ČSSD - poskok Merkelové a Sarkozyho?

02. 03. 2012 | 21:25
Přečteno 5786 krát
Pan Chmelař, t. č. zaměstnaný evropskými sociálními demokraty, nazval českého premiéra poskokem Davida Camerona. Ve stejné logice bychom mohli nazvat politiky ČSSD poskoky Merkelové a Sarkozyho, protože svými postoji podporují německo-francouzské zájmy. Pana Chmelaře snad trochu omlouvá to, že je absolventem prestižní francouzské školy Science Po, která umí velmi solidně a po evropsku vymývat mozky. V odpověd´panu Chmelařovi dávám dnes na svém blogu prostor britskému kolegovi Callananovi, předsedovi naší europoslanecké frakce ECR, resp. článku, který napsal pro česká média:

Martin Callanan: Češi a Britové na nesouhlasu vydělají

Za doprovodu fanfár a vzájemných gratulací dnes v Bruselu podepisuje pětadvacet hlav států smlouvu o fiskální unii. Dva premiéři svůj podpis nepřipojí: David Cameron a Petr Nečas.

I my v Británii jsme vedli stejnou debatu jako u vás. Nasměruje nás neochota vzdát se své finanční samostatnosti do izolace? Jsem hluboce přesvědčen, že z dlouhodobého hlediska na nepodepsání smlouvy obě naše země vydělají, ekonomicky i politicky. Proč si to myslím?

Za prvé, kdybych sázel, vsadím se, že ne všechny země nakonec smlouvu ratifikují. Irové pořádají referendum a odpověď „ne" je zcela vážně na stole. Žhavý uchazeč o Elysejský palác Francois Hollande prohlásil, že se pokusí vyjednat změnu smlouvy. Švédové dokument poněkud bizarně podepisují s tím, že pro ně nikdy nebude platit! V jiných zemích vyjadřují vážné obavy tamní parlamenty.

Smlouva ratifikovaná celou pětadvacítkou je ale zcela zbytečná. Evropané vůbec rádi odpovídají na každou krizi popletenými a abstraktními debatami o právních textech a institucích. Krize eurozóny bohužel není výjimkou. Na tuto krizi fiskální smlouva ani vzdáleně neodpovídá. Možná řešení jsou totiž jen dvě: Buď Němci přijmou fakt, že od nynějška budou posílat své peníze na jih (říká se tomu transferová unie), nebo půjde Řecko z kola ven a bude moci konečně devalvovat svou měnu. Evropské elity si zatím jen kupují čas.

Ať už nakonec Řekům euro zůstane, nebo ne, mezi těmi státy, které za eurozónu platí účty, sílí přání odebrat členským státům hospodářskou samostatnost a převést ji na centrální orgány EU.

Na konci minulého roku schválil europarlament posílení ekonomické vlády, tzv. SixPack. Ještě než oschl inkoust, máme na stole fiskální smlouvu. Nyní slyšíme volání, aby o ekonomice ještě více rozhodovali nevolení bruselští úředníci, samozřejmě pod vedením francouzsko-německého tandemu. Tento proces se nezastaví, dokud byrokraté nebudou mít pod kontrolou všechna podstatná ekonomická rozhodnutí.

Jaká je za to politická cena, vidíme nyní v Řecku. Jen se bojím, že to může být pouze začátek dalekosáhlejší revolty, až lidé zjistí, že přišli o právo rozhodovat o svých záležitostech, aniž by se jich někdo ptal. Kdo se dnes spokojeně sluní na pláži, může být zítra smeten přílivem, my bychom ale rádi zůstali na souši.

Samozřejmě není pravda, že rozhodnou-li se státy eurozóny pro těsnější integraci, budou ostatní vystrčeni za dveře. Jako příklad si vezměme společný trh. My Britové ho vnímáme jako největší výhodu našeho členství v EU a rozhodně nehodláme během debaty o něm sedět v zadních lavicích. To, že David Cameron a Petr Nečas společně navrhli dopis dvanácti států, který volá po dalším prohlubování společného trhu a posílení konkurenceschopnosti, jasně dokazuje, že jsme připraveni si v Bruselu říct o slovo.

Další falešný argument, který slýchám pořád dokola, tvrdí, že nepodepsáním smlouvy utrpíme obchodně. Lidé v Evropě kupují škodovky, protože jsou to spolehlivá auta. Češi kupují francouzské víno, protože je dobré. Stejně tak kupují vína australská, bez ohledu na nějakou evropskou „solidaritu". Vaši vývozci se jistě nikde nesetkají s odmítnutím svého zboží proto, že jste nepodepsali jakousi smlouvu! Opakuji, tento argument je zcela falešný.

Co je ale ještě důležitější: Máte šanci stát se silnou evropskou ekonomikou bez svěrací kazajky celoevropského ekonomického rozhodování a plánování. Schopnost určovat si fiskální politiku, úrokové sazby nebo pobídky samostatně a podle aktuálních potřeb z vás učiní atraktivní zemi pro podnikání a investice. Česká republika může růst, zatímco zbytek eurozóny půjde pod hladinu i s lodí, ke které se připoutal. Vy si můžete svobodně vzít z obou světů to nejlepší.

A konečně chci říci, že celá tato debata o smlouvě míří na mnohem podstatnější téma: Jakou EU vlastně chceme? Chceme, aby se Británie a Česko staly součástí státu zvaného Evropa, kde jsou všichni nuceni podepisovat diktáty z centra a plnit příkazy dvou velkých států? Nebo chceme EU, kde se se všemi státy bez ohledu na velikost, historii a geografii zachází se stejnou úctou i tehdy, když nechtějí podepsat každé písmenko unijní legislativy?

O nějaké izolaci tu nemůže být řeč. Češi i Britové usilují o jinou EU: otevřenou, pružnou, svobodnou. Stojíme společně u vzniku nového paradigmatu EU pro jednadvacáté století.

Text vyšel ve zkrácené podobě v deníku MF DNES.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

J. napsal(a):

Pane Zahradile, píšete nejzajímavěji, leč ... co byste řekl tomu, když bych Vám napsala, že zde možná přestává fungovat svoboda slova? Toto mi napsal důvěrný zdroj:

Federální úřad pro tisk a informace řízený přímo ze stranického aparátu jedné nejmenované politické strany (nebo možná několika) se rozhodl výrazně přitvrdit cenzuru...

Můžete se k tomu vyjádřit?

Děkuji Vám, J. Steinwurmová
02. 03. 2012 | 21:30

Michal Macek napsal(a):

jojo souhlas

PS:pobavil me ten SixPack :D to sem nevedel ze v EP se kali pivko z plechovek :D
02. 03. 2012 | 21:32

Michal Macek napsal(a):

J:

pani Steinwurmova...rikaji vam neco slova ironie a sarkasmus?nebo ste jak dr sheldon cooper?
02. 03. 2012 | 21:33

J. napsal(a):

Michale Macku, může mě jen rozesmát, že jste v dosavadním životě řešil maximálně rozlitou limonádu...
(Podávanou hned jako nápoj po kojení...)
02. 03. 2012 | 21:39

Michal Macek napsal(a):

J.

no ja si nejsem jistej jestli to myslite jako vtip ze vam tu neco smazali (v tom pripade ten humor nechapu) nebo to myslite vazne??? ale jo mate pravdu proti vam mam asi prd problemy ale verte mi tady se nic necenzuruje (teda krome sprostaren a navadeni k vrazdam atp....)
02. 03. 2012 | 21:45

prak napsal(a):

ODS- poskok tunelářů!
02. 03. 2012 | 21:46

Barney napsal(a):

Rozumím politice ODS. Žádnou EU nepotřebujeme. Jsme středoevropský ekonomický tygr a do 4 let předeženeme Německo.
02. 03. 2012 | 21:52

J. napsal(a):

Pane Macku, pan Stejskal mi napsal:

Dobrý den, paní J.,

Federální úřad pro tisk a informace řízený přímo ze stranického aparátu jedné nejmenované politické strany (nebo možná několika) se rozhodl výrazně přitvrdit cenzuru. No, a protože mám rodinu a děti, nezbývá mi než vyhovět (to víte, žít se musí). Sedím u počítače a poslušen nařízení shora blokuji každý druhý příspěvek podepsaný iniciálou (ale dá se vysledovat, který projde). Hrozná země.

Libor Stejskal

TAKŽE-JEŠTĚ MĚ MÁTE ZA BLÁZNIVOU, STEJSKALA ZA LHÁŘE a SEBE ZA NORMÁLNÍHO?
02. 03. 2012 | 21:54

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Cituji
„Češi i Britové usilují o jinou EU: otevřenou, pružnou, svobodnou.“

No to je gól.

Lidé by si měli uvědomit, že od odesáků mohou dostat jen takovou EU, jakou tento typ lidí představuje a u nás praktikuje.
EU hloupou, ideologickou, zkorumpovanou a klientelistickou, sprostou k lidem sloužící kmotrům a mafiánům, nic pro lidi jen pro různé Zahradily.
02. 03. 2012 | 21:56

Michal Macek napsal(a):

J.

ja vim co vam napsal - a delal si srandu ,je to ironicky mysleno....ze jo pane stejskal? pani J tomu veri napiste neco...
02. 03. 2012 | 21:56

Veterán napsal(a):

Psáno již pod blog pana Havla.

Nizozemská ekonomika už není tím, čím bývala. Centraal PlanBureau (CPB, Úřad pro analýzu hospodářské politiky) zveřejnil 1. března prognózy na příští rok: schodek státního rozpočtu by měl v roce 2013 dosáhnout 4,5 % HDP a růst nepřekročí 1 %. Aby mohla vláda dodržet evropská rozpočtová pravidla (deficit pod 3 %), nebude mít jinou možnost než získat dalších 9 miliard eur vedle již plánovaných osmnáctimiliardových úspor.

Koalice složená z liberální strany VVD a křesťansko-demokratické CDA s tichou podporou populistické a protievropské strany PVV se v důsledku tohoto nepříjemného zjištění ocitla pod nátlakem. PVV totiž již nyní oznámila, že se bruselské politice podřídit nehodlá. Vládu tak čeká podle listu Volkskrant „ďábelský úkol“.

„Vláda je spoutána dvěma řetězy,“ píše NRC Handelsblad: „evropskou perspektivou“ a „hospodářskou perspektivou“. Oba ponechávají jen malý manévrovací prostor. Deník dodává, že zvlášť tvrdý postoj, který zaujala „vláda a na prvním místě ministr financí Jan Kees de Jager (CDA)“ vůči nejzadluženějším zemím eurozóny, ji nyní staví do choulostivé situace, protože

v podstatě neexistuje jiné řešení než nyní spolknout pilulku, kterou vnutila ostatním zemím. […] Od Východu se nedá očekávat příliš velké pochopení a Jih z toho bude mít škodolibou radost.

Tím spíš, že Nizozemí nebude moci počítat ani s pochopením ze strany Evropské komise. Vždy totiž podporovalo evropského komisaře pro hospodářské a měnové záležitosti Olliho Rehna v jeho roli „přísného kantora“ s nesmlouvavým postojem vůči dodržování kritérií stability, píše Volkskrant. To, že jsou na tom podobně i další země, na věci nic nemění:

Madrid vykazuje deficit ve výši 8,5 %, který by měl být v příštím roce snížen na 3 % nebo méně. Španělský premiér Mariano Rajoy už několik týdnů vytahuje na Brusel argumenty, aby získal více času na konsolidaci veřejných financí.

Zdroj: www.presseurop.eu

Takže máme skvělou smlouvu, kde Irsko po podpisu vypíše referendum, Španělsko hledá kličky jak ji odložit, a ostatní země ji taky asi zrovna moc nedokáží dodržet.
Co je tedy vlastně slušnější a zodpovědnější? Podepsat a nedodržet, nebo nepodepsat a jet podle svého?
02. 03. 2012 | 21:59

jarpor napsal(a):

Ne, nejsme žádný tygr, nepořebujeme EU která rozhazuje z toho, co nemá...
Německo nepředeženeme... ale nemusíme podepisovat každý prd... Díky, Nečasi.
P.S. Dle mého, tato smlouva nikdy platnost nenabude... a charkteristické je jen jedno - jak naaranžovat podpis, aby nebylo vidět, že někdo nepodepisuje... opravdu zásadní problém... :-))

Hezké odpoledne
02. 03. 2012 | 22:01

stejskal napsal(a):

Já a srandu, pane Macku? Za koho máte? Jsem seriózní osoba a plním zde důležité úkoly. Jsem rád, že mi tu aspoň někdo věří.

Libor Stejskal
02. 03. 2012 | 22:02

Petr B. napsal(a):

Pokud je ČSSD pravidelně před volbami a vlastně v průběhu celých 22 let osočována politiky ODS a většinou novinářů coby neokomunistická strana, tak potom titulek,"ČSSD - poskok Merkelové a Sarkozyho?", nezní až tak hrozivě.
02. 03. 2012 | 22:08

Josef K. napsal(a):

Kupodivu pan Chmelař nejen SciPo ale i LSE, což bude podle pana Zahradila další líheň eurosocialistů. Zvláště Churchil byl jedním z nich. Pokud jde o Callanana, žádný arguiment nepadl, mnoho slov. Pan Poslanec patří k té vyjící smečce...
Vycházíme-li ale z tradice, pak je jistě dobré ptát se, jakou míru spoluodpovědnosti má tento poslanec za Evropu, který zastupuje zemi, jejíž členství je tak napůl? Pokud je známo, UK má výrazně nižší příspěvky do EUa handrkuje se o každý cent. UK je členem EU z vůle kontinentální Západní Evropy, resp. z logické úvahy o její sounáležitosti se Západní Evropou. Vzpomeňme na ostrovní stát, který, stejně jako Rusko se svými mrazy, vydělal na svém ostrovním statutu. Nebýt Holanďanů, pak není centrem bankovnictví, nebýt Norů nemá povahu kulturní velmoci, nebýt ...
Z hlediska Střední Evropy je dobré připomenout, že UK je zemí, která se angažovala ve Střední Evropě po 1.sv. válce, aniž to téma považovala za důležité.
Pokud jsme u Mnichova, pak jsme ne u Francie, ale především u UK. Co abízí UK? Tragedii svého sociálního kastovního myšlení? Nabízí snad zoufalé politické zásahy do dělení Indie, které vedly k obrovským ztrátám kulturních hodnot a lidí? Či svůj postoj v Palestině a válku s Hebrejci?
Co nabízí UK hospodářsky, za třicet let se její průmyslová odvětví smrskla o 2/3,
vojensky je bezvýznamnou zemí bez spojenectví s NATO, demokracie UK je demokracií horních vrstev, která už mnohokrát prokázala svou neživotaschopnost.
Intelektuálně? UK hrála velkou roli v integračním procesu mezi oběma válkami, jako ostrov umožnila a aktivně vytvářelo forum evrospké integrace. Se ztrátou svého sebevědomí se přiklonila k USA a dnes je spíše jeho letadlovou lodí. Neoliberalismus 70. let zcela rozvrátil britskou společnost. UK má nejvyšší kriminalitu ze zemí Evropského Západu a nejslabší sociální síť. Ceny bemovitostí v UK od roku 80 stouply o 400%, nemovitosti jsou nedostupné většině obyvatel...Obecně, ceny v UK jsou výrazně vyšší než kontinentální. Univerzitní systém je v rozkladu, dnes UK pomalu nemůže soupeřit s Nizozemím, Francií či Německem a Dánskem. Pokud by nebylo křižovatkou euroatlantického prostoru, pak by neexistovalo. Hraje tedy hry, které ale většina jeho partnerů očekává. Ovšem v případě ČR- to není ona bývalá křižovatka Východu a Západu, je to země , ve kteréí Západ živí zbídačené východoevrospké publikum, které stále věří na slovanskou vzájemnost.
Pan Zahradil tu však ukazuje celým tímto blogem ještě jednu věc: pohrdání vzdělaností. Pan Callanan má vzdělání inženýra elektrotechnického inženýra z Newcastlu. Jiné nemá. Jeho vzdělání je neporobnatelně nižší než vykazuje studium pana Chmelaře. Chemický a elektrotechnický inženýr bojují proti śpolečensky vzdělanéímu akademikovi? To je, jakoby léčil v ÚVN vyučenec na plnění vepřových střívek na jatkách.
Vítězí lůza? Doufejme, že ne.
02. 03. 2012 | 22:15

Občan napsal(a):

Nevím jak ČSSD, pane Zahradile,
ale Cameronovu kašpárkovi Nečasovi dnes v DS 10 ukázali obrázek a zablikali mu růžovým neonkem. Paní velvyslankyně o ton nadšeně píše na svém blogu.
Když jsem to četl, bylo mi HODNĚ stydno. Takhle jsem se nestyděl ani za Jakeše.

Takže šetřte slova a věnujte pozornost hanbě, jakou na ČR vrhá současná vláda.
02. 03. 2012 | 22:21

prak napsal(a):

No nevím pane Stejskale, ale za mnohem menší "kiksíček" jsem ztratil všechny dukáty za léta střádané a byl jsem doživotně vymazán.
02. 03. 2012 | 22:22

Wraith napsal(a):

Michal Macek

Bohužel. Musím Vás poněkud překvapit, ale cenzura v ČR existuje. Nemyslím si však, že by toto odvětví vládní moci bylo a nějak důsledně provozováno zde.
Cenzuru lze vycítit již na úrovni obecních či městských periodik či občasníků. Jen ve velmi malém procentu se na jejich stránkách setkáme s kritikou či poukázáním na nešvary v lokalitě. Naopak. Drtivě převažují články o úspěších na radnicích, potažmo obecních úřadech, vládnoucích koalicí. V celku neškodné zpravodajství z kultury či dění v oblasti.
Z toho vyplývá, že cenzura není aktivní jen v době totality, nýbrž i v době demokratické... v případě ČR spíše "partykratické".
Navíc, pokud bych měl hodnotit současný vývoj politiky v ČR, pak zjišťuji, že se kroky ODS a její satelity začínají nápadně podobat totalitnímu způsobu vládnutí, neboť opozice má minimální šanci zastavit i sebemenší krok, který se vláda pokusí učinit. A podle toho pak vypadá i obraz vlády v tisku a dalších sdělovacích prostředcích. V poslední době se novináři stále častěji snaží házet špínu na opozici, jakby se současné vládě chtěli zavděčit. Nebýt občasných vypadnuvších kostlivců či provalených průšvihů a bezzubých výkřiků studentů či odborů, sotva by se v tisku objevilo něco negativního.

Nevím, zda pan Stejskal bude s mnou úvahou souhlasit, ale upřímně: to jeho prohlášení nejenže chápu, ale i považuji za ohromnou odvahu.
02. 03. 2012 | 22:23

Veterán napsal(a):

Josef K.
Chemický a elektrotechnický inženýr bojují proti śpolečensky vzdělanéímu akademikovi? To je, jakoby léčil v ÚVN vyučenec na plnění vepřových střívek na jatkách.
Vítězí lůza? Doufejme, že ne.

Já si naopak myslím, že elektroinženýr je nucen pracovat s čísly a chyba může přímo ohrozit životy, zatímco společensky vzdělaný akademik se dobře naučil mluvit, bez rizika za výsledky svých výtvorů.
02. 03. 2012 | 22:26

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane praku,

ztráta Vašich dukátů mne mrzí.

Hezký večer i Vám, pane Wraithe,

snažím se dosáhnout na hrdý titul nejodvážnější cenzor v zemi ;-)

Nebudete tomu asi věřit, ale žádná institucionální cenzura v této zemi neexistuje (dělám v médiích bezmála jedenadvacet let a vím vcelku, o čem mluvím). Existují jen pokusy přimět nejrůznější média, aby o něčem neinformovala. A ten tlak může v podstatě přijít odkudkoliv, včetně těch, kteří by měli dohlížet na to, aby se nic takového nedělo. Vydavatel, šéfredaktor či novinář mu buď podlehne, nebo nikoliv. Záleží jen na nich (zrovna jeden takový tlak v souvislosti s těmito blogy řešíme. A podlehnout mu nemíníme).

Libor Stejskal

P.S. Ale tento blog je o něčem jiném.
02. 03. 2012 | 22:39

Wraith napsal(a):

Stejskal:

Děkuji za názor i informace.

Tedy k věci blogu:
ČSSD je snaží profilovat jako silně proevropská strana. Nejsem však toho názoru, že se snaží poklonkovat Sarkozymu, Merkelové či jinému zahraničnímu státníkovi. Mám ten pocit, že se s těmito politiky pouze náhodou shodují v názorech na danou věc a vizi řešení. Ať chceme nebo ne... Evropa již nyní má nakročeno k rozpadu či spíše seberedukci. Osobně vidím příčinu ve dvou věcech.

1. Kdyby jednotlivé státy neporušovaly svévolně jednotlivá ustanoveníé smlouvy a pravdivě informovaly Brusel, nemuselo to takto být. Zde se projevilo několik českých přísloví mluvících o krátkých nohách lží a božích mlýnech které melou pomalu a důkladně.

2. Ukázalo se jak nevýhodné jsou pro mnohé státy (a zejména pro ČR) některé body přístupových smluv, či spíše pojednané podmínky. Mám podezření , že to jsou právě tyto podmínky, které zapříčinily a ještě způsobí další rozpad zemědělství a průmyslových odvětví zejména postkomunistických států přistoupivších do EU, které je nejenže měly vysoce rozvinuté, ale i překvapivě efektivní.

Následky ran, které ČR spolu s dalšími "novými" zeměmi utržila nyní sklízíme v podobě krize. Netvrdím, že by k ní nedošlo, nicméně je pravděpodobné, že dopady a zejména nástup této neblahé situace by byl pozvolnější a tudíž by neznamenal tak vážný problém. Naopak. Situace by byla snáze zvládnutelná.
Chybou byla též velmi těsná vazba na východoevropský trh, přičemž bylo téměř nesmyslně rušeno nemálo vazeb na východní trhy.
Není tedy divu, že EU se svíjí v křečích, sama se totiž zbytečně otrávila vlastními leckdy zbytečnými pravidly.
02. 03. 2012 | 23:07

Josef K. napsal(a):

Veterán. Povšiml jsem si, že technicky vzdělaní lidé jsou jaksi bezradní vůči faktu, že je stvořil filosof jako součást své úvahy. Tedy doslova: buď to popřou,l nebo o tom raději nic něvědí. Co to je- přesné, konkrétní číslo ? Je takové číslo? Ne, milý veteráne, je zcela možné, že takové číslo není a že Vaše uvědomělá práce s ním, jež by mohla ohrozit lidi, je zcela zřejmá vražda z nedbalosti. V tomto případě z přesvědčení, že jiné konkrétní číslo není. Ovšem to se vracíme někam k antickým základům.
Milý matamatiku s přesnými čísly. Jste si jistý, že Vaše přesná čísla, při účinosti průměrného software okolo 16% (tedy ´parní stroj), nevedou lidstvo do záhuby, včetně té kultury, která okolo tohoo čísla vznikla. Ne, neptám se jako pomatený sektář ze Sezimova Ústí...
Pokud se střetnete se sociální vědou, za kterou zjevně máte školení VUML/CRVO atdp., pak s jistou pokorou zjistíte, že tito lidé svými znalostmi, intelektuálním potenciálme značně převyšují i toho nejvíce geniálního matematika. Tento fakt je prostý, matematika je jen jedním z mnoha jazyků, jímž se snažíme rozpoznat svůj svět, bohužel, jazykem, který často zavádí do slepých uliček.
Otázka je, co je více- číslo či slovo? Hochu, já odpověď neznám, Vy ale ano. Bůh čísel tedy s Vámi.
02. 03. 2012 | 23:09

Vladimir napsal(a):

V máločem souhlasím s ODS, ale v pohledu na EU zcela jistě. (Jen mne mrzelo , že Lisabon odsouhlasila i přes předchozí prohlašování proti ...)
Pokud např. "prak" tvrdí, že ODS je stranou tunelářů a že ODS chce tunelovat českou ekonomiku a proto nechce dohled EU, tak můžu souhlasit jen napůl. ODS je opravdu plná tunelářů a korupčníků (v ČSSD jsou tuneláři také, ale menšího kalibru) - to je záležitost špatné demokracie - tedy, že politici zvlčili (ztratili morálku) a občané je nemůžou kontrolovat, nemají na ně vliv. To je třeba napravit , ale snahu ODS o co nejméně zasahování Bruselu do českých záležitostí lze vysvětlovat docela pozitivně - aby české teritorium zůstalo co nejvíc pod vlivem českých občanů (a podnikatelů). Ale je třeba napravit systém - úroveň demokracie. Spoléhat na to, že demokracii u nás budou hájit Němci nebo Francouzi (nebo jiní) je slabošské, poseroutské ...
02. 03. 2012 | 23:21

Holubář napsal(a):

Pane Stejskale,
tak to na vás konečně prasklo!
Už bylo na čase! Nebo na Nečase? Už jsem z toho všeho celý popletený....
:-)

Wraith:
EU je otrávena především vlastními kecy, spoustou lží a demagogie.

Josef K:
Myslím, že se mýlíte. Matematika je univerzální řečí a na vše lze sestavit matematický model. Že to člověk ještě zatím nedokáže je ovšem jen dobře. A nepleťte si matematiku s čísly. Matematika je především řeč symbolů. Čísly se zabývá především algebra, tedy subsystém matematiky.
Poněkud zjednodušuji, samozřejmě¨, nicméně matematika v krystalické podobě do slepé uličky vést nemůže, to je dáno její podstatou. Kramářské počty možná.

Vladimír:
Ano, tak!
02. 03. 2012 | 23:42

exit napsal(a):

Je to škoda - mohli jsme se stát normální, kultivovanou a bohatou evropskou zamí, ale kvůli zachování daňových výhod pro polistopadové zbohatlíky budeme dál žít pod vládou zlodějů, jako opovrhovaná špinavá zemička kdesi na periférii.
A nemylte se: vinu za to nenesou jen voliči ODS, ale i jejich spolupachatelé, voliči TOP a VV.
02. 03. 2012 | 23:47

Josef K. napsal(a):

Holubář. Pane holubáři, popřel jste svým textem ke mně historii naší civilizace. Možná máte pocit, že to je možné, nejste první. Já si čísla s matematikou nepletu.
Matematika není univerzální řečí, jinak prosím, abyste mi zde jasně matematicky definoval vztah individuum, individualizace, společnost, duše a tělo, sociální diverzita, vztahy pohlaví...Matematika je lidský produkt, který nám říká, že možná cosi chápeme z reality okolo nás, ale stále jen v rámci našich, lidských možností. Ohledně sebedefinování člověka a společnosti, okud nejste schopen deifnicí či matematicky vyjádřenégho názoru na člověka, a to nejste, pak se popíráte a popřete. Vůbec je zvláštní jak matematici přistupují k sobě samému, tedy ke člověku. Jakoby neexistoval, je to jako když místo motoru automobilu budete opravovat silnici, automobil se sice nerozjede, nicméně silnice bude stát.
Takže , prosím, o důkaz univerzality matematického jazyka.
02. 03. 2012 | 23:52

Kanalnik napsal(a):

reakce pana Zahradila je (ne poprve) neuveritelne mala, viz. nadpis

jinak k obsahu britskeho autora - evidentne je to psano z pohledu dobre zajisteneho Brita, kteremu neni proti srsti ten "pelech neresti", tedy Londynske City, kde sidli ti, kterym jako danovi poplatnici cele Evropy ve finale sanujeme jejich ztraty, a kteri si vesele spekuluji na trzich s penezi z realne ekonomiky, nic konkretniho neprodukuji a tak realnou ekonomiku vysavaji a destruuji

oklesteni City se zalobbovany Cameron boji jako cert krize, stejne jako nejbohatsi vrstva britske spolecnosti, jejiz pazoura osazena blistivymi prsteny s drahokamy uspesne zasahuje do britske politiky

jde o ciry pragmatismus v zajmu bohatych, nikoli v zajmu britskeho lidu, jak se svym obcanum snazi tato britska elita namluvit (aneb letadlo leti dal)

z pohledu obycejneho Cecha je tento pragmatismus navysost skodlivy pro obcany Ceske Republiky (stejne jako pro zbytek Evropy), nicmene Necas v tom nejaky prinos pro CR vidi... marne premyslim, co by to tak mohlo asi byt
02. 03. 2012 | 23:54

leonid napsal(a):

Stydím se za Nečase,Zahradila a celou ODS,která z nás dělá ještě větší kašpary,než jsme... A zde souhlasící příznivci s postojem ODS vůbec nechápu,vždyť přeci musí vědět,že se nakonec stejně připojíme.... Ale,že jim nevadí,že o zahraniční politice rozhoduje Klaus a jeho podržtaška Nečas a nikoliv vláda,tak to už vůbec nechápu.. My musíme demokracii,kulturu,právo a další dovážet z Bruselu či odjinud ze západu,protože jsme stále myšlením gubernií Ruska.
02. 03. 2012 | 23:55

Josef K. napsal(a):

Holubář, prosím o sestavení matematického modelu mého současného prožitku, radost ze sklenky bílého vína, sentimantální vzpomínka na prarodiče, myšlenka na mé děti, obava o nemocnou ženu, vnímání světla mé pracovny a současně úvahy nad jednou knihou a hrůza z vlády matematických univerzálních modelů. Jistě to jde, jak tvrdíte.
Prosím o projev oné universality.
03. 03. 2012 | 00:02

JF napsal(a):

Zahradil, Bednář, Tomský, Kuras, Koudelka, Klaus ml. - jste naprosto neuvěřitelní! Vážně!

Docela by mne zajímalo jakou metodou se udržujete v kondici, že vám z toho co píšete ještě nešíblo. Samozřejmě Vaše texty je pro mne třeba číst za přísně hygienických duševních postupů což vyžaduje rovněž nějaký trénik. Vůbec si však nedovedu představit jak tvoříte.

Zřejmě jste prostě dobří, dobrý oddíl , a před tím skutečně klobouk dolů. Poklona.

Např. pan Koudelka je naprosto úžasný natěšený školáček jakou to dostane otázečku z ústavního právečka. Jste všichni takoví úžasní. Pan profesor muší mít ze své třídky radůstku. Paci, paci.

Podle mně jste ale naprostí dilatanti a docela by bylo zajímavé zjisti kdo jsou ti všichni anonymní mecenáši z anonymních akciovek co si vás pasou.

Cameron nevydrží do švestek nebo je na tom UK docela bídně. Paní velvyslankyně je toho s dřímajícím kocourkem úsměvným příkladem.

pa
03. 03. 2012 | 00:10

Kuchař napsal(a):

Čssd je poskok především mafie.
Zdraví Benda a Kočka.
03. 03. 2012 | 00:33

Josef K. napsal(a):

Kuchař. K Tobě by nešel ani na topinku. Řekl bych, že na svíčkovou kupuješ psy.
03. 03. 2012 | 01:07

Platan napsal(a):

Kupuje...??
03. 03. 2012 | 01:25

JF napsal(a):

Kuchař:

předpokládám že nebrání ODS být poskokem rovněž tamtéž když už sdílí i společně a nerozdílně kantýnu ve Sněmovní 2. Bylo by to celkem praktické. Předpokládám že Benda chodí kontrolovat formální náležitosti jídelního lístku a kočka dohlíží na všeobecnou spokojenost a nálady pro nadcházejícího Silvestra. Kuchař má teplé místečko u plotny a zdá se že až poněkud přetopeno.

Marek Benda (1968) - poslanec Občanské demokratické strany člen ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny člen poslaneckého klubu ODS.

Václav Kočka mladší (15. května 1968 – 9. října 2008 Praha) byl podnikatel a syn Václava Kočky staršího. Dostal se do mediální pozornosti nejprve okrajově na jaře 2006 kvůli zmínce o rodině v Kubiceho zprávě, intenzivně pak na podzim 2008 poté, co byl zavražděn.

Kapitalismus je ekonomický systém, v němž jsou výrobní prostředky v soukromém vlastnictví a provozovány za účelem dosažení zisku. Ekonomické parametry (např. ceny) jsou určovány prostřednictvím volného trhu (nabídkou a poptávkou), a to i ceny práce, nikoli řízeny pouze zásahy státu (jako v řízených či plánovaných ekonomikách).

Samozřejmě, že stát, či jiné organizace, které do tohoto systému nejsou zahrnovány, si ponechávají stále určitá práva systém regulovat. Ekonomiky takových států, kde stát zasahuje do ekonomiky jsou smíšené; tržní principy fungují v určitých oblastech, v jiných však vládne monopol či monopson státu.

Anonymní akciovky pak dávají hodně čisťoučkému kapitalismu s výhradně soukromým vlastnictví (státních úřadů samo inkluziv) docela zvláštní šmrnc ... až takový s rukopisem z dílny páně Zahradila a páně Koudelky a Klause ml. Schvaluje Václav Václavovič.

ČSSD do toho hraje operetní opozici a ještě dle mnohých poněkud pro kočku. Kuchař jim to dá taky pěkně sežrat. Fuj, demokratická přítěži! A má pravdu, ale nakonec nažrat jim dá taky.

Kantýna ve Sněmovní 2 je přece jeho nóbl podnik a nic nakonec není úplně tak ideální. Kniha přání a stížnosti je stále k dispozici.
03. 03. 2012 | 01:54

kormoran napsal(a):

Kazdy clovicek je individualista , pripravuje si snidani pro sebe , ci pro svoji rodinu , nikolivek pro souseda.

Lidrove vesnice preferuji jeji zajmy , tak jako i u okresu , kraju a nakonec i statu.
A jake jsou zajmy samozvanych leadru EU ?
Prvni - chranit(pouze) sam sebe a svoji pozici - vlezdobrusselnici.
Druzi ,preferovat zemi ze ktere pochazi-zodpovednejsi vlezdobrusselnici, ktere casto hryze svedomi -z "jedne" strany a z te vetsi ziskat maximalni profit.

Tudiz , absolutne nejde o nejakou lasku k EU , ale zachovani clovecenskeho pudu z vyse uvedenych duvodu a tech skutecne pravovernych naivne vericich z podpalubi je mnoho a jsou stejne ovlivnitelni , jako ti z podpalubi v byvalem fasistickem Nemecku , nebo bolsevickem Rusku .
03. 03. 2012 | 03:16

kormoran napsal(a):

EU soudruzi delaji vse opacne ! Prvne vyzaduji loajalitu a az pak tvori smlouvy a podminky , vlasne bylo tomu i kdy jinak?)))

Maj to v krvi samani!)))
03. 03. 2012 | 03:54

BR napsal(a):

Na Aktuálně.cz zase špiní Ratha ... !
Je vůbec někdy tento politik/hejtman popisován KLADNĚ, anebo tu máme cenzúru střihu 70. let ????
Já si kupuju Právo a tam bývá dvoustrana Středočeského kraje s jediným seriózním zpravodajstvím (tedy nestranným, vyváženým) o StČ a dr. Rathovi.
03. 03. 2012 | 07:12

Ládik!!! napsal(a):

Taky bych nic nepodepsal, co není moje.
03. 03. 2012 | 07:38

Je to fakt napsal(a):

Pane Zahradile, ještě stále kvedláte na tom dobrém místečku, berete penízky za nic a nechodíte kanálama? Dobře se Vám tam krochní. Můžete být rád,že EU existuje. Kdo by živil takovédle nicnedělání? Podobnou instituci by jste ztěží hledal No a pak z toho nicnedělání jenom tlápete hlouposti a dloubáte se v nose.
03. 03. 2012 | 07:42

Silvie napsal(a):

Pane Zahradile,

euroskepticismus je poslední věcí, kterou s ODS ještě sdílím.
Doufám, že Nečas časem nevyměkne.

Nemohl byste v nějakém blogu vyčíslit, kolik nás skutečně stálo členství v unii a kolik jsme z unie dostali?

Neustále se totiž operuje dotacemi, ale ostatní náklady, jako fin.sponzoring německých a francouzských bank, maskovaný "pomocí" Řecku , nikde započítány nevidím.
Zajímalo by mne, zda rámcově souhlasí výčet pana Macha (pod blogem Chmelaře).
03. 03. 2012 | 07:43

Jarda napsal(a):

Pane Zahradile,
troufám si předpovědět, že v EU nakonec zůstane pevné jádro kvalitních zemí,které přistoupí na společnou politiku a ekonomiku a vznikne tak superstát. Odpadnou slabé kusy a také ty,které si budou hrát na samostatnost. Takže vaše politika nás přiřadí k Řecku, Portugalsku atd. No hlavně, když ODS mafiánské penězovody zůstanou zachovány, nemám pravdu?
Je to stejně paradox, že berete od EU velké peníze za to, že ji chcete zrušit....
03. 03. 2012 | 07:55

Anička z Kuřimi napsal(a):

Žít se dá pospolu nebo samotářsky, resp. lidé chtějí komunitu někteří samotu.
Vláda v čele s ODS nám komunitu upírá. Mr.Zahradil přizvukuje a obhajuje tento krok.
Čtenář, nechť si sám rozhodne co je správné.
Vono v těžkých chvílích se rozhoduje kdo je kdo a na čí straně stojí.

A v neposlední řadě, Mr.Zahradníku, když se vám ta EU tak nelíbí, proč v Bruselu sedíte ??!!

Pojďte raději do Prahy a naplňujte odkaz ODS, a ne si užívat vymožeností v EU.

Podle vás "Česká cesta" je vždy ta nejlepší - privatizace bez peněz, tuneling, odklon financí, bez daňových přiznání, rovná daň, bez registračních pokladen a mnoho a mnoho dalších vymožeností objevených "Českou cestou" ... a nyní proti "fšem" v EU.
03. 03. 2012 | 07:59

Silvie napsal(a):

Nepodepsali jsme. No a co dál?

3. března 2012
"Jenom Británie a Česko zůstaly stranou unijního Paktu stability. Reagovaly na to komentáře, skupina lidí kvalifikovaných coby Osobnosti poslala otevřený dopis jian to, jak se zdá, nikoho nevzrušuje. Slovenská premiérka Radičová vzkázala, že za to dostaneme po čuni. Co s tím?

Možná po čuni dostaneme, možná že nikoli. Ze změti komentářů nápadně vyčnívá ta poznámka, že jedině Švédsko plní podmínky Paktem stability stanovené, jinak nikdo. A co se stane, až se rok s rokem sejde a začne se zkoumat, jak to s těmi rozpočty je, a zjistí se, že je to stejné jako dnes? To opravdu budou platit pokutu všichni kromě Švédska? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A kromě nepodepsavší Británie a Česka?"

(Neviditelný pes - Aston - kráceno)
03. 03. 2012 | 08:18

Silvie napsal(a):

Anča,

on tam sedí, aby tu unii rozložil zevnitř...
03. 03. 2012 | 08:21

modrý pacholek napsal(a):

Zahradile neblábol,
páč v ods je ještě větší poskok než je s.Nečas a tím je nějaký trapný Zahradil. Divím se, že ještě odeesáčtí poskoci chamtivého tunelpionýra nechodí dávno kanály. Zřejmě proto, že nevědí co je to hamba. Jste celá ta zkorumpovaná ods vřed na naši krásné vlasti. Styd'te se jestli to ještě umíte!
My se za vás stidíme.
03. 03. 2012 | 08:32

modrý pacholek napsal(a):

Pardon stydíme, překlep
03. 03. 2012 | 08:35

vasja napsal(a):

Silvie
A co se stane, až se rok s rokem sejde a začne se zkoumat, jak to s těmi rozpočty je, a zjistí se, že je to stejné jako dnes? To opravdu budou platit pokutu všichni kromě Švédska? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A
----------------
Tak se udělá summit se žranicí pod modrou vlajkou s hákem a podepíše se pakt obrstability , že se to bude hodnotit jednou za 50 let a tak.
Neni problem.
03. 03. 2012 | 09:24

Holubář napsal(a):

Josef K:
Vaši radost ze sklenky vína sdílím (no, v mém případě spíše z lahvičky), to ale nic nemění na tom, že jsou to jen chemické procesy, matematicky samozřejmě popsatelné. A vaše vzpomínky jsou jen elektrické impulsy, rozložitelné na jednotky a nuly. Že to lidé zatím neumějí, to jsem už zmínil. Ale že to je možné, o tom jsem přesvědčen. Klasický spor dvou přesvědčených. Vy myslíte, že to nejde (ale nemůžete dokázat). Já myslím, že to jde (ale nemohu dokázat).
Hezký den přeju.
03. 03. 2012 | 09:30

donal napsal(a):

zahradil vaše prohnilá ods je poskokem špinavých penez kdy vy neznáte pojem špinavé peníze

budou volby a pro vás dopadnou katastrofálně už ted jste na smetišti dejin tohoto státu a ja se na to těším až tam odtáhnete

jedinou nadějí je volit komunisty aby zabavili majetky všem kdo tady 22 let kradl
03. 03. 2012 | 09:42

Vít napsal(a):

Pane Zahradil
kdybyste rezignoval na svou funkci v EU, abyste tak demonstroval svoji nevoli s EU (do které jste nás ale před léty odhodlaně osobně vedl i s p. prezidentem),tak to bychom brali. Ale takto?
Víte co se o takových lidech říká, kteří káleji do vlastního hnízda ?
03. 03. 2012 | 10:00

vasja napsal(a):

Klídek.
Za tejden o paktu nebude ani slyšet.
03. 03. 2012 | 10:07

Míval napsal(a):

Pane Zahradil, stačí si projít trošku historii, abyste zjistil, že Británii, svého času velké, nikdy nešlo o prosperitu Kontinentu, ale vždy o ochranu jejích zájmů, ať už jimi bylo cokoliv. Vždy si platila svého vojáka, který za ni bojoval na evropských bojištích, aby pak tyto půjčky dostávala zpět.
Teď už Británie rozhodně velká není, na rozhazování také zrovna nemá, tak vzala za vděk cínovým vojáčkem Nečasem. Ale jako tandem vedoucí Evropu k properitě bych tyhle dva pány zrovna neviděl.
03. 03. 2012 | 10:56

................................. napsal(a):

Nesmyslná smlouva, nesmyslná diskuze.
Nejprve je třeba budovat společný ekonomický prostor volného pohybu kapitálu, zboží, služeb, pracovníků, občanů. Smlouva o dodržování něčeho, co závisí na ekonomice a co nelze vynutit, mají reálný význam ptačího trusu.
Dům se nestaví od střechy.
03. 03. 2012 | 11:55

tata napsal(a):

PANE Stejskal

ja bejt VÁMI TAK SEM OPATRNEJ,aby to neproniklo jinam opravdu jako nazor.POŘAD SEM BAVÍM JAK NĚKTEŘÍ,opravdu spapaj každy špek.nojo no.

JA VÍM že jako novinař hajite svoje ale ve sve podstatě cenzura byla a bude vždy,AT CHCETE NEBO NE ted to není vyčitka tak tu cenzuru dělate ,že vdobrem umyslu není tak podstatně že to co posuzujete je podle vašeho svědomí ,konečně je zde řada lidí a zajimavě že zobou spekter vám to dost často předhazují,A UŽ VUBEC každe noviny maj majitele a určity cíl ,pak sveho šefredaktora a o malokterem se da říct že je zcela objektivní zase si pořidí svuj tym poplatny svym nazorum,to samí v televizi ,radiu,je to skrita cenzura poplatna majiteli a cilum co tím sleduje bylo tomu tak vždy a bude.

ANO CENZURA VE SMYSLU že něco nařidí central je hloupost,ale cenzura skrita že určita skupina pod nakym cilem podnika určitou masaž byla a bude vždy,a u nas je to profesionalní nestrané opravdu vyjimečně ,nesleduji tak pravidelně tisk už sem ho přestal kupovat,ale někdy člověk nestačí divit co se da stvořit.

TAKLE KDO JE OBJEKTIVNÍ ja si myslím že to ani nejde,nebo velice těžko.KDYŽ POLOŽIME NAHODNĚ OTAZKU NA NĚCO ZHODNOTIT 10 LIDEM skorem se sadím že ani jeden nazor nebude zcela totožny,vzlaště když budou uplně stoho krajního protipolu.
03. 03. 2012 | 12:06

Vandal napsal(a):

je velmi zajímavé, poslouchat klauna a jeho podržtašky, zlodějské bolševické tuneláře, kteří tunelovali, kradli jak straky, za tučné úplatky "prodávali", co jim nepatřilo, vše strategické a důležité do rukou cizáků, až se jim podařilo dosáhnout absolutní závislosti na cizině, tak je opravdu komické dnes slyšet z tlam tohoto dobytka řečičky o nezávislosti, o boji za svéprávnost a nezávislost. Zrádci národa se buší v sulcová prsíčka, najednou se z nich stali bojovníci za národní svobodu a nezávislost, no kdo by neuronil slzu? Těmto howadům nejde o nic jiného, než si uchovat zasmrádlý rybníček, ve kterém budou bez kontroly zvenčí krást, tunelovat, odklánět atd., zavádět středověk. Hlupák ten, kdo jim skočí na vějičku. Pojedeme na druhé koleji, a bude jen hůř a hůř.
03. 03. 2012 | 12:31

zdenekb napsal(a):

"Máte šanci stát se silnou evropskou ekonomikou bez svěrací kazajky celoevropského ekonomického rozhodování a plánování. Schopnost určovat si fiskální politiku, úrokové sazby nebo pobídky samostatně a podle aktuálních potřeb z vás učiní atraktivní zemi pro podnikání a investice. Česká republika může růst, zatímco zbytek eurozóny půjde pod hladinu i s lodí, ke které se připoutal. Vy si můžete svobodně vzít z obou světů to nejlepší."

Poslouchá se to dobře. Zní to, jako bychom byli pro Spojené království rovnocenným partnerem (ne-li vzorem). Ale zřejmě váš britský kolega není informován o skutečné politice vaší strany a vlády, jinak by podobnými medovými vizemi netrpěl. Myslím, že jakmile to pro Anglii bude výhodné, jméno Nečas tam neřekne zase nikomu nic...
03. 03. 2012 | 12:49

myrta napsal(a):

Vandal
díky,lépe to vyjádřit nejde.
Čtěte na Vlkově serveru Kosa Nostra-poslední článek Vlka-Totální rozklad státu.
03. 03. 2012 | 12:54

zdenekb napsal(a):

tata:

Je to asi jak to píšete - řízená cenzura ne, ale zamlčování informací nebo naopak vypíchnutí nedůležitých věcí, taková ta drobná, nenápadná manipulace s čtenářem/divákem... dle mého probíhá neustále. Netvrdím, že za peníze (i když možná někdy taky)... možná z obavy, možná z přesvědčení.
Ve zmíněných radničních plátcích je to zvlášť vidět. Ale ty snad málokdo bere jako zdroj informací.

p.Stejskal:

To jste tomu dal, takhle vyzvonit Vaše pravé a důvěrné poslání. Teď nás ještě budou vláčet za nesvobodu slova až v Bruselu!
Kdoví, jestli nás nebude chtít osvobodit nějaké bratrské vojsko...
03. 03. 2012 | 12:58

jogín napsal(a):

Místo vznešených úvah je dobré se rozhlédnout, o co jde, zvláště VB. O Tobinovu daň, prosazovanou EU. Jenže Londýn je hlavním bankovním centrem a omezení spekulačních transakcí je pro něj hrozná finanční rána. Zdejší odpor ODS je v podstatě ideologický, spekulace považuje za nedílnou součást trhu.
03. 03. 2012 | 13:17

jogín napsal(a):

Místo vznešených úvah je dobré se rozhlédnout, o co jde, zvláště VB. O Tobinovu daň, prosazovanou EU. Jenže Londýn je hlavním bankovním centrem a omezení spekulačních transakcí je pro něj hrozná finanční rána. Zdejší odpor ODS je v podstatě ideologický, spekulace považuje za nedílnou součást trhu.
03. 03. 2012 | 13:18

český maloměšťák napsal(a):

Článek nesdělil lautr nic o tom, jak se nepodepsáním podařilo prosadit české zájmy.

Nulová informace.
A tak jsme se těšili, my nosovrtové - nejen z Bruselu...že nám konečně bude vysvětleno, jak Nečas zachránil národ a vlast.

Jen jakási mystická slova - "konkurenceschopná", "pružná", "svobodná"... - jak od nějakého indického derviše nebo co.

Jen na okraj - na britském exportu se výraznou měrou podílejí finanční služby a Lombad Street je docela angažovaná v sektoru globální spekulativní ekonomiky.
Lombard Street tak vydělá i na poklesu ČR.

P.S. V článku není uvedeno ani jedno číslo. Ani jedno.

Prej - poskok Merkelové /Německá ekonomika je ekonomikou založenou na vysokém stupni konkurenceschopnosti a na sociálním kohezi/ Vodichka.
03. 03. 2012 | 13:21

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane tato,

jinými slovy myslím říkáte to, co já.

V médiích (stejně jako kdekoliv jinde) se setkáte s nejrůznějšími tlaky, zájmy, vlivy snahami prosadit něco silou, bokem, nefér metodami. Je to tak všude a vždycky to tak bude, někde více, jinde méně, ale je to součást lidské přirozenosti.

Vy tomu buď podléháte ochotně, protože Vám to přináší nějaký prospěch, nebo se tomu snažíte čelit. Ale vždycky jde o nějaký kompromis. A rozdíl je ten, kde je pro každého z nás hranice, kam je ochoten zajít (a ty důvody ústupků nemusí být vždy nízké; někdy třeba musíte ustoupit, abyste mohl prosadit něco mnohem důležitějšího). To platí obecně, o jakékoliv lidské činnosti. Člověk, který nedělá žádné ústupky či kompromisy, je sociopat.

Žádný objektivní názor neexistuje. To jste popsal zcela přesně. Stejně tak neexistuje žádný objektivní novinář či médium. Každý, úplně každý nazírá realitu prostřednictvím svých životních zkušeností a z nich vyplývajících životních postojů (ano, může být i zkorumpovaný či sledovat nějaké své sobecké zájmy, ale ne nutně).

My máme všichni ale tendenci nahlížet odlišný pohled jako něco apriori podlého, nečestného, nízkého. Za vším hledáme zlou vůli (možná proto, že podvědomě cítíme tu svojí). Proto tu vedeme i tuto debatu.

Čím více lidí si toto uvědomí, tím více jich začne hledat synergie, bude se snažit pochopit ty druhé. Nicméně v lidské přirozenosti to moc asi není, to uznávám.

Libor Stejskal
03. 03. 2012 | 13:47

Socialista napsal(a):

ODS = poskok postnacistických stran !
03. 03. 2012 | 13:48

Kryštof napsal(a):

Velice dobrý a kvalitní blog , oproštěný od hysterických emocí těch či oněch .
Pane Zahradile , máte zachován smysl pro realitu a inteligentní formu projevu .
Tedy narozdíl od dětinských blábolů s.Sobotky , např .
S těmi poskoky má ČSSD velmi bohatou praxi . Paroubek dělal lokaje komoušům za tzv "normalisace" , pak Horákovi a nakonec Kočkovi s Bendou . Sobotka s Grossem Zemanovi a pak i Grulichovi a Paroubkovi , Škromach a Štěch komoušům a pak Paroubkovi , atd .
Národohospodářskou a sociální smysluplnou koncepci a to ani tuzemskou ani zahraničně-politickou jsem od těchto diletantů a amorálních příživníků nikdy neslyšel a neviděl . Těch několika málo prozíravých hlav ; Rusnoka , Kubínyiho , Kohouta , např. se "soudruzi" urychleně zbavili ku prospěchu ss.Zgarby , Palase , Haška ......
Ten spolek ČSSD nemakajících pomatenců nelze brát vážně .
03. 03. 2012 | 13:59

jozef napsal(a):

Mladofrontovi bolsevici
to mozu uverejnit.Smelo.Myslenie nie je ich silnou strankou.
Normalny clovek,normalny hospodar s nevymytym mozgom,si vsak neda nahovorit blbosti typu: Ceska republika muze rust,zatimco zbytek Evropy pujde pod hladinu...

Pan poslanec,spamatajte sa!
Ci nevidite,ze si z Vas tento Brit robi srandu?
Po zasluhe.
03. 03. 2012 | 14:46

Josef K. napsal(a):

Holubář. Přeji tedy pěkné snění, já se raději spolehnu na lidský jazyk a řeč a naši tisíciletou praxi. Představa, že vše, co si myslím, je jen matematickou záležitostí, či výsledkem mnoha elektrických a chemických propojení a spojení už ze mne nedělá člověka, ale trafostanici.
03. 03. 2012 | 14:52

stejskal napsal(a):

Pane tato, sedím na setkání TEDx (dělám z něj pro Aktuálně.cz on line přenos). Zrovna shodou okolností mluví Irena Swiecicki, expertka na komunikační postupy. Ta paní hovoří o principu impulsu (tedy toho, co se děje) a naší reakce na něj. Podle výzkumů řady vědců je až osmdesát procent našeho vnímání reality naším subjektivním vjemem (každý ho má jinak). Oná říká, že mezi tím impulsem a reakcí je prostor pro volbu. Můžete pracovat s tím, jak chcete věci vnímat. Zda pozitivně, negativně apod. A co takové reakce dšlají ve vašem mozku. Třeba jak silné elektrické impulsy generejí (dá se to vyjádřit i ve voltech). Je to děsně zajímavé, vzpomněl jsme si hned na tu naší debatu výše. Zkusím ji získat pro psaní blogu.

Libor Stejskal
03. 03. 2012 | 15:27

Milouš napsal(a):

Co ten Zahradil vlastně umí a co kdy vlastně udělal? Ví to někdo?
03. 03. 2012 | 15:27

tata napsal(a):

pane STEJSKAL

VYTE NEDALO mi nereagovat na tu pani,ale ne vtomto připadě ale někdy je nebezpečné si dělat švandu s takovych lidí,asi je dobré pořekadlo nejhorší je sražka s blbcem,bohužel v normalním životě to muže myt nedozírné nasledky,ja vím že vtomto ohledu mame podobné nazory,ovšem ja to neumím tak souvisle podat,pořad mi je nepochopitelné jak na vyloženou nadsazku muže někdo tak reagovat,jedina možnost že to je super nadsazka si dělat s lidí švandu pak sem se dostal ja do te pasti.

JENŽE UŽ NAK VŠEMU PŘESTAVÁM ROZUMĚT,CO se na člověka valí ty spousty nepochopitelného,hlavně poslední dobou rozhodnutí soudní moci přestavám rozumět,kdy vyložené podvody se stavaj beztrestné to už mi muj sedlacky rozum nebere,v kontrastu malichernych sporu nak mi dochazí to nak vidět pozitivně,nak mi zhasiná to male světilko na konci toho tunelu,nejhorší že nevidím nic co ho obnovy,ta deevastace nabyvá obludnych rozměru,snad to je deprese i ze soukromeho života a přichazejicího staří ve srovnaní co člověk cely život se snažil a doufal,vždycky sem byl snilek a věřil vto lepší nak přestavám.
03. 03. 2012 | 15:39

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

pane autore,
přínos této deklarace pana předsedy vaší frakce Callanana je pro mě stejný jako většina předchozích příspěvků Vašich: nulový. Kdyby zde nebyl a kdybyste zrovna vy typově neseděli v Bruselu, myslím že by to nemělo vůbec žádné negativní následky.

Diskuse pp. Tata, Stejskal: to je jiná káva!
S dovolením se vložím: podlehneme-li komunikační masáži z oportunistických důvodů, tedy víceméně vědomě, je situace jasná. Ale jaká je tedy cesta nejúčinnější obrany, nechceme-li podlehnout? Ve své přízemnosti nevidím jinou cestu než snažit se nashromáždit informací co nejvíc a z co nejvíce zdrojů a pokoušet se je kriticky srovnávat. Jestliže zvážíme nárůst jak počtu dostupných informačních zdrojů, tak i informací z nich přicházejících, tak ani tahle cesta není moc perspektivní :-) :-(.
Tak jak z toho ven?

"...je až osmdesát procent našeho vnímání reality naším subjektivním vjemem (každý ho má jinak). Oná říká, že mezi tím impulsem a reakcí je prostor pro volbu. Můžete pracovat s tím, jak chcete věci vnímat..."
ano, to vypadá opravdu zajímavě.

"My máme všichni ale tendenci nahlížet odlišný pohled jako něco apriori podlého, nečestného, nízkého. Za vším hledáme zlou vůli (možná proto, že podvědomě cítíme tu svojí). Proto tu vedeme i tuto debatu..."
Prý Churchill mnohokrát použil svého práva a po debatě v britském parlamentu, když se mu nepodařilo prosadit jeho postoj, většinový názor respektoval, ale výslovně nechal zaznamenat, že jeho názor je odlišný. Nic víc, nic míň. To mi přijde komunikačně velmi ... sympatické? symbolicky demokratické?
03. 03. 2012 | 16:13

tata napsal(a):

pane STEJSKAL

TO MUŽE ale myslim si že ono není potřeba nakych expertu,spiš přiklonit se ktomu co člověka dělalo člověkem,přiliš moc expertu a vykladaču pravdy na oblbovaní obyčejnych lidí,plno moudrych slov co jim rozumí polovina lidí doklad je ted naše soudnictví,to je tak zaprasené a vychazí takovy paskvil,vědomě přimo bojkotované proti tomu co ma soudnictví obnašet spravedlnost......celkem dobře z mnoha těc paskvilu jsou 2 připady popsan zde....http://vlkovo.bloguje.cz/921507-beznadej.php...dva z mnoha připadu prava naruby a celkem bez zajmu stím něco dělat

nebo dnes v Pravu članek...o firmach vymahajicí propadle pohledavky ...fiRmi nezname vlastniky,DLICI MIMO UZEMÍ.......spolehaj na nevědomost lidí,paradox je že když lidi konaj a podaj rozpor zakonitě prohrajou poplatky za proces neplatí oni totiž de ,,FAKTO ,,nejsou.....JE TO MOŽNÉ aby toto stat trpěl?

BOHUŽEL sme ve stadiu PREDATORU,A VYKLADAČU tohoto,udělat vše složité,vyvolat ve všem chaos,třenice,to je podhoubí,stačí jen tak malo třeba vtěchto připadek použit zakladní rozum,když dluh už nexzistuje a hlavně první předpoklad navracení dluhu už nesměřije k poškozenemu ale obohacovaní,je vše jasné nemaš narok...jasna poučka každy dusledek křivdy nezakoní musí směřovat,k napravě toho .jestli naprava naopak směřuje proti tomu principu nesmí byt akceptovana.......bohužel už čím dal vic je absurdita typu s pohadky že hříbě dostane majitel koně...opravdu vystižně dnes platí ten šatek na očích
03. 03. 2012 | 16:15

Holubář napsal(a):

Josef K:
No, fakt jsme sse na vás nesmluvili, ale mrkněte ma to, co píše Stejskal 15:27.

:-) Zdraví Holubář
P.S.:
Trafostanice - to je dobrý! Byl by to skvělý nick, ale už jeden mám. Věnoval byste mi na něj autorská práva?
03. 03. 2012 | 16:33

Pepa napsal(a):

Vážený pane Zhradile,
Vám se to snadno povídá o vymývání mozků. Vám, na rozdíl o jiných, tato procedura nehrozí neb je z technického hlediska neuskutečnitelná. Jste proto ideálním kandidátem pro úkol se kterým Vás ODS do Bruselu vyslala a to je destrukce EU. V EU jsou natolik slušní, že s Vámi ještě nevyrazili dveře a díky poslednímu kroku našeho premiéra to už ani toto nebude nutné, neboť už se za žádné dveře v EU nedostanete. Teď už se budete o výsledcích jednání dozvídat jenom a pouze z tisku.
03. 03. 2012 | 16:59

Wraith napsal(a):

Snad mi pan Stejskal promine, ale tahle část debaty si o reakci skutečně říká, snad nebude vadit když se ještě jednou do ní vložím. Sice to bude krapet od tématu, ale pokusím se reagovat na úvahy pana Taty.

Náš český způsob vnímání reality lze vyjádřit jako obraz tvořený dvěma, pohříchu křivými, zrcadly.
Jednak jde o zrcadlo našeho vlastního já, které deformuje svět podle toho jak jej vidíme a našich představ jak by se nám líbil.
Druhé zrcadlo je složeno ze zákonů, konvencí a předsudků, které do nás někdo vštípil či nám předepsal vzorce našeho chování.

A teď si představte, že jste slepí a zůstanete stát někde na místě. To místo bude reálně stále stejné, ale vy to vědět nebudete. A požádáte někoho vidícího o pomoc, abyste se mohli zorientovat. Brzy zjistíte, že svět vám každý popíše jinak.
Jednou se dozvíte, že to místo je plné jásavých barev, podruhé, že tone v šeru atd... Ti lidé budou mít pravdu, ale jen subjektivní, protože to místo popisují ze svého pohledu, poněvadž to co vidí jeden může znamenat, že ten druhý popíše totéž ale naprosto opačně. Tedy co bude tvrdit jeden, z pohledu druhého bude lež.

A politika je právě o podobné slepotě. Slepotě kterou trpí voliči, kdyby nebyli natolik slepí, už dávno by došlo k drastickým změnám ve vládách a parlamentech či senátech.
Technicky vzato, kdo zklamal jednou zklame s velkou pravděpodobností i podruhé, jenže lidé stále věří, že se dotyčný poučil a stejnou chybu nezopakuje. A díky tomu máme v politice téměř stále ty samé tváře, byť pod jinými logy (stranami).
Lidé věří, že se člověk může změnit, stává se to, jen pohříchu zřídka.

A podobně bych to viděl i v paktu NATO: Československo bylo zrazeno Francií a Británií. A je mi jasné, proč se Česká republika tak zarputile snažila spojit právě s těmito státy.... věří, že se tito dva nepříliš spolehliví spojenci poučili a neučiní tak podruhé.
Naděje je sice hezká a klamavá věc, nicméně čeho jiného se držet, než právě jí?
A proto je také Spravedlnost zobrazována jako slepá dáma s vahami. Poněvadž znamená naději, že se lidé, firmy i politika mohou změnit k k lepšímu.
Kéž by tomu tak bylo. ;-)
03. 03. 2012 | 17:02

Veronika napsal(a):

Až budou všechny státy EU v izolaci za neplnění paktu stability, bude Brusel jistě zcela spokojen.

Jen pak nastane malá, trapná otázečka,
kdo je vlastně v izolaci. ;-) Takže jen houšť!
03. 03. 2012 | 17:12

Capp napsal(a):

je legrační,
že ze slepé uličky chtějí vyvést EU ti samí lídři, kteří ji tam přivedli.
Ještě dodám, že chtějí jít úplně stejnou cestou jako dosud, jenom o něco rychleji. :-)))
03. 03. 2012 | 17:23

tata napsal(a):

pane Wraith

ZAJIMAVA UVAHA,ONA NENÍ TAK VZDALENÁ od te aplikace objektivity,ve sve podstatě je to opravdu jak co vnimame,vtom bude vždy ošidnost,ovšem naky řad ač steho pohledu to nemusí byt řad pro všechny,tato debata by už zachazela přiliš do filosofovaní ja přece jen si myslim že určita kriteria ,hodnoty by měl celek dodržovat,ano jake to sou a budou ty hodnoty už je na tom celku.......ovšem když to přeženu a nadnesu muže ten celek byt pokřiven a ta menšina spravedlivá.......co pak? nevím.
03. 03. 2012 | 17:47

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů

P.S. Pane resle, brzděte. Ještě jednou někoho nazvete "zmetkem" (či "sračkou" nebo "grázlem", jako na vedlejších blozích) a budu mazat vše, co sem napíšete.
03. 03. 2012 | 18:25

Holubář napsal(a):

Veronika 17:12 :
:-)

Capp 17:23 :
:-) :-)
03. 03. 2012 | 18:27

Josef K. napsal(a):

Milý holubáři, mluvíme každý o jiném, vč. pana Steskala. Ale těšte se na konečné vítězství "matematickovoltaickosyntetizujícího" (howgh...) pojetí člověka, neboť pak již člověk nebude tím,kým je, nýbrž opravdu jen přísně strukturovanou sadou veřejně prospěšných procesů. Kdo bude stanovovat a programovat onu "veřejnou prospěšnost" je zřejmé. Navíc, uznávám, Vaše vize jistě vyřeší problém hladu, regulace porodnosti, politických inklinací a sociálních rozporů. Pokud jde o mezinárodní vztahy, bohužel, jsme na chvostu všech výzkumů a lze předpokládat, že jiné státy dosáhnou harmonizace jedince s cílem dříve a smažou nás s úpovrchu země. Bude to jistě ideální doba, mám jedinou naději: příroda klasicky zasáhne něčím exaktně neměřitelným, mýtickou náhodou, a snad se to lidské zachová alespoň v podobě minoritních inteligentních myší...
Už jen představa, že pár tisíc let našeho vývoje bude moci být zapomenuto, neboť půjde o zcela zbytečnou zkušenost, je nevábná a zapáchající.
Jinak je zajímavé, že podobné úvahy vznikají jen v některých, nedominujících, kulturách.
03. 03. 2012 | 19:07

Josef K. napsal(a):

Cap. On to kupodivu není fotbal a na lídrech záleží jen zčásti. Pak také doporučuji jiný pohled: vědecký tým může zkoumat desetiletí neúspěšně či s malým úspěchem a přesto ve 101 roce může dospět k onomu objevu s velkým O. Západní politické reprezentace působí týmově, není to vždy "česká dvojka". Navíc požadavek okamžité "správné odpovědi" je typický pro východní civilizační okruhy, což se jak víme úspěšně projevuje v neustálých chaotických společenských a politických změnách, tato země je toho dostatečným příkladem.
03. 03. 2012 | 19:12

Holubář napsal(a):

Josef K.:
Ale vždyť tohle je jen taková "akademická" diskuse (bez akademiků ovšem). Není třeba podléhat rozhořčení.
Hezký zbytek víkendu přeju.
03. 03. 2012 | 20:01

Josef K. napsal(a):

Stejskal. Přiznám se, že marně hledám odpovídající význam slova subjektiní Vaší poznámce z TEDu, neboť mi nedala smysl.
03. 03. 2012 | 20:42

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Josefe K.

to adjektivum odkazuje na debatu ještě před mým posledním vstupem. Tedy úvahy pana taty o neobjektivní žurnalistice (dle mého nic takového neexistuje ani tehdy, když novinář není zkorumpovaný ani neslouží něčím zájmům).

Pane tato,

myslím, že je to složitější. Nicméně teď se mi do té debaty nechce (tp, že někdo o něčem mluví či píše neznamená, že si to máte nechat vnutit - viz Vaše poznámka o expertech. Ale přemýšlet dle mého stojí o lecčems).

A snad ještě jedna poznámka. Mezi tím, že je člověk snílek a tím, že přestal věřit, je ještě celá škála jiných možností (nebo možná ne mezi těmito dvěma polohami, ale úplně mimo ně). Hodně to myslím souvisí s tím, o čem povídala ta paní (ale nedokážu to tu stručně vysvětlit).

Libor Stejskal
03. 03. 2012 | 20:54

ostravák z havířova napsal(a):

Už mně chyběl nějaký Váš příspěvek pane Zahradile.
Dnes však na Vašeho zaměstnavatele (EU) "neplivete" jako obvykle. Co se stalo? Vždycky jsem si říkal, že kdybych takhle veřejně nadával na svého zaměstnavatele, tak by mě už dávno můj zaměstnavatel vyhodil. S čím jste mě ale nezklamal, to jsou věty:
"Další falešný argument, který .... Opakuji, tento argument je zcela falešný". Je vidět, že psychicky nemocný V.K. se Vám "zažral" pod kůži. Nejste na tom podobně?
Ještě pár slov k Vašim větám-cituji:
"Máte šanci stát se silnou evropskou ekonomikou bez svěrací kazajky celoevropského ekonomického rozhodování a plánování. Schopnost určovat si fiskální politiku, úrokové sazby nebo pobídky samostatně a podle aktuálních potřeb z vás učiní atraktivní zemi pro podnikání a investice. Česká republika může růst, zatímco zbytek eurozóny půjde pod hladinu i s lodí, ke které se připoutal"
To si děláte srandu? Jakože my zlodějistán porosteme a Německo půjde dolů? Na to, že jste v europarlamentu tak dlouho, jste se neodtrhl od svého otce V.K. Ale já se tomu nedivím, vždyť jste člen té skvělé partaje jménem ODS. Jen tak dále pane Zahradile. Čím mě falešně překvapíte příště?
03. 03. 2012 | 21:09

MirekS napsal(a):

Pane Zahradile, koplá husa se kejhla že?

Nevím, odkud pan Callanan vzal, že vyděláme na odmítnutí fiskálního paktu (snad v této chvíli jedině tím, že se erár méně zadluží).

Co se týče obchodních vztahů (tedy obchodní, resp. platební bilance), na ty skutečně mají vliv jiné faktory než je podepsání fiskálního paktu. Třebas úroveň podnikatelského prostředí... To, co můžeme vážit, je "bonita" měny. Milý pane, musíte uznat, že GBP je jiná "váhová" kategorie než CZK a BCCP "za Kotvou" není City.

Takže teď jenom čekám, kdy se "vytasíte" s vlastním řešením. Předpokládám, že nepůjde o návrh nějakých pravidel (ať žije volnost a svoboda), ale že za Vás budou hovořit čísla (vývoj rozpočtových schodků, tempo růstu HDP, vývoj platební bilance, % nezaměstnanosti, % šedé ekonomiky, kurz měny k ostatním měnám, apod.). Fiskální pakt se především dotýká bonity správců podnikatelského a spotřebitelského prostředí.

A tady Vaše vláda jaksi pokulhává.

Zdraví

MirekS
03. 03. 2012 | 21:13

tata napsal(a):

pane STEJSKAL

NIKDY SEM nemyslel že to jednoduchy je,a už vubec to postihnout v nakem kratkem vstupu,navic stejně většinou dojdem že vlastně nic nevíme,ona ta debata stejně nadneseně skončí v kruhu,každy argument vas zavede na začatek.

CHAPU ale to mate jako stěmi experty,vy jste mou myšlenku vzal z druhe strany,ja to uplně jinak pojal odmitat experty s principu je hloupost,brat si experta na každej prd je zase hloupost,vtomto kontextu,je otazka zase jestli se dokažete oprostit když ten nazor podavá expert,a zase sme utoho,to expertech spíš byl vrt do prava kdy to pravo pravě experti pravnici zaplevelili vtom směru že vypada že hříbě ma kun,to bylo myšleno,a určitě to není jen v pravu,PRAVĚ PROTO NĚKDY TATO SPOLEČNOST MYŠLENO UŽ OD JEJÍHO ZRODU a dodnes se zabarikadovalo do přiliš složiteho principu ruznych pouček nařizení,paragrafu a dost často se stavá že to je vyhoda pro darebaky.
03. 03. 2012 | 21:47

Josef K. napsal(a):

Holubář. Pěkný večer, přeju. Nicméně podstatné pro mne je, že oba pánové se pohybují po operačním sále naší kliniky jaksy neoprávěně, nebot výční list z oboru zpracování masa jim nedává právo léčit. Nebo mi už v té pádivé době začíná unikat její smysl? Už jsme udělali ten druhý krok zpět?
04. 03. 2012 | 00:28

Josef K. napsal(a):

Pane holubáři za jaksy se neomlouvám, jaksi mi to připadlo vhodné.
04. 03. 2012 | 00:30

Radovan napsal(a):

Pane Zahradile,naopak ODS je poskokem evropského kapitalismu ale typu 18. století. Dnešní otřesnou situaci nemůže nic překonat, ani nájezdy křižáků, pokud ošem sledujete dění v ČR. Vy členové ODS a vaši příznivci vytunelovali celou republiku, skoro do puntíku. Vešterý majetek, co patřil nám všem máte ve svých nadutých soukromých kapsách a bohužel také v zahraničí.Taková hrůza tu nebyla od doby moru a tyfusu, kdo ovšem žije ve zlatém obalu, ten to nevidí. Český národ je moudrý, a než si to tuneláři a ostatní podivně zbohatlí občané uvědomí, budou balit kufry a dlouho to trvat nebude. Už je to špička ledovce. A kdo to neví, žije na jiné planetě a nebo lže a to pořádně. Kdo lže i krade. Vy poslanci máte víc jak 500 tisíc za měsíc a nutíte občany aby vyšli z 10 tisíc, které mají vinou vaší ekonomické špatné politiky. Je spočítáno, že kdyby VIP v ČR neměli tak nemorální platy, které pobírají už 22 let, tak bychom žádný státní dluh neměli. Ti co mají malé příjmy pracují více a odpovědněji naž vy bohatí a mají často VŠ.
Před rokem 1989 jste psali letáky na obranu lidských práv a teď vám ten marasmus nevadí. Nevím zda tenkrát vám šlo jen o lidská práva. ODS dělá z občanů blbce a to se jí neyplatí. Pak bude pozdě bycha honit. V žádné sousední zemí není takový bordel a občané i nezaměstnaní žiji slušný život. Teď své odpůrce hlídáte jako STB. Jaký je mezi STB a vámi rozdíl ??? Źádný. A hlavně "Nebuďme jako oni". reCAPTACHU, nemazej, bohužel, pravda je pravda, s tim ty ani ODS nic nenadělá.Dík.
04. 03. 2012 | 11:02

Karel napsal(a):

ODS poskok tunelářů, korupčíků, zlodějů a OSVČ.
04. 03. 2012 | 11:41

Občan napsal(a):

Zahradile,

já ty Vaše žvásty zrovna poslouchám. A mohu s upokojením konstatovat, že to je blití, až mi voči cinkaj vo brejle.

Hlavně Vaše lži o referendu. To, že je pouští z mordy něco, co vždy zcela zásadně vystupovalo PROTI jakémukoli referendu, je nehoráznost vesmírného rozměru.

Buďte si jist, že voliči si to budou pamatovat.
04. 03. 2012 | 12:17

speci.men napsal(a):

Tohle už jsem psal u pana Pehe, ale se se to hodí ještě lépe. Zahradile, jsi směšný. Ale to asi víš. Jediné, proč takové bláboly píášeš je, že ti to u nás většina lidí žere. ODS je prostě populistická strana. Opět se to ukázalo.
"My chceme zůstat v EU, pozitiva z toho pro nás jasně plynou" žekne jedním dechem a pak druhým řekne, že v EU není nic dobrého a všechno jde od háje. Je dojemné, jak tady většina diskutujících zasvěceně obhajuje jedinečnou, neopakovatelnou a dejetvornou roli Česka. Ještě, že máme v čele takového geroje, který se nebojí bouchnout v Bruselu do stolu a říct jasně: "Ne, tohle je v rozporu s naším národním zájmem!!" Najednou si nejeden pochybovač uvědomí, jak skvělého máme premiéra. Ten to tam v Bruselu nandal těm byrokratům za nás za všechny zneuznané, ubohé, neúspěšné. Myslím si, že přesně pro tohle to Nečas dělá. Aby si u domácích zakomplexovaných čecháčků zvedl reputaci. A zjevně se mu to daří. Že při tom poškodí celou zemi, je mu zjevně fuk a jeho nově uvědomělým obdivovatelům taky.
Je úžasné, kolik u nás žije odborníků na diplomacii, tvorbu státního rozpočtu, fungování EU a hlavně lidí, kteří vědí všechno nejlépe.
Jaké máme štěstí, že máme jako jediní v čele tak prozřetelnou a moudrou vládu. Na rozdíl od zbytku zemí EU (je jich plných 25) máme jako JEDINÍ !!!! vládu, která pracuje pro blaho občanů a nikoliv pro blaho nějaké imaginární cizácké Evropy, do které ani moc nechceme patřit.
04. 03. 2012 | 12:55

buldatra napsal(a):

Josef K x Holubář

Pánové, dovolím si malý drzý podotek k vnímání smyslu čísel a matematiky v tom smyslu, že obé není doménou jen a pouze matematiků, či pouze lidí s technickým vzděláním, či lidí s přísně logickým způsobem myšení.

I pravá mozková hemisféra může čísla zpracovávat. Zpracovává je kreativně.
Čísla lze tedy uchopit různě, lze různě chápat jejich vztah k jsoucnu, lze s nimi tedy i pracovat různě, lze je použít k tvorbě a výsledky takové práce s čísly a pochopení jejich významů bývají, občas překvapivé, pro mnohé až kuriózní.

Na blogu pana Klána jsem nastínil číselnou řadu 6, 14, 26, 30, 19, 5, 0, 1, 1, 0, 0, 1, a pan autor, poeta a současně logicky myslící člověk, pochopil, což bylo z jeho odpovědi zřejmé, protože zná a je v obraze.
Existuje symfonie čísel.
04. 03. 2012 | 13:43

PK napsal(a):

Pane Stejskale,držte tady ty "opratě" pevně v rukou.Zdejší diskuzní prostor je nejlepší ze všech serverů a přál bych si aby to tak co nejdéle vydrželo.
O žádné cenzůře se zde nedá mluvit,jen mám obavy když to tak jde pořád z kopce aby se ta zatím svobodná výměna názorů časem nezatrhla úplně.Vždyť se už tak mnohokrát stalo.Takže přeju co nejmíň práce s mazáním a hezký den.
04. 03. 2012 | 16:13

turcan napsal(a):

Laicky z Turca povedané,: české NIE a anglické NIE - nie je to isté, lebo analogia predchádzajúca mala odlišnú genézu vývoja...Čo je však HISTORICKY eurotrápne je akýsi MÝTUS o eurohistorickej "spolupráci NEMECKA A FRANCIE cez prizmu MERKOZYdua 2011-2012?????Kdeže sa nám "historicky VZAL TENTO eurofenomén 2012" - hádam len nie po Páde Berlína "45, alebo Berlínskeho múru "89!!!! Zakomplexovanosť eurodruhoradej garnitúry, USAnadvecnosť nad touto euroteatrálnosťou, štepenou MERKOZYservilnosťou euromenejcenných "rovoprávnych štátov EUô -to je už väčšia falošnosť ako za Brežneva, či Chruščova a ich "EUROUSAproťajškov" až po Gorbačova!!! Žargónom vidiečana to možno nazvať euroŠLENDRIÁNSTVOM nesvojprávnosti zástupcov ŠTÁTOV EU/niektorých/ a bez de jure i de facto OBČIANSKEHO MANDÁTU!!!ČIŽE - v zastúpení, asi ako v Pitsburgu 1918, alebo v Mníchove 1938, či v auguste 1968 ...atď až po "LISABON 2012" - EUROKOCÚRKOVO s USAkrejzyDEMOKRACIOU "89-2012 a s "požehnaním " starej dámy v NEW YORKU a od PAPÁ z Vatikánu - ale na POSMECH Bohu a NÁRODOM v nekresťanskej EURÓPE v jednomkuse bez POUČENIA z príčin a dôsledkov II SVETOVEJ VOJNY. Už "nás drží" USAEUROskleróza 1929-2009 a neurotické roky 2008-2012 až do nebiblickej EUROPOTOPY morálky, práva a perspektívy takéhoto EUROTITANIKU 2012....a nedajboh BEZ Čínskych či Ruských "záchranných člnov" 2022!!!!!
04. 03. 2012 | 23:01

Pompeius Magnus napsal(a):

stroj EU se zadrhává, neb do něj padají zrnka písku. Správné řešení-stroj zastavit, vyčistit a zajistit proti nasávání písku, rozuměj "euroskepticismu" se dnes rovná vlastizdradě - padon Eurozradě.Naopak eurohujeři, eurovyžírkové a europaraziti hodlají stroj spravit přidáváním písku. Stroj se více a více zadrhává a je to tím, tvrdí Macháček, že se do stroje přisypává málo písku. Řešení je nasnadě, budeme přisypávat další a další písek......
05. 03. 2012 | 06:33

Jura napsal(a):

Poslouchal jsem včera Zahradila v OVM a bylo to velmi poučné. Vůbec je zvláštní celá ta představa ODS, pro kterou je EU dojná kráva, z níž je možné brát finance - ale pozor, může se stát, že za cca 5 let už budeme ekonomicky tak dobří, že přestanou přitékat. Základním problémem pro ODS a jejího taťku Klause je nepochopení, co to EU vlastně je: od samého začátku je to totiž NE EKONOMICKÝ, ALE POLITICKÝ PROJEKT. Vznikl na základě přihlášení evropských zemí k Marshallovu plánu, a to proto, aby se bližší spoluprací evropských zemí zabránilo vypuknutí nových válek, jak to bylo v případě první a druhé světové. Samozřejmě, spolupráce znamená ekonomii a obchod, nicméně východisko a cíl je politický. A EU je z tohoto pohledu dobrý a úspěšný projekt - Evropa je bezpečná. Není divu, že jádrem EU je Německo a Francie - kdo taky jiný? Stalinem ovládaná část Evropa se do Marshallova plánu nesměla připojit, kromě toho SSSR měl agresívní plány, které také zčásti uskutečnil, byť se jednalo převážně o agrese vnitřní v rámci Varšavské smlouvy (1953 NDR, 1956 Maďarsko, 1968 ČSSR). Kromě toho byly Německo a Francie ekonomicky nejsilnější státy na kontinentě, Británie se vždycky stranila - pokud jde o nás, můžeme vzpomenout Mnichova, pokud se podíváme na nynější situaci, byl to Nečas, kdo se na Camerona nalepil, aniž by on vůči nám přijal jakýkoli závazek. Ostatně, proč taky nějaký závazek k zemi "o níž nikdo nic neví", že?
Ale dost historie: myslím, že je třeba 1) být v EU u stolu, okolo něhož se jedná, 2) je třeba uvědomit si a definovat skutečné národní zájmy, a ne ideologické blafy, 3) uvědomit si skutečnou politickou a ekonomickou sílu země (a nepodléhejme iluzím - není příliš velká!), 4) aktivizovat diplomacii a dokázat pro naše zájmy získávat spojence v zemích, které se svou velikostí a silou nám podobají, a s nimi prosazovat naše zájmy. Izolacionismus k ničemu dobrému nevede, stejně jako dlouhodobá snaha české politiky o mesianismus - my prostě nejsme lepší, chytřejší...atd. než jiní stejně velcí. Připadá mi směšné, jak se lidé, kteří kapitalismus znají nejvýše z knížek, snaží o kapitalismu poučovat politiky, kteří v něm nejen vystudovali, ale taky celý život žijí. A je třeba také mít na paměti, že společenská stabilita není dárek shůry, takže je nutné hledat rovnováhu mezi příjmy a náklady na stabilitu, přičemž není možné zapomínat, že nespokojených je vždy většina.
05. 03. 2012 | 07:38

stejskal napsal(a):

Díky, paní či pane PK,

těší mne, že to aspoň někomu dává smysl ;-)

Hezký den.

Libor Stejskal
05. 03. 2012 | 09:34

Josef K. napsal(a):

Jura. Vynikající text, děkuju.
05. 03. 2012 | 12:35

Josef K. napsal(a):

Milý pane Steskale, z mého osobního pohledu i to 1% textů, která jsou smysluplné, dává Vašemu projektu význam. Tak jo, díky za něj.
05. 03. 2012 | 12:37

stejskal napsal(a):

Díky i Vám, pane Josefe K.

Hezký den.

Libor Stejskal
05. 03. 2012 | 14:32

jirka ztopeřík napsal(a):

hele,
ty bruselská mrdko,
aby ti tvojí prdel ošukala parta zfetovanejch sionistickejch sudeťáků, ty imbecilní mamlasi!
07. 04. 2012 | 18:52

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy