Nečestnost Václava Klause ml.

15. 01. 2013 | 18:35
Přečteno 31193 krát
Je jistě zdravé a povzbuzující konfrontovat různé názory. Tedy, pokud jsou seriózní a opřené o realitu a fakta. Poněkud hysterický text pana Václava Klause mladšího zde na Aktuálně.cz má ovšem k serióznosti velmi daleko, a spíše zavání nehezkou osobní záští a pomluvou. Jeho privátní nechuť ke Karlu Schwarzenbergovi je jeho právem, ale použití hrubě zkreslených informací o jeho otci (!) je nečestné a nízké.

Václav Klaus mladší napsal:
„Zde se mi jeví, že jeden z kandidátů patří z hlediska pohledu na českou historii do jiného tábora než já. Je sám jakoby „odsunutý“; jeho otec patřil k předním podporovatelům a členům prvorepublikové Vlajky (extrémně protižidovská, protimasarykovská a xenofobní organizace). Jistě měl k tomu nějaké své důvody. Nevím, jaké důvody měl (otec) ještě v lednu 1939, kdy cestoval spolu s Krychtálkem (aktivistický novinář a kolaborant; 1947 trest smrti) a Teunerem (Vlajkař a zakladatel Kuratoria; blízký spolupracovník Emanuela Moravce; 1947 trest smrti) za Goebbelsem do Berlína s plánem projednání likvidace II. republiky a vytvoření měnové unie s Německem. (pramen: Oběti a jejich vrazi, Stanislav Motl, Rybka Publishers, 2008 + zde uvedené historické prameny)“

Snad by si pan ředitel mohl nejprve přečíst něco dalšího, například jemu blízký pravicový server virtually.cz - http://virtually.cz/journal/?q=otec-karla-schwarzenberga-byl-hrdinou-protinacistickeho-odboje

Měl by ale asi začít třeba monografii historika Milana Nakonečného o prvorepublikové Vlajce. Dozvěděl by se, že prvorepubliková Vlajka byla nacionalistické hnutí, vymezující se proti kapitalismu, marxismu a německému nacismu. Karel Schwarzenberg starší byl jejím členem, stejně jako básník Viktor Dyk a řada studentů pražské filosofické fakulty. Bylo mu tehdy dvacet pět let. Vystoupil z Vlajky na podzim 38, když se do vedení začala dostávat pozdější kolaborantská garnitura. Razantně odmítl, když ho právě tato nová Vlajka v období kolem Mnichova, navrhla na novou hlavu státu. Naopak – právě Karel VI Schwarzenberg napsal a předal spolu s dalšími zástupci českých šlechtických rodů prezidentu Benešovi „Prohlášení příslušníků historické šlechty“, vyjadřující připravenost k pomoci a obraně Československa. Pokud to pan ředitel Klaus neví, toto prohlášení české šlechty žádalo, aby se Československá republika nevzdávala pohraničních oblastí a neustupovala brutálnímu nátlaku nacistického režimu.

Nacisté za to uvalili na majetek obou větví schwarzenbergského rodu nucenou správu pro neloajalitu. Nejstarší z rodu Adolf věnoval v Krumlově prezidentu Benešovi milion korun na obranu Československa už v roce 1937. Známý je jeho skandál v době anschlusu, kdy nechal na svůj vídeňský palác vyvěsit černé prapory, a když nacisté přikázali uzavřít veřejné zahrady Židům, na plotě a bránách zahrad schwarzenberského paláce se objevily tabulky „Židé vítáni“. Adolf spolu s adoptivním synem Jindřichem odmítli přijmout na Krumlově Adolfa Hitlera. Adolf Schwarzenberg byl proto donucen uprchnout do exilu v USA, Jindřich skončil v Buchenwaldu.

Karel Schwarzenberg starší na konci války založil a vedl ilegální národní výbor v Čimelicích a v květnu 1945 tam jako poručík československé armády vedl protinacistické povstání. Naznačovat, tak jak to učinil pan Václav Klaus mladší, že rodina Schwarzenbergů není česká, a jakoby podléhala nacismu, je nečestné a nízké. A, co je horší, odporuje to známým historickým faktům a pravdě. S trochou alespoň minimální slušnosti by to stálo za omluvu stejně veřejnou, jako byl Váš neinformovaný a žlučovitý výpad, pane Klausi.
Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Chlívák human napsal(a):

Dudák Urban .
15. 01. 2013 | 18:48

pamětník napsal(a):

Jan Urban
zapomněl dodat: "V Praze roku 1934 si bere Antonii Leontinu z Fürsternberka. Za svědka mu jde Maximilián Egon, kníže z Fürstenbergu (narozen 1863 v Lánech, člen NSDAP a SA).[1]"
http://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_VI._Schwarzenberg

Ani zmínka o nějakém protinacistickém odboji.
15. 01. 2013 | 18:48

Zakladatel tábora Lety napsal(a):

Ha - tak byl ten Rakušan členm Vlajky nebo nebyl? Byl, ale vnitřně nesouhlasil? to znám od komunistů, nějakej Fišer to tady taky hlásal.

A vzal si prezidentský kandidát Schwarzenberg dceru nacisty, nebo ne? A ráčí její Jasnost, co bude dělat první dámu česky, nebo ne? A myslíte, že je lepší, když se o otci pana kandidáta říká, že byl fašista, nebo, že byl nacista? Vy mi to určitě vysvětlíte.

Díky Vám už vím, že Kosovo je řádný demokratický stát, Srbové jsou zplozenci ďábla, Šťáva je jemný čestný gentleman a Klaus, že žere psy. Tak ještě vneste jasno do té české obce fašistické, ano?
15. 01. 2013 | 18:48

Finn napsal(a):

Myšlenka, kterou teď předestřu, se sice tématu týká jen okrajově, ale přece... Přišlo mi zajímavé, že zrovna dnes pustili Řekové ty dva na Limnosu zadržované české "špióny". Na kauci. Nechovával si Karel ze ZaMini toto jednoduché řešení, až se mu to bude hodit tzv. "do krámu"?
15. 01. 2013 | 18:57

pamětník napsal(a):

Jan Urban
zřejmě čerpá z takových zdrojů:
http://virtually.cz/journal/?q=otec-karla-schwarzenberga-byl-hrdinou-protinacistickeho-odboje
15. 01. 2013 | 18:57

PB napsal(a):

Václav Klaus mladší se snaží pod pod velmi, velmi průhlednou záminkou "ZPĚVU" vetřít mezi slušné občany.
Myslím, že by měl jít za tatíčkem, možná by mohl z amnestie "vytřískat" zas nějaké (ne)čisté peníze, které by mohl věnovat panu ředitelovi do jeho gymnázia a základní školy PORG –nejstarší nestátní vzdělávací instituce v ČR (založeno 1990).
Pokud jsme měli za mladých let mezi spolužačkami a spolužáky někoho ze závadné rodiny, nechávali jsme ho žít, pokud neprudil. Jinak jsme s ním zatočili jak s dítkem fízla z filmu Občanský průkaz.
Věřím, že se Klausovi mohou stát odborníky na kanály, kterými bych jim doporučila chodit. Na tunely už specialisty jsou.
15. 01. 2013 | 19:00

Gudka napsal(a):

Vlajka má kažodpádně nepěkné jméno. Pročpak asi?
K. Schwarzenberg si neprávem přivlastňuje šlechtický titul, který mu právně nenáleží.
K. Schwarzenberg se sice odvolává na Havla (který se masivně odvolával na Masaryka), ale zcela pomíjí Masaryka, zesměšňuje české státní symboly, je hanobitelem E. Beneše.
Kdyby se stal prezidentem,. byl by to po K. Gottwaldovi a A. Zápotockém třetí prezident bez adekvátního vzdělání.

A teprve na další místě padá na váhu, že neumí pořádně česky, je v téměž havarijním zdravotním stavu...
Dalo by se toho napsat mnoho dalšího.
15. 01. 2013 | 19:00

vasja napsal(a):

To je jedno.
Ale projev tohodle nabubřelýho vidláka stojí zato.

http://www.youtube.com/watch?v=C_SOrT5xc3c
15. 01. 2013 | 19:00

pamětník napsal(a):

Jan Urban
se podílí na dalších aktivitách, vedle pomoci spekulantovi Šťávovi v získání miliard na úkor ČR nyní pomáhá organizovat řetězovou dietu studentů, aby neupadli do obezity.
15. 01. 2013 | 19:01

Ondřej napsal(a):

Přesně, seriózní názor je jenom ten, který se slučuje s názorem pana Urbana.
Je to sranda, ale v tomhle je autor úplně stejný jako Klaus starší.
A bude hůř, podobní pseudointelektuálové nabuzení úspěchem v prvním kole nám teď budou kázat svůj jediný správný názor na cokoli. Stejně jako Klaus.
15. 01. 2013 | 19:01

JenTak napsal(a):

Jó pane Urbane, tak se holt dělá propaganda.
Malinký Václav Havel je zmiňován jak malý nacista sedící na klíně velkému nacistovi.
Malinký Václav Klaus se sám zmiňuje, jak stavěl za pražského povstání barikády. Se skromností sobě vlastní se ani nezmiňuje kolik jich postavil a kolik zabil Němců.
Klaus junior si jen bere příklad z Klause seniora.
15. 01. 2013 | 19:02

hovorka11 napsal(a):

Karel Schwarzenberg byl a bude zastáncem starých feudálních pořádků a lumpáren této vlády. Je absurdní, jak média píšou nesmysly o tom, že mu není rozumět jen v Češtině a že je "demokrat" :

wikipedia
"Kritici i příznivci mu vytýkají časté usínání na veřejnosti a málo srozumitelné vyjadřování, což mnozí dávají rovněž do souvislosti s jeho věkem nebo zdravotním stavem. Petra Paroubková (překladatelka) ve své knize napsala, že mu není rozumět, a to nejen v češtině, ale ani v jiných jazycích.
V roce 2011 mu německý novinář z tiskové agentury DPA u Evropského parlamentu špatně porozuměl a slova „keine Katastrophe“ pochopil jako „eine Katastrophe“, takže druhý den musel Schwarzenberg dementovat informaci, že Česká republika podporuje libyjského diktátora Kaddáfího. Redaktorka Buláková z agentury Presseurop se domnívá, že asi netřeba vinit německého novináře, protože Karlu Schwarzenbergovi je, snad kvůli jeho aristokratické “přešlechtěnosti”, čím dál obtížnější rozumět. Za podobně zásadní považoval tento problém i Petr Holec v článku v časopise Reflex v únoru 2011. Podle něj lze Schwarzenbergovo “šišlání” interpretovat různě a „je vlastně jedno, co říká“. S mírnou nadsázkou pak uvažuje, že to je na jednu stranu výhoda, protože ho nikdo nemůže obvinit, že řekl něco hloupého, nepatřičného, případně rasistického, na druhou stranu to může být nevýhodou, pokud při nějakém rozhodování bude záležet na jeho hlasu anebo pokud by mohl třeba v OSN vzbudit dojem, že řekl, co vlastně neřekl, a „spustit něco, co spustit nechtěl“."
15. 01. 2013 | 19:03

Zubatá napsal(a):

Zeman Schwarcenberg
Daňová progrese Pro Proti
Evropský stabilitační pakt Proti Pro
Školné na VŠ Proti Pro
Vyznamenání Bratří Mašínů Proti Pro
Zrušení zdravotnických poplatků Pro Proti
zrušit druhý důchodový pilíř Pro Proti
Církevní restituce Proti Pro
Zákon o prokázání nabytí majetku Pro Proti
Ne dostavbě Temelína ruskou firmou Proti Pro
Regulace hazardu pouze obcemi Pro Proti
ACTA by měla platit Proti -
Širší pravomoci prezidenta Proti Pro

opsáno snad bez chyb z volební kalkulačky
15. 01. 2013 | 19:07

Čech napsal(a):

Urbane to neokecáš,ani kdyby ti Bakala platil dvakrát víc. Ale jen se v tom hov.. šťourej ,tak je to správně. Aspoň se ti zmanipulovaní mladí lidé co volili tohoto slizkého feudála konečně dozví,že jeho otec a švagr byli náckové jak poleno a jeho stará neumí slovo česky.

Hanba všem,kdo někoho takového volí za českého prezidenta.

ODS,TOP 09,LIDEM ,kmotři a vězni volí Karla

Slušní lidé volí Zemana.
15. 01. 2013 | 19:08

malalaj napsal(a):

kampaň začíná přituhovat
15. 01. 2013 | 19:08

babočka napsal(a):

Pane Urban mně to připadá, jako by si Klausova rodina a hlavně tatíček naslinili prst. Na právo máme právníky, co právník to jiný pohled. Na historii máme historiky komunistické a ty ostatní. Za obou okupací bylo tolik Českých špiclú a udavačů, že by se dnešní mladež musela pozvracet. Kníže nelže a to se u nás nenosí.
15. 01. 2013 | 19:12

resl napsal(a):

ať se junior mrkne, kdo je jeho otec. a to nemluvím o dědečkovi. a abych nezapomněl na syna jeho dědečka. a co teprve dědečkuv dědeček. to byli pěkný prevíti.
15. 01. 2013 | 19:13

resl napsal(a):

Čech : Slušní lidé volí Zemana.
my neslušní vždycky Karla
15. 01. 2013 | 19:15

Zakladatel tábora Lety napsal(a):

to autor:

nicméně členové Vlajky byly Benešovým dekretem označeni jako nespolehlivé osoby. V dekretech se nikde nedočtete o tom, že byla "dobrá" Vlajka, tedy ta, ve které byl členem příbuzný pana prezidentského kandidáta Schwarzenberga a "špatná" Vlajka, ve které už p. Schwarzenberg nebyl. Benešovy dekrety jsou stále součástí právního řádu, n´est ce pas? Ptám se Vás, protože Vy jako člen Štáva Legal Dream Teamu jistě znáte odpověď.
15. 01. 2013 | 19:20

Kleofáš napsal(a):

to Resl:

máte to špatně:

vy nedovtipní vždycky Karla.
15. 01. 2013 | 19:21

Karel napsal(a):

Ježísmarja, Karel Schwarzenberg starší byl členem fašistické Vlajky? Já jsem doposud myslel, že pouze využíval Židy z koncentráků na otrockou práci.
No nic, Karel Schwarzenberg mladší nemůže za Karla Schwarzenberga staršího. On může jenom za tunelování, za rozvrat zbytků sociálního státu a likvidaci ústavních práv pacientů ve zdravotnictví, za korupci v parlamentu díky níž byl ministrem a místopředsedou vlády, za církevní restituce, za školné, za Kosovo v rokou mafie....kolik bych toho musel tady, abych popsal "práci" Karla Schwarzenberga mladšího?
Toho Václava Klause ml. si musím přečíst. Jistě to není, coby ředitel gymnázia, menší vzdělanec než náš "objektivní" pozorovatel dění v Bosně a Kosovu v 90. letech.
15. 01. 2013 | 19:28

Pepa Řepa napsal(a):

malalaj napsal(a):
kampaň začíná přituhovat
-------------------
tak, tak, začínají se vytahovat desinformace a rány po pás.
Na obou stranách.
S tím se muselo počítat.
15. 01. 2013 | 19:30

mik napsal(a):

To Cech
ja se za slusneho cloveka povazuju a volim Karla rozhodne nehazu vsechny do jednoho pytle a nebudu uz jak v takove te pocatecni eufori psat ze Zeman pojede podle Moskvy i kdyz si skutecne myslim ze by si s Putinem na ryby vyjel ale budu uvazovat logicky Zeman je skutecne politik minulosti nevim co ho na tom urazi ze musi hned jizlive reagovat ze Scwanzenberg je politikem soucasnosti proc Zeman ktery mimochodem pusobil v KSC v roce 68-70 tady bych pouzil jeho oblibene padni komu padni a Jan Fischer za sve clenstvi ztratil hlasy ktere mozna rozhodly ,,odesel s politiky pred 10 lety misto aby aktivne sve nazory prosazoval at uz to byly nazory jakekoliv a ted si chce hrat na spasitele rovnez nesouhlasim s nekterym jednanim Schwarzenberga ale musim uznat ze proste mel svou funkci ministra zahranici a proc by se mel ministr zahranici napriklad plest do kompetenci ministra socialnich veci,,ano Drabek he ze stejneho hnizda ale Schwarzenbergovi neprisluselo ho za jeho nesmysly kritizovat Lide fandici Zemanovi nechteji videt shodne rysy s Klausem ani Meciarem a sam Zeman se za prirovnani k Meciarovi ohrazuje tak ze posle slovenska media do...a to jeste neni na Hrade ,,, kam by nas posilal potom Zeman sice vlajku EU na Hrad povesi protoze neni takovy eurofobista jako Klaus ale porad je Schwarzenberg EU bliz jako ministr zahranici soucasnosti nez jako predstavitel vlady pred 10 lety Zeman a tech prirovnani by se naslo docela dost nevidim duvod pro bych si mel myslet ze clovek co voli Schwarzenberga je neslusny mnoho celebrit osobnosti hercu umelcu Schwarcenbergovi hlad dali a urcite to neni milon obyvatel celebrit jsou mezi tim milionem obycejni lide mladi lide starsi lide ..ti vsichni jsou neslusni ? ale nevadi s kazdyma dalsima urazkama stoupaji preference Schwarcenbergovi a to je dobre CR potrebuje prezidenta havlovskeho typu a ne klausovskeho,,,
15. 01. 2013 | 19:37

temote napsal(a):

Pane Urban,kníže Schwarzenberg by sám od sebe v principu nemusel nic o období protektorátu,jako miliony jiných Čechů uvádět.To spíše V.Havel.Jehož dva přímí předkové,na rozdíl od Schwarzenbergů byli po válce odsouzeni za kolaboraci nižšími tresty.
Ale pokud chce být navíc presidentem,pak nutně veřejnost tyto materiály o jeho rodině zajímají.I když dochází k zlepšení několika publikacemi posledních dvaceti let,citovanými v blogu Klause ml. je tu stále veliká díra oproti jiným úsekům historie,data málo úplná a málo důvěryhodná.Na obě strany.Pokud dočtete publikaci z Masarykovy university do konce v tom blogu citovanou,tak vidíte,že příchod šlechty k Háchovi s prohlášením o věrnosti Čechům jim záhy přineslo vrácení zrušených titulů a majetků,odebraných Masarykem a Benešem 1918 (Masaryk s odvoláním na tytéž zákony v USA).Druhá věc je,že nedlouho potom jim Němci vnutili nucenou správu,takže to "úspěch" dosažený návštěvou u Háchy zakalilo a zarmoutilo šlechtu.Protektor von Neurath byl odvolán pro mírnost a přišel plebejec Heydrich. Protože spousty lidí dostalo tehdy trest smrti za poslech anglického rozhlasu,šlechtě jimi požadované dosažené zrušení Washingtonské deklarace o šlechtě vytvořilo imunitu proti trestu smrti-"nesouhlasí se spojenci proti Hitlerovi."
Srovnejme účast Schwarzenberga v květnovém povstání 1945 se smrtí a hrdinným bojem generála Vojtěcha Luži.Mám pocit,že to nejde.Pouze to druhé bylo opravdové hrdinství.
Podívejte se,tím,že roku 1918 bojovali Schwarzenbergové na život a na smrt s Nasarykem a Benešem,i tím ve směru působení zakladetele KSČ,sociálního demokrata Bohumíra Šmerala,to,že přijali účast ve Vlajce,která už roku 1936 s podporou rektorů Karlovy University téměř dosáhla volebního vítězství fašismu v ČR,porážky Beneše-jasně svědčí o tom,že patří-nepatří-kam patří-určitě ne k tradicím českého státu založeného roku 1918.A ten vznikl jako reakce na to co zde zavedli císařští Rakušané spolu s přisluhovači jako byli Valdštejn,Buqoyové,Schwarzenbergové.
Jestli Vám nestačí autorita K.H.Borovského,který na Schwarzenbergy jasně negativně poukazuje už v létech 1848 a dál-jasné porušování lidských práv,demokracie a svobody-co Vám bude tedy stačit? Má Schwarzenberg cokoliv duchaplného,krom zvýšení školného,oproti veršům K.H.Borovského? Jehly,špičky,sochory a kůly koval,tesal,ostřil Borovský Havel.
Schwarzenbeg není ani nacistická ani protinacistická historie zřejmě,je to historie protinárodní a protilidová, od roku 1621 obojí.To nic nehovoří o tom ,zda Zeman má či nemá kvality.
Důležité:Primátor Pfinster,přítel historika Pekaře-vůbec první popravený roku 1945 po osvobození a veřejně.Heydrich nechal pro jejich vzájemné spory popravit jeho náměstka O.Klapku se spolupracovníky.Pekař roku 1918-1919 srdnatě brání Schwarzenbergovskou půdu a šlechty proti Masarykovi,s nímž bojuje ve všem i dále.Naopak fanatická obdivovatelka E.Beneše -Milada Horáková,bořitelka symbolu rakušáctví -Mariánského sloupu 1918,i přesto,že je předsedkyní SČSP,byla v koncentráku,trest smrti v padesátých létech,kdy Schwarzenbergové na rozdíl od Buqouů nejsou justicí souzeni.
Ne to se nemůže spravedlivým líbit.
15. 01. 2013 | 19:37

Baba Jaga napsal(a):

I já jsem zvědavá, pane Urbane. Koukla jsem se, kde Čimelice jsou a jak jsou veliké. Na obecních stránkách o povstání nic, na mapách CZ informace, že v nedalekém mlýně U Díků byla 11. května 1945 podepsána kapitulace Schörnerovy armády. Že by těm povstalcům pod vedením pana Schwarzenberga st.? Nevíte další podrobnosti?
15. 01. 2013 | 19:42

jindra napsal(a):

Tohle stačí: "Vlajka byla nacionalistické hnutí, vymezující se proti kapitalismu, marxismu a německému nacismu. Karel Schwarzenberg starší byl jejím členem, stejně jako básník Viktor Dyk." Jeho potomka, jeho "jasnost" i s jeho "princem", tak je oba na Orlíku oslovují, opravdu nemusím. Pomohl zpět do vysoké politiky Kalouskovi a to by mělo opravdu stačit. To hlavní ale, je to eurohujer nejhoršího zrna. Tak jako elity, ke kterým se řadí, nás vrhly v šestnáctém století do hřtánu Habsburkům, tak se snaží nás dnes uvrhnout do nevolnictví EU.
15. 01. 2013 | 19:44

džon uzený bok napsal(a):

je to bezva. zdá se, že jedna parta neřádů se pere s druhou.
vybírejte, pupci evropy, menší zlo, esi teda někdo víte kterej to je.
není nad to, bejt pyšnej na "elitu národa".
já osobně kašlu na zemana i toho našeho karla. je ale pěkný, potkávat lidi s plackama "volím karla", většinou zoufalý nedouky, nevědící co se děje za rohem. skoro bych řekl, ač se to zdá jako protimluv, že karla bude volit větší procento blbů než zemana..
:)))))))
15. 01. 2013 | 19:48

myrta napsal(a):

Rozhodnutí následující volby je v podstatě jednoduché:
1 /aspekt----MORÁLKA....můžeme zapomenout u obou kandidátů
2 /aspekt----Ekonomický rozvoj....můžeme zapomenout u KS( 7 let ve vládě s Kalouskem,pro všechno zvednul ruku a kde jsme?)
......Zeman má o ekonomii a prosperitě povědomí a to také ukázal
3 /aspekt----sociální cítění...můžeme zapomenout u KS.Celý živit prožil v bohatství a hromadění statků i nečestným způsobem.Pro všechna opatření proti lidem ,postiženým,důchodcům zvednul beze slova ruku.

...........Zeman má sociální cítění,to mu nikdo nemůže upřít.

Proto ucpat nos a hodit to Zemanovi,prostě proto,že Schwarzenberg je ještě ta horší varianta
15. 01. 2013 | 19:48

stoppa napsal(a):

Mik

člověče už vám to tady napsalo víc lidí - hleďte si svého (sudetského??) Starejte se o problémy v Reichu.
Píšete tu roky za rokem pořád dokola jedno a samé.
Dejte už pokoj!
15. 01. 2013 | 19:49

resl napsal(a):

Kleofáš,
opak slušného je nedovtipný ?
15. 01. 2013 | 19:51

temote napsal(a):

oprava výše: Podívejte se,tím,že roku 1918 bojovali Schwarzenbergové na život a na smrt s Masarykem a Benešem,zakladatele KSČ,Schwarzenberg není ani nacistická ani protinacistická historie ..,Schwarzenbergové na rozdíl od Buqoyů
15. 01. 2013 | 19:51

dočasný občasník napsal(a):

pan Urban je ůůžasnej
To že nemá rád Klause prezidenta je dávno známo.
Teď k té nenávisti přibral i syna. Proč ne?
Ale měl by svou nenávist rozvinout do šíře i do dáli.
Je třeba pomluvit a poplivat i prezidentovy rodiče, nezapomenout na prarodiče a vnuky.
Dále je možno pomluvit dosud nenarozené pravnuky. To budou taky určitě pěkný syčáci.
Máte ještě mnoho nevyužitých možností pane Urbane!!!
Tak do toho a větší kapky, jen houšť!!!
15. 01. 2013 | 19:54

resl napsal(a):

víte, u Schwarzenberga aspoň víte, kdo byl jeho otec. U Zemana to nelze zjistit. Stejně tak se chová Klaus, jakoby jeho otec nebyl, zmizel, vypařil se.
15. 01. 2013 | 19:55

veverka napsal(a):

zubatá

" Zeman Schwarcenberg
Daňová progrese Pro Proti
Evropský stabilitační pakt Proti Pro
Školné na VŠ Proti Pro
Vyznamenání Bratří Mašínů Proti Pro
Zrušení zdravotnických poplatků Pro Proti
zrušit druhý důchodový pilíř Pro Proti
Církevní restituce Proti Pro
Zákon o prokázání nabytí majetku Pro Proti
Ne dostavbě Temelína ruskou firmou Proti Pro
Regulace hazardu pouze obcemi Pro Proti
ACTA by měla platit Proti -
Širší pravomoci prezidenta Proti Pro

opsáno snad bez chyb z volební kalkulačky "
Ano,toto už jsou zcela jasná fakta,podle kterých se lze rozhodnout. Nevidím v tom ani jeden jediný bod ve kterém bych souhlasil s Kárlem von Kalouskem. Takže je to jasné.
15. 01. 2013 | 19:55

Gudka napsal(a):

Přestaňme už platit Havlův dluh!

Schwarzenbergovi stoupenci kromě jiného uvádí jako pozitivum, že Schw. byl Havlovým kancléřem.
To není žádná zásluha. Tímto speciálně utvořeným postem splácel Havel Schwarzenbergovi za za materiální podporu, kterou dostával za komunistů, kdy byl profesionálním dizidentem. V té podpoře měl Schw. své prsty.
Tak myslím, že to už stačilo. Už jsme za to platili dost dlouho.
15. 01. 2013 | 19:57

Pepa Řepa napsal(a):

Asi se to zvrhne do debaty, kdo měl/má horšího tatínka.
Jestli Vašek nebo Karel.
Příště prezident z baby boxu.
15. 01. 2013 | 19:58

Luba napsal(a):

Pane Urbane,
poněkud bych Vás poopravil:

Především:

Milan Nakonečný není historik, ale psycholog.

Nakonečný publikoval spustu nezáživné a nesmírně suchopárně napsané psychologické literatury. Krom toho rád ve svém volném přednáší lidem, kteří jsou považováni za pravicové extrémisty.

Viz např. zde: Přednáška o Radolovi Gajdovi

http://www.youtube.com/watch?v=FJAdztrsEnA

Jan Charvát z kulturního čtrnáctideníku A2 o Nakonečném píše:

"Milan Nakonečný platí za enfant terrible české historiografie. Tento psycholog není jednoznačně akceptován českou historickou obcí.

Rozporuplnost přijetí první (Vlajka) i druhé knihy (Český fašismus) umocnil autorův specifický přístup, ve kterém se odráží jistý souhlas, pokud ne s celkovou fašistickou ideologií, pak alespoň s její kritikou demokracie."

Více zde:
http://www.advojka.cz/archiv/2008/15/jak-ospravedlnit-cesky-fasismus

P.S.: Pane Urbane, příště byste si možná měl k podpoře své argumentace pomoci dílem skutečného historika, popř. antifašisty.
15. 01. 2013 | 20:00

Michal Macek napsal(a):

Pepa Repa

to neni blbej napad tibetani maj za lamy taky maly decka....a kolik bylo detskych vladcu ve stredoveku....
15. 01. 2013 | 20:04

malalaj napsal(a):

pepa řepa,
zeman jako levicový pomatenec nerozumí ekonomice a už jednou tuhle zemi se svým bratrstvem kočičí praky alá grégr, kato, glulich a spol dost poškodil. president ale nemá pravomoci co se týká daní a rozpočtu. a ekonomická katastrofa pod vedením ekonomického analfabeta sobotky a komunistů nas stejně nemine. vidím to tak, že ve finále žádný pravicový kandidát není. kníže je němec z bilbergu a ještě k tomu pravdoláskař. české republika je mu ukradená. vsadim se, že ani ted vlastně neví, co tam kalousek prosazuje. takže s kyselým ksichtem to hodím zemanovi a budu se modlit, aby nam neudělal moc ostudy.
15. 01. 2013 | 20:08

XXX napsal(a):

Volba je referendem o pokračováni tandemu Klaus a Zeman.

Volba je tedy jasná:

NE!
15. 01. 2013 | 20:11

aga napsal(a):No minimálně pro šlechtu je argumentace tatínkem naprosto legitimní. Však oni sami všechnu svou nadřazenost a vyvolenost odvozují z toho, že se narodili nějakému tatínkovi. A sám Kharl jiné osobní zásluhy nemá.
15. 01. 2013 | 20:31

veverka napsal(a):

XXX

Omyl.

Volba je o tom jestli chceme Kalouska s Drábkem už i na Hradě.

Chápu že Urban je tam chce.

Já ne.
15. 01. 2013 | 20:36

pamětník napsal(a):

resl:
"u Schwarzenberga aspoň víte, kdo byl jeho otec" Jen aby. Karl zu Schwarzenberg dlouho nevěděl, že jeho syn není jeho syn. Co když to mají v rodě, jak už to u šlechticů bývá.
15. 01. 2013 | 20:36

ehm napsal(a):

Milan Nakonečný, na kterého, Urbane, odkazujete, je historik? A odkdy?
Jako novinář byste neměl věřit každému blábolu.
15. 01. 2013 | 20:46

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro XXX.
Někteří si budeme volit prezidenta, druzí si od médií koupí zřejmě přestárlého monarchu.

Tyto volby jsou především o demokracii.
O tom, zda si dokážeme vládnout sami nebo zda nám vladaře nastolí mediální a ekonomičtí mafiáni. O tom, zda se nás nový prezident bude ptát na náš názor nebo to bude arogantní monarcha, který si bude dělat co chce a nás bude okřikovat, ať držíme hubu.

O tom, zda Kalousek s Bakalou budou ovládat i Hrad nebo ne.
15. 01. 2013 | 20:47

Petr z Tábora napsal(a):

Já bych se v předcích pana Schwarzenberga nehrabal:
- jeho kritikům bych připoměl, že nikdo nemůžeme za své rodiče
- jeho fandové pak nemohou popřít, že je Středoevropan s bydlišti v několika státech a domácím jazykem němčinou
Nedovedu si představit, že by české zájmy dobře ohlídal někdo jiný než Čech jako poleno. Na všech ostatních politických funkcích ve státě si dovedu představit schopné lidi jakéhokoli původu.
15. 01. 2013 | 20:49

ari napsal(a):

NOVINÁŘI POMOZTE, než dáme svůj hlas ve volbě, dejte nám jednoznačnou odpověď:
1) Opravdu byl otec potenciální "první dámy", ženy K. Schwarzenberga vysokým důstojníkem SA?
2) Opravdu tato možná budoucí "první dáma", Schwarzenbergova žena, neumí česky ani slovo?
3) Jak to bylo s vytunelováním podniku Becher Karlovy Vary, kde byl Schwarzenberg předsedou správní rady, dosazeným tehdejším ministrem Rumlem? Opravdu ho za pomoci nechvalně známého Bakaly "regulérně vykradl", jak se psalo? Proč tedy nesedí Schwarzenberg ve vězení? Jak je možné, že člověk podezřelý z tak rozsáhlého podvodu se může ucházet o post prezidenta republiky? Proč se novináři tím případem nezabývají a nepokoušejí se ho objasnit?
4) Ohradil se Schwarzenberg někdy proti tomu, aby byl v ČR oslovován jako "kníže", když u nás šlechta neexistuje? Pokud ne, jak je možné, že se uchází o post prezidenta republiky?
5) Jak to skutečně bylo s angažmá jeho předků ve službách německého fašismu?
6) Má skutečně Schwarzenberg v zahraničí pověst přihlouplého a nevzdělaného obstarožního gigola? Byly jeho milostné aféry skutečně léta přetřásány v německém a rakouském bulvárním tisku?
Nevadí mi jeho věk, a snad ani to, že usíná a pomočuje se na mezinárodních konferencích, nevadí mi, že stranu US-DeU, které předsedal, dovedl ke krachu, nevadí mi příliš, že vláda jejímž je místopředsedou, přebírala zemi v době růstu a nyní ji už déle než rok a půl udržuje v hospodářské krizi - ale na výše položené otázky bych rád znal odpověď. A se mnou, věřím, i všichni slušní lidé v naší zemi.
15. 01. 2013 | 20:59

aga napsal(a):

Petr z Tábora

".. jeho kritikům bych připoměl, že nikdo nemůžeme za své rodiče.."

A to prosím víte jak? Mnohá náboženství věří, že dítě si své rodiče vybírá, třeba judaismus (kabala) jde dokonce tak daleko, že tvrdí, že budoucí děti mohou i za to, že se rodiče dají dohromady.

A jestli bych i pracovně přistoupil na to, že děti nemohou za své rodiče, pak rodiče zcela zřetelně mohou za své děti - a to jak geneticky, tak výchovou. Takže ptát se po rodičich má rozhodně svůj význam pro posouzení dětí. A jak už jsem výše uvedl, šlechta je první, kdo na tomto názoru staví svůj status.
15. 01. 2013 | 21:05

Ada68 napsal(a):

Kdysi jsem si Jana Urbana vážil, ovšem to už je nějaký pátek. Proti tomu co ve zkratce uvedl V. Klaus junior, se toho moc namítnout nedá.
Tradice moderního demokratického českého státu byla založena mimo jiné i na vyvlastnění majetků šlechty ve prospěch lidu. Jednalo se o nápravu křivd ze strany katolické šlechty na českém stavu po Bílé hoře. V dnešním pojetí šlo vlastně o takové restituce ... co bylo ukradeno, má být vráceno. Nevím co proti tomu můžou namítat dnešní zastánci restitucí.
Všichni kdo fandí Karlovi, by se měli alespoň v duchu zeptat svých předků. Mě by můj praděd, "ruský" legionář propíchl bajonetem, a můj děd, za SNP spojka u štábu generála Viesta na místě zastřelil. Už jenom z tohoto důvodu volím, byť s výhradami, Miloše Zemana.
Stejně si myslím, že Zdeněk Svěrák nakonec Karla "použije" jiným způsobem. Role Járy Cimrmana pro německy mluvící země mu bude náramně slušet.
15. 01. 2013 | 21:11

arnazach napsal(a):

Tak Viktor Dyk není zrovna příkladem hodným následování. Jde ale o to, že ať rodiče byli jacíkoli, děti za to nemohou.nemohou.

Lze pochopit, že někdo nechce pana X za prezidenta kvůli tomu, že byl ve Vlajce nebo v KSČ (i když i to je individuální, například mně by nevadil Dlouhý, který v KSČ byl, ale vadila by mi Bobo, která tam nebyla - ač možná proto, že to jenom nestihla), ale je scestné, je přímo vlajkovsky-komunistické kádrovat kandidáta podle toho, zda jeho rodiče byli ve Vlajce či v KSČ nebo zda o jeho praprapříbuzných náhodou nenapsal něco Karel Havlíček.
15. 01. 2013 | 21:12

PB napsal(a):

Milý ago, pokud je to soudný syn, který dnes dělá ředitele, a nenastavuje pouze příjemnou tvář své osobnosti, bylo by mu bývalo téměř povinností "umravňovat otce". Myslím, že za "Sarajevského atentátu" dokázal, že s otcem umí komunikovat.
Rodiče si nevybíráme, leč pokud nemáme doma diktátora, domácího násilníka, či uniformovaného soudruha, lze snad otci cokoli vytknout, ne?
Krásně nás tu blbnete, zapomínaje, že Klaus starší to svojí amnestií na dobu do svého skonu totálně zazdil.
Co byste, Vy chytrej, poradil lidem, kteří byli tuneláři okradeni, ale "díky" amnestii o poslední naději na spravedlnost přišli?
Těším se, až bude moci budoucnost postavit viníka k odpovědnosti.
15. 01. 2013 | 21:14

Losos Solos napsal(a):

Předci Miloše Zemana v neolitu vypáli jeskyni sousedního kmene, jednalo se o šílenou zkázu. Z toho důvodu je pro mě nevolitelný!
15. 01. 2013 | 21:14

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro ari.
Musíte Karla milovat a pak se nebude trápit podobnými pochybnostmi, které uvádíte.

Připomenu ještě jinou věc.
Scharzenberga mediální kmotři líčí jako Evropana, tedy EU, ale to taky není příliš pravda,
Kníže je peo EU, ale EU daňových rájů a podobných vymožeností pro úzkou skupinu, nebo EU jako politická moc na prosazování zájmů Izraele.
Řadový občan z knížecích představ o EU nadšení nebude.

Jedna citace:
„V době českého předsednictví v Radě EU a v situaci zvyšujícího se tlaku na odstranění daňových rájů vystoupil tehdejší ministr zahraničí České republiky Karel Schwarzenberg na jejich obranu. „
...
Je s podivem, jak takový portrét dokáže přetrvávat nerušen fakty, která s ním neladí. A to přesto, že jde o fakta, která vzhledem k jejich závažnosti přinesl tisk domácí i zahraniční.
Připomeňme si je. „
http://www.denikreferendum.cz/clanek/14729-karel-schwarzenberg-jako-strazce-statniho-zajmu
15. 01. 2013 | 21:15

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Omluva za hrubky.
15. 01. 2013 | 21:20

aga napsal(a):

PB

Váš komentář se s těmi mými ve své lehké hysterii naprosto míjí, nemám nic proti tomu, aby se Klausové vzájemně umravňovali do aleluja. Ale když už se ptáte, okradeným v případě amnestie bych poradil, aby zapomněli na to, že někdo jiný na Klausově místě by se mohl zachovat jinak. Rozkaz zněl totiž jasně, a příště už by nabíjeli ostrými.
15. 01. 2013 | 21:24

XXX napsal(a):

Měl jsem rád Václava Havla, ten věřil Schwarzenbergovi natolik, že z něj udělal kancléře. Nesnáším Klause a ten podporu vyjádřil Zemanovi. Nechám se vést intuicí, není nutné si hlavu plnit spekulacemi, konspiracemi a pomluvami.
15. 01. 2013 | 21:24

esmeralda napsal(a):

Klaus ml. už dávno by chtěl být jako jeho tatíček - modrý komanč se vším všudy, ale nemá na to gule a je líný.
15. 01. 2013 | 21:30

resl napsal(a):

ari 20:59 : Nevadí mi jeho věk, a snad ani to, že usíná a pomočuje se na mezinárodních konferencích, nevadí mi, že stranu US-DeU, které předsedal, dovedl ke krachu
na výše položené otázky bych rád znal odpověď. A se mnou, věřím, i všichni slušní lidé v naší zemi.
(kráceno)
takto se vyjadřuje "slušný a vzdělaný" volič M. Zemana
15. 01. 2013 | 21:34

Lila napsal(a):

Petr z Tábora

A to já bych se zase v předcích Karla Schwarzenberga hrabala, protože socialistické školství v tomto směru mnoho zanedbalo. Zářným příkladem je i ředitel prestižního soukromého gymnázia V. Klaus ml.

Je hanba, že část národa vůbec netuší, že Schwarzenberkové byli českými vlastenci, podporovali české školství a významně se podíleli např. na založení Národního muzea a Národního divadla v Praze. Na jejich panstvích s převahou českého obyvatelstva se úřadovalo česky a jejich úředníci včetně Němců museli být bilingvní a ovládat obě zemské řeči - češtinu a němčinu.

Na svých panstvích podporovali moderní metody hospodaření v zemědělství i v lesnictví, podporovali rozvoj průmyslu v jižních Čechách; tzv. Schwarzenberský kanál je unikátní vodní dílo z přelomu 18. a 19. století, které umožnilo rychlé plavení dříví mezi Vltavou a Dunajem. Zasloužili se také o rozvoj železnic. Jan Adolf Schwarzenberg provedl slavnostní výkop na zahájení výstavby železniční trati mezi Českými Budějovicemi a Plzní. Také byl významným členem společnosti, která postavila dráhu mezi Vídní, Českými Budějovicemi a Prahou. Jeho vnuk Jan Nepomuk se zasloužil o výstavbu místních pošumavských drah.

Na panství Schwarzenberků se nekonaly žádné selské vzpoury. Už na konci 18. století zařídili Schwarzenberkové penzijní fond pro své zaměstnance, v roce 1893 založili mateřskou školu pro děti svých zaměstnanců. Provozovali domovy důchodců pro staré vysloužilé pracovníky, kde měli veškeré zaopatření. Jejich zaměstnanci, kteří si hrdě říkali Švarcenberáci, dostávali deputáty, jako otop na zimu, vánoční balíčky, v nichž byly ryby, zvěřina atp. Talentované děti, a to nejen svých zaměstnanců, také posílali na své náklady na studia.

Náš prapředek byl správcem orlického panství a podobné vzpomínky dodnes uchovávají v rodinách dalších někdejších "Švarcenberáků".

A když zmiňujete "české zájmy", domníváte se, že návštěvníky Hluboké, třeboňského či krumlovského zámku, Orlíku či jihočeské vesnice Holašovice, zapsané na seznamu UNESCO, zajímá, jestli jsou to díla česká nebo "cizácké šlechty" a německy mluvícího obyvatelstva?
15. 01. 2013 | 21:37

Libertad napsal(a):

Dovoluji si zde konstatovat nezpochybnitelný fakt-

V době polodemokracie v letech 1945-48, nebyl majetek rodiny Schwarzenberka jednoduše znárodněn podle Benešových dekretů. Parlament té doby musel přijmout speciální zákon známý jako "Lex Schwarzenberg", který není pojat jako obecně platný zákon, ale jako zákon týkající se pouze rodiny S. Na základě tohoto zákona byla větší část majetku vyvlastněna (a proto nebyla předmětem restituce -na př. Hluboká-), menší ne a proto vrácena (zámek Orlík).

Dodávám že pan K.S. je pro mně největší zklamání v politické sféře, a je pro mně asociál etc.

Přesto ho budu volit, neboť jako člověk -sociální demokrat- se nechci dožít toho, jak Miloš Zema, ve šlépějích zloděje per, přivede soc. dem. stranu k zisku 3% voličů jak má dnes ODS.

Sidonio Libertad
15. 01. 2013 | 21:39

Gru napsal(a):

resl

"ari 20:59 : Nevadí mi jeho věk, a snad ani to, že usíná a pomočuje se na mezinárodních konferencích, nevadí mi, že stranu US-DeU, které předsedal, dovedl ke krachu
na výše položené otázky bych rád znal odpověď. A se mnou, věřím, i všichni slušní lidé v naší zemi.
(kráceno)
takto se vyjadřuje "slušný a vzdělaný" volič M. Zemana "

S výhradou, že pomočování K. Schgwarzenberga není dokumentováno, co vlastně panü ari vytýkáte?
Chcete tvrdit, že Schw. neusíná v průběhu tuizemsých i zahraničních jednání?
Chcete tvrditz, že stranu US-DEU, které předsedal, nmedovedl ke krachu?
Nebo je to tak, že usíná, dovedl, ale nesmí se to říkat, protože je to Karl Schwarzenberg?
15. 01. 2013 | 21:40

aviatik napsal(a):

O cti Jana Urbana by se dal napsat román, tak 700 stránek. Cesta a dno noci by se to mohlo jmenovat, akorát, že to už jeden napsal.
Já bych to nemohl číst, už tak mi není dobře od od žaludku.
Toho Célina taky nechávám na regále.
15. 01. 2013 | 21:41

Lila napsal(a):

ari

Můžete prosím přesně uvést, kdy byl K. Schwarzenberg předsedou US-DEU?
15. 01. 2013 | 21:41

Karel napsal(a):

Volba knížete je urážkou památky T.G. Masaryka
15. 01. 2013 | 21:42

kokoshka napsal(a):

resl:
Odkdy ty jsi slušny?Vždyt jseš nejvetši ubožak a šašek na tomto serveru!

Jinak mne pobavilo neco jineho:Francie bude zasahovat proti islamskym extremistum v Mali a Severni Africe,ovšem ty islamiste maji zbrane ktere jim zustali po padu Kaddafiho ktereho nejvic uhanela prave vlada francouzskeho trpaslika Sarkozju,takže islamistum pomohla Francie ke zbranim kteryma ted budou bojovat proti frantikum?Viva la France!
15. 01. 2013 | 21:44

stoppa napsal(a):

Lila

Vy můžete napsat další díl k Zámku a podzámčí :-))
15. 01. 2013 | 21:44

Ondřej napsal(a):

A vůbec, nejlepším možným kandidátem by byl pan Urban - čestný muž, jeho komentáře jsou vždy vyvážené a objektivní, přímo z nich čiší nezaujatost a inteligence.

Doufám tedy, že až se jeho jasnost Karel stane prezidentem, pan Urban se jistě rád obětuje a příjme místo v jeho týmu (tedy ne, že by geniální Karel vůbec nějaký tým potřeboval) spolupracovníků.
15. 01. 2013 | 21:49

kocour otrávený napsal(a):

Zdeňku Svobodo
Jak jste si jistě jako sociální demokrat vědom, bez zrady SPD na pracujících (počínaje podporou války a konče podporou Dawesova a Youngova plánu) nebyl by býval v Německu myslitelný vzestup nacizmu.
Dnešní sociální demokraté jsou vesměs dekorativními kapesními psíky globální plutokracie.
Miloš Zeman si na rozdíl od vás alespoň dokáže představit něco jako české národní zájmy.
Vaše obojakost vás zničí.
15. 01. 2013 | 21:51

Amnestovanej potetovanej napsal(a):

To Zubatá

Poslouchejte, paní Zubatá:

Oni to jsou jen kecy. Prezident nerozhoduje o ničem. Nemáme prezidentský systém. A protože Zeman je proti rozšíření prezidentských pravomocí, tak jsou jeho názory na to či ono, mlácením prázdné slámy a oblbováním lidí.
Zeman má plno řečí, ale to měl vždycky. Lidi mu to chvíli žrali, ale nic neprosadil. Já jsem ho hltal s jeho akcí čisté ruce a stejné to bude i s prokazováním majetku. Prokazování majetku ? To by ho Šlouf nefinancoval.

Kdo chce Zemana na hrad, ať si ho zvolí, ale Zemana si už vybral Šlouf, Klaus, Nejedlý, Zbytek apod. dlouho dopředu, protože mají své plány.

Volit Zemana je nebezpečná naivita. Zeman je arogantní člověk. On je sice legrační, ale zkuste se ho na něco zeptat. Váš HLAS SLYŠET NEBUDE. To Vám garantuji. Zeman totiž na lidi s e re. Lidí se bojí a tak je reprezentovat nemůže.
15. 01. 2013 | 21:52

XXX napsal(a):

Nebudu řešit Karla.

Tady fakt je někdo, kdo se netěší na konec Klause? A kdo by toto slavnostní datum chtěl zničit instalací Klause 2 (Zemana) na Hrad?

Klausifilové GAME OVER. :D
15. 01. 2013 | 21:53

Pavel napsal(a):

Synáček dostal příkaz a plive na toho,koho mu otec ukázal.Způsob,kterým to udělal ukazuje ,že je morální zrůda jako jeho otec.
15. 01. 2013 | 21:53

stejskal napsal(a):

Čistě technická pro pana aviatika: Přesněji Cesta do hlubin noci (tak to zde i vyšlo).

A není to, myslím, nezajímavá či špatná kniha, přestože Célin byl ve své době hodně kontroverzní jako člověk. To už se tak v životě stává, že i lidé poněkud pokleslých mravních postojů mohou stvořit velmi zajímavé umělecké dílo. Podobně by se dala skopnout pod stůl tvorba třeba Knuta Hamsuna, Vítězslava Nezvala a celé řady dalších. A byla by to chyba.

Hezký večer.

Libor Stejskal
15. 01. 2013 | 21:54

kocour entrepreneur napsal(a):

kokoshko
Čím se vlastně živíte?
Byzněs to asi nebude, co?
Zbraně se musí pilně prodávat vždy oběma stranám, aby se spotřebovávaly a mohly se vyrábět další.
15. 01. 2013 | 21:54

aviatik napsal(a):

Já to mám v němčině.
Reise ans Ende der Nacht. Na konec noci zní česky diivně.
15. 01. 2013 | 21:57

Amnestovanej Potetovanej napsal(a):

Nevíte koho bude volit Jíří X. Doležal ?

Já ho typuju na Zemana. Byl bych radši, kdyby podpořil Zemana. Jako vizitka Zemana by to bylo dobrý :-)

Karlovi by totiž takový člověk mohl uškodit.

Ševčík asi taky Zemana. Lucie Bílá taky asi Zemana. Žlutý Pes asi taky Zemana. STB-áci povinně asi taky Zemana.
15. 01. 2013 | 21:57

Reveil napsal(a):

Prezidentská volba mi objasnila několik věcí. Mimo jiné mi hodně přiblížila osobnost Jiřího Dienstbiera. Teprve teď jsem ho poznal jako překvapivě infantilně emotivního, uraženeckého, mstivého. Vysloveně nezralá osobnost, která nemá právo stát se prezidentem, což se díkybohu ani nestane. Už před 1. kolem mě zarazil jeho až školácký projev v debatách, agresivita spojená s frázovitostí, a neváhám říct - bezbarvost a fádnost jeho osoby. ČSSD udělala skutečnou chybu, že takového člověka kandidovala a neměla by se nikterak divit, že se neprobojoval. Ba, měla by na kolenou děkovat svému elektorátu za - v podstatě nezasloužených - 16%.
15. 01. 2013 | 21:58

stejskal napsal(a):

Voyage au bout de la nuit

Ale fakt je ten, že to není důležité :-) l.s.
15. 01. 2013 | 21:58

pamětník napsal(a):

Sidonio Libertad:
"se nechci dožít toho, jak Miloš Zema, ve šlépějích zloděje per, přivede soc. dem. stranu k zisku 3% voličů jak má dnes ODS. "
Tak to jste moc mladý a nepamatujete, že právě Zeman vytáhl ČSSD z jejich bezvýznamných 3 procent. Máte to popletené.
15. 01. 2013 | 21:59

aviatik napsal(a):

Však se na Hamsuna pořád chytám, jen to chce trochu klidu na souvislé čtení.
15. 01. 2013 | 21:59

kokoshka napsal(a):

kocour:
Ja se neživim podnikanim?A čim se živim asi dvanact roku?
Povidej,elena,přehanej,pohadky mam rad!
15. 01. 2013 | 21:59

Ondřej napsal(a):

Amnestovanej Potetovanej:

Doležal volil Schwarzenberga už v prvním kole, aspoň to tak tvrdil na reflex.cz.

Jinak si nemyslím, že se dá podle toho poznat, o jakého kandidáta se jedná. Ale když to chcete, tak ten Doležal zapadá.

Koho chce volit Ševčík nevím, ale Zeman se o něm hodně nelichotivě vyjadřoval ve svých memoárech a nejen tam, čemuž se ani nedivím.
15. 01. 2013 | 22:02

Lila napsal(a):

GRU

Karel Schwazenberg nikdy nebyl členem US-DEU, tudíž nemohl být ani jejím předsedou. (Posledním předsedou US-DEU byl Pavel Němec.)

Proč šíříte lži?
15. 01. 2013 | 22:02

resl napsal(a):

kokoshka napsal(a):
resl:
Odkdy ty jsi slušny?Vždyt jseš nejvetši ubožak a šašek na tomto serveru!
prosím netykat, kokoško, nejste v Sovětském svazu ve vaší zemljance.
15. 01. 2013 | 22:04

pamětník napsal(a):

Lila:
v 2004 se stal senátorem, byl nominován US-DEU.
15. 01. 2013 | 22:09

Mogula napsal(a):

Vivat Trautenberg, politický turista a maskot Kalouska na Hrad
15. 01. 2013 | 22:10

hyoscia napsal(a):

Že je podivné, jak se pořád nad hladinou a na špici držejí staré struktury? Vždyť přece Zeman, Švarcenberk nebo Kalousek, stejně jako Klaus v politice všichni pamatují ještě Dubčeka. Češi jsou nejspíš staromilci. Tedy gerontofilové. Navíc jsou Zeman, Šv. i Kalousek notáři. Akorát o stařičkém Klausovi není známo že by chlastal. Ale má zase jiné libůstky. A Švarcenberk, co má jako hajný rád určitě jeleny, má navíc parohy. Koupila mu je bývalá a současně současná manželka. Ale kdo by si myslel, že se na to složily dvě, ten by se spletl. To je rébus, co?
15. 01. 2013 | 22:10

resl napsal(a):

Gru 21:40,
vytýkám mu lži a neznalost. Schw. nikdy nebyl předseda US, ani člen.
15. 01. 2013 | 22:11

Vlajka - wikipedie napsal(a):

Z wikipedie:
7. března 1930 byla založena Vlajka jako politický klub. Programem jejího „novodobého národovectví“ byl stavovský stát podle italského vzoru, „osvobození národa od Masarykova realismu a pozitivistických pověr“, silný národní stát, podpora křesťanské (katolické) kultury a sociální spravedlnosti, podpora slovenské autonomii, v zahraniční politice spolupráce se slovanskými národy, především s Polskem, boj proti partajnictví, mezinárodnímu kapitálu, „židomarxismu a světovému zednářství“, levičáckému intelektualismu a německému šovinismu. Předsedou Vlajky se stal dr. Lubomír Kukla. Spolupracovníky Vlajky byli J. Kolman-Cassius, J. Hritz, Jar. Chlubna, M. Maixner, Karel Pergler, Karel Schwarzenberg, J. Streibl, Vl. Teyrovský, Jan Vrzalík, Zd. Zástěra aj. Významnými ideovými vůdci byli univ. prof. František Mareš, dvojnásobný rektor Univerzity Karlovy a senátor národní demokracie, a rovněž senátor národní demokracie a básník Viktor Dyk.
15. 01. 2013 | 22:13

kokoshka napsal(a):

resl:
A nemam tobe,primitive rusofobsky,ješte take přidat nejaky šlechticky titul?
15. 01. 2013 | 22:14

Amnestovanej Potetovanej napsal(a):

To Ondřej

mám pocit, že bývalí estébáci volí Zemana.

V ODS volili Zemana a Sobotku podtrhli.

Miloš mě zklamal a je 15 let mimo politiku. Klaus by ho tahal jak káču na provázku.
Dám hlas Kájovi.
15. 01. 2013 | 22:15

F.Srbek napsal(a):

Pozoruhodná debata o jednom z kandidátů na nejvyšší státní post a jeho rodině. Všimněte se prosím, že tam nefiguruje Zeman!
15. 01. 2013 | 22:15

Jemnický napsal(a):

Čech

Nechtěl jste spíš napsat: Slušní lidé volí s nevolí Zemana?

Ach já neřestník, já tomu Mildovi ten hlas nedal a nedám.
15. 01. 2013 | 22:19

Gru napsal(a):

Lila
Schwazenberg nikdy nebyl členem US-DEU, tudíž nemohl být ani jejím předsedou. (Posledním předsedou US-DEU byl Pavel Němec.)

Proč šíříte lži? "

Máte pravdu. Nebyl členem US-DEU. Zkopíroval jsem bez rozmyslu ari-ho příspěvek. Ovšem trochu mi po těch letech splynulo, že byl citovaným US-DEU nominován na senátora.
Za svůj omyl se omlouvám.
(Věřím, že i ostatní se omluví, když zjistí že se v diskusi dopustili omylu či nepřesnosti).
15. 01. 2013 | 22:22

Amnestovanej Potetovanej napsal(a):

Pospíšil volí Karla. Já také. Část ODS bude volit Karla. Je to dobré, že ODS není jednotná. Část ODS se spojí s TOP09 a část vstoupí do Národní strany Václava Pružinského.
15. 01. 2013 | 22:31

scallop napsal(a):

Za dva tydny bude preziden zvolen a kampan brzy potom zapomenuta. Ale panu Klausovi mladsimu nikdo nezapomene, ze je krivak. Proste syn sveho otce.

Tatka ma chilske pero, synacek svuj blog. Az ho jednou spravni rada vyrazi, tak se tu rozplace nad tou hroznou nespravedlnosti. Stejne jako tu fnuka Rath.
15. 01. 2013 | 22:33

Josef K. napsal(a):

Pan Klaus ml. jaksi trpí hnědou falešností českého maloměšťáka (nikoliv účastníka zdejších diskusí), ale toho riegrovského,hachhovského, husákovského.
Nicméně, diskutující typu hovorka11, občan, Reveil, pamětník etc.- to jsou výkaly české nekultury, které se , podobně jako v roce 1939 a po roce 1970 opět vyvalily z kanálních vpustí.
Pokud porovnáme jejich lexikon, pak je zřejmé, že si v českém jazyce vystačí jen s přídavnými jmény a pomocnými slovesy. Zdá se, že jim stačí 100 slov, z nichž 100% má původ v normalizačním Rudém právu, kzteré jimi obdařilo nejen Seiferta.
Je to stále táž společnost, která zničila Smetanu, Dvořáka a vyhnala tisíce talentů z této země. Slámoidní, mirgorodský "béžový červík".
Klaus ml. a skvadra odpadních vod ve svém souhrnu neudělala jediný skutek pro tuto zemi, pokud nepočítáme podanou dlažební kostku...Ale komu? Rodina Klausů neudělala pro tuto zemi ani jedno zrnko toho, co rodina Havlů. A přesto si tito velikáni špíny přisvojují jména těch, kdo tutop zemi v posledních dvou stoletích budovali.
Uklikzečky z roku 1951 udávající inženýry - to je kádrový profil výše uvedených celebrit těchto stránek.
15. 01. 2013 | 22:41

Didus ineptus napsal(a):

Jemnický
Zformuloval ste to správně, ale závěr jste neudělal dobře.
Někdy to větší zlo může být větší o hodně.
15. 01. 2013 | 22:49

pamětník napsal(a):

Josef K.
zase kádruje. To ta vaše parta bez toho kádrováka nemůže existovat, anebo se k vám vlomil po nějaké ústavní pauze?
15. 01. 2013 | 22:50

Ulhaná undatra napsal(a):

No hlavně že otec Václava Klause ml. je naprosto v pohodě, že jo. Nechal sice rozkrást republiku a teďka těm zločincům zajistil beztrestnost, vypustil na nás znovu soudce Berku a nádavkem davy recidivistů, ale jinak je to prima chlápek, kterého by chtěl mít za fotra každej kluk.
15. 01. 2013 | 22:52

Amnestovanej Potetovanej napsal(a):

Karel Schwarzenberg nebude ve funkci prezidenta škodit občanům, jako to dělá současný prezident. Miloš Zeman je Klausův pohunek, se kterým si Klaus občas vyčistí boty, a pak ho nechá zase chvíli běhat po lese a objímat stromy.
15. 01. 2013 | 22:53

čeněk napsal(a):

Já dám Urbane přednost této verzi, mnozí pamětníci ji potvrzují a lze ověřit.

http://virtually.cz/journal/?q=print/6853
15. 01. 2013 | 22:55

kokoshka napsal(a):

Josef K.
Přesne tak,hnedo-modry pravicovy soudruhu,je treba donekonečna omilat slova estebak,normalizace,husakovci...A voni ty levicove socky ne a ne porozumet vytřibene sionistske propagande,inu mirgorodšti...
Nikdo PepiKum nerozumi,ani pořadna davka rusofobii nepomaha skryt antislovansky puch teto studenovalečne ritoriky...A v otvet tišyna,on včera ne vernulsa iz boja(V.V.)

Jdu od vas,panove,jste všichni v novem roce tak nudni a předvidatelne,jenom volby a amnestie,škoda,kdysi tady aspon byla legrace,pane Stejskale,trochu zmente ten repertoar,neda se to čist:-)
15. 01. 2013 | 22:57

JF napsal(a):

konečně blog k meritu věci (bez ohledu jak si autor vymýšlí či ne), místo těch krásných politických idejí a proklamací zářných zítřků, zabívat se, kdo co dělal včera a předevčírem, včetně otců a praotců, jak se zachovali, to se i dědí do těch zítřků takové jako jsou resp. budou.
15. 01. 2013 | 22:58

stejskal napsal(a):

Dobrý večer

smazal jsem jeden text obsahující hrubou nadávku ("prase"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
15. 01. 2013 | 22:59

Jára napsal(a):

Jak může český vlastenec volit sedláka, který byl a bez Havla by i zůstal nulou. Nechá si vymývat mozek pravdoláskařskou propagandou ? Jsme vstuktu tak "inteligentní" národ, který není schopen poučit se z historie ?
Klaus je už historie !
15. 01. 2013 | 22:59

Vanek napsal(a):

Nema cenu komentovotat krivohubyho krivaka! Jen toto:
Otec Karla Schwarzenberga byl hrdinou protinacistického odboje

Hrdina protinacistického odboje, vynikající historik a heraldik, Jihočech, český vlastenec a šlechtic. To byl kníže Karel VI. Schwarzenberg z orlické větvě rodu, otec současného ministra zahraničí Karla VII. Schwarzenberga. Narodil se v roce 1911 v Čimelicích na Písecku jako syn Karla V. Schwarzenberga a hraběnky Eleonory Clam-Gallasové. Orličtí Schwarzenbergové se během 19. století počeštili, jejich domácí řečí se stala čeština a tak jsou právem považováni za českou šlechtu.

Od mládí se hodně zajímal o historii a jeho zájem jistě prohloubilo setkání s jedním z nejlepších českých historiků všech dob Josefem Pekařem na konci dvacátých let na zámku v Chlumci nad Cidlinou, kde žil jeho otčím Zdenko Radslav Kinský. „Odpoledne tady byl profesor Pekař, chodili jsme s ním v dešti po zámecké zahradě. Vyprávěl o blbostech pozemkové reformy a o tom, že rukopisy jsou padělané (míněny rukopisy zelenohorský a královédvorský) …..“, zaznamenal si ve svém deníku.

Profesor Pekař později Karla a jeho o dva roky mladšího bratra Františka pochválil v dopise svému učiteli a zakladateli moderní české historické školy profesoru Jaroslavu Gollovi: „Hoši dělají dobrý dojem, jsou bystří a vzdělaní skoro nad svůj věk.“
Cele:
http://ziegler.blog.idnes.cz/c/315740/Otec-Karla-Schwarzenberga-byl-hrdinou-protinacistickeho-odboje.html
15. 01. 2013 | 23:00

mb napsal(a):

Klausové se nikdy neomlouvají ...

... jenom škodí, ale nikdy se neomluví ani neomlouvají ...
15. 01. 2013 | 23:00

xyzz napsal(a):

http://www.ostrava-online.cz/tema/schwarzenberg-na-hrad-raduji-se-nemci-a-rakusane-nemecke-cesky-pisici-noviny-delaji-co-mohou
15. 01. 2013 | 23:04

hyoscia napsal(a):

co rodina Havlů. A přesto si tito velikáni špíny přisvojují jména těch, kdo tutop zemi v posledních dvou stoletích budovali.

No je fakt že starej Havel cosi budoval nějaký Barrandov či co ale nepoužíval on k tomu lidí na otrockých prácech?
15. 01. 2013 | 23:06

ota napsal(a):

Vanek
a cos od Zieglera čekal, pravdu ?
15. 01. 2013 | 23:07

Amnestovanej Potetovanej napsal(a):

Jestli vyhraje Karel, začnou Němci jezdit do ČR a zvednou tržby. Vyhraje Miloš, přijedou Rusové a zvednou nám držky.
15. 01. 2013 | 23:08

mb napsal(a):

Praha - Až dva dny po prezidentské amnestii požádal Václav Klaus ředitelku Odboru legislativy a práva Hradu, aby mu k nejvíce kritizované části amnestie (tzv. článek II) připravila odborné stanovisko.

Píše o tom ve svém aktuálním vydání deník Insider, který připomíná, že právě druhý článek je ten, díky němuž získali beztrestnost mocní a vlivní lidé obžalovaní z tunelů či úvěrových a jiných podvodů, které poškodily desítky tisíc Čechů.

Prezidentovi šlo podle zadání zejména o právní posudek k takzvané nepřiměřené lhůtě trestního stíhání, o niž je článek II opřen.

"S odvoláním na judikaturu Evropského soudu pro lidská práva se za nepřiměřenou délku řízení považuje doba přesahující šest let. Tento časový úsek jsem si já v žádném případě nevymyslel. Zdál se mi krátký, a proto jsem do textu amnestie místo čísla šest dal svým vlastním rozhodnutím číslo osm," napsal například prezident v MF Dnes.

Dodatečné stanovisko právničky Dany Římanové, které má Insider k dispozici, ale rozhodně prezidenta nemohlo potěšit.

Ředitelka hradních právníků v něm totiž píše, že nelze tvrdit paušálně, že když řízení trvá déle než šest let, je to doba nepřiměřená.

Právě dlouholeté průtahy v řízení byly sice důvodem, proč v tomto bodě Václav Klaus amnestii vyhlásil, Dana Římanová mu v posudku, který je datován 2. ledna 2013, napsala, že každý případ "je z tohoto hlediska (délky řízení) zapotřebí zkoumat individuálně".
... Klausové lžou vždycky ... to je marný ...
15. 01. 2013 | 23:09

ježek napsal(a):

Amnestovanej Potetovanej
svatá prostoto, kdo tě sem pustil ?
Nick tvému IQ naprosto odpovídá.
15. 01. 2013 | 23:12

kokoshka napsal(a):

Amnestovanej:
Prave že hlavne Rusove sem jezdi zvedat tržby,potetovana nadhero!
15. 01. 2013 | 23:15

Eda napsal(a):

Až se vy voliči Schwarzenberga probudíte ze sna bude na všechno pozdě. Zkuste to dokud je čas.
15. 01. 2013 | 23:16

JF napsal(a):

Klausové falešní účetní, mladej zhrzenej dědic trůnu(podobně jako se dědí třeba v nej-demokratickém USA), charakter po otci, obličej po matce, obojí křivé, ale jistě relativně, jak u pejzatých zvykem,české obrození v malíku, Urban zas upíří kšefty ve věci eufemismu šťáva, čort by se v tom vyznal, to jsou starosti s tím vládnutím, dotčení zapomínajíce pro veřejné blaho na sebe
15. 01. 2013 | 23:19

čech napsal(a):

Vanek

Klause oba nehodlám komentovat, nikdy jsem Klause nevolil. Posmívat se ovšem postiženým a zobat jako kur domácí nasypané zrní je tupé. Poslední dny soudím, že národ bude na Klause za pár pátků hodně vzpomínat.
15. 01. 2013 | 23:21

kokoshka napsal(a):

Mne by na miste každeho slušneho človeka bylo by naprosto jedno jestli pan kniže vzal za ženu treba i vnučku Goeringa,ono nekterym tupcum je težko vysvetlit že laska je o nečem jinem,v tom s Trautenberkem naprosto souhlasim...
Videl jsem včera nebo předevčirem dokument na Barrandove"Česke milovani",je to normalni par co vychoval nekolik deti,nemam rad takove injektivy,jsem kategoricky odpurce toho aby se nekdo posuzoval podle takovych kriterii,možna proto že jsem take stastne ženaty a moc by se mi nelibilo kdyby nekdo tak posuzoval treba mne nebo moji ženu!
15. 01. 2013 | 23:24

Amnestovanej Potetovanej napsal(a):

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10123147075-vladneme-nerusit/407235100021003/

Za hodinu to zhlédlo na 10 tisíc lidí
15. 01. 2013 | 23:25

malalaj napsal(a):

mě je poměrně líto, že nemužu volit někoho pro jeho dobré vlastnosti. ale jenom menší zlo. a proto bych chtěl poděkovat svym spoluobčanům za takové druhé kolo. pěkně děkuju! sirky nepatří do rukou dětem a ukazuje se, že přímá volba nepatří do rukou lidem teto země. protože to skončilo katastrofou.
15. 01. 2013 | 23:25

Der brave Soldat Schwejk napsal(a):

Red Deutsch wie Schwarzenberg!
15. 01. 2013 | 23:28

sm006 napsal(a):

Jsem zděšen z toho co se tady objevuje. Opoziční smlouva ?? Nic vám neříká ? :D
Do háje se Zemana, všichni řešíte Schwarzenberga, zkuste řešit taky Zemana, nehledě na to, že tady totálně obracíte fakta ( z čehož je mi fakt na blití).

Myslím, že se bohužel potvrzuje pravidlo, že ve volbách rozhodují nekompetentní vidlácký sračky z venkova.
15. 01. 2013 | 23:31

Petr napsal(a):

No... já tu nečestnost, neférovost, nestydatost vidím hlavně na opačné straně.

Mediokracie, která tu vládne a celé roky štve proti Klausovi, klidně škemrá o zakázku u jeho syna.

Pravdoláskovní mediokracie a celá kulturní fronto - je mi z vás opravdu špatně !

Navíc jsem od začátku štvanice ve prospěch pana Schwarzenberga tvrdil, že tu vůbec nejde ani tak o něj, jako o EU !!!!

Schwarzenberg: Do roku 2015 chceme zavést euro
http://www.mediafax.cz/politika/2962724-Schwarzenberg-Do-roku-2015-chceme-zavest-euro
Vždycky jsem tu zachovávala nejvyšší slušnost.... ale teď nemohu jinak - je to hajzl !

Pravdoláskovníci eurohujerští, kosmopolitní, internacionální - to je ta privilegovaná skupina, která se sama cítí být "elitou", která nám vnutí Dobro i proti naší vůli ! Zájmy naší i jejich země pro ně není prioritou... vždyť už i oni i s Havlem o nás vždy mluvili s pohrdáním, že jsme čecháčkové. A že lidi, kteří uvažují reálně a ekonomicky jsou pro ně jenom kupčíci.
15. 01. 2013 | 23:36

Jan Vaculík napsal(a):

Jsem docela překvapen, že by se snad TAKTO na PORGu učil dějepis...
15. 01. 2013 | 23:37

Jan Vaculík napsal(a):

malaj
Nic vám nebrání volit Karla Schwarzenberga pro jeho dobré vlastnosti: má jich dost!
15. 01. 2013 | 23:40

Dana napsal(a):

mb napsal(a):

..."Dodatečné stanovisko právničky Dany Římanové, které má Insider k dispozici, ale rozhodně prezidenta nemohlo potěšit."...

Paní Římanová už má jen starosti, aby ji příští prezident ponechal na jejím místě. Není to férová ženská.. Vím to..
15. 01. 2013 | 23:40

reveil napsal(a):

Stále se opakují 2 slogany: 1. Zeman je vlastně Klaus, protožýe opoziční smlouva
2. Zeman=Kreml.

Zatímco č.2 je naprostý blábol, nářky nad opozičn í smlouvou jsou pouhým tikem, kdy se obecně převzalo hořekování Luxovy KDU, která byla frustrovaná, že se poprvé nedostala do vlády (a to by zatím ve všech, i v těch národněfrontních). V tehdejší situaci to byla jediná možná cesta - jinak by to tady vypadalo nejméně tak blbě, jako v tyto dny. Takové řešení je standardní situace, jediní uražení mohli být lidovci. Ale proč by nás pořád měla bolet lidovecká hlava??
15. 01. 2013 | 23:43

Dana napsal(a):

mb napsal(a):
ještě - Ředitelka hradních právníků v něm totiž píše, že nelze tvrdit paušálně, že když řízení trvá déle než šest let, je to doba nepřiměřená.

Budiž, paušálně ne, ale - Zajímavé odkazy k amnestii -
Jak se dělají průtahy - http://jdem.cz/xxs69
Máme dokumenty, na jejichž základě Klaus vyhlašoval amnestii. - http://jdem.cz/xavg8
věc Nemeth proti České republice - http://jdem.cz/xavp7
Čtení na dobrou noc pro političku Elišku Wagnerovou - http://jdem.cz/xx3d4
15. 01. 2013 | 23:47

mb napsal(a):

jj dano ... taky je super se zeptat 2 dny po amnestii ... takové ... čezské ...
15. 01. 2013 | 23:48

Gerd napsal(a):

Panu Schwarzenbergovi přeji hezký prožitý důchod na jeho restituovaných zámcích, nikoliv jeho další angažmá v české politice. Na důchod by si mohl sebou vzít věrného Kalouska sebou, aby zmizel z politiky stejně, jako zalezl v posledních týdnech. Neumřel on náhodou? To by udělal M. Kalousek dobře, moc dobře. Potěšil by 90 % národa.
15. 01. 2013 | 23:49

mb napsal(a):

dano jak se jako z udělání vrátili tuneláři a korupčníci do čech ... aby jim ta amina neutekla ...
15. 01. 2013 | 23:51

pamětník napsal(a):

Libor Stejskal, editor blogů:

Jak, pane editore, hodnotíte, co je hrubá nadívka a co ne? Kdo asi může nadávat diskutérům, že jsou "výkaly české nekultury"?
Odpověď následuje.
Otestoval jsem míru Vaší licoměrnosti - je vskutku vysoká.
15. 01. 2013 | 23:52

pamětník napsal(a):

...nadávka... nikoliv nadívka, samozřejmě.
Odpověď: Jedině prase, co se vydává za člověka. Jenom buran maže rozhořčenou obranu. Na druhé straně co se dá čekat od člověka, který volí na rozkaz. Je to jako v reálsocializmu.
15. 01. 2013 | 23:55

Josef K. napsal(a):

Pamětník. Pokud je vysoká míra licoměrnosti pana Staejskala, tewdy výhradně z pohledu Vaší vulgarity, pak pamětníku, Vaše míra hlouposti ji zcela nesouměřitelně převyšuje:
"Poslanec ODS Šťastný souhlasí s prezidentem Václavem Klausem, že do druhého kola volby nepostoupil žádný pravicový kandidát. „Oba pokládám za levicové, přinejlepším středolevé. Budu volit toho méně levicového a to je Miloš Zeman,“ uvedl Šťastný.

Nechť žije Odipův boj těch, kdo ani neví, co jest či není přiměřená levicovost, resp., sociální odpovědnost. Pamětník, hovorka etc. V zájmu boje s vlastní historií vybudujeme ...Otázka zní: CO?
15. 01. 2013 | 23:58

Petr napsal(a):

PB napsal(a):

Milý ago, pokud je to soudný syn,_____Co byste, Vy chytrej, poradil lidem, kteří byli tuneláři okradeni, ale "díky" amnestii o poslední naději na spravedlnost přišli?
Těším se, až bude moci budoucnost postavit viníka k odpovědnosti.
________________________________________________________
To bych taky rád.. moc rád... jen už vidím, jak soudci soudí viníky táhnoucích se případů, své kolegy ! Kteří mohou za to, že poškození nedostanou nejspíš nic, když taková justice dala tolik let k dobru viníkům, aby se "zbavili" všeho majetku !
I ti právníci poškozených by zasloužili ! Určitě dávno vědí, že si na souzených a odsouzených po těch létech nevezmou nic.. ale jistě je povzbuzovali, aby se soudili dál a oblbobali je, že oni jim to vymohou. Proto jim poškození celé roky jen platí a platí, aby je tato parta měla za hlupáky...

Kde nic není, ani smrt nebere...
16. 01. 2013 | 00:00

hanah napsal(a):

k jakémusi oživení jednotvárnosti blogů na aktuálně.cz

http://faltisova.blog.idnes.cz/c/316236/No-to-snad-ne-Jsme-porad-jeste-Cesi.html#t2
16. 01. 2013 | 00:01

malalaj napsal(a):

Jan Vaculík,
já si tam knížete nějak těžko představuju. to je českej president. ne německej. mě to trochu připadá jako znesvěcení hradu.
16. 01. 2013 | 00:02

Josef K. napsal(a):

hyoscia...Snad návštěva lékaře? Neprospěla by , konečně? Nepletet si Stalinské orly ...
16. 01. 2013 | 00:02

pamětník napsal(a):

Josef K.,
ty výkale šovinistické pseudokultury, pod jakými drogami jsi, že sis nevšiml mojí neangažovanosti v pravolevé pseudoproblematice? A jakým právem se zmiňuješ o mé údajné vulgaritě, když ti výkaly tečou z huby?
16. 01. 2013 | 00:09

pamětník napsal(a):

A psát o Odipově boji může jenom velmi zmatený člověk. Měl by ses do ústavu vrátit k přeléčení, tohle ti nevyšlo.
16. 01. 2013 | 00:12

Josef K. napsal(a):

Pamětník. Přidejte, milý pane. Stále málo, a bez invence...
Ostatně vulgarita lži byla normalizací popřena, že.
16. 01. 2013 | 00:29

Princ Drson napsal(a):

Jaka huba, takovy charakter....
16. 01. 2013 | 00:34

Josef K. napsal(a):

Pamětník z Kounic:
Vaše životní osudy byly tragicky poznamenány holocaustem, přišel jste kvůli němu o celou rodinu. Tím se ale krutost historie nevyčerpala.
Být Žid není jednoduché. Ale naučíte se s tím žít. Celou rodinu mi vyvraždili nacisté, já přežil jen díky tomu, že mě rodiče poslali do internátu do Francie. Když jsem se do Česka vrátil, nikdo mě tu nečekal, jen zlé časy. Lidi mi tu kladli překážky, aniž by z toho měli prospěch, jen ze zlé vůle, z nenávisti.

Vy jste se však vrátil až po válce, když odešli Němci.
Ano, já také nemám na mysli Němce, ale Čechy. Vrátil jsem se v roce 1945 s českou armádou. V Kounicích, kde měla rodina mojí maminky dva statky a kde jsem byl rok v obecní škole, mě místní národní výbor prohlásil za Němce a kolaboranta, aby mi mohli zkonfiskovat majetek, který jsem měl zdědit.

Vždyť jste se účastnil odboje!
Ano, na rozdíl od všech ostatních ve vesnici. Za války jsem byl pět let vojákem v Anglii. Byl to nesmysl, ale trvalo mně tři roky, než jsem se ospravedlnil.

Na koho jste byl víc rozzlobený? Na Němce, nebo na Čechy?
Byl v tom rozdíl, Němci vraždili Židy, byli to nepřátelé. Ale Češi? Narodil jsem se tu, byl to můj národ... to bylo bolestné. A pořád je, nepřestalo to.

Co jste v Anglii jako voják vlastně dělal?
Byli jsme na stráži na pobřeží proti německé invazi. Já si na Němce nevystřelil, střelil jsem si jen jednou z tanku, tři dny jsem potom neslyšel. (smích) Hrozilo tam "jen" bombardování a minová pole, ta byla nejhorší.

Harry Pollak

Zdroj: http://xman.idnes.cz/nemci-byli-nepratele-zrada-cechu-me-boli-vic-rika-zidovsky-emigrant-harry-pollak-gd7-/xman-rozhovory.aspx?c=A101117_154931_xman-rozhovory_fro
16. 01. 2013 | 00:39

Josef K. napsal(a):

Tedy pamětník zdejší a spol jsou všichni z Kounic
16. 01. 2013 | 00:40

hanah napsal(a):

http://streit.blog.idnes.cz/c/316209/Ultralevicak-Petr-Uhl-voli-Schwarzenberga.html#t2http:
16. 01. 2013 | 01:11

Josef K. napsal(a):

Pamětníkům a hovorkům...Vláda Lukoilu, Šloufů atp dle vašeho gusta:

1.října se na Krymu odehrál ruským obyvatelstvem organizovaný pogrom tatarského obyvatelstva, při kterém byly zničeny stovky tatarských domů. Tataři jsou původním obyvatelstvem.

Volte Zemana, soudruzi pamětníci, pozor na pogromy v Praze a Karlových Varech.

Tato zpráva je manipulativní. Pogrom se opravdu odehrál, výzva je dohad s cílem šířit paniku. I když kdo ví, že?

Zeman je stejně levicový a mírový jako SSSR.
16. 01. 2013 | 02:21

antipolitik napsal(a):

O nečestnosti rodinky Klausů netřeba psát romány. Spíš naopak, psaní už bylo dost. Co činy? Problémem není nečinnost či neinformovanost těch dole,(tam už se naštěstí něco děje a lidi se začínají bránit) ale naprostá ztráta a vymizení skutečné české inteligence, která by byla schopna vyvést národ z tohohle prapodivnýho režimu-fasádní demokracie, kde za tou fasádou trčí horší režim než byl ten minulý! JUDrů z Plzně máme všude tři prde.., ale nemáme žádnou skutečnou inteligenci! Jen stovky blogerů a tisíce blogů, které plní spíš funkci narázníkového pásma. Aby si lidi měli kde ponadavát a svou frustraci si vybili na klávesnici, ale hlavně nic neřešili a nešli do ulic! Blogy už nemají krom toho "nárazníku" jakoukoli další funkci! Informace o tom, že Klausovic rodince slovo čestnot vůbec nic neříká je slovo do pranice, informace jak noha-to asi nikdo neví Urbane! Je to jen blábolení pořád dokola o stále stejných tématech-naprosté rozmělnění a rozprcání problému bez jakékoli konzistence!
16. 01. 2013 | 06:40

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Josef K.
Zeman není ideální, ale byl by to nejlepší prezident, jaké jsme po roce 89 měli, lepší než Havel, lepší než Klaus.

Srovnávat jej se Schwarzenbergem, to bychom jej uráželi.

Schwarzenberga může volit buď naprostý ….., nebo
politicky Kalousek
finančně Bakala
geopoliticky Izrael

český řadový občan snad jen ten, který je na hlavu.

Když někdo vytýká Zemanovi kontakty na některé podnikatele, tak by měl přiznat, že Schwarzenberg je v tomto ohledu mnohem dál, včetně toho, že sám privatizoval například Becherovku, na kampaň přispívá Bakala, s Kellnerem je spojuje minimálně Mlynář.

Schwarzenberg, to je taky tady Urban s Diag Human a Štávou.
16. 01. 2013 | 06:53

honza napsal(a):

Možná se pan Urban jen spletl. Možná Schwarzenbergové nejsou Češi, ale čecháčci, jak o nich psali pánové Jiří Langer, Karel Poláček, Karel Čapek a jiní... Jsou to i ti, kteří měli doma připraveno několik praporů a vždycky z okna vystrčili ten, který se hodil k davu nebo vojsku mašírujícímu pod okny.
16. 01. 2013 | 06:54

Maximus napsal(a):

Josef K.

Pepíku, už to nehul, nedělá ti to dobře!
16. 01. 2013 | 06:55

Maximus napsal(a):

Teď mě napadá parafráze staré hlášky snad z první republiky od voleb:

" Volte voly, volte krávy, nevolte však feudály!" (-:
16. 01. 2013 | 07:00

Michal Padevět napsal(a):

Takhle to vypadá, když se děti učily dějepis od komunistických učitelů a pak se z nich staly ředitelé prestižních gymnázií PORG. Podobný je stav mysli jejich slavných rodičů zblblých tzv. národní hrdostí, češstvím za každou cenu včetně glorifikace husitství, pražského "povstání" a obdivu k partyzánům. Škoda že tyto názory Václavovi Klausovi mladšímu neměl kdo vysvětlit, přišel o možnost "korekce" toho, co se ve škole učilo, neboť jeho rodinné zázemí nebylo nakloněno popisovat opravdové dějiny a hovořit o nich doma, jak se skutečně odehrály, příliš podléhalo tehdy moderním bolševickým vysvětlivkám, prognostickým ústavům apod. Patrně ani na Bolognské univerzitě na tuto část českých dějin jeho otec nenarazil, při košíkové jakbysmet. Jeho babička se o takové věci nestarala, proto je Václav Klaus mladší dodnes nevědomý, jak se věci opravdu odehrály. To by však samo o sobě nevadilo, kdyby neměl vlastnost svého otce vnucovat svoje názory ve jménu pozice, kterou zastává. Škoda, přeškoda, zradil tím studenty, kteří si na absolvování PORG zakládají...
16. 01. 2013 | 07:25

Hynek Boháč napsal(a):

Máme krátkou paměť.A navíc závidíme. Ať si tedy lid obecný volí hulváta Zemana. Já si budu volit knížete. Ale přituhuje. Takových lží a polopravd se objevuje!
16. 01. 2013 | 07:26

paprika napsal(a):

Soudruzi, kdybyste všechen hnůj sem navozili, všechny sliny vyprskali, stejně je v této zemi dost vzdělaných a charakterních lidí, aby byl zvolen Karel. Dělá se ale jednomu špatně, kolik kounických mezi námi je!
16. 01. 2013 | 07:28

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Hlupák potřebuje knížete, aby mu vládl, inteligentní lidé jsou schopni si vládnou sami.
Myslím si, že budeme volit podle tohoto vzorce. Jedni dar od boha,
druzí jednoho z nich, a to přestože není dokonalý a je prý i hulvát.
16. 01. 2013 | 07:43

Baba Jaga napsal(a):

A o povstání v Čimelicích asi nového nic, pane urbane? Ani nikdo jiný nic neví?
16. 01. 2013 | 08:04

Petr z Tábora napsal(a):

to Hynek Boháč, paprika:
Pokud jste objektivní, tak musíte uznat, že mezi příznivci KS je hodně demagogů. Teď jsem si přečetl o pogromech v Rusku a asi nějakém propojení na Zemana - neuvěřitelné - pana Josefa K. vám vřele doporučuji.
Ve výrocích si oba kandidáti nemají co vyčítat, jen u některých lidí to starému panu knížeti jaksi prochází.
Jde o to, že kdo chce jít k volbám, tak si musí vybrat mezi dvěma kandidáty, které by jindy třeba vůbec nevolil. Ale proč je kvůli tomu mezi lidmi tolik zloby ? Asi to dělají fanatičtí příznivci anebo ti, kteří mají z někoho obavy ze zcela konkrétních důvodů.
16. 01. 2013 | 08:10

resl napsal(a):

Po 68 r. odešla inteligece a zbyli naštvaní, zoufalí občané. Komunistí zůstali zakopaní a k tomu si vymysleli prověrky na některé zlobivé soudruhy i nesoudruhy, kteří vstup vojsk, nazvali okupací. Když zlomili třetinu národa, začal marast s "inženýrama, judrama, doktorama", všeho druhu, kteří vzešli z ulice a VUML jejich "vědomosti" dorazil. A ti začli vládnout se špinavým štítem kolaborace. Odsud vzešli Klaus, Tříska, Dyba, Salzmann, Soudek, naši ůinženýři", nedoukové, vlastizrádci. Na nich začal stavět po r. 89 Klaus nejdřív v ministerstvu financí, později je nechal rozkrást banky zbytek fabrik, jako např. plzeňskou škodovku. Tento póvl, vzešlý z ulice, výborně vyhovoval ÚV KSČ, kde se to primitivy jen hemžilo. Když se objevil Havel se slušným původem a rodinou, která pro Čechy opravdu něco udělala, nastal zmatek. Přece nám, "vystudovaným inženýrům" nebude překážet, my jsme dělnického původu a to něco vždy znamenalo. A tak se primitivní inteligence vrhla na jeho rodinu a po sovětském vzoru použila taktiku zničit, pomluvit, pošpinit. A ejhle, stejný póvl s "inženýry" se přidal, vzali tento smrad z ulice do své party a už to jelo. A dodnes věří na dělnický původ, na kolektiv kam se schovají bez odpovědnosti, bez vědomostí. Taktika ovšem zůstává. Objeví-li se člověk, který s jejich bolševickým myšlením nechce mít nic společného, je nutno ho zničit. Jenže je jiná doba, jiné spojení se světem a už vám to tak bolševici neklape jako dřív, navíc Rus má co dělat aby uživil své hordy. I když Rusovi se věřit nedá, ten raději nechá ty své pomřít hlady a vyrábí zbraně, ničí Evropu kde může. Ale nikdy nepomůže. Nikomu. Při jakékoli katastrofě mlčí, je mrtvý brouk. Zná solidaritu jen mezi soudruhy, ostatní lid má jen na šikanování, ubíjení myšlenek a tupé klanění. Klausovi nikdy nikdo dřív dveře u auta neotevřel, teď si to hezky, vychutnává, nepoděkuje, protože pro včerejší póvl to je samozřejmost. To jen pro pochopení, jak se z kmána stane pán.
16. 01. 2013 | 08:30

škyt napsal(a):

našell sem si co to ten zeman tak snidá každý ráno - to zkonzumoval a su skoro na šrot

hat žije zeman živijooo živijooo živijooo
16. 01. 2013 | 08:47

zemedelec napsal(a):

Pane mb.23:09
To lhaní Vám neberu.Proč Vás nezarazila ta doba,kdy Klaus požádal o odborné stanovisko.Proč až po prvních kritických ohlasech.Bylo to perfektně připraveno,jenom nepočítali s tím,že se v tom bude někdo šťourat.
16. 01. 2013 | 08:57

er napsal(a):

jo a proto si mladé knížátko, které nebylo schoponé ani na učňáku se vyučit, oženilo s dcerunkou nacistického pohlavára von Hardegga...

Zle matičko zle...
16. 01. 2013 | 09:02

Pupík napsal(a):

Když už tedy chcete rozebírat historii, tak pokud se nebojíte slyšet pravdu, podívejte se sem:
http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/8059-schwarzenbergovy-restituce-jsou-stejne-tajemne-jako-ty-havlovy-podivejte-se-na-jeho-majetkove-pomery.aspx
16. 01. 2013 | 09:22

Opitz napsal(a):

Co kdyby se Klaus ml. rozepsal o svém dědečkovi, otci současného prezidenta, jak a co dělal za války, případně za komára?
To samé bych ocenil i v případě Zemana - kdo byl jeho otec a co dělal během války a za komára? Ví to někdo? Myslím, že nikdo. Asi je to tajné... Proč asi...
16. 01. 2013 | 09:35

Barbucha napsal(a):

Každý kandidát má své pro a proti, ale po tom, co jsme shlédla dokument české telvize Nerušit, vládneme. Mám jasno, Zemana ani omylem. I když s Karlem nesouhlasím ve všech názorech, nenadělá tolik škody a ostudy jako Zeman.

Zkuste se na ten dokument podívat, otevře vám oči.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10123147075-vladneme-nerusit/407235100021003/
16. 01. 2013 | 09:49

Pozorovatel napsal(a):

Tak by to melo byt, ano treba to i tak je...slusni lide voli slusne kandidaty. Takze nelze volit cloveka, ktery ma slabost pro alkohol, ktery v minulosti prirovnal Arafata k Hitlerovi, ktery nazval rakouske odpurce Temelina idioty, ktery je pouhym svalnatym populistou, jak o nem pise svetovy tisk, ktery ma ironicky usmev a je byvaly komunista. Takze volte prosim jen toho slusneho kandidata!!
16. 01. 2013 | 09:50

oranžáda obecná napsal(a):

a včem tedy Klaus neměl pravdu ???? A za druhé, Schwarzenberg sám přiznal, že aby dostal restituce u nás, musel uplácet :::!!! A proto je takovým příznivcem ÉÚ, neprávem vydaný majetek tak musí zafixovat,,....
16. 01. 2013 | 09:51

šašek z Jihlavy napsal(a):

Tehdy to s Karlovou češtinou docela šlo, proč se po dvaceti letech zhoršil, je mi záhadou.
http://www.youtube.com/watch?v=5dS6dl2mvwI
16. 01. 2013 | 09:56

dříve čtenář napsal(a):

Nu urbane, o pravdivosti vašich samizdatických textů začínám mít vážné pochyby.
Jedno, jaký režim, balamutí nás neustále zprava, zleva, jak se jim to zrovna hodí.

Tak nějak si nedovedu představit, že by se prezident České republiky podepisoval : Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst zu Schwarzenberg

Šťáva, Šťáva jede...
16. 01. 2013 | 10:07

pamětník napsal(a):

Pozhorovatel:
"ktery nazval rakouske odpurce Temelina idioty," Pamětníci pamatují, že Karl zu Schwarzenberg je nazval magory. Pozorovatelé by k pozorování si měli vycvičit i paměť.
16. 01. 2013 | 10:13

český maloměšťák napsal(a):

Pozorovatel napsal(a):
Tak by to melo byt, ano treba to i tak je...slusni lide voli slusne kandidaty. Takze nelze volit cloveka, ktery ma slabost pro alkohol, ktery v minulosti prirovnal Arafata k Hitlerovi, ktery nazval rakouske odpurce Temelina idioty, ktery je pouhym svalnatym populistou, jak o nem pise svetovy tisk, ktery ma ironicky usmev a je byvaly komunista. Takze volte prosim jen toho slusneho kandidata!!
16. 01. 2013 | 09:50
-------------------------
Slušní lidé se především rozhodnou na základě faktů - jejich porovnáním ...nikolivěk na základě emotivně a účelově konstruovaných hlášek, které jsou v podstatě propagandou. Jejíž cílem je ocejchovat toho, koho nepodporujete....aniž byste zmínil byť jen jeden fakt v neprospěch toho, koho naopak podporujete - kdy je jemu takto expolicitně udělena naopak " svatozář".
Poslední věta je pak příkazem - rozkazem...a je tak spíše ze slovníku právě že těch komunistů.
Pokud jsem to tedy pochopil tak, že přikazujete volit Schwarzenberga. /tuším totiž že právě že on se ve směru rakouských odpůrců Temelína vyjádřil v tom smyslu, že jsou to jen takoví trottli/

Stejnou " kvalitou" se vyznačující příspěvky z druhé strany ...dělají podobnou medvědí službu, jakou děláte vy Schwarzenbergovi....Zemanovi.
16. 01. 2013 | 10:17

český maloměšťák napsal(a):

re : explicitně
/tak asi magory...nikolivěk trotly...omlouvám se/
16. 01. 2013 | 10:18

pamětník napsal(a):

Josefe K.,
pro tebe je nezbytná http://volebnikalkulacka.cz/. Ta ti ukáže tvou kolosální hloupost, s jakou jsi blábolil o levicovosti podle poslance Šťastného v 15. 01. 2013 | 23:58.
16. 01. 2013 | 10:20

Miroslav napsal(a):

Už soudruh Klaus ml. napsal, že jeho babička byla komunistka jako poleno? Mimochodem to jen vysvětluje mnohé postoje Klause staršího... Proč řeší starého Schwarzenberga a ne jeho syna, tedy toho, kdo kandiduje na prezidenta? To už tady taky bylo!
16. 01. 2013 | 10:22

český maloměšťák napsal(a):

Lidé z produkčního jádra ekonomiky - tak jak jsem měl možnost s nima mluvit...budou volit Zemana. Myslí si, že v současné ekonomické situaci a také s přihlédnutím k budoucímu vývoji...je lepší mít i za prezidenta člověka, který má svůj názor opřený o fakta a jejich souvislosti a je odborníkem na ekonomiku.
Ví , že prezident je víceméně reprezentativní figura...ale právě že i proto chtějí člověka, který bude umět v zahraničí vystupovat jako osoba zasvěcená, byť kontraverzní (ve smyslu nepodlézání za každou cenu) - nikolivěk coby přitakavač a producent jalových formulek...byť možná zábavných a vyřčených s noblesou.

Jiní ale mohou mít odlišnou zkušenost.
16. 01. 2013 | 10:25

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Miroslav To by byla pravda, kdyby ...
Sam Schw a jeho tym nepostavili kampan na jeho prislusnosti k selchtickemu rodu. Pokud to vystavuje jako prednost, je zcela adekvatni zacit se v minulosti toho rodu stourat.
Zeman se nikde dlouhou historii rodu Zemanu nezastituje, nepouziva v kampani dedicny titul (ac u nas zakazany), tak necht je zkouman jen sam za sebe.
16. 01. 2013 | 10:34

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

šašek z Jihlavy Ten chlap ma zjevne nejakou poruchu reci, nejspis to souvisi take s jeho vekem, nikdo nemladne.
Ja bych mu to zase tolik nevycital. Ze tapal ve slovech hymny uz jo. Co mi na nem vadi hodne je ta nekriticka tlacenka pravdy a lasky, neb z toho vzdycky couhaly rohy. A to ani nemluvim o tom kontrastu obliby vlady, ktere je mistopredsedou a strany ktere je predsedou.
V ramci toho je likvidovana ODS jako jedina skutecne obcanska strana napravo od stredu, aniz by si dotycni uvedomovali, ze az se jim to podari, zustanou tu se socany a bolseviky uplne sami. Lidovce uz Kalousek znicil. A to se na ty protazeny Pravda/laska ksichty po dalsich volbach fakt tesim.
16. 01. 2013 | 10:42

Pepa napsal(a):

Urbane, vy byste se musel omlouvat za svoje výpady proti oponentům těch, kterým se klaníte, omlouvat až do smrti :)
16. 01. 2013 | 10:47

šašek z Jihlavy napsal(a):

resl
Čím dál víc se ukazuje, že Zeman bude horší volba, nakonec budu muset přehodnotit svoje odhodlání k volbám nejít.
Kdyby měl Karel Schwarzenberg cestu do Jihlavy, doporučil bych mu vynikajícího muzikanta a učitele, který by mu dal pár lekcí ve zpěvu a tu hymnu by ho naučil (když to jeho volební štáb tak podcenil a Pražáci nebyli schopni zaangažovat alespoň Martu Kubišovou). Pak bych ho vzal na milost. Musel by se ale distancovat od vlády Petra Nečase a místo Kalouska prosadit třeba Tůmu, zdá se mi z těch finančníků nejrozumnější(a Kalouska by mohli poslat tam, kam patří).
16. 01. 2013 | 10:49

Ritter von Čechystán napsal(a):

Podle genealogie byl můj předek loupeživý rytíř, doufám že mě neukamenují...
16. 01. 2013 | 10:50

noctem napsal(a):

Člen mezinárodního právního týmu Diag Human nemá zhledem k aktivitám ,které v tomto směru vyvíjí směrem k našemu státu. právo mluvit o čestnosti. Dokonce ani někoho takového jako Václav Klaus ml. i st. Jeť sláva otců velký šperk pro syny! Proto volím Kalouska! On s tou krevní plasmou píchne...
16. 01. 2013 | 11:01

SLER napsal(a):

to resl
Vaše příspěvky si s oblibou vyhledávám, čiší z nich obrovská frustrace. Prozraďte už konečně co jste tak strašného prožil. Vypadá to, že jste potomek rudoarmějce, který vaši matku znásilnil v r.1945, proto ta patologická nenávist ke všemu ruskému.
Vaše rodina přišla v 50.letech o x hektarů polí a pár koní násilnou kolektivizací a proto ten antikomunismus. To co vás úplně dorazilo, že jste v restitucích nic zpátky nezískal. Šlechtí vás to, že podporujete K.Schw., který naopak získal všechno i s bonusem navrch.
16. 01. 2013 | 11:05

šašek z Jihlavy napsal(a):

Bijče, ničiteli a paliči,
částečně jsem se vyjádřil pod příspěvkem k nicku reslovi. Včera v TV náš významný dirigent Libor Pešek, kterého si velmi vážím, se v krátkém interview vyslovil pro K.Sch., zatímco průmyslník Světlík podpořil Zemana. Podnikatelé v těžkém průmyslu jsou podle mého soudu orientováni na byznys a zisk, představitelé kulturní fronty spíš myslí v historických souvislostech. Ne všichni, Hanku Zaňákovou, Michala Davida, Frantu Janečka ani Frantu Ringo Čecha za ně nepovažuji. Jiří Menzel se asi neobratně vyjádřil a jeho výroky popudili značnou část národa, ale pro mne je Menzel, stejně jako Krejčík, autorita, na rozdíl od oportunního Vávry, byť to byl špičkový profík.
Můj hlas sice nic neovlivní, ale zůstat doma mi připadá jako alibismus, rozhodnout se budu muset, ještě počkám na další vývoj, času je dost.
16. 01. 2013 | 11:05

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

resl Inteligence z teto zeme zmizela s rokem 48. V 68 pak utekli ti blbejsi, ale stale jeste dost chytri aby pochopili, ze tohle je na hodne dlouho....
Byla to ta vase "inteligence", ktera nas uvrtala do soc. tabora tak hluboko, ze jsme s nim museli az na dno. On tam ale musel kazdy, kdo se nachazale kolem, to bylo jako kdyz se potapi zaoceansky parnik (viz Finsko).
16. 01. 2013 | 11:06

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

šašek z Jihlavy
Vidite, ja naopak nejspis poprve k volbam nepujdu. Ja nevolil ani jednoho z panu. Po te masazi s primou volbou to narod nastavil tak, ze si muzeme vybrat z predstavitele korupce minule a kamuflaznika te soucasne. Abych citoval "klasika": Sice o me rikaji, ze su blbej, ale zas az tak ne... At si za to nesou odpovednost ti, kteri jim to tam nahazeli. Sprizneneho volbou ze me neudelaji.
A az utichne to medialni bombardovani, zmenim si nick :-D
16. 01. 2013 | 11:13

Miroslav napsal(a):

Zeman - mezinárodní ostuda během celého jeho funkčního období (Izreal x Palestína, Rakousko, USA, Mexiko, Německo...., klientelismu, Bamberg, kufříky, plánovaná vražda novinářky, podpora Grosse a jeho kšeftů. Schwarzenberg - úcta a kultivovanost, respekt druhé strany, mezinárodní renomé. V kontextu dějin této země si myslím, že Češi si vyberou to první. Taky proto nemáme a nebudeme mít HDP Německa. Vrána k vráně atd.
16. 01. 2013 | 11:22

hlubič napsal(a):

Pane Urbane ,Co článek, to perla,Akorát nevím kam s takovou perlou jít.Vy jste čím dál odpornější novinář.Zajímalo by mne kdo Vás platí a komu vlastně sloužíte.Jste ostudou celého dizentu.Domníval jsem se ,že tam byli slušní lidé.Prostě jsem se dost mýlil,byli tam i blbové a Vy\jim zdatně předsedáte.Už těch žlučovitě nenávistných článků nechte, stejně Vám nikdo nevěří.Přečtěte si komentáře na Vaše výplodky choré mysli a třeba se Vám rozsvítí v hlavě ,pokud ji ještě máte.
16. 01. 2013 | 11:23

český maloměšťák napsal(a):

Miroslav
http://zpravy.idnes.cz/bakala-byl-loni-nejvetsim-sponzorem-top-09-venoval-strane-8-milionu-10e-/domaci.aspx?c=A110330_164057_domaci_kop

http://www.lidovky.cz/whistleblower-klouzal-schwarzenberg-je-manazersky-slaby-korupce-se-proto-nesetri-geg-/zpravy-domov.aspx?c=A121023_115434_ln_domov_spa
16. 01. 2013 | 11:37

český maloměšťák napsal(a):

šašek z Jihlavy
Bez toho zisku plus následných daňových výběrů se ale společnost zhroutí a tkzv. pracovníci kulturní fronty budou muset jít žebrat nebo utečou.
16. 01. 2013 | 11:40

Agent napsal(a):

Jak může takový exot jako Klaus ml. dělat ředitele na gymplu, když si neověří ani, že 1+1=2. Kdyby historická fakta byla ve prospěch Kluase, tak by tehdejší parlament nemusel vymýšlet zákon tzv. Lex Schwarzenberg. Úplně by stačil Benešův dekret.
Jelikož obě větve byly angažováni v protinacistickém odboji, tak na to museli jít tehdejší "demokrati" jinak. Prostě v kritických chvílích se ukazují charaktery lidí a i na tomto příkladu je jasně vidět, že Klaus ml. byl na tento post dosazen resp. není hoden této funkce, i kdyby od ČEZu dostal i více než 100 melounů. A samozřejmě se nedivím petentům na PORGu ... byli totiž, jak jinak zase, podvedeni - tentokrát tím mladším VK.
16. 01. 2013 | 11:42

Kendy napsal(a):

ODS je v současné době v nepřízni voličů !Zasílám jediný návod jak se ODS může dostat z volebního marasmu !Musí bezpodmínečně splnit 2 cíle.1.cílem je svrhnout nepopulárního Nečase a nahradit jej populárním politikem ODS jako je např.Boris Šťastný!To ,že Boris bude volit Zemana je sympatické !Rozhodně nedoporučuji na post předsedy ODS V.Klause,jak někteří by si přáli.V.Klaus se odepsal svojí amnestií !2.cíl je zvolit takový program,který bude vyhovovat drtivé většině občanů ČR !Pokud delegáti ODS nesplní tyto cíle bez výjímky,bude zase Mirek Topolánek zvonit zvonkem na sjezdu ODS a volat budíček !!
16. 01. 2013 | 11:51

Liko napsal(a):

Pěkně to tu houstne. Volte za prezidenta Čechů Čecha. Němci ať si volí Němce a Rakušani Rakušana. Pro ty, kteří si nejsou jisti, kdo je Čechem, připomínám, že z posledních dvou je Čechem pouze Miloš Zeman. Ano, má své nedostatky, ale není asociál. Já už mám naprosto jasno.
16. 01. 2013 | 11:51

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

český maloměšťák Jo holt neni Klouzal jako Michalek...
16. 01. 2013 | 11:54

Standa napsal(a):

Peake zdánlivě nepochopitelně nechce zrušit anonymní akcie a také nechce plošné přiznání majetku a to má bojovat proti korupci!Když se,ale podíváme na problém blíže,zjišťujeme dle médií,že manžel Peake je milionář a Peake před nedávnem vyfasovala od někoho pár milionů !Pak už jednání Peake je pochopitelné !
16. 01. 2013 | 11:56

Táňa napsal(a):

Jedině Zeman!Schwarzenberk by byl zase pokračovatelem Nečasovy vlády !Občané žádají změnu !!!!!!
16. 01. 2013 | 12:02

Josef K. napsal(a):

Nejkomičtější na českém normalizačně kounickém živlu , tedyx zde zastoupeném, , že nejméně 95% má jeho příslušníků za předka nějaké Sasíka, Alsasana, Benátčana, Burgundské jinocha, Branibora, Švéda, Francouze, Maďara - a ono se nám to tu dohaduje o češství Zemana a nečešství Knížete?
Ono se stačí podívat na demografickkou situaci po třicetileté válce a náhlý růst populace, odkud se vzala? Katolická navíc?
16. 01. 2013 | 12:04

vědma napsal(a):

Pramen: Stanislav Motl? Klame mne paměť či ne? Nebyl pan Motl aktivním agentem STB???? :o)
16. 01. 2013 | 12:06

resl napsal(a):

SLER 11:05.
měníte si nick, to nebude dobrý. pokud nesouhlasíte se mnou, řekněte v čem. zdá se, že raději potichu zmizíte.
16. 01. 2013 | 12:11

Josef K. napsal(a):

Zmatený pamětník.
Nicméně, nelze říci, že by ta tristní izraelská Zemanova nula byla výsledkem toho, že zvláštní volební okrsky byly provozovány péčí „zamini“ (ministerstva zahraničních věcí). Dokládá to jiný překvapivý výsledek, tentokrát z evropské země, která se nazývá Svatý stolec. Volební okrsek číslo 17 byl umístěn ve Vatikánu. Tak trochu na „domácí půdě“ tu zase byl katolík Schwarzenberg, ale nijak zvlášť neexceloval. A to byla pěkně prosím stoprocentní volební účast! Z 16 možných hlasů dostal Schwarzenberg čtyři, tedy celých 25 procent, a to odpovídá jeho celorepublikovému výsledku. Nicméně Zeman dostal ohromujících 56 procent, a stal se tak „českým prezidentem pro volební okrsek Vatikán“ hned v prvním kole. Stačilo mu k tomu pouhých devět hlasů.
ceskápozice
16. 01. 2013 | 12:11

resl napsal(a):

šašek z J. 10:49,
Je to na vás pane, ale hudební sluch se naučit nedá. Schw. nemůže odkopnout Kalouska, jak by vypadal. Ví, že to není vzor ctnosti tak, jako my. Jenže cítí, že je chytrej a když vidí okolo plebejce a primtivy z KSČM, asi si říká škoda ho. Ten si už dá bacha. No raději bych ho viděl vyšetřovaného. Stejně po odchodu předsedy to nevidím pro něj dobře. Schw. bude nepodplatitelný, nemá zapotřebí zičit si kariéru na stáří, jako se to povedlo hradnímu zlodějovi, za což mu tímto děkuji. Mlýny mlely. Představa Zemana na Hradě je méně odporná, než to, co se tam válelo doteď a hrálo si to na šlechtu s celou rodinou. Z. tvrdí, že bude vůči EU vstřícný a možná nebude ani poslouchat Šloufa. Nepotřebuje už nikoho, když se vydrápe na Hrad. Po tom toužil, snil, představoval si sebe na známce, na škole. A když se mu sen splní, bude v klidu spát, jíst, pít a semtam žvanit. Jemu to bohatě stačí.
16. 01. 2013 | 12:25

hymnus napsal(a):

Pane Urbane, měl byste vážit slov a udělat si v hlavě pořádek.
Oba protagonisti jsou velice vážně postiženi a Vy asi také částečně.
16. 01. 2013 | 12:29

Evropan 21 napsal(a):

Nechápu proč jsou pod články tyto diskuse povoleny, když slouží výhradně k propagandě protidemokratických sil. Když jsem sledoval KDO a KDY šíři v diskusích protidemokratické a protiamerické žvásty, tak je to poměrně úzký okruh lidí, kteří tak činí 24 hodin denně. Demokraté zatím musí pracovat a nemají čas jim oponovat. Z toho jasně vyplývá, že jsou to placení agenti. Jinak by na to čas neměli.
Nevidím nic demokratického na tom, že se takto hloupě poskytuje prostor lidem, kteří chtějí zlikvidovat demokracii a z naší země udělat opět Ruskou gubernii. Což se ostatně Václavu Klausovi již z velké části podařilo a Miloš Zeman má úkol z Moskvy v tom pokračovat.
Jen pro úplnost (z dokumentů BBC odvysílaných i v ČT):
1.Prognostický ústav zakládala KGB v Moskvě a poté i ve všech satelitních zemích.
2. Úkolem prognostických ústavů bylo vymyslet přechod od politicky řízené společnosti k pluralitní společnosti řízené ekonomicky.
3. Proto bylo potřeba urychleně privatizovat před tím, než se dotvoří legislativa, aby se dalo garantovat, že majetek nabudou správní lidé.
4. Veškerý majetek v ČR privatizovali výhradně lidé z Prognostického ústavu. Když hrozilo, že by se do toho připletli Lidovci, uzavřeli prognostici Klaus a Zeman do té doby nevídanou sprosťárnu - Opoziční smlouvu aby dílo zkázy mohli dokončit.
5. Václav Klaus se choval na pražském hradě jako zástupce Moskvy a totéž lze čekat od Zemana. Má to za úkol.
6. Rusko nyní pracuje na ovládnutí bývalých satelitů pomocí ovládnutí klíčových energetických podniků. V Maďarsku se to již podařilo a když Rusové zavřou své podniky, tak v Maďarsku je středověk. Nemají pohonné hmoty, nemají elektřinu, plyn, vodu, nic.
7. O totéž se snaží i u nás. Nyní se hraje o Temelín a o jeho dostavbu. Klaus již dostavby slíbil Putinovi a Zeman na to má dohlédnout. Rusové již nabídli že Temelín dostaví zdarma a vezmou si za to 40% ČEZu.
8. Jedná se o tzv. salámovou metodu, kdy naše samostatnost je odkrajováno kolečko po kolečku, podnik po podniku, byt po bytu, ulici po ulici, město po městu. Za Klause se počet Rusů zvýšil z ojedinělých turistů na nějakých 200-400 tisíc. V centru Prahy se mluví už jen rusky a na periferiích se to stále zhoršuje. Vytvářejí se celé ruské kolonie a uzavřená gheta kam Češi nesmí.

Proto nejde tolik o Schwarzenberga ale o to aby už nikdo z prognostického ústavu nemohl zasahovat do politiky a abychom měli šanci zachránit z naší samostatnosti co se ještě zachránit dá.
16. 01. 2013 | 12:33

José napsal(a):

Paráda! Nečekal bych, že se dožiju toho, aby pravdoláskaři a halasní bojovníci s "extremismem" obhajovali prvorepublikovou Vlajku. Teď jste v pěkně schizofrenní situaci, co?
16. 01. 2013 | 12:36

Evropan 21 napsal(a):

Těch Rusů 200-400 tisíc jen v Praze. To jsem nezdůraznil.
16. 01. 2013 | 12:39

Jaroslav M. napsal(a):

Domnívám se že třetinový Čech by neměl být českým presidentem.
Rakušané ani Švýcaři by si třetinového státního příslušníka za presidenta nezvolili.
16. 01. 2013 | 12:39

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Evropane 21,

jsme přesvědčeni, že demokracie je především diskurs, ne zákazy (a to i přes veškerá úskalí, která to sebou přináší).

Ale nevnucuji Vám to.

Libor Stejskal
16. 01. 2013 | 12:40

Evropan 21 napsal(a):

Když bude českým presidentem třeba Eskymák, který bude na Pražském hradě hájit zájmy Česka, je to mnohem lepší, než když tam bude 100% čech, který bude hájit zájmy Ruska, jak to dělal Klaus.
A pro pana Libora Stejskala: diskurs jak říkáte ano, ale to co se odehrává v diskusích pod články je placená propaganda.
16. 01. 2013 | 12:45

hmmmm napsal(a):

asi takhle. Protože je Václav Klaus mladší synem Václava Klause staršího, toho času prezidenta a kandidáta na obvinění z vlastizrady, navrhuji považovat za vlastizrádce i Václava Klause mladšího, jemuž zásadně vyhovuje přenášení reálných i smyšlených vin otců na jejich potomky. Asi tak.
16. 01. 2013 | 12:49

Lucie Vaňková napsal(a):

Na obranu Václava Klause:

Pakliže se chceme prezentovat jako vyspělá demokratická země, měli bychom podle toho jednat. Každý z nás má právo vyjádřit se svobodně k politické, či jakékoliv jiné situaci, a nikdo nemá právo pranýřovat druhého člověka pro jiný názor. Dlouhá léta jsme bojovali za svobodu názoru, proto se styďte vy všichni, kdo po tomto výsostném právu šlapete.
16. 01. 2013 | 12:54

stejskal napsal(a):

Vás za Vaše vstupy někdo platí, pane Evropane 21? Či z jakého titulu můžete toto tvrdit.

Spoustu lidí, kteří sem píší, zcela určitě placeni za své příspěvky nejsou.

Libor Stejskal
16. 01. 2013 | 12:56

Evropan 21 napsal(a):

Lucie Vaňková můžete prosím upřesnit tu obranu Václava Klause? On ho někdo pranýřuje za nějaký názor nebo mu brání v tom aby se vyjádřil?
16. 01. 2013 | 12:59

Evropan 21 napsal(a):

Pro Libora Stejskala: Neplatí. Jsem nemocný a ležím doma. Tak na to zcela výjimečně mám čas. Ale jestliže zjistím, že na novinky.cz nebo idnes.cz přispívá cca 100 lidí 24 hodin denně a všichni unisono propagují ruské zájmy a štvou proti čemukoliv demokratickému, Evropskému či Americkému tak nepotřebuji logaritmické pravítko abych si spočetl o co tady jde a komu.
16. 01. 2013 | 13:03

Evropan 21 napsal(a):

Ostatně například politická strana Věci veřejné přiznala, že takto vedla svou volební kampaň. Zaplatili cca 50 brigádníků, kteří je v diskusích pod články podporovali a vyneslo jim to za směšné peníze místa v parlamentu a ve vládě.
16. 01. 2013 | 13:07

Matematik + cenzor napsal(a):

Vitejte v Belorusku soudruhu Urbane.

Existuje takova bajka. Rika se v ni, ze zastupitelska demokracie je o tom, ze se vetsinou zvoli zastupci, kteri pak plni zajmy te vetsiny. Je pravdou, ze k volbam slo pres 60%. Je pravdou, ze Karlovi Zemanovi dali neco pod 50% z tech 60%. Je to hra. Karel Zeman byl dobry reziser. Tento reziser bude jiny sekac. Ten se nezakeca. Muzete si vybrat Sloufa nebo Kalouska. Vsichni vime, ze vsichni vime ze Ministerstvo vnitra podvadelo. Jako v karlovarske losovacce. Nejde o zadne scitani nebo prumerovani chybovosti. Proste Mafie vybrala pri kontrole ponekud s poodkrytyma ocima. malickost , ale s dalekosahlymi dusledky. A co na to Sverak? Co na to Urban? Jeste pevneji sevreme sve mavatko a jeste pevneji podporime mafii Karla Zemana.

Mozna si reknete, kde jsem to sebral, ze Ministerstvo vnitra podvadelo.
Pokusim se to objasnit,aby nedoslo k nedorozmeni. Pokud nemuzete zkontrolovat nebo nemate cas nebo nechcete vsechny podpisy, vezmete vyber,vzorek. Ten byl stanoven na 8500. No to je klicove cislo. Pokud totiz vyberete z osudi opravdu zcela nahodne (proto se pri sportce nachazi notar ahlavne proto ty micky tam tak dlouho behaji...) tak pak se mezi dvema vybery ty chybovosti nemohou lisit moc. Pokud ano je to velmi malo pravdepodobne. jediny zpusob, jak vyhodnotit pripadnou odlisnost tech dvou chybovosti, je stanovit pravdepodobnost s jakou pri opravdu nahodnem vyberu nastavaji tyto dve odlisne hodnoty. Je ponekud zdlouhave, vysvetlit, proc prosty rozdil nebo procentualni rozdil tedy p2-p1 nebo(p2-p1)/p1 nejsou vhodnou a hlavne interpretovatelnou informaci.

Tak se na to podivejme u jednotlivych kandidatu
Jméno p1=chyba 1.vzorku p2=chyba 2.vzorku
Miloš Zeman 10,6 % 11,2 %
Jan Fischer 11,0 % 12,5 %
Vladimír Franz 7,0 % 6,7 %
Zuzana Roithová 4,2 % 3,3 %
Táňa Fischerová 4,9 % 5,4 %
Jana Bobošíková 7,7 % 11,5 %
Vladimír Dlouhý 16,2 % 18,4 %
Tomio Okamura 19,4 % 23,0 %

Zmerime to p-hodnotou, coz je pravdepodobnost realizace pozorovanych dvouu p2 a p1 nebo jeste odlisnejsich v pripade OPRAVDU ZCELA SPRAVNE nahodneho vyberu (viz ona sportka).
Mohlo se tedy pri podvadeni "spatnemu" vybrat teoreticky 100% spatnych a dobremu 0%. O to jde.
Zalezi jen, jak moc spravedlnost vykukuje zpod sveho satku.
Jmeno p-hodnota
Miloš Zeman 0.104702659
Jan Fischer 0.001192443
Vladimír Franz 0.21938861
Zuzana Roithová 0.001003558
Táňa Fischerová 0.070116338
Zazrak posveceny Nevjvysim spravnim soudem i soudem ustavnim:
Jana Bobošíková 0,000000000000000018
Vladimír Dlouhý 0,000073
Tomio Okamura 0,0000000045
Metoda dva výběry o velikosti n1=n2=8500
z=(p1-p2)/odmocnina(B)
kde pomocné B=[p1(1-p1)/(n1-1)]+[p2(1-p2)/(n2-1)] nebo jinak (vyjde stejne)
B=[(p1+p2)/2][1-(p1+p2)/2][2/8500]
Zvoleno značení p1 vždy menší než p2 , v excelu p-hodnota =NORMSDIST(z)
(p1 a p2 se nedosadi v procentech ale jako podil tedy 10%=0,1)

A co na to pozorocvatele OBSE? Jako ten neznamy vojin....

Napriklad u Okamury je to stejna pravdepodobnost s jakou kdyz hodite 28 minci, VZDY vam padne orel.
Jeste vetsi hromadou lzi a podvodu za jeste vyssi dojivost danoveho poplatnika (mafie CR).

PS: az pujdete k soudu, nebo nedej boze na nejaky mafiansky urad v teto zemi rizene Urbany a Stejskali, tak si proste dejte velkeho majzla. Zadne iluze nebo spolehani na spravedlnost.
A hlavne volte Karla Zemana, je to cesta do Pravěku.
16. 01. 2013 | 13:40

Frantisek Nejedly napsal(a):

diky za komentar, velmi dobre napsano.
16. 01. 2013 | 13:46

Non-urbran napsal(a):

nó, typickej Urban :-)
16. 01. 2013 | 13:48

Matematik napsal(a):

Jeste technicke doplneni,
prave ta velicina pouzita ve vypoctu z=(p1-p2)/odmocnina(B) je tim pravym orechovym pro vyhodnoceni odlisnosti. Ma zhruba gaussovo rozdelneni a tak se ta pravdepodobnost da stanovit.
Vyse posany jev tedy vejde do historie.
Kmotri jako Aktualne.cz , Narodni fronty spravnych umelcu, Karel Zeman nebo treba Urban proste nechali delat Henych spinavou praci za ne. Ten pak nasledne udelal skvelou kourovou clonu o nesmyslnem vzorecku secteni chyb a vse bylo zcela pod kontrolou. Vzdy je jednoudussi nepodvadet nez podvadet. V kazde brakove detektivce se dozvite, ze úpachatel ma problem s moderovanim skutecnosti.

Nejhorsi je v cele hre role Nejvyssiho spravniho soudu a soudu ustavniho.
16. 01. 2013 | 13:53

stejskal napsal(a):

Ale kdež, pane Evropane 21,

to, že někdo odmítá demokracii (nebo to Vám tak třeba připadá) či je mu sympatické Rusko (nebo to Vám tak třeba připadá), ještě ani zdaleka nemusí znamenat, že ho někdo platí (i když samozřejmě ho někdo platit též může). Teď předvolbami je to trochu komplikovanější, ale jinak sem z podstatné části píší lidé, které to prostě baví (podobně jako Vás. A velmi často též leží doma, řekl bych). Mám s tím jisté zkušenosti. Ale pravda je, že idnes ani novinky moc bedlivě nesleduji.

Libor Stejskal
16. 01. 2013 | 13:57

český maloměšťák napsal(a):

Evropan 21
Prezident o dostavbě Temelína nerozhoduje. Může jen politickým gestem podpořit vládu /např. vedenou Miroslavem Kalouskem/.

Zeman začal v Progn. ústavu působit až po r. 1989.

JInak ale dobrý Jerevan. Opět skvělý příspěvek k tomu, jak cudně odsunout bokem spojení předseda TOP 09 Schwarzenberg - funkcionář /bývalý člen Národní Fronty/ TOP 09 Kalousek...amísto toho nabídnout spojení Zeman=Klaus.

Není náhodou v Praze těch Rusů milion ?
A kdo jim teda prodává aktiva ? Kdy vzrostl ten příliv Rusů ?
Nebo z čeho je vlastně obviňujete ?

http://cs.wikipedia.org/wiki/Milo%C5%A1_Zeman

Apropo - ono to vypadá, jako by Zeman měl objednat vraždu Slonkové, že ?

Zeman tvrdí, že o akci Olovo nevěděl a že jakmile se o ní dozvěděl...tak oba posdzřelé poradce vyhodil. Zatí jsem ale neměl možnost si toto ověřit i z jiných zdrojů...předpokládám , že nelže.
A Buzková se kompromitovala sama - svým tlacháním.
Podobněto to dnes vyzerá s Peake. Která prý má na stole opět další strategii Boje s korupcí. :D
Jsem zvědav, zda jí s ní pomáhal i poslanec Pekárek a zda ji/ale i jiné/ svým hlasem podpoří - při případném hlasování. A co na to Parkanová.

P.S. Ta "opoziční" smlouva dneška - vytvořená na základě vytunelování platných poslaneckých mandátů je též zajímavá...co Vy na to ? Kolik stáli ? Ti poslanci VV? Podle mě nebyli drazí...odhadoval bych to na záruku , že budou moct splatit své dluhy u bank a dalších věřitelů. Šanoval bych to na nějakých deset mega...převážně ze státní kasy /of course že oklikou/.
Co myslíte Vy ?
Já vím...nedá se to prokázat.
Stekjně jak většina z Vašich tvrzení.
16. 01. 2013 | 14:00

český maloměšťák napsal(a):

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):
český maloměšťák Jo holt neni Klouzal jako Michalek...
16. 01. 2013 | 11:54
------
Tomu moc nerozumím. Janečkova nadace jej ocenila.
Máte snad na mysli to, že je opomíjen ze strany nekritických obdivovatelů předsedy TOP 09 pana Schwarzenberga ? Jako by neexistoval?
To je možné. Že se nehodí do krámu.

http://zpravy.ihned.cz/c1-57994020-odhalil-korupci-ze-schwarzenbergova-uradu-musel-odejit-ted-dostal-cenu
16. 01. 2013 | 14:04

eman napsal(a):

Clausík má pravdu předsedo...
16. 01. 2013 | 14:19

Evropan 21 napsal(a):

český maloměšťáku:
Příliv Rusů do Prahy začal po příchodu Václava Klause na hrad a neustále sílí. Za Havla tu byli především turisté za západu, severu a jihu. Zdůrazňuji turisté! Nikoliv kolonisté.
Prezident opravdu nemá do dostavby Telmelína co mluvit, zrovna tak jako nemá co mluvit do toho, kdo bude policejním prezidentem či ministrem spravedlnosti. Zrovna tak jako nemá právo zastávat zcela opačnou politiku než vláda. Přesto tak Václav Klaus činí. Zavolá si slabého premiéra na hrad a ten 20 minut po odchodu (tedy patrně telefonicky ještě z auta) odvolá ministra Pospíšila. Bezdůvodně. Že by hrozilo že by mu hodil vidle do té jeho milosti pro privatizační kamarády?
Dostavbu Temelína Klaus Putinovi slíbil a ještě se tím chlubil.
Pokud se týká důkazů o založení a poslání Prognostickém hledejte na BBC či v Polském tisku. Je toho spousta. Takže žádně "Nedá dokázat". Jen hledat.
16. 01. 2013 | 14:36

pierce napsal(a):

No, když se zleva blíží Rusáci, tak pár dní před koncem války udělám něco "protinacistického", abych byl odbojář. A hlavně za padesát let se to může hodit. :)
16. 01. 2013 | 14:42

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Evropan 21 To je prave problem lidi jako vy. Jste jako ryba, ta si take pamatuje jen 3 vteriny...
Pospisil nese odpovednost za resort spravedlnosti uz snad 8 let. Za tu dobu se stihl otocit nekolikrat kolem dokola jako korouhvicka, slozite odvolavat ty, ktere sam jmenoval, smocit se v kauze Cunek, aby nasledne uplne otocil atd.
A mezitim mu tam hnily resty jako domaci vezeni atd. To skutecne nebylo z niceho nic. Jen holt je to medialni milacek, tak se vsichni tvari, jak kdyby mu rasila kridla a svatozar.
Spojovat priliv Rusu s Klausem je chude na duchu. Ti sem proste ulivaji svuj kapital, coz souvisi s Ruskymi danovymi zakony, ne s Klausem.
16. 01. 2013 | 14:45

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Evropan 21 Clovece byl jste nekdy v Praze? 200-400 Rusu? A ziji schovani v metru, zejo? Tech je tu max 40 000. A neni to nic nezvykleho, silna ruska komunita tu byla i za 1. republiky. A dostali se az do nejvyssich kruhu, trebas jako general Vojcechovsky.
16. 01. 2013 | 14:49

Josef napsal(a):

Omluvit byste se měl Vy, pane Urbane, že za sudetoněmecký groš otravujete svými vylhanými články.
16. 01. 2013 | 14:50

Evropan 21 napsal(a):

Jistě, Václav Klaus s Ruskem nic společného nemá, až na ty medaile od Putina a podporu Ruska při invazi do Gruzie jako jediný Evropský politik a trvalé napadání Evropské unie, která by mohla být trnem v oku Rusku kdyby zesílila atd... A Jeho syn ředitelem controlingu ČEZu je taky náhoda, zrovna když se má rozhodovat o Temelínu a může se hodit vědět kdo není poslušný a rozhoduje se objektivně. Těší mě "Bijte je, ..." vaše úvodní věta. Když někomu v debatě chybí argumenty, začne hodnotit soupeře.
16. 01. 2013 | 14:53

Evropan 21 napsal(a):

Bijte je, nicte je, palte je.... V Praze žiju 30 let a píšu 200-400 tisíc. Ne 200-400 osob. 40 tisíc by prakticky nebylo vidět. V centru je to dnes většina a na periferiích tak 1/3 - 1/2. Na sídištích zatím moc nejsou.
16. 01. 2013 | 14:57

Diana F. napsal(a):

Je s podivem, ze nikoho nezajima, ze se Klaus jun. odkazuje na dilo Stanislava Motla, ktery neni ani uznavanym historikem, genealogem, heraldikem etc., ale zato je veden v seznamech Stb jako duvernik:
Motl Stanislav , nar. 06.03.1952
Hradec Králové kryci nazev:Michl
Svazek:13799
16. 01. 2013 | 14:58

český maloměšťák napsal(a):

"...Pokud se týká důkazů o založení a poslání Prognostickém hledejte na BBC či v Polském tisku. Je toho spousta. Takže žádně "Nedá dokázat". Jen hledat. ..."

Já nemám výhrady proti tomu, že díky fenomenu Teng Siao Pchinga a jeho reformám se byrokratický aparát v tehdejším SSSR rozhodl jít stejniou cestou.
A že tedy potřeboval šumem, autocenzurou a podržtaškovstvím nezkreselní informace o stavu společnosti , ekonomiky, nálad mezi lidmi...
Ale znovu opakuji - Miloš Zeman působil v době před rokem 1989 v prognostickém ústavu zcela jiném...a komunističtí byrokraté ho zrušili.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Prognostick%C3%BD_%C3%BAstav

"....Miloš Zeman působil jako prognostik v jiných organizacích spíše lokálního formátu. Jeho členství v Prognostickém ústavu bývá přesto často uváděno jako fakt...."

---------------
Jsem velmi líný. Zkuste mně ta fakta z BBC a z Posla prosím přiblížit.
Bez ironie...rád bych si jen něco doplnil, popřípadě ověřil.
Díky předem.
16. 01. 2013 | 15:18

resl napsal(a):

správně Diano a Motl si toho je vědom. Klaus je ale má rád.
16. 01. 2013 | 15:19

šašek z Jihlavy napsal(a):

resl
To vím taky, že hudební sluch naučit nelze, básničku nebo text i v pokročilém věku ano, akorát že v paměti dlouho nezůstane. Ale jinak to byl nejapný pokus o vtip.
Kdyby nebyl honolulu zabanovanej tak by mi asi napsal, že kníže nepojede do žádného prdelákova, natož do Jihlavy, která volila Zemana.
16. 01. 2013 | 15:23

český maloměšťák napsal(a):

Evropan 21
No Gruzie...tak jednoznačné to asi nebude...
J8 osobně mám spíše strach ze začlenování takových států jako jsou např. Kosovo či Gruzie...do evropských struktur.

Vaše oblíbená BBC :

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-19740960

Nebo:

http://www.carnegieendowment.org/files/georgias_choices.pdf

Např. :
"...Th e benefi ts of economic reform, however, were spread unevenly in society. Foreign
investment mainly went into sectors of the economy such as banking and real
estate, which created few jobs. Pensions and social welfare payments stayed low.
In 2007, socioeconomic discontent combined with a political crisis—the arrest
of former defense minister Irakli Okruashvili, who accused his former partners
in government of abuse of power..."

Ale surovinoovou či produkční vybavenost Gruzie jesem nezkoumal. Co tam je tedy k schlamstnutí. /protože vždy jde především o toto a o trhy...povídačky v nédiích slouží jen jako potrava pro masy...stejně jako masy slouží jako potrava pro děla, letadla a tanky/
16. 01. 2013 | 15:32

český maloměšťák napsal(a):

"....To vím taky, že hudební sluch naučit nelze..."
Lze - cvičením ucha. Je na to propracovaná metodologie.
Ear training.
16. 01. 2013 | 15:35

PeN napsal(a):

Nevážený Urbane, pokud byste se měl za lživé a žlučovité výpady omlouvat Vy, už jste se dávno uomlouval k smrti. Tfuj!
16. 01. 2013 | 15:49

P.Bretfeld napsal(a):

ukázky z "tvorby" občana Karla VI Schwarzenberga v jím/podle z.kalisty ale i obsahu/zponzorovaného časopisu VLAJKY
Národní republika .kde vystupoval pod přezdívkou BOJNA
kterou zdůvodnil takto:"červená boina ,známá ze stoletého zápasu proti liberalismu,parlamentarismu a neznabohům".
Jedná se o druh čepice kterou nosili monarchistické milice ve šp.ob.válce. Kterou ostatně bojna pro fašistický tisk reportoval.
Nebo o japonském ůtoku na Čínu:"když japonci tomu místy chtějí udělat konec a zavést trochu civilisované poměry jako je zavedly v Koreji a Mandžusku mohou se pokrokoví blbečkové vzteky potrhat"
takto se vyjádřil o spisovateli Karlu von Ossietzkym který byl vězněn v 3 říši
:..k vůli lecjakému otrapovi který otravoval marxistickým učením celý svůj život spousty lidí a nyní sdílí zasložený osud v koncentračním táboře.

a von Ossietzky v tom táboře také zemřel...

Byl tedy nejenom členem vlajky ale hlavně jejim SPONZOREM!
obdobné svinstvo je i jeho časopis Řád a hlavně Národní obnova kterou vydával jiný obdobný gauner DURYCH kam Bojna plodil také ,dále renč zahrdníček,kostohryz atd speciálně podzim 38 stojí za to renč píše o Čapkovy týden po jeho smrti že to byl : "nepřítel národa č 3 "
zahrádníček se těší: "at znovu vzplanou koniášské hranice" durych velebí 3 říši ..
a p Lad. Jehlička /jenž nekdy loni skončil v anketě Lid.novin o knihu roku na 2 místě/
tak ten řeší už odborné aspekty výstavby koncentračních táborů!
dále se stýkal z rak.nacistou knížetem Stahenbergem
a tak by šlo pokračovat do nekonečna styky z nacisty jako Zoglmann,Brand,Becher a Teuner..
co je ale aktuálnějšíje ta současná mlha okolo už nekdy v v r 90 básník Rotrekl a jeho výbor nezávadných příspěvků občana knížete pak "spisovatel" Škutina a jeho dílko o panu bratru Františkovi .Které ač jsou ho plné antikvariáty vyšlo loni znovu./zřejmě aby lůza nevyšla ze cviku/
a pak opakované trousení o otcově hrdinství v boji proti nacismu ./realita na motorce si zlomil nohu./
Ale to už je jiná ,Nová Doba ! takže občan kníže se promptně nechává vyznamenat "za boj proti fašismu" Pěkné foto s generálem Svobodou že a s fleku členství ve Svazu protifašistických bojovníků a Společnosti přátel SSSR a jako autor x protižidovských invektiv se nakonec stávái přítelem Izraele 1 třídy .To je panečku kariéra
no ovšem ,o tom se vám pánové jako Kosatík ,Čvančara ,Med,atd jaksi zapomenou zmínit
Případ řekněme specielní je pan Putna který jak pozoruji poslední dobou neví co z džinem kterého vydatně pomáhá vypouštět z láhve ,ale ještě předloni se mě snažil nechat vyvést z jedné akce kde jsem se ho na BOJNU zeptal
16. 01. 2013 | 15:55

český maloměšťák napsal(a):

"...Na půdě Kondakovského institutu pronesl Karel VI. 27. ledna 1943 přednášku Cesta předoasijské říšské myšlenky. V ní dal první tvar jedné ze svých trvale znovu promýšlených a novými doklady prokazovaných idejí: Že po celé kulturní dějiny euroasijského prostoru, od Mezopotámie a Egypta přes římskou říši v ideovém pojetí Augustově a poté Konstantinově až po Svatou říši římskou, rakouské císařství a ruské carství trvá genetická souvislost představy o říši, nadané božským posvěcením a nárokem univerzální vlády nad světem - a že tento nárok je vždy vyjadřován stejnou dvojicí erbovních zvířat, heraldických symbolů: Na jedné straně stojí orel jako symbol této říše, její síly a posvátnosti, na druhé straně drak jako symbol tmy a barbarství, jež má být orlem přemoženo...."

http://www.souvislosti.cz/clanek.php?id=213
16. 01. 2013 | 16:09

český maloměšťák napsal(a):

Wiki praví :

".....Dne 8. ledna poslali Nikolaj Nikolajevič Voronov a Konstantin Konstantinovič Rokossovskij Paulusovi výzvu ke kapitulaci, v níž slibovali lékařskou pomoc a potraviny. Paulus kapitulaci nepřijal. Teprve v několik dní před kapitulací požádal Paulus Hitlera o její povolení. Hitler však, zaslepen svým přesvědčením, kapitulaci odmítl se slovy: "Šestá armáda musí splnit svou svatou povinnost". Navíc ještě Paulusovi věřil a povýšil radiotelegraficky Pauluse 30. ledna do hodnosti polního maršála, prakticky očekával, že raději spáchá sebevraždu než by volil zajetí, neboť ještě žádný německý maršál se nevzdal nepříteli. Paulus se přesto 31. ledna vzdal. Poslední vojáci pod vedením generála von Strikera kapitulovali 2. února...."

"...Počátkem zimy 1942 nebyla pozice německých vojsk nikterak dobrá. Paulusova armáda byla obklíčena ve Stalingradu a na další boje v Kavkazu neměl Wehrmacht dost sil. Proto dal Hitler rozkaz k částečnému ústupu, ovšem hodlal se v následujícím roce do tohoto prostoru vrátit a proniknout až k naftovým polím na pobřeží Kaspického moře. Rudá armáda však zahájila vlnu ofenzív, které postupně vytlačovaly Němce na západ. Hned na začátku roku 1943 došlo k Severokavkazské ofenzívě, následovala Krasnodarská operace a bitva o Kubáň. Do konce měsíce února zahnala sovětská vojska Němce až Azovskému moři a o výsledku bitvy o Kavkaz bylo rozhodnuto...."
16. 01. 2013 | 16:20

evix napsal(a):

pamětník napsal(a):
Sidonio Libertad:
"se nechci dožít toho, jak Miloš Zema, ve šlépějích zloděje per, přivede soc. dem. stranu k zisku 3% voličů jak má dnes ODS. "
Tak to jste moc mladý a nepamatujete, že právě Zeman vytáhl ČSSD z jejich bezvýznamných 3 procent. Máte to popletené.
...........................
Ano, ano, tohle se opravdu Zemanovi nemůže vytknout, on vytáhl ČSSD na výsluní a zachránil ekonomiku Česka před krachem, způsobených V. Klausem starším (ODS). Dnes jsme ve stejné situaci (ODS, TOP09)...
Proto volím Zemana a ne Schwarzenberga = TOP09 ...
16. 01. 2013 | 16:53

Ivan napsal(a):

Rod Schwarzenbergu a lopezni rytiri...

Knize Schwanzwnbwerg se pred casem chlubil, ze jeho rod se v rannim stredoveku do zemi Ceskych dostal toulkami jeho predku, puvodnim povolanim loupeznich rytiru... Tedy zrejme prijeli konmo, otrhani jen s nenutnejsim kopijim ci mecem..., aniz by nejak slouzili tehdejsimu Ceskemu kralovstvi ci cirkvi..., zivili se loupezi...

A ted hrejte a vyhrejte, na zaklade spravneho zodpovezni trech otazek:

a) Obrosky majetek Schwarzenbergove ziskali darem od krale...?,

b) Obrovsky majetek Scwarzenbergove ziskali darem od cirkve...?,

c) Obrovsky majetek Scwarzenbergove ziskali loupeznim rabovanim a vrazdenim, lidu pospoliteho...?

(Poznamka: Odbornici na kriminologii tvrdi, ze sklony k pachani zlocinu jsou z velke casi dedicni.)
16. 01. 2013 | 17:06

Bredly napsal(a):

Vlajka byla fašistická od svého založení pane autore. A určitě v roce 1938. Zmíněnou knihu jsem četl. Prostě kdo byl ve Vlajce - kdykoli - nemohl být slušný člověk.
16. 01. 2013 | 17:10

Jan Vilem napsal(a):

Citovat nacistu ano, zmínit odbojovou minulost nikoliv

Václav Klaus mladší ve svém blogu také podal jako hotovou věc, že Karel VI. Schwarzenberg (otec ministra zahraničí) v lednu 1939 "cestoval spolu s Krychtálkem a Teunerem (dvojice kolaborantů později odsouzených k trestu smrti, Teunerovi byl zmírněn na těžký žalář, pozn. red.) do Berlína s plánem projednání likvidace druhé republiky a vytvoření měnové unie s Německem".

Klaus se přitom odvolal na badatele a publicistu Stanislava Motla a jeho knihu Oběti a jejich vrazi. Vzal si z ní ale jen tvrzení bývalého šéfa Hitlerjugend Siegfrieda Zoglmanna, s nímž Motl osobně hovořil.
"Vyprávěl mi o tom, že v lednu 1939 přijela do Berlína československá delegace na příkaz premiéra Berana a chtěla se dostat ke Goebbelsovi a jednat o měnové a dopravní unii a německé vojenské misi v republice. Ptal jsem se na to samozřejmě druhé strany - tedy Karla Schwarzenberga. On to popřel. Zoglmanna znal osobně, řekl ale, že to není pravda a nevěří tomu výroku. To v té knize je," řekl iDNES.cz autor Klausem zmíněné publikace Stanislav Motl.

Rovněž historici o orlických Schwarzenberzích hovoří jinak než ředitel gymnázia PORG. Připomínají, že rod inicioval jak "deklaraci české šlechty" z roku 1938, tak i dopis státnímu prezidentovi Háchovi o rok později (oba texty zastávají vlastenecké postoje, stejně jako publikace Karla VI. Schwarzenberga Obrazy českého státu, později zabavenou nacisty) a podílel se na odbojové činnosti.

"Předně je mi líto, že takovýmto způsobem zcela účelově vytržené informace z dobového kontextu jsou zneužívány ve dnech vrcholící volební kampaně. Přitom o kolaboraci Karla VI. Schwarzenberga s nacistickým režimem, jak se snaží autor zmíněného článku čtenářům podsunout, aby tím poškodil prezidentského kandidáta, nemůže být ani řeč," komentoval pro iDNES.cz historický exkurz v Klausově blogu Zdeněk Hazdra z Filozofické fakulty UK v Praze.

Připomíná, že Schwarzenbergové se od nacistů dočkali nucené správy majetku, otec současného prezidentského kandidáta byl v době protiněmeckého povstání hlavou revolučního výboru v Čimelicích, zatímco jeho bratr František bojoval na pražských barikádách a byl styčným důstojníkem generála Karla Kutlvašra. "Představitelé orlické větve se těšili mezi lidmi respektu," říká Hazdra.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/petice-proti-rediteli-klausovi-porg-d7r-/domaci.aspx?c=A130116_103140_domaci_jw
16. 01. 2013 | 17:25

Hugo napsal(a):

Sice máte asi pravdu, ale jak jsem Vám psal - Vy už pane Urban raději nic nepište. Po Vašem psaní o Diag Human jste nedůvěryhodný. Jednou koupen, jindy zase koupen a kdo to má rozlišovat. Začněte se živit nějak poctivě, prý je málo zedníků.
16. 01. 2013 | 17:32

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Evropan 21 Vy jste si vyrzil cejch sam. Tech 400 000 Rusu v Praze ukazuje, ze dost promerujete...
16. 01. 2013 | 17:44

Ing. Vojta napsal(a):

Pan Klaus ml. by se měl zajímat především o vlastního dědečka z maminčiny strany (člena ÚV KSČ), o maminku z tatínkové strany, no a o tatínkovi již víme. Za jeho éry se rozkradla tato republika a teď osvobodil zloděje s nakradenými miliardami a na nás vypustil kriminální lůzu.
Jinak vidím, že předvolební nálada probíhá jak jsem předpokládal. Filosofové z hospody 4.cen.skupiny, štítící se většinou práce ( o vzdělání ani nemluvím) budou samozřejmě volit svého kolegu z lihového opojení. Jím vůbec nevadí, že při akci "Čisté ruce se kradlo jako o závod" a že pan Zeman není asi vůbec tak bezúhonný jak se prezentuje. Ale prosím to jsou dohady.
Horší je, že z převážné většiny diskutujících na mne dýchá netolerance, nacionalismus a v případě užití slov " těšte se vy pseudointelektuálové" i fašismus. Takovéto kvality dosahovali ti co hajlovali Hitlerovi. Také to byl jejich člověk z hospody
16. 01. 2013 | 17:56

Já napsal(a):

K odboji v Čimelicích a Karlu VI.
http://www.ustrcr.cz/data/pdf/pamet-dejiny/pad1002/004-022.pdf
16. 01. 2013 | 17:58

Olda napsal(a):

Že se nestydíte Vy, pane Urban...
16. 01. 2013 | 18:13

Miroslav napsal(a):

Jeden Klaus je ekonom a druhý matematik. Holt jim ta historie prostě moc nejde. Ale zase se to hodí, protože upatlaní plebejci už jen čekají na to, až někdo pořádně pošpiní taky toho knížete. Jsem si jist, že v civilizované zemi (a Rusko to, soudruhu Klausi není)by po takových skandálních výrocích musel ředitel gymnazia odstoupit na minutu. U nás mu ještě zatleskají. To bude možná taky jeden z důvodů rozdílu mezi HDP našim a německým...
16. 01. 2013 | 18:23

G. Giormani napsal(a):

to Jan Vilem.
Věru "důvěryhodného" Stanislava Motla - krycí jméno MICHL bych být Vámi nepoužíval. Tento "lovec nacistů" není nikdo jiný, nežli komunistický udavač a služebník. Mj. když v lednových dnech roku 1989 "monitoroval" na Václavském nám. tzv. Palachův týden (PRAŽSKÝ TÝDEN) nebyl jeho nadřízeným nikdo jiný než "chlapík statečný" kpt. Ing. Pavel Minařík CSc. jak šéfredaktor týdeníku SIGNÁL!!! V tomto článku je celý a dokonalý portrét tohoto zmetka, který má na rukou krev Františka Oldřicha Kinského.
Zloděj křičí chyťte zloděje je jediným přiléhoavým přirovnáním k tomuto vrahovi.
16. 01. 2013 | 18:51

Vlado napsal(a):

M.Zeman plebejec a K.Schwarzenberg "kníže". Bude druhé kolo volby ukázkou zda jsme národem plebejců nebo LOKAJU?

On ten Urban bude mít zřejmě deformovanou páteř do 90°. U lokajů je to prý běžný jev.
16. 01. 2013 | 19:02

Sudetak napsal(a):

Vždy se dobře pobavím, když se tady zoufalí soudruzi a jejich nohsledi zaklínají rádoby statistickými údaji, které mají dokázat jejich údajné úspěchy v letech 1948 – 1989. To je slabota, pro větší úspěch bych si to rozdal s érou Karla IV. a například údajně „skvělé socialistické zdravotnictví“ by tak vyniklo ještě víc. Ve skutečnosti je to všechno velká rudá lež. Argumenty zdejších rudých poblouzněnců jsou o ničem, protože mají hodně slabin a jejich vyvrácení je velmi snadné. Za prvé, nabízí srovnání s dobou minulou, a je jasné, že ta novější z toho vždy vyjde vítězně. Říkám si tedy, proč se nechlubit úrovni komunistické dopravy v porovnání s dobou panování císaře Rudolfa II. v 16. století, kdy cesta kočárem z Prahy do Brna trvala dva až tři dny, kdežto rychlíkem za komunistů necelé čtyři hodiny. No to je přece paráda. Já nyní jako důkaz daleko lepšího života v současné době uvedu, že v roce 1989 vlastnili Češi cca dva miliony aut, kdežto nyní jich mají přes čtyři miliony, čili více než jednou tolik! Za druhé, rudí podvodníci se raději nesrovnávají s vývojem ve stejnou dobu se srovnatelnými zeměmi. To je totiž katastrofa, které se právem bojí. Pusťme se rovnou do údajně skvělého socialistického zdravotnictví. Statistika je jasná, v roce 1988 se v Česku provádělo 150 kardiochirurgických operací na milion obyvatel, v západní Evropě a USA pak 700 až 800 na milion obyvatel. Česko za bolševiků zaostávalo i v perinatální, tedy porodní a časné novorozenecké úmrtnosti. V roce 1976 byla u nás perinatální úmrtnost 19 ‰ a do roku 1989 došlo k jejímu poklesu až na 9,9 ‰. To soudruzi vydávali za skvělý úspěch, ovšem ze světového hlediska nic moc, protože lepší výsledky vykazovalo stále 23 vyspělých zemí, takže jste v posledním roce socialismu obsadili v této disciplině podprůměrnou 24. příčku. To samo o sobě dokazuje, že nárok na údajně nejkvalitnější dostupnou zdravotní péči obyčejní lidé tehdy neměli, pouze soudruzi v SANOPZech, a kdo tvrdí něco jiného, je akorát bolševickej mluvka a lhář. A za třetí údajně skvělá čísla z éry socíku mají jednu velkou vadu na kráse, protože sama o sobě nic neříkají. Tak třeba ohromující miliony nových bytů mně fakt netrhají žilou, když vím, že mnoho lidí čekalo na byt roky, a tak třeba v bytě 3+1 žilo i osm lidí, rodiče, dcera s manželem a dítětem, syn s manželkou a dítětem. Jeden z předních českých komunistů neblahé paměti Alois Indra, který jinak rozumu moc nepobral, v jedné ze svých světlejších chvilek prohlásil, že k čemu jsou obyčejným lidem miliony tun vyrobené oceli, když pak v obchodě nedostanou obyčejné nůžky. A tak to bylo se vším, rekordní výroba cementu mně spíše rozčilovala, protože když jsem jej potřeboval na opravu domu, ve stavebninách jej neměli. A počet růstu telefonních přípojek si můžou ruďoši strčit - však víte kam. Co z toho obyčejní lidé měli, když někdy i desítky let čekali na telefon. Asi rekordmanem je můj kamarád z Vinoře z Prahy, který si podal žádost o zřízení domácí telefonní stanice v roce 1956 a dočkal se ji až po konci bolševika v roce 1990. Takže rudá čísla fakt nic neznamenají. Vnitřní dluhy za komunistů vzniklé zanedbanou údržbou dosáhly sta miliard korun. Rudí se totiž snažili udržet alespoň jakous takous životní úroveň, ovšem dělo se tak na úkor investic do nutných modernizací. Výsledkem pak byla zastaralá infrastruktura, z vodovodů se ztrácela polovina vody, kanalizace na tom nebyly o moc lépe a do železnic nebyla na zásadní modernizace investována ani koruna. Staré často památkově chráněné domy se neopravovaly a tak nyní krásný Český Krumlov s tehdy ovšem typickými zdevastovanými fasádami se měnil v ruiny. Výmluvná je fotografie pražské Spálené ulice někdy z počátku osmdesátých let, kde řada domů mocně chátrala a před zřícením je chránila pouze podpůrná dřevěná lešení. Když se v roce 1990 vrátil po dlouhé době do Zlína Tomáš Baťa mladší, tak ve Svitu nalezl stále funkční obuvnický stroj vyrobený kolem roku 1930. To sice svědčí o kvalitě prvorepublikových výrobků, ale zároveň o komunistické neschopnosti. Federální ministerstvo spojů v režii soudruhů také opakovaně zvolilo ideální cestu modernizace telefonních ústředen, jednoduše administrativně prodlužovalo jejich životnost. Ono nedělat dluhy za cenu zchátrání vlastního majetku, není žádné umění, to dokáže každý hlupák, ehm ruďoch-bolševik, či proletář nebo socan.
16. 01. 2013 | 19:05

p. bretfeld napsal(a):

PRO JANA VILEMA Ne nebyl pro nacistický kolaborant ale jasný FAŠISTA.Ale blízké kontakty z nacisty měl byť nepřímé např jeho blízky spolupracovník jakýsi tajemník ,historik Jan Hertl /mimo jiné ůčastnik slavného zájezdu za Geoblsem/ má 2 příspěvky v čas.říšského protektora Bohmen und Mahren je to jeden z cca 5 "čechů" kterým se to za za cca 5 existence povedlo.Dále J Vrzalík ex šéf VLAJKY letitý přítel a jeho spolužák od Pekaře byl už někdy v r.33 zadržen na hranici z kufrem nacistické propagandy. atd.....Ideologicky lze říct že jeho skupina byla ovlivněna opoziční nacistickou frakcí filozofa Othmara Spanna která stála i za prvotní SdP.Mezi jeho kolegy byl minimálně jeden Spannuv žák /Berounský/ autor nechutného článku oslavujcím vědu v III říši v jednom čísle Řádu .Tamtéž se octla a nikdo neví jak jedna básen vůdce hitlerjugend Baldura von Schirach a takto lze pokračovat to že mu heydrich zabavil majetek mělo jiné pozadí a ne odbojovou činost.Která navíc byla jasně oportunistická Aby sme tedy nebyli jednostraní V. Král uvádí něco o nejakém jeho elaborátu pro západní odboj.Který ovšem Schwarzenbergova Národní Obnova s serii článku udávala nacistům přímo do chřtánu.Mnozí z těch kteří s tímto Scheinostovsko -Schwarzenbersko-Durychovským gengem polemizovali skončili na popravištích ,s těchto kruhů ovšem ani jeden "nepodal na oltář národa obět nejvyšš" abych použil jejich terminologii To je opravdu zvláštní Co se týká známého manifestu čes šlechty všiměte si že je na podporu státu...nikoli demokracie nebo československa......Co je opravdu tristní že celou tuto zběř FINANCOVAL a nebyl sám z familie .Taková Národní republika s které jsem víše citoval vypadá jako interní buletin rodiny Švancnberků/strejda Bedřích ??
Abych to nějak uzavřel víše zmiňovaný banfuhrer Hitlerjugend zakladatel Witiko bundu čestný předseda Sud.něm Landsmanšaftu odborník na "českou otázku" SAman Siegfrid zoglman řekl Motlovy i toto "životní pravda za kterou jsem celý žívot bojoval vítězí dnes u vás na všech frontách"
Myslím že mluvil i o rodině SCHWARZENBERGU "...
16. 01. 2013 | 19:29

Lektor napsal(a):

Zvoleni K.Schwarzenberga prezidentem je jedina nase nadeje ze se po dvaceti trech letech zacneme dostavat z teto parodie na demokraticky stat !
Prvni rodina je hnizdo zmiji, to neni zase zadne prekvapeni.
Ale to jak se ted ve vsech novinach naraz broji proti ministru Schwarzenbergovi ukazuje - ze je to organizovane.
Nechutne a nezakonne stvanice proti Hucinovi a Cunkovi ukazovaly jak jsou v tom nase media schopna !
Tedy vseho schopna.
16. 01. 2013 | 19:47

český maloměšťák napsal(a):

JInými slovy...Hitler jednak neprorazil obranu u Moskvy a ani se nedostal ke kavkazské ropě.
Každý, kdo spekuloval na vítězství Hitlera a zničení bolševického Ruska musel nyní začít spekulovat na jeho porážku a následné oslabení Německa.
Samozřejmě že také druhá strana /tedy protektorátní úřady , SS, SD.../ zvýšila svou obezřetnost a zostřila přístup ve vztahu k stuaci v týlu.
Karty ale rozdával a bank nyní měl už pod kontrolou Stalin.
Následoval Teherán Jalta, Postupim...a mj. se tak Československo dostalo do zony sovětského vlivu. Stalin nemohl odejít z Evropy tornou v které je jen hůlka. Byl to maršál.

Pak došlo k tomu, k čemu došlo.
Ale šlo v podstatě o obchod. O rozdělení sfér vlivu, trhů....
Vždy to tak je.
Jednotlivé konkrétní majetkové transfery jsou pak důsledkem tohoto rozdělení vlivu a trhů.
Ale příčiny leží samozřejmě jinde. Ty leží ve velmi špatně odhadnuté spekulaci mocných tohoto světa v období před vypuknutím WW2. Nebo naopak ve výborně odhadnuté spekulaci. Tedy Cui bono - je opět na místě použít tuto poměrně jednoduchu logickou pomůcku.
Prohlášení české šlechty je sice možné emočně a snad i rozumově vnímat jako moc pěknou věc...ale bez významu. Jde zase a jen o ten symbolický jazyk, kterým jsou např. i ty erby, vlajky...

Státotvorné nebylo přihlášení se k státnosti v nových podmínkách...státotvorné bylo se sebrat a jít natrhnout Hitlerovi prdel. Bez prohlášení, bez šlechtického titulu.
Onuce ale smrdí, vši prolezou i přepásanou košilí, a v zákopě je zima a značné nepohodlí a čaj se podává jen v sobotu a to bez porcelánového servisu a služky.
Navíc je v zákopu moc Židů a ti jsou divní - většinou jsou to socialisti.

Porozumění ale komplikuje např. "náhle se vynořivši" Ghawar.
Takže možná že šlo o spekulaci na porážku Hitlera. Který měl ambice jít ještě dále na jih a na východ...kdyby se mu tedy podařilo získat kavkazskou ropu.
O Ghawaru ale Německo , koloniálně velmi vyčpělé a slabé...nevědělo.
Stalin asi ano...ale čenžnul to za know how a klid. Tedy mj. za východní Evropu. Tedy i za to, že Schwarzenbergům pak noví byrokratičtí vládcové sebrali majetky.
Kruh se uzavřel. Kdo chvíli stál opodál či blbě stál...stojí teď tam dál. Tak tomu ale bylo vždy.
Objevila se nová prohlášení - tentokráte ve vztahu k vyjádření věrnosti pracujícímu lidu a obrozené inteligenci (ta se v českých zemích obrozuje již tradičně velmi často). Lidé potřebují, aby jejich vládcové měli punc legitimity. Pouhé brutální násilí je pak velmi nákladné - nejde používat jen je a navíc moc dlouho. To stojí moc peněz i zdrojů.
A tak vznikla nová iluze - že tedy si lid konečně sám vládne. Vznikla nová šlechta. Říkali si komunisti a na sklonku svého výstupu k moci si kupovali cibuláky, jezdili na letní byt a jejich matrony udžovaly splečenské kontakty odpovídající jejich postavení. Komediantů se též našlo dost. Každý musí být z něčeho živ.
(Kmedianti pak mají jednu nespornou výhodu - před šlechtou. Stačí si svetr navléct naruby, trocha šminek, staronový škleb...a zase je na složenky a chleba.)

Smrt jednoho vojáka v WW1 byla čsp . Fortune oceněna částkou 20 000 USD /v síle USD kolem r. 1934/. Zisky z této částky se privatizovaly ...ztráty se socializovaly. Tak ale tomu bylo také vždy. Na stůl maso, pod stůl kosti.
A bude tomu tak navždy - na to vemte jed, na tom nezmění nic ani Zeman, ani Schwarzenberg..ani nikdo jiný - jejich formátu.
A možná že ani na tom nic nechtějí měnit.
I oni musí platit složenky , jíst a pít. A kouřit.

Tčeska politik - topra politik. On musit mit chlavně na to aby mochla kusat, bumbat und kuržit.

Ne, nejsem stroj. Takovou otázku může klást jen hlupák.
16. 01. 2013 | 21:33

leon napsal(a):

když něco napíše Urban nemá cenu ztrácet s tím čas a jen tak namátkou o Vlajce víme své, Urbane, dávejte školení studentům, ti dnes zblajznou cokoliv, jen nevím proč se jim říká studenti-asi od slova studovat....tož,tak
16. 01. 2013 | 21:46

Z. Lexová napsal(a):

Své rodiče a příbuzné si nikdo nevybírá, ale za svou činnost (třeba členství v KSČ!) zodpovídá sám!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
16. 01. 2013 | 22:25

eurohujer napsal(a):

jak se tak dívám, to bude asi ta orientace Zemanova Mynáře na sociální sítě.
nevíte náhodou kolik dávají za komentář a na koho se obrátit?
(mám čas mezi 22.30-23.00)
16. 01. 2013 | 22:33

olin napsal(a):

Pan Klaus ml.je lhář, pan Klaus st.je lhář a zloděj. Genetika je mocná.
16. 01. 2013 | 23:32

znalec napsal(a):

Za koho kope Václav Klaus mladší? Za Hrdličlu, nebo za Janouška? Za tatínka, to je jasné. A Tanínek potřebuje na Hradě Zemana s Putinem. A už jsme doma.
16. 01. 2013 | 23:37

jamo napsal(a):

Kdo měl žaludek na některé vaše blogy, Urbane, musí se slovu v nadpise "nečestnost" hlasitě zasmát. Vždyť vaše konstantní lži a urážky prezidenta Klause zdaleka nebyly jenom "nečestné". Když jsme u piva někdy hodnotili, kdo je nejagresivnějším okopávačem kotníků Klause, pak jste dokonce s přehledem vítězil i nad figurkou Pehe. Dodatečně blahopřeji! Do koho budete kopat od března? Protože pochybuji, že národ pravdoláskařům skočí na její kampaně a hlavně pomluvy a zvolí toho ospalého šišlavého Němce, bude to Zeman, který vás ovšem s úsměvem a výstižným bonmotem pošle do...někam - kam patříte :-)
16. 01. 2013 | 23:50

Lucie napsal(a):

Pane Urbane,
děkuji vám, že aspoň někdo píše komentáře až po tom, co si zjistí pravdivé informace. Když čtu komentáře uveřejněné výše, je mi smutno z toho, jaký jsme hloupý národ, který se dá velmi lacino koupit, nezajímá se, nevzdělává se a velmi rychle zapomíná.

Drazí spoluobčané, vyčítáte panu Schwarzenbergovi češtinu? Podívejte se na svoje hrubky.
Nelíbí se vám škrty navozené touto vládou? Jistě, spáchala též hodně špatného (jako každá vláda), ale i škrty jsou někdy potřeba. Mysleme i na svoje děti, na to, že oni za nás budou platit naše dluhy.
Vyčítáte manželku Němku? Neměl náhodou T.G.Masaryk za manželku Američanku? Mělo to snad nějaký negativní dopad na jeho prezidentskou funkci či na jeho národní cítění? Navíc teď žijeme v Evropě, která je značně provázaná....

A i kdyby vám toto vadilo, je to váš názor, budiž. Ale chcete, aby nás v cizině reprezentoval někdo, kdo byl strůjcem Opoziční smlouvy, kdo zdegradoval českou politickou scénu, kdo je vulgární a pro sprosté slovo nejde daleko... a jeho nejbližším spolupracovníkem byl MIROSLAV ŠLOUF?!
17. 01. 2013 | 00:59

Lucie napsal(a):

Oprava- jehož spolupracovníkem, rádcem, podporovatelem, ... JE Miroslav Šlouf?
17. 01. 2013 | 01:01

didusin napsal(a):

Má "náš" Karel švýcarské občanství ?
17. 01. 2013 | 02:46

Pamětník napsal(a):

Václav Klaus volí Miloše Zemana!
17. 01. 2013 | 05:21

dočasný občasník napsal(a):

Co tu děláte vlny zda K.S. byl nácek, nebo odbojář?
Samozřejmě, že to byl protinacistický odbojář.
On totiž ten knížepán byl na řádné schůzi protifašistických bojovníků v roce 1990 velkou většinou zvolen za partyzána a v roce 1992 byl přijat za člena spolku Bojovníků za svobodu jako veterán WW2.
Na výroční schůzi pak obdržel v roce 2002 osvědčení "Hrdinný partyzán" s právem besedovat na základních školách se školními dítky.
Tema přednášky: Jak jsem rozdrtil tři hitlerovy divize, pak porazil Adolfa Hitlera a vyhrál druhou světovou válku.
17. 01. 2013 | 07:04

Herold napsal(a):

pro pana Jana Urbana: Vy jste se za ty snusky lzi o srbech a Kosovu taky nikomu neomluvil, takze stejne jako vsichni vyse jmenovani zacnete u sebe...
17. 01. 2013 | 08:57

Antoš napsal(a):

Na Urbana zcela určitě platí Menzelovo vyjádření, že je potomkem zbabělých nevolníků, a proto volí senilního potomka středověké šlechty v 21. století, který neumí ani národní hymnu.

Kteee domof muuuj, kteee domof muuuj.
17. 01. 2013 | 09:07

bar-ny napsal(a):

http://blisty.cz/art/66986.html
http://www.novaustava.cz/clanky/druhe-kolo
http://www.novaustava.cz/clanky/koho-nevolit-schwarzenberg
17. 01. 2013 | 09:12

Archivy STB napsal(a):

Důstojník STB Jan Urban nás tady bude učit, co je čestnost a co nečestnost. To jsme to dopracovali.
17. 01. 2013 | 10:19

resl napsal(a):

členové stb - jde tady o vašeho dnešního, mladého nadřízeného V. Klause ml., tak se nesnažte falšovat, mlžit a osočovat druhé.
17. 01. 2013 | 10:25

Aleš W. napsal(a):

To Lucie: Děkuji, už jsem se lekl, že náš národ trpí amnézií. A to poměrně rozsáhlou.

To Všem: Na této diskuzi, pokud se tomu tak dá říkat, je nádherně vidět, v jakém stavu náš národ je. Nemám nic proti jakémukoliv názoru, pokud je prezentován slušně. Urážet členy a příznivce ať už jedné nebo druhé strany se nikdy nepovažovalo za slušnost. A rozhodně to není ani projevem minimálně průměrného intelektu.

Jak správně uvedla paní Lucie, Miloš Zeman stál za opoziční smlouvou, která otevřela bránu mafiánům a lobbistům nejvyššího kalibru. Dosazování ,,svých" mužů do strategických a bezpečnostních složek. Nemluvě o značném zadlužování naší země, se kterým je nutno něco udělat. A ,,nepopulární" vládní škrty jsou výsledkem také těchto činů Zemanovy vlády. Nemám nic proti sociálnímu státu, ale musí na vše být peníze, nebo dělat vše pro to, aby se našel způsob financování sociálních reforem. Jinak jednoho dne přijde pan ,,exekutor" i na náš stát.

K členství otce pana Schwarzenberga ve Vlajce. Doporučuji si přečíst knihu:
Bastl, Martin; Mareš, Miroslav; Smolík, Josef; Vejvodová, Petra. Krajní pravice
a krajní levice v ČR. Praha : Grada, 2011. 270 s . ISBN 978-80-247-3797-3.

PS: Používat Wikipedii jako zdroj informací nemusí být vždy šťastné...!!!!!
17. 01. 2013 | 11:35

Ivan napsal(a):

Nevite nekdo...?

Uznala volby presidenta za demokraticke vlada USA a Europska komise...?
17. 01. 2013 | 11:53

Freedomphile napsal(a):

Urban uz v praxi dokazal, jak daleko ma k pravde a jak blizko k multikultni propagande plne lzive politicke korektnosti a "humanitarnich" bomb...
Jeho protisrbske valecne stvani je dostatecne zdokumentovane (a skutecne pomery na Kosovu budou casem zrejme kazdemu), takze i Urban se docka - jako se po valce dockali podobni skopcacti kolaboranti Emanuel Moravec a Vladimir Krychtalek...
17. 01. 2013 | 11:55

ljlj napsal(a):

.. pane Urban, Vy jste prodejna de*vka --- ještě včera jste psal o otci jako o "poctivém fašistovi " ......
17. 01. 2013 | 12:13

cappy1952 napsal(a):

ty fakt jednoduchý formy česky komunikujících evropanů to určitě nepoberou,ta zasslepená část bude dál tvrdit,že to je lež. 40 let poslouchat lži vytvoří předsudky a škoda že není možnost,přeinstalovat,nebo najít bod obnovení. NĚKTEŘÍ Z NÁS,BOHUŽEL POUŽIVAJÍ BASIC,TĚM BY TO STEJNĚ NEPOMOHLO.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=rk4TfZHxVfI#t=8s
17. 01. 2013 | 12:54

Miroslav napsal(a):

Která slova hymny Karel Schwarzenberg zazpíval textově nesprávně? To, že má řečovou vadu a někdy mu jde špatně rozumět, není v civilizované společnosti žádné mínus pro vykonávaní jakékliv veřejné funkce. Nebo až bude kandidovat na prezidenta pan Klaus ml., tak budete řešit, že se na tu funkci trochu moc šklebí?
17. 01. 2013 | 13:14

Jim Devon napsal(a):

... Nečestné a nízké, neodpovídá historickým faktům ...
Dovolím si tedy alespoň já být v souladu s historií. Dovolím si zde dát řadu odkazů, které si myslím by bylo vhodné pro každého shlédnout, aby si udělal obrázek o Karlu Schwarzenbergovi. O předsedovi politické strany, za jejíž činnost je z tohoto titulu spoluodpovědný, o kandidátovi politické strany, který neměl pocit, že by potřeboval podpisy občanů na svou kandidaturu, protože měl své poslance ještě z doby, kdy TOP 09 měla 17 %. Kdyby tehdá měla jen 7%, jako v krajských volbách, měl by to pan Schwarzenberg trochu těžší. Oč on to má jednodušší, o to to máme těžší my, když máme co dělat, abychom se popasovali s vládními reformami.

Uvádím samozřejmě jen střípky toho, co lze na Internetu nalézt a co hýbalo svého času veřejným děním. U každého odkazu je citát nebo krátký komentář. Díky za konstruktivní (ne)souhlasné názory, které sdělíte decentněji, než má ve zvyku Miroslav Kalousek.

Pecková (TOP 09): Důchodci se přizpůsobí, vždyť se narodili za války
http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/duchodci-nepotrebuji-plnou-penezenku-skrtum-se-prizpusobi.html

Poslankyně Pecková: Peněženky důchodcům nenaplníme, naplňme jim duši
http://www.lidovky.cz/poslankyne-gabriela-peckova-tvrdi-ze-duchodce-trapi-vice-spolecenske-vylouceni-nez-nedostatek-penez-iug-/zpravy-domov.aspx?c=A120504_183609_ln_domov_jkz

Schwarzenberg: Politik nemá podléhat nátlaku a „hlasu ulice“. Vysokoškolsky vzdělaný člověk s právním vzděláním je ulice. Co jsou lidé s nižším stupněm vzdělaní?
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Schwarzenberg-Politik-nema-podlehat-natlaku-a-hlasu-ulice-255283

Daniel Korte (TOP 09): ...Bbude na ně slušná část společnosti právem pohlížet jako na lůzu
http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Poslanci-pravice-o-odborarich-Nenavistna-luza-197884

Ano, i zde je třeba voliče oslovit ...
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-volba-prezidenta/184309/knize-chce-na-hrad-a-lovi-hlasy-i-v-pivnici-tam-ale-cepoval-spis-mliko.html

Kdo umí jak hospodařit ... aneb účinnost kampaní
http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/sobotku-stal-jeden-hlas-121-korun-zemana-osm.html

Finančník Kalousek
http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/schwarzenberg-prachy-jsou-v-%E2%80%9Etopce%E2%80%9C-kalouskova-parketa

Alžběta Pezoldová. Proč se s SKarlem nemůžou.
http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/ustavni-soud-dal-pezoldove-novou-sanci-ziskat-majetek-schwarzenbergu.html

Karel Schwarzenberg umí být stejně lidový, jako Miloš Zeman. Nevěříte?
http://www.ceskapozice.cz/domov/hlas-elity/pan-knize-svymi-vyroky-cti-svejkuv-odkaz?utm_source=ceskapozice&utm_medium=twitter

Tajemství kariéry Karla Schwarzenberga?
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/188444/karel-schwarzenberg-75-jeho-tchan-byl-nacista.html

Kéžby, pane Barnarde.
http://domaci.eurozpravy.cz/politika/63257-pivovarnik-kritizoval-knizete-hlas-mu-ale-dal-proc/

Ještě, že máte na své straně tak kultivované přátele s tak vytříbeným slovníkem, jako Miroslav Kalousek a umíte se svých přátel zastat. To na Vás oceňuji, pane Schwarzenbergu.
http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/schwarzenberg-obvinuje-ods-chteji-kalouska-slavnostne-upalit.html

Jak to s Vašimi restitucemi vlastně bylo?
http://opona2009.zacit.cz/galerie-elity-naroda/schwarzenbergovy-res.html

A to byl prvopočátek druhé éry Vaší kultivovanosti.
http://www.lidovky.cz/17-listopadu-vyjdou-lide-do-ulic-kvuli-prazske-koalici-ods-a-cssd-ps8-/zpravy-domov.aspx?c=A101116_145909_ln_domov_spa

Úspěch TOP 09 v komentáři Karla Schwarzenberga
http://www.ceskenoviny.cz/domov/senat/zpravy/vysledek-top-09-je-podle-schwarzenberga-ne-zrovna-veliky-uspech-/852187
17. 01. 2013 | 13:16

Jim Devon napsal(a):

Aby ne, za ty miliardy od věrného stoupence. Co na tom, že jsou cizí?
https://www.facebook.com/VyzvaTrikralova

Stydíme? Podle voleb se dme naše hruď hrdostí.
http://www.facebook.com/pages/Styd%C3%ADm-se-za-vl%C3%A1du-%C4%8CR-a-chci-jej%C3%AD-demisi/114805421936180

Ano, přemluv bábu a dědu, ať volí Karla. TOPka už je out? Nebo raději decentně mlčíme.
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Knize-posila-do-ulic-mladezniky-Budou-vas-premlouvat-abyste-ho-volili-253264

Mohli jsme mít "horší" vzdělání, teď možná nebude žádné. A my studenti Vám můžeme být vděční za to, kam se školství posune.
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/volby-2010/pocet-vysokych-skol-se-musi-snizit-rika-schwarzenberg_165520.html

Think tank Karlova přítele Bakaly
http://domaci.eurozpravy.cz/politika/17927-schwarzenberg-chce-v-praze-americky-think-tank/

Hlavní téma: Americký radar. Američany vyjde levně. Nás také? A to jste byl u zelených a podporujete "ekologickou" armádu?
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=647844

Opět slovník vytříbený. Hodný diplomata. Je dobře, že myslíte na své přátele, pana Drábka a Kalouska.
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/schwarzenberg-o-vladni-krizi-veci-verejne-at-uz-drzi-hubu_230649.html

Co je dovoleno Karlovi, není dovoleno Bártovi
http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/6932-karel-schwarzenberg-kolaborant-spion-zradce-nebo-prezident-.aspx

Hymna v podání Karla Schwarzenberga. Opravdu se nebudete nudit.
http://www.youtube.com/watch?v=lZkjlJmTo9U

Ukázka piety a úcty v podání Karla Schwarzenberga
http://hn.ihned.cz/c1-54257570-klaus-reziruje-havluv-pohreb-absurdni

Lov na Bátoru
http://hn.ihned.cz/c1-52714790-karel-schwarzenberg-jsem-myslivec-batora-srnec-cekal-jsem-az-udela-chybu

Drahé zakázky nepodvázány. Alespoň ambasády v nejrychleji rostoucích trzích jsou podvázány mnohem účinněji.
http://hn.ihned.cz/cesko/c1-57026040-schwarzenberg-pripustil-ze-na-ministerstvu-resil-predrazene-zakazky-bez-efektu

Co je dovoleno příteli, není dovoleno jinému. Evropské dotace na rybník.
http://hn.ihned.cz/cesko/c1-52660260-rolnik-schwarzenberg-mel-vratit-dotace-ministr-kalousek-mu-to-prominul

Karel Schwarzenberg znovu předsedou TOP 09. Předseda odpovídá za program své strany! Na to nezapomínejte.
http://zpravy.ihned.cz/c1-53329050-karel-schwarzenberg-se-stal-opet-predsedou-top-09-ziskal-96-procent-hlasu

Pro levicového voliče? Pravicové reformy. Ještě, že se bába a děda nechali tak snadno oblafnout. Třeba se dají zas?
http://aktualne.centrum.cz/prezidentske-volby/clanek.phtml?id=768436

Česko v úctě Karla Schwarzenberga aneb to negativní především. Máte opravdu co Zemanovi vyčítat.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/206720-cesko-bez-prezidenta-siti-kabatu-z-ostudy-to-umime-rika-schwarzenberg/

Umění korupce a její tolerance, pokud je to ku prospěchu
http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/schwarzenberg-o-kalouskovi-snajdrovi-slo-o-korupci

Co na to Vít Bárta? Zajímavé myšlenky
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Vit-Barta-jasne-Zvolite-Karla-A-smat-se-bude-Kalousek-259349
17. 01. 2013 | 13:17

Miroslav napsal(a):

Zde jeden text hovořící za vše:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-urban.php?itemid=18791
17. 01. 2013 | 13:17

pozorovatel napsal(a):

děkuji za komentáře Lucie a Aleše W.. Je dobré, že jsou mezi námi i slušní lidé, bohužel je jich asi málo, jak se zdá z výše uvedené diskuze. Velmi mne pobavil komentář eurihujera, také ze mi zdá, že není přece možné, aby bylo tolik hulvátů mezi námi a že to musí psát lidé, kteří jsou za to dobře zaplaceni.
Bohužel nás asi čekají světlé zítřky s panem Putinem, které nám pan Zeman zajistí, sprostota většinou zvítězí nad slušností a zdravým rozumem.
17. 01. 2013 | 13:18

pamětník napsal(a):

Takže pan Karl zu Schwarzenberg prohlásil, že při hlasování o vyslovení nedůvěry vládě opustí jednací sál. Budou jej další členové TOP09 následovat? Udrží v tom případě ODS a LIDEM vládu?

Už se hledá, kde tesař nechal díru. :)
17. 01. 2013 | 13:24

Jim Devon napsal(a):

pamětník napsal(a):
17. 01. 2013 | 13:24

To se podle mě nestane. Jinak by totiž Schwarzenberg už po 1. kole opustil ministerské křeslo, což sice navrh, pak však neučinil. Pokud budou výhrady jeho kritiků ve smyslu jeho karierského prospěchářství pravdivé, opustí vládu až těsně před prezidentskou inaugurací. Případně vůbec, pokud nevyhraje.

Přikládám jeho politický životopis, jen pro informaci:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Schwarzenberg#Politick.C3.A1_.C4.8Dinnost

Jak vidno, jeho kritici asi mají pravdu v tom, že střídá politické strany, jako ponožky.
17. 01. 2013 | 13:39

Jiří napsal(a):

Tak koukám, že u pana disidenta se mažou i slušně vyjádřené názory. To se podívejme. U pana Klause mladšího se toto neděje.
17. 01. 2013 | 13:43

Jim Devon napsal(a):

Jiří napsal(a):
17. 01. 2013 | 13:43

To víte, disent. Esence demokracie samotné. Václav Havel se volil veřejně, lidé pak tvrdili, že pro to je jeden ze dvou důvodů:
- nikdo se nemusí za svou volbu stydět (tehdejší poslanci mohli hlasovat svobodně bez obavy z útisku),
- kdyby volba byla tajná, kdoví co by se zvolilo

A teď si vyberte, co je vlastně pravda.
17. 01. 2013 | 13:48

Jiří napsal(a):

Tak beru zpět, omlouvám se, můj příspěvek je u Hřebejka. Už se mi ty agitace tady popletly:)
17. 01. 2013 | 13:52

Jiří napsal(a):

Všechny štváče, kteří hodnotí člověka podle jeho příbuzných a ne podle něj samotného, upozorňuji na to, že tuhle dobu už jsme si prožili. Komunisti nám taky cpali, že kdo není třídního původu, ten je zralej pro kriminál.
17. 01. 2013 | 13:58

pamětník napsal(a):

Jim Devon:
Prohlásil to ve Sněmovně.
17. 01. 2013 | 14:01

Jim Devon napsal(a):

pamětník napsal(a):
17. 01. 2013 | 14:01

Že by to bylo podobně jako s Bártou: "Prohlásil jsem ve sněmovně", berte s rezervou?
17. 01. 2013 | 14:04

pwpw napsal(a):

Pan Klaus junior trpí nedostatkem sebereflexe a nedosatkem sebevědomí stejně jako jeho otec. Pakliže zdravotně postižený člověk sedící na vozíčku začne zesměšňovat člověka nevidomého, pak je to stejně tristní a neomluvitelné jednání, jako když pan Klaus junior se zdeformovanou tváří začne poukazovat na špatnou výslovnost pana Schwarzenberga. Pakliže si Klaus junior chtěl tímto agresivním zesměšňováním jiného dodat sebevědomí a cítit se nadřazeně, pak takové jednání mělo účinek právě opačný.
17. 01. 2013 | 14:56

Just.Nada napsal(a):

Komentář, ve kterém byl knížepán popsán jako arogantní monarcha a nelida a ve své druhé části Zeman jako obyčejný člověk se sociálním cítěním mě opravdu rozesmál. Nadávat na monarchismus mohli lidé žijící o 100 let zpět a dříve, pokud to někdo dělá teď, je to ukřivděný hlupák opakující myšlenky z povinné četby minulého režimu. Z 99% těchto lidí by při podmínkách, za kterých náš mumlající eurohujer vyrůstal stali opravdové lidské zrůdy. To, že za KS stojí hlouček ba přímo shluk grázlů, lobbistů a mediálních mafiánů je fakt, který by měl volič zohlednit a na který by měli zastánci Zemana poukazovat. Ale rozhodně ne na absenci lidskosti, což je popravdě jediná přednost KS a kterou Zeman naprosto postrádá. To, že máte chalupu na vysočině, kde vaše nervové buňky dennodenně svádí boj na nože se slivovicí neznamená, že máte sociální cítění. Pokud si však někdo myslí, že za Zemanem nestojí podobná skupina lidí viz. financování jeho kampaně, měl by být rád, že nežije ve Spartě, poněvadž by kvůli podezření z těžké demence letěl z hradeb takovou rychlostí jako Shinkansen kolem zastávky na znamení. Vyčíst KS, že jako člen Kalouskovi vlády napomohl dalšímu rozkrádání a ekonomickému krachu naší republiky a následně volit Zemana poukazuje jen na to, jak rychle lidé zapomínají. Volím KS, je k smíchu, což je maximum, co z této volby prezidenta lze vytřískat. Smutné..
17. 01. 2013 | 17:10

Just.Nada napsal(a):

leon napsal(a):

...dávejte školení studentům, ti dnes zblajznou cokoliv, jen nevím proč se jim říká studenti-asi od slova studovat....tož,tak

Neměl byste si plést termíny. Student není totéž jako student historie
17. 01. 2013 | 17:22

Jack Black napsal(a):

Jablko se od stromu daleko nakutali, a to,ze se synacek nejvetsiho nafoukaneho debila,zlodeje a protektora zlocincu (jaky kdy sedel na Hrade) vysmiva cestnemu cloveku jako je Karel Schwarzenberk je celkem pochopitelne.Nakonec co se da ocekavat od nekoho kdo ma za rodice zlodeje a tunelare.
17. 01. 2013 | 18:50

pamětník napsal(a):

Ochraňuj mě, Bože, před přáteli, před nepřáteli se ochráním sám. - Přísloví židovské
http://www.poeta.cz/citaty/kategorie/pratelstvi

Nejen lhář a poskok spekulanta, ale úlisný "bývalý přítel".
Tak nechutného člověka běžně nepotkávám, proto zažívám silný pocit štítivosti.
17. 01. 2013 | 19:12

pamětník napsal(a):

To patří pod jiný Urbanův blog.
17. 01. 2013 | 19:14

www.facebook.com/sabrina.kocickova napsal(a):

tedy ke kádrování

Píše se že prý: "Dá se říct, že V. Klaus pochází z komunistické rodiny. Oba rodiče byli členy matičky strany. Podobné je to i u jeho manželky Livie, která pochází z Oravy na Slovensku a div se světe, i paní Livie má stejné komunistické rodinné zázemí. Řeknete si, děti nemůžou za své rodiče. To je sice pravda, ale jenom částečná. V. Klaus se opakovaně hlásil do KSČ, ale měl nevídanou smůlu, komunisté jeho žádost opakovaně zamítli. Že by z obavy z ješitnosti a neskonalé touhy po vůdcovství u páně Klause? Je známo, že V. Klaus byl vzorným pionýrem a jako jediný ze třídy si pořídil hedvábný pionýrský šátek. To mu vlastně zůstalo podnes, jen rudý šátek nahradily vázanky!" zdroj google
18. 01. 2013 | 16:48

Eleonora napsal(a):

S formou vyjádření Václava Klause mladšího samozřejmě nemůže nikdo soudný souhlasit. Na druhou stranu je to soukromý mail, ve kterém - jako soukromá osoba - jeden podnikatel odmítl inzerovat v jistém médiu dle svého politického přesvědčení. Demokracie je o tom, že na to má každý právo. Pochopitelně by bylo milé, kdyby toto své právo každý uplatňoval slušně.

Ale s tou Vlajkou - to snad nemůžete myslet vážně? Co se ještě dozvíme během sílící prezidentské kampaně? Budeme přepisovat historii, jako třeba v rukopisech, o nichž se zrovna vlajkisté tak rádi handrkovali? Proč záměrně píšete, že byla vlajka NACIONALISTICKÉ hnutí, když byla členem FAŠISTICKÉ obce (NOF), výrazně xenofobní s nemalými nároky na anihilaci práv národnostních menšin (tedy jiných, než byli Češi a Slováci)? Stejně tak jako byla extremisticky nacionalistická, byla také fašistická. Nazval byste italské fašisty také nacionalisty, když by se vám to hodilo?

Pochopitelně nezastávám názor, že děti mohou za přesvědčení svých rodičů, něco takového je naprosto nepřijatelné. Zároveň mě ale děsí, s jakou lehkostí jsou převypravována fakta o skutečnostech, které bychom měli jako historickou zkušenost analyzovat před dalšími a dalšími generacemi pouze z pozice historické pravdy, abychom neopakovali pořád ty stejné hlouposti dokola.

Prosím tedy, než bude pokračovat ve svých spisech, podnikněte nějakou historickou rešerši, mohl byste se i jako novinář (pokud se tak dosud nestalo jinými články) značně zdiskreditovat.

Pro začátek bych doporučila například:

http://www.kosmas.cz/knihy/163150/fasismus-v-ceskych-zemich/
http://www.kosmas.cz/knihy/101421/vlajka/
18. 01. 2013 | 20:54

Shot napsal(a):

Ti s trochou rozhledu a zájmu se mohou o věci leccos dozvědět z knih těchto pánů:

Eagle Glassheim

Tomáš Pasák

Viz Kosmas.cz

S tím Nakonečným jste vážně trefil vedle pane Urbane, to by se historikovi státi nemělo.
18. 01. 2013 | 22:34

Jiří napsal(a):

Václav Klaus mladší je neuvěřitelný. Dal jsem si práci, a pčetl jsem slovo od slova celý text 20 minut Radiožurnálu. Veselovský tam rozhodně neklade žádné inkvizitorské otázky. Prostě syn svého otce se pozná vždy.
18. 01. 2013 | 23:58

Denisa napsal(a):

Pan Urban ma naprostou pravdu.
Vaclav Klaus ml. (no - ono to plati i na stareho) nema spetku cti v tele. Charakter ma krivy uplne stejne jako... no ne, nebudu to psat, nejsem jako on. Ale pro me je to ubozak, ktery KS nesaha ani po kotniky. A to ho mozna uzira. Tragedie je, ze takovyto clovek, ktery o charakteru nema vubec ani poneti, je reditelem skoly! Proboha, co z toho Porgu vyjde za lidi, jestli to tam vede takovyto KRIVAK ????
19. 01. 2013 | 01:11

Honza napsal(a):

Stejný jako pan otec, jablko nespadlo daleko od stromu že?
19. 01. 2013 | 02:48

Franta Čech napsal(a):

Václav Klaus ml. zase kecá blbosti. Jako malý za to dodtal od stršího facku a ten otisk je patrný dodnes. A že se něco porouchalo při tom i něco jiného je také patrné z jeho výroků. Nic méně ještě k paní Klausové co se jako slovena roztahuje na českém hradě ?????????????????????
19. 01. 2013 | 10:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy