Na co budou asi Obamovi vzpomínat, až budou ukazovat vnoučatům video z Prahy

03. 04. 2009 | 14:34
Přečteno 10957 krát
Možná, jednou, až bude manželům Obamovým něco přes sedmdesát, najde paní Michelle na dně zásuvky paměťovou kartu bez označení, strčí ji do nejnovějšího iPodu šanghajské firmy Eastern Apple a řekne: „Tohle je přece Praha...“ „To byla naše první prezidentská cesta, děti,“ řekne potom vnoučatům, „krásné město. A žil tam Vaklav Havel.“


Čím víc se krátí čas před přistáním Obamova letadla v Ruzyni, tím zřejmější je, že to hlavní, co nového amerického prezidenta do Prahy přivádí, není summit EU-USA, natož česká současnost, nýbrž česká minulost, a to jak minulost stará, tak velmi nedávná.

Tu starší reprezentuje scenérie Prahy, malebnost jejího panoramatu snímaná z ochozů Pražského hradu, jež zřejmě bude nikoli pouhou neutrální dekorací, nýbrž součástí Obamova sdělení světu, a to mnohem víc, než záběry do davu přihlížejících (z nichž, obávám se, velmi velká část stejně nebude rozumět). Jaký význam tenhle symbol Prahy za zády nejmocnějšího muže planety, tak se přece americkému prezidentovi říká, dostane v kontextu s tím, co bude sdělovat? Jak to vůbec bude s Obamovou planetární mocí, když on sám se hned na počátku své evropské cesty označil za partnera ostatních a řekl, že přijel naslouchat?

A dál - jak bude vypadat Obama s Prahou za zády, až to všechno semele mediální mlýnek? Zbude z jeho slov víc než silný slogan – i když i slogany vydají leckdy za víc než dlouhé litanie? (Teď opravdu nemám na mysli česká média, která vše, co s Obamou souvisí, neomylně zpracují do jakési softbulvární podoby. Ještě mám kopřivku z toho, jak dlouho před jeho příjezdem na mě jakýsi propagačně rozjásaný hlas z ČT pořád křičel, že „první SPANILÁ zahraniční jízda Baraka Obamy má v programu i Prahu“ a na předních stranách nejstaršího českého seriózního deníku amatérský genealog mudroval, že Obama je vlastně po matce potomek českých knížat – jiný před pár lety hlásal totéž o Bushovi...)

Přitažlivost naší nedávné minulosti zase reprezentuje Obamovo rozhodnutí završit svou návštěvu Prahy setkáním s Václavem Havlem. I to má svou jasnou logiku. I když hmotným symbolem konce bipolárního světa jsou zbytky betonové berlínské zdi, jeho živým symbolem je především Václav Havel (a při vší úctě k dalším aspirantům na toto místo v dějinách Lechu Walesovi i Michailu Gorbačovovi i symbolem zajímavějším). Posezení s Havlem patří v rámci zážitkové politické turistiky do téže kategorie jako soukromá schůzka s Alžbětou II., Billem Gatesem, Michaelem Jordanem nebo Benediktem XVI. Proto i ono se stává hodnotovou součástí Obamova sdělení světu.

Nemyslím, že by se kvůli tomu měli dnešní čeští političtí hráči urážet, včetně těch nejvyšších. Mají-li alespoň trochu soudnosti, musejí vědět, že pokud jde o věhlas a charizma, nepřibližují se této extralize ani na mezihvězdnou vzdálenost; a to i kdybychom přehlédli všechny vady na kráse, které v posledních týdnech a dnech předvádějí.

Zkrátka není pravděpodobné, že by summit Evropské unie a Spojených států v Kongresovém centru dal Obamovi (a nejen jemu) víc, než pražské panoráma a popovídání s Havlem; obojí patří do kultury v tom nejširším slova smyslu. Mnohé navíc nasvědčuje, že pokud jde o politiku,to hlavní poselství už stejně přinesl hned první den Obamovy cesty v Londýně a jednání skupiny G 20, alespoň pokud vše vyjde podle plánu.

U konce je víc než půlstoletí zaběhaný způsob fungování systému brettonwoodských institucí, které evidentně čekají rozsáhlé reformy. Sloupkař Reuters Paul Taylor mluví dokonce o konci ničím nespoutaného anglosaského modelu kapitalismu, jehož přezrálé roky charakterizoval jako éru „překotného úprku k individuálnímu obohacování, krátkodobému zisku a finanční akrobacii“. Co však přijde teď? Kapitalismus evropský? Nebo asijský? Regulovaný – ale do jaké míry? Lídři hospodářských mocností deklarují odhodlání skoncovat s daňovými ráji – ale budou na to mít právní prostředky? A co s bankovním tajemstvím, proti němuž je jakékoli jiné, včetně lékařského či zpovědního, dnes jen chatrným plůtkem?

Nevím jestli by si tohle všechno byl někdo schopný představit (nebo ochotný připustit) před devatenácti lety, kdy v Praze poprvé promlouval americký prezident – tehdy na Václavském náměstí, na ochozu Pražského hradu měl jen tiskovku. Pravda Ralf Dahrendorf už tehdy varoval před „casino“ kapitalismem. Ale byl si tehdy někdo schopný představit (nebo ochotný připustit), že druhý americký prezident, který tu promluví, bude Afroameričan, jehož rodiče se seznámili v kurzu ruštiny na Havaji?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Barák má Oba napsal(a):

Možná jednou bude paní Obamové 70, vytáhne tu kartu a uvidí Prahu... zavzpomíná... joo, tam tenkrát nezabezpečili dostatečně mého muže a atentát byl na světě.
03. 04. 2009 | 15:09

pierre napsal(a):

myslim, ze obamu preci jen do prahy privadi take summit eu/usa. nicmene, jeho setkani s havlem mluvi samo za sebe.
obama dal vedet, ze prvni vecer v praze by rad stravil na privatni veceri s manzelkou (nevim bude-li tam take havel). evidentne tak dal diplomaticky najevo, ze nema chut se setkat s topolankem nebo klausem. panum topolankovi nebo klausovi tento jemny diplomaticky vzkaz pravdepodobne nedojde, od nich to take nikdo neocekava, oni jsou zvykli komunikovat jinym zpusobem ….

co vsak je na povazenou, ze to vesmes uniklo i mediim….!!!!
03. 04. 2009 | 15:24

Yann napsal(a):

to Pierre

Obama neprijizdi na navstevu CR, ale na summit EU, takze fakt, ze travi volny cas skutecne volne, je naprosto normalni. Stejne tak byste se mohl podivovat, proc nejde na veceri s Angelou, nebo Nicolasem :)
Navic, pokud jste si vsimnul, Obama zacina razit v politice trochu jiny styl, a meni zabehnute zvyklosti. Zatim je to videt na darech, ktere rozdava. Rozhodnout se vyuzit volny cas k soukrome veceri s manzelkou mi prijde z lidskeho hlediska naprosto normalni. Mam pocit, ze nekteri z vas diskuteru projektujete do kazdeho Obamova kychnuti sve vlastni predstavy. Prani otcem myslenky.
Pochybuji, ze Obama o existenci Topolanka a Klause neco vi, aby kvuli tomu vymyslel "diplomaticke facky". To neni urazkou techto dvou panu, to je realita svetove politiky. Obama mimochodem nevedl nic ani o Havlovi (jehoz svetovy vehlas je velkym klise ceskych medii), jejich setkani je vysledkem diplomaticke cinnosti "starych clenu demokraticke strany" Albrightove a Clintona.
03. 04. 2009 | 16:43

Vico napsal(a):

Yann má pravdu. Projektujeme svůj žabí svět na hvězdnou /ale absolutně netečnou/ oblohu.

Obama možná existenci Topolánka zaznamenal až tehdy, kdy z pozice "prezidenta" půlmiliardové EU poslal USA do pekel. Jinak pro yanna svědčí detail, kdy CNN informovala o návštěvě Klause Topolánka.

A s tím Havlem bude mít yann asi také velkou pravdu. O zážitkové záležitosti bych rozhodně nemluvil. Prostě je dobré se naučit pár slov česky, pochválit plzeňské pivo a setkat se s Václavem Havlem.

Až bude mít paní Michelle sedumdesát, nebude potřebovat ani tu paměťovou kartu. Ten drsný zážitek, kdy jejího manžela uražený Václav Klaus vymazal ze svého mobilu, se jim oběma vracel každou noc.
03. 04. 2009 | 17:30

pierre napsal(a):

To Yann :

1/ v okruhu klause se spekulovalo o tom, ze obama s nim pred zacatkem summitu poveceri… (cf. media)

2/ doufam, ze obama skutecne razi novy styl v politice (jen pro upresneni : mam volebni pravo v usa). Nicmene, zdali razi i novy styl v diplomatickem protokolu, na to je myslim jeste prilis brzo k posouzeni. Uvidime….

3/ ja si naopak myslim, ze ohlas havluv je mnohem vetsi ve svete nez v cesku… staci se ohlednout za poslednich 20 let nazpatek..

4/ obama vi velmi dobre kdo je v cele zemi ktere navstevuje. Je na to pripravovan… a kdyby to nahodou nevedel, pan topolanek se mu minuly tyden v brusselu pripomnel…
03. 04. 2009 | 17:50

vlk napsal(a):

Pane veisi
jsem nesmírně rád, že jste zase jednoun opustil svou ulitua něco sem pověsil.
při čtení cvašich mne praštila vysloveně přes oči na zmínka o sloganech. Silných sloganech. V kombinaci s Obamovým - přijel jsem naslouchat.. Víte tady se ukazuje , že dobré sdělení nemusí mít formu dlouhého projevu nebo eseje.
Stačí jedna jediná věta. ve vhodný čas na vhodném místě.
Obama před cestou do londýna řekl tuto jedinou větu a sdělil v ní obrovské množství informací. O nové Americe. Svět víc nepotřeboval než tuhle jednu větu. Vy říkáte silný slogan. Klaus velmi často říká, že má silný názor, dost často, že přednese nebo by přednesl silný projev.
Zpravidla jde o záměnu silnýa silácký. a vůbec zkuste si tak v při téhle příležitosti představit na Obamobvě místě Klause jen na chvilku... na malou chvilku!

Co se týče soukromé večeře první den, je vzkaz naprosto jasný.a přesný. jen těm našim svaltým názorovcům asi nedojde.

Yann +Vico
pánové jste na omylu.
Je pavidlem, ež při podobné oficiální návštěvě je uspořádána ofic večeře s představiteli hostitelského státu. zavedeným pravidlem. Vzkaz - udělám si soukromý program je jasný. Mimochodem - našimi medii proběhla jen droboučká, sotva zachytitelná zmínka, že Klaus pozval Obamovy na večeři na Hrad a topolánek na pivo..
a věřte, že Obama ví jak o existenci Klause , tak Topolánka. Jeho servis mu nepochybně dodal naprosto všechny relevatní informace. A i kdyby náíhodou to byli absolutní fušeři - pak Obama musel zaznamenat ůpamátný" projev chlapa s gulemi v Bruselu a cesty avrchního antioteplovače do US.
a k té Merkelové a Sarkozym.. No tak něco podopbného, tedy večeři v Praze s merkelovoua Sarkozym by v Praze, bez účasti české strany nepochybně uspořádal Václav Klaus. Na Obamově místě. Aby těm nýmandům ukázal, že jsou vlastně jen trapná kolonie, kterou nikdo, anin u nich doma nebere vůbec vážně!
Obama má , naštěstáí, evidentně, dobré vychování!
03. 04. 2009 | 17:50

Vico napsal(a):

Vlk : Tak je to ještě nakonec horší, než jsem já, yann, Klaus a Topolánek doufali. Na plese je mrzuté, když si nezatancujete s ženou, se kterou byste si zatančit chtěl, je však trapas, když před očima celé vesnice ji požádáte o wals a dostanete košem.

Takže se smiřme s tím, že VK maže amerického prezidenta ze svého mobilu.
03. 04. 2009 | 19:39

vlk napsal(a):

Vico
copak já. já to zkousnu, ale co Obama? Jak ten to vymazání z Klausova adresáře, včetně svojí tváře, přežije, že? Nejspíš se rozpláče... Nebude jináče....
03. 04. 2009 | 19:55

jarpor napsal(a):

Obama se rozhodl, že v Praze pronese "evropský projev".

Asi proto, že jsme kolonie, asi proto, aby to ukázal těm nýmandům, jak píše Vlk.

A prý že má Obama vychování.

Byly návštěvy, které si "vynutily" setkání s opozicí (když bylo proč se s opozicí setkávat).
Že by tedy Obama vychování neměl a Vlk se mýlí ? To se nechce věřit. Vlk má přece vždy pravdu.

Čtu to tak milý Vlku, že opozice jsou stejní nýmandi...

Stěhovat se kvůli tomu nebudu. A plivat na vše taky ne, Vy nejchytřejší z nejchytřejších.

Hezký večer
03. 04. 2009 | 22:55

im napsal(a):

Nevím, milý vlku,

ale asi bych nad soukromou večeří Obamů nešpekulovala a nepřičítala jí jinotajné významy... Po příletu do Londýma taky byla jen soukromá večeře v místě, kde bydleli (nic nemění na tom, že bydleli ve skvěle strážené rezidenci US ambassadora).

To daleko zajímavějším se jeví fakt jejich dnešního příletu do Štrasburku. Přiletěli tam dříve než jejich hostitel Sarkozy a čekali na něj.... Jestli to byla náhoda a organizační renonc, nebo jen malý Nicolas potřeboval extra entrée, aby měl poslední slovo....
03. 04. 2009 | 23:01

Míval napsal(a):

Celkem by mne spíš zajímalo, na co bude vzpomínat svět za těch několik desítek let. Protože jestliže chce americký prezident zbavit svět atomových zbraní, pravděpodobně to znamená, že jeho armáda je připravena na přezbrojení něčím daleko účinnějším a v destrukci výběrovějším.
Ale jinak myslím, že Topolánek má poslední šanci zapsat se do dějin. A to tím, že jako správný chlapák dá paní prezidentové na letišti řádného francouzáka a jejích chotě oblaží přátelskou herdou do zad.
03. 04. 2009 | 23:18

im napsal(a):

@Míval
:-)
To snad proboha nehrozí. Vítací komité mají tvořit pouze manželé Klausovi.
03. 04. 2009 | 23:24

im napsal(a):

@Míval

Ajaj, podle Aktualne.cz je změna, nemohou se kohouti dohodnout, jestli je to návštěva státní nebo pracovní. POJEDOU TAM OBA.

Domnívám se, že když je to první návštěva nového prezidenta v Evropě, jaksi tedy "představovací", měla by být považována za státní.

Navíc Hrad ho uvítá s vojenskými poctami. Navíc bude řečńovat před branami Hradu, ne před Úřadem vlády, ani před Kongresovým centrem. Summit EU je až druhý v pořadí důležitosti, takových summitů ještě bude....
03. 04. 2009 | 23:52

vlk napsal(a):

Milá paní im,

nejsem jediný, kdo to takhle vykládá. zdaleka ne. Podal jsem svůj výklad. A je na laskavé čtenářce nebo čtenáři zda jej akceptují, či nikoliv.
Situace ohledně složení vítacího výýboru je ovšem taková, jak jsme předvídal - humorná.Oba mnou zmiňovaní pánové se uvidentně hrnou do pozice být řidičem od letadlových schůdek, aby byli u nich určitě první. tedy tak říkajíc. Viz http://aktualne.centrum.cz/...
TZady je také vzpomínka na to, jak to bylo třeba za Bushe! Rozdíl je naprosto zřejmý.
04. 04. 2009 | 09:27

Jaroslava napsal(a):

Starého psa novým kouskům nenau číš. Pokud bereme v potaz to, že Obama je pouhou loutkou vrukou amerických mocenských struktur,pak kromě jiného stylu práce nemůžeme očekávat nic převratného.Pouze daňoví poplatníci Česka příjdou o několik set milionů.
04. 04. 2009 | 10:56

Martin napsal(a):

Jen k tomu konci kapitalismu. IMHO se nic takového nekoná, neděje a dít nebude. To je jen sen a zpěv různých evropských i světových socdemáků, komunistů, anarchistů a podobných individuí, snících o spravedlivé kolektivní společnosti a potírání individualismu. netvrdím, že nedojde k nějakým drobným změnám v regulaci trhů a pod., ale nic víc se nestane. tam, kde mají dneska rádi socialismus, si ho nechají, tam kde mají rádi kapitalismus, si ho nechají. Dál bude značná část populace reptat, zejména v kapitalismu, protože ten je spojen především svobodou, ze které vyplývá, v socialismu to nebývá tak snadné a tak slyšitelné :-) proto ptát se, co přijde po kapitalismu, je zatím zbytečné - pokud něco přijde, tak jiný kapitalismus. Ačkoliv takováto silná slova nemám rád a nerad je v jednom komentáři tolik opakuju, mnohem víc se mi líbí individuální svoboda, což je v podstatě totéž.
04. 04. 2009 | 11:12

jakub napsal(a):

Nevím co všichni na Obamovi máte. Je to normální člověk jako každý jiný. Spíš tou Obamománií, která okolo něho vznikla, mi začíná být protivný.
Media z něho dělají poloboha. Další idioti v médiích již dokonce zjistili, že má původ mezi Přemyslovci a anglickými králi. Dokonce se raduje, že máme v nejvyšších amerických kruzích po Olbraitové druhého zástupce.
Kam až ta debilita dojde, nevím.
Naše děti se za pár let budou učit, že Praotec Čech vystoupil na Kilimandžáro. Přemysl Oráč si nevzal Libuši, ale šimpanzici z keňského pralesa.
Jeho žena objímá anglickou královnu a on odmítne pozvání presidenta země do které je pozván. Na mne oba působí spíše jako nevychovaní a slušnosti nedbající sloni v porcelánu.
04. 04. 2009 | 11:21

Nedočkavý napsal(a):

jsem amatérský genealog. Obama je můj příbuzný, máme společného praotce Adama a pramatku Evu. Myslíte si, že z toho mohu mít nějakou výhodu, třeba že bych byl jeho ministr bez portfeje, dostával plat a nic nedělal. Sdělte mu to prosím, Nedočkavý
04. 04. 2009 | 11:26

Jaromír Máša napsal(a):

Skutečně se le poučit v Anglii, kde jasně oddělují kralování a řízení. Zní to paradoxně, ale v evropských monarchiích se dnes zdá zastupovat reálné občany právě symboličtí monarchové. Politika je politika, hra pro politiky a ekonomy a národ si platí toto pimprlové divadlo. Mám taky takový dojem, že celý královský dvůr je levnější, než toto Ave Caesar Imperator Morituri Te Salutant. Jinak na tom, co křičeli britští chuligáni, že kapitalizmus je mrtev, skutečně je. Komunizmus, který jsme prožili, se jeví jen jako kryptokapitalizmus, není to řízené hospodářství. Všimněte si, že krize k nám přichází ve stejné lhůtě jako 68. rok. Není to tím, že se už rozkradlo, co minulý režim nolens volens nashromáždil. Že už není co krást, prodávat. Třeba přijde podle Bhavišjadpurána ono bratrstvo šúdrú.
04. 04. 2009 | 11:28

Navvy napsal(a):

Z minulosti víme, že mnohá "diplomatická sdělení" různých státníků byla týmy analytiků vykládána do zcela přesvědčivých závěrů, aby po nějaké době vyšlo najevo, že vše bylo jinak. Čili, význam toho co president Obama v Praze podnikne či nepodnikne bych zase až tak moc nepřeceňoval. Především jde o cestu do Evropské unie, které ČR náhodou právě teď předsedá. Zároveň však do země, jejíž president je k některým unijním myšlenkám velmi skeptický (a jehož výroky jsou nezřídka uměle skandalizovány, jako např. jeho poměrně opatrná obava o to, zda obava zda nebezpečí zbraní hromadného ničení je tím nejlepším zdůvodněním), jejíž premiér je premiérem vlády jež nedostala důvěru poslanců (takový polopremiér, ale také do země, která je, navzdory tomu co se u nás píše v novinách, dobrým spojencem, v níž žije jeden z živých symbolů konce studené války (a když si vezmeme např. symboly kultury 60. let, kdo z nich byl bez nemalé chyby?) Havel. A když se na to všechno podíváme je z jiného pohledu, tak zjistíme, že Američané, i ti dobře informovaní, mají o České republice a těch kdo v ní žijí nebo z ní pocházejí, překvapivě vysoké mínění (na rozdíl od obvykle ve vlastním životě nepříliš úspěšných kritiků všeho tuzemského).
04. 04. 2009 | 11:33

DiGGLER napsal(a):

Skvělý článek pane Veis... mimojiné mě potěšilo poznání že Praha je stále magická, i přes novodobé pozlátko a malost nevyprchala důležitost matky měst v celosvětovém měřítku. Škoda jen že si toho ještě neumíme vážit.
A ještě víc mě těší, že zrovna Obama to ví také, budí ve mě dojem skutečné legendy...
04. 04. 2009 | 12:45

Navvy napsal(a):

Ale kdepak DiGGLERE, kdyby EU předsedalo třeba Rumunsko, navštívil by magický (či jiný) Bukurešt. I když uznávám, Praha je jen jedna.
04. 04. 2009 | 13:00

nuclear napsal(a):

hezké pohádky, ale ve skutečnosti jede Obama dojednávat mír s ruskem, protože kapitalismus zkrachoval a uzbrojil sám sebe.Proto ty pohádky o jaderných raketách.
Nastává nová doba ve které bude získávat asijský kapitalismus.
Kéž bychom si v čechách opevnili hranice a vytvořili stát jako je švýcarsko s jeho příležitostmi.
Nemuseli bychom pak očekávat, co nám řekne americký prezident, protože on nám toho i přes mega jeviště ve stylu skupiny Guns N Roses, moc neřekne.
Nemá co
04. 04. 2009 | 13:11

Já napsal(a):

historie Prahy? aha..Obama se vydal najít Golema a poté ovládne svět..(toto je vtip, ne ironie..)
04. 04. 2009 | 13:22

Lada napsal(a):

Americký prezident byl vždy v ohrožení a jedno údobí docela všichni scházeli atentátem. Po Kennedym to ustalo. Myslím, že je jedno,co si budou Obamovi myslet o našem národu i státu.Budou se na pvorch chovat slušně a to stačí. Jsou to lidé s úplně jinou mentalitou než Češi, zřejmě věřící. Určitě by tu žít nechtěli, nesedlo by jim to z lidského hlediska. Domnívám se,že by se vláda měla starat o to, aby byli spokojeni občané, většina občanů a nikoliv jedinec nebo skupina,pro kterou se tvoří účelové zákony. Obejdeme se bez morálky ala minulý režim, který mi připomíná jak paní parkanová,tak Klausova filosofie. Máme co dělat a co napravovat. Možná nám pomůžou kultivovanější národy a státy, ale musíme si to zasloužit, a to nikoliv dolézáním v podobě trapných písní, sozhlasy se vším co se žádá, atd.
04. 04. 2009 | 13:39

Člen DS napsal(a):

Milý autore, Vy nemáte zjevně co na práci. Shodou okolností právě jedu k pánovi, který se jmenuje Veis - jedu tam za účelem konzultace překladu (vysoká techničtina) a ožrání se, neb Slovan Ústí opět hanebně vypadl v baráži o ELH. Nějaká blbama mne zajímá asi tak, jako kojeńecká úmrtnost v Bangladéši. Srdečně zdravím intelektuály.
04. 04. 2009 | 13:57

p.slonka napsal(a):

pro ( ne 'to' ) pierre

pierre napsal
'2/ doufam, ze obama skutecne razi novy styl v politice (jen pro upresneni : mam volebni pravo v usa). Nicmene, zdali razi i novy styl v diplomatickem protokolu, na to je myslim jeste prilis brzo k posouzeni. Uvidime….'
ja píši...
Ja mam volebni pravo ve sve rodné zemi, v České republice, vol si v Americe českoamerický Pierre a nerozdavej zde laskavě rozumy.... Nelíbí se ti zde? Nejezdi tady... Nelíbí se ti naše politika? Nezajímej se o ni... Nehlásíš se k mateřskému jazyku? Nevyjadřuj se jím... vem si svúj smeták a pidlej vytírat market... ať ti nějaký polák nešáhne na prachy.....
05. 04. 2009 | 01:18

stanislav napsal(a):

Co sa babe zachcelo, to sa babe prisnilo.
A pan J. Veis vie pekne snivat. Rozpravky /pohadky/ nepatria do sveta reality. Takyto
sposob zurnalistiky je naivny . Jedinou pravdou z toho, co napisal je, ze Praha je pekne, skvele mesto aj miesto na svete. Ale netreba prehanat, "svetovy" vyznam pana Havla.
Pan Jaroslav Veis je skor /spiš/ vizionar, jak novinar.
05. 04. 2009 | 05:31

pierre napsal(a):

to p.slonka

1/ mam, mily pane, rovnez volebni pravo v ceske republice a proto me to zajima. proto me take zajima, jestli je v cesku korupce, jestli se tam krade anebo jestli jsou na sebe lide a politici sprosti...

2/ a jak ctu vas komentar tak si myslim, ze moje cestina na tom vubec neni spatne.
05. 04. 2009 | 09:00

vlk napsal(a):

pierre

předpokládám, že toho šiřitele pravéa jediné víry neposlechnete!

A nějak nám tu přituhlo
člen DS, p.slonka, stanislav....

začíná to mít grády.
Kdo neskáče není Čech. To víte...
A vůbec, moc si vyskakujete.
05. 04. 2009 | 10:22

pierre napsal(a):

to vlk :

mate pravdu, jsme asi nepolepsitelni.
vahal jsem, mam-li nato vubec reagovat, ale nakonec mi to nadalo..
ani jsem netusil, ze ten zajimavy pan je clenem ds.
05. 04. 2009 | 11:56

prirodovedec napsal(a):

jarpor: Citac := Citac + 1 = 4 ? :))
05. 04. 2009 | 12:52

Navvy napsal(a):

Milý Pierre i milý Vlku, Česká republika je navzdory Vaší skepsi a sebemrskačství docela dobré místo k životu. Pro leckoho příjemnější než třeba USA (které mám také rád). A korupce je všude, hlupáci i darebáci také. Lepší něž kvílet nad zdejší bídou je něco pro svoji zemi udělat, a to nejen řečma.
05. 04. 2009 | 20:58

tiffany jewelry napsal(a):

em nesmírně rád, že jste zase jednoun opustil svou ulitua něco sem pověsil.
při čtení cvašich mne praštila vysloveně přes oči na zmínka o sloganech. Silných sloganech. V kombinaci s Obamovým - přijel jsem naslouchat.. Víte tady se ukazuje , že dobré sdělení nemusí mít formu dlouhého projevu nebo eseje.
Stačí jedna jediná věta. ve vhodný čas na vhodném místě.
Obama před cestou do londýna řekl tuto jedinou větu a sdělil v ní obrovské množství informací. O nové Americe. Svět víc nepotřeboval než tuhle jednu větu. Vy říkáte silný slogan. Klaus velmi často říká, že má silný názor, dost často, že přednese nebo by přednesl silný projev.
31. 07. 2009 | 08:23

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
22. 08. 2009 | 00:09

iPod to Mac Transfer napsal(a):

Great writing, thanks. I know about that.
08. 03. 2010 | 09:53

montblanc watches napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
08. 03. 2010 | 09:57

omega watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
08. 03. 2010 | 09:58

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 07:11

breitling colt quartz napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 07:15

Free Ringback Tones napsal(a):

good article thanks you very much for your information
18. 03. 2010 | 06:19

replica tag heuer napsal(a):

Whoa! I am looking forward for the next updates of your awesome worship.
30. 03. 2010 | 10:50

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 05:31

4imdl0ojsixg napsal(a):

- I'm so glad you pointed this out beasuce I may have missed it and think this is such a cool idea. I look forward to seeing all the things you come up with!January 6, 2008 7:27 pm
24. 08. 2013 | 10:00

LeDPArxVgy napsal(a):

This is the punish About | DEKATA PROJECT. diary for<a href="http://rnssrs.com"> anynoe</a> who wants to seek out out about this issue. You attention so such its virtually wearying to debate with you (not that I real would want…HaHa). You definitely put a new twirl on a message thats been inscribed almost for age. Squeamish poppycock, but zealous!
25. 08. 2013 | 05:50

XfQjcQfOlJK3 napsal(a):

This is the penalize About | DEKATA PROJECT. diary for annyoe who wants to seek out out some this substance. You mark so overmuch its nigh effortful to converse with you (not that I real would want…HaHa). You definitely put a new twist on a message thats been inscribed about for age. Pleasant stuff, simply eager! http://oicjnmh.com [url=http://xsojymtg.com]xsojymtg[/url] [link=http://iddcmol.com]iddcmol[/link]
26. 08. 2013 | 16:28

bsdCywbHk napsal(a):

I had 8 hours of training this week, on a piece of<a href="http://jxuhuskzydp.com"> saofwtre</a> that I don't have installed on my own machine yet.Love that corporate mindset.I once got sent to an intro-to-the-internet course when I'd been online for a couple of years already. It took one fucking hour to do the typing an URL into the URL bar lesson. Mind you, there was one person who still didn't get it.
29. 08. 2013 | 00:16

SDr7J1Sgy napsal(a):

I have been exploring for a ltltie for any high-quality articles or blog posts in this sort of house . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this website. Studying this info So i am satisfied to exhibit that I have an incredibly excellent uncanny feeling I discovered just what I needed. I such a lot certainly will make sure to dona1aft disregard this web site and provides it a glance regularly. http://vhmzvv.com [url=http://gwfrzgpu.com]gwfrzgpu[/url] [link=http://qbyffn.com]qbyffn[/link]
06. 09. 2013 | 20:16

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy