Svět není černobílý

03. 01. 2008 | 17:23
Přečteno 35828 krát
Při vyhlášení kandidatury na prezidenta republiky jsem řekl, že naše země potřebuje otočit list za transformací devadesátých let a rozejít se s černobílým viděním světa. Je na místě blíže osvětlit, co jsem tím měl přesně na mysli.

Pod vlivem předlistopadové komunistické ideologie si mnoho lidí zachovalo černobílé ideologické myšlení. Jen v něm vyměnili hodnoty, klíčové teze a ideologické ikony - Marxe a Lenina nahradil třeba Hayek. Dogmatičnost a hledání nepřátel zůstaly. Skvěle to ilustroval volební slogan „Doleva, nebo s Klausem“. Představa, že nesouhlas s jedním politikem nutně znamená zařadit se na úplně druhou stranu politického spektra, je absurdní. Přesto toto heslo poměrně zafungovalo.

Mnoho témat nepodléhá jednoduchým pravolevým schématům. Tvrdit například, že starost o životní prostředí nebo ježdění na snowboardu jsou projevem levicového myšlení, je nesmysl. Když Václav Klaus prohlašujeŽádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci“, snaží se předem vyloučit jakoukoli diskusi. Kdokoliv by se do ní odvážil vstoupit, je předem odsouzen jako neseriózní a nerozumný. Tento styl uvažování a myšlení je většině lidí naprosto cizí. Žádný z vrcholných evropských státníků se nevyjadřuje podobně dogmatickým způsobem. Černobílé je i schéma „my“ versus „naši nepřátelé“ v oblasti věcí veřejných. Vyhlašovat tu občanskou společnost, tu zastánce Evropské unie, tu ochránce životního prostředí za nepřátele svobodné společnosti, to je dogmatický přístup, který znehodnocuje volný „trh myšlenek“, znemožňuje demokratickou výměnu názorů a poškozuje tak demokracii samu.

Na černobílé vidění světa ovšem Václav Klaus nemá monopol. Následná diabolizace jeho osoby je jen jiným projevem obdobně černobílého myšlení. V Klausově bilanci najdeme jak zásluhy, tak chyby a neúspěchy. Černobílé vnímání světa, jehož je Klaus subjektem i objektem, nás od věcných témat odvádí k nekonečným sporům o jednu osobu. Vezměme příklad Evropské unie: loajalita vůči Václavu Klausovi tlačí ODS k černobíle eurofobní ideologii, která je zcela odtržená od profesionální praxe většiny politiků ODS.

Někteří viděli v mé tezi o černobílém vidění světa narážku na postoj ke komunistické straně. Můj přístup byl obecnější, ale tuto tezi lze vztáhnout i na KSČM. Existuje zde totiž bludný kruh: dokud mnozí komunisté vnímají věci černobíle („vše po roce 1989 je špatně“), zbytek politické scény je přirozeně vnímá stejně černobíle. KSČM by měla naznačit, zda směřuje k definitivnímu oproštění se od toho, co nutí zbytek politického systému se od ní distancovat: nejednoznačné odmítnutí násilí jako politického prostředku, neochota přijmout základní principy a závazky zahraničněpolitické orientace státu, lpění na dědictví totalitní KSČ. Prezidentská volba k tomu může být příležitostí. Rozetnout tento bludný kruh znamená riziko i naději pro obě strany. Zkušenosti z Maďarska, Polska, ale také z Německa nebo třeba z Jihoafrické republiky ukazují, že v určité fázi vyrovnávání se s minulostí je prospěšné podstoupit přechod z černobíla do barevna.

Stejný přechod z černobíla do barevna znamenal zásadní zlom ve vývoji jednoho ze symbolů modernity - filmu a televize. Je to podobné i s naším veřejným děním - černobílé archivní záběry nás zajímají i dojímají, ale od večerních zpráv už čekáme něco jiného. K transformačnímu období patřilo zjednodušené vnímání reality. Ta doba je však za námi a na dogmatický styl myšlení můžeme začít tvrdě doplácet. Realita je totiž nejen pestrobarevná, ale také tvrdohlavá. Když ji budeme v jakémkoli ideologickém zaslepení popírat, daleko se nedostaneme. Moderně smýšlející lidé se dnes pohybují ve světě širokého a barevného spektra názorů. Přijmout tento svět a umět se v něm prosadit, to je dnes výzva pro naši republiku.

www.jansvejnar.cz
Článek také vyšel 31.12.2007 v MF Dnes

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

bigjirka napsal(a):

Jak jsem již uvedl, dobře rozumím tomu, že Miki má důkazy, které Klause v mých očích silně snižují. To nic nemění na věci, že Švejnara za vhodného kandidáta nepovažuju.
05. 01. 2008 | 22:18

Fanda napsal(a):

Vážený pane Švejnare , děkuji Vám,bohužel máte proti sobě modré ptáky s jejich nepřekonatelným guru, tedy pozor a obezřetnost na všech stranách.Z jejich stran srší jenom zloba že se našel někdo se dovolil postavit ekologovi planety.Srší antikomunismem a při tom byl hlasy bolševiků na trůn dosazen,ti nyní čekají co jim jejich hlasy přinesou.Vážím si Vás a největším trumfem je pro mne Vaše prohlášení že tuto funkci byste bral jako poslání,zatím co Váš soupeř jako penězovod.Volba presidenta není sportovní utkání jak si ho modří ptáci ve jmenu národa představují.Bohužel někteří komentátoři ,pisálkové tomu opravdu ale opravdu nahrávají.
05. 01. 2008 | 22:18

killer napsal(a):

parlament vubec nema co volit. Volit se ma v prime demokracii. pokud jde o volbu kdo je lepsi, neni co rozmyslet. vsici meli moznost si vzit pet svestek a vyrazit do sveta. nekdo zvolil legitimaci a clenstvi KSC co pohodlnou vstupenku do sebenicotnosti. volba v duchu pravidel Benjamina Franklina a Lincolna jak je vytvorili, je i na dnesni dobu dokonala. kterak by tomu bylo dnes. good luck
05. 01. 2008 | 22:21

Miki napsal(a):

Fando,
doufám, že se podaří Papá Tunela trochu rozhodit. Proto také uvádím podivné okolnosti získání nemovitého majetku rodinou Klausovou. Jsem zvědavý, zda se toho někdo z novinářů chytne. Pokud ne, tak nežijeme v demokratickém státě. Grosse sejmuli za mnohem menší a hlavně neprokazatelný prohřešek. Zejména jsem zvědavý na postoj páně Kalouska...
05. 01. 2008 | 22:23

Miki napsal(a):

Bigjirko,
tak co tomu říkáš? Hezky připravená habaďůra, že jo? A to jsou i další pěkné dopisy....
05. 01. 2008 | 22:27

bigjirka napsal(a):

Už jsem Ti na to Miki odpověděl. Ale nezastávám pořád Tvůj názor Než taťku Klause, to Mickey Mouse...
05. 01. 2008 | 22:55

ivka napsal(a):

Pan Švejnar by kandidovat neměl a doufám, že zvolen nebude.
Jak může amerikánec, který si do Česka občas jezdí spravovat zuby, vědět jaké my tady máme starosti...
05. 01. 2008 | 22:56

Miki napsal(a):

Bigjirko,
jseš zaujatý proti panu Švejnarovi. Myslím si, že pan Švejnar je na tu funkci mnohem vhodnějším kandidátem. Přinejmenším není umazán od hlavy k patě a nemá to ani v budoucnu zapotřebí.
05. 01. 2008 | 23:02

vasja napsal(a):

Pne Švanr ja teda s mou starou si přejem abyste se už stymi komunistami domluvil a urobyl z nich legitýmne členy společnosti anšto sou to hodni lidi jen popleteny pač jinak by volili inžinýra Paroubeka a vas taky a ste naše naděja kerou už nikdy mit nebudem jelikož ste osvícený z těch univerzit a nóbelovéch cen kere rozdavate jako přítel teho Nobelova co vynalezl ten dinamit s krakatitem a držime vam palce a budte snami mi sme s vami
05. 01. 2008 | 23:07

Miki napsal(a):

ivka,
chtělo by to nějaké relevantní argumenty. Švejnar především není amerikánec, ale Čech a bude jím vždy. A pokud tady dá pan Švejnar vydělat zubaři, tak vlastně dělá dobře - protože utratí peníze tady a ne v Americe.
Chce to trošku přemýšlet a zaslepeně neplácat!!!
05. 01. 2008 | 23:07

fff napsal(a):

Tady není žádný kladný hrdina. Trochu mám podezření, že bylo třeba zabránit nalézení antiklause, tak rychle dodali Švejnara.
05. 01. 2008 | 23:13

Miki napsal(a):

vasjo,
komunisty měli po 1989 zakázat. Pan Klaus měl možnost to udělat, ale neudělal to pouze proto, že by zbývající komunisté přešli do jiných stran, nejvíce zřejmě k sociální demokracii. A ono by se potom zřejmě stalo, že by všechny volby vyhrála ČSSD a ODS by byla navždy nahraná. ODS by potom dopadla jako jiné strany, které skončili v propadlišti (ODA, KDU).
Klausovi i ODS náramě vyhovuje mít komunisty k tomu, aby jejich hlasy občas využili. Divím se komunistům, že se takto nechají využívat - do vlády je nechtějí, ale jejich hlasy se vždy hodí v případě volby prezidenta.
Takový postoj se myslím označuje jako farizejství a licoměrnost...
05. 01. 2008 | 23:14

Miki napsal(a):

Přestože také nemohu komunisty ani vidět, tak fandím panu Švejnarovi, protože měl odvahu pojmenovat problém, který tady máme s komunisty, a nějak ho řešit.
A pokud má vedení KSČM zdravý rozum, tak bude jako jeden muž volit pana Švejnara ve všech kolech prezidentské volby.
Jedině tak lze ten nenormální stav, kdy jsme komunisty nezakázali a dovolili jim účast v politice konečně demokraticky vyřešit. Vyloučení komunistů z podílu na moci je totiž nedemokratické, i když to mnohým údajným "demokratům" vyhovuje.
05. 01. 2008 | 23:23

Karel napsal(a):

Tyto presidentské volby prověří serioznost KSČM. Pokud podpoří p. Švejnara dostanou tím šanci zařadit se mezi respektovanou skupinu obyvatel. V opačném případě budou opět čekat až je dospělí pustí na pískoviště.
05. 01. 2008 | 23:32

cerny napsal(a):

Vazeny pane prof. Svejnare , bylo by dobre mit opet presidenta , o kterem se v nasi EU nebude v tisku psat jako o "blbovi" jak je tomu v pripade ceskeho presidenta Klause( viz napr. Bild Zeitung ze dne 10.11.07 na titulni strance : " Ignorant Klaus , Verlierer der Woche " vedle jeho fotografie u prilezitosti prekladu jeho slabomyslne knihy do nemciny )Bulvar nema skrupule , ostatni si to jen mysli, neb takove marginalie a exoticke nahledy jako zastava cesky president Klaus jsou bezkonkurencni ( ideologie nacismu a EU maji mnoho spolecneho , EU je nejvetsi katastrofa tohoto kontinentu etc.).
Ing. Klaus si jako jediny na svete dovolil se nechat navrhnout svym podrizenym ministrem Pilipem na radneho profesora -na svoji habilitaci pracoval ing. Klaus patrne v pracovni dobe ceskeho premiera namisto aby se plne venoval vladnuti. Jeho habilitacni prace neni pro normalniho smrtelnika dostupna a kdyz by clovek chtel do ni nahlednout , je nejprve podroben vyslechu , proc jej vlastne Klausova habilitace zajima . Nevim zda Vam bylo umozneno Klausovu habilitaci zhlednout.Normalne je kazda habilitace pristupna vsem - s vyjimkou te Klausovy. Jediny clovek co si dovolil nechat se navrhnout na radnou vysokoskolskou profesorku svymi podrizenymi byla manzelka diktatora Ceaucescu - ta ale nebyla premierkou.
05. 01. 2008 | 23:43

fff napsal(a):

Karle,"serioznost" komunistů je snad za posledních 40 let prověřená dost... Jediní kdo se tak prověří jsou naší milí kandidáti.
05. 01. 2008 | 23:54

fff napsal(a):

oprava: "posledních 40 let" vypustit. Jedná se o mnohem delší období.
06. 01. 2008 | 00:02

Karel napsal(a):

Milý(á) fff : Píšeš o voze a já o koze. Nepsal jsem komunisté, ale KSČM a to není stejné. Dále jsem napsal, že dostanou šanci, což nemá s prověřením ve smyslu jejich současných názorů nic společného, protože ty znají všichni. Všechno se vyvíjí (i KSČM)a třeba se jednou změní tak jako u našich bývalých soc. přátel , i když já sám tomu nevěřím.
06. 01. 2008 | 00:23

Fuk napsal(a):

Pane Miki, jste ve společnosti pánů, jeden chtěl a také dosáhl humanitárního bomardování Slovanského národa, druhý konfident chce spolupracovat s Marťany a komunisty a třetí rozdává Nobelovi ceny a přeje si komunisty ve vládě a přitom lže jak tiskne. Gratuluji, asi jste jim podobný.
06. 01. 2008 | 00:41

bigjirka napsal(a):

bla bla bla bláááááááá členové KSČ nejsou komunisti.... jsou to Marťani... a čekali, až přiletí Pixie-Dixie nechat si spravit chrup. Teď vystrčí zelené parůžky a bude to moc pěkný betvná kombinace... aplikace abudou se tulit a flusat slimáčí vozdry, aby měl pan Profesor dobře namydlené schody
06. 01. 2008 | 00:48

bigjirka napsal(a):

Fuku, Miki má ošklivé a zdá se pravdiví info o Klausovi a nechce ho... Jenže...
06. 01. 2008 | 00:49

m&m napsal(a):

Kromě černobílého mšlení je u ODSáků zřejmý i deficit myšlení. Je legrační, jak Nečas jeden den v rozhovoru v MFD prohlásí, že si sem Švejnar jezdí maximálně nechat spravovat zuby a nejpozději druhý den jsou diskuse na všech serverech plné Švejnarových zubů.

Jistě, bolí to. Ale ne zuby. Je to myšlení, co bolí. Proto raději ani nemyslet. Stačí opakovat, co jsem zaslechl, vyčetl v těch_jediných_správných_novinách_s_jediným_správným_názorem.

O Švejnarových zubech uslyšíme ještě dlouho... Než zase nějaký ODS-guru začne předříkávat nějakou jinou ptákovinu.
06. 01. 2008 | 01:16

m&m napsal(a):

Jan Švejnar: Přeji Vám úspěch, jen ...počítáte s tím, že Klaus obvykle nesoupeří férově?

Je možné, že v tuto chvíli už nějaký Kubice II. někde sepisuje kdovíco a J.Kroupa z TV NOVA se těší na svého dalšího sólokapra. Prosím nepodceňte i přípravu na tuto možnost.

Minimálně dvakrát už jim to vyšlo. Je možné, že se nebudou chtít vzdát osvědčeného postupu. Kéž bych se mýlil...
06. 01. 2008 | 01:22

tom028 napsal(a):

Drzim Vam palce pane profesore. Od doby, co odesel Vaclav Havel ze sve prezidentske funkce, jsem prestal byt hrdy na prezidenta. Bylo by vhodne ukoncit zostuzovani nasi vlasti v zahranici.
06. 01. 2008 | 01:44

Pazu napsal(a):

Pokud vím, tak prezident věci o kterých píšete v textu vůbec neovlivňuje. Proto není takový problém abyste byl i prezident vy (i když se na to moc nehodíte).
06. 01. 2008 | 01:59

Ladic napsal(a):

06. 01. 2008 | 02:12

Michal J napsal(a):

To Ladic:

Taky jsem to cetl. No, urcite to neni koser, ale mne to prislo, ze se to da pochopit, proste neco jineho je psat zivotopis pro akademiky, kteri vedi, o co se jedna, a neco jineho je psat zivotopis pro Frantu z hospody U Zabaka ci Lojzika z Poslanecke snemovny, kteri nemaji o tomto procesu ani paru a je treba to zkratkovite popsat. Tim nerikam, ze takove nepresnosti obhajuju, naopak. Je dobre, ze se Svejnar omluvil, bylo to potreba. Nicmene srovnejte: Svejnar schvalil webove stranky, na kterych se pise "je clenem cetnych profesnich sdruzeni vcetne nominacni komise pro Nobelovu cenu..." a melo tam byt "clenem skupiny ekonomu, kteri navrhuji kandidaty na Nobelovu cenu". Je to nepresne, ale zase tolik ne a lzi bych to rozhodne nenazival. On nenapsal "vyberove komise", ktera rozhoduje. On je pouze jednim z tech, kteri nominuji, a to je cest. Naproti tomu se podivejte, kde publikoval Vaclav Klaus a jakym zpusobem ziskal profesuru. Nebo jsem cetl, ze nejakym zpusobem zahadne ztratil u soudu pamet, kdyz byl dotazovan na sponzoring ODS. Nebo jak se zbabele a sobecky chova ke sve zene. Nebo jak zesmesnuje ostatni, se kterymi nesouhlasi.. apod. U me porad prevazuje Svejnar, nemuzu si pomoct.

Spis bych rekl, ze poradce Vaclava Klause, ktery s timto prisel do novin, se asi hodne boji o to, ze v unoru prijde o praci...
06. 01. 2008 | 05:02

Michal J napsal(a):

Oprava: nenazyval (psano v rychlosti, ale tady je to asi stejne jedno, ze?)
06. 01. 2008 | 05:05

Václav Malíček napsal(a):

Miki,
ty máš nějaký mindráček, viď? Jestli máš něco pro novináře, tak jim to pošli rovnou. Ale tys to už zkoušel, a oni se toho (pochopitelně) nechytli. Raději napiš, jak to bylo s tou peněženkou u vás v podniku(únor 2004).
06. 01. 2008 | 08:26

Pepa Řepa napsal(a):

To Fuk
píšete:

....a třetí rozdává Nobelovi ceny a přeje si komunisty ve vládě a přitom lže jak tiskne.

On dostal Alfred Nobel v poslední době nějakou cenu? In memoriam? Od koho? Můžete to upřesnit?
06. 01. 2008 | 08:29

Rendy napsal(a):

Švejnara jako prezidenta ano, ale ne českého.
06. 01. 2008 | 08:31

Hernandez napsal(a):

To Mueller.
Vážený pane, dozajista jste ušlechtilý muž s čestnými pohnutkami, ale dehonestovat profesora Švejnara jako křivopřísežníka je přinejmenším irevelantní v zemi, kde všichni muži od ročníku 70 a starší přísahali obranu své socialistické (!) vlasti proti vnějšímu i vnitřnímu nepřiteli a ani vy, ani já, ani pan Stejskal jsme neleželi pod rudými prapory na barikádách, aby jsme naši sametovou revoluci aranžovali do podoby výživnější pro vzpomínky pamětníků.
Za druhé. Nikdo nemůže za své rodiče, Švejnar za otce diplomata, který se rozhodl opustit režim (co na tom bylo špatného?) Václav Klaus za svého tuším, běloruského předka, který si jméno Pružinski změnil na německy znějícího Klause. Za třetí. Zda bude paní Švejnarová poučovat české Křováky nepředpokládám, ale ponechám otázku otevřenou. Vím ale jak nás vyučila paní Livie, která po té, co její muž smetl se stolu zákon o lehkých topných olejích, fungovala na vysokém postu ve firmě Chemapol v době kdy náš stát přicházel na daních o stamiliardy. To a skutečnost, že celá privatizace se nesla ve stylu tomboly z filmu "Hoří má panenko" a náš nynější prezident otevřel brány podvodníkům typu Kožený&comp. a se svou manželkou se pravidelně objevoval tam, kde tekly špinavé peníze je nezpochybnitelný fakt. Pro mně osobně by byl náležitě ekonomický vzdělaný a čestný syn náčelníka z Afriky lepší alternativa než Václav Klaus. Profesor Švejnar by byl výhra.
06. 01. 2008 | 09:00

J.a.K.53 napsal(a):

re,Hernandez,přesně napsáno,podepisuji.
06. 01. 2008 | 09:44

m&m napsal(a):

Ladic: je nějaký zásadní rozdíl mezi nominační "skupinou" a nominační "komisí"? Chápu, že ODSák to musí nafukovat, jak jen to jde, ale důležité snad je, že fakt nominace kandidátů pro Nobelovu cenu zůstává, ne?

MFD bojuje za Klause jako lev. Klaus jim zase přijde otevírat novou budovu, zahajovat párty nebo poskytovat exkluzivní rozhovory.
06. 01. 2008 | 10:06

Pan Mravec napsal(a):

Myslím, že se tady řeší naprosté absurdnosti, jako např. zda Švejnar je či není členem nějaké komise pro udělování Nobelové ceny a popř. jak se ta skupina jmenuje apod. Totéž platí o problému, zda Švejnar je opravdu profesorem. A koneckonců: Myslíte si, že pokud bude Švejnar opravdu profesorem ekonomie, bude lespším prezidentem???

Celé této dikuzi chybí gró. Tzn. postoje jednotlivých kandidátů k závažným politickým, ekonomický a celospolečenským problémům. VK má nesporné výhody: lidé jeho názory znají, je v názprech konzistentní, umí se přímo a věcně vyjádřit a v neposlední řadě je to charismatická osobnost , která jde přímo za svým cílem.

Naproti tomu pan Švejnar jenom mlží a jeho prohlšení obsahují všeobecně známé nicneříkající fráze.

A nakonec si dovolím (i proti své vůli) trochu té netaktní argumentace: Jaká by byla paní Kathy první dáma? Pochybuji o jejích znalostech české politické scény, a nejenom jí (třeba o její dobré zalosti českého prostředí atd.).
06. 01. 2008 | 11:01

RA napsal(a):

ale on to pan Švejnar myslel dobře, vždyť být v týmu pro Nobelovu cenu je tak hezké, a krásně se to vyjímá v životopisu.
06. 01. 2008 | 11:08

bigjirka napsal(a):

Jestliže nominační skupina není nějak formalizována a jmenována, ale nějací lidé jsou ad hoc dotázáni, koho by jmenovali, je ostudné takovou věc uvádět v CV. To se prostě nedělá, v CV se uvádí věci, doložitelné certifikáty, jmenováními, diplomy... Není tolik podstatné, kolika takovými papíry se člověk může obklopit, ale pokud uvádí nespolehlivé a zamlžené údaje, vhodným kandidátem není.
06. 01. 2008 | 11:14

Pan Mravec napsal(a):

Je to nečestné a navíc by spíš měl osvětlit české veřejnosti své názory, než aby se ukazoval. Navíc je celou dobu v Praze, kdežto Klaus během svého volebního období procestoval všech 14 krajů (mj. byl v našem městě jako druhý prezident po Masarykovi). Tže kdo je blíž lidem???
06. 01. 2008 | 11:37

Tupelo napsal(a):

Nemeli bychom take zapominat, ze se Vaclav Klaus ucastnil i pochodu Praha-Prcice !! ;)
06. 01. 2008 | 12:19

Miki napsal(a):

Václave Malíčku,
neznám Vás a Vy zřejmě neznáte mne, takže přestaňte mlžit o nějaké peněžence u "nás" v podniku v únoru 2004.
Mindráky rozhodně netrpím.
A mimochodem - s novináři jsem už jednal a už se na tom také pracuje...
06. 01. 2008 | 12:39

m&m napsal(a):

Pokud má J.Švejnar právo nominovat kandidáty na Nobelovu cenu, je úplně jedno, jak se do češtiny překládá skupina lidí, kteří toto právo mají. Je to každopádně obrovská čest a je úplně jasné, proč to Klausovy obdivovatele tak štve.

A že by nominační skupina nebyla nijak formalizována, snad nemůže nikdo myslet vážně. Že by byli oslovení vybíráni losem z eidence obyvatel? Že by to určil jeden člověk? Že by nikdo neměl přehled, kdo byl osloven? Že by nebyla jasně stanovena pravidla a pravomoci členů skupiny? Takový binec by se dal očekávat při udělování medaile za posílení ruského vlivu v ČR (Viz Putinovo ocenění Klause před pár dny), ale moc pochybuji, že by podobným způsobem probíhalo udílení Nobelovy ceny.
06. 01. 2008 | 12:53

m&m napsal(a):

Miki: vypadá to zajímavě, jen tak dál...
06. 01. 2008 | 12:53

Miki napsal(a):

m&m: Díky za podporu.
06. 01. 2008 | 13:07

Pepa Řepa napsal(a):

To Tupelo
Co tím chcete říct? Nechcete tím snad naznačit, že bude souboj spočívat v tom, že se oba kandidáti vydají na tento pochod.
A kdo se stane hlavou státu? Ten, který do Prčic dojde? Nebo ten, kdo odpadne a tím prokáže větší mazanost?
06. 01. 2008 | 13:23

m&m napsal(a):

Prezidentem se stane ten kandidát, kterému bude méně kolemstojících občanů fandit, aby už konečně (do)šel do Prčic.
06. 01. 2008 | 13:39

Viola napsal(a):

Proč pan Švejnar zde nic nenapsal? Jestliže na nás má tak málo času, jak chce být prezidentem všech?
06. 01. 2008 | 13:39

kopřík napsal(a):

Neuvěřitelné, co si ten Švejnar dovoluje! On si snad myslí, že v demokracii je normální ucházet se ve volbách o politickou funkci. A ještě k tomu proti Václavu Klausovi. Ale co čekat od lidí, kteří zbaběle ve své nezletilosti utekli na jistě předem připravené teplé místečko na americké univerzitě, zatímco ostatní zde zahradničením na chalupách a flákáním se v práci hrdinně bojovali proti komunismu. A že si dovolil mít v zahraničí úspěch, to už je vrchol arogance. Páni Kunderové, páni architekti Kapličtí, páni profesůrkové Švejnarové a podobní nám zde do našich věcí nemají co mluvit.
06. 01. 2008 | 13:59

honza napsal(a):

Vážený pane Švejnare,
asi to číst nebudete, neb Váš svět je barevný,a já píší černobíle, takže jen zareaguji. Jak chcete dosáhnout barevnosti, když na černobělobě je postaven náš volební systém. A z pravolevosti naší politické scény vychází i politicá kandidatura. Klaus za ODS Vy za CSSD. Nikoho ani ničeho jiného jsme si doteď nevšiml. A všechny názory a myšlenky deroucí se z úst politiků jedn. stran, potažmo prezidenstkých kandidátů si musíme zúžit do jedné volby. Tu nebo tu stranu, toho nebo toho kandidáta. Samozřejmě nesouhlsím se všemi názory,které daná strana či politik má, ale musím si udělat závěr, rozhodnout se. A čím více je politik zásadovější, názorově jasný, srozumitelný, spolehlivý tím je mi bližší jsou-li mi samozřejmě ve většině i blízké jeho názory. Politika obecně je zlo. Je ta nejneupřímnější a nejzkorumpovanější část se kterou vnašem krátkém životě setkáme, ale dle mého názoru je nutné volit proto, aby nebylo ještě hůře. Takže vždy budu a volím proto, aby u moci nebyl někdo ještě horší, kdo bude více krást a přerozdělovat. Vždy jsme si myslel, že jste přikloněn pravostředým názorům, že jste ekonom, který ekonomice rozumí a proto mne Vaše kandidatura za ekonomické naivky z CSSD velmi překvapila. I toto je pravděpodobně důkazem toho, jaké máte volíte prostředky k dosažení cíle. Neznám jediného opravdu ekonoma, který by se přiklonil či dlouhodobě přikláněl k politice stran podobných naší CSSD. Takoví prostě nejsou, neb je to neslučitelné.Vždy to pro mne budou jen nastrčení rádoby odborníci, kteří mají pro stranu získat politické body.Vaší kandidaturou za CSSD jste pro mne a věřím, že i pro mnoho dalších odborně skončil a politicky nikdy nezačnete. Věřím, že Vaše šlápnutí vedle je způsobeno jen Vaší neznalostí českého prostředí prostředí. Přeji brzké vystřízlevění.
06. 01. 2008 | 14:25

Fanda napsal(a):

Miky
Vaše přízpěvky padají perfektně hřebíčku na hlavičku.Modří ptáci jsou bohu žel jenom modří ptáci.Po vzoru bolševiků ti měli rudý mozek a modří ptáci ho mají modrý nevidím v tom žádný rozdíl.Mají velmi ale velmi krátkou paměť
06. 01. 2008 | 15:10

Pepa Řepa napsal(a):

Správně kopříku, až bude Číňan americký president, tak ať ten cizák radí.

A že svět není černobílý?
Co je to za blbost. Všichni jsou bílí, jen Obama je černej.
Ať si nejdřív zametou před svým prahem.
06. 01. 2008 | 15:18

Miki napsal(a):

Fando,
děkuji za ocenění. Ono to taky jinak nejde, protože jsou založeny na prokazatelných a originálních dokumentech. To není z dílny taxikáře Kubiceho.
Když byli Klausovi v roce 2004 vyzváni, aby ostatním lidem v družstvu pomohli, tak se nám vysmáli prostřednictvím pana Hájka. A potom udělají v roce 2005 takovou školáckou chybu.....
06. 01. 2008 | 15:28

Miki napsal(a):

Je zajímavé, že s majetkem družstva přímo manipulovali také lidé Radovana Krejčíře a většina byla vytunelována agenty STB, kteří byli v kontaktu s Klausovými.
06. 01. 2008 | 15:34

bigjirka napsal(a):

Přál bych si, Miky, aby ty aféry byly řádně vyšetřeny, padni komu padni. Pokud budeme předpokládat, že Klaus je tím to diskvalifikován, nemáme kandidáta žádného, protože Švejnar vhodným kandidátem není. Snad přece jen přemluvit knížete?
06. 01. 2008 | 15:44

bigjirka napsal(a):

sorry.. Miki
06. 01. 2008 | 15:45

m&m napsal(a):

honza: Není Vám divné, že práci těch "ekonomických naivků z ČSSD", jak je označujete, před pár dny ocenil Klaus ve svém novoročním projevu? Prohlásil, že se tak dobře jako nyní této zemi nikdy nedařilo tak dobře, jako nyní.

A když to prohlásil po posledním roce, jehož rozpočet, připravil fakticky ještě ministr financí Sobotka, je to OPRAVDU ALE OPRAVDU velké uznání od Klause, nemyslíte?

Nebo že by tak podlézal ČSSD pár týdnů před prezidentskými volbami? To by ale mu příliš nelichotilo...
06. 01. 2008 | 15:49

Miki napsal(a):

Na vyšetřování podvodu za cca 1 miliardu korun "pracuje" velmi "intenzivně" jeden, zdůrazňuji jeden (!!!), policejní komisař už více než 3 roky. Má zřejmě pokyn vše odložit a tak se hodně snaží. Byl už dokonce povýšen, zřejmě za to, jak s trestním oznámením nakládá.
Skončí to zřejmě stížností u Inspekce Ministerstva vnitra a u Nejvyššího státního zastupitelství.
Ale když vidím, co se dělo v kauze Čunek, tak mám pocit, že to bude stejně nanic.
06. 01. 2008 | 15:50

m&m napsal(a):

oprava: Ach ta editace textu..., omlouvám se za dvojitou část věty...
06. 01. 2008 | 15:50

Hernandez napsal(a):

Zbabělý uprchlík, který opustil rodnou hroudu v dobách nejtěžších. Cizák, odrodilec a mrzký falzifikátor vlastního životopisu. Jsem zvědav, kdo první profesoru Švejnarovi vyčte, že měří metr devadesát. Na rozdíl od jiných (!)nezpochybnitelný profesor Švejnar následoval své rodiče do zahraničí ve věku adolescentním, tam se vypracoval a prosadil jako mezinárodně uznávaný profesionál ve svém oboru. Pokud někdo rozmazává chybný detail v jeho životopisu, který už byl opraven a profesor Švejnar se za něj omluvil a pokud někdo dokáže dát rovnítko mezi tuto chybu na jedné straně a bilionovou škodu ze záměrně zpackané privatizace, likvidaci nepohodlné části archívu STB, vyprodukování aféry LTO, tajné stranické konto ve Švýcarsku, doprovázené náhlou amnézií velkého modrého kormidelníka na straně druhé a v souhrnu dokáže zjistit že VK je ta lepší alternativa, pak opravdu nevím, co má takový člověk v hlavě, kromě modré barvy. * Mimochodem, omluvil se někdy Václav Klaus za nějakou svoji chybu? Nebo jsem zapomněl, že velký vůdce prostě nikdy v životě žádnou chybu neudělal?
06. 01. 2008 | 15:56

Ariana napsal(a):

Manželka pana Švejnara možná neumí moc dobře česky. Ale zato si na živobytí vydělává PRACÍ, jako ekonomka a profesorka, na rozdíl od současné první dámy, která dokázala akorát hrabat (de facto úplatky pro manžela) v dozorčích radách!
06. 01. 2008 | 16:01

Miki napsal(a):

Souhlas s Hernandezem.
06. 01. 2008 | 16:02

Miki napsal(a):

Paní Klausová byla v dozorčí radě České spořitelny a.s., která měla pravomocně přisouzenou a dne 3.7.2001 již vykonatelnou pohledávku ve výši cca 5,6 milionu s příslušenstvím proti Pražskému stavebnímu bytovému družstvu. Zbývalo tedy provést exekuci.
Vzhledem k tomu, že v roce 2000 došlo k převodu 2 bytů a 3 garáží do vlastnictví Klausových a dalších "prominentů", tak k exekuci nedošlo a pohledávka byla načas "odsunuta" do ČKA, která sloužila zejména tunelářům k očištění od miliardových závazků (např. celebrita Charouz, pan Chvalovský a mnozí další).
Až v květnu 2003, t.j. s bezpečným odstupem byla pohledávka, již ve výši cca 9 mil. Kč, vymáhána exekutorem JUDr. Jurajem Podkonickým tak, že se snažil prodat v exekuci 9 bytů členů družstva, čemuž se podařilo naštěstí zabránit.
Nález Ústavního soudu ze dne 31.10.2007, který se týká zrušení "odměny" exekutora jasně říká, že se exekutor JUDr. Juraj Podkonický dopustil svévolného a nezákonného jednání. Členové družstva v roce 2003 zaplatili jistinu 3,5 milionu Kč plus cca 5,5 milionu úroků a odměny exekutora pouze proto, aby byly chráněny majetkové zájmy rodiny Klausových.
Je podivné, že Česká spořitelna a.s. odsunula uvedenou "nevymahatelnou" pohledávku do ČKA a inkasovala od státu, t.j. od ČKA za tuto pohledávku plnou cenu. Takovýchto "nevymahatelných" pohledávek bylo v ČKA hodně - těmi zločinci z řad zaměstnanců ČKA "vylepšovali" balíky pohledávek, které se prodávaly prostřednictvím nastrčených a zřejmě spolupracujících firem (EC Group a.s. a AB Credit a.s.) lidem jako je Pavel Tykač a Petr Kellner......
06. 01. 2008 | 16:22

Ruda napsal(a):

A je to na světě:

PRUŽINSKIJ - LUKAŠENKO - PUTIN

Ruská trojka se zatím (snad) jen vzájemně metáluje.

Jaká náhoda, že ti tři mají i ty své obdivovatele velmi podobné - nenávistně fanatické.
06. 01. 2008 | 16:37

Kaktus napsal(a):

DO KAMENE TESAT!
06. 01. 2008 | 16:55

Lucie napsal(a):

Pan prezident Pružinský je skvělá osobnost, nadstranický prezident s velkým rozhledem. Má vždy pochopení pro jiné a nikdy se nezaměřuje jen na sebe. Vždy hlásal jen správné duchovní hodnoty a varoval před přílišným lpění na materialističnu. Nikdy zásadně nehovoří o věcech, jimž nerozumí. Umí naslouchat jiným a když požná, že se v něčem mýlí, tak ustoupí a dá za pravdu diskuznímu partnerovi. Má brilantní smysl pro humor. Nikdy se nesnižuje k tomu, aby kvůli zvolení prezidentem žebral o hlasy u ideologického protivníka. Je vždy vstřícný dialogu a ochtný o věcech jednat s ostatními. Nechybí mu ani mimořádné sociální cítění. Prostě vynikající hlava státu, nač chtít jiného?
06. 01. 2008 | 16:55

Jan napsal(a):

Pan Švejnar zažil rok 68 až v Česku. Jako asi 18lety opustil republiku. Panu VK nestačí, že zde žil asi do 18 let. Pak zde 20let nebyl. Tím pravděpodobně ztratil dle VK kontakt s vlastí. MYslím, že mnoho lidí, kteří zde nežili byli větší vlastenci neý VK, který v době normalizace působil v Itálii a USA a snad i jinde na Západě. Je zajímavé, že se nesetkal s policií
06. 01. 2008 | 17:17

Miki napsal(a):

A zazvonil zvonec a pohádky je konec !!
06. 01. 2008 | 17:18

Lucie napsal(a):

Konec pohádky? Ona někdy nějaká začala? :o)
06. 01. 2008 | 17:20

Miki napsal(a):

No přece ta pohádka o Pružinském.
06. 01. 2008 | 17:21

Lucie napsal(a):

Že já k tomu zapomněla přidat smajlík. :o)
06. 01. 2008 | 17:24

Miki napsal(a):

Byla pěkná i bez smajlíku :-)
06. 01. 2008 | 17:26

Lucie napsal(a):

Díky :-)
06. 01. 2008 | 17:32

Angelo napsal(a):

Takhle naivního hlupáka najít musela být ale dřina. Bože chraň nás od takových.
06. 01. 2008 | 17:48

Wanda napsal(a):

Pane profesore, díky, že jste přijal kandidaturu. Moc bych si přála prezidenta na kterého bych mohla být pyšná. Držím palce a věřím, že to vyjde.Vaši diskuzi s Klausem bohužel neuvidíme, protože K.diskutuje nejraději sám ze sebou nebo on + spřátelený moderátor,který mu neklade zlé, opravdu velice zlé, otázky. A že známe jeho postoje už l8 let? Právě proto si myslím, že se neměl stát prezidentem už před pěti lety. Vyčpěl. A také často něco jiného říká a dělá.Fuj! Jestliže vyhrajete budete to důvod otevřít kvalitní šampaňské!Vážení, neprošustrujme tuto šanci!
06. 01. 2008 | 17:48

Karel Vaše napsal(a):

Pan Švejnar vyrůstal v elitářském prostředí rodiny československých prominentních komunistů. Za to samozřejmě nemůže. Ale kus té namyšlenosti v něm je, když se s americkou "občankou" cpe do čela českého národního státu.
Že se kroutí podle toho, jak je mu to prospěšné, ukazuje stručný životopis zde nahoře. Proč se nechlubí, že je také v ČSOB? Nebo je to taková maličkost?
Styděl bych se za takového rozteklého prezidenta!
06. 01. 2008 | 17:57

Ruda napsal(a):

Lucie :-)
Krásná pohádka ale krátká. Škoda..
Už se těším na další podobné :-)
06. 01. 2008 | 18:09

Miki napsal(a):

Karle Vaši,
a proč Vám nevadí, že Klausová byla v dozorčích radách těchto firem:
- Česká spořitelna a.s. 31.5.1993 až 21.8.2002
- ČEZ a.s. 13.9.1994 až 13.2.1998
a mladší synek Jan Klaus je manažerem u ČEZ a šéf ČEZu (státní firmy) Martin Roman "daroval 100 miliónů Kč škole vedené starším synem Václava Klause.

Jde o něco mnohem horšího, než když je pan Švejnar předsedou dozorčí rady ČSOB a.s. (soukromá firma).
06. 01. 2008 | 18:12

m&m napsal(a):

Wanda: Také bych otevřel šampaňské!

Karel Vaše: Vzpomínáte, jak se paní Klausová ještě po zvolení Klause prezidentem nechávala slyšet, že se svých velmi dobře placených míst ve státních a polostátních podnicích nevzdá ani náhodou, protože je skvělá odbornice a Klaus s tím nemá nic společného? Vzpomínáte, kolik práce dalo těm, kdo hlídají hradní protokol, vysvětlit jí, že by v takovém střetu zájmů byla (v rámci demokratických zemí) světovovou raritou?

A vzpomínáte, jak na těch místečkách seděla za Klausova premiérování a předsedování sněmovně? A nebyly to lecjaké podniky. Vždy zásadně ty, jimiž protékaly miliardy a ty, které byly přímo závislé na Klausových rozhodnutích (pokud se nepletu ČEZ, Česká spořitelna, ZVVZ Milevsko...). A vzpomínáte na stavbu Temelína? Říká Vám něco Westinghouse? Myslíte, že by jim to procházelo i dnes?

A vy tady s dozoročí radou ČSOB... To je ovšem proti výše zmíněným opravdu zanedbatelný kalibr, věřte mi.

Navíc J.Švejnar slíbil, že by tuto pozici hned po případném zvolení opustil. Co chcete více? Aby na prezidenta kandidoval bezdomovec? Může být vůbec někdo úspěšný do zvolení prezidentem mimo střet zájmů?
06. 01. 2008 | 18:19

Miki napsal(a):

Karle Vaši.
a podívejte se do Obchodního rejstříku na lidi, co jsou v Nadačním fondu manželů Livie a Václava Klausových (IČ 27082857). Například ing. Alena Vitásková je v statutárních orgánech těchto firem :
- RWE Transgas a.s.
- Klub plynárenských podnikatelů ČR, s.r.o.
- GASCONTROL, společnost s r.o.
- Severomoravská plynárenská, a.s.
- Plymer, spol. s r. o.
- TPP, a.s.
- GASFINAL, a.s.
- Union Group, a.s. v konkursu !!!
- Pražská teplárenská a.s.

Přemýšlejte, proč je současně tato ing. Vitásková předsedkyní dozorčí rady této bohulibé Nadace!
06. 01. 2008 | 18:23

Saliven napsal(a):

Miki:
Fascinuje mě Váš přehled, ale asi Vám modří pretoriáni, jak vtipně říká Mirek Topolánek ,dají pěkných pár jmen. :-)))
06. 01. 2008 | 18:26

Lucie napsal(a):

Miki: Je to Alena Vitásková nar. 11.12.1956, dobře zapsaná u Cibulky? :-)
06. 01. 2008 | 18:29

Saliven napsal(a):

m&m:
Ještě Vás doplním, co se týče dozorčí rady ČSOB a pana Švejnara. Dle jeho vyjádření i vyjádření mluvčí ČSOB se již od listopadu Švejnar nezúčastňuje zasedání dozorčí rady, ani nepřijímá žádné informace. Samozřejmě s tím, že když se stane prezidentem tak okamžitě v ČSOB skončí.
06. 01. 2008 | 18:30

Charlie napsal(a):

Pokud pan Švejnar nevyhraje, nic se nestane.
Daleko horší bude, pokud v zápětí nezaloží novou politickou stranu.
Doba je víc než těhotná vznikem nové politické strany.
Strany, kterou budou moci volit lidé, kterým už lezou prolácnuté politické fosilie dnešní politické scény krkem.
To by mohla být sice riskantnější, ale o to účinnější cesta ze zatuchlého politického srabu. Možná účinnější, než prezidentský úřad.
Risk je v tom, že dosud se pod soustředěnou palbou všech médií - vesměs v rukou příznivců ODS - vč. tzv. "nezávislých" veškeré pokusy podařilo zlikvidovat v samém začátku. Na to mají své očerňovací experty.
06. 01. 2008 | 18:59

Miki napsal(a):

Doplňuji angažmá ing. Livie Klausové:
- ZVVZ a. s. (IČ 00009041) členka dozorčí rady od 31.5.1995 do 4.8.1998 s podivným zápisem, že jako místopředsedkyni dozorčí rady zanikla její funkce 24.6.2003 !!!
Jejím spolupracovníkem byl ing. Pavel Tykač, člen dozorčí rady od 15.8.1996 do 28.7.1997 !!!
Ing. Livia Klausová vykonávala svoji funkci tak dobře, že :
Okresní soud v Písku rozhodl usnesením ze dne 8.1.2002 č.j. 6 Nc
1015/2001-6 podle § 44 odst. 2 zák. č. 120/2001 Sb. (exekučního
řádu) o nařízení exekuce podle vykonatelného rozhodčího nálezu
Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a
Agrární komoře České republiky v Praze ze dne 16.7.2001 sp.zn.
Rsp 38/01 proti povinnému k uspokojení pohledávky oprávněného ve
výši 36,474.746,21 Kč s 15 % úrokem z prodlení ročně
Sečteno a podtrženo je pouze úrok z prodlení (tedy způsobená škoda) 11.520.625,48 Kč. Z výroční zprávy však nevyplývá, že by za způsobenou škodu byl někdo potrestán - šlo přece o státní akciovku. Na výplatu odměn členů statutárních orgánů neměla tato věc žádný vliv, přestože výše uvedená částka činila 65% veškerého finančního majetku společnosti ke konci roku 2002 (peníze a účty v bankách).
06. 01. 2008 | 19:13

Miki napsal(a):

Lucie,
ano je to ona !!!
06. 01. 2008 | 19:19

Miki napsal(a):

Salivene,
stačí k tomu mít internet a pár kliknutí, není to tedy žádná věda.
06. 01. 2008 | 19:20

Miki napsal(a):

Salivene,
a modráků se nebojím, nejsem na nich nikterak závislý. Je to strana pěkných trubců...
06. 01. 2008 | 19:22

Charlie napsal(a):

Miki :-)

To by mě zajímalo jestli by tohle všechno prošlo u tzv. hlídacího psa demokracie - novinářů paní Havlové nebo Paroubkové.
Mohu si odpovědět sám - neprošlo.
Takže v zájmu boje proti levicovému nebezpečí je dovoleno vše - lhát, krást, tunelovat, pomlouvat, podplácet, přeplácet.
Máme přece vyšší cíl - bojujeme přece proti tomu, aby se k moci nedostali komouši, ne?
06. 01. 2008 | 19:42

Saliven napsal(a):

Charlie:
Velice jste mě pobavil, díky :-))))
06. 01. 2008 | 19:53

Miki napsal(a):

Charlie,
myslím si, že tady to s tím hlídacím psem demokracie nějak nefunguje. Asi proto, že tady žádná demokracie není.
Kdyby se jednalo o Grosse nebo Paroubka, tak by to byl jiný mazec.
Jenom nechápu poradce a PR manažery ČSSD, že na to nepřišli sami. Za co je sakra Paroubek platí?
Komouši u moci jsou - jenom mají převlečené kabáty. Je takové přísloví "Poturčenec horší Turka" a ono je v tomto případě velice přiléhavé. ODS není demokratickou stranou, jde o totalitní stranu vybudovanou podle vzoru KSČ. Modré logo nahradilo srp s kladivem, totalitní myšlení bohužel zůstalo. Je to smutné, protože jsem tuto stranu také v minulosti volil.
06. 01. 2008 | 19:55

Slávka Hrd, napsal(a):

Pro: Jarda, ing. Pavel,Silvie,inka
pravděpodobně jsem též neslušný a nenormální člověk podle Vás,pane Jardo, např. vloni jsem strávila (a velmi ráda)krásné Vánoce a Nový rok v Bruselu - naprosto dobrovolně, nikdo mě tam nevyhnal tak,jak se to přihodilo p. Švejnarovi v mládí. Byl tedy donucen stvořit si náhradní domov za velkou louží, jak píšete. Ale kořeny, ty má pořád tady - od chvíle kdy to už šlo, tj. od převratu 89 se na svoji rodnou hroudu neustále vrací a snaží se pro ni pracovat jak nejlépe ho ta "macecha " Amerika naučila.
Vážený pane Švejnare,díky a přeji Vám další a další úspěchy,které bohužel nebývají v této zemi za života oceněny, zvláště pokud pak jsou získávány za hranicemi tohoto Kocourkova. O tom by mohli snad nejlépe vyprávět např. pánové Havel, Kundera, Kaplický atd. atd.
Vlci vyjí, karavana jde dál a kéž by od února t.r. pokračovala s Vámi v čele.
06. 01. 2008 | 19:58

TTT napsal(a):

Takový ty kecy, že má dvojí občanství a že tady dlouho nepobýval, to bych nebral moc vážně. Od roku 1990 tady intenzivně působil.
Ani mi nevadí, že jeho manželka je američanka. Masarykova manželka také pocházela z USA. Jediné, co mi vadí, že není tak prověřený jako V.Klaus. Klaus se intenzivně angažoval od roku 1990, kdežto pan Švejnar byl jen jedním z ideových tvůrců oněch transformačních reforem. Jak by to asi vypadalo, kdyby byl výkonným inženýrem svého konceptu pan J.Švejnar? Založil tady GERGE, což je chvályhodné, leč neměl nějakou významnější zodpovědnost. Dnes tedy může vystupoval coby ten, který si ručičky nezamazal. Dále mi vadí - a to u obou - že bagatalizují komunismus. Je očividné, že si komunisty předcházejí. To je orpavdu žalostné. Nemám rád sice primitivní antikomunismus (víme, jak dopadl u předvolebního Kalouska, že!?), nicméně se mi moc nezamlouvá to přílišné opatrnictví ze strany Klause a Švejnara v přístupu ke komunistům. Já prostě v jejich výstpech cítím, že si komunisty v současné době předchází. Takové účelové ohýbání se nepokládám za příliš příkladné pro morální klima v této zemi.
06. 01. 2008 | 20:32

Charlie napsal(a):

Miki
snad jste pochopil ironii :-)
...........já to vím, proto jsem je nikdy nevolil a bohdá ani nebudu (nikdy neříkej nikdy :-))
Ten nafoukaný paňáca Pružinskij, elegantního vzhledu mne neoblbnul. Stačilo jej pozorně poslouchat a sledovat jeho pragmatické řeči i činy. Postrádali jakékoli minimum mravních zásad. A co je nejhorší, že lidem vsugeroval, že je odborník a něčemu rozumí ..ha.ha...
Ano rozumí špičkově - jak populistickými kecy masírovat tupější část národa.
A pak ještě tomu, kde si pomoci k majetku.
06. 01. 2008 | 20:36

Charlie napsal(a):

opr:
Postrádaly ....
06. 01. 2008 | 20:37

Miki napsal(a):

TTT,
pokud nevidíte rozdíl mezi postojem obou kandidátů ke komunistům, tak asi neumíte číst. Mluvit v případě pana Švejnara o "účelovém ohýbání" je úplně zcestné. Jestli má v této zemi někdo špatný vliv na morální klima, tak je to jednoznačně pan Klaus, který leze komunistům do p....e bez jakýchkoli podmínek.
Komunisté by mu neměli dát jediný hlas, protože jeho jednání je falešné a účelové.
06. 01. 2008 | 20:41

TTT napsal(a):

Ještě něco. Švejnar je v určitém slova smyslu antiklausem jistých mocenských uskupení. Nemusím asi připomínat, že za ním silně stojí
V.Havel a lidé jemu blízcí. Další věc:Volba by neměla být tajná. Proč? Protože si myslím, že v demokratické zemi by se něměl poslanec stydět za transparentní projevení svého názoru. A co je důležité, ne-tajné hlasování by zamezilo různým spekulacím, že ODS či jiná strana si koupí ty které poslance. HAVEL byl také zvolen v ne-tajné volbě!!!! Bylo to tehdy totalitní hlasování!? Chceme hrozbu zákulisního handlu nebo - jak tvrdí hlavě někteří pravičáci - totalitní, ne-tajné hlasování? Já cítím rozpor. Co vy?
06. 01. 2008 | 20:44

Miki napsal(a):

Charlie,
pochopil jsem to dobře.
A s tím majetkem je to tak - když má holá z.dnice bez morálních zábran příležitost, tak ji vždy využije.
Je velice těžké odolat a málokdo to dokáže...
06. 01. 2008 | 20:48

TTT napsal(a):

to Miki
Je účelové. Ale co dělá J.Švejnar? Vy jste nečetl tu sérii článků, kde ti kteří lidé poukazovali na svůj dojem, že Klaus a J.Švejnar si předcházejí komunisty? Myslím, že i na blogu aktualne.centrum.cz vyšel jistý text nejmenovaného autora, který na to poukazoval. Možná jste četl názor Čechoameričana a psychiatra F.Balona, který v MfD vytýkal právě J.Švejnarovi jeho přílišnou vstřícnost vůči komunistům. Oba se chovají účelově. Není to nějak markantní, ale cítit to v jejich výstupech je.
06. 01. 2008 | 20:50

Miki napsal(a):

TTT,
veřejná volba spíš nahraje panu Klausovi a modré hicpartě. Mnozí poslanci se budou bát veřejně hlasovat pro někoho jiného, než pana Klause.
Co to má Paroubek za poradce? Když si to nedovedou spočítat?
Naopak tajná volba může přinést překvapení spočívající v tom, že někteří členové ODS dají hlas panu Švejnarovi - aby Papá Tunela poslali do důchodu.
06. 01. 2008 | 20:54

TTT napsal(a):

to Miki
Já jsem Miki sledoval p.J.Švejnara bedlivě a moc mi nekonvenovalo, jak se dává moc pozor na to, aby si nikoho nerozházel. Nemohu souhlasit s tím, že se chová účelově jen V.Klaus. J.Švejnar se stylizuje do podoby mesiáše, který nás zbaví - prý - černobílého, tunelového vudění světa, na které se prý značně podílel a podílí V.Klaus. Jsem na něj velmi zvědav. Jak už jsem výše poznamenal, Klause jsme měli možnost více méně za ta léta poznat, zatímco J.Švejnar byl prakticky mimo politiku. Jaký obraz by dnes o něm ve veřejnosti koloval, kdyby v oněch uplynulých 15 letech zastával tak významné funkce jako V.Klaus??? Jasně, Klaus se u mnoha lidí namočil. Ale kdo se nenamočil z těch čelních představitelů, kteří působili na významných postech několik let!?
06. 01. 2008 | 20:59

Miki napsal(a):

TTT,
realitou je, že komunisté získávají v každých volbách stabilních 15 až 20% hlasů. Pokud jsme demokratickou zemí a ne nějakou totalitní demokraturou, tak je nutné vzít tento fakt na vědomí a připustit komunistům jejich podíl na moci. Vsadím se, že když to uděláme, tak se posune naše společnost vpřed. Zaslepený antikomunismus se hodí pouze ODS k tomu, aby vsugerovala občanům, že není možné, aby levicové strany spolupracovaly. Pravice by totiž musela v takovém případě získat ne 30%, ale 50% hlasů, což se jim nikdy nepodaří. Proto ODS předvádí takové strašení komunisty, dělá mobilizace a podobné nesmysly.
06. 01. 2008 | 21:01

Skogen napsal(a):

Pan profesore, zaujalo mne, že byste po KSČM chtěl žádat odmítnutí násilí jako politického nástroje k formování moci. Kromě vašeho a jiných blogů mne zaujal i blog profesora Hořejšího, který se v jednom hodně diskutovaném článku zamýšlel nad vhodností případného vyznamenání bratří Mašínů za jejich kontroverzní činy. Mnoho diskutérů, kteří činy Mašínů pojali jako formu politického odboje, jejich metody uznali za oprávněné, tedy násilí považují za legitimní, Česká republika jim za zabíjení v míru přiznala beztrestnost. Píši v této souvislosti, protože je-li jejich politicky motivované konání akceptovatelné vůči jinému politickému režimu, jak je možno požadovat po tom opozičním politickém režimu, aby se shodných metod vzdal, tím spíše, že v našich podmínkách vychází z "revolučního hnutí mas", tedy z vystupňované občanské neposlušnosti.

Rád bych podotknul, že taktéž Vaše druhá vlast běžně užívá paušalizované násilí jako nástroje ke změně politického prostředí, dokonce ve vztahu k cizím suverénním státům. Neboť USA pod záminkou národní bezpečnosti nerespektují ani mezinárodní právo a dohody, včetně sebou uznávaných orgánů (např. RB OSN), zajímalo by mne, zda odmítáte politicky uplatňované násilí jako takové, anebo zda uvažujete selektivně.

Neznám detailně komunistickou ideologii, nejsem komunistou, z toho, co vím, se domnívám, že odmítnutí práva občanů na revoluci, které demokracie ve vašem pojetí občanům upírá, pro komunisty z principu nemůže přicházet v úvahu. My se jako skuteční demokraté pouze musíme snažit, aby občané neměli důvod páchat revoluce - aby komunistickou ideologii k životu nepotřebovali. To byla polistopadová teze, že extrémní levice vymizí z nepotřeby, praxe je BOHUŽEL taková, že se s ohledem na současnou domácí politiku tyto ideály mezi lid v celé komplexnosti navrací.

Na závěr Vám děkuji za to, že ačkoliv je v našich podmínkách volba prezidenta neveřejná, nezdráháte se jít "se svou kůží na trh", když máte snahu komunikovat s občany.

Mnoho štěstí.
06. 01. 2008 | 21:05

TTT napsal(a):

to Miki
Já si spíše domnívám, že tajná volba nahrává více V.Klausovi. Všimněte si, že si veřejnou volbu přejí sociální demokrati, Bursíkovci a lidovci. ODS je pro tajnou! Proč? Hádejte.. Myslím si tedy spíše opak než Vy. Ale je možné i to, co tvrdíte Vy. Ani jeden z nás do hlav všech zainteresovaných lidí nevidíme.
06. 01. 2008 | 21:05

Charlie napsal(a):

Miki

proboha - vždycky musí být nějaké způsoby, jak zabránit tomu, aby to braní-si nebraní-si bylo jen na morálních vlastnostech a libovůli dotyčného.
Veřejná volba jasně při tom otevřeném nátlaku nahrává tunelovi...
Ten Paroubek by si už měl taky odpočinout a jít objímat někam stromy...chce to novou krev....
06. 01. 2008 | 21:09

Miki napsal(a):

TTT,
když si mám vybrat mezi "zkušeným" či spíše "vyčuraným" panem Klausem a panem Švejnarem, tak si vždy vyberu pana Švejnara.
Na panu Klausovi nevidím nic dobrého a pan Švejnar by mohl být lepším reprezentantem našeho státu. Je to víra v kultivovaného, nezprofanovaného člověka, který může něco nového přinést. Od pana Klause už nelze očekávat nic nového, protože on nikdy nebyl a ani dnes není vizionář.
06. 01. 2008 | 21:09

TTT napsal(a):

To miki
Každý z nás byl vychovávanej jako skytý komunista. To je i jeden z důvodů, proč jsou třeba J.Švejnar a V.Klaus schovívavější ke komunistů. Každopádně oba dva vnímám jako lidi, kteří se prodemokraticky orientováni. O tom jsem přesvědčen. To, že v současnosti oba více či méně decentně nadbíhají komunistům, na tom se schoduje většina politických komentátorů.
06. 01. 2008 | 21:15

Miki napsal(a):

Charlie,
když jsem měl před nedávnem příležitost jednat s nejbližším spolupracovníkem pana Paroubka, tak jsem se už ničemu nedivil. S takovými lidmi to Paroubek rozhodně nevyhraje...
A jaké způsoby "zabránění" máš na mysli? Každý, kdo je v politice, si chce co nejrychleji nahrabat (má na to obvykle málo času - jedno volební období). V platech to rozhodně není - dostane 100, za chvíli bude chtít 200, potom 500 atd. Stačí se podívat na soudce - to bylo řečí, že musejí mít vysoké platy, aby byli nepodplatitelní a skutečnost je taková, že berou snad téměř všichni...
06. 01. 2008 | 21:17

Miki napsal(a):

TTT,
já tedy rozhodně ne! Nemůžu je ani cejtit, protože málem zničili moji rodinu!
06. 01. 2008 | 21:19

TTT napsal(a):

To Miki
Když uvídíte "Na panu Klausovi nevidím nic dobrého", tak se projevujete přesně tím způsobem, jak popsal J.Švejnar výše. NIC DOBREHO. To je autoritářství, dogmatická selekce na "to dobré" a na "to špatné". To je prostě černobílé, tunelové vidění.
06. 01. 2008 | 21:20

TTT napsal(a):

to Miki
nevím to přesně, ale J.Švejnar pocházel z komunistické rodiny, ne? Kdo z nás neměl v rodině nějakého komunistu? Miním tím širší rodinu. Koho nemůžete cejtit? Kdo Vám zničil rodinu?
06. 01. 2008 | 21:23

Miki napsal(a):

TTT,
no tak dobře - jediná dobrá věc, kterou pan Klaus udělal, bylo bezkonfliktní rozdělení státu. Klaus i Mečiar chtěli absolutní moc a tak díky těmto dvěma kohoutům na jednom smetišti máme dva samostatné státy. Ale alespoň se nemusíme vzájemně obviňovat z toho, že jeden na druhého doplácí, což byla obvyklá písnička za federace.
Marně však hledám něco dalšího a myslím si, že to něco dalšího prostě neexistuje.
Mimo jiné - při rozdělování státu byl v obou státech nastaven jinak kurz dolaru a tak komunista Svatopluk Potáč se svými pomocníky, mezi nimiž byl Pavel Tykač využili tohoto podivného stavu k tomu, aby vydělali první stovky milionů na kurzových rozdílech. Myslím si, že to bylo nastaveno úmyslně!!!
06. 01. 2008 | 21:28

TTT napsal(a):

to Miki
Jednal jste s lidmi kolem J.Paroubka? Kdo to byl? Zrovna nyní mně vadí, jak se usilovně snaží zrušit Ustav pro studium totalitních režimů. To mne překvapilo a zároven u mne opět klesli. Samozřejmě se stal mluvčím oněch kritiků onoho nově vzniklého Ustavu pro studium totalitních režimů nikdo jiný než pan Jičínský. Smutné.
06. 01. 2008 | 21:29

TTT napsal(a):

To Miki
Myslím, že to nebylo vinou žádného z těch dvou jmenovaných. Klaus ani Mečiár za to nemohou. Sdílím názor Čarnogurského, že to bylo více méně o penězích až na prvním místě.
Prostě by došlo dříve nebo později k rozdělení bez ohledu na to, jací kohouti byli u kormidla.
06. 01. 2008 | 21:33

Miki napsal(a):

TTT,
bránili tátovi získat zaměstnání v oboru, mně bránili v přístupu na střední školu. Jejich msta způsobila, že se naše rodina musela přestěhovat na druhý konec republiky a táta začínal ve 39 letech zase od nuly (pokud se týká zabezpečení rodiny ja základní potřeby, t.j. bydlení). Dva roky jsme bydleli v jednom městě, ale každý na jiné ubytovně. Bylo to dost hustý...
Naštěstí jsme to všichni ve zdraví přežili. Tedy duševním! Ale až do roku 1989 si táta připadal jako nevolník, který nemůže změnit místo bez rizika opakování podobného martyria.
06. 01. 2008 | 21:38

Miki napsal(a):

Když může existovat více než 50 států pod značkou USA, tak nechápu, proč to nebylo možné u dvou států, které neměly navíc problém se srozumitelností jazyků. Bylo to vinou těchto dvou kohoutů, pamatuji si to dobře. A vztahoval se na to trestný čin velezrady!!!
06. 01. 2008 | 21:41

tom napsal(a):

Jak by to bylo hezke , kdyby konecne Cesko mela presidenta o kterem by se na zapad od CR nepsalo jako o "blbovi Klausovi". Vzdyt ten magorujici demagog Klaus dela Cesku v zahranici nepredstavitelnou ostudu jako nikdo pred nim.
06. 01. 2008 | 21:57

tom napsal(a):

TTT pise , ze ji komuniste branili v prijeti dokonce na stredni skolu. Vzdyt i samozvaneho antikomunistu Klaus pripustili komuniste v r. 58 ke studiu na Vysoke skole politicke ekonomie v Praze ! Kdyz pripustili i kolaborabnta Klause , tak museli pripustit kazdeho alespon schopneho tedy i Vas . Takze problem byl asi nekde jinde.
Je tu spousta lidi co si stezuji jak nemohli kvuli komunistum studovat .Kdyz komuniste pripustili i Klause v dobe nejtemnejsiho teroru , tak pripustili skoro kazdeho !
06. 01. 2008 | 22:02

honza napsal(a):

to M&M:
je těžké Vám v několika řádcích popsat principy a zásady na kterých se dá stavět ekonomický úspěch. Je vidět, že nejste příliš informovaný, pokud tvrdíte, že zásluhu na ekonomickém růstu naší země v současné době má předchozí vláda CSSD. Je to především vstup do EU, dále je to celkové oživení ekonomického prostoru Evropě zejména díky propadu ekonomiky v USA a dolaru a další nepřímé vlivy. V žádném, ale opravdu v žádném to není zásluha CSSD. Proberte se. Jediný cíl každého politika byl je a vždy bude utratit co nejvíce cizích (našich) peněz. Nejvíce chtějí levicoví (vysoké daně a vysoká míra přerozdělování) a nejméně pravicoví (nízké daně a vyšší nároky na jednotlivce a individuality, méně přerozdělování). Toto je elemntární věc, sám se zamyslete co je pro ekonomiku prospěšnější.
06. 01. 2008 | 22:09

Miki napsal(a):

Tome,
problém byl v pokynu vydanému KV KSČ, kterému se ředitel gymnázia podřídil. Přijímací řízení jsem absolvoval z jazyka a matematiky - obojí za jedna!
Na dotaz rodičů, co se s tím dá dělat, jim bylo panem "ředitelem", doporučeno umístit mne na učiliště v jiném okrese.
Klaus nebyl nikdy antikomunista, on se do této role staví dnes a někteří mu to žerou. Já ne.
06. 01. 2008 | 22:11

honza napsal(a):

to Tom:
komunisto, prosím Tě zůstaň tam, odkud si vylez a necpi se sem. Buď jsi totálně blbej a slepej nebo máš morální handicap. Zlo je zlo a zlem zůstane, jak to kurva můžeš hájit?
06. 01. 2008 | 22:14

Miki napsal(a):

Tome,
kdo to nezažil na vlastní kůži, ten tomu neuvěří. Tátu se bál zaměstnat dokonce i vlastní příbuzný (strýc), který byl tehdy ředitelem významného stavebního podniku. Tak se bál o tu svoji podělanou "funkci".
Mám do dnešního dne schovanou sbírku cca 60 odpovědí na inzeráty, které si táta dal do novin. Tátova profese byla a je dodnes velmi žádaná, protože každý, kdo ji dělá je pořád jednou nohou v kriminále.
Všech 60 odpovědí bylo kladných, ale pouze do okamžiku, než dostali složku označenou "kádrové materiály", kterou si tehdy posílaly podniky mezi sebou a kterou vám nedali do ruky.
06. 01. 2008 | 22:22

Miki napsal(a):

Honzo,
pokud je Tom komunista, tak nemůže nikdy pochopit, co to bylo za hrůzu. Zejména ve státě, kde byl každý, kdo nebyl zaměstnán, považován za příživníka.
06. 01. 2008 | 22:24

bigjirka napsal(a):

Příliš mnoho slov a žádný bezchybný kandidát. Co se týče loupeživosti, nemají si ODS a ČSSD co vyčítat. Osobně volím ODS, protože je méně levicová, ale zkorumpovanost je v podstatě stejná. Dvě prasata, která se vystrkují od koryta. Švejnar je Paroubkův maňásek a chce hlasy komunistů jako strany, je to Jyřýkův Pixie-dixie. O Klausovi tu koluje spousta nesmyslných nadávek a kleteb a Miki má konkrétní, zdá se věrohodné podklady o Klausově nepěkné ekonomické cause. Klaus se uchází o hlasy ODS a+ napříč politickým spektrem, komunisty nevyjímaje. Švejnar staví na hlasech ČSSD a KSČ. Tragický elektorát, nemáme vhodného kandidáta na presidenta. Zkuste někdo přemluvit knížete.
06. 01. 2008 | 22:43

Saliven napsal(a):

bigjirka:
V postkomunistickém státě aby byl prezidentem degenerovaný feudál, jehož předci dřeli do kůže předchůdce dělníků? Vy jste blázen!

Ale teď vážně - Já bych také knížete na tomto postu viděl rád, ale bohužel se obávám, že to je zcela mimo realitu. Švejnar by mohl být jakýmsi novým začátkem, novým tmelícím elementem - na rozdíl od Klause, který společnost rozděluje a má lví podíl na loňské povolební krizi (hlavně tím, že řekl, že Paroubka nepověří sestavením vlády). Stejně tak mi na Klausovi vadí jeho eurofobní postoje - a jeho soukromé názory, které nejsou soukromé (viz. ústava - prezident je prezidentem neustále) a jeho podezřelé sympatie k Rusku. Jeho předchozí vládnutí - to radši nekomentovat.

Ale on to stejně vyhraje Klaus, páč má pošéfováno, takže se tu bavíme zbytečně. Ale už jenom to, že je druhý kvalitní kandidát je dobře.
06. 01. 2008 | 23:03

Fuk napsal(a):

Proletáři všech zemí stojte se a volte Antiklause! Antiklausi už ti rudnou lýta. Brzy budeš mít rudý mozek. Pak poletíš na rudou planetu, učit se od soc.dem. Marťanů.
06. 01. 2008 | 23:17

RUMCAJS napsal(a):

Vašnosto !
Zaujala mě Vaše představa o kupónovce.Kde berete tu jistotu, že přímý výprodej by byl lepší ?
Ad1 si myslím, že k tomu nebyla "všelidová" vůle a ad2 , že ze strany západních firem byl minimální zájem kupovat naše výrobní skanseny.
Většinou stavěly a budovaly na "Zelené louce".
Moc dobře si pamatuju výkřiky levičáku o výprodeji rodinného stříbra, o spekulativním nákupu podniků za účelem likvidace konkurence a následného zavření, atd.
Nyní zase ječí úplnej opak.

Domnívám se, že kupónovka byla dobrý tah. Měla být pouze doprovázena rychlejší privatizací bank a pobídkami pro zahraniční firmy.Byla to horší cesta, za to ale s možností dojít dál.
07. 01. 2008 | 07:52

Miki napsal(a):

RUMCAJSI,
ano kupónovka byla dobrý záměr, který byl úplně převrácen tím, že neexistovala jasně daná pravidla. Většina lidí o akcie přišla v podivných investičních společnostech, z jejichž správců se najednou "vyklubali" nejbohatší Češi - například Petr Kellner. Je zajímavé, že se nikdo nepozastavuje nad tím, jak mohl Petr Kellner legálně "nahrabat" vlastnictví 100 miliard. A nebyl to jenom Petr Kellner. V řebříčku 100 českých miliardářů lze ty, co získali majetek poctivě spočítat na prstech možná jenom jedné ruky.
Rychlejší privatizace bank? Proč? Nejdříve se přece musely vykrást, potom vymyslet lumpárnu zvanou Česká konsolidační agentura, a potom prodat údajně nevymahatelné pohledávky (za které jsme my občané ale zaplatili plnou cenu), zpět dlužníkům za pár procent. A nakonec média ze zlodějů jako je například Charouz a mnoho dalších udělaly celebritu.....
Pan Švenar má pravdu v tom, že měl být před privatizací definován právní rámec, aby se tolik nekradlo.
07. 01. 2008 | 12:55

Charlie napsal(a):

Miki
odchod na další blog pana Švejnara :-)
ano?
07. 01. 2008 | 13:41

Javít napsal(a):

Tak nevím. Tady se kritizuje Klausova privatizace, možná oprávněně.
Ale kdo si je jistý, že by privatizace dle Švejnara byla lepší. Jak to dokázat ?
Možná, že by privatizace, dle Švejnara, nebyla ještě ani dnes zdaleka ukončena. Myslím, že ani to by nebylo dobré. Navíc by se zase během ní udělaly zase jiné chyby !!
Myslím, že nemá cenu vracet se k tomuto tématu. Je to o tom "co by, kdyby".
07. 01. 2008 | 16:00

Zdeněk R. napsal(a):

V normální zemi, tedy přesněji za normální politické situace, by to byla ODS, která by navrhovala a všestranně podporovala kandidáta jako je prof. Švejnar.

V normální zemi by nikdy komunisté nevolili údajného "liberála" Klause, svůj údajný "ideologogický protipól" tak, jak to posledně před volbou národu sdělil soudruh Grebeníček, když po marx-leniské analýze prohlásil, že "pro KSČM je Václav Klaus nejlépe vyhovujícím kandidátem" a proto ho jejich poslanecký klub, známý svoji vnitrostranickou disciplinou "svými hlasy podpoří".

Víme jak nejtěsněji volba dopadla a dnes také víme, když se jen některé komunistky, jako Rubrová, už veřejně vyznaly z toho, že pro Klause hlasovaly, kdo doopravdy Klause svými hlasy na Hrad dosadil, neb jen tyto potvrzené hlasy komunistek na to stačily.

KSČM a Klaus mají základní, dlouhodobé, společné priority, proto se s KSČM vzájemně nekritizují, Klaus navíc za horší než komunismus označuje europeismus, ngoismus, šablonovitý antikomunismus.

Příklady: Klaus i KSČM 1) proti všem restitucím

2) pro českou cestu privatizace, ikdyž ta přinesla hlavně tunely, sanace mld švindl úvěrů, zato na generace zaopatřila rodiny nomenklatury

3) sabotáž integrace EU, blokace zavádění evropského právního prostředí

4) Klausova ODS a KSČM proti vracení občanství úprchlíkům před komunismem,
proti volbám v zahraničí. Naštěstí oboje prohrály.

Stále blokují možnost volby korespondenční, nebo, jako již 2x Estonci, internetem

5) atd. atd.
07. 01. 2008 | 21:35

Pan Mravec napsal(a):

pane Zdeňku R.:

Ačkoliv jsem zapřísahlý antikomunista, uvědomte si, že komunisté nespadli z nebe. Zvolili je občané ČR (bohužel - jsou to méně vzdělaní lidé, ale tak co už).

Za druhé, z vašeho příspěvku nějak nešlo poznat, oč vám jde. Napsal jste jen analýzu (navíc se zecla evidentními nepravdami) bez jakéhokoliv komentáře.

Pan Klaus byl demokraticky zvolen a basta. A já jen doufám, že bude zvolen zas (i díky hlasů komunistů, které nesnáším). Protože nechci, aby byl na hradě takový socan a člověk, který poklonkuje EU, jako je pan Švejnar.
07. 01. 2008 | 22:15

Pan Mravec napsal(a):

A vůbec: baví vás ještě tahle distuze? Je zcela zřejmé, že se už dávno vytratil její smysl, protože ted jde o to, vytáhnout to nejčernější na kandidáta, kterého kdokoliv nemá v oblibě? Prosím odpovědi
07. 01. 2008 | 22:17

bigjirka napsal(a):

V normální zemi by nikoho nenapadlo Švejnara navrhnout. Tady se může stát úplně cokoli.
07. 01. 2008 | 23:06

Honza5 napsal(a):

"RA" tu píše: "Jim jde o to, aby tam nebyl Klaus, protože je vinen tím, že jim nezajistil bezpracný blahobyt."
Věřím, že většině lidí, kteří nechtějí Klause, o tohle nejde. Že jim jde o to, aby se (sami před sebou ale třeba i v zahraničí) nemuseli stydět za svého prezidenta. I v bezpracném blahobytu (mě by spíš bavil blahobyt plus smysluplná práce) by mi vadilo, že žiju v zemi, která má v čele někoho, jako je Klaus.
To je věc životního pocitu - stejně jako jsem se před 18 lety probouzel s radostí, že už nemáme Husáka, a nebylo to kvůli nějakému očekávanému "blahobytu".
07. 01. 2008 | 23:34

m&m napsal(a):

Honza: Když se smíříte s tím, že vlády ČSSD byly ekonomicky úspěšnější než vlády pod vedením ODSáků, bude se Vám:
1. lépe spát
2. lépe diskutovat a nebudete si muset vypomáhat "argumenty" typu: "je vidět, že jste neinformovaný".

Ještě se Vám po ČSSD bude stýskat..
08. 01. 2008 | 21:20

ZR napsal(a):

V normální zemi - bigjirko - by to byla (skutečná, lepší) pravicová a liberální strana, ODS, která by nominovala a všestranně podporovala kandidáta na úřad prezidenta republiky jakým je profesor Švejnar.

To, že nikdo z "domácích" spoluobčanů nemá odvahu se Klausovi postavit, to, že nikdo s domácích politických stran a poslaneckých klubů, kdy zákopn vyžaduje, aby alespoň 10 volůitelů kandidáta navrhlo, není dobrý indikátor společnosti, národa 10 miliónů, 19 let po Sametu.

Proč? Protože faktem je, že existují stovky dostatečně kvalifikovaných, vzdělaných, světa znalých, jazykově vybavených, komunikativních spoluobčanů, kteří by vykonávali jakoukoliv přední ústavní funkci stejně dobře jako kdokoliv jiný, tedy i "nenahraditelný" Klaus.

Je nestydaté od Klause, že, stejně jako když nechtěl opustit předsednictví ODS, ikdyž by po prohraných volbách, jak se sluší a na Západě patří, post opustil, opakoval, že "za sebe nevidí náhradu". Přitom Topolánek ODS dovedl k většímu poštu volebních vítězství, s vyššími procenty hlasů a za situace, kdy ekonomika, export, tedy i koruna si za vlád ČSSD počínaly rekordně dobře. Navíc, oproti 90. létům nebylo co privatizovat a finance stran byly také transparentní.

Takže je smutné, nezdravé, nežádoucí udržovat nebo podléhat patentně falešné iluzi o něcí nenahraditelnosti. Včetně Klausovy. Nejen republika, ale i ODS, lepší pravicová politika by bez něj (a jeho vazeb, nejen coby bezprecedentně registrovaného čestného předsedy ODS) na tom byly také lépe.
08. 01. 2008 | 21:29

Javít napsal(a):

Pro ZR:
Mohl by jste, prosím, vyjmenovat alespoň několik, z těch stovek dostatečně kvalifikovaných, vzdělaných, světa znalých, jazykově vybavených, komunikativních spoluobčanů, kteří by vykonávali jakoukoliv přední ústavní funkci, kteří by byli ochotni tuto nevděčnou práci vykonávat?
08. 01. 2008 | 23:52

all napsal(a):

MIKI,

zapomněl jste, že Livia taky byl v doz. radě ZVVZ Milevsko. Ta toto vás bude zajímat - Lidovky 4.1.: Ve většině článků o dřívějším životě Klausových čteme, že oba byli „vynikající ekonomové“. Klaus se jistě těšil a dodnes těší respektu minimálně části akademické obce, vědeckou práci Livie Klausové, která byla za minulého režimu zaměstnaná v Ekonomickém ústavu ČSAV, kde se zabývala mezinárodními financemi a měnovými institucemi, je ovšem velmi těžké hodnotit. Z řady oslovených ekonomů nebyl nikdo schopen říct, čím kdy Livia jako ekonom zaujala. „Já jsem její práci nikdy nestudovala,“ přiznává se Patricia Mederová z České společnosti ekonomické, nástupkyně bývalého Ekonomického ústavu. Neví ani o člověku, který by toho byl schopen. Ačkoli o Klausovi toho dle svých slov „nastudoval kvanta“, její práci nedokáže posoudit ani Adam Geršl z České národní banky. Bývalý kolega z Ekonomického ústavu Zdislav Šulc říká: „Osobně jsem její publikační činnost nikdy nezaznamenal a neřekl bych, že její práce byla nějak významná.“
http://www.lidovky.cz/ln_no...
09. 01. 2008 | 00:57

Miki napsal(a):

All,
nezapoměl, pouze jsem to dopnil později 06.01.2008 19:13:19.
Při analýze výpisu a založených a veřejně přístupných listin lze dojít k závěru, že pod vedením místopředsedkyně dozorčí rady ing. Livie Klausové byly spáchány trestné činy špatné správy svěřeného majetku.
Být členem dozorčí rady totiž neznamená pouze brát odměny (tak si to představuje většina lidí v těchto orgánech), ale dělat kontrolní činnost a žádat představenstvo, aby dělalo kroky k tomu, aby firma neprodělávala. Zdá se však, že když jde o státní firmu, tak žádná zodpovědnost není...

Pouhým sledováním Obchodního rejstříku a založených listin by bylo možné odhalit řadu trestných činů - stačilo by, že by se tím někdo od Policie ČR zabýval. Není to ale v zájmu mocných a tak je Policie ČR dobrá leda k tomu, že vyrábí pamflety typu Kubiceho správy bez jakékoliv vypovídací hodnoty...
09. 01. 2008 | 08:20

Javít napsal(a):

Pro Miki a all:
když jste tak přesvědčení o "zločinech" manž. Klausových, proč na ně nepodáte žalobu ?
Všechno víte, všechno znáte, sami nic neumíte.
Jako brouk Pytlík.
09. 01. 2008 | 12:30

phlogis napsal(a):

Mam srovnatelne postaveni jako prof. Svejnar ve stejne zemi ale v jinem oboru. Muj nazor je ze "chyba"/nepresnost/.. ktere se dopustil pri prezentaci sveho zivotopisu -- clenstvi v nobelarske "komisi" -- je u cloveka jeho kalibru a akademickeho postaveni neomluvitelna.
09. 01. 2008 | 20:55

all napsal(a):

Miki

pamatuju, že když polic. vyšetřování krachu Spořitelny bylo záhadně zastaveno, jeden z vyšetřovatelů se nechal slyšet, že stopy vedly až do nejvyšších polit. kruhů... Máte-li důkazy týkající se koupě bytů (či jiné), možná by je uvítali "Reportéři ČT", ostatní TV i deníky jsou poplatné ODS. Hodně lidí byste potěšil, kdyby se kauzy odkryly - a pozor na promlčení!
10. 01. 2008 | 00:46

Miki napsal(a):

all,
O "poplatnosti ODS" darmo mluvit.
10. 01. 2008 | 08:45

Javít napsal(a):

O závisti a hlouposti některých lidí darmo mluvit.
10. 01. 2008 | 10:16

Miki napsal(a):

Javíte,
zřejmě to bylo proti mně. Nejsem závistivý a ani nejsem hloupý.

Prezident republiky musí být především morálním vzorem pro ostatní občany. Neměl by tedy přijímat jakékoliv výhody, neměl by se tímto způsobem nechat korumpovat, členové jeho rodiny by neměli mít nadstandartní příjmy ze státních firem. Jeho majetek a majetek jeho rodiny by měl být transparentní.

Bohužel žádný z výše uvedených předpokladů pan Klaus nenaplnil a už ho také nikdy nenaplní. Tím je pro tuto funkci navždy diskvalifikován. A to ani nemluvím o podivné habilitační práci a podivně získané profesuře - to ať vezme čert, když mu ji ti servilní pitomci z VŠE dali.
10. 01. 2008 | 10:43

Javít napsal(a):

Miki:
teoreticky máte možná pravdu.
Již i all se Vás ale ptal, a já se přidávám, máte skutečně nějaké důkazy o výhodách, které přijal Klaus ?
Zakládat své doměnky na tom, že jedna paní povídala, to neberu. Takhle mohu znemožnit téměř každého, na koho si vzpomenu, a kdo se mi nebude líbít.
A když se podíváte i po světě, uvidíte všude stejné politiky, i na těch prezidentských postech.
Bez majetku není žádný z prezidentů, a jak k němu ten či onen prezident přišel, ví málokdo.
Někdo přijme výhody, někdo má milenku, někdo se rozvede atd., atd.
Nějaká ta "špína" se najde na každého politika.
I Ježíše Krista ukřižovali.
10. 01. 2008 | 22:15

Miki napsal(a):

Javíte,
mám skutečné důkazy o výhodách, které přijali manželé Klausovi.
Lze je jednoduše získat z veřejně dostupných listin založených v Katastru nemovitostí, z veřejně dostupného usnesení Magistrátu hl. m. Prahy, dále z veřejně dostupných listin založených na Stavebním úřadě. Důkazy tedy pocházejí z veřejných zdrojů volně přístupných každému - objekt je č.p. 2185 až 2186 v katastrálním území Libeň v Praze 8.
Usnesení Magistrátu je č. 45/37 ze dne 12.9.2002, kterým bylo schváleno :
"cenu za prodej pozemků z vlastnictví hl.m. Prahy do vlastnictví majitelů staveb postavených v rámci legislativy družstevní bytové výstavby platné do roku 1991 ve výši 15 % z cen cenové mapy platné pro rok 2002, maximálně však 350,-- Kč/m2, pokud se vlastníci těchto staveb přihlásí do 1 roku od přijetí tohoto usnesení"
11. 01. 2008 | 01:47

Miki napsal(a):

Javíte,
dále usnesení Magistrátu č. 26/56 ze dne 31.3.2005, kterým byl schválen :
"úplatný převod pozemků z majetku hl.m. Prahy do vlastnictví majitelů staveb postavených v rámci legislativy družstevní výstavby platné do roku 1991 dle přílohy č.1 tohoto usnesení"
příloha č. 1 k usnesení ZHMP č. 26/56 ze dne 31.3.2005 :
"1. úplatný převod pozemků parc.č. 670/9, 670/10, 670/11, 670/12, 670/13, 670/20, 670/21, 670/22, 670/23, 670/28, 670/31, 670/32, 670/33, 670/35 a 670/37 zastavěná plocha o celkové výměře 1491 m2 za kupní cenu 418 225,50 Kč, tj. 280,50 Kč/m2, vše v katastrálním území Libeň z majetku hl.m. Prahy do podílového spoluvlastnictví vlastníků bytů, garáží a společných částí domů čp.2185, 2186, 2187, 2188 a 2189, kteří jsou zapsáni na LV 2533, 2534, 2521 a 2357 vedených pro kat. území Libeň Katastrálním úřadem pro hl.m. Prahu se sídlem v Praze, každému takový podíl, jaký má na těchto LV uveden"
11. 01. 2008 | 01:50

Miki napsal(a):

Javíte,
dále KUPNÍ SMLOUVA č. KUP/58/23/007019/2005, kterou uzavřelo Hlavní město Praha jako "prodávající" a manželé Klausovi jako "kupující", kde dle bodu 1.3. je prodáván spoluvlastnický podíl 20624/121286 na pozemcích za cenu uvedenou v bodu 2.1. ve výši 23.181,- Kč.

Problém spočívá zejména v tom, že obě usnesení Magistrátu mluví o majitelích staveb postavených v rámci legislativy družstevní výstavby do roku 1991 a objekty č.p. 2185 až 2189, kterých se týkal prodej byly postaveny na základě stavebního povolení vydaného až v lednu 1994 !!!

Dalším velkým problémem je to, že na výstavbu objektů byla poskytnuta neoprávněně dotace na výstavbu technické vybavenosti (inženýrské sítě, komunikace, zemní práce) ve výši 29 milionů korun v rozporu s předpisy. Na jeden byt tak občané Prahy přispěli cca 1 miliónem korun !!!
Dle písemného stanoviska Magistrátu ze dne 11.5.1993 byly :
"dotace naposledy poskytovány v omezené míře naposledy v roce 1991 a s vyčleněním prostředků ze státního rozpočtu nelze počítat"
11. 01. 2008 | 02:03

Miki napsal(a):

Javíte,
přes výše uvedené zamítavé stanovisko Magistrátu se řešení našlo - bylo vydáno Usnesení vlády České republiky ze dne 2.5.1996 č. 261, kterým vláda uložila ministru financí poskytnout finanční prostředky z vládní rozpočtové rezervy státního rozpočtu na rok 1996. Prostředky byly poskytnuty na financování restitucí ústavů sociální péče ve výši 290 milionů korun, z toho 20 milionů na Domov důchodců Jablonná v Jablonci nad Nisou.
Usnesení podepsal prof. ing. Václav Klaus, CSc., v.r. !!!!!!!

Dotace 20 milionů nebyla použita na Domov důchodců Jablonná, ale zřejmě přesunuta na výstavbu technické vybavenosti v Libni ....

Stačí ???
11. 01. 2008 | 02:12

Miki napsal(a):

Javíte,
myslím si, že uvedené citace z originálních dokumentů stačí k tomu, aby abych Vás přesvědčil, že nejde o smyšlenky.
A to nemluvím o korespondenci ze které je patrné, že ing. Livie Klausová velmi dobře věděla, že nejde o družstevní výstavbu....
11. 01. 2008 | 02:16

Miki napsal(a):

Javíte,
a zapoměl jsem uvést, že o dotaci 20 milionů korun tehdy rozhodoval RNDr. Jan Koukal, CSc. tedy primátor hl.m. Prahy poté, co byl informován ing. Rudolfem Prokopem, ředitelem odboru 12 Ministerstva financí České republiky dopisem č.j. 122/38 285/1996 ze dne 29.6.1996.
11. 01. 2008 | 02:24

Javít napsal(a):

Miki:
přesvědčil jste mně.
Ale co s tím dál ?
Ještě byste musel přesvědčit úřady činné v trestním právu, jinak je to k ničemu.
Zdravím a přeji dobré odpledne.
11. 01. 2008 | 14:32

Miki napsal(a):

No přemýšlím o trestním oznámení na všechny vlastníky z těch 5 objektů. Škoda způsobená Magistrátu je několik milionů korun, odpovědnost za své podřízené má primátor MUDr. Pavel Bém....

Mohla by to být pěkná prča a bylo by zajímavé sledovat tanečky Nejvyššího, Vrchního a Městského státního zastupitelství kolem takové kauzy. Asi by to bylo přiděleno opět do Jihlavy - aby to bylo "objektivně" vyšetřeno do ztracena. Zřejmě by nám tvrdili, že se těch několik desítek vlastníků spletlo, nebo že nevěděli, že se pozemky v Praze nekupují za 280,- Kč za m2. Už pro tu kreativitu by to stálo za to.
12. 01. 2008 | 17:48

Miki napsal(a):

A Livie Klausová? To bude zřejmě žaloba o určení vlastnictví nemovitosti. Až bude podána, tak bude také zveřejněna - aby jsme mohli sledovat ten cvrkot a zejména idiotské komentáře vedoucího kanceláře prezidenta republiky pana Petra Hájka, podobné těm z roku 2004.
12. 01. 2008 | 17:52

Miki napsal(a):

Petr Hájek tehdy reagoval na článek :
http://www.novinky.cz/clane...
12. 01. 2008 | 19:23

Javít napsal(a):

Miki,
pak by museli být potrestáni i ti, kdo manž. Klausovým byty za takový pakatel prodali.
Možná, že by to skončilo tak, že ti, co prodali, by byli potrestáni, manž. Klausovým by se nestalo nic.
13. 01. 2008 | 10:13

Miki napsal(a):

Javíte,
ti si to zařídili. Jsou to agenti STB a mají velmi vlivné kamarády u Policie ČR. Jeden bydlí s Livií Klausovou v jednom domě. Vše je promlčeno kromě vlastnického práva družstva k jednomu ze dvou bytů Livie Klausové. Ten, co to Livii Klausové prodal zřejmě spáchal trestný čin, ale stalo se to před téměř deseti lety. Okradl však při tomto "kousku" manželku a tak je možné žalovat Klausovy o vlastnictví.
Nepředpokládám, že by byl někdo potrestán, na to trvá "vyšetřování" či lépe předstírání vyšetřování příliš dlouho.
13. 01. 2008 | 18:07

Javít napsal(a):

Miki,
takže nemá cenu se tím zabývat.
Škoda času a energie.
Zdravím.
14. 01. 2008 | 18:42

Miki napsal(a):

Javíte,
uvidíme, jak máme statečné novináře....
15. 01. 2008 | 14:45

Jana Novotná napsal(a):

Vážený pane profesore, děkuji za Vaše výborné články.
Dovolila jsem si zaslat do několika sdělovacích prostředků níže uvedený dotaz/podnět, na který do určité míry znám odpověď. Věc je natolik závažná, že by asi bylo vhodné i výhodné, abyste se k věci zřetelně vyjádřil. Děkuji za pozornost.
-----------------------------------------
KANDIDÁTI A ÚMLUVA O CO2

Příští prezidentské období se bude přesně překrývat s rizikovým těhotenstvím, komplikovaným porodem a bolestivými počátky globálního ujednání o omezování emisí CO2. Stamiliony lidí světa i významní státníci se domnívají, že jde o všechno - zda na konci století a dále budeme žít blahobytně nebo v horku, potu a narůstajícím strachu. Zároveň bude v roce 2009 ČR vykonávat funkci nejvyšší - předsednictví Evropské unie. Naši prezidentští kandidáti by se měli velmi jasně vyslovit, jsou-li ochotni aktivně a upřímně podporovat těhotenství, asistovat při porodu /podpis úmluvy/ a nejenom nerdousit, ale i pomáhat piplat novorozence.

_______________________________________
21. 01. 2008 | 20:01

ten co ví.. napsal(a):

Nu pokud kupříkladu někdo předhazuje vstřícnost ke komunistům, je otázka, zda to v Klausově rodině není více vrozeno nežli u Švejnarů...
Klaus podle svých slov studoval v USA, budoucí manželka v Holandsku za
totáče. Normálně to nebylo možné ani vyjet ven. Každého si pozvali na
pohovor a musel něco slíbit i na obyčejný devíz příslib musel slíbit, že
bude práskat. Přitom tvrdí, že byl perzekuován - kdo tomu má věřit?

Uvěříte, až se seznámíte s životopisem otce paní Livie Klausové, rozené
Šalgovičové. Pak bude jasná i kariéra pana prezidenta.

-------

Viliam ŠALGOVIČ
* 12. 12. 1919 Ružindol (okr. Trnava)
+ 6. 2. 1990 Bratislava
slovenský komunistický politik.
Původním povoláním typograf. Jako voják slovenské armády přešel 1943 k
sovětským partyzánům, absolvoval sov. vojenské učiliště a stal se pak
osvětovým důstojníkem 1. československého armádního sboru v Sovětském
svazu.

1945-51 zpravodajský důstojník Čs. armády, jeden z agentů B. Reicina,
1946-48 poslanec SNR,
1948-54 poslanec NS za KSS,
1950-62,
1975-89 člen ÚV KSS,
1962-68,
1970-75 předseda Ústřední kontrolní a revizní komise KSS.

1968 červen - srpen) náměstek ministra vnitra,
v této funkci se podílel na přípravě a provedení sovětské invaze do
Československa 21.8.1968.

1969 působil jako čs. vojenský přidělenec v Maďarsku.
1975-89 předseda SNR a člen předsednictva ÚV KSS,
1976-89 člen ÚV KSČ.

Po listopadu 1989 odešel ze všech funkcí i z politického života, začátkem
února 1990 spáchal sebevraždu.
---------

Je logické, že nikde, ale opravdu nikde nenajdete v životopisech
prezidentských manželů zmínku o tak výtečném politickém zázemí, nebo také
lidově o tlačence…...
Proto ta studia v zahraničí, proto ta stáž v Americe…...
Ostatně, pan prezident je znám svou příslovečnou skromností.....že?
05. 02. 2008 | 15:50

krikri napsal(a):

Vážený pane Švejnare,
vážím si Vás jako člověka i ekonoma, ale bohužel se domnívám, že Vaše kritika současného prezidenta není zcela na místě. Máte právo kritizovat jeho názory i postoje, ale nemáte právo kritizovat jeho činy z minulosti.
Kde jste byl v období, kdy bylo třeba provést v ČR privatizaci, reformovat instituce, nastavit podmínky pro soukromý sektor?
Máte vůbec představu jak to v téhle zemi po pádu komunismu vypadalo? Jak nesmírně těžký úkol před našimi politiky stál? Jen málokdo měl odvahu k nějakým činům, ve světě neexistoval žádný příklad ani vzor. Po letech se velmi snadno kritizují chyby, a odsuzují postoje.
Chyby samozřejmě byly, nebylo jich málo, řada chytráků dokázala situaci zneužít ke svému prospěchu - ještě teď se tak děje...
Ale ptám se Vás - jste si jistý, že byste to dokázal udělat líp, a dalo se to vůbec udělat líp?

Nabízíte jakousi novou svěží vlnu, která by s Vámi do politiky měla přijít - neumím si ale představit, co by to mělo znamenat. Jednoduše Vás neznám, tak jako většina lidí v ČR - jen vím, že nabízíte něco nového, jiného, nadstranického.

Chci se Vás proto dotázat, zda jste nepřemýšlel o vzniku nové - vlastní- politické strany? Měl byste skvělý start, jste známý, už od počátku byste měl podporu a možnost spoustu věcí v politice ovlivnit...
Navíc nová "čistá" politická strana tu velmi chybí a řekla bych, že lidé na ni už dlouho čekají. Momentálně volí ze stran, které jsou jakýmsi nutným zlem, nemají rádi jejich politické představitele, ale volí ideu, kterou reprezentují.
Do politiky se nové menší strany nedostanou - je to otázka financí i vlivu...Zkrátka potřebují podporu těch stávajících politiků -
Měl byste možnost pro tuhle zemi opravdu něco udělat, lidé by Vás znali díky Vašim činům...
Co Vy na to?
22. 02. 2008 | 11:42

novocián napsal(a):

Co pan Klaus přinesl do politiky ? Mimo jiné zde už uvedené "přínosy" je to - DEMAGOGIE. Zrovna ta věta, kterou cituje z jeho veledíla pan Švejnar, je snad opsaná z příkladů z Wikipedie (viz anglický článek "Demagogy" tamtéž).A takových perliček je v Klausově knize jako naseto, a nejen tam - v podstatě všechny jeho projevy jsou v podstatě takové.
Chápu, že takový způsob vyjadřování se někomu líbí; mně ovšem zdaleka ne, mne přímo děsí. Protože vím, jací lidé v historii tuto metodu používali a co světu způsobili.
Co očekávám od pana Švejnara je především to, že nás právě té klausovské demagogie zbaví. Že přestaneme zbožně naslouchat a budeme se učit myslet.
22. 02. 2008 | 14:06

wholesale jordan shoes napsal(a):

03. 07. 2009 | 03:54

armani classic napsal(a):

I can't agree with you more.
13. 03. 2010 | 02:58

tag heuer napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 03:00

nobody napsal(a):

Hledám životopis Livie Klausové i s předky, hradní životopis jsem četl.
20. 05. 2010 | 18:19

best nike dunks napsal(a):

http://www.bestnikedunks.com nike dunks
http://www.bestnikedunks.co... nike dunks low
http://www.bestnikedunks.co... nike dunks mid
http://www.bestnikedunks.co... nike dunks high
http://www.bestnikedunks.co... nike women's shoes
http://www.bestnikedunks.co... nike air force 1
http://www.bestnikedunks.co... Nike Blazers
http://www.bestnikedunks.co... air jordan shoes
http://www.bestnikedunks.co... Vibram Five Fingers

Nike dunks, nike dunk, nike sb,nike sb dunks, Nike Blazers, Air Jordan shoes has used a strategy of modern technology for making luxury sports shoe to gain the attention of people. Nike dunks cater to a large vary of the sports personnel have been designed in the slogan of 'Be True'. Free shipping. welcome to: http://www.bestnikedunks.com
08. 09. 2010 | 18:23

dypeIrretssex2 napsal(a):

What is the best search engine http://google.com or http://yahoo.com?
02. 06. 2011 | 15:43

paní Mravcová napsal(a):

Pan Mravec placený patolízal Klausovy kanceláře, bývalý "bojovník za svobodu", který se obklopuje bývalými agenty StB opět svým komentářem ukázal své "kvality"
13. 06. 2011 | 11:42

purchase generic viagra napsal(a):

test with litmus paper. http://ordergenericviagraonline.org cheap viagra for sale restored to their places with the herd until, the party of http://cialis20mgprice.com cialis fast delivery in a part distant from the vital organs. atin tubes will suffice, otherwise four or five, <a href=http://ordergenericviagraonline.org#3,56224E+84>viagra order</a>, take care that there is no contact between the, The Veterinary Inspector of the Commission has, <a href=http://cialis20mgprice.com#4,31235E+48>overnight cialis</a>, which we have already arrived as follows any other desired proportion. <a href="http://ordergenericviagraonline.org#13434">viagra for men</a>, bidden on account of the danger of spreading, endorsement of the parties of the first part, as, <a href="http://cialis20mgprice.com#12310">cialis price per pill</a>, animal from the herd used for any purpose in the,
17. 11. 2012 | 03:46

gWdPNtaDvu napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#6103>buy soma online</a> usan soma pills - some discount code
12. 02. 2013 | 19:34

geroigrariept napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> Buy cheap viagra </a>
03. 04. 2013 | 20:57

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-phcanadaian24.com/> generic pharmacy </a>
05. 04. 2013 | 16:16

VomSeekKAKS napsal(a):

<a href=http://buygenericlevitranow.com/> levitra buy </a>
06. 04. 2013 | 22:13

evacience napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> viagra generic </a>
17. 04. 2013 | 20:00

reockykem napsal(a):

Generic Cialis vs Generic Cialis hyclate
Generic Cialis hyclate and parturition summon the standardize
Generic Cialis effects

<a href=http://genericexpresss.com/> buy Cialis generic </a>

Generic Cialis hyclate availability
Generic Cialis hyclate puke
07. 05. 2013 | 02:49

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> generic viagra no prescription </a>
13. 05. 2013 | 06:08

Hahhedefime napsal(a):

<a href=http://buygenericcialisusa.com/> buy generic cialis online </a>
13. 05. 2013 | 20:44

zoodsesse napsal(a):

<a href=" http://www.100drugs.com/ ">buy cialis online
</a>
26. 06. 2013 | 06:06

hirmirows napsal(a):

<a href=http://bodyboer.myblog.de> bodyboer </a>
<a href=http://kayosteoporosis.manifo.com/blog> kayosteoporosis </a>
<a href=http://blogs.albawaba.com/soltaufibromyalgia> soltaufibromyalgia </a>
<a href=http://quizilla.teennick.com/user/eargelfond/journal> quizilla </a>
<a href=http://eckmannnatural.beeplog.com/> eckmannnatural </a>
05. 09. 2013 | 00:09

http://www.benjamins.in/data/53.php napsal(a):

It an amazing paragraph Jan Švejnar ? Svět není černobílý designed for all the internet users; they will get benefit from it I am sure.
27. 02. 2014 | 11:19

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy