Michálek for minister

30. 12. 2010 | 09:46
Přečteno 7768 krát
Pokud se ukáže, že politici nemyslí boj s korupcí a tunelováním vážně, přesvědčení lidí, že s tím bojovat nemá smysl, se stane téměř nezvratným.

Právě jsem měl rozepsaný text s názvem Ať žijí politici, ve kterém se pokoušel oproti obecnému názoru, že politika je svinstvo a politici jsou darebáci, hájit názor, že politika je důležitá a že i mezi politiky jsou slušní lidé; nicméně po událostech na ministerstvu životního prostředí, které nyní naší politikou hýbou, to v té původní podobě nějak nedokážu dopsat, protože mám obavu, že by mně nikdo nedokázal věřit, že to myslím vážně ...

Tak raději něco o korupci, tunelování a důvěře.

Že se v naší zemi uplácí a tuneluje do takové míry, že to ohrožuje důvěru lidí v celý demokratický systém, je bohužel holý fakt. Já jsem ale nenapravitelně naivní a jsem přesvědčený, že lidí, které tohle štve, není málo, a že se najdou i mezi politiky. (Kromě toho si myslím, že, jak jsem o tom ve svých předchozích textech opakovaně psal, radikální cesty k nápravě tohoto stavu, které si představují někteří lidé, by nás snadno dovedly do ještě daleko větších průšvihů, než v jakém jsme teď.) Problém je, že s důsledným bojem proti korupci se musí začít odshora; protože normální člověk se do něj bude ochotný otevřeně pustit až tehdy, když bude mít pocit, že ho v tom systém podporuje, a že to nedopadne tak, že když na nějakou nepravost upozorní, bude nakonec očerněn on sám, protože celý systém mají v rukou ti, kteří ty nepravosti páchají.

Před letošními komunálními volbami jsem mluvil s několika známými, kteří kandidovali za různé strany. Všichni do jednoho mluvili stejně: na radnici je konečně potřeba udělat pořádek, zastavit korupci, tunelování a aroganci a začít pracovat ve prospěch nás všech. A myslím, že nemalá část těch, kdo do boje o radnici šla, tam skutečně pořádek udělat chtěla. Problém je v tom, že aby byl někdo někde schopen udělat pořádek, nestačí jenom chtít. Nemyslím si, že v politice je až tolik skutečných darebáků (čímž rozhodně nechci říct, že tam nejsou vůbec!). Problém je, myslím, v tom, že je tam velká většina lidí, kteří nedokážou klást darebáctví účinný odpor, zapadnou do soukolí dávno zaběhaných způsobů, kde se věci prostě dělají takhle, předpisy a zákony se všelijak obcházejí, protože bez toho by to prostě nešlo, kamarádům se vychází vstříc, nepátrá se po tom, proč a jak to všechno chodí tak, jak to chodí; a hlavně se drží pospolu, protože v jednotě je síla.

Myslím, že nejinak je to ve velké politice. Lidí, kteří jsou schopni se postavit onomu myšlenkovému stereotypu hlásajícímu, že jedna věc jsou zákony a pravidla, která platí navenek, a druhá věc je, jak vše chodí ve skutečnosti, není mnoho. Velká politika se však od té malé liší v tom, že utváří jakýsi symbolický rámec našeho života. Pokud nám politici nepředvedou nějaký spektakulární a věrohodný boj s korupcí, ve kterém někomu z nich půjde alespoň o politickou kůži, stěží se něco změní k lepšímu.

Současná vláda se k moci dostala mimo jiné i proto, že některé lidi přesvědčila, že chce skutečně zaběhané způsoby změnit. Teď se dostala na křižovatku: pokud ukáže, že ty naděje byly opět zcela plané, může to v tomto ohledu už znamenat téměř nevratnou ztrátu důvěry lidí v politiku. A zatím to bohužel vypadá, že se vydává tímto směrem. Jediným mírně světlým bodem v celé aféře byla, myslím, okamžitá demise ministra Drobila - to znamená přece jenom aspoň mírnou změnu politické kultury k lepšímu. Podstatné ovšem bude, kdo na jeho místo. Myslím, že důvěra ve vládu by se podstatně zvedla, kdyby to byl někdo, u koho je jasné, že se v boji s korupcí nebojí jít s vlastní kůží na trh. O jednom takovém bych věděl. A možná, že by to i vzal, v současnosti totiž nemá práci, vyhodili ho ze Státního fondu životního prostředí.

P.S. Jinak bych se rád rozloučil, neboť po roce, co tyto blogy píšu, jsem došel k přesvědčení, že bude rozumné, když budu svůj čas věnovat něčemu užitečnějšímu. Příznivcům děkuji za přízeň; a těm, kdo neustále lomí rukama nad mou tupostí a zaprodaností, přeju chytřejší bloggery!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ovčan napsal(a):

Okamžitá demise Drobila po té,co se za něj plně postavil pan Čistý a lehce se ušpinil?
30. 12. 2010 | 09:56

David napsal(a):

..."Teď se dostala na křižovatku:

pokud ukáže, že ty naděje byly opět zcela plané, může to v tomto ohledu už znamenat téměř

nevratnou ztrátu důvěry lidí v politiku.

A zatím to bohužel vypadá, že se vydává tímto směrem."...

----

Taky bych byl pro, aby Michálek se stal ministrem životního prostředí, ale to není reálné.

ODS se svého penězovodu jen tak lehce nevzdá.

O důvěru lidí jim nejde.

Kmotr všech kmotrů už dávno říkal, že o peníze jde až v první řadě.
30. 12. 2010 | 10:15

Béda napsal(a):

Autor,

poté, co se proláklo, že strany vládní koalice, ze kterých 2 prakticky vlastní a pronajímají si oligarchové (Schwarzenberg-Bakalova TOP a Bártova VV) NEZIŠTNĚ sponzoruje rukou nerozdílnou univerzální sponzor Bakala důsledně lpící na maxumálním zhodnocení každí své investice může antikorupčnímu charakteru zprivatizované vlády věřit pouze naprostý naivky.
30. 12. 2010 | 10:18

patriot napsal(a):

Autor:

„Jinak bych se rád rozloučil, neboť po roce, co tyto blogy píšu, jsem došel k přesvědčení, že bude rozumné, když budu svůj čas věnovat něčemu užitečnějšímu.“

Gratuluji k Vašemu prozření!

Reálná demokracie je přesvědčivým vítězstvím organizovaného zločinu.

Takže podobné naivní statě byste psal až do konce života.
30. 12. 2010 | 10:37

Jedla napsal(a):

Pane Peregrine,

ministrem resortu životního prostředí rozhodně nebude Michálek. Stane jím asi M. Říman (ODS) z dozorčí rady ČEZu. Tím se ČEZ a MŽP propojí do funkčního celku, podobně, jako se po prvním březnu příštího roku propojí nemocnice s pohřebními ústavy a se sdružením přátel žehu.
Následovat bude propojení ministerstva školství rovnou s úřady práce, ministerstva obrany s Omnipolem, ministerstva vnitra s Asociací bezpečnostních agentur, Ministerstva práce a soc. věcí s Asociací penzijních fondů, Ministerstvo průmyslu a obchodu se jen přestěhuje do Pekingu, zatím co Ministerstvo zemědělství uspoříme a zrušíme. Tento zcala svobodný a přirozený stav navodil posvátný trh, jak jste nám přesvědčivě dokázal ve svém blogu s Číňany a jejich čepicemi http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jaroslav-peregrin.php?itemid=11244 .

Děkuji Vám za Vaše přání lepších blogerů.
30. 12. 2010 | 10:45

StandaT napsal(a):

Ach jo, další odchod?! Škoda.

Doufám, že svůj blog jen přenesete jinam a tam, čas od času, napíšete něco, co sice tady, na předmostí rudofilních kolektivistických hlupců by bylo roztrháno, ale kde naleznete povětšinou čtenáře, kteří nebudou přemýšlet, jak vám to nandat, ale co a proč píšete, a jakou to má platnost.

S pozdravem StandaT.
30. 12. 2010 | 10:46

Petr Havelka napsal(a):

Pane Peregrine,

děkuji za blogy, ale snad si to s odchodem rozmyslíte.

Možná si myslíte, že tu máte plno odpůrců. Víte co se říká "Kolik příznivců, tolik odpůrců"

A pak tu máme tu mlčící většinu, která se pod blogy nevypisuje a na tu mám další poudačku "Divák vidí víc než herec"

K blogu.

Vidím to podobně, až na Drobila, ten se poroučel, vzhledem ke "kvalitě" svého průseru, příliš pomalu.

Vrchol tomu nasadil ten z Hradu se slovíčkařením.

Za "nápad", že by se ministrem mohl stát TEN z Fondu životního prostředí to ještě slíznete :)))

Poněvadž zavládne mínění, že Michálek jedná "v něčí prospěch".

Vznikne nám tu další mýtus, podobného ražení jako "Sarajevský atentát"

Nic s tím potom nehne, PR a "spindochtoři" se o to postarají, Michálek bude vražen do šuplíku Kořistka, Urbanová, Jourová apod.
30. 12. 2010 | 10:47

JF napsal(a):

pan Peregrin: ano,velmi pěkné - souhlas.Po ideologickém 20.století by snad mohl nastat opět čas i kdy malé konkrétní činy mají velký filozofický rozměr ...;-)

To co jsem pochopil osobně na těchto blozích, že ačkoliv chceme uniknout nějakým pravidlům, vždy jsme přesto nějakým podřízeni. I když kritizujeme velmi, vždy najdeme i něco dost dobrého. I když se nám nelíbí manipulace u jedněch, sami jistě též manipulujeme - je to dosti o filozofii a jak se zdá se i o víře ... a to je v "jakoby" ;-) ateistickém Česku naše značná ... nechci/nemůže/nejde psát co - to ať si každý dosadí dle libovůle - za mne třeba "luxusní nejistota" ;-)))

PF2011!
30. 12. 2010 | 10:52

Luba napsal(a):

Pane Peregrine,
chápu, že pro Vás čtení některých reakcí na Vaše články bylo poněkud náročné a že akademické prostředí je pro sdílení Vašich oblíbených dogmat daleko příhodnější.

Ovšem,
ztráta mlčícího a netečného blogera není ztrátou přílišnou.
30. 12. 2010 | 10:58

Reálný napsal(a):

"Myslím, že důvěra ve vládu by se podstatně zvedla, kdyby to byl někdo, u koho je jasné, že se v boji s korupcí nebojí jít s vlastní kůží na trh",a jako ve středověku, každému tuneláři politikovi zloději bude useknuta ruka, ,ruce,nohy a hlava,začít Pražským hradem a sestupovat dolů...
pak to bude reálné a rychlé...
30. 12. 2010 | 11:14

myrta napsal(a):

Jo ,Michálek for ministr?? Vážení náš pan Nečas si přeje svého poradce M.Římana! Již osvedčeného v kouscích za ODS.A toho mu Kmotr Garant určitě schválí! Kdepak někdo slušný,kdo to žijeme?Přece v Čezku!
30. 12. 2010 | 11:23

Cech napsal(a):

Pane Peregrin nevím ale je opravdu těžké ustát hlas lidu.Bohužel je nutné vzít v úvahu i % placených diskutérů.Domnívám se však ,že setkání s normálním gloserem Vás nemohlo pohoršit.Názorově se budeme lišit asi mnohokrát, o tom nemá cenu vést spor ale lidsky to je jiné.Podívat se na svět očima blogera, to je to co jste umožnil mnoha lidem za to Vám děkuji.
Na kauzu: Michálek nelze nahlížet jako na jednotlivce.Kauza Michálek je součást současné politiky.
30. 12. 2010 | 12:02

Tenco napsal(a):

Jaroslav Peregrin
Pokud to neděláte pouze z časových důvodů, tak se Vám divím.
Na jedné straně se tady rozepisujete jak je důležité něco udělat s prostředím ve kterém bují korupce, na straně druhé utíkáte sám z boje. S něčím jiným, ale i tak. Z principu mi to připadá jako dvojaký postoj.
Znovu ale opakuji - Vaše preference, Váš čas.

Já za sebe si myslím, že třeba tímhle blogem jste uchopil jádro problému.
Že slušných, pracovitých, charakterních a skutečně vtdělaných insiderů je v institucích dost na to, aby se korupce ve velké míře omezila.
Že je ale nutné jasné, jednoznačné a praktickými skutky vyjádřené stanovisko establishmentu k tomuto problému.
V jednotlivostech, především v jednotlivostech.
Proklamací už bylo dost.

Přeji mnoho úspěchů při nalézání pravdy, jak v soukromém, tak profesním a sociálním životě.

Standa T
Možná, že důvodem odchodu pana Peregrina jsou i diskrétně vymezení tupci a samozvaní primitivní soudci.
Nechám na Vás, kam se zařadíte.
30. 12. 2010 | 12:03

arnazach napsal(a):

To by bylo dobré - jako symbol pro začátek ledna, v dalších dnech ledna ale musejí následovat další kroky. Například Vondra for prime minister.
30. 12. 2010 | 12:11

arnazach napsal(a):

Profesore, nebuď tak kategorický a zvažte ještě své P.S. Nemusíte si nechat nadávat každý týden, ale přece jen tu a tam napsat byste mohl. Jak vidět pár příznivců tu máte.
30. 12. 2010 | 12:16

jarpor napsal(a):

Škoda, pane Peregrine.

Ale Vaše rozhodnutí je Vaším rozhodnutím... a s tou užitečností máte asi pravdu...

Po pravdě řečeno, jsem asi taky ve stádiu rozhodování, zda má smysl psát své názory, mnohdy odlišné od zde většinově prezentovaných postojů, nikoho nenutit mé názory převzít.. a ještě nechat na sebe za to plivat...

Takže - vše dobré v roce 2011, zdraví a optimismus.

Hezký den
30. 12. 2010 | 12:23

acid ass napsal(a):

pan filosof je zdá se naivní jak dítě - demise Drobila nic neřeší (také mu ještě nic neprokázali) a myslet si na základě mediálního obrazu exšéfa SFŽP že on je pravý pan Čistý.... no JP žije asi v oblacích
30. 12. 2010 | 12:24

StandaT napsal(a):

Tenco: vždyť to je, de facto, pochvala za dobře odvedenou práci v posledních měsících, tak se nečertěte!

Čest!

Jarpore: hamletovská otázka.
30. 12. 2010 | 12:39

Tenco napsal(a):

jarpor
Pokud by bylo na mě, rád bych Vás viděl ve stadiu kdy uznáte za vhodné poslechnout ten svůj vnitřní hlas a nenechat tak dále na sebe plivat.
Jestli mohu, tak se připojuji k tomu Vašemu vnitřnímu hlasu.

Ha, ha, ha - Vaše názory, že jsou nonkonformní - "mnohdy odlišné od zde většinově prezentovaných postojů" ?
To ano. Pokud tedy většinou není Rumcajs, Emissary, neo, blue jay...

Ha, ha, ha...díky, opět jeden obrovský smajlík. :)

Takže - vše dobré v roce 2011, zejména pak pevné nervy a zdraví Vašemu vnitřnímu hlasu.
30. 12. 2010 | 12:53

Tenco napsal(a):

Standa T
Čest, soudruhu, čest ! A nepolevuj - jedny nalevo, druhé napravo - jak za starých dob.

Jinak přeji Vašemu vnitřnímu hlasu totéž, co tomu jarporovitému.
Ať to nevzdá. Ať vytrvá až do vítšzného konce.
30. 12. 2010 | 12:56

Béda napsal(a):

Autor,

odcházíte z veřejného prostoru (snad jenom dočasně) spolu s ministrem Drobilem. Pro politiku i zdejší blogy to bude velká ztráta. Odchází i paní KVS. Snad pan Stejskal najde plnohodnotnou náhradu.

Přeji pevné zdraví a zefektivnění práce instituce která vás zaměstnává podle metody vámi preferovaných politiků = za kým nejsou vidět reálné hodnoty přinášející hmatatelný zisk musí být rekvalifikován a využit smysluplněji.
30. 12. 2010 | 13:01

StandaT napsal(a):

Tenco: klídek, těch několik málo mých příspěvků, nespadajících do schálené linie, přežijete.

Čest!
30. 12. 2010 | 13:03

jarpor napsal(a):

Tenco

Víte, že jsem chtěl svůj vstup zakončit tím, že znám zdejšího Hnoje, který bude mít radost z mého zmlknutí ?
Nemýlil jsem se... jako v jiném mnohém se nemýlím...

Ano, Stando T.
Hamletovská otázka.

Čím více se člověk kloní k tomu, že zde tratí čas a výsledek je skoro rovný nule... tím více takový Tencokida, skovávající se za "většinu" dokladují, že to možná až tak ztracený čas není...

Hezký den
30. 12. 2010 | 13:10

t... napsal(a):

Pane Peregrine,

děkuji za články.

To, že zde (myslím teď, dřív jsem psal pod jménem) píši anonymně, je způsobeno tím, že nejsem zvědavý na to, aby někdo při sprosté reakci psal mé jméno.

StandaT:

Tak jsem další odchod(y) předpověděl správně, což mě ani trochu netěší, jen jsem nečekal, že to příjde tak brzo.

To, že jsem už částečně úspěšný věštec, se čtenáři mohou přesvědčit na mém příspěvku 28.12.2010 22:09:41
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/klara-samkova-vesela-.php?itemid=11711
30. 12. 2010 | 13:18

StandaT napsal(a):

jarpor:

StandaT@volny.cz

(ale i SuP, Rumcajs a další na podobné notě)

--------------------------

Jarpore jsou dvě otázky:

1./ Kdo tady "z prava" JEŠTĚ pravidelně bloguje?

2./ Kdo tady "z prava" JEŠTĚ pravidelně diskutuje?

Podotázka: Proč?

Moje odpověď je Jarpore, myslím, už nějakou dobu známá - je vidět v mé návštěvnosti. Občas si zajít do exotiky (jako to dělá Rumcajs, ale ten už si z lidí dělá jenom prdel), nebo se jen tak čas od času potkat s lidmi, co jsou na podobné vlně - ale na to nemusíme chodit sem.
30. 12. 2010 | 13:34

StandaT napsal(a):

t...

Chodil jste na Neviditelného Psa? Tam se začínalo s plnými jmény, emaielem a mnozí dávali i číslo na mobil. A vydrželo to docela dlouho. Skončilo Žakem, REALem a gerontem. Pak už zbyla jen (dle mě naprosto zákonitě) registrace.
30. 12. 2010 | 13:41

Béda napsal(a):

StandaT,

nebude to spíše tím, že klukům časem došla témata a trvalé samozesměšňování nemotivuje?

PS: škoda, že není kvůli víceméně názorové uniformitě a totalitě umožněna demokratická diskuse ve "veřejnoprávním" prostoru. Balo by hezké, kdyby kritické myšlení vyštípalo z TV některé filosofy, poblitology a analytiky. Nemyslíte?
30. 12. 2010 | 13:43

modrý edvard napsal(a):

Pane Peregrine, želím Vašeho odchodu. Byl jste určitě jedním z lepším bloggerů tuná.
30. 12. 2010 | 13:44

Tenco napsal(a):

jarpor
Ani ne tak radost, jako úlevu.
Znáte ten pocit, jak několik měsíců bojujete s plevelem a ono furt nic a najednou jednoho krásného dne procitnete - a ejhle !
Plevel je pryč.
Takže spíše úleva.
Rozhodně - úleva.

Tak nashle /ja Vás znám/ v příštích měsícich. :((
Budeme jim říkat hamletovské měsíce - co Vy na to ?

:)))))))))))))))))))))

P.S. Vidím, že pavlačodrbnovské vyjadřování /hodnotové soudy o někom v 3. os. j.č./ stále bují a bují. Jak ten plevel. No nic. Sem tam nějaký ten postřik a ono se to nějak vyvrbí.

Prosím Vás ale o jediné - nerozesmívejte mě stále svým tvrzením, kdy považujete své konformní žblebty - ano-i-ne kvazihodnotové soudy - za "osobité názory".
Má bránice by to jednou nemusila vydržet.
30. 12. 2010 | 13:45

StandaT napsal(a):

Bédo: osobně si myslím, že nedošla. Jen není motivace to dávat tomuto publiku.

Ta veřejnoprávní TV je přesně taková, za jakou se v (tuším) 2001 bojovalo proti zlé Dostálové a ještě zlejšímu Langerovi.
30. 12. 2010 | 13:51

Michal Macek napsal(a):

co by na to rekl vas jmenovec Bral?myslite ze by take utekl pred mordorskymi hordami? :D
30. 12. 2010 | 13:55

Nitroglycerin napsal(a):

Nečas je jistě strašlivé zklamání, ale jen pro toho, kdo od něj něco očekával. Jak může subalterní úředník, zbabělec a slaboch vést účinně boj proti korupci (byť ve funkci předsedy vlády), to tedy nevím. Korupce je ve skutečnosti jediným fungujícím systémem vládnutí na všech úrovních moci. Od obecní, přes parlamentní až po vládní úroveň. A právě pro tu účast na fungující korupci jdou politici do politiky. Jdou tam pro možnost vydělat bez faktické odpovědnosti desítky či stovky milionů a zajistit tak svou rodinu, včetně přifařených příbuzných. Jedině, že by měli tak bohatého tatínka, důchodce, lékaře, jako má ten pan bývalý starosty Prahy 1. Pak nemusí krást a korumpovat:):)
30. 12. 2010 | 14:03

lo napsal(a):

To pravice chce, copak jste to za 20 let nepochopil, že je to pravice obzvlášť ODS? Už minule jak jste psal, o pravici a levici vám nic nedošlo? Mystifikace pravice, ODSáků to je záměr!!!! A ostatní jsou pro ně socky, které nic neumí a přitom jen ty socky je živí a pravice žije v socilizmu-komunizmu a přitom nic neumí jen lhát, krást, dělat podvody pod záštitou slušnosti a morálky. Nevím jak myslíte, měl by jste se probrat z pravicového oparu!!!
30. 12. 2010 | 14:24

optimista napsal(a):

Na hledaný výraz „Michálek for minister“ nebylo v současném vládním období nic nalezeno.
Neměl jste na mysli „Michálek ministr. To by byl fór!“ ?
30. 12. 2010 | 14:47

jarpor napsal(a):

Hnoji,

Vaše bránice je mi ukradená... jakož i Vaše plky o plevelu...

Dík za hodnocení mých názorů... ty Vaše nestojí ani za nějaké slovo.

Hezký den

Standa T.

No, uvidím, zda Vás budu následovat... je to tu skutečně již exotika... tak proč jim to kazit, že.

Hezký den i Vám
30. 12. 2010 | 15:07

kozoroh napsal(a):

Jarpor, StandaT...
Už tady moc nepíši. Blogy jsou čím dál víc monotématické, diskuze rovněž. Zamyslet se nad tím co píše protivník? Ani náhodou! Setřít, shodit, překroutit, zašlapat! Nakonec to jsme se jezdili učit do Moskvy....!

Nikdy jsem nebyl fanda levice, ale byl jsem ochoten diskutovat i s názory odlišnými od mých. Dokonce i s vlkem! Abych nepropadl fatalizmu, radši moc nereaguji na ty účelové bláboly třeba TCKH, Bédy a mnoha jiných. Jen jsem zvědav, co budou dělat, až nebudou mít názorové oponenty ani v blogařích. Těch nestranných už tu moc není. Myslím, že pan Stejskal nemá moc šťastnou ruku ve výběru.
30. 12. 2010 | 15:15

¨Béda napsal(a):

kozoroh,

"lidi již neměli zájem o "filosofy" a (kriticky - na základě reality) ušlapali je."

PS: Šťastnou cestu ať již vede kamkoliv (ovšem nikoliv na účet druhých - to by nemylo hezké) v Novém roce.
30. 12. 2010 | 15:23

jarpor napsal(a):

Kozoroh

Napsal jste to velmi přesně..

Myslím, že na jistou dobu "zmizím"... jednak z důvodu delší cesty, kde s odstupem se budu jen dívat, na vývoj zde...
a jednak... ale to už jsem psal.

Díky za Vaše vstupy... a do nového roku 2011 Vám přeju zdraví, štěstí, optimismus a pohodu...

Hezké odpoledne
30. 12. 2010 | 15:26

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Peregrine
proč to zamáznout? Dejte si chvíli oraz a třeba dostanete zase chuť něco napsat.
A proč zrovna teď, když se chystám na Filosofii pro normální lidi?
30. 12. 2010 | 15:32

kozoroh napsal(a):

Béda.
Považujete-li se za filozofa, pak z mé strany se ušlapání bát nemusíte. Jen Vás nebudu brát vážně.

I vám přeji v Novém roce šťastnou cestu a chci doufat, že mne mezi řádky neposíláte do recta.

Jarpor.
I Vám přeji vše nej v Novém roce. Určitě se i zde občas objevím.
30. 12. 2010 | 15:36

Béda napsal(a):

kozoroh,

pan Peregrin má v CV "logik a filosof..."

Mimochodem: s tím "Michálek for minister" není vůbec originální.

V tomto smyslu jsem na A.cz napsal příspěvek hned někdy na začátku celé kauzy.
30. 12. 2010 | 15:54

Tencokida Hnuj napsal(a):

kozoroh
Za sebe mohu říct, že to že tu už moc nepíšete tedy nijak poznat není.
Ake to asi víte. Jen připomínám.

A až zase ucítíte potřebu zde pronášet o někom hodnotící soudy ve 3.os. j.č./pavlačové drby, donašečství či pomluvy se tomu říká v lepší společnosti - ve vaší společnosti pak ohromná bžunda, příspěvek do věcné diskuze etc./, tak vězte, že je to většině skutečně diskutujících naprosto šumafuk.

To jen já se někdy ozvu.
Protože je mi Vás líto.
Mě je líto každého o koho okolí nejeví naprosto žádný zájem.
Nazvěte to třeba levounstvím.
Já to ale dělám z důvodu lidskosti.
30. 12. 2010 | 16:03

StandaT napsal(a):

kozoroh: zdravím.

Ten mail je i pro Vás.
30. 12. 2010 | 16:03

kozoroh napsal(a):

TCKH.
Nemám ambici plevelit diskuzi zbytečnými, rádoby duchaplnými texty. Svého času jsem zde dost poodhalil svůj CV. Kdybyste to zaregistroval, nemusel jste se ztrapňovat slovní ekvilibristikou, kterouž hladíte především sebe, rentiére z říše východu.

StandaT.
Zaregistroval jsem a díky.
30. 12. 2010 | 16:39

Gerd napsal(a):

Pane Peregrine,
nevím jestli čtete diskuzi pod svými blogy, ale pokud píšete, jak zamést s korupcí, jsou nutné dvě věci:

1. otevřený a kontrolovatelný výběr vítěze veřejné zakázky společně s porovnáním, za kolik je podobnou službu možné pořídit za hranicemi ČR. K tomu otevřít prostor i pro firmy z EU.

2. pravidelné prověrky financování politických stran a zabavování podezřelých příjmů. To už zmiňuje jen málokterý bojovník proti korupci, že hlavním motorem korupce jsou volební kampaně politických stran a zejména jejich financování.

Politické kampaně stojí ČR stovky milionů korun jednou za 4 roky, celkem však 1 mld. Kč. Střízlivý odhad korupce mluví o cca. 100 mld. Kč ročně. Tedy 99% zůstává věrným straníkům jako odměna za volební příspěvek.
Neexistuje horší poměr mezi vloženými prostředky a výsledkem.

Pěkný podvečer
30. 12. 2010 | 16:48

Naštvaný napsal(a):

"Michálek for minister", co, for president! Jako ministr by poplet co může, viz. předání problému mediím a ne policii. Ale jako president si to může dovolit. Hlavně, že má takové charakterové vlastnosti, jak je projevil ve svém úřadu.
30. 12. 2010 | 16:54

Tencokida Hnuj napsal(a):

kozoroh napsal(a):

NEMÁM AMBICI PLEVELIT DISKUZI ZBYTEČNÝMI, RÁDOBY DUCHAPLNÝMI TEXTY.

TENTŽ ???!!! kozoroh píše :

Béda.
Považujete-li se za filozofa, pak z mé strany se ušlapání bát nemusíte. Jen Vás nebudu brát vážně.
Potůček je soft verze Kellera. Oba ultralevičáci, toužící po rovné společnosti, ve které ale oni budou mít vůdčí roli. Nic nového pod sluncem. Nakonec budeme bojovat za sociální rovnost tak dlouho, až se buď vybijem, nebo pojdeme hlady.
Ovšem soudě podle vzorku zde diskutujících lze dovodit, že armádu má silnou. Jen aby to nebylo stejné jako s jistým panem P., jež svou sílu odvozoval od průzkumů STEMu.
Pana Potůčka jsem asi 2x viděl v TV. Jeho argumentace je natolik nestravitelná, že je až s podivem, že jsem to přežil bez koliky.

etc etc.

Ne, Vy tady neplevelíte diskuzi....
Vy tady přinášíte vlahý vítr z kanálu svých předpojatých privátních hodnotících soudů.
Navíc mnohdy ve 3. o. j. č. - to je formou drbů, klepů a pomluv.
Takže skutečně je dobře pokud tu jarporovskou otázku " To write or not to be ?" vyřešíte jednou provždy. Věřím že záporně.
30. 12. 2010 | 17:03

kozoroh napsal(a):

Co na to říct?!
Ach jo.
30. 12. 2010 | 17:30

Jan Žura napsal(a):

Pane Peregrine, nad Vaší tupostí lomí rukama tupci, kterých je na těchto blozích až až, jsou natolik přesvědčeni o své pravdě, že skutečně nemá s nimi cenu diskutovat. Ať mi někdo v tom stádu najde někoho spravedlivého.
30. 12. 2010 | 17:40

NKÚ napsal(a):

Michálek na NKÚ!
30. 12. 2010 | 17:51

Ivan napsal(a):

Domnívám se, že korupce je v naší novodobé společnosti pouze fangle třepotající se ve větru.
Je to stejné, jak oslava práce v prvomájových průvodech. Přece každý myslící věděl, že je to plivnutí na poctivě pracující.
A nyní tomu není jinak. Základ odstreanění korupce je nastolení morálních hodnot. Léčit důsledky je nesmysl, u tak zhoubných chorob musím odstraňovat příčinu.
Nevím, jak nás do umyjí zašpinění.
30. 12. 2010 | 17:57

zzz napsal(a):

Na rozdil od Vas si myslim,ze v politice
/ale nejen v ni/ je skutecnych darebaku vic nez dost! Korupce v celem state a neochota
se ji,lichve a podvodum postavit me v tom
utvrzuji neustale!
30. 12. 2010 | 18:30

RA napsal(a):

s udavačem Michálkem,který si nahrává své spolupracovníky, bude teď opravdu skvělá spolupráce.
30. 12. 2010 | 18:40

Tencokida Hnuj napsal(a):

RA
Měli by ho soudit. Co nejpřísněji.
A odsoudit. Do vyhnanství.
Já bych ho poslal třeba...na Kajmanské ostravy. Nebo Bahamy.
Nebo do JAR ?

Hmm. Mám to jakési popletené.

Je Michálek ten , co nás okrad, ne ?

A ten Knetig by měl dostat metál. Sám Kmotr privatizace by mu ho měl předat.
Stejně jak ...jak se jmenoval ten romantický Kecal - jo, Martinů.

A Drobil by se měl stát papežem.
Je to dobrý katolík, ne ?

Víte, já ten denní tisk zas až tak moc nesleduju. Tak když bych popletl nějaká jména , tak mě opravte, jo ?
30. 12. 2010 | 18:49

RA napsal(a):

Tencokydá hnůj....... hlavně zabránil Michálek tomu, aby se v této věci něco vyšetřilo. A to tím,že to nenahlásil policii, která mohla legálně nasadit odposlech. Co s tím teď může policie dělat? Bude to jen tvrzení proti tvrzení.
30. 12. 2010 | 18:56

Béda napsal(a):

RA,

zdá se mi, že chcete soutěžit s DrDr Berwidem Kopecký Buquoyem o vtip roku.

Kdyby se Michálek pokusil nahlásit věc "antikorupčnímu" týmu Langrova policejního ředitele, znamenalo by to patrně:
- okamžitý slet justiční mafie na pokec do Strakovky za účasti policejního prezidenta
- okamžitý úklid důkazů i Michálka
- okamžité zneveřejnění všech relevantních fakt

Sečteno podtrženo: Michálek by byl jediný kdo by doplatil v rámci vládního tahu proti korupci na korupci. Drobil by se chechtal dále na ministerstvu, ODS by nadále odpovědně spoluvládla s půl miliardou k dobru na Langerem spravovaném kontě a státní rozpočet by byla antikorupčně seknut o pouhé 3 miliardičky. Samozřejmě veřejnost by se dověděla leda tak velké kulové.
30. 12. 2010 | 19:19

argun napsal(a):

"nemalá část těch, kdo do boje o radnici šla, tam skutečně pořádek udělat chtěla."

Asi jo pane Peregrine. Problém je v tom, že ti "vymítačí ďábla" zhusta nemají zbla ponětí o tom, jak by onen vzývaný "pořádek" měl vypadat. Ví a umí prd, jen kritizovat. Výsledkem pak je všobjímajímající celonárodní hysterie, v horším případě paranoia, že vše je podovod a klam. V takovém blbinci pak ovšem nelze realizovat vůbec nic smysluplného, jen směňovat nahrávky soukromých rozhovorů učiněných po hospodách...

Mám dva Drobily.. koho máš ty?

Místo osobní zodpovědnosti kolektivní hysterie. Místo jednoho znalého člověka jich přijde na jednání osm - jeden větší pitomec než druhý. Za hrdého zpěvu písní o trasparentnosti a všeobecné informovanosti...

Běžte s tím do háje.
30. 12. 2010 | 19:24

argun napsal(a):

Ivan
"Léčit důsledky je nesmysl, u tak zhoubných chorob musím odstraňovat příčinu."

To je přesné. To ostatní jsou jen kecy a pěna dní.
30. 12. 2010 | 19:27

F.O.F.R. napsal(a):

Níže uvedené video shrnuje ve stručné pětiminutové prezentaci možnosti a limity Nečasovy vlády. Poučné pro příznivce i odpůrce.

http://www.youtube.com/watch?v=CR_LSudPY8w
30. 12. 2010 | 19:34

Tencokida Hnuj napsal(a):

RA
Víte jak se povolují policejní odposlechy ?
Sem s tím.

http://hn.ihned.cz/c1-20779090-kdyby-se-policie-snazila-slo-by-to-bez-odposlechu

"Anebo odposlechy úplně zakažme. Řekněme, že osobnostní práva a právo na ochranu soukromí jsou důležitější než vyšetřování kriminality. Osobně jsem přesvědčen, že kdyby se policie snažila, obešla by se často bez odposlechů. Využívat odposlechy je ovšem pohodlné."

Zjistěte si co je to za pána a jakou funkci zastává v justiční mafii.

A poraďte se s někým kompetentním od kriminálky, jak se to má s pohodlností policie a technikou, kterou používá podsvětí či soukromé firmy.

A všechno si to sečtěte a podtrhněte.

Ve výsledku se lze celkem snadno dopracovati k tomu, kdo má zájem na tom, aby stát neplnil své základní funkce - vynucovat dodržování regulativních norem a to i od sebe sama - od lidí v jeho institucích.
Ti, kteří chtějí přijít levně k aktivům státu.

I za pomoci policie a justiční mafie.

Respektive za pomoci některých lidí z policie. A za pomoci justiční mafie.

Vaše kdyby, kdyby...je nanic.
30. 12. 2010 | 19:43

Tencokida Hnuj napsal(a):

re: v jeho institucích..../ODSTAVEC

Jsou to ti, kteří
30. 12. 2010 | 19:44

ja napsal(a):

Jedina cesta zmeny je pockat, az Klaus zmizi z politiky. Do te doby bude korupce jen "smesna" zalezitost, se kterou se da preci skvele zit...
30. 12. 2010 | 20:48

hoch napsal(a):

Vážený pane! Odchod by byl ztrátou. Snad to není definitivní. Na píchačky se tu přece nehraje...
30. 12. 2010 | 22:33

arnazach napsal(a):

Oprava a omluva: Profesore, nebuďte (tak kategorický ...)
30. 12. 2010 | 23:08

jchj napsal(a):

Michalek?
Z pana Michalka jsem mela velice rozporuplny pocit,a rozhodne jsem nepodehla tlaku medii delat z nej ukrivdeneho chudaka.Nedovedu si predstavit ministra,ktery nekde beha s nahravacim zarizenim a uz vubec na mne pan Michalek nedelal dojem vyrovnaneho,fundovaneho cloveka.Proste tomu cloveku po jeho divadelnim vystupu neverim!!
31. 12. 2010 | 04:27

citizen napsal(a):

pro jchj:
Vaše pocity jsou jedna věc a druhá věc jsou fakta. Totiž ty nahrávky. Pokud dáváte přednost iracionálním antipatiím je to vaše ostuda. "Mediální kauza", "tlak médií" apod. jsou naučené fráze politiků, aby odvedli pozornost od podstaty věci. Je úplně jedno, kdo lumpárnu zveřejní a na koho se přitom obrátí - podstata je, že straníci nesmí krást peníze daňových poplatníků.
31. 12. 2010 | 06:35

Vico napsal(a):

Autorovi : Ještě si to, prosím,s ukončením vašeho blogu rozmyslete. Skoro se mi chce citovat jeden obehraný reklamní text. "Dej si pauzu, dej si Kit Kat".

Není zde jediného blogera/a i kdyby zde blogoval sám Ježíš Kristus výhradně pro členy strany lidové, platilo by to i v jeho případě/, který by v diskuzním vláknu neseznal, že je blbec :-)

I když sám sebe řadím vlevo,četl jsem vaše články se zájmem. Nesouhlasil jsem, ale také vám někdy v duchu dával za pravdu.

Víte přece sám, že když se chce člověk posunout dopředu, měl by se seznamovat s názory druhé strany sporu. Princip kontradiktornosti se tomu říká.

Takže asi tak.
31. 12. 2010 | 07:59

anti politik napsal(a):

Říkáte a tvrdíte, že "to ono"-tedy změna musí přijít od shora? Odtamtud přichází v podobě předvolebních keců už dvacet let a pořád nic! Ne, ne milý blogere, odtamtud teď zase čtyři roky opět nic nepříjde, odtud nepříjde samočistící snaha ani náhodou, na to tady už nikdo nevěří! Ona změna příjde a zřejmě bude muset "ulice" jak nás pejorativně nazývají tuto změnu iniciovat i za cenu tvrdých střetů! Ona se totiž dnešním tkz. demokratům stala velmi zvláštní věc, která kdysi smetla komunisty! Národ se i přes jasně viditelnou devastaci všech stmelujících hodnot, které národ dělají národem opět stal morálnějším než jeho elita a to je průšvih který se zakamuflovat blábolením o svobodě nedá a ani blufováním o tom jak skvělá je demokracie!! Věřte, že bez tlaku veřejnosti "svůj tvrdě vybojovaný komunismus"-jinak se jejich chování vůči penězům občanů ani nazývat nedá budou bránit i s pomocí represivních orgánů!! Jak říkali odpůrcům režimu komunisti víme a už dokonce víme i to jak nazývají demokrati své odpůrce! Česká média jaksi zapomínají psát o tom jaké boje s "demokraciemi" vypukly od Řecka až po Itálii, (a opět jde jak jinak o rozkradení státních majetků, stejně jako u nás a lidé nechtějí za své zlodějské politiky nic platit) k jakým tvrdým střetům a pouličním bojům dochází a jak nazývají demonstranty! To prý nejsou nespokojení lidé, prý to jsou anarchisti a nacionalisti!
31. 12. 2010 | 08:27

pepka z Berouna napsal(a):

Je vidět,že vláda nemá zájem nic měnit ani změnit v korupč.sviňárnách.Chudák občan z celého skandálu ma hlavě guláš.ředitel ŽP je ten špatný,že si dovolil udat svého nadřízeneého pro pokus o žebrání krupek pro sebe a do kasičky ODS.Pokud Nečas bude trestat poctivce co korupč.prasárnu zviditelní a ohlásí na patrič.místech a jako odměnu za poctivost dostanou vyhazov tak neco zhnilého je v našem státě.Anebo to má být ukázková akce pro event.další poctivce ????To co se děje ve vysoké politice to samé se odehráva i v malých městech v komunál.politice.Za braní úplatků u stát.úředníků bych sekala pazourky pro výstrahu všem ostart.nenažrancům.Poučení pro poctivého občana je :poctivosti nejdál dojdeš za roh a tam pojdeš
31. 12. 2010 | 20:07

Gabrielle H. napsal(a):

Vážený a srdci milý Jaroslave Peregrine. A ten vtip o tom, jak "Drobil" letěl z osmého poschodí velikého činžáku znáte? Podobnost s Husákem je čistě náhodná, protože Husák byl ošklivě rudý, zato Drobil krásně modrý :-),ale ta nehynoucí láska ke straně a vládě se tedy přehlédnout nedá. Zvláště při jeho uvědomělém hlasování o zachování vlády Svaté trojice, i nějaká ta slzička dojetí vytryskla :-DDDD
http://www.youtube.com/watch?v=CH1sefMTj4o
A tajná dohoda? Již dávno byla odhalena. Náš arcivévoda Svatý Václav Klaus Sličný a Veliký je sice mistr tajných dohod, ale na své zvídavé poddané v podhradí si nepřijde. Wikileaks může Čechům a Moravákům jenom tiše závidět. Zaregistrujte se prosím, vždyť jde o čerstvě odhalený a supertajný dokument :-DDD
http://www.osud.cz/osudcz-tv-tajna-umluva
a protože je silvestr, přidám něco málo navrch...
http://www.youtube.com/watch?v=Dy1AL_NaOZc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=M0gThwVsnY8
http://www.youtube.com/watch?v=QEsVL9Lr80k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=k3-iGCFnKv4&feature=related
---
http://www.youtube.com/watch?v=oVFK32He3VM
http://www.youtube.com/watch?v=9GCRvsqIAs8
http://www.youtube.com/watch?v=Dr6XrAHCVH0
http://www.youtube.com/watch?v=8aulZedWXXM
---
http://www.youtube.com/watch?v=Et-968g2UPQ&feature=related
http://www.tripatlas.com/videoplay/h_OW9zIRFoU
http://www.tripatlas.com/videoplay/UpPTh_O2PMQ
http://www.tripatlas.com/videoplay/lPkkiD_umpA
http://www.youtube.com/watch?v=4YdlcSUjfJU&playnext=1&list=PLE92606ECF30821F8&index=85
---
V tento požehnaný vánoční čas - mimochodem potrvá až do Tří králů - posílám vám a všem lidem dobré i té méně dobré vůle přání a pár dárečků k blížícímu se novému roku. Pán pánů a Král králů Ježíš Kristus a jeho království světla, lásky, míru a pokoje ať je s námi se všemi po celý nový rok 2011. Pána temnot, Satana a jeho démony Mamon, Ego, Prachy, Byznys, bezuzdný Sex a zneužívané Drogy ať se propadnou do temnot, tam odkud přišly. Jedině tak můžeme uzdravit svoje tělo i duši a celou planetu Zemi. K tomu ať nám žehná Jesus Christ Superstar
---
http://www.youtube.com/watch?v=AdHG0E3aSjo
---
http://www.youtube.com/watch?v=UIrolfwN-VM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=MhKWwoAuuC8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=rlqXGk-RF-M
http://www.youtube.com/watch?v=pivmW_FX_EI&feature=fvw
http://www.youtube.com/watch?v=qXahJYGkYX4&feature=fvw
---
http://www.youtube.com/watch?v=vptON8d-3S4
http://www.youtube.com/watch?v=7k0xe2iAR3Q
http://www.youtube.com/watch?v=Ss8zzuBsb5w
http://www.youtube.com/watch?v=rfKfsIoEGe4
---
http://www.youtube.com/watch?v=XIJjUAqEna0
http://www.youtube.com/watch?v=LLfjG0QLe5w
http://www.youtube.com/watch?v=1vXy2-oVQO4
http://www.youtube.com/watch?v=DZ2J-3aCgaE
---
http://www.youtube.com/watch?v=Ft9qJ9NteQI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=yUwPhrLlgx0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ZBZ0Fe44ppg&feature=fvst
http://www.youtube.com/watch?v=RWtzoZNb8kM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Ugql6D4pFKM&playnext=1&list=PLBD04C29ECDCADEAF&index=2
http://www.youtube.com/watch?v=K1YzK0Fiz-I
http://www.youtube.com/watch?v=7irynJtKI4I
---
http://www.youtube.com/watch?v=AdHG0E3aSjo
http://www.youtube.com/watch?v=ITK79auSsw4&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=O-vlysatIZQ
http://www.youtube.com/watch?v=APxXwp23hi0
http://www.youtube.com/watch?v=FkSA1g8WAjE&feature=related
---
http://www.youtube.com/watch?v=Wi0Oa1Zl0e8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=UoLS3ma-twg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=7YXtf7vtz3c&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=4Gae-n0Pb7Q&feature=related
---
http://www.youtube.com/watch?v=oYSYHN-w8dg&feature=related
---
http://www.youtube.com/watch?v=C5CmMm_SRpM&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Eosud%2Ecz%2Fcs%2Fclanek%2Ephp%3Fid%3D9258&feature=player_embedded
Další díly si prosím vyhledejte v nabídce ukázek napravo...
PS: bylo mi ctí se tu s vámi potkávat. Nechcete si to ještě rozmyslet? Nemusíte chodit zase tak často, pokud vás to časově zmáhá, ale občasná návštěva hlubokomyslného filosofa by byla osvěžující. Fakt...
Vše dobré i to nejlepší vám ze srdce přeje Gabriela
31. 12. 2010 | 20:07

Hurá napsal(a):

Pane autore, logik a filosof nemlátí prázdnou slámu neustále dokola. Vy to děláte, a to není logické. Filosof nabídne svoji novou vizi, a vy ji nenabízíte. Zkuste se vrátit zase k matematice.
31. 12. 2010 | 20:52

yxoxs napsal(a):

Pane profesore,
skutečně si myslíte, že dnes je stále v kurzu: "moudřejší ustoupí"?

Já si to nemyslím. Komu odchody těch "moudrých" nejvíce prospějí? Kdo jsi rozumu pobral, pochopíš!
01. 01. 2011 | 16:52

yxoxs napsal(a):

Pane profesore,
skutečně si myslíte, že dnes je stále v kurzu: "moudřejší ustoupí"?

Já si to nemyslím. Komu odchody těch "moudrých" nejvíce prospějí? Kdo jsi rozumu pobral, pochopíš!
01. 01. 2011 | 16:52

Luckyboy napsal(a):

Pane Peregrine,

zkuste sem a tam část Vašeho času přece jen věnovat tomuto blogu. Čtu Vás rád a zaujatě.
02. 01. 2011 | 19:42

camponotus napsal(a):

ČR se pomalu, ale jistě, mění v banánovou republiku, v jejímž čele stojí garnitura nízkých mravů. Víme, jak takové republiky končí - vzbouřením lidu, revolucemi, násilným svržením garnitury. Pro jistotu si objednám stavbu mombenfest bunkru, abych nepřišel k úrazu.
03. 01. 2011 | 21:08

Vlček napsal(a):

Michálek for minister?
A proč ne rovnou Michálek for president? ;-)

No jo, dělám si srandu, prezidentské volby nejsou na pořadu dne, ostaně jsou tu jiní kandidáti. ;)

"Že se v naší zemi uplácí a tuneluje do takové míry, že to ohrožuje důvěru lidí v celý demokratický systém, je bohužel holý fakt." píše Jaroslav Peregrin.

Ano, je to holý fakt. Bohužel fakt, který je už zažraný v tomto systému natolik hluboko, že s ním asi těžko co udělá i sto takových Michálků.
Nicméně lidé pomalu ale jistě ztrácejí důvěru v celý demokratický systém a pokud toto není pro politiky dostatečným varovným mementem, tak co ještě jiného?!
Něco by se tedy s tím dělat mělo. A to velmi rychle. Myslí si snad ti "bohorovní vašnostové", že je ochrání jim oddaná policie? Nebo domácí zazobanci, na tomto zahnívajícím systému tak skvěle tyjící? Nebo si snad myslí, že je ochrání cizí žoldáci? :-o
Nenapravitelní hlupáci! Copak se nikdy z dějin nepoučí? :-(
06. 01. 2011 | 03:38

PRINCEEsther33 napsal(a):

freelance writer
21. 12. 2011 | 04:27

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy