(a):

Obcan - proc se tedy podle vas (pouziji vase slova) vdana a dospela zena zfanfrni s clovekem, ktery je aktivnim fasistou? Jak ji to asi muze prospet?

Chtela si mimomanzelskym vztahem naschval udelat ostudu sama sobe? Totez diky otehotneni? Nevim no, v masochismu se moc neorientuji.... Jo! Uz to mam, dala se s nim dohromady, protoze to byl nacista!

Jen nevim, jakou tohle ma logiku. Osobne vidim pomateni mysli a krizi stredniho veku (dnes nic neobvykleho), nikoli pritazlivost k nekomu zrovna kvuli tomu, ze to byl nacista.
27. 01. 2013 | 16:47

Reveil napsal(a):

zdenekbrom

moment - je Silviin údaj o nacistické minulosti otce nepravdivý?
Ano - nebo ne?
Pokud je pravdivý, zač byste ji chtěl vlastně odsuzovat?
Výrok o "židovském klofáku" je silný, to ale není na tomto serveru žádná zvláštnost. A jinak jde o subjektivní hodnocení vzhledu. Máte jiné či opačné? Je rovněž subjektivní.
Je to vaše subjektivní lépe subjektivní?
(Nikdy jsem dotyčnou osobu neviděl a tak nemohu posoudit a rozhodnout).
27. 01. 2013 | 16:48

zdenekbrom napsal(a):

Občan:

Co si o takové ženě myslet? Že se chová značně hloupě. Základní ale je: Spáchala tím zločin?

Pokud ne, je to její věc a věc jejího manžela.
27. 01. 2013 | 16:50

Drzá zrzka napsal(a):

Velmi aktuální diskuze.
Dnes je Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti...
27. 01. 2013 | 16:51

Marek napsal(a):

to Drzá zrzka:

Zdravím Vás a díkec za poklonu.
27. 01. 2013 | 16:52

Občan napsal(a):

Pane Kanalniku,

Vy žijete ve Velké Británii nebo v Irsku. V Anglii se cosi jako občanská společnost formuje už od 12. století n.l. - čili cca 900 let. Mohl byste nám říci, jak silná je v GB v současnosti ta "občanská společnost" a kolik si tam toho občané prosadí tak nějak po sousedsku?

Jediná opravdu občanská společnost je ve Švýcarsku. Ale i tam se do konce 70. let 20. století zuby nehty bránili uznat, že i ženy jsou občankami. Až do té doby neměly ženy v některých kantonech volební právo a pokud vím, dodnes nemají v některých kantonech právo být voleny.
27. 01. 2013 | 16:54

aga napsal(a):

ZB

Jo, pane Brome, je to nevěrohodné, je to za hranou, ale na druhou stranu je to účinnou propagandistickou zbraní. Národ, kterému budete dost dlouho a dost důrazně ze všech stran vtloukat do hlavy, že je lokajský, podřadný a méněcenný, tomu nakonec (skoro) podlehne - to ukázaly tyto volby víc než jasně.
27. 01. 2013 | 16:54

zdenekbrom napsal(a):

Reveil:

Údaj pravdivý samozřejmě je. Je ale oprávněné soudit podle otve dceru? O tom je řeč a to mi vadí.

Ano, v této zemi to bohužel někde normální je. V jiné zemi je to důkazem neotesanosti a špatného vychování. Hodnotit takto dámu obecně je potom hulvátství.
27. 01. 2013 | 16:55

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Lipolde, zastupujete firmu, které se při volbách postavila na jednu stranu a také se tak chovala. Už vám (skutečně malé "v") nemohu věřit to co napíšete a nikdy ve vás nemohu vidět skutečně profesionální novináře.
Politiku mají dělat politici a ti jsou alepoň občas povinni složit účty voličům. Novináři politiku dělat nesmí, protože jsou placeni majitelem a jinak se nikomu nezodpovídají. Pokud dělají politiku, tak škodí demokracii.
Tím pádem jsem ztratil i důvod Vás (skutečně velké "V") číst.
27. 01. 2013 | 16:57

Drzá zrzka napsal(a):

Marek

Klidně Vám ještě zazvoním rolničkou na mé šaškovské čepici.
Raděj ze sebe udělat kašpara a na chvíli stáhnout řeč jinam neb za chvíli by, díky zdejším plamenným řečem, mohl z monitoru vylítnoout kámen. :-)
27. 01. 2013 | 16:58

zdenekbrom napsal(a):

aga:

Mně se dotyčný snaží otloukat také o hlavu kdejakou věc. Od něj mi to ale skutečně nevadí.

Máte pravdu, že je to součást propagandy. Pokud by záleželo na mě, nebylo by to tu a důrazně jsem na to mnohokrát upozornil. To je ale bohužel to jediné, co mohu dělat
27. 01. 2013 | 16:58

aga napsal(a):

minatorminai

"Vzhledem k tomu, že většina kulturních památek byla iniciovaná šlechtou, při návštěvě hradu kupříkladu Pernštejna jsem neviděl jediného návštěvníka snažícího se útočit na skvostné krakorce tamtéž s provoláváním nenávisti vůči šlechtě, německé či jiné."

Vy jste se měl narodit v době francouzské revoluce - možná byste to tomu Robespierrovi a Maratovi nakonec rozmluvil.
27. 01. 2013 | 16:58

minatomirai napsal(a):

V ringu by jste se naučil ocenit výkon soupeře.
---------------------------------------------------------
Zcela jistě ano, navíc bych se naučil i správné použití podmiňovacího způsobu. Čeština nakonec není tak těžký jazyk, zejména pokud je používán denně.

Josef K. je vtipný a občas nalitý, což mi vůbec nevadí, s rasistickými poznámkami ho zkrátka nenachytáte. Nevybízí k nenávisti, už vůbec ne k násilí jako Silvie. Není nikdy vulgární a není agresivní.

V tom je ten podstatný rozdíl.
27. 01. 2013 | 17:02

pamětník napsal(a):

Sláma:
"Hned na druhém místě je uznání nezávislosti Kosova a tím, mimo jiné, legitimizaci vyhnání cca 200 tis. osob nealbánské národnosti"
V této souvislosti působí obzvlášť odpudivě věta Karla zu Schwarzenberg o hypotetickém potrestání prezidenta Beneše v Haagu. Ramush Haradinaj - bývalý velitel kosovské UÇK a bývalý kosovský premiér byl haagským tribunálem osvobozen.
27. 01. 2013 | 17:04

Reveil napsal(a):

zdenekbrom

Je-li údaj pravdivý, pak je zcela mimo mísu pokřik, že je její výrok žalovatelný (vy jste v řetězu poslední, kdo se k tomu přidal, proto se obracím na vás).
Soudit?
Možná ano. Rozhodně jsem neviděl, že byste někdy protestoval, když tu byla řeč o tom, že táta toho či onoho byl komunista.
Vzato souhranně, něco na tom asi bude, když média, která jinak přinášejí kdejakou kravinu ze života "lepších lidí" (např. uprostřed bombardování Jugoslávie byla jeden den média uzahlcená zpravou, že si princ Harry při svém putování Patagopnií zlomil malíček na noze a že byl ošetřen), o této okolůnosti zatvrzele mlčela.
Jinak jsem se tématu chytil, protože Silvie je sice od rány, ale její šlehy většinou sedí. A dosud jsem neviděl, že by bila pod pás.
27. 01. 2013 | 17:05

Maximus napsal(a):

Objev roku:
Ještě dodatek k triumfující bestii miláčka Lipolda a Stejskala, která napsala:

1. místo Silvie za objev, že Schwarzenberg je Habsburk. 2. a 3. místo neuděleno. Bramborovou medaili obdržel Maximus za objev, že 9 z 10 kandidátů na prezidenta jsou židé. A proč až 4. místo? Protože to odflákl. Pravda pravdoucí je ta, že 10 z 10 kandidátů na prezidenta jsou židé. Okamura ve skutečnosti pochází z Mea Šearim v Jeruzalémě, ale sionisté dokázali přesvědčit Maximuse, že pochází z Japonska. To je blamáž, Maxime!

Hloupá bagatelizace, bohužel jsem měl pravdu a ten počet je ve skutečnosti nastaven takhle: Z 11 je jich přímých potomků z výše jmenovaného etnika 7, Karel je jejich figurka, nakonec v minulosti vždy se jeho předkové s nimi bratřili a Karel z Bilderbergu jim slouží do roztrhání těla. Takže je to 8 z 11, zbývá jeden Avatar, Japonec a Miloš sionista, ale snad Čech. A to se vám někomu tady zdá normální?

No a ještě výčet od Stejskala, že pro velkého Bimba bylo 13 blogerů, to možná souhlasí, ale proti jich bylo mnohem více, já jsem jich napočítal asi 3x tolik a někteří tady vyjížděli arogantně jako šílení 2x a i vícekrát. Zkrátka zase lži a židovina. Zase jste féroví jako pražští taxikáři nebo pražští dopravní policisté! To je přesně adekvátní přirovnání na vás. No a jsem rád, že vám to mohu říci přímo tady do čenichu i když zase Liborek bude mazat! Jste neféroví manipulátoři, a nyní by jste chtěli být na oko féroví a politicky tvůrčí. Hmm, to spíš naučím svého psa hrát na klavír!
Hezký den!
27. 01. 2013 | 17:07

kokoshka napsal(a):

Drza zrzka:
S tim holochvostem na nas nechod'te,sve židovske svatky spravujte v rodine!
minimumraj:
Josef K. piše velmi hnusne a ošklive veci,to byjste jako dotyčny mel vedet,nebo mate sklerozu?
27. 01. 2013 | 17:10

Analytik napsal(a):

Nedrážděte Miloše nebo rozpustí Sněmovnu ještě před svou inaugurací!
27. 01. 2013 | 17:11

Kelt napsal(a):

Pane Lipolde,
M.Zeman jenom zopakoval,co jako občan zastává ji delší dobu.
Nyní z jiného soudku:
"M.Kalousek zřejmě z nevydýchané frustrace již navrhl na příštího premiéra "našeho Kchárla"-to by mělo být v roce´14.
Při maximálním zisku TOP09 10% ve volbách by musel zařídit,aby v PS získalo zastoupení dalších 18 stran po 5%- a minimálně s polovinou z nich udělat koalici-poněkud nereálné,že?
Kde tedy udělali soudruzi chybu?Tomu se budou věnovat politologové celý příští týden-bude to zábavné.
Osobně bych navrhl Kalouskovi jiný recept.
Schwarnzerberg by mohl adoptovat B.Posselta/praxe zde je/,ten by získal české občanství a kandidaturu/Kubice-bez problémů/a dále by zařídil přiznání českého občanství všem odsunutým sudeťákům a jejich potomkům starším 18 let a příští parlamentní a presidentské volby podle přání "našich"médií a kulturní fronty by byli v kabeli.
27. 01. 2013 | 17:12

Reveilbut Insuents napsal(a):

zdenekbrom

"Hodnotit takto dámu obecně je potom hulvátství"

Opravdu?
A co třeba Kristina Kočí? Jiřina Švorcová? Marie Kabrhelová? Ilse Koch? Lynnie England?
Chcete se u každé vzdát hodnocení, jelikož to jsou prostě dámy?
Anebo některá je a jiná není, a kdo je a není, o tom rozhodujete vy?
27. 01. 2013 | 17:12

marxík napsal(a):

Brom,
Kolego, jak se vlastně stavíte k dceři ksč, tedy ksčm?
Doufám, že jí nevytýkáte její matku?
27. 01. 2013 | 17:13

aga napsal(a):

marxík

Kolego, to je velice lstivá a záludná otázka na pana Broma :)
27. 01. 2013 | 17:16

zdenekbrom napsal(a):

Reveil:

O trestnosti výroku jsem nepsal. Píšu, že je nevhodný. Stejně jako ty o komunistických rodičích.

Mimochodem, Silvie z nacismu nařkla i hlubockou větev Schwarzenbergů, což je blbost, a jinde si spletla Britské listy s texty A. B. Bartoše.
27. 01. 2013 | 17:16

zdenekbrom napsal(a):

marxík:

Tato rodina mě nezajímá :)
27. 01. 2013 | 17:17

kokoshka napsal(a):

No vlastne,pani Shwarzenbergova nedohnala zdravotni sestru k sebevražde,neskončila opila v troskach auta jako Diana ani ne rve se jako Dašenka za majetek cizi rodiny,tak nevim co ji chcete vyčitat!?
27. 01. 2013 | 17:18

zdenekbrom napsal(a):

Reveilbut Insuents:

Hodnoti můžeme činy. Vzhled bych vynechal.
27. 01. 2013 | 17:19

Kelt napsal(a):

Oprava-by byly
27. 01. 2013 | 17:22

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Maximus.
Nejen frekvence, ale i agresivita a sprostota smečky kopající za svůj klan.

Pro Analytik.
To by byl národ nešťastný.
Ta banda zkorumpovaných a zlotřilých politiků, kterým pomohli k tomu dostat se na sněmovny „novináři“ podobní těm, jako je Lipold, kteří vítězství ve volbách berou jako svou kořist, které se jen tak nehodlají vzdát, a co si o tom myslí lidé, to je jim fuk,
ta by národu skutečně chyběla.
27. 01. 2013 | 17:22

minatomirai napsal(a):

Je-li údaj pravdivý, pak je zcela mimo mísu pokřik, že je její výrok žalovatelný (vy jste v řetězu poslední, kdo se k tomu přidal, proto se obracím na vás
-------------------------------------------------------------------------------
Neobracejte se na Zdeňka Broma, toto jsem vyřkl já, nikoliv on.
Silvie vybízí k násilí a nesnášenlivosti, což je naprosto jasné z jejího nechutného příspěvku. Buďte však ujištěn, že nejste v této ignoraci zcela osaměn, je vás zde povíce.
27. 01. 2013 | 17:24

Kanalnik napsal(a):

Obcan

ziji v Irsku, takze o GB vam zas tak z prvni ruky moc nereknu... jiste, ani v Irsku, ani v GB (predpokladam) sousede jednoduse neprosadi nejake zasadni zmeny na urovni parlamentu, ale myslim si, ze to vedomi vlastni moci, tedy ze mohu neco zmenit nejprve ve svem okoli a pak o uroven vyse a jeste vyse, to je tu podle mne ponekud vice vyvinute, nez v CR...

Na celonarodni urovni je tezke neco prosadit, protoze spojenectvi vysoke politiky, bank a businessu, je silne, a tezko se narusuje (tak jako vsude), ale treba pri poslednich volbach zde v Irsku se do parlamentu dostalo nekolik celkem vyraznych nezavislych poslancu, kteri delaji cest sve funkci a vlade nedaruji nic zadarmo a bez boje, takze je dobre videt, ze situace neni uplne zakonzervovana. (Tihle nezavisli poslanci si ziskali dobre jmeno ve svych lokalitach, a proto je lide zvolili do parlamentu).

ano, i zde je skepse a dost lidi je malomyslnych vzhledem k tomu, kde se Irsko nachazi ekonomicky, ale jak jsem psal, nevnimam tu takovou odevzdanost a nihilismus, jako treba zde na internetovych diskuzich
27. 01. 2013 | 17:25

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro minatomirai.
"Silvie vybízí k násilí"
Koho, tebe?
27. 01. 2013 | 17:27

Kaktus napsal(a):

Tak se mi zdá, že pan Lipold zapoměl, že volby již byly.
Rád by volil ... ještě nyní nosí v klopě placku volím Kadla.
Komu by asi skládal účty Karel ?
27. 01. 2013 | 17:27

kokoshka napsal(a):

Svatek z rozumu by nemel byt trestny,jiste že dcerka v detstvi se ptala sveho otce Kdo je ten divny pan na obrazku co maš na stole,tatinku?Tatinek pyšne odpovidal:To je naš Vudce,zlatičko!
Ale muže vlastne za to?
27. 01. 2013 | 17:28

Reveil napsal(a):

minatomirai

"Neobracejte se na Zdeňka Broma, toto jsem vyřkl já, nikoliv on."

V pořádku. Pak je to tedy především váš pokřik, který je mimo mísu.
U Broma píšu, že se přidal.
27. 01. 2013 | 17:32

Drzá zrzka napsal(a):

kokoshka

Jsem sirotek, nemaje rodiny. Někdo jí otrávil. Plynem.
27. 01. 2013 | 17:36

vico napsal(a):

Bestia triumphans : :-)

Takže Pepa Řepa na sebe vzal roli hornického kanárka :-)
Jako první zaregistroval, že mediokracie fandí Schwarzenegrovi. Žlutými křidélky tu mával, tenkým hláskem varovně trylkoval a v okamžiku oznámení volebních preferencí Aktuálně cz spadl mrtev z bidélka ....Popláách.
27. 01. 2013 | 17:39

mb napsal(a):

zdravim bestii ...

někdo by měl napsat blog na téma: 1. Jak se dělá aligátor 2. Udělám vám aligátora 3. Nechcete abych vám udělal aligátora ? 4. Chci udělat aligátora ...

/ já bych ho napsal, ale nemám blog ... /

zdravim diskutéry ...
27. 01. 2013 | 17:41

kokoshka napsal(a):

Drza zrzka:
Jedno oko mi nezustalo suche,a nejake hallowinske strašidelni historky nemate v rukavu?
27. 01. 2013 | 17:41

zdenekbrom napsal(a):

vico:

Pepa Řepa spíš bidélko opustil. Křidélka má polámaní pan Lipold :)
27. 01. 2013 | 17:42

Lop napsal(a):

Články na Aktuálně.cz mě svou tendenčností během kampaně zklamaly. Lipold, Machová, Holub byli opravdu přes míru... Aspoň ale máme představu, jak je to u nás s "nezávislými" médii. Opravdu zvažuji, že se ve zpravodajství budu orientovat spíše na jiný server.
27. 01. 2013 | 17:42

zdenekbrom napsal(a):

vico:

Oprava: polámaná.
27. 01. 2013 | 17:43

Maximus napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude

Trochu jsem Vás nepochopil, to že já mám být sprostý?
Potom ovšem by se nabízela otázka, co je sprostší, smazání textu bez vysvětlení nebo když možná netaktně vyslovým svůj názor?
Komunistické zřízení bylo nahrazeno u nás pokusem o západní kapitalismus, ale bylo to hned deformováno (někým, sice vím kým, ale nebudu to raději psát) a místo toho tu máme českou zlodějskou verzi a výsledek je ten, že nám vládnou v "naší" zemi cizáci a naši lidé dělají za 1/3 mzdu oproti vyspělým zemím EU. Dále nám vládnou skuteční arogantní burani a dělají všechno proto, aby to ještě bylo horší. Státní dluh stoupá jako šílený, schodek HDP ČR za rok 2012 také díky církevním restitucím, překročí -6% a Kalousek se honedbá v TV, že umíme nyní již čerpat 50% EU dotací a jaký je to výborný výsledek. To, že po dlouhýcgh letech reálná mzda a s tím související životní úroveň obyvatelstva poklesla, raději neříká!
Patřím díky podnikání od r.1990 k těm šťastnějším, jsem finančně na české poměry slušně zajištěn, ale nejsem slepý a hluchý a kam se podívám, tam vidím lumpárny. Jestli chceme žít jako třeba Švýcaři nebo Švédi, tak se také tak musíme chovat a pracovat a zorganizovat naši společnost tak, jak to je v těchto a i jiných úspěšnějších zemích zavedeno. Základ, tj. výměna špatného presidenta byl možná uveden do praxe, pak by měly následovat další kroky, vládnout resp. spravovat veřejné finance a naše věci by tady měla rozumná a uvážlivá vláda složená z odborníků a lidí co mají morálku! Tahle parta co tam je, to ovšem není ani náhodou!
Asi takhle a přeji Vám pěkný večer!
27. 01. 2013 | 17:45

Maximus napsal(a):

Oprava... vyslovím... sorry.
27. 01. 2013 | 17:46

Jáchym napsal(a):

Bestia triumphans 27. 01. 2013 | 14:18
Je pro mne ctí být jmenován coby Agitátor na druhém místě hned za Lubou.
Luba byl ovšem lepší. Nebýt jeho angažovanosti, byl bych asi napsal v některých chvílích příspěvků víc, ale nechtěl jsem se mu plést pod nohy.

Vy jste coby válečný zpravodaj taky nebyl špatný. Mezi těmi neinvenčními prskajícími puchýřníky jste byl občas jako studánka vody živé (do které, pravda, spadla muchomůrka :-)
Byl to od vás profesionální výkon a myslím, že si medailové umístění rozhodně zasloužíte také.

Jediné, co mne mate, je fakt, že zcela pomíjíte závodníky z mnohem početnějšího týmu pana Schwarzenberga.
To se fakt nenajde z vašich snaživých spolubojovníků jediný, na jehož výkonu by Vaše oko spočinulo se zalíbením ? To je všechny podezíráte z dopingu ?
Nebo chcete, aby záře reflektorů a polibky dam dopadly výhradně na Vás ?
27. 01. 2013 | 17:47

Drzá zrzka napsal(a):

kokoshka

Pošlu vám kapesníček. Vlastnoručně vyšívaný. S monogramem MZ. Nebo drát. Když se jím píchnete do oka, už vám nikdy slzet nebude.

S úctou baronka von Enšpígl.
27. 01. 2013 | 17:49

Almo G™ napsal(a):

stejskal napsal(a):

"Ve prospěch Miloše Zemana (nebo naopak v neprospěch Karla Schwarzenberga) zde publikovalo text 13 autorů (Rusnok, Koudelka, Klaus, Kopecký, Navrátil, Hořejší, Švihlíková v blogu pana Kopeckého, Potůček, Dolejš, Paroubek, Zwyrtek Hamplová, Svoboda, Závodský).

Ve prospěch Karla Schwarzenberga (nebo naopak v neprospěch Miloše Zemana) zde publikovalo texty (někteří opakovaně) kolem dvaceti autorů (např. Sedláček, Haas, Urban, Hollan, Berwid-Buquoy, Klepal, Janouch, Hřebejk, Mertlík, Havel, Vácha, Pehe a další; některé mi přišli jako spíše nepřímá či skrytá podpora tohto kandidáta, ty jsem započítal též)."

--- Tato "statistika" mi připomíná "statistiku" Lidových novin, které v době, kdy jim dlouhodobě klesal náklad pořádaly reklamní kampaň, jak jim stoupá (neověřitelná) "čtenost".

Poměr blogů pro a proti každému z kandidátů, by samozřejmě vypadal úplně jinak, kdyby se do něj započetly opakované hanopisy p. Urbana, několikrát denně "aktualizované" blogy p. Justa, který se nerozpakoval mazat nepohodlné diskuse a ačkoliv je to proti kodexu, je stále bloggerem atd.

Když tady celé dny neviselo nic než pro-Schw. agitky a proti-Zemanovské hanopisy, vypadá ten poměr 13:20 (a to ještě kdoví jestli) opravdu bizarně.

Nejde ale o blogy, ty jsou dány výběrem bloggerů.

Jde hlavně o brutální průnik předpojatosti do zpravodajství, kde v závěru kampaně byly jen vztekle útočné "zprávy", "reportáže", "on-line přehledy", "zásadní objevy klíčových dokumentů" a jen dole na liště pozitivní píár článek o důstojné paní Schwarzenbergové, která se hned po (důležitější) svahilštině začne učit i češtinu.

To je to, co zde čtenáři probírají a z čeho se Aktuálně hned tak nevzpamatuje. Zajímalo by mě, jestli serveru nakonec stálo za to tak těžce poškodit svou věrohodnost.
27. 01. 2013 | 17:52

zdenekbrom napsal(a):

Jáchym:

Jako držitel titulu "mentor" se Vám budu snažit vysvětlit, že text BT musíte chápat jako svým způsobem prováděnou ventilaci zklamání :)
27. 01. 2013 | 17:52

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Maximus.
To jste mne skutečně nepochopil.
Vy jste psal o tom, že někteří se vyjádřili několikrát, já jsem dodal, že vedle frekvence těch příspěvků, byla znatelnější i agresivita a sprostota.
27. 01. 2013 | 17:52

sagenit napsal(a):

Redakci Aktuálně.cz jsem definitivně odepsal, jste nepoužitelní...
Pan Lipold je opět zcela mimo a je naprosto jedno, co tím sleduje.

Kdo má chuť něco pro společnost prospěšného udělat, měl by se začít zajímat o ty předvolební sliby Miloše Zemana, kde hovořil o přímé demokracii, o referendu, o občanské společnosti...
To je vize hodná 21. století, vize na které již pracuje nejedno OS i v Česku...

A tady ať se klidně dál realizují redaktoři Aktuálně.cz
27. 01. 2013 | 17:54

mb napsal(a):

zdenekbrom napsal(a):
Jáchym:

Jako držitel titulu "mentor" se Vám budu snažit vysvětlit, že text BT musíte chápat jako svým způsobem prováděnou ventilaci zklamání :)
27. 01. 2013 | 17:52

... zb ... ale zas musíte uznat že bereme prohru celkem sportovně/důstojně/se ctí ...

... už jsme otřískaní ( zvyklí ) ... zdravím ...
27. 01. 2013 | 17:58

pclear instituted napsal(a):

drza zrzka:
Teda,pani baronka,ve Vaši rodine mate slabost pro sadomaso?
To bych spiše typoval na naftařsky klan Juingu ale proti gustu žadny disputat!
27. 01. 2013 | 18:00

arnazach napsal(a):

Pane Stejskale, u Zemana vám chybí Křeček. None oximpas.
27. 01. 2013 | 18:00

zdenekbrom napsal(a):

mb:

V těchto volbách je vítězem poměrně úzká zájmová skupina. Další, poměrně širší, se pouze domnívá, že je vítězem.
27. 01. 2013 | 18:00

mb napsal(a):

zb, he ... tak bereme prohu se ctí anebo ne ... ? :-))

hvecer ...
27. 01. 2013 | 18:03

skeptický napsal(a):

Co můžete děcka z takovýchhle voleb čekat.

Karel Zeman.

Buď Cesta do pravěku,nebo Vynález zkázy.

To mi připadá tak vtipné,že to píšu už podruhé.(Ty jasné chvilky už nemám tak často).
27. 01. 2013 | 18:03

pamětník napsal(a):

zdenekbrom:
:)
Spiklenecké teórie zabírají v každé době.
27. 01. 2013 | 18:04

skeptický napsal(a):

P.S.
Už by se mohlo přestat panáčkovat,pamlsek nebude.
27. 01. 2013 | 18:05

zdenekbrom napsal(a):

mb:

Volby by měly být hledáním způsobů řešení problémů společnosti a vhodných lidí k této činnosti. Měly by být společným tvořením budoucnosti.

No ale když to berete jako fotbalové utkání, tak to je jiná.
27. 01. 2013 | 18:06

zdenekbrom napsal(a):

pamětník:

Nechte se překvapit :)
27. 01. 2013 | 18:07

Skogen napsal(a):

Zeman se vřítil do politiky? A ou... Vždyť prezidentem je stále Václav Klaus a ještě nějakých pár dnů bude.

Zeman se tedy nikam nevřítil. Jen pustil vám novinářům pár slov, na která jste se třásli.

A kdyby vám přece jen stále vrtalo hlavou, co že si to prezident dovoluje, jestliže prezentuje vlastní názor, pak připomenu, že byl zvolen v přímé volbě, což mu toto právo do jisté míry dává. Zvolili ho totiž občané a nikoliv zákonodárci.
27. 01. 2013 | 18:11

křeček se odstěhoval do humpolce napsal(a):

pamlsek bude knížecí... mopslíci zatancovali
27. 01. 2013 | 18:13

mb napsal(a):

Volby by měly být hledáním způsobů řešení problémů společnosti a vhodných lidí k této činnosti. Měly by být společným tvořením budoucnosti.

obecně máte jistě pravdu / když pominu princip soutěže jako lidový výběr alternativ programu a stylu vládnutí /

akorat jsem chtěl abyste uznal, že to bereme (tu prohru) celkem sportovně ... ale potřetí už je mi trapné si o to říkat vítejak ...

v každých volbách zdenku vždy někdo zvítězí a vždy někdo prohraje ... to už tak prostě je ... je to princip ( demokratické ) soutěže a (demokratických) voleb ...

...zdravím ...
27. 01. 2013 | 18:15

Jáchym napsal(a):

Bestia, jakož i vy, Přátelé:

Víte, co je na věci nejzajímavější ?
Že - stejně jako nejspíš Luba a další - nejsem ani člen socdem, dokonce ani vyhraněný levičák.
Že se politicky neangažuji a angažovat nehodlám.
Že mě vůbec nebavilo se této bitvy účastnit, nechtěl jsem jít k volbám, při psaní jsem byl ve skutečnosti otrávený a nejraději bych dělal cokoli jiného, je ne psal plamenné hlášky.

Že jedinou "odměnou", pokud mi někdo nedá dodatečně přes hubu, je Vaše ocenění, vážená Bestia.

Ale děsuplně primitivní mediální kampaň pro Jeho knížecí kokrhelnost ve mně vyvolala takový záchvat nausey, že jsem si nemohl pomoci.
Bylo to náhle ve mně jako v koze, jak by řekl Hrabal.
27. 01. 2013 | 18:16

da mana napsal(a):

Ukázalo se, že jsme se nikam neposunuli, a zůstáváme malým národem, který je snadno vystrašit a díky tomu lehce ovládnout. Proto doufám, že Miloš Zeman dostojí tomu, co o sobě prohlašuje, a během následujících 10-ti jeho vlády se rozpustíme v europské federaci.
27. 01. 2013 | 18:28

Targus napsal(a):

To Skogen:

Máte tam chybku.

"Zvolili ho totiž občané a nikoliv zákonodárci."

Správně to má být - zvolili ho totiž občané a nikoliv zákonodárci A NOVINÁŘI.

To Jáchym:

Předposlední věta hodně dobrá. Ta kampaň opravdu vyvolávala děsivé reminiscence, a to nejsem pamětníkem let padesátých...
27. 01. 2013 | 18:31

aga napsal(a):

Moc zajímavý názor kolegy Pečinky v on-line diskuzi Reflexu:

Dotaz: model, že pražský právník a bývalý estébák si zaplatí den před volbami inzerát v celostátním tisku proti Schwarzenbergovi, a pak řekne že to udělal ryze za sebe, Vám přijde věrohodný? Je tu možné propojení s kampaní M.Zemana? A zároveň je normální, že vydavatel onoho deníku zveřejní jméno zadavatele onoho inzerátu? (david)

Rozdíl deseti procent hlasů mezi oběma kandidáty je tak závratný, že neutíkejme k jednoduchým vysvětlením typu, že prohra Schwarzenberga souvisí s tím, že někdo někde dal nějaký inzerát. Ráno mi říkal jeden můj známý, že během krajských voleb sám dal do regionálních médií spoustu inzerátů, aniž by tam vyšlo jméno zadavatele. Takže abych to shrnul: bylo by dobré, aby politický inzerát měl jméno toho, kdo to zadává. Na druhou stranu - zeptejte se Jana Fischera, proč před druhým kolem nepodpořil Karla Schwarzenberga, i když to mnozí čekali? Možná se dozvíte, že byl zhnusen z anonymních útoků v tisku a na billboardech před druhou volbou. On si tyto věci spojoval právě s kampaní KS. Takže všechno je trochu složitější než se na první pohled zdá.
27. 01. 2013 | 18:32

aga napsal(a):

PS

To samozřejmě vrhá jasnější světlo na mnohé aktivity kulturní fronty - jako ta protifisherovská Hanákova apod.

Ale pochopitelně, negativní a špinavá byla jen ta Zemanova kampaň.
27. 01. 2013 | 18:34

socan napsal(a):

Zeman je dobrej,

Pry prijde vynadat te sede mysi Sobotkovi na jejichh sjezd.
27. 01. 2013 | 18:37

aga napsal(a):

Jáchym

Jo, taky jsem měl pocit, že bych puknul, kdyby to tu ze mně nevyhřezlo :)
27. 01. 2013 | 18:41

wiggo napsal(a):

Škoda, že jsme nezvolili Lipolda.
Když tedy nejlíp ze všech ví, co má a nemá prezident dělat.
:-)))
27. 01. 2013 | 18:43

Maximus napsal(a):

Aktuálně.cz se neustále proměňuje v Análně.cz. Uvedu příklad z titulní stránky, kde duševní giganti od fotbalu se intelektuálně projevili:

Praha - Smutek, zmar a nutkání zvracet. To jsou nejčastější slova, která v posledních hodinách poslali do světa prostřednictví sociálních sítí čeští sportovci v reakci na zvolení Miloše Zemana prezidentem republiky.

První twitterový příspěvek má za sebou i fotbalový útočník Milan Baroš. Bývalý reprezentant ho věnoval právě výsledkům voleb. "Volby? Je mi smutno z naší země," napsal Baroš.

Nebyl ale zdaleka sám. Zajímavou konverzaci si vyměnili fotbalisté Jan Rajnoch a Jiří Štajner.

"V politice, jako ve fotbale. Co jsme to za národ..." uvedla na svém profilu liberecká opora Štajner. "Blbci, je slabé slovo, Štajny," odpověděl mu Rajnoch, který v současné době hraje za turecký Sivasspor.
.........................................................

Snědý fešák Baroš původem z Ostravy. Nevíte někdo kolik má škol? Tihle típci, co se naučili čutat do balónu jsou opravdu intelektuální českou elitou, kterou je třeba zde citovat. Nebo třeba Karel Gott na Novinkách.cz se nechal slyšet, že volbou Zemana směřujeme na východ, ten Gott
co jeho vokály obšťastňoval ruské bolševiky a Husákovy normalizátory. Ten Gott co se před několika lety nechal slyšet, že svět řídí ilumináti a jistá finanční elita....
Tak to stačí, neměl ten Zeman nakonec pravdu když se nelichotivě kdysi vyjádřil o novinářském hnoji? Nechtěli byste se páni novináři zklidnit?
27. 01. 2013 | 18:43

Jerry napsal(a):

Zatím se v tom dost plácá, ta jeho tiskovka byla tragédie, ostuda. Svět brzo zjistí, že jsme si tam dosadili Burana.
27. 01. 2013 | 18:45

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Ten výsledek voleb odpovídá přibližně průzkumům krátce po prvním kole

„Průzkum: Zeman vede nad Schwarzenbergem 54:46“
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/boj-o-hrad/pruzkum-zeman-vede-nad-schwarzenbergem-54-46_258756.html
27. 01. 2013 | 18:45

jarpor napsal(a):

Soudě podle vyjádření, které do cca 24 hodin od vítězství v prezidentských volbách vyjádřil nový prezident,
- do čeho všeho se hodlá andažovat,
- co všechno by rád prosadil / samořejmě přes parlamentní komory - vědom si, že přímo sám toho moc neprosadí /,
- co by si přál...

pak soudím, že končící prezident Klaus byl ve svých vyjádření k aktuálnímu dění, a svými aktivními činy v průběhu uplynulých deseti let - břídil.

Neaktivní břídil... kladač věnců...

Jak vyplývá z těchto postojů nového prezidenta, nebude aktivní. Bude více jak aktivistický...
Ještě budeme vzpomínat na Klausovu nestranickost a nečinnost... ve srovnání s vyjádřením, jakou část politického spektra a občanů tento nový prezident bude "zastupovat" a co v tomto politickém systému hodlá dělat a prosazovat...

Máme, co jsme chtěli ! Tak nám třeba !

Hezký podvečer
27. 01. 2013 | 18:47

vico napsal(a):

Brom : zase to s tím řízením panelové diskuze nepřehánějte. Já prosím jen navázal na Bestii. Pepa Řepa co by hornický kanárek je její/jeho/ copyright.

Prostě mně ta představa evidentně již explodujícího dolu s varujícím kanárkem citlivým na butan pobavila.

To je tak vše pane učiteli.
27. 01. 2013 | 18:49

zdenekbrom napsal(a):

vico:

Podívejte, jednou jsem tu dostal nějaký titul, tak se musím činit, abych o něj nepřišel :)
27. 01. 2013 | 18:52

mb napsal(a):

Máme, co jsme chtěli ! Tak nám třeba !

mluvte za sebe, jarpore, nemykejte, thnks ...
27. 01. 2013 | 18:54

jarpor napsal(a):

P.S.

Komu bude skládat účty ?
Pane Lipolde, na tak snadnou otázku hledáte odpověď ?
Komu ?
No přece - LIDU.
Dělnický prezident přece vždy tak činil...
A tento pan prezident, připonímající vesnického strýce svým vyjadřováním a dalšími podobnostmi... jinak činit nebude.

Tak - Hezkej...
27. 01. 2013 | 18:55

Ireneus napsal(a):

Pane Lipolde,

zajímalo by mě, kde jste ráčil najít frazeologismus "vřítit se někam jako slon do porcelánu"? Že by v Lipoldově frazeologickém slovníku, poplatném a odpovídajícím nedostižné úrovni Aktuálně.cz? Neboť v češtině existuje toliko "chovat se jako slon v porcelánu", což znamená - pro Vaše poučení - počínat si neobratně, nešikovně, neohrabaně. Ale takový význam z Vámi použitých slov rozhodně nevyplývá. V tomto případě lze říct např.: (expresivněji) vletět někam jak mastný papír do tunelu nebo jak svině do bukvic či jak vítr, event. přihnat se jak velká voda. Račte si posloužit při některém ze svých příštích slovních ohňostrojů.
27. 01. 2013 | 18:56

jarpor napsal(a):

mb

Vy nemáte nového prezidenta ? Já myslím, že jej mají všichni občané této země. Proto si dovolím používat v této souvislosti ono - MY.

Hezký večer
P.S. Demokrat respektuje výsledky voleb... i když třeba vítěz není šálek jeho kávy... tedy - MÁME nového prezidenta, pana Ing. Miloše Zemana.
27. 01. 2013 | 18:58

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, kdo si hraje, nezlobí..
Prý ...
http://ateo.cz/f/images/k/KremilekVochomurka.jpg
Veselé krizování ...
27. 01. 2013 | 19:02

aga napsal(a):

pokračování pana Pečinky:

(spolu s přiznám panu Stejskalovi alespoň jednoho pluralitního novináře. Jestli kvůli němu ale Hospodin žurnalistickou Sodomu Gomoru zachrání, nevím)

Dobrý den, překvapil mě článek na novinky.cz, kde se píše, že "Zeman oslaboval svého soupeře negativní kampaní." Já jsem si všiml pouze mediální kampaně, která permanentně přesvědčovala, proč Zeman nesmí být prezidentem. Co si o tom myslíte? A počítáte s tím, že budou mediální útoky pokračovat i po volbě? Děkuji (Petr)

S tím rozhodně počítám. Některá média an block nainvestovala do prohry Miloše Zemana tolik emocí, že - jak je znám - jsem přesvědčen, že v tom budou pokračovat. Namísto legitimní kritiky budeme svědky pokusů o delegitimaci nového prezidenta. Já myslím, že někteří lidé neskončí, dokud ze Zemana neudělají chromou hradní kachnu. To je jejich problém a problém toho, jak má vypadat žurnalistika. Jestli je to popis reality, třeba názorově vyhraněný, nebo vytváření reality nové.
27. 01. 2013 | 19:03

pamětník napsal(a):

da mana:
Ve federaci rozpustit se nelze.
27. 01. 2013 | 19:06

dalimír napsal(a):

Bude dělat jiné ,nicku ládiku ! Ps. Navazuji tímto na předešlý svůj příspěvek !
27. 01. 2013 | 19:09

mb napsal(a):

já s tím ale jarpore nesouhlasím ...

napsal jste: máme, co jsme chtěli: já zemana nechtěl ...

a pak jste napsal: tak nám třeba ... je li VÁM třeba Zemana ... napište si: třeba mi zemana ... mně zemana netřeba ( a nevolil jsem ho) ... zdravím ...

nebylo mi třeba klause, není mi třeba zemana ... zdravím ...
27. 01. 2013 | 19:12

aga napsal(a):

A vyloženě k věci:

Jak snadné bude v nově konstelaci změnit prezidentské pravomoce? A jak velký na tom bude zájem? (habe)

Pečinka: Otázka otázek. Přímo zvolený prezident má totiž neformálně silnější mandát - navzdory ústavě. Myslím, že Miloš Zeman půjde až na hranu svých pravomocí. Nepochybuji, že to vyvolá politické napětí, ale s tím museli počítat všichni, kteří tento cizorodý volební prvek do ústavy implantovali.

Jo, šili ji na míru Vašíkovi, a on přišel Milošek.
27. 01. 2013 | 19:12

Daňový poplatník napsal(a):

To Lipold:
Vona ta demográcija je vůbec pofidérní věc, kdyby měla volební právo jen šlechta a pražáci navázaní na penězovody EU a nadnárodního kapitálu, tak se něco tak skandálního stát nemohlo.
27. 01. 2013 | 19:15

jarpor napsal(a):

mb

"já s tím ale jarpore nesouhlasím ..."

Já Vás také k žádnému souhlasu nenutím... a ... neraďte. Budu psát to, co uznám za vhodné..

Hezký večer
27. 01. 2013 | 19:18

LSER napsal(a):

Pane Lipolde, prostě ta vaše mediální masáž nevyšla. Vy jste prostě nesplnil zadání zaměstnavatele, já bych vás za výsledek vyhodil ! Kvůli takovým šefredaktorům, protože nejste sám, šly stamiliony p.Bakaly,Hávy,Šťávy atd. do kopru. Dotaz, ten génius pod zn.bestia.., je váš podřízený ? Jeho stupidní koreferáty vždy doplňují vaše výplody. Jak jste kontroloval stranickou jednotu redaktorů při volbách. To vám musel každý v sobotu předložit lístek se Zemanovým jménem, při příchodu do Lucerna baru, kde jste dělali klaku Schwarzenbergovi ?
Kdyby jste byl slušný novinář, tak sežerete placku s knížetem a podáte výpověď.
P.S. Zdravím Silvii, na ty frustrované knížecí lokaje nehleďte, oni za to nemohou.
27. 01. 2013 | 19:21

Baba napsal(a):

Myslím, že i hlava království by se mohla smířit s moudrostí, že řetěz je silný jen tak, jak silný je jeho nejslabší článek.
27. 01. 2013 | 19:25

Ernesto napsal(a):

maršále vorošo kokožků zdravím jak se máš ? Já stále i v záhrobí vzpomínám na NIKITU SERGEJEVIČE když jsem ještě za svého života navštívil tvou zem ! Velký a hrdinný sovětský svaz ! Byl jsem totiž pozván na oficielní návštěvu přímo Nikytou do KREMLU ! To ti byl hochu svělý a nezapomenutelný zážitek ! Můžeš být Vorosho hrdý na svou rodnou zem ! Nikdy se rusku nespronevěř ! Mohl bych toho zde o rusku nebo bývalém sov.zvazu napsat hodně ale jak jsem poznal tak zdejší občané mají na vás rusy velmi zmatený názor ! Nebudu je raděj provokovat ! Hlavně si hochu šetři zdraví ,a piš zde stále pod nickem woroshilov maršále ! Zdrastvuj revolucionář Ernesto
27. 01. 2013 | 19:28

fikus napsal(a):

Mr. Lipold:

můžete být spokojeni. Udělali jste nesmírně moc proto, aby Zeman propadl a skoro jste to zmákli. Kéž by se vám to tak dařilo v případě kritiky aktuální vrcholové politiky. Nechtěli jste ponechat lidi, aby se sami rozhodli co chtějí. Váš dojem z toho, že je národ nesvéprávný je mylný.

Kde je hranice projevit osobní názor a nestranně komentovat, co myslíte, že je úkolem a posláním nezávislých a demokratických periodik Lipolde.

Věřím, že si určití lámou hlavinku proč se dopustila přímá volba, není nic horšího než lůza začne do určeného kecat, že
27. 01. 2013 | 19:28

mb napsal(a):

no jo jarpore, ale když píšete ptákoviny, tak se můžu ozvat, ne ?

zdravím ...
27. 01. 2013 | 19:34

červenáček napsal(a):

e e e e jazyková škola
27. 01. 2013 | 19:44

vico napsal(a):

mb napsal : "nebylo mi třeba klause, není mi třeba zemana"

trošku to rozvedu

je třeba
velká potřeba
Klauzemana neberu
na oba se vyse.../učiním velkou potřebu/
27. 01. 2013 | 19:44

Bestia triumphans napsal(a):

Zdravím všechny diskutéry.
Děkuji za udělení ceny, já sám jsem se přece ocenit nemohl. :-)
Targus: Palba byla tak zuřivá, že nominace vyhlásit nešlo. Jinak ale máte pravdu, já jsem opravdu lempl, a to nejen zde na blozích.
Jáchym: závodníci z týmu Schwarzenberga? No tak samozřejmě SUP, Resl a další žhavili svá pera, pardon klávesnice, do ruda. Ehm, do ruda? Ta barva nesedí, že? :-)
Kokoshka: vědmy v bazénu jsou.
Brom: nepsal jsem to ze zloby, i když tomu nebudete třeba věřit. Napadlo mě to už během této úžasné kapaně a postupně jsem sbíral ty největší perly. Jen ocenění Coming out a zmínka o Skogenovi pochází z doby po vyhlášení výsledků. Jinak jsem to opravdu smolil, aniž jsem věděl, kdo vyhraje. Výsledek volby je pro mne samozřejmě zklamání, ale samotná diskuse zde na blozích, to byla něco... :)

Myslím, že kdyby v 2. kole byl Zeman s Fischerem, byla by to nuda.
Ještě jednou díky všem diskutérům za fantastickou atmosféru a inspiraci pro mne.
A hlavně nezapomenout - čestné uznání p. Stejskalovi za pískání tohoto lítého mače. Nelehká úloha, kam se hrabe finále Ligy mistrů.
P.S.
Kde je držitel ceny Kanárek v dole???
27. 01. 2013 | 19:46

Jeff napsal(a):

Almo G™: píšete to za mě, jsem tu zbytný, zkuste i vlka, aspoň párkrát..
27. 01. 2013 | 19:52

kouzec napsal(a):

Pane Lipolde, uvádíte jako příklad chování V Havla, k vládě Klausově. To je přesně špatně. Správný postup je, že se měl vypravit na vládu, tam vysvětlit svůj názor a argumenty ji přesvědčit nebo ne. A pak teprve sdělit svůj názor veřejnosti, proč se třeba s vládou neshodl. A jak jsem slyšel Zemana, tak bude volit tento postoj a ne ten, který provozovali oba jeho předchůdci a pokládám jej za špatný a naopak Zemanův za správný. jednoduše řečeno, za ty peníze co bere, ať maká.
27. 01. 2013 | 19:52

malalaj napsal(a):

nakonec jsem rád, že to tak dopadlo. jsem trochu znechucenej z kampaně. trochu mě to psychicky rozhodilo. ale gratuluji panu inženýrovi miloši zemanovi. a přeju mu cit k lidem a hájení jejich zájmů. především těch nejchudších.
27. 01. 2013 | 19:58

a spodek, spodek jednoroční dobrovolníku napsal(a):

Účty? Lipoldovi, jasně.
No Pitharta ať si ten jeho svatý Václav ochraňuje, jestli to umí.

My ostatní to cítíme tak, že je nejvyšší čas, aby někdo horním etážím tohoto úmyslně špatně nastaveného systému pozvedal mandle.
Když se Miloš trochu položí do role, jen dobře.

Za těch 23 let jsme pochopili, že kvalita systému v kterém žijeme není o pěkných slovíčkách v novoročním projevu ani o matematice parlamentní politiky. Zvlášť Kristýně Kočí a Karolíně Peakové nutno poděkovat za důkladnou lekci.
I když už Pohanka s Melčákem nás hodně naučili.

Pokud se ukáže, že to Milošovi ještě myslí (opakované falešné citace nejsou dobrým příznakem; co si nepamatuji na 100%, to eliminuji z argumentace, alespoň jsa státníkem) a je schopen dát dohromady funkční program (což ČSSD prostě není), pak ať tu loď klidně zvrátí k prezidentskému systému.
Tohohle bordelu už máme dost.

Co se počítá jsou čísla, ekonomická, ne kecy.
Ale to on ví.
27. 01. 2013 | 20:16

Almo G™ napsal(a):

Jeff: Zkuste to navrhnout vlkovi. Uvidíte, co jste ještě neviděl :-).
27. 01. 2013 | 20:21

Almo G™ napsal(a):

Jeff: Ale vážně - děkuji.
27. 01. 2013 | 20:25

Joachim Kowalski napsal(a):

Pane Lipolde, teď vidím jak jsem chybil - vás jsem měl volit. Tak příště. :-)
27. 01. 2013 | 20:26

Karel (taky) napsal(a):

Nemám radost ze Zemana. Ještě mnohem menší bych ji měl ze Schwarzenberga. Ale jednu radost přece jen mám: Že president má zdravý názor na novináře a zcela jistě se nebude řídit povely od pana Lipolda.

Je tady, je zvolený, až to převezme presidentským slibem, tak ať dělá, co umí. A na novinářské "rady" ať hodí bobek...
27. 01. 2013 | 20:27

resl napsal(a):

Jak to, že někoho přesvědčila zmasírovaná, mediální kampaň, pro opačnou volbu M.Zemana ?

A jak to, že jinýho přesvědčily Zemanovy lži a podpásovky, za což se musel omlouvat ?

Co je silnější argument pro volbu prezidenta ?

Myslím, že to je úplně jedno, všichni jsme byli už dopředu přesvědčeni o svém favoritovi i kdyby nám vyvraždil celou rodinu.
27. 01. 2013 | 20:46

chvilka slávy a pak zoufalství napsal(a):

Maximuse
Snědý fešák Baroš má s novinářskou obcí své účty. Možná je řeší takhle:
http://medialniprisavky.blog.cz/0903/smidova-orgie-s-ajtakem-na-wc#komentare
27. 01. 2013 | 21:02

stejskal napsal(a):

Máte pravdu, pane arnazachu, ale ty celkové počty docela odpovídají.

Ono je to stejně jedno, nikoho to moc nezajímá. Velká část lidí chce mít tu svoji pravdu a běda, když se ozve i jiný názor. Zejména na internetu to tak chodí. Přečtěte si, co zde lidé tomu mému suchému výčtu vyčítají. Jeden by měl pocit, že jej (snad kromě první věty) ani nečetli :-)

Hezký večer.

Libor Stejskal
27. 01. 2013 | 21:03

Křemílek napsal(a):

Dobrý večer pane Lipolde pan Zeman bude skládat účty pouze lidu této těžce zkoušené země ! On je totiž natolik moudrý a zkušený politik že tuhle zásadu zakotvenou i v ústavě bude brát určitě za svou ! Klauz dělal velké chyby a Zeman je bude dělat určitě také ! Byl ale zvolen přímo lidem takže vše mu bude odpuštěno ! Musí se chlapec z vysočiny ale hodně snažit aby napravil reputaci prezidentského úřadu po bývalých prez.Václavech ! To bude jeho prvořadý úkol po složení slibu ! Všechny okna na hradě otevřít a pořádně tam vyvětrat ! A pak už stále jen myslet na své voliče ! Křm.
27. 01. 2013 | 21:17

drobíneček si popojdětě napsal(a):

já tomu nadšení rozumím. Zeman je prezidentem všech utiskovaných, frustrovaných a mediálně neovlivnitelných myslitelů (abych podkouřil těm místním intelektuálům), král z nemanic. Ono je to přejde :))) až zjistí, že slevy se jaksi nedostavují, důchody a dávky nezvyšují, jen holt mohou poslouchat největšího žvanila ze svého středu. :) žvanil prezidentem (fakt).
Mimochodem, když jsem viděl jak se Miloš pohybuje, tak jsem seznal, že je v horším zdravotním stavu než Karel (fakt). Bude potřebovat podporu nejen ve volbách, ale i na schodech, ve stoje. V leže a sedě to asi zvládá. Hlídejte mu flašky. Kupte rudla a vozte ho... Podpořte ho i jinak. Silvie by mohla uplést ponožky, aga by mohl jít do ochranky, fanatické bijce paranoik Zeman potřebuje...
A hlavně, vy antimediální, nezávislí, spravedliví znalci, mu řekněte, že když bude takto pokračovat, tak na něm nenechají novináři nit suchou, uštvou ho, v novinách bude každej prd starýho Šoufla, každá Milošova opice, Kolombova manželka a já nevim co ještě.... Protože, jak by řekl Milošek, jak se do lesa volá, tak se na něj bude z novin ozývat... Když se někdo chová jako dacan, tak se o něm bude psát jako o dacanovi. To že si tady nezávislí myslí, že je třeba dacana šanovat, má malou váhu. Kupte si noviny, nastavte si redakční politiku a tam ho šanujte, ale nežvaňte novinářům do toho, jak maj informovat o dacanovi, opilcovi a hulvátovi. Jinak by si člověk moh myslet, že tady volá slušná banda po cenzůře... Ta štvavá kampaň o tom, že je to dacan s bandou STB-áků kolem, byla jen pravda.

recaptcha: great dynamith...
nekecám. Dýchejte... mně se ulevilo. Pravda bolí.
27. 01. 2013 | 21:22

Karel napsal(a):

Autore a čím mají vynikat novináři ???
27. 01. 2013 | 21:26

Ada68 napsal(a):

Autor: "Jinak nechť nás ochraňuje svatý Václav a všichni naši patroni."

Doporučil bych pánovi, aby laskavě mluvil sám za sebe. Či-li milý knížecí lokaji, tvé zvolání by mělo znít "Jinak nechť mne ochraňuje svatý Václav a všichni naši patroni".
27. 01. 2013 | 21:29

Pompeius Magnus napsal(a):

to Lipold:

otázka o skládání účtů je zcela lichá. Préza je jak známo neskládá nikomu. Možná uvidíme rozkošný tandem Kikina, Zemič, jako rozkládá vynikající vládu rozpočtové odpovědnosti, ještě než se MZ v březnu posadí do sesle. Už se na tu vyhozenou peaku těším.

Spíš je zajímavé, komu budete skládat účty Vy: kupříkladu:

Bakalovi, Šťávovi, Schwarzenbergovi, Kalouskovi, Čvančarové (už se slíkla?), Svěrákovi, Justovi?

Sakra, jak to, že to nedopadlo? Vždyť Vy jste se pane Lipolde tak snažil. A prachy se budou vracet nebo ne? A koho AKTUÁLNĚ podpoří při příštím velkém finále PAROUBEK X KALOUSEK?
27. 01. 2013 | 21:39

aga napsal(a):

drobíneček si popjděte

Co se mě týče, tak kdyby teď padl Zeman mrtev k zemi (ne že bych mu to přál, naopak), já už zklamán být nemůžu. V historicky první lidové volbě prezidenta si český národ dobrovolně nezvolil knížete Schwarzenberga. Tak to už bude navěky zapsáno, a to mi stačí.
27. 01. 2013 | 21:46

jarpor napsal(a):

drobíneček ...

Krutá... pravda.
Jen dodám :
Kdo s čím zachází, tím také zchází...

Hezký večer
27. 01. 2013 | 21:48

aga napsal(a):

PS

Mimochodem, tak iracionálně silné emoce na obou stranách svědčí o tom, že duchové zainteresovaných národů vědí lépe než my pozemšťané, o jak silnou a významnou symboliku se tu jednalo.
27. 01. 2013 | 21:48

aga napsal(a):

a PPS

A panu Pithartovi bych vzkázal, že svatý Václav už nás ochránil. Zřejmě už ho taky štve to, jak si ho Němci přivlastňujou.
27. 01. 2013 | 21:56

Pavel napsal(a):

Lipod - proč tolik strachu :) ?

Každý prezident je zcela jiný, budeme soudit až podle skutků. Kritizovat, že se M.Zeman JASNĚ vyjádřil, co si o současné politické situaci myslí (aniž byste rozebral poctivě každý jeho výrok, tak jak ho řekl a nikoliv, jak mu vy podsouváte) považuji za krátkozraké. M. Zeman jasně řekl, co si myslí, co udělá se jistě dozvíme, o tom při čtení komentářů na netu nepochybuji ani na vteřinu.
27. 01. 2013 | 22:04

skeptický napsal(a):

Někam se včas vřitit je dnes to nejdůležitější.Holt lokajskej národ.Kam se potomci nevolníků na to hrabou.
27. 01. 2013 | 22:09

mb napsal(a):

tandem kikina zemič zní skoro jako skluzan tavič ... máme se teda na co těšet ...
27. 01. 2013 | 22:12

da mana napsal(a):

No těším se, že se Zemanem budeme mít lepšího prezidenta než je ten stávající. Těžko se mi totiž představuje, že by se člověk mohl znemožnit víc.
Jsem zklamán z obou kandidátů v druhém kole, ale naštěstí se nemusím vnitřně vypořádavat s prostředky, které použil zemano-klauso-stbacky tym.
Výkřiky o skládání účtů mě trochu děsí, to znám je jen z předlistopadových filmů. Ale snad je to jen nějak podivně transformovaná radost z výhry.
27. 01. 2013 | 22:13

Karel napsal(a):

Президент Віктор Янукович привітав Мілоша Земана з обранням на посаду президента Чеської Республіки. "Прийміть мої сердечні вітання з нагоди Вашої перемоги на всенародних виборах президента Чеської Республіки. Висловлена Вам висока довіра співвітчизників свідчить про визнання Вашого незаперечного внеску у становлення і розбудову Чеської держави та її економічне процвітання", – йдеться у вітанні, розміщеному на сайті президента. Янукович наголосив, що для України Чеська Республіка була і залишається важливим політичним та торговельно-економічним партнером у Європейському Союзі, країною, яка активно підтримує наші євроінтеграційні прагнення. "Переконаний, що з Вашим обранням на посаду президента українсько-чеське співробітництво отримає потужний імпульс для його подальшого поступального розвитку, наповниться новими важливими проектами в усіх сферах взаємного інтересу", – підкреслив він. Янукович побажав Земану міцного здоров'я та успіхів на високому державному посту, а дружньому чеському народові – миру та добробуту. Він також запросив нового президента Чехії відвідати Україну з офіційним візитом у зручний для нього час.
Більше читайте тут: http://tsn.ua/politika/yanukovich-pobazhav-novomu-prezidentu-chehiyi-zdorov-ya-i-zaprosiv-u-gosti-279461.html
27. 01. 2013 | 22:23

rozděl a panuj, platí vždycky napsal(a):

Karle, přestaňte s tou ukrajinštinou.
Je to stejný naschvál jako štúrovština a navíc tak dvě třetiny lidí na Ukrajině nepíší a nemluví.
Jak říkávala jedna moje známá, ne čemodán ale kúfor.

Bohužel jim v integraci do EU v ničem nepomůžeme (ačkoli by to bylo v našem zájmu), ruskoněmecké zájmy jdou přes jejich hlavy.
27. 01. 2013 | 22:36

nestranný napsal(a):

Každá kobyla když chcípe,tak kolem sebe kope.A ve všch blozích,které zveřejňují
pisálkové denníků placených skobčáky se to přesně ukazuje.Mně osobně nevyhovoval Havel,ani Klaus,ale nikdy bych tolik jedu po nich neplival.Naprosto přesně se ukazují
povahy těchto nul placených cizími vlastníky.Jen se snaží na objednávku vyprovokovat
nenávist mezi jednotlivými tábory.Cizí kapitál neunesl porážku.Já tleskám.
27. 01. 2013 | 22:39

opět ty lopinky napsal(a):

drobíneček
Nám postačí, přestane-li narůstat státní dluh třetí kosmickou, zatne se tipec manipulátorům ceny elektřiny (a vody, také), začnou se osekávat ploutvičky státnímu leviatanu a propojené právnické lobby.
Pro začátek by to úplně stačilo.
27. 01. 2013 | 22:45

Pamětník (skoro) napsal(a):

něco pro naši vládu:
http://www.youtube.com/watch?v=rauZMrXqRu0
http://www.custermen.com/ItalyWW2/ILDUCE/Mussolini.htm
27. 01. 2013 | 22:51

JN napsal(a):

Vážený redaktore, skutečně mě dojímá to, že si uzurpujete právo diktovat ústavně zvoleným představitelům, co mohou a nemohou dělat. Na rozdíl od Vás jsou řádně zvolení. Vy si jen uzurpujete právo vnucovat své názory jiným a ve své povýšenosti si neuvědomujete, že diktovat, jak se má chovat ústavní činitel vám nepřísluší, nemáte žádné právo.Já nevím, kde berete tu drzost, jim diktovat, jak se mají chovat. Ne manipulaci zdělovacích prostředků! Víc k tomu nemám co dodat!
27. 01. 2013 | 23:04

antik napsal(a):

Zeman dostal mandát od 32% procent obyvatel ČR. Zbytek mu mandát nedal, tedy vyhrál, ale nemá většinovou podporu obyvatel, ale jen 32% lidí s volebním právem. Proto byl tak naštvaný na voliče, počítal s 51% lidí s volebním právem
27. 01. 2013 | 23:12

Herodes napsal(a):

Ale pane autore! Nemyslím, že jsem sám, kdo zastává názor, že česká politická scéna dnes potřebuje pořádně provětrat, bez ohledu na to, jestli ten vítr půjde zleva nabo zprava. Zeman se sice deklaruje jako levičák, ale jeho názory jsou středopravé (daně neprožírat, ale investovat do budoucího rozvoje), zatímco současná tzv. pravicová vláda se chová soc-dem-levicově, a místo aby dupla na brzdu, zrušila všemožné parazitní instituce, ministerstva blbostí (kultury, zemědělství, sportu, zdravotnictví,práce....), kmotry, kamarádíčky ..., pleská se vzájemně po ramenou, jací jsou kabrňáci, že zvýšili státní dluh o procentíčko méně, než si nechali schválit - jsou to typičtí levičáci (po nich potopa a ať platí děti a vnuci).A ten Váš článek je jenom výzva k pokračující zatuchlosti. Zemana jsem nevolil, ale jestli udělá to, co deklaruje, tak mu, na rodzíl od Vás, milovníků starých zatuchlých pořádků, budu fandit.
27. 01. 2013 | 23:15

Zdenda napsal(a):

Pane Lipolde, poté, co aktuálně.cz ukázal ve volební kampani svoji skutečnou "nezávislost", dovolte mi si před vaším mudrováním odplivnout. Nikdy už vás nebudu brát vážně a doufám, že to většina dosavadních návštěvníků vaší stránky cítí stejně. Patříte k tomu novinářskému póvlu, který Zemana tak irituje. A mne od nynějška také!
27. 01. 2013 | 23:21

shipo napsal(a):

Už dávno není Havlova doba, Zeman byl také zvolen aby se neskláněl novinářům. Aktuálně až moc chtělo knížete.
27. 01. 2013 | 23:22

hnusná doba napsal(a):

Co dodat ,bylo i hůř, možná bude ,,, možná ,,,, kdo ví
ve 20ti na diskošce
ve 40ti ve městě
v 60ti u doktora
v 80ti na kremáku
po 80ti v domově duchodců za podpory toho němce co schovává věci
a hafo lékůůů
a pak ???? jenom oslava od socialky koš plný toho co už nesmíme a ani neochutnáme
po 100vce už překážíme a berou za nás jiní duchod
27. 01. 2013 | 23:26

Lipoldův stín napsal(a):

Hele Lipolde, laskavě vezmi na vědomí, že se jednalo o legitimní DEMOKRATICKÉ volby, rozhodla tak většina normálně smýšlejících lidí a jestli se to tobě, tvým povedeným kolegům z dalších zavšivených českých médií (soudě dle pokračující štvavé kampaně proti Miloši Zemanovi a jeho voličům) a rádobycelebrit nelíbí, můžete se všichni chytnout za ruce, a odstěhovat třeba na Mars, myslím, že většina lidí by si toho ani nevšimla :-D
27. 01. 2013 | 23:31

tip top napsal(a):

za vyšší, za socialistickou morálku: http://www.youtube.com/watch?v=s-DPOO5AvhM&NR=1&feature=endscreen
27. 01. 2013 | 23:36

kék nit napsal(a):

Když nahlédneme dozadu na pětiletou modrou krutovládu je Miloš ve výrocích poměrně schovívavý - nevím, jestli chudobě budou stačit pouhá slova, možná budou jednat daleko radikalněji...a bez bonmotů. ..
27. 01. 2013 | 23:54

Alexej Burč napsal(a):

svatá ty prostoto... pan Zeman se chová a bude chovat naprosto stejně, jako před deseti lety...tedy neřízená střela výhradně ve svém zájmu a účty nikomu skládat nebude!
28. 01. 2013 | 00:00

pamětník napsal(a):

Jasně, a přitom by měl skládat účty panu Lipoldovi.
28. 01. 2013 | 00:05

Alexej Burč napsal(a):

a média v podstatě svou úlohu plní - jaksi většině diskutérů uniklo, že média nejsou státní a nemusí být objektivní - naopak - většinou straní určitému politickému názoru - a kdo je hodnotí? no přece čtenáři - tím, zda-li si je kupují či nekupují, to je to pravé hlasování, takže pokud vám nevyhovuje zaměření Aktuálně.cz, je nejjednodušší je přestat číst...a je to, nesnažte se jim však vnutit váš názor - vám také nikdo nenutí cizí názor :)
28. 01. 2013 | 00:06

pamětník napsal(a):

Jasně, nikdo mi nenutí cizí názor, když volím knížete.
28. 01. 2013 | 00:18

Petr napsal(a):

Vás, pane pane Lipolde, Vás nechápu ? Co tím chcete jako říct ? Že prohrál Váš kníže a tak se tímto mstíte nově volenému - budoucímu prezidentu - zvolenému přímou volby ???? A co jako? Prof. Franz má aspoň charakter a nedoporučil toho rádoby "knížete" !

Karel Havlíček Borovský - Píseň Čechů (r.1850):

Zle, matičko, zle!
Švarcenberci zde:
jeden, ten je generál,[4]
a druhý je kardinál;[5]
zle, matičko, zle!
Zle, matičko, zle!
Švarcenberci zde:
jeden drží karabáč,
druhý říká »Otčenáš«;
zle, matičko, zle!
Zle, matičko, zle!
Švarcenberci zde:
jeden, ten je arcibiskup,
a druhý je taky .......,
zle matičko, zle!
28. 01. 2013 | 00:46

Kom napsal(a):

Alexej Burč
Média plní svou úlohu asi tak, jako by ji plnily obchodní domy, kde by prodávali otrávené potraviny. Kdyby to dělaly všechny, kde byste nakupoval? Média přitom až donedávna vykazovala jistou objektivitu a snahu o přibližně vyvážený popis politických a společenských problémů, což se jim zhruba dařilo, zejména když šlo o politické problémy někde v Austrálii.

Nyní - stejně jako tomu bylo v případě metanolové aféry, je na místě zvážit opatření, aby se otravy omezily. Je sice pravda, že ani nejprudší mediální jed, faleš, sprosté moralizování, pomluvy Zemana, pokrytecké pózy ochránců slušnosti a manipulace s informacemi nestačily na víc než na to, aby žurnalisté knížete propašovali do druhého kola. Jenže bez jejich masáže se tam mohli utkat dva kvalitní kandidáti a ne jeden poměrně pochybný s vyloženým strašidlem. Žurnalisté dostali Zemana, tedy přesně to, co si zasluhují, ale jak k tomu přijdou slušní lidé, třeba Romové na Šluknovsku nebo muslimská menšina, k nimž se Zeman vyjadřuje, jako by šlo o žurnalisty?
28. 01. 2013 | 00:56

ivan tomek napsal(a):

Umirnenost je urcite v pripade ceskeho presidenta primerena. Na druhe strane necinnost a nedostatek 'vize' a cilu by byla skoro jeste horsi. Verim optimisticky, ze Zeman (i kdyz nebyl mou prvni volbou) prijde na nejakou dobrou rovnovahu, ktera nebude vlade ztezovat praci, a soucasne ji probudi k cerstvym myslenkam a iniciativam.
28. 01. 2013 | 01:04

Divák1 napsal(a):

Celý tento server začíná být odporně stranický a propagandistický. Dříve jsem Aktuálně.cz považoval za seriózní informační zdroj. Nechutné zapojení do totalitární kampaně ve prospěch ministra současné zkorumpované vlády diletantů, jemuž více než korupce vadí ti, co ji dokáží odhalit, hysterická negativní kampaň vytahující dávno odhalené uměle zinscenované pseudoaféry bamberského typu doprovázená "fotogalerií" nenáviděného vítěze voleb s popisky, za něž by se Goebbels či Streicher jistě rádi postavili, to vše nemá s objektivní informující žurnalistikou pranic společného. I tento blog do tristního obrazu plně zapadá. Koho tito lidé zastupují? Sebe či své skryté chlebodárce, o nichž nic nevíme?
28. 01. 2013 | 01:18

uroboros napsal(a):

Uz je toho sakra moc. Sotva to skoncilo, tak zase pseudonovinari s blogiskama burcujou na poplach (i kdyz si prali stmeleni, uklidneni situace- na oko). Jste prezident vy? Byl tento prezident zvolen regulerne? Muzete snad rict, ze mu media stranila a proto vyhral? Ja volil Zemana jen z duvodu, ze KS je pro mne neprijatelny a taky nemam ze Zemana extra radost, ale stve me, jakoby vsechno bylo pro druhy tabor v poradku a dopadlo to spravedlive a cestne, kdyby vyhral KS, protoze on je proste spasa- cista lilie. To jste dost naivni a nebudu tu postovat clanky s rozborem jeho minulosti at davne ci nedavne. Tipickym prikladem takoveho psychicky zmrzaceneho obdivovatele KS je povolanim celebrita Zilkova. Proste se na stare kolene do arla zamilovala, a tak jenom nekriticky obdivuje. A to se stalo spouste jeho volicu. Zeman nevyhral proto, ze by byl tak dobrej, ale proto, ze Karel byl pro Cechy tak spatnej tecka. Kdyz pouziji medialni obrat- tabo zemanovcu, tak ten je v tomto zda se vic nohama na zemi. Vime co je to za ptacka, ale Karel nam nedal jinou sanci. Stejne tak, jako by nam nedal sanci Fiser, kdyby postoupil. Prominte, precetl jsem si uz dost clanku o prezidentske volbe, ale toto se malokde, zda jestli nekde vubec zduraznuje. Opakuji, obrovska cast volici Zemana radosti do stropu neskace a pokud ano, tak z duvodu, ktery jsem rekl, tedy ze Sch. na cesky trun nepatri, protoze pro Cechy neni Cech. Takovy se nestane prezidentem nikde.
28. 01. 2013 | 04:47

drozd kvíčala napsal(a):

no jo, to naštve, šance mít po sobě pojmenované městečko - lipoldiswalde- bohužel padla.
28. 01. 2013 | 05:32

approve ausrece napsal(a):

Jeste si neodpustim komentar, ze sledovani volby mi prislo stejne jako Cesko hleda superstar, jen se misto zpivani (taky nekdy pravda:), uzivala retorika. Nasledne lidi hlasovali v semifinale a ve finale. A prezidentem naroda se stava....chvilka napeti. No
28. 01. 2013 | 05:39

Vlad Naiva napsal(a):

Naštěstí Miloš Zeman nemusel a nemusí skládat účty pseudožirnalistům jako je např. jistý Jan Lipold. Jak ti knížecí adoranté nadále záměrně rozjitřují nesnášenlivou atmosféru mezi voliči. To pak bude zase křiku, že to dělal Zeman: "My nic, to on!"
Frackové nevycválaní a zabělí. To jsou současní tzv. novináři v ČR.
28. 01. 2013 | 05:47

uroboros napsal(a):

A to se nebavime o tom, ze KS neni vubec pravicak. To je nejakej paskvil. Zvednout dane a odeslat je do Bruselu, páni to chce fistrona. Je pro zvetseni byrokracie, pro vetsi moc, podrizenost statu z Bruselu- a to je levicactvi. Ano platit za vsechno, zrusit pracak, statni prispevky, dotace, ale neco musi byt za to- cili pekne nadita penezenka, at si to vsechno mame z ceho zaplůatit a poslatpenize dal. Jejich system je zniceni, postupne ozebraceni stredni tridy. Pomalililinku. Az nakonec ti co populisticky, drze, nekrestansky, nadavaji lidem, kteri pracuji za mene nez oni do socek a budizknicemu se dostanou na podobnou uroven, pokud tedy nenco nevymysli- nezacnou inteligentne krast, sidit. Jeste jednou: je odporne delit volice dle prijmu. Jeden tabor jemn proto, ze si vic vydela je vzdelany a druzi jsou ti spatni, plevel. Pane boze. Mne ucili rodice vazit si kazde prace a abych videl, ze kazda prace je uzitecna a nutna a nikdo se nemusi za praci stydet. Novinari, ale mladez ockuji tak, aby toto neplatilo. Tim ovsem se tvori ta spatna nalada, o ktere titez tak radi hovori, protoze je o cem psat a navic popularni tema. Jsem mlady doktor, cili da se rict respektovana osoba, ale moje deti budu vest k clovecenstvi. K tomu, ze umet vycalounit kreslo obycejne, nebo u veterana, ci u barokniho sofa, ci denne rubat uhli, abychom meli cim svitit, ci svazet odpadky, tak to vse matka prirody i u nas zaridila tak, abychom se v idealnim pripade pro jednotliva povolani hodili. A muzeme za to dekovat bohu, protoze stat pravniku, doktoru atd, by se zhroutil jako domecek z karet. Vse ma sve misto. Namyslenost vuci lidskym osudum je obrovska krivda, ktera se nam tu rozmaha. At to pisalci zkusi nekomu rict do oci. Ano vylezte z mysi diry a reknete nam, ze my co jsme volili Zemana patrime k poddruhu, radu nizzsi kategorie. Uz vam to dochazi? Necitite cim to zavani? Nic ?Hitler. Uz je chyba ta, ze je to v lidech a ze neco takoveho musim psat. Je skoda, ze si uz tak tezky zivot lidi stezuji timto prehlizenim druhych a vysmivani se druhym. Lidi zpatky na zem
28. 01. 2013 | 06:07

jozka napsal(a):

Bestia Triumphans:

Omyl, Pepa Repa neni kanarek v dole, jeho ukolem totiz bylo pojit pri prvnich priznacich nedychatelna. Kdyby podobnou citlivost projevovali skutecni kanarci, jsou hornici vymrely druh a my v dobe kamenne.
28. 01. 2013 | 06:08

jozka napsal(a):

Bestia Triumphans podruhe:

S.S. jako strizlivec?

:-D
28. 01. 2013 | 06:10

jozka napsal(a):

drozd kvicala:

Dippoldiswalde by nestacilo? Maj tam i Friedrich-Engels-Straße :-)
28. 01. 2013 | 06:54

Anna napsal(a):

autor
"A Zeman, zdá se, hodlá posunout prezidentskou autonomii ještě o kus dál. Jenže prezident není podle Ústavy nikomu odpovědný. Je to logické, odpovědnost za výkon moci přece nese vláda. Takže když se prezident, v euforii po vítězství v přímé volbě, vřítí do politiky jako slon do porcelánu, je to velmi nebezpečné."
-----

Pane Lipolde,
po přečtení Vašich slov se mi chce zvolat: Už je to zase tady!

Proč a pro koho "je to velmi nebezpečné"?

Proč Vám nepřipadá nebezpečné vládní pojetí demokracie?
Jaké znáte ještě jiné demokratické země, kde je, nebo někdy byla, ve vládě strana, která při volbách neexistovala?

Předem děkuji za odpověď. Hezký den
Anna
28. 01. 2013 | 07:17

gaia napsal(a):

tak pan Lipold a nejužší vedení se tak snažil, a stejně nakonec jejich kandidát prohrál o celého půl milionu lidí.
To musí být pocit zmaru, navíc ta hrůza, co tomu řekne nejvyšší vedení.
Prémie určitě nebudou a to se má pořád zdražovat.
Navíc krize okolo a nezaměstnané novináře v Praze možno přehazovat vidlemi. Autor dle fotky již není nejmladší a co když se vyšší vedení rozhodne pro mladé krásné perspektivní a on bude vyměněn pro nesplnění povinnosti.

To musí být hrozný pocit hned při pondělku po ránu.

A ještě to Zemanovo...

seriózní noviny musí být předně objektivní a nestranné, jinak to je bulvár
to musí bolet, pravda bývá krutá
28. 01. 2013 | 07:41

Anna napsal(a):

Bestia triumphans
Logik
Tuto cenu získává Anna, kterou výrok Zdeňka Svěráka, „Karel Schwarzenberg přistupuje stejně k anglické královně i k malému dítěti,“ vedl k tomuto prohlášení: „Já tedy rozhodně nechci na Hradě někoho, kdo v životě nepohladil malé dítě.“
I další výrok Anny vyniká zdrcující logikou: „Jména vznikala odvozením. Zeman tedy pravděpodobně vznikl od pracující na zemi, zemědělec...Dá se tedy říct, že původ rodiny Miloše Zemana má kořeny starší, než knížete Schwarzenberga.“
-----------------------------------------------------------

Jen doplním - s tím původem to byla moje reakce pod blogem pana Hvížďaly:

Karel Schwarzenberg: intimus evropských dějin
O Karlu Schwarzenbergovi, který zná původ své rodiny od roku 1155 a tudíž je pevně vklíněn do historie Evropy a od XVII. století i do českých dějin, lze říci, že v dějinách vyrostl, ač je nikdy na fakultě nestudoval (v Mnichově byl zapsán na lesnické a právnické fakultě, ale po smrti strýce studium přerušil a věnoval se správě majetku) protože ho od mládí obklopovaly, což Karlu Schwarzenbergovi umožňuje se v každý moment dívat na události s mnohem širším kontextem a zároveň i s velmi osobitým humorem (dodnes si lidé pamatují jeho předvolební billboard Když se kecaj nesmysly, raději spím), protože zná spousty intimních detailů velkých dějin jak se tradovaly v rodině a umí z nich vytvářet nečekané paralely.
------------------
Vždy se snažím uvažovat logicky. V předvolební kampani padla spousta různých tvrzení, nad kterými mi zůstával rozum stát.
Pak jsem si s Pavlem Dobešem zpívala:
Zum zum zum zum, a nejde mi to do kebule,
zum zum zum zum, a nejde mi to na rozum.
.
Proč výsledky práce k cíli nevedou,
vyřešili předevčírem s předsedou,
pak vysvětlil mi všechno fundovaně,
tak dneska mohu agitovat za ně.

R: Zum zum zum zum, protože když to nejde do kebule,
zum zum zum zum, tak to leze na rozum.

4. Je to tím, že dobytek je hloupý
a právě proto mívá svoje roupy.
Kdyby četl magazíny, noviny,
nedělal by už takové kraviny,
s rozesmátou tlamou bral by žrádlo
a nikdy by mi ani nenapadlo.

R: Zum zum zum zum, že mi to nejde do kebule,
zum zum zum zum, že mi to nejde na rozum.
28. 01. 2013 | 07:52

Johan IV napsal(a):

Pane Lipolde, po událostech roku 89 jsem se ptal, kdo bude střežit demokracii. Ptal jsem se, protože ze zkušenosti vím, co je všechno v Česku možné. Dostalo se mi rázné odpovědi - no přece mi novináři, my budeme hlídací psi demokracie. Toto tvrzení bylo ve své době velmi rozšířené a známé. Co na to říkáte dnes. Demokracie u nás je tam kde je, myslím i vaší zásluhou. Většina novinářů je ochotna za peníze udělat cokoli. Ani se tolik nedivím, že vás tolik lidí nemusí.
28. 01. 2013 | 08:01

Franta Procházka napsal(a):

To je přesně to - proč jsem jej nechtěl volit, i když se mi jako člověk líbí.

Hlasoval jsem za Fishera.
28. 01. 2013 | 08:04

Naštvaný napsal(a):

"a je mu potřeba dát na srozuměnou, že tudy cesta nepovede." Lipolde, kolik vám platěj za to účelově nesmyslné klábosení?
28. 01. 2013 | 08:15

scallop napsal(a):

Bestia triumphans

Kanarek :-) myslim zminoval, ze po dobu volby se schova v nemocnici. Pocitam, ze po navratu to od neho schytate jako prvni.

Sice jsme to prohrali, ale zase si budem moci delat legraci z ryzich Cechu, az jim nastupce velikana poblije prazsky hrad :-)
28. 01. 2013 | 08:22

drobíneček...na vedení napsal(a):

Zemanovi voliči žijí v krutém sebeklamu, že novináři jsou centrálně řízeni (ze západu... kde už jsem to slyšel?). Houno. Novináři jsou prostě jen lidi s emocemi a vymezili se proti dacanovi. Plus mají svoji politickou orientaci a podle toho píšou. To je vše.
A utíkej kdo může, tapetovač Vlad Naiva dorazil až sem.
28. 01. 2013 | 08:32

gaia napsal(a):

drobíneček...na vedení

většina novinářů jsou Pražáci

a to mluví za vše
28. 01. 2013 | 08:36

Jerry napsal(a):

Zatím se Zemen prezentuje jako buran.
28. 01. 2013 | 08:45

Brnak napsal(a):

Jerry - na agresivní a nestoudný burany z řad turbopříznivců Karlíka, pseudocelebrit a rádobynovinářů nelze jinak
28. 01. 2013 | 09:04

popojděte, ať si nestojíte... napsal(a):

gaia
špatně. všichni novináři jsou hlavně lidé se slušnými příjmy (a rozhledem, ať se máte do čeho navážet), nejde o Prahu, z volebních výsledků je to ostatně vidět... i jiná velká města byla pro KS. Proč? Proč třeba brňáci, když KS je pražský konstrukt? Nějak vám to nesedí. Jde o průměrné příjmy.
Voliči Zemana jsou hlavně voliči levice, s nižšími platy, případně příjemci dávek od státu. Což neříkám, že je špatně, to je ok... I když podle mě jim Zeman příjmy zvýšit nemůže. Nebo může? Co myslíte? Spíše bude jen říkat, co chtějí slyšet. A tak je to dobře. Tak to má být. Proti současné vládě a bezmoci nízkopříjmových skupin bude stát prezident, obhájce utiskovaných, světlonoš, čestný člověk.
Jen škoda, že je to manipulátor, lhář a rojí se kolem něj bývalí agenti STB.
28. 01. 2013 | 09:18

Vouis Luitton napsal(a):

Budoucí prezident nejančil, jen odpovídal na otázky které mu novináři kladli. Kdyby neodpověděl nebo odpověděl vyhýbavě, tak by ho Lipold kritizoval, že tají své úmysly nebo mlží. Názor pana Zemana na novináře shledávám u některých zcela opodstaněný.
28. 01. 2013 | 09:20

Kom napsal(a):

drobíneček...na vedení
To si nemyslím, s žurnalisty je to daleko horší. Nejsou samozřejmě centrálně řízeni, možná jsou řízeni distribuovaně. Ale na většině nich je patrná osobní iniciativa a nasazení a skutečnost, že se ztotožňují s těmi žvásty, kterými zaplavili českou veřejnost. A třeba teď po volbách už určitě platby skončily a pan Lipold stejně vylezl s tímto škvárem - poté, co redakce Zemana líčila jako zrůdu v lidské podobě, najednou předstírá, že ho nemile překvapil a čekal od něj kultivované vystupování a defenzivní podlézání těm, kteří do něj kopali. To znamená, že pan Lipodl je narušený a myslí si, že má privilegium nadávat a čekat, že Zeman, ZEMAN, za to bude slušný. Něco podobného platí o řadě dalších zlovolných komentářů všude možně - ti lidé jsou totálně mimo. Tentokrát lid média ve volbách porazil, ale proč máme mít místo kvalitních médií stoku plnou pomatenců?
28. 01. 2013 | 10:16

Golem napsal(a):

Česká postosmdesátádevátá komedie vyvrcholila. Jaké byly její milníky?
1. Tzv. kuponová privatizace, v rámci níž bylo rozkradeno co patřilo všem a to kvalitní dáno za babku "zahraničním investorům", díky čemuž se stát z černých čísel dostal trvale a vzestupně do červených a ročně z této země do zahraničí naopak mizí cca 260 miliard. Stali jsem se kolonií.
2. Rozdělení země - opět za vydatné "pomoci" naší a hlavně slovenské emigrace a jeich chlebodárců. Naplnilo se heslo kolonialistů "Rozděl a panuj", v EU jsem nicka nejen ekonomická, ale i politická.
3. Přímá volba prezidenta, která ukázala, jací hlupáci jsme - vybrali jsme si kandidáty, z jichž jeden ani není Čech a je poloviční invalida, druhý je renegát, sprosťák a opilec.
takže s Janem Nerudou "...jen dál, národe náš drahý, věčně dál...však čas nový nové chce mít činy..." My Češi však, milý Jene a vlastenče, jsem schopni již jen dělat kočičiny!
A přímo k Zemanovi? Je to jednak Klausův brácha, takže Klausovy hříchy jsou jeho a naopak a začal opravdu správně -místo, aby řekl, které problémy obyčejných lidí, nebo chcete-li většiny lidí "jichž je prezidentem jak řekl", chce především pomoci řešit, vyjadřuje se k problémům nám vládnoucích nadlidí. TAKŽE - AŤ VĚČNĚ ŽIJE ČESKÝ ABSURDISTÁN - PROTOŽE NA JELENÍ PŘÍKOP UŽ NEMÁME!
28. 01. 2013 | 10:24

J.M- napsal(a):

Uroboros napsal - vše je řečeno.Na obě strany.Kdo bude dál křičet?Naše "husákovi děti" žily ve skleníku,tot je důsledek.
28. 01. 2013 | 10:44

siki napsal(a):

Kolikrát jsem si říkal co ten Řepoun blázní a fakt je, že má většinou pravdu. těším se jak to od něj čípci, jak jim říkal schytají. Nešetří nikoho.
28. 01. 2013 | 11:10

Proto napsal(a):

Z angažovanosti autora blogu, propagandisty, nikoliv žurnalisty jednoznačné vyplývá, komu skládá účty on.
28. 01. 2013 | 11:19

modrý edvard napsal(a):

Furt tady čtu, jak probíhala zuřivá kampaň. Tak za sebe napíšu, co jsem viděl: 1. razantní diskusi na internetu; 2. asi půl hodiny diskuse v televizi a hodinu po rádiu /jeden z kandidátů mi je protivný, tak jsem to vypnu/; 3. dostal jsem po internetu 2 maily, koho mám volit; 4. v Respektu jsem si přečetl, koho mám volit; 5. žádné letáky, bilboardy ani osobní přesvědčování.
Takže, možná že zuřivá kampaň někde probíhala, ale u nás ne.
28. 01. 2013 | 11:23

klid napsal(a):

pane Lipolde, mvřele Vám doporučuji třikrát denně studenou sprchu a pak, možná, Vás ta zášť přestane tolik trápit.
Jak se říká : "nenávist z Vás přímo kape"...
28. 01. 2013 | 11:35

bitner napsal(a):

A takovych penez to stalo!
HimmelHergotLaudonDonnerWetter Ance, Kuba, Hajnej sem!
Bando lina! Za co vas platim?
28. 01. 2013 | 11:47

Alexej Burč napsal(a):

Dopadlo to, jak to dopadlo, nezbývá, než respektovat "vůli lidu", z různých diskusí na netu je bohužel znát, že elegantněji přijímají porážku zastánci druhé (nevítězné) strany, teď snad už jen doufat a přát si, že funkce prezidenta nezvlčí a nepřehoupne se do "bojůvky" proti všem...
28. 01. 2013 | 12:10

Sprosťák napsal(a):

Nacházím stopy,svědectví,fakta?Vidím skutečnost.Prezident zvolen svými občany,z nichž 40% svou možnost nevyužilo díky podivnému výběru kandidátů.Z těch zbývajících 60% bylo pro zvoleného 55% proti 45% protikandidáta.Jak se chová po emotivně laděné kampani jeden či druhý je otázka názoru zúčastněných i přihlížejících.K postu patří 100 dnů hájení.Tak se, demokrati, proberte a ostatní počkejte se svou příslovečnou žlučovitostí a předváděním na povolený čas.Do té doby se buď modlete či pracujte a nechte tyto volby za sebou, přijdou další a vstanou noví bojovníci.Prognózy prognostikům vycházejí,hlavně těm zvoleným a chytrolíni kolem nás se smějí jako vždy.Budeme na ně mít munici?Asi ne,moc kecáme.
28. 01. 2013 | 12:32

lex napsal(a):

LIPOLDE, volby skončili tak jdi s tou propagandou....víš kam!
28. 01. 2013 | 13:30

Sudetak napsal(a):

Narod ktery jeste nedavno obdivoval komunistickeho fanatika, primitiva a ozralu Platenika ze serialu Okres na severu, ci estebackeho zlocince majora Zemana nebo Kravu za pultem, narod ktery vesele uplacel v trafice pro tvrdy sparty, ci ve stavebninach za nedostatkove hurdisky, narod ktery ma v parlamentu jeste v roce 2012 zlocineckou organizaci KSC a nebyl se doposud se s ni schopen razne vyporadat, narod jehoz cely kulturni vyvoj se odvijel v bufetech a zaflusanych pajzlech u usmudlané sklenice piva a odporneho blivajzu zvaneho sekana s bramborovym salatem, stolujici s hlinikovym priborem na umakartovem stole, narod ktery je prolezly korupci, ktery nestydate prozpevuje na narozeninovych oslavach "zivijo a mnoga ljeta", a jehoz hlavni hodnota je hlavne nemit americky radar v Brdech, narod ktery vzhlizi k hospodskym povalecum typu Paroubek, prazdnym levicovym fanatikum jako je Sobotka ci Zaoralek, ktery jenom nadava na ty "nahore" aniz by si sam uvedomil, ze ti tzv. "nahore" jsou jen duchovnim a moralnim obrazem a zrcadlem cele spolecnosti se nestane demokratickym, kulturním, tolerantním jak k církvím tak i k vytvorenym hodnotam svych predku, v Evrope vyznamnym a prosperujicim tim, ze si placne pres petitisicovku s portretem Masaryka a sedne si do ojeteho BMW s modrym EU prouzkem na SPZ a slapne bezohledne na plyn tak, ze na nejblizsim prechodu srazi prvniho seniora, ktery zacne prechazet a ktereho pro jistotu navic zfackuje a zkope za to, ze si vubec dovolil vstoupit do vozovky.
28. 01. 2013 | 13:34

Sudetak napsal(a):

Je potřeba se zarýt Novotná držkou ještě více do bahna, aby národ procitnul. Socialismus s lidskou tváří, splnění přání z mládí důchodce z Vysočiny. Zkouška odolnosti národa vyšla, je možné mu lhát do očí a stejně ho zvolí. Havla sice ne každý musel, ale prohlásit, že zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí, je největším výsměchem lůze do jejího ksichtu. Zeman měl kampaň jenom na vyzkoušení, kam až může prase mezi hovnama dojít. Neměl co ztratit, důchod mu nikdo nevezme. Tak to tu budete mít. A ostatním nezbývá, než začít věřit, že všechno co nasliboval výjde, i když rozumný člověk ví, že je to nesmysl, ale třeba tento věčně zpitý arogantni hulvát a samozvaný nadčlověk ví něco, co ostatní neví.
28. 01. 2013 | 13:36

Anna napsal(a):

Alexej Burč

Porážku "svého" kandidáta přijímá každý jinak.
Cituji:

Žilková se distancovala od petice proti Zemanovi

Herečka Veronika Žilková nepodepsala petici nazvanou "Miloši Zemane, nejste a nikdy nebudete můj prezident". Podpis pod peticí, s kterou přišla režisérka Monika Le Fay, popřel i bývalý tajemník Václava Havla Vladimír Hanzel.

Podle Le Fay petice vznikla spontánně v pražské Lucerně po sobotní prohře Zemanova protikandidáta, šéfa TOP 09 Karla Schwarzenberga. "Zvítězit pomocí lží a estébáckých metod je Pyrrhovo vítězství," uvedla Le Fay.

Prohlášení podle ní podepsali lidé z různých oblastí veřejného života, například bývalý Havlův tajemník Vladimír Hanzel, kněz Ladislav Heryán, hudebníci Roman Holý a Jaroslav Hutka, herci Jan Kašpar, Oldřich Navrátil a Veronika Žilková, režisérka Olga Sommerová, architekt Bořek Šípek, ředitel galerie Dox Leoš Válka či historik Petr Placák.
Herečka Veronika Žilková však ve vyjádření pro Novinky svůj podpis pod peticí popřela. "Žádnou petici jsem nečetla ani nepodepsala. Blesk.cz mě uvedl lživě jako podporovatelku M. Zemana a ČTK jako odpůrkyni stejnojmenného. Oboje bez mého vědomí," uvedla Žilková.

Svůj podpis pod peticí popřel i Vladimír Hanzel. Podle něj došlo k mýlce. "Předpokládali, že s tím souhlasím, ba dokonce si mysleli, že jsem přímo vyslovil souhlas. Došlo ale k omylu," sdělil Novinkám Hanzel.

"Mám prezidenta. Jmenuje se Václav Klaus. A jedním dechem dodám: bohužel. Budu ho mít do 7. března. A od 8. března bude prezidentem našeho státu Miloš Zeman. Dodávám - třikrát bohužel. Ať se mi to líbí nebo ne, bude to formálně regulérně zvolený prezident," napsal Hanzel ve svém vyjádření.
28. 01. 2013 | 13:38

Anna napsal(a):

Alexej Burč

P.s.: Zapomněla jsem uvést odkaz, odkud jsem citovala:
http://www.novinky.cz/domaci/291440-zilkova-se-distancovala-od-petice-proti-zemanovi.html
28. 01. 2013 | 13:39

Lukina napsal(a):

www.sousednahrad.cz
28. 01. 2013 | 13:41

Yosif K napsal(a):

Pavel napsal(a):
2) Varianta č. 2 je velmi jednoduchá, Zeman, který předvedl účinnou taktiku proti médiím (viz. Lipoldova parta a spol.), které kryjou Kalousům záda, postupně Kalouskův tým tak zesměšní, že sice možná dovládnou do konce tohoto období, že v příštích volbách Vám p. Lipolde už žádná Oranžová revoluce nevyjde, a pravice bude mít z bídou 15-20%.
27. 01. 2013 | 14:44

Pane Pavel vycháyíte ze zcela a naprosto idiotského přesvědčení že Zeman je levičák. Zeman sám sebe definuje jako "liberální konzervativec japonského střihu"! Proč by tedy delal takové blbosti v jaké doufáte? Proč by pomáhal levičákům???? Jste snad nejaký hnuj a povl že si takové idiotské věci myslíte?

Se plebejským pozdravem geniusovi Zemanovi ZDAR!!!!!
29. 01. 2013 | 01:44

krajan napsal(a):

Jen mi nejde na rozum, jak mohou někteří zdejší diskutéři obhajovat většinu současných novinářů. Ty dámy a ti hoši se v posledních čtrnácti dnech tak odkopali, že člověku, který jen minimálně používá vlastní mozek, musí být jasné, co je ta "dobře placená" a "vzdělaná" (chachacha!!!) partička zač.
Že, pane Lipolde?
29. 01. 2013 | 15:36

jarda napsal(a):

Zeman má pravdu, vláda se neustále zmítá v krizích, má podporu 8% procent lidí a její oporou je strana LIDEM, která neprošla volbami. Co s takovou vládou? Dle mého názoru nemá právo vládnout. Jak je známo, masmédia vlastní podivní zbohatlíci, prosazující modré ptáky a TOPáky. To, co předvedli při volbě prezidenta byla hanebná manipulace s veřejným míněním. Myslíte si, že Vám člověk ještě může věřit???
30. 01. 2013 | 22:23

jindra napsal(a):

to Sudetak
Když tímto národem tak opovrhujete, bude nejlepší emigrovat.
Tento národ Vaší emigrací nic neztratí.Toto jsou většinou tlachy totálně prázdnejch modrejch ptáků, které tento národ snad již konečně prokouknul. Podle Vás byli všichni lidé jen povaleči, kteří vysedávali stále v hospodách. Pak se ptám,kdo vytvořil všechny movité i nemovité věci,které byly rozkradeny v kupónové privatizaci, odprodány za pakatel společnostem bez jasných vlastníků, .....???
30. 01. 2013 | 22:45

Yosif K napsal(a):

Cituji socana LZ:
Miloš Zeman, to je takové Klausovo dvojče. Prezidentský kandidát Zeman nám před očima předvádí totálně černě financovanou volební kampaň. Jeho od jara vedená kampaň stojí desítky milionů korun, odhady mluví o sto milionech, ale Zemanova partička bez uzardění uvádí 5-8 milionů. Ne nadarmo uvádí server Demagog.cz, že Zeman si ve všech údajích a výrocích, které vypouští z pusy, vymýšlí suverénně nejvíc ze všech kandidátů. Miroslav Šlouf a jeho lidé si jsou jisti, že jim toto všechno nakonec projde, a úspěch tradičně posvětí jakékoliv prostředky. Nakonec skoro jediný větší zdroj peněz, který oficiálně uvádějí, jsou příspěvky od exekutorů. Jak uvedly Hospodářské noviny, přiznávají milion od soudního exekutora a předsedou strany SPOZ je člověk, který má podíl ve firmě, jež dělá exekuce pro pražský dopravní podnik. Všimněte si, že Zemanovi vůbec nevadí peníze získané z tak nemravného vysávání lidí. Zeptal bych se Miloše Zemana na případ té vážně nemocné ženy, která z dluhu 60 Kč u pražského dopravního podniku má dnes exekuci na 200 tisíc, je naprosto zoufalá a uvažuje, že prodá své orgány na transplantaci. Jestli je Zeman levicový kandidát, tak velmi zvláštního ražení! Především je to bílý kůň peněz a zájmů, o kterých nemáme vědět vůbec nic.

Proč o tom nesmí vědět? Důvody jsou dva. Buď se jedná o prostředky nelegálně nabyté, anebo se nesmí prozradit, kdo za tuto pomoc má zítra získat protislužbu. Pozoruhodné je, jak Zeman říká, že má různé peníze slíbené a že mu ještě přijdou. Co takhle amnestie? Zemanovým podporovatelem Klausem provedená amnestie se zřejmě zase jen náhodou dotýká řady lidí spojených se Zemanem. Zastavuje se vyšetřování H-systému, ve kterém se prokazatelně angažovalo Zemanovo alter-ego Miroslav Šlouf, zastavena je kauza Český dům v Moskvě, ve které stát utrpěl škodu více než 50 milionů korun – práce dalšího Šloufova komplice, Karla Srby.
31. 01. 2013 | 03:37

kosoúhlý průmět kosočtverce napsal(a):

Milé strýcu Lipolde,
Zeman nebude odpovědný, i kdybyste se do výšky potento.
Tak se to praví v ústavě, víme?
Co takhle místo pláče na špatném hrobu, plytkých analýz, nic neříkajících frází zkusil něco jiného.
Co taková mediální kampaň za změnu ústavy?
Je to dlouhá a obtížná cesta, ale zatím jediná možná. (Kromě diktatury samozřejmě).
31. 01. 2013 | 16:14

Karel napsal(a):

Bude skládat účty panu Lipoldovi, to je jasné.
02. 02. 2013 | 17:13

fikus napsal(a):

účty skládat Aktuálně.cz rozhodně nebude.
03. 02. 2013 | 09:36

Vandal napsal(a):

Sudetak napsal(a):

Narod ktery jeste nedavno obdivoval komunistickeho fanatika, primitiva a ozralu Platenika ze serialu Okres na severu, ci estebackeho zlocince majora Zemana nebo Kravu za pultem, narod ktery vesele uplacel v trafice pro tvrdy sparty, ci ve stavebninach za nedostatkove hurdisky, narod ktery ma v parlamentu jeste v roce 2012 zlocineckou organizaci KSC a nebyl se doposud se s ni schopen razne vyporadat, narod jehoz cely kulturni vyvoj se odvijel v bufetech a zaflusanych pajzlech u usmudlané sklenice piva a odporneho blivajzu zvaneho sekana s bramborovym salatem, stolujici s hlinikovym priborem na umakartovem stole, narod ktery je prolezly korupci, ktery nestydate prozpevuje na narozeninovych oslavach "zivijo a mnoga ljeta", a jehoz hlavni hodnota je hlavne nemit americky radar v Brdech, narod ktery vzhlizi k hospodskym povalecum typu Paroubek, prazdnym levicovym fanatikum jako je Sobotka ci Zaoralek, ktery jenom nadava na ty "nahore" aniz by si sam uvedomil, ze ti tzv. "nahore" jsou jen duchovnim a moralnim obrazem a zrcadlem cele spolecnosti se nestane demokratickym, kulturním, tolerantním jak k církvím tak i k vytvorenym hodnotam svych predku, v Evrope vyznamnym a prosperujicim tim, ze si placne pres petitisicovku s portretem Masaryka a sedne si do ojeteho BMW s modrym EU prouzkem na SPZ a slapne bezohledne na plyn tak, ze na nejblizsim prechodu srazi prvniho seniora, ktery zacne prechazet a ktereho pro jistotu navic zfackuje a zkope za to, ze si vubec dovolil vstoupit do vozovky.
28. 01. 2013 | 13:34
Sudetak napsal(a):

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

sudeťák se nám vyzvracel ze své poníženosti a zapšklosti příslušníka národa, který do světa huláká o své germánské nadřazenosti, ale nakonec vždy dostane výprask od těch méněcenných slovanů. No a právě byli to ti slované, kteří germánským "nadlidem" zmenšili životní prostor, a odsunuli tuto zločineckou havěť ze svého území. Měl by jsi sudeťáku radši napsat něco o "civilizovaném" chování germánské "nadrasy" během války v Evropě, pokud už máš tu drzost se pohrdavě vyjadřovat o jakémkoli jiném národě. Napiš něco o tom, jak jste oblíbení všude v Evropě a jak vás mají všichni rádi, to by bylo něco!

Na poválečném uspořádání máte zásadní vinu vy, germáni, vy jste začali válku, která změnila poměry v Evropě. Je to vaše zásluha, že SSSR ovládl polovinu Evropy, a zavedl tam svůj bolševický systém. Takže si ty pitomečku nech své ublížené cancy na
sudeťácké srazy, tam můžeš plakat u piva se svými soukmenovci, tady na to není nikdo zvědavý. A pokud se ti tu nelíbí, nikdo ti nebrání v odsunu do třetí říše, říše Adolfa Hitlera. Auf wiedersehen!
03. 02. 2013 | 12:13

matematik napsal(a):

Pro mne se tohle vše soustředí do několika prostých otázek:
1. Bude parlament spolupracovat s presidentem či nikoli?
2. Bude president spolupracovat s parlamentem či nikoli?
3. Bude národ spolupracovat s presidentem či s parlamentem?
4. Bude president pracovat pro národ či nikoli?
03. 02. 2013 | 15:02

blondyna z Londyna napsal(a):

Pro Vandala,
je az neuveritlene, jak zaprdeny cechacek zecne jancit, kdyz mu nekdo sahne na jeho velikost, kterou nas komuniste krmili od skolky, jak po nasich vyrobcich cely Zapad sili, at jde o sklo a nebo koralky v Africe a tak je ten zaprdeny cechacek presvedcen, ze Cech nikdy nedela ni spatneho a s chuti ukaze na takveno nemeckeho Hanse a zacne kvicet o tom jak se ti germani hrozne chovali k nam Cechum a jak jsme my Cesi proti Nemcourum bojovali. A kdyz na svetlo vyleze pravda o cikanskem lagru v Letech, kteri si Cesi sami spravovali a kdyzna svetlo vyleze ze prvni damy Mistiny byl clovek, ktery posilal slovenske Zidy do plynu, tak se o tom rychle prestane mluvit.
Zeman dobre zna ceskou prizdisrackou povahu o velikosti Cechu a na tu utocil a taky proto vyhral. Je mne z nekterych Cechu a zde diskutujicich na bliti!
10. 03. 2013 | 17:19

eliaszxj napsal(a):

Im Gegensatz zu Hellert und seinen Kollegen darf er als Rechtsanwalt auch die Vertr盲ge aushandeln. Und er findet, niemand sonst sollte das tun: Wenn zu Hause die Toilette 眉berquillt, ruft man nicht den Rechtsanwalt.
Jetzt will der Innenverteidiger auch in der Nationalmannschaft durchstarten und zu einer festen Gr枚脽e werden. Dabei ist Arslan einer der wichtigsten Karrierebegleiter von Joachim L枚w . 1998 f盲delte er den Wechsel von L枚w zu Fenerbahce Istanbul ein.
Doping und Wettskandale wirken sich nicht auf die Preise aus, da sind sich die Fachleute einig. Dem Fan ist das zwar nicht egal, aber er kauft Emotionen und Vergangenheit", sagt Fuhr, der seit 1999 in seinem Sportartikelvertrieb Fu脽ballauktionen organisiert. Beliebte Fu脽ballmemorabilia sind aber nicht nur Trikots. J眉ngst wurden die Fu脽ballschuhe von Japans ehemaligem Mannschaftskapit盲n Hidetoshi Nakata zugunsten der Erdbebenopfer in Haiti versteigert. 1,1 Millionen Euro waren dem unbekannten Bieter die Schuhe wert, die Nakata beim WMSpiel gegen Kroatien in Deutschland 2006 trug. <a href=http://www.fussballtrikotsdeutschland.com/>deutschland trikot</a> Dem Forscher Tim BernersLee ging es damals darum, mehr bersicht im Informationschaos des Zentrums zu schaffen.
Heute sitzt mit Mohammed VI. ein im Westen promovierter Jurist auf dem AlawitenThron.
Die Fu脽ballerinnen brechen Sexualit盲ts
27. 05. 2013 | 19:10

rylanyhd napsal(a):

The second backstory is wonderful. I love the historical reference in this story. This one has deep friendships, that pull you in only to find out the truth. I really don want to say more about this one, I really enjoyed it and don want to ruin any surprise.
had tried to buy the previous model at closeout prices, but I missed the boat. Thought I might be outta luck until the version started showing up a day or so afterward and it turned out to be basically the same TV, just about 25lbs lighter only 2 people needed to wall mount I was down with that and $<>] bucks still didn seem too bad. I had already researched for some time and Plasma was it for me. <a href=http://usshuttlelink.com/>nike sb</a> Employee Badges And Membership Cards Solution
The problem? They haven't actually taken the time to have their pain evaluated by a doctor. <a href=http://usshuttlelink.com/>nike run free 3.0 v3</a> "Their Royal Highnesses had every expectation of privacy in the remote house. It is unthinkable that anyone should take such photographs, let alone publish them," a St. James's Palace official in London said.
I have lived in both and there are good people spread out pretty evenly among the morons all over Collier County as well as the rest of the United States. We own a service company here, and I can tell you from first hand experience that there are dumps everywhere, even in Tiburon. <a href=http://houstonwhiteboat.com/>cheap nike air max</a>
06. 06. 2013 | 08:55

oscarekg napsal(a):

Perfume may make you mad, dont forget tale about musk and deer. How musk makes a deer, simply crazy! So, the story/tale of perfume begins right from the beginning of this world. Simultaneously, it has always mesmerized all human beings. <a href=http://www.nikefreerunsnz.com/>free run</a> The jewelry designers and mall provide a lot more selections too. There are handsome bracelets produced to match every budget and design of dressing.
In all honesty I think this sense of boundless love is quite endearing. From the opening seconds of the advert I was plunged into listening to a duet with two long distance lovers.
Carrying out your first fire risk assessment is the main step to take, and updating it will be a relatively simple matter compared to the initial assessment, particularly if you are new to it. However, carrying out a fire risk assessment does not need to be a complicated process, and you will almost certainly be able to carry it out yourself, unless you have a particularly complicated or specialised workplace. <a href=http://www.eiapa.com/>Nike Free Run Womens</a> When this came up in an internal Antec meeting it should have been one of those moments that a product manager simply vetoed the marketing idea because of the potential to blow up.
A player must play all of her cards out until she has none left in her hand, with or without a discard.
The Best Rated Nike Running Shoes For Women <a href=http://www.ihnpx.com/>nike frees</a>
14. 06. 2013 | 16:43

Zdeněk napsal(a):

Prezident Zeman bude skládat účty tomu co ministr Kalousek . Oba si myslí že mohou vše a že mají pravdu. Dala se jim moc tak se to bude muset dotrpět do příštích voleb. Dříve když se politik rozváděl a nebo měl milenku tak ukončil svoji pol. karieru , dnes si za státní peníze udržuje milenku a ještě se najdou tací co mu fandí . Tomu říkám zvrhlost a zhovadilost.
16. 08. 2013 | 11:28

casperoko napsal(a):

La Nike Air Max chaussure est faite principalement d'un filet de nylon, ainsi que d'autres matériaux synthétiques et semelle en caoutchouc. Pour garder vos baskets Nike Air Max dans des conditions optimales, il est conseillé de les nettoyer périodiquement. <a href=http://airmaxpascher.bc-sound.com/>air max outlet</a> Un camion s au milieu des tours. Les deux battants de la porte arrière s Deux hommes sortent de la cabine et se pressent à l du véhicule pour décharger les marchandises. L a fourni une assistance technique aux r organis par les ONG tout au long de l Les activit se sont concentr sur les relations entre la CIPD et les OMD. En tant que membre du Groupe des Nations Unies pour le d il joue un r de premier plan dans l de la r de l et dans les efforts visant s que cette r permette aux de pays des Nations Unies de mieux desservir les homologues nationaux.
Encore le rugby ? Oui, encore le rugby car depuis samedi soir , la fièvre est sembletil en train de gagner la France . Les vainqueurs des All Blacks sont revenus tout à l du Pays de Galles. Et cette arrivée a tourné à la cohue. <a href=http://airmaxpascher.bc-sound.com/>air max pas cher france</a>
Pour accepter un beau apparence cr dible b ton arrestation, abondant haut en altitude architecte effectuez l'une des lot d'une admirable d' tre en mesure d'accomplir riche de lieux eux seuls concevable, m me si les approches pr sent es aux types de r pliques ne pouvait pas assassiner les quantit s suivantes.
En 1989, des millions de gamins ont rêvé leur vie en 2015 grâce au succès de Retour vers le futur 2, de ses voitures volantes, ses "hoverboards" et. ses chaussures Nike à laçage automatique. La marque à la virgule, à l'époque, avait réussi un des meilleurs placements produit de son histoire, ce qui n'était pas tâche facile à une période où ce genre de pratiques étaient à peine masquées, voire caricaturales (la trilogie de Robert Zemeckis a d'ailleurs poussé le concept extrêmement loin). De nombreux fans ont tenté de concevoir des systèmes de laçage mécanique et de les adapter à leurs chaussures, tentant d'effleurer le rêve qu'on leur avait offert. Et les gosses de l'époque (les trentenaires d'aujourd'hui, donc) ont pris leur mal en patience. Au fond, 2015, c'était pas si loin. Dans l'esprit tordu des reponsables marketing de Nike, le retour sur investissement devait évidemment (et avant tout) se faire à court terme, mais on peut être sûrs que l'idée d'un plan sousjacent s'étalant sur vingtdeux ans a traversé l'esprit de l'un d'entre eux. <a href=http://airmaxpascher.bc-sound.com/>air max pas cher</a> atil dit
02. 09. 2013 | 14:18

antonsut napsal(a):

However, if the MAC can win a good majority of today's games, it could raise the league's RPI and help the MAC tournament champion land a palatable seed in the Big Dance. That would increase the chances of a possible firstround victory, which would financially benefit the entire MAC.
"We have just added Jason Kilgore, one of the area's most knowledgeable sprints/jumps/hurdles coaches to our camp staff, and we are looking forward to a great summer!"The Nike West Chester Track Field Camp offers an indepth technical education into specific track field events. Campers will utilize oneonone training, video analysis, and competition to best educate the athletes in their given events. <a href=http://www.zodiacoroma.it/public/it/scarpeairmax.asp>nike air max 2013</a>
The second Emmy for advertising earned by Nike was for a 2002 spot called "Move," which featured a series of famous and everyday athletes in a stream of athletic pursuits..
Let's say you often see a pride damaged conscious with tons of the fear and so defenses when attemping ways have complete control to within taking will always relationships getting rid of troubles just isn't whom you are..
The food was awesome, and was a nice opportunity to be introduced to Crown, which is a catering business rather than a brick 'n' mortar. Run by husband and wife team Scott and Emily Ketterman, Scott also took to the mic to give an introduction to the dish and to describe the Socarrat, the crust of rice that forms of the bottom of the pan, AKA the best part. Likewise, Marushka describes itself as "an online popup shop," which seems like a counterintuitive way to market foodstuffs, but they're worth seeking out. <a href=http://www.zodiacoroma.it/public/it/scarpeairmax.asp>nike italia</a> "Not at all.
11. 09. 2013 | 15:19

babyliss perfect curl napsal(a):

This volume opens with Golden Week but still another outing (this point for a lake) for 3 main characters. During this trip, they're combined with the older Sohmas, Shigure and Hatori and, much to Kyo's and Yuki's chagrin, Aaya crashes the trip.
babyliss perfect curl http://www.highwaymaninn.co.uk/bbcurl.html
[url=http://www.highwaymaninn.co.uk/bbcurl.html]babyliss perfect curl[/url]
26. 02. 2014 | 04:45

babyliss perfect curl napsal(a):

Afterwards you put it on the whole lid. When its still some wet, use little sweeping motions with the finger to remove any hard lines. Create a blending brush and utilize a gentle color to dab the inner eye and earn it brighter.
babyliss perfect curl http://www.marlings.co.uk/babylisstop.html
27. 02. 2014 | 12:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy