Špína nejen volební aneb to naše národovectví

06. 02. 2013 | 08:32
Přečteno 4703 krát
Důvodem, který rozhodl o přímé volbě prezidenta byla špína ve Španělském sále a přilehlých prostorách v roce 2008. Ale...

Nejhojněji opakovaným argumentem pro zavedení přímé volby prezidenta byl ostudný průběh poslední volby nepřímé volby, kterou se cítili být ušpiněni i ti, kdo tenkrát v roce 2008 byli od Španělského sálu na hony vzdáleni. Uplynulo pět let, úředně posvěcené výsledky přímé volby málem ještě nestačily naskočit na displeje, a už přišly hlasité protesty, že vítěz se k prezidentství prolhal a nakydal na svého soupeře tolik špíny, že by se za to nemusel stydět ani Antonín Vencelídes ze slavné (a prorocké) povídky Jaroslava Haška Obecní volby.
Střízlivější hlasy namítaly, že čistá volební kampaň je jen teoretický model, nikde na světě nikdy neexistovala, kandidát s tím musí počítat, obalit se teflonem a špínu odrážet. Takový ovšem poražený finalista nebyl, naopak pocházel zcela z klasických přírodních materiálů, žádná umělá hmota, žádný teflon. I proto (i když to nebyl ten hlavní důvod) prohrál. A tudíž nemá smysl se v té prohře zas až tolik babrat.
Proti všemu cizáckému
Jenže podstatou špíny, jež se stala shnilou třešničkou na dortu prezidentského souboje, bychom se zabývat měli. Tedy tím nejprimitivnějším národovectvím, brojícím proti všemu cizáckému, zejména německy cizáckému. Podstatná je tahle špína a její rozmetávání nejen proto, že měla ohrozit cizáckého knížete, ale zejména proto, že ve své podstatě bylo jejím smyslem vyvolat pocit ohrožení co nejširšího spektra společnosti. Když Karel Schwarzenberg hodně neobratně řekl, že měřeno dnešními standardy, skončili by ti, kdo organizovali poválečný odsun Němců před mezinárodním soudem, odpovídal Miloš Zeman svou replikou, že tím dělá z prezidenta Beneše válečného zločince sice formálně jemu, avšak oslovoval ve skutečnosti občany, momentálně voliče: Lidé, bděte! Pořád jsou tu Němci, kteří nám chtějí zabrat naši krajinu mléka a strdí, vrátit se pro své majetky, a tento muž jim v tom hodlá pomoct! Pozor na Sudeťáky, kteří se určitě chystají vám sebrat domy, které sice vaši dědové nepostavili, ale vaši otcové se v nich narodili! Jak má ve zvyku, blíže nebezpečí nedoložil, avšak upozornil na něj. Není sice jasné, jak by se Sudeťáci toho našeho vydrženého majetku domohli jinak, než prostřednictvím Evropské unie, a ta by tím popřela svůj smysl, ale nač se zdržovat detaily, když účel tak krásně světí prostředky.
Problém národovecké špíny se však bohužel netýká jen Miloše Zemana či rodiny Václava Klause, kteří si okamžitě přisadili. Dalibor Balšínek v Lidovkách cz. sice soudí, že až do čtvrteční televizní debaty 17. ledna byla kampaň věcně víceméně přijatelná, avšak duch národovectví do ní už dávno vnesla Jana Bobošíková, pro níž (i pro stranu Suverenita) jsou Benešovy dekrety téma klíčové nebo spíše dokonce jediné. Taky hned na svých stránkách připomněla (22.1.): Varovala jsem! a přidala tři roky starý text plný obav z revanše.
Momentální abstinence
Největším problémem téhle špíny je šíře její odezvy. Daniel Prokop v analýze dat sesbíraných Medianem Zemana vynesly na Hrad chudoba, odpor k vládě a dekrety (Aktuálně.cz) připomíná, že „okolo třetiny lidí, kteří mezi dvěma koly nevylučovali volbu Karla Schwarzenberga, a nakonec nešli volit či dali hlas Miloši Zemanovi, uvedlo, že je diskuse o dekretech silně ovlivnila. Silný vliv diskuse o dekretech přiznávalo i přes 40 % lidí, kteří dali hlas Zemanovi, ale pro účast ve volbách se rozhodli až mezi prvním a druhým kolem.“ Tohle přece vypovídá víc o stavu obecné mysli nežli o příčinách výsledku prezidentských voleb. Nevyrovnali jsme se jako společnost nejen s komunismem, ale ani s dobou, která mu předcházela.
Každý terapeut závislostí vám potvrdí, že ten, kdo si ji v sobě nezpracoval se všemi příčinami i kontexty, se nevyléčil, jen momentálně abstinuje a nikdy není zřejmé, jak dlouho ta momentálnost bude trvat. S naší nezpracovanou minulostí je to podobné. Skoro sedmdesát let staré události nás straší, jako by se staly včera a stačí, aby tu Jana Bobošíková, tu Miloš Zeman (ale jsou i další adepti: Bátora, Vandas…) na nějakém nároží nabídli.
Psáno pro Lidové noviny, 5. 2. 2013

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Xaver napsal(a):

Autor se diví "Skoro sedmdesát let staré události nás straší"
A já se divím, že autor se diví. Existuje snad někde ve světě mezinárodní územní spor, který již byl definitivně zapomenut ?
06. 02. 2013 | 08:49

hans napsal(a):

Autor mlčí o tom, že špínu místo politiky vnesli do kampaně v masivním měřítku schwartzenbergovci, když útočili na Fischera kvůli členství ve straně.

Autor mlčí o orgiích protizemanovských lží a pomluv, které se z médií řinuly celou kampaň, deníky jich byly plné dokonce i v oba dva volební dny.

Autor mlčí o tom, že Zeman neměl žádnou možnost, jak své výroky z televizních debat rozšířit mezi lidi. Jako hlavní téma kampaně si sudetskou otázku vybrala schwartzenbergovská média, nikoliv Zeman. Stejně tak se novináři mohli zaměřit na cokoliv jiného, co v debatách zaznělo. Neudělali to. Proč pane Veisi?
06. 02. 2013 | 08:54

Ládik!!! napsal(a):

Sámo porazil Dagoberta a Čechům nevadí, že to nebyl Čech...
06. 02. 2013 | 08:55

A68 napsal(a):

Pan Karel si se zákony čs. republiky (tzv. Benešovy dekrety) několikrát neběhl na vidle, Miloš Zeman by byl naprostý hlupák, pokud by toho nevyužil ve svůj prospěch. Historie nás učí, že vše co vypadá neměnné, se za pár měsíců muže radikálně změnit. Ve věcech poválečného uspořádání, je absolutně nepřijatelné, jakékoliv zpochybňování tehdy přijatých zákonů čs. republiky. Pokud toto někdo činí, a má větší starost o blaho pana Posselta (a majetek bývalých feudálů a katolického kléru), než o blaho lidu vlastní země, nikdy nemůže být v demokratických volbách zvolen presidentem této země. To se prokázalo v těchto volbách, a to i přes neuvěřitelnou mediální kampaň knížecího lokajstva. To co předváděli Menzl, Svěrák, Hřebejk, na Bakalovi (ne)závislí novináři a další tzv. (j)elita, je přesný obraz toho póvlu a hnoje, jak o něm Miloš Zeman hovoří.
06. 02. 2013 | 09:00

Pažout napsal(a):

Voliči komunistů z vesnic a jiná lůza si zvolila svého prezidenta. Volby ukázaly jen to, kolik takových v národě je, a bohužel opravdu hodně.
06. 02. 2013 | 09:08

Plácal napsal(a):

Pane autore, kdyby si Kchárl tak přičinlivě nenaběhl při moderátorském dotazu na Benešovy dekrety na vidle, o čem byste nyní psal ? Nebo je to úlitba Vašemu dlouholetému šéfovi Pithartovi, který už to na prezidenta nezkoušel ?
06. 02. 2013 | 09:09

JenTak napsal(a):

Na někoho platí dekrety, na jiné zase zlomená tužka či ostrá munice v poště.
06. 02. 2013 | 09:17

kvakin napsal(a):

Pane Ládíku, o Samovi se ví pouze to, že byl franský kupec ze Senonského kraje. O příslušnosti k nějakému přednárodu se neví nic. O tom, že ovládal praslovanštinu, však asi není nutno mít pochyby, a navíc byl ženat s 12 slovanskými dívkami. Dále platí, že v 7. století si Slované na území naší země možná ještě Češi neříkali. Že si říkali Čihu či tak nějak, je zaznamenáno až ve století osmém. Navíc cizince Sama si zvolilo 12 západoslovanských kmenů asi proto, že ze Slovanů "duxe" - asi pro vzájemnou řevnivost a spory - nebylo možné vybrat. Ale marně hledám souvislost Sama s Kchárlem.
06. 02. 2013 | 09:18

to veisovo národovectví napsal(a):

"Pan Šídlo pracuje v podniku Economia, s nímž jsou kruhy kolem pana Schwarzenberga majetkově propojeny, takže jen hájí své či podnikové zájmy. V tom je právě jádro pudla: po těchto volbách už nikdo soudný nemůže věřit např.Hospodářským novinám, Lidovým novinám či Aktuálně.cz, které dělaly nepokrytou propagandu panu Schwarzenbergovi, že jsou to média nestranná a nezávislá a že obsahy, které přinášejí, lze brát jako objektivní. Už vždy v nich bude třeba hledat zájmy, které vyjadřují. A k čemu pak jsou takové noviny? Staly se pouhým věstníkem jednoho názoru."
Petr Žantovský

Petrovi jsem měl vždycky tendenci věřit, že se snaží myslet za sebe a vlastní hlavou.
Kdyby někdo nedejbože namydlil Petru Dvořákovi (kterého jako člověka mám rád) schody za to, že neudrží vyváženost veřejnoprávního média v mezích, Petra bych na tom místě rád viděl. Možná bych si i nějakou tu dvumetrovou placku koupil. Korejci v tom teď maj fíčury, které po vás i uklidí na záchodě, není nutné jen čučet na blbnu.
06. 02. 2013 | 09:21

rejpal napsal(a):

Téma odsunu Němců po válce je ze své podstaty kontroverzní. Celé generaci historiků a politků se nepodařilo najít takový výklad, který by jednak co nejnezaujatěji popsal všechny události a zároveň zbavil naše občany strachu z revize výsledků války (je úplně jedno, zda je ten strach racionální nebo ne, ale je tu). Jestliže se politik - kandidát na křeslo prezidenta byť v nejlepší víře pustí v televizním duelu do výkladu, který je navíc nepřesný co do pojmů a přiznejme si že i poněkud zmatený, a ještě naprosto redundandně zatáhne do problému současný náhled na podobné věci v souvislosti s prezidentem ČSR, navléká si na krk smyčku. Proč by měl někdo očekávat, že soupeř tu smyčku nepřitáhne. Kdyby celou problematiku odsunu do kampaně zatáhl Miloš Zeman, hodnotil bych to mnohem ostřeji, on to ale nebyl, jen situaci využil.
Karel Scharzenberg udělal v kampani několik chyb, které se mu vymstily. Třeba, až vášně opadnou, bude příležitost klíčové momenty (na obou stranách) selé kampaně s nadhledem analyzovat. I pro poučení kandidátů v příštích volbách.
A vůbec je otázkou, jak velké množství lidí ta kampaň samotná ovlivnila a jaké konlrétní věci to byly. Stále chybí relevantní data z průzkumů.
06. 02. 2013 | 09:28

xx napsal(a):

Je to neuvěřitelné, co předvádí Zeman s těmi penězi. Tak nakonec ty volby dopadly tak jak jsem předpokládal. Kdo dal nejvíc peněz vyhrál. Ze Zemanova týmu teď vylezlo, že ho to stálo 30 miliónů. Schwarzenberga 22 miliónů.

Zeman během voleb tajil sponzory. A nikomu z levicových příznivců to nevadí ? Hlavně že je váš, co ?

Voliči se u nás dají koupit jako prostitutky. Ano vážení a milí voliči, jste prostitutky a navíc poměrně laciné. Zeman si Vás nakoupil za 11 korun kus. Schwarzenberga jste stáli 9 korun 80 haléřů kus.

Pfui Teufel
06. 02. 2013 | 09:30

Pepa 3 napsal(a):

Pane Veisi, vám také spadly s KS hračky do kanálu? Co takhle místo jednostranných rozborů se zaměřit na chyby v kampani "našeho Khárla"? Jak je to s tou jeho noblesou? Projevila se například jeho útokem na starého válečného hrdinu místo odpovědi na korektní a srozumitelnou otázku? Nebo se projevila jeho prvním povolebním vystoupením ještě ve volebním štáb, kdy namísto poblahopřání vítězi prohlásil, že v boji o hrad zvítězila lež a sprostota?
A jak je to vlastně s tou lží? Stalo se z toho nejomílanější - a paradoxně i nejlživější - heslo fanatiků. neschopných smířit se s porážkou. Prošel jsem si znovu záznamy všech televizních diskuzí. S jedinou, a to nepatrnou výjimkou jsem tam nenašel ze strany Zemana jedinou lež. Tou výjimkou - za kterou se pak následně omluvil - byl odkaz na reakci šéfa německého landsmanšaftu na výrok KS. Spletl se - nebo jeho poradci. Nebyl to šéf německého landsmanšaftu, ale rakouský poslanec. Jinak obsah byl stejný.
Na druhé straně u KS nebyly žádné lži? Stačilo jak trapně se vylhával ze svého prohlášení o Haagu! To ale není to podstatné. Nejpodstatnější je ta GENERÁLNÍ lež. A to, že volební kampaň předložila lidem úplně jiného, vylhaného Karla Schvarcenberga než je ten skutečný! Noblesní a čestný Karel, jehož hlavním zájmem je hájit zájmy těch dole, chudých a postižených je někdo úplně jiný, než člověk, kterému nevadí politická korupce, než člověk, který vytuneloval Karlovarskou Becherovku, než člověk, který se sám domohl majetku s využitím korupce, než předseda TOP a nejbližší spolupracovník Kalouska, než první místopředseda Nečasovy protilidové vlády, než podporovatel kosovské mafie a pod.
Čili žádná sudetoněmecká otázka, ale naprosté podcenění občanů určených k tomu, aby spolkli tuto NEJVĚTŠÍ LEŽ, založenou na naprosto nepravdivém vylíčení osoby kandidáta bylo příčinou volební porážky. A k tomu podpora takzvaných "elit" z kulturní fronty pronášená nepřijatelnou a urážlivou formou - to zkrátka ta "rudohnědá prasata" nevzala.
Na závěr jen maličkost: Píšete
"...Není sice jasné, jak by se Sudeťáci toho našeho vydrženého majetku domohli jinak, než prostřednictvím Evropské unie, a ta by tím popřela svůj smysl, ale nač se zdržovat detaily, když účel tak krásně světí prostředky..."
Vy jste ještě nikdy neslyšel o církevních restitucích?
06. 02. 2013 | 09:30

zemedelec napsal(a):

Pane Veis.
Nepíšete to podstatné.
Po zvolení Schwarzenberga prezidentem a po schválení cirkevních restitucí,jste schopen potvrdit,že by se do toho nemohlo vložit jak majetek šlechty tak majetek sudetských Němců?Dále se zeptám,vysvětlete mě proč se tak silně angažovala židovská komunita pro zvolení Schwarzenberga?
06. 02. 2013 | 09:30

konečně znalec napsal(a):

Národ je různě.
06. 02. 2013 | 09:31

Sláma napsal(a):

Veis napsal: "že ve své podstatě bylo jejím smyslem vyvolat pocit ohrožení co nejširšího spektra společnosti"
Ale pane Vaisi, to ohrožení není vůbec nereálné. Jistěže nehrozí, že by byl někdo vyhnán z domu, ve kterém se narodili už jeho otec. Ale reálně hrozí, že budeme všichni platit velký finanční dar Sudeteským Němcům. Evropská unie to zařídit nemůže, ale může to zařídit 101 zkorumpovaných poslanců Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, jako už to provedli s tzv. církevními restitucemi, které šly na vrub postižených dětí, rodin s malými dětmi a seniorů. Zatímco církevní restituce nás budou stát cca 100 mld. Kč (tedy jeden roční deficit státního rozpočtu), dar Sudetským Němcům by nás stál mnohem více - oni sami vyčíslili své nároky na 200 mld. Euro, tedy cca 5 biliónů Kč.
06. 02. 2013 | 09:37

rosclays napsal(a):

Autor (p.Veis):
Hlavně bych neoperoval Bobošíkovou, protože ta je dnes měřítkem čeho....?
Když se člověk trochu podívá na tu její "kariéru":
a/ do Bruselu - nedostala se
b/ do Senátu - nedostala se
c/ do Sněmovny - nedostala se
d/ do České TV - nedostala se
e/ na Hrad......jako poslední
Ale nevzdává se, zřejmě to bude zkoušet dál a dál a dál - občané totiž ještě nedozráli, aby byli schopni ocenit její kvality.
Chachaři z ostravských hospod to mají určitě víc zmáknutý....:).
06. 02. 2013 | 09:38

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

To je hezky, ale ma to jednu vadu. Narodovecke hromovani proti ruskym cizakum vas pohorsene nechalo kupodivu v klidu. Jednomu se tak vkrada otazka, jestli to vase pohorseni neni takove ... ucelove ...
Nacky a sudetaky se strasit nesmi, komunisty, stbaky a milicionari ano.
Paroubkuv obycejny clovek je mozna blbej, ale smysl pro rovnovahu, vyvazenost je vlastni skoro vsem tvorum s lepsi stavbou mozku. A tohle kulha na vsechny 4.
06. 02. 2013 | 09:45

Jarmila napsal(a):

Pažoutovi: To Vy jste lůza a neumíte nic jiného než urážet jasnou většinu národa, která má jiný názor, než Vy. Jste totiž typický volič Karla: nafoukaný a netolerantní k názoru druhých a každý, kdo volil Zemana, je u Vás hned volič komunistů. Já např. jsem Zemana volila (z mnoha důvodů), ale komunisty jsem nevolila nikdy, dokonce ani v socíku, protože to jsem ještě nevolila.
Prostě jen neumíte prohrávat, jak malý vztekající se Jarda... Nejsem škodolibá, ale v tomto případě Vám o to víc tu prohru přeju.
06. 02. 2013 | 09:47

Sláma napsal(a):

Doporučuji všem využít toho, k čemu nabádá pan Veis. Tedy podívat se na jeho životopis. Komunistický žurnalista od roku 1963, studium ve Velké Británii, vedoucí redaktor nakladatelství Mladá fronta od roku 1984.
Něco vám to připomíná? Ano, životopis pana Hvížďaly. Je skutečně bizardní, jak nás lidé, kteří prošli bez ztráty kytičky normalizačními prověrkami, nám chtějí dávat lekce z demokracie.
06. 02. 2013 | 09:47

xx napsal(a):

rosclays: Do Brusele se přece dostala, byla poslankyní Evropského parlamentu.
06. 02. 2013 | 09:48

rosclays napsal(a):

xx:
Ano, jednou tam byla, ale po druhé se nedostala i když kandidovala:
"V červnu 2009 se neúspěšně pokoušela o znovuzvolení do Evropského parlamentu jako volební lídryně koalice strany Politika 21 se Stranou zdravého rozumu pod názvem Suverenita."
06. 02. 2013 | 09:52

už zase asteroid napsal(a):

rosclays
Marine Le Penová se taky dočkala 17% a, jak říká, příště je to její.
Pokud se celá Francie nestane závislou na dávkách, má šanci.
Pravda, Bobo už bude stará bába, přecejen není ten chlapáckej typ.
A nemá tu lidovost okoukanou ze starých filmů, jako Marine.
06. 02. 2013 | 10:04

Bestia triumphans napsal(a):

To se nám tady sešla národovecká kumpánie.
Kdo neskáče, není Čech.
:-)
06. 02. 2013 | 10:07

Sláma napsal(a):

Musím konstatovat, že stejně jako v případě pana Hvížďaly, komentář pana Veise velice silně připomíná články v normalizační Mladé frontě, které byl vedoucím redaktorem, samozřejmě s opačnými znaménky. Prostě starého psa novým kouskům nenaučíš.
Pan Veis píše: "Skoro sedmdesát let staré události nás straší, jako by se staly včera"
Ne, pane Vaisi, nás straší události staré několik týdnů, kdy Poslanecká sněmovna, za pomocí politické korupce (vyhandlování lukrativních postů v podnicích se státní účastí za rezignaci na poslanecké mandáty, nákup osmi poslanců nikým nevolené frakce LIDEM) a s pomocí kriminálníka propasírovala vládní koalice velkolepý dar církvím, který budou splácet ještě naši vnuci a navíc s dírou, která umožní Řádu německých rytířů soudně vymáhat pěkný kus Moravy.
06. 02. 2013 | 10:07

Bestia triumphans napsal(a):

Dotaz na p. Slámu:
Cítíte se býti českým vlastencem?
Pokud ano, myslíte, že by vlastenec neměl do českého jazyka zavádět slova zpotvořená?

Děkuji za odpověď.
06. 02. 2013 | 10:09

Luba napsal(a):

Probůh Veis!
To je zase amatérismus a dojmologie ...

Veis napsal:
"... Každý terapeut závislostí vám potvrdí, že ten, kdo si ji v sobě nezpracoval se všemi příčinami i kontexty, se nevyléčil, jen momentálně abstinuje a nikdy není zřejmé, jak dlouho ta momentálnost bude trvat ..."

Jaké "kontexty" si má ten závislý zpracovat? Příčin závislostí je celá řada. Závislost vzniká mechanismem učení. Co se "tělo" naučilo, to se umí i odnaučit - nebo lépe řečeno - přeučit.

Např.: jsou bývalí alkoholici, co se naučili pít střídmě. Tedy -
z notorických alkoholiků se stali řadovými alkoholiky-konzumenty. Jsou jiní, kteří dlouhodobě abstinují. Ale o nikom se nedá říct, že je z alkoholismu zcela vyléčen.

Neboť málokdo ze smrtelníků je doopravdy zdráv - protože zdraví je dle definice stav úplné tělesné, duševní a sociální pohody.
A dostane-li se bývalý závislý do stresové situace, může mu naskočit ten starý zajetý kompenzační mechanismus chvilkové úlevy a "samoléčby" flaškou - protože alkohol je díky široké dostupnosti anxiolytikem první volby.

No ... pane Veisi. A teď si ty výše uvedené věty porovnejte s svým článkem.

Žádná "závislost", ale identita!
Neexistuje něco jako "identita notorika".
Notorik není pyšný na to, že je notorik. Notorik je narušená identita. Narušené sebepojetí.

Čech má českou identitu. Je to přirozené a správné. Rozumí jiným Čechům lépe, než Nečechům. Čechové sdílejí jazyk, sdílejí kulturu, rozumí stejným fórům a narážkám. Sdílejí stejné hodnoty. Vzhlížejí k některým nesporným autoritám.

Čím jsme závislí na naší "nezpracované minulosti"? Jak se můžeme vyléčit z historie? Tím, že se vzdáme své identity? Tím, že přepíšeme dějiny druhé světové války, jak se to komu hodí?
Tím, že zavrhneme se špatnými jevy z éry vlády jedné strany i to dobré, co rodiče a prarodiče v tomto čtyřicetiletém období vybudovali? Tím, že dáme rovnítko mezi nacismus a komunismus, i když mnoho komunistů bylo vlastenci a aktivními bojovníky proti nacismu?

Není za tím vším voláním po "zpracování minulosti" snaha o legitimizaci "tradiční nerovnosti"? Stupidita víry v komunismus má být nahražena stupiditou víry v trojjediného Boha Všemohoucího a v neposkvrněné početí? Jedna závislost má být nahrazena jinou závislostí? A je vůbec víra závislostí?
Není to spíš potřeba? Potřeba jistoty? Ukotvení?

Je identita křesťana narušována urážením Krista?
Je identita Čecha narušována urážením zakladatele české státnosti? ¨

A jakou identitu má vyhnaný český Němec? Němec, který se sám uznačuje za Sudeťáka? Který se označuje za občana historicky nikdy neexistujícího Sudetenlandu? Který se hlásí k vybájenému státu Konrada Henleina a nacistů - ničitelů Československa, ničitelů české státnosti, ničitelů české identity ...

Chcete vracet moc církvím, totalitním organizacím, jejímiž běžnými intrumenty k ovládání lidí je lež? Tedy jim dejte majetek. Nelíbí se Vám rovnost všech občanů? Tedy prosazujte lži toho ekonomicky silnějšího proti pravdě slabšího.
Třeba lži mocného souseda o stotisícových obětech divokého odsunu.

Vina toho mocného tak bude umenšena za cenu zanedbatelného narušení identity a sebepojetí toho českého knedlíka, co volil Zemana a zavrhl cizáckého Knížete.
06. 02. 2013 | 10:12

Sláma napsal(a):

Pan bijte je má naprostou pravdu. Reálná hrozba velkolepého finančního daru Sudetským Němcům je bagatelizována jako "projev špinavého nacionalismu", ale strašení Ruskem je naprosto v pořádku.
Myslí, co je v nepořádku, to jsou naše média. Tato prezidentská volba je velkým vítězstvím běžných občanů nad manipulacemi médií. Jak těch, které vlastní Scharzenbergův sponzor miliardář Bakala (Hospodářské noviny, Respekt), tak i těch, které vlastní Němci (MF Dnes, Lidové noviny, Neviditelný pes, Aktuálně.cz).
06. 02. 2013 | 10:13

BH napsal(a):

Náhrada slova odsun slovem vyhnání umožní slovním ekvilibristů (advokátům) žonglovat se slovy tak, že možné je cokoliv. Majetek je věčný, jak ostatně dokazují "věčné" církve, kdo si počká, ten se dočká. Proto jakékoliv diskuze oficielních zástupců státu na toto téma by měly být zásadně odmítnuty."Navěky"
06. 02. 2013 | 10:13

PB napsal(a):

Járo, to je ale velmi zajímavé! Špína ve Španělském sále v r.2008. Ano, všichni jsme to viděli ...
Protože se mohlo jednat o kupování hlasů, měl jste Vy, anebo Vaše dvojče Pithart, na to upozornit! Mě - jako Páju z Horní-Dolní - asi nebudou media brát tak vážně jako politické představitele státu. Jenomže to by musel Péťa Pithartů sestoupit s nebes a něco dělat. Nerada jsem kousavá, ale zejména on opakuje svoji historii - např. po r.1968. Lkát a lamentovat tehdy dovedl každý. Ale být "ženou" či "mužem činu", to asi tolik lidí neumělo. Moc se omlouvám, ale on mohl být rozmazleným chlapečkem z prominentní rodiny neschopným řešit náročnější životní situace. Jaké to tu bylo po r.1970, víme všichni. Ale zoufat si, a potom se po r.1989 litovat, že JÁ-GENIÁLNÍ PITHART - chvíli dělal skladníka, zahradníka, vrátného či hlídače, to mluví zcela za sebe.
Píšete tu, CO KOHO vyneslo až k Hradu a na Hrad ...
Co vyneslo Pitharta do politiky? Celkem neschopný, starý a neakční a neprůrazný pán, který se nechal volit lidmy z obvodu, kde vůbec nebydlel. A co v politice SKUTEČNĚ dělal, poté, co skončil s předsednictvím v české vládě, to se můžeme jen domnívat.
Jardo, pokud uvádíte, že JSTE DŮCHODCE, buďte rád, že máte z čeho žít. Stoupá totiž počet lidí, kteří tuto výsadu nemají a mít nebudou. Většinu času "v práci" jste prožil v "socialistickém" zaměstnaneckém poměru, takže jste se "nepředřel". Dnes makají z osmi hodin deset (a i dvanáct), Vy jste pracoval sotva dvě.
Takže - užívejte důchodu a radujte se z (pra)vnoučat!
06. 02. 2013 | 10:15

Bestia triumphans napsal(a):

Luba dorazil, bolševicko-národovecká squadra je kompletní.
:-)
06. 02. 2013 | 10:16

Vlado napsal(a):

A68 v 9.00 - Děkuji napsal jste to velmi dobře.
Změny nastávají někdy velmi rychle. A zpochybnění dekretů E.Beneše někým, který se k tomuto tematu staví jako akvokát sudetských Němců a přitom je to ministr zahraničí se skutečně nemohl stát presidentem ČR!
Ono co nedokázal Hitler zbraněmi dokázal globální kapitalismus bez jediného výstřelu.
Autor Veis se narodil až po nejstrašnější válce, která rozvrátila celou Evropu a stála na 50-60milionů lidských životů.
Zapomenout to sudetským Němcům jako páté koloně v ČSR by byl výsměch těm padlým. Né nacionalismus ale úcta k lidskému životu.
06. 02. 2013 | 10:16

Luba napsal(a):

Bestie,
bolševici se o těchto volbách transformovali do příslušníků Kárlovy klaky.
06. 02. 2013 | 10:25

Martin1 napsal(a):

Jaroslav Veis
Úryvek z vašeho článku níže :
" Lidé, bděte! Pořád jsou tu Němci, kteří nám chtějí zabrat naši krajinu mléka a strdí, vrátit se pro své majetky, a tento muž jim v tom hodlá pomoct! Pozor na Sudeťáky, kteří se určitě chystají vám sebrat domy, které sice vaši dědové nepostavili, ale vaši otcové se v nich narodili! Jak má ve zvyku, blíže nebezpečí nedoložil, avšak upozornil na něj. Není sice jasné, jak by se Sudeťáci toho našeho vydrženého majetku domohli jinak, než prostřednictvím Evropské unie, a ta by tím popřela svůj smysl, ale nač se zdržovat detaily, když účel tak krásně světí prostředky."
xxxxxxxxxxxxxxxx
A můžete nám sdělit, proč nikdo naše obavy z vedoucích představitelů Evropské unie se nepokusil jedinou větičkou rozptýlit? Proč asi? Protože to tak není, její smysl není v tom, aby nás ochraňovala před sudetskými Němci.Jak píšete. To jste zůstal intelektem na úrovni toho pionýra, nebo jste v psaní sci-fi přestal chápat realitu. Nebo si myslíte, že máte pionýry před sebou.
Z čeho vycházím:
1) Čekal by někdo, že si tady bude někdo říkat zase kníže? Tento titul jsme už znali jen z pohádek, byl už za Masaryka zrušen.
2) Čekal by někdo, že se bude vracet církvím zabavený majetek, který jim ani nepatřil? Že nám nikdo nechce ani prozradit, o jaký a o kolik se tedy ve skutečnosti bude jednat?
3) Čekal by někdo, že se bude vracet - darovat je přesnější, majetek i církvím, kterým nemohl být nikdy ukraden, protože vůbec neexistovaly?

Vám to nepřipadá sci-fi? To je váš obor. To jsou pohyby časoprostorem - co ? Ne - to je však realita!

Tak co je vám pak tak divného na našich obavách, aby se neprovalily i Benešovy dekrety?
A že by to někdo nechtěl vrátit až klidně do období "prvobytně pospolné společnosti" U nás je už možné skoro všechno.
Že se jedná o astronomické částky? Že by určitě zbylo i na soudce a všechny, kteří by o tom rozhodovali? To je nám jasné z jiných nikdy nedořešených kauz. Např. jednu za všechny LTO, tam utekly miliardy.

Nezesměšňujte naše obavy, prosím vás.

P.S. Co mají dělat lidé, když do jejich domů přijíždějí dřívější majitelé a říkají jim, ať se o to dobře starají, že se pro to vrátí. Mají je poslat tam...Nebo lépe, od nyní za vámi?
06. 02. 2013 | 10:27

Adenauer & DeGaulle napsal(a):

Jacques Delors v interview k 50. výročí Elysejské smlouvy říká:

"Časy arogance minuly. .. Obě vlády (Francie a Německa) se musí postarat, aby se jejich národy od Evropy neodvrátily. A aby ostatním zemím EU, PŘEDEVŠÍM těm, které nejsou členy skupiny eura nevnucovaly pocit, že jedou ve voze druhé třídy někde na konci vlaku.."

Pokud jsou časy arogance ty tam, ať Spolková republika přezkoumá registraci BdV ve světle jeho revanšistických požadavků.
Současná vláda se ovšem nechce zabývat ani přezkoumáváním NDP.

Německo je pro nás jako partner první volba. Bez té arogance.
O národovectví mohou psát opravdu jen mimoni jako Veis, Hvížďala nebo Holub.
06. 02. 2013 | 10:40

Sláma napsal(a):

Bestia se mě zaptala:
"Dotaz na p. Slámu:
Cítíte se býti českým vlastencem?
Pokud ano, myslíte, že by vlastenec neměl do českého jazyka zavádět slova zpotvořená?"
Abych řekl pravdu, ani se necítím být nějakým výjimečným vlastencem. Tak normálně.
Například v otázce jazyka se domnívám, že jazyk se přirozeně vyvíjí a je krásou českého jazyka, že se dokáže obohacovat z různých jiných jazyků.
Třeba z mongolštiny slovy tundra a tajga. Nebo z turečtiny slovem tábor.
A že se dokáže obohacovat i o novotvary, které si někdo vymyslí, jako třeba slovo robot, které, jak známo, vymyslel Josef Čapek pro svého bratra Karla.

Musím ovšem říci, bestie, že mě baví výpady některých diskutujích na téma jazyka. Když nemáte co říci věcně, tak se zabývejte formou.
06. 02. 2013 | 10:45

Jan Hryzák napsal(a):

Mohu potvrdit,že stale zvoni sudetšti Němci u branky a připomínají,že dům je jejich,ač byl postaven českym ucitelem.my bychom radi zapomněli,ale oni nezapomínají.
06. 02. 2013 | 10:51

Sláma napsal(a):

Ládík zase nezklamal, zase svými hloupými výkřiky pobavil. Napsal: "Sámo porazil Dagoberta a Čechům nevadí, že to nebyl Čech... "
Co by se, Ládíku, změnilo, kdyby to mělo Čechům vadit? Vůbec nic.
Nevím, jestli jste si to nevšiml, ale Češi jsou velice tolerantní národ. Například ze všech evropských národů jsou nejtolerantnější k Židům. Češi jsou velice tolerantní i k Němcům.
Ale je samozřejmě naprosto legitimní, když Češi chtějí za hlavu státu někoho, kdo je k nim loajální.
Pokud kandidát na prezidenta prohlásí, že by jeho předchůdce patřil do Haagu (přitom legitimitu odsunu potvrdil rozbor, který si nechala udělat Evropská unie před vstupem ČR do EU) a lže o tom, že vyhnání bylo kolektivním trestem, jedná se jasný projev neloajality k Česku.
Nevím, jestli jste si toho všiml, ale nemalé šance v prezidentské volbě měl Tomio Okamura, který je po otci čtvrtinový Japonec a čtvrtinový Korejec. To ale dost významné části populace nevadilo a já myslím, že by z něho byl lepší prezident, než Schwarzenberg či Zeman.
06. 02. 2013 | 11:02

Veterán napsal(a):

Je zajímavé, že výrok pana Zemana o znásilňování žen vyvolal pobouření našich feministek. Ale výrok pana Schwarzenberga o uplácení žen šperky - prakticky je tak všechny označil za prostitutky, ten prošel zcela bez povšimnutí.
Mnohem závažnější ale bylo, že podle KS je třeba stejně postupovat i u poslanců. Jenom si tento pán neuvědomil, že ženy uplácí muž z vlastních peněz, zatímco vláda, které je členem, korumpuje funkcemi ve státním! Tedy v tom, co slíbili opatrovat s péčí řádného správce, a místo toho to používají jako dobře naložená koryta pro poslušné.
A úplně směšná je pak podpora KS od pana Janečka, jehož protikorupční vystupování je tak pro mne zcela trapné a směšné.
06. 02. 2013 | 11:03

Adenauer & De Gaulle napsal(a):

Jan Hryzák
Nemáme co zapomínat, naopak. Pokud nebudeme trvat na tom, aby bylo jasno, jsme sami proti sobě.
EU stojí a padá s tím, že se již nebudou revidovat hranice, vznášet nacionalistické požadavky a požadovat revanše za výsledky válek.
To byla idea zakladatelů.
Spolupráce místo věčných rekriminací.

Ostudné je, že nejvíc proti této ideji bojují koupení kašpaři, kteří se zaštiťují pravdou a láskou.
Opravdu jsme ty elity měli v roce 89 denacifikovat.
Vzít podpisy pod Antichartou jeden po druhém.
A pak zveřejnit spisy chartistů.
Byl by klid a pořádek.
06. 02. 2013 | 11:04

Sláma napsal(a):

Vais napsal: " Není sice jasné, jak by se Sudeťáci toho našeho vydrženého majetku domohli"
Vais samozřejmě, jak se to naučil v normalizační Mladé frontě, lže, jako když Mladá fronta Dnes tiskne.
Nejedná se o žádný vydržený majetek. Jedná se majetek, který je částečným plněním válečných reparací Německa, na základě o Dohody o reparacích od Německa (Agreement on Reparation from Germany), kterou podepsalo dne 14. ledna 1946 18 států a která vstoupila v platnost 24. ledna 1946.
Což později akceptovala vláda Spolkové republiky Německa, která poskytla odsunutým Sudetským Němcům za zabavený majetek kompenzaci.
Je nutno zdůraznit, že Sudetští Němci získali na základě Mnichovské dohody říšské státní občanství (ani Německo, ani Velká Británie neuznaly neplatnost Mnichovské dohody od samého začátku právě z důvodu nastolení nových právních vztahů).
06. 02. 2013 | 11:23

prorok napsal(a):

Ja, ja, herr Weiss. Šén.
'Tysíc a tysíc jar puté Chitler rajch. A telala tšeska untrmenš, tso telala. Šén, sér šén, herr Weiss.

Víte pane Veis, tento stat, zda se, drží pohromadě už jen ti "untrmenš", když jeho elity zparchantěly. Jiné vlastence nemáme.
06. 02. 2013 | 11:27

Hela napsal(a):

Kdyby naše hnusné zdevastované pohraničí dostali Němci, bylo by tam krásně jako v Bavorsku nebo v Rakousku.
06. 02. 2013 | 11:49

Sláma napsal(a):

Hela napsala: "Kdyby naše hnusné zdevastované pohraničí dostali Němci, bylo by tam krásně jako v Bavorsku nebo v Rakousku."
1) Kdy jste naposled byla v pohraničí? Třeba na Šumavě nebo na jižní Moravě?
2) Kdyby měli naši lidé stejné příjmy, jako Rakušané či Bavoři, bylo by naše pohraničí stejně krásné jako v Bavorsku nebo v Rakousku
3) Sudetští Němci neusilují o fyzické vrácení majetku, které by stejně nebylo ve většině případů možné, oni usilují o finanční náhradu, kterou sami vyčíslili na 200 mld. Eur, tedy cca 5 bilionů Kč.
Tohle zkusili i na Poláky, kteří hned odpověděli vyčíslením náhrady za zničenou Varšavu a hned poté toho Němci nechali.
06. 02. 2013 | 12:11

Bestia triumphans napsal(a):

Slámo:
Vůbec bych do vás nešťoural, kdybyste se tady neprezentoval jako velký český vlastenec.
Ten by ale neměl používat slovo "bizardní".
Nic takového totiž neexistuje.
06. 02. 2013 | 12:18

kokoshka napsal(a):

Slama:
Slovo tajga přece je převzato z ruštiny.
Tundra naopak je zkomolenina finskeho toon-daar...neco jako vysoka hora v starokarelštine.
06. 02. 2013 | 12:23

pamětník napsal(a):

Dva důvody, pro které normální občan ČR nevolil Karla zu Schwarzenberg za prezidenta republiky:
1) jeho cizí státní příslušnost by byla bezpečnostním rizikem;
2) byl nadějí významné skupiny cizinců usilujících o změny v poválečném uspořádání na úkor České republiky.
http://www.ots.at/presseaussendung/OTS_20130121_OTS0111/hammer-klare-worte-schwarzenbergs-wichtiger-schritt

Píšete, pane Veisi, že "Není sice jasné, jak by se Sudeťáci toho našeho vydrženého majetku domohli jinak, než prostřednictvím Evropské unie", a přitom (záměrně?) opomíjíte fakt, že právě prezident republiky příznivě nakloněný sudetoněmeckým požadavkům by byl právě tou nadějí domoci se majetku cestou mimo EU.
Je třeba ještě připomenout Vaši lež o majetku vydrženém. Odsunutí Němci byli odškodněni vládou SRN z prostředků zadržených válečných reparací. Ostatní Němci se tehdy bavili nad tím, jací boháči byli odsunuti.
Primitívnost Vaší argumentace údajným primitívním národovectví je jenom demagogické zakrývání skutečných důvodů podpory kandidatury Karla zu Schwarzenberg. Většina voličů se však zmást nedala, a to nám nemůžete odpustit.
06. 02. 2013 | 12:27

Čochtan napsal(a):

hans napsal(a):
"Autor mlčí o tom, že špínu místo politiky vnesli do kampaně v masivním měřítku schwartzenbergovci, když útočili na Fischera kvůli členství ve straně...."

Plným právem útočili ! Kdo vlez do partaje v době nejtvrdší normalizace a podepsal souhlas s okupací není tím, čím presiden být musí ! Morálním vzorem každému občanovi.
06. 02. 2013 | 12:37

Ing. N. napsal(a):

Navrhuji, aby Česká a Slovenská republika přijala ústavní zákon, který označí zpochybňování Benešových dekretů za VELEZRADU.
06. 02. 2013 | 13:02

resl napsal(a):

Myslím, že to BD nerozhodly. Většina neví o co se jedná, ale je tady ještě pořád dost silná postkomunistická společnost lidí, kteří vidí jen svůj upatlaný dvorek, nikam nejezdí, zabíjačka je vrchol kultury. Pro ně dělá vláda vše, aby nepoznali, že v Evropě se žije jinak, že občané se mohou bránit a sama vláda podvádí téměř denně. Každý pokus o proniknutí do zlodějských struktur, vláda a její ministři shodí. Neslyší a přihlouplí poslanci jen sedí a tupě zírají na svého předsedu, jak hlasovat. S tímto druhem českého, nesamostatného slouhy se těžko pohneme dopředu. Ústava špatná, zákony gumové, majetek nepřiznaný před volbou do parlamentu, co byste od českého voliče chtěli ? Navíc, když statečností zrovna neoplývá.
06. 02. 2013 | 13:12

Občan napsal(a):

Vzhledem k tomu, jak se množí a stávají stále hlasitějšími protivlastenečtí a revizionističtí řvouni, je zřejmé, že nebezpečí revize první pozemkové reformy a výsledků WWII je mnohem akutnější, než by se na první pohled mohlo zdát.
06. 02. 2013 | 13:12

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Veisi, myslím, že naprostá většina diskutujících Váš článek dostatečně ztrhala, nenapsal bych to lépe. Zmíním tedy jen něco co nezaznělo:
Pro mne vrcholem špatnosti volby prezidenta parlamentem byla poslední volba pana Havla. Kdy našimi extrémističtěji naladěnými spoluobčany řádně zvolený poslanec Sládek byl před jeho volbou zavřený za projevení údajně nevhodných názorů a pan Havel byl pak zvolen o ten jediný hlas.
Pan Schwarzenberg je zkušený politik a inteligentní člověk - neřekl nic neobratně jak píšete - jeho výroky týkající se poválečných problémů byly zcela úmyslné, jen pak otočil když zjistil jak velká je negativní odezva u nás a pozitivní u některých skupin v zahraničí. Tím zvířil 70let staré bahno.
Paní Bobošíkovou byste měl spíše litovat, protože byla prokazatelně poškozena postupem geniálního matematika min.vnitra.
06. 02. 2013 | 13:14

Anna napsal(a):

autor
"Když Karel Schwarzenberg hodně neobratně řekl, že měřeno dnešními standardy, skončili by ti, kdo organizovali poválečný odsun Němců před mezinárodním soudem.."
-------------------------------------------

Nezmínil jste, že se navíc pan Schwarzenberg přeřekl, takže o Benešových dekretech řekl, že jsou neplatné.

Jak obratný je tedy asi pan Schwarzenberg coby ministr zahraničí, kterým byl i v Topolánkově vládě?
06. 02. 2013 | 13:24

Sláma napsal(a):

Pro bestii, která napsala:
Slámo:
Vůbec bych do vás nešťoural, kdybyste se tady neprezentoval jako velký český vlastenec.
Ten by ale neměl používat slovo "bizardní".
Nic takového totiž neexistuje. "

To jsem přesně čekal! Vy si myslíte, že se vlastenectví projevuje bezchybnou znalostí českého pravopisu? To já si tedy nemyslím. Ostatně, nepovažuji se za velkého českého vlastence ani se tak neprezentuji. Spíše mi vadí, když kvůli církevním restitucím byla zkrácena státní podpora postiženým dětem, rodičům malých dětí a zkráceny důchody. Zcela legitimně se obávám, že stejným způsobem bychom mohli brzy platit i Sudetským Němcům.
Ano, přiznávám se poctivě, občas v českém jazyce udělám chybu. Například často říkám, že někdo pěstuje krávy, zatímco správně se má říkat chová.
Rovněž se přiznám, že jsem používal dosud celý život slovo bizardní, ačkoliv má být správně bizarní. Děkuji za poučení.
Myslím, že pokud budete chtít bazírovat na pravopisu, tak se tady v diskuzích zapojíte.
Jestli to chápu dobře, tak jste tím chtěl prezentovat moji méněcennost vůči vám - nadčlověku (Herrenvolk). Ano, to je jedna z věcí, která mi na pravdoláskomilech vadí, ta jejich přezíravost vůči obyčejným lidem z venkova, vůči těm hnědorudým prasatům, jak říká příslušník Herrenvolku pan Hřebejk.
06. 02. 2013 | 13:25

Ing. N. napsal(a):

Z prvního televizního duelu Zeman-Schwarzenberg
ze dne 17.1.2013

Moravec: V případě, že by se vláda s parlamentem rozhodla zrušit platnost Benešových dekretů jako klíčového dokumentu, jak byste jako prezidenti vystupovali?

Schwarzenberg: Já bych je na to upozornil, že Benešovy dekrety už neplatí 20 let. Přijetím listiny lidských práv a svobod ústavy přestala platnost Benešových dekretů. Ovšem nebyla zrušena od roku 1945, nýbrž od okamžiku, kdy tato ústavní listina byla přijata. Ale ony jsou zrušeny, co je zrušené už nemohu ještě jednou zrušit.

Zeman: Naprosto nesouhlasím … Ústavní soud jasně konstatoval, že nikoliv Benešovy dekrety, ale zákony Národního shromáždění Republiky Československé, které prezidentské dekrety recipovaly (přebraly, přijaly) v roce 1946 …. že tyto zákony jsou nedílnou součástí českého právního státu.

Zeman:
1) Je pravda, jak sám uvádíte ve svém autorizovaném životopisu, že jste radil V. Havlovi, aby
se omluvil sudetským Němcům?
2) Je pravda, co tvrdí váš neautorizovaný životopisec v nakladatelství Profil ve Vídni, že jste se vyjádřil, že sudetským Němcům je třeba vrátit jak občanství, tak majetek?
3) Je pravda, že ve vydání časopisu Süddeutsche Zeitung, předseda sudetoněmeckého landsmanschaftu Ernst Posselt, vyjádřil radost nad vaším postupem do 2. kola v naději, že se obnoví nebo rozšíří spolupráce s tímto krajanským sdružením?

Schwarzenberg: Myslím, že jste ne úplně přesně překládal, co jsem tehdy řekl, je tomu už delší dobu, ale zajisté jsem se nevyjádřil tak, jak to teď říkáte. Já jsem vždy říkal, a na tom trvám, že to co, jsme v roce 1945 spáchali by dneska bylo odsouzeno jako hrubé porušení lidských práv a asi by se tehdejší vláda, včetně prezidenta Beneše, ocitla v Haagu.

Zeman: Dnes by byl tedy, podle vás souzen jako válečný zločinec, protože nic jiného jste teď neřekl. V Haagu je totiž mezinárodní tribunál proti válečným zločinům ….
06. 02. 2013 | 13:33

Da.Rock napsal(a):

Coby rudohnědé prase mohu prohlásit, že mě ten Khárlův výrok o Benešovi nijak neovlinil, protože jednak jeho názory na tuto problematiku znám a druhak jsem byl rozhodnut ho nevolit dávno před tímto výrokem. U mě se Khárl deklasoval jinými, podstatně aktuálnějšími a konkrétnějšími postoji a činy, než nějakým svým zmateným výrokem.
Akorát když jsem tento výrok v TV debatě uslyšel, zamnul jsem si ruce, protože mi bylo jasné, že si tím prohrál volby. Úplně jsem viděl ty vydešené tváře jeho poradců, kterým musel být jasné, že když si někdo takhle prdne v kině, že už to do konce představení neokecá.
Takže tímto bych chtěl Khárlovi za jeho výrok poděkovat, protože ten dokázal ovlivnit víc lidí, než těch 30 mega, co Zeman nainvestoval do kampaně.
Zdraví Rudohnědé prase.
06. 02. 2013 | 13:39

JenTak napsal(a):

Da.Rock - Rudohnědé prase.
Z vašeho příspěvku nevím jak si říkáte, ale případně byste mohl přidat k vašemu nicku prefix "To nevychované".
Nebo snad patříte k těm inteligentům, kteří o panu Paroubkovi zásadně hovoří jako o "Jyrkovi"? "Khárl" i "Jyrka" není jen nevychovanost, ale hlavně to hovoří o bystrosti pisatele, který se v argumentaci neobejde bez takových hanlivých oslovení.
06. 02. 2013 | 13:52

Honza napsal(a):

Asistent Pitharta (to už samo o sobě svědčí o mnohém), jednoho z největších lehkoživků, co kdy senátní půda nosila. Nezodpovědného rejpala, který se mimo jiné proslavil svojí podlejzavou a kolaborantskou iniciativou "Smíření 95", kterou již tehdy dokonale povzbudil falešné a neoprávněné nároky sudeťáků. Holt vrána k vráně sedá! Je mi z nich na zvracení! Zajímalo by mne co tihle bezpáteřní kolaborantský křiváci mají slíbeno za provize od svých sudetských přátel, nebo jaké jiné motivy je ženou k tomu, že takto škodí vlastní zemi, že do slova a do písmene s.e.r.o.u do vlastního hnízda. A ještě se snaží dělat z lidí blbce!
06. 02. 2013 | 13:54

Bestia triumphans napsal(a):

Sláma:
Chápete špatně. Žádnou méně - či více - cennost tady nepropaguji.
Jen jsem alergický na různé ohnivé rádoby vlastence, kteří se v diskusích ohánějí češstvím a přitom svůj rodný jazyk przní. Téměř pravidelně ani neumí napsat slovo Čech.
Pokud nejste z tohoto ranku, pak je vše ok.
P.S.
Mi zase vadí na některých lidech jejich přezíravost vůči obyčejným lidem v Tibetu. Taky se považují za Herrenvolk, co přinesl tibetskému lidu civilizaci. Myslím, že je vám tento přístup povědomý. Ale to patří na jinou diskusi.
06. 02. 2013 | 14:01

Da.Rock napsal(a):

JenTak - Co po mně chcete? Jsem jen rudohnědé nevychované prase. Jen vidlácká socka. Nejsem taková elita společnosti, jako ti, co volili Khárla. Ti určitě o Zemanovi nikdy nemluví jako o buranském ožralovi, ani nekomolí jeho jméno na Milouš.
Ale já nejsem tak dokonalý jako oni. Hřebejk mě zaškatulkoval do kolonky zvané Společenský odpad, a má naprostou pravdu. Tak pro mě mějte pochopení.
06. 02. 2013 | 14:14

Sláma napsal(a):

Kokoschka napsala: "Slama:
Slovo tajga přece je převzato z ruštiny.
Tundra naopak je zkomolenina finskeho toon-daar...neco jako vysoka hora v starokarelštine.
Obě slova přešla do západních jazyků, nejen do češtiny, přes ruštinu. O tom není sporu.
Podle Českého etymologického slovníku (Jiří Rejzek, Leda,2001) slovo tajga pochází z altajských jazyků (s příkladem z mongolštiny), tundra z laponštiny, v tom jste měl pravdu.
06. 02. 2013 | 14:29

Jindra napsal(a):

Jak typické, když lidé, kteří nesjpíše rozkradli kusy hradního depozitáře, vykřikují něco o slušnosti a pravdě.
Tak kdo ukradl ty knihovny z Hradu, jak o nich mluvil včera Klasu? To je první věc, na kterou by měli naši mravokární pravdoláskaři odpovědět. A první by měl začít vysvětlovat Schwarzenberg, který byl vedoucím kanceláře prezidenta hned po roce 1989.
Podle stejné logiky autora by tady mohli jeho odpůrci vykřikovat, že "naše" pobělohorská šlecha neuměla v Čechách nic jiného než krást, Takže plno věcí z Hradu by se mělo začít hledat někde na Orlíku.
06. 02. 2013 | 14:40

JenTak napsal(a):

Da.Rock
Teď už po vás nechci nic.
06. 02. 2013 | 14:56

JenTak napsal(a):

Sláma
Já si myslím, že slovo "tundra" nepochází z finštiny, ale ze slovenštiny. Jen si dokola opakujte "tuná drn" a zjistíte, že mám pravdu.
06. 02. 2013 | 15:00

mb napsal(a):

je věčná škoda že Houdkovy sudetoněmecké panenky přišly až PO PREZIDENTSKÉ VOLBĚ a ne dříve ... kdy(by) si to mohla společnost už (pre)reflektovat ...

a kníže by pak přišel jako vítěz, protože by se národ shodl, že zabíjet (němce) po válce není DOBRÉ, SPRÁVNÉ, CHVÁLIHODNÉ, MRAVNÉ ...

a nikdo by se už nedivil řečem o Benešovi coby poválečnému štváči s místem v Haagu ...
06. 02. 2013 | 15:06

mb napsal(a):

... tak BObo je stará svazačka a komunistka, to by tedy bylo, kdyby nebyla aj revanšistka ...
06. 02. 2013 | 15:09

mb napsal(a):

... dobrý blog ...
06. 02. 2013 | 15:10

Honza napsal(a):

mb

nechte si tyto plky když tak na nějaké SL fórum! Malý exkurz do historie: 30.4.1945 Hitler to zabalil a každému myslícímu(Němci) bylo jasné, že je konec! V protentokrátu Böhmen und Mähren Němci stále ještě mučili a vraždili! Bylo 7.5.1945 v Remeši podepsaná bezpodmínečná kapitulace, v protentokrátu opět Němci ještě systematicky terorizují civilní obyvatelstvo a vraždí!8.5.1945 situace stejná, 11.5.1945 Němci ještě na některých místech Čech pořád vraždí a ne a ne to vzdát! O počínání tz. whervolfů v době následující ani nemluvě! Tak co ještě po těch ničemnejch češích chcete? To co se dělo po válce nebylo nic jiného než přirozená reakce. Nebylo to jinde jiné, naopak díky naší umírněnosti to ještě pro ty naše Němce dopadlo velmi dobře. Uvedená datovaná fakta jsou jen zlomek geneze poválečných událostí. Na vysvětlení celého problému by nám nestačil ani celý blog. Člověk si jen řiká, že ti Češi nebyli důslednější, aspoň zčásti jako germáni! To by tady nyní mohli sudeti kvičet možná oprávněně!
06. 02. 2013 | 15:32

Josef K. napsal(a):

kokoshka: taiga je původem z tureckých jazyků, do ruštiny přes altaiské jazyky. Jen tak na okraj. Generalnyj sekretar je původem z latiny, bolševik je původem ruským a starosloavanským, začně starší než národní socialista.
06. 02. 2013 | 15:42

mb napsal(a):

Honza, je ´přirozená´ reakce reakce správná, dobrá, mravná ?

měli jsme v 89 věšet komunisty po lucernách ?

bylo by to přirozené ?

zdravím ...
06. 02. 2013 | 15:48

Josef K. napsal(a):

V čem spočívá tragická komičnost existence Slámy, Bijte je a pamětníků a bůhví jaké ti lidé používají pseudonymy.
Uvěďme jen střípek vzpomínek z let 70.:
" Jsou ovšem nesporné případy opačné, případy nepochybné vlastní práskačské iniciativy a dlouholeté spolupráce, jak ji praktikovali třeba i jinak proslulí agenti, jako byl „Harmónia“, „Jirava“, „Marcel“ nebo „Opera“. A stejně tak velmi odpudivé případy dlouholeté spolupráce s StB při letitém okázale manifestovaném „nestranictví“, doprovázeném dokonce předváděním nepřízně režimu vůči své osobě (viz např. agent „Felah“). Nuže - promluvte, vy, kteří jste měli pro StB krycí jména Jirava (Jaroslav Jiránek), Mokrý (Jarmil Burghauser), Historička (Jitka Slavíková), Filosof (Jiří Vitula), Muzikant (Miloš Vacek), Režisér (Ladislav Štros), Dirigent (Ladislav Šíp), Harmónia, Marcel (František Mužík), Opera (Přemysl Kočí), Technik (Zdeněk Veselka), Dubbussy (! - Jiří Vysloužil), Felah (Jindřich Feld), Dita (Alena Valšubová), Jana, Rosťa (Zbyněk Mácha) (pozn.red. svědčil u soudu s Jazzovou sekcí proti K.Srpovi), Jenda (Milan Láněk), Dušek (Jiří Pilka), Leopold alias Morava (Ladislav Mokrý), Zpěvačka alias Tatiana (Eva Zikmundová), Markéta (Magdaléna Micková), Spěvák (!) alias Tulipán (Josef Zíma), Sedláček (Luboš Fišer), Alena (Alena Havlíčková), Sáša (Květoslava Svobodová), Vilda (Emil Hladký), Otmar (Otmar Mácha), Kája (Václav Rabas), Slávek (Věroslav Neumann), Vašek (Václav Neuman), Láďa (Vladimír Soukup), Franc (František Bonuš), Algeron (Jaroslav Střítecký), Jarka (Eliška Kleinová), Gusto (Gustav Papp) ad."
Či:
Další profesionální skupina, která v Kdo je kdo přímo okouzluje, jsou herečky. Od nich je v "dírách na pravdu" vskutku hodně odpadu. Ani takový prototyp "věrnosti straně" jakým je Antonie Hegerlíková své členství v zločinecké organizaci nepřizná. Místo toho napíše "Humanistka. Nezařazena." Neméně trapný je obdobný postoj i v případě Jiřiny Jiráskové, která se nedávno dokonce drze ucházela o místo v senátě za ODS ! Ani ta o svém dlouholetém členství a funkcionaření v KSČ neztratí jediné slůvko, zato si tam napíše: „v 70. letech pouze činnost v divadle, nesměla se objevit na filmovém plátně a v televizi". No není to trpitelka ? Přitom tu soudružku dámu ani nenapadne, jak se taková slova asi čtou těm, kteří si nejen pamatují její přímo demonstrativní svazáctví a stranictví, ale navíc v těch 70. letech, kdy ona "chudák" směla hrát jen divadlo, přišli o svou profesionální existenci úplně !?
Ovšem jaká je podstata ?
06. 02. 2013 | 15:53

Honza napsal(a):

mb

nějakou podobnou demagogii jsem od vás očekával! Nezklamal jste, je vidět, že ten manipulující styl máte buď v krvi, nebo máte již dobře propláchlou hlavinku. Již se opakuji, víte ono nestačí vstřebávat všechny ty srágory co do vás novodobí politruci lejou, ale musíte používat svojí makovici, komparovat s fakty a udělat si svůj náhled, ne papouškovat to co slyšíte a čtete v našich současných médiích.
06. 02. 2013 | 15:58

Josef K. napsal(a):

Opět vzpomínky z jednoho oboru, lze je nalézt totožné ve všech:
"K tomuto politováníhodnému postoji k muzikologii se váže neméně smutná skutečnost, že tento vědní obor byl u nás za komunistické éry zvlášť těžce decimován v personální rovině a neméně těžce deformován v své náročné sféře metodologické, o což se ve velké míře zasloužil exmuzikolog a posléze komunistický politik Zdeněk Nejedlý. Tyto zhoubné procesy začaly okamžitě po komunistickém puči v únoru 1948 a jejich prvním projevem bylo zastavení činnosti vedoucímu muzikologické katedry na filosofické fakultě UK prof. dr. Josefu Huttrovi. Formálně se tak stalo z rozhodnutí tzv. Akčního výboru Národní fronty. Už 4. března nebyla Huttrovi a dalším sedmi pedagogům filosofické fakulty povolena účast na schůzi profesorského sboru fakulty. Krátce nato obdrželi profesoři J. Hutter, M. Hýsek a Ot. Machotka, a dále docenti Zd. Kalista, Zd. Ripka, Heger, Stejskal a Ullrich tzv. zprošťující dekrety.[1] V případě Huttrově si ministr školství nové Gottwaldovy vlády Zdeněk Nejedlý nenechal ujít příležitost, aby svému někdejšímu žákovi a asistentovi Huttrovi, který se mu v metodě i v hodnotových soudech zcela odcizil, neposlal 5. 3. 1948 vlastnoručně podepsané rozhodnutí."
Octnuv se takto bez ředitele byl akademický Ústav pro hudební vědu v roce 1971 vydán zcela na pospas normalizátorům. Byl zrušen a jako pouhá sekce převeden do Ústavu teorie a dějin umění, do jehož čela byl na základě intervence Gustava Husáka postaven homo novus Sáva Šabouk. Jestliže jsme na této konferenci slyšeli o jednom normalizačním řediteli akademického ústavu, který kdysi býval bachařem, pak Sáva Šabouk byl přece jen lepší kategorie - býval vojenským politrukem. V rámci normalizace ho čekalo několik let kariérního rozletu.!"

Slámové, Bijte je a pamětníci a všechny jim podobné nicky jsou velmi t r e n d y, jsou to pokračovatelé toho procesu barabrizace české kultury. Němectví je jim na obtíž, neboť by bylo jasně řečeno, že Barbary nejsou ti čeští Němci, ale právě ta spodina české společnosti, která se dere na mety Karlů IV. i TGM. Němci jsou zástupný problém, vztahuje se stejně na jiné kultury.

Svědectví výpovědí těchto nicku s absencí nejmenší znalosti látky, ke které se vyjadřují , máme na těchto strankách, které si již uzurpují, plno.

Nevahájí svůj něvábný exkrement šířit i dnes.
06. 02. 2013 | 15:59

Josef K. napsal(a):

Sláma se ohrazuje ohledně nacionalismu ve vztahu k Rusům.
Ono to odpovídá jeho bohaté výbavě. Vstup Ruska do Střední Evropy není věcí nacionálního haštěření, nýbrž věcí fundamentální změny kulturního paradigmatu.
Kultura státního ruského pravoslaví nikdy v Českých zemích nebyla a nijak se nepodílela na jediném okamžiku vývoje této země do roku 1945.
Vztah k Rusku, i mnoha Rusů žijících na Západě, není vztahem národnostním, je to vztah čistě kulturní.
Ruská kultura je svébytná a jistě úctyhodná, ovšem totalitní prolnutí jakési státní kultury s pravoslavím a celkovou zaostalostí je věcí politickokulturní.
Kolik by o tom mohl povyprávět například Chopin či G.Sandová?

Ruská kultura není odmítána, anopka: Nabokov, Tolstoy etc. Je odmítán ten imperiální barbarský model státu zcela v rozporu se západní tradicí a naší kulturou
totalitní kontroly každého špendlíku v zemi, absence kultivace, barbarských kultů násilí.

Soudruh Sláma i jego soobščestvo takovým věcem nemohou rozumět. Kdysi by i oni v českých hospodách sedávali za rohem, neb by ke stolu nebyli zváni. Ta nenávist v nich zůstala.
Vydávají za vlastenectví pouze svou sociální a kulturní frustraci, a tu lze zabalit do jakéhokoliv kabátku, dnes.
06. 02. 2013 | 16:10

Josef K. napsal(a):

oprava k 16:10.." a naší kulturou, v porovnání s totalitní kontrolou každého ..."
06. 02. 2013 | 16:12

mb napsal(a):

Honza, co je demagogického na tom, když se vás zeptám, ZDA VĚŠET KOMUNISTY NA LUCERNY je/by bylo PŘIROZENÉ ... ??

můžete mi prosím odpovědět ?

díky ...
06. 02. 2013 | 16:26

Ares napsal(a):

mb: „a kníže by pak přišel jako vítěz, protože by se národ shodl, že zabíjet (němce) po válce není DOBRÉ, SPRÁVNÉ, CHVÁLIHODNÉ, MRAVNÉ ...“

A znáte někoho, kdo tvrdí, že to bylo DOBRÉ, SPRÁVNÉ, CHVÁLIHODNÉ, MRAVNÉ ...

A to že někomu vadí, když Schwarzenberg „posílá“ Beneše do Haagu. No, možná by mohl přijet na návštěvu USA a tam prohlásit, že do Haagu patří Roosvelt. Tipuji, že by to také nevzbudilo kdovíjak pozitivní reakci. Ale pochybuji, že by např. autor tu jejich reakci nazval národoveckou špínou.
06. 02. 2013 | 16:39

mb napsal(a):

ještě to zkusim pro honzu blbuvzdorně vysvětlit ...

bylo li v 89 heslo: nejsme jako oni ...

proč stejné heslo nemohlo zaznít od Beneše ve 45 ?

že nejsme jako oni ( náckové ) a že se k nim nebudeme chovat tak, jako oni k nám ... ???

když komunisti v lágrech pozabíjeli, mučili a věznili obyvatelstvo více než jedněch Lidic ... ?

nevim ...
06. 02. 2013 | 16:43

mb napsal(a):

ad ares: A znáte někoho, kdo tvrdí, že to bylo DOBRÉ, SPRÁVNÉ, CHVÁLIHODNÉ, MRAVNÉ ...

to nevim , první jsem se na to zeptal Honzy ...

ten dal do protikladu slova: správné a přirozené ...

teĎ jsme cca uprostřed diskuze ...

/ osobně si myslim, že vraždění němců po válce schvaluje hodně čechů ( například daniel kaiser ) ... /
06. 02. 2013 | 16:46

Honza napsal(a):

Milý pan mb, demagogického na tom je vůbec to srovnání těchto dvou dějinných událostí! To snad ani nemyslíte vážně, že? Jestli ano, tak je mi vás líto a nemáme se vůbec o čem bavit! Jo a prosím předem, protože vím co by z vašeho pera mohlo následovat, nespojujte mne s komunistama, jejich režimem atp.
Nemám s nimi vůbec nic společného a ani bych nechtěl, tak že bez urážek.
06. 02. 2013 | 16:46

Honza napsal(a):

mb

co to tady stále plácáte za nesmysly, kdy a kde Dr. Beneš schvaloval nějaké vraždy Němců? No a jak můžete 89 srovnávat s 45! Copak nevidíte jak to srovnání kulhá?
06. 02. 2013 | 16:54

mb napsal(a):

honzo, já vás s nikým nespojuji ...

ještě jednou opakuju či se vás ptám, proč ve 45 ústy beneše nemohlo zaznít: nejsme jako oni, nebuĎme jako oni a nebudeme jako oni ... ???

/ proč musel antiněmecké nálady naopak eskalovat ? /

a bylo li vraždění němců po válce, jak jste napsal, přirozené ...

proč jsme nevěšeli v 89 komunisty na lucerny ... ?

když rumuni přirozeni zamordovali svého vůdce ???

((( předběžná odpověď: asi proto, že v 89 bylo heslo: nejsme jako oni, které ve 45 nezaznělo )))
06. 02. 2013 | 16:57

mb napsal(a):

... vylikvidovat, konečné řešení, amnestie vrahum ...

/ to je beneš a jeho slova ... /
06. 02. 2013 | 16:58

Ares napsal(a):

mb: „osobně si myslim, že vraždění němců po válce schvaluje hodně čechů ( například daniel kaiser )“

Zvláštní, nikdy jsem se s nikým takovým nesetkal. On asi bude problém v tom, co si představujeme pod pojmem „schvaluje“.
06. 02. 2013 | 17:04

mb napsal(a):

to ares ... to asi jo ... tak si to pojďme precizovat: omlouvá, chápe, zavírá oči nad zrůdnostmi, zlehčuje, ...

/ obecně má myslím veis pravdu ... co nezpracujeme ( ze svých chyb, jako národ) ... to se nám bude znovu, znovu a znovu vracet a samo připomínat /

tak zatim ...
06. 02. 2013 | 17:09

mb napsal(a):

+ zemanův postřeh z 89/90 a to ten že bezpráví vůči sudetským němcům znamenalo ( mravní, společenský, politický ) skluz a předznamenalo následné komunistické bezpráví ...
06. 02. 2013 | 17:10

Honza napsal(a):

mb

již se opravdu opakuji, je třeba, pokud se o to zajímáte číst prameny a zjišťovat co a jak bylo. Např. jak bylo myšleno vámi zmiňované "vylikvidovat, konečné řešení" apod. Pokud vím amnestie se na kriminální činy nevztahovala a byly vyšetřovány! To že to přerušil komunistický puč je věc druhá. Když říkám číst prameny nemyslím tím ale rádoby sudetoněmecké historiky, kteří tvrdí mimo jiné, že češi zavrždili 250.000 sudetských Němců a další jiné nesmysly.
06. 02. 2013 | 17:10

Kolemjdoucí (J. Š.) napsal(a):

mb – „proč stejné heslo nemohlo zaznít od Beneše ve 45 ?“

Kdyby tady proruský protektor Husák nechal před r. 89 masakrovat lidi tak, jako němečtí protektoři před r.45, tak by nejspíš na lucerně skončil nejen Husák, ale i Havel.

Mimochodem, proč stejné heslo neznělo v průběhu války a na jejím konci z úst spojenců? Beneš říkal jen to, co slyšel od nich, například od Churchilla.
06. 02. 2013 | 17:14

mb napsal(a):

honza ... asi nepopřete, že ta slova od beneše padla, a že byla více eskalační než že by třeba mírnila chování vůči poraženým němcům ... njn ...

( a stejně mi neodpovídáte na otázky )
06. 02. 2013 | 17:16

mb napsal(a):

kolemjdoucí ... když myslíte ... proč by na lucerně visel Havel ?
06. 02. 2013 | 17:17

mb napsal(a):

( mizim, budu tu po osme hodině ... )
06. 02. 2013 | 17:18

Josef K. napsal(a):

Honza, opět znalec, stačí si najít poznámnky Dr. Drtiny z Londýna, Benešovy kancleře, ve kterých se jasně píše o likvidaci Českých Němců za každou cenu , a to s předstihem před rozhodnutím vítězných velmocí.
Tak se i stalo, mimochodem.
Komické je, že Češi jsou víteznými zeměmi považováni za spojence nacistického Německa, neboť až na pár jedinců, židovského původu především, vesele makali v továrnách pro blaho Říše, snad proto to antiněmectví, skrýt svou vlastní vinu.
Pomiňme většinové jhednání s lidmi, kteří se vrátili zu lágrů, Židy především a jakési přisvojení , jistě protektorátně oprávněné, majetku těchto lidí hrdinným většinovým Čechem.
Nasaďte si masku klauna.
06. 02. 2013 | 17:53

Ládik!!! napsal(a):

kvakin -
dám na Vás: kmenům v povodí Vltavy nevadilo, že je cizák. Karla v tom nehledejte.
06. 02. 2013 | 17:58

Kolemjdoucí (J. Š.) napsal(a):

mb – „obecně má myslím veis pravdu ... co nezpracujeme (ze svých chyb, jako národ) ... to se nám bude znovu, znovu a znovu vracet a samo připomínat /“

O „zpracování“ nejraději hovoří sudetští Němci a mají tím na mysli, že máme ze sebe před celým světem udělat úplné idioty, a to tako:

- máme sami, z vlastní iniciativy, odmítnout rozhodnutí našich spojenců na Postupimské konferenci o odsunech německých menšin (žádný stát po nás nic takového nepožaduje, ani Německo ! naopak, signatáři považují rozhodnutí za platné),
- máme odsuny prohlásit za zločin, a tím pádem své spojence označit za zločince,
- máme z vlastní iniciativy přijmout mnichovskou dohodu, pozvat Němce zpět a postoupit jim příslušné území,
- v rozporu s mezinárodními dohodami máme potomkům odsunutých Němců nabídnout odškodnění
- a ve finále, jako korunu všeho toho pokání (a jako projev největší statečnost, řekl by Posselt) máme samotný vznik Československé republiky v roce 1918 prohlásit za největší omyl našich dějin a toto nové pojetí historie zapsat do učebnic dějepisu.
06. 02. 2013 | 18:01

Honza napsal(a):

Josef K-

Tak aby jsme to upřesnili. Výrok Dr. Beneše o tzv. "vylikvidování", který zde neustále vytrháváte z kontextu, se týkal sudetoněmeckého problému obecně. Byl míněn tak, že je nutné vylikvidovat tento problém, nikoli likvidovat nějakého koliv Němce. No a ta druhá část vašeho příspěvku, tak na to nemám odpověď! Takovou prasárnu jste zřejmě převzal z materiálů SL, ale je vám to podobné.
06. 02. 2013 | 18:11

Vandal napsal(a):

ještě lze pochopit, že sudeťáci a potomci šlechty tak strašně bojují proti Bemešovým dekretům a proti spravedlivému a zákonnému odsunu sudetských němců. Proto mají také sudeťáci svou organizaci, a svými názory a nároky se netají. Jde o majetek. A první fází je dosáhnout toho, přesvědčit a vsugerovat "hroznou vinu" za "strašlivé zločiny", "genocidu", a "nespravedlivé" a "nezákonné" "vyhnání" nevinných sudetských němců, uplatnění "kolektivního trestu" na celém etniku, atd. O to jde, zblbnout občany této republiky, a dosáhnout toho, že se budou stydět za "zločiny" svých předků. Potom už nebude problém přejít k "nápravě" těch "strašlivých nezákonností", k vyplacení "náhrad" za "utrpěné příkoří". Výši "náhrad" si určili sami sudetští němci, jde o sumu 200 miliard eur, tedy 5 bilionů Kč. To by padlo na občany této republiky. Každému je jistě jasné, že organizace sudetských němců s jejich požadavky "náhrad", které si určili, nejsou legrace, nebo žert, nebo dokonce snaha zapomenout na staré křivdy. Byl to německý národ, který rozpoutal válku, a má na svědomí desítky milionů mrtvých a rozvrácenou Evropu. Německý národ škody, které způsobil ostatním národům neuhradil, a v případě sudetských němců jde o to, hodit vinu za německé zločiny na Čechy a Moravany, a ještě si za to nechat zaplatit. Jak jsem napsal výše, u sudeťáků lze jejich jednání pochopit, ale co naši spoluobčané? Ti, kteří se nechají zblbnout sudetoněmeckou lživou propagandou, je jim jedno, že budou cálovat, a že budou cálovat i jejich děti a vnuci? A že budou cálovat jako pitomci, zatímco ti, kteří nesou odpovědnost za válku se vším, co způsobila, ještě za to dostanou zaplaceno?

Je možné tyto pitomce pochopit? Je opravdu tak těžké pochopit, o co tu jde?

Že jde o prachy, o velké prachy, a že platit budou pitomečkové, kteří si nechají vypláchnout zbytek mozkové hmoty lživou sudeťáckou propagandou?
06. 02. 2013 | 18:36

Alka napsal(a):

Pažout napsal: Voliči komunistů z vesnic a jiná lůza si zvolila svého prezidenta. Volby ukázaly jen to, kolik takových v národě je, a bohužel opravdu hodně.
06. 02. 2013 | 09:08
Pažoute - kdo to říká, ten to je, na toho to pasuje. Oni jsou lůza a vy taky - prostě lůza i tím myšlením !
06. 02. 2013 | 18:36

Kolemjdoucí (J. Š.) napsal(a):

W. Churchill E. Benešovi v roce 1943 (zaznamenal Jan Masaryk):

"Hned po válce poteče mnoho krve. U vás a jinde bude mnoho Němců vybito - to jinak nejde a já s tím souhlasím. Po pár měsících my prohlásíme 'teď dost' a pak začneme mírovou práci."

"S Ruskem se musíme dohodnout my i Američané. Nebude to lehké. Transfer obyvatelstva bude nutný." ... „z baltských států, východního Pruska a také ze Sudetenlandu. Dá se jim lhůta, ať si vezmou to nejnutnější a jdou - to možná u Rusů prosadíme."
06. 02. 2013 | 19:23

Sláma napsal(a):

Tak nám tedy zase Josef K. alias Yossif K. zaplevelil diskuzi, stejně tak mb. Ještě, že je oba roluji.
________________________
Jednou z často opakovaných lží, kterou pravdoláskomilci hojně užívali je v duchu toho, co napsal Vais: "Skoro sedmdesát let staré události nás straší, jako by se staly včera"
Je to samozřejmě velice drzá lež, jejímž účelem je udělat z černého bílé, tedy úplně vše otočit naruby.
Běžný český občan ovšem už udělal za celu záležitostí z našeho úhlu pohledu tlustou čáru. Představitelé českého státu a katolické církve se opakovaně za odsun omluvili. Působila společná komise, která stanovila číslo Sudetských Němců, kteří při odsunu zahynuli násilnou smrtí a těch, kteří z přirozených příčin.
Přesto nemůžeme říci, že bychom mohli být úplně v klidu.
Odsunutí Němci mají svoji zastřešující organizaci - Bund der Vetrieben (BdV). Ta sama je zastřešena Evropskou organizací vyhnanců (EUFV), která má sídlo v Terstu.
BdV má 21 členských organizací, reprezentujících původní "vlast" vyhnanců, pouze jediný sdružuje odsunuté Němce z Čech a Moravy - Sudetendeutsche Landsmannschaft Bundesverband e.V.
Už ta skutečnost usvědčuje pravdoláskomilce z další lži, a to je tvrzení, že se odsun týkal jen Československa a Polska.
Sudetendeutsche Landsmannschaft má 8 regionálních poboček, například Sudetendeutsche Landsmannschaft in Argentina, který samozřejmě sdružuje hlavně potomky válečných zločinců, kteří před spravedlivým trestem unikli do Jižní Ameriky. Sudetendeutsche Landsmannschaft pořádá pravidelná setkání. Příští, již 64. Sudetendeutscher Tag se bude konat ve dnech 18. a 19. května 2013 v Augsburgu.
Na stránkách Sudetendeutsche Landsmannschaftu je v současnosti rozhovor, přeložený do češtiny, který s Berndtem Posseltem vedla Zuzana Kleknerová pro deník Insider, což je bratříček Aktualne.cz, ve vlastnictví firmy CENTRUM.CZ.HOLDINGS B.V. se sídlem v Nizozemsku, která je sama ve vlastnictví firmy Warburg Pincus, alespoň, pokud je mi známo.
V rozhovoru Berndt Posslet například uvádí: "O sudetoněmecké otázce jsem už mluvil snad s každým českým politikem, kterého jsem potkal. Mezi sudetskými Němci jsem ale známý tím, že zastávám názor, že majetkové otázky se mají vynechat, že teď nejsou na pořadu dne."
06. 02. 2013 | 19:33

Josef K. napsal(a):

Sláma, mentálně jste tak okolo roku 1865 jako novodobý Maýr, Rieger a Thomé.
Plevel zatím spatřuji pouze ve Vašich a Vám podobných z prstu cucání..-.
06. 02. 2013 | 20:33

Josef K. napsal(a):

Sláma, ale povšiml jsem si, jak se hlásíte k normalizačnímu úsilí tehdejší lůzy. Velmi podnětné k dalším úvahám. Patrně jste také bývalý bachař, politruk a z podobných náročných řemesel.
06. 02. 2013 | 20:35

mb napsal(a):

kolemjdoucí jš 18 01 ... myslím, že přeháníte, ale snažit vyvracet se vám to nebudu ...

... takže snad zopakuju ... že je to českočeská záležitost a ne českoněmecká ... jako se každý národ má vyrovnat se svými vinami ... a nikdo mu to neodpáře ani to za něj nikdo jinej neudělá ...

... tak se mějte hezky ... ale že je to rozkošnej bubák, ti sudetští němci, že ...
06. 02. 2013 | 20:44

mb napsal(a):

Sláma napsal(a):
Tak nám tedy zase Josef K. alias Yossif K. zaplevelil diskuzi, stejně tak mb. Ještě, že je oba roluji.

sláma, jak můžete vědět, že jsem ( jsme ) zaplevelili diskuzi, když mě ( nás) rolujete ...

to se myslim vyvrací ... tak se mějte ...
06. 02. 2013 | 20:46

mb napsal(a):

vandal napsal: O to jde, zblbnout občany této republiky, a dosáhnout toho, že se budou stydět za "zločiny" svých předků.

TO SE JIM ALE NIKDY NEPODAŘÍ ... vraždy našich předků byly NAPROSTO O.K. ... vraždění po česku je správné a chválihodné ...

není se za co stydět ...
06. 02. 2013 | 20:48

Kolemjdoucí (J. Š.) napsal(a):

Sláma – „Přesto nemůžeme říci, že bychom mohli být úplně v klidu.“

Nemůžeme být v klidu, protože sudetští Němci mají svého člověka přímo ve vládě, v naší – K. Schwarzenberga.
Ten pro ně dlouhodobě pracuje a slíbil jim i zrušení tzv.Benešových dekretů. Na podzim 2010 prohlásil, že diskuse o tom mezi českými politiky prý již probíhá, jen ještě není zajištěna většina v parlamentu:

Der tschechische Außenminister Karl zu Schwarzenberg hat die Möglichkeit einer Abschaffung der Beneš-Dekrete in Aussicht gestellt „Die Diskussion hierüber ist im Lande ziemlich im Gange“, sagte Schwarzenberg dem ARD-Magazin „Kontraste“.
Ob es dafür im Parlament jedoch eine Mehrheit geben werde, sei allerdings eine andere Sache. „Aber ganz ohne Zweifel ist die Fragestellung offen“.

Zdá se, že jablko padlo opravdu daleko od stromu. Zatímco otec Schwarzenberg byl po válce za věrnost Benešovi a republice oceněn a díky romu nebyli Schwarzenbergové zařazeni do odsunu
(Wegen ihrer pro-tschechischen Haltung durfte die Familie nach dem Krieg auch ihre tschechoslowakische Staatsbürgerschaft behalten und wurde nicht mit den Sudetendeutschen kollektiv vertrieben. - http://www.welt.de/print/die_welt/politik/article112895343/Antideutsche-Toene-im-Prager-Wahlkampf.html ),
synova loajalita vůči ČR je nanejvýš sporná a existuje důvodné podezření, že jeho zákulisní politické aktivity by mohly být označené jako protistátní. Je věcí bezpečnostních orgánů, aby je řádně prozkoumaly.
06. 02. 2013 | 21:08

kanibal napsal(a):

Důsledné vymývání mozků primitivním antikomunismem přináší u studentů kýžené ovoce, viz diskutující „mb“. Další příklad je z tisku:

„Studentka soukromé VŠ, obor lidské zdroje, se chtěla doma pochlubit svou diplomovou práci na téma „Život a vztahy v Československu v letech 1948 až 1989“. Rodiče zažili doslova zděšení nad tím, co si přečetli :
- v Československu zmiňovaného období probíhaly periodicky vlny hladomoru a to v důsledku nedostatku základních potravin. Každá vlna si prý vybrala velmi mnoho lidských obětí.
- lidé, kteří odmítali volit, byli trestáni dlouholetým vězením a děti těchto „neposlušných“ byly předávány na výchovu do dětských domovů.
Práce obsahovala celou řadu dalších bludů. Rodiče se snažili dceři vysvětlit, že se předkládané informace nezakládají na pravdě, ale setkali se pouze s dceřiným zarytým opovržením a v důsledku se budoucí PR „odbornice“ urazila ...“
06. 02. 2013 | 21:20

Bestia triumphans napsal(a):

Kanibale:
Z jakého tisku? Zdroj?
06. 02. 2013 | 21:47

pamětník napsal(a):

http://www.blisty.cz/art/67287.html
06. 02. 2013 | 22:09

Bestia triumphans napsal(a):

Aha, škola ji s tím vyhodila, takže je to ok.
06. 02. 2013 | 22:14

mb napsal(a):

Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat – minulý týden dcera přinesla práci domů s tím, že ji musí kompletně přepracovat včetně bibliografie a s pláčem přiznala, že dostala přátelskou radu, aby lépe zvažovala prameny, ze kterých bude čerpat.

:-)))) ---

kanibal vy pracujete se zdroji a prameny jako václav klaus mladší ... nejste náhodou přímo václav klaus mladší ... ??? :-))
06. 02. 2013 | 22:22

zdenekbrom napsal(a):

Bestia triumphans:

České paradoxy. Do sudeťáků se buší jako o život a nadporučík SS, který se podílel na vyhlazení Lidic, dostal svobodu po roce 1959.
06. 02. 2013 | 22:42

pamětník napsal(a):

zdenekbrom:
On byl zavřený v Československu?
06. 02. 2013 | 22:54

zdenekbrom napsal(a):

pamětník:

Samozřejmě.
06. 02. 2013 | 22:54

Ares napsal(a):

mb: „tak si to pojďme precizovat: omlouvá, chápe, zavírá oči nad zrůdnostmi, zlehčuje, ...“

No, z vašeho pohledu to tak nutně musí vypadat, i když vaši oponenti by tvrdili něco jiného. Oni mají zase dojem, že vy zveličujete nebo že přehlížíte kontext.

Ono těžko říct. Myslím, že nedostatečně reflektujete existenci např. landsmanšaftu a podobných revizionistů a dopady jaké to má na diskuzi. To co berete jako omlouvání je často jen reakce na zájmové skupiny, které si na jednostranném vytahování minulých hříchů snaží vydělat prachy.
06. 02. 2013 | 22:56

Josef K. napsal(a):

Kolemjdoucí
Sláma

Čemu jste loyální vy dva? Československo neexistuje v žádné podobě, české obyvatelstvo je zcela arozdílné od československého před válkou, české obyvatelstvo je zcela rozdílné od roku 90.

Řekl bych , že jste loyální tak maximálně bachařskopolitruckému režimu normalizace a sovětským soudruhů v boji za neofeudalní společnost.

Ostatně o vás a vašem vlastněčení píše moc pěkně již Hostinský 1901, Schauer, TGM.
Pánové není nad podbízivou zpěvohru, tak jí pějte dokola, spotřeba lidových nápěvů je velká stejně jako v dobách boje za češství v dobách národního boje proti B.Smetanovi, a to je už nějakých 150 let.

Když vylézají červi z mrtvol riegrovských, že.
06. 02. 2013 | 22:57

mb napsal(a):

ares, kontext ani následnost nepřehlížím ...

jen se pořád ptám, zda jsme se museli nutně zachovat jako oni ...
06. 02. 2013 | 23:04

pamětník napsal(a):

Přesně února 1960 a eskortován na hraniční přechod Rozvadov.
06. 02. 2013 | 23:15

pamětník napsal(a):

zdenekbrom:
Jo, už jsem to našel:
http://www.fronta.cz/kniha/plachy-pripad-fritz-valecny-zlocinec-max-rostock-jako-agent-stb
V první chvíli jsem myslel na velitele zásahu, ten byl popraven.
06. 02. 2013 | 23:17

Vandal napsal(a):

MB

vy souhlasíte s majetkovými požadavky a nároky německého sudetského landsmanšaftu?

Souhlasíte s tím, že náš stát by jim měl vyplatit 200 miliard eur? Nebo o co vám jde?

Pokud vím, naši státní představitelé se německému národu omluvili.

O CO VÁM JEŠTĚ JDE? Co bychom ještě měli udělat? Tak se konečně člověče vymáčknite,

ať víme.
06. 02. 2013 | 23:19

kočka šklíba napsal(a):

Tak si tu dáme nějakou vzpomínku na nick mb (mimochodem žádný student ale učitel pro někoho výše ;),smutné, že?)
pod blogem Alvarové k Mašínům psal mb toto :
"
nadávat Mašínům do vrahů ( když první vraždili komunisté ) není správné ..."
02. 08. 2010 | 22:44

a
"
to co tu zavedli komunisté ... BYLO BEZPRÁVÍ s rysy genocidy ...

Mašínové měli na povstání právo ...."

takže si to shrňme, podle učitele mb někdo může napodobovat skutky někdo ne, ačkoliv srovnávání vždy kulhá, myslím, že je zřejmé jak rozdílný metr používá pan učitel mb, pak se nedivme studentce z té soukromé VŠ ;), když je tohle učí
06. 02. 2013 | 23:23

crecyf napsal(a):

Vážený Josefe K., můžete prosím něčím doložit komičnost toho, jak vítězné mocnosti považují Československo za spojence třetí říše? V dohodě o reparacích od Německa z 21. 12. 1945 je Československo uvedeno mezi 18 státy, které mají na reparace nárok (3%, 4,3%). A zajeďte si do Arromanches - les- Bains a podívejte se, kolik vlajek je na stožárech před muzeem invaze. A že československá je jednou z nich.
06. 02. 2013 | 23:31

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Josef K. Vy v..e , ano dochazelo k pripadum, kdy zide sverili pred svym odchodem majetek sousedum, znamym atd. a ti se pak nemeli k jeho vraceni. Pak take dochazelo k pripadum, kdy byl jako nemecky zabaven puvodne zidovsky majetek. To neni doreseno dodnes a jedna se o stovky pripadu. V jednom takovem dome sidli napriklad ruska ambasada.
To ale melo puvod v tom, ze jeho puvodni majitele byli VYHNANI, ZBAVENI VLASTNICKYCH PRAV A JEJICH MAJETEK ARIZOVAN, oni sami pak byli ve vetsine NEMCI VYVRAZDENI. Uz z nazvu ARIZACE i dusevnimu invalidovi vaseho kalibru dojde, ze k Cechum se ten majetek za valky rozhodne nedostal.
Clovek nevi, jestli se nad temi blaboly, kterymi soustavne tapetujete diskuze, smat, nebo zurit. Ona totiz i ta nejvetsi blbost najde posluchace, je-li dost dlouho opakovana.
06. 02. 2013 | 23:31

mb napsal(a):

vandal, asi nechci, aby se němcům vracely majetky ( pokud se na tom nedodneme, neshodneme my jako česká společnost, český stát ... ) ... protože (připouštím) je trochu chucpe rozpoutat (nebo přispět k rozpoutání) devastující válku a pak chtít svůj majetek zpět ...

akorát ti němci tu s námi žili po staletí ( kultivovali krajinu apod. ... ) ... přišli jako kolonisti ...

... a víc kultur / češi, němci, židé / dává dohromady celkem tvořivou směs ...

tak nějak reflektovat, že je nám líto že už tu spolu takto nespolužijem ...

takhle (čeští) němci pykaj za jednu generaci henleinovců ...

a byli už za svou chybu potrestáni ...

nějak reflektovat asi to, že odsunem 3 mil němců z našeho území ... jsme i my sami o něco chudší ...

a že nás ten nacionální monolit ( češi ) ... spíš svazuje, než aby nám pomáhal ...

ztratili jsme zrcadlo ... ztratili jsme rivala k potýkání se ...

takže myslim, že se měli potresta váleční zločinci případně zrádci ....

ale neměli se odlifrovat němci jako takoví ...

no, tak asi tak ...
06. 02. 2013 | 23:47

mb napsal(a):

škliba a nebylo to, co tu komunisti zavedli po unorovem puči 48 bezpráví s rysy genocidy ?

,,, zdravim ...

rekapša: cruelty
06. 02. 2013 | 23:49

Ares napsal(a):

mb: „jen se pořád ptám, zda jsme se museli nutně zachovat jako oni ...“

A zachovali?

Tohle je dobrý příklad pro to omlouvání zločinů. Přestože konkrétní zločiny můžeme oba vnímat stejně, když to přenesete do této obecné roviny, začnu mít problém s vašim chápáním naší kolektivní viny.

Pokud se bavíme o zločinech a ne odsunu jako celku, tak můj názor je, že něco takového bylo nevyhnutelné. Otázka je míra, ne samotná existence. Pro mě z toho plynou dvě ponaučení:

Když začneš válku, okupuješ cizí země a provádíš genocidu, nediv se, že pak s tebou nebudou zacházet v rukavičkách.

Pokud padne ten, koho lid vnímá jako utlačovatele, musíš počítat, že mu to někteří budou chtít vrátit a že to nebude nic pěkného.
06. 02. 2013 | 23:53

kočka šklíba napsal(a):

mb o to nejde, jen že někde se odvoláváte na činy někoho, někde píšete, že přece měli vrazi právo vraždit, když komunisté....bla, bla..., a to nepíši, že ten policajt a pokladník nikoho nezavraždili ;), a někde najednou píšete, že ačkoliv sudeťáci terorizovali obyvetelepohraničí před i po Mnichovu, tak najednou ani odsun neměl být ;., Jo jo, mb, dvojí metr se pozná hned, co se týká sudeťáků, máte k nim vřelý vztah.
06. 02. 2013 | 23:54

mb napsal(a):

no jo šklíbo ... ale mašíni byli ve válce, bylo to protikomunistické povstání ...

kdežto my jsme ti němce vraždili už po válce ...

já zas nechci asi extra obhajovat mašíny ... ale když jim začnou nadávat hnědorudá prasata, tak je asi povinost se jich zastat, ne ?

ad ares: Když začneš válku, okupuješ cizí země a provádíš genocidu, nediv se, že pak s tebou nebudou zacházet v rukavičkách.

... to asi dává smysl, jj ...

ad Pokud padne ten, koho lid vnímá jako utlačovatele, musíš počítat, že mu to někteří budou chtít vrátit a že to nebude nic pěkného.

... myslíte, že lid vnímá Klause jako utlačovatele a myslíte, že má šanci nějak si to odskákat a aby to nebylo nic pěkného ?
07. 02. 2013 | 00:00

mb napsal(a):

kočka skliba, snad to neni dvoji metr ...
07. 02. 2013 | 00:01

Ares napsal(a):

mb: Vy toho Klause fakt nemáte rád :-).

Byl bych rád, kdyby si užil služeb našich čerstvě vyprázdněných věznic. Možnost že by byl ukamenován davem, poté co opustí hrad, nepovažuji ale za reálnou.
07. 02. 2013 | 00:08

Vandall napsal(a):

kdežto my jsme ti němce vraždili už po válce ...

XXXXXXXXXXXXXX
MB
tak tím bych se už netrápil, to je historie. Pokud se netrápíme desítkami milionů vyvražděných nevinných lidí Němci, nemusí nás trápit těch pár stovek, nebo tisícovek vymlácených Němců, horší by bylo, kdybychom přijali jejich rasové teorie a plány, a jeli podle nich, a ty 3,5 milionů Němců poslali do koncentračních táborů
s příkazem NÁVRAT NEŽÁDOUCÍ! Historie se nedá napravit, co se stalo, se nemůže odestát. Jestli Němci chtějí, aby národy Evropy zapomněly a odpustily, budou se muset smířit s tím, co se stalo jim, a odpustit, a zapomenout. Neboť to byli oni, kdo to peklo rozpoutali, a přestali ostatní považovat za lidi. Necítím osobně žádnou nenávist, ale s...t na hlavu si nenechám. Tak asi tak.

njn, stalo se!
07. 02. 2013 | 00:32

jozef napsal(a):

Spina,vravite?
No teda "slovenske media",konkretne komentator Sme P.Schutz naopak vysoko vyzdvihol mravny pocin kniezata,ktore sa sice zachovalo netakticky,lebo vyslovilo nazor mensinovy,ale postupovalo cestne!
Ak v r.2002 bavorsky premier Stoiber kritizoval v Suddeutsche Zeitung vacsinu ceskej politickej elity pre jej "zbabely pristup" k historii,tak pan Schwarzenberg konecne preukazal pristup nezbabely /podobny Havlovmu/.
Nielen knieza,ale aj ceske a slovenske media si dnes zrejme zasluzili uznanie Stoiberovcov, ci Orbanovcov.Zial.
Nastastie politiku robia viac politici,ako media.

Mam otazku na autora blogu: kto asi mohol platit trojtyzdnove rieky spiny na Zemana a oslavne triady na knieza v bratislavskych mediach?
Kto asi? A preco?
Suhlasite a takou demokraciou?
07. 02. 2013 | 00:35

kočka šklíba napsal(a):

mb "no jo šklíbo ... ale mašíni byli ve válce, bylo to protikomunistické povstání ..." kecy mb, v žádné válce nebyli, vy je obhajujete tím, že komunisté....bla, bla, ale zde píšete úplně něco jiného, prostě z toho se nevykecáte, máte dvojí metr.
Kde se vám to líbí a je to v souladu s vaším přesvědčením,je dovoleno vraždit,kde se vám to nehodí, není dovoleno ani odsunout lidi, kteří prokazatelně státu, jehož byli občany škodili a sami se přihlásili k jinému státnímu občanství, navíc ke státu,který opravdu uplatňoval genocidu.
07. 02. 2013 | 02:18

Josef K. napsal(a):

Bijte je, nicte je, palte je.
Představuji si, jak původní a jedinečný jste ve svých očích, tedy nejen Vy, Občané, pamětníci, Honzové a celé Vaše stádo..., pokud nejste jen jedna osoba za mnoha nicky.... Jistý Akram Ajlisli, Azerbajdžánský spisovatel, napsal knihu o soužití Adzerbajdžánců a Arménů, rozpoutala se bouře , byl vyděděn z vlastního národa. Zcela totožné s Vaším národovoleckým a mravním běsněním. Jistá, menší část lidstva ví, že psychologie davu, individuí, kteří se s davem ztotožní, kteří bez davu nemohou být , je všude stejná. Mentalita davu, a Vy máte ještě tu sprostou, že se vymezujte proti nacismu? Česko společnost většinově je mentálně stejně nacistickou jako byli ti nejaktivněwjší nacisté Hitlerova Německa. Sebedůvěra bachařů na pozicích ředitelů vědeckých ústavů z roku 1970. Dosazenci Husákova SMLISTVA. Nic nového pod sluncem, když se spodina chopí moci.
Máme tu barbarizaci jak vyšitou.
07. 02. 2013 | 02:46

Josef K. napsal(a):

Bijte je...Občan, Honza, pamětník... etc.
Kým jste byli před nacinonalistickou ideou, soudruzi?
Jistě zběsilými katolíky či protestanty, kteří upalovali své nepřátele. Davy vzbouřednými ve Florencii, které zapalovaly město. Upalovači knih, mnochy, kteří nenviděli vzdělanost.
Vaše odrůda není nic nového. Humanismus je pro Vás nadávka a dialog jest slovo neznámé.
Máte , hoši, dobré předky. Tuším, že jistý domácí tvor v ohradě je schopen sežrat i svého hospodáře, ač na to nevypadá. Mirgorodský typ chovatele!
07. 02. 2013 | 03:05

Anna napsal(a):

Josef K.

Není humanismus pro každého něco jiného?

Např. já jsem narozdíl od pana Schwarzenberga neshledala nic humanitárního na humanitárním bombardování Kosova. Nepřišlo mi správné ani jeho uznání.

Cituji z Wikipedie:
Dne 19. března srbské jednotky zahájily další ofenzívu. Srbské akce proti jednotkám UÇK byly rychlé a agresivní. Docházelo i k dalším akcím polovojenských srbských jednotek vůči Albáncům i jednotek UÇK proti Srbům, k dalšímu vypalování a zabíjení; nově navíc také k zabavování dokladů a násilnému odsunu Albánců za hranice Jugoslávie. Obnovená válka v Kosovu současně připravila o domov na 500 000 jeho obyvatel.
Mezitím Spojené státy, páteř případných vojenských operací, schválily použití síly v Kosovu a 23. března mohly začít letecké útoky NATO na Jugoslávii, což skutečně nastalo následující den. Akce byla nazvaná Operace Spojenecká síla.
Jestliže při předcházejících bojích uprchlo do okolních zemí zhruba 150 tisíc Albánců, pak za 78 dní bombardování NATO činil počet uprchlíků hrozivých 800 tisíc Albánců a 100 tisíc Srbů.
-------

Schwarzenberg: Uznáním Kosova si zachováme vliv
pátek 22. února 2008, 8:41

Česko se hodlá připojit k uznání nezávislosti Kosova, aby neztratilo vliv na tamní vývoj a na pomoc Srbům i Albáncům. Poslancům zahraničního výboru Sněmovny to ve čtvrtek řekl ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.

http://www.novinky.cz/domaci/133779-schwarzenberg-uznanim-kosova-si-zachovame-vliv.html
-------

Takže vůbec nechápu, že pan Schwarzenberg, ministr zahraničí v současné i Topolánkově vládě, mohl říct:
http://www.youtube.com/watch?v=sKtAW8OXClQ
07. 02. 2013 | 08:11

Sláma napsal(a):

bijte je, crecyf a další: doporučuji příspěvky Josef K. alias Yossifa K. přeskočit, tedy přerolovot. Jeho příspěvky vykazují jasné znaky konfuzního myšlení, což je průvodní jev některých psychiatrických diagnóz. Odpovídat na ně nemá smyslu, protože vám tam vysekne tři dlouhé příspěvky plné zmatených úvah na zcela jiné téma.
07. 02. 2013 | 08:44

rejpal napsal(a):

Sláma
Jsem si jist, že jde o dva diskutéry, nikoli o jednoho. Liší se stylem, názory, snad vším. Jen nick mají podobný.
07. 02. 2013 | 08:50

Sláma napsal(a):

pro mb:
Zdá se, že jste s tou morálkou trochu na štíru?! Podle vašich příspěvků soudím, že patříte k některé z vládních stran, patrně TOP09, protože dost věrně reprodukujete jejich politiku.
Napsal jste: "nadávat Mašínům do vrahů ( když první vraždili komunisté ) není správné ...", to co tu zavedli komunisté ... BYLO BEZPRÁVÍ s rysy genocidy ..., Mašínové měli na povstání právo ...."
a dále jste napsal: "nikdo by se už nedivil řečem o Benešovi coby poválečnému štváči s místem v Haagu ..., když komunisti v lágrech pozabíjeli, mučili a věznili obyvatelstvo více než jedněch Lidic ... ?..proč jsme nevěšeli v 89 komunisty na lucerny ... ?
___________________________________________________________________________
Nejdříve k těm Mašínům: Mašínové byli a jsou patologičtí zabijáci, kteří by hledali místo, jak zabíjet, v každé době. To, co provedli a jak to provedli dokazuje, že jim vůbec nešlo o nějaký boj proti komunistům. Pokud vím, jeden z party si z výtěžku jednoho lupu opravil topení v domě, další si koupil motorku. I pokud bychom připustili, že se zúčastnili povstání, i v takovém případě platí pravidla války, vyjádřená Haagskými konvencemi, a mezinárodní humanitární právo, vyjádřené Ženevskými konvencemi. Je zcela nepochybné, že Mašíni jednali v rozporu jak z Haagskými, tak i Ženevskými konvencemi. Byli nelegálními bojovníky a z hlediska mezinárodního práva s nimi mělo být zacházeno humánně a měli být postaveni před řádný (civilní) soud. Pokud by tedy byli dnes chyceni, tak by měli být humánně odchyceni a měli by být souzeni za vraždu. To je zřejmě důvod, proč nejezdí do Evropy, protože by je patrně Němci humánně odchytili a humánně odsoudili za zabíjení v Německu, stejně jak by měla udělat česká justice, pokud by Česko bylo právním státem. V období před vstupem v platnost článku 4 Třetí ženevské konvence z roku 1949, by bylo naprosto legální všechny členy Mašínovské skupiny postavit ke zdi a na místě zastřelit, a to podle precedentu "The United States of America vs. Wilhelm List, et al." z Norimberského procesu.
____________________________________________________________________________
Napsal jste, že to, co provedli komunisté byla genocida, tedy „úmyslné a systematické zničení, celé nebo části, etnické, rasové, náboženské nebo národnostní skupiny“. Jakou z těchto skupin podle vás komunisté zničili?
Slovo jako "poválečný štváč" je jakoby vystřiženo z Mladé fronty v období, kdy tam byl pan Veis vedoucím redaktorem. Není mb nick pana Veise?
_______________________________________________________________________________
Komunisté se dopouštěli zločinů, to je pravda, ale to, co provedli nacisté v Lidicích je něco o mnoho stupňů horší. Lidice byly jen malou ukázkou toho, co nacisté plánovali pro všechny Čechy a co jasně vyslovil Heydrich: vhodné děti poněmčit, část přesídlit jako otroky na Sibiř, zbytek zlikvidovat. Z lidických mužů bylo 173 popraveno na místě, dalších 11, kteří nebyli přítomni bylo honěno po celém protektorátu a po dopadení popraveno, dalších 8, kteří byli již ve vězení bylo také popraveno, stejně jako 10 vězněných žen. Ze 105 lidický dětí jich bylo 82 zavražděno v Chelmnu výfukovými plyny ve speciálně upraveném voze Magirus-Deutz, 6 zemřelo v německých sirotčincích a 17 bylo předáno do německých rodin k poněmčení. Čtyři z lidických žen, které byly těhotné, byly poslány do nemocnice, kde byly jejich nenarozené děti násilně potraceny a pak byly s ostatními lidickými ženami poslány do koncetračních táborů. Z 203 lidických žen jich koncentráky přežilo 153.
Na lidickém masakru je hrůzné právě to, že byl proveden naprosto plánovitě a systematicky, nacisté na nic nezapomněli.
Jak si vůbec dovolíte srovnávat lidický masakr s obdobím komunismu nebo s odsunem?
Vy jste, mb, představitel lidí s dvojí morálkou. Takoví lidé se mi hnusí. Vy se mi hnusíte!
07. 02. 2013 | 10:16

Sláma napsal(a):

Pro rejpala: mám dvě teorie. Podle jedné se jedná o skupinu lidí, která se kryje oběma nicky, podle druhé to je duševně vyšinutý jedinec. Všiml jsem si totiž, že úroveň příspěvků značně kolísá. Někdy to jsou kompaktní věci, kde člověk rozumí tomu, co chce autor sdělit. Jindy to je jen taková nekoherentní směs výkřiků.
07. 02. 2013 | 10:21

rejpal napsal(a):

Sláma
Nechci paušálně hodnotit úroveň příspěvků, a vůbec už ne pisatelů. Ale stylově i jinak to vidím jen na blízkost nicků. U toho Yossifa mi vadí jedno - že tapetuje. Je schopný oblepit všechny blogy stejným textem a já ještě Alzheimera nemám. Ale přátelé proletářů a avanti popolo mě baví. Vždyť to slovo proletář už člověk nikde jinde neslyší.
Je dobré brát věci vždycky z té lepší stránky -:))
07. 02. 2013 | 10:49

JARLE HALSNES napsal(a):

Já mám pocit, že za estrády stran Benešových dekretů si Česko může samo. Já bych se Sudetským Němcům bez problémů omluvil. Zároveň bych ale jednou provždy řekl, že nelze revidovat nerevidovatelné. Tak jako nikdo nevrátí životy těm, kdo kvůli válce zahynuli, tak jako nikdo nenapraví škody, které válka způsobila, tak jako nikdo nemůže ani vědět, jak by se byl svět vyvíjel, kdyby války nebylo.
07. 02. 2013 | 13:43

Anna napsal(a):

JARLE HALSNES

Když se v lednu 1990 překvapivě prezident Havel omluvil v Mnichově sudetským Němcům, nevyvolal jen určité zděšení na české straně, ale zaskočil bavorskou vládu, zejména pak funkcionáře sudetoněmeckého krajanského sdružení.
http://www.rozhlas.cz/cro6/komentare/_zprava/ivan-stern-sudetsti-nemci-a-pochybny-politicky-kapital--1165762

Cituji:
Česko-německá deklarace a oficiální česká pozice

Jednim z prvních oficiálních představitelů na české straně, který vyjádřil politování nad deportacemi sudetských Němců, byl v lednu 1990 prezident Václav Havel. Po vlně kritiky, která se za to na jeho hlavu ze všech stran snesla, však Havel svůj postoj přehodnotil a v následujících projevech (např. v r. 1995 v Bonnu) se již vrátil k tradičnímu českému stanovisku, tj. že deportace byly spravedlivou odplatou za kolaboraci sudetských Němců s nacismem. Určitou míru politování vyjádřil Havel (a spolu s ním další čeští politici) pouze nad excesy při divokém odsunu. Vyváženější postoje k odsunu zaujímá Petr Pithart, který se touto problematikou zabýval už před rokem 1989.

Obavy z ekonomické a politické moci Německa a hrozba stálého napětí s ním vedly některé české politiky (především Josefa Zielence z ODS) k tomu, že vyjednali s německou stranou Česko-německou deklaraci, která měla obsahovat závazek německé strany, že do budoucna nepodpoří majetkové požadavky sudetských Němců. Deklarace je často kritizována za příliš obecné formulace, ke zlepšení vztahů mezi oběma zeměmi však pravděpodobně přece jen přispěla.

Česká republika vyjádřila v Česko-německé deklaraci lítost, že poválečným vyháněním, jakož i nuceným vysídlením sudetských Němců z tehdejšího Československa, vyvlastňováním a odnímáním občanství bylo způsobeno mnoho utrpení a křivd (v německé verzi Unrecht - bezpráví) nevinným lidem, a Česká republika lituje nepotrestání excesů, které při vysídlování proběhly.

I další polistopadová česká politická reprezentace si je vědoma, že většina českých občanů je proti revizi odsunu, a proto ve svých projevech důrazněji (Miloš Zeman) nebo umírněněji (Václav Klaus) toto většinové stanovisko svých voličů adresuje zahraničním i domácím odpůrcům odsunu.

Na jaře 2007 se k vysídlení Němců z Československa vyjádřil ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg (nestraník za Stranu zelených), když tento akt označil za „vyhnání“.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Vys%C3%ADdlen%C3%AD_N%C4%9Bmc%C5%AF_z_%C4%8Ceskoslovenska
07. 02. 2013 | 13:54

Sláma napsal(a):

Jarle Halsnes napsal: "Já mám pocit, že za estrády stran Benešových dekretů si Česko může samo. Já bych se Sudetským Němcům bez problémů omluvil."
Ano, máte pravdu. Je to problém vnitropolitický. Vždy se najde nějaký snaživý politik, který by to chtěl znovu a znovu otevírat. Jako tentokrát Schwarzenberg, který je ovšem trochu jiná kategorie, protože je jeho ekonomickým zájmem prolomit restituční hranici 1948, aby mohl restituovat rozsáhlá panství v Jižních Čechách, zabavená v rámci pozemkové reformy.
Sudetským Němcům už se omlouval kde kdo, několikrát Havel, a pak spousta jiných politiků. Myslím, že už be s tím omlouváním mělo přestat.
Každý politik, který toto téma otevře, by měl být za to potrestán, protože žádné další omluvy už nejsou nutné a takový politik postupuje proti zájmu této země.
07. 02. 2013 | 14:03

mb napsal(a):

šklíba 2:18 ... ale já se celkem nechám ovlivnit diskuzí ...

takže já zprvu vystupoval jako promašínovec ... ale když si poslechnu i druhou stranu ... tak můžu chápat její postoj ...

totéž sudetští němci ... nikdo jim neodpáře, že přispěli k vzestupu / snadnějšímu postupu Hitlera ...

a já je nebudu obhajovat ad absurdum ...

ale myslim, že to snad dvojí metr není ... je to maličko jiná záležitost, mašíni ...
07. 02. 2013 | 19:28

mb napsal(a):

anna napsala: Česká republika lituje nepotrestání excesů, které při vysídlování proběhly.

... no právě, beneš napsal bianco amnestii za zločiny spojené s odsunem ...

a my ( slušní lidé ) bychom se mohli shodnout, že jak tato benešova amnestie tak klausova nejnovější amnestie ...

JSOU SVINSTVO ...

( poznámka: slámu mezi slušné lidi nepočítám, ale to je vzájemné, takže se to vlastně vyrovnává )

zdravím ...
07. 02. 2013 | 19:37

Pamětník napsal(a):

mb:
"a ( slušní lidé ) bychom "
Vy, a slušný člověk??! :))))))))))))))
07. 02. 2013 | 21:15

Divobyj napsal(a):

AUTORE,
Jen totální blb by přítomnost a budoucnost svého národa neodvozoval z historie!
Kdo jste vy a vám podobní lehkoživkové,to vyplývá z mé předešlé věty.
07. 02. 2013 | 21:26

mb napsal(a):

pamětníku, jsem rád, že jsem vás rozesmál ... aspoň jsem vám obstaral pár minut života navíc ...
07. 02. 2013 | 21:33

Sláma napsal(a):

mb píše o sobě, že je slušným člověkem. Myslím, že samochvála páchne, nechte jiné, ať to posoudí. Podle mne jste člověk nemravný, s velice pokroucenou morálkou.
Jste něco podobného jako docent bioetiky Payne, pro kterého je "mrtvý komunista, dobrý komunista".
Ale pane mb, pro slušné lidi neplatí žádná dvojí morálka, slušní lidé uplatňují univerzální morální principy bez ohledu na okolnosti!
07. 02. 2013 | 23:02

mb napsal(a):

sláma, když se nepochválím sám, kdo to za mě udělá ?

to je zvláštní slámo ... bioetikovi jsem za jeho blog vynadal ... dohledejte si ...

mimochodem ... pořád se tu vznáší má původní otázka: BYLO LI MASAKROVÁNÍ NĚMCŮ PO VÁLCE PŘIROZENÉ

TAK

PROČ JSME U JOVIŠE V 89 NEPOVĚSILI VŠECHNY KOMÁRY NA LAMPY ... ???

BYLO BY TO ROVNĚŽ PŘIROZENÉ ... ???

tak se mějte hezky ...

sláma napsal: slušní lidé uplatňují univerzální morální principy bez ohledu na okolnosti!

... kde byli tyto univerzální morální principy v roce 45 ...

proč beneš podepsal amnestii gaunerům a proč totéž učinil klaus v roce 2013 ?

tak se mějte prima ...
07. 02. 2013 | 23:06

mb napsal(a):

(bylY ... principy ... )
07. 02. 2013 | 23:07

Honza napsal(a):

mb

vy zde donekonečna opakujete svojí otázku, i poté co jste na ní dostal několikrát odpoěď! Naposledy to byl myslím pan Sláma, kdy vám zcela polopatisticky vysvětlil co si myslí např. o srovnání promyšlené lidické genocidě s odsunem sudetských Němců. Mylím že to bylo zcela výmluvné a není k tomu co dodat! Jenom takový b.l.b jako jste vy to asi nemůže, nebo nechce pochopit! Omlouvám se, ale nic jiného si o vás nemohu myslet po tom co zde předvádíte.
07. 02. 2013 | 23:26

Sláma napsal(a):

mb lživě, navíc urážlivým způsobem obviňuje Beneše, že "beneš napsal bianco amnestii za zločiny spojené s odsunem".
_________________________________________________________________________________
To samozřejmě není pravda, nejednalo se o amnestii prezidenta republiky a nenapsal ji Beneše. Jednalo se o zákon č. 115/1946 Sb., o právnosti jednání souvisících s bojem o znovunabytí svobody Čechů a Slováků (Amnestijní zákon), který schválilo Prozatímní Národní shromáždění republiky Československé 8. května 1946 a účinnosti nabyl dnem vyhlášení 4. června 1946.
Tento zákon byl podroben zkoumání Evropskou komisí před přistoupením České republiky do EU (zpráva ze dne 14. října 2002). Bylo konstatováno, že zákon neumožňuje paušální legalizace činů, které by jinak byly trestné a vyžaduje prokázání vyviňujících okolností v každém jednotlivém případě.
Problém byl spíše s aplikací tohoto zákona, protože, pod dojmem strašlivých zločinů nacistického Německa se většina zúčastněných zdráhala postupat důsledně proti poválečným excesům.
__________________________________________________________________________________
Je samozřejmě možno diskutovat o různých aspektech, nemělo by se ale zapomínat na kauzalitu celé věci. Nejprve zde byl Hitler a ochota Sudetských Němců spolupracovat s ním, pak rozbití republiky, okupace, Heydrichiáda, Holocaust a ty všechny další věci už byly s přechozími kauzálně propojeny. Kdyby nebylo Mnichova a okupace, nebyl by ani odsun. Z hlediska kauzálního si jsou sami Němci příčinou svého odsunu.
__________________________________________________________________________________
Musím konstatovat, že mb věrně reprodukuje pomluvy a lži, které o Benešovi a o odsunu produkuje Svaz vyhnanců. Oficiální pozice Svazu vyhnanců je taková, že pro ně dějiny začínají 9. května 1945 a za nic se neomlovají. Tak proč bychom se měli omlouvat my?
Sudetští Němci ze Svazu vyhnanců kladou rovnítko mezi zločiny německých nacistů, kteří osobně žádné příkoří nezažili a vraždili plánovitě a systematicky, a mezi excesy lidí, kterým bylo strašlivým způsobem ublíženo. Nemluvě o strašném nepoměru početním - při odsunu bylo zabito asi 6500 Němců, zatímco Československo mělo 360 tis. mrtvých.
Je otázkou, jestli mb sám není Sudetským Němcem. Čech by měl určitě vědět, že Beneš se píše s velkým B. V takovém případě všechny komentáře pana "mb" dávají smysl.
__________________________________________________________________________________
K věci samé. Samozřejmě, že nějaká amnestie musela být, protože byla válka (Československo ukončilo válečný stav s Německem až v roce 1955) a děly se různé věci. Němci ustupovali přes Čechy a Moravu ještě dlouho po oficiálním ukončení válečných akcí a vraždili civilní obyvatelstvo. V pohraničí řádili oldneři a wehrwolfové. Vraceli se z koncentráků lidé, kteří zažili nepředstavitelné hrůzy a každodenní obavy, že zrovna ten den bude poslední. Přicházeli Volinští Češi, kteří čelili genocidě ze strany Němců i ukrajinských nacionalistů. Byli zde lidé, kteří přišli o své nejbližší.
I tohle byl jeden z důvodů odsunu - nebylo možné uhlídat Němce před pomstou lidí, kteří přežili ty hrůzy.
Nutno dodat, že podobné amnestie byli i v jiných osvobozených zemích, protože i tam se děly podobné věci - od Francie a Itálie přes Balkán až do Sovětského svazu. Je to smutné, ale skutečnými viníky byli ti, kdo válku rozpoutali a kdo se dopouštěli během ní hrozných zločinů.
___________________________________________________________________________________

Pokud se týče potrestání viníků kriminálních činů, které se děly při odsunu, není pravda, že zůstaly všechny bez trestu. Hlavní viník Masakru na Švédských šancích, Karol Pazúr, byl odsouzen na 20 let vězení. Nutno připomenout, že Pazúr nebyl Čech a byl to morálně narušený člověk (něco jako mb) z velice pochybné rodiny. Pazúr sloužil v Hlinkově gardě, jeho bratr v SS a sestra pracovala jako špiónka pro Němce.
Celkem bylo stíháno 79 osob.
07. 02. 2013 | 23:57

Sláma napsal(a):

Myslím, že sebevědomí by nám mohl vrátit film režiséra Verhoevena, který se jmenuje Zwartboek (česky Černá kniha). Ten docela naturalisticky popisuje věci, které se klidně mohly stát u nás, ale staly se v Nizozemsku.
Myslím, že poučení z filmu je takové, že my Čechoslováci jsme nebyli ani lepší, ani horší než zbytek Evropy.
Nevidím tedy důvod k nějakému sebemrskačství, ke kterému nás někteří vlezdoperdelkové tlačí. Mezi ně zcela jmenovitě stavím pana Hvížďalu, pana Veise a pana Pitharta. A samozřejmě mnoho dalších analních alpinistů.
__________________________________________________________________________
Myslím, že bychom měli konečně zaujmout a pevně držet stanovisko, že minulost patří historikům, za nic se už omlouvat nebudeme a nikoho nebudeme odškodňovat!
A který politik toto pravidlo poruší, měl by jít z kola ven. Ať už to je Petr nebo Karel!
08. 02. 2013 | 00:08

Honza napsal(a):

Sláma

vpodstatě není co dodat! Přesné, výstižné!
08. 02. 2013 | 00:18

Sláma napsal(a):

mb se stále domáhá odpovědi na otázky: " BYLO LI MASAKROVÁNÍ NĚMCŮ PO VÁLCE PŘIROZENÉ
TAK PROČ JSME U JOVIŠE V 89 NEPOVĚSILI VŠECHNY KOMÁRY NA LAMPY ... ???
_________________________________________________________________________________
Vaše otázka má více aspektů, zkusím velice stručně v několika bodech:
1) Je nepochybné, že v listopadu došlo k předem domluvenému handlu mezi "šlechtěnými" disidenty a skutečnými držiteli moci v aparátu komunistické moci. Výsledkem bylo předání obrovských majetků do rokou bývalých komunistů či dokonce bolševiků. Příkladem je, jak si bývalý student politických věd z Moskvy Hvížďala přisvojil Mladou frontu.
2) Během doby komunisté ztráceli sílu a pozice. V podstatě si podřízli větev invazí vojsk Varšavské smlouvy. To byl skutečný konec komunismu u nás. Více to bylo vidět na venkově, kde síla veřejného mínění nutila komunisty chovat se velice odměřeně. Jiná situace byla v Praze, kde byla koncentrace bolševiků převeliká, neboť samozřejmě velice hustě osídlovali vysoké školy (odhaduji, že na některých fakultách až 90% pedagogů a vědců bylo členy KSČ), ústřední orgány státní správy, velitelství armády, policie, ředitelství národních podniků, atd.
Protože ztráceli sílu, ztrácela na síle i represe. Naprostá většina represí po roce 1970 (abych byl přesný - od ledna 1970) byla namířena dovnitř KSČ. Hlavním trestem byl vyhazov za KSČ, což bylo pro mnoho lidí vysvobozením, případně vyhazov z práce, což byla pro mnoho lidí tragédie. Ovšem za vyhazov z práce se nevěší, zejména když dotyčný sám před tím v KSČ také působil.
Nesmí se zapomínat, že v celém ČSSR bylo 1,7 mil. komunistů. A vždy byli nějací členové rodiny bezpartijní. To už je takový počet, který asi těžko můžete pověsit.
Mimochodem, jak byste řešil to věšení u pana Svěráka, který byl členem KSČ v letech 1961-1969? Moc by mě to zajímalo, doufám, že mi odpovíte!
_________________________________________________________________________________
Neznám nikoho, kdo by obhajoval masakry Němců po válce. Navíc těch masakrů zase tolik nebylo, opravdu se jednalo o excesy, které měli na svědomí často lidé, kteří se ušpinili za války a chtěli se očistit. Nejspíše to byli lidé úchylní, kteří prostě takto ventilovali svoje úchylky.
Otázkou je, zda-li se dalo masakrům zabránit? Domnívám se, že nikoliv. A na vině je samozřejmě především Německo. Kdyby Němci spořádaně předávali správu jednotlivých obcí, okresů a krajů představitelům československého státu, jak by se to slušelo při rádném vedení války, tak by se jistě dalo hodně věcí předejít.
Ale tady se po 9. květnu 1945 ještě na mnoha místech bojovalo, byly zde umístěny armády Spojenců, nebolo jasné, za co odpovídá vojenské velení Spojenců a za co postupně vznikající civilní orgány.
Jak již jsem napsal, excesy vůči Němcům a kolaborantům se děly po celé Evropě, v tom nebyli Češi ani lepší, ani horší. Vlastně, spíše lepší.
__________________________________________________________________________________
Odsun jako takový (tedy organizovaný odsun), to je úplně jiná věc. Odsun byl především chápán jako preventivní opatření proti další válce. Nesmíte zapomenout, že Evropa zažila mezi dvěma nejstrašnějšími válkami jen dvacet let relativního míru. A obě války vyvolali Němci. Prostě lidé se báli toho, že by se mohlo válčit za pár let znovu. A když vidím aroganci přestavitelů Svazu vyhnanců, tak mám strach i teď.
Odsun nebylo jediné opatření proti válce. Západní spojenci chtěli Německo rozbít do menších historických celků. Nedošlo k tomu je z důvodu Studené války. Kdyby nebyla Studená válka, dnes by nebylo sjednocené Německo.
Dalším opatřením bylo udržování okupačních armád Spojenců na území Německa. Velice často se zapomíná, že to nebyli jen Sověti, ale i USA, Velká Británie a Francie. Německo získalo úplnou suverenitu až od 15. března 1991, na základě Smlouvy o konečném uspořádání ve vztahu k Německu (Vertrag über die abschließende Regelung in Bezug auf Deutschland).
08. 02. 2013 | 00:40

mb napsal(a):

Honza napsal: Jenom takový b.l.b jako jste vy to asi nemůže, nebo nechce pochopit! Omlouvám se, ale nic jiného si o vás nemohu myslet po tom co zde předvádíte.

... neomlouvejte se , já už jinej nebudu ...

pumpuj do mě chinin kamaráde, mysli si , že na těchhle klystýrech stojí rakousko ... a vítězství je naše ...

slama, to jsou strašlivé kecy: při odsunu bylo zabito asi 6500 Němců, zatímco Československo mělo 360 tis. mrtvých.

už jsme ta čísla dohledávali ... tak se do toho můžeme zase pustit ....

dále píšete: nebylo možné uhlídat Němce před pomstou lidí, kteří přežili ty hrůzy.

... a kdo chtěl ty Němce hlídat, před pomstou lidí, ???

Nutno připomenout, že Pazúr nebyl Čech a byl to morálně narušený člověk (něco jako mb) z velice pochybné rodiny.

JAJ SLÁMA, ZDE ARGUMENTUJETE NAPROSTO JAKO HNĚDORUDÉ PRASE ...

masakry které měli na svědomí často lidé, kteří se ušpinili za války a chtěli se očistit.

konečně něco v čem/kde mohu se slámou souhlasit ... super ...
08. 02. 2013 | 00:51

Sláma napsal(a):

mb stále hledá odpověď na otázku: "BYLO LI MASAKROVÁNÍ NĚMCŮ PO VÁLCE PŘIROZENÉ?"

Myslím, že slovo "přirozené" není úplně vhodné, řekl bych spíše "zákonité". Důvody shrnu v několika bodech:
1) Ještě dlouho po oficiálním ukončení bojů přes naše území utíkali příslušníci Wehrmachtu, SS, SA a dalších německých vojenských a polovojenských jednotek. A při tom vraždili a loupili. Což pochopitelně vyvolávalo strach mezi civilním českým obyvatelstvem.
2) Hitler nařídil odpor do posledního muže a ještě dlouho po válce tu řádili jednotky wehrwolfů. A přislušníci těchto jednotek se ukrývali u Sudetských Němců a často byli jednimi z nich.
3) Porážka Němců na našem území přišla velice rychle (ještě několik dní po oficiálním zastavení bojů kontrolovali většinu území Čech) a proto na osvobozených územích bylo mocenské vakuum a chaos. Nebylo jasně vymezeno, jaká jsou práva a povinnosti vojenského velení (tedy velitelů Rudé armády, event. armády USA) a jaké vznikající civilní správy. K tomu tady byly ještě partizánské jednotky, často národnostně velice pestré, které skládaly zbraně teprve postupně.
4) Němci zabíjeli civilisty do posledního dne. Vězně koncentračních táborů hnali před postupující Rudou armádou přes naše území v pochodech smrti, které většina vězňů nepřežila. V posledních dnech války narychlo zabíjeli uvězněné české vlastence. Všechno to byly naprosto zbytečné smrti, které pochopitelně české obyvatelstvo popuzovaly. Myslím, že není v Česku město a městečko, kde by nebyly památníčky civilistů, které Němci zabili v posledních dnech války nebo dokonce až po oficiálním skončení bojů.
5) Mistru propagandy Goebelsovi se dařilo dlouho a velice úspěšně tajit informace o Holokaustu, o vyvražďování civilního obyvatelstva na východě, o vraždění v koncentračních táborech. Informace neměli ani lidé v Říši, ani v Protektorátu. Dokonce sami Židé nevěřili prvním uprchlíkům z Osvětimi. Ani Spojenci jim nevěřili a proto neudělali nic, aby vraždění v likvidačních táborech zastavili nebo alespoň zpomalili. Goebels vydával všechny informace o zločinech nacistického režimu za nepřátelskou propagandu. Kdo by uvěřil, že takový kulturní národ, jako Němci, by byl schopen takových ukrutností?
A najednou to měli lidé všechny inforamce z první ruky. A byl to šok. Mrtví z pochodů smrti, povraždění civilisté v posledních dnech či dokonce hodinách války, informace o českých vlastencích popravených v dubnu a květnu 1945, čeští Židé, kteří přežili Holokaust, Volynští Češi, kteří přežili genocidu ze strany nacistických Einsatzkommand a ukrajinských nacionalistů, čeští vlastenci (studenti, sokolové, příslušníci inteligence), kteří se vraceli z koncentračních táborů, ...To všechno nemohlo nevyvolat ve společnosti vlnu naštvanosti a odporu!
___________________________________________________________________________________
Někteří čeští vlezdoperdelkové (Vais, Hvížďala, Pithart) nás nyní zásobují jednostrannými informacemi, kdy se zveličují a rozpitvávají násilnosti proti Němcům, a bagatelizuje celý dopad Mnichova a německé okupace na Československo. Měli bychom si uvědomit, že kdyby nebylo Mnichova a okupace, nikdy bychom tu neměli ani bolševiky - tyto události jsou kauzálně spjaty. Za vládu komunistů v naší zemi největším dílem "vděčíme" čtyřem lidem - panu Hitlerovi, panu Mussolinumu, panu Daladierovi a panu Chamberlainovi.
08. 02. 2013 | 09:33

Sláma napsal(a):

mb napsal: "slama, to jsou strašlivé kecy: při odsunu bylo zabito asi 6500 Němců, zatímco Československo mělo 360 tis. mrtvých. už jsme ta čísla dohledávali ... tak se do toho můžeme zase pustit ...."
_________________________________________________________________________________
Už jste ta čísla dohledávali u vás ve vašem Svazu vyhnanců (Bunt der Vetrieben)?
Ta čísla znám. Ta byla vycucána z prstu.
08. 02. 2013 | 09:38

Sláma napsal(a):

mb napsal: "... a kdo chtěl ty Němce hlídat, před pomstou lidí, ???"
_______________________________________________________________________________
To je jen vaše představa tam u vás, v Landsmannschaftu, že Češi povstali jako jeden muž a začali masakrovat Němce.
Tak to rozhodně nebylo. Naprostá většina lidí neměla s odsunem a už vůbec ne s excesy nic společného. Jak už to ostatně tak bývá.
Proto požadavky Landsmannschaftu, že by měli Češi nést jakousi kolektivní vinu za odsun je naprosto zcestná.
Většina Němců, které znám, je už otrávena a znechucena věčným hrabáním se v minulosti. Říkají přesně to, co říkám já - už jsme unaveni tím věčným omlouváním se, chceme udělat za minulostí tlustou čáru a už o tom nemluvit. Ostatně, to byla i jejich reakce na předvolební rétoriku při volbě prezidenta. Oni se dívají na Bunt dost přezíravě, protože chápají, že to je právě Bunt, který negativní odezvy vyvoláva. Já jim vždy odpovídám, že nebude-li Bunt a Landsmannschaft, nebudou ani negativní odezvy.

Jak je známo, už se vrcholní čeští představitelé vícekrát za odsun omluvili, a tak nechápu, co ti lidé z Landsmannschaftu vlastně chtějí. Respektive chápu - chtějí odškodnění, chtějí prachy.

Zpět k tématu. Je vcelku dobře zdokumentováno, že při Masakru na Švédských šancích obyvatelé obce Lověšice, v jejímž katastru k masakru došlo, proti masakru protestovali a hlavní organizátor masakru Karol Pazúch jim vyhrožoval zastřelením.
Takže rozhodně bylo hodně Čechů, kteří se aktivně stavěli proti excesům odsunu.
On vlastně Masakr na Švédských šancích nebyl součástí odsunu. Karpatští Němci totiž jeli přesně v opačném směru - vraceli se ze severních Čech domů na Slovensko ...
08. 02. 2013 | 10:02

kočka šklíba napsal(a):

Víte co mb, přečtěte si toto, ostatním také doporučuji
http://vlkovobloguje.wordpress.com/2013/02/08/benesovy-dekrety-a-prezidentska-volba-podpasovka-nebo-hola-nutnost/#more-931739

Jinak mb, ne, není to pravda, vždy, pokud se zde diskutovalo o odsunu sudetských Němců, vždy jste projevoval svojí velkou příchylnost k nim. Fér by od vás bylo, kdybyste napsal: "komunisty nenávidím, vraždit je je dovoleno(i když omámený a svázaný policajt ani pokladník Rošický komunisty nebyli), sudetské Němce mám rád, jejich chování před Mnichovem ani po Mnichovu a během II.světové války mně tak moc nevadí, takže odsun neschvaluji". Stejně je to z vašeho psaní jasné. Stejně jako z textů tohoto a některých jiných blogerů. U některých to došlo až k fašistickým výlevům.
Prezidentské volby konečně ukázaly a prokázaly nejen lokajství většiny tzv. novinářů ale i fašounské sklony mnohých lidí. Jak blogerů tak jejich přitakávačů, viz např. pod blogem Payena.
08. 02. 2013 | 12:50

mb napsal(a):

tak nejdřív šklíba ...

... já asi nejsem zas tak ortodoxní ultra komunisto bije ...

sš by mohla vyprávět ...

sudetské Němce mám rád, jejich chování před Mnichovem ani po Mnichovu a během II.světové války mně tak moc nevadí, takže odsun neschvaluji".

tohle už je čirá demagogie, takže na to reagovat nebudu ...

fašistické výlevy říkáte, tak povídejte ...

hoďte sem něco z vašeho archívku ... :-))

ad sláma: Měli bychom si uvědomit, že kdyby nebylo Mnichova a okupace, nikdy bychom tu neměli ani bolševiky - tyto události jsou kauzálně spjaty. Za vládu komunistů v naší zemi největším dílem "vděčíme" čtyřem lidem - panu Hitlerovi, panu Mussolinumu, panu Daladierovi a panu Chamberlainovi.
08. 02. 2013 | 09:33

... myslim že tuhle souslednost ( a kauzalitu ) nikdo rozumný nezpochybňuje ...

ovšem Hitler taky nespadl sám z nebe a i on je výsledkem nějakých sil / konskvencí, že ...

o vztahu čsr k sudetským němcům/nepokojům kolem 1918 ani nemluvě, že ...

njn ...

Už jste ta čísla dohledávali u vás ve vašem Svazu vyhnanců (Bunt der Vetrieben)?
Ta čísla znám. Ta byla vycucána z prstu.
08. 02. 2013 | 09:38
nn ... hledali jsme to, když jsme porovnávali počet mrtvých čechů 1938 - 1945 a počet mrtvých sudetských němců 1938-1945 ...

vzhledem k celkovému počtu / čechů, sudetských němců /

To je jen vaše představa tam u vás, v Landsmannschaftu, že Češi povstali jako jeden muž a začali masakrovat Němce.

proč mi přehazujete ´můj´ Lansmannschaft ... ???

Takže rozhodně bylo hodně Čechů, kteří se aktivně stavěli proti excesům odsunu.

... to je dobře ... tito lidé by zasloužili titul: spravedlivý mezi národy ...
08. 02. 2013 | 14:20

mb napsal(a):

oprava bije = bijec
08. 02. 2013 | 14:21

Pamětník napsal(a):

mb:
Po takovém výprasku byste udělal nejlépe, kdybyste ve vlastním zájmu zmlknul. Vaše mentální úchylka už bije do očí všem, snad kromě paní S.Š. :)
Člověk, který bezkonkurenčně spotřebuje nejvíce na své nesouvislé výšplechty nejvíc teček, rozhodně by se neměl tak osopovat drzými poznámkami na slušné oponenty.
08. 02. 2013 | 19:35

mb napsal(a):

jaká mentální úchylka pamětníku ?

jaké drzé poznámky ... ??? ,,,

jací slušní oponenti ... ???

hezký večer ...
08. 02. 2013 | 19:57

Kolemjdoucí (J. Š.) napsal(a):

mb je učitel? Vždyť ani není schopen sestavit souvislou větu. Co to je za školu, že je ochotna zaměstnat takového neumětela?
08. 02. 2013 | 22:42

mb napsal(a):

Jak říkáte pamětníku, samí slušní ...

( ty tečky, kolemjdoucí, berte jako mé poznávací znamení ... zdravím ...)
08. 02. 2013 | 23:38

kočka šklíba napsal(a):

Mb nepotřebuji archivek, stačilo zadat do googlu - aktuálně, mašíni a mb, a těch odkazů :D, kdokoliv se může přesvědčit jak umíte obhajovat vrahy, ano když se to hodí k vašemu přesvědčení ;). A to jsem tam nezadala sudetské Němce, moc dobře si pamatuji jak je vždy obhajujete ;). Jak nazýváte odsun vyhnáním, jak píšete o kolektivní vině v souvislosti s odsunem (pro vás vyháněním), což pravda není.

To vy zde používáte demagogii, nikdo se zde nezastával zločinů, které se bez pochyby těsně po válce staly. Ale to nezakládá nikomu právo ani nazývat odsun vyháněním a ani obviňovat ČSR ze zločinů a na základě toho si neustále
dělat jakékoliv nároky na odškodnění. Doufám, že jste si pozorně přečetl vlkův text.
Srovnávat vyhlazení Lidic s politickými procesy v 50. leetch je nejen demagogie ale hnus, milý pane učiteli.
09. 02. 2013 | 02:28

mb napsal(a):

ten text jsem ještě nečetl, proč je podle vás srovná(vá)ní vyhlazení Lidic s politickými procesy 50. let demagogie a hnus ?
09. 02. 2013 | 08:08

mb napsal(a):

tak už jsem ten vlkuv text četl, a myslím, že vlk je částečně paranoidní ... ale je tam ten odkaz na toho (údajného?) beneše z roku 47 ... a ten asi stojí za to rozebrat, takže k tomu textu se můžeme vrátit, bude li se vám chtít ...
09. 02. 2013 | 18:43

Sláma napsal(a):

jestli je někdo paranoidní, tak je to mb. Vlk má naprostou pravdu, nebezpečí ze strany Německa rozhodně není zažehnáno jednou pro vždy. Opravdu je nebezpečná i zcela jasná pozice CDU, které, jako vládní strana v Bavorsku, celou dobu podporuje nároky Sudetských Němců.
Je naprosto jasné, že to, co si dovolují samozvaní ochránci Sudetských Němců u nás, by si rozhodně v Polsku dovolit nemohli.
09. 02. 2013 | 19:40

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy