Soudce Cepl – oběť justiční mafie?

12. 03. 2009 | 12:08
Přečteno 53371 krát
Upřímně řečeno – na nezávislého pozorovatele, čtenáře, diváka, právního laika, občana to tak může působit. A to jistě není dobré. Stejně jako není dobré, že se ujal pojem „justiční mafie“, do níž jsou šmahem zahrnuti soudci, státní zástupci, soudní funkcionáři či úředníci ministerstva spravedlnosti, bez ohledu na to, kde právě rozhodují, o čem rozhodují a jak rozhodují.

Mediální zkratka – to je hrozná věc a nic naplat, soudci se budou těžko zbavovat mafiánské nálepky, přestože si ji, až na vzácné výjimky, nezaslouží. Sám jsem se nedávno v jedné zpolitizované kauze mafiánem stal, než bys řekl švec, i když aktéry svých soudních případů do betonu nezalévám.

Několik měsíců zpátky to vypadalo, že se jeden soudce (Cepl jr.) mafii vzepřel a rozhodl tak, jak je to správné a spravedlivé. Veřejnost měla hned jasno v tom, že ani jinak rozhodnout nemohl, nebyl-li také mafiánem; spravedlivému soudci, který navíc kauzu vedl s nadhledem, transparentně a mediálně zdatně, aplaudovala.

Nyní se ocitáme v dalším dějství dramatu, který začal v době, kdy se sestavovala vláda, kvůli čemuž měla jít spravedlnost stranou, a místopředseda Nejvyššího soudu testoval exministerské limuzíny.

Tentokrát do kauzy zasáhl Vrchní soud v Praze a učinil tak nešťastným způsobem, který jen přilévá oleje do ohně a posiluje konspirační teorie o případu bývalého místopředsedy vlády. Stačí si přečíst blog Lubomíra Zaorálka na stejné téma. Úmyslně uvádím „nešťastným způsobem“ a ne „nešťastně“.

Na rozdíl od jmenovaného spolublogera nemám proč snažit se vytřískat z rozhodnutí vrchního soudu politický kapitál, takže bych se pokusil držet faktů:

1) Je nezpochybnitelným právem odvolacího soudu zrušit rozhodnutí soudu prvního stupně a věc mu vrátit k dalšímu řízení, což se v praxi děje ve stovkách případů a pes po tom ani neštěkne.

2) Je také zákonným právem odvolacího soudu nařídit, aby věc projednal a rozhodl jiný soudce, zruší-li rozhodnutí proto, že „nebyl dodržen závazný právní názor nebo že v řízení došlo k závažným vadám“, což se v praxi neděje – alespoň za svoji praxi jsem zažil dva případy, kdy se tak stalo, nikoliv však z toho druhého důvodu, tedy pro závažné vady v řízení, ale pro nerespektování právního názoru.

3) Podle čl. 38 odst. 1 Listiny základních práv a svobod nesmí být nikdo odňat svému zákonnému soudci.

4) Kauza, kterou soudí soudce Cepl, není lecjaká, přestože se, my soudci, tak někdy tváříme, když tvrdíme, že pro nás není rozdíl mezi tím, když soudíme pana Nováka z Libně nebo nejvyšší státní zástupkyni, což je jistě správné, ale veřejnost a média tento argument logicky nikdy nevezmou, neboť kauza je, ať se nám to líbí nebo ne, značně zpolitizovaná a pod drobnohledem.

5) V „Kauze Čunek“ už se stalo tolik podivného, že každý netransparentní krok vyvolá značné emoce a spekulace.

To jsou fakta, z nichž je třeba vycházet. Vyplývá z nich kromě jiného i to, že odnětí věci zákonnému soudci rozhodnutím odvolacího soudu je zcela mimořádné opatření, se kterým se drtivá většina všech soudců v této republice na vlastní kůži nesetká ani jednou za svůj soudcovský život.

Je mimořádné zejména z toho důvodu, že se jím zasahuje do ústavně zaručeného práva na zákonného soudce, které slouží zejména k tomu, aby nenastávaly zvláštní situace, jichž jsme byli svědky před rokem 1989, kdy politicky choulostivé věci soudili hlavně politicky spolehliví soudci, zejména předsedové a místopředsedové soudů. A pro tuto mimořádnost musí být také rozhodnutí mimořádně a jasně odůvodněno a rozhodující soud se musí chovat zcela průzračně, nechce-li zavdat důvod k úvahám o mafiích. To se, třikrát bohužel, v případě verdiktu Vrchního soudu v Praze nestalo.

Ve svém zrušujícím rozhodnutí se vrchní soud podrobně (a na několik stran) zabývá tím, jak soudce Cepl při svém rozhodnutí pochybil. Prokousáme-li se však na závěr rozhodnutí, kde bychom se měli dozvědět, v čem konkrétně lze spatřovat tu mimořádnost odůvodňující mimořádné odnětí věci zákonnému soudci, nedozvíme se z jednoho zcela obecného a stručného odstavečku zhola nic. Ačkoliv nejsem jakkoliv oprávněn hodnotit právní stránku rozhodnutí soudu, který je shodou okolností také mým odvolacím soudem, považuji to, nikoliv však po právní stránce, za hrubou chybu. Mnohem větší než vytýkaná pochybení soudce Cepla. Korunu tomu nasadí mluvčí vrchního soudu, který na kameru prohlásí, že nic odůvodňovat nebude, protože vše odůvodnil již soud ve svém rozhodnutí.

A tak mohou sami soudci dále pozorovat, jak bují fantazie a mohou ubezpečovat donekonečna, že do žádné mafie nepatří. O tom se mohou chlácholit navzájem na svých poradách, ale navenek jim to nebude nic platné. Stylem rozhodování, jaký zvolil naposledy Vrchní soud v Praze, veřejnost nepřesvědčí. Je to škoda tím spíše, že předsedkyně senátu, který rozhodnutí vydal, rozhodně nepatří mezi ty soudce, kteří poléhají nějakým tlakům, a už vůbec ne politickým.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Michal Macek napsal(a):

ahoj

takze tetokrat to neni mafie - jen to tak vypada?jenze vite co - kdyz to vypada jako mafie a smrdi to jako mafie - jak chcete nekoho presvedcit ze to tak neni - jake je oduvodneni rozsudku?
12. 03. 2009 | 12:20

Píďalka napsal(a):

Mezi lidmi už to delší dobu vře, modráci sice poslední vítězství opozice přisuzují poplatkům, ale tehdy to byl stoprocentně jediný způsob, jak ukázat vládě červenou kartu. Proto si nemůžeme přát nic lepšího, než aby provládně vybraný soudce rozsudek otočil v prospěch Vesecké, Salichova a spol. A ještě lepší by bylo, kdyby ten verdikt modrý soudce vynesl 1-2 týdny před parlamentními volbami. Co víc si přát - PR seslaný přímo z nebe ;o))
12. 03. 2009 | 12:21

orinoko napsal(a):

Mám známého, co dělá soudce. Měl i vyšší funkci, ale nestál myslím o nějakou kariéru v současných poměrech a tak se raději stáhl. Neusiluje o další karierní vzestup.
O poměrech v justici mi toho raději ani moc nesděloval, abych se snad nedopustil výroku, že tohle jsme tu přece už jednou měli.
Mám dobrého známého u policie. Dělal si iluze , ale dnes už žádné nemá. Obzvláště Íčko mu imponuje.
Takže , pane Jirso, předpokládám, že sem přijdou jiní s něčím hodně konkrétním, třeba lex.
Váš článek je řekněme neutrální, ale můj dojem ze současné justice je bohužel velmi tristní. A nevím, jestli za to může nějaká fabulace médiiíí. Žijeme v kanále lží, manipulace , korupce a přetvářky. Taková je společnost, taková je justice. Jinak to nevidím.
12. 03. 2009 | 12:21

Tom.Atom napsal(a):

Popsal jste to naprosto přesně. Je mi velmi smutno z toho, jakým způsobem se postupuje v této olbřímí kauze Čunek, repsektive ve spoustě kauz a kauziček, které z ní následně vznikly. Nemám nyní vůbec žádnou důvěru v právní řád, státní zástupce, soudce, prostě vše je ohýbáno a formalistně překrucováno tak, aby výsledek odpovídal politickému zadání. Je to absurdní, protože ve sporu o to, jestli je u nás soudní mafie nebo ne se použijí metody, které tento fakt jasně potvrzují k tomu, aby rozsudek byl opačný. Takže ať už bude výsledek jakýkoliv, tak metody, kterými se k nim dospělo, dávají už teď zcela jasně za pravdu paní Benešové. Justiční mafie existuje. Připomíná mi to soudy se skutečnými mafiány, kteří byli obviněni z vražd a hájili se u soudu a zároveň nechávali vraždit klíčové svědky. Takže odešli sice soudně čistí, ale každý viděl, že obvinění bylo pravdivé.
12. 03. 2009 | 12:27

veverka napsal(a):

Vážím si soudce Cepla jr.

Nevážím si lidí jako je Němec ,Vesecká,Kučera nebo Jirsa.
12. 03. 2009 | 12:39

radek napsal(a):

Naprosto jasně podporuji soudce Cepla a rád bych viděl odchod celé "justiční mafie" z justice, nechápu dále, proč se do toho proboha Vesecká nechala zatáhnout...
12. 03. 2009 | 12:42

veverka napsal(a):

Dnes jsem se dokonce dočetl,že slouha katarských pedofilů Němec chce dát podnět na kárnou žalobu na Cepla jr.Neuvěřitelné co se v této zemi děje.Lidi jako Němec nebo Vesecká patří za mříže a ne do justice.Mafie vítězí.
http://aktualne.centrum.cz/...
12. 03. 2009 | 12:46

jarpor napsal(a):

Tom.Atom

Souhlasím.
Pan Jirsa to popsal naprosto přesně.
Naprosto přesně popsal co si veřejnost myslí, a Vy jste to svým vyjádřením do písmene potvrdil.

"Justiční mafie existuje" Paní Benešová má pravdu .. jste napsal.
Nehodlám Vám brát Váš názor.

Ale :
Paní Benešová neřekla : Ten a ten soudce, ten a ten státní zástupce je "ohebný", podlehl politickým tlakům. To by totiž bylo daleko jasnější od počátku. Lépe a konkrétně by bylo možné vyšetřit a rozhodnout, zda má důkazy či nemá, je-li tomu tak.
Na to je ale paní Benešová příliš chytrá, než aby se takto vyjádřila, a obvinila konktrétní účastníky.
Proto ona "justiční mafie"... a jak správně popsal pan Jirsa, veřejnost si už názor udělá sama.

A zvláště, když k té veřejnosti promlouvají politici způsobem, jak to učinil bloger Zaorálek, to je názor hned jasný..

Pane Jirsa,
popsal jste to přesně. Ale zda to bude mít smysl, zda je veřejnost schopna "odfiltrovat" z kauzy politiku, to opravdu nevím.
Nicméně díky za Vaši snahu.

Ono nakonec i těm politikům, kteří veřejnost (i Toma.Atoma) k takovým postojům k justici více či méně cíleně nabádají způsobem - já nic, koukněte co to ONI s tou justicí udělali - ono se to snad k nim spravedlivě jednou vrátí ... Doufám.

Hezký den
12. 03. 2009 | 12:56

Silvie napsal(a):

Ano Cepl je rovněž obětí justiční mafie a tato mafie v čele s Veseckou dál zdařile funguje.
Stejně otřesné je fungování justiční mafie v Brně, o němž se píše již minimálně dva roky. Soudkyně brněnského soudu připravila společně s některými státními zástupci záměrně a podvodně o majetek mnoho slušných lidí.
Včera se v pořadu Na vlastní oči arogantně vysmála do obličeje novinářce. Ví, že je v bezpečí a že jí vůbec nic nehrozí. Trestní oznámení končí na policii pokaždé v koši a našeho ministra spravedlnosti i soudcovskou unii to nechává zcela chladné.
Myslí si tady ještě někdo,že žijeme v právním státě?
12. 03. 2009 | 12:57

Hans napsal(a):

Pane Jirso, že tady vládne justiční mafie je nezpochybnitelné. každý, kdo tvrdí opak, tak svému okolí ukazuje, že je jejím členem také. V TV ukazovali nějakého předsedu Asociace soudců a ten byl strachem z těch otázek až paralyzovaný, jak se odmítal vyjadřovat úplně ke všemu. I Pospíšil má takovou hrůzu ze svých modrých lumpů ve vládě, že také neřekne ani slovo. Velmi podobné Sicílii. Vypadá to, že darebáci z ODS a jejich Justiční mafie tady zavedla Omertu. Čím ti grázlové ve vládě vyhrožují, že tady vládne takový strach mezi soudci? Teď je vidět, jaká sebranka útočí na Cepla. Ten Němec má tu drzost, že ač by měl někde zalést a stydět se, tak spolu s Justiční mafii napadá poslední slušné soudce.
12. 03. 2009 | 13:01

David napsal(a):

Tom.Atom:

naprostý souhlas s Vámi. Taky je mi velmi smutno, protože nevidím způsob jak s tou mafií zatočit.

To, že v kauze Čunek musely být použity různé intriky k tomu jak jej zachránit, tak to už samo o sobě dokazuje, že justiční mafie existuje. Podle činů poznáte je.
12. 03. 2009 | 13:03

jana napsal(a):

Na osobě exministra Němce všichni vidíme, že tady je možné všechno. Místo, aby se někde v ústraní kál a styděl za celé své působení, odváží se vystrkovat ne růžky, ale přímo rohy. Kéž by ho už nějaký pořádný býk jednou nabral...
12. 03. 2009 | 13:04

Pozorovatel napsal(a):

Na mnohých nezávislých webech (třeba umlaufoviny)se hned po Čunkově kauze dost podrobně analyzovalo toto selhání jako první případ otevřené manipulace české justice. To jest, první případ, kdy se veřejně (a nikoliv tajně) manipulovalo vyšetřováním a dozor ve jménu politické zakázky, tady ODS. Toto přece tomu procesu nikdo neodpáře, že byl zmanipulovaný. Vůbec se totiž nestranně nezjistilo, jestli byl Čunek vinen nebo ne. A teď se jen oni "mafiáni" vzájemně a veřejně obviňují, kdo za to může. A přitom znovu manipulují justici, protože v tomto státě se na ministerské úrovni přece jinak nepostupuje. Takže: pokud vy soudci, máte v sobě jenom kousku cti, tak vydáte za unii nějaké prohlášení, kde navrhnete určitý postup, jak tuto kauzu řešit, i personálně, to je přece každému jasné. Stejně bude muset něco udělat ÚS, kam to přijde nebo nakonec Evropský soud. Ministerstvo spravedlnosti, státní zastupitelství, vyšetřovatelé atd. udělali ze spravedlnosti politický kšeft. Je na soudcích, aby se z toho dostali, jinak z vás budou stejní "mafiáni" jako ze Salichova, Vesecké, Pospíšila, Nováka, Němce a spol.
12. 03. 2009 | 13:04

Silvie napsal(a):

Už jste někdo někdy slyšel o nějakém odsouzeném soudci? Vyjma Berky, kde to už nešlo ututlat? Jsou to prostě nadlidi, povýšení nad zákony ,imiž mlátí po hlavě za sebemenší prohřešek ty,kteří k nepatří do jejich cechu.
Jak je možné, že rok po vypuknutí skandálu s křivým soudcem Nagym (mimo jiná vážná pochybení chtěl také uvalit konkurs na podnikatele, kterému dlužil peníze), chodí stále tento soudce na svobodě a poptává se po zaměstnání u místních advokátů? Vypadá,že je v pohodě. Prý ho dosud policie ani nevyslechla, protože se nervově "zhroutil" a "leží" na psychiatrii.
12. 03. 2009 | 13:09

JENDA napsal(a):

Zdá se, že páni soudci jsou velmi hákliví, když se sáhne mezi ně. A TO NEDEJBŮH, KDYBY SE V PLZNI SÁHLO NA KAUZU PANA KÁJÍNKA, NEBO NA MORAVĚ NA KAUZU VLADIMÍRA HUČÍNA !! BYLO NAČASE MEZI VÁS SÁHNOUT !!
12. 03. 2009 | 13:14

evzen napsal(a):

o justicni mafii nepochybuji. Bezpochyby mohou lide videt propojeni nekterych soudcu se soucasnou vladni garniturou. Pri spoute rozsudku zustava rozum stat. Delka procesu je kapitola sama pro sebe. Dost mozna by to chtelo priznavat lidem odskodneni za vlekouci se spory. Odskodneni by ale nemel platit stat , ale samotni soudci - stat ve state.
12. 03. 2009 | 13:18

ego napsal(a):

JENDA - těch kauz je mnohem více, paní Stodolové a jejího pana Manžela, pana Heparina, různých pánů Pedofilů, a z minulosti pana Reicina, pana Mrázka, pana Papeže.... hanba jim, soudcům!!!
12. 03. 2009 | 13:28

David napsal(a):

Pozorovatel:

perfektní postřeh a naprostý souhlas.

Bylo by dobré, že když exministr Němec chce iniciovat bitvu proti soudci Ceplovi, tak by bylo dobré vyzvat všechny slušné policisty, státní zástupce a soudce, aby se už nenechali šikanovat, spojili své síly a vyhlásili této mafii válku. Je jen na nich, aby tento boj začali.

Jsem si téměř jistý, že tentokrát těm slušným a čestným policistům, státním zástupcům a soudcům už veřejné mínění pomůže tuto válku vyhrát.
12. 03. 2009 | 13:33

Bublifuk napsal(a):

Vážený pane doktore,
mohu plně podepsat to, že název justiční mafie není v daném případě vůbec šťastný - kauza Čunek nikdy před soud nedorazila a nikdo ze soudců ji tak (bohužel!) neviděl ani zdálky. Takže maximálně lze hovořit o mafii státních zástupců a i tak to není šťastné, neboť bych do tohoto širokého pojmu musel zahrnout např. i Dr. Ištvána nebo Bašného, kteří s postupem Vesecké ostře nesouhlasili a taky na to "dojeli". Takže ano - nepaušalizovat.
Nicméně - působil jsem v justici přes sedm let a odebrání případu soudci jsem za tu dobu zažil jen jednou, v daném případě byl rozsudek zrušen již počtvrté a odvolací soud, zjevně opravdu naštvaný, použil pro práci porvostupňového soudce termínu "procesní slepota". To, že zákon odvolání již "napoprvé" nevylučuje neznamená, že je to velmi neobvyklé a budí pochyby.
Znám Vás, ba dokonce jsem i pracovně s Vámi byl ve styku, soudkyni Žákovou ne. Tvrdíte-li, že není z těch, kteří by podléhali politickým tlakům, chci vám věřit. Ale podivný pocit z toho mám...
Jinak hodně štěstí s Paroubkem, jeho spektakulární tiskovka poté, co jste nerozhodl tak, jak by si přál, s výhrůžkami, že Vás vysvlékne z taláru, jak to jen půjde, byla také důkazem toho, jak se politická moc zase snaží zastrašovat soudce, aby rozhodovaly podle nich. Navíc jsem slyšel, že i jeho odvolání proti vašemu rozhodnutí nebylo ani tak věcné, jako plné urážek a hnoje. Takže pevné nervy, držím palce!
12. 03. 2009 | 13:37

Zeměžluč napsal(a):

Samozřejmě, že o nic nejde i ty podvodný konkurzy na společnosti neoprávněně uvalovaný soudcem Berkou např., to je jen pomluva. A ty schůzky Vesecké, Kučery a jánevím koho, zájezdy do Ostravy -vyložená náhoda co tady budete kecat! Salichov, který to konečně vyřídil tak jak se to mělo udělat hned, to je aspoň pašá. Jen tak dál.
12. 03. 2009 | 13:38

Ping napsal(a):

David
nikdo nevi jak s mafii zatocit, protoze my uz do ulic nepujdeme, ne proto, ze jsme pohodlni, ale proto, ze ze skandalu a tahnoucich se procesu jsme znechuceni, otupeni a je nam to jedno. Dostavame se do stavu jako pred 89. Domu, na chalupu, na zahradku a o zbytek se nestarat. Takze mafii muze vyridit pouze jina mafie, nevim jaka, mozna se objevi nejaky snajper, mozna to rozhybou odbory, nevim a je mi z toho zle
12. 03. 2009 | 13:39

nikdo napsal(a):

Prázdný alibistický článek. Každý ví, že došlo k hrubým ovlivňováním soudní moci moci výkonnou dnes tedy modrou. Tajné schůzky vysoce postavených soudců, stát.zástupců a vyšetřovatelů by na západ od našich hranic vedlo k pádu vlády. Tady se nám smějí do tváře. Pár slušných je odvoláváno a odstraňováno. Ministr spravedlnosti blekotá nesmysly před jasnými fakty. Na co čekají média !
12. 03. 2009 | 13:42

Monte Christo Praha Ma zeme Me srdce napsal(a):

Pane
Jak muze lid verit soudcum,kdyz v jejich samotnych radach jsou lide,kteri jsou vydiratelni ci ovlivnitelni...Soudce slozil slib a ma byt nejen hrdy,ale i neovlivnitelny...Chapu,ze je mnoho pripadu,kde se muze soudce splest,jiz proto ze je scela zavalen spisy...Nicmene aby nekdo pustil na svobodu Pedofila je trosku do oci bijici...Je treba se zamyslet nad postojem...Vite pokud naucime nase deti,ze tak je to spravne pak se to obrati ve finale proti nam...
12. 03. 2009 | 13:55

opovrhuji soudy napsal(a):

Ja bych ty prasivy mafiansky soudce vsechny vypraskal.
12. 03. 2009 | 13:59

žužu napsal(a):

Světová ekonomická síla hýbe celosvětovou ekonomikou, překáží jí silné státy, tak je pomocí slouhů paralyzuje a potom zruší, překáží jí fungující justice, udělá s ní totéž. Koupí si všechna média a zasévá skrze ně svou agresivní ideologii.

To co tady ubožáci Komanči nedotáhli do konce, po roce 1989 chtějí dokončit jejich totáčoví Modří bratři, bratři neviditelné pracky trhu.

V socializmu se kradly cihly, a to se papalášský domeček staví mooc pomalu a mooc dlouho.
Kauza "Krvavé oleje" nalila modrým svazákům na konta takové peníze, že už jsou všichni za vodou a na lidi, nás ubohé socky, se můžou šhora smát.
Proto socky spojme se!!! Chovejme se jako slušní lidé, poražme je čestností a charakterem,(nebude li zbytí, vidlema).
Milujme se navzájem.

Pro vás mafiáni, jsou kotle už připraveny a vrchní pekelný Mafioso si mne pazoury, nezaměstnanost u nich nehrozí.

http://zpravy.idnes.cz/slus...
12. 03. 2009 | 14:07

Novy napsal(a):

Pam JUDr Jirsa tvrde hajil mnoho let nasi justici a ve sve funkci dokonce varoval, ze kdyby nekdo jiny nez soudci posuzoval trestne nebo karne obvineni, tak je to nepristupne- jinymi slovy ruce pryc od nas soudcu - A to pane Jirso nema znak mafie?
Jestlize jsem cisty, tak mne muze posuzovat kazdy, kdo ma pravnicked vzdelani a nemusi byt clenem teto unie
12. 03. 2009 | 14:11

Jirka Hemzal napsal(a):

to autor:
Pane doktore, chápu vaše opatrné stanovisko a snahu o objektivnost, ale znáte to: chodí to jako kachna, kejhá to jako, vypadá to jako kachna - tak to bude kachna...
12. 03. 2009 | 14:14

Novak napsal(a):

Vážení, uvědomite si, že ani soudci nežijí na Měsíci, žijí v této společnosti, kde vládne korupce, peníze, mamon, lži a polopravdy se vydávají za pravdu, morálka je pokleslá, úroveň vzdělání klesající, kázeň žádá. Ti co mají peníze si mohou koupit vše a všechno, obyčejný občan je "šikanován" za každý malý prohřešek, zloději a vrazi jsou vydávání za úspěšné podnikatele a hrdiny. No kam to prosim Vás může dospět, hádejte ???? :-)))))
12. 03. 2009 | 14:19

Lex napsal(a):

Pane Jirso, popořadě:
1) Uvádíte – cituji: „Sám jsem se nedávno v jedné zpolitizované kauze mafiánem stal, než bys řekl švec, i když aktéry svých soudních případů do betonu nezalévám.“
Předpokládám, že máte na mysli, jak jste za jedním stolem s Janem Kubicem, bývalým policistou a ředitelem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, společně vyvolávali u posluchačů – studentů salvy smíchu, že – volně cituji – za pár dní budete rozhodovat o žalobě pana Parobka na Jana Kubiceho.
Zřejmě jste nevěděl, že jste filmován a nahráván, a že to uvidí milióny televizních diváků.
Ano, pane Jirso, do té imaginární „justiční mafie“ jste se zařadil sám. Můžete se ohánět desetiletími bezúhonného a špičkového výkonu soudcovské funkce, dříve zastávanou funkcí předsedy Soudcovské unie, a já nevím čím. Nezaujatý občan Vás v té nepříjemné společnosti intrikánů vidí právem. Bude Vám trvat dlouho, podaří-li se to vůbec, abyste se té nálepky zbavil. Apropós – jak jste rozhodl o žalobě pana Paroubka na Jana Kubiceho?
2) Pokud jde o rozsudek vrchního soudu – ke stažení zde: htttp://aktualne.centrum.cz/domaci/soudy-a-pravo/foto.phtml?gid=9796&id=239973&cid=631621
- bezvýhradně s Vámi souhlasím. Rozhodnutí o zrušení rozsudku Krajského soudu v Praze (samosoudce JUDr. Cepla ml.) je správné z důvodu procesních vad, kterých se soud(ce) dopustil, a je v této části i odůvodněné. Rozhodnutí o odnětí věci JUDr. Ceplovi ml. není nezákonné, není však správné, je neobvyklé a je neodůvodněné. Jenže, pane Jirso, veřejnosti je FORMÁLNÍ správnost zrušení rozsudku i jeho odůvodněnost co do procesních vad šumafuk. Protože ty „vady“, kterých se soudce Cepl ml. „dopustil“, spočívají ve skutečnosti v tom, že celou kauzu posoudil podrobně, komplexně a ve všech souvislostech, a nenechal si ruce svázat ustanovením § 118b) o.s.ř. ohledně „koncentrace řízení“, tedy ustanovením, které bylo do OSŘ vtěleno zákonem č. 30/2000 Sb. s účinností od 1.1.2001. Postupoval přesně tak, jak si veřejnost představuje, že soudce pracovat má, to je HLEDAL SPRAVEDLNOST (a z mého pohledu ji nalezl), nikoliv že jen mechanicky aplikoval paragrafy zákonů, a v tom se stal symbolem veřejnosti (laické i z velké části odborné) a její nadějí, že se něco hne kupředu, že ve jménu formálního práva (ustanovení politickými subjekty vytvářených norem pozitivního práva) nebude nadále pošlapávána spravedlnost.
Pane Jirso, nevytýkejte mi, že píšu hlouposti, já vím, co píšu, a také vím, jak je celá věc složitá a v podmínkách našeho politického a právního systému skoro neřešitelná. Jenže ta „neodborná“ veřejnost to neví a (zcela oprávněně) očekává od právníků, politiků a celého demokratického systému, že pojem právo a spravedlnost jedno musí být. A dokud to tak nebude, bude “právníčina“ patřit k pokleslým řemeslům a právníci budou (dobře – a dej Bože, že jen státem - placenými) „mafiány“.
Hezký den! Lex

orinoko
Zdravím. Nic více konkrétního nenapíšu. Snad jsem napsal vše potřebné. Uvidíme jak se vyvine diskuse.
12. 03. 2009 | 14:22

Marty napsal(a):

Lex: soudce Cepl mozna hledal spravedlnost, ale postupoval tak svevolne a rozhodne ne nestranne. Cepl veril vice clankum v novinach nez predlozenym dukazum. Jako soudce selhal.
12. 03. 2009 | 14:31

Novak napsal(a):

Marty, jaké vy máte důkazy, z čeho vy ve své víře vycházíte, máte snad jiné informoace než soudce Cepl, odkud, sdělte nám je, díky :-)))))))))))) !!!!
12. 03. 2009 | 14:38

Lex napsal(a):

Marty
To je názor váš, pravicového přívržence vlády.
Respektuji jej, i když s ním nesouhlasím, ale zkuste ho říci JUDr. Ceplovi osobně a do očí. Spláčete nad výdělkem. Jaké důkazy máte na mysli - vyvrátili žalobci důkazy, že ovlivňovali JUDr. Andělovou, že organizovali schůzky, že dopředu připravili JUDr. Salichova na vydání jeho rozhodnutí, že se nejdříve snažili k tomu získat jihočeského krajského státního zástupce a Salichova si vybrali, až když je odmítl? A co nynější "provalená" mise Topolánkových emisarů za ministrem Pospíšilem (která tomu všemu rejdění po jejím neúspěchu - když je ministr spravedlnosti Pospíšel "vycouval" - předcházela)? Ale nebudu dále diskutovat o podrobnostech. Svůj názor jsem vyjádřil a přečetl si Váš. Docela se těším na nové projednání věci u Krajského soudu v Praze.
Hezký den! Lex
12. 03. 2009 | 14:47

jarpor napsal(a):

Lex

Na to nové projednávání se netěšíte sám.
Hezký den
12. 03. 2009 | 14:51

Marty napsal(a):

Lex: to je muj nazor jako cloveka, ktery dlouhodobe nesouhlasi se situaci v ceske justice a Cunka by nejradeji v politice nikdy nevidel.

Ja nerikam, ze Cepl nemel pravdu. Rikam, ze jako soudce mel postupovat podle zakona a nestranne rozhodnout na zaklade predlozenych dukazu. Misto toho rozhodl mozna spravne (kdo vi), ale ne jako nestranny soudce. Jakoby se nechal zaslepit nejakym bojem za spravedlnost. Neco takoveho si soudce nesmi dovolit.
12. 03. 2009 | 14:57

Emi I napsal(a):

Marty, přesně to samé jsem si myslel i já, když jsem slyšel pana soudce Cepla zdůvodňovat tenkrát ten rozsudek. A to jsem laik a zarazilo mě to!
12. 03. 2009 | 15:10

martys napsal(a):

takže teď pan Jirsa může očekávat, žebude brzy odvolán :-))

je to smutek....a jsem zvědav kdy nastane doba kdy už prostě české soudy nikdo respektovat nebude
12. 03. 2009 | 15:19

Honza Český napsal(a):

Když máte v právním státě pocit, že se nějaký váš spor nevyvíjí dobře
Vyměníte advokáta
Když máte tentýž pocit v neprávním státě
Necháte vyměnit státního zástupce či soudce
12. 03. 2009 | 15:28

Karel napsal(a):

Je zbytečné si stěžovat na mediální zkratky. Za svou pověst si mohou soudci a třeba státní zástupci sami. To co předvedli v kauze Čunek zaujalo i naprosté laiky.Pan Jirsa si nevšiml, že korupce je běžnou součástí našeho života a proč by se měla vyhýbat soudcům,státním zástupcům, policistům. Oni jsou očkováni? Čím? Svými vysokými platy? Ale svatá prostoto, každý chce víc.Ovšem nejvíc úděsné na soudcích je, jak si zcela neváží lidského života.Tím se vyřazují z slušné lidské společnosti.
12. 03. 2009 | 15:29

LEVAK napsal(a):

Ad Jenda:to sem nepleťte,Hučín je pyroman magor od mládí,připadáte mi jako ten kdo hájí Rómy do té doby než mu znásilní či okradou dceru!
12. 03. 2009 | 15:38

zdesta napsal(a):

P.Jirsa: Sám sebe jste dostatečně kompromitoval jak píše kolega Lex.Diskutovat na témata katarského prince,nebo kause Kubice, či Čunka,je bezpředmětné.Právo má vycházet z přirozené spravedlnosti,tak jak ho cítí každý spořádaný občan dbalý zákonů.Bohužel se tak neděje.Právo slouží movitým.Navíc bych dodal,že vysoké funkce v justici přímo vybízejí ke konformitě a politickým intrikám.Vždyť jde o karieru že?
12. 03. 2009 | 15:39

LEVAK napsal(a):

"Obec,která je příliš ochotná promíjet provinilcům,může nakonec zločin přímo schvalovat!"
A.L.Goothart,profesor práva z Oxfordu
12. 03. 2009 | 15:43

LEVAK napsal(a):

Ad zdesta:dříve platilo,kdo má moc ten má peníze,teď platí kdo má peníze ten má moc!Geld macht frei!
12. 03. 2009 | 15:47

JAHA napsal(a):

Ad: Marty
S druhym odstavcom uplny suhlas. A hlavne s poslednou vetou.
12. 03. 2009 | 15:50

Radim Prokop ml. napsal(a):

Každý má svoji pravdu.Moje žena pracovala nějakou dobu u soudu jako zapisovatelka a vím (né není to výmysl,ani snaha komukoliv škodit,vím to na základě přítomnosti osoby), že vždy když šlo o osobu blízkou,či jinak velmi dobře známou,řešil se často případ jiným metrem,než když před samocoudcem,či více soudci stanul třeba Lojza z Neználkova.Taková je a byla skutečnost,takový byl fakt.A právě proto,mě nikdo nemůže přesvědčit o tom,že se tyto praktiky nedějí a neděly.Jsou a byly vždy,za každého režimu a všude-podle možností a postavení... Hezký víkend.
12. 03. 2009 | 16:00

LEVAK napsal(a):

Se zákony není tato republika kamarád nejméně od roku 1992,od spuštění kupónové privatizace.Od té doby ne a ne do vědomí společnosti prosáknout,že zákon je prostě zákon, i když se komukoliv zdál jakkoliv malicherný či přehlednutelný a že zákon je zde proto by se dodržoval.
12. 03. 2009 | 16:01

Radim Prokop ml. napsal(a):

Vážím si JUDr.Cepla. Jsem rád,že se nebál sdělit před lidmi,kteří jsou z jeho branže a snad se považují za "nadrasu"svůj názor a postoj k věci.Myslím si,že to vyjádřil jasně a věcně i když se může zdát ,že poněkud netaktně s ohledem na soudnictví.Ale co je netaktní-neříct názor,který člověk , soudce zastává.Nevím,jestli jsme národem hlupáků,ale pokud prosadíte referendum ve věci rozhodnutí soudce Cepla,jsem přesvědčen,že národ bude zastávat jeho názor! Je tedy ten národ tak špatný..?
12. 03. 2009 | 16:12

Ferdinand napsal(a):

Pane doktore Jirso, jak bylo již shora řečeno, sám jste se svým výstupem po boku Kubiceho zkompromitoval, bylo to neprofesionální a není pro to omluvy. Co se týká vlastního tématu "justiční mafie" souhlasím, že dr.Benešová použila paušální výraz, který byl dost nešťasný, i když JUDr.Kučera a JUDr.Vesecká podle mého názoru nemají ve svých funkcích co dělat. Neodvažuji se hodnotit rozhodnutí soudce Cepla ani Vrchního soudu, ale neodpustím si poznámku, že veřejná prezentace odůvodnění rozsudku dr.Ceplem připomínala spíše plamenný projev na schůzi, než racionální argumentaci, která by se od nestranného soudce očekávala.
12. 03. 2009 | 16:20

Bas napsal(a):

Já jako člověk z oboru považuji za nutné uvést následující:
1)všichni po Praze vědí, že soudce Cepl je opravdu "originál" a jeho rozsudky jsou někdy prapodivné, což je věc jedna a v tom původním rozsudku prostě chyby jsou;
2) druhou věcí je, že se v ČR nějak moc rozmohlo, že vyšší soudní funkcionáři jako pan Kučera či paní Vesecká se spíše než své práci věnují jakési politickoprapodivné (ještě jako justiční?) kariéře a místo vykonávání svých úřadů dělají celé dni něco jiného;
3) btw - takové chování paní Vesecké už je velice zvláštní a originální - před několika dny mi důvěryhodný známý - žádné důkazy samozřejmě já ani on nemáme, že viděl v Luxusním hotelu Le Palais na Vinohradech, jak asi po schůzce či večeři vychází ven paní Vesecká s JUDr. Smutným z AK Císař, Češka, Smutný, kterýžto je známý tím, že se potlouká okolo Lidového domu a pana Paroubka, o čem se asi radili raději nechci vědět....:o)...je to prostě píchni jako řízni....

Jinak bych velmi přivítal názor pana Jirsy na osobu pana Kučery z NS a jeho výlety, jestli je to možné.

Děkuji
12. 03. 2009 | 16:21

bobr napsal(a):

Jsem velmi zvědav, který soudce bude pověřen projednáním odvolání soudní mafie.
Nechtěl bych být v jeho kůži. Podpoří-li Ceplův rozsudek, dopadne stejně.
Vydá-li jiný rozsudek a tím vyhoví mafii, bude nejen právníkům, ale i obyčejným lidem pro smích.
Bude to těžké dilema, skoro bych si vsadil, že odvolání mafie vyhoví.
12. 03. 2009 | 16:35

Neopřemyslovec napsal(a):

Těch mafií je v Čechách moc a moc. I někteří z blogařů a diskutujicích naprosto plňují podmínky pro názef mafiáne. Nejlepší jak s tím skoncovat jsou akce šílených lidí. V Asii si nikdo nedovolí říci "Prorok byl mafián". Vždyť Benešová je korunovaná mafiánka. Jirsa tu něco napíše a vy diskutující jste jak stádo oveček. Šílenec by měl zaútočit na mafiány i na nemafiány. Neznáme-li jádro pravdy, potom aŤ trpí oba protipoly.
12. 03. 2009 | 16:45

StandaT napsal(a):

K čemu soudy, když lid má jasno :-)

Soudní mafii dostane za nálepku jen ta strana která prohraje. A strana, která se snažila Čunka vysekat prohrává od samého počátku na rozdíl od té, která se Čunka snažila potopit a celé to rozpoutala. Pro lidi totož začíná čunkiáda až zásahem Vesecké, aniž by se obtěžovali tím, co tuto akci vyvolalo. S tím se už nic nenadělá, pane Jirso.
12. 03. 2009 | 16:52

Martin Jan Stransky napsal(a):

V8žený pane doktore,,
děkuji Vám za velice vyváženou a trefnou analízu. Oba víme, že pí. soudružka soudkyně a její triumvirát by nevydrželi v zádné zemi, ve které justice neni pod tlakem minulosti.
Jakou roli/jaké možnosti má ministerstvo spravedlnosti týkající se regulování takovýchto případů?
S pozdravem
MUDr Martin Jan Stránský
12. 03. 2009 | 17:02

Kelly napsal(a):

Pan Cepl našel odvahu, kterou bychom asi u jiných těžko hledali. Mohl s naprostou jistotou počítat, že se proti němu spikne nejen tato mafie, ale i jejich další nohsledi, a tak se také stalo. Smekám před Vámi, pane Cepl, potěšilo mě, že jsou mezi námi ještě i takoví odvážlivci jako Vy.
12. 03. 2009 | 17:05

Ivan Čapek napsal(a):

Podle mého soudu pověst justice mezi veřejností je oprávněně "tristní", a nesouhlasím s názorem, že k tomu důvodem jsou primárně media. Prý, na "nezávislého pozorovatele, čtenáře, diváka, právního laika, občana to tak může působit". Vy občané,laici, všimněte si toho vyjadřování...není podle mého soudu nejmenších pochyb o tom, že máme co do činění s "justiční mafií", kastou, která se vyčleňuje na základě představy vlastní výlučnosti, důležitosti a pocitu beztrestnosti. Přivítal bych italskou variantu, velký plošný zátah na soudech, státních zastupitelstvích, policii. Jinak se pojede dál močálem černým kolem černých skal.
12. 03. 2009 | 17:06

Pozorovatel napsal(a):

A propos pan Lex. Děkuji za tu analýzu, je výborná. Ale proč někde na webech nepublikujete takový komentář k různým případům? My jsme dělali kauzu Čunek na tři pokračování (http://www.umlaufoviny.com/...) a bylo strašně těžké se v tom právním a politickém zmatku nějak orientovat. Pokud máte něco společného s justicí, tak máte přece i nějakou občanskou čest, ne? Teď mluvím jako bývalý pol. vězeň z let 1980-81. Já nejsem právník a soudní mechanismus je věc sui generis. Takže proč pro nás, normální lidi, také někdo a někde nenapíše, jak to vlastně je? Vždyť lidi placení za spravedlnost (nebo kteří do toho vidí) jsou nám dlužni pravdu v politicky zmanipulovaném řízení, jako bylo to s Čunkem. Jinak skončíme jako v 50. letech nebo za katarského prince.
12. 03. 2009 | 17:19

zdesta napsal(a):

Levák:Přijde li do vybrané společnosti nějaký VIP a zapomene si vzít kravatu,pak bude s úsměvem ujišťován,že se nic neděje a že jeho opomenutí je vlastně sranda.Udělá li to obyčejný smrtelník, tak je vykázán jako křupan.Tak to bylo,je a bude.Podobně to funguje i před "právem".
12. 03. 2009 | 17:39

Gerd napsal(a):

Pane Jirso,
soudcové v Čr si nezaslouží žádnou úctu občanů, protože si ji za dlouhou dobu vůbec nevybudovali. Soudí ve změti mizerných paragrafů vytvořených Parlamentem ČR často tak okatě prapodivně, že jiné označení než mafie nezasluhují.
Bohužel čeští soudci naprosto nedosahují morální a profesní úrovně většiny soudců na západ od našich hranic. Neodvolatelnost soudců působí jen jako ochrana různých darebáků mizerného charakteru, líných lemplů nebo lhostejných cyniků s vlivem na lidské osudy.
Veřejnost od soudců očekává, že v dnešní mafiánské politické kultuře jsou nezávislí soudci poslední oporou spravedlnosti. Marně.
Nejčastější je případ soudce, který aby měl své kauzy rychle vyřešeny je rozsoudí jakkoliv a klidně vytvoří rozsudek formálně správný, ve skutečnosti nespravedlivý - prostě odfláknutá předraze honorovaná práce.
S V. Klausem málokdy souhlasím, ale jeho výroky o soudcovské mafii jsou často pohříchu přesné.
Základním problémem soudce v ČR je, že nehledá spravedlnost, jen chce mít co nejrychleji uzavřenou kauzu.
Kdysi tu vypomáhali právníci z EU kolem r. 2000 a udělali studii o našich soudcích. Základním problémem nebyl nedostatek kvalitních zákonů, ale nedostatky v úrovni soudců. I počet soudců a případů odpovídá západní praxi. Jen ta kvalita soudců je podstatně horší. A na tom nezmění nic média, většina lidí to vidí na mnoha podrobně sledovaných kauzách. To, co se děje, si většina lidí dokáže přebrat sama v rozporu s oficiální propagandou, konečně v tom má mnoho lidí praxi ještě z dob socialismu, kdy také museli filtrovat oficiální bludy.
Řešením by byla praxe justičních čekatelů u některých soudů na západ od ČR, odvolání stávajících soudců a kritické zhodnocení jejich dosavadní činnosti nezávislými soudci, třeba z EU. Ti dobří by mohli soudit dál...
12. 03. 2009 | 18:15

Lex napsal(a):

Pozorovatel
Vážený pane, píšete - "pro nás, normální lidi,". Já jsem normální člověk, na rozdíl od Vás. Že mám právnické vzdělání na tom nic nemění v porovnání s Vaším vzděláním, Vašim Curricullum Vitae, s Vaším rozhledem a zkušenostmi. A jak jsem nahlédl na Váš odkaz, a na některé další články tam, myslím, že jste to neměl lehké "tehdy" a nemáte to lehké ani "teď". Asi jako Karel Kryl, tipuju to na podobný naturel. Asi též budete mít hodně odpůrců nebo přímo nepřátel, byť nevím, jak se to "u vás" vnímá.
Já už nejsem člověk "placený za spravedlnost", byť jsem na ni velmi citlivý, přístup k informacím mám stejný, jako většina ostatních normálních lidí, jen k zákonům a literatuře mám přístup asi snadnější. To, co publikuji zde, jsou jen mé vlastní názory pramenící z informací z veřejně přístupných zdrojů ve světle mých znalostí a zkušeností z právní činnosti (primárně na úseku trestního práva). Nejsem žádná formální autorita. Bylo by proto mou chybou, pokud bych se snažil širším publikováním vyvolávat jiný dojem.
Přeji Vám pevné zdraví a vše dobré! Lex
12. 03. 2009 | 18:23

Charlie napsal(a):

pane Jirso,

bohužel jsou i smutnější případy než kausa "justiční mafie"

Včera jsem shlédl na Nově pořad Na vlastní oči.
Tam jedna arogantní a suverénní soudkyně z Brna, která za sedm let zničila život rodiny podnikatele, se jen nad svým "berkovským výkonem" vesele usmívá do kamery.
To vidí spousta diváků a oprávněně si klade otázku - má nás soudit takováto nadřazená a amorální kasta?
Důkazem jakým směrem se justice po roce 1989 vydala jste bohužel i Vy.
Nedovedu si představit, že by se např. v Německu posadil soudce vedle obžalovaného člověka a ještě na téma budoucího rozsudku vtipkoval.
Mj. Vaše zproštění pana Kubiceho viny nepovažuji za správné a je víceméně poplatné politické moci.
Ten přinejmenším porušil zákon tím, že s obsahem tzv. "živého svazku" seznamoval okruh lidí, kteří na to neměli ze zákona
právo.

Všeobecná úcta je jen výsada a tu si soudci, státní zástupci i advokáti musí vysloužit.
12. 03. 2009 | 18:40

Saliven napsal(a):

Lex:
Nezbývá než uznale pokývat. Těším se na Vaše další postřehy - i u jiných než právních témat.
12. 03. 2009 | 19:08

KVS napsal(a):

Jedna věc se mi zdá jistá: jestli se případ "justiční mafie" a provázaných soudních a státně-zástupcovských případů nepodaří úplně a zcela průhledně objasnit, mohou soudci na dlouhou dobu zcela zapomenout na jakoukoliv formu samosprávy. Nikdo jim totiž nebude věřit, že si neustavují mafii oficiálně. Je proto i v jejich zájmu tuto věc zprůhlednit. Pokud tak neučiní, zprůhlední se v rámci trestního stíhání Marcely Urbanové, a to bude teprve fičák... což říkám (ravděpodobně zde jako jediná) s plnou znalostí čunkospisu...
12. 03. 2009 | 19:20

Lex napsal(a):

KVS
Držím palce, a Vy to víte.
Lex
12. 03. 2009 | 20:03

David napsal(a):

KVS:

Pozor! Buďte opatrná! Bojujete s justiční mafií!

Trumfy vytahujte až nakonec.

Držím palce.
12. 03. 2009 | 20:10

jarpor napsal(a):

KVS

Souhlasím, a jen skromný dotaz - kdy ten "fičák" spustíte ? Zase až se to bude "hodit" ? Tentokrát komu ?
Není ta poslední věta přesně o té "mafii", tentokrát tak trochu z druhé strany ?

Skutečně se dívím, že lidé jako Vy nevidí, že podobná vyjádření působí kontraproduktivně, a že dříve či později, ona "veřejnost" tyto lidi (včetně Vás) do té mafiánské struktury taktéž zařadí...

No, jak si kdo ustele - tak si lehne.

Hezký večer
12. 03. 2009 | 20:21

Nora napsal(a):

Mě by jenom zajímalo, kdy se Němec a Paroubek omluví Benešové?

Od začátku říkala, že Sáního v Kataru nikdy neodsoudí. Němec vykládal, jaké má mezinárodněprávní záruky, že odsoudí. Benešová přišla o místo, ovšem teď je evidentní, že měla pravdu. Němec nepřišel o nic, ačkoliv smlouva o předávání odsouzených, kvůli které to prý všechno dělal, skončila v archivu: Katar ji odmítl sjednat a Česko ji nepotřebuje. Je zjevné, že ve skutečnosti k předání neměl ani jeden relevantní důvod - jaktože ho nikdo nežene k odpovědnosti???
12. 03. 2009 | 20:27

František napsal(a):

Soudce Vojtěch Cepl jr. je komediant. Zcela tak podobně je na tom celá naše justice.
U nás přece vládnou peníze, to by měli již konečně všichni pochopit a ničenu se nedivit.
12. 03. 2009 | 20:37

Jedla napsal(a):

Justice a spravedlnost jsou - v češtině, nikoli v latině a dalších jazycích - dvě slova významem posunutá. Také bych byl rád, kdyby se ty významy překrývaly více, ale nezměním to.
Jaksi jsem doufal ve vliv generační obměny, ale ztrácím tuto naději - arogance poměrně mladých lidí "kolem" justice (počítám tam laicky nejen soudce, soudní úředníky a státní zástupce, ale i exekutory, správce konkurzních podstat, soudní znalce atd.) není menší než dříve. Ostatně ani paní Vesecká není typickou představitelkou "starých struktur". Spíše "nových lidí" s obrovským sebevědomím a nedostatkem kritické sebereflexe.
Říci, že je nutno čekat na výměnu více než jedné generace (a řeči o tom, že kvůli takové generační výměně Hospodin vodil Mojžíšův lid po poměrně nevelké sinajské poušti tak strašně dlouho) považuji za ne dost konstruktivní.
Kudy tedy? Jak nastavit pravidla? Jaká je "teď" situace na práv. fakultách (personální, ovzduší akademické svobody, fungování akademických senátů...) tuzemských univerzit? Jací jsou "noví" právníci lidé?
12. 03. 2009 | 20:46

StandaT napsal(a):

Jadla: končíte zajímavými otázkami. Kus odpovědi je pod blogem Paroubka - jsem (tady byl, už jsem to vzdal) tam jediný komu vadí, že politik má volné pole pro indoktrinaci budoucích právníků. Pro všechny diskutující je to normální, zřejmě jako pro vedení školy.
12. 03. 2009 | 21:27

vl napsal(a):

Pořád mi vadí jedna věc: Nikde jsem dosud nečetl, že by Čunek byl nepříčetný. Jinak by nebylo možné vysvětlit, že by jednal tak, jak je mu přičítáno: před paní, se kterou se "neměli rádi" se chlubit úplatkem.
12. 03. 2009 | 21:36

Kamil napsal(a):

Závidím lidem, kteří mají ve všem jasno. Jak jednoduché je vyvolat davovou histerii, že ten nebo onen je zločinec. S důkazy si nikdo hlavu neláme a už vůbec ne s omluvou, pokud se oběť očistí. Když čtu některé názory, tak:
http://www.youtube.com/watc...
Hezký večer.
12. 03. 2009 | 21:49

Josef K. napsal(a):

Vážený pane doktore, tady jde o demokracii. Zkorumpovanost či nízká vzdělanost a mravnost soudců je zřejmým faktem. Většina českých soudců připomíná členy ruské (stalinistické) trojky a ne mravně pevné osobnosti, které by při jisté vzájemné solidaritě jistě dokázali české soudnictví pozvednout. Osdtatně české soudnictví jako systém o právu moc není...Technokratická záležitost a typicky postsovětská hra na realitu. Normalizační výchova se nezapře. Pouze konstatuji.
12. 03. 2009 | 22:07

Béda napsal(a):

Chtěl bych se pana bloggera zeptat jestli má každý občan garantováno stejné právo na přeložení své kauzy do působnosti orgánů činných v trestném řízení jemu nakloněných jako pan Čunek, paní Vesecká a spol.. Jestli v případě, že občan není spokojen, vyvinou nadřízené orgány stejně obětavý přístup ke znevěrohodnění původních vyšetřujících (Šošovička, Bašný, Ceppl ml....) jako v případě Čunek a Vesecká a spol..
12. 03. 2009 | 22:11

LEVAK napsal(a):

Zeleným už jde o hlasy ve volbách a tak Bursík už požaduje odvolání Vesecké!
12. 03. 2009 | 23:04

NVS napsal(a):

Pane Jirso,
nepřesvědčujte o neexistenci soudní mafie, vždyť i závěr vašeho příspěvku ukazuje, jak se snažíte nedotknout se Vrchního soudu a zaručujete se za soudkyni, za níž se zasadit nemůžete, protože nikdo z nás se nemůže za nikoho zasadit. Můžete se domnívat, ale ne zasadit.
13. 03. 2009 | 06:28

Béda napsal(a):

Doporučuji článek http://hn.ihned.cz/c1-35680...
rozebírající usnesení Vrchního soudu z hlediska právního experta.
13. 03. 2009 | 08:02

Anička z Kuřimi napsal(a):

Neodvolatelnost a basta.
Demokracie by měla být o "zpětné" vazbě.
Díky "neodvolatelnosti" se o demokracii v justici nebavme.
Takže máme co jsme chtěli !!
No a jsme tím pádem tam, kde jsme.
Všichni jsou neodvolatelní a každý pracuje jak se mu chce.
Výsledem je MAFIE !!
No a těch pár "Přímých" soudců je převálcováno.
A proto se nedivme Polednové, že za socialismu rozhodla jak rozhodla.
Mě to přijde úplně stejně jako s kauzami dnešních dnů.
13. 03. 2009 | 10:54

Bublifuk napsal(a):

to NVS - jestliže jí dlouhodobě zná a zná i její názory na politiky a snahy o ovlivňování soudců, proč by se nezasadil? Jde s kůží na trh,kdyby se ukázalo, že se ovlivnit nechala, tak mu to každý "omlátí" o hlavu. Já zase znám jeho a jsem hluboce přesvědčen o tom, že ironické poznámky v debatě s Kubicem (které si pravda mohl a měl odpustit), nijak neovlivnily jeho rozhodnutí, neboli rozhodl tak, jak dle svého právního posouzení a zákona rozhodnout měl. Prostě mám na základě svých znalostí názor, který prezentuji, stejně tak i Dr. Jirsa ohledně Dr.Žákové.
Každopádně pokusy ovlivňovat kauzy jsou zde zer strany politiků už dost dlouho a eskaluje to.
to KVS - u vás mě to překvapuje. Spojovat Čunkovu kauzu, která se spláchla, aniž by jí soudy viděly byť jen zdálky, se soudcovskou samosprávou... Celkem chápu, že laická veřejnost si pod pojmem "justiční mafie" představí nejspíš soudce, o kterých ovšem Benešová nemluvila a mluvit nemohla, neb s tím neměli nic společného, ale že i Vy, paní doktorko... To je vlastně taky smutné.
13. 03. 2009 | 11:25

patriot napsal(a):

Jedla:

Justice nemá se spravedlností prakticky nic společného! Spravedlnost by měla být cílem. Justice je lidská mašinérie, která k tomuto cíli téměř nikdy nevede. Je ztělesněna zejména hordou neodvolatelných soudců, lidí zcela odtržených od skutečného světa, kteří si pro sebe vydobyli právo pobírat doživotně obrovské platy, ať pracují či nikoliv. V podstatě jde o těžkou diskriminaci všech ostatních občanů.
13. 03. 2009 | 11:29

hawk napsal(a):

Pane doktore, myslím, jak jsem si tak přečetl příspěvky, že veřejnost má sice nulové právní povědomí, ale opravdu má jasno. Jsem taky právník a chápu Vás, i když nejsem soudce. Je to úsměvné, že? Nikoho nezajímají právní principy, základy práva, historie práva a jeho vývoj. Dnes si kde kdo přečte jedno paragrafové znění zákona a, jak píšete, má jasno. Někdy si to ani nepřečte a používá texty deníku Blesk, popřípadě co řekl Paroubek, Rath, či Topolánek.

Napsal jsem úsměvné, ne ne, je to žalostné.
13. 03. 2009 | 11:29

Silvie napsal(a):

Hawk, vy máte úplně celou veřejnost za blbce?!
Na to, co se tady děje nepotřebuju žádné "právní povědomí". Jsem už natolik znechucena naším "právním" systémem a neustálými skandály(stejně jako moje široké okolí), že u zpráv téměř denně zvracím.
Jste-li v oboru tak erudován, jak vysvětlíte to ohavné chování soudců a státních zástupců v případě podvodných konkursů v Brně a v Ústí?! Jde o tak nehorázné pošlapání práva a výsměch obětem justiční zvůle, že v této souvislosti nelze skutečně pokládat Českou republiku za právní stát.
Totéž platí v případě "Íčka" - jen v banánové republice může být člověk mající takové styky s podsvětím ministrem vnitra. Policie samozřejmě vyšetřovat tento případ nebude, není údajně důvod a trestní oznámení novináře je vhozeno do koše.Kdopak asi tahá za nitky?!
Nechť pan Jirsa promine, ale být předsedou tak pokleslého spolku, tak snad už chodím kanály.
13. 03. 2009 | 12:55

stejskal napsal(a):

Vidíte, pane Hawku,

a takto nekompromisně má veřejnost jasno prakticky ve všem ;-) Stačí na to znalosti pár novinovách titulků a večerních zpráv v TV. Jsa takto vybaven jeden má hned pocit, že ti ostatní, kdo nesdílejí stejný názor, jsou totální ignoranti (v lepším případě).

A o tom se tu celou dobu bavíme ;-)

Libor Stejskal
13. 03. 2009 | 13:26

jos napsal(a):

To hawk:
To že jste veřejnosti svévolně přiřadil jakési atributy vůbec neznamená, že je také skutečně má.Spíše si myslím, vzhledem k arogantní nadřazenosti, která čiší z řady vašich příspěvků i u jiných článků, že jste charakterizoval sám sebe.
K autorovi dnešního článku se nakonec dnes (velmi opatrně) vyjádřil ministr Pospíšil. Veřejnost se příliš nemýlila, ani v rámci tohoto vyjádření.
13. 03. 2009 | 13:30

Silvie napsal(a):

Od "omezené" veřejnosti se nejspíš čeká, že bude před pány soudci v předklonu žmoulat čepici a říkat si, jací to jsou pašáci!
Chápu, že by se jim hodilo, aby prostý lid pokud možno nečetl noviny , nepřemýšlel a pokorně akceptoval, že bez "právního vzdělání" do toho těm "inteligentům" přece kecat nemůže.
A taky je pravda, že soudce svého soukmenovce nepotopí, ani kdyby to byl sebevětší gauner. To už musí prasknout setsakra pořádný skandálek.
13. 03. 2009 | 13:34

jarpor napsal(a):

Silvie má jasno. Zvrací. Téměř denně.
Bez ohledu na známé pravidlo že na jednu věc mají dva právníci tři právní názory.

S tím se těžko dá něco dělat, zvláště při nepotřebnosti právního vědomí, že pánové Hawku a Stejskale ?
Hezký den
13. 03. 2009 | 13:37

hawk napsal(a):

to Stejskal:

jasně, že jo, což neznamená, že že tu skutečně mezi blogery i diskutujícími ignoranti nejsou :-) Pochopil jsem, nebojte :-)

to jos

to jste vyjádřil přímo krásně, zapadáte do mého vidění veřejnosti, ano, ano, Pospíšil řekl......:-)))
13. 03. 2009 | 14:46

žužu napsal(a):

http://jinepravo.blogspot.c...
ano udělejme soudy poskoky politických stran, a politiky poskoky neviditelné pazoury trhu a ti co nakradli ve velké privatizaci budou navždy vládnout sockám sockovatým, haleluja
13. 03. 2009 | 14:58

jos napsal(a):

To hawk:
Je mi vcelku fuk jak křivé brýle používáte při svém "vidění" veřejnosti. Ale doufám, že i když jste právník, vzhledem ke svému jednocestně omezenému myšlení nebudete nikdy mým právníkem v nějakém sporu.
13. 03. 2009 | 15:18

hawk napsal(a):

jos

to byste ani nechtěl, jsem trestař :-))))))) A ignorovat právo se nevyplácí, nepřeju vám to, ale možná uvidíte sám.

Pro všechny: Základní poučka je, že neexistuje spravedlnost, ale pouze právo, přeberte si to jak chcete, ale platí to a funguje to na celém světě beze zbytku. To pro idealisty a pro rudé, jenže ti to vědí, na rozdíl od idealistů moc dobře. :-)
13. 03. 2009 | 15:21

Béda napsal(a):

Pane Hawku, jako od soudce bych od vás očekával nezaujatost a nestrannost. Myslíte že vy, poté co jste se tady vyjádřil o "rudých", resp. pan Jirsa, který se vyjádřil ke sporu pana Kubice versus p. Paroubek za přítomnosti pana Kubici na veřejnosti zlehčujícím způsobem přičemž ten spor měl teprv v budoucnu soudit, jsou projevy nestrannosti a nezaujatosti? Jste si jist, že by jste stejným způsobem za stejný čin soudil Vasila Mohoritu i Mirka Topolánka?
13. 03. 2009 | 15:33

hawk napsal(a):

Béda

pro mě je ta otázka zmatečná a neumím na ni odpovědět. Ale máte-li na mysli onen clip nahraný na mobil, nevidím v tom problém, dokonce ani etický ne.To je předhazování kosti publicu, nemá to žádný vliv na nic.

A já nemusím být nestranný, neboť nejsem a nemudu soudce, právě z toho důvodu. Nedovedu si představit, že před sebou uvidím hajzla, kterého budu muset osvobodit, a tak to radši nedělám. Nakonec právo má mnoho uplatnění.
13. 03. 2009 | 15:42

Béda napsal(a):

Pane Hawku, "hajzl" může být zrovna tak v motýlku a saku s medovým úsměvem jako zasmušilý dědek v montérkách. Může být 5 x soudně trestaný anebo s rejstříkem čistým jako alabastr. Pokud je mi známo, soudce musí soudit nestranně, nepředpojatě, nezaujatě, nepodjatě. V USA mají k tomu účelu dokonce vyvinutý mechanismus vyřeďování zaujatých arbitrů ze soudního případu. Můžete si sice o někom myslet, že je to "hajzl", můžete být o tom dokonce přesvědčen, jako od soudce bych ovšem od vás, anebo od pana Jirsy očekával, že se nebude montovat do politiky, že nebude ve vztahu k soudním případům zaujatě na veřejnosti vystupovat a že bude soudit padni komu padni bílému nebo černému, otrhanému i ve smokingu za stejný trestný čin stejný trest. Žádný dvojí metr, pouze prosté vyhodnocení předloženého důkazního materiálu, žádné úlevy ani ohledy. Myslíte, že jste takového nazaujatého rozhodování schopen? Myslíte, že toho je schopen pan Jirsa po jeho vystoupení na veřejnosti k neskončenému případu?
13. 03. 2009 | 15:54

zdesta napsal(a):

Na kausu Kubiceho nepotřebuji právní vzdělání.Na to stačí selský rozum.Pokud je Paroubek napadán z kamáradčovtu s Kočkou (mafian) tak obchodování p.Langera s touto rodinnou je na stejné úrovni.Verdikt že zveřejnění této zprávy neovlivnilo volby,je nanejvýš prapodivný.Jak to někdo může tvrdit? Obešel s dotazem 7 milionů voličů? Právo se zaobírá nějakými hypotézami?
13. 03. 2009 | 16:11

hawk napsal(a):

Béda

jak vidím, melete svou a nečtete, co píšu. Pěkný víkend, tady je debata zbytečná.
13. 03. 2009 | 16:14

jos napsal(a):

To hawk:
Jak vás tak čtu, tak se mi zdá že vy byste nejraději to právo tvořil. No, nevím jak by přitom dopadli ti vámi předsudečně opovrhovaní rudí. Ale i další.Píšete také " A ignorovat právo se nevyplácí, nepřeju vám to, ale možná uvidíte sám." Už jsem viděl. Ignorování práva právě na př. od soudců, až jsem byl překvapen, že mohou takovou blbost vytvořit. Uvedu vám drobnou perličku z odůvodnění jednoho rozsudku který mám doma:... zákonodárce to sice do zákona nenapsal, jistě to však měl na mysli. Jo právo to je věda. Opravdu exaktní.Pokud se v právu myslí takovým způsobem, tak nám buď bůh milostiv.
13. 03. 2009 | 16:35

David napsal(a):

Informace z tisku:

MF DNES 12.3.2009 – „Motejl: Justice je nevěrohodná.“

„Praha – Jeden den napíší novináři, že za ministrem spravedlnosti přišli údajní emisaři premiéra a chtěli, aby zasáhl ve prospěch stíhaného vicepremiéra Jiřího Čunka.

Druhý den se ukáže, že případ „justiční mafie“ už nemůže soudit soudce, který vystoupil proti špičkám české justice.

A další den se objeví zpráva, že podobně nestandardní věci se dějí i kolem kárné žaloby na soudce Pavla Kučeru. Podařilo se mu přesunout kauzu do Prahy.

Pro mnohé černý týden české justice, pro prezidenta Václava Klause však záležitosti „pod jeho rozlišovací úroveň“. Tak alespoň včera komentoval současné dění.

Jiní jsou však současnou situací znepokojeni. „Jsem z toho zděšený,“ říká například ombudsman a bývalý ministr spravedlnosti Otakar Motejl. „Každý další krok je šlapání v tomtéž močále, který chvílemi bublá a chvílemi smrdí,“ myslí si.

Víra ve spravedlivý proces je podle něj ohrožena. „Ta špína a pachuť čehosi zasmrádlého z tohoto případu padá na všechny,“ myslí si Motejl a souhlasí s ním i další exministr spravedlnosti Karel Čermák. „Opravdu to není dobré, justice má mít respekt,“ říká.

Je to už skoro dva roky, co nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká vzala případ Radimu Obstovi, který už měl připravenou žalobu na Čunka, a přidělila jej jinému žalobci do Jihlavy. Ten stíhání zastavil.

Později vyšlo najevo, co se dělo v pozadí. Rozhodnutí Vesecké předcházel nátlak na Obstovu nadřízenou Zlatuši Andělovou, aby s Čunkem nespěchala. To jí doporučoval místopředseda Nejvyššího soudu Pavel Kučera.

Podle týdeníku Respekt čelil nátlaku i ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil – údajní vyslanci premiéra po něm chtěli, aby vyšetřování Čunka zkomplikoval stížností. Mirek Topolánek však popřel, že by s nimi měl co do činění.

Z kauzy Čunek vzešlo několik procesů. Dva řešily způsob, jakým se zachovala česká justice. Oba probíhají nestandardně. Spor Marie Benešové s lidmi kolem Vesecké o to, jestli sedělo označení „justiční mafie“, vyřešil soudce Vojtěch Cepl ve prospěch Benešové. Vrchní soud rozsudek zrušil a případ vrátil, avšak už ne Ceplovi. „To není rozhodně normální postup,“ říká k tomu Čermák.

Včera se navíc ukázalo, že se podivně „hýbe“ i s kárnou žalobou na Kučeru. Podle serveru Týden.cz bude jeho chování v kauze Čunek řešit Vrchní soud v Praze. Přesně tak si to Kučera přál. Tvrdil, že v Olomouci jsou proti němu zaujatí. Podle ombudsmana Motejla nejde o podjatost. „Co je to za příšernou pitomost? Nelze připustit, aby se při přidělování případů bralo v potaz to, kdo je s kým v té oligarchii spřátelený a kdo není.“

Zuzana Kaiserová
s přispěním Tomáše Syrovátky
MF DNES 12.3.2009 - výběr z článku Luďka Navary – „Nečekaná odvolání...“

„Jak je možné, že soudce Cepl byl okamžitě odvolán, zatímco taková soudkyně Veselá svého času šest let nedokázala dostat k soudu Aloise Grebeníčka podezřelého z mučení vězňů v padesátých letech a nikdo se ji za těch šest let nepokusil vyměnit?“

„V českém justičním chaosu, kde už není překvapivé jakékoli překvapení, může jít o klíčové rozhodnutí předjímající příznivý výsledek (ano, o Kučerovi bude nyní rozhodovat tentýž soud, který odebral Ceplovi jeho případ justiční mafie).“

„Ano, i politický tlak může být (snad) dobře míněn: hrozí pád vlády, podržme Čunka! Ale podívejme se střízlivýma očima na situaci dnes: Čunek stejně ve vládě není, zato justice bojuje marně o důvěru veřejnosti, a jak to vypadá, ještě dlouho bude.“
13. 03. 2009 | 17:46

žužu napsal(a):

Právo VÍŤĚZŮ,

Právo silnějšího,

Právo bohatšího

Vítězství hmoty nad Duchem

Vítězství civilizace
13. 03. 2009 | 18:07

patriot napsal(a):

hawk, 15:21:32

Čtu vaši tezi, že spravedlnost neexistuje, ale pouze právo. Takže máme ministerstvo něčeho, co vůbec neexistuje? Myslím, že spravedlnost je snad to jediné, o co má smysl usilovat, čemu by právo a justice měly napomáhat. Že to v Čechách nebo jinde nefunguje, to už je jiná věc. Přikládám dva citáty.

Cicero: Bez úplné spravedlnosti vůbec není možné vést stát.

Masaryk: Demokracie není panováním, nýbrž prací k zabezpečení spravedlnosti. A spravedlnost je matematika humanity.
13. 03. 2009 | 18:48

Lex napsal(a):

hawk
Pane kolego, ne zcela s Vámi mohu souhlasit. Nepochybně je český soudní proces aktem aplikace práva a unesením důkazního břemena žalobcem. Naproti tomu každý má právo alespoň na "spravedlivý proces", kterýžto princip je v naší zemi některými současnými případy "de facto" poněkud zpochybněn.
Pokud jde o "spravedlnost", myslím, že jejím hledáním je charakteristický proces v systému anglosasského práva, tedy (většinou) nepsaného. Pohlédneme-li na trestní proces ohledně nejzávažnějších činů, rozhoduje o vině či nevině laická porota, soudce toliko vynáší trest. Naproti tomu systém dohody o vině a trestu mezi žalobcem a žalovaným (konec konců vkrádajícím se i do našeho trestního procesu) považuji za málo dotčený skutečnou spravedlností, odůvodněný jen procesní ekonomií. Ani v civilním procesu není soudce v anglosasském systému tak těsně svázán pravidly, jako je to u nás. Důvody ustanovení § 118b) o koncentraci řízení, o jejichž porušení je opřeno rozhodnutí Vrchního sudu v Praze ve věci "justiční mafie", jsou, podle mého názoru, v anglosasském systému nepředstavitelné. Dokonce si dovedu představit, že tam by takový soudce jako JUDr. Cepl ml. byl za svůj způsob souzení veleben do alelujá, ne hanoben jako u nás.
PS
Nehoruji pro anglosasský systém práva u nás, jako někteří politikové či i právníci, v podmínkách křižovatky národů, kultur, obchodů, historie, zvyků a obyčejů, na níž se naše zem nachází, není realizovatelný. Pro takové podmínky vzniklo psané právo zavazující každého z těch odlišných.
Hezký večer! Lex
13. 03. 2009 | 22:37

LEVAK napsal(a):

"Způsob,kterým se žije,se tak liší od toho,jak by se mělo žít,že ten,kdo chce jednat tak,jak se jednat má a nejedná tak,jak jednají jiní lidé,připravuje si spíše svůj pád než přetrvání!"
Nicolo Machiavelli-1598!
13. 03. 2009 | 22:49

ujo napsal(a):

pro hawk:
píšete:"Základní poučka je, že neexistuje spravedlnost, ale pouze právo."
Možná máte pravdu (ikdyž to není nic povzbudivého).
Napište ale ještě jaké tedy to právo které existuje?
Silnějšího? Bohatšího?
Nebo doporučíte se spolehat jen na Nejvyššího?
13. 03. 2009 | 23:11

stále rebel napsal(a):

LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV EVROPSKÉ UNIE

SOUDNICTVÍ

Článek 47
Právo na účinnou právní ochranu a spravedlivý proces

Každý, jehož práva a svobody zaručené právem Unie byly porušeny, má za podmínek stanovených tímto článkem právo na účinné prostředky nápravy před soudem.

Každý má právo, aby jeho věc byla spravedlivě, veřejně a v přiměřené lhůtě projednána nezávislým a nestranným soudem, předem zřízeným zákonem.

Každému musí být umožněno poradit se, být obhajován a být zastupován.
Bezplatná právní pomoc je poskytnuta všem, kdo nemají dostatečné prostředky, pokud je to nezbytné k zajištění účinného přístupu ke spravedlnosti

Jen poznámka.
Právo není cíl, ale jen prostředek k dosažení spravedlnosti.
Některým ftákům se to asi líbit nebude, ale ve slušné společnosti je tomu tak.
14. 03. 2009 | 10:56

LEVAK napsal(a):

Pane doktore a co Vy a Váše diskuze s Kubicem?Taky je to podle práva?
14. 03. 2009 | 11:32

Betmen napsal(a):

Podle mého soudu kauza (y) kolem Čunka špatnou situaci ve státním zastupitelství. A nyní do toho ty soudy. Možná je situace lepší, než se zdá, ale z médií to vypadá hrozně. Vážně. Co ten Čunek (ne)přímo spáchal, to je hrůza.
14. 03. 2009 | 11:47

inkous napsal(a):

Soudcovská mafie bohužel byla a lví podíl na tom má ČSSD a v současnosti se na tom nic nezměnilo.Již je úplně jedno kdo je u moci jestli pravá nebo levá strana.Pokud by chtěl parlament jako nejvyšší státní legislativní orgán omezit pravomoci nebo výhody soudcú okamžitě to dají k ústavnímu soudu a soudci rozhodnou, že je to zásah do demokratického rozhodování.Jak dál..........
14. 03. 2009 | 13:24

Vladimir napsal(a):

Že se v daném případě jedná o jakousi mafii, je zřejmé každému nezaujatému pozorovateli. Je to mafie jistě ne v sicilském významu, ale spíš jakési souručenství vysoce postavených, kteří se namočili do nějakého problému - buď z hloupé ochoty nebo na ně někdo něco věděl a přitlačil na ně ...
Tahle mafile je možná kvůli špatně nastavenému systému soudnictví (a souvisl.). Soudci jsou jmenovaní na doživotí - v jiném oboru nevídané !!! Špatný zákon o soudech a soudcích (včetně občanského soudního řádu), kdy ÚKOLEM SOUD(-u/ce) NENÍ HLEDAT PRÁVO (jako dříve - do cca r. 2000), ALE POSUZOVAT, KTERÁ ZE STRAN MÁ LEPŠÍ ARGUMENTY. Dále je to důraz na formality - jako termíny, časy, ap. nikoliv na PRÁVO (SPRAVEDLNOST) JAKO TAKOVÉ.
P. Soudce Jirsa mne také nenadchl svým pojetím právo (i když v tomto případě i on pochybuje) - viz. např. jeho pře ohledně zvyšování platů soudcům po povodních, stranění těm chamtivým soudcům, kteří se domáhali hypotetickýho práva na jakési 13. platy ap. Rovněž soudcovská samospráva, jak ji hájí Jirsa, je blud. Soudci nemůžou být státem ve státě, kteří si dělají sami co chtějí - musí být něco nad nimi (nikoliv zase jiný soudce) !!!
14. 03. 2009 | 14:46

David napsal(a):

Názor na informace zveřejněné v článku: „Cítím se dehonestovaný, prohlásil Čunek u soudu“ – z Aktuálně.cz dne 13.3.2009.

Nechápu proč pravost Čunkova podpisu neprověřoval přímo Kriminalistický ústav? Ten má jistě kvalitní písmoznalce a jejich znalecký posudek by byl těžko zpochybnitelný. Jako laik nemohu pochopit, že když byl podpis skenován, že písmoznalkyně také nezjišťovala i případný rozdíl mezi barvou z propisovací tužky a barvou používanou ve skeneru. Přece v tom musí být nějaký rozdíl.

Považuji za zcela nesmyslnou verzi, že by Vaškůj mohl chtít svojí akcí Čunka poškodit. Kdysi Vaškůj dokonce prohlásil, že kvůli Čunkovi půjde rád i do vězení.

Kdyby Vaškůjova dcera měla čisté svědomí a byla by v této věci skutečně nevinná, tak by byla jistě ochotna vypovídat u soudu a vysvětlit, proč vlastně za Čunkem na ministerstvu byla. Toto odmítnutí výpovědi je indicie v neprospěch Vaškůje. Proč Vaškůj nechce, aby řekla pravdu?

Jen ten, který nemá čisté svědomí odmítá vypovídat, protože by svojí výpovědí mohl způsobit trestní stíhání sobě nebo osobě blízké.

Čunek vypověděl, že se s Vaškůjem nezná, ale zároveň přiznal, že jednou byl Vaškůj u něj v senátorské kanceláři. Je to nevěrohodné tvrzení, že se s ním nezná. Jistě si dobře pamatuje o čem jednali.

Tvrzení Čunka, že absolutně nežádal o aktivitu Vaškůje, protože by mu neprospěla, a tak nemohl s ní ani souhlasit, je naprosto nevěrohodná. Aktivitu, kterou použil Vaškůj, používá v našem státě mnoho darebáků a pokud by se povedla, tak by mohla Čunkovi pomoci. To, jak se mohlo z Čunkova mobilního telefonu volat na telefonní číslo Vaškůje Čunek nevysvětlil.

Velmi nevěrohodně působí i to, když Čunek, jako svědek, si události, které mu mohou pomoci, velmi dobře pamatuje a naopak ty skutečnosti, které mu mohou ublížit si nepamatuje. Co se týkalo paní Urbanové, to si pamatoval velmi dobře.

Podle mých celoživotních zkušeností, každý průměrně inteligentní člověk, který jen JEDNOSTRANNĚ tvrdí, že si nepamatuje, tak LŽE.

Podle mého názoru pan Čunek je nevěrohodný svědek, protože lže, a v případě, že se to i u soudu prokáže, tak by měl být potrestán za křivou svědeckou výpověď.

Pokud Vaškůj odmítá říci, kde prováděl skenování podpisu a odmítá ukázat i ten „speciální“ přístroj, tak to je nepřímým důkazem, že lže, a ten tajemný přístroj si jen účelově vymyslel. Určitě se v duchu směje, jak skoro každý mu ten výmysl „baští“. Paradoxně odmítá provést důkaz, který by mu mohl pomoci. Prostě takové jednání nemá žádnou logiku, jedině tu, že každé „mlžení“ je pro něho dobré.

Mám jisté obavy z „metody“, často používané v našem státě, aby případné „záměrné“ procesní chyby soudu nezpůsobily to, že nakonec to Vaškůj vyhraje. „Chyby“ prý způsobil už vyšetřovatel Šošovička, státní zástupce Obst a teď „chyby“ může „způsobit“ i soud. A bude s kauzou Čunek konečně „vymalováno“.

Podle mého laického názoru i kdyby se spoluvina Čunka neprokázala, tak za to, co Vaškůj už udělal by měl být exemplárně potrestán, protože tato jeho „metoda“ je v našem státě velmi rozšířená, ale jen výjimečně se dá odstíhat, protože nejsou důkazy.

Chci věřit, že soud v Přerově rozhodne nejen podle zákona ale také i spravedlivě.

Souhlasím s názorem Jana Krause z pořadu „Uvolněte se prosím“ z 13.3.2009, že tato Čunkova kauza má i pozitivní dopad, že se nám doupata ty mafie odkrývají.

Pomalu a jistě začínají na povrch vyplouvat konkrétní jména. Myslím si, že média by už mohla chronologický seznam těchto konkrétních osob vyhotovit a informovat o tom veřejnost, kdo je a kdo není v té které partě.

Například jedna parta je Vesecká, Kučera, Salichov, Coufal, Žáková, Křivanec, Rampula, Vaškůj a spol.

Druhá parta je Šošovička, Obst, Ištván, Andělová, Brožová, Bašný, Cepl ml., ministr Pospíšil.

Teď jde o to rozhodnout, která parta má tu pravdu a která je vlastně tou justiční mafií.
14. 03. 2009 | 17:43

Diaboli napsal(a):

Mě přijde, že mediální obraz státního zastupitelství a soudců je žalostný, ne-li otřesný. Asi se jedná o emočně přepjaté slovní spojení to viz "justiční mafie" (Benešová), ale já se nemohu na základě podaných informací ubránit dojmu (nezaměňovat s fakty), že ve státním zastupitelství pracují lidé s velmi pochybným, prokorupčním charakterem. To, co se děje a dělo kvůli Čunkovi, je neskutečné.
Vážně to vypadá tristně, pane Jirso.

Cituji slova někdejšího ústavního soudce Klokočky:
"Naše soudnictví se nachází v nejvážnější krizi od roku 89".
14. 03. 2009 | 18:45

Diaboli napsal(a):

to David

Taky jsem si čehohosi povšiml viz "Například jedna parta je Vesecká, Kučera, Salichov, Coufal, Žáková, Křivanec, Rampula, Vaškůj a spol.
Druhá parta je Šošovička, Obst, Ištván, Andělová, Brožová, Bašný, Cepl ml., ministr Pospíšil".

Osobně se domnívám, že Čunek není čistý, jenože koalice jej podržela.

P.S. Jsem zvědav,jak se zachová Pospíšil.
14. 03. 2009 | 18:48

Novak napsal(a):

Ministr Pospíšil zlehčuje korupci svého náměstka

Vysvětlení ministra spravedlnosti v korupční věci jeho náměstka Františka Korbela kandiduje na cenu za pitomost roku. Soud po třinácti letech rozhodl, že státní instituce doktora Uzunoglu poškodily. Byl křivě obviněn policií a za pospávání státního zastupitelství byl téměř na tři roky zbaven svobody i majetku. Stát manipuloval s důkazy a falšoval je. Kromě jiného nevědomky dál z vazby platil nájem za byty, užívané v době jeho věznění vyšetřujícími policisty z později slavného Berdychova gangu k intimním neslužebním schůzkám, stejně jako i telefonní účty za hovory, jimiž si je sjednávali a objednávali pizzu. Byl mu vypálen dům i s archivem, ve vazbě přežil pokus o otravu. A po 13 letech ještě slyšel hloupého státního zástupce, jak jej navrhuje znovu uznat vinným dávno vyvrácenou obžalobou. Uzunoglu po své rehabilitaci, jak mu ukládá zákon, musel jednat o odškodnění s ministerstvem spravedlnosti. Do tohoto jednání vstoupil - a vzápětí byl navštíven náměstkem tohoto ministerstva, jinak advokátem. Ten mu předložil podepsanou smlouvu s advokátní firmou, kde je společníkem - a nabídl mu zastoupení. Palmáre je smluvní a slušné – 15% z vymoženého. Nesnažte se, když se může jednat i o miliardy. Zaznamenejme, že dotyčný náměstek František Korbel je na ministerstvu pověřen řízením právě odboru odškodňování. A navrhuje tedy, že by nárok na odškodnění vymáhal proti sobě samému. Doktor Uzunoglu odmítne, upozorní na střet zájmů dotyčného náměstka – a věc oznámí ministrovi. U tohoto jednání je přítomen i zástupce velvyslanectví země, jejímž je občanem. Než dotyčný náměstek zjistí, že jeho aktivita byla druhou stranou oznámena, stačí ještě poslat doktoru Uzunoglu několik e-mailových zpráv ze své advokátní adresy.

Ministr Pospíšil nyní reaguje poněkud jednoduše: „Je to tvrzení proti tvrzení. Komunikace mezi nimi probíhala, ale kdo komu co nabízel, nejde dokázat“
Předně : nejde o pouhé tvrzení proti tvrzení - a to nejdůležitější a nejnemravnější je už dokázáno. Protože náměstek nejen že „komunikoval“, on i navrhoval. Ministr i náměstek jsou právníci a nemohou nevědět, o čem je řeč. „Projev vůle, směřující k uzavření smlouvy, je návrhem na uzavření smlouvy…(§ 43a občanského zákoníku )“. „Včasné prohlášení učiněné osobou, které byl návrh určen….je přijetím návrhu ( ust. § 43c )“.
Advokátonáměstek přece poškozenému předložil písemný návrh smlouvy, dokonce předem podepsaný jeho společníkem – a ke vzniku smlouvy stačil už jen podpis druhé strany. Ta ale, jak víme, lákavé nabídce odolala, a věc naopak oznámila. Jaképak tvrzení proti tvrzení - je to tvrzení proti podepsanému dokumentu. Nebo snad chce ministr naznačovat, že doktor Uzunoglu někde sebral hlavičkový papír táborské advokátní kanceláře, zfalšoval podpis a vnucoval nevinnému náměstkovi patnáct procent provize, když má na odškodnění nárok ze zákona?

Na závěr se ještě ministr dopustil pohoršlivosti. Hodlá skutečně namísto omluvy naznačovat, že snad pan Uzunoglu mohl být autorem korupčního aranžmá? To už není jen legrační obrana. Je to hanebnost, svědčící o tom, že odejít by měl nejen náměstek, ale i ministr. V pozadí zatím zůstává na smlouvě podepsaný advokát Tuháček. Proč se ho pan ministr, pokud chce skutečně očistit pověst svého úřadu, nezeptá, zda je jeho podpis pravý? A pokud ano, proč a na čí popud onen návrh smlouvy připravil a komu ho dal? Pokud to neudělá, nebude nadále možné jeho výrok považovat za pouhou pitomost.

O autorovi : Jan Urban, novinář a historik
14. 03. 2009 | 20:19

Michal Lurie napsal(a):

Vážím si soudce Cepla ml. za jeho věcné zhodnocení celé kauzy. Strávil jsem na jednání předcházejícím vynesení rozsudku s "justiční mafií" celých 8 hodin a nezaznamenal jsem nějaká pochybení tohoto soudce, natož pochybení závažná...
Na vynesení rozsudku jsem pro pracovní zaneprázdnění být bohužel nemohl, ale domnívám se, že pan soudce rozhodl správně.
To, co se kolem této věci dnes děje je skandální a pouze to potvrzuje, že s justicí není něco v pořádku, že justice není nezávislá na politice. To je alarmující!!!
14. 03. 2009 | 20:42

Michal Lurie napsal(a):

Mám velmi smutné zkušenosti s vyšetřováním závažné trestné činnosti v Pražském stavebním bytovém družstvu (Hutmanka) (4 roky vyšetřování s absolutně nulovým výsledkem) a také s tím, jak k tomu přistoupilo Městské státní zastupitelství, které kauzu dozorovalo.

Když se "stážista" třikrát po sobě navezl do vyšetřovatele s tím, že se nehodnotí důkazy a nic se nevyšetřuje, tak byl odejit a byl nahrazen kiným "stážistou", který naopak na postupu vyšetřovatele neshledal žádná pochybení.

Při telefonickém rozhovoru s tím prvním stážistou mi bylo řečeno toto "Není politická vůle stíhat trestnou činnost z poloviny 90. let". Toto sdělení je přesným obrazem žalostného stavu orgánů, které mají stíhat trestnou činnost a chránit občany před zločinci a tuneláři.

Vyšetřovatelé úmyslně nesdělují obvinění v těch případech, kdy by to mohlo jakkoliv zasáhnout vysoko postavené osoby.

Vyšetřovatel trestné činnosti páchané v Pražském stavebním bytovém družstvu systematicky cca 10 let a která měla dokonce všechny znaky zločinného spolčení, se dokonce vyjádřil takto : "Já vím, že by jste potřebovali, aby bylo sděleno obvinění a došlo k trestnímu stíhání - aby se daly úkony těch osob prohlásit za neplatné. A to já neudělám !!!"

Tuto famózní "řeč" vedl vyšetřovatel před svědkem a naprosto bez skrupulí - natolik jsou si tito lidé jistí, že se jim nic nemůže stát...

Česká republika není právním státem, když orgány činné v trestním řízení mohou beztrestně vypouštět uvedené věty, nevyšetřovat trestnou činnost a nehodnotit důkazy...
14. 03. 2009 | 21:01

LEVAK napsal(a):

"Je-li řád neřádem,je jistě nutné,aby neřád zjednal řád a zachránil zákon!"
Romain Rolland: Dobrý člověk..
14. 03. 2009 | 21:43

Justiční kanál napsal(a):

Právní zvůle je u českých soudů běžnou záležitostí, pokud se soudí "normální" občané, a nikoho to nezajímá ani nedojímá. Teď jen již zcela zákonitě tato právní zvůle přerostla i do vyšších pater, takže je to najednou překvapení.

Sledujte výkon práva v českých zemích, sledujte Justiční kanál!

http://www.justicetv.eu
15. 03. 2009 | 10:11

Justiční kanál napsal(a):

Videozáznam z procesu justiční mafie a vyhlášení rozsudku: http://www.justicetv.eu/moz...
15. 03. 2009 | 10:17

David napsal(a):

Justiční kanál:

http://.justicetv.eu

To je paráda! Jste borci!

Udělali jste mi velkou radost!

Snad se to už pohne k lepšímu!

Mockrát děkuji!
15. 03. 2009 | 11:47

LEVAK napsal(a):

Pne doktor pořád nemám od Vás odpověď - a co Vy a Váše diskuze s Kubicem?Taky je to podle práva?
15. 03. 2009 | 20:05

DEMAGOGIE VŠECH DEMAGOGIÍ napsal(a):

Pan Jirsa si hrá na ctnostného soudce a za tento příspěvek bych jej postavil mimo službu a řešil kárným řízením. Jak úsměvné, na jedné starně se distancuje od justiční mafie o všelijakých nešťastných praktik a na druhé straně přilívá oleje do ohně a kritizuje Vrchní soud v Praze. Současná složitá situace v justici a útoky jdoucí na ni ze všech stran ( ponechámvám mimo diskuzi jejich oprávněnost a neoprávněnost ) by měla založit u soudců v rámci médií jistou zdrženlivost-zejména, když se jich navíc na názor nikdo netázal. Jiný takový povedený soudce se již objevil v Brně JUDr.Novák, ten taktéž si pustil "pusu" na špacír a kritizoval jako trestní soudce práci civilní soudkyně v médiích a vzápětí se na něj provalilo, že "lezl" do civilního spisu kvůli své manželce, aniž měl k tomu jakýkoliv mimo soukromý důvod. Takže pane Jirso jen tak dál, hrajte si na objektivního a nenápadně si ohřívejte polívčičku, jistě pro lepší časy. Tento komenář jsem napsal nikoliv z pohledu laika, ale toho, který dnes a denně je se soudy v kontaktu.On ten Cibulka má něco do sebe, když prohlašuje, že chce svého soudce si volit-to by si většina soudců ani neškrtla-to si pište!A ještě jedno téma na uvážení, když se tak stupidně znančná část přidaných komentářů dere za schopnosti Cepla, jak se dostal do této funkce? Já vím co již sdělil médiím, že když on byl soudcem, tak jeho otec ještě nebyl ústavním soudcem, ale byl na Karlově univerzitě, chcete mi říci, že jste Vy nebo Cepl se dostali do justice bez protekce??? Ježiši Kriste přestaňte si všichni hrát na neviňátka, jste lidi se svými chybami i klady a řekněte na rovinu, že pokud jde o Vaše prebendy, tak jste stejní jako ostatní a nehrejte si donekonečna na elitu- ta totiž nemůžete být, chybí Vám předpoklady a poctivé propracování a vyučení na západ od Aše!!!
15. 03. 2009 | 21:19

David napsal(a):

Výběr z článku na Aktuálně.cz:

„Vesecká exkluzivně: Žalovat Benešovou nebyl dobrý nápad“

13:00 | Dnes 16.3.2009 Barbora Tachecí

Rozhovor s Renátou Veseckou jsme pro lepší orientaci rozdělili do několika částí:

V této části říká, proč nebyl dobrý nápad dát Marii Benešovou k soudu

Omluva není pravda

BT:

Dobře, ale kdyby verdikt soudu byl, že se Marie Benešová nemusí omlouvat, tak to ergo kladívko znamená, že se vám beztrestně může říkat justiční mafiánka - rozumím tomu dobře?

Vesecká:

Ano, tomu rozumíte dobře. A v zásadě by to platilo ve zobecňujícím hledisku - že to může kdykoliv používat kdokoliv proti komukoliv v justici, pokud si bude myslet, že nějakým způsobem rozhoduje nebo nerozhoduje.

Opravdu velmi záleží na tom zdůvodnění: Jestli soud dospěje k závěru, že jde o prezentaci vlastního názoru, tak se nemusí omlouvat.

Tím pádem jestli my dospějeme k názoru, že třeba její postup byl v minulosti takový nebo makový, tak i my máme právo na hodnotící soud.

----

Rozhovor s Renátou Veseckou jsme pro lepší orientaci rozdělili do několika částí:

V této části popisuje, co dělala či nedělala v kauze Čunek

BT:

Pamatujete si, jak doktor Kučera před vámi řekl, že - cituji: "Ve vládě jsou problémy a bylo by dobré, kdyby se to ještě o tři měsíce protáhlo," nebo: "Situace je vážná, stabilita vlády by měla mít přednost před nezávislostí justice"? Byla jste u toho, když něco takového řekl?

Vesecká:

Pokud se týká hodnocení rychlosti řízení, tak je možné, že padal výrok o tom, že se věc bude nebo nebude táhnout. To je docela dobře možné. Je i docela dobře možné, že tam padlo i hodnocení toho, že je pro vládu dobré, pokud bude věc rychle nebo pomalu skončena. To opravdu nechci hodnotit, protože tam úplně stejně mohlo padnout, že pro vládu bude dobře, pokud bude Čunek zastřelen na ulici.
To jsou naprosto normální věty a normální diskuse tématu, které v té době bylo probíráno v každé hospodě. Takže v tomto směru já určitě zásadně nesouhlasím s tím, že bych byla přítomna tomu, kdyby se vyvíjel jakýkoliv nátlak na rychlost řízení.

BT:

A tu větu z vašeho posledního přátelského setkání - "Situace je vážná, stabilita vlády by měla mít přednost před nezávislostí justice" - jste od doktora Kučery zaslechla?

Vesecká:

Já jsem takovouto větu neslyšela.

BT: Ani nic v tomto smyslu?

Vesecká:

Takovouto větu jsem neslyšela. Pokud by měla být vztahována stabilita vlády k nějakým konkrétním kauzám, tak si myslím, že spousta trestních věcí by se nedělala. Takže takovouto větu jsem neslyšela.

BT:

Ani nic v tomto smyslu?

Vesecká:

V jakém smyslu?

BT:

No v tom smyslu, že nezávislost justice je méně důležitá než stabilita vlády.

Vesecká:

Ne. Takovou větu jsem neslyšela.

BT:

A to si myslíte, že si to doktorka Andělová vymyslela?

Vesecká:

To kladete špatně otázku mně.
16. 03. 2009 | 14:22

LEVAK napsal(a):

Pane doktor pořád nemám od Vás odpověď - a co Vy a Váše diskuze s Kubicem?Taky je to podle práva?
16. 03. 2009 | 14:34

David napsal(a):

Informace:

Topolánek přiznal, že chtěl od Dalíka pomoc pro Wolfa, je prý obětí štvanice

Premiér Mirek Topolánek (ODS) přiznal, že svého přítele Marka Dalíka požádal, aby mediálně pomohl poslanci Petru Wolfovi, který je vyšetřován policií. Novinářům v pondělí řekl, že schůzka, o které bude v pondělí večer informovat Česká televize, "nic neprokázala, spíše naopak". Chování médií označil premiér za šmíráctví a Wolfa za oběť honu na čarodějnice a štvanice.

Zvětšit obrázek
Premiér Mirek Topolánek

FOTO: Petr Horník, Právo
Dnes 14:04 - Praha - 16.3.2009

"Požádal jsem Marka Dalíka, aby pomohl Wolfovi v té štvanici, aby mu pomohl s určitým mediálním tlakem a pomohl mu na tu situaci reagovat,“ řekl Topolánek.

Premiérův přítel Marek Dalík se podle Mladé fronty Dnes pokoušel jménem Mirka Topolánka přesvědčit reportéra České televize, aby stáhl reportáž o policejním vyšetřování poslance Petra Wolfa. Reportér Dalibor Bártek si Dalíkova slova nahrál, a to včetně těch, jimiž mu prý Dalík vysvětloval, že nepřichází jen sám od sebe.


Poslanec Petr Wolf
FOTO: ČTK

Wolf loni koncem června nejprve vystoupil z poslaneckého klubu ČSSD, následně pak i ze sociální demokracie. Z ČSSD odešel kvůli údajné špatné atmosféře, která ve straně panuje. Při hlasováních od té doby někdy pomáhá vládní koalici, která mívá ve Sněmovně potíže s prosazením svých návrhů. Policie Wolfa už půl roku vyšetřuje pro podezření ze zneužití několikamiliónové státní dotace.

"Požádal mě o to premiér, abych mu pomohl, tak to zkouším," cituje MfD záznam schůzky. Když se deník Dalíka zeptal, zda ho premiér opravdu poslal, aby ovlivňoval vysílání televize, odpověděl prý, že ho předseda vlády požádal, aby Wolfovi mediálně pomohl. "To, že jdu za panem Bártkem, nevěděl. Byla to soukromá schůzka," řekl Dalík.


Marek Dalík
FOTO: PRÁVO/Karel Balcar

Jaroslav Soukup, Novinky, ČTK
16. 03. 2009 | 14:40

Enigma napsal(a):

Připomeňme si kvůli čemu to začalo. Od té doby mlátíme prázdnou slámu.Čunek byl obžalován podle § 160 odst. 1,3. písm b přijímání úplatku. Na tento paragraf byl uvolněn senátem. Celá kauza stála na pochybném svědectví M. Urbanové. PŘIJÍMÁNÍ ÚPLATKU NEBYLO NIKDY PROKÁZÁNO. Nebylo ani prokázáno předání úplatku panem Hurtou-majitelem firmy H&B real a pan Hurta byl MIÍMO ZÁJEM MEDIÍ zbaven podezření a stíhání bylo zastaveno. ÚPLATEK TEDY NEBYL PŘEDÁN A NEMOHL BÝT LOGICKY PŘIJAT. Tečka. To ostatní je pouze mediální guláš. Přesný popis kauzy zpracoval Salichov a nabídl to HN, MfDnes a Právu. Odmítnuto. Dnes to najdete jako samizdat na stránkách justice. Proč se o to nikdo nezajímá? NIKDY NEBYLA SEPSÁNA ŽALOBA A TVRZENÍ, ŽE VESECKÁ ODEBRALA PŘÍPAD OBSTOVI DVA DNY PŘED PODÁNÍM ŽALOBY SOUDU JE LEŽ. Nebylo co sepsat, chyběl důkaz!
Já neřeším, jestli Čunek někomu ukradl peníze, nebo je získal jinak, třeba z hokeje. Já řeším § 160. To je v právním státě jediné relevantní hledisko. STbácké manýry, proklepat někoho, když už ho tady máme by měly být minulostí.
V našem právním řádu je důkazní břemeno na žalobci. Jestliže není možno nezpochybniteně věc prokázat, nelze soudit. Jestliže je věc šetřena déle jak 7 měsíců, kdy protokol bobtná na 4500 stran, nejsou připuštěni svědkové obhajoby, celé obvinění je postaveno na jediné, prokazatelně zaujaté svědkyni a velmi podezřelém oznámení JUDr. Novákem, jestliže vyšetřovatel konzultuje nestandardně se svědkyní, jestliže je druhý aktér, pan Hurta osvobozen- tedy úplatek nedal, nemohl ho de Jure Čunek přijat. A jsme u motivu úplatku. Zastupitelstvo Vsetína rozhodlo PŘEDEM o vypořádání mezi firmou H&B Real a firmou Vsetínské byty s.r.o. za 51 000 Kč a Čunek neměměl potřebu a důvod cokoliv na tomto rozhodnutí měnit. Naopak Hurta zaplatil za byty cca3,6 mil KČ. Obhájce Bruna, svojí stížností na tendnční postup vyšetřujících orgánů v Přerově, nedal Vesecké profesně šanci. Cílené úniky informací do medií a následná novinářská mlýnice vyvolala veřejný lynč. Tyto balkánské manýry snad nepoškozovaly pověst naší justice? Arif Salichov nemusel číst všech 4500 stránek protokolů. Stačilo se zaměřit na pasáže, které rozporoval obhájce pana Čunka a posoudit, jejich relevantnost.
16. 03. 2009 | 20:40

Enigma napsal(a):

Při troše objektivity musíme uznat, že mnohá vyjádření paní bývalé státní zástupkyně Benešové si nezadají s pavlačovou klepnou. Činí tak stejně populisticky pro dav IV cenové skupiny. Co je to justiční mafie? Jak nás tento výraz z úst bývalé vysoké justiční zástupkyně ohromil. Mohu k tom ještě beztrestně přidat banda koruptních gaunerů a podvodníků neštítících se vraždy? Tato vyjádření jsou přece synonymem mafie. Pro Cepla by to asi nehrálo roli. Je to ale přípustné? Vyjádření Vesecké je daleko profesionálnější a kultivované. Na druhé straně tato kauza potvrzuje dojem, že každá strana má svého plukovníka a soudce. Už dopředu víme, že v Olomouci, voličské baště ČSSD, vybudované Novákem a Vyvadilem, máme svoje Ceply, kteří jsou ochotni vydat rozsudek na základě dojmů, ale v Praze to není tak jisté. Mnoho napovídají i vyjádření paní Benešové, že věděla, že se případ vrátí. Ze lži se usvědčuje sama. Aby zdůraznila, že usnesení mají všechny noviny, jenom ona to nečetla a v dalším odstavci poukazuje na bod 2. To jsem já zase nečetl a nevím co ten bod řeší.
CO VRCHNÍMU SOUDU VADILO NA CEPLOVI
1) Nerespektoval žalobou vymezený skutek a dokazování zaměřil i na skutečnosti, které se sporem nesouvisely. Podle občanského soudního řádu však skutečnosti ve sporném řízení určuje pouze žalobce.
2) Prováděl důkazy, které nebyly řádně navrženy účastníky řízení při prvním jednání v případu 17. března 2008. 3) Některé své závěry nepodložil důkazy, ale považoval je za zjevné pravdy. Šlo například o odpovědnost Vesecké za odvolání olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvana a jeho náměstka Igora Stříže z funkcí. 4) Špatně hodnotil některé důkazy. Například bez odůvodnění konstatoval, že některým částem svědectví ostravské krajské zástupkyně Zlatuše Andělové věří, jiným ne. Její výpověď však nehodnotil v souvislosti s ostatními důkazy. 5) Sám hodnotil rozhodnutí státních zastupitelství, ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila a Nejvyššího soudu, přestože z nich měl vycházet. 6) Nepovolil žalobcům jejich výslech s tím, že ho navrhli opožděně. Podle vrchního soudu však tento důkaz navrhli jako reakci na výpověď Andělové, Ištvana a Stříže, na což měli právo. 7) Například okolnosti kauzy katarského prince Hámida bin Abdal Sáního označil za prokázané a všeobecně známé, což je podle vrchního soudu hrubé porušení principů dokazování. Za takzvané notoriety se totiž podle něj považují pouze zcela obecně známé skutečnosti, jako například, že tráva je zelená.
8) Dostatečně nevysvětlil, zda bral výroky Benešové ohledně justiční mafie a ovlivňování kauz jako skutkové, nebo hodnotící. Podle vrchního soudu je však takovéto rozhodnutí nezbytné, protože u skutkových tvrzení lze posuzovat, zda byla pravdivá, ale u hodnotících ne. 9) Neměl dostatek důvodů k zamítnutí žalob jednotlivých účastníků, protože neuvedl, jak se vzájemně při ovlivňování případů koordinovali. Nesdělil ani, jakých intervencí se jednotliví účastníci, například Vesecká, dopustili. 10) Nesprávně odůvodnil rozhodnutí o nákladech řízení.
16. 03. 2009 | 20:44

Enigma napsal(a):

Paní Urbanová, jediná a velmi pochybná hlavní svědkyně ještě ani ve svém sexuálně-obtěžovacím dopise se o úplatku nezmiňuje, (a že tam toho vyhrabala), to až za pomoci pana advokáta Nováka si dokázala vzpomenout na každý detail před 5-ti lety. A právě postava advokáta Nováka je klíčem k celému případu. Je s podivem, že si nikdo kompetentní nepoložil pár zásadních otázek.
Proč vůbec tento drahý advokát vyhledává bezvýznamnou Urbanovou, kterou stejně zastupuje místní advokát JUDr. Aleš Vídenský. Odpověď by zněla: Novák a jeho tým si byli vědomi, že tato žena je velice ambiciozní a pro svoji karieru a pro ochranu svého samečka se neštítí ničeho. Ty odbory, neúspěšné podnikání, Růžičkovy spory s Čunkem, sexuální obtěžování, zkrátka touha se pomstít Čunkovi, to ji předurčilo k této špinavé hře. A jak si to užívá, ten veřejný zájem. Jak byla tvárná a ochotna konspirovat s vyšetřovatelem Šošovičkou na domluvených „výpovědích“.
Na policii pak JUDr Novák „jedná jménem klientky“. V jaké věci ji chce zastupovat? Existuje vůbec plná moc? Kdo tedy oficielně podal trestní oznámení? Proč paní Urbanová spolu s její novou právní zástupkyní Samkovou tvrdí, že jí JUDr Novák využil a uvedl v omyl? Hrozily dokonce žalobou.
Chceme-li se lépe v této motanici orientovat musíme vědět kdo je JUDr Novák. Je to syn advokáta v Lipníku n/B, který měl velmi dobré vztahy s STB. Mladý Jirka pak převzal advokátní kancelář po tatíkovi a provozoval jako průměrný advokát místního významu svoji praxi. Lipník je městečko 12 km od Přerova, tady u okresního soudu Přerov náš advokát zastupoval svoje klienty a samozřejmě si tam vytvořil velmi úzké vztahy na soudce státní zástupce, vyšetřovatele a pod. Po raketovém vzestupu v r. 1990, kdy dobře prodal svoji „nezištnou pomoc disidentovi Hradílkovi“ v roli ministra spravedlnosti pomáhal zpět do funkcí občanským forem ( předseda Vladimír Hučín) vyhozeným soudcům, bývalým prokurátorům a podobné partě. Z těchto lidí je pak vytvořena OSA, kde je ideologicky vzájemně propojena celá linie, od vyšetřovatele, přes státního zástupce, kontrolního státního zástupce, až po soudce. Případ Hučín ještě nebyl tak nápadný, Hučín je přerovák, ale Čunka už museli dostat ze Vsetína do Přerova! Proč?
Jsem si jist, že kauza Čunek nebyla nikdy proti Čunkovi samotnému, ale je to slabý článek současné koalice. Strategie pánů JUDr Vyvadil a Novák, Tvrdíka a šéfa Paroubka je postavena na faktu, že český národ je velmi svárlivý, závistivý a manipulativní. Cílem manipulátorů nebylo Čunka usvědčit a poslat ho před řádný soud, ale dostat ho do mlýnice policajtských neorutinérů, médií, a Paroubkovy politické klaky. Ti se měli postarat o neskutečnou masáž tak dlouho, pokud ČUNEK neodejde „dobrovolně „ SÁM.“ Toto, se nepodařilo a justiční lajna vybraná Novákem měla problém. Jaký, to se už dozvídáme a ještě doufám dozvíme. Odstavení Obsta, bylo jen logickým důsledkem ve vývoji kauzy. Nyní by se měla Centrifuga začít otáčet na druhou stranu a zastavit se jako vždy těsně před Paroubkem. Roli ubohé sexuálně zhrzené Marcelky ani nezmiňuji, ta má smůlu, že nepochopila, jakým způsobem byla zneužita profesionálními gaunery.
16. 03. 2009 | 20:54

Hurá napsal(a):

Soudce Jirsa je dalším odkopaným členem justiční mafie. On a zejména Vesecká už mohou lhát jak chtějí, nikdo jim neuvěří.
17. 03. 2009 | 00:30

ego napsal(a):

To enigma - konečně jsem pochopil, založ nové periodikum a piš tam Kdo je kdo, sláva tě nemine.
17. 03. 2009 | 09:33

David napsal(a):

Enigma,

cituji vás: „Cílem manipulátorů nebylo Čunka usvědčit a poslat ho před řádný soud, ale dostat ho do mlýnice policajtských neorutinérů, médií, a Paroubkovy politické klaky. Ti se měli postarat o neskutečnou masáž tak dlouho, pokud ČUNEK neodejde „dobrovolně „ SÁM.“

Enigma - Ptám se, jak to všechno víte? Máte nějaké důkazy pro svá tvrzení?

Je zajímavé, jak neznámého, začínajícího politika Čunka chce nějaká mafie odrovnat okamžitě hned po jeho vstupu do vysoké politiky.

Co pan Čunek udělal ve svém životě tak významného, že tak moc vadil té mafii?

Pan Čunek svým vystupováním na veřejnosti ukázal, že není až tak geniální politik, který by svou inteligencí, čestností a charakterem ohrožoval mafiány ve vysokých funkcích. Stačí jen připomenout maličkost, jak poslední den ve funkci ministra podepsal 100 miliónovou zakázku, kterou jeho nástupce Svoboda musel zrušit. Podle mého názoru slušný a inteligentní člověk takové věci nedělá.

Enigma, když tak všechno víte, můžete sdělit čím konkrétně ohrožoval pan Čunek tu mafii, že ho chtěla tímto, zcela krkolomným způsobem zlikvidovat?
17. 03. 2009 | 11:16

David napsal(a):

Je to vzpoura bezmocných proti mocným?

Urbanová – Čunek?

Kořistka – Dalík?

Tlaky, šikanování, odvolávání z funkcí atd.

To jsou ty skutečné metody vládnutí v našem státě!

Dosud byly tyto metody vládnutí uplatňovány v těch nižších patrech společnosti. Nyní, jako metastázy rakoviny, prorostly i do nejvyšších pater společnosti a jen díky hlídacímu psu demokracie - médiím jsme se o těchto mafiánských metodách řízení společnosti mohli dozvědět.

Tlak na ministra Pospíšila, na přelomu let 2006 a 2007, od dvou „pověřenců“ od premiéra, aby zpomalil Čunkovo vyšetřování tak, aby to neohrozilo existenci vlády. Mrzí mne, že pro mě, dosud důvěryhodný ministr Pospíšil, patrně ze strachu z pomsty od premiéra, dosud neřekl jména těch dvou lobbistů a o co jej skutečně žádali. Ministr na mne působí docela dobrým dojmem, ale tímto svým současným zbabělým postojem mne velmi zklamal. Kdyby řekl jasně, že žádná taková schůzka neproběhla, bylo by to jiné. On však nepopřel, že neproběhla. Pouze jen jasně řekl, že premiér osobně na něho netlačil. Samozřejmě, že po takovém výroku ministra může premiér jakoukoliv spojitost s tlakem a ovlivňováním odmítat. Snad si ale veřejnost nemyslí, že takové věci by dělal premiér osobně. Na to má své lidi, jako je Dalík, aby v případě, že by se to provalilo, mohl s klidem říci, že o tom skutečně nic nevěděl. Patrně metodicky stejné to mohlo být s dopisem od Čunka pro paní Urbanovou, který jí předal prostředník Vaškůj.

Tlak dvou pověřenců od premiéra na ministra Pospíšila, tlak Dalíka na Kořistku, tlak Dalíka na Českou televizi, aby neodvysílala pořad o poslanci Wolfovi 16.3.2009, tlak Vaškůje na Urbanovou. Toto jsou konkrétní příklady metod vládnutí v našem státě. Jedině to, že redaktor ČT si rozhovor s Dalíkem nahrál, tak jen pod tímto tlakem premiér musel přiznat, že Dalíka požádal o pomoc. Jinak by to jistě popřel, podobně jako to bylo v kauze Kořistka i kauze Čunek. Pro příště by bylo lepší, aby novináři vždy vyčkali až dotyčný to popře a až potom předložili důkaz o lhaní.

Když čtu vyjádření těch mocných, tak to vypadá, že ty tlaky a ovlivňování vyvolávají z dlouhé chvíle jen ti bezmocní ubožáci a pořád si vymýšlejí různé intriky, jak ubližovat těm mocným, aby je všemožně poškodili na jejich dobré pověsti a sami se přitom ještě mediálně zviditelnili.

Vypadá to tak, že v tom našem „Absurdistánu“ ryba nesmrdí od hlavy, ale od ocasu. Alespoň se nám to ti mocní svými výroky snaží namluvit. Prostě všechno je naopak, než v tom světě normálním.

Když obyčejný občan delší dobu sleduje tu naši politickou scénu, tak dříve nebo později musí dospět k závěru, že nás ovládají různé mafiánské klany, a je jedno, zda jsou to klany justiční nebo politické.
17. 03. 2009 | 13:47

JAHA napsal(a):

Ad: Enigma
Podla doteraz zverejnenych udajov o tejto kauze (nemyslim tym "udajov" ako udajne, pravdepodobne, zda sa, vyzera to tak...) a pouzitim obycajneho sedliackeho rozumu sa neda inak, iba s Vami do bodky suhlasit.
17. 03. 2009 | 13:49

Enigma napsal(a):

Davide, co se týče úplatku, podle § 160, tak Hurta byl zbaven podezření. Úplatek tedy nedal! Jak mohl Čunek úplatek přijat? Takže co šetřili? Už ne §160? Dvě občanky, sociální dávky, cesťáky ve Zbrojovce? Čunek byl předseda lidovců a byl místopředsedou vlády. Jeho lidské a morální kvality neřeším. Jsem rád, že ten člověk je mimo vládu, ale to nemá s kauzou, jejími hráči, motivy a strategií nic společného. Nemotejte se v otázkách, jak přišel k milionům. Davide, vy už si nepamatujete co se odehrávalo za teátr, když Čunek pod tlakem vlastních lidí opouštěl vládu? To byla ale jiná situace. V průběhu kauzy ovšem šlo o to vyprovokovat Topolánka k odvolání místopředsedy vlády a předsedu koaliční strany,rozpoutat peklo a vystoupení lidovců z koalice. Jméno nechme bokem. Obsta, Šošovičku a J. Nováka znám osobně. Hučína velmi těsně.
17. 03. 2009 | 13:52

Enigma napsal(a):

Davide, zaznamenal jste, s jakou rychlostí Paroubek objeví něco na někoho, kdo se mu vzepře? Po střelbě v Monarcu jsme viděli okamžitě fotku Ďurička s Talmanovou. Dryml už je na lopatě. Paroubek u Wolfa věděl všechno dřív, než začalo policejní vyšetřování! Oni mají svůj archiv. Mnohé akce probíhají ve spolupráci s vedením destrukčního komanda a tím se drží v šachu. Špinavé peníze? Tajná konta? To jsou přesně mafiánské metody. Je Wolf tento případ? Kauza Wolf je policií šetřena a dosud není došetřena. Zjevně se jedná o to, kdo je větší viník, zda Wolf, který mohl mnohé přikrášlit, nebo zadavatel, t.j. MŽP. Kdo vlastně zodpovídá za vyplácení peněz a kdo kontroluje zadání? Komu Wolf předal vypracovaný projekt a kdo ho vyhodnotil a následně zaplatil? Rozhodně odmítám být ovlivňován soukromými názory a výplachem novinářského gigola Bártka, který tuto reportáž na něčí popud zpracoval a ČT ji uveřejnila těsně před sjezdem ČSSD. Ostatně tato reportáž ukázala, co si oslovení o tom renegátovi myslí, když se s ním odmítají bavit. Pronásledování pana Wolfa před kolegy poslanci je samozřejmě zabudováno do celé strategie. O morálních vlastnostech tohoto paparazzi mám své mínění už dávno. Tato kauza Wof se v mnohém podobá kauze Čunek. I herci jsou podobní. Zasvěcené úniky informací s policie, z nichž nám paparazzi předkládá své závěry. Co je pravda a co je výmysl nevím. Co je ale zřejmé, pan okrasa dámských ložnic vyrábí skandál z dopisu vrchní státní zástupkyně Mileny Hojovcové, která nabádá svoje podřízené k „mediální zdrženlivosti“ když řekla, "Udělala jsem to proto, aby státní zastupitelství nebylo zneužíváno k politickému boji. Měla jsem pocit, že konkrétně v této věci se stalo," V reportáži kamera snímala tento dopis, který obdržela paní státní zástupkyně Zlatuše Andělová. Ano zase ta paní, která v kauze Čunek a kauze „justiční mafie“ vrhala před kameru samičí pohledy na copatého novináře a která ho znovu vítá s otevřenou náručí a dává mu přečíst interní sdělení vrchní státní zástupkyně. Bártek sugestivně zpochybňuje existenci zainteresované ruské firmy, která dle Wolfa existuje. Je otázka, zda Wolf prodal kompletně, či pouze použil zprávu z webu. Já, když navrhuji nízkoenergetický dům, tak využívám rovněř pramenů současného stavu vývoje a techniky z různých zdrojů.
17. 03. 2009 | 14:03

Občan okradený modrými ptáky. napsal(a):

Vážený pane Jirso,
Je pěkné, že tady vykládáte jak je naše justice v překrásném stavu, ale musím napsat, že pravý opak je pravdou. Vždyť i Vy sám jste napsal, že soudce nesmí změnit své rozhodnutí když zjistí, že rozhodoval proti právu a nespravedlivě. nevím proto o co se tady vůbec pokoušíte. Stav naší justice je ještě daleko horší, než si vůbec může člověk pomyslet. Spíše se najde malá jehla ve stohu slámy, než aby obyčejný člověk, který si nemůže dovolit zaplatit, protože na to ani nemá, dosáhnul spravedlnosti. Každý darebák si může v této zemi dělat co chce a poškozený ten si musí nechat všechno jenom líbit. Naše soudy soudí ve smyslu " Ano , to černé kolečko, je opravdu bílý čtvereček ".
Další důkaz, bohužel podporovaný i ústavním soudem. Nevyděláváš tolik aby jsi mohl platit nehorázný nájem za skrovné bydlení, neplatí Ti za poctivou práci, tak spi pod mostem, tam je přeci místa dost. Bydlení je přeci jenom pro vyvolené.
Dalo by se toho napsat daleko více, ale koho to z bolševickomafiánské justice vůbec zajímá. Proč by to taky zajímalo., když berou každý měsíc svých 80 tisíc bez jakékoli odpovědnosti a na vše se mohou vymluvit "nezávislostí". A když se přeci jen nějaký případ dostane k mezinárodnímu soudu, tak to nakonec zaplatí zase nakonec zaplatí ten obyčejný člověk.
Ano to je ten pravý stav justice v této zemi. Mafiánská, to je ještě moc slušné pojmenování na to v jakém stavu se nachází.
18. 03. 2009 | 01:43

jepice napsal(a):

Enigma:
K tématu - výčtu hříchů soudce Cepla podle VS /váš vstup 16.03.2009 20:44:46/ se podrobně vyjádřili i jiní, například zde:
http://jinepravo.blogspot.c...
Z vašich příspěvků jsem získala dojem, že se pohybujete dost blízko některým osobám anebo institucím, které byly nebo mohly být dotčeny kauzou Čunek. Nepochybuju o tom, že znalost podrobností umožní uvědomit si mnohé souvislosti a vidět celou špinavou scénu zřetelněji. Na druhou stranu dotyčnému /i když si snaží uchovat nadhled a nestrannost/ po čase začne hrozit, že do okruhu špinavců a manipulátorů bude automaticky řadit i lidi, kteří si to nezaslouží.
Takže pozor na to, milý pane /paní/.
18. 03. 2009 | 09:45

Misot napsal(a):

ODS znovu zavedla stbácké praktiky 50.let do justice a parlamentu: 1.Stbácké vydírání opoz.posl. Melčáka, Pohanky a Wolfa. 2. Vesecká-Polednová a její justiční mafie zabránila obžalobě Čunka a likviduje neposlušné prokurátory
18. 03. 2009 | 11:21

Gizmo napsal(a):

Vážení znalci soudcovského stavu, kde se ve vás bere odvaha soudit všechny soudce? Ano, jistě existují jistá rozhodnutí, která nejsou správná, ale často záleží na úhlu pohledu a vyhodnocení. Každý soudce je osobnost, která má své úvahy, priority, pohled na společnost. A s tím se ne každý můžë ztotožnit. A to jak samotný účastník řízení, tak i případně vyšší soudní instance. Jak jistě řada z vás ví, je povinností soudu daný případ projednat. Vždy je dle rozvrhu práce přiřazen soudci a to v podstatě náhodně. V případě mediálně známých kauz dochází k velké politizaci, medializaci. Jak jiste uznáte, v takovém prostředí se velmi špatně soudí a bohužel, ať soudce rozhodne jakkoliv, bude to mít řadu odpůrců, ale i příznivců. Soud obecně rozhoduje podle zákonů, jež přijali VAŠI zákonodárci, ať už byli modří, červení či oranžoví. Laskavě se koukněte na data účinností zákonů a kdo je pod nimi podepsán. Možná to byl právě váš oblíbenec z řad oranžových, červených či modrých. Oháníte se tady vlastní neúctou k soudu, ale to je především vaše vizitka. Nerespektujete ho, v soudní síni se řada z vás chová arogantně, nerespektujete předvolání, spolupráci se soudem, ale oháníte se svými právy. Vážené dámy a pánové, zameťte si před svými prahy a pak někoho suďte. Účastnil jsem se řady soudních řízení jako "veřejnost" a to z důvodu čistě studijních a hlavní problém je v absolutním despektu soudů řady z nás, občanů. Nechci ukazovat na konkrétní osoby, ale nedělejte to ani vy, a úsudek si udělejte z faktů, ne z toho jak vám to někdo přežvýká, předloží a vy to odkývete. Ano jistě, chyba se mohla stát a určitě se ještě i stane. Ale nikdo z nás není neomylný a myslím, že jsou zde další způsoby, jak zjednat nápravu. Toto je názor čistě subjektivní názor jednoho z občanů tohoto státu, který respektuje právo...
18. 03. 2009 | 14:35

Vasja napsal(a):

Bambus okradený modrými ptáky.
Soustrast, souhu.
18. 03. 2009 | 16:08

Lex napsal(a):

Gizmo
V situaci jisté hysterizace okolo justice jste, podle mého názoru, poukázal na další ze stránek celého toho složiteho mechanismu fungování.
Jako zase jeden z dalších pohledů by mě zajímala prostá statistika, jak dopadla odvolání proti rozhodnutí prvoinstančních soudů a jak případná dovolání k NS. Konkrétně v kolika procentech bylo odvolání zamítnuto, v kolika procentech bylo prvoinstanční rozhodnutí zrušeno a z jakých příčin, v kolika procentech byly věci vráceny k novému projednání a rozhodnutí a v kolika procentech rozhodl sám odvolací soud.
Ta statistika (zvlášť v trestní a v netrestní oblasti) má totiž, podle mne, dost vypovídající hodnotu o kvalitě soudcovského rozhodování. A protože je velmi citlivě vnímáno ono rušení prvoinstančních rozhodnutí, a to i opakované, vzniká celkem logicky u laické veřejnosti dojem (nebo to není jenom dojem?) nekvalitního či nekvalifikovaného soudcovského rozhodování. Včetně nápravy chyb až u Ústavníhbo soudu.
19. 03. 2009 | 11:07

Gizmo napsal(a):

Pro Lex: Dobrý den, děkuji za odpověď. Mile mě překvapilo, že i zde lze nalézt články k diskuzi, jež mají racionální základ. Bohužel Vám nejsem schopen dodat statistky, jelikož nejsou momentálně k dispozici, resp. nenašel jsem je veřejně přístupné. Snahou mého příspěvku bylo poukázat na to, že nelze zobecňovat schopnosti, znalosti a chování soudců. Každý má jiné kvality, každý se dokáže jinak srovnat s tlakem zvenčí. Dle mého názoru není možné "hodit" všechny soudce do jednoho pytle s tím, že jsou automaticky zkorumpovaní a ovlivnitelní. To bohužel z řady příspěvků na zdejší fóru vyplývá. Předpokládám, že je to řada zhrzených žalovaných či žalobců, kterým to prostě u soudu nevyšlo. Obecně to dost často vyplývá z neznalosti práva oněch "poškozených". Chápu, že každý nemá na advokáta, ale jsou okamžiky, kdy prostě nestačí napsat, že Já Franta, žaluju Pepu, protože mi sebral 1000 Kč. Tak to prostě nefunguje. Já taky nebudu opravovat elektrické vedení, protože jsem instalatér a pozvu si na to elektrikáře. Kromě toho řada oněch stěžovatelů neunesla důkazní břemeno, které prostě leží jinde než na soudu. Teď mluvím o civilním řízení. V případě trestního je celková situace mnohem obtížnější. A bohužel i zde platí názor, že co soudce, to jiný názor. Díky tomu pak dochází např. k tomu, že vyšší instance rozsudek ruší či vrací k novému projednání. Ale je otázkou z jakého důvodu tomu tak je. Spíš než statistky sledujte odůvodnění proč k onomu rušení a vracení došlo. Ne vždy v tom najdete jakousi zde deklarovanou svévoli nižšího či vyššího soudu. Řada lidí se nedokáže srovnat s výsledkem řízení. Jsou přesvědčeni o své nevině a podávají odvolání či dovolání...ale dost často je to prostě takový sport a snaha o průtahy a doufání v to, že ten jiný další soudce mi třeba ten trest sníží. A jsme opět na začátku. Dalším problémem jsou určitě i finance. Požadujete zde špičkové odborníky. Ano můžou jednat v senátech i u nižších instancí, budou to špičkoví právníci, ale budou vám tam sedět za ty peníze, které mají?? Řadě zdejších přispěvovatelů se to nebude líbit, protože mají nižší platy než mají např. soudci. Na druhou stranu i řada schopných a vyučených má ty platy mnohem vyšší. Ale soudce se musí celoživotně vzdělávat, má obrovskou zodpovědnosti, je na něj vyvíjen velký tlak apod. Ale to už nikdo nevidí, je jednoduché říct:"Je to blb, špatně to rozhodl a vidíte!!! Vyšší soud to vrátil, takže je jasné, že je zkorumpovaný." Je třeba vidět problém v širších souvislostech a začít odshora. Od koncepce soudnictví atd. Soudy jsou přetížené, každý se soudí o stokorunu. A musí to být nejlépe hned. Nafoukněme rozpočet, naberme nové soudce, zvedněte jim výplaty, ať se minimalizuje šance na jejich úplatnost, zaplaťte adekvátní školení a vzdělávání apod. Tohle všechno z peněz daňových poplatníků. Vždyť je to vlastně pro vaše dobro. Kolika z vás se tenhle názor líbí? Prostě se někdy stane, že některý ze soudců ujede, rozhodně to neobhajuji, protože zde jde často o lidské životy, ale tak to prostě je. Ujeli i lékaři, učitelé, instalatéři, ujel mi malíř, který mi totálně zničil omítky apod. A netvrdím, že všichni malíři jsou nanic. Prostě občas se najde někdo, kdo tomu nasadí korunu, ale zde se hází absolutní špína na celé jedno "odvětví". Ale uznávám, že je to oblast na kterou jsme obecně citlivější. Nicméně stále trvám na tom, že se jedná o pochybení jedinců nikoliv všech. A opravdu by mě zajímala statistika, kolikrát rušil rozhodnutí ústavní soud, protože bylo v rozporu s Ústavou či Listinou. Nemyslím si, že je to tak dramatické, jak je to podáváno.
19. 03. 2009 | 13:34

JOSEF.OREL napsal(a):

Proboha soudruhu soudče, kde to žiješ, každý občan této země, ktarý měl co do činění se současnými soudy tě okamžitě vyvede z omylu a poskytne ti tisíc a jeden důkazů, že se jedná skutečně o mafiánskou svoloč, horší komunistických právníků. Promni si oči a nekoukej na svět modrýma bulvama.
19. 03. 2009 | 15:58

Gizmo napsal(a):

Co na to říct, nemá cenu přispívat do těchto fór, jelikož a protože není obrany proti české malosti. Koukněte se na to svýma oranžovýma očima a zvolte někoho, kdo v tom udělá pořádek. Nebo ještě lépe. Vystudujte právnickou fakultu, je to hračka, zfouknete to za 5 let jako nic a soudit můžete do 70ti, takže předpokládám, že máte ještě čas a ukažte světu, jak to má vypadat. Přeji příjemný den.
19. 03. 2009 | 16:29

Amigo napsal(a):

Přečetl jsem si tento blog a konečně mám jasno.
Ten Cepl, to je darebák všech darebáků.
Děkuji Vám, že jste mi otevřel oči, zavřené nad těmi průsery Němců a spol. a jejich zahraničních delikventů, údajně potrestaných v jejich domovině atd. atp.
Nebudu se zbytečně rozepisovat.
Ukázal jste na které straně stojíte, jako přiznání to beru, jinak nic.
Vaše slova zůstanou jen slovy, tak slabými a zbytečnými jako jednotlivé hlásky v nich, které je sice tvoří, ale jsou nicneříkající.
Slova proti činům...
I když jsou to spíš pocity, než jistota.Ta nám nakonec není souzena.
Pro pocit není argument, ale slovy ho nezměníš.

Amigo
19. 03. 2009 | 17:58

Gizmo napsal(a):

2 Amigo: Nevím na co konkrétně reagujete. Nicméně pokud je to na můj text, tak si ho prosím pořádně přečtěte. Za a) nejsem soudce, to bych sem vůbec nepsal :o) Za b) netvrdím, že je soudce Cepl darebák, naopak je mi, možná překvapivě pro vás, velmi sympatický. Jediné oč jsem se snažil je jistá naivní férovost. Tzn. pokoušel jsem se situaci vidět objektivně a v dalších souvislostech s tím, že jen to, že jsem taxikář, nejsem automaticky zloděj, byť se o nás tak často mluví. Neoháním se tady vulgarismy, nadávkami, tvrzením, že za to můžou modří, rudí, či oranžoví. Prostě mě jen nadzvedávají ze židle takováto fóra. Viz např. Novinky. Tak jsem chtěl rozvinout inteligentní diskuzi, ale bohužel se to nedaří. Ale budiž, je to Váš názor. Tím končím na dalších pár desítek let s psaním do fór. Za zkoušku to stálo :o)
19. 03. 2009 | 19:31

Amigo napsal(a):

To Gizmo
Píšu o blogu, ne o diskuzi, tedy ne o Vás.
K Vám mohu podotknout jen jediné.
Spravedlnost nemá ani oranžovou, ani modrou barvu.
Na potvrzení těchto slov jen to, že ministr Pospíšil je dle mého soudu jeden z nejlepších ministrů jaké jsme měli.
Ani jemu nepřijde tento příběh plný JEDNOSTRANNÝCH překvapení jako běžná praxe.

Není jiné cesty než začít dělat VĚCI jinak.Je jenom otázkou kolik nás to ještě bude stát času.
A kdy to někdo jako v civilizovaných zemích pochopí.
Že NENÍ JINÉ CESTY.
19. 03. 2009 | 19:54

Gizmo napsal(a):

2 Amigo: Děkuji. Nicméně nezbývá než s Vámi souhlasit. Je třeba začít shora a s úpravou systému. Spravedlnost by měla být slepá, nicméně snaha o potlačení tohoto principu je všudypřítomná. A obávám se, že je jen otázkou času než to semele i pana ministra Pospíšila. Ale to je problém spíš naší politické scény. Politická kultura u nás neexistuje a dokud tam budou Ti co tam jsou, tak to lepší nebude. Ale tím nemyslím jen ty modré, ale i ty oranžové, zelené a nedej bože červené... Jejich arogance je nekončící. Přeji Vám příjemný večer.
19. 03. 2009 | 20:14

marie napsal(a):

Pane Jirso, že vše kolem justice smrdí a je těžce podplacené na základě známostí, jenám známo. Kolikrát se případy od policie nedostanou ani ke státnímu zástupci, a nebo dostanou a ten případ posoudí podle toho, kde koho zná. Musím uvést případ Kájínka, který se zřejmě vraždy dopustil, ale protože v tom určitě jeli poldové, tak ho zmáčkli na doživotí. Ačkoliv se odvolával a dovolával, tak mu nic nepomohlo a to proto, že případ byl neustále dáván zpět tomu samému soudci. V jeho případě nešlo dát causu jinému soudci? A takových případů bych mohla jmenovat a to jenom co vidím v TV. Soudy I. stupně by měly soudit tak maximálně krádež kol a krádeže v samoškách a ne aby to putovalo věčně dokola od I. stupně až po Nejvyšší atd. Víte co myslím. Soudci jsou skvěle placeni a to proto, že řekli, že nesmí být úplatní. Tak to tady máte. Já bych tyhle řešitele spravedlnosti také občas zkoušela, jestli nám tam nezakysli na doživotí. Je to nesmysl, aby měl soudce místo až do penze. Podívejte jaký pako Nagy mohl soudit. Psychicky narušený člověk a rozhoduje o osudu jiných. A věřte mi, takových volů je tam u vás dost.
20. 03. 2009 | 06:54

Amigo napsal(a):

Soudcovská unie vyzvala Veseckou, aby zvážila rezignaci.

Tímto se pro mě stává JAKÝSI Jirsa i celým tímto svým blábolem NEVĚROHODNÝM.
20. 03. 2009 | 07:32

soleil napsal(a):

Pane Gizmo, je zřejmé, že jste z branže. Vaše příspěvky jsou obdobné frázím, které celá léta pronášel pan Jirsa, když se ho novináři ptali na názor na příčiny nespokojenosti veřejnosti s prací justice (příp. prokuratury. Jeden z hlavních argumentů byl, že nespokojenost pramení z toho, že vždy musí jeden prohrát. Pamatuji si, jak pan Sváček sváděl špatnou činnost soudů na to, že není dostatek provozních prostředků. Ve svém příspěvku požadujete pro soudce ještě zvýšit platy a počty soudců s tím, že se soudíme o každou stokorunu. A že i vyučený má více než vy. To snad je už provokace. Dovolte mi vyjádřit názor, že řádný výkon práce neodvisí od výše platu. Slušný člověk prostě špatnou práci neodvede anebo ji přestane dělat. Dále to, že po převratu až na malé výjimky jste zůstali, všichni komunisti a kolaboranti s režimem na svých místech, a to ještě dodnes na vedoucích místech v justici a prokuratuře resp. státní zastupitelství. Zejména tato posledně uvedená instituce, kde platí v podstatě přísná subordinace, pak především nepracovala efektivně a došlo k značnému nárůstu všech druhů kriminality s veškerými negativními dopady na občany a stát.V rámci toho jste si práci vlastně produkovali tím, že jestliže jste svými pomýlenými po převratu hlavami špatně něco vyšešili nebo neřešili vůbec, tato se v mnohem větším rozsahu vrací. Řešení MS - přidat platy, ubrat práci a zvýšit počty, ať už soudců nebo různých vyšších či nižších úředníků, asistentů. K tomu přistupuje arogance, mstivost a vůbec záporné osobní vlastnosti kariéristů a prospěchářů z dob komunistů, tj. lidí, pro které je osobní prospěch, bezproblémovost, při vyřizování věci, bez ohledu na pravdu, prvním hlediskem. A to ať vědomě nebo podvědomě. Čili vlastně absence zákonných předpokladů pro výkon funkce. Většina z vás neměla a nemohla mít čisté svědomí, které je prvním předpokladem k tomu, abych mohl někoho soudit. Pan Mejstřík aspoň pozdě, ale přece udělal průzkum, a podívejte se, co zjistil. A tak jste si vychovali i novou generaci soudců a st. zástupců, pocházejícíh přečasto z vašich rodin nebo přátel a známých. Lidé nezatížení minulostí se vám do vašeho mafiánského prostředí nehodí. A nelze ze všeho vinit politiky, především vaší povinností je bránit právo a spravedlnost. A nelze tu psát ani o tom, kolik náš stát již za nekvalitní práci justice a prokuratury (SZ) zaplatil a ještě zaplatí, má na zastupování stálého úředníka, pana Schorma, dále kolik vynaloží zbytečně prostředků na nekvalitní a zdlouhavé procesy, znalce, to všechno titíž museli za komunistů hlídat a dnes je to vlastně jedna velká sabotáž a tak rostou komunistům opět preference. A MS je v podstatě nečinné, hlavně vyvíjí legislativní iniciativu, jenže jenom a zdaleka v tom to není.Také nelze rozebírat další věci, zamyšlení KSV apod.
20. 03. 2009 | 16:48

Kokotěnko napsal(a):

Pane Jirso, obdivuji Vaši nestoudnost, se kterou dokážete zamlžit i zjevné skutečnosti. Ne nadarmo jste právník a víte, že každý paragraf se dá pokroutit podle potřeby. Vy sám, který máte máslo na hlavě v kauze ČSSD vs. Kubice byste měl uvolnit místo někomu, kdo dokáže objektivně a nezaujatě posuzovat věci. Jenomže ne nadarmo se říká, že kritizovat lékaře si dovolí člověk 15 vteřin před smrtí a kritizovat policii a justici tak 30 vteřin. Víte dobře, že tak, jak platí "ruka ruku myje" v těchto rezortech se musí opravdu hledat. Vám nestačí medializované kauzy soudců (např. Berky a jiných konkursních "kouzelníků", permanentně opilého ostravského soudce Serafína, úplatného soudce Nagye a dalších) nemluvě o tom, že jistě víte o dalších, které medializovány nebyly. Je mi nevolno z toho, že člověk jako vy zjevně s kachním žaludkem reprezentuje stav, který by měl mít ve společnosti tu největší vážnost. Odpovězte si sám, jaký je i Váš podíl na tom, že tomu, žel, tak není...
21. 03. 2009 | 20:37

Pepino napsal(a):

Pane Jirso, nepochybuji o tom, že jste erudovaný soudce, jinak byste nemohl zastávat fukci předsedy Soudcovské unie, ostatní soudci za Vámi jistě viděli dobře odvedenou práci a nevím co ještě. Nicméně, jestliže se "šíbuje" se vyšetřováním jako u J. Čunka a dělají se "porady" osob z justice a státního aparátu, jak bylo již popsáno, tak je to nestandardní postup. Když to účastníci schůzek popírají a poté přiznávají či připouštějí, jednají stejně jako zkušení kriminálníci (ti také nepřiznají co není dokázáno), o tom zajisté víte své. Prvkem, který je "mafiánským" je právě ta konspirace zúčastněných a obrat v pohledu na věc (z ošklivého káčátka se měla stát nádherná čunkovic labuť). A ten slovutý Vrchní soud? 1. Bojí se sdělit, kolik bolševiků tam ještě je, asi ví proč. 2. Nechápu, proč VS upřednostňuje ve Vámi komentované kauze tak rychlé vyřízení, když se u nich válí starší a jistě potřebnější případy, to je mi divná rovnost před zákonem - pravděpodobně se někdo spletl v názvu soudu, chová se jako vrchnostenský, nikoli vrchní, o čemž svědčí i to, že byl soudci Ceplovi případ odebrán. I mezi soudci se najde nějaký Jidáš nebo Arif Salichov nebo si takovou osobu pojmenujte jak chcete.
21. 03. 2009 | 22:09

soleil napsal(a):

Poslechněte si např. na http://www.cro.cz, jak soudce Jirsa a náměstek MS Král v pořadu Káva o čtvrté dne 29. 8. 2007 obhajují práci justice, jak mlží a svádějí nedostatky na všechno možné, jak do pořadu volá posluchač, kterého Král soudil za komunistů, takové máme dnes úředníky ve vedoucích funkcích, kteří nemohou mít čisté svědomí a dnes to tu svými pomýlenými, prospěchářskými názory a kariérismem fakticky sabotují. Bohužel byl neschopný moderátor.
21. 03. 2009 | 22:10

jordan shoes napsal(a):

A ještě lepší by bylo, kdyby ten verdikt modrý soudce vynesl 1-2 týdny před parlamentními volbami. Co víc si přát - PR seslaný přímo z nebe ;o))
22. 05. 2009 | 10:03

ytecht napsal(a):

Soudcovská unie vyzvala Veseckou, aby zvážila rezignaci.
14. 06. 2009 | 17:55

roam napsal(a):

Zeleným už jde o hlasy ve volbách a tak Bursík už požaduje odvolání Vesecké!
14. 06. 2009 | 17:57

wisata seo sadau napsal(a):

Silvie má jasno. Zvrací. Téměř denně.
Bez ohledu na známé pravidlo že na jednu věc mají dva právníci tři právní názory.

S tím se těžko dá něco dělat, zvláště při nepotřebnosti právního vědomí, že pánové Hawku a Stejskale ?
08. 07. 2009 | 21:40

jrs napsal(a):

Soudci jsou skvěle placeni a to proto, že řekli, že nesmí být úplatní. Tak to tady máte. Já bych tyhle řešitele spravedlnosti také občas zkoušela, jestli nám tam nezakysli na doživotí. Je to nesmysl, aby měl soudce místo až do penze. Podívejte jaký pako Nagy mohl soudit. Psychicky narušený člověk a rozhoduje o osudu jiných. A věřte mi, takových volů je tam u vás dost.
17. 07. 2009 | 04:03

moratmarit napsal(a):

Zeleným už jde o hlasy ve volbách a tak Bursík už požaduje odvolání Vesecké!
29. 08. 2009 | 19:04

شات napsal(a):

Pane Jirso, obdivuji Vaši nestoudnost, se kterou dokážete zamlžit i zjevné skutečnosti. Ne nadarmo jste právník a víte, že každý paragraf se dá pokroutit podle potřeby. Vy sám, který máte máslo na hlavě v kauze ČSSD vs. Kubice byste měl uvolnit místo někomu, kdo dokáže objektivně a nezaujatě posuzovat věci. Jenomže ne nadarmo se říká, že kritizovat lékaře si dovolí člověk 15 vteřin před smrtí a kritizovat policii a justici tak 30 vteřin. Víte dobře, že tak, jak platí "ruka ruku myje" v těchto rezortech se musí opravdu hledat. Vám nestačí medializované kauzy soudců (např. Berky a jiných konkursních "kouzelníků", permanentně opilého ostravského soudce Serafína, úplatného soudce Nagye a dalších) nemluvě o tom, že jistě víte o dalších, které medializovány nebyly. Je mi nevolno z toho, že člověk jako vy zjevně s kachním žaludkem reprezentuje stav, který by měl mít ve společnosti tu největší vážnost. Odpovězte si sám, jaký je i Váš podíl na tom, že tomu, žel, tak není.
09. 11. 2009 | 11:41

FaithMolina napsal(a):

Don't have a lot of money to buy a car? Worry no more, just because this is possible to take the <a href="http://lowest-rate-loans.co...">mortgage loans</a> to resolve such problems. Thus take a car loan to buy everything you want.
18. 03. 2010 | 20:34

dfgree napsal(a):

Toddler <a href="http://www.outdoorgc.com">Sleeping Bags</a> can help to establish an effective bedtime routine as toddlers stay warm and snug (because the bedding can't be kicked off by mistake in the night!).
I first put my child in a <a href="http://www.outdoorgc.com">sleeping bag</a> when he was just four months old. You can get <a href="http://www.outdoorgc.com">some sleeping bags</a> which start from the age of birth. I no longer use our <a href="http://www.outdoorgc.com">sleeping bags</a> on our toddler but when he stays with my mum she uses one with him.
<a href="http://www.outdoorgc.com">The sleeping bag</a> keeps the toddler feeling cosy and safe. It almost works as a comforter. In the early ages it prevents the child from getting tangled up in bedding or moving too much around their bed or cot.
The toddler <a href="http://www.outdoorgc.com">sleeping bags</a> themselves are quite baggy and should never be too tight. There are many great brands of toddler <a href="http://www.outdoorgc.com">sleeping bags</a>, many of which are highly recommended and reported on. The market leader would probably be Grobag. There are many other well respected companies but I feel that Grobag are the best.
19. 03. 2010 | 04:22

air max 95 mens napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
19. 03. 2010 | 04:35

jual alat alat sablon dan bahan kaos napsal(a):

Soudcovská unie vyzvala Veseckou, aby zvážila rezignaci
20. 03. 2010 | 02:06

forums napsal(a):

thanks
21. 03. 2010 | 19:06

xiao01 napsal(a):

offers the opportunity to create your own customized World of Warcraft mouse pad featuring the character you play. Much like custom character posters, these custom mousepads use specially designed rendering technology and access to character information, allowing you to select and pose your character while adding a variety of backgrounds, logos, borders, <a href=http://www.wow-leveler.com/...>aion power leveling</a>
<a href=http://www.wow-leveler.com>power leveling</a>
<a href=http://www.wow-leveler.com/...>wow leveling</a>
<a href=http://www.wow-leveler.com/...>Fast Power leveling</a>
<a href=http://www.wow-leveler.com>wow power leveling service</a>
<a href=http://www.wow-leveler.com/...>cheap wow power leveling</a>
<a href=http://www.wow-leveler.com/...>Safe wow Power leveling</a>
<a href=http://www.wow-leveler.com/...>Safe Power leveling</a>
<a href=http://www.wow-leveler.com/...>sto credits</a>
<a href=http://www.wow-leveler.com/...>star trek online credits</a>
<a href=http://www.wow-leveler.com/...>star trek online gold</a>

our Love is in the Air screenshot gallery with 8 of the best player submissions. As always, if you'd like to contribute to our galleries, please submit your screenshots. You can view all of our screenshot <a href=http://www.wow-leveler.com/...>sto credits</a>
<a href=http://www.wow-leveler.com/...>sto gold</a>
<a href=http://www.wow-leveler.com/...>star trek online power leveling</a>
<a href=http://www.wow-leveler.com/...>sto powerlevel</a>
<a href=http://www.wow-leveler.com/...>sto power leveling</a>
<a href=http://www.wow-leveler.com/...>cheap sto power leveling</a>
<a href=http://www.powerlevelaion.com>aion power leveling</a>
<a href=http://www.wow-leveler.com/...>Allods Gold</a>
<a href=http://www.wow-leveler.com/...>Cheap Allods Gold</a>
<a href=http://www.wow-leveler.com/...>Allods online Gold</a>
<a href=http://www.wow-leveler.com/...>allods power leveling</a>
<a href=http://www.wow-leveler.com/...>allods online power leveling</a>
<a href=http://www.wow-leveler.com/...>allods powerleveling</a>
<a href=http://www.wow-leveler.com/...>allods online powerleveling</a>
22. 03. 2010 | 08:38

xiao01 napsal(a):

offers the opportunity to create your own customized World of Warcraft mouse pad featuring the character you play. Much like custom character posters, these custom mousepads use specially designed rendering technology and access to character information, allowing you to select and pose your character while adding a variety of backgrounds, logos, borders, [url=http://www.wow-leveler.com/...]aion power leveling[/url]
[url=http://www.wow-leveler.com]power leveling[/url]
[url=http://www.wow-leveler.com/...]wow leveling[/url]
[url=http://www.wow-leveler.com/...]Fast Power leveling[/url]
[url=http://www.wow-leveler.com]wow power leveling service[/url]
[url=http://www.wow-leveler.com/...]cheap wow power leveling[/url]
[url=http://www.wow-leveler.com/...]Safe wow Power leveling[/url]
[url=http://www.wow-leveler.com/...]Safe Power leveling[/url]
[url=http://www.wow-leveler.com/...]sto credits[/url]
[url=http://www.wow-leveler.com/...]star trek online credits[/url]
[url=http://www.wow-leveler.com/...]star trek online gold[/url]

our Love is in the Air screenshot gallery with 8 of the best player submissions. As always, if you'd like to contribute to our galleries, please submit your screenshots. You can view all of our screenshot [url=http://www.wow-leveler.com/...]sto credits[/url]
[url=http://www.wow-leveler.com/...]sto gold[/url]
[url=http://www.wow-leveler.com/...]star trek online power leveling[/url]
[url=http://www.wow-leveler.com/...]sto powerlevel[/url]
[url=http://www.wow-leveler.com/...]sto power leveling[/url]
[url=http://www.wow-leveler.com/...]cheap sto power leveling[/url]
[url=http://www.powerlevelaion.com]aion power leveling[/url]
[url=http://www.wow-leveler.com/...]Allods Gold[/url]
[url=http://www.wow-leveler.com/...]Cheap Allods Gold[/url]
[url=http://www.wow-leveler.com/...]Allods online Gold[/url]
[url=http://www.wow-leveler.com/...]allods power leveling[/url]
22. 03. 2010 | 08:39

Florida Traffic School napsal(a):

Florida Traffic School Curso en línea $ 14,95 DHSMV Aprobado Florida Online Traffic School Online ofrece 4 horas BDI, 12 horas de la IDA, 8 horas, TLSAE, First Time Driver Course.
22. 03. 2010 | 12:12

jual alat alat sablon dan bahan kaos napsal(a):

Soudcovská unie vyzvala Veseckou, aby zvážila rezignaci
24. 03. 2010 | 04:32

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 04:00

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 04:44

negeriAds.com solusi berpromosi napsal(a):

Great post and amazing. Thanks for share with us
26. 03. 2010 | 06:51

negeriAds.com solusi berpromosi napsal(a):

great artickle
26. 03. 2010 | 07:55

negeriAds.com solusi berpromosi napsal(a):

Great job. Best regards
26. 03. 2010 | 07:57

negeriAds.com solusi berpromosi napsal(a):

Thanks for sharing with us
26. 03. 2010 | 07:59

negeriAds.com solusi berpromosi napsal(a):

Thanks as your great job
26. 03. 2010 | 08:02

cartier libre napsal(a):

They weren't looking to make a lanieres political statement or to be pioneers of gender liberation.
26. 03. 2010 | 09:57

jual alat alat sablon dan bahan kaos napsal(a):

Zeleným už jde o hlasy ve volbách a tak Bursík už požaduje odvolání Vesecké
27. 03. 2010 | 05:04

total diamond ring 034 ct napsal(a):

total diamond ring 034 ct
28. 03. 2010 | 16:58

gold ring with natural diamond napsal(a):

gold ring with natural diamond
28. 03. 2010 | 16:59

jual alat alat sablon dan bahan kaos napsal(a):

Thanks for share with us
29. 03. 2010 | 07:40

auctions napsal(a):

auctions
29. 03. 2010 | 21:36

replica tag heuer napsal(a):

Interesting thing!
Good recommended website.
just want to add a comment
30. 03. 2010 | 06:10

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
30. 03. 2010 | 11:07

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 04:20

wigsrika napsal(a):

31. 03. 2010 | 10:30

rolex watches napsal(a):

People usually say :"Seeing is believing." Each attempt has a corresponding gain, in part or obvious, or vague. At least we have the kind of

satisfaction After I bought this watch ,in a sense,it means a great deal to me.
01. 04. 2010 | 12:06

negeriads.com solusi berpromosi napsal(a):

Great post
01. 04. 2010 | 18:56

negriads.com solusi berpromosi napsal(a):

Great artickle
01. 04. 2010 | 18:59

negeriads.com solusi berpromosi jitu napsal(a):

Great post. Best artickle
01. 04. 2010 | 19:02

negeriads.com solusi berpromosi ya napsal(a):

Thanks
01. 04. 2010 | 19:03

Hire Home Geneva napsal(a):

This is a great and very valuable information about Soudce Cepl – oběť justiční mafie. Thank you very much for sharing this information with us.

Thanks.
02. 04. 2010 | 16:30

antique stand napsal(a):

Each attempt has a corresponding gain, in part or obvious, or vague.
03. 04. 2010 | 00:42

jual alat alat sablon dan bahan kaos napsal(a):

Soudcovská unie vyzvala Veseckou, aby zvážila rezignaci
04. 04. 2010 | 09:25

YCH napsal(a):

http://www.gamezmoney.com [tibia gold]
http://www.tibiamoney.com [tibia account]
http://www.10minget.com [tibia gold]
http://www.gamegoldcoin.com [tibia items]
http://www.enjoygolds.com [tibia weapon]
http://www.gamexgolds.com [tibia leveling]
http://www.gamegoldmoney.com [armor tibia]
http://www.tibiagoods.com [tibia money]
http://www.gameotl.com/tibi... [buy cheap tibia]
http://www.guildwarsgoldmon... [guild wars shop]
http://www.gamezmoney.com [guild wars armor]
http://www.gw100k.com [guild wars platinum]
http://www.4gamefight.com [guild wars farming]
http://gilffxiv.com [ffxiv gil]
http://www.rs15min.com [runescape gp]
http://www.runescapego.com [runescape item]
http://www.runescape360.com [runescape money]
http://www.runescape100m.com [buy runescape]
06. 04. 2010 | 02:17

toronoto swingers napsal(a):

Great stuff!!! Thanks for your sharing and information.
06. 04. 2010 | 11:12

toronoto swingers napsal(a):

Good luck for your project!!
06. 04. 2010 | 11:14

triathlon training guide napsal(a):

Those athletes just starting triathlon training and haven't tried this sport before need to follow a few basic steps to improve performance and most importantly, reduce the risk of injury.
06. 04. 2010 | 11:34

Advanced Driver Improvement Course napsal(a):

Very nice Indeed!
08. 04. 2010 | 13:27

Nevada Defensive Driving napsal(a):

Nevada Traffic School courses are approved by Nevada's DMV for Nevada ticket dismissal and Nevada defensive driving. Our multimedia course work is the most convenient way to complete Nevada online traffic school with 24 hours customer service.
08. 04. 2010 | 13:29

Breguet watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
12. 04. 2010 | 03:50

شات تعب قلبي napsal(a):

13. 04. 2010 | 00:30

insurance napsal(a):

15. 04. 2010 | 12:26

ra napsal(a):

rare antiques
19. 04. 2010 | 00:59

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
19. 04. 2010 | 03:58

yex napsal(a):

28. 04. 2010 | 12:34

ff napsal(a):

Do you know <a href="http://www.azugagold.com/">azuga gold</a>? if you play the online game,you will know <a href="http://www.azugagold.com/">buy azuga gold</a> is the game gold. In the game, if you had more <a href="http://www.azugagold.com/">cheap azuga gold</a>, you will had a tall level. But if you want <a href="http://www.azugagold.com/">azuga online gold</a> , you can come here and spend a little money to bought <a href="http://www.azugagold.com/">azuga money</a>.
12. 05. 2010 | 04:26

alena napsal(a):

fungování naší společnosti = http://www.justicnimafie.cz/
17. 05. 2010 | 20:04

Habbo credits napsal(a):

So I <a href="http://www.bountybaygolds.com">bounty bay gold</a> to troubleshoot the hearts of the suffering. And I think the <a href="http://www.bountybaygolds.com">bounty bay online gold</a> give me the chance. Let us meet in the <a href="http://www.bountybaygolds.com">bbo gold</a>. Let me comfort are the game have a <a href="http://www.bountybaygolds.com">bounty bay online silberlinge</a>. I hope you can come back to build our home and <a href="http://www.bountybaygolds.com">bounty bay online coin</a> another time.
18. 05. 2010 | 09:56

marek napsal(a):

18. 05. 2010 | 22:17

sddsg napsal(a):

<a href="http://www.sm-0.net/vb">سمو المشاعر</a> -
<a href="http://www.sm-0.net/bb">بلاك بيري</a> -
<a href="http://www.sm-0.net/games">العاب فلاش</a> -
<a href="http://www.sm-0.net/tube">يوتيوب</a> -
<a href="http://www.sm-0.net/topics">توبيكات</a> -
<a href="http://www.sm-0.net/font">خطوط فوتوشوب</a> -
<a href="http://www.sm-0.net/trjmh">ترجمه</a> -
<a href="http://www.sm-0.net/7waa">حواء</a> - <a href="http://www.sm-0.net/z5rf">زخرف</a>
- <a href="http://www.n-al3abed.com">نواف العابد</a> -
<a href="http://www.n-al3abed.com/vb">منتديات نواف العابد</a> -
<a href="http://www.sm-0.net">سمو</a> - <a href="http://www.sm-0.net/up">مركز تحميل</a> -
<a href="http://upload.n-al3abed.com">رفع صور</a> -
<a href="http://www.sm-0.net/vb/show...">صور للمسنجر</a> -
<a href="http://www.sm-0.net/vb/foru...">صور</a> -
<a href="http://www.sm-0.net/vb/show...">صور بنات للماسنجر</a> -
<a href="http://www.sm-0.net/vb/show...">سكربت كشف الاوف لاين</a> -
<a href="http://www.sm-0.net/vb/show...">توبيكات زعل</a> -
<a href="http://www.sm-0.net/vb/foru...">انشوده</a> -
<a href="http://www.sm-0.net/vb/foru...">تحميل</a> -
<a href="http://www.sm-0.net/vb/show...">برنامج بروكسي</a> -
<a href="http://www.sm-0.net/vb/show...">Hotspot Shield</a> -
<a href="http://www.sm-0.net/vb/show...">proxy</a> -
<a href="http://www.sm-0.net/vb/foru...">اهداف</a>
-<a href="http://www.sm-0.net/vb/foru..."> كاس العالم 2010</a> -
<a href="http://www.sm-0.net/chat.html">دردشه</a> -
<a href="http://www.sm-0.net/bb/qura...">قران كريم</a> -
<a href="http://www.sm-0.net/a4kar">اذكار</a> -
<a href="http://www.sm-0.net/vb/foru...">فساتين 2010</a> -
<a href="http://www.sm-0.net/vb/foru...">ديكورات 2010</a>
22. 05. 2010 | 22:10

موقع ومنتديات مياسة napsal(a):

<p><strong><font face="Simplified Arabic" size="5" color="#008000">
<a target="_blank" href="http://www.maas1.com"><font color="#FF0000">شات مياسة
موقع مياسة ددشة مياسة</font></a></font></strong></p>
<p><strong><font face="Simplified Arabic" size="5" color="#008000">
<a href="http://www.maas1.com/vb"><font color="#FF0000">منتديات مياسة ملتقيات
مياسة منتدى مياسة</font></a></font></strong></p>
<p><strong><font size="5" color="#008000" face="Simplified Arabic">
<a href="http://vb.maas1.com/f113.html" target=_blank>
<font color="#009933">•°•¤ عيادة الدكتور وليد الزهراني الالكترونية ¤•°•</font></a></font></strong></p>
<h1><font face="Simplified Arabic" size="5">
<a href="http://vb.maas1.com/t87493...." target=_blank><span style="text-decoration: none;">
<font color="#800080">جدول دورات مركز مطمئنة الجديد</font></span></a></font></h1>
<h1><font face="Simplified Arabic" size="5">
<a href="http://www.story-des.com/" target=_blank><span style="text-decoration: none;">
قصة مصمم-تصميم ستايلات-منتديات-مواقع-مزاجات-بنرات-بأرخص الأسعار</span></a></font></h1>
<h1><font face="Simplified Arabic" size="5">
24. 05. 2010 | 01:16

FFXIV Gil napsal(a):

Do you know <a href="http://www.ffxivol.com/">FFXIV Gil</a>? if you play the online game,you will know <a href="http://www.ffxivol.com/">FFXIV Gold</a> is the game gold. In the game, if you had more <a href="http://www.ffxivol.com/">FF14 Gil</a>, you will had a tall level.
27. 05. 2010 | 02:48

trn33a napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
01. 06. 2010 | 07:38

runescape gold napsal(a):

[url=http://www.rs2happy.com/run...]rs gold[/url]
[url=http://www.rs2happy.com/run...]rs money[/url]
[url=http://www.rs2happy.com/run...]rs items[/url]
[url=http://www.rs2happy.com/run...]rs power leveling[/url]
[url=http://www.rs2happy.com/run...]rs powerleveling[/url]
[url=http://www.rs2happy.com/run...]rs accounts[/url]
[url=http://www.rs2happy.com/run...]runescape gold[/url]
[url=http://www.rs2happy.com/run...]runescape money[/url]
[url=http://www.rs2happy.com/run...]runescape items[/url]
[url=http://www.rs2happy.com/run...]runescape accounts[/url]
[url=http://www.rs2happy.com/run...]buy runescape[/url]
[url=http://www.rs2happy.com/run...]cheap runescape[/url]
11. 06. 2010 | 02:00

napsal(a):

[url=http://www.myrsmoney.com/ru...]rs gold[/url]
[url=http://www.myrsmoney.com/ru...]rs money[/url]
[url=http://www.myrsmoney.com/ru...]rs items[/url]
[url=http://www.myrsmoney.com/ru...]rs power leveling[/url]
[url=http://www.myrsmoney.com/ru...]rs powerleveling[/url]
[url=http://www.myrsmoney.com/ru...]rs accounts[/url]
[url=http://www.myrsmoney.com/ru...]runescape gold[/url]
[url=http://www.myrsmoney.com/ru...]runescape money[/url]
[url=http://www.myrsmoney.com/ru...]runescape items[/url]
[url=http://www.myrsmoney.com/ru...]runescape power leveling[/url]
[url=http://www.myrsmoney.com/ru...]runescape powerleveling[/url]
[url=http://www.myrsmoney.com/ru...]runescape accounts[/url]
[url=http://www.myrsmoney.com/ru...]buy runescape[/url]
[url=http://www.myrsmoney.com/ru...]cheap runescape[/url]
11. 06. 2010 | 02:03

Maple Story Mesos napsal(a):

Do you know <a href="http://maplestory.igsky.com/">Maple Story Mesos</a>? if you play the online game,you will know <a href="http://maplestory.igsky.com/">MS Mesos</a> is the game gold. In the game,if you had more <a href="http://maplestory.igsky.com/">MS money</a>, you will had a tall level. But if you want <a href="http://maplestory.igsky.com/">Maple Story Money</a>, you can come here and spend a little money to bought <a href="http://maplestory.igsky.com/">Maple Story Power leveling</a>. Quickly come here.
11. 06. 2010 | 07:49

cheap wow money napsal(a):

Do you know <a href="http://www.wowgold100.com/">wow money</a>? if you play the online game,you will know <a href="http://www.wowgold100.com/">buy World of Warcraft money</a> is the game gold. In the game,if you had more <a href="http://www.wowgold100.com/">cheap World of Warcraft money</a>, you will had a tall level. But if you want <a href="http://www.wowgold100.com/">buy wow money</a>, you can come here and spend a little money to bought <a href="http://www.wowgold100.com/">cheap wow money</a>. Quickly come here.
15. 06. 2010 | 02:44

Shaiya gold napsal(a):

Do you know <a href="http://www.igameol.com/gold...">Shaiya gold</a>? if you had more <a href="http://www.igameol.com/gold...">Shaiya money</a>, you will had a tall level. But if you want <a href="http://www.igameol.com/gold...">cheap Shaiya gold</a>, you can come here and spend a little money to bought <a href="http://www.igameol.com/gold...">buy Shaiya Gold</a>. Quickly come here.
15. 06. 2010 | 09:37

maple story gold napsal(a):

<a href="http://www.virgame.com/mapl...">buy mesos</a> is an open secret among players now. <a href="http://www.virgame.com/mapl...">Mesos</a> online is cheap and <a href="http://www.virgame.com/mapl...">Maple Story mesos</a> is really very important for players. Who has more <a href="http://www.virgame.com/mapl...">cheap mesos</a>, who will be stronger than who are short of <a href="http://www.virgame.com/mapl...">Maple mesos</a>. Come here to buy <a href="http://www.virgame.com/mapl...">maple story gold</a> if you need <a href="http://www.virgame.com/mapl...">maple story money</a>.
18. 06. 2010 | 09:07

Shaiya gold napsal(a):

Do you know <a href="http://www.shaiyagold.net/">Shaiya gold</a>? if you play the online game,you will know <a href="http://www.shaiyagold.net/">shaiya online gold</a> is the game gold. In the game,if you had more <a href="http://www.shaiyagold.net/">Shaiya money</a>, you will had a tall level. But if you want to <a href="http://www.shaiyagold.net/">buy Shaiya gold</a>,you can come here and spend a little money to bought <a href="http://www.shaiyagold.net/">cheap shaiya gold</a>.
21. 06. 2010 | 03:40

nike shoes napsal(a):

As the king of sport shoes,<a href="http://www.nikesbox.com/">nike shoes</a> give us so much fresh.The one of most popular,air max

ltd,air jordan shoes, play an important role in our life.We are expected air jordan 1 which give us so lucky. The air jordan 23 shoes

also give us cheap nike shoes more flying feeling in the sporting.<a href="http://www.nikesbox.com/">http://www.nikesbox.com/</a>
07. 07. 2010 | 10:38

nike shoes napsal(a):

<a href="http://www.nikesbox.com/">nike shoes</a> have all the features that a person should be looking for. With stylish design and

the use of durable materials, this ensures that you will be getting a great quality product that you will be able to use for a long

time. With its steady innovations such as the Air Zoom Yorker (a shoe that has been designed for cricket and that is claimed to be 30

per cent lighter that that of the competition) Nike is determined to stay at the front in terms of technology.
<a href="http://www.nikesbox.com/">http://www.nikesbox.com/</a>
07. 07. 2010 | 10:47

air force shoes napsal(a):

espoke <a href="http://www.airforceonesbox....">nike air force ones shoes</a> seems to drop weekly. Here the new
<a href="http://www.airforceonesbox....">Nike Air Force 1 High Shoes</a>Bespoke is designed by Gerald

Morales.Some of the reader don’t know Gerald Morales, but his design on the FULL BLUE nike Wmns Air Force 1 High is perfect with

wacky color work and new way of materia mixture. The New Air Force One’s features black and white combination denim upper, black

nike swoosh, midsole and finish with gum outsole. Gerald Morales takes metallic gold color to eyelets as well as stitching. You can

find the letter 21M at sneakers’ heel, nike bring this Bespoke Nike Air Force 1 for 21 Mercer Nike Store. Do you want to buy a pair

from <a href="http://www.airforceonesbox....">airforceonesbox.com</a>?
07. 07. 2010 | 10:48

nike air force 1 shoes napsal(a):

With the advent of [url=http://www.airforceonesbox....]nike air force 1 shoes[/url], Nike's objectives are to further enhance, and in product performance gained a revolutionary leap.Our products are directly from the company, you can also enjoy free delivery
service, and no tax incentives, all toppest quality and very competitive prices. 7 days to your door No tax, 100% real quality. Full coverage of the insurance world to track delivery. All orders will be insured on the full purchase amount, you can track the EMS website.So, you can rest assured that bold purchase, we will ensure your safety.[url=http://www.airforceonesbox....]http://www.airforceonesbox....[/url]
09. 07. 2010 | 04:47

nike air force 1 shoes napsal(a):

Currently, Nike has become a favorite of many buyers, its name can be seen in any city. The successful design of its shape for many

fans are wild. Designers are not only committed to maintaining the soul of [url=http://www.airforceonesbox....]nike air force 1

shoes[/url] is even more obsessed with innovation. After years of growth, he has become the trend of the times.This shoe has a

moisture resistance, whether it is summer or winter, wear it all makes you feel very comfortable. Our products are selling the

country, we are dealers with years of experience to understand customer needs what. Here, our products are free shipping to ensure

100% quality, 7 days to your door No tax.Thank you for your arrival!
[url=http://www.airforceonesbox....]http://www.airforceonesbox....[/url]
09. 07. 2010 | 05:17

Nike Air Force 1 High and low Shoes napsal(a):

In Nike's development path, many stars and celebrities to endorse it done. These were passed to us the spirit of Nike and realism. [url=http://www.airforceonesbox....]nike air force 1 shoes[/url] is not just a pair of shoes: it is an experience, it is a culture of their place of birth with a connecting bridge, and this culture which made its own survival.Our company is the result of production of athletic shoes, quality inspection, we absolutely will showcase the best products to you. We provide you with insurance services, so you can rest assured to buy, Free shipping, 7 days to your door No tax, 100% real quality.Our products are various styles, color coordination, you are welcome to enjoy our website to buy[url=http://www.airforceonesbox....]http://www.airforceonesbox....[/url]
09. 07. 2010 | 08:50

sanejenny napsal(a):

That is the way to mark up your success. I hope they can do more about the trial in the future. Good luck!
10. 07. 2010 | 11:50

nike shoes napsal(a):

the Light will allows you to bring more attention novy.Black and dark red make it more mystery.The light-up shoes is popular
recently. Many men love the style all over the world.Our company's products are rigorously tested, and its quality is very good. Do you envy other people dressed in fashionable and comfortable [url=http://www.nikesbox.com/]nike shoes[/url]. So, why do not you come to pick a pair of it? Here, there are many styles for your choice, I believe you will be able to find a part of your style. We are free shipping & No Tax, 7 days delivery!Reasonable prices, quality products, you do not take action!
14. 07. 2010 | 03:52

Nike Air Force 1 Low Shoes napsal(a):

[url=http://www.airforceonesbox....]Nike Air Force 1 Low Shoes[/url] is a popular series in the custom eyes!And this shoe is a fast seller!The majority color is white,but there are many red rhombus lightning was printed on the surface!The sole is purple,and the laces is red!Genuine leather upper give you comfortable feeling!Nike is highlighted in trustworthy quality, novel design and domestically top workmanship.We are a manufacturer of[url=http://www.airforceonesbox....]nike air force 1 shoes[/url] and we are able to provide you various styles and brands caps on factory-out price with top quality, Our products are popular all over the world with High Quality, Competitive Price.We are developing step by step. Welcome to our website to buy goods.
14. 07. 2010 | 08:40

Nike Air Force 1 Low Shoes napsal(a):

The Nike Air Force 1 released in 1982, even though the air forces shoe is made for basketball sports, it is more meaning for “fashion style”.? when [url=http://www.airforceonesbox....]nike air force 1 shoes[/url]first released In 1982, the
[url=http://www.airforceonesbox....]Nike Air Force 1 mid Shoes[/url] was the first model to have Nike Air technology.Our company provide you with the product is world-renowned brands, Nike has become the trend of the times, it had suffered a lot of people like it. Such shoes are famous for high quality raw materials, full range of specifications and sizes, and great variety of designs and colours.There are more styles, you can come to our site selection.
14. 07. 2010 | 08:41

Nike Air Force 1 Low Shoes napsal(a):

The sole and the laces is white!Genuine leather upper give you comfortable feeling![url=http://www.airforceonesbox....]Nike Air Force 1 Low Shoes[/url]is a popular series in the custom eyes!And this shoe is a fast seller!The majority color is white,but there are many black rhombus lightning was printed on the surface!The sole and the laces is white!Genuine leather upper give you comfortable feeling!We inspect every pieces of products carefully and quote you our lowest price only in view of our long-term cooperation. Welcome to our website.The products include the hall furniture, and bedchamber furniture series.I'm sure you will enjoy yourself on our website. If you have any further questions or require assistance, please contact us for freely and I will be pleased to assist you.By the way, if you msn message or yahoo chat, we can chat there.We want to know more about!
14. 07. 2010 | 08:42

Nike Shoes napsal(a):

Nike's development has always been our concern, we hope to generate more and better products, of course, Nike did not let us down, its constant innovation, and its increasingly high-tech. Many young people like [url=http://www.nikesbox.com/]nike shoes[/url].Our products are anti-skid, put it later, you will find your feet very comfortable. You will completely relax. The shape of this shoe is also very unique for a lot of people to wear. Reasonable prices. Now, you do not want to have a pair? You can come to our site!
[url=http://www.nikesbox.com/Nike Shoes.pdf]http://www.nikesbox.com/Nike Shoes.pdf[/url]
14. 07. 2010 | 08:43

Nike air force 1 Shoes napsal(a):

Nike's innovative and high-tech technology, Nike's products more and more people's affection.The midsole provides springy, responsive cushioning, and the outsole ensures great traction on a variety of surfaces. The [url=http://www.nikesbox.com/Nike Shoes.pdf]nike shoes[/url] now is [url=http://www.nikesbox.com/nik...]air force 1 shoes[/url] for Men's,which is brown! But the fabric form was adopt the ribber design!In the footwear industry, Nike has been a leading position,we are one of the Nike's manufacturer.Our product quality is excellent,matching in colour,attractive and durabl.We provide you with good service,you can also enjoy a reasonable prices.Welcome to my website,I hope you have a different journey.
14. 07. 2010 | 08:44

Nike Air Force 1 mid Shoes napsal(a):

Nike has attracted everyone's attention. In adventure many grouping gladly await to re-produce Nike as an apparel footgear. They have been Opinion Impingement ostentation, with the repeated needs that the unnatural air force ones to goose underpinning the not regularly avowed so much is that Michael Jordon has a great numeral of signaling on the <a href="http://www.airforceonesbox....">nike air force one shoes</a>.This shoe has a perforated toe box to ensure maximum ventilation. You wear this <a href="http://www.airforceonesbox....">Nike Air Force 1 mid Shoes</a>, it does not squeeze feet. In fact, buy a pair of shoes, we focus on its comfort, only comfortable shoes, good quality shoes, it can be a long-term customer favorite.Here is also for you the best service, we hope you a happy shopping!
15. 07. 2010 | 09:13

Nike Air Force 1 mid Shoes napsal(a):

Although the Celtics won the game down, but the overall look, Glenn Davis and Rasheed Wallaces performance will undoubtedly be better than Kevin Garnett,<a href="http://www.nfl-sportsjersey...">NFL Football Jerseys</a>, we can even say that, in addition to IV After the half, Kevin Garnett in the game most of the time, its role and threat than even the average level of Yi Jianlian this season.<a href="http://www.nfl-sportsjersey..."> MLB Baseball Jerseys</a> If Garnett has been extended in the finals today, this "petrified" state, then the Celtics do not have much reason to be happy even though they now hold the home court advantage.
15. 07. 2010 | 09:19

Nike Air Force 1 mid Shoes napsal(a):

Now, more and more branded shoes. If you are just hoping to find an appropriate pair or two then Nike should often be the first place you look. Well-known designers designed the Nike. It has exquisite craftsmanship.No one wants to buy the shoes just a decoration, and can not go on long-term wear. <a href="http://www.nikesbox.com/">nike shoes</a> produced by our company are 100% quality, it is very durable, non-slip. We also provide you with online advisory services.Do you have doubts, you can let us know.
15. 07. 2010 | 09:24

cc861023 napsal(a):

<a href="http://www.hdl-flex.com">Vinyl</a> [url=http://www.hdl-flex.com]Vinyl[/url] Vinyl [url]http://www.hdl-flex.com[/url] http://www.hdl-flex.com Vinyl [link=http://www.hdl-flex.com]Vinyl[/link]
15. 07. 2010 | 10:11

Nike Shoes napsal(a):

You will need to look at the duration and location of your runs, your foot type and your gait, and also where you should buy your [url=http://www.nikesbox.com/nik...]air force 1 shoes[/url]. It is important to make sure that the sole flexes
easily where the foot flexes. Getting to know different types of trail running shoes before buying is helpful.Such shoes can breathe. Avoid plastic bags, which prevent air circulation. For this reason, many people love it. In fact, there are many functions of Nike, our company has prepared for you a variety of styles of [url=http://www.nikesbox.com/]nike shoes[/url].Welcome here to buy, wear it, you'll feel the benefits!
16. 07. 2010 | 11:19

Nike Shoes napsal(a):

Nike is presently a hot-selling item.Although these shoes are specifically engineered to improve player performance on the basketball court, chances are you'll just end up looking really cool by wearing them.This [url=http://www.nikesbox.com/nik...
shoes_c774/]air force 1 shoes[/url] is a favorite of every young man, which not only handsome in appearance, the quality is good. Our company's products sell well all over the country, many of our friends told us to order new products, our web site there are many styles of athletic [url=http://www.nikesbox.com/]nike shoes[/url], you can visit them.Thank you for your presence, I hope you leave some comments!
16. 07. 2010 | 11:20

supra shoes napsal(a):

<h1><a href="http://www.suprashoesstore...."><strong>Supra Cruizer Shite</strong></a>, Supra Cruizer Shite</h1><br><br />
<h1><a href="http://www.suprashoesstore...."><strong>Supra Cruizer Tuf Red</strong></a>, Supra Cruizer Tuf Red</h1><br><br />
<h1><a href="http://www.suprashoesstore...."><strong>Supra Cruizer teal white</strong></a>, Supra Cruizer teal white</h1><br><br />
<h1><a href="http://www.suprashoesstore...."><strong>Supra Cruizer White Teal</strong></a>, Supra Cruizer White Teal</h1><br><br />
23. 07. 2010 | 09:31

supra shoes napsal(a):

<h1><a href="http://www.suprashoesstore...."><strong>Supra The Dixon Navy</strong></a>, Supra The Dixon Navy</h1><br><br />
<h1><a href="http://www.suprashoesstore...."><strong>Supra Sport black</strong></a>, Supra Sport black</h1><br><br />
<h1><a href="http://www.suprashoesstore...."><strong>Supra Sport Black</strong></a>, Supra Sport Black</h1><br><br />
24. 07. 2010 | 11:03

dual flush toilet napsal(a):

That is the way to mark up your success. I hope they can do more about the trial in the future. Good luck!
http://www.esleepmasters.co...
26. 07. 2010 | 13:27

supra shoes napsal(a):

<h1><a href="http://www.suprashoesstore...."><strong>Supra Thunder Red</strong></a>, Supra Thunder Red</h1><br><br />
<h1><a href="http://www.suprashoesstore...."><strong>Supra Thunder Royal</strong></a>, Supra Thunder Royal</h1><br><br />
<h1><a href="http://www.suprashoesstore...."><strong>Supra Thunder purple suede</strong></a>, Supra Thunder purple suede</h1><br><br />
28. 07. 2010 | 05:27

supra shoes napsal(a):

<h1><a href="http://www.suprashoesstore...."><strong>Supra Trinity NS white patent</strong></a>, Supra Trinity NS white patent</h1><br><br />
<h1><a href="http://www.suprashoesstore...."><strong>Supra Trinity NS black patent</strong></a>, Supra Trinity NS black patent</h1><br><br />
<h1><a href="http://www.suprashoesstore...."><strong>Supra Trinity NS red white</strong></a>, Supra Trinity NS red white</h1><br><br />
29. 07. 2010 | 08:26

Marriage Counseling napsal(a):

<a href="http://www.dr-joseph.com">Relationship Advice</a><br>
<a href="http://www.dr-joseph.com">Life Coach</a>
20. 08. 2010 | 10:37

Titus Tobias napsal(a):

He talks about all the things his wife used to do for him before they were married that he only gets now on his birthday.
25. 08. 2010 | 08:26

专利 napsal(a):

企业<a href="http://www.5ipatent.com/cn/...">专利</a>信息服务系统是根据企业产品分类为企业量身定做的,集<a href="http://www.5ipatent.com/cn/...">专利检索</a>、
31. 08. 2010 | 10:26

Richard2000 napsal(a):

Takže ať už bude výsledek jakýkoliv, tak metody, kterými se k nim dospělo, dávají už teď zcela jasně za pravdu paní Benešové. Justiční mafie existuje. Připomíná mi to soudy se skutečnými mafiány, kteří byli obviněni z vražd a hájili se u soudu a zároveň nechávali vraždit klíčové svědky. Takže odešli sice soudně čistí, ale každý viděl, že obvinění bylo pravdivé. http://www.reversephonedete... http://earth4energyweb.co.cc http://www.growtaller4idiot... http://www.jumpmanualweb.co.cc http://electroniccigarettes...
07. 09. 2010 | 16:20

p90x Workout DVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 08:49

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 07:57

wiki napsal(a):

http://www.nounpedia.com

<div style="text-align: center;"><font size="5" style="font-family: Arial; font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0); text-decoration: underline;"><a href="http://ar.nounpedia.org/" title="موسوعة الاسماء">موسوعة الأسماء</a></font><br />
<font size="5" style="font-family: Arial; font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0); text-decoration: underline;"><a href="http://ar.nounpedia.org/" title="اسماء مواليد">موسوعة اسماء المواليد</a></font><br />
<font size="5" style="font-family: Arial; font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0); text-decoration: underline;"><a href="http://ar.nounpedia.org/" title="اسماء">اسماء بنات اناث</a></font><br />
<font size="5" style="font-family: Arial; font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0); text-decoration: underline;"><a href="http://ar.nounpedia.org/" title="موسوعة الاسماء و معانيها">اسماء اولاد ذكور</a></font><br />
<font size="5" style="font-family: Arial; font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0); text-decoration: underline;"><a href="http://ar.nounpedia.org/" title="اسماء و معانيها">اسماء مواليد</a></font><br />
<font size="5" style="font-family: Arial; font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0); text-decoration: underline;"><a href="http://ar.nounpedia.org/" title="معجم الاسماء ومعانيها">معجم الاسماء</a></font><br />
<font size="5" style="font-family: Arial; font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0); text-decoration: underline;"><a href="http://ar.nounpedia.org/roo..." title="اسماء عربية للجنسين">اسماء عربية</a></font><br />
<font size="5" style="font-family: Arial; font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0); text-decoration: underline;"><a href="http://ar.nounpedia.org/let..." title="حرف الميم">اسماء تبداء بحرف الميم</a></font><br />
<font size="5" style="font-family: Arial; font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0); text-decoration: underline;"><a href="http://en.nounpedia.org">names</a></font><br />
<font size="5" style="font-family: Arial; font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0); text-decoration: underline;"><a href="http://en.nounpedia.org/" title="best of baby names"><span dir="ltr">Baby names </span></a></font><br />
<font size="5" style="font-family: Arial; font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0); text-decoration: underline;"><a href="http://en.nounpedia.org" title="best girls names">girls names</a></font><br />
<font size="5" style="font-family: Arial; font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0); text-decoration: underline;"><a href="http://en.nounpedia.org" title="boys names">boys names</a></font><br />
<font size="5" style="font-family: Arial; font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0); text-decoration: underline;"><a href="http://www.nounpedia.org" title="Names encyclopedia">Nounpedia</a></font><br />
<font size="5" style="font-family: Arial; font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0); text-decoration: underline;"><a href="http://ar.nounpedia.org" title="موسوعة الاسماء و معانيها">نونبيديا</a></font><br />
<font size="5" style="font-family: Arial; font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0); text-decoration: underline;"><a href="http://www.nounpedia.org" title="Names encyclopedia">Names encyclopedia</a></font><br />
</div>
<h3 style="font-family: Arial; font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0); text-decoration: underline; text-align: center;"><font size="5"><a href="http://en.nounpedia.org/let...">Names Start With The Letter A</a></font></h3>
<h3 style="font-family: Arial; font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0); text-decoration: underline; text-align: center;"><font size="5"><span class="lettergender"><a href="http://en.nounpedia.org/mal..." class="button blue">Male start with A</a></span></font></h3>
<h3 style="font-family: Arial; font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0); text-decoration: underline; text-align: center;"><font size="5"><span class="lettergender"><a href="http://en.nounpedia.org/fem..." class="button pink">Female Start with A</a></span></font></h3>
<div style="text-align: center;"><font size="5"><span class="lettergender"><a href="http://en.nounpedia.org/uni..." class="button black">Unisex start with A</a></span></font></div>
<h3 style="font-family: Arial; font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0); text-decoration: underline;"><font size="5"><span class="lettergender"> </span></font></h3>
<div style="text-align: center;" title="منتدى حواء نسائي"><a href="http://www.hayah.cc"><font size="5" style="font-family: Arial; font-weight: bold; color: rgb(255, 0, 0);" title="منتدى نسائي حواء">حياة</font></a></div>
15. 10. 2010 | 17:25

wiki napsal(a):

15. 10. 2010 | 17:25

cheap shoes napsal(a):

Thank for this interesting information. Thank you for sharing.
This is definitely an interesting site. That is some inspirational stuff.
I was searching for some information and found your blog.

<a href="http://www.toetoeshoes.com">air jordans</a>
<a href="http://www.toetoeshoes.com">cheap jordans</a>
<a href="http://www.toetoeshoes.com">michael jordan shoes</a>
<a href="http://www.toetoeshoes.com">air jordans shoes</a>
<a href="http://www.toetoeshoes.com">cheap jordan shoes</a>
<a href="http://www.toetoeshoes.com">air Jordan shoes</a>
<a href="http://www.toetoeshoes.com/...">nike air jordan 1</a>
<a href="http://www.toetoeshoes.com/...">nike air jordan 2</a>
<a href="http://www.toetoeshoes.com/...">nike air Jordan 3</a>
<a href="http://www.toetoeshoes.com/...">nike air Jordan 4</a>
21. 10. 2010 | 03:56

cheap mbt sneakers napsal(a):

22. 10. 2010 | 03:51

grawax@yahoo.com napsal(a):

This is a great information, I enjoy it very much, and I hope for more video of the show. It's too good to be true.<a href="http://www.squidoo.com/how-...">get him back</a>
03. 12. 2010 | 14:26

hjfjgcjkgkj napsal(a):

<b>YxCCGEcaaaFLAG</b>,China
wholesale providers give you the
<a href="http://www.ecaaa.com">wholesale handbags</a>
<a href="http://www.ecaaa.com">miumiu handbags</a>
<a href="http://www.ecaaa.com">cheap jerseys</a>
<a href="http://www.chinawholesale2010.com">wholesale tee shirts</a>
<a href="http://www.chinawholesale2010.com">polo tee shirts</a>
<a href="http://www.tradeyx.com">cheap Christian Louboutin</a>
<a href="http://www.tradeyx.com">Christian Louboutin choes</a>
<a href="http://www.betweencity.com">mac cosmetics</a>
<a href="http://www.betweencity.com">sexy lingerie</a>
<a href="http://www.betweencity.com">wholesale power balance</a>
<a href="http://www.chinachemtrade.com">Pharmaceutical Intermediates </a>
<a href="http://www.chinachemtrade.com">Pharmaceutical Chemicals</a>
<a href="http://www.brandmallsale.com">Nike air max</a>
<a href="http://www.brandmallsale.com">wholesale Nike shoes</a>
<a href="http://www.coach-vipshop.com">coach handbags</a>
<a href="http://www.coach-vipshop.com">coach shoes</a>

cheap high quality clothing,jerseys,handbags.
03. 01. 2011 | 10:14

air jordan 6 napsal(a):

They are lightweight on my feet and very comfortable.If you furthermore desire to in sports workout better, I propose you select <a href="http://www.jordanshoes-2010.com">air jordans shoes</a>, it’s actually pleasant, it permits us gallop in the playground.
07. 01. 2011 | 05:44

cheap laptop battery napsal(a):

Saweineihe said that Belarus http://www.cheap4laptopbattery.com/products/cheap-hp-395794-002-battery-4400mah.htm hp 395794 002 battery will be forced to adopt measures to adapt to this decision. Belarus and Europe still believe that is possible to http://www.cheap4laptopbattery.com/products/cheap-f4098a-laptop-battery-4400mah.htm f4098a battery avoid confrontation and return to the pragmatic cooperation. Belarus stands for equal, open dialogue, only dialogue can understand http://www.cheap4laptopbattery.com/products/cheap-dv2640es-laptop-battery-5200mah.htm dv2640es battery each other. 18 Polish Foreign Ministry said the ban had produced an official entry list Belarus, Poland, the ban http://www.cheap4laptopbattery.com/products/cheap-dell-xd736-battery-5200mah-m-black.htm dell xd736 battery has come into effect, and Poland is actively participating
20. 01. 2011 | 10:05

ltnbvrvc napsal(a):

<a href=http://www.akqoka.com/the-north-face-men>The North Face Men</a> - Men Women Kids ecommerce, open source, shop, online shopping

<a href="http://http://www.akqoka.com/men/the-north-face-fleece-jackets.html">fleece jackets</a>

<a href="http://http://www.akqoka.com/men/the-north-face-insulated-down-jackets.html">insulated down jackets</a>

<a href="http://http://www.akqoka.com/men/the-north-face-ski-snowboard-jackets.html">ski snowboard jackets</a>
22. 02. 2011 | 08:37

ndtbd napsal(a):

<a href=" http://www.sacscreateurs.com">Burberry</a> est une marque britannique de trésors nationaux. En 1891, le designer britannique Thomas. Babo Li Haymarket à Londres, a ouvert en premier de la capitale britannique magasin Burberry, et maintenant il est toujours le siège de l'Burberry's. Avec traditionnels, les produits raffinés comme le style de conception et de production, en 1955, Burberry a été obtenu de la reine Elizabeth accordé le «Royal Warrant (Royal Warrant)" badge. Aujourd'hui, le plaid classique Burberry, les caractéristiques uniques et élégants tissus et la couture élégante, est devenu synonyme de style britannique.
16. 03. 2011 | 04:25

server racks napsal(a):

About the wonderful, very pleased to see this article, learn some things, and view the text is recognized. Thank you for sharing. At the same time ,i love http://www.xmkareda.com/
<a href="http://www.xmkareda.com/Modern-bathroom-cabinets-c9.html"> Modern bathroom cabinets</a>
and http://www.xmkareda.com/Wash-basin-c1.html
<a href="http://www.xmkareda.com/Wash-basin-c1.html"> Buy Shower tray</a>
.I think I would be more helpful, thank you!
18. 03. 2011 | 07:11

jump higher napsal(a):

Add 10-20 Inches To Your Vertical Jump in Just 60 Days Without Buying Expensive Equipment, Supplements Or Long Gruelling Hours At The Gym! [url=http://thejumpmanual.com/]jump higher[/url]
28. 03. 2011 | 13:25

http://www.server-support-company.com/ napsal(a):

Server Support Company provides the most flexible and cost effective server support services that can be custom tailored to fit your company’s needs. Basically, you've tried the rest now try the best server support company. http://www.server-support-company.com/
28. 03. 2011 | 17:19

nsdzndmo napsal(a):

[URL=http://www.facebook.com/cellreversephonelookup]reverse phone lookup[/URL] duhaite tapaci
07. 04. 2011 | 22:20

vicy napsal(a):

I am very pleased to see this article, learn some things, and view the text is recognized. Thank you for sharing. At the same time ,i love <a href=”http://www.haigepower.com/Gasoline-generator-MG7200CX-18.htmll”> diesel generator </a>, <a href=” http://www.haigepower.com/Mobile-light-tower-MLT4400-6S-24.html”> mobile light tower</a> , <a href="http://www.xmkareda.com/Modern-bathroom-cabinets-c9.html"> Modern bathroom cabinets</a>,<a href="http://www.xmkareda.com/Wash-basin-c1.html"> Buy Shower tray</a>and<a href="http://www.toys-supplier.com/">pet toys supplier</a>
.I think I would be more helpful, thank you!
20. 04. 2011 | 04:38

Line Post Insulators napsal(a):

<A href="http://www.art-oilpaintings.com/"> oil painting for sale </A>
<A href=”http://www.stone-trading.com/Granite-tombstones-1.html"> Granite tombstones </a>
<a href="http://www.supply-stone.com"> granite countertop</a>
<a href="http://www.everinsulators.com/Insulator-c4.html"> overhead lines accessories </a>
<a href="http://www.yuanrunchemical.com/">Sodium Nitrite</a>
<a href="http://www.ustarstone.com">marble mosaic</a>
<a href="http://www.zhuyijx.com"> two post car lift </a>
<a href="http://www.wtsphotonics.com/ "> Sapphire Windows </a>
<a href="http://www.everinsulators.com/Pin-Type-Insulators-c9.html">Line Post Insulators</a>
25. 04. 2011 | 07:51

Line Post Insulators napsal(a):

good,it seems very useful.I like it.Thank you. Well I like it
Take a look at
<A href="http://www.art-oilpaintings.com/"> oil painting for sale </A>
<A href=”http://www.stone-trading.com/Granite-tombstones-1.html"> Granite tombstones </a>
<a href="http://www.supply-stone.com"> granite countertop</a>
<a href="http://www.everinsulators.com/Insulator-c4.html"> overhead lines accessories </a>
<a href="http://www.yuanrunchemical.com/">Sodium Nitrite</a>
<a href="http://www.ustarstone.com">marble mosaic</a>
<a href="http://www.zhuyijx.com"> two post car lift </a>
<a href="http://www.wtsphotonics.com/ "> Sapphire Windows </a>
<a href="http://www.everinsulators.com/Pin-Type-Insulators-c9.html">Line Post Insulators</a>
25. 04. 2011 | 07:52

Wheel Barrow napsal(a):

bicycle tires http://www.tyresexport.com/bicycle-tires-c1.html
Custom Paper Printing http://www.paperproducts-supplier.com/Paper-Printing-c6.html
Platform Hand Truck http://www.wheel-barrow.com/Platform-Hand-Truck-c2.html
quality stone supply http://www.stonepurchase.com/
Vaccine Box http://www.medical-cares.com/
28. 04. 2011 | 10:41

Line Post Insulators napsal(a):

http://www.everinsulators.com/surge-arresters-18-24kV-20.html
http://www.everinsulators.com/Line-Post-Insulators-c8.html
http://www.everinsulators.com/Line-Post-Insulators-VKS-series-115.html
http://www.everinsulators.com/Pin-Type-Insulators-c9.html
http://www.art-oilpaintings.com
http://www.stone-trading.com
http://www.supply-stone.com
http://www.yuanrunchemical.com
http://www.ustarstone.com
http://www.zhuyijx.com
http://www.wtsphotonics.com
http://www.hrpackingbags.com
http://www.hrpackingbags.com/Clothing-Class-c7.html
http://www.hrpackingbags.com/Food-Class-c10-40-67.html
05. 05. 2011 | 07:38

vicy napsal(a):

About the wonderful, I am very pleased to see this article, learn some things, and view the text is recognized. Thank you for sharing. At the same time ,i love <a href=”http://www.haigepower.com/Gasoline-engine-c3.html”> gasoline water pump</a> ,<a href=” http://www.haigepower.com/Diesel-engine-c2.html”> diesel engine supplier </a>,<a href="http://www.xmkareda.com/Modern-bathroom-cabinets-c9.html"> Modern bathroom cabinets</a> and <a href=" http://www.zhongwang-cn.cn/product_cat_list/Solenoid-Switch-c3572.html "> Solenoid switch </a> .I think I would be more helpful, thank you!
06. 05. 2011 | 10:56

affordable car insurance for teenagers napsal(a):

Wow! This can be one particular of the most beneficial blogs We've ever arrive across on this subject. Actually Fantastic. I'm also a specialist in this topic therefore I can understand your hard work. <a href=http://findlowcostautoinsurance.com/different-ways-of-getting-low-cost-car-insurance/>low cost auto insurance companies</a>
19. 05. 2011 | 13:28

blitrdgs napsal(a):

[url=http://www.reallouisvuittonhandbags.com/]Real Louis Vuitton Handbags[/url]
01. 06. 2011 | 09:56

huaxia napsal(a):

<A href=" http://www.huaxia-valves.com">ball valve </A>
<A href=" http://www.huaxia-valves.com">gate valve </A>
<A href=" http://www.huaxia-valves.com">butterfly valve </A>
<A href=" http://www.huaxia-valves.com">check valve </A>
<A href=" http://www.huaxia-valves.com">globe valve </A>
18. 06. 2011 | 11:14

huaxia napsal(a):

http://www.huaxia-valves.com
http://www.huaxia-valves.com
18. 06. 2011 | 11:15

huaxia napsal(a):

[url=http://www.huaxia-valves.com] valve [/url]
18. 06. 2011 | 11:16

YZ Sculpture napsal(a):

<DIV><A href="http://www.sculpture-in-china.com/products_info/Stone-Figure-Statue-STU-A343-119949.html" target=_blank><IMG onload=setImgSizeWH(this.src,this,80,80) src="uploadfile/yuanzhao123/product/stone-statues-stone-figure-statue/Stone-Figure-Statue-STU-A343-1306117140-0.jpg" width=100 height=100> </A></DIV>
<DIV id=horizontal_pro_name><A href="http://www.sculpture-in-china.com/products_info/Stone-Figure-Statue-STU-A343-119949.html" target=_blank>Stone Figure Statue STU-A343</A></DIV>
<DIV style="PADDING-TOP: 8px" id=horizontal_inq><A href="http://www.sculpture-in-china.com" target=_blank><IMG src="http://static.yeskey.cn/templates/syn2010/images/btn27.png"></A></DIV>
23. 06. 2011 | 19:48

kyfead napsal(a):

The article is well written<a href="www.baidu.com">here</a>
27. 06. 2011 | 08:26

další napsal(a):

http://www.awesomedrivingschool.com
http://awesomedrivingschool.com/how-it-works.php
29. 06. 2011 | 04:40

Ladies Sandals # S001-4 napsal(a):

<a href="http://www.elitefootwearinc.com/products_info/Ladies-Sandals---S001-4-125583.html" target="_blank">Ladies Sandals # S001-4</a>
02. 07. 2011 | 08:09

Ladies Sandals # S001-4 napsal(a):

[url=http://www.elitefootwearinc.com/products_info/Ladies-Sandals---S001-4-125583.html]Ladies Sandals # S001-4[/url]
02. 07. 2011 | 08:10

Ladies Sandals # S001-4 napsal(a):

http://www.elitefootwearinc.com/products_info/Ladies-Sandals---S001-4-125583.html
02. 07. 2011 | 08:11

http://www.elitefootwearinc.com/ napsal(a):

<a href="http://www.elitefootwearinc.com/products_info/Ladies-Sandals---S001-4-125583.html" target="_blank">Ladies Sandals # S001-4</a>
03. 07. 2011 | 10:33

http://www.elitefootwearinc.com/ napsal(a):

[url=http://www.elitefootwearinc.com/products_info/Ladies-Sandals---S001-4-125583.html]Ladies Sandals # S001-4[/url]
03. 07. 2011 | 10:34

Abercrombie and fitch outlet napsal(a):

<a href="http://www.abercrombiediscountstore.uk.com/">Abercrombie and fitch outlet</a>

abercrombie and fitch clothes interesting is that ideas are changing almost on a quarterly basis. A & F ad is the use of all young people like music, sports and other situations, the performance of the content of A & F clothing. In fact, A & F clothing style in the cool element, not inborn. In 1892, David Ebeikelong than (David Abercrombie) create the same company in New York, David T. Abercrombie, this is one for the wealthy class to provide hunting, fishing and other outdoor activities, clothing suppliers.
[url=http://www.abercrombiediscountstore.uk.com/]Abercrombie and fitch outlet[/url]
12. 07. 2011 | 14:53

www.dola-camcorder.com napsal(a):

<a href="http://www.dola-camcorder.com/products_info/Dola-720P-HD-pocket-digital-camcorder-DHD-001-W-124918.html" target="_blank">Dola 720P HD pocket digital camcorder DHD-001-W</a>
13. 07. 2011 | 06:36

www.dola-camcorder.com napsal(a):

[url=http://www.dola-camcorder.com/products_info/Dola-720P-HD-pocket-digital-camcorder-DHD-001-W-124918.html]Dola 720P HD pocket digital camcorder DHD-001-W[/url]
13. 07. 2011 | 06:37

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy