Klaus je Nejvyšší Žvást a Hájek je jeho prorok

06. 08. 2011 | 17:43
Přečteno 22237 krát
Je štěstím nedokonalého lidstva, že sídlo „českého žvástu“, jak trefně nazval Pražský hrad Jiří Gruša, se stává stále viditelněji autoritou celosvětovou. My nedokonalí a omylní bychom shnili bez každodenního vyhlašování projevů a rad Nejvyššího Moudra, zahynuli bychom hned zítra pod botou cizáckých uzurpátorů, neschopni rozeznati nejenom protičeských, ale dokonce globálních spiknutí ekologů, horších než Al-Kajdá, bilderbergistů, CIA, homosexualistů, bruselských štváčů a socialistů obecně.

Jsme šťastni, že žijeme v míru, a že se o nás starají a vedou nás ti nejkrásnější, nejinteligentnější a nejlepší. Vždyť pod ideovým vedením božského Nejvyššího Žvásta vyrostl z mladého podprůměrného normalizačního pisálka Petra Hájka, z jehož „progresívních “ spisků se před listopadem čítalo za hurónského řevu po hospodách (neb tehdy byl ještě považován za režimního pitomce, kterému by bez jeho sekernického normalizačního otce nevyšla ani řádka), skutečný vědec a myslitel světového formátu. Z komunistického protekčního hocha-internacionalisty vyrostl roduvěrný a nebojácný „běloch, heterosexuál a křesťan, v němž občanské ctnosti jako vlastenectví jsou denně vystaveny plivancům na mediálním pranýři“. Gigant ducha, jehož DNA je sice z devadesáti osmi procent totožné s DNA goril horských, tak jako ostatně u všech jedinců druhu Homo sapiens, ale jenom on dokázal nahlédnout, že nemá s opicemi nic společného. A my můžeme být oprávněně hrdí na to, že to byl právě Petr Hájek, kdo pod vedením prezidentovým jako první z Čechů dokázal potlačit opici v sobě...

Leč dosti srandy. Jistá pitoresknost hradního gheta se už dávno vymkla realitě. Obavu i v době dnešních virtuálních krizí může vzbuzovat jenom historická tendence davu ve chvílích nejistoty věřit těm největším pitomcům, slibujícím bezpečí a věčné říše hned jak se odstraní pár tisíc nebo milionů obtížných nepřátel „národa“. Nesebejisté davy rády slyší na „boj proti nepříteli uvnitř“, „návrat k původním národním hodnotám“, a podobné hlouposti. To, že jde vždy jenom o momentální souhru davové potřeby ztotožnění pocitu bezpečí s psychickou poruchou jedinců nebo malých skupin u moci či mikrofonu, se zjišťuje, až když se odklidí mrtví z válek a koncentráků, a převládne stud nad tím, jak jsme mohli být tak blbí. Václav Klaus je v řádu těchto historických pochodů novým českým Nejvyšším Žvástem a Petr Hájek je jenom jeho nestabilní prorok, který jenom vyměnil jednoho dominantního otce za druhého.

Uměle bičovaná polarizace a konfliktnost vytvářejí stav zdánlivé nemožnosti tolerance a soužití. „Věc“ se „musí řešit“, a „národ/elita/čistí/prezident musí zasáhnout“. Nepřátel je dostatek. Pravdoláskaři, Židé, bilderbergisti, ekologové, novináři, přistěhovalci, a teď nově homosexuálové. Je úplně jedno, že mužů a žen s homosexuální orientací je mezi občany České republiky řádově víc, než členů fašizujícího DOSTu. Nevím o nikom z nich, kdo by Petru Hájkovi-Přítulnému zakazoval pořádat DOST Parade. Nikdo z nich nedostal funkci za věrnost, jako Hájkův oblíbenec Bátora. Nikdo z nich neútočí na svobodu slova způsobem a s ukřičenou agresivitou jazykových troglodytů, jako právě tito prezidentovi oblíbenci. Hradní parta se prohlašuje za věrozvěsty konzervatismu. Ve skutečnosti jde o neomarxistickou deviaci. Lidé, kteří jsou tak hluboce přesvědčeni, že existuje jenom jedna pravda a jediné možné uspořádání hodnot a společnosti, že jsou připraveni potlačovat názorovou různost, mají opravdu blíže k totalizujícím zpotvořeninám myšlenek Karla Marxe o automatice dějin, než ke konzervatismu. Nechápou a nikdy nepochopí, že žádný fatální a vždy platný –ismus neexistuje. To, co je reálné, je víra v něj, a stejně tak i fanatismus, který jakoukoliv myšlenku dokáže přetvořit v masové popravy, čistky, cenzuru a hromadné hroby.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

mb napsal(a):

nesmíte urážet hlavu státu ... pamatujte ... a bděte ...
06. 08. 2011 | 17:49

mb napsal(a):

To, že jde vždy jenom o momentální souhru davové potřeby ztotožnění pocitu bezpečí s psychickou poruchou jedinců nebo malých skupin u moci či mikrofonu, se zjišťuje, až když se odklidí mrtví z válek a koncentráků, a převládne stud nad tím, jak jsme mohli být tak blbí.
06. 08. 2011 | 17:53

mb napsal(a):

Hradní parta se prohlašuje za věrozvěsty konzervatismu. Ve skutečnosti jde o neomarxistickou deviaci. Lidé, kteří jsou tak hluboce přesvědčeni, že existuje jenom jedna pravda a jediné možné uspořádání hodnot a společnosti, že jsou připraveni potlačovat názorovou různost, mají opravdu blíže k totalizujícím zpotvořeninám myšlenek Karla Marxe o automatice dějin, než ke konzervatismu. Nechápou a nikdy nepochopí, že žádný fatální a vždy platný –ismus neexistuje. To, co je reálné, je víra v něj, a stejně tak i fanatismus, který jakoukoliv myšlenku dokáže přetvořit v masové popravy, čistky, cenzuru a hromadné hroby.
06. 08. 2011 | 17:56

camponotus napsal(a):

Kdo z komentátorů, blogařů, reportérů, politiků a pivních skautů se nikdy neprojevil jako prezident, hoďte po mé maličkosti kamenem! Jinak souhlas s mb, je to tak.
06. 08. 2011 | 17:58

normální napsal(a):

No, mohl jste to napsat i sprostěji.... Všichni víme jaká je morálka pana Péročorkaře, tak jaké lidi si asi vybere za spolupracovníky?

Vrána k vráně sedá.... Už aby si šli "sednout" ...
06. 08. 2011 | 18:00

Johanna napsal(a):

Pane Urbane, tleskám!
Jenom arogancí na arogantního prezinta a jeho lokaje (z českých luhů a hájků).
Dřív jsem se držela biblického-on do mě kamenem, já ... ale s tím chlebem mi to sice vydrželo celé Klausovo první a část druhého funkčního období, ale nic to neřešilo.

camponote, jak to máme od Vás chápat?
Jak jsme se mohli projevit jako prezident či prezidentka, když jsme na Hradě zde nikdo z nás ani hodinu neprezidentoval?
(Pokud je tu pod nějakým nickem Klaus či Havel, tak to nevím)
06. 08. 2011 | 18:05

nesvazák napsal(a):

Krvežíznivý Urbane,kolik Vám platí Šťáva ? Patříte vedle Bátory,Hájka,Klause a dalších,kteří jdou proti vlastním lidem. Lidé bděte!
06. 08. 2011 | 18:06

Beetle napsal(a):

Skvělé :-) Není třeba žádných dalších komentářů.
06. 08. 2011 | 18:07

Johanna napsal(a):

Normální, věříš, že lze soudit i prezidenty demokratických zemí po skončení jejich funkčních období soudit?
No, když už to jde i v tak tvrdém režimu, jako byl ten egyptský ...
Jen aby se soudy netáhly a netáhly ...
A aby se již neděly "čunkoviny"...
06. 08. 2011 | 18:08

Johanna napsal(a):

Nesvazáku, klídek!
Jste už jeden z mála, kdo se ještě pana "Nadřízeného PánaBoha" zastává.
Buď nemáte dostatek informací o jeho neomluvitelných selháních, anebo jste do něj zamilován...
Jinak ctím Váš názor.
Někteří prezidenti byli před zvolením do úřadu "v chládku",
někteří si tuto kratochvíli nechávají až "PO".
06. 08. 2011 | 18:11

vohrnutej Lulan napsal(a):

pane Urban .
Jestli máte rád buziky je to Vaš věc a projevujete jen svůj vlastní názor.Jestli je někdo nemusí a nemá rád, je to rovněž JEHO názor a je nutno jej nechat také svobodně se vykecat.Jestli máte rád šulína v cizí ehm je to Vaše věc!
Já tyto praktiky nemusím a nejsem ani přítelem těch co to takhle mají rádi .
06. 08. 2011 | 18:17

nesvazák napsal(a):

To Johanna.Jste úplně mimo. Já mám na Klause možná ještě brutálnější názor,než Vy. A dokonce i z mého příspěvku to můžete vyčíst. Ale stejně brutální názor mám na p. Urbana,který pomáhá Kalouskovi,Kalvodovi a Šťávovi,jak z nás všech dostat v arbitráži několik miliard...Tak klídek!
06. 08. 2011 | 18:18

Kanalnik napsal(a):

ja take, myslim, nejsem z opice

navic k erozi hodnot tradicni rodiny skutecne dochazi, coz povazuji za negativum moderni spolecnosti (takze tleskat tomu nebudu)

zpusob slovnich vyjadreni pana Hajka a narcismus nesebevedomeho pana prezidenta jsou ovsem kapitolou samou pro sebe
06. 08. 2011 | 18:19

Johanna napsal(a):

Jo, nesvazáku - hlavně Klídek!
Ohledně DIAGu se media zmiňují o jistém Šťávovi,Kalouskovi (chemik seznamující se s trjčlenkou), Kalvodovi (členu zkrachovalé ODA a člověku, který se nestyděl používat titul JUDr., ač mu nepříslušel),
ale o nějakém Urbanovi?
Myslím, že i on se necítí být nějakým článkem s soukolí z krevní plazmy.
To už bych tam mohla být já anebo Vy, ne?
Japa Vy to víte?
06. 08. 2011 | 18:33

nesvazák napsal(a):

To Johanna. Tak jako vím,že Klause dostal podruhé na Hrad i Snítilý,tak vím,že pan Urban pomáhá vysát nás všechny. Můžete se ho zeptat,tak jako já a on mi to potvrdil. Já totiž nemám rád lidi co pijí víno a kážou vodu.
06. 08. 2011 | 18:45

petrof napsal(a):

je to komické, pan prezident opět něco vysloví.....a okopávači kotníků Pehe, Hvížďala, Urban a další se můžou potrhat!!!!
Vypádá to, že Urban je zase Nejvyšší trapák.....
06. 08. 2011 | 18:48

frote napsal(a):

Klaus nikdy nezapíral před lidmi své sklony ke "klasicismu",veřejně sám mluvil o svém konzervatismu,krom Paroubka,který to chápal jako staromódnost.Pravděpodobně mezi jeho voliči bylo hodně velmi starších lidí,hodně těch co mají jediné krédo vůči politice-"jen žádné vylomeniny,probůh".Klaus je typ člověka,jehož názory jsou podepřeny viděním typu:kolik lidí se oženilo,kolik lidí mí auto,kolik lidí má rodinný domek (Klaus ví,že nejvíc z dob socialismu.Ti co kradli o sto šest),kolik lidí má vysoké konto v bance,kolik lidí volí trojkoalici.On nevidí už ten komplementární doplněk k tomu jeho "tolik,kterých".Především zásaddně není člověk s rozhledem státníka,který umí lidem sdělit více než tyhle trapnosti,Vidět více a vědět více.Je průměrným člověkem,který se domnívá,že ve srovnání s...jsme na tom tak dobře,že si můžeme dovolit řešit opozici vůči oteplování,rozdiskutovat euro a homosexuály.Je planý.Dělá politiku jako umění pro umění,má k budoucnosti nás všech velmi málo co řící pozoruhodného.Anglický lidovec Farago se v EU parlamentu rozčiloval kvůli tomu,že do čela EU zvolili presidentem bankovního úředníčka van Rumpoye.Namísto-říká-osobnosti.U nás to proběhlo s naprostou samozřejmostí.Ale uvědomte si při vší úctě k vyprášení Vámi kožichu Klausovi,kolik důstojnějších nadprůměrů v této chvíli tato republika vlastně má? Možná by stačil někdo s méně odcizeným vztahem k obyčejným,prostým lidem,té dělné partě,tomu jádru všech pracovních kolektivů.Možná,že nestačil,prostě doba je samá komplikace,chce to machra.
06. 08. 2011 | 18:56

Analytik napsal(a):

Pane Urbane, gratuluji.
Naprosto brilantní analýza Hradního smetiště. Lépe by to nenapsal ani soudruh Jirásko! A to tvrdím bez jakékoli ironie.
Díky za příjemné počtení!
06. 08. 2011 | 18:58

mb napsal(a):

petrof ... hvížďala ještě / zatím / dosud nic nenapsal ...
06. 08. 2011 | 19:01

ghándí napsal(a):

klaus musí vědět, že hájek je blázen. klaus je jeden z nejvíce racionálních lidí, které znám. já si myslim, že klausovi dělá radost , že pomatený hájek vytáčí do běla pravdoláskovou galerku.
06. 08. 2011 | 19:14

Marcus Agrippa napsal(a):

Hájek má rád vlajky otrokářského Jihu a jeho názory si taktéž v ničem nezadají s členy KKK. Nosí s Klausem i takové ty bílé oblečky?
06. 08. 2011 | 19:18

Buvol napsal(a):

Pane Stejskale, kde jste? Proč nesmažete tenhle jedovatej výblitek propagátora firmy Diag Human a ev. psychopata jana urbana? Vždyť tu uráží hlavu státu a potažmo nás všechny!! A ještě vzpomíná toho odpadlíka grušu, který jako český velvysanec v Rakousu hájil hlavně zájmy rakouského ladsmanschaftu!
06. 08. 2011 | 19:21

HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ napsal(a):

Pane Urban,

vy učíte na University of New York v Praze ? K tomu bych se bál přiznat víc než k homosexualitě. Měl jsem podřízené absolventy z této školy. Nic jste je nenaučili, ale stálo je to dost. Patrně vyučující stojí za starou bačkoru a tak to taky tak vypadá.
Pan prezident má VŠE. To je panečku škola. To je elitní ekonomická VŠ.
06. 08. 2011 | 19:22

Vladimír napsal(a):

Urážet hlavu státu,jste dobrý evropan!
Možná dostanete grant nebo funkci.Ale pro mě se chováte stejně jako komunisti nebo
zelení.Někdo vyjádřil názor,já s tím nesouhlasím tak s ním ke zdi.Já myslel,že jste komunisty zažil,tak proč tolik netaktnosti ke člověku,který brání naši zem aby ji
nesežrala Evropa a dle potřeby by ji znova obětovala pro mír.Viz rok 1938-1939.
Já jim také nevěřím,tak hr do mě a mimochodem proti homosexualitě v omezené míře
nic nemám ale nikdy nesmíme dopustit,že to nahradí plně rodinu.
06. 08. 2011 | 19:24

Marcus Agrippa napsal(a):

Buvol:
osobně mě to vůbec neuráží a p.Klause jako prezidenta JEN toleruji.
06. 08. 2011 | 19:28

Xavier napsal(a):

"Lidé, kteří jsou tak hluboce přesvědčeni, že existuje jenom jedna pravda a jediné možné uspořádání hodnot a společnosti, že jsou připraveni potlačovat názorovou různost, mají opravdu blíže k totalizujícím zpotvořeninám myšlenek Karla Marxe o automatice dějin, než ke konzervatismu. Nechápou a nikdy nepochopí, že žádný fatální a vždy platný –ismus neexistuje."

Pane Urbane, napište nám prosím kde, kdy a jak jste přišel na to, že se Klaus či Hájek chystají potlačovat názorovou různost nebo pochybu o tom, že je možné různé uspořádání hodnot společnosti. Také bych se rád zeptal, zda vaše tvrzení, že existuje více pravd není vnitřně logicky rozpolcené. Předem děkuji za odpovědi na obě otázky!
06. 08. 2011 | 19:35

HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ napsal(a):

Pane Urbane,

jako představitel mladší generace je mi upřímně řečeno U PR-ELE., co dělal pan Hájek a jakého měl otce. Zajímají mě výsledky. Primitivové chtějí výsledky ihned a musí se jim polopaticky naservírovat. A často ani poté nepochopí. Rok 1989 byla tlustá čára a pan Hájek ji využil. Za nikým jiným není tolik práce co za Václavem Klausem. Jste typický Čech starší generace, která nechutně závidí úspěch druhých. Podmínky byly pro všechny stejné. Václav Havel spořil v ČNB a taky o tom nikdo nepíše. Taky uměl využít situace. Je jiná doba. Dnešní třicátníci na vaše staré půtky o tom kdo byl komouš nebo estébák kašlou. Už s tím zalezte. Uhánějte do budoucnosti a dozadu koukejte jen zpětnými zrcátky. Kdybyste poslechl Klause, mohlo se Vám dařit lépe a nemusel byste učit na takové nekvalitní škole. Napsal jsem opravdu škola ?
06. 08. 2011 | 19:36

Marcus Agrippa napsal(a):

HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ:
podmínky byly pro všechny stejné - no to mě podrž. Jsem sice něco přes třicet, ale vašim pohádkám se musím od srdce smát.
06. 08. 2011 | 19:42

šlapka napsal(a):

Pane Urban, nemohl byste sem dát nějaké předsametové dílko pana Hájka ?
Nebo alespoň úryvky ?
Takhle vlastně ani nevíme, o čem je řeč...
Není to škoda ?
Nepřicházíme tak o něco ? :))))
-----------------------------
"...Je to knížka, kterou Pehe napsal sám o sobě. Sám sebe demaskuje jako mystifikátora a lenocha a píše, co mu slina na jazyk přinese. Protože jde o sliny jedovaté, tak si myslí, že si s tím vystačí," zhodnotil pokus o portrét svého nadřízeného vicekancléř prezidenta republiky Petr Hájek..."

"...Petr Hájek ostře zaútočil na ČT, kterou označil za jednu z hlavních úderných pěstí antiklausismu...."

"... "Nevím, jak vy, ale já z opice nepocházím." "Všechny lidi stvořil Bůh. Někteří na to však zapomněli," odpověděl Petr Hájek. "Člověka stvořil Bůh. A podal nám o tom zprávu," napsal dalšímu.

Hájek se dotkl také vesmíru. "Ve smyslu nebeské mechaniky se skutečně točí Země kolem Slunce. Ve smyslu teologickém to je však jinak," naznačil. Ke "kulatosti" země zase uvedl, že "se zdá, že z některých úhlů se to tak jeví".

"... Je-li člověk paranoidní, neznamená to ještě, že není pronásledován'..."

"... Nastolení nové evropské ústavy přirovnal k únorovému puči roku 1948. "Až bude Lisabonská smlouva nakonec přijata, dojde po dvaceti letech relativní samostatnosti k opětovné ztrátě české suverenity," varuje v knize Hájek.

"...„Bin Ládin je mediální fikce. Tak jak se zrodil, tak také zemřel, za podivných, téměř mystických okolností. Je to moderní pohádka pro dospělé - dobro a zlo. Chceme-li, věřme,“...
--------------------------------------------------------------------
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/179136.aspx
"...Příznivci sdružení Akce D.O.S.T začali demonstrovat před kavárnou, kde představoval pan Pehe svou knihu „Klaus - Portrét politika ve dvaceti obrazech". Přinesli transparent, na němž Peheho označili za „zemského škůdce". Stejné heslo na ulici vykřikovali. Peheho osočili, že je „kolaborantem s Evropskou unií" a „vlastizrádcem".
V rozhovoru pro ČTK však uvedli, že jeho knihu o Klausovi nečetli, nemůže v ní ale prý být nic jiného než pomluvy. „Co také jiného od Peheho čekat," řekl jeden z demonstrantů....:)))))

Nabízí se otázka, zda například četli Lisabonskou smlouvu, Darwina, Koperníka...

:(
06. 08. 2011 | 19:53

Mud.. napsal(a):

Dokonalý příklad "Breivikova syndromu". Přesně podobný manifest napsala ta zrůda před svojí akcí. Už mě ani nešokuje, co má Urban v sobě nenávisti. Začal to Ruml (disident) a dokončil to Urban (disident). Stejskal je hlídač vulgárnosti, nehlídač nenávisti. Doufám, že vám Urbane někdo na pořbu V.Havla pořádně vytřese nenávist z těla.
06. 08. 2011 | 20:06

JF napsal(a):

No řekl bych, že jsme opět blízko u toho vytunelovaného "Pravda vítězí" - bez toho "Páně". Znám kolem sebe dost lidí, kteří ve svém romantickém češství (= myslí to jistě dobře) naplňují oho úderné heslo a vše "jiné" je cizácké a nepřátelské ... nepochopitelné ... no ono jejich okolí také docela někdy nechápe ;-) Ale je dobré se tvářit chápavě ;-)))
06. 08. 2011 | 20:17

hombré napsal(a):

Proč tolik nenávistného pokřiku ? Pan Hájek jen zformulovatl to , co si lidé myslí , bez ohledu na propagátory multikulti , bukvic atd.
06. 08. 2011 | 20:18

Buvol napsal(a):

Mud
O tom Rumlovi jsem slyšel vyprávět, že jedna dáma, která disponuje nadsmyslovými schopnostmi, které spočívají v tom, že umí rozpoznat u lidí jejich auru, tak tato dáma na jednom banketu, kde byl také on, u něj zjistila nebo snad viděla tu nejčernější, kterou před tím viděla jenom u nějakého vraha ....
06. 08. 2011 | 20:23

Jindra napsal(a):

Jen nevím, co tím chtěl básník říci. Nějak mi to připomíná Peheho. Pozor, New York Univesity v Praze nemá nic polečného s universitami v New Yorku - jen jméno.
06. 08. 2011 | 20:26

Goret napsal(a):

Nezapomínejme za jakých okolností byl V.Klaus zvolen prezidentem... poprvé za zištné podpory komunistů, podruhé za pomoci vydírání poslanců (Že pujde někdo sedět... Langerova slova z ruchových mikrofonů) nábojnic zasílaných v obálkách... mrtvé kočky na dveřích. Stydím se za tohoto prezidenta a jeho způsob zvolení. Ti lidé co se jimi obklopil, ono vrána k vráně sedá je trefné.
Slyšeli jste někdy o tom, že by třeba uředník Merklové nebo Sarkozyho si dovolil něco veřejně komentovat ? Pravda, narcistu Klause nelze srovnávat s evropskými politiky.
06. 08. 2011 | 20:30

dimididi napsal(a):

Máme v dějinách příklad:Emil Hácha byl nejvýše postavený legitimně Čech ve třech po sobě jdoucích etapách-justičně,naposled politicky:Rakousko-Uhersko,1.republika,protektorát.Jeho zkušenosti a hlavně jeho permanentní LEGITIMITA vedly k největší národní katastrofě našich dějin.Legitimita Háchy od nás nic neovvrátila.Tak jako tak byl kolečko soukolí masových zabijáků.Ne tak znatelně tak fungoval už předtím,ale přesto.Přijal národní zradu a vraždění za SAMOZŘEJMOST.
V.Klaus po roce 1990 sám o své vůli bez referenda rozdělil společný majetek,na kterém se jeho tvorbou,svou prací předtím podílely miliony našich lidí, mezi několik set pohlavárů.
a) přitom vzal všem lidem zde naději,že někdy jejich odměna penězi bude odměnou za práci
b) zde společný majetek přiřknul absolutní menšině,která z něj předtím nevytvořila ani miliontinu sama svou prací.Tím,že se toto nazve privatizací z toho nesnímá povahu jakou to má.Kdo necítí tu absolutní zločinnost tohoto činu,je zločincem sám.Právník,který toto neodsoudli zasluhuje okamžitý trest smrti bez výjimky ,v jaké je právě pozici.
Není pravda že Klaus,malý princ tu byl znásilněn.Ani Putin,Merkelová ,Kohl nikdy nepronesli ani slovo na adresu způsobu,jaký řád si ČR zvolí,jakou spravedlnost.
Samozřejmě,že já osobně vidím pozitivní na Klausovi,že nechce národ připravit i o samostatnost.Stačí,že ho připravil o nspravedlnost a smysl života,znetvořil.
Ale v době,kdy i podprůměrně vzdělaný člověk v Evropě chápe,že etnika zmizí,a budeme jedním národem evropským-je to anachronismus.Ale není to anachronismus pro případ si zvolit případně jinou cestu dodatečně než po které zatím jdeme po vzoru ostatních východoevropanů.Klaus tedy nepřímo doznává vědomí trestní povahy svého činu a to je důležité.Je tu mnoho těch kdo za zločince považováni nechtějí být,ač jimi jsou.
A teď se ozvou všichni: A jak by jsi to dělal ty chytráku? Odpovídám:Jinak.Zásadně úplně jinak.Nejsem ekonom.
06. 08. 2011 | 20:36

dimididi napsal(a):

opravuji na "neodvrátila"
06. 08. 2011 | 20:38

dimididi napsal(a):

opravuji výše na "Připravil o spravedlnost"
06. 08. 2011 | 20:40

Názor napsal(a):

Dejme tomu,že Hájek a president je jeden extrém,tedy jeden pol.V tom případě jste vy ten druhý pol,druhý extrém.
06. 08. 2011 | 20:41

Kvakin napsal(a):

Pane Urbane, Klause nemusím, ale Vaše exaltované moralistní obžaloby prezidenta jsou k pozvracení. Navíc pořád platí: Kdo jsi bez viny ... O Vás se například velmi nepříznivě píše jako o osobě, která zneužila své postavení v záležitostech DIAG - Šťáva k odcizení dokumentů, které jste pak kolportoval do veřejnosti mimo jiné i z platformy bloků aktuálně.cz. Zametáte před nejrůznějšími prahy ostošest, ale před vlastní nedohlédnete. Na závěr: homo sapiens sapiens je prý geneticky shodný se šimpanzem - pongo pongo z asi 94 %; o 98 %ní genetické shodě člověka s gorilou horskou víte - pokud se nemýlím - jenom Vy. Hájek není z opice a Vy zas máte v příbuzenstvu gorily.
06. 08. 2011 | 20:49

vl napsal(a):

Od žvanila Urbana je urážka pochvalou. Co taky od něj čekáte?
06. 08. 2011 | 20:57

Vogel napsal(a):

Na jedinou věc Urban zapomněl a sice to, že se Hájek sám, dobrovolně a veřejně přiznal, že je klerofašista !!!
06. 08. 2011 | 21:10

Zaphod napsal(a):

To "HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ"
VŠE? Ano, to je kvalitní škola. Prý je to nejtěžší gympl v Praze...
06. 08. 2011 | 21:10

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Další výpotek profláknutého pisálka.
06. 08. 2011 | 21:15

Vogel napsal(a):

pro VL: nejste Vy náhodou sebedestruktivní Hrdobec ?
06. 08. 2011 | 21:15

Divobyj napsal(a):

Pane Urbane,váš vyhraněný postoj k Hradu je sice možná pochopitelný,je však zároveň velmi podezřelý.Zatím vám nevěřím ani vaše jméno.Víte,co je upřímnost? Tak kdybyste např.napsal-Pracuji pro pana.....Hradní páni mu udělali to a to a tak jsem dostal za úkol se do nich pořádně obout. Kdybyste to napsal takto,pak bych vás sice politoval,ale zůstal byste člověkem.Takhle jste jen dobře vycvičeným hlídacím psem.
06. 08. 2011 | 21:19

Petr z Tábora napsal(a):

Myslím, že každý má právo projevit svůj názor, ať je to aktivistický homosexuál nebo konzervativec. Nemám problém s žádnou z těchto stran a upřímně dodávám, že s žádnou také nesouhlasím.
Problematický ale vidím Váš příspěvek, kde dehonestujete, soudíte, najdou se i prvky fanatismu. Tu vaši původní noblesu a nadhled jste za posledních 20let nějak poztrácel.....
06. 08. 2011 | 21:21

jans napsal(a):

díky p. Urbane
06. 08. 2011 | 21:27

Jirka z Chrudimi napsal(a):

Urbane, keconi, ať tě snědí UFOni.
06. 08. 2011 | 21:28

Pípa napsal(a):

To, co máme na Hradě, je největší neštěstí a ostuda, kterou jsme kdy měli. To je horší než Bílá hora. Už nám tady nic nepatří a časem zmizíme z mapy Evropy. A ten Profesorissimus se svými slouhy to zavinil.
06. 08. 2011 | 21:29

Hurá napsal(a):

Nentokrát jste se pane Urbane nestrefil. Kdybyste nenapsal již dříve věci zajímavé, tak bych Váš dnešní názor považoval přinejmenším za maďarský guláš. (Nic proti němu)!
Máte pravdu, že Klaus je arogantní namyšlenec. Ale dále. On neútočí na homosexuály (sám by mohl vyprávět), ale na jejich (ne všech) nepotřebné extravagantnosti. Hájek se vyjadřuje k současnosti a minulosti, proto nemůže být prorokem. Dále: máme sice 98% shod se šimpanzi, ale nepocházíme z opic. Opice a homosapiens mají pouze jednoho společného prapředka z něhož se oddělily dvě vývojové linie. (Záměrně nezmiňuji duchovní disposice). Pravda je vždy jenom jedna, nikoliv několik pravd. Pouze tu pravou ještě dlouho nebudeme schopni nalézt. Slyšel jsem z vyprávění pamětníků, že v prehistorických dobách bolševizmu byl do rodin, které měly "nadměrné" metry svých domácností, přistěhován potřebný nájemník. (Většinou jisté "kvality"). No, a tak je to stejné i s těmi přistěhovalci do Evropy. Důvod nevole nehledejte v něčem vykonstruovaně jiném.
Hájek má právo mít rád Bátoru, stejně jako Vy ho nenávidět. V tom jste fifty-fifty. Kdybych pokračoval, tak by z vaší kritiky nezbylo nic. Leda tak ....
06. 08. 2011 | 21:35

semtin napsal(a):

A osobně si myslím,že kdyby Václav Klaus chtěl být něčím jiným než trpěným cizincem v Čechách,po roce 1990 by začal znárodněním všech vil,vilek,rodinných domků.
Už jenom to,že přisluhovač fašistů,protektorátní ministr školství Emanuel Moravec to šel dělat za vilu v Praze.Generál Vlasov za vilu v Berlíně.Klement Gottwald za vilu na Ořechovce,V.Havel,...
Místo toho zvyšuje nájemné v panelácích těm kdo na ně dřeli a dřou..
Není v něm kus člověka.Nic dobrého.Od přírody zlý.Dělá z národa sobě podobně kýbl špíny.
06. 08. 2011 | 21:45

Kritik napsal(a):

Když si člověk přečte tento článek, ani se nediví, že se najednou kolem objeví plno "národovců". Když pan autor tvrdí, že na rozdíl od pana Hájka pochází z opice, měl by alespoň prokázat, že má mozek vyspělejší, než toto zvíře. Jak by jinak takový článek mohl napsat, když tvrdí, že je více než jedna pravda (poslední odstavec dole) a tudíž, že neexistuje jenom jeho pravda a třeba také pravda pana Hájka nebo prezidenta?
06. 08. 2011 | 21:48

Občan Josef K. napsal(a):

Třicátník, kterého normalizace nezajímá a který se patrně nějak šmudlá okolo žurnalistiky je přítomnost i budoucnost našich médií, fajn, už se těším na jeho články, což bude tak nanejvýš nesmyslná spletenina náhodných písmen, olivovská reforma češtiny mu usnadní život.
Hájek, Klaus a Weigel, Jakl a jejich stoupenci, jsou jistě vzorem tohoto třicátníka na cestě k úpěchu, jsou typickými představiteli normalizačního režimu, ve kterém se doslova lůza prodrala do výšin, to je nezpochybnitelné. Je zde nějaké podivné příbuzenství s Miloušem Jakešem, jejich projevy se od toho na Červeném hrádku neliší,ani formou a neznalostí vlastního jazyka. Tato země je těmito stvořeními, přesněji kreaturami, rozežírána, ale naštěstí je možné kdykoliv odejet, oni po tom vlastně touží, být sami...sebou v zemi naprostého souhlasu zabarvené do hněda a ruda....
Těším se na pokračování tohoto procesu šíření hlouposti, nevzdělanosti a s tím souvisejícího plebejského zpátečnictví. Těším se, až se ředitelem ČT stane pan Dvořák a ČT už nebude vysílat ani ty nesmysly vedené šéfredaktorm Palcátu a členem krajského výrobu normalizační KSČ, zahltí se mýdlovými sladkoboly a umělými poprsími až nakonec skončí v rukách nějakého oligarchy...Těším seš, až zvítezí i jeho protikandiát, mluvčí plynárenského kolosu, napojený na nejvulgárnější část topolánské, resp. Bémovské ODS každou cévkou svého krevního systemu...Má příhodné jméno pro tuzemský svět, Chalupský. Těším se, až opice v českých zoo budou za doprovodu nově koncipované ČT vyvražděny neboť s lidstvem nesouvisejí a slušného člověka urážejí, po té nejspíše i bezdomovci a intelektuálové, Marx bude prohlášen za ďáblka a hned za ním Kant a Hegel a francouzská revoluce...a LLidská práva budou v paperbacku pálena na hradčanském náměstí, až bude zakázáno hrát Antonína Dvořáka pro jeho kosmopolitismus a číst L.Fukse pro jeho homosexualismus (což není homosexualita, ale celý ideový koncept vytvořený právě výše uvedenými Klausem a Hájkem). Tuto zemi čekají blažené chvíle národního obrození. Bohužel je pravděpodobné, že po vpádu cizáků český jazyk zmizí jako zmizel český průmysl, česká vzdělanost, němečtí i slovenští spoluobčané, českoslovenští spoluobčané, dobré pivo či pražská šunka....a jako zmizí i ta podivná lůzoidní bandička, která se prodrala k moci.
06. 08. 2011 | 21:51

No.. TO pehe dostalo pomocníka!Zdatného napsal(a):

Ale že ta "virtuální krize" dává celému světu zabrat...?! Zkuste GOOGLE a Robejšek... nebo www.osel.cz a zadat oteplování...nebo si lpěte na svých pravdách, ale přiznejte si sebekriticky, že ve znalostech máte značné "parciální negace totální kontinuity" ve srovnání s oběma kritizovanými. :-) Hezký den !
06. 08. 2011 | 22:02

Az napsal(a):

Hurá: To snad u nás ví i malé děti, že lidé a opice mají společné předky. Ale v běžné mluvě, normálních lidí (tj. když nejde o debatu vědeckou) jsou tito nejbližší společní předkové pro zjednodušení označováni termínem "opice". Zejména proto, že z našeho "lidského" pohledu jako opice na první pohled vypadají a mají obdobnou inteligenci.
06. 08. 2011 | 22:18

Brdelen napsal(a):

Když se homosexuál staví proti homosexualismu, je to veskrze pozitivní.
Něco na způsob hrdiny odmítajícího gloriolu.
06. 08. 2011 | 22:19

Naštvaný napsal(a):

Urbane, nenadávej totalitně a diskutuj! Tvůj příspěvek je jeden z největších blábolů a žvástů těch, kteří u nás tak hanebně zneužívají hodnoty jako je pravda a láska k nenávistnému pomlouvání ostatních, s kterými nesouhlasím. Skutečně máš tu bolševickou totalitu pod kůží a v genech. Nebezpečně vystupuje z tvých příspěvků! Vážně se nad sebou zamysli!!!
06. 08. 2011 | 22:29

Andersen napsal(a):

Prispiva sem hodne Husakovo deti!
06. 08. 2011 | 22:30

nesvazák napsal(a):

Pane Urbane,proč Váš zaměstnavatel nesmí do Německa? Uteklo mi o jaký prohřešek se jedná? Díky Vám či někomu z diskutujících.Jde o p. Šťávu.
06. 08. 2011 | 22:57

HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ napsal(a):

To Marcus Agrippa

podmínky byly v 90´ letech stejné. I dnes máme podmínky stejné. Naprosto všichni. Líbí se mi následující připodobnění. "Japonští ornitologové si všimli, že některé vrány posedávají na křižovatkách a pokaždé, když na semaforu naskočí červená, nakladou pod kola stojících automobilů ořechy. Když se vozy rozjedou, rozdrtí pneumatikami ořech a vrána si pak může spokojeně pochutnat na jeho jádru." "Zajímavé bylo, že když ke stejnému hejnu přidali jiné vrány, tyto se nebyly schopny toto naučit." Podmínky byly stejné, ale některým lidem nebylo třeba říkat dvakrát co mají dělat. Mohlo se všechno. Klaus to veřejně i prezentoval. Řekl, že se zhasne, že se nikdo nemusí bát vytáhnout navexlované peníze a že se nikdo nemusí bát své minulosti. Naprosto transparentní Klaus udělal pro SAMET víc než povaleč Havel. To Klaus se zasadil za rovné podmínky všech. Generální pardon byl spravedlivý. To co přišlo s TOPolánkem2009 už není Klaus. To je tady pan Urban, Kalousek, Dalík, Topolánek, Barták atp. Klausova porevoluční vláda byla nejčestnější vládou jenž tu kdy byla. Bohužel se to již nikdy nezopakovalo. Chtělo by to nemít předsudky, nezávidět peníze, a diskutovat se starými komunisty, estébáky a disidenty. Málo, málo, se píše o minulosti. Tady pan Urban je patrně v přípravce nějakého tunelu z dílny pana Kalouska. A protože peníze za DIAG HUMAN ne a ne přijít, tak si přišel kopnout do prezidenta.
06. 08. 2011 | 23:08

Denque napsal(a):

Na tento blog už ani nedokážu přispět ničím, snad jen doplnit pravděpodobné, autorovo tajné motto: Kdo tohle čte, je t...ba... Prostě - děs, běs.
06. 08. 2011 | 23:23

mb napsal(a):

Mohlo se všechno napsal HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ ...

někteří zkončili v sudech s kyselinou

jiní nerozlišili špinavé peníze

další říkali že o peníze jde až v první řadě

Řekl, že se zhasne, že se nikdo nemusí bát vytáhnout navexlované peníze a že se nikdo nemusí bát své minulosti.

vynikající příspěvek ... ke kapitalistické restauraci

a základní kámen mafiánského kapitalismu ...

pravidla jsou 1. pro srandu králikum 2. pro malý ryby ...

njn ... stane se ...
06. 08. 2011 | 23:27

HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ napsal(a):

To MB

ano. Já jsem také poslouchal Václava Havla. Cinkal jsem pod vlajkou na Václaváku. Zaznělo:Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. A já pak čekal a ptal se doma. Kdo to zajistí ? A rodiče řekli: No, ty hochu. My jsme starý a Havel na to nevypadá. Za jejich odhad jim dodnes děkuji. Místo práce jsem šel na VŠ,pak šéfovat a pak podnikat. Poslouchal jsem Klause a došlo mi, že Havel je uklizen. Ze sklepa disentu na půdu hradu. Je mi to také líto, že se nevybudoval kapitalismus jako v NSR, ale tady byly jiné podmínky. Komunističtí ředitelé měli KSČ funkcionářů plné zuby. Věděli, že se to jednoho dne musí podělat. A kdo nebyl úplný provokatér, nikomu se nic nestalo. Naopak v 80.letech to byla paráda.
06. 08. 2011 | 23:36

mb napsal(a):

hm ... ale je to škoda ... možna se mohlo vybudovat něco / cosi, kde by se pravidla ctila a poněkud méně (se) kradlo, je škoda, že se to nepodařilo ...

a je škoda že moc uchvátil právě Václav Klaus ...

je škoda že byl zvolen do čela OF ...

ale třeba by i ostatní alternativní minulosti / budoucnosti nedopadli uplne nejlepe ...

zdrvm ...

/ mafiansky kapitalismus neni uplne ten nejlepsi system no ... /
06. 08. 2011 | 23:55

ilyich napsal(a):

Musíte mít, pane Urbane, velmi velký a výkonný žlučník.
Když pomyslím na vás a pana Grušu, stále si nemohu přebrat který jste krychtálek a který lažnovský.
Každopádně pozor na chlebíčky, pro žlučníkáře je to mor.
07. 08. 2011 | 00:41

Martin napsal(a):

Jestli pan Urban opravdu někde "vyučuje", tak si jen musím ohlídat abych náhodou do takové školy neposlal svoje děti. Protože takového demagoga, hlupáka a lumpa mít jako učitele prostě nesmí.
07. 08. 2011 | 01:21

jan k napsal(a):

autor:
"Profesní i osobní přesvědčení: Ve chvíli, kdy mě chválí mocní, někde dělám chybu."
V. Klaus by jistě také přemýšlel, kde udělal chybu, kdyby ho chválili kecalové Vašeho typu.
07. 08. 2011 | 06:35

nok napsal(a):

Myslím, že prostě jenom žvaníte.
07. 08. 2011 | 06:47

Jag napsal(a):

Podle statistik uvolněná morálka zvyšuje počet nakažlivých pohlavních chorob.Více k tomu není co dodat.Měl by nějaký primátor podpořit tyto statistiky?A nedělejme si iluze,že homouš pěstuje nějakou věrnost ve vztahu.......hahaha.O tom silně pochybuji,protože to není normální,ale je to deviace.
07. 08. 2011 | 07:32

tomeek napsal(a):

Mily pane Urbane ---
Uz dlouho jsem se takhle nenachechtal. Dekuji. Vystizne, inspirovane...
Jen si tak rikam, a to ted docela vazne, ze kdyby (a to zcela hypoteticky!!) sedmnacty tajemnik Jejiho Velicenstva (sedmnacty myslim co do dulezitosti, ne historicke posloupnosi, a mozna jich ani tolik neni...) vypustil do sveta tolik blabolu ci mel tolik pruseru, co sama uradujici hlava Ceske republiky, tak je z Spojeneho Kralovstvi pres noc republika. Lide ve Velke Britanii by to proste neunesli.
Tak se ptam: v cem ci v kom je chyba?
Je v Jeho Blahorodi samotnem, nebo v tech jeho sympatizantech, kteri vedi, ale opravdu vedi, ze vykaly Vaclava Klause voni po rezedach, nebo v teho jeho oponentech, kteri nemaji dost odvahy nebo schopnosti z nej udelat nepracujiciho duchodce.
07. 08. 2011 | 07:40

permutant napsal(a):

Čechy v sobě kloubí postupnou genesi :husitství,protestantství,katolicismus,komunismus- toto čtveré i dnes je náš ideolgický kvas,náš poměr k Evropě.V husitství-nemáme s celou Evropou společného nic.V komunismu-s částí Evropy společné-s novými členy EU. V ostatních dvou-protestantsví a katolicismu máme s Evropou společné kořeny:Ty Které vedly,díky kolizi rakouského katolicismu s německým protestantstvím k národní katastrofě-Bílé Hoře a zotročení,zařazení mezi druhořadé národy bez svého jazyka literárního a úředního a svého majetku.Totéž co hlásá dnešní EU:Řešme ideologické spory negací etnika.Jenže kterého de facto později? Tehdy jenom českého s porážkou českých protestantů.Nešlo o porážku Němců.A aby se to připomnělo záhy po vzniku ČSR-Mnichov 1938-směs německého teutonismu,katolicismu a protestanství s fašismem,tentokrát ve vzácné jednotě proti češství a komunismu,židům,oponentem komunismu-nacionálním socialismem.

Jako účastníci budoucí křížové výpravy papeže Urbana se zde shromažďují odpůrci polofeudální České Evropy,kritici tradic nacionálního socialismu,Hácho- soudcokracie fašistické-česko-četnické,hrobů vandalů českých dějin -E.Moravce,Háchy,Kl.Gottwalda-a jejich pohrobků V.Havla a V.Klause.Ti kdož nesouhlásí s dvojsmyslnou pozicí justice.Ti kdož vidí,že začíná černým pátkem New-Yorské burzy předvídaná Krugmanem další pětiletka světové krize.Ti kdož čtou a vědí,že že začala a je ve znamení Breivikova sionizovaného činu pravice-masové vraždy vždy nerozhodných v dějinách socialistů,sociálních demokratů-kteří na všech křižovatkách dějin jsou povolní vůči extrémismu,jsou Buridanovým oslem všech otázek.Od kterých více než vatu politického prostoru nečekat.Proti těm,jež s chladnokrevností zločinců ničí bydlení poctivých a sametují ty,jež získali vily kolaborací s fašisme ať toho či onoho druhu,kdož sametují jejich hroby památkovými slavnostmi,kdož stále udržují v chodu Památkový úřad feudalismu,Nordické rasy a faškomunismu.Ti,kdož chtějí, aby lidé tolerovali Drzost více než práci a svědomí.Nechť vznikne křížová výprava do fiktivní Svaté země:přijdou i urození pánové ŠPidla,Švejnar a zemanové,rytíři lapkové,mniši.
A Breivik,s luxusní svou jachtou úspěšného podnikatele z lepší rodiny-diplomata ukázal,jak končí templáři po návratu.Ne Breivik není nahodilý izolovaný vyjímečný jedinec Norska a pátek tohoto týdne na burse není náhoda.Breivik je symbolem celé světové pravice,ukázkou jejího nástupu,když ona už opravdu nemá kudykam dále.Je to Breivik Klausius,Breivik norský,český ,vandalský-evropský. Jev háchovštiny,nejustiční justice.Jev nepolicejní policie.Jev symbiozy nekomunistického socialismu s podnikáním-vlády socialistů s opozicí pravice v otázkách etnik,integrace s Evropou-klausiánství v nejčistší krystalické podobě,hojně citované v Breivikově breviáři.Poklona,to zase byly minulé volby presidentské oravdu husarský kousek,to se musí přiznat.Co slovo z prašivé huby,o to více bude postupně smrdět.Norsko šlo v izolacionismu nejdále-referendem se k EU nepřipojilo ,ale má s EU vzájemné dohody.Není náhodou,že se hlásí o větší peníze Ti,kdo jich mají nejvíc.Není náhodou útok přes nájemné naty kdo nejvíce dřou a tím jsou většinou mezi nejhůře placenými.Je to o zrůdách.
07. 08. 2011 | 08:08

Hnzd napsal(a):

Mám pocit, že se další pravdoláskovník potřeboval projevit... Myslím, že autora článku nejvíce štve skutečnost, že Klaus měl ve většině toho, co tvrdil, pravdu...
A bohužel současná euroatlantická civilizace upadá. Je to proto, že opouští konzervativní hodnoty a místo toho propaguje žití na dluh a hloupé sociální inženýrství spojené s multikulturalismem, feminismem, homosexualismem, politickou korektností a ekoterorismem....
07. 08. 2011 | 08:12

zemedelec napsal(a):

Pane Marcus Agrippa.
Opravdu se hledá kvalitní novinář.
Táhle osoba co piše pod tímhle heslem,no nechci napsat sprosté slovo,ale vůbec nic neví,jak to šlo a oco šlo při privatizaci.A ty stejné podmínky pro všechny,to je opravdu nehorázný blábol.
07. 08. 2011 | 08:13

Tuneldědek napsal(a):

Na jeho kritice homosexuálů je nejlepší fakt, že kritizuje svého chlebodárce...Václava tuneldědka. Sice občas novináři vyrobí nějakou heteroaférku s překladatelkou nebo tlumočnicí, ale značná část národa dobře ví, která bije.
07. 08. 2011 | 08:29

Zacheus napsal(a):

To Urban. Způsob, jakým píšete o hlavě svého státu a jeho spolupracovníkovi mně bohužel - zatím jenom vzdáleně, ale jistě se v razanci zlepšíte - trochu připomíná leták fašizující Vlajky- Maffie z konce roku 1938, který se také velmi přívětivě zmínil o tehdejším nejvyšším představiteli republiky: " Veškeré občanstvo celého státu se upozorňuje, že v sobotu 22. října uletěl největší vlastizrádce a zločinec tohoto státu Dr. Eduard Beneš za pomoci těch dalších velezrádců a zločinců, který v poslední době prohlásil, že zůstane na lodi tohoto státu, kterou ani v ústraní neopustí, utekl s nakradenými miliony do ciziny...:-).
07. 08. 2011 | 08:44

Jarsa napsal(a):

Vážený pane Urbane, plně s Vámi souhlasím. Vy neurážíte a ani nehaníte hlavu státu a ani úřad presidenta. Vy pouze popisujete reálný stav na Hradě. Ano Klaus Václav už, bohužel, není pouhý Klaun, ale pravověrný fašista a spolu s tandemem Jakl a Hájek největším nebezpečím pro tuto zemi. Nedosti na tom, že jsme země rozkradená, tak navíc jsme země, kdy do jejího čela byl ODSáky DOSAZEN primitiv, jímž civilizovaný svět pohrd a tak nezbývá než Rusko a jiné poskomunistické země na východ od Slovenska. Totalitní praktiky jsou tomuto zločinci vlastní a fašistiské skolny jenomo btížně skrývá. Kdyby si president Havel dovolil pouze desetinu toho, co zmiňovaný fašista, ODSáci v čele se zmiňovaným kriminálníkem, by doslova záští praskli. Kde jsou ty doby, kdy jsme ve světě nebyli k smíchu ????
07. 08. 2011 | 09:03

Petr napsal(a):

Do sebe zahledeny Vasik ma jiste sve mouchy ale to neznamena, ze nemuze mit i pravdu. Ta jeho do sebe zahledenost ma taky tu vyhodu, ze se neboji rikat pravdu tam, kde jini politici mlci. Pane Urban to, ze velka vetsina obcanu EU nechce multikulti spolecnost je fakt, ktery politici zatim odmitaji respektovat. Homosexualita je v prirode odchylka od normalu, tedy latinsky deviace. Jiste je dobre ji tolerovat ale nevim proc by mela byt oslavovana.
07. 08. 2011 | 09:12

JaS napsal(a):

Petr Hájek v sobě opici nepotlačil, jen zapřel!
07. 08. 2011 | 09:22

Milan J napsal(a):

Urbane,
Vy jste tak zaslepený nenávistí ke člověku V.K. že už snad ani nejste schopen normálně spát. Pro svoji vnitřní rovnováhu tady plodíte úplný hovad...Nejsem ani přítel ani příbuzný V.K. jediný co vím, že ve většině případů už před mnoha lety předvídal spoustu jevů, které se teď jasně projevily.
Ekologismus, multikulturalismus, genderismus a další. Už dřív ho měli jiní poslouchat a možná nedošlo k tak katastofickému vývoji, který je bohužel na začátku.
Jen nechápu Urbane, že Vás nějaký student může poslouchat, že se od Vás může něco naučit. určitě učíte na prestižní VŠ.
Už vím, z které VŠ nevezmu do fabriky ani jednoho absolventa.
07. 08. 2011 | 09:28

hunda napsal(a):

A přece jenom je zde mnoho voličů,kteří hlásají užitečnost TABU ve dvou věcech:neklást si otázku o původu peněz a majetku v privatizaci,neklást si otázku emisí z aut ekologicky.Tedy tato sociálně-ekologická orientace je zásadně za pokračování životního stylu domkaření,chataření a automobilismu spolu.Její zárukou je podle nich zejména přítomnost v politice současně pravicového neoliberalismu ODS s umírněnou sociální ČSSD,které prý hlásají uchovat to nejlepší z kapitalismu.TI první si jakoby nebo opravdu myslí,že tu mají kapitalismus jako jinde,vzniklý majetkově prací majitelů a ten je nejlepší systém,ti druzí si neumí nebo kvůli obtížím změn představit jiné než dosavdaní privatizovaný systém.
Evropa bohužel na to sází:z podobné oslepenosti českých stavů roku 1620 vytěžila dvouhodinovou bitkou žoldnéřů osvojení celého českého majetku a pracovní síly na 300 let.
Otázka národní a otázka sociální T.G.Masaryka-jsou dle něj rovnocenné.Když bylo referendum ke vstupu do EU,mělo být i k otázce privatice-nejen zda,ale jak-na výběr z několika kroužkovaných možností.
Tato asymetrie referend,asymetrie významu obou otázek Masarykových Klausem,je předpokladem etnické záhuby.Krize,která jak vidíme je prodlužována od včerejška bude vstřebávat leccos,aby se udržel jakýsi prozatímní řád.Hloupí na to doplatí-národy z hlupáků,byť učených.Dva roky Klause do důchodu mohou být kruciální v dosažení vnější absorbcí nezvratitelné později převahy nad Českem.Spolu s rozpadovým poločasem Klausiánství systémově bez ohledu na absorbci,uvnitř Čech.Klaus je opotřebovaný,přežilý politik v každém případě už dvaceti léty jeho politické praxe a způsobem i zdiskreditován,i když cíle by s ním mnozí jiní měli shodné.
07. 08. 2011 | 09:36

hunda napsal(a):

opravuji výše slova k "dosavadní", "k otázce privatizace"
07. 08. 2011 | 09:41

Slunečnice napsal(a):

Nebezpečí fašizace tu je, takže díky za novináře typu Urbana, kteří na to dokáží poukázat a nazvat věci pravými jmény. Historii je potřeba si připomínat, ráda se opakuje. Dav je hloupý, manipulovatelný a k moci se derou psychopaté. Starým osvědčeným receptem je sjednotit společnost na základě jedné, správné ideologie a nasměrovat a uvolnit nenávist nespokojených občanů kýženým směrem, tedy k onálepkovaným nepřátelům národa.

Nehledejme nepřítele okolo, ten je v nás a projevuje se naší vlastní nenávistí a netolerancí, toho si, prosím, pohlídejme.
07. 08. 2011 | 09:41

vl napsal(a):

Pro Vogela: z čeho usuzujete? Sebedestruktivní sklony by tu byly, jinak bych se blogu pana Urbana (a třeba Peheho) zdaleka vyhnul. A hrdobci - podle Nerudy - jsme snad všichni, jimž hrouda nohy víže.
07. 08. 2011 | 09:43

Miloš napsal(a):

Pane Urbane, v mnohém lze s vámi souhlasit. Ale, tento zlořád jste v 89 začínal budovat i Vy. A nebo, byl jste tak naivní, že kapitalistická demokracie má lidskou tvář? A ještě jedno - asi před pěti lety byl Karel Marx prohlášen geniálního myslitele 19 století. Takže podle vás jsou blbci i v Anglii, když K. Marxe takto ocenili?
07. 08. 2011 | 09:45

šebány napsal(a):

Milan J - jako myslíte že ho nepustíte přes vrátnici ? Jste zaměstnanec bezpečnostní služby?
07. 08. 2011 | 10:19

hanah napsal(a):

Urban

Jste plný zášti, závisti a jedu a měl byste zkusit dobrého psychiatra. Váš slovník si nezadá s rudoprávníky "Kojzar Boudová a spol." a tento váš spisek patří do novinářské stoky.

Stejskal

pane Stejskale, jste si jist, že články tohoto typu patří na stránky aktuálně.cz ?
07. 08. 2011 | 10:39

Midori napsal(a):

Souhlas s Hanah.
07. 08. 2011 | 10:50

Daniel napsal(a):

Hajek se odvazil rici, co si mysli vetsina heterosexualu a buzerantech a lesbach. Je to jejich svoboda rici svuj nazor, i prezidenta. Vy jste proti nim uplna nula, pisalek, rajtujici na vlne dnesniho konformizmu, ktery se ale vice odklani od reality, jak ji vidi normalni obcane, zboznovanim multikulturalizmu, ulicnich orgii polonahych buzerantu a lesb!!! Skutecne ohrozeni spolecnosti nevidite, ani toho nejste schopen....
07. 08. 2011 | 10:52

HK napsal(a):

Jan Urban se vyjadřuje způsobem, kterým se pasuje do role ještě povolanějšího moralisty než "hradní pánové"....
Neříká však, jaký je důvod, aby byly oficiálně podporovány a pozornost upoutávaly stále více nejrůznější úchylky, které je sice třeba tolerovat, ale které snad nemají dominovat. Proč se mají "se záštitou" okázale předvádět jako něco hodného následování? Hrdost nad tím, čím je, nechodí rozumný člověk demonstrovat na náměstí!
07. 08. 2011 | 10:56

Mud.. napsal(a):

šebány
Nejmodernější technika umožňuje každého uchazeče dokonale "proklepnout". Jsou veřejné služby (třeba Rádio 6), kam svobodně myslícího člověka nepustí! I privátní majitele firm si nepřipustí jiné obyvatelstvo. Již nejde o vzdělání, ale o rozumové a charakterové parametry uchazeče. Urbanovo studenty nikdo slušný nepřijme!!! To by byl šílenec.
07. 08. 2011 | 11:00

Občan Josef K. napsal(a):

To permutant, hanah etc. Vaše příspěvky jsou přímo ohňostroje zcela nebývalého ducha a znalostí "běloruského křoví". Přiznám se, že by mi z prezentace tak neznalých, nekorigovaných postojů bylo horko, pokud bych nevědl, že lidské bytosti jsou různé.
Jsem ale přesvědčený, že budoucí totalita, doufejme, že nepříjde, ve Vás bude mít silné zastánce.
To národovecké pění, bez nejmenší znalosti. Pro permutanta bude Karel IV jistě ne Lucemburk, nýbrž "Čech jak poleno". Rukopisy hadr v té úporné snaze dokázat nedokazetelné v Nejedlovském duchu.
Raději si přečtěte Gordona Schauera, kupodivu opravdu českého vlastence.
Jinak je zřejmé, podle stylu, že za VK v této nediskusi stojí nějací brigádníci za klávesnicemi.Platí je ČEZ? Je to jedno. Jsou unavení...
07. 08. 2011 | 11:01

Čvančara napsal(a):

Souhlasím s hanah. Z každého článku tohoto nikoliv bývalého disidenta kape nenávist, tentokrát proti hlavě státu. Kromě několika výjimek (Pehe, Hořejší) jsou tyto blogy zapleveleny
podobnými týpky. Osmedesáti procentům občanům se nelíbí politická situace v této zemi, mafiánské metody vládnutí vláda, senát, justice, jen aktuálně.cz dělá všechno pro to, aby podpořila těch zbývajících dvacet procent národa, kterým se zřejmě tato svinstva líbí.
07. 08. 2011 | 11:06

Oliver napsal(a):

Milosi, kdo Marxe prohlasil za genialniho myslitele 19. stoleti? Novinari, anketa?

Marx byl podvodnik, zakomplexovanec, a rasista. Staci se podivat na jeho Neue Rheinische Zeitung a jeho vyhlasovani genocidy Slovanu napriklad. To ze jej novinari nebo nekdo vyhlasi za myslitele stoleti (ackoliv se skoro ve vsem spletl) to je spise ukazkou ztraty zdraveho rozumu.
07. 08. 2011 | 11:12

nesvazák napsal(a):

Klaus,Urban Hájek jsou úplně stejní a nebezpeční pro společnost. Je to jako rozlišovat mezi tvrdým jádrem fanoušků Sparty či Ostravy. A je smutné kolik každý z nich tu má sympatizantů...
07. 08. 2011 | 11:14

nesvazák napsal(a):

To Oliver. Angličané.
07. 08. 2011 | 11:15

bloger napsal(a):

Problém je, že nemáme normální novináře, politology a zčásti i politiky. Ti kteří se za ně vydávají jsou v podstatě též devianti neschopní posoudit věci z různých pohledů a učinit optimální závěr (či nalézt optimální řešení). Protože jsou deviantní tak vše řeší s nenávistí (vůči opačnému názoru) či nekritickou láskou (pokud se schodují) a výsledkem je to že jeden mele jedny nesmysly (extrémy), ten z druhého tábora pak opačné nesmysly. Ach jo, je to bída. Jedním z těchto deviantů je pak i pan Urban (to neznamená že devianti z opačného tábora jsou lepší).
07. 08. 2011 | 11:31

Willard napsal(a):

Přesné...zdá se, že z Hradu vane zatuchlý duch Druhé republiky. Jak se situace bude zhoršovat (ekonomicky atd.) mám obavy, že ty žvásty dojdou sluchu čím dál většího počtu lidí, přesně jak říkáte.
07. 08. 2011 | 11:36

Petr PT napsal(a):

Osobně si myslim ,že to je trefně napsané. A nejsmešnější je na tom to ,že 90% homosexuálů je takzvaně tech 96% heterosexuálů. Který si to sami ani nepřiznaj.
07. 08. 2011 | 11:40

Petr B. napsal(a):

Pane Urbane, ale vždyť vy nejste o moc lepší, než ti dva. Viděl jsem vás naživo v TV s paní Řapkovou. Ačkoliv paní Řapkovou nemám moc v lásce, vy byste zřejmě potřeboval pomoc psychoanalytika. Klaus s Hájkem toho tentokrát zas moc neprovedli, abyste takto musel vyvádět.
07. 08. 2011 | 11:41

nesvazák napsal(a):

Pod to se podepisuji,protože jsem přesvědčen,že média, novináři,komentátoři,čt místo,aby veřejný prostor kultivovali,tak spíše veřejnost zpracovávali pro některý z politických směrů či zájmových skupin...
07. 08. 2011 | 11:46

Oliver napsal(a):

Kteri anglicane? I kdyby, co to meni na tom, ze Marx byl podvodnik, a nebyl prvni, kteremu spousta lidi naletelo. Spousta lidi veri na horoskopy, veri na astrologii veri tedy i vedecky se tvaricim komplikovanym souvetim z Marxovych bichli. Marx si ve svych veeckych pojednanich navymyslel vsechno mozne. To ze se spletl v tolika vecech, nemuze racionalniho cloveka nechat v klidu, kdyz munnekdo prisuzuje vedecke znalosti. Ten clovek je presne archetypem nevedeckeho pristupu.
07. 08. 2011 | 11:46

tonda napsal(a):

ja osobně zámwckého pána nemsím, ale jestli budeme šikanovat lidi za vyslovené pocity (názory) tak to mně podrž.
mně sobně se taky nelibí pochod 7%.kdy bude pochod 93% taky to bude podklad k vašemu pozastavení.
07. 08. 2011 | 11:48

Gero napsal(a):

valná většina netolerance je založena na "naprogramované" averzi jež je už od úsvitu života. Její účel je a byla ochrana určitého stavu a projevu v rámci aktuálního životního porstředí. Stopy a její mechanizmy jsou již obsaženy v DNA, zde je to ale potřeba chápat jako potřeba k procesu ochrany vzniku těch a těch buněk aby měly kýžené projevy, třeba srdeční buňka.Tedy zábrana mutacím. S evolucí života se to dostalo až do pudová roviny jako ochrana svého druhu proti mezidruhovému křížení a zanášení "čistoty" genomu rodu. Zde to má čistě živočišný smysl. U člověka jako tvora obdařeného složkou vědomí jež vytváří nakonec jeho osobnostní statut, lidskost toto postrádá už z části smysl, neboť zde již probíhá duševní emancipace a vědomí svých činů a jejich projevů. Lze říci že v člověku se obsahuje proces překonání živočišnosti v prospěch duševního formátu - emancipace. Jinak řečeno pere se v něm živočišnost a tím pádem ona přirozená živočišná averze proti odchylkám v životním prostředí, jež mají chránit jeho tělo a DNA, a duševní formát jež toto dalece překonává a jeho účelem není rozvoj rodu a druhu, ale duševní emancipace, a ta právě to vidí takto v tomto smyslu a účelu ... .
Jelikož lidská společnost není v tomto procesu duševní emancipace homogenní, valná část je na počátku, tak kolem sebe vidíme různé projevy této pudové averze, ať je to kmenový boj, náboženské projevy, vyznávání určitých agresivních třeba fašistických světonázorů, až třeba k averzi cikánům, černochům a nakonec třeba aktuálně homosexuálům, nebo taky blondýnám ... .
07. 08. 2011 | 11:51

Ignác Pospíšil napsal(a):

Žvást je tenhle blog... :-)
07. 08. 2011 | 11:55

permutant napsal(a):

to "Občan Josef K.:

Gordona Schauera opravdu neznám,sorry.Tak z jeho myšlenek zde něco vypište.
Procházím svůj text a marně v něm hledám "Karla IV-Čecha jako poleno",totalitu(to je co prosím????),národovectví,Nejedlovský duch,běloruské křoví.
Pokud se znám, nic podobného jsem v textu neuvedl,leda vaše interpretace mého textu jsou spíše Marťanské.Téhož ducha.Sneste se ,prosím ze své nadnesenosti významů, Vaše Blahorodí,pane Jozef K. do prózy,která vše určuje.
Nezajímá mne ani Marie Luisa ani lůza,o které tuším píšete jako o pražském hradu Hájků,Jaklů,...Rozlišoval bych,popletenost,banalitu,průměrnost,lůzu,..atd. když o někom píšu.Různá slova nesou odlišné významy,mě tona rozdílod vás nesplývá v jedno.Hozdojednopytelství neznám.S Hannah se nesrovnávávám,nevím proč by ji měl řadit někam.
Zkuste se sám zamyslet nad stylem komentáře o stránku vepředu na aktuálně.cz který zachází s fakty způsobem:Breivika jachtaře zaměňuje Breivek s převozníkem ,50 mil je pro něj 50 km, ostrov je vlastně součást ostatní pevniny.Podle zkreslování zdánlivých detailů se hodně pozná z úmyslu vykladače polopravd.
Radši nám napište,zda dle vás je Breivik spíše sionista,jak dnes píše většinově Západ nebo více pravičák a podnikatel-jak píše sám o sobě on. ??? Možná,že bude zajímavé si váš názor v tomto bodě přečíst.Je aspoň mně jasné,že teď bude úporná snaha všude dokázat,že Breivik není názorově Klaus,že Breivik je isolovaný jedinec,že Breivik není pravičák,že Breivik nepíše pravdu když říká sám ,že je názorově liberální křesťanský konzervativec,že Breivik nebyl mládežníkem strany Pokroku 13 let (ač to potvrzuje čelný představitel druhé největší norské strany-že Breivika znal jako skromného člověka s poněkud nereálnými vizemi),že Breivik je jen a jen sionista.Proč asi myslíte? Že právě tato interpretace bude v Čechách přijatelnější?
07. 08. 2011 | 12:01

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Oliver:
" Marx byl podvodnik, a nebyl prvni, kteremu spousta lidi naletelo" Nepravda.
07. 08. 2011 | 12:03

HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ napsal(a):

To zemedelec

Já jsem přístupný názorům. Tak vysvětlete v čem se mýlím. Ještě než začnete ? Zapřemýšlejte o tom, co jste dělal před rokem 89 a jestli jste měl možnost využít
- kontaktů z minulosti (jakýchkoliv)
- nějakých specifických znalostí z minulosti (technické, jazykové atd)
- možnost nabytí levně nějakého movitého nebo nemovitého majetku (včetně vrtačky, psacího stroje nebo kopírovacího starého stroje, reproduktorů, zesilovačů, zubních vrtaček, prostě všechno...)

Náš soused například koupil levně traktorbagr ze stavebního družstva. Všichni jsme tušili, že se chopil situace, ale i tak ho koupil za 45 tisíc, což bylo v roce 1990 pořád dost peněz. Stroj byl dost starý. Začal podnikat a vydělal desítky milionů.¨
On mi tenkrát řekl, že si jejich ředitel založil svojí firmu, ale stroje koupil na úvěr nové. Stroje staré v družstvu rozprodal, protože věřil v jakousi spravedlnost a cítil máslo na hlavě, že byl komunista.

Resume: ředitel se zachoval až příliš humánně na rozdíl od různých jiných bývalých ředitelů. Soused se zachoval jako hodně lidí, tedy přes noc se rozhodli podnikat a udělali si inventuru všech hmotných a nehmotných aktiv. Každý měl stejné podmínky. To co vás štve, je závist, že má někdo více. Už mě nebaví to pořád obhajovat. Je to tu samý ubohý závistivec peněz. Čím víc peněz, tím lépe ? Běžte dopr....
07. 08. 2011 | 12:12

Peppa napsal(a):

Bravo. Vynikající komentář, jako vždy. Dodnes jsem nezapoměl na výplody pana Hájka v komunistickém tisku. Pokud se nepletu poravidelně publikovat v Tvorbě. To byla nejotřesnější komunistická stoka, stonásobně horší než Rudé právo, Rovnost a Svět socialismu dohromady. Právě tady se shromáždili nejodpornější kreatury z řad komunistických novinářů. Oni nepsali obyčejné články. Z jejich pera se rodily nejagresivnější ideologické kampaně proti různým vrstvám společnosti přičemž pod přímou taktovkou Ústředního výboru Komunistické strany a Státní bezpečnosti. Kromě Hájka zde například publikoval nynější zástupce Práva Robert Dengler, který patří k velkým obdivovatelům Václava Klause. Ten byl dokonce tomuto soudruhovi na svatbě. Zvláštní jak si rozumí údajný představitel konzervativců a zuřivý komunista. Klaus, Hájek, Dengler, Petr Žantovský a spol. patřili k tzv. nomenklatuře, tedy je komunistickým kádrovým rezervám a před listopadem 89 měli výsadní postavení. Tyto lidi spojuje nenávist ke všem, kteří je o toto postavení připravili. Proto tak zuřivě plivou na Václava Havla a na tzv. pravdoláskovce.
07. 08. 2011 | 12:14

hanah napsal(a):

Doporučuji k přečtení

http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/204101/Ostudou-neni-pruvod-gayu-a-leseb-ale-zastita-politiku-nad-nim.html
07. 08. 2011 | 12:28

vlado napsal(a):

Je dobře,že díky takovýmto blogům se lidé dozvědí kdo se zasluhuje o výuku našich studentů jaké zaujímá postoje jak současnosti či minulosti. Jak hodnotí naše VIP, kteří ovlivňují atmosferu našeho soužití. Jenže mnoho z nás zajímá jak bude v tomto vykradeném a zadluženém státě zítra žít. Část z nás již pochybuje o tom, že tento stát řídí čestní lidé a né zaprodanci velkokapitálu. To nám v příštím blogu osvětlete.
07. 08. 2011 | 12:29

Buvol napsal(a):

Dušan Dvořák
Čekali jsme jenom na vás ..
07. 08. 2011 | 12:35

Johanna napsal(a):

Peppo, to je bohužel realita.
Bývalí soudruzi a lidé s horlivým a starostlivým vztahem ke KSČ a kádrům jsou dnes "přemo(u)dřelí" a téměř objímají hranici pravého politického spektra.
Až nás slupnou Číňané, budou z nich žluťásci jedna radost.

Mně se líbí, jak řada skutečných odborníků a vědců nemohla v 60.letech vycestovat studovat na Západ, ale náš Tatíček Prezident-přiženivši se do správné rodiny-mohl vycestovat dokonce několikrát. Členství v KSČ mu sice nikdo nedokázal, však kamaráčoft s lidmi, s kterými se kamarádil a kamarádí je něco jako dlouholeté vlastnictví rudé knížky.
Klaus nebyl Gott ani Lendl, aby po něm naopak minulý systém chtěl, aby nás reprezentoval a přinášel devizy.
07. 08. 2011 | 12:54

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem řadu hrubě urážlivých a nadávky obsahujících příspěvků, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Dobrý den, paní hanah.

Nenašel jsem v Kodexu blogera nic, s čím by byl tento text v zásadním rozporu. Proto nevidím důvod, proč by tu neměl být. Co byste ode mne očekávala? Zákaz názorů pana Urbana? Či pana prezidenta popř. pana Hájka? Nemám v úmyslu zakazovat názory ani jednoho z nich (jiná věc je, že ne všechny sdílím).

Libor Stejskal, editor blogů
07. 08. 2011 | 12:58

Johan de Conteyner napsal(a):

pane autore.
Mám Vás pozdravovat od Vašeho ex přítele,(nemá PC).Jmenuje se Ládík ale je také znám v homosexuálních kruzích pod přezdívkou Vohrnutej Lulan.
Tak Vám to vyřizuji a přeji Vám lehkou ruku a tvůrčí mozek.
07. 08. 2011 | 13:01

Desiderius napsal(a):

Bylo by třeba poslat na Hrad akční skupinu odborníků z psychiatrické kliniky a udělat zevrubnou probírku tamních psychopatů,odvedli by si je všechny.Byl by pokoj.
07. 08. 2011 | 13:30

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane Stejskale,
jste v pořádku?
Osobně o tom pochybuji, smazal jste mou kópii urážlivé nadávky Dušana Dvořáka z 07. 08. 2011 | 12:12 a mou reakci na ni, ale originál jste ponechal. Jako obvykle záměrně ostentantívně?
07. 08. 2011 | 13:32

hanah napsal(a):

Stejskal

pane Stejskale, neměla jsem vůbec na mysli kodex blogera, ale úroveň a styl komentářů a komentátorů aktuálně.cz. Měla jsem dojem, že právě nad touto úrovní už řadu let trávíte svůj i volný čas.
Něco zakazovat ? Kdepak. Ale třeba využít té přepychové možnosti něco, či někoho, nepublikovat :-)
07. 08. 2011 | 13:36

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Matyáši,

jestli jsem v pořádku, nemohu objektivně posoudit. Nicméně v tomto konkrétním případě jde o nedopatření z mé strany. Měl jsme za to, že jsem "voly" pana Dvořáka mazal (společně tuším s ještě dvěma texty, které zde od mé poslední návštěvy, včera odpoledne, porušovaly pravidla korektní debaty, tedy po zběžném přečtení stovek přípsěvků). Zjevně jsem to ale neudělal, takže napravuji dodatečně.

Libor Stejskal
07. 08. 2011 | 13:42

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane Stejskale,
tak je to v pořádku, děkuji.
07. 08. 2011 | 13:45

Jirka napsal(a):

Zase je tady ten diletant s těmi jeho příšernými články. Jeho známí mu údajně, jak jsem to četl, říkají hloupý Honza, já říkám ne ne, vyčuraný. Poctivá práce mu vždy smrděla a tak se stal převlekačem kabátů. Jo a Hájek má pravdu. Kdo jako dítě nezažil setkání s Homosexuálem, tak at´ drží h..u. Je to strašná zvrácenost.
07. 08. 2011 | 13:47

Matematik + cenzor napsal(a):

Zloděj křičí chyťte zloděje. Stejný ku stejnému.
Urban tvrdil, že Londýn do 45 minut zasáhne Sadám Hussein. Ukazal nam satelitni snimky a proto pak byla invaze. Vporadku to bylo po stranicku. Postmoderni pseudo kydy , k tomu se vyjadri. Proc nenapise, ze se nechal zblbnout velkym bratrem a uveril tem lzim o iranskych raketach o raketach z KLDR, kdyz tady Halliburton chtel delat svuj spinavy byznys? ....Ne kdyz jde o miliony zivotu, to vytahneme z rukavu komunistickou dialektiku...
Kdyz jde o marginality, budeme zasadovi, budeme se bit v prsa....

Lez a kradez neni ani levicova ani pravicova.
"Jeho myslenky jsou tak trochu stranou..." (tedy dialekticke v souvislostech)

Demokracie 2.0
Nebat se a nekrast
http://www.hzpd.cz/

Nikdo nemuze byt podezdrivan ze svych osobnich nebo skupinovych zajmu.
Je to nejvetsi nebezpeci pro kmotrostan a ten bude zatracene kopat....
Jedinym argumentem kmotrostanu pane urbanova bude, ze bychom si zrusili dane a armadu a ze prece vy jste neschopni , ze Urban, Klaus atd ti ze jsou schopnejsi.
Posleme je do Luzernu nebo Bernu at vidi kam to vede ta prima demokracie...
Ano jsou schopni se hasterit a predevsim lhat a krast. Urban je nedilnou a zaslouzenou soucasti systemu.

1)obnova necenzurovanych medii (bilych krvinek systemu, jez se odvazi napriklad vznest dotaz, kdo zfalsoval ony satelitni snimky irackych laboratori, jez byly dukazem pri hlasovani v RB OSN, alespon se o tom odvazit zminit...nebo LTO... to nebylo?)
2) prima demokracie
07. 08. 2011 | 13:48

stejskal napsal(a):

Rozumím, paní hanah,

čili abychom si rozuměli, v případě blogerů ani debatujících nemám možnost ovlivnit, co zde publikují (pouze zpětně mohu smazat to, co dle mého názoru porušuje Kodex debatujících. Proto ta zmínka o něm).

Co se týče komfortu vybírat sem autory, užívám ho plnými doušky. Snažím se přitom dbát na to, aby sem psali lidé nejrůznějších názorů, stylů vyjadřování apod (tedy nejen ti, kteří vyhovují třeba mně, Vám, či jinému konkrétnímu člověku, samozřejmě za předpokladu, že autor repektuje principy demokracie a demokratické diskuse).

Libor Stejskal
07. 08. 2011 | 13:50

stejskal napsal(a):

Smazal jsem další hrubě urážlivý a nadávky obsahující příspěvek ("idioti"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 08. 2011 | 13:52

nesvazák napsal(a):

To Dvořák. A mně se chce něco říct a to,že Dvořák je korunovanej ....Ale neřeknu,protože nechci klesnout na úroveň Dvořáka...
07. 08. 2011 | 13:53

mb napsal(a):

hanah ... ´dluzite´ mi odpoved ... zdravim ...
07. 08. 2011 | 13:53

Matematik + cenzor napsal(a):

George Bush junior uz nikdy nebude moci navstivit Svycarsko. Ve svych pametech napsal, ze osobne naridil muceni zajatcu. Ve Svycarskem systemu je jedno, zda je to americky prezident nebo nekdo jiny. Kdyby pristal v Geneve, musel by byt zatcen. At by se to soudci libilo ci ne, at by se to vlade libilo ci ne. Je tam takovy zakon, ze ten, kdo narizuje muceni.....

Jak je to mozne, jakym mechanizmem se stalo, ze bratrsvo kocici pracky nad timto nema moc? Je to nejaka velka zpravodajska hra? Nejake tajemno?
Kdepak. Proste v systemu prime demokracie, ktera odrazi presny vyznam komunikacnich terminu a ty maji svoji pevnou platnost, v takovem systemu nelze pocitat s Renatou Veseckou nebo Janem Urbanem....
07. 08. 2011 | 13:55

nesvazák napsal(a):

To Oliver. Představte si,že blbej anglickej národ si zvolil za historickou osobnost Marxe. Myslím,že o Marxovi toho asi moc nevíte a jen vycházíte z výkladů Marxe bývalým režimem či polistopadovou nomenklaturou a oba pohledy jsou špatné. Přečtěte si Kapitál. Marx není můj šálek čaje,ale nemám rád povrchní soudy a navíc poplatné době.
07. 08. 2011 | 14:00

Matematik + cenzor napsal(a):

Ano, kdyz nekdo podnecoval k valce na zaklade lzi, kdyz diky necim informacim a zpravam byl zabit vice jak milion civilistu, to je v poradku.
Kdyz nekdo pripravoval vlastizradu a v mediich nas bombardoval neexistujicim nebezpecim iranskych raket...
Kdyz nekdo taktne mlci cudne kouka stranou kdyz se otevre sklad s jadernymi hlavicemi statu Izrael...
Kdyz nekdo pomoci Aktualne.cz horuje proti irabnskemu reaktoru na zakazku Halliburtonu....

Muze nejaky vulgarismus vyvazit takovato moralni pochybeni zdejsiho cenzora?

Jsem to ale idiot, ze to nechapu.
07. 08. 2011 | 14:02

šlapka napsal(a):

hanah napsal(a):
Urban
Jste plný zášti, závisti a jedu a měl byste zkusit dobrého psychiatra. Váš slovník si nezadá s rudoprávníky "Kojzar Boudová a spol." a tento váš spisek patří do novinářské stoky.
Stejskal
pane Stejskale, jste si jist, že články tohoto typu patří na stránky aktuálně.cz ?
07. 08. 2011 | 10:39
---------------
hanah napsal(a):
Stejskal
pane Stejskale, neměla jsem vůbec na mysli kodex blogera, ale úroveň a styl komentářů a komentátorů aktuálně.cz. Měla jsem dojem, že právě nad touto úrovní už řadu let trávíte svůj i volný čas.
Něco zakazovat ? Kdepak. Ale třeba využít té přepychové možnosti něco, či někoho, nepublikovat :-)
07. 08. 2011 | 13:36
---------------

Já jsem pro.
Třeba hanah - bychom mohli - nepublikovat.

Nic by se tak totiž nestalo. Nikdo by o nic nepřišel.
:))))
:)))))

Pozn. :
"...Od Haslingerové, která zde oxiduje pod nickem 'hanah' (viz. výše) mě to vůbec nepřekvapuje, zrovna tak, že manžel byl prý agentem STB, jakýsi Georg Vaněk dal na facebook fotku jeho legitimace. Stejně jako Bobošíková vítala jako předsedkyně SSM na Staromáku Husáka. Škoda, že tato fotka se neobjevuje častěji...."
"..."...Paní Haslingerová, která vydává Fragmenty a patří mezi nejhysteričtější
Klausovy obdivovatele v listopadu 1989 požadovala po UV KSČ jako ortodoxní komunistka ozbrojený zákrok proti stávkujícícm studentům za což byla později na hodinu vyhozena z Akademie věd..."
/jeden z komentátorů blogů aktualně.cz, kterého by bylo dobré zakázat...:(( - nebo alespoň ho nepublikovat....:)))))))
-----------------------------------------
"...Jenže většina provozovatelů názorových webů vám odpoví, že oni nejsou novináři. Jsou přece publicisté. Ivana Haslingerová například řekla: "My bychom chtěli, aby už byl Topolánek u vlády. Za to kopeme pořád."
To skutečně není novinařina. Ale je to publicistika? Vždyť publicistika je regulérní žurnalistický žánr. Ani pro ni by nemělo platit, že účel světí prostředky...."

http://www.reflex.cz/clanek/stary-reflex-tema-reflexu/18378/nekorektne-napravo-rx-diskuse.html
07. 08. 2011 | 14:08

džordž napsal(a):

Zločince nemusím, ale buzerant zůstane buzerantem...Anebo se to někomu zdá normální?
07. 08. 2011 | 14:12

Naštvaný napsal(a):

"Hájkův oblíbenec Bátora." Eště, že tam nepůsobí Havlův oblíbenec Urban
07. 08. 2011 | 14:29

fert napsal(a):

Není celkem pravdou,že Z.Jičínský šel novou ústavou od lesa na totéž čím se Klaus musel prodírat jako houštím v nitru lesa.
V tom smyslu justice byla jen částečně spolurčující faktor ze strany lámání vedoucí úlohy KSČ v jejím parlamentním systému pouze 4 stran od dob čistky po únoru 1948 politického volebního spektra od opozičníků.

Nejde výslovně ani o to zejména,že Zdeněk Jičínský,navrhovatel nové ústavy, zrušil zakotvené právo na práci.Protože práce je garantována jen existencí pracovních míst v práci dávajících institucích.Tedy mezi přezaměstnaností v socialismu do roku 1990 a nezaměstnaností po něm je pouze relativní rozdíl dvou politik zaměstnanosti dvou a více různých vlád,po sobě jdoucích.
Ale jde více o to,že absencí referenda s kroužkováním typů privatizace byla skutečně násilně vybrána jediná možnost po roce 1990-z hlavy ODS,podobně jako jediná možnost typů vlastnictví byla lidem okolo násilně po roce 1948 vnucena z hlavy KSČ tehdejší.
Např. v letech 1945-1948 zde reálně fungoval systém národních správců fabrik,který není podoben ani Klausovu modelu privatizace po roce 1990 ani modelu zestátnění majetků komunistů po roce 1948.Tím jenom poukazuji,že ve skutečnosti bylo možností jak chápat vlastnictví,včetně státního a soukromého a tedy jak následně privatizovat-daleko více než se zdá.Na výběr bylo více variant,záleželo na předních ekonomech země tehdy jak se k tomu postaví.Nikdo dnes neví proč za ně okamžitě a jedině a nebo hlavně byli považováni např.V.Dlouhý,D.Tříska,T.Ježek,..
jediní.Švejnara odmítali s návrhy soustavně tehdy.Hovořil o tom veřejně přeci.Uzavřeli se diskusi,ač nebylo kam vlastně spěchat-jak po pravdě tehdy v roce 1992 říkal tehdejší místopředseda vlády W.Komárek.Vždyť Todor Živkov,po roce 1990 soudem v domácím vězení své dcery,v letech 1980-1990 soustavně experimentoval v Bulharsku s novými netradičními formami vlastnictví a subjektů .Proč tak samozřejmě nebylo možností už tyto některé jejich zkušenosti použít srovnáním,místo chyb z pokusu hned naostro.Rovněž v předstihu bylo Rusko v letech 1995-2000 před ČR a ostatními východoevropany s mnohem rozsáhlejší sítí privátních bank.Píše Švejnar v reportu Cornell university 2000.Použil to Zeman při privatizaci bankovního socialismu Klause po roce 1998? Případ s Nomurou se Zemanovým podpisem s tím souvisí? Blamáž a pokuta následně tomu v Londýně 2008 u arbitráže.Kvůli hlavně tomu podpisu.
Chyběl důkladný rozmysl před experimenty naostro.Nikdo nenese zodpovědnost ale.
07. 08. 2011 | 14:37

Johanna napsal(a):

Nesvazáku, souhlasím.
Marx je odmítán pouze proto, že ho zprofanoval minulý režim.
Přečtěte si - Vy všichni - i Engelse a nevynechejte Lenina.
S čím nebudete souhlasit, nesouhlaste.
Uvědomte si, že výše uvedení psali a nabývali zkušeností převážně v dobách, kdy žádná komunistická totalita neexistovala.
07. 08. 2011 | 14:54

Maximus napsal(a):

Krádeže století 1. Díl
http://atanova-zasuvka.blog.cz/1011/byl-jsem-svedkem-kradeze-stoleti-1-dil

Motto: "Co jim dovolíme my dole, takoví budou ti nahoře."
40 let jsme trpělivě snášeli komunisty, teď budeme 40 let trpělivě snášet mafiány? A co bude potom? Vrátíme se k totalitě? Lhostejnost se nám nevyplatila a nevyplácí. Měli bychom klást správné otázky "odpovědným" a trvat na jejich zodpovědnosti. Nebuďme lhostejní, neděláme to jen pro sebe, ale hlavně pro své děti. Možná nám budou také jednou klást "správné" otázky a my se jim budeme stydět podívat do očí.
"ZPRÁVA"
o rozkrádání českého národního majetku v 90. letech 20. století
Následující zpráva si neklade za cíl být úplná a vyčerpávající. Je velmi pravděpodobné, že řada trestných činů a "tunelů" z jejího spektra úplně unikla či je zachycena jen částečně či okrajově. Přesto se však snaží zdokumentovat zločiny a krádeže národního majetku, které proběhly v devadesátých letech, to vše především na základě pravdivých či obecně známých skutečností a faktů, jejichž relevanci a pravdivost si může kdokoli ověřit. Jejím účelem je jak zdokumentovat a zachytit spáchané zločiny, tak obvinit jejich pachatele. Z drtivé většiny jsou to bývalí komunisté, agenti StB či KGB.

GENEZE
Neudržitelnost komunistického režimu na konci 80. let 20. století přinutila celý tehdejší bolševický establishment jednat. Byl vyslán signál do kontrolovaných disidentských kruhů k zahájení "revolučních" kroků. Je zajímavé, že většina důležitých osob, které později obsadily vysoké státní funkce či tunelovaly banky, se rekrutovala z Československé akademie věd (ČSAV), a to vesměs z Prognostického ústavu. V této instituci plné vysokých komunistů působily jména jako Komárek, Klaus, Zeman, Češka, Dyba, Dlouhý, Ransdorf, Salzmann, Ježek, Klausová a další. Představovaly jak kádrovou rezervu pro nový režim, tak kádrový nomenklaturní rezervoár režimu starého. Sám šéf Prognostického ústavu, přesvědčený komunista, přítel Che Guevary a místopředseda vlády ČSFR v roce 1990 Valtr Komárek ho označil za "školu revoluce". Tato revoluce si, jak známo, získala přízvisko "sametová", a to vzhledem k jejímu bezkonfliktnímu a téměř konsensuálnímu charakteru. Už to naznačuje, že se nejednalo o revoluci v pravém slova smyslu, ale o programové předání moci, resp. o udržení moci v rukách komunistických kádrů. Již první kroky Občanského fóra v čele s Václavem Havlem naznačily, že vůbec nejde o žádnou revoluci, ale jen o změnu systému režimu. Bohužel ve vyvolané euforii a v naději na zbavení se komunistického jha, se vyškoleným bolševickým "revolucionářům" z Prognostického ústavu (spolu s Havlovými disidenty a zmanipulovanými studenty) podařilo změnit režim a ponechat komunisty fakticky u moci.
Symbolickým a zároveň tragickým vyjádřením tohoto faktu byla instalace Mariána Čalfy, v té době ještě aktivního agenta KGB, do křesla předsedy vlády dne 10.12. 1989, kde setrval až do 2.7. 1992. Za komunistické éry působil Čalfa v ČTK, poté byl jmenován předsedou Legislativní rady vlády ČSSR a vyzkoušel i post komunistického ministra. Václav Havel si jej vybral za nejbližšího spolupracovníka.
Pokr.
07. 08. 2011 | 15:00

Maximus napsal(a):

KUPÓNOVÁ PRIVATIZACE
Úvodem jednu kouzelnou větu, kde světově uznávaný ekonom působící ve Světové bance, Dr. David Ellerman v souvislosti s kupónovou privatizací označil Václava Klause za "tržního bolševika" a architekta "finančního pirátství". Čtenářům zajímajícím se o ekonomii lze doporučit článek Dr. Ellermana z roku 2001 pod názvem "Lessons from Eastern Europe´s Voucher Privatization".

Nutno přiznat, že nápad kupónové privatizace byl geniálně rafinovaný. Dát lidem pocit, že něco získávají a následně se legálně zmocnit majetku, který zůstal po komunistech.

Za architekty (alespoň oficiální) kupónové privatizace (ač za něj ve své autobiografii Václav Kalus prohlásil Dušana Třísku) lze považovat:

1. DUŠANA TŘÍSKU, nar. 14. 4. 1946
2. Tomáše Ježka, nar. 15. 3. 1940
3. Václava Klause, nar. 19. 6. 1941

U jejího zrodu se rovněž nějakou dobu pohyboval Jan Švejnar. Pro odlišné názory na chaotický postup privatizace spolupráci přerušil. (článek Jana Švejnara "Václav Klaus nemluví pravdu" - ZDE) Odsunut byl i Valtr Komárek, který kupónovou privatizaci později označil jako "krádež století".
Tomáš Ježek v rozhovoru v Lidových novinách 14. 8. 2010: LN - Viníte za nedokonalost legislativy investičních fondů někoho konkrétního? "No jistě, to je jednoznačné. Byli to ti tři lidé z federálního ministerstva financí: Václav Klaus a jeho náměstkové Dušan Tříska a Vladimír Rudlovčák. Naše lidi odháněli a byli hrozně nedůtkliví, aby jim do toho nikdo nemluvil. Na nižších patrech ministerstva se vědělo, že je to špatně." LN - Neříkal jste si pak, že jste třeba měl někde víc zatlačit? "Tohle se dělo v květnu 1992 a já v červnu po volbách na ministerstvu končil. Pořád jsem spoléhal na to, že to udělají dobře. Celou dobu jsem jim věřil." LN - Nemáte rád slovo tunel, proč? "Já radši říkám krádež. Tunel už je eufemismus. Je to normální zlodějna." celý článek ZDE

Dne 4.10. 2001 odpověděl Dušan Tříska, jeden z nejbližších přátel Václava Klause a bývalý agent StB s krycím jménem Dušan (svazek č. 7704), v Rádiu Svobodná Evropa na otázku, zda se nestydí za své otcovství projektu kupónové privatizace, slovy: "Hlásím se k němu samozřejmě hrdě a myslím si, že jsem schopen doložit, že jsem hrdý a mám na co." Nechme tedy hovořit fakta, ať víme, na co je pan Tříska tak hrdý.
Vzhledem k přímé participaci Aleše Třísky, bratra Dušana Třísky na největších finančních zpronevěrách a krádežích, a dále s ohledem na blízký vztah Václava Klause k dalším podvodníkům, lze důvodně předpokládat, že projekt kupónové privatizace byl účelově připraven a nastaven tak, aby umožnil beztrestné zcizení národního majetku.
Kupónová privatizace se uskutečnila ve dvou vlnách v letech 1992 - 1994. Celková hodnota jmění podniků privatizovaných kupónovou metodou činila 679 miliard korun v cenové hladině ke dni zahájení první vlny. Mediální masáž a propagace byla silná, bylo dosaženo nevídané aktivity a odezvy od občanů, především v zrcadle toho, že za své peníze dostávali v drtivé většině bezcenné papírové knížky. Účast v první vlně byla 77 % všech oprávněných občanů a v druhé vlně 74 % občanů.

První vlny se účastnilo celkem 264 investičních fondů, kterým občané - držitelé investičních kupónů svěřili celkem 71,8 % všech investičních bodů investovaných pro první vlnu. To bylo z hlediska architektů kupónové privatizace, resp. osob ovládajících tyto investiční fondy nejvýhodnější, neboť tím občané ztratili nad svými kupony jakoukoli kontrolu. Kontrolní mechanismy nad fondy nebyly pro vytrvalý odpor Kaluse, Třísky a spol. nikdy skutečně legislativně nastaveny.
Pokr.
07. 08. 2011 | 15:00

Maximus napsal(a):

Ve druhé vlně ucítili příležitost i další dravci a účastnilo se již 353 investičních fondů, kterým občané - držitelé investičních kupónů svěřili tentokrát jen 64 % všech investičních bodů investovaných pro druhou vlnu. Tímto způsobem získávaly investiční fondy faktickou kontrolu nad privatizovanými podniky a jejich majetkem.

Na majetek zprivatizovaný kupónovou privatizací čekal dvojí osud. V prvním případě byl ihned zpronevěřen a rozkraden. Zde se jeví slovo "krást" jako absolutně nejvýstižnější, na rozdíl od jakýchkoli ekonomických či právních termínu. Princip byl jednoduchý a recept všude stejný. Nevýhodné obchody, zadlužování, systematické vyvádění aktiv a vytváření pasiv, tj. proslulé české "tunelování", vše vesměs v režii sehraného a zkušeného týmu agentů StB.

Budeme-li se, v zájmu vyvarování se obvinění z konfabulace a konstrukce, držet odborné ekonomické literatury, konkrétně publikace Kotrba J., Kočenda, E., and Hanousek, J.: The Governance of Privatization Funds: Experiences of the Czech Republic, Poland and Slovenia. Edward Elgar, London, 1999, dojdeme k číslu až 21% z privatizačních fondů na trhu. Ve skutečnosti to však bylo nepochybně více.

Ve druhém případě byl majetek dále spravován a do vedoucích míst "zprivatizovaných" podniků byli dosazeni, popř. se vrátili exponenti komunistického režimu. V těchto případech nebyly podniky "tunelovány" bezprostředně, ale postupně nebo v případě potřeby, tzn. nutnosti vytvoření finančních aktiv. Ač se to retrospektivně zdá neuvěřitelné, faktem je, že celá kupónová privatizace byla spuštěna bez jakékoli právní regulace privatizačních fondů, která by šla nad rámec obecného práva.

Komise pro cenné papíry připravila přehled investičních fondů a podílových fondů, u nichž byla zjištěna majetková újma z titulu nezákonného jednání. Z investičních fondů a společností se podle propočtů KCP v průběhu 90. let až do 30.6. 2002 ztratil majetek za zhruba 50 miliard korun. Je to však velmi slabý odhad, který zahrnuje jen prokazatelně zcizený majetek prokázanou trestnou činností. Skutečná výše se pohybuje ve stovkách miliard.
Pokr.
07. 08. 2011 | 15:01

Maximus napsal(a):

Následuje přehled některých významných příkladů proslulého tzv. "tunelování".

MOTOINVEST
Motoinvest byl založen 18. 11.1991 s absolutně neprůhlednou vlastnickou strukturou fyz.osob, které spojovaly obch. aktivity spojené s kupón.privatizací. Mezi jeho hlavní aktéry, tedy alespoň známé a veřejně činné, kteří však zřejmě o ničem fakticky nerozhodovali, lze zařadit P.Tykače a J.Dienstla, mezi šedé eminence a mozky potom zejména A.Třísku (zde vyvstává otázka, nakolik byl jen zástupcem svého bratra Dušana) a především Svatopluka Potáče.
Zastavme se nejdříve u těchto velmi zajímavých osob.
Pavel "Drobní akcionáři plačte" Tykač, byl a je bezpochyby velmi vlivnou osobností české ekonomiky. Svůj slogan Tykač skutečně splnil, a lidé, kteří mu svěřili své peníze, popř. pracovali v podnicích vytunelovaných jeho skupinou, skutečně plakali. Jeho jméno se pojí s desítkami firem. Jeho politické kontakty byly vynikající, což ilustruje jeho účast na narozeninách Václava Klause a pozvání od něj do Komise pro dohled nad kapitálovým trhem (aneb jak udělat kozla zahradníkem) nebo post poradce ministra financí Ivo Svobody (ČSSD) v roce 1999, později odsouzeného za podvod a zvýhodňování věřitele na pět let vězení.
Jan Dienstl, pravá ruka a nejbližší spolupracovník Pavla Tykače.
A.Tříska, agent StB s krycím jménem "Aleš", bratr architekta kupónové privatizace a agenta StB Dušana Třísky, zřejmě v jeho snaze udržet kontrolu nad operacemi člen představenstva Motoinvest a.s.. Je vysoce pravděpodobné, že byl jen prodlouženou rukou svého bratra Dušana Třísky.
Svatopluk Potáč, bývalý člen ÚV KSČ a předseda Státní banky českosl. v letech 1971 - 1989, místopředseda Štrougalovy vlády a předseda Státní plánovací komise působil v Motoinvestu jako poradce. Jeho obrovské kontakty a znalost komunistického i nekomunistického prostředí zakládají důvodnou presumpci, že byl jedním z hlavních "mozků" Motoinvestu.
Je velmi obtížné obsáhnout celý rozsah činnosti skupiny Motoinvest. Při svých operacích se aktéři snažili vše maximálně zneprůhlednit a zamést stopy. Soustřeďme se tedy alespoň na největší podvody a zpronevěry uskutečněné skupinou kolem P.Tykače. Ve svém zenitu spravoval Motoinvest prostřednictvím majetk.podílů v různých společnostech jmění ve výši asi 80 mld. Kč.

KLÍČOVÉ OPERACE MOTOINVESTu
CS FONDY
Tykačovo jméno se pojí i s kauzou vytunelovaných CS Fondů, v kterých přišli akcionáři o 1,3 mld.korun. Peníze zmizely v roce 1997 těsně poté, co Motoinvest fondy prodal a jejich akcionáře vůbec neinformoval. Následovaly rychlé změny majitelů ve snaze zahladit stopy. Celkově se však jednalo o poměrně nepřipravenou transakci, která bez náležitého obchodně právního krytí naplňovala jasně skutkovou podstatu trestného činu, přičemž pikantní je, že vyvedení předmětného 1,3 miliardy korun do zahraničí schválil tehdejší šéf Analytického odboru ministerstva financí, bývalý vysoký činitel KSČ a ministr financí Ivan Kočárník. Vyvedení 1,3 mld. bylo zrealizovány přes ovládanou Plzeňskou banku, kterou Motoinvest vzápětí řádně přeúvěroval a opustil.

OVLÁDNUTÍ A VYTUNELOVÁNÍ AGROBANKY
Tato kauza by si svou rozsáhlostí zasloužila několik stran textu, soustředíme se však na participaci právě Tykače a Motoinvestu. Banka vznikla v roce 1990 a byla pátou největší bankou v zemi. Na přelomu roku 1995 a 1996 odkoupila skupina Motoinvest a ovládané fondy balík akcií od IPB včetně podílu v Agrobance, kterou tímto ovládla. Motoinvest to oficiálně nikdy nepřiznal. Centrální banka nikdy neuznala Motoinvest za věrohodného investora. V září 1996 uvalila ČNB nucenou správu na Agrobanku. Skupina Motoinvest tím ztratila hlavní finanční zdroj. Tykač tehdy narychlo opustil republiku a po dvou dnech se vrátil. Náklady centrální banky na řešení krize AGB se odhadují na 50 miliard korun. Stát ji formou garancí a odkoupení špatných aktiv sanoval cca 50 miliardami korun. Zdravou oddluženou část Agrobanky (tj. provedená sanace ČNB ve výši 19,7 mld + garance za špatné úvěry až do r. 2008) v roce 1998 odprodal za pouhé půl miliardy korun (!) firmě General Electric. Druhá část skončila v likvidaci. Za prodejem zdravé části Agrobanky za směšnou cenu stál její nucený správce Jiří Klumpar, který se později stal členem představenstva právě GE Capital banky. V lednu 2000 byl obviněn z trestného činu porušování povinností při správě cizího majetku se škodou cca 25 miliard korun. Celkové náklady a sanace za vyřešení krize Agrobanky jsou odhadovány na min. 50 miliard korun.
07. 08. 2011 | 15:06

Maximus napsal(a):

PLZEŇSKÁ BANKA
V roce 1996 získala skupina Motoinvest více než 90 % podíl v Plzeňské bance, zřejmě ke krytí svých finančních operací, které si tak mola uskutečňovat ve vlastní bance, přičemž typickým případem této operace je kauza CS Fondů. Plzeňskou banku získal Motoinvest nákupem akcií na základě komisionářských smluv uzavřených mezi Motoinvestem a později vytunelovanou Agrobankou Praha. Po provedení operací za účelem vyvedení aktiv převedl Motoinvest akcie zpět na Agrobanku Praha, v té době
Pokr.
07. 08. 2011 | 15:06

Maximus napsal(a):

již v problémech a určenou k likvidaci, která postupně nabyla i zbývající podíl na bance. Od září 2000 již byla jediným akcionářem banky Agrobanka v likvidaci. Zadlužený vlastnil předluženého. Kolik bylo celkově z banky vyvedeno peněz, nebylo nikdy zveřejněno. Z dostupných informací a vzhledem k regionálnímu charakteru bankovního ústavu lze hovořit o sumě mezi deseti a dvaceti miliardami korun.

ČESKÁ SPOŘITELNA
V květnu 1996 skupoval Motoinvest s podporou v té době již ovládané AGB akcie spořitelny a snažil se prosadit své zástupce do dozorčí rady. Scénář měl být zřejmě podobný jako u Agrobanky, s tím rozdílem, že škody pro banku a zisk pro Motoinvest mohly být několikanásobně vyšší. Na zásah "bankovní čtyřky" a nátlak guvernéra Tošovského se mu to nepodařilo, neboť sféry vlivu byly již rozděleny a právo pumpovat Českou spořitelnu měla v té době skupina okolo Livie Klausové a Jaroslava Klapala.

Skupina MOTOINVEST oficiálně ukončila své aktivity po pádu Agrobanky. Bylo to pro ní velké sousto, které sice ještě dokázala spolknout (i když sám Tykač si nebyl jistý souhlasem mocných a radši na dva dny zmizel z republiky), poté však přenechala místo dalším. Podařilo se to snadno, měli vyděláno a také cítili, že pro ně přestalo již být místo. Střízlivé odhady výše aktiv ukradených Motoinvestem se pohybují okolo 200 miliard korun, do čehož jsou započítány i operace v menších podnicích. Bezpochyby patřil Motoinvest a osoby okolo něj k jedné z nejefektivnějších a nejziskovějších tunelářských skupin v ČR 90. let.

Pokr.
07. 08. 2011 | 15:11

Maximus napsal(a):

Byl jsem svědkem krádeže století... 2. DÍL
HARVARDSKÉ FONDY

HF mají na rozdíl od jiných fondů několik specifik. Představovaly marketingový motor kupónové privatizace, který nahnal k registračním místům pod dojmem slibu "zisku desetinásobku" miliony lidí, způsobily jedny z největších škod z tunelování národního majetku a jsou symbolem podvodu kupónové privatizace. V jejich čele po celou dobu stála jediná výrazná osoba, Viktor Kožený, avšak vzhledem k obsáhlosti operací prováděných "harvardskou skupinou" je vysoce nepravděpodobné, že by sám Kožený byl opravdu jediným řídícím mozkem. Jeho umístění do čela byl spíše jen chytrý marketingový tah, neboť na osobu bezúhonného podnikatele západního střihu a se západním vzděláním se nachytá nejvíce důvěřivých lidí. Mnohem pravděpodobnější se jeví teorie, kterou vyslovil mj. i Karel Staňek, představitel Ochranného sdružení malých akcionářů Harvardských fondů, že Viktor Kožený byl jen "bílým koněm agentů StB a KGB". Personální obsazení okolo Koženého to výslovně potvrzuje.

VIKTOR KOŽENÝ, v roce 1979 emigroval spolu s rodiči do Mnichova, a poté již sám v roce 1982 odchází do USA. Zde začíná studovat Harvardskou univerzitu, kde jako Čech neuniká pozornosti zde tehdy působícímu agentu StB a KGB Karlu Köcherovi, pozdějšímu kolegovi Václava Klause a Miloše Zemana z Prognostického ústavu, spoluzakladatele Občanského Fóra a jedné z klíčových šedých eminencí tzv. sametové revoluce; a také Juraje Širokého, agenta StB majícího na starost nábor nových rekrutů. Je otázkou, nakolik jejich tehdejší styky vyústily v přímý vázací akt pro KGB (StB), nebo zda byly kontakty nastoleny v méně formální úrovni. V roce 1989 má Kožený v Bostonu a New Yorku problémy s policií (údajné zneužívání kradených kreditních karet) a odchází do Anglie, odkud poté putuje do tehdejšího Československa. Pohyboval se velmi blízko významných osobností jako Čermák, Klaus, Čalfa aj.
Pokr.
07. 08. 2011 | 15:13

Maximus napsal(a):

Mezi jeho nejbližší spolupracovníky patřil a stále patří Boris Vostrý, bývalý vysoký důstojník StB s údajnou hodností plukovníka. Jeho svazek byl však, stejně jako ostatní svazky vysokých důstojníků StB, včas skartován. Z dostupných informací, mj. i z jeho životopisu lze zjistit, že od roku 1971 pracoval na ministerstvu vnitra, od roku 1981 ve funkcích zástupce náčelníka technické správy federálního ministerstva vnitra, poté zástupce náčelníka VI. Správy SNB. Je nepochybné, že se jedná o špičkového komunistického bezpečnostního kádra. Zůstává otázkou, nakolik Harvardské operace přímo řídil, popř. řídil i Koženého, se kterým působil v řadě firem již od roku 1990.
Harvardské fondy zakládal spolu s Viktorem Koženým jeho děd František Stehlík, dvojnásobný agent StB po krycím jménem "Franta", č. svazku 2242. Byl členem prvního představenstva HARVARD CAPITAL and CONSULTING a.s. a poté vystřídal řadu funkcí v rámci celé struktury Harvardských fondů.
Významnou roli hraje bezpochyby již výše zmíněný Juraj Široký, agent StB s krycím jménem "Bellan", č. svazku 196592, který působil přímo na hlavní správě rozvědky StB, která měla na starost operace v zahraničí. Figuroval v celkem šesti společnostech přímo či nepřímo napojených na harvardské fondy. Velmi aktivní zejména na Slovensku, kde figuruje asi ve dvaceti společnostech.
Tato nejznámější česká tunelářská kauza je extrémně složitá, neboť pachatelé založili desítky nejrůznějších právnických osob, přes které aktiva převáděli, a proto by seriózní pokus o rozkrytí této struktury zabral stovky stran textu. Pod slibem tzv. "zisku desetinásobku", tzn. zaručení investorům, že jim hodnota jejich kupónových knížek bude desetinásobně přeplacena, získala harvardská skupina kontrolu nad majetkem v hodnotě min. 60 miliard korun, v odhadní ceně roku 1994. Nutno zdůraznit, že tato účetní hodnota neodpovídá hodnotě tržní, což znamená, že skutečná reálná hodnota aktiv získaných Harvardem se mohla pohybovat ve stovkách miliard. Ve svém zenitu, tj. v roce 1994 kontrolovala harvardská skupina asi padesát nejlukrativnějších českých podniků. Václav Klaus tehdy na adresu Koženého směřoval další ze svých nesmrtelných výroků: "Jen více takových podnikatelů!" V témže roce začíná systematický tunel směřující do kyperských společností, které dále aktiva převádějí do neblaze proslulé Daventree Ltd.
Po útěku Koženého do Irska, v důsledku aféry Wallis, která byla výsledkem mocenských sporů tehdejších mocných neobolševických kádrů, tunel dále úspěšně probíhá v režii Borise Vostrého. V roce 1996 jsou již téměř dotunelované harvardské fondy (resp. jejich mateřská společnost) rychle transformovány na Harvardský průmyslový holding a.s., která vzápětí své veškeré zbylé jmění vkládá do Daventree Ltd., za to obdrží bezcenné akcie. Harvardský průmyslový holding a.s. jde vzápětí do likvidace, Boris Vostrý je jmenován likvidátorem a začínají se mazat stopy. Vyvádění majetku v řádech desítek miliard korun pochopitelně nemůže uniknout tehdejšímu ministerstvu financí, BIS ani vládě. Neděje se však vůbec nic. Zřejmě pro získání času a navození naděje pro akcionáře k získání alespoň nějakých peněz je Harvardský průmyslový holding a.s. v roce 1998 (tedy téměř 4 roky po jeho faktickém vykradení!) prodán jedné z Koženého firem.
Pokr.
07. 08. 2011 | 15:13

Maximus napsal(a):

Kožený platí dvěma směnkami v hodnotě 10 miliard korun, které nikdy neuhradí. Teprve v roce 1999 vydává soud na návrh akcionářů rozhodnutí, kde Borise Vostrého odvolává z funkce likvidátora společnosti Harvardský průmyslový holding a.s. Vostrý se odvolává a obstrukcemi se dočasně udrží ve funkci. Stihne ještě svolat valnou hromadu a jmenovat nového likvidátora Michala Pacovského, další osobu ve službách harvardské skupiny. Teprve poté se po složitých soudních sporech a právních bitvách daří jmenovat likvidátorem osobu bez zjevného napojení na Koženého skupinu. Následuje definitivní bezradnost a bezmocnost všech, kteří vložili do harvardských fondů své peníze. Teprve v roce 2003 byli Kožený s Vostrým oficiálně obviněni z podvodu, aby měli dostatek času na útěk, Kožený na Bahamské ostrovy a Vostrý do středoamerického Belize.
Tunel se uzavřel. Celkové škody spáchané harvardskou skupinou jdou bezpochyby nad sto miliard korun, přičemž tuto sumu lze považovat ještě za velmi střízlivý odhad.

BANKY

V první polovině 90. let vzniklo přes 50 bank, z toho 18 z nich skončilo v konkurzu či v likvidaci.
Z dalších pěti zůstaly jen akciové společnosti bez bankovní licence.

Použití termínu "tunelování", pro cílené a organizované vyvádění financí z bank s úmyslem je nevrátit, není přesné, neboť vystihuje jen jeden používaný způsob. Vhodnější se jeví pojem "pumpování", neboť banky byly doslova pumpovány, řada z nich až k bankrotu. Banky sloužily jako pumpa peněz, kam si vyvolení mohli kdykoli přijít a "napumpovat". Základním způsobem "pumpování" bylo ztrátové úvěrovaní a cílené tunelování managementem, obojí umožněné slabou legislativou a nečinností policie, potažmo orgánů moci výkonné. Ztrátové úvěrování bylo navíc velmi podporováno tehdejší vládou, která držela u moci tehdejší "kapitány průmyslu".

K vypumpovaným bankám vláda přistupovala v zásadě dvěma způsoby. Nechala je padnout (Banka Bohemia, Plzeňská banka, Kreditní banka Plzeň aj.) nebo je nákladně sanovala v řádech desítek či stovek miliard (IPB, Česká spořitelna, Komerční banka). Státní pomoc měla různou formu - odkup klasifikovaných úvěrů, garance, navýšení základního kapitálu nebo typicky převedení nedobytných pohledávek na Konsolidační agenturu.

MEZI OSOBY POSKYTUJÍCÍ STÁTNÍ KRYTÍ NERUŠENÉMU ROZKRÁDÁNÍ BANK patří především:
Pokr.
07. 08. 2011 | 15:15

jochei napsal(a):

Ono je částečně komické sledovat jak V.Klaus,který se ekonomickým myšlením vrací do Anglie B.Disraeliho 1840 zhruba,je po roce 1990 stavěm sdělovacími prostředky do role otce a tvůrce bezmála stvoření světa,Nového věku,západní moderny-pro oči socialistickými frázemi,zjednodušeními a definitivami odchovanými papoušky,automaty,dogmatiky.Kované komunisty všech typů.Železo muselo dlouhé roky ztvrdnout zde,aby jako objev obdivovalo svou dřívější původní kujnost,plastičnost před cementací,vytvrzením.Jo,psychologie ta dělá divy,když se někdo sune v čase nazpět,leze pozpátku z moderního věku kamsi,co se už dávno zapomělo.Kdo dnes umí šít lýkové střevíce?
07. 08. 2011 | 15:15

Maximus napsal(a):

VÁCLAV KLAUS, předseda vlády do roku 1997. Ve své autobiografii píše: "Nejvíce jsem o ekonomii v 70. letech diskutoval s Vlado Rudlovčákem, ... a v letech osmdesátých s Dušanem Třískou, hlavním otcem naší kupónové privatizace... do užšího kroužku kolem semináře patřili K. Dyba, T. Ježek, ...J. Stráský, V. Dlouhý, I. Kočárník.... Na seminářích vystupovali i Richard Salzmann, Miloš Zeman a další...." Jak vidno, všechny větší akce se připravují roky.

Ivan Kočárník, v osmdesátých letech 20.století jako vysoce postavený člen KSČ ředitel odboru tehdejšího ministerstva financí, v letech 1992 - 1997 místopředseda vlády a ministr financí.

Jan Klak, náměstek ministra financí, po skončení funkce se jako statutární orgán přímo podílel na pumpování Komerční banky.

Tomáš Ježek, předseda Výkonného výboru FNM, člen KSČ od svých 18 let.

Roman Češka, náměstek ministra pro správu národního majetku a jeho privatizaci, předseda výkonného výboru FNM od poloviny roku 1994 - prosinec 1998.

Jiří Skalický, předseda Prezidia FNM a ministr pro správu národního majetku a jeho privatizaci červen 1992 - červen 1996.

JOSEF TOŠOVSKÝ - jeho kariéra je typickou kariérou bolševika. Během nejtvrdší normalizace v roce 1973 vstoupil do KSČ, osobní přítel Svatopluka Potáče a dalších nejvyšších komunistických kádrů. Z nejvyšších funkcí ve Státní bance Československé (mj. post zástupce předsedy SBČS) jmenován v roce 1988 ředitelem Živnostenské banky v Londýně. V prosinci 1989 konsensem komunistů a Havla jmenován předsedou tehdejší SBČS, ve funkci až do rozpadu federace, od ledna 1993 až do 1997 guvernérem ČNB. Na přelomu let 1997/1998 krátce předsedou vlády ČR, poté až do roku 2000 znovu guvernér ČNB. Tošovský představuje klíčovou postavu, která z titulu své funkce kryla nerušené pumpování bank.

Celková suma, kterou bylo třeba naplnit vypumpované a rozkradené banky, se odhaduje až k JEDNOMU BILIONU KORUN!!! Tady začal neuvěřitelný propad české ekonomiky, zachraňovaný nízkými platy zaměstnanců a placením nesmyslných předražených poplatků za cokoliv. Probíhalo trestuhodné rozhazování financí získaných z privatizace, záměrně se předražovaly a předražují státní zakázky. Proto chybí finance na tisíce důležitých věcí (namátkou důchody počínaje - a např. dírami na silnici konče). Bezostyšným okrádáním daňových poplatníků se stát dodnes vyhýbá bankrotu. Ovšem management státních i soukromých firem svůj plat navyšoval a navyšují do nebeských výšin.

Sanaci bank a legalizaci jejich pumpování vždy tvrdě prosazoval Václav Klaus, který za dobu své vlády zabránil jakémukoli pokusu o zpřísnění podmínek pro poskytování úvěrů ze strany polostátních bank. Typickou operací při pumpování byl úvěr od banky, jeho nesplácení, převedení úvěru na státní konsolidační banku a následně jeho prodej jako nevymahatelné pohledávky za zlomek výše jistiny úvěru. Dlužník si tedy půjčil např. miliardu, nic nesplatil a následně si přes spřátelenou společnost koupil od Konsolidační banky pohledávku vůči sobě za několik desítek milionů.
Dodnes v České republice probíhá "akciové loupežnictví"
Cena zlata na světových trzích nepřetržitě roste už skoro jedenáct let. Kdyby Česká národní banka pod vedením Josefa Tošovského neprodala bezmála 56 tun žlutého kovu v letech 1997 a 1998, ale až v roce 2010, mohla Česká republika na této transakci při zohlednění vývoje kurzu koruny vůči dolaru vydělat o 27 miliard korun víc.
Pokr.
07. 08. 2011 | 15:15

Maximus napsal(a):

Podívejme se na největší vypumpované banky:
AGROBANKA
Její kauza byla zmíněna již výše v souvislosti se skupinou MOTOINVEST.
ČESKÁ SPOŘITELNA
Začneme velmi zajímavou a trefnou citací detektiva Úřadu finanční kriminality a ochrany státu, který se v roce 2003 nechal slyšet v novinách, že: "Vyšetřovat třeba tunelování České spořitelny je o hubu. Dotýká se příbuzných nejvyšších politických špiček. A tak litujeme každého, kdo to dostane na stůl."
Česká spořitelna začala být pumpována již od svého vzniku v roce 1991. První hloubkový audit banky v roce 1995 objevuje obrovské díry v hospodaření - a ministr financí Ivan Kočárník podepisuje urychleně státní garanci pro spořitelnu ve výši 4,1 miliardy korun. Zároveň jsou ztrátové úvěry převáděné na Konsolidační banku a bilance banky se takto, alespoň provizorně, "čistí".
Další krize přichází v roce 1998, kdy se spořitelna jako držitel největšího objemu primárních vkladů v zemi ve výši cca 300 miliard korun ocitla na okraji propasti. Poté, co vláda obdrží varující zprávu společnosti KMPG o ztrátě banky přesahující její aktiva, je nucena rychle jednat a uhasit hrozící požár. Pád největší banky v zemi by zemi destabilizoval. Do spořitelny jsou doslova pumpovány desítky miliard, čímž je částečně stabilizována a ze strachu, že další vypumpování by již nebylo finančně únosné, je hledán strategický partner. Ten je nakonec nalezen v rakouské Erste bank, která získává kontrolní balík akcií.
Ztrátové úvěry přivedly banku na sklonku devadesátých let do stavu, kdy bylo nutno státní pomoci ve výši asi 60 miliard korun (zpráva ČTK ze dne 17.12. 1998). Politicky motivované úvěry krachujícím podnikům zcela zdevastovaly její portfolio a hrozil krach. Miloš Zeman nazval kupodivu výstižně ve svém projevu před PSP ČR dne 8.3. 2000 Českou spořitelnu "finančním ústavem, zevnitř rozežraném červotočem jako staré dřevo".
Z vedení České spořitelny jsou stíháni již od září roku 2002 mj. bývalý generální ředitel banky Jaroslav Klapal a členové představenstva Josef Kotrba, Rudolf Hanus a Kamil Ziegler. Jsou obvinění z trestného činu porušovaní povinností při správě cizího majetku a zkreslování údajů o stavu hospodaření, který měli spáchat tím, že poskytli úvěr 970 milionů v září 1997 zjevně krachující leasingové společnosti Corfin. Několik měsíců poté byla tato pohledávka klasifikována jako nevymahatelná a prodána za jednu korunu soukromé firmě spřízněné s obviněnými. Klasická "pumpařská" transakce. Vyšetřování případu se však vleče a zřejmě nebude nikdy dotažen do konce, neboť v případě jeho skutečného vyšetřování hrozí trestní postih Livii Klausové a Josefu Kotrbovi.
Pokr.
07. 08. 2011 | 15:16

Maximus napsal(a):

DŮLEŽITÉ OSOBY:
Livia Klausová roz. Šalgovičová, manželka Václava Klause. Členka dozorčí rady banky, která schvalovala všechny významné operace v letech 1993 - 2000.
Úzké provázání banky s ODS dokazuje i angažmá
Evžena Tošenovského, v dozorčí radě banky v období největšího pumpování, tj. v letech 1996 - 1999, nebo poslance ODS Martina Kocourka, jako člena dozorčí rady banky v letech 1996 - 1998.
Josef Kotrba, bývalý člen KSČ a ODA, manžel Petry Buzkové, ministryně vlády za ČSSD. Člen představenstva v letech 1997 - 1999, tedy v době, kdy se pumpovalo nejvíce.
Kamil Ziegler, před rokem 1989 působil ve Státní bance československé, člen KSČ. V roce 1999 se poté, co odešel z vypumpované České spořitelny, stal generálním ředitelem státní Konsolidační banky, kam byly ztrátové úvěry vyváděny. Cíl byl jednoduchý - zajistit, že úvěry nebudou od dlužníků vymáhány a tyto pohledávky budou jako "nevymahatelné" odprodány za zlomek původní hodnoty, typicky třeba subjektům spřízněným s dlužníky. V roce 2004 na otázku, kdo je jeho profesním vzorem, pravdivě a trefně odpověděl: "Je jím Richard Salzmann. Naučil mě nesmírnou spoustu věcí. Uměl lidi nadchnout, dát jim vizi. Navíc byl vzdělaný, inteligentní, skvělý rétor, v bankovnictví se velmi orientoval. Vrátil mu noblesu a prestiž. Škoda, že neodešel o dva roky dříve." O Richardu Salzmannovi bude řeč níže. Ziegler se od něj skutečně měl co učit, za jeho éry bylo z Komerční banky ukradeno ještě o mnoho miliard více.
DŮLEŽITÉ OSOBY:
Livia Klausová roz. Šalgovičová, manželka Václava Klause. Členka dozorčí rady banky, která schvalovala všechny významné operace v letech 1993 - 2000.

Úzké provázání banky s ODS dokazuje i angažmá
Evžena Tošenovského, v dozorčí radě banky v období největšího pumpování, tj. v letech 1996 - 1999, nebo poslance ODS Martina Kocourka, jako člena dozorčí rady banky v letech 1996 - 1998.
Josef Kotrba, bývalý člen KSČ a ODA, manžel Petry Buzkové, ministryně vlády za ČSSD. Člen představenstva v letech 1997 - 1999, tedy v době, kdy se pumpovalo nejvíce.
Kamil Ziegler, před rokem 1989 působil ve Státní bance československé, člen KSČ. V roce 1999 se poté, co odešel z vypumpované České spořitelny, stal generálním ředitelem státní Konsolidační banky, kam byly ztrátové úvěry vyváděny. Cíl byl jednoduchý - zajistit, že úvěry nebudou od dlužníků vymáhány a tyto pohledávky budou jako "nevymahatelné" odprodány za zlomek původní hodnoty, typicky třeba subjektům spřízněným s dlužníky. V roce 2004 na otázku, kdo je jeho profesním vzorem, pravdivě a trefně odpověděl: "Je jím Richard Salzmann. Naučil mě nesmírnou spoustu věcí. Uměl lidi nadchnout, dát jim vizi. Navíc byl vzdělaný, inteligentní, skvělý rétor, v bankovnictví se velmi orientoval. Vrátil mu noblesu a prestiž. Škoda, že neodešel o dva roky dříve." O Richardu Salzmannovi bude řeč níže. Ziegler se od něj skutečně měl co učit, za jeho éry bylo z Komerční banky ukradeno ještě o mnoho miliard více.
Pokr.
07. 08. 2011 | 15:17

Maximus napsal(a):

Vladimír Kotlář, člen představenstva banky od roku 1991 - 1999 a Rudolf Hanus, člen představenstva 1994 - 1999. Tito dva agenti StB jsou úmyslně uváděni dohromady, neboť jejich společné krycí jméno "Mirek" a působení v rezidentuře v Českých Budějovicích naznačují jejich blízký vztah. Hanus byl od roku 1993 - 1999 jedním jednatelů společnosti ČNTS, servisní firmy televize NOVA. Jeho jméno figuruje (spolu s tehdejším generálním ředitelem spořitelny Klapalem) pod smlouvami z roku 1996 s firmou Ronalda Laudera, která si u České spořitelny půjčovala finance v řádu miliard. Tyto úvěry CME pochopitelně nesplatila a údajně je splácí dodnes.
Jaroslav Klapal, generální ředitel a předseda představenstva 1994 - 1999. Bývalý vysoký komunista obsazený do funkce generálního ředitele zřejmě nebyl tím, kdo skutečně rozhodoval, kolik se vypumpuje a kam. Byl spíše vybraný k tomu, aby byl první na ráně.

IPB
IPB vznikla roce 1993 sloučením Investiční banky (je zajímavé, že vznik Investiční banky v roce 1990 byl předem již za komunismu plánován, jak vyplývá z interních dokumentů Státní banky Československé z února 1989) a Poštovní banky. IPB se brzo dostala mezi tři nejsilnější banky v zemi.
07. 08. 2011 | 15:18

Maximus napsal(a):

Postupně docházelo k navyšování základního kapitálu, tzv. "nafukování bubliny" a důkladnému pumpování ve formě úvěrů a vyvádění aktiv na dceřinné společnosti. Významnou destinací peněz pumpovaných z IPB byly firmy Václava Junka, agenta StB a člena posledního předlistopadového ÚV KSČ, zejm. Chemapol Group a společnosti, ve kterých figuroval jako statutární orgán či většinový vlastník Antonín Charouz. Miliardy končily také v impériu Lubomíra Soudka, agenta StB, evidenční číslo 24939, krycí jméno GORDON, ovládajícího mj. Škodu Plzeň.
Pokr.

Prostřednictvím IPB byla financována i ODS, první půjčku ve výši 55 milionů v roce 1992 brzo následovaly další, bezpočet večírků, konferencí a "Žofínů" ani nepočítaje. IPB financovala i vydání knihy Václava Klause "Dopočítávání do jedné".
První ohrožení nerušeného pumpování znamenal rok 1995, kdy se do IPB vypravili kontroloři NKÚ, aby prověřili, proč banka neplatí daně. Dluh banky tehdy činil cca 173 milionů korun. Z banky byli nekompromisně vyhozeni a premiér Klaus tehdy osobně a v doprovodu tehdejšího vicepremiéra Kalvody navštívili NKÚ, aby jeho vedení náležitě "umravnili" a odkázali do patřičných mezí. Tento daňový dluh později IPB ministerstvo financí v čele s Kočárníkem odpustilo.Menší problém nastal i v roce 1997, kdy auditorská společnost Coopers & Lybrand odmítla vydat pozitivní auditorskou zprávu s odkazem na neprůhledné účetnictví a nestabilitu banky. Pumpování proto kryla nějakou dobu auditorská společnost Ernst & Young, který vydávala bance výroky "bez výhrad", a to často v rekordní době.Na jaře 1997 odmítlo vedení IPB poskytnout úvěry zjevně krachujícím firmám, zřejmě s ohledem na blížící se politické změny (pád Klausovy vlády v roce 1997) a hrozící odpovědnost. 30.4. 1997 jsou Tesař s Procházkou zatčeni a putují do vazby. Brzo zřejmě dostanou rozum, jsou propuštěni a zůstávají ve funkcích.V roce 1998 se v IPB objevuje strategický partner Nomura, zřejmě na objednávku, aby maskoval skutečnost, že banka je na pokraji pádu. Nomáda brzo převádí svůj podíl na společnost Saluka Investments, s heslem "čím neprůhlednější, tím lépe".Konec se však blížil. Stomiliardové manko už nešlo krýt a bylo nutno poslat banku do nucené správy. Stalo se tak v červnu 2000 a pro mediální efekt "zakročujeme tvrdě a nikdo neunikne potrestání" obsadilo centrálu IPB po zuby ozbrojená zásahová jednotka URNA. Banku během dvou dnů koupila ČSOB a stát jí zaručil veškeré ztráty.
Pokr.
07. 08. 2011 | 15:19

Maximus napsal(a):

Ještě před uvalením nucené správy se podařilo managementu banky vyvést veškerá likvidní aktiva do tzv. off-shore fondů na Kajmanské ostrovy (přičemž společným portfoliem byly fondy Triton), na který se nucený správce ani český stát "nedostane". Šlo o řadu fondů, které využívají legální nedobytnosti právního prostředí Kajmanských ostrovů. Celkovou výši aktiv vyvedených na Kajmany lze odvodit z rozhodnutí vlády ČR, která 21.7. 2003 rozhodla, že Konsolidační agentura zaplatí ČSOB v rámci státních garancí celkem 49,3 miliardy korun jako náhradu za majetky ukradené do fondů Triton.
Podle státních odhadů by krize IPB a související státní záruky měly přijít daňové poplatníky až na 160 miliard korun.
PERSONÁLNÍ POZADÍ VYPUMPOVÁNÍ IPB:
Miroslav Tuček, agent StB, ev. č. 1864001, krycí jméno "KRÁL - národohospodář". Komunistický ekonom a dlouhodobý prorektor VŠE Praha za bolševismu, v 70. letech dokonce ekonomický poradce prezidenta. Před rokem 1989 zakotvil v Prognostickém ústavu, líhni kádrů, které připravovaly předání moci. V letech 1992 - 2000, tj. až do pádu banky působil ve funkci člena dozorčí rady banky. Měl zásadní vliv na všechny "pumpařské operace". Jeden z mozků vykrádání IPB.
Jiří Weigl, prodloužená ruka Klause v bance, který dohlížel, aby bylo pumpováno správným směrem a výhradně se souhlasem mocných. Člen dozorčí rady banky 1993 - 1998. V současné době působí ve funkci vedoucího Kanceláře prezidenta republiky.
Libuše Benešová, místopředsedkyně ODS a předsedkyně Senátu zastávala v letech 1996 - 1998 funkci člena dozorčí rady. Jejím úkolem bylo hájit zájmy ODS v bance, zejména úvěrování společností spojených s ODS.
Libor Procházka, několikrát byl trestně stíhán, tři týdny dokonce i vazebně, vždy bylo však trestní stíhání zastaveno. V představenstvu banky působil v letech 1992 - 2000.
Aladár Blaas, pravá ruka Libora Procházky a náměstek v IPB. Trestně stíhán, na intervenci ministra vnitra obvinění staženo.
Jan Klacek, místopředseda stínové vlády ČSSD 1996 - 1998, ve stejném období i člen představenstva IPB. Od roku 1998 až do pádu banky generálním ředitelem IPB.
Pokr.
07. 08. 2011 | 15:20

Maximus napsal(a):

Jiří Tesař, autor ekonomického programu ČSSD, generální ředitel, předseda představenstva IPB 1992 - 1998 a člen dozorčí rady 1997 - 2000.
IPB nebyla klasicky vypumpována, jako ostatní banky, ale doslova "přepumpována", což způsobilo trochu jiný scénář, než bylo obvyklé sanování a státní pomoc. Bylo nutno jí převést na jinou banku, spolu s absolutními státními garancemi, které znamenají, že státní výdaje budou ještě vyšší.

Výše ukradených peněz se může pohybovat v řádech okolo 300 - 400 miliard korun, Konsolidační agentura odkoupila nejhůře klasifikované dluhy za 170 miliard, záruky státu vůči ČSOB jsou neomezené (odhady státu se zatím pohybují okolo 100 miliard), takže konečný účet může být ještě vyšší.

KOMERČNÍ BANKA
Komerční banka vznikla vyčleněním z bývalé státní SBČS a v roce 1992 se transformovala v akciovou společnost. Ve stejnou dobu se zde objevuje klíčová osoba vykrádání banky, Richard Salzmann.

Kam peníze z Komerční banky nejvíce mizely?
Mezi největší společnosti, kam byly pumpovány finance z Komerční banky, patří firmy (skupina ČS/Satrapa) okolo agenta StB, svazek č. 25447, Františka Chvalovského. Celková suma se pohybuje kolem tří miliard.
Více než jednu miliardu vypumpoval z banky Petr Smetka, přes svou společnost H-SYSTEM.
Jedno z největších rozkrádání banky bylo realizováno přes společnosti izraelského státního občana Alon Barac, nar. 11.8.1960 (v českých médiích většinou nepřesně uváděný jako Barak Alon, pod tímto jménem také občas vystupoval) a jeho holding B.C.L. Trading. Vykrádání banky zahájené v roce 1996 ve formě dokumentárních akreditivů nebylo však Baracovou první operací v Komerční bance, počátkem 90.let ji připravil přes svou firmu Tessos Praha o asi dvě miliardy korun. V průběhu let 1996 - 1999 poskytla Komerční banka Baracovi úvěry ve výši přes osm miliard korun. I přes trestní oznámení na něj z roku 1999 nebyl Barac nikdy v Čechách stíhán a stítní zastupitelství v Praze si na něj netrouflo vydat ani zatykač. Podobné podvody jako v Čechách měl Barac na svědomí i v Maďarsku, kde pumpoval státní banku Postabank. Maďarské úřady Baraca dokonce na krátkou dobu zadržely, poté byl propuštěn. Žalobě čelil pouze ve Vídni v Rakousku, ale i tam spravedlnosti unikl vzhledem k náhlé nemoci soudce.
16. února 2000 schválila Zemanova vláda pomoc Komerční bance pohybující se na pokraji krachu. V rámci sanace stát převzal její špatné úvěry ve výši asi 65 miliard Kč, které byly později podle zaběhnutého scénáře převedeny do Konsolidační agentury. Komerční banku poté převzala francouzská Societé Generale. Dne 20.7. 2001 potom Miloš Zeman, tehdejší premiér ČR publikoval článek, ve kterém uvedl "Myslím si, že privatizací Komerční banky končí tunelování velkých bank v Čechách".
PERSONÁLNÍ POZADÍ:
Na prvním místě nelze neuvést Richarda Salzmanna, generálního ředitele banky od roku 1992 - 1998. Do roku 2000 byl senátorem za ODS. Osobní přítel Václava Klause, Ivana Kočárníka, Tomáše Ježka, Dušana Třísky atd. Je ironíí, že celá 90. léta byl Salzmann prezentován jako vzor bankéře a byl o něm dokonce natočen díl cyklu GEN (Galerie Elity Národa). Osobně schvaloval největší pumpařské operace.
Pokr.
07. 08. 2011 | 15:21

Maximus napsal(a):

Jan Klak, člen dozorčí rady banky 1995 - 1997.
Karel Dyba, člen dozorčí rady banky 1997 - 1998, tj. v době největšího pumpování do Alonovy BCL Trading. Bývalý ministr hospodářství za ODS. Člen KSČ od 22 let, za komunismu kariéra v ČSAV, zakotvil v Prognostickém ústavu.
Josef Kotrba, člen dozorčí rady 1995 - 1997, více o něm viz. výše kauzu České spořitelny
Jan Stráský, v dozorčí radě 1998 - 1999, jeho úkolem bylo krýt předchozí velké vykrádání banky, bývalý předseda federální vlády v roce 1992, pozdější ministr zdravotnictví a dopravy (ODS). Bývalý vysoký funkcionář KSČ, vstoupil do ní ve svých 18 letech.
BANKA BOHEMIA
Banka Bohemia je typovým příkladem, jak si nomenklaturní kádři bolševického režimu založili banku, kterou vykradli a jejich dluhy uhradil stát. Byla založena v roce 1991 a již tři roky nato, v roce 1994 na ní byla uvalena nucená správa a skončila v likvidaci. Ztrátu banky ve výši 17 miliard korun zaplatil stát. Banka byla vypumpována dosti primitivně a bez jakýchkoli krycích operací, miliardy tekly přímo na konta Adamcových a Čadkových firem a končily v zahraničí. Management banky si byl zřejmě tak jistý svými konexemi na vládu a orgány činné v trestním řízení, že se krycí operace při vykrádání jevily jako nadbytečné. Po uvalení nucené správy na banku a prohlášení konkursu se stal jejím správcem bývalý komunistický ministr financí Jiří Nikodým, který dohlédl na to, aby pád banky vyšuměl do ztracena a ztratily se důležité dokumenty, mj. řada úvěrových smluv. Zbylá aktiva banky v řádech stovek milionů korun potom Nikodým pod cenou prodával firmám spřízněným s Adamcem.

HLAVNÍ POSTAVY VYKRADENÍ BANKY BOHEMIA:
Jiří Čadek, podplukovník StB působící v rozvědce a poté v odboru ochrany stranických a vládních činitelů. Vzhledem k nepokrytému vykrádání banky do jeho firem byl formálně stíhán, policie mu však dala dostatek času, aby po zahájení stíhání odjel na Floridu. Kriminalista, který měl přístup k jeho spisu na policii, řekl k jeho nerušenému odjezdu do zahraničí: "Vyšetřovatelé dokonce ani nenahlásili na hranice blokaci jeho jména, což se běžně dělá." Během jeho pobytu na Floridě zrušil parlament paragraf trestního zákona, podle kterého byl stíhán, mohl se tedy bezstarostně vrátit z příjemné floridské dovolené. Dnes Čadek dále podniká a vlastní několik firem. O pádu banky řekl pro tisk 7.7. 2004 s příslovečnou bolševickou drzostí: "Neudělal jsem nic nezákonného. Úřady proti Bance Bohemia postupovaly nesprávně a tím zavinily její pád."
Ladislav Adamec, syn posledního bolševického premiéra Ladislava Adamce. Bývalý člen dozorčí rady banky Bohemia, dnes nerušeně podniká a vlastní desítky firem. Jeden z neznámých českých miliardářů.
Pokr.
07. 08. 2011 | 15:21

Johanna napsal(a):

No, Maximus zde triumfuje a myslím, že je třeba tato fakta stále opakovat a upozorňovat na ně.
Bylo "demokratické", že plno bývalých nomenklaturních kádrů a vysokých důstojníků StB mělo informace, KAM investovat, aby na Kupónové privatizaci vydělali?
Představa totiž, že by za komunismu nicnedělající StBáci a nomenklaturní kádry převlékající se z rudého dresu do modrého museli v nové společnosti makat, je komická.
Takže, než by si jeden povedený nakradl, udělalo se to tak, aby to jako krádež nevypadalo!
07. 08. 2011 | 15:22

Maximus napsal(a):

Závěr:
ÚSTAVNÍ SOUD ČR
Ústavní soud "smázl" důkazy 80 procent hospodářských kauz. Několika nálezy totiž prý znemožnil, aby se u soudu použily důkazy, jež zabavili policisté při prohlídkách kanceláří a firemních sídel. U pražského vrchního státního zastupitelství, které se specializuje na nejzávaznější hospodářské delikty v zemi, se to týká 80 procent všech případů, které řeší. Předsedou Ústavního soudu v r. 1993 - 2003 byl JUDr. Zdeněk Kessler, od roku 2003 tuto funkci zastává JUDr. Pavel Rychetský.

Na závěr článek Petra Havlíka ze 3. 3. 2011: "…Nelze si nechat "kálet na hlavu". To české "ono to nějak dopadne" nebývá tím nejlepším životním postojem. Pasivita může být i forma spoluviny. Psát o dílčích každodenních excesech současné party Dolce vita (sladký život) skoro nemá smysl. Jim je totiž už úplně jedno, co si o nich myslíme. Pro ně je důležitý každý další den navíc u koryta. A platí to v různé míře pro všechny současné parlamentní strany. Jen se ukřičte, upište, uprotestujte,… Hlavně, že karavana táhne dále. O víkendu v Dubaji na golfu..."

Tak a řekněte někdo proti Klausovi, že je ....! Vždyť on o ničem nevěděl!
07. 08. 2011 | 15:23

egoist napsal(a):

To je zase ťafka Jyrkům, Mádl-Issa a Modrým týmům..to bude krákotu..
07. 08. 2011 | 15:25

hanah napsal(a):

Stejskal

Pane Stejskale, ok, dík za odpověď. Tak nějak jsem si to taky myslela. Já jen, abyste svoje několikaleté úsilí o určitou roveň nepohřbil třeba jedním přehmatem, páč tenhle Urban, to je tedy fakt silná káva :-))

Ještě bych k vám měla prosbu, respektive dotaz. Nick šlapka, dříve tencokydá hnůj, o mně v diskuzích šíří nepravdivé informace. A navíc ještě o mém manželovi....kdyby se to dozvěděl, bylo by se šlapkou zle. Vím že je to složité, ale nevíte náhodou, jak bych se proti tomu mohla bránit ?
07. 08. 2011 | 15:25

slavwin napsal(a):

Napsáno, okomentováno. Hlava státu, která usiluje tím způsobem jak bylo všeobecně možno viděti, je dost podobná té, která je nedemokratickou silou dosazena. Chybí mi tu jen agresivnější zpracování jiných názorů. Chvalozpěvy a ódy na pitomce v novinách a patřičná ohodnocení nepřizpůsobivých jedinců. Myslím, že pro tento typ je nevhodná doba v nevhodném státě, který se u nějakých silových opatření bez vnější pospory neobejde. Euroatlantické státy to neprovedou, Rusko má dost svých problémů hodně lidí je ve střehu, paní Hájkové to mají holt těžké.
07. 08. 2011 | 15:48

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Šlapka kydá hnůj.
Maximus = transformovaný František Adamec.
Tady to vypadá!
07. 08. 2011 | 16:04

Petr napsal(a):

O čm se píše a mluví? O panu Hájkovi? Vždyť je to jen typický český úředník, šťastné to dítě přebujelé byrokratické hydry.
07. 08. 2011 | 16:04

Maximus napsal(a):

Zbyňdo, ten článek jen byl dlouhý, tak jsem ho musel dát na více dílů, něco tam i vypadlo, ovšem není to změť výkřiků jako u Adamce, ale fakta, na které se zapomíná a mladí to už ani neví. A vo to gou, je třeba jim to připomínat, kdo je kdo, Vy jeden laborante z fakultní nemocnice. V téhle zemi se začátkem 90-tých let dostali k moci obyčejní zloději a to byl začátek všech problémů, které zde u nás máme.
07. 08. 2011 | 16:13

vasja napsal(a):

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/libor-stejskal.php?itemid=11362

Hele Embéčko, když juknu na tu tvojí fotku...... hotovej pan Breivik.
Děte se léčit. Ještě je čas. Fakt se divim, že pan Stejskal takovýmu bláznovi nabízel blog.
07. 08. 2011 | 16:15

hore napsal(a):

Maximus :to je o "ekonomickém peletonu s mnoha pády a doprovodnými vozidly"-Tour de France.Dalo se čekat,že cyklistika vzorem ekonomiky?
Pojmy jako tunel,pumpa jsou v podstatě asi o bankách a blbě vedených podnicích,o nekrytých úvěrech a odprodeji za abnormálně nízké smluvní ceny.Tedy někým kdo v životě nic pořádně ve fabrikách přímo neřídil,kdo nezná faktickou úroveň téhož u nás a na Západě.O společné státní kase pár stovek přítelíčků,kteří se znali z dřívějška a měli svá tykadla všude.
Co jev to "ekonomický právník"? V prostředí "běžné praxe".
Vidíte jedno,že žádná vyšší funkce nikoho nenaučila čemukoliv sama od sebe.Nikdy.Marnost nad marnost od papalášů čekat i zůročení jejich zkušeností pro ty ostatní.Vedou pouze a jedině v osobním skóre.Zásadně.Takovíhle.
07. 08. 2011 | 16:17

Sofi napsal(a):

Klaus je největší ostudou na hradě a předčí dokonce i komunistické prezidenty (což není nic divného vzhledem k jeho původu). Ta nejnovější kauza nemá obdoby - Hájek tepe do homosexuálů a hrad je jejich hnízdem. Snad ještě horší je to, že se v této zemi pořád najdou primitivové, kteří jsou přesvědčeni, že Klaus je ten pravý, chytrý, odvážný, slušný, atd., atd . sic!!! Sami se takovými názory degradují a této zemi škodí stejně jako on. Pevně doufám, že se dožiji jeho konce a že bude odpovídající veškerému jeho konání.
07. 08. 2011 | 16:29

Danok napsal(a):

Krásně napsáno!!!:-) Skvělý komentář pane Urbane.
07. 08. 2011 | 17:01

Ben napsal(a):

For "Hledá se....".Ty se chlapče budeš hledat až do smrti.Takovýchto gaunerů včele s Klausem, kteří nemají smysl pro "fair play" jsem měl vždy okolo sebe plno.Nicméně vydělávat si tímto tvým způsobem mne nikdy nelákalo.Proto považuji tyto hradní neomarxisty, kteří umetají cestičku návratu rusů do střední Evropy za gaunery zaprodávající republiku.Urban má pravdu.
07. 08. 2011 | 17:01

mb napsal(a):

doplneni sofi: Snad ještě horší je to, že se v této zemi pořád najdou primitivové, kteří jsou přesvědčeni, že Klaus je ten pravý, chytrý, odvážný, slušný, atd., atd . sic!!!

patrně jich je stale nadpolovicni vetsina ( az dvou tretinova...)
07. 08. 2011 | 17:09

pozorovatel napsal(a):

No to je vyblitek....Urbane jste žumpa ...jak je možné že toto individum učí děti...fuj
07. 08. 2011 | 17:19

nesvazák napsal(a):

To Maximum. Díky. A co LTO ? Jinak je dobře zmiňovat trochu mediálně opomíjeného D.Třísku a jeho bratra. A bylo by také dobré,kdyby p.Steigerwald místo paroubkománie začal psát také občas o tchánovi... A co Viamont? On ten seriál je zatím nekonečný...
07. 08. 2011 | 17:45

Pavel Jaroš Ing. napsal(a):

celá situace...nebo aspoň značná část by se dala vyjádřit i tímto mým videm... zdraví Vás Pablo Stefano
p.s... v každém případě se k Vaši výzvě připojím.
http://www.youtube.com/watch?v=xhEAOyGd2ZY
07. 08. 2011 | 17:53

lapsin napsal(a):

Maximus mj.ukázal,že naši ekonomičtí demiurgové roztáhli na dvacet let tutéž metodu,pomocí které nyní zachraňuje USA ekonomiku Obama:hodit prohry státu na krk,držet padající.Blízko duchem k "vyrovnování ztrát" podniků za socialismu,které se dělo každoročně,pravidelně.
Bylo-li tomu tak v příběhu Maximuse.

Nejsem ekonom.Pokaždé když čtu o černé díře v gravitaci nebo živé buňce nový objev,divím se kolik to má ručiček,za kterou to mohu vzít,abych tu věcičku chápal v "jádře" a jednou pro vždy.Stále se mi to nedaří redukovat na podstatu.Jeden princip hlavní v tom objektu.
Ale před více jak 2000 lety Archimedes objevil zákon páky,který byl opakem černé díry a buńky v tomto smyslu.Je jasné,že působím-li na delší rameno páky,vyvíjím větší sílu na kratším rameni,než jaké jsem schopen sám na rameni delším.Něco podobného jsem měl pocitově,když nás ve škole učili Marxovu nadhodnotu:t.j.menší část zisku,kterou si pro sebe odštěpí z celkového zisku kapitalista,působí obrovské změny trhu.Tedy Archimedův zákon,v němž si delší a kratší rameno páky vyměnily svou roli.
Kladu si otázku:je neúspěch české ekonomiky po roce 1990,který popisuje Maximus krachem bank způsoben právě všudypřítomnou nadhodnotou? Mohu ji vidět jako ještěrku,která vždy vybere z nových hnízd nezralá mláďata-štikne úvěry,položí banky posléze a následně,položí firmy.Též mohu ji mít v představě jako babu Jagu,která oblétne na koštěti ohromné množství subjektů a poničí je jak umí.
A nyní přichází má kruciální otázka k vám všem,moji milí čtenáři!!! :
Pokud by vskutku nadhodnota byla onou pravou a hlavní,neřku-li jedinou mocnou zlou čarodějnicí tržní ekonomiky a privatizace,pak
jaký přístup by k jejímu zkrocení volil podle vás?:
1)úspěšný kapitalistický premiér v tržní ekonomice standartního typu
2)komunista premiér Štrougal za Jakeše
3)nacionální socialista ala Hitler
a to u všech třech prosím za předpokladu,že jim v tom nebrání a nic nediktuje proletariát -masy odporu na ulicích? Tedy pokud neprobíhá nátlak typu Marxova proletářská revoluce nebo následná diktatura proletariátu.
Moc mne zajímá,jak vy -kdokoliv-vidíte ty tři možné cesty?
07. 08. 2011 | 18:01

zemedelec napsal(a):

Pane Maximus.
Naprosto vynikající,hluboká poklona.
Dost věcí si pamatuji,ale takhle to mít sesumírované,obdivuji.Už jsem to někde napsal,proč V.Klaus nemluví do ekonomiky.Proč vynáší zástupní témata,odvádí pozornost úplně jinam.Cítím,že se to bude ještě zhoršovat,protože se s toho nemůže vyvlíknout.Jak se budem potápět,tak bude zákonitě,potopen jako první.
07. 08. 2011 | 18:02

upír napsal(a):

Urbane piješ krev a kážeš vodu ?
07. 08. 2011 | 18:19

Věra napsal(a):

Maximus

Livia Klausová roz. Mištinová. Ověřte si to, prosím, u seriozního zdroje.
07. 08. 2011 | 18:32

Karel Prokopič napsal(a):

Urbane, víš proč jezevčíci očurávají nejradši telegrafní sloupy?
Jako pomstu za to, že je nemohou převýšit.
Vyjmenoval bych spoustu připomínek k panu Václavu Klausovi za dobu jeho působnosti v české ekonomice a politice.
Ale umím přiznat, že pan prezident má v tomto případě OPĚT
opakuji OPĚT pravdu. Tak jako s eurem, tak jako se sudeťáky, tak jako s glorifikací buzíků atd. atd.
Já jsem hrdý, že máme prezidenta, který má konzistentní názory a že se nebojí oponovat všelijakým řiťolezeckým "autoritám".
07. 08. 2011 | 18:35

Petr Novák napsal(a):

Děkuju, pane Urbane!
07. 08. 2011 | 18:37

lada napsal(a):

Pane Urbane díky.
Jablko od stromu daleko nepadne.Připomenul se mi jeden starší článeček "Klausův Petr Hájek: Halelujá"
Ukázka:
Jeho tatínkem (Petra Hájka - dnes Klausova proroka) nebyl nikdo jiný, než největší devastátor české kultury, literatury a divadla, soudruh Jiří Hájek DrSc. Že nevíte, kdo to byl? Jedna informace za všechny. V roce 1970 vydal tento rádoby cenzor spisek s názvem "Mýtus a realita 1968", kde mimo jiné hodnotí z marxisticko-leninského hlediska i účast spisovatelů na polednovém vývojí. Tato knížka se stala jakýmsi kladivem na čarodejnice všech soudruhů na stranických aparátech, kteří po jejím přečtení nařizovali zákazy činnosti, likvidaci již vydaných knih a rozmetávání sazeb ještě nevydaných knih. Literáti jako Kundera, Škvorecký nebo Ludvík Vaculík, mu mohou děkovat za to, že se z nich stali ineditní autoři. Aby toho nebylo málo nastoupil soudruh Jiří Hájek na místo šéfredaktora literárního časopisu Tvorba. Právě Tvorba měla ukazovat, jak má vypadat ta pravá socialistická literatura, očištěná od pravicových oportunistů a intelektuálských reakcionářů.
Celý článek viz:

http://kinguv.blog.cz/0902/klausuv-petr-hajek-haleluja

Velmi poučné,obzvlášť pro mladé.
07. 08. 2011 | 18:42

Slunečnice napsal(a):

Maximus:
děkuji za fakta, zkopíruju si je.

Oni ti "šibalové" možná mají strach, aby hněv pracujícího lidu, až se bude potácet na existenčním dně, se neobrátil proti nim. Až plno mladých lidí bude dlouhodobě bez práce a bez příjmů, tak bude po legraci. Proto je potřeba vyrobit umělého nepřítele a odvést pozornost jinam: Za všechno může EU, Romové, vyžírkové na úřadech práce, přistěhovalci, co berou našim lidem práci, parazitující nevládní organizace a občanská sdružení, enviromentalisté, co blokují byznys, důchodci, co neumí volit správnou rukou, a nakonec i ti homosexuálové, kteří mohou za úpadek morálky a rozvrat klasické rodiny.

Ovšem ti, co nás opravdu do průšvihů dostali, zůstávají neodhaleni, neodsouzeni, nepotrestáni, mají své peníze a moc všechno dál vesele řídit a ovlivňovat.

Novináři měli řvát už dávno, hlavně v těch 90. letech, teď už přicházejí s křížkem po funuse. Už je skoro všechno rozkradeno a nám daňovým poplatníkům nezbývá sanovat ty dluhy a více a více se uskromňovat, abychom republiku nepřivedli k bankrotu.

A ke všemu si ještě těch podvodníků máme vážit a nedotýkat se ani slůvkem jejich cti. Po pravdě, není se čeho dotknout.
07. 08. 2011 | 18:46

Věra napsal(a):

Maximus

Jan Stráský (1940) vstoupil do KSČ ve 24 letech - v 29 vystoupil (1969). Dostupné zdroje se o žádné vysoké funkci ve straně nezmiňují.
07. 08. 2011 | 18:46

mundi napsal(a):

Možná by nebylo od věci, aby ve státní správě zavedli povinné psychotesty.
07. 08. 2011 | 18:52

RedNeck napsal(a):

To lada:
Ale to by se panu expresidentovi V. H. a snad ani p. Urbanovi nemuselo vůbec líbit - takhle přenášet hříchy rodičů na děti. To je přece velmi nesametově nekorektní - anebo se mýlím a vše je jinak?
07. 08. 2011 | 19:04

Hadraba napsal(a):

Pane Urbane,

Dekuji za verbalizaci pocitu studu z Klause a jeho nohsledu, nicitelu mezinarodniho kreditu CR. Za sasky uz jsme dlouho, ted se pridala i izolace - uz se s nami politicky nestyka v Evrope nikdo. Krome Orbana, samozrejme. Totalni dekonstrukce ceskeho statu. Klause bude soudit historie.
07. 08. 2011 | 19:05

lapsin napsal(a):

Uvažování,jehož metodou není determinismus plodí pouze výhradně nahodilosti.Tedy výroky se sympatiemi nebo antipatiemi ke Klausovi,podle osobního vkusu.
Zatím tu nic jiného nevidím,protože nikdy zatím neodpověděl na můj dotaz ohledně zkrocení zlé nadhodnoty neoliberálem,komunistou a fašistou.Přece v dějinách je mezi nimi vidět značný rozdíl.Tak asi mají každý z nich jiný přístup.zkuste i trochu,prosím všichni popřemýšlet,nejen vyjadřovat sympatie či jiný osobní vkus presidentovi.Rozhodně to není Vaší povinností ze zákona.Stále mi chybí ekonomické odpovědi na základní otázky směru dějin.Od vás všech opravdu nic? Neměřme Klausův vzhled,styl,temperament-znejme jeho přístup kvalifikovaně v tom za co odpovídal:ekonomiku a blahobyt tady všech.Marxismus-leninismus v literární kritice a krásné literatuře,omlouvám se ze školy neznám.V žádném přeneseném významu ho neznám,jestli ho znám z toho co škola nabídla a žádala po nás ke zkoušce -všechny starší ročníky,nikoho nevyjímaje.
07. 08. 2011 | 19:16

RedNeck napsal(a):

Pane Ouvej,
censor vás s takovouto velmi rychle smaže, neboť nesplňujete kritéria... Budete asimilováni. Veškerý odpor je marný...
07. 08. 2011 | 19:18

PETR napsal(a):

SKVĚLÝ A ODVÁŽNÝ TEXT: grtuluji, nejenom, že je gubernátor tuneldědek intelektuálně neomarxista (VELMI SKVĚLE VYSTIŽENO), ale i jako ekonom se choval levicově, subvence, státní podpory, monopolizace atd. celá devadesátá léta jsou jak vystřižena z levocových ekonomických učebnic, nevím, kde gubernátor tuneldědek přišel na to, že má něco společného s pravicovými myšlenkami, možná, že je to jen taková lest, tisíckrát opakovaná lež zakryje jeho levocovost !!!
07. 08. 2011 | 19:40

biskajzabiskai napsal(a):

Maximus, velká snůžka polopravda a pokroucenin, například ani Zeman, ani Klausová nikdyv Prognostickém ústavu nebyl a je to v těch vašich povídkách opravdu hondě, ale samozřejmě i spousta pravdivých věcí, nicméně to spiknutí, sand vyjma kuponové privatizace, jsou to tak trochu bláboly ... nu což.
07. 08. 2011 | 19:49

HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ napsal(a):

TO MAXIMUS,

Celý text jsem přečetl, ale znám jej již z dřívějška. Musím Vás upozornit, že text je pravdivý ve smyslu POČÁTEK - KONEC. Jde z něho i hrůza. Ideální námět na konspirační román. Někdo si dal práci.

Přesto bych doporučil Vám i jiným diskutérům, aby to nejen četli, ale aby si zkusili udělat variantní pomyslnou rozhodovací matici a aby přečetli knihy na téma transformace od autorů jako byl Lubomír Mlčoch, Jan Švejnar, Václav Klaus či ekonomické knihy pana Jonáše. Kdo nečetl knihy našich ekonomických velikánů, ať text od Maximuse čte jen v doprovodu rodičů. Text snad může vyprovokovat k sebevraždě či emigraci.

1) Dušan Tříska je neskutečná bedna. Fakt mu to pálí. Kdo nebyl úplně hloupí, dostal za kuponovku i přes 100 tisíc. Někdo vydělal i více, ale to mě nezajímá. Nezávidím totiž. Pan Tříska může být právem hrdý. Učí na VŠE. Klidně se ho běžte zeptat na privatizaci. Nejde o žádného belzebuba.
2) Václav Klaus dostal příležitost až v průběhu 80.let. Do té doby to byl inža z Proseka. Kapitáni podniků, frustrovaní direktivním systémem, pochopili, že se systém položí. Prognosťák byl ideální ústav na realizaci přechodu od direktivně řízeného k tržnímu. Když se kouknu na Hrad dnes, tak je jasné, že Klaus maká. V prognostáku to bylo stejné. Dovedete si představit tým v čele s Milošem Zemanem ? Někdy kolem roku 1997 by se zprivatizoval první podnik metodou Becherovka, přes pana Bakalu. Švejnar byl nevýznamný protekční synek, který chodí vždy s křížkem po funuse. Takový Jagellonský Král Dobře. Vůbec nechápal kdo drží rozhodující moc. Jeho metoda ? Zapomeňte ! Jedna věc je psát a mluvit a druhá realizovat. Jeho boj o prezidentské křeslo byl amatérismus na n-tou. Kdo do něho vkládal naděje, musel být zklamán. Jan Švejnar se na volbu NEPŘIPRAVIL !!!!! Zase ta neznalost prostředí :-)

3) Kritika privatizace nebyla přijatelná, protože konsensus o jejích metodách se diskutoval nejen v prognostáku, ale i mezi řediteli podniků.

Pane Maximus, máte následující rébus :
A) máte za úkol privatizovat a máte vybrat metodu privatizace - do zahraničí nejvyšší nabídce (rozhodovat nebudou svatí a spravedliví, ale Češi)
- domů (komu, nikdo nemá peníze, možná tak lidé z vexlu a zelináři)
- mix (společné podniky - hodní západní kapitalisté přiváží know-how a učí naše mladé manažery řídit podniky :-)
B) občané musí mít stále práci, i když trhy padly (jak to zajistíte ?), aby nedošlo ke stávkám a bojkotu transformace ze strany STB, ředitelů podniků, jenž znají podniky v rukách
C) máte za úkol zajistit nízkou inflaci při realizaci měnové reformy včetně plánu na konvertibilitu měny
D) máte si vybrat člověka, který je pracovitý, chápe ekonomické teorie, je schopný manažer a je přijatelný společností, tedy není členem KSČ a STB.
E) jako maskota revoluce dostanete direktivně Václava Havla (nezvyklého pracovat, dekadentního synka z bohaté rodiny)
F) ředitelé firem, komunisté a estébáci často v jedné osobě, Vám slíbí podporu, pokud budou mít možnost se účastnit privatizace, tedy nebudou diskvalifikováni pro svoji minulost

To je vše. Vzpamatujte se člověče. Ten Váš text je sice hezký, ale úplně na nic. Akorát vzbuzuje lítost.

Trošku Vás navedu : http://www.bratri-v-triku.cz/

To je oč tu běží. Ti dobří už vládli. Teď se toho chopila chamraď. Václav Klaus je jediná osoba, která je schopna postavit tuto zemi zpět na nohy.
07. 08. 2011 | 19:56

Maximus napsal(a):

biskajzabiskai
Jasně, žádné prachy se za 20 let u nás nerozkradly. Možná jen nějaký ten miliónek. Velmi se omlouvám za snůšku nepravd, však taky naše země hospodářsky a ekonomicky vzkvétá a jsme ekonomickým příkladem celé Evropě v roce 1990 jsme se mocně oddstrčili ode dna a od té doby jen prosperujeme! Jsme hospodářským gigantem a jasným právním státem. Všichni miliardáři u nás zejména mezi lety 1990 až 2000 zbohatli svojí pílí, seriózností a příkladným vztahem k pracujícím lidem a vůbec občanům této spravedlivé a seriózní země. Ještě jednou se omlouvám, jsem nebezpečnej a zlej a jsem agent Sí-aj-ej!
Za trest udělám 10 kliků a 20 dřepů!
07. 08. 2011 | 19:58

hanah napsal(a):

Ještě jedno doporučení

http://janasimonova.blog.idnes.cz/c/204258/O-propagande-homosexualismu.html#t2
07. 08. 2011 | 20:03

Maximus napsal(a):

HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ napsal, že:
Václav Klaus je jediná osoba, která je schopna postavit tuto zemi zpět na nohy.

Jasně, jen jsem si to neuvědomil, ale proč postavit na nohy, když jsme tak dobří a jsme už 21 let příkladem pro všechny? Mohl byste mi dopodrobna napsat soupis toho co V.K. udělal pro tuhle zem dobrého? Rád se potom pod tíhou argumentů omluvím!
07. 08. 2011 | 20:07

revokan napsal(a):

Hezky se četl pan Maximus.
Ať se neomlouvá.
Pouze později jsem si uvědomil,že popisuje děj pomoci-podobný tomu,jakoby měl existovat zvěrolékař,který léčí stonožkám zlomenou nožku.
Jistě chápete,že to nemůže být léčit třeba 5 nožek najednou.Ne pane Maxime,představit si Václava Klause přemýšlet,nejen žvanit nedokáži si osobně.
Představit si ho přemýšlet o pomoci něčemu to už absolutně ne.Chápete vůbec ,že mezi těmito vašnosty ani mezi destitisíci nenajdete jediného,který by něco podobného-jako něčím se zabývat-chtěl a byl schopen dělat.Jinak by mezi nimi nebyl-cítí povahu na míle daleko.
To spíš,že si někdo vzpoměl koho vyloučili za Jakeše z KSČ a poslal mu tam policajty do banky,
nebo někdo vzal telefon a houkl do redakce:Dejte tam "Komerčka padá" a do druhé redakce "Vašek Klausů zachraňuje Komerčku" Tito lidé se tak štítí práce,že kdyby měli hnout palcem u nohy,tak je to snad zabije.
Obyčejné lidi-ti se jim hnusí třeba tak jako Vám třeba pohled na krysy.Kdyby měli tu možnost (nebyla) zabijí naráz třeba milion těch obyčejných lidí.Eduard Beneš byl přesně totéž.Hácha-justiciár-to byla doslova hypertrofie téhle vlastnosti.To to ještě nechápete?
Na nemyslící má každý čáku je dostat jednou.
07. 08. 2011 | 20:19

RedNeck napsal(a):

Řekl bych, že v případě 4% menšiny, když se řekne A, tak by se mělo říci jasně i B. A sice: pokud se jedná o odchylku - deviaci od normálu, tak s tím podle mě úzce souvisejí určitá schémata [vzorce] chování této menšiny. Odkudpak se asi vzal přiléhavý termín "buzerace"? Tohoto pak samozřejmě využívají výše zmínění homosexualisté. Proč by si levně nepřihřáli svou politickou polívčičku na něštěstí druhých, když je to tak moderní a in, že...
07. 08. 2011 | 20:22

HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ napsal(a):

TO MAXIMUS,

Naprosto neoddiskutovatelným úspěchem VK byla
1)Měnová reforma
2)Nízká inflace
3)Společenský smír
4)Špičková artikulace plánů - všichni věděli co mají dělat a co si mohou dovolit. Podmínky byly pro všechny stejné. To, že někdo zbohatl více, není vina prezidenta, ale závisí na schopnostech každého jedince a náhodě.

Václav Klaus se zasadil o společenský smír více než Václav Havel. Dal jasně najevo v médiích, že všichni mají šanci. Bez diskriminace.

Současný stav je vina nás občanů. Vykroužkovat např. Langera přeci šlo i dříve. Kolektivní vina si našla viníka - Klause. Omlouvat se nemusíte. Máte na názor nárok, ale je to pesimistické a ex-post Vám vyfabuluju konspirační teorii na české herce. Není to herecká mafie, která svým dětem protekčně zajišťuje role ve filmech a místa v divadlech ? :-)
07. 08. 2011 | 20:25

Buck napsal(a):

Urban se po roce 1989 neprosadil, kdežto Petr Hájek založil a vedl výborný (ve své době nejlepší) časopis Reflex. Takže to asi nebude takový normalizační pisálek, jak se nám závistivý Urban snaží vsugerovat. A Klaus? Tomu Urban nesahá ani po paty, takže tady je ta zášť chronická.
07. 08. 2011 | 20:28

Ondra napsal(a):

Kvalitni novinari: Dovoluji is Vas upozornit, ze inflace byla v devadesaty nasledujici>

1991 56,6 >>
1992 11,1
1993 20,8
1994 10,0
1995 9,1
1996 8,8
1997 8,5
1998 10,7

Jina rozvedte onen Spolecensky smir. Mne to prijde silne abstraktni, ne-li nicnerikajici. Dtto. Artikualce planu /snad nemate namysli jeho skvelou Reformu bankovniho sektoru/
07. 08. 2011 | 20:39

smrt mafii napsal(a):

Je to banda zmrdů. To jsme to po 20 letech dopracovali, tady nefunguje nic normálně.
07. 08. 2011 | 20:44

HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ napsal(a):

To Ben,

zmínil jste "umetání cestičky Rusům" ze strany Václava Klause.

Myslím, že je to tím, že VK nedůvěřuje Západu a USA. Již několikrát se VK zmínil v jistých geopolitických souvislostech, že Rusko se zachová tak a tak, protože MŮŽE. Pozice Ruska je silná a nelze ji ignorovat.

Jakou roli hraje naše země mezi Západem a Východem je mimo můj obor. Nerad bych do toho fušoval. Nějaká koncepce být musí. Tzn, že NĚJAKOU MUSÍ ZEMĚ MÍT. Nejde to nemít žádnou. Náš vztah k Rusku zatemnil rok 1968, ale k Západu rok 1938. Jistou neutralitu chápu jako výsledek těchto historických souvislostí. Myslím, že VK jen udělal cestičku do Ruska, protože tu byla jen cestička na Západ. VK má tendenci vytvářet z ČR jakýsi ostrov nezávislosti. Nevím. Možná se mýlím. Není to můj obor. Dám se podat.
07. 08. 2011 | 20:45

Maximus napsal(a):

HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ napsal:
1)Měnová reforma
Myslíte nastavení kurzu podle veksláků, Vy kujóne?
2)Nízká inflace
Ale jděte, to jsem nevěděl, že MF nastavuje úrokové sazby v centr.bance. No a inflaci za V.K. si pamatuji, že byla dost dlouho i přes 10%, musel byste to kvalitní novináři hodně rozepsat a dokladovat jak se na tom V.K. podílel!
Když V.K. nahrazoval Tošovský, tak šla ekonomika díky amatérským zásahům V.K. pěkně do kelu. Fakt hezké kecy.
3)Společenský smír.
Jasně, u nás Čechů to je normální, že ohýbáme hřbety nebo se přikrčíme. Ale třeba nevíte, že dva velcí rozdělovači státu Mečiar a Klaus měli hezký vyvážený vztah k Rusku...
KGB resp. dnes FSB je měla oba ráda.
4)Špičková artikulace plánů - všichni věděli co mají dělat a co si mohou dovolit. Super argument, všichni věděli co mají dělat a jen někteří to vědění dotáhli k získání miliónů a dokonce miliard korun. Tak tohle je opravdu, ale opravdu velká zásluha V.K. !!!

Máte ješte pár takových pádných a roztomilých argumentů?
07. 08. 2011 | 20:46

Franta Adamec z vinohradu na Morave napsal(a):

Maxime kdo jsi
-
Su F. Adamec ze Straznice, Brna a vinohradu, dle mista pobytu.
-
07. 08. 2011 | 20:47

Zbyněk Matyáš napsal(a):

biskajzabiskai:
"Po listopadových událostech roku 1989 a pádu komunistického režimu se Zeman aktivně zapojuje do politiky. V letech 1990–92 pak pracuje v Prognostickém ústavu Československé akademie věd."
http://zivotopisyonline.cz/milos-zeman-nar-2891944-politik-z-vysociny/
07. 08. 2011 | 20:47

HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ napsal(a):

To Ondra,

přečtěte si knihy, které jsem vyjmenoval. Nezlobte se, ale víte co je měnová reforma ? Liberalizace cen ? Daňová reforma ?

To co jste vyjmenoval není žádná inflace v kontextu měnových změn jenž nastaly. Porovnejte si to s Ruskem, Madarskem, Slovenskem, Polskem, Rumunskem (viz.Jonáš).

Společenský smír ? Nikomu se nic nestalo a všichni podporovali změny. Přečtěte si noviny z té doby. Abstraktní věci pochopíte jen z médií té doby.
07. 08. 2011 | 20:51

Věra napsal(a):

Hledá se kvalitní novinář

Ještě bych připsala - hladký a klidný rozchod se Slovenskem
- díky eurorealismu VK jsme se nedostali do takových potíží, jaké zažívají některé členské země EU.
07. 08. 2011 | 20:53

Ondra napsal(a):

A co konkretniho pro tu liberalizaci udelal, recp. co vic jez jinde. 150pct inflace za 8 let NENI uspech. Fnuky pisalku nemaji nic spolecneho s politickou naladu. Malokdo pamatuje /ani Vami odkazovana media/ jak Vasika vypraskali z politiky. "Dekujeme, vypadnete, mame toho dost." Pripomina mi to krok jednoho nyni velmi neoliberlaniho politika, jenz na cele tri dny odesel z politiky z duvodu tiche podpory komunistu. Nejaky Kalousek to byl.
07. 08. 2011 | 20:57

HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ napsal(a):

Věra

Ano.
)Měnová reforma
2)Nízká inflace
3)Společenský smír
4)Špičková artikulace plánů - všichni věděli co mají dělat a co si mohou dovolit. Podmínky byly pro všechny stejné. To, že někdo zbohatl více, není vina prezidenta, ale závisí na schopnostech každého jedince a náhodě.
5) hladký a klidný rozchod se Slovenskem
- díky eurorealismu VK jsme se nedostali do takových potíží, jaké zažívají některé členské země EU.
6) Nepřijetí EURA - patrně díky privatizaci do domácích rukou. Pokud by banky byly privatizovány do zahraničí, tak by si již EURO vylobbovaly
07. 08. 2011 | 21:00

Věra napsal(a):

Ondra
Společenský smír - více se používá termín sociální smír. Jde o to, že nedocházelo k silným občanským (odborářským) protestům, stávkám, nepokojům... Sociální dialog (vláda, zaměstnavatelé, odbory) - i přes některé dílčí neshody - pokračoval.
07. 08. 2011 | 21:06

Ondra napsal(a):

6) Kolik mame cekych bank proboha???? Nejaka nova pidiFia a slus
Ohleden privatizace : CR mela spolu s dederonama nejvetsi prumyslovy potencial. Bylo zde kvalitni hutnictvi, strojirenstvi(ZPS bylo exportni jednickou produkujici v zahranici konkurenceschopne obrabeci stroje a exportni jednickou, TOS...) a tento naskok jsme nemile probendili. Skoda, ze si na to VK nevzpomnel pri oslavach nekuponove prodane Skoda Auto.
07. 08. 2011 | 21:10

HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ napsal(a):

Ondra

nepleťte si dnešní vlastnictví bank. Nahrál jste mi. Tito dnešní zahr. vlastníci, pokud by bývali byli na počátku transformace vlastníky našich bank, by Čechům nedali ani korunu. To si pište. Jen na společné projekty.

Víte jak Francouzi zlikvidovali naše cukrovary ? Koupili je a zavřeli. Zkuste si exportovat uhlí do Německa. Ani vagon Němci nepovolí.

Svatá prostoto. Koukejte chlape číst. Máte základní neznalost novodobých reálií.
07. 08. 2011 | 21:15

Maximus napsal(a):

Franto Adamče z vinohradu na Moravě, ptáš se kdo jsem?
Jenom obyčejný člověk, který je smutný z toho, kam až se tato zem dostala, občané této země jsou jinak velmi schopní a inteligentní a když jde o věc i pracovití lidé, ale všechno to vzalo v roce 1990 špatný směr a spád. K moci se dostali bývalí komunisti, veksláci, dobrodruzi ze západu a zejména lidé s vazbami na StB resp. dokonce na KGB a ti nám tady zavařili tak, že nyní jsme tam kde jsme. Naši lidé dělají nyní po 21 letech budování kapitalismu za stejnou práci oproti třeba Němcům aj. zhruba za 1/3 platy, přičemž ceny zboží, služeb a spousty komodit jsou stejné nebo vyšší než u nich, právo v této zemi je jen pro ty co mají prachy nebo "známé", vzniklá elita co rozhoduje o ekonomice státu je pevná v kranflecích a vláda resp. politici skáčou jak oni pískají. Miliardové rozkrádačky se zametly pod koberec, ale třeba občan dlužící pár korun může přijít dokonce kvůli tomu i o nemovitost. Výhled na to, že by se k moci dostali skuteční odborníci ekonomové, reformátoři, není skoro žádný. Stát je bez peněz, totálně vycucaný a ještě má začít platit někdy v blízké budoucnosti dluh, který se neustále zvětšuje (nyní 1,4 bil.Kč) a naši reformátoři mají jen snahu vše hodit na bedra obyčejných lidí.
To má i nebezpečnou návaznost na podnikatele, protože pokud lidé budou mít klesající kupní sílu, tak dojde i na ně. Lumpové a grázlové se mají v této zemi dobře a vědí, že se jim nic nestane, politici jako třeba Drobil nebo Vondra by už dávno ve standardní západní zemi zřejmě by byli vyšetřováni za své chování nebo za katrem. Už to tady opravdu přestává být únosné a výhledy na zlepšení jsou chmurné! Fando, buď rád že máš vinohrad, ale dej pozor, aby ti ho někdo třeba nezexekuturoval nebo na katastru náhodou omylem nepřepsal na někoho jiného. Tady v Česku se to může stát než řekneš švec ....
Už končím, dobrou!
07. 08. 2011 | 21:18

Věra napsal(a):

Ondra

Kdo sleduje politiku, tak si na akci "Děkujeme, odejděte", jistě dobře pamatuje. Odejít měli 2 největší osobnosti - Václav Klaus a Miloš Zeman. Politické divadlo, tehdy nenápadně řízené z Hradu... Další pokus o to, aby místo demokratických voleb o politické reprezentaci rozhodovala ulice.
07. 08. 2011 | 21:21

lada napsal(a):

Rozumím-li minulosti dobře,pak začínám věřit,že Václav Klaus se svou věrnou družinou tuto zemi skutečně jednou postaví...ale jestli ne jen na kolena,to zůstává velkou otázkou.Jedenkrát by se to přece mělo povést.Je stavitelem barikád již od čtyř let,věkem ještě pacholík...a už těch barikád něco postavil.Navíc má velké štěstí na pomocníky,jakým je třeba Petr Hájek,držitel jedinečné ceny,Zlatého Bludného balvanu za r.2009.Nechápu malověrné a nejspíš i málo pokorné spoluobčany,že počiny Hradu nevidí ve správném světle.
http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1268037266
07. 08. 2011 | 21:22

HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ napsal(a):

Maximus,

hlavu vzhůru. Peníze nejsou všechno. Jsou to jenom takový kulatý plíšky a šustivý papírky.

Důležitá je rodina a přátelé. Jestli nejste happy, tak vyjděte do ulic. Změnu za vás nikdo neudělá. Eném kecat a kecat nepomůže. Já jsem happy. Václav Klaus je světlo na konci tunelu.
07. 08. 2011 | 21:24

Ondra napsal(a):

par prikladu:

KB...privatizace dokoncena 2001
CSOB... 1999
IPB...no ehm "uspesne zprivatizovana" 1996
/napr. Euro bylo zavedeno 1.1.2002
07. 08. 2011 | 21:26

HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ napsal(a):

Ondra,

já měl na mysli to zkrachovalé banky a KB,ČSOB, IPB do privatizace. Kdo chtěl, došel si pro úvěr. Daly každému.

Hlavně daly každému Čechovi. Neprivatizovat banky na začátku 1990 byl dobrý nápad. Klaus to nazval daň za transformaci. Souhlasím s ním.

Současný stav je ale daň za českou blbost. Kdo volil TOP09, je šílenec.
Frustrace je z dnešního stavu. Klaus za něj nenese odpovědnost. My.
07. 08. 2011 | 21:30

Maximus napsal(a):

HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ
Mýlíte se, jsem happy abych použil Váš slovník a dokonce mám spoustu přátel a socka také nejsem. Píšete, že jste happy a V.K. je pro Vás světlo na konci v tunelu.
Pane Vy nejste happy, Vy jste sudokopytník s kroužkem, kterému zřejmě spousta věcí nedochází nebo záměrně kalí vodu. Ale už na Vás nebudu reagovat, to je ztráta času.
07. 08. 2011 | 21:33

Franta Adamec z vinohradu na Morave napsal(a):

Anonyme Maximus, kdo si?
-
Anonymni ubozsaak, asi z Prahy
-
Stejskal je ex/komunisticky cenzor, asi z Prahy, jeho pjeknaa blondynka ho dosud zivi v ex/komunistecke CT.
-
Su rodem matky a otca z katolicke Straznice, pobytem v EU, a 12 rokuu internetem z Brna, Straznice a z naseho rodinneho vinohradu 200 m od hranice se Slovenskem, v katastru katolicke Straznice na Morave.
-
Pristehovani Prazaci, nerozlishujete narod, rody a rodiny z Moravy, czeshi, soudruzi a nacisti, potomci bolshevikuu, nacistuu - narodnich socialistuu z Prahy.
-
07. 08. 2011 | 21:33

HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ napsal(a):

Maximus,

garantuji Vám, že situace se po odchodu VK zhorší. Rozjede se udavačství o kterém se nikomu ani nesnilo. Nebude brzda. Zákony proti korupci budou zneužívat největší lumpové všech dob. Prezident to drží jakž takž, ale až nebude, tak uvidíte co nastane. Topolánek vstane ze záhrobí a s Kalouskem, Šnajdrem atd. rozporcují republiku na pašalíky a budou dojit.

Jste naivní. Hledáte ideál, ale politika je o volbě - O VOLBĚ MEZI DVĚMA. Na to jste i v té vaší konspirační teorii transformace zapomněl.
Když nebude Klaus - TAK KDO ?
07. 08. 2011 | 21:40

111 ofamen napsal(a):

prave to uverove harakiri by se melo zapsat do Guinessovy knihy ekonomickych hovadin. VK by tak dosahl nesmrtelnosti. Takovou hovadinu jako rucit tim, co si jednou snad koupim. O Boze ty jsi to videl. S tema bankama jiz jen a pouze klickujete.
Socialni smir je spise dusledkem ceske povahy se hezky zohnout. Hladky rozpad - on se v tu chvili nekdo pokousel o neco jineho? Mimochodem, v te dobe byl VK ministr financi. Nevzpominam si, ze by Vladko rozjizdel masivni vyrobu v tovarne na sici stroje v Martine. A nizka inflace: V te dobe se u nas ve meste postavily byty. Cihlove 4pokojaky. Cela moje rodina se chtela na jeden slozit jakozto investice do budoucna, stal onenda tusim 150 000. Jakozto radovi zamestnanci, zadni kadri, ale nejak bysme to tak nejak slepili, ale inflace nas pripravila takrka o vse jako v r. 53.
07. 08. 2011 | 21:45

Maximus napsal(a):

HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ
Ještě poslední reakce. Nejsem naivní, jen by mě stačilo abychom tady měli nastavené politické a hospodářské prostředí jako tomu je např. ve Švýcarsku, Rakousku, Německu, Dánsku, Švédsku, Norsku, Finsku apod. Možná jste si toho ještě nevšiml, ale tam se tolik nekrade a nikdy nekradlo, lidé tam docela slušně žijí a neživoří jako spousta občanů u nás. Proti tomu snad nejste Vy Klausofile?
07. 08. 2011 | 21:48

Johanna napsal(a):

Milá Věro, seriózní zdroje ohledně "původu" Lívie Klausové, budete hledat marně. Není už to poněkud "divné", že kolem první dámy nemáme seriózní informace? Pokud vážně nemá (jak Vy tvrdíte) s vysokými nomenklaturními kádry KSČ NIC SPOLEČNÉHO, nemusí tajit část svého života a životopisu.
Trochu mi to "paraleluje" s tajemstvím CELÉHO ŽIVOTOPISU severokorejského vůdce-tam to však chápu. Komunističtí lídři tají celou svoji minulost.
Nu, přečtěte si níže uvedené.
Uvádím ještě, že mi do "první dámy" absolutně nic není, nejsem její obdivovatelkou a mýty kolem její vzdělanosti, příjemnosti a jiné větičky jsou skutečné mýty.
No, na tomto exponovaném místě by se asi každý chtěl chovat lépe a dělat se lepším, než je.

+++

Kostlivec nebo spekulace?
vloženo: 02.02.2008 komentářů: 26

Včera jsme napsali článek kde se dle informací na internetu, neustále spekuluje, že manželka Václava Klause je v nějakém příbuzenském vztahu s rodinou Viliama Šalgoviče. Bývalého komunistického pohlavára a styčného důstojníka KGB po roce 1968.

Pokud budete sami pátrat na internetu, životopis paní Klausové je zahalen tajemstvím a oficielní zmínka, je až od studia na VŠE. Do té doby neexistuje. Snad jen to, že se narodila v Bratislavě. Ale komu a v jaké rodině se nedopátráte. Jen jméno za svobodna Mištínová.

Velmi zajímavé informace najdete na stránkách Jana Šinágla. Bohužel ani on se nemůže dopátrat pravdy, protože kolem paní Klausové je do určité doby TABU.

Jan Šinágl, uvádí : „K mé nedávno mylné informaci o otci Livie Klausové uvádím novou, která, pokud se potvrdí, by mnohé vysvětlovala – Za svobodna se paní Klausová jmenovala Mištínová, nicméně měla být dobrou kamarádkou, přítelkyní či snad i vzdálenou příbuznou dcery Viliama Šalgoviče (údajně i generála KGB?!). Z tohoto vztahu mohla užívat jistých výhod ostatním občanům nedostupným a využívat tak možností, kterými Viliam Šalgovic disponoval. Je to docela pravděpodobné. Je třeba vyčkat. Podrobný životopis první dámy země není nikde k dispozici?! Navíc by se tím paní Klausová asi těžko chlubila“…
Ještě perlička k našemu městu od osob blízkých BIS.
Pokud Přerov někoho vyšle do vrcholové politiky, na 90% je to bývalí tajemník KSČ, OV SSM a nebo jiný nomenklaturní kádr.

Vít Řihošek, Z Haluza
07. 08. 2011 | 21:52

Hurá napsal(a):

Pro "Az" :
Já si tak zcela jist nejsem, jestli to ví každé malé dítě. Mám zato, že se ve škole stále ještě učí (nejen tento) Darwinův blud (vlastně není jeho. On ho pouze převyprávěl z učení budhistů), že se člověk vyvinul z opice. Zkusme si to pro zajímavost zjistit.
07. 08. 2011 | 21:54

Martin napsal(a):

Pane Urbane, souhlasím, souhlasím, souhlasím. O minulosti p. Hájka jsem nevěděl. Ale s ohledem na černé díry v životopisu Klause to do sebe i zapadá. Můj učitel mně kdysi říkal, že se v případě politické levice, pravice či středu nedá hovořit o přímce ale o kružnici. Klaus, Hájek a spol. sedí v místě, kde se krajní pravice střetává ( spojuje, jak se to vezme ) s krajní levicí. Nevím, jaké konzervativní hodnoty může Klaus, Hájek a spol. ctít. Svým dětem dávám tyto lidi za příklad ubohého, křivého a podrazáckého jednání.
07. 08. 2011 | 22:01

Věra napsal(a):

Maximus

To byste chtěl moc. Všechny země - kromě Německa (sjednocení) mají dlouhodobě nastavené stejné politické i hospodářské prostředí (nezažily vládu komunistů - jako my). Jak chcete, aby se tu nekradlo, když po 40 letech mají lidé pod kůží zadřené heslo "Kdo nekrade, okrádá rodinu"?
07. 08. 2011 | 22:02

Věra napsal(a):

Martin

Můžete uvést příklad ubohého, křivého a podrazáckého jednání u Václava Klause?
07. 08. 2011 | 22:06

otaznik napsal(a):

Zvlastni je, ze muj deda se v padesatych nachomejtl na na nejaky ten patek zpet tam, kde byl totalne nasazen. Do Kaprunu. Kdyz se vratil, nemohl delat nic vic nez vratneho. Vasik si cajdal po svete, lapal moudra a po prijezdu se za normalizace dostal na vyhraty flek v prognostaku. Nahoda? Nehoda?
07. 08. 2011 | 22:09

Peppa napsal(a):

Katolíku Hájku homosexuálové mě na rozdíl od Vás vůbec nezajímají. Zajímá mě ale proč vy a Klaus veřejně neburcujete a neodsuzujete zástupy pedofilů v řadách duchovních ve Vaší církvi, kteří zneužili tisíce dětí v USA, Irsku, Rakousku, Německu, Itálii, Belgii, v Holandsku, Dánsku, Francii a dalších zemích po celém světě !!! Když jste tak mravně vyspělý a uvědomělý člověk tak od Vás očekávám, že jako správný křesťan razantně a veřejně odsoudíte řádění těchto perverzních pr-sat, které se neštítí zlikvidovat život těm nejbezbranějším bytostem. Zatímco ve všech vyspělých demokratických zemích, křesťané na protest proti těmto zvěrstvům po tisích opouštějí katolickou církev, vy vykřikujete, že v Evropě je nejvíce ohrožen katolík a křesťan a odsuzujete jakési nevýznamné estrády homosexuálů. Vlastně slovo odsuzujete není na místě. Vy se zalykáte nenávistí, Vy máte učebnicové záchvaty vzteku. Tak by jste měl společně s Vašimi přáteli jako je Semín, Bartoš, Bátora a další, bouřit proti deviantům, úchylům a psychicky nemocným biskupům, pastorům, sestrám, členům nejrůznějších řádů katolické církve, kteří mají na svědomí tak odporné zločiny jako je zneužívání dětí! Je výsměchem je vícekancléř hlavy státu se veřejně hlásí k příslušnosti katolické církvi, které tyto zločiny celá desetiletí kryla, postiženým v mnohých případech vyhrožovala nebo se je snažila umlčet jinými způsoby. V moderní demokratické zemi by se takové osoba jako jste Vy nemohla stát ani řadovým radním v poslední obci.
07. 08. 2011 | 22:20

pavel napsal(a):

pane urbane,
myslete na zdraví a nerozčilujte se tak moc!
07. 08. 2011 | 22:21

j. napsal(a):

Věro, co Vy na to?

Johanna

http://www.ddawee.ic.cz/wp-content/gallery/aaa/klaus_ksc.jpg
07. 08. 2011 | 22:23

Peppa napsal(a):

Výběr z tisku za poslední dva roky:

Sexuální skandál znovu zasáhl církev, rána jde z Belgie

Soud poslal kněze za zneužívání dětí na 15 let za mříže

Kryjete pedofilní kněze, obvinil irský premiér Vatikán

Církví v Irsku otřásla další odhalení pedofilie kněží

Zneužívání dětí kněžími likviduje v dětech viru v dobro

Kněží zneužívali děti i v Rakousku

Skandály kolem sexuálního zneužívání dětí v USA

Bostonští katoličtí kněží "sexuálně zneužívali stovky dětí"

Kněží z německé církevní školy děti sadisticky mučili a sexuálně zneužívali

Případy zneužívání dětí kněžími se množí. Další kauza v Norsku

Arthur Budzinski: Zneužil mě kněz! Bylo mi 12 let!

Ve Francii uvěznili 54 pedofilních kněží, dalších 51 obvinili

V USA zaplatila církev miliony dolarů obětem zneužívání

Belgické jeptišky zneužívaly pětileté děti

Už osmá diecéze USA vyhlásila bankrot. Neutáhla odškodné obětem

Irské děti systematicky zneužívali kněží
07. 08. 2011 | 22:23

Peppa napsal(a):

Kněží katolické církve v Holandsku pohlavně zneužili desítky dětí v katolických internátních školách. Případů je už sedmdesát.

Holandská biskupská konference oznámila, že eviduje okolo sedmdesáti případů, kdy katoličtí kněží zneužili nebo znásilnili malé děti. K děsivým činům docházelo ve většině případů v šedesátých letech. Zastrašené oběti sexuálního násilí mlčely desítky let.

Jakmile se objevily v tisku informace o zneužívání dětí v Německu, odvážili se rovněž promluvit o odpornostech, kterých se na nich kněží dopouštěli.

Dva pedofilní maltští kněží byli odsouzeni za sexuální delikty, kterých se dopustili na dětech k šesti a pěti letům vězení.

Belgičtí biskupové požádali katolíky o odpuštění za sexuální zneužívaní nezletilých knězi, informuje portál deníku La Libre Belgique. Duchovní se omluvili jak za zneužívání, tak za mlčení zodpovědných představitelů církve. Belgii zasáhla vlna skandálů s pedofilními kněžími na konci dubna, kdy byl k demisi donucen biskup v Bruggách.

Přiznal se k dlouholetému zneužívání nezletilce v 80. letech. Po přiznání podali věřící na kněze přes tři sta stížností k nezávislé komisi.

Aféry pedofilních kněží otřásají v posledních měsících německou katolickou církví. Sám papež, který mnoho let vykonával funkci arcibiskupa v Bavorsku, čelí nařčení z toho, že v minulosti kryl kněze, který v Americe zneužíval neslyšící chlapce.

Irský arcibiskup neoznámil zneužití stovek dětí. Hlava katolické církve má na svých bedrech neuvěřitelné selhání. Kryl pedofilního kněze o němž věděl, že sexuálně zneužívá děti.

Sean Brady se ocitl v palbě ostré kritiky ostré kritice za to, že neoznámil úřadům kněze Brendana Smythe, který v sedmdesátých letech letech sexuálně zneužíval děti.

Irská organizace One in Four, která sdružuje oběti sexuálního zneužívání duchovními, žádá Bradyho rezignaci, arcibiskup odmítá. „Pokud by byl Brendan Smyth obviněn, mohly být až stovky dětí ochráněny před sexuálním zneužíváním,“ uvedla Maeve Lewisová, předsedkyně One in Four.

V roce 1975 se Brady, jako sekretář biskupa Kilmoru Francise McKiernana, zúčastnil schůzky dvou obětí a kněze Smythe. Oběti na setkání podepsaly přísahu, že o svém zneužívání budou mlčet.

Doposud bylo v Irsku obviněno čtyřicet šest kněží v tři sta dvaceti případech zneužívání dětí. Skutečný počet zneužitých dětí je ale podle vyšetřovatelů mnohem vyšší.

Skandály spojené ze sexuálním zneužíváním dětí letí napříč Evropou. Sto případů je vyšetřováno v Německu, další otřesnosti byly zjištěny v Rakousku, Holandsku a Švýcarsku.

Případy sexuálního zneužívání dětí duchovními jsou příčinou masivního odchodu věřících z katolické církve. Exodus tisíců lidí začal už v loni.

V minulém roce opustilo katolickou církev v Rakousku více než padesát tisíc lidí. Letos bude jejich počet ještě vyšší. Stejná je situace v Německu.

Katolickou církev v roce 2008 opustilo 120­ tisíc Němců. Za odchody věřících si katolická církev může sama.

Rakušané začali hromadně opouštět církev poté, co je rozčílilo rozhodnutí papeže Benedikta XVI. rehabilitovat anglického biskupa a popírače holokaustu Williamsona.

Ještě víc bylo věřících, kteří se odmítli smířit s tím, že biskupem v Linci byl jmenován farář Gerhard Maria Wagner, jehož některé postoje hraničí z fanatismem a psychopatií.

Wagner považuje za satanismus knihy o Harry Potterovi, hurikán Katrina považoval za druh B-žího trestu pro nemorální New Orleans a nikdy nedovolil ministrovat děvčatům.

Na protest tehdy z církve vystoupilo padesát tisíc věřících i když nakonec Wagner jmenován nebyl.

Teď letí Rakouskem a Německem další a ještě silnější vlna rozhořčení mezi věřícími. Případů zneužitých dětí v Německu už překročil stovku a přibývá nových obětí.

Objevilo se podezření, že zneužívaní byli i chlapci ze slavného vídeňského sboru Wiener Sängerknaben.

Od začátku roku už z katolické církve odešly tisíce věřících a jejich počet se neustále zvyšuje.
07. 08. 2011 | 22:26

kornel napsal(a):

Priznávam sa,že nezávislosť výberu p.Stejskala je skvelou právomocou,ktorú on dobre využíva . Pretože by tu nezazneli rôznorodé názory, argumenty, pretože svet skutočne nie je čiernobiely . Napokon aj teraz v štekaní p.Urbana - veď ako inak by ste ho chceli poznať,keď nie cez jeho štekanie . Pes,ktorý šteká nehryzie ...aj keď jeho štekot je odporný !
07. 08. 2011 | 22:29

RedNeck napsal(a):

For pavel:
Ten U. mně vůbec nepřipadá, že je rozčilen. Já si myslím, že jedná naprosto chladnokrevně - prostě profesionální politruk. Víte, já jsem se během své branné povinnosti s takovými setkával právě v tehdejší ČSLA.
07. 08. 2011 | 22:32

Miloš napsal(a):

pane Urbane, pan Klaus na rozdíl od vás něco dokázal. Vy jako zkrachovanej politik Unie svobody (radši to ani v životopise neuvádíte) jistě nemáte patent na rozum. Vaše snůšky urážek měly směřovat na Klausova předchůdce Havla, který s vaším mandátem a podlézavostí ponechal komunisty na svých místech a ve svých funkcích a tito s vaším tichým souhlasem rozkradli po roce 1989 co se dalo. Nechat na místech komunistické velitele policie, komunistické soudce a komunistické ředitele státních a národních podniků a myslet si, že to Klaus nějak zařídí je pokrytecké a ubohé. Nebýt politiků, kteří se vymanili ze sféry kriptodisidentů jsme tak někde jako Ukraina.
07. 08. 2011 | 22:49

Johanna napsal(a):

Miloši, souhlasím, že "Klaus něco dokázal", záleží jen na úhlu pohledu.
07. 08. 2011 | 22:57

čáryfuk napsal(a):

Musím se přiznat, že i kdybych chtěl na něco z té masy slov reagovat, nevím na co. Zdá se mi to jako výlev člověka, který neví o čem píše a je mu snad i jedno. Cílem asi bylo zbavit se trochu žluči a hodit si trochu bahýnka. Úkol splněn. Pokud bych směl prosit za sebe - zkuste příště místo přehršle urážek včlenit do svého textu aspoň jednu myšlenku.
07. 08. 2011 | 22:59

RedNeck napsal(a):

Pán kornel,
řekl bych doost výstižné, až na to, že nehryzie. Ten keby sa dostal ku korytu...
07. 08. 2011 | 23:57

info.crew napsal(a):

Jestli za takový sr@čky redakce platí, tak chci být novinářem.
08. 08. 2011 | 00:34

ivan tomek napsal(a):

Minulost pana Urbana neznam, ale to, ze nekteri odsuzuji cokoliv napise protoze pry driv napsal nebo udelal neco nepovedeneho mi pripada dost nerozumne.

Rekneme, ze jste fandou Sparty a ta vyhraje dulezity zapas, kdyz pred tim deset zapasu prohrala. Je vase reakce na to vitezstvi pouze 'no jo, ale deset zapasu prohrali'?

Nebo nekde namaluje nadherny obraz, kdyz pred tim namaloval sto obrazu, nad kterymi se vsem zdviha zaludek. Reknete 'no jo, ale co tech sto patlanin' aniz byste rekli slovo o tom poslednim dile?

Vim, ze rada ctenaru je presvedcena, ze pan Urban napsal patlaninu (ja ne!), ale jestli se chteji vyjadrit, at kritizuji ten clanek a ne to, co snad pan Urban napsal pred x lety.

A to plati podle meho nazoru o vsem. Predklada-li nam nekdo nejake dilo k posouzeni, posudme to dilo. Omezit se na minulost a pritomnost ignorovat nikam nevede.
08. 08. 2011 | 01:39

jamo napsal(a):

Urban opět poněkud fádní: pravdoláskový chrchel na prezidenta. Stupidní, ale jeho. Moc mi chybí jeho "intelektuální" výkon zuřivého zastánce rómských příživníků proti Řápkové :-)
08. 08. 2011 | 02:03

gogo napsal(a):

Může být ?:
-hloupý nepochopí nikdy nic,duševně nemocný naopak
-jedině hodně duševně nemocný chápe méně duševně nemocné
-skutečně hloupý si mylí,že ČR má kapitalismus,protože je vězněm imperialistů,Reagana,.. (Škutina :Presidentův vězeň)
-hloupý si myslí,že Marxova nadhodnota je vše nebo nic
-hloupý si myslí,že Marxova nadhodnota není
částečně hloupý přemítá,zda Marxova nadhodnota je jednou z příčin nebo hlavní,jedinou příčinou,není si jist odpovědí,nezná ji
-hloupý si myslí,že chytrým štěstí přeje
-hloupý si myslí,že buď vládnou nejhorší nebo nejlepší
-bývalý nacistický kolaborant v KSČ se poznal podle vztyčeného ukazováčku:ty,ty,ty-soudruhu co to? Soudruhu měl bys,jít příkladem...a bylo jich v KSČ mraky i vysoko-Široký,Erban,..
-hloupý si myslí,že nacistický protektorát se nemůže nikdy vrátit,ví,že určitě ne třeba do dvou let
-nacisté krom židů popravovali ty,které hodně lidí nemělo rádo všeobecně-advokáty,senátory,--ne hlavně osobně,ale jejich stav pro domnělé či skutečné bohatství,jejich společenskou roli jako nezvládnutou
-hloupý chce žít jen jako zvířátko se svými dětmi,jako obyčejný človíček-vládnou ať jiní,neobyčejní-může o tom kecat i nemusí-má na vybranou
-hloupí hynou většinou celými statisíci
-hloupý si myslí,že kdyby on se dostal mezi horních deset tisíc,byl by jiný než oni
-hloupý je sám sebou
-ve vědě a umění lze být géniem po smrti,v politice nikoliv
-hloupí si mysleli,že jedině smrtí krále Ludvíka XIV-zlatého slunce se vše změní-chytří věděli,že toho není tolik zapotřebí,resp.i král může být méně konzervativní než jiní,nominální figura -Francie:Anglie-konstituční monarchie
-hloupí si myslí,že zákony jsou pro lidi,slouží lidem a omezují protilidské
-hloupý si myslí,že tresty jsou za činy a zločiny nebo naopak
-hloupý si myslí,že rozhoduje jen a hlavně to,koho mají lidi rádi a neradi
-hloupý si myslí,že spravedlnost jednou přijde,možná sama
-hloupý vidí završení dlouhého vývoje nutností,vylučuje završení možností,jednou z více nebo mnoha
-hloupý zůstane hloupý
-hloupý své přežití vidí ve svých schopnostech nebo štěstí
-hloupý je hříčkou temných nebo dějinných sil
-hloupý maří čas-osobní a společenský
-hloupý je nezvratný fakt existence
-hloupý si myslí jména hloupých na všech sloupích
-hloupý si myslí,že Hácha byl presidentem všech Čechů
-hloupý si vypůjčuje paralely z dějin,tam kde je pravdivější originál myšlení-nikolv metafora
-hloupý je věčný a početný.Je nejpočetnější skupinou vůbec,je to člověk obecný,nezřídka blahorodný,obětavý,státotvorný,soudný,vždy zdravého rozumu,zpravidla dobré mysli.Často i optimista
Na takovén jako on sázel známý Fuehrer národa německého,ti byli předlohou Nordické rasy,rasy pořádku,pořádku po německu.
-hloupý myslí,že stačí když sám ví,že je hloupý nebo se omlouvá,že je neškodný a tolerovatelný
-HLOUPÝ SI MYSLÍ,ŽE BÝT HLOUPÝ (JAKO JINÍ) JE DŮSTOJNĚJŠÍ NEŽ BÝT DUŠEVNĚ NEMOCNÝ
HLOUPÝ SI MYSLÍ,ŽE BEZ PRÁCE NEJSOU NIKDY KOLÁČE
pro HLOUPÉ JE PRÁCE NEJVYŠŠÍ HODNOTOU A POTŘEBOU
08. 08. 2011 | 04:38

Franta Adamec z vinohradu na Morave napsal(a):

Maxime
-
Franto Adamče z vinohradu na Moravě, ptáš se kdo jsem?
Jenom obyčejný člověk,
-
Maxime nee si obycajny clovek, si enom priposrany anonym, asi z Prahy. Kery sa hanbi za svoje jmeno. Ja sa za svuj puvod, svoju rodinu, rodnu rec a zem nehambim.
-
08. 08. 2011 | 04:45

Maximus napsal(a):

Franto Adamče z vinohradu na Moravě

Já ti za to nemůžu, že seš vypitej starej a už pošahanej starej brok, který už není schopen udržet myšlenku a zřejmě i moč. Chyba, že jsem na takového trotla reagoval...
08. 08. 2011 | 05:27

jakbysmet napsal(a):

to gogo:
Hitler potřeboval všechny hloupé.Ctil je jako základnu (těch nejvíc) i jako elitu (ty vyvolené nahoře).K jedněm projevy,k druhým průpovídky,směrnice.Odhady situací,kroky co dál,gesta,výroky-návrhy.Genrál feldvéblem,feldvébl generálem-Hitlerem hlásaný rozpor před ním politiky v něm zaniknul úplně.Paul von Hindenburg se poroučel záhy pánu Bohu,pan generál s epoletami,vítěz nad Rusy u Tannenbergu,Glavnyj komandujuščij,prezident na věčné časy,které skončil až Hitler-protože jak říkal-před nimi -nacisty-německá politika nic nedokázala za celých 13 let.Pojďte kočky,kočky pojďte,...
Kdyby ta podoba s někým byla čistě náhodná...
08. 08. 2011 | 05:31

Hlava napsal(a):

Klaus má každý den problém, jak si obléci gatě, totiž má problém s orientací,neví čí je, neví kde má předek a kde má zadek a jak ho používat, a z toho pramení jeho žvásty a jeho pseudo-filozofická moudra, viz např. o neoteplování Země, nebo hájení Bátory, Hájka, Jakla, Drobila ...,a jeho nenávist k přírodě !!!
08. 08. 2011 | 06:42

Hlava napsal(a):

doplnění k peudofilozofická....Klaus má pseudovědecká moudra o neoteplování Země...
08. 08. 2011 | 06:48

Kateřina Amiourová napsal(a):

Jejda, pane Urban, vy byste se mohl zůčastnit prestižní soutěže Biorangera : http://www.facebook.com/note.php?note_id=10150392942507656 - odpusŤte jen tu trochu lamerství v zápisku.
08. 08. 2011 | 06:59

Věra napsal(a):

j.

Možná Vám uteklo, že i v tisku byl ten dotazník označen za podvrh. VK má také trochu jiné písmo a úpravu. Zkuste pátrat dál po dalších kompromitujících materiálech.
08. 08. 2011 | 08:22

Marty napsal(a):

Ono se časem i u nás ukáže, co jsou zač ...
ukázala se i pravá tvář bývalého hybatele rakouské fašizující strany Svobodných v Rakousku Jörga Haidera ... celou svoji politickou kariéru založil na štvaní proti cizincům a dalším minoritám. Nakonec se ukázalo že sám je homosexuál a svoji stranu financuje ze špinavých peněz Muammara Kaddáfího...
08. 08. 2011 | 08:30

zkažený člověk napsal(a):

nemám rád blockery, kteří se neustále navážejí do našeho pana profesora; co potom nepřiznají s odstupem času, že měl pravdu
08. 08. 2011 | 08:43

zemedelec napsal(a):

Pánové.
Maximus a Franta Adamec.
Škoda,že jste se takhle napadli.To jsem od p.Adamce nečekal.Kdo se asi směje,jistě Vám dojde.
08. 08. 2011 | 09:01

jan napsal(a):

Skvělé...
08. 08. 2011 | 09:07

;-))))))))))))) napsal(a):

Kdyz Klaus a jeho dvur zvanil 21 let o skvelem kapitalismu s kuponove privatizaci , zakladu rozkradeni statu, jasali jste a odecitali ze rtu...

Dnes kdyz rekl pravdu o homosexualech, rekl jen ze bychom tuto deviaci nemeli podporovat a adorovat, hykate zlosti... Clovek by mel pocit ze nejde o 4proc populace, ale o vetsinu. Vzdyt se zloby emericky veslvyslanec, nac pan a protektor

;-)))))))))))))

v nasi nove mlade demokracii neni misto na poradek, cest a slusnost podle Rychlych sipu, nasim vzorem ke kteremu upirame zrak jsou homosexualove, rikali to v TV a nakonec ten Zaluda je tak uspesny
08. 08. 2011 | 09:12

Josh napsal(a):

;-))))))))))))) v 09:12 si zahýkalo zlostí, prskajíce nad nebetyčnou drzostí a neláskou autora blogu ke Nejvyššímu Žvástu této země.
Sám pak přidal další žvásty zcela v duchu neomarxistické demagogie - že prý nám vnucuje homosexualismus (nový Kikinův slovní výpotek) a zakazuje nám "pořádek, čest a slušnost podle Rychlých šípů (rozuměj ODS)".
Podle pravopisných chyb ("Vzdyt se zloby emericky veslvyslanec"), neschopnosti psát s českou diakritikou, demagogie a útočnosti je pisatel s nickem Vzdyt se zloby emericky veslvyslanec evidentně tvor, v českých končinách zvaný Klausohujer.
08. 08. 2011 | 09:32

Josh napsal(a):

oprava : místo "Vzdyt se zloby emericky veslvyslanec" patří ";-)))))))))))))"
08. 08. 2011 | 09:34

Darwin napsal(a):

podl mě se Urban mýlí. Hájek potlačil opici v sobě jen slovně, což se naopak patrně podařilo samotnému Urbanovi. Důkazem je, že jsem nikde neslyšel o homosexuální opici, takže Hájek se v tomto případě odsuzováním homosexuality chová zcela přirozeně, tak jak mu do vínku dala evoluce. Naopak Urban se nadbíháním přihřátým poněkud evolučně vymyká.
08. 08. 2011 | 09:44

Jokles napsal(a):

Jan Urban ! Opomíjený český věrný havlovec se opět pokouší zviditelňovat na hanebnězapomínající veřejnosti . A Jirka Grůša, "stále rostoucí mezinárodní autorita", která ihned po školení v SSSR na počitače Minsk 22 v roce 1965, prchla za lepším na západ (on tady totiž hrozně trpěl), aby se po letech rychle vrátila do své "zdevastované" země s cílem něco včas urvat ! No, byť přijat havlogangem vřele, nikterak hvězdně se to nepovedlo. Veřejnosti totiž zůstal naprosto lhostejný a tak byl, společensky únosně, někam uklizen. No, a Honzíkovi Urbanovi již zůstává takto velmi málo mrtvol k jeho oživovacím pokusům. Ale alespoň o to více se stává jedovatějším...
08. 08. 2011 | 09:54

Josh napsal(a):

Darwine, zvolil jste si vznešený nick, ale o přírodě toho moc nevíte. Homosexuální opice je například opice rodu bonobo, o které se uvádí :
"Pohlavní styk hraje ve společnosti bonobů hlavní roli. Používá se jako pozdrav, při řešení sporů a usmiřování a jako výměnné zboží za potravu. Vedle lidí jsou jedinými opy, kteří praktikují všechny z následujících sexuálních aktivit: genitální sex (nejčastěji ve vztahu samice-samice, dále samec-samice a samec-samec), francouzskému polibku, vzájemná masturbace a orálnímu sexu. Páří se hlavně vleže v poloze břichem proti sobě, kdy si vzájemně dívají do očí."

Citováno z wikipedie, ale totéž najdete i kdekoliv jinde.

Chápu, že pro vás je Nejvyšší Žvást nejvyšší autoritou a jeho slovo je nad zákon a nad pravdu a proto potíráte všechny, kdož si dovolí slovem neuctivým o toto božstvo se otřít, ale nepřehánějte to, abyste nebyl pro smích.
08. 08. 2011 | 09:54

Artur Klement napsal(a):

Já osobně naprosto souhlasím s Hájkem,že se z opice nevyvinul.Člověk ,který si na okraji svého pozemku umístí ceduli "Vítejte v ČR,zde končí hranice EU" se ani z inteligentní opice vyvinout nemohl.Soudí ,že se vyvinul z tzv. kastráta skotu hovězího,lidově v Čechách nazývaného na tři písmena,uprostřed je kroužkované U (Ů).první písmeno je V a poslední L.Jinak se to čte jako Hájek.
08. 08. 2011 | 10:00

Josh napsal(a):

Joklesi, už jsem četl hodně žvástů a blábolů, ale vy jste mně přesvědčil, že klausohujerství ve vašem podání je ještě stupidnější, útočnější a blábolivější, než zatím někdo dokázal. Pochybuji, že vůbec něco víte o Jiřím Grušovi a jeho diplomatické kariéře, třeba o jeho působení na postu velvyslance. Jestli se vám to zdá málo, tak by mně zajímalo, co jste kdy dokázal vy. Obdobně to platí i v kontextu s Janem Urbanem. Pochlubíte se ?
08. 08. 2011 | 10:01

Frank napsal(a):

Tak nám Urban prokádroval Hájka včetně jeho rodičů... Škoda že si neprokádroval i mafiána Šťávu, který ho v současné době živí. :-((
08. 08. 2011 | 10:05

Josh napsal(a):

Franku, najednou vám nevadí ukázkově bolševická minulost jednoho z podivných individuí v Klausově týmu ? Když už ji nemůžete popřít, tak si pěkně po bolševicku vymyslíte spojení Urbana s mafiánem, že ? Dokázat to nemůžete a ani se o to nepokusíte, jen prostě po vzoru kojzarovského Rudého práva hodíte blátem a doufáte, že tomu někdo uvěří a bude to šířit dál.
08. 08. 2011 | 10:12

Frank napsal(a):

Joshi:

Já nepíšu že mi nevadí minulost Hájka, já píšu že na ní upozorňuje zrovna Urban, který je v současné době archivářem mafiána Šťávy. To spojení jsem si vymýšlet nemusel, je všeobecně známé.

http://anikorunu.webnode.cz/products/jan-urban1/
08. 08. 2011 | 10:17

Josh napsal(a):

Franku, ve Vámi uvedeném odkazu se nepíše, že Urban pro Šťávu t.č. pracuje - "za finanční obnos neznámé výše pořádal (a snad i stále ještě pořádá) archiv Josefa Šťávy, majitele Diag Human". Takže to jsou typické zprávy agentury JPP. I kdyby byl dosud archivářem Štávy, automaticky z toho nevyplývají bližší vazby mezi oběma.
Daleko blíže je ke Štávovi ministr Kalousek, který ve Štávových záležitostech dokonce ingeroval :

http://denikreferendum.cz/clanek/2061-misto-statu-hajil-kalousek-v-miliardove-pri-sveho-znameho

A jen tak na okraj - Casanova byl archivářem a knihovníkem šlechty v Duchcově. Lze z tohoto jeho zaměstnání vyvozovat něco nepatřičného ?
08. 08. 2011 | 10:43

Frank napsal(a):

Joshi:

Pokud Vám nevadí, že člověk, který se vydává za morální autoritu, pracuje pro mafiána, tak si rozumět nemůžeme... Ad Casanova: hrabě Valdštejn byl zločinec obchodující s nakaženou plazmou, zbraněmi a úplatkář? :-D
08. 08. 2011 | 10:49

Josh napsal(a):

Franku: opomněl jste minimálně tyto věci :
1) Urban se nikde jako morální autorita nedeklaruje, vyjadřuje jen své názory jako kdokoliv z nás
2) nevíte, jestli Urban dosud pro Štávu pracuje
3) Šťávu těžko můžete nazvat mafiánem, spadá přece do jiné kategorie
4) ani kdyby mafiánem byl, tak všichni jeho zaměstnanci (od kuchařek přes zahradníky, vrátné až k sekretářce) nemusejí být nutně mafiány
5) mafiánem je evidentně Íčko Langer nebo Téčko Tlustý, přátelé mafiána Fandy Mrázka - jsou proto všichni policisté, sloužící pod Langerem taky mafiány ?
Mám pocit, že místo vyjádření k meritu věci - tedy k osobě Hájka - hledáte nějakou špínu na bloggera. Chováte se tedy jako klasický bolševický agitátor.
08. 08. 2011 | 11:08

Josh napsal(a):

Frank:
Mohl byste se vyjádřit k tomu, že Šťávovi zcela bezostyšně pomáhá a jeho zájmy prosazuje ministr Kalousek ? Uvedl jsem odkaz na tyto kauzy v :

http://denikreferendum.cz/clanek/2061-misto-statu-hajil-kalousek-v-miliardove-pri-sveho-znameho

ale nějak jste na to nereagoval. Jestli Vám vadí, že Urban pracoval pro Šťávu jako archivář, proč Vám nevadí, jak Kalousek poškozoval zájmy státu - třeba tím, jak požadoval zaplacení Šťávovi bez ohledu na arbitráž ?
08. 08. 2011 | 11:19

Věra napsal(a):

Johanna

Paní Johanno, ruku na srdce, Vy do životopisu uvádíte, s kým a do kterého parku jste v dětství chodila skákat gumu - nebo panáka? Životopis není seriál, který podrobně popisuje celý Váš dosavadní život. Pro zaměstnavatele je podstatné vzdělání a praxe...všechno ostatní je zbytečné. Chápu, že oponenti hledají vždycky nějaké hnidy...Kdyby mládí Lívie M. bylo opředeno tajemstvím, už by to dávno někdo vytáhl na světlo. Víte dobře, že v naší zemi se nic neutají...
08. 08. 2011 | 13:35

Pamětník WW2 napsal(a):

KLAUS MÁ PRAVDU. Ne proto, že by byl tak geniální, ale proto, že jeho odpůrci NECHTĚJÍ PRAVDU VIDĚT.
Např. vyškrtnutí homosexuality ze seznamu nemocí NENÍ PODLOŽENO VĚDECKY ale bylo VYNUCENO politickým tlakem homosexuální lobby.
A pak je tady smečka salónních intelektuálů, kteří mají šíření do nebe volajících nesmyslů (v tom mohou směle konkurovat i soudruhovi Hitlerovi) přímo v popisu práce.
08. 08. 2011 | 14:27

Naštvaný napsal(a):

Jan Urban je hlásná Trouba Václava Havla.
08. 08. 2011 | 16:19

Naštvaný napsal(a):

"Tak nám Urban prokádroval Hájka včetně jeho rodičů" Fakt? A o svých rodičích mlčí? To jsou celí voni.
08. 08. 2011 | 16:30

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Josh:
Mohl byste nám vysvětlit, jak se realizuje genitální sex samec-samec? Nedovedu si to představit. Samci bonobů opravdu se páří hlavně vleže v poloze břichem proti sobě, kdy si vzájemně dívají do očí?
08. 08. 2011 | 16:30

Petr napsal(a):

Hmm...hmmm...
Inu,pane Urbane,Klaus je holt Klaus...ale vy vzdycky budete JEN Urban.
08. 08. 2011 | 16:31

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Josh:
"ve Vámi uvedeném odkazu se nepíše, že Urban pro Šťávu t.č. pracuje"
Podpis Jana Urbana:
´Jan Urban
Vysokoškolský pedagog
Od 15.července 2011 také externí spolupracovník mezinárodního právního týmu Diag Human´
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-urban.php?itemid=13903&from=0
Je ovšem pravdou, že Šťáva formálně už není majitelem diag Human. ☺
08. 08. 2011 | 16:40

Richard napsal(a):

Naprostý souhlas s tímto blogem. Hrad se stal totalitní baštou Klause, Hájka a jim podobných, kteří se snaží šířit mezi lidma jen nenávist.
08. 08. 2011 | 17:02

Richard napsal(a):

Je to primitivismus a zavádějící kdo v diskuzi zaměňuje homosexualitu se sexuálními praktikami. Rozebírá někdo vás s kým, jak a kde to děláte?
08. 08. 2011 | 17:06

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Richard:
Ono je klíčové, jak to homosexuálové dělají, zvláště když o tom pořádají masové pochody.
08. 08. 2011 | 17:17

palivec napsal(a):

souhlasím,do puntíku to sedí.průser je,že většina populace nevytáhla za život paty z české kotliny(nepočítám zájezdy k moři,pokud možno all inclusive,aby nemuseli vytáhnout paty z hotelu).
ta hradní sešlost by potřebovala defenestrovat jako sůl.
08. 08. 2011 | 18:56

kocman napsal(a):

Ano,to je pravda,Největší žvást spolehlivě nahradil svého předchůdce,snad čirou shodou okolností rovněž Největšího žvásta.Rozdíl je jen v obsahu největšího žvástání.Nebylo by lepší zrušit post Největšího žvásta?
08. 08. 2011 | 20:33

mikimaus napsal(a):

haha, zasmál jsem se teeda fest :-D...díky za ten článek
08. 08. 2011 | 22:02

XXX napsal(a):

Bohužel musím s autorem souhlasit...... :(
08. 08. 2011 | 23:43

Maximus napsal(a):

Václav Klaus se nám tu ve vrcholné politice pohybuje už od začátku, za chvilku to bude 22 let!!! Jak to bylo s těmi všemi lumpárnami, zlodějnami a přemisťováním majetku, zejména v první dekádě našeho kapitalismu, které vlastně probíhá doposud? Vždyť byl postupně ministr financí, předseda vlády, podvakráte presidentem, dlouho šéfem nejsilnější vládnoucí strany, že by o ničem nevěděl?

Někteří lidé klausofilové si to nechtějí připustit a mají dnes takové stejné pocity jako když syn odmala vychovávaný ve skvělé vzdělané a navenek spořádané rodině se na prahu dospělosti najednou dozví od jiných lidí pokoutně, že vlastně jeho máma byla lepší kurva a táta byl sice naoko úspěšný bankovní vysoký úředník, ale ve skutečnosti zloděj pracující pro nějaký gang! Vychází to na stejno.
Pak je tu ještě jedna varianta na stole, že V.K. opravdu o všech těch zlodějnách a nepravostech nevěděl a byl jen pouze využit a využíván fikanými zloději a lumpy nalézajícími se neustále v jeho okolí! Je to možné, ale je to asi tak stejně pravděpodobné jako kdyby ... ne příměry mě nenapadají!
Pěkný den všem!
09. 08. 2011 | 05:09

ztz napsal(a):

to Maximus:
stalo se Vám někdy,že jste otevřel láhev piva,nedopil ho a pak jste nemohl nalézt k ní víčko? Použil jste někdy víčko od jiné,typem stejné lahve? Jestliže ano,dál se na nic neptejte! Pak víte co jsou komunisti a co je V.Klaus.V.K. je to druhé víčko.Má na lahvi stejné působení jako to originální,které jste nenašel.
Jsou možné dvě cesty politiky: která nikdy nic neřeší a ta,která něco řeší.
09. 08. 2011 | 06:49

Maximus napsal(a):

ztz
Mohl byste to více rozvést? Nějak Vám nerozumím. Že by Klaus byl druhé víčko? Já bych řekl, že to je spíš zakladatel nebo pomahatel zakladatelů tunelstánu ve střední Evropě.
09. 08. 2011 | 06:59

Johanna napsal(a):

Maxime, buď o těch lumpárnách Klaus NEVĚDĚL - a měl by coby totálně neschopný ministr financí a předseda vlády IHNED odejít z politického života (politik na postu ministra a ministerského předsedy, který neví, že mu za zády kradou!!! = Šéf hospody, který NEVÍ, že mu ji spolupracovníci vykrádaj-a nenese odpovědnost ... Rýmuje se to dobře?)
Anebo o všech těch lumpárnách VĚDĚL (což si vzhledem k jeho inženýrskému titulu z oblasti ekonomie myslím spíše) a bude dobře, že ho po skončení prezidentského mandátu budou moci postavit před soud.
09. 08. 2011 | 08:35

Tol napsal(a):

Vážený novináři Jane Urbane, běžte se přihlásit panu Jiřímu Hromadovi, ať Vás zařadí do správného oddílu chystaného pochodu samcoložníků. Neobtěžujte svými výmysly občany, kteří jsou vděčni za každý protest proti zavádění sodomie v naší vlasti.
09. 08. 2011 | 09:44

Maximus napsal(a):

Johanno
V tomhle státě je zlodějna opečovávaná vlastnost. "Oni" mají dnes kontrolovanou BISku, policii, st.zastupitelství a soudy. Orgány jako NKÚ jsou paralyzované a pro srandu králíkům. I když se něco nějakým nedopatřením dostane před soud jako např. v případě senátora Nováka z Chomutova kde mu byla prokázána účast na 40 mil.Kč úplatku, tak soud jej "odsoudil" ke strašnému, trestu:
Podmínce a odevzdání celých 5 mil.Kč! To je jasný výsměch spravedlnosti a právu! Nebo vemte si bývalého ministra dopravy Řebíčka, který si nakoupil ze svého ministerského platu nemovitosti v Toskánsku, Dubai aj. za stovky miliónů Kč. Ve standardní západní zemi už by šel před soud a poté pokud by své "příjmy" řádně nevysvětlil, za katr s konfiskací majetku. Přitom Viamont, který dř. vlastnil mu nemohl takové zisky zajistit. Šlo tam jednoznačně o korupci jejíchž kontury nabývají hrozivých rozměrů. Můžeme dál rozebírat Palasy, Vondry, Drobil, ale i podivné příchozivší Stanjury z ODS, ale pokud sedí ten žabák na hradě, nikdo s tím nemůže hnout, ten všechny zárodky vymáhání spravedlnosti a práva v ČR likviduje. Dodejme, a ví proč! Ale občas se i spravedlnost unaví, však také ser říká, že žádný strom neroste do nebe! Spíš ale mám starost, aby se obyčejní lidé, kterým se pořád šahá na platy resp. se zvedají jejich životní náklady, díky alchymistickým pokusům v ekonomii Kalouska a této vlády, aby se nenaštvali a pak by to mohlo vzít špatný konec a nakonec by na to doplatilo spousta nevinných lidí.
09. 08. 2011 | 09:53

ali napsal(a):

nezbývá mi nic jiného, než souhlasit s HLEDÁ SE KVALITNÍ NOVINÁŘ..
09. 08. 2011 | 10:07

Pepan napsal(a):

Urban má v jedné věci pravdu.
Bez "sekernického tatínka" by skutečně Hájkovi nevyšla ani řádka.
Jiná věc je, že za zveřejnění povídky tohoto údajného "režimního pitomce" vyhodili soudruzi Hájkova otce z redakce časopisu, kde dlouhá léta dělal šéfredaktora.
09. 08. 2011 | 10:21

zelba napsal(a):

...proč bych se měl nechat ovládat, když toužím ovládat druhé..
= implikuje = ...diskutuji z pozice moci... = čili = objektivita stranou, činy jsou pádný názor
09. 08. 2011 | 11:33

S.Leinweber napsal(a):

Popel na hlavách polistopadové generace.
Člověk je schránka těla a v ní duše.Je žalostné sledovat 20 let,jak lidé v různých souvislostech opět utekly od lidského vnímání času a dění okolo sebe a víc,jak by se mohlo zdát se oddali konzumnímu životu.Dravce trápí zisk.Vrabce chytnou lehce do pasti zaměstnance.Cizopasníci,ještě lépe než za komunistů ukrádají z daní slušných lidí měsíc co měsíc svoji rentu pro chudobu,která je jen zdánlivá,ale o to víc vymahatelná.Bohužel je stále situace,že dost lidí přetrvává výchovou svých rodičů a režimem před rokem 1989 v domnění,že se mohou mít po kapitalisticku dobře jako v západních zemích a přitom se poflakovat ,jako hrdý východní slovan.
Tak,jako přeskočili soudruzi v roce 1917 vývoj a začali si hrát na komunistický blahobit.Stejně tak se ve střední Evropě přeskočil vývoj lidské duše a ta musela od komunistického vedení na provázku náhle začít přemýšlet a jednat,jako samostatná,odpovědná.Nejen duše jednotlivce,ale celý stát jako novorozeně,se učil chodit a komunikovat.Novorozeně ovšem se základy andílka,který naočkován 50 letou agresí komunistického zla a přeludu je i dnes postižen neschopností vzdorovat neprávu,lži,sobeckosti a úkladné byrokracii.Hlava státu není mozkem státu.Hlava státu má představovat zemi,jako by byli občané a všechny jejich vlastnosti on.
I tak se dá porozumět různým negativním činům a prezentacím pana Klause.
Krádeže-máme.Nicotu myšlenek o změně klimatických změn-máme.Nabubřelost vlastních úspěchů?Máme. Pokud má někdo pocit,že Václav Klaus je jiný člověk,než ostatní,je chudé mysli,nebot právě on vypovídá,jak jsme nedošli vývoje,jaký bychom rádi viděli.Co ale také chcete zvládnout za dvacet let,když vývoj duše trvá tisíciletí.
Největší trhlinou celé Klausovi éry je faktická nereflexe slibů a umělého vtažení celého státu do experimentu kuponové privatizace,která,jak sám řekl,,bude takovou vlastně hrou na privatizaci" .A tak chytří věděli,hloupí se později divili,jak naletěli slibům ekonoma pomazaného,že do 10 let se vyrovnáme ekonomice západního Německa.Sám pak byl zřejmě podiven,jak to státu prohrál,když nabídl za pusinku doslova rozebrat od námořnictva až po kámen v dolech státní hospodářství.Umožnil tak největší krádež od dob obsazení ČESKOSLOVENSKA nacisty.Pro Německou marku si pak lidé nachali vrtat kolena a ochotně předali výrobní prostředky cizákům,kteří dnes vlastní jak výrobní kapitál,tak půdu.Václav Klaus zatím nepřiznal ,že většina zaměstnanců výrobních firem je pouhým nástrojem pro ekonomické zájmy ne českého,ale především a hlavně,německého státu.I proto je dnes Německo nejsilnější od dob 2.světové války.Takže se dá říci,že hlavou české ekonomiky otáčí hlava Německá,která zaměstnává byrokraticky utajeným způsobem své novodobé pracovní kolonie ve východní Evropě.Zvěrstvo na vývoji nové generace se již projevuje národní pokleslostí a nezájmem o budování tradic,které například průmysl představoval.,,Vždyt to není naše značka" ,například ŠKODA. Změnou vlastnictví cizí,než českou správou,končí národ svoji identitu.Je jen otázka,jak se vývoj podepíše dál na národu,který si nechal utéct vlastnictví a slepě jak ovce šel jen za ziskem a ukojení sobeckých potřeb jednotlivců.
Dluh státu ČR je popelem celého spektra politické správy od roku 1992.
Pan Prezident Masaryk by se divil,kdo že nyní na lánech a strojích hospodaří.
Kult osobnosti v postavě Václava Klause lehce prorůstá.Zprávy z cest v jeho podání vypovídají o cestě porevolučního školáka,co objevuje svět.
Škoda,že nepíše své paměti o české zemi.O lidech našeho státu,měst a obcí.Že květnatě nepodporuje a nebudí v česku optimismus.Charismaticky nedává sílu v čase,kdy je ekonomika v dluhu.To je přáním hlavy státu.Podpora vlastních občanů.
09. 08. 2011 | 16:24

paula napsal(a):

Mě tenhle článek neuráží, já šíleného, narcistního kleptomana Klause nepovažuji za svého prezidenta a myslím, že nejsem sama! Podle mne jen využívá jako figurku toho přizdihráče, bývalého režimního pisálka poplatného komunistům Hájka. Protože sám nemůže takový bláboly říkat - i když ty jeho jsou taky dost výživný - tak ho strká před sebou - a jak ho znám, úlisně se potají uchichtává, jak pravdoláskaře rozčílil. To samý s tím náckem Bátorou. Ten tam nemá vůbec co dělat.
A zajímalo by mě, komu posílal norský masový pravicový vrah v Česku ty maily. Vůbec bych se nedivila, kdyby mezi nimi bylo toto zvrhlé trio, které si hraje na "konzervativní elitu". Klaus se nechal zvolit podvodem, je to zakladatel největších tunelů, Bátora je nácek a Hájek šílenec, - a taky tunelář. Tohle panoptikum včetně vlády už nemůže nikdo brát vážně. Je to tragikomedie.
09. 08. 2011 | 18:34

Peté napsal(a):

Urbane, tolik nenávistných slov o ničem ? Stále umíte překvapit. Havlovo bratrstvo se vidím pěkně šikuje k závěrečnému zatroubení k útoku.
10. 08. 2011 | 06:32

Vladimir napsal(a):

Pokud se podíváme na význam slova žvást - t.j. TLACH (nepodložená, smyšlená informace), tak bych soudil, že do stejného patra s NEJVYŠŠÍM ŽVÁSTem patří právě Urban.
Jeho pravdo-láskové žvanění, jeho nepodložené, smyšlené žvanění o Jugoslávii a Kosovu, tuším i o Radaru v Brdech a Iránském a Korejském nebezpečí, ...
Urban je pro mne synonymem neobjektivního , přihlouplého , leč zaujatého žvanění - patrně ve službách jistých zadavatelů, tedy je to jakýsi novinový prostitut.

Hájka -i při jeho někdy obskurních vyhlášeních (jako např. o neopičím původu) bych si vážil podstatně víc.
Pokud se týká Klausových prohlášeních , včetně toho o homosexualismu , globálním oteplování, o válce v Gruzii, v goslávii,v ráku, ... lze s úspěchem tvrdit, že na jeho názory už dočlo nebo brzy dojde ... Prostě Klaus si v mnoha ohledech ponechal rozum českého sedláka ! (na rozdíl od Urbaů, Grůšů a jiných homoušů...).
10. 08. 2011 | 15:20

zubra napsal(a):

myslím, že je dobré vnímat indicie vedoucí k tvarismu a teutismu (ve smyslu myšlenek p. Hájka ) a reflektovat různé projevy duševní a tělesné deviace; jak ukazuje historie, jsou to relevantní projevy ducha na této planetě.
12. 08. 2011 | 13:08

Alfons napsal(a):

Inteligentni cech prece nemuze reagovat a komentovat Klause-Pruzinskeho, agenta KGB,
pozdeji prerozeneho agenta americkeho velkokapitalu.
Pouze Defenestrace je reseni.
Na hrad patri vladar a ne podprumerny zvanil s komunistickou minulosti.
To zubra: Kdo jsi? komunisticky radoby vzdelanec ?
14. 08. 2011 | 10:55

zubra napsal(a):

Pro Alfonse, zatím nejsme v rozporu. Ale řeknu svou obavu jinak, nerad bych se dostal do fáze, že s jednou rukou bude člověk brán jako deviant... a komunistický rádoby vzdělanec rozhodně nejsem, maximálně liberální autodidakt s prvky historického konzevatismu
16. 08. 2011 | 11:55

jin napsal(a):

Dost bylo toho psychopata !Na našem mafiánském kapitalismu má lví podíl VK,který doslova rozdal/"privatizoval" /a nechal vytunelovat ohromný majetek státu a ještě dal zlodějům náskok před právníky.Od té doby jsou u nás bohatí zloději váženými občany ,což je nemorální příklad pro společnost, požehnaný z nejvyšších míst.V K se ani nenamáhal zavést nějaké regule do té živelnosti a dodnes neřekl ani "slůvko" proti korupci,která je pro něho snad součástí "neviditelné ruky trhu".Jeho zlodějské "dítě", Odpad Demokratické Společnosti ,ovládané bossy a kmotry,léta úspěšně kope protikorupční zákon pod stůl jako "nedokonalý".V K hlásal,že máme všichni stejnou startovací čáru,ale sám už měl ženu v různých dozorčích radách a synáček dostal od ČEZu 100 milionů na soukromou školu.Hláškou,že "o peníze jde až na prvním místě "dal veřejnosti jasně, najevo na kterém místě je ,podle něj, zdraví , demokracie...Proto dochází ke stále větší Berlusconizaci státní moci a bezmezné korupci,která odrazuje cizí investory od naší džungle !!! Ze společnosti se vytratila skromnost,ohleduplnost a morálka. Zvlčilí podnikavci a darebáci mají navrch a slušnej člověk nemá odvolání!! Tenhle protilidovej mafiánskej kapitalismus nahrává různým populistickým náckům,aby toho využili Pane Urbane souhlasím s Vámi !!!
18. 08. 2011 | 12:56

Neal35SHERYL napsal(a):

freelance writer
09. 02. 2012 | 05:26

Meewayday napsal(a):

adobe distiller 5 searchable pdf http://vjmufrk.hostingsociety.com/acrobat-writer-distiller.html acrobat writer distiller
19. 02. 2012 | 13:07

Mr.Peter napsal(a):

Jsem Mr.Peter, seriózní, legitimní, certifikace, spolehlivý a akreditované peníze půjčitel. I úvěr peníze jednotlivcům a právnických osob, které potřebují finanční pomoc. Máte špatnou kreditní nebo jste potřebují peníze na placení účtů? Chci, aby tento prostředek používat Vás informovat, že i poskytovat spolehlivé příjemce pomoci, budu rád, že Vám úvěr na 3% úrok paušálně. Co říkají vaše banka má o půjčku od nich?? Nemějte pocit zklamání, pokud odmítnou poskytnutí úvěru vám. Nenávidím to, co banky dělat, když zákazníci / spotřebitelé jsou ochotni půjčovat peníze i při zajištění a platných dokumentů. Těším se mi umožňuje být služby pro vás. Pošlete mi e-maily mi odpovíte na můj email paydayloanfirm@live.co.uk~~pobj a já udělám maximum, abych vám pomohou ve vašem špatném stavu financí.
S pozdravem,
Mr.Peter.
28. 07. 2012 | 02:08

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy