Volební kampaň není boj, ale soutěž

15. 10. 2008 | 08:12
Přečteno 4186 krát
Bohužel letošní volební kampaň je vším jiným, než soutěží. Kauza stíhá kauzu, některé volební strany místo představení reálných programů útočí na soupeře a neštítí se prakticky ničeho. Výsledkem je znechucení a pocit, že politika je špína a politici jakbysmet, a to nejlépe všichni. Je samozřejmě zdánlivě jednoduché takovému pocitu podlehnout a dojít k závěru, že nejlepším řešením je nevolit a starat se o své.

Je zvláštní, že po oznámení výsledků se mnozí z těch, kteří nevolili, diví tomu, jak to dopadlo. Bohužel pozdě. Přitom stačí nevšímat si předvolebního folklóru a hodnotit více činy než slova. Není to tak složité, často stačí se jen dívat kolem sebe a odlišit, co která politická úroveň může ovlivnit. Kritizovat komunálního politika za finanční krizi na Islandu je pošetilé. Dokonce i premiér má poměrně malý vliv na cenu ropy na světových trzích, a přesto na něj při tankování mnozí nadávají.

Zkusme se v klidu zamyslet a nenechme si vzít své právo. Časté tvrzení, že nemůžeme nic ovlivnit, není pravdivé. Přeji Vám šťastnou ruku.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Zach napsal(a):

Máze pravdu pane Kubero,přes všechen hnus jdu pokaždé volit,tedy když to stihnu,tentokrát však to nevyjde,škoda.
15. 10. 2008 | 08:39

třebaKarel napsal(a):

Pane Kubero ,
máte sice pravdu že volební kampaň není soutěž , ale pláčete na špatném hrobě .
Jednak jsem přesvědčen že tady lidi přemýšlejí a žádný "bifidus aktiv" jen tak nekoupí .
No ale hlavně , pořád jsou to ty starý výmluvy co ti ostatní .Nemá smysl se vracet k dobám kdy přes dohody nakonec visely jen jedny billboardy a kdo je tedy ta " chytrá horákyně" ; co je důležité , že někdo musí začít . Někdo kdo má odvahu a věří že lidi nejsou blbí . A to ve skutečnosti , nejen na billboardech . Kdyby to Vaše partaj dokázala , neměli byste současné problémy .Vaše krédo "Paroubek mínus" se moc neosvědčilo .
Snad někdy příště .
Přeji Vám veselý zbytek týdne , ať to dopadne jakkoliv .
tK
15. 10. 2008 | 08:44

Petr napsal(a):

Pane Kubero, nesouhlasím s Vámi. Jako volič nic ovlivnit nemohu. K volbám nechodím, ale po volbách se ničemu nedivím. Dopadne to totiž vždy stejně. O voliče máte většinou zájem jen těsně před volbami. Je to jako když kupujete nové auto. Prodejci kolem Vás většinou poskakují pouze do doby, než s autem odjete. Když náhodou přijdete s nějakou reklamací, stanete se obtížným hmyzem.
15. 10. 2008 | 09:14

Petr napsal(a):

V předposlední větě jsem nemyslel Vás osobně, ale vás.
15. 10. 2008 | 09:16

Petrman napsal(a):

Volit nepůjdu, není koho, ničemu se nedivím, iluze jsem již ztratil.
Mezi námi, senát je pouze dobře placená trafika pro politické ztroskotance a důchodce a nemá žádný význam.
15. 10. 2008 | 09:31

dříve ruda napsal(a):

nenechejme si vzít své právo? Už se stalo. Stalo se to tím, že místo seriózních politických reprezentantů nám předvádějí všechny parlamentní strany naprosto nedůvěryhodné postavy. Naše právo je vybrat si mezi morem a cholerou. Ty otřepané fráze o tom, jak se máme dívat kolem sebe a hodnotit činy to nevytrhnou. Právě takto jsem ke svému přesvědčení přišel, víte?
15. 10. 2008 | 09:38

tata napsal(a):

pane Kubero

Ač se mi negativní kampaně ČSSD nelibí,chování vaší strany je ještě horší akorát Vaše kauzy sou rychle schovány.Nebo se ani neřeší.Jedno se musí přiznat,mate to více promyšlené ale na mě vaše kolečka neplatí.2 roky vládnutí dokázali kam je kolečko nasměřováno.,,já osobně sem se mu smál před volbami.No a měl sem pravdu.Můj syn VÁS volil. Bohužel jeho hlas bude chybět.Moje děti sou spíše pravicového názoru oproti mě.A i tímto se přesvědčuji že to nevidím moc jednostranně

Na druhou stranu určitě své nemalé voliče opravně ně budete mýt.Je jen otázka,kolik voličů z druhého spektra pochopí,že nevolí zrovna to pravé ořechové ale Vás určitě ne.A tady podle mě mate velkou šanci.Vaši voliči volí podle peněženky a to je pádný argument.Abych to upřesnil,peněženky jedné skupiny.Tu druhou zdárně oblbujete různými strašáky.No a nejvíce Vám vyhovuje malá účast.Vaši voliči jsou disciplinovaný vždyť jde o peníze.S tím vůbec nespochybnuji Vaše případné volební vítězství.Vy za všech okolností budete mýt kolem 30 procent.Je jen na lidech jak se rozhodnou a tak to konečně má byt a je oproti dřívějšku.

A Váš příspěvek i pana Langra DOKAZUJÍ jak mate strach.Ne pane soutěž to je ,né že ne.Tady to je pravě otom kolik lidí jste znechutili natolik aby k těm volbám šli proti minulým letům.Můj hlas jste neměli nikdy.Ale já oproti jiným nejsem optimista.Bohužel pro můj pohled a vnímaní.ČSSD vtom šlape jako slon v porcelánu,a Vaše chyby nezužitkovala ba pravě naopak.
15. 10. 2008 | 09:46

vlk napsal(a):

Máte pravdu, pane Kubero. Je to o hodnocení činů. Třeba ve vašem kraji. O tom, jak nefunguje regionální doprava, jak "fungují " nemocnice,jak současní zastupitelé chtěli rozkulačit za směšnou cenu laboratoře, jak vypadá odprodej pozemků v kraji, s jakým tzv. Sehnalovým koeficientem s e pracuje i krajských zakázek.To je jen namátkou z dlouhého seznamu. Proto by lidé měli ít k vobám a měli by s i říci - chceme žít v takhle krásném modrém kraji?
A halsovat podle odpovědi na tuhle otázku.

A ti hloubavější si mohou říci - hcci svým hlasem pro modrý kraj podpořit experimenty , dost šíleného typu ve Strakovce, nebo je hci přes výsledek krajských voleb zarazit, protože prohra modré v eventuálních krajských volbách nepochybně významně dopadne na činnost geniů ze Strakovky. Třeba tak, že s e velmi křehká Dalíkova většina rozpadne?
15. 10. 2008 | 10:11

StandaT napsal(a):

Já s touto výzvou souhlasím. Ale nevěřím, že by mohla dopadnout na úrodnou půdu. Příliš mnoho lidí věří, že je možná slušná společnost bez osobní angažovanosti. Není. Stejně jako se špinavé nádobí samo neumyje, slušnost a zodpovědnost se sama neprosadí.
15. 10. 2008 | 10:22

dej2 napsal(a):

Víte proč už nechodím k volbám?Před lety jsem si naivně myslel,že když Vás jako mnoho tepličanů vystrčíme do senátu,tak se Vás zbavíme na radnici.Ale ouvej,Vy jste nás dokonale doběhl.No málokdo mohl tušit,že hlad po penězích je silnější než logika.Patříte k těm nemnoha jedincům,kteří zvládají dvě řemesla.Komu čest,tomu čest.Jinak jsem volil lidovce.To už taky nemůžu.Proč?No
při pomyšlení na toho pána v čele této strany,bych se propadl hanbou.Takže při dalších volbách,kterých se ještě dožiju,si dám doma dobré kafíčko a myslím,že výsledek bude naprosto stejný.
15. 10. 2008 | 11:41

sel napsal(a):

Vážený poslanče, to co náš národ teď prožívá jste nejvíce způsobili Vy-ODS. Začalo to Klausem, neznal špinavé peníze a tim jste dali popud zlodějům, lhářům, korupčníkům, bezcharakterním lidem. No a Teď je to ještě horší než za Klause. Asi sám Klaus je vykulený z vašeho chování a jaký dáváte vzor lidem k chování. Potom se divíte,že národ je jaký je. Nepoznáte, když toho má už dost. Ale nejhorší je to lhaní národu. To se každému vymstí jako komunistům tak i vám!!!!!!
15. 10. 2008 | 12:55

Petr186 napsal(a):

to sel:
No nevím, proč by čestný taťka Šmoula měl být vykulený, je stejný jako oni. Přečtěte si "Krvavé oleje", byla to i jeho práce.
15. 10. 2008 | 15:09

miro napsal(a):

Máte pravdu pane senátore. Kdo si myslí něco jiného je naivní. Časté střídání politických representací nic nevyřešší spíš naopak. Pokud budeme rezignovat, tak se o náš hlas podělí i ti, kteří by pořád neměli mít nárok, tedy komunisti. Je to ale těžké. Lidi při pohledu na jednotlivé lídry jsou v rozpacích, každý z nich je něčím "poznamenán" a tak se díváme i na tu stranu. Podívejme se však kolem sebe, Nezměnilo se něco k lepšímu? Já si myslím, že ano a hodně. Na úrovni komunální politiky se udělalo hodně k lepšímu. Vesnice a města jsou konečně čistější a lépe se v nich žije. O tom se ale rozhoduje na úrovni komunální politiky a zastupitelstva mohou mnoho udělat, proto si myslím že bychom měli jít v co největším počtu k volbám a dostat tam ty konkretní lidi kteří nbudou representovat náš názor.
15. 10. 2008 | 15:43

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem zcela zbytečný, provokační off-topic výkřik, který byl v rozporu se záměrem zdejších stránek, tedy poskytovat prostor pro věcně vedenou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
15. 10. 2008 | 15:57

1234 napsal(a):

to autor:
Předesílám, že jsem Váš příspěvek nečetla, jen mě zaujal ten nadpis. Před nedávnem jsem viděla video na youtube.com, link sem nedám, nemám čas, ale vyhledavač jej nalezne pod "Ideologie ODS".
Skrývá vystoupení starosty Phy 6 na kongresu ODS. Říká tam cosi v tom smyslu, že ...blabla věříme, že důležitá je soutěž... která je krutá... a důležité je vítězit...
Pokud to, co jste uvedl v nadpisu myslíte vážně, tak si to prosím poslechněte, abyste věděl, jaké názory na soutěž v té Vaší straně vlastně panují.
15. 10. 2008 | 16:14

modrý soudruh napsal(a):

Pane "stejskal" ale pan Kubera je opravu nej**oupější politik v ČR. Viděl jste někdy jeho mediální vystoupení? Ten by se slušně uživil i v kabaretu
15. 10. 2008 | 16:25

stejskal napsal(a):

Neviděl, pane modrý soudruhu,

ale stejně jako zde nenechám urážet pana poslance Křečka zbytečnými dehonestujícími výkřiky, které nemají s diskusí nic společného, nepřipustím to ani v případě pana senátora. Oba jsou zde našimi hosty (stejně jako Vy) a hosté se na těchto stránkách urážet nebudou.

Přeji zajímavou, věcnou a korektní debatu.

Libor Stejskal
15. 10. 2008 | 16:35

Kritik napsal(a):

Podíval jste se před napsáním článku do zrcadla, pane autore?
15. 10. 2008 | 17:35

Karel napsal(a):

Kubero, Kubero - Vy jste trefa. Nebo spíše jste musel dostat trefu na lalok mozkový. Už hodně dávno.
Podívejte se na křečovitou snahu Vašich hejtmanů se distancovat od Topolánka, Julínka a spol. Jako kdyby kluci nebyli ze stejné partaje. A vůbec jako by je nespojoval stejný program či vize. Tedy pokud rozkrádačky ve velké a rozvrat hodnot můžeme nazvat vizi.
Vrcholem jsou mnozí Vaši kandidáti do Senátu. Ti jsou tak pokakáni, že si na plakáty nedávají ani logo, ani ptáka.
Kubero, Kubero - Vy jste pro mě názorný příklad koho můžou mdlé hemisféry mozku delegovat do vyšších pater politiky. To je brutál.
15. 10. 2008 | 18:57

Rostislav Pilný napsal(a):

Dobrý den, pane senátore Kubero,

s tímto Vaším článkem v mnohém souhlasím.
Je sympatické, že přejete lidem při volbách šťastnou ruku. Za sebe Vám za Vaše přání upřímně děkuji.

Opravdu však není pro mne snadné rozhodnout se, koho volit.
Vážím si především čestných lidí, kteří nemyslí sobecky jen na zájmy své a svých nejbližších.
Vážím si lidí, kteří mluví pravdu a nehledají výmluvy a nepoužívají polopravdy a pololži k dosažení svých cílů. A ještě bych mohl pokračovat, ale chci se vyjádřit výstižně a co možná nejstručněji.

Letos se budu rozhodovat velkou měrou podle toho, jaký postoj k amer.voj.radaru strana zaujala.
Když chceme dobře žít, potřebujeme na prvním místě žít v míru, bez ozbrojených konfliktů. Mír se zajišťuje odzbrojováním.

Případná přítomnost amer.voj.radaru v ČR velice zhorší bezpečnost lidí v zemi.
Každý, kdo si ten radar v ČR přeje, je buď zaslepený nebo neinformovaný nebo sobecký, bezohledný a arogantní člověk, kterému nezáleží na poškozování zdraví a přímo ohrožování životů lidí a také zvířat zářením z radaru.
Zešměšňování seriózních odborníků je dokladem nedostatku relevantních informací zastánců radaru, kteří rizika radaru bláhově a naivně podceňují.
A s případnou přítomnoatí amer.voj.základny
souvisejí další velice vážná rizika a negativa.

Žádná seriózní vláda by nepřipustila stavbu cizí voj.základny ve svém státě. V takovém případě se "hostitelský" stává vazalem toho druhého.Jednoho podrůčí jsme se konečně zbavili a teď nás chtějí hlavně politici z ODS dostat do podrůčí jiného.

Jsme součástí Evropské unie. Soustřeďme se na tuto oblast. Už v lednu 2OO9 bude ČR předsednickou zemí unie.

Tudíž nebudu volit ODS, KDU-ČSL a Stranu zelených.
Někoho volit ale určitě budu.
Kdybych nevolil, přispěl bych pasivně těm, ke kterým mám velice závažné výhrady.

Zúčastňuji se předvolebních akcí a aktivně vedu s přítomnými kandidáty rozhovory na různá témata.
Osobně jsem se přesvědčil, že kandidáti a politici z ODS lžou a překrucují záměrně fakta.
16. 10. 2008 | 14:00

JPK napsal(a):

Máte (opět) pravdu, pane Kubero. Ač nevolič ODS, Vás bych v parlamentu/senátu rád viděl. Je to, bohužel, jen na Vás, jestli vstoupíte do nějaké lepší strany, založíte nějakou lepší stranu, nebo ji uděláte z ODS navzdory Topolánkům, Bémům a podobným týpkům. Zatím, na kandidátce stávající ODS, s mým hlasem počítat nemůžete.
21. 01. 2010 | 15:43

tiffany napsal(a):

"Úcta se musí zasloužit, nemohu mít úctu jen proto, že dotyčný chodí vzpřímeně po dvou zadních."

Nemusí to být zrovna úcta. Stačí něco jako sounáležitost.
06. 02. 2010 | 08:53

replica watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
02. 03. 2010 | 08:23

replica watches napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
02. 03. 2010 | 08:26

replica watches napsal(a):

Interesting thing!
02. 03. 2010 | 08:29

skyracer watches napsal(a):

That to him was one of the best times of his life – but breitling montbrillant it was also the last time he was truly himself,
13. 03. 2010 | 06:48

breitling navitimer napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
13. 03. 2010 | 06:49

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
15. 03. 2010 | 03:38

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 02:56

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
30. 03. 2010 | 10:32

nike shox shoes napsal(a):

buy nike shoes,Save 50% to 80% and free shipping at http://www.shox-nike.com

<p>Online Selling <a href="http://www.shox-nike.com/">nike shox</a>, <a href="http://www.shox-nike.com/">nike shox Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox OZ,Nike Shox NZ</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox R4</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Classic Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Experience Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Turbo Shoes</a>,<a href="http://www.shox-nike.com/Ni...">Nike Shox Medallion EU Shoes</a>,Paypal Accept,Free Shipping and Best Discount.</p>
12. 04. 2010 | 18:29

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
20. 04. 2010 | 03:44

ouyang napsal(a):

<a href="http://www.shox-chaussures.... "> Nike Golf</a>
<a href="http://www.shox-chaussures.... "> Nike Grossiste</a>
<a href="http://www.shox-chaussures.... "> Nike Hoop Summit 2010</a>
<a href="http://www.shox-chaussures....">chaussure tn nike</a>
<a href="http://www.shox-chaussures.... ">jordan nike</a>
<a href="http://www.shox-chaussures.... ">chaussure jordna nike</a>
<a href="http://www.shox-chaussures.... "> Nike Kobe V</a>
<a href="http://www.shox-chaussures.... "> Nike Liberty </a>
<a href=" http://www.shox-chaussures.... "> Nike Max 2010</a>
25. 09. 2010 | 08:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy