Strašidelná konformita ČSSD

19. 04. 2012 | 08:59
Přečteno 5413 krát
Ve víru vnitropolitických turbulencí zapadla jedna celkem důležitá událost : ústavní výbor Evropského parlamentu uspořádal v úterý slyšení se zástupci českého Parlamentu k tzv. "české výjimce" z Listiny základních práv EU (která je součástí Lisabonské smlouvy). "Česká výjimka" je ovšem zcela nepřesný, spíše mediální termín. Ve skutečnosti jde o možnost, aby Česká republika přistoupila k Protokolu, již dříve sjednanému Polskem a Velkou Británií, který definuje způsob, jímž bude zmíněná Listina v těchto zemích uplatňována. Oranžový Senát s dvojicí Štěch-Gajdůšková už dlouho vede proti tomuto Protokolu ideologicky předpojatou bitvu. Nejinak tomu bohužel bylo i v úterý večer ve Štrasburku.

Pro osvěžení paměti : tuto možnost dojednal pro Českou republiku kabinet premiéra Jana Fischera na Evropské radě v říjnu roku 2009, a to na základě žádosti prezidenta republiky, který tímto opatřením podmínil svůj ratifikační podpis Lisabonské smlouvy. Ostatní vlády zemí EU tuto možnost České republice přislíbily s tím, že Protokol se pak stane právně závaznou součástí tzv. primárního práva EU.

Proč ? Vznikne tak právní pojistka proti příliš "extenzivnímu" možnému výkladu zmíněné Listiny nejvyšším soudním orgánem EU, tedy Evropským soudním dvorem. Jinými slovy : Protokol potvrdí, že na základě oné Listiny nemůže evropské právo "prosakovat" do těch oblastí domácího práva, které nejsou podřízeny evropské jurisdikci.

Listina základních práv a svobod EU je totiž typický unijní dokument, plný vzletných a nekonkrétních frází o tom, jak mají všichni právo téměř na všechno. Přesnou právní závaznost jednotlivých pasáží tak určuje teprve Evropský soudní dvůr svými precedenčními nálezy a rozsudky. A je známo z konkétních příkladů, že tento soud má sklony k právnímu "aktivismu", tedy jakémusi plíživému rozšiřování evropského práva i do sfér, kam nepatří. Nejkontroverznější příklad za všechny : nikdo dnes přesně neví, jak by Evropský soudní dvůr rozhodl o požadavcích různých osob z Německa či Rakouska vůči ČR na to, aby jim byl kompenzován majetek, zkonfiskovaný po válce podle dekretů prezidenta Beneše. Jeden právní názor tvrdí, že v těchto záležitostech nemůže mít evropské právo žádnou pravomoc, druhý (s odvoláním právě na zmíněnou Listinu) tvrdí pravý opak. S jistotou to ale nemůže říci nikdo. Proto nám nemůže další právní záruka, poskytnutá naším přistoupením k Protokolu, nijak uškodit, ale právě naopak.

Je tedy s podivem, že právě ČSSD na naše přistoupení k Protokolu dlouhodobě útočí a dokonce se jej snaží sabotovat. Napřed ČSSD namítala, spolu s odbory, že Protokol sníží (!) úroveň ochrany sociálních práv v ČR. Když byl tento "argument" přímo na půdě Evropského parlamentu spolehlivě právnicky rozstřílen, zbyla paní Gajdůškové v ruce jen ubrečená procedurální námitka, že naše přistoupení k Protokolu bylo sjednáno ústavně nekonformním, či dokonce neústavním způsobem (protože k němu došlo až dodatečně, po již proběhlém hlasování o Lisabonské smlouvě v obou komorách Parlamentu). I tato námitka se dá vyvrátit - hlavní ovšem je, že takový procedurální spor a jeho řešení patří na území České republiky, ne na půdu Evropského parlamentu.

Ve skutečnosti jde ale o něco jiného. Je to jen další ukázka strašidelné konformity ČSSD. Evropská politika této strany je pozoruhodná právě tím, že žádná není. Vše, co pánové Sobotka, Zaorálek, Rouček a další říkají o EU, není plodem jejich vlastních hlav a úvah, ale jen opakováním toho, co někde jinde prosazuje někdo jiný, bez ohledu na zájmy ČR. Kuriózní a legrační je, když tahle slepá evropská víra zavede české socialisty až úplně mimo vlastní program. Tzv. fiskální kompakt přece obhajovali tak vehementně, že si ani nevšimli, co je jeho hlavním jádrem - totiž ořezávání veřejných výdajů, což je v přímém rozporu s jejich programovými tezemi. Škoda, že si toho lépe nevšímají jejich voliči. Pro svatý boj ČSSD proti českému Protokolu to platí bezezbytku. Sociální demokraté se zkrátka chtějí v Evropě "líbit". I za tu cenu, že poškodí svůj vlastní stát.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Zdar napsal(a):

Víš co, Zahradile?

Starej se o sebe, o svůj europoslanecký tučný plat a o problémy své vlastní partaje. ČSSD zahraniční politiku netvoří, nemá na ni dnes sebemenší vliv, tu tvoříte vy, ódeesáci, spolu se Švarzebergem a eurosabotérem Klausem.

Až bude u moci ČSSD, a vy budete brečet jako opozice, pak si ten svůj hnojomet klidně nastartuj. Zatím ale počítej eura za svůj mandát, spoř na svůj důchod a moc neroztahuj ty svoje kolibří křidýlka.
19. 04. 2012 | 09:13

takanazor napsal(a):

Přesně tak pane Zahradile...takto to je s ČSSD pořád ...nemají žádnou politiku, žádný program jenom pořád něco papouškují a kam vítr tem plášť a jen se zalíbit v Bruselu...to co produkuje ČSSD to není politika.. a že škodí zájmům ČR je jasné a chudí duchem to žerou...co by jste, ale chtěl od Sobotky, Zaorálka, Roučka, Havla a dalších exotů....stačí, když otevřou ústa a je z nich blivno....na druhou stranu pane Zahradile ODS už blbne, taky pěkně dlouho...hezký den
19. 04. 2012 | 09:16

Petr napsal(a):

Doufám, že až v potu tváře, vyplodí 40.000 euroúředníků po směrnici o zakřivení okurek, banánů, EN 1775 ze 70 chybami, novou normu o normohlavě pro kadeřníky se byrokratická hydra, stále za bohaté diety zbytečně cestující mezi Bruselem a Strasburkem, rozpadne.
Doufám, pane europoslanče, že k tomu přispějete. Zatím jsem žádnou snahu o zefektivnění a zeštíhlení eurobyrokracie od Vás a nikoho z českých europoslanců nezaznamenal.
19. 04. 2012 | 09:17

recaptcha napsal(a):

ještě že vás máme pane zahradile.jako člen zločinecké organizace jste se pěkně zašil v parlamentu,který tak nenávidíte.stejně tak jako komunisti.ještě že můžete v evropském parlamentu prosazovat se svojí obrovskou silou vaše zájmy,společně se svými kolegy z nahnědlé frakce.až se jednou vrátíte budete moci s vaším superguruem na hradě trousit moudra o národních zájmech,mávat praporama a sunout zpátečnický národ český do nicoty.a ještě k tomu se vždy najde dost českých bulíků,kteří vás budou volit.no, neberte to.
19. 04. 2012 | 09:20

scallop napsal(a):

Na vedlejsim blogu to jiny europoslanec schytal za kvoty, podpatky a dzendrtety. Tak jsem zvedav, jestli onen nick - znamy cesky antidzendrtetista (maly jen ten, kdo ma maly cil !) - zkrasli i tuto diskuzi :-)
19. 04. 2012 | 09:21

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Náš ochránce Zahradil s bandou odesáků, lidí z kterých se nám zvedá žaludek, ale kteří nás vždy budou neochvějně chránit. Tedy ti, kteří budou vždy připraveni nám sprostě a bezohledně vládnout, ať se nám to libí nebo ne.
19. 04. 2012 | 09:29

český maloměšťák napsal(a):

http://www.patria.cz/pravo/2049055/unie-zvazuje-zmenu-systemu-dph-podivejte-se-ceho-se-novinky-mohou-tykat.html
19. 04. 2012 | 09:30

art napsal(a):

Ubohý příspěvek, který Zahradila usvědčuje z nacionalismu až nacismu. Nic jiného ale od ódeesáka nečekáme.
Protože je ale jasné, že snaha ODS a TOP udělat z ČR jedinou zemi v Evropě, kde nebudou uplatňovány standardní nástroje ochrany zaměstnanců, standardní daně a standardní právo, je odsouzena k neúspěchu, nemá cenu se vykopávkami, které ustrnuly v čase pí Thatcherové, tedy někde čtyřicet let v minulosti, vůbec zabývat.
Ostatně nevím, co specificky českého chce Zahradil "před Evropou" chránit... Korupci? Rozvrácenou státní správu? Věčné pachtění se za prachy a nezájem o jiné hodnoty života? Bártu, Schwarzenberga a jiné tuneláře? Nečase, Kalouska, Drábka a Vondru?
Ve srovnání s Evropou dává ČR z rozpočtu méně než je průměr na: zdravotnictví, školství (zejména vysoké), kulturu, sociální dávky, důchody. Více než je průměr především na: stavby (zejména silniční) a státní dotace podnikatelům.
19. 04. 2012 | 09:33

Občan napsal(a):

Zahradil, můžou si pant umlátit, ale jejich lžím už odzvonilo.
Kdyby Klaus držel pec a neproflákl se svou nenávistí k EU a k právům zaměsntanců, bylo by asi dost lidí, kteří by mu stále věřili (na tu třpytku jsem se na nějakou dobu chytil i já, i ČSSD a mnozí další), že onou vyjímkou se snaží zabránit útokům sudeťáků. Ale protože pec nedržel, už to nikomu ani Klausovi, ani Zahradilovi nevěří.
19. 04. 2012 | 09:39

aga napsal(a):

Je to bohužel pravda, pane Zahradile. Unijní politika ČSSD se řídí tím, co upeče Sobotka s Pehe v New York University sponzorované "levicové" Cestě.
19. 04. 2012 | 10:00

site napsal(a):

pane přehradil, mě přpadáte strašidelnej vy a vaši kámoši
to bude asi věc názoru, tak se nechte s tou vaší "pravdou" vyfotit, lidumile
19. 04. 2012 | 10:02

aga napsal(a):

PS

A zřejmě se to netýká jen unijní politiky ČSSD - takto se hlasovalo o restitucích:

http://pupik.blogspot.com/2012_02_01_archive.html

Kdo si ještě myslí, že z nějaké strany povstanou blaničtí rytíři, šeredně se zklame. I ČSSD i KSČM budou po svém případném vítězství nuceny provést outing.
19. 04. 2012 | 10:06

český maloměšťák napsal(a):

aga
Předpokládám že Pannou Orleánskou je naopak KDU ČSL, nicht wahr, aga ?
Volby se blíží,co ?

Aga - a co Bilderberg a Trilaterální komise....oba subjekty řízené z Wall Street a Lombard Street ? Ty na věc vliv nemají ?

Aha, já zapomněl - Pehe - He he....a Sobotkova pleš a rovnátka....
19. 04. 2012 | 10:16

Asas napsal(a):

Přece jen věřím více institucím EU než naší vládě. Uvítal bych, aby EU trochu více pohlídala naši vládu a naše instituce včetně prezidenta. Česká politická "elita" nemá moji důvěru.
19. 04. 2012 | 10:21

aga napsal(a):

čm

Neumíte číst nebo chcete demonstrovat svou ignoranci za každou cenu? Výše píšu jasně, že záchranu nečekám ze ŽÁDNÉ strany té loutkové scény..

.
19. 04. 2012 | 10:22

... napsal(a):

Zahradile,

strašení to už tu bylo. Místo vlastního programu poukazování na druhé a strašení. Jaký máš reálný program, kromě rozkrádání? Nejsi náhodou, Zahradile, ODSSák?
19. 04. 2012 | 10:35

Milouš napsal(a):

Autore, zkuste definovat a vysvětlit, co je zájmem celé ČR, na rozdíl od zájmů vašich osobních a zájmů vašich partajních kolegů. O zájmech se pěkně píše, když člověk nemusí být konkrétní.
19. 04. 2012 | 10:38

třebaKarel napsal(a):

Pane Zahradile ,
kde jsou ty časy když jste se chvástal že jste přemluvil a do ODS přivedl víte koho ? Vašeho KAMARÁDA Pavla Béma ! Až budete jednou hodnotit co jste dal Zemi a co jste si vzal , budete v plusu , o tom nepochybyju i když na kamaráda Páju asi nemáte . O ostatním nemá smysl psát , ochraniteli proti Pragovákům , privatizátore luxusního v bytu v prestižní čtvrti za směšnou cenu a poučovateli o pravicových hodnotách . Ubohá pravice když má ve svým čele takovouhle sbírku výpečků . tK
19. 04. 2012 | 10:40

DF napsal(a):

Celkem každý autentický člen ODS jednoznačně chápe, jasné budoucí nebezpečí které prosákne v rámci právního nastavení při užší integraci EU.
No být majitelem PPF nebo PF včetně autentických členů ODS tak mám také osypky stejně jako Vy pane Zahradile.
Protože to DPH to bude něco co při vytvoření zúčtovacího systému a spoléhání jednotlivých členských států na výběr daně v jiných členských státech,na které ani autentický člen ODS nedosáhne.
Tak to se prostě hroutí dané zásady autentické ODS a je jasné že nejautetičtější člen ODS to nesmí dopustit.
Proto je přímo vidět vaše heslo pane Zahradile vzhůru za ideály autentické pravice.
19. 04. 2012 | 10:47

český maloměšťák napsal(a):

aga
Záchrana přijde z nebe. Modlit se je třeba. Lidé opustili svá srdce a nastěhovali se do příbytků konzumu.
Bič a krucifix, aga - to na lidi platí.

Sbohem aga, sbohem.

P.S.Ale neví se, zda to myslí jen ve vztahu k sobě /například ve vztahu k Bobošíkové/... a kam to S. O. S. vysílá. Zlé jazyky tvrdí že přes nějakého radistu na Hradě...že to vysílá do Kremlu....
Jo, aga - Temelín by chtěl dneska dostavět kdekdo - občan Schwarzenberg by mohl povídat...jak po něm Clintonka loudila....
Ale naštěstí usnul.
A tak je věc stále otevřená, aga. Karty jsou stále v balíčku.
19. 04. 2012 | 11:07

český maloměšťák napsal(a):

re:
P.S. SOS se chystá uskutečňovat spasení :))) našich duší a těl....Ale neví se..
19. 04. 2012 | 11:12

pornomádl napsal(a):

Hrabat pod sebe ze státního a mít plná ústa individualismu a postarání se o sebe,tak dost Zahradile,už ti to nežerou ani skalní fanatici vaší zločinecké ODS... Vrať se k muzice,užívej si nakradeného a neotravuj svými stále stejnými frázemi...
19. 04. 2012 | 11:15

ODSácky zlodějský vágus napsal(a):

Správně, Zahradile, co lze uloupit, to musí být uloupeno.

Žádná EU překážet nebude !

Plná huba frázi o "osobní odpovědnosti", "svobodě individualitě" (nejlíp s loupícím exekutorem za zády), "stát je špatný hospodář", "zlá EU" (co nedovolí ODEsákům krást) ..... ale ukrást a vytunelovat se dá všechno. Stát, důchody, zdravotnictví, fondy EU, školství, ......
19. 04. 2012 | 11:27

pěvec napsal(a):

zahradile, starej se o svůj odsáckej chlív
19. 04. 2012 | 11:42

drozd kvíčala napsal(a):

asi budeš mít co vysvětlovat, zahradile
Stát prezentuje úspory jinak doma a jinak v Bruselu
http://ekonomika.idnes.cz/stat-prezentuje-jinak-uspory-doma-a-jinak-v-bruselu-fhn-/ekonomika.aspx?c=A120418_210718_ekonomika_brd
19. 04. 2012 | 11:44

jentak napsal(a):

to drozd kvíčala
...je zvláštní, jakou máte dětinskou radost, že budeme něco vysvětlovat v Bruselu
...přesně styl oranžovejch ignorantů....nepřipadá vám tak trochu zvláštní že "suverenní země, jako ČR"...bude někomu v Bruseli něco, jako vysvětlovat...co si dělá doma ?....co je komu co potom a hlavně EU, kde je zadluženej každej až po uši...My Češi jsme přizdi..či...potažmo ČSSD ...podepsala by i to co nikdy nečetla ...Sobotka a fiskální unie...to je pane politika, jak má být...dyť je to k zblití...
19. 04. 2012 | 12:14

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro jentak.
Suverénní země, tady vládne banda lidem nechtěným kleptokratů, která není ochotna se zodpovídat ani svým občanům.

Kdybychom měli vládu, která se umí domluvit se svými občany, tak by patrně neměla problém nalézt shodu i s našimi sousedy v Bruselu.

Kleptokrati rádi balí své zájmy do takzvaně národních zájmů, lépe se to prodává. Zájmy odesáků mají ale máloco společného se zájmy občanů našeho státu.
19. 04. 2012 | 12:38

volič napsal(a):

Pane Zahradile, spíše by jste měl pohovořit o té vaší modré bandě ?
Začínají vás opouštět nejen jednotlivci, ale celé tzv. místní organizace.
Tak to vždycky začíná, krysy opouštějí loď. Vy jste samozřejmě za vodou, to byl od vás majstrštyk uniknout do europarlamentu. Raději buďte ticho a přemýšlejte, co zase založíte s Klausem až vypadne z hradu.
19. 04. 2012 | 13:57

Kanalnik napsal(a):

Pane Zahradile, svou konformnosti mne strasite vy a vase ODS jak v domaci tak v zahranicni politice, nebot jste to prave vy, kdo ideologicky zaslepene papouskujete to, co vypadne z vasi rodne strany a z vaseho Nejvyssiho na Hrade, a nejste schopen absolutne zadne samostatne uvahy. Zkratka proto, ze nejste samostatna osobnost.

Jste exemplarnim prikladem stadniho ideologickeho mysleni ODS. Jen skodite sve rodne zemi svou jednoduchosti a prazdnotou. Bezte se vycpat. A nezapomente s sebou vzit alespon jednoho holuba.
19. 04. 2012 | 14:04

RA napsal(a):

je to tak, naši oranžoví soudruzi jsou přece zvyklí lézt do rudé p.... , takže proč se tomu divit,že... dříve Stalin a Gottwald, dnes Cohn Bendit a EU !!!
19. 04. 2012 | 14:07

juvel napsal(a):

Asas 10:21
Připojuji se k Vám co jste jasně a stručně napsal. Pro jistotu to zopakuji:
Přece jen věřím více institucím EU než naší vládě. Uvítal bych, aby EU trochu více pohlídala naší vládu a naše instituce, včetně presidenta. Česká politická "elita" nemá moji důvěru.
19. 04. 2012 | 14:13

Míval napsal(a):

Pokud vzpomínám, tak "Klausův šprajc" znamenal, že český občan nebude mít právo dovolávat se ochrany svých práv u evropských orgánů, na rozdíl od příslušníků ostatních zemí.
Docela chápu, že právě sociální demokracie chce téhle věci zabránit. A stejně tak chápu, že Vám, pane Zhradile, zrovna tohle vadí. Kam bychom došli, kdybychom připouštěli, aby nám Evropa strkala stále více nos do našich vnitřních svinstev. Tak nějak lze totiž shrnout vztah ODS k EU.
19. 04. 2012 | 15:01

toník napsal(a):

RA. Vy jste fašistické orientace či jiné? Díky.
19. 04. 2012 | 15:19

Monti napsal(a):

Kalousek i Zahradil jsou chemici. Je to zákonitost nebo náhoda?
19. 04. 2012 | 15:23

neo napsal(a):

Monti:

zřejmě slušnej oddíl
19. 04. 2012 | 16:24

tuzey napsal(a):

Stínem problému je kam až sahá paměť.A tuze,tuze se ví že ČR-dítě Rudé armády roku 1945-se snaží o "přerozkvět" v rámci společenství národů,které chtěly kdysi toto dítě zrozené po 300 letech znovu roku 1918 -ČR vyměnit za svůj mír s Hitlerem roku 1938.A později na rozdíl od bezbranného odzbrojeného ČR ale o to více s Hitlerem to evropské společenství bojovalo později na rozdíl od ČR.ČSSD je znovunalezená rakousko-uherská větev politického internacionálně-českého myšlení,potlačená po 40 let zdejším socialismem ale kdysi patřící do politického prostoru rakouského Hitlerem násilně v předvečer druhé světové války anšlusovaného ač v rakouské ústavě tehdy byl zakotven požadavek neslučování se s Německem.Masarykem přestaly tlouci hodiny rakousko-české politiky sestavené hlavně ze stran Mladočechů a Staročechů,které pranic neudělaly spolu se sociální demokracií k odvrácení účasti Čechů v první světové válce.Sociální demokracie si pak ještě dovolila za Masaryka pokračovat na rozdíl od Mlado- a Staro-čechů,ale pouze si na moc blikla půl roku s Tusarem v čele 1923.
19. 04. 2012 | 17:11

Fialenka napsal(a):

Prezident vyjednal aby pro nás neplatila Listina základních práv EU a já si myslím, že to má Čechům zamezit dovolat se svých práv. Abychom zůstali levnou pracovní silou s horšími pracovními podmínkami a odbytištěm zboží horší kvality. Podívejte co Listina základních práv EU obsahuje:

„Hlava IV nese podtitul „Solidarita“ a pohleďme na jednotlivé články: Právo pracovníka na informování a na projednávání v podniku; Právo na kolektivní vyjednávání a akce na ochranu svých zájmů; Právo na přístup ke službám zaměstnanosti; Ochrana v případě neoprávněného propuštění; Slušné a spravedlivé pracovní podmínky; Ochrana mladých lidí při práci; Ochrana rodiny – to je ochrana před propuštěním z důvodu mateřství, právo na mateřskou dovolenou apod.; Právo na sociální zabezpečení a sociální pomoc; Právo na ochranu zdraví a ochranu životního prostředí; A také ochrana spotřebitele. „

A v lednu 2009 prezident Klasu napsal do Financial Times tendo děs:
„Nejlepším způsobem jak reagovat na probíhající hospodářskou krizi by bylo dočasně suspendovat všechny ony nadbytečné standardy, které jsme si vytvořili v zemích Evropy v oblasti sociální, ekologické a zdravotní.“
19. 04. 2012 | 17:22

Koe Ratata napsal(a):

Je to smutné,ale pokud bych si mohl vybrat mezi vládou byrokratů z Bruselu,nebo mezi vládou kleptokratů z OD-STOP-VVP(věci veřejně prodejné),volil bych raději první možnost.
Zahradil a jeho spoluviníci,vlastně co to povídám,spoluloupežníci,hergot -tak tedy dobře-kumpáni,z nás udělají žebráky,ba přímo otroky,zcela spolehlivě.
Musíme být přece jako námezní pracovní síla konkurenceschopní-rozuměj,levnější než Číňani.Aby asi mohli dávat sekretářkám za to dření při vaření kafe statisícové prémie.
Strašení Řeckem už nestačí.Je třeba zapojit větší kalibr a to nároky jakýchsi cizích státních příslušníků,vystupujících nepřátesky proti ČSR.
19. 04. 2012 | 17:33

Fialenka napsal(a):

Pokračování:
Spolustraník Jana Zahradila Mirek Topolánek k této výjimce z Lisabonské smlouvy prý řekl, že je to úspěch protože není příznivcem „třetí generace lidských práv“, které tato Listina obsahuje.
19. 04. 2012 | 17:44

Karel napsal(a):

Zahradile, nepiš nám sem ty svoje bludy!
19. 04. 2012 | 17:50

Medikolog napsal(a):

Už aby EU poslala 40 000 do výroby. Bylo by zajímavé spočítat, kolik euroúředníků a euročinitelů obého pohlaví by se dokázalo UŽIVIT UŽITEČNOU PRACÍ.
19. 04. 2012 | 18:31

karelhá napsal(a):

Pane Zahradile, je i vaší zásluhou s vaší ODS, že místo dvou partají - jednou trochu vlevo od středu, druhou trochu vpravo- které by si konkurovaly, kontrolovaly se, ale i spolupracovaly, sloužily svým členům ale neničily stát, tu máme obludnost.

Voliči mají na výběr.
Na jedné straně soc.dem., nikoliv čistá, ale s jakýms takýms politickým programem.
Na druhé straně patologická sešlost lidí v ODS, veskrze prolezlá korupcí a klintelismem, usvědčená z předvolebních lží, jejíž jedinou náplní je obohacovat sebe a kmotry bez ohledu na cokoliv, na stát, na občany. A hlavním politickým prostředkem ODS je lež, stačí zarufvoat na internetu. Ztělesněním této hrůzy je váš idol Klaus.
19. 04. 2012 | 19:14

Maximus napsal(a):

Třináct lží české vlády ODS, TOP09, VV
18.4.2012
Lež první: Programové prohlášení koalice: Nezvýšíme daně, ani odvody na sociální pojištění.
Pravda: A co povodňová daň, zdanění stavebního spoření, vyšší daň z nemovitostí, a hlavně zvýšení DPH na 20%? Aktualizováno: nově na 20%, 14% a posléze jednotných 17,5%.
________________________________________
Lež druhá: „ODS v žádném případě nepřipravuje zavedení poplatků ve zdravotnictví“ (Nečas – 21. 5. 2006)
Pravda: Přichází leden 2008 a ODS zavádí regulační poplatky ve zdravotnictví.
Lež třetí: Vláda tvrdí, že už za 30 let se dosavadní důchodový systém zhroutí, protože na jednoho pracujícího bude připadat jeden důchodce.
Pravda: Se zohledněním postupně se prodlužující průměrné délky dožití (a posouvání věku odchodu do důchodu), která se v posledních 20 letech podle demografických studií plynule prodlužuje o tři měsíce za rok, by ale počet lidí v produktivním věku na jednoho člověka v důchodovém věku klesl v příštích šedesáti letech podle demografických propočtů jen nepatrně, a to z 2,9:1 na 2,8:1. Nikoli tedy na 1:1 jak lže vláda. Vyplývá to z expertních propočtů provedených na základě aktualizované prognózy předních českých demografů. (zdroj: Novinky.cz).
Lež čtvrtá: Na celkové pokrytí nákladů důchodové reformy budeme potřebovat až 300 mld. korun
Pravda: Podle finančních expertů by reforma stávajícího prvního (státního) pilíře a stávajících penzijních fondů přišla na sotva desetinu této částky. Přitom výsledky by byly úplně stejné.
Lež pátá: Bez sjednocení DPH na 20% není možné důchodovou reformu provést.
Pravda: DPH nemá s důchodovou reformou absolutně nic společného. Má pouze zajistit odliv peněz do soukromých kapes a největší tunel v novodobé historii. Potřebné náklady na reformu jsou 20 miliard ročně a to by zcela hravě pokryly příjmy ze zisků ČEZ (20 miliard). K dispozici by mohly být i výnosy ze zdanění hazardu (7 miliard), a zavedení progresivní daně (5 miliard). Navíc má vláda ještě v rukávu možnost čerpat z privatizací a hlavně ušetřit okamžitým zprůhledněním státních zakázek, při kterých mizí stále stovky miliard.
Doplněk: Jak se ukázalo, oněch 20% nebylo vůbec nutných a vláda od nich nakonec couvla.
Lež šestá: Dopady DPH zvýšené na 20% vyčíslila vláda na jednoho obyvatele 250 korunami měsíčně.
Pravda: Podle skutečně reálných propočtů však doplatí na reformu každý občan 1100 korun měsíčně.
Lež sedmá: Nečas: Tento stát má nejlepší prorodinnou politiku v Evropě!
Pravda: Ona prorodinná politika pochází téměř celá ještě z let socialistického státu. Novodobé vlády ji pouze mírně upravovaly. Podpora rodin s dětmi se v posledních letech naopak snižuje, neexistuje vůbec žádná podpora absolventů středních a vysokých škol při nástupu do zaměstnání.
Lež osmá: Zavedením dalšího pilíře do důchodového systému, tedy soukromých fondů, do nichž se bude dobrovolně spořit 3% z příjmu, se posílí důchodový systém a vyřeší problém s financováním důchodů v příštích letech.
Pravda: Stane se pravý opak. Průběžný důchodový systém přijde nejméně o 20 miliard korun a vedle nyní existujících penzijních fondů vzniknou další soukromé penzijní fondy, které budou dublovat jejich dosavadní funkci. Do jejich spuštění nalije stát miliardy, ale spořit do nich nikdo nebude. Propad v příjmech důchodového systému to v žádném případě nevyřeší. Naopak, jen jej zvýší.
Lež devátá: Miliardy vybrané na zvýšené DPH půjdou rovnou na penzijní účty.
Pravda: To je v podstatě fyzicky nemožné, protože nelze rozeznat, kolik se vybralo DPH právě za zboží, které bylo dosud ve snížené sazbě. Leda, že by každá takto vybraná koruna navíc dostala speciální nálepku, nebo razítko. A to je blbost.
Lež desátá: Po zvýšení DPH na 20% už vláda žádné další zvyšování daní a odvodů nechystá.
Pravda: Pro kompenzaci snížených odvodů firem o 2 % počítá vláda se zvýšením odvodů na zdravotní pojištění zaměstnanců. Při platu 20 000Kč měsíčně by zaměstnanec odváděl o 400 Kč více na daních za měsíc. Ještě hůře by dopadly nízkopříjmové skupiny obyvatel s platem do 11 000 korun.
Lež jedenáctá. Katastrofální zadluženost ČR, která nás žene na úroveň Řecka (Nečas), jinak slavná řecká lež.
Pravda: Při srovnání skutečné míry zadluženosti v evropském kontextu je na tom ČR nadmíru dobře: ČR 35,6 % HDP, Slovensko 35,7 %, Španělsko 53,2 %, Británie 68,1 %, Portugalsko 76,8 %, Francie 77,6 % Německo 73,2 %, Belgie 96,7 % a ono stále omílané Řecko 115,1 %.
část 1/2
19. 04. 2012 | 21:31

Maximus napsal(a):

2/2 Dokončení.

Lež dvanáctá: Neustálé tvrzení vládní koalice, že tento stát zadlužily vlády ČSSD
Pravda: V roce 2007 byl schodek veřejných rozpočtů pouhých 0,6% HDP. K náhlému nárůstu zadlužení došlo díky soustavné likvidaci ekonomiky pravicovými vládami, počínaje tou M. Topolánka. Podívejte se, jak narůstalo zadlužení za vlády pravice. Čísla hovoří za vše:
(zdroj: iDNES)
2008
– Zavedení rovné daně – výpadek příjmů státního rozpočtu 20 mld.
– Snížení daně z příjmu právnických osob z 24% na 21% - výpadek 24 mld.
– Zaveden strop odvodů zdravotního a sociálního pojištění – výpadek 17 mld.
2009
– Snížení daně z příjmu právnických osob z 21% na 20% - výpadek 8 mld.
– Snížení sociálního pojištění zaměstnancům z 8% na 6,5% - výpadek 27 mld.
– Snížení sociálního pojištění zaměstnavatelům z 26% na 25% - výpadek 18 mld.
– Zvýšení slev na sociálním pojištění – výpadek - 18 mld.
2010
– Snížení sociálního pojištění a zvýšení paušálních odpočtů pro živnostníky
– výpadek 22 mld. korun.
To vše mělo snížit cenu práce, nastartovat rychlejší ekonomický rozvoj země a snížit nezaměstnanost. Nestalo se. Právě naopak, státní kasa zchudla o celých 154 miliard korun.
Lež třináctá: Jsme vládou rozpočtové odpovědnosti a nedovolíme další zadlužování tohoto státu (Nečas)
Pravda: Vládě se jen za první dva měsíce letošního roku povedlo docílit doslova historického schodku ve státním rozpočtu. Zatímco loni byl za stejné období (leden-únor) 10.9 mld., letos vyletěl na více než dvojnásobek, tedy na 22.8 mld. To se v historii ještě nikomu nepodařilo, pouze vládě rozpočtové odpovědnosti! (zdroj: Ministerstvo financí)
Staré české přísloví říká: kdo lže, ten krade. Proč by to nemělo platit právě u Nečasovy vlády? Korupci a rozkrádání vidíme přes veškeré sliby na každém kroku. Ministerstva nemají na výdaje, ale všechna rozhazují plnými hrstmi stotisícové odměny kamarádíčkům, kterým páni ministři zajistili na svých úřadech teplá křesílka. Nemocnice nemají na základní zdravotnické pomůcky, ale jejich ředitelé si pořizují paláce za desítky milionů. Školství nemá peníze vůbec na nic, ale zavádí povinné státní maturity za stovky milionů. A tak bychom mohli počítat dál. Není opravdu cosi shnilého ve státě českém?

Napsal prof. Krejčí

Profesor Oskar Krejčí (*1948) je známý český politolog, autor více než dvaceti knih a tisíců článků, analytických statí a studií. Je prorektorem Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů v Praze, přednáší na fakultě politických věd v Banské Bystrici a je vědeckým pracovníkem Ústavu politických věd Slovenské akademie věd v Bratislavě.
19. 04. 2012 | 21:32

Fialenka napsal(a):

Jak píše Maximus, tak profesor Oskar Krejčí tedy vyvracuje mýtus, že vlády ČSSD stát zadlužily. Zároveň dneska v rozhovoru Stanislav Bernard tvrdí:
„Levice vyhrožuje už teď, že reformy, které Nečasova vláda alespoň začala, zruší.“ „Vůbec největší korupcí v gigantickém měřítku je předvolební populismus a sliby. Toto je především levicová doména.“

Takže Bernard je pro Nečasovy reformy utahování opasků, nechce levici a trvá na klišé, že levice giganticky zadlužuje.

A nedávno Babiš prozradil něco ze svých plánů. Nechce zvyšovat daně. Myslím si, že Babiš, Bakala a Bernard jsou sice proti korupci, ale taky jsou proti levici. Asi protože levice by tu mohla zavést systém daní jako mají ve Skandinávii. Levicový Valtr Komárek mluví o zvyšování mezd a to by se Babišovi, Bakalovi a Bernardovi asi taky nelíbilo. Utahování opasků chtějí, ale ne sobě. Už tyhle lidi nechci volit. Raději ČSSD nebo Havlíka.
19. 04. 2012 | 22:30

Fialenka napsal(a):

Levicové zvýšení mezd zemi nezadlužuje. Naopak.

1)V Davosu několik ekonomů zastávalo názor, že je nutné zvýšit kupní sílu obyvatel.

2)Martin Wolf z Financial Times o tom, že při řešení krize je třeba zaměřit se na nerovnosti v platech a tematiku ohodnocení práce.

3)Robert Masarovič z Motejlka.com
„Domnívám se, že zvýšení mezd, jakkoliv to zní teď nepravděpodobně, přinese do hospodářství více důvěry a jistoty, zvýší spotřebu a u vybraných sektorů (energetika, potraviny, služby) může způsobit uvolnění tlaku na firmy, resp. uvolnění tlaku na zvyšování cen. Nebude to o velkých ziscích, ale nebude to o ztrátě. Zvýší se výběr nepřímých daní a státu se uleví.“
19. 04. 2012 | 22:47

dennis napsal(a):

Diskuse se vyvijeji. Pribyva lidi, kteri nejenom "citi", ze nase rozpoctove zodpovedna vlada neni tak zcela zodpovedna, ale dokladaji to faktickymi argumenty a statistikami. I kdyz diskuteri pod blogem nejsou reprezentetivnim vzorkem celeho naroda, je presun teziste v politickych naladach zrejmy. Vyzkum preferenci, at uz je jakkoli zmanipulovany, prece jen ukazuje, ze i popularita tradicniho odeesackeho strasaka KSC'M je dnes lidem sympatictejsi nez politika ODS. Otazka pro pana Zahradila: Je to vetsim dilem vysledek populisticke politiky CSSD, nebo je to dusledek politiky ODS?
20. 04. 2012 | 07:01

Zacheus napsal(a):

To art."Ubohý příspěvek, který Zahradila usvědčuje z nacionalismu až nacismu ".
Jen skromný dotaz: nedal jste si předtím pár velkých panáků:? - ).
20. 04. 2012 | 19:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy