I Praha smrdí od hlavy

24. 01. 2011 | 11:02
Přečteno 5665 krát
V úterý večer minulý týden primátor Bohuslav Svoboda při diskusi Respekt Institutu slíbil před několika stovkami posluchačů v nabitém sále kina Světozor, že diskuze o kontroverzním projektu čističky odpadních vod v Praze bude zařazena na čtvrteční program zasedání Zastupitelstva HMP. On sám, i jeho náměstek Karel Březina, v té chvíli mohutně přitakávající kýváním hlavy, jednoduše lhali.

Sehrané hlasování zastupitelských klubů ODS a ČSSD ve čtvrtek smetlo všechny pokusy o diskuzi k tomuto skandálnímu projektu vůbec otevřít. Primátor předtím během deseti dní dvakrát písemně odmítl žádost TOP 09, aby Rada tento bod do programu zařadila. Novinářům po zasedání zastupitelstva vysvětlil, že diskuze by byla „jenom mlácením prázdné slámy“.

Přitom je co vysvětlovat. Nově nalezená smlouva o právní pomoci s advokátní kanceláří Jansta a Kostka z roku 2004 zajistila právníkům, intimně spojeným s ČSSD, 56 milionů korun. Už v této opravdu pozoruhodné smlouvě si ovšem advokáti písemně vymínili, že jejich subdodavatelem bude skupina advokátů z AK Weil, Gothal, Manges, podobně intimně spojená s ODS. Jmenovitě je uveden, například, JUDr.Karel Muzikář... Přesto, že po sedmi letech a desítkách milionů odměn za poradenství se celý tendr nyní musí předělat, považují pánové Svoboda a Březina tuto smlouvu za „standardní“. O vymáhání náhrady za zfušovanou práci a zaviněné vícenáklady, které by v podobném případě bylo pro soukromníky samozřejmostí, ani muk. Jak zveřejnily Lidové noviny, namísto práce na odstranění vad velmi nestandardních smluv s Veolií, které Evropská komise označila za jednu z překážek poskytnutí dotace EU, tito právníci v roce 2008 zkoumali možnost podání žalob o náhradu škody – na Evropskou komisi.

Společnost Hydroprojekt se z vůle Bémova vedení HMP stala stejně exkluzivním příjemcem zakázek, a takto i tím, kdo rozhodl o koncepci a podobě projektu. Dostala zatím téměř šedesát milionů korun – a určitě se nakonec objeví mezi soutěžiteli. Vypište veřejnou soutěž na koncept a projekt, ale zajistěte si, že to bude provádět jenom k vám přítulná firma....

Praha, jak zveřejnili zástupci TOP 09, utratila zatím za přípravu zpackaného tendru více než dvě stě sedmdesát milionů korun. Podle jiných zdrojů to byl možná až dvojnásobek, ale těžko dohledatelný, protože byl schován pod jinými projekty a investicemi. Sedm let po podivném schválení koncepce, a více než čtvrtmiliardě nákladů „na přípravu“, nemá Praha zajištěno financování, nemá dotaci EU, nemá stavební povolení na celý projekt, a nemá dokonce ani celý projekt. Miliony byly vyhozeny na halucinantní studie, jako je více než devítikilometrový tunel pro úzkokolejnou železnici a vedení potrubí, kterými by se do výšky sto dvacet metrů a na vzdálenost devět kilometrů pumpovaly kaly z Císařského ostrova v Troji do obce Drasty u Klecan – a to proti vůli obyvatel sdružení obcí Klecanska a proti vůli Středočeského kraje.

Analýzy, které přivedly primátora Svobodu a Radu k rozhodnutí odérem korupce prolezlé výběrové řízení na pražskou čističku už dvakrát prodloužit, jsou v rozporu se zákonem, utajovány. Primátor nyní tvrdí, že rada vytvoří k diskuzi jakousi poradní komisi, kterou osobně povede a jen té ony protiprávně utajované dokumenty ukáže. Ve světle uvedeného jde o jasnou frašku. Jediným smyslem konání primátora i koalice je zamést stopy a odložit konečné rozhodnutí o pražské čističce až za vynesení výroku Ústavního soudu o platnosti pražských voleb. Zrušení voleb by totiž znamenalo i trestněprávní zodpovědnost těch, kdo by o zpackaném projektu za více než dvacet miliard rozhodli. A aby do toho nikdo nemohl mluvit, ODS a ČSSD ještě zablokovali a znemožnili činnost kontrolního výboru zastupitelstva a kontrolního odboru magistrátu.

Pokud Ústavní soud zruší pražské volby, primátor a jeho koalice budou kryti. A pokud ne, poradní skupina tiše vyšumí, a v zakázkách na čistírnu odpadních vod nakonec skončí určitě víc, než nyní přiznávaných dvacet pět miliard. Přitom by stačilo, kdyby Praha, přesně podle zveřejněných podmínek, tendr zrušila s odvoláním na to, že není podepsána smlouva o poskytnutí dotace EU. Jenomže pak by musel vyhozenou čtvrtmiliardu někdo vysvětlovat. A zase by se mohli ozvat ti, kdo tvrdí, že projekt je možné postavit bez záboru nového území, za provozu, za necelé dva roky – a za polovinu.

P.S. Na webových stránkách Respekt Institutu a Zastupitelstva HMP si to všechno můžete prohlédnout ze záznamu.
Zkrácená verze vyšla v Lidových novinách 24.1.2010

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

teda to se p.Svoboda teda vycajchnoval - sem doufal ze aspon on to "mysli uprimne"....hmm a cssd ze zas pokousi zbavit Dientsbiera jr. tim ze ho zasije do senatu...me jednou hrabne a vlitnu tam a vyhazim to z vokna vsechno..pak si to spokojene odsedim v krimu...a na lavici obzalovanych rovnou reknu ze se citim vinen a sem na svuj cin hrd...
24. 01. 2011 | 11:28

Pirelly napsal(a):

a co v Bechyni ? dobrý ? že by přijel kalousek do Praze zavést dostatečně "zupřímné" poměry. Nebo že by palermo ?
24. 01. 2011 | 11:35

Karel Matoušek napsal(a):

Dobrá kombinace s článkem od Rabase. Takhle hned po ránu ...
24. 01. 2011 | 11:36

Pirelly napsal(a):

že by kmotři byi jen v ODS a ČSSD a v TOP09 ne ? Nenechte se vysmát Matoušku...
24. 01. 2011 | 11:40

pich napsal(a):

Takový společný chlívek pro modré a růžovohnědé prasata není zas tak špatný nápad. Je v něm tepleji a po čase ztráveném ve společném výběhu, přestalo i vzájemné okusování oháňky.
Krmivo je pro všechny skoro stejné, jen občas vznikne menší šarvátka o prémiový kousek žrádla.
Nejhorší na věci, že prasečák se do městečka nehodí.
24. 01. 2011 | 11:47

slavwin napsal(a):

Spojenectví bolševiků přináší státu ztráty.
24. 01. 2011 | 11:53

Fibonucci napsal(a):

"Primátor nyní tvrdí, že rada vytvoří k diskuzi jakousi poradní komisi, kterou osobně povede a jen té ony protiprávně utajované dokumenty ukáže." Takže udělá to, co dělá politik pokaždé, když nechce dělat nic: ustanoví komisi. A je z obliga, on ustanovil komisi, tak se obracejte na ni...

Michal Macek: A podle čeho jste soudil, že to Svoboda myslel upřímně? Podle jeho opakovaného lhaní?
24. 01. 2011 | 11:58

Michal Macek napsal(a):

Fibonnuci:

no nevim no pusobil na me jako cestny clovek...
24. 01. 2011 | 12:13

ujo napsal(a):

nemohl by se ozvat někdo, kdo by místo politicky motivovaných tirád sdělil jaká jsou možná technická řešení, jejich výhody a nevýhody, podmínky získání dotace od EU atd.?
24. 01. 2011 | 12:58

jozka napsal(a):

Michal Macek:

Ne kazdy, kdo nosi motylek je cestny clovek .-) A uz vubec to neni nova tvar, uz se mihl v devadesatych letech, byl snad i lekarsky sefodborar. O nem ani o Dienstbierovi ml. jsem zadne iluze nemel. Zatimco Svoboda se ovsem poslusne zaradil, druhy mne prozatim prijemne prekvapil.
24. 01. 2011 | 13:14

Michal Macek napsal(a):

jozka:

no ja myslel taky ze prekvapi - no tak prekvapi volici jeho neda se nic delat ..:D
24. 01. 2011 | 13:45

Pepa Řepa napsal(a):

Hmmm, zase ta zatracená čistička.

Mám ji taky. Malou, ale princip je stejný. ČOV se tomu říká. Občas to smrdí, jako ta v Troji.
Občas musí přijet Hovnocuc a vyvézt obsah, jinak to nejde.
Jednoho mám, neustále mu tady dělám promo.
Na tendru fekálního vozu má nápis:
VAŠE HOVNO-NAŠE RADOST

Třeba by zajel na Mariánské a vyluxoval na Magistrátu sajrajt.
To by bylo radosti. Na všech stranách.
Mám se optat?
24. 01. 2011 | 14:20

Fibonucci napsal(a):

Michal Macek: On působí hezky. Dobře mluví, dobře vypadá, má charisma. Lidé mu věří. Koneckonců, je to lékař. A v tom je ten problém. Kromě toho tam totiž už nic není. To je důvod, proč byl nominován, to je důvod, proč tam sedí. Je to pozlátko. Naproti tomu Tůma (netajím se tím, že jsem mu fandil), to je spíš introvert, všechno možný, jen ne namistrovaný charismatický řečník. V porovnání se Svobodou zdánlivě neměl šanci. Nicméně Tůma, kam sáhnul, tam to vzkvétalo i po jeho odchodu. V Patrii na jeho působení vzpomínali ještě dlouho, a dobrém. ČNB získala slušnou reputaci právě pod jeho vedením. To není, a ani nemůže být závislé na jednom člověku, charismatickém supermanovi. A v případě Tůmy prostě muselo jít o nějaké vize, a skutečné lidské kvality, protože charismatem si úspěch nejspíš nevydobil. Ani hřmotným bitím se v prsa, či ostrými lokty. Pokud mají organisace dlouhodobě někam směřovat a vzkvétat, je potřeba víc, než jen charismatického lídra, na němž bude vše záviset, po jehož odchodu efekt nepřetrvá. Proto jsem byl skeptický ke Svobodovi od samého počátku. V předovelbním speciálu Otázkázek Václava Moravce (OVM) se Svoboda holedbal, jaký má v ODS (Pražské) mandát na všechno, jak povládne železnou rukou, jak nám všem garantuje čistotu a poctivost. Tůma celkem nenápadně a bez humbuku poznamenal, že má tentýž mandát. Povolební události nám ukázaly, že Svoboda najednou mandát nemá vůbec na nic, zejména ne ve chvíli, kdy dostali konkrétní nabídku. Vždycky si musel "běžet pro mandát" na nějaký stranický sněm. V tu chvíli se ukázalo, že je nejenom namistrovaný, ale i prolhaný, či naivní. Ve lhaní dále pokračoval, a jestli chcete, vyhledejte si v archívu ČT 24 OVM ze dne 21.11. 2010. To je již povolební vysílání pořadu, a Svoboda je v něm dvakrát v přímém přenosu nachytán při lži. V tu chvíli padly moje poslední iluze v tohoto člověka.

Takže abych to shrnul. Svoboda lže. Svoboda v sebe bezmezně věří (dobrá kvalifikace na hlupáka). A hraje nefér.
24. 01. 2011 | 14:24

JF napsal(a):

to je správa cizího majetku jako soukromý podnik!!! Jak z Gogola.

Funkční opozice (ucházející se o vládu v městě či státu) se domnívám by měla podávat žaloby k soudu jak na běžícím páse ... místo papírování na blbordech. Takovou funkční opozici tu zatím vyrazněji nevidím. Kde není žalobce není soudce ... není problému. Uvidíme co např. VV,TOP09 či SZ jak se zviditelní ...
24. 01. 2011 | 15:00

Michal Macek napsal(a):

Fibonnuci:

brrr to je hnus ale mate recht,naprosty souhlas
24. 01. 2011 | 15:08

JF napsal(a):

osobně tak jak jsem viděl pana Svobodu tak mi spíš připadá jak klasický politruk - tedy nic moc - spíš takovej politickej úředník dělající hodně úkolově. S jeho schopností to také nevidím moc valně. Je průhlednej a ta rudá jde až moc na povrch. Ale ctižádost ta tam teda je!
24. 01. 2011 | 15:21

zzz napsal(a):

Praha od hlavy smrdela vzdy. A cim vys tim vice. Posledni dobou se line z Prahy
super smrad. Nejvetsi z Hradu.
Ostatne myslim, ze Praha musi dopadnout jako Kartago!
24. 01. 2011 | 17:38

yyy napsal(a):

Bechyne pachne stejne. Sovimy vyvrzky. A absolventy prognostvumlu "nebrat" za "neposkvrnene".Zadneho!
24. 01. 2011 | 17:43

Lila napsal(a):

Pepa Ř.

To by ten fekální vůz musel jezdit od města k městu, situace je v mnoha městech obdobná. Praktiky a postupy, jak vyvést veřejné peníze, si jsou tak nápadně podobné, že by si jeden myslel, že na to musí existovat jednotná metodika. A když se ruka k ruce (modrá s oranžovou a často i s rudou)vine, tak se dílo podaří. Jen díry v cedníku jsou čím dál větší... Jak se to říkalo za totáče? Od nesmělých úspěchů k smělým neúspěchům?
24. 01. 2011 | 17:50

S.Š. napsal(a):

To se dalo čekat, pane Urbane. Jestlipak jste nabídl článek celoplošnému tisku ? Stačily by první dva odstavce.
P.S.: Debatu jsem shlédla včera na youtube.com. Pan doc. Svoboda z Vás ale radost rozhodně neměl a slušně se přitom znovu odmaskoval, přívětivá tvář byla po Vašem dotazu rázem tatam. Díky za Vaši práci a ... vydržte, prosím.
24. 01. 2011 | 17:57

Al Jouda napsal(a):

Výborný článek ! Ať žije svoboda projevu ! Jediné řešení je zakázat outsourcing v právních službách pro Magistrát hl.m. Prahy ! To jsoi ti právníci zaměstnaní na Magistrátu tak neschopní řešit potřebné smlouvy a radit zvoleným politikům ???
Chce se mi zvolat s Klausem : Jen víc takových Urbanů !!
24. 01. 2011 | 18:28

S.Š. napsal(a):

Al Jouda : pobavil jste ... představila jsem si totiž, jak pan prezident volá : více takových Urbanů !(a hned poté si ukousne jazyk hrůzou nad vyřčenými slovy) ... :-) Pan Urban působí na jistou část ODS jako torerův červený hadr na toro bravo, totiž arénního býka ... :-) Pěkný večer.
24. 01. 2011 | 18:40

Al Jouda napsal(a):

To S.Š : To moje zvolání je parafrází Klausova : Jen víc takových Kožených !
24. 01. 2011 | 20:13

Barbara Schejbalová napsal(a):

Dobrý den, ráda bych zveřejnila jednu připomínku k vašemu článku.
Naprosto souhlasím s tím, že pražská ČOV je problematický projekt. A taky velký. Celkové náklady na něj se pohybují kolem 6 miliard korun (pouze odhaduji, můžou se blížit až deseti miliardám). Když se v tomto srovnání podíváte na částku vyplacenou firmě Hydroprojekt, je jasné, že se jedná o maximálně 1%, přitom ve světě je běžný podíl projektové části na celkové investici kolem 10 - 12%. Toto platí nejen ve světě, ale i v ČR, pro srovnání třeba filtrace pro ČOV v Káraném - 11 milionů na projekt z celkových cca 200 milionů. Na tomto je vidět, že cena není pouze přiměřená, ale dokonce velice nízká. Popravdě, nižší cenu žádná firma nenabídla - a to je důvod, proč Hydroprojekt vyhrál zakázku a udržuje si, jak vy říkáte, exkluzivitu (zkoušel jste někdy měnit projektanta uprostřed projektu?).
Další věcí je, že že zakázku firma vyhrála nikoli před sedmi, ale před dvanácti lety (97-98), ještě s jiným ředitelem a pod německými vlastníky (dnes je vlastní Švédové). Tak dlouho také na projektu pracuje. Spojení s Bémem z té doby je tedy spíše nepravděpodobné, ledaže by se s nimi spojil už v prvním roce starostování Prahy 6 nebo jako generální sekretář protidrogové komise :)
S dosavadní cenou a kvalitou doposud zpracovaného projektu je pravděpodobné (nikoli jisté),že Hydroprojekt skutečně vyhraje ve veřejné soutěži zakázku na další pokračování projektu pražské ČOV. A to fér.
Suma sumárum, mohu souhlasit s vašimi názory ohledně neprůhlednosti a lhaní na magistrátu, myslím však, že zmínka o Hydroprojektu byla krokem mimo. 60 milionů? Na práci za dvanáct let na projektu stavby za 6 miliard je to "nic". Zeptejte se kohokoli z oboru projektování vodních staveb.

(pozn. můj otec je statik a projektant Hydroprojektu, na projektu pražské ČOVky se podílel od počátku. Relevantní informace mám od něj)
24. 01. 2011 | 20:55

S.Š. napsal(a):

Al Jouda : Já se ale nesmála Vám, nýbrž navazující představě. Promiňte, to jsem opravdu nechtěla. Vaši parafrázi jsem přece pochopila ... :-) Omlouvám se, vyjádřila jsem se zjevně špatně.
24. 01. 2011 | 21:34

Jan Urban napsal(a):

Vážená paní Schejbalová,

asi si nerozumíme. Rozdělení projektu ÚČOV na čtyři části je podvodem, který má, při předpokládané nesoudnosti Evropské komise, získat šestimiliardovou dotaci EK na první dvě stavby, přičemž se bude předpokládat, že EK spolkne tvrzení, že jde o komplexní řešení problému bez 40% čistící kapacity a kalové koncovky. Devět miliard je předpokládaná minimální cena za necelé dvě stavy ze čtyř. magistrát - ing.Bouček - už dnes přiznává cenu za kompletníá čističku nad pětadvacet miliard. Pokud se podíváte, jak vzniklo zadání koncepce, zjistíte, že bylo od stolu a fakticky bez soutěže darováno Hydroprojektu. Nesnižuji schopnosti jeho projektantů a ctím jejich práci. Jejich vedení je však odpočátku až příliš blízko zadavateli podmínek soutěží. A to prostě není fér.

Jan Urban
24. 01. 2011 | 21:35

kverulant112011 napsal(a):

Pane Urbane, díky za ten článek.
Zdá se, že mám tu čest být Vám názorově blízko (bych si dovolil :-) ). Vidím jinou věc: zdá se, že většině (nikoliv všem) občanů ČR a Prahy JE TO JEDNO. Jestli lže případně krade prezident, primátor, ministr ... je to fuk. Zdá se že to vadí jen zlomku lidí. (jsme lidi, ne ... = dneska kradu já, nech mě, zejtra nechám zas já tebe) A to je ten nejpodstatnější problém. Viz třeba shromáždění u radnice na protest proti vyhlášení koalice ODS ČSSD v Praze. Tam mělo být plno. Přišlo jen několik tisíc lidí. Devastující vliv špiček na obyčejný lid je určitě nejsilnější, ale i naopak: špičky se chovají tak, jak jim lid dovolí. Takže můžem si za tenhle chlív tak nějak ve vší svornosti sami.
24. 01. 2011 | 22:58

Barbara Schejbalová napsal(a):

Když už tak slečno, prosím. Obávám se, že bych mohla být vaší dcerou, ne-li vnučkou :)

Ano, nerozumíme si. Figuruje zde totiž několik faktorů, kterých si zřejmě nejste vědom.
Stavba měla být dokončena už v roce 2010 a to pod hrozbou sankcí z EU, protože parametry původní čističky neodpovídají normám EU (něco o odtoku odpadů do řeky, nejsem technik). Na tuto stavbu měly být už před pěti lety čerpány dotace z fondů EU. Jenže kvůli obstrukcím úředníků, paradoxně hlavně "zelených" úředníků zodpovědných za životní prostředí, nic z toho nenastalo. (Možná si sám pamatujete letákovou kampaň jisté starostky "čistírna zakryje výhled na Hrad". I my jsme měli leták ve schránce.) Projekt nemohl být dokončen stejně jako fyzické práce na stavbě. Letos proto Praha pod sankce EU vlastně spadla! Nemluvíme tu o malých částkách, ale asi o 35 000 eurech na DEN! Až do dokončení čistírny s novými parametry! (O nevyplacení dotace ani nemluvě.) Proto bylo rozhodnuto o rozdělení na části, aby se alespoň s nějakou částí projektu dalo začít a těmto sankcím se vyhnulo! Jedná se tedy o sanaci škod napáchaných administrativou a žádný podfuk, který by EU měla, s dovolením, "polykat". Omlouvám se, ale očekávala bych, že tyto informace si zjistíte sám.

Ještě ke zmiňovanému zadání koncepce a takzvané blízkosti k zadavateli. Nejenže se Hydroprojekt podílel na zadání koncepce, on ji sám pomáhal vytvořit! Jak jinak také? Byl tu jediným s odpovídajícími odbornými znalostmi! (Nehledě na to, že myšlenkově a technicky propočtově se HP podílel na stavbě pražské ČOVky už na patnáct let.) Podívejte se na tuzemské firmy nabízející projekty vodních staveb. Máte návrh, koho jiného vybrat? Vždyť HP je tu požadovaného zaměření jediný! To však není žádná nekalost, ale fakt, který nemá s ing. Boučkem, natož s Bémem, propána, nic společného.

(P.S. Otec tvrdí, že být v právním oddělení, zažaluje vás za pomluvu. Dle mého názoru jste se o Hydroprojektu (nikoli o projektantech, to jsem pochopila) vyjádřil nepravdivě a urážlivě.)
24. 01. 2011 | 23:16

kverulant112011 napsal(a):

Slečno Barbaro,
podstatou toho článku NENÍ Hydroprojekt. Vaše reakce je zbytečně podrážděná, sorry.
24. 01. 2011 | 23:21

Břetislav Marek napsal(a):

Břetislav Marek napsal(a): Oprava
Vážená slečno Barbaro Schejbalová,
potrefená husa začíná GAGOTAT - Vaše prvotní reakce neobsahovala ty důvody na co pan Urban upozorňuje ??? Když se k tomu nějak vyjadřujete tak Vy zřejmá přímá aktérka a součást všech těchto prasáren jen mlžíte ?? Ceny ty Vaše a většiny těch současných POMATENÝCH stavebních firem jsou nastaveny na ROZKRÁDÁNÍ a OKRÁDÁNÍ nás občanů daňových poplatníků případně i dotací z EU??? Váš text: Jenže kvůli obstrukcím úředníků, paradoxně hlavně "zelených" úředníků zodpovědných za životní prostředí, nic z toho nenastalo. (Možná si sám pamatujete letákovou kampaň jisté starostky "čistírna zakryje výhled na Hrad". I my jsme měli leták ve schránce.) Projekt nemohl být dokončen stejně jako fyzické práce na stavbě. Letos proto Praha pod sankce EU vlastně spadla! Nemluvíme tu o malých částkách, ale asi o 35 000 eurech na DEN! Až do dokončení čistírny s novými parametry! (O nevyplacení dotace ani nemluvě.) Proto bylo rozhodnuto o rozdělení na části, aby se alespoň s nějakou částí projektu dalo začít a těmto sankcím se vyhnulo! Jedná se tedy o sanaci škod napáchaných administrativou a žádný podfuk, který by EU měla, s dovolením, "polykat". Omlouvám se, ale očekávala bych, že tyto informace si zjistíte sám.Konec citátu??
Tak tady jste tím textem právě jasně DOKÁZALA, že panu Urbanovi a nám občanům jde o to, kdo za tyto prasárny systémově, cíleně, vinou zelených,úředníků, zastupitelů a všech těch POMATENÝCH Pražských polistopadových HOCHŠTAPLERŮ má nést osobní odpovědnost ?? Vážená slečno je mi ukradeno, že jste mladá, to není právě o tom a že tatínek by se hned soudil. To je o tom CELOSTNÍM vědění, o řešení příčin těch Vás KOLABORANTŮ s tímto nedemokratickým systémem v naší společnosti a také tím, že Vy jste osobně věděla a obecně znáte tyto kolaborační praqktiky DOKONALE ?? Jenže Vy jen KOLABORUJETE s těmi současnými, respektujete je a ještě dokladujete jak to v tomto ABSURDISTÁNU korupčně a proti cílům a snahám EU funguje !!!! Vy jste si velmi vědoma důsledků konání těchto Pražských politických KOMAND všech stran DEVASTUJÍCÍ vědomě současný stav řízení a rozvoje nejen Prahy, ale je to jen důsledek věškerého konání současných NEMOCNÝCH MOCNÝCH s dokladem systémového ROZKLADU naší občanské společnosti nejen v oblasti ŽP a Vašeho kšeftu Hydroprojektu ???? Pan Urban jen na jednom příkladu se snaží DEKLAROVAT morální destrukci a doufám, že se to týká obecně celé naší elity politické, řízení většiny měst a obcí (jen 449 obcí a měst je v kolapsu své ekonomiky!!!) tunelují své veřejné rozpočty po Pražském vzoru a to je důsledek tohoto DRANCOVÁNÍ a vládnutí našich VŠEHOSCHOPNÝCH straníků, schovávání se za NEZÁVISLÉ zastupitele a stejně parazitujícím na tomto společenském VĚDOMÉM NĚVĚDOMÍ ?? Pokud máte odvahu něco blekotat - podívejte se na výsledky všeho co jste za 21 let společně DOKONALI ??? Pozor je to děsivé jen se na to podívat ne to tak anlyzovat a hledat PŘÍČINY?? Začněte dluhy Všech a všeho, rozpad ekonomiky od privatizace až po vykradení bank a skončíte až u zlatého pokladu národa??? Podívejte na zprávy NKÚ o kontrolní činnosti ve včech rezortech a vyskočíte z paneláku, když ne hned tak za chvilku jen se podíváte na důsledky krize rodiny,školství, justici,policii,armádu - MORÁLKA a celkový stav ??? Jen se tím dva dny na internetu POTĚŠTE a budete mít jasno ???
Tak a vo tom to je nejen o té ZAS----É čističce ale o tom MARASMU nekoncepčním, korupčním, sobeckým,nelidským a NEDEMOKRATICKÝM ???
Občan ten Vás nezajímá - lůza a póvl bez práv, podílu na moci a nastavení podmínek občana je bez ŠANCE na slušný život a přežít ???
25. 01. 2011 | 01:00

Jan Urban napsal(a):

Vážená slečno Schejbalová,

Zkuste se zeptat, proč zadání koncepce předem prakticky vyloučilo účast zahraničních subjektů. Proč znemožnilo vyvedení ÚČOV za hranice města - lom Klecany, Hostivice atd. Proč byly po povodních v roce 2002 zastaveny testy spalování kalů v elektrárně Mělník a neproběhly ani testy v teplárně v Malešicích a Holešovicích? Nebyla by doprava vysušených kalů lodí nebo železnicí řádově levnější a efektivnější, než budování raženého tunelu do Drast? Proč se namísto levnějších technologií a řešení vždy podaří prosadit to nejkomplikovanějí a nejdražší řešení?
25. 01. 2011 | 11:10

MH ED napsal(a):

Tak to vypadá, že zakopaný pes je stále v utajování faktů. Tedy rádoby faktů přetřásaných v Radě HMP. Řekl bych, že pražané nedocenili kvalitz posledního primátora - (pozor nikoli Dr. Béma)- ale Arch. Jana Kasla. Vzpomínáte proč musel z postu odejít... Přesně si pamatuji, že žádal aby byla jednání Rady HMP nahrávána a bylo možno dohledat jak a v zájmu koho se radní rozhodovali ...
25. 01. 2011 | 15:54

Al Jouda napsal(a):

Ano, jsem pro transparentnost jednání všech zvolených funkcionářů samosprávy. Vikileaks na ně !
25. 01. 2011 | 23:25

Pepa řepa napsal(a):

Já nevím o čem tady vůbec dumáte.
Když chce vyprat hospodyňka prádlo-použije pračku.
Když chce hospodář vyprat peníze-použije čističku.
Co jiného?
26. 01. 2011 | 07:49

Pavla Aubrechtová napsal(a):

Celá tato nechutná komedie, kterou hrají ODS a ČSSD v čele s MUDr. Svobodou, je postavena na taktice ohlupování veřejnosti. Současné vedení magistrátu čeká totiž pouze na výrok Ústavního soudu o komunálních volbách - a podle něho upraví své další počínání. Mezitím ovšem bude ujišťovat, jak bude magistrát transparentní, jak bude vymýcena korupce atd. atd. Zároveň ale bude koalice jednotně a nerozborně mařit jakýkoli pokus o diskusi o sporných tématech (např. čističce), což občas proloží "statečným" vystoupením na veřejnosti, kde bude nestydatě lhát a slibovat. A spoléhat na krátkou paměť lidí, jejich únavu (a ta se nejspíš dostaví) a možná nakonec i rezignaci. Takže pane Urbane, je třeba vydržet. Na oné besedě ve Světozoru jsem byla a z p. Svobody mi už začíná být silně nevolno.
29. 01. 2011 | 13:17

moravec napsal(a):

Spíše v kontextu celé republiky: ryba smrdí od Prahy
03. 02. 2011 | 18:01

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy