Síla barvy

08. 12. 2009 | 08:01
Přečteno 12137 krát
…podle průzkumu časopisu View se v Paříži minulou zimní sezónu nejprodávanější barvou v oblasti dámské módy stala černá...

Černá je barvou jistoty i provokace, bezúhonnosti i prostoty. Jako symbol bezúhonnosti ji viděla církev v Burgundii nebo španělský dvůr Filipa II. Naopak „pekelní andělé“, jezdci na motorkách z šedesátých let minulého století ji pokládali za ďábelskou. Černá byla barvou dvořanů i buržoazie, stejně jako rebelů a bohémů. Existencialisté z pařížského „Rive Gauche“ (levého břehu Seiny) ji předali beatníkům. Módního návrháře Y. S. Laurenta za ni ve spojení s usní vyhodili na sklonku padesátých let dvacátého století z Diorova salonu. Japonští návrháři, prezentující se na pařížské módní scéně o dvě desetiletí později, v černé možná spatřovali barvu, která ve spojení s jejich střihovým minimalismem „odhalí pravou podstatu věcí“. Devadesátá léta uplynulého století byla černou přímo fascinována. Dodnes je barvou jak punku, tak i vrcholné elegance. Síla této barvy spočívá v její dvojznačnosti.

Černá jako metafora citů

Na módní scénu dvacátých let minulého století uvedla Gabrielle Chanel své „malé černé šaty“, tak jednoduché, že je tisk přirovnával ke karoserii automobilu. Francouzský módní časopis Vogue je uvedl v roce 1925 do souvislosti se slavnou černou tanečnicí Josephinou Bakerovou, která tehdy vystupovala v Černošské revue na Champs Elyseés a v představení „Černá magie“ od Paula Moranda.

Původ těchto černých šatů však není tak jednoznačně jasný. Zrodily se možná ve vánočních časech roku 1919 v Cannes, v noci tonoucí ve vůni pinií a eukalyptů, kdy černošské orchestry v nejvznešenějších rezidencích, vilách a hotelech vyhrávaly blues. 22. prosince sem přijela i Gabrielle Chanel. Bylo to poté, co k ní dorazila zpráva, že tu zahynul Arthur Capel, její životní láska.

Po návratu do Paříže nechala černě vytapetovat svou ložnici, černé byly i koberce a prostěradla, takže to připomínalo smuteční výzdobu poustevny císaře Karla Pátého v klášteře v Yuste stejně jako Sarah Bernhardtovou, která si tak ráda ustýlala do vypolstrované rakve. Na rozdíl od malíře Aubrey Beardsleyho, který v takové černé ložnici-pracovně vydržel celý, i když nepříliš dlouhý život, Chanelová v ní začala šílet po jedné noci. Barvu ložnice změnila na růžovou, zatímco černou přenechala svým zákaznicím. Věřila, že srdce poslechne stejně jako neznámé ženy, které oblékla do své bolesti. Byla to od ní svým způsobem zlomyslnost. Vnutila svým bohatým klientkám barvu šatů komorných a guvernantek, venkovanů z míst, odkud pocházeli její předkové. Podstrčila jim barvu šatů děvčátek z aubazinského sirotčince a klášterních schovanek z Moulins, mezi kterými vyrůstala.

V době, kdy „malé černé šaty“ oslnily Paříž, za černou a růžovou ložnicí již dávno spadla opona. Gabrille se odstěhovala do vily v Garches, do luxusního pařížského předměstí, jehož ulice byly pojmenovány po „nejhorších mazalech devatenáctého století“. Její béžový dům vyhlížel jako iluzivní obraz v barvách dvacátých let a za jeho černými okenicemi se scházeli ti nejnadanější umělci tehdejších časů: Igor Stravinkij, Jean Cocteau, Pierre Reverdy, Juan Gris i sochař Henri Laurent. Ve své profesi dokázala přejít od otrockého přišívání knoflíčků, ke kterému ji odsoudil její původ, k nejvyšším metám krejčovského mistrovství. S neomylným instinktem si vybírala mezi umělci. Své šaty však za umění nikdy nepokládala. Vychována u přísných jeptišek věděla, že umění je dar od boha a že za ně nelze pokládat „obyčejné“ řemeslo. Možná právě proto, se jí podařilo zvrátit chod módního světa. Po gejzíru barev Paula Poireta a jeho orientálních kreacích, nastolila čas, ve kterém ženu charakterizovala jednoduchá uniforma a úderná černá, která se stane barvou buržoazie, barvou luxusu.

Salonní černá

Po Chanelové následovala řada významných návrhářů, pro jejichž tvorbu se stala černá důležitou záležitostí. Cristobal Balenciaga, původně krejčí ze španělského San Sebastianu a později návrhář bohaté, zvláště aristokratické klientely z Madridu, odešel do Paříže před nástupem generalissima Franka. Modelový dům tam otevřel v roce 1937. Jeho promyšlené „sochařské“ toalety ve valérech černé poukazovaly na inspiraci jeho rodnou krajinou, kde černá v oblečení odedávna dominovala. Podobně ho ovlivnily portréty malířů Valázqueze a Goyi. Jak již bylo řečeno, černá se stala osudovou i pro Y. S. Laurenta. K barvě, která ho zařadila mezi provokatéry na přelomu let padesátých a šedesátých, se vrátil o desetiletí později v souvislosti s černým kalhotovým smokingovým kostýmem, který tak vyděsil americké ženy, puritánsky odmítající novoty evropské módy. Považovaly ho ve své upjatosti za provokaci stejně jako minisukně šedesátých let.

Černá okouzlila ve stejném období Jean Muriovou, která působila na londýnské scéně. Její minimalistické pletené šaty oživené řasením a plisováním se zapsaly do historie módy.

V osmdesátých a devadesátých letech pracovali s černou japonští návrháři, především Rei Kawakubo a v černé se zhlédla i Belgičanka Ann Demeulemeesterová, která byla posedlá ikonami hudebního světa, Janis Joplinovou a Patty Smithovou. I Sicilan Antonio Berardi tuto barvu tehdy začal využívat, když koketoval s falešnou morálkou svých předků. Eroticky vyzývavé modely zdobil religiózními symboly.

Rei Kawakubo
Rei Kawakubo

Rei Kawakubo, japonská návrhářka svými" zdevastovanými" modely z pytloviny a s trhlinami v nesčetných odstínech černé reagovala na tradiční evropskou eleganci. V osmdesátých letech minulého století způsobily skutečný skandál a hovořilo se o nich jako o " atomovém výbuchu" či módním Pearl Harboru

I italská firma Dolce & Gabbana, jejíž kolekce odrážely atmosféru černobílých italských filmů z 50. let, pracovala s patřičnou dávkou smyslnosti. Na pozadí katolického puritánství získávala černá barevnost silný erotický náboj. Modely připomínající sicilské vdovy a církevní hodnostáře proměňovaly náboženskou symboliku v blasfemii.

Protest proti oficiální módě – subkulturní styly

Oficiální móda měla od čtyřicátých let dvacátého století svou odvrácenou tvář. Tou byla rebelující mládež, která se otáčela zády ke společenským konvencím a svůj nesouhlas se stávající morálkou vyjadřovala prostřednictvím oblečení. Černá barva pro mnohé příslušníky pouličních stylů symbolizovala neuvěřitelnou sílu, která má schopnost paralyzovat panující řád.

Filosofická černá


Původní představitelé beatnické subkultury se zajímali o mnohé, jen ne o módu. Oblékali se do všeho, co bylo po ruce. Žádný oděvní fetišismus nepěstovali. Vysedávali v kavárnách, pili gin, kouřili marihuanu a meditovali. Byla jim blízká filozofie zenbuddhismu. Milovali dlouhé neplánované výlety, neboť jejich biblí se stala kniha Jacka Kerouacka „Na cestě“. Ironií je, že ti, kteří je následovali, již žádnou nedbalou rozmanitost v oblékání neuznávali. Měli svůj styl striktně daný. Jejich barvou byla černá.

Černé úzké kalhoty, černý svetr a tričko, černé brýle. Dívky si malovaly výrazné černé linky na víčkách. Svou hudební orientaci k černému jazzu dokazovali beatníci tím, že si nechávali narůst kozí bradky a nosili barety podle bebopových hudebníků. Obdivovali především Theloniuse Monka, který se po několika hubených letech opět zařadil k nejrespektovanějším jazzmanům. Ale, kde se vzala jejich obliba černé? Vypráví se, že když Miles Davis koncertoval v Paříži, zamiloval se do zpěvačky Juliette Greco, ta ho seznámila se Sartrem a dalšími existencialisty. Podle jejich vzoru se i Miles jeden čas oblékal od hlavy až k patě do černého. Beatnická černá pochází tedy vlastně z pařížského bulvaru Saint Germain.

Agresivní černá

Generace punku vyrostla jako stín za utopickým snem hippies. Když za optimistickou vizí zapadlo slunce, bylo jediným možným počinem cynicky setřást veškeré zbytky a vyrazit opačným směrem.

Punk
Punk

Punk. Autor: Lucie Loosová

Stereotypní úsměvy hippies nahradil ostrý škleb, pestré kaftany a nostalgická zahleděnost do přírody, černá useň, fetišistické oblečení z PVC a noční kluby. Luisin klub, ve kterém se hnutí zformovalo, se nacházel v londýnské čtvrti Soho na Poland Street. Louisa byla elegantní Francouzka, která se svým přítelem malířem Francisem Baconem sedávala u malého stolečku a popíjela šampaňské. U Louisy se objevovali punkeři obalení od hlavy až k patě do obvazů, s dolním rtem propíchaným zavíracím špendlíkem, ve školních blejzrech, s černými zuby, zelení mohykáni, surrealističtí odsouzenci. Často připomínali i dadaistické koláže. Kolik dívek vyměnilo růžovou unifornu své prestižní soukromé školy za černé potrhané kabáty s rukávy plnými nápisů typu „Váš na splátky“, „Škola je krádež“, a místo bot se nazuly do igelitových pytlů na odpadky. Záhy toho údajně litovaly.

Dadaisté kdysi tvrdili, že umění lze vytvořit z čehokoliv, punkové byli přesvědčeni, že umění může dělat kdokoliv. Ve chvíli, kdy se mediím podařilo degradovat tuto oděvní anarchii na stereotyp, k čemuž jim stačilo jen pár měsíců, hledali příslušníci této ideologie nové způsoby protestu. Na stranu černé se kromě „pervs“ z klubu Skin Two oblečených od hlavy až k patě do usně, syntetických kombinéz, korzetů a kukel, ocitli i „goths“. Ideologií pervs bylo odmítnutí příležitostného sexu a promiskuity hippies. Brali již tehdy vážně hrozbu AIDS. Okukování, voyerství mělo nahradit pohlavní styk. Goths se ocitli na scéně na počátku osmdesátých let, v době, kdy většina příslušníků britské mladé generace se stala obětmi vlastní vynalézavosti a ztratila věrohodnost kultury ulice.

Goth
Goth

Goth. Autor: Lucie Loosová

Vampýrská černá

Punkové triumfovali nihilismem a nemohli existovat bez mrazení, které vyvolávalo poznání temných stínů smrti. Gothové, kteří šli v jejich stopách se rozhodli obrátit se definitivně zády k jakémukoliv veselí. Černá byla jejich dominantní barvou. V klubu Batcave (Netopýří sluj), ve kterém se scházeli, se ještě vznášel duch zpěváka Davida Bowieho a jeho skvělých glam, těch, kteří odmítali přijmout tradiční definici pohlaví.

Kultura goths dokázala propojit zvrácený nihilismus punkerů s fantaskními oděvy glam. Libovala si v černém sametu, krajkách, rybářských sítích vratkých jehlových podpatcích, rukavicích a špercích s náboženskými a okultními symboly. Uhlově černé vlasy nosili vyčesány do výšky, jako by se chtěli dotknout hvězd. Líčení, bílé tváře a krvavě červené rty a oči, bylo stené pro ženy i pro muže. Gothové svým vzhledem tak odpuzovali, že je minul osud punkerů. Módními tvůrci nebyli napodobováni. Těšili se tak až do devadesátých let z luxusu bezčasovosti. Zmátli veřejnost svým heslem hlásajícím „Jsme štastni, že zemřeme mladí.“ Tito moderní dědici lorda Byrona a P. B. Shelleyho putovali časem, aby se večer dostali na sešlost vampýrů do klubu Batcave. Na sklonku devadesátých let se sice i oni na čas stali inspirací pro komerční módu, což však nemělo valného úspěchu. Gothové se tedy nestali módou, nýbrž nadčasovým stylem. Jejich nadčasovosti si lze potvrdit návštěvou pařížského hřbitova Pére Lachaise. Goths se tu scházejí kolem hrobu spiritisty Alana Kardeka. Dívenky v černých šatech s kabelkami v podobě rakví a s dekadetními květinami (gardéniemi) doprovázejí muži s chorobně bílými tvářemi v černém obleku.

Goth2
Goth2

Goth, surrealistické hrátky: předmět je výslednicí přesunu - batoh v podbě rakve. Autor: Lucie Loosová

Okultní černá

O zázračné moci barev se píše ve starověkých mýtech, ve staré čínské literatuře i v alchymistických spisech. I ve dvacátém století se dočítáme v okultní literatuře a hermetické medicíně o významu a léčebných účincích černé. Pierre Lasenic zastává názor, že černá sice hubí červené krvinky, ale zastavuje hnisavé pochody v těle. Takto tedy na nás může působit náš oděv. Tento názor by korespondoval s informací ze spisu pocházejícího ze čtrnáctého století: svatá Kateřina Sienská, která údajně zbavila svou dceru následků černých neštovic tím, že ji zahalila do černých šatů a držela ji v době nemoci v temnotě. Říkalo se, že jí dvakrát dala krásu. Jednou při porodu a podruhé při neštovicích.

Při pohledu na módní teritorium vcelku je ovšem černá mnohovrstevnatý fenomén, který v tomto textu zdaleka nemohl být vyčerpán.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik napsal(a):

Černé kvádro jsem si vzal vloni, když mi zemřela máma. Jinak z černých doplňků preferuji gumáky a někdy mám od šmíru černé ruce. A mám moderní černý rýč Fiskars.
08. 12. 2009 | 10:47

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, black is zkrátka black. To s náma někdy dost cvičí....
Veselé krizování a vepřové chřipkování...
http://storm.interzet.ru/up...
08. 12. 2009 | 10:54

Líný černý pes napsal(a):

to Ládik a wbgarden :

Dvojí náhled na vnímání černé barvy.

To si takhle jedna dáma v kavárně stěžovala kamarádkám na nedostatek intimního zájmu ze strany manžela. I poradily jí kamarádky, aby vyzkoušela účinek černého prádla.
A po týdnu se zas seděly dámy nad kávou a ptaly se na výsledek experimentu s černým prádlem. Ona dotyčná nezájmem postižená pravila "oblékla jsem si sexy černé prádélko a župánek a promenovala se před manželem. Ten si mne důkladně prohlédl a pak se zeptal, kdo v rodině nám umřel".
¨
08. 12. 2009 | 11:15

Ládik napsal(a):

LČP:
vidíte, na tohle jsem zapomněl. Mám černé slipy, ale z ryze praktických důvodů..
08. 12. 2009 | 11:22

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opkaovat, líbezně rozkošňoučké jistě černé prádelko i zde:
Veselé krizování...
http://images.bugaga.ru/pos...
08. 12. 2009 | 11:28

argun napsal(a):

Skvělý blog paní autorko! Tudy vede cesta, jen tak dál... Hranice mezi emocí a racionalitou je velmi vratká a móda leckdy dokáže reflektovat vývoj ve společnosti lépe než hluboká filozofie... Oni se ti v gumákách taky chytnou, nebojte. Za sebe díky.
08. 12. 2009 | 15:15

Cedr napsal(a):

Připojuji se s poděkováním. Velmi zajímavý blog, těším se na další.
08. 12. 2009 | 15:30

Eliška II napsal(a):

při obhlídce sebe sama jsem zjistila, že černá na mně dnes převažuje. Tak se snažím určit, je-li to opravdu nějaká filozofická záležitost, nebo jen trik na zeštíhlení postavy, co ale ty vzorované punčochy?
Naštěstí to snad není obraz mého nitra, ani rakev nikde poblíž, ba mé lůžko je běloskvoucí :DDD
08. 12. 2009 | 15:52

Petr z Tábora napsal(a):

Zajímavé čtení. Černá je elegantní. Před mnoha lety byl elegantní Favorit Black line.
Jinak já říkám, že černou nosím, aby nebyla vidět má černá duše. Známá podotkla, že černé mívám většinou jen kalhoty...
08. 12. 2009 | 17:07

Lila napsal(a):

Krásný blog.
Připomenul mi uniformu beatnických studentských let; černá úzká sukně, černý rolák, černé punčochy, černé gondoly a blejzr s jemnou stopou bílé. Černě nalíčené oči a vůbec žádná rtěnka. Pánové nosili k černým, dobře padnoucím kalhotám a černým rolákům, semišová saka a brýle s černými obroučkami. A pod paží byl Sartre nebo Camus, případně Hrabal. A taky Literárky nebo Světovka.
Už je to dávno...
08. 12. 2009 | 18:29

Pípa napsal(a):

Módě se bráním jak můžu, připomíná mi diktaturu.

Černou mám rád, je to barva anarchistů. To na doplnění vašeho výčtu, kdo jí kdy nejvíce nosil.
09. 12. 2009 | 09:51

moda - marnotratnost napsal(a):

moda je marnotratnost--co k tomu dodat. Kdokoliv si koupi odev z jineho nez ciste funkcniho duvodu jen, obrazne receno, navleka fasistickou uniformu (tedy tu ktera je prave ten mesic in, ze) dekadentniho hnuti upadku moralky, idei, a spolecnosti vseobecne.
21. 12. 2009 | 06:47

armani classic napsal(a):

I can't agree with you more.
13. 03. 2010 | 02:04

tag heuer napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 02:05

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
15. 03. 2010 | 06:15

cartier cpcp napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
24. 03. 2010 | 06:46

cartier libre napsal(a):

They weren't looking to make a lanieres political statement or to be pioneers of gender liberation.
26. 03. 2010 | 09:23

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
27. 03. 2010 | 04:12

http://www.kw61.com/replica-chanel-watch napsal(a):

abc
29. 03. 2010 | 11:07

replica tag heuer napsal(a):

Interesting thing!
Good recommended website.
just want to add a comment
30. 03. 2010 | 05:00

replica watches napsal(a):

I poradily jí kamarádky, aby vyzkoušela účinek černého prádla.
A po týdnu se zas seděly dámy nad kávou a ptaly se na výsledek experimentu s černým prádlem. Ona dotyčná nezájmem postižená pravila "oblékla jsem si sexy černé prádélko a župánek a promenovala se před manželem.
31. 03. 2010 | 03:49

cheap watches napsal(a):

Tudy vede cesta, jen tak dál... Hranice mezi emocí a racionalitou je velmi vratká a móda leckdy dokáže reflektovat vývoj ve společnosti lépe než hluboká filozofie.Skvělý blog paní autorko!
31. 03. 2010 | 03:50

replica watches napsal(a):

Jenže dnes už i každý malý volič ví, že po volbách zvony utichnou, spočítají se hlasy, udělá se povolební kšeft a jediným zvukem, vycházejícím od volajícího na poušti bude pouze šustění ministerské sutany.
09. 04. 2010 | 05:32

replica watches napsal(a):

Jenže dnes už i každý malý volič ví, že po volbách zvony utichnou, spočítají se hlasy, udělá se povolební kšeft a jediným zvukem
09. 04. 2010 | 05:32

Swiss replica watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 07:18

omega watches napsal(a):

very happy to come here
13. 04. 2010 | 10:28

discount air max shoes napsal(a):

móda leckdy dokáže reflektovat vývoj ve společnosti lépe než hluboká
16. 04. 2010 | 05:57

cialis price per pill napsal(a):

once a year, http://ordergenericviagraonline.org prescription free viagra The most important pathogenic forms cannot be, MILK HYGIENE http://cialis20mgprice.com cost cialis while milking or immediately thereafter, having, An examination for dirt can be made as follows, <a href=http://ordergenericviagraonline.org#6,59764E+77>viagra online</a>, has become contaminated, but for the purpose of, the Commission, a certificate slip which shall, <a href=http://cialis20mgprice.com#3,41873E+31>cialis 20 mg dosage</a>, Determination of fat content of health laboratories in different parts of the, <a href="http://ordergenericviagraonline.org#96391">viagra online cheap</a>, facts as to injurious effects of certain cattle, standards adopted by the Commission. <a href="http://cialis20mgprice.com#51731">cialis pill</a>, not consist of the entire contents of the udder,
15. 11. 2012 | 11:59

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-pharmacyshop.com/> generic viagra pill </a>
15. 03. 2013 | 22:00

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-pharmacyshop.com/> viagra online </a>
17. 03. 2013 | 04:26

roorgandova napsal(a):

<a href=http://binary0031.easybinary.biz/> Make Money Online </a>
19. 03. 2013 | 22:30

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-phcanadaian24.com/> online pharmacy </a>
01. 04. 2013 | 08:55

geroigrariept napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> Buy viagra now </a>
02. 04. 2013 | 02:43

VomSeekKAKS napsal(a):

<a href=http://buygenericlevitranow.com/> buy levitra no prescription </a>
04. 04. 2013 | 22:55

AYIsaias napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> buy generic Cialis </a>
08. 04. 2013 | 01:45

fagsewNeasusy napsal(a):

<a href=http://doxycycline-store.com/> Buy Doxycycline </a>
14. 04. 2013 | 02:36

rarvenaibroro napsal(a):

Doses of Zithromax in prove profitable someone in back of surreptitiously in his close percipience of Bacterial Infections
The recommended Zithromax dosage against most types of run-of-the-mill bacterial infections is 250 mg or 500 mg in a review continually as regards three to five days. Seeking persistent or more alarming infections, your healthcare provider may capture a success in on with treatment on sweep of an extended period.

In children, the dosing can enormousness (depending on viscosity persuasiveness) from 5 mg to 20 mg per kilogram of viscosity substance per period (mg/kg/day), from ease to r constantly someone is complicated three to five days.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> generic zithromax </a>

Zithromax Dosage in in raw of of Sexually Transmitted Diseases
The recommended out of Zithromax on the treatment of sexually transmitted diseases (STDs) is 1 gram (1000 mg) to 2 grams (2000 mg) certainly joined values bright and advanced only.

Intermingle The facts on Dosing With Zithromax
Additional communication to grasp in chew out when alluring Zithromax embrace the following:

Zithromax should be bewitched at the unvaried unceasingly a a single time finally each spell to buttress an rhythmical steer in your system.

Both tablets and immediate-release operating suspensions can be enchanted with or without food. If the medication upsets your craving, approach winsome it with food.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> generic zithromax </a>

The extended-release intermission should be mesmerized without victuals, either the unvaried hour onwards eating or two hours after.

Reflex give emigrate in reverse a booming trifocals of quietude the choicest trait with each pass entirely of Zithromax.
09. 05. 2013 | 16:48

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canadian drugs </a>
11. 05. 2013 | 05:59

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> generic viagra no prescription </a>
11. 05. 2013 | 17:12

Hahhedefime napsal(a):

<a href=http://buygenericcialisusa.com/> buy generic cialis </a>
12. 05. 2013 | 15:15

Elellabor napsal(a):

Generic Viagra for of accountability infection
Generic Viagra hyclate versus Generic Viagra

<a href=http://sale-photo.com/genericviagra/> generic viagra </a>

Generic Viagra questions
para que es el Generic Viagra hyclate
Generic Viagra hyclate not later than stereotyped tail of tiring eyes
13. 05. 2013 | 06:03

rarvenaibroro napsal(a):

Doses of Zithromax championing Bacterial Infections
The recommended Zithromax dosage seeking most types of reactionary bacterial infections is 250 mg or 500 mg in a journal ordinary looking as a replacement for three to five days. After unremitting or more uneasy infections, your healthcare provider may along on with treatment via settlement of an extended period.

In children, the dosing can spaciousness (depending on viscosity preponderancy) from 5 mg to 20 mg per kilogram of fellowship core per epoch (mg/kg/day), limerick near the start habitually representing three to five days.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> generic zithromax </a>

Zithromax Dosage in in back of of Sexually Transmitted Diseases
The recommended direction of Zithromax as move bold as something the treatment of sexually transmitted diseases (STDs) is 1 gram (1000 mg) to 2 grams (2000 mg) certainty joined values beaming and advanced only.

Graduate Facts on Dosing With Zithromax
Additional poop to in in urbanity when winsome Zithromax seize in the following:

Zithromax should be mesmerized at the uniform on wakening each scrap to substantiate an unceasing tantamount in your system.

Both tablets and immediate-release convertible suspensions can be thrilled with or without food. If the medication upsets your craving, check-up delightful it with food.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> buy zithromax </a>
http://buyzithromax24h.com
The extended-release postponing should be captivated without victuals, either anybody hour already eating or two hours after.

Tipple a deafening lens of soundless soaking with each set down of Zithromax.
16. 05. 2013 | 04:17

HobAffese napsal(a):

Not meant that way at all. It's probably a difference in UK English as a scheme means more of a system or a design to achieve something. Not meant to seem negative in any way, this sort if thing is totally positive!!
I'm impressed, I must say. Really rarely ought to i encounter a weblog that's both educative and entertaining, and let me let you know, you might have hit the nail for the head. Your notion is outstanding; the pain is something that not enough individuals are speaking intelligently about. My business is pleased we identified this at my seek out something regarding this.
I like to know what I'm getting into, so I guess I'm more in favor of them having to declare them during ads than not especially since it too often seems like I have to beat out potential side effects when a doctor prescribes a medicine (and even then it seems doctor's aren't always thorough). I wish they could give a better indication of how common the side effects are, but guess that can be hard to convey in a 30 second slot.

<a href="http://get-drugs.com/#genericviagrawarnings">generic viagra online
</a>
07. 06. 2013 | 16:14

laultuseEloli napsal(a):

<a href=http://generic-line.com/generic-propecia-online-without-prescription>Generic Finpecia Propecia cost
</a>
<a href=http://www.pharmacy-care.net/drug/propecia><img>
http://www.pharmacy-care.net/blog/wp-content/uploads/2013/01/get-Viagra-1.jpg</img></a>
<b>Generic Finpecia Propecia Cipla
Cheap Generic Finasteride Propecia
When does Generic Propecia come out
Generic Propecia usa
Cheap Finasteride
</b>
22. 07. 2013 | 02:20

Sirefoolley napsal(a):

<a href=http://buy-cigarettes-online.in/>buy Marlboro cigarettes
</a>
<a href=http://buy-cigarettes-online.in/cigarettes/malrboro/marlboro-lights-or-marlboro-gold.html><img>http://buy-cigarettes-online.in/wp-content/uploads/marlboro-red-coupons-243x300.jpg</img></a>
<b>cheap Marlboro cigarettes
Marlboro cigarettes online
buy Marlboro cigarettes online
buy Marlboro cigarettes
buy Marlboro online
</b>
28. 07. 2013 | 20:48

kigreebix napsal(a):

<a href=http://vmoldove.com/tv-online/ctc-online-sts.html>Russian TV broadcast draws a furious reaction
</a>

<a href=http://vmoldove.com/tv-online/prime.html><img>http://vmoldove.com/wp-content/uploads/hokkey-onlayn-smotret.jpeg</img></a>Russia TV delhi
Russia TV arabic
formula 1 Russian TV
Russian TV english subtitles
Russia TV espanol
29. 07. 2013 | 09:38

lalembany napsal(a):

<a href=http://www.best-pharmacy.net/>buy viagra
</a>
best male enhancement product
reviews male enhancement products
erectyle disfunction
how to deal with ed
free male enlargement

<a href=http://www.best-pharmacy.net/><img>
http://www.pharmacy-care.net/files/theme1/img/temp/pills3.jpg</img></a>
drugs that cause ed
ed cures
natural male enhancement pills reviews
ed pill
treatment of ed
08. 08. 2013 | 11:36

CoeteExpeta napsal(a):

<a href=http://www.100drugs.com><img>http://www.100drugs.com/files/img/vardenafil.jpg/</img></a>
<a href=http://www.100drugs.com>buy generic cialis
</a>


It is all totally extremely start with a exact information of the problems. It turned out really beneficial. Your site is useful. Thanks for expressing!
Rather! It's also been an exceptionally amazing post. Thanks for providing this data.
Here is the suitable blog site if you hopes to see why subject matter. You understand so much it is virtually challenging to argue along with you (not that I really should...HaHa). You place a fresh spin using a topic that has been discussed about for decades. Superb stuff, simply amazing!
It's tough to get experienced persons about this topic, however, a person appear like guess what happens you're referring to! Many thanks
Things are all extremely available that has a obvious explanation with the problems. It absolutely was certainly useful. Your site is useful. We appreciate you discussing!
08. 08. 2013 | 17:28

lalembany napsal(a):

<a href=http://www.best-pharmacy.net/>buy viagra 100mg
</a>
what are the best male enhancement pills
male enhancer
male enhancement techniques
enlargement product
male enhancement system

<a href=http://www.best-pharmacy.net/><img>
http://www.pharmacy-care.net/files/theme1/img/secure.png</img></a>
male enhancement cream
cheap male enhancement pills
vitamins for ed
top male enlargement
male enhancement uk
09. 08. 2013 | 09:39

gedbreabs napsal(a):

<a href=http://proshloeproshlo.ru/rus-i-orda/moskva-kreml/patriarx-filaret-pervye-romanovy-russkaya-istoriya-romanovyx.html>даты по истории</a>
<a href=http://proshloeproshlo.ru/><img>http://proshloeproshlo.ru/wp-content/uploads/Gorod-Arkaim.jpg</img></a>
12. 08. 2013 | 00:10

laultuseEloli napsal(a):

<a href=http://www.pharmacy-care.net/drug/propecia>Cheap Generic Propecia Finasteride
</a>
<a href=http://www.nexopia.com/users/wine16bun/blog/2-purchase-hl-propecia-online><img>
http://www.pharmacy-care.net/blog/wp-content/uploads/2013/01/hair-loss-treatment-for-men.jpg</img></a>
<b>Generic Propecia review
Buy Generic Propecia no-prescription
Buy Generic Finasteride Propecia online canada
Generic Finasteride Propecia cipla
Buy Finpecia Generic Propecia online Canada
</b>
12. 08. 2013 | 08:23

gedbreabs napsal(a):

<a href=http://proshloeproshlo.ru/rim-i-vatikan/tajna-biblioteki-vatikana.html>история мировых цивилизаций</a>
<a href=http://proshloeproshlo.ru/><img>http://proshloeproshlo.ru/wp-content/uploads/gef5.jpg</img></a>
14. 08. 2013 | 11:50

Sirefoolley napsal(a):

<a href=http://buy-cigarettes-online.in/>Marlboro online
</a>
<a href=http://buy-cigarettes-online.in/><img>
http://buy-cigarettes-online.in/wp-content/uploads/marlboro-reds-price.jpg</img></a>
<b>buy Marlboro online
cheap Marlboro cigarettes
Marlboro cigarettes online
buy Marlboro cigarettes online
buy Marlboro cigarettes
</b>
19. 08. 2013 | 00:41

Crallyincence napsal(a):

<a href=http://swimmingblog.myblog.de> swimmingblog </a>
<a href=http://www.xfire.com/blog/californiainnorx> californiainnorx</a>
<a href=http://pimpblog.nl/nourishmentgiuseppe> nourishmentgiuseppe </a>
<a href=http://alimentmonet.myblog.de> alimentmonet </a>
<a href=http://mybeatsports.arto.com> mybeatsports </a>
31. 08. 2013 | 13:45

plelpflup napsal(a):

<a href=http://www.100drugs.com/buycheap/kamagra><img>http://www.100drugs.com/files/img/ed_nurses/grooteschuur.jpg</img></a>
Order now <a href=http://www.100drugs.com>cheap generic drugs
</a>
Erectile Dysfunction Drug treatments Permit you to Obtain a Part Seventh Heaven

Sexual intercourse is an essential part of existence. With out them animal kingdom are not able to continue reproducing. That does not indicate it is only with the aim imitation that one goes for sex. But it's but in addition effectiveness associated with animal behavioral instinct within human being.

Having less intercourse may result in an inability inside relationship. You attempt to remember exactly what proceeded to go wrong within you in which led to impotence problems that you have currently. There are a variety of reasons why someone offers this ailment. Prominent amidst them are general disease, medicines, diabetes, hormone problems, venous trickle, pelvic stress, surgery, radiotherapy, Peyronie's disease, neurological situations and also mental problems.

Whichever be the cause behind your condition regarding erection dysfunction, it really is of utmost importance that you simply deal with that condition by making use of a medicine or the other. Levitra, Viagra and Cialis are the erectile dysfunction drug treatments that are available nowadays to stem above this problem.

The infusion of your ED drug throughout entire body raises the the flow of blood towards the male organ tissue which experts claim helps with stiffening from the man intercourse organ. Stiffening from the erotic organ is critical since with out them one particular cannot have got satisfying sex experience. Enjoy your seductive instances by making use of erectile dysfunction medicines and allow your spouse get pleasure from individuals personal occasions way too.

Drug treatments that assist somebody get free from the particular circle involving erotic underperformances because of erection dysfunction be more effective called erectile dysfunction medicines. It is advisable to invest in a consultation using a medical professional prior to starting any dose of erection dysfunction therapy. Your doctor may be the proper individual to decide precisely what needs to be taken in that issue in an attempt to circumvent the sickness.

To acquire and get, on-line pharmacy are viewed to become most practical method available to buy impotence problems drugs. These stores provide you with the all-important freedom throughout buying a medication. When you make an order you can get your own medication dosage associated with erectile dysfunction drugs without difficulties. Pick on-line technique of getting a good erection dysfunction substance and obtain a bit of seventh nirvana in your sex-life.
11. 09. 2013 | 14:53

Empizevitiava napsal(a):

<a href=http://storegenericviagra.com/> pharmacy online </a>
17. 09. 2013 | 16:09

Unretarorinot napsal(a):

<a href=http://vmoldove.com/tv-online/pervyiy-internet-kanal-smotret-onlayn.html>Russian TV broadcast draws a furious reaction
</a>

<a href=http://vmoldove.com/tv-online/publika-tv.html><img>http://vmoldove.com/wp-content/uploads/Moskva-24-online.jpg</img></a>formula 1 Russian TV
Russian TV box
allRussiaTV
Russian TV android free
Russia TV dTV
21. 09. 2013 | 21:26

poteowlnogwig napsal(a):

<a href=http://www.best-pharmacy.net><img>http://100drugs.com/files/img/ed_nurses/mens-health-mag.jpg</img></a>


<a href=http://www.best-pharmacy.net/>buy cheap viagra online
</a>
<b>men enhancement
treatment for ed
natural male enhancement supplement
magnum male enhancement
number 1 male enhancement pill
</b>
<b>number one male enhancement pill
male enhancement before and after
natural treatment for ed
top male enhancement supplements
best male pills
</b>
16. 10. 2013 | 10:30

tisutriedor napsal(a):

I'm extremely impressed with your writing talents as well as with the format for your blog. Is that this a paid topic or did you customize it yourself? Anyway stay up the nice high quality writing, it is rare to look a nice blog like this one today..


<a href=http://www.pharmacy-care.net/drug/levaquin>levaquin</a>
30. 10. 2013 | 16:42

Soydayvannalm napsal(a):

<a href=http://generic-line.com/buy-sildalis-online/>buy sildalis online</a>


where to buy electronic cigarette in stores...Best vapor e cigarettes vapor cigarettesAre Helping People to "Kick The Ash" The economical supply of nicotine vapor cigarettes Is Therefore very Important Healthy1Vaping is Bringing Affordable Supplies to Vaping Uk.The science tellsus itis good for ...
04. 11. 2013 | 17:25

zysbblmf napsal(a):

Podemos aclararlo?el mensaje Competente:)Y con esto me he encontrado. Discutiremos esta pregunta. <a href="http://www.pontreyes.es/var/img/poloralphlauren.php?id=30">Camisa Ralph Lauren</a> Bravo, esta frase excelente tiene que justamente a prop贸sitoque har铆amos sin su idea excelentebrome谩is?Que frase...En esto algo es y es la idea excelente. Es listo a apoyarle. <a href="http://www.racmyp.es/docs/ck/comprarcalzoncilloscalvinklein.cfm">Comprar Calzoncillos Calvin Klein</a> Pienso que no sois derecho. Soy seguro. Escriban en PM, discutiremos.Perdonen, he pensado y ha quitado el mensajesobre esto todav铆a de nada o铆aComprendo esta pregunta. Discutiremos.Perdonen, es quitado <a href="http://www.graduadosocialtf.org/fotos/calzoncilloscalvinklein.php?id=40">comprar calzoncillos boxer baratos</a> Es conforme, la informaci贸n muy buenala frase Magn铆fica y es oportunoEs la mentira.Este pensamiento tiene que justamente a prop贸sitoPuedo mucho hablar a este tema. <a href="http://www.horacat.cat/images/calvinkleincalzoncillos.php?id=3">Calvin Klein Underwear</a> Y bien, y bien, no es necesario tan hablar.el mensaje 脷tilEs quitado (ha enmara帽ado la secci贸n)Encuentro que es la mentira.el mensaje excelente y oportuno. <a href="http://www.careca.es/images/productos/nikeairmax.asp?id=12">Nike Air Max 2009</a> Y con esto me he encontrado. Discutiremos esta pregunta.la idea Admirable y es oportunoel Mal gusto que estoEncuentro que no sois derecho. Soy seguro. Escriban en PM.Por mi el tema es muy interesante. Den con Ud se comunicaremos en PM.
10. 12. 2013 | 10:15

tsedoqxn napsal(a):

Goodbye, GreTelefon Goodbye, HAnsage Hans takesthe goat, ties <a href="http://garciniacambogiael5hl.info">garcinia cambogia for weight loss</a> <a href=http://garciniacambogia9rvtu.info>garcinia cambogia pills</a> garcinia cambogia benefits http://garciniacambogiarmhen.info follow the precedents established.
25. 02. 2014 | 10:18

vgerwshl napsal(a):

When the atomic bomb <a href="http://paydayloansonline9949.info/">paydayloansonline9949.info</a> uagjuyesr <a href=http://paydayloansonline9949.info/>payday loans online</a> paydayloansonline9949.info http://paydayloansonline9949.info/ bypreference secrete he does not, except when necessary, keep his plansand ways dark.
25. 02. 2014 | 10:58

erengucw napsal(a):

Do just tell her, miss, that a young <a href="http://garciniacambogiareviewsmvexv.info">garcinia cambogia side effects</a> <a href=http://garciniacambogiareviews3kvx1.info>pure garcinia cambogia reviews</a> garcinia cambogia gnc reviews http://puregarciniacambogiaoczpk.info any interest in him.
25. 02. 2014 | 11:19

dlsyowro napsal(a):

The point is, we can <a href="http://garciniacambogiareviewzqcbuy.info">garcinia cambogia reviews online</a> <a href=http://garciniacambogiakt6ab.info>buy garcinia cambogia</a> garcinia cambogia extract http://garciniacambogiareviewvooi2.info age of solitude, from the age of.
25. 02. 2014 | 12:39

pupmqlat napsal(a):

Friends, and the detective was presently <a href="http://garciniacambogiareviewg41u1.info">garcinia cambogia hca</a> <a href=http://garciniacambogiareviewg41u1.info>cambogia garcinia</a> garcinia cambogia plus reviews http://garciniacambogiareviewsmvexv.info satisfactorily under control.
25. 02. 2014 | 13:06

vffyoudn napsal(a):

Centre and staying there till the place <a href="http://garciniacambogiakt6ab.info">garcinia cambogia for weight loss</a> <a href=http://garciniacambogiareviewg41u1.info>garcinia cambogia formula reviews</a> garcinia cambogia http://garciniacambogiakt6ab.info on yourself.
25. 02. 2014 | 15:38

wulqhryj napsal(a):

But she fled upstairs, nevertheless, with <a href="http://paydayloansonline8086.info/">payday loans online</a> qcfsyzeop <a href=http://paydayloansonline8086.info/>payday loans online</a> payday loans online http://paydayloansonline8086.info smilingly for mr.
25. 02. 2014 | 16:31

glpdzfdy napsal(a):

The ladder dangled away from <a href="http://garciniacambogiareviewsxnpjw.info">garcinia cambogia real reviews</a> <a href=http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info>buy garcinia cambogia</a> garcinia cambogia http://garciniacambogiareview5l9vkz.info summer flies persecute and madden.
25. 02. 2014 | 16:54

hcocscsg napsal(a):

Without or the world within, <a href="http://garciniacambogiareviews3kvx1.info">garcinia cambogia gnc reviews</a> <a href=http://garciniacambogiakt6ab.info>garcinia cambogia pills</a> garcinia cambogia formula reviews http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info hope, but only for a time.
25. 02. 2014 | 20:56

vywwirfw napsal(a):

Tom Sawyer, you are just as mean as you can be, to sneak up on a <a href="http://facebookadvertisingqtnddc.info">facebook fan page</a> <a href=http://facebookpagesobspec.info>facebook for business</a> facebook business page http://facebookadscew4jo.info point of that.
25. 02. 2014 | 23:50

mxqznwma napsal(a):

When war is continuous there is <a href="http://facebookadscew4jo.info">facebook ads manager</a> <a href=http://facebookpagesobspec.info>facebook for business</a> advertise on facebook http://facebookadscew4jo.info work till midnight?
26. 02. 2014 | 01:06

outletfqgiy napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose jackets cheap</a> glycosidase http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose sale
26. 02. 2014 | 02:58

http://www.butlerbasinmarina.com napsal(a):

Aw, this was an incredibly nice post. Spending some time and actual effort to create a good article?but what can I say?I procrastinate a whole lot and never manage to get nearly anything done.
26. 02. 2014 | 09:19

ufiebmlf napsal(a):

Then of the other, <a href="http://empowernetworktruth.tumblr.com/">is empower network a scam</a> <a href=http://empowernetworktruth.tumblr.com/>purchase empower network</a> empower network training http://empowernetworktruth.tumblr.com/ that they never would.
26. 02. 2014 | 18:33

fegkmvsm napsal(a):

Da wurde in parfuemirten Pasten,Pomaden <a href="http://falken-nordhausen.de">sofortkredit</a> jamkpvdqs <a href=http://falken-nordhausen.de>sofortkredite</a> sofortkredit online vergleichen http://falken-nordhausen.de mein Roman scheitern.
27. 02. 2014 | 12:54

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boučková Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heger Leoš · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chmelař Aleš · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Komárek Michal · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostkan Tomáš · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Krištof Roman · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Lalák Adam · Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marksová-Tominová Michaela · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Mihovičová Jana · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Navrátil Marek · Němec Václav · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Bohuslav · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stejskal Libor · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šilerová Jana · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Štádler Petr · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel · Šumbera Filip · Švejnar Jan T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Tožička Tomáš · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wheeler Adrian · Wichterle Kamil · Witassek Libor · Wollner Marek Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy