Boží ruka?

09. 09. 2012 | 13:45
Přečteno 4192 krát
Už je sice po fotbalovém Euru, ale čeká nás mistrovství světa. Jako milovnice fotbalu (Eusebio a Garincha – láska má) pamatuji rok 1996 a finále Velká Británie – Argentina. Chlapi vědí. Gól dal malý sporý Argentinec Maradona. Rukou. A všichni to viděli. Anglie smutná. Gól uznán. Maradona ruku zapřel, až po čase přiznal: „Byla to Boží ruka“. Znevážil fotbal, znevážil Boha.

Jaké podobenství o nás křesťanech!

Jak často vtahujeme Boha do svých hrubě lidských záměrů. Zaštiťujeme jimi své lidské názory, vyrábíme dogmata majitelů jediných pravd, a co hůř, přikrýváme jím své lumpárny. Zapomínáme, že jednou ze všeho budeme vydávat účty. Ještěže je Bůh dlouhosetrvávající v milosrdenství.

A jak Maradona skončil? Chlast, drogy, baby, Fidel Castro - nejbližší přítel, s fotbalem konec…

P.S.: Stejně nejlepší jsou Brazilci.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

pepa napsal(a):

Dejme lidu chléb(práce dílo www.d-o-l.cz=80 000 prac. míst) a hry(fotbal)!

Bude lépe, ale nespoléhejme na boží pomoc!

S naším vlastním životem nám bůh pomůže až po smrti!
09. 09. 2012 | 14:02

ld napsal(a):

Milovnice fotbalu by nenapsala takovou blbost, že hrála Velká Británie. A hádejte, vy labužnice, kdo skutečně hrál ve finále MS roku 1996. Nikdo jiný, než Česká republika se SRN!
Historka, o které píšete, se stala roku 1986, a nebylo to ve finále.
Jinak, až na ty vyložené nesmysly...hrál Maradona rukou. Na sportovní pole se, paní farářko, pouštějte obezřezněji. Moc vám to nejde.
09. 09. 2012 | 14:16

čaroděj napsal(a):

Takže se jedná o čtvrtfinále MS 1986 v Mexiku, Anglie - Argentina. V roce 1996 žádné MS ve fotbale nebylo.
Když si tak znovu přečtu tento blog, mám dojem, že ze mne bude českobratr, dle blogu mají dost dobré hulení...
Paní blogerko, stáhněte to, upravte a znovu na zeď, děkuji.
09. 09. 2012 | 14:21

ld napsal(a):

Pravda, ME...
09. 09. 2012 | 14:25

Targus napsal(a):

To Jana Šilerová:

Buďte úplně v klidu, Boha si berou do huby za privátními účely i ostatní, nejen křesťané. Je úplně jedno, jestli mu říkají Bůh, Jahve, anebo Alláh.

Holt člověk je hříšná nádoba, že ano. A když nevíš, o co vlastně jde, je za tím spousta peněz nebo sex.
09. 09. 2012 | 14:51

melčákova pohanka napsal(a):

Já bych byl k paní biskupce shovívavý v popletení těch faktech a beru si z ní to podobenství !! A navíc má dobrý vkus-Eusebio a Garincha byli skvělí hráči !!! Kéž by Duka měl srdce a mozek paní biskupky !!!!
09. 09. 2012 | 14:51

vasja napsal(a):

A neni to jedno? Kecky nebo cecky. Hlavně to nutkání sem napsat:-)
09. 09. 2012 | 14:55

Baba napsal(a):

Laik uznává, že sňatek je pro homosexuální páry v mnoha oblastech života důležitý. Libovolným důvěrnostem tohoto druhu se rád vyhne.
09. 09. 2012 | 15:22

neo napsal(a):

rok 1996 pamatuju taky, vyhráli jsme ve Vídni v hokeji a Maradona už byl za zenitem :) Pokud by bůh existoval, nedopustil by, abyste napsala takouvou hloupost.

Nebylo to finále, ale čtvrtfinále a o deset let dříve http://www.stream.cz/sportovni-okamziky/639088-1986-maradonova-ruka-bozi
09. 09. 2012 | 15:39

Karla napsal(a):

Skvělá kvalifikace: Stoupnout si před lidi a říkat "Bůh je! A dozvíte se to až po smrti.A já vám řeknzu, co Bůh chce.. Tak buďte dobří.Poslušní. Pokorní. Dejte mi najíst. Zaplaťte za to, že jste se narodili, zaplaťte za pohřeb.. ten zdroj příjmů nemůže nikdy vyschnout. Dobří buďte!.." a mít za to mzdu a žít. Tisíce let.
Když o tom někdy přemýšlím, říkám si, že první, kdo v toho vševědoucího Boha věřit nemůže, jsou kněží..
09. 09. 2012 | 15:43

pamětník napsal(a):

Karla:
Po smrti se dozvíte velké kulové. Proto je lépe vědět už teď.
A nechat věřícím jejich víru, kterou jim smrt už nestihne vzít.
09. 09. 2012 | 16:26

poznámka napsal(a):

Tak jsme se dozvěděli, že by paní biskupka nechtěla být přítelkyní Fidela Castra.

Mám vašim úvahám rozumět tak, že kromě Maradony Bůh trestá Castrem veškerý kubánský lid?
A není to od něj příliš kruté? Žádné dlouhosetrvávající milosrdenství nepozoruju.
09. 09. 2012 | 16:51

babočka napsal(a):

Nechápu, jak může být ženská biskupka a ještě se montovat do fotbalu. A už vůbec nechápu, jak může být věřící profik proti církevním náhradám. Žádná boží ruka, Maradona byl svině protože dal gol rukou a nepřiznal se. Angláni by měli vrátit Falklandy a Maradonu nakopat do zadku.
09. 09. 2012 | 17:19

poznámka napsal(a):

babočka
Je vidět, že vůbec nerozumíte sportu. Dneska jsme mnohem dál. Když sportovec ve vhodnou chvíli neuplatní tzv. taktický faul, je po zásluze vyplísněn, a přijde o prémie.
09. 09. 2012 | 17:32

skepttický napsal(a):

Je lidské milovat věci,které nechápeme.Už naše práčata si kopala křižácké lebky na rynku.
09. 09. 2012 | 17:40

Pepa Řepa napsal(a):

Paní biskupko, zavařila jste si.
jednak s Maradonovou rukou a pak s Garinchou.
Typický pravoun.
Jedna noha do O, druhá do X a kličku uměl jenom na jednu stranu.¨
Doprava.
Pravoun jeden, nikdy ne doleva.

Neříkejte, že ho pamatujete.Toro, Pele, Vava.....
09. 09. 2012 | 18:05

juvel napsal(a):

"Bohem přikrýváme své lumpárny" - velmi výstižné paní Šilerová. Stojí psáno: "Neklamte se, Bohu se nelze vysmívat, co člověk zaseje, to také sklidí". Boží morální zákony platí stejně spolehlivě, jako zákony fyzikální. Člověk, kterému chybí poctivost, zákonitě oklame i sám sebe a tak sklízí život v klamu, omylu, iluzi. Boží morální měřítka jsou nezbytným předpokladem k přesnému poznávání světa.
09. 09. 2012 | 19:15

pepa z deppa napsal(a):

Paní biskup, jak je možné, že se vaš církev Husitská prodala za 30. stříbrných ve velké a zatím poslední rozkrádačce majetku v režii mafie ODS a TOP.Tato kulišárna se nazývá kulantně církevní restituce.Říká vám něco tento citát:"Kdo by svedl ke hříchu jednoho z těch nepatrných, kteří ve mne věří, pro toho by bylo lépe, aby mu pověsili na krk mlýnský kámen a potopili ho do mořské hlubiny.Běda světu, že svádí ke hříchu!
Svody sice nutně přicházejí, ale běda tomu, skrze koho přijdou!!
09. 09. 2012 | 19:22

mb napsal(a):

boží ruka Maradony
neviditelná ruka trhu
něžný úsměv od Gorgony
všichni jsme z jednoho vrhu

všichni jsme z jednoho vrhu
jsme všichni jedné krve
předtím se stalo potom
a potom bude prve

vládce vládne
plebs mu laje
peníze v oběhu šustí
vězeň upírá oči v dálné kraje
nedoufá že ho Dráb(ek) pustí

boží ruka maradony
něžný úsměv od Gorgony
máme hole v ruce
nejsme jako ony

už je to tady ...
09. 09. 2012 | 19:32

mb napsal(a):

pepa z deppa paní biskupka se staví výrazně PROTI RESTITUCÍM (v současné podobě a výši)
09. 09. 2012 | 19:33

stoppa napsal(a):

pepa řepa

to bude omyl Pepo protože pí Šilerová je přece proti církevní drancovačce.
09. 09. 2012 | 20:06

Rišan napsal(a):

Jakkoli mne církev "husitská" neplní moc nadšením a ta změť nekatolických křesťanských církví, které odlišují často věroučné detaily, mne přímo štve, této dámy si velmi vážím a přeji jí vše dobré.
09. 09. 2012 | 20:18

LUF napsal(a):

„Byla to Boží ruka“
Maradona tomu věří a proč by to nemohla být pravda? Kde berete jistotu že vaše víra, že to Boží ruka nebyla je správnější než jeho? Co autorka?
09. 09. 2012 | 20:26

český maloměšťák napsal(a):

Na mě nejvíce zapůsobil Rivelinův volný přímý kop. Zde zasáhla božská kopačka.
http://www.youtube.com/watch?v=z-U70MvSRfk
1: 39
Ale už si nepamatuji, kdy to bylo.
----------------
"....Myslíte, že tak jako papež sebral odvahu a odložil tiáru, odloží i biskupové svoje mitry?

Já si myslím, že se jim to podaří v momentě, kdy budou vzbuzovat hlasitý smích, ale to už bude samozřejmě pozdě. Teď zatím vzbuzují jen úšklebky.

Uměl byste si tipnout, kdy to nastane?

Já bych se nedivil, kdyby to bylo už v příští generaci. Mám totiž možnost vidět tři generace za sebou: rodiče festovně věřící, děti docela prima věřící, a vnoučata možná ano, možná ne. Je to normální. Buď se tedy najde důvod, proč to všechno nenechat vodě napospas, anebo to voda vezme. Ale půjde to hrozně rychle. Něco vám řeknu. Pro mě bylo osvobozující, když mi arcibiskup Beran řekl při jedné z mých návštěv u něho v době jeho vazby: Víte, já jsem byl tak strašně rád, že nám ti komunisti ten majetek vzali.
Lezlo mi na nervy, že mám kanonickou povinnost za majetek bojovat, a tak zatímco jsem za něj bojoval, říkal jsem si v duchu, prosím vás, ukradněte nám to. Oni se naštěstí nechali chytit a ukradli nám to.
Kdyby Beran viděl, jak se teď o to někteří křesťané perou, řekl by, že spadli z višně. Říkám to proto, že Beran byl jako šéf semináře před válkou strašlivý zupák, ale když přišel z Dachau, byl to milionový chlap. Já ho znám až z dob, kdy byl velkorysý, kdy s ním byla sranda a kdy se nenechal opít rohlíkem. Takoví lidé zase přijdou. Oni totiž ti, které dosadil Casaroli, budou mít kostely doslova a do písmene prázdné. A protože je stát nebude chtít živit, nebudou chtít být biskupy...."

Z knihy "Jan Konzal - Zpověď tajného biskupa "

Dobrou noc.
09. 09. 2012 | 21:42

slavwin napsal(a):

Jsem katolík narozený v roce 1945, do kostela jsem chodil s babičkou naposledy asi v 10 roce svého života, přesto v naší rodině se dost dbalo na čest a charakter, někdy řekl bych i k finanční ztrátě. O víře jsem mluvil s lidmi o kterých se mluvilo, že jsou sabatisté nebo adventisté sedmého dne, katoličtí věřící buď byli v mých očích primitivní dogmatici nebo nechtěli vůbec se o tom bavit, těch bylo málo, měli vzdělání a postavení řekl bych takové střední a chtěli si ho uchovat. Po revoluci jsem přečetl bibli, na některé pasáže starého zákona jsem se neuměl soustředit, nový zákon ve mne vzbudil zájem. Možná větší než diskuse s sabatisty nebo adventisty. Mám v rodině členy, kteří si po revoluci vzpomněli že jsou příslušníky církve husitské. Takže při vzpomínce na zesnulé jsem se 2x zúčastnil mše paní Šilerové, její kázání mne dojalo a odpouštím ji tu záměnu o 10 let chybnou, předpokládám že tento údaj neuvedla v kostele, její věřící by ji v tom omylu zajisté nenechali.
09. 09. 2012 | 21:48

mb napsal(a):

rok 1996 pamatuju taky, vyhráli jsme ve Vídni v hokeji a Maradona už byl za zenitem :) Pokud by bůh existoval, nedopustil by, abyste napsala takouvou hloupost.

neo, bůh mohl chtít, aby paní biskupka udělala chybu, a mi pak mohli o té chybě diskutovat a upozornit na ni pani biskupku ...

... nebo tak něco ...

nebo bůh chce, aby neo řekl, že pokud by bůh existoval, nedopustil by .... a tak dále ...
09. 09. 2012 | 22:14

amiel napsal(a):

Je všeobecné známo, že papež (Jan Pavel II.) řekl, že si Castra váží - a dokonce že se na Kubu vydal proto, aby mohl Castrovi (on, papež) vzdát úctu.
Jinak paní farářce fandím - její boj proti církevním restitucím je statečný a dobrý boj.
09. 09. 2012 | 23:07

drevokocůr napsal(a):

sám Bůh je největší podvod
10. 09. 2012 | 07:32

Pepa Řepa napsal(a):

stoppa
nevím proti čemu je paní biskupka, ba ani nevím za koho mluví, jestli má mandát od všech husitů nebo jestli si tím chce nahnat osobní body, ale pokud mandát má, co brání husitům vzdát se svého podílu na restitucích, klidně ve prospěch fotbalu.
Navrhuji Slavii nebo Bohemku.
Bohemka by za podíl na koláči postavila stadion a určitě by měla kalich mistra Jana na drezu z vděčnosti místo klokana.
Klokan v kalichu jako ve vaku by také stál za úvahu.

Tak do toho, paní Šilerová stačí zavolat Trojanovi nebo Šípovi.

Garincha, hrající pravé křídlo uměl skutečně pouze kličku doprava, zakvedlal nohama, hodil si to šajtlí doprava a nikdo neměl nárok.
Kdyby žil Láďa Novák, mohl by vyprávět.
Že by ale paní biskupka, pamatovala Garinchu?
Vypadá zachovale.

Jinak mne také úsloví Boží ruka či "to je boží" neoslňují.
Inu neber jméno.....
10. 09. 2012 | 14:12

Baba napsal(a):

Mně se zatím nejvíc zamlouvalo, když uznáváte význam homosexuálních sňatků.
21. 09. 2012 | 08:48

Baba napsal(a):

I ve středu dění můžete zůstat pozorovatelem, není-li právě vyžadováno něco jiného.
21. 09. 2012 | 14:15

Ales napsal(a):

O osudech dětí rozhodují zločinci

Ing. Aleš Hodina
Psycholožka Alena Uváčiková, nechvalně známá svými posudky očerňujícími rozvedené táty, stojí nyní sama před soudem. Navíc vyplulo na povrch, že již dříve byla odsouzená pro jiný trestný čin. Vyhrožovala usmrcením a ublížením na zdraví soudkyni a státní zástupkyni.

Nyní je souzena pro křivou výpověď - jak jinak, než proti rozvedenému otci. O jejím řádění v rozvodových sporech se vyprávějí legendy. Z dřívějšího rozsudku nad ní se mimo jiné dočteme: „Užívá antidepresiva po dobu několika roků, přičemž se kromě těžkých depresí cítí zdráva.“

Smutné je, že psychologické posudky takových Uváčikových často rozhodují o tom, komu bude dítě svěřeno do výchovy a jak se s ním druhý rodič bude či nebude moci alespoň stýkat. Uváčiková je ale jen špičkou ledovce. I další psychologové se propůjčují k tomu, aby odstavili jednoho z rodičů od výchovy dětí. Jen při tom nevyhrožují soudkyním smrtí - o to jsou dětem nebezpečnější.

Zločiny na duši dítěte nemají sazbu v trestním zákoníku. Podílejí se na nich i sociální pracovnice, které navrhují svěření dítěte „samozřejmě do péče matky“, jež rozbila rodinu. Podílejí se na nich i soudkyně, které takové návrhy schvalují.

Jediná cesta, jak jim v tom zabránit, je nedat jim k tomu prostor. Když už se rodiče rozejdou, svěřit děti do střídavé výchovy a ponechat jim péči obou rodičů. Bez posudků, bez hledání „lepšího rodiče“ a hlavně bez možnosti štvaním proti druhému rodiči si jakkoliv pomoci.

Když tyto děti přicházely na svět, také k tomu nikdo rodičům nevystavoval posudky a nerozhodoval, jestli je lepší vajíčko, nebo spermie.
01. 01. 2013 | 22:38

Adolf napsal(a):

Paní farářko,
jednalo se o Mistrovství světa v roce 1986, zápas se hrál ve čtvrtfinále, jak už tady někdo poznamenal.
Maradona dal góly dva, jeden rukou, druhý po sólu přes půlku hřiště, kdy do něj nalomení Angličani nebyli schopní zajet.
Fakticky, ale jak víme oba dva, já i Vy, měl Maradona pravdu.
Bůh je všude, že?:-)
Je tedy i v té ruce.
Kdyby Bůh nebyl všude, nebylo všechno v Něm a nebyl by nekonečný. Nebyl by to Pravý Bůh, ale bůh omezený-stvořený.
Nebyl by tedy ani všemocný.
Protože ale Bůh je nekonečný, je vše v Něm obsaženo, tedy i Maradona se svou rukou i Adolf Hitler i Pepa Stalin i Venca Veškrna i Venca Kikina.
Dobro ani zlo, vše je jen Boží hra. Podstata stvoření:-)
Zdravím Vás:-)
31. 12. 2013 | 14:02

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy