Nenechme se zatáhnout do problémů eurozóny

14. 12. 2011 | 14:50
Přečteno 9159 krát
Fiskální disciplína a vyrovnané rozpočty, hlavní témata summitu EU, jsou nepochybně chvályhodnými cíli. Nelze proti nim nic namítat, naopak. Nicméně jejich primární příčinou dnes není ekonomická agenda (ozdravění financí), ale politická agenda (udržení eurozóny v alespoň současné podobě, další prohloubení evropské integrace). A to už problém je.

Dalo se totiž jít i jinudy. Mohla vzniknout méně početná, ale zdravější a silnější eurozóna, tvořená svazkem několika fiskálně zodpovědných zemí. To by ovšem znamenalo drtivou politickou porážku celé jedné generace evropských "integrátorů" i jejich jednosměrné ideologie "stále užší unie". Takže se jde raději cestou smluvně vynuceného fiskálního "direktorátu".

Evropská unie je koneckonců hlavně mocenský projekt neo-imperiálního střihu. Vytvořit z evropské různorodosti jednotnou právní, politickou a ekonomickou entitu, globálního hráče, kterého ovšem budou mít pod kontrolou - to bylo, je a bude dlouhodobým zájmem evropských velmocí. Nikdy nepromeškaly žádnou krizi coby příležitost k posunutí svého záměru dál. I ted´ tomu tak je. Francie s Německem se chopily iniciativy s nebývalou razancí. Evropské instituce, které tradičně sloužily jednak jako kouřová clona, jednak jako převodová páka v této mocenské partii, náhle příliš zdržovaly. Tak byly prostě pro tento moment odsunuty stranou. Velká Británie se do této kontinentální hry také nehodí a proto bylo nutno ji vymanévrovat od jednacího stolu předložením pro ni neakceptovatelných návrhů.

Znovu se tu překresluje, již poněkolikáté v tomto desetiletí, mocenská mapa Evropy a znovu se posouvá rovnováha ve prospěch "tvrdého jádra" EU. Bylo by proto naprosto nelogické, abychom nyní automaticky kývli na závazky uvnitř eurozóny (když pominu to, že je zatím zcela neznáme) a stali se tak něčím jako členy eurozóny bez eura. My se musíme napřed rozhodnout, zda do eurozóny za této situace vůbec chceme vstoupit. To může mít za současných a zejména budoucích podmínek zcela zásadní dopad na naši národní a státní existenci. Taková debata musí u nás teprve proběhnout a na jejím konci musí být referendum o jednotné měně. Není proto kam spěchat a zdrženlivý postoj je zcela na místě - navzdory očekávatelnému a neadekvátnímu mediálnímu třeštění různých analytiků a komentátorů.

Vyšlo v HN

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Viola napsal(a):

Nastává bod obratu?

Nemyslela jsem si, že ještě budu sympatizovat s představiteli ODS.
14. 12. 2011 | 15:02

RA napsal(a):

Viola........ODS a Zahradil ale názory nemění, tak jaký obrat ? Váš ? Prohlédla jste ?
14. 12. 2011 | 15:16

scallop napsal(a):

Autor:

Takze dnesni Krize eura je vlastne jen zaminka pro temne umysly Francie a Nemecka na ovladnuti sveta. Ostatni jim naleteli, ale Vas neoblafli !

Za opisovani mate nedostatecnou, pred Vami uz to tady prokoukl pan Bednar. (Dokonce pochopil, ze smysl ceskych dejin je stalety boj maleho naroda proti dablum z Bruselu.) Navic Vam chybi jeho poetika. Musite se vic snazit !
14. 12. 2011 | 15:16

RA napsal(a):

scallop.......... asi trpíte sněžnou slepotou, když jste to neprohlédl, nebo máte nasazené růžové brýle. Jasně že jde o likvidaci našeho státu a vytvoření německého protektorátu na tomto území. To dnes už vidí každý, kromě Vás, ovšem.
14. 12. 2011 | 15:19

franky napsal(a):

Srovnám-li Paroubkův, Sobotkův či Zaorálkův blog k dané problematice s blogem pana Zahradila, pak ačkoliv nejsem příznivcem ODS musím sympatizovat s názorem pana Zahradila. Myslím si, že levicové strany vsadily na špatnou kartu.
14. 12. 2011 | 15:19

Eruanno napsal(a):

Pokud je pro Vás EU tak špatná, tak moc nechápu proč v jejím parlamentu pořád ještě dřepíte...
14. 12. 2011 | 15:21

student napsal(a):

Dříve než se začne rozhodovat o tom zda půjčíme, by se měl přehodnotit kurs koruny k euru. Možná ten stávající je opro nás nevýhodný.
14. 12. 2011 | 15:21

Pepa Řepa napsal(a):

Celý svět nyní s napětím očekává, jaké stanovisko zaujme k problému všudypřítomná a nejrespektovanější ratingová agentura
SCHLAPOTA AND PARTNERS s.r.o., sídlící v kolonii Bedřiška.
14. 12. 2011 | 15:22

Puck napsal(a):

Pro Viola :
Také jedna, které EU ubližuje k neunesení. Panu Zahradilovi ubližuje tak, že se ani nestydí pobírat od ní plat. Bratru 6.200 euro hrubého, t.j. asi 155.000 Kč každý měsíc. A covím, tak tam straší už od našeho vstupu do EU.
:-)
14. 12. 2011 | 15:23

scallop napsal(a):

RA

Ale ja s panem Bednarem (i opisujicim Zahradilem naprosto souhlasim). Staleti utajovane "Protokoly bruselskych uredniku" musi prece videt kazdy ! (Samozrejme krome Polaku, to byli vzdycky nadivove).
14. 12. 2011 | 15:26

Petr napsal(a):

Pane europoslanče,
bída Evropy se nedá stále svalovat na krach bank v USA. Ty už se z krize dostávají.
Naprostou a největší část viny má přebujelá, přeplácená, lenivá a neschopná byrokratická eurohydra. A za to že je taková, nesete část viny jako europoslanec. Nežádáte důrazně od eurokomise odvolání a nebo alespoň výměnu euroúředníků co navrhují komisi zakřivení okurek, balení koblih, bezdotykové baterie, kvóty na cukr, zabírání úrodných polí pro solární elektrárny a na pěstování pro zvěř jedovaté řepky a další, mírně řečeno hlouposti. Nevadí Vám přeplácenými euroúředníky vypracované směrnice ze 70 chybami (ne gramatickými) např.EN 1775.
I na stálém cestování Vás poslaců a tisíců úředníků a jejich podržtašků mezi Bruselem a Strasburkem by se ušetřily miliardy. Další miliardy by se dali ušetřit na snížení počtu aparátu min. 80% a nikdo kromě nich by to ani nepoznal. A vůbec se Vám nechce sáhnout na jejich nezasloužené platy.
Takže Vám budou lidé včetně mne tleskat, když byrokratickou hydru přiškrtíte. Zatím, nezlobte se, na současné neutěšené situaci máte také velkou vinu.
14. 12. 2011 | 15:27

Jan Čermák napsal(a):

EU jako mocenský projekt neoimperiální...
Váš myšlenkový obzor je tristní a ubohý pane Zahradil.
Člověk s takovýmto " rozhledem" nás má reprezentovat v Evropě.
Pánbu nás chraň.
Skoro mne napadá, taky kradete tužky? Jako Váš guru?
14. 12. 2011 | 15:28

Bruno napsal(a):

Pane Zapletale, platí Vás za to nicnedělání v EU dobře. Nestydíte se? Raději zalezte.
14. 12. 2011 | 15:29

rejpal napsal(a):

Pane Zahradile, až složíte mandát z důvodu konfliktu svědomí, protože nemůžete sloužit imperiálním zájmům několika velmocí, budu třeba brát vaše názory vážně. V opačném případě neustále sílí pocit, že pokud většinu poslaneckých míst zabírají odpůrci EU, případně lidé, které zajímá jen, kde jsou v Bruselu kantýny, musí se osud unie vyvíjet podivným směrem. Vy jste za to, co se děje v dobrém i špatném, spoluodpovědný.
14. 12. 2011 | 15:30

Sladký napsal(a):

Likvidace našeho státu, Rudá Armádo? Vždyť nám tady už v podstatě nic nepatří.A nepovažujete za zvláštní, že toho strašlivého nebezpečí si nevšimli třeba Poláci? Nebo Dánové,Irové,Finové?
14. 12. 2011 | 15:33

Sladký napsal(a):

Jinak samozřejmě chápu,že jistým kruhům u nás se případné zavedení daleko přísnějšího a vyspělejšího právního řádu vůbec nelíbí.
14. 12. 2011 | 15:35

Kuchař: napsal(a):

Když Obama půjčoval bankám, podmiňoval to střídmými manažerskýmu benefity bankovních úředníků.

Pokud by se toto zavedlo i u státních úředníků,včetně těch Bruselských, jsem pro půjčku.
14. 12. 2011 | 15:42

josef napsal(a):

"Brusel" nechce, abychom mu něco dali. Dává nám čtyřicet miliard korun čistého ročně, a tedy to, co de facto navrhuje, je, že po dva roky od něj nedostaneme nic, aby tu částku mohl dát na pojištění. Tatínek řekne synáčkovi, že mu dva měsíce nebude dávat kapesné, protože má nějaké finanční problémy, a synáček křičí, že tatínek je zloděj.
14. 12. 2011 | 15:44

Pepa napsal(a):

Když jsem četl o tom, že jsou případy, kdy se oběť zamiluje do svého trýznitele, tak jsem si to nedovedl představit.Teď, když vidím jak tady vyznáváte lásku panu Zahradilovi, který se ani netají tím, že v EU zakládá českou pátou kolonu a nestydí se za to brát nekřesťanské peníze od stejné EU, tak jsem pochopil. Pan Zahradil má poslání od pana prezidenta tuto organizaci zpacifikovat a poté rozložit. Takže pane Zahradile, prachy už máte, tak teď už jenom někoho vhodného podříznout a pryč. Vyznamenání vám Vondra dopraví leteckým speciálem osobně.
14. 12. 2011 | 15:46

Viola napsal(a):

Puck

EU mi neubližuje, já jsem byla ráda, že jsme byli pozváni, ale také by se k nám mohlo chovat jako k hostům, copak hostu řeknete hned ve dveřích ať vám půjčí všechno, co má a ještě něco navíc, to už pak není host, ale vězeň. Je samozřejmě dobře, že v EU máme své lidi, to by tak ještě scházelo, aby tam nebyli. Ovšem ty platy to je problém.
14. 12. 2011 | 15:53

Lspeedy napsal(a):

Nenechme se zatáhnout do problémů pana Zahradila!
14. 12. 2011 | 15:54

Tojesmrad napsal(a):

...parazit Zahradil opět vylezl ze své díry, ale peníze z EU mu nesmrdí !!!
14. 12. 2011 | 15:57

Hana napsal(a):

To je teda soupis ze svodky! Kromě ohraných provolání typu školení politruka tam nenacházím ani zblo nějaké argumentace založené na faktech. 90 miliard MMF strašně vadí - ale 5 miliard tuším Ukrajině, nebo kdo to byl - moc nás neinformovali, tekže si napamatuju - co půjčila Topolánkova vláda bylo v tichosti a v pohodě? A je zajímavé, jak nejednou ODS vzývá referendum! Kolik let už brání přijetí zákona o obecném referendu? Zkrátka jen agitka - nic víc. A jen tak mimochodem - já chci, aby nás zabrali němci - oni by tu totiž udělali pořádek! A nebude problém spíše v tom, že Německo chce prosadit jednotné daně pro právnické osoby a daň z bankovních operací??
14. 12. 2011 | 16:00

Pepa napsal(a):

k Viola:
nevím, zda je to ten, nebo ta, ale co vím zcela jistě, že vůbec, ale absolutně vůbec neví která bije. Neměl(a) by se tady ztrapňovat.
14. 12. 2011 | 16:02

Marty napsal(a):

Odkdy jsou Merkelová a Sarkozy levičáci?
Převezme od nás Rusko 80% našeho exportu?
14. 12. 2011 | 16:03

bluebird napsal(a):

A pane Zahradile, že jste nenapsal, když vaši poslanci Ouyský a Cabrnoch okrádali daňového poplatníka přes IZIP a teď mu ještě hrozí arbitráží, když jim nenasypeme další stovky milionů a stálo nás to přes 2 mld, oni obelhali EP i nás a vás a vám to bylo jedno, že najednou taková šetrnost když máme být účastnění na řešení problémů bohatého Západu a že takové ticho, když se okolo vás krade? A jen na okraj, pan Zahradil nebere 6200 Eur, jako šéf frakce bral nejméně jednou tolik a hospodařil pro frakci, sebe a ODS až se stonásobky ...a jestlipak ušetřil pro vlast? Leda tak pro ODS a kdo ví?
14. 12. 2011 | 16:07

stále rebel napsal(a):

Chápu, že lidská paměť má problémy s tím, co bylo před desítkami let, ale nechápu, že si lidé nepamatují devadesátá léta.

Já velmi dobře.
Pamatuji trapného Klause, který nás prohlašoval za východoevropské lídry, za ty, od kterých by se měli ostatní učit, pamatuji konec devadesátých let, kdy český tygr chcípnul a to navíc v období, kdy se kolem dařilo, fabriky rozkradené nebo vytunelované, v bankách špatné úvěry za 400 miliard, inflace přes deset procent. Jen v kupónové rozkrádačce jsme prožrali nebo jak to říci téměř 2500 podniků, které tu budovaly generace našich předků.

To byla česká cesta a stejně jako na konci té z devadesátých let, tak na té dnešní bude to, že budeme prosit ty na západ od nás, aby nám z toho marasmu pomohli.
Sami toho nejsme schopni.
14. 12. 2011 | 16:10

Petr Havelka napsal(a):

Pane Zahradile,

je to těžké. selský rozum mi radí být solidární s ostatními a pak mi začne vrtat v hlavě červíček, jestli ta moje solidarita není vynucená a jestli by někdy byla opětována.

Selský rozum mi rovněž radí přesně podle tety Kateřiny "Co si si navařil to si také sněz" tzn že bychom měli pomoci, ale ne že na to ještě budeme doplácet, to není fér.

Očekával bych od států vytahovaných z bryndy hodně kajícosti přetavené v konkrétní činy, zatím toho není tolik vidět.

To je, jako kdybych já měl na zahradě jen sprchu a můj soused pětadvacetmetrový bazén a jednou by mi zaklepal na dveře a řekl "Vybul mary nestíhám ten plavečák splácet" obrátím kapsy on jen ucedí "Dik" a já se budu dál koukat přes plot, jak si tam plave na lehátku se sklenkou šampáňa uvelebenou na břichu.
14. 12. 2011 | 16:24

Zbyněk Matyáš napsal(a):

´Člen eurozóny bez eura´ - to je přesné.
Docela bych rád viděl, jestli někdo si troufne tuto charakteristiku naší možné situace vyvrátit. Pochybuji.
14. 12. 2011 | 16:32

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Petr Havelka:
Teta Kateřina to neřekla. ☺
14. 12. 2011 | 16:33

Petr Havelka napsal(a):

Pane Matyáši,

třeba jo, třeba ne.

Já na ni svádím všechna národní mudrosloví .)
14. 12. 2011 | 16:39

Tupelo napsal(a):

Hehe, pan Zahradil opet pobavil, tak pry VB byly predlozeny pro ni neakceptovatelne navrhy. :)) Je zajimave ze pro vsechny ostatni (tedy s vyjimkou cim dal tim vic se nacionalizujich madaru a pochopitelne klausovy bananove vlady v CEZku) jsou tyto navrhy akceptovatelne, ale chyba bude asi ve vsech tech ostatnich. :) Jestli to nebude tim ze ostatni nemaji svoji London City, ze ktere profituje snad pulka VB, takze jim na blahu financniku (jejichz vliv na soucasnou globalni krizi je x-krat vetsi nez snad uz prislovecna nocni mura pracoviteho cecha - totiz lenivy rek, coby hit pravicove predvolebni kampane ;)) nezalezi az tak moc jako britskym politikym spojenych s velkym businessem. Ostatne do Camerona se nestrefuji jen labouriste, ale zdatne take liberalove. Zaoceansti pratele z Wall Street to ted take nemaji jednoduche takze pomoc bude pod ocekavani, takze kdo vi jak dlouho soucasna britska vlada vydrzi. Ne nadarmo byl vydan obeznik pana reditele britske policie, aby se organy pripravily na tezke poulicni nepokoje...

Jo a reci politiku ODS o referendech - to uz je snad uplne mimo komentar, najednou si na tento institut, proti kteremu kopali pri vsech mnoznych prilezitostech vzpomeli. Nez takove CEZke konzervy, to uz snad opravdu radeji vladu Bruselu... :)
14. 12. 2011 | 16:41

JF napsal(a):

Pane Zahradile, odpovím si sám na aktuální otázku pročpak se rozpadlo RVHP.

RVHP se rozpadlo pro Vaši všeobecnou NESCHOPNOST. Podobně jako třeba vláda pana Klause či výsledky české ekonomiky - pokud nějaká česká ekonomika ještě vůbec je. pozn.*

příklad Vaší neschopnosti: ČR se přístupovými smlouvami zavázala k přijetí eura. Resp. referendum budete muset pravidelně opakovat. Kolikrát myslíte že to bude dostatečné se vyvázat ze jha přístupové smlouvy, aby nás netížili podmínky za kterých jsme milostivě ráčili vstoupit.

* Anonymní akciovky bych spíš šoupnul do kolonky ruské zahraniční investice.

ps: dle mého EU třeba rozložit jedině zevnitř stejně jako to RVHP. Neschopnosti na to máte vynikající. Obvykle se uvádí spíše schopnosti, ale berte to že je to relativní.

Prostě si to tam udělat po svém. Rozložit to.
14. 12. 2011 | 16:42

JF napsal(a):

oprava aktuální otázečky:

Kolikrát myslíte, že bude dostatečné opakovat referendum, aby bylo možné se vyvázat ze jha přístupové smlouvy, tak aby nás netížily podmínky, za kterých jsme milostivě ráčili vstoupit.
14. 12. 2011 | 16:45

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Petr Havelka:
Mám Saturnina v compu ve stejném adresáři s Biblí. ☺
14. 12. 2011 | 16:46

Zbyněk Matyáš napsal(a):

český maloměšťák:
"voličů - explicitních volů"
Bývá obvyklým maloměšťáckým zvykem vulgárně nadávat oponentům (pane Stejskale, sic!), kteří mají tu drzost zastávat jiné názory než ty maloměšťácké. Takže, český maloměšťáku, co jiného bychom byli, pokud by došlo na Vaše přání a my podpořili €, než ´členy eurozóny bez €´?
A včil mudruj.
14. 12. 2011 | 16:52

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Docela chápu pana Zahradila, proč "dřepí" jako EU poslanec v Bruselu. Sledoval jsem na netu proslovy Nigela Farage a vedle sedící pan Zahradil se dobře bavil. Trénovat si listening skills poslechem tak skvělého řečníka za slušný peníz, to je terno. Až pan Zahradil opustí evropský parlament, může učit v jazykovce, jen ten honorář bude menší.
14. 12. 2011 | 16:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávku obsahující příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
14. 12. 2011 | 16:54

Kanalnik napsal(a):

"udržení eurozóny v alespoň současné podobě, další prohloubení evropské integrace - to už problém je"

ja v tom zadny problem nevidim, nejsem nacionalista a normalizacni kolektivista

v poslednich dnech mi ODS pripada tak zkostnatela a mimozni jako KSC pred r. 1989

blizi se dalsi kolo emigrace
14. 12. 2011 | 17:00

Silvie napsal(a):

Pane Zahradile,

když už jste se jako poslanci ODS v posledních letech tak vyznamenali, postarejte se alespoň o to, abychom měli možnost vyjádřit se k naší budoucnosti v referendu. Má-li být v evropské unii v nabízené podobě- říkám jasné ne.
Údajně je proevropských pouze pět procent českých občanů, tak to berte, laskavě, v úvahu při vašem rozhodování.
14. 12. 2011 | 17:01

Petr z Tábora napsal(a):

Několik dní už trvá diskuse nad záměry jejichž detaily neznáme:
>Část o fiskální odpovědnosti je chvályhodná a měli bychom ji zavést. Mile mě překvapila ČSSD, že se k tomu přihlásila (?), ač to znamená opustit hesla "zdroje jsou" apod. Čertovo kopýtko je ovšem v centralizaci EU která je s tím spojená = další ztráta samostatnosti, kdy o našich daních a výdajích budou více či méně rozhodovat orgány EU.
>Část o půjčce 89miliard je jasnější, půjčíme MMF ve prospěch eurozóny ač nemáme euro. Myslím, že nemůžeme být černým pasažérem na lodi EU a půjčit bychom měli.
14. 12. 2011 | 17:06

JF napsal(a):

Silvie: souhlas,ano to by bylo relevantní referendum!

.. nikoliv referendum o EURu. To by mohli navrhovat jen nějací joudové pakliže to není nějaká sofistikovaná politická hra nějakého profesionála. ;-)
14. 12. 2011 | 17:07

český maloměšťák napsal(a):

Zbyněk Matyáš
Lžete. Ale to jsem si již zvykl. Žádné takové přání nebylo.
Pokud si pamatuji - celá naše polemika začla mou reakcí na vaše spamy :

Zbyněk Matyáš napsal(a):
Slabý blog, více agitační než analytický.
Správně podle mne je:
1) nechat € padnout resp. nechat je zachraňovat jiným;
2) usilovat o vstup do tvořící se fiskální unie.
11. 12. 2011 | 22:41

Kdy jsem tvrdil, že klidně jsem pro, ale nutno doplnit bod 3). Tedy zastavit peněžní transfery z donátorských zemí do ČR /jsou to především země eurozony/

Odůvodnění jsem také podal. Nelze spekulovat s kurzem vůči euru či provádět daňový dumping via lákání kapitálových investic z donátorských zemí a zároveň sanovat rozpočet penězi zemí eurozony, bez toho, aniž bychom se účastnili aktivně i řešení problémů zemí eurozony.

Vaše lži a posluvání jsou zde známy. A také společnost do které vás zařadil včera Josef K. Zcela po právu.

Apropo - kdy bude první představení kabaretu " Silvie a její šlapka, Zbyněk a její Pepka" ?? Prý máte nějaké potíže s financema ? Půjčil bych vám - ale musím mít záruku, že to bude minimálně stejná sranda jako tady.
/Prej - "slabý blog - více agitační než analytický". :)))))/
S váma je fakt sranda. Vy jste musel být komouš jak víno. ( Kdo není s námi - je proti nám. Jen naše agitky jsou ty správné agitky.)

Stejskal
Vy nevidíte tu chabost Zahradilovy agitky ? Kdy straší silným Německem a Francií ? Vy si taky myslíte, že ČR má mít na věci stejný vliv jako tyto země ?
Vy jste také měl z matematiky čtverku ?
Tím nedělá ze svých voličů voly ?
Ne?
A co teda ?

On snad mluví za ně , ne ????
Vy nevíte, že žijeme v systému zastupitelské demokracie ?
14. 12. 2011 | 17:09

český maloměšťák napsal(a):

"Údajně je proevropských pouze pět procent českých občanů, tak to berte, laskavě, v úvahu při vašem rozhodování."
-----------
Bože, dej mi sílu, ať tady ty stupidity pavlačových drben nezanechají v mém mozku žádnou viditelnou stopu.
Díky Ti.
:))

P.S. Mám takový pocit, že někteří lidé v životě nepracovali v žádné firmě, která musí vyrábět a obchodovat - aby se uživila - uspěla na trhu /např. evropském/. Ne blbě kecat - o tom, jak jen 5 procent lidí chce jednotný trh.

Konec osvěty.
Vrátit se do škamen a počítat - ČR má tolik a tolik obyvatel, Německo a Francie tolik....kolik obyvatel má tedy Čína /nebo kdo to má vlastně podle Zahradila mít velkomocesnký vliv v Evropě/ ?

Tento domácí úkol Silvii zkontroluje honolulu a podepíše Zbyněk Matyáš.
14. 12. 2011 | 17:17

Prcatporusky napsal(a):

pro Silvie :
Silvie, pokud se Vám nelíbí v kulturní Evropě, jeďte k novo-Sovětům do Kremlu za Medveděvem a Putinem, tam si určitě užijete...
14. 12. 2011 | 17:21

pete napsal(a):

Jsi to dobře napsal. tak to musím zopakovt:

Pane europoslanče,
bída Evropy se nedá stále svalovat na krach bank v USA. Ty už se z krize dostávají.
Naprostou a největší část viny má přebujelá, přeplácená, lenivá a neschopná byrokratická eurohydra. A za to že je taková, nesete část viny jako europoslanec. Nežádáte důrazně od eurokomise odvolání a nebo alespoň výměnu euroúředníků co navrhují komisi zakřivení okurek, balení koblih, bezdotykové baterie, kvóty na cukr, zabírání úrodných polí pro solární elektrárny a na pěstování pro zvěř jedovaté řepky a další, mírně řečeno hlouposti. Nevadí Vám přeplácenými euroúředníky vypracované směrnice ze 70 chybami (ne gramatickými) např.EN 1775.
I na stálém cestování Vás poslaců a tisíců úředníků a jejich podržtašků mezi Bruselem a Strasburkem by se ušetřily miliardy. Další miliardy by se dali ušetřit na snížení počtu aparátu min. 80% a nikdo kromě nich by to ani nepoznal. A vůbec se Vám nechce sáhnout na jejich nezasloužené platy.
Takže Vám budou lidé včetně mne tleskat, když byrokratickou hydru přiškrtíte. Zatím, nezlobte se, na současné neutěšené situaci máte také velkou vinu.

14. 12. 2011 | 15:27
Jan Čermák napsal(a):
14. 12. 2011 | 17:24

Tupelo napsal(a):

Kanalnik: "blizi se dalsi kolo emigrace"..... Doufam ze mate na mysli emigraci nacionalni casti ODS (treba i s jejich mimostranickymi druhy z dostu, suverenity a hradu - nakonec Klausuv ma napravo dobre pratele, jeden tu ted byl na skok, takze mohl by zajistit viza a povoleni k trvalemu pobytu ;))
14. 12. 2011 | 17:24

Pete repete napsal(a):

Noch ein mal:

Pane europoslanče,
bída Evropy se nedá stále svalovat na krach bank v USA. Ty už se z krize dostávají.
Naprostou a největší část viny má přebujelá, přeplácená, lenivá a neschopná byrokratická eurohydra. A za to že je taková, nesete část viny jako europoslanec. Nežádáte důrazně od eurokomise odvolání a nebo alespoň výměnu euroúředníků co navrhují komisi zakřivení okurek, balení koblih, bezdotykové baterie, kvóty na cukr, zabírání úrodných polí pro solární elektrárny a na pěstování pro zvěř jedovaté řepky a další, mírně řečeno hlouposti. Nevadí Vám přeplácenými euroúředníky vypracované směrnice ze 70 chybami (ne gramatickými) např.EN 1775.
I na stálém cestování Vás poslaců a tisíců úředníků a jejich podržtašků mezi Bruselem a Strasburkem by se ušetřily miliardy. Další miliardy by se dali ušetřit na snížení počtu aparátu min. 80% a nikdo kromě nich by to ani nepoznal. A vůbec se Vám nechce sáhnout na jejich nezasloužené platy.
Takže Vám budou lidé včetně mne tleskat, když byrokratickou hydru přiškrtíte. Zatím, nezlobte se, na současné neutěšené situaci máte také velkou vinu.

14. 12. 2011 | 15:27
Jan Čermák napsal(a):
14. 12. 2011 | 17:26

martinka napsal(a):

nějak jsem si nevšimnul, že by Zahradil, Klaus a jim podobní přicházeli a nabízeli nějaké myšlenky a řešení. stále jenom komentují myšlenky jiných s tím, že to nejde. Vlastní řešení však nenabízejí
14. 12. 2011 | 17:43

Keltí napsal(a):

Pan Zahradil je pátou kolonou pražského místodržícího,"akorát"z celé EU mu nesmrdí plat 6 2OO euro.
Jinak je projekt EU od ďábla samého.
Jak Kalouska z mnoha důvodů nemusím,tak jeho stanovisko k půjčce MMF a pro dutolebé podtrhuji NÁVRATNÉ půjčce MMF je naprosto realistické:"buď budeme na palubě,nebo zůstaneme na mělčině/volně prafrázuji/.
Klaus v Polsku se nechal slyšet,že by se rád připojil k bourání eura-v EU je již dlouho vnímán jako šášula,kterého tam již nikdo nebere vážně.
Doma však kolem Macha,Bátory,Jákla a dalších vesměs členů paralmentu za ODS se seskupuje skupina zavilých odpůrců EU,která by ráda pomohla Klausovi nejenom zbourat euro,ale i EU.
To je o nich známo,nic nového pod sluncem,ale zatím nebyli schopni formulovat co bude po kroku A/např.vystoupení z EU/.
Co bude formou a obsahem toho,až se jeich záměr uskuteční.
Připomíná mně to heslo:"Nic než národ"a jejich nositele.
Tam ale Evropa nechce a doufám,že i většina racionálně uvažujících občanů této země.
14. 12. 2011 | 17:49

krajan napsal(a):

Také se připojuji k těm,co se ptají: Pane Zahradile,co v tom EP ještě děláte? Na protest jste měl už dávno s tou hnusnou funkcí praštit.
14. 12. 2011 | 17:59

Zbyněk Matyáš napsal(a):

český maloměšťák:
Namísto nadávek už jen silná slova, přece jen nějaký posun. ☺ Tak tedy já prý lžu a Vy nemáte přání zachraňovat €, hleďme. Tak tedy ty nadávky do vychcánků a parazitů jste chrlil proniczanic, že.
K věci: žádné transfery financí z donátorských zemí do ČR se nekonají, cash-flow unijních projektů v ČR jsem konkrétně popsal. Nejde o žádnou sanaci našeho státního rozpočtu, na projektech EU participujeme a pokud není finančně i jinak zajištěn, nerealizuje se. Ostatně i kdyby se transfery konaly, nemají nic společného se zachraňováním €. Zrovna tak neexistuje z české strany žádný daňový dumping. Takže pokud se týká lhaní, je to Váš problém, a já jsem dávno na to zvyklý, agitátore. Vaši propagandu nelze dělat bez lhaní. ☻
14. 12. 2011 | 18:10

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Keltí:
Racionálně uvažující občané jsou na pochybách o životaschopnosti € a především o účinnosti nalévání peněz do jeho záchrany.
14. 12. 2011 | 18:13

honolulu napsal(a):

Slapko,
Ty lajdaku pripravuj se na Saturnalie a nevyrusuj svym ublizenym kvikotem rozhovor inteligentnich lidi. Uc se z jejich myslenek.
14. 12. 2011 | 18:33

krajan napsal(a):

Pane Zbyňku Matyáši,můžete mi,prosím ozřejmit,kdo jsou to ti "racionálně uvažující občané", kolik jich je,jaké mají ekonomické vzdělání,jaké mají odborné argumenty,kde přišli k podrobným informacím o stavu € a dalších důvodech jejich racionální úvahy? Skutečně by mne zajímalo,kolik lidí v této zemičce je schopno opravdu fundovaně se k věci vyjádřit.Osobně a bez mučení se přiznám,že já nikoliv,neboť mám pouze to odporné a naprosto zbytečné humanitní vzdělání.
14. 12. 2011 | 18:35

Keltýzkumu. napsal(a):

Zbyněk Matyáš,
zřejmě jste nepochopil psané-psal jsem,že Evropa a racionální uvažující občané nechtějí v duchu hnědé ideologie někam,kam nás
by chtěli D.O.S.Tat holé lebky.
14. 12. 2011 | 18:39

kelt napsal(a):

Oprava-Kelt
14. 12. 2011 | 18:40

vico napsal(a):

Celou situaci-zejména názorový /a náladový/posun v naší zemi charakterizuje nick viola 15:02.

Viola, to předesílám, žádný posun neabsolvovala. Z jejích příspěvků lze vystopovat, že dobu před r.1989 bere jako převážně idylickou, lidé měli práci, netrpěli sociální nejistotou atd...Teď jenom překvapeně podotkla : "Nemyslela jsem si, že ještě budu sympatizovat s představiteli ODS." :-))

A má recht. Vždyť ódeesesák Zahradil píše : " EU je projekt neoimperiálního střihu". ODS se staví do čela boje proti imperialismu, s překvapením zjišťuje nick viola :-)

Prezident ČR z Pražského hradu svým typicky lehce vykleštěným mektavým hlasem mluví o demokratickém deficitu Západu aby v zápětí se pokusil vlést do rekta malého Medvěděva. Apropo, kdy naposled Klaus něco pípl o demokratickém deficitu Ruské federace? Podle dikce našeho prezidenta bych soudil, že jsme spíše členem SNS /Содружество Независимых
Государств/ než-li EU.
14. 12. 2011 | 18:48

vico napsal(a):

vlézt
14. 12. 2011 | 18:51

Zbyněk Matyáš napsal(a):

krajan:
Mínil jset ty ´racionálně uvažující občany´, které přede mnou zmínil keltí, jeho příspěvek však zmizel. ☻
14. 12. 2011 | 18:54

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Kelt:
Asi jsem opravdu nepochopil, bohužel už nemohu se napravit, původní příspěvek zmizel.
14. 12. 2011 | 18:56

krajan napsal(a):

Zbyněk Matyáš
Takže nedorozumění,dobrá,beru.Mezi tím jsem ke svému překvapení zjistil,že nejfundovanějšími ekonomy v téhle zemičce jsou chemičtí technologové - Kalousek a Zahradil.Jak úžasné! Neměla by se snad VŠCHT přejmenovat?
14. 12. 2011 | 19:00

arnazach napsal(a):

Raději bych si přečetl, co jste hoši z ODS udělali pro to, aby Británie hrála v EU důležitější roli než Francie.
14. 12. 2011 | 19:01

ghándí napsal(a):

čtyři a pěti hlavních ekonomů čsob sedláčků doporučují: pujčte bankám! je to pro vaše dobro.
14. 12. 2011 | 19:02

Mik napsal(a):

CR nema jine vychodisko nez prijmout euro a zaclenit se do eurozony a byt konecne plnohodnotnym clenem EU ale to se pochopitelne nehodi Klausovi ktery si nedavno pozval Medvedeva a snazil se to zamaskovat Temelinem,,mozna mohlo jit okrajove o Temelin ale v prve rade to vzbuzuje podezreni pri Klausove naklonosti k Rusku ze prijimal rady jak zase nahazet EU klacky pod nohy,,CR dela v EU jen ostudu a nekteri lide jeste Klause chvali a neustale kritizuji EU ze je jako byvale RVHP ale staci se podivat na Drabkovy nesmysly na rozklizeny system skolstvi na zdravotnictvi a kazdy obcan si musi uvedomit co vlastne chce zda prispivat tem na hore do koryt a mit se hur a hur s hrdosti ze je Cech a nacionalista nebo proste brat realitu ze CR je mala zeme ze EU CR nepotrebuje kdezto CR EU ano,,samozrejme pokud neche CR opet patrit pod kridla Ruska,,,zrovna me napda jeste clanek jak stat usetril 10 milionu kdyz nekteri nezamestnani musi pro davky na postu,,a jak 800 uz bylo vyrazeno a zahajeno spravni rizeni,,,pricemz projek plati prave ta zla EU,,odjakziva platilo kdo chce s vlky zit musi s nimi vyt a kdyz nechce at tahne,, uvedomuji si lidi jaky je socialni systen jinde ? treba v zadluzenem Irsku ? jak se chovaji na uradech k lidem tam a jak v CR ?vsude se utahuji opasky vsude se setri ,,ale v CR ti nahore delaji z lidi blbce a pritom na sva koryta si sahnout nenechaji,,, ministr zahranici ma nazor ze je treba EU pomoct a od toho je ministr zahranici aby to zhodntil a Necas Klaus a dalsi do toho nemaji kecat,,nakonec od Klause se nedalo nic jineho cekat,,, ale ona to EU CR pekne vrati EU by mela vuci vycuranym statum pritvrdit nechces prispet dobra nemusis ale taky nic nedostanes,,zivit ty co pak hazeji EU a euru klacky pod nohy je nesmysl..
14. 12. 2011 | 19:03

ghándí napsal(a):

já mám nápad! at nám EU pošle 90 miliard na záchranu koruny.
14. 12. 2011 | 19:05

zemedelec napsal(a):

Pane Mik.
Opravdu dobré.
To Marty 16:03
Váš příspěvek mě zaujal,což o to Putin by to v tom nejhorším případě mohl nabídnout,jestli by to bylo 80% těžko říci,ale jaká by byla cena a nejen za výrobky.
14. 12. 2011 | 19:20

palivec napsal(a):

co slovo,to perla.to je jako ten chlápek,co padal z mrakodrapu a letě kolem vokna,ptá se:kerý je to patro?48.no tak zatím je to dobrý.
když tak vidíme,jak se naše vrchnost chová,vopravdu by bylo lepší bejt spolkovou zení v rámci SRN,než takovejdle myšlenkovej marast.
někdy v roce 1918 se udělalaOBROVSKÁ chyba,vodpusťte,Vaše Veličenstvo.
14. 12. 2011 | 19:23

český maloměšťák napsal(a):

Zbyněk Matyáš
Marnost nad marnost.
Vy si dělíte finanční toky uvnitř EU tak jak se to hodí vaší propagandě. A lžete jako když tiskne.
Salda via naše odvody a naše inkasa ohledně " eu peněz" si vygůglujte sám. Mě už to nudí.
Jste jak děravý ešus - naběračka za naběračkou jde směrem dovnitř, ale uvnitř stále prázdno.
A také si porovnejte sazby korporátních daní, proberte si všechny ty veřejné podpory zahraničních investic a invstic domácích....
/já tu práci za vás dělat nebudu/

Jistěže je váš bod 1) a 2) bez doplnění o bod 3) vychcánkovstvím a parazitováním.
Jenže vy jste asi celý život žil v Československé socialistické republice že ? Proto to nejste schopen pobrat....

Svou zemi si proradnými imperialisty, euroštváči z Německa či Francie a jejich přisluhovači rozvracet nedáme, že milý amatérský eurologu ?

Jen kvůli zvýšení komičnosti vašich pojmosloví :

http://www.rozhlas.cz/cro6/komentare/_zprava/petr-holub-vlada-nesplni-rozpoctovy-schodek--987877

Netvrdil jste, že EU peníze nemají co dělat s naším rozpočtem ? Že jejich vliv na státní rozpočet je nulový ??
Tak podle vás ministr financí lže ??? Nebo to on používá špatné pojmosloví ??

-------------------
Ještě jednou. Za oponou jednoduchostí typu " oni po nás chtějí 90 milard, bůůůů, bůůůů" se odehrává něco mnohem důležitějšího - a to je oslabení téměř 200leté historie role private banking ve vztahu ke státům - společnostem. Regulačními mechanismy. Proto ta reakce zástupců Lombard Street.

Toto vadí především spekulantům a pijavicím.
Lidé propagující Vychcánkovství a parazitování jsou už jenom takovým doplňkovým folklorem. Takové křoví, které pijavice (s)potřebují./pak je zase odhodí/
14. 12. 2011 | 19:27

yorick napsal(a):

Opravdu nevím,
co by to musel bejt za komentář, aby byl proti tomuto grázlovi m.s. Zahradilovi smazán, opravdu ne. Ale dovolím si tipnout? Bylo tam nějaké ošklivé slůvko jako třeba: kakraholte?
Hovne, dlužíme EU stamiliardy, proč by tomuto xindlu něco měla půjčovat? Naopak, my jsme docela korektně vyzýváni k tomu, abychom půjčili z daorvaného, leč - kompletně zde rozkradeného - hradem počínaje. Milý simplicie. Skřipec na nos.
14. 12. 2011 | 19:28

ghándí napsal(a):

yorick,
nemluvte tak ošklivě o sobě a vaší rodině. my EU nic nedlužíme. my jsme si nepujčovali od EU, ale od bank. proč by nam EU nemohla pujčit na záchranu koruny, když to samé chce od nás? my máme taky dluhy a s korunou to nevypadá moc dobře.
14. 12. 2011 | 19:33

Desiderius napsal(a):

Pane Zahradile, jste ostudou našich poslanců v europarlamentu, jste splachovací prospěchář, lenost z Vás jen kape, jste hloupý klausovec,možná ještě hloupšjí než Klaus.
14. 12. 2011 | 19:35

Silvie napsal(a):

Grafy IPSOS

5 procent Čechů je proevropských
Petr Zenkner, EUROSKOP, 21. října 2011

Při zvážení výhod a nevýhod zastává nejvíce Čechů spíše protievropský postoj. Výjimkou jsou lidé ve věku 18 až 24 let, zjistil výzkum agentury IPSOS Tambor. Druhou skupinou, u které je vidět proevropský "výkyv", jsou pak lidé ve věku 55 až 65 let. Za jednoznačně proevropské se označilo 5 % Čechů, opačný postoj zastává 16 % lidí.
"Mladí stále vidí příležitosti uplatnění v Evropě, ať už studijní (Erasmus), nebo pracovní. Také jsou lépe jazykově vybaveni. Nejstarší generace se zase dočkala, že se Česko stalo součástí Evropy. Obě skupiny si tak Evropskou unii spojují spíše s pozitivními emocemi," řekla Tatiana Wartuschová z agentury IPSOS Tambor.

Ženy unie neláká

Mezi nejvíce proevropské kraje v ČR patří Praha, Pardubický a Jihočeský kraj (40 %), nejvíce protievropskými jsou kraje Jihomoravský (52 %) a Hradecký (50 %).

S vyšším vzděláním se proevropský postoj zvyšuje. K otázce se nedokázalo vyjádřit nebo nevědělo 22 % respondentů. Největší podíl byl mezi lidmi se základním vzděláním a vyučenými. Podobný postoj má až 30 % žen, což plyne z jejich nižšího zájmu o politiku.

"Ženy se obecně zajímají o evropskou politiku méně, než muži. Mnohem bližší je jim politika komunální, která je jejich životu blíže, než abstraktní, vzdálená politika EU," vysvětlila Tatiana Wartuschová z agentury IPSOS Tambor.
14. 12. 2011 | 19:49

český maloměšťák napsal(a):

"...Čína plánuje uvalení dovozního cla na některé typy amerických automobilů. Produkce General Motors může čelit clu až do výše 12,9 %, Chrysler 8,8 %. Na produkci amerických poboček německých automobilek BMW a Daimler bude uvaleno clo ve výši 2, resp. 2,7 %. Zavedení cla může být odvetou vůči americkému zavedení cla na čínské pneumatiky. Akcie GM klesají o 2 %, akcie Fordu rovněž, akcie BMW a VW odepisují až 5 %, akcie Daimleru 3 %...."

Proč bylo uvaleno clo na čínské pneumatiky ???

http://online.wsj.com/article/SB125271824237605479.html

http://www.unc.edu/courses/2010spring/econ/460/002/China_tires.pdf

http://www.businessweek.com/blogs/money_politics/archives/2009/09/in_china_tires.html

"...Rep. Sander Levin, chairman of the House Trade Subcommittee, said, “This remedy is consistent with WTO rules governing China’s membership, and President Obama is making good on his commitment to pursue a new trade policy that puts Americans workers, farmers and businesses first.” Senate Finance Chairman Max Baucus said, “Strong trade enforcement must be the cornerstone of U.S. international trade policy.”
But David Spooner, a lawyer with Squire, Sanders & Dempsey who represents trade associations of China’s tire producers, said in a statement, "These tariffs are unwarranted. It's troubling that the Administration would invoke an import surge safeguard over the objections U.S. industry and in response to falling imports. Not a single U.S. tire company supports’ the tariffs."

"..The decision was in response to a complaint by the United Steelworkers union, which invoked a provision in China’s agreement to join the World Trade Organization that allows protection from surging imports from the country. The union documented a tripling of Chinese tire imports from 2004 to 2008 that it said threatened thousands of jobs at U.S. tire factories. No U.S. tiremakers backed the complaint. Most major U.S. tiremarkers manufacture tires in China..."
--------------------------------------------------------------
Většina hlavních US výrobců pneumatik vyrábí pneumatiky v Číně.
Ani jedna americká gumárenská společnost cla nepodpořila.

Český sen ? /čecháčkovský/
Stačí málo - nějaké to clo, nebo dovoz hospodářských poklesů /aktuálně i IMF varuje před unáhenými škrty - za dané situace)....a jedem dolů tak, že Řecko bude ve srovnání s námi Švédskem.
14. 12. 2011 | 19:57

Karel napsal(a):

Děs, špína, svinstvo Zahradile.

K tomu Ty sloužíš?

My jsme v Evropě, a problémy Eurozony nás dostihnou, my nemužeme náš stát vykopat ze země a převést blíže např. k Havaji.

Země, která vyváží 80 % zboží do zemí EU, se nemůže odstřihnout od EU a EURa, aniž by neutrpěla obrovské škody, přesahující Vaši fantazii a demagogii.
Jsme pupeční šňůrou napojení na Evropu, i když se Ti to nelíbí.
14. 12. 2011 | 19:57

ff napsal(a):

Tak sakra když je ta EU tak špatná,tak proč tam sedíš v tom Euparlamentu.EU fuj,ale její prachy huj???Slož EUmandát.. v našem parlamentu máte většinu tak si odhlasujte vystoupení z EU a máme klid.Nikdo nám už nebude "škodit".Nikomu už nebudeme muset dávát ani kačku.Vy odeésáci mi v tom EU připadáte jek veš v kožichu.
14. 12. 2011 | 20:04

český maloměšťák napsal(a):

"Proevropské" a "protievropské " - to zní jak za bolševika.
Co to vlastně je ? Nevím - může to někdo vysvětlit ?
To je jako nové kádrování ? Jsi, súdruh s nami - albo iděš proti nám ??
----------------------------
Také euroskop :

http://www.euroskop.cz/8345/30/sekce/anketa/mela-by-cr-pokracovat-v-ratifikacnim-procesu-lisabonske-smlouvy-i-pote-co-ji-irsko-v-referendu-zamitlo/

Obecně je to ve všech anketách zhruba půl na půl.
Nevím kam ti pomatenci přišli na tšch 5 % -ale v propagandě se to tak nebere. Tam platí že čím častěji a hustěji opakovaná lež - tím větší pravda.
A polopravda lepší pravdy. Je účinější než lež.

Ženy unie neláká ?
To je jako když se napíše " Pan prezident si svým projevem získal nejednoho z řad vysokoškolské mládeže".
No a pak se zjistí, že byli dva.
14. 12. 2011 | 20:12

Kanalnik napsal(a):

Tupelo - to by byla pekna vec, kdyby to bylo, jak pisete, nicmene jsem v tomto celkem realista (i kdyz, nadeje umira posledni, ze) ;)
14. 12. 2011 | 20:24

Sakurakai napsal(a):

Že se svými 55 lety a zastydlým euroidealismem (byli jsme to my, kdo se za normalizace těšil do EHS) budu označován za nejstarší generaci nějakou ipsující se Tatianou, to jsem si nezasloužil.
Každopádně můj postoj k EU je:
1.) Srovnat Brusel a Strašburk se zemí. Zatravnit.
2.) Vztyčit nové hlavní město v geometrickém těžišti území. To jest u mě za domem.
3.) Vytýčit politické cíle Unie zhruba v duchu hnutí Třešňových květů.

Ostatně, zbourají si ji sami. K dnešnímu poledni BÖrsenzeitung píše, že Bundesbanka kategoricky odmítla vytváření fondu uvnitř IMF, určeného pro zadlužené země Eurozóny. Nazdar hodiny.
14. 12. 2011 | 20:27

Ušlápnutá česká země napsal(a):

Co nezvládl Hitler, o to se snaží dohnat "merkozy".
14. 12. 2011 | 20:29

berkowitz napsal(a):

Vážení diskutující, uvažovaných 89 miliard Kč, není dar EU, ale je to půjčka MMF. Bohužel všichni potentáti tají, za jakých podmínek (úrok) půjčujeme a kdy je doba splatnosti. Uvažovaná půjčka je zhruba 10% dev. rezerv ČNB. Vyvstává otázka : kdybychom ty prachy nepůjčili, co by se s nima dělo, ležely a ležely by na účtě? Prachy je potřeba "točit", aby vydělávaly!
14. 12. 2011 | 20:43

MARNOV napsal(a):

Pokud Zoral hodí na stůl zpátky své odměny, pokud ČR vrátí co vyčerpala z fondů, pokud se šmoulové umyjou (tak zčervenaj), potom je nelogické, abychom patříli pod žezlo carů. (Jak se můžete ilustrativně přesvědčovat o tajném přání Jokerů na Hradě). Já bych byl radši zůstal v Evropě ve slušné společnosti, kde stále ještě NENÍ úplně normální krást. Takže bych jim pomohl s tím eurem, které je důležitou alternativou vůči dolaru. Raketeering spojený s korupcí prostě k prosperitě státu nevede ...
14. 12. 2011 | 20:49

Zbyněk Matyáš napsal(a):

český maloměšťák:
"Netvrdil jste, že EU peníze nemají co dělat s naším rozpočtem ? Že jejich vliv na státní rozpočet je nulový ??" Netvrdil.
Nechlastejte tolik. Anebo jste si šlehnul?
14. 12. 2011 | 20:51

Al Jouda napsal(a):

Už jsem přišel na to, jak to pan Stejskal dělá !
Když jsem napsal, aby se pan Zahradil radši dloubal v nose, protože mu to šlo hezky, tak to smáznul a dal tam ze schránky (Ctrl+V) tento text :
Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávku obsahující příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů

Je tam nějaká nadávka nebo je urážlivé nabádat někoho k dloubání v nose, když se nám to líbilo ?
14. 12. 2011 | 20:56

ghándí napsal(a):

kdo by to byl řekl, že jednou budeme zachranovat EU z našich rezerv ČNB. kdybych to před 5 lety řekl klaus, zaorálek by si ze sebe serval košili a vyzval by klause na pěstní souboj a vykřikoval by u toho lenin akbar.
14. 12. 2011 | 21:02

Zbyněk Matyáš napsal(a):

ghándí:
Nikoliv EU, nýbrž eurozónu, což samozřejmě zdaleka není totéž. EU bez eurozóny současného typu by bylo líp.
14. 12. 2011 | 21:06

stejskal napsal(a):

Není, pane Joudo,

jen to nemá nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (viz též záhlaví každé diskuse).

Teď se ještě chystám smazat pár vzájemných útoků pana maloměšťáka(tomu už jsem zde dnes jedny "voly" smazal, též se mu to nelíbilo) a paní Silvie.

Ani oni ještě nepochopili, proč zde tyto stránky jsou a proč věnuji tolik úsilí tomu, aby se zde dalo alespoň trochu debatovat (pokřikovat na jiné je možné kdekoliv jinde).

Hezký večer všem.

Libor Stejskal
14. 12. 2011 | 21:16

češka napsal(a):

To Zahradil
Každý v této zemi ví, že cokoli se týká eurozony, se týká i nás.
Jenže podvodníci napříč politickým spektrem se bojí každé nezávislé kontroly ze strany EU a mezinárodní spolupráce při odhalování finanční zločinnosti.
14. 12. 2011 | 21:34

Gru napsal(a):

Jistěže je to záležitost mocenská, a nic než mocneská, o tom svědčí výhrůžky všelijakých propagátorů, žře by se ČR "octla v izolaci".
Já bych řekl, že na izolaci patří naopak ti, kteří tento neslýchaný krok u nás propagují.
14. 12. 2011 | 21:42

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Dobrý den,

napsal jsem a sám si hned smazal jeden hrubě urážlivý a nadávku ("hajzl předraženej") obsahující příspěvek , neboť ty jsou v rozporu se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Ušetřil jsem tak práci panu Stejskalovi.
14. 12. 2011 | 21:58

kp napsal(a):

pro berkowitz
Peníze jsou uloženy v nějakých dluhopisech (patrně eurodluhopisech), takže neůleží. Představa , že ČNB má ve sklepeních uhledně srovnané balíky eur je naivní. Podle dosavadních informací má dojít k převodu z účtu naší banky na účet MMF.
pro AL Joudu
Doporučení, aby se Zahradil dloubal v nose je tak konstruktivní, že i doporučení téhož pro Vás podle Vašeho mínění je přece jenom laskavé hašteření (když se nám-vám to líbilo. Jenom nevím, co to má společného s podstatou Zahradilova textu.
pro češku
Už se těším, jak tady budou pobíhat kontroloři s velkými písmeny na zádech EU nebo raději FEU, aby se to více podobalo FBI.

Myslím, že základní otázkou je, zda to má být půjčka nebo se to jako půjčka jenom tváří a ve skutečnosti je to dar. Ale na to asi nyní odpověď nedostaneme.
14. 12. 2011 | 22:03

Josef K. napsal(a):

Člověk je obdařen jazykem, nádhernou věcí, jak si můžeme uvědomit při čtení textů autorů, kteří jej respektují. Rozvíjet jazyk nelze bez respektu k jeho autonomnímu bytí a bez respektu k tomu, co jím chceme vyjádřit, realitě.
Pokud svádíme dívku a řekneme jí, že - má oči krásné jak les, jehož svěží zeleň jsme zahlédli v odrazu potoční hladiny-, může to být kýč, ale nemusí. Jinou formou je říci stejné dívce např. "Hele, máš pěkný kukuč, pojď si ....." (meze se nekladou). "Kýčovitá" mladá zeleň jarního lesa je skutečnost, kterou se mnozí rádi kocháme a kterou rádi vdechujeme, lásku či přání vyjadřujeme pomocí pozitivních citů. Kocháme se tedy očima milované dívky, dáváme jim jakýsi vyšší půvab a smysl a dívce projevujeme lásku, která byla v kultuře vrcholného středověku souměřitelná jen s láskou k Bohu. Z čistě fukčního pohledu chemika dospějeme po čase ke stejnému výsledku, vrzneme si. Vyslovit "Pojď si vrznout." je v 99,9% případů funkční pokyn, směřující k uvolnění páry, resp. chemickým reakcím, které přijímáme s jistým potešením a úlevou. "Pojď si vrznout" je také autentické, ale jednostranné, a lze je vyjádřit i jinak než jazykem, a sice pouze citací chemických vzorců, když...., tehdy.....a výsledkem je......(takový přístup si představuji u mnoha technokratů). Pojď si vrznout je znásilnění reality, zakrytí řádu věcí, projev domnělé dominance a záleží nikoliv na citech dívky, zda k aktu dojde, v tom pokynu je již mimo jiné i hrozba. Obě věci pojednávají či vedou jen zádnlivě ke stejnému výsledku. Kvalita milování a kvalita soulože-znásilnění je jiná, jak ví každý poctivý děvkař, když nadejde čas.
Někteří si pamatujeme na zvláštní přerod češtiny v sedmdesátých letech, kdy krásný,zpěvný a svádivý český jazyk s půvabnou melodičností byl nahrazen šablonovitou řečí. Jazyk má schopnost komplexního vyjádření znásilnění realiy.
Krása jazyka spočívá v jeho autentičnosti a komplexnosti. Pokud jazykem symptomatizujeme pokroucenou realitu, či domnělou realitu, jazyk se vytrácí, přestává být jazykem, nepotřebuje většimu svých funkcí,až stává jen piktogramem či "smajlíkem" (kdysi jsem takto polemizoval s jistým Cvrčkem zde).
Pan Zahradil, jako i jiní autoři zde, používá znásilněný jazyk, neboť jím vyjadřuje skutečnost, která není objektivně komplexní, nýbrž je jen představována jako komplexní s pomocí vybraných jevů, vytržených z kontextů. Například věta: "Nicméně jejich primární příčinou dnes není ekonomická agenda (ozdravění financí), ale politická agenda (udržení eurozóny v alespoň současné podobě, další prohloubení evropské integrace)"
14. 12. 2011 | 22:09

Josef K. napsal(a):

Tato věta jistě neoznačuje komplexní realitu. Odhady ekonomických dopadů , resp. diskuse nad ekonomickými důsledky, alespoň v českém tisku (i v USA, EU atp.) , zjevně vévodí a jsou primární. Což já osobně považuji za nedostatek té diskuse. . Nezaznamenal jsem, že by se stejnou frekvencí byly diskutovány otázky politické a sociální. Je poměrně těžké té větě porozumět. ...prímární příčina čeho?..", dozvídám se, že rozpočtové diciplíny a vyrovnaných rozpočtů...Řekněme to přímo- "Přínou fiskální disciplíny a vyrovnaných rozpočů..." To říci nelze nepokrouceným jazykem.... Mohu napsat: "Příčinou úsilí, zájmu o fiskální disciplínu..../ Příčinou opatření vedoucích k fiskální disciplíně. A už vůbec nemohu napsat, že úctyhodný cíl je příčinou....Při elementární znalosti mechanismů politického života EU víme,že je zcela nereálné, aby si nějaká část politických reprezentací uzurpovala moc, má příliš mnoho kontrolorů, nezávislých na vůli jedinců. Zahradil dále paradoxně vyvrací strategickou roli politických elit, které tu jistě nejsou od stanovení ekonomických kroků, ale od stanovení širokého a volného rámce dalších rozhodnutí národohospodářských odborníků.
Dále. V Evropě nedošlo k souboji politických špiček o moc v EU, jak ostatně svědčí i část vyjádření Cammeron před parlamentem.
Příčinou úsilí o sjednocení fiskální politiky je primárně ekonomická situace! Kupodivu to všichni víme. Ekonomická situace však vždy souvisí se situací politickou, která je však tak komplexní, že jí zde popisovat nelze. Je to jeden jediný prostor.
Nevím, co to je pojem "neo-imperiální" tak, jak jej používá pan Zahradil.
"Refers to the dominance of some nations over others by means of unequal conditions of economic exchange." Z toho vyplývá, že pan Zahradil si jednou přeje ekonomickou agendu, podruhé ji používá jako zdůvodnění svého negativního postoje?
Dosažený blahobyt EU je tedy projevem neokolonialismu EU, píše pan Zahradil, který spočívá v tom, že evropské národy dominují jiným skrze nerovné podmínky ekonomické výměny. Pravdivost ˇat posoudí každý sám.
Pan Zahradil v jakési orignální snaze o nové pojmosloví ovšem pokračuje. Neokolonialismus vlastně není EU, ale je to jednání Německa a Francie, které směřuje k vytvoření fiskální unie a vyrovnaných rozpočtů ve prospěch jejich dominance v Evropě...., a to tím, že opomíjejí úřednický aparát (nic jiného totiž bruselská administrativa není), který ovšem pan Zahradil mnohokrát kritizoval a který je neustálým terčem posměchu.
Vyznej se v tom kdo chceš!
Všechny totalitní systémy začínaly z vytváření nové historie, popírání tradic, popíránín rozumu. Ve všech totalitních systémech byli lidé, jejichž jazyk zněl jako bubnování v předních liniích, kdy není čas na souvětí. Totalitní jazyk vzniká z popírání logiky či vytváření tak nelogických a obludných konstrukcí, že v nich tradiční řád nelze najít. Málo místa... pro jazyk Goethe, Kundery, Seiferta , které vyjadřovaly primární odpovědnost vůči životu.
14. 12. 2011 | 22:09

Josef k. napsal(a):

Z jazyka pana Zahradila, čímž mám na mysli způsob jeho komunikace, jde strach nikoliv pro sílu argumentů, nýbrž pro jejich absenci. Taková tvrzení,jako jsou ta v tomotblogu, jsou totiž pro většinu obyvatel nevyvratitelná. Nic lze vyslovit mnohokrát a protože se zakládá na ničem, nelze je vyvrátit. Jeho vysloívení však může způsobit peklo na zemi.
Což, jak se zdá, je primární cíl pana Zahradila a jemu podobných.
14. 12. 2011 | 22:17

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Josefe K.,
krásné až poetické, no vidíte, já do svého příspěvku také vložil emoce, ale provedl jsem autocenzuru a smazal ho, jak jsem napsal nahoře. Neb by zde oprávněně neprošel.
Já bych na to, co vytéká z pana Zahradila a podobných, nedokázal reagovat podobným essay jako Vy. Čest Vaší práci.

rekapča:
"1,241MW taistad"
to je slušný výkon !!
14. 12. 2011 | 22:19

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Slova, slova, slova...
´Člen eurozóny bez €´
Není nad stručnost.
14. 12. 2011 | 22:28

slavwin napsal(a):

Kariera p Zahradila se jmenuje VK. S Bednářem působí rozpačitě. Česká politika má na křižovatkách buď nacionalistu, alkoholika nebo defektního nacionalistu narcise podle toho jsou výsledky. Diskuse pod Alvarovou, Dolejšem vypadala z velké části smysluplně, tady můžete být jen hujer nebo bijec předtím samozřejmě euro.
14. 12. 2011 | 22:29

ghándí napsal(a):

zbynek matyaš,
taky si myslim, že by EU bez eurozony mohla přežít. ale myslíte, že někdo ze současných politiků EU přizná, že je hlupák? euro je jejich dítě, oni si lžou vzajemě do tvaře tak dlouho, že už možná sami uvěřili tomu, že bez eura se EU rozopadne a začne válka.
14. 12. 2011 | 22:36

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

slavwin:
nacionalista & defektní nacionalista narcis ?? :-) :-)
(dobře se bavím, díky)
14. 12. 2011 | 22:37

rejpal napsal(a):

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):
Vy jste prostě dokonale převychovaný. Já se zatím držím sebeusměrnění a podobné věci ani nezkouším psát. Mohl by mě popadnout záchvat egománie a ve snaze nepřipravit okolí o exkluzivní nadávku to odentrovat. Takže se omezím na suché konstatování, že alternativní myslitelé nevymírají.
14. 12. 2011 | 22:39

slavwin napsal(a):

Tím chci říci zůstat tam kde jsme byli a po 42 létech zase jsme, i za cenu že jsme se jednou dostali do konfliktu se sousedem, samozřejmě hájit užší zájmy co patří lidem v domě ať jim zůstane. Doposud na tu společnou čtvrť nedoplácíme, tak proč se vymezovat. Zahradil, Bednář svítilnu mají buď zamlženou anebo záměrně mlží. Alvarová Dolejš to vidí lépe.
14. 12. 2011 | 22:41

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

rejpal:
ano, já si každý večer před spaním čtu:
"Udo Kraft: Sebevýchovou k smrti za císaře"
Jak je správně naznačeno v textech Josefa K., za chvíli se mi to bude hodit.
14. 12. 2011 | 22:46

jaroslav smílek napsal(a):

Pane Stejskale, že byste šel do sebe a vyhodil příspěvěk paní Paroubkové, který byl zjevně krajně urážlivý a vulgární?
14. 12. 2011 | 22:50

ghándí napsal(a):

já navrhuju na nic nečekat a vystoupit z EU. ta už začíná být v podobných............jako SSSR.
14. 12. 2011 | 22:55

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

slavwin:
také hezká poezie :-),
já myslím, že zamlženou svítilnu má paní Alvarová, pp. Zahradilovi a Bednářovi se nikdy ani nepodařilo svítilnu rozsvítit a potácejí se v husté mlze na blatech, z blízkého Hradu je slyšet táhlé vytí :-).
Nejlépe je na tom aktuálně podle mého p. Dolejš, bohužel, bohužel. Je v roli světlonosiče. :-)
14. 12. 2011 | 22:56

Silvie napsal(a):

Šlapka,

tak to píšu ještě jednou.Díky bohu mi paměť slouží.
Nejdřív zesměšníte soupeře tím, že si data vycucal z prstu. Poté, když je předhodí, snažíte se znevěrohodnit zdroje.
Protože jednom vy jste ten správný inteligent, který od tří let četl výhradně zahraniční tisk.V mandarínštině.
Pane Stejskale,
může se psát zbabělý ubožák, když žlučovitý dědek neprošel?
Nevím, proč mažete mně - já se jen bráním neustálým útokům toho... a teď si představte ten nejvulgárnější možný výraz. Slídí za mnou na všech blozích a obtěžuje. Pokud jste si všimnul, já se ho snažím ignorovat, ale nasr.. na hlavu od takové nuly si nedám! Jestli už to s tím mazáním nepřeháníte.
14. 12. 2011 | 22:57

Al Jouda napsal(a):

Tak konstruktivně : Už nadpis článku pana europoslance Zahradila svědčí o jeho myšlenkových pochodech postrádajících logiku. Nás přece nikdo nemusí do problémů eurozóny zatahovat, protože už v nich dávno jsme ! Svědčí o tom i prohlášení některých našich politiků (dokonce i ministra Kalouska), kteří varují před důsledky, které by pro ČR přinesl rozpad eurozóny.
14. 12. 2011 | 22:57

Silvie napsal(a):

A vůbec, můžu se na to vykašlat.

Do peřin jdu já (a co je mimochodem sprostého na tom, když pošlete někoho obtížného - do... peřin?!)
14. 12. 2011 | 23:00

Leo napsal(a):

Co stalo s blogem Petry Paroubkové, který před chvílí prostě zmizel z Aktuálně.cz??? pro upřesnění: Petra Paroubková
MF Dnes mě neupálila, tak to zkusí Pospíšilová (t. č. Blesk)
???
14. 12. 2011 | 23:01

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Leo:
shořel plamenem. Hasiči (ač dobře placení ještě z dob ČSSD) nedojeli včas. :-)
14. 12. 2011 | 23:07

jaroslav smílek napsal(a):

Leo:
Pan Stejskal šel asi do sebe, a proto blog paní Paroubkové smazal, neboť byl plný těch nejsprostších urážek a pomluv, jaké si jen člověk dokáže či nedokáže představit...
14. 12. 2011 | 23:09

Leo napsal(a):

pro Smílka:
To je fakt.. Tak je vlastně vše v pořádku.
14. 12. 2011 | 23:11

slepá paní napsal(a):

V Dánsku, kde proběhnuvší volby vybraly jako cestu z krize veřejné investice a odmítly škrty, právě dochází k levopravému konsenzu na nutnosti vyššího posvěcení další cesty.
V zásadním kontrastu k ČR, suverénem, který má rozhodnout je lid.
"Požadujeme referendum proto, že záležitost je příliš závažná na to, aby ji rozhodli politici."

Tolik z Hamletovy domoviny.
"Lze milost chtít a podržet si lup?
V zkaženém víru světa může zločin
zlacenou rukou odstrkovat právo
a často lupič právě za svou kořist
si koupí zákon.."
Shakespeare musel znát Goldmana se Sachsem osobně.
Za každý zločin ale spoluodpovídá oběť, která se bez odporu vzdá majetku a života.
14. 12. 2011 | 23:24

Miky napsal(a):

NENECHTE SE OBLBOVAT OD EU !ZBAVME SE EU !
S panem Zahradilem se necháme VESELE vtáhnout do problému Ruské federace!
15. 12. 2011 | 00:20

Kanalnik napsal(a):

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče

svetlonosic - tak pan Dolejsi je Lucifer
15. 12. 2011 | 00:22

Alibernet napsal(a):

Zahradil: tak jenom aby Nečas zase nesklap´ kufry. Např. hlasoval pro LS, takže jsem vůči němu opatrný.
15. 12. 2011 | 00:42

Občan napsal(a):

Jeníku, jeníku,

když Vám EU tak smrdí, sbalte kufry, vraťte se do ČR a zkuste se živit PRACÍ. Opravdu nepotřebujeme, aby nás v EU "zastupovali" takoví, jako jste Vy.
Do problémů eurozóny jsme zataženi od okamžiku vzniku Společenství uhlí a oceli, resp. od okamžiku vzniku Říše římské a českého knížectví - takže od nějakého 9. století n.l. Asi jste v dějepisu často nedával pozor, že Vám tohle neuniklo. Kotlinka je v samém srdci Evropy a dnes je její ekonomika absolutně závislá na ekonomikách evropských zemí - i "díky" ODS, která ruku v ruce s ODA a KDU-ČSL rozdala české podniky především Německu a Rakousku. Hitler s Himmlerem by Vás obdařli dlouhým aplausem, protože to, co se povedlo Vaší partaji, je fantastická satisfakce za porážku Německa ve WWII. Heydrich se v pekle tetelí blahem.
Zpět k tématu - ekonomika v ČR je totálně závislá na eurozóně. problémům eurozóny se ČR nemá jak vyhnout - z geografických důvodů, z politických důvodů i z ekonomických důvodů. Cokoli se podělá v eurozóně, dopadá docela drtivě na miniekonomiku v ČR.
Navíc jsme dnes i potravinově závislí na eurozóně. Luxova likvidace českého zemědělství proběhla úspěšně a z vývozce kvalitních potravin jsme se stali nesoběstačným dovozcem ještě zkrmitelných odpadků, které ovšem ve starých členských zemích nesmějí být nabídnuty ani zvířatům.

Tož takhle to vypadá, Honzíku. Před problémy eurozóny nemáme kam uhnout - leda bychom sbalili rance, odtáhli zpět do ruských a ukrajinských stepí, odkud jsme přitáhli v 5. století n.l. a začali úplně od nuly znovu.

Asi Vám tohle všechno Vaši asistenti zatajili...
15. 12. 2011 | 06:56

Občan napsal(a):

Pardon - ...uniklo...
15. 12. 2011 | 07:00

nochajmal napsal(a):

Pane Zahradile a proč jste se Vy nechal zatáhnout do Eurozóny? Berete pěkné penízky, že jo? To se pak dloube v nose radostněji.
15. 12. 2011 | 08:03

neo napsal(a):

berkovitz:

na blogu myslim Sobotky, který se jako jeden z prvních věnuje půjčce jsem popsal co se děje s rezervami čnb. Samozřejmě ladem neleží a investují se. I když je ČNB ve ztrátě především kvůli kurzovému riziku, tak těch 90mld opravdu tvoří asi 10% devizových rezerv a jelikož čnd intervenuje povětšinou jinak než skrz rezervy, tak by ji půjčka neměla činit žádné potíže, O kredibilitě dlužníka se nehodlám už bavit, neexistuje na světě snad solventnější subjekt.

pokud se na světlo dostane i splatnost té půjčky a úrok (nebude nic moc), tak už nebude o čem pochybovat.

Beztak do toho vláda nemá moc co kecat, ČNB je nezávislá instituce s vlastním hospodařením a s rozpočtem státu nemá co dělat.
15. 12. 2011 | 08:41

zemedelec napsal(a):

Pane Občan.06:56
Perfektní.
Ona to nebude step,ale nehostinná a krutá sibiř.Nejdříve tam postavíme železnici,už nikdo nechce chodit pěšky a v těch vietnamských botech,bychom daleko nedošli.
15. 12. 2011 | 09:13

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

ad dotazy na téma, co stalo s blogem paní Paroubkové, který byl publikován včera pozdě večer a zřejmě někdy kolem 23. hodiny opět zmizel "Petra Paroubková
MF Dnes mě neupálila, tak to zkusí Pospíšilová (t. č. Blesk)".

V noci jsem dostal sms, že článek byl publikován omylem, a proto opět stažen. Důvody neznám.

Libor Stejskal
15. 12. 2011 | 09:16

Vandal napsal(a):

ale zahradile, ftipálku, proč jste prachsprostě rozkradli a vytunelovali republiku? Přece se dalo jít jinudy, neeeeeeeeeeeeeee? Ty tvoje sentence mají cenu suchého z nosu, bloud ten, kdo by ti uvěřil byť jen pouhé slovíčko.
15. 12. 2011 | 09:40

Leo K napsal(a):

... ale zdravější a silnější eurozóna, tvořená svazkem několika fiskálně zodpovědných zemí...
Jestli opravdu p. Zahradil věří, že taková představa je reálná, pak by neměl být europoslancem, ale pečlivě hlídaným chovancem Ivana Davida. Ne, nevyzývám k izolaci pana Zahradila, protože vím, že jeho článek je jen pečlivě promyšleným domácím úkolem snaživého žáka. Tak, jako klausismus se stává standardním označením systematického rozebírání sociálních vymožeností dosažených za posledních 150 let, tak jméno p. Zahradila (nomen - omen) přímo vyzývá k tomu, aby se stalo označením boje proti sjednocené Evropě, ve jménu klientelismu (česky: jánabráchismus) a posluhování diskrétní elitě (česky: kmotrům). Zkuste najít článek p. Zahradila, který by nebyl přímo nabit, alespoň nepřímými výlevy proti EU.
15. 12. 2011 | 10:00

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Občane,
Tak to vůbec nevypadá, jak to líčíte. Např. Lux se velice stavěl za české zemědělství, marně. Pokud jsme prý tak závislí na EU, nemusíme poklesle všemu z bruselské dílny přikyvovat.
15. 12. 2011 | 10:05

Expert napsal(a):

"Nenechme se zatáhnout do problémů eurozony", píše pan Zahradil.
Zahradile, jak my vám rozumíme.
Od EU už jsme dostali stovky miliard a teď bychom měli ukázat, že bychom byli, možná, ochotni se zaručit a v budoucnu nedejbože i pomoci.
Zahradile, jak my vám rozumíme.
Proč se nechat zatahovat do problémů eurozony, když se zdá, že bychom už nemuseli dostávat tolik, co v minulosti a dokonce museli možná někdy i někomu pomoci.
To přece není nic pro nás "zlaté chlapce z ODS", kteří jsme přece zvyklí hlavně dostávat a naše "tvrdé jádro z ODS" dokonce hlavně krást.
15. 12. 2011 | 10:12

kelner napsal(a):

Vážený pane poslanče, máte pravdu pouze v tom, že to, že nemáme EURO nás znevýhodňuje. Jistě si ovšem vzpomenete, že v době kdy se vlády ujímala Vaše strana v čele s panem Topolánkem, ČR splňovala veškerá kriteria pro přijetí EURA.
15. 12. 2011 | 10:28

Cech napsal(a):

Pane Zahradile,před několika lety jste měl složit mandát z důvodu konfliktu svědomí, protože slušný člověk vašeho ražení, nemůže sloužit imperiálním zájmům několika velmocí.

Jinak Vaše názory nesmí nikdo brát vážně.
Generovat myšlenky typu:
EU jako mocenský projekt neoimperiální atd. to nespolkne ani Anders Behring Breivik.

Protože:
Většinu poslaneckých míst zabírají odpůrci EU, případně lidé, které zajímá jen, kde se v Bruselu dá dobře relaxovat.
Lidé s jasným "úkolem" jako Milan Cabrnoch, Miroslav Ouzký nás proto důstojně reprezentují a přispívají k našemu začlenění do EU.
Váš ukázkový postoj vyvolává kromě legitimních ekonomicko-politických úvah i otázky o Vaší schopnosti nabízet v krizi jasný a odvážný přístup.
Toto jste před nedávnem prokázal při aféře vynálezců IZIPU.
15. 12. 2011 | 10:29

Ben napsal(a):

Tuto odrhovačku o naší suverenitě bych již zapomněl, být Vámi(myslím i ODS a Klause).Po r.1945 jsme nikdy nebyli suverénní, natož pak za vlády Klause(rozuměj FSB).Je tu samozřejmě i historická reminiscence GB a Cammerona.Ten mi však spíše než Churchilla, připomíná "komorníka".Je jasné, že se Německo snaží ovládnout Evropu, ale v EU je alespoň možná jeho kontrola.Pokud padne EU, což by se líbilo jak USA tak zejména Rusku, pak tady můžeme mít nový Kaliningrad.Já dávám přednost životu v Evropě. Jiní si myslí, že život za Uralem jim bude vyhovovat.
15. 12. 2011 | 10:51

jo napsal(a):

Vy jste si, pane Zahradile, takový kozel zahradníkem že? Pobírat sociální dávky od EU stovky tisíc měsíčně Vám nevadí, ale rozkládat ji přímo "ve zdroji" už Vám tak nevadí. Ani parazit svého hostitele nezahubí, vy ANO.
15. 12. 2011 | 10:56

máňa z nuslí napsal(a):

Zahradil, Klaus a další. To jsou lidé, kteří ČR vystrčili na samotný okraj Evropy. Náprava potrvá dlouhé roky a pokud bude současná " proevropská" politika pokračovat, jsme v zádeli na desetiletí. Ať se Čech ocitne v kterékoli části kontinentu, v momentě, kdy je známa jeho národnostní identita, je minimálně pro smích, pokud se rovnou nedočká hrubých urážek. " Cehi? Kurvy!", "Klaus? smích" . Takto nás vnímají sousedé. Klausi , Zahradile, táhněte už k čertu, prosím!!!!
15. 12. 2011 | 10:58

Občan napsal(a):

TO Zbyněk Matyáš:

Pane Matyáši, pokud jste lidovec, púak chápu Vaši obranu Luxe, nicméně ten ...pán udělal vše možné pro to, aby české zemědělství zničil. Což se mu také povedlo. Nejenže zprivatizoval (resp. nechal vytunelovat a zničit) Státní statky, ale rzovrátil zemědělstká družstva, naprosto zpackal restituce, zavinil rozdrobení zemědělské výroby na jednotlivce s pár hektary půdy, aby následně připustil skoupení hospodářstvíček malorolníků pozemkovými a dotačními spekulanty.
Lux udělal z pozemkového fondu tu černou díru, kterou je dodnes. Lux zavinil rozkradení Závodiště Velká Chuchle a mnohých dalších podobných podniků. Lux se potaral, aby nikdy nebyl potrestán ani jeden z jeho spoluzločinců.
Lux má na svědomí, že při vyjednávání s EU byla pozice českého zemědělství tak slabá. Protože Lux zemřel r. 1999 a to už bylo vše důležité s EU dávno dojednáno. Konkrétně kapitola zemědělství byla uzavřena v r. 2001, což znamená, že všechna jednání a přípravné kroky proběhly v letech 1994 - 2001.

Skutečně není nic, co by jakkoli omluvilo působení Josefa Luxe PROTI českému zemědělství.
15. 12. 2011 | 11:14

jihočech napsal(a):

Je hrozné jak naši politici ( „politikaři“) nyní v těžké době neví jak z bláta ven, i když nás tam sami zatáhli (bohužel i s našim přispěním tj. jejich volením nebo „hrdým nechozením“ k volbám).

Když EU zkrachuje, tak zkrachujeme také my. Konkrétně pro každého z nás to znamená – ztráta zaměstnání, inflace (x 100), ztráta úspor, atd., Nebo snad ne ? Ani „silná“ koruna nás nemůže zachránit.
Nebo si snad někdo myslí, že se zachová výroba mladoboleslavské škodovky nebo korejské automobilky - tj 60 - 70% našeho průmyslu ?

Komu z krize těží ? Přece globálním bankstří (na 50 USA bank nyní přímo těží z potíží EU – to se dočtete v NYT denně), kteří sice pláčou, že mají velké ztráty, ale i po ztrátách jim zbude dost míst před desetinou čárkou takže nezchudnou.

Je třeba pomoc, půjčit? Ano je, ovšem nikoliv bankám, kterým vznikly „virtuální ztráty“ z virtuálních bankovních her. Peníze musí jít na konkrtétní pomoc. Jak změnit „kasino kapitalismus“ – i návod tu je „Islandská cesta“, kterou je možné už teď vylepšit - "prohibitivním zdanění získů z "bank produktů" - (už ten název - kdo viděl bankovní produkt ?).

Kdyby to nebylo děsné, tak by to bylo směšné, jak „papíroví ekonomové“ a „politikaři“ vykřikují :
Jednou nejhorší hospodář stát - nejlepší soukromník, a všichni to po nich opakují 20 let, když soukromník zkrachuje – uteče i s balíkem peněz „tak to zestátníme“ , jednou „hurá do Evropy“, teď zase „ven z Evropy“, (ale kam - ?)

Pane Euro vyslanče, copak není možné uspořádat odbornou debatu na bázi selského rozumu s vyloučením europoslanců jako vy, který za vysoké platy bourají EU nyní už otevřeně., Kde je náš parlament, senát ? Opravdu jsou tyto instituce tak špatně na tom ?
Výsledkem takové debaty by byla – „pravda -východiská moudrých“. Ano, jsme v potížích, ale nutno postupovat tak a tak. Nyní pan prezident povídá to, ministr financí zas ono a všichni dohromady neudělají vůbec nic. Jen šíří paniku, nedůvěru a zmatek. Nevyhovuje snad někomu tato situace ?

Představme si, že by se tak postupovalo v jiných profesích. Hasiči by mudrovali v průběhu požáru jak hasit - a ještě by šířili paniku – „stejně se to neuhasí“, podobně lékaři šířili paniku – „stejně pacient umře“.
15. 12. 2011 | 12:01

Al Jouda napsal(a):

Pane Stejskale, nick nochajnmal by Vás měl přesvědčit, jak je to Zahradilovo dloubání v nose populární :))))
15. 12. 2011 | 12:14

stejskal napsal(a):

Populární asi v některých kruzích je, pane Al Joudo. Nepochybuji o tom. Nicméně s naším záměrem poskytovat poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu to ani tak nemá nic společného (ono je populárních vůbec spousty věcí, ktteré sem nepatří).

Hezký den.

Libor Stejskal
15. 12. 2011 | 12:26

Viola napsal(a):

Občane,

já si myslím, že pan Lux to dělal podle nejlepšího svědomí, že se toho chytli zas spekulanti, za to snad nemohl, kontroloval snad komu se půda prodává? Měl vizi, že u nás vzniknou družstva soukromníků na místo družstev socialistických.
15. 12. 2011 | 12:30

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Občan:
Lidovec nejsem, KDU-ČSL nevolím. Mám jiné informace než Vy.
15. 12. 2011 | 12:38

Petr napsal(a):

Hloupý protievropský Honza placený z peněz EU. Další z kmotrů ODS.
15. 12. 2011 | 12:40

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Expert
by nám snad mohl vysvětlit, jak souvisejí dotace EU s naším zachraňováním €, měny, kterou neužíváme. € vzniklo překotně v nepřipravených podmínkách, většina členů eurozóny nedodržovala maastrichtská konvergenční kritéria http://cs.wikipedia.org/wiki/Maastrichtsk%C3%A1_krit%C3%A9ria
A ČR se má zúčastnit neefívního pokusu o záchranu zbabraného projektu.
15. 12. 2011 | 12:44

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Konstatuji, že ani jeden z kritiků se nepokusil zpochybnit pravdivost Zahradilovy charakteristiky naší pozice ´člena eurozóny bez €´.
15. 12. 2011 | 12:48

Artur Klement napsal(a):

Pane "ŠUŠŇO" Zahradile,běžte už k čertu s Vašima protievropskýma kecama,stejně jenom papouškujete sklerotika z Hradu,kterej je naštvanej na EU a Euro nepřišel sám,takže se to snaží demontovat.Konečně už zničil Československo na Evropu je ovšem malej Hujer pan účetní.Až napíše knihu "Klaus,rok poslední",tak asi půjdu dvakrát.
15. 12. 2011 | 12:50

Robert Kočka napsal(a):

Moje prvni reakace v jakekoliv verejne diskuzi pod nejak clankem,ale ted uz fakt musim: Pane Zahradile, ne jen ze je mi z Vas na zvraceni, ja to nejak vydrzim, ale predevsim je mi smutno za obcany CR a nase potomky, protoze takovedleho "politika" jako jste vy, si snad proboha ani "nezaslouzime". :(
15. 12. 2011 | 13:05

Expert napsal(a):

To : Zbyněk Matyáš
Vysvětlit bych vám to mohl, pokud bych o tom byl býval psal a pokud byste to byl schopen pochopit.
Tím, že jsem o tom nepsal , jsem si jist zcela , tím že byste to pochopil, již tak docela ne.
15. 12. 2011 | 13:08

Matylda napsal(a):

Bylo by podivné, kdybyste,pane Zahradile, napsal příspěvek v jiném duchu. Když jste tak kritický k EU, tak proč tam sedíte v parlamentu? V českém byste tolik nebral,že?
15. 12. 2011 | 13:15

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Expert:
Příspěvek v 15. 12. 2011 | 10:12 jste nepsal Vy? V tom případě se omlouvám.
O mé chápání si starosti dělat nemusíte, nechte to na mně.
15. 12. 2011 | 13:18

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Matylda:
"Když jste tak kritický k EU, tak proč tam sedíte v parlamentu?" Troufám si tipnout, že proto, aby se pokusil EU změnit.
15. 12. 2011 | 13:20

Zbyněk napsal(a):

RA....
Co máte proti německému protektorátu? Byl jste tam někdy? Já jsem se tam zajel podívat a mohu vám říci, byl jsem nadšen a bral bych všemi deseti.
15. 12. 2011 | 13:39

český maloměšťák napsal(a):

jihočech :)
Ještě že Zahradil je jen poslanec v EP - že není hasič .
To máme celkem z pekla štěstí.
/také je velké štěstí to, že Klaus není skladníkem v továrně na propisky..../
15. 12. 2011 | 13:43

Expert napsal(a):

To : Zbyněk Matyáš
Mé starosti o vaši schopnosti chápaní jste vůbec nerozptýlil, ba naopak.
Příspěvek v 10:12 jsem sice psal, ale vůbec ne o tom na co jste se mě následně ptal.
15. 12. 2011 | 14:20

Leo K napsal(a):

...Konstatuji, že ani jeden z kritiků se nepokusil zpochybnit pravdivost Zahradilovy charakteristiky naší pozice ´člena eurozóny bez €´...
Ač je to kupodivu, ani p.Zahradil netvrdil, že jsme v pozici člena eurozóny bez €. Je to vaše konstrukce jeho podmiňovacího způsobu - p. Matyáši. Ten jeho podmiňovací způsob , ale vychází z nesprávných premis. Vy můžete držet basu a přispět penězi na záchranu - povězme internetového deníku Referendum. Myslíte si, že se tím stanete spolumajitelem onoho deníku? Ostatně to, že nejsme členy eurozóny, je také dílem p. Zahradila. Je to totéž, jako kdyby zavraždil své rodiče a u soudu by vyžadoval ohled, protože je sirotek.
15. 12. 2011 | 14:27

santawizard napsal(a):

Např.Turci jsou v Natu a chtěli jít do Unie ,ale do eurozony to sotva.Naopak Rusko může jít klidně nejprve do eurozony a potom do Unie a nakonec i do Nata.Rusko je dneska velmoc.Jestli si Evropa chce dneska půjčovat od Číňanů ,tak možná zítra si Čína bude půjčovat od evropanů.
15. 12. 2011 | 15:25

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Expert:
Aha, tak tedy Vaše výklady o tom, že "Od EU už jsme dostali stovky miliard a teď bychom měli ukázat, že bychom byli, možná, ochotni se zaručit a v budoucnu nedejbože i pomoci.
Zahradile, jak my vám rozumíme.
Proč se nechat zatahovat do problémů eurozony, když se zdá, že bychom už nemuseli dostávat tolik, co v minulosti a dokonce museli možná někdy i někomu pomoci." se netýkaly dotací od EU, ty milardy jsme dostali ještě jaksi navíc, že. ☺
Myslím, že je namístě se obávat o Vaše schopnosti pochopit psaný text. A to jste si udělil nick ´Expert´! ☺☺☺
15. 12. 2011 | 16:28

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Leo K:
"Bylo by proto naprosto nelogické, abychom nyní automaticky kývli na závazky uvnitř eurozóny (když pominu to, že je zatím zcela neznáme) a stali se tak něčím jako členy eurozóny bez eura." Zahradil tedy napsal, že kdybychom se zúčastnili záchrany € podle přání EU, stali bychom se něčím jako členy eurozóny bez eura, což je Vaším přáním, nikoliv mým. Nepsal jsem nic o tom, že tím členem už jsme, ještě v koutku duše doufám, že se tak nestane.
Jste off topic.
15. 12. 2011 | 16:35

Zbyněk Matyáš napsal(a):

santawizard:
Ještě je možné doplnit, že Norsko není členem EU ani eurozóny, je však členem Schengenu.
15. 12. 2011 | 16:38

Expert napsal(a):

To : Zbyněk Matyáš
Pokud byste opsal své přihlouplé dotazy i třikrát, čtyřikrát a třeba i dvanáckrát, nemění to nic na tom, že váš dotaz se netýkal a netýká toho, co jsem psal ve svém příspěvku.
Vaše neustálé opisování naopak nejen posiluje moje počáteční pochyby o vaší schopnosti chápat, ale začíná mě i přesvědčovat o tom, že budete zřejmě i duševně minimálně opožděný,pokud to není ještě horší.
15. 12. 2011 | 16:49

Leo K napsal(a):

Ještě jednou - tvrdíte: Konstatuji, že ani jeden z kritiků se nepokusil zpochybnit pravdivost Zahradilovy charakteristiky naší pozice ´člena eurozóny bez €´.
Jak chcete testovat pravdivostní hodnotu výroku, který je podmíněný (proto podmiňovací způsob) podmínkou - a teď cituji Zahradila- abychom nyní automaticky kývli na závazky uvnitř eurozóny.
Vy to opravdu nevidíte? Závazky uvnitř eurozóny se nás přece netýkají! Jsou to dva výroky, které se míjejí a nemají společný průnik.
Nejsme v eurozoně - proto nepůjčíme - abychom nebyli jako v eurozoně bez eura. Hergot, chlape, tady někdo šlápl do en óna a vy, místo abyste ho upozornil, ho obhajujete, že je dobrý křesťan - to je přece zmatení mysli!
15. 12. 2011 | 16:53

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Expert:
A k věci nic. Chápu, přiznat trapné zapírání se každému nechce. ☺
Inu Expert. ☺☺☺
15. 12. 2011 | 16:56

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Leo K:
Je pravda, že můj výrok o naší pozici měl být upřesněn výrazem ´případné´. Byl jsem příliš stručný, což mohlo být zavádějící. Bohužel to však vypadá, že termín ´případné´ se stane neaktuálním. Nicméně se omlouvám za určitou nepřesnost.
15. 12. 2011 | 17:01

Expert napsal(a):

To : Zbyněk Matyáš
Většinou těm přihlouplým nejsem ochoten nic vysvětlovat , protože je to většinou ztráta času.
Ale u vás udělám vyjímku, neboť vy za svůj stav zřejmě nemůžete, protože jste se asi tak narodil.
Můj příspěvek nebyl o zachraňování eura, jak se stále opakovaně a nejapně ptáte ale o chování pana Zahradila a party za kterou mluví.
Snažil jsem se vám toto vysvětlení podat co nejjednodušeji a nejstručněji.
Pokud nebudete rozumět ani tomu, zkuste si to nechat vysvětlit někým chytřejším než jste sám ve svém okolí. Pokus se s vámi nikdo takový není ochoten bavit , zeptejte se mě ještě popáté, zkusím vám to vysvětlit ještě jednodušeji.
15. 12. 2011 | 17:25

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Expert:
Přes veškeré trapné kličkování nelez popřít, že Váš příspěvek explicitně poukazoval na miliardy, které jsme obdrželi od EU a v návaznosti na to nevhodné chování pana Zahradila, eo ipso jeho chování by bylo méně nevhodné, kdybychom žádné milardy od EU nedostali. Je zcela zjevné, že Vašemu příspěvku rozumím lépe než Vy sám, což u diskutéra s nickem ´Expert´ je docela logické. Bůhví, čeho jste expertem, pokud jím vskutku jste, osobně o tom pochybuji. "Expert", který v diskuzi nezvládá téma a proto se musí uchylovat k napadání oponenta, nemůže být expertem.
15. 12. 2011 | 17:47

český maloměšťák napsal(a):

Amaterský historik, etnograf, makroekonom, health-careolog a expertnabůhvícoještě zde zase řádí.
Řádí a řádí...dokud všecko nezaneřádí....

Jak absurdně humorné jsou pak ty jeho výhrady vůči tomu, že někdo napadá oponenta...jako by zde na toto měl mít licenci a monopol jen on...
15. 12. 2011 | 18:06

Expert napsal(a):

To : Zbyněk Matyáš

Děkuji, že jste konečně pochopil, že jste přihlouplý, nejste nic složitějšího schopen pochopit a přestal se konečně alespoň ptát .
To, že mi vkládáte do úst vaše myšlenky, zároveň je vysvětlujete a hned si na ně i odpovídáte vám odpustím, protože vím, že ti jednodušší to dělají, ale normální lidé s tím skončí cca v deseti letech.
Zároveň jsem si všiml, že vašich "oslnivých" duševních schopností si všimla i většina diskutujících a svoji diskusi s vámi přizpůsobili vašemu duševnímu stavu . Dělám to a udělám to případně v budoucnu i já.
15. 12. 2011 | 18:13

Zbyněk Matyáš napsal(a):

český maloměšťák:
Máte nový nick nebo jenom přicmrndáváte? Řekl bych to prvé.
15. 12. 2011 | 18:20

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Expert
opět k věci nic. Argumentační impotent.
15. 12. 2011 | 18:22

Expert napsal(a):

To : Zbyněk Matyáš
Zbyňku, jak už jsem napsal.
To jaký jseš, za to nemůžeš, zřejmě ses tak narodil . Doufám ale, že jseš alespOň svobodný , rozvedený nebo vdovec.
Bydlet s tebou bych Matyášové opravdu nepřál.
15. 12. 2011 | 18:56

Rektor napsal(a):

Ten Zahradil s hlavou na stranu nas bude oblazovat kazdy den s novym blbym clankem.
A vsechny jsou na Klausovu objednavku !
Rozbiji zevnitr EU - ktera je jedina zaruka miru v Evrope. Hnusnej charakter !
Prodava jizdenku Zpatky do Ruska !
15. 12. 2011 | 19:17

gospodin Zagradil napsal(a):

Štvavá vysílačka opět šíří bludy, rozbili jsme (Češi) rakousko, ČSFR, Klaus a jeho kibicové mají apetit na EU, krize eura se hodí, divný národ ....
15. 12. 2011 | 19:54

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Expert
si dovoluje tykat starci. K impotenci ještě nakonec přidal pokleslost.
Mějte se jak chcete, ale beze mne.
Jste ubožák, pane.
15. 12. 2011 | 20:46

Expert napsal(a):

To : Zbyněk Matyáš
Zbyňku, ale já to o sobě, na rozdíl od tebe, vím.
15. 12. 2011 | 21:03

Jirka z H napsal(a):

Vážený pane europoslanče,
nikdy jsem nepsal na těchto stránkách svůj názor, ale co je moc to je moc. Stydím se, za to tak typické české švejkování. Stydím se za lidi jako vy, kteří svým postojem z nás stále dělají idioty a prospěcháře, kteří jen čekají s nataženou dlaní. Myslím si, že zde nejde o těch 90 miliard ( kolik že jste to pane europoslanče se svými kolegy nasekali dluhů ? Přes 1,2 bilionu ? ) Jde zde o pomoc, o solidaritu, o podanou ruku příteli v nouzi. Těch uspolených 90 miliard je gesto, které vy projíte v Bruselu za kolik dnů, nevím, za deset ? Za dvacet ? Pane europoslanče, prosím odstupte, vzdejte se mandátu. Děkuji vy neohusito.
15. 12. 2011 | 21:32

BLANICKÝ RYTÍŘ napsal(a):

EU ani kačku. Dokud má Eu prachy na to ,aby vyhlašovalo bezletové zony a napadalo nezávislé státy ,humanitárně je bombardovalo a zabíjelo nevinné lidi včetně dědí ,tak ani krejcar. Vláda která to udělá se zlou se u mne potáže. Volím zásadně proti EU ,volím rozpad toho hnusného fašistického molochu .
15. 12. 2011 | 21:58

Abe Normalni napsal(a):

No jak to tady ctu, jsem pro pujcku. Cokoli poskodi zdejsi luzu (fyzickou i dusevni) je dobre. Ty prachy uz neuvidime, budou chybet, budou z toho skody a luza zase dostane pres drzku. Zkouset jim vysvetlovat rizika je zbytecna prace. Jeste pred rokem tu vyrvavali, ze zadne Recko nehrozi, a koukejte jak si na zapade pujcuji...Ted se plnou parou hrnou do spolku, kde bude vynucovan vyrovnany rozpocet v situaci, kdy rocne delame 100 miliard dluhu. A pak zase budou cumet, ze jsou jeste vic v haji.
15. 12. 2011 | 23:05

Abe Normalni napsal(a):

gospodin Zagradil: Rakousko rozbili Nemci, pak rozbili Evropsky poradek ustaveny po 2. sv. valce a ted uspesne pracuji na rozbiti EU. Ale kdo chce kam...
15. 12. 2011 | 23:08

Artur Klement napsal(a):

Pro pana Matyáše a Experta :
Omlouvám se za vulgarismus ale je to tak nejlepší :
Rozdíl mezi Odborníkem a Expertem :
Odborník ví všechno o hovnu. Expert ví hovno,ale o všem.
Hezké Vánoce Vám oběma,Salam al-Amen
P.S. Zahradilovy výrony(poluce)nestojí za debatu.S nýmandem a intelektuálním utlumencem(jeho blog je toho důkazem-viz blábol o Vídeňském kongresu) raději nedebatovat,ještě by si,nedej Bože,začal myslet že je chytrej.
16. 12. 2011 | 08:02

Artur Klement napsal(a):

Pro :Jirka z H
Nemohu nic jiného,než s Vámi opravdu,ale opravdu souhlasit.Vystihl jste to úplně přesně!!!
Hezké Vánoce,Zahradilem si je otrávit nedáme !
16. 12. 2011 | 08:17

Terry napsal(a):

Co je pro (některé? mnohé?..) europoslance nejdůležitější, o co mají "starost"?

Jak europoslanci kasírují (Wie EU Abgeordnete absahnen
- http://dotsub.com/view/01ad2718-073c-474a-ac40-c7a72e199d55)

video (cca 6 minut) s českými titulky
16. 12. 2011 | 08:51

Jan Amos napsal(a):

Zahradilem se nenechme zatáhnout do problémů totální ostudy v Evropě, je to parazit na Evropě, tak jako Klaus v Česku !!!
16. 12. 2011 | 09:14

G. Giormani napsal(a):

Od doby, kdy jste se podílel velkou měrou na rozkradení bytového fondu ČR opravdu nestojíte za další komentář.
16. 12. 2011 | 09:58

haluz napsal(a):

Tenhle pan Zahradil je euroskeptik.Nářek a truchlení nad vším proevropským je asi jeho poslání.Já si naopak myslím,že i kdyby současná krize vedla k rozpadu unie,vznikne znovu a v jiné podobě.Něvěřím tomu,že lidé v evropských zemích by toužili opět vytvářet bloky vzájemě nepřátelských států.
16. 12. 2011 | 10:13

Jozef napsal(a):

Sokujete,pan Zahradil!
Takze povedzme zdanenie hier bankovych operacii je neakceptovatelnym vymanevrovanim Britanie od jednacieho stola?
Toto je dnesny podstatny prejav britskeho patriotizmu - ale preco to akceptujete Vy?
Aj Vas plati City a Wall Street?
Vidite len velkych europskych predatorov,preco zanedbavate mensich?Take Belgicko,napriklad,je o.i.zodpovedne za smrt asi 8 milionov Africanov.Taliansko nie je krajina panenska a Holandsko detto...
City zamestava 2 miliony tazko hrajucich a dobre zarabajucich hracov a zamestnancov,Britanii City dodava zo zisku do rozpoctu desiatky miliard libier."Neakceptovatelnym" danenim sekundovych bankovych hier,ktore dnes casto robia z trhov chaos uragan v rukach umelych mystifikatorov,prisla by Britania o desiatky tisic "pracovnych" miest a nemale miliardy v rozpocte.Bankovy priemysel,ktory je zdrojom nakazy a podstatou moci severoatlantickeho Imperia, generuje v Britanii i v USA podstatnu cast korporatneho zisku.Obranou sucasneho britskeho /a americkeho/ vysoko ziskoveho priemyslu financnych upirov britski a americki vladnuci patrioti uspesne vysavaju krv zo vsetkych objektov ich zaujmu - a postupne premienaju aj vlastne teritorium na hospodarsku pustatinu! Dokedy bude trvat tato ich sloboda?
Preco podporujete megapriemysel financnych upirov aj Vy,poslanec za krajinu zivotne zavislu na fungujucich trhoch a na eurozone?
Alebo mate takych poradcov,ze o probleme toho vela netusite?
Ano,z beznej prazskej tlace,zamilovanej do Wall Streetu a City,sa jeden vela o svete nedozvie.Teda okrem polopravd.Vsak Cesko so spojencami doteraz este velmi "ochotne"/tzv."nova demokracia"/ sluzi ako poddany a otrok chutok politickych hracov Wall Streetu a City.

Ano,Nemecko i Francuzsko sa spravali a spravaju ako predatori,ale EU je alianciou viacerych predatorov,pod kridlom panov vesmiru,pod kridlom velmocneho az vsemocneho Wasingtonu.Velmoci dnes na vytunelovanych a neustale tunelovanych zakladoch.
A kedze dolar je dnes smrtelne zavisly na vsetkych vyznamnych zdrojoch zisku prave tak,ako euro je dnes smrtelne zavisle na oslobodeni sa od vysavania dolarovymi hracmi,prebieha vojna na zivot a na smrt o zdroje sily a zivota obidvoch hospodarskych zoskupeni.
Rakovina sucasneho financneho systemu dnes uz nevysava tak svet,ako Europu a USA.
Nevidite to,alebo nechcete vidiet?
Spravate sa ako hrac tychto financnych upirov,miesto toho,aby ste sa branili pred nimi a pred vsetkymi predatormi.
Francuzi sa spojili s Nemcami uhlim a ocelou,aby zabranili opakujucim sa masakram.Vy to nevidite,Vy aj toto minimum,vlastne najvacsie europske pozitivum,chcete znicit!!

Autorita USA,Velmoci,ktorej s ostatnymi spojencami ochotne sluzite aj dodavkou vojnovych oddielov, pada.Lebo jej absolutny vladca,metastazovany financny priemysel, povysaval z nej produktivnu silu.Pan poslanec,ak nie ste platenym lobbistom tychto upirov a ak chcete zabranit dominacii najsilnejsich predatorov v EU: pridajte sa k ostatnym europanom,vytvarajte taku Europu,niekolkostomilionovu,ktora sice stale bude len zlomkom Ciny,ale o svoje narody,kultury a hospodarstva bude sa starat aspon tak,ako sa stara cinske vedenie!Aspon tak!
Patrioticku Europu,kulturnu Europu,ucitelku narodov,Europu patriotov.
16. 12. 2011 | 11:35

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy