O autorovi: Jan Švejnar

01. 10. 2007 | 22:10
Přečteno 5486 krát
Ekonom, narozen v Praze, vystudoval ekonomii na Cornell University a Princeton University. Je spoluzakladatelem a předsedou řídícího a dozorčího výboru CERGE-EI, společného pracoviště Univerzity Karlovy a Akademie věd České republiky. V letech 1992-1998 působil jako zakládající ředitel Národohospodářského ústavu AV ČR, kde dosud působí jako vedoucí vědecký pracovník a kde vede think tank IDEA, který založil v roce 2009. Od 1. ledna 2012 působí na Kolumbijské univerzitě v New Yorku, kde byl jmenován profesorem globální ekonomie a zakládajícím ředitelem Centra pro globální hospodářskou politiku (Center for Global Economic Governance – CGEG). V letech 1994-2003 působil jako ekonomický poradce prezidenta Václava Havla. Více informací najdete na osobních stránkách.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

windvitr napsal(a):

Cesko nutne potrebuje prezidenta tohoto typu. Padajici vlady, co dva roky, typ Santa Klause na hrade, to vse se libi Putinovi ,a ze se vyzna..to se pozna.
02. 12. 2007 | 14:26

Mike napsal(a):

Jak v roce 1990 mohl emigrovat? Hranice byly absolutn2 uzavrene. Svycary od ledna 1969 nebrali do zeme cs. emigranty. Jak se tam dostal? Bez vyjezdni dolozky a viza neslo nic.A pak do USA, tam se taky nedalo jen tak z niceho prejet. Jekari museli na pr. jeste v Nemecku slozit zkousku z anglictiny.
A posledni pripominka: Kdo chce byt v CR prezidentem, at toho doahne bez Komunistu. A je to.
06. 12. 2007 | 15:41

Mike napsal(a):

OPRAVA: V roce 1970 ...
06. 12. 2007 | 15:44

technik senior napsal(a):

Pro Mike a další juniory:
V roce 1970 emigrovala má sestra při návštěvě manžela, nestraníka, který se dostal tentýž rok do Německa na roční stáž (jako zaměstnanecká výměna asistenta VŠCHT s universitou v Mainz am Rein). Výjezdy se podařilo Husákovi výrazněji omezit až později.

a pro pana "Svejnara"?
Při první volbě měl Klaus výraznou loby i mezi poslanci a senátory napříč politickým spektrem. Kdo si při privatizaci něco nakradl, pokládal jej za záruku, že se staré kauzy nebudou otevírat. Nezklamali se, Klaus následně veřejně odmítl pokusy o otevření kauzy nejstarších daňových podvodů s topnými oleji, v níž byli aktivní i rodiny ministrů jeho vlády (např. Dybova). Nyní je část poslanců jiná, kauzy jsou promlčené. Přesto není zcela bezpečné v prezidentském období hovořit o tunelování, loby s nečistým svědomím je stále silná. Pan Švejnar má šanci přiblížit Masarykovským ideálům víc než jeho předchůdci a přispět k uzdravení naší politické nekompetentní scény, ale musí nejdřív vyhrát.
10. 12. 2007 | 00:10

Imitace napsal(a):

Pane Švejnare! Ač čerstvě plnoletá (a možná že i proto), před Vámi hluboce smekám! Pevně věřím a doufám, že budete našim novým prezidentem! Již teď jsem celý nedočkavá, jak to celé dopadne. A věřte mi, na Vás bych se ve školních lavicích dívala mnohem, mnohem raději! :o) S pozdravem Veronika
10. 12. 2007 | 22:38

car napsal(a):

Pane švejnare nesmeknu i kdyš se mi nelíbí ani klaus. Jak vas vidím s jirku je mi na blití s jirky vy jste takovy nicotny kenedy zaposlou chejte se do jeho některych projevu jsou komančske až to pekne není realita je jiná jsme takoví jací jsme populisty ja neberu kteří odhadují svuj čas kdy.vy nic ani jiní nicmoc tak nezměnili na menech někdy tak nezaleží ono by to stejně přišlo a populisté dělají to že dějiny byly takove jyke byly a umí to jem svádět na ostatní patříte k nim co ja radil a co proč jste to nechtěl prosadit v tedy snad ne proto ře chcete v česku se dožít slavy jako se božívají populiste jinde.Ve statech patříte k tísícum kteří jsou určitě jako vy tak se nezlobte ja to tak vidím mi se to zda falešné a klaus taky nebude mym prezidentem a to ze stejnych duvodů ,čas nezastavíme při krizy ktera muže nastat potřebujem jine lidi ne slibotechny.
15. 12. 2007 | 15:03

kněžková napsal(a):

Zatím co pan Švejnar nám povídá jak bude skvělým prezidentem, tak nám dodnes nic neřekl o svém soukromém životě, což už by bylo načase, aby řekl, co je zač.
15. 12. 2007 | 20:29

Dan napsal(a):

Na Primě paní bylo vše,i o jeho soukromém životě,máte to na internetových stránkách,najděte si to prosím
19. 12. 2007 | 23:15

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

Jako dlouholetý člen ODS a věrný katolík, apeluji tímto na poslance ODS a KDU-ČSL: Prokažte svojí demokratickou a morální zralost. Dejte šanci svému národu při jeho cestě do budoucna. Nedopusťte, aby vynikající demokrat a vysoce kompetentní politik, jakým je Jan Švejnar, byl zvolen hlasy komunistů. Apelujte na Václava Klause, aby se vzdal kandidatury. Umožňěte mu důstojný odchod z politické scény. Odchod bez ponižující porážky. Sdělte mu, že mu dát své hlasy nemůžete, aniž by jste se postavili proti Evropě, celosvětovému pokroku a tím proti svému svědomí. Poslanci KDU-ČSL: Tato volby není otázkou stranické koalice. Jde o další osud celého národa. Pamatujte na přikázání našeho Pána Ježíše Krista: "Když slepec vede slepce, všichni se zřítí do propasti". Klaus neumí hledět do budoucnosti. Potřebujeme důstojnou osobnost, která nám bude ukazovat směr naší cesty.
22. 12. 2007 | 01:23

Canuck napsal(a):

Re:Mike napsal(a):

"Jak v roce 1990 mohl emigrovat? Hranice byly absolutn2 uzavrene."
Baliku,moc toho neznas ale rozdavat rozumy jako ten tvuj idol V.K.umis dobre.Pletes si pojmy s dojmy.Nevis jaky je rozdil mezi emigrant a uprchlik.V r.69 muj brother a ja jsme nezakonne opustili uzemi CSSR za coz jsme byli v nepritomnosti odsouzeni k odneti svobody ve vysi 32 mesicu staci ti rozumbrado?Hranice byly abslutne uzavrene jak rikas.Vyjezdni dolozky ani visa jsme take nemeli a prece jsme se dostali az do Canada.Kdyz chces neco vedet tak tenkrat byla trasa Hungary,Yugoslavia,Italy.To ten tvuj zmetek Klaus ktery tezce trpel za bolsevika vyjel bez problems do USA to study.Vysvetli me to jak je to mozne?Dale zvanis kdo chce byt president CR at to dotahne bez komunistu.Mas tak kratkou pamet,ze jsi zapomel kdo dosadil Klause na hrad?Komuniste!
22. 12. 2007 | 03:49

abc napsal(a):

Životopis děravý jako ementál
22. 12. 2007 | 08:18

mája napsal(a):

Pane Švejnare,nechápu jak jak jste mohl v roce 1970 emigrovat to je však jedno?!Myslím si,že naše země potřebuje prezidenta který dokonale zná tuto zemi a dokáže ji reprezentovat.Navíc ,je to úplně jedno naší ekonomiku už asi nikdo nedá dohromady,budou zde chudí a bohatí.Ti co potřebují nezbytně nutně k životu léky budou za čas umírat protože,když zaplatí činži tak na to mít nebudou.Pěkně to vymysleli.Takže kdo bude vládnout hradu je úplně jedno,jen atˇ DOKONALE OVLÁDÁ S RODINOU ČEŠTINU!!!!
30. 12. 2007 | 00:28

Zdenek Rosenblum napsal(a):

Mám všechny oprávněné důvody se domnívat, že Jan Švejnar nejenže nikdy necizoložil, ikdyž se - třeba jako naši echte liberálové (Klaus a Topolánek atd.)- vulgárně neohání tradičními hodnotami, ale že i jinak, odborně, všestrannými kvalifikacemi a v neposlední řadě smyslem pro právní prostředí a ano, morálku, bez které důvěryhodnost ničeho, včetně správy věci veřejných opravdu, ale opravdu moc dobře nejde, je pro naší zemi nejen lepším, ale také potřebným, doufám že tedy i vítězným kandidátem na úřad prezidenta republiky.

Navíc jsem nepostřehnul, kdy, v čem a jak Klaus jako prezident byl slibovaným svorníkem, nepolarizující, nadstranickou hlavu státu, atd. Nevidím jak by dalších 5 let Klaus mohl motivovat a mobilizovat to lepší co v lidech je.
01. 01. 2008 | 09:55

O.Ondřejek napsal(a):

Největší tragédii voleb prezidenta je volba provedená poslanci.Občané by volili hlavou a ne politickými čachry svázani.Jsem důchodce a nebojím se změn a velmi si přeji,aby nás těmi změnami provázel pan profesor Švejnar.
02. 01. 2008 | 15:35

Denisa Krátká napsal(a):

Pane Švejnare, myslím, že právě teď nastal čas, abyste se hluboce zamyslel a začal buďto skutečně kandidovat na prezidenta České republiky se vším, co k tomu patří, t.j. např. vzdát se amerického občanství, přestat o sobě ve svých životopisech uvádět nepravdy, začít skutečně žít v této republice a učit se ji poznávat. Pokud toho nejste schopen, domnívám se, že Vaše kandidatura (kterou předem považuji již od samého začátku za prohraný boj), se čím dál tím více stává fraškou, v které můžete pro svou budoucí kariéru, ať už ji budete budovat kdekoli, hodně ztratit.
05. 01. 2008 | 20:22

SOS napsal(a):

Vážený pane Švejnare,
pokoušíte se překazit opětovnou kandidaturu na prezidentský post člověku, který se obklopil bývalými komunisty či alespoň svazáky, v době svého vládnutí umožnil rozkrást státní majetek lidmi velmi pochybných kvalit, v době opoziční smlouvy umožnil vznik mafiánského prostředí a tím, že prezidenta volí parlament, stal se prezidentem i poté, co stát pod jeho ekonomickým vedením málem zbankrotoval.
Když je prezidentem zvolen někdo, kdo napomohl ke zločinům, není divu, že mu to stouplo do hlavy a jeho vystupení doma i ve světě jsou už vlastně diagnostikovatelná minimálně jako narcisismus. Češi jsou zvyklí sklánět hřbety, mlčet a myslet si své.Nejste zasažen marxismem ani totalitou, je pěkné, že nevyjednáváte jen v Parlamentě, ale že se představujete národu jako celku. Bohužel, můžem jen němě fandit a obávat se nejhoršího, čili, že VK bude i dalších 5 let popírat realitu planety včele tohoto Kocourkova, kde vrabec v hrsti je lepší než holub na střeše a po nás potopa. Odhaduji, že dalších 5 let pod opaterou VK nás odžene od Evropy a znovu vrazí do náruče Ruska. Z Vašeho blogu jsem vyčetla, že to taky tak vidíte a proto si Vás přeju za prezidenta už nyní, vnesl byste na tento post nadhled, velkorysost a slušnost,rozhled a právní cítění.
06. 01. 2008 | 21:32

Miki napsal(a):

Souhlas se vším, cotady napsala SOS.
Doufám, že bude pan Švejnar zvolen. A mohlo by to být třeba i v prvním kole (pokud bude volba tajná).
07. 01. 2008 | 13:24

mirek napsal(a):

Pane ŠVEJNARE, v žádné diskusi jsem nepoužil neslušné slovo. ALE... nechat se vodit za ručičku panem Paroubkem,jít škemrat ke komoušům ( K TĚM, CO NENAŠLI ZA TAK DLOUHOU DOBU V SOBĚ ODVAHU OMLUVIT SE ) to mi věřte ač se pokládám za normálního bych NIKDY neučinil.Že by u Vás převládla kariera,nebo byznys? Nestálo by za úvahu posečkat ještě jedno období? Zbytečně proti sobě brojíte...A když nevyhrajete? Bude se Vám mezi námi v pohodě žít? Již nebudete tak neznámý.Jako člověk člověku přeji hodně úspěchu.
08. 01. 2008 | 00:16

Miki napsal(a):

Mirku,
a která strana má podle Vás pana Švejnara podporovat, když to nemůže být ODS? Druhá nejsilnější strana je ČSSD a tak je logické, že má její podporu. Na co by měl pan Švejnar čekat? Snad ne na okamžik, kdy zanikne ODS? :-)
08. 01. 2008 | 08:30

Mr.Wolf napsal(a):

A není jedno kdo bude prezidentem?? Beztak je to jenom loutka a nic víc! Stát tady řídí jiní lidé než prezident. A když nepodepíše zákon tak o? vrátí se to poslanci to přehlasují a jede se dál. Bordel tu byl a bordel tu bude a zákony nahrávají jenom a jenom zlodějům a to pane Švejnare nezměníte ani vy.
08. 01. 2008 | 10:04

Miki napsal(a):

Mr.Wolfe,
ale za pokus změnit ten současný bordel a alespoň částečně ho kultivovat to stojí.
Bylo by vhodné, aby prezident byl pro občany mravní autoritou. Pan Švejnar tou mravní autoritou může být, pan Klaus tou autoritou není a nemůže se jí stát ani dodatečně, na to má on a jeho rodina příliš másla na hlavě.
08. 01. 2008 | 10:37

mr.Wolf napsal(a):

To Miki : jako prezident nezmění nic a už vůbec ne tím jestli má autoritu. Nikdo ho nezná!! A že byl v USA? já taky no a co? Jediný prezident který kdo co změnil v minulé době byl prezident Zápotocký když oznámil na příkaz z ruska že ježíšek je taky člověk jako my a ted zestárnul a je z něho Děd mráz! Viděl jste někdy že by nějaký prezident v poslední době se o něco zasloužil nebo změnil?Je to jenom a jenom předtřásání v médích a nic víc. Pravidlo číslo jedna všech těch poslanců a senátorů: O koryta nám jde až v první řadě!!! Žádní ministři se nemění, jenom přestoupí na jiný resort. př. Byl ministrem zdravotnictví, šup a ted bude ministrem dopravy. K čemu tam jsou? jenom darmožrouti nic víc. dejte jim průměrnou mzdu a uvidíte kolik jich z politiky vypadne a dosa'te tam opravdové odborníky na tu problematiku toho resortu. Pracující člověk nemá šanci nic změnit. Volby jsou fraška. Nechte vládnout tu stranu která vyhraje volby a ne nějaké koaliční a jiné dohody které jsou beztak jenom divadlo a komedianti dva hrajou hlavní roli na hnojišti: Paroubek s Topolánkem dvojrole, a Bursík přitakává jak se mu to hodí. Beztak bude prezident skákat jak mu budou pískat. je to prostě jenom loutka nic víc. Kdyby raději naučil ty naše poslance rozpoznávat co je správné a co ne. Již dávno neplatí že oni jsou tu pro nás, ale my sme tu pro ně a my na ně děláme aby oni mohli sedět na prdeli občas zvednout ruku a odsouhlasit kravinu, na kterou potom odsouhlasí spoustu pozměnovacích návrhů.je to jenom fraška a komedie.
09. 01. 2008 | 11:25

Plachý napsal(a):

Klausovy chyby všichni dobře známe. Jsme zvědavi na Svejnarovi? Já raději ne.
10. 01. 2008 | 12:34

Jan Novák napsal(a):

Dovolte výňatky z článku "Švejnarovo eurobláznění – MFD 11/1/2008. Na závěr si přečtete, že toto napsal odborník.
"Švejnar nás nabádá k rychlému nahrazení koruny eurem.. Dovolím si o každém z jeho tvrzení polemizovat.
Na euro nejsme připraveni. Česká cenová hladina zatím dosahuje jen přibližně 57 procent cenové hladiny vyspělých zemí Evropské unie (v roce 1998 to bylo asi 48 procent). Přibližování cenových hladin se nyní děje prostřednictvím posilování koruny k euru. Jakmile bychom přijali euro, česká cenová hladina by se od toho okamžiku začala přibližovat té evropské prostřednictvím vyšší české inflace.
Přitom bychom však žili již s evropskými úrokovými sazbami, které by pak nepochybně byly vzhledem k vyšší domácí inflaci příliš nízké. Naše ekonomika by se přehřívala, což by mohlo mít fatální důsledky. Pokud Jan Švejnar nebere tyto skutečnosti v úvahu, nezná české ekonomické reálie a nahlíží na nás z dálky americké univerzity.
Přijetím eura vešeré ekonomické šoky se pak budou promítat pouze do nezaměstnanosti a inflace. To není dobrá alternativa pro naše zaměstnance a spotřebitele. Lépe je mít domácí měnu s flexibilním kurzem." Podepsán: Robert Holman člen bankovní rady ČNB. CO VY NA TO, ŠVEJKNAROVI ŘIŤOLEZCI?
11. 01. 2008 | 20:49

Hilda Kuběnová napsal(a):

Pane profesore,jsem již stará/70/,jsem moc nemocná,chodím o 2 franc.holích a to ujdu jen kousek-mám uzávěru cév,ale byla bych moc ráda,kdybych se dočkala Vašeho zvolení,poznám lidi podle visáže a Vy jste moc milý a přitom skromný člověk,myslím,že po T.G.Masarykovi bychom už konečně měli zase dobrého člověka,který myslí na tuto zemi a je úplně jedno,zda máte občanství USA ,nebo ne,naopak to může naši zemi jen pomoct k tomu,aby v USA lidé věděli,kde a jaká země vlastně jsme.Mám tam syna již 8 roků a mojim jediným přáním než odejdu je uvidět ho,obejmout,ale on je tam načerno a protože se mu tam líbí,nemůže se vrátit,již by se tam nedostal.Nemůžete mi nějak pomoct?Do smrti bych se za Vás i Vaši rodinu modlila.Přsdto držím palce a kdyby byla volba veřejná,určitě bych volila jen Vás,jste dobrý člověk.Jsem kousek od Rožnova p.R.,tady by Vám určitě lidé fandili,Valaši jsou upřimní a mají dobrou slivovici,mám stránky,podívejte se na ně,kdybyste chtěl takové štěně pro ženu,máte jej ode mne zdarma.http://www.bolonaci.unas.cz
12. 01. 2008 | 10:18

Miki napsal(a):

Děkuju Vám paní Kuběnová za to, že jste nenaletěla na kecy pana Klause, že vidíte to, že je pan Švejnar jiný. Jsem téhož názoru jako Vy. Myslím si, že panu Švejnarovi fandí všichni, kteří nejsou úplně zaslepení, nebo závislí na ODS.
12. 01. 2008 | 18:05

Důchodce. napsal(a):

kAM SE PODĚLY PŘÍSPĚVKY OD 12.1.-VČETNĚ MÉHO?
22. 01. 2008 | 13:02

jeaunefille napsal(a):

Já jen nechápu, že někdo kdo utekl za komunistů se teď s velkou slávou vrací a chce se stát naším prezidentem. Co ho pojí s těmi lidmi, co tu museli protrpět ještě dalších 19 let a bojovali za svobodnou zem. A teď by mu na prezidentské křeslo měli pomoct komunisti?
24. 01. 2008 | 09:18

Pusi napsal(a):

Myslím, že člověk ,který se nechce vzdát druhého občanství (obzvlášť amerického), na hradě nemá co dělat.
Nejsem zastánce pana Klause, ale pan Švejnar rozhodně není člověk, který by byl hoden reprezentovat ve světě zemi, která vychovala osobnosti typu Masaryk, Komenský, atd.
V poslední, nikoli méně důležité řade - co ta jako americká manželka???? Lidi, vy byste chtěli první dámu, která vám nebude rozumnět?????????
24. 01. 2008 | 22:25

Tomáš napsal(a):

Ty vaše příspěvky to je opravdu ostuda (napr. uzivatel "car").Doufam ze to pan profesor opravdu nečte protože by si musel myslet ze CR je opravdu narodem tupohlavců.Naučte se alespon psát proboha nez se projevíte.Si uvědomte komu to píšete..hlavy.
29. 01. 2008 | 16:56

Stanislav Körner napsal(a):

Vážený pane profesore,
děkuji za Vaše vystoupení v Senátním výboru ,reakce novinářů,a různých"rádoby"komentátorů a "učenců"-toho si moc nevšímejte.Naše republika nutně potřebuje vyvětrat korupci,nadutost,...a vůbec však Víte a Vidíte sám z pohledu z venku je to více než patrnější.Už jsem pochopil důvod proč nesmí být prezident volen u nás občany.Ti naši "zástupci "v obou komorách by přišli velmi rychle o netušené možnosti.Držím palce,to je jediné co mohu dělat.
30. 01. 2008 | 09:47

Pavel napsal(a):

Pro Pusi T.G.Masaryk měl též americkou manželku a též tam působil a byl prezident a jaký,když na něj také tak vzpomínáte.Osobně bych v tomhle problém nehledal nebo prosím jiné,věcné argumenty.Daleko důležitější jsou jiné věci.
30. 01. 2008 | 19:52

Pavel napsal(a):

Václav Havel si přál,aby pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí.S Václavem Klausem se podařilo zvítězit zlodějině,podvodu a lži a on se stal naším prezidentem...Pane Švejnare,ač máte americkou manželku,je mi to jedno,pokuste se naplnit slova Václava Havla,pokuste se této zemi vrátit morálku a zdravé seběvědomí,pokud si myslíte,že na to máte.Je to těžký úkol,řekl bych,neskutečně obtížný úkol.
30. 01. 2008 | 20:18

renata napsal(a):

Teď když jsem se dočetla, že pan Švejnar působil v dozorčích radách podniků a pomáhal s ekonomikou od roku 90, tak mi jde mráz po zádech to je to samé jako Klaus jenom více titulů, tak že je to dobrovolné přiznání že se spolubodílel v tomto státě na úplné devastaci ekonomiky a
vykradení všeho, co obyčejní lidé zaplatili,
ve státě v kterém absolutně nic nefunguje pouze korupce a kdo víc krade tak se má nejlépe....tudíž by bylo lepší kdyby šel taky do prdele, protože s takovým přístupem a poradenstvím by ho v Americe a všude jinde zavřeli prot je asi tady a ještě se s tím chlubít to je opravdu drzost !!!
31. 01. 2008 | 21:06

renata napsal(a):

ještě chci dodat, že pochybuji o duševním zdraví pana Klause, kde bere to sebevědomí
za ty ekonomické katastrofy, na kterých se podílel a pan Švejnar se veřejně přiznává,
že na všech těch milionových únicích v akciových společnostech má také prsty, oba jsou zřejmě mentálně retardovaní a měli by se léčit, ale Bohnice bych nedoporučovala ještě by mohl kvůli nim zkrachovat i tento ústav, nejlépe by
oběma slušel Alcatras, možná až jednou přijde skutečný ekonom s dobrým úmyslem, aby stát prosperoval tak tam takovýhle podvodníci skončí-už, aby to bylo, doufám za všechny občany , že se to jednou stane!!!
31. 01. 2008 | 21:28

Honza z chalupy napsal(a):

Inu Renato, při čtení vašich poznatků nevím, zda byste to nebyla vy, kdo by měl být presidentem. Možná, že by se vám hodilo nejprve ale malinko víc prostudovat ekonomii, dějiny, a něco ze společenských věd. Já toho nenastudoval mnoho, ale babička mi říkala: Čemu nerozumíš, do toho nemluv, ať nevypadáš jako blb"
03. 02. 2008 | 23:38

Honza napsal(a):

Vážený pane profesore,

jako obyčejný člověk, občan si přeji, abyste za presidenta republiky byl zvolen Vy!

Nemám na tu volbu žádný přímý vliv, ledaže bych se usilovně modlil.

Pokud ale zvolen nebudete, beru na vědomí že si

VÁS ZA PRESIDENTA REPUBLIKY NEZASLOUŽÍME.

DRŽÍM VÁM A VAŠEMU TÝMU PALCE A VŠEM SLUŠNÝM LIDEM NAŠÍ ZEMĚ PŘEJI DOBRÉHO PRESIDENTA.
03. 02. 2008 | 23:44

Občanka ČR napsal(a):

Myslím si, že pan Švejnar je velice vhodným kandidátem na prezidenta naší republiky. Má zkušenosti ze světa a není žádná leklá ryba. Naše politická scéna potřebuje oživení a to jí může pan Švejnar nabídnout. Doufám, že bude zvolen on, protože je charizmatický, inteligentní a velice sympatický ať si říká kdo chce co chce. Pane Švejnare, držím Vám palce! Škoda, že u nás není přímá volba, protože tyto volby byste dozajista vyhrál. Přeji hodně štěstí.
04. 02. 2008 | 20:29

renata napsal(a):

Pane Honzo z chalupy budete se divit ale vystudovanou ekonomiku mám, tak že tomu velmi dobře rozumím a když vám nevadí, že si ve vládě přelévají peníze vytunelované z akciových společností a stále se vše kvůli tomu zdražuje, že se všechny finační zdroje postupně vykrádají, řekla bych že pouze blbovi se to může zdát snad v pořádku co se tady s ekonomikou děje, a vy jste jaksi asi mimo mísu někde zašitý na chalupě v důchodu, asi bývalý vnitrák, nebo mám podezření, že jste jeden z nich, nebo si to sobě napsal sám pan Švejnar nebo Klaus, aby to vypadalo, že snad panuje obecná občanská spokojenost, doufám, že se vrátí občanská sdruženost jaká byla v roce 89 a udělá přítrž této mafii pod rouškou reforem, obávám se že není jiná možnost.
06. 02. 2008 | 21:07

renata napsal(a):

Jak se říká vrána k vráně sedá a a ať´tam bude Klaus nebo Švejnar vyjde to nastejno, oba se vysmívají českým slušným lidem, pan Švejnar seděl v komisi při udílení profesůry Klausovi, tak že jsou vlastně kámoši a ruka ruku myje, kdyby náhodou vyhrál Švejnar tak pojede v podvodech dále bez trestu a na lidi hrají soupeře, vyzývám znovu občany, aby neseděli doma u řízku a začali se občansky sdružovat sepisovat petice o skoncování s tímto tureckým hospodářstvím a stou bandou komiků, pokud vám jde opravdu o prosperitu země a chcete brát za práci platy stejné jako jsou ve všech vyspělých zemích samozřejmostí, vždytˇse nám tato vláda pouze vysmívá do očí, co tady žije za blbý národ, který si to nechá líbit a vypadá to že mají pravdu, co vy na to pane "ekonome"?? v Americe by Vás hnali, protože tam za podvod funguje trest, proto je tato země nejbohatší na světě a vy jste se tam nemohl uplatnit se svým přiblblým, podvodným myšlením.
07. 02. 2008 | 22:17

marie napsal(a):

Vážený pane Švejnare,
moc Vám držím palce a modlím se, abyste se stal naším prezidentem! jste úžasný člověk...
08. 02. 2008 | 19:56

Maja napsal(a):

Moc vám i s rodiči fandíme a hrozně nás mrzí, že vás nemůžeme volit my, občané, protože byste nad panem Klausem určitě vyhrál!Přejeme vám pevné nervy a hodně štěstí a hlasů!
08. 02. 2008 | 21:51

Milena Šebestová napsal(a):

Vážený pane profesore,
zasíláme Vám velký obdiv k Vaší osobě a celé Vaší rodině. Velmi si přejeme, abyste se stal naším novým prezidentem a držíme Vám palce, aby se tak stalo.Jste čistá duše a mimořádná osobnost. Takový vzor náš národ potřebuje.
Mnoho štěstí!!!
Milena Šebestová s rodinou z Prahy
10. 02. 2008 | 22:03

Standa - Praha napsal(a):

Vážený pane Švejnare,
moc jsem Vám držel palce v pátek i v sobotu. Tento pátek budu opět pokračovat a přeji si, abyste se stal naším prezidentem! Jste slušný člověk... opatrujte se... oni jsou schopni všeho !!
11. 02. 2008 | 16:24

Jeden z davu napsal(a):

I když je po prezidenstské volbě už řada dní, tak musím říct, že je mi líto, že pan Švejnar nebyl zvolen. Má to, co nemá Klaus, totiž manažerské myšlení s pokorou k "manažerování". Klaus řekl, že od něj nelze očekávat žádné změny, což v budoucnu a ke škodě národa, vrchovatě naplní. Je mi líto, že ODS je tak krátkozraká, že znovu podpořila člověka, který má sice vnější (hranou) noblesu, ale ta vnitřní mu totálně chybí. Klaus velmi špatně skrývá svoji až přílišnou touhu po osobní moci. Nechcete-li se vám poslouchat slova, zkuste někdy vypnout zvuk u TV a dívat se, co říká Klausovo tělo. Budete smýšlet stejně, jako já. Nejsem sympatizant levých ani středních politických směrů, ale vím jedno: kdyby ODS podpořila Švejnara, získala by znovu většiny národa.
24. 02. 2008 | 21:53

Robin Karel Popper popper@popper.cz napsal(a):

Pane Švejnare,

rozhodně jste mi milejší, než ta smečka politiků zde v ČR. Jenže i to má své hranice. Jsem člověk velmi pesimistický a podezíravý a mám u Vás problém!

Co byli Vaše rodiče o kterých není nikde ani slůvko, když byli ve Švýcarsku a Vy jste za nimi odjel s platnou komunistickou výjezdní doložkou v roce 1970???
12. 04. 2012 | 00:04

Robin Karel Popper popper@popper.cz napsal(a):

Pane Švejnare,

nenamáhejte se prosím s odpovědí na můj předchozí dotaz. Google mi řekl co jsem potřeboval vědět. Jak Fišer se svým 9 letým členstvím v KSČ není nestraník jak tvrdí zdejší média, tak i Vy pro mne nejste důvěryhodný, byť jistou podobnost Vašeho otce a mého v roce 1970 bych mohl porovnávat.

Odkazy na Internetu na svazek Vašeho otce jsou nefunkční, nikde jste neuvedl zda rodiče byli v KSČ či nikoliv a to hovoří jasně :-(
12. 04. 2012 | 00:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy