Kostliveček v krabici od pana ministra

19. 01. 2011 | 22:13
Přečteno 10900 krát
Znáte ten vtip o pánovi, kterému u dveří zazvoní patnáct centimetrů vysoká smrtka s kosou, a když se pán diví, že je tak mrňavá, smrtka mu řekne, ať se do toho neplete, protože ona si jde pro jeho křečka?
Tak asi na stejně velkého kostlivečka jsem nedávno narazil v zelené krabici, která před lety přišla od tehdejšího ministra vnitra Ivana Langera do instituce, pro niž mám čest pracovat.

Ke krabici byl přiložen dopis, v němž stálo něco v tom smyslu, že pan ministr se nechává poroučet a ctěnému úřadu posílá na ukázku společenskou hru, jež výrazně zlepší fungování policie. Na krabici pak bylo napsáno jednou „Policie“, několikrát „Pomáhat a chránit“ a vevnitř to chrastilo.

Tenkrát neexistoval nejmenší důvod něco takového vůbec otevírat, natož hrát a nezdálo se ani, že se kdy naskytne. Až letos. Jednoho dne přišla do instituce na návštěvu mladá dáma, doprovázená prvňáčkem, kterému nadělili ve škole nečekané volno. Měla co k vyřizování, a tak jsme chlapečkovi, aby netropil alotria, hru otevřeli. Vevnitř bylo jakési Člověče, nezlob se ve variantě s překážkami. Na herní desce z bytelného papundeklu byla namalována silnice, několik domečků, hřiště s matkou, dvěma dětmi a pedofilem v nedalekém křoví, hasičárna se čtyřmi hasiči, jeden zloděj aut i s ukradeným vozem, jedno nabourané auto se zřejmě opilým řidičem, jeden lupič plížící se od vykradeného domu, muž, jemuž právě utíkají králíci z kotce, sedm policistů a stejný počet policí zřejmě dosud neustanovených civilistů, patrně svědků. Taky návod s informací, že jde o stíhací hru pro 2 až 6 hráčů, kterou vyhraje ten, jehož figurka jako první dorazí přesným hodem do cíle. Aby to nebylo zas tak lehké, hráči se nejen mohou stejně jako v Člověče, nezlob se vyautovat, ale navíc jim stojí v cestě řada překážek: odklopené kanály uprostřed vozovky, značky dej přednost a zelené karty. Ty jsou nejzáludnější: když figurka skončí na políčku s kartou, její vodič musí obrátit skutečnou kartu z přiloženého balíčku.

Namátkou jednu otáčím a stojí na ní tato slova: Policisty vašeho útvaru prověřuje inspekce. Házíte ještě jednou. Padne-li liché číslo, inspekce zjistila spáchání trestného činu, jdete o tento počet polí vzad. Padne-li sudé číslo, inspekce žádné pochybení nezjistila, jděte o tento počet polí vpřed. Dole pak poselství z ministerstva: je kladen důraz na vnější kontrolu. Čtvrtý pilíř reformy Policie ČR. Už jste se vzpamatovali? Sahám podruhé naslepo do paklíku karet: Pracujete na případu drobných krádeží v domovních sklepech. Bohužel však nemáte dost informací, protože obyvatelé domů jsou k věci pasivní. Jdete o tři pole zpět. A opět ministerské poselství: V policii se dosud nevžil způsob práce ve stylu „Community Policing“ – občané nemají zatím v policii příliš velkou důvěru. Druhý pilíř reformy Policie ČR... Těch karet je tam ještě třicet.

Nemusím snad vysvětlovat, proč nebohé dítě dalo před touhle skvělou hrou přednost pastelkám. Kdo však ji má hrát? Nikdo jiný než samotní policisté mě nenapadá. Představuju si je, jak trudnomyslně sedí na vachcimře, házejí kostkou, čtou ty karty, vztyčují pilíře policejní reformy. Venku zatím pobíhají zloději, bourají auta, králíci brzdí provoz na vozovce. Jenže ani policisté, přes všechny ty vtipy, co se o nich vyprávějí, přece nemohou být tak padlí na hlavu aby tohle hráli.

Zeptám se autora, napadá mě, na koho že myslel. Jenže na celé krabici, na návodu, na desce není jediné slovíčko, kdo to vymyslel, namaloval, vyrobil. Taky dostal zaplaceno. Že bych se zeptal ministra? Jenže, kde je mu konec… Navíc, podle toho, co se píše v novinách, padají na něj plné skříně jiných a o hodně větších kostlivců. Tenhle kostliveček, obávám se, ten vypadne z krabice fakt sotva na jeho golfové polobotky.

Psáno pro Radio Česko

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Kanalnik napsal(a):

Vynikajici clanek! Ono je to legracni, ale vlastne ve skutecnosti docela dost tragicke...
19. 01. 2011 | 22:37

JenTak napsal(a):

Já bych to viděl tak, že marketing ministerstva dostane prostředky. Pak začne nekrvavý, zato brutální boj o to, kdo s nimi bude manipulovat, kolik se dá na nutnou propagaci a kolik si může zodpovědný pracovník ulít pro sebe.
Bohužel s pevnou částkou na zbytečné bločky, tužky, propisky, gumy a dalšími kravinami se nic dělat nedá. Marketing musí mít důkaz, že něco nechal vyrobit a nejvyšší náčelníci chtějí také něco rozdávat.
Pak přijde řada na kamarády stylem "Bohouši, mám prachy, honem něco vymysli na propagaci". Šábnem se až pak.
Tam je, pane Veisi, původ té hry, kterou hrají snad jen nuceně léčení na psychiatrii.
19. 01. 2011 | 22:58

tata napsal(a):

na blbosti penize jsou
19. 01. 2011 | 23:27

xx napsal(a):

A teď anketa. Myslíte si že těmto kostlivečkům zabrání:

a) lepší kontrola výdajů, třeba nějakou komisí nebo jiným státním mechanismem (nový úřad, nebo třeba nový internetový portál státní správy) ?

b) méně peněz přidělených ministerstvu bez ohledu na pokřik postižených že nebudou mít co do úst a policisté budou na dálnici chytat agresivní řidiče na kole ?
19. 01. 2011 | 23:57

ZAM napsal(a):

Co je lepší? Hrát si s kostlivečky na policejní stanice anebo venku s plácačkami tenis?
20. 01. 2011 | 00:20

ali napsal(a):

Tu hru koupím. Kolik koštuje? :o)
20. 01. 2011 | 00:28

Anita napsal(a):

Jaroslav Veis
je to hezký zajímavý článek. Přeci jen si myslím, jestli to někdo nedonesl, jen tak jako legraci. Panu ministrovi to bylo líto vyhodit, tak to zůstalo ve skříni. Taky to mohl nějaký iniciativec donést jako ukázku a chtěl třeba i uzavřít nějakou smlouvu na jeho výrobu. No nezdá se mi, že by až tak byla policie omezená. No, kdo ví ?
20. 01. 2011 | 01:26

Honza999 napsal(a):

ali

Věřím tomu, že jedna koštovala bratru tak 2-3 litry...
20. 01. 2011 | 02:54

ali napsal(a):

Honza999
fakt? to by šlo..myslím, že to zhotovil nějaký recesista a teď je z toho kostřička :o)))
20. 01. 2011 | 06:49

Petr z Tábora napsal(a):

Máte pravdu, jak říkal Baťa, šetřit se má od koruny.
Na druhé straně, asi většina by chtěla mít Vaše starosti...
20. 01. 2011 | 07:18

anti politik napsal(a):

Tedáá! A nebyla tam taky kartička?-končíš!!-ministr tě posílá do tepláků? Není co dadat, sranda a vtipné. Ale mě by vážně zajímalo kolik tahle sranda stála? Podle toho, že se angažoval Langr v týhle ptákovině osobně, tak soudím, že to musel být pěknej balík o který připravil daňové poplatníky na takový hovadině!
20. 01. 2011 | 07:27

Belgičan napsal(a):

Jestli na tom není výrobce, tak hru vyrobili muklové.
20. 01. 2011 | 07:29

Vico napsal(a):

Autore ten vtip s malým kostlivečkem má pokračování:

Pán tu patnácticentimetrovou Smrtku, co si přišla pro křečka srazí ze schodů a práskne dveřmi. Za chvíli znovu zazvoní. Za dveřmi stojí opět ta maličká Smrtka ale spolu s velkou dvoumetrovou a s kosou jak z horroru.

Tati, tenhle to byl!ukazuje maličký kostliveček na pána...
Jinak k Langrovi a jeho hře. Důkaz, že si myslí,že lidi jsou opravdu velcí idioti. Faktem je, že při vyslovení jeho jména je opravdu nutno počítat do deseti a "neustále opakovat" :Člověče nezlob se, člověče nezlob se :-)
20. 01. 2011 | 08:07

Cech napsal(a):

Pane Veis, jako šidítko pro nemluvně dobré.
Následně by bylo na místě, představit ty skutečné kostlivce pana Ivana Langera.
20. 01. 2011 | 08:13

Míval napsal(a):

Anita: texty na kartách, jak je uvádí pan Veis, natolik odpovídají páně Langrovu vyjadřování, že vůbec nepochybuji o jeho přímém zadání této oduševnělé zakázky a možné spolupráci na jejím provedení (formou závazných pokynů ministra vnitra). Ona ta tradice ale na MV zůstala - vezměte jen Johnovy příručky pro policisty.
20. 01. 2011 | 08:15

F.Švarc napsal(a):

Tenkrát neexistoval nejmenší důvod něco takového vůbec otevírat ? Pane VEIS nemám, a nikdy jsem neměl, pro Langera dobré slovo. Vám ovšem také nevěřím, že se ten komu dnes radíte o obsahu krabice dozvěděl až nyní. Je-li vaším důvodem k pokládání otázek, kdo se napakoval, ptám se já, proč neměl důvod zjistit, co ministr posílá, čím se zabývá. Co v tom senátu mimo své existence děláte ? Kdyby Langer nechal vyrobit něco podobného o senátorech, asi bych neváhal si výrobu i předplatit.
20. 01. 2011 | 08:19

flust napsal(a):

..kde je mu konec?Myslím, že je jako Pánbůh Všemohoucí, všude kolem nás!
20. 01. 2011 | 08:50

flust napsal(a):

...což je neštěstí hlavně pro nás, politické ateiky!
20. 01. 2011 | 08:58

JAHA napsal(a):

Ad: autor
"Navíc, podle toho, co se píše v novinách, padají na něj plné skříně jiných a o hodně větších kostlivců. Tenhle kostliveček, obávám se, ten vypadne z krabice fakt sotva na jeho golfové polobotky."

Takze ste sa pre istotu teraz pridal i Vy, ako je v nasich koncinach dobrym zvykom, aby ste to stihol,ze?
20. 01. 2011 | 09:04

ali napsal(a):

JAHA
ten článek mně připadá jako pletení z hovínka bič :o)
20. 01. 2011 | 09:19

JAHA napsal(a):

Ad: ali

A este to hovinko je dost stare. Tazko povedat, ci este sa podari autorovi to tak rozsprtat, aby zasmrdelo☺.
20. 01. 2011 | 09:29

anti politik napsal(a):

F. Švarc. Co se týká Pitharta máte pravdu. To je absolutně zbytečný člověk, který za dvacet let v politice neudělal co by se za nehet vešlo, jen dvacet let pobírá velmi slušné peníze-to je politická kariéra úslužný nuly a ne politika! Proč myslíte, že v politice pořád je? Nikomu nevadí, do ničeho se nemotá, na nešvary neupozorňuje, je úslužný až servilní, tak ho tam nechali. Pamatuji si ho v prvních dnech a rocích po revoluci jak byl ohebný, úslužný ke komukoli (jedno z které strany) a hlavně si nikoho neznepřátelit, nenaštvat abych tady mohl vegetit do smrti! Tak se dá popsat jednou větou jeho dvacetiletá práce v politice! Takových zbytečných a přeplacených dědků je senát plný!!
20. 01. 2011 | 09:30

ali napsal(a):

JAHA
:o), no autor nahodil udičku a už to jede..není třeba dál rozsprtat..
20. 01. 2011 | 09:33

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, děkuji, pane autore. A já pořád pátrala, co dělá policie, když, "žandara ve městech nevidět", a binec vůkol. A oni v teple na služebně mají "igračku" a hrají si na policii. No tohle. Tužka.
20. 01. 2011 | 10:28

Kelt napsal(a):

Zřejmě to nestálo tolik,co přemalování tuším sedmiset Octavií a jejich cesta do Brna a zpět.
Teď jsou na scéně jiné taškařice-a to jmenování pol.presidenta.
Rozhořčení paní Černochová/milenka ředitele praž.policie/a pan Vidím/poslanci za ODS/již viděli na postě pol.presidenta Johnova koně Čecha a patřičně to rozmázli,co do předu jasného"vítěze"výběrového řízení.Kritiku tohoto scénáře si nenechal ujít ani Nečas,jako nejvyšší arbitr jmenování pol.presidenta.
"Sežrali"to Johnovi i s navijákem.John si ponechá Čecha jako převodovou páku na policii a nechal v ýběrovou komisi konat.
Ta vybrala,jak vybrala-"nezávisle"a Nečas se dostal do pozice hlupáka,který neví,která bije.
John chce jmenovat nového pol.pres.v pátek-bude mu to Nečas vetovat?
Bude to signál k odchodu VV z vlády za přispění aféry špehování členů ODS před čtyřmi lety firmou ABL na objednávku jiných členů ODS?
Naše politická scéna nenudí-to je jediné její positivum.
20. 01. 2011 | 10:29

Pavel13 napsal(a):

:anti politik
Na Pitharta mi nesahejte! Ne, nechci vám upírat nárok na váš názor, ale připomeňme si pár skutečností.
Pithart byl dnes pozapomenutým (a zde nedávno připomenutým) předchůdcem velebeného pana Michálka.
Česká vláda vedená Pithartem vedla docela rozumnou ekonomickou politiku v protikladu s Klausovou kupónovou rozkrádačkou, např. privatizace Škody Auto.
Pithart se v politice nedrží díky umístění na čelných místech stranické kandidátky, ale díky hlasům voličů ve férovém souboji kandidátů.
Pithart se, pokud je známo, nekamarádí s mafiány.
Určitě není svatý, ale komu už věřit, když ne jemu? Jestli tam bude Pithart nebo někdo jiný, bude nás senát stát stejně, ne-li více.
20. 01. 2011 | 10:46

vlk napsal(a):

Pane Veisi,
drobný detail - nemohl byste prosím popsat všechny karty z toho paklu? Zajímalo by ne totiž, jestli tam dal karty popisující jeho působení na policii. Třeba:
1- vracíte s ena Start, protože byl rozpuštěn odbor finanční kriminality
2- neházíte tři kola, protože nemáte uniformu. Právě s epere v kolínskéé prádelně
3- jednou neházíte. Ministr vnitra instaluje ve své kancelíři portrét Dzeržinského
4- neházíte 10x. Ministr vnitra řeší mimorozpočtové financování ODS

atd.atd.

Pokud to tam všechnoje aještě řad apodobných věcí - nemám problém. Pak jd eo účelně vynaložené peníze a hra by senaopak měl a masově rozšířit.
20. 01. 2011 | 10:51

Curioushen napsal(a):

Před rokem jsme dostali k vánocům hru Cech zlodějů. Má podobné základy, házecí kostku a na kartičkách čtete pokyny jako Zvol hráče, který bude vykraden, Korupce - zruš policejní zátah a uvalení vazby, Ochrana mafie - soupeřova karta neplatí... pokud to berete jako hru, dobře se pobavíte. Dětem u toho bylo první týden trapně, pak si zvykly.
20. 01. 2011 | 10:56

Anita napsal(a):

Míval
no u nás je možné všechno pod heslem
"Laik se diví odborník žasne"
20. 01. 2011 | 11:24

Anita napsal(a):

Míval
no u nás je možné všechno pod heslem
"Laik se diví odborník žasne"
20. 01. 2011 | 11:25

modrý edvard napsal(a):

To je krásná hra! To chci k Ježíšku! A myslím to upřímně!
20. 01. 2011 | 11:28

vlk napsal(a):

Curiooshen

tak bych řekl, že vaše děti dostaly ostrou verzi oné hry. Zatímco v organisaci pana Veise měli ve skřni původní zmetkový vzorek. takež langer si nakonec chybu uvědomil a hru přeci jenom opravil podle reality. Ale asi tam nikd e není napsáno - testováno a zkontrolováno IL? No on je tak skromnej...
20. 01. 2011 | 11:28

Pavel13 napsal(a):

:vlk
Ne, je tam napsáno: "Tato hra nebyla testována na zvířetech, ale na lidech.".
20. 01. 2011 | 11:37

ali napsal(a):

modrý edvard
máte smůlu, já si řekla první :o)
20. 01. 2011 | 12:03

vlk napsal(a):

Pavel

neuvedl jste to celé .... Správně je:
Tato hra nebyla testována na zvířetech, ale na lidech v praxi a zcela odpovídá reálu podle minsitra vnitra.
20. 01. 2011 | 12:19

Curioushen napsal(a):

Modrý edvard: dejte si název do google, najdete plno obchůdků nadšených vám ji prodat, případné spoluhráče a tak. Je to dost populární :)))
20. 01. 2011 | 13:30

otabouska@centrum.cz napsal(a):

Jžišmarjá, já bych tu hru chtěl...co mám dělat, abych ji získal ???
20. 01. 2011 | 15:24

Pepa z depa napsal(a):

Milý otabouska@centrum.cz, 4. odboj a Pepa z depa Ti radí, přihlaš se do konkurzu na ministra vnitra a když vyhraješ, tak si tu hru uděláš sám za Naše prachy. A jestli se Ti to má doopravdy splnit, tak si přečti na www.vymenilijsmepolitiky.cz a na www.hzpd.com podmínky a cíle, kdy bude možno znova volit ministry a podle jaké kuchařky a když budeš míti ještě chuť, tak se snaž aby ta doba byla co nejdříve, než Tě přejde chuť. Jó ještě Tě ale musíme upozornit, že pro tu výměnu budeš muset získat podporu většiny PRACUJÍCÍCH OBČANŮ ČR, kterým se bude ta kuchařka na novou OBČANSKOU ÚSTAVU líbit a také budou museti chtíti vařiti, ti ti ti. Jinak dřžíme v té policii mnoho štěstí v práci odhalování těch NEJVĚTŠÍCH KORUPČNÍKŮ, jaké kdy svět viděl. Jó na to jsme teda kadeti a proto na ně pošleme mordpartu, protože ta za Nás měla vždy nejlepší výsledky. Také by jsme mohli doporučit na boj proti drogám, dřívější XIV. a tak by mohli pracující v zaměstnání s klidem pracovat a nemuseli byse strachovat o bezpečnost a zdraví svých dětí, kteří jsou v té době co pracují pro vykořisťovatele, mršeni drogami, hazardem, všemi pedofili i církevními, než přijdou domu z rachoty. Jó a to ještě nebudete míti jistotu, že se Vám nedaj děti na vojnu a potom tam klidně mohou přijít o kejhák pro slávu NATO, no stojí Nám to za to, že? Odpovíme za Vás NESTOJÍ to radši budeme více sázet, aby SAZKA mohla dát více na tělesnou výchovu Našich dětí, protože to tak příjde státu levněji než by to musel cálovat sám, že? To se mu vyplatí, když si to sami zafinancujeme a prostitutky si asi ztrhnou normy, aby uživily kultúru a nadace a chudobince atd. No a to proto, když tady bude hodně bordelů a tatínkové se budou hodně snažit, tak si udržíme třeba i Národní divadlo, že? Stačilo když si ho postavil NÁROD SOBĚ a mladý děvčata jej profinancují, že? No řekněte není tohle KRÁSNEJ BORDEL. Tak dobrou noc přeje 4. odboj a Pepa z depa.
20. 01. 2011 | 20:54

Jag napsal(a):

Langer to byla tragedie pro policii a políček pro občany.Směšná olomoucká figurka.U případu Anička Janatkové psali,že dotyčný podezřelý je nadmíru inteligentní....Langer mi připomíná něco podobného-2 tituly a přitom je skoro na kriminál.......a dělalo nám to pro policii reforma na lepší chod.Tragedie.
20. 01. 2011 | 23:41

anti politik napsal(a):

Pavel 13. Nechtěl jsem se Vás dotknout, ale upřípmě, co tedy za dvacet let udělal Pithart? Třeba se mýlím, ale napište mě aspoň jednu trochu důležitější věc. A jeho rozumná politika (asi mluvíte o úplných počátcích po revoluci) spočívala v ústupcích všude, všem a všemu a právě kvůli takovým ústupkářům se nám prodrala do vysokých postů sebranka s kterou se dnes potýkáme! Já mu nevyčítám, že není slušný člověk (to zřejmě je, o tom jsem nepolemizoval) ale předposranost, která z něho čiší celých dvacet let! Říkáte, že by tam jinak seděl někdo jiný-spousta osobností sama opustila senát a dále nekandidovala, když zjistili, že v této instituici nezmohou proti zhovadilostem politiků vůbec nic, že je to jen trafika pro vysloužilce a je to pouze poměrně drahá zbytečnost pro stát, ale Pithart zůstává, přestože si tohoto musí být vědom!! Z tohoto pohledu osobností prostě není ani být nemůže! Ale je to jen můj názor jak říkáte, tak netřeba se hádat, ale podat argumenty.
21. 01. 2011 | 05:49

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy