Stát ušetří stovky milionů ročně

17. 02. 2012 | 10:33
Přečteno 9601 krát
K výběru dodavatele nového systému výplaty sociálních dávek jsem se mnohokrát vyjadřoval, přesto u některých stále převládá nepochopení. Dovolím si tedy znovu zopakovat podstatné informace.

Především nijak neskrývám, že jsem působil ve společnosti iDTAX. Ta byla založena za jediným účelem – jako provozní společnost Mezinárodní obchodní komory, kde jsem zastával pozici předsedy. iDTAX měla za úkol testovat fungování elektronických účtenek, jednalo se tedy o jakýsi experimentální projekt Komory, proto jsem v ní figuroval na vedoucí pozici. Touto skutečností se nijak netajím, informace o mém působení jsou veřejně dostupné.

Proto se divím, že někdo neustále přichází s „překvapivým objevem“ ohledně něčeho, co je dávno veřejnosti známo. Objevují se mýty, že projekt nebyl úspěšný, protože si našel jen jednoho malého zákazníka. Opět nesmysl. Právě proto, že se jednalo o experimentální projekt, který měl ověřit principy fungování elektronických účtenek, firma měla jen jednoho zákazníka, a to kavárnu vlastněnou Komorou. Žádné jiné ambice v této fázi projekt neměl.

Před nástupem na Ministerstvo práce a sociálních věcí jsem svůj podíl prodal, aby nedošlo ke střetu zájmů. Za svůj podíl jsem dostal stejnou sumu, kterou jsem do projektu vložil. Přečetl jsem si spekulace, že kupec iDTAX může jako jediný kontrolovat, zda nebude docházet ke zneužívání sociálních dávek prostřednictvím sociální karty, toto však mohu jednoznačně odmítnout. iDTAX totiž nevlastní žádný patent, či užitný vzor a nemá žádnou platnou smlouvu k projektu. Provozovatelem řešení pro elektronické účetnictví, případně použité pro účely kontroly dávek bude výhradně státní organizace, resp. organizace vlastněná státem. Firma iDTAX se na něm nebude nijak podílet.

Dále se v médiích mylně uvádí, že dodavatel nového softwaru pro výplatu sociálních dávek, firma Fujitsu, poskytuje úplně jiné služby, než vyplývá z kontraktu z roku 2008. V jednom komentáři to autor přirovnal k situaci, „kdybyste uzavřeli s natěračem dohodu o natření stávajícího plotu, a on vám na základě upřesňující smlouvy k této dohodě postavil bazén.“ Přirovnání kulhá na obě nohy, protože současné dodávky firmy Fujitsu plně odpovídají smlouvě z roku 2008 – služby na platformě Microsoftu s licencemi k jeho produktům.

Pokud bychom se drželi použitého přirovnání, objednali jsme si natření plotu. Není důležité, kde vzal natěrač barvy, štětce a kdo mu barvu míchal. Víme, že se rozhodně nejedná o objednatele a o střet zájmů. Kontrolujeme výsledný stav, tedy zda plot bude skutečně celý natřený a ve stanovených odstínech barvy. Zaplatíme asi o polovinu méně než předchozímu natěrači a pokud nebudeme s výsledky práce spokojeni, uplatníme sankce.

Jsem rád, že se podařilo prosadit úspory provozních nákladů v řádu stovek milionů korun ročně. Kritikům vzkazuji - začněte se zabývat také tím, kdo a proč uzavíral v minulosti nevýhodné smlouvy s monopolním dodavatelem.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

recaptcha napsal(a):

vážený pane drábku,stát by nejvíc ušetřil,kdyby vás aspoň na dvacet let zavřel do basy.
17. 02. 2012 | 10:47

dříve čtenář napsal(a):

Já jsem zase včera ušetřil 10 Ká za vyčůrání se ke stromu...
Drábku bez konkrétních čísel mužete házet milióny sem, miliardy tam... Bez zveřejnění majetkových struktur ve společnostech můžete říkat co chcete. Já také mohu říkat, že u toho stromu včera čůral můj praděda.
17. 02. 2012 | 10:48

Naštvaný napsal(a):

Nespletl jste se ministře v řádu? Jen stomilióny? Není to o miliardách? Ale do vašich kapes, že. Jste satan a zloduch, manipulátor a lhář. Proklínám Vás a celou Vaši rodinu. dlouho to trvat nebude a Vy i jim podobní skončíte v kriminálu.
17. 02. 2012 | 10:48

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Moudré přísloví praví, že vyřčené slovo ani párem volů nedostaneš zpátky. Z toho lze odvodit, že ztracenou důvěru ani spřežením (spřažením) volů nezískáš zpět.
17. 02. 2012 | 10:49

Béda napsal(a):

pane DRÁBek,

1/ firma IDTAX by bez ohledu na to, jestli v ní vy anebo váš náměstek figurujete měla být automaticky, kvůli možnému střetu zájmů, vyloučena z aktivit v oboru ministerstva, které vám podléhá.
2/ jaká je vlastnická struktura té firmy? Kdo ji vlastní? Proč, jestliže má jít o služby státu, není tento systém provozovaný státem?
3/ na čem stát vydělá ty stovky milionů? Já vaše přesvědčení nesdílím a mám vážné obavy - a/ že systém soukromé organizace s přístupem do citlivých údajů "klientů" sociální sítě může služby prodražit (firma to zajisté nedělá z altruismu ale kvůli maximalizaci svého zisku)
4/ byla vypsána výběrová soutěž? Kolik zájemců soutěžilo? Anebo jde o jedinou - současně vítěznou a monopolní nabídku?

PS: osobně vám nevěřím ani nos mezi očima.
17. 02. 2012 | 10:53

jozka napsal(a):

k tem usporam neco z diskuse pod clabnkem na aktualne.cz:

Byl jsem do loňského roku zaměstnancem ve státní správě pod působností MPSV. Na základě výběrového řízení nám ajťáci postupně vyměňovali PC. někdo konečně přišel na to, že je dobré mít techniku od jednoho nejen dodavatele, ale i výrobce - sice dražší, ale značkovou a výkonnou pracující bez problémů. Dostávali jsme nové kompletní PC sestavy výrobce DELL (monitor, PC, klávesnice, myš, tiskárna). Vše nastavené na používaný obslužný program OK Práce. Sotva se dostal na ministerstvo Drábek, zjistil údajně tento pán, že do tiskáren DELL jsou drahé tonery a v rámci šetření financí údajně na základě nového výběrového řízení centrálně pro celé MPSV včetně jeho podřízených organizací získal výhodnou nabídku na dodávku nejlevnějších tonerů na trhu v ČR do tiskáren značky OKI od dodavatele, který údajně byl ochoten i dodat levné tiskárny OKI. Fungující a několik měsíců nové bezproblémové tiskárny DELL MPSV zakázalo používat - šly zkrátka do šrotu - vyházely se do jedné místnosti s tím, že půjdou k likvidaci. Místo DELLKY každý dostal tiskárno OKI, která na stejný počet výtisků na jeden toner od DELLKY sežrala 2-3 repasované tonery v celkové ceně celkem 1,5x vyšší než jeden toner DELL. Navíc tiskárna OKI po spotřebování čtvrtého toneru se zablokovala a vyžadovala výměnu celého fotoválce v ceně několika tisíc Kč (životnost u fotoválce DELLKY byla 3-4x vyšší). Navíc tiskárny OKI neuměly automatický oboustranný tisk dokumentů a už vůbec bez změny celého nastavení tiskárny nezvládaly tisk obálek, takže oboustranné doklady se tiskly ručním přetočením a podáním papíru a obálky najednou po přenastavení celé tiskárny. Zkrátka Drábek je zemský škůdce nejhrubšího zrna, který si léčí mindráky na národu, protože od malička asi nenávidí lidi.......
17. 02. 2012 | 10:54

Joe Ratata napsal(a):

Čím to,že mu už zase nevěřím ani slovo?
Že by zkušenosti s vádou korupce a zadlužování?
17. 02. 2012 | 10:55

emil napsal(a):

Je evidentní, že někomu vadí, že přišel o velké peníze. Být 17 let monopolním dodavatelem, mít jisté prachy a pak o to přijít...to už stojí za to zaplatit si negativní kampaň proti Drábkovi a novému systému.
17. 02. 2012 | 10:57

Jiří Nečas napsal(a):

Proč musí být reformy?????????????????????????

To lze vládě vysvětlit i bez agentur, snad i vám Sedláčku!

Důvody:
Nazvučení českého předsednictví - Saša Vondra -ODS - 750 000 000 Kč
Open CARD - Pavel Bém - ODS - 1 000 000 000 Kč
Zelená Praha - Pavel Bém - ODS - 250 000 000 Kč
Bezdrátová Praha (WiFi-Praha) - Pavel Bém - ODS 150 000 000 Kč
Arbitráž s CME -??? - 10 000 000 000 Kč
Aféra Český dům - Karel Srba - ČSSD - 100 000 000 Kč
Diag Human -??? - ???? - 2 000 000 000 Kč
Aktuální kauzy staveb tunelů v Praze - Pavel Bém - ODS - 10 000 000 000 Kč
Gross – byty, akcie - Stanislav Gross - ČSSD - 300 000 000 Kč
Internet do škol - Eduard Zeman - ČSSD - 884 000 000 Kč
Nucená správa -IPB -???2 - 200 000 000 000 Kč
Sanace bank v 90. letech - Václav a Livie Klausovi - ODS - 200 000 000 000 Kč
Chemapol Group Junek - ??? - 16 500 000 000 Kč
Knižní fond - Macek, Menzel - ODS - 400 000 000 Kč
Liberecký šampionát Magistrát města - ODS ČSSD - 150 000 000 Kč
Lehké topné oleje - Václav Klaus - ODS - 100 000 000 000 Kč
Rumová aféra - Václav Klaus - ODS - 60 000 000 Kč
Kamencové jezero - Starosta Chomutova - ODS - 750 000 000 Kč
Konsolidační banka, Konsolid. agentura - Všichni ODS a ČSSD 240 000 000 000 Kč
Podpora na fotovoltaické elektrárny - Všichni ODS a ČSSD - 900 000 000 000 Kč
Sečteno: 1 bilion, 675 miliard, 878 milionů, 83 tisíc...
A to není zdaleka vše, jedná se pouze o část peněz, které samozřejmě musí chybět!
Není co vysvětlovat, pane Nečasi, Kalousku, Drábku a další, to nevysvětlí ani vaše drahé mozky, vymývající PR agentury !!!!!

To není uvedeno, aby se někdo urazil, ale proto, že vzniká dojem, že český národ si rozkradené, nebo hloupým a diletantským přístupem zničené hodnoty neumí představit.
V opačném případě nerozumím tomu, proč s nimi už dávno občané této republiky neudělali pořádek, a pořád se nějakým zajímavým způsobem stále drží u „svých koryt“!
17. 02. 2012 | 10:58

jozka napsal(a):

ad současné dodávky firmy Fujitsu plně odpovídají smlouvě z roku 2008 – služby na platformě Microsoftu s licencemi k jeho produktům.

Aha, takze staci uzavrit dostatecne obecnou a gumovou slouvu a pak uz nam vlezte na zada. Cokoliv odpovodajiciho bych ted napsal na adresu Drabka, bylo by duvodem k vymazu prispevku, takze se pokrotim.
17. 02. 2012 | 10:59

Jiří Nečas napsal(a):

Proč musí být reformy?????????????????????????

To lze vládě vysvětlit i bez agentur, snad i vám Drábku!

Důvody:
Nazvučení českého předsednictví - Saša Vondra -ODS - 750 000 000 Kč
Open CARD - Pavel Bém - ODS - 1 000 000 000 Kč
Zelená Praha - Pavel Bém - ODS - 250 000 000 Kč
Bezdrátová Praha (WiFi-Praha) - Pavel Bém - ODS 150 000 000 Kč
Arbitráž s CME -??? - 10 000 000 000 Kč
Aféra Český dům - Karel Srba - ČSSD - 100 000 000 Kč
Diag Human -??? - ???? - 2 000 000 000 Kč
Aktuální kauzy staveb tunelů v Praze - Pavel Bém - ODS - 10 000 000 000 Kč
Gross – byty, akcie - Stanislav Gross - ČSSD - 300 000 000 Kč
Internet do škol - Eduard Zeman - ČSSD - 884 000 000 Kč
Nucená správa -IPB -???2 - 200 000 000 000 Kč
Sanace bank v 90. letech - Václav a Livie Klausovi - ODS - 200 000 000 000 Kč
Chemapol Group Junek - ??? - 16 500 000 000 Kč
Knižní fond - Macek, Menzel - ODS - 400 000 000 Kč
Liberecký šampionát Magistrát města - ODS ČSSD - 150 000 000 Kč
Lehké topné oleje - Václav Klaus - ODS - 100 000 000 000 Kč
Rumová aféra - Václav Klaus - ODS - 60 000 000 Kč
Kamencové jezero - Starosta Chomutova - ODS - 750 000 000 Kč
Konsolidační banka, Konsolid. agentura - Všichni ODS a ČSSD 240 000 000 000 Kč
Podpora na fotovoltaické elektrárny - Všichni ODS a ČSSD - 900 000 000 000 Kč
Sečteno: 1 bilion, 675 miliard, 878 milionů, 83 tisíc...
A to není zdaleka vše, jedná se pouze o část peněz, které samozřejmě musí chybět!
Není co vysvětlovat, pane Nečasi, Kalousku, Drábku a další, to nevysvětlí ani vaše drahé mozky, vymývající PR agentury !!!!!

To není uvedeno, aby se někdo urazil, ale proto, že vzniká dojem, že český národ si rozkradené, nebo hloupým a diletantským přístupem zničené hodnoty neumí představit.
V opačném případě nerozumím tomu, proč s nimi už dávno občané této republiky neudělali pořádek, a pořád se nějakým zajímavým způsobem stále drží u „svých koryt“!
17. 02. 2012 | 11:01

Jan napsal(a):

Stovky milionů korun.
Kolik přesně? A kde přesně?

Tyhle řeči já znám, my obyčejný lidi tomu říkáme: ušetříme , ať to stojí, co to stojí.

V normální zemi by jste ve funkci už nebyl.
A myslím, že to neustojíte ani tady.
Kolik jste si odklonil se dozvíme?
Tak přesně jako kolik jsme díky Vám ušetřili?

S krajní neúctou Jan Čermák
17. 02. 2012 | 11:03

recaptcha napsal(a):

emil
ale jinak to ten pašák dělá dobře,ne?akorát na něj-na chudáka-všichni útočej.vy jste v tom zainteresován nebo jste jen typický český bulík??
17. 02. 2012 | 11:03

zdenekb napsal(a):

"Kritikům vzkazuji - začněte se zabývat také tím, kdo a proč uzavíral v minulosti nevýhodné smlouvy s monopolním dodavatelem."

Pokud máte informace, že někdo z vášich předchůdců... že by sám pan Nečas?... "uzavíral v minulosti nevýhodné smlouvy", je překvapivé, že tyto informace rozpočtově odpovědně a bojovně protikorupčně nepředáte policii...
17. 02. 2012 | 11:04

Josef N. napsal(a):

Když kdysi skončil Škromach, domníval jsem se, že horšího ministra práce a sociálních věcí už neseženeme - to jsem ovšem netušil, že jednoho dne se vpotácí na MPSV reprezentant kriminálně-podnikatelských kruhů Jaromír Drábek a začne svými podlými způsoby zamořovat rezort, který má zajišťovat pomoc lidem ve vážných životních situacích.
Drábek si asi skutečně myslí, že už všichni zdegenerovali jako on, takže vždy, když vyjde najevo nějaký skandál nebo něco přestane fungovat, začne pokřikovat, kolik prý ušetří. Docela rád věřím, že Drábek osobně nejen ušetří, ale taky pěkně vydělá, nebo vydělají aspoň firmy, s nimiž prý nemá nic společného. Prodělávají však občané naší země.
Jenže jedna věc je platit za něco, co funguje, a jiná věc je levně si pořídit drábkoviny - sociální systém je dnes v rozvalu jako dálnice do Ostravy, kde se taky "ušetřilo", jen se po ní nedá jezdit. Za to, co nefunguje, se nemá platit nic, a pokud nezodpovědný chuligán na postu ministra místo usilovné práce na nápravě svých chyb shazuje odpovědnost na podřízené, je načase vyrazit s ním dveře.
17. 02. 2012 | 11:06

Jan napsal(a):

emil
No ale ten system byl 17 let funkční.
To zřejmě vadilo.
Vše co je funkční se musí zreformovat, aby to už funční nebylo.
17. 02. 2012 | 11:08

Sibyla napsal(a):

a kolik se ušetřilo zavedení systému DONEZ, kdy se nezaměstnaní musí 2-3x týdně hlásit na poště?

Včera jsem chtěla poslat dopis a v hale bylo asi 50 lidí, včetně malých dětí a kočárků, blázinec jak na pouti, čekala jsem tam s blbým dopisem asi půl hodiny.
Přitom všichni ti lidé odcházeli s tím, že jim pošta s hledáním práce ani s čímkoli pro ně nemůže pomoci. Nemají jim tam co nabídnout. Je to jen ztráta času pro ty nešťastné lidi, kteří musí často dát mnoho svých vzácných prostředků jen na to, aby se na tu poštu dopravili. Síť pošt není moc hustá a na vesnicích se pošty také v zájmu úspor rušily. Někteří lidé, co tam stáli říkali, že to mají na poštu až 15 kilometrů.
V současné době nezaměstnanost roste, podniky nejsou konkurenceschopné a je krize z nadvýroby.
Který blázen toto vymyslel, copak v té Praze žijí a poslance dělají samí šílenci?
Takto často se nemusí na probační a mediační službě hlásit ani propuštění zločinci.
17. 02. 2012 | 11:08

zdenekb napsal(a):

"K výběru dodavatele nového systému výplaty sociálních dávek jsem se mnohokrát vyjadřoval, přesto u některých stále převládá nepochopení."

U mě kupříkladů převládá nepochopení toho, proč výběr nového dodavatele proběhl bez výběrového řízení... myslím, že k tomu se pan ministr už mnohokrát nevyjádřil.
17. 02. 2012 | 11:08

český maloměšťák napsal(a):

"...26. května 2009 se stal spoluzakladatelem firmy iDTAX Česká republika, s.r.o., ve které byl statutárním zástupcem jeho pozdější náměstek Bc. Vladimír Šiška. Jako společník byl Jaromír Drábek 2. listopadu 2009 z této firmy vymazán. Společnost iDTAX, která je od počátku roku 2011 vlastněna společností akciovou společností VÍTKOVICE s anonymními akciemi, se později stala jediným potencionálním dodavatelem „elektronických účtenek”, pro kontrolu využívání tzv. sociálních karet, které prosazovalo ministerstvo práce a sociálních věcí pod Drábkovým vedením...."

Proč spoluzakladatel obchodní společnosti z ní odchází po 6 měsících ? Důvod ?

"...Především nijak neskrývám, že jsem působil ve společnosti iDTAX. Ta byla založena za jediným účelem – jako provozní společnost Mezinárodní obchodní komory, kde jsem zastával pozici předsedy. iDTAX měla za úkol testovat fungování elektronických účtenek, jednalo se tedy o jakýsi experimentální projekt Komory, proto jsem v ní figuroval na vedoucí pozici...."

iDTAX/výběr údajú z OR/
Dr. Ing. Jaromír Drábek, dat. nar. 05.03.1965
Jablonec nad Nisou, Vrkoslavice, Turistická 116/9, PSČ 466 06
Vklad: 48 000,- Kč
Splaceno: 100 %
Obchodní podíl: 24%
Zapsáno: 26.května 2009 Vymazáno: 2.listopadu 2009

Michaela Janáková, dat. nar. 25.12.1979
Rovná 3, PSČ 395 01
Vklad: 48 000,- Kč
Splaceno: 100 %
Obchodní podíl: 24%
Zapsáno: 26.května 2009 Vymazáno: 24.ledna 2011

CONE ADVISE s.r.o.
Ostrava, Hrabůvka, Souběžná 841/10, PSČ 700 30
Identifikační číslo: 278 20 670
Vklad: 104 000,- Kč
Splaceno: 100 %
Obchodní podíl: 52%
Zapsáno: 26.května 2009 Vymazáno: 2.listopadu 2009

CONE ADVISE s.r.o.
Ostrava, Hrabůvka, Souběžná 841/10, PSČ 700 30
Identifikační číslo: 278 20 670
Vklad: 152 000,- Kč
Splaceno: 100 %
Obchodní podíl: 76 %
Zapsáno: 2.listopadu 2009 Vymazáno: 24.ledna 2011

Předmět podnikání:
- Činnost podnikatelských, finančních, organizačních a ekonomických poradců
Zapsáno: 3.prosince 2007 Vymazáno: 12.dubna 2010
- výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona
Zapsáno: 12.dubna 2010 - hostinská činnost
Zapsáno: 12.dubna 2010 - Činnost účetních poradců, vedení účetnictví, vedení daňové evidence
Zapsáno: 21.července 2010

Vše jsou to soukromé obchodní společnosti - žádná účelová sdružení, založená "za jediným účelem – jako provozní společnost Mezinárodní obchodní komory".
"Kde jsem zastával pozici předsedy".

Mezinárodní obchodní komora/ICC Czech republic/ má tedy v čele předsedu, který založí obchodní společnost, jež pak dodává Mezinárodní obchodní komoře služby a to "experimentálního charakter" - takového, kdy lze vzhledem k dalšímu vývoji docela oprávněně tvrdit, že MOK slouží jako testovací provoz služby , kterou pak bývalý předseda MOK a bývalý společník výše zmíněné obchodní společnosti prosazuje a chce implementovat ve státní správě, jíž je opět významným funkcionářem.
To není o strýčkovi a dědečkovi K. Kočí.

Zajímalo by mě, jak je financovaná česká MOK. Z jakých zdrojů.

http://www.icc-cr.cz/kontakty

předseda (Chairman):
prof. Ing. Michal Mejstřík, CSc.
(mejstrik@icc-cr.cz)

Výkonný ředitel (Executive Director):
Bc. Vladimír Šiška, MBA (siska@icc-cr.cz)


Zástupkyně výkonného ředitele (Deputy Director):
Ing. Michaela Janáková, MBA (janakova@icc-cr.cz)

M. Mejstřík je člen NERVu , radí vládě , jak zprůhlednit veřejné zakázky.

http://ies.fsv.cuni.cz/cs/staff/mejstrik

Etc etc..

-------------------
Vše je napuosto noumání, Uďové.
17. 02. 2012 | 11:09

site napsal(a):

Pán drábik,
řekl bych že jste falešnej jak pětka. Račte se nechat s vašimi řečmi a kamarádíčky z té vaší "protikorupční vlády" vyfotit.
s pánembohem, vy vrchole 09
17. 02. 2012 | 11:13

jozka napsal(a):

zdenekb:

Coz o to, on se ministr vyjadruje casto, jen jaksi zmatene. Kuprikladu v pondeli se vyjadri, ze zadne problemy s novym systemem nejsou, ze to jsou vymysly odboraru, ve stredu se vyjadri, ze si to urcite sedne a v patek odvola pro nezvladnuti projektu par svych podrizenych.

Vyjadreni ministra totiz slouzi k jedinemu. Aby mohl napsat "vyjadril jsem se a ted mi vlezte na zada".
17. 02. 2012 | 11:13

PK napsal(a):

to joska 10:54

Díky pane za vaši poznámku.Docela vám věřím,že taková byla realita.Co funguje vyhodíme,šmejd nainstalujeme-hlavně aby to bylo od "spřátelené firmy".
17. 02. 2012 | 11:19

zdenekb napsal(a):

jozka:

Blbé je, že někteří spoluobčané mu tam stále ještě ochotně vlezou... protože reformovat se prostě MUSÍ!
17. 02. 2012 | 11:19

drozd kvíčala napsal(a):

drábku, ty budeš mít velký problém, namátkou
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=733243
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=733437
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/system-davek-ma-mouchy-neutaji-kdo-kolik-bere_224532.html
17. 02. 2012 | 11:20

v + f = s + 2 napsal(a):

a dlaší drábkovina, cituji z tohoto blogu: "Pokud bychom se drželi použitého přirovnání, objednali jsme si natření plotu. Není důležité, kde vzal natěrač barvy, štětce a kdo mu barvu míchal. Víme, že se rozhodně nejedná o objednatele a o střet zájmů. Kontrolujeme výsledný stav, tedy zda plot bude skutečně celý natřený a ve stanovených odstínech barvy. Zaplatíme asi o polovinu méně než předchozímu natěrači a pokud nebudeme s výsledky práce spokojeni, uplatníme sankce.", konec citace.
Bohužel, důležité je i to, kde vzal natěrač barvu, štětce a kdo mu barvu míchal.
Drábku, pro tebe jako technicky vzdělaného a pouze technokraticky myslícího, v tomto případě se v žádném případě nejedná o stavovou funkci!!!
17. 02. 2012 | 11:24

jozka napsal(a):

PK:

To nastesti neni moje zkusenost, jen jsem na to dnes narazil.
17. 02. 2012 | 11:25

Cech napsal(a):

Ministerstvo práce a sociálních věcí při dodávce nového a stále nefunkčního systému na výplatu sociálních dávek obešlo další státní úřad, kterým je ministerstvo vnitra.

Práci na problémovém systému, jehož přesnou cenu Váš úřad pane ministře stále tají.
Firmy které tuto práci dostaly bez výběrového řízení jsou naprosto jiné, než které jsou uvedeny v takzvané rámcové smlouvě.

Potom ještě prosím pane ministře vysvětlujte, jak na tom je opravdu špatně tatínek paní Kočí a jak tu zakázku mimo výběrové řízení potřeboval.
Protože chudák dcerka když by utratila dle jejích slov méně než 10-20 tisíc denně stává se skoro nereprezentativní.

No a nyní vážně k podstatě Vašeho trestného činu.

Rámcová smlouva s Fujitsu se týká dodávek legálních programů Microsoft pro státní správu.

Vy tvrdíte, že právě připojení k této smlouvě Vám umožnilo nevyhlašovat výběrové řízení v případě informačního systému pro výplatu dávek na úřadech práce.

a)Který z produktů Fy. Microsoft je doplněn pouze Makry tak aby umožňoval práci informačního systému pro výplatu dávek na úřadech práce.
Pakliže se nejedná pouze o makra nebo omezený VB vázaný na MS office a to se nejedná v žádném případě tak jste VINEN.

b)Smluvní podmínky
Součástí rámcové smlouvy mezi MV a Fujitsu z roku 2008 jsou však i dodavatelské firmy, které se na jejím plnění mají podílet.

Váš systém přitom nyní budují úplně jiné společnosti!!

Tyto společnosti v dohodě zmíněny nejsou.
Není u nich jasné, na základě jakých kritérií a cenových nabídek byly vybrány.

Proto lze jednoznačně definovat pane Ministře.

OBEŠEL JSTE ZCELA ZÁMĚRNĚ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ JSTE VINEN.

Dále prosím nick Lex o pokračování.
17. 02. 2012 | 11:26

skeptický napsal(a):

Vše,co vytváří chaos je dobře.Z toho pámbu stvořil svět.Ten další si hošani udělají k obrazu svému.
Místo ušetřených stamilionů mám lepší nápad.Stamiliardy se dají ušetřit nevyplácením ničeho nikomu.
Nesmí se to ale udělat najednou,to by bylo o kejhák.Postupně,jak to děláte,a nakonec, až ta lůza vychcípá,nebude komu.Děláte to správně. Pak si sem nastěhujte někoho kvalitního.
17. 02. 2012 | 11:28

Martin napsal(a):

Co je to zase za žvásty ? Stačí se podívat na níže uvedený odkaz a je jasné že Drábek je buď hloupý jako necky to je ale nepravděpodobné, nebo tam ten šlendrián sám organizuje, totiž výplata sociálních dávek je jedna z hlavních činností MPSV a jen těžko se dá uvěřit představě že Drábek o situaci nevěděl a tedy že se to tak neděje s jeho posvěcením:

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Prohlaseni-informatiku-Uradu-prace-CR-k-soucasnemu-stavu-na-UP-CR-222043
17. 02. 2012 | 11:28

v + f = s + 2 napsal(a):

ještě k mému příspěvku: drábku, vždyť ty tím vyjádřením popíráš princip norem ISO a naopak se zastáváš bordelu ve výrobě. Pokud tohle nechápeš, tak to přirovnám k tvému kolegovi dobešovi a dotacím z eu. Na základě tvého příměru by nám eu měla poslat peníze a už se nestarat o účelnost jejich využití.
P.S.: zeptej se Petra Měsíce, jak vypadal audit ve Splintexu, když tam přijeli zástupci automobilek. Můžu tě ujistit, že je rozhodně nezajímalo pouze vyrobené sklo.
17. 02. 2012 | 11:41

Puck napsal(a):

Vážená rozpočtová odpovědnosti, pane Drábku !
Jistě víte, co bylo Vaší povinností, když máte informace, že někdo v minulosti " uzavíral nevýhodné smlouvy s monopolním dodavatelem."
Co jste udělal Vy ?
Přihrál jste kamarádům z iDTAX kšeft, bez výběrového řízení, na dlouhé roky dopředu. O ušetřených penězích víme jen od Vás. Kde máte konkurenční projekty ? Nižší cena projektu ještě neznamená nižší provozní výdaje. Jak zarušíte, že se úspora nezmění za nějaký čas ve ztrátu při provozu ?
A jako správný hospodář jste ušetřené peníze rozdal kamarádům na ministerstvu. Ještě chybí metál Za zásluhy.
17. 02. 2012 | 11:50

martinka napsal(a):

co je Mezinárodní obchodní komora? a jak může mít soukromá osoba podíl na vlastnictví její provozní společnosti?!
17. 02. 2012 | 11:52

buldatra napsal(a):

Pan ministr nám pomocí své podivuhodné činnosti krásně ilustruje poučnou skutečnost, že nám chybí jako sůl možnost odvolatelnosti zvolených.
A tak mu nyní, jak píše nick jozka, můžeme toliko vlézt na záda.
17. 02. 2012 | 11:53

Breda napsal(a):

Pane Drábek
To se to krade v zemi kde největší zloděj uděluje za podvody a korupci milosti.
To je pošušňáníčko že? To je jako v nebíčku ke kterému se chodíte modlit do kostela, aby to ještě dlouho vydrželo.
Nezapomeňte ale na jedno hezké čeZké přísloví " Na každou svini jednou příjde řezník".
Jinak Vám Do Vašeho dalšího života přeji jen to nejhorší.
17. 02. 2012 | 11:58

úplně blbá blondýna napsal(a):

Jaromír Drábek
" Dovolím si tedy znovu zopakovat podstatné informace."
přiznám se dál jsem nečetla.
Pouze konstatuji, již jste si toho _dovolil dost_ a představil se jako _sociální diletat_, tak teď si já a možná i mnoho dalších, kterým ztrpčujete život DOVOLÍM odejít v poklidu, ostatně ještě nedávno jste se na to tak těšil, jak budete mocit odejít a odemne opravdu ten souhlas k odejítí máte.
17. 02. 2012 | 12:03

Sibyla napsal(a):

Breda

aby si také sednul, jako si podle něj má sednout ten systém?
17. 02. 2012 | 12:04

český maloměšťák napsal(a):

Jinak členem NERVu jsou i Sedláček (ČSOB), Rusnok (penzijní fondy)...a někdy je to členství v tak komické rovině, že nezbývá než se smát :

http://www.investicniklub.cz/rady-odbornika/petr-zahradnik.html

"...ako člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) jste se podílel na přípravě různých protikrizových opatření v české ekonomice. Která z nich považujete za nejúčinnější a měla by tedy být zavedena co nejdříve?
Ta nejpotřebnější již byla zavedena, nebo se průběžně zavádějí. Jde o různé úlevy a podpůrná opatření v oblasti daní, příspěvků na pojištění nebo změny odpisových pravidel, ale také jednodušší pravidla pro podnikatele a maximální využití fondů Evropské unie právě v době recese.

Recese však s sebou přináší také drastické zhoršení stavu veřejných financí, který je třeba řešit - nikoliv v horizontu dnů a týdnů, ale v urgentním případě měsíců a dále spíše let...."

http://www.investujeme.cz/ceska-sporitelna-a-mpsv-podepsalo-smlouvu-o-socialni-karte/

Ovšem to, že by se pan Drábek nějak radil s dědou nebo strýcem České spořitelny - to se samozřejmě jeví jako velmi nepravděpodobné.

Mě schází v NERVu už jen Julínek s Cikrtem a Šnajdrem. Aby se to dalo prodat do Hollywoodu.
17. 02. 2012 | 12:08

Drzá zrzka napsal(a):

Stát ušetří, protože část poplatků za správu sociálních plateb předá na záda potřebným.
17. 02. 2012 | 12:12

úplně blbá blondýna napsal(a):

A víte co je na tom nejhorší, že on se z toho vypíše a odezvy nečte, tedy snad ještě nikdy nikomu nezaargumentoval a ani nepřiznal chybu. Maximálně tu už dneska stačil na * r*a * minimálně 500 lidí
Vždyť já ho mám taky ráda, v podstatě co ušetří podílí se z kamoši a to se musí ocenit možná i dá těm uředníkům odměny, ale to by skutečně neměl rozdávat z našeho, ale z vlastní kapsy, jo to bych se mu i omluvila
17. 02. 2012 | 12:12

myrta napsal(a):

Něm.prezident Wullf odstoupil.Dle našich měřítek za "prkotiny.Odstoupit musel,tlak médií a veřejnosti už byl neúnosný.Teď bude justicí vystaven trestnímu stíhání.Ptám se :proboha kde to žijeme,kam jsme to nechali vůbec bez protestu dojít?Od Klause,vlády,politiky,funkcionáře s klidem skousneme výsměch,aroganci,zlodějny? Lidi co se s vámi stalo?
17. 02. 2012 | 12:12

rejpal napsal(a):

Teda pana ministra tady nemá nikdo rád. Chtěl jsem to nějak vyvážit několika vřelými slovy, ale žádná mě nenapadají. Tak aspoň něco pozitivního. Pan Jaromír Drábek možná není nejhorším ministrem této vlády. Přinejmenším je na tuto pozici kandidátů víc.
17. 02. 2012 | 12:17

Béda napsal(a):

myrta,

holt Itálie není Německo. V Německu je právní stát, v ČR je džungle a vládne Rodina.
.
17. 02. 2012 | 12:19

J. napsal(a):

Pane Drábku, nechcete si už od práce na ministerstvu odpočinout?
Psát takovéto nesmysly může být téměř trestuhodné, možná žalovatelné!
Jak můžete napsat, že "Stát ušetří stovky milionů ročně", když to nemůže být pravda!
Kde ty peníze jsou???
17. 02. 2012 | 12:26

Josef napsal(a):

Pane Drábku můžete mi říci, když tak, jak píšete, rozumíte nyní celostátní problematice, proč jste nezvládl šéfování Hospodářské komoře a byl jste z ní "odstraněn"???
17. 02. 2012 | 12:39

jiras napsal(a):

Způsob, jakým p. Drábek přistoupil k sociálně reformě, jen potvrzuje zločinnost současné politické reprezentace. Ta namísto toho, aby odhalila kanály, kterými se rozkrádají veřejné prostředky, neváhá snižovat např. příspěvky invalidům závislým na motorovém vozidle a straně druhé - ve stotisícových částkách odměňovat náměstky/osobní asistentky za práci, kterou mají běžně vykonávat z titulu své funkce.
Najímáním soukromých firem a agentur na činnosti, které by měl stát zajišťovat vlastními silami /např. hledání volných pracovních míst/, současní "politici" - tj. zaměstnanci bohatých firem a lobistů, stát demontují a vykrádají. Jde o lidi postrádající elementární mravní hodnoty, lidi, kteří tuto zemi vrhnou hluboko do minulosti. Tak hluboko, jak si necháme líbit.
17. 02. 2012 | 12:45

Eleshar napsal(a):

Lži, lži, lži, Drábku. Nikdo ti už nevěří ani slovo. Kudy chodíš, tudy lžeš, vím to minimálně už půl roku. Ale proboha tě prosím - NEODSTUPUJ! My si to s tebou brzo vyřídíme sami. Ty svoje tunely zaplatíš do koruny a zbytek života se budeš na svět dívat maximálně v telce v kriminálu.
17. 02. 2012 | 12:49

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem tři hrubě urážlivý resp. nadávky obsahující texty, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 02. 2012 | 12:50

Antroid napsal(a):

"současné dodávky firmy Fujitsu plně odpovídají smlouvě z roku 2008 – služby na platformě Microsoftu s licencemi k jeho produktům"

Pane Drábku, tím chcete říct, že od roku 2008 navždy, nemusí MPSV vypisovat výběrové řízení na žádný, sebekomplexnější informační systém za jakoukoli cenu, jen proto, že bude implementován dejme tomu na platformě Windows Server/MS-SQL/.NET?

Myslíte to vážně a věříte, že vám tohle někdo soudný zbaští ???
17. 02. 2012 | 12:50

Béda napsal(a):

Jenom takový obecnější dotaz. Jak můžou být do "veřejných" soutěží v řádu milionů a miliard připouštěny firmy s právní formou s.r.o., potažmo firmy s nejasnou (anonymní) vlastnickou strukturou? (v případě Cone Advise s.r.o. se vzácně spojují obě tyto vlasnosti)
17. 02. 2012 | 12:56

Sladký napsal(a):

Jerden ministr schopnější a poctivější než druhý.Ten nejpoctivější a nejschopnější jim šéfuje a vše to jistí nadčlověk na Hradě.
17. 02. 2012 | 13:05

Sladký napsal(a):

Stát ušetří stovky milionů ročně? A i kdyby- chlubí se někdo tím, že ze svého ročního příjmu ušetřil patnáct korun?
17. 02. 2012 | 13:07

strangespot napsal(a):

Já jen doufám, že to neustojí. To už je opravdu výsměch národu přímo do očí.
17. 02. 2012 | 13:13

bella ciao napsal(a):

Stát ušetří stovky milónů ročně hned, jak se zbaví Drábka.
17. 02. 2012 | 13:14

dobrá rada napsal(a):

I podle této diskuze vám pane Drábek musí byt jasné ,že téměř všichni by vás chtěli vidět za mřižema a ták to je v celé naši krasné vlasti . Utečte zavčasu aby lidé měli čas zapomenout , protože později může být hůře .
17. 02. 2012 | 13:14

Joe Ratata napsal(a):

Eleshar
Máte pravdu.Je potřeba,aby tato vláda lží,korupce a tunelů vydržela co nejdéle,aby si lidi pořádně lokli bahna do kterého je zadupává.Aby pak vzali hole a s tou lůzou co nám vládne zatočili tak,že jejich následníkům přejde chuť podobně se angažovat.
17. 02. 2012 | 13:15

český maloměšťák napsal(a):

dobrá rada
Omyl.
Když tak bude následovat zlatý padák a rozevřený klín soukromého sektoru.
Nebo nějaká trafika.
Mříže se zde nenosí - nebudeme přeci jako oni, že...
17. 02. 2012 | 13:19

Béda napsal(a):

bella ciao,

rozhodně bych se v té úvaze nebál jít o nějaký ten řád výš. V případě kolegy Dobeše bych uvažoval dokonce v řádu desítek miliard.
17. 02. 2012 | 13:21

Béda napsal(a):

český maloměšťák,

celé vládě bych na konci vládnutí doporučoval prubnout zlatý Kalouskův padák.
17. 02. 2012 | 13:22

drozd kvíčala napsal(a):

drábku, ty a potažmo celý vládní spolek se dopouštíte velkého on´mylu, protože trestáte nevinné oběti namísto toho, abyste trestali skutečné pachatele. Vy házíte všechny do jednoho pytle a děláte z nich zločince, protože je to jednodušší. Lidé, kteří se bojí problémů, by neměli být ministry.
17. 02. 2012 | 13:23

Petr napsal(a):

Úřad práce a přetížení úředníků.
Nikdy jsem nepotřeboval služby Úřadu práce. Je jednou moje žena ztratila práci. 1.den se nahlásila na ÚP. Dříve, i když měla výpověď, pro zrušení provozovny, to dle úředníků nešlo. Termín nahlášení je do 8 dnů. 7. den poté už opět pracovala. Tím by to mohlo skončit. Ale! Asi za 2 1/2 roku přišel výhružný dpolis z VZP s pokutou cca 2.500 Kč.
Na VZP jsme přinesli doklad od ÚP o nahlášení nezaměstnanosti. Úředníky na VZP to nezajímalo. Přejel jsem celé město do paláce ÚP s parkovištěm jen pro úřednictvo. Úředník co nás na ÚP přijal, uznal chybu, ale prý to udělala úřednice, která už na tomto postu nesedí. Požádali jsme úředníka ÚP, aby vše dal do pořádku, napsal jen další papír a jeho zaslání na VZP odmítl, abychom si vše zařídili sami. Za jejich binec, podotýkám já.

Takže z mé zkušenosti, žádní ouředníci nejsou nijak přetíženi a stačilo by jen máknout jako se musí dělat v soukromém sektoru a žádné problémy by nebyly.
17. 02. 2012 | 13:24

Béda napsal(a):

dovětek: specielně vyvinutý firmou Cyrus Agnus pro prominentní politiky. Ministři by je současně otestovali.
17. 02. 2012 | 13:25

UmKab napsal(a):

česká správa socialního zabezpečení by se měla odříznout od zdrojů. Ty prachy co se tam pošlou nejen že jsou nenávratně v haj.lu ale navíc jsou použity přímo proti vám.

Drábkovi děkuju za to že svojí čiností otvírá oči stále více a více lidem.Ten podvodnickej projekt stojí jen na strachu a Drábek všem řiká: "když půjdete s námi budete v pr..li tak jako tak"
17. 02. 2012 | 13:27

Občan napsal(a):

No, a to se nám kybernetický ministřík ještě nepochlubil, že ke kšeftu České spořitelně dohodil ještě drobný přivýdětek firmě iDTAX v podobě "elektronických účtenek", které se ex post ukázaly být jako "nezbytné".

iDTAX 100% vlastnila do konce ledna 2011 (kdy už byly kšeftíky v plném proudu) firma Cone Advise (účelově založená v prosinci 2007), již 100% vlastní Drábkův bakalářský spolupachatel Šiška. Bakalářík je přičinlivý - Obchohdní rejstřík k němu vyhodil 54 záznamů.
Za zmínku jistě stojí i firmička (bývalý KRAS Brno) PPP Centrum, a.s. (nyní propagace a prodej PPP projektů), od r. 2008 100% vlastněná Ministerstvem financí, v níž (pochopitelně) bakalářík také figuruje.

Ministře, KOHO a jak dlouho ještě chcete oblbovat svými lžmi?

Pseudoušetříte pár set mega na vyházených zaměstnancích a ožebračených nezaměstnaných, invalidech a mámách s dětmi, abyste mohl zprivatizovat sociální služby a vyházet oknem miliardy na kšeftech pro své pochybné kamarádíčky.

CHlubíte se tím, jak jste "snížil" nezaměstnanost. Prdlajs jste snížil. Ano, lidé se nechali vyřadit z evidence - ale NE proto, že by našli práci, ale protože nejsou zvědavi na Vaši buzeraci, aniž jim ÚP jakkoli pomohly.

Přestaňte lhát a potichu zmizte do ústraní. To bude to nejlepší, co byste pro tuhle nešťastnou zemičku mohl udělat.
17. 02. 2012 | 13:31

dobrá rada napsal(a):

český maloměšťák
Co bude za dva roky ,to je doba kdy budou u nás legálně volby, nikdo neví . Svět se mění .určitě je špatné spoléhát na nějaký rozevřený klín soukromého sektoru a třeba už i teď. Evoluce se zastavit nedá . Je to tady před krachem .
17. 02. 2012 | 13:33

Béda napsal(a):

UmKab,

já bych vaši myšlenku vyjádřil jinak. Ministerstvo nezaměstnanosti a antisociálních věcí pod taktovkou ministra DRÁBka zasáhla neviditelná pracka trhu. Pan ministr seč může dokazuje, že stát pod vedením naslovo vzatých odborníků je horší jak když jej vedou diletanti a že neviditelná odkláněcí pracka trhu (Drábkovo přátel) všechno nejlépe vyřeší. I v oblasti bývalého ministerstva práce a sociálních věcí.
17. 02. 2012 | 13:34

Ajťák napsal(a):

Pane Drábek, melete jako kafemlejnek pořád to samé, Vy tomu snad sám věříte... Nevšiml jste si, že Vám to ale nevěří nikdo? Nemám rád Topolánka, ale "chlap s gulama" už by přiznal, že to posr... a vrátil ny se zpátky tam, odkud přišel. Pozdravujte v Jablonci !
Myslím, že ta vaše TOPka si už brzy uvědomí, že volby se blíží a jak jí škodíte - pošle Vás ke dnu... :)
17. 02. 2012 | 13:41

Mlčící většina napsal(a):

Ano vážení,
odklonil jsem si ze státu stovky milionů.
Nijak to neskrývám, ale ten přínos pro příjemce drábek, pardon dávek, ten komfort se nedá zaplatit.
17. 02. 2012 | 13:45

Kelt napsal(a):

Ono se to dá shrnout ve stručnosti takto:
celá vláda a její jednotliví členou L Ž O U ,jak hubu otevřou.

Je to úděl,který nás potkal volbou hloupého Honzy.
17. 02. 2012 | 13:49

Občan napsal(a):

A jen pro příklad, jak fungují v ČR "služby zaměstnanosti".

Dnes volala jedna paní s dotazem, jak u nás vlastně funguje "ochrana zaměstnanců před nezaměstnaností", když na ÚP dostala informace které jsou zcela v rozporu s tím, co MPSV inzeruje na svém webu.
Žena, 52, let, VŠ, končí jí dvouměsíční výpovědní lhůta.
Aktivně po celou dobu shání práci, ale protože je její snaha zatím bez odezvy, šla se na ÚP zeptat, zda by jí mohli pomoci, aby se nestala nezaměstnanou.
Nemá zájem o podporu, chce pracovat nebo se rekvalifikovat.
Na ÚP jí sdělili, že pro ni nemohou nic udělat, dokud se tou nezaměstnanou nestane. Že žádné programy pro zatím zaměstnané, ohrožené nezaměstnaností, NEMAJÍ.
Do žádných kursů ji zařadit NEMOHOU, protože je stále ještě formálně zaměstnaná.
O rekvalifikaci si může požádat, ale NEJDŘÍVE po třech měsících evidence. PAK teprve nařízený ÚP POSOUDÍ, zda ji může někam zařadit a VYBERE jí "vhodnou" formu rekvalifikace SÁM!
Pokud jí po dobu evidence bude ÚP nabídnuta JAKÁKOLI práce (bez ohledu na kvalifikaci a praxi), MUSÍ ji přijmout zcela bez ohledu na charakter práce a výši platu.
Na dotaz, zda musí přijmout i třeba práci zkrácený úvazek za 5000.- Kč hrubého jí bylo sděleno, že ano.
Na dotaz, kdo ji v takovém případě bude živit, jí ÚP odpověděl, že to není jeho starost.
Přestože dostane odstupné, nemůže je použít na investici do svépomocné rekvalifikace, protože z něho bude muset žít - po Kybersadistově "reformě" nemá ten, kdo dostal odstupné, nárok na žádnou podporu. Délka nenároku se řídí délkou odstupného.
Na závěr jí bylo pracovnicí ÚP dost naléhavě sděleno, aby PEČLIVĚ zvážila, zda jí stojí za to RISKOVAT zápis do evidence nezaměstnaných. (Toto mne na celém rozhovoru zaujalo nejvíce. Paní jsem doporučil, aby té statečné pracovnici poděkovala za varování a vysvětlil jí, CO všechno jí v takovém případě hrozí a že být evidován na ÚP JE handicapem při hledání práce).

Tak takhle teď vypadají Kybersadistovy "zreformované" veřejné služby.
17. 02. 2012 | 13:49

Vojta Navrátil napsal(a):

Trochu mě mrzí, že narozdíl od textu v Lidovkách pan ministr vynechává ve svém blogu mé jméno, jelikož i tento text je reakcí na můj pondělní text v Lidovkách Jak podojit erár
17. 02. 2012 | 13:53

UmKab napsal(a):

To Beda
Socialní pojištění může dlouhodobě fungovat jen když dostáne ten kdo platil(a podle toho jak platil). Jakmile se z toho stane politickej nástroj jde to postupně do haj.lu. Banány co nejsou na hromadě se nemůžou rozdávat sic naše cvičená opička z stb,nově příchozí opice z opičákova či opička co se zasloužila o naše zvolení by se taky mohla nějak odměnit.
17. 02. 2012 | 13:55

úplně blbá blondýna napsal(a):

K čemu jsou socialní karty a jak to funguje ve světě najdete perfektní článek zde

http://vlkovo.bloguje.cz/
17. 02. 2012 | 14:01

Mac napsal(a):

prej stát ušetří stovky milionů....

no možný to je, ještě je třeba doplnit, že ty ušetřený love vzápětí narve do chřtánu nějaké spřátelené soukromé firmě.
17. 02. 2012 | 14:02

Mac napsal(a):

žvatlat, že já Drábek už nemám s IDTAXem nic společného, je stejně úsměvný příběh, jako bylo kouzelné zbohatnutí Viamont-Řebíčka.....
17. 02. 2012 | 14:05

Béda napsal(a):

UmKab,

"Socialní pojištění může dlouhodobě fungovat jen když dostáne ten kdo platil(a podle toho jak platil)." Aha, takže postižený, který nikdy nepracoval ani pracovat nemohl, nedostane nic protože neplatil. Navíc, namísto předplacených sociálních dávek pozřou tyto soukromé firmy. To je zajímavá logika.

PS: opičí argumenty bych si na vašem místě raději nechal v rezervě a raději se vyjadřoval věcně k tématu, t.j. k Drábkovinám a nesnažil se "pdklánět" diskusi k hov....ám.
17. 02. 2012 | 14:05

hasta siempre napsal(a):

UmKab
Naučte se rozlišovat.

Česká správa sociálního zabezpečení je (zřejmě setrvačností) fungující úřad, kde vám ochotní úředníci poradí co máte jak vyplnit a starají se, aby lidé, kteří si celý život platili na důchod taky nějaký dostávali.

Na opačném břehu Vltavy proti tomu stojí Ministerstvo práce a sociálních věcí, kde se starají zejména o to, abyste se nemohli jít v pracovní době vymočit, abyste se pokud možno žádného důchodu nedožili a aby firmy na Panenských a zejména Kajmanských (kde sežerou všechno a každého) ostrovech měly stálý přísun odkloněných financí. Které upír Kalousek vysápal z vaší kapsy.
Takhle nějak to funguje.
17. 02. 2012 | 14:06

vlk napsal(a):

Nechápu, kd e tenhle živočich bere tu nebetyčnou drzost věčně věšet lidem bulíky na nos.
Začněme tím, co prý ušetří.
Prý až 200 milionů za rok... Hm.. Jeho ministerstv má celkový rozpočet cca 500 miliard. Úspora je tedy 0,06% celkového budgetu.
Neznám firmu, která by kvůli takovéhle úspoře šla do rizika, totální změny své základní a životně důležité činnosti kvůli takovéhle činnosti. Pokud už ano, pak by nejprve oslovila dodavatele toho starého, plně funkčního systému a řekla mu - hele, koukej mi udělat cenu, jinak vypíši nový tendr. A nejspíš by se s tím původním dodavatelem v klidu dohodla na stejném snížení ceny. Ale bez rizik, že nový systém nebud e fungovat.
Teprve potom, když by se nedohodli, by investor vypsal tendr na nový systém. Ale tam by pět pustil nepochybně původného dodavatele.
Drábek neudělal ani jedno ani druhé. S půvdním dodavatelem nejednal, protože už u toho byl příliš dlouho, výběrové řízení nevypsal. prostě nám jen močí na nohy.
Tvrzení, že už v IDTAXu není, má pro mne stejnou platnost jako tvrzení Řebíčka, že před ministrováním prodal Viamont. Ostatně, jsou z jednoho kraje.
Jinak, zcela pregnantně je odpověď na to, co se nám snaží Drábek nakecat napsána zde:
Tvrdě, jednoduše a logicky:
http://www.vlkovo.bloguje.cz/920022-kdyz-i-lidovky-jsou-vuci-vlade-tvrdsi-nez-vlk.php

Fakt to stojí za to přečíst. A pro své úhlavní přátele dodávám, že jsem to nepsal já.

N a přidám ještě jeden link. Drábek operuje se soc kartou , že jako si vzal příklad v Británii...
Opět, jen se nám všem drze vysmívá. Jak fungují výplatní karty v Británii, lze v dokonalém detailu najít zde:
http://www.vlkovo.bloguje.cz/920273-tohle-si-drabek-fakt-neprecte-rad.php
Opět, sděluji úhlavním přátelům, že ani thle jsme nepsal já, ale někdo, kdo v té Britanii žije.
Jak dlouho si tohohle nomen omen ještě necháme líbit? A celou famiglii?
Vždyť celá ta Drábkovina je dělána , zcela evidentně, jen s jediným cílem.
Mimochodem - ještě klika, že Drábek nešel na dopravu. Třeba v rámci úspory 0,06% by chtěl instalovat také nový soft třeba pro řízení letového provozu.
A děsně by si pochvaloval, kdyby v lednu, v kooperaci starého a novéh systému s e zřítilo jen 1% letadel. Ovšem 90% by jich bylo přistálo pomocí systému starého. viz dopis informatiků.
jo a další havárie? No, to víte, mouchy jsou vždycky a vychytají s e do dubna..
Ten živočich je fakt neuvěřitelnej.
17. 02. 2012 | 14:08

Občan napsal(a):

To BLondýna:

SUPER!!!!!
Díky Vám, Vlkovi i Dashe!
17. 02. 2012 | 14:12

Občan napsal(a):

Drábku, Vy lháři prolhaná!!!!!

Tohle Vás usvědčuje!
http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits/
BenefitsTaxCreditsAndOtherSupport/index.htm
http://vlkovo.bloguje.cz/920273-tohle-si-drabek-fakt-neprecte-rad.php
17. 02. 2012 | 14:13

pablik napsal(a):

Ano ušetří na chudácích ZTP, protože zatím příspěvek na mobilitu za leden = 0, dnes 17.2.2012 za únor rovněž 0 Kč. Toť zkušenost v rodině - otec příjemce dávky.
Takže příklad úspory dl.p.Drábka 400 Kč * 100 tis. příjmeců = 40 mil. Kč nevyplaceno..
17. 02. 2012 | 14:17

Puck napsal(a):

Pro zdenekb :
Omlouvám se. Napsal jsem totéž, co Vy přede mnou. Nějak jsem Váš příspěvek přeskočil.
17. 02. 2012 | 14:21

kopie z vlkovo.bloguje.cz napsal(a):

Proč chodit kolem horké kaše.

Článek z http://www.vlkovo.bloguje.cz/920022-kdyz-i-lidovky-jsou-vuci-vlade-tvrdsi-nez-vlk.php je zde:

Když i Lidovky jsou vůči vládě tvrdší než vlk......

tak je to na pováženou. A asi nejvyšší čas, abych se nad sebou vážně zamyslel. V pondělí jste na Kose našli můj komentář k rozhovoru Drábek – Kaiser ze sobotních Lidovek. Přítel jeff mi následně v podstatě vytknul, že jsem byl velmi zdrženlivý. Měl a neměl pravdu. Proč, to nebudu rozebírat.

Jenže v pondělních Lidovkách jsem na straně 11 objevil komentář pana Vojty Navrátila k Drábkovi a to zejména ve spojení s IDTAX. A přiznávám, že jsem jen uznale pokýval hlavou a zatleskal. Dokonalá práce pane Navrátile! Nic než fakta a logické závěry. Pregnantní, stručné, úderné. Takhle jsem to měl dát na sklo. Gratuluji.

A protože jde opravdu o precizní kousek, o který bych sdružení přátel Kosy velmi nerad ošidil, otvírám dneškem, pro podobné případy rubriku Hosté a pan Navrátil je v ní prvním. Velmi mu tímto děkuji za jeho souhlas k přetištení. A sám nad sebou se musím skutečně zamyslet. Protože když už i Lidovky jsou v otištěných materiálech ohledě vlády, kterou naprosto nekriticky dosud podporovaly a adorovaly, daleko ostřejší vlka, pak se asi něco začíná dít. A vlk není na tepu doby...

Napsal Vojta Navrátil

Jak podojit erár

Stát prý potřeboval sociální reformu. Jak se ukazuje, ta přinese užitek nejen státu

S lednem letošního roku krom jiného odstartovala i sociální reforma. Ta jen díky enormnímu nasazení pracovníků úřadů práce nepřinesla naprostý kolaps ve vyplácení dávek. Přesto si ji někteří lidé nemohou vynachválit.

Představte si, že jste z Ostravy a jmenujete se Vladimír Šiška. Přes vlastní firmu Cone Advise spravujete v jiném eseróčku jménem iDTAX 76procentní podíl. iDTAX jste založil v roce 2009 se svými starými známými z vedení České pobočky Mezinárodní obchodní komory: předseda Jaromír Drábek v ní vlastnil 24 procent, vy jako výkonný ředitel skrze CONE ADVISE původně 52 procent a vaše zástupkyně Michaela Janáková 24 procent. Na podzim 2009 převedl tehdejší ústecký volební lídr TOP 09 Drábek svůj podíl na vaši CONE ADVISE. Firmě se ale nějak moc extra nedařilo. V roce 2010 vykázal iDTAX i díky tomu, že měl pouze jednoho drobného zákazníka, ztrátu necelých 39 tisíc. Oním drobným zákazníkem byla, jak se dalo dočíst na webových stránkách firmy, dokud ještě na konci roku 2011 fungovaly, Mezinárodní obchodní komorou provozovaná pražská kavárna Chamber’s Café.

12. ledna 2011 MPSV představuje nástin sociální reformy. Ta mj. obsahuje i zmínku: „výplaty dávek prostřednictvím elektronického platebního prostředku, což by mělo zajistit větší kontrolu využití dávek, a tedy jejich spotřebování na účel, ke kterému jsou určeny". Převedeno do lidské řeči, znamená to krom zavedení sociálních karet i nutnost využití elektronických účtenek. Těmi, jaké to nebývalé štěstí, se zabývá zrovna iDTAX jako jediná firma v ČR. Firma tak bude mít zajištěny zajímavé a hlavně stabilní příjmy z eráru, což se v době krize počítá dvojnásob. Je to ale štěstí v neštěstí, jelikož jste se již o dva měsíce dříve rozhodli, toto nepředpokládajíce, a zavázali svého podílu zbavit. Konkrétně ve prospěch subjektu Vítkovice a. s., jež má anonymní akcie na doručitele. A tak 12 dní poté, tedy 24. ledna, mění váš 76procentní podíl zápisem v obchodním rejstříku majitele. Vskutku smůla.

/pokračování/
17. 02. 2012 | 14:21

emil napsal(a):

Pro Pablika: úspory provozních nákladů nejsou dávky pro postižené. Objem dávek se meziročně nesnížil.
17. 02. 2012 | 14:21

kopie z vlkovo.bloguje.cz napsal(a):

/pokračování/
Pak se ovšem probudí druhé já vaší schizofrenní osobnosti. Jste místo vlastníka 76procentního podílu v iDTAXu Vladimíra Šišky prvním náměstkem ministra práce Vladimírem Šiškou. Před nástupem na MPSV jste byl u iDTAXu i jednatelem. Jste to vy, kdo má od nástupu na ministerstvo v červenci 2010 na starosti přípravu koncepce sociálních karet a jejich uživatelského „designu“. Máte tedy podíl na rozhodnutí, že ministerstvo bude kontrolovat, zdali příjemci dávek v hmotné nouzi neutrácí tyto finanční prostředky za rum či startky v Albertu. Nevadí vůbec, že ani ve Velké Británii, kde se sociálních karet využívá asi nejvíce, stát nekontroluje, co si příjemci kupují. Toto bude zajišťovat jak již bylo řečeno iDTAX. Tedy ne přímo on, ale firma, která nabídne nejlepší podmínky. Což vyjde nastejno, jelikož „když je někdo jedinej“, jak říká Rudolf Hrušínský alias doktor Skružný ve filmu Vesničko má středisková, „kdo to může udělat, tak musí.“ Byť ministr Drábek v sobotním rozhovoru tvrdil, že určitě ne; že by měl systém fungovat na bázi iDTAX, přiznal již v srpnu loňského roku pro Euro i sám Šiška.
Vítkovice a. s. krom vlastnictví iDTAX byly v letech 2009-2010 i jediným akcionářem firmy Vítkovice IT Solutions. Od listopadu 2010 má tato firma anonymní vlastnickou strukturu. S iDTAX je propojena i v personální rovině, když člen dozorčí rady Pavel Filipčík a Radim Juchelka, ještě v prosinci minulého roku předseda představenstva, jsou od listopadu 2010 jednateli iDTAX.

Vítkovice IT Solutions jsou jedním ze subdodavatelů Fujitsu Siemens Computers při vytváření nového (a zatím značně nefunkčního) systému pro výplatu dávek. I přestože vedení MPSV tvrdilo, že na tuto zakázku bylo vypsáno řádné výběrové řízení, nestalo se tak, na což jako první upozornil místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek. Fujitsu uzavřelo s Českou republikou v roce 2008 smlouvu o poskytování licencí k produktům Microsoft. Nad rámec této smlouvy, na základě prováděcí smlouvy s několika tajnými dodatky z července 2011, začalo Fujitsu vyvíjet pro ministerstvo softwarové aplikace, jež neměly absolutně nic společného s licencemi k produktům Microsoft. Je to, jako kdybyste uzavřeli s natěračem dohodu o natření stávajícího plotu, a on vám na základě upřesňující smlouvy k této dohodě postavil bazén.

Střet zájmů

Takže si to zrekapitulujme. Máme tu prvního náměstka ministra, který je ve viditelném střetu zájmů. Vlastník jeho bývalé firmy Vítkovice a. s. má anonymní akcie na doručitele. Pokud je budete nyní v rukou držet vy, pak budete jejich vlastníkem. Tato firma bude velmi pravděpodobně kasírovat pravidelné roční dávky z eráru. Další firma spjatá s Vítkovice a. s., také s anonymní vlastnickou strukturou, se spolupodílí na zakázce, která byla ministerstvem zadána bez vypsání výběrového řízení a jejíž výsledkem byl takřka kolaps úřadů práce. Nabízí se paralela s jedním bývalým ministrem dopravy původem ze severu Čech. Ministru Drábkovi je to ale (minimálně) naprosto jedno. A jeho první náměstek se podobně jako do úřadů práce chce pustit i do „reformy“ České správy sociálního zabezpečení vyplácející důchody jak měl pravit 13. prosince 2011 na poradě s řediteli úřadů práce.

Neformální předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se vždy holedbal, že ministři jeho strany pracují dobře. Jen jednu věc zapomněl dodat. Cui bono?
Tolik pan Navrátil. Necítil bych potřebu cokoli dodávat, kdyby dne s nebyla tisková konference vlády , kde se Nečas a Peake pochválili za boj proti korupci... Prý nám zachránili miliardy!

viz http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Necas-a-Peake-se-chvali-Boj-s-korupci-nam-jde-skvele-222975

Ted´ Peake mluví na ČRo a upřesnila - prý ty peníze budou ušetřeny v budoucnu. Už se těším !Kdyby takhle koukli Drábkovi s Šiškou za nehty a hledali opravdu důkladně, možná , že by je ušetřili hned. Říkám -možná. Nemohu totiž vyloučit, že všechno je jen náhoda, Jako v téhle zemi a u téhle party, vždycky.
17. 02. 2012 | 14:21

emil napsal(a):

Jenže pan Navrátil píše nesmysly. Právě na něj dnes vyšla v Lidovkách reakce a i příspěvek na blogu vyvrací to, co Navrátil napsal.
17. 02. 2012 | 14:24

PK napsal(a):

To vlk

to s tou dopravou-skvěle jste mě pobavil!
17. 02. 2012 | 14:24

zdenekb napsal(a):

Puck:

Nic se neděje. Aspoň se ve svých názorech necítím osaměle... :o).
17. 02. 2012 | 14:26

Vojta Navrátil napsal(a):

Chtěl bych zareagoval na Polemiku pana ministra Drábka s mým textem Jak podojit erár (13.2.2012). Pan Drábek v ní prohlašuje, že se s panem Šiškou zbavili svého podílu v iDTAX před nástupem na ministerstvo (tj. v červenci 2010). V obchodním rejstříku lze nalézt smlouvu o prodeji podílu pana Šišky, která je datována 16. listopadem 2010, tedy 4 měsíce po nástupu na ministerstvo. Ale pan Šiška do té doby na ministerstvo asi nechodil.
Že by systém měl fungovat na bázi iDTAX přiznal loni v srpnu pro Euro sám pan Šiška. Nebude-li to tak, pak to vítám, ale nevím, zdali může ministr dávat záruky za firmy, ke kterým dle vlastních slov nemá žádný vztah. Kdo tomu chce věřit, ať věří, stejně jako dřívějším slovům pana ministra, že na úřadech práce žádný kolaps nenastal a vše je to jen mediální kampaň. Proč pak vyhazoval některé vysoké úředníky kvůli problémům s ním je proto záhadou. Abych nezapomněl, elektronické účtenky od iDTAX mají dle zpráv z loňského roku a z již nefungujícího webu firmy využívat i benzínky společnosti Čepro, jíž stoprocentně ovládá MF Drábkova spolustraníka Kalouska.
Co se týče rámcové smlouvy se společností Microsoft a „výstavby“ nového systému, že smlouva o novém softwaru plně vychází ze smlouvy se společností Microsoft z roku 2008 plně dosvědčuje fakt, že místo pěti vyjmenovaných dodavatelských firem na novém softwaru pracují naprosto jiné firmy. A zajímalo by mě proč je MPSV nechtělo zveřejnit a proč dříve tvrdil pan Drábek, že na to bylo vypsáno výběrové řízení.
17. 02. 2012 | 14:28

kopie z vlkovo.bloguje.cz napsal(a):

A kopie druhého článku vlka zde. Jde o dobré čtení, tak proč se trmácet jinam:

http://www.vlkovo.bloguje.cz/920273-tohle-si-drabek-fakt-neprecte-rad.php

Tohle si Drábek fakt nepřečte rád....

Rubrika Hosté
Ohodnotit spot
Mám radost, že mohu na Kose představit dalšího autra! Paní Dashu. Žije v Británii. Už docela dlouho. Tedy v civilizaci, s normálními demokratickými mechanismy. Kde politik ví, že když bude moc lhát – končí. Stejně tak ví, že pokud by kradl, nejen že končí, ale skončí v pokojíku se švédskými záclonami. Přesto má paní Dasha evidentně masochistický pud, zabývat se tím, co se děje v české kotlině... Asi má silnou afinitu k hororům. Kdysi, v soukromé korespondenci, jsem ji vyzval, zdali by sem tam něc nechtěla z ostrovů napsat.

Dnes mi, velmi nesměla, poslala něco, jestli prý to je dost dobré.... Vážení, myslím, že po přečtení budete souhlasit, že to není dobré, nýbrž SKVĚLÉ! A Drábkovi se to ani trochu nebude líbit! A abych pravdu řekl, poprvé lituji že Kosa nemá čtenost alespoň 100 000 jedinců. Aby si nějaká větší masa lidí uvědomila, jak z nás ze všech famiglia dělá hlupáky. Jak tenhle národ, ve velké většině – šikanuje. A jak všechno, co dělá, s odvoláním na tzv. zahraniční vzory a zkušenosti, je úplně jinak. Soudím, že klokana ve znaku by neměla mít Bohemka, ale ta parta, co nám vládne. Kvůli tomu, jak si na nás vyskakuje a kvůli vaku.

Ale dost řečí - prostor patří paní Dashe. Zatím ji zařadím do rubriky hosté. Pokud bude psát dál a já věřím že ano, zřídím ji rád samostatnou rubriku. Ano Kosa se stává světovou - máme svého zpravodaje v Británii. Paní Dasho – moc děkuji!

Napsala Dasha

Sociální karty tak trochu jinak, než jak nám tlučou do hlavy

Jestli mě něco dokáže vytočit, tak jsou to nepřesné, špatně přeložené a zavádějící odkazy novinářů uváděné jako argument typu ‘’jak to dělají v zahraničí’’. A takovéto nenápadně větičky, utroušené jakoby mimochodem, dokážou napáchat mnohé škody a jemně, ale velmi dobře, manipulovat veřejné mínění. Na politicích poznáme velmi jednoduše, že lžou podle toho, že se jejich rty pohybují, a tak můžeme brát věci automaticky s rezervou, ale u novinářů, kteří s námi komunikují prostřednictvím psaného textu je to poněkud komplikovanější. Do debaty zda jde o záměr, neprofesionalitu, lenost ověřit fakta předtím než je uvedu nebo čiré neumětelství českých novinářů, se pouštět nechci, protože si nějak nejsem jistá, která možnost je nejhorší a která by se, jakžtakž, snad ještě dala acceptovat.

Co mě dostalo tentokrát, byla větička v článku Když i Lidovky jsou vůči vládě tvrdší než vlk: ‘‘Nevadí vůbec, že ani ve Velké Británii, kde se sociálních karet využívá asi nejvíce....’’

Protože tady už nějaký ten pátek žiju, a o nějakých povinných kartách pro výplatu sociálních dávek jsem ještě neslyšela, požádala jsem o pomoc přítele jménem Google.

A ejhle, docela zajímavé informace, ze kterých tak nějak vyplývá, že smysl těchto karet ve Velké Británii je na hony vzdálený tomu, co nám představuje pan Drábek a nějaké srovnání vůbec není namístě. A jak se dočtete dale, způsob a důvody k zavedení systém a jeho financování jsou taktéž diametrálně odlišné. Ovšem oceňuju autorovu zmínku, že Británie nekontroluje jak jsou peníze utracené. Upřímně řečeno, to tady nikoho ani nenapadne a pokud by napadlo, určitě by si pořádně rozmyslel takovouto myšlenku ventilovat na veřejnosti.

Takže nejdřív – oficiální stránky vlády přinášející základní informace a průvodce situacemi, které nás všechny můžou kdykoliv potkat přinášejí rady a uvádějí jasné a ‘’polopaticky’’ vaše práva a povinnosti:

http://goo.gl/w9fyZ

/pokračování/
17. 02. 2012 | 14:37

Občan napsal(a):

To Vojta Navrátil:

On sice Drábek něco tvrdí, ale Obchodní rejstřík jej pochopitelně usvědčuje ze lži.
Drábek se Šiškou sice OSOBNĚ opustili iDTAX 2. 11. 2009 resp. 27. 7. 2010, ale Šiška si ponechal majoritní podíl ve firmě prostřednictvím firmy Cone Advise, s.r.o., v níž vlastní 100% podíl až do 24. 1. 2011.

A to už byly jejich "reformy" vč. kolotoče "výběru" dodavatelů a "dodatků" k rámcové smlouvě v plném proudu.

No, a s Vítkovicemi to už dobře známe.
17. 02. 2012 | 14:38

kopie z vlkovo.bloguje.cz napsal(a):

/pokračování/

(Mimochodem, jak krásné by bylo, kdyby podobné stránky, které informují jasně a stručně o vašich a právech a povinnostech, byly také v ČR, pokud vím nic podobného u nás není ani na stránkách jednotlivých ministerstev, kde se dočtete pouze obecné informace , případně najdete odkazy na příslušné úřady (což je normálnímu člověku známo tak jako tak). Ale jo, já vím, taky si dokážu celkem jasně představit, jak by to probíhalo v ČR; tender za miliardy vyhraje firma se sídlem v zahraničí s akciemi na doručitele napojena na vysokého představitelé vládní strany...a vysledek by stejně stál za .....Už mlčím!)

Tedy, jak jsou vypláceny sociální dávky a penze ve Velke Británii:

‘’Normální způsob vyplácení dávek a penzí je převod na zvolený účet příjemce. Je to bezpečná a efektivní metoda plateb nabízející flexibilitu místa a času vyzvednutí vašich peněz a zároveň přístup k dalším finančním servisům. Můžete si vybrat z široké skály běžných účtu v jakékoliv bance, hypoteční společnosti nebo jiné finanční instituci.’’

Následuje popis výhod při vyplácení peněz na běžné účty, nebudu zabíhat do podrobností , jsou to běžné věci jako možnost zadání převodních příkazu, internetový přístup atd.

V případě že příjemce běžný účet nemá -to jsou především starší lidé, a potom také často ti, kteří prošli osobním bankrotem a mají problém si nějaký účet zařídit – byl speciálně vytvořen účet pro vyplácení sociálních dávek a penzí, tzv. POCA (Post Office Card Account) neboli Poštovní účet s kartou.

Jak je řečeno výše, tento Poštovní účet byl vytvořen speciálně pro vyplácení sociálních benefitu a penzí. Ale pozor, ne proto, aby se napakovala nějaká společnost ale aby opravdu zjednodušili život jak lidem tak úřadům a v neposlední řadě Poště. Musíme totiž vzít v úvahu fakt, že narozdíl od ČR, v Británii stále funguje jako velmi rozšířený platební nástroj šek, a jakékoliv platby v hotovosti jsou prováděny minimálně. Před existence této karty lidí dostali od příslušného úřadu tzv. ‘order book’, což byla (velmi zjednodušeně) šeková knížka s níž majitel zašel na poštu, kde mu byla vyplacena hotovost, se kterou pak hospodařil .

A teď základní fakta o tom, proč a jak vlastně došlo k zavedení těchto karet ve Velké Británii, (original zdroje k dispozici u Vlka):

‘’Tzv. Univerzální bankovní služby byly zavedeny na pobočkách pošt of 1. dubna 2003 po tom, co byl systém poštovní sítě převeden na počítačový provoz. Dohoda o univerzálním bankovnictvi byla dosažená v květnu 2001, kdy 11 bankovních organizací souhlasilo zpřístupnit své základní/běžné bankovní účty na přepážkách Pošty and podílet se na nákladech £180 mil liber potřebných na provoz POCA (v letech 2003 and 2008).

POCA byla vyvinuta společností Post Office Ltd jako jednoduchý bankovní prostředek, který mohou využít klienti pro výplatu dávek v případě, že nemůžou, nebo nechtějí, využívat jiný typ bankovního účtu. POCA umožňuje držiteli karty, nebo nominované osobě, vybrat hotovost, bez poplatků, na kterékoliv poště, elektronickou kartou. Tato karta nemůže být použita pro jiné účely než obdržení benefitů (mimo příspěvek na bydlení) a jejich výběr v hotovosti. Karta nemůže být například použita k vybrání hotovosti z bankomatů (tato funkce byla povolena v bankomatech Pošty v březnu 2010) nebo placení účtů, ať už přímo nebo převodním příkazem a není u ní povolen overdraft (tzv. kontokorent čili jít do mínusu). Karta je elekronický ekvivalent původní papírové ‘order book’.’’

/pokračování/
17. 02. 2012 | 14:38

kopie z vlkovo.bloguje.cz napsal(a):

/pokračování/

V současné době (květen 2011) 70% držitelů této karty má otevřeno další účet u jiných finančních institucí a zbývajících 30% otevřením a užíváním POCA prokázalo, že otevření účtu a jeho ovládání zvládlo (POCA byla představena jako zjednodušený electronický system, který měl především pomoci lidem neznalým principu bankovních účtů atd), takže po vypršení smlouvy (ano, smlouva byla časově ohraničena, nejsem si jistá, jak je tomu v ČR) se uvažuje o neobnovení smlouvy s Post Office a karet v současné podobě, a to především kvůli jejich nedostatečné funkčnosti a vysokým nákladům na provoz této karty pro daňové poplatníky (rozuměj státní rozpočet), ale naopak bude propagována podpora držitelům těchto karet při zřizovaní standardních běžných účtů u běžných finančních institucí pro výplatu dávek. Proti zrušení mluví především fakt, že neobnovení kontraktu způsobí Královské Poště problémy a je pravděpodobné, že stovky poboček budou muset být uzavřeny.

Takže asi tak. Celkem rozdíl od projektu sociálních karet představených ministrem Drábkem, a je celkem jasné, že jakékoliv srovnání se systémem ve Velké Británii je velmi, ale velmi zavádějící.

A když jsem tak projela internet, narazila jsem také na oficiální stránky US Social Security Administration a jak vidím podobnou kartu mají v USA také, ale opět ne povinnou jako v ČR, (od března 2013 bude povinné vyplácení dávek elektronickou cestou, ovšem nikoli tato karta), a už vůbec ne jako kontrolu výdajů, ale jako alternativní možnost pro lidi, kteří z nějakého důvodu nemají vlastní bankovní účet.

Sečteno a podtrženo – parádní populistický krok ministra Drabka a celé vlády, kteří se kromě další ‚malé domů‘ snaží zalíbít svým příznivcům, kterým se jim již podařilo úspěšně nasugerovat, jak strašně jsou dávky zneužívány a jak tím strašně trpí náš státní rozpočet. Na rozdíl od všudypřítomné korupce, proti které tak usilovně a do roztrhání těla bojují.

Za sebe vidím největší problém v tom, že se celá debata přesunula na téma, jak bude celý systém fungovat, nikoliv, jestli je nebo není normální, aby v demokratické společnosti stát kontroloval, za co utrácejí lidé peníze, na které mají ze zákona nárok. A média i opozice o tomto mlčí a je jen pár lidí, kterým to připadá poněkud divné....

Jakže byl ten vtip? "Co se stane, když se utopí člen ODS?" Vyplave čistý komunista a špinavé peníze". Mám takový dojem, že v případě nového systemu sociálních dávek to platí na 100% a to u celé vlády i parlamentu, který toto schválil.
17. 02. 2012 | 14:38

Targus napsal(a):

To Jaromír Drábek:

Stát ušetří stovky miliónů ročně.

Hmm, a kolik set mio skončí v tvých kapsách, Jarouši? Už máš spočteno, kolik vydžusuješ z eráru?
17. 02. 2012 | 14:43

jarpor napsal(a):

No, když se zde už po několikáté objevuje odkaz na
http://vlkovo.bloguje.cz/920273-tohle-si-drabek-fakt-neprecte-rad.php
pak bych se té paní, jež žije v Anglii rád zeptal, jak k tomu došlo, že ten výborný anglický systém výplat dávek, kterému zdejší "nasraní občané" tak nadšeně tleskají, dokázali naši jiní občané... tentokrát tmavší spoluobčané... před časem tak hezky využít... když si tam zhusta jezdili pro prašulky...
Bohužel... v onom článku se o tomto jaksi opomněla zmínit...
Dík předem za info...

A pak ještě snad jednu drobnost... srovnat lze cokoliv s čímkoliv. Jen by se nemělo zapomínat, že v Anglii žijí Angličané s nějakou "životní filosofií" a zde žijí Česi s nějakou "životní filosofií". Obávám se, že tyto dvě "životní filosofie" / jinak - s filosofií jak odrbat stát / lze srovnávat jen velmi obtížně.

Hezké dopoledne
17. 02. 2012 | 14:44

zdenekb napsal(a):

jarpor:

Bylo by fajn své osobní filosofie nepodsouvat celému národu.
Zatím to vypadá, že hlavní "odrbávači eráru" ten erár chtějí zároveň řídit...

Díky a hezké odpoledne...
17. 02. 2012 | 14:51

jozka napsal(a):

Maj recht, politruku, v tej Anglii by nejspis byla vetsi pravdepodobnost, ze by takoveho Cecha s jeho zivotni filozofii (rikejme mu pro zjednoduseni Drabek) nejspis velice rychle vypakovali z ministerstva a zanedlouho by si povidal s takovymi legracnimi typky v parukach.
17. 02. 2012 | 14:53

vlk napsal(a):

PK
díky za květiny. Nicméně - já se při té představě, že by to udělal, nějak smát nemohu..
17. 02. 2012 | 15:03

Kuchař napsal(a):

Útoky opozice jsou směšné a vážně je může brát jenom hlupák. Placení blogeři tu vykreslovali obrázek podvyživených socek, kteří v důsledku zpoždění výplaty dávky si proháněli hlavu kulí, ačkoliv do této doby seděli v hospodě a se slzou u oka vzpomínali na bolševika.

Stejně tak směšné útoky na nedočerpané dotace EU, kde se snaží opozice navodit dojem, že tím republika přihází o kde co.
Přitom se jedná jenom o projekty, které mají financovat akorát pochybná školení .... si to představuju tak, jak to probíhá v Bruselu, tak jak to natočila Německá televize.
Ráno by si udělali všichni prezentaci a pak by vyrazili po nákupech - a o tohle všechno jsme nejpíš přišli... no hrůza.

Pane Drábku držte se ! Ten kdo poctivě pracuje, ten Vám musí fandit.
17. 02. 2012 | 15:18

Béda napsal(a):

Otázka: proč sociální pojištění dávat "sockám", když jej můžeme odklonit podnikatelům (a podnikavcům) v oblasti sociálního pojištění? Že pane Drábku? Podstatou je vymyslet projekt a z ministerské úrovně jej protlačit.
17. 02. 2012 | 15:20

Analytik napsal(a):

Kuchař 15:18

Díky za teplé slovo! Jestli se nemýlím, jste první a asi jediný, kdo mu fandí. Nepřeji Vám, abyste se někdy dostal do situace žadatele o sociální dávku nebo snad o pomoc při hledání práce!
17. 02. 2012 | 15:23

český maloměšťák napsal(a):

...a pak ještě existuje Jarporistán, kde se hledí hlavně na to, držet basu...
...a to i kdyby ho měli argumenty umlátit...

A Kuchařovice. Ale tam není kam mlátit... respektive je - ale ozývá se furt to samé....

Vlk
Pane kolego - dobrá práce.
Co Tele - nakoupeno ?
17. 02. 2012 | 15:29

zdenekb napsal(a):

Analytik:

To se Kuchaři prostě nemůže stát. Je totiž den ze dne nejen chytřejší (jak můžeme posoudit z příspěvků), ale prý také neuvěřitelně sílí fyzicky. Myslím, že i důchod jednou hrdě odmítne a postará se o sebe sám, jako ostatně celý život.
17. 02. 2012 | 15:31

Kuchař napsal(a):

Analytik:

Pochybuju - jíst se musí.
17. 02. 2012 | 15:33

Kuchař napsal(a):

zdenekb:

Důchod - ten socky stačí projíst. Pochybuju, že na mě něco zbude.
17. 02. 2012 | 15:34

Tunel napsal(a):

Funkce ministra práce a sociálních věcí vznikla ke zcela jinému účelu, jak již její název vypovídá. Kolik pracovních míst bylo vámi vytvořeno? Kolik sociálních problémů bylo za vašeho úřadování vyřešeno?
Já totiž vidím rostoucí nezaměstnanost a křečovitou snahu o její snížení hraním s čísly. Namísto pomocné ruky nezaměstnaným, vidím jejich šikanování ve frontách na poštách. Namísto nabídek zaměstnání za řádnou mzdu, vidím práci za dávky.
Co se stalo s úřadem který měl řešit problémy a pomáhat těm, kteří pomoc potřebují? :-(
17. 02. 2012 | 15:34

Kuchař napsal(a):

vlk:

Pane vlku, co Vy můžete platit ? Já když Vás čtu, tak mám pocit, že se na Vás budeme muset všichni složit.
17. 02. 2012 | 15:35

vlk napsal(a):

Maloměšťák
hlásím že jsem dnes dobral dvě kila telete!! Akorát jsem to stihnul za 370... v poslední chvíli. co ty?
17. 02. 2012 | 15:36

Puck napsal(a):

V diskuzi na vlkovo.bloguje píše Jeff :
" V GB se potkává logika s praxí, v Česku tohle jednoduché pravidlo nemá šanci. "
Mám čím dále, tím větší podezření, že Drábkovo počínání logiku má.
Potřebuje docílit dvou efektů. Aby se on, a jeho kamarádi, dobře napakovali a zároveň, aby lidé nenáviděli svůj stát. Aby bylo jasné, že stát vybírá vysoké daně a není schopen poskytnout solidní službu občanovi, když ji potřebuje.
Já už si to jinak vysvětlit nedovedu.
17. 02. 2012 | 15:36

Kuchař napsal(a):

Puck:

Copak Vám provedli ? O kolik Vá snížili sociální dávku ?
17. 02. 2012 | 15:39

Vlkodav napsal(a):

Analitk:

Kuchař není jedninej. Je mnoho lidí co snahám Drábka fandí. Není dokonalý, taky kdo je, ale jen ten co nic nedělá nic nezkazí.

A dost mne baví, jak jsou tu všicni takoví odborníci na IT a dodávky tak komplikovaných systémů jako je tento. Ja v týhle branži dělám už přes 20 let a rozhodně bych si nedovolil tohle bez detailního prostudování všech materiálů (práce tak na pár týdnů až měsíců) dělat tak radikální závěry.
17. 02. 2012 | 15:41

Kuchař napsal(a):

To byste se divil pane Vlku, kolik si my kuchaři vyděláme. Díváte se občas na televizi ?... Polraich, Babica...

Kam Vy se asi hrabete. Kromě toho mám pocit, že nic neumíte. Za co by Vás teda mohl někdo platit ? Leda že byste se už dopředu někomu věnoval játra,ledvinu a tak.
I když ty játra ,jak Vás čtu, že ty játra máte pěkně jetý.
17. 02. 2012 | 15:46

zdenekb napsal(a):

Vlkodav:

Mám dojem, že hlavní výtka není k softwaru, ale že jej pan Drábek bez výběrového řízení pořídil, a bez ozkoušení spustil. Na to člověk nemusí být z oboru, aby mu to vadilo.

Ale jinak je fajn, že pan Drábek, potažmo Reformy Svaté mají stále své skalní příznivce, ať se děje cokoliv.
17. 02. 2012 | 15:46

vlk napsal(a):

Vlkodav
vážně je mnoho lidí, co Drábkovi fandí? Že by IDTAX , Vítkovice a ty ostatní firmy s akciemi na doručitele měli tolik akcionářů?
Nebo že by firma fotra vod Kočí měla tolik majitelů?
Zdráhám se totiž věřit tomu, že by tenhle národ byl a ž tak dementní, že by hromadně nechápal, vo co tady jde.
A jestliže jste z branže, tak byste jistě nasadil do provozu systém, který byste neotestoval. Abyste riskoval zhroucení centrální agendy.
A případné kecy o tom, že to otestovat na ostrý provoz si laskavě nechte. Nejste tady jediný, co kdy psal nějaký program s rozsáhlým sběrem dat. Pokud jste to ovšem vůbec kdy dělal.Ale možná že jste akcionář. To bych potom vašemu postoji naprosto rozuměl.
17. 02. 2012 | 15:47

drozd kvíčala napsal(a):

drábku, doufám, žeskončíš ve slušivém pruhovaném oblečku
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/pravnici-drabkuv-urad-obesel-zakon-o-verejnych-zakazkach_225145.html
cituji ze zmíněného článku:
Licence nerovná se vývoj softwaru
Za pravdu jí dává i bývalý zástupce ředitele IT oddělení na MPSV Karel Lux, který z ministerstva odešel v létě: "Vytváření, vývoj či programování aplikací nepatří v žádném případě pod tuto rámcovou smlouvu. Jde o úplně jiný druh činnosti," upozorňuje. To by ale znamenalo, že MPSV mělo podle zákona o veřejných zakázkách vypsat veřejnou soutěž na novou zakázku.

Drábku, ty patříš do basy a společnost by ti mohl dělat coby vězeňský psycholog dobeš (akorát u něj nevím, na které straně)
17. 02. 2012 | 15:47

vlk napsal(a):

Kuchař
ušetři mne svejch slintů. Nevím, kolik bere Polreich nebo Babica. A ani mne to nezajímá. Nemám jim totiž rozhodně co závidět. A znovu opakuji, tolik, co jsem zaplatil na daních ty rozhodně nezaplatíš.
Mimo jjiné i proto, ež ve vaší branži, pokud ty někde , nešťastnou shodou okolností kuchtíš svoje blafy, se jede přes dlaňovku. Mimo daně.
Prostě tak , jak je ve vašich kruzích zvykem.
17. 02. 2012 | 15:50

Vlkodav napsal(a):

Vlk:

Nenapadejte.

A je vidět, že vy jste nikdy žádný systém takového rozsahu nenasazoval, protože by jste věděl, že na testovacím provozu nikdy plně nenasimulujete reálný stav. To se nepovede nikdy.

A navím co jste napsal. Mamá za sebou systémy (jako vedoucí týmu), teré měli miliony řádků kódu a nynní zodpovídám za dost velké projety, v některých denně protešou stovky milionů liber. Takže dost dobře vím, o čem je zde řeč.
17. 02. 2012 | 15:51

site napsal(a):

pane kuchaři,
zajímalo by mě, jak víte, že zdejší bloggeři jsou kýmsi placení. Také by mě zajímalo, jak víte, že příjemci dávek seděli po hospodách a vzpomínali na bolševika atd. Vy jste u toho všeho byl, nebo se jen pokoušíte pomočit toho, kdo má jiný názor než vy? Diskutujete pěkně, tak po topolánkovsku, jako když se ho na ulici snažili vyfotit a tehdy pan předseda místní konzervativní strany nadal pánovi do zmr*dů a *ur*ků, a třískl s ním o zeď, ve svých vypytlených kraťasech a vietnamkách.
Zdáte se mi, hoši, že jste si všici nějak podobní, jako kamaraden z eine partai.
17. 02. 2012 | 15:53

Vlkodav napsal(a):

zdenekb:

No u velkých IT projektů bývá problém, že občas je velmi málo firem, které jsou schopny zadání splnit. Většinou jde o někalikastupňové projekty a dodavatel se zůčastňuje i analytické části.

Bohužel jsem byl u nás svědkem i takových "šíleností", že se museli ukecávat firmy, aby dali nabídky, protože to kromě jedné nikdo něchtěl projekt dělat, respektive nemohl, protože na to neměl znalosti.

Nevím jak je to v tomto případě, detaily neznám.
17. 02. 2012 | 15:56

Puck napsal(a):

Pro Kuchař :
Proč si myslíte, že je to jinak ? Rozboural systém, který docela dobře fungoval, čímž zkomplikoval život nejen těm, kteří dávky berou, ale i těm, kteří dávky vyplácejí. Tu musí být ještě nějaký jiný důvod, než to, aby se někdo napakoval. Na úspory nevěřím. Poslání Úřadů práce není ve vyplácení dávek. Šikanování, jak úředníků, tak příjemců dávek, může mít i opačný efekt.
17. 02. 2012 | 15:59

zdenekb napsal(a):

Vlkodav:

Detaily neznám ani já ani vy. Pan Drábek je totiž tají. Řekl bych, že pokud byste měl pravdu, nebylo by proč to tolik tutlat.

Ad "kdo nic nedělá, nic nezkazí" si dovolím (nevkusně) ocitovat sám sebe:

"(...)Nakonec se koalice dohodla na jasném cíli: REFORMOVAT!
Co nejdříve, co nejvíce a jakkoliv, protože i chaotický pohyb je výdejem energie, což (jak známe z fyziky) značí veličinu zvanou práce. Pádící doba žádá rázné činy, na úvahy je vždycky dost času posléze. Navíc – oblíbené mudrosloví „po bitvě každý generálem“ je po ruce, ať už je dokonaný průser sebevětší. Pokud tedy přemýšlet, chystat jakékoliv podklady a hodnocení stavu (v módní řeči audity), pak jen za účelem nezvratného, odborně vyhlížejícího, papírového a oštemplovaného závěru: „Reforma je nutná“.

Strnulé struktury restrukturalizovat, skupiny přeskupit, sloučit neslučitelné, rozdělit nedělitelné a výsledný maglajz přejmenovat (nejlépe anglicky). Propustit zbytné zaměstnance a jejich peníze rozdělit nezbytným kamarádům na odměnách. Rozvrtat vše, co jen trochu funguje, aby byla zřetelně prokázána celková nefunkčnost systému, a poskytnut důvod státní služby vyvést pod křídla spřátelených soukromníků, sponzorů, když už ne svým vlastním firmám."
17. 02. 2012 | 16:01

Sladký napsal(a):

Vlku, nemá smysl pokoušet se s tím omezencem diskutovat. Nejlepší je ignorovat ho.Nebo se vyjádřit jen k jeho ideologickým žvástům.
17. 02. 2012 | 16:03

vlk napsal(a):

Vlkodave
nenapadám. Konstatuji. Systém jim padá, podle dostupných informací už když s e připojí 500 operátorů. Chcete mi říci, že je dneska problém nasimulovat 1000 nebo 2000 terminálů? navíc s malou četností pořizovaných dat?
Protože terminál na pracáku je sakra jiný datový terminál než byl dříve na takovém PVT!
Ramena si dělejte doma. U mne je to zbytečné.
Ale možná, že jste fakt akcionář.
17. 02. 2012 | 16:03

UmKab napsal(a):

To Beda
Jó bylo by to strašně hezký dát každýmu všechno ale matematika je už holt tak zkurveně ošklivá věda. Banánama jsem argumentoval protože i opicím je zřejmá materialní stránka věci.

To hasta siempre
a paní na úřadě je Kamila Nováková co ráda hraje košíkovou, chodí s dětma do zoo a musí platit složenky. Nějaká organizační struktura je jen šílená konspirační teorie
17. 02. 2012 | 16:04

Vlkodav napsal(a):

zdenekb:

No z části máte určitě pravdu. Je no "Rozvrtat vše, co jen trochu funguje" by se dalo otočit na: "Nechat být to, co skoro nefunguje".

To je hodně těžké posoudit. Já bych jako nejdůležitější z vašeho příspěvku vypíchl: "Pan Drábek je totiž tají." A zobecnil bych to. Ač jsem příznivec pravice a reforem, tak informování veřejnosti a vysvětlování je tragické, respektive nulové. A důsledky (odpor veřejnosti) jsou nasnadě.
17. 02. 2012 | 16:04

drozd kvíčala napsal(a):

Drábek slíbil soutěž, žádná nebyla, zlobí se původní dodavatel
Nejdřív vedení ministerstva slibovalo vypsat na nové softwary na výplatu sociálních dávek otevřené výběrové řízení, ale subdodavatele si nakonec bez soutěže vybral generální dodavatel Fujitsu, stěžuje si Martin Procházka, ředitel společnosti OKsystem, která programy na výplatu sociálních dávek pro ministerstvo vyvíjela osmnáct let. A připomíná, že za podobný postup, který zvolilo vedení ministerstva, byl před dvěma lety odvolán ředitel Státního zemědělského intervenčního fondu.
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/drabek-slibil-soutez-zadna-nebyla-zlobi-se-puvodni-dodavatel_225439.html
17. 02. 2012 | 16:05

vlk napsal(a):

Sladký
to je sice pravda, ale mám dne s docela rozmarnu náladu. Rád si s Kuchařem nebo Vlkodavem zažongluju. Tohle na Kosa nostra nemám.
17. 02. 2012 | 16:06

český maloměšťák napsal(a):

"...Mamá za sebou systémy (jako vedoucí týmu), teré měli miliony řádků kódu a nynní zodpovídám za dost velké projety, v některých denně protešou stovky milionů liber...."

Mno - věřme , že lépe šéfuje, než programuje a používá gramatiku a než má Kuchař dcer na studiích v Americe.

Vlk
Zatím nic. Chtěl jsem zas moc, nemám nic. :))
Ale možná tam cosi nasypu - pohrál jsem si se solary v USA, prodal pár dolarů - co s nima. Deset procent je deset procent. :))
17. 02. 2012 | 16:06

Sladký napsal(a):

Výzva všem rozumným diskutérům- ignorujte provokatéry, nenechte se vyprovokovat jejich stupidními kecy, nejde jim o nic jiného než o rozbití diskuse. Jsou to ( v lepším případě) více či méně omezení fanatici, které nepřesvědčíte ani tím nejpádnějším argumentem.Odmítnou dokonce i prostý empirický fakt. NEMÁ SMYSL ZTRÁCET S NIMI ČAS.
17. 02. 2012 | 16:08

vlk napsal(a):

Vlkodave
kecy v peci. Nebýt starého OK systému, který pracoval naprosto spolehlivě ě bezvadně, tak by se v lednu nevyplatilo 90% dávek. A podle chodbových zpráv z pracáků je to v únoru stejné.
takže ten nová systém se rozhdoně nedělal proto, že by ten starý se sypal.
17. 02. 2012 | 16:08

jozka napsal(a):

Vlkodav:

Libi se mi ze povazujete ten system za natolik komplikovany, ze si jej netroufate posoudit, ale skutecnost, ze vyvoj probihal v radu mesicu a zkusebni provoz nebyl proveden vas nechava chladnym.

Docela by mne zajimalo, jakym fofrem byste vyletel z kanclu, kdybyste zakaznikovi oznamil, ze testovaci provoz nebude, protoze se stejne nikdy nepovede nasimulovat realny stav. Osobne (na zaklade zkusenosti s temito systemy) to tipuji na tri vteriny. Pokud bude zakaznik flegmatik.

V podstate takova intelektualni lambada. Co nejvic se kroutit, abyste nemusel priznat, ze tentokrat maji kritici pravdu, protoze pripustit neco takoveho je proti tomu pravemu presvedceni :-)
17. 02. 2012 | 16:09

Vlkodav napsal(a):

vlk:

Ramena? Ptal jste se. A co vy? Jaký velký současný systém jste uvedl vy do chodu? Nebo alespoň administroval?

A že není problém nasimulovat 2000 terminálů? Absolutně identicky jako v reálném provozu? Včetně chyb a nesmyslů zadávaných lidskou obsluhou? A všech "živých" událostí?Pokud to umíte, jděte za jakoukoliv velkou IT firmou, utrhnou vám ruce.

A pro váš klid, akcionářem této slpolečnosti nejsem.
17. 02. 2012 | 16:10

Sladký napsal(a):

Ti omezenci budou obhajovat sebevětší zhovadilosti "pravice" třeba i vězení pro pana Smetanu, který pomaloval předvolební plakáty.
17. 02. 2012 | 16:10

český maloměšťák napsal(a):

"...že se museli ukecávat firmy, aby dali nabídky, protože ..."

Pane vlkodav - já vím, že budu označen za šťourala...ale to je PŘÍŠERNÉ !
17. 02. 2012 | 16:10

zdenekb napsal(a):

Vlkodav:

Funkčnost dřívějšího systému neumím posoudit... jen vím, že si na něj nikdo výrazně nestěžoval a dávky byly vypláceny včas. Zda šlo jednat o jeho levnější ceně se nikdy nedozvíme, protože pan ministr se o to nepokusil.
17. 02. 2012 | 16:12

jarpor napsal(a):

"Nechápu, kd e tenhle živočich bere tu nebetyčnou drzost věčně věšet lidem bulíky na nos.
Začněme tím, co prý ušetří.
Prý až 200 milionů za rok... Hm.. Jeho ministerstv má celkový rozpočet cca 500 miliard. Úspora je tedy 0,06% celkového budgetu." píše Vlk...

No odpovím stejnou : nevím kde bere tenhle živočich Vlk tu nebetyčnou drzost věšet bulíky lidem na nos.
Ta úspora, živočichu Vlku, se týká úspory z ceny administrace toho 500 mlr. rozpočtu... To vypočtené číslo 0,06 % údajné úspory je pěkná hovadina... !!

A když autorka píše :
"Za sebe vidím největší problém v tom, že se celá debata přesunula na téma, jak bude celý systém fungovat, nikoliv, jestli je nebo není normální, aby v demokratické společnosti stát kontroloval, za co utrácejí lidé peníze, na které mají ze zákona nárok. A média i opozice o tomto mlčí a je jen pár lidí, kterým to připadá poněkud divné...."

pak bych rád autorce, tleskajícím té autorce, Vlka nevyjímaje... napsal, že dávky nejsou určeny do herních automatů či na nákup alkoholu... a kontrola toho, jak je příjemce využívá je to, po čem se volá ve všech případech, kdy stát cosi komusi "dává".
Zajímavé, že tady je to dle autorky "divné"... když pominu ten silný výraz - že je na to nárok... Ano, jsem si vědom - co určí zákon, na to je nárok... jenže právě když hovoří o nároku, měla by připustit to, že kdo platí, má právo se podívat za co platí !
Jinak totiž je to demagogické tvrzení a vůbec se nedivím, že demagogický Vlk tento text tak rád otiskl... Svůj ke svému...

Hezký den
P.S. Jak málo stačí, aby lid tleskal demagogii...
17. 02. 2012 | 16:13

vlk napsal(a):

Maloměšťák

no jestli je ti neštěstí druhýho útěchou, tak já chtěl ještě půldruhýho kila dobrat. Jenže za nižší cenu....
Jinak udělal jsem před vánoci totální výprodej. Vyšlo mi , že hned v novém roce dojde k hromadnému snížená ratingů a že Řecko bud e mít problém. Těžký problém. Obojí mi přesně vyšlo. Jenže druhý den , co jsme všechno prodal , trh začal rally...
Prostě na tyhle zprávy reagoval úplně opačně , než bylo logické...
A dneska ráno mi chvilku trvalo, než jsem si správně seřadil fakta a podle toho zareagoval. Proto jsem nechyt úplně ranní ceny a s částí nákupky zůstal viset pod reálem. Škoda.
17. 02. 2012 | 16:14

Béda napsal(a):

UmKab,

jak pro koho, pane. Pro někoho je matematika " zkurveně ošklivá věda " pro jiného ta nejkrásnější věda ze všech.

PS: nejhorší je, když se do řízení ministerstva práce a sociálních věcí dostane absolutní diletant, který tupě škrtá a přihrává odkláněčky, bez toho, že by ve své omezenosti dokázal dohlédnout devastující následky svého "odpovědného" šafaření v osudech mnoha rodin. Osobně takové lidi považuji za největší společenský plevel.

Nejenom, že ruinuje stát, ale zcela bezohledně ničí lidské osudy, perspektivu, důvěru a morálku.
17. 02. 2012 | 16:14

Vlkodav napsal(a):

vlk:

Všiml jste si, že nešlo jen o náhradu systému, ale o rozšíření a integrování dalších systémů. Zřejmě ne.

Jo a "A podle chodbových zpráv" je úžasně validní hodnocení systému.
17. 02. 2012 | 16:14

Sladký napsal(a):

No- abych nebyl jednostranný, ještě je možno se pobavit a zkoumat, jak daleko dokáže jít lidská hloupost či prodejnost.Asi máš pravdu, vlku, záleží na tom, jakou máš momentálně náladu.:o))
17. 02. 2012 | 16:15

Vlkodav napsal(a):

český maloměšťák

"budu označen za šťourala"
V pohodě, pokud to budete psát takovou odlehčenou formou tak mi to neva.
17. 02. 2012 | 16:16

vlk napsal(a):

Vlkodav

nasymulovat chod 2000 terminálů dnes opravdu není problém. Problém není ldiská obsluha, ale hroucení systému při připojení více než 500 pracovišť . Nikdo nic netvrdí identické práci. Nicméně, pokud bych měl připravovat takovýhle projekt, věřte, že bych si ty testovací data i s těmi lidskými chybami rozhodně dokázal pořídit. Není to zas až tak složité,.
Mezi hroucením při 500 terminálech a provozem s lidským faktorem / kvůli tomu t o ale nepadá/je zásadní rozdíl. Jak předpokládám, sám víte. Jste li takový řízek , jakého tu stínujete.
17. 02. 2012 | 16:19

vlk napsal(a):

Vlkodav
vážně? Pak jste velmi špatně informován! Což ostatně je jedním z možných vysvětlení vašich , více méně nesmyslných , vstupů. OK systém končí!! Má být plně nahrazen. Nikoli doplněn. Něco si věci přečtěte. tedy fundovaného. A pak vyražte mezi lidi diskutovat.
17. 02. 2012 | 16:21

Vlkodav napsal(a):

zdenekb

"Funkčnost dřívějšího systému neumím posoudit... jen vím, že si na něj nikdo výrazně nestěžoval a dávky byly vypláceny včas."

Jak jsem napsal výšše, systém byl výrazně rozšířen. Ostatně za celou svou profesní kariéru jsem nezažil velký IT projekt, kde by nebyla chyba. Jde jen o to, jak je důležitá, kolik jich je a jak je schopen dodavatel s odběratelem problémy vyřešit. Tady jde navíc o velmi citlivou oblast dávek a také je to součást politického boje, což rychlému doladění systému určitě nesvědčí.
17. 02. 2012 | 16:21

Kuchař napsal(a):

Ale pane Vlku !

Jestli platíte velký daně, to znamená, že máte veliký příjem. Takže jse obyčejnej buržoust, co vysává dělnickou třídu.
Takže doufám že až tam naběhne Sobotka, že budete platit ještě víc.

S vaším smyslem pro sociálno to jistě bude pro Vá potěšení.
17. 02. 2012 | 16:22

Vlkodav napsal(a):

vlk:
"Něco si věci přečtěte. tedy fundovaného."
asi myslíte něco z vámi oblíbené odborné literarury "chodbové zprávy".
Děkuji nenám zájem.
17. 02. 2012 | 16:24

Kuchař napsal(a):

Puck:

Co myslíte, že je levnější ? Výplata poštou nebo elektronicky ?
17. 02. 2012 | 16:24

Kuchař napsal(a):

site:

Proč se nezeptáte levičáků, odkud ví, že se pan Drábek napakoval ?

A odkud vím, že ty socky chlastaj ? No dyk dělám v hodpodě.
17. 02. 2012 | 16:26

Sladký napsal(a):

Bohorovnost naší vládnoucí garnitury je na místě.Zná totiž své voliče, ví,že zmanipulovaní hlupáci a šibalové,kteří těží z lovení v kalných vodách jsou tou nejspolehlivější součástí elektorátu.Vždyť je to zde vidět zcela jasně.Ať řeknou či udělají COKOLI, zdejší stoupenci pravice je budou zastávat a hájit. Stačí jen odradit ce nejvíc těch ostatních a vítězství je jisté.
17. 02. 2012 | 16:29

Kuchař napsal(a):

Já si myslím, že každej buržoust je velikej, tlustej a plešatej.

Nevíte někdo, jak vypadá pan Vlk ?
17. 02. 2012 | 16:29

zdenekb napsal(a):

jarpor:

"pak bych rád autorce, tleskajícím té autorce, Vlka nevyjímaje... napsal, že dávky nejsou určeny do herních automatů či na nákup alkoholu... a kontrola toho, jak je příjemce využívá je to, po čem se volá ve všech případech, kdy stát cosi komusi "dává"...

Je vždycky roztomilé vidět verbální zastánce rozhodnutí svobodných individualit, celé natěšené na to, diktovat cosi druhým a kontrolovat je. A ty, co pohrdají stádním populismem, odvolávat se na to "po čem se volá".

Jarpore... k čemu všemu ještě "nejsou určené dávky"? Myslíte, že si dítě hmotného nuzáka zaslouží čokoládu nebo colu? Může vůbec hmotná nuzačka vstoupit do kadeřnictví? Sluší se to? Není to už přespříliš? Neměly by se jí odebrat dávky? Nebo že by jí chytrá sockarta napoprvé jenom sprostě vynadala?
17. 02. 2012 | 16:30

Kuchař napsal(a):

Sladký:

Občas se podívejte, kde má největší volební úspěchy levice. Většinou to je v zapadákově, kde si podávaj vidle a lopaty a nebo v hornických oblastech, kde se to hemží černejma.

V Praze, kde je koncentrace vzdělanosti nejvyšší, si levice ani nepšoukne.
17. 02. 2012 | 16:32

český maloměšťák napsal(a):

Kuchař napsal(a):
Ale pane Vlku !

Jestli platíte velký daně, to znamená, že máte veliký příjem. Takže jse obyčejnej buržoust, co vysává dělnickou třídu.
---------------------
Pane Kuchař - takže vy rozlišujete lidi na levičáky, buržousty a Kuchaře ?
A proč to teda nenapíšete - že všichni jsou vyžírky, jen Kucař a jeho četné dcery studující v USA ne ?

Apropo - je i Roman buržoust ?
Dyť je to přeci obyčejný zaměstnanec...nebo byl
A velmi drobný akcionář....žádný pan továrník to není.

Je buržoust i Klaus ?

Jaká je u vás hranice buržouství ? Kdo vydělává víc jak Kiuchař tak je buržoust - a kdo méně tak levičák ?
Jak je to ?
17. 02. 2012 | 16:34

vlk napsal(a):

Kuchaři
uklidním vás, vypadám úplně přesně jako ten buržoust, co jste popsal.
A že budu platit vyšší daně až bude Sobotka? Asi ano. Al e už teď platím výrazně vyšší DPH. za vaší vlády. A kuchař, že děláš v hospodě. to nemusíš říkat To je poznat.

Vlkodav
na chodbové zprávy - rozuměj informace od lidí z UP váš neodkazuji. T je pro lidi seznámostma. Vy je evidentně máte jen mezi akcionáři.
Stačí projet současný tisk.
17. 02. 2012 | 16:37

Kuchař napsal(a):

zdenekb:

Na Vás levičácích se mi líbí jak jste dárný. Problém je, že ze svého nechcete platit nic.

Přijdete mi docela směšný.
17. 02. 2012 | 16:37

Sladký napsal(a):

zdnekb- Přesná a výstižná poznámka.Ukazuje na pravou tvář hlasatelů osobní svobody.Ve skutečnosti jsou to zcela obyčejné AUTORITÁŘSKÉ osobnosti.Více než komukoli jinému se podobají onomu druhu komunistů, kterým jsme říkali "kovaní". Jsou to navíc zbabělci, kteří se vždy přikloní k té straně, která jim připadá silnější.Kdyby se narodili v islámské zemi, budou z nich fundamentalisté, v Hilerově Německu by horlivě studovali Mein Kampf a ve středověku by se nadšeně účastnili honu na čarodějnice.
17. 02. 2012 | 16:38

Kuchař napsal(a):

vlk:

Tak proč skuhráte pane Vlku ? Přece jste rád, že můžete platit větší daně, ne ?

Nebo byste si to chtěl nechat všechno pro sebe ? No to snad,ne !
17. 02. 2012 | 16:39

Sladký napsal(a):

Lidé se totiž nijak podstatně nemění.ti, kteří lezli do zadku dřívějším mocným v tom pokračují i dnes. Ti, kteří byli nekonformní včera nebudou nikdy oddaně a slepě uctívat žádný režim.
17. 02. 2012 | 16:40

Kuchař napsal(a):

Zde si můžete dočíst, jak Drábek šetří na sockách.

http://www.penize.cz/rodicovstvi/230921-rodiny-2012-na-pridavky-jich-dosahne-vic-vetsi-volnost-pri-cerpani-rodicovske
17. 02. 2012 | 16:42

zdenekb napsal(a):

Kuchař:

Ze svého platím na daních poměrně dost. Jsem už druhý, kdo vás na to upozorňuje, zdá se, že placení daní nemáte v Řáholci ve zvyku.
17. 02. 2012 | 16:43

Béda napsal(a):

Kuchař,

pozor na věc, kuchtíku! V Praze je taky nejvyšší koncentrace úředníků, politiků, Kalousků, Drábků a na ně navázaných parazitů, také Sedláčků a lichvářských es, exekutorů, lapků v bílých rukavicích, kteří kradou po stovkách milionů a miliardách i těch primitivních, co kradou po stokorunách...
Být vámi, tak bych opatrnější v názorech na Prahu.
17. 02. 2012 | 16:44

Kuchař napsal(a):

Pro zajímavost:

Životní minimum 1 osoby za socanů .... 1780 Kč
Za Drábka............................. 3410 Kč

Jsou to fakt kruťasové ti pravičáci.
17. 02. 2012 | 16:49

Kuchař napsal(a):

zdenekb:

Vy levičáci mě fascinujete. Pořád nadáváte jak se máte blbě, ale pak z Vás vyleze, že platíte daně jak Kellner.

Tak proboha plaťte víc, ať těm sockám můžeme přidat.

A nebo, nevzal byste nějakou socku do opatrovnictví ? Nevidím v tom žádný problém, když jste na tom tak dobře.
17. 02. 2012 | 16:51

Puck napsal(a):

Pro Vlkodav :
" systém byl výrazně rozšířen. "
Zajímavé, nechce se mi to hledat, ale v kritice se píše, že systém neumí ani to, co předešlý. Zdaleka ! Chybí provázanost mezi soubory dat, která by měla fungovat od začátku jako samozřejmost.
17. 02. 2012 | 16:52

Kuchař napsal(a):

Béda:

No taky je tam největší procento vysokoškolsky vdělaných lidí.
17. 02. 2012 | 16:52

Sladký napsal(a):

Je vidět,že zdejší stoupenci pravice čerpají své vědomosti z ideologických příruček.Kdyby byli opravdu kvalitně vzdělaní věděli by, že velká většina inteligence v západních zemích vždy inklinovala a nadále inklinuje k levicovému myšlení, stejně jako mnoho významných myslitelů.Protože pravicová .ideologie je nástrojem čirého sobectví, individualismu bez idejí,Je duchovně zcela vyprázdněná a sociálně zredukovaná na boj o maximalizaci osobního prospěchu.
17. 02. 2012 | 16:53

Almo G™ napsal(a):

Rumcajs: Proč se vydáváte za "Kuchaře"? S původním nickem je nějaký problém?
17. 02. 2012 | 16:54

Béda napsal(a):

Sladký,

taky bych chtěl připomenout výsledky nedávné kanadské studie, která ukázala, že lidé s pravicovým smýšlením jsou méně inteligentní nežli lidé s levicovým smýšlením.

Kdoví co je na tom pravdy?
17. 02. 2012 | 16:56

Sladký napsal(a):

Kuchaři, vy jste velmi osobitá výjimka.:o))) Ale jen zdánlivě. Je zde spoustu zmanipulovaných kuchtíků, kteří volí pravici.
17. 02. 2012 | 16:56

tata napsal(a):

jinak pane vlk,kuchař alias rumcajs spiše dokladuje že ste adresy použivá vice lidí,neBYLO vAM NAPADNO styl opravdu uplně zbytečné reagovat
17. 02. 2012 | 16:58

Kuchař napsal(a):

Výdaje na sociální dávky a důchody za socanů.... 340 mld.
Výdaje r.2010 ...................................440 mld.
Z toho jasně plyne, že pravicová vláda bere socky u huby.
17. 02. 2012 | 16:59

Kuchař napsal(a):

Hele levičáci !

Když jste všichni tak chytří a vzdělaný, proč hnípete na pracáku ?
17. 02. 2012 | 17:02

Béda napsal(a):

Pane Kuchař,

vy jste zjišťoval, kolik lidí "hnípajících na pracáku" volilo pravačkou (snad triádu nezvolili jenom samí dodnes úspěšní podnikatelé?), kolik jich bylo v lepších časech (za pravolevé koalice vedené ČSSD) úspěšných podnikatelů - nyní nezaměstnaných...? Jaký byl výsledek vašeho výzkumu?
17. 02. 2012 | 17:07

Kuchař napsal(a):

Béda:

Nevšiml jsem si, že by se od dob vlád ČSSD nějak zvlášž zvedla nezaměstnanost.

Vy ano ?
17. 02. 2012 | 17:10

Minorita napsal(a):

Nezdržovat se četbou účelových lží a fabulací autora, neplýtvat zbytečně satirou a sarkasem a prostě vypráskat...Howgh
17. 02. 2012 | 17:11

jarpor napsal(a):

zdenekb

Nic o kadeřnictví jsem nenapsal... a pokud nesouhlasíte s mým, že dávky nejsou určeny do výherních automatů a na nákup alkoholu - nehodlám Vás přesvědčovat.
Plkat o osobní svobodě toho, kdo visí na státu... toť pouze doklad o schopnosti uvažovat o věcech v souvislostech...
Pokud souhlasíte ovšem s tím, že když stát dá dotaci na zateplení a neměl by se ptát, proč příjemce má barák nezateplen, zato ovšem si koupil auto... zase - přesvědčovat Vás nehodlám... ani Sladkého...
Mějte se...
17. 02. 2012 | 17:12

Kuchař napsal(a):

Sladký:

Mě se líbí pane, jak v tom máte jasno. Kdo volí pravici, je zmanipulovaný a kdo levici, tak ten je osvícen.

Vy asi nebudete žádný blbec, že jo ?
17. 02. 2012 | 17:14

Béda napsal(a):

Kuchaři (anebo kuchtíku?)

Reagoval jsem na tento váš příspěvek:
"Hele levičáci !

Když jste všichni tak chytří a vzdělaný, proč hnípete na pracáku ?"

Proč nyní zamlouváte mou otázku odváděním řeči ke zvyšující se nezaměstnaností? (jinak statistiky nezaměstnanosti mi přijdou tak nějak "churchillovské" - všude zuří krize, zvyšuje se dluh českého státu i domácností, roste počet exekucí ale nezaměstnanost se snižuje. Nezdá se vám, že udělali Drábkovi soudruzi statistici z "MPSV" někde chybu?
17. 02. 2012 | 17:15

Kuchař napsal(a):

Nějak vám vyschlo fešáci !

Tak co říkáte na ty čísla ?
Nebylo by lepší, kdyby to bylo jak za socanů a dávka na jednoho by byla 1780 Kč ?
17. 02. 2012 | 17:16

Minorita napsal(a):

Kuchař
Už jsem myslel, že se "opravdový expert na všechno a kdykoliv" neozve ( obvykle tady řádí od dopoledne ) - že by dnes byla na poště dlouhá fronta ??? A co souvěrci ghándí a Yosif -> takhle pravidelným výtryskům "geniality" hoodně chybí... :-)
17. 02. 2012 | 17:17

Béda napsal(a):

Juchař - dovětek,

"...Když jste všichni tak chytří a vzdělaný..." Nebude na tom kanadském výzkumu něco pravdy?
17. 02. 2012 | 17:18

Sladký napsal(a):

Samozřejmě.Já ne, zato vy ano-podle toho, jak dobře pochopíte každý můj příspěvek a jak úžasný přehled přitom projevíte. Jistě že jsme zmanipulovaní, vždyť všechna média denně,od rána do večera chrlí levicovou propagandu.
17. 02. 2012 | 17:19

Kuchař napsal(a):

Béda:

To je jasný... falšujou to společně s globálním kapitálem.

A že by socka volila pravici a buržoust levici ?

A už jste viděl pane Bédo hada srát a koně blit ?
17. 02. 2012 | 17:20

Kuchař napsal(a):

Minorita:

Vy se tady prosím nezdržujte a běžte to vybušit.
17. 02. 2012 | 17:23

Sladký napsal(a):

Bédo- škoda, že nelze zdejší účastníky svolat k nějakému solidnímu testu IQ. Nezbývá než je posoudit na základě verbálního chování. Moje závěry jednoznačně korespondují s těmi kanadskými.Samozřejmě, je otázkou, zda zdejší pravičáky můžeme považovat za reprezentativní vzorek pravicového elektorátu.
17. 02. 2012 | 17:23

Sladký napsal(a):

Loupeživý kuchař.
17. 02. 2012 | 17:27

Platan napsal(a):

stejskal napsal(a):
Dobrý den,
smazal jsem tři hrubě urážlivý resp. nadávky...

Jenom tři pane Stejskale? Tok to mají čtenáři Drábkova blogu vcelku velmi dobré sebeovládání...
17. 02. 2012 | 17:29

Forrest Gump napsal(a):

Pane Drábku, musím konstatovat, že jste příštipkář !

Např. tuhle jsem se dočetl o Řecku toto:

Propouštění ve státním sektoru je přitom ojedinělé. Zatímco v soukromém sektoru dostávají zaměstnanci jako odstupné podle zákona 24 měsíčních platů, státní zaměstnanci obvykle obdrží 72 či 100 platů.

Ilustrujícím případem byla situace u státního Telekomu, který pořeboval propustit až polovinu ze svých 25 tisíc zaměstnanců. Vláda tuto nepříjemnost vyřešila tím, že každý, kdo se svým odchodem souhlasil, obdržel jako kompenzaci v průměru 200 tisíc EUR.

Pane Drábku stydte se !!!!
17. 02. 2012 | 17:30

vlk napsal(a):

Kuchař
neskuhrám Ale nechce se mi platit žádné daně, když vím, že je Drábek "investuje".Vondra vydá na promopro, Praha je vrazí do smlouvy s Šachta and Partners, Bárta je ošéfuje na dopravě, Drobil za ně pořídí čističku, a Kalousek zahladí stopy za švýcarským vyšetřováním. To nemluvím o drobných jako je Kocourkovo odklánění. Na tohle si plaťte daně vy.

Tata
nevěřím, že Kuchař je Rumcajs.Rum sice byl pravověrnej, ale nebyl úplně vygumovanej.Ale připouštím, že na Růžku to jelo a že po těch hekťácích Hanušů to může mít až takovíhle konce. Joa Rum by e nebyl ptal, jak vypadá vlk. On to ví. Konec konců, sám až na tu plešatost, vypadá stejně.
17. 02. 2012 | 17:31

Béda napsal(a):

Kuchař,

znáte ten klip Přemluv dědka a bábu, jak radil babičce a dědečkovi kterou rukou volit? Znáte to, "hele mládeži, co si tak zaházet ne Paroubkovu bradavici? Snad nebudete volit levou, tou se přece utírá...?" Znáte tu o hodném dědečkovi s fajfkou? Parafráze: "...mládí vpřed! Mladí chtějí platit, nikoliv se učit! Nemocní chtějí platit, nikoliv být léčeni. Víc než si myslíte!" Jestliže platí, že pravičáci jsou rozumu mdlého, pak v tomto konkrétním případě to platí beze sporu. Pravičáci volí pravačkou proti svým nejvlastnějším zájmům.
17. 02. 2012 | 17:31

LMAO napsal(a):

prsk prsk prsk

prskáte prskáte ale poradnej argument do placu nehodíte

A vaše logika taky nic moc

Podle vás kdo platí, má právo vědět jak se vyplácené peníze utratí. Tak to teda doufám že vám zaměstnavatel každý měsíc kontroluje účtenky za co utratíte plat nebo sociálka za co utratíte důchod

Vidím že systém je nedokonalý, Drábek by měl vyhlásit zákon podle kterého si bude muset každý občan ČR vést osobní účetní knihu příjmů a výdajů, a to včetně děti. A zřídit úřad, který to bude kontrolovat, samozřejmě. Takový bordel ve kterém si každý kupuje co chce se nemůže ve svobodné zemí trpět. jak se má potom kalousek dopočítat?
17. 02. 2012 | 17:33

Forrest Gump napsal(a):

Nebo jsem se taky pane Drábku dočetl, že nějaký Řek si vybral na dávkách za neexistující děti 150 tisíc EUR.

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=725556

Tomu já říkám sociální stát ! To by mělo být i tady !
17. 02. 2012 | 17:35

LMAO napsal(a):

to bylo géniovi jarporovi

Hezký den!
17. 02. 2012 | 17:36

Forrest Gump napsal(a):

Nebo třeba zase tady čtu...

Pro zaměstnance v přebujelé státní správě (kromě úředníků se to ale týká i učitelů, zdravotních sester, ale také například kněžích) to představuje například osmitýdenní dovolenou, odchod do důchodu v 56 až 58 letech, automatické 13., ale také 14. a 15. platy. Navíc mají takzvanou definitivu - nemohou být propuštěni. K brzkému odchodu do důchodu se dostává bohaté výslužné v řádu desítek tisíc eur. K pravidelnému platu, který se pohybuje kolem 1200 eur měsíčně, navíc dostávají nejméně stejně vysoký bonus.

****

Bože já chci do Řeckááááááá.

I když jsem slyšel, že ty finanční oligarchová tam všechno rozkradli. Normálně záviděli těm poctivý státním zaměstnancům ty jejich poctivě vydělaný peníze a všechno to rozkradli.
Já bych se na to všechno nejraděj fakticky vysr... Kdy už se konečně budeme mít dobře jako v Řecku ?
17. 02. 2012 | 17:42

Sladký napsal(a):

Forest Gump.Ono už to tady díky panu Drábkovi skoro je.Někteří od toho jeho nového systému dostali i čtyři dávky místo jedné.:o))
17. 02. 2012 | 17:42

Béda napsal(a):

dovětek: pravičáci taky bezmezně a fanaticky věří Nečasově síťovce, Topolánkově Smlouvě s občanem, Kalouskovu snižování (rozhodně ne zvyšování) daní ... Holt není nad bigotního "věřícího".
17. 02. 2012 | 17:43

Kuchař napsal(a):

vlk:

Tak až to zase povedou socani, tak doufám že se pochlapíte a sám se přihlásíte, že byste rád parametricky poopravil to DPH směrem nahoru.
17. 02. 2012 | 17:45

UmKab napsal(a):

To jarpor
A proč by se pojisný plnění ze socialního pojištění nemohlo prochlastat, naházet do automatu nebo promrhat v národnim divadle? To bude zasedat nějaká komise k tomu za co utrácet vlastní (ano vlastní) prachy? To má snad alkoholik co celej život spořádaně platí najednou přestat chlastat a pořizovat si nějký nezajištěný děti na který by dostal pytel brambor a ty pak přepálit ? K čemu by mu to pojištění asi bylo?
17. 02. 2012 | 17:46

Kuchař napsal(a):

Béda.
Pokud vím, nejvíc utratili za propagaci socani. A taky vím, že si Paroubek platil klaku a obcházel noviny a vyhrožoval, že o něm musí psát jedině hezky.
17. 02. 2012 | 17:46

Béda napsal(a):

Forrest Gump,

Forreste Kuchařoviči - odstěhujte se tedy do Řecka a budete se mít jako v Řecku. Není snažší pomoci. Chcete tam, tak tam jděte! Máme přece svobodu. Ne, p...?
17. 02. 2012 | 17:46

balsa napsal(a):

Pane ministře proč jste psal tento blog. Svou roli v této koaliční vládě jste zatím plnil. Rozbíjení sociálního státu v této zemi se vám zatím daří.
Není taktické odpovídat na různé opoziční výpady a už vůbec ne na osobní výpady. Soustřeďte se na dokončení své role, protože po dalších volbách budete již opět fungovat v soukromé sféře.
17. 02. 2012 | 17:49

Sladký napsal(a):

Jarpor- státu může být šumafuk, za co příjemce dávek utratí.Alkohol a cigarety jsou navíc výhodné, jsou zatíženy extra daní. Škoda, že nemůže chlastat benzin.
17. 02. 2012 | 17:49

Jana napsal(a):

Pro Petra co si stěžuje na ÚP, že měl nahlásit VZP , že jeho paní je v evidenci. Nikde v zákoně o zaměstnanosti nenajdete ,že je to povinnosti ÚP. Jste vedle jako ta jedle. To je pouze vaše představa a především bor-del vaší drahé polovičky. Oznámit své zdravotní pojišťovně,že jste v evidenci je pouze a pouze vaše povinnost a to zákonem stanovená do 8 dnů a pokud tak neučiníte ,může vás za to zdr. pojisťovna sankcionovat ,ale to už jste si v zákoně nepřečetl.Nepište nesmysly a přečtěte si zákon nebo se zeptejte na pojišťovně.
17. 02. 2012 | 17:49

Almo G™ napsal(a):

Rumcajs: Tak v čem je problém s vaším nickem? Zabanovaný není - ověřil jsem si. Nebo spíše UŽ není?
17. 02. 2012 | 17:53

Sladký napsal(a):

Ale jinak asi máte pravdu.Měl byste začít kontrolovat, zda vaši zaměstnanci utrácejí peníze rozumně a racionálně.Přece si s nimi nemohou dělat, co je napadne!
17. 02. 2012 | 17:54

Minorita napsal(a):

Kuchař
Kdyby to šlo tak lehce, jako se vám podařilo vypráskat a zbavit se i zbytků rozumu...A já zase mizím, štamgaste... :-)
17. 02. 2012 | 17:55

Sladký napsal(a):

Jana- jste si tím jistá? Pokud je mi známo, za jedince evidované na pracáku automaticky platí pojištění stát.Pojištovna tak nemůže přijít o žádné peníze.
17. 02. 2012 | 17:57

tata napsal(a):

pane vlk taky sem tomu nevěřil psalo se to vyckrat zde ale moc dobře si pamatuji jaké uvaděl argumenty,také si nemyslím že to je první RUMCAJS,ale podle mně ho pak někdo vystřidal ale podle stylu je to ten před koncem co psal pod jeho nickem

spomente na jeho psaní na konci ,přesně ta samá argumentace.
17. 02. 2012 | 17:59

zdenekb napsal(a):

jarpor:

Myslím, že jsem jen logicky dovedl vaši úvahu dále do souvislostí (které máte tak rád). Pokud vadí automaty a alkohol (koupit si jedno pivo je skutečně vážný prohřešek proti životu slušného, vděčně předkloněného nuzáka!), měl by přeci existovat přesný seznam všeho, co si lidé na dávkách nemohou dovolit, a kam budou mít zakázán vstup. Může si snad někdo z dávek koupit kaviár, jen když do košíku nepřidá šampaňské?
Cítíte tu nedotaženost?!? Nějaký sociální inženýr lidské duše z vašeho hnízda by tu černou listinu měl dát co nejrychleji do kupy.

Pokud dávka není účelově vázaná, je - dle mého soudu - určena na živobytí. Pokud ji někdo první den prochlastá nebo prohraje, jeho smůla, a ať si do konce měsíce žije jak umí. Nehodlám mu ale určovat, jakou má mít o svém živobytí v nouzi představu.

Ale já málem zapomněl... "plkat o osobní svobodě" se samozřejmě dá samozřejmě jen u lidí produktivních, nikoliv parazitních. Ti nás budou pěkně poslouchat, a jestli ne, pošleme na ně drába.
17. 02. 2012 | 18:01

myrta napsal(a):

Forest Gump
V milém Řecku se dodnes vyplácí 60 000 důchodů,na lidi,kteří už několik let nežijí.
V milém Řecku pobírají fořti příplatek na velikost rajonu.Vyplácené příspěvky odpovídají 3 x větší celkové rozlohy Řecka.
atd,atdKdo by nebyl býval chtít do Řecka?
17. 02. 2012 | 18:04

zdenekb napsal(a):

Kuchař: 17. 02. 2012 | 16:51

Zkuste najít, kde si stěžuju, že já osobně se mám blbě, a možná budete mít v Řáholci velkou premieru - první příspěvek bez lží...
17. 02. 2012 | 18:07

Almo G™ napsal(a):

ad tata a dva Rumcajsové: pod nickem neo se také střídají dva lidé.

Prvotní neo dlouho poukazoval hrubky v příspěvcích jiných. Dával si záležet na každém písmenku. Nový "neo" seká neuvěřitelné hrubky a zdůvodňuje to například tím, že dané slovo je zvyklý psát ve finančních analýzách v italštině (! :-)) Ale podobných rozdílů a rozporů mezi nimi je více.
17. 02. 2012 | 18:08

evix napsal(a):

Když vidím pana ministra, tak mi začíná být sympatický i Paroubek s bradavicí.

Hm,jinak nechápu proč by ÚP nemohl nahlásit i změnu třeba zdravotní pojišťovně?? Úřad práce, který práci nesežene... by mohl dělat aspoň něco užitečného a ne jen vypočítat podporu. Pokud potřebujete poradit, když vás chtějí propustit z práce kvůli ztátě zdravotní způsobilosti, můžete si být jisti, že ty dámy na vás budou čumět a neřeknou vám nic. Ony totiž nic neumí! Musíte si sehnat právníka a lhůtu na odvolání proti lékařskému posudku máte jen 15 dnů! To by snad zvládat měly a ne jen bezradně krčit rameny! To se stalo mé kolegyni, bohužel promeškala 15 dnů a dostala výpověď bez odstupného.
17. 02. 2012 | 18:09

molin napsal(a):

Vlku, kuchař se ptá na to jak vypadáte právě proto, že to ví, je sice vygumovanej, ale lstivej, to tyhlety typy většinou bývají, taky si myslím, že je to Rumcajsova variace, zrovna jako ten forrest, škoda s ním ztrácet řeč, kde nic není ...
17. 02. 2012 | 18:10

Almo G™ napsal(a):

Jen jarpor je jeden a tentýž - nezaměnitelný originál :-).

Sláma z bot, ale hlavně, že vyhrávám barvami :-)

Hezký den.
17. 02. 2012 | 18:11

Jana napsal(a):

Vážení, ještě jednu adresu zde napíši na 1. náměstka MPSV, je to pracovity člověk www.e-stat.cz, tam se taky objevuje, oni mají s Langrem domluvenu elektronizaci státní správy a figuruje tam i Julínek a přes tyto instituce jdou z rozpočtu peníze do organizací jako e-stat, Cevro apod.
17. 02. 2012 | 18:12

Jana napsal(a):

Pokračuji, pán Šiška pracoval jako šef IT odboru kdysi na ministerstvu informatiky pod Mlynářem. Šiška tam vymyslel nějakou bejkovinu s internetem do škol či co a ministra pak chtěli zavřít a Šiška přežil, doufám že teď se to podaří- zavřít ministra MPSV a konečně i s Šiškou
17. 02. 2012 | 18:17

bordoj napsal(a):

Pro Evix, instituce ,která dělá Rozhodnutí ve věci přece za dotyčného nemůže podat odvolání ,na to mají občané právníky ,nepleťte hrušky s jablkama a vašima představama. A co se týká oznamování o evidenci úřadem práce zdravotním pojišťovnám, prosím ,ale nejdříve změňte zákon a nechtějte po úřednících splnění vašich představ
17. 02. 2012 | 18:21

bordoj napsal(a):

Pro Evix na poradenství v pracovně právních vztazích je tady Inspektorát práce vy chatrá, tak jste měla poslat známou tam a nechte už těch vašich představ co mají úřednice na úp dělat
17. 02. 2012 | 18:24

Jana napsal(a):

Pane Drábku, vy jste autista
17. 02. 2012 | 18:27

Béda napsal(a):

Vládní sestavu tvoří kvalitní parta "odpovědných hospodářů" (tak se sami nazvali). Všichni škrtají a šetří jak diví a výsledkem je rostoucí státní dluh, rozklad státu, téměř všichni jsou podezřelí ze střetu zájmů, poškozování veřejných financí anebo odklánění.

Pan ministr "MPSV" do party neoliberálních škůdců perfektně zapadne.
17. 02. 2012 | 18:48

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další tři hrubě urážlivé a nadávky obsahující příspěvky, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 02. 2012 | 18:54

Analytik napsal(a):

Vlkodav 15:51

Uznávám, že jste opravdový IT expert na úrovni, které možná nedosahují ani dodavatelé Drábkova programu.
Jako programátor a správce dat to mohu odpovědně posoudit. Urežírovat systém, který má několik milionů řádků kódu je machrovina. Zvlášť v době objektového programování, procedur a podprogramů.
Také bych dokázal napsat aplikaci, kde by byla spousta zbytečné slámy a pracovala by o něco pomaleji než úřednice s kalkulačkou. Ale rozhodně bych se s tím nechlubil!
17. 02. 2012 | 18:56

hovorka11 napsal(a):

Drábek rozkrádá naše daně a likviduje to, co fungovalo lépe. Navíc prokazatelně veřejně lhal, když prohlašoval, že systém funguje a spoří !!
Tyto lidi za rozkrádání svěřených prostředků a vědomou, cílenou likvidaci fungujících systémů musíme dostat za mříže.
Je proto nutné zavřít celou vládu a Nečasovi navíc poslat domů exekutora, aby poznal, co je bezmoc při soudním vymáhání neoprávněně zabaveného majetku.
17. 02. 2012 | 19:11

Antroid napsal(a):

Vlkodav

Já jsem řadu systémů jsem implementoval, takže vím, že mezi teorií, testováním a ostrým provozem je veliký rozdíl. Přesto jsem nezažil (a věru doufám, že při tom zůstane), že by kvůli jednomu subsystému (cca 10% část celku) došlo k takovým problémům. Dělá to na mě dojem, že byly určité fáze projektu podceněny, zejména testovací interace.

Hlavní problém přesto spatřuji v právní stránce. Jsou-li mé informace správné, systém je podle všeho implementován na základě smlouvy (a pravděpodobně dodatků) z roku 2008 - smlouvy, týkající se licencí k produktům Microsoftu. Je-li to pravda, je to na demisi.
17. 02. 2012 | 19:26

Občan napsal(a):

To Vlkodav:

Hájíte zcela neobhajitelné - Kybersadistův nefunkční a zkorumpovaný "systém".

Jak vzniká FUNKČNÍ systém, to vím velice dobře, protože jsem u jednoho takového byl od vývoje až po ostré spuštění a teď ho už několik let spokojeně využíváme.
Týkalo se to "pouhé" elektronické správy dokumentů od A do Z. Tedy od el. podatelny přes evidenci, veškerou práci s dokumentem až po archivaci. Vč. různých meziarchivací, oživení, předávání, půjčování atd.
Vývoj probíhal půl roku, kdy jsme zadali po výběrovém řízení JEDNÉ firmě úkol. Řekli jsme co si představujeme, že to bude dělat a oni psali.
My jsme k nim jezdili, konzultovali, doplňovali, měnili a upravovali požadavky a oni psali.
Po půl roce to hodili na dvě mašiny a předvedli nám, co to dělá.
My jsme pokývali hlavou, že asi jo.
Pak nám to nainstalovali na několik stanic a my to testovali.
Po třech měsících, kdy jsme zkoušeli různé havárie, blbuvzdornost, chybné zápisy, renoncy a tak podobně, jsem řekli, že to zkusíme.
Hodili jsme to na všechny stanice (více než 500) a kolegové testovali ve velkém (samozřejmě s cvičnými dokumenty).
Opět jsme zjišťovali co a jak funguje a nefunguje, co se stane, když to celé klekne, mezitím školili, a pak jsme řekli definitivní ANO.
Systém fungoval a byl spuštěn ostrý provoz.

Fuýnguje to 6 let, během nichž se vychytalo ještě pár drobností. Všichni jsou spokojeni, protože to dělá přesně to, co jsme od toho chtěli.

Vývoj a zkušební provoz trvaly ROK.

Kybernetovi to trvalo DVA DNY. Školení a zkušební provoz se nekonaly.
Tak to fakt soráč, ale tuhle kaši nežeru, ani kdybyste mi o ní a o jejím pachateli navykládal cokoli.
17. 02. 2012 | 19:33

Kanalnik napsal(a):

Mezinarodni obchodni komora (vypada to, ze je to SOUKROMA, nikoli statni spolecnost), kde byl pan ministr predsedou, vytvorila spolecnost iDTAX k testovani elektronickych uctenek (tam byl pan ministr na vedouci pozici) a to v kavarne, kterou vlastni opet Mezinardoni obchodni komora. Pekny propletenec, ze?

Pan Drabek se pak stane ministrem a da statni zakazku soukrome firme, v niz (a ve firmach kolem) mel vlastni zajmy?

Pekne :) Dekuji, ze se k tomu, pane minisre priznavate, a jeste se tvarite, jakoby se nic nedelo. :D To je snad tak dobre, jako posledni Bendl.
17. 02. 2012 | 19:38

Almo G™ napsal(a):

S postupujícími odhaleními se do popředí vkrádá čím dál více otázka, jestli podporovat kroky ministra Drábka neznamená náhodou dopouštět se trestných činů "schvalování trestného činu" a "nadržování pachateli trestného činu".

Být fanouškem kroků J.Drábka, dám si velký pozor, co píšu.
17. 02. 2012 | 19:43

ghándí napsal(a):

pane drábku,
centralizace je chybný krok. vy jste oddálil uředníka občanovi. to zaprvé. za druhé nucená veřejná služba je protiustavní a naplnuje znaky trestneho činu § 237 útisk. za třetí posilujete moc úřadů. a to si TOP dovolí o sobě tvrdit, že je pravicová strana. ja bych vaší reformu zhrnul slovy buzerace. nikoliv motivace. bohužel.
17. 02. 2012 | 20:04

Béda napsal(a):

ghándí,

jenom pár otázek:
1/ "oddálil úředníka" - tím kritizujete zhoršenou dostupnost služeb, potažmo propuštění části úředníků DRÁBkem?
2/ "nucená veřejná služba je protiustavní" mohl byste svou objevnou myšlenku šířeji rozvést? Citací z ústavy, potažmo, co si představujete pod nucenou (resp. nenucenou) veřejnou službou? Máte snad v daném kontextu na mysli, že by výplata sociálních dávek měla být dobrovolná = vyplatil by kdo chce komu chce?
17. 02. 2012 | 20:13

Kuchař napsal(a):

Hele, tak voni se ty levičáci mají vlastně všichni dobře. Platěj veliký daně,kůli 20 tisícům měsíčně by nevstali z postele....ale nadávaj jak špačci.

Co terpv musej asi říkat ti levičáci, co mají úplný prd. Radši ani nemyslet.
17. 02. 2012 | 20:24

Kuchař napsal(a):

Občan:

Správa dokumentů od A do Z..? Co jste na tom dělali celej rok ? To má středoškolák spíchnutý v Accesu za jedno odpoledne.

Že Vy jste státní správa ? Tam bych takový flákání pochopil.
17. 02. 2012 | 20:32

ghándí napsal(a):

beda,
1. do tedka dávky vyplácel občanum místní uřad. ten místní uředník rozhodně lepe zná ty lidi, ví kdo jaký má problemy může daleko líp posoudit situaci konkrétních lidí. atd. uředník na úřadu práce vubec netuší. je mu to jedno. já v tom vidim změnu k horšímu.
2. já považuju věřejnou službu, to jest pracovní poměr mimo zákoník práce, za protiustavní. navíc, když druhá možnost je umřít hlady. to je v LZPS. já si myslim, že lze odejmout všechny dávky, pokud někdo bez důvodu odmítne pracovní poměr. jenže pracovní poměr má svoje zákonné náležitosti. jako je například bezpečnost práce a ochrana zdraví, odměna za práci, dovolená, přestávky v práci atd. veřejná služba tohle nesplnuje. to je jako kdyby někdo vymyslel brannou povinnost pro lidi v produktivnim věku. padesátiletému člověku by přišel povolávací rozkaz. ja to považuju za absurdní. mě to připadá jako nepřijatelný ponižování lidí bez práce. nepatří to do našeho civilizačního prostoru.
17. 02. 2012 | 20:32

Analytik napsal(a):

ghándí 20:32

Svatá pravda. Na finanční podporu má registrovaný žadatel o práci po určitou dobu zákonný nárok a ten nelze podmiňovat výkonem veřejné služby.
Leda by si člen vlády ohnul zákony podle svých potřeb. Což je poslední dobou místním zvykem.
17. 02. 2012 | 20:43

Občan napsal(a):

To Kanalnik:

Mezinárodní obchodní komora existuje, ale je to nadnárodní subjekt (zal. 1916).
V ČR se to jmenuje "Národní výbor Mezinárodní obchodní komory v České republice", IČO 69781389, v ARES najdete, kolik to dostalo od r. 2009 STÁTNÍCH DOATCÍ (to je ale náhodička, že...).
Vzniklo to v r. 2006 po volbách.

Teď tomu předsedá prof. Ing. Michal Mejstřík, NERVák, předseda DR ČSA, a.s., předseda představenstva společnosti EEIP, a.s. (od r. 1991) - rodinná finanční a dražební společnost.

K elektronickým účtenkám zde:
http://www.icc-cr.cz/press-3/press-2/idtax-elektronickeuctenky
a zde:
http://www.icc-cr.cz/press-3/press-2/
elektronickeuctenkyusetriaz65mldkorun
Projekt iDTAXu zaštítil E. Janota a podle webu NV MOK v ČR je testovaly pro SOUROMOU FIRMU jeden OBECNÍ a jeden STÁTNÍ subjekt - DP města Plzně a Čepro - pumpy Čepro-EuroOil.

Pro zajímavost uvádím, že Kybernet zrovna tento týden "náhle" zjistil, že k povinným sockartám ještě budou "nutné" právě elektronické účtenky. A "pochopitelně" je bude dodávat iDTAX, protože to je jediná firma v ČR, která je umí - tvrdí Drábek.

Chamber´s Café je podniček patřící NV MOK v ČR a sídlící pochopitelně v jejím sídle - http://www.chamberscafe.cz/fotogalerie
"Shodou okolností" vznikla právě ve chvíli, kdy se na scéně objevil Kybersadista se svými prazvláštními kaberneticko-asociálními nápady.
17. 02. 2012 | 20:55

ghándí napsal(a):

analytik,
tady nejde o podporu v nezaměstnanosti. to by mě až tolik nevadilo. ale o dávky životního minima a zdravotní pojištění. tohle drábek podmínil nucenou prací.
17. 02. 2012 | 20:58

Občan napsal(a):

Béda napsal(a):
"ghándí,
jenom pár otázek:
1/ "oddálil úředníka" - tím kritizujete zhoršenou dostupnost služeb, potažmo propuštění části úředníků DRÁBkem?
2/ "nucená veřejná služba je protiustavní" mohl byste svou objevnou myšlenku šířeji rozvést? Citací z ústavy, potažmo, co si představujete pod nucenou (resp. nenucenou) veřejnou službou? Máte snad v daném kontextu na mysli, že by výplata sociálních dávek měla být dobrovolná = vyplatil by kdo chce komu chce?
17. 02. 2012 | 20:13"

Pane Bédo,
sice nevím, zda ghándí myslel to, co napsal vážně, ale zcela vyjímečně s ním souhlasím.

Kybersadista skutečně omezil občanům dostupnost "sociálních služeb" tím, že je převedl na ÚP, jejichž počet omezil. Takže místo na sociální odbor OBCE, teď ti, kdo jsou okolnostmi donuceni nějakou sociální službu vyhledat, musejí cestovat na ÚP.
Kam dříve došli ZADARMO pěšky nebo se dopravili na vozíku, musejí DOJÍŽDĚT.

I ve druhém případě řekl ghándí pravdu.
Nucená otrocká práce, již zavedl Kybersadista, JE protiústavní.
proč tomu tak je, ozřejmil Analytik.
17. 02. 2012 | 21:02

neutrino napsal(a):

Ghándí: Pan ministr Drábek zřejmě přehlédnul, že jím iniciovaný systém prozatím nejen kolaboval, ale hrubým způsobem vykořisťoval úředníky a nutil je k nehonorované práci přesčas v rozsahu, který není v souladu se zákonem. Tedy také nucená práce.
17. 02. 2012 | 21:09

Kanalnik napsal(a):

Obcan - dik za zevrubne info a za linky... je to opravdu k placi a je neuveritelne, ze tento pan si evidentne mysli, ze se nic nedeje a ze je vse naprosto v poradku
17. 02. 2012 | 21:17

avidagor napsal(a):

Je to jasný, Kuchař je bejvalej Rumcajs.
17. 02. 2012 | 21:20

Béda napsal(a):

Občan,

ď. za objasnění. Já měl zato, že tou veřejnou službou nemíní nucené veřejné práce ale jiné státem poskytované služby předplůacené solidárním systémem, které DRÁBek ruší.

V tom co jste napsal s Ghándím, se kterým obvykle nesouhlasím v ničem, také zcela souhlasím.
17. 02. 2012 | 21:23

Občan napsal(a):

To Béda:

Já také nevěřil svým očím, když jsem jeho příspěvek četl poprvé :o)
17. 02. 2012 | 21:27

Občan napsal(a):

To ghándí (20:32):

Aplaus vestoje!
To myslím bez nejmenšího náznaku ironie!!!

Poprvé s Vámi mohu bezvýhradně souhlasit.
17. 02. 2012 | 21:31

vlasta napsal(a):

Občan, Béďa
Náhodou Ghándí tohle píše od první chvíle, kdy s tím Drábek přišel
17. 02. 2012 | 21:35

Miky napsal(a):

Drábku!
Zrušte vyplácení dávek celoživotním povalečům (nemyslím tím úředníky..).
..no a za ušetřená peníz si postavte palác.
Daňového poplatníka to příjde levněji, než vyživovat ty co nás okrádají,
(nemyslím tím úředníky)přepadají a někdy i vraždí !
Přeji Vám osobně brzký odchod z funkce a pád do naprostého a hlubokého zapomnění .
17. 02. 2012 | 22:09

melčákova pohanka napsal(a):

Miky. To by měl levné. Za ten kybernetický tunel by měl jít i se Šiškou sedět! Je to medúza-Juchelka v tom také jede...
17. 02. 2012 | 22:14

Miky napsal(a):

p.s.
Drábku!
Jak jsem si to tady takřka všechno přečetl,tak fakt bejt Váma tak lezu kanálama !
Takřka všechen lid Vás svorně nenávidí!
Taková jednomyslnost se tady často neukazuje...!Veřejnost patrně cítí,že s Váma nebude cosi v pořádku .
17. 02. 2012 | 22:19

dennis napsal(a):

Pane Jaromire Drabku, toho casu ministre ceske vlady, az zmizite z politicke sceny, ulevi se vsem. Vam i celemu narodu. I kdyz to, co po vas tady po jistou dobu zustane, krome vasich kumpanu nebude delat nikomu radost. Kdo na vas bude vzpominat v dobrem, ten se asi nebude verejne k tomu hlasit ani se tim chlubit.

Tak jako usuzuji, ze jste si ten blog nenapsal sam, tak usuzuji, ze si diskuzi taky nikdy sam neprectete. Vasi podrizeni i bez teto diskuze dobre vedi, co si o vas drtiva vetsina naroda mysli. Urcite vyberou par anonymnich projevu ucty a obdivu k vasi praci pro narod. Preji vam, aby vam predlozili jen ty ohlasy, ktere ve vas nebudou zbytecne prohlubovat zklamani nad tim, jak jste vy sam a predevsim vase dilo nepochopeno.
17. 02. 2012 | 23:25

Platan napsal(a):

Jiří Nečas
17. 02. 2012 | 11:01

Doplněk do seznamu:

Praha olympijská - Pavel Bém - ODS - 70 000 000 Kč (nebo 100 000 000 Kč - podle opozice)

http://www.lidovky.cz/praha-olympijska-konci-utratilo-se-70-milionu-fnd-/ln_domov.asp?c=A110614_132541_ln_domov_mc
18. 02. 2012 | 00:11

mik napsal(a):

Tak tady je dukaz do jakeho hnoje se CR dostala V kazde normalni zemi by uz Drabek ministrem nebyl jeho chyby by prevedeno do normalniho zamestnani vedly k vypovedi z pracovniho pomeru,,a tenhle clovek ma takovou drzost ze jeste napise blog nedivil bych se kdyby kandidoval na prezidenta,,pokud nekdo nema dost soudnosti tak by se mel najit nekdo kdo mu vysvetli ze je treba zbalit kufry,,,a ten nadpis je opravdu uzasny kolik ze se to usetrilo ? Kolik jsou vyplaty lidi kolem Drabka a kolik bere za sve paskvily on sam at se pochlubi,,,a kolik vyplatil za prescasy vsem tem na socialkach co tam museli makat do noci a o vikendech v tovarne by to delnikovi strhli ze mzdy a nasledne by s nim rozvazali pracovni pomer,,,Proboha lidi vzpamatujte se v te CR prestante si hrat na mistry sveta a nacionalisty zvolte prezidenta cizince a dejte hlasy tomu kdo zaruci ze bude podporovat Brusel a prijme euro to je jedina sance jak tuhle luzu dostat od tech koryt !
18. 02. 2012 | 00:26

úplně blbá blondýna napsal(a):

jarpor

napsal: stát cosi komusi "dává".

já opravuji stát lidem cosi vzal, vzal jim právo na práci a tudíž je jeho POVINNOSTÍ kompenzovat. Přeci jenom jsme lidi a dovedem pochopit, že ti lidé, kteří skutečně nemohou pracovat mají, alespoň právo žít a to právo žít, alespoň na důstojné úrovni. Tito lidé by nemuseli živořit a být pokládání za flákače, ožrali, kdyby stát dokázal vytvořit tolik pracovních míst, aby se mohli ti co nechtějí pracovat odlišit.
Milý jarpore, mi všichni jsme ochotni přispívat solidárně na lidi, kteří se dostali do svízelné situace, dokonce i vám nebo vašim blízkým se to může stát. Proto nám nemůže být lhostejné, že ty peníze nejdou k sociálně slabým, které VYTVOŘIL stát.

Drábek a jeho kolegové se budou, aspoň v to doufám, zpovídat nám, neboť ty peníze nedal ze svého, ale z našich kapes. Názory jako máte vy, mě mohou utvrdit jen v to, že vy zřejmně neplatíte daně a nebo nevíte co s penězi. Tak je odevzdejte rovnou všechny panu Drábkovi, on a jemu podobní, je umí roztočit a zmnožit ke svým potřebám perfektně.
Nevím co jste, ale altruista rozhodně ne, tak mi vychází, takový velký asociál, který všude byl, všechno viděl a taky všechno co tam měli jim sežral , až se mu ztoho všeho zamotala hlava a je ztoho celý pomílený. Tak si sedněte a jestli máte čím zkuste přemýšlet.
18. 02. 2012 | 00:52

Platan napsal(a):

Doplňková četba k blogu pana Drábka:

Vnitro se chystá na Drábka, vybral si firmy bez smlouvy
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=733437

Ministr Drábek vybral firmy bez smlouvy
http://www.vz24.cz/clanky/ministr-drabek-vybral-firmy-bez-smlouvy/

Právníci: Drábkův úřad obešel zákon o veřejných zakázkách
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/pravnici-drabkuv-urad-obesel-zakon-o-verejnych-zakazkach_225145.html

Vedení MPSV zřejmě obešlo zákon o veřejných zakázkách, média mlčí!
http://belobradek.blog.idnes.cz/c/245468/Vedeni-MPSV-zrejme-obeslo-zakon-o-verejnych-zakazkach-media-mlci.html

Drábek slíbil soutěž, žádná nebyla, zlobí se původní dodavatel
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/drabek-slibil-soutez-zadna-nebyla-zlobi-se-puvodni-dodavatel_225439.html

Porušili zákon! Zakázku neproplácejte, říkají lidovci
http://domaci.eurozpravy.cz/politika/43340-porusili-zakon-zakazku-neproplacejte-rikaji-lidovci/

Místopředseda KDU-ČSL: Při manipulaci s daty na MPSV došlo k porušení zákona
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Mistopredseda-KDU-CSL-Pri-manipulaci-s-daty-na-MPSV-doslo-k-poruseni-zakona-223046

Doufejme, že další blog bude pan Drábek už psát z cely předběžného zadržení...
18. 02. 2012 | 01:07

kočka šklíba napsal(a):

Těší mě, že při svém návratu k těmto stránkám zde nalézám některé z diskutujících, kteří se na dost dlouho odmlčeli, ale ještě víc mě těší, že zde panuje vzácná shoda na počínání jednoho z ošklivých káčátek ;). Na zjevy typu Kuchař, jarpor a vlkodav není třeba brát zřetel, na jejich ideologické plky už vůbec ne. Navíc nick Kuchař je zde s jasným zadáním, rozbít diskuzi, takže reagovat na něco tak hloupého jako jsou jeho výkřiky, vlku někdy téměř identické s primitivními výkřiky Rumcajse, je zbytečné.
Nebudu k tématu blogu psát vůbec nic, protože vše co bych chtěla a mohla zde již napsíno bylo :). A mnohem více, některá fakta jsou pro mě nová.

Ale budu reagovat, sice to přímo není předmětem blogu, ale díky vlkovi a Dashe to tu bylo zmíněno, na něco jiného. Tahle žumpa, to nehorázné a sprosté lhaní věrchušky, zde zastoupené jedním z nejhorších ..... z této vlády Drábkem, je umožněno médii a poslušnými lokaji v nich pracujícími. Včetně editora. Důkazů je mnoho, ale čerstvý příklad lokajství a a neobjektivnosti zdejšího editora najdete v mém příspěvku pod Tožičkou.
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tomas-tozicka.php?itemid=15625&from=300#nucleus_cf

Sice nevím co zde neobjektivní slouha mocných smazal, nicméně nazvat Drábka špínou topáckou bude nejspíš ve světle počínání tohoto zaměstnance aktuálně dovoleno ;). Jinak poskytne další důkaz svého naprosto pokryteckého chování.
18. 02. 2012 | 01:12

kočka šklíba napsal(a):

A ještě k nicku Ghándí, Občane aplausem bych opravdu šetřila. Ne že by Ghándí (hovének) neměl v tomto případě pravdu, jenže uvědomte si, že to je situace, která se jeho osobně dotýká. Jinak je to asociál a alternativní inteligent non plus ultra. Jenže v tomto případě je to potrefená husa a všimněte si, nezaměstnaní klidně, ti mohou zametat ulice za dávky, ovšem za životní minimum, které on zřejmě pobírá, tak to ne, to už se mu, typickému sobeckému pravounovi (mimořádně omezenému) nelíbí.
18. 02. 2012 | 01:20

úplně blbá blondýna napsal(a):

Kuchař
Tak už jste to na sebe prásknul, vy nejste z " ze zapadákova - vidlákova" vy jste z Prahy. Jako velmi vzdělaný tam vaříte za dvakrát větší plat, než vydělají ti ze "zapadákova" . Tak to bude potom těžká polemika, protože přeci v Praze je mnoho obyvatel a aby volili ODS je třeba je zato dobře podplatit, je snad jiný důvod proč je v Praze průměrný plat vyšší než v oblastech, kde volí lidé ČSSD? Jistě,v Praze je větší kupní síla, více služeb,... a hlavně hodně istitucí s rozbujelou administrativou s nemalým výdělkem úředníků ve státní správě. Ono to nebude tak o přirozené inteligenci, která volí ODS. Ono je to o rozvrstvení pracovních příležitostí a tím samozřejmně i sociálním rozvrstvení. Vy zrovna jste taky toho důkazem, že ten, kdo volí pravici, zrovna vždycinky nemusí mít v hlavě filipa.
18. 02. 2012 | 01:25

kočka šklíba napsal(a):

Úplně blbá blondýno (mimochodem příčí se mně Vás takto oslovovat i když chápu ironii ve výběru nicku), jarpor zde kdysi dávno zmínil, že je důchodce, poté tvrdí, že je v nějakém vedení nějaké firmy. Nevím, zda platí daně. Není to podstatné. Jeho názory jsou ideologické plky, nehledejte u něj nic jiného, než politrucké žvanění podle modrých příruček. Je to jeden z těch, který by byl schopen omlouvat i kdyby zde modráci a topáci vraždili v zájmu jemu milých ideologických klišé. On nepřemýšlí, on papouškuje.
Jinak Váš příspěvek je trefný :).
18. 02. 2012 | 01:29

Magda Matysová napsal(a):

Drábek lže jako když tiskne, aby zakryl evidentní zlodějnu - FUJITSU dodává agendové systémy pro sociální reformu MPSV na základě smlouvy vnitra s FUJITSU na dodávky Microsoftích produktů. Microsoft ale žádné takové agendové systémy nevyrábí a uvedená smlouva je na produkty základního SW typu operační systémy, kancelářský SW office....... Kdyby platilo, co Drábek tvrdí, tak celá státní správa, protože je na Microsoftích produktech základního SW, může bez soutěže uzavírat smlouvy s FUJITSU na dodávky čehokoliv. Že pane ministře?
18. 02. 2012 | 02:28

Inci napsal(a):

Drábek je vůbec zajímavej úkaz , ten člověk lže i v případě , že mlčí ...
18. 02. 2012 | 05:50

Občan napsal(a):

To jarpor:

Asociále jarpore,
sociální dávky NEJSOU dotace.
VŠECHNY sociální dávky jsou POJISTNÉ PLNĚNÍ z pojistného na sociální pojištění, jež se skládá z DŮCHODOVÉHO pojištění (starobní, invalidní, vdovské a vdovecké a sirotčí důchody), NEMOCENSKÉHO pojištění (nemocenská, mateřská) a PŘÍSPĚVKU na aktivní politiku zaměstnanosti.
Z toho je ČÁST vydělena na dávky životního minima, dávky existenčního minima, dávky hmotné nouze, přídavky na děti, rodičovský příspěvek, pěstounský příspěvek, příspěvek na pěstounskou péči (a dávky, na které jsem možná zapomněl). Další ČÁST těchto sociálních dávek dofinancovává stát Z DANÍ.

NIC z toho tedy nefinancuje STÁT! To by platilo jen v případě, že by používal VÝNOSŮ ze SVÉ podnikatelské činnosti (dividendy státních společností, rekvizice zisků státních podniků, výnosy z prodeje státních dluhopisů a jiných cenných papírů a pod.)

Státu proto není vůbec nic do toho, za co příjemci POJISTNÉHO PLNĚNÍ utratí SVÉ peníze. Kontrolu by stát mohl provádět jen v ojedinělých případech, kdy je příjemcem někdo, kdo nikdy nepracoval, protože nikdy o práci neprojevil zájem. Na to má stát příslušné evidence a lze to snadno zjistit.

Takže - v případech příjemců z řad lidí, kteří PROKAZATELNĚ (opět velice snadno zjistitelné) alespoň část života platili daně a příslušná pojištění, NEMÁ stát vůbec žádné právo cokoli kontrolovat. Tam pouze PLNÍ SVOU ZÁKONNOU POVINNOST.
Stejně tak NEMÁ stát vůbec žádné právo JAKKOLI podmiňovat výplatu POJISTNÉHO PLNĚNÍ. Podmínky výplaty plnění jsou dány zákonem a jsou VELMI restriktivní - což znamená, že POJIŠTĚNEC NIKDY nedostane zpět alespoň POLOVINU zaplaceného pojistného (o daních ani nemluvě).

Zejména je pak zcela nezákonné a protiústavní nařizovat kterémukoli OPRÁVNĚNÉMU příjemci OMEZENÍ jeho OSOBNÍ SVOBODY (povinná hlášení se nezaměstnaných na poštách) a NUCENOU OTROCKOU PRÁCI (VS) nebo NUCENOU PRÁCI za mzdu NIŽŠÍ než je zákonem stanovená minimální mzda (VPP).

Mimochodem - pokud by zde měla platit nějaká přísná restrikce, pak by se měla V ODŮVODNĚNÝCH případech týkat OSVČ. Ti totiž obvykle neplatí žádné daně nebo jen zcela minimální a stejně tak se úspěšně vyhýbají placení zdravotního a sociálního pojištění v odpovídající výši.
V této kategorii více než kde jinde by také měla být přísně uplatňována majetková přiznání.
18. 02. 2012 | 09:19

Kuchař napsal(a):

Statistická data jasně dokazujím ,že tato vláda je mnohem štědřejší při výplatě sociálních dávek jak ta socanská, ale zfanatizovaná a zfetovaná levičácká banda si bude stejně krákorat své.

Ukradené vrátit nechtějí a dělat taky ne.

Dokonce prohlašují , že práce je omezování osobní svobody. No to už je vrchol sprostoty. Jak je možné, že něco tak blbého a hloupého jako je občan, vůbec může být zaměstnáno ? Tohle individum prosto jakékoliv morálky a inteligence může snad zaměstnat jedině stát.

A na něco takového máme platit daně ? No fuj !
18. 02. 2012 | 09:33

Analytik napsal(a):

Občane, díky za polopatické objasnění problému.
Jak ale známe Jarpora, čekám, že se tato fakta od něj jen odrazí, aniž by zanechala jakoukoli stopu.
Ale díky za to, že to tu máme pěkně pohromadě!
18. 02. 2012 | 09:35

Kuchař napsal(a):

Nejlepší by bylo přestat platit daně a ta levičácká banda chcípne hlady a bude pokoj.
18. 02. 2012 | 09:39

Občan napsal(a):

Kuchaři (Rumcajsi, Foreste Gumpe):

První, kdo by pochcípal hlady, by byli všichni podvodnikatelé a příživnostníci, kteří se živí dotacemi. Plus většina žvanivců a poraděnků z "neziskovek" - což jsou zase podvodnikatelé.
A byl by pokoj. Nakonec bychom zjistili, že nám zbývá tolik, že můžeme v klidu uživit všechny momentálně nepracující a ještě k nim pár set tisíc přidat.
18. 02. 2012 | 09:47

krajan napsal(a):

Nick Kuchař je zářným příkladem naprosto zvráceného způsobu. myšlení.Buď je to provokatér, puberťák, anebo člověk mentálně narušený.Dalšího komentáře netřeba, natož s ním jakýmkoliv způsobem polemizovat.
18. 02. 2012 | 09:48

Kuchař napsal(a):

Občan:

Ty dotace jsou zase z daní, které ty rozhodně neplatíš. Tak drž pec, a buď rád, že existuje instituce, která je tě ochotna platit Vyžírko !

A čím by ses živil, kdyby nebyli podnikatelé ? Vždyť nic neumíš. Jsi jenom hloupe tlachal, který se umí maximálně postavit do fronty na polívku.
18. 02. 2012 | 09:51

Kuchař napsal(a):

krajan:

Podívejte se , co tady předvádíte ? Jste jak tlupa paviánů kteří mají stále málo a ještě mají tu drzost tvrdit, že práce je otročina.

Akorát se tu vytahujete co platíte daní, ale jakmile vás ten zlej podnikatel propustí, na kterého jste vy nebožáci museli dřít, tak mažete na pracák a jste bezradní jak Beruška v sexshopu.

Jste směšní !
18. 02. 2012 | 09:58

Sladký napsal(a):

Lidé jako Drábek, jeho přisluhovači a zdejší přikyvovači NEPATŘÍ do civilizovaného životního prostoru.
18. 02. 2012 | 10:00

Sladký napsal(a):

Opakuji znovu, nereagujte na toho omezence.
18. 02. 2012 | 10:02

Kuchař napsal(a):

Sladký:

Kdyby byl civilizovaný svět poskládaná z lidí jako jste Vy, byli bychom ještě na stromech a Vy byste si s maminou akorát vybíral blechy z kožichu.

I když ve Vašem případě bych se ani nedivil, kdybyste to dělali ještě dnes.
18. 02. 2012 | 10:03

Sladký napsal(a):

Občane zdravím. Sice Tě chápu, ale diskutovat s tím (možná placeným provokatérem, možná skutečným pologramotou s totálně vymytým mozkem) je zcela zbytečné.Měli bychom ho ignorovat. Diskutovat s ním je zhriba totéž, jako snažit se něco vysvětlit schizofrenikovi.
18. 02. 2012 | 10:05

Sladký napsal(a):

Jak jsem řekl, na stupidní příspěvky nebudu reagovat.
18. 02. 2012 | 10:06

Sladký napsal(a):

Zdejší "vzdělaní a inteligentní pravičáci" poskytují ideální materiál pro studenty psychologie.Lze na nich báječně demonstrovat celou řadu významných zákonitostí.K zahození nejsou ani pro sociology a politology.
18. 02. 2012 | 10:09

Kuchař napsal(a):

Sladký:

Vážně si myslíte, že jste natolik rozumově vybaven, abyste mohl s někým diskutovat ?
Jednou byste se měl podívat pravdě do očí.
18. 02. 2012 | 10:10

Sladký napsal(a):

Jen tak dál, snaž se chlape. Máš veliký potenciál, skutečných hlubin své hlouposti jsi zatím stále ještě nedosáhl.:o)))
Re Captcha left eduepor - patrně narážka na levicově zaměřeného jarporova bratra.
18. 02. 2012 | 10:12

Sladký napsal(a):

Uděláte dobře, pane, když se budete starat o omáčky nebo bagr a nebudete se zesměšňovat opileckým žvaněním o věcech, jimž rozumíte méně než málo.:o)))
Je to dobrá rada, ale vy jste patrně masochista, určitě nás tu dál budete bavit.
18. 02. 2012 | 10:14

Kuchař napsal(a):

Sladký:

Můžete mi říct, jak autor slov "Znám několik právních rorborů " nebo " Polsko se na základě dotací z Bruselu neuvěřitelně zvedlo"... má vůbec tu drzost ještě psát nějaké názory ? Kdyby Ve Vás byla špetka studu , už nevylezete.

To se fakticky nestydíte za to, jak jste hloupý ?
18. 02. 2012 | 10:20

Student psychiatrie napsal(a):

Sladký:
"vzdělaní a inteligentní pravičáci"

V diskuzi je lze třeba ignorovat, ale co v reálném životě. V socialismu to byli lidé, co nedělali a nedělali, v kapitalismu jim navíc byla dána ekonomická moc, což nazývají "svoboda". Přitom opět nepracují, jen kradou. V obou systémech je pak výsledkem "myšlení" těchto lidí kolaps systému.
Co s tímto chcete dělat?
18. 02. 2012 | 10:24

Kuchař napsal(a):

Student

Chachachá... ale studujet.... budete se Vám to hodit.
18. 02. 2012 | 10:28

Sladký napsal(a):

"o)))) Nechte to posouzení na kompetentnějších lidech.Vy můžete odhadnout inteligenci tak nanejvýš u láčkovce, ten by vám mohl být srozumitelný a čitelný.Ale musel byste být střízlivý, jinak byste nepochopil ani trepku. Ale musím vás pochválit, píšete čím dál větší hlouposti.
18. 02. 2012 | 10:40

Sladký napsal(a):

Studente, tady je každá rada drahá. Navíc- přečtěte si Noama Chomskyho (Hegemonie nebo přežití). Spoustu věcí uvidíte v novém, reálnějším světle,problém v plné šíři. Optimismu Vám to bohužel v žádném případě nepřidá.
18. 02. 2012 | 10:44

Almo G™ napsal(a):

Ad vzdělaní a inteligentní pravičáci:

"Když jsem" (P.Kratochvíl) "za ním přišel s dokumenty o problematice divadelních grantů, snažil jsem se mu vysvětlit, že mi nejde o peníze, ale o princip podpory umění v tomhle státě. Že nám chybí divadelní kategorie, zásadní pravidla i jasná kulturní politika.

Řekl" (M.Topolánek) "mi tehdy: "Ahoj čur***, podívej se, jak jsem zhubnul! Co je? Co to je? To nebudu číst, vole, kolik chceš? Cože? Ty nechceš prachy? Jaký principy, vole? Ááááále, na to se vyser!"

http://www.lidovky.cz/petr-kratochvil-vypravi-o-setkani-s-mirkem-topolankem-p1i-/lide.asp?c=A120216_171035_lide_sm

"Č*ráku, vy*er se na to. Takhle Topolánek mluvil se všemi, svědčí Tlustý"
http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/C-raku-vy-er-se-na-to-Takhle-Topolanek-mluvil-se-vsemi-svedci-Tlusty-223274
Osobně by mě zajímalo, pod kterým nickem tady Topolánek vystupuje.
18. 02. 2012 | 10:44

Duroy napsal(a):

Pan Drábek ušetří stovky miliónů, akorát zapomenul spočítat jak. Prostě se na něco zapomene, tedy, něco e nepřipočítá a bude tam úspora. Ostatně systém docházky nezaměstnaných na poštu, který stojí 200 mega, již uspořil státnímu rozpočtu celých 20 milionu (za čtvrtletí). Akorát, že těch čtvrtletí bude za těch 200 mega osm. :-)
Stejně tak, můžete pracáku obdržet kartičku na bezplatnou telefonní linku, kde se můžete dozvědět, co dělat při ztrátě zaměstnnání. Sranda z 80 milionů.... Kontrola na dva roky na inspektorátech práce bude stát 750 mega, , nejnižší pokuta za nelegálko, či švarcák je nově 250 000...., tak se snad na ty projekty vybere. Teda pardon, doufeme že nám je unie proplatí.
Shrnuto pa Drábek na jedné straně šetří desítky, ba i stovky milionu, aby je na straně druhé v řádech miliard vytáhl ze systému.
To, že stát nebude platit složenky neznamená nic jiného, než, že si tu složenku, či sociální kartu zaplatí sociálně potřebný sám. Tudíž úspora zase žádná.
Už mě ti kulišáci šátrající v mé kapse fakt nebaví...
18. 02. 2012 | 10:52

Inci napsal(a):

Výsledky práce asociála Drábka na ministerstvu práce a sociálních věcí jsou tragické ve všech směrech ...

Zatím co statisíce líných cikánů , kteří nehodlají v žádném případě pracovat a radši emigrují do vysněného ráje ve Velké Británii ohrožuje obezita víc než nenažranou populaci v USA , tak na ulicích umrzají bezdomovci jejichž počet se zvyšuje takřka geometrickou řadou ...

Gratuluju ... dvacet umrzlejch spoluobčanů ... takovej skvělej výsledek nezaznamenal žádnej z předchozích ministrů ...
18. 02. 2012 | 10:54

den napsal(a):

Občan.
S tou radou nehlásit se na ÚP při ztrátě zaměstnání, nevím.
Vletí na ni ZP a sociálka.
18. 02. 2012 | 11:10

donal napsal(a):

jsem zděšen co si tady dovolí psát autor za články na blogy a pobouřen obsahem takovouto primitivní obhajobou neobhajitelného uroven blogu se deklasuje takovymi škváry
18. 02. 2012 | 11:15

melčákova pohanka napsal(a):

Včera jsem napsal,že kuchař alias Rumcajs zde systémově a za peníze odkloňuje debatu někam jinam,dále,že Drábek se Šiškou patří za mříže za kyberpodvod a psal jsem to úmyslně slovy M.Topolánka a byl jsem smazán. Podivný přístup ke svobodě slova a každému z nás!
18. 02. 2012 | 11:24

Platan napsal(a):

Kuchař napsal(a):
Nejlepší by bylo přestat platit daně a ta levičácká banda chcípne hlady a bude pokoj.
18. 02. 2012 | 09:39

Kuchaři, zdá se, že tvůj "intelektuální rozhled" by se dal shrnout do cca 5-6 hesel. Výše uvedené je jedním z nich. Tato hesla tu stále rotuješ v mírných obměnách. Kdo to má stále přeskakovat...?
18. 02. 2012 | 11:26

Kuchař napsal(a):

Platan:

Tak přeskakujte a nezdržujte se psaním rádoby vtipných poznámek.
18. 02. 2012 | 11:28

Kuchař napsal(a):

Kdy na podporu nedosáhnete

Zákon o zaměstnanosti vymezuje ještě řadu okolností, za kterých se nárok na podporu v nezaměstnanosti nepřiznává. Týkají se uchazeče o zaměstnání:

1. který půl roku před zaevidováním na úřadu práce skončil pracovní poměr z důvodu hrubého porušení pracovních činností,
2. který v posledním půl roce v evidenci úřadu práce sám opakovaně ukončil zaměstnání, které mu úřad zprostředkoval,
3. kterému náleží odstupné ze zaměstnání (novinka od roku 2011),
4. který pobírá starobní důchod,
5. který byl vzat do vazby či nastoupil výkon trestu odnětí svobody,
6. který pobírá dávky nemocenského pojištění (např. nemocenskou či peněžitou pomoc v mateřství),
7. který pobírá podporu při rekvalifikaci.

Myslím, že levičáky nejvíce štve bod č.1 a bod.č.5
18. 02. 2012 | 11:41

krajan napsal(a):

Kuchař
Vy ve své absolutní zaslepenosti vydíte v každém,kdo odporuje vašim primitivistickým názorům, socana.Takže ztrácet s vámi čas je totálně neproduktivní. Nazdar! A prskejte své nesmysly dál.
18. 02. 2012 | 11:41

Kuchař napsal(a):

krajan:

Nazdar !
18. 02. 2012 | 11:47

melčákova pohanka napsal(a):

Krajan. To je jediná možnost ho ignorovat,a když tu zůstane chvíli sám,tak ho zaměstnavatel vyhodí!!! On je nenápadný,jak to vojsko z vojáka Čonkina!!!
18. 02. 2012 | 11:50

Kuchař napsal(a):

Tady, abych si udobřil socany, odkazy na potřebné formuláře.

http://www.finance.cz/socialni-podpora/formulare-k-davkam/
18. 02. 2012 | 11:53

Platan napsal(a):

Kuchař:
No tak dobrá, budu přeskakovat... Jen ještě k vašemu citovanému heslu:
Kdyby vychcípali všichni levičáci, pak by chudáci pravičáci zůstali na všechno sami. Museli by např. sami zametat ulice, vynášet lidem v LDN nočníky (tedy pokud by to s nimi nevyřešili nějak více pravicově...), museli by makat v továrnách na výrobních linkách, musely by fárat do dolů... Pak je ovšem otázkou, jak dlouho by jim to pravičáctví vydrželo... Pokud by to i nadále pokračovalo dle vašeho přání a ti, kteří by přestaly být pravičáky by dále "vychcípávali", musel by se ten zbytek vždy znovu rozdělit na zaměstnavatele a zaměstnance (neboť, jak jistě i při svém pravičáctví ráčíte uznat, všichni být zaměstnavateli (z důvodů spíše logických než ideologických) prostě nemohou. A tak by to asi pokračovalo, až do posledního člověka-pravičáka na této zemi...
18. 02. 2012 | 11:54

Kuchař napsal(a):

Levičáci propadají panice !

Další penězovod do stranických sekretariátů uzavřen.

http://www.novinky.cz/domaci/259482-partaje-propadaji-panice-ze-jim-novy-zakon-zaskrti-penezovody.html

Ach jo levičáci, já vám teda nezávidím. Je fakt, že společnost vás naučila žít jak paraziti a nyní tohle. To musí být šok.
18. 02. 2012 | 11:56

Kuchař napsal(a):

Platan:

Levičáci nedělají nic - takže si nikdo ničeho nemšimne. Maximálně budou všichni v šoku, jak mají najednou plné talíře.
18. 02. 2012 | 11:58

Kuchař napsal(a):

m.p.

Kuchařů je dneska málo - takže se nebojím. A kdyby přeci jenom - nemám strach, protože Sladký s Občanem mi ve hmotné nouzi jistě pomohou.
18. 02. 2012 | 12:00

Platan napsal(a):

Kuchař napsal(a):
Levičáci nedělají nic - takže si nikdo ničeho nemšimne.

O.K., další povedené heslo a ještě chytřejší toho předchozího... :-)
18. 02. 2012 | 12:02

psychoanalytik napsal(a):

Kuchař cítí konec zlodějské éry,tak kope kolem sebe a propadá sám panice. Doporučuji-krátkodobě psychrarmaka a dlouhodobě pobyt v ústavu pro nápravu asociálů a provokatérů. Je tu šance návratu do slušné společnosti. Dále doporučuji návštěvu očního lékaře-černobílé vidění světa,což pacienta ochuzuje o vnímání např.barevné televize,přírody,apod..
18. 02. 2012 | 12:05

psychoanalytik napsal(a):

PSYCHOFARMAKA!!!
18. 02. 2012 | 12:07

Občan napsal(a):

To Sladký:
Taky zdravím :o)

Já "to" obvykle ignoruji, ale očas udělám vyjímku.
Také si myslím, že to je placený rozbíječ diskusí; a holt mu vyšla sobotní šichta, tak se činí. Třeba má slíbené prémie :o))
18. 02. 2012 | 12:08

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy