Skrytý život reklamy

30. 03. 2010 | 08:36
Přečteno 7910 krát
Jestliže čím pitomější věc, tím větší reklama, pak čím menší reklama, tím méně pitomý výrobek, a tudíž ty nejméně pitomé věci nemohou mít reklamu žádnou. A protože věci, které nejsou pitomé, jsou opakem těch, které pitomé jsou, dopátráme se jich tak, že vytvoříme opaky těch nejpitomějších reklam!


Přemýšleli jste o tom, proč je tolik reklam? Samozřejmě, že proto, aby lidé kupovali věci, často jsou to ale věci, které vůbec nepotřebují. Čím nesmyslnější výrobek, tím vtíravější reklamu potřebuje, aby si ho vůbec někdo koupil. Ale domysleme tuto myšlenku do důsledků: jestliže čím pitomější věc, tím větší reklama, pak čím menší reklama, tím méně pitomý výrobek, a tudíž ty nejméně pitomé věci nemohou mít reklamu žádnou! Ale jak najdeme výrobky, na které není vůbec žádná reklama? Můžeme samozřejmě zkoušet prohrabávat zastrčené regály zapadlých obchodů, ale já jsem vymyslel lépe fungující metodu. Protože věci, které nejsou pitomé, jsou opakem těch, které pitomé jsou, dopátráme se jich tak, že vytvoříme opaky těch nejpitomějších reklam!

Tak to zkusme. Velkým hitem reklamy jsou biopotraviny. A já se ptám: kdo z vás už slyšel o mortopotravinách?

mortopotraviny
mortopotraviny


Aha, nikdo? Tak to jsme na správné stopě. Hledejme zeleninu se zaručeně nejvyšším obsahem pesticidů. Obilí geneticky modifikované tak, že každé zrníčko je vlastně malou nestvůrkou! Potraviny bohaté na cukry, tuky, zakonzervované maximálním množstvím "éček". Že jste ještě vaši lokální prodejnu mortopotravin nenašli? No vidíte, jak vás reklama zpracovala!

Čteme, že Každý z nás si proto může udržet vysokou úroveň vitality a pevné zdraví až do stáří, je však třeba začít včas. Ale napadlo vás, že každý z nás může získat nízkou úroveň vitality již v mládí?

centrum
centrum


Zkrátka že staří můžeme být i ve dvaceti! Jaká úleva, za ničím se nehonit, válet se doma, občas zajít do nějakého toho sickness centra a tam se vyválet pod odborným dohledem a jinak jenom vesele naříkat.

Možná, že jste už narazili na nadaci Veselý senior. Ale víte i to, že existuje - samozřejmě bez jakékoli reklamy - i nadace Smutný junior?

nadace
nadace


Jaký skvělý vynález: dáte-li této nadaci své peníze, můžete přestat dělat, že radostný, úspěšný a že jste free, cool a in. Můžete uskutečnit osvobozující come out a všem ukázat, jaký otrávený a neúspěšný looser ve skutečnosti jste, že nejste vůbec free ani cool, že jste totálně out! Těžko se divit, že je tato nadace tak dobře ukrytá, kdyby se o ni lidé dozvěděli, byla by jistě brzy zavalená přívaly peněz!

A tak je to se vším, stačí jenom dobře číst mezi řádky reklam.

Mimochodem, jistě jste už slyšeli, že je Liška jednička ve stavebním spoření (to ví dnes už přece každý!) Ale kdo ví, že Vlk je dvojka v bouracím rozhazování??

vlk
vlk


Kdo by čekal na ulici, nepůjde-li náhodou kolem Vlk a nenabídl mu smlouvu na to, že když si zbourá dům, vezme si od něj za to nějaké peníze? Jedině ten, kdo se nedá reklamou zblbnout a jde pod povrch!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Míla Burda napsal(a):

Pane profesore Jarýne,skvělé jako obvykle,moc jste mne pobavil.
30. 03. 2010 | 09:13

Otis napsal(a):

to jsem zvědav, co na to řekne nick Vlk :-)
30. 03. 2010 | 09:38

Holubář napsal(a):

:-D
30. 03. 2010 | 09:42

Al Jouda napsal(a):

Teorie pro praxi nepoužitelná !
30. 03. 2010 | 10:05

Sadi napsal(a):

Skvele :-))
30. 03. 2010 | 11:41

sociál napsal(a):

Pane Peregrin, mám pro Vás návrh. Pojďme spolu založit politickou stranu. Budeme se jmenovat ČSAD (Česká strana asociálně demokratická) a naším programem bude logická negace programu ČSSD. Uvědomte si, že průměrný volič nevolí podle toho, jaké výhody mu program může přinést, ale právě naopak. Člověk vyhledává především možnosti, jak degradovat svoji socio-ekonomickou situaci. A právě proto nás bude volit. Pojďme do toho. Yes we can :-)
30. 03. 2010 | 12:18

vlk napsal(a):

Pane Pelegrine skvělé!
A ten byznys promyslím! Ten není úplně marný. A to by bylo aby vlk nebyl jednička!

P.S: když domyslíme,že právě běží volební kampaň a kdo otravuje venku, doma v bedně, na internetu, prostě všude a jejcih užitečnost...Máte dokonale pravdu.Škodí všichni. Ale troufnete si na ně aplikovat svůj postřeh , že dobré věci nemají repklamu? Tedy , že ti co nemají reklamu skoro žádnou by v parlamentu škodili a kradli nejméně?
30. 03. 2010 | 13:23

XOR napsal(a):

Inu ja nevim, skoly nemam, ale neni nahodou opakem jednicky, tedy toho nejlepsiho/prvniho nikoliv dvojka, alebrz nejhorsi/posledni? :)
30. 03. 2010 | 14:43

Taoiseach napsal(a):

Jaroslav Peregrin

Abych dostál své pověsti protivného pedanta, musím konstatovat, že opakem biopotravin by byly thanatopotraviny, nikoli "mortopotraviny".
30. 03. 2010 | 15:20

Eliška II napsal(a):

cha, jdu si uvařit trochu nezdravé stravy, zavolám svému smutnému juniorovi, jestli si taky nedá, že by mohl být in. Pak prohlídnu účet na Lišce a jestli tam bude, co si myslím, přejdu k vlkovi! A noťas dnes nechávám v kanclíku, stejně už mě dnes nic nepobaví více, nežli tento krásně odlehčený blog!

Krásný předposledně-březnový večer všem:-)
30. 03. 2010 | 17:03

hospodyňka vševěřící napsal(a):

Vážený pane, zdá se, že jsem Váš článek zcela nepochopila (nedostatek vzdělání a smyslu pro humor), ale shlédla jsem v telce reklamu, kde dáma v letech volá Annu z Providentu, je-li něco honem honem třeba. U nás bylo třeba honem honem umýt nádobí, volala jsem Annu a hádejte, kdo nakonec to nádobí musel umýt? Mohl byste se zaměřit na klamavou reklamu?
30. 03. 2010 | 22:38

SuP napsal(a):

hospodyňka vševěřící -
Na nádobí volejte Annu Proletářku. Anna z Providentu se vám na něj vykašle .......
31. 03. 2010 | 08:42

Otis napsal(a):

XOR:
prozradím Vám sladké tajemství, poslední v bouracím utrácení je Zajíc! Smlouvu s ním jsem využil na rekonstrukci chalupy a bylo to opravdu hrozné.
31. 03. 2010 | 09:51

jaroslavperegrin napsal(a):

Česká strana asociálně demokratická?
Když, tak už bych chtěl Turecký prostředek asociálně totalitární.

Teorie pro praxi nepoužitelná? Musíte se více snažit!

Opakem jedničky nemůže být poslední, neboť žádné poslední číslo není! Protikladnost jedničky a dvojky naproti tomu můžeme vyvodit z Platónovy teorie čísla, neb čísla podle něj vznikají z protikladu jednoty a dvojnosti. Je to všechno strašně složité a sám se v tom ještě dobře nevyznám ... Až to zcela pochopím, splynu s veškerenstvem.

Thanatopotraviny? Začátečníkům v obracení reklam se občas stává, že zapomenou aplikovat nějaký ten protiklad, tady například přechod od řečtiny k latině ...

Vlk a Zajíc! Pěkná dvojka. (Režie Kotěnočkin ...)
31. 03. 2010 | 16:26

David Kalhous napsal(a):

Skvele :-)
31. 03. 2010 | 20:53

1888 napsal(a):

S reklamou je to jako s kazdou jinou lidskou komunikaci. Jsme nad veci tak dlouho az najednou zjistime, ze nas nekdo zase dostal. To ze naletime je bohate vyvazeno tim ze "komunikujeme a tedy jsme", mohu-li trochu vybrakovat kolegu Descartesa. Jedinej clovek, kterej ma sve jiste je nebostik.
06. 04. 2010 | 19:19

A.Lange & Sohne watches napsal(a):

A watch that carries and shows off your
09. 04. 2010 | 02:59

watchvisa napsal(a):

very happy to come here
09. 04. 2010 | 04:41

Callaway X 22 Irons napsal(a):

very happy to come here
14. 04. 2010 | 08:17

klaun2 napsal(a):

Kdo neskáče není Čech! :-)
25. 04. 2010 | 11:14

bootsugg napsal(a):

i like<a href="http://www.buyuggsite.com ">ugg boots</a>,<a href="http://www.buyuggsite.com/u... ">uggs</a>,<a href="http://www.buyuggsite.com ">ugg australia</a>,<a href="http://www.buyuggsite.com ">ugg classic</a>,<a href="http://www.buyuggsite.com/u... ">ugg boots uk</a>,especlially like<a href="http://www.buyuggsite.com ">ugg classic tall</a><a href="http://www.buyuggsite.com/u... ">tall ugg boots</a><a href="http://www.buyuggsite.com/u... ">short ugg boots</a><a href="http://www.buyuggsite.com/u... ">uggs sale</a><a href="http://www.buyuggsite.com ">buy ugg</a><a href="http://www.buyuggsite.com/u... ">buy ugg boots</a><a href="http://www.buyuggsite.com/u... ">discount ugg</a><a href="http://www.buyuggsite.com/u... ">buy uggs</a><a href="http://www.buyuggsite.com/u... ">ugg boots online</a><a href="http://www.buyuggsite.com/u... ">discount uggs</a><a href="http://www.buyuggsite.com/u... ">buy cheap ugg boots</a><a href="http://www.buyuggsite.com/u... ">knitted ugg boots</a><a href="http://www.buyuggsite.com/u... ">ugg boats australia</a> cheap
24. 08. 2010 | 05:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy